Poslední sociální demokrat Petr Nečas

10. 03. 2012 | 10:22
Přečteno 7528 krát
Péče, kterou projevil pan premiér na nedávné merendě ODS o sociální demokracii, byla dojemná. Zájem těší, avšak zatím ho kazí jisté informační nesrovnalosti. Když Petr Nečas nabádal sociální demokraty, že budou muset ostřihat sociální stát, byl problém hlavně v tom, že premiér nezná běžné statistiky. „Kupodivu“ v krizi selhaly a selhávají hlavně státy s malým přerozdělováním, a tedy malým sociálním státem. Zato dlouhá řada chrámů pravice měla v krizi problém.

Německo s tradičně vysokým podílem sociálních výdajů se v krizi definitivně ukázalo skutečným tahounem Evropy. Má historicky nízkou nezaměstnanost a jeho export je vyšší než export USA. Poskytuje dále hlavní zdroje Evropské unii a dává nejvyšší pomoc ohroženým zemím. Německo zvýšilo zdanění nejbohatších vrstev, které v krizi chápou nutnost posílit soudržnost země.

Ani další státy s vysokým přerozdělováním a štědrou sociální hrází na tom v krizi nebyly zrovna špatně. Rakouští sousedi sice stejně jako Češi brblají, ale mají se nejlépe v historii. Švédsko, Finsko nebo Dánsko či Holandsko krizi zvládají. Naopak státy s relativně nízkým přerozdělováním byly zpravidla ohniskem finančních potíží, jako Irsko, Řecko, Španělsko či Portugalsko. Hluboké potíže překonávaly baltské státy a Británie.

Petr Nečas také stále vykládá jako náramné vítězství nepodepsání fiskální smlouvy. Zapomíná ovšem na to, že procedura řešení nadměrného schodku v EU dávno existuje. Smlouva ji jen zpřísňuje. Navíc se smlouva na nás nevztahuje. Smlouva se nevztahuje na ty, co nemají euro. Pokud bychom ji podepsali, mohli bychom se účastnit schůzek eurozóny. Při propojenosti naší země s Evropou je zřejmé, že za těmito zavřenými dveřmi se o nás bude rozhodovat více než v dnešní Nečasově vládě.

Námitka, že státy stejně nejsou schopny novou smlouvu dodržovat, svědčí o nepochopení věcného rámce smlouvy. Každý se špetkou ekonomického vzdělání chápe, že dostat rozpočty signatářských zemí do souladu s jejími cíli okamžitě od platnosti smlouvy není možné. Kdyby se tak stalo, klesl by produkt v EU jednorázově o nějakých tři až pět procent. Dosažení souladu je proto střednědobým cílem s ohledem na konkrétní situaci zemí. Ale každá země, která nebude plnit, se bude muset věrohodně vyjádřit, co pro dosažení cíle dělá a pokud bude dělat málo, může přijít sankce. Stávající procedura řešení nadměrného schodku tak jen dostává náročnější průběžný cíl a konkrétnější trest.

Klišé jsou určitě pohodlnější než fakta. Skutečnost je zpravidla spíš nuda.

Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

ten, kdo se s blbcem hádat nebude, napsal(a):

Naši pravičáci s jejich hloupostí, nevzdělanosti a prolhaností se dost podobají americkým neokonům.

Libí se mi tento článek, nejsme v tom sami

Pravda po našem
http://www.project-syndicate.org/commentary/buruma60/Czech
10. 03. 2012 | 10:38

donal napsal(a):

autor se mýlí

P.N.je jen maska slušnáka nasazena na zprofanovanou ods
10. 03. 2012 | 10:39

edc napsal(a):

http://jdem.cz/t6m57
A vlčáci s CDS tedy můžou startovat..
10. 03. 2012 | 10:39

donal napsal(a):

ted přijde mazec v pondělí asi budou muset zavřít trhy
10. 03. 2012 | 10:43

Parabellum napsal(a):

Takže si přípomenme, jak obstály ty Skandinávské země v krizi, a jak raetově s forsáží těmto rostly ekonomiky v krizovém roce 2009:

Země--------------růst
Švédsko..........-5.7 %
Finsko...........-7.8 %
Dánsko...........-5.2 %
Norsko...........-1,7 %
Německo..........-5.1 %
Rakousko.........-3.9 %

´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´
USA-..............-3,5 %
Singapur..........-0.8 %
Korea.............+0.3 %

Je tedy zřejmé, že s výjimkou Norska, které jednoduše profituje z toho, že na obyvatele těží více ropy, než Spojené arabské emiráty měly všechny země s vysokým přerozdělováním VĚTŠÍ propad ekonomiky, než ty USA, na které levice tak ráda ukazuje prstem, a jasně je patrné, že je úplně přesně opačně, než se nám autor pokouší nalhat.
10. 03. 2012 | 10:51

Parabellum napsal(a):

Jiří Havel
Víte, když je před nějakým číslem ta vodorovná čárečka, pak to neznamená totéž, jako když tam není. Šup, zkuste skočit do nejbližší základní školy, a naučit se, co znamená, když je před nějakým číslíčkem namalovaná taková ta vodorovná čárečka.

A pro místní levouny:
Nikdo Vám nebrání v tom, skočit na finančák, vyzvednout si složenku, a nějaké penízky veřejným rozpočtům poslat, když myslíte, že o se budete mít lépe.
10. 03. 2012 | 10:58

Jan Cimbura napsal(a):

Parabellum: proč k tomu vyzýváte levouny? Současná koalice zvedla daně, jako nikdo v novodobé historii.
10. 03. 2012 | 11:17

Kelt, napsal(a):

To Parabellum,
Když již tak milujte statistiku,co kdybyste sem hodil i čísla za rok 2010 a 2011 u totožných zemí?
Autor blogu píše o překonání krize,tak se držte tématu,jinak to zase smrdí demagogií,což u Vás není nic nového.
Posílat peníze této vládní galérce je morální povinností dutých modrých lebek,kterým se tak líbí,co se děje s rozpočtovými prostředky v péči Nečalouska.Budou z toho mít jistě pocit dobře investovaných peněz.
10. 03. 2012 | 11:18

Parabellum napsal(a):

Kelt

Proč bych sem házel čísla za rok 2010 a 2011, když v těchto létech nebyla KRIZE??? Pan autor psal o KRIZOVÝCH LETECH, a v roce 2010 i 2011 globální ekonomika rostla.
A v tom dalším nemáte pravdu, je to přesně naopak, a navíc se šeredně mýlíte. Peníze neposíláte pravicové vládě, ale levicovým úředníkům, policistum učitelům a dalším. Kdybyste něvěděl kdo to je, tak to jsou ti, kdož zdivočele v houfech vykopávají dveře na ministerstvech. Kromě toho, levice je tak, která volá po větším přerozdělování a solidaritě, tudíž by měla jít jako předvoj přerozdělování a solidarity příkladem.
10. 03. 2012 | 11:25

Kryštof napsal(a):

Re - Parabellum "ráže 9"
Máte věcný a správný příspěvek .
On tenhle vyčuraný a užvaněný "intelektuál" Havel není soc.dem. , ale salonní bolševik .
Cosi jako býval s.Adolf Hoffmeister v 50. letech , který mával rudým praporem uvázaným ale na golfové holi .
"Německo má historicky nízkou nezaměstnanost ..." - zajímalo by mě , co autor míní pod pojmy historie a nezaměstnanost .
To , že je Německo ekonomickým tahounem Evropy je pravda , ale rozhodně to není VYSOKOU MÍROU PŘEROZDĚLOVÁNÍ , ale vysokou mírou organisace a geneticky podmíněné discipliny včetně špičkových technologií a jejich efektivního využívání .
10. 03. 2012 | 11:25

ten, kdo se s blbcem hádat nebude, napsal(a):

Pro Parabellum.
Když srovnáváš Skandinávii a západní Evropu v roce 2009, tak bys ji měl srovnávat především se vzory naší pravice a to jsou

růst – propad HDP 2009
Estonsko -14,3 %
Litva -14,8 %
Lotyšsko -17,7 %
Irsko -7 %
10. 03. 2012 | 11:28

dix napsal(a):

Kelt je duševně retardované dítě . Není naděje , že by ho to příchodem jara opustilo .
10. 03. 2012 | 11:30

Parabellum napsal(a):

Jan Cimbura

Ano, ale saoučasná pravice také zastavila rozprodávání veřejného majetku, jako žádná politická reprezentace kdykoli v novodobé historii.

Mimochodem, levice v roce 1948 zavedla prakticky 100 procenntní přerozdělování, a od tohoto chozrazčotu začala ustupovat až v rámci perestrojky v roce 1988, kdy se z národních podniků staly státní podniky.

A s tím dalším? Vždyt to není pravda. Je pravdou, že pro lemply pracující načerno, povaleče, homelessáky, lidi na sociálce a důchodce, a všechny další, kdož neplatí dan z příjmu FO, tak těm se danové zatížení zverdlo, ale všem ostatním pokleslo v důsledku zavedení jednotné sazby DPFO a poměrně velkorysých sle na dani, a následně rok na to, když snížila odvody na SP o 1.5 procenta.
Naopak, komu šla vláda jednozmačně po krku jsou zloději, kteří měli nasyslené vysoké miliony korun, za které si chtěli postavit luxusní nemovitosti, a vláda jim zvedla třikrát DPH na stavební práce, z 5 na 9, pak 10 a následně 14 procent, čímž těmto defacto skonfiskovala 10 procent nakradených a nezdaněných peněz, a příští rok v tom bude prokazatelně pokračovat.
10. 03. 2012 | 11:32

ten, kdo se s blbcem hádat nebude, napsal(a):

Parabellum se nám rozhodl předvést, jak vypadá pravicová duševní bída, reprezentovaná hloupostí a demagogií.
Sociální nebo méně sociální v Evropě je na jedné straně Skandinávie, Rakousko, Německo, na druhé straně východní a jižní Evropa.

Každý, kdo alespoň trochu sleduje dění, tak ví, které státy mají problémy.
10. 03. 2012 | 11:36

Jan Cimbura napsal(a):

Parabellum: "saoučasná pravice také zastavila rozprodávání veřejného majetku" ... oje, to jste mě pobavil :) Nechcete to rozebrat trochu podrobněji? Ať se ještě trochu pobavíme.
Btw. vámi uvedený příklad zvýšení DPH na stavební práce zvýší náklady na bydlení úplně všem. Lituju každýho, kdo už dneska nebydlí ve vlastním.
10. 03. 2012 | 11:38

Yosif K napsal(a):

Pane Parabellum - hlupaci veri svym vlastnim predsudkum.

V ramci CSSD je docent Jiri Havel jeste velmi prudky inteligent a premyslivy clovek. Alespon chape ze z neustale rostoucih dluhu se prosperita budovat neda. Respektive to aspon takl obcas vypada. To proti byvalemu trockistovi Spidlovi a byvalemu odborarskemu korytari Skromachovi.... atp atp. To nechapou skoro nic.
http://en.wikipedia.org/wiki/Government_spending#Government_spending_as_a_percentage_of_GDP
Dale cituji docenta Havla:
Naopak státy s relativně nízkým přerozdělováním byly zpravidla ohniskem finančních potíží, jako Irsko, Řecko, Španělsko či Portugalsko.
Nevim nevim pane docente -
prectete si nekdy statistiku, nez zacnete rozsevat tradicni socdemackou propagandu:
http://en.wikipedia.org/wiki/Government_spending#Government_spending_as_a_percentage_of_GDP
Czech republic 43%
Greece 47%
Ireland 42%
Portugal 46%
Spain 42%
VSECHNY Vami jmenovane staty "brutalniho kapitalismu" jsou na tom s prerozdelovanim budto stejne jako CR (Irsko Spanelsko... pricemz Irsko se celkem uspecne vzpamatovava....)
nebo jsou to hotove oazy prerozdelovaciho sociku (Portugalsko, Recko).

Recko ktere je na tom nejhure a prakticky vcera podruhe zbankrotovalo za tri roky
prerozdeluje z vcami jemnovanych statu bezkonkurence nejvice!!!!!!

Ctete vice statistiky a pak rozdavejte moudra! BTW - kdyz uz jste tiom docentemn, precetl jste si knizku "Svoboda Volby" od Friedmanna? Snad by vam cetba teto knizky pomohla vylecit se z aspon ekterych socdemackych bludu.....

Loucim se s pozdravem: "Pozor na falesne pratele proletariatu"!
Avanti Popolo!!!!! Prosta Empros!!! Avelante los trabajadores!!!
10. 03. 2012 | 11:39

ijn napsal(a):

NÁJEMNÍ VRAZI České EKONOMIKY = KALOUSEK+NEČAS mají Váš obdiv??? Jíří H. jste vůbec při smyslech??????
10. 03. 2012 | 11:39

Kelt, napsal(a):

To Parabellum,
Vy jste srandista-peníze by nešly"pravicové vládě"rozkradačů a devastotátorů české ekonomiky,ale levicovým úředníkům/jako je např.paní Nagyová se statisícovými odměnami a další vládní úředníci levice,které si tam drží Nečalousek/a také kantorům a policitům atd.
Pokud se nemýlím,tak žádná daňová asignace v ČR neexistuje.
Musím na závěr konstatovat,že Vaše příspěvky jsou směsicí demagogie a hlouposti a to je ta nejhorší možná kombinace.
Proto si "navěky"odpustím reakci na Vámi psané.
Pište ale více,zesměšníte se dokonale.
10. 03. 2012 | 11:39

Parabellum napsal(a):

ten, kdo se s blbcem hádat nebude

Pokud vím, tak naše pravice se orientuje jednoznačně na tranatlantickou vazbu - zejména pánové Nečas, Vondra a další.

Takže je tedy zřejmé pane oberblbe který nemá na to se hádat ani s blbcem, že prostě a jednoduše sprostě lžete.

Naopak sovětsky orientovaní levouni s nostalgií vzpomínají na levicové doby pod dohledem SSSR, a dští svou nenávist na země s rozvonutou transatlantickou vazbou.

Mimochodem, ty země, které jste vybral, ta v těchto žile co se týče globálního počtu obyvatel procento populace, kteé je pod hranicí statistické chyby. Jinými slovy, z hlediska globální ekonomiky, země, které jste uvedl, prostě a jednoduše nejsou.
10. 03. 2012 | 11:39

Jan Cimbura napsal(a):

Parabellum: tzv. "pravice" v Čechách vybírá víc, než "levouni". Zvyšuje míru přerozdělování. To ve statistikách snadno dohledáte. Je to velká smutná habaďura na voliče. Nic s tím nenaděláte.
10. 03. 2012 | 11:42

Parabellum napsal(a):

Kelt

To byste měl jako levičák kvitovat ne? Měl byste kvitovalt, že alespon někteří zaměstnanci jsou sociálně spravedlivě důstojně odměnováni, protože oč má paní Nagyová větší vejplatu, o to mají kapitalisté, vaši úhlavní nepřátelé menší zisk.

Zapomněl jste uvést, že mé příspěvky jsou především pravdivé, a obsahují tvrdá statistická data. Plat paní Nagyové není žádná statistika, paní Nagyová představuje 0.0002 promile práceschopné populace, což je pod úrovní statistické chyby, je tedy zřejmé, že žádná ekonomická či sociální skupina, která by mohla nést paní Nagyová tu proste není.

Apropos, zkuste dokázat, že když pošlete finančáku peníze, že se o to paní Nagyové zvedne plat - to bude zajímavé-:))))
10. 03. 2012 | 11:45

hasta siempre napsal(a):

Jazyk aparátčikův říká:

"Stávající procedura řešení nadměrného schodku tak jen dostává náročnější průběžný cíl a konkrétnější trest."

S populárním zpěváčkem mě to nutí se zeptat: Za co, panebože, za co?

Za toleranci k lidem jako je aparátčik.

S těmi, kdo nadměrné schodky (v některých případech záměrně) vytvářejí, je napříště potřeba zacházet jako koruptními kolečky státního mechanizmu v Číně.
Na hřiště.

Decentní Islanďané obžalovali bývalého premiéra Haardeho proto, aby se něco dozvěděli o skutečných mechanismech vybudovaných k jejich ožebračení.
Doufají, že hrozba dvouletého trestu ho donutí mluvit. Naivita. Plutokrati je ukolébají procedurami a zmáčknou znovu. Mají na to prachy a čas.
10. 03. 2012 | 11:47

MaB napsal(a):

Argumenty pana Višňovského jsou čím dál hloupější. Jen se divím, že má v ústavu povolený net.
10. 03. 2012 | 11:51

Parabellum napsal(a):

MaB

Zato vy chacharský soušáku pančeláku jste se nezmohl na raciopnální argumentaci, a zmohl jste se pouze na urážky. Já jenom doufám, že v rámci ozdravění učitelského sboru v následujících letech se ocitnete mezi těmi 17 000, kteří nemají ve škoství co pohledávat, a rád se do toho Chacharstánu vypravím, abych si Vás prohlédl, jak Vám to sluší v oranžové vestě.
10. 03. 2012 | 11:54

SuP napsal(a):

Veselý docente -
Vaše životní praxe - přesvědčovat jednodušší o samozřejmých věcech se na vás už asi podepisuje. Míra přerozdělování nereguluje blahobyt tím, že když je vysoká, blahobyt roste a při nízké se musí chudáci věšet. Míra přerozdělování MUSÍ BÝT AKORÁT. To přece vidíte na Lafférově křivce. Ta vám ukáže, jaký byl průběh výběru daní (tedy dobrovolný) na jejich výšce.
S tím přerozdělováním to vidím asi tak. Když mi stát bude zajišťovat kvalitní servis, klidně si ho budu platit a to tolik, kolik mi to ušetří zbytečných starostí (klidně snesu vyšší daně). Proto to v Německu funguje. U nás ale stát (stát jste vy) funguje jako fušer, který vám slibuje postavit barák. Postaví ho blbě, ztrátově a ještě vás u přitom okrade.
Musíte se víc snažit pane správče!
10. 03. 2012 | 11:56

Parabellum napsal(a):

Jan Cimbura

Víte, pokud řekneme, že mezi to přerozdělování patří i privatizace, tak nemáte zcela pravdu.

Ale jinak v zásadě souhlas, problém je v tom ,že pan Nečas s panem Kalouskem si na zavírání chechtákovodů vzali malý hasáky, a úpravy na výdajové straně rozpočtu jsou spíše kosmetické - s tím by měli něco udělat, a jít po těch největších rozpočtových kapitolách. Sociální věci, vnitro, školství na kultuře se toho moc ušetřit nedá.
10. 03. 2012 | 11:59

Bazzy napsal(a):

Nabídl bych nový pohled na řecký problém, a to: "jaké má sousedy"? Evropa vždy potřebovala a bude potřebovat silné Řecko, aby udrželo svinčík z blízkého východu mimo Evropu. Z tohoto pohledu se mi řecký problém jeví spíše jako strategické zadání.
10. 03. 2012 | 12:00

svatební a pohřební orchestr G.Bregoviče napsal(a):

parabellum
jsi hrozně roztomilý, opravdové obohacení diskuse, asi jako pan Zahradil, ODS.
10. 03. 2012 | 12:01

SuP napsal(a):

P.S. pane docente -
Nepochybuji o tom, že to víte. Jen bych rád, abyste věděli, že my (co vám ty peníze posíláme) to taky víme.
10. 03. 2012 | 12:12

melčákova pohanka napsal(a):

parabellum. Vy jste robot?
10. 03. 2012 | 12:16

SuP napsal(a):

Kelte -
Zopakuji otázku. Kolik lidí, myslíte, že by si kupovalo vaši práci a služby za ceny které si diktujete, kdyby se o tom mohli rozhodovat svobodně a dobrovolně? (ta personifikace tam je proto, že si myslím, že taky pracujete ve státní správě).
10. 03. 2012 | 12:17

balla ciao napsal(a):

Sauerarschmann
Přestaňte si v nicku přivlastňovat Lugerova génia. P-08 byla a je umělecké dílo. Vy jste huba plechová.
10. 03. 2012 | 12:25

ali napsal(a):

tak nevím, pořád je to dokola levičáci kontra pravičáci, repektive skalní socani kontra ostatním..a komunisté v klidu a tichosti užívají svých mocností nadále.. i když: na majetek europoslance za KSČM Miloslava Ransdorfa je uvalena exekuce, nemůže s ním až do vyrovnání několikamilionového dluhu nakládat. Europoslanec odmítal léta splatit dluh 700 000 korun, ten se mezitím vyšplhal na milióny...
To je ale smutné zjištění, že?
10. 03. 2012 | 12:26

Radovan napsal(a):

Pane Havle, 8 milionů občanů má této vlády plné zuby, jen lhostejní "drží hubu"
bohužel i disidenti co bojovali za svobodu v Česku, která se pomalu vytrácí z našeho života už 22 let.
I am sorry. Lidé se bojí jít do ulic, že ztratí práci, divím se ale seniorům,že nejdou do ulic, asi mají tak vysoké důchody, že jsou spokojeni, to nemohou nic udělat pro další generaci a nebo jsou tak už senilní ????
Prý je svoboda,ale můžete kričet, dokonce řvát, nadávat, psát na všechny místa, ale zbytečně,tato kožená a neprůstřelná vláda si dělá co chce, spolu se zblblými modrými poslanci. Tak na co svobodu a o demokracii ani nemluvě, když nikoho politici nevyslechnou ????? Tady ty příspěvky jsou k ničemu,vláda, poslanci i senátoři je nečtou. Oni si myslí, že jsou všichni spokojeni, že máme všichni 50 tisíc a jen pár lidí rebeluje. Šedá kůra mozková našich politiků je složena jen z peněz, z korupce a z nenávisti k obyčejnému pracujícího lidu - říkají mu "lúza". Tento bor.... a blázinec nedáme do pořádku po staletí.
Mladé lidi denně masírují média o tom,jak je to u nás v pořádku, jak musíme šetřit my, co nemáme ani ty 24tisíce, ale o ni s 500 tisicí nešetří vůbec a navíc rozhazují stále ještě zbytek státního majetku a zadky si utírají tisícovkami.
Denně piště do novin, dělejte přednášky, vysvětlujte, hlavně mladým, že to co tady je , není normální,jinak neskončíme v Řecku, ale v Africe.Jsme k smíchu ostatním sousedním státům,každý Čech co jezdí ven, ví, že je mezi nimi a námi hluboká propast finanční a hlavně morální a to hlavně morálka našich nestydatých vládních a modrých politiků Inteligence má být předvoj pokroku a ne přitakávajícím nebo mlčícím občanem, stojícím někde v koutě.
Have nice days.
Cenzore nemaž to,Bůh to vidí a nespravedlnost a lež trestá. Už to není k vydržení, ti slabší páchají sebevraždy, nemají kam utéct jako v totalitě, nebo fetují a hrají hazardní hry.
Quo Vadis český národe, Quo Vadis česká korupční vládo se svými modrými poslanci a senátory ? Do Afriky a rychlým krokem ?????
10. 03. 2012 | 12:29

Kryštof napsal(a):

"PRAVICE" v Česku , to sám o sobě je nadmíru komický pojem z pokleslého kabaretního skeče .
V režimu nastoleném soudruhy kádrovými reservami KSČ , nomenklaturními svazáky a "železnou pěstí dělnické třídy" - tedy soudruhy z StB za aplausu primitivů dojatých vlastní čecháčkovskou statečností se kterou svrhli nenáviděného bolševika / kterého měli rádi , když jim nebránil v krádežích cementu na chalupu , např. / a nahradili jej hodným a vždycky demokratickým soudruhem ??
Ovšem u blbů volících za barvičky , pětikorunového buřta a 30 korun u doktora , stejně jako za "Oposiční smlouvu a "Smlouvu s Občany anebo "Spojenectví s Marťany" anebo "Myslím to upřímně !" v arogantním domnění , že jsou duševně svéprávnými bělochy , je i nemožné možné .
Zazpívat si k tomu mjasově častušky , to bylo v tomhle ďolíku přece vždycky vlastenecky hodnoceno , k tomu dojímavé tirády , jak "300 let jsme za Rakouska trpěli" , přidat básničku o tatíčkovi TGM a zakončit optimistickou pantomimou o soudruhu syfilitikovi Gottwaldovi a obětavých normalisačních soudruzích . K tomu se vykoná masové vystoupení s podpisem " Sohlasu s dočasným pobytem spřátelených vojsk Varšavské smlouvy na území ČSSR " spolu s kádrováním domovnic a je to tak ucelený průřez historií . To jsou čecháčkové v kostce anebo v krychli , račte si vybrat .
"Pravice" , ehm , svazáci Topolánek a Nečas , bolševik Klaus z Prognosťaku pod ochranou ÚV KSČ - Ekonomický odbor , soudruh bratr z Nár. fronty Kalousek ....
Blbý vtip a ještě blbější zdejší domorodá realita .
"Kupředu , levá ....!"
10. 03. 2012 | 12:33

Pavla2 napsal(a):

Pane autore, píšete, že Nečas nepodepsal fiskální smlouvu, nevíte proč, když se nás stejně netýká. V tom případě nechápu, z jakého důvodu bysme měli něco podepisovat. Vy v osobním životě také stvrdíte vlastním podpisem něco, co se Vás netýká?
A že budeme stát za dveřmi a nebudeme moci rozhodovat? Copak my máme v EU nějaké slovo? Pokud ano, proč se neumíme ohradit proti pro nás nevýhodným nařízením? Proč jsme platili pokuty za nadvýrobu mléka, proč máme nyní nedostatek vepřového masa, vajec, dovážíme cukr atd.? Bodejť by nebylo Německo s exportem na tom dobře, když jsou všichni nuceni brát jejich výrobky, mnohdy ty, které by sami nepozřeli? Proč je pro vývoz na východ vyráběno zboží v jiné kvalitě než pro ně? O jaké výhody jste se vy všichni, co v parlamentu EU sedíte a seděli, jste se zasadili?
10. 03. 2012 | 12:33

Kelt, napsal(a):

To SuP,
tak nevím,nevím-přepískl jste to včera,anebo je to Váš konstaní projev?
Já jsem někdy hovořil o cenách,za které by si někdo měl kupovat moje služby?
Víte,"vložit někomu do úst,co neřekl"a pak s tím úspěšně polemizovat a klást přihlouplé otázky, to si nezasluhuje odpověď.
10. 03. 2012 | 12:49

RA napsal(a):

ale nedivte se soudruhovi Havlovi, že ten byrokraticko bolševický moloch podporuje..... má v něm totiž dobré bydlo.... on to bude hájit, i kdyby na ulicích lidi padali hlady. Ovšem, celá ta slavná nová RVHP přinesla evropským zemím, kromě nového socialismu, pouze svrab a nešťovice.
10. 03. 2012 | 12:56

Yosif K napsal(a):

ten, kdo se s blbcem hádat nebude, napsal(a):
Parabellum se nám rozhodl předvést, jak vypadá pravicová duševní bída, reprezentovaná hloupostí a demagogií.
Sociální nebo méně sociální v Evropě je na jedné straně Skandinávie, Rakousko, Německo, na druhé straně východní a jižní Evropa.
Každý, kdo alespoň trochu sleduje dění, tak ví, které státy mají problémy.
10. 03. 2012 | 11:36
Pane TENKDO - krome podnebi jsou staty jizni Evropy postizeny nadmernych vlivem odborarskych band, pouzivzajich casto az teroristicke metody:
1) Ve Spanelsku jsou velmio stedre podpory v nezamestnanosti (EUR 1100 meesicne atp) ODSTUPNE pro zaslouzile proletare a byrokraty v prumeru okolo 60 mesicnich platu!!!!
2)Portugalsko temer dtto v bledemopdrem....
3) Recko dtto v blederuzovem - minimalni mzda reckleho proletare je 914 EUR mesicne!!!!!! - temer pulka obyvatesltva zamestnbana u statu - v mnoha skolach je vice ucitelu nez zaku! V prumeru je v recku 4krat mene zaku na ucitele nez je evropsky prumer!!!!

Lze si predstavit vetsi socik nez je na JIHU EVROPY? Skandinavie proti tomu vypada jako pravlast brutalniho kapitalismu - tzv prerozdelovani jde hlavne do neustale oibnovy silnicni site a statnich a obecnich budov ktere trpi krutou zimou (specielne silnice atp). Co se tyce skandinavskych vymozenosti pro proletare - poslednich 20 let si ne prispisvaji predevsim proletari sami!

Avanti Popolo!!!!! Prosta Empros!!! Avelante los trabajadores!!!
10. 03. 2012 | 13:17

Puck napsal(a):

Nečas odmítl podepsat smlouvu o fiskální odpovědnosti, ale hned na to vyrukoval s lahůdkou, musíme příjmout Finanční ústavu.
Finanční ústava by měla tři pilíře :
nezávislou rozpočtovou radu, automatickou dluhovou brzdu a výdajové pravidlo pro centrální vládu a místní vlády. A občane podrž se, také by se uplatnila i finanční odpovědnost politiků za nesplnění limitů krácením mezd až o 20%.
Pilíře jsme si ještě nestačili pořádně odzkoušet, ale na pilířích stojí důchodová reforma, proč by na nich nemohl stát rozpočet.

Co tak najednou ?
Mohl přece rozpočtové pilíře vymyslet už dříve, než se s Kalouskem pustili do práce ?
Dalo by se usoudit, že Nečas už vážně uvažuje o tom, že jeho vláda co nevidět skončí. A ať si to socani vyžerou. Ale nenechte se mýlit, Ústava by platila až od deficitu vyššího než je 45%, případně 55% HDP. Takže slušný polštář do konce volebního období, když se bude dařit a vláda vydrží, vymyslel také.

Jak hospodařil Kalousek pod Topolánkem a pod Nečasem ?
Rok 2008 27 % HDP
Rok 2012 ( únor ) 42 % HDP

To je jízda, což ?

Dovedete si představit, co by se dělo, kdyby vládla levice ? Já tedy ne, Vlastně ano, to by už dávno napravovali škody politici pravicoví. :-)

Myšlenka je to asi dobrá. Zajímavé je, že podobnou péči o rozpočet měli pravicoví poslanci už za Zemana. Tam se to dá pochopit, pravicové vlády skončily sice také neslavně, ale s přijatelným rozpočtovým schodkem.
Dnes je těžké vymyslet vhodná slova pro komentář.
Snad :
" Když se idee rozcházejí s praxí, je čas myslet na změnu. "
10. 03. 2012 | 13:38

Yosif K napsal(a):

Radovan napsal:
Mladé lidi denně masírují média o tom,jak je to u nás v pořádku, jak musíme šetřit my, co nemáme ani ty 24tisíce............... atd atd

Pane Radovane - plat 24 tisice mesicne je pokud vim prumer. Povazujete vsechny co maji mene nez prumer za uplne socialni chudaky? Lidi kteri maji podprumerny plat prijdou v 15.00 domu, opravi si baracek, leccos na aute, pracuji na zahradce, zabiji prasatlo nebo par kraliku a jeste si stihnou zaletet na dovcu do "zbidaceleho Recka" kde s podobne "zbidacelymi proletari" reckymi popijeji vinko. Vase chnury o tom, ze kdo ma mene nezn 24 tisic mesicne je na pokraji hladomoru jsou dosti prehnane.....

Avanti Popolo!
10. 03. 2012 | 13:44

Béda napsal(a):

Hlavní rozdíl mezi socialisty a neo(liberály) není v tom, že by jedni vybírali daně a druzí ne - to je velký omyl. (viz (neo)liberální triáda v ČR) Ten rozdíl tkví v tom, že zatímco socialisté vybírají daně, aby z nich podpořili domácí ekonomiku, koupěschopnost, zajistili fungování státních služeb a systém sociálního smíru, (neo)liberálové je vybírají, aby je rozkradli, vytunelovali, odklonili a předplatitelům za ně nic nenabídli. Naopak ještě jim všechno zdraží a předplacené služby zprivatizují anebo zoutsourcují, takže si je občané musejí krom předplacení doplácet ještě keš.

Výsledkem je, že za vlády socialistů ekonomika roste, kdežto za vlády (neo)liberálů je odborně tunelována a skomírá. Za vlády obou dvou směrů dluh roste. Paradoxně za vlády "šetřících" (neo)liberálů ještě víc, než za vlády "rozmařilých" socialistů.
10. 03. 2012 | 13:46

Yosif K napsal(a):

Puck napsal:
Jak hospodařil Kalousek pod Topolánkem a pod Nečasem ?
Rok 2008 27 % HDP
Rok 2012 ( únor ) 42 % HDP
Mily pane - to0 ze behem krize, specielne nejvetsi globalni krize od roku 1929 nejde udrzovat vyrovnany rozpocet, jelikoz vvetsina firem je ve ztrate - to tvrdival i socdemakcy guru keynes. Socdemaci by na tento detail nemeli zapominat.....
10. 03. 2012 | 13:52

SuP napsal(a):

Kelt -
Klid, jen jste zřejmě do té otázky ještě nedorostl. Nevadí, najde se lepší příležitost, pak to půjde samo ...
:-)
10. 03. 2012 | 14:06

dix napsal(a):

Smysl pro etiku a ekonomiku v ČSSD byl jasně deklarován jejím spravováním obecního hampejzu Corrado v Dubí .
Bez karambolu neumějí soudruzi ani řídit bordel .
Sexuálním neurotikům a levičáckým pederastům Keltovi a Bédovi to sice vyhovuje , ale ostatním ne .
10. 03. 2012 | 14:08

ten, kdo se s blbcem hádat nebude, napsal(a):

Trochu čísel na oblbování pravicovými …
Celkové sociální výdaje % HDP
http://www.czso.cz/csu/2009edicniplan.nsf/t/050045060E/$File/1607090324.pdf

Další hloupostí či demagogií, kterou tu pravičáci předvádí, je označování jihu za levicový, což je naprostý nesmysl, jih je tradičně pravicový, málo demokratický, autoritativní, oligarchální, jih Evropy byl ovládán pravicovými diktaturami, jsou zde velké sociální rozdíly, největší rozdíly v příjmech v Evropě.

Sever je občanský demokratický s menšími sociálními rozdily.
10. 03. 2012 | 14:14

Puck napsal(a):

Pro Yosif K :
O jaké krizi je řeč, prosím ? Propad hospúodářství se konal jen v roce 2009, Přibližně 4%. Jinak šlo vždy o mírný hospodářský růst, což je pro ekonomiku země nejvýhodnější. Ne-li pro umazávání dluhu, tak aspoň pro vyrovnaný rozpočet. To Vám potvrdí každý ekonom. A mohlo se to bez větších potíží podařit, nebýt ideologie, která hlásá žádné přímé daně, žádné zásahy státu, ...
A také neřešení jiných, aktuálních příčin schodku. Daňové úniky, korupce, nevýhodné slmouvy, které ideologie neuvažuje. Zda záměrné, nebo z nedbalosti, nechám na Vás.
10. 03. 2012 | 14:15

SuP napsal(a):

Bedo -
Rozdíl mezi neoliberály a socialisty je v tom, že první by chtěli řídit stát jako firmu, ale neumějí to. Druzí by chtěli řídit stát jako neziskovou společnost, ale neumí to.
10. 03. 2012 | 14:17

neo napsal(a):

stále rebel aneb ten co se....
hochu všichni vědí, že pravičáci jsou nevzdělaní a hloupí, proto dělají ve fabrikách u pásu za minimální mzdu, chtějí vyšší přídavky, podpory, sockomdávky, delší výpovědní lhůty, definitivy, žádnou zkušební dobu, vysoké odstupné atd..
10. 03. 2012 | 14:20

Koleda napsal(a):

Pro zdejší fandy sociálního státu:
Včera Fico m.j. prohlásil, že v žádném případě nepohne s DPH 20% vč. potravin! Asi ví (na rozdíl od Sobotky a Havla) proč. A to je asociál? Ne, jen so dobře uvědomuje, že jejich ekonomika je v pr... stejně jako naše a evropská.
10. 03. 2012 | 14:21

Yosif K napsal(a):

Béda napsal(a):
Hlavní rozdíl mezi socialisty a neo(liberály) není v tom, že by jedni vybírali daně a druzí ne - to je velký omyl. (viz (neo)liberální triáda v ČR) Ten rozdíl tkví v tom, že zatímco socialisté vybírají daně, aby z nich podpořili domácí ekonomiku, koupěschopnost, zajistili fungování státních služeb a systém sociálního smíru, (neo)liberálové je vybírají, aby je rozkradli, vytunelovali, odklonili a předplatitelům za ně nic nenabídli. Naopak ještě jim všechno zdraží a předplacené služby zprivatizují anebo zoutsourcují, takže si je občané musejí krom předplacení doplácet ještě keš.
Výsledkem je, že za vlády socialistů ekonomika roste, kdežto za vlády (neo)liberálů je odborně tunelována a skomírá. Za vlády obou dvou směrů dluh roste. Paradoxně za vlády "šetřících" (neo)liberálů ještě víc, než za vlády "rozmařilých" socialistů.
10. 03. 2012 | 13:46
Pane Beda - nez zacnete argumentivat "to jsou paradoxy" tak si prectete Keynese (nebo alespon pouzivejte selsky rozum):
1) Socdemacky guru Keynes tvrdival ze behem krize se ma podporovat ekonomie deficitnim financovanim - muzete mi vysvetlit, zda by socdemaci BEHEM KRIZE urtraceli mene nebo vice nez Kalous?
2) Socdemacky guru Keynes tvrdival ze behem konjunktury se maji TVORIT PREBYTKY!!!!! - muzete mi vysvetlit, proc socdemacti socialni demagogove a populiste BEHEM KONJUNKTURY zvysovali deficit a kupovali si proletarske voilice novymi a novymi socialnimi davkami?

Krome celkem opraveneho skuhrani na rozkradani nevidim na cinnosti socdemacke opozice vubec nic racionalniho - jde o cirou demagogii. Co se tyce rozkradani - v tom maji socdeaci dlouhou tradici take. Pocinaje prvrepublikovym heslem "kudy chodil tudy krad socialni demokrat" a konce poslednim pripadem CSSD vrchniho reditele RSD Michala Haly...... ten zcela jiste vi kolik se rozkradalo pri stavbe silnic a dalnic, kdyz tam byl vrchnim reditelem......

Delat ze socdemaku nejake setrilky kdyz i ted slibuji co vsechno prisypou -proletarum az se dostanou ku korytum je celkem marna prace.....
10. 03. 2012 | 14:30

ten, kdo se s blbcem hádat nebude, napsal(a):

Pro Koleda.
Pokud já vím, tak Fico plánuje zrušení rovné daně, u DPH má Slovensko dvě sazby 20 a 10 %.
10. 03. 2012 | 14:37

Yosif K napsal(a):

Puck napsal(a):
Pro Yosif K :
1) O jaké krizi je řeč, prosím ? Propad hospúodářství se konal jen v roce 2009, Přibližně 4%. Jinak šlo vždy o mírný hospodářský růst, což je pro ekonomiku země nejvýhodnější. Ne-li pro umazávání dluhu, tak aspoň pro vyrovnaný rozpočet. To Vám potvrdí každý ekonom. A mohlo se to bez větších potíží podařit, nebýt ideologie, která hlásá žádné přímé daně, žádné zásahy státu, ...
2) A také neřešení jiných, aktuálních příčin schodku. Daňové úniky, korupce, nevýhodné slmouvy, které ideologie neuvažuje. Zda záměrné, nebo z nedbalosti, nechám na Vás.
10. 03. 2012 | 14:15
ad 1) zcela s vami souhlasim - na socialni vyhody se melo sahnout jeste vice - uz vidim socdemaky jak je osekavaji jeste vice nez Kalousek.....
ad2) co se tyce kradeni a korupce - nevidim ze by se za socdemaku kradlo mene. Naopak se vzdy dokazali zapojit do delne spoluprace "napric politickym spektrem" do vseho, kde se dalo neco nakrast. nainstalovali Romana, prodali Appianu MUS za penize vytazene z MUS, prodali Appianu Skodu Plzen za penize vytazene z MUS, prodali OKD "proletarskym vudcum" kteri obratem ruky prodali Bakalovi, a mlady socdemacky kuglof Michal Hala rediteloval RSD tak uspesne ze nyni sedi v lochu (konecne....)
10. 03. 2012 | 14:39

Duroy napsal(a):

To Yosif: Jakou krizi máte na mysli? S výjimkou roku 2009 naše ekonomika roste, místo spotřeby se dle rad NERVU orientujeme na export, lokomotiva Německo nás táhne, tak proč ještě nemáme vyrovnaný rozpočet? Co se s tou naší ekonomikou děje? Dle některých idejí, které se vydávají za pravicové, nemá vláda na ekonomiku vliv, tuším ve své době psal Kohout.
Pane Yosife, vy skutečně podporujete tuto vládu NečasovoKalouskovoBártovskou?
10. 03. 2012 | 14:40

Radovan napsal(a):

Yosif K.je poltická naivka. Zřejmě neví o životě nic. když jsem napsal, že lidé s platem menším než je průměrný plat,jsou chudí, tak je to pravda, protože jsou to občané, co mají třeba čistého třeba méně než 16 tisíc. A tihle právě vytváří hodnoty, ne úřednící v kanceláři.V bytě zaplatí třeba 5 - 6 tisíc za nájemné,teď mají děti, které je stojí víc jak 1 000 tisíc měsíčně - základní potřeby/stravné, jízdné, kroužky, oblečení.Dále potřeby rodičů další tisíce,strava pro všechny atd.Jen jízdné do práce někdy stojí až 800 Kčs měsíčně/ osobu. Platy manželek jsou také většinou ubohé, pokud není právnička, uřednička,lékařka atd.Práce není. A co nezaměstnaný ne vlastní vinou, ale vinou špatné práce vlády. Yosife,jsi zřejmě z Prahy, tam se žije blaze - příjmy o 10 tisíc vyšší,ale ceny v marketech stejné.S takovými naivkami tu bude nejhorší vláda v EU až do smrti, a my, ti ostatní.co opravdu pracujeme a budeme na úrovni Afričanů. I absolventi VŠ často nemají platy ne vlastní vinou na úrovni.Dobrá místa si rozebrali dávno ostří hoši.Jen pražští úředníci, kteří často prokecají polovinu pracovní doby za 40 tisíc, budou spokojeni. Ale kdo na ně bude pracovat ? Nic z nebe nespadne, ani potraviny, ani oblečení a další nutné věci. Ach jo ! Myslet někdy bolí ....
Kdo nečte noviny, nesleduje politické debaty a život kolem nás by tu neměl psát. Bludy o životě kolem nás nikoho nezajímají. Běž Yosife mezi lidi, třeba 50 km za Prahou a uvidíš tu velkou spokojenost. A hlavně zajeď si do sousedního státu, nebo i do Řecka, plat kolem 80 - 100 tisíc, důchod 40 tisíc a ceny stejné. Naši občané velmi často z ubohého platu ještě splácejí třeba půjčky nebo hypotéky, pokud nemají byty z totality. Byty zadarmo jsou často pro státní zaměstnance, poslance a td. s vysokými platy. A ti chudí mají ještě šetřit na důchod a možná platit dětem školné. I bydlení v domku není laciné.Plynové topení stojí více jak 3 tisíc měsíčně, k tomu voda, elektřina, a další poplatky je nejméně 6 tisíc. Kde je nějaký sport, kultura a jiné potřeby, o dovolené ani nemluvě. A to kde jsou peníze na opravy baráčeku ,při dnešních cenách?
Have nice days. Bye, Bye. And think !!!
10. 03. 2012 | 14:40

ten, kdo se s blbcem hádat nebude, napsal(a):

Na Slovensku prý budou mít janošikovskou daň pro „schopné“ tedy především pro mafiány. Gorila by mohla vyprávět.
10. 03. 2012 | 14:40

neo napsal(a):

Radovan:

chtěl bych taky byt za 5-6 tisác nájemné. Kde se takový sežene?

A co jsou to ty hodnoty? Proč se domníváte, že úředníci v kanceláři je netvoří? Bez nich by těžko někdo vůbec něco tvořil a pak dostal zaplaceno.
10. 03. 2012 | 14:47

Sladký napsal(a):

Všem vyučujícím doporučuji přečíst (či raději prostudovat) násedující knihy: 1.Milton Friedman Capitalism and Freedom (1962)
2.Free to choose (1990)
3.Money Mischief (A992)
4.Noam Chomsky (stačí Hegemonie nebo přežití (2006)
5.Naomi Klein The Shock Doctrine (2007)
Vvšechny najdete v originálu online, všechny vyšly i v češtině. Pak můžeme začít diskutovat v patřičném rámci.
10. 03. 2012 | 14:48

Petr napsal(a):

neo:nemáte pravdu, nechtějí vysoké odstupné ("zlaté padáky" odmítají nebo je celé věnují na charitu).
10. 03. 2012 | 15:00

ten, kdo se s blbcem hádat nebude, napsal(a):

Pro neo.
Ti inteligentnější lidé chtějí rovnost, ti hloupější privilegia.

Ty, při tvé hlouposti nejsi ani schopen pochopit, že ta privilegia chce především pravice, ty jsi natolik hloupý, že jsi přesvědčen o tom, že tak jak to chceš ty, to je rovnost a pokud to chce někdo jinak, tak si bere něco, co mu nepatří.

Ten základní rozdíl mezi pravicí a levicí je v tom, že levice je pro skutečnou demokracii, rovnost všech, pravice pro formální demokracii, kdy rozhodují „elity“ - prachy a nízká čela.
„O politických názorech však nerozhoduje vzdělání - rozhoduje o nich vrozená inteligence. Sociální postavení nehraje žádnou roli“

"Kognitivní schopnosti jsou klíčové při vytváření názorů na druhé lidi i na to, má-li člověk otevřenou mysl," konstatují vědci. "Osoby s nižšími kongnitivními schopnostmi přebírají konzervativnější, pravicové ideologie, které chtějí udržovat status quo.
http://www.blisty.cz/art/62221.html
10. 03. 2012 | 15:01

noe napsal(a):

Aktuálně se česká ekonomika nachází v krizi (krize = pokles HDP dvě čtvrtletí po sobě). Žádná z okolních zemí (Polsko, Německo, Rakousko, Slovensko) v ekonomické krizi není. Krizi dnes v Evropě zažívá jen několik středomořských zemí, Irsko a Česko. Proč se o tom víc nepíše? Nebo jsme tak znudění tím, že nás pravice za 11 let vládnutí zatáhla do tří ekonomických krizí (1997, 2009, 2011)?
Levice dokázala udržet osm let hospodářského růstu. Na konci její vlády jsme byli druhou nejrychleji bohatnoucí zemí v Evropě.
Výsledek je tedy jednoznačný: koho baví žít v bídě, volí pravici. Kdo by raději žil v bohaté zemi, volí levici.
A závěr? Ti Češi jsou ale masochisti!
10. 03. 2012 | 15:04

Yosif K napsal(a):

ten, kdo se s blbcem hádat nebude, napsal(a):
Trochu čísel na oblbování pravicovými …
Celkové sociální výdaje % HDP
http://www.czso.cz/csu/2009edicniplan.nsf/t/050045060E/$File/1607090324.pdf
Další hloupostí či demagogií, kterou tu pravičáci předvádí, je označování jihu za levicový, což je naprostý nesmysl, jih je tradičně pravicový, málo demokratický, autoritativní, oligarchální, jih Evropy byl ovládán pravicovými diktaturami, jsou zde velké sociální rozdíly, největší rozdíly v příjmech v Evropě.

Jasne pane TENKDO - takze PASOK ktery vladl vetsinu z poslednich 30 let v Recku je dle Vas typicky pravicova strana (s uchylnou pritulnosti k SSSR a se silne prosrbskymi a proruskymi sklony....), minimalni mzda pro recke proletare 914 EUR je pravicovy vydobytek, ovladani statnich podniku zdivocelymi rudymi odborarskymi bandami je podporovanoi pravici, jakoz i nechut privatizovat statni podniky a vyhodit prebytecne proletare na dlazbu.

ve Spanelsku je pak pravicovy vydobytek odstupne 60 mesicnich platu pro propoustene proletare.

Ano ano - byly to pravicove strany PASOK a PSE ktere zruinovaly jih evropy zcela nesmyslnymi odborarskymi vydpobytky, ktere nemaji obdobu jinde v evrope......
Francie, Italie, Recko a Portugalsko PREROZDELUJI VICE NEZ SRN, Spanelsko vicemene stejne ...... popirat vinu levicovych populistu a demagogu a rudych odborarskych band na zruinovani jizni Evropy je tedy znacne goebelsovska prace......

Country Tax burden % GDP Govt. expend. % GDP
Kiribati[10] 39.0 114.6
Zimbabwe 31.7 97.8
Timor-Leste 24.6 97.0
Cuba 41.2 78.1
Maldives 21.0 63.1
Micronesia 11.5 62.3
Iceland 40.1 57.8
France 44.6 52.8
Sweden 47.9 52.5
Denmark 49.0 51.8
Lesotho 63.1 51.2
Bosnia Herz 37.6 50.3
Belgium 46.5 50.0
Belarus 30.4 49.6
Finland 43.2 49.5
Hungary 40.5 49.2
Austria 42.9 49.0
Montenegro 30.0 48.8
Italy 43.1 48.8
Guyana 20.2 48.6
Ukraine 37.7 47.3
Solomon Islands 24.1 47.3
United Kingdom 38.9 47.3
GREECE!!!!! 35.1 46.8
Portugal!!!!! 37.7 46.1
Netherlands 39.8 45.9
Malta 36.0 44.8
Slovenia 37.6 44.3
Serbia 36.3 44.0
Germany 40.6 43.7
Poland 34.9 43.3
Libya 3.4 43.0
Yemen 7.3 43.0
Czech 36.2 42.9
Israel 33.5 42.9
Cyprus 39.2 42.6
Dominica 30.4 42.5
Ghana 20.6 42.4
Ireland 30.8 42.0
Angola 6.1 41.6
Moldova 33.4 41.6
Barbados 32.9 41.3
Spain 33.9 41.1
New Zealand 34.5 41.1
Brazil 34.4 41.0
Mongolia 30.8 41.0
Ecuador 16.0 40.8
Croatia 23.3 40.7
Djibouti 22.7 40.6
Botswana 30.2 40.2
Norway 42.1 40.2
Burundi 18.0 40.0
Estonia 32.3 39.9
Seychelles 28.1 39.8
Canada 32.2 39.7
United States 26.9 38.9
10. 03. 2012 | 15:06

Puck napsal(a):

Pro Yosif K :
Tvrdíte, že za socdemáků se kradlo stejně. Nesouhlasím !

I kdyby to nakrásně byla pravda. Co bylo povinností nové vlády ? Okamžitě po svém nástupu řešit všechny zlodějny, které předchozí vlády umožnily. Víme přece, že se u nás s výměnou vlády mění také velká část celého ansámblu na ministerstvech.
Co provedl Langer po svém nástupu do funkce ? Zrušil finanční policii !
To přece naprosto odporuje Vašemu tvrzení, že socani kradli stejně. Langer podle všech pravidel měl posílit všechny složky, které se vyšetřováním závažné kriminality zabývaly. Neudělal, to ! Podle zásad logického uvažování asi proto, že nebylo co vyšetřovat. :-)
10. 03. 2012 | 15:06

neo napsal(a):

stále rebel: ne rebeli, ti hloupí chtějí rovnost, ti chytří chtějí spravedlnost. Rovnost je nesmysl. Nemá ve společnnosti plné individualit jakékoli opodstatnění.

Já jsem pro spravedlivou společnost. Nevím, proč by měl mít každý nějaké výhody a jiní na to měli doplácet. Tady to ale funguje přesně naopak. Ti co odvádí do státního rozpočtu nejmíň, jsou privilegováni a mají nejvyšší transfery. Ti co naopak odvádějí nejvíc nemají prakticky ze SR nic. Mezi rovností a spravedlivostí je velký rozdíl.
Mimochodem, nazývat někoho hlupákem jen proto, že má odlišný pohled na fungování společnosti je typické právě pro hlupáky.
10. 03. 2012 | 15:17

Yosif K napsal(a):

Diky prevzdelanemu mudrackovi panu TENKDO nyni konecne vime kdo zruinoval spanelsko: v letech 1982-1996 to byl odporny pravicovy Zivel Felipe Gonzalez - predseda socialisticke strany.

Felipe González Márquez (born 5 March 1942) is a Spanish socialist politician. He was the General Secretary of the Spanish Socialist Workers' Party (PSOE) from 1974 to 1997. To date, he remains the longest-serving Prime Minister of Spain, after having served four successive mandates from 1982 to 1996.
The PSOE won the 1986, 1989 and 1993 general elections.

Dalsi obdobi hruzovlady pravice nastalo po roce 2003:
On 14 March 2004, the PSOE won the 2004 Spanish general election with almost 43% of the votes, following the 11-M terrorist (March 11) attacks, and maintained their lead in the elections to the European Parliament.

In 2005, PSOE called for a Yes vote on the European Constitution. It has since legalised same-sex marriage, and has called for further integration into the EU. PSOE also favoured the negotiations between the government and ETA during the 2006 cease-fire, which de-facto ended with the Barajas Airport terrorist attack.

On 9 March 2008 the PSOE won the 2008 Spanish general elections again with José Luis Rodríguez Zapatero remaining Prime Minister of Spain. The Socialists increased their share of seats in the Congress of Deputies from 164 to 169 after the latest election.

Anoi ano - ve Spanelsku trvala dle pana TENKDO hruzovlada "pravice" (PSOE aktivne napojene na odborartske tlupy...) v letech 1982-1996 a pak v letech 2004-2012. Neni divu ze se za tech 14+8 let spanelsky hospodarsky zazrak totalne roze.....ral v mori nesmyslnych socialnich vydobytku.....
10. 03. 2012 | 15:22

Botičky od Diora napsal(a):

neo se tedy mýlíš. Rovnost je to podstatné a ten kdo se z blbcem hádat nebude má pravdu. Mi levičáci sice nemáme vysoké školy a dobrou práci a vysoké platy, ale zato umíme kopat krumpáčem, házet lopatou a leštit podlahy. Někdo to prostě dělat musí a je to taky užitečná práce. Akorát je špatně placená, proto je potřeba dosáhnout rovnosti tím, že se sebere milionářům a bohatým pražákům co se válí s hrnkem kafe v kancelářích a miliony berou. Ty musí pak živit nás . Dorovnat ten standart a to je to o čem píše ten kdo......... Platy a úroveň musí být rovná. Není možné aby boháči trávily dovolenou na sejšelách s kaviárem a šampanským, jezdily v mercedesech a jedly ty nejlepší speciality a mi levičáci museli jezdit na dovolený jen do alp a řecka, pít pivo a víno , jezdit v oktávkách a krmit se stejkama . To je nerovné a to musí vláda změnit.
10. 03. 2012 | 15:23

Yosif K napsal(a):

Pane Pucku - Langer mi byl vzdy odporny, je to inteligentni clovek ale krivak a podrazak jako napr s "cistym pradlem". To ze je Langer nebo Rebicek nebo Tlusty podrazak nebo neco tak mne ale vubec nepresvedcuje o spravnosti socdemackych receptu na oziveni ekonomie rozhozem navysenych socialnich davek mezi proletare.

Kradou vsichni, levi vsak JESTE NAVIC K TOMU ruinuji rozpocet i rozprachem pujcenych penez mezi proletare.....

Jeden z mala kdo v CSSD nekrade je mlady Dienstbier - ma byt za 15 milionu Kc atp - nejake tantiemy z mestskych popelaren mu mohou byt (a evidenetne i jsou) ukradene. Jinak neverim v CSSD plus minus nikomu - specielne pokud aktivne posluhoval Romanovi, CEZu, Tony Kolackovi, rozkulacoval s Tlustym CKA atp atp.
10. 03. 2012 | 15:32

Yosif K napsal(a):

"Kognitivní schopnosti jsou klíčové při vytváření názorů na druhé lidi i na to, má-li člověk otevřenou mysl," konstatují vědci. "Osoby s nižšími kongnitivními schopnostmi přebírají konzervativnější, pravicové ideologie, které chtějí udržovat status quo.
http://www.blisty.cz/art/62221.html
10. 03. 2012 | 15:01

No pravda je ze levicove strany cerpaji ze 2 zdroju volicstva -
A) na jedne strane z proletariatu, lumpenproletariatu a byrokratu - 3 skupiny do jiste miry zavisle na statnim prerozdelovani..
B) na druhe strane z inteligentnich lidi typu holywoodske hvezdy, Warren Buffet atp kteri prisli k penezum v Hollywoodu treba po haluzi nebo ze meli z p...ele kliku jako Buffet a kteri se citi svymi penezy nesvi a maji za to, ze by bylo dobre se s proletosi vice delit.

Pravici voli ten stred - byvali vystrizliveli levicovi intosi kteri si vsimli, ze levicove metody jsou totalne kontraproduktivni a vetsinou uvrhaji proletose do "pasti chudoby" a zavislosti na soc davkach, a dale pak ruzni remeslnici a podnikatele. kteri bohatnou dolarek po dolarku vetsinou ve vyrobe, obchodu apod, a ne tim, ze jako Warren Buffet udelaji velkou ranu a zbohatnou o US$ 4 BN na jednom nakupu a jednom prodeji akcii GE nebo Coca Coly.....

Samozrejme - kdyz nekdo vydela US$ 4 BN na sikovne koupenych akciich GE tak ma tendenci byt velkorysejsi v prerozdelovani nez kdyz nekdo nekde v dilne na rohu truhlari 12 hodin denne a pak si v novinach precte ze "bohaci" s prijmem nad US$ 250 tisic rocne by meli mnohem vice prispivat na blahobyt nekvalifikovaneho proletariatu.....
10. 03. 2012 | 15:44

Kuchař napsal(a):

Mám dojem docente, že jste se musel zbláznit. Problémy mají především státy, které jsou tradičně mírně řečeno polehavé. Ty další státy se mají zatím relativně dobře jen díky tomu, že fin. trhy jim stále půjčují. Jednak se zadlužují zhruba stejně rychle, jako ty stát s problémy a za druhé, jejich růst kontra zadlužování taky nevycházejí nijak lichotivě, na rozdíl třeba od Švýcarska.

Jinak řečeno, ty tzv. úspěšné státy jsou to co samé co Řecko - jen jejich problém je odložen v čase.Ale je mi jasné, že až dojde i na ně, Vy budete první kdo bude křičet, že chudáci zase byli okradeni a na to, že jste tady vychvaloval jejich sociální systém, rychle zapomenete.

Ještě bych si dovolil připomenout, že vychvalujete stát, který se rozhodl udělat ze svých občanů jen tupé stádo hloupých nevzdělaných ovcí - tedy Německo, které má zpoplatněno VŠ studium.
10. 03. 2012 | 16:12

Levicový ekonom napsal(a):

Jozífku, než se tady začneš ohánět statistikami a tabulkami, které sis tu před chvíli vygoogloval, nech si o jejich metodice něco vysvětlit od skutečného ekonomického odborníka, jakým doc. Havel bezpochyby je, a nespoléhej na vlastní modré dojmy.

Začneme tou tvou "krizí". Jistě, že se na posledních deficitech výrazně podepsala, ale drtivá většina deficitů v posledních letech je ryze dílem Topolánkovy vlády a jejich daňových dárečků nejbohatším. Jestli by socani zaťali větší sekeru než Kalousek? Vládnout zde socani cca. do roku 2010 bez daňového populismu z let své koaliční vlády, kdy se neúnosně snižovaly firemní daně, máme tu do roku 2008 vyrovnaný až přebytkový rozpočet, v dalších letech tu jistě nějaký deficit je, ale rozhodně prorůstový a i tak o dobrých 100 miliard nižší než za Topolánka a Kalouska.

Socdemáci v době konjunktury žádný deficit čehosi nezvyšovali, nýbrž snižovali. Poslední deficit rozpočtu schválený vládou ČSSD se blížil nule, důchodový účet se dostal do přebytku, stejně tak VZP. Šetřivé vlády ODS šly cestou zadlužení, a to ještě do roku 2008 země procházela slušným růstem HDP.

Jaké "sociální výhody" máš na mysli? Degresivní daně zbohatlíků? To ano, na ty by se mělo sáhnout nekompromisně.

Celkové sociální výdaje jsou ve Španělsku pod průměrem EU, pracovní trh je tu jeden z nejliberálnějších v Evropě. Při jejich cenách jsou ty dávky extrémně nízké. Přeber si to ve své modré hlavě.

Ano, Portugalsko je totéž, typický neoliberální stát.

Řecké platy jsou v porovnání s cenami pod evropským průměrem, mnoho lidí se rádo zaměstnává ve státním sektoru, protože ten soukromý je pouze ožebračuje. I proto patří Řecko mezi země s nejvyšší mírou chudoby v EU.

Přerozdělování ve Skandinávii jde nejen na silnice, ale i na školství, vědu, výzkum, kulturu či právě sociální stát. Však zde mají také celkové sociální výdaje o dobrých 5 až 6 procentních bodů vyšší než v "rozhazovačných jihoevropských státech".

Je opravdu ubohé lživě označovat Špidlu za trockistu, kterým nikdy nebyl (a i kdyby, tak co?) a Škromacha za "odborářského korytáře" (zatímco třeba Drábek u zaměstnavatelských svazů žádnou kariéru nedělal), nicméně co čekat od kalouskovsko-nečasovské nuly než lživé urážky, že.
Co se týče tvého odkazu, který má snad dokázat, že si větší ekonomický expert než samotný docent ekonomie - nevím, co jím chceš dokázat. Pouze potvrzuje Havlova slova. Švédi, Finové jsou země s největší přerozdělováním, Itálie a spol. patří mezi podprůměr.Pokud jsou na tom podobně jako ČR - ona snad ČR je zemí s "vysokým přerozdělováním"? A propos, samotný ukazatel vládních výdajů je naprosto zcestný, neboť výdaje státu jsou ve všech zemích, sociálních i neoliberálních, fakticky stejné. Akorát ty sociální investují do veřejných služeb, zatímco neoliberální rozhazují na úlevách boháčům a firmám. I proto jsou sociální státy na tom dobře, zatímco neoliberální bankrotují. To jenom aby si modří tupíci tvého typu uvědomili, že samotné "snížení přerozdělování" skutečné přerozdělování vůbec nesnižuje.
Jinak před Řeckem jsou ve vládním přerozdělování i státy typu Ukrajiny a Šalamounových ostrovů. Skutečný "socík" se vším všudy. :D

Takže než tu nějaké statistiky vytáhneš, nauč se je prosím tě číst. Přečetl sis už nějakou knihu od Stiglitze, Krugmana či Švihlíkové? Pokud ne, koukej tak učinit, aby ses alespoň trochu ze svého neoliberálního blouznění nějak probudil.

Jinak s tím používáním sloganů z neoliberálních zemí nejsi vtipný. Zkus ještě přidat trochu lotyšštiny, estonštiny, irštiny či řeči zemí typu Bangladéše, ať máš tu svou neoliberální internacionálu lépe pohromadě.
10. 03. 2012 | 16:21

český maloměšťák napsal(a):

Vítejte v Selektivně fragmentární sociologické a ekonomické školce profesora F.G.R. Kuchaře, DR. sc.

Maucta.

P.S. Až to tady kmotři a jejich kumpáni v politice rozkradou úplně, tak vězte, že bude jedno jestli pak vyhraje volby pravice či levice.
Neb dílo dokonáno bude.

Btw - koukal jsem se teď na tu nejstarší sérii Chobotnice. Nejen s odstupem doby lze konstatovat, že jsme se skutečně stali typickou kapitalistickou zemí.
Bohužel zhusta v těch negativech....
10. 03. 2012 | 16:26

Levicový ekonom napsal(a):

Mám dojem kuachři, že jste se musel zbláznit. Problémy mají především státy, které jsou tradičně mírně řečeno mafiánsky kapitalistické. Ty další státy se mají zatím relativně dobře nejen díky tomu, že fin. trhy jim stále půjčují, ale i díky dostatečným daňovým příjmům a sociální stabilitě. Jejich zadlužování se dramaticky nenavyšuje, ale naopak ještě snižuje (Švédsko má opět přebytky), a za druhé, jejich růst kontra zadlužování taky vycházejí velmi slušně, při čemž srovnání se Švýcarskem je trochu mimo, neboť to je země, která čerpá výhradně z praní špinavých peněz mezinárodních financí. I tento tzv. úspěšný stát jednou bude trpět a vy budete kňučet, jak to opět zavinili "socky, odborářská prasata, komunisti, Paroubek" a další výplody vaší modré fantasmagorie.
Ještě bych si dovolil připomenout, že vychvalujete státy, který se rozhodl udělat ze svých občanů jen tupé stádo hloupých chudých nevzdělaných ovcí - Jižní Korea, Pobaltí, Bangladéš. Německo své školné začíná v různých kantonech zrušit, takže oblbování lidí a obohacování tučných bank končí.
10. 03. 2012 | 16:26

Yosif K napsal(a):

I TESAR se nekdy utne - i pan docent se nekdy sekne, i jeho ucednicci pekaricci se nekdy upecou.....

Takze tentokrate se pan docent sekl v nekolika vecech:
A) Francie, Italie, Recko, Spanelsko prerozdeluji MNOHEM VICE nez SRN (neni dovu - jde o zeme posticene dlouholetou valdou levicaku a radenim rudych odbroarskych tlup)...
B) Spanelsko a Irsko prerozdeluji cca stejne jako SRN. Irsko se hrabe z krize a Spanelsko se vyhrabe z krize pokud se Spanelum podari zrusit odborarske extraburty - prilis vysoke podpory v nezamestnanosti, prilis vysoke minimalni mzdy a prilis vysoke odstupne (60 mesicnich platu).
C) staty s vysokym prerozdelovanim byly krizi postizeny stejne jako staty s nizsim prerozdeolovanim - v propade Svedska, Finska a dansko dokonce o neco vice.

Nazvat jizni kridlo EU jako "staty s chronicky nizkym prerozdelovanim" je totalni zatmeni mozku.

Avanti Popolo!
10. 03. 2012 | 16:27

český maloměšťák napsal(a):

Levicový ekonom
Obdivuji lidi, kteří si myslí, že házet hrách na stěnu...či perly sviním - že to má smysl.
Bez ironie.

Mě už ta iluze, že je možné lumpenpravičáky o něčem přesvědčit - mě už ta iluze opustila.
10. 03. 2012 | 16:30

Kuchař napsal(a):

A tohle mě docente fakticky rozesmálo pane docente :

http://www.bohuslavsobotka.cz/Clanek.aspx?id=92&szp=1

Mrkněte na to, jestli z toho budete veselý jako já. Sobotka se tam vytahuje, že ČSSD mělo nižší SDK jak Topolánek. To mi přijde, jako že nás ta ČSSD vedla do pekla.

No a včil se v tom obyčejnej kuchař má vyznat.
10. 03. 2012 | 16:30

Levicový ekonom napsal(a):

Josífku, ve Španělsku skutečně vládla po Frankově pádu převážně levice, to ale neznamená, že by prováděla skutečnou levicovou politiku, naopak, razantně privatizovala, škrtala, snižovala daně a omezovala už tak slabé sociální výdaje. Už si konečně při své gazdíkovské inteligenci uvědom, že Španělsko je standardní KAPITALISTICKÁ země a v kapitalismu jako takovém nikdy nemůže fungovat blahobytnější sociální stát. Skandinávie je výjimkou, ale i ona se zbohatlíky svádí nejrůznější boje.
10. 03. 2012 | 16:30

kočka šklíba napsal(a):

Levicový ekonome, skvělé :), díky.
10. 03. 2012 | 16:31

Kuchař napsal(a):

Levicový ekonom:

No hlavně byste si měli vzdělat Ransdorfa. Ten už má na krku exekuci.
10. 03. 2012 | 16:32

Puck napsal(a):

Pro Yosif K :
Nevím, z jakých faktů vycházíte, když tvrdíte, že ČSSD bude rozhazovat peníze na sociální výdaje.
Já mohu vycházet z faktů, že za vlád socdem se sociální výdaje vůči HDP nijak nezvýšily. Možno ověřit, výdaje za soc. politiku se pohybovaly od 18% do 20 % HDP, tedy hluboko pod průměrem v EU, kterýžto argument mohla socdem využít, a rozdávat. Nevyužila, dělala totiž odpovědnou rozpočtovou politiku. Při troše dobré vůle se dá zjistit, z jakých příčin k rozpočtovým schodkům docházelo a jistě to nebyla sociální politika. Vyjma posledního roku vládnutí, tam sociální výdaje přispěly, ale přisadili si před volbami všichni.
10. 03. 2012 | 16:32

Kuchař napsal(a):

kočka š.

To by mě paninko zajímalo, co ten LE napsal tak skvělýho ? Pokud jsem si mohl všimnout, akorát opakoval vše po mě a tvrdil, že to není pravda.
10. 03. 2012 | 16:33

Parabellum napsal(a):

Levicový ekonom

Proč milý levicový ekonome nekvičíte, že chcete snížit stropy na pojištění ze čtyřnásobku v ČR na 1,47 násobek ve Švédsku? Proč nechcete stejnou spoluúčast ve zdravotnictví jako v Dánsku?

Kdyby Nečasova vláda převzala s chlupy penzijní a danový systém kterékoli skandinávské země, včetně způsobu úhrad ve zdravotnictví, kdyby se převzala pracovní legislativa těchto, tak Vy levouni budete první řvát, že ty reformy jsou neoliberální či imperialistické.

Jinak to by mne zajímalo, jak stát VYDÁVÁ peníze na úlevy boháčům. Pokud totiž píšete, že VYDAJE jsou srovnatelné, tak boháči obvykle od státu nic nečerpají, akorát tomuto víceméně platí. Myslíte ty Švédské neoliberální stropy na pojištění ve výši 1,47 násobku průměrné mzdy?

Linak ve vašem případě už vím, co je ekonomicky levicové a pravicové. Pravicové znamená být konsistentní se zákonem zachování reálných peněz a trojčlenkou, zatímco leviucoví ekonomové mají tendenci vyhlašovat válku matematické trojčlence a třeba navíc i ničemu menšímu, než druhé větě termodynamické.
10. 03. 2012 | 16:34

ali napsal(a):

Ransdorf se drží Paroubkova hesla, že dluhy se splácet nemusí..tož kupředu levá
10. 03. 2012 | 16:37

Parabellum napsal(a):

Levicový ekonom

Levicový ekonome máte pravdu.

Problémy mají především státy mafiánsky kapitalistické - to lze ale říci jedním slovem - socialistické.
10. 03. 2012 | 16:37

Kuchař napsal(a):

Navíc, v zemích které jdou do kolen momentálně nevládnou demokraticky zvolené vlády, ale odbory. Ty vytvořili systém protekcionismu, kdy pro firmy je takřka nemožné se zbavit lempla . Tudíž ti co jsou zaměstnáni,ti mají tzv. definitívum, kdežto ti co ho nemají, nemůžou o žádnou zavadit.
10. 03. 2012 | 16:38

Levicový ekonom napsal(a):

Gazdíku* Josífku
a) Už jsem ti to vysvětlil, ty si však blábolíš stále svou. No nic, s modrými to nemá smysl. A propos, ty tvé "rudé odborářské bandy" vybojovaly v Řecku či Španělsku neuvěřitelný luxus pro tvé kapitalistické ODSoudruhy. To je tedy nevídaný výkon. :D
b)Takže vlastně pokud jedna z nejchudších zemí v EU, Španělsko, ještě více zchudne, budeš spokojen, Gazdíku? Irsko se "hrabe z krize"? Bravo, s nejvyšším rozpočtovým deficitem v EU.
c) Skandinávské státy měly propad HDP, ale svou situaci rychle stabilizovaly.
Nazvat jihoevropské státy zeměmi s nejnižším přerozdělováním, když "přerozdělují" především tamějším tunelářům, je samozřejmě na místě.

Vivat Kalousek!

*Gazdík=Eufemicky řečeno špatně myslící pravicový svazáček
10. 03. 2012 | 16:39

Parabellum napsal(a):

Puck

Víte pucku, sociální transfery nerovní se sociální výdaje. To je celé.
Kromě toho, sociální výdaje nemusejí jít nutně z veřejných peněz, přestože si to vy socialisté myslíte.
10. 03. 2012 | 16:41

krajan napsal(a):

Yosif (Vissarionovič)K
Přijměte malou nezištnou radu: Zajeďte si ve volném čase do Bohnic,navštivte odborníky a vysvětlete jim,že máte takové puzení a musíte stále vykřikovat heslo "Avanti Popolo". Třeba vám ti odborníci poradí, jak se onoho problému zbavit. A bude vám líp.
10. 03. 2012 | 16:41

Levicový ekonom napsal(a):

Navíc, v zemích které jdou do kolen momentálně nevládnou demokraticky zvolené vlády, ale ratingové agentury a MMF. Dosud se tyto země snažily řídit jejich radami, snižovaly daně, osekávaly sociální výdaje, privatizovaly, falšovaly statistiky, to se nepovedlo, a tak teď jsou svými rádci ještě víc dojeny než dosud.
10. 03. 2012 | 16:41

Kuchař napsal(a):

Ješte bych si dovolil připomenout místním levicovým lhářům, že ve Švédsku praktikují spoustu věcí, za které tady Kalouska pranýřují.

Privátní zdravotní pojišťovny, vysoký podíl soukromých nemocnic, přímé platby ,tří-piliřový důchodový systém.... atd.

Ó, jak bych si přál, mít tady kapitalismus, jako ve Švédsku !!!!
10. 03. 2012 | 16:44

Sladký napsal(a):

Parabellum- a protože v celém světě včetně USA (Bush byl ultralevičák a Obama je kryptokomunista,) a EU vládne levicová pravice,(Merkel a Sarkozy) vedou si nejlépe ultrapravicoví čínští komunisté.
10. 03. 2012 | 16:44

Parabellum napsal(a):

Levicový ekonom

Tu vládu ratingový agentur a IMF si ale lidé dobrovolně zvolili. Zvolili si okamžitě žít na dluh, s tím, že někdy v neurčité budoucnosti přijde vrchní s účtem.
A nikdo nenutí ty země si půjčovat iod IMF, stačí vrátit vše, co si půjčily na rozhazování mezi proletariát a lumpenproletariát.

Tak to prostě je, levuicový ekonome. Ledaže byste jim chtěl půjčit Vy sám. Jako dobrý ekonom, jistě máte na to poskytovat nevratné půjčky.
10. 03. 2012 | 16:47

Kuchař napsal(a):

L.E.

Občas si něco přečtete o tom Řecku, ať tu ze sebe nemusíte dělat kašpara. Statistiky falšoval Papendrea, když se snažil vecpat do EU, aby jetě dýl mohl žít jeho státní socialismus a státní honorovaná klika.
10. 03. 2012 | 16:47

Levicový ekonom napsal(a):

Parabellum

nechci stejné stropy jako ve Švédsku, protože nejsme tak bohatá země. Nechci takovou spoluúčast jako v Dánsku, protože nemáme tak bohaté občany.

Ano, budeme řvát, protože oni ve skutečnosti se budou inspirovat v Irsku či někde v Bangladéši.

Myslím celkovou daňovou kvótu na jihu Evropy, díky které od státu sají především firmy a boháči.

Pravicové znamená být Řekem, levicové znamená být Finem. Tak si to nějak přeberte.

Socialismus znamená drtivá většina vlastnictví ve státních rukách, pod kontrolou dělnických rad atd. Pokud si myslíte, že Řecko či Irsko jsou socialistické, pak vám doporučuji ihned letět k doktorovi Drahozalovi.
10. 03. 2012 | 16:47

Levicový ekonom napsal(a):

Kuchtíku, myslíš třeba složenou daňovou kvótu přes 50 % HDP, obrovské sociální výdaje, zaměstnanecké penzijní fondy? Co takhle radši Bangladéš?
10. 03. 2012 | 16:49

Kuchař napsal(a):

Když ty levičáci tak piští, že chtěj větší daně, tak proč jim nevyhovět ?

Zvyšme DPH na 25% a je po problému.
10. 03. 2012 | 16:50

Kuchař napsal(a):

Levicový ekonom:

Myslím, to co jsem napsal. Vy neumíte číst ?
10. 03. 2012 | 16:51

Parabellum napsal(a):

Sladký

Čínsší komunisté jsou málo pravicoví. Zkušenosti nás učí, že největší růst zažívají ty země, kde úzká vládnoucí vrstva vlastní nejen výrovbní prostředky, ale má v neomezeném vlastnictví i místní obyvatelstvo. Krásným příkladem je Katar.
Takže ano souhlasím, největší předpoklady pro růst ekonomiky mají země, kde je tvrdý kapitalismus v kombinaci s tím, že proletariát a lumpenproletariát do záležitostí řízení země nekecá.
Víte, kolik by bylo možné investovat do infrastruktury, kdyby se třeba podařilo sníži průměrný věko dožití proletariátu a lumpenproletariátu o 10 let?
10. 03. 2012 | 16:52

Levicový ekonom napsal(a):

Kuchtíku, Papandreu ono falšování sám odhalil. Já vím, že u vás na Jánském vršku slovo lež neznáte, ale zkus si alespoň zjistit, co to znamená. Statistiky falšovaly v Řecku převážně konzervy, aby mohly udržovat svůj neoliberální kapitalismus s nízkými daněmi a sociálními výdaji, nejvyšší mírou chudoby v EU, atd.

Parabellum, Řekové nechtěli, aby socialisté snižovali daně a zachraňovali krachující firmy, v čemž pokračovali konzervy, nevymysleli si, že Řecko je naprosto nevýhodně postavená ekonomika na chvostu Evropy, což logicky generuje dluhy, nechtěli, aby Řecko dojili jejich tuneláři.
10. 03. 2012 | 16:53

Parabellum napsal(a):

Levicový ekonom

Jenomže Švédsko je tak bohatá země proto, protože má stropy na pojištění. Mimochodem, Švédsko moc bohaté není, HDP/PPP má Švédsko nižší, než nejchudší stát USA.

Když se tedy nechcete inspirovat Švédskem či Dánskem, tak kým se chcetew inspirovat? Běloruskem? Patrně ano. Nechcete se tam odstěhovat?
10. 03. 2012 | 16:54

Levicový ekonom napsal(a):

Kuchtíku, zvýšíme, a současně snížíme tím, že spoustu položek dáme do nulaprocentní sazby. Až bude náš stát skutečně hospodařit transparentně, pak je možné se o tomhle opatření bavit. Teď, když stát tunelují Bakalové, Kalouskové a Vondrové, to nepřichází v úvahu.
10. 03. 2012 | 16:56

Kuchař napsal(a):

LE:

Vy jste fakticky komik - tak se podívejte, za koko Řecko vstupovalo do EU.
10. 03. 2012 | 16:58

Levicový ekonom napsal(a):

Švédsko není světovou imperiální velmocí, nicméně HDP na obyvatele není dobrý ukazatel, to byste snad mohl vědět. A říci, že Švédsko je bohaté kvůli stropům, to můžete opět jen doktoru Drahozalovi.

Co se týče Běloruska a jejich DPH, nemusím, Nečasova vláda zavádí Bělorusko tady.
10. 03. 2012 | 16:58

Yosif K napsal(a):

Levicovy ekonom napsal:
Svédi, Finové jsou země s největší přerozdělováním, Itálie a spol. patří mezi podprůměr.Pokud jsou na tom podobně jako ČR - ona snad ČR je zemí s "vysokým přerozdělováním"?
Takze Portugalsko, Recko, Francie a Italie ktere maji MNOHEM vyssi miry prerozdelovani (48% GDP) jsouv typicke NEOLOBERALNI STATY? Opravdu zabavne hazeni blata na spanelske, recke, francouzske a italske SOUDRUHY!!!! A na rtcrde vybohjovcane odborarske vydobytky, na ktere se nastesti celkem bezzube dbory v CR nezmohly (60mesicnich platu odstupne pro proletare-odbrorare....).
Opravdu k zasmani.... dekuji za pobaveni pred veceri - blogy docenta Havla se vyplati cist - levicovi demagogove se pilne odkopavaji....

Ve Spanelsku je stejna mira prerozdelovani jako v SRN ci CR (43% GDP) oproti treba 38% v USA nebo 32% ve SWITZERLANDU!!!!! Kdyby nekdo nazval Svycarsko neoliberalnim statem tak by se s rezervou o tom dalo uvazovat. Nazvat Spanelaky neoliberalnim statem po 24 letem legislativnim radeni rudych soudruhu z PSOE - prodlouzene ruky anarchistickych odborarskych band je vrchol cerneho humoru......
60mesicni odstupne pro odborare je pro vas znamkou "extremne liberalniho pracovniho trhu"? Pro mne je znamkou extremne liberalniho pracovniho trhu dvoutydenni vypovedni lhuta bez jakehokoliv odstupneho!!!!!
Zeptejte se spanelskych podnikatelu proc nikomu nechteji dat staly pracovni pomer! Protoze jakmile nekoho zamestnaji a zjisti ze je lempl nebo ze se pomatl a prestal delat, tak jej mohou vyhodit POUZE s nekolikarocnim odstupnym! Proto je ve Spanelsku nejvetsi nezamestnanost mladeze na svete!!!!!

Liberalni pracovni trh ve Spanelsku... OMG - bezte delat asistenta k docentu Havlovi - obor levicova socialni demagogie!!!!!

Priznivci CSSD - bandicka utopistu zijici v nerealnych bludech!!!!

Dtto minimalni mzda v Recku EUR 914 - rudi soudruzi v Recku by si dle vas zaslouzili vice..... bohuzel v realnem svete nemuzete platit zamestnanci dle toho, kolik chteji rude odborarske tlupy, ale dle toho, na co statni rozpocet ma. A toto radikalni socani v Recku tak nejak nebrali v uvahu!!!!!!

BTW - proc si docent Havel nebere priklad ze Switzerlandu? Preorzdeluje se tam extremne malo a o nejakych bourich proletariatu (ze by napriklad odborarske tlupy vytloukaly banky a upalovali ucetni jako v Recku) neni ze Svycarska vubec slyset.

Naproti tomu ve Svedsku kde se prerozdeluje MNOHEM vice nez ve Svycarsku nevdecny muslimsky lumpenproletariat v Gotteborgu podpaluje skolky, mladeznioke kluby, napada hasice a policisty atd atd. Co s tim? Jeste vice prerozdelovat? Myslite si ze to pomuze?
Proc nemaji tyhle problemy s lumpenproletariatem ve Switzerlandu? He?
10. 03. 2012 | 16:59

Parabellum napsal(a):

Levicový ekonom

Český stát především tunelují Češi milý levicový ekonome. Pokud byste byl na Kalouskově či Vondrově místě vy, tuneloval byste stát ještě o dva řády výše.
Mimochodem, Bakala, to je ten proletář, kterého udělal miliardářem tajní agenti ODS v převleku ČSSD Sobotka s Grossem tím, že mu za hubičku prodali OKD??? Myslíme oba téhož Bakalu?
10. 03. 2012 | 17:00

Levicový ekonom napsal(a):

Jistě, Řecko vstoupilo do EU za Papandrea v roce 2009-11...
10. 03. 2012 | 17:00

Kuchař napsal(a):

Jinak ČR zaostává v SDK za průměrem EU o 3,5% . Průměr EU má např. Německo To jsou údaje z r.2009. Vzhledme k tomu, že Merkelová (mám ten pocit) snižovala daně napojené na mzdy, si myslím, že ten rozdíl bude momentálně menší.
10. 03. 2012 | 17:02

Kuchař napsal(a):

LE:

Což pro normálně myslícího člověka znamená, že statistiky musel sfalšovat starej Papandrea.
10. 03. 2012 | 17:04

Parabellum napsal(a):

Levicový ekonom
ˇ
Ale Vy přeci chcete Bělorusko. Vy chcete běloruskou spoluúčast ve zdravotnictví, běloruský jednopilířový systém penzí, běloruské danové odvody výrobního sektoru, takže chcete Bělorusko, aniž si to uvědomujete.

Naopak,l Něčasova vláda nás odběloruskovává. V žádné původní zemi EU15 není jednopilířový penzijní systém, v žádné z těchto zemí není nulová spoluúčast ve zdravotnictví, atd.
10. 03. 2012 | 17:05

Kuchař napsal(a):

LE:

Až nyní jsem si všiml těch čísel 2009-11 - to je co ?
10. 03. 2012 | 17:06

Parabellum napsal(a):

Kuchař

Prpoblém ČR nejsou primárně daně, ty by opravdu mohly být krapet vyšší, obzvláště majetkové, problém jsou zhovadile vysoké stropy na sociální pojištění, které v podstatě funguje jako rovná dan bez pardonu - je zajímavé, že tohle místním proletářům nevadí.
10. 03. 2012 | 17:07

Yosif K napsal(a):

Kuchař napsal(a):
Ješte bych si dovolil připomenout místním levicovým lhářům, že ve Švédsku praktikují spoustu věcí, za které tady Kalouska pranýřují.

Pane Kuchari - dalsi zajimava vec je jak mistni skuhralove po "svedskem sociku" jsou totalne neinforomvani o skandinavskych regulacich zdravotni pece. Platba u dokjtora 50 SKR - disciplinovani Svedi plati ani neceknou - ani Svedsti komanci nic neskuhraji. Ve Finsku je platba u doktora 10-20 EUR - jako temer vsude v EU (krome Ceska kde je to EUR 1.2).
Tohle prehlizeji lide kteri organizuji z 30Kc platby v Cesku celostatni problem na urovni hladomoru v Somalsku!!!!!
Zajimave je ze se na strane chimericke propagandy CSSD nijak neozyvaji Cesi zijici ve Svedsku - evidentne vsude je chleba o dvou kurkach.....
10. 03. 2012 | 17:08

Levicový ekonom napsal(a):

Gazdíku, s těmi platy apod. výdobytky prostě kecáš, ale s tím už nic nenaděláme. Jako člověk který neví co je skutečná práce ti můžu říct jedno - u nás je to dřina, v Řecku či Portugalsku otročina. Kromě toho, světe div se, problémy ve Španělsku opravdu s odstupným zaměstnanců nesouvisí.
Švýcarsko má sociální výdaje 26 %, no nevim nevim, zda je to moc neoliberální. :D Jinak už jsem ti to napsal, jak to s tím přerozdělováním je. Některé země dotují firmy, některé sociální stát. Na tom tvé skřeky o anarchistických bandách ve Španělsku nic nezmění. Kdyby Španělsko nemuselo stejně jako ostatní země sanovat bortící se finanční sektor, má možná přebytky dodnes, jako je měla na konci první Zapaterovy vlády.
Jak je vidět, podle neoliberální EK pracovní trh ve Španělsku pružný je. A 60 měsíčních platů si sebral kde? V CEVRO revue? Já to tušil...
Mě španělští stejně jako ti čeští podnikatelé nezajímají, protože podle nich i kdyby člověk makal u nich zadarmo, pořád budou "náklady práce moc drahé".
O řecké minimální mzdě jsem ti už psal. Gazdík si však stále mele své.
Švýcarsko přežívající díky praní špinavých peněz si těžko kdo může dát za vzor. Mimochodem důkaz, že by ve Švýcarsku nebyly silné odbory? Nikde, aha, já zapomněl, to by bylo na modrého Gazdíka až moc.
Švýcarsko není tak kapitálem zbídačená země jako Řecko, aby zde docházelo k takovým výtržnostem.
Pokud ti vadí přerozdělování "sockám", emigruj si do těchto zemí. O jednoho gazdíka bude u nás méně a všichni si oddychneme:

Rovníková Guinea 0.9 25,5
Kuvajt 1.5 31,8
Spojené arabské emiráty 1.8 26,4
Barma 3.0 8.0
Omán 3.0 32,6
Libye 3.4 43,0
Bahrajn 4.8 25,7
Katar 4.9 27,0
Kongo 5.3 26,0
Chad 5.3 22,1
Nigérie 5.9 30,0
Írán 6.1 28,3
10. 03. 2012 | 17:11

Sladký napsal(a):

Parabellům, gratuluji, vás je opravdu pro zdejší diskusi škoda."Snížit věk lumpenproletariátu na 50 let a do infrastuktury se bude moci spousta peněz." Myslím, že na snížení věku už se pracuje, musíte si přečíst něco o potravinách.
A pak- myslím, že myšlenka je to dobrá, ale ne pro ČR, tady by ty ušetřené peníze nešly do infrastruktury, ale na konto parazitů, přisátých na státní rozpočet.
Mrzí mne, že jste se nijak nevyjádřil k tomu, že všechny vyspělé země jsou ve skutečnosti pod nadvládou levičáků, skorokomunistů.
S tou 'Cínou mistře je to ale trochu jinak. Jednak tam vyspělé země OUTSORCOVALY výrobu i technologie, kvůli (relativní) nízké ceně pracovní síly. Výraz "relativní" jsem použil proto, že životní úroveň VŠECH 'Cínanů, včetně pracovníků v továrnách jde NAHORU, a to poměrně velmi rychle.
10. 03. 2012 | 17:11

Levicový ekonom napsal(a):

Gazdíku, o situaci ve švédském zdravotnictví samozřejmě informován jsem, proto i mohu konstatovat, že tamější neoliberální reformy ho naprosto zmrvily. Ostatně jako všechno.
10. 03. 2012 | 17:12

Kuchař napsal(a):

Jinak je docela zajímavé strukturální složení daní.

Zatímco ve zdanění mezd vede Švédsko, tak ve zdanění PO vede Španělsko,Francie, Itálie. Švédsko je u této daně spíše na průměru EU

To by asi levičáci pištěli, kdyby se SDK dohánělo na dani z mezd.
10. 03. 2012 | 17:13

SuP napsal(a):

Nevím, jestli mám mít radost, nebo starost, ale když vidím, že tady mezi levičáky není ani jeden normální, spíš mě jímá hrůza.
10. 03. 2012 | 17:13

Levicový ekonom napsal(a):

Parabellum, jednopilířový systém u nás nemáme od Klausovy éry. Zkuste se probudit.
10. 03. 2012 | 17:14

Parabellum napsal(a):

Yosif K, Kuchař

Já bych navrhoval vybrat jednu ze skandinávských zemí, a ten jejich systém převzít tak, jak leží a běží. Třeba Dánsko. Tedy daně z příjmu FO progresivní i s jejich příjmovými pásmy, pak dánské odvody na SP- zaměstnavavatel odvody = 0, dále dánskou jednotnou DPH -25 procent, dánskou spoluúčast ve zdravotnictví, dále dánskou dan z nemovitosti 1 procento tržní ceny nemovitosti ročně, dále dánskou silniční dan, díky ktréžto jezdit po Dánskou autem není nejlevnější. Proto také mohu v Kodani vidět jezdit na kolech dámy s rozpuštěnými vlasy a vypracovanými zadečky místo místních neforemných mašin soukajících se za volant gumokolu:-)))))
10. 03. 2012 | 17:14

Kuchař napsal(a):

LE:

Dokažte, že zdravotnictví ve Švédsku je zmrvené !
10. 03. 2012 | 17:14

Levicový ekonom napsal(a):

SuP - Být pravičáckým primitivem označen za "normálního", byla by to pro levici pěkně špatná vizitka.
10. 03. 2012 | 17:15

Yosif K napsal(a):

Predevcirem dobre rozhrabl duvody proc je v CR nizsi zivotni uroven nez v SRN nick jmenem TATA.

Svarec TATA svarel vsude po zapadni Evrope - a otevrene napsal ze na zapade se nesvari o 200% rychleji ale ze je tam o 200% LEPE ORGANIZOVANA PRACE.

Jak tenhle rozdil dohnat? Treba tak jak to avrhuje CSSD? Poradne zdanit podnikatele a techniky a pridat nekvalifikovanym delnasum a uklizeckam? Ze by se dala organizace prace zlepsit ozebracenim techniku a podnikatelu? Aby mali i vetsi podnikatele nemeli na investice?
V socdemackych hlavach tak tomu je..... OMG.....
No noic je cas na veceri... AVANTI POPOLO!!!!
10. 03. 2012 | 17:16

Sladký napsal(a):

Parabellum (nejen) ono se totiž příliš často zapomíná, že podmínkou výroby zboží je jeho ODBYT. A ten-zjednodušeně závisí na dvou hlavních faktorech- jednak na kupní síle konzumentů, jednak na míře nasycenosti trhu.
Jestliže kupní síla stagnuje či dokonce klesá a trh je "relativně" nasycený, žádné nízké náklady a daně to nevytrhnou.Výroba neporoste, naopak bude klesat.
10. 03. 2012 | 17:16

Parabellum napsal(a):

Levicový ekonom

Nepovídejte: A co tvoří prosím pěkně ty další pilíře??? Zkuste jmenovat pilíře, které jsou objemem vyplácených peněz srovnatelné s tím prvním průběžným pilířem. Ne nějaké penzijní připojištění, které je reálně objemem vyplácených peněz o dva řády níže, než ten průběžný - první pilíř.
10. 03. 2012 | 17:16

Kuchař napsal(a):

Parabellum:

Já s Váma souhlasím. Mě se nejvíc teda líbí Švédsky model. Proti většímu zdanění mezd a vyššímu DPH v zásadě nic nemám.

Ale coby tady potom dělali místní levičáci, to vím naprosto přesně.
10. 03. 2012 | 17:17

Sladký napsal(a):

Yosif- ono je potřeba především POŘÁDNĚ ZAPLATIT manažery, proč by se měli dřít za mizerné platy.Nebo si myslíte, že práci si mají organizovat proletáři?
10. 03. 2012 | 17:18

Parabellum napsal(a):

Sladký

Ano, to máte pravdu - problém je ovšem to, že ODBYT pro vyráběné zboží se obvykle nenachází striktně na území té země, kde se vyrábí- spíše naopak. Většina výrob má v současné době globální charakter. A ano máte pravdu, že globální konkurence je vysoká. Proto kdo chce uspět, musí produkovat zboží, kde je v optimálním poměru cena/užitná hodnota.

Čínanum tohle jde docela dobře. Při mírně horší kvalitě dokáží konkurovat cenou, zejména proto, že nemají přeplacenou nekvalifikovanou pracovní sílu, která se na této podílí.

Jinak i při klesající kupní síle můžete zvyšovat výrobu tím, že budete získávat stále větší podíl na trhu - opět všiměte si, jak to číně jde pěkně od ruky.
10. 03. 2012 | 17:21

Kuchař napsal(a):

Yosif K :

Ujišťuji Vás pane, že Švédský ekonomický model není jediná věc, o které nejsou místní levičáci informováni. Já když je čtu, tak mám pocit, že jediné o čm jsou dokonale informováni je, kde se bude točit pivo zadarmo a bude tam vyřvávat nějakej trouba v oranžové šále, že je ten správný tým.
10. 03. 2012 | 17:21

Sladký napsal(a):

Hej, SUpe, můžeš mi sdělit, co je třeba v mých příspěvcích nenormální? A co to v tvé terminologii znamená být "normální"? Třeba přisírat a podlézat mocnějším?
K tomu poznámku.Lidé mohou poměrně snadno převléct kabát, ale s kůží je to podstatně obtížnější.
Lidé se příliš nemění. Kdo byl kritický vůči minulým mocným, je kritický i vůči těm současným.
Kdo lezl do zadku dřívějším pánům, leze tam těm současným.
10. 03. 2012 | 17:23

Levicový ekonom napsal(a):

Pro zdejší gazdíky už jen kráce:
Papandreu starší začal vládnout teprve v tom roce, co Řecko vstoupilo do EU. Papandreu mladší mohl těžko zodpovídat za falšování statistik z minulého desetiletí.
Problémy za OKD nese primárně Dlouhý, nikoliv Sobotka.
Bakala je havlovec a ten měl k části SocDem blízko, proč to neuznat. Paroubek se od havlovců odvrátil a proto mu začal vadit.
Švédské zdravotnictví zmrvené (tj. drahé a neefektivní) je, stačí tam zajet. Jistě, vy světaznalí gazdíci ale umíte jen cestovat po mapě.
Švédi mají v případě DPPO vyšší daňový základ. Zatím kvůli zvyšování daní kvičí jen pravičáci.
Převzít dánský model? Proč ne. Ale bez toho zdravotnictví, i s poplatky je děsivě nevýkonné.
Bez kvalitně placených uklízeček a dělníků by se vaši "úspěšní podnikatelé" ani nenažrali, milí gazdíci.
Připojištění je počítán jako další pilíř, máte smůlu. A bohatě nám postačí, protože třípilířové důchodové systémy jdou všude do kytek.
10. 03. 2012 | 17:26

Kuchař napsal(a):

Jinak s tou organizací souhlasím.
Není to ale dáno platy českých manažerů, ale do značné míry naší slovanskou náturou, která nemá ráda dril. Srovnat čecha do organizačních mantinelů, je někdy nadlidský úkol. Pokud to čte nějaký logistik, nebo aj´ták, který má skušenost s vedením německých firem,jistě mi dá za pravdu.
10. 03. 2012 | 17:26

Parabellum napsal(a):

Yosif K

Tata píše nesmysly Yosife. Problém je ten, že český svářeč, když svaří tunovej svařenec, tak jde o nějaké schodiště se zábradlím, v ceně řekněme 50 000 Kč. Německej svářeč naproti tomu svaří kastli na Mercedesa, která má taky tunu, ale je prodejná za desetinásobek.

Je tedy zřejmé, že německý svářeč vaří 10x lépe. Český svářeč má méně peněz, protože tu 40 let provozoval třídní apartheid, a vedl svůj zhovadilý třídní boj v terminální fázi i proti těm technikům, kteří mohli tu kastli na Mercedesa namalovat.

Takhle musí českej špindíra svařovat jako vzteklej, pak se to odveze do Německa, německej dělník na to nanýtuje Made in Germany, a je to prodejný za dvojnásobek. Opět ukázka toho, že německej dělník dokáže zlomkem pracnosti vytvořit mnohem vyšší přidanou hodnotu, prootže německý dělník nebudoval 40 let třídní apartheid.
10. 03. 2012 | 17:26

Levicový ekonom napsal(a):

Gazdíku Kuchtíku, i kdyby tomu tak bylo, pořád lepší, než zábava na úrovni Mladejch konzerv. :D
10. 03. 2012 | 17:27

Yosif K napsal(a):

Levicovy ekonom vidi (spolu docentem Havlem) jasnou budoucnost jizniho kridla EU jako Libuse na skale nad Vltavou:
Jeste Vice socialismu!
Jeste Vice prerozdelovani!
Jeste vetsi ochrana odbrarskych band!

A to vsechno po 24 letech vlady radikalnich socanu z PSOE a cca 20 letech vlady PASOKU - pakomancu se slabe ruzovym naterem kteri umoznili ovladnuti statniho sektoru odborarskymi tlupami! Heslo PASOKU MY DELNOKY NEPROPOUSTIME. Vysledek - platy ve statnim sketroy na urovni SRN, produktivita prace ve statnim sktoru na urovni rozvoijovych zemi......
Rekapitulace odborarskych extraburtu
Recko: MM 914 EUR, nekolika rocni odstupne... skoly kde je vice uzitelu nez zaku, 50% lidi zamestnanci statu.....
Spanelsko: MM 780 EUR, nekolikarocni odstupne - az 60 mesicnich platu.....
Italie: narok na penzi v 45 letech, v 60 letech narok na penzi ve vysi 80% prumerneho platu (Spidluv navod jak zruinovat Cesko....)
Francie: rudi odborari-kolotukove do duchodu v 55 letech
atd atd....

jasne jizni Evropa trpi brutalnim neoliberalnim kapitalismem... hahahaha....
10. 03. 2012 | 17:30

SuP napsal(a):

Sladký napsal(a):
Parabellum (nejen) ono se totiž příliš často zapomíná, že podmínkou výroby zboží je jeho ODBYT. A ten-zjednodušeně závisí na dvou hlavních faktorech- jednak na kupní síle konzumentů, jednak na míře nasycenosti trhu.
Jestliže kupní síla stagnuje či dokonce klesá a trh je "relativně" nasycený, žádné nízké náklady a daně to nevytrhnou.Výroba neporoste, naopak bude klesat.

A co s tím chceš dělat levicový mudrlante?
10. 03. 2012 | 17:31

Parabellum napsal(a):

Kuchař

V řadě německejch firem je zhruba stejnej binec, jako tady, a tyhle zachranuje právě a jen to, že mají komparativní výhodu tím, že vyrábějí v destinacích s levnější pracovní silou.

338 onstimr
10. 03. 2012 | 17:32

SuP napsal(a):

Cukroši -
To tvoje "....Lidé se příliš nemění. Kdo byl kritický vůči minulým mocným, je kritický i vůči těm současným.
Kdo lezl do zadku dřívějším pánům, leze tam těm současným. ..." se dá přeložit taky tak, že některý lidi jsou takoví zmetci (abych zůstal slušnej), že je ani ke komunistum nevzali.
10. 03. 2012 | 17:38

xxxxxxxxxxxxx napsal(a):

obludné je to, že se furt říká pravicová vláda, či ultrapravice lidem, co jsou socialisté a národní socialisté.
Takže obyvatelé, Ti hloupější, mají pocit, že je nějaké střídání levice a pravice ve vládě

Pravičáci v kotlině jsou v podstatě pokroková sociální demokracie oirostřihu. Těch pár vyjímek, no, voni vědí kdo to je a Ti to nezmění

A ČSSD.. je to komunistická strana západního typu, tedy čistě utilitární spolek založený na co nejmasivnějším ždímání státních peněz, ber kde ber, zdroje jsou a když nejsou, půjčíme si…………………………. Názorně jsme to viděli v Praze, kdy před očima veřejnosti došlo k otevřené…
10. 03. 2012 | 17:38

Parabellum napsal(a):

Levicový ekonom

Rozumím tomu správně, že Vy nemáte problém s dánským zákoníkem práce, kde lze propusti prakticky okamžitě bez udání důvodu, nemáte problém s dánskou výší silniční daně, a nemáte problém s tím, že většina danových polatníků zdě by byla v prvním, maximálně druhém danovém pásmu?

Rozumím správně tomu, že vy nemáte problém s tím, že by se za normální panelákový byt v Praze platila dan z nemovitosti kolem 20 000- 30 000 Kč ročně, a za dvougenerační domek někde v Kobylisích 70 tis. až 100 tis, korun ročně? to je totiž to 1 procento.....Já s tím problém nemám, když vy nikoli.

A co ta dánská 25 procent DPH?
10. 03. 2012 | 17:38

Yosif K napsal(a):

Kuchař napsal(a):
Jinak s tou organizací souhlasím.
Není to ale dáno platy českých manažerů, ale do značné míry naší slovanskou náturou, která nemá ráda dril. Srovnat čecha do organizačních mantinelů, je někdy nadlidský úkol. Pokud to čte nějaký logistik, nebo aj´ták, který má skušenost s vedením německých firem,jistě mi dá za pravdu.
10. 03. 2012 | 17:26
Je to tak, akorat z perspektivy jeste vychodnejsich zemi bo...l v Cesku nevypada az tak tragicky......
Poradek ve firme muze zavest nejspise majitel....a neni to jednoduchy.... .. proto taky nemecky firmy v Cesku jsou vetsinou lip organizovany nez firmy ciste cesky.... vyjimky jsou.....
re parabellum - samozrejme zalezi na tom co kdo svaruje..... to s tim apartheidem je taky pravda....
10. 03. 2012 | 17:38

Kuchař napsal(a):

Parabellum :

No nemůžu posuzovat všechny, ale pokud jde o např. Siemens, tak nejspíš nemáte pravdu. Pár výrob které se přetahovaly sem do Čr jsem mohl sledovat z povzdálí a vtah němců k dodržování logistických postupů a čechů je opravdu rozdílný.
Němec potřebuje mít všechno nalajnovaný a do puntíku propracovaný a lépe se podřizuje . Naproti tomu češi jsou větší improvizátoři.
Alespoň tady mi to tak vychází.
10. 03. 2012 | 17:39

Parabellum napsal(a):

xxxxxxxxxxxxx

Přesně!!!!! Ty reformy, co tu pravice dělá, tak obdobné reformy, nebo spíše tvrdší, dělají na západ od našich hranic strany, které jsou participanty socialistické internacionály. Takže naše pravice je zhruba tam, kde jsou moderní evropské levice, a česká levice je tam, kde jsou na západ od našich hranic extrémis¨tické strany.
10. 03. 2012 | 17:41

Parabellum napsal(a):

Kuchař

No jo, ale to je nadnárodní korporace. Já myslím takovéto hafo rodinných podniků, které třeba mají v Německu výrobní závod s 200 zaměstnanci, a tady dva další zhruba stejné velikosti.

Jinak se kterým Siemensem máte zkušenost? Já se tedy byl mrknout akorát v té První brněnské - Industrial Turbomachinery.
10. 03. 2012 | 17:44

Kuchař napsal(a):

Parabellum:

Siemens - OEZ Letohrad
10. 03. 2012 | 17:47

technicka pozn napsal(a):

Predstava, ze diky ziskanemu casu se zbankrotele staty a zbankrotele banky vytahnou za vlastni pacesy z bahna,
pri soucasne kolabujici realne ekonomice,
odpovida pouze urovni pologramotnych bruselskach tajtrliku a nema s realitou nic spolecneho

neznam akutní problém, který by EU uměla vyřešit.
Umí je spíše vytvářet.
akdyby jurové v Bruseli (Vošinktonu, a jinde) věděli co s tím,
tak už by to dávno udělali, že? :-))))))))))))
anebo nechtěj ? :-)))))))

Evropa (nejen) je bankrot.
Odpocitavani bezi.
Protahovat agonii, nema smysl.
To vase vysnene perpetuum mobile jednoduse nemuze fungovat...
10. 03. 2012 | 17:49

Kuchař napsal(a):

Parabelum:

Vy jste toho, co má tu drzost nazývat se ekonomem pěkně utřel.
Gratuluji !
10. 03. 2012 | 17:50

cvb napsal(a):

Je to divné, taková nervozita,
a přitom každý krok euroelit potvrzuje, že se rozhodovali a rozhodují správně, že?
Valy fungují, recepty zabírají, Řecko splácí,
Evropa předehnala USA ...
taky nechapu, svetle zitrky nadosah, a misto toho, aby jasali a mavali trepetalkami, tak resi,
jak zlikvidovat tech par ztroskotancu a zaprodancu,
kteri svetlo nevidi.

šikovně to soudruzi provedli, jen co je pravda
Zavedli socialismus bez revoluce,
a kdyz se jim to sype,
tak prohlasuji, ze to co se sype je kapitalismus.
Tleskám soudruzi!

kapitalismus bez bankrotu není žádný kapitalismus :-)))
10. 03. 2012 | 17:55

Levicový ekonom napsal(a):

Parabellum, mám problém s tím, že vy o dánském modelu říkáte jen a a nikov b. Neříkáte, že to propouštění má svou kompenzaci v systému flexicurity, že 2 pásma jsou jen oficiální a ve skutečnosti je daňový systém ještě složitější, nemluvíte o dánských platech atd.
"Jeste Vice socialismu!
Jeste Vice prerozdelovani!
Jeste vetsi ochrana odbrarskych band!"
Gazdíku, tolik rozumných slov jsem od tebe nikdy neslyšel? Co se to s tebou stalo? :D
Právě proto, že vlády PSOE a PASOKu měly se socialismem máloco společného, jsou tato hesla potřebná. Oficiální údaje o čerpání dávek samozřejmě o realitě v takovém Řecku, kde je 25 % lidí v chudobě (údaj ještě před zahájením škrtů), nevypovídají nic.

Ale v něčem zdejší modré nuly potěším. Skutečně bych raději žil v Itálii než v takovém Lotyšsku. :D
10. 03. 2012 | 18:01

Levicový ekonom napsal(a):

Blahopřeji, ODSoudruzi!
Vybudovali jste si kapitalismus!
A teď, když se hroutí, z toho děláte socialismus!
10. 03. 2012 | 18:02

1 : 35 napsal(a):

s.docente,

Je už ale od listopadu rozhodnuto,
euro zbankrotovalo.
Investoři nekupuji, a nebudou kupovat evropské dluhopisy, ať už EU udělá cokoliv.

http://jdem.cz/t56g6
Celková bilancia ECB je o 31% väčšia ako je napríklad HDP celej nemeckej ekonomiky a to už znepokojuje nejedného ekonóma.
Súčasná páka ECB je 1:35
pri základnom kapitáli približne e85mld
S takouto pákou by každá komerčná banka bola považovaná za veľmi rizikovú.

souhrn evropských vypůjčovatelů (tj. prakticky všichni Evropané a všechny evropské firmy a úřady) měl napakovano
v oběhu průměrně 45-krát víc pseudopeněz něz peněz

http://jdem.cz/t6m57
A vlčáci s CDS startují
10. 03. 2012 | 18:05

toto slovní spojení nebylo nalezeno napsal(a):

levicový ekonom
10. 03. 2012 | 18:09

Kuchař napsal(a):

LE

Kapitalismus se hroutí a socialismus se už zhroutil.

Tak co je lepší ?
10. 03. 2012 | 18:11

edc napsal(a):

Já si hlavně myslím, že

a. každý má nárok na peníze od státu
b. peníze dostává vláda z Brusele
c. bohatší lidé kradou dávky chudším
d. peníze vznikají v bankomatu a na poště
e. už nevím co se všechno traduje o vzniku bohatství ve společnosti. Snad jen, že prací to jde velmi těžko a nejen to, unavuje to a hyzdí :-D
10. 03. 2012 | 18:20

ouha napsal(a):

http://jdem.cz/t6n47
...Postupem času se ukázalo, že jsme se ocitli ve společnosti, kde se "kapitalismus" nenosí.
Vstoupili jsme do ní dobrovolně a i já jsem pro to v referendu hlasoval. ...aže se v tomto směru situace výrazně mění od doby našeho vstupu do EU.
Já bych to nazval "plíživý socialismus", analogicky k termínu "plíživá kontrarevoluce", který byl použit pro dění v ČSR v roce 1968. Možná je to i proto, že mnozí významní představitelé EU jsou přesvědčení socialisté a někteří proti kapitalismu bojovali i na barikádách. Tak jakýpak kapitalismus, svobodné podnikání a obchod.

Kvóty, co kdy a kolik bude kdo produkovat,
v EU daleko předčilo "plánovité hospodářství" RVHP. Na tohle téma toho bylo napsáno tolik, že bych se psaním tohohle příspěvku neunavoval, ale poslední kapka, která mne k tomu přiměla, byl nedávný nedostatek vajec v prodeji.
Vlastně to ani nebyl fyzický nedostatek jako takový.
Vajec bylo dost, nebyla zdravotně závadná, ale porušovala jedno z nařízení evropských plánovačů a nesměla být proto prodávána. Skokem to vedlo ke zvýšení ceny vajec, na čemž profitovali "poslušní", zatímco "neposlušní" byli potrestáni.

To je daleko horší, než výše zmíněné nedostatky z doby socialismu.. Jasně to ukazuje, jakým způsobem manipulátoři "potřeb lidu", spolu s vlivnými firmami v pozadí, ovlivňují svobodný trh a život lidí.

Z hlediska ekonomiky směřujeme krůček po krůčku ke stavu, v kterém byla před léty socialistická ČSSR, jenže teď bude v této situaci celá Evropa.
Snad nám zbudou alespoň ty otevřené hranice, i když možná s přísnou kontrolou počítačů a telefonů.

Tak takhle jsme si ten kapitalismus nepředstavovali.
etc
10. 03. 2012 | 18:31

veverka napsal(a):

Takže místní komik Yosiv je gazdík no mě byly ty jeho fráze nějak povědomý.Vysvětluje to i to že tady sedí a šíří propagandu od rána do večera,holt vytížený pravicový poslanec.
10. 03. 2012 | 18:38

elemele napsal(a):

triky došly loni v červnu, peníze došly loni v červnu,
simple as that

ated...kdy…po dvou...dojdou ECB čurdy?

Ale když to tak všeholid chce,
nedá se nic dělat a ustoupím pokroku
10. 03. 2012 | 18:57

melčákova pohanka napsal(a):

Rumcajsi alias kuchaři,kdy ti končí služba? To už se nejen nedá jíst,ale ani se na to koukat. Jen mně vrtá hlavou,že se s tebou ještě někdo pokouší vést dialog!!!!
10. 03. 2012 | 19:19

Yosif K napsal(a):

Samozerejme zalezi na tom CO KDO SVARUJE - na druhe strane pokud zapadni soudruh a vychodni soudruh cini (svaruje, sroubuje, natira) to same neni to az tak uplne to same: vizte par ilustraci "na vychod od Munkacse...."
Vychodni sodruh svaruje trailer - z jaklu 35x35. Kdyz rikam ze se podlaha bude houpat, kontraktor vari dal. Dovari, podlaha se houpe, DODATECNE PAK NAVARUJE pod jakly dalsi jakly POD PODLAHOU!!!!!
Vychodni soudruh sroubuje: stezuji si na rozpadajici se nabytek sesroubovany srouby s imbusovou hlavou. Pisi na objednavku at prijdou zamecnici s imbusovymi klici. Ti priujdou s krizovymi sroubovaky. Pokousi se utahnout imbusovou hlavu krizovym sroubovakem pak jdou na trh koupit klice imbusaky. Puvodni sadu imbusaku "nekdo ukradl".
Vychodni soudruh natira latexovy nater kyblem vody s 3 molekulami latexu. Pry nater uvidim az uschne. Az nater uschne neni videt. Vychodni soudruh jde koupit na trh dalsi latex. Stary "prebytecny" latex uz "nekdo ukradl".

Vecer pak aspon nekteri z vychodnich soudruhu bezpochyby otevrou laptop a nekde na yandexu - po vzoru zdejsich levicaku - nadavaji ze nemaji platy jako v SRN. Naprava je prece tak snadna - VICE SOCIKU, VICE PREROZDELOVAT!

Avanti Popolo!
10. 03. 2012 | 19:42

Yosif K napsal(a):

Levicový ekonom napsal(a):
"Jeste Vice socialismu!
Jeste Vice prerozdelovani!
Jeste vetsi ochrana odbrarskych band!"
Gazdíku, tolik rozumných slov jsem od tebe nikdy neslyšel? Co se to s tebou stalo? :D
Právě proto, že vlády PSOE a PASOKu měly se socialismem máloco společného, jsou tato hesla potřebná. Oficiální údaje o čerpání dávek samozřejmě o realitě v takovém Řecku, kde je 25 % lidí v chudobě (údaj ještě před zahájením škrtů), nevypovídají nic.
Ale v něčem zdejší modré nuly potěším. Skutečně bych raději žil v Itálii než v takovém Lotyšsku. :D
10. 03. 2012 | 18:01
Pane Levicovy ekonome - verim ze by se vam libilo jit do penze v 45 letech a pobirat 80% posledniho platu jako v Italii. Musim Vas vsak zklamat. Levicaci se v Italii mazane vyhnuli ucasti ve vlade a MARIO MONTI prave ted idiotsko-socansky penzijni system DEMONTUJE!!! Z malicherneho duvodu hroziciho statniho bankrotu... Surprise, surprise!!!!
Taktedz verim, ze by se vam libilo pracovat jako vratocuc ve statni rafinerce v Recku a pobirat za vratocuceni 16 rocnich platu v uhrne vysi 82 tisic EUR (o 35% vice nez obdobny vratocuc v SRN....) nicmene i tyto proletarskle vydobytky POD NEMECKYM TLAKEM RECKA VLADA DEMONTUJE!!!!!
Takze se zapojenim do jizniho sociku jste tak trochu zaspal dobu - jihoevropsky socik je v postupne demontazi..... Surprise, surprise!!!!
No muzete si nad truchlivym osudem jiznich proletaru alespon srdecne poplakat.... Alew nebudte smutny....treba vam neco podobneho v CR naslibuje alespon CSSD..... treba zde budouci predseda valdy docent Jiri Havel....

Avanti Popolo!!!!!!
10. 03. 2012 | 19:54

sociálně cítící recidivista napsal(a):

Já jsem vloni za přerozdělování kufrů na Wilsoňáku dostal šest měsíců nepodmíněně a ještě mi u soudu řekli , že prej kradu .
Přitom jsem přece taky rozhejbával ekonomiku , aby se měli lidi dobře .
10. 03. 2012 | 20:11

Yosif K napsal(a):

Jeste k nemecke discipline: Lusthansa versus Aeroflot:
Lufthansa je jedina spolevnost, ktere uz 33 let nespadlo letadlo!!!
V Rusku spadne jedno letadlo kazdy druhy mesic.
Cimpak to asi je?
Nemecky soudruh dela kontrolu dle manualu. Dela kontrolu dle manualu, i kdyz se nikdo nediva..... alles muss sein in Ort und Stelle....
Ledtadla nepadaji...
Vychodni soudruh usoudi ze RABOTA NET VOLK - ONA NEUBEZIT! Co nezkontropluji ted zkontroluji priste. Take do manualu se kouknu priste A ouha - tu jeden soudruh pri startu omylem brzdi (neprecetl si manual po uprave letadla) tu jiny soudruh sveri rizeni vnoucikovi (tak trochu proti manualu) dalsi soudruh trochu vice popil na silvestra.... atd atd... a ono pak obcas nejake letadlo spadne......
Take letadlo Olympic Airways pred par roky spadlo nekde nad Reckem.... a Turkish Airlines se v Amsterdamu prelomil Airbus pri startu - samozrejme nedlouho po generalni kontrole... atd atd....
..... levicovi soudruzi - skuhrejte ze nemate platy jako v SRN.... ze je zapotrebi vice prerozdelovat... potrebujeme se srdecne zasmat......
Avanti Popolo!
10. 03. 2012 | 20:15

Yosif K napsal(a):

SuP napsal(a):
Sladký napsal(a):
Parabellum (nejen) ono se totiž příliš často zapomíná, že podmínkou výroby zboží je jeho ODBYT. A ten-zjednodušeně závisí na dvou hlavních faktorech- jednak na kupní síle konzumentů, jednak na míře nasycenosti trhu.
Jestliže kupní síla stagnuje či dokonce klesá a trh je "relativně" nasycený, žádné nízké náklady a daně to nevytrhnou.Výroba neporoste, naopak bude klesat.
A co s tím chceš dělat levicový mudrlante?
10. 03. 2012 | 17:31
Pane SUP - co s tim Sladky a socdemaci chteji delat? To same co PASOK - pujcit penize, rozhodit je mezi proletariat a lumpenproletariat a doufat ve "zvyseni agregatni poptavky". Akorat je pech ze se PASOKU tohle schema nejak roze....ralo......
10. 03. 2012 | 20:22

xxxxxxxx napsal(a):

SPOLEK,
který odmítá uznat a korigovat vlastní chyby, je na 2 věci.
(zbytek je meee-dyjalni masaz :-))),)

a míří plnou parou do zdi, pokrok nepokrok :-)))
a"Sliby se slibují, blázni se radují "
a my máme co jsme chtěli, teda, teda těch 98 ze 100 :-)))

Ještě, že máme trh a ten s podobnými fantasmagoriemi pěkně zatočí.
:-))) S komunismem si taky poradil.
10. 03. 2012 | 20:26

resl napsal(a):

Zadlužit stát a zvýšit platy málo placených, nezaměstnaných a důchodců, je dobrý krok. Bez ironie. Šetřit je ve všech důsledcích daleko horší. Jak pro ekonomiku, tak pro chudší občany. Za prvé lidi více utratí a za druhé nikdo neví, jak bude svět vypadat za 20 let. Evropa je bohatá až dost.
10. 03. 2012 | 20:39

Sladký napsal(a):

Sup- co bych s tmí já měl DĚLAT,tupče? Prostě konstatuji FAKTA.Popisuji SKUTEČNOST na rozdíl od tebe,žvanile.
Yosif (vissarionovič) neodpověděl jste na žádnou moji otázku.Tak ještě jednu.Já přečetl VŠECHNA Friedmanova stěžejní díla.Přečetl jste vy Naomi Klein? Nebo Chomského?
10. 03. 2012 | 20:41

Sladký napsal(a):

Proč se mne Josfe sakra ptáš, co s tím udělají socdemáci? Já nejsem ani Sobotka, ani Hašek.
10. 03. 2012 | 20:43

Yosif K napsal(a):

Docent Havel napsal:
Německo s tradičně vysokým podílem sociálních výdajů se v krizi definitivně ukázalo skutečným tahounem Evropy............ atd atd......

Tak pane docente, SRN ktere je skuytecnym tahounem Evropy prerozdeluje 43% GDP, sice vice nez USA a o hodne vice nez Switzerland (32% - nebouri se tam nahodou hladovejici proletari?...ne nebouri - a sakra - dalsi priklad ktery se nehodi socdemackym kuglofum do kramu... ). ale mene nez
FRANCIE - 53%
Italie - 49%
Grecko - 48%
Portugalsko - 46%
No nic pane docente - priste zkuste poradne poplivat asocialni
Svycarsko - 32% GDP prerozdelovano.....
s proletariatem rvoucim hlady na ulicich.....

At se zase srdecne zasmejeme....

Avanti Popolo!!!!!
10. 03. 2012 | 20:45

SuP napsal(a):

Sladký -
FAKTŮ se nenažereš. Kdy to konečně pochopíš? Konstatovat dovede každej blb. Já se ptám na představu řešení. Pochop, jsi tady reprezentant protistrany. Tak se neztrapňuj a vybal to!
10. 03. 2012 | 20:46

Wraith napsal(a):

Hezký večer, Yosife

To je přeci jasné.... podobně jako komunisti, budou hledat poučení z minulých chyb ;-)
10. 03. 2012 | 20:46

Sladký napsal(a):

Přečetl jsem práce M.Friedmana v češtině.Přečetl jsem je v originálu.Je mi jasné, že šibalové s vydatnou pomocí hlupáků jeho "teorie" přijímají jako slovo boží.Bůh nás ochraňuj, protože to je duševní a duchovní Waterlooo, nebo Biafra, chcete-li.
10. 03. 2012 | 20:47

SuP napsal(a):

resl -
"....Za prvé lidi více utratí a za druhé nikdo neví, jak bude svět vypadat za 20 let. Evropa je bohatá až dost...."
Hm, zase jedna ztracená iluze.
10. 03. 2012 | 20:48

Kuchař napsal(a):

Ačkoliv mají naši sociálně slabší spoluobčani kromě dávek proplaceno vše - léky,ošacení, bydlení... tak jim to nestačí.
Hromadně se množí žádosti na VČE, aby jim byly zvednuty zálohy na el,energii. Vypadá to poněkud sebevražedně ,ale jen do chvíle, než si uvědomíte, že EE platí sociálka,ale přeplatky se nevrací sociálce, ale cikánům.Takhle si mimo jiné přijdou v průměru na 30 tisíc jako bonus.

Ať žije sociální stát! Chtělo by to ale přitlačit, aby nám ti kluci nekradli.
10. 03. 2012 | 20:51

Kuchař napsal(a):

Pane SuPe, vy si hrajete se Sladkým ?
Nechcete mi ho na chvilku půjčit ?
10. 03. 2012 | 20:53

Levicový ekonom napsal(a):

Jozífku, znáš aspoň rozdíl mezi VLÁDNÍMI VÝDAJI a CELKOVÝMI SOCIÁLNÍMI VÝDAJI?
Nechtěl, protože ono to v Itálii jaksi takhle nefunguje. Ráčej si věci ověřovat ze seriózních zdrojů, nikoliv z drbů Liberální internacionály.
Vivat Kalousek!
10. 03. 2012 | 20:56

Kuchař napsal(a):

melčákova pohanka:

Vy jste se mnou pásla husy ? Nejste Vy ta hloupá ,malá s bradavici na nose, co ji ty husy vždycky utekly , protože je nikdy nedokázala přepočítat ?

Tak jestli jo, tak mi klidně tykejte !
10. 03. 2012 | 20:56

Sladký napsal(a):

Jestli se chcete něco o lidském světě, civilizaci , musíte ji buď léta pečlivě studovat, nebo číst knihy lidí,kteří jí roky opoctivě studovali a kteří podstatnou měrou ovlivnili směr, kterým se ubírá.A vše, co se dozvíte musíte kriticky hodnotit, srovnávat,interpretovat.Teprve pak možná dospějete k tomu, že se v tom věem aspon trochu vyznáte.
10. 03. 2012 | 20:57

Levicový ekonom napsal(a):

Kuchtíku, který socialismus? Ta nepovedená byrokratická parodie levicových myšlenek ve východním bloku?
Jinak kapitalismus se skutečně hroutí, to si strefil dobře. Kdybyste si vy místní modří mudrlanti alespoň ověřili fakta, že nebýt sanace bankovního sektoru v letech 2008-9, tak jsou Španělé a Irové dodnes evropští rozpočtoví premianti.
10. 03. 2012 | 20:59

Sladký napsal(a):

Kuchaři, s tebou nemám o čem mluvit.Jsi primitiv,který kromě stranických pouček neví nic o ničem.Jsi zrcadlově převrácená kopie bolševika.kovaného komouše..Se stejným užitkem jako tebou bych mohl diskutovat s průměrným ,bsolventem Praktické školy.
10. 03. 2012 | 21:01

SuP napsal(a):

Kuchař -
Klidně, už mi stejně leze do zubů ....

Pan Stejskal tohle nemá rád, protože to není seriozní debata. Ale copak jsou tu někde nějaké argumenty?
Zlatý šroubky! Už tu Boleslav dokončuju.
Kdyby si takovej Sladkej Občan někdy dokázal představit, jak já tady už 15 let maluju manipulátory, aby se dělníci nestrhli, když mají každejch 49 vteřin upínat 5-ti kilovej polotovar do sklíčidla. Já z toho nic nemám, jen radost, majitel fabriky z toho taky nic nemá, jen výdaje, dělníkovi to pomůže, ale bere to jako povinnost a kdejakej státní ouřada na nás bude mít blbý kecy. A já s ním mám seriozně debatovat, když nemá o čem.
Je to řehole!
10. 03. 2012 | 21:02

Sladký napsal(a):

Diskutovat se zdejšími pravičáky?! Absurdní.Nanejvýš si z nich děklat srandu.
10. 03. 2012 | 21:02

Yosif K napsal(a):

Sladký napsal(a):
Yosif (vissarionovič) neodpověděl jste na žádnou moji otázku.Tak ještě jednu.Já přečetl VŠECHNA Friedmanova stěžejní díla.Přečetl jste vy Naomi Klein? Nebo Chomského?
10. 03. 2012 | 20:41
No hlavne zda jste precetl Freedom to choose - a jestli jste to pochopil - to mozna bude ten problem.... NK? Trosicku jsem nacetl.... je to nuda - trochu paranoidni - ddto jako cist Marxe, Engelse nebo Honeckera.... ano kapitalismus neni dokonaly.... a co z toho?
V SSSR budovali 70 let antikapitalsitickou "vedeckou" utopii a zaostali o 30 let za Zapadem a zkrachovali... co neokopcili na zapade to nemeli, vcetne traktoru a naramkovych hodinek.... - i raketu pro sputnik vymysleli nemci z Peenemunde.... nekomu TOHLE vubec nic nerika?
Tady soudruh Havel je chytrejsi - jako ten bejvalej portugalskej trockista Baroso - uz ani kapitalismus bourat nechce - chce flek v Bruselu za 15 tisic EUR mesicne......
10. 03. 2012 | 21:04

Kuchař napsal(a):

Levicový ekonom:

Tož nám sem naservírujte Vaši představu socialismu .
10. 03. 2012 | 21:07

veselý docent napsal(a):

poslední zhasne ...
10. 03. 2012 | 21:08

Kuchař napsal(a):

SuP:

Obávám se, že pan Sladký vůbec netuší, k čemu takový manipulátor může být. Možná, že si myslí, že je to nějaký ideologický nepřítel.
10. 03. 2012 | 21:10

Sladký napsal(a):

Yosife, já jsem přečetl všechny knihy, které jsem zde na netu propagoval.Tedy nejen všechna výzamná dála friedmanova, ale také Chomskéhio a Naomin Klein.mZávěr je naúprosto jasný, padni komu padni.Kuchaři, ty primitive, s tebou už nehodlám diskutovat,Ostatně není o čem a není s kým.
10. 03. 2012 | 21:21

Yosif K napsal(a):

Sladký napsal(a):
Yosif- ono je potřeba především POŘÁDNĚ ZAPLATIT manažery, proč by se měli dřít za mizerné platy.Nebo si myslíte, že práci si mají organizovat proletáři?
10. 03. 2012 | 17:18
Pane Sladky - to vim take VELMI DOBRE ze si proletari sami neorganizuji vyrobu - obcas s nimi totiz pracuji...... na rozdil od salonnich bolseviku typu docenta Havla.... kteri znaji proletare leda tak z basni od salonniho bolsevika Jiriho Wolkera.....
Co se tyce odmenovani manageru - s tim je u socdemaku potiz - vsichni socdemaci co zde maji blogy rozestvavaji proletare proti "nenasytnym" OSVC, podnikatelum, proti stropum na zdravko atd atd.
Adelante a Espana, los trabajadores!
Avanti Popolo!
10. 03. 2012 | 21:21

Kuchař napsal(a):

Sladký:

Takových knížek jste přečetl pane Sladký a nikde to není vidět.
Jak je to možný ?
10. 03. 2012 | 21:25

Zdeněk Brom napsal(a):

Pánové, nejsem ekonom, takže se zdržím hlubších rozborů.

Dovolím si jenom z malé znalosti historie a psychologie upozornit, že Vaše sebejistota může mít velmi vrtkavé základy a jakmile začnou pracovat emoce, dynamika davu atd. pak se vše řídí zcela jinými zákony a Váš vliv na to bude pramalý. Už to tady několikráte bylo.

Držte se moudré rady Buddhovy: Struna nesmí být an moc povolený, ale nesmí se ani moc přepínat.

Jen pro ilustraci:

https://www.youtube.com/watch?v=VlHbYpRMRvE
10. 03. 2012 | 21:26

Yosif K napsal(a):

Levicový ekonom napsal(a):
Kuchtíku, který socialismus? Ta nepovedená byrokratická parodie levicových myšlenek ve východním bloku?
Jinak kapitalismus se skutečně hroutí, to si strefil dobře. Kdybyste si vy místní modří mudrlanti alespoň ověřili fakta, že nebýt sanace bankovního sektoru v letech 2008-9, tak jsou Španělé a Irové dodnes evropští rozpočtoví premianti.
10. 03. 2012 | 20:59
Dobre tedy - v Irsku a Spanelsku (a USA a UK) castecne selhala bankovni regulace. Co ma tohle spolecneho s prerozdelovanim ve prospech proletaru? Ze by treba do CNB zasedli nejaci "proletarsti vodci" typu Skromach?
Nebo ze by Spanelaci zridili z Banco Santander nejake delnicke dobrocinne druzstvo? Na podporu pleteni proutenych folklornich kosiku?
10. 03. 2012 | 21:31

Sladký napsal(a):

Kuchař- cituji "sladký, takových kníže jste přet a není to na vás vidět".vy jste evidentně nepřečetl žádnou a je to nas vás vidět.Kdybyste nějakou přečetl, mohli bychom si povídat na úrovni,Ale než s vámi, radši si budu povídat s klozetem.Ten ví,čím je, na rozdíl od vás.
10. 03. 2012 | 21:32

Yosif K napsal(a):

Levicový ekonom napsal(a):
Jozífku, znáš aspoň rozdíl mezi VLÁDNÍMI VÝDAJI a CELKOVÝMI SOCIÁLNÍMI VÝDAJI?
Nechtěl, protože ono to v Itálii jaksi takhle nefunguje. Ráčej si věci ověřovat ze seriózních zdrojů, nikoliv z drbů Liberální internacionály.
Vivat Kalousek!
10. 03. 2012 | 20:56
Jasny pane levy - a italske penze ve 45 letech a ve vysi 80% posledniho platu jsou vyurazem nelidskeho zachazeni brutalniho italskeho kapitalismu s duchodci! Italsky proletariate - vzhuru do boje za jeste vyssi penze, ze jeste drivejsi odchod do duchodu!
Avanti Compagni!
Avanti Popolo!
10. 03. 2012 | 21:37

Wraith napsal(a):

Yosif K.

Pak mi tedy vysvětlete, proč mnohý, podle Vás, POŘÁDNĚ ZAPLACENÝ manažer, neodolá pokušení, navzdory tučným výplatám, vytunelovat firmu a zmizet za kopečky zanechávaje za sebou dluhy a lidi bez práce....???
Tomu říkáte dřít?? --- Ano, jedině tak své podřízené...
Bohužel, mám s takovým přístupem osobní zkušenost. To je také podnikatelsky čestné a geniálně pravicové??
10. 03. 2012 | 21:37

Yosif K napsal(a):

Wraith napsal(a):
Yosif K.
Pak mi tedy vysvětlete, proč mnohý, podle Vás, POŘÁDNĚ ZAPLACENÝ manažer, neodolá pokušení, navzdory tučným výplatám, vytunelovat firmu a zmizet za kopečky zanechávaje za sebou dluhy a lidi bez práce....???
Tomu říkáte dřít?? --- Ano, jedině tak své podřízené...
Bohužel, mám s takovým přístupem osobní zkušenost. To je také podnikatelsky čestné a geniálně pravicové??
10. 03. 2012 | 21:37
A proc vy pane WRAITH zamenujete jednoho kriminalnika za cely kapitalismus? BTW - nebyli nahodou ti zmizeli tunelari nejaci zaslouzili budovatele realneho sociku deleslouzici u STB? Jako soudruh Boris Vostry, tc BELIZE? Tohodle jste mel na mysli? Nebo nekoho podobneho? Treba nekoho rovnou z CSSD?
10. 03. 2012 | 21:42

Kuchař napsal(a):

Já mám problém pane Sladký.

Mám tady 3 druhy těsta v ceně 15;20 a 30Kč.
1. těsta mám 10 kg, 2. těsta mám 20 kg a 3. těsta mám 30 kg.

A mám 3 druhy buchet.
1. buchta = 0,7 kg prvního těsta; 0,2 kg druhého těsta;0,1 kg třetího těsta.
cana 1 kg. buchty..... 50 kč.

2. buchta = 0,5 kg prvního těsta; 0,3 kg druhého těsta;0,2 kg třetího těsta.
cana 1 kg. buchty..... 45 kč.

3. buchta = 0,4 kg prvního těsta; 0,3 kg druhého těsta;0,3 kg třetího těsta.
cana 1 kg. buchty..... 52 kč.

No a ten můj hamižnej šéf mi řekl, že mám napéct tak, aby na tom vydělal co nejvíc.
Že prej ten pan Friedman na takových věcech snad i pracoval.

Můžete mi poradit ?
10. 03. 2012 | 21:46

melčákova pohanka napsal(a):

kuchař.Běž se dívat na Ramba,protože se blíží čas,kdy už na tebe žádný příčetný člověk reagovat nebude a čeká tě osud Jakeše v r.1989,kdy si budeš připadat jako kůl v plotě,i když se může stát,že změníš své názory,tak jako měníš nicky !!!!
10. 03. 2012 | 21:50

deník napsal(a):

nevím, jak to má být ve státě celkově, ale jako učitel se cítím úplně zamraženej, takže ač mně stát přerozděluje, tak nějak čím dál míň. Budu vděčněj za vysvětlení, asi už to bylo řečené x-krát, ale na mě to dolíhá čím dál víc, tak se jako jedinec(jsem pravičák?)ptám, proč ceny elektřiny MUSÍ být na evropské úrovni a ceny lidí nemusí. Mně jako učiteli, a asi i všem lidem, by aspon stacilo nakonec mesice vyjít s penězi..a ne být na západní platové úrovni. Takže řeknu to přímo, at si má právník sedesat,poslanec vosumdesat, opravar tricet, pojistovak ctyricet atd, kazdymu dle jeho schopnosti.. ale proc ma mít učitel po deseti letech praxe stezi dvacet(cistyho.) To ten nas stat na tom byl vzdycky tak v pr.... nebo až ted v "krizi"??
Vím, že u učitelů je to celkem jedno.Když ekonomika rostla o 8%, byl jsem na tom o něco líp finančně, ale zase jsem neměl děti, takže je to asi stejny.

Stalo se mi nedavno, ze mi byla opravena pracka, standartne asi za dvacet minut sikovnym a inteligentnim opravarem. Cena byla 250 kč(bez součástek)plus 180 kč doprava(bydlí deset km odsud). Bez problémů jsem mu to dal a dokonce jsem byl moc rád, že pračka zase jede. Učím jazyk, takže na to co mi chybí v měsíci, si dokažu privydělat, ale doufám, že
z toho státního systemu odejdu, protože ztratil selskej rozum.Stát chce mít zadarmo střední školy, ale nemá na to...To je pravicová vláda? Nedavno tady jeden pravičák říkal, že dokud do budou lidi za tu cenu dělat, tak... Doufám, že nebudou. Asi jsem v jádru pravičák (protože mám rád spravedlnost a fandím tomu,kdo dře a snaží se a ještě nabídne něco víc), ale v tomhle mám levicový názory, takže levičák. Takhle mluvím tak jednou za rok, takže mám před sebou pauzu.
10. 03. 2012 | 21:52

Wraith napsal(a):

Yosif K.

Nikoli, nemyslím jediného podnikatele (i když jsem měl tu čest, či smůlu, narazit rovnou během 10 let na 2). Pokud se podíváme i do mediálně známých případů, jako Kožený, Pitr, a další... na které je slavná česká justice dokonale krátká.Překvapivé pro mne je, že většina tunelářů jsou zarytí pravicově smýšlející lidé. Nechci a nemíním obhajovat ty levicové.... protože v každém ovoci může být hniloba nebo červ. Ale je mi nápadné, že vykuků spojených s levicí je za prvé méně a za druhé zůstává za nimi znatelně menší spoušť, alespoň podle toho, co vím.
Zajímá mne je, jak se dá z pravicového hlediska takový čin obhájit. Když z levicového hlediska je naprosto neobhajitelný.
10. 03. 2012 | 21:59

Parabellum napsal(a):

Kuchař

Tohle je klasická optimalizační úloha - řeší se simplexovou metodou - programoval jsem to už v 17 letech na gymplu v roce 1983:-))))
Jinak myslím, že ta matematická metoda je popsaná v knize - Olehla, Tišer - Praktické využití Fortrynu:-)))))
10. 03. 2012 | 22:01

Zdeněk Brom napsal(a):

Wraith:

Neudivilo Vás někdy, kolik zarytých pravičáků jsou bývalí majítelé stranických knížek KSˇC?
10. 03. 2012 | 22:01

Parabellum napsal(a):

deník

Ale to máte jednoduché - prostě jakožto příslušník státu, který prohrál studenou válku socialismus vs. kapitalismus jste prostě v poli poražených a vítěz si z vás udělal rohožku. A cena elektřiny je jednotná prostě a jednoduše proto, protože CR a Nemecko je spojený drátama.
A vy máte menší plat než německej učitel třeba proto, protože ten německej učitel naučil žáky zakádat firmy jako Mercedes, Bosch či Siemens, a Vy jste učil děti akorát vést třídní boj a odžíkávat Marxe a Lenina.
10. 03. 2012 | 22:05

filip II. napsal(a):

to prabellum:
pane, dovoluji si vám položit jednoduchou otázku, možná trochu mimo diskutované téma: " Co budete dělat po příštích parlamentních volbách, lhostejno zda to bude v roce 2014 nebo dříve."
10. 03. 2012 | 22:05

SuP napsal(a):

Zdeněk Brom -
No když se struna přepne, maximálně prdne a taky se toho moc nestane (při vší úctě k mistrům). Fakt je, že když je napnutá (tedy naladěná) akorát, to může být koncert! A flažolety do ouška ....
Máte pravdu. A jsem rád, že jste se přišel podívat ....
10. 03. 2012 | 22:06

mb napsal(a):

zdenek brom ... asi proto, že bolševismus je věčný ( pokud není v žitný ) a bolševické manýry jakbysmet ...
10. 03. 2012 | 22:06

SuP napsal(a):

Sladký -
Máš malej nátisk na klávesnici. Chyběj ti písmenka.
10. 03. 2012 | 22:08

Parabellum napsal(a):

Wraith

Takže vy tvrdíte, že za Pitrem či Koženým je větší spoušt než za Gottwaldem, Bilakem, Indrou či Jakešem?
10. 03. 2012 | 22:08

Yosif K napsal(a):

LK napsal:
Socdemáci v době konjunktury žádný deficit čehosi nezvyšovali, nýbrž snižovali. Poslední deficit rozpočtu schválený vládou ČSSD se blížil nule, důchodový účet se dostal do přebytku, stejně tak VZP.
Pane LK mate podivne predstavy o snizovani deficitu/ Deficit rostl pri rustu GDP o 6% pa coz byl jak se Sonbtoka chlubi nejvyssi rust hdp v evrope.

Pravda je jen to ze deficit rostl za uzasne konjunktury pomaleji. Deficit mel klesat. Deficit vsak neklesal ale rostl. Jedine co si muzeme pochvalovat je ze Sobotka nespnil vsechny praseciny naslibovane proletarum, "nebot ekonomicka situace neumoznovala splnit vsechny volebni sliby".
Vzhuru proletariate s proletarskym vudcem Sobotkou v cele do boje proti hladomoru! Vzhuru do boje za pastelkovne a za 13. duchody!
Avanti Popolo!
10. 03. 2012 | 22:09

Wraith napsal(a):

Zdeněk Brom:
Upřímně řečeno, udivuje mne spíš to, jak se dokáží maskovat.
Osobně nevím, kdo z podnikatelů , které znám měl kdy stranickou knížku KSČ.
Tady v maloměstě, se člověk na kdekoho dozví lecos, ale zatím jsem neslyšel, šeptandu typu: "Hele, tenhle byl ještě před 20 roky ve straně a dnes dělá, jakoby nebyl"... spíš je slyšet.... " Jo, ten jeho on (nebo jeho táta, atd..) byl za komoušů velký zvíře, nahrabal si, ale přišel o to, když chtěl podnikat." Nebo " Jo, táta byl pracháč, uměl v tom chodit, ale mladej chtěl podnikat a rozfofroval to a ještě má dluhy!!"
10. 03. 2012 | 22:10

Zdeněk Brom napsal(a):

SuP:

Pročetl jsem to celé, protože se snažím nějak se orientovat.

Z těch přepjatých strun mám silné obavy.
10. 03. 2012 | 22:11

Parabellum napsal(a):

filip II.

Nerozumím otázce. To jako myslíte, že po volbách v roce 2014 zanikne globální strojírenství? A pokud jo, tak mám plán B. Odkýbluju se jako již v minulosti na něco jako umělej ostrov, budu tam pracovat, a počkám až se tu ideologická hovada napojená na státní cecík Vašeho kalibru pomlátí a požerou. Jo, a ti, co takovýhle umělý ostrovy vlastněj, tak maj zatraceně dobrý kontakty na ty, co velej operačním svazům letadlovejch lodí, takže nějakej teroristickej útok bych na Vašem místě moc nezkoušel.
Spíše si vy položte otázku, co budete dělat Vy, až Vás odstaví od státního cecíku.
10. 03. 2012 | 22:13

SuP napsal(a):

mb -
Žitná (ulice v Praze 2) je s velkým Ž.
(mně taky Shit občas fixluje)
10. 03. 2012 | 22:13

SuP napsal(a):

...Shift ...!
10. 03. 2012 | 22:14

Yosif K napsal(a):

Wraith napsal:
Zajímá mne je, jak se dá z pravicového hlediska takový čin obhájit. Když z levicového hlediska je naprosto neobhajitelný.
10. 03. 2012 | 21:59
Pane WRAITH - ASI VAS TO PREKVAPI - Z PRAVICOVEHO HLEDISKA SE TUNELARENI NEOBHAJUJE.
Zkuste si misto ztotoznovani Rebicka s Langrem precist Miltona Friedmanna nebo neco o Adamu Smithovi.
Nenechte se odradit ze Sevcik je byvaly bolsevik.
Na Svobodu volby zde davam link.
http://libinst.cz/stranka.php?id=167

Avanti Popolo!
10. 03. 2012 | 22:15

Zdeněk Brom napsal(a):

Wraith:

Když si projdete předsedy vlád a minstry, tak jich tam najdete velkou řadu.

U nás se známe celkem dobře a ty přerody jsou tu jaksi všeobecnou známostí. Ostatně, největší tunel v našem městečku uděll člen ˇCSSD - podnikatel ve spojení s bývalým členem strany.

Osobně se ale domnívám, že je to v lidech. Chamtivost a nenažranost některé pohání z jedné strany na druhou - hlavně, že to nese.

V chamtivosti bych viděl hlavní problém.
10. 03. 2012 | 22:15

SuP napsal(a):

Zdeněk Brom -
Nemějte, jen se to tak tváří. Lidi se mají v zásadě rádi.
10. 03. 2012 | 22:16

er napsal(a):

jak vidim kuchar, yosif, sup okamzite preskakuji, zbytecnost cist blaboly. jsou to pouze uzitecni idioti teto diletantske sebranky, co si rika pravice, pricemz to jsou pouze zlodeji devastujici ceskou ekonomiku na x let dopredu. ani jednou jsem je nevidel, ze by se pochlubili nejakym uspechem te jejich vlady:))) pravdepodobne povazuji za uspech 45% zadluzeni k HDP oproti socanskym 28%, zastaveni cerpani dotaci z EU, kdy uz i na EU jsou modre tunely velke sousto, a jejich nejvetsim uspechem bude asi totalni destrukce ekonomiky a socialni rozvrat ve spolecnosti.
10. 03. 2012 | 22:16

Parabellum napsal(a):

Zdeněk Brom

Chamtivost patří do chromozomální výbavy čechoidů. Problém je, že pouze někteří mají možnost tuto materiálně naplnovat. A ti ostatní povětšinou řvou, ne proto, protože jim ta chamtivost vadí, ale že oni nemají příležitost - to je celé.

Mimochodem, už Vás nyní chápu s tím Vlkem. Vlka jsem virtuálně zastřelil, a udělal muz ostudy kabát - už se tu neobjeví.
10. 03. 2012 | 22:18

mb napsal(a):

V chamtivosti bych viděl hlavní problém.

kvůli chamtivosti vznikl bolševismus ...

a kvůli chamtivosti bolševismus padl ...
10. 03. 2012 | 22:23

deník napsal(a):

parabellum

osobně bych si taky přál, aby učitelé pomáhali žákům tak, aby někdy poté zakládali firmy jako Mercedes... Netvrdil jsem, že by měli brát stejné platy jako v Německu.
Mě ta práce, ač náročná, baví, to je můj problém. Vím, jaký je to dělat pro firmu. Jen jsem tím chtěl napsat, jak je na tom v tohle ohledu náš stát. Bojí se udělat ze školství firmu, možná tuší, že by to dopadlo jak jinde, předraženě. Ale čelem se k tomu nepostaví.
10. 03. 2012 | 22:25

Yosif K napsal(a):

Pane ER
nikoho jsem nevolil, byl jsem v zahranici. Zadnou vladu tedy za svou nepovazuji.
Pokud bych vsak mel volit mezi zlodeji kteri alespon trochu setri a mezi zlodeji kteri ZVYSOVALI DEFICIT ZA KONJUNKTURY, kteri kradou jak straky na Reditelstvi Silnic a Dalnic a NAVIC jeste slibuji "italske penze" (Spidla) a rozhazovat penize plnymi lopatami mezi proletariat - nevim nevim.....
10. 03. 2012 | 22:33

Wraith napsal(a):

Parabellum

Gottwalda, Biľaka, Indru nebo Jakeš spíš viním z politických zločinů proti lidskosti. Oni udrželi stát v relativně solidní ekonomické stabilitě... A I když byl stát v roce 1989 v technologiích pozadu, stále byl mnohem ekonomicky stabilnější a méně zadlužený, než v současnosti mají pravičáci.

Pitra a spol. včetně všech polistopadových politiků viním z ekonomických zločinů, majících za následek ekonomickou destabilizaci státu.

Yosif K:

Milton Friedman je osobnost, uznávám.Od něho si určitě něco přečtu. Zrovna louskám jinou knihu.... Základy marketingu od E.Jeroma McCarthyho a Williama D. Perreaulta, Jr. Zajímavostí je, že tu publikaci vydaly Harwardské fondy. ;-). Třeba pochopím, kde je zakopaný pes a možná i poklad ;-).
10. 03. 2012 | 22:33

mb napsal(a):

ale nerovnost je pry přirozená zdenku ...

... tak jako je prý přirozené že VK vystuduje zadarmiko a ještě jezdí za bolševické peníze na zahraniční štace ...

ale prej ty další už si maj platit :-))

nerovnost a nespravedlnost vladne svetem zdenku ...

Cesta spravedlivého ze všech stran lemována jest nespravedlností, sobectvím a tyranií lidské zloby.

bang bang bang ...
10. 03. 2012 | 22:36

Yosif K napsal(a):

Pane ER -
italske penze - odchod do duchodu v 45 letech... v 60 letech penze ve vysi 80% posledniho platu - vy byste to nechtel? Chtel? Pak volte socdemaky - Sidla takove penze slibuje vsem!!!!! Nebo co takhle minimalni mzdu 914 EUR co zavedli socani v Recku?

ma to vsak jeden hacek - sliby se slibuji, blazni se raduji a socanske vlady krachuji.....
10. 03. 2012 | 22:38

Parabellum napsal(a):

Wraith

On byl Pitr někdy politikem? To je mi novinka. Ale pokud to vezmu z jiného soudku, když jste expert přes tyhle týpky, tak jistě Vám řekne něco jméno Petr Sisák. To je ten, o kterém se říkalo, že Pitr je ve srovnání s tímto čestný člověk. No, a tenhle Petr Sisák je synovec Vasila Mohority - to nebudete tvrdit, že je pravicový politik, že ne?

Sterjně tak se o Pitrovi domnívám, že je synovec nějakého levicového bolševika.

deník

Když si to přejete, tak proč to ty žáky neučíte? A když je to učíte, tak proč to ti žáci nedělají?
10. 03. 2012 | 22:42

Yosif K napsal(a):

Yosif K:
Milton Friedman je osobnost, uznávám.Od něho si určitě něco přečtu. Zrovna louskám jinou knihu.... Základy marketingu od E.Jeroma McCarthyho a Williama D. Perreaulta, Jr. Zajímavostí je, že tu publikaci vydaly Harwardské fondy. ;-). Třeba pochopím, kde je zakopaný pes a možná i poklad ;-).
10. 03. 2012 | 22:33

Jo i tunelar Kozeny obcas sponzoroval nejakou zajimavou knihu - napriklad ucebnici obchopdniho prava o insider trading a tunelovani.... mozna to Viktor nejakou chvilinku dokonce "myslel uprimne" - jako Kolotuk - oba maji taky pekny usmev.....
O marketingu je zajimavy hlavne to, ze nejvetsi posledni pecky jako iPhone a iPad nevznikly na zaklade marketingoveho vyzkumu. Steve Jobs se nikoho na nic neptal - jenom sebe se ptal - proste vymyslel neco o cem DOUFAL ze se to bude prodavat......

Fredman neni takovej extremnista jak si lidim mysli - treba o clech rika kdy jsou OK a kdy ne. Ne ze uplne vsechny cla jsou spatny. Kdyz nekdo KRATKODOBE agresivne a zlovolne manipuluje ceny (treba kytek) tak je to neco jineho nez uvalit cla na dlouhodobe laciny veci ze zahranici......
10. 03. 2012 | 22:49

parabellum napsal(a):

víte, kolik je tady firem? na hlavu snad víc než v Německu. Kdyby se vynořila česká firma, které se daří jak Mercedeseu, tak byste nás učitele podpořil?
10. 03. 2012 | 22:49

deník napsal(a):

oprava a pardon: deník pro parabellum :)
10. 03. 2012 | 22:50

černý sabat napsal(a):

Kyselá pr...
Už jsem vám to říkal, jinde, nechte Paula Lugera na pokoji, byl to na rozdíl od vás génius.
Vaše kydy o svářečích jsou na úrovni deníka, který by chtěl zakládat Mercedes.
Karl Benz s Gottliebem Daimlerem nic nezakládali. Oni vynalezli automobil.
A kastle k mercedeskám samozřejmě žádný Tata nesvařuje, dělají to už po desetiletí automaty.
Jste natahovací stejně jako vaše alternativy, takže se raději věnujte umělým ostrovům.
Ostaně k vašemu modelu myšlení se mnohem lépe bude hodit nick Paranoid.
10. 03. 2012 | 22:58

Wraith napsal(a):

Parabellum

Pitr, Krejčíř i Kožený měli, zcela nepochybně, vazby na politiky. A jejich činnost měla na ekonomiku státu obdobný vliv jako činnost politiků ;-) Proto je hážu do jednoho pytle.... zavřít je, až zčernaj!! Bez rozdílu strany!.

Mimochodem, není vám nápadný, že až překvapivě mnoho našich (českých a slovenských) politických špiček ( a to míním počínaje rokem 1918), bylo za svůj život nějaký čas v base? My jsme zajímavý národ... elitou jsou trestanci ;-)
10. 03. 2012 | 22:59

Levicový ekonom napsal(a):

Pořád špatně, gazdíku.
V Irsku a Španělska selhal neoliberální systém jako takový, nejen bankovní regulace. Společného s proletáři má to, že tento průser museli zaplatit ze svých kapes. Lepší Škromach než Kalouskovi prdíci typu Tůmy.
Jedna či dvě státní banky by bohatě stačily. Na celém světě.
Žádné penze ve 45 v Itálii neexistují, přestaň už laskavě opakovat své lži. Své neznalosti italskými výkřiky opravdu nenahradíš.

Má představa o socialismu? Tak trochu socialismus 21. století, tak trochu jugoslávský model, tak trochu Skandinávie. Dobrých nápadů je spoustu.
10. 03. 2012 | 23:04

Bazzy napsal(a):

Hádali se pravičáci s levičáky
přitom se pravda, ta krásná limita poznání
urazila, že si jí nevšímají...
10. 03. 2012 | 23:05

melčákova pohanka napsal(a):

parabellum. Pane,vy jste podvodník a pokrytec. Místní editor vám jsem zakázal na nějaký čas chodit a vy jste pod změněným nickem zpět,tak prosím vás,aspoň nic nekázejte o morálce a čestnosti!!! Vy jste typický představitel marasmu,který zde máme...Estébáci a bývalí bolševici jsou po listopadu největšími antikomunisty,a tak bych docela rád znal vaši normalizační minulost. Je mi z vás smutno,protože pod jiným blogem jste se choval jako štamgast ze 4. cenové a dnes předstíráte kavárenského intelektuála,abyste obloudil koho? Pan Stejskal jistě vaše mimikry zná,tak nevím,co tím sledujete?
10. 03. 2012 | 23:06

Parabellum napsal(a):

melčákova pohanka

Tohle tu nemá chybu!!!!!!!!!! Tady se za mne zaprvé někdo vydává, a ještě blbě - 10. 03. 2012 | 22:49 jsem nepsal já, a ještě se píši s velkým písmenem.
A pan Stejskal o mne ví, a zrovinka třeba pan Zdeněk Brom potvrdí, že nick Parabellum používám již téměř 10 let - známe se z jiných blogů a serverů.
Jinak co se týče normalizační minulosti, tak v srpnu 68, když jsem viděl zelené auto, tak jsem křičel "Kuvy jedou" protože ve dvou letech jsem ještě neuměl říkat r.
Jo a připomenu Vám, jak jstge chtěli vy proletářskobolševická kamarila do nás studentů mezi 20.a 24.11.1989 chtěli nechat střílet místní milicí, abyste ostenativně dali najevo svou loajalitu s bolševiky, protože jste nechtěli přijít o svých 700-1000 Kčs prémií, a když to Jakeš složil, a bylo jasný, že ani ta Urbánkova parta neudrží, tak jste najednou ostenativně řinčeli klíči, a řvali jste po náměstích, že kdo nejde s Vámi, jde proti Vám, a když se někdo zeptal, kdo je Havel, tak Vy jste řvali, že ten dotyčný je bolševik a stará struktura (23 let stará) Vy ne, že jste chtěli změnu,m vy jste si mysleli, že Vás na těch náměstích někdo pozoruje a natáčí, a chtěli jste z toho vytřískqat politickokádrovácký kapitál.
10. 03. 2012 | 23:19

Parabellum napsal(a):

Levicový ekonom

Hmmm mne by spíše zajímalo, jak si představujete, že ten Váš socialismus ekonomicky obstojí v souboji s kapitalismem bez přívlastků, který je tak na 95 procentech v prostředí ztenčujících se přírodních zdrojů, a ostřejší globální konkurenci.
10. 03. 2012 | 23:24

melčákova pohanka napsal(a):

Sauerekirschmann. Tak takto vás znám. Sprostota,urážky,hlouposti...Jinak si moji minulost neberte do úst.V polovině osmdesátých let mi byl odebrán pas a vrácen v r.1990. A vy demonstrante,tak já budu jako český furiant-mimo Škroupova náměstí jsem nevynechal jedinou demonstraci-Palachův týden,21.srpny,až po Albertov a další dny... Na Letnou jsem již nešel,protože jsem měl již tenkrát intuici,že má iluze je u konce a nadchází čas lidí i vašeho typu...
10. 03. 2012 | 23:45

mb napsal(a):

kuci nehadejte se ... pravda a laska musi zvitezit nad lzi a nenavisti ... howgh
11. 03. 2012 | 00:08

Parabellum napsal(a):

melčákova pohanka

Tak tomu tak zrovna věřím:-)))))) Nebo vlastně jo, věřím. Byl Vám odebrán občanský zelený pas, a jakožto echt politicky spolehlivému přisluhovači režimu vám byl vydán pas diplomatický. Ještěže to příznáte.

A v roce 1990 jste o toto své diplomatické privilegium přišel, to chápu.

Jinak to, co jsem popsal, jsou mé REALNÉ zkušenosti s dělnickou třídou mezi 20. a 24.11. 1989. Přitom co já si pamatuju, tak my ani tak nepožadovali nějakou politickou změnu jako spíše to, aby se vyšetřil ten incident na Národní třídě. Politickou polívčičku jste si na tom chtěli přihřívat takoví, jako Vy, a ted prskáte a plivete si nenávistí na bradu, protože Vás nevzali do party ke korýtku. Takových znám povícero. Třebajistý provozovatel jistého levicového serveru, který se nacpal jako člen do ODS, nedostal se ke korytu, a nyní plive nenávist na všechny světové strany, a ponejvíce na svou rodnou modrou stranu.
11. 03. 2012 | 00:14

er napsal(a):

yosife, neco o tom zadluzovani...
socani museli platit klausovy uspechy jako vytunelovane hospodarstvi, banku se samymi pasivy CKA a k tomu dvoje povodně.
v roce 2006 byl myslim schodek 100 MLD. z toho 40 MLD slo za CKA; 30 MLD dali do rezerv, ktere kalousek ihned rozprasil. schodek jako takovy by byl nejakych 30 MLD. uz to tady nekdo psal - "pravicove" vlady budou vzdy zadluzovat i kdyby v okolnich statech zurila nejvetsi konjuktura. kazde vladnuti modrych soudruhu konci po velkolepem rozkradeni mnoha oblasti ekonomickym krachem. viz tato statistika
Reálný ekonomický růst
Rok, Německo a ČR %
2002 0; 2,1
2003 -0,4; 3,8
2004 1,2; 4,7
2005 0,7; 6,8
2006 3,7; 7
2007 3,3; 5,7
2008 1,1; 3,1
2009 -5,1 -4,7
2010 3,7; 2,7
2011 3; 1,8

zadlužení ČR
2003 28.6
2004 28.9
2005 28.4
2006 28.3
2007 27.9
2008 28.7
2009 34.4
2010 37.6
2011 pres 40%

Ale jinak doporucuji, urcite volit zlodeje, kteri alespon trochu setri...:)))
11. 03. 2012 | 00:30

Parabellum napsal(a):

černý sabat

Bůůůůůhehe. Já to s tím svařováním kastlí dal jako příklad. A podotýkám, že se velmi mýlíte, pokud se domníváte, že se kastle u mercedesa svařují na automatech.

Jedná se bud o robotizovaná pracoviště, at se jedná o svařování bodové, či kontinuální svary metodou MIG, a pr Vaši informaci, a NA ROZDÍL OD VÁS jsem nějaké svařovací přípravky či greifery a Schweißsondermaschinen jakožto vedoucí konstrukční skupiny nakonstruoval. Nebo jde o prototypovou výrobu, a ta vypadá jinak.

A SPROSTĚ LŽETE, pokud tvrdíte, že prototypová (pilotní) serie vozů se svařuje na automatech. Ta se normálka růčo svařuje kleštěma, v přípravcích, které mají ruční upínky - většina automobilek chce Destaco, a do těch přípravků se to zakládá také růčo.

Zkuste popsat, co jou RPS body, když jste takovej machr na svařování karoserií - schválně:))))
11. 03. 2012 | 00:33

Parabellum napsal(a):

černý sabat

Ještě k mému nicku: Jsem opravdu stará pistole, kteá proslula dokonalým řemeslným zpracováním a spolehlivostí. Jinak Vás mohu ubezpečit, že Katynský masakr nebyl mnou spáchán. Já nejsem lecjaká Parabellum 08, já jsem specielně Parabellum 08, ktera slouzila jednomu zpravodajskemu dustojnikovi, ktery nosi uniformu Standartenfuehrera SS, jehoz jmeno si momentalne nevybavuji. Skutecne jsem byla ve valce, ale ne na fronte. Popisi Vam svuj posledni valecny zazitek.

Motor horscha vrcel stejnomnerne a silne. Bilomodry ukazatel na dalnici hlasal, ze do Berlina je 247 kilometru. V trhlinach mezi nizkymi mraky vykoukla modra jezirka nebe, zdalo se, ze jsou na dosah. Snih uz sesel. Zeme byla vystlana rezavym dubovym listim. Vzduch v lese byl ostry, blankytny. Vonelo tak tlenim a tichem. "Semnadcat mgnovenij vesny" vysilali v radiu pisnicku Mariky Roekkove, "Ostanet v serdce tvojom". Justas prudce zabrzdil. Provoz na dalnici nebyl zadny, a tak nechal vuz na miste, ani s nim nezajel ke kraji. Vesel do jehlicnateho lesa, a sklesl na zem. Rasilo prvni nesmele listi, jasne zelene listecky. Opatrne pohladil zemi. A pak tam dlouho sedel, ahladil zemi dlanemi. Nevi, co ho ceka, kdyz se rozhodl vratit do Berlina. Proto ma pravo dlouho sedet na te jarni, studene zemi, a hladit ji obema rukama......
11. 03. 2012 | 00:39

melčákova pohanka napsal(a):

parabellum. Vy jste mě prokoukl. Já na těch akcích byl,ale na druhé straně barikády. Mé pravé jméno je Zifčák!! Tak a teď na kutě. Další pohádka zase zítra ty můj malý hrdino! Zítra o tom,jak jsem pracoval v Geodézii a připravoval únos letadla,a pak byl o nás natočen jeden díl tvého oblíbeného hrdiny majora Zemana. Vzpomínáš si,jak si neuměl r a pořád říkal,kdy přijde pan majoj? Tak,ale už vážně na kutě. Dobjou.
11. 03. 2012 | 01:22

kočka šklíba napsal(a):

Melčákova pohanko skvělé :D.

Njn editor zabanoval, že? :D, také skvělé :D, tedy spíš k smíchu.
11. 03. 2012 | 01:56

Puck napsal(a):

Slováci nás berou hákem.

Fico 44%
Sobotka ( podle průzkumu ) 25,8% ( STEM )

Dzurinda 5%
Nečas ( podle průzkumu ) 14,1 % ( STEM )

ČSSD by ještě měla trojkolku chvíli nechat. Už toho zmrvila dost, na nějakém dalším excesu už tak nesejde.
Ať se smaží, no ne ? :-)
11. 03. 2012 | 07:42

PK napsal(a):

a proces Bárta a spol.-česká GORILA
11. 03. 2012 | 08:36

SuP napsal(a):

Puck -
Za dva roky uvidíte, jak ze Slovenska udělá Fico kvetoucí zahradu. Na rukou ho budou nosit! (po kouskách)
11. 03. 2012 | 08:36

Mirka napsal(a):

mb

právě že pravda a láska nezvítězí, ale musíme se o to pořád snažit
11. 03. 2012 | 08:45

Puck napsal(a):

Pro SuP :
Neviděl bych to tak černě. Hodně záleží na tom, jak objektivně se budou chovat slovenská media.
Sám Fico je nešťastný, a dal by přednost koalici. Logické, nebude se mít na koho vymluvit. Na druhou stranu suverénní pozice zavazuje a Smer bude pod drobnohledem. Situace vlastně simuluje většinový systém, uvidíme, jak se osvědčí.
11. 03. 2012 | 08:52

SuP napsal(a):

puck -
Naopak - vidím to růžově!
11. 03. 2012 | 09:02

SuP napsal(a):

Sladký napsal:
Hej, SUpe, můžeš mi sdělit, co je třeba v mých příspěvcích nenormální? A co to v tvé terminologii znamená být "normální"? Třeba přisírat a podlézat mocnějším?
K tomu poznámku.Lidé mohou poměrně snadno převléct kabát, ale s kůží je to podstatně obtížnější.
Lidé se příliš nemění. Kdo byl kritický vůči minulým mocným, je kritický i vůči těm současným.
Kdo lezl do zadku dřívějším pánům, leze tam těm současným.
10. 03. 2012 | 17:23

Díky chlapče, pomohls mi na to přijít. Tedy proč je vás tolik, co už chcete bourat kapitalismus a chválíte "staré pořádky".
11. 03. 2012 | 09:06

Radovan napsal(a):

Hurá, jsme na dobré cestě. Fico vyhrál, všichni ti bohatí,všichni ti,co tu vládli jak kapitalisté z 18. století, mohou balit kufry. My slušní a poctiví občané jsme pro ně jen lúza. Za 22 let se z nich stali jen roboti na peníze, ale peníze jen pro sebe. Jakou cestou je získavali, to jim bylo jedno. Źe vysávali státní pokladnu na úkor těch chudších a způsobovali zvyšování státního dluhu, to jim bylo také šumafuk.
Myslím, že po volbách bude v marketech nedostatek kufrů,naše veličenstva na všech úsecích, budou balit. protože úplně zblbli z peněz.Často za nic brali těžké prachy. Kdo nepracuje 8 hodin ve státní správě,tak tam nemá co dělat, nebo se musí jeho místo zrušit a to všude.Na radnicích, na hejtmanstvích, na ministerstvech a jinde. Česko je na pokraji bankrotu, jen se to neříká.Proč by dělali taková drsná sociální opatření. A někteří občané ve státní správě si chodí do úřadu je cvaknout čipovou kartu a vypít kafe, jako v Řecku. Obyčejní lidé ve firmách a v podnicích musí makat a makat, často víc jak 10 hodin denně, zaplatí jim jen sotva 8 hodin a velmi často nemají ani 20 tisíc, což je 16 tisíc čistého a z toho mají živit rodinu. Tohle říkejte mladým, co pořád volí ODS jaká je situace v ČR po 22 letech. Otřesná !!!
Lživá propaganda v médiích vynesla do výšin darebáky a slušné občany denně ponižuje. A ti právě tvoří hodnoty ve státě, ze kterém žijeme. Ale sami užn nestačí vydělávat na tu horu zbytečných úředníků. Nahoře se cpou kaviárem horem i spodem a dole nemohou vyjít s výplatou.
Taková je velmi smutná pravda, kdo ví jestlí to ví náš pan censor, nebo žije na růžovém obláčku.Navíc tu pozveme Kanaďana Nicholsona, prý tu máme mnoho Goril a to nejen v Praze ale ve všech městech.
gstarHave nice days.
11. 03. 2012 | 09:10

Puck napsal(a):

Pro SuP :
Ale no tak, sadisto ! Fico na kousky, to se v demokracii nemá. Zatím se Euro a EU Slovákům vyplácí, stačí porovnat DPH a zshraniční investice s našimi. A Fico smer zachová.
To je pro Slovensko moc důležité. Maďaři už teď koukají závistivě, nebude dlouho trvat, a budeme koukat také. :-)
11. 03. 2012 | 09:12

ten, kdo se s blbcem hádat nebude, napsal(a):

Když si člověk přečte pindy takového SuPa a ostatních, tak patrně dospěje k závěru, že za to ani nemohou, že je to duševní choroba a u všech se projevuje podobně, patrně stejný typ bakterie leptá jejich mozky.

Poslední SuPovo cituji:
„Za dva roky uvidíte, jak ze Slovenska udělá Fico kvetoucí zahradu. Na rukou ho budou nosit! (po kouskách) „

Co nám „génius“ tím SuP říká?

Kvetoucí zahrada je zřejmě to, co nám nabízí česká pravice již pátým rokem.
Mohou být Slováci za dva roky nespokojenější, než jsme my dnes?

Všimněte si, že podobné pindy mele většina zdejších pravicových kolovrátků. Jak jsou hloupé asi nechápou anebo to není pro ně podstatné. Snad jsou přesvědčeni o tom, že těm, které nedokáži politicky přeškolit, by měli alespoň podrývat jejich odhodlání.

Má smysl se s podobnými "génii" bavit?
Nemá
11. 03. 2012 | 09:16

Béda napsal(a):

Bakala prý za své bohatství vděčí sociálním demokratům. A přitom u posledních voleb protestně - aby náhodou nevládli sociální demokraté finančně podpořil nikoliv údajný zdroj svého majetku ale všechny pravicové oponenty ČSSD, kteří měli šanci překročit hranici 5%.

Rozumí tomu někdo?
11. 03. 2012 | 09:20

vyučující napsal(a):

Puku,
Kolik vám je let, že nevíte, jak se budou chovat média. Média se budou chovat naprosto přirozeně, podívají se kdo je živí a protože chtějí přežít, mají rázem jasno. Tím více to platí v dnešních krizových dobách.
11. 03. 2012 | 09:22

Petr B. napsal(a):

"Naopak státy s relativně nízkým přerozdělováním byly zpravidla ohniskem finančních potíží, jako Irsko, Řecko, Španělsko či Portugalsko."
I vzhledem k minulosti posledních 22 let nás přece nemůže překvapit, že ODS, TOP09, Věci veřejné a drtivá většina našich většinově pravicových sdělovacích prostředků (Mladá Fronta, Blesk, Lidové noviny, Hospodářské noviny, Reflex, Respekt...) v této záležitosti lžou jako když tiskne a že např. Řecko pro ně znamená stát s klasickým sociálně-tržním hospodářstvím.
11. 03. 2012 | 09:23

SuP napsal(a):

Pucku -
DPH nebo spíš HDP?
Ale HDP stejně jsou jen čísla dobrá do kolonek.
11. 03. 2012 | 09:32

Návrch Jan napsal(a):

Jak na Slovensku, TAKHLE to dopadne i u nás ! Lidi toho maj´ plný kecky a chtěj´ změnu. Takže takto budou SOCANI i u nás vítězný, ať už v řádných volbách, anebo v těch předčasných, na něž se možná zrovna zadělává.
A Špidla Vlad. RNDr. prezidentem !
11. 03. 2012 | 09:33

Nuba napsal(a):

Pane Havle

K Vašemu blogu není moc co dodat, nepodepsání fiskální doložky byla Nečasova již několikátá úlitba osobním zájmům, ať těm vzhledem k prezidentu Klausovi nebo dovnitř ODS, aby neztratil dosavadní pozici. Je zajímavé podívat se, kdo jej v tomto postoji v koalici podporuje. Je to strana VV, která momentálně v přímém přenosu předvádí to skvělé šou a má za zády, jako vždy, svého garanta z hradu. Ono to tak hezky do sebe zapadá. Je vidět, jaké hodnoty asi tito lidé představují. Škoda slov, je neděle.

K něčemu veselejšímu. Volby na Slovensku. Tam by se měla naše pravice podívat, i ti zarputilí národovci, jak mohou také dopadnout. A že by si to zasloužili. Vládnou způsobem, který nerespektuje a hlavně není ochoten respektovat ani základní věci.

Jednou z nich je tradice, postavená na křesťanství. To se sice snaží současná pravice likvidovat poukazem na to, že se máme vrátit tam, odkud se snažíme co lidstvo existuje a za mnoha obětí dostat, tedy do džungle. Ovšem některá přikázání desatera, tedy zvláště ty o pomoci bližnímu jsou naštěstí již tak zakořeněny, že snaha pravice vyjde časem z valné části naprázdno. A dobře jí tak. V naprosto nevídané a neakceptovatelné míře porušuje další zásadní přikázání, a to je nepokradeš. A přichází (a přijde)doba března, čili fakticky i obrazně řečeno daňového přiznání. Účetní mají plno práce - aby sedělo má dáti a dal. A to nesedí. Že je to přes čáru a hodně silně. Je jasné, že poměr kdo měl dáti a kdo dal je úplně mimo těžiště. A hlavně ten, kdo bral. Tam platí totéž.

A ještě na jinou věc je důležité se podívat. Jedna věc je program vlády, více či méně přijatelný, také jak pro koho, ale druhá je ten způsob vládnutí, ta arogance těch, kteří si myslí, že když mají většinu 118 že mohou válcovat a také to bez jakýchkoli okolků dělají. Znovu připomenu ty sekundanty, tedy VV, kteří tohle všechno jistí, to je ta pravá partička s oprávněným mandátem s tím trapným a hysterickým guru Bártou v čele. To už i ten ministr Kalousek je schopen vydolovat v sobě kořeny své alma máter, když říká, že např. nepoměr mezi odvody zaměstnanců a OSVČ je proti bohu. To válcování, ta zjevná arogance a pohrdání opozicí, potažmo jejími voliči, to se jim všechno vrátí zpět. Zákony fyzikální, tedy v tomto případě akce a reakce naštěstí platí.

Kdyby vláda levice byla tak otřesná jako tato vláda s jejími téměř nepřetržitými výstupy skandálů všeho druhu, tak bych se na tomhle fóru neodvážila ani pípnout, zalezla bych do kouta a neuroticky si kousala nehty.

Tahle vláda ztratila již dávno legitimitu, je na dně a táhne tam i nás.
11. 03. 2012 | 09:36

ujo napsal(a):

Vyplatí se domyslet vztahy mezi poctivostí,normálností a nominalismem v platech.
Většina si notuje (možná popravdě),že postkomunismus je Bič Boží:bič na poctivost.Ale rozlišil bych dva druhy poctivost:normální poctivost a ultrainiciativní poctivost.Na tu druhou není bičem postkomunismus sámo o sobě,ale lékařství a zdravotnictví postkomunismu.Těžko léčit "uštvání se" člověka.Vyčerpání sil bojem o život.Buď fabrikou na peníze! Máš talent na cosi jiného? Radši zapomeň,ve svém zájmu.I na zcela průměrný plat nusíš pustit hobby k vodě,sebeurčení ani tehdy není možné.Jet,jet a jet.Pořiď si auto. Jeď,jeď a jeď.
11. 03. 2012 | 09:39

Kuchař napsal(a):

NJ:

Lidi toho mají plný kecky všude. Kde je zrovna levice, drtivě vítězí pravice a obráceně.

Ale možná je to tím, že média vypláchli lidem mozky. Co myslíte ?
11. 03. 2012 | 09:42

Kuchař napsal(a):

parabelum:

No my na učňáku jsme to nebrali. Tak jsem chtěl pomoc od pana Sladkého, když toho tolik přečetl. Ale jak se zdá, čte samé ptákoviny.

Náš šéf říkal, že zná nějakýho Maďara, co to umí, ale už zapoměl jméno. Tak já to střihnu podle oka.
11. 03. 2012 | 09:44

Pacák napsal(a):

Cituji Parabellum

"Ano, ale saoučasná pravice také zastavila rozprodávání veřejného majetku, jako žádná politická reprezentace kdykoli v novodobé historii."

O kterém státě píšete? O Čechistánu určitě ne.
11. 03. 2012 | 09:44

Béda napsal(a):

Kuchař,

v ČR určitě ("média vypláchly lidem mozky" - Issa s Mádlovou, vajíčkáři, Kubiceho kauza, mobilizace... Zdravím p. Stejskala)
11. 03. 2012 | 09:46

Béda napsal(a):

Pacák,

rozprodávání a rozdávání státního majetku (v současné době kupř. státní obětiny církvi "svaté") u pravice zastaví vždy spolehlivě až zjištění, že veškerý státní majetek již k rozprodávání a rozdávání (kamarádíčkům) došel.

Pravičáci vycházejí přece tradičně z dogmatu - všechno státní je špatné, všechno vždy nejlépe vyřeší neviditelná ruka trhu, soukromí vlastníci a pod..
11. 03. 2012 | 09:57

Puck napsal(a):

Pro SuP :
Nemělo by se stávat, že si člověk poplete zkratky, omlouvám se.
Ale, když už je o tom řeč, je rozdíl mezi předpokládaným růstem HDP na Slovensku, a u nás, markantní.
Pro rok 2012 upravila Národná banka Slovenska výhled ekonomického růstu na 4,7 procenta z předchozích 4,5 procenta, o rok později by HDP měl stoupnout o 5,3 procenta.
S naší kladnou nulou (když se bude dařit), se to srovnat nedá. I když jsou to jen čísla do kolonek, jak říkáte.
11. 03. 2012 | 10:01

rasput napsal(a):

to Nuba:
Velká většina čecháčků by se chovala stejně jako Lenka Andrýsková u soudu s VV:
" Kočí už po tomto není dál mou kamarádkou"
A proč taky,když teheránská trojka :Kočí,Huml,Škárka-podřezává větev její existence -ABL s VV. Pověrčivý Škárka asi věří,že v dějináchod dob mistra Jana Husa jde o tresty za diakritiku: tentokrá je to za "š"-Ceaušescu,Jakeš,Štěpán,Miloševič,Šelinger a nyní jistě i Škárka,podle něj.
Jenže -mezi námi-čím Vás tak omračuje inteligence marxistů-leninovců z ČSSD? Snad ne tím duchaprázdným žvatláním o EU od rána do večera.S bolševiky Boží mlýny mlely ,se socdemáky melou naprázdno.Vy radši bez moučníku,jistě.Obezita varuje.
11. 03. 2012 | 10:03

Kuchař napsal(a):

Béda:

Já vím.
Když vyhraje levice, tak lid toho má dost. Když pravice, má vypláchnutý mozek masmédii.

Vy máte totiž vždycky pravdu.Vám se bude dobře umírat.
11. 03. 2012 | 10:07

Kuchař napsal(a):

Puck:

Vyhrál Fico - je po růstu.
11. 03. 2012 | 10:09

Béda napsal(a):

dovětek: v současné době intenzivně pracují na
- církevních "restitucích" (priorita především TOP)
- vytunění důchodů (Rusnok VV ale i jiní)
vytunění sociálního systému (Drábkovy malé domů...)
- vytunění a proměna veřejného ¨státního zdravotního systému ve zdravotní byznys (Julínkovci, Šnajdrovci - ODS spolu s Hegerem -TOP
- zavedení školného a komercializace vzdělávací soustavy (Dobeš VV)

A pak jsou zde zůstávající drobty typu Budvar, letiště Praha (od ekozakázky snů Kalousek pod nátlakem ustoupil)
11. 03. 2012 | 10:12

Petr B. napsal(a):

Kuchaři, je ale určitě pravda, že většina našich sdělovacích prostředků patří přívržencům pravice. Nebo to chcete popřít?
11. 03. 2012 | 10:17

Puck napsal(a):

Pro Kuchař :
Radičová dělala dobrou politiku. Nebylo její chybou, že musela do koalice s takovými exoty, jakým je třeba Sulík.
11. 03. 2012 | 10:18

Kuchař napsal(a):

Béda:

Já mám pocit, že vytunili i Vás.

Dokažte jedinou věc, kterou tvrdíte a nebo držte pec.
11. 03. 2012 | 10:21

JC napsal(a):

makotřas litoměřický,
Tohle je velká podpásovka pane mokrotřasi.

Dejte nám sem také vaše data ať víme s kým máme tu čest.
11. 03. 2012 | 10:22

Kuchař napsal(a):

Petr.B

Koho tím myslíte ? Které masmédium propaguje pravici ?
11. 03. 2012 | 10:23

JC napsal(a):

Na Slovensku nezvítězil Fico, ale totálně to projela pravice.
Ficovi to spadlo do klína ani neví jak.
11. 03. 2012 | 10:26

Botička od Diora napsal(a):

Fico je borec. Vyhrál a teď Slovákům předvede, jak se dělá politika. Rovnost je to podstatné. Mi levičáci sice nemáme vysoké školy a dobrou práci a vysoké platy, ale zato umíme kopat krumpáčem, házet lopatou a leštit podlahy. Někdo to prostě dělat musí a je to taky užitečná práce. Akorát je špatně placená, proto je potřeba dosáhnout rovnosti tím, že se sebere milionářům a bohatým kravaťákům co se válí s hrnkem kafe v kancelářích a miliony berou. Ty musí přeci živit nás . Dorovnat ten standart. Platy a úroveň musí být rovná. Není možné aby boháči trávily dovolenou na sejšelách s kaviárem a šampanským, jezdily v mercedesech a jedly ty nejlepší speciality a mi levičáci museli jezdit na dovolený jen do alp a řecka, pít pivo a víno , Ficova ezdit v oktávkách a krmit se stejkama . To je nerovné a to musí Fvláda změnit.
11. 03. 2012 | 10:29

Béda napsal(a):

JC,

blahopřání vítězi voleb na Slovensko. Ať se daří.
11. 03. 2012 | 10:32

JC napsal(a):

Béda,
Na jednu stranu se Slovákům nedivím, že po Gorile poslali hříšníky k ledu. Na druhou stranu hněv bývá špatným rádcem, takže....mno necháme to budoucnosti.
Budeme Slovensko sledovat a uvidíme kolik z těch slibů se podaří splnit a jaké důsledky to bude mít na ekonomiku a peněženky obyvatel.
Možná se Slovákům konečně po 18 letech splní jejich sen a predbehnů Čehůnov.
:-))
11. 03. 2012 | 10:39

Puck napsal(a):

Pro Botička od Diora :
Mám Vám dodat volební program Smeru ?
O rovnosti ani slovo, tak nelžete. Na dotaz, co dál, říká :
" Nejprve musíme dát do pořádku veřejné rozpočty. "
To jsou věci, že ano ?
Kalousek dává do pořádku rozpočty ze všech sil, Výsledke jsou nejvyšší rozpočtové deficity v dějinách. To Vám nevadí ? Nechte na Ficovi, jak si s tím poradí, já si myslím, že na Kalouska nemá.
11. 03. 2012 | 10:43

ten, kdo se s blbcem hádat nebude, napsal(a):

Pro Botička od Diora.
Když píšeš, cituji:
„Mi levičáci sice nemáme vysoké školy“.

Tak je to jako od pravičáka, a to nejen ta gramatika.

Jedna technická ke vzdělání a politické orientaci.
Při nedávných prezidentských volbách v USA jsem se díval na to, jak hlasují lidé podle vzdělání. Pravice měla převahu u lidí s mírně nadprůměrným vzděláním, střední škola a VŠ neuniverzitní, levice bodovala mezi lidmi s nejvyšším postgraduálním vzděláním.
11. 03. 2012 | 10:45

Kuchař napsal(a):

Puck :

Neplácejte nesmysli. Slovensko bylo ve větším deficitu jak my. A Fico nedokáže udělat s deficitem vůbec nic.

Slovensko - to bude jízda do dluhové pasti v přímém přenosu. Akorát, že Fico se bude ještě 4 roky vymlouvat na tu vládu před ním.
11. 03. 2012 | 10:49

Nuba napsal(a):

rasput

ráda bych Vám odpověděla, ale teď nemám čas, protože musím vařit. Dnes máme k obědu špenát s bramborovými knedlíky a k tomu vepřové na česneku, něco na způsob moravského brabce :) a odpoledne razíme do přírody na pochoďák, tak jako každou neděli, takže se k tomu dostanu až později. Ale o Vašich slovech budu venku přemýšlet, zvláště nevím, co máte konkrétně na mysli těmi marxisto-leninisty. Přes všechny výhrady které k ČSSD mám tak jiné východisko nevidím, NOVY na našem politickém nebi zazářily a vyhasly, je vidět, že to pochopili i Slováci, že tudy cesta asi nevede. Babiš to taky zabalil, takže nezbývá nic jiného, než se pokusit vylepšit to stávající. A to je úkol nás, voličů.

Z vyjádření zdejších skalních zastánců stran pravice ovšem nemám dojem, že by se chtěli pokusit o totéž
11. 03. 2012 | 10:50

Botičky od Diora napsal(a):

Pucku, taky Kalousek je pravičák, ti nejsou tak šikovní jako levičáci a nemyslí na obyčejné lidi
11. 03. 2012 | 10:51

Kuchař napsal(a):

stále rebel:

Váš případ to ale nebude. Vy určitě nemáte ani autoškolu.
11. 03. 2012 | 10:51

Botičky od Diora napsal(a):

ten, kdo se s blbcem hádat nebude. Omlouvám se že neumím gramatiku excelentně. Každý nemůže mít skvělé vzdělání, jsou lidé, kteří musí dělat rukama
11. 03. 2012 | 10:54

jarpor napsal(a):

Když si tak pročítám reakce na výsledky voleb na Slovensku, pak nezbývá, než se pouze usmívat...

Jako by bylo něco divného na tom, že ve všech demokraciích se více či méně pravidelně střídají vlády "pravé" s "levými".

Radost zdejších levých lze pochopit. Jejich očekávání, jak ode dneška Slovensko díky Ficovovému Směru "pojede" a jak pravice je "navždy vyřízená"... to moc pochopitelné není.

Blahopřeji vítězi. Bude mít možnost ukázat v praxi jak bude držet sociálnost a zároveň nezvyšovat dosavadní dluhy...
Budoucnost ukáže.
Čím výš vyskočíš, tím hloup pak padáš - říká jedno přísloví.
Smer vyskočil hodně vysoko... I u nás máme nedávnou zkušenost s nepřiměřenými očekáváními... Soudím, že nepřiměřená očekávání jsou za výsledkem slovenských voleb.

Hezký den
11. 03. 2012 | 11:00

JC napsal(a):

Kuchař,
MNo ono nemá smysl se teď hádat.
Je dobře, že Fico může sestavit jednobarevnou vládu, takže berme Slovensko jako laboratoř a Slováky jako pokusné králíky.
Bylo by dobré se zapsat dnešní hlavní ekonomické ukazatele a porovnat to za dva roky. Nálada obvyatel je dnes možná 1A, ale uvidíme co budou říkat za pár let.
11. 03. 2012 | 11:01

Puck napsal(a):

Pro JC :
Souhlasím !
Kéž by Češi také dokázali trestat, a stejně důsledně, jako Slováci.
11. 03. 2012 | 11:01

melčákova pohanka napsal(a):

Hovene,ty sloužíš i v neděli? Tak já jdu do lesa,snad tam nenarazím na rumcajse,který si kuchtí oběd!
11. 03. 2012 | 11:06

Kuchař napsal(a):

JC:

Nechci se hádat. Můžeme se vsadit. Slovensko pojede krutě dolů. I když má od Dzurindy výhodu určitých sociálních reforem, tak Fico si menůže rozezlit své voliče. To znamená, že nesmí škrtat - světe div se, i když se tam krást nebude (Protože levice nekrade), dluh poroste závratně nahoru.

více zde :
http://byznys.lidovky.cz/banky-varuji-investory-nekupujte-slovenske-dluhopisy-pi0-/statni-pokladna.asp?c=A100603_105826_statni-pokladna_abc

Místním levičákům nezbude nic jiného, než se vymlouvat na dvouleté vládnutí pravice na SK.

Ale jsem rád, že vyhrál Fico. Bude to opravdu laboratoř. Už se těším na výmluvy místních věřících -Bédy,Sladkého atd.
11. 03. 2012 | 11:08

Kuchař napsal(a):

m.p.

Do lesa ? Já myslel, že tam bydlíte !?
11. 03. 2012 | 11:10

Petr napsal(a):

Pane docente,¨
Váš přítel a expředseda Gross je sociální demokrat?
Pouštění pedofilů z kriminálů je sociálně demokratické a nekorupční?
11. 03. 2012 | 11:13

SuP napsal(a):

Puck -
Zkratky - to je v pořádku, vidíte že mě to nezmátlo. A že tomu chcete věřit? Copak vám to rozmlouvám? Já zas věřim něčemu jinému a tak to má být.
11. 03. 2012 | 11:15

melčákova pohanka napsal(a):

Hoven. Jsem rád,že si se přihlásil sám !!! Bezdomovectví čeká brzy tebe,protože slovu parazit se brzy vrátí původní smysl!!!
11. 03. 2012 | 11:16

Kuchař napsal(a):

m.p.

Klid - brzo už něco v lese poroste a budete moci jídelníček trochu zpestřit.
Z toho mechu Vám už musí být krušno.
11. 03. 2012 | 11:20

SuP napsal(a):

JC -
Jen jestli to nebylo tak, že Radičová věděla, jak těžko se s tím něco udělá ve státě Ficofilů a Mečiarofilů, tak "se" nechala odstoupit a dává příležitost Ficovi, ať vynikne. To je právě to politické Judo. A ona je vzdělaná dáma.
11. 03. 2012 | 11:26

Béda napsal(a):

Koukám, že někeří již vystavují Ficovu vládnutí na Slovensku, bez toho že by se předvedl, účet bez hostinského.

Samozřejmě, že bankovní lobby propojena se spekulanty a ratingovkama budou házet "neliberálnímu" prosociálnímu Ficovi všemožně klacky pod nohy s cílem znevěrohodnit jeho vládu. To se dá očekávat.

To ovšem nemění nic na tom, že Slováci v poslední době jdou mnohdy Čechům (a Moravanům) v lecčems příkladem a je se možno z jejich zkušeností poučit.
11. 03. 2012 | 11:33

SuP napsal(a):

Bedo -
Fico už vládl. Proč ale potom nevyhrál další volby, to ví jen čert.
11. 03. 2012 | 11:35

Radovan napsal(a):

Prý do měsíce se rozpadne vláda, VV prý končí ve vládě a tím pádem nemá pravice většinu. Takže bude úplně jiná situace i tady. Bude se tu muset psát pravda jaká je.
Jak žijí VIP a jak žije dalších 8 milionů občanů. Ale když budeme lhostejní, tak za chvíli tu máme Řecko nebo Afriku.Už teď jsme k smíchu okolním civilizovaným státům, že si necháme sr.. na hlavu už 22 let a naše česká smetánka se cpe horem spodem kaivárem a pak sedí na WC ze zlata a utírají si zady tisíci korunami.
A to většinou jejich peníze nejsou podloženy prací jen špinavými kšefty. Když tu budou chtít zůstat, tak se musí naučit chovat tak, jak se chovají majetní v okolních státech, jinak ať si už koupí letenky a zajistí si lety třeba na Bahamy. V sousedních státech tam žije důstojně každý kdo pracuje v jakémkoliv oboru. Uklizečka má 40 tisíc, právník třeba 100 tisíc je to jen 1 x tolik. A je správně den má 24 hodiny a člověk má 2 ruce. A to bez některých ouředníčků se můžeme obejít,ale bez uklizeček těžko. A často má ouředníček maturitu stejně jako ta uklízečka, která nesehnala odpovídající místo.
Už brzy začneme odklízet ten marasmus za 22 let, kterého je plná ČR, metly jsme si už objednali
Have nice days.
11. 03. 2012 | 11:37

melčákova pohanka napsal(a):

Hoven. Ani největší mystifikátor neuvaří větší h...o,než rumcajs vaří z lysohlávek. To je fakt síla a jíst se to nedá...Ale možná by vám to mohlo přechodně pomoc, po předčasných volbách,než se zorientujete a začnete působit v oranžovém týmu... Já už ty proměny těchto h....n zažil ve svém životě několikrát-1968,1989 a je mi z toho,vždy na zvracení a ztrácím kamarády...
11. 03. 2012 | 11:38

Kuchař napsal(a):

Béda:

No Vy už máte jasno. Za dluhy Slovenska budou moci bankovní lobby.

Bože, jak Vy máte hned jasno. Já si myslím, že mozek můžete klidně zahodit. Na nic ho nepotřebujete.
11. 03. 2012 | 11:46

Kuchař napsal(a):

m.p.

Pana Hovena neznám. Ale jestli má IQ kolem 145, tak by to mohl být nějaký příbuzný.
11. 03. 2012 | 11:48

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Aktuálně.cz Blog · Atapana Mnislav Zelený B Baar Vladimír · Babka Michael · Balabán Miloš · Bartoníček Radek · Bartošek Jan · Bartošová Ela · Bavlšíková Adéla · Bečková Kateřina · Bednář Vojtěch · Bělobrádek Pavel · Beránek Jan · Berkovcová Jana · Bernard Josef · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Blažek Kamil · Bobek Miroslav · Boehmová Tereza · Brenna Yngvar · Bureš Radim · Bůžek Lukáš · Byčkov Semjon C Cerman Ivo · Cizinsky Ludvik Č Černoušek Štěpán · Česko Chytré · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Davis Magdalena · Dienstbier Jiří · Dlabajová Martina · Dolejš Jiří · Dostál Ondřej · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořák Jan · Dvořák Petr · Dvořáková Vladimíra E Elfmark František F Fafejtová Klára · Fajt Jiří · Fendrych Martin · Fiala Petr · Fibigerová Markéta · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Gargulák Karel · Geislerová Ester · Girsa Václav · Glanc Tomáš · Goláň Tomáš · Gregorová Markéta · Groman Martin H Hájek Jan · Hála Martin · Halík Tomáš · Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hapala Jiří · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Heroldová Martina · Hilšer Marek · Hladík Petr · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holásková Kamila · Holmerová Iva · Honzák Radkin · Horáková Adéla · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hrabálek Alexandr · Hradilková Jana · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubálková Pavla · Hubinger Václav · Hülle Tomáš · Hušek Radek · Hvížďala Karel CH Charanzová Dita · Chlup Radek · Chromý Heřman · Chýla Jiří · Chytil Ondřej J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jelínková Michaela Mlíčková · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kaláb Tomáš · Kania Ondřej · Karfík Filip · Karlický Josef · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Pavel · Klíma Vít · Klimeš David · Klusoň Jan · Kňapová Kateřina · Kocián Antonín · Kohoutová Růžena · Koch Paul Vincent · Kolaja Marcel · Kolářová Marie · Kolínská Petra · Kolovratník Martin · Konrádová Kateřina · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Koutská Petra Schwarz · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kučerová Karolína · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kupka Martin · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Máchalová Jana · Maláčová Jana · Málková Ivana · Marvanová Hana · Mašát Martin · Měska Jiří · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minář Mikuláš · Minařík Petr · Mittner Jiří · Moore Markéta · Mrkvička Jan · Müller Zdeněk · Mundier Milan · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Návrat Petr · Navrátil Marek · Němec Václav · Nerudová Danuše · Nerušil Josef · Niedermayer Luděk · Nosková Věra · Nouzová Pavlína · Nováčková Jana · Novák Aleš · Novotný Martin · Novotný Vít · Nožička Josef O Obluk Karel · Ocelák Radek · Oláh Michal · Ouhel Tomáš · Oujezdská Marie · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Pavel Petr · Pavelka Zdenko · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Peka Karel · Peksa Mikuláš · Pelda Zdeněk · Petrák Milán · Petříček Tomáš · Petříčková Iva · Pfeffer Vladimír · Pfeiler Tomáš · Pícha Vladimír · Pilip Ivan · Pitek Daniel · Pixová Michaela · Plaček Jan · Podzimek Jan · Pohled zblízka · Polách Kamil · Polčák Stanislav · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rakušan Vít · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Reiner Martin · Richterová Olga · Robejšek Petr · Rydzyk Pavel · Rychlík Jan Ř Řebíková Barbora · Řeháčková Karolína Avivi · Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schneider Ondřej · Schwarzenberg Karel · Sirový Michal · Skalíková Lucie · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slejška Zdeněk · Slimáková Margit · Smoljak David · Smutný Pavel · Sobíšek Pavel · Sokačová Linda · Soukal Josef · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Strmiska Jan · Stulík David · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Sýkora Filip · Syrovátka Jonáš Š Šebek Tomáš · Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Šindelář Pavel · Šípová Adéla · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šoltés Michal · Špalková Veronika Krátká · Špinka Filip · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štěpán Martin · Štěpánek Pavel · Štern Ivan · Štern Jan · Štětka Václav · Štrobl Daniel T T. Tereza · Táborský Adam · Tejkalová N. Alice · Telička Pavel · Titěrová Kristýna · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomek Prokop · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Tůma Petr · Turek Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Vacková Pavla · Václav Petr · Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Vančurová Martina · Vavruška Dalibor · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Vhrsti · Vích Tomáš · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojtěch Adam · Vojtková Michaela Trtíková · Vostrá Denisa · Výborný Marek · Vyskočil František W Walek Czeslaw · Wichterle Kamil · Wirthová Jitka · Witassek Libor Z Zádrapa Lukáš · Zajíček Zdeněk · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zima Tomáš · Zlatuška Jiří · Zouzalík Marek Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael · Žantovský Petr Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy