Tony, adios…

28. 06. 2007 | 12:07
Přečteno 14310 krát
Když Antony Blair přebíral v roce 1997 vládní odpovědnost a stal se britským ministerským předsedou, Velká Británie po rozpačitém období premiérství konzervativce Johna Majora, ne zcela úspěšného nástupce Margaret Thatcherové, hledala svou ztracenou pozici v novém, rychle se měnícím světě. „Stará dobrá Anglie“ ztratila mnohé ze svých velmocenských pozic a to jak na mezinárodní, tak i na domácí politické scéně. Byl to právě Blair, který dokázal vrátit ostrovnímu království mnohé z jeho předchozího lesku. Už nespoléhal pouze pasivně na odkaz historie, který živil mezinárodní politiku toryovských vlád, ale definoval zcela nové pojetí politiky Velké Británie ve světě. Umně dokázal kombinací starých tradic britské mezinárodní politiky a nových výzev globálního světa definovat zcela novou britskou zahraniční politiku, která především v jeho druhé polovině funkčního období přinesla své pozitivní, ale logicky i negativní plody. Svojí schopností vize i jejího praktického uplatnění především, ale nejen v oblasti zahraniční politiky, bude jeho premiérství přiřazováno k těm nejvýznačnějším kapitolám moderních britských dějin. A on přiřazován k vůdcům jako byli Gladstone, Churchill, či Wallpole.

Mnozí kritici mu vyčítají jeho přimknutí se k agresivní politice USA, které uplatňovaly a nadále uplatňují pod vedením G. Bushe ml. politiku šíření demokracie a lidských práv, které jsou v souladu se zahraničně politickými zájmy USA. S předchůdcem G.Bushe Billem Clintonem měl ovšem nejen srdečný vztah, ale zjevně oba sdíleli stejné politické a filosofické hodnoty. Hlas Blaira byl v této souvislosti nejsilnější, když varoval administrativu USA před omylem, že demokracie se shoduje se zavedením demokratických voleb. Byl to právě Blair, který poukazoval na základní premisu demokracie, která díky historickým zkušenostem evropských států v jeho pojetí získala na významu. To jest, že demokracie jsou především instituce a hodnoty, které je třeba podporovat a volby jsou pak až následně roubem na tomto kmeni, který musí nejdříve řádně zakořenit. Ostatně zvláštní vztahy mezi Velkou Británií a Spojenými státy nevymyslel a nevytvořil až tento britský premiér.

Faktem je, že v době narůstající hrozby terorismu to byl právě Blair, který byl tím nejsilnějším korektivem výstřelků „washingtonských jestřábů“ a jeho zásluhou nedošlo k velké disonanci mezi zájmy evropských států a první světové mocnosti. Za pozici tohoto „mediátora“ zaplatil tu největší cenu, kdy musel čelit hluboké vnitropolitické krizi vyvolané pochybným zdůvodňováním zřejmě nevyhnutelného zásahu proti diktátorskému režimu Saddáma Husajna. Skutečnost, že tuto krizi přestál a dokázal svým politickým umem přesvědčit tradičně nedůvěřivou britskou veřejnost o potřebě intenzivního boje s mezinárodním terorismem i přes tragické události útoků teroristů, svědčí o jeho politické velikosti a pružnosti.

V evropské politice dokázal Blair změnit původní odtažitý, téměř izolacionistický přístup Velké Británie k myšlence EU na postoj konstruktivní, který na jedné straně zachovává hluboké britské tradice a specifika (především ohromný trh Commonwealthu). A zároveň přináší nový impuls britského pohledu na budoucnost EU. Velká Británie pod jeho předsednictvím nebyla baštou nejtvrdších euroskeptiků, hájících úzký národní zájem, ale stala se zemí, která dokáže EU přinést nové impulsy. Velká Británie se pod jeho vedením stala zemí, která již za každou cenu neblokuje proces evropské integrace, ale přesně podle zásad britské tradice „přibrzďuje“ některé tendence, které svým přirozeným vývojem nedospěly ke své aktuální realizaci. Blair prostě opustil tradiční politiku Velké Británie, spočívající v primární nedůvěře vůči EU, ale s respektem k přirozené britské opatrnosti vůči všemu, co přichází z kontinentu dokázal pomalu, ale jistě obrátit vnímání britské veřejnosti směrem k pochopení EU jako šance, která se nabízí i pro Velkou Británii. V současné době Británie dokáže v zájmu růstu životní úrovně širokých vrstev britských občanů kombinovat výhody plynoucí z členství v EU i v Commonwealthu.

Blair je symbolem modernity evropského sociálně demokratického hnutí. Díky jeho osobnosti a přístupu k politice jako službě veřejnosti v intencích těch nejlepších britských tradic, se podařilo nastartovat modernizační hnutí ve všech stranách, které se nejen v rámci Evropy, ale celého světa k sociálně demokratickému hnutí hlásí. Idea, na které postavil přeměnu tradiční Labour Party, která je postavena na teorii tzv. třetí cesty je inspirací pro všechny lídry sociálně demokratických stran. Bohužel, mnozí novináři, pod vlivem pravicové politiky šíří omyl, že se nejedná o žádný nový ideový proud, ale pouze o jakýsi „blairismus“, tedy především o styl politiky, nikoliv nový ideový obsah, který stojí a padá s osobností jeho představitele. K jejich škodě se hluboce mýlí. Anthony Blair byl díky realitě, kterou před něj postavily neutěšené výsledky vlád jeho předchůdců z řad toryů, postaven před výzvu rychle vyřešit problém strany, dlouho setrvávající v opozici, bez schopnosti reflektovat díky vládní odpovědnosti výzvy nové doby. Anthony Blair si toho byl vědom a proto věnoval této přeměně Labour Party více, než jen osobní charisma. Přinesl především vědecký rozměr do politiky v podobě prací sociologů, politologů, právníků a ekonomů, kteří se soustředili okolo osobnosti rektora London School of Economics Anthony Giddense, který dodal jeho praktické politice teoretický základ v podobě ideje tzv. třetí cesty, která kombinuje evropskou tradici vývoje s novými výzvami, jež globalizace staví před každou zemi Evropy v podobě levné pracovní síly a nulových sociálních nákladů, zejména v Asii a jinde.

Díky jeho politickému úsilí, postavenému na schopnosti přirozeného vůdcovství, schopnosti reagovat na výzvy praktické moderní politiky a vlivu médií pro ovlivňování názoru veřejnosti, se podařilo vygenerovat novou vizi pro všechny z nás, kdo podobnou otázku řešíme tváří v tvář naší národní realitě.

Ať již Antony Blair opustí politiku nadobro, nebo bude jen komentátorem či autorem memoárů, který bude z povzdálí politiku glosovat, anebo přijme nějakou funkci například v rámci EU, OSN, či NATO, zůstane symbolem změny. Změny myšlení, změny postojů, změny přístupu a v neposlední řadě i změny chápání politiky. I proto bude dobře, pokud ve světové politice ještě dlouho zůstane. Thank you and good luck, Thony!

Jiří Paroubek
předseda ČSSD

pozn. komentář bude publikován 4. července 2007 v týdeníku Ekonom

Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

muž-co-svedl-648-žen napsal(a):

Jiří Che Paroubek
28. 06. 2007 | 12:22

neo napsal(a):

Dobrý den,
To máte z vlastní hlavy, nebo jste to někde opsal:)?

pokud je to z Vaší hlavy, tak je to první rozumná věc, kterou jste "pronesl". Ještě tak chybělo po dobu Vaší vlády se inspirovat Tonyho politikou.
28. 06. 2007 | 12:23

na klávesnici napsal(a):

únor 1948 je Ti výzvou a odkazem, viď Jirko, ty normalizační aparátčíku a šašku Gustava Husáka a M. Štěpána z let osmdesátých
28. 06. 2007 | 12:24

Nemesis napsal(a):

Tak je ten Blair Antony nebo Anthony? Nebo snad Thony?!?(viz posledni veta) A ten Wallpole, kdo to byl? Znam jen sira Roberta Walpolea(1676 - 1745, první ministersky předseda Velké Británie)
Probuh to tak napsal sam nejvyssi nebo snad nekdo neumi prepisovat?
28. 06. 2007 | 12:26

socijálně oslabený napsal(a):

Jejda ten Paroubek má vzor v T. Blair, to tu bude chtít ČSSD zavést školné, no jé jé
28. 06. 2007 | 12:26

muž-co-svedl-648-žen napsal(a):

tento článek je napsán stylem Ctrl-C a Ctrl-V
28. 06. 2007 | 12:29

howg napsal(a):

Pokud si Paroubek vezme Blaira jako vzor, nebude moci parazit Křeček bydlet v nájemním bytě za takové peníze, za které bydlí teď
28. 06. 2007 | 12:30

matti napsal(a):

Čtu to znova a znova, a stále nevím, co tím chtěl básník říci...
28. 06. 2007 | 12:32

tony napsal(a):

Dříve vychvaloval reálný socialismus a nyní Tonyho. Co příště? CCCP? A ještě ten pozdrav v angličtině! Lahůdka.
28. 06. 2007 | 12:39

kuba r. napsal(a):

Já z něj už nemůžu... co věta, to perla.. a ta vytříbená ínglíš, co Thony?? :-DDD
28. 06. 2007 | 12:40

Jan napsal(a):

Paroubek přidal k angličtině ještě španělštinu.
28. 06. 2007 | 12:43

Tupelo napsal(a):

S tim clankem se da souhlasit, snad az na to ze Blair nebude az tak moc jednoznacne hodnocen - zname prezdivky b.Liar (lhar, v souvislosti s agresi do Iraku) nebo Bushuv poskok (coz se snazil dementovat i sam Bush). Nicmene CSSD lze poprat, aby se inspirovala u Labour Party a nasla odvahu (podobne jako ji mel nepochybne Blair) k rozumnym zmenam.
PS: Tesim se na dalsi clanek.
28. 06. 2007 | 12:44

Kiki napsal(a):

Myslím, že kdyby Blair věděl, že se Paroubek paktuje s komunistama, ani by se k němu neznal
28. 06. 2007 | 12:45

Balrog napsal(a):

To je vlastne chvala sebe sameho. Thony je skvely a ja jsem Thonyho nejblizsi kamarad(kdyz mu tak familiarne rikam Thony)->ja jsem take skvely.
28. 06. 2007 | 12:46

kamil napsal(a):

Je zajímavé, že Fico na Slovensku před volbami sliboval, že v případě vítězství hned zruší rovnou daň. A co se nestalo. Daň frčí dál, protože pochopil, že to funguje docela dobře.
28. 06. 2007 | 12:48

Kanibal napsal(a):

Jiří Paroubek se nadšeně hlásí k odkazu Tonyho Blaira... je však třeba poukázat na očividný rozdíl mezi českým a britským sociálním demokratem, nota bene mezi Blairem a Paroubkem. TB by byl v ČR zřejmě členem ODS - jeho nástupce Brown je výrazně levicověji zaměřen a velká část politologů očekává odliv přízně voličů. Tak uvidíme. Každopádně hezký článek... až na třetí odstavec odspodu - to je jen Paroubkovo zbožné přání.
28. 06. 2007 | 12:50

vera napsal(a):

Vážený pane Paroubku,
je sice pravda, že Tony Blair byl politikem, který socialistickou stranu dostal na výsluní a do vlády na 10 let, ale jediný důvod, proč se mu podařilo porazit M. Tatcherovou byl ten, že svou stranu posunul názorově hodně doprava. Pokud byl zůstala stejně levicová, jako před Blairem, neměla by bývala ve volbách šanci. Blair to věděl, a proto učinil to, co učinil. A mimochodem: za vlády M. Tatcherové nebyla V.Británie žádnou chudou zemí, jak se to snažíte naznačit. Naopak právě v té době se stala silně ekonomicky prosperující.
Mrzí mě, že se snažíte manipulovat názory lidí (hlavně mladých, kteří si tu dobu nepamatují) nepravdivými tvrzeními nebo polopravdami. Za svého pobytu v Anglii před rokem jsem hovořila se spoustou lidí a to jak v Londýně, tak třeba i v jihozápadní a střední Anglii, a všichni říkali:"já nevím, jak je to možné, že Blair zase vyhrál volby. Všichni lidé, co znám jsou na něj naštvaní a nevolili ho." Je to zvláštní, ale u nás prakticky nikdo neví, že v Británii jsou tři přobližně stejně silné politické strany a nikoli jen dvě. Proto tu vítěznou volí jen o něco málo víc lidí než 30%, ale vládu jí zajišťuje většinový systém. Když jste Tonym Blairem tak nadšen, že po 10-ti letech jeho vlády na jeho oslavu píšete div ne nekrolog (jakoby zemřel), zkuste spolu s ODS prosadil u nás obdobný volební systém. Pak byste byl Vy zodpovědný za období vlády ČSSD a Topolánek zase za období vlády ODS. Všechna plus a mínus by vám voliči jednou za čtyři roky sečetli a vy byste nemuseli spoléhat na komunisty ani na přeběhlíky. Mně by to přišlo spravedlivé, i kdybyste jako strany nezastupovali voličskou většinu.
28. 06. 2007 | 12:54

Jarryd napsal(a):

Jo jo Tony a Gerhard to jsou kamosi naseho Jyrky.
28. 06. 2007 | 12:57

TR napsal(a):

Paroubek nesaha Blairovi ani po kotniky...ČSSD navic meni svou ideologii kazdy pul rok, jak se ji to zrovna hodi. viz inspirace Grosse labouristy po prohranych evropskych volbach a nasledna re-socializace Paroubkem...
28. 06. 2007 | 12:57

TR napsal(a):

Antony, Athony, Tony, Thony...vsechna tato jmena pouzita. Spravne jsou ovsem jen dve z nich, takze jsem nakonec ochoten uverit, ze to ma Paroubek z vlastni hlavy.
28. 06. 2007 | 12:59

Nezapomeň na bradavici! napsal(a):

"Mnozí kritici mu vyčítají jeho přimknutí se k agresivní politice USA, které uplatňovaly a nadále uplatňují pod vedením G. Bushe ml. politiku šíření demokracie a lidských práv, které jsou v souladu se zahraničně politickými zájmy USA."
Bezva. A co agresivní politika Ruska? Číny? Severní Korei? Nevadí, továryšč?
Antonín Blér by se poblil, kdyby věděl, jaký individuum si ho bere do chřtánu jako svůj údajnej vzor. Je to populismus nejvyššího kalibru, pozlátko pro hlupáky, v reálu je politika vedení ČSSD daleko blíž zakarpatskýmu mafiánství...
28. 06. 2007 | 13:00

Tupelo napsal(a):

@Kanibal:Labour Party ztraci sve volice uz dele, mam za to, hlavne kvuli valce v Iraku. Uvidime co s tim udela vymena predsedy, mozna ze naopak posileni levicovych prvku jim cast volicu privede zpatky. Nedomnivam se ze Blair by v CR byl clenem ODS...
28. 06. 2007 | 13:00

Karel napsal(a):

zato ty paroubku zůstávaš nadále demagogem až za hrob a znáš jen to jedno jediné a to za všech okolností, svoje EGO ..."no já si myslím" ty jsi socialista ten pravý tobě jde jen o moc dle velkého vzoru KSČ
28. 06. 2007 | 13:01

ivana napsal(a):

dobrý pane paroubek,fandím vám!!
28. 06. 2007 | 13:01

block napsal(a):

Pane Paroubku :) ja tady ziju v uk a asi nevidite, jak tady lidi doopravdy zijou :) penez maji dost, ale ostatni stoji za prd, napriklad co se tyce zdravotnictvi patri v uk mezi nejhorsi a tech veci je deleko vic. zkuste vymenit predsedu Cssd za nekoho normalniho. diky
28. 06. 2007 | 13:02

block napsal(a):

pane paroubek, vubec vam nefandim...
28. 06. 2007 | 13:03

kubrt napsal(a):

Blairuv "odkaz" spociva v rozvracenem zdravotnictvi, kdy se rusi nemocnice, pacienti cekaji na osetreni u obvodniho lekare i tyden
a za zubare se plati hotove bez ohledu na vase zdravotni pojisteni. Za svoji vlady Labour Party zavedla jeden zakon denne, takovou
legislativni smrst jsme tu nemeli ani my na zacatku 90. let. Socialni situace nizsich a strednich vrstev je mizerna, napr. dnesni
duchodci, kteri si koupili pred 10 lety byt na hypoteku se duvodne obavaji, ze se brzo budou muset vystehovat, protoze diky
neustalemu zvysovani dani a poplatku z cehokoliv je pro ne cim dal tezsi tu hypoteku utahnout. O skandalu s uplatky pro Labour
Party ktere "darcum" zajistily jmenovani do slechtickeho stavu ani nemluve.

Kdyz pred 10 lety prisel Blair k moci, vetsina Britanie to uvitala.
Svou sanci neco opravdu zmenit ale temer dokonale promarnil.
28. 06. 2007 | 13:05

Je to napsal(a):

Je to, myslim, celkem slusna bilance, uvaha nad odkazem politika, ktery utvarel svou dobu. Pres veskerou kritiku, ktera se na Blaira snesla, at uz opravnene ci neopravnene, je to muz, o kterem uz ted muzeme rict, ze vstoupil do novodobych britskych dejin. Pritom je to clovek, mohu-li to takto jen zprostredkovane posoudit, jehoz charisma vyzaruje pozitivni energii. Jeho anglictina byla a je vzdy kultivovana, na rozdil od anglictiny G. Bushe jr. Presto se domnivam, ze se objevi i negativni hlasy na adresu konceptu treti cesty, prestoze se ukazal jako efektivni z dejinneho hlediska velmi dynamicky.
Jsem presvedcen, ze nase soc. dem. by mela vyvinout vetsi intelektualni usili ve snaze o modernizaci. Ze by se modernizace nemela chapat zuzene jen jako vec personalni politiky, kompetenci stranickeho predsedy apod. (tak se to alespon prezentuje v mediich). Strana by se mela profilovat hloubeji z hlediska myslenkoveho, mela by umet ziskat mlade mozky atd.
28. 06. 2007 | 13:05

Jirka napsal(a):

Pane Paroubky, vy přece nemáte nic společného s typem lidí jako je pan Blair, ani s evropskou socdem, vy jste jen důslednými pokračovateli normalizační ksc a nic jiného a pan Blair musí mít z toho, že o něm píšete kopřivku, Vaším koněm je tak Chavez, Morales či báťuška Putin, ale ne Blair
28. 06. 2007 | 13:06

Je to napsal(a):

To kannibal
Po zvoleni noveho predsedy Labour Party opet vede v preferencich.
28. 06. 2007 | 13:07

jar napsal(a):

Ty vole Jirko, sám bych to hodnocení lépe nenapsal. A to jsem more vychodil 6 tříd !
28. 06. 2007 | 13:08

Kemal Atatürk napsal(a):

Až to Toník přečte(jak by také ne,když to píše světoznámý český Jirka)tak mu slza skane po tváři!Marná sláva Jirko,stáváš se celebritou,vždyť i sám veliký jmenovec,Bush Jirka s tebou 93 sec. hovořil!!! Jsi úžasný,fandím ti!!!
28. 06. 2007 | 13:11

Jarryd napsal(a):

Nemam Te rad Jyrko, si spina chlap.
28. 06. 2007 | 13:11

bagr napsal(a):

Jirko, vzdej to, nesahas mu ani po kotniky.
28. 06. 2007 | 13:15

jojo napsal(a):

Někdo, kdo nebyl zvolen lidmi, byl dosazen na premiéra jen skrz grossovo půlmozkost, tady bude vykládat o kamarádšaftu s blairem. To bych blil.
28. 06. 2007 | 13:18

jnosek napsal(a):

Tak nevím jestli to čtete, ale chtěl bych jen dodat, že náš stát potřebuje kvalitní levici a je tu zcela evidentní nutnost debolševizace nekomunistických stran především té Vaší, to je právě největší rozdíl mezi Labour Party, Tony Blairem a ČSSD a Vámi... Nakonec Vám nezbývá než se spolčit s komunisty(naštěstí jen v opozici) a to po zkušenosti 48ého roku a následných dekád nevidí lidé rádi. takže pane bývalý premiére: debolševizace ČSSD je jedinou cestou, pak se stanete seriozní stranou a také koaličním partnerem případných seriózních vlád s Vaší účastí, jiná cesta není, jinak se můžete sloučit s komunisty:( ostatně kdyby nedej bože byla v Británii silná komunistická strana tak Tony Blair by byl od ní na míle daleko, podstatně dál než Vy od komunistů v čechách...nemýlím-li se J.Nosek Praha
28. 06. 2007 | 13:26

mirek napsal(a):

Paroubek zůstává i nadále ve stínu socialistické výchovy a svého třídního vidění světa. Rád by se viděl v podobné roli, jako Blair, jenže mu chybí to základní - nadhled a tolerance, soudnost a schopnost uznat i jiné. Jinak by totiž nemohl vynechat ve výčtu významných vůdčích osobností Velké Británie Margaret Thatcherovou, která ovlivnila nejen britskou, ale významně i světovou politiku a bez jejího přičinění by možná Paroubek ještě dodnes seděl někde v RaJi. Čili v socialistickém pekle.....
28. 06. 2007 | 13:31

Muf napsal(a):

Paroubka tedy zrovna nemusim, ale vsem modrym primitivum, kteri jej tady srovnavaji s Chavezem, Castrem ci Putinem bych pral alespon pulrocni "studijni a ozdravny" pobyt v zemich, ktere oni zmineni vedou.
Garantuji jim, ze by videli vsechny svate a Paroubkovi by se radi omluvili.
28. 06. 2007 | 13:32

Karel napsal(a):

Davam si prst do krku doufaje , ze se mi ulevi.

Nepomohlo to.
28. 06. 2007 | 13:35

Patrick napsal(a):

V case StB, aparatciku a komancu by jste soudruhu Jyrko mel strach jeho jmeno vyslovit, soude podle vaseho velebeni komunizmu, jez jsem cetl. Proto by jste dnes nemel jmeno pana Blaira uni vzit do ust, natoz o nem psat. Pana Blaira si lide vazi. Ale etika, moralka a lidstvi to vam aparatcikum nic nerika.
28. 06. 2007 | 13:35

XX Humanoid napsal(a):

(Re: Je to)
Souhlasím, ale řekl bych, že v ČR je modernizace politických stran obtížná, protože naše politika je hlavně změtí urážek a mnohdy nesmyslných kritik každé soupeřovy věty a změny. A to na obou stranách spektra.
Média jsou navíc poslední dobou absolutně neobjektivní a akorát přisluhují politikům, co jim zaplatí (nebo je jinak přimějí ke službě), tzn. že nevíte, komu věřit.
28. 06. 2007 | 13:36

Je to napsal(a):

To: XX Humanoid
Take s Vami souhlasim, ale ony ty urazky nejsou jen specialitou politiku. Podivejte se na diskusi pod timhle clankem, kolik je tam invektiv, osobnich utoku atd. Qui bono? Vzdyt takove prispevky jsou zcela zbytecne, jen ukazuji na hrubost pisatele, ktery nema argumenty a nema tedy ani co rict.
28. 06. 2007 | 13:40

XX Humanoid napsal(a):

(Re: jnosek)
Debolševizovat by u nás potřebovaly všechny strany (případně zbavit pitomců, kterým jde jen o vlastní kapsu a moc). Do té doby tu asi nebudeme mít žádnou seriózní stranu.
28. 06. 2007 | 13:44

NEVOLIČ napsal(a):

Populista a nebo tonoucí se stébla chytá a neochvějně se hlásí T.Blairovi,že by také šel do koalice s komunisty to snad nemyslíte vážně? apropo Tomy něco dokázal a co dokázala ČSSD..?? voliči nejsou blbci,tak se hlaste raději ke Kastrovi a neurážejte Blaira svojí nákloností...co neudělat pro oblbnutí voličů.. pelech je pelech,ale my už nejsme bez paměti...!
28. 06. 2007 | 13:44

JC napsal(a):

Rozdíl mezi vámi je ten, že Blair má Oxford
28. 06. 2007 | 13:46

notblue napsal(a):

Tony Blair doplatil na své přílišné spojenectví s Georgem Bushem. Gordon Brown si od Bushe bude držet větší odstup, a tím vyrazí konzervativcům jediný trumf z ruky. Cameron je totiž, podobně jako u nás Topolánek, falešný a prázdný a jeho podpora se zakládá pouze na naprostém odporu většiny lidí v UK proti válce v Iráku.
28. 06. 2007 | 13:46

XX Humanoid napsal(a):

Re: Je to
V těchhle urážkách jim podle mě jdou příkladem právě politici. Takže kdybychom měli seriózní politiky, nemuselo by to tu vypadat takhle.
28. 06. 2007 | 13:51

bara napsal(a):

Pro Jar:Po precteni noveho blogu pana Paroubka vzdycky propadnu trudomyslnosti,ale Vy jste mi zlepsil naladu.Diky a hezky den.
28. 06. 2007 | 13:54

Anthonín Novothný napsal(a):

Jhirkho!

Pozdravuj Thonyho...a Vhladimira Phutina taky.
28. 06. 2007 | 13:55

frettie - Jiří Sedláček napsal(a):

Znevážený pane,
dle http://en.wikipedia.org/wik... je Tony Blair Tony, pripadne Anthony Charles Lynton Blair. A jinak, hanba cist ...
28. 06. 2007 | 14:01

Thony Bléér napsal(a):

Tak to je úlet.
Jirkha asi hulí.
28. 06. 2007 | 14:14

V. napsal(a):

Nevěřím, že T. B. naučil Jirku politiku a už vůbec chápat.
28. 06. 2007 | 14:22

skeptický napsal(a):

Že by si ho spletl s Khonem?

Buenos Morningos,pardon,Aftrnúňos.
Adhios.Mexická skvrna velikosti dolarové kávy.Bratře...!
28. 06. 2007 | 14:29

jed napsal(a):

"naklávesnici","Nemesis" "Nevolič" a ostatní modrý ptáčci, kteří píšete vzteklé komentáře, závidíte, nemám pravdu? no řekněte úpřimně je váš vůdce schopen napsat podobný tak nádherný článek?
28. 06. 2007 | 14:55

neo napsal(a):

to: Jed

neni, napsal by to jinak a z vlastní hlavy....toto je zkopírovaný buhví odkud. Ohánět se Tonym Blairem...jaký je to sociální demokrat a Paroubkův vzor..když je mezi nimi rozdíl 1000 světelných let, je přinejmenším urážka celé Labour Party.
28. 06. 2007 | 14:58

jed napsal(a):

"neo" mlátit slámu může každý, svá tvrzení podlož prostřednictvím prokazatelných důkazů
28. 06. 2007 | 15:07

disk napsal(a):

http://www.rozhlas.cz/izurn... Martin Veselovský, moderátor: No, tak pojďme si ocitoval další část onoho projevu, protože předseda Paroubek říkal, že musíte být ve vládě, abyste dostali policii pod kontrolu. Proč by měla, pane místopředsedo, jakákoliv politická strana dostávat polici pod kontrolu?

Zdeněk Škromach, místopředseda ČSSD, poslanec ČSSD: Já si myslím, že to se musíte zeptat jej. On určitě věděl, proč tak mluví a proč to říká. Já nedokážu vysvětlit jeho slova. Má otázka zní?
Vážně chcete, aby soc. demokracii vedl pan Paroubek ?
28. 06. 2007 | 15:17

bill napsal(a):

28. 06. 2007 | 15:18

jed napsal(a):

No, zdá se mi, že tímto nikoho o ničem nepřesvědčíte, prostě bojíte se silného a inteligentního vůdce.
28. 06. 2007 | 15:23

Demokrat napsal(a):

Poněkud jte mě zklamal pane předsedo. Neříká se přece nadarmo, že kdo oslavuje nebo podporuje zloděje nebo lháře, je sám zloděj a lhář ? A to bezesporu Blair je a ještě je sprostý vrah - viz neskutečná tragédie v Iráku, kterou s Bushem způsobili. Navíc Blair patřil také k osnovatelům Jugoslávské tragédie a prý patřil k nejagresívnějším. A pokud tak těžká obvinění padají na jeho hlavu, tak o tom ostatním nemá smysl mluvit. Stydět bych se musel do konce života, kdybych veřejně oslavoval takovou kreaturu. Vy se patrně ale neštítíte ničeho.
28. 06. 2007 | 15:24

neo napsal(a):

to: Jed

důkaz čeho? že je politika Blaira rozdílná od té Paroubkovy? Nebo že to nepsal sám?...přečtěte si to znovu.
28. 06. 2007 | 15:25

JAKO napsal(a):

Duševně zdravý a průměrně vzdělaný člověk by se neměl snížit k takovým blábolům.Ovšem většina ohlasů je ještě daleko ubožejších.Je až neuvěřitelné jak hluboká je zloba a jak nízká je inteligence pravičáckých primitivů,kteří se zde prezentují.Pokrok je nezadržitelný - spodina,lůza - už je i na internetu.
28. 06. 2007 | 15:28

Dave napsal(a):

To JAKO::: To tedy nechapu proc kdyz ti vadi nesmyslna zloba proc se chovas presne tak sam...kdyz urazis lidi, treba i me jen proto, ze jsem pravicove zamereny, opravdu nemam rad takove primitivy jak jsi ty, kteri jen umi sproste urazet kazdeho kdo ma jen jiny nazor...misto sprosteho urazeni by ses mel radsi nad sebou zamyslet.
28. 06. 2007 | 15:32

JAKO JED napsal(a):

S tím se nedá než souhlasit, že duševně zdravý a průměrně vzdělaný člověk by takové slinty jako zde Chorche (aka agent StB Roko)prezentuje nikam neposílal...inu, je to komická figura. Jinak - je zajímavé, že ty bys asi rád internetový prostor přiděloval podle politické příslušnosti. To za vaší hrůzovlády nešlo, viď, komunisto, aby si každý říkal co chce?
28. 06. 2007 | 15:39

JC napsal(a):

JAKO - Ten duševně nezralý a podprůměrně vzdělaný člověk je bývalý premiér, současný poslanec a rád by byl presidentem ČR. Na slovník nás ostatních se klidně vykašli, my jsme jen solviny co platí daně.
28. 06. 2007 | 15:48

Paja napsal(a):

To Dave ... obávám se,že jsi svoji reakcí jen potvrdil to co napsal JAKO.Pleteš si konstatování smutné skutečnosti s urážením.Chtěla bych Tě ještě požádat abys nevydával svoji pózu za názor.Názor můžeš mít jen na to o čem alespoň něco málo víš.Vy však ve většině jenom "papouškujete" moudra dnešních mocných.
28. 06. 2007 | 16:08

petr skorpil napsal(a):

s kulturnimi a generacnimi predpoklady pana paroubka nikdy nedosahne rozhledu p blaira, p paroubek je intonaci, myslenim a kulturou v dobach, kdy vyrustal, tihle socialisticky strejcci, co se naucili jen nekonecnemu oportunimsm a cynickemu populismu sou sice vsude na svete, ale tahle ceska "edice" je vskutku k placi. p paroubku, prosim, prestante zasvinovat verejny prostor svou politickou cinnosti. to neni osobni, jste mi ukradenej, ale zkuste se zivit jinak
28. 06. 2007 | 16:10

nepolitik napsal(a):

Pinďourek se jako správný šibal dokáže přiživit na všem. Hlavně, že se zviditelní.
28. 06. 2007 | 16:15

martin napsal(a):

Paroubku Paroubku, po tecce se pise mezera.
28. 06. 2007 | 16:17

PetrN napsal(a):

Ne že bych zrovna Blbéra považoval za výlupek moudrosti a ušlechtilosti (už jenom třeba za jeho podíl na událostech kolem Kosova), ale proti našemu sežvýkanému tučnému tesilovému normalizátorovi Paropraseti je to téměř centrální mozek všeho vesmíru... :-)
28. 06. 2007 | 16:36

kriz napsal(a):

28. 06. 2007 | 16:38

Fanda JP napsal(a):

Jsi báječný JP a máme tě rádi!!
28. 06. 2007 | 16:42

QR napsal(a):

Pane Paroubku, znám jednu paní, která když Vás vidí v televizi, tak nechá celou domácnost a utíká k televizi, obdivuje Vás!
28. 06. 2007 | 17:10

mark napsal(a):

Tak už dlouho sem se takhle nezasmal, nektere komentare jsou fakt srandovni. Celkem ale vo hovne :-) Diskuse na 5 radkach s radou invektiv neni k nicemu. Ale pro tu srandu....
28. 06. 2007 | 17:11

Pepek Mrzout napsal(a):

Mít tak jeho humor náhradou za zdejší řevnivost.
Mít tak jeho takt náhradou za zdejší křupanovitost.
Mít tak jeho vznešenost náhradou za zdejěí podlost.
Mít tak jeho rozvážnost,náhradou za zdejší bezhlavost.
Mít tak jeho vtipnost,náhradou za zdejší vulgárnost.
To jste pane Paroubek asi chtěl vyjádřit.Na to je ale potřeba se učit a chtít plnit svoje poslání, kterým vás pověřili vaši důvěřiví voliči.Nesnažit se být dobře placenou celebritou.
28. 06. 2007 | 17:31

radek napsal(a):

No, Jyrka se chce trochu ohřát v paprscích slávy Tonyho. Jedná se ale skutečně o paprsky slávy ? Růst HDP ve velké Británii je jeden z nejnižších v zemích EU. Porovnejte politiku Irska a VB.
Irsko 1987-ekonomicky rozvrácená země.Státní dluh přes 100 % HDP.Životní úroveň na 60% zemí EU,vysoká nezaměstnanost. Následují liberární reformy.
Irsko 2006-jeden z nejvyšších růstu HDP, Životní úroveň na 140% zemí EU,nulová nezaměstnanost která je schopna absorbovat vysoký příliv cizí pracovní síly.
Čím to ? Dělají to úplně jinak jak Tony a zcela jinak ,jak Paroubek.
28. 06. 2007 | 17:47

Joe napsal(a):

Jiří Paroubku, proboha, copak Vy jste někdy něco pochopil?!? Vžyť i Klement Gottwald vy se od Vás mohl učit! A to byl nějaký gauner!
28. 06. 2007 | 17:50

Feel napsal(a):

A já myslel, že šíření Marxismu Leninismu je trestné a on se ten Paroubek pořád vyjadřuje :-O
28. 06. 2007 | 18:05

Marek napsal(a):

Pane Paroubku, že se nestydíte s Vaší neobolševiockou politikou jakkolik velebit pan Blaira. Až budete prosazovat politiku, kterou pan Blair prosadil a ne politiku připomínající mnohým staré dobré časy komunismu, budu Vás a ČSSD s radostí volit. Dokud Blairovskou politiku však bude prosazovat česká pravice je něco špatně a Vy šoupejte pouze nohama. Nic jiného Vám nepřísluší.
28. 06. 2007 | 18:40

dudek napsal(a):

Není většího rozdílu, přímo kontrastu,než mezi Paroubkem a Paroubkem adorovaným Tonym. Jak vnějškově, tak myšlením. Tonyho usměvavá tvář, vnějškové charisma, svižnost v kontrastu s věčně nasupeným, nabubřelým a vzteklým pohledem Paroubka. Tony téměř dobrovolně opouští místo premiéra, což by za žádných okolností neudělal Paroubek. Paroubek staví a opírá svou kariéru na podpoře a spolupráci s komunisty, což by naopak nikdy nedokázal Tony.
Ti dva nemají naprosto nic společného, je to jen zbožné Paroubkovo přání, daleko od reality.
28. 06. 2007 | 19:26

XX Humanoid napsal(a):

Vy, co jste kousek nade mnou, byste taky mohli ty svoje výkřiky něčím podložit. Takhle nám akorát ukazujete svou blbost.
Můj názor je, že ČSSD by sice trocha debolševizace neuškodila, ale není na tom zase tak špatně jako ostatní. Díky tomu jsme s jejich vládami přežili 8 let relativně dobře.

Jsem zvědavý, jestli mně budete zase nadávat do socialistických hlav:-D.
28. 06. 2007 | 19:38

XX Humanoid napsal(a):

Myslím tím např. Joe, Feel aj.
28. 06. 2007 | 19:39

Jana J napsal(a):

Tony Blair v UK zk...vil, na co sáhl.My potřebujeme levicovou stranu, ne hybrid k ničemu. Blairova metoda vykrádání středních vrstev je velmi populární u současné vládní koalice, takže čím se, pane Paroubku, chcete lišit? Obdivem k fešáckému Tonymu, kterému většina Britů nemůže přijít na jméno, si moc bodů nenaděláte. Jestli chcete býtjako on, odstupte z čela ČSSD a přenechte ji levicovým politikům, pokud ještě nějaké máme. Pro ty, kdo si myslí ,že to jsou komunisti - inu, není tomu tak.
28. 06. 2007 | 20:04

Jos napsal(a):

Paroubku tvůj vzor není Tony ale aparátčík vzor 80let tak nepiš hovadiny!
28. 06. 2007 | 20:39

vtmed napsal(a):

Jezisi!Uz zase to .....? Naseho prezidenta oslovuje anglicky,Blaira spanelsky, priste to bude cinsky ? Jste trapny,nechte toho.Ackoliv,kdo by nas pak bavil.
28. 06. 2007 | 20:43

koukol napsal(a):

trapas
28. 06. 2007 | 20:48

PatientO.T.,formerly known as DoctorO.T. napsal(a):

To J(h)yrka: Dovidenia v pekle! Arrivederci all' inferno! See You in Hell!
28. 06. 2007 | 21:39

PatientO.T.,formerly known as DoctorO.T. napsal(a):

Předevčírem 17327 čtenářů a 634 ohlasy. Dneska jen 2610/88. Zdá se, že lidé rychle prokoukli slaboduchost předního českého politika, státníka, pingla, lingvisty, ekonoma, opozičníka, etc., etc...
28. 06. 2007 | 21:53

PatientO.T.,formerly known as DoctorO.T. napsal(a):

4.července 2007 v týdeníku Ekonom vyjde tento článek beze změn nebo to přítel Dimun příteli Tvrdíkovi opraví? O podpisu nepochybuji...
28. 06. 2007 | 22:00

Libor napsal(a):

Původně jsem chtěl jenom podotknout, že článek p.Paroubka se mi jeví jako celkem slušně zpracovaná analýza přínosu p.Blaira pro rozvoj britské společnosti za jeho vlády, i když s některými tvrzeními zase až tak plně nesouhlasím. Než jsem však dospěl ke komentářovému okénku pro psaní, tak jsem se doslova zděsil. Představa, že na ulicích mohu potkat deprivanty, kteří si pocity méněcennosti a vlastní malosti kompenzují urážkami, záští a napadáním jného člověka, je fakt dost hrozná.
Přeji Vám p.Paroubku, abyste se nenechal otrávit lidskou malostí a zlobou. Doposud si Váš příspěvek přečetlo asi 2.600 lidí. Kolik z nich zareagovalo pimitivními urážkami? Padesát, šedesát? Pro ty ostatní má smysl v započaté práci pokračovat.
28. 06. 2007 | 22:07

vtmed napsal(a):

Libore, pokracovat v zapocate praci ? Tim myslite napadani,urazeni, podavani zalob,nebo vydani fotoalba?
28. 06. 2007 | 22:20

PatientO.T.,formerly known as DoctorO.T. napsal(a):

Je to sice staré, ale pro ty, kdož nečetli: PAROUBEK: "Ano. Pro nás mladé, kteří jsme únor 1948 neprožili jako osobní zkušenost, je toto datum především historická událost, kdy byla s konečnou platností rozhodnuta otázka politické moci, došlo k likvidaci pozic exponentů buržoazie v politickém životě republiky. Nyní, 30 let po únoru 1948, jsou pro nás mladé ideje Února živou výzvou. Nutí nás především k zamyšlení, kolik toho pro stranu a společnost děláme a kolik jsme schopni udělat. V naší stranické práci je stále co zlepšovat. Stojíme před výročními členskými schůzemi a okresními konferencemi strany, bude třeba se zamýšlet nejen nad výběrem členů do výborů místních organizací, ale i nad celkovou koncepcí práce těchto organizací. Vždyť ruku na srdce, kolik z těchto orgánů a organizací má důkladně rozpracovaný dvou až tříletý plán činnosti? Kolik z těchto místních organizací provádí například důkladnou přípravu kádrů? Stále nevyužívámě všech organizačních forem, které organizační řád předpokládá. Mám především na mysli možnost vytváření odborných komisí a to při okresních a krajských výborech strany. Vždyť tak bychom daleko lépe a kvalifikovaněji a tedy i s větší vahou vystupovali v zastupitelských sborech, členských organizacích Národní fronty i na svých pracovištích."
Beseda se uskutečnila začátkem května 1978 a byla uveřejněna v deníku Svobodné slovo. O čtyři roky později, 12.2.1982, byl na VIII. konferenci ČSS bratr Jiří Paroubek zvolen do Ústředního výboru ČSS. Jak patrno, v započaté práci se pokračuje...
28. 06. 2007 | 22:36

David napsal(a):

Jirko já ti fandím a doufám, že pujdeš s kamarádem Tonym na Střední východ a ty se mu dostaneš až ke konečímu východu.Jirko drž se, máš dobře našlápnuto.
28. 06. 2007 | 23:32

Georg napsal(a):

Podivne protimluvy:

... přesně podle zásad britské tradice „přibrzďuje“ některé tendence, které svým přirozeným vývojem nedospěly ke své aktuální realizaci. Blair prostě opustil tradiční politiku Velké Británie, ...
29. 06. 2007 | 01:40

MASH napsal(a):

Tyk ja nevim... Tolik hnusu, nadavek, vyhruzek a odpornyho bolsevismu, co se tu v diskuzi objevuje... Nejen, ze podle diskuzi na forech to vypada, ze ODS podporuje z 90% ta nejvetsi luza, ale koukam, ze vetsina z tech 90% jsou navic jeste nejaci, asi bejvali bolsevici... Vzdycky jsem myslel, ze tu nejvetsi luzu mezi priznivci ma KSC. Evidentne jsem se mylil. Neuveritelny!
29. 06. 2007 | 02:27

MASH napsal(a):

pro PatientO.T.,formerly known as DoctorO.T: A napises nam sem, co plodil Topolanek na komunisticke vysoke skole "československe lidove armady"? A napises nam sem, co rikaval a psal treba Vlastik Tlusty na komunistickem ministerstvu zemedelstvi a vyzivy Ceske socialisticke republiky? A co treba pan Kocarnik? Das nam odkaz na okopirovanou prihlasku pana profesora Klause do KSC? Ne, kdepak... Kdybys to udelal, nebyl bys modrobolsevik! A to preci nejde,ze? :-)))
29. 06. 2007 | 02:31

ferda napsal(a):

Pro Karla: Když nepomohl prst v krku,dej si tam fotku Paroubka - to pomůže určitě.
29. 06. 2007 | 09:14

Soňa Hromátková, DiS. napsal(a):

Vážení, osobní urážky stranou, prosím! Dokažme, že jsme kulturní lidé...
A můj názor? Doufám, že brzy "domelou" a Blair skončí s Bushem před soudem za Irák a další zločiny.
Všechno k tomu snad už spěje: výměna šéfa světové banky, šéfa mezinárodního měnového fondu, zvěřejnění vyšetřování a svědectví lidí z CIA a dalších bezpečnostních agentur o pravdě o 11.9., londýnském metru a dalších nehorázností těchto a dalších přisluhujících zločinců.Doporučuji viea na Google: pocta pozůstalým 11.9. a druhé o terorismu. Jen si dejte pozor, ať se vám neudělá špatně, nebo raději kýbl k ruce!!!! Jsem moc zvědavá, jak naši "hoši" rychle upustí od "radaru", až se ta mašinérie urychlí. Na jejich argumentaci a spoléhání se na naši krátkou paměť se moc těším!!! Hezký den všem čtenářům a divákům videí!!! Za případné reakce po shlédnutí budu ráda za vaše názory.
29. 06. 2007 | 10:50

vanoce3000 napsal(a):

Britští labouristé a čeští sociální demokraté jsou jako restaurace a hospoda.
29. 06. 2007 | 11:12

Libor napsal(a):

Pro vtmed
Pokládáte mi otázku, proto se pokusím Vám odpovědět. Předpokládám, že s odpovědí příliš spokojen nebudete. Nicméně již skutečnost, že jste se neuchýlil k přímým urážkám a vulgaritám dává naději, že byste mohl být schopen připustit i odlišný názor.
Myslím si že "otec zakladatel" Klaus zanechal ODS danajský dar v podobě "bolševické" zpupnosti, samolibosti, pohrdání, netoleranci a zášti proti jakémukoli nesouhlasnému názoru a myšlence. Takové jednání mnoho lidí ze své podstaty odpuzuje, na straně druhé však jiné části imponuje. Umožňuje totiž překonat mindrák z vlastní bezvýznamnosti a malosti přihlášením s k někomu, kdo je zdánlivě silný a mocný.
A jak to všechno souvisí s p.Paroubkem? Je to "těžká váha", tvrdá a silná osobnost. Dokázal znovusjednotit rozhádanou sociální demokracii a vrátit ji na politické výsluní do té míry, že ono slavné volební vítězství ODS se stále zřetelněji jeví být vítězství Pyrrhovým (když už jsme u těch antických příměrů). To je dle mého názoru skutečným důvodem skutečně nesmírného tlaku, projevujícím se právě naopak napadáním a urážením jeho osoby, kterému je ze strany primitivů a mrzáků ducha vystaven třeba i na této internetové diskusi. Jak je vidět, dokáže to ustát.
Proč jsem ho tedy podpořil v jeho činnosti? Protože si myslím, že to je slušné a správné. Bez patosu. Patří k dobré tradici české společnosti již od dob masarykových bojů o rukopisy a hilsneriády zastat se člověka, na něhož útočí duševní odpad tohoto národa.
29. 06. 2007 | 12:33

Tivlas napsal(a):

Myslím si, že panu Paroubkovi to někdo píše. A ani není v jeho silách to psát sám.
29. 06. 2007 | 14:49

PatientO.T.,formerly known as DoctorO.T. napsal(a):

To MASH: S vámi zmíněnými pány nemám naprosto nic společného, a proto o nich nehodlám nic psát, zejména nikoli na blogu Jyrky P. Jestli si myslíte, že svět je ostře rozdělen na fanoušky ČSSD a ODS a mezi nimi nikdo jiný není, jste veliký omezenec. Já prostě opovrhuji politickou činností, demagogií a mocichtivostí bývalého premiéra, aniž bych ovšem byl členem nebo voličem ODS...
29. 06. 2007 | 15:00

Skoro jako Thony Blair napsal(a):

Paroubek se pohyboval v politice a ve vysokých funkcích již v dobách dávno minulých. Po absolutoriu Vysoké školy ekonomické se zacal ihned uvedomele politicky angažovat a vstoupil do Ceskoslovenské strany socialistické, která spolu s lidovci tvorila dva pevné pilíre komunistické Národní fronty. Na rozdíl od Kalouska však ambiciózní Paroubek pronikl do vysokých stranických funkcí a slibnou kariéru mu prerušil až podzim roku 1989. Ve svém oficiálním životopise však svou kariéru v Národní fronte nezminuje. Politická angažovanost otevrela za komunismu Paroubkovi dvere do vysokých funkcí, dotáhl to pres funkci hlavního ekonoma až na reditele stravovacího gigantu Restaurace a jídelny, což dokazuje, že mel plnou duveru a osvedcil se jako spolehlivý kádr. Ihned po zmene režimu prestupuje Paroubek do Ceskoslovenské sociální demokracie a stává se ústredním tajemníkem strany. Spolu s ním prebíhá z Národní fronty rada komunistu, socialistu a lidovcu. S bezpecnostními proverkami si už kolegové v CSSD vždycky dokázali poradit. Od roku 1998 pusobil Paroubek na pražské radnici ve funkci ekonomického námestka Magistrátu, a to podle svých slov "jako ekonomický odborník". Jednou z proslulých "odborných ekonomických akcí" Paroubka bylo napr. nalití 300 milionu korun do cerné díry jménem První mestská banka.
29. 06. 2007 | 15:04

-m- napsal(a):

Všimněme si jedné zajímabé věci: jakmile se někdo veřejně přihlásí k pravici, je to bráno jako relevantni politický postoj. Když se však někdo přihlásí k levici, snese se na něj lavina nejen kritiky, ale přímo sprostot. Člověk, který volí nepravicově, se v Čechách ocitl v defenzivě. Asi tak jako v 50. letech bylo slovo "pravice" považováno za nadávku, dneska je tomu naopak. Ale to není demokracie, to je jen obrácení znamének.
29. 06. 2007 | 18:12

PatientO.T.,formerly known as DoctorO.T. napsal(a):

To -m-: Nikdy by mne neznepokojovala existence levicových stran ani jejich programů. Z čeho však mám hrůzu, a jistě nejsem sám, je ochota českých levicových vůdců kdykoli se paktovat s ultralevicí, tedy s Falmerovou KSČM... V tom je potíž české levice, má za zády masové vrahy a zločince a není ochotna se bez nich obejít.
29. 06. 2007 | 19:59

depresesro napsal(a):

Vždycky, když vidím Jirku anebo když mám možnost přečíst či slyšet , co ten chlapec zase káže, tak se většinou osypu. Výhodou rozsáhlého komentáře ze strany pečlivě čtoucích je to, že nemusím číst ty jeho bláboly, neosypu se a má duše pookřeje nad názory těch, jež čtou a nezkolabují u toho.
29. 06. 2007 | 20:45

pepin napsal(a):

Bravo Jirko, vidím, že jste s přítelem Kužvartem zvládli 2.lekci, tak proč se svými lingvistickými znalostmi nepochlubit národu. Mám jen podezření, jak už tu někdo naznačil, že ti to psal velký polyglot "podrždeštník" Jarda. Ten těch jazyků umí taky hodně, jinak by nemohl dělat prezidenta ČSA, to dá rozum. Sice je poslal málem do konkursu, ale jinak byl hodně dobrej.
V příštím blogu Jyrko bys mohl použít už třeba něco z pokročilých, dobrá byla ta, co mektal Kužvart na jakoukoli otázku novinářů : "I am very optimystic" . Pěkně to zní a budeš za kinga....
30. 06. 2007 | 01:00

-m- napsal(a):

K některým příspěvkům (např.depresesro, jirka Californie atp.):
Politika nad pivním táckem.
30. 06. 2007 | 12:03

Gaba napsal(a):

Jiříku, jsi jen komouš, co obrátil kabát kvůli penězům. Do Blaira se ne-er, na toho nemáš!
30. 06. 2007 | 13:53

-m- napsal(a):

To: PatientO.T.,formerly known as DoctorO.T.
Nemohu Váš argument přijmout. Pravice často zdůrazňuje domnělou ochotu demokratické levice spojit se s KSČM (dobře známe Renčovo předvolební heslo KSČSSD). Vzpomínám si velice živě, že když v r. 2002 vyhrál volby V. Špidla, jeden komentátor z Lidových novin naprosto bezdůvodně nazýval Špidlu soudruhem a hovořil o koaliční vládě ČSSD a KSČM. Když byla uzavřena jiná koalice (ta, kterou ostatně Špidla dlouhodobě preferoval dávno před volbami), nenašel nejmenovaný komentátor ani odvahu se za svůj výpad omluvit.
Pravice diskredituje levici, chce ukázat svou morální převahu, že ona (tj. pravice) nepřipustí návrat komunistů k moci atd. Jsou to jen prázdná hesla, pouhá vějička. Ve skutečnosti nemá pravice, jmenovitě ODS, sebemenší morální právo takto hovořit:
1) Volba V. Klause prezidentem jasně ukázala, jak může být spolupráce "modrých" s "rudými" efektivní. Klaus je prezidentem i z valné části komunistickým a nepamatuji se, že by byl na něj kvůli tomu vyvíjen jakýkoli veřejný tlak (ani mediální!); nebyl vyzván k odstoupení. Naopak: v politické revue Proglas jsem s otevřenými ústy četl šokující článek o prospěšnosti toho, že komunisté hlasovali pro Klause. Inu, když se chce, dá se zdůvodnit a omluvit všechno.
2) ODS dále nemá morální právo mluvit o hrozbě komunismu prostě proto, že s KSČM na regionální (místní) úrovni vesele spolupracuje. A i tady se zdá, že je politická kooperace navýsost efektivní.
Vaše slova o vrazích a zločincích, s nimiž se nemá spolupracovat, jsou sice působivá, eticky i esteticky (totiž rétoricky), ale jakmile vynecháme proklamace a venujeme se faktům, zjišťujeme, že skutečnost je přece jen jiná.
PS: A ten můj povzdech o tom, že levice je v defenzivě se týkal spíše stavu veřejného diskursu.
30. 06. 2007 | 17:56

PatientO.T.,formerly known as DoctorO.T. napsal(a):

To -m-: Pane ,prostě se bojím toho, že Jyrka, David, Standa, Standa, Jeroným, Honza, Jarda a mnozí další jsou schopni a ochotni upsat se ďáblovi Falmerovi jen proto, aby se dostali k moci. Jyrkův povolební projev, ve kterém koalici KSČSSD de facto potvrdil, mne ujistil, že mé obavy nejsou plané... Jinak vás ujišťuji, že Klausovo usilování o Grebeníčkovy hlasy nebo koalice ODS-KSČM v některých městech jsou mi odporné. Rád bych se dožil časů, ve kterých by vládla buď ODS nebo ČSSD s nějakými koaličními partnery a mně, jako OSVČ, by bylo celkem jedno, kdo to je.
01. 07. 2007 | 01:07

PatientO.T.,formerly known as DoctorO.T. napsal(a):

P.S. Jak už jsem uvedl, nejsem ani členem ani voličem ODS, tedy průšvihy modré ptákostrany jdou mimo mne!
01. 07. 2007 | 01:09

Paroubek-s English tutor napsal(a):

What makes it so plausible to assume that hypocrisy is the vice of vices is that integrity can indeed exist under the cover of all other vices except this one. Only crime and the criminal, it is true, confront us with the perplexity of radical evil; but only the hypocrite is really rotten to the core.

Now you know what you are Mr. Paroubek.
01. 07. 2007 | 13:07

-m- napsal(a):

To: PatientO.T.,formerly known as DoctorO.T.
Primiňte, ale moc nerozumím tomu rozlišování. Pokud by ČSSD uzavřela koalici s KSČM, máte z toho strach. Ale jde jen o možnost, potencialitu, která se beztak v dohledné době nenaplní. Ale že ODS řadu koalic s KSČM na místní úrovni UŽ UZAVŘELA, to vám přijde jen odporné. Čili: na jedné straně strach, na straně druhé pocit odporu. Proč to rozlišování? Není to stejné? U ODS jde navíc o zjevné pokrytectví.
01. 07. 2007 | 18:53

PatientO.T.,formerly known as DoctorO.T. napsal(a):

Radniční koalice ODS KSČM jsou odporné a neomluvitelné, důležitým faktem ovšem je, že na radnicích se nevytvářejí zákony. Po tom, co předvedla ČSSD ve skrytém spojenectví s KSČM za vlády pana Paroubka (koalice marťanská se tomu říkalo), nedělám si naprosto žádné iluze o případném pokračování. Z tohoto spojenectví mám strach, ne z vlády ČSSD. Přečtěte si někdy materiály KSČM, poslechněte Falmera, Exnera, Grebeníčka a další, pak pochopíte.
01. 07. 2007 | 20:27

333 napsal(a):

Milujte svoji zenu pane Paroubku,kdo miluje svou zenu sam sebe miluje, rekl Jezis Kristus,
drzim Vam stale palce
01. 07. 2007 | 21:43

-m- napsal(a):

To: PatientO.T.,formerly known as DoctorO.T.
Také mě obcházel strach. A to během tzv. televizní krize (2001). Nemluvím o pozadí celé události, mám na mysli projevy některých poslanců o nutnosti dodržovat zákon atd. - určitě si vzpomínáte... To, že ČSSD byla rozpolcená, mě štvalo - příčil se mi cenzor M. Kučera, ale obdivoval jsem protizemanovský postoj Špidlův nebo chování Pavla Dostála. Ale z čeho jsem měl nepříjemné mrazení v zádech, to byla nevídaná rétorická harmonie mezi poslanci ODS a KSČM. Tam si demokracie sáhla na své dno, myslím. Hlavně pan poslanec Petr Pleva a paní poslankyně Kateřina Dostálová se v tomto ohledu velmi činili.
Tím chci říct, aniž bych s vámi už možná přímo polemizoval, že ODS není vůči komunistickým svodům méně imunní, dokonce bych řekl, že má stejně jako KSČM vyvinutý smysl pro koalice nikoli programní, nýbrž mocenské (viz mnou už vzpomínaná volba prezidenta Klause).
01. 07. 2007 | 22:06

jaryn napsal(a):

jsou to pořád jen projevy ,které se hodí na sjezd ústředního výboru strany.
01. 07. 2007 | 23:19

Tutor napsal(a):

Pro -m-.

Jirí Paroubek pred volbama 2006:

"Já myslím, že jste to slyšeli dámy a pánové dneska všichni. Rezoluce, která byla prijata zdrcující vetšinou delegátu sjezdu, která ríká, že CSSD považuje vládní spolupráci s KSCM vzhledem k její soucasné politické orientaci za neprijatelnou a zavazuje se, že po letošních volbách do PS parlamentu CR s ní nevytvorí vládní koalici, bude li CSSD poverena vytvorením vlády. My jsme to sice rekli asi tisíckrát, ale pro úplnost to takto uzavíráme. Predpokládám, že už nebudou Vaši kolegové v televizních poradech klást tyto otázky, protože tady už jednou pro vždy sice platí bohumínské usnesení, ale jednou pro vždy to zase ríkáme."
A jak se situace zmenila! Minutu po prohranych volbach Paroubek hrimal: "Mam 100 hlasu". Najednou se mu najednou KSCM, strana plna nereformovanych komunistu, hodila.

Pavel Dostal rekl: "Paroubek neni o zasadach, ale o moci."
02. 07. 2007 | 00:03

-m- napsal(a):

To: Tutor
Trošku se točíte v kruhu: já tato fakta nepopírám, to si nerozumíme. Jen problematizuji jejich přímočarou interpretaci, neboť po "A" vždy dodávám "B". V tomto případě je oním "B" jednoduché konstatování, že ODS podobnou rezoluci, která by explicitně zakazovala spolupráci s KSČM, ani neměla. (Pěkně na to svého času upozornil V. Špidla.)Takže co dodat k oné volbě prezidenta? Nepřipravila se tím ODS o morální právo varovat před nebezpečím komunismu (pokud ovšem vůbec kdy takové právo měla)? Prostě tvrdím, že jde jen o planou rétoriku, která nemá s etikou nic společného. - Dosud jsem od diskutujích nečetl relevantní protiargument.
02. 07. 2007 | 13:58

Tivlas napsal(a):

Pro pana Paroubka, t.č. na dovolené. Z internetového serveru.

Výměna manželek - s paní Zuzanou se volby vyhrát nedaly !
Zatímco profese politiků je už nějakou dobu soustavně vysmívaná a veřejností vnímána až na úrovni toho nejstaršího řemesla - prostituce, mnozí z politických protagonistů s takovou nelichotivou pověstí statečně bojují a na oltář strany, politického úspěchu dokáží obětovat praktické vše - včetně svých osvědčených manželek…

Krom Mirka Topolánka, o tom právě v těchto dnech znovu přesvědčil i Jiří Paroubek, který se, po stranicky neetickém nátlaku, nakonec obětavě rozhodl, už nadále nekonzumovat své dosavadní funkční a plodné manželství.

Přestože je doposud loňská volební porážka ČSSD oficiálně připisována na vrub nepřátelsky naladěným médiím, zákeřným piklům ODS a osobně ppl.Kubicemu, v trezoru Lidového domu už měsíce leží tajný materiál agentury SSM, který vypovídá o něčem jiném. Doposud utajovaným hloubkovým průzkumem bylo údajně zjištěno, že výsledky loňských voleb významným způsobem ovlivnilo zejména podivínské chování manželky předsedy Paroubka. Podle oslovených 1 666 respondentů na celých 6, 661 % voličů totiž mimořádně negativně působil neatraktivní zjev, výstřední gesta a mnohé kontroverzní výroky paní Zuzany. Vrcholem, naprostou pohromou pro volební výsledek ČSSD podle zmíněného výzkumu potom bylo to známé extempore s vystavováním trenýrek pana expremiéra.

S ohledem na nepřehlédnutelnou erozi ODS a vlastně celé současné vládní koalice, se na pořad dne znovu reálně vrací možnost předčasných voleb. Z dobře informovaných zdrojů prosakuje, že UVV ČSSD proto při projednávání této alternativy uložil Jiřímu Paroubkovi stranický úkol - Výměnu manželek a na místo jeho nové životní družky, po bojovém hlasování, nominoval atraktivní, politicky prověřenou blondýnu s perfektní znalostí cizích jazyků. Podle fotografii, i kdyby se občanští demokraté do nových voleb ještě nějakým zázrakem přece jenom vzpamatovali, s tou novou akvizicí sociálních demokratů - Petrou Kováčovou se ty případné mimořádné volby prostě prohrát nedají……
02. 07. 2007 | 15:25

Reno Raines napsal(a):

to Libor: vazne si myslite, ze patri k masarykovske tradici zastat se cloveka verejne se hlasiciho k neplaceni dluhu (tedy ke kradezi) spolupracujiciho s komunisty?
A jeste to pokladate za slusne. Dle projevu vypadate na vzdelaneho cloveka, ale nekdy na ty primery preci jen pozor...
02. 07. 2007 | 15:49

Anna napsal(a):

To Tivlas
já si myslím, že by se sněmovna měla zabývat vytvořením útulku pro odhozené manželky politiků.
Po patřičné recyklaci by se mohly manželky objevit v Srstkově pořadu nebo posílit stranu paní Bobošíkové.
Také se ráda zúčastním aukce trenýrek pana expremiéra, kterou má příští úterý pořádat agentura Gavlas.
Asi nejsem typická volič, mně byla Zuska docela sympatická. Teď jí bude asi líp.
02. 07. 2007 | 20:28

Tutor napsal(a):

Pro -m-.
To co se deje na urovni obci ci mest je nepodstatne. Obce nerozhoduji o zasadnich problemech CR. Parlament ano. Nechci vas zatezovat kauzami: Pet na stole ceských, Ministr Kavan a jeho trezor, Biolíh.....atd,atd. Me zajima vase presvedceni. Vy si opravdu myslite ze by Paroubkova CSSD byla prinosem pro CR?
02. 07. 2007 | 20:46

-m- napsal(a):

To: Tutor
Nemyslím si, že by činnost městského zastupitelstva byla nepodstatná, i když je její medializace minimální. Ale nechci Vás chytat za slovíčka. Souhlasím s Vámi v tom, že funkce parlamentu - asi máte na mysli Poslaneckou sněmovnu ČR - je významná, protože jde o zákonodárný sbor. Ale:
1) Je trošku farizejské hrozit spojenectvím KSČM a ČSSD, když máme tzv. "pojistku" v podobě Senátu, jehož složení je takové, jaké je. A navíc, existuje tu cosi jako ústavní soud...
2) Musím se znovu vrátit k volbě prezidenta, protože z této nepříjemnosti v naší diskusi poněkud unikáte. Také to je funkce parlamentu a zdá se, že jeho složení tehdy V. Klausovi docela vyhovovalo.
V odpověď na Vaši otázku bych rád zdůraznil, že ona, jak píšete, Paroubkova ČSSD (musím podotknout, že nejsem příznivcem takových zjednodušujících personifikací, ale budiž) byla u moci - počítám-li dobře - zhruba rok, a k žádnému politickému převratu samozřejmě nedošlo. Není třeba účelově démonizovat. Rozhodně si nemyslím, že by její působení bylo větším zlem než současná vládní reprezentace, jejíž počínání mě zklamává doslova na každém kroku.
02. 07. 2007 | 21:40

-m- napsal(a):

To: Tutor (pokrač.)
Co se týče těch kauz, tady se myslím shodneme: je to odporné. A jde to napříč politickým spektrem. Což je ještě odpornější.
02. 07. 2007 | 21:42

BigDad napsal(a):

Když ten šašek Paroubek ani neví o důvodech, proč byla Margaret Thatcher vystřídána Johnem Majore, tak zjevně ví o politice starou belu.
No nic, to už něm víme dost dlouho, jen by měl držet hubu, protože kecá o mnohém, čemu vůbec nerozumí. Zdá se však, že kapku rozumí blondýnkám. No jo, ....
02. 07. 2007 | 22:56

Tutor napsal(a):

Pro -m-

Nikdo nehrozi spojenectvim CSSD a KSCM. Je to logicke. 2 komunisticke strany maji k sobe blizko. Nerikam ze CSSD je ruda. Ale je ruzova a nebo oranzova. Mam dojem ze se snazi tu rudou barvu nejak zakryvat. Prece to nemuzete popirat. Staci se podivat na nektere projevy Paroubka. Je neco bliz k projevum pred 25 lety?
Takze znovu k nezodpovezene otazce. Vy si myslite ze by Paroubek a jeho styl politiky byl prinos? Pokud ne, tak jakou si predstavujete idealni vladu?
02. 07. 2007 | 23:51

-m- napsal(a):

To: Tutor
Myslím, že jsem na Vaši otázku už odpověděl. A nezlobte se, ale nazývat ČSSD komunistickou stranou jen proto, že Vám není po chuti její předseda, to je nerespektování novodobých českých dějin. (Když už jsme u těch barev: komunista natřený namodro Vám nepřekáží? V. Tlustý je známý příklad...)
Ideální vláda není vládou z tohoto světa. Ale dobrým premiérem, bohužel v nedobré době, byl podle mého V. Špidla.
03. 07. 2007 | 00:04

Tutor napsal(a):

Pro -m-
Jiste ze Tlusty je byvaly komunista.On a mozna jeste jeden. Ale v CSSD je jich minimilne 20! To vam nic nerika? Ja porad tvrdim ze rozdil mezi CSSD a KSCM se zmensuje. Hlavne diky lidem jako Paroubek a Rath. Za chvilku budou k nerozeznani. Kdyz pozoruji prenos s PS kde Rath diriguje poslance KSCM jak maji volit, tak se nedivte ze je hazim do stejneho pytle.
03. 07. 2007 | 00:14

Pape napsal(a):

To Libor: Nejsem "solvina", platím daně tedy i soudruha Paroubka, nepatřím ke "spodině"
a nemám mindráky! Mám vlastní
mozek který umím používat
i vlastní firmu. Zásluhou
soudruha Paroubka a jeho přisluhovačů jsem se dostal do
určitých obtíží, které však
naštěstí s pomocí svých kamarádů mohu zvládnout. Budu
bojovat ze všech sil proti
této rudooranžové demagogii
a raději odejdu z této země
třeba do Afriky nebo jinam mezi
slušné a normální lidi. Hanba
Vám (socanům+rudochům a vašim
přisluhovačům a sympatizantům)!
03. 07. 2007 | 11:59

Georgius Parubus napsal(a):

Paroubku, že ti není stydno!
03. 07. 2007 | 16:20

-m- napsal(a):

To: Tutor
Ve svém kritickém pohledu na politiku se právě snažím uniknout zjednodušujícím paralelám, které jsou nám podsouvány zvláště médii a halasem některých politiků. Vedle těchto paralel totiž existují ještě souběžnosti jiné, skrytější a namnoze paradoxnější, přesto však viditelné - pro toho, kdo vidět chce. Doporučuji Vám článek Jana Čulíka o zajímavých afinitách mezi dvěma na první pohled protikladnými (toliko ideologicky!) organizacemi: Mladými konzervativci a KSM (mladými komunisty): http://www.blisty.cz/2007/7... Je to recenze filmu Lindy Jablonské.
04. 07. 2007 | 00:17

Jana napsal(a):

Pindďourku, Pinďourku (obzvláště povedená přezdívka:-)), autoru blahopřeji...), překvapení! - nikdo Ti to nevěří!
Mimochodem, nemělo by se Paroubkům chodit na Letenský zámeček na oběd!
04. 07. 2007 | 00:28

Tivlas napsal(a):

To Anna
Paní Anno,ten autor si zřejmě dělal legraci. PaníZuzany je mně osobně dost líto. A milenka pana Paroubka neudělala perspektivně moc dobře.
04. 07. 2007 | 16:49

detto@sezunam.cz napsal(a):

Nelitujte paní Zuzanu, litujte paní Pavlu. Ta je Vám přece bližší. Pí Zuzanu pravicový tisk ostouzel kde se dalo, tak ji teď nelitujte, milovníci jedné strany.Že vám ji nebylo líto, když jste se ji smáli.
05. 07. 2007 | 23:51

milan napsal(a):

Pane Jiří,nenechte se znechutit těmi pisálky.Jste pár krásných mladých lidí , co více si ještě přát.Chtělo by to, ale dvojčata,abyste národu a Topolovi dokázal že nemáte v pytlíku vítr a Topola opět trumfnul.
06. 07. 2007 | 11:26

Anna napsal(a):

To Tivlas
Proč Zuzanu litovat? Já myslím, že se jí ulevilo.Teď jsem se dočetla, že na chlapovi je nejvíc sexy mozek. Říká to nová partnerka. Dá se to vykládat různě.
07. 07. 2007 | 14:21

RejpalCZ napsal(a):

Musím uznat, že článek docela dobrý.

Jen ta Margaret Thatcherová mi tam mezi velkými vůdci chybí.

Pokud chcete srovnávat mezinárodní význam Británie, podívejte se, kde byla Británie před Margaret --- po třech desetiletích vlády socialistů všech strany --- a kam ji dotáhla po 10 letech ve funkci.

Hovořit o neutěšených výsledcích vlád toryů, když se nedíváte, z jakého socialistického marastu museli vycházet (drtivá většina velkého průmyslu byla zestátněna, byty státní a chátrající, odbory šikanovali své členy a nutili je do stávek silou), tak je to čirá demagogie.

Tony Blair udělal velký kus práce a jistě mu patří naše uznání. Ač pravicový volič, tleskám mu - Blair je přeci jen jiný typ socialisty než Vy, pane Paroubku.

Porovnejte si prosím program Labour Party PŘED Blairem - zjistíte, že to byli skoro komunisti. Až Blair posunul LP výrazně ke středu a přišel s programem "Nové levice".

V porovnání s ním jste Vy a většina Vaší ČSSD dost "stará levice", zkostnatělá, neschopná změny a reakce na nové podmínky.

Potlesk pro pana Blaira - hanba všem socialistickým komunistům, kteří si berou jeho jméno do pusy a chtějí přesvědčit lid, že jsou jako on. Nejsou. ČSSD nikdy nebude mít na Labour Party, dokud v ní zůstanou lidé jako Vy.
07. 07. 2007 | 21:51

allice67 napsal(a):

Možná by si se, Paroubku, měl spíše než s Thonym skamarádit s ředitelem továrny na výrobu Indulony.Při tvém objemu a frekvenci lezení do zadku by to byly značné úspory.
07. 07. 2007 | 22:45

Tivlas napsal(a):

To: Anna a i ostatní.
Staženo z www socdem info
Prohlášení Jiřího a Zuzany Paroubkových
Prohlášení Jiřího a Zuzany Paroubkových

Před několika měsíci jsme se společně dohodli na ukončení našeho manželství a našem rozchodu. Právní zástupci v současné době na rozvodu pracují. V současné době nežijeme již určitou dobu ve společné domácnosti, přesto jsme v poslední době společně plnili celou řadu společenských povinností.

O celé věci byli dosud informováni jen naši nejbližší přátelé a příbuzní. Neviděli jsme důvod informovat zatím o našem rozhodnutí veřejnost. Kampaň Blesku, která v těchto dnech probíhá, celou věc změnila.

Náš rozchod je přátelský a vládne mezi námi dohoda i pokud jde o rozdělení společného majetku.

V Praze dne 30. června 2007

Jiří a Zuzana Paroubkovi
v. r.

Prohlášení Jiřího Paroubka k rozchodu s manželkou

Jsme dohodnuti, že i v dalších letech budu podporovat veřejně prospěšné aktivity své současné manželky Zuzany Paroubkové. Po ukončení své politické dráhy se chci podílet na její veřejné činnosti výrazněji.


Jiří Paroubek
v. r.


Prohlášení Jiřího Paroubka k současné osobní situaci

V posledních týdnech se mou partnerkou stala slečna Mgr. Petra Kováčová.


Jiří Paroubek
v. r.

Jen nevím jak se tyto informace líbí paní Zuzaně a zejména slečně Petře.
08. 07. 2007 | 13:36

petrof napsal(a):

Jirko, Tvá angličtina se opravdu lepší. Je vidět, že těch pár měsíců s Tvojí novou asistentkou a přítelkyní, se opravdu vyplácí ??!! Akorát je škoda, že už ji nebudeš moci využít (alespoň doufám) ve vrcholných funkcích, neboť Tvé roky jsou sečtěny a věřím, že stejně tak té celé Tvé oranžové armády darmožroutů. Možná, až se vrátíš do RaJ, budeš vítat zahraniční turisty tím svým oblíběným " where are You from ?"......
09. 07. 2007 | 12:47

Tivlas napsal(a):

To: Jiří Paroubek a ostatní blogeři. Článek z dnešní MfD
Politici radí: Nebaví vás „vaše stará“? Pořiďte si novou
Ne, to není reklamní heslo na novou televizi nebo ledničku, ale vzkaz řady vrcholných politiků, který předávají nám voličům.
Na začátku bych rád předložil následující tvrzení a nechávám na čtenářích, zda se mnou budou, či nebudou souhlasit. Není pravda, že by nám do soukromého života politiků nemělo nic být. Politik ve vrcholné funkci je člověk, který disponuje nepopiratelnou mocí. Ovlivňuje vnitřní nebo zahraniční politiku, zasahuje do ekonomiky, řídí mnohdy celé resorty a i z pozice řadového poslance má vliv na bezpečnostní složky naší země.
Každý psycholog ví, že především soukromý život prozradí o každém z nás to nejpodstatnější.
Vědí to i personalisté, kteří vybírají lidi pro práci v určitém odvětví, ale protože se na tyto údaje nemohou přímo ptát, používají diagnostické metody, aby zjistili takové vlastnosti, jako je mimo jiné odolnost, zvládání stresu, vytrvalost, emoční zralost, názorová konzistence a loajalita. Pokud se na tyto charakteristiky, jejichž výčet není zdaleka úplný, podíváme blíž, zjistíme, že všechny se nějak projevují i v manželství. A zároveň není pochyb o tom, že jednoznačně určují dobrého a špatného manažera. Politici, ačkoli mají velikou odpovědnost, nemusí mít zpravidla bezpečnostní prověrku, a tedy ani nemusí procházet psychologickým vyšetřením.
My voliči jsme tedy převážně odkázáni na mediální obraz daného politika a nezbývá nám než věřit tomu, že ti „naši“ jsou dobří, zatímco „ti druzí“ jsou špatní. Jistě existuje pár situací, které nám daného člověka přiblíží více – písemný projev, chování pod tlakem. Avšak nejvýznamnějším zdrojem je samozřejmě soukromý život.
Ne, nejsem příznivcem bulváru a paparazzii pohrdám, ale politici, na rozdíl od hvězd a hvězdiček showbyznysu, jsou placeni z našich peněz a jednoznačně zasahují do našich životů. Je zajímavé, že o co větší míru rasismu a šovinismu naše společnost vyjadřuje, o to jsme tolerantnější k sexuálně orientovaným menšinám. Snad i proto bychom v parlamentu snesli spíše homosexuála než černocha. Myslím, že by tam mohli být klidně oba, neboť podstatné jsou jejich vlastnosti zmíněné výše. Ale už nesdílím tolerantní přístup naší veřejnosti k pojetí vztahů a manželství u našich představitelů.
Záměrně se vyhýbám jménům. Předpokládám, že ti, kterých se to týká, jsou čtenářům známi. Nemohu však necitovat Jiřího Paroubka, který pro MF DNES řekl, že „svůj rozvod... zvládl“. Byl bych raději, kdyby předseda ČSSD a další naši zvolení zástupci zvládli svá manželství. Samozřejmě, může se stát, že partner daného politika propadne nějaké závislosti, najde si milence či jinak zničí manželství. Ale opustit na sklonku produktivního života svou stárnoucí manželku pro mladou milenku je pro mne signál značně nepevného charakteru, nezralých emocí a neschopnosti zvládat své vlastní stárnutí. Každý, kdo je či byl ženatý nebo vdaná, ví, co slibuje oddávajícímu, eventuálně před Bohem. Rozpad uzavřeného svazku je přinejmenším zrazeným slibem, a to je něco, co mi nemusí vadit u mého souseda, ale u politika, který se sliby obchoduje, ano.
O intelektuálech či umělcích se s oblibou říká, že jsou svědomím národa. Všimněme si, jak nás případné selhání morálních principů v jejich řadách pobuřuje. Osobně bych přivítal, abychom podobnou zásadovost vyžadovali i po politicích, neboť oni jsou odrazem nás samých a to, co jim projde, hovoří i o nás.
Nebo snad chceme, aby nám naše děti, které chceme vychovávat k odpovědnosti, morálce a cti, argumentovaly tím, že se přece nechovají hůře než většina členů naší politické reprezentace?
Autor je psycholog a jmenuje se DANIEL ŠTROBL
09. 07. 2007 | 17:12

kyslé zelí napsal(a):

to je věc
10. 07. 2007 | 01:33

angličtinář napsal(a):

Je pan Paroubek tak líný, hloupý nebo arogantní, že se neobtěžuje ověřit správnost "spellingu", když už se v každém svém příspěvku vytahuje se svojí angličtinou?
10. 07. 2007 | 11:29

valsorim1 napsal(a):

Upřímnou soustrast Petře Kováčové.Nebo že by vrána k vráně.
10. 07. 2007 | 14:58

Tivlas napsal(a):

Z dnešního Neviditelného psa pro J.Paroubka a čtenáře jeho blogu. Jmenuje se Mutanti Kremlu, je to o jednom ruském filmu a napsal to náš špičkový publicita Karel Hvížďala
11. 07. 2007 | 11:19

Hmm napsal(a):

Ten paroubek! Ta erudice, ten rozhled.

Thank you and good luck, Thony!

No a v minulem blogu ma dve trivialni vety v anglictine a 2 gramaticke chyby.
11. 07. 2007 | 11:25

Hmm. napsal(a):

To: Nemesis
No taky mohl napsat Tadpole :-). On paroubek ted cte ty dejiny diplomacie ....
11. 07. 2007 | 11:29

Jaroslav napsal(a):

Jestlipak Vás, pane Paroubku, když tak opěvujete úlohu bývalého ministerského předsedu Velké Britanie Blaira v boji s terorismem, někdy napadlo, že se mohou krýt základní zájmy teroristů se zájmy vojensko-průmyslového komplexu (VKP)? Ať už amerického, ruského či jakéhokoliv jiného? Že tento VKP může stát na počátku celého řetězce příčin a následků? Přemýšlel jste někdy o tom, že „přesvědčování nedůvěřivé britské veřejnosti o potřebě intenzivního boje s mezinárodním terorismem” je právě to, co iniciátoři teroristických akcí (New York, Londýn, Madrid) chtějí dosáhnout: aby nedůvěřivá, a hlavně k smrti vyděšená a zastrašená veřejnost byla ochotna dávat svým vládám všechno, co k „intenzivnímu boji” s terorismem potřebují: nové Tomahawky, novou „inteligentní munici”, nové radary a sila protiraketových střel atd apod? Přišlo Vám někdy na mysl, že by iniciátorem „mezinárodního terorismu” mohl být někdo vybavenější nejsofistikovanějšími počítačovými modely, než je v afgánských horách se ukrývající Ben-Ladin? A že tento „mezinárodní terorismus” by mohl být jen nástrojem v rukou někoho jiného? Kdo sedí někde zcela jinde, než je Střední Východ?
11. 07. 2007 | 21:43

Jaroslav napsal(a):

Opravuji: zkratka vojensko-průmyslového komplexu má být VPK.
11. 07. 2007 | 21:46

Robin napsal(a):

Hodně se tu argumentuje proti ČSSD - o její jakési až mystické spřízněnosti s KSČM projevující se v ochotě současného vedení ČSSD jít do koalice s KSČM. Toto je propagandistický "argument", kterým česká pravice vždy útočila proti sociálním demokratům v období před volbami a který zakořenil v hlavách všech, kteří jsou vůči levici předpojatí. A priori předpojatým nemá smysl nic vysvětlovat - pro ně zkrátka levice socdem nebo komunistická byly a jsou víceméně jedno a to samé. Odvolávání se těchto lidí na západní sociální demokraty jako "jiné" ("ne-komunistické") je jen takový pokrytecký folklór, kterým maskují svou apriorní přepojatost. Ostatně i na Západě jsou sektářští zastánci pravice, kteří v tamních sociálních demokratech vidí jen slabší odvar komunistů. Takže pro ty ostatní předpojaté (spíše v důsledku neznalosti)uvádím několik argumentů 1. Programově je dnes ČSSD ve srovnání se sociálními demokraciemi na Západě v průměru více ve středu. Rozhodně nepatří k těm nejlevicovějším stranám mezi sociálnědemokratickými a socialistickými stranami. 2. Ke KSČM ČSSD veřejně vyslovuje již léta (naposledy před posledními volbami do PS) následující podmínky pro eventuální vládní koaliční spolupráci: a)Jednoznačná distance od zločinů stalinismu a neostalinismu doma i všude ve světě. 2) Jednoznačná distance od normalizační KSČ. 3) Jednoznačné přihlášení se k euroatlantické orientaci ČR (EU a NATO). 4) Jednoznačný závazek respektu k soukromému vlastnictví jako k jedné z legitimních vlastnických forem. Tyto podmínky KSČM nesplňuje, takže o nějaké vládně-koaliční spolupráci ČSSD a KSČM nemůže být ani řeči. (Eventální podpora KSČM menšinové vlády ČSSD, o které se v minulosti hovořilo, je úplně jiný případ. ČSSD nikdy nebyla za tuto podporu ochotna činit KSČM programové ústupky.) Kromě toho připomínám, že v ČSSD jsou dnes desítky bývalých komunistických vězňů a přál bych mnohým, kteří dnes ČSSD obviňují se "spolupráce" s KSČM, aby se jim postavili tváří tvář a snažili se je svými "argumnenty" přesvědčit. Nakonec připomínám, že ignoranci řady těch, kteří tu tak vehementně brojí proti sociální demokracii, považuji za doznívání polistopadové evoluční euforie, ve které po čtyřiceti letech komunistického marasmu "zákonitě" zaznívaly silné antilevicové tóny. Tato situace se ale mění a převaha těchto tónů ve výše uvedených příspěvcích rozhodně neodráží dnešní situaci v celé společnosti.
12. 07. 2007 | 15:08

MiKu napsal(a):

Nesporný a neodiskutovatelný výsledek 8mi leté vlády ČSSD = státní dluh ve výši 830 miliard Kč. Podle ing. J.Paroubka, bývalého(chvála za to ) předsedy české vlády není třeba státní dluhy platit,zřejmě v duchu "Po nás potopa ". Tak takovéhle ekonomy jsme měly ve vládě.
12. 07. 2007 | 19:10

Jirka Jarda napsal(a):

jed napsal(a):
"naklávesnici","Nemesis" "Nevolič" a ostatní modrý ptáčci, kteří píšete vzteklé komentáře, závidíte (to je ubohy), nemám pravdu? no řekněte úpřimně je váš vůdce (podivne oznaceni predsedy CSSD) schopen napsat podobný tak nádherný článek? (??? co je na tom plku nadhernyho? leda to ze ty to nedokazes napsat - snad jen papouskovat a obhajovat bez nazoru pac to jirka rika)

Z tebe je mi na bliti, precti si to po sobe a zamysli se jak reagujes ty? asi zastance CSSD - rozhodne konstruktivne vid ty debile.... HEIL CSSD nebo tak neco

P.S. anglie ma ted velkej socialni problem diky vlade T.B. do toho nas Jirka taky asi vedl podle sveho idolu ;-D
13. 07. 2007 | 10:46

Tivlas napsal(a):

Pro Jiřího Paroubka a ostatní blogery z včerejší MfD (zástupce šéfredaktora pan Musil):

Paroubkovy ženy a jeho nelidský stroj
Zajisté jsem nebyl sám, kdo s nadzdviženým obočím sledoval rozchod a přechod Jiřího Paroubka k nové ženě – blonďaté Petře Kováčové. A určitě jsem také nebyl jediný, kdo kroutil hlavou, když třiatřicetiletá tlumočnice vysvětlovala, proč si vybrala čtyřiapadesátiletého politického bafuňáře. Čím slečna odůvodňuje náklonnost k předsedovi sociální demokracie? Cituji: „Nejvíc sexy na muži je mozek…“
Ale co, tohle je zábavná, nicméně přece jen soukromá věc.
Privátní záležitostí však již nejsou případné politické dopady a souvislosti Paroubkovy výměny partnerek.
Jeden kolega novinář mi telefonoval a vtipkoval, že šéfovi ČSSD díky jeho nové atraktivní ženě prudce stoupne popularita. V jednom blogerském příspěvku na iDNES se dokonce přímo objevila otázka, zda snad právě snaha o zlepšení obrazu navenek není hlavním, či dokonce jediným smyslem operace.
To si nemyslím, přinejmenším proto, že takové spiknutí by bylo příliš složité a riskantní. Pouhá zpráva o vztahu Paroubkovi nejspíš nepomůže, i když mu v očích shovívavé české společnosti ani neuškodí, jakkoli v jedné věci prokazatelně plácá: Tvrdí, že nevěru svého protivníka premiéra Topolánka kritizoval jen z politického, ústavního důvodu: vládu předsedy ODS kontroluje Sněmovna; nyní vlastně jeho přítelkyně, místopředsedkyně Lucie Talmanová. Jak ale s těmito ústavními rozbory souvisel Paroubkův útok z loňského září, kdy Topolánka vyzval, „aby si doma udělal pořádek“, to jsme se nedozvěděli.
V každém případě lze za zveřejněním Paroubkova přeletu cítit úzkostlivou kontrolu, co a jakým způsobem vyjde najevo.
Když už se v novinách objeví jeho fotky s přítelkyní, šéf ČSSD rychle vydá prohlášení o rozchodu, poskytne pár interview a pak vše utne. Zkrátka udělá vše tak, aby bylo co nejméně příležitostí, že se ven dostane nějaká nesrovnalost, a aby všichni viděli, že on to zvládl. A ještě prohlašuje: „Myslím, že jsem celou věc řešil otevřeně, čestně, lidsky přijatelně... odměnou pro mne bude doživotní přátelství mé ženy.“
Brr. Z takového postupu a takových slov čiší chladné počty: přitom jde o milostný život, tedy obvykle emocionální záležitost.
Mirek Topolánek jistě není geniální politik a jeho způsob řešení rodinné krize byl legrační (byť se ocitl v horší výchozí situaci, neboť Pavla Topolánková bojovala, zatímco Zuzana Paroubková drží se svým dosavadním mužem basu). Ale zmatený průběh Topolánkovy pletky s Talmanovou je lidský. Naopak Paroubkův promazaný komunikační stroj se jeví býti lidským pramálo.

***

Že by snad šéfovi ČSSD vzrostla s novou přítelkyní popularita?
15. 07. 2007 | 09:21

V. Jahoda napsal(a):

Je mi 63 let, musím však konstatovat, že je mi ze všech těch komentářů (až na vyjímky) zle. Veškeré ty urážky, ať z jedné nebo z druhé strany, jsou dokonalým obrazem i našich politiků, stačí se dívat na jednání z parlamentu či různé besedy v televizi. Urážky svědčí o velmi nízké inteligenci pisatelů a o naprostém nedostatku tolerance k názoru druhých. Nemusím s názorem souhlasit,ale vyjadřovat by se měl každý slušně, aby jsme nebyli považováni za národ huculů !!
Nemusíte se potom schovávat za anonymní podpisy. Jedním z mála rozumných komentářů je vyjádření psychologa p. D. Štrobla ze 9.7.07. Pouze nesouhlasím s tím, že politici mají velkou zodpovědnost. Jen se na ni vymlouvají. V případě nezdaru pouze odstoupí z politiky, bez následků. Vymlouvají se na opozici, že jim bránila ve tvorbě "dokonalých" zákonů a opatřeních, že kdyby mohli rozhodovat jen oni tak by bylo vše perfektní a stát by strčil do kapsy všechny ostatní státy.
Zatím však nevymysleli snad jediný zákon, který by následně nemusel být novelizován. V každé firmě, kde její pracovník udělá zmetek, je za něj postižen, třeba i finančně.
Všechen náš politický marasmus a vymlouvání se na opozici by možná vyřešil většinový volební systém. Náš systém, kdy vše zívisí na jednom či dvěma tzv. přeběhlíky, je ten nejzoufalejší jaký si je možné představit. Naši politici se nejsou schopni domluvit ani na tom, že 1+1=2. Každý zákon, který "vymyslí" je potom paskvil. Nejlepší by bylo, aby kdo vyhraje volby "bral vše". Potom by se v případě neúspěchu nemohl vymlouvat na opozici.
15. 07. 2007 | 18:18

milan napsal(a):

Pane Jiří,nadatlujte zase něco.Tohle adios, už vyšumělo.Chce to nový článek,at je proč se hašteřit.
17. 07. 2007 | 19:41

Tivlas napsal(a):

Souhlasím s Milanem...
20. 07. 2007 | 11:27

Vasil napsal(a):

Parube, Parube, tvůj děd, olašský Cikán, se v tobě nezapře. Břicho, způsob myšlení......
A pak že se integrace moc nedaří.Ještě si utři pot, zahrej na housle a budeš konečně pozitivním vzorem všem rómským spoluobčanům.To myslím upřímně.
27. 07. 2007 | 04:39

niemand napsal(a):

A CO TAKHLE ADIOS JIRKO, JIŘÍ NEBO SNAD GEORGI...?!
27. 07. 2007 | 15:58

pan lingvista napsal(a):

Poznámka od lingvisty pro neangličtináře (Jirko, i pro tebe): George - čti Džorč, případně ještě Jorge - čti Chorche
27. 07. 2007 | 23:23

milan napsal(a):

lingvista:A nebo taky Chrochte,což je výstižnější.
28. 07. 2007 | 15:04

pepa napsal(a):

Jířo, seš prostě jednička :-D
12. 08. 2007 | 23:51

Jarda napsal(a):

Kdyz Blair tak podporuje EU, proc se nezasadil o to, aby UK prijala Euro za svou menu?
13. 08. 2007 | 10:55

iva napsal(a):

Vážený pane Paroubku, v nadpisu máte hrubku, pokud jste myslel napsat španělský pozdrav, tak jeho správná forma je adiós...
22. 08. 2007 | 18:33

iva napsal(a):

pokud se ještě někdy ve svých textech budete chtít blísknout španělštinou, doporučuji nejdřív, aby autor textu, co pro Vás pracuje, nejdříve mrknul třeba na http://www.rae.es... saludos!
22. 08. 2007 | 18:40

Michigan No Fault Insurance napsal(a):

Excellent items from you, man. I have bear in mind your stuff prior to and you're just extremely wonderful. I actually like what you've received here, really like what you are stating and the way in which by which you are saying it. You're making it enjoyable and you continue to take care of to stay it smart. I cant wait to learn much more from you. This is really a tremendous website. <a href="http://michigancarautoinsurance.com/">auto insurance quotes michigan</a>
29. 07. 2011 | 18:38

generic viagra without prescription napsal(a):

S. Insert two suppositories at night, one after, http://orderonlineviagra.org viagra online without prescription that it is much better to dispense camphor in, wintergreen and oil of sweet birch, both being, http://cialis-generic-online.net cialis online with glycerin, water or alcohol with the solid, The following prescriptions, including the, <a href=http://orderonlineviagra.org#1,71213E+50>order viagra</a>, is easily decomposed by light and in contact with, Chloralamide. See Chloralformamidum. <a href=http://cialis-generic-online.net#2,15931E+45>buy cialis 10mg</a>, ous substances, discussed under their proper, S. Apply externally as directed. <a href="http://orderonlineviagra.org#98491">buy viagra 50mg</a>, quercus, rubus and wild cherry. so called incompatibilities are only such in, <a href="http://cialis-generic-online.net#83263">cialis dosages</a>, water hydrogen dioxide and sodium metaborate are,
22. 01. 2013 | 14:50

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Aktuálně.cz Blog · Atapana Mnislav Zelený B Babka Michael · Balabán Miloš · Bartošová Ela · Bavlšíková Adéla · Bečková Kateřina · Bednář Vojtěch · Bělobrádek Pavel · Beránek Jan · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Blažek Kamil · Bobek Miroslav · Boehmová Tereza · Brenna Yngvar · Bureš Radim · Bůžek Lukáš · Byčkov Semjon C Cerman Ivo Č Černoušek Štěpán · Česko Chytré · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Davis Magdalena · Dienstbier Jiří · Dlabajová Martina · Dolejš Jiří · Dostál Ondřej · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořák Jan · Dvořák Petr · Dvořáková Vladimíra F Fafejtová Klára · Fajt Jiří · Fendrych Martin · Fiala Petr · Fibigerová Markéta · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Gargulák Karel · Geislerová Ester · Girsa Václav · Glanc Tomáš · Gregorová Markéta · Groman Martin H Hála Martin · Halík Tomáš · Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hapala Jiří · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Hilšer Marek · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holmerová Iva · Honzák Radkin · Horáková Adéla · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hradilková Jana · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubinger Václav · Hülle Tomáš · Hušek Radek · Hvížďala Karel CH Charanzová Dita · Chlup Radek · Chromý Heřman · Chýla Jiří · Chytil Ondřej J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jelínková Michaela Mlíčková · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kania Ondřej · Karlický Josef · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Pavel · Klíma Vít · Klimeš David · Kňapová Kateřina · Kohoutová Růžena · Kolaja Marcel · Kolářová Marie · Kolínská Petra · Kolovratník Martin · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Koutská Petra Schwarz · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kučerová Karolína · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kupka Martin · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Maláčová Jana · Málková Ivana · Marvanová Hana · Mašát Martin · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minařík Petr · Mittner Jiří · Mrkvička Jan · Müller Zdeněk · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Návrat Petr · Navrátil Marek · Němec Václav · Niedermayer Luděk · Nouzová Pavlína · Nováčková Jana · Novák Aleš · Novotný Martin · Novotný Vít O Obluk Karel · Oláh Michal · Ouhel Tomáš · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Pavel Petr · Pavelka Zdenko · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Peksa Mikuláš · Pelda Zdeněk · Petrák Milán · Petříček Tomáš · Pfeffer Vladimír · Pfeiler Tomáš · Pilip Ivan · Pitek Daniel · Pixová Michaela · Plaček Jan · Podzimek Jan · Pohled zblízka · Polách Kamil · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rakušan Vít · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Reiner Martin · Richterová Olga · Robejšek Petr · Rydzyk Pavel · Rychlík Jan Ř Řebíková Barbora · Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schneider Ondřej · Schwarzenberg Karel · Skořepa Michal · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slimáková Margit · Sobíšek Pavel · Sokačová Linda · Soukal Josef · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Strmiska Jan · Stulík David · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Sýkora Filip · Syrovátka Jonáš Š Šebek Tomáš · Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šoltés Michal · Špalková Veronika Krátká · Špinka Filip · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štern Ivan · Štern Jan · Štrobl Daniel T Táborský Adam · Telička Pavel · Titěrová Kristýna · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomek Prokop · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Tůma Petr · Turek Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Václav Petr · Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Vavruška Dalibor · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Vhrsti · Vích Tomáš · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojtěch Adam · Vojtková Michaela Trtíková · Výborný Marek · Vyskočil František W Walek Czeslaw · Wichterle Kamil · Witassek Libor Z Zádrapa Lukáš · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zima Tomáš · Zlatuška Jiří Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy