Proč nepotřebujeme evropského komisaře

18. 08. 2009 | 21:09
Přečteno 7215 krát
V září roku 1938 sešli se reprezentanti mocností v Mnichově a rozhodli v „objektivním“ zájmu Evropy, že poruší územní celistvost Československa. Léta nám to vadilo, a brblali jsme, že se rozhodlo o nás bez nás. A hle, sedmdesát let poté povýšili jsme rozhodování bez nás na moudrý princip. Tak aspoň pravili čerstvě odstavený eurošéf ODS Zahradil (ČTK), hradní vypravěč Jakl (prvnizpravy.cz) a ctihodný komentátor Lidových novin Martin Weiss (LN 31. 7.).

Jedná se o takovou drobnost, zdali nějaká Česká republika bude nebo nebude mít evropského komisaře. Když totiž ČR nepodepíše (neratifikuje) lisabonskou smlouvu, bude méně komisařů, a ostrouhají nejspíš ti, co nepodepsali. Kšááá, křičí však výše jmenovaní moudří mužové, taková blbost! Nikdo se nemůže mstít za nepodepsanou smlouvu.

Mají pravdu. Škoda však, že jakýsi pan Daul si myslí co jiného. Bohužel je zrovínka ten pan Daul předsedou vůbec nejsilnějšího klubu v Evropském parlamentu a jeho slovo je tam polovičním zákonem. Od té doby, co pan Zahradil právě tomuto Daulovi práskl dveřmi a uplácal si svůj klub (menší ale zato bezvýznamnější), nemají u Daula Češi moc zastání. Horší je, že ve věci samotné za Daulem bude stát aspoň dvacítka evropských premiérů a ti zbylí budou solidárně držet ústa. Zásada, nepodepsali jste mi Lisabon, tady máte přes držku, je v zahraniční politice jistě nepřijatelná. Žel, nyní značně atraktivní.

Pro případ, že by nám toho komisaře přece jen nedali, říká dopředu naše euroskeptická svatá trojice, že to stejně nemá význam. Že komisař přece formálně zastupuje Evropu a ne nějaké Česko. Obdivuji hluboce naivitu pánů Zahradila a Jakla, stejně jako jejich nedotčenost právním a politickým poznáním a zkušeností. Když se třeba určuje rozhodovaní právníků u mezinárodní arbitráže, kde jde o miliardy dolarů, jsou určeni tři rozhodci. Všichni rozhodci přísahají, že se budou řídit jen a jen zákonem, a přesto rozhodce určený jednou stranou hlasuje většinou pro svou stranu a rozhodce určený druhou stranou hlasuje pro druhou stranu. Jen neutrál, na kterém se právníci nominovaní stranami shodli, rozhoduje bez vazeb.

Konečně všichni tři pánové zpochybňují komisaře Špidlu, a říkají oklikou vzácně shodně, že Špidla je sudokopytník. Vladimír Špidla si zvykl na leccos. Patří v současné Komisi k úzkému neformálnímu vedení, má jedno z největších procent úspěšnosti přijatých materiálů, spravuje významné portfolio, vyřídil nenápadně stovky neformálních žádostí o pomoc a proseb o informace z ČR. Roky se u nás říkalo, že neumí žádný jazyk, přestože patří k jazykově vůbec nejvybavenějším komisařům. Říkalo se taky že je autista a Iljič. Říkalo se to hlavně poté, co v kauze stíhaček Gripen silně redukoval objem této zakázky a zejména její cenu. Zdá se, že Špidlovi to doma čeští přikrádači a vylizovači misek ještě stále nezapomněli.

Doporučuji pánům Zahradilovi a Jaklovi, aby v dalším díle svého kabaretu rozebrali též evropského Modrého Budulínka a reprízovali oblíbenou Rozkradenou perníkovou chaloupku bez dluhů. Možná už nastal i čas, aby počali volati o vysvobození z evropské poroby…

Psáno pro prvnizpravy.cz

Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

alesdrobek napsal(a):

Pane Havle, jen dobře míněná technická - nezačínejte se prát s novináři, nedá se to vyhrát. Narážím na tu nedělní vzájemnou uštěpačnost s Moravcem a teď na "ctihodného" komentátora.

Jasněže média jsou spíše pravicová, ale ironie ani jízlivost jsou na seznamu věcí, které by to změnily, až na posledním místě.
18. 08. 2009 | 21:15

Hexenschlus napsal(a):

Zahradil, Jakl a Weiss, to je neštěstí národa. Kam vstoupí, či ještě lépe kde otevřou s´vou nevymáchanou dr..., tak nadělají více škody, jak užitku.
18. 08. 2009 | 21:24

JC napsal(a):

Také taková technická,
Toho skvělého Špidlu jste nakopali do řiti vy socani....
a nahradili jste ho ještě skvělejším Standou-lokoškou.
18. 08. 2009 | 21:26

xyz.xx napsal(a):

Pane Havle, nezapomel jste v zapalu boje s politickymi rivaly, co to verejne rikate ?

Vzdyt vy nam zde otevrene priznavate, jak prohnila a klientelisticka je ta Evropska unie, ze tam neplati sepsane principy, ale nejke nazory nejakeho Daula, t.c. predsedy frakce poslancu.

To se z vas v rekordne kratkem case stal euroskeptik, nebo jste po zkusenosti z parlamentu proste jenom prozrel a dela se Vam take z te evrospke reality nevolno ? Nebo plati to co jsem napsal jako prvni ?

V kazdem pripade nestacim valit oci, neco takoveho bych od Vas jako politika CSSD necekal.
18. 08. 2009 | 21:31

Carlos V. napsal(a):

Mily pane Havle, v jednom mate pravdu. Nepotrebujeme komisare. Ba ani europoslance.

Potrebujeme vypustit Vam (ale i bratrum z ODS) rybnik a vystoupit z EU.

V drive svobodne Anglii je kazde mesto monitorovano kamerami, kdy v cele EU jsou mobily zakone sledovany, kde se navrhuji ukladani vsech hovoru, kde se i u nas zavadi povinne datove schranky pro lepsi sledovami elektronicke komunikace....
18. 08. 2009 | 21:31

yannick noah napsal(a):

pridavam se k prvnimu komentari a jenom dodavam, ze vykon pane moravcuv mne neprisel prave nestranny a navic - choval se jako jesitnej blbec. just my humble opinion
18. 08. 2009 | 21:43

jarpor napsal(a):

No, pane europoslanče,
po Vašem
"...oni bílí (ty původní státy) se na nás přistoupivší východní země nemohou dívat jako na ty černé a niti je dodržovat to, co oni porušují..."
tak nějak to bylo, konečně každý si to může poslechnout z archívu OVM, tak od Vás to "sedí"... to o té EU...

A jak Vás utřel pan Janota, dnešní financ ministr, to taky stojí za zhlédnutí všem, kteří ještě ta Vaše "řešení" státního rozpočtu při klesající výkonnosti ekonomik i s vazbou na přijetí eura ještě neprohlédli...
Vaše familierní "Já jsem s Edou..." z Vás ekonomického experta skutečně neudělá.

Hezký večer
18. 08. 2009 | 21:45

jarpor napsal(a):

sorry
... nutit je dodržovat to...
18. 08. 2009 | 21:46

Michal Macek napsal(a):

ja jen tak nejak nechapu proc ste to napsal - sme snad jedini kdo jeste nepodepsal lisabon?aha - jeste "bezvyznamne" irsko a nemecko...a jim pan Daul da za vyucenou?

jinak ja sem pravicak ale pana spidlu sem mel rad a nikdy sem ho nemel za autistu apod.byly doby kdy sem nesnasel milose zemana a pan spidla byl proti nemu super.ale ted kdyz to srovnam s grossy a paroubky tak zlatej milos!!!
18. 08. 2009 | 21:59

Admirál napsal(a):

Pne Havle, mimo téma: Jak se Soc. dem, staví k ke korupčnímu skandálu na "Turks and Caicos" (viz blog p. Urbana)?

Bude Soc. dem. tlačit na vládu, aby se v rámci vyšetřování dostaly na povrch skutečnosti o úloze českých subjektu a jednotlivců?
18. 08. 2009 | 22:07

arlon napsal(a):

havel
nekažte nám den ani večer svojí slizkou přítomností, je mi z vás zle jen vás vidím, soudruhu.
18. 08. 2009 | 22:08

Rumcajs napsal(a):

Já bych se rovněž přidal k těm, co je pobavilo Vaše dostaveníčko s Moravcem a následné setření Janotou.

Začátek Vašeho vystoupení byl na nominaci na zlatou plaketu Milouše Jakeše a závěr zase na plaketu Sedláků u Chlumce.

Řekněte pane docente. Vy když se slezete v tom LD, a vymejšlíte čím byste ohromili voliče, berete si do ruky aspoň tu blbou kalkulačku ?
18. 08. 2009 | 22:10

Targus napsal(a):

To Jiří Havel:

No teda nic moc. Prvně namastíte něco o Mnichovu, aniž byste se alespoň trochu písemně zastyděl za schvalování "humanitárního" bombardování Srbska, potažmo uznání Prvního Narkostátu Kosova, kteréžto se dály na stejném mnichovském principu. Pak se obujete do tří modrých šašků, aniž byste vysvětlil, proč by mělo být hůře, když se vzdáme podpisem Lisabonské smlouvy i toho mála suverenity v zahraniční politice, co nám ještě zbylo. I když je na druhou stranu pravda, že než takovou suverenitu, tak to raději nic.
Buďme realisté - rádius znojemských okurek a délka debrecínských párků bude asi těžko někdy promlouvat do vrcholné zahraniční politiky, ledaže bychom chtěli provést hromadný teroristický útok pomocí Olomouckých tvarůžek z Loštic.
Jak jsem již zde několikrát uvedl, neznám nikoho ve svém okolí, komu by nepřinesly Bruselské direktivy potíže a problémy. A Irskem vyvzdorovaný počet komisařů (jejichž počet se měl mimochodem zmenšit, pokud se nepletu), na této skutečnosti nic nezmění.
18. 08. 2009 | 22:10

Gren napsal(a):

Pane Havel v neděli jste u mne zabodoval.Jste dobře vyfakoval toho namyšleného Moravce !!Byl jsem na návštěvě a většina osazenstva se dobře bavila hlavně jak Moravec valil oči a dožadoval se pomoci od Janoty kterému se do toho moc nechtělo....Výborně!
18. 08. 2009 | 22:21

Vasja napsal(a):

Když se na vás kouknu, to nemáte prachy na něco libovýho?
Jinak. Co na ty plky napsat, "docente".
18. 08. 2009 | 22:24

Rumcajs napsal(a):

Gren:

Vy jste byl v neděli na prach , nebo myslíte jinou neděli ?
18. 08. 2009 | 22:26

jarpor napsal(a):

Rumcajs

Asi u Grenů bylo: "Nado za to piť, i letom..." pak to jako fakování mohlo vypadat... ne ?
Co na tom kdo koho...

Hezký večer
18. 08. 2009 | 22:30

wbgarden napsal(a):

Budu neustále opakovat, chovanci marxlen ústavů u bezmozků bodují vždycky..., ostatně na tom je to založeno. Howgh, mí rudí mi rozumějí...
Veselé krizování a vepřové chřipkování...
http://kremlik.blog.idnes.c...
18. 08. 2009 | 22:34

Doug Badman napsal(a):

Pane experte, díky, že jste nám prosťáčkům ukázal, na jakých principech EU funguje. U Klause máte určitě bonboniéru.
18. 08. 2009 | 22:42

Gerd napsal(a):

Francouz Joseph Daul je lidovec a ten nemá rád snad nikoho kromě Francouzů. Takže v klídku. Jestli jej chcete zpacifikovat, začněte vykřikovat pravdu o francouzském zemědělském skanzenu bohatě podporovaném ostatními zeměmi EU. Holt Francouzi dobyli Evropu.
To o Mnichovu by také bylo dobré ctihodnému Francouzi zopakovat, kterak ČSR tehdy předhodila právě Francie Hitlerovi. Apropo, věděl jste, že po vzniku státu v r. 1918 musela ČSR přechodné správě, a právě Francouzům odevzdávat značné finanční příspěvky? A touhle pijavicí nás chcete strašit?
R. Reagan začal kdysi jinou politiku vůči SSSR. Tehdy mu říkali, že se SSSR rozlobí na nějaký jeho návrh. Odpověděl:"Že se SSSR rozlobí? Tak ať se rozlobí!" Stejně můžete přistoupit k Daulovi. A pokud by nás náhodou měl trochu rád, Sarkozy mu to politicky vysvětlí. Sarky má rád už jen sebe a pak za hodně dlouho Francii.
18. 08. 2009 | 22:45

Rumcajs napsal(a):

Doug Badman:

To je pravda!
Těžko si představit, že v takto protekcionářském systému, jaký nám tu pan docent nastínil, se může dařit prosazovat národní zájmy malé zemičce s jedním eurokomisařem.

Nechtěl nám tím náhodou pan docent říci, že v takovém systému se bude hledět pouze na zájmy těch, jež mají nevíce eurokomisařů ?
18. 08. 2009 | 22:55

Rumcajs napsal(a):

jarpor:

On si z nás Gren určitě vystřelil.
Tohle přece nemohl myslet vážně.
18. 08. 2009 | 22:57

wbgarden napsal(a):

Budu neustále opakovat, když už jsem pokročili až k prosťáčkům, tak těm obvkle ukazují principy směr i nové zítřky jenom marxlen politruci, jak je jistě všeobecně známo. Je poněkud smutnější, že nám ostatním se pokoušejí teď tito šibalové vykládat i evropu...
Veselé krizování...
http://www.ateo.cz/f/images...
18. 08. 2009 | 23:00

jenicek napsal(a):

No, to je neštěstí! To vypadá, že se "politik" Havel bojí, že nebude jakožto budižkničemu a nepotřebnej vykopnut nahoru jako se to přihodilo Špidlovi (a ta komedie s "very optimistic" Kužvartem stojí za pobavenou vzpomínku!)
18. 08. 2009 | 23:26

Who Knows napsal(a):

Šmudla patří k jazykově vůbec nejvybavenějším komisařům? Tak to nás teda potěš koště soudruhu. Je to asi rok, co jsem měl to štěstí slyšet šmudlův proslov v evropském parlamentu. Ve francouzštině. Moje francouzština je mizerná, to přiznávám, ale i přes bezobsažnost šmudlova blábolení jsem to vydržel poměrně dlouho a značně jsem se bavil. Četl to z papírů, takže gramaticky to bylo v pořádku, ovšem ten projev, to bylo dílo. Takhle nějak si představuji robota, vyrobeného v japonsku, určeného k předčítání čínských textů a následně přeprogramovaného maďarem, který francouzštinu zaslechl na dovolené v Portugalsku.

Pravda je, že eurokomisaře nepotřebujeme. Nepotřebujeme ani euro a jednoho dne nám doufejme dojde, že nepotřebujeme ani EU. Teď jde jenom o to, aby už nebylo příliš pozdě.
18. 08. 2009 | 23:29

Milan napsal(a):

Z Evropské unie je třeba vystoupit.
Urychleně.
18. 08. 2009 | 23:36

kormoran napsal(a):

..Z hlediska globalniho uhlu a dialektickeho aspektu a s prihlednutim dvou rovnoramennych usecek v rozvinutem polokruhu trivialne podhodnocenou relavtivitou je prece uplne kazdemu jasne, co potrebujeme!https://www.youtube.com/watc...
18. 08. 2009 | 23:49

skeptický napsal(a):

A když se nebudeme modlit,a nebudeme platit desátky,příjdeme do pekla.
Kdo Vás námětově řídí,docente?
18. 08. 2009 | 23:51

kormoran napsal(a):

Budoucnost EU....???!!!https://www.youtube.com/watc...
19. 08. 2009 | 00:03

Navajo napsal(a):

To je špíny a demagogie soudruhu.
19. 08. 2009 | 02:25

Huml napsal(a):

Pane Havle - standartně věcný a pravdivý příspěvek. Vždyť to všichni víme, co je to za dzševní titány tito tři mužové. Ještě by bylo dobré doplnit i co je to za lidský materiál - kde pan Zahradil, když si nepochutná na svém produktu z nosu není celý, pan Jákl když si di někoho nerýpne, tak to není on (hlavně to je inteligentní vzezření) a ten poslední je opravdu kus.
19. 08. 2009 | 06:46

Petr z Tábora napsal(a):

Divím se, že Vy, eurohujer dáváte do jedné roviny "Mnichov" a EU.....

Jinak pane Havle v neděli po obědě na ČT1 to byla pěkná diskuse až do okamžiku, kdy z Vás moderátor nemohl vypáčit konkrétní odpověď na otázku kde chce Vaše strana vzít peníze na volební program slibující v podstatě skoro každému podle hesla "slibem neurazíš". Odpověď, že budou muset šetřit všechna ministerstva je skutečně nečekaně hodnotná...
19. 08. 2009 | 07:59

Ben napsal(a):

Je to fakt nehoráznost jak jeden stát za druhým, především ty státy na západ od naší hranice, by chtěly tu naši krásnou, vzkvétající, prosperující zemičku stále víc a více šikanovat. Jak tak čtu diskuzi, tak vlastně Česko byla ukázková demokracie, ale jenom díky vstupu do EU je tady stále větší binec a po podpisu LS už raději nedomyslet.
A dle příspěvků - sláva našim politikům...vždyť jen oni vědí, co je dobré a správné pro Evropu.

Takže můj dojem po přečtení diskuze: už chybí jen nafasovat cepy, radlice, kosy a hurá na křižáky...za tu naši, ale předvším za tu hradní pravdu.
19. 08. 2009 | 08:02

ali napsal(a):

Hlavně, že se Vám ulevilo, Havle..článek vyšel vniveč, neboť ten, kdo zná socany a bolševika je volit nebude, xenofobní hlášky naštvali ty, jenž tu jsou už doma. Napište raději jak v Litoměřicích chce Kopecký zpochybnit kandidátku. Podepsaná kritická výzva vůči vedení strany - Prohlášení z Lovosic, neboť je lidem vyhrožováno, a ještě pošlapávání stanov čssd...
Je s podivem, že to podepsali i ti, jenž při vejcojádě byli největšími obránci soudruha Paroubka. Kde udělali soudruzi z čssd chybu? Evropské komisaře nepotřebujeme. Ani soudruhy a protkanou politickou scénu bolševikem, kam se podíváš...
19. 08. 2009 | 08:21

blue jay napsal(a):

Jiří (vějíř) Havel opet dokazuje

sve "kvality". Povazuji za stastne ze ten oranzovej Budulinek blazene chrochta u Brusselskeho korytka a neobtezuje svym blabolenim studenty. Takhle je jen srandovni.
19. 08. 2009 | 08:23

Daňový poplatník napsal(a):

Už se těším na Vaše blogy, až ekonomická krize příští rok proseje ideály(?) na kterých je založena EU.
Ten Protektorat Böhmen und Mähren byl alespoň součástí Říše, ale ČR je v EU ušmudlaná, otrhaná děvka, ale ještě je trochu co trhat, ještě trochu nechat zkolabovat zemědělství, a prodat půdu zahraničním "investorům" za pár šupů.
Zlatá RVHP.
19. 08. 2009 | 08:25

Ládik napsal(a):

pane Havle,
jste z nějakého Černého Daula nějaký moc unesený, až připos.aný. "Slovo Daula je polovičním zákonem" - to mi připomíná šerifa na divokém západě. Jste u něho v partě?
U nás máme Zeleného Raoula, ten je mi bližší a symatičtější.
19. 08. 2009 | 08:26

blue jay napsal(a):

Proc potrebujeme vejire jako je docent Jiri Havel.
Protoze nas bavej. Hloupost a levny populismus zahaleny do akademickeho titulu, je vice zabavny nez nekolik Chaplinu. Me osobne Budulinek J.Havel velmi bavi. V nedeli vsem dobrovolne poskytnul cele CR nadhernou podivanou. Byl k nezaplaceni. Hlavne jak se porad cudne schovaval za vejir.
19. 08. 2009 | 08:36

Paterik napsal(a):

Špidla se pro nás mohl určitě přetrhnout. Vaše strana svrhla vládu v průběhu předsednictví a tím efektivně zajistila, že ČR řádné výzamné místo v komisi stejně nemá nejmenší šanci dostat. Takže rozdíl se bude blížit nule. Kromě toho podpis LS závisí už jedině na Klausovi, takže proč nadáváte Zahradilovi?

Jinak co daně, jak nám je zvýšíte, aby bylo na dárečky pro voliče?
19. 08. 2009 | 08:38

slav napsal(a):

Nevidím v tom nic nelogického a nepravdivého, trochu mě zaráží ta obrana odesáckých přemisťovačů peněz ze státního rozpočtu do soukromých rukou. Ono dalo se tu krást pod euroasiaty tak proč by to nešlo dál.
19. 08. 2009 | 08:41

PRESCOTBUSH@YOUTUB napsal(a):

... prawi komuniste lezi na friedhofech, snili jen o ismu, ktery se vubec nepovedl... snad jen ve swedsku a dubai etc...je to jen hra na cas a neschopnost vyvolenych ridit smejici se bestie... apropos, idealni by bylo nevolit nikoho, pruzinskym pocinaje konce puppits ot the string... ale to by opet nahralo gaunerum....schopnym wseho... nicmene omniatempushabent.. a nebo pro nemilowniky latiny... il passato ritorna...
19. 08. 2009 | 09:03

arlon napsal(a):

havel,
měl byste vystřídat Jyrku na přebalu s Vitanou - Přidej vejce, abyste také viděl zač je toho loket a co to je levný populismus. Míchaná vejce na vašem ksichtu bych považoval za normalizační satisfakci. Vaše růže si strčte do příkazu PRintDELEte, soudruhu.
19. 08. 2009 | 09:06

ali napsal(a):

arlon
tak to bylo brutální, ale krásné, a brutálně mně to zvedlo náladu, dík :o)
19. 08. 2009 | 09:12

MerryMan napsal(a):

wbgarden: 18.08.2009 22:34:38

Budu neustále opakovat tvrzení, které zde jeden z blogerů napsal:"wbgarden má mozek jako bota amerického mariňáka". Jen mi není jasné, zda se jedná o tvar (případně velikost) nebo výkonnost mozku wbgardenra. Mohl by to mozek jako bota amerického mariňáka vyjasnit.
19. 08. 2009 | 09:22

Saliven napsal(a):

Je fascinují, jak řada příznivců pravice, politického směru chytrých a schopných, nemá ani za mák slušného chování. Nejste nic jiného než bolšáni natřeni na modro.
19. 08. 2009 | 09:24

Neopřemyslovec napsal(a):

Z článku vyplývá, že příštím "katalyzátorem" krutého občanského střetu, budou socani s nadstandartním movitým i nemovitým majetkem, typu J.Havel. Paranoia, kdy musíte žít ve prospěch nemajetným socanům a zároveň zvětšovat svůj majetek, způsobuje duševní defekt. J.Havel se ať chce či nechce stane první obětí klasického sociálně nemajetného socana. Prognóza: J.Havel kázal vodu a pil víno. Neznámí chudší socialista již nesnesl bláboly od europoslance a ubodal ho 25 smrtelnými ranami. Neprovokujte nemajetné, vzkazuje policie.
19. 08. 2009 | 09:24

blue jay napsal(a):

Ale no tak Salivene
Budulinek Havel chce byt veselej a my se bavime. Je k popukani.:-). Sledoval jsi jeho komediantske predstaveni v kabaretu Moravec?
19. 08. 2009 | 09:39

dříve ruda napsal(a):

soudruhu Havle,

v podstatě pokračujete v komunistické kariéře. V té správné straně. Ta vaše strana (politická) je k tomu jako stvořená pro ty připosranější. Pro ty ostřejší šíbry je lepší ODS. Tam je dovoleno víc mlaskat.
Dohromady tvoříte opět tu jedinou vůdčí sílu, jeden potřebujete druhého a vaše "spory" slouží jen k tomu, aby voliče vtáhly do jednoho nebo druhého tábora. Už to je poněkud únavné.
No jo, já vím, budou zase volby.
19. 08. 2009 | 09:40

Saliven napsal(a):

blue jay:
Neviděl, mě už celostátní politika ani moc nezajímá. Každopádně základ je slušnost - lidi jako seš ty si furt na někoho stěžujou, přitom mluví (píšou) jako dobytek. Z materiálu, kterej v tejhle zemi je, ani nemůže vzejít slušná politická scéna.
19. 08. 2009 | 09:42

Paterik napsal(a):

Saliven:

"bolšáni natření na modro", to taky není úplný koncentrát slušnosti. Když člověk čte texty, jako jsou tyto, nedá mu to aby nezaryl drápek.
19. 08. 2009 | 09:46

blue jay napsal(a):

Ja si nestezuji Salivene,
Ja mam z clovicku jako je docent Havel zdroj zabavy. Vis ze tento srandista kdysi podporoval skolne a vetsi spoluucast pacientu ve zdravotnictvi? A ted me rekni Salivene jak komedianty jako J. Havel muze nekdo vubec brat vazne.
19. 08. 2009 | 09:52

Saliven napsal(a):

Paterik:
Nevím jak líp pojmenovat lidi, kteří se chovají dle onoho starého kdo nejde s námi, jde proti nám (nebylo to namířeno proti sympatizantům pravice obecně) - situace v téhle zemi už začíná připomínat jakousi zákopovou válku - na tom se žádná solidní společnost budovat ani nedá. Všichni by měli začít u sebe. Nietzsche kdysi napsal: "Zlepšeme sami sebe, tím se zlepší vše."
19. 08. 2009 | 09:53

Ben napsal(a):

Tak, a teď se tu handrkuje levice s pravicí, kdo je slušnější...:-)

Ti slušní i neslušní jsou tam i tam i onam. Slušnost s levicí nebo pravicí má málo společného.

Nemyslíte?

Slušnější politici by se měli především pro blaho země mezi sebou domluvit. Ale najdou se takoví?

Zatím vždy všechno bylo špatné, co udělala pravice, když je u vesla levice a opačně. Vlastně ne vždy. Když se jedná o výhody nebo imunitu, či platy, jsou zajedno všichni.
19. 08. 2009 | 09:57

Paterik napsal(a):

Saliven:

pokud si všímáte, od řady sympatizantů levice zaznívá totéž. Každá strana má svůj vlastní zákop, kde dlí jejich radikální příznivci. Politikům tenhle stav celkem vyhovuje, protože je snazší přesvědčovat voliče, aby volili "proti někomu", než nabízet solidní program.
19. 08. 2009 | 09:59

blue jay napsal(a):

Presne tak Salivene,
Vzdyt to tu veselej oranzovej Budulinek J.Havel porad hlasa. "kdo nejde s námi, jde proti nám" Copak to neni zretelne z kazdeho jeho blogu? Co ti nedochazi Salivene?
19. 08. 2009 | 10:01

dříve ruda napsal(a):

saliven:

napsal jste: "Z materiálu, kterej v tejhle zemi je, ani nemůže vzejít slušná politická scéna."

Nevím, s jakým materiálem přicházíte do styku vy. Já bych si to napsat nedovolil.
19. 08. 2009 | 10:02

Saliven napsal(a):

Ben:
Souhlasím s Vámi.

Paterik:
Neříkám, že je to jen od pravice. Ale jen od pravice slýchám, jakej jsem blbec, lempl, natahovač rukou a pobírač sociálních dávek, přitom mám naprůměrný příjem.

dříve ruda:
No tak si dál lžete do kapsy jak jsme úžasný národ. Stačí se jen podívat na politiky (ano ti jsou odrazem společnosti), pročítat diskuze pod některými blogy, poslouchat v hospodě, nebo zajít na nějaký mítink a člověk ví, která bije. Znám spoustu skvělých lidí volících jak levici, tak pravici a pak znám povl, který jen kouká jak by všechno vochcal, podojil stát nebo podváděl na daních.
19. 08. 2009 | 10:06

Paterik napsal(a):

Saliven:

já zas slýchám jen od levice, že jsem zloděj, tunelář a poplatkový vrah. Každá strana má holt své stereotypy při argumentaci. Ale nepochybně levici volí více příjemců sociálních podpor než pravici. Pravici zase volí víc podnikatelů atd.
19. 08. 2009 | 10:09

Saliven napsal(a):

blue jay:
Kde konkrétně to oranžovej budulínek Havel hlásá? Vymezuje se proti ODS, ale to je asi dost logické, vzhledem k tomu co ODS dělá ne?
19. 08. 2009 | 10:09

Saliven napsal(a):

Paterik:
To nepochybně máte pravdu. Ale oni ti příjemci sociálních podpor si často nemůžou vybírat - bez pomoci státu by prostě nepřežili. A je na zodpovědnosti nás šťastnějších a schopnějších, abychom jim pomohli. Alespoň tak to chápu já. Nejsem pro to, aby se rozdávalo zadarmo - kdo nechce makat, ať klidně chcípne. Ale je bohužel faktem, že řada lidí je na samém sociálním dně - protože nejsou schopní, nejsou chytří apod.
19. 08. 2009 | 10:11

Vico napsal(a):

Saliven : Šašci s rolničkami se nebijí. Nechte je metat kotrmelce, pitvořit se a šišlat páne šediteli, páne šediteli.

Blue jay je vcelku užitečný a některé jeho postřehy vůči ČSSD občas sedí. Objektivně pomáhá jako odpuzovač od ODS a nechtěný rádce ČSSD.
19. 08. 2009 | 10:12

dříve ruda napsal(a):

blue jay:

dovolím si opravu: Nehlásá "kdo nejde s námi, jde proti nám", říká: "kdo nejde s námi, je blbec". Jít proti komukoliv lze vcelku snadno a upozornění na špatný směr dnes nikomu strach nenažene. Upozornění na projev nedostatku inteligence ovšem na hlupáky zabírá spolehlivě.
19. 08. 2009 | 10:13

blue jay napsal(a):

Pamatujete si tohle docente?

Pozitivní přístup k programu, nebo líbivá hesla?

Dnešní koncept principů hospodářské a sociální politiky České sociální demokracie je nepochybně zastaralý. Projevuje se to již dokonce rozporem mezi programem a prováděnou hospodářskou politikou. Odůvodněním tohoto stavu není jistě tvrzení, že nynější etapa znamená jen dočasný ústup od principů sociálního státu. Změna v podmínkách hospodářského rozvoje světa je trvalá a návrat k modelům šedesátých let není možný. Východiska hospodářské a sociální politiky ČSSD je nutno přeformulovat tak, aby odpovídaly změněné situaci a zároveň nabízely ještě atraktivnější variantu levicové politiky.

Averze ke změnám se u některých sociálních demokratů zřetelně projevuje tam, kde se objeví termíny jako školné, platby ve zdravotnictví, změna penzijního systému včetně zavedení povinného spoření. Podobné reakce ovšem zaznamenáváme také všude, kde chceme omezit prostor ke zneužívání společenské solidarity. Přitom pokud analyzujeme i současné kroky sociální demokracie (minulých vlád, současné koalice) v jednotlivých oblastech, je zřejmé, že celá řada údajně sociálních opatření se míjí účinkem. Naše sociální dávky jako celek jsou relativně (ne absolutně!) vysoké, umožňují však rozsáhlé zneužívání, jsou mnohdy poskytovány těm, kdo je vlastně ani nepotřebují a mnohdy mají výrazně demotivační charakter.

Typickým příkladem nesmyslného zauzlení vztahů je třeba bytová politika. Na jedné straně probíhá regulace nájmů, které jsou udržovány na poměrně nízké úrovni i tam, kde to není nutné (kde v nich bydlí bohatí), na druhé straně sociální byty pro skutečně potřebné v podstatě nejsou. Výhod regulace tak využívají i ti, kdo tuto pomoc nepotřebují, zatímco zbytek (většina!) populace bez ohledu na svou sociální situaci za bydlení platí několikanásobně více. Po šesti letech vlády sociální demokracie se na tom mnoho nezměnilo a do budoucna se ani nic významně nezmění.

Heslo vzdělání a zdraví zdarma zavedl v naší zemi reálný socialismus. Vedle do¬bově nesporně pozitivních prvků ovšem odstranil ze systému jeden ze základních mechanismů kontroly nákladů. Bezplatné zdravotnictví se ve skutečnosti pohybovalo mezi dvěma extrémy, buď část zdravotní péče nebyla dostupná všem a přístup ke zdraví byl v řadě směrů korupční, nebo tento systém vedl k nekontrolovatelnému růstu nákladů. Ačkoli víme, že třetina zdravotnických kapacit je v podstatě přebytečná, po dvou volebních obdobích sociální demokracie se na systému financování zdravotnictví mnoho nezmění.

Obdobná situace je ve vysokém školství. Vysoké školy nejsou v principu bezplatné, to je jen spotřebitelská iluze, avšak většina nákladů na ně zůstává posluchačům a plátcům daní zcela skryta. Náklady nejsou poměřovány efekty. Veřejné vysoké školy nemají u nás autonomní zdroje svých příjmů, jsou tedy závislé na politice. S politikou proto uzavírají kompromis a vyvíjejí na ni pochopitelný tlak. Je to přirozené, protože jiný významný kanál získání příjmů neexistuje. Přestože žádná vláda u nás nevydala na vysoké školství tolik peněz jako vláda současná, žádná vláda nebyla nikdy terčem tak soustředěné kritiky v této oblasti. Ačkoli nijak nepolemizuji s faktem, že vysoké školství, věda a výzkum jsou u nás stále výrazně finančně poddimenzovány, musím jen potvrdit, že tlak na finance vůči politice přetrvá do té doby, než sama politika nesestaví ta¬kový mechanismus, který by fungoval au¬ tonomně. Že jsou školy v takové situaci minimálně ekonomicky zainteresovány na výsledcích své práce, je drsný fakt. Nikomu ani nevadí, že některé školy prokazatelně produkují nezaměstnané.

Politika se nesmí bát nutných zásadních změn. Konzervování situace je nepochybně tím nejhorším, co lze učinit. Problémy porostou a jejich aktivní řešení může spadnout do klína opačné části politického spektra. Pokud nebude změny ve stávajících sociálně eko¬nomických charakteristikách společnosti uskutečňovat sociální demokracie, nebude nakonec řada z nich aplikována tak, aby splňovala alespoň modifikované levicové cíle. Přitom dnes už například známe cesty, jak zavést nediskriminační školné, spoluúčast na zdravotní péči, jak modifikovat penzijní sy¬stém apod. Pokud se jimi levice nevydá, ponechává prostor pravici, aby tak učinila později.
Jiří Havel, Listy 4/2004.

Proc jste se tak zmenil? Ze by sance korytka?
19. 08. 2009 | 10:14

dříve ruda napsal(a):

saliven:

znáte spoustu skvělých lidí? Tak v čem spočívá moje lhaní si do kapsy? Napsal jsem jinými slovy totéž.
Znát spoustu skvělých lidí a psát, že "Z materiálu, kterej v tejhle zemi je, ani nemůže vzejít slušná politická scéna" -nějak to nechápu.
19. 08. 2009 | 10:18

Paterik napsal(a):

Saliven:

my pravověrní modrásci podporu v nezaměstnanosti nikdy nezpochybňujeme. Jsme ale proti tomu, aby pobírání podpory bylo "zaměstnáním". Solidarita se nesmí přehoupnout ve zneužívání. Jistě, že ne každý má na to stát se univerzitním profesorem, ale když to řeknu drsně - jako zametač ulic se může živit kdokoliv - když chce. Problém se sociální politikou je, že každý stát může mít jen takovou, jakou si může dovolit zaplatit. Sociální politika na dluh je dlouhodobě nemožná.
19. 08. 2009 | 10:18

ali napsal(a):

blue jay
to sem netahaj, to sú poťůchlosti.
Co bylo bylo, to jsem šplhal hore, teď už hore su, tak co..Tvůj Havel
19. 08. 2009 | 10:19

blue jay napsal(a):

Otazka pro docenta Havla,
Vise jsem otisknul jak vase tehdy racionalni mysleni fungovalo. Ptam se. Co se od te doby zmenilo?
Pocitam ze me bud neodpovite a nebo sesmolite neco podobneho jako vase odpoved pacientuT. Mate vubec "guts" docente ?
19. 08. 2009 | 10:21

Saliven napsal(a):

dříve ruda:
Myslím, že ani mých, ani vašich skvělých lidí prostě není dostatek, aby to zaručovalo kvalitní politiku. To je to o čem mluvím.

Paterik:
Myslím, že nikdo rozumný nefandí lidem, kteří se jen chtějí válet a brát prachy - ani levičák ani pravičák. Je to totiž normální parazitování. Samozřejmě, že jako zametač ulic se může živit kdokoliv, ale stát ani obce nejsou schopny takovou věc zajistit - stát na to kašle a obce nemají peníze. By se mohly naše ulice lesknout, jen kdyby se chtělo.
19. 08. 2009 | 10:22

Saliven napsal(a):

Omlouvám se, ale musím jít tvořit hodnoty.
19. 08. 2009 | 10:27

Paterik napsal(a):

Blue jay:

pan Havel své myšlení nijak nezměnil. On nepochybně ví, že to se sociálním stárem jde s kopce, ale musí dodržovat stranickou linii. Jeho osobní přesvědčení není vůbec podstatné. Jak to řekl ten maďarský premiér? "Lhali jsme ráno, lhali jsme večer..."
19. 08. 2009 | 10:30

blue jay napsal(a):

ali
lol. Znas tu o docentech Havlech? "Good teachers are costly, but bad teachers like Havel cost more."
19. 08. 2009 | 10:31

dříve ruda napsal(a):

saliven:

ale jděte...
19. 08. 2009 | 10:35

ali napsal(a):

blue jay
:o) maybe dearest
19. 08. 2009 | 10:39

Brada napsal(a):

Ale no tak ,není třeba lacině útočit na pana Havla.
ČSSD má v Parlamentu EU 7 poslanců a ODS 9. Takže modrých chrochtajících prasátek u korýtka EU je více ( moje omluva Judr. A.Češkové - je to dáma ). Poslanci "pravice" Zahradil a Kožušník určitě vydrží v Parlamentu EU co nejdéle . Nezmění nic , ani na protest nevystoupí, jasná věc.
Čeští pravicoví politici byli Antonín Švehla a Alois Rašín. Určitě néé pánové Zahradil a Kožušník. A na domácí politické scéně "opravdového" poslance za pravici nevidím . To není ani ogar Topolánek, ani Langer, ani fešáci Tluchoř a Saša Vondrů.
Česká pravice si na politika formátu A.F Rasmussena, ještě asi dlouho počká. Ale ten už je opravdu jiná liga. Né Ti čeští kleprlíci.
PS
Jsou chvíle, kdy Německu tu paní Angelu Merkelovou upřímně závidím...
19. 08. 2009 | 10:41

Paterik napsal(a):

Brada:

no on Gross, Paroubek nebo Škromach taky nejsou nic moc levicoví politici. Jsou chvíle, kdy VB toho Blaira závidím...
19. 08. 2009 | 10:47

blue jay napsal(a):

Brado,
Mate pravdu. Na oranzoveho sasulu Havla neni potreba utocit. On se znemozni sam. Ale vy jste jina kategorie. Vam evidetne dela radost ze EU napriklad zlikvidovala cesky cukrovarnicky prumysl. A ted tu neco placate o ogarech. Opravdu prinosne. Jste hlupak pane Brado.
19. 08. 2009 | 10:52

arlon napsal(a):

saliven
Když se zlepší v Lihovém domě, tím se zde zlepší vše a nebudeme museta platit ani vyhazovat další miliardy, toť je ten kámen úrazu. Jestli je to pro vás proveditelné, zamiřte do tam ještě dnes zkuste začít tam.
19. 08. 2009 | 11:06

Petr napsal(a):

Pane docente,
možná, že máte jiné informace, ale já jako řadový občan, chodící celý život každodenně poctivě do práce, nevím co komisař Špidla udělal za 5 let v Bruselu za práci. Domnívám se, jsem přesvědčen, že každý jiný by byl lepší. I když po odchodu p.ing.Zemana DrCs z čela ČSSD, tuto stranu nemusím, tak pokud by nás měl reprezentovat socialista, tak bych bral i Vás.
Rozhodně Vám nechci pochlebovat, nemám proč, ale vzdělanostně, lidsky i pracovně se mi jevíte 1000x lepší než celý Špidla i z celým svým aparátem.
Takže trván na tom. Než znovu Špidla, tak raději nikdo.
19. 08. 2009 | 11:10

the shari napsal(a):

Osobne bych uvital, kdyby v podobnem tonu jako je tento text, byl psan tak jeden z peti prispevku a ostatni mely vaznejsi charatker. Material, ktery zde Havel produkuje jen tezko vyuziji v intelektualnich debatach o politice. A kdo jiny nez docent ekonomie na FSV UK a ekonomicky expert CSSD by mel to levicove intelektulni strelivo dodavat? Copak se ani tento vysoce kvalifikovany socialni demokrat nezmuze navic nez na stiplave poznamky a (nekdy i) vtipna prirovnani?
Pravdou je, ze Havlovy navrhy pro resort skolstvi nepresvedcily mne, ani CSSD. Ale treba ma v rukavu nec o jineho, nebo snad ne?
19. 08. 2009 | 11:13

blue jay napsal(a):

Paterik,
J.Havel je hlavne zbabelec. Precetl jste si jeho odpoved k otazkam patientT? Ja se ho dnes zeptal proc se od 2004 tolik zmenil. Se vsadim ze bude opet zbabelec a neodpovi.
19. 08. 2009 | 11:14

StandaT napsal(a):

Pane Havle,

nic ve zlým, ale toho EUkomisaře jste, jako jedna ze dvou rozhodujích politických sil, mohli již dávno navrhnout a hledat pro něj podporu. Nic jsem nazaznamenal. Ani od Vás osobně.
19. 08. 2009 | 11:16

blue jay napsal(a):

Bravo StandoT,
Na to ti Havel neodpovi. On jen umi hloupe kecat. Fakta ho nezajimaji.
19. 08. 2009 | 11:23

blue jay napsal(a):

the shari,

Bohuzel tomu tak je. Ekonomicky mozek CSSD Havel se stal smesnou loutkou ktera ze sebe jen umi chrlit nadavky na ODS.
19. 08. 2009 | 11:29

blue jay napsal(a):

the shari,

Bohuzel tomu tak je. Ekonomicky mozek CSSD Havel se stal smesnou loutkou ktera ze sebe jen umi chrlit nadavky na ODS.
19. 08. 2009 | 11:30

Brada napsal(a):

Paterik
Vzhledem k tomu , že levici nevolím , mi nedělá problém souhlasit s tímtéž, na její adresu. Opravdu česká levice čeká na T. Blaira. Prozatím to budou zápasy ve stylu 2. ligy.
19. 08. 2009 | 11:39

Mard napsal(a):

Je zajímavé že zrovna exponent ČSSD zvolený to europarlamentu se snaží nakydat na EU co nejvíce špíny. Proč by EU měla brát komisaře ČR?!? Jako že by měla trestat jednoho ze svých rovnoprávných členů? Tak to je fakt spolek kterému lze jen tleskat. A zdá se že ČSSD to plně podporuje. Úžasné jak se starají o zájmy našich občanů a našeho státu.
19. 08. 2009 | 11:42

NZ napsal(a):

Pane Havle, já jsem do EU nechtěl (nikdo se mě na názor neptal, nebyl jsem ještě tehdy zletilý), ODS taky ne, ale ČSSD ano a zarytě si to hájila. Proč teď brečíte? ČSSD prosadila vstup do EU a máme tu první výsledky. K Lisabonské smlouvě: také jsem proti, ale ČSSD ji opět zarytě hájí, jen ODS (ta zlá a euroskeptická, co nás (z pohledu ČSSD ve světě poškozuje) je proti).
19. 08. 2009 | 11:44

jenicek napsal(a):

blue jay: ad cukrovary, zrovna ty mě vůbec netrápí, v normálním prostředí bez státní podpory (clo na dovoz třtinového cukru) by už dávno neexistovaly. Stejně jako nejsme vhodná země na pěstování pomerančů a nikdo se nad tím nepozastavuje, tak nejsme vhodná země na pěstování cukernatých plodin.
19. 08. 2009 | 11:46

F.Srbek napsal(a):

Pokud je tato země členem EU pak by měla usilovat o to, aby se zúčastnila a přímo podílela na rozhodovacích procesech. Mít svého komisaře je jedna z možností jak toho dosáhnout. Proto soudím, že bychom měli o vlastního komisaře usilovat. Na druhé straně, jestliže někdo káže proti EU a na druhé straně kasíruje jako člen evropského parlamentu, pak je lépe aby odstoupil a kázal za své. Pokud ne, tak ať se alespoň snaží prosazovat něco, jako české zájmy, vedle těch vlastních. V tom by měli páni a paní E. poslanci táhnou za jeden provaz. Ale to je asi jen sen.
19. 08. 2009 | 11:49

Paterik napsal(a):

Blue jay:

četl jsem to zběžně. Mne osobně to zase celé nezaujalo natolik, abych to blíž sledoval. Pan Havel stejně ekonomickou politiku ČSSD nevytváří, jen ji propaguje na veřejnosti. Ze zbabělosti bych ho možná neobviňoval. Diskuse pod jeho blogy jsou docela rozsáhlé a nemá čas reagovat na každý příspěvek.

Jenicek:

nejde o žádné pěstování. EU nám zavedlo kvótu na výrobu cukru, takže se naše země z vývozce muselo proměnit v dovozce. Nedejbože, aby jednou zavedli nízké kvóty na obilí, to bychom pomřeli hlady.
19. 08. 2009 | 11:56

Je napsal(a):

2 Petr a spol.
Špidla nic nedokázal...
Víte, hodnotnit někoho lze pouze komparativně. Tento pohled v sobě zahrnuje i podmínky a prostředí, které měl ten či onen k dispozici.
K tvrzení, že Špidla nic nedokázal - aby mělo nějakou váhu - je třeba připojit co dokázali třeba Barrot, Frattiny či McCreevy.
19. 08. 2009 | 11:58

blue jay napsal(a):

jenicku,
Dekuji ti za tve vysvetleni ze CR neni vhodna pro pestovani cukrove repy. Skoda ze to nevedeli generace lidi co ji pestovali a zpracovavali. Ale pomerance? Co je pestovat na polich kde kdysi pestovali cukrovou repu? Staci to naridit z EU a CR bude jeden z nejvetsich vyvozcu pomerancu.
19. 08. 2009 | 11:59

blue jay napsal(a):

Je Jiri Havel zbabelec?
Nedokazal odpovedet na otazky pacientaT. Jen primitivne mlzil. A ja se ho ted ptam co myslel tim clankem z r2004 kde horlil pro skolne a poplatky ve zdravotnictvi. Odpovi ? A nebo je jak to ma ve sve povaze strachy pokakanej?
19. 08. 2009 | 12:15

Martin napsal(a):

Křeslo eurokomisaře se nám hodí, ale pokud bude obsazeno tak "kvalitními" lidmi jako je Špidla, tak nám spíše škodí.
Dále po schválení LS je jakákoliv naše účast zbytečná, GB+D+F+I to rozhodnou za nás bez nás.
19. 08. 2009 | 12:29

Saliven napsal(a):

Martin:
Troufám si tvrdit, že vůbec nevíte, která bije, když píšete, že Špidla je nekvalitní eurokomisař.
19. 08. 2009 | 12:33

Jakr napsal(a):

Pane Havle! Copak ještě nebylo dost vašeho kňučení, že jedno z koryt nebudete mít k dispozici. Ať už pro sebe nebo pro zkorumpování nějakého brblala, aby držel hubu a krok.
19. 08. 2009 | 12:38

Brada napsal(a):

Blue jay
Vy máte teda fantazii, kde jste z mého textu vyčetl radost pro EU ? Pro vstup jsem nehlasoval, takže klid...
Z cukrovarů nadšený nejsem . Myslím , že si se sebou v likvidaci stavu země, vystačíme sami. Nač třeba vinit z toho jen EU. Zmínka o kategorii proto bezpředmětná .
A co Váš přínosný minulý text ?
Cituji Vámi napsané moudro :
" Čechy jsou zemí šašků ,protože jako jediná země v Evropě má komunistickou stranu ".
Ano,opravdu přínosně, jste tehdy vysvětlil veřejnosti , že jsou tím pádem šašci v Řecku, Francii, Španělsku, Portugalsku i Rakousku. A nebo tyty země už nejsou v Evropě ? Novina !
A váš příměr "oranžový Budulínek"
je delší mého "Ogara" a "Fešáci".
Pan Topolánek je z Valašska, takže Ogar, oslovení jako každé jiné - chlapec, hoch ..
Ale dovolte, dotaz na Vás ,byť laciný :
Jste ještě pořád na Krétě ? A jestli ano, zjišťujete po tavernách kdo z Řeků, je členem KKE ? Já jen , aby Vám tam pak chutnalo ...
Slovo "hlupák" od Vás proto neurazí.
Navíc, jestli hodnotíte člověka ve Vašem stylu,jako posledně, cituji :
" .. nebydlíš v paneláku,jezdíš na Krétu , a přesto volíš ČSSD?"
Moudrost sama !
19. 08. 2009 | 12:38

Paterik napsal(a):

Brada:

co se týče komunistů, jisté rozdíly tady jsou. Zmíněné země nikdy nepatřily do "východního bloku". USA i VB také mají (nebo donedávna měly) své komunistické strany řízené Moskvou. Ale naše zvláštnost je, že ačkoliv jsme už jednou komunistickou vládu zažili, jsme ochotni pro ně hlavoat znovu.
19. 08. 2009 | 12:46

Saliven napsal(a):

Brada:
Rád bych jen dodal, když už píšete o komunistických stranách, tak v Itálii komunisté vládli a na Kypru stále vládnou.

Paterik:
Zat to, že tu lidé volí komunistickou stranu může hlavně ODS, která zklamala naděje statistíců lidí a dala základ mafiánskému kapitalismu.
19. 08. 2009 | 13:23

Brada napsal(a):

Paterik
Shoda. Vím ,že zmíněné země nepatřily do východního bloku. Ale šlo o tvrzení Blue jay, že Čechy jsou jedinou zemí, která má komunistickou stranu v Evropě.
A levicové strany těchto zemí mají "komunistická" v názvu.
Řecko KKE
Francie PCF
Španělsko PCE
Portugalsko PCP
Rakousko KPO ( dvě tečky nad O)
Tehdy jsem pro informaci ještě psal,že při volbách 6.6.2009 do Evropského parlamentu byla KKE třetí.
I Komunistická strana Japonska Nihon kjósantó byla-je v parlamentu (doplnění k USA i VB)
Ale to už se jen opakuji..
Kdyby Blue jay, použil ve větě
místo "Evropa" "bývalý východní blok" - z mé strany souhlas.
PS
Snad Blue jay nezavrhne proto kvůli politice Krétu - Řecko. Tu
KKE , bych na dovolené osobně Řekům odpustil.
19. 08. 2009 | 13:29

Paterik napsal(a):

Saliven:

nemyslím. Zklamaní volí spíš socdem. komunisté mají zacíleno na své skalní voliče a vysoké věkové skupiny. Komunismus je bohužel dost složitý pojem. Název jako takový důležitý není, záleží hlavně na stylu vládnutí. Čína rozhodně není komunisitická země po stránce ekonomické.
19. 08. 2009 | 13:41

Opitz napsal(a):

Ted už jen článek s názvem: "Proč nepotřebujeme evropského poslance Havla" a budu spokojený...
19. 08. 2009 | 13:43

Brada napsal(a):

Saliven
Jsou i v zemích, kde by možná málokdo čekal :
Strana komunistické obnovy San Marino, Komunistická strana Valonska (za Belgii).
Teď jsem navíc zjistil , že nepoučitelní jsou i bratři Slováci - mají KS Slovenska. Ta
však na rozdíl od nás, není v parlamentu.
PS
Navrhuji už uzavřít debatu ke komunistickýn stranám. Tématem jsou reakce na pana Havla.
19. 08. 2009 | 14:01

Vico napsal(a):

Brada : Pozdě. Blue jay předčasně ukončil svou dovolenou na Krétě..
19. 08. 2009 | 14:27

Ben napsal(a):

Brado,
máte pravdu, že téma diskuze je o něčem jiném, ale musím přiznat, že jsem nevěděl a jsem dost překvapen zrovna třeba tou Stranou komunistické obnovy San Marina.

Trochu mne to i pobavilo :-)

A co Vatikán? To by bylo také zajímavé :-). Nevíte?
19. 08. 2009 | 14:34

Brada napsal(a):

Ben
Vatikán - upřímně , nevím, to by asi dnešní papež nedovolil.
Ale pravda , veliká osobnost - papež Jan Pavel II , byl svého času na Cubě, a mluvil s Fidelem. Ale to ještě neznamená, že Vatikán se kloní do leva.
I když pro některé .. kdo ví ??
19. 08. 2009 | 14:46

Paterik napsal(a):

Ben:

tak ve Vatikánu politické strany nejsou. Vzhledem k tomu, že komunisté hlásají ateismus, tak by to šlo těžko. Ani italští fašisté a komunisté si netroufli jít proti církvi přímo.
19. 08. 2009 | 14:51

george napsal(a):

Ta holka má zvláštní (řekl bych přitroublý facies) Název skladby přeložil google překladač jako >V případě dezaktivačním<...
Ta nebude vajíčková, ječí jako politruk v česku.
.
http://utrumque.blogspot.com
.
Mám raději Mireille Mathieu čtěte dále.
No a s tou politikou je to stejné, poslouchejte jak ti ptáčci zpívají a jste doma. Dobro a zlo.
19. 08. 2009 | 15:01

Ostravák napsal(a):

http://www.novinky.cz/domac...

Volby se blíží, průzkumníci přiznávají barvu .
19. 08. 2009 | 15:38

Dosa napsal(a):

Pane Havle, vy jste divný člověk. Váš psychický stav je podoben nemocným lidem typu Rath či Paroubek. Měl byste se léčit a ne se snažit sám sebou ještě víc zavšivit českou politiku.
19. 08. 2009 | 15:42

vlk napsal(a):

Dobře jsme s e pobavil. Chápu , že zdejší pravověrní mají pusu plnou pelyňku..
19. 08. 2009 | 15:45

Drd napsal(a):

Pane Havel, sledoval jsem váš výstup v OVM a musím tedy říct, že to jen trochu logicky přemýšlejícímu člověkovi nemohlo dávat hlavu ani patu a znělo to krajně nevěrohodně. Jako byste neměl ani páru o tom, kde a kolik konkrétně jde ušetřit a akorát omílal sociálnědemokratická demagogická, populistická a falešná předvolební lákadla blahobytu a zasypání penězi všech potencionálních voličů... Jak falešné. A jak průhledné. Doufám alespoň, že to nemyslíte vážně a nebudete se pokoušet tyto sliby po případně vyhraných volbách realizovat - byla by to kapitální nezodpovědnost a hazard s budoucností celé naší země. Díky.
19. 08. 2009 | 16:09

Ostravák napsal(a):

Něják se mi tády začly strácet příspěvky a slušné nevulgárni . Ták se tady mějte .
19. 08. 2009 | 16:50

Ivan napsal(a):

Děkuji pane docente, že se dokážete zastat slušných lidí.
19. 08. 2009 | 16:56

pavla napsal(a):

Jak jste mi udělal radost ani nevíte

Čestně
Se
Stát
Dlužníkem
19. 08. 2009 | 17:09

pavla napsal(a):

PRO DRDU
on to sakra ví, ale těch co mají IQ 100 je v rep. 70% takže to bleptání v neděli, co nemělo hlavu ani patu, tak tomu rozuměli pouze mimozemš'TANÉ A socani a on sakra ví , jak do toho stáda hučet
19. 08. 2009 | 17:18

zdesta napsal(a):

V každém případě je velice přínosné číst diskuzni příspěvky.Ačkoli osobně p.Havla neznám,tak jsem se dozvěděl spoustu zaajímavých informací o jeho osobě. Je srandista,vějíř,budižkničemu,oranžový budulínek,komediant,šášula,zbabělec,směšná loutka.Navíc hloupě kecá,kňučí,chrochtá,blábolí.Slušela by mu ve ksichtě míchaná vejce a růže si může strčit do pr..le. Tolik příznivci pravice.Zde se hodně tvrdí,že voliči ČSSD patří k méně vzdělaným. Já bych to tak rozhodně netvrdil.
19. 08. 2009 | 18:21

kormoran napsal(a):

Pane Zdesta a pri jidle "mlaska".
19. 08. 2009 | 18:34

Saliven napsal(a):

pavla:
Vaše znalosti demografie a inteligence jsou skutečně obdivuhodné. Gratuluji.
19. 08. 2009 | 18:53

PatientO.T. napsal(a):

2 Saliven:

http://www.ceskatelevize.cz...

Jestli nemáte čas, podívejte se alespoň od 01:11:15, zajímal by mne váš dojem.

Mějte se!
19. 08. 2009 | 19:12

zdenek mihalco napsal(a):

Dobrý den,

smazal jsem jeden hrubě urážlivý text, který byl v rozporu se záměry těchto stránek, tj. vytvářet prostor pero slušnou a věcnou diskusi.

Děkuji za pochopení,
Zdeněk Mihalco,
správce blogů a diskusí
19. 08. 2009 | 20:34

Toskánský Panelák napsal(a):

Celá Evropa si tady z toho ČEZskosomálska dělá pouze srandu - díky naší "polistopadové" smetánce!
19. 08. 2009 | 21:39

Sedlčanská Spojka napsal(a):

Píše se správně PRO a ne pero. Děkuji za pochopení.
19. 08. 2009 | 21:42

Pavel napsal(a):

pane Havle pokud minite vazne svuj vyrok o tom ze pan Spidla patri k uzkemu neformalnimu vedeni EK prestavam se obavat o budoucnost. EU je na te spravne ceste k nebesum bez moznosti navratu... P.
19. 08. 2009 | 22:08

Eurosvazak napsal(a):

Proč nepotřebujeme evropského komisaře?

Proč potřebujeme rudeho komisaře?
Protoze jsme ovce, sudruh bruselsky komisar rozhodne za nas. Nemusime se unavovat premyslenim a lid to chce.
20. 08. 2009 | 02:44

Zacheus napsal(a):

"Škoda však, že jakýsi pan Daul si myslí co jiného. Bohužel je zrovínka ten pan Daul předsedou vůbec nejsilnějšího klubu v Evropském parlamentu a jeho slovo je tam polovičním zákonem".

To je opravdu pozoruhodné vylíčení demokracie a lá Evropská unie. Pak ovšem toho komisaře opravdu nepotřebujeme:)-

Předseda ČSSD Paroubek nedávno správně upozornil na skutečnost, že po přijetí Lisabonské smlouvy bude asi 8O procent zákonů u nás pocházet z Evropské unie.

Nebylo by dobré představit blíže české veřejnosti pana Daula, který tak výrazně bude určovat, co se v naší zemi bude dít?

A nemá náhodou pravdu prezident Václav Klaus, když hovoří o demokratickém deficitu Evropské unie?

Kde už to jsme- a hlavně kde budeme, pokud bude platit Lisabonská smlouva? Ale on nám to pan Daul, před nímž ze solidarity mlčí i premiéři členských zemí,jistě rád vysvětlí...(.
22. 08. 2009 | 09:19

TUTORIAL TIPS AND TRICKS napsal(a):

Danke f information
26. 08. 2009 | 23:19

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Aktuálně.cz Blog · Atapana Mnislav Zelený B Baar Vladimír · Babka Michael · Balabán Miloš · Bartoníček Radek · Bartošek Jan · Bartošová Ela · Bavlšíková Adéla · Bečková Kateřina · Bednář Vojtěch · Bělobrádek Pavel · Beránek Jan · Berkovcová Jana · Bernard Josef · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Blažek Kamil · Bobek Miroslav · Boehmová Tereza · Brenna Yngvar · Bureš Radim · Bůžek Lukáš · Byčkov Semjon C Cerman Ivo · Cizinsky Ludvik Č Černoušek Štěpán · Česko Chytré · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Davis Magdalena · Dienstbier Jiří · Dlabajová Martina · Dolejš Jiří · Dostál Ondřej · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořák Jan · Dvořák Petr · Dvořáková Vladimíra E Elfmark František F Fafejtová Klára · Fajt Jiří · Fendrych Martin · Fiala Petr · Fibigerová Markéta · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Gargulák Karel · Geislerová Ester · Girsa Václav · Glanc Tomáš · Goláň Tomáš · Gregorová Markéta · Groman Martin H Hájek Jan · Hála Martin · Halík Tomáš · Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hapala Jiří · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Heroldová Martina · Hilšer Marek · Hladík Petr · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holásková Kamila · Holmerová Iva · Honzák Radkin · Horáková Adéla · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hrabálek Alexandr · Hradilková Jana · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubálková Pavla · Hubinger Václav · Hülle Tomáš · Hušek Radek · Hvížďala Karel CH Charanzová Dita · Chlup Radek · Chromý Heřman · Chýla Jiří · Chytil Ondřej J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jelínková Michaela Mlíčková · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kaláb Tomáš · Kania Ondřej · Karfík Filip · Karlický Josef · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Pavel · Klíma Vít · Klimeš David · Klusoň Jan · Kňapová Kateřina · Kocián Antonín · Kohoutová Růžena · Koch Paul Vincent · Kolaja Marcel · Kolářová Marie · Kolínská Petra · Kolovratník Martin · Konrádová Kateřina · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Koutská Petra Schwarz · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kučerová Karolína · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kupka Martin · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Máchalová Jana · Maláčová Jana · Málková Ivana · Marvanová Hana · Mašát Martin · Měska Jiří · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minář Mikuláš · Minařík Petr · Mittner Jiří · Moore Markéta · Mrkvička Jan · Müller Zdeněk · Mundier Milan · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Návrat Petr · Navrátil Marek · Němec Václav · Nerudová Danuše · Nerušil Josef · Niedermayer Luděk · Nosková Věra · Nouzová Pavlína · Nováčková Jana · Novák Aleš · Novotný Martin · Novotný Vít · Nožička Josef O Obluk Karel · Ocelák Radek · Oláh Michal · Ouhel Tomáš · Oujezdská Marie · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Pavel Petr · Pavelka Zdenko · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Peka Karel · Peksa Mikuláš · Pelda Zdeněk · Petrák Milán · Petříček Tomáš · Petříčková Iva · Pfeffer Vladimír · Pfeiler Tomáš · Pícha Vladimír · Pilip Ivan · Pitek Daniel · Pixová Michaela · Plaček Jan · Podzimek Jan · Pohled zblízka · Polách Kamil · Polčák Stanislav · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rakušan Vít · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Reiner Martin · Richterová Olga · Robejšek Petr · Rydzyk Pavel · Rychlík Jan Ř Řebíková Barbora · Řeháčková Karolína Avivi · Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schneider Ondřej · Schwarzenberg Karel · Sirový Michal · Skalíková Lucie · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slejška Zdeněk · Slimáková Margit · Smoljak David · Smutný Pavel · Sobíšek Pavel · Sokačová Linda · Soukal Josef · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Strmiska Jan · Stulík David · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Sýkora Filip · Syrovátka Jonáš Š Šebek Tomáš · Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Šindelář Pavel · Šípová Adéla · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šoltés Michal · Špalková Veronika Krátká · Špinka Filip · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štěpán Martin · Štěpánek Pavel · Štern Ivan · Štern Jan · Štětka Václav · Štrobl Daniel T T. Tereza · Táborský Adam · Tejkalová N. Alice · Telička Pavel · Titěrová Kristýna · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomek Prokop · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Tůma Petr · Turek Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Vacková Pavla · Václav Petr · Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Vančurová Martina · Vavruška Dalibor · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Vhrsti · Vích Tomáš · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojtěch Adam · Vojtková Michaela Trtíková · Vostrá Denisa · Výborný Marek · Vyskočil František W Walek Czeslaw · Wichterle Kamil · Wirthová Jitka · Witassek Libor Z Zádrapa Lukáš · Zajíček Zdeněk · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zima Tomáš · Zlatuška Jiří · Zouzalík Marek Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael · Žantovský Petr Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy