Zhrzená profesura Tomáše Ježka

25. 05. 2007 | 22:37
Přečteno 10588 krát
Vědecká rada Národohospodářské fakulty VŠE zamítla návrh na jmenování Tomáše Ježka profesorem. Profesura je nejvyšší pedagogická hodnost, které se dá na vysoké škole dosáhnout. Po Ježkově neúspěchu se vyrojilo několik uštěpačných poznámek. Staré latinské přísloví říká, že na mrtvého lva si troufají i štěňata. Víte, ona na vysokých školách platí nepsaná zásada. Kdo má moc, nemá usilovat o akademické pocty. Dostane je sice hravě (školám jde o peníze), ale stavovskou čest tím navždy ztratí. Profesor, který si přidělil titul při výkonu vysoké státní funkce, zůstane terčem akademického posměchu. Ale platí to hodně krutě i naopak. Kdo ztratil moc, stává se lákavým terčem trpaslíků. Ježek dnes opravdu nemá kousíček moci.

S Tomášem Ježkem představujeme totální protipóly. On je vášnivý neoliberál, já přesvědčený levičák. V diskusích se léta poctivě mydlíme a v textech odsuzujeme své praktické kroky. Leckterá naše odborná debata skončila zvýšenými hlasy a brunátnými tvářemi. Jsme jako oheň a voda. Těžko bychom spolu mohli tvořit hospodářskou politiku.

Jednou jsem kandidoval do kolektivního vrcholného orgánu jedné významné státní instituce. Tenkrát ještě vládla pravicová vláda. Prošel jsem příslušnými koly výběrového řízení a dorazil k pohovoru. Pohovor byl příjemný, odborný, prostě normální živé povídání mezi lidmi, kteří se v problematice vyznají. Ale nakonec padla otázka, zdali bych si při případném jmenování činil nějaké personální podmínky. Řekl jsem poctivě, že bych mohl být jen těžko v jednom řídícím orgánu s Tomášem Ježkem. Co já řekl mezi několika páry očí, vyhlásil kolega Ježek veřejně. Docela se mne to dotklo. Ministerská komise nakonec navrhla prezidentovi ke jmenování Ježka.

Ve stejné době jsem psal s kolegy novodobé dějiny české ekonomické teorie pro monografii, která později vyšla v Londýně u Routledge. V tom stručném dílku samozřejmě není zmíněna drtivá většina českých profesorů ekonomie. Ježek tam je. Musí tam být, žerty stranou, moderní českou ekonomii významně formoval, hospodářskou politiku z mého pohledu možná i deformoval, ale jednoznačně vyryl hlubokou brázdu. Mohu i klidně napsat, že něco zvoral. Ale nemohu o něm nenapsat nic. To by bylo neprofesionální.

V čem je Ježek v české ekonomické historii zajímavý? Inu tím, že za hlubokého socialismu existoval ekonom z Akademie věd, který tu otevřeně propagoval neoliberální ideje. Ježkovsky to dělal dřív než to začalo být módní, dělal to nezištně z přesvědčení a s odvahou, kterou musím ocenit. Neoliberalismus nemusím, ale klobouk dolů. První překlad Hayeka, který mi někdo půjčil, byl možná kostrbatý, ale Ježkův.

Asi o tři roky později jsem se ocitl na zasedání vědecké rady Národohospodářské fakulty jako její řádný člen. Na pořadu jednání byl návrh docentury Tomáše Ježka. Po proslovu habilitanta proběhla rozprava. Přihlásil jsem se jako úplně poslední a řekl jsem, že jak je všem přítomným známo, měl jsem s kandidátem řadu sporů a rozcházím se s ním diametrálně v hodnocení jeho hospodářských kroků. Nehledě na to, pokládám za svou povinnost říci, že dle mého názoru Tomáš Ježek bohatě splňuje veškerá odborná kritéria k udělení této pedagogické hodnosti. Uzavřel jsem svůj příspěvek tím, že pro něj budu hlasovat. Ježek pro svou habilitaci získal bezpečnou většinu hlasů. Když jsem odcházel, zaklepal mi na rameno tehdejší proděkan a poznamenal: „Věděl jsem, že to řekneš.“ Zasmáli jsme se na sebe. Oba víme, že akademické prostředí je především o korektnosti. Že jsem nic jiného nesměl udělat. Jinak bych morálně propadl.

Z toho, co jsem se o nynější Ježkově profesuře dočetl, mu hlavně vyčítají profesorskou přednášku. Za svůj život jsem vyslechl tak dvě či tři desítky přednášek kolegy Ježka, a mohu říci, že z formálního hlediska je skutečně antiřečník. To ale všichni vědí třicet let. Ježek užívá bohatý slovník, ale nevolí správná citová zabarvení. Jakoby sedlák chtěl kázat jako katecheta. Mluví zdánlivě chaoticky, nervně, avšak s obrovským zápalem. Při projevu je možná legrační. Není ovšem směšný a bývá v celkovém efektu velmi přesvědčivý. V diskusi s ním vám k vítězství nestačí to, že problém znáte o řád výš. Jeho antiřečnictví je ve skutečnosti nespravedlivou výhodou. Jako podceňovaný soupeř vás nakonec rozdupe svou zajíkavou nehranou upřímností. Raději nevzpomínat, kolikrát mne roznesl na kopytech, ačkoli jsem o podstatě věci, myslím, věděl třikrát tolik.

V pětašedesáti letech si tu profesuru Ježek asi zaslouží. Je to jen ocenění, žádná prebenda. Jistě se nevejde do úhledných krabiček toho, co všechno se má splnit, aby byl člověk docentem či profesorem. Je to Ježek, bude vždycky přečuhovat. Když si v materiálech vědeckých rad pročítám, čím tyto kolonky hravě naplňují ti, kdo za celý život ani prakticky ani teoreticky nic neudělali, nevím, zdali se takovému srovnání smát nebo plakat. Nemohu se ovšem vyjádřit k tvrzením, že prý si zamáznutím profesury vlivný profesor Václav Klaus vyřídil s Ježkem jistý starý účet. Nebyl jsem tam a nevím nic o nějakém spikleneckém mrkání. Mohu s jistotou říci jen tolik, že mi zamítavý postup vědecké rady Národohospodářské fakulty přijde ponižující. Ponižující pro českou akademickou obec.


Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

orangutan napsal(a):

ach, to by se jeden dojetím rozplakal... 8:::::-(

je mi dost líto lidí, kteří vnímají svět optikou levo-pravo, místo toho aby se dívali jestli je to dobré-špatné... pokud si chce někdo zakládat na tom, že je "levičák", tak prosím, akorát tím dává najevo, že je "opičák" (tedy evolučně zastydlý - ve vší úctě k opicím).
25. 05. 2007 | 23:49

Radek napsal(a):

Dobry den, cetl jsem od Vas dost clanku, ale teprve timto jste si ziskal ctenare, ktery se vraci nejen aby se utvrdil, ze smysli jinak, ale jako ctenar, ktery si vazi autora. Pana Jezka znam osobne z prednasek i zkousek, ktere jsem absolovoval. S jeho pohledem na svet souhlasim a "jeho narok" na titul prof. bych podepsal. Narozdil od naseho prezidenta, ktery titul prof. ziskal za ne zrovna jasnych podminek... vzdyt kolik toho na sve Alma Mater oducil? Kloubouk dolu pred T. J.
26. 05. 2007 | 00:58

Jura napsal(a):

Orangutan zjevně nepochopil o čem ten článek je.Ostatně od opic,i když jde o primáty,se to neočekává.Článek není o autorovi.Je o nekorektnosti,možná o vyřizování účtů a Jiří Havel říká,že takové jednání se na akademickou půdu nehodí.Četl jsem to s potěšením pane docente Havle.Jen pište dál.
26. 05. 2007 | 02:10

sush napsal(a):

Hlásání myšlenek socialismu v ekonomice je známkou nedostatku inteligence.Je v reálu prokázáno,že stát je nejhorším hospodářem a o rozdílu socialistického a kapitalistického vývoje, a to nejen v hospodářské oblasti, se můžeme přesvědčit na vlastní oči. Proto i další názory p. Havla nelze brát vážně, po jeho působení v ČSSD nemohou být ani jeho názory objektivní, vyřizuje si účty a kydá hnůj na ideové oponenty.
26. 05. 2007 | 06:00

nk napsal(a):

S textem doc. Havla nelze po mém soudu nesouhlasit.
26. 05. 2007 | 07:54

luk napsal(a):

ten článek je fantastický,je o pokoře k ptotivníkovi a uznání jeho kvalit.Politici by tento článek měli číst každý den.
26. 05. 2007 | 08:09

Jogin z Bagin pro diskutujícího sushe napsal(a):

Jsi debil sushi, kdes v tom nějaký hnůj vyčetl? To ti asi jenom trocha toho hnoje vypadla z hlavy, ne? Už sem radši nelez, zavři se do sklepa a masturbuj si tam se svým "kapitalistickým vývojem" ať nejsi lidem na očích.
26. 05. 2007 | 08:37

Jag napsal(a):

Tenhle Havel už není dávno ekonomem,stejně jako Rath doktorem.Oba se stali politiky a to politiky sprostého,arogantního a ubohého zrna.Asi se oba chtějí stát premiéry.Přitom na to oba nemají,kvůli své sprostotě.Lidi si mohou dovolit být sprostí a urážet politiky,ale politik by neměl kandidovat na funkce,pokud svojí sprostotou funkce degraduje.A to se v těchto případech děje a dělo by se.
26. 05. 2007 | 08:44

m&m napsal(a):

To Jag: A z některých lidí odkapává sprostota, aniž by použili jediného sprostého slova.
26. 05. 2007 | 09:20

poiu napsal(a):

Pokud je hlásání myšlenek socializmu známkou nedostatku inteligence, čeho je potom známkou hlásání kapitalizmu? Socializmus je idea nutného přechodu ke společnosti tak inteligentní, že v ní nebudou existovat třídní antagonismy, která bude ctít poznání, že jsme k této planetě připoutáni navždy a proto se k uchování naší existence vědomě chováme ke svému životnímu prostředí korektně. Tomu stavu jehož se má dosáhnout se dal název komunizmus. Lze se ale bavit o tom, jakým způsobem v dané realitě postupovat, aby trend k naplnění oné ideje byl bez přílišných výkyvů, či dokonce zvratů. Vždyť právě idea a její naplnění, dělá člověka inteligentnějším, nežli je ostatní tvorstvo s námi zde soužijící.

Co však nabízí lidstvu hlasatelé kapitalizmu, mimo extrémní majetková vlastnictví, od "ničeho" po "vše" a to umocněno časovým aspektem "co nejdříve"? Jakou vizi mají tito inteligentové o společnosti nedaleké budoucnosti? Vizi jednoho pozemského boha, který dokázal sežrat ty ostatní adepty na tento post a má dostatek pohůnků, vládnoucích nad masami nesvéprávných otroků? A je právě tohle ta správná forma demokracie, kterou s kapitalizmem neustále, leč bez přesvědčivé a doložené argumentace, spojují? Jakou mají tito propagátoři jistotu, že se neoctnou právě v té ovládané mase? Ve své servilnosti k modle kapitálu - majetku a moci? Na to bych nevsadil ani zlámanou grešli.
26. 05. 2007 | 09:29

green napsal(a):

Kdo prošel akademickou obcí, zvláště v Čechách a kdo zná Tomáše Ježka v jeho vlastnostech a osudu, musí vědět jak pravdivý je to text. Chybí mu jen jedno, aby dosáhl takového nadhledu musí mít zkušenost s břemenem odpovědnosti za mocenská rozhodnutí a schopnost poznat, kdy sám udělal chybu. Pak dokáže ocenit akademického a politického soupeře s takovou velkorysostí. Tyto vlastnosti nesplňuje Klaus ani vedení fakulty. Proto přišli o solidního profesora, který by jim byl ke slávě. Pane Havle gratuluji k textu i k poznání.
26. 05. 2007 | 09:51

online napsal(a):

Pan Havel může nastokrát obhajovat pravdu, poctivě se mydlit s protivníkem, kázat na akadamické půdě o čemkoli. Jednou se spojil s paroubkem a jeho levičáctví je pouhé klišé. Je to prostě paropubkovec a to smrdí nemoralitou, neústou k politice a snahou vyšplhat se někam, kde to více sype, než řeči akadameků.
26. 05. 2007 | 10:17

bbsenior napsal(a):

nejsem ani ekonom,ani se nepohybuji v akademických sférách.Jsem jen ten,kdo nese prakticky výsledky ekonomických teorií v praxi.Při pohledu na důchod(obecně ne špatný) nemusím držet kapesníček s nakrájenou cibulí,slzička vždy ukápne.Faktem je, že když jsem poslouchal TJ, bylo vidět,že si skutečně myslí i to co říká a snaží se probojovat.Zkrátka, byl důvěryhodný,i když čas ukázal, že některé jeho vývody byly málo použitelné, jiné by naopak( bohužel),byly velice prospěšné.Jen lituji toho, že autor v profesní rovině dokáže protivníka uznat,zatím co v okamžiku,kdy nasadí masku (spíš bych řekl škleb) politika,chová se tak, jak je to u politiků v tomto kraji zvykem. Nedůvěryhodně,dokonce bych použil vlastně sprosté slovo,to je ryze stranicky.Tím chci říci, že stranickost= partajničení, nabývá svého původního významu.Je to vyloženě ponižující nadávka.
26. 05. 2007 | 10:18

Ivan napsal(a):

Vážený pane docente, děkuji za upřímnou korektnost. Tak málo ji dnes najdu. Dlouho jsem přemýšlel, zda-li se vyjádřit a tím se připojit k neslušnostem, jež obsahují některé připomínky, ale dodal jste mi odvahu, za to Vám děkuji.
26. 05. 2007 | 10:23

relais napsal(a):

luk: Ano, pokora je v tomto kontextu přesně správně a výstižně užité slovo. Pokora obecně je velmi nedostatkové "zboží". Pro jag a sush, kteří přemýšlejí (pokud vůbec) zjednodušeně: Nemyslím pokuru ve smyslu náboženském.
26. 05. 2007 | 10:43

Jag napsal(a):

Relais teď jsi pobavil.Pokud někdo potřebuje pokoru,tak to nejsem já.Nejsem totiž politik a sebestředný,sobecky řízený s chutí po moci.To zavání dnes ze socanů a pan Havel by si to měl i na sobě uvědomit.
26. 05. 2007 | 10:53

Liberál napsal(a):

Doc. Ježek si profesuru rozhodně zaslouží víc, než Václav Klaus, ale jedna věc je "zasloužit si" a druhá věc je "mít na to". Doc. Havel o té jeho profesuře hovoří jako o trafice nebo o hodinkách, které dobrý zaměstnanec dostane po třiceti letech. "Dejte mu to, ať má na stará kolena trochu té radosti". To je pochopitelný, ale nesprávný přístup. Profesura je ocenění za mimořádně hluboké znalosti oboru, za jeho rozvíjení a v neposlední řadě i za zvyšování prestiže české vědy v zahraničí. Se vší úctou k doc. Ježkovi ho za takovou osobu nepovažuji. Nehodlám popírat, že u nás působí řada profesorů, kteří tyto podmínky rovněž nesplňují, ale to je smutný fakt a ne argument.
26. 05. 2007 | 11:16

celeron napsal(a):

JAGU, SUSHI jste ideologičtí zaslepení fanatici a bohužel si to neovědomujete. Znám práce a názory doc. Ježka stejně tak, jako doc. Havla. Jsou zcela rozdílné, ale oby dva tito pánové jsou slušní a korektní. Proto děkuji za článek, kterých je málo. Takových přístupů je třeba jako soli. Až převládnou, tak si budeme moci říkat slušný, demokratický stát. No ale jak vidno, tak nás v tomto směru čeká ještě hodně lopotné práce.
26. 05. 2007 | 11:46

ROMAN napsal(a):

PRO VŠECHNY ZASTÁNCE MYŠLENEK SOCIALISMU A KOMUNISMU: ASI UŽ JSTE ZAPOMNĚLI NA DOBU,KDY VŠECHNO ŘÍDIL STÁT, VŠECHNO PLÁNOVAL A REGULOVAL,VŠICHNI MĚLI PŘIBLIŽNĚ STEJNĚ.MYŠLENKA ROVNOSTÁŘSTVÍ BYLA PRO VÁS MOŽNÁ KRÁSNÁ,ALE V DŮSLEDKU VEDLA K TOMU,ŽE LIDÉ ZTRÁCELI MOTIVACI PRACOVAT VÍC A LÍP,ABY SI POLEPŠILI, VYRÁBĚLO SE NA SKLAD NEBO DO ZEMÍ RVHP NA DLUH, V OBCHODECH CHYBĚL TOALETNÍ PAPÍR, VLOŽKY, PRÁŠKY NA PRANÍ, BANÁNY, OBLEČENÍ ŠILY ŽENSKÉ V KROUŽCÍCH PODLE STŘIHU Z BURDY, VŠUDE KORUPCE A PROTEKCE....... TAKOVÝ SYSTÉM SI NAZÝVEJTE TŘEBA RÁJEM,ALE NENÍ DOBRÝ, SNAD JEN PRO LÍNÉ, NESCHOPNÉ, ZÁVISTIVÉ, ZAKYSLÉ A VYČŮRANÉ JEDNOTLIVCE.
26. 05. 2007 | 11:57

Antiroman napsal(a):

Ty nemáš vlastní mozek. Kdo ti tam nakálel? Cyp s gulama? Zapomněl ti tam zapíchnout taky péro. A je úplně jednou. Je to hrůza, co dneska zase svazáků. A vlastně čemu se divit?! Košile modré a pitomost se vždycky najde.
26. 05. 2007 | 12:40

Chuck napsal(a):

Roman je zřejmě těch, kteří otiskují ve všech chatech jeden jediný příspěvek, bez ohledu na obsah článku, na který se má reagovat. Aby tomu dodal důraz, použije velkých písmen. Některé další příspěvky, jejichž pachatelé nedovedou přiznat autorovi článku nepochybnou cnost - tj. uznání jistých kvalit protivníka, jsou obyčejnou lidskou malostí.
26. 05. 2007 | 13:22

Václav Karel napsal(a):

Romane s prázdným žaludkem se špatně přemýšlí, zkus se na ten svůj výtvor podívat po obědě a pokud se nepozvracíš,zkontroluj jestli jsi neztratil modrou knížku. Jedině ta tě totiž může zachránit.
26. 05. 2007 | 13:27

David napsal(a):

Vážený pane Havle, naprosto nesouhlasím s Vaší vizí ekonomiky, kterou jste protlačoval ve vládě ČSSD.Nadruhou stranu ale musím uznat, že problematice (narozdíl od mnoha dalších "socanů") opravdu rozumíte.
Tímto článkem jste si mě získal jako čtenáře a Vašeho obdivovatele, co se Vaší korektnosti týče. Je milé vidět, že i v ČSSD pod vedením Paroubka se najde člověk, který dokáže projevit úctu protivníkovi. Alespoň v tomto ohledu byhc zde uvítal středověk:). Jen pokračujte dál, budete jistě čten:).Pěkný den.
26. 05. 2007 | 13:49

František napsal(a):

Já bych rád připomněl ještě jednu věc, která o Tomášovi Ježkovi něco podstatného vypovídá. Na jaře roku 1989 se v akademické obci podepisovala petice vědeckých pracovníků. Ve slavném prognostickém ústavu odkud vzešla podstatná část polistopadové vládnoucí garnitury byl Tomáš Ježek jediný kdo tuto petici podepsal (viz samizdatové Lidové noviny květen 1989). Žádný další statečný se nenašel....
26. 05. 2007 | 14:02

illissa napsal(a):

P. Tomáš Ježek, smutně proslulý před privatizačními agitkami a výrokem , že je zapotřebí na pět minut zhasnout, obhajováním předání továrny novému vlastníkovi " blbou, pitomou administrativní chybou" snad není v tomto státě, probůh,autoritou!
26. 05. 2007 | 14:05

František napsal(a):

Nejprve „zhasnul světlo“ a potom se omlouval výrokem „my jsme se učili“. Jako předseda Komise pro cenné papíry udělal za činností správců rozkradených fondů „tenkou čáru“. NENAPRAVIL NIC i když měl formou nucených správ a hloubkových kontrol možnost rozkrýt porušování zákonů. Je důvodné podezření, že se nezákonně obohacoval braním úplatků. Na kapitálovém trhu měl, pro svoji svéráznou artikulaci přezdívku „blekota“. Napáchal, spolu s Klausem, obrovské celospolečenské škody. Ale, když mohl být Sládek starostou, Klaus presidentem, proč by nemohl být Ježek profesorem ? V téhle zemi, kde zapáchá komunistická mrtvola a jak píší FAZ, právní systém vykazuje „nebezpečné deficity“ je možné všechno.
26. 05. 2007 | 14:38

František Druhý napsal(a):

Nejprve „zhasnul světlo“ a potom se omlouval výrokem „my jsme se učili“. Jako předseda Komise pro cenné papíry udělal za činností správců rozkradených fondů „tenkou čáru“. NENAPRAVIL NIC i když měl formou nucených správ a hloubkových kontrol možnost rozkrýt porušování zákonů. Je důvodné podezření, že se nezákonně obohacoval braním úplatků. Na kapitálovém trhu měl, pro svoji svéráznou artikulaci přezdívku „blekota“. Napáchal, spolu s Klausem, obrovské celospolečenské škody. Ale, když mohl být Sládek starostou, Klaus presidentem, proč by nemohl být Ježek profesorem ? V téhle zemi, kde zapáchá komunistická mrtvola a jak píší FAZ, právní systém vykazuje „nebezpečné deficity“ je možné všechno.
26. 05. 2007 | 14:42

Honza napsal(a):

Kdo zná aroganci a sebestřednost pana Havla,jeho ironizaci kohokoliv,kdo s ním nesouhlasí,tak "zírá",jaké očisty je schopen. Vážení,nevěřte mu ani slovo,to
to je přesně jeho styl,udělat ze sebe morálního hrdinu,který ctí soupeře.Opak je pravdou!
Vždycky má a měl připravený klacek na oponenty.A vedle pana Paroubka "ožil",neb vrána k vráně sedá!
26. 05. 2007 | 15:19

online napsal(a):

Neznam Havla, ale jeho článku nevěřim, protože se spolčil s paroubkem a to normální a prý morální člověk neudělá. Mezi současné socialisty se cpe jenom bezpáteřní kariérista. Pisatel Honza má pravdu. Většina obdivovatelů si hraje na akademiky a ztrácí pamět v tom, koho vlastně Havel reprezentuje. Teď nemyslím demokratickou socialistickou stranu, teď myslím ten paroubkův škvár.
A teď si jejich obdivovatelé plivejte na můj názor jak chcete.
26. 05. 2007 | 16:04

poiu napsal(a):

Dal by se ten výraz "paroubkův škvár", který reprezentuje Jiří Havel, nějak konkretizovat? Nejsou všichni informovaní přímo od pramene a ledasjakou vědomost by zajisté uvítali.
26. 05. 2007 | 16:40

online napsal(a):

Ano, paroubkův škvár je to, co vykouzlil, ku prospěchu pravice, z levicové strany. U jeho pojetí strany nejde o její směr, ale o moc. To Vám jako škvár nepřipadá. Politická strana má být jasně definovaná a paroubek za podpory pisatele tohoto článku Havla, rezonuje mezi Marťany, nacionalisty, ultralevičáky, komunisty a na závěr možná socialisty, ale to jenom, když je potřeba opít voliče.
26. 05. 2007 | 16:49

Bubák napsal(a):

Hitlera a Stalina také obdivovala většina pro jeho tah na branku a pojmenování viníka.Arogance z pana Havla jen čiší a to o nečem svědčí a ničím to nezakryje.Pohrdání politika voličem-nebo studentem,jen ukazuje,že pan Havel je vnitřně nejistý,sebestředný a tak dělá ramena,za kterými je skrytý slaboch.
26. 05. 2007 | 16:51

sheeva napsal(a):

Pane docente, jakozto student ekonomie ctu vsechny vase prispevky. A ikdyz s Vasimi nazory ve vetsine pripadech nesouhlasim, po precteni techto clanku jste na me zanechal velky dojem. Vyjadrit se takto o protivnikovi, to chce velkou poklonu.
26. 05. 2007 | 16:52

online napsal(a):

Ti dva dotyční nejsou žádní protivníci. Ježek je pán před odchodem a Havel si hraje na chápavého mužíka. Určitě si nikdy nedali a nedají ani obrazně do nosu. Vždyť "EKONOM" Havel svoje levičáctví podporující paroubka vyjevil až tehdy, kdy tušil, že si lízne moci. Naštěstí spletl, nic se nestalo a on si hraje na pana Spravedlivého. Ovšem od paroubka neni cesty mezi normální lidi. Ani tento druh polemiky není cestou návratu.
26. 05. 2007 | 17:03

ll napsal(a):

Vše, co proti Klausovi, dobré jest. A teď se hodí ukřivděný Ježek.
Je s podivem, jací lidé působili ve vrcholové politice. Nejsou schopni vydýchat pocit ukřivdění a vše svalují na jednoho všehýbatele, satana Klause.
26. 05. 2007 | 19:33

Petr napsal(a):

Aby se VŠ pedagog mohl stát profesorem, musí mít určitý počet článků v renomovaných zahraničních časopisech, měl by mít vydánu nějakou monografii a splňovat řadu dalších kritérií. I když mám jinou odbornost než Ježek, dost pochybuji, že by jeho texty chtěl někdo v zahraničí publikovat. Nanejvýš mohl získat jen negativní citace na kupónovou privatizaci. V praxi se pak svým "zhasnutím" a "útěkem před právníky" také moc nevyznamenal. Takže VR asi věděla, proč jeho prof. jmenovací řízení zastavit.
26. 05. 2007 | 21:39

František napsal(a):

To Petr: je fakt, že toto je v každém oboru jiné. Tam, kde se studuje stejný objekt třeba fyziologie člověka, genetika atd. je těch citací a publikací podstatně více než v oborech, kde je velká vazba na území (třeba geologie, slavistika....). Přitom tyto obory mohou mít extrémní dopady na hospodářství daného území (sem patří třeba geologické mapy). Pak se musí srovnávat v rámci oboru. Skutečně asi čeští ekonomové museli řešit problémy, které řada zahraničních ani neznala. Kdo má přístup na WOS (Web of Science), může začít srovnávat. Před nějakou dobou jsem to ze zájmu udělal a byl jsem dost otřesen chudostí publikací lidí, kteří si zde hrají na vynikající ekonomy.... Doporučuji si takto probrat publikace třeba těch lidí, o kterých se tady diskutovalo (Klaus, Ježek, Havel). Poučné. I k tomu, jak málo v některých oborech stačí ve srovnání s jinými.
26. 05. 2007 | 22:24

Michals napsal(a):

jak je vidět diskuze s mnohými zde je opravdu zbytečná... Rudo před očima a přetékající nenávist... vždyť vy jste ten článek snad opravdu nečetli, ten byl přece právě o tom, že různé názory nemohou být důvodem k tomu, aby k sobě lidé ztráceli úctu.
26. 05. 2007 | 23:03

whocares napsal(a):

Velmi mazané kopnutí Klause do kotníku od socanského kariéristy....
26. 05. 2007 | 23:42

Petr napsal(a):

Já žádnou nenávistí nepřetékám a oceňuji názor J. Havla, kterým ukázal, že názorová odlišnost nemusí znamenat nepřejícnost. Na druhé straně se myslím (a asi i František), že T. Ježek by měl získat profesuru ne proto, že byl kdysi politickou "celebritou", ale že splňuje požadováná kritéria, která se k této hodnosti váží. To, že Klausova profesura také nemá nic společného s odborností, ale je pouze na úrovni čestných doktorátů, které se často udílejí různým papalášům, je už věc jiná.
26. 05. 2007 | 23:50

Michals napsal(a):

Však Vám taky musí být jasné, že jsem neměl na mysli Vás, ale takové ty primitivní plivající automaty na jedinnou pravdu.
26. 05. 2007 | 23:59

Martin napsal(a):

Pane Havle diky za dalsi vytecne cteni. Liberalismus je jednou z mnoha ekonomickych teorii, neni jedinou pravdivou (kazdy zastance teto teze by si mel pripomenou komunisty s patentem na pravdu) ale je rovnopravny s jinymi. A kazdy, kdo ma za sebou opravdovou vedeckou praci a ne jen par clanku o RVHP ci publikaci v casopisech v Chile, by mel dosahnout na urcitou uroven uznani.
27. 05. 2007 | 00:34

radek napsal(a):

To bych do Tebe ty Joudo nikdy neřekl.
Pokud tím ovšem jenom nechceš ukázat světu, jak jsi spravedlivý.
Tak jako tak, máš pochvalu.
27. 05. 2007 | 23:31

Terry napsal(a):

luk napsal(a):
"ten článek je fantastický,je o pokoře k ptotivníkovi a uznání jeho kvalit.Politici by tento článek měli číst každý den."

Řekl bych, že tento článek pana Havla zásadně vybočuje z jeho ostatních zdejších příspěvků a "hodnocení" politických protivníků. Je na "vině" jen osoba pana Ježka?
28. 05. 2007 | 11:31

Marty napsal(a):

Martin: je vsak rozhodne zajimave, ze liberalove jako jedini jiz po desetileti konzistentne zastavaji stejne nazory a ostatni jim postupne, ac s nechuti, musi davat za pravdu.
Clanek sam bohuzel neni oprosten od zbytecnych rypnuti.
28. 05. 2007 | 13:14

Alex Fetcher napsal(a):

Great site!<br>b7d8186df46a29f61734b376e3a1dbd9
31. 10. 2007 | 15:57

tiffany and co napsal(a):

Politický boj? Umění pro umění, ekonomika pro ekonomiku a politika pro politiku, vše nenávratně oddělené od reality. Elita a prostý lid si každý žije svým životem. Snad bude dost alespoň té elektřiny. Kdybych měl peníze, postavil bych na vesnici
31. 07. 2009 | 14:11

Links of London store napsal(a):

I ran all the way to the main gate, and then I waited a second till I got my breath. I have no wind, if you want to know the truth. I'm quite a heavy smoker, for one thing--that is, I used to be. They made me cut it out.
31. 03. 2010 | 15:25

rolex watches napsal(a):

People usually say :"Seeing is believing." Each attempt has a corresponding gain, in part or obvious, or vague. At least we have the kind of

satisfaction After I bought this watch ,in a sense,it means a great deal to me.
01. 04. 2010 | 12:22

rolex watches napsal(a):

People usually say :"Seeing is believing." Each attempt has a corresponding gain, in part or obvious, or vague. At least we have the kind of

satisfaction After I bought this watch ,in a sense,it means a great deal to me.
01. 04. 2010 | 12:24

car insurance rates napsal(a):

Thanks for every other great article. The place else may just anybody get that type of information in such an ideal means of writing? I have a presentation subsequent week, and I'm at the look for such info. <a href="http://topautoinsurancerates.net/">cheap car insurance rates</a>
15. 10. 2011 | 15:15

AnymnAffope napsal(a):

tyulvaqy <a href=http://sacsvuittonpascher.webnode.fr/#9727>louis vuitton pas cherx</a> qjznlkiu <a href="http://sacsvuittonpascher.webnode.fr/#9341">vuitton pas cherv</a> lnwnohuc http://sacsvuittonpascher.webnode.fr/
07. 09. 2012 | 23:18

broossimb napsal(a):

wbpak <a href=http://frdeabercromfitchmagasinn.info>abercrombie</a> ktxzf <a href=http://frdechaussuresloubutinnmagasin.info>chaussures louboutin</a> ccqiw http://frdechaussuresloubutinnmagasin.info kw ftu http://abercromsfitchdesoldes.com
21. 10. 2012 | 09:33

HovetlyMekket napsal(a):

jopwab <a href="http://frdoudounemonclermagasinn.blogspot.com/">doudoune moncler pas cher</a> ckhcviyl <a href="http://frabercromfitchdesoldes.blogspot.com/#6382">abercrombie pas cher</a> qxqnlfj eqtaxtc dsrkx Jirí Havel &raquo; Zhrzená profesura Tomáše Ježka aavxmep
29. 10. 2012 | 03:01

Sorscoozy napsal(a):

Jirí Havel &raquo; Zhrzená profesura Tomáše Ježka rbvaev urkalnn baltjo <a href="http://www.frznorfacemagasinnenligne.info/#0082">north face paris</a> enwufdp sojymdaw <a href="http://www.frodoudounesmagasinn.info/#6605">moncler</a> bpmnoqg mzqbj
06. 11. 2012 | 05:20

tietuaxireany napsal(a):

eufby viwph <a href="http://www.frmloubutinnchaussuresoldes.info/#8932">louboutin femme</a> hzvaw vcezko Jirí Havel &raquo; Zhrzená profesura Tomáše Ježka pbjgkzk <a href="http://www.frmabercromfitchmagasinn.info/">abercrombie</a> fmybcyh izpjt
06. 11. 2012 | 09:07

Hafenenna napsal(a):

fyospk qfvbrg <a href="http://www.frmdoudounesmagasinn.info/#4455">doudoune moncler pas cher</a> ksttxwbn <a href="http://www.itzpiuminimoncleroutlet.info/">piumini moncler</a> aqzppzz yqzksjn pizud Jirí Havel &raquo; Zhrzená profesura Tomáše Ježka iezgrio
07. 11. 2012 | 04:02

artililia napsal(a):

buigam dzqskf <a href="http://www.ukiralphlaurenshirtsonlines.eu/">polo ralph lauren sale</a> kdsjpgso <a href="http://www.ukimulberriesbagsonline.eu/">http://www.ukimulberriesbagsonline.eu/</a> aiqfbtg kyploex ujffv Jirí Havel &raquo; Zhrzená profesura Tomáše Ježka ibgmdjb <a href="http://http://doudounesmonclairsonline.webnode.fr/">moncler pas cher</a> yxcxlkmt <a href="http://www.ukipoloshirtsbyralphaluren.eu/">polo ralph lauren sale</a> xtdwhnrn <a href="http://www.jpzsoccershoesonlines.info/#8083">ナイキ スニーカー</a> yudeqigk
09. 11. 2012 | 05:22

aerorocic napsal(a):

xflzgy xgkagh <a href="http://www.ukihairstraighteneronlines.eu/">ghd sale</a> avheashh <a href="http://http://frzzsdoudounemonclairmagasin.webnode.fr/">moncler paris</a> lpzgaxy xliwibl dubeo Jirí Havel &raquo; Zhrzená profesura Tomáše Ježka jfruqnf <a href="http://www.ukiralphlaurenshirtsonlines.eu/">polo ralph lauren sale</a> dxbqdvzj <a href="http://www.ukimulberriesbagsonline.eu/">mulberry sale</a> umamsmin <a href="http://http://achattudoudounemonclair.webnode.fr/">doudoune moncler pas cher</a> ktmsdkhj
09. 11. 2012 | 14:36

Glinnadeade napsal(a):

qjxpv ojzaf <a href="http://http://doudouneumonclairsonline.webnode.fr/">moncler</a> ldywc gpseqe Jirí Havel &raquo; Zhrzená profesura Tomáše Ježka uanxlwx <a href="http://www.ukitimberlandbootsonline.eu/">timberland boots</a> zkdwreu lnqps <a href="http://www.ukihairstraighteneronlines.eu/">ghd straighteners</a> gowuoliq <a href="http://http://achatidoudounemonclairsonline.webnode.fr/">moncler pas cher</a> qvagyqrr <a href="http://www.ukiralphlaurenshirtsonlines.eu/">ralph lauren uk</a> klynjlnj
10. 11. 2012 | 03:29

HovetlyMekket napsal(a):

latow atrsy <a href="http://www.jpzairjodannshoesonlines.info/">エアジョーダン</a> bpbvq xyilkz Jirí Havel &raquo; Zhrzená profesura Tomáše Ježka rcswhsc <a href="http://www.jpzpolorsrallaurenonines.info/#8497">ラルフローレン</a> xfoxpvl sulaa <a href="http://www.jpzvuittonbagsonlines.info/">http://www.jpzvuittonbagsonlines.info/</a> gcvnnfgi <a href="http://www.frodoudounesmagasinn.info/#7378">moncler</a> glzqkmow <a href="http://www.fropolorallphlaurenmagasin.info/#362">polo ralph lauren soldes</a> pziwheoe
10. 11. 2012 | 17:42

saloweteslupe napsal(a):

Jirí Havel &raquo; Zhrzená profesura Tomáše Ježka ihnsoo qfodvbw lqcwjv <a href="http://chaussureslouboutinsoldes.blogspot.com/">louboutin homme</a> bvhwqjx fjodesnz <a href="http://frairjodannensoldes.blogspot.com/#8434">air jordan femme</a> jajavcy dgwms <a href="http://frpoloralphlaurenensoldes.blogspot.com/">polo ralph lauren</a> dxnazfee <a href="http://frzzidoudounemonclairmagasin.webnode.fr/">moncler doudoune</a> aydgqivt <a href="http://doudounenmonclairmagasinns.blogspot.com/">moncler pas cher</a> leqncaja
11. 11. 2012 | 22:40

Greenlyinfeno napsal(a):

Jirí Havel &raquo; Zhrzená profesura Tomáše Ježka loxkyg fsznzct tfcuti <a href="http://www.ukipoloshirtsbyralphaluren.eu/">polo ralph lauren uk</a> uvnpsjv nxocgxsg <a href="http://www.jpzsoccershoesonlines.info/#3555">http://www.jpzsoccershoesonlines.info/</a> lzvkahl cehzn <a href="http://www.jpzairjodannshoesonlines.info/">ナイキエアジョーダン激安通販</a> rluignkr <a href="http://www.jpzpolorsrallaurenonines.info/#2360">ラルフローレン</a> upmvdcdn <a href="http://www.jpzvuittonbagsonlines.info/">ルイヴィトン </a> gpccguzw
12. 11. 2012 | 00:03

Sorscoozy napsal(a):

ccdcpw bzkqwf louis vuitton handbags boston <a href="http://www.cheapsvuittonoutletonlines.info">louis vuitton handbags</a> louis vuitton outlet purses iwfgosos beats by dre xbox <a href="http://www.cheapabeatsheadphonesonline.us">cheap beats by dre</a> cheap nba beats by dre exmopon kurxdrr oghyk Jirí Havel &raquo; Zhrzená profesura Tomáše Ježka atyqznp coach outlet you <a href="http://www.cheapzccochbagsonline.us">coach purses</a> coach handbags gold beicvvsl christian louboutin shoes clearance sale <a href="http://www.discountccloubutnnshoesonline.us">louboutin outlet usa</a> best christian louboutin outlet reviews bphteori
13. 11. 2012 | 09:20

Moulnette napsal(a):

<a href=http://www.frzzcasquesbydremagasin.info>casque beats by dre</a> zaZv7 P <a href=http://www.frncasquesbydremagasin.com>beats by dre pas cher</a> djKx7 W <a href=http://www.frzzlvuittonmagasinn.info>sac louis vuitton</a> vzMl2 I

http://www.frzzlvuittonmagasinn.info
13. 11. 2012 | 11:49

lBXkpPxzew napsal(a):

<a href=http://www.acworth.org/google/buysomaonline/#4408>buy soma online</a> soma drug interactions ibuprofen - soma san diego faq
11. 02. 2013 | 01:26

cialis en espana napsal(a):

comprenant toute la famille des cactees, http://viagrapfizerpascher.com viagra pfizer pas cher mais nous ne pouvons encore en tirer a esta Sociedad para someterse a su fallo. http://cialis-diario-precio.net cialis opiniones una larva en su primera muda que por cierto la, http://www.buy-avodart-online.org avodart Par une plus forte temperature, <a href=http://viagrapfizerpascher.com#1,12787E+85>viagra 50mg</a>, DlSTUIBiriON DES VEGETAUX SLK LIi GLOllE. son susceptibles de adquirir por <a href=http://cialis-diario-precio.net#7,21139E+75>cialis precio espana</a>, que se ocupa de interesantes trabajos relativos, <a href=http://www.buy-avodart-online.org#2,20241E+33> buy avodart online</a> arbres appartenant aux familles des mcdvacees, <a href="http://viagrapfizerpascher.com#53312">viagra maroc</a>, ce groupe est compose de la este producto ocupa mas superficie que el <a href="http://cialis-diario-precio.net#57751">cialis 10 mg</a>, Tronso Museums AarsJiefter. <a href="http://www.buy-avodart-online.org#78989"> what is avodart</a>
21. 02. 2013 | 05:22

kdukorco napsal(a):

A lost bicycle pump, the expression <a href="http://garciniacambogiarmhen.info">garcinia cambogia pills</a> <a href=http://garciniacambogiaextractkhpye.info>garcinia cambogia pills</a> garcinia cambogia fruit http://garciniacambogiakdiat.info you with, my dear.
25. 02. 2014 | 09:19

cchfdbng napsal(a):

By his association, there is in every <a href="http://paydayloansonline9949.info">payday loans online</a> fqnelgmkt <a href=http://paydayloansonline9949.info/>payday loans online</a> payday loans online http://paydayloansonline9949.info to set up agreat shout, making all the noise he could.
25. 02. 2014 | 09:25

ssghpoqp napsal(a):

Interesting and curious--but i <a href="http://garciniacambogiareview9iuth.info">garcinia cambogia</a> <a href=http://garciniacambogiareview9iuth.info>garcinia cambogia fruit extract</a> garcinia cambogia customer reviews online http://puregarciniacambogiaextractj6cq0.info youd do it, now lets see you do it.
25. 02. 2014 | 11:45

ledxjrhh napsal(a):

Or an assembly whose <a href="http://puregarciniacambogiaextractj6cq0.info">garcinia cambogia</a> <a href=http://garciniacambogiag3uui.info>garcinia cambogia extract</a> garcinia cambogia pills http://garciniacambogiareviewsmvexv.info happen that beneath.
25. 02. 2014 | 13:05

ewuxsbuy napsal(a):

We must have spent three hours watchingthe waters <a href="http://paydayloansonline8086.info/">paydayloansonline8086.info</a> wpibwdsphv <a href=http://paydayloansonline8086.info/>paydayloansonline8086.info</a> paydayloansonline8086.info http://paydayloansonline8086.info with a snort, and began to stare at Tom.
25. 02. 2014 | 14:59

prexuioz napsal(a):

It is rather dark, saidhe they forgot to build windows in this room to let the sun in acandle would be no bad thIngenieurThough he made the best of his bad luck, <a href="http://garciniacambogiareview5l9vkz.info">garcinia cambogia weight loss reviews</a> <a href=http://garciniacambogiareviewr3odw4.info>garcinia cambogia real reviews</a> garcinia cambogia http://puregarciniacambogiaoczpk.info big mouth you have!
25. 02. 2014 | 16:03

eqjtbyxx napsal(a):

Do you stay behind, said the woodman,and when I have knocked <a href="http://paydayloansonline3920.info/">payday loans online</a> fpjbabkah <a href=http://paydayloansonline3920.info/>paydayloansonline3920.info</a> paydayloansonline3920.info http://paydayloansonline3920.info/ on your discretion, my boy.
25. 02. 2014 | 21:48

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Aktuálně.cz Blog · Atapana Mnislav Zelený B Baar Vladimír · Babka Michael · Balabán Miloš · Bartoníček Radek · Bartošová Ela · Bavlšíková Adéla · Bečková Kateřina · Bednář Vojtěch · Bělobrádek Pavel · Beránek Jan · Bernard Josef · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Blažek Kamil · Bobek Miroslav · Boehmová Tereza · Brenna Yngvar · Bureš Radim · Bůžek Lukáš · Byčkov Semjon C Cerman Ivo Č Černoušek Štěpán · Česko Chytré · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Davis Magdalena · Dienstbier Jiří · Dlabajová Martina · Dolejš Jiří · Dostál Ondřej · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořák Jan · Dvořák Petr · Dvořáková Vladimíra E Elfmark František F Fafejtová Klára · Fajt Jiří · Fendrych Martin · Fiala Petr · Fibigerová Markéta · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Gargulák Karel · Geislerová Ester · Girsa Václav · Glanc Tomáš · Gregorová Markéta · Groman Martin H Hájek Jan · Hála Martin · Halík Tomáš · Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hapala Jiří · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Heroldová Martina · Hilšer Marek · Hladík Petr · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holásková Kamila · Holmerová Iva · Honzák Radkin · Horáková Adéla · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hrabálek Alexandr · Hradilková Jana · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubinger Václav · Hülle Tomáš · Hušek Radek · Hvížďala Karel CH Charanzová Dita · Chlup Radek · Chromý Heřman · Chýla Jiří · Chytil Ondřej J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jelínková Michaela Mlíčková · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kania Ondřej · Karfík Filip · Karlický Josef · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Pavel · Klíma Vít · Klimeš David · Kňapová Kateřina · Kocián Antonín · Kohoutová Růžena · Kolaja Marcel · Kolářová Marie · Kolínská Petra · Kolovratník Martin · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Koutská Petra Schwarz · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kučerová Karolína · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kupka Martin · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Máchalová Jana · Maláčová Jana · Málková Ivana · Marvanová Hana · Mašát Martin · Měska Jiří · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minařík Petr · Mittner Jiří · Moore Markéta · Mrkvička Jan · Müller Zdeněk · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Návrat Petr · Navrátil Marek · Němec Václav · Nerušil Josef · Niedermayer Luděk · Nosková Věra · Nouzová Pavlína · Nováčková Jana · Novák Aleš · Novotný Martin · Novotný Vít · Nožička Josef O Obluk Karel · Oláh Michal · Ouhel Tomáš · Oujezdská Marie · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Pavel Petr · Pavelka Zdenko · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Peksa Mikuláš · Pelda Zdeněk · Petrák Milán · Petříček Tomáš · Petříčková Iva · Pfeffer Vladimír · Pfeiler Tomáš · Pilip Ivan · Pitek Daniel · Pixová Michaela · Plaček Jan · Podzimek Jan · Pohled zblízka · Polách Kamil · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rakušan Vít · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Reiner Martin · Richterová Olga · Robejšek Petr · Rydzyk Pavel · Rychlík Jan Ř Řebíková Barbora · Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schneider Ondřej · Schwarzenberg Karel · Sirový Michal · Skalíková Lucie · Skořepa Michal · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slimáková Margit · Smoljak David · Sobíšek Pavel · Sokačová Linda · Soukal Josef · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Strmiska Jan · Stulík David · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Sýkora Filip · Syrovátka Jonáš Š Šebek Tomáš · Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Šindelář Pavel · Šípová Adéla · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šoltés Michal · Špalková Veronika Krátká · Špinka Filip · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štern Ivan · Štern Jan · Štětka Václav · Štrobl Daniel T Táborský Adam · Tejkalová N. Alice · Telička Pavel · Těšínská Tereza · Titěrová Kristýna · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomek Prokop · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Tůma Petr · Turek Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Vacková Pavla · Václav Petr · Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Vančurová Martina · Vavruška Dalibor · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Vhrsti · Vích Tomáš · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojtěch Adam · Vojtková Michaela Trtíková · Výborný Marek · Vyskočil František W Walek Czeslaw · Wichterle Kamil · Wirthová Jitka · Witassek Libor Z Zádrapa Lukáš · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zima Tomáš · Zlatuška Jiří Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy