Padlá vláda

25. 03. 2009 | 20:49
Přečteno 8145 krát
Vláda padla a opozice nepila šampus. Vládu totiž poslaly pod kytice její vlastní hlasy. S čím kdo zachází, tím také schází. Vláda byla postavena na dvou až čtyřech nepochopitelných přeběhlících, kteří nikdy předtím netvořili v ČSSD nějakou viditelnou opozici. Nikdy nepronesli významnější kritické slovo. Jen od určité chvíle začali hlasovat s vládou spolehlivěji než její vlastní poslanci. Až ale jednoho dne bylo nespokojenců uvnitř koalice víc než přeběhlíků a vláda se sesypala.

Vzpomínám si na divnou chvíli po volbách v roce 2006. Vyjednávali jsme bez valného nadšení o čemsi mezi velkou koalicí a opoziční smlouvou, ODS ale nechtěla přistoupit na žádné programové závazky. Ocitl jsem se mezi čtyřma očima s Mirkem Topolánkem v jeho kanceláři a bafali jsme cigára. Ptal jsem se, proč naše návrhy nevezme, když naše podmínky jsou vcelku mírné a pro něj výhodné. A výhodné pro zemi, protože vláda s podporou nad sto padesát či včetně lidovců nad sto šedesát hlasů by měla mandát jako zvon. Mohla by rozhodnout o Temelínu, prosadit důchodovou reformu a udržet rozpočtovou disciplínu v souladu s paktem stability. Předseda takové vlády by žil jako ve vatičce a občasné jednotlivé vzpurníky by rázně řešil mečem a ohněm. A dodal jsem, že ekonomika bude do roku 2009 šlapat spolehlivě na to, aby z toho premiéra nebolela hlava. To bylo asi trochu optimistické.

Topolánek na má slova souhlasně kýval, ale pak pronesl cosi, co mi vyrazilo dech. Prý chce najít řešení, za které by se nemusel stydět. Znělo to jako klišé, a taky to bylo to jenom klišé. Za dveřmi seděli Nečas, Langer a Tlustý. Ti zaboha dohodu s námi nechtěli. Bylo to logické. Dohoda Topolánka s Paroubkem by posílila Topolánka. Jenže oslabila ostatní předáky ODS. Byli léta zvyklí parazitovat na důležitosti jednoho či pár chybějících hlasů. Uměli vydírat a licitovat vlastní vysokou cenu. To by teď se silným mandátem vlády ale padlo a parlament by se stal druhořadým centrem moci. Proto se Topolánek nesměl dohodnout. A řešením, za které se nemusel stydět, byli nakonec Pohanka a Melčák…

Sociální demokrati vládli se stojedničkovou koalicí dost dlouho na to, aby věděli, že je to špatné řešení. Máte-li sto jedna stoprvních poslanců, stanete se hanebně otrokem skoro každého z nich. Až se ucho utrhne. Sociální demokrati za takové řešení zaplatili ztrátou dvou premiérů a gigantickým propadem preferencí. Mirek Topolánek si ale vybral totéž. Či lépe řečeno, bylo mu to vybráno.

Poučení je velice prostinké. Chraňme se další vlády se slabým mandátem.


PS. Dnes ve Štrasburku potvrdil, bohužel, Topolánek pověst slona v porcelánu. Drsně kritická poznámka k Obamově hospodářské politice (nepoučitelnosti a cestě do pekel) těsně před napjatě očekávanou schůzkou G 20 zbavila všechny iluzí o diplomatické soudnosti vrcholného představitele Evropy. Po těchto slovech pádu české vlády nikdo nelituje. Bez ohledu na to, co si kdo skutečně myslí o Obamovi.

Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

Petr Havelka napsal(a):

PS: k tomu PS. O soudnosti by se dalo hodně debatovat. Zvláště o soudnosti op/pozice a o soudnosti nezařazených škoda mluvit. Připadám si jako na Marsu, ale tam už je tlačenice.
25. 03. 2009 | 21:02

jenicek napsal(a):

Havle nelžete, propad preferencí nemá vůbec nic společnýho se 101 poslancovou vládou. Vy jste zaplatili za toho šaška, co jste z něj udělali premiéra. A zvláště za jeho kejkle s byty, igelitkami, strečky a pasáky krav a za tu dobu co to trvalo než pochopil, že má skončit. Následně se ukázalo, že se nejedná o šaška, ale o nejgeniálnějšího investora co kdy chodil po Zemi, kam se hrabe nějakej Buffet:-)
25. 03. 2009 | 21:10

ujo napsal(a):

Jsem věru dalek pracoven předsedů politických stran.
Pana Havla ale považuji za slušného člověka a zprávě o rozhovoru s MT věřím.
Pak to ale vypovídá něco naprosto strašného o p. Topolánkovi. O jeho charakteru, intelektu.
Za řešení s přeběhlíky se bude stydět ještě za 10 let.
Takový člověk se nikdy neměl nikdy stát premierem.
Přitom si myslím, že ČSSD byla v té době dosti vláčná ( např. BS).
Ovšem Dalík měl asi větší slovo, než tušíme (s tebou, Marku stojím a padám), ty jeho kšeftíky by se socdem přece jen nešly (třeba by také něco chtěli) tak snadno.
25. 03. 2009 | 21:24

grőssling napsal(a):

Firma Mirka Topolánka Vláda, s.r.o. zkrachovala a její majitel si stěžuje, že to zapříčinila konkurence, která jej nešanovala.
S vážnou tváří to říká i v EP.
Co si normálně uvažující lidé o něm mohou myslet ?
25. 03. 2009 | 21:26

grőssling napsal(a):

Jo a ještě dodá, že jedna asi 30x větší spol. s r. o. než ta jeho je na nejlepší cestě taky zkrachovat. A on ví co by měla dělat, aby nezkrachovala.

Člověk se nestačí divit co to máme za exota.
25. 03. 2009 | 21:30

wbgarden napsal(a):

Budu neustále opakovat, ó bama mia, chovanci marxlen ústavů a dobrovolní VUML masážisté v akci. Evropa už se nemůže dočkat až rozmnožite jistě světu potřebné internacionální řady všelikých rudých jožků a jiných banditů...
Veselé krizování
25. 03. 2009 | 21:32

Vico napsal(a):

Tak, konečně jsme se zviditelnili. Klimatolog Klaus, který se stal stejně proslulým účastníkem evropských sumitů, jako blahé paměti anglický skokan na lyžích zvaný Orel na světových pohárech, Paroubek, který v nejméně vhodnou dobu skopl vládu v době předsednictví a skandalista Topolánek, který před zasedánim G 20 ukázal na Obamu prostředníček /tzv. fuckáček/. Světový tisk má o čem psát. Maně mně teď napadá, že třicetiletá válka začala v Čechách. Tentokrát se umlátíme vlastními čepicemi.
25. 03. 2009 | 21:33

Ondrej Capek napsal(a):

Pane Havle, no projeli jste to predevsim vy. V EU je CSSD za bandu idiotu (prosim nemazat, pouzila to slovo Buzkova) a kasparu. Spojili jste se za ucelem porizeni ostudy celemu statu (a koruna uz klesla, diky, o diky) s komunisty, Tlustou vyrivkou, zelenymi histerkami a Vaclavem Klausem. Inu pekna svoloc, jen co je pravda.

Ostuda je epesni, ale pokud si lidi uvedomi, co jste za lidi (a tedy nejde vubec o pravou - levou orientaci, ale o poruseni zasady loajality vuci statu), tak ta Paroubkova akce stala za to.
25. 03. 2009 | 21:35

radek napsal(a):

souhlasím s autorem, jenom česká media vč. ČT troubí opak...
P.S. redaktora ČT, který natočil Dalíka při jeho povedené akci, nazval Topolánek šmejdem...
25. 03. 2009 | 21:46

Zbyněk Matyáš napsal(a):

"Vládu totiž poslaly pod kytice její vlastní hlasy." Asi nás máte či chcete mít za blbce, kteří neumějí počítat. Vládu jste položili vy, sociální demokraté ve spolupráci s komunisty, ty "vlastní hlasy" byly jenom čtyři. Po kritizované vládě postavené na přeběhlících je docela pikantní, že se vám k jejímu povalení hodili odpadlíci.
25. 03. 2009 | 21:49

franci napsal(a):

No to je zajímavé psát o tom že vládu potopil ten nemrava Paroubek a mlčet o tom že to byli dva vládní poslanci, kteří vládu poslali do hader.
Halóó utekla mi manželka,může za to můj soused s kterým jsem se nesnášel.
25. 03. 2009 | 21:49

xyz.xx napsal(a):

Myslim ze Topolankova slova byla v souladu s minenim cele Unie. To si asi jen pan Havel nevsiml ze postoj a kroky EU jsou dosti odlisne od Obamova nerizeneho utraceni dluhovych penez.

A Obama si zase nevsiml ze uz davno neni Amerika tahounem svetove produkce a ze giganticke pobidky budou spotrebovany aniz by prinesli jakykoli uzitek delsi nez prave doba spotreby.

Jinak clanek vcelku zajimavy z vyjednavani koalic. Myslim ze Topolanek se tehdy nejvice obaval velke koalice. Velka koalice byla pro verejnost velkym strasakem a pro radu priznivcu CSSD by byla hodne tezko prekousnutelna, alespon co si tedy pamatuji z diskusi na toto tema s volici CSSD.

Nepodeziram Topolanka, ze by myslel na volice CSSD, ale podle mne mel tentyz pocit i z volicu ODS. Ostatne vyhrocena kampan smerem k volicum taky nedavala mnoho moznosti. Prestoze dnes se to muze jevit uplne jinak, tenkrat volici nemeli predstavu jak to dopadne.

Ale mimochodem jste pane Havle odhalil docela pekne pristup vas politiku k veci samotne, nakolik jste odtrzeni od medialniho obrazu ktery davate svym volicum k vereni. To se Vam povedlo, neni nad uprimnost. Ja si toho cenim.
25. 03. 2009 | 21:52

Zacheus napsal(a):

Obávám se, že má premiér Topolánek, pokud jde o kritiku hospodářské politiky prezidenta USA Obamy, hořkou pravdu. Jenom pumpování nekrytých peněz do ekonomiky bez radikálního řešení zločinné praxe některých bank ( FEDU a dalších) sotva pomůže.
25. 03. 2009 | 21:59

Al Jouda napsal(a):

Nespokojenci z řad ODS vcelku logicky zdůvodnili před celým národem svůj odmítavý postoj.Poplatky zlomily vládě vaz ! Při tom mohl Topolánek vše zachránit, kdyby byl přístupný k dohodě s opozicí, která nabízela i určitý handl něco za něco. Je jistým zadostiučiněním i pro přijíždějícího Obamu, že vše, co teď Topolánek pronese, bude řeč již potrestaného bývalého premiéra.
25. 03. 2009 | 22:10

jarpor napsal(a):

Nějak mi nejde do hlavy, když ti Amíci to s tím "litím" peněz dělají dobře, proč takové lití není v oněch 52 bodech Vašich opatření... nebo pan Tůma nechce tisknout a Vy se natisk necítíte ?

A k těm počtům ... 4 a kolik je 101 ?
Tady už se někdo tak těší do europarlamentu, že nezvládá aritmetiku základní školy...

Hezký večer, pane počtáři...
25. 03. 2009 | 22:15

Kamil napsal(a):

Pane Havel
tak to Vám nevěřím, že by Vás sexy mozek nechal uzavírat dohodu, to bylo Vaše zbožné přání.
Topolánkovi za projevy v Evropském parlamentu tleskám!
Hezký večer.
25. 03. 2009 | 22:21

Ikena napsal(a):

To jestli ma Topolanek pravdu ci ne, to je diskuse pro odorniky a verme, ze je v USA snad maji. Problem je jinde a to vystupovani naseho principala, mluvil jmenem EU a velmi nediplomaticky vuci Obamovi. Ne vsichni ve svete jsou pratele USA a treba jedna arabska TV prezentuje Topolanka jako prezidenta EU, kdyz uvadi jeho projev. Navic, predchozi svadeni viny na socany nezustalo bez patricne odpovedi, nasledne Vondrovo lhani jen dokazuje, ze nekomu ujizdi nervy. To je vizitka a navic nas ceka navstava Obamy v Praze. Verim tomu,ze uz vsichni ocekavaji nejake dalsi perly pana Topolanka.
Nota bene, nemel prezident Klaus pravdu, kdyz psal pamatecnou SMS: prazdny a falesny Topol?
Dnes si myslil, ze Klasu vedel o cem pise.
25. 03. 2009 | 22:21

Ikena napsal(a):

To Jarpor,
k tem poctum, tak to podekujte Bursikovi, to byl majstr stych vyhodit ty damy a cekat, ze jej podpori.
Neuveritelna konina a Topolanek zase nechtel uhnout a slibit nejake zanedbatelne pozadavky. Pardon, jeden se tykal Vesecke a tam je Topolanek nekompromisni, je cista jako lilie a bude potreba.
Ne dekuji.
Bursik a Topolanek zapomeli pocitat, nebo si mysleli, ze vse projde jako vzdy?
25. 03. 2009 | 22:27

ujo napsal(a):

pro Zacheus:
Máte pravdu ( a mimořádně i MT) ale to pumpování začal Topolánkův idol GWB.
A co taky dělat jiného, bez záchrany bank by v USA přišel absolutní chaos.
Řešení není známo. Snad jen Ježíšovo : "blahoslavení chudí v duchu" (tj. ti, kteří nelpí na majetku) by mohlo být řešením. Ale velmi , velmi nesnasdným
25. 03. 2009 | 22:28

talentovaný šibal napsal(a):

Hmmm zajímavý ... "Ocitl jsem se mezi čtyřma očima s Mirkem Topolánkem v jeho kanceláři a bafali jsme cigára. Ptal jsem se, proč naše návrhy nevezme, když naše podmínky jsou vcelku mírné a pro něj výhodné."

Nedávno se ale na tiskovce vlády i na dalších tiskovkách ODS ptali novináři co premiér říká na návrhy doc. Havla na řešení ekonomické krize, pak taky na jeho školský návrhy. No a Topolánek na to, že Havla vůbec nezná a nikdy se s nim o ničem nebavil. Tak nevim nevim docente .. Možná byste měl přestat kouřit a vymýšlet si

Pro nynější situaci by bylo nejlepším řešením, kdyby přišla vláda talentovaných šibalů. Jedině šibal ví co je pro repubiku dobrý. Jedině šibal se nezalekne náky hloupý krize. Proro šibalové kupředu ...
25. 03. 2009 | 22:30

Šťoura napsal(a):

Pane Havle. Jak sám píšete, snažili jste se (ČSSD) vyjednat něco mezi velkou koalicí a opoziční smlouvou. Možná že by byla dosud stabilní vláda, koryta spravedlivě rozdělena, ale volič by byl opět podveden.
Znechucení z politiky nedělají jen velkým stranám potřební šašci jako Langer či Rath. Znechucení a podvod na voličích byla hlavně opoziční smlouva z roku 1998, kterou také tak voliči vnímali. To byl ten rozhodující zlom v myšlení voličů, že vám jsou pro legraci, že pro moc se politici spojí i se svým největším rivalem.
Neslouží vám ke cti, když otevřeně říkáte, že byste se byli ochotni pro moc spojit s ODS. Vy jste vlastně napsal, se tehdy se ODS zachovala morálněji, než ČSSD.
25. 03. 2009 | 22:30

FF napsal(a):

Nechce se mi věřit, že Paroubek vládu opravdu chtěl svrhnout. Působil na mě stejným dojmem jako při předchozích pokusech dojmem šaška kterého si nikdo nevšímá a on vyžaduje pozornost. V době předsednictví byla prostě koalice moc na očích a Paroubkovi se stýskalo po záři reflektorů. Každý dnes už ví, že nejvíce voličů získávají šaškárny v parlamentu (kdo by se koukal na třídenní reklamu na ČSSD na ČT24, že?). Tak si prostě nacvičili vystoupení, přednesli své plamenné projevy a Klaus jim pak zavřel hubu svojí prodlouženou rukou (Schwippel, Tlustý). Takže ČSSD svojí výhrou vlastně prohrála a všechny trumfy má v rukách Klaus.
25. 03. 2009 | 22:30

jarpor napsal(a):

Ikena

Já někomu děkoval ?
Já se ptal, prosím.

Hezký večer.
P.S. Snad jste nerad, jak to dopadlo ?
25. 03. 2009 | 22:36

Zacheus napsal(a):

To ujo. Děkuji za odpověď. Přeji dobrou noc. Zacheus

P.S. Jste jeden z mála, který přesně chápe význam Ježíšových slov "blahoslavení chudí v duchu"- často je to pochybně vykládáno jako "chudí duchem".
25. 03. 2009 | 22:39

SuP napsal(a):

Veselý docent zase promluvil jak kniha vizionářů. Škoda jen, že se to pořád opakuje dokola.
Jak témata blogů, tak "argumentace", ale i příspěvky v diskusi.
Jediné, co je zde variabilní, jsou okecávky různých strůjců různých situací, jichž jsme byli svědky, ale předpokládá se, že už je to dostatečně dlouho na to, aby se skutečnost mohla začít formovat do obrazu, který se nám bude hodit líp.
25. 03. 2009 | 22:43

Dareba napsal(a):

pro ujo

Slušný člověk ? Jak myslíte. Do roku 1988 nejen člen KSČ, ale autor marxistické učebnice, kde jako spoluautor psal o zásluhách Stalina !! v sovět. průmyslu.
Později řekl v těchto letech v tisku, že jinak se tehdy psát nedalo...

Od mnohých dnešních -staronových politiků se tedy moc neliší.
25. 03. 2009 | 22:54

Lenivec napsal(a):

Vážený pane,-

dejte si ještě alespoň týden, měl byste ovládnout svou grafomanii, protože sám uvidíte, co se bude ještě delší čas dít.

Problém není ani tak soc. demokracie, jako její vůdce, kterému jde hlavně o jeho pozici a jméno a tím je v delším běhu vaší straně nebezpečný.
Přijde čas, jestli už nenastal, kdy budete ztrácet hlasy kvůli panu Paroubkovi.
Vzpomenete na má slova.
25. 03. 2009 | 23:00

Gerd napsal(a):

Kritické momenty naší politické scény, kdy už bylo zaděláno na pád vlády byly tři:

1. Odstavení Tlustého a Schwippela - za to si může Mirek Topolánek osobně.

2. Kritika otce zakladatele V. Klause + jeho odchod - zde je Topolánek trochu ve vleku situace, ale zase ji aktivně pomáhal vytvořit prosazením neřiditelné střely V. Klause na Hrad a bojem s jeho křídlem ODS (Bém, Tlustý)

3. Vyhození dvou poslankyň od Zelených - Zde zapracovalo duo Bursík a Kaťuška, silou je donutili

Ani poté však nemusel dopadnout tak blbě, měl 3 přeběhlíky (kteří jej podrželi) a postačilo by mu zpacifikovat kteréhokoliv z těch 4 nejistých. Neudělal, dostal, co si zasloužil. Největší vinu na tomto vývoji nese ovšem sám Topolánek, od opozice asi nic jiného čekat nemohl. Přecenil svoji roli a podcenil Klause.
25. 03. 2009 | 23:18

Hajný napsal(a):

Vážení,
já nevím,proč vás pád vlády tak bere.Jsou i jiné katastrofy na příklad:

Vypnou proud právě když husička v troubě začala zpívat.
Manželka utekla k mamince a právě dnes vám oznámila,že se vrací.
K obědu byla zemlbába a zítra bude kucmoch.
Tchýně přežila muchomůrku zelenou v houbové omáčce.

Proti těmto a jiným pohromám je pád vlády jako jarní vánek,nebo polibek milenky.
25. 03. 2009 | 23:36

Ikena napsal(a):

Hajny,
a navic Vam dojde oblibeny mok, pri cteni zdejsi party.
25. 03. 2009 | 23:43

im napsal(a):

Pane Hajný, nerouhejte se, taková dobře udělaná žemlovka není k zahození!!

Nedopečená husička je ovšem katastrofa přímo epochální! Co s ní uděláte - nakrmíte jí Leu?
25. 03. 2009 | 23:43

Nina napsal(a):

Nějak jste pane Havel zapomněl na projev vašeho šéfa Paroubka po volbách, když si myslel, že má s komunisty 101 hlasů a kotrmelec s Kalouskem. Potom už se v podstatě nebylo o čem dohadovat a pochybuju, že se Paroubek vůbec dohadovat chtěl.
25. 03. 2009 | 23:46

jarpor napsal(a):

Hajný

Máte recht... to jsou pravé katastrofy ... :-)

Nina

Bingo !

Dobrou noc všem
(i Captcha chce -finish-, jak symbolické)
25. 03. 2009 | 23:51

ujo napsal(a):

pro Darebu.
no ,nevím, máte pravdu,těžko soudir, ostatně co je to slušný člověk?
Zdá se ale ,že p. Havel alespoň viditelně nelže, dívá se na věci s nadhledem a myslím, že (přes svou býv. funkci v FNM) nekrade ani nešidí.
A to, že Stalin pomohl vybudovat sovětský průmysl (jiná věc je za jakých obětí) je holá skutečnost.
Stačí se podívat jak skončilo v r.17 carské Rusko a jak v r.45 SSSR.
25. 03. 2009 | 23:51

bigjirka napsal(a):

docente: plky, plky, nic než plky, řekl papoušek Zelenina
26. 03. 2009 | 00:11

Jan Vaculík napsal(a):

Pane Havle,
zkuste přemýšlet v trochu širších souvislostech.
Opoziční smlouva vypustila z láhve džina "korupce ve velkém", totiž korupce, která probíhá napříč politickými stranami.
Nedivím se Topolánkovi, že při jednání, na které vzpomínáte, odmítal řešení, které by oposmlouvu připomínalo. Myslím, že to byl velmi rozumný postoj.
26. 03. 2009 | 02:42

Neopřemyslovec napsal(a):

Pane Havle, potkal jsem vás jít zdola paláce na sjezdu. Bože, vy jste zdravotní ruina? Funěl jste, vypadáte jak bledá smrt, krok máte 80 ti letého dědka. Kam se cpete do Bruselu? Vždyť tu stáž nepřežijete. A k tomu jak zde jišťuji i u vás začíná diagnóza duševní chronické poruchy! Tedy devastace několik centimetrů mozkové kůry. Nemusíte si vždy hrát na třetího kašpárka? Prosím, sportujte, čtěte moudra velikánů, odpoutejte se od prostého lidu? Zkrátka zapínejte mozek pro správné občany. Nebuďte Slavníkovec co jen boural a boural, až se mu to nevyplatilo.
26. 03. 2009 | 02:51

Jan Vaculík napsal(a):

No teď mi to líto, když vidím, jak se do Vás přemyslovec krutě obul, neboť sám taky poslední dobou raději odvracím zrak, když jdu kolem zrcadla.

Článek je napsaný věcně, vede logicky k vyústění, se kterým nelze než souhlasit. Ani Vás asi netěší představa, že za čas možná budete muset vládnout ve spolupráci s tlustýma zubovýma šviplema...

Ovšem to, že vládu položili čtyři přeběhlíci, je demagogie zoufalá jak placatý šutr; a jak hlasovalo těch 98 ostatních? V tom jste jak vodník Čochtan: "Tak jsem maličko zatáh, a von nebyl připravenej!" Směs potměšilosti a alibismu.

"Chraňme se vlády se slabým mandátem!" - Ano, vy se už soustředíte jenom na ten mandát, toužebně očekávaný, budoucí; ať to stojí co to stojí. Obsah vládnutí - o ten už dávno nejde.
26. 03. 2009 | 03:37

Michal Macek napsal(a):

dobre pane Havle,ale uznejte ze s tema USA ma Topolanek pravdu - a nekdo uz jim to rict musel
26. 03. 2009 | 06:58

Snílek napsal(a):

Vážený pane, to je hezké co říkáte, já bych taky vládu odvolal, ale ne proti zájmům státu v době předsednictví. Sedli jste na lep Klausovi, který usiluje o zamezení lisabonské smlouvy. Proč jste to udělali když jste prý proevropští? Dopustili jste se hrubého faulu a voliči vám právem dají červenou kartu.
26. 03. 2009 | 07:07

Doug Badman napsal(a):

Pane docente,
buď lžete Vy nebo Paroubek.
26. 03. 2009 | 07:13

vlk napsal(a):

Pane doente
zajímavá osobní vzpomínka....
Velmi zajímavá.
Leč myslím nekompletní.Jak jsem tam nebyl.
Zapomněl jste na lidský rozměr rivality obou lídrů , na všechno, co si před volbami řekli.To je potom domluva nesmírně těžká. Při jejich značně zbytnělém egu a neschopnosti kompromisu.
Dál - nezval jstev úvahu tehdejší situaciv ODS a mínění zaslepené části modrého voličstva. Ti všichni toužili po absolutní vendettě! Toužili ppo tom vidět socany úplně na kolenou, bezmocné a potupené.A Topolánek tohle všechno věděl.
Už jsme to tady psal několikrát- vzpomínáte na povolební kongres ODS, , na vystoupení onoho opilce odněkud z Ústeckého kraje, který, klátiv se u mikrofonu do něj zafuněl.... Paroubek konečně reje drškou v zemi a mi mu máme pomáhat znovu do sedla...?

je poctivé říci, že ten, kdo nejvíc tlačil na velkou koalu byl Klaus. I on věděl proč. Takže Tlustý s Nečasem tehdy byli určitě dělatelní. Langer? Pokud by byl ministrem, jako že anio, určitě také.
Nicméně - vy jako partaj můžete dnes Topolánkovi děkovat každý den 2x , za to, že se rozhodl, jak se rozhodl. protože kdyby byla velká koala byla uzavřena, tak jste nejspíš dnes měli asi tam 8= preferencía hegemonem levého středua vůbec středu byl Bursíkův zelený zákal.
Představující novou cestu, novou naději. Pro všechny naivní, těžce zklamané a oběti reforem a krize.
takže nástup Katušek, Lišků, Rabasů, Kuchtových a dalších panoptikálních postav by byl prostě dramatický.....A obrovský.
Viděno z téhkle perspektivy- topolánek se tenkrát rozhodl jako státník s vizí dlouho do předu. Prostě - dokonalý slepý mládenec.
Člověk, který vtrhl do velké politiky jako dokonalý slepec a jako slepec s etam choval.
nějaký čas mu jeho instinkt slepce docela dobře sloužil. Pak ovšem odložil slepeckou hůl a nahradil ji slepeckým psem. Jenže si nevšiml, že ten pes není slepecký nýbrž kupecký. Přesto na něj spoléhal s vírou slepců. JMenuje se Marek...
takže ho zavedl nutně do propasti.
26. 03. 2009 | 07:24

vlk napsal(a):

BNo a všem zdejším chápačům včerejšího dokonalého znemožnění ČRv Evropském parlamentu zkusím vyložit, co že se jako vlastně stalo.

Chystá se summit G20. Kam Eu , jistě s velkou chutí jako povinnou přítěž musí vzít, z protokolárních důvodů jistého Topolánka. ne že by tam něčemu pomohl ne že by tam byl nějak potřebnýa už vůbec ne užitečný, ale protokol je protokol. Takže pojede.
Co je cílem G20? No přece sladit noty jak co nejrychlejia s nejmenšími šrámy z celosvětové krize.
Aby to bylo možné, tak se tam musí najít společná řeč nad společnými řešeními.
chci vám sdělit jedno velké tajemství - ta opatření se nedomlouvají až tam na té konferenci. ta se domlouvají dávnoa dávno před tím .Tvrdou, trpělivou DIPLOMACIÍ! DIPLOMACIÍ!
Co to slovo znamená si laskavě najděte ve slovnících. pro ty, co hledat nechtějí, pak pár slov o tom codiplomacie určitě není.
Není to silácký projev. není to mistrování ostatních že nečetli učebnice, není to označení řešení těch druhých a cestu do pekel a úplně určitě to není veřejná lež prvního podržtašky.
I kdyby bylo stokrát pravda, že druhá strana zvolila úplně špatné řešení. Ona totiž druhá strana si nemůže dovolit podobný tona útok ani minimálně akceptovat.
Postoje k řešení krize v EU a US jsou zatím dost diametrálně odlišné.A tvrdě se vyjednává. Ovšem teď do toho se svou sloní elegancía šarmem zasáhnul pprotokolární přívěšek budoucího jednání. Kdyby měl jen funkci premiera ČR, nikdo by to neřešil. Jenže on má nominální titul hlavy EU. Proto ten skandál proto velké škody. Než si totiž za oceánem uvědomí, jaká vlastně je pozice toho protokolárního přívěsku a že jej charakterisuje německé úsloví -Titel ohne Mittel. Jakv EU, tak už i v té ČR.
26. 03. 2009 | 07:34

vlk napsal(a):

Hajný

promiňte, musím odporovat. jarní vánek sipředstavuji úplně ale úplně jinak..
O polibku milenky nemluvě.
Toho vánku se ale nepochybně dočkám.. naštěstí.
26. 03. 2009 | 07:37

Petr Havelka napsal(a):

Pane Vlku,

to vaše věčné PR pro ČSSD mne už unavuje.
Doporučuji Vám si neustále opakovat větu: Jde o moc tu pro sebe a hlavně o peníze, vaše naše moje tvoje a hlavně jejich.

No, a teď jde o to. Kam daný jedinec či strana, je ochotný kvůli těmto bonusům zajít.
Myslím, že jsme došli hodně, ale hodně daleko. Evropa nechápe, svět se diví a Vy si pochvalujete. Máme posraný dvorek, ale je náš.
26. 03. 2009 | 07:43

hv napsal(a):

Pane Havle,

precteni clanku me zase vyprovokovalo k reakci. Velka koalice po volbach v roce 2006? Nevim, jestli nemate spatnou pamet, ale vzpomente si na tu atmosferu.

1. Paroubkuv povolebni projev ("Bez nas si neumejete ruce, mame 101")
2. Jednani pred kamerami ("Tak jim to tady precteme a pujdem")
3. Pokus o vladu s komunisty a Kalouskem pred informaci o ukonceni jednani s ODS

Nejde nepripomenout o zkusenostech s korupci, ktera za dob opozicni smlouvy nabrala hrozivych rozmeru.

Ve svetle techto bodu byla slaba koalicni vlada stokrat lepsi variantou nez holport s Jirim Paroubkem, to byl jisty skok do propasti.

K tomu padu vlady. Muzete tisickrat opakovat, ze to rozhodli ti ctyri poslanci. Ale take predevsim 97 poslancu opozice. Byla to sama opozice, ktera hlasovani vyprovokovala. Je pravem a povinnosti opozice poslat k zemi vladu, ktera nevladne dobre. Je pravem a povinnosti volice, aby ocenil, zda opozice byla vubec pripravena nejen k destrukci, ale i na neco konstruktivniho, mela pripravena plan pro takovou situaci, zvlast jedna-li se o obdobi hospodarske recese a ceske predsednictvi EU.

Nulova tolerance, ktera znamena nulovou odpovednost je nam k nicemu. To je jenom boj o koryta formou destrukce protivnika, ktere nas nikam neposouva.
26. 03. 2009 | 07:43

topsik napsal(a):

Že se Obama řítí do pekla? Tak to má Topolánek pravdu. Za pár dnů ho tady máme a přivítá ho samotný Belzebub, jenž bez sám mozku dává na rady svého ocasu. Ale každý pekelník, jenž se vzdá svého ocasu, nepatří už do pekla. A Topolánek se ho měl zbavit už dávno. A radili mu to i jeho věrní poddaní, aby se zbavil Dalíka. Jenomže takové rozhodnutí je bolestivé a chce to mít dost odvahy! A tu ztrácejí hlavně ti, jenž svá rozhodování pomalu , ale jistě přenechávají oné inkriminované partii. Je čas vyčistit peklo! Jinak pane Havle pěkný blog a můj souhlas. Opravdu tady budete ČSSD chybět, pokud usednete do eurolavice.Přeji pěkný den
26. 03. 2009 | 07:51

JC napsal(a):

Docente,
Váš bývalý předseda, ten který vás všechny současné socialistické amatéty vyvezl výtahem do nejvyšších pater politiky a kterého jste se "elegantně" zbavili prostřednictvím Paroubka na to má docela jiný názor.
P.S. Nějak se mi zdá, že jste tím úspěchem zaskočeni.Vy jste nepili šampus,tak co jste čera dělali, drželi jste za Topolánka tryznu ?
26. 03. 2009 | 07:52

vlk napsal(a):

Petr havelka
PR pros soc dem nedělám. Nenajdete ho ani ve zmíněném příspěvku.
Nicméně nehodlám vám váš pohled brát. Dal jste mi radu, oplatím vám ji. Přeskakujte mne. Protože já budu psát, pokud budu psát, jak uznám za vhodné.
Souhasíms vámi ohledně definice onohu dvorku. Ovšem nějak jste přehlédl, žev tom stavu byl už hodně dlouho. Jens e to neřeklo veřejně. Teď tak učinili ČTYŘI POSLANCI KOALICE.
Bez jejich veřejného doznání o stavu dvorku by sice byl dvorek setrvale hnojištěm, leč navenek bychom tvrdili, že je to vlastně růžový záhon.
Nemám z toho žádnou radost.
26. 03. 2009 | 07:53

vladiab napsal(a):

Po tom, co předvádí ČSSD ve sněmovně, bychom se měli především chránit před vládou sociálních demokratů s komunisty v zádech.
26. 03. 2009 | 07:53

dříve ruda napsal(a):

Pane Havle, škoda. Jakobyste si dělal alibi, protože ten pád vlády, jakkoliv mizerné, prostě nebyl dobrou cestou a vy to tušíte. Takže ukazujete - to oni. Jak nemám rád Topolánka a nemám ho rád hodně, jak vy osobně jste se zdál sympatický, dnes z aktérů Klaus, Paroubek a Topolánek nelze nefandit Topolánkovi. Přese všechno se mi jeví jako nejmenší zlo.
Vy jste se zařadil tam, kam patříte. Mrzí mě to. Ztráta iluze.
26. 03. 2009 | 07:55

BRT napsal(a):

Je jasné,že byla potopena nejen vláda,ale i Lisabonská smlouva,neboť dojde na slova vašeho Vůdce: "Bez senátorů ODS si ani ruce neumyjete."
A mimochodem,kdy plánujete odstranění radaru ve Slavkově u Brna.15 km od druhého největšího města v republice.Radar už je v provozu,ozařuje široké okolí,zcela jistě je napájen atomovým reaktorem a ruské rakety jsou již zamířeny.No, počkáme ještě až to vezmete s Jyrkou do ruky a pak se může spustit kampaň takových rozměrů,že Tamáš a jeho bratři budou za pitomce.
26. 03. 2009 | 08:00

jarpor napsal(a):

"BNo a všem zdejším chápačům včerejšího dokonalého znemožnění ČRv Evropském parlamentu zkusím vyložit, co že se jako vlastně stalo."

Díky. Konečně vím co se stalo.

Hezký den
P.S.
V "Poučení z krizového vývoje" bylo také vysvětlení, co se stalo ...
Jsme nepoučitelní - tedy patrně nemá paměť ...
26. 03. 2009 | 08:06

Viktorčistič napsal(a):

Nevím ,zdali se mám radovat a nebo být smutný ,že vláda padla,ale arogance ODS je bohužel tak veliká,že jsem za to rád.Pro lidi neudělali nic a Topolánek v EU?Kdo se díval včera na televizi tak to viděl i tam ho mají plné zuby a proto se modlím,aby byly předčasné volby a měli jsme vládu se silným mandátem.Lidé prosím mějte otevřené oči a dejte hlas ČSSD a snad to dopadne dobře.
26. 03. 2009 | 08:07

Petr Havelka napsal(a):

Pane Vlku,

s objektivitou jste uvízl beznadějně nalevo. Neustále tlučete špačky napravo a přitom je stav našich prvoligových 0:0. Smůla je, že týmy, místo aby zlepšily kondici projevují výraznou snahu podmazávat rozhodčí, nebo si chodí pro potlesk k tribunám. Tleskat není za co. Komentátoři nemají co komentovat.
Vaše přání splním, budu Vás překračovat.
26. 03. 2009 | 08:08

Kamil napsal(a):

Pane Havel
já v tom projevu slyšel, že Amerika když se zadluží, tak jí vždy někdo půjčí, ale pro malé státy je to cesta do pekel. Víte kolik zla dělají věci vytržené z kontextu.
Včera ve sněmovně bylo vidět, ( myslím socany ) jak máte dvojí metr na mluvené slovo, jako by jste ty zleva ani neposlouchali ( souhlasím, že není o co stát ).
Hezký den.
26. 03. 2009 | 08:10

Rumcajs napsal(a):

Pane docente, spoléháte na špatnou paměť, což je v mém případě racionální úvaha, leč tady si to nějakým zázrakem pamatuju.

Pamatuju si, jak jste v průběhu jednání vyrazili za Kalouskem a chystali vládu společně s komunisty. Můžete se pak divit ?
26. 03. 2009 | 08:11

Snílek napsal(a):

Hláška o ceste do pekla je pro českého slona v porcelánu charakteristická a je dost destruktivní i proto, že v překladu má větší rasanci než v češtině. Včera v událostech o tom Topol mluvil a na konec povídal, že mu to asi vlezlo automaticky při improvizovaném projevu do hlavy ve spojitosti s koncertem AC/DC a jejich hitem Highway to Hell. Moderátor Veselovký se ho zeptal jakou hudbu ještě poslouchá, abychom věděli co máme čekat :-))) Topol ukázal že neumí zvládat emoce už na začátku vládnutí e mentálně funkci nezvládal (viz Kalousku seš jednička). Je otázka jestli by to vypustil, kdyby nebyl v demisi. I tak ale je větší průšvih že moc drží v rukou Klaus a divím se ČSSD..
26. 03. 2009 | 08:15

Rumcajs napsal(a):

Vlk:

Hele chlupáči, takovou blbost jsem už dlouho nečetl.Neznám osobně žádnýho voliče ODS, kterej by chtěl ČSSD vidět zdecimovanou. Ona totiž inteligence některých voličů ČSSD je tak nízká, že by pak přeběhla ke komoušům a to si z demokraticky smýšlejících pravičáků přeje asi málokdo.

Naopak znám takové voliče ODS, kteří by klidně volili ČSSD, kdyby v jejím čele stáli lidé jako Havel.

Já bych pana docenta za některé jeho názory taky poslal do krvavé uličky, ale kdyby byl v čele ČSSD on, měl bych těžké dilema.
26. 03. 2009 | 08:19

BRT napsal(a):

O tom jací lidé se tu opět derou k moci si mimo pana Havla,který je již v obraze můžete počíst i vy ostatní.
http://www.reflex.cz/Clanek...
26. 03. 2009 | 08:22

vlk napsal(a):

Petr havelka
váš pohled vám neberu. Jak jsem napsal - nemusíte mne číst.
Pokud za PR pro socany ovšem považujete můj první dnešní příspěvek, pak byste měl opravit definici onoho PR.
Více méně tam vysvětluji, že velká koala v tehdejší době byla vzhledem k očekáváním drtivé většiny členů ODS i jejich kmenových voličů nemožná. A že so cdem měla obrovskéštěstí, že to tak bylo, protože jinak byla marginální stranou. Dnes. Říkáte tomu PR? Pak se podívejte, co tohle slovo vlastně znamená.
Pokud míníte můj druhý příspěvek, pak jen popisuji věci, které staly, jak se staly a co znamenají. Jde prostě o dokonalý trapas. Ještě premiera. A jeho vice to nestoudnou lží navíc ještě rozmáznul. konstatuji fakta. Jsou fakte PR? Pokud ano, pak si opět přečtěte, co to PR jest.
Já se nikdy netajil tady tím, že jsem hodnotově lehce nalevo od středu. Lehce. což znamená, že nejsem a nebdu svázán s žádnou partají. že vždy budu vyhodnocovat co kdo a jak dělá. A to poslední hodnocení, které budu uplatňovat je ideologické.
Ale nějak nechápu, proč vám to vlastně píši. Evidentně vás nepřesvědčím.A dokonce mi tam jestli ano nebo ne mi nijak nezáleží.Jak jsem už vícekrát napsal - nečtěte mne a máte klid.
26. 03. 2009 | 08:23

vlk napsal(a):

Rumcajs

no snadno si můžeš ověřit, kdo ýz nás má pravdu.

Najeď na nějaké blogy nebo diskuse k článkům tak z července 2006. Není to žádná tortura něco si vyhledat.A velmi pozorně čti. Vlastěn ani moc pozorně nemusíš. Je to všechno na jedno brdo.
A že ty to vidíš jak to vidíš? No proto si Tě hejčkám. Že nejsi žádná bezmozková modrá loupežníku. tedy většinou. To abych tě zas až tak moc nerozmazloval.
26. 03. 2009 | 08:27

Karel napsal(a):

Poučení z krizového vývoje -
nikdy nesvěřujte vládu lampasákům, jsou to prostě gumy a zelené mozky.
26. 03. 2009 | 08:30

M-iri napsal(a):

Vážený pane docente,jsem volič pravice,tudíž na druhé straně řeky.Pád vlády v době předsednictví je více než hloupé a nestátnické.Překvapení CSSD bylo dost patrné...udělali jste krok A a B neznáte,nechali jste to na presidentovi,kterého tak nenávidíte....Všeobecně je v EU chápáno naše předsednictví jako úspěšné a silné i Sarkozy už umlkl.To Vám vadilo a vadí protože nevidíte dál než přes průzkum STEMu.A o tom že USA litím peněz do pojiśtoven a bank,podniků co neprodávají je cesta do ekonomického pekla zcela jistě.Stejně jako Vaše zadlužování kdykoliv a kdekoliv.
26. 03. 2009 | 08:33

Jagoda napsal(a):

Když vidím pohromadě pány Paroubka, Sobotku, Zaorálka, Urbana, Haška, napadne mě jedno slovo - banda.
Člověk si může leda ulevit, když cítí, že tihle a jim podobní chlapi jsou málo schopní udělat něco pro lidi, ale nadprůměrně schopní dohrabat se k moci. Pochopili intelektovou skladbu obyvatelstva, a tomu "geniálně" podřídili svoje do nebe volající chování. Bezohlednost, lumpárna, pokrytectví, zištnost. To jsou další slova, která člověka napadají.
26. 03. 2009 | 08:41

max napsal(a):

nevím,co jste u MT pane docente kouřil, ale pokud považujete větu "chci řešení,za které se nebudu muset stydět" za úlet,tak to svědčí spíše něco o vás než o MT.

1) Dle mého názoru jste se svržením vlády nepočítali. A dle toho to vypadá. Bojíte se převzít odpovědnost, je to podobné jako po volbách do krajů s poplatky. Úlek z úspěchu,pot na čele a co teď?
2) Proč se bráníte předčasným volbám v co nejkratším termínu? Vždyť jste je dosud vždy požadovali. Že by úlek z rostoucích preferencí ODS? Tak jste si to měli rozmyslet.
3) Učinili jste ČR v zahraničí ostudu a ničím to neokecáte. Viz včerejší zahraniční tisk, stačí jen titulky. M.Zeman to včera v ČT řekl velice přesně.
4) Pokusíte se nyní zřejmě hlasovat spolu s přeběhlíky (Paroubek je nazývá lidskými zrůdami) s ODS a ze strany Zelených. Kde jsou vaše zásady?
5) Myslím,že jediným férovým řešením byla dohoda s ODS na předčasných volbách někdy v září a do té doby nechť vláda dokončí svůj mandát. Bylo by to ideální řešení pro ČR. Otázkou je,zda vás (vedení ČSSD) zajímá více svůj zájem nebo zájem ČR (opět souhlas s M.Zemanem).
6) Jste docent ekonomie. Pokud USA tisknou peníze a zadlužují se v řádu bilionů dolarů, co se asi tak stane?
2/3 likvidity bank a vlád jiných zemí padnou na státní dluhopisy USA. Jenže se zadlužují i další země a ty poté (s vyjímkou největších a nejmocnějších) budou mít problém a budou stát před státním bankrotem,protože ona likvidita bude fuč. Co by jste těmto zemím pak poradil? Vám se skutečně nezdá,že USA opět řeší svůj problém na úkor ostatních jako tomu bylo u začátku fin.krize? Čí by měl MT hájit v tomto případě zájem? USA nebo zemí EU?

P.S.: Sociální demokracie bývala tradiční stranou s vedením ctícím tyto tradice. Nyní to vypadá, že tato tradiční strana má poněkud netradiční vedení, které z ní může velmi brzy udělat i netradiční stranu...
26. 03. 2009 | 08:43

Olina napsal(a):

Pane Havle, už Váš vzhled alkoholika je odporný. Natož Vaše řeči.Ale sebevědomí Vám nechybí.
26. 03. 2009 | 08:50

Aleš napsal(a):

Ano propad preferencí byl spojen s Grossem , nejslabším demokraickým premierem po roce 89.
Jinak přesné hodnocení Gerda, dokládá i článek
http://zpravy.idnes.cz/jak-...
Přesný postřeh i pana Vlka.
Ono vystoupení a cesta do pekla, slyšeli jste nepřímo inspirovaná písní ACD!!, to je škoda pro ČR , kterou nelze vyčíslit.
Není pochyb, že po včerejšku, doplnil bych i ono číslo na Paroubka, které nabízel EK, nikdo nepochybuje, že míra kompetence a spolehlivosti české republiky utrpěla dvěma vystoupeními Topolánka, samozřejmě že ona kritika Obamy je mnohem závažnější neuvěřitelný šrám. A opravdu mne mrazí, když v ČT pan Veselovský prohlásí že více jak 70% posluchačů si přeje jako příštího premiera Topolánka. Mimochodem takový PR pořad v 22.30 na ČT 2 bych očekával v Rusku, ale u nás?!
26. 03. 2009 | 08:53

slav napsal(a):

Rumcajs: Jedni komunisti byli proti, tak se šlo k těm druhým, z pohledu nekomunisty je to normální. Z pohledu komunisty, vzpomínáte jak v SSSR neměli rádi Tita, Bronštejna- Trockého.
26. 03. 2009 | 09:02

vlk napsal(a):

Pro modré nejvěrnější.
Dámy a pánové, řekl bych, že máte docela vážný problém.
Zdá se, že si budete muset velmi rychle vybrat, která ta modrá je vlastně správná, protože vše naznačuje tomu, že Klaus Topolánka novou vládou pověřit nehodlá, říká Jakl a Jakl také říká, že si neumí představit, že by Topolánkova vláda vládla ještě v řádu měsíců!
což znamená jasné rozštěpení ODS.
Takže každý sám za sebe- která je správná modrá?
Topolova? Klausova?
Za sebe říkám, že z toho nemám žádnou radost.A už vůbec ne škodolibou. Uvědomuji si důsledky téhle vynucené volby.
Čuchám čuchám nikoliv člověčinu, ale nenávist až za hrob a mimořádný kongres a velkou domácí zabijačku.
Eventuálně vládu národní jednoty.S ingerencí KSČM. přímou či nepřímou.
26. 03. 2009 | 09:04

honza napsal(a):

Lžete, ČSSD potažmo Paroubek nikdy tuto konstalaci nechtěl / viz později ČSSD+KDU+KSČ/ , z druhé strany my voliči ODS bychom to Topolánkovi nikdy neodpustili. Měl se změnit volební zákon a rozdat znovu karty. To jste po projevech Paroubka po prohraných volbách nechtěli. Tak se to sešmoulovalo takhle. Tak nemlžte a nyní zmužte, a jděte do toho čelem, když už vám tahle mezinárodní ostuda za to stála.
26. 03. 2009 | 09:10

fact napsal(a):

Milý pane docente, nemohl byste zjistit o čem se při kávě bavil prezident Klaus s vaším předsedou Paroubkem, a zda to nebylo o programu příští schůze sněmovny? Děkuji za informace předem.
26. 03. 2009 | 09:11

Kamil napsal(a):

To vlk
ten ptoblém máte i Vy. Mě může být jedno, která parta mi vládne, celý život se starám o sebe sám, ale většina, která na to není připravena tu možnost nemá.
Ukažte mi který nick není min. mírně na levo? ( možná Adamec ).
Hezký den.
26. 03. 2009 | 09:13

honza napsal(a):

A vy jako lídr kandidátky ČSSD do Eurovoleb jste měl být proti návrhu jaklo první a nejít za Paroubkem jako ovce. Pokud tohle nechápete, nemáte v Bruselu co dsělat.
26. 03. 2009 | 09:15

vlk napsal(a):

Kamile

myslíte, Zklamu vás. Ani já nevysím nikomu na krku.

A těch nicků zprava? nom pár zkusím:
Vy, Rumcajs, neo SuP, Hawk,RA, jar por, marty, honza,max ,moucha, jagoda,Lion, baba jaga, hannah,M-iri,Suchánek,Olina, borůvka,Standa T,Petr Havelka,Jeníček,..
No snad to jako malý vzorek chabé paměti stačí
26. 03. 2009 | 09:19

honza napsal(a):

Jo a ještě jedna věc, je vám jasné, že jste V. Klausovi skočili na špek a pohřbili Lisabon? Z toho mám jedině radost, snad půjdeme nyní hrdě za Iry. Za to díky, bohužel toto díky je za váš omyl a zabedněnost.
26. 03. 2009 | 09:20

Michal Macek napsal(a):

vlku! ty visis s tvrdym - to je jak se tomu rika - oximoron ne? paradox paradoxu :))
26. 03. 2009 | 09:26

void napsal(a):

To vlk
bohuzel ve vasem prispevku v 26.03.2009 07:34:59 nemate pravdu. Vetsinou se pouziva system jiste dvojkolejnosti, tj. formalni predstavitel plka a plka a za nim je armadu vyjednavacu, kteri pracuji. My tu armadu mame a pracuje, takze plky Topolanka(muzete dosadit koho chcete) jsou jakysi kolorit, ktery az tak na skodu neni. Co bylo nestastne bylo vyjadreni Vondry na tiskovce, kdy poprel/zrejme to sam omylem preslechl/ neco co Topolanek opravdu rekl. (Btw hlavou ceskych pracantu je prave Vondra). V CR v podstate existuje jediny vyznamny politik u nehoz tato dvojkolejnost neni - nema vyjednavaci tym - a tim je Klaus.
26. 03. 2009 | 09:29

max napsal(a):

to vlk:
máte pravdu (9.04:42). ČSSD si tím už prošla při minulé prezidentské volbě a dodnes to za sebou tahne jako kouli na noze (Zeman). Dodnes také nevím,která oranžová (Zemanova nebo Paroubkova nebo Špidlova nebo Grossova) je ta správná...
ODS to teprve čeká (Klaus+Bém+Tlustý - Topolánek+ostatní) a skutečně zřejmě na rozdíl od ČSSD k rozštěpení dojde. Byl by to totiž nejčistší způsob a zkušenost ČSSD se zametáním vnitřních problémů pod koberec by měla (a již měla!) ODS varovat.
26. 03. 2009 | 09:29

Filipi napsal(a):

Havle, za velkou koalici by se Topolanek opravdu stydet musel. To ale utilitarista jako vy mozna nikdy nepochopi. To neni klise. Velka koalice je v podstate diktaturou kliky politicke elity. Programy a nazory ODS, CSSD a predevsim jejich volicu jsou proste natolik odlisne ze pokud by doslo ke koalici musi se nutne jednat o podvod na volicich jedne, druhe a nebo obou stran.
26. 03. 2009 | 09:32

void napsal(a):

To Havel,
pane Havel vase p.s. je uplne vedle. Vladu lituje dost lidi a to nejenem ve Štrasburku. Napriklad ja uz dva dny vysvetluju, ze nejsem uplnej trotl, pac nikdo kolem nechape, jak si muzeme schodit prvni a posledni sanci trochu se zviditelnit. Tahle vlada byla doted brana v zahranici jako dobra az prekvapive dobra. Ted uz si bude kazdej pamatovat jenom tu demisi. BTW druhou sanci vypustit takovouhle bombu uz nedostanete, nez se dalsi Cech dostane do nejake vyznamnejsi funkce, tak uz budeme oba pod drnem.
26. 03. 2009 | 09:36

Filipi napsal(a):

Kamile, ja jsem se myslim ani mirne vlevo nikdy neprojevoval. Nemuze vam byt jedno kdo vam vladne. Lide nalevo vam totiz to "starani se o sebe sam" dokazi pekne zneprijemnit.
26. 03. 2009 | 09:37

max napsal(a):

to aleš:
holt mělo 70% lidí v tu chvíli jiný názor než vy. Říká se tomu demokracie.
26. 03. 2009 | 09:39

max napsal(a):

to vlk:
jen malá poznámka. Vážně považujete názor nicku olina na vizáž pana docenta za pravicový? :-))
P.S.: Mě tak nepřipadá (ta vizáž) :-)
26. 03. 2009 | 09:42

Demosthenes napsal(a):

POKRYTECTVÍ - Tenhle článek je ukázkový příklad pokrytectví - jediné co by pomohlo zachránit tuto zemi od nestability stojedničkových vlád je změna volebního systému. A tu socialisti všemi prostředky blokují - jelikož se bojí, že by v důsledku průšvihu s odstřelením současné vlády v době EU předsednictví odkráčely po příštích volbách definitivně do kopru.
26. 03. 2009 | 09:44

void napsal(a):

A jeste me to neda, tady jsem okopiroval pripevek ze psa, ktery podle me uplne presne vystihuje jak to s vama je:
Je zřejmé, že co nejdřívější volby by napomohly dostat zemi z úzkých. Jenže na nich nemají páni politici zájem. Obrovský chaos, nepřehlednost, nejasnost odpovědností, to je situace, která jim sedí nejvíc. Teď bude snadné určit viníka: vždycky to bude ten druhý. Proč se svěřit do rukou bytosti jménem volič? Ještě by někoho zvolil, pánbu s námi a zlý pryč!

ja bych jenom dodal, takze vy si tam budete hovet za kolco na mesic a nejaci urednici za vas budou resit trable, pekne vycuranej plan :-)
26. 03. 2009 | 09:44

myrta napsal(a):

Proč jen já mám takový neblahý pocit,že Paroubek spolkl Klausovi háček i s navijákem,pane Havel?Že by ten skutečný vítěz se nazýval KGB?
26. 03. 2009 | 09:50

Toilet Banking napsal(a):

To všechno oni, to oni, to JEN oni!!! My nic, my socialní demokrati... My dobro, oni zlo... My motýlkové, oni sloni v porcelánu...

Já jen doufám, docente, že vám tuhle nezodpovědnou taškařici s brutalnim dopadem na euro, lisabon a na nasi tezce budovanou evropskou diplomatickou pozici alespon ti volici s kouskem mozku spocitaji...

Protoze tady uz konci legrace a jsem zvedavy, co byste rikal jako ministr financi(to je ale jiste vase nocni mura, proto tam radsi bude tan diletant Sobotka), kdyz byste nyni meli skutecne prevzit odpovednost a ujmout se vlady... Cim hur tim lip, ale musite to dobre zakamuflovat... Ten marxismus z mladi vam znicil nenavratne charakter... Prosim, jdete do EU parlamentu a tam shnijte na jednanich o krivosti okurek...
26. 03. 2009 | 09:57

StandaT napsal(a):

no jo, tak to bývá. V jedné straně rozhoduje jeden, a stafáž mu to "demokraticky" odhlasuje, v jiné straně zase spolu soupeří různé proudy a "nedemokraticky" zvítězí silnější.

Pádem Topolánka nastává éra politických/mocenských solitérů.
26. 03. 2009 | 10:00

void napsal(a):

A jeste abych se dneska vypsal uplne :-). Chytrej politik se pozna tak podle toho, ze vi co ma delat, ale i kdy to ma delat. Ty tri mesice pockat tak se nic nestane. Je jasne, ze vetsine volicu je to sumak a hlavni je pro ne zabezpecit sebe a rodinu (o coz jde samozrejme i me), takze ty svy procenta budete mit porad, ale ve svete si tuhle ostudu budeme vsichni zehlit jeste pekne dlouho. Takze pro me vedeni cssd rozhodne neni slozeno z chytrych politiku. Noa ta vase poznamka, ze vy ne, ze to 4 prebehlici je podle me trapna. hybatel je vinen a to je cssd, bez ni by byl klaus i 4-ka nahrana.
26. 03. 2009 | 10:00

Ikena napsal(a):

Tak vazeni,
pred 20lety jsme si prali, abychom meli predstavitele za ktere se nemusime stydet.
Prectete si svetovy tisk, co pan Topolanek spiskal a jake to muze mit na dopady na spolecne reseni krize. Dokonce jsou i nazory, ze se situace muze i zhorsit.
Po vcerejsku a cely svet to videl, mame premiera, ktery neni schopen prednest projev v anglictine. To vystoupeni a z neznalosti zvolena slova, totiz vyvolala ve svete vetsi potize, nez si vlastne umime predstavit. Ty slova byly proneseny nejvyssim predstavitelem EU a maji urcity celosvetovy dopad. Navic podtrzeno velmi nevybiravym urazenim Obamy. Da se rici, ze stejny principal jako Palinova.
Pro starsi a duchodce, pokud se budete dnes skoro kdekoliv uchazet o zamestatnani, znalost anglictiny nebo alespon castecna, je podminkou ci vyhodou.
A znova pripominam, bastou ODS je stale Praha a Stredocesky kraj, zejmena Praha vzdy rozhodovala vysledky voleb. Posledni krajske volby to jen podtrhly a jake to vsak melo pro prazskou ODS vysledky, veskera exekutiva z neuspesnych lidru z Moravy. Vzdyt i Topolanek kandidoval v Praze a ne v Ostrave.
Shrnuti,
- nejdrive spatne skaucovane pripravy na
hlasovani
- neschopnost dohody s Zubovou/Jakoubkovou
- zalovani na socany
- svedeni viny na Klause
- opetovne a obehrane straseni komancema
Ti byvaly jsou OK, viz Wolf

Po vcerejsku urcite EU pochopi, ze vymena byla zrejme nutna a bylo to mozna ku prospechu i EU.
26. 03. 2009 | 10:05

vlk napsal(a):

void
víte, mé velmi chabé informace říkají, že u těkovýchle summitů je drtivá většina věcí už předjednaná. NA vlastní summit se nechávají až maximálně zásadní nedohody nebo většinou jen drobné formální věci, aby si to ti co je zabíraj kamery jako odpracovali.
Ta vyjednávání před tím jsou nesmírně tvrdá a předpokládají ovšem, že deklarované pozice nebude žádný z těch pro kamery nějak zásadně měnita destabilizovat. Přesně tohle se Topolánkovi povedlo. Navíc má statut kamerového jen půjčený....

max
celkem souhlas. Ale jen dvě poznámky. Zeman byl prostě nevolitelný. I kdyby celá soc dem jej volila, nikdy s enemohl stát prezidentem. Ani s halsy komoušů.S hlasy lidovců ano, ale ti mu řekli jednoznačně ne. Dá se to dohledat.

Pukud jde o současnou oranžovou. Existuje reálně jediná. PAroubkova. Teď. Samozřejmě, že se to může změnit. Ale teď rozhodně ne.

A pnutí v politických stranách je normální proces. Každá partaj prožívá své období vnitřní nejednoty - kupodivu většinou když vládne, protože se nedostane na všechny chtivé, a období jednoty. Když se dere k moci.
To není ani specialita soc dem nebo ODs. Viz lidovci, viz SZ, viz ODA viz US. všichni se rozpadali, když zrovna byli u moci.Viz KSČM, Jsou monoblok, oprotože jsouv opozici.
26. 03. 2009 | 10:16

dex napsal(a):

Vážený pane Vlku,
nic si z těch útoků nedělejte. Jsou lidé, kteří z ideových důvodů nevidí tragikomedii Topolánkova vládnutí s své zklamání, že vláda, nezastupující většinu voličů demokraticky šla od válu, nedokáží rozchodit. Bohužel, pořád mají totalitní komunistické nenávistné myšlení.

Taky jsem nestraník, jsem pro padni komu padni. Když se něčeho dopustí strana, kterou jsem volil, neomlouvám ji a příště volit nebudu. Což překabátění soudruhové s komunistickou rétorikou nikdy nepochopí... Chci, aby vláda ČR dobře fungovala a bez ideových mantinelů, zabraňujících myslet, reagovala na současné problémy. Strašení a odvádění pozornosti vždy pouze zakrývá vlastní neschopnost...

Pište dál a nenechte se útoky těchto lidí, kteří nedají dohromady odstavec, který by měl hlavu a patu, odradit. Vaše komentáře jsou zde jedny z nejlepších.

-------------------------
PS: Myslím si, že poslední Topolův projev, kde zaútočil na USA, jen dokázal, že musel jít od válu. Doma navíc osobně přiznal, že volební program ODS je cár papíru na nachytání voličů, vydírání a korupce poslanců v parlamentu, v zahraničí neustálé konflikty a hrubosti také těžko rozcházeli... To, že si v Unii dobře Topolánek vede, je pouze virtuální realita novinářů na objednávku současné vládní garnitury. Pokud by od válu nešel, ostuda a škody by mohly být daleko vyšší. Píšu to jako v minulých volbách volič ODS. Volba této strany mi však nebrání samostatně myslet, nic není absolutně černé a bílé. Strašení komunisty 20 let po jejich pádu se směji a ctím právo každého na jeho názor a rozhodnutí, i opozice na odstavení vlády, pokud je v souladu s demokracií.
26. 03. 2009 | 10:16

vlk napsal(a):

max
kdybyste tu byl nováček, měl bysten právo na tuhle otázku.

Přijal byste sázku, že nick olina by něco podopbného nenapsala, kdyby Havel byl ODS politik. Resp. vsadil byste si proti tomuto tvrzení?
26. 03. 2009 | 10:19

Ikena napsal(a):

Dex,
presne takto to citim i ja. Jsme stale v zajeti postbolsevickeho mysleni a Guth-jarkovsky je neznamy pojem.
Jsem rad, ze i na pravici jsou nazorove blizci lide.
26. 03. 2009 | 10:22

Michal Macek napsal(a):

dex:

ale s tema USA ma pravdu Topol - on je varoval a oni se jeste urazi
26. 03. 2009 | 10:22

void napsal(a):

To Ikena,

myslim, ze nemate pravdu, alespon co se tyce Topolankova posledniho projevu. Ten projev byl v cestine, takze vase poznamka o anglictine je mimo. Jinak s tim projevem jsou spojeny tri ruzne situace: a) spatny preklad tlumocnikem (bondy/bomby) - opraveno, nema zadne dusledky
b) Vondra poprel neco co bylo skutecne receno (cesta do pekel) - nema dopad, Vondrova chyba
c) Topolankova slova o permanentnich statnich vydajich a regulaci jako ceste do pekel - asi se tomu dostalo mnohem vetsiho ohlasu nez Topolanek cekal, ale jinak jde o standardni pozici CR, ktera se jiz od zacatku vymezila proti regulaci, protekcionismu a masivnim statnim penezum v ekonomice. Tady je treba vnimat projev jako celek, a ne zjednodusovat jako vetsina medii. Tj. vnimat rozdilnou situaci USA a EU, kdy EU pumpuje do ekonomiky mnohem vic penez nez USA za kazdeho pocasi, tj. nyni neni treba masivnich statnich intervenci. Tj. poprask to vyvolalo jiste u volicu (ti by jiste Topolanka nezvolili), interne to podle me neni nic jineho nez priprava vyjednavaci pozice
26. 03. 2009 | 10:22

Snílek napsal(a):

vlk: tak tak, Klaus nominuje Béma. Jasný projekt na ovlivnění senátorů proti lisabonské smlouvě. Co na to Paroubek prokoukne nebo se bude dále tvářit hloupě?
26. 03. 2009 | 10:24

Jochim napsal(a):

Když jste tam tak pokuřovali, tak jste měl ideální příležitost. Proč jste ho tedy nepřesvědčil? Názor máte skoro na všechno, argumentujete možná trochu povrchně, toho by si povrchní Topol nemusel všimnout, za to máte velkou kapacitu rychlých líbivých komentářů a dobrou slovní zásobu. Takhle to vyznělo ve smyslu, já jsem mu říkal ať jde s náma, mohl být v pohodě, co by mu chybělo? Tak teď to má.
Ale nebyl by to tak trochu mnohem větší očistec? Copak Jirka by se dál nesnažil zadupat Mirka a celou modrou stranu do země?
To mi připomíná Bohuša: To je hňup ten Kaja, mohl jí s náma.
26. 03. 2009 | 10:27

myrta napsal(a):

Dex:naprostý souhlas a ztotožnění s vaším názorem
26. 03. 2009 | 10:30

void napsal(a):

to vlk,
jasne, souhlas, proto byl taky Vondra v USA. Vyjednava se jiz pekne dlouho a bude to trvat az do summitu, uvidite jak tam vsichni budou happy a mackat si pravice :-). Co predvedl Topolanek je pouze vymezeni jiz drive deklarovane pozice (tu zastavame jiz od zacatku predsednictvi, bohuzel tak uplne nesedi francii a nemecku). Jako celek ten projev neni vubec tak ostry, jak vypada tahle jedna veta. Jinak Topolanek ma opravdu jenom maly vypujceny cas a ted se mu jeste zkratil, tj. vicektrat uvidime Merklovou nebo Sarkozyho tam kde by jsme meli mit Topolanka. Skoda, jak jsem jiz psal tohle se jiz nebude opakovat.
26. 03. 2009 | 10:31

Jane napsal(a):

ODS by podpořila i Gottwalda v modrém tričku, kdyby se ve slabé chvilce choval státotvorně.
26. 03. 2009 | 10:33

vlk napsal(a):

void
buďte si jist, že nějakého Vondru k vyjednávání agendy G20 nikdo nepustil ani omylem. Ten by tam působil asi stejně kvalifikovaně jako já na semináři Světové neurochirurgické společnosti.
Ano jistě - všichnii budou před kamerami happy.Nepochybně. Včera ovšem nebyl happy nikdo.
ANo , máte pravdu, včera Topolem velmi hloupě zmařená šance se hned takm opakovat nebude.
26. 03. 2009 | 10:36

max napsal(a):

to vlk:
myslel jsem, že to pochopíte jako vtip, proto ta grafika na konci...
Nevsadil, protože nesázím.
Ale mě je vizáž Langera a Tlustého také nesympatická a je mi úplně jedno,zda jsou pravicoví,levicoví,modří,oranžoví nebo puntíkatí.
Mějte se.
26. 03. 2009 | 10:37

vlk napsal(a):

Dexi
děkuji za květiny.Toho váženého pána prosím vynechte.

Jinak - ještě, že dělám překlepy v každé větě, jinak by si většina mých zdejších kontrahentů jsitě myslela, že jsem si pořídil druhé IP a tady jsem poslal pochvalu sám sobě...

Neposlal.Přesto, jakkoliv jste přesně popsal svou, ale zároveň i mou pozici - se červenám.
Ještě jeden dodatek.
Ano většina zdejších pravých si pletou politikus víroua politickou stranous náboženskou sektou.
Pro mne je politik můj zaměstnanec. Nci víc. Z toho vyplývá, žže mám právo jeho kontroly a právo jeho kritiky když se mi jeho výkon nelíbí. Toto právo užívám. Zejména u politiků, které jsem volil a kteří jsou anvíc u moci.
Pravověrní to vidí opačně.Pokud někoho volí, cítí k němu závazek z této volby. je vůdcem sekty a vyžaduje od pravověrných poslušnosta toleranci, spíše souhlas se vším co udělá.
Vám netřeba vysvětlovat, že demkracie je o svobodných občanech a ne o příslušnících sekt.
26. 03. 2009 | 10:41

Ikena napsal(a):

Doporucuji k precteni
http://zahranicni.ihned.cz/...

Zajimave : Ostra reakce Bileho domu,
Vivat, kudla do zad od spojence, mozna, ze mel Obama jiny nazor na radar.
26. 03. 2009 | 10:44

vlk napsal(a):

max já to jako vtip pochopil. Mám vás totiž za chytrého z pravé části spektra. Párkrát už jsme se chytili spolu, ale s plným respektem.
Snílku
Aproubek nemá co prokouknout. je teď ve vleku událostí na které nemá vliv. Je jehoa Topolánkovou chybu, že ani jeden ani druhý ani náhodou nepochopil, že jeho nepřítelem není ten druhý, ale někdo úplně jiný.
kdyby jim to včas doklaplo, bylo tu teď leccos jinak.
teď mohu oba dělat jen vynucené tahy.
26. 03. 2009 | 10:45

vlk napsal(a):

Ikena

no dalo se to čekat...
26. 03. 2009 | 10:47

Pocestny napsal(a):

No, duo chlupatec - politruk tu zse hraje duel na nenaladěné piáno.

Havel, opratě leží, přece nebudete stejná banda podělánků jako Saša a zvednete je!

Posloucháme tu dva roky, jak vše víte lépe, tak šupky dupky a makat!

Nojo, ono komu by se ale chtělo, když z toho kouká jen to úsilí, to je lépe se uklidit do superluxusdůchodu v tom europolibdíru.

Jak jsem tak pozoroval, vaši němečtí soukmenovci jsou právě takový lidský šunt jako vy, zapadnete jako Jandák na mísu kultury.

K tomu vršení kopek hnoje jen podotýkám, že včerešek je dnem, kdy se z vašich litánií státvá jen pláč na opuštěném hrobě.

Nastartovali jste něco, co vám ještě protáhne hlavu vlastní řití, abyste dostal to koryto,o které tak vehementně usilujete ve snaze dobýt sociálistickým úřednictvím životní úroveň českého kapitalisty.
MUHAHA! Korytáři Havle!

Radši nám popovídej, docente, jak jsi s Palasem prodal Pitrovi dluhy, které udělal u státu skrz Setuzu za třetinu výše....
To je, řekl bych důležitější téma tvojí kandidatury.

Slintavá vzteklina jistě dovymyslí senzační teorii, proč to bylo děsivě výhodné...

Slet neomylných břídilů....tak se tu třeba další rok dohadujte o zločinnosti toho truhlíka, který se včera stal politickou minulostí.

Je potřeba se v tom porádně nekrofilně poválet....jako psi v lejně na trávě....
26. 03. 2009 | 10:49

void napsal(a):

to vlk,

nevim jak by jste vy vypadal na seminari SVS :-), ale Vondru nepodcenujte, je skoro u vseho duleziteho (rozhodne co se tyce organizacnich veci, ekonomicke veci pouze castecne). Navic ma obrovskou vyhodu, protoze pulce americanu tyka. Hledal jsem na netu cim to dolozit, ale podklady k tomuhle se hladaji opravdu tezko, tak treba bude stacit tohle: http://ec.europa.eu/avservi... nebo tohle http://news.xinhuanet.com/e... Jinak neprecenujte co vcera rekl Topolanek. Btw Topolanek nic nezkazil, tyhle projevy pro divaky nic zkazit nemohou, viz. i vas prispevek o vyjednavani. proste nekdo je tady na kamery a nekdo na vyjednavani a paradoxne jeden druhemu nemuze ani moc pomoci ani moc uskodit. Jinak by staty s prostorekymi politiky (napr. berlusconi) byly uplne ztraceny :-)
26. 03. 2009 | 10:50

StandaT napsal(a):

void: copak nevidíte, že účelovým vytrháváním a zveličovaním čehokoliv se relativizuje/vyvažuje pád vlády?

Standardní mediální strategie zní: když na naší straně něco smrdí, naházejme co nejvíce pukavců do protitábora. Pokud bude u nich větší smrad, ten náš bude překryt.
26. 03. 2009 | 10:51

VOM napsal(a):

No pane Havle, zvonkajšku to vyzerá, že jste si pěkně naběhli na Klausovy vidle. Velký Jyrka se nechal vyhecovat, že jako jdeme na to, ale obávám se, že až tak opravdově to nemyslel. Nakopli jste Topolánka do koulí a děláte my nic, my muzikanti. Svrhnete vládu a nemáte žádnou vizi jaký bude krok dva, tři, čtyři kupředu levá. Místo toho necháte Klause vystrájat a věřte, že ten vystrájat bude. Vůbec bych se nedivil, kdyby se s váma v Bruseli nebavil ani vrátnej. Udělali jste zbytečný faul na žlutou kartu ve chvíli, kdy stačilo balón kopnout do autu. Opravdu vám nerozumím.
26. 03. 2009 | 10:51

Snílek napsal(a):

vlk: asi jo. Spalovač mrtvol na svém krematoriu na Hradčanech už trhá LS aby zatopil pod kotlem.
26. 03. 2009 | 10:54

Kamil napsal(a):

To Vlk
ono je problém ve výrazu mírně levicový.
Nevšiml jsem si, že by Rumcajs a spol., které jste vyjmenoval a i další měli nějaký problém s asociálnem. Oni kladou důraz na nadřazenost práva nad politikou, na pomoc potřebným!, ne povalečům, na jasná pravidla soutěže a upřednostňují soukromé vlastnictví. Charity se zúčastňují více pravicově orientovaní občané.
Co je na tom špatně?
Proto, když někdo řekne mírně levicový, tak bych tam zařadil spíše tyhle lidi a vlastně i sebe.
Hezký den.
26. 03. 2009 | 10:56

miro napsal(a):

Vážení měli jste si včera večer poslechnou Rupnika k Topolákovu projevua k situaci se svržení vlády. Nevynášejte soudy z pohledu českého dvorečka
26. 03. 2009 | 10:59

void napsal(a):

to StandaT,

jestli jsem to dobre pochopil, tak nejsme v rozporu v tom, ze se pouziva vytrzena cast textu. s cim moc nesouhlasim je, ze tady jde o standardni cesko-ceskou parlamentni saradu. tady se do nas opravdu pustil skoro cely medialni (tohle slovo zduraznuju) svet :-). Ale jak jsem jiz psal opravdovy vyznam tech slov je minimalni, srovnal bych to s honickou na Sarkozyho a jeho planem na podporu domacich vyrobcu aut - taky jenom slova
26. 03. 2009 | 11:00

MS napsal(a):

vlku,

vážně s rozštěpením modré nemám problém. Nejsem totiž modrá, ale pravá. Volila jsem modré, protože tu jiná pravá než modrá nebyla.
Leví se mohli rozmýšlet, ti co si říkají středoví voliči, tzn. voliči, kteří mají problém si vyřešením svých světonázorů – si také mohli vybrat, ale my pravičáci – ne, nemohli.

Takže mám radost, že si budu moc vybrat, která pravá je nejvíce ta moje pravá :-).

No a v neposlední řadě – při této naprosto pitomé situaci se stejně směju.
Prostě pravice a je jedno zda ta modrá nebo Klausova dává lekci Paroubkovi a celé ČSSD – prostě hra s ohněm je hrou s ohněm a nebo kdo jámu jinému kopá, sám do ní padá? :-)

I když Vy mne můžete kontrovat, kdo se směje naposled, ten se směje nejlíp. Takže nesmím to moc přehánět, abyste nakonec na koni nebyl Vy :-).
26. 03. 2009 | 11:01

bigjirka napsal(a):

MS - nevím, zda to slovo pravá je nejlepší - preferuji "ekonomický liberalismus", protože "pravice" možná trochu odkazuje na vládu velkokapitálu. A mě je bližší Vonnegutovo "pádluj svoji kánoi". Nevím, který z odštěpků ODS bude lepší..
26. 03. 2009 | 11:05

StandaT napsal(a):

void: reagoval jsem na Vaši snahu zde diskutovat s těmi kdo chtějí, aby Topolánek byl špatný.
26. 03. 2009 | 11:05

void napsal(a):

StandaT
myslim, ze zatim me to bavi :-)). mam dneska volnejsi den, cekam na novy pridel prace, tak si kratim dlouhou chvili
26. 03. 2009 | 11:08

Jeník napsal(a):

To Vlk - pane ve Vašem výčtu modrých rytířů jste zapoměl na dva superkusy a to Blu Ray a Hochmann. Pak by to mohlo být úplné. Dnes už nabývám dojmu, že budou postupně odpadávat, protože jejich milci konečně končí.

Nejhorší je na tom to, že si to vzhledem ke své zaslepenosti zlodějinm vůbec neuvědomují, co se vlastně stalo. Včera to předvedl náš slavný dvojdoktor, který se choval, jako kdyby mohl určovat dál, kdo bude bručet. Byl na něho nechutný pohled, na ty zlostně vyvalené oči a nekontrolovaný třes rukou. To samé je vidět za poslení dva dny i na strůjci veškerého mravního marasmu, který spolu se svými soukmenovci a zelenomodrým posluhovačem zaváděli a zavedli. Oni postavili na nejvyšší stupeň zneužívání své moci, které dosáhli podvodem.

Kdyby to nebyl děs a hrůza, tak by bylo až úsměvné, když si člověk uvědomí, jakým duševním potenciálem disponuje člověk, který ovládá chod státu a dnes nabyl i dojmu, že řídí Evropu. Dle jeho prvotního názoru ti zlí a bezcharakterní socani včele se zlým Paroubkem mu podrazili nohy a neumožní mu tímto udělat pro 10 milionů lidí ráj na zemi, následně se dozvíme, že mu podrazili nohy zločinci z jeho strany (kteří chtěli plnit volební program ODS), kteří musí být exkomunikováni. A najednou, když se vrátí z jednání evropského parlamentu (kde zostudí prezidenta země, která se pokouší vlastně zachránit ekonomiku světa) a nám všem přednese v televizi moudra, že za podrazem na něho je Bém, Tlustý a Václav Klaus. Ty veletoče jsou zajímavé a bylo by zajímavé, co povídá večer v postýlce Lucii Talmanové.

Nejhorší na tom je to, že si tento protagonista dění v našem státě za poslední tři roky vůbec nepřipouští, že jak vidí většina národa, za jeho koncem je jeho a pouze jeho práce a chování společně s jeho soukmenovci. Neplnění slibů při volbách, smlouva s občany, zneužívání policie a tajných služeb pro osobní cíle, korupce, podplácení, vydírání, devastace policie, vysílání stále většího počtu vojáku na okupaci cizích států, prosazovaní (proti vůli 70% národa) okupace našeho státu cizími vojsky, okradení většiny národa ve prospěch svých podporovatelů, zamezení přístupu ke zdravotní péči, sestavení a prosazení zákonů, které prohloubí dopady celosvětové krize.

Zdraví Kamila - už přejdete na víru pravou?
26. 03. 2009 | 11:08

void napsal(a):

Jinak co se tyce padu vlady, vsimli jste si, ze se (myslim, ze poprve) dostalo i do novin kdo je vlastne dulezity - Topolanek nejprve vyjednaval s Cibulkou a Soukupem, coz jsou podnikatele a ne poslanci. Takze snad se jiz konecne blizime standardni demokracii v tom, ze bude jasne jake ekonomicke zajmy za kym stoji. my doposud pouze vime, ze tam jsou, jenom jsou tak nejak ve tme. proto topolankovo vyjadreni, ze za padem vlady stoji Bem, Klaus a Tlusty chapat tak, ze za tim je Janousek, Cibulka a Klaus (tady porad nevim kdo taha za spagatky), Soukup a potom takova hodne rozmazana skupina za socanama. myslim, ze demaskovanimm tehle skupin (na zapade je o kazdem dulezitejsim politikovi jasny kdo ho pase) bude politika mnohem citelnejsi. nevite nekdo neco o navrhu zakona o lobingu? jak je daleko, jestli ma sanci atd...
26. 03. 2009 | 11:17

patriot napsal(a):

Vláda padla, vláda padla,
kdopak nám ji postaví?
Klaus nechce Topolánka,
protože to neumí.

Zavoláme Putinovi,
ten má dobré nápady,
dostane to Jirka s Vojtou
a bude to hotový.

P.S.
Pane Havle, takhle nějak si to představujete?
26. 03. 2009 | 11:20

Jochim napsal(a):

S těmi přívlastky to bude složitjší, já je pro jistotu vynechávám, je to pak přehlednější např. mírně ..., sociálně..., bezzudně... atd.
Jinak je rozdíl mezi kritikou politika, kritikou strany, kritikou programu a kritikou celé reperezantace.
Naopak je také rozdíl mezi fanatickým tlampačovytým ohlašováním jakéhokoliv výroku příznivce danné politické barvy a uznáváním hodnot toho či onoho programu, potažmo filosofie a respektovatováním demokratického proces.
V sektách většinou panuje totalita a nemá žádný program, jsou pro průměrně inteligentního člověka snadno identifikovatelné, ale myslím si, že sektářský nebezpečný může být i taková ta falešná intelektuální nadvěcnost, to naznačování, že může existovat shoda na politických záležitostech v nepolitickém ringu, neboť ten je spocený, krvavý a ovlivněný byznysem. Ti svatoušci, kteří chtěji mít veliký vliv na politiku, ale nožku si nesmočit. Kdyby tihle (někteří s vysokou autoritou) stále nepodléhali svému vakuu a jednou se třeba rozhodli, tak by mohli třeba zajímavě zamíchat kartami. Každý má svoji orientaci a alibistické je ji označovat jako mírnou, jemnou, případně stopovou.
26. 03. 2009 | 11:21

max napsal(a):

Dovolím si ještě jednu poslední poznámku.
Dle mého názoru Paroubkova pozice paradoxně oslabila. Měl jsem možnost mluvit s cca 10-ti lidmi z ČSSD, z toho 6-ti funkcionáři a 2 předsedy okresních výborů. Ani jeden z nich (!) svržení vlády neschvaluje. Bylo jim totiž řečeno,že se jedná o pokus se zajištěnými 99-100 hlasy,čímž se Topolánkova pozice dále oslabí (počet hlasů proti vládě MT by opět stoupl). S pádem vlády se jaksi nepočítalo,proto není k dispozici žádný další scénář a špičky ČSSD mluví každý jinak (Paroubek - volby klidně až na jaře 2010 - což je nesmysl, Zaorálek+Sobotka - říjen 2009, ČSSD se nikam nehrne). Kdyby se nyní volil předseda ČSSD,zřejmě by JP přes 70% hlasů nezískal.

Zajímavé bude zjištění voličských preferencí po tomto průšvihu (myslím,že ČSSD oslabí) a především konání V.Klause.
Pokud prezident nepověří MT nebo nebude do konce předsednictví vládnout současná vláda, tak bude mít ČR ještě daleko větší ostudu a negativní pozornost se přesune z Paroubka na Klause. Tak nebo tak, Topolánek jako "oběť" (i když udělal spoustu chyb, Bursíka nevyjímaje) posílí.
Klaus si teď může vybrat koho potopí, důležité je, aby tak nečinil dle osobních sympatií,resp. antipatií.
Stále však nechápu,proč se ODS s ČSSD nedohodla předem na předčasných volbách na podzim 2009 a vláda mohla do té doby vládnout dál a ukončit poměrně úspěšné (byť s výhradami) předsednictví EU a ČR nemusela být házena do jednoho pytle s jinými problémovými státy. Zřejmě tomu zabránila ona totální nekomunikace mezi těmito stranami, která se teď dále prouhloubí (pokud to vůbec ještě jde). Pro politology jsou to žně, pro běžné občany a firmy v ČR průser...
26. 03. 2009 | 11:21

orinoko napsal(a):

Pozor ! Právě přicházím z Pražského hradu.

Jednání vybraných nestraníků za účasti prezidenta už velmi pokročila.

Ví se , kdo bude pověřen sestavením nové vlády, kdo bude pověřen zvláštními úkoly, a jistá už jsou i jména na některé posty. Vláda má i označení , persolnální složení jde napříč politickým spektrem a zastoupeno bude více žen . Už má svého mluvčího , který bude zároveň pověřen i bezproblémovou komunikací uvnitř úřadu. Zcela překvapivě bude obsazen post ministra zahraničních věcí.
26. 03. 2009 | 11:22

Michal Macek napsal(a):

pocestny:

valeni se ve vykalech je koprofilni ne nekrofilni - nekrofilie je sex s mrtvolami.vite jaky je to pocit mit sex s mrtvolou?asi jako kdyz oliznete slehacku ze svicky na narozeninovem dortu :)
26. 03. 2009 | 11:23

void napsal(a):

orinoko

tak nam neco prozrad :-)), nemuzu se dockat az se dozvim ci kone se tam dostali :-)
26. 03. 2009 | 11:26

vlk napsal(a):

Vandrák otevřel další krabicové.. A mocně si říhnul..
26. 03. 2009 | 11:28

hawk napsal(a):

to patriot

velmi pravdivý a dobrý příspěvek :-)
26. 03. 2009 | 11:33

MA-FU napsal(a):

Orinoko
teď teprve příjdou na řadu ty Augiášovi chlívy
Já nevím -já tuším
Největším z prognostiků je p.Matoušek i on se vátil z hradu ale již před rokem a celkem přesně to trefil
26. 03. 2009 | 11:39

JC napsal(a):

Michal Macek,
Tedy nechci se vás dotknout, cizí slova vám asi nejsou cizí, ale to přirovnání...to vypadá na vlasní zkušenost..brrr :-))
26. 03. 2009 | 11:41

vlk napsal(a):

Kamil
ano pravice je ušlechtilost sama. To už jsem slyšel. A Jidáš byl největší sociál. Těch 30 stříbrných chtěl jistě věnovat na charitu..
No Rumcajs vám za zařazení do leva jistě poděkuje osobně..

MS
jste ráda že si můžete vybrat? Mezi Langerem a Tlustým? To je totiž personifikace Strakovka vers. Hrad. Máte věru záviděníhodný žaludek, že se ještě dokážete smát. zejména když pravice dává tu lekci co dává. Je ta lekce o tom, že Topol dvakrát zajistil Klausovi Hrad? A o tom, co za to dostal jako poděkování? To je věru veselá lekce...
O důvod víc proč jsem rád, že mám úplně jiný názor na svět než vy.

Jeník
přesně napsáno. Až na Blue J. - toho jsem uvedl. Jako mouchu. Na Ivana jsem zapomněl.
Ivane omluva hluboká. Jsi pravičák!

max
vidím to stejně. Ale jako pravičák máte špatné kámoše ne? ,-)))

void
´á jejn nepodceňuji. dělal v US velvyslance měl nálepku Havlova člověka. Má spoustu kontaktů. Ale u současných expertních jednání prostě není. nemá tam co dělat.
26. 03. 2009 | 11:42

orinoko napsal(a):

Tak první výstupy.

Sestavením vlády i jejím konečným složením bude pověřen VLK.

Mluvčím vlády bude STEJSKAL. Jak už bylo řečeno , složení půjde napříč politickým spektrem , bude tedy někdy nutné vnitřní komunikaci i moderovat.
Všemi zainteresovanými byl už nyní přijat takzvaný komunikační úzus. Povinně si všichni budou tykat. Ve chvíli , kdy se ozve, to nemyslíš , vole, vážně, musí převzít komunikaci Stejskal.

Vláda ponese označení Aktuální bratrstvo pro přípravu čelného úderu na nekrytý pravý bok světové krize.

V tomto ohledu byl pověřen zcela zvláštním úkolem po dohodě s Vlkem Přírodovědec, aby vypracoval příslušný algoritmus téhož záměru specificky pro českou kotlinu.
Skupina pod vedením přírodovědce už začala pracovat. Jako motto svého úsilí zvolila: Selže-li ti NERV, naslouchej přírodě.

Velkým problémem pro předsedu Vlka byl souhlas s tím, aby post ministra zahraničních věcí byl svěřen CIKRTOVI.
Ale šetřit se musí, a s výhradami a sebezapřením nakonec s tímto prezidentovým návrhem Vlk souhlasil. - Zdůvodnění později.
26. 03. 2009 | 11:49

Jan Vaculík napsal(a):

Pane Havle,
dnes jsem slyšel ve zprávách, že jste zvýšili sazbu a chcete nabídnout teď už 55 tis. na nové auto za jeden voličský hlas; samozřejmě, že ze státního rozpočtu. Máte stále představu, že žijeme v blahobytu.

Přitom kdybyste skutečně chtěli vládnout, tak teď můžete; pokud byste se ovšem spolehli, že úspěšná spolupráce s tlustýma zubovýma šviplema bude pokračovat.

Tomu opravdu nerozumím.
26. 03. 2009 | 11:50

JC napsal(a):

vlku,
Já jsem si také po plyšáku myslel, že jsem srdcem sociální demokrat.
Špidla,Gross a zejména Paroubek mě dostatečně vyléčili.
Takže si mě můžeč dát do seznamu.
26. 03. 2009 | 11:51

Kamil napsal(a):

To vlk
od lidí si neodsedám proto, že mají jiný názor. Ušlechtilost není znakem světonázoru.
O Jidášovi jsem četl, že byl nejoblíbenější Kristův apoštol a velmi trpěl, že musí splnit proroctví. Zde je vidět, jak je všechno relativní.
S tím mírně levým jsem to vysvětlil, spíš mi to nesedí u Vás.
Jeníku taky zdravím, mám čerstvě vytažené klobásy z udírny, tak mám pohodu ( až na tu váhu ).
Hezký den.
26. 03. 2009 | 11:52

JC napsal(a):

Jan Vaculík,
Dne bylo oznámeno, že slovenská vláda již vyčerpala všechny peníze určené na šrotovné a lid si žádá další. O kolik se za ty dva měsíce snížila nezaměstnanost a o kolik poskočilo HDP vzhůru se zpráva nezmiňuje. :-))
26. 03. 2009 | 11:54

max napsal(a):

to vlk:
naštěstí mám tu výhodu,že si nemusím vybírat kamarády dle politické příslušnosti a navzájem se posloucháme :-)).
26. 03. 2009 | 11:58

Michal Macek napsal(a):

JC:

ale predstavil ste si to ne? :)
26. 03. 2009 | 12:01

Mastodont napsal(a):

Pan Jiří Havel je inteligentni, vzdelany a zkuseny clovek. Nicmene velmi casto pouziva argumenty, ktere lze najit v tomto seznamu: http://en.wikipedia.org/wik... A tento typ argumentu bohuzel pouziva vedome.

http://ekonomika.idnes.cz/o...
26. 03. 2009 | 12:04

orinoko napsal(a):

Dále: Do vládního týmu byl vybrán také PEPA ŘEPA. Kromě vedení svého rezortu byl pověřen také každodenním měřením stupně eurohujerství každého člena vlády.

Rezort spravedlnosti povede LEX. Už padly i první legislativní navrhy. Burzovní casino definitivně skončí a bude nahrazeno přísně dozorovanými Kohoutími zápasy.

Vzhledem k nutnosti šetřit povede Zamini Cikrt. Bude neustále na cestách. Bude vázán přísným Bobříkem mlčení , ale zato bude ve světě hojně propagovat žehličku české výroby. První cesta na dělové kouli zvané Baron Prášil povede do Bílého domu.
26. 03. 2009 | 12:05

void napsal(a):

to vlk
temhle mladejm novejm amikum Havel uz moc nerika. jinak bych nechal Vondru stranou, vy tam nejste, ja tam bohuzel taky nejsem a dohadovat se tady na kterem jednani jeste sedel a kde uz ne, a co se upeklo doma jiz davno, asi neni to prave orechove :-)
26. 03. 2009 | 12:06

Fr.Zákostelský napsal(a):

Mam kamarada vašeho jmena,je to obyčejný středoškolak ale proti vam docente uplný genius.
26. 03. 2009 | 12:09

stejskal napsal(a):

Dobrý den,

smazal jsem jeden urážlivý a vulgární příspěvek, který byl v rozporu se záměrem těchto stránek poskytovat prostor pro slušnou a korektní diskusi.

Libor Stejskal, editor blogů
26. 03. 2009 | 12:18

jarpor napsal(a):

Byl jsem zmíněn, tak si dovolím reagovat.

Vlku, napsal jste :
„Pro mne je politik můj zaměstnanec. Nci víc. Z toho vyplývá, žže mám právo jeho kontroly a právo jeho kritiky když se mi jeho výkon nelíbí. Toto právo užívám. Zejména u politiků, které jsem volil a kteří jsou anvíc u moci.“

Jako myšlenku - podepisuji.
Jenže, prosím, vezměte na vědomí, že nejste sám, kdo toho politika volil. Volili ho i jiní, a vznikne skupina. V té skupině může mít na jednotlivosti každý svůj názor, ale něco je spojující – proto přeci toho politika, který má „program“ volili.

Máte právo uzurpovat si to, že jen VÁM, Vašim požadavkům má sloužit ? Ti ostatní jsou co ? Odpovím za Vás, s Vašim dovolením. To jsou Vámi dále zmínění „pravověrní“. Mají jiný názor, proč se jimi zabývat, což ?

Hezká a pravdivá slova které jste napsal, se nekryjí s Vašimi činy, které konáte prostřednictvím replik.
Chcete důkazy toho, že Vaše slova jsou v rozporu s činy ? Jmenujte jednu věc, kterou ten Vámi volený politik učinil způsobem pro Vás přijatelným. Že víte, proč jste jej vlastně volil. Že to nebyla jen Vaše osobní vypočítavost shrnuta do : „Budeš mi sloužit. Jen mě, ti ostatní jsou mi šumafuk.“

Odlišný názor řešíte rychle. Jsem tu JÁ, ten druhý je pravověrný, …. ( další nálepky si laskavě doplňte ). V mém případě jste včera skončil na „čističi Pyrrhovy osobní toalety“.

A k Vašemu : „…že demkracie je o svobodných občanech a ne o příslušnících sekt.“ jen malý dovětek. Demokracie je i o příslušnících sekt. Demokracie je o všech, kdo jsou si vědomí svých práv ale i svých povinností ať jsou příslušníci čehokoliv, co nejde proti principům demokracie.

Jste moudrý muž. Lze obdivoat šíři Vašeho záběru, šíře kdy jedna skupina, shodou okolností ta co jste volil, dělá vše špatně. Jako zhrzená milenka...

Ale co Vám má co říkat čistič toalety! Nic. A hlavně neporovnávat slova a činy.
I to patří v Vaší moudrosti. Bohužel.

Hezký den
26. 03. 2009 | 12:20

orinoko napsal(a):

Další výstup:
Opět překvapivé!
Americký radar v Brdech bude nahrazen členem Vlkovy vlády. Vyjde to velmi levně všechny strany a smlouvy budou dodrženy.
Příslušnou kótu v Brdech obsadí NEOPŘEMYSLOVEC. Jasným a zoceleným zrakem zahledí do šera dávných věků a prozkoumá , zda Obamův prapra etc. děd nechodil Prčice už za Husitů. Poté obrátí svůj zrak na Východ. A hned poté na záchod.

S ohledem na poměry ve vládě na odchodu byla s velkými rozpaky přijata konkrétní kvóta žen ve vládě Vlkově.
Zcela jasná už jsou jména - KOČKA ŠKLÍBA, NUBA a LUBA.
Zda však ve zbytku dosavadního týmu panují poněkud obavy , zda přítomný ženský element nebude přespříliš rozptylovat šéfa. Neb vize je celkem jasná. Jakoby by v čele vlády stál pán v nočním županu s doutníkem v ruce jedné a sklenkou whisky v druhé.
26. 03. 2009 | 12:21

Jeník napsal(a):

Kamile přeji dobrou chuť. Byly doby, kdy klobáska byla moje nejoblíbenější sladkost. Ale v poslední době, kdy slyším pokaždé při pravidelné kontrole u lékaře (DM)- já ti už nebudu stále opakovat, že když zhubneš, tak nebudeš mít problémy - musím si nechat takové chutě zajít.

Takže - nechte si chutnat.
26. 03. 2009 | 12:23

Aleš napsal(a):

Filipi ano těch 70% je demokracie, ale je to také obrázek, jaké je společenská poptávka na premiera české republiky.

A to není pěkný obrázek!!

Ale ono to není jednoduchéjednoduché, kde brát, když nikdo není.
Osobně bych si dovedl představit v této funkci jen málo českých politiků současnosti- z ČSSD snad přes jeho mládí Michala Haška,
z dnešní ODS Tošenovského a mimo politické špičky pana Pačese /ten je teď volný/.
Ten výběr je opravdu strašně omezený.
26. 03. 2009 | 12:27

orinoko napsal(a):

Na cestě na balgon mě zastihla další informace:

Nebude sice členem vlády , ale bude zahrnut do širšího týmu. RUMCAJS. Vzhledem k Cikrtovým dispozicím bude nosit svému šéfovi tašku. Bude to sice znamenat vícenáklady na stavbu druhého Barona Prášila , ale je to investice, která dozajista přinese vysokou přidanou hodnotu - častý pobyt mimo ČR.

Vytipován byl i POCESTNÝ. Ale s ohledem na to , že nikdo na světě nezná moment, ve kterém začne být Mr Hyde škrcen znenadání Dr Jekyllem , byl tento vtip uložen k ledu.

Prosakují zprávy , že po Kunertově odchodu z NERVU už i další členové začínají zkoumat zaječí bobky.
26. 03. 2009 | 12:37

orinoko napsal(a):

Neví se , koho za předsedu vlády? To , že si neumíme něco představit, neznamená, že to nejde , anebo že někdo schopný neexistuje.

Možná bychom se divili. V každém případě vlkovy dispozice v mnoha ohledech jsou respektabilní - jak by řekl V. Havel. Osobně bych rád vlka viděl hodně vysoko. Ale myslím, že politická strana strana není pro něj to pravé ořechové.

A tamto předtím , ladies and gentlemans , je pravda.
Neboť ten příběh vyprávěl Týý Taxis Topolánek.
26. 03. 2009 | 12:47

Filipi napsal(a):

Ad Mastodont:
Presne. To je to co me na Havlovi sere uplne nejvice. Prehledarstvi, slizky usmev a na prvnim miste to ze zcela vedome pouziva co nejsirsi paletu z vami prezentovaneho seznamu.
26. 03. 2009 | 12:56

Henry napsal(a):

Pro nick Dareba:
že byl členem KSČ vím. Vím také, že zdatně lektoroval marxismus-leninismus. Ale že byl autorem/spoluautorem učebnice marxismu-leninismu, tak to mi uniklo. Nicméně tím dostává Havlova politická prostituce zajímavější rozměr. Zvláštní, že se ve svém CV zapomněl zmínit a jen se dál tváří přihlouple.
26. 03. 2009 | 13:14

vlk napsal(a):

Panstvo

d ěkuji za mimořáddnou přízeň mé osobě vyjádřené počtem příspěvků na moji adresu , speciálně pod tímto blogem.
Chtěl bych ovšem upozornit, že jsem jen velmi mírně nalevo, jakkoliv mi toto postavení Kamil upírá. Takže nejsem na levo tak daleko, abych právoplatnému majiteli tohoto blogu -p. doc. Havlovi jeho blog znárodnil a už vůbec nejsem napravo, takže mu jeho vlastní blog nemohu zprivatizovat. Způsobem jakým kdysi Amíkům nějaký Želzný zprivatizoval Novu.
Prostě- mám své nepřekročitelné limity.
Jinak soudím, že orinoko je Václav Klaus a což jsemtedy ani trochu nečekal a je to Klaus v tak sympatické podobě , jak bych neočekával aniv nejbujnější fantazii. Leč se skromností sobě vlastní musím nominaci na preiera odmítnout. Už proto, že evidentně nemám volnost jmenování jednotlivých členů vlády / nemůžete ani od sympatického Klause očekávat, že překročí svůj stín, ne/. Takže například Rumcajsovi je vyhrazena jen jakási subalterní rolička, s čímž poctvě nemohu souhlasit. Loupežník je prostě formát a zaslouží mnimálně post místopředsedy vlády. Totéžv podobě přírodovědce - ten je dokonce je nějaký dočasný expert. Místo toho, co by byl jmenován, už pro svou prokázanou politickou nadstranickost premierem nebo ev. Pepa Řepa... Ze všech těchto důvodů pověření musím vrátit.
Pánové Kamil, max,void a JC mi jistě prominou, že se tady na tom blogu musím definitivně odmlčeta tudíž jim zůstat odpověď. Slibuji, že se budu snažit příležitostně dluh splatit. ,-)))
26. 03. 2009 | 13:35

MS napsal(a):

vlk

škoda, že se odmlčujete, s Vámi je větší legrace než s autorem :-).

Silný žaludek možná mám, ale hlavně jsem povahou optimista a ne pesimista.
Jako řešení každého problému vidím potřebu nadhledu a humoru, jinak bych se pouze trápila takhle si život užívám :-). (Škoda je jen hezký holky a rozlitého piva.)

P.S. je normální, že musíte být rád, že nemáte moje názory, protože kdybyste je měl, nebyl byste to Vy :-).

Politik není zaměstnanec.
Zaměstnanec vykonává činnost pro zaměstnavatele, za kterou mu příslušní odměna.
Politik spravuje věci veřejné, rozhoduje spolu s dalšími politiky (mluvím pouze o demokracii) tzn. - rozhoduje kolektivně. Politici mají politickou moc, rozhodují o věcech na které existují pluralitní názory a jsou zde pluralitní zájmy.

Možná zdánlivě to může připomínat zaměstnanecký stav, zaměstnanecký stav vůči občanům - to nikdy nebyl a zatím to vypadá, že ani nebude :-).

Japor máte naprostou pravdu.
26. 03. 2009 | 13:43

Josef F napsal(a):

Pane Havle,
znepokojuje mě s jakou samozřejmostí mluvíte o opoziční smlouvě kterou jste chtěli dojednat v roce 2006. Není ve Vašem vystupování příliš mnoho prodejnosti a schopnosti smířit se s čímkoli? Nechtělo by to trochu více zásadovosti a schopnosti zastávat nějakou jasnou pozici? Nejhorší je ten typ ekonoma, který sám sebe chápe jako argumentační stroj schopný obhájit cokoli. Člověk se nemůže prodávat na ulici. Tomu se říká padlá žena. Lidi oceňujou to čemu se říká "charakter" - to je skutečný důvod proč to Topolánek pořád ještě úplně neprojel.
26. 03. 2009 | 14:05

Rampa napsal(a):

Bez ohledu na krizi, na politické názory i na to, že předsedáme EU, je pád Topolánkovy vlády pro demokracii dobrá zpráva. Protože:
1) Vláda, která zasahovala do nezávislého chodu soudní moci,
2) vláda, jejíž ministr vnitra je napojen na organizovaný zločin, a
3) vláda, jejímiž běžnými praktikami (jakož i podstatou její existence) je vydírání a korupce,
už tu dávno nemá co pohledávat.
26. 03. 2009 | 14:08

lenox napsal(a):

Svým projevem v EP se Topolánek ve světě výrazně zviditelnil. Zajisté budou zahraniční reportéři zjišťovat, co bylo příčinou pádu jeho vlády. Mohou si vybrat ze široké škály jeho prohřešků, u nás běžných, v zahraničí neodpustitelných (počínaje neuspořádanými rodinými poměry až po krytí osob obviněných z trestných činů). Inu vláda neměla padnout už jen pro tu ostudu, že naši představitelé nemají žádné morální zábrany. Měli bychom ale znát skutečné důvody chování Mečáka, Snítilého i Pohanky. Nebo si máme myslet cosi o hnoji ?
26. 03. 2009 | 15:51

Hajný napsal(a):

to orinoko:
Nechci se vám vlamovat do vašeho státnického přemyšlování,ale zapoměl jste na paní LČP!A na její touhu řídit Min.financí a Min.sociálních věcí pod hlavičkou Ministertva lakoty a úspor.
Koukejte to napravit,nechcete-li být roztrhán smečkou našňupnutých mělnických psů.A z Mělníka do Prahy je to na dva výstřely z Aurory.A kdyby ne, platí heslo bratra Žižky:"nevadí popojedem!"
26. 03. 2009 | 15:52

Toilet Banking napsal(a):

skoda, ze to vlk bali(na par hodin, pac puzeni je to silne), protoze bez jeho "analyz" a "postrehu" je spousta socialnedemokratickych prispevku naprosto nedostatecne, dokonce bych si dovolil tvrdit velmi diletantska... jen diky vlkovi pak tyto politicke zvasty jdou o uroven vys - z velmi diletantske na diletantskou... Vlk ve svem levicovem, socialne demokratickem zapalu, ale zapomina, ze casto mluvi pro sve spolubratry prilis slozite a ze se mu to muze take brzy vymstit neb si odborarska pest muze zacit neco myslet o cypech, co su moc chytri.... Takze doporucuji Vlkovi zdravotni dovolenou na zotavenou a naplanovani formy komunikace vyssiho socialnedemokratickeho dobra... pac zacina "profesorovatet"... ikdyz Zeman to asi nikdy nebude a Klaus uz vubec ne...
26. 03. 2009 | 16:07

Toilet Banking napsal(a):

a dodatek... Vlku, forma komunikace by mela byt asi takova:

"nebojte se, my se postarame, tak se nestarejte"
"zdroje tu jsou"
"dluhy se neplati"
"za vsechno muze Klaus"
"kapitalisti jsou svine"

atd... a ted to nejlepsi - Vlku, nemusis to vubec vysvetlovat, nedejboze dokazovat... to volice CSSD a KSCM vubec nezajima...
26. 03. 2009 | 16:19

Rumcajs napsal(a):

Vlk:

Myslím si jako Kamil, že být v normální zemi, jsem označen za levičáka. Chtít to, aby sociální transfer byl maximálně efektivní a co nejméně demotivující, přece není asociální.

Nota béne, můj prastrýc byl vykopán z Německa do sudet za své levicové názory a na Moravě založil socanskou stranu. Tak docela možná visí u Havla v pracovně.
Posléze byl vykopán benešem zpět do Němec.
26. 03. 2009 | 16:20

Toilet Banking napsal(a):

a nezapomen na to nejdulezitejsi a sice -"kazdy podnikatel krade" a "vsechno bude zadarmo jako dosud"....
26. 03. 2009 | 16:20

Rumcajs napsal(a):

Orinoko:

Nejsi Ty hochu důchodce z Poruby, co ho ráno vyhazujou ze Slovanu ?
26. 03. 2009 | 16:48

jarpor napsal(a):

MS

Naprostá pravda neexistuje ... :-)
Díky.

Hezké odpoledne
26. 03. 2009 | 17:02

Líný černý pes napsal(a):

to Hajný 15:52 :

Hele, on si to nové ministerstvo, nahrazující 7 stávajíchch, ještě někdo (kromě mne) pamatuje. Takže myšlenka nebyla napsána nadarmo.

Ono je to sice do Prahy proti proudu, ale to se zvládne.

Protože podle toho, co je na internetu, se nikdo nechce chopit tvorby nové vlády, navrhuji, aby tento úkol byl svěřen psu (tedy mně). Jsem zástupcem nějvětší části občanů - nestraníků, schopní lidé by se taky našli, tak do toho. Haló, pane presidente - sem s tou funkcí.
26. 03. 2009 | 18:31

ALT napsal(a):

pro autor,
moc hezký nadpis,
co se kouření týká - doufám, že šlo o množství menší než malé

jo, a recaptcha po mě chce centle ale velký :-)
26. 03. 2009 | 18:53

MS napsal(a):

japor

dobře, oprava - souhlasím s Vaší výkladem - kdo je politik.
26. 03. 2009 | 19:21

Hajný napsal(a):

to orinoko a LČP:
Vemte nabídku paní LČP.Nebojte,s tou lakotou to nebude tak horké.
Když ji její psi dokázali ukrást nedělní kančí pečínku ze stolu,tak my staří ostřílení kozáci si také voĺačo potiahnem!
26. 03. 2009 | 20:13

Jan napsal(a):

K té poslední větě jste zapomněl dodat: "Ať žije Stalin!"
26. 03. 2009 | 22:21

BrnoEnfield napsal(a):

Socani někdy chtěli důchodovou reformu??To teda čumím,páč sám Jyrka tvrdí,že není potřeba žádná reforma a že stejně všechny reformy zruší,až se dostane k moci.
26. 03. 2009 | 23:02

StandaT napsal(a):

LČP: Klaus prohlásil, že premiérství dá tomu, kdo mu přinese 101 podpisů. Já Vám jeden dám, Hajný druhý. A když obejdete dvě, tři hospody, ráno to můžete přinést Klausovi na podatelnu.
26. 03. 2009 | 23:04

IO napsal(a):

Dámy a pánové, pád vlády pana Topolánka má patrně mnohem dalekosáhlejší příčiny a bylo o něm rozhodnuto jinde a mnohem výš než v českém Parlamentu. Neutápějte se tedy proto prosím ve zbytečných úvahách a vzájemných obviňováních, kdo z nás to vlastně způsobil. Je to totiž směšné a marné. Ale když si dáte dohromady některé názory mých ctěných předdiskutujících tohoto blogu, alespoň polovinu skutečné pravdy tam najdete. Pan Topolánek totiž skutečně jako předseda vlády předsednické země Evropské unie otevřeně a ostře zkritizoval kroky vlády USA (lití gigantických, těžko představitelných částek do americké ekonomiky) a tím se postavil do cesty zájmům FEDu! Zbytek si můžete nastudovat tady: http://www.zvedavec.org/kom...
27. 03. 2009 | 13:38

IO napsal(a):

Byl proto ukázkově, hlučně a s mezinárodní ostudou a pohoršením, exemplárně zaříznut. Tak jako svého času například J. F. Kennedy nebo manželé Ceausescovi. A to bez ohledu na to, že to naruší triumfální dojem z první cesty samotného nově zvoleného prezidenta USA, tak řečeného "nejmocnějšího muže světa" do Evropy. Protože jsou tady Jiní, mnohem mocnější než on. Pokud jde o to, kdo to viditelně provedl, jeden dobrý politický komentátor to přece řekl velmi jasně: byl to pan Bursík, takto místopředseda vlády, který svoji vlastní vládu ukázkově podřízl, sám pouhý představitel té nejmenší parlamentní pidistrany. Udělal to tím, že ze své strany vyhnal dva z pouhých šesti parlamentních poslanců své strany. Proč tento logicky zcela nepochopitelný krok udělal, je otázka: buď mu to ten, kdo ho odkudsi řídí, přikázal, nebo si od tohoto kroku sliboval ještě větší budoucí prospěch pro sebe (nikoli už pro stranu, jejímž je dosud předsedou). A pokud jste si prostudovali můj výše uvedený odkaz, pak je vám asi zřejmé, že pád vlády předsednické země Evropské unie uprostřed jejího předsednictví se koneckonců výborně hodí do onoho utajovaného pochmurného scénáře "velké krve", katastrofy takových rozměrů, že odůvodní i pád a likvidaci amerického dolaru.
27. 03. 2009 | 16:50

IO napsal(a):

Hlučný krach vlády pana Topolánka se širokou ozvěnou v Evropě a ve světě byl tedy v kontextu s tím, co jsem uvedl výše, jasnou výstrahou jim a všem podobným pupíkům, že si sice mohou dovolit leccos, co bychom jim my, občané voliči, nedovolili, kdybychom do toho měli co mluvit, což nemáme, ale nesmějí zkřížit plány těch, kdo jsou skutečnými, opravdovými pány této planety a pro které je sám prezident USA mnohdy jen o málo víc než rohožka na utírání bot.
28. 03. 2009 | 10:34

Digi napsal(a):

Ad Dareba a Henry:

Díky http://www.cssdprotivam.cz lze ověřit, oč jde ohledně údajného opěvování Stalinových ekonomických teorií a strategií, a členství p. Havla v KSČ.
Jednalo se o skripta VŠE týkající se historie ekonomických teorií, na jejichž zpracování se p. Havel podílel - měl se snad zmínky o stalinské ekonomice vynechat nebo jen napsat, že to bylo všecko úplně blbě a nezmínit se o tom, co bylo podstatou Stalinových teorií? Věcný, kritický popis snad ještě není apologetika. A propos, v téže době na VŠE působili rovněž nynější představireké Liberálního institutu p. Ševčík (v té době člen KSČ), spoluautor zmíněných skript, a p. Schwarz. To jen pro pořádek
29. 03. 2009 | 01:42

siviez napsal(a):

Pane Havel.Jste obyčejnej demagog.Nic jiného.
04. 04. 2009 | 11:35

senia napsal(a):

Jsem rád že Topolánek už tomuto národu nevládne. Kde jsou ty časy kdy tu za ODS "kopal" Klaus.
Zatím co ten první opakuje jen fráze a vlastní názory tají...nebo nejspíš ani neexistují, ten druhý je uměl a umí vyslovit s naprostou přesvědčivostí. Zdali jsou vždy konstruktivní teď neřeším, jde o to, že se tomu v prvním i druhém plánu dá věřit. To se o Topolánkovi rozhodně říci nedá ... Možná by stálo za to se občas pozorněji zaměřit na to, co ten či onen politik říká, jak to říká a jeli to skutečně jeho názor, nebo jen úryvek z vnitrostranického oběžníku. Popularitu a chuť jít k volbám extrémně ovlivňují lídři té které strany. Proto je Topolánek pro ODS největší slabinou. Každá rozumná strana by už dávno volila přerod. Takhle si obyčejný občan musí myslet že těm co se tak houževnatě brání, jde opravdu JEN o koryta. Vítězství v parlamentních volbách pro ČSSD tak bude nejspíš zasloužené.
12. 04. 2009 | 12:41

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Aktuálně.cz Blog · Atapana Mnislav Zelený B Babka Michael · Balabán Miloš · Bartošová Ela · Bavlšíková Adéla · Bečková Kateřina · Bednář Vojtěch · Bělobrádek Pavel · Beránek Jan · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Blažek Kamil · Bobek Miroslav · Boehmová Tereza · Brenna Yngvar · Bureš Radim · Bůžek Lukáš · Byčkov Semjon C Cerman Ivo Č Černoušek Štěpán · Česko Chytré · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Davis Magdalena · Dienstbier Jiří · Dlabajová Martina · Dolejš Jiří · Dostál Ondřej · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořák Jan · Dvořák Petr · Dvořáková Vladimíra F Fafejtová Klára · Fajt Jiří · Fendrych Martin · Fiala Petr · Fibigerová Markéta · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Gargulák Karel · Geislerová Ester · Girsa Václav · Glanc Tomáš · Gregorová Markéta · Groman Martin H Hála Martin · Halík Tomáš · Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hapala Jiří · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Hilšer Marek · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holmerová Iva · Honzák Radkin · Horáková Adéla · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hradilková Jana · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubinger Václav · Hülle Tomáš · Hušek Radek · Hvížďala Karel CH Charanzová Dita · Chlup Radek · Chromý Heřman · Chýla Jiří · Chytil Ondřej J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jelínková Michaela Mlíčková · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kania Ondřej · Karlický Josef · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Pavel · Klíma Vít · Klimeš David · Kňapová Kateřina · Kohoutová Růžena · Kolaja Marcel · Kolářová Marie · Kolínská Petra · Kolovratník Martin · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Koutská Petra Schwarz · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kučerová Karolína · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kupka Martin · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Maláčová Jana · Málková Ivana · Marvanová Hana · Mašát Martin · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minařík Petr · Mittner Jiří · Mrkvička Jan · Müller Zdeněk · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Návrat Petr · Navrátil Marek · Němec Václav · Niedermayer Luděk · Nouzová Pavlína · Nováčková Jana · Novák Aleš · Novotný Martin · Novotný Vít O Obluk Karel · Oláh Michal · Ouhel Tomáš · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Pavel Petr · Pavelka Zdenko · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Peksa Mikuláš · Pelda Zdeněk · Petrák Milán · Petříček Tomáš · Pfeffer Vladimír · Pfeiler Tomáš · Pilip Ivan · Pitek Daniel · Pixová Michaela · Plaček Jan · Podzimek Jan · Pohled zblízka · Polách Kamil · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rakušan Vít · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Reiner Martin · Richterová Olga · Robejšek Petr · Rydzyk Pavel · Rychlík Jan Ř Řebíková Barbora · Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schneider Ondřej · Schwarzenberg Karel · Skořepa Michal · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slimáková Margit · Sobíšek Pavel · Sokačová Linda · Soukal Josef · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Strmiska Jan · Stulík David · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Sýkora Filip · Syrovátka Jonáš Š Šebek Tomáš · Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šoltés Michal · Špalková Veronika Krátká · Špinka Filip · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štern Ivan · Štern Jan · Štrobl Daniel T Táborský Adam · Telička Pavel · Titěrová Kristýna · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomek Prokop · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Tůma Petr · Turek Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Václav Petr · Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Vavruška Dalibor · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Vhrsti · Vích Tomáš · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojtěch Adam · Vojtková Michaela Trtíková · Výborný Marek · Vyskočil František W Walek Czeslaw · Wichterle Kamil · Witassek Libor Z Zádrapa Lukáš · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zima Tomáš · Zlatuška Jiří Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy