Füle uspěl v Bruselu

13. 01. 2010 | 00:03
Přečteno 6310 krát
Myslím, že jsem udělal opravdu hodně pro nominaci Vladimíra Špidly na pozici evropského komisaře. Vladimír pro mne zůstal vždy slušným člověkem, chlapem s vizí, člověkem, který vidí dál než za humna. Z české politiky Špidlu vyštvali hajzlíci ze všech politických stran, kteří se chtěli napakovat na dodávce Gripenů. Špidla jim tenkrát po povodních tu bábovičku rozšláp, najal polovinu letadel za zlomkovou cenu a tím si taky podepsal politický rozsudek. Předseda vlády, který nekrade, a ještě si, blbec, myslí, že by neměli krást ani ostatní, tak to vážně v naší zemi není k přežití…

Špidla by byl býval skoro prošel českou vládou, chyběl mu k nominaci jediný hlas. Ten hlas mu mohl dát premiér Fischer, diplomaticky ho o to požádal sám Barroso, ale premiér zřejmě nechtěl být jazýčkem na vahách. Prohrál tak pro zemi pozici místopředsedy Komise. Hlas mohli dát Špidlovi i zelení, smlouvali jsme s nimi dlouhé měsíce, ale oni ráno před posledním hlasováním řekli, že Špidlovi podporu nedají. Potom titíž zelení podporu Špidlovi vyhlásili. Ale to už byl zvolen Füle. Zelení tak prokázali, že do velké politiky nepatří.

O zvolení Štefana Füleho jsem se dověděl pár minut po hlasování vlády. Od té chvíle pro mne samozřejmě začalo běžet nové zadání. Profesionalita je v tom, že musíme za všech okolností získat maximum pro naši zemi, pro našeho kandidáta. Pozice země se v Bruselu odvíjí především od pozice jejího komisaře. Silný komisař a silné portfolio znamená silnou pozici země a respektovaný hlas při přípravě klíčových norem. Jakkoli komisař přísahá, že se bude řídit zájmy Unie jako celku, neformální realita je velmi a velmi odlišná.

Svého kandidáta proto musíme podporovat všichni. Brusel samozřejmě pečlivě sbírá veškeré informace o kandidátově pozici, a i prohlášení toho nejbezvýznamnějšího českého politického strejce či pomateného novináře na kandidátovu adresu, skonči mezi pečlivě překládanými a zakládanými informacemi. V Čechách trpíme na sebebičování, a tak noviny ve své provinciální malosti vesele zhoršovaly kandidátovu pozici radostným předvídáním toho, jak toho Füleho v Bruselu „ugrilují“ otázkami na podezřelou moskevskou školu a členství v politických stranách. On kdyby za Česko kandidoval Ježíš Kristus, napsaly by Hospodářské noviny, že je proti trhu (vyhnal kšeftaře z chrámu), Lidové noviny by ho označily za ortodoxního komunistu, a co by napsala Mladá fronta, se dočista bojím domyslet. Štěstí, že Štefan Füle není Kristus.

Mezi prvními vyjádřil Fülemu plnou podporu Vladimír Špidla. Ukázal tak nadhled a profesionalitu, která většině českých politiků chybí. Bylo to velmi důležité, stejně jako jeho kladná reference předsedovi komise. Dojednali jsme pro Füleho podporu Evropské sociálně demokratické strany (PES). Dohodli jsme podporu frakce Socialistů a demokratů v Evropském parlamentu. Na schůzkách, kterých jsem se účastnil, byl Füle opravdu velmi dobrý, a následná reakce, kterou jsem ověřoval, byla silně pozitivní.

Štefan Füle neponechal nic náhodě. Od své nominace tvrdě pracoval, absolvoval desítky významných schůzek, vybudoval svůj pracovní tým. Dostal obtížné portfolio rozšiřování a politiku sousedství, která z něj dělá druhého ministra zahraničí EU. Na obávané grilování před zahraničním výborem Evropského parlamentu přišel toto úterý. Tři hodiny odborných otázek od lidí, kteří dělají zahraniční politiku celý život, řada z nich byla léta ministry zahraničí. Jen okrajově zazněla otázka na Füleho minulost od holandského populisty. A neponížená odpověď si získala potlesk v sále.

Všichni ocenili nesporný odborný přehled, schopnost formulace jasné odpovědi a nezpochybnitelnou profesionalitu. Porada koordinátorů, kteří se na uzavřeném zasedání dohadují o výsledku slyšení, vystavila Štefanu Fülemu dosud nejpozitivnější ocenění mezi všemi bruselskými komisařskými kandidáty. Tedy vyznamenání před nejčestnější jednotkou.

Jistě nevíme, jakým bude Füle komisařem. Ale nástup měl opravdu impozantní. Jakkoli je posvátným zvykem Čechů plivat po těch, kteří pro ně poctivě pracují, nic se nestane, budeme-li tentokrát na svého kandidáta hrdí. Zaslouží si to.

Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

Béda napsal(a):

p. Havel

Ten člověk chce rozšořovat Evropu o islámské Turecko, balkánské islámské země (včetně pseudostátu Kosovo) a o "demokratickou Gruzii a Ukrajinu.
http://aktualne.centrum.cz/...

Dle mého je to jistá cesta na hřbitov.
13. 01. 2010 | 00:13

Qiedo napsal(a):

Pane Bédo!
Zastavte tok lávy ze sopky!Asi tak to bude i s fenoménem,o němž se zmiňujete.A ani Vaše,moje,či páně kardinála volání na tom nic nezmění.
https://www.youtube.com/watc...
13. 01. 2010 | 00:57

jojojetotak napsal(a):

soudruhu havle.Někdy v závěru roku jsem viděl vaši tvář barevně,v detailu,v televizi.Soudruhu,přestaňte chlastat,váš vodnatý ksicht a purpurový nos vypovídá zcela jednoznačně,kde jsou problémy vaší intelektuální nedostačivosti.
13. 01. 2010 | 01:27

jj napsal(a):

"Profesionalita je v tom, že musíme za všech okolností získat maximum pro naši zemi, pro našeho kandidáta. Pozice země se v Bruselu odvíjí především od pozice jejího komisaře."

Komisar jedna v zajmu EU a ne v zajmu zeme. A nebo rikate, ze Komise nefunguje tak, jak rikaji pravni predpisy EU, a jeste to schvalujete?

Kdyby neco takoveho napsal Zahradil, tak by me to neprekvapilo. Ale vy, takovy zastance myslenek EU? A bez uzardeni?

"Svého kandidáta proto musíme podporovat všichni."

Kdyby tam sel Topolanek, mluvil byste stejne?
13. 01. 2010 | 02:00

jarda napsal(a):

Tzv. grilování jsem v tv sledoval poměrně dost dlouho. Jsem přesvědčen, že to, co jste pane Havle, napsal, mohu v klidu podepsat, i když jsem předtím tvrdil, že je Špidlova odchodu z komise škoda, zvláště, když svoji parketu zvládl bravurně, alespoň nevím o ničem, co by bylo cupováno. Ale změna je život. Takže novému eurokomisaři držím palce, ať si různí jelimánci říkají co chtějí.
13. 01. 2010 | 04:09

Láďa napsal(a):

Věřme, že desátá léta 21.století budou v České republice obdobím "nového obrození". Věřme, že na smetišti dějin zmizí navždy Ti, co to tady morálně a ekonomicky zdevastovali a že "nová generace" politiků a "kapitánů ekonomiky" bude snad o něco lepší.
13. 01. 2010 | 07:42

hovorka11 napsal(a):

Vladimír Špidla nikdy slušným člověkem nebyl, pouze se tak snažil budit dojem. V jednání na veřejnosti usměvavý, rozumný. Za dveřmi podraz za podrazem. Zeman by mohl vyprávět... V EU se podepsal na náhledu k obyvatelům ČR jako utiskovatelům romů.
Celý tento článek vnímám jako propagaci Špidly na senátorské křeslo. Co s ním, když se nehodí?
Pana Fuleho neznám, ale věřím, že je nesrovnatelně schopnější a reprezentativnější než Špidla.
Pane Havel, vždyť musíte zákulisní činnost Špidly znát z první volby prezidenta, o se nestydíte psát takové články?
13. 01. 2010 | 07:44

Petr napsal(a):

Pane europoslanče,
opět hájíte Špidlu. Nepochybuji, že je slušným člověkem. Ale ani Vy, ani on, ani nikdo jiný nikdy neřekl co udělal. Jaká je za ním vidět práce. Jsem přesvědčen že žádná. Takže do Bruselu ani do žádné řídící funkce nepatří.
13. 01. 2010 | 07:56

pozorovatel napsal(a):

Mohl by jste ty zlatá slova o hajzlicích a Gripenech trochu konkretizovat ? Protože z vrcholové politiky se u nás neodchází. Pravděpodobně jsou stále činní. V té době nám vládla ČSSD. Většina z nich bude z ČSSD. Nejdříve je třeba zamést před vlastním prahem. Tak kteří ??
13. 01. 2010 | 08:09

slavwin napsal(a):

Nejsem znalec vládních poměrů ale jsem přesvědčen, že Špidla je slušný člověk. Zeman zase tak dobrý nebyl a není aby někdo proti němu vystupovat nemohl. Nevím co Špidla Zemanovi slíbil a nedodržel, za chybu nikoli podraz bych považoval, jestli slíbil tak to neměl dělat. Za slušného člověka v politice jsem považoval i Tošenovského, jsou mi dnes nesrozumitelné vazby na toho uhlobarona s velkými ústy, pro kterého je u nás draho, za boha si nemohu vzpomenout na jméno.
13. 01. 2010 | 08:15

Terry napsal(a):

Vladimír Špidla byl již za svého působení v premiérském křesle označen za NEJPRACOVITĚJŠÍHO z našich premiérů. Bohužel nebyl "mediálně úspěšný", neuměl své schopnosti "prodat". A byl "odklizen" do Bruselu.
(Mj. také v Bruselu je jeho působení jako evropského komisaře hodnoceno velmi kladně.)

Nám spíše "sedí" premiér typu Topolánka: amorální sprosťák, hulvát a buran (není třeba blíže uvádět všechny jeho excesy; jsou dostatečně známé, a že jich bylo!).

Asi si nic lepšího nazasloužíme...

A optimistický pohled do budoucna? Bude hůř....

Do politiky se za dvacet let "nasomrovali" jen (= pouze) ti vychcánci, kteří z ní chtějí těžit do vlastní kapsy, a to bez rozdílu barvy stranické knížky.

PS. Nejsem členem a ani "příznivcem" socanů, ani žádné jiné strany; jen se snažím hodnotit nezaujatě, korektně...
13. 01. 2010 | 08:30

Ostrava napsal(a):

Fule ne fule, Ale Ráth měl pravdu
když tvrdil že prasečí chřipka je podvod.
Pandemie prasečí chřipky je podvod století, tvrdí expert
Vyhlášení pandemie prasečí chřipky, která se rozšířila v loňském roce, bylo falešné. Vše mají na svědomí farmaceutické firmy, které na strachu z nemoci vydělaly pohádkové sumy. Prohlásil to Wolfgang Wodarg, šéf zdravotní sekce Rady Evropy.
13. 01. 2010 | 08:32

Tribun napsal(a):

Petře,
jak říká známé novinářské úsloví: "Dobré zprávy, žádné zprávy." Takže to, že o něčem nečtete ještě neznamená, že to neexistuje. Kdyby dělal Špidla v komisi nějaké opravdu zásadní boty, věřte tomu, že byste se to rychle dozvěděl a dobře si to zapamatoval, protože čeští tedy naši novináři by vám to stále dokola připomínali (a v každém kole by to bylo nafouknutější a strašidelnější).

hovorko11,
to, že ze Zemana jeho zapšklost a pocit křivdy ani po těch letech nevyvětrala je pro mne indicií, že by nebyl dobrý prezident (i když by na rozdíl od Klause alespoň nebyl tak trapně samolibý a surreálný).
13. 01. 2010 | 08:37

Tribun napsal(a):

Co se Füleho týče, mám k němu stejné výhrady, jako shora Béda, na druhou stranu ovšem nepochybuji, že bude schopný úředník. Jestli to bude ku prospěchu věci se teprve ukáže, nejvíce bude asi záležet na tom, jaké bude mít zadání (což se my pravděpodobně nikdy nedozvíme) a od koho ho dostane (to už se nedozvíme vůbec).
13. 01. 2010 | 08:39

Růžový napsal(a):

Jiří Havel,pomlouváte Zelené,a právě ČSSD- Paroubek nebyl schopný jasně úplně podpořit Švejnara,a proto na Pražském hradě sedí neochránce přírody ,proti-Evropan a pro-Putin Klaus a za to nese vinu ČSSD ,že nemáme dobré jméno v Evropě !!!Havel ,vysypte si popel na hlavu !!!
13. 01. 2010 | 08:46

jr napsal(a):

Pane Havle,
vřelý souhlas.Více takových srozumitelných lidí.
13. 01. 2010 | 09:03

Petr napsal(a):

Tribun,
Tak řekni co Špidla udělal za potřebnou a dobrou práci. Fakt to nevím.
13. 01. 2010 | 09:04

neo napsal(a):

tak snad už si pošťák našpidloval dost v tom bruxellésu
13. 01. 2010 | 09:08

StandaT napsal(a):

Nic nového pod sluncem, EU parlament má na morálku stranické hledisko už delší dobu. Poslanci opět jen ukázali, že na minulosti dotyčné(ho) nezáleží, pokud je levicová.
13. 01. 2010 | 09:11

Jája napsal(a):

V ČR jdou do politiky lidé, až na čestné výjimky, kteří se chtějí !napakovat! společně s příbuznými a známými. Proto tam mají být bohatí za kapesné. Špidla b ude asi tou výjimkou, potvrzující pravidlo. Někteří se ptají, co udělal. Ano, nepíše o tom Blesk, nemluví Nova tak nedělal nic. To takový Topolánek, to je jiný formát!
13. 01. 2010 | 09:32

Ládik napsal(a):

Myslíte, že když jste pro Fíleho udělal hodně, že Vám to vrátí? Nějakou malou domů?
Fíle bude kopat v dresu Moskvy, tam ho odkojili.
Podle ankety na Impulsu cca 68% lidí vadí fíleho komunistická minulost. Do Bruselu ho poslali komunisti (Fišer, teď Vy nesete polínko...). Ale na lidi Vy kašlete. Soudruzi.
13. 01. 2010 | 09:35

Tribun napsal(a):

Důležitější, než co kdo dělal před 25 lety je, co kdo dělal před lety pěti.
13. 01. 2010 | 09:38

Pepa Řepa napsal(a):

No bodejť by neuspěl.
Šedá myška, multi-kutil propagující Evropu od Timbuktu po Kappadokii a bývalý komunista.
Ještě kdyby byl čtyřoprocentní, to by bylo pro současnou squadru Cohn-Benditů pravé požehnání.

Hmm, že si Barroso přivydělává lobbingem a tak nějak demokraticky fedroval Špidlu?

Žádné překvapení.Co teď se Špidlou?
13. 01. 2010 | 09:39

Jája napsal(a):

Nejlepší komisař by byl inteligentní, jemný a vychovaný Topolánek, slušný a poctivý Řebíček, nebo krásný a národně zaměřený Vondra. Ještě modří kádrováci mohou vytáhnou talší trumfy, Langer, Vidím, Bém, Řápková, Benda, Jančík, Blažek.... samá kádrová eurorezerva.
13. 01. 2010 | 09:49

wbgarden napsal(a):

Budu neustále opakovat, že by zase vzplála internacionála ??
http://neviditelnypes.lidov...
Veselé krizování a vepřové chřipkování....
13. 01. 2010 | 09:52

Marie napsal(a):

Volba EUkomisaře v Česku
Pan Špidla získal post komisaře velice jednoduše: ČSSD namydlila schody panu Teličkovi a průměrný komisař Špidla byl v Bruselu. Nového komisaře vybral a vládě doporučil Mirek Topolánek. Je potěšitelné, že vláda ho schválila i přes nesouhlas a intriky socanů. Byl to správný výběr, náš komisař se představil v dobrém světle a po grilování zanechal velice dobrý dojem. Překvapivé však je, že to uznává právě pan Havel. Úspěch někoho jiného, zvláště pak člověka kterého doporučila ODS, se sociální stranou trestá.
13. 01. 2010 | 10:00

SuP napsal(a):

Pepa Řepa -
....a on není?
13. 01. 2010 | 10:00

Ládik napsal(a):

SuP:
grilovali ho jen nahoře.
13. 01. 2010 | 10:04

TOM napsal(a):

Havle,

je patrné, že Špidla na rozdíl od většiny ostatních nekradl a je to slušný člověk. To je podmínka nutná nikoliv však dostačující. Jinak je to bohužel člověk žijící mimo realitu (záměrně se vyhýbám výrazu magor), který žije v postmoderním socialistickém světě. Je to člověk, který se domnívá, že lze společnost řídit dalšími a dalšími předpisy a konec konců je to člověk, který založil dnešní dluhové hospodaření ČR. Tedy i přes jeho slušnot, je dobře, že odešel.

Tom Louka
13. 01. 2010 | 10:09

Béda napsal(a):

Marie,

pan Telička kupř. velice zajímavým způsobem "uzavřel" při vyjednávání přístupových podmínek sudetskou otázku. Tak, že se k ní vrátil modrý guru při ratifikaci LS.
13. 01. 2010 | 10:10

Béda napsal(a):

TOM,

máte pravdu, před p. Špidlou účetní mág s klotovými rukávy vytvořil přeléváním příjmů z privatizace a důchodových fondů trvale přebytkový rozpočet.

Otázka: Proč vlastně ten Jára da ... v r. 1997 musel od válu?
13. 01. 2010 | 10:13

Pepa Řepa napsal(a):

Ale no tak, Tome, magor se neříká, magor je nekorektní.

Proč by třeba Matička EU nemohla zřídit post komisaře pro spojení s mimozemskými civilizacemi?

Může být vhodnější kandidát než pan Špidla?
13. 01. 2010 | 10:18

Béda napsal(a):

PŘ,

další adepti pro spojení s mimozemskými civilizacemi - p. Benda mladší, p. Miroslav Kalousek, p. Ivan Langer, již známý Marťan Paroubek ...
13. 01. 2010 | 10:21

JAHA napsal(a):

Ad: autor
Jakkoli komisař přísahá, že se bude řídit zájmy Unie jako celku, neformální realita je velmi a velmi odlišná.

Na podobne prisahy sme si uz ale zvykli, nie? (prisahy poslancov, prezidentov...). A ze sa na nieco prisaha a v skutocnosti sa robi nieco ine, jakbysmet. Aspon vieme z ust toho najpovolanejsieho, o com je politika v bruselskej masinerii☺.
13. 01. 2010 | 10:29

slavwin napsal(a):

Ono to chce trochu pochopení. Politik by měl usilovat o čistou a profesionální státní správu - absolutně nepřipustit úhrady za málo nebo nic a odolnou proti korupci. Ať se vám to vlastenci husiti líbí nebo ne německá ekonomika je to co rozhoduje jestli jdeme s hubou dolů nebo nahoru. Nějaký vzor příklad musí být ale ne u mistrů vysokých sklizní, kteří produkovali z jednotky 1/3 toho co my. Lákavější je u těch co jsou schopni vyplácet 6tinásobné mzdy a nedělají z lidi žebráky. Perspektiva že budeme nějaký tygr když si rozkopeme a zasmradíme zemi patří idiotům. Ty těžby zlata a nevímčeho za použití prudkýh jedů je to samé. Zajimavější ta diskuze byla, kdyby ti praví uměli ukázat co je třeba podpořit aby podnikatelé mohli vyplácet větší mzdy a zbylo více na sociální účely. I ten levák půjde za tím kdo mu ukáže možnost jak a kde si vydělat aniž bych někoho podvedl. Nemá ten ten dojem že ty pravé šplechy jsou nějak stejné a nic neřešící.
13. 01. 2010 | 10:32

SuP napsal(a):

Ládik -
Takže jenom poloviční? Takový jsou nejhorší....
13. 01. 2010 | 10:34

Ládik napsal(a):

SuP:
nemám zkušenost, snad bude něco v Blesku.
13. 01. 2010 | 10:36

Eso Rimmer napsal(a):

vyznamenání před nejčestnější jednotkou ? nejčestnější jednotku si tedy představuju jinak než jako partu narudlých klotových rukávů...i když svůj k svému
13. 01. 2010 | 10:43

hoven napsal(a):

soudruhu docente,
já si myslím, že se neviditelný autista špidla už napakoval dost. vzhledem k tomu, že je uplně jedno, kdo tam za nás sedí, jestli špidla, opice ze zoo nebo nějaký bezdomovec z hlavního nádraží, , měli by se politici u toho koryta alespon střídat.
13. 01. 2010 | 10:51

Taoiseach napsal(a):

Béda

Pro pořádek: EU chtějí o sekulární (nikoli islámské) Turecko rozšiřovat všichni. O zahájení přístupových rozhovorů rozhodlo tehdejších 25 členských států jednomyslně. Všechno ostatní jsou jenom dojmy nebo populistické žvásty.
13. 01. 2010 | 10:59

No.,.. napsal(a):

Vladiír Špidla, s každou ponožkou jinou,dyslektik a poněkud excentrický introvert s diagnozou autismu, ten se Vám teda opravdu poved´....co za skvost je to tenokrát je už jasné.Turecko do EU a rozložit vnitřně spícím agentem KGB....opravdu "umíte", blahopřeji.......
13. 01. 2010 | 11:06

SuP napsal(a):

Ládik -
Zas ta trapná nejistota!
Blesk nečtu a některá procenta nesleduju. Já jen že to kdysi o 2 členech Fišerovy vlády prošlo novinama (i mimo Blesk). A když tak na to PŘ narazil.....
Ale dyť je to jedno.
13. 01. 2010 | 11:28

Jirka H. napsal(a):

Pane Havle, s jakou pozicí počítá ČSSD pro tak vynikajícího, slušného a nepostradatelného politika?
13. 01. 2010 | 11:31

Ládik napsal(a):

SuP:
taky to nečtu, ale kdysi se říkalo, že v Rudém právu všecko stojí. Dnes je jiná doba, dnes všecko stojí v Blesku.
13. 01. 2010 | 11:38

Germanicus napsal(a):

Pane docente, podle mého názoru jste to napsal stručně, pěkně a dobře. Děkuji.
Malá poznámka k V. Špidlovi. Jeho největší (a pro socany osudová) chyba byla, že poslechnul V. Havla a jeho lidi a podrazil Zemana při volbě prezidenta...
PS
Jsem zvědavý jestli a jak se k Fülemu vyjádří Eda Kožušník a J. Zahradil (ten už se tady 6 neděl neukázal).
13. 01. 2010 | 12:19

buldatra napsal(a):

PŘ:

Co teď se Špidlou?
Inu, Špidla na Hrad!

Tam už byl kdekdo, že.
Pan docent o tom jistě ve vhodnou dobu napíše něco pěkného.
13. 01. 2010 | 12:22

fudoshin napsal(a):

viděl jsem pouze úvodní proslov pana fuleho.grilování jsem neviděl (až na střih v tv).myslím si,že pan fule je hodně silný v kramflecích a ostudu rozhodně neudělá,spíše naopak.na druhou stranu, pokud já osobně bych měl rozhodovat, tak turecko asi dlouho ne.členství turecka je protlačováno z ekonomických důvodů, kvůli jeho velkému trhu a jako brána do asie.ale jeho politika a vůbec smýšlení turků, kteří v sobě mají zakořeněnou svoji dobyvatelskou historii..navíc při převážně konsensuálním rozhodování.turecko bude klidně blokovat spoustu věcí.na druhou stranu jeho nesmyslné roztržky a svéhlavá zahraniční politika bude eu do velké míry zavazovat.proto já osobně bych byl s jeho přičleněním velmi opatrný.myslím si, že by mohlo dojít maximálně k celní unii.v případě zájmu i k měnové.ale jestliže má, a to má, eu ambice být v budoucnu i politických hráčem, případně mít k dispozici i vlastní armádu apd. tak až tak daleko bych turecko rozhodně nepouštěl.i jejich loajalita je záhadou, sdílená tajemství ohledně zpravodajství a obrany by mohly kdovíjakými kanály doputovat kdovíkam...
13. 01. 2010 | 12:32

xx napsal(a):

Pan Havel je zvanil. V ceske republice obzvlast je spojeni slov politik a slusny clovek protimluv.

Cozpak by slusny clovek mohl mezi temi hajzliky vydrzet byt jen jednu minutu ?

A co se Fuleho tyce - je to urednik. Profesional, schopny urcite asi vseho kdyz mel zaludek i na studium v moskve. On tam sice nekandiduje jako politik, ale jeho komunisticka minulost a studium v Moskve ukazuji na charakter. Stejne jako zde pan Havel, i Fule maji charakter pokriveny, protoze si zavdali s totalitnim rezimem a byli aktivni v jeho podpore.

Nejde ani tak o to ze by clovek mel byt hned disidentem, ale aktivni podpora a spoluprace je preciejn jiny level.

Ale to uz je tak nejak vlastnost levice obecne. Lzi a kolaborace.

Pfui Teufel !
13. 01. 2010 | 12:37

Sofi napsal(a):

Stydím se za nového eurokomisaře. Když někdo vůbec mohl vstoupit do komunistické strany (což byl, je a bude vždy poklesek morální nebo intelektuální) a ještě studovat v Moskvě, tak by po zbytek života měl lézt kanály a ne nás zastupovat v EU. Zcela jistě je v té Moskvě evidovaný a také zaháčkovaný. Ti nebozí naivní europoslanci, kteří si s ním potřásají ruce nevědí zhola nic o bývalém východním bloku a o současných snahách Ruska. O našich europoslancích se raději nebudu zminovat. Mohli bychom po všech těch "esech" napomáhajících minulému režimu žádat odškodnění za zkažená desetiletí.
13. 01. 2010 | 12:38

PatientO.T. napsal(a):

2 Havel:

napsal jste: "Z české politiky Špidlu vyštvali hajzlíci ze všech politických stran, kteří se chtěli napakovat na dodávce Gripenů. Špidla jim tenkrát po povodních tu bábovičku rozšláp, najal polovinu letadel za zlomkovou cenu a tím si taky podepsal politický rozsudek. Předseda vlády, který nekrade, a ještě si, blbec, myslí, že by neměli krást ani ostatní, tak to vážně v naší zemi není k přežití…"

Nemohl byste ty hajzlíky pojmenovat? Alespoň ty sociálně-demokratické, prosím. Vždyť oni měli rozhodující slovo ve Špidlově sesazení...
13. 01. 2010 | 12:41

Pepa Řepa napsal(a):

To Buldatra
přesně k tomu jsem směřoval.
Přece si Špidlu nenechá Paroubek v Hybernské.
Se Špidlou v zádech? to je jako ze Semaforu.
13. 01. 2010 | 12:46

Joska napsal(a):

Otázka je, proč evidentní agent KGB (už za socíku se tradovalo, že,kdo studoval v Moskvě, byl verbován KGB - o GMIMO je to téměř jistota) a komouš nevadí Evropě a ještě mu aplaudují. A nevadí to ani CIA agentovi Vondrovi. Že by byl dvojitý ? Fakt je, že to je po okradení a devastaci všech sfér nás (kteří jsme zvonili klíči) a našeho současného života po plyšáku, další plivnutí do našich tváří.
13. 01. 2010 | 12:55

xx napsal(a):

Josko, plivnuti do tvari je jen jedno z mnoha a nemyslim si ze nejak vyznamne jine nez ty ostatni.

Napriklad zde docent Havel, komunistiky vlezdoprdelka ktery ziskal tituly plamennym recnenim o marxismu-leninismu nam ted stale kaze o moralce. A co nam ale i lidem kterym jeho rodna partaj KSC zlikvidovala pribuzne, popravila nebo utyrala v kriminalech a pracovnich lagrech.

Proto pisu o kolaborantech. Je to svinstvo. Ale levice je proste levice, drzi pohromade a kreji se nazvajem i v ramci Evropy. A diky tomu ze Evropska levice prijala nase levicove kolaboranty mezi sebe, narostl jim hrebinek a uz se vubec neboji pokrikovat a jestli to takhle pujde dal, prijde doba kdy nam zase budou nicit zivoty kriminalem.

Priznivec Delnicke strany (extremni pravice) je vyhozen z prace za to ze si dal salu s napisem delnicka strana na tramvaj. Komunisti (extremni levice s prokazatelnou zlocinnou minulosti) si klidne sedi v parlamentu a pouziva symboly rezimu vedouciho k potlacovani lidskych prav a svobod aniz by se nekdo nejak vzrusoval. Zakazany komunisticky svaz mladeze dal propaguje marxismus-leninismus a nasilne rpevzeti moci na svych strankach na intenretu v ceske domene a nikdo proti tomu nic neudela. Jsou zakazani a funguji dal. Delnicka strana neni zakazana ale represe jsou proti ni vedene jakobvy se jednalo o nejvesti zlocince.

Tim se DS nezastavam, jen poukazuji na nerovnost v pristupu k extremistickym politickycm uskupenim, na levo je tolerance, napravo represe.

Komunisticka minulost nas stale predhani.
13. 01. 2010 | 13:26

Aviryl napsal(a):

Soudruhu Havle, je samozřejmé, že máte radost, neboť evropští poslanci se socialistickým mozkem řekli ano komunistovi, bývalému členovi zločinecké organizace, což je i Váš případ. Vrána k vráně. Je z vás na blití. Ale Boží mlýny vás stejně dostanou.
13. 01. 2010 | 13:51

Admirál napsal(a):

PatientO.T. - musím s Vámi souhlesit a přidat se k Vám.

Pane Havle, chtělo by to ty hajzlíky jmenovitě. Jinak to Váše rekviem za Vladimíra Špidlu ztrácí smysl.

Pokud by jste se do toho pustil, máte za sebou armádu příznivců.

Dobrý sadař na svém stromě výhony jdoucí nežádoucím směrem prostříhává. Strom pak lepší plodí.
13. 01. 2010 | 14:56

toska napsal(a):

Fuleho "zkoumali" úředníci i tady jej rozebíráte ze všech stran, ale nikde žádná zmínka o jeho údajném zabití pod vlivem alkoholu...Nikdo to pořádně nevysvětlil, je to státní tajemství, či co? Nikde jsem neslyšel Fuleho to dementovat, nějak se k tomu postavit. Že by to byl další čin, kterého se kádrová rezerva KSČ dopustila při "službě pro stát"? Ale neslyšel jsem, že by tohoto litoval... Ale možná to jsou jen pomluvy...
Co o tom víte?
13. 01. 2010 | 15:30

Karel (taky) napsal(a):

Před deseti lety v Rize dostal smyk, havaroval a prakticky zničil auto. Ke zranění nedošlo, alkohol mu nebyl prokázán a před následky ve formě pokuty jej zachránila diplomatická imunita.

Podle vašeno přesvědčení je ovšem jediným havarujícím řidičem na světě a k tomu hromadným vrahem, že pane tosko?
13. 01. 2010 | 15:53

JC napsal(a):

Otázka pro autora.
Stalo se někdy v historii EU, že by nějaký kandidát na komisaře při "grilování" neprošel ?
13. 01. 2010 | 15:58

j.p.š. napsal(a):

havle,
"z české politiky Špidlu vyštvali hajzlíci ze všech politických stran"
to si dovolíte nazvat paroubka hajzlem ?
Nu což, už jste v europarlamentu.
13. 01. 2010 | 16:11

Taoiseach napsal(a):

JC
Stalo se, že měl s poslanci EP "problém" Rocco Buttiglione. Barroso ho po dohodě s Itálií stáhl a místo něho se stal komisařem Franco Frattini.
13. 01. 2010 | 16:59

Jan Vaculík napsal(a):

"Z české politiky Špidlu vyštvali hajzlíci... "
Škoda, že toto obvinění přichází několik let poté. Takže je pan Havel skoro bojovníkem za spravedlnost. Ale jenom skoro.
13. 01. 2010 | 17:13

Pepa Řepa napsal(a):

Rocco Buttiglione?
Že by se točil Kmotr 3?

No tak, pane Havle, jak dlouho se necháte přemlouvat?
Udělejte lidem radost a napište, kteří hajzlíci vyštvali pana Špidlu.
13. 01. 2010 | 17:52

kormoran napsal(a):

Toz Huroni, jak to v tem UVEU vubec vypada?))
https://www.youtube.com/watc...
13. 01. 2010 | 19:26

Pepik Z napsal(a):

Füle schopný určitě bude, protože tento obor studoval. Je to možná náš první profesionál, nepřeškolený na politika z kdo ví jaké profese. Ovšem jen čas ukáže, komu bude jeho schopnost prospěšná v klíčových momentech. Přejme mu úspěch.
13. 01. 2010 | 20:35

Petr II napsal(a):

Z jeho projevu - pan Füle chce nejenom Turecko v EU, on se také zasazuje o odstranění vízové povinnosti pro Albánii, Bosnu a Herzegovinu v polovině tohoto roku a později také pro Kosovo. A on také požaduje, aby se EU ve sporných otázkách nebálo argumentovat a postavit Rusku.
Vzhledem k jeho diplomatickému studiu v Moskvě v 80. letech a pozdějších činnostech jako velvyslanec ve Velké Británii, v Litvě a také jako NATO-vyslanec za svou zemi je to opravdu zajímavé. Inu, některé osoby "proplouvají životem" na "vysokých vlnách" bez ohledu na vládnoucí režim... Odkud vane vítr ?
13. 01. 2010 | 21:00

Jirka napsal(a):

Na svou funkci asi má, ale odmítl se při onom slyšení výslovně omluvit za své členství v KSČ... Ale za co jiného by se potom měl už člověk omlouvat než za členství ve zločinecké organizaci, za aktivní podporu těch nejodpornějších zvěrstev - ať už v dresu NSDAP nebo KSČ? Za parazitování na utrpení jiných. Někdy i utrpení zcela nepředstavitelné.
Pan komisař vstoupil do KSČ v době normalizace - tedy v době, kdy se o KSČ a jejích zločinech v minulosti i současnosti vědělo úplně všechno. Přesto mu připadá normální vše odbýt slovy, že "to považuje za chybu". Ne nějaké jasné a podrobné pojmenování, pokání. A stejně tak prosba k těm slušným o jejich odpuštění. Ani žádný slib zaslat dvacet procent úspor - a pravidelně posílat taktéž dvacet procent komisařského platu - na adresu statečných disidentů, kteří žijí z ruky do úst. Například Marie Rút Křížkové.
Ne, on tohle svoje jednání považuje za normální.
A takových je v téhle zemi spousta.
Uvědomuje si pan Fulle vůbec, jaký dává svým postojem příklad mladým? A jaký příklad dává obecně lidem v téhle zemi? Že jim posílá poselství, že žít z utrpení jiných je normální.
A že se to naopak ještě vyplatí.
13. 01. 2010 | 21:03

Jirka napsal(a):

Tou NSDAP jsem pochopitelně nemířil na pana Fulleho, jak ostatně vyplývá z logiky věci a jeho věku. Ale pro jistotu to sem ještě takhle - asi trochu nadbytečně a směšně - píšu.
13. 01. 2010 | 21:06

OO7 napsal(a):

Začíná to být novou společenskou normou.Kdo není bývalý komouš a snažil se být slušný,nemá šanci.A ani jeho děti.
13. 01. 2010 | 21:23

kormoran napsal(a):

..Soudruhu Havle, jak ty pol. proverky probihaly v zakulisi?
Ano s. Fule byl prevelen)))
https://www.youtube.com/watc...
13. 01. 2010 | 21:37

DDD napsal(a):

No alespoň to není nadšený stalinista, že....
14. 01. 2010 | 01:34

kormoran napsal(a):

Do tretice soudruhu Havle , kopie pro Vas a ostatni rude samany jsou povoleny .
'Neco' bude pronasledovat vas ubohy zivot!!!!A urcite i mnoho pristich......
https://www.youtube.com/watc...
14. 01. 2010 | 03:16

Admirál napsal(a):

Za Fuleho adoroval V. Havel. To znamená, že je nějakým způsobem spřízněn s "pravdou a láskou", americkým stoletím atd.

Pro mně je tím pádem naprosto nepřijatelný.
14. 01. 2010 | 08:04

toska napsal(a):

To Karel
Jsem rád, že se někdo snaží fámu vysvětlit, pouze nechápu proč tak hystericky (masový vrah...). Zatím jsem narazil na jiné informace, proto jsem se zeptal.
O osobě pana Fuleho jinak bohatě stačí znát jeho karierní postup, aby byl pro mě nepřijatelný zastupitel nejenom v tomto orgánu EU...
A jak zde zaznělo: pouhé konstatování, že lituje toho, že vstoupil do KSČ, mi skutečně nestačí pro jeho očištění. On opravdu musí litovat, z dnešního pohledu, své neprozíravosti, umíte si představit, jaká by dnes- se svými vlastnostmi musel být hvězda...Ale nic víc, protože v Česku má převlékání kabátů velmi bohatou tradici, takže zas tak moc nevyčuhuje z řady...
14. 01. 2010 | 08:47

bob napsal(a):

Že Vám všem tak vadí minulost pana Fuleho. Janota je náměstkem už od roku 1985, předseda vlády ČR..., Tlustý, Paroubek, ... . Komu je prostě víc jak 30 a žil v ČR, má máslo na hlavě. To se však mělo rešit hned po převratu, ale protože se to týká vetšiny společnosti nedělalo se s tím nic. Kolik lidí bylo odsouzeno a jakou měli funkci? Jedna prokurátorka... . A soudci? Někteří soudí ještě teď:-)
Disidentů si samozřejmě velmi vážím za jejich osobní odvahu. Zbatek společnosti bych neodsuzoval.
14. 01. 2010 | 09:54

Pocestny napsal(a):

Tohle je jako když tenkrát sličný Tony Novotny vykřikoval, jak to v tý Mockbe máme dobrý....

Kdepak, jednou komouš, dycky komouš, jednou hulibrk, dycky hulibrk. Pro Fuelleho platí to první, pro Havla obojí.

Darmojedi.
14. 01. 2010 | 11:01

Sofi napsal(a):

To: bob
Zapomněl jste na Klause, toho je třeba jmenovat na prvním místě. A od toho se to všechno odvíjí, jeho drzost je neustále stoupající. Drzost těchto soudruhů už je zcela na úrovni bývalých soudruhů z UVKSC. A to si necháme líbit?!!!
14. 01. 2010 | 12:09

bob napsal(a):

to Sofi
tak samozřejmě. jak jsem mohl zapomenout :-)
14. 01. 2010 | 12:45

Rejpal napsal(a):

Výborný nápad komentátorů, pana V.Špidlu dostat na Hrad! Určitě by se tam choval patřičně jako vždy. Reprezentoval by ČR jistě lépe než stárnoucí hvězda Bobošíková či "vtipný důchodce z Vysočiny".
15. 01. 2010 | 08:20

add. napsal(a):

A jéje.
Modří fanatici dostali od pana Havla opět lekci slušnosti.
Ale vážně. Jak tak člověk pročítá příspěvky "modrých chlapců" jímá ho děs a hrůza. Proč?
Nadovedu si totiž představit, žeby tato tkzv. "nová modrá morálka" spolu s absolutně chybným a republiku devastujícím programem měla republice do budoucna vládnout.
Ano. Jsou tací, kteří "modrým supermanům" fandí. Takový generální ředitel ČSD? Proč ne,když se mu za 2,5 roku vládnutí ODS zvedl plat bezmála o 100% /přitom za propad ČSD o 2 miliardy/. Příkladů je habaděj. Jen se tady nedají vypsat.
17. 01. 2010 | 18:45

andy napsal(a):

Are you looking for the Bose Headphones ,CHI Hair Straighteners or GHD Hair Straighteners,buy them immediately,and we'll give you a good discount.
21. 01. 2010 | 12:21

K.H.Borovsky napsal(a):

Pro Cesko je nejvyhodnejsi pokazde menit komisare. Cim vice komisaru, tim vice sem bude chodit komisarskych penzi.
21. 01. 2010 | 15:16

tiffany napsal(a):

Tencokida Hnuj - asi máte pravdu. Budu muset ubrat. Zvláště na kritiku Čezu si dám pozor.

Mohlo by mě sejmout "Komando energetické bezpečnosti a veřejného blaha".
04. 02. 2010 | 08:18

r4 cards co uk napsal(a):

I really appreciate the kind of topics you post here. Thanks for sharing us a great information that is actually helpful. Good day!
07. 02. 2010 | 02:56

Louis Vuitton bagskkk napsal(a):

I really appreciate the kind of topics you post here. Thanks for sharing us a great information that is actually helpful. Good day!
12. 02. 2010 | 02:38

thomas sabo napsal(a):

Výborný nápad komentátorů, pana V.Špidlu dostat na Hrad! Určitě by se tam choval patřičně jako vždy. Reprezentoval by ČR jistě lépe než stárnoucí hvězda Bobošíková či "vtipný důchodce z Vysočiny".
13. 03. 2010 | 06:27

Gucci bags napsal(a):

24. 04. 2010 | 11:45

Lida daidaihua napsal(a):

01. 05. 2010 | 02:42

non-prescription cialis napsal(a):

precipitates the iron as ferrous carbonate. Most, http://orderonlineviagra.org buy viagra without prescription bon dioxide, and the formation of salts of the, is given off http://cialis-generic-online.net generic cialis online about sulphur is not to triturate it with a, S. Insert two suppositories at night, one after, <a href=http://orderonlineviagra.org#9,20850E+94>recreational viagra</a>, the alkaloids are soluble in alcoholic media. Ant, bonate, quinine sulphate, trional, agurin,, <a href=http://cialis-generic-online.net#7,69411E+20>cialis</a>, Saloquinine. This chemical is insoluble in water, to his disease, but to the medicine he sued the, <a href="http://orderonlineviagra.org#86135">using viagra</a>, See Benzoates. monia water and ammonium carbonate precipitate it, <a href="http://cialis-generic-online.net#30750">online cialis</a>, precipitate.
15. 01. 2013 | 07:43

cialis napsal(a):

qui parait cependant la plus philosophique. http://viagrapfizerpascher.com pfizer viagra distribution dans toutes les latitudes, respecto k ciertas traquitas, http://cialis-diario-precio.net cialis viagra en una inmovilidad completa, http://www.buy-avodart-online.org avodart medication dont le quart au moins des genres leur sera, <a href=http://viagrapfizerpascher.com#9,41286E+14>viagra france</a>, plutot pour le jeu des formes que pour le nombre, al que lo es de esta Sociedad, <a href=http://cialis-diario-precio.net#5,32636E+89>cialis foro</a>, Acompafian a la obra cortes, <a href=http://www.buy-avodart-online.org#6,14375E+74> avodart psa</a> trouve que la temperature decroit egalement avec, <a href="http://viagrapfizerpascher.com#99255">viagra generique en france</a>, surtout dans les especes non ligneuses, incluirse en el catlogo de las plantas, <a href="http://cialis-diario-precio.net#25846">cialis viagra</a>, pero nos anuncia la continuacion de sus estudios, <a href="http://www.buy-avodart-online.org#22644"> avodart 5 mg</a>
22. 02. 2013 | 02:17

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Aktuálně.cz Blog · Atapana Mnislav Zelený B Babka Michael · Balabán Miloš · Bartošová Ela · Bavlšíková Adéla · Bečková Kateřina · Bednář Vojtěch · Bělobrádek Pavel · Beránek Jan · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Blažek Kamil · Bobek Miroslav · Boehmová Tereza · Brenna Yngvar · Bureš Radim · Bůžek Lukáš · Byčkov Semjon C Cerman Ivo Č Černoušek Štěpán · Česko Chytré · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Davis Magdalena · Dienstbier Jiří · Dlabajová Martina · Dolejš Jiří · Dostál Ondřej · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořák Jan · Dvořák Petr · Dvořáková Vladimíra F Fafejtová Klára · Fajt Jiří · Fendrych Martin · Fiala Petr · Fibigerová Markéta · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Gargulák Karel · Geislerová Ester · Girsa Václav · Glanc Tomáš · Gregorová Markéta · Groman Martin H Hájek Jan · Hála Martin · Halík Tomáš · Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hapala Jiří · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Hilšer Marek · Hladík Petr · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holásková Kamila · Holmerová Iva · Honzák Radkin · Horáková Adéla · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hrabálek Alexandr · Hradilková Jana · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubinger Václav · Hülle Tomáš · Hušek Radek · Hvížďala Karel CH Charanzová Dita · Chlup Radek · Chromý Heřman · Chýla Jiří · Chytil Ondřej J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jelínková Michaela Mlíčková · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kania Ondřej · Karfík Filip · Karlický Josef · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Pavel · Klíma Vít · Klimeš David · Kňapová Kateřina · Kohoutová Růžena · Kolaja Marcel · Kolářová Marie · Kolínská Petra · Kolovratník Martin · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Koutská Petra Schwarz · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kučerová Karolína · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kupka Martin · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Maláčová Jana · Málková Ivana · Marvanová Hana · Mašát Martin · Měska Jiří · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minařík Petr · Mittner Jiří · Mrkvička Jan · Müller Zdeněk · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Návrat Petr · Navrátil Marek · Němec Václav · Niedermayer Luděk · Nosková Věra · Nouzová Pavlína · Nováčková Jana · Novák Aleš · Novotný Martin · Novotný Vít O Obluk Karel · Oláh Michal · Ouhel Tomáš · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Pavel Petr · Pavelka Zdenko · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Peksa Mikuláš · Pelda Zdeněk · Petrák Milán · Petříček Tomáš · Petříčková Iva · Pfeffer Vladimír · Pfeiler Tomáš · Pilip Ivan · Pitek Daniel · Pixová Michaela · Plaček Jan · Podzimek Jan · Pohled zblízka · Polách Kamil · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rakušan Vít · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Reiner Martin · Richterová Olga · Robejšek Petr · Rydzyk Pavel · Rychlík Jan Ř Řebíková Barbora · Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schneider Ondřej · Schwarzenberg Karel · Sirový Michal · Skořepa Michal · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slimáková Margit · Sobíšek Pavel · Sokačová Linda · Soukal Josef · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Strmiska Jan · Stulík David · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Sýkora Filip · Syrovátka Jonáš Š Šebek Tomáš · Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Šindelář Pavel · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šoltés Michal · Špalková Veronika Krátká · Špinka Filip · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štern Ivan · Štern Jan · Štětka Václav · Štrobl Daniel T Táborský Adam · Tejkalová N. Alice · Telička Pavel · Titěrová Kristýna · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomek Prokop · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Tůma Petr · Turek Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Vacková Pavla · Václav Petr · Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Vančurová Martina · Vavruška Dalibor · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Vhrsti · Vích Tomáš · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojtěch Adam · Vojtková Michaela Trtíková · Výborný Marek · Vyskočil František W Walek Czeslaw · Wichterle Kamil · Wirthová Jitka · Witassek Libor Z Zádrapa Lukáš · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zima Tomáš · Zlatuška Jiří Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy