Andělská vejce

03. 01. 2010 | 19:35
Přečteno 7012 krát
Když jsem lezl z té tribuny u Anděla, crčely ze mne žloutky a bílky. Schůdky byly kluzké a tam dole ječela v tranzu tlupa zblblých lidiček, kteří se radostně dovolávali své nové totality, kde jejich oponent nesmí říci názor. Přišlo mi docela důležité ukázat, že se těch chudáků nebojím. Zůstal jsem tam proto ještě víc jak hodinu, abych si vyslechnul, jestli někdo z nich umí aspoň elementárně argumentovat. Nezklamal jsem se, opravdu neuměl.

Klasická scéna z psychologie davu. Tisíc jinak hodných a způsobných lidí dělá dohromady nesmysly. Z historie víme, že dav jinak slušných lidí rozvášněně ubije žida, cikána, Němce, zkrátka viníka čehosi, co s židy, cikány či konkrétními Němci zpravidla vůbec nesouvisí. Je zbytečné uvažovat, zdali ti lidé zrovna teď mají hnědé, rudé nebo nějaké náboženské podvlékačky. Je zbytečné volat, že moderní demokracie zná i poněkud jiné postupy… Je jistě důležité se ptát, kdo k porušování demokratických pravidel vyzývá, kdo je organizuje a kdo veřejně tvrdí, že je to právně všechno v pořádku, a hlavně, že se ti srabi nemají co bránit.

Překvapilo mne, kolik novodobých totalitních poskoků násilné umlčení oponenta schvalovalo. Kolika lidem se líbí mlátit a urážet druhé, když jim dojdou argumenty. Ranilo mne, kolik údajných sloupů morálky farizejsky dělalo, že se nic neděje. Potěšilo mne, že se našli lidé úplně ze všech stran politického spektra, kteří nahlas řekli ne. Doba se znovu stala sítem charakterů. Nikdo nemá stálé místo v dvoraně morální slávy předplaceno.

Asi největším zklamáním pro mne byly papírové noviny. Chápu, že má někdo jiný názor než já a respektuji to. Jistě chápu, že komerční noviny jsou trhem leckdy degradovány v obal na reklamu. Nicméně podprahové i otevřené výzvy k umlčení oponenta a jeho vaječné dehonestaci mi vzaly dech. Výsledem se dostavil. Byly doby, kdy jsem považoval komentáře novin za politický a morální orientační bod. Dnes je prostě nečtu… Ztratil jsem důvěru. Zbylo už jen pár jmen, které občas otvírám. Za všechny bych jmenoval Macháčkův blog.

Nechci tu provokovat tím, že se budu veřejně ptát, zdali Lidové noviny napíší už v příští volební kampani článek „Jak správně podříznout tu Paroubkovu svini.“ Celé je to přece nesmysl. Musíme si všichni udržet schopnost vzájemné komunikace, schopnost důstojně a věcně obhajovat své názory a přesvědčovat o nich argumenty. Musíme přestat opakovat svá pohodlná klišé a najít důvěru. Musíme uzdravit sebe, svou politiku i své noviny.

Sobecky přeji sám sobě, aby se mi to za sebe podařilo.

Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

jenicek napsal(a):

Havle nekecej! Nejsi takovej blbec, aby jsi nechápal, že ta vejce nelítala kvůli "dovolávání se nové totality, kde jejich oponent nesmí říci názor".
Ta vejce lítala kvůli nejhnusnějšímu politicko-marketingovému ksindlu, který sem importovala ČSSD resp. jí najatý americký grázlové z PSB (Penn, Schoen & Berland). To nepokryté útočení na hlasy třicetikorunový verbeže ve stylu "všechno všem zadarmo", demagogie typu "na krizi nesmí doplatit ti, kteří ji nezavinili" (jakoby v česku nějací "viníci" byli). Ta vejce házeli ti co budou muset hlasovat nohama, aby oni a jejich děti neplatili cizí dluhy, co tady napácháte (spolu s tvými modrými bratry). Ti co jim ještě pořád vadí to klidný porušování a tunelování zákonů pro 30 korun, Rathovo vyhrožování soudcům, ta neskrývaná korupce a politická korupce, atd. atd.
03. 01. 2010 | 19:55

Pepča napsal(a):

Vajíčkiáda byla vyvolána agresivitou lídrů socdem. P. Paroubek je trvale nasupený, jeho program jsou jen útoky na "topolánkovu vládu", na jeho mejdanu po sobě jeho hosté střílejí, následně na sebe křičí (v přímém přenosu TV) "zabij ho". David Ráth agresivitu přímo vyzařuje, atd. atd. Takové osobnosti prostě lidi nemají instiktivně rádi a agresivita budí jako reakci opět agresivitu. V tom to je - socani zkrátka nemají úroveň.
03. 01. 2010 | 20:01

*** napsal(a):

Milý Havle,
kuchař se většinou pozná podle toho, jakou kaši navaří....
váš kuchař za své dlouholeté umění z RaJ do politiky schytal vejce.

Zřejmě i taková lekce je dobrá, dnes se Paroubek chová a vyjadřuje mnohem uvážlivěji.

A vy? Vy si zde docela troufáte, napřed vánočník a teď zase stará vejce. Moc optimismu do Nového roku tedy nepřinášíte...

You don't bring me flowers?
https://www.youtube.com/watc...
Why?
03. 01. 2010 | 20:04

wbgarden napsal(a):

Budu neustále opakovat, schopně čerstvě udržený sexymozek třeba zde. Nekupte to...
Veselé krizování a vepřové chřipkování...
http://img.aktualne.centrum...
03. 01. 2010 | 20:10

Karel napsal(a):

To jenicek, Pepča a *** :

Proč nelítaly vejce na nácky, skiny, Topolánka, komunisty ?

Tomu teda nerozumím.
03. 01. 2010 | 20:10

Petr napsal(a):

jenicek ty novodobej nacisto. Kdy budete házet vejce na Topolanka? I ODS využýva služeb USA marketingové firmy.Krásně se nácku vyjadřuješ verběž. A co v voliči ODS co se nechaly demagogicky nachytat na smlouvě s občany, kterou osobně podepsal Topolánek
03. 01. 2010 | 20:10

Petr napsal(a):

Pepča

co to meleš o střílení na mejdanu? Copak může ČSSD a Paroubek za to, že V Restauraci Duričko po hádce zabil Kočku mladšího
03. 01. 2010 | 20:14

Petr napsal(a):

myslíte, že kdyby ČSSD měla preference 15% že by lítala vajíčka?
03. 01. 2010 | 20:17

Pepča napsal(a):

To petr:
Lidi typu Kočků a Ďuričků se občas pohádají o to, kdo má momentálně více pětitisícovek v kapse, občas vytáhnou pistoli, kterou sebou nosí. ČSSD a Paroubek osobně se s těmito lidmi úzce stýká, pochází z jejich okruhu. Tu mafiánskou agresivitu pak vyzařují navenek a reakcí je nevinná agresivita přes vajíčka.
03. 01. 2010 | 20:24

stále rebel napsal(a):

Policie: Na Topolánka házeli vejce a štěrk. Za odměnu 210 tisíc korun
Vyšetřování útoku na předsedu ODS Mirka Topolánka pokračuje. Policii se nepodařilo zjistit, kdo si akci objednal. Prý ale nikdo z volebního týmu strany.
http://domaci.ihned.cz/c1-3...

A to policie nasadila i vrtulník, prostě policejní manévry.
03. 01. 2010 | 20:24

SuP napsal(a):

Jestli si, veselý docente, dokážete taky připustit, že třeba nešlo vůbec o přehlušení Vašich "argumentů". Že mohlo jít prostě jen o to, abyste třeba chvíli neříkali nic?
Když Vám bude cákat voda z kohoutku přes okraj umyvadla, taky půjdete a ten kohoutek prostě přivřete.
Musíte si totiž taky umět přiznat, že to nebylo v situaci, kdy se Vás někdo na něco ptal, protože Vaše argunety v té době všichni znali jak falešnou pětku.
Chovali jste se jako vlezlá reklama na menstruační tampóny. A tu si já doma k večeři taky vypínám ....
03. 01. 2010 | 20:25

SuP napsal(a):

Karel -
Hlaváčku, četl jste moji učebnici "Zbytečné otázky v kriminalistice"? Prostudujte si ji.
Až i Ty porozumíš bez takto pokládaných otázek, bude nám všem líp.
03. 01. 2010 | 20:28

wbgarden napsal(a):

Budu neustále opakovat, ale tak dobrý jako u anděla to topol určitě neměl...
Jinak pochopitelně tato země si určitě nezaslouží vládu oceněnou poctami mladých.
Veselé krizování...
http://media.novinky.cz/918...
03. 01. 2010 | 20:30

kozoroh napsal(a):

Pane Havle.
Zaujala mne ta pasáž, ve které zmiňujete noviny.Totiž, že byly doby, kdy jste je považoval za politický a morální orientační bod. To bylo zcela jistě před 89.,že? Dodnes je vidět, na čem jste se formoval.
03. 01. 2010 | 20:32

wbgarden napsal(a):

Budu neustále opakovat...
http://www.novinky.cz/inter...
Dobré ne ?
Veselé krizování....
03. 01. 2010 | 20:35

Petr z Tábora napsal(a):

Pane autore, souhlasím i s vaším příspěvkem nicméně s 2 poznámkami:
- sotva skončil vánoční čas a Vy už zase lijete oleje do ohně
- byla to primitivní reakce určité skupiny lidí na propagandu Vaší strany. Jinak řečeno vajíčka ne a rozdávání peněz voličům ČSSD zadlužováním našich dětí - také ne.
03. 01. 2010 | 20:38

Ikena napsal(a):

Petre z Tabora,
mame rekordni schodek, ktery jaksi zdedil Fischer po Kalouskovi, takze nejvetsi zasek v posledni dobe jde na ukor OSD a Kalousek.
Tak kurna, kdo vlastne zadluzil nase deti.
Ktera vlada tady byla pred Fischerem a kdo sestavoval nesmyslny rozpocet.
Vzdy jsem vas povazoval za rozumneho cloveka..
03. 01. 2010 | 20:42

Alarien napsal(a):

Jeníček-Pepča-SuP:
Přečtěte si znovu první tři řádky třetího odstavce. Píše se tam o vás...
03. 01. 2010 | 20:44

PanFinoBert napsal(a):

Pane Havle, děkuji za článek ,který bezezbytku vyjádřuje i moje mínění . Jen se děsím, již podle komentářů pánů Jeníčka, Pepči a jim podobným, že novináři a tisk své dílo zkázy mezi mladými již dokonali.Tohle půjde opravdu těžko spravit.Viz. další pokus o dehonestaci předsedy ČSSD na novinkách ve spolupráci s facebookem. Článek je jasně nasměřován k vzedmutí vášní proti ČSSD a p. Paroubkovi.Copak nechápou, že dnes je to p. Paroubek a zítra...? Copak nechápou, že tohle nemá nic společného s vyjádřováním názorů, ale že formují davové vášně? Je mi nás všech líto .
03. 01. 2010 | 20:51

Pepča napsal(a):

Socani prostě a jednoduše nemají styl - jejich svět je svět Kočků, Ďuričků na jedné straně a svět mítinků s pivem zadarmo (např. v Ostravě), kde se sejde párset slimpošů nalákaných na to kouzelné slovíčko "zadarmo". TUto společnost potáhnou dopředu mladí lidi, profesionálové, kteří něco umí, kteří se snaží. Socani jsou svět líných průměrných, kteří skočí na ušetřených 30Kč, pivo zadarmo, utrácení cizích peněz.
03. 01. 2010 | 20:54

Kelt napsal(a):

Kvůli "Jeníčkům,Pepčům" a jím podobným by rozhodně stálo za úvahu,aby příspěvky k blogům přestaly být anonymní.Tak,jak výše jmenovaní a jim podobní dnes anonymně vyzvrací svoji nenávist vůči politickým protivníkům bylo v Německu 2O. let minulého století předzvěstí nástupu nacismu k moci.Pokud se dobře pamatuji,tak jediný předseda ODS pozval šefku neonacistické strany Edlmanovou na kafe.Jeho Es komt der Tag,ohlášení po vítězných volbách noci dlouhých nožů,ztotožnění se jeho famuluse Dalíka s M.Bormanem se zřejmě stalo vodítkem těch milých zastánců demokracie u Anděla.
03. 01. 2010 | 20:55

MARNOV napsal(a):

Psi demogracije nacpaní Mafií k praknutí - Italie náš vzor.
Z diskuze slyším hovořit budoucí dějiny našeho státu. Čtu: primitivnost, omezenost, netoleranci, lži, argumentační neschopnost umocněná vírou ve svou pravdu, osobní podpora prodejných diletantů a politických hochštaplerů. Takto vzniká podhoubí pro totalitní režimy nejen v Evropě.
Co pro ně znamená Jan Hus, Jan Komenský?
Rád uvidím, jak zde všichni rozhodní lidé našich národů schopni podpořit činy svůj názor na zachování státu.
03. 01. 2010 | 21:03

PatientO.T. napsal(a):

2 Havel:

Co bylo dřív, Paroubek nebo vejce? To je ta otázka :-)

Musím ovšem dodat, že vrhání vajíček na prodavače "cuců na klacku" se mi líbilo ve své individualistické podobě, kdy odvážní teroristé riskovali úder deštníkem od rozhořčených penzistů případně konflikt s náhodně přítomnými fyzicky disponovanými judisty, členy ČSSD (vysvětlil nám Paroubek). V okamžiku, kdy se z této akce stala masová zábava, přestala se mi líbit. Zato vy jste to měli zcela obráceně. Jakmile jste mohli mučednicky předstoupit před "zfašizované hordy", udělali jste vše pro to, aby se představení povedlo. Typický způsob českého politického soupeření. Tak to chodí...
03. 01. 2010 | 21:06

Admirál napsal(a):

Stmívá se nám pane Havle.
03. 01. 2010 | 21:08

Karel napsal(a):

Individua vyznávající násilí, rozbíjení mítingů oponenta, umlčování opačných názorů - se vyrojila pod tímto blogem - lživě, bez argumentací, ale o to více zuřivě. Udivuje mě, kde byli se svými vejci, když mluvili skini, komanči, Topolánek a další ODSáci?

*******
*******
jenicek napsal(a):
Havle nekecej! Nejsi takovej blbec, aby jsi nechápal, že ta vejce nelítala kvůli "dovolávání se nové totality, kde jejich oponent nesmí říci názor".
Ta vejce lítala kvůli nejhnusnějšímu politicko-marketingovému ksindlu, který sem importovala ČSSD resp. jí najatý americký grázlové z PSB (Penn, Schoen & Berland). To nepokryté útočení na hlasy třicetikorunový verbeže ve stylu "všechno všem zadarmo", demagogie typu "na krizi nesmí doplatit ti, kteří ji nezavinili" (jakoby v česku nějací "viníci" byli). Ta vejce házeli ti co budou muset hlasovat nohama, aby oni a jejich děti neplatili cizí dluhy, co tady napácháte (spolu s tvými modrými bratry). Ti co jim ještě pořád vadí to klidný porušování a tunelování zákonů pro 30 korun, Rathovo vyhrožování soudcům, ta neskrývaná korupce a politická korupce, atd. atd.
03.01.2010 19:55:49

*******
*

Pepča napsal(a):
Vajíčkiáda byla vyvolána agresivitou lídrů socdem. P. Paroubek je trvale nasupený, jeho program jsou jen útoky na "topolánkovu vládu", na jeho mejdanu po sobě jeho hosté střílejí, následně na sebe křičí (v přímém přenosu TV) "zabij ho". David Ráth agresivitu přímo vyzařuje, atd. atd. Takové osobnosti prostě lidi nemají instiktivně rádi a agresivita budí jako reakci opět agresivitu. V tom to je - socani zkrátka nemají úroveň.
03.01.2010 20:01:05

*******
*

*** napsal(a):
Milý Havle,
kuchař se většinou pozná podle toho, jakou kaši navaří....
váš kuchař za své dlouholeté umění z RaJ do politiky schytal vejce.

Zřejmě i taková lekce je dobrá, dnes se Paroubek chová a vyjadřuje mnohem uvážlivěji.

A vy? Vy si zde docela troufáte, napřed vánočník a teď zase stará vejce. Moc optimismu do Nového roku tedy nepřinášíte...

You don't bring me flowers?
https://www.youtube.com/watc...
Why?
03.01.2010 20:04:57

*******
*

kozoroh napsal(a):
Pane Havle.
Zaujala mne ta pasáž, ve které zmiňujete noviny.Totiž, že byly doby, kdy jste je považoval za politický a morální orientační bod. To bylo zcela jistě před 89.,že? Dodnes je vidět, na čem jste se formoval.
03.01.2010 20:32:19

*******
*

Petr z Tábora napsal(a):
Pane autore, souhlasím i s vaším příspěvkem nicméně s 2 poznámkami:
- sotva skončil vánoční čas a Vy už zase lijete oleje do ohně
- byla to primitivní reakce určité skupiny lidí na propagandu Vaší strany. Jinak řečeno vajíčka ne a rozdávání peněz voličům ČSSD zadlužováním našich dětí - také ne.
03.01.2010 20:38:15
*******
*

Pepča napsal(a):
Socani prostě a jednoduše nemají styl - jejich svět je svět Kočků, Ďuričků na jedné straně a svět mítinků s pivem zadarmo (např. v Ostravě), kde se sejde párset slimpošů nalákaných na to kouzelné slovíčko "zadarmo". TUto společnost potáhnou dopředu mladí lidi, profesionálové, kteří něco umí, kteří se snaží. Socani jsou svět líných průměrných, kteří skočí na ušetřených 30Kč, pivo zadarmo, utrácení cizích peněz.
03.01.2010 20:54:09

*******
*******

Jsem rád, že AKTUALNE.CZ schváluje fyzické násilí. Co bude příště ?
03. 01. 2010 | 21:08

Expert napsal(a):

Pane Havle,ani já jsem neztratil s novým rokem zcela naději do budoucnosti.
Ještě před cca půl rokem by Vám tady nadávaly stovky idi*otů.
Dnes už je jich tady stěží dvacet.
Je ale pravda, že ti co vydrželi jsou excelentní exempláře.
03. 01. 2010 | 21:08

Admirál napsal(a):

Stmívá se nám pane Havle.
03. 01. 2010 | 21:09

coolna napsal(a):

A pane Havle, vás ještě sebekriticky nenapadlo, že celá současná ČSSD včetně vás se postupně stává populisticko-demagogickým srocením jedinců mnohdy až bolševického typu, bez jakékoliv seriózní vize a odpovědnosti ?
Třinácté platy se zrušily. To je správné, neb rok má měsíců dvanáct. A koho chcete poplatit nějakým 13. důchodem ? Jsou-li důchody malé, tak je zvedněte. Ale podobná gesta si speciálně před volbymi s prominutím strčte někam !
03. 01. 2010 | 21:10

Lukáš Bušina napsal(a):

Ťal jste do živého pane docente.
Velmi dobrý blog.
Socialisté brání demokracii, proti hnědokošiláčům.
03. 01. 2010 | 21:11

Pocestny napsal(a):

"Smutný paňáááácooo.....",
takhle nějak to je, žejo pane €přescente.....

Kámen by se ustrnul nad tím bečením jehňátek....
on pan €politruk zapomněl na základní pravidlo...
Vejci se loučí po těch, se kterými jsme si už vše řekli.

Otázka zní:
"Kde byla ta levicová většina normálních lidí?",
jak pán rád říká...
Na chatě, měla je na háku....
Přišli ti, kdo nechtěli diskutovat neoddiskutovalné:
"Bolševiku, odejdi!".

Tam se neházelo po idei ani po partaji, ale po Jirkovi a po tobě, soudruhu....odměnou za vaší celoživotní masturbaci ega, za neutuchající opruzování, kachlíkovou morální omyvatelnost a neposlední řadě za dožití se senilní demence, která se v pozdních výtvorech autorových odkrývá s vyzývavostí kosočtverce, který všichni hoši znají...

Vážený akadekomiku,
hlasitě bzdět a krkat u €žranice je pohříchu vidlácké a jen přesvědčuje o tom, že ač povýšen mezi říšské, stále jsou jenom kmán.
03. 01. 2010 | 21:13

Pípa napsal(a):

Na základě diskuse podávám inzerát na dům, ve kterém už nechci bydlet. Tady to nedopadne dobře.
03. 01. 2010 | 21:14

Vilém napsal(a):

Individuum, kterému nebylo trapné vstupovat do normalizační KSČ, nás zde chce dojímat svou údajnou občanskou odvahou, svým hrdým vystoupením u Anděla v dešti údajně totalitních vajec. Jakkoli nelze podobné excesy trpět ani schvalovat, protože i nanejvýš opovrženíhodné strany jako ČSSD musejí mít prostor pro svobodnou komunikaci s občany, současná svoboda byla nastolena právě navzdory lidem jako je Jiří Havel a současná garnitura socanských pohlavárů, a jejich demokratické pózy jsou stejně účelové jako vratké. Zmatené ztotožňování současných zvrácených politických poměrů, na jejichž nastolení se ostatně právě tzv. sociální demokracie spolupodílela, s náběhy k totalitě jasně ukazuje, že tito lidé nemají jasno ani v nejzákladnějších otázkách.
Velmi rád bych viděl uzdravení české politiky nebo aspoň zlepšení jejího stavu. Předpokladem k tomu je nelítostná likvidace zprofanovaných stran typu ČSSD nebo ODS. Pravicoví voliči houfně přecházejí k menším a novým stranám, voliči socanů na KSČM jsou naproti tomu zřejmě neobyčejně rigidní a zarputilí iluzionisté bez nejmenšího zájmu o zlepšení politického systému.
03. 01. 2010 | 21:18

Pocestny napsal(a):

Admiralito, já vám leta povidám, že ten denaturák po východním způsobu jim jednou vezme voči....

Hoši, to nebyli "hnědí", ale váš dorost, to jsou ti, kdo dnes hulí s dredy a za třicet let budou Joschkou Fischerem, Gordiem Downem, to je mládež města, která žije z banálních jobů, kterých metropole dává spousty, studenti, prostě zase děláte verbež z těch nesprávných.
Verbež byla u Anděla výhradně na tribuně - a to taková, že kdyby měla slíznout, co zaslouží, musela by pokusit plnej Václavák.

Von Havel v tom umí chodit - před dvaceti lety dělal se Štěpánem fašouny a nácky z nás.

Jestli nám, socani, budete z dětí hubou nácky dělat, příště půjdeme my a pak budou lítat jenom vaše vejce, ale pěkně vysoko!
03. 01. 2010 | 21:21

Pocestny napsal(a):

Tak se tu pomodlete,
"Jirko náš, jenž jsi na nebesích...."

a vyčurat a spát, děti.
03. 01. 2010 | 21:25

Karel napsal(a):

To Pocestný :

Ty jsi mentalitou nácek - nestyď se.
---
Násilí místo argumentů, snaha umlčet opononenta pomocí fyzických útoků, rozbíjení pokojných shromáždění - tak prostě začínali náckové v 30. letech.
---
Ještě jednou - chováš se jako nácek, agresivní, zakomplexovaný náciček, schovaný v anonymitě..
03. 01. 2010 | 21:26

SuP napsal(a):

Ale jsem rád, Veselý docente, že jste nám konečně dal nahlédnout do svého vánočního nočníku.
A že jste si to nechal až na povánoce. Ani nemusely být "třídní" (abych drze zastoupil vlka, snad mi odpustí).
Ale konstatuji, že v tom nočníku máte totéž, co všichni ostatní.
03. 01. 2010 | 21:27

PatientO.T. napsal(a):

03. 01. 2010 | 21:27

Jeníček napsal(a):

Zvrácené na naší společnosti je, že pouze 20% obyvatel nebere žádné sociální dávky, 80% lidí nějaké dávky bere. Přece tady už nejde o solidaritu většinové společnosti s těmi, kdo se dostali do nouze - těch přece nemůže být 80%!! Přece nejsme národ, který je tvořen z 80% chudáky, které živí 20% normálních lidí??? tady někde je zakopaný pes.
03. 01. 2010 | 21:28

wbgarden napsal(a):

Budu neustále opakovat....
http://zpravy.idnes.cz/dese...
03. 01. 2010 | 21:30

SuP napsal(a):

Karle -
na Tvou poznámku ..."Jsem rád, že AKTUALNE.CZ schváluje fyzické násilí. Co bude příště ?..."
by mohlo zaznít - "Dostaneš do držky taky"... Ale to bych pak musel všem, včetně Tebe tady vysvětlovat, že jsem to tak nemyslel a že to byl jen vtip, založený na gradaci nejapných výroků. A kvůli tomu tady nejsme. Navíc, zdá se, že k smyslu pro humor Ti lecos schází.
Tak tapetuj, Adamec má po péči, je to na Tobě.
03. 01. 2010 | 21:32

SuP napsal(a):

wbgarden -
Je čas, básníku, skončit s dvojím metrem ....!
ale dobrej šťouich! Jak dneska řekl Fišer tomu redaktorovi - Bingo!
03. 01. 2010 | 21:34

*** napsal(a):

Bušina
vy jste barvoslepý,
vaše košilce není hnědá, ale černá.
03. 01. 2010 | 21:36

StandaT napsal(a):

Chcete po těch druhých slušnost a toleranci. Sami jdete příkladěm. Tolerujete takové, kteří měli skončit před soudy. Kdyby ti vaši kamarádi "jenom" házeli vajíčky... Vy se kamarádíte s těmi, co zabíjeli, mučili, ponižovali, kradli. A nejen tolerujete. Spolupracujete s nimi a opět vylézají z děr Karlové se svodkama...
03. 01. 2010 | 21:37

Petr Havelka napsal(a):

Pane Havle
tak Vám zbyl jen Macháčkův blog a jiné už skoro nečtete? A to mám být z Vašich "trablů" smutný?
Prdlačky pane Havle. Jsem hodně ale hodně nakrknutý.

Ztratil jste důvěru? No to je mi polízanice, tu třeba já nemám od roku 2002. Nahlodal mi ji rok 1997 a dorazil mne Váš Stáník Grossůj. Beznaději jsem propadl při Toskánském létu.

A vy si stěžujete na tu vaječnou omeletku. Jděte k šípku!

Pane Havle, setkávám se ve svém okolí se spoustou lidí a ty na politicích nenechávají nit suchou, zleva i zprava. Poslední rok slyším výrazy, které jsou jako z třetí cenové, ale pronášejí je lidé jinak milí usměvaví vysokoškolského vzdělání (aby jste si nemyslel, že za to může lůza nebo nezralá mládež). Nikdo politikům nevěří.

Vaše strana prostě taky sejří hromady lidí.

Ještě že je klídek kolem šrotovného. Počítám, že si s komunisty prosadíte ty 13 důchody.Konkrétně já, půjdu do vývrtky.

Jen si dál hlaďte po hlavičkách státní zaměstnance aby jim chudákům snad neklesly platy.

V soukromém sektoru klesly. Pokud mi zdravý rozum napovídá. Nejdříve se musí někde vydělat, aby se mohlo onde přidávat.

Jak jste to vyřídili v Bruselu,

Platy se zvedly jestli se nepletu, prostě nešlo jinak "přédpis je přédpis".

Vy politici jste zajímavá pakáž, dokud se tlačíte do křesel vaše EQ vám blýská z očí až se našinec dojme nad tou péčí. Po dosednutí do seslí, jste zhnusení nepřejícnosti okolí.
03. 01. 2010 | 21:43

*** napsal(a):

Karel kopírovat umíte,
co vás ještě v Liháči naučili - bušit jako Bušina?

Pane Stejskale, jak je s tím kopírováním cizích příspěvků?
A je možno sem kopírovat cokoliv?
Mohla by to být ještě zajímavější diskuse s texty a obrázky z celého světa.
Why not?
03. 01. 2010 | 21:44

Lukáš Bušina napsal(a):

Ještě tady chybí Cajzík a zdejší "zájmový spolek " Nacismus, bolševismus, třídní nenávist Go, Go, Go" bude komplet :-)
I když jeníček a tři tečky to tady rozjíždějí slušně :)))))))))
03. 01. 2010 | 21:50

Ben napsal(a):

Nemusím mít někoho rád, nemusím s ním souhlasit, ale dávat to najevo vajíčky, kameny nebo nábojnicemi v obálkách se mi příčí.

Kam jsme jen to za těch dvacet let dospěli?

Strany by se měly mezi sebou snažit o domluvu, ne se rvát o moc a koryta za každou cenu.
Ale když ani člověk s člověkem se nedomluví, ale jeden druhého se snaží potopit špínou a nadávkami.

Jenom stačí si pročíst zdejší příspěvky. Jeden větší hnus než druhý.

Jak to bude v této společnosti vypadat za dalších dvacet let?
03. 01. 2010 | 21:53

*** napsal(a):

Bušino
nenech se vytrhnout z klidu, zatím jsi vždy diskutoval uvážlivě, i když si stále na jiné lodi.

Takové jednoduché estébácké vtipy jako tu předvádí Karel se samozřejmě normálním a slušným lidem zajídají.
Takže buď v klidu hochu, uprav si šálu a zajdi na školení, jak je s těmi košilemi.

Pane Stejskale, jak je to s tím estébáckým hlášením? To vy zde podporujete?
Mimochodem ten člověk lže jak když tiskne...
03. 01. 2010 | 21:58

wbgarden napsal(a):

Budu neustále opakovat...
http://www.virtually.cz/ind...
03. 01. 2010 | 21:59

*** napsal(a):

Ale pánové,
nač tolik breku pro pár vajec.
Je to tržní hospodářství, odmítnutá dodávka do RaJ se prostě už nevešla zpět do skladu.
Byla tedy expedována na objednavatele náhradním způsobem.

Vzhledem k tomu nebyla účtována ani přeprava ani balné. Ještě nějaké dotazy?
03. 01. 2010 | 22:01

Max napsal(a):

Ta vejce jste si zasloužili.Ono by vás lidi měli nakopat...
03. 01. 2010 | 22:06

schlimbach napsal(a):

Jeníček:
píšete: Zvrácené na naší společnosti je, že pouze 20% obyvatel nebere žádné sociální dávky, 80% lidí nějaké dávky bere. Přece tady už nejde o solidaritu většinové společnosti s těmi, kdo se dostali do nouze - těch přece nemůže být 80%!! Přece nejsme národ, který je tvořen z 80% chudáky, které živí 20% normálních lidí??? tady někde je zakopaný pes.

přečtěte si http://www.ekonomickareform... třeba najdete odpověď na vaši otázku, kde je zakopaný pes -))
03. 01. 2010 | 22:06

kvetla napsal(a):

Jde mi hrůza kolem,že je Vám umožněno vyučovat a tím zkazit další generaci.Dluhy,co se neplatí zná jen vaše partaj.Věřitele zavřete,znárodníte,rozkulačíte,vymyslíte další měnovou reformu, vázané vklady...Je mi líto,ale v této zemi asi bude trochu lépe až tehdy, kdy Vaše komunisující a socialisujícígenerace a její resudia vymřou.
03. 01. 2010 | 22:07

Jája napsal(a):

Milí Havlovii odpůrci, kteří tu máváte s Kočky a Ďuričky, podívejte se, kdo z ODS nejvíce krade, kdo se směje, kdo objednává vraždy, máte máslo dna hlavě a mlžíte. Bém, vzorek vzorového ODSáka, Jančík jeho pravá ruka, Dalíci a Topolánci vzor\y čestnosti. nemám rád Paroubka, ale ještě více náckovsko - zlodějskou ODS. Takový nárůst byrokracie snad nikde není jako u nás, policejní buzerace a pomálá ztráta svobody. To samozřejmě nikomu nevadí, hlavně že můžeme nadávat na komunisty!
03. 01. 2010 | 22:11

Rumcajs napsal(a):

Bušino už jdu !

A nepose... se z toho !
03. 01. 2010 | 22:12

StandaT napsal(a):

Jájo, vadí. Tím, že jsme neuctiví k jedněm vůbec neomlouváme druhé. Nenadávám na komunisty, ale považuji za chucpe, pokud někomu na jedné straně vadí vajíčka a na druhé se od minulého režimu distancuje pouze verbálně.
03. 01. 2010 | 22:16

ms napsal(a):

Na Anděl jsem tehdy schválně šel, a kdokoliv kdo se může zastávat toho nenávistného zfanatizovaného davu je pro mne od té doby blbec, co buď masovou nenávist miluje nebo věří v jakýsi spontánní protest inteligentních osobností. Ono hodně vypovídá o celé akci i to, že původní organizátoři pár mítinků se od Anděla odsekli, že s něčím tak zrůdným nehodlají mít nic společného. Jenže kreténům, kteří si své komplexy personifikují, jednou do Zemana, podruhé do Špidly a nyní do Paroubka ani toto nic nenaznačí.
03. 01. 2010 | 22:20

Donald napsal(a):

A jéje. Volksgenossen z ODS tu mají sraz. Připadám si v této "diskusi" jak v Německu ve třicátých letech.
03. 01. 2010 | 22:22

Rumcajs napsal(a):

Tuhle atmosféru jste tu zavedli vy socani pane Havle. Když pominu Vaši populistickou propagandu určenou pro 10 tisíc nejblbějších, tak vůči svému politickému oponentovi jste rozpoutali boj plný nechutných,agresivních a osobních útoků, ve kterých si velice zdatně vede vyvrženec z pekla Ráth.

Dneska jsem se díval na Paroubka s Topolánkem. Paroubek tam s inteligencí skautíka po mozkové mrtvici několikrát zopakoval rádoby vtip o nejlepším ekonomovi světa, až ho i Moravec musel krotit.

Takhle Vy si představujete dialog ? Já teda ne.
A už vůbec si nepředsestavuju jako dialog lži o tom, jak Kalousek připravil reformou SR o 80 mld, nebo že díky rozpočtu způsobil největší zadlužení naší země, což tady malé děti roztomile žvatlajíce po Vás bezelstně opakujou.

Máte vola včele a tak si nic jiného jak volská oka nezasloužíte!
03. 01. 2010 | 22:26

Pepa Řepa napsal(a):

No tak, dámy a pánové, nechci se Vás dotknout, ale kdo z vás dostal do vínku andělská vejce jako pan Havel?
03. 01. 2010 | 22:27

wbgarden napsal(a):

Budu neustále opakovat, pořád dělat z lidí fašisty a furt dokola a furt dokola, že jim ty komoušské metody nejsou aspoň trošku, aspoň trošičku...
Veselé krizování...
http://kremlik.blog.idnes.c...
03. 01. 2010 | 22:35

SuP napsal(a):

Pepa Řepa -
Zkusil jsem to s vínkem i bez (a nedá se srovnat). Ale že by mi u toho někdy chyběl docent s vejcema...? to nemohu říct.
03. 01. 2010 | 22:36

radek napsal(a):

modří vlastenci všech zemí spojte se a rozcupujte toho socana (co si dovolil míti odlišný názor a pastelkovným a mlékem do škol těžce zadlužil tento stát) v bratrské spolupráci s LN, MFDNES a dalšími pokrokovými novinami...

kupředu pravá zpátky ni krok...
03. 01. 2010 | 22:38

karelhá napsal(a):

Za tři hodiny 700 čtenářů v konkurenci večerních TV pořadů, to je dobré, pane Havle! Shrnul jste i mé pocity. A i předdiskutéři, tedy většina, vám dávají zapravdu. Je zvláštní, že při potkávání se s lidmi ani za měsíc nepoznám tolik zloby a hlouposti, jako během čtvrthodiny v pročítání "diskuze" pod vaším krátkým článkem.
Dobrý večer!
03. 01. 2010 | 22:41

schlimbach napsal(a):

Rumcajs
vy si myslíte, že ODS u tohoto marasmu nebyla?
03. 01. 2010 | 22:41

Astalavista napsal(a):

Jen připomenu, jak na kritiku vajíčkových fašistů zareagovalo médium, v němž právě publikujete, pane Havle.

Vzpomínáte, jak zareagoval mluvčí Aktuálně - jistý L.Stejskal na blog pana Kukala, který si jako jeden z mála dovolil otevřeně kritizovat náckovské metody podporované českým tiskem (MF Dnes, Lidovky, Živě...)?

Všimněte si, že už mezi zdejšími bloggery není. Nedivím se mu, po tom, jaké "masáže" se mu ze strany zaměstnance Aktuálně , cenzora, šéfa blogů a "diskutéra" v jedné osobě dostalo.
03. 01. 2010 | 22:42

ms napsal(a):

Rumcajsi, mne vždy fascinovali ufňukaní pravičáci, kteří když dostanou vlastní medicínu, tak najednou mluví o nějaké nepřípustné argumentaci či nenávistném chování. A jen to potvrzuje jejich intelektuální slabost, která nesahá dál než za včerejší sloupek v novinách. Rath či Paroubek jsou a byli slabým odvarem toho co v letech za potlesku užitečných idiotů každý den vyřvávali Langer, Bendl či sám slušňák Topolánek nebo paní hajzlbába s noblesou Němcová. Jenže jejich hulvátství bylo na vaši notičku, tudíž to vlastně byla slušnost.

Že vy jste robátka pravicová zapomněla na staré přísloví, jak se do lesa volá. Váš již tříletý pláč jen dokazuje vaši retardovanost a neschopnost nést důsledky vlastních činů. Je to vidět i v diskusi. Pravičák se chová jako kanál, dostane se mu podobnou mincí a najednou kvíká jako zařezávané prasátko, že se to prý nesmí.
03. 01. 2010 | 22:45

Milan napsal(a):

Zdá se že potrefení husáci zase kdákají a taky vrčí. Symptomatické pro dav je přirozená blbost a ta se přenáší i do blogových reakcí.
03. 01. 2010 | 22:55

mb napsal(a):

Hlavně žes nepřišel o vejce ...
03. 01. 2010 | 23:01

Ikena napsal(a):

Rumcajsi,
uz si vas prestavam vazit, videl jsem ten porad taktez. Nemohou si nic vycitat oba, ale tak vazne, ten Topolankuv ulet s Opencard. Kristova noho, bud mam dukazy a dam je na stul, nebo to byla jen cira snaha nekoho pomluvit. Kolikrat to uz Mirda udelal. Mohu vam zcela uprimne potvrdit, ze to co praktikuje prazska ODS, je tak na sto let kriminalu. A bohuzel ke stejnemu poznani jiz dosli i prazsti volici ODS, pokud nejsou totalni fanatici.

Preci jste trochu inteligentni a nemyslel jste to vazne, ale mozna ze jste to vazne myslel. U vas je kazdej levicove smyslejici blb, tak to je.
Napsal jsem vam to uz nekolikrat a stale mate stejne vypady.
Cim vice volovin predvadi Mirda a prazska ODS, tak vam ujizdeji nervy. Vzdyt ten Kalousek si ten rozpocet snad vycucal z prstu a nejvetsim jeho obhajcem na vsech blozich, ktere jsem cetl, jste vy Rumcajsi.
03. 01. 2010 | 23:06

mb napsal(a):

Jak správně zaříznout tu paroubkovu svini ???

Pane jestli jste proti uplatňování principu kolektivní viny, tak byste se mohl objednat u prezidenta a promluvit si o sudetských němcích, principech kolektivní viny, majetku, strašení sudetskými němci a tak ...

zanechal byste po sobě aspon nejakou stopu ....

doporučuju horkou linku na pana Doležala .....

no jo, začíná předvolební boj .... jak zaříznout tu paroubkovu svini .... hezky ste to načal ... vy bez toho prostě nemůžete být a fungovat ....

je to silnější než vy ....
03. 01. 2010 | 23:06

vasja napsal(a):

Hoši, dyk si ten chlap z vás dělá kozy.
Nechte místo pro diskusi prázdný a je vyhuleno.
Takhle se sejde s Gabalem, Vendlovou a editory, daj si šáňo, doutníček a budou se válet smíchy.
03. 01. 2010 | 23:07

Qwer napsal(a):

Kdo mlčí k bezpráví je jeho spoluviníkem.
03. 01. 2010 | 23:11

ivo napsal(a):

to jeniček naprostý souhlas s prvním příspěvkem ,dodám ,že jste pane Havel prolhaný lump.PS:modré nevolím
03. 01. 2010 | 23:12

*** napsal(a):

Vasja
moje řeč, ale když tady je moc kutačů pravdy, ať se děje co se děje....
03. 01. 2010 | 23:22

Qiedo napsal(a):

vasjo: jako v Toskánsku?
03. 01. 2010 | 23:24

ms napsal(a):

Ivo, vy jste na žádné akci nebyl, když jste zbaštil Jeníčkovu verzi. Ještě jste se měl optat Mařenky. Ti demonstranti nebyli proti stylu politiky, oni byli proti levici obecně. Výkřiky chceme rovnou daň, placené zdravotnictví a školné, jsou typické pravicové (a samozřejmě oprávněné, za které by neměli být fyzicky napadáni) názory. Nic o stylu, jen pravicové bojůvky nenávidí stejně jako za Hitlera sociální demokracii.
03. 01. 2010 | 23:25

ivo napsal(a):

Ms nepodsouvejte mi nějaké zbaštění názoru,nemám nic proti levici ale její socanská verze je katastrofou pro tuto zemi a její rozpočty.
03. 01. 2010 | 23:30

bigjirka napsal(a):

Ať žijou slepice teroristky
03. 01. 2010 | 23:30

Qwer napsal(a):

To ivo.
Jak si představujete nekatastrofickou verzí levice?! Má se stát pravicí a potom to bude ta "správná" levice?
03. 01. 2010 | 23:33

ivo napsal(a):

To Qwer bude to levice která bude cítit odpovědnost a nebude populistická.Proboha nemám nic proti levici ale pokud se musí šetřit tak nemohu rozhazovat jak šílený a vykřikovat že na krizi nesmí doplatit ti co ji nezavinili.Krizi v čr nezavinil nikdo ale je tady a všichni ji zaplatíme.
03. 01. 2010 | 23:38

jenicek napsal(a):

ms: Nepletťe dokupy jenicka a Jeníčka.

Nekatastrofická levice nepodporuje/neodměňuje/neomlouvá v lidech jejich horší až špatné vlastnosti jako neschopnost, lenost, život na dluh, vychcanost (komedie kolem zdr. poplatků je učebnicová), závist (zdaníme bohaté), nárokovost (máte právo na kdeco zdarma) a vytváření privilegi.
03. 01. 2010 | 23:49

Zbyněk Matyáš napsal(a):

ivo:
Ano, jsem důchodce, ale v současné situaci s rozpočtem o 13. důchod nestojím.
03. 01. 2010 | 23:50

Gerd napsal(a):

Pane Havle,
pojídání syrových vajíček je známým prostředkem operních pěvců na zlepšení hlasu. Třeba Vám tím dav chtěl sdělit, abyste začal pět nějakou árii, třeba Santa Lucia. Pro inspiraci doporučuji shlédnout Jen počkej!, zajíc zpívá kouzelně. Nebo že by kolektivně? Mohli jste si s ostatními představiteli ČSSD střihnout třeba sbor Židů z Nabucca.
Další možností je, že Vám někdo přál salmonelu.
A vůbec, víte jak stoupla spotřeba vajíček v tom vajíčkovém týdnu? Sdělte nám, který prací prášek je na vajíčka nejlepší? Vypere skvrny od vajíček i pod uzlem?
Hezký večer!
04. 01. 2010 | 00:00

ms napsal(a):

Jenicek a ivo, jednoduše to řekněte, levice je akceptovatelná pouze pokud bude mít naše pravicové názory. Pokud bude mít jiné, tak ji budeme dehonestovat jako populistickou, rozhazovačnou a kdo ví ještě jakou. Levice může existovat naprosto stejně svobodně jako opozice za komunismu. I komunisté milovali opozici, podmínkou bylo to, že opozice byla členem strany a měla stejný názor jako politbyro.

Jinak obecně u vajíčkářů je prostý fakt, že v žádném případě nešlo o styl, ale o pravicové voliče co nenávidí levici, hesla chceme rovnou daň, školné a placené zdravotnictví jsem slyšel na vlasntí uši, prolhané internetové deklarace (o boji proti stylu atd. i když i na stránkách v diskusi vysvětlovali jak hříchem levice je to že prosazuje rovnou daň protože levice musí prosazovat daň rovnou nebo z hlavy aby se na ni neútočilo :)) mne ve světle vlastních zážitků nezajímají.
04. 01. 2010 | 00:01

StandaT napsal(a):

ms: netolerantní k jiným názorům jste tu vy (a to nejen v této diskusi). Jednoduše řekněte, že levicoví politici jsou nekritizovatelní.
04. 01. 2010 | 00:09

ms napsal(a):

Standa T, levicoví politici jsou kritizovatelní naprosto stejně jako pravicoví. Ale směji se tomu, že někteří lidé skočili na špek podvodníčkům, kteří se za své pravicové názory styděli (a nebo chtěli obelhat co nejvíce lidí pozlátkem objektivity) a blábolili pro publico bono něco o stylu. Boj pravice-levice je ok, bláboly o tom jak levice je v pořádku pokud je pravicová ani náhodou.
04. 01. 2010 | 00:15

Kendl napsal(a):

Ach ta vajíčka..Jistě. Ale co pan Kočka a jeho černí koně ve straně, tak narychlo?
Co taková autogramiáda se střelbou?
Nebo syn pana Kočky a jeho ruští kovbojští přátelé? Tedy suma sumarum - přátelé šéfa sociální demagogie?
Mladí lidé se nechovali správně. Ztratili nervy, jako je ztrácí stále pan Paroubek. Nazlobený, stále útočný, stále
agresivní. Moc rozdíl v tom není.
Sociální demokracie, pravá, byla by tu zapotřebí. Určitě. Kdysi tu existovala. Do roku 1948. Od revoluce tu není. Bohužel.
04. 01. 2010 | 00:20

prirodovedec napsal(a):

Preji uspesny rok 2010. S nepotesenim konstatuji, ze ma slova o protofasismu zde zminena kdysi pred lety se opet potvrzuji. Uzijme si to, pochopit na vlastni oci, jak se tzv. dustojni predstavitele stredni tridy mohli zfasizovat se zdalo nepochopitelne ... dnes uz asi ne.

Hodne stesti, snad 2010 nebude ceskym 1933.
04. 01. 2010 | 00:21

sasa napsal(a):

Zbynek Matyas" skoda ze tu neni zadny manager, ktery by to same prohlasil o zastropovani pojisteni :-)
04. 01. 2010 | 00:26

KVS napsal(a):

Musím s politováním konstatovat, pane juroposlanče, že sdílím Vaše pocity z Lidovek... a je mi z toho MOC smutno., Co tady má našinec číst??
04. 01. 2010 | 00:26

StandaT napsal(a):

přírodovědec: co je temnější: protofašismus nebo postkomunismus?
04. 01. 2010 | 00:28

prirodovedec napsal(a):

StandaT: Zrejme podle mne zrejme, ne? :) Ja si jen rikam, ze po cteni nekterych diskusi jen lepe chapu, jak se fasizuje stredni trida.
04. 01. 2010 | 00:31

Qwer napsal(a):

To Ivo.
Jak si představujete nepopulistickou levici? To by nesměla hlásat svůj program?
Nezlobte se když mně připadá, že když levice nebude fungovat podle vašich pravicových představ, bude vždy populistická.
Pamatujete na smlouvu ODS s občany? Co to bylo jiného než populismus nejhrubšího zrna? Když ČSSD naplňuje své volební sliby, není to populismus, ale plnění programu.
04. 01. 2010 | 00:39

*** napsal(a):

Kláro nezoufejte, družstevní slepice kvůli vám překročí plán a dodají vejce i pro vás.
Stačí zaslat objednávku do Fresheggsu. /Frešex/.
https://www.youtube.com/watc...
04. 01. 2010 | 00:53

jenicek napsal(a):

Jak se fašizuje střední třída?
O tom je pěkná knížka:
http://de.wikipedia.org/wik...
Vyšla i česky.

Qwere, ms,... : Nečekal bych, že někdo natvrdo napíše, že levicový program je neodpovědnot, rozhazování a nesmyslný pokřiky "na krizi nesmí doplatit ti, kteří ji nezavinili" (to je přesně to o čem psal ivo a co nazýváte "pravicové"). Až dosud jsem si myslel, že nerozhazování, atd je věc zdravého rozumu. Asi není...
04. 01. 2010 | 00:55

StandaT napsal(a):

přírodovědec: spíše než na fašizaci střední třídy bych to viděl na druhou polovinu "Každý snese být dojnou krávou. Otázka je, jak dlouho". Střední třída není u nás hybatelem společnosti. Ta se už teď stahuje (opět) na chalupy a tyto memy se, jak vnímám společnost já, dědí masově na další generaci. Slouha nemůže vychovat nikoho jiného, než dalšího slouhu - těn ke spokojenosti stačí, když "Pán je hodný. Nebije nás".

Mimochodem test společnosti na toleranci politického násilí byl (úspěšně) proveden rajčaty na pana Swchwartzenberga. Nynější citlivky reagovaly s pochopením - i proto se dívám na tento předvolební výstřel z Aurory s nadhledem a pojmu morální rozhořčení to slůvko morální dávám do uvozovek - nevěřím, že rozhořčuje tento fakt sám o sobě bez ohledu na osobu, na kterou byl veden. Ostatně vidlema a defenestracema tady nevyhrožují pravičáci ze střední třídy, ale frustrovaní důchodci směrem k modrákům.
04. 01. 2010 | 01:00

prirodovedec napsal(a):

StandaT: Memy bych neprecenoval. Spousta slouhovitych vekslaku je dnes arogantnimi kapitany CR. Uvidite sam, az Vam osmelena Anna Proletarka rekne v budoucnosti svoje, zda za to mohou jeji slouhovske memy. :)

Co se tyka vyhrozovani, tam mi proti Vasim dojmum stoji celkem slusne dataminingove klasifikace zdejsich diskusi. Zkoumani projevu protofasismu v diskusich u blogu na aktualne by uz mohlo byt na slusnou skorosociologickou diplomku. :)Pokud si vezmete tuto diskusi i jen "s tuzkou v ruce", cisla nelzou :).
04. 01. 2010 | 01:11

**** napsal(a):

prirodovedec
to je nic moc, stačí sem pustit Hedvíčka.
Pak bude diskuse takový rachot, že by se Stejskal umazal. Možná by i Michalco smáznul Stejskala, jak si už dávno přeje.
04. 01. 2010 | 01:18

policista z nutnosti anonymní napsal(a):

Jak je vidět, tak jste nic nepochopil. Ani jestli bylo dříve vejce nebo slepice. Ten útok vejci na Andělu jste vyprovokovali. Z našeho operačního jste měli jasné instrukce, jak se tam chovat, aby k ničemu nedošlo. A pokud Vám policie řekne, ať neprovokokujete násilí a vy voláte na potenciální útočníky "jen házejte ... je nám vás líto ... slaboši ... jen házejte", tak se na mě nezlobte, ale to byl takový hazard, že všem, kteří byli v té chvíli zodpovědní za bezpečnost na Andělu vstávaly vlasy hrůzou na hlavě. Nejsem si jistý, jestli jste rádi, že zůstalo jen u vajec a nevznikly žádné škody na zdraví či majetku. Doufám, že jste se chovali jen jako hlupáci a nebyl to záměr!!!!!!!! To nám potom na auta můžete tisíckrát nalepit "pomáhat a chránit". Fakt už běžte do háje. V civilizovaných zemích by Vás policie okamžitě izolovala a s podia sejmula. Jenže českým policistům by se zase říkalo, že "šikanují a mlátí".
04. 01. 2010 | 01:22

**** napsal(a):

policeman
velmi zajímavá informace, to o sobě Havel s růžemi, ale bez trnové koruny neprozradil. Jak se dalo očekávat, sejmout z pódia by tedy bylo v inkriminovaný den velmi užitečné.
04. 01. 2010 | 01:31

Petr napsal(a):

Pan docent sdělil, že pan Paroubek má nějakou svini. Docent se ptá jak ji správně podříznout. Zřejmě ji chystají na nějaké předvolební občerstvení. Nechápu tu lítou diskusi která pod takovou banalitou proběhla a zřejmě ještě bude pokračovat.
04. 01. 2010 | 01:39

ms napsal(a):

Policisto, zdá se mi, že si cucáte krásně z prstu. Na Andělu by k ničemu nedošlo jen za předpokladu, že by celá akce byla odvolána. Vejce a to rovnou v salvách po desítkách kusů tam totiž začaly létat ještě než kdokoliv z politiků vystoupil... Stejně jako létala i před tím na jiných akcích v Praze.

A znemožnit meeting politické strany byl cíl těch pravicových bojůvek. Stejně jako ve 30. letech. Velmi dobře, že sociální demokraté neustoupili.
04. 01. 2010 | 01:51

jenicek napsal(a):

To je pozoruhodné, kolik je tady pamětníků nástupu Hitlera, toho lidového socialisty...
04. 01. 2010 | 02:20

Qwer napsal(a):

"Policisto" z donucení, máte docela recht. Já jsem kdysi za mlada šel Karlínem z hospody, a tím jsem vyprovokoval občany z karlínské většiny kteří mě potrestali ztrátou peněženky i s doklady.
Od té doby vím, že blbce nemá cenu provokovat, protože blbci jsou naprosto nevyzpytatelní.

Svoji identitu skrývejte dál, protože byste byl určitě propuštěn. Ne sice z důvodu jak si myslíte vy, ale na faktu propuštění by se nic nezměnilo.
04. 01. 2010 | 02:32

Béda napsal(a):

Stará pravda: kde nejsou argumenty přichází násilí.

Zajímavý je taky dvojí metr "českých" médií a české policie. Vajíčkiáda proti ČSSD - vše v pořádku. To samé na mítinku ODS - odporné násilí, kterým se okamžitě zaobírá policie.

Jen tak dál demokraté. A policii ať dál řídí kmotr Íčko, kterému (spolu s velrybářem) hlídá a spravuje ministerské objekty Kočkova ostraha). Jeden za 18 druhý bez 2 za dvacet.

Akorát přístup musí být důsledně selektivní.
04. 01. 2010 | 04:13

jarda napsal(a):

Pane Havle, nedivte se, že se u Anděla sešlo tolik primitivů. Oni lidé s nižším IQ totiž často považují za vrchol hrdinství veřejné zdvíhání prostředníků, kopání do aut a fyzické napadání novinářů. A od takového "vzoru" je jen krůček k primitivním projevům ještě primitivnějšího násilí. V případě takového chování na sportovních stadionech k tomu existuje tlustý manuál MV, dokonce myslím, že je z pera velkého Íčka, dokonce na to pamatuje trestní zákoník. Ale v případě politického mítinku vás před přítomností takových dobytků, jakou k Andělu svolala gerila v žoldu Jánského vršku, nikdo neoochrání.
04. 01. 2010 | 04:36

juvel napsal(a):

Pane docente, děkuji za tento blog, je dobré občas připomenout selhání, úpadek a mělkost demokracie u nás v současné době. Tupost a ubohost vrhačů vajíček plus více méně nezastírané schvalování této ničemnosti sdělovacími prostředky, je výstrahou pro budoucnost a vzbuzuje to vážné obavy.
04. 01. 2010 | 05:58

Rumcajs napsal(a):

Ikena:

A on Paroubek má důkazy, že v tom jede Bém ?
Jestli ano, ať je dá na stůl a nebo ať drží hu..

Kolikrát jsem poslouchal vypatlance Rátha jak vykřikuje že Julínek krade .... proč jste tenkrát nezasáhl ?

A že útoky na Kalouska stran rozpočtu jsou ze studnice vyložené hlouposti na tom nemám co měnit.

No a pokud ztrácíte ke mě úctu, jen proto že mám jiný názor, tak s tím asi nic nenadělám. Je to ve mě tak nějak zaódováno, že pomáhat se má těm, kteří si sami pomoci nedokážou a že mám žít z toho, co si sám vydělám a
společnost, která je postavena na přílišném přerozdělováním dřív nebo později zdegeneruje.
04. 01. 2010 | 07:13

student napsal(a):

Pane Havle, první odstavec vašeho blogu ukazuje výsledky našeho školství. Neměl jste jako politik někdy se školstvím něco společného ?
04. 01. 2010 | 07:49

Petr napsal(a):

Pane Havel, zase jako obykle řekl jste jen půl pravdy. Co takle argumenty MUDr Ratha, který nikoho, nikdy nepustí ke slovu, co takle argumenty Sládkovo člověka Jandáka, co takle argumenty Němcovo ultrapravičáka Dimuna.
Jejich argumentům se také nesmí oponovat. Takže máte pravdu ale diskuze kterou kritizujete versus diaskuze o které mlčíte je 1:1.
04. 01. 2010 | 08:03

grőssling napsal(a):

Tak jen tak přemýšlím nad smyslem blogových článků napsaných jasně levicovými autory. Alespoň podle diskusí soudě, je to jenom takové šimrání hejna vzteklých dobrmanů. Je pravda, že pokud jde z pohledu politické orientace o článek autora s opačnými názora, taky se čtenář z diskuse dozví věci nad kterými občas kroutí hlavou.

Jenže Vy chlapci pravicoví jste přece z té části populace, která je podle Vás vzdělanější, inteligentnější, státotvornější, odpovědnější, prostě nej. Ale co tato elita dovede vyplodit zde od poručíka (***) až po znovuzrozeného Pocestného je opravdu, opravdu smutné. Pane Stejskale, vše marno. V české hospodě je to pořád jako v té mlátící se hospodě Ladově, jenom nábytek ať je pokud možno Thonetův a ne z masivního dubu.
A nad tím vším je na obrázku známé heslo "Našemu konání, buď Boží požehnání".
04. 01. 2010 | 08:06

grőssling napsal(a):

Našel jsem na Ladovo skvělé dílo jen tento odkaz. Zdar chlapcí !

http://czechfolks.com/2009/...
04. 01. 2010 | 08:12

Michal Macek napsal(a):

pane docente,

hazeni shnile zeleniny a vajec na predstavitele verejneho zivota s nimiz nejsme spokojeni ma svou traduci uz od staroveku - s tim rozdilem,ze tehdy by vas natreli medem nebo dehtem,vyvaleli v peri a hodili do vltavy (tibery,temze...)

tim ze masovou demonstraci znechucenych volicu nazyvate tlupou "zblblych lidicek" aneberete je vazne si moledujete o novou omeletu
04. 01. 2010 | 08:37

Vico napsal(a):

Nevím jestli má cenu se stále dokola vrtat ve staré ráně. Možná to od autora byla chyba.

Jinak naprosto sdílím názor Přírodovědce. Tendence odklonu od demokracie tu je a ty výkřiky shora to jen potvrzují.U některých jde jen o špatná očekávání, odkud se přivalí povodňová vlna.

Rozhodně ne, od těch "streetdancerů", kteří podlehli davovému rauši, jak by se to stalo každému z nás. Mechanismus chování v davu má své zákonitosti.Heroizace té koloidní bílkové sračky - to je však pěkný úlet.

Jenže to úlet není. Je to tendence. "Veselý docent" žádný hrdina není a nebyl. Jedno kleknutí před floutkem s platem vajec je dost málo. Domnívám se, že u Anděla se možná poprvé v životě zblízka díval, jak asi tak může vypadat ta "očistná revoluce".

On ten Anděl má pokračování, i když už jen "na druhém programu" a mimo prime time.

Takové ty úvahy - dáme tomu demokratickému systému ještě jednu šanci, no a když to nepůjde,tož ta pevná ruka, aby se nastolil ten ordnung.
04. 01. 2010 | 08:39

Ládik napsal(a):

Soudruhu docente,
lidé neházeli vejce na svého oponenta. Lidé mají rádi vajíčka na špeku.
04. 01. 2010 | 08:43

Tupelo napsal(a):

Bene, zdravim, mate pravdu, v demokracii jsou jine moznosti nez rozbijeni mitingu stran s nimiz nesouhlasim. Necim podobnym se projevoval nastup mussoliniho nebo hitlera, doufam (ale jsem cim dal vetsi skeptik) ze se prirodovedec plete (psal o tom poprve zde snad pred dvemi lety) s tim nastupem protofasizmu u nas. Ale kdyz si prectu prispevky nicku, ktere znam odsud a kteri se profiluji jako pravicovy, musim mu davat cim dal vic zapravdu (u nekterych techto nicku jsem byl neprijemne prekvapen, na druhou stranu se zde objevily zastupci pravice, kteri tyto utoky odsoudily!). Misto odsudku veci, ktere opravdu do demokracie nepatri, se sesikuji do stada - staci k tomu jedine, postrasit Paroubkem - pak je ignorovano vse, zbyde jen tunelove videni, na jehoz konci je sen jakkoliv si kopnout (jedno jestli verbalne nebo vajickem, casem i jinak) do ideoveho nepritele. Podle jednoho pruzkum krajske volby ukazaly, ze vetsina vysokoskolaku volila CSSD, trendy se mozna i pod vidinou toho co by mohlo prijit obraceji. Pro me osobne je prave tato davova animozita duvodem k tomu, abych si CSSD ponechal v portfoliu stran, ktere mohu v kvetnu volit (viz nase minula debata).
04. 01. 2010 | 08:50

Pocestny napsal(a):

Tupelo, Bene, Vico, Matematiku (přírodovědec v širším slova smyslu nejste)....

Pánové, se vám zase "neudělalo volno", jak tak vidím.
Škoda.....
Viděl jsem ve vás tvory muyslící, nyní se přesvědčuji, že jste tvory bojícími se a pomlouvajícícmi.

Vejce na hlavě Havlově, to je stejná demokracie a svoboda názoru, jako Havlovo celoživotní hledáníé vnějšího a vnitřního nepřítele.

Tenhle StB Trachta je tím znám, že mu tu děláte Hlaváčky, to vás zrovna nectí.

Pokud ovšem budete tuhle verbezh dále bránit, zejména kecy o protofašismu, budu si myslet, že jste spolek protokomoušů a triviálů, kteří nestojí za písmeno.
To myslím smrtelně vážně.

Pinglovská a politrucká prasectví do politiky nepatří, pokud jí někdy chceme mít lepší.

Pokud si ovšem hledáte arguimenty pro podporu jedné ze dvou mafií tímhle způsobem, tak nad vámi lámu svíci a Amen.

Orang utan jsou v Praze vítáni stejně jako Dělníčci s oholenou.

Tuypelo, zamyslelte se hluboce, ale nad sebou - právě jste odhalil váš volební klíč....
Vy prostě jste zbabělci, kteří vždy volí s většinou, i když jste mentálně stále ještě součástí gramotné a myslící většiny...dělejte něco se svým lidstvím a nestávejte se zuřivým homunkulem v Homo Faber oblečku.
04. 01. 2010 | 09:09

Qwer napsal(a):

Pocestný
"Vejce na hlavě Havlově" - skutečnost.
"Havlovo celoživotní hledání vnějšího a vnitřního nepřítele" - vaše domněnka.
04. 01. 2010 | 09:19

Tupelo napsal(a):

Pocestny, ja nevim jak dlouho a jak intenzivne hleda sveho celozivotniho nepritele Havel (jak jsou na tom ve srovnani s nim jini, treba Topolanek nebo Kalousek?), ale vim ze by se mi nelibilo, kdyby na kohokoliv z techto politiku litaly vajicka nebo sterkopisek. Mam k takovemu davovemu (nejen, viz Topolanek kdesi na Morave), fyzickemu napadani odpor. A druhy fakt je to ze pravicove nicky zde (aspon ty nejznamejsi), zde takove chovani bud primo podporovali, nebo omlouvali (s vyjimkami). Co se tyce preferenci, ja v hlavnich(?) volbach volil dosud trikrat, z toho jen jednou cssd a dvakrat spis pravici. cssd v '98, kdy poprve vyhrala volby a ty zbyle dve strany se ani jednou do PS nedostali (ani v pruzkumech), to jen k Vasi poznamce o zbabelcich volicich vzdy s vetsinou... Nemejte obavy, pro me je moznost volby cssd hodne mala (svou roli tam hraje chovani teto strany po krajskych volbach a behem klausova podpisu LS), ale vylucovat ji apriori nebudu.
04. 01. 2010 | 09:40

Rumcajs napsal(a):

Někdo tam psal, jestli ten teatrální kousek s poklekem byl od Havla hrdinství.

Psal že ne a já souhlasím. Hrdinstvím by bylo, kdyby se snažil napravit poměry ve své rodné straně. Kdyby otevřeně vystoupil proti mafiánským špičkám v ČSSD a kamarádíčkům z podsvětí.

Místo toho poklekl před puberťákem a zaparkoval do teplé evropské garáže.

Takhle vypadaj hrdinové ?
04. 01. 2010 | 09:49

Vico napsal(a):

Pocestný : Pod Hradílkovou jsem vám dal velmi uznale palec nahoru, ale dodal škoda toho tumoru v útrobách - Éda.

Vejce na hlavě Havlově je demokracie. V jednotném čísle určitě, v množném snad, v davovém čísle nikdy!

Do politiky především patří to, co do ni bylo nezpochybnitelně demokratickým způsobem zvoleno.

Někdy mne Pocestný nemile překvapíte. Já Toskánce také věru nemusím, ale každopádně vyhrál poslední parlamentní volby, rozdrtil Pavlíka a o oprávněnosti jeho lídrovství v ODS nepochybuji.

Kdyby to bylo na mně, nejraději bych mu dal okamžitě červenou kartu,buranovi, který celému světu ukazuje, že má většího ptáka než chcípáček Van Rampuy. Do politiky však patří.
04. 01. 2010 | 09:52

Vico napsal(a):

Rumcajs : Ten někdo jsem byl, prosím pěkně, já
04. 01. 2010 | 09:54

SuP napsal(a):

Veselý docent si tu stěžuje, že proti jejich argumentům použili oponenti násilí. Pominu-li, že nikdo zatím nezjistil, nakolik to byli oponenti a nakolik provokatéři, co takhle, kdybyste se zamysleli nad tím, že vy se dopouštíte násilí na společnosti svými "argumenty"?

Přírodovědec -
Rád bych měl jasno - já jsem taky fašista?

Tupelo -
Na Vás se mi líbí, jak svoje dětské představy o uspořádání světa dokážete prezentovat vždycky s "otevřeným hledím". Já s vámi sice nikdy nesouhlasím, ale skoro vždycky si vás přečtu.
04. 01. 2010 | 09:57

Rumcajs napsal(a):

Vico:

Já dycky říkal že jsi chytrej kluk!
04. 01. 2010 | 09:59

kozoroh napsal(a):

Tak jsem si provedl rešerži nočních příspěvků s tímto závěrem:
1.Potvrdila se stará pravda, že když se šťourá do hov..,tak je smrad.
2.Blíží se čas objasnění všech nepravoství:někteří zde již přesně vědí, kdo je největší zloděj a vrah.Očekám brzké zdárné zakončení všech kauz.
3.Pan Stejskal hladí bosou nohou tygra, umožňuje-li opakovanou reklamu na ekonomickou euthanazii p.Schlimbacha
4.Znovu se zde zdáli objevuje Bůh.Jest převtělen do role analyzátora a slyne jménem přírodovědec.Jeho závěry jsou stejně konstantní, jako byl konstantní výsledek skládačky kradeného materiálu z jedné z výroben šicích strojů:Totiž kulomet.
5.Po zhlédnutí duelu Paroubek-Topolánek k tomu všemu musím konstatovat: Velebnosti,jdu blejt.

PS:Několika zde se deklarujícím demokratům zde sděluji:Demokracie naštěstí nepadá na pár exhibicionistech,kteří se neustále otáčejí na orloji.Stejně tak nepadne na vaší obavě, že cokoliv není v souladu s vaším přesvědčením,je apriori nedemokratické, protofašizující.
04. 01. 2010 | 10:00

Rumcajs napsal(a):

SuP:

Ty taky ! Jen se nestraň kolektivu.
04. 01. 2010 | 10:01

Vico napsal(a):

kozoroh : V pořadí sedmnáctá hra Divadla Járy Cimrmana se má jmenovat
-Schlimbach-. Premiéra se očekává letos v březnu.
04. 01. 2010 | 10:31

prirodovedec napsal(a):

Pocestny: Nick matematik je zde uz obsazen. Nick "prazsky podnikatel v turistice s patricijskymi koreny" jeste ne :) a je prece vystiznejsi nez ten Vas. Budeme se vzajemne castovat takto? Nick prirodovedec je tradicni a odpovida realite. Ja pocestneho respektuji a nepouzivam zkratky jako on - "psovitej" - ani proti nemu zase "vandrak". Nevidim v tom smysl. Nectete, co jsem Vam o tom vyse napsal. Koneckoncu matematika a informatika dnes hraji zasadni roli ve vedeckosti dalsich ved (biologie, chemie, fyzika - odkazy si snad davat nemusime), ktere zrejme povazujete za prirodni v sirsi smyslu. Vy ktery dokazete fabulovat tak vysoko nad veci a uvadet zajimave souvislosti, tak primitivni vysvetleni, ze jde o prirodovednou metodu (nikoliv jen matematickou) nejen o obory opravdu nechapete? To jste mne svym primitivismem docela zklamal. :) I kdyz pravdou je, ze oborovy odkaz "absolventa" byl skvely, ale Vase argumentace zde je vzdy spise turisticky umelecka (takova reklamne epicka) nez vedni.

Respektujte tedy cizi volbu nicku tak, jako Vas nikdo neoslovuje podle videni Vasi profese ani vodopadovite komunikace ani Vasich povestnych korenu ani jeste povestnejsi generacni role studenta devetaosmdesatnika. Nebo si budeme zase hrat? Jak se do lesa vola, tak se ozyva. Jemne tedy v reakci pritvrdime.

Nechapete, skoda. Problem nejsou (jen) vajicka a orang(utanovitost) ale protofasisticky radostna reakce na ne od lidi, kteri operuji jindy liberalnimi pojmy a svobodou pro vsechny (myslim liberalnimi nikoliv neoliberalnimi). To desi. Misto voltairovsky dustojneho hajeni prava i oponenta a vitezstvi tvrdymi argumenty nad nim, utek povestnych ideoprazskych "elit" k tomuto. A vy jste tim nadsen. Opravdovy prazsky patricij. :)

V pripade protofasismu se podle mne jedna o klasickou situaci, kdy prislusnici stredni tridy po nahodnem uspesnem obdobi zacinaji nahodne ve vetsim poctu prohravat. Ono totiz plati Talebovo, ze uspech je spise dusledek stastne nahody nez usili, talentu a zasluh, a to co zvladali drive uspesni, ve hre vetsich sil to uz nezvladaji ani zvladnout diky svemu casto vypjatemu individualismu nemohou. Strihane ovecky zmoudrely, brani se, kamaradi z obchodovani uz jsou jen partneri. Vira svata politicka uz je diky faktum neudrzitelna (samozrejme na vsech stranach). Darebaci jsou v politice vsude (jake to prekvapeni a prozreni :) ). Inu frustrace, frustrace - viz treba Vase psani, a to, jak je mnozi vnimaji. Diky sve neo- vire "ideoprazsky" "elitni" prislusnik "stredni" tridy tizive vnima tuto nahodu (jednou nahore podruhe dole) nikoliv jako dusledek nahodne prochazky zivotem, ale jako sve selhani.

Podvedome vnima, ze tomu nebranil, ze to dokonce nechal vzniknout a vyrust (opencard pro turisty jste ve sve branzi videl jiste zblizka). Dokonce ze z toho mozna chtel i tezit (ne Vy), protoze prece podnikatelska prilezitost ... To sve podvedomi ted potlacuje vykriky vuci druhym (neco jako Vase obcasne vykriky zde po jakekoliv poznamce me nebo vlka nebo Pepy Repy (na Vase generacni glosy) o dusledcich "Vaseho selhani" po 89 mereno dnesnim srovnanim Vasich snu s tim co zde vzniklo po Vasem uteku od zodpovednosti :) na nas ostatni).

Ten propadajici se vzpomina na predkrizove casy a kdyz ted ztraci pudu pod nohami, hleda toho vinika mimo sebe. Idealni situace pro budouciho ceskeho dolfika (byt treba mival gule).

Nez se objevi musi ale dojit ke sjednoceni dosavadnich prohravajicich individualistu proti spolecnemu nepriteli a k utvrzeni se (to je soucasna faze v CR).

Pokud se vratite do Vasich oblibenych casu, nektere zdejsi vitaci vety jsou jako prelozene ze Sturmeru. Jen ti tehdejsi rasovi vinici jsou dnes jini, ale zase skupinovi a zatim jeste rozhodne netrpi, jen nahnedly vetrik je znackuje.

To vse nijak nezastira, ze stejny nahnedly proces jako probiha u prazskych zdivocelych postpatriciju muze probihat opacne doruda na severni Morave. Vysledkem pak jsou puvodne verbalnimi militanty znicene lidske zivoty. Zakonite mnohdy i zivoty bouracu marianskych sloupu nebo roztacecu jinych jezovovito-reicinovskych kol. Kazdy si dnes muze rozhodnout zda byt s Voltairem nebo si chystat fangli pro sveho godota dolfiho.
04. 01. 2010 | 10:37

kozoroh napsal(a):

Vico:Předpokládám, že cimrmani to téma už dlouho hledali.Znovu je to nakopne.
To by se dalo hrát i na světových scénách.
04. 01. 2010 | 10:39

prirodovedec napsal(a):

SuP: Nevim, podle vystoupeni zde nikoliv, spise obcas nepochopeny jadrny humorista. Ale mozna byste dal prednost byt humoristou za Pinocheta nez za Gottwalda, ne? Je to Vase volba. Co myslite Vy? Ridite se Voltairem? :) A i kdyby ne, mit protofasisticke projevy neznamena jeste byt fasistou. Mohla ujet ruka, spatny spanek, koncici svatky ...

Tupelo: Ja to mam jasne, budeme volbou chranit VS a AV. :)
04. 01. 2010 | 10:45

SuP napsal(a):

Přírodovědec -
"dlužíte" mi odpověď.

Nevadí - mám nový volební plán. Jako předkladatel neotřelých řešení (vím, že zemru nepochopen a v bídě), uvažuji o použití principu Judo. Vzdorovat protivníkovi a v pravém okamžiku využít jeho úsilí, k jeho likvidaci tím, že k jeho síle v jeho směru přidám svou, ale taku v jeho směru. A on si pak rozbije držku a je pokoj.
Jestlipak uhodnete?
04. 01. 2010 | 10:48

SuP napsal(a):

prirodovedec -
Unáhlil jsem se ...... (s tím dluhem)
04. 01. 2010 | 10:49

buldatra napsal(a):

Vaječný docent píše:

… Musíme si všichni udržet schopnost vzájemné komunikace, schopnost důstojně a věcně obhajovat své názory a přesvědčovat o nich argumenty…

(V reálu to vypadá asi takto:
-před volbami probíhá fáze monologu slibů a mazání medu kolem hub voličů, kdy politik občas laskavě sestoupí do ulic, nabízejíc modré z nebe a guláš.
- po volbách nastane monolog opačný, kdy uličník prosí škemrá, vyčítá, kleje a prosí směrem k jím zvolenému politikovi, ohledně předvolebních slibů, volebních programů a podobným iluzí
-dáme-li tyto dva monology dohromady, přimhouříme-li obě oči a všecky kuří, je z toho taková jakási vzájemná komunikace. Časová prodleva mezi jednotlivými monology je cosi jako karanténní opatření.Tak nějak asi bude vypadat i budoucí komunikace s mimozemšťany z nějaké hodně, ale hodně vzdálené galaxie).

S komunikací to tedy není jen tak. Někdy se totiž podobá házení hrachu na zeď, ta komunikace. Například, když uličník (člověk z ulice) se snaží nějak doručit na Olymp vzkaz, že je rozčarován z nesouladu mezi slovy a činy toho, kdo jím zvolen, jež dělá si tam na té hoře vysoké co chce, dělá si srandu z uličníka a není dostatečně silných slov a prostředků, které by mu v tom zabránily.
Jakoby ti tam, na hoře vysoké, koncem předvolebního období pravidelně oslepli a ohluchli vůči tomu, co se děje v údolí a v ulici. Předvolební program se někam ztratil, politik tak nemá, co by splnil. Navíc nevidí a neslyší. Tristní setrvalý stav...

Nebo je to možná tím řídkým olympským vzduchem, následkem čehož vznikají výpadky paměti v kebulích politiků?

A tak není divu, že uličník jsa oslyšen, snaží se hledat nové a nové komunikační prostředky.
Ale ani slova, ani vajíčka zřejmě pro komunikaci nejsou to pravé ořechové.
Komunikace, to holt není jen tak.

Těch vajec je mi líto. Přišly zbytečně vniveč a politik z toho jen vytřískal reklamu. Měl ji zadarmo.
04. 01. 2010 | 10:49

kozoroh napsal(a):

SuPe.
Ten judo volební plán se tu už dlouho aktéři snaží zavést.Akorát to ještě nikdo nedotáhl do stádia sečtení vektorů.Asi mají strach z toho, kdo se udrží na haxnách o půl sekundy dýl.
04. 01. 2010 | 10:55

Rumcajs napsal(a):

prirodovedec:

My to házení vejci neschvalujeme.
My si myslíme, že těch vajíček bylo škoda.
04. 01. 2010 | 11:06

tomas napsal(a):

Vydani MF Dnes , ktere predcahzelo prazske vajickade, patri k tomu nejsprostimu, co cesk azurnalistika za poslednich dvacet let vyplodila ... vajickovemu tematu byly venovany TRI UVODNI strany deniku .. aby se jedine tem adostalo n atakove misto, musi jit o mimoradnou udalost, volby, povodne, 11.zari, srovnavat ovsem to, ze nekdo hazi vejcem po nejakem politikovi s 11.yari by bylo hodne posetilete ..MF Dnes se tehdy proste zblaznila, nebo plnila neci objednavku ..jak byva dobrym zvykem, podotykam, ze Paroubka opravdu nemusim
04. 01. 2010 | 11:10

Qwer napsal(a):

Tak jsem si přečetl celou diskuzi a tolik neúcty k demokracii se hned tak nevidí. Připomíná mi to reakce "rozhořčených občanů" na signatáře Charty 77 po zveřejnění jejich adres Rudým právem.
Házení čehokoli na demokraticky zvolené politiky je prostě nepřijatelné, byť by to byla DS.
04. 01. 2010 | 11:12

Hlava XXII napsal(a):

Vyzývám k bojkotu Mf Dnes a Lidových novin ! Kdo se přidá k nenásilnému bojkotu pravicového fašismu, který dotuje německý vlastník !
04. 01. 2010 | 11:15

kozoroh napsal(a):

tomas:
MF se nezbláznila.Od dob pražské defenestrace se zde podobný akt nestal.Mohli psát dodnes a jen p.Havel to pochopil a znovu otevřel veletéma.
04. 01. 2010 | 11:17

Rumcajs napsal(a):

Hlava XXII

Já budu bojkotovat MF dnes, jestli tam nepřestanou uveřejňovat oranžové inzeráty.

Je to fakticky hnus!
04. 01. 2010 | 11:24

ms napsal(a):

MF odehrála opravdu velmi zajímavou roli. Když vejce letěla na paní Albrightovou, tak zveřejnili článek, jak vrhači vajec mají dostat nucené práce. Když letěly na Paroubka tak zveřejnili článek jak má člověk vejcem házet správně aby zasáhl (s dodatkem, že lepší jsou uvařená natvrdo). Jen slepý a hloupý člověk takové chování novinářů může považovat za správné.
04. 01. 2010 | 11:47

jenicek napsal(a):

:-D Tak už se nám tady třicetikoruny přirovnávaj k Chartistům :-D
04. 01. 2010 | 12:00

Pocestny napsal(a):

Přírodovědec,
držme ty výměny pod jedním špalkem nebo nám zase nikdo nebude rozumět...-)

K diskusi obecně - pokud nezabírají slova, létají vejce.

Havel s Paroubkem jsou dva náckové, kteří si přišli zahajlovat do cikánského ghetta, aby dokázali, že cigáni jsou rasýsty, když je za to poženou.

Taky nechodím vykládat svou filosofii dělníkům do hutí...-))
04. 01. 2010 | 12:17

Ano napsal(a):

Pocestný, nějak nechápu Váš poslední příspěvek. Takže Paroubek a Havel šli na svolanou akci ODS? Nebo na ohlášenou akci ČSSD?
04. 01. 2010 | 12:32

Pocestny napsal(a):

Tuhle pitvu přežiju,
jenom zase řežeme křivě, opět je teze vydána za analýzu...-)

Nemam pocit viny, frustrován jsem daleko více obecnými mezilidskými poměry než tím, co vaří kašpaři ve stranickém saku.

Opencard je pro mne problém Pražáka, ne podnikatele, neboť se "systémem" nepodnikám. Nepotřebuji být z oboru, abych věděl, co je to za zlodějinu, své ovečky do socky nepouštím, nerad vysedávám po fízlárnách...

Jinak je to dál klasická dojmologie.

Je přirozenou obranou rudokošiláčů mít druhé automaticky za hnědokošiláče.

Hlavně se bavíme o člověku, který svým CV do žádné současné diskuse nepatří, ať jeden či druhý, jsou to ještěři z normalizační Jury.

Tohle je prostě taková ta kantorská - smradi hodili po češtinářce houbu, uděláme z toho atentát...

Z ho..na bič neupleteš...
04. 01. 2010 | 12:36

Pocestny napsal(a):

Ano
mohli tam za sebe pposlat policajty, jako na Czechtec.

Je nikdo pendrekem nerozháněl.
NIKDO nemá právo cpát se do tváře lidem, kteří o něj nestojí.
04. 01. 2010 | 12:38

Ben napsal(a):

Pocestný,
rychle vzpomínám, koho jsem v poslední době pomluvil. K pomlouvání mám odpor a pomluvy ze srdce nesnáším. Ale může se stát, třeba jsem pomluvil Tebe? Tím se ti omlouvám. A omluvu ber že jsem nechtěl, ne že se tě bojím. :-)
Přiznám se. Bojím se, ale toho jak zase dopadnou letošní volby. Protože už několik let jsem na vážkách, komu dát hlas. Kdyby se dali volit lidé, bylo by to pro mě jednodušší, ale strany?
Myslím, že víš, že nejsem ani levičák ani pravičák. Nikdy jsem netíhnul k žádné straně, spíš mě zajímá, co kdo v té které straně dělá a jak to dělá. A pak mi je jedno jestli je z modré, oranžové či zelené.
Jen jedno vím zcela určitě. Nikdy bych nemohl dát hlas komunistům a stranám, kde se dostali lidé typu paní Bobošíkové nebo Železného.

A rozhodně nemám problém souhlasit s Tebou jako zastáncem pravice nebo s někým, o kom vím nebo se domnívám, že tíhne spíše k levici. Třeba Vicem. O Tupelovi zatím jen vím, že ČSSD má jen v záloze, ale i když jsem já tuto stranu nikdy nevolil, nemám nejmenší problém souhlasit s jeho názory, které jsou mi blízké. (EU,LS,současný prezident, a dokonce i na téma sudetských Němců jsme se shodli).

A jak jsem už napsal. Ať to jsou vajíčka na měkko nebo natvrdo, ať jsou mířena na Pavla nebo Havla, neschvaluji to.
04. 01. 2010 | 13:30

Tupelo napsal(a):

Pocestny, cituji Vas: "NIKDO nemá právo cpát se do tváře lidem, kteří o něj nestojí." Takze je podle Vas v poradku, ze Topolanek dostal na koupaku oblazkem (nebo cim)?
04. 01. 2010 | 13:42

jenicek napsal(a):

A blábolivým dojmologem měsíce se stáva prirodovedec, za důkladnou "analýzu", cituji: "ideopražského" "elitniho" příslušníka "středni" třídy:-D
04. 01. 2010 | 13:51

prirodovedec napsal(a):

jenicek: Jsem rad, ze tentokrat pisete tak vtipne a ne uz tak fanaticky az proto- isticky jako jindy pocinaje 03.01.2010 19:55:49. :) Prece jen je s Vami legrace.

Pocestny: Na dalsi stastny rozchod. Zbytecne vztahujete na sebe to, co Vas jen uvadi v analogii.
04. 01. 2010 | 14:00

Vico napsal(a):

Tak, už jsme tu osvědčená trojka komplet BTC :)

Pocestný, to přece nemyslíte vážně - poslat na předvolební míting za sebe policajty. Nejprve nalákat gulášem a pak všechny přetáhnout pendrekem :)

Inu, někdo objevil sílu Ulice. Jen, aby to nedopadlo jak s raketami Stinger.

Oni ti zvolení papaláši, kteří nemají v politice, co dělat, vypadají legračně. Paroubek s třetím volským okem na čele nebo Berlusconi s rozdrcenou čelistí replikou Milánského dómu. Ten článek od Robejška byl dobrej...Moje řeč.
04. 01. 2010 | 14:08

Vico napsal(a):

Samozřejmě, že osvědčená trojka BTV
04. 01. 2010 | 14:10

Pepa Řepa napsal(a):

Protofašistu neznám protokomunistu taky ne, zato bych vzpomenul jistého protopopova.

http://blog.timesunion.com/...
04. 01. 2010 | 14:17

prirodovedec napsal(a):

P.R.: Vida, diky za dukaz, ze i v pozehnanem veku se umelec na vejminku muze neco noveho dozvedet. :) Post- isty, ty znate? nebo jen post- aky? :)
04. 01. 2010 | 14:25

Michal Macek napsal(a):

pepa repa:

v jedne knize sem cetl skvele oznaceni - protoslepice

oznacovalo dcerky bohacu jejichz jedinym smyslem zivota bylo dobre se vdat a mit kupu deti :)
04. 01. 2010 | 14:29

Tupelo napsal(a):

Vico, uz jsem se lekl, trojice BTC, je jiz preci jen uz rezervovana (viz minula vladni sestava), ovsem je pravdou ze je znamejsi spise jako TBC... ;). Jesteze to byl uder jen Milanskym domem, predstavte si kdyby ho nejaky fanda italsko-ceskeho pratelstvi pretahl oslavnou skulpturou falickych tvaru, inspirovan jednim dovolenkujicim ceskym ptakem ;)
04. 01. 2010 | 14:32

Pepa Řepa napsal(a):

Prostofašista nebo prostokomunista?
Na urologii se sejdeme všichni.
04. 01. 2010 | 14:43

Ben napsal(a):

Vico a Tupelo,
s vámi je alespoň sranda, při té bídě.
04. 01. 2010 | 14:44

Vico napsal(a):

Pepa Řepa :
Někdo na urologii
někdo na neurologii
04. 01. 2010 | 15:01

Vico napsal(a):

Tupelo : Tak to by byl vskutku "tvrdý orál".
04. 01. 2010 | 15:04

Ben napsal(a):

Vico,
a už jsme skoro u lokomotivy.
Jako za starých časů :-)

Nemáte chuť na pivo? Ale po těch vajíčkách to asi není dobrý nápad...
04. 01. 2010 | 15:24

tomas napsal(a):

to kozoroh, to vam neberu,a le protoze neco o mediich tusim, tak vam opakuji, venovat tri uvodni stranky deniku vajickajide je zcela neodpovidajici, v ramci bezneho zpravodajstvi by to zvladl, jeden,m treb ai n a titulni strane, clanek ..no a test, jak spravne hodit vajicko na politika uz nepotrebuje komentare ..cerny den MF Dnes
04. 01. 2010 | 17:11

zdenek napsal(a):

Jooo doba vajíček,to bylo krásný,bylo léto ,pékný počasí,nějací pitomci házeli ještě na větší pitomce vajíčka,koho by to tenkrát zajímalo,ale teď to hoši a děvčata začíná být opravdu zajímavé...:-)..,
pojďme si o tom povídat,pojďme o tom debatovat o dlooooouuuhých zimních večerech...
Ale leží to tomu p........ovi v hlavě,že???
Asi to splnilo svůj účel
04. 01. 2010 | 18:10

Pocestny napsal(a):

Ben,
mne nasírá mantácké mudrování o lidech, které neznáme.

Nasírá mne evaluace blábolu četností přitakání,

Opovrhuju popularitou názoru, protože co je u nás oblíbené, zatouchá hnilobou prostřednosti.

Podívej se na tohoto prázdného panáka...eurošprýmař, dutej jako vypitej sud. €trafikant je tu za plačku, jeho feťáci v záchvatuˇ"vyvažování" relativizují útokem na klamný cíl, který docent odhazuje jako svršky.
Dnes je téměř nahý - on si tu porád hraje na politiku, ale zde je potřeba záchranéře, ne zběsilce posedlého blikacími mašinkami.

Rozdíl mezi Havlem Jiřím a Karlem Schwarzenbergem je ten, že ať byl KS kde byl, byl tam za sebe a svým jménem a dával věci konkrétní tvář, zatímco při pohledu na živočichopis JH vidím Elvise Pelvise hned dvou partají.
Nestojí nám za hádku.

pelvis pro nelatinníky zde
http://www.google.com/searc...

Vico,
to samé, nepovolujte si to, co mi zakazujete...-)

Tupelo
V obecné rovině je to průser, v konkrétních souvislostech to je jen, bohužel, přirozený vývoj...každá akce vyvolává reakci.
Nějak vás v soudcovském zápalu míjí pohled nezávislého soudce...
Ona otázka stojí i takto:
"Co je to za pašáky, že si vyslouží takový treatment jako jediní z té dlouhé řady mamlasů, kteří se dokázali znemožnit?"
04. 01. 2010 | 18:43

Tupelo napsal(a):

Pocestny: ja myslim ze to neni vykonem zminenych pasaku. Myslim, ze bychom se mohli shodnout, ze temer jakykoliv vyznamnejsi cesky politik ma (krom sveho fanklubu) docela pocetnou skupinu odpurcu, at je komunista nebo modrina, socan, zelenac nebo lidovec. A to vcetne neparlamentnich (John, BoBo, atp..). Nasranost lidi na sve antiidoly je hodne velika a je jedno jestli jich je v tom kterem pripade deset tisic nebo pul milionu - prilezitost procvicit si pravacku a zahazet si s ni se da pri blizsim studiu predvolebnich mitingu objevit vzdy.
V pripade vajecneho likeru se od laviny poulicni luzy distancoval i uvodni organizator, zde by se mohl vyradit nejaky psycholog davoveho jednani (Vico ma s temi Stingery pravdu, cil se muze v case menit), v pripade Topolanka slo nejspis o promyslenou(?) akci primitivu (zrejme z antitabora, ovsem neni vyloucen i mozny italsky scenar, viz nekteri italsti bloggeri, kteri objevili zajimavy efekt italske sanitky, u ktere tece krev az po vystoupeni (to se muze tykat i oneho organizatora vajickometu)).
Kdyz to shrnu, kazdy znamejsi politik ma sveho potencialniho vrhace (a je uplne jedno ktery z nich ma objektivne vetsi ci mensi zasluhu byt tercem), v takovem prostredi je (podle me) o to dulezitejsi v danou chvili vstat a rict takhle ne, jinak se vdalenost mezi vejci, sutry a porezanou tvari (P.D.) zkracuje. A to ve svetle toho, ze si tu nekdo buduje gardy, neni prijemne pomysleni...
04. 01. 2010 | 19:23

Ikena napsal(a):

Rumcajsi,
kde jsme se dohadovali?
Tak mozna, ze i tady.

Zdravim Rumcajse,
na rozdil od vas nemam tolik volneho casu, abych mohl hned po ranu reagovat na vase skvosty.
K nasemu sporu, posilam stanovisko z prazskeho magistratu :
Tyden.cz
Pražský magistrát vyzval předsedu ODS Mirka Topolánka, aby buď předložil důkazy o tom, že do projektu Opencard zasahovaly soukromé osoby, nebo aby se podobných výroků zdržel.

Doufam, ze nebudete tvrdit, ze magistrat je bunka socanu a Tyden je jejich stranicky tisk.
04. 01. 2010 | 19:27

Rumcajs napsal(a):

Ikena:

Kam se vrtnu, tam Ikena.

Musíte dřív vstávat a budete mít toho času dost.

Já Vám přece netvrdil, že Topolánek má dál šířit nepodložené informace.

Já říkal, že je nemá šířit ani Paroubek či Ráth a nebo všichni.
04. 01. 2010 | 20:28

Adam S. napsal(a):

Pane Havle,

ten Váš poslední odstavec přesně sedí. Na vině nejsou ti lidé, co stáli pod podiem a házeli vejce, na vině nejste ani Vy, jsem přesvědčen, že kdyby tam s Vámi nestál pan Paroubek a Rath, nepřiletělo by jediné vejce. Reakce těchto dvou pánů totiž většinou postrádají právě argumentaci a místo ní často slýcháme urážení, jízlivost, nadřazenost nad ostatní a to se části společnosti nelíbí. (Čímž nepopírám, že jiná - minimálně stejně velká část společnosti - toto oceňuje). Tímto neobhajuji házení vajec po významných představitelích politických stran, ale primitiv se vždy najde a důvod měl. Zásadní problém v chování politiků, vybereme-li Paroubka, Ratha, Škromacha na straně jedné a Topolánka s Langerem na straně druhé, připustíme je k sobě.. ..předpokládejme, že jako politici dvou nejsilnějších stran by se měli umět domluvit - bohužel opak je pravdou, umí pouze házet na sebe špínu a spoléhat se, že jejich voliči to ocení.. Veřejnost se pak chová podle stejných vzorců - člověk k člověku - krademe, snažíme se urvat všechno pro sebe, závidíme jeden druhému, nepřejeme druhým, nadáváme lékařům, hážeme po sobě vejce (jsou ještě horší varianty)..
Až se budou naši vrcholní ,,politici" chovat jako politici, nikoliv jako pozůstatci komunisty ,,ztracené generace", budu i hrdý na to, že jsem stejné národnosti jako oni.
04. 01. 2010 | 21:01

Ben napsal(a):

Pocestný,
jsem rád, že jsi, jak vtipně napsal Vico, naší osvědčené trojce odpověděl. Rád čtu tvé příspěvky, i když vím, že jdeš někdy až tvrdě za cílem. Někdy se mně zdá, že nebereš ohledy, že máš jasno, i kdyby se dotyčný choval tak, jak si představuješ. Ty vidíš jeho minulost, a tak se asi musí chovat i dnes...
Možná, že se mýlím, že takový nejsi, jen jsem si utvořil sám na
tebe takový obraz. Už z toho, cos teď znova napsal o Jiřím Havlovi. Víš, když jsem "vstoupil" na blogy, pana Havla jsem neznal. Ale četl jsem tvé příspěvky pod jeho blogy a zpočátku jsem taky neměl na něho moc kladný pohled, jeho blogy jsem proletěl, zajímaly mě spíše reakce pod nimi. Ale jednou, nevím už který blog to byl, jsem po přečtení byl sám překvapen, kolik obsahuje myšlenek, se kterými nemohu jen nesouhlasit. A pomalu jsem si na něj udělal svůj názor a ne že bych zrovna pana havla miloval:-), ale jeho blogy čtu rád, i když i tam najdu spoustu věcí, na které mám zcela odlišný názor.
Ve většině tvých reakcích je něco skryto, a to mě vždy přinutí trochu se zamyslet, cos chtěl vyjádřit. Vicovy reakce mám rád nejen proto, že mají vtip, ale i proto, že s nimi poslední dobou musím jen souhlasit. Tupelovy názory jsou mi blízké jeho zvláštním stylem a vyjadřují i to, co si myslím já.
Trochu jsem se rozepsal, možná, že nemám pravdu, jen jsem vyjádřil své pocity z diskuzí.

Pěkný večer všem třem jmenovaným, zítra jedu "ven", a tak budu ochuzen o diskuzi. Anebo ušetřen? :-)
04. 01. 2010 | 21:26

Jan Vaculík napsal(a):

Pane Havle,
házení vajíček přichází na řadu tam, kde už nelze vést diskusi mírovými prostředky.
Možná, že jste nějaké to vajíčko koupil za Ratha, jehož schopnost diskutovat a přijmout argumenty protivníka opravdu nepatří mezi nejlepší.

Možná jste dokonce i nějaké to virtuální vejce koupil ode mě jako pokračování diskuse o šrotovném, o třináctých důchodech atp. Vždycky jste si vybral pár mělkých a chabých argumentů svých protivníků, abyste je mohl efektivně rozdrtit; vážné argumenty jste obcházel po špičkách. Čím Vás tedy máme probouzet?
04. 01. 2010 | 22:44

Astalavista napsal(a):

Je odpudivé číst, jak si stoupenci tzv. "pravice" hledají záminky a dodatečná ospravedlnění pro svou primitivní nezvládnutou agresivitu.
04. 01. 2010 | 23:08

Fantom napsal(a):

Těko se, autore, poznává, jestli se tu nehraje špinavá hra, a kdo ji případně hraje: vajíčka, šutérky, nově iPhone na facebúku. Dobře, autore, ty žádnou špinavou hru nehraješ, můžeš se ale zaručit za ty svoje ostatní? Možná bych vyslovil nějaké mravní soudy, nevím ale proti komu. Fantom
04. 01. 2010 | 23:11

Fantom napsal(a):

A jak je v Bruselu?
04. 01. 2010 | 23:12

Admirál napsal(a):

Jan Vaculík - "házení vajíček přichází na řadu tam, kde už nelze vést diskusi mírovými prostředky"

Co bude, až ty vajíčka nic nevyřeší? Střílet tam, kde už nelze vést diskusi mírovými prostředky?

To nám ta demokráácie vzkvétá.
04. 01. 2010 | 23:25

prirodovedec napsal(a):

J.V.: Podle mne asi musite lepe a presvedciveji argumentovat. :)

Spise ale chapat, ze Vy prece logicky svym postavenim nejste volicem socanu a pri svych naprosto odlisnych zajmech nemuzete svoji pravdou presvedcit nekoho, jehoz zajmy jsou prece opacne nez ty Vase a on nepresvedci Vas a ani o to nestoji.

On chce prece podle Vas projidat Vasi budoucnost a sebrat Vam, co jste vydrel (Vy podle jeho nazoru zase jeho soucasnost :) a jiste si mysli, ze jste projedl jeho minulost ve zlatokopeckych devadesatych letech, protoze jinak byste prece pravici nevolil :) a neagitoval pro ni).

Vas hlas by prece mohl ziskat jen Vasim omylem, tak co cekate? Sebeutvrzovani potrebujete? Nebo chcete nekoho presvedcit z volicu protistrany (dnes natolik zabetonovano, ze spise vtip)?

Ve veci argumentace kolem srotovneho podle mne na Vas stacil i vlk (natoz autor). To nerika nic o smysluplnosti srotovneho, mam na mysli uroven argumentace a pisu to jako clovek, ktery zastaval strategii nic v CR nedelat (protoze jinak se to zase pokazi a rozkrade - viz predrazene investice do infrastruktury a nesmyslene smerovane EU penize) a vezt se s okolim.

I kdyz CR dokazala diky pravicove vlade precenenim prijmu dodat daleko vice penez na trh nez srotovnym pri soucasnem kazani o spravnem postupu (to k te nasi oboustranne peci o budoucnost deti). Mirne komedialni pri pohledu ze zahranici a povazovano za smesne, ale budiz. :) Legracni je, ze o tom se doma naprosto mlci. Orwell by byl nadsen.

Co se tyka 13.duchodu, mate ted prece aktualni prilezitost argumentovat. Opet podotykam, ze jsem pro nic nedelat. Ale argumentace obou stran mne zajima.

Ono pri techto populistickych navrzich zrejme jde o to vyuzit ovladnuti snemovny pred volbami pripadne testovat, kam az lze zajit. Pravdepodobne pokud by to mysleli vazne, mohli by pak zkusit pod kritikou, ze rozhazuji zkusit naplnit prijmy (posunout danova pasma, zavest majetkova priznani, naznacit povolebni danovou amnestii, pokud se priznaji drivejsi prijmy, aj). Ale oni to vazne nemysli.

S ohledem na ekonomicke rozlozeni sil a krizi ale chapu, ze je obtizne zustat demokratem v argumentaci a prohravat se sockami, zejmena, pokud clovek veri na to, ze ti jeho opravdu mysli na neprojidani budoucnosti jeho deti.
04. 01. 2010 | 23:45

*** napsal(a):

grőssling
Váš příspěvek by zařazen mezi místní perly. Vzhledem k vaší znalosti vojenských hodností Vaše slova nestojí ani za fajfku tabáku Taras Bulba.
Možná Bača, ale na to nemáte vzdělání snad kromě ruštiny. Tu však momentálně nikdo nevyžaduje, neboť Rusové mluví plynně anglicky.

Zkuste se příště více zamyslet, jestli vaše konání má vůbec boží požehnání, když si berete do huby lidi, které osobně neznáte.
Rudé právo s Kojzarem je již 20 let odepsáno, zkuste se tedy se svými vtipnými průpovídkami prosadit v krajanském tisku - třeba Új Szó. Tam vám budou jistě rozumět.
04. 01. 2010 | 23:58

*** napsal(a):

To křiku pro pár vajec, vy jeden Havle. Zakupte si Mělnického čtyry lahvice jako Dedera a odjeďte do kurortu Azov. Přikrmte to tam Kagorem a pak přijedete z rekreace na mořském vzduchu jako vyměněný.
Budete se moci v klidu věnovat blogům s rozumem vám vlastním a ještě stihnete provětrat bruselské lavice.

Jen si ten vajíčkový salát pěkně dojezte, umyjte nádobí, ukliďte a pak za sebou zhasněte. Nic lepšího pro mírný pokrok v mezích zákona v této zemi již nemůžete udělat.
05. 01. 2010 | 00:06

Jan Vaculík napsal(a):

Admirál
No dobrá, dobrá: jdu do sebe, beru virtuální ubrousek a pana docenta od viruálních vajíček osuším; o když tohleto už bylo zralé spíš na trojobal!
05. 01. 2010 | 00:09

ms napsal(a):

Pocestny, prazak nebo neprazak ? Andel neboli Smichov neboli jedna z hnedoceskych panvi hlavniho mesta. Kdo se kam cpe ? Podle obecnych stereotypu Paroubek a nebo ti co s nim nesouhlasili. Ja klidne vezmu vasi interpretaci za svou, co ti nafoukani stredostavovsti hajzlove delali na Andelu s hazenim vajec ? Definujte lokalitu, kdo, kdy, kde, jak a zač. Zrovna s vaším přístupem , pokud není pokrytecký a prostě s jiným názorem nikdy a nikde, byste měl si odplivnout nad tou cháskou co šla tam kam nemá útočit na ty s jiným názorem
05. 01. 2010 | 00:24

Jan Vaculík napsal(a):

Přírodovědec
Nejsem tak blbý, aby se moje názory na politiku řídily mým okamžitým profesním nebo sociálním postavením.

Citem tíhnu spíš k levici a za hlavní problém naší společnosti považuju, jak zastavit vzrůstání masy ousiderů.
Z politických názorů vyslovených v poslední době mi byl nejbližší Miloš Zeman v otázkách Václava Moravce asi před 3 týdny; což neznamená, že bych věřil, že Zeman v naší politice ještě někdy může sehrát nějakou pozitivní roli.

Jestli je něco ovlivněno tím, že jsem živnostník, tak jedině v tom smyslu, že vím, jaké obtíže jsou spojené s tím, pokud se má něco nového vymyslet, vytvořit a prodat. Tedy že nevěříém, že hodnoty se líhnou z ničeho a že stačí je trhat jak hrušky na stromě.
05. 01. 2010 | 00:36

Jan Vaculík napsal(a):

Na polemiku se 13. důchody stačí opravdu tři věty:
Dotováním spotřeby v této sféře dotujeme z větší části nákup dovozového zboží - zejména Asie. Ani ČSSD určitě není přesvědčena o tom, že by to mělo nějaký jiný smysl, než koupit si voliče. Zdá se, že dosažení DOBRA jako takového spatřuje ČSSD už v tom, ža se dostane k moci; tím skončí všechny problémy a žádné další řešení se pak už hledat nemusí.
05. 01. 2010 | 00:43

ms napsal(a):

Jan Vaculík, nic proti vaší argumentaci, ani nic obrovského pro 13. důchod. Ale vy si opravdu myslíte, že důchodce najednou když dostane pár korun navíc, tak začne podporovat Malajsii nebo Tchajwan ? Proč by to dělal, když jeho základní dilema je houska za 1,3 nebo rohlík za 1,5 ? 13. důchod moc spotřebu zahraničního zboží nenaženem, ani nemůže a je to jasné každému, kdo poznal reálné důchodce a ne nějaké modelové či průměrované a ani náhodou ne medianované.
05. 01. 2010 | 00:50

prirodovedec napsal(a):

J.V.: To prece neni blbost, to je logicke. Zda se mi totiz, ze vase profesni a socialni postaveni nelze oznacit za "momentalni", ale spise za "konstantni" nebo "spojite". Podle mne je pro Vas spravne volit stranu zivnostniku.

Z Vaseho vystupovani zde mi pripadate spise jako typicky stredopravy volic - vhodny pro TOP09 predtim nez nasadili ostre pravicovou retoriku, aby prebrali prave kridlo ODS. Normalni pravicaci na Zapade prece souciti s outsidery a nechteji, aby jejich pocet narustal (koneckoncu nejde jen o soucit, ale i o snahu vyhnout se dalsi VRSR) na tom neni nic levicoveho, to je prece napr. krestansko socialni postoj.

Ano hodnoty (nejen ty zivnostnicke, ale i ty vzdelavaci, vedecke, aplikacni) na strome skutecne nerostou. Ani dalsi zdroje ke zprivatizovani. Myslet si, ze o rustu hodnot na stromech jsou presvedceni levicaci je ponekud roztomile pravicove.

Tesi mne take Vase argumentace, ze zrejme duchodci ve Vasi rodine by za 13. duchod koupili dovozove zbozi z Asie. Pokud znam situaci jinych duchodcu v CR, spise kupuji potraviny z EU ve slevach supermarketu. Ale to prenecham jinym.

Jinak ja nevidim zadne dobro ve vitezstvi socanu, ja jen hodlam svym hlasem podporit nelikvidaci VS a AV dalsim reformnim diletantstvim.
05. 01. 2010 | 01:14

kormoran napsal(a):

.. Ono jde Paroubkovo manzelce o zivot????
05. 01. 2010 | 01:15

Jan Vaculík napsal(a):

Důchodce, když dostane 13 důchod, si možná koupí o rohlík víc (podpoří mezinárodní řetězce), ale spíš to dá vnoučatům, a ty si za to nakoupěj pitomosti.
Anebo si nenakoupěj pitomosti, ale novej PC. I tak to míří tamtéž.
Struktura našeho hospodářství je (a to se od dob bolševika až tak podstatně nezměnilo) postavená tak, že spotřební zboží není jeho páteří. Groh výroby se vztahuje k výrobkům pro technologie, pro investice. Tady se nejvíc projevila krize, a žádné oživení nebude, dokud se neprokoušeme k zásadním inovacím.
A pod tím si představuju: nové výrobky, nové trhy, nové obory spotřeby.
Ale to jsou věci, který vidí keždej živnostník, jenom politici ne.
Švarcnberk by moh, protože rozumí péči o les, i pohostinství rozumí. Tam se bez těchto věcí neobejde.
05. 01. 2010 | 01:39

prirodovedec napsal(a):

J.V.: Jak by napsal neo- -ista s odkazem na povestnou stat co je a neni videt: prarodice koupi vnouckovi pocitac a ten si hranim strategickych her procvici mozek natolik, ze jich za par let par naprogramuje a proda a vsem se to vrati. :)

K inovacim se nijak masivneji neprokouseme, pater aplikaci byla v CR zlomena v devadesatych letech a ted se jeste zlikviduji nadejne zbytky VS a AV. Ty hospody (zejmena se srdicky ovsem bez V.H. podpisu) vypadaji perspektivne. Rovnez kacet drevo a tezit kamen bude dalsi moznost po dochodu montoven. Zkratka navrat k obrozeni. Co trvalo cca stopadesat let se podari zlikvidovat za sedmdesat.
05. 01. 2010 | 02:56

tomas napsal(a):

to prirodovedec tak jsem na svych toulkach projel nedavno singapurem a necomi rika, ze ta zeme by se vam zamlouvala, jenom treb atakova malickost, otevrete noviny a v nich nekolik starn s profily nejlepsich studentu s dovetkem na jake prestizni skoly se dostali, nebo singapursky premier nekolikrat za sebou, bez pritomnosti tisku, tedy zadna medialni show, navstevuj emistni skoly, protoze, jak rika, kdyz hospodarsky rust nebude jaky byval, je o to vice treba mit dobre skoly ... to jsou jen dve ukazky podpory skolstvi, ktere nic nestoji, jenom ukazuji priority spolecnosti ... videl jste nekdy neco takoveho v ceskych novinach, vzpominate si na nejakeho ceskeho premiera brouzdiciho po zakladkach?
05. 01. 2010 | 04:42

kormoran napsal(a):

Soudruhu Dimune. Neco na Havla "prasknu" Placacku vodky nosi s. Havel v konecniku , proto jste pri 'cikanskem' dnu v Lihovem dome byli neuspesni .
Rikal to Zaoralek , ze " narazil".
05. 01. 2010 | 04:47

kormoran napsal(a):

..A do pytle , ja myslel , ze je to soukromy blog.
Ale jinak , jako hrob , jako hrob.
05. 01. 2010 | 04:53

Tupelo napsal(a):

Ben: asi spis usetren, Pocestny se neobjevuje, mozna ostri savle. Jen me napadl maly dodatek, zname jeho postoj k prof. Klausovi, prestoze je dostatecne ostry, nedokazi si jej predstavit (ani bez celkem zbytecnych detailu, jako je tvar ;), ciste nick) ze po nem nekde na namesti pri autogramiade sleha kameny. Nemel by to zapotrebi, aspon si myslim.

Sup: no dovolte jake detske napady? :)) Hned se pokusim Vase mineni zmenit dvema navrhy na reseni vlekle politicke krize v CR, se kterou kdekdo, vcetne me, neni prilis spokojen.
Prvni navrh vychazi z casteho volani nespokojencu po defenestraci ci rovnou puci. To neni mozne, jsme preci demokraticka zeme a takove zpusoby nechme primitivum. Jedine...ze by...jsme si v nadchazejicich volbach zvolili kscm, pak by jsme na chvili ztratili status demokraticke zeme a mohli provest puc. :)
Druhy navrh je jen teoreticky, v dobe informacni spolecnosti ma prosty lid k dispozici dulezitou komoditu (jak si overili vejcometi, at se aspon trochu dotknu tematu clanku) - internet, socialni site atp. coz mu dava moznost efektivni organizace (jen si to jeste neuvedomuje). Kdyby se podarilo peclivou koordinaci volicu dospet k vysledku, ze by v nasledujicich volbach mely vsechny(!) strany max. 4.9% hlasu, byla by zvolena PS ktera by mela 0 clenu (tipl bych ze ustava na neco podobneho nepamatuje) - pro vsechny strany by slo o neuspech a jejich vedeni by se po tomto kolektivnim krachu urcite poroucelo, cim by otevrelo cestu politikum novym :).
Ani v jednom pripadu vsak nevim co by melo a mohlo nasledovat, ale oba kroky povazuji jako hodne hodny odkazum nasich predku, zejmena takovych es jako Svejka a JcD (toho zejmena)! ;))
05. 01. 2010 | 08:21

SuP napsal(a):

Jan Vaculík -
(05.01.2010 00:43:58) - elegantní!

přírodovědec -
Vy si skutečně myslíte, že když máte lepší argumentaci (v čemkoliv), že máte i lepší pravdu?
Co je platné, že jste Vaculíka se šrotovným argumentačně s vlkem porazili, když zásadní fakt, že šrotovné je populistické opatření, které do ekonomiky přinese jen výhodu bohetším z chudých, ZŮSTÁVÁ. A Vy, hrdi na své vítězství tím jen potvrzujete, že populismus platí i na vzdělance?
05. 01. 2010 | 10:15

Vico napsal(a):

Tupelo : váš anglosaský způsob humoru vyslovovaný s vážnou tváří/pro někoho s dětsky naivní:)/ je po ránu lepší, než silné kafe.

Zejména rozpracování nápadu "nedětsky intelektuálního" SuPa, který navrhuje dát komančům zopár ministerstev.

Předat vládu a parlament komančům a udělat za týden na Letné "opravnou" revoluci /Chceme svobodné volby! To je lepší tubera, než na Hradě Falmera!atd/, je geniální rozvedení jeho myšlenky.
05. 01. 2010 | 10:19

SuP napsal(a):

přírodovědec -
..."prarodice koupi vnouckovi pocitac a ten si hranim strategickych her procvici mozek natolik, ze jich za par let par naprogramuje a proda a vsem se to vrati...."
Jak dlouho myslíte, že vyžijeme, když budeme všichni chytrý a budeme hrát počítačové hry?
Začínám mít dojem, že přicházím na to, v čem jste stejně nebezpečný jako 30,-Kč omezenci. Upřednostňujete schopnost porazit soupeře argumentací bez ohledu na obsah (viz předešlé). Nebo se mýlím?
05. 01. 2010 | 10:24

Vico napsal(a):

Jen nevím, co je to za zkratku JcD. Jednotná celní deklarace? Anebo, že by zpřeházený Jára da Cimrman?
05. 01. 2010 | 10:25

SuP napsal(a):

Tupelo -
Tak přesně tyhle (i když tady testujete, zda rozeznám úplnou kokotinu od dětského nápadu). Ale často jsou daleko logičtější i racionálnější. Jen ne v mém spektru, což oba víme.
05. 01. 2010 | 10:32

kozoroh napsal(a):

SuP.
Jen přidám svůj postřeh k přírodovědci(a jemu podobných "analyzátorů":Když to zjednoduším příkladem, pan tento člověk dělá jen to, že rozebere hrad z lega na kostičky a pak dokazuje, že původním(a správným) úmyslem bylo sestavení letadla,větrného mlýna, nebo něčeho zcela jiného, nikoliv však onoho hradu.
05. 01. 2010 | 10:54

Jan Vaculík napsal(a):

Přírodovědecb (2:56)
K největším inovacím a k masivnímu rozšíření spektra nejrůznějším výrobních činností i služeb došlo právě v 90-tých letech, kdy si podnikatelé mysleli, že stát vznik rozličných výrob a rozvoj obchodu potřebuje a že v tomto ohledu nebude házet klacky pod nohy. To nějakou dobu dokonce i platilo; v 90-tých letech MPO například dávalo příspěvek firmám, které se účastnily vybraných veletrhů v zahraničí.
Tehdy se taky říkalo, že daňové, účetní a ostatní omezující předpisy musí být co nejjednodušší, aby se lidi nebáli začínat, aby se podnítila iniciativa a aby se jim umožnilo rychle reagovat.
05. 01. 2010 | 11:29

Jan Vaculík napsal(a):

Přírodovědec - ještě jednou:
Inteligence je mj schopnost rozlišit podstatné od nepodstatného. Vždycky jsem si myslel, že to by mělo být i nezbytným předpokladem vědeckého zkoumání. Diskutovat donekonečna jen proto, abych měl poslední slovo, nemá cenu.

Tedy ani kácení lesa nemusí znamenat vždy totéž. Uvedu příklad, který jsem před pár dny vzpomenul na jiném blogu:
To, že např. bratři Čapkové netřeli bídu s nouzí, to nebylo jen tak samo sebou. Václav Palivec, správce brdských lesů a bratr básníka a překladatele Josefa Palivce, když viděl, že je poptávka po dřevu, tak prostě vytěžil brdské lesy; panství vydělalo spoustu peněz, a za ty peníze tady máme nejen kus kultury, ale mj. taky nekonečné kilometry kulturně založeného brdského lesa.
Když dva dělají totéž, nemusí to být vždy totéž, a u knížete Schwarzenberga můžeme opravdu předpokládat, že ví, co dělá.
05. 01. 2010 | 11:43

Pocestny napsal(a):

Hele hoši,
rozlišujme

Paroubek dopadl takhle
http://img.aktualne.centrum...
nácek takhle
https://www.youtube.com/watc...

rozdíl je patrný.
Oddělme dvě věci
ČSSD - ta nikoho, kromě pár desítek důchodců nezajímá
a Paroubka, Rátha, Tvrdíka, Havla, kteří byli jsou a zůstanou kašpárky, kteří nechápou, že jejich jakýkolv pokus nás oslovit je pokusem nás urážet svou otravnou přítomností.

1. Nemáme čas na CSSD
2. Nemáme důvod být vůči jmenovaným jakkoliv přehnaně citliví, naopak, jejich patálie vzbuzují srdečný smích a nezájem
3. Podělali si to politikou normalizačních rozháněčů mániček u mladých, kteří jen dodrželi, co jim slíbili. Oni si snad ti joudové mysleli, že se jich tu někdo poleká?
4. Pokud si to někdo přeložil jako důvod pro kamenování Topolánka, on sám si může prohrábnout svědomí, kolikrát si hrál na drsňáka, na kterého jsou vejce málo. Každý je životem oceněn dle role, kterou hraje před druhými.
5. Vzhledem k tomu, že tito dva exoti jsou jedinými kdo byli v poslední době terčem, je vidět, že to jde více za nimi, než bychom chtěli připustit ve spravedlivém hněvu.
6. Strana, která chce v místě bodovat, ta neposílá modely, kteří vzbuzují negativní emoce na základě praktické zkušenosti.

Sorry, tahle sestava nebyla pro Prahu dost dobrá, zkuste lepší, nebo nás můžete zase pozavírat do lágru...-)
05. 01. 2010 | 12:13

Pocestny napsal(a):

P.S.
kdyby to byli "hnědokošiláči", tak Paroubkovi hoří dcerka.
Kdyby Paroubka brali ne jako normalizačního Přemu Sxáče, ale jako hnědokošiláče, tak dopadne jako náckové u Právnické a potče červená.

Je smutným faktem, že pokud by si tu takhle zkusil politicky pracovat Vandas, poletí velmi pravděpodobně Molotov, ostrej!!

Doba je asi v tak pokročilém stádiu, že je potřeba aby zase Praha venkovu dokázala, že jsme bez ohledu na barvu a vlasovej porost stejně hořlaví.

Proč to je?
Protože stát se chová skrze svou justici stejně...právo opouští justiční paláce, stěhuje se na ulici...

Tahá jí tam ten, kdo pořádá mejdany, nebo ten, který na to pořádání nějak reaguje?
05. 01. 2010 | 12:23

Vico napsal(a):

Pocestný : Tady už ta diskuze v závěru nabrala přívětivou atmosféru, kdy si u baru a u fernetu /i chlapi mají své dny/ vysvětlujem, že ještě, že tu je ta legrace, a vy tu přikvačíte z hořící Paroubkovou dcérkou. Pokřižujte se.

Pořádat mejdany deset dnů před volbami je normální i na "nepřátelském území".

Jestli ta vaše pražská výlučnost spočívá v tom, že se právo začíná stěhovat s justičních paláců do ulice, tak pánbůh s námi a zlé pryč.
05. 01. 2010 | 12:38

StandaT napsal(a):

V neděli na nový rok se sejdou Paroubek s Topolánkem u Moravce, odpoledně to komentátoři označí za start předvolební kampaně a večer, proaktivně(!!!), nikoliv jako reakce na nějaké dění sem Havel vyvěsí tento emocionální šrapnel. Poslední dobou se v politice nic nedělo, a tak přívrženci vyměkli. Dokonce si i přáli k Vánocům. A vyměklí příznivci jsou opět v pozoru.

Havel patřil mezi politiky, které jsem se snažil chápat. Pak přijal kandidaturu do EU a je tu někdo úplně jiný a dnes o Havlovi přemýšlet nemusím. Už je jedno, co píše. Některé posty jsou trafiky - odměna za něco, co bylo již vykonáno. Trafikant je nad věcí, své už si odkoutil a může se chovat dle svého. Havel se ale chová jako by místo trafiky dostal hypotéku a tu teď, kus po kuse splácí. Jako věřitel, který se musí ohánět, aby vyhověl úžerníkovi.
05. 01. 2010 | 13:19

Luba napsal(a):

Pane docente,
když to v politice povedete jako doposud, nebudou jen vejce, ale přibudou i kameny.

Má-li Jung s těmi archetypy pravdu, půjde o intuitivní soud davu a ortel nad rozpoznanými pokračovatelkami starozákonních cizoložnic a prostitutek, tentokráte těch politických.

Po Vašich ctěných skráních se roztékavší bílek se žloutkem pak berte za daň populismu, nikoli za křivdu. Za trest za dlouhodobě prosazovanou politickou nezodpovědnost a za politickou daň voličům.

Veřejnost má na své rozhořčení právo - a díky jejich mírumilovnosti se i nadále těšíte z výhod pozemských, nikoli posmrtných.

A neskuhrejte, vy ekonóme!
05. 01. 2010 | 13:30

SuP napsal(a):

kozoroh -
Taky mám rád podobenství. Tohle sedí. Ale třeba nám to bude vysvětleno rozborem?
05. 01. 2010 | 14:26

kozoroh napsal(a):

Jo SuPe,
z atomů jde fšecko!Kdysi na základce jsme měli kantora(kádra)a ten nám ukazoval na obrázku z novin, kterak sovětští vědci vyrobili z nafty pelmeň.Což o to, teoreticky to možné je.Kdo by to žral, nevím.
A k rozborům přírodovědce:Myslím,že z té strouhanky poskládá zase rohlík.Ale zahnutý.
05. 01. 2010 | 15:06

Karel Pavlíček napsal(a):

Pocestný
a co pověsit nás socany za vejce do průvanu? A v Praze značky: socanům vstup zakázán?
06. 01. 2010 | 09:15

mp napsal(a):

Tomu se říká být v pravý čas na pravém místě. Snad se ČSSD poučila a v budoucnu se nenechá překvapit. Na budoucí mítinky vezměte s sebou lívanočník. Aspoň bude legrace.
06. 01. 2010 | 12:59

MARNOV napsal(a):

To Karel Pavlíček a další:
Prubířským kamenem politické orientace je regulace nájemného. Konsekvence jsou naprosto jasné ... V Čechách a na Moravě NENÍ parlamentní pravicová strana. Zdvořile Vás žádám, abyste tuto skutečnost ve svých vyjádřeních akceptovali a používali jiných významových pojmů pro odlišení stran. Čeština je bohatým jazykem se svou minulostí: například pravicovou frakci KSČ pamětníci dobře pamatují.
10. 01. 2010 | 11:59

Jerome napsal(a):

Pane Havle,
hned v úvodu lehce lžete, nebo máte sklerozu. Asi 20 minut po vašem sestoupení mezi shromážděné zblblé lidičky jsem s vámi diskutoval o Paroubkových ekonomických názorech ( zisk je zhovadilá potřeba podnikatelů, státní dluhy se nesplácejí),o vašem ztrapnění na ekonomickém fóru v Jaltě, kde jste srovnával šrotovné se slevami autoprodejců, o ojedinělých odbornících v ČSSD ( Rusnok, Mertlík ). Moc jste toho v diskuzi neustál. Tak laskavě nyní nelžete. Ty lidičky, především mladí studenti, se kterými jsem tam ještě 3 hodiny diskutoval,měli mnohem rozumnější a odbornější názory, než celá skvadra tzv. odborníků ČSSD na podiu.
10. 01. 2010 | 12:25

dalimír napsal(a):

Dobrý den pane Havel je zajímavé že mi běžní občané stále něco musíme ! To vy politici po nás požadujete ! Ale vy nemusíte nic? Dalimír.
12. 01. 2010 | 14:56

andy napsal(a):

Are you looking for the Bose Headphones ,CHI Hair Straighteners or GHD Hair Straighteners,buy them immediately,and we'll give you a good discount.
21. 01. 2010 | 12:21

tiffany napsal(a):

Tencokida Hnuj - asi máte pravdu. Budu muset ubrat. Zvláště na kritiku Čezu si dám pozor.

Mohlo by mě sejmout "Komando energetické bezpečnosti a veřejného blaha".
04. 02. 2010 | 08:19

Contrast Insert Dress napsal(a):

úvodu lehce lžete, nebo máte sklerozu. Asi 20 minut po vašem sestoupení mezi shromážděné zblblé lidičky jsem s vámi diskutoval o Paroubkových ekonomických názorech ( zisk je zhovadilá potřeba podnikatelů, státní dluhy se nesplácejí),o vašem ztrapnění na ekonomickém fóru v Jaltě, kde jste srovnával šrotovné se slevami autoprodejců, o ojedinělých odbornících v ČSSD ( Rusnok, Mertlík ). Moc jste toho v diskuzi neustál. Tak laskavě nyní nelžete. Ty lidičky, především mladí studenti, se kterými jsem tam ještě 3 hodiny diskutoval,měli mnohem rozumnější a odbornější názory, než celá skvadra tzv. odborníků ČSSD na podiu
08. 04. 2010 | 14:32

Tiffany Sets napsal(a):

lezl z té tribuny u Anděla, crčely ze mne žloutky a bílky. Schůdky byly kluzké a tam dole ječela v tranzu tlupa zblblých lidiček, kteří se radostně dovolávali své nové totality, kde jejich oponent nesmí říci názor. Přišlo mi docela důležité ukázat, že se těch chudáků nebojím. Zůstal jsem tam proto ještě víc jak hodinu, abych si vyslechnul, jestli někdo z nich umí aspoň elementárně argumentovat. Nezklamal jsem se, opravdu neuměl.
08. 04. 2010 | 14:33

wholesale cheap chanel Handbags napsal(a):

Když jsem lezl z té tribuny u Anděla, crčely ze mne žloutky a bílky. Schůdky byly kluzké a tam dole ječela v tranzu tlupa zblblých lidiček, kteří se radostně dovolávali své nové totality, kde jejich oponent nesmí říci názor. Přišlo mi docela důležité ukázat, že se těch chudáků nebojím. Zůstal jsem tam proto ještě víc jak hodinu, abych si vyslechnul, jestli někdo z nich umí aspoň elementárně argumentovat. Nezklamal jsem se, opravdu neuměl.
08. 04. 2010 | 14:33

AutumnStein33 napsal(a):

freelance writer
09. 07. 2011 | 13:36

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Aktuálně.cz Blog · Atapana Mnislav Zelený B Baar Vladimír · Babka Michael · Balabán Miloš · Bartoníček Radek · Bartošek Jan · Bartošová Ela · Bavlšíková Adéla · Bečková Kateřina · Bednář Vojtěch · Bělobrádek Pavel · Beránek Jan · Berkovcová Jana · Bernard Josef · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Blažek Kamil · Bobek Miroslav · Boehmová Tereza · Brenna Yngvar · Bureš Radim · Bůžek Lukáš · Byčkov Semjon C Cerman Ivo · Cizinsky Ludvik Č Černoušek Štěpán · Česko Chytré · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Davis Magdalena · Dienstbier Jiří · Dlabajová Martina · Dolejš Jiří · Dostál Ondřej · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořák Jan · Dvořák Petr · Dvořáková Vladimíra E Elfmark František F Fafejtová Klára · Fajt Jiří · Fendrych Martin · Fiala Petr · Fibigerová Markéta · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Gargulák Karel · Geislerová Ester · Girsa Václav · Glanc Tomáš · Goláň Tomáš · Gregorová Markéta · Groman Martin H Hájek Jan · Hála Martin · Halík Tomáš · Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hapala Jiří · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Heroldová Martina · Hilšer Marek · Hladík Petr · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holásková Kamila · Holmerová Iva · Honzák Radkin · Horáková Adéla · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hrabálek Alexandr · Hradilková Jana · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubálková Pavla · Hubinger Václav · Hülle Tomáš · Hušek Radek · Hvížďala Karel CH Charanzová Dita · Chlup Radek · Chromý Heřman · Chýla Jiří · Chytil Ondřej J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jelínková Michaela Mlíčková · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kaláb Tomáš · Kania Ondřej · Karfík Filip · Karlický Josef · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Pavel · Klíma Vít · Klimeš David · Klusoň Jan · Kňapová Kateřina · Kocián Antonín · Kohoutová Růžena · Koch Paul Vincent · Kolaja Marcel · Kolářová Marie · Kolínská Petra · Kolovratník Martin · Konrádová Kateřina · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Koutská Petra Schwarz · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kučerová Karolína · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kupka Martin · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Máchalová Jana · Maláčová Jana · Málková Ivana · Marvanová Hana · Mašát Martin · Měska Jiří · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minář Mikuláš · Minařík Petr · Mittner Jiří · Moore Markéta · Mrkvička Jan · Müller Zdeněk · Mundier Milan · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Návrat Petr · Navrátil Marek · Němec Václav · Nerudová Danuše · Nerušil Josef · Niedermayer Luděk · Nosková Věra · Nouzová Pavlína · Nováčková Jana · Novák Aleš · Novotný Martin · Novotný Vít · Nožička Josef O Obluk Karel · Ocelák Radek · Oláh Michal · Ouhel Tomáš · Oujezdská Marie · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Pavel Petr · Pavelka Zdenko · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Peka Karel · Peksa Mikuláš · Pelda Zdeněk · Petrák Milán · Petříček Tomáš · Petříčková Iva · Pfeffer Vladimír · Pfeiler Tomáš · Pícha Vladimír · Pilip Ivan · Pitek Daniel · Pixová Michaela · Plaček Jan · Podzimek Jan · Pohled zblízka · Polách Kamil · Polčák Stanislav · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rakušan Vít · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Reiner Martin · Richterová Olga · Robejšek Petr · Ruščák Andrej · Rydzyk Pavel · Rychlík Jan Ř Řebíková Barbora · Řeháčková Karolína Avivi · Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schneider Ondřej · Schwarzenberg Karel · Sirový Michal · Skalíková Lucie · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slejška Zdeněk · Slimáková Margit · Smoljak David · Smutný Pavel · Sobíšek Pavel · Sokačová Linda · Soukal Josef · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Strmiska Jan · Stulík David · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Sýkora Filip · Syrovátka Jonáš Š Šebek Tomáš · Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Šindelář Pavel · Šípová Adéla · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šojdrová Michaela · Šoltés Michal · Špalková Veronika Krátká · Špinka Filip · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štěpán Martin · Štěpánek Pavel · Štern Ivan · Štern Jan · Štětka Václav · Štrobl Daniel T T. Tereza · Táborský Adam · Tejkalová N. Alice · Telička Pavel · Titěrová Kristýna · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomek Prokop · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Tůma Petr · Turek Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Vacková Pavla · Václav Petr · Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Vančurová Martina · Vavruška Dalibor · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Vhrsti · Vích Tomáš · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojtěch Adam · Vojtková Michaela Trtíková · Vostrá Denisa · Výborný Marek · Vyskočil František W Walek Czeslaw · Wichterle Kamil · Wirthová Jitka · Witassek Libor Z Zádrapa Lukáš · Zajíček Zdeněk · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zima Tomáš · Zlatuška Jiří · Zouzalík Marek Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael · Žantovský Petr Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy