Pomozme Slávii – pro to, co udělala a ještě udělá pro český sport

26. 04. 2011 | 08:00
Přečteno 3726 krát
Možná, že už během několika týdnů se dozvíme, že SK Slávia, nejstarší sportovní klub v zemi a jeden ze dvou nejslavnějších českých fotbalových klubů skončí v první lize a sestoupí o dvě soutěžní patra níže. Může tomu taky být z toho důvodu, že klub nesplní podmínky pro držení ligové licence. Prý proto, že dlužil či dluží k určitému datu 10 milionů korun. Tedy částku, která je – s ohledem na sumy, které pokladnou klubu protekly v posledních patnácti letech (počínaje rokem získání titulu 1996, rokem, kdy se Slávia probojovala až do semifinále poháru UEFA a jejíž klíčoví hráči Poborský, Bejbl, Šmicer, Suchopárek po stříbrném ME v kopané odešli za nemalé peníze do zahraničí) – vlastně bagatelní.

Hráči fotbalového týmu již několik měsíců nedostávají svůj plat. Přitom v jarní části ligy hrají velmi dobře. Sledoval jsem v televizi jejich poslední dva zápasy: se Spartou a se Slováckem. Se Spartou prohráli po čestném boji a mnoho nescházelo, aby si odvezli bod. Se Slováckem odehráli velmi dobré utkání, jasně svého soupeře přehráli a vyhráli. Teď vybojovali postup do semifinále českého poháru. Je to s ohledem na to, v jaké finanční a morální situaci momentálně klub je a že hráči hrají vlastně z idealismu, obdivuhodné.

Vzpomínám, kdy v minulosti Slávia (tehdy vlastně Dynamo Praha) byla na pokraji svého konce. V strašidelné jarní části druholigové sezóny 1963-64 hrálo Dynamo Praha o záchranu ve II. lize (!). V jednom okamžiku se sedmnáct hráčů mužstva v jarní části rozehráté soutěže vyjádřilo, že v letním přestupném termínu opustí klub. S jejími hvězdami Lálou a Nepomuckým vážně jednala o přestupu Sparta. Bylo mně tehdy dvanáct let, chodil jsem na každý zápas do Edenu a i mně bylo jasné, že konec klubu se blíží. Zdálo se to nevyhnutelné.

Ti, kdo tehdy zvedli hlas a prapor pro záchranu Slávie, nehledali viníky nastalého stavu. Nemělo to význam. Ostatně, každému bylo jasné, že příčinou krize Slávie je především dlouholetá nepřízeň komunistického režimu vůči klubu Edvarda Beneše. Ty problémy jsou koneckonců podobné těm dnešním. Chyběly peníze. Dnes chybějí rovněž.

Zabývat se tím, jak jsem včera četl článek z pera jednoho rozlíceného slávisty, kdo všechno je vinen za současný kritický stav klubu, nemá opravdu smysl.

Činnost Lešky, Jarolíma, Rosena či Doležala a dalších nebyla v posledních letech přece jen černá. Je, řekněme černobílá. Teď je třeba hledat řešení. Tak, jako je hledal spisovatel Pavel Hanuš a jeho kolegové a s nimi celý zástup slávistů v roce 1964. Jednak byl vytvořen Odbor přátel a dále, lidé byli ochotni (a nejen herci a umělci) dát peníze své Slávii. Z peněz se obstarali hráči a za rok Slávia šla do ligy a za dva roky hrála o titul.

Myslím, že je možné jít i dnes podobnou cestou. Ustavením občanského sdružení, spolku přátel Slávie, kteří pomohou v kritické chvíli svému klubu prakticky. Tedy finančně. Smysl má např. pomoci klubu zaplatit nejnaléhavější dluhy a platy hráčů. Pokud vznikne takové sdružení s programem pro sanaci Slávie, jsem okamžitě ochoten darovat na jeho účet padesát tisíc korun. A z honorářů dvou svých knih, které dokončím do poloviny tohoto roku, daruji dalších dvěstě tisíc korun. Tedy, pokud budu vidět, že to má smysl. Vím, že řada slávistů může přispět více nežli já. Nedávno jsem viděl průzkum, podle kterého téměř pětina lidí v této zemi vyznává červenobílé barvy. Netvrdím, že všichni tito příznivci Slávie budou ochotni finančně přispět anebo se o případné sbírce vůbec dozví. Ale i malé příspěvky, padesáti či stokorunové, pokud by těchto přispěvatelů byly desetitisíce, by měly velký význam. Sto tisíc přispěvatelů po sto koruně rovná se deset milionů.

Slávia, stejně jako Sparta, je součástí českého sportu, naší národní kultury. Přiznám se, že pokud by Sparta byla v podobné situaci, v jaké je dnes Slávia, nabídl bych ji pomoc rovněž.

Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

Pepa Řepa napsal(a):

Coby kovanej sešívka je to poprvé v životě, kdy můžu s Paroubkem souhlasit. Jen nevím,co na to Strašák a jestli nebude článek kontraproduktivní a jiné neodradí.
Spartu taky fedroval Kapek.
26. 04. 2011 | 08:11

Petr napsal(a):

Kdyby odevzdal křišťálový Standa (Váš přítel) "poctivě" vydělané stamilióny byla by Slavie za vodou. To asi ale nebude! Poctivě a čestně a průhleledně vydělané peníze jsou holt v ČR nedotknutelné.
26. 04. 2011 | 08:15

Tomáš napsal(a):

Standa pomohl Slávii víc než dost. Že se to zase dostalo do kopru není jeho problém
26. 04. 2011 | 08:21

Maximus napsal(a):

Tak nějak nechápu, že když někdo si postavil něco na co nemá nebo dokonce tam někdo rozkradl finance, případně se jedná o kombiínaci obého, proč by mu mělo být pomáháno? Když si vezmu dluh jako kráva a postavím
dům velký jako Hradčany a nemám k tomu patřičný výdělek, tak jsem buď lump nebo blázen nebo obyčejný hlupák, Vojta ze Mlejna. Každý jsme strůjcem svého štěstí a každý musíme být zodpovědný a zejména sám k sobě. Nic proti Slávce nemám, ale někdo by tam potřebovat nakopat pozadí.....
26. 04. 2011 | 08:22

Pavel Sedláček napsal(a):

Pane Paroubku, proč zase chcete dřít obyčejného člověka? Vždyť fotbalová Slavia není veřejnoprávní ani nezisková organizace, je to soukromá společnost založená za účelem generování zisku. Proč se neobracíte na pana Grosse nebo Kočku? Myslíte si, že slávistická veřejnost je slepá a hluchá, aby neprokoukla váš laciný populismus? Vždyť fotbalu nemůžete rozumět. Fotbal je týmová hra, sport a kde platí heslo: sláva vítězi, čest poraženým. Všechny tyto tři věci jsou vám cizí, což jste dosvědčil v politice.
26. 04. 2011 | 08:39

jap napsal(a):

Pane Paroubku, za tunel ve Slavii jste spoluzodpovědný, protože ani Vaše vláda nedokázala vytvořit takové právní prostředí, aby k něčemu podobnému nemohlo dojít.
26. 04. 2011 | 08:39

martys napsal(a):

ono je vůbec otázka jestli Standa není někde v pozadí....
26. 04. 2011 | 08:45

Ládik!!! napsal(a):

Pane Paroubku,
kupte si Slavii, za svoje, máte na to.
26. 04. 2011 | 08:57

Rumcajs napsal(a):

A kolik bere měsíčně průměrnej slávistickej kopálista ?
26. 04. 2011 | 09:02

jakeš napsal(a):

Zvláštní, když skončí vytunelovaná fabrika někde na dědině a může mít historii dlouhou jak celá Rakouskouherská monarchie - tak se nic neděje. Ale když má skončit vytunelovaný fotbalový klub v Praze - tak mobilizujeme. Není to náhodou dvojí metr.
Dle mého by měly skončit všichni co devastují ČR, ale v kriminále!
26. 04. 2011 | 09:09

mrazik69 napsal(a):

kdo pomohl Bohemce 1905 co???
26. 04. 2011 | 09:12

Maximus napsal(a):

Rumcajsovi
Za Borise Korbela brali kopálisti i 110 tis.Kč měsíčně, dnes by to někteří mohli mít také, ale jaksi
nejsou penízky, prošustrovaly se. Dnes jsou na tom fotbalisti opodobně jako před časem V.Havel, kdy měl udělaný "vývod" tlustého střeva. Tehdy se říkalo, že to je proto, aby věděl jaké je to mít hov.. v kapse!
26. 04. 2011 | 09:22

TomášL napsal(a):

Slávie je věci majitele, do které nemá politik co mluvit!
26. 04. 2011 | 09:27

Realista napsal(a):

Nevyjadřuju se k výzvě pana Paroubka, spíš mě zajím obecnější a zásadní problém, který vnímám a nad kterým by se měly z mého hlediska zamýšlet lidé žijící v ČR. Snad to není jenom můj subjektivní dojem, ale připadá mi, že kam se podívám, tak chybí prachy -tam se nedostává, ti jsou v tísni, ti musí osekat výdaje, ti musí snížit náklady, ti se musí uskromnit, na to či ono se nedostává... Čím to je ?
26. 04. 2011 | 09:30

Rumcajs napsal(a):

Maximus:

Na tom je založená soutěž. A každá soutěž má výtěze a poražené. To k sobě patří jao den a noc.

P.S.

Možná že plat 110 tisíc měsíčně neodpovídá ekonomické realitě. Tedy tomu,kolik je zákazník ochoten za tu podívanou zaplatit.
26. 04. 2011 | 09:42

malma napsal(a):

tady je zase modře nablito
26. 04. 2011 | 09:45

Flákač z ČSSD napsal(a):

A k čemu ještě nějaký sport ? ? Sport je jen o tom jak odvádět jednoduchý lid od denních starostí a nastolit nevšímavost vůči politickým lumpům a zlodějům !
26. 04. 2011 | 09:50

malma napsal(a):

http://cs.wikipedia.org/wiki/J%26T
26. 04. 2011 | 09:58

bay napsal(a):

Také jsem viděl zápasy Dynamo (Slavia) v druhé lize v šedesátých létech.I když jsem fotbal nemusel,bylo mi z toho na nic.Ta potupa a neúroveň.Nebo překvapivě někdy i úroveň.Na každém klubu,když se potápí,je cosi smutného,ať jste jeho fandou nebo ne.
Pane Paroubku,to co zde zůstalo po Vašem úporném klání v parlamentu s Topolánkem o to kdo bude mít z vás více jak 101 hlasů,mne zneklidňuje.Sportovní sice ano,ale obsahově ta politika jako celek? Co všem dala,co komu říká? Ale i ta postTopolánkovská,včetně.Melčák pracuje na MPO a Topolánek vysvětluje ušlechtilé principy svobody při dvacítce ODS.Nemáte chuť i Vy zrekapitulovat místo fotbalu Slavie principy ČSSD,jaké byly ?
Nebo Horák,Zeman,Gross,Špidla,Paroubek,Sobotka,Hašek,J.Havel,Petra Paroubková,W.Komárek se každý držel svých osobních principů ? Mají jejich osobní principy-politiky něco společného a jestli ano,pak tedy,co zejména? Čtete nás? CO Vy by jste dělal dnes za strategii průmyslu,kdybyjste byl na MPO místo Melčáka Vy osobně?
26. 04. 2011 | 10:00

blue jay napsal(a):

Jyrka uz toho slibil...
Ale kde je ten krasobruslarskej stadion pro Sablikovou?
26. 04. 2011 | 10:11

Terry napsal(a):

Politik (fanda-slávista?) Paroubek říká:
"Zabývat se tím, jak jsem včera četl článek z pera jednoho rozlíceného slávisty, kdo všechno je vinen za současný kritický stav klubu, nemá opravdu smysl."

Přitom podle vyjádření "znalých" (http://sportreport.lidovky.cz/slavia-ho-odstavila-nic-tom-nevim-tvrdi-trener-fqz-/ln-fotbal-prvni-liga.asp?c=A110425_211706_ln-fotbal-prvni-liga_vrb)
Karol Kisel, kapitán týmu:
"Podobnou situaci jsem už zažil v Košicích. Bylo to stejné. Tehdy nechali zkrachovat Lokomotivu Košice, pak zkrachoval FC Košice. Dokud se dalo z něčeho krást, tak se kradlo. A docela mi to připomíná současnou situaci ve Slavii. ... Za poslední tři roky tu byla snad miliarda korun, a teď není na účtu ani koruna."
(zdroj: deník Sport, 19. dubna)

Kampak se (nám) ty penízky poděly?

Stejně tak nám (obecně) politici říkají:

"Zabývat se tím, kdo všechno je vinen za současný kritický stav státu, nemá opravdu smysl."
Přece

"Musíme si pomáhat!" "Musíme si utáhnout opasky!"

Přesněji řečeno: ti, co nic nezavinili, "musí" (mají) pomáhat těm, kdož to zavinili.

A ti, kdož to zavinili (jsou za to spoluodpovědní!):

Miroslav Kalousek - ve vrcholné politice od roku 1990
Petr Nečas - ve vrcholné politice od roku 1992
atd atd

nám tuto "pomoc" (v praxi utahování opasků) "ordinují", vyžadují...

ONI přece (už?!! konečně??!) vědí, jak stát správně řídit!!?

Dokud se příčina NEPOJMENUJE a nevyvodí se ODPOVĚDNOST, NEMÁ CENU SE O NÁPRAVU SNAŽIT.

Budoucí "správci" (klubu, státu) opět nebudou mít důvod se CHOVAT ODPOVĚDNĚ.
26. 04. 2011 | 10:22

kristusek napsal(a):

Terry

Mezi politikou znmiňovaných pánů Nečase a Kalouska a výzvou páně Paroubkovou je podstatný rozdíl - on vyzývá k dobrovolnému příspěvku, ti druzí dva pánové člověku opasek utáhnou o kolik chtějí a povinně.

Alespoň já v tom tedy rozdíl vidím.
26. 04. 2011 | 11:05

rejpal napsal(a):

kristusek
A jestli jsem to dobře pochopil - vyzývá příznivce Slávie, nikoli stát. Nevím, proč zrovna tohle někomu vadí.
26. 04. 2011 | 11:13

zemedelec napsal(a):

Pane Paroubek.
Je to hezké,takhle to napsat,ale je tady obrovský rozdíl mezi tím co tenkrát bylo a teď.Dopadne to asi tak,že budou mít vícebarevné dresy a né dvojbarevné.Možná brzy přijdou sázkaři ,pomožte Sazce,ať máme na výhry.
26. 04. 2011 | 11:42

kristusek napsal(a):

rejpalů

No přece proto, že to napsal Paroubek. Ale kdoví, možná by podobnou výzvu měli udělat zástupci všech politických stran, třeba by se u kolegy Terryho některý z nich chytil a sám by pak nějakou tou kačkou přispěl:-p
26. 04. 2011 | 11:47

hoven napsal(a):

jestlipak už paroubek postavil sáblíkový tu krasobruslařskou halu???
26. 04. 2011 | 12:05

Papouch napsal(a):

http://www.ceskapozice.cz/byznys/podnikani-trhy/neuveritelne-angazma-key-investments-ve-fotbalove-slavii

Nic horsiho nez ze bude par let hrat divizi se nestane. Ani floka.
26. 04. 2011 | 12:24

Maximus napsal(a):

Rumcajs je výtěz, jak napsal a hlavně ynteligentní OSVČ bagrista!
26. 04. 2011 | 12:26

Rumcajs napsal(a):

Maximus:

Jednak nejsem OSVČ a jednak si myslím, že pořád lepší ynteligentní bagrista, jak blbej Maximus.
26. 04. 2011 | 12:48

Čochtan napsal(a):

Paroubek by si rád koupil popularitu. Ta jeho je v řiti, a tak to zkouší u kopálistů. Pecunia non olet, ale pánové, který z vás na to má ?
26. 04. 2011 | 12:57

Čochtan napsal(a):

Co kdyby místo pevného platu, chodili kopálisti po zápase po tribunách s kloboukem v ruce ? Technicky by se to dalo provést tak, že u východu by byly obrazy hráčů a pod nimi kasičky, a tak by každý měl možnost přihodit obolus jednotlivým hráčům podle jejich výkonů.
To by bylo spravedlivé. Rozhodně lepší, než když primabalerina ve štulpnách předvádí na trávníku umírající labuť a má za to desetkrát víc, než doktor v nemocnici.
26. 04. 2011 | 13:07

kra*ka napsal(a):

Hele Jyrko, určitě máš něco ulitýho bokem, takže bys vůbec nepoznal, kdybys to zacvakal ze svýho měchu. A ke Slávce: konečně začali trochu něco hrát čutálisti a ani není potřeba je nesmyslně přeplácet. Takže už víme jak na ně. Dřív chlapi chodili do práce a jaký podávali výkony. Což! Taky bych je naučila trochu hospodařit, že holt si musí odkládat na horší časy.
26. 04. 2011 | 14:39

vasja napsal(a):

Život bez Slávie neni život.
Kam se ty nejobyčejnější lidi budou chodit bavit, nebo vyfrustrovat...
Ste hodnej člověk, pane inžinýre.
26. 04. 2011 | 14:45

orinoko napsal(a):

Soudružka Slávie ve finančním nečasu. Paroubek myslí na fotbalovou tradici a místní modrá pavlač na svoje pravidelné zvratky.
Slávie - úspěšný klub. Kdysi. Teď je úspěšný bankrotář - Slávie. Co si s tím počne fašounská ideologie úspěchu?
Nic! Coby! V aktuální áleji je zase nablito , jak když jde prázdná flaška Kerskem , pardon Řáholcem.
26. 04. 2011 | 14:45

Al Jouda napsal(a):

To je vono ! Za žádnou cenu u nás nenechat krachnout nějakou instituci, aby lumpárna vyšla skutečně najevo! Vždycky se najdou spříznění lumpové, kteří se bojí, aby pak také nedošlo na ně !
26. 04. 2011 | 15:58

pich napsal(a):

Nejen Slavie je typický produkt kapitalismu, byznysu a mnohdy co by pračka peněz.
Její "neznámý" majitel je opravdu vrcholem.
Vůbec současný t.zv. vrcholový sport, je pouze cirkus za více, či menší vstupné.
Úplná profesionalizace sice znamená atraktívnínější podívanou ale pro starého fandu "svého" manšaftu, to už není to pravé ořechové.
Legionáři ze všech koutů světa či domácích krajů, nedávají ten srdcový pocit, jako kdysi ta skoro domácí parta.
Pane Paroubku, nejsem fanoušek Slavie, vlastně ani "svého" Baníku, dříve to S.K.Slezska.
Je to už jen taková drahá a navíc díky novým, mladým "fanouškům", i nepříjemná pochybná zábava. A nestojí zato, aby se někdo na takový cirkus skládal ze svého.
26. 04. 2011 | 16:28

anti politik napsal(a):

Jirka hraje na národní strunu! Asi má tušáka, že volbám se s touhle vládní partičkou nevyhnem! Já čumím co jsou politici schopni pro bodíky vytáhnout až z paty! Co nám je potom jestli kopálista dostal svoje milióny na vejplatu! Jetli má klub prachy na staďák nebo kdo to vytuneloval, protože pokud se tak stalo, tak jen díky debilním zákonům (no oni než debilní budou spíš stavěny pro zloděje všeho druhu) které přijímal i Jiří!! Mě by spíš než tohle blábolení zajímalo co udělal Jirka když mohl, pro zlepšení toho českého právního hnoje?? Nic, ale blogovat do zblbnutí, to mu jde!
26. 04. 2011 | 17:11

Medikolog napsal(a):

Pane Paroubku,

neměl byste se jako odpovědný politik starat spíše o uhrazení ČESKÉHO STÁTNÍHO DLUHU?
Spousta lidí PRACUJE za 12000.- Kč hrubého a platí z toho vše včetně dopravy a nájmů. Zaměstnanci Slávie Praha mohou také za takové peníze dělat dál to co dělají doteď, nebo mohou zkusit někde u soukromníka (ne ovšem s balónem, ale) pracovat.
Fotbalové kluby jsou ovšem stejně jako divadla součástí "CIRCENSES" odvádějících pozornost lidu od politického a kleptopodnikatelského korupčního CIRKUSU, díky kterému chleba pro lid valem ubývá.
Téma vašeho blogu je typické pro ČSSD a bohužel i nejenom pro ni. Otčina, ČR se díky vašemu vládnutí za posledních 20 let potápí jako Titanic. A vy chcete místo ucpávání děr v lodi, odčerpávání vody a záchrany posádky (občanů) zachraňovat soukromé "FITko" na horní palubě?
Styďte se pane expremiere.
26. 04. 2011 | 17:38

Maximus napsal(a):

Dnes mám docela radost, vytočil jsem bagristu lopaťáka Rumcajse, už začal nadávat a svědčí že mu tečou nervy. A to mě fakt baví!
26. 04. 2011 | 17:40

Rumcajs napsal(a):

Maximus:

Chceš mít ještě větší radost ?
26. 04. 2011 | 17:45

camponotus napsal(a):

Asi už není co zachraňovat, k čemu Slavie, když už naše není ČR, je rozkradená a rozprodaná jako ta Slavie. Jen mám obavu o psychiku pana medikologa, když žádá po panu Paroubkovi uhrazení státního dluhu, zřejmě mu jako budoucímu řezníkovi chybí větší um v počtech. Jinak by asi věděl, kdo ten státní dluh nahospodařil v posledních letech a ještě nahospodaří díky "Vondrovinám".
27. 04. 2011 | 13:37

Medikolog napsal(a):

Pane Camponotus,

Mám obavy, že dnes máte problém s pochopením i stručného přečteného textu. Tedy vysvětlivka speciálně pro vás: Položil jsem panu Paroubkovi tzv. řečnickou otázku, jestli by se JAKO POLITIK neměl SPÍŠE STARAT o uhrazení čs. st. dluhu, než o dluhy soukromého sportovního "divadla"... Nenapsal jsem, že by je měl uhradit sám:-)... Ale jako politik by se měl starat o podstatné pro stát a pro národ. Tím je otčina a živobytí, bydlení a porodnost pracující mladé generace, nikoliv pasivní zábava.
27. 04. 2011 | 19:33

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Aktuálně.cz Blog · Atapana Mnislav Zelený B Babka Michael · Balabán Miloš · Bartošová Ela · Bavlšíková Adéla · Bečková Kateřina · Bednář Vojtěch · Bělobrádek Pavel · Beránek Jan · Bernard Josef · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Blažek Kamil · Bobek Miroslav · Boehmová Tereza · Brenna Yngvar · Bureš Radim · Bůžek Lukáš · Byčkov Semjon C Cerman Ivo Č Černoušek Štěpán · Česko Chytré · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Davis Magdalena · Dienstbier Jiří · Dlabajová Martina · Dolejš Jiří · Dostál Ondřej · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořák Jan · Dvořák Petr · Dvořáková Vladimíra F Fafejtová Klára · Fajt Jiří · Fendrych Martin · Fiala Petr · Fibigerová Markéta · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Gargulák Karel · Geislerová Ester · Girsa Václav · Glanc Tomáš · Gregorová Markéta · Groman Martin H Hájek Jan · Hála Martin · Halík Tomáš · Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hapala Jiří · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Hilšer Marek · Hladík Petr · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holásková Kamila · Holmerová Iva · Honzák Radkin · Horáková Adéla · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hrabálek Alexandr · Hradilková Jana · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubinger Václav · Hülle Tomáš · Hušek Radek · Hvížďala Karel CH Charanzová Dita · Chlup Radek · Chromý Heřman · Chýla Jiří · Chytil Ondřej J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jelínková Michaela Mlíčková · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kania Ondřej · Karfík Filip · Karlický Josef · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Pavel · Klíma Vít · Klimeš David · Kňapová Kateřina · Kocián Antonín · Kohoutová Růžena · Kolaja Marcel · Kolářová Marie · Kolínská Petra · Kolovratník Martin · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Koutská Petra Schwarz · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kučerová Karolína · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kupka Martin · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Máchalová Jana · Maláčová Jana · Málková Ivana · Marvanová Hana · Mašát Martin · Měska Jiří · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minařík Petr · Mittner Jiří · Mrkvička Jan · Müller Zdeněk · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Návrat Petr · Navrátil Marek · Němec Václav · Nerušil Josef · Niedermayer Luděk · Nosková Věra · Nouzová Pavlína · Nováčková Jana · Novák Aleš · Novotný Martin · Novotný Vít O Obluk Karel · Oláh Michal · Ouhel Tomáš · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Pavel Petr · Pavelka Zdenko · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Peksa Mikuláš · Pelda Zdeněk · Petrák Milán · Petříček Tomáš · Petříčková Iva · Pfeffer Vladimír · Pfeiler Tomáš · Pilip Ivan · Pitek Daniel · Pixová Michaela · Plaček Jan · Podzimek Jan · Pohled zblízka · Polách Kamil · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rakušan Vít · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Reiner Martin · Richterová Olga · Robejšek Petr · Rydzyk Pavel · Rychlík Jan Ř Řebíková Barbora · Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schneider Ondřej · Schwarzenberg Karel · Sirový Michal · Skalíková Lucie · Skořepa Michal · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slimáková Margit · Sobíšek Pavel · Sokačová Linda · Soukal Josef · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Strmiska Jan · Stulík David · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Sýkora Filip · Syrovátka Jonáš Š Šebek Tomáš · Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Šindelář Pavel · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šoltés Michal · Špalková Veronika Krátká · Špinka Filip · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štern Ivan · Štern Jan · Štětka Václav · Štrobl Daniel T Táborský Adam · Tejkalová N. Alice · Telička Pavel · Titěrová Kristýna · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomek Prokop · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Tůma Petr · Turek Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Vacková Pavla · Václav Petr · Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Vančurová Martina · Vavruška Dalibor · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Vhrsti · Vích Tomáš · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojtěch Adam · Vojtková Michaela Trtíková · Výborný Marek · Vyskočil František W Walek Czeslaw · Wichterle Kamil · Wirthová Jitka · Witassek Libor Z Zádrapa Lukáš · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zima Tomáš · Zlatuška Jiří Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy