Štrasburkovice nad mou marnivostí

19. 07. 2009 | 18:59
Přečteno 12058 krát
Musím se přiznat, že kandidatura do Evropského parlamentu mi otevřela nové, netušené obzory. Objevil jsem třeba, že jednou z hlavních vlastností pravicových bijců je obyčejná lidská závist. To bych od advokátů mamonu nečekal. Nejčastější otázkou, kterou jsem dostal od českých „pravých“ novinářů bylo, kolik tam budu brát. Čekal bych dotaz, co tam budu dělat, jaké hodnoty prosazovat, jakou Evropu chci nebo jakou mám kvalifikaci. Přišla většinou otázka, kolik ti to vynese, hajzle? Ten hajzl byl teda nevyslovený, ale já ho tam přece slyšel.

Dost mne ta otázka zaskočila. Především proto, že jsem napřed fakt nevěděl, kolik poslanci berou a na jaké další náhrady a prebendy mají nárok. Je to divné, ale nikdy jsem se v životě neptal předem na svůj plat a nikdy se o něj nehandrkoval. Možná proto jsem si na plat nikdy nestěžoval. Mimochodem jsem si také nikdy neřekl o žádnou významnou funkci. Myslím si starosvětsky, že to nosí smůlu. Buď něco umíte, a pak nabídka přijde sama. Nebo neumíte, a pak je dobře, že nabídka nepřijde, protože byste na to nestačili… Je to jen takový test. Já na něj naivně věřím.

Neřekl jsem si pochopitelně ani o to slavné evropské poslancování. Prostě mi to bylo nabídnuto jako něco, co je potřeba udělat. Přeji všem kritikům, aby alespoň někdy ve své nominaci dostali tak drtivou podporu v tajném hlasování jako jsem, nejspíš nezaslouženě, dostal já. Přeji jim pak i tu dvoucifernou podporu preferenčních hlasů. Přeji jim totiž silný mandát. Mohou kandidovat, mají v demokracii stejnou možnost jako já. Bylo by dobře, aby kandidovali. Demokracie je totiž i trochu spravedlivá.

Závist se nevyhýbá ani milionářům. Nejvíce mi tu závidí nám všem známý kanadský multimilionář Blue Jay. Závist s ním poctivě cvičí pod každým mým blogem. Ti milionáři! Závist cloumala pány mladými konzervativci (svazáky) Jánským a Rýcem natolik, že na mne založili hezkou kojzarovskou stránku Kozel zahradníkem. Škoda, že se pánové Jánský a Rýc ve škole víc neučili. Byl by je potom taky někdo povolal, by řídili záchranu krachujících bank, rozkradených v devadesátých letech pod štítem klientelistických „reforem“. Mohli mít dávno vyděláno a nemuseli by závidět ani mně, a třeba ani prezidentu Klausovi. Každopádně pánům Jánskému a Rýcovi děkuji za podporu. Negativní reklama je také reklama a ve skutečnosti pomáhá každá zmínka vašeho jména… Ty negativní se dokonce lépe pamatují. To je důvod, proč si třeba náš moudrý prezident část negativních zmínek sám plánovitě vytváří.

Je zajímavé, že závist se v mém případě zcela vyhnula levicovému spektru přispěvatelů. Snad ortodoxně levicový pan Vilém trochu dobromyslně hudroval. Závistí zjevně nejméně trpí ti, kterým se tu obecně přisuzuje. Bál bych se ovšem generalizovat, že závist je snad obecně pravicovou vlastností. Třebas paní Lena, která se opakovaně hlásí k řadě reálných konzervativních hodnot, závistí netrpí. Přitom, myslím, ví, jak je těžké poctivou samostatnou prací něco dokázat. Zobecnil bych to spíše tak, že závist bude zřejmě vlastností tlučústů celého spektra.

Je též docela zajímavé, že ani moji straničtí kolegové o podrobnostech odměňování a financování v Evropském parlamentu mnoho nevěděli. Dáváme to teď společně dohromady kvůli nezbytné administrativě. Chápu ovšem, že je těžké připustit, že by se někdo mohl o práci zajímat i kvůli práci samotné a nikoli jen kvůli prebendám. Ostatně, v Evropském parlamentu ani k miliardovým veřejným zakázkám nepřijdete…

Jo, ten Štrasburk jsem vlastně neviděl. Byl jsem tam čtyři dny, ale na město nezbyl čas. Vykašlal jsem se i na ohňostroj ke státnímu svátku s místem na starostově lodi. A parlamentní dojmy? Zdánlivý chaos má řád, nakonec tam všechno funguje. Lidé se tu v základních věcech dohodnou. Občas narazíte i na pitomce. O to víc oceníte ten zbytek.

Ale zažil jsem i šoky. Tři maďarští poslanci tu běhají v uniformách gard, které nápadně připomínají historické fašouny. V první brázdě vedle Zahradila sedí doktor Sládek. Vypadá typově jako Sládek, gestikuluje jako Sládek a mluví jako Sládek. Jmenuje se Nigel Farage a je to britský nacionalista, někdo říká fašista.

Právě Farage mne zděsil. Když řekl, že jediným světlým bodem českého předsednictví byl projev pana prezidenta Klause. Vzápětí jsem ocenil úžasný suchý humor českého premiéra Fischera, který Farageovi odpověděl, jak si jen váží ocenění českého prezidenta a jakou ctí mu bude již dnes večer tuto chválu tlumočit. Trouba Farage nepochopil drsnou ironii bytostného antifašisty Fischera a zářil samolibostí v lavici, na které má manifestačně vztyčenu malou britskou vlajku. A tu se o slovo přihlásil předseda komise Barroso. Povídá, že by se chtěl zeptat pana předsedajícího, zdali je v tomto sále povoleno užívat vlajky. Pokud to povoleno je, měl by taky jednu. A postavil před sebe vlajku Evropské unie. Vyprskli jsme smíchy a zatleskali. Farage se tvářil, že tam vůbec není, něco jako Mr. Bean, když ho přistihnou při dalším trapasu. A potom odešel. Hned nám bylo líp.

PS. Nad tím prvním příspěvkem do diskuse jsem se zasmál, ale měl jsem malé zpoždění, které ten vtip umocnilo. Dík, pane Řepo. Pokud jde o pana Farage, nechtějte na mě něco, co nemohu překonat. Je to šéf frakce, která je opravdu fašounsky hnusná a patří k bontónu s ním nemluvit, víc než je úředně nutné.
Pokud jde o pana Prducha, splnil má očekávání a podrhl má konstatování. Jen má ve vykreslení mé osoby trochu zpoždění v tom, že jedenáct let už hospodářskou politiku dělám a nepíšu o ní odborné, korektně vědecké články. Nebylo by to fér, schází mi objektivita. Pokud jde o jím vysmívaný časopis Politická ekonomie, je to nejstarší český impakt, vychází desítky let, podporuje ho a publikuje v něm třeba Václav Klaus. A prohlásil za trumpety ty, kdo ho chtěli přejmenovat. S obdobným názvem vychází ve světě více časopisů... Jinak jsem, pane Prduchu, ocenil váš názor pod blogem kolegy Hořejšího.

Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

Pepa Řepa napsal(a):

Lidská závist je mně naprosto odporná.Nechápu, jak se může někdo zajímat, kolik druhý vydělá.
To je přece věcí každáho jedince.
Je nezdvořilé, ptát se na příjmy bližního svého.
Přej a bude ti přáno.

Dovolte, pane Havle, jednu otázečku:

Kolik ti to vynese, hajzle?
19. 07. 2009 | 19:17

prduch napsal(a):

"Čekal bych dotaz, co tam budu dělat, jaké hodnoty prosazovat, jakou Evropu chci nebo jakou mám kvalifikaci"

To se Vas soudruhu docente ptat nikdo nemusi. Je vseobecne znamo, ze jste skvely
akademicky ekonom zejmena znamy propagaci
metod soudruha Stalina. A expert s vynikajicim citacnim impaktem na mistnim
blogu. Jenom stale nevim, proc takoveho znalce nikdy nikdo ve vedecke literature neocitoval. A na ty prachy pozor!!
Hlavne az se Vas guru bude dotazovat na to jeho "Kdo z vas toma??"
19. 07. 2009 | 19:23

Petr Havelka napsal(a):

Tož, ty prachy mě zajímají, poněvadž Vás platíme z daní. Koukejte tam makat!
Nějak zabavte Kožušníka, aby ho přešly televizní roupy (kupte mu kolo, prachů máte dost).
19. 07. 2009 | 19:31

vlk napsal(a):

No pane docente, vidíte to správně! Musíte na sobě ještě hodně zapracovat. Mrkněte na blog eurokolegy . Abyste viděl, jak je to in.
Modruh prduch vám už také stihnul vyjádřit svou nespokojenost! Tak s tím skutečně něco dělejte!

Nicméně - soudím, že je Vás v Bruselu a Strassburku skutečně škoda. Lidí jako Vy opravdu soc dem nemá zrovna na rozdávání.

Viz např. poznámka o paní Leně! Bingo. oravice z lidíjí podobných by byla velmi potřebná.
19. 07. 2009 | 19:35

vlk napsal(a):

Petr havelka

omyl, už europoslance z našich daní přímo neplatíme! Od letška jsou placeni přímo EU.takže náš podíl je velmi marginální.
19. 07. 2009 | 19:37

stále rebel napsal(a):

Jsem jeden z těch, kteří ho tam poslali, i když mám vážné podezření, že tam bude především obrážet bary a hospody. Je to ovšem pořád lepší než Zahradil, který nám tam bude dělat jen ostudu.
19. 07. 2009 | 19:38

prduch napsal(a):

To vlk:

Kde jste se docetl o me nespokojenosti?
Me pan docent v Bruseli sedi stejne dobre jako jeho derivaty typu Zahradil ci Falbr
(abych si nahodou nepokazil reputaci modreho zabarveni).
Apropos, uz jste se nekdy podival na "dilo" pana docenta? Doporucuju! Je k nahlednuti v plnem jasu ponejvice ve vynikajicim periodiku zvanym "Politicka ekonomie". Mate recht, ten clovek nam tu bude chybet!!!
19. 07. 2009 | 19:44

Pepa Řepa napsal(a):

Nic ve zlým, pane Havle.
Doufám, že jste se neurazil.
Zaorálkovi nebo Zahradilovi bych to nenapsal.

Jo a ten poslední odstavec, ta veselá historka z prvního zasedání, se Vám moc nepoved.

Nevím sice kdo ten pán, Váš kolega je, ale trouba, nacionalista někdo říká i fašista....řek bych, že to je silně pod Vaši úroveň.

A Barosso vytáhnul vlajku EU-no to je opravdu veselá hisorka z natáčení,já se snad budu smát i ze spaní.

Máte to zapotřebí? Uvolněte se prosím.
Je to křeč jak ze zasedání ÚV.
19. 07. 2009 | 19:49

wbgarden napsal(a):

Budu neustále opakovat, s prominutím, ale díky vašemu marxlen přesvědčení a třídnímu přístupu určitě i v budoucnu budete slyšet jistě spoustu zajímavých a především nevyslovených záležitostí. Samé iljičoviny.., veselé krizování...
http://www.ateo.cz/f/images...
19. 07. 2009 | 19:50

Tupelo napsal(a):

Pane docente, udelal jste mi radost, doufam ze se zde Vase zapisky z Bruselu budou objevovat co mozna nejcasteji. Ti 3 madarsti nacionalisti, prevleceni do kroju a jeden anglicky Sladek jsou zrejme zdrojem pobaveni, zkuste nekdy vyfotit. Jo a k te zavistive pravici, jeden by nabyl dojmu ze by si nekteri odtamtud nechali za procento dani dolu vrtat koleno ;)
19. 07. 2009 | 19:56

zajoch napsal(a):

k Vlkovi:
Vlku, s jakou radostí vás tu objevuji. Vraťte se, ztracený synu.Na OM.
zajoch
19. 07. 2009 | 19:58

Karel napsal(a):

To wbgarden :

Za velkou ..iljičovinu považuji Tebe. Vidět, že psát a surfovat na netu umíš.

Jsi navíc úžasně vtipný a poetický. Asi jako škvára vtlačena do stehna.

PS. Zkus nějaký věcný argument. I když chápu, že v Tvém případě, kde toho moc není, ani Lenin s kosou nebere.
19. 07. 2009 | 20:10

PatientO.T. napsal(a):

Ano! Tak se dělá (euro?)politika. Vysvětlováním kravin pan poslanec vytváří dojem, že reaguje na příspěvky pod svými blogy.
19. 07. 2009 | 20:11

Karel napsal(a):

Není třeba zakrývat, že český mediální MAINSTREAM vede třídní boj v české společnosti. Třídní boj naruby. Se závistí a nenávistí.

Správný SOCAN a navíc politik jezdí přece šalinou, v monterkách a bere zásadně méně než servilní pravicový mediální poskok, který věří ve svou skvělou pravicovou budoucnost (a hlavně se třepe o místo v pražské redakci, neboť v předsíní čeká velká stafáž taky úslužných adeptů české žurnalistiky).
19. 07. 2009 | 20:14

Petr Havelka napsal(a):

Tři gardoví maďaři
vypažují k oltáři
Jeden mistr Bean
mávlajkový splín
docent Havel dává report
chybí mi Bobo dekolt
19. 07. 2009 | 20:19

wbgarden napsal(a):

Budu neustále opakovat, škvára vtlačená v stehno je fakt dost blbá, ale mít něco zatvrdlého v mozku drahý Karlíku....
Veselé krizování...
http://www.ateo.cz/f/images...
19. 07. 2009 | 20:19

dříve ruda napsal(a):

Pane Havle,

nasral jste mě. Na to, s jakou pravidelností vám mlátím o hlavu to, že bývalý komanč do politiky nepatří, mohl jste mě zařadit do dobré společnosti lidí, kteří vás nemají rádi.

Ve světle vašeho vyznání ze skromnosti a pracovitosti nechápu jedno:
PROČ JSTE DO TÉ PARTAJE LEZL?

Ale možná jsem pochopil. Vy jste se neptal na výhody.
Prostě to bylo potřeba udělat.
19. 07. 2009 | 20:26

Karel napsal(a):

To wbgarden :

Obsah mé hlavy, oproti obsahu Tvoji, je luxus, intelektuále.
Podezřívám Tě, že Ty máš v hlavě tak maximálně 2 modré dráty, aby Ti nespadli uši.
19. 07. 2009 | 20:29

Noaco napsal(a):

...jediným světlým bodem českého předsednictví byl projev pana prezidenta Klause...
vždyť jo, že vy jste z toho projevu nic nepochopil a i po zkušenostech posledních dnů stále nechápete, tak ti novináři asi dobře věděli, proč se vás ptají na peníze. O ničem jiným,než kolik vám to sype, nemá potom cenu s vámi hovořit.
19. 07. 2009 | 20:33

blue jay napsal(a):

drive rudo,
Veselej komunista Jiri Havel se vzdy umel postarat o sve korytko. Se nedivim ze se chechta. Spolu s Vondruskou a Grebenickem se smichem popada za to sve paroubkovske brisko.
19. 07. 2009 | 20:35

Hloupý Honza napsal(a):

Není nad to proplouvat sladce životem bez otázek typu "co za to" ... zvlášť když si mzdu vyplácíte sám sobě, tj. jste sám sobě zaměstnavatelem. Jaký plat si tak asi můžu navrhnout ? Dle mého jsem fakt dobrý, jak v ekonomice, tak v právu, zdědil jsem nějaké to IQ, nevypadám jako papaláš, takže bych si zasloužil minimálně aspoň tolik co má nějaký Paroubek, či Topolánek ... kdo z vás to má ? Já bych na to měl, ale bohužel musím ze své kapsy platit ještě nemalé desátky státu, ať už v podobě daní přímých, či nepřímých (tady bych zařadil i druhou státní kasu nazvanou ČEZ), který s nimi dokáže fakt velmi efektivně hospodařit, stejně jako dokáží úsporně nakládat s nehoráznými odvody na rádoby sociální a zdravotní pojištění početní "manažéři" desítky zdravotních pojišťoven a jiných úřadů.

Takže ač dle logiky věci bych neměl závidět, neboť jsem se pečlivě po různých školách učil, dosáhl jsem nějaké to odbornosti a dle mého nejsem o nic větší hlupák než kdejaký chytrák ve sněmovně domácí i té evropské, nějak mi pořád ta odpovídající mzda ne a ne přijít. Možná to bude tím, že si raději (a z donucení) vyplácím pouze to minimum, které mi tento stát každý rok taxativně určuje v podobě tzv. minimální mzdy, a to proto abych nemusel zbytečně přispívat do té naší, sice společné, ale díky těm všem našim elitním ekonomům (kteří se taky zřejmě nikdy nemuseli ptát co za to) i zároveň bezedné kasičky, a na život v té naší předrahé a předražené české kotlince si čerpám peníze jiným způsobem.

Proto ač nechudý ani duchem ani materiálnem, přesto Vám pane Havle závidím tu Vaši socialistickou filosofii a v pravdě komunistický pohled na svět a žití v něm. Není nad to nestarat se co za to, ... zvláště v tržní ekonomice.

Hezký večer
19. 07. 2009 | 20:35

wbgarden napsal(a):

Budu neustále opakovat, třídní bojovník Karlík se začíná vybarvovat. A hádejte do jaké barvy... Za chvíli se jistě dostaví i vrazi vólstrýtu...
http://www.ateo.cz/f/images...
19. 07. 2009 | 20:37

Neopřemyslovec napsal(a):

Nikdy jsem si nepomyslel, že UK vyprodukuje takového tupana. Namísto ctihodných zpráv z Bruselu Havel předvádí třídní nepřátelství. Zapamatujme si! Havel začal první kolegy dehonestovat. To je neodpustitelné.Výkal s ním.
19. 07. 2009 | 20:37

jarpor napsal(a):

Tak koukám, že zvyk z našeho parlamentu - zesměšňovat konkurenční poslance, nota bene, když jej vidíte poprvé - tak by Vám celkem šlo... Opravdu - hodné docenta... a vysokoškolsky vzdělaného zástupce ČR v parlamentu evropském...

Přijměte gratulaci k rozšiřování pokleslé kultury z našich, do evropských rozměrů.

"Objevil jsem třeba, že jednou z hlavních vlastností pravicových bijců je obyčejná lidská závist."

Zatímco vy jste závist objevil u pravicových bijců, soudím, že jedním z hlavních východisek realizace politiky Vaší rodnou stranou je právě tato vlastnost - závist a snaha tuto vlastnost patřičně ve společnosti vzbuzovat a rozšiřovat.

No, že by Váš objev závisti u tupých pravicových bijců byl objev na Nobelovku ?

Co však shledávám za daleko podstatnější je to, že tato závist, jež jste objevil, je podstatně méně nenebezpečná oproti činnosti Vaší strany, jež na této zavrženíhodné vlastnosti mnoha i levicových tupanů staví politický program.
Soudím však, že tato Vaší stranou podporovaná závist Vám zůstala skryta a obávám se, že tomu ještě dlouho tak bude.

Takže tu otázku na Nobelovku si dovolím odpovědět takto :
Nikoliv, až ji objeví v tom, co dělá jeho partaj !

Hezký večer
19. 07. 2009 | 20:38

Emissary napsal(a):

Kolik se na to bude ptát?

Leč docenturu nemám rád (je směnečně závislý a nevěřím, že to říká upřímně) a vždy jsem se takto projevoval, takovou otázku bych nepoložil. Ale on si zřejmě nevšimnul, že jeho kolega, pan Eduard Kožušník, tuto otázku na blogu dostával téměř dennodenně. Toho si ovšem náš docent nikdy nevšimnul. No vida, on to řeší, až se ho to týká.

Pro: Pepa Řepa

Běh události neovlivníte. Takže taková malá závist je jen důkazem, že člověk není dokonalý. Ani já, ani Vy. Mám výhodu. Pokud jsem nějakou mněl, o čem pochybuji, pak jsem ji dávno odhodil. Jinak bych nemohl jít dopředu.
19. 07. 2009 | 20:41

Vico napsal(a):

Ti, co tak hodně závidí, jsou slušní lidé. Alespoň se tak sami označují))

Petr Havelka, dobrý

Jiří Havel : vysoký politik, který se tu zcela autenticky s námi baví, i když tu většinou koupí plata vajec.

Kdy se tu naposled objevil nějaký významnější představitel ODS, kromě cyklisty Kožušníka.

Prduch : lepší nick jste si vybrat ani nemohl. Není to ironie, myslím to smrtelně vážně.
19. 07. 2009 | 20:44

evík napsal(a):

Bych se chtěla pana Havla zeptat ,jaký je plat euro poslance a jestli tam je sním manželka nebo kamarádka....nebo jestli jí nechal samotnou v Praze napospas osudu..evík
19. 07. 2009 | 20:47

vlk napsal(a):

zajoch

jistě že přijdu! Přišel bych tak jako tak, ale takhle? Kdo by Vám odolal?
19. 07. 2009 | 21:06

PatientO.T. napsal(a):

Nigel Farage:

http://mmister.com/nigel-fa...

Já toho pána neznám, ale zdá se, že navzdory tomu, že je to fašista, baví dobře celé plénum, včetně pana Barrosa...
19. 07. 2009 | 21:13

vlk napsal(a):

PAne docente,

když čtu modruhy a jejich mo/u/dra - myslím, že byste je nejvíc potěšil blogem ve stylu- jak si užívám v Bruselu za vaše prachy!
a připojil na blog místo fotografií několik hodně mastných konzumačních lístků s razítkem : proplaceno pokladnou EP.
už vidím skvadru prduch,moucha, jarpor, emisárek, zahradník, noaco... spěnou u tlamky, jak buší do kláves...
Tihle pánové jaksi nechápou, že ten britský udata, i kterémje řeč, je jeden z britských nácků, kteří s e prvně někam probojovali. Proně je důležité, že sedí vedle jejich polosvatého, takto poručíka Troníka. Je škod a , že jstenenapsal nic opředsedovi jejich klubu z Polska! To je taky vzácný karaktér, takto židobijec. Doplníme li tuhle ctihodnost o lotyšského fandu lotyšských jednotek SS, pro kterého má poručík Troník porozumění / jak kouzelé!/, máme tu pravou pravicovost kompletní. Jen ti maďarští gardisti ještě budoumuset vstoupit. Ale snad až se zvolením Řápkové.
19. 07. 2009 | 21:15

vlaďa napsal(a):

Pane Havle,díky za zprávu z EP a těším se na další.Váš volič.
19. 07. 2009 | 21:15

Karel Mueller napsal(a):

Pane docente, víte, že Vám fandím a tak mohu jen říct, že jste se dnes postaral o můj desetiminutový záchvat smíchu.

Bylo to nedostižným konstatováním: "...Buď něco umíte, a pak nabídka přijde sama. Nebo neumíte, a pak je dobře, že nabídka nepřijde, protože byste na to nestačili… Je to jen takový test. Já na něj naivně věřím ..."

A tak mám už jen jednu radu: Honem zpátky do daného prostoru a času, honem zpátky ... až se stanete šťastně se navrátiším synem, tak Vám popřeji mnoho zdaru :-)).
19. 07. 2009 | 21:25

wbgarden napsal(a):

Budu neustále opakovat, tak to je podle vás marxlen docente fašista. Nezdá se vám, že nám tady tak trošku lžete, tedy vysvětlujete pouze své jistě pevná ideová stanoviska
a zase manipulujete. Že se aspň trošku nestydíte.
Veselé bruselování..., jo a psovitej, pár lidí tady tvrdí žes inteligentní, zkus se k tomu videu, taky vyjádřit, rád si to přečtu. Děkuji
http://reformy.shoptet.cz/e...
19. 07. 2009 | 21:29

skeptický napsal(a):

Gentleman se nikdy neptá kolik vyděláš,koho jsi volil,a věříš v Boha.

V dobách,kdy jsem ještě hromadil bohatství jsem měl standardní odpověď :
Polovinu toho co potřebuju,a dvakrát tolik,co si zasloužím.

Když jsem byl ještě hodně mlád ,a chtěl jsem jednou zkusit,jaké to je pracovat,zeptal jsem se uchazeče o posici mého zaměstnavatele - kolik platíte?

Odpověděl,že uvidí,že mi dá podle zásluhy.Tak jsem mu řekl,že nikdo za tak málo nedělá.

Tím jsem zaplaťpámbu prohlédl včas.

Je velmi rozumné se neptat před nástupem,kolik se bude platit.
Výrazně to ovlivní Vaše šance k přijetí.

To,že Vám spolubojovníci nezávidí je způsobeno spiknutím proti opravdu schopným vůdcovským typům,které by mohly dosavadní profláknuté vedení ohrozit.V Rusku a Německu je posílali do zvláštních soustřeďovacích táborů,dnes jsou rafinovanější.

Jsem rád,že se naši representanti hned zkraje dokáží orientovat a postavit na tu správnou stranu.Barosso přímo touží mít u nás kamaráda.Prej Chejnýmu sjednal nějaké pěkné mejdánky,holky obstaral v Kuvajtu nějaký zaměstnanec ambasády. V zájmu mezinárodních vztahů nelze odmítnout.I na to by měl být jeden připraven.

A s těmi Maďary je to přímo příslovečné.Jediný tradiční nepřítel.A oni nás taky nemají rádi.
Vlastně nikdo,když tak uvažuju.
Good Luck.A nikomu se neomlouvejte,že jste Čech.Radši to tajte.
19. 07. 2009 | 21:31

Zuzana napsal(a):

Karle kolik lidi jeste musi zemrit nebo stravit zivot ve vezeni abys pochopil ze komunizmus ma par nedostatku?
Mas nejaky skutecny argument?/Na mist plkani "modrych"frazi?/
19. 07. 2009 | 21:33

dříve ruda napsal(a):

Buďto umíte lézt do zadku a nabídka přijde sama. Nebo to neumíte, a pak se nedivte, když nepřijde, protože se najdou jiní, kteří to umějí.

Vlku, tohle jste měl na mysli pod Kožušníkem?
19. 07. 2009 | 21:36

Ládik napsal(a):

Pane Havle,
musíte hodně závidět.
19. 07. 2009 | 21:39

jarpor napsal(a):

Tak prej bude pěna u tlamky...
Hmm...

Co bude, to bude...
zatím je ta pěna nejen u tlamy, je jí ta tlama plná...

Zdravím, antisračkometače.
19. 07. 2009 | 21:46

fafnir napsal(a):

Pane Havle
tvrdíte o sobě,že jste ekonom.Tak proč se divíte,že mě jako vašeho zaměstnavatele,českého daňového poplatníka, zajímá kolik berete,a jakou práci za to hodláte odvádět.To by přece normálně mělo zajímat každéhom rozumného zaměstnavatele.Že to nezajímá zdejší levičáky,to chápu,levice nikdy neuměla hospodařit,jen žít nad poměry.Nebo že byste se nepovažoval za zaměstnance daňových poplatníků,z jejichž peněz jste živ,ale lenního pána?
19. 07. 2009 | 21:52

dříve ruda napsal(a):

Je to bordel. Spravedlnost nikde. Vy jste za vodou, já vybírám popelnice. Když najdu kus starýho salámu, mám svátek.
Vy jste chytrej, já propadl už ve třetí třídě a celej život mi ubližujou a ještě se mi smějou. Je těžký bejt blbej, máte kliku že to neznáte!
A navíc, a to mi vadí nejvíc, jste i fešák a já jsem vošklivej a tlustej. A smrdím.

No uznejte, jak vám nemám závidět?
19. 07. 2009 | 21:57

dexx napsal(a):

Zuzano, kolik milionů lidí bude muset zemřít (a schválně si zjistěte, která velmoc po skončení II světové války až do dnes zabíjí miliony lidí)anebo uprchnout ze země anebo strávit život ve vězení, abyste pochopila, že TOTALITA OBECNĚ a ne jen komunismus, má pár nedostatků? ... A ta totalita se mnohde, i v Německu, dostala k moci demokratickou cestou... Tu totalitu si vůbec nemusíte uvědomovat, protože v tisku a TV Fox se nemluví o tom, kdo zemi skutečně řídí a napadení cizích zemí pod falešnou záminkou i bez záminky se vždy nějak zdůvodní (ať jde o německý vysílač v Hlívicích nebo třeba Saddámovy ZHN) a nad statisíci a miliony obětí se slzy neroní, když jde o "dobrou" věc.... dříve i dnes... Chápete?
19. 07. 2009 | 22:01

skeptický napsal(a):

D.R.
To jsou ty salámy.A navíc nezdravé.A chlap má smrdět.
A já mám svátek jen jednou do roka.
19. 07. 2009 | 22:04

dříve ruda napsal(a):

skeptický:

musíte líp hledat :o)
19. 07. 2009 | 22:14

Kingkong napsal(a):

Ježiš, to je dobrý... :))

Prej rytíř zdejších diskusí, děkuju za květiny a tak... :))

A zatim se tu vyjadřuje jako Rath, než ho kluci z partaje pleskli novinama přes čumák... Takovouhle pointu může napsat snad jen sám život... :)

No, někdo tu má filtr na brejlích... ;)
19. 07. 2009 | 22:19

skeptický napsal(a):

D.R.
Vidím,že i nos máte tlustej.Velký nos velkého ducha značí.Prominentní muži mají prominentní nosy.A ženské to vědí.

Blbej je celkem běžné,jedno jestli máte třídy tři,nebo osumnáct.

Důležité je být primitiv.Ti jsou prý nejlepší,alespoň ženské to tvrdí.

Kam se hrabe nějaký docent s nosánkem.
A lezete za obživou jen do popelnice.Mohlo to být horší.
19. 07. 2009 | 22:20

JC napsal(a):

Ježíš docente vy to máte vymakaný..a jak vy za 3 dny máte ten EU parlament "přečtenej"..to fakt zírám. Jak už víte kdo vedle koho sedí, kdo je fašoun a tak.No a to s tou vlaječkou...no jse se málem po-ral smíchy fakt.
Ještě, že vás tam máme.
19. 07. 2009 | 22:27

Rumcajs napsal(a):

Já nebudu opakovat Jarpora a tak jen dodám pane docente, že naprosto správně uvádíte to, že každý může kadidovat, či každý to může skusit sám.

Ale to platí i pro továrníky,podnikatele, živnostníky atd. Přestaňte tedy svým voličům nabízet náš majetek a poraďte jim, aby se také skusili stát úspěšnými či bohatými občany svou vlastní pílí a né parazitováním na ostatních skrze FU.

Uvidíme, jestli Vás pak ještě někdy potká nabídka jít do Bruselu.
19. 07. 2009 | 22:36

Emissary napsal(a):

fafnir: špatná argumentace

skeptický:

good luck. Nic neříct a přesto exelovat. Hmm, to chce každý socialista, i náš „moderní doc. Havel“, jež z popela Paroubka povstal.

„Tell my mother I died for my country, I did for what I thought was best“.
19. 07. 2009 | 22:40

RA napsal(a):

závist , asi takto, málo lidí bude závidět těm, kteří se sami vypracovali , což ovšem není váš případ. Vy jen zneužíváte hlouposti lidí , a bohužel vás musíme platit z našich daní, i když bych vám nejraději nedal ani korunu. Co budete prosazovat je mi naprosto jasné, "myšlenky" z minulého století a minulého režimu. Takže, ať se daří všem pracovitým lidem a komunismus v podání ČSSD ať zhyne na skrčeninu.
19. 07. 2009 | 22:50

dříve ruda napsal(a):

Skeptický:

vléváte mi do žil naději. Primitiv, na to jsem kadet!
Nos tlustej, ale ty malý vočička :o)

Z popela Paroubka? něco jsem prošvihnul?
19. 07. 2009 | 22:50

Lukáš Bušina napsal(a):

Skvělý blog. Díky
19. 07. 2009 | 23:04

LEVAK napsal(a):

Ad PatientO.T.:
Vážený pane,již delší dobu se tady potkáváme a zjišťuji,že už jste schopný zde vypisovat jen urážky a dehonestovat autora.Zřejmě už je z Vás modrý bolševik a uvažujete podle hesla "Kdo nejde s námi jde proti nám!"
19. 07. 2009 | 23:04

CortexN napsal(a):

Pane docente, díky za Váš článek. Když jsem četl tu pasáž, jak jste se nikdy dopředu neptal na Váš plat, jako byste mi promluvil z duše. :-)

Jinak se těším na Vaše další články z EP, nejen "veselé historky z natáčení" (i když, i ty jsou potřeba, aby si v tomto případě co nejvíce lidí uvědomilo, s jakými elementy se paktuje ODS), ale především informace o Vaší skutečné činnosti v EP. Nedávné volby do EP, podle mého názoru, zcela obnažily NEZÁJEM občanů (nejen příznivců ČSSD) o dění v EP a vlastně o EU jako celek. EP se tak stává vzdálenou, téměř imaginární, jednotkou. A všechny ty různé směrnice? Ty prochází téměř zcela bez zájmu a tím bez veřejné kontroly, jakkoliv ovlivňují něco kolem 2/3 naší legislativy! Vy máte dar tyto věci zpopularizovat, proto věřím, že se Vám podaří tento trend zvrátit.
19. 07. 2009 | 23:04

Emissary napsal(a):

Pan Stejskal rád opraví moje chyby :)
19. 07. 2009 | 23:05

LEVAK napsal(a):

Ad fafnir:na dnešní recesi a krizi je názorně vidět jak umí pravice hospodářit.Pokud ovšem se zlodějně neříká hospodaření!
19. 07. 2009 | 23:08

aram napsal(a):

Pane Havle je zajímavé, že jste s Přírodovědcem došli úplně ke stejným závěrům co se týká četnosti závistivých reakcí vpravo či vlevo, ač jste čerpali z rozdílných zkušeností. Něco na tom bude.Reakce na to jsou rovněž obdobné.
Díky za zprávy z Brusele a nezapomeňte pokračovat, jste tam totiž i můj poslanec.

Ostatní - dle mých profesních zkušeností je skutečně velmi neslušné ptát se kolik kdo vydělává. Existují firmy (v Česku), kde se to považuje za porušení etiky.

Zuzano doporučuji si přečíst "Proč nejsem antikomunistou" od Václava Bělohradského v sobotním Právu. Najdete tam ohledně totality velmi zajímavé informace.
19. 07. 2009 | 23:11

StandaT napsal(a):

Neptají se Vás na práci? A není to tím, že jste ve straně, kde se práce pro zemi (narozdíl od práce pro Stranu a sebe) tak nějak ani neočekává?

V minulých blozích jsem neměl pocit, jste Vy sám ctěnému publiku představil práci, na kterou má smysl se ptát. Jste-li výjimka, nejprve o své vyjímečnosti přesvědčte a teprve pak očekávejte, že s k Vám jako v výjimce budeme chovat.

P.S. dost intenzivně jsem scháněl zedníka více než 3 týdny. V sobotu přišel dohodnout práci. Nedohodli jsme se - pomlouval konkurenci. Takže jsem znova v bodě nula. Můžete hádat, proč jsem tak postupoval. Za A), za B), za C). Napovím: za D) je správně - už mám zkušenosti s těmi, kdo musí pomlouvat konkurenci, aby jim někdo uvěřil, že jsou dobří. Už nehodlám riskovat, ty zkušenosti jsou dost drahé a trpké. A tyhle zkušenosti promítám i do politiky, přestože jsem si vědom, že tam normální pravidla neplatí. Dělám si černý puntík.
19. 07. 2009 | 23:24

vont napsal(a):

Havel
zkuste napsat něco rozumnějšího než takovouto závistivou ptákovinu. A máte vůbec vlaječku? Jó, milý pane-soudruhu, bez vlaječky nejste nic, to by vás nechtěli ani do Strany mírného pokroku v mezích zákona.
Ale ve skutečnosti je váš článek stejně hloupý jako texty od PP, stejný návod, stejná muzika, stejný primitivismus.
19. 07. 2009 | 23:27

vont napsal(a):

LEVAK
mírněte se, překračujete míru slušnosti a dobrého vkusu. Otevřete si okno, bude se vám lépe dýchat.
19. 07. 2009 | 23:30

slayer napsal(a):

Havel:

"Objevil jsem třeba, že jednou z hlavních vlastností pravicových bijců je obyčejná lidská závist. To bych od advokátů mamonu nečekal."

Takze "pravicovi bijci" jsou advokati mamonu (vase interpretace), a levicaci jsou advokati chudych (pravdepodobne taky vase interpretace). Nic na tom nemeni Gross, jako spravny snob golf hrajici Rath, Paroubek (kdo z vas to ma), a tak bychom mohli pokracovat az k vasemu oblibenemu Stalinovi, nebo treba Pol Potovi, protoze vam hlasatelum rovnosti a rovnostarstvi nikdy mamon nevadil.

Dalsi perla:

"Ale zažil jsem i šoky. Tři maďarští poslanci tu běhají v uniformách gard, které nápadně připomínají historické fašouny. V první brázdě vedle Zahradila sedí doktor Sládek. Vypadá typově jako Sládek, gestikuluje jako Sládek a mluví jako Sládek. Jmenuje se Nigel Farage a je to britský nacionalista, někdo říká fašista."

Tak pan tlustostrejcodocent zazil i soky. Jestlipak zazivaji soky i europoslanci z jinych zemi, kteri vidi sveho poslance vedle komunisty tlustodocenta Havla (to je fakt, byl jste ve strane, i kdyz ne z presvedceni, i kdyz zase podle vlastnich slov jste se nikdy nikam necpal, tak jak to teda bylo docente, byl jste tam z vychcanosti nebo z presvedceni?) a nekdo rika neostalinista (to neo je tam zbytecne, asi jako u neoliberala, proste aby to znelo blbeji). Mimochodem toho stalinistu si zaslouzite vic, nez zmineny Farage (on asi na Hitlera nebo Musoliniho ody nikdy nepsal). Tak nevim docente, podle me je Zahradil v lepsi spolecnosti nez vas soused.
19. 07. 2009 | 23:33

PatientO.T. napsal(a):

2 LEVAK:
Právě proto, že se zde nějakou dobu potkáváme, váš scestný příspěvek mne nepřekvapuje a zanechává mne chladným.
Kdybyste snad, čirou náhodou, chtěl se zamyslet, napište mi, čím jsem urazil a dehonestoval autora.
A k vašemu sloganu "Kdo nejde s námi jde proti nám!" mi dovolte otázečku - vy víte, kam já jdu a s kým?
A jen pro pořádek, když už jsme u toho nálepkování: Porozhlédne-li se pan Havel kolem sebe, jistě uvidí v EP i pár českých KOMUNISTŮ, členů KSČM, nástupnické to strany zločinecké organizace KSČ. (Opakuji, zejména pro vás, Nigel Farage je mi neznámý a lhostejný).
19. 07. 2009 | 23:47

ali napsal(a):

to je divný, jsem pravicová bijka a přesto Havlovi nezávidím ať dělám co dělám. Čím to? Mám? Dělám něco špatně? Vymykám se? Mám jít na kurz závidění? A co Jan Tleskač?
20. 07. 2009 | 00:58

Godfrey napsal(a):

20. 07. 2009 | 01:17

Tomáš napsal(a):

Hmmm, tak tohle ti Havlíčku Havle česká pravice nikdy neodpudtí. Spálil jsis trén....
20. 07. 2009 | 01:40

kormoran napsal(a):

Tak tomu se rika , aktivace soudruhu " v zaloze")))
.Zvani ten , kdo ma momentalne nejvice" X "procent dle Paroubkovic potleskomeru .
20. 07. 2009 | 03:25

kormoran napsal(a):

)))) zase ta blba hra))))prsi!!
Soudruzi kdy uz konecne zacnete hrat ten maryas? ))))Ale Putin ten fakt na to ma , ted si nedelam legraci!
20. 07. 2009 | 03:35

Martin napsal(a):

Rumcajsi vytecne, vsichni budou uspesni tovarnici a bankeri a kdo teda bude pracovat v tech tovarnach a bankach ? Vsichni milionari byt nemuzeme tak ten svet funguje ale je zvlastni ze nejvyssi zivotni uroven pro nejvetsi pocet lidi je v zemich s vyraznym prerozdelovanim.
20. 07. 2009 | 06:16

Pepa Řepa napsal(a):

Pane Havle, jste můj oblíbený blogger, ale nevím, proč bych Vás měl šetřit.
Tak se na to koukneme z druhé strany
------------
Ale zažil jsem i šoky. Jeden český poslanec tu běhá v kyjovském kroji, který nápadně připomínají nacionalistickou maškarádu.
V první brázdě vedle Zahradila sedí Lenin. Vypadá typově jako Vladimír Iljič po výkrmu, gestikuluje jako Iljič a mluví jako Vissarionovič. Jmenuje se Jiří Havel a je to český socialidsta, někdo říká komunista.
------------
Co byste říkal takovému milému,lidskému textu?
A ta veselá historka končící vytažením vlajky, vždyť je to jako humor soudruhů ze zasedání RVHP.Leonid by taky vytáhnul vlajku RVHP (nevím, jestli byla).

Vzpamatujte se, jestli si myslíte, že tohle získá srdce normálních lidí pro EU, tak jste vedle a ještě jste EU karieru nezačal.
Jo, eurohujer Vám tleskat bude, ten bude plácat ručkama ať napíšete, co chcete.

I kdyby vedle Vás seděl Eskymák v tulení kůži, tak je to kolega, kterého jiní eskymáci zvolili a má právo na alternativní názor.

A tady jsme u kořene. Kdo nejde s námi, jde proti nám.

Myslel, jsem, že i v českém politickém panoptiku zvaném parlament, začínáte větami :Pan kolega XY.
To že končíte vztyčenými prostředníčky je věc druhá.

Třeba jste to vzal obráceně. Třeba skončíte kolegou.
Třeba.Naděje umírá poslední.
20. 07. 2009 | 06:37

Ládik napsal(a):

..."Prostě mi to bylo nabídnuto jako něco, co je potřeba udělat"...
Nevím, kolik pos*anci berou (nikdo to tady nezmínil a blesk nečtu). Takovou nabídku bych nikdy nepřijal. Já vím sám, co musím udělat. Jinak bych se cítil jako poskok někoho, kdo mi nosí žrádlo a drbe za ušima. Ocas schlíple mezi zadníma nohama a záda přihrblá, aby mě páníček po nich mohl plácat.
V nadpisu článku stačilo "Štrasburkov" - přípona "-ice" je pro blbce.
20. 07. 2009 | 06:45

Ládik napsal(a):

Jo a dalším Vaším sdělením je to, že antifašistou může být jen komunista. Zde nestraník fišer. To je Váš koník, trojský.
20. 07. 2009 | 06:50

Pepa Řepa napsal(a):

Jo, ještě k té anglické vlajce.
Odporný zločin, za to by měl jít sedět.

Před mnoha lety jsem bydlel ve Švédsku u rodiny, která měla vlajku na stole i při snídani.
Anglické vlajky byly před čtyřiceti lety v rodinách systému Bed and Breakfast ve střední Anglii běžné.

To Vám ale byli blbci, že jo?
20. 07. 2009 | 06:55

Rumcajs napsal(a):

Martin:

Nejvyšší stupeň přerozdělování má Severní Korea.
Kde jste se dočetl ten nesmysl, že největší úroveň mají země s největším přerozdělováním ?
20. 07. 2009 | 07:15

Krupa Václav napsal(a):

Pane Havel,máte punc bývalého komunisty a od té doby až do Vašeho zhynutí ať děláte co děláte, je to jenom proto,že se Vám ve skutečnosti nikdy dělat nechtělo.To vy jste závistivý a chtěl byste brát všem těm co si své majetky nahromadily vždy pouze poctivou prací.Nejspíš jste stejný jako má matka,která mě taky velmi zklamala.
Vrátil jsem se včera trochu později Je jí 90 a střídáme se s bratrem aby tam každý den někdo byl.Není v tom problém, mám bezva bráchu a on prý taky.Vozíme jí potraviny,obědy,má mikrovlnku a kávovar.Obsluhuje se sama.Než si připraví oběd,stačíme poklidit,vynést koš,sebrat špinavé prádlo,jednou týdně vyluxovat.Mámě se tu moc líbí.Bydlí těsně u lesa a nedostal by jí odsud ani buldozer.Zatím.Po obědě si dáme kávu a povídáme si...Ty Vendo,ale že je tady krásně? ...je mami,to víš že je...podívej jak ty stromy jsou krásně zelený...já je vidím mami,taky se mi líbí...Téměř stejný dialog jako většinou.Než jsme skončili,vystydla jí káva. To nevadí já si jí pak ohřeju,teď si na chvíly lehnu...Poslouchám její chrápání a lovím v paměti. Někdy kolem r.45 balila víčka k reksovkám a pak dlouhá léta přebalovala prdélky v celotýdenních jeslích.Především v zimě jsme měli často přes neděli doma děti,které si jejich matky z různých důvodů nestihly vyzvednout.
20. 07. 2009 | 07:16

Krupa Václav napsal(a):

Bydleli jsme tehdy v malém domku 1 plus1.Každou sobotu táta rozpálil kamna ,ohřál vodu a vedle kamen postavil necky. První na řadě bylo vždy dočasně svěřené batole. Máma mu přitom zpívala nebo povídala říkanky.Pak jsme tam vlezli mi s bráchou.Byli jsme vždy trochu déle,a táta doléval občas teplou.Pak šel on nebo máma.Do té samé vody.Po umytí jsme se opláchli a šli do hajan. Jen máma musela ještě vytřít podlahu.
Poslední roky před důchodem pracovala v textilním skladu.Měli s tátou hodně známých a hodně návštěv.Dnes již nechodí téměř nikdo.Občas je dáme se sestřenicí dohromady s tetou.Ta na jedno ucho téměř neslyší,na druhé je hluchá úplně.Máma zase všechno opakuje a obě jsou údajně spokojené,že se viděly.Dalo by se říci dvě obyčejné staré ženské jakých jsou tisíce.Omyl.Jsou to členky bývalé zločinecké organizace.A obě ignorují výzvu ve veřejnoprávní nezávislé televizi (nechť zhynou všichni bývalí.dnešní i budoucí komunisti).Poslouchám dál její chrápání a odpouštím.Přeju ať se jí zdá jen o jejich krásných zelených stromech, jdu potichu vypláchnout hrnky,zamknu a jedu domu....
Krupa V.
20. 07. 2009 | 07:18

Doug Badman napsal(a):

Pane docente,
Vy si vážně myslíte, že Vám někdo závidí? Poukazování na neschopnost a na nesoulad mezi slovy a činy není závist.
20. 07. 2009 | 07:21

Ládik napsal(a):

..."Závist se nevyhýbá ani milionářům"...
to máte z vlastní zkušenosti? Já to tak necítím.
20. 07. 2009 | 07:34

LEVAK napsal(a):

Ad vont:???
20. 07. 2009 | 07:46

Vico napsal(a):

Krupa Václav : Jo, to se to píše, když se to umí. Díky.
20. 07. 2009 | 07:56

Rumcajs napsal(a):

Nejste na dovolené s paní Paroubkovou, pane docente ?
Stupeň rádoby naivity Vašeho blogu by tomu odpovídal.

Snažím si představit, jak členové ČSSD co si z různých náhrad našetří milióny neví do čeho jdou a nějak mi to nejde.
Asi mám slabou fantazii.
20. 07. 2009 | 07:56

jarpor napsal(a):

Ládík
Ali

Stran té závisti to cítím stejně jako Vy ...

"když čtu modruhy a jejich mo/u/dra - myslím, že byste je nejvíc potěšil blogem ve stylu- jak si užívám v Bruselu za vaše prachy!
a připojil na blog místo fotografií několik hodně mastných konzumačních lístků s razítkem : proplaceno pokladnou EP.
už vidím skvadru prduch,moucha, jarpor, emisárek, zahradník, noaco... spěnou u tlamky, jak buší do kláves..."

Jak vidno, antisračkometač asi ve stylu - podle sebe soudím tebe - má o některých z nás jasno...
Trapné, blbé, pokleslé - zkráceně : vlkovské.

Je mi Vás skoro líto...

Hezký den
20. 07. 2009 | 08:00

skanzen napsal(a):

Hmmm, vtipne, ale o tom, co tam budete delat jste nemluvil ani na predvolebnich mitincich, ani na v novinach se nic nepobjevilo, ani na webu CSSD a ani v tomto blogu ... takze proste hlavne zvanit ...
20. 07. 2009 | 08:02

Zacheus napsal(a):

V každém případě je pěkné, pane docente,že se už po tak krátké době orientujete v tom, kdo je v evropském parlamentě fašista ( ani jsem netušil,že tam s tímto názvem mohl vůbec někdo kandidovat), s kým se mluví jenom úředně atd. Je vidět, že umíte plavat v politicky korektním rybníčku EU znamenitě. A to je vždy základ úspěchu, že.

Skutečnost,že se pan Barroso ( jeho politická minulost je zárukou světlých evropských zítřků) dokáže zeptat, zda je povolené v prostorách evropského parlamentu mít na stole vlaječku členské země (Velké Británie) je opravdu pozoruhodná. Demokracie jako řemen. Navíc pan Barroso mimoděk prozradil, co si myslí o jednotlivých členských zemích slavné EU.

To, že se jemu a jemu podobným lidem zvláštního ražení nemohl líbit projev prezidenta Václava Klause, přednesený v evropském parlamentu, kde apeloval mimo jiné na schopnost diskuse a respekt k odlišným názorům na další vývoj evropské integrace, je více než pochopitelné.
20. 07. 2009 | 08:17

dříve ruda napsal(a):

VÝZVA
všem pravicově orientovaným diskutujícím

Pan Havel nám nastavil kruté zrcadlo. Čas, kdy jsme si mohli něco nalhávat, je pryč. Obnažil naši nízkou podstatu a mizerný charakter.
Zamysleme se nad sebou a mějme ho rádi. On nás nezavrhuje, ukazuje nám cestu. Pravda bolí, ale očišťuje.

Pane Havle, díky vám.
(A já přestanu celou noc bodat do vaší fotky, slibuju.)
20. 07. 2009 | 08:22

slav napsal(a):

Mnoho o té době nevědí, na otázku proč tam lezl, se dá odpovědět proč tam chtěl Klaus, zeptejte se ho možná že Vám kvalifikovaně odpoví pan Jakl.
20. 07. 2009 | 08:23

slav napsal(a):

Že Klause nevzali to u nich bylo dost normální, pamatuji dva dělali totéž ten aktivnější byl pomýlený a ten druhý pravicový oportunista, který čekal jak se to vyvine. Ing Klaus byl a možná je v jiné skupině, kde nestranickost zajišťovala krytí.
20. 07. 2009 | 08:29

wbgarden napsal(a):

Budu neustále opakovat, vysvětlí mi už konečně někdo z vážených přátelsouhů, co je na projevu pana NF fašistického ? Psovitej kde seš, zdá se, že začínáš drobet ratlíkovatět šelmo. Štěkneš svá třídní moudra a zmizíš za nejbližším plotem....
http://jirihavel.blogspot.c...
20. 07. 2009 | 08:29

wbgarden napsal(a):

Budu neustále opakovat, projev pana NF samozřejmě zde:
http://reformy.shoptet.cz/e...
20. 07. 2009 | 08:31

Ládik napsal(a):

D.R.:
Nad sebou jsem se nikdy nezamýšlel, to máte dobrý postřeh.
Ale budu muset, protože cesta, kterou mi JH ukazuje, je cesta do gulagu. Pravda bolí, ale očišťuje; JH mi napovídá, že práce osvobozuje. A pak, že v EU nejsou fašisti.
Do fotky JH nemůžu bodat, to bych si propíchnul LCD, a tisknout ji taky nebudu - škoda toneru.
Pane Havle, co tak přímý kontakt, jako doktor Honzák?
Nebo ještě dospáváte?
20. 07. 2009 | 08:34

Ládik napsal(a):

slav:
měli kvóty: na jednoho nového administrativního nefachčenka muselo do partaje vlézt 10 dělníků, to byl problém. Byla tlačenice a dělníků už nebylo.
20. 07. 2009 | 08:36

Zuzana napsal(a):

DEXX
Naprosta pravda,stopro souhlas.Proti totalite a demagogii je potreba vystupovat vsude a vzdy.Opravdu neni moc dobre koukat napravo nebo nalevo..
Dik
20. 07. 2009 | 08:37

neo napsal(a):

Pane Havle, já bych to nenazýval závist , ale spíše poukázání na fakt, že socjálista je socjálistou pouze před volbami a pouze na plakátech s oranžrůží.

Politika je orientovaná na ty chudé, "chudé" , nešťastné, nemohoucí, flákače, důchodce apod.. ale sami jste přecpáni chlebíčky z kantýny.

Dovoloji si tvrdit, že průměrná hmotnost sociálních demokratů ve sněmovně je vyšší, než poslanců z kterékoli jiné strany.

No a nakonec ty vaše "chudé ovečko" za které tak bojujete zjistí, že Rath má několik domů, nemocnici, 2 ženy, 2 platy, 2 křesla... Paroubek vykřikuje : KDO Z VÁS TO MÁ ? Špidla si našpidlí v Bruselu miliony (chudý pošťák jeden), Gross se zabydluje na Floridě jako nějakej Krejčíř a Vaše maličkost holt taky není z nejchudších ...

To je pak těžký.

Topolánek sice oblíká přítelkyni i synáčka do luxusu, jezdí na dovču do Itošky k Silviovi...ale nedělá ze sebe Robina Hooda.

Vaše squadra ano...
20. 07. 2009 | 08:39

Sprosťák napsal(a):

Podle toho, jak se tady lže, řekl bych, že se tu vyblije kdejaký ódéesák, že?
20. 07. 2009 | 08:42

arlon napsal(a):

Fackací panák za 500k do Brusele? Vážený soudruhu, že vás huba nebolí když plodíte taková hustá moudra. Škoda, že jste si vyžebral ten Brusel, Jyrka bude do voleb potřebovat fackovacího panáka a Rath tu funkci nechce, je na to moc mladý. Vám to sedí, vy jste proto dělanej.
20. 07. 2009 | 08:45

Ládik napsal(a):

..."Ostatně, v Evropském parlamentu ani k miliardovým veřejným zakázkám nepřijdete…"

to Vás ž/s/ere, že? Co tam tedy budete dělat?
20. 07. 2009 | 08:50

xixao napsal(a):

drive ruda

20.07.2009 08:22:45

amen

doporucuji vam i vsem ostatnim mo(u)druhum napsat nad postel, prerikavat denne trikrat zpameti
20. 07. 2009 | 08:54

Daňový poplatník napsal(a):

Křišťálověčistej Stáňa se taky neptal co za to, a pak mu někdo přihrál na účet 100 mega, nejste náhodou stejná partaj, a stejná krevní skupina?
Předpokládám, že až se Vám stane totéž, tak se ani nepodíváte na účet, a pošlete to na vdovy a sirotky.
20. 07. 2009 | 09:06

dej2 napsal(a):

Chtěl bych pana Havla ujistit,že mu nezávidím ani halíř.Myslím to upřímně.Mám totiž dobrý pocit z toho,že já ho do Bruselu neposlal.Takže přemýšlet musí ti,kteří mají jeho nynější plat na svědomí.Pro mě je ulehčující pocit,že ho nebudu potkávat tak často na Václaváku.A tudíž,že je Praha zase o něco čistější/jako třeba v případě s.Ransdorfa/.Z plného srdce mu jeho plat přeju/fakt/a doufám,že ho tady budeme vídat co nejméně.
20. 07. 2009 | 09:08

max napsal(a):

to autor, to vlk:

vlku,mýlíte se.
EU žádné "své" peníze nemá,stejně jako je nemá žádný stát nebo jakákoli jiná nevýdělečná instituce.
Europoslanci jsou placeni z odvodů jednotl.členských zemí, to jest z daní občanů v těchto zemích žijících.
U nás se již vžil oblíbený blud europoslance Ransdorfa,že to našim občanům může být jedno,protože to neplatí. Platí, určeným dílem.
Plat každého poslance (euro i domácího) by měl být, dle mého názoru, závislý na průměrném platu v jednotlivých státech (2,5-3 násobek a bez zlodějsky účtovaných a nedaněných náhrad).

Pane docente, závist je špatná vlastnost a jeden z hříchů. Bohužel je na ní postavena z velké části jakákoli volební kampaň ČSSD,zvláště v posledních letech. Budu se opakovat, ale stavět proti sobě živnostníky+podnikatele a zaměstnance je nejen hloupé a krátkozraké,ale hlavně nebezpečné. Jenže to by se muselo vidět dále než jen za roh a k nejbližším volbám...
P.S.: nepřenášejte prosím i do Bruselu ono oblíbené české nálepkování svých oponentů.
Jinak přeji hezký den a hodně úspěchů, budeme je všichni potřebovat,lhostejno od jak barevného poslance.
20. 07. 2009 | 09:24

Rumcajs napsal(a):

Když má socan málo, mluví o přerozdělování.
Když má hodně, mluví o závisti.

A myslí to upřimě!
20. 07. 2009 | 09:41

JAHA napsal(a):

Ad: autor
Musím se přiznat, že kandidatura do Evropského parlamentu mi otevřela nové, netušené obzory. Objevil jsem třeba, že jednou z hlavních vlastností pravicových bijců je obyčejná lidská závist

Především proto, že jsem napřed fakt nevěděl, kolik poslanci berou a na jaké další náhrady a prebendy mají nárok

Je zajímavé, že závist se v mém případě zcela vyhnula levicovému spektru přispěvatelů

Je též docela zajímavé, že ani moji straničtí kolegové o podrobnostech odměňování a financování v Evropském parlamentu mnoho nevěděli

Bál bych se ovšem generalizovat, že závist je snad obecně pravicovou vlastností

Zobecnil bych to spíše tak, že závist bude zřejmě vlastností tlučústů celého spektra.
Verime, verime, verime!!! Vsetkemu! I tomu, ze v CSSD nikto nevedel, kolko dostavaju poslanci EP (ved odkial by to mohli vediet, nie, pred volbami o tom nebola v mediach ani zmienka), i tomu, ze zavist sa "zcela" vyhnula lavicovemu spektru, i tomu, ze netreba generalizovat, i tomu, ze "zavist bude zrejme vlasnosti tlcustu celeho spektra".

P. S. Prosim vsetkych narodovcov o prepacenie mojho skryteho nacionalizmu. Pokial ste ho tam tazko nasli, tak to preto, ze aspon dvaja sa uz dohodli, ze mi pristrihnu "hrebinek", takze som nuteny robit to satansky sofistikovane (ale oni ho uz asi nasli). Som po pristrihnuti uz len "pokorna slepice".
P. S. pathologicka vysedlina promine, ale tej slepice sa dobrovolne vzdala:-).
20. 07. 2009 | 09:47

prduch napsal(a):

"už vidím skvadru prduch,moucha, jarpor, emisárek, zahradník, noaco... spěnou u tlamky, jak buší do kláves..."

Pena primo strika!! Neni halt nad "vlci"
eleganci a noblesni argumentaci.
20. 07. 2009 | 09:51

Ondřej Čapek napsal(a):

Ach jo, ta umolousana ubohost Docenta, ta z toho kape az nahezky.

Predevsim se nepodelil o to, kdo je tim ceskym pravicovym novinarem, potom si vylil jed na zle pravicaky jako celek a udelal z nich hned "advokáty mamonu".

No a zaverem nedostatek sebereflexe: kdyz se mne nikdo nezepta "co tam budu dělat, jaké hodnoty prosazovat, jakou Evropu chci nebo jakou mám kvalifikaci", tak asi predpoklada, ze tam nic delat nebudu, o hodnoty mi nejde a moje kvalifikace nikoho nezajima. Mozna bych se na miste Docenta zamyslel, ze je to dusledek bezobsazne, oranzove kampane "o nicem" a porovnal si clanky z doby , nez jsem se stal Paroubkovou podrztaskou a vajecnym dvojcetem.
20. 07. 2009 | 09:59

Antislav napsal(a):

K prerozdelovani:
Understanding the various Economic Models comes in handy in our Present Global Economic Crisis.

21 Economic Models explained with Cows - 2008 update


SOCIALISM

You have 2 cows.
You give one to your neighbor.


COMMUNISM

You have 2 cows.
The State takes both and gives you some milk.


FASCISM

You have 2 cows.
The State takes both and sells you some milk.


NAZISM

You have 2 cows.
The State takes both and shoots you.


BUREAUCRATISM

You have 2 cows.
The State takes both, shoots one, milks the other, and then throws the milk away...


TRADITIONAL CAPITALISM

You have two cows.
You sell one and buy a bull.
Your herd multiplies, and the economy grows.
You sell them and retire on the income.


SURREALISM

You have two giraffes.
The government requires you to take harmonica lessons


AN AMERICAN CORPORATION

You have two cows.
You sell one, and force the other to produce the milk of four cows.
Later, you hire a consultant to analyze why the cow has dropped dead.


ENRON VENTURE CAPITALISM

You have two cows.
You sell three of them to your publicly listed company, using letters of credit opened by your brother-in-law at the bank, then execute a debt/equity swap with an associated general offer so that you get all four cows back, with a tax exemption for five cows.
The milk rights of the six cows are transferred via an intermediary to a Cayman Island Company secretly owned by the majority shareholder who sells the rights to all seven cows back to your listed company.
The annual report says the company owns eight cows, with an option on one more.
You sell one cow to buy a new president of the United States, leaving you with nine cows.
No balance sheet provided with the release.
The public then buys your bull.


A FRENCH CORPORATION

You have two cows.
You go on strike, organize a riot, and block the roads, because you want three cows.


A JAPANESE CORPORATION

You have two cows.
You redesign them so they are one-tenth the size of an ordinary cow and produce twenty times the milk.
You then create a clever cow cartoon image called 'Cowkimon' and market it worldwide.


A GERMAN CORPORATION

You have two cows.
You re-engineer them so they live for 100 years, eat once a month, and milk themselves.


AN ITALIAN CORPORATION

You have two cows, but you don't know where they are.
You decide to have lunch.


A RUSSIAN CORPORATION

You have two cows.
You count them and learn you have five cows.
You count them again and learn you have 42 cows.
You count them again and learn you have 2 cows.
You stop counting cows and open another bottle of vodka.


A SWISS CORPORATION

You have 5000 cows. None of them belong to you.
You charge the owners for storing them.


A CHINESE CORPORATION

You have two cows.
You have 300 people milking them.
You claim that you have full employment, and high bovine productivity.
You arrest the newsman who reported the real situation.


AN INDIAN CORPORATION

You have two cows.
You worship them.


A BRITISH CORPORATION

You have two cows.
Both are mad.


AN IRAQI CORPORATION

Everyone thinks you have lots of cows.
You tell them that you have none.
No-one believes you, so they bomb the **** out of you and invade your country.
You still have no cows, but at least now you are part of Democracy....


AN AUSTRALIAN CORPORATION

You have two cows.
Business seems pretty good.
You close the office and go for a few beers to celebrate.


A NEW ZEALAND CORPORATION

You have two cows.
The one on the left looks ver y attractive.


A SOUTH AFRICAN CORPORATION

You have two cows.
Both are stolen.
20. 07. 2009 | 10:03

MerryMan napsal(a):

max: Mýlíte se.
Kdybyste alespoň trochu znal dějiny, měl byste znát i jméno státníka, který prohlásil, že peníze nepatří těm, co je odevzdávají, ale těm, kdo je přijímají. Od té doby uplynulo již cca 2 500 let a všechny státy se tímto pravidlem řídily. Ani poslední pravicová vláda se neptala a rozhodla o vybraných daních jak uznala za vhodné. Alespoň mne se neptala. Vás ano.

Správnost či nesprávnost toho co jsem napsal si můžete velmi snadno ověřit. Podejte žalobu na českou vládu, parlament, kraj, obec atd. že používají peníze z Vašich daní aniž by se Vás zeptali, zda je na ten účel mohou použít a žádejte vrácení těch peněz. Pro velký úspěch to můžete zopakovat s EU.
20. 07. 2009 | 10:15

slav napsal(a):

Rumcajsi Havel ti tu píše že i nesocan, nevěříš, přece podává důkazy
20. 07. 2009 | 10:19

MerryMan napsal(a):

AQntislav:
Je to vtipné, nezkusil byste to přeložit?
20. 07. 2009 | 10:20

ali napsal(a):

"...kolik ti to vynese, hajzle? Ten hajzl byl teda nevyslovený, ale já ho tam přece slyšel...",

ano, to je vkládání vlastních myšlenek do cizích hlav s neochvějným přesvědčením, že ten dotyčný si opravdu myslí přesně to, co já. A tak vznikají konflikty..
Tímto prohlášením (které se říká podprahová reklama a která je zakázaná), vědomky vyvoláváte třídní nesnášenlivost v levicové odrůdě vůči střední třídě, která plní státní kasu, ze které si politici udělali koryto. Politiku dělají lidé, kteří jí vůbec nerozumí a pak to tak dopadá. Mimichodem, copak dělá soudruh Rath? Nafutrovali jste ho Rohypnolem? Docela dobrá taktika, ale bohudík, nefungující, neboť Rath je nezapomenutelný a pro média je trumfem těsně před volbami.
20. 07. 2009 | 10:35

Krupa Václav napsal(a):

Pane Vico,jsou to spíš emoce,kterým se neumím bránit.Pamatuji co jste mi napsal minule.Už jsem nestíhal blog,abych Vám odpověděl.Doufám,že jsem pochopil.Vím o té chybě,s tím už nic neudělám,když už neberu sebou pistoli,alespň se snažím sebrat jím munici.Moc Vás zdravím K.V.
20. 07. 2009 | 10:35

Opitz napsal(a):

jojo Nigel Farage je hloupej fašoun, kterej se pořád dokola ptá, proč EU vepřín nepřijal irské Ne. Zato českej socialista Havel skoro pánbůh sám, jen chudák malá, česká, zaprdlá, netušil že bude brát 14700 euro měsíčně, tj. více než německá kancléřka.. není nad to být evropský papaláš, kterej řeší zakřivenost vokurky... Havel byl had za komančů, hadem zůstal a zůstane... za pár let, až to celé zkolabuje, i díky lidem jako je on, se zase bude vymlouvat.
20. 07. 2009 | 10:36

Jmeli napsal(a):

Od tohoto volebniho obdobi maji poslanci EP jednotny plat 7000 Euro mesicne plus nahrady za naklady oproti uctum, vice zde:

http://www.europarl.europa....
20. 07. 2009 | 10:38

Opitz napsal(a):

a jak píše někdo nade mnou, nemůže se zpupný český socánek divit, že nikoho nezajímá. nezajímal je ani před volbami do toho panoptika. Teď se po něm jen chce, aby se smál přesně ve chvíli, kdy se směje barosso nebo francouzští a němečtí komanči(ano komanči). a nejvíc je mi Docenta líto, jak se tam chudák malá bude dřít... za ty prachy... chudááák... ani na procházku po Bruselu mu nezbyde čas... litujme ho všichni. jaké to břímě na sebe vzal, hrdina to český...
20. 07. 2009 | 10:40

max napsal(a):

to MerryMan :
vaše úvaha je zřejmě na mě příliš sofistikovaná :-).
Ale vážně. Pokud se domníváte,že to takto je a má být,je to váš názor,ale já s ním nesouhlasím.
A hlavně si zřejmě nerozumíme.
Psal jsem o tom,že žádná vláda (stát, EU) nemá "své" peníze,ale jen ty,které vybere na daních od daňových poplatníků. Nevím,co je na tom nepochopitelné.
Od toho,jak chci nechat své daně dál přerozdělit, máme volby. Váš druhý odstavec je v tomto kontextu úplně mimo.
20. 07. 2009 | 10:40

PatientO.T. napsal(a):

2 antislav:
Jak je v Pekingu?
20. 07. 2009 | 10:41

Opitz napsal(a):

ale věřím, že docent docela zhubne, páč v pátek bude muset brzo vstávat, aby správně "odpíchnul" a pak dá navíc ještě sprint na letiště...
20. 07. 2009 | 10:46

ali napsal(a):

Antislav -
stepdamelismus - já mám stádo krav a soused ani králíka :o)
20. 07. 2009 | 10:48

Opitz napsal(a):

Jmeli: tak to bude nakonec ještě víc, v účtech totiž budou i prkýnka na hajzl...
20. 07. 2009 | 10:48

Meňo napsal(a):

No jistě, pane Havel. O tom mamonu ta filosofie pravicovejch elementů je ! S ničím jiným neuměli přijít, protože na nic jinýho než na lidskou závist a tupost navázat nemohli. A pak se řekne "populismus". Jen v hávu BLBÉ NÁLADY se mu daří skvěle. Proto dělají co mohou, aby nepřišli k veslu lidé svěží mysli, jako např. Prof Švejnar nebo Prof. Kohák aj.
Zdraví M:
20. 07. 2009 | 10:49

ta napsal(a):

Kecy, co jiného než vyhlídka lepšího postupu ( tzn. MAMONU) vás vlákalo do KSĆ?
20. 07. 2009 | 11:04

lookas napsal(a):

Slysel jste dobre soudruhu!!!!
20. 07. 2009 | 11:06

MerryMan napsal(a):

max:
Děkuji za odpověď. Bohužel používáte koncepci vlastnictví z doby socialismu. Nevím jak Vy, ale před rokem 1989 jsem "vlastnil" spolu s dalšími 15-ti mil. občanů všechny výrobní prostředky. "Vlastnil", ale nemohl o nich rozhodovat. K čemu mi toto vlastnictví bylo, to nevím.

Pozoruhodné je, jak tento koncept "vlastnictví" u bolševiků přežívá. A je úplně jedno, jestli se jedná o pravicové nebo levicové bolševiky.

Pokud mi chcete odpovědět, uvědomte si prosím, že vlastním jenom to, s čím mohu disponovat. Jinak je moje vlastnictví fiktivní a takové věci mne nezajímají.
20. 07. 2009 | 11:09

Bloud napsal(a):

Pane docente,

toto je špatný příklad pro pracující. A nebo, nejste náhodou z Moravy? :)

"Je to divné, ale nikdy jsem se v životě neptal předem na svůj plat a nikdy se o něj nehandrkoval. Možná proto jsem si na plat nikdy nestěžoval. Mimochodem jsem si také nikdy neřekl o žádnou významnou funkci. Myslím si starosvětsky, že to nosí smůlu. Buď něco umíte, a pak nabídka přijde sama. Nebo neumíte, a pak je dobře, že nabídka nepřijde, protože byste na to nestačili… Je to jen takový test. Já na něj naivně věřím."
20. 07. 2009 | 11:15

Honza napsal(a):

Pane Havle, vy těch šoků musíte zažívat každý den, šoky jménem Dušek, Sehnalová, Brzobohatá, Poc, Rouček. Snad jen pan Falbr řekne a koná, co myslí. Nezávidím vám! A je mi vás možná i trochu líto, že nemáte kolem sebe kvalitní tým. Držím palce!
20. 07. 2009 | 11:18

dříve ruda napsal(a):

ta:
křivdíte panu Havlovi. Soudruzi přišli a řekli -je třeba to udělat. On se -jak je jeho zvykem - neptal na výhody. Prostě do toho tak nějak po soudružsku šel, no.
20. 07. 2009 | 11:21

chemba napsal(a):

Pane Docente.Rád čtu vaše příspěvky a jsem Váš volič.Pro pravicové diskutující je nepřípustné, aby jakýkoli poslanec za soc dem bral kdekoli plat.Nikdo nikdy se nezajímal o plat pana Zahradila.A proč? protože je v EP za ODS.Minulý týden se hojně diskutovalo o zneužívání náhrad poslancem Sobotkou který je v PS za soc dem.Pravicovými médii a voliči zuřivě cloumal fakt, že si náhrady ukládal a tím je zneužíval.Hajzl.
20. 07. 2009 | 11:28

hv napsal(a):

Precetl jsem uvodni odstavec a hned me napadlo, jak jsou ti novinari hnusni, zli, zkratka oskliva vec. Tu zavist jim davate pekne sezrat. Co takhle to dat sezrat take strategum z Lidoveho domu, co na tu zavistivou notu take uspesne hraji. Chcete priklady nebo si je najdete sam? :)

Jestli jste neznal, Nigela Farage, zjevne jste sel do Strasburku nepripraven. Jedna z "nejviditelnejsich" postav EP (rikat, ze se zvolenim jste nepocital neberu, z vasi pozice na kandidatce se nedalo nepostoupit). Doporucuji shlednout Farage na youtube, jsou tam "zajimava" videa. Mr. Farage je takovy Vovka "on steroids". Populismus, nacionalismus, demagogie, tam je jeho sila. Jenze i jemu se obcas povede trefit desitku, ale protoze Strana Dobra s nim nemluvi, muze byt permanentne ostatnimi ignorovan a zesmesnovan. Ovsem nakonec se smeje on, kdyz se podivat na jeho volebni vysledky. Popise doma, jake intergalakticke problemy se zakrivenim bananu se resi v EU a ma vystarano na dalsi volebni obdobi.

Blize k realite bude vsak to, ze MEP je hlasovaci masina o zalezitostech pripravenych oblibenym bruselskym urednikem, v pravi
delnem intervalu 15 minut. Patri-li k evropske slechte, je navic vysilan na krizacke vypravy do neposlusnych oblasti, aby vyu
zil stedre diety.

Apropos, neda mi to se nezeptat, "A kolik vydelavate na dietach, hajzle"?
20. 07. 2009 | 11:33

Rumcajs napsal(a):

Vidím, že levouni stále nechápou ten zásadní problém.

On taky šoustá kde kdo. Ale vypadá to divně, když to veřejně dělá Řádová sestra.
20. 07. 2009 | 11:35

max napsal(a):

to MerryMan:
proboha, o čem to tu pořád píšete?
Přečtěte si prosím pořádně, co jsem napsal a pokud tomu nerozumíte,tak je debata zbytečná.
Mícháte dohromady "vlastnictví" (o tom nikdo nepsal) a "daně",což je něco diametrálně odlišného a vyvozujete z toho nesmysly a nakonec začnete plácat něco o bolševicích a socialismu. Pokud si myslíte,že daně jsou vlastnictví, tak je mi líto, za to nemohu.
Máte v tom pěkný guláš, nic ve zlém, ale měl by jste si doplnit vědomosti než se začnete k něčemu vyjadřovat, jinak vám už zbudou jen ty "nenápadné" urážky.
20. 07. 2009 | 11:35

Fibonucci napsal(a):

Hned v prvním odstavci demagogie pane docente. Za prvé, jak víte, že ti novináři jsou "praví"? A za druhé, jak víte, že vám pravičáci závidí jen proto, že vám novináři položili tuto otázku? Vždyť ti novináři to stejně zveřejní pro masy prosťáčků volících nejspíše levici. Úkolem novináře je psát články, které prodají co nejvíce výtisků novin. A plebs zajímá, kolik berete, ne jakou máte kvalifikaci. To se lépe čte a lépe se o tom diskutuje v hospodě.

Ale to vy byste mohl vědět.
20. 07. 2009 | 11:38

Petr napsal(a):

Pane Havle, přeji Vám hodně úspěchů ve Vaší práci. Úspěchů pro Vás i pro obyčejné lidi v Česku. Ač jste český sociální demokrat nečiší z Vás ono Paroubkovské "JÁ", "JÁ" jen "JÁ Veliký JÁ". Ani se nechlubíte Novými šaty, na které nikdo nemá. To Vás šlechtí. Přeji Vám jakýkoliv plat, pokud si ho svou prací, (a u Vás věřím, že ano) zasloužíte. Věřím, že provedete v tom Evropském úřednickém a směrnicovém molochu poctivou práci. Ne jako Váš spolustranník Špidla, který za podstatně vyšší peníze nehnul v té jeho evropské komisi za 5 let ani prstem. Alespoň o tom nevím. Tak tedy hodně úspěchů.
20. 07. 2009 | 11:45

Vico napsal(a):

chemba : Máte pravdu, Sobotku si podali. Čásenský z MFDnes sice drobounkým písmem, jakým je ve smlouvě na hrnce Zepter uváděna finanční sankce, napsal, že se to týká všech ostatních 199 poslanců, ale palcovými titulky vymáchali jen toho jednoho.
20. 07. 2009 | 11:45

Marty napsal(a):

Neopřemyslovec; jarpor

Pánové, jaképak zesměšňování či dehonestace? Normální politická satira! Trochu nadhledu nikdy neškodí.
Představte si například pana Zahradila, jak sedí v parlamentní lavici v moravském lidovém kroji :-)
20. 07. 2009 | 11:55

stejskal napsal(a):

Dobrý den,

smazal jsem několik textů obsahujícíh nadávky a hrubé urážky, neboť tyto jsou v rozporu se záměrem těchto stránek, i.e. poskytovat prostor pro věcnou a korektní diskusi.

Děkuji za pochopení.

Libor Stejskal, editor blogů
20. 07. 2009 | 11:57

MerryMan napsal(a):

max:
Po asi půl roce jsem si chtěl znovu ověřit Vaši schopnost diskutovat a chápat i jiné, než pravicovo-bolševické názory. Neuspěl jsem. Zkuste pochopit, že jsem se ozval na Vaše tvrzení, že poslanci jsou placeni z našich peněz.

Nashle v lednu 2010.
20. 07. 2009 | 11:58

aram napsal(a):

Ono šlo zřejmě především o to vyvést vás co nejvíc z míry, abyste byl pak trochu povolnější. Nechce se mi věřit, že by čeští novináři byli zas až tak špatně informovaní, aby nevěděli nebo si nedokázali zjistit kolik činí odměna poslance EP. Tomu se tuším říká asertivní jednání. Já tomu sice říkám nasertivní (pardon), poněvadž se domnívám, alespoň z vlastních skušeností, že to spíše odpovídá skutečnosti. Je totiž zjevné, že někteří, kteří prošli těmito nedávno velmi populárními kurzy to jaksi poněkud špatně pochopili.
20. 07. 2009 | 11:59

Karlík napsal(a):

Nějak jsem nepochopil, proč p. Havel dělá z britského euroskeptika z UKIP fašistu...
To označení by spíš sedělo na extrémisty z BNP.
20. 07. 2009 | 12:04

max napsal(a):

to MerryMan:
jsem na tom stejně. Jeden o voze, druhý o koze.
Též jsem neuspěl, ale aspoň vás neurážím,takže jsem na tom asi o něco lépe (aspoň duševně).
Pokud nemáte argument,začnete urážet. A názor by měl být podložen argumentem,jinak je to blábol.
Víte vůbec,co znamená pojem bolševismus (na internetu si to najdete rychle,možná budete překvapen)?
P.S.: já jsem vám původně vůbec nepsal a na to,co bylo před půl rokem si opravdu přesně nepamatuji. Třeba za půl roku již bude debata s vámi aspoň trochu o něčem:-)
20. 07. 2009 | 12:11

Rumcajs napsal(a):

max:

Omlouvám se za vstup do Vaší neuvěřitelné diskuze s MerryManem,ale nedá mi to.

Ten člověk musí být sjetej jak Medvědí ve Špindlu a nebo po těžké a neúspěšné operaci mozku.
20. 07. 2009 | 12:11

max napsal(a):

to rumcajs:

a to si představte,že k tomu ještě počítám od 5.00 pro tři firmy DPH :-).
Večer budu zralý na operaci mozku já :-).
20. 07. 2009 | 12:19

jarpor napsal(a):

Marty

Nemám důvod si něco představovat...

Vy říkáte satira, já zesměšňování...

Pan Havel, satirik... slovy pana Bartošky - to si děláte p...l(píp), ne ?

Nadled neškodí. Souhlasím. Předvedená pokleslost autora stran oněch poslanců, stran jím objevené závisti, atd. dle mého, není nadhledem.

Hezký den
20. 07. 2009 | 12:19

JIRKA napsal(a):

Pohádka "Jak pitomec narazil na pitomce". Ještě k tomu Rouček a jsme tam kde jsme byli.
20. 07. 2009 | 12:33

RA napsal(a):

nástup p. Havla do Bruselu má i pozitivní dopad. Nebude tlouci na VŠ do hlavy studentům teorii marxismu leninismu . Bože, kdo dnes může vyučovat na VŠ.
20. 07. 2009 | 12:34

Jan Svoboda napsal(a):

Pane Havle, fasismus ve vasem podani je Orwellovsky doublethink (http://en.wikipedia.org/wik...).

Patrne vychazite z Marxisticke definice fasismu, nebo jen placate a cokoli se vam nelibi oznacite za fasisticke.

Ve skutecnosti je vas program temer ve vsem blizsi fasismu nez UKIP. A konec koncu i soucasna EU je mnohem blizsi fasimu, zvlast pokud prijmeme koncept euronacionalismu.

http://en.wikipedia.org/wik...

"Fascism is a system in which the government leaves nominal ownership of the means of production in the hands of private individuals but exercises control by means of regulatory legislation and reaps most of the profit by means of heavy taxation. In effect, fascism is simply a more subtle form of government ownership than is socialism."

Nevsiml jsem si ze by Farage prosazoval neco z toho, naopak proti tomu bojuje. Ani z pohledu jinych definici mimo marxisticke nevidim spojeni mezi UKIP a fasismem, nebot totalitni nacionalismus nehlasi (nezavislost a obrana obsahu demokracie neni totalitni nacionalismus).

Tak si musime uvedomit, ze fasismus neni pravicovy, ale stredovy autoritarsky rezim. A proto je nesmysl radit fasisty a narodni socialisty vedle konzervativcu ci dokonce pravicovych liberalu:
http://www.namyth.com/webob...
20. 07. 2009 | 12:50

Baba napsal(a):

Čtu vás poprvý a je to tak dojemný, že už teď vám nevěřím. Nejste náhodou čerstvý dědeček?
20. 07. 2009 | 13:14

lulu napsal(a):

soudruhu ty atobe podobni rudy prospechari meli uz davno jit vod koryta nebo jako janosik....
20. 07. 2009 | 13:18

Bright napsal(a):

S tou závistí máte pravdu, Jiří. Místní pravičáci si hrají na hrozné podporovatele bohatých lidí a vysokých příjmů, ale jakmile přijde na tvrdý, zní z nich závist. Jinak lidi typu blue jay, Jánský a spol.Co to je za lidi? Jsou tak hloupí nebo tak fanatičtí? Spíše oboje. Bc. Jásnký by si měl nejdříve doplnit vzdělání, o ekonomiii toho moc neví.
20. 07. 2009 | 13:58

Bright napsal(a):

To lulu: A zůstali by tam modří prospěcháři? To by se vám líbilo, že?
20. 07. 2009 | 13:58

ali napsal(a):

Dnešní kulturní vložka:
Seděli jsme na obědě akorát, když soudruh Paroubek onehdá vyslovil tu úžasnou větu, že "jedině stupidní člověk nevolí ČSSD". Vedle seděly dvě dámy a jedna druhé povídá - "co je to stupidní?" Druhá přeložila tajemství toho slova - blbec, debil, kretén. Ta první se zasmála a podotkla - tak to má Paroubek pravdu..
A dnešní hláška z obchodu mně známých tváří: prodavačka - "holka, mně tě dneska nějak bolí hlava.."
zákaznice - "to bude těma interupcema na slunci.."
Dodatek - obě znám, jsou chytré, volí Paroubka :o)
20. 07. 2009 | 14:02

jarpor napsal(a):

Vico

"Máte pravdu, Sobotku si podali. Čásenský z MFDnes sice drobounkým písmem, jakým je ve smlouvě na hrnce Zepter uváděna finanční sankce, napsal, že se to týká všech ostatních 199 poslanců, ale palcovými titulky vymáchali jen toho jednoho."

Nedá mi, abych nedal odkaz na článek Čásenského v MF Dnes.

http://zpravy.idnes.cz/mfdn...

Nejsem advokát nikoho, Čásenského vůbec ne, ale zajímalo by mne, co míníte oním Vaším - vymáchali ho.
A k velikosti písma - článek je psán velikostí písma užívaných u všech podobných textů...

Palcový titulek : V čem plně podporujeme ČSSD a pana Sobotku - to je oním "vymácháním" ?

Tak nějak si myslím, Vaše info o článku Čásenského je zavádějící... Moc zavádějící.

Hezký den
20. 07. 2009 | 14:07

artur napsal(a):

Je docela fajn pane docente, že vás uklidili do Bruselu. Co tam budete dělat? To samé co vaši soudruzi, vymýšlet absurdní zákony. Buď budeme normovat borůvky či vázat písek do otýpek. Hlavně, že je od vás pokoj v naší kotlině.
20. 07. 2009 | 14:13

Holoubek napsal(a):

Jan Svoboda: Ano, přesně tak a děkuji, že jste na docentovou pošramocenou optiku upozornil.

Jímá mě děs a hrúza jak "kvalitní reprezentaci a nejenom do EU parlamentu jsme schopni si navolit, p. Havel je jen jeden z mnoha velmi "fundovaných" šeských trumbelínů.
20. 07. 2009 | 14:18

Vico napsal(a):

jarpor : děkuji za doplnění mého článku odkazem.Ty palcové titulky, kterých si tu museli všimnout asi úplně všichni, co se trochu zajímají o naši politiku, samozřejmě tomu Čásenskému předcházely. To přece dobře víte, pokud jste nebyl někde s Tomi tourem v té době někde ve vzdálené turistické destinaci.

Nechce se mi teď hledat odkazy, ale vyskákalo by mi jich "neúrekom".

Prostě vymáchán byl jen Sobotka. Zástupce šéfredaktora Čásenský tu jen cosi zdánlivě objektivně a o něco sofistikovaněji dodal. Jak, to mohou díky vašemu odkazu posoudit i jiní. Ještě jednou děkuji.
20. 07. 2009 | 15:07

fafnir napsal(a):

leváku
na to vaše včerejší z 23,08
to o té krizi.Ano za krizi může pravice,protože takových levicových režimů jako je Severní Korea,Cuba a třeba Burma(Myanmar)se krize vůbec nedotkla.Mají se tak dobře.Dokonce i jejich armády bytní.To jenom odporní imperialisté podmiňují potravinovou pomoc jakýmisi lidskými právy.A na co chodit daleko,že.Maďarskou levicovou vládu,která jak se sama vyjádřila ,lhala lidem neustále,musela zachránit před bankrotem EU,A náš nejbližší soused,levicové Ficovo Slovensko má jenom 12% nezaměstnanost,a kdyby nevyvážel spoustu pracovníků do pravicí zužovaných Čech ,tak Slováci sami odhadují,že by byla až 15%.
A ještě ,považujete doc,Havla za našeho zaměstnance,který má pro nás pracovat,protože je placen z našich peněz,nebo svého lenního pána,který od nás bere výpalné.
20. 07. 2009 | 15:07

Ondřej Čapek napsal(a):

Jan Svoboda: diky za post. Máte pravdu, ale je to marný, marný, marný...
20. 07. 2009 | 15:17

Martin napsal(a):

Rumcajsi a nejmensi miru prerozdelovani ma kongo nebo somalie. Diky to uz mozna radej tu severni koreu i kdyz tam to bude asi tak stejne na prd. A takhle misto priblblosti s tradicni severni koreou nebo jeste kubou neco k veci ? Podivejte se na statistiky a zivotni uroven a nebudete se priste ptat. Navic furt nevim kdo bude makat kdyz vsichni budeme ti milionari.
20. 07. 2009 | 15:22

Martin napsal(a):

Fafnire a jak je v Pobalti nebo Irsku (na slovaci je furt rovna dan)? Nizky dane nizkej deficit nebo i vyrovnanej rozpocet vzor co pravicaci vsem otloukali o hlavu a dnes cudne mlci a jen krici ze je tu jedno madarsko :)
20. 07. 2009 | 15:32

Rychlík napsal(a):

Pane Havle, nedobře jste udělal, že jste nám zatajil těch dvěstěpadesát tisíc až půl milionu měsíčně + různé náhrady a náklady na všimné. Zahýbal jste českou žumpou, vyvalil se puch z hub těch kteří si myslí buhvíjak nejsou chytří a vtipní a neustále se tu předvádějí. Raději nebudu jmenovat, pan Stejskal by se mohl zapomenout a poslat na mne nějakého vlčáka, pro kterého je hračkou dostat se k mému e mailu.
20. 07. 2009 | 15:36

JC napsal(a):

Ondřej Čapek,
Tak jest...jak se může docentovi rozsvítit v hlavě, když mu tam sedí Marx s vyšroubovanou pojistkou v ruce ?
20. 07. 2009 | 15:44

fafnir napsal(a):

Martine
kde jste sebral,že Slováci mají vyrovnaný rozpočet.A i když máte rád Severní Koreu,tak soudím,že pro vás by mohlo být snadnější tam přesídlit,než ji zavádět tady.Moc lidí by vám bylo vděčno.
20. 07. 2009 | 15:44

fafnir napsal(a):

Rychlíku
vás nezajímá co se děje s vašimi penězi?To k nim tedy asi přicházíte snadno a bez námahy.Nebo si myslíte,že ty peníze na platy europoslanců přicházejí jako dávky od Marťanů?
20. 07. 2009 | 15:50

Bright napsal(a):

S tou závistí máte pravdu, Jiří. Místní pravičáci si hrají na hrozné podporovatele bohatých lidí a vysokých příjmů, ale jakmile přijde na tvrdý, zní z nich závist. Jinak lidi typu blue jay, Jánský a spol.Co to je za lidi? Jsou tak hloupí nebo tak fanatičtí? Spíše oboje. Bc. Jásnký by si měl nejdříve doplnit vzdělání, o ekonomiii toho moc neví.
20. 07. 2009 | 15:51

Rumcajs napsal(a):

Martin:

No možná že eskymáci mají ještě menší míru přerozdělování.

Ať se dívám, jak se dívám, tak když vypustím státy které leží na ropných polích, pak jasně vede USA a to má míru přerozdělování v rámci vyspělých států určitě nejmenší.
20. 07. 2009 | 15:53

Martin napsal(a):

Rumcajsi ropny pole samozrejme bych taky vynechal ale usa nema nejmensi miru prerozdelovani jen prerozdeluje jinak. Navic slo mi o co nejvyssi zivotni uroven co nejvetsi casti populace a tam spojene staty nejsou v cele.
20. 07. 2009 | 15:56

Martin napsal(a):

Fafnire ja chapu ze milujete Somalsko ale nemusite ho doporucovat nam vsem. Je zajimavy ze bez ty sk ani argumentovat neumite. :) A jestli jste si vsiml tak u slovenska jsem nepsal o vyrovnanym rozpoctu ale o rovny dani. Takze furt by mne zajimalo proc mate plny usta madarska a pobalti nebo irsko co jste driv tak chvalili najednou cudne zamlcujete :)
20. 07. 2009 | 15:59

JC napsal(a):

Docente,
zavolejte do Liháče, ať někdo jde kopnout do toto vašeho robota, který se tu presentuje jako jakýsi Bright.
Zaseklo se mu "Ctrl+C" "Ctrl+v"
20. 07. 2009 | 16:00

jarpor napsal(a):

Vlk

Napsal jste :
"Doplníme li tuhle ctihodnost o lotyšského fandu lotyšských jednotek SS, pro kterého má poručík Troník porozumění / jak kouzelé!/, máme tu pravou pravicovost kompletní."

Je třeba říci, že nejste sám, kdo se s úšklebkem a ironicky vyjadřuje k zástupci Lotyšska v oné frakci... a tak, když jsem si přečetl článek pana Zieglera

http://zpravy.idnes.cz/mfdn...

zajímá mne, jestli setrváte na Vašem "všeználkovskému" vidění Lotyšů vstupujících do SS Vaším prismatem roku 2009.

Sám za sebe říkám, že nejsem historik, nemohu dělat silné soudy, ale o tom, že složitost doby tenkrát a chování se Lotyšů v oněch létech nemusí být nutně odsouzeníhodné a o té složitosti doby jsem přesvědčen.

Ve světle výše uvedeného odkazu, ještě více vystupuje "charakter" Vaší osoby při slovech o "fandech lotyšských jednotek SS".

Hezký den
20. 07. 2009 | 16:03

jarpor napsal(a):

Vico

"Prostě vymáchán byl jen Sobotka. Zástupce šéfredaktora Čásenský tu jen cosi zdánlivě objektivně a o něco sofistikovaněji dodal. Jak, to mohou díky vašemu odkazu posoudit i jiní."

Dovolím si setrvat na tvrzení, že jste velmi zavádějícím ( nechci použít výraz lživým ) způsobem informoval o jistém článku a jako Vy doufám, že jiní mohou posoudit slova každého z nás dvou na základě originálního textu Čásenského.

Mimochodem, jeví se mi dost charakteristické, že se zde argumentuje článkem někoho, ale ten originální článek se jaksi neuvede...
Připojil jste se k tomuto způsobu... patrně bez postranního úmyslu, z ryzí zapomětlivosti... :-))

Hezký den
20. 07. 2009 | 16:11

jvo napsal(a):

dobrý den,

nevím, za koho se považujete, ale pro mě jste vy i další bez rozdílu stranického dresu pouhým vysavačem naších daní. Napište něco, až uděláte něco, aby se nám lépe žilo, nejen v Evropě, ale i v České republice. Zajímá mě výsledek, za kterým Vás bude zřetelně vidět. Zatím jsou to jen řeči, nic víc. Moc mluvíte a málo děláte. Snad budu moci svůj názor v budoucnu změnit...ale myslím, že uteče hodně vody...
20. 07. 2009 | 16:19

Martin napsal(a):

Jarpor ti hodni lotysi
http://en.wikipedia.org/wik...
20. 07. 2009 | 16:19

fafnir napsal(a):

Martine
napsal jsem tři,opakuji tři příspěvky.Jen v jednom bylo slovo Maďarsko.Slovensko 2X.Říkáte ,že s ním stále argumentuji,že to bez nich ani neumím.Koukám ,že lež zůstává základním pracovním a argumentačním nástrojem levičáků jako jste vy.A při tom všem,byla hlavní myšlenka byla ta,že pan Mládek je mojím zaměstnancem,nebo lépe zaměstnancem českých daňových poplatníků,z jejichž peněz je živ.To že levice lže a zadlužuje,je standard,který jste jenom potvrdil.
20. 07. 2009 | 16:30

jarpor napsal(a):

Martin

To říkáte Vy...

Pokud jste nepochopil meritum mého příspěvku tak bylo toto :
Je tak jednoduché dnes, v r. 2009, porozumět složitosti doby v letech kolem 1940 v Lotyšsku a odsuzovat člověka zvoleného do EP samotnými Lotyši ?
Ta otázka je určena i Vám...

Hezký den
20. 07. 2009 | 16:33

Martin napsal(a):

Fafnire zkratka sk neznamelana slovensko ale severni koreu, coz by inteligentnimu cloveku z kontextu doslo. A ten blabol o sk jste samozrejme napsal. Jen se mi potvrzuje, ze neumite cist viz vase predchozi pripominka o Slovensku. A otazka proc tak cudne mlcite o pobalti nebo irsku ale jako certika z krabicky vystrcite madarsko je fuuurt.
20. 07. 2009 | 16:34

Martin napsal(a):

Jarpore, kdybychom nebyli v zemi kde se pausalne odsuzuji komuniste a nehledaji motivy, tak bych mozna dumal o tom co pisete. Jinak je to dvoji metr.
20. 07. 2009 | 16:35

jarpor napsal(a):

Martin

Jak kdo - stran toho dvojího metru...

Hezký den
20. 07. 2009 | 16:37

Rumcajs napsal(a):

Martin:

Dejte sem prosí odkaz na statistické údaje, o které opíráte své tvrzení, že nejlépe je v zemích s velkou mírou přerozdělování.
20. 07. 2009 | 16:40

Martin napsal(a):

Rumcajs podivejte se napriklad na zebricek hdi. http://en.wikipedia.org/wik...
20. 07. 2009 | 16:42

prirodovedec napsal(a):

jarpor: Jsem tu jen na skok. Muj hlavni kontakt sem, ktery jako jeden z nasi "prirodovedecke party" sem vklada, pripadne doplnuje me vstupy, vyrazi na delsi cesty. Nam "ostatnim" se zase "rozsypaly vypocty" :( tak je musime sesypat :). Umluvil jsem ho jeste kratce, take kvuli Vam/nam dvema :) viz dale.

Takze dnes zadne vtipky, zadne "ztrestene fabulace" :) a zadne me oblibene sahodlouhe tapety :), ci mentorovani "zaku" :), ani zadne navrhy reseni existence AV spravnou volbou na podzim :) - nemusite byt ve strehu. :)

Je mi sice lito, ze AV diskuse pro mne konci, je mi to lito i kvuli podle mne dnes prilis zjednodusujicimu a od rady faktu uhybajicimu textu V.H. a relativne male diskusi tam, ktera je vynechanim tech faktu ovlivnena - snad to ale V.H. dobre odhadl a AV to pomuze a neublizi - nic kolem toho, z vyse uvedenych duvodu, uz stejne nenamluvim.

Proc se obracim na Vas? Pratelsky radim, kolego prosim zvazte, ze problem lotysskych SS byla historicky ne ta dve pismenka a laska k Hitlerovi a nenavist k Stalinovi (jiste u nich pochopitelna), ale s tim nesmyslne spojeny, zretelny a podle mne neunosny, antisemitismus nabyvajici nechutnych a krutych forem. Vite dobre, ze na toto tema je vlk s ohledem na osud rodiny nesmirne alergicky a je ochoten prestrelit i pri naznaku, a vite take jak Vase spory kdysi zacaly - jak jste se (podle sebe pravem) citil dotcen, ze Vam nekdo neco podsouva. Zvazte, zda se tomuto celemu radeji nevyhnout nez trvat na svem. Zase by mohly byt zkreslene interpretace toho co pisete a nejen vlk by mohl byt zasmusily. :)

Takze hezky den. Zdravi Vas oblibeny kantor. :) A omlouvam se za budouci odmlku s citacem :) mozna i vicetydenni ci vicemesicni, musim zamirit zcasti dobrovolne do diskutovaneho pocestneho bigjirkovskeho pritmi a omlouvam se tem, se kterymi jsem si to posledni dny narazove uzil. :) Prirodovedcu je nastesti hodne, treba se bude ozyvat dalsi. :)
20. 07. 2009 | 16:47

wbgarden napsal(a):

Budu neustále opakovat, po třetí. Proč někdo z české oranžády se neráčí vyjádřit k tomuto prostému faktu. Vrcholný představitel čssd marxlen docent Havel dělá z jiného vrcholného představitele eu Nigela Farage fašistu. Prosím, na základě čeho ? Na základě metod třídního boje ?
Takto si představuje čssd interprataci události v eu občanům této země ? Psovitej, kde se schováváš ?
Veselé krizování...
http://reformy.shoptet.cz/e...
20. 07. 2009 | 16:48

skanzen napsal(a):

Ale vy jste opravdu nikdy a nikde neříkal, čím se máte v úmyslu KONKRÉTNĚ v evropském parlamentu zabývat!!! I předvolební kampaně se nesli v duchu to, že Paroubek pomlouval ODS a vy jste stál za ním a tak různě se usmíval, pak jste něco trošku žbleptnul kolem toho, jak je ta ODS fakt špatná a pak zase dál stál za Paroubkem a usmíval ... něco k programu, konkrétní problémy EU, mno ... nic, nic a nic, ani v kampani ani na webu nikde ...
20. 07. 2009 | 16:59

JanE napsal(a):

Pane Havle.
Závist je hnacím motorem tržního hospodářství. To byste měl vědet.
Uvádějí se často jiné atributy.
Nejčastěji úspěch či peníze.
Ale svoje peníze a úspěchy musíte s někým porovnat. Tato komparace v případě znaménka "<" zapichujícího do vaší osobnosti vyvolá onu závist, která nás poté dovede k převratným zítřkům. Tak co se vám proboha na ní nelíbí.
20. 07. 2009 | 17:08

Miloš napsal(a):

"Dost mne ta otázka zaskočila. Především proto, že jsem napřed fakt nevěděl, kolik poslanci berou a na jaké další náhrady a prebendy mají nárok. Je to divné, ale nikdy jsem se v životě neptal předem na svůj plat a nikdy se o něj nehandrkoval"
Vážený pane, dočetl jsem sem a dál již to pro mě nemá cenu. Obrázek jsem si uděla. Jsou mé myšlenky dobré, když si myslím že lhát se nemá?????
20. 07. 2009 | 17:17

Ostravak napsal(a):

Vážený pane Havle,
nemohu nenapsat svůj názor, i když je velmi malá šance, že se k němu doberete pro množství jiné činnosti, ale...Jistě Vám byla otázka "Kolik budete
brát"? pokládána s pokusem Vás vyprovokovat. To, že jste to nevěděl přesně je poměrně pravděpodobné, ačkoli i o těchto záležitostech se v poslanecké sněmovně ví mnohem víc, než-li se píše v bulváru. Ale myslíte si, že budete téhleté republičce užitečnější v Bruselu, než v Praze pod vlajkou ČSSD, která má mnohem perspektivnější budoucnost, oproti ODS?
Jen se ptám, vše ostatní je Vaše cesta.
20. 07. 2009 | 17:20

MerryMan napsal(a):

Zahradníkovi:
doc. Havel napsal (přesný citát):"Jmenuje se Nigel Farage a je to britský nacionalista, někdo říká fašista." Píšete asi o jiném Havlovi, nebo používáte známou taktiku pravicových bolševiků: Vymyslím si, co dotyčný napsal zkritizuji to. Pokud chcete obhájit svůj výpoad proti autorovi, musíte prokázat, že nikdy ze stovek milionů občanů EU nikdy neřekl že ten N.F. je fašista.

A ještě jednu věc. Až příště budete psát, jak by zde měla stoupnout bota amerického mariňáka, zkuste si vzpomenout na lidovou moudrost:"kam stoupne noha vojáka, tam 7 let nic neroste".
20. 07. 2009 | 17:21

fafnir napsal(a):

Martin
aha fuuurt=1.A teď ještě ,zaměstnanec nebo lenní pán.A mimochodem sk je všeobecně chápána co značka Slovenska.
20. 07. 2009 | 17:26

Martin napsal(a):

Fafnir fuuurt se ptam a misto toho jsem dostal kopanec korejsky. A o sk jsem psal v jistem kontextu, ze, takze vam to mohlo dojit, ze? pro jistotu http://slovnik-cizich-slov....
20. 07. 2009 | 17:30

wbgarden napsal(a):

Budu neustále opakovat, veselý mužíku, jste hrdý že jste čech. Tak si poslechněte tohle. A marxleninské hrátky se slovem fašista jsou mi důvěrně známy ze šedesátých let, kdy jako študáci jsme se pokoušeli, jen tak zaprotestovat si, a už jsme byli fašisti, tedy někdo by o nás mohl říct, že jsme skoro fašisti...
Zdravím všechny sockom nálepkovače, kteří jedou furt podle stejných marxlen příruček.
Veselé krizování...
http://reformy.shoptet.cz/e...
Jo a tu kapču si strčte někam. je příšerná...
20. 07. 2009 | 17:31

Martin napsal(a):

wbgarden klasicky nalepkovac prska, vsichni s jinym nazorem jsou sockom, nebo kom nebo jedou podle marxlen prirucek :) je takovy prislovy o potrefeny huse ktera nejhlasitej kejha a ejhle kejhani wbgardena tentokrat je hodne vriskavy
20. 07. 2009 | 17:45

wbgarden napsal(a):

Budu neustále opakovat, martine, martine, myslím, že tady je pro to, co jste předvedl frekventovaný výraz - argumentační impotence...
Veselé krizování...
http://www.ateo.cz/f/images...
20. 07. 2009 | 17:49

Martin napsal(a):

wbgarden argumentacni impotence ? ani nahodou vysmech kejhajici huse urcite. 99 procent toho co napisete je nalepkovani a ted tohle vase svaty poboureni, no jste komik teda dokonaly :) a ted nejaky obrazecek jeste pliiz
20. 07. 2009 | 17:51

wbgarden napsal(a):

Budu neustále opkaovat, to víte, martine, že dám obrázek a s chutí, neb jak je všeobecně známo, jeden dobrý obrázek je furt lepší než veškeré knihovny marxleninských skript...
Veselé krizování...
http://www.ateo.cz/f/images...
20. 07. 2009 | 17:56

Martin napsal(a):

Wbgarden papejte a nalepkujte dal vesele, mne se to libi. ale hlavne nezapomente si zakejhat jak se nesmi nalepkovat
20. 07. 2009 | 17:57

wbgarden napsal(a):

Budu neustále opakovat, jste čech, martine...?
http://www.ateo.cz/f/images...
20. 07. 2009 | 18:00

Martin napsal(a):

wbgarden ja se ani neptam vim ze jste kejhajici houser
20. 07. 2009 | 18:01

wbgarden napsal(a):

Budu neustále opakovat, jen pokračujte dál martine, a zkuste ještě víc zahustit slova. Jde vám to. Argumenty především..
Veselé krizování....
http://www.ateo.cz/f/images...
20. 07. 2009 | 18:04

Martin napsal(a):

wbgarden argumenty odpovidam pouze tomu kdo nejake ma. potrefeni kejhalkove je obvykle nemaji a ani zde nepredstavili jediny krome nekolika nalepek :)
20. 07. 2009 | 18:07

wbgarden napsal(a):

Budu neustále opakovat, jste opravdu skvělý martine, skoro dokonalý, všichni už si o tom udělali obrázek. Jen jedna věc mě trochu trápí, při vaší vyjímečnosti, proč mi tedy odpovídáte ? Nemám pocit, že bych se vás na něco ptal ...
Veselé krizováni..,
Jo a pokuste se už v rámci rozmanitosti používat i jiná slova, by bylo veseleji. To je furt samá husa, samé kejhání, nálepkování, potrefenost atd. Já vám klidně se slovy mohu pomoci, když na to vaši politruci nestačí....
http://www.ateo.cz/f/images...
20. 07. 2009 | 18:17

Karel napsal(a):

To Martin :

wbgarden je nějaký pošuk, co není schopen argumentace. Navíc se chudák jak kliště drží komančů, až mu splývá, že se často chová jako oni.

To nálepkování je jenom malá perlička z argumentační "výbavy" týpka pod wbgarden.
20. 07. 2009 | 18:18

Martin napsal(a):

karle ja vim, jenze jemu jeste nedoslo ze si z nej delam srandu. zvlast kdyz se tak nadherne odkopal

wbgarden, co takhle zakdakat jeste hlasiteji a to komu pisu je moje vec, nikdo vas nenuti reagovat. radej se venujte nalepkovani a pote kritice nalepkovani, to vite vsichni jsou sockom, marxlen a jen vy jste letadlo
20. 07. 2009 | 18:21

Martin napsal(a):

bohuzel na vas ted uz nemam cas, takze wbgarden mily nalepkovaji a hlasity kejhani preju. a nejakej pocit ublizenosti pridejte jeste jako bonus. cmuk :-)
20. 07. 2009 | 18:22

wbgarden napsal(a):

Budu neustále opakovat, karlíku vítám vás, už jsem vás taky dlouho neslyšel, ze stejného oddílu s martinkem, že. A co kdybyste kucí už konečně odpověděli, jak toto video souvisí s fašismem. Myslí, že tady o to jde. Pokud jste češi tak vám to určitě nemude dělat problém...
Veselé krizování...
http://reformy.shoptet.cz/e...
20. 07. 2009 | 18:26

ali napsal(a):

wgarden - díky, že jsi :o)...
jen je smutné, že ... je to marné, je to marné, je to marné...
20. 07. 2009 | 18:32

wbgarden napsal(a):

Budu neustále opakovat, drahý ali, jak je všeobecně jistě dobře známo, pravého gentlemana zajímá jenom předem prohraný boj...
Veselé krizování...
http://www.ateo.cz/f/images...
20. 07. 2009 | 18:36

jarpor napsal(a):

Prirodovedec

Díky za reakci...
Právě proto, že nejsem historik, právě proto, že složitost předcházejících období dle mého, nemá vést k nepřijatelnému generalizování,
právě proto jsem pověsil onen odkaz...
To není ani o lásce, ani o nenávisti vůči jednomu z národů, jedné z členských zemí EU.
To je o přemýšlení a hledání odpovědí...

Přeji Vám hezký pobyt jež Vás čeká sa doufám, že dáte o sobě vědět...
Internet je mocný a kdo nechce - neskryje se ani v nejzapadlejším kousku země... Vím o čem mluvím, to mi věřte, neb dosažitelností této technologie a možnostmi být ve spojení s blízkými kdykoliv a kdekoliv, jsem jistým způsobem fascinován.

Hezké dnešní i budoucí dny.
20. 07. 2009 | 18:43

ali napsal(a):

wbgarden
díky :o) tu stovku si vytisknu..doufám, že u nás v konzumu jí ještě vezmou, tam se zastavil čas, až jde z toho mráz. Ráda tam posílám bolševiky. Je to realita starých časů. Jinak hodně úspěchů a pokračujte dál, těším se Vašich příspěvků..
20. 07. 2009 | 18:44

stále rebel napsal(a):

Pro ali.
Soudružko, píšeš:
Paroubek onehdá vyslovil tu úžasnou větu, že "jedině stupidní člověk nevolí ČSSD".

Neřekl náhodou Paroubek:
„Jen politicky stupidní člověk by ve 2. kole volil proti ČSSD“.

Samozřejmě to říkat nemusel, protože to každý myslící člověk věděl.
20. 07. 2009 | 18:44

wbgarden napsal(a):

Budu neustále opakovat, myslící člověk zde:
Veselé krizování...
http://www.ateo.cz/f/origin...
20. 07. 2009 | 18:52

jarpor napsal(a):

A malý dodatek ještě k prirodovedci :

Ani velmi bolestivá zkušenost neopravňuje nikoho dštít kolem sebe nenávist...
Nechtěl jsem a nechci nikomu způsobovat bolest, hrabat se mu v ranách a myslím si, že jsem to také dosud nikdy nedělal.
Že nevhodné slovo dovede způsobit bolest, velmi smutnou reminiscenci, aniž ten, co to slovo vyslovil to tuší - tomu rozumím. Ale pávě proto, že to vyřčené slovo nebylo vysloveno s cílem ublížit, měl by umět i ten, jemuž nechtíc byla bolest způsobena, dát přijatelným způsobem toto na vědomí... nikoliv hned autora takového slova "nařknout z hyenismu"...

Takže ještě jenou - hezké příští dny...
20. 07. 2009 | 18:55

ali napsal(a):

stále rebel
nejsi ty nějaký detailista? :o)
A soudružka tedy rozhodně nejsem, nebyla a nebudu, tos netrefil. Vymysli jinou nadávku, soudruhu :o)
20. 07. 2009 | 18:55

PatientO.T. napsal(a):

2 stále rebel:
A postavil se, přítel předseda, ke svým slovům opravdu svérázně:

https://www.youtube.com/watc...
20. 07. 2009 | 18:57

ali napsal(a):

PatientO.T.
:o))))))) dík
20. 07. 2009 | 19:01

PatientO.T. napsal(a):

2 ali:

Velmi rádo se stalo :)
20. 07. 2009 | 19:07

Michal Macek napsal(a):

zdravim

skutecne neznam pana Farageho ale neni tohle presne to na co ste si stezoval v minulosti?
"slusi se s nim nemluvit vic nez je nutne" jak muzete o nekom napsat ze je skoro fasista kdyz ste s nim ani nemluvil?
psal ste ze z vas kazdej dal marxistu aniz vas zna....
20. 07. 2009 | 19:29

fantom napsal(a):

Jakže? Autor v EP neusiloval o funkce? Fantom láme hůl :).
20. 07. 2009 | 19:59

PatientO.T. napsal(a):

2 jarpor:
Vynikající odkaz vedoucí k zamyšlení. Tedy ty, kteří přemýšlet chtějí. Přítel předseda Paroubek ovšem přemýšlet nemusí (http://blog.aktualne.centru...). On má jasno. Je na konci cesty a má tedy jasno...
Vezmu-li do úvahy jeho památná slova ( http://neviditelnypes.lidov... ), mohu si živě představovat, jak by dotyčný vysvětloval své "myšlenkové posuny", kdyby byl politicky činný v dané době v Lotyšsku. (Než se tu na mne případně sesype hněv jediných spravedlivých, raději uvedu, že neomlouvám žádné zločiny, pouze hledám souvislosti).
20. 07. 2009 | 22:00

JC napsal(a):

Docente, tak jsem tu taškařici s vlaječkou shlédl celou díky Wbgarden. No to Barossovi fakt povedl extra kousek. A ta blekotající chcíplotina - komisař - sluneční záření...ten přímo svítil.
20. 07. 2009 | 22:00

zdenekphoebe fugues napsal(a):

ale jděre do háje s těmi řečmi o tom jak jste pronásledován pravicovou závistí...
Měl by jste vědět,že pokud druhým přisuzujete nějakou povahovou vlastnost jako dominantní aniž by jste je opravdu dobře znal ,tak vám na to jakýkoliv psycholog okamžitě opáčí,že se z vaší strany jedná o projekci sebe sama do svého okolí.
Svojí vlastní závist ,pro kterou v současné době vlivem životních okolností nemáte "práci",projikujete do svého okolí...Jak banální
Myslíte tedy,že vaši méně úspěšní spolustraníci vám vůbec, ani tajně nezávidí? Obávám se tedy,ře vy sotva,ale jistě nám to jako správný socan nebudete sdělovat.
Ta démonická závist má určitě mnohem prozaičtější vysvětlení ,jste jsdnoduše těm ludem vrcholně nesympatický a tak vám to prostě nepřejí to tak už někdy bývá...pokud to ovšem není pouze má vlastní projekce do nich
20. 07. 2009 | 22:01

Ahasweb napsal(a):

"Většina dodnes frekventovaných verzí základního zákona socialismu nejsou nic než dílčí zpřesnění Stalinova výkladu. Historicky musíme ocenit i jeho řešení otázky příčin zbožních vztahů, ačkoliv je dnes již zřejmě překonané," napsal Jiří Havel ve skriptech, která vydala Vysoká škola ekonomická pro posluchače Ústavu marxismu-leninismu.
21. 07. 2009 | 00:22

uled wastes napsal(a):

Jáu budu trochu jiný v pozdravu:

Vítejte v politickém starobinci zvaném EP
21. 07. 2009 | 01:42

Krupa Václav napsal(a):

Pro Vico.Vrátil jsem se včera pozdě večer,doufám,že se ještě zastavíte.Přejel jsem všechny příspěvky a tady je v praxi vidět,co jsem myslel,když jsem psal sebrat jím munici.Možná jen sedm statečných proti hordě banditů a já jsem mezi nima prošel bez jediného škrábnutí.Možná nemá cenu se na některé blogy vracet.Možná proto tu není vidět až na začátek vlka,Lexu,Beďu,Nubu a spousta jiných,stejně zajímavých nicků.Jen vyprázdňování bubínků sami mezi sebou.Jen hafhafhaf,nebo chichichichachacha.Ani autor už se nevrátil.Opravdu není proč.Ještě jednou zdravím.Ty hrubky mě chvíly štvali :) K.V.
21. 07. 2009 | 05:54

kormoran napsal(a):

21. 07. 2009 | 05:57

Vico napsal(a):

Krupa Václav : Ještě jsem se zastavil. Sem na místo činu. Z ryzí zvědavosti.

Je to tu spíše takový paintball. Když se přidá do toho jeden připomínající zaseklou desku,je vaše snaha vskutku marná...Taky zdravím.
21. 07. 2009 | 08:14

JAVÍT napsal(a):

Pane Havle, Vy nejste pronásledován pravicovou závistí, Vy jste postižen levicovou hloupostí ! A to je rozdíl, že ?
21. 07. 2009 | 11:20

Antislav napsal(a):

2 PatientOT:

V Pekingu je horko a dusno. Neni tu takova legrace s vlajeckama, protoze tu neni Timur a jeho parta a ani Cuk a Gek, kteri delaji, co je potreba a na penize ani nepomysli. Prace je tu tezka, chybi tady altruisti a konaci dobra. Neveril bys kolik sobeckych cinskych hrabivcu se kuprikladu zepta, kolik bude jejich plat, nez podepisou pracovni smlouvu.
21. 07. 2009 | 11:30

PatientO.T. napsal(a):

Tak? A co dělají činovníci ZO KS Číny na pracovištích? Takové skandální poměry jsou především jejich vizitkou...
;-)
21. 07. 2009 | 12:17

Lokutus napsal(a):

Pane Havle, takovými nekonstruktivními články, plnými kydání hnoje, pokračujete v kurzu, který nastavil vás vůdce, pan Paroubek. Ten vede soc-dem na smetiště, kam patří. Takže... farewell, socánci. ;-)
21. 07. 2009 | 14:15

LEVAK napsal(a):

Ad JAVIT:trochu si doplňte svou slovní zásobu následujícím malým slovníkem pravých pojmů:
Globální oteplování: Slabomyslná levicová mystifikace.
Levicový ekonom: Blbec, který zná čísla lépe než my.
Daně: To, co my sice nikdy neplatíme, ale přesto nás o to levice okrádá.
Důchodce: Černý pasažér s volebním právem.
Dítě: Černý pasažér, zatím bez volebního práva.
Učitel: Hojně se vyskytující parazit placený ze státních peněz.
Hospodářský růst: To, co jsme navzdory Paroubkovi zajistili naší poctivou prací v ilegalitě.
Statistika (OECD, MMF, Eurostat, ČSÚ, CIA): Lživá oranžová propaganda z Lidového domu.
Paroubek: Nedouk, kterému Evropská unie platila, zatímco my hrdě platíme Evropské unii.
Topolánek: Intelektuální jemný mistr nonverbální komunikace.
Vláda: Ali Baba a osmnáct ryzích charakterů.
Vládní většina: Dva morální sociální demokrati a stovka našich statistů.
Hrubý domácí produkt: To, co za levicových vlád nedopatřením rekordně rostlo.
Životní úroveň: To, co nám navzdory optimistickým statistikám levice nemůže zajistit.
Nezaměstnanost: To, co nyní stále klesá, aniž jsme hnuli prstem.
Mzda: To, co je kvůli nenažraným odborovým pijavicím zbytečně vysoké.
Zisk: To, co je příliš nízké a socky to ještě chtějí zdanit.
Dávky: To, co je sice u nás jedno z nejmenších v Evropě, ale přesto to levice marnotratně rozdává.
Dluh: To, co má devatenáct Evropanů z dvaceti vyšší než my, ale přesto je to veliké.
Sociální stát: Široce rozšířený omyl vyspělých zemí.
Ransdorf: Idiot, který zná aktivně deset a pasivně dvanáct cizích jazyků.
Ježíš Kristus: Další jméno ze seznamu StB.
Krádež: viz Spravedlnost
Spravedlnost: viz Krádež
21. 07. 2009 | 14:22

dříve ruda napsal(a):

Levak:
ještě tam chybí

Levice: bohatým bere, na chudý sere.

Hezký den.
21. 07. 2009 | 15:29

wbgarden napsal(a):

Budu neustále opakovat, drahý leváku, to je tak vtipné, jak kdyby to sám vousatý karlíkmarxík učunil. Nechcete to dát do skript, pár docentů by se určitě našlo, kteří by to s chutí vyučovali...
Veselé krizování a prasečí chřipkování...
http://www.ateo.cz/f/images...
21. 07. 2009 | 16:09

JImy napsal(a):

ten skromny velikan nejak neuvedl tu stranku, tak tady je http://www.kozelzahradnikem.eu
21. 07. 2009 | 16:30

PatientO.T. napsal(a):

2 webgarden:

Budete se divit, autorem p......y okopírované LEVAKem je jistý docent. Možná už ji vyučuje, kdo ví?

http://blog.aktualne.centru...
21. 07. 2009 | 16:30

Mastodont napsal(a):

21. 07. 2009 | 17:08

Martin napsal(a):

Je krasny pozorovat jak nalepkovaci co z kazdeho delaj komunistu a marxleninistu nebo stalinistu dostavaj hystericky zachvaty kdyz je nekdo oznacen za fasistu :)
21. 07. 2009 | 22:40

PatientO.T. napsal(a):

2 havel:

Vypadá to na konec diskuse, dovolte pár otázek:

1. Jak poznáte pravicového novináře?
2. Kteří pravicoví novináři se vás zeptali na váš plat?
3. Domníváte se, že vaši levicoví voliči jsou tak výteční, že vám ty prachy opravdu nezávidí? A myslíte, že je závidí třeba Zahradilovi?
4. Můžete definovat vlastními slovy fašismus?
5. Proč je, podle některých, jak zbaběle dodáváte, pan Farage fašista? Vejde se do vaší definice fašismu?
6. Je rozdíl mezi tím, je-li někdo fašista a je-li komunista? Pokud ano, jaký. Je komunista agent Falmer lepší či horší než fašista Farage? A poslanec Vondruška?

Díky za případné odpovědi.
21. 07. 2009 | 22:42

Martin napsal(a):

Patiente proc nalepkujete poslance Filipa ?
21. 07. 2009 | 22:48

PatientO.T. napsal(a):

Já ho nenálepkuji. Komunistou se označuje sám. Agentem rovněž byl, nikdy to nepopřel. Tato právnicky vzdělaná osoba ovšem uspěla u soudu s tvrzením, že nevěděla, že spolupracuje s StB (tedy nikoli že NESPOLUPRACOVALA!).

První nálepku zde vylepil pan europoslanec Havel, proto se na něj obracím se svými otázkami. Máte vy něco k věci, Martine?
21. 07. 2009 | 22:57

Martin napsal(a):

Patiente kdybyste sam v argumentaci nenalepkoval tak by diskuse mozna mela smysl. Takhle ja chapu ze nalepkovat muzete vy sami falmerove jsou kolem vas ale u jinych vam to vadi
21. 07. 2009 | 23:01

PatientO.T. napsal(a):

2 Martin:

1. Filip není podle vás Falmer?
2. Není divné, že svého řídícího důstojníka StB zaměstnává ve své advokátní kanceláři?
3. Nejsou to náhodou fakta?

Říkáte-li faktům nálepky, budiž, nálepkuji...

Abych to shrnul: Pan Havel označil pana Farage za fašistu. Položil jsem proto Havlovi 6 otázek, na které může snadno odpovědět. Vám jsem položil otázky tři. Prosím, odpovězte.
O další filumenistickou diskusi s vámi nemám zájem, držte se otázek.
21. 07. 2009 | 23:15

Martin napsal(a):

Patiente vase hra kde sve nalepkovani oznacujete za opravnena fakta je nudna.

Dam vam otazku ktera vam zaroven odpovi vse na co se ptate, chcete rici snad ze existuje stale stb ?
22. 07. 2009 | 00:35

ali napsal(a):

Farage Vás zděsil? A víte, kolik lidí děsíte Vy? Nediví se Vám někdy vlastní hlava, co vlastní huba povídá? (J.W.)
22. 07. 2009 | 01:42

Antislav napsal(a):

2 Patient OT:

Hlidaji, aby neprisli o funkci a aby je nikdo neopatroval nalepkami, pripadne aby si nikdo v praci s nalepkami nehral a nezahraval. Ve vyplatnim terminu si kontroluji, jestli dostali spravne vyplatu. Behem obeda konzumuji Bai Jiu.
22. 07. 2009 | 03:38

patriot napsal(a):

Pane Havle, normální člověk chápe rozdíl mezi závistí a nasraností.

Za totáče kolovala výstižná srandička:
Víš, jak se řekne maďarsky parlament?
Kulošválošhangár.

Kulošválošhangár štrasburských či bruselských rozměrů si ovšem v té době neuměl nikdo představit. Tato nová prebendiště si tzv. demokratičtí politici zřídili pro sebe v rámci vlastní neutuchající poptávky po korytech a bezpracném životu na cizí účet

O tom, že se nezajímáte o finanční stránku své politické angažovanosti, můžete vyprávět akorát v Bohnicích. Jako ekonom určitě sčítat a odčítat dovedete. I když vypadáte jak špatně oholený Rumcajs.
22. 07. 2009 | 07:00

LEVAK napsal(a):

Vážení tady pan dentista(PatientO.t.) se nám tu nějak přerostl do role mentora.To víte ta zlodějna na poli stomatologické péče vynáší těžké prachy a takoví si potom myslí,že požrali všechnu moudrost světa.Za strého režimu se říklo,že moc jsou peníze.Pan Klaus nám tu pro změnu po revoluci uvedl v život poučku,že"peníze jsou moc!"No a pan dentista začíná pomalu vystrkovat růžky a začíná postupně zavánět pinochetovštinou!Dokonce jsem se tady včera potkál v jeho písemném vyjádření s vulgarismem,zatím vytečkovaným což dříve u něj nebývalo.Zřejmě ho začíná pomalu opouštět i t získaná inteligence když zřejmě vrozené se mu nedostalo.Taky o nějaké empatii by se u něj dalo s úspěchem pochybovat!
22. 07. 2009 | 08:37

PatientO.T. napsal(a):

2 LEVAK:
;-)
22. 07. 2009 | 08:58

PatientO.T. napsal(a):

2 havel:
Na bezpochyby inteligentním příspěvku z 22.07.2009 08:37:45 je vidět, že ani na levé straně spektra nechybí důsledná starost o cizí příjmy, které autor neváhá označit za zlodějnu...
22. 07. 2009 | 09:03

dříve ruda napsal(a):

Leváku,

kdybych nevěděl, že vám levákům je závist cizí, skoro bych řekl, že jste učebnicový příklad.
Ve vašem případě nejsou pochyby třeba. Vy jste jasnej.
22. 07. 2009 | 09:42

ali napsal(a):

PatienT.O.
nechte je, s bolševikem nemá cenu se bavit. Nevidí, neslyší a pořád mele to samé..hezký den
22. 07. 2009 | 09:43

L.Zálom napsal(a):

To je opravdu nechutné, co si soudruh Havel dovolil vůči panu Faragovi. Nigel Farage je britský konzervativec, zastánce svobody jednotlivce, a samozřejmě vůči svobodě je jakýkoliv projev fašismu v protikladu. Snaha nazvat každého, kdo je proti levici, fašistou, je směšná a hloupá. Protože fašismus je ve skutečnosti levicový směr. Ze zavedených stran MÁ K FAŠISMU NEJBLÍŽE PRÁVĚ SOCIÁLNÍ DEMOKRACIE. Ustavičné plácání socanů o fašismu je jen snahou tuto skutečnost zakrýt.

Přečtěte si můj článek na toto téma: Sociální demokracie a fašismus ( http://www.virtually.cz/ind... )
22. 07. 2009 | 15:09

patriot napsal(a):

22. 07. 2009 | 20:38

JAVÍT napsal(a):

LEVAK (21.07.2009 14:22:15):
jen tak mimo jiné ten
„Učitel: Hojně se vyskytující parazit placený ze státních peněz“ Vás naučil psát, počítat a myslet (ale asi jen velmi málo) !!
Nedělejte ze sebe „machra“, nejde Vám to !!
Ty kotrmelce, které ČSSD dělá, ty Vám asi vůbec nevadí, že ?
22. 07. 2009 | 23:36

Hana napsal(a):

Lidská závist je věčná - pravda. Ale zcela upřímně pane Havle - mě se vůbec nelíbí Váš odchod do Bruselu - ani trochu. Vadí mi totiž to, že se bojím, že tím "zmizíte" z našeho bahnitého českého rybníčku - to se u evropských politiků bohužel děje. Zkuste prosím tento trend porušit! I přes to všechno - přeji úspěch.
24. 07. 2009 | 09:53

LEVAK napsal(a):

Ad JAVIT:Mohl bych hodně tady psát o kotrmelcích ODS,le co mě nejvíc šokovalo byla kauza "Čunek".jestliže na jeho obhajobu řekl Místopředseda Nejvyššího soudu Pavel Kučera: „Nezávislost justice musí ustoupit politickým zájmům“.
(v roce 2007)je něco co je kraji propadu naší společnosti do modré diktatury typu Pinocheta!
PS:A.L.Goodhart oxfordské univerzity napsal:"Obec,která je příliš ochotná promíjet provinilcům,může nakonec zločin přímo schvalovat!"
24. 07. 2009 | 11:13

ali napsal(a):

"Obec,která je příliš ochotná promíjet provinilcům,může nakonec zločin přímo schvalovat!"
Jako že Rath proflákl prachy na neexistující jídelnu?
25. 07. 2009 | 11:40

LEVAK napsal(a):

Ali trochu rozumu a prostého uvažování!Tady jde,pokud to dokážete pochopit,o vážnější věci než že Topolánek obrál pražský magistrát!
25. 07. 2009 | 16:52

LEVAK napsal(a):

Ad ali:
Do médií se dostal i případ bytu a firmy pana Topolánka. Tady není žádná velká záhada - firma VAE s. r. o., kterou spoluvlastnil a jejímuž představenstvu Topolánek předsedal, si půjčila peníze od První městské banky, založené primátorem Janem Koukalem. VAE nesplatila 16 milionů a tuto „nedobytnou“ pohledávku odkoupila přes prostředníka firma ELTODO, kterou založil opět - i když tentokrát už jako exprimátor - Jan Koukal. Za dluhy ručil Mirek Topolánek akciemi VAE a směnkou na hodnotu celého dluhu a za směnku zase ručil celým svým majetkem. Okolnosti půjčky VAE už vyšetřuje policie.
Ze všech stran případ totiž zavání korupcí a je tu i podezření z úvěrového podvodu. Podle zápisů z jednání magistrátu, jež má MF Plus k dispozici, je totiž jasné, že VAE nikdy svůj dluh řádně nesplácela. Později pouze prodala kroměřížskou firmu rozvádějící teplo, kterou za onen úvěr původně koupila, a získanou částkou splatila část dluhu. Zbytek, oněch 16 milionů, už nechala na krku První městské bance. Město nakonec pohledávku prodalo za třetinovou cenu 5,5 milionu firmě BBCash, která dluh bez jakéhokoli zisku prodala ELTODu, namísto aby zpeněžila pohledávku.
Proč Mirek Topolánek dluh deseti milionů ustál?
Asi bychom čekali, že nový majitel pohledávky si na dlužníkovi smlsne, ale kdepak. ELTODO vzápětí VAE odpustilo 4,6 milionu. A tady zůstává rozum stát. Město i ELTODO mohly pomocí směnek, za něž ručili jejich výstavci celým jměním, vymáhat dlužnou částku do posledního haléře. ELTODO podle posledního vyjádření Topolánkovu směnku zničilo. Ona směnka by totiž mohla být jedním z důkazů úvěrového podvodu. Mirek Topolánek a jeho kolegové směnkami ručili na částku, která mnohonásobně převyšovala majetek, jímž zase kryli svoje směnky. Ručili také akciemi VAE, které díky zadluženosti firmy měly zřejmě menší než nulovou hodnotu.
Zde se tedy nabízí pár otázek. Proč město neuplatnilo směnku? Mohlo tak dostat celou částku zpět. Proč Topolánek z prodeje svého podílu neuhradil dluh?
Proč ELTODO odpouštělo dluhy a zničilo směnku? Proč ustál Topolánek fakt, že jeho firma připravila hlavní město Prahu o 10 milionů? Proč se po tom nikdo nepídil?"
25. 07. 2009 | 19:44

ali napsal(a):

LEVAK
ahaaaa, tak Topolánek krade víc? Tak mám volit socany?
Hnusnější vyhrává, nebo prohrává?
Omlouvat lumpárnu jinou lumpárnou může zas jen lump. Na to stačí trochu rozumu a prostého uvažování. Netřeba rozsáhlého komentáře, to bych mohla hodit na Ratha a jeho podomků, Škromacha, Sobotku,jenž by měsíčně musel spořit cca 80tisíc, Grosse - no comment, Paroubka+Kočku+Ďurička, Zaorálka a jeho vrtulníčky, Jandáka (pozor, soudruh Jandák tomu, kdo ho nevolí dává přes držku), Havla jenž čistým se nám dělá a furt pryč......
25. 07. 2009 | 21:53

LEVAK napsal(a):

ali je mi Vás líto!Vy to máte jednoduché a myslíte podle tohoto receptu: mezi námi žijí hodní hoši, good guys, a zlí hoši, bad guys. Hodní hoši jsou na straně dobra. Zlí hoši jsou na straně zla. Hodný hoch musí porazit prevíta. Lest a úskoky jsou povoleny, když je použije good guy. Pravidla, korektnost, úcta k zákonu jsou dobré, když slouží dobru, tedy hodnému hochovi. Jinak se dají obcházet - v případě, že se na ně odvolává bad guy.
PS:
pro vás jsou bad guys členové ČSSD a good guys členové ODS,jak jednoduché uvažování poplatné bolševismu a od něj okopírované!Nadarmo se neříká - modří bolševici!
25. 07. 2009 | 23:58

ali napsal(a):

LEVAK
Krááááásně sepsaná logika.
To Vám ten chudinka Rath a Paroubek za to stojí. Že vy litujete Polednovou a plně souhlasíte s popravou Horákové?!
No nic, mně Vás líto není. Co chcete to máte.
Nemá to smysl Levak, Vaše argumenty u mě neobstojí a moje u vás taky ne. A vaše konstatování mé ubohosti jen proto, že jsem pravičák je podtržením vaší rudé pýchy..čest soudruhu..
p.s. už mě nebaví dokola opakovat, že pokud nesouhlasím se socanem a bolševikem, logicky se odvodí, že jsem odsák. To bylo složité uvažování - koukám asi tak 2hodiny. Levák je holt chytrák bolševik, liška podšitá.
26. 07. 2009 | 09:22

LEVAK napsal(a):

Ad ali:se žádnými popravami jsem nikdy nesouhlasil a ani nesouhlasím.Taky jsem nesouhlasil s touto popravou!Vy asi souhlasíte,protože takto učinil sám Velký bratr?Pro vlastní rozšíření vědomostí si přečtěte:
"19. června je tomu 55 let co došlo k jedné z nejznámějších justičních vražd v historii lidstva, popravě Juliuse a Ethel Rosenbergových. Tento manželský pár se stal obětí antikomunistické kampaně a špionománie ve Spojených státech koncem 40. a počátkem 50.let. Ačkoliv se na obranu tohoto páru před popravou utvořila široká mezinárodní koalice zahrnující tak různorodé postavy jako byl Albert Einstein, Pablo Picasso, Frida Kahlo a papež Pius XII, nepodařilo se popravě zabránit.
Celý monstrproces s Rosenbergovými začal v březnu 1953. Americká vláda potřebovala obětní beránky, protože chtěli Davida Greenglasse vyměnit do SSSR za některého ze svých agentů zajatých MGB (Ministerstvo státní bezpečnosti). Tento proces se dá přirovnat snad jen k procesu s Miladou Horákovou, která byla zavražděna československou stalinistickou garniturou. Svoji úlohu v procesu s Rosenbergovými nepochybně sehrál i nenávistný antisemitismus, zejména při budování nepříznivého veřejného mínění vůči obžalovaným.
Proces byl zároveň jedním z vrcholů zuřivé antikomunistické kampaně rozjížděné sněmovním Výborem pro neamerickou činnost a republikánským senátorem Josephem McCarthym, jehož paranoia vyvrcholila, když nepřímo obvinil exprezidenta Trumana, “že je zakuklený komunista“. Teprve po napadání prezidenta, armády a protestantských církví ze sympatií ke komunismu byla antikomunistická kampaň utlumena a samotný McCarthy odsunut z politiky na vedlejší kolej vedoucí až k jeho smrti na cirhózu jater z nadměrného chlastu Ale to již bylo pozdě. Pozdě pro Juliuse Rosenberga, Ethel Rosenbergovou i mnoho dalších lidí. Mezi oběťmi antikomunistických kampaní byli především liberálové,význační a slavní umělci, kteří se nebáli říct co si myslí, mnozí dělníci, odboráři, učitelé a další pracující účastnící se levicových a komunistických akcí, ale i bojovníci za práva černochů a menšin. Všichni tito lidé byli „rudí“. Tehdy se bohužel do amerického národa vžilo i neblaze proslulé heslo „lepší mrtvý než rudý“. Odhaduje se, že téměř 14 miliónů lidí bylo prověřeno FBI, včetně asi 2,3 milionu federálních úředníků. Statisíce lidí muselo složit přísahu, že nejsou komunisty. Tisíce lidí přišlo o práci. Umělci jako třeba Charlie Chaplin, Paul Robeson, Arthur Miller, Dalton Trumbo, Leonard Bernstein, Richard Wright, Bertolt Brecht a stovky dalších, nebo vědci včetně Alberta Einsteina, Linuse Paulinga a Roberta Oppenheimera byli obvinění z komunismu nebo sympatií k němu, šikanováni, zbaveni možnosti pracovat ve své profesi, nebo i fyzicky napadáni a vyhnáni z USA. Lidé, kteří třeba i prošli „prověrkami“ byli stejně vyhazováni z práce, nebo nedostávali část platu. Další byli vyobcováni na úplný okraj společnosti.
Nezakrýváme zločiny byrokracie, vytvořené a vedené Stalinem v SSSR nebo reprezentované Gottwaldem v ČSSR. Chceme ale ukázat v celé její holé zrůdnosti, v co může vyústit nenávistná antikomunistická kampaň. Domníváme se, že připomínat mccarthysmus, štvanice proti umělcům a intelektuálům a útoky proti levici a odborům konané ve jménu „boje za zachování svobody“ je v dnešní antikomunismem nasáklé společnosti více než aktuální."
PS:chtěl jsem tímto ukázat jak dokážete být demagog zřejmě jak je psáno v bibli "smítko v oku svého bližního vidíš,ale brvno v oku svém nevidíš!"
26. 07. 2009 | 09:56

ali napsal(a):

Levak
Ctrl+c, Ctrl+v
to jsou známá fakta, dík..
zaujal mne podvětek z bible.
"smítko v oku svého bližního vidíš,ale brvno v oku svém nevidíš!" Zde se mi líbí jednoduchost, kterou mi poníženě přisuzujete :o)
Z toho usuzuji, jak jsem napsala již v prvním příspěvku: Jako že Rath proflákl prachy na neexistující jídelnu?
To je to brvno (z mnoha), jenž obhajujete dlouhosáhlými řečmi? Dobrý, no, máte rudý puntík a grossovskou pravdu.. :o)
Už mě nebavíte, stejně je to s vámi o ničem..
26. 07. 2009 | 10:40

Prema van Smuuf napsal(a):

Naopak to, jak si Barosso s vítězoslavným xichtem vytáhl vlajku EU a myslel si, jak to Faragovi natřel, pro mě bylo absolutním hnusem. Tím ukázal přesně to, proti čemu Nigel Farage bojuje a přitom si myslel, jak bůhvíjak nevyhrál :D Konec tohle.
27. 07. 2009 | 00:01

LEVAK napsal(a):

Ali Vy jste typický pravicový ječák.Horáková se Vám do propagandistického kšeftu hodí,ale o tom že Velký bratr nechál prakticky v téže době popravit Ethel Rosenbergovou nechcete ani slyšet!
28. 07. 2009 | 17:10

TUTORIAL TIPS AND TRICKS napsal(a):

Danke f information
26. 08. 2009 | 23:27

kbk napsal(a):

Nevím, jak vy, ale já nevidím Sládka, nýbrž anglického gentlemana. Když se podívám na vás, vidím socialistického buřtíka bez názoru, který navíc býval přesvědčený marxista-leninista.
06. 10. 2009 | 20:17

Jevgenij Džugašvili, Stalinův vnuk napsal(a):

Jiříku, bejt tohle v našich zlatých časech SSSR, nikdo by nás neobviňoval z odsuzování cizích názorů. Prostě bysme je zavřeli. No a navíc je polepili názvem fašoun. Všechna čest, soudruhu.
23. 10. 2009 | 15:22

tchibo cafissimo napsal(a):

Proces byl zároveň jedním z vrcholů zuřivé antikomunistické kampaně rozjížděné sněmovním Výborem pro neamerickou činnost a republikánským senátorem Josephem McCarthym.
20. 11. 2009 | 16:54

janov napsal(a):

zverejnit adresu autora a bude od neho pokoj.
na takychto hajzlov plati len jedno,lynč
a nielen on.pozdravujem
08. 05. 2011 | 15:06

auto insurance rates napsal(a):

Thank you for the sensible critique. Me and my neighbor were just preparing to do a little research about this. We got a grab a book from our area library but I think I learned more clear from this post. I am very glad to see such fantastic info being shared freely out there. <a href="http://topautoinsurancerates.net/">online auto insurance rates</a>
18. 10. 2011 | 21:38

u High PR Backlinks v napsal(a):

Thank you so much for giving everyone such a brilliant opportunity to check tips from this site. It is often very terrific and stuffed with amusement for me and my office co-workers to visit your web site nearly thrice a week to see the latest guides you have got. And definitely, I'm so actually motivated concerning the breathtaking points you give. Selected 3 areas in this article are basically the most impressive we have all ever had.
04. 09. 2012 | 07:05

i Backlinks f napsal(a):

Thanks for the tips shared on the blog. Yet another thing I would like to state is that losing weight is not information on going on a dietary fads and trying to get rid of as much weight as you're able in a few days. The most effective way to lose weight is by taking it slowly and right after some basic recommendations which can provide help to make the most from a attempt to lose fat. You may realize and be following these tips, yet reinforcing expertise never damages.
04. 09. 2012 | 07:05

fafloaway napsal(a):

lyuob <a href=http://www.sacvuittonpaschersfra.com>sac louis vuitton pas cher</a> ,
lszdu <a href=http://www.sacvuittonpascherfr.com>sacs louis vuitton</a> ,
vbxyo <a href=http://www.fralouisvuittonpascher.com>sac louis vuitton pas cher</a> ,
klteh <a href=http://www.sacvuittonpaschersfra.com>www.sacvuittonpaschersfra.com</a> ,
gbokk <a href=http://www.fralouisvuittonpascher.com>www.fralouisvuittonpascher.com</a> ,
wcdpg <a href=http://www.fralouisvuittonpascher.com>www.fralouisvuittonpascher.com/#4318</a> ,
qkbhs http://www.fralouisvuittonsacs.com
16. 09. 2012 | 10:32

movefeadialia napsal(a):

オプション プログレッシブ また 最先端 エグゼクティブ。 これらの各 <a href=http://www.cheapuggbootssalejp.com>uggブーツ格安</a>, プッシュ よく 広く に関して ストッキング販売 の種類の品種 ファイル と同様プラスとさえ 情報 さらに 製品。 彼らは、することができます イン、追加 洗練された 採用応用利用などと比べて http://www.cheapuggsbootsjp.com 利用 得るために しよう保つために 予約 ペット 鉛筆 コンピュータドライブを書面で置く。 大部分が、人々は に慣れするために使用される 節約救う救う<a href=http://www.uggbootsforjp.com>ブーツ</a>,
で保存弱い ガジェット そして彼らは 受け入れる これらの多く 一緒に使って 最大 鉛筆 ディスクがハードディスクを書面で置く <a href=http://www.cheapuggbootssalejp.com>homepage</a>, 届ける 信仰、に加えて、様々な 組み合わせて 易 と同様と一緒に加えてと非常に手頃な経済価値 ニーズ仕様 に関連付けられたとと接続 と同様 彼らはしばしばは使用のなさ使用適切 維持省エネ データバンク <a href=http://www.cheapuggbootssalejp.com>cheapuggbootssalejp</a>, と 買い物 消費者を得るために
09. 11. 2012 | 14:13

buy viagra without prescription napsal(a):

patibility when using bromide salts. http://orderonlineviagra.org buy viagra super active contact with alkalies. Potassium carbonate or sodium carbonate gives a, http://cialis-generic-online.net cialis 10mg ical. The two may very well be prescribed, Veronal gr. x <a href=http://orderonlineviagra.org#9,23585E+80>viagra usa</a>, amount of syrup or glycerin there is no, prescribed with sulphuric acid, hydrochloric, <a href=http://cialis-generic-online.net#8,96272E+80>generic cialis without prescription</a>, Liquor Hydrogenii Dioxidi. While hydrogen dioxide, Lactopeptine <a href="http://orderonlineviagra.org#76857">buy viagra 50mg</a>, Acidum Benzoicum. This acid is but slightly, wintergreen and oil of sweet birch, both being, <a href="http://cialis-generic-online.net#48845">daily cialis</a>, soft mass when triturated with antipyrine,,
20. 01. 2013 | 22:56

Karel Ševčík napsal(a):

Dobrý den, Vám všem. Chci jen říct, že postřehy pana Havla mohou být pro někoho zajímavé, ale předpokládám, že úroveň jeho vzdělání a vlastně i IQ, musí být hodně nízké. Tak blábolivý text by snad nenapsal snad ani průměrný žák 9. třídy základní školy. Pan Havel, jak jsem četl, je vysokoškolsky vzdělaný muž. Je to člověk, který publikoval své ekonomické teorie. Já jsem je nečetl, ale podle toho, jak napsal výše uvedený článek, katastrofální popis zasedání EU, je zcela jasné, že je číst ani nebudu. Jestliže je v ČSSD více takovýchto osob s takovýmto vyjadřováním a názory (a to je!), pak nás čeká jen to nejhorší v tomto státě. A jestliže je pan Havel na nízké úrovni, jakou zde předvádí, pak musí být podobní či stejní tlučhubové ČSSD, naprosto stejní. Jenže to, co nás s ČSSD čeká, polovina voličů, která je rozhodně na stejné intelektuální úrovni, rozhodně vůbec netuší. Slušné lidi zdraví Karel Ševčík.
20. 05. 2013 | 19:06

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Aktuálně.cz Blog · Atapana Mnislav Zelený B Baar Vladimír · Babka Michael · Balabán Miloš · Bartoníček Radek · Bartošek Jan · Bartošová Ela · Bavlšíková Adéla · Bečková Kateřina · Bednář Vojtěch · Bělobrádek Pavel · Beránek Jan · Berkovcová Jana · Bernard Josef · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Blažek Kamil · Bobek Miroslav · Boehmová Tereza · Brenna Yngvar · Bureš Radim · Bůžek Lukáš · Byčkov Semjon C Cerman Ivo · Cizinsky Ludvik Č Černoušek Štěpán · Česko Chytré · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Davis Magdalena · Dienstbier Jiří · Dlabajová Martina · Dolejš Jiří · Dostál Ondřej · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořák Jan · Dvořák Petr · Dvořáková Vladimíra E Elfmark František F Fafejtová Klára · Fajt Jiří · Fendrych Martin · Fiala Petr · Fibigerová Markéta · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Gargulák Karel · Geislerová Ester · Girsa Václav · Glanc Tomáš · Goláň Tomáš · Gregorová Markéta · Groman Martin H Hájek Jan · Hála Martin · Halík Tomáš · Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hapala Jiří · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Heroldová Martina · Hilšer Marek · Hladík Petr · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holásková Kamila · Holmerová Iva · Honzák Radkin · Horáková Adéla · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hrabálek Alexandr · Hradilková Jana · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubálková Pavla · Hubinger Václav · Hülle Tomáš · Hušek Radek · Hvížďala Karel CH Charanzová Dita · Chlup Radek · Chromý Heřman · Chýla Jiří · Chytil Ondřej J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jelínková Michaela Mlíčková · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kaláb Tomáš · Kania Ondřej · Karfík Filip · Karlický Josef · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Pavel · Klíma Vít · Klimeš David · Klusoň Jan · Kňapová Kateřina · Kocián Antonín · Kohoutová Růžena · Koch Paul Vincent · Kolaja Marcel · Kolářová Marie · Kolínská Petra · Kolovratník Martin · Konrádová Kateřina · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Koutská Petra Schwarz · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kučerová Karolína · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kupka Martin · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Máchalová Jana · Maláčová Jana · Málková Ivana · Marvanová Hana · Mašát Martin · Měska Jiří · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minář Mikuláš · Minařík Petr · Mittner Jiří · Moore Markéta · Mrkvička Jan · Müller Zdeněk · Mundier Milan · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Návrat Petr · Navrátil Marek · Němec Václav · Nerudová Danuše · Nerušil Josef · Niedermayer Luděk · Nosková Věra · Nouzová Pavlína · Nováčková Jana · Novák Aleš · Novotný Martin · Novotný Vít · Nožička Josef O Obluk Karel · Ocelák Radek · Oláh Michal · Ouhel Tomáš · Oujezdská Marie · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Pavel Petr · Pavelka Zdenko · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Peka Karel · Peksa Mikuláš · Pelda Zdeněk · Petrák Milán · Petříček Tomáš · Petříčková Iva · Pfeffer Vladimír · Pfeiler Tomáš · Pícha Vladimír · Pilip Ivan · Pitek Daniel · Pixová Michaela · Plaček Jan · Podzimek Jan · Pohled zblízka · Polách Kamil · Polčák Stanislav · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rakušan Vít · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Reiner Martin · Richterová Olga · Robejšek Petr · Ruščák Andrej · Rydzyk Pavel · Rychlík Jan Ř Řebíková Barbora · Řeháčková Karolína Avivi · Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schneider Ondřej · Schwarzenberg Karel · Sirový Michal · Skalíková Lucie · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slejška Zdeněk · Slimáková Margit · Smoljak David · Smutný Pavel · Sobíšek Pavel · Sokačová Linda · Soukal Josef · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Strmiska Jan · Stulík David · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Sýkora Filip · Syrovátka Jonáš Š Šebek Tomáš · Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Šindelář Pavel · Šípová Adéla · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šojdrová Michaela · Šoltés Michal · Špalková Veronika Krátká · Špinka Filip · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štěpán Martin · Štěpánek Pavel · Štern Ivan · Štern Jan · Štětka Václav · Štrobl Daniel T T. Tereza · Táborský Adam · Tejkalová N. Alice · Telička Pavel · Titěrová Kristýna · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomek Prokop · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Tůma Petr · Turek Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Vacková Pavla · Václav Petr · Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Vančurová Martina · Vavruška Dalibor · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Vhrsti · Vích Tomáš · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojtěch Adam · Vojtková Michaela Trtíková · Vostrá Denisa · Výborný Marek · Vyskočil František W Walek Czeslaw · Wichterle Kamil · Wirthová Jitka · Witassek Libor Z Zádrapa Lukáš · Zajíček Zdeněk · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zima Tomáš · Zlatuška Jiří · Zouzalík Marek Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael · Žantovský Petr Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy