Česko živí průmysl a ten potřebuje euro! Tuto mantru by si měl opakovat pan předseda vlády Mirek Topolánek několikrát denně. Pak by mu možná došlo, že je předsedou vlády v zemi, kde průmysl tvoří 31% HDP a podílí se na zaměstnanosti 34% a hledal by cesty, jak se co nejrychleji dopracovat k přijetí eura Českou republikou a ne hledat důvody proč to nejde. Proč to není žádoucí a přehazovat zodpovědnost na jiné (HN, 29. července 2008, Rizikem by byla vláda ČSSD, strana 8). Ponechám stranou neuvěřitelnou aroganci předsedovi vlády vlastní. Chlubí se, že četl úvodní kapitoly ekonomických učebnic a zároveň předvádí, že o mnoho více toho nečetl. Ne, předseda vlády opravdu nemusí vědět všechno, je však zodpovědný za výběr svých poradců a tam zřejmě neměl šťastnou ruku…
Poslední etuda, kterou rozpoutali k pobavení publika pánové Bursík, Čunek, Topolánek a Schwarzenberg s vrcholem v okurkové sezoně, je mimořádně zábavná. Americká detektivní kancelář Kroll dostala podle všeho za úkol prokázat, že se prvnímu místopředsedovi vlády Čunkovi nedá prokázat, že převzal úplatek. Ministr Schwarzenberg musel vědět, když předával před časem objednávku Krollům, že výsledkem práce detektivů nebude ani audit (není to přece auditorská firma), ani nějaká substituce soudního výroku v kauze vicepremiéra Čunka, který znemožnila tzv. justiční mafie. Pánové z vlády - a nejrůznější provládní publicisté a „experti" všeho druhu - mají českou veřejnost za prosťáčky. Dalo by se přímo říci, že za blbce.
V souvislosti s radarem nám většina médií i pravicoví politici vytýkají, že jedeme na vlnách populismu a že náš odpor proti radaru je podmíněn odporem veřejnosti. Termín populismus označuje získání přízně bez ohledu na podstatu problému. Populista je ten, kdo by byl přesvědčen o tom, že vybudování radaru je nezbytné, ale s ohledem na odpor veřejnosti by jej odmítal. Naše Ne radaru je však velmi seriózně odůvodněno a zájemce odkazuji na text mého projevu, který byl připraven pro mimořádnou schůzi Poslanecké sněmovny, jejíž program však nebyl schválen a je uveřejněn na webu ČSSD.
Tvrzení Hospodářských novin v článku „Má ČSSD vlastní tajnou službu? Náznaků je víc“ (1. 7. 2008), podle kterého v ČSSD funguje jakási tajná služba shromažďující informace na jednotlivé poslance, je nesmyslné a nepravdivé.
Veškeré informace, které se týkají kontroly Nejvyššího kontrolního úřadu ve věci kontroly Nejvyššího kontrolního úřadu (z kontrolní akce č. 06/05) „Finanční prostředky určené na výzkum a vývoj v oblasti životního prostředí“ a které poukazují na nejasné hospodaření firmy poslance Petra Wolfa UT 2002 a na zneužití dotací, jsou veřejné a každý, kdo o ně má zájem, si je může bez problémů opatřit.