Mudrci z Lidových novin

06. 09. 2007 | 14:43
Přečteno 15081 krát
Redaktoři Lidový novin o mně píší opravdu půvabně. Minulý týden to byl pan Plesl, který by mě hodil s radostí do ohně pekelného v rámci svého soukromého autodafé. Nyní pan Zvěřina ve svém článku „Paroubek a kámen mudrců“, mě přirovnává tu k brouku Pytlíkovi, tam k Járovi Cimrmanovi. Jen tak mimochodem „brouk Pytlík“, se jako má přezdívka užívaná Lidovými novinami (LN) a p. Langrem jaksi neujala. Ostatně po několika mediálních policejních akcích p. Langra došlo u zatím poslední z nich k použití vědmy a k následné blamáži. Možná, že by LN měly – a vcelku oprávněně – psát o brouku Pytlíkovi české politiky v souvislosti s ministrem vnitra Langrem.

Politika, resp. důležitá rozhodnutí se v politice dělají buď intuitivně anebo na základě sociologických a dalších dost exaktních analýz a studií (ekonomických, právních atd.). Já dávám v politice přednost tomu druhém, tedy co nejvíce se o problematice dozvědět. To samozřejmě neznamená, že také já neudělám nějaké důležité rozhodnutí intuitivně. Ale vždy takové rozhodnutí koriguji podle výsledků dodatečně provedených analýz. Vycházet z analýzy čísel a jevů při rozhodování je podle mě vědecká metoda práce. A já bych dodal, že taková metoda – pan Zvěřina ji nazve třeba slovem nehezká či socialistická – je běžná v amerických i západoevropských politických stranách. Ještě dodám jednu věc, soc. dem. bude své příští politické postupy koordinovat anebo alespoň korigovat na základě častého jednání a trvalého dialogu vedeného se zájmovými a dalšími organizacemi, především odborů, důchodců, zdravotně postižených, podnikatelů atd.

O rozhovoru s paní Jílkovou v MFD se zmíním jen okrajově. Paní Jílková oklamala mé spolupracovníky, když jim sdělila, že budeme v rozhovoru hovořit pouze o politických problémech. Proto mě rozhovor na téma „můj osobní život“ silně překvapil, a proto jsem na její otázky neodpovídal. Kdybych to ostatně věděl předem, nepřišel bych k ní. Podruhé tuto chybu již neudělám, slibuji. Pokud si můj rozhovor s paní Jílkovou přečetl někdo soudný, musel pochopit, že si paní Jílková poněkud spletla žánr. Vrátila se obsahem i formou do svého „Kotle“. Je mi jí líto, myslel jsem, že za poslední dobu trochu vyrostla. Odborně i lidsky.

Jenom pro pana Zvěřinu. Rozvod mého manželství jsme společně s mou ženou po předchozí dohodě veřejně sdělili před dvěma měsíci. A k tomu je potřeba jistě kultury dvou lidí. Nevím, proč to u Topolánků nejde. Příští týden je termín našeho rozvodu. Proto nemám potřebu o této věci dále hovořit. Vše již bylo řečeno.

Teď už Lidovým novinám zbyde jen pan Topolánek se slečnou Talmanovou. Nepřeji jim však, aby o jejich vztahu až do rozvodu pana Topolánka (tedy skoro tři příští roky) psaly LN tak nechutně jako o mém vztahu.

A nyní pokud jde o mou možnou kandidaturu do krajských voleb v Ústeckém kraji. Připustil jsem zatím pouze úvahu o ní. Hysterie, která se zvedla u představitelů ODS v kraji i u pravicových novinářů poté, co jsem naznačil, že bych snad o kandidatuře uvažoval, ukazuje, že to může být trefa do černého. Prostě bingo. Ostatně ODS v levicovém regionu, jakým je Ústecko, „gazduje“ již osm let (!). Jsou zralí na výměnu! Jenom těch přehmatů v dopravě a ve zdravotnictví. Kašlou, hoši, na lidi! A hejtman Šulc: silná slova, lži a vulgarita. Sebejistý lídr by poté, co se dozvěděl o mé úvaze, jenom sdělil, že si počká na mé definitivní rozhodnutí. To je jako jít s kanónem na vrabce. Anebo z něj mluvila ohnivá voda?

Pokud jde o údajný chaos v mých osobních financích, pan Zvěřina má příliš bujnou fantazii. Po bezproblémovém rozdělení majetku s mou manželkou Zuzanou mi bude zbývat jediný velký konstantní výdaj. Necelých deset tisíc korun měsíčních splátek úvěru na byt ve Stodůlkách. To mě, pane Zvěřino, určitě nepoloží.

Ale nejvíc mě pan „Chytrý“ ve svém článku pobavil, že si ČSSD nechala zaplatit průzkum, ze kterého vyplynulo, že jsem v diskusním pořadu ČT V. Moravce před týdnem měl více diváků nežli M. Topolánek v Primě. A pak to prý zveřejnila v Právu. Ještě by měl dodat, že zveřejněnému údaji nemůže věřit, jako ostatně všemu, co je spojeno s mou osobou. A že jistě byl pan Topolánek lepší. To je možná důvodem, proč ten dobrý muž je ochoten jít do slovního souboje se mnou jen jednou za uherský půlrok.

Finis corona opus. Tedy: Konec korunuje dílo. Údaje o počtu diváků na televizích jsou veřejně dostupné! Alespoň já je vždy (a zdarma) po pořadech v TV dostávám. Ostatně o týden později jsem zase já byl na Primě „poražen“ pány Haškem a Gandalovičem. Zkrátka, pořad V. Moravce je velmi atraktivní.

Zloba a nenávist, pane Zvěřino, je špatná věc. Zatemňují mozek. A to se stalo Vám.

A propos, proč článek posílám na blog? Bude ho číst více lidí nežli v Lidových novinách. Někdy si připadám jako jediný jejich čtenář, jako by Lidové noviny psaly jen pro (o) mě.

Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

petrof napsal(a):

pane Stejskal: před chvílí jsem Vás v jiném příspěvku prosil, aby jste nám to socialistické zoufalství podával "po kapkách", a aby se nestávalo, že na nás v jeden den vybafnou 3 takoví oranžoví velikáni, jako Křeček, Sobotka a Havel. A Vy, abyste to ještě okořenil, tak nám to opepříte Paroubkem,... že prý mu ta Jílková ubližovala....
To chce opravdu silné nervy, a nebo mít po ruce meprobamat, nebo fernet !!
To je snad horší, než ty max. dávky emocí, v podobě tolik oblíbených seriálů v TV ??!!
06. 09. 2007 | 14:55

jarpor napsal(a):

Dobrý den,
Lidovky nečtu, rozhovor s paní Jílkovou jsem četl.
Píšete, že je Vám paní Jílkové líto.
Mě je líto, že se nedokážete vrátit a vysvětlit VAŠE výroky na adresu politických konkurentů, pokud se dostanete fakticky do stejné situace, při které jste se do nich strefoval. (Řekl bych trapně strefoval.)
To chlap nedělá. To nemá nic společného ani s politikou !Sebemoudrost a sebestřednost není dobrý rádce.
06. 09. 2007 | 14:58

stejskal napsal(a):

Pane petrofe, já Vám pod tím blogem odpověděl ;-)

Libor Stejskal
06. 09. 2007 | 15:00

Vilém napsal(a):

Mudrc z Lidového domu
Pan Paroubek se cítí dotčen údajnými útoky na svou osobu a zpochybňováním metod politiky ČSSD.
Aniž se musím ztotožňovat se všemi podrobnostmi kritiky nebo sdílet její politická východiska, v obou případech považuji kritiku za oprávněnou.
Nedomnívám se však, že pan Paroubek je jakkoli podobný dobromyslnému nešikovi Pytlíkovi - jde o brutálního asociála (to dokazují kriminální sociální reformy ČSSD, které odhlasoval a prosazoval ve vládě) a lítého demagoga, který se nezastaví před ničím, od nejsprostší devastace rozpočtu ve prospěch klientských skupin ČSSD po rozbití moderního sociálního systému.
Politika ČSSD je pak osobností pan Paroubka do značné míry determinována, protože bezvýznamní vyžírkové Škromachova typu samozřejmě žádnou myšlenkovou ani programovou protiváhu nepředstavují.

Pro levicově smýšlející občany je ČSSD naléhavým cílem nelítostné politické eliminace, která musí postihnout všechny strany, které přestaly přinášet nové myšlenky a prospěšné podněty. Není důvod si vydržovat parazity socanského typu.
06. 09. 2007 | 15:01

Jan napsal(a):

Ma toto vubec cenu komentovat? Pan Paroubek, stejne jako jeho partnerka, trpi stihomamem, ze o nich media pisi tendencne, zrejme na objednavku, a oponentni dsti ohen a siru neopodstatnene, vedeni nenavisti, malosti a zlobou. A pres media se snazi se vsemi vyrovnat, a to zpusobem, ktery sami tolik kritizuji - tedy hazenim spiny. Ocekaval bych od politika trochu nadhledu, ale p. P. se denne ukazuje jako maly cesky levicacek, kteremu sebrali jeho drogu - moc.
06. 09. 2007 | 15:03

neo napsal(a):

Dobrý den pane Paroubku.

ten článek v lidovkách jsem nečetl, tak nemohu soudit, ale rozhovor s pí Jílkovou jsem projel dokonale. Nyní píšete, že byste tam nešel, kdybyste věděl na co se Vás bude ptát, ale účel rozhovoru je dostat otázku a odpovědět na otázku..." k tomu bych se nerad vyjadřoval" nepovažuji za odpověď. Jako politik byste měl být dobrý řečník a otázky takového typu by Vás neměly vyvésti z míry:)

a měl bych otázku, bude u nás ve středních čechách kandidovat pan Rath? nebo je to jen poplach? jestli ho prosazujete vy, tak pokračujte...dokonale ho zesměšníte:) nemá šanci a jeho drtivá porážka potěší...(mimochodem, nejsem vědma, ale tohle vím jistě:))
06. 09. 2007 | 15:06

šťoura napsal(a):

Opravte si prosím ten latinský citát, má tam být správně "Finis coronat opus", a dále hned na začátku článku slovo autodafé (to autodafé) má být rodu středního, nikoliv rodu ženského.
06. 09. 2007 | 15:07

Jan K. napsal(a):

Tak nám pan Paroubek , kromě jiných výlevů, zase píše o zlobě a nenávisti, které způsobují zatemnění mozku. To, že se najedou vyrojilo tolik zatemnělých blogů od představitelů ČSSD je asi důsledek poklesu preferencí. No, soudruzi, bude hůř, šetřte se.
06. 09. 2007 | 15:12

radek napsal(a):

Já když se podívám na hlavní stranu blogu, tak je to tam jak na Prvního Máje.
Marx-Engels-Lenin.

Brrrr...
06. 09. 2007 | 15:12

Pavel napsal(a):

Je to vůbec možné? Tak zamindrákovaný, ublížený, nepochopený a přitom "slušný" člověk. Ach...
06. 09. 2007 | 15:14

Honza napsal(a):

Doposud Paroubek se snažil své soupěře zesměšňovat, často používal polopravdy až vyslovéné lži ale aspoň to dávalo smysl i když to nebyla pravda. Následující věty (které napsal určitě sám a nemuže to svádět na to že je někdo vytrhl z kontextu):"
A hejtman Šulc: silná slova, lži a vulgarita. Sebejistý lídr by poté, co se dozvěděl o mé úvaze, jenom sdělil, že si počká na mé definitivní rozhodnutí. To je jako jít s kanónem na vrabce. Anebo z něj mluvila ohnivá voda?" ale vypadají že už úplně zmagořil. Nebo mu samotnému došla ta ohnivá voda? Kdo je vrabec, kdo kanón...
06. 09. 2007 | 15:14

Pepe napsal(a):

To Vilém.
Jdi radši péct housky.
06. 09. 2007 | 15:19

Vodák napsal(a):

Souhlasím s panem Paroubkem, co se týče úrovně dotazů paní Jílkové. Srovnání s kotlem sedí. Paní Jílková by měla hledat zaměstnání v Blesku a měla by své věrné čtenáře. Pan Paroubek však je na úplně stejné úrovni. Jen v jiné oblasti. Myslím, že by se lépe dýchalo kdyby odešli oba. Udavačka i soudruh náměstek RoH.
06. 09. 2007 | 15:27

Blanka napsal(a):

Pane Paroubku,když se dva lidi rozvádí, je to buď tak, že jeden ještě stále miluje toho druhého a to je potom velmi těžké, nebo ani jeden z těch dvou se už nemilují navzájem a pak je to snadné. Vy už nemilujete svoji ženu a ona nemiluje Vás. Takže Vám oběma vyhovuje rozchod. Není to lepší kultura, není to žádná lepší morálka. Takže nakonec soupeříte v politice s člověkem, o kterého žena bojuje. Toto je celé jen o citech. Není možné to porovnávat, poněvadž to nejsou stejné situace.
06. 09. 2007 | 15:28

jakub napsal(a):

Je vám líto paní Jílkové, myslel jste že trochu vyrostla. Myslet je ale nic nevědět. Zato většina rozumných lidí ví, že vy vyrůst nikdy nemůžete. Vy zůstanete vždy jen malým a nízkým člověkem. Lidsky, tělesně i duševně. Je mi vás líto.
06. 09. 2007 | 15:34

Žikeš napsal(a):

Pan Paroubek bohužel propadá čím dál více paranoie. Mluví o modré totalitě a zapomíná, že za jeho vlády byl předseda parlamentu soudruh Zaorálek stejně jako předsedové důležitých výborů další soudruzi z ČSSD. Posmíval se Topolánkově milostné aféře ale on takový není - je přece čestný muž (jen paní P. říká něco jiného). Je mi líto rozumných lidí z ČSSD, že mají takového člověka ve svém čele.
06. 09. 2007 | 15:35

Milan napsal(a):

Raději ty jeho bláboly nečtu a mám o to krásnější den.
06. 09. 2007 | 15:37

Ivo napsal(a):

Víte, pane Paroubku, dělat politiku na zákaldě průzkumů veřejného mínění (což je postup, který v tomhel blogu celkem bez ostychu přiznáváte) je podle mě opravdu špatně. Možná jsem naivní, ale vážně si myslím, že politik by měl mít nějakou vizi, o které přesvědčí ostatní (něco jako "I Have a Dream ..., nebo "Do konce desetiletí dopravíme Američany na Měsíc" anebo Leninův tah na uskutečnění bolševického převratu) a že stav, kdy své chování neustále - podle Vašich slov vědecky - koriguje o tvrdá data, získaná průzkumy veřejného mínění, je bezpáteřnost, abych nepoužíval to ošklivé slovo oportunismus. Tomu, že se politik velmi hbitě reaguje podle výsledků průzkumů, se dřív říkalo Kam vítr, tam plášť a budí to na mě dojem, že jde jen o moc a o nic jiného.
06. 09. 2007 | 15:37

LUCIF napsal(a):

Ohledně toho rozvodu "dohodou" ... jenom by mne zajímalo jak moc ta "kulturnost" byla oboustranně upřímná. Zrovna u JP, který se projevuje vůči konkurenci jako vulgární agresor a vnitrostranicky jako diktátor.
06. 09. 2007 | 15:40

Jan napsal(a):

Jyrko, kdy pochopíte, že Čssd už začínáte škodit.
06. 09. 2007 | 15:43

dan napsal(a):

Pane, když si koupil Topolánek byt, několikrát jste se vyjadřoval ve smyslu, že by měl doložit veškeré příjmy. Když to chce někdo po vás, odcházíte. Do Topolánka a jeho rodiny se rád navážíte, ale o vás nikdo hovořit nesmí. Jste komik , pane.
06. 09. 2007 | 15:45

Gita napsal(a):

Myslím pane Paroubku, že to co předvádíte s panem Rathem nemá se soc. demokracií moc společného . Zakladatelé by se asi divili.
06. 09. 2007 | 15:47

ferko napsal(a):

Vy jste se proslavil výrokem, že budete prohlasovávat v parlamentu zákony přes ODS třeba s komunisty a třeba i s Marťany. Předpokládám, že v duchu fair-play nebudete kritizovat koalici za stejný postup, pravda?
06. 09. 2007 | 15:49

hasan napsal(a):

Proč stále tvrdíte, že ODS je strana tunelářů a zlodějů. Bývalý ministr ČSSD sedí v base, vašeho bývalého ministra jste rychle odvolal pro podežření z machinací s pozemky, Kakaový Bobík je vyšetřovám pro kakao z Ghany, Bývalý ministr Kavan - Gripeny
06. 09. 2007 | 15:50

zíma napsal(a):

oslava narozenin pro 200 lidí za šedesát tisíc, jo ?Pane Paroubku, to by stál tak utopenec zapitý krabicovým vínem. Proč z nás děláte hlupáky?
06. 09. 2007 | 15:50

asim napsal(a):

Pane Paroubku, proč ten dvojí metr? Melčák a Pahanka jsou dle vás kreatury a zrádci a Hovorka je konstruktivní poslanec se sociálním cítění.
Už je mi vás jen líto
06. 09. 2007 | 15:51

Matti napsal(a):

Pane Paroubku, už dávno nemáte co říci národu. Tak se o to prosím nesnažte.
06. 09. 2007 | 15:53

Sony napsal(a):

Soudruhu Paroubku,zkus pár dní nic nepsat a nikde se neukazovat. Děkuji.
06. 09. 2007 | 15:55

jarpor napsal(a):

Dobré odpoledne,
jak si tak pročítám Vaše reakce, myslíte, že si je bude číst i autor blogu ? Jestli ano, není to pro něj veselé čtení, zvláště, když jsem nenašel reakci, která by autora blogu dehonestovala či urážela.
Bude nějaká sebereflexe ? co myslíte ?
Hezké odpoledne.
06. 09. 2007 | 15:57

neo napsal(a):

zíma:

hezky vystiženo, ale myslim, že by neměli ani na ty utopence... když je oslava, pod 1000 na osobu to prostě nejde a to se nežere nic extra:)

asim:

mě by spíš zajímalo, jaký má pan P. názvy pro sociálně demokratické poslance, kteří neumí zmáčknout tlačítko a vždy hlasují blbě:)) no a pak křičí, že jim to nefunguje....
06. 09. 2007 | 15:58

Komin napsal(a):

Reakce čtenářů jsou také průzkumem veřejného mínění. To nemá v lidovém domě nikdo službu,aby se toho chudáka zastal?
06. 09. 2007 | 15:59

jm09 napsal(a):

Dobry den,
onehda (asi v Sobotu) jsem cetl vas rozhovar s panem Krammerem v Pravu (drive rudem :-).
Jak by jste potom zhodnotil ten??? Mam-li se vyjadrit svuj nazor tak vam p.Karmmer (nejsem si jist jak se to jmeno pise) pomerne okate lezl do zadku. Mapisete take priste clanek o hodnych a milych novinarich, kteri vam daji dvoustranu na reklamu?
06. 09. 2007 | 16:00

Luděk Král napsal(a):

Vždy po přečtení těch jeho blábolů mám tendenci prchat neznámo kam. Vždy po přečtení reakcí se uklidním, protože vím, že kdyby bylo nejhůř, tak prchá on a za ním zbytek republiky s klackama.
06. 09. 2007 | 16:02

Sam napsal(a):

Že si ten jyrka tak rád nabíhá, je nepoučitelný.
Chytrý politik by podpořil Klause za místo předsedy parlamentu. Ale to by udělal politik velkého formátu.
06. 09. 2007 | 16:02

radek napsal(a):

A na co jiného se měla paní Jilková ptát, když né na privát p.Paroubka ?

Stačí si přečíst jeho blogy a zjistíte, že řeší zásadně jen sám sebe, jako např.slečna Kováčová.
06. 09. 2007 | 16:03

Xerox napsal(a):

To máš Same pravdu - a všichni by byli spokojení. ODS i ČSSD.
06. 09. 2007 | 16:04

Mleziva napsal(a):

Paroubku, nic neřeš, nepřepínej a hlavně, hlavně po ničem nepátrej.
06. 09. 2007 | 16:06

Marie napsal(a):

Paroubek na každého rád hází špínu, ale o něj se nikdo nemůže otřít. Prostě demokrat. Nevzpomínám si , že by se Topol někdy vyjádřil k Paroubkově rodinné situaci. A Paroubek ho špinil několikrát.
06. 09. 2007 | 16:06

BEŽNĚV L.I. napsal(a):

Ty charošij tavarišč. Ja želaju tebe i tojej partii pobedu i nadějajus v postanovku socializma i komunizma.
06. 09. 2007 | 16:06

Roko napsal(a):

Pan paroubek(s malým p protože si jej nevážím) asi nemá v opozici co dělat, že chrlí články a blogy do všech světových stran a médií (ať už tištěných či elektronických). No, ale pak zase bude moc vykřikovat, jaký je plodný autor, bohužel rudé právo není relevantní časopis, kterým by se mohl chlubit a HARVARD BUSINESS REVIEW, Forbes, Bussins Week nebo American Journal of Economics and Sociology by jeho bláboly těžko přijaly. Hlavně se mi líbí jak se megavůdce vždycky ozve, když se do něj někdo strefí, až je to legrační, jak sedí to přísloví o potrefené huse.
06. 09. 2007 | 16:08

pro Sama napsal(a):

To je fakt dobrý nápad.Paroubek by měl o 100 000 víc a nemusel by si hrát na chudáka. Ale to on rád dělá obyčejného člověka. Mejdan za který by každý z nás musel zaplatit 200 000 on dal jen 60 000.
06. 09. 2007 | 16:09

Jos napsal(a):

To už je vrchol ješitnosti.Dalšího tak zamindrákovaného člověka na politické scéně jako je Paroubek není!
06. 09. 2007 | 16:10

Javít napsal(a):

Pane Paroubku,
tak Vás prostřednictvím pí Jílkové zase jednou někdo pořádně dostal. To, že změnila téma rozhovoru Vám znemožnilo připravit si na něj své lživé odpovědi. Byl jste tak dokonale zaskočen, že jste noedokázal nic než na to své blábolivé "tak na toto odpovídat nebudu".
Pokud jde o údajnou hysterii na Vaši možnou kandidaturu do krajských voleb v Ústeckém kraji: nejúsměvnější na tom je, že pokud je někdo hysterický, tak to jste předevší Vy.
Prokazujete to téměř v každém svém projevu, jak písemném tak ústním.
Všichni jsou, dle Vašeho názoru,mdlého rozumu, hystericky proti Vám, všichni Vás pomlouvají, nikdo nemá rád.
Proč asi ?
Zamyslete se, někde v koutku (třeba Vysočiny-u svého bývalého kamaráda Zemana), nad tím !!
06. 09. 2007 | 16:10

Hena napsal(a):

Jak jsme zvyklí od vás slyšet - pane Paroubku ODSTUPTE!
06. 09. 2007 | 16:10

Karel napsal(a):

ROKO bude vždycky ROKO, s tím nic neuděláme :)
06. 09. 2007 | 16:12

smutný napsal(a):

06. 09. 2007 | 16:13

Cicero napsal(a):

Myslím, že jste Čechy dost podcenil, pane Paroubku, nevyjde vám to
06. 09. 2007 | 16:14

bigjirka napsal(a):

to autodafé, vzdělanče, střední rod, Roko zůstane Rokem
06. 09. 2007 | 16:17

BBB napsal(a):

To jsou nádherné reakce,doufám,že si to Paroubek pečlivě pročte a zamyslí se. To ale moc pravděpodobné není. Puchejř zůstane puchejřem.
06. 09. 2007 | 16:18

Luděk Král napsal(a):

Průběžné skore"
47x ve stylu "koukej mazat"
0X ve stylu "molodec"
06. 09. 2007 | 16:19

x.demokrat napsal(a):

Pane předsedo, proč se tak rád nimráte v hloupostech? Vaše ego přerostlo majitele, jak vidno. Moudrá člověk mávne rukou - psi přece štěkají a karavana táhne dál, ale to vy neumíte. Jste malý.
06. 09. 2007 | 16:20

bigjirka napsal(a):

poraďte mi pane Stejskale, jak se u vás smí politicky korekteně říct, že je někdo málo vzdělaný, rozumu mdlého? smí se napsat debil, odhadujeme-li IQ pod 80, ignorant pro málo vzdělaného hostinského, nebo jak?
06. 09. 2007 | 16:20

bigjirka napsal(a):

nepřečte. musela by mu to milenka přečíst. ani té to moc nejde
06. 09. 2007 | 16:21

zikmund napsal(a):

dřív se mi z pana Paroubka a pana Ratha navalovalo, teď už se jen stydím.Je třeba ukončit to rozeštvávání lidí, ale starat se řádně o naší krásnou vlast.
06. 09. 2007 | 16:22

neo napsal(a):

Přijde chlap do baru, kde obsluhuje barman - robot. Natočí mu perfektní pivo a zeptá se ho, jaké má IQ. Chlápek odpoví, že někde kolem 150. Barman se s ním plynně začne bavit o kvantové fyzice, globálním oteplování, makroekonomice, nanotechnologiích... Chlap je z toho celý vedle, tak si říká, že ho vyzkouší. Jde domů, převlékne se a vrátí se do baru. Barman mu opět natočí perfektní pivo a ptá se na IQ. Chlápek řekne, že má kolem stovky. Robot s ním začne kecat o ženských, o fotbale, o autech... Chlapovi se to hrozně líbí, tak jde zase domů, převlékne se a vrátí se do baru. Obdrží opět perfektní pivo a obvyklý dotaz. Tentokrát řekne robotovi, že má IQ 50. Na to se barman nakloní až k němu a pomalu, ale skutečně pomalu říká: "Poslyš, příteli, ale ten Paroubek je fakt dobrej, že jo, taky ho budeš volit?"
06. 09. 2007 | 16:22

Roko napsal(a):

To bigjirka: asi bych se vyjádřil o nějakém debilovi (cha cha) jako klasik: O jeho inteligenci by se dalo s velkým úspěchem pochybovat.
06. 09. 2007 | 16:22

BREŽNĚV L.I. napsal(a):

Luděk Král: Ty ošibaješsja! Ja želal Paroubkovi vsjo lučšeje i pobedu komunističeskoj ČSSD
06. 09. 2007 | 16:23

Mr. Presnost napsal(a):

Stastika:

Autor použil v článku celkem 12 x osobní zajmeno "já", 5x v prvním pádu, 7x v některém z jiném pádů.
06. 09. 2007 | 16:23

bigjirka napsal(a):

chtěl jsem asi říct koketně... nebo korektně? Nepoužívejte cizích termitů, vystavujete se rizotu katastrálního fiakru. (Jo, je to dobře katastrofální úřad, katastrální fiakr..)

až půjdete k tomu autodafé, vezměte s sebou kolo dříví a litr lihu k pálení
06. 09. 2007 | 16:25

bigjirka napsal(a):

Mr. Presnost - to už je skoro psychiatricá anamnéza, ne...

Díky, Roko, to unese jistě i pan Stejskal z Ústavu šlechtičen.
06. 09. 2007 | 16:27

Roko napsal(a):

Pro Mr.Presnost: no jestli jsi to spočítal správně, tak se to prý dá léčit, jinak se tomu říká narcisismus, ale v ČSSD se to poslední dobou dost rozmáhá - viz pan DRáth, doc. Havel a jiní velikání české politiky ...
06. 09. 2007 | 16:30

neo napsal(a):

spasibo mr. P.

návrat ke komoušským ideálům..... z Vás přímo čiší to jak byste rád nastolil diktatůru proletariátu, jezdil v tatrovce a chlastal vodku.

Ale jak řekl klasik: Proletáři všech zemí, vyližte mi (pro pana Stejskala)ZADEK.

Nechť žije SSSR, mudlo
06. 09. 2007 | 16:31

Luděk napsal(a):

Co slovo, to perla. Podle stylu psaní tipuji IQ 75-80. Kdo to je, ten Paroubek?
06. 09. 2007 | 16:33

Luděk Král napsal(a):

to BREŽNĚV L.I. Ja poňal,što ty chotěl govoriť, ty filuta kakoj
06. 09. 2007 | 16:34

stejskal napsal(a):

Dobrý den, pane bigjirko,

a Vy si opravdu myslíte, že zde někdo má IQ pod 80 bodů? Nebo jen chcete někoho urazit?

Děkuji za odpověď.

Libor Stejskal
06. 09. 2007 | 16:35

straka napsal(a):

Trefně to vystihl Důchodce z Vysočiny. Už mě to jeho jájinkovství leze krkem. Já už jen čekám až velký Kim Ir Paroubek- otec všeho lidu a nejmilovnější, největší a nejiteligentnější ze všech vůdců se začne srovnávat s Topolánkem v sexuální aktivitě . To už pak bude na raplhaus.
06. 09. 2007 | 16:40

vajda napsal(a):

U nás na dědině říkajů chlapi:S hňpem nechoď Mirko poklábosit ani za dva uherské roky.
06. 09. 2007 | 16:42

Roko napsal(a):

Pro BIGJIRKU a P. STEJSKALA: Myslím si, že nikdo v diskuzi netvrdil, že tady má někdo IQ 80?! Možná snad autor blogu, ale to bych si tak trošku zapřeháněl jak říká klasik.
06. 09. 2007 | 16:43

Luděk Král napsal(a):

to Luděk: Pozor pane jmenovče, to je člověk, jehož vládnutí si přálo moc lidí a s jejich pomocí tam byl, se svými soukmenovci, dost dlouho na to aby tady napáchal dost zla.
06. 09. 2007 | 16:45

Ládik napsal(a):

Ach bratře, a co nám povíte o únoru?
06. 09. 2007 | 16:46

Cicero napsal(a):

Latiníci v třetí osobě říkali
Finis coronat opus
Ne corona
Corona je snad koruna, kterou např. vyzařuje slunce nebo jiné gigantické stvoření.
06. 09. 2007 | 16:49

Jan napsal(a):

to Stejskal: je jasné, že kvalita zdejších diskutérů je vyšší než na jiných diskuzí.
To se týká je "diskutujících štamgastů". Obecní lidé zde mlčí.
06. 09. 2007 | 16:51

kilo napsal(a):

06. 09. 2007 | 16:51

notblue napsal(a):

Toaletní papír značky MF Dnes, LN či HN už poněkud vychází z módy.
06. 09. 2007 | 17:15

Petr napsal(a):

Pane Paroubku,
vase posedlost panem Topolankem a vecne vymezovani se vuci nemu je jiz chorobna.

V clanku "Nevím, proč to u Topolánků nejde" a nebo "... až do rozvodu pana Topolánka (tedy skoro tři příští roky)"
a spoustu dalsich vyroku v minulosti k jeho manzelske krizi.

Kdybyste mlcel, tak by Vam to ted nikdo nepripominal.
Preji Vam abyste i Vy lidsky povyrostl a soustredil se hlavne na vymezovani se v politickych tematech.

Co se tyka "vedeckych metod" a vasi posedlosti pruzkumy verejneho mineni, jak s takovym pristupem chcete prosadit nepopularni opatreni?

Proc nenavrhnete referendum o
zavedeni trestu smrti, zruseni armady, zruseni dani? Jiste byste za to u volicu sklidil kladne body. Co vy na to pane Paroubku?
06. 09. 2007 | 17:20

gogo napsal(a):

"silná slova, lži a vulgarita". Bravo, Jiří Paroubek konečně charakterizoval sám sebe.
06. 09. 2007 | 17:20

Mleziva napsal(a):

2 notblue: Za sociku se ty Vaše jediné a správné noviny k tomuto účelu skutečně používaly, protože lihově demagogičtí soudruzi v RVHP centrálně flámovali a pak stačilo, aby na toaletní papír jednoho krásného dne vyhořela fabrika a vozilo se to pak až z Číny. Nechtěl bych zpátky tuhhle dobu a jsem rád, že tu máme dnes noviny, které jste jmenoval.
06. 09. 2007 | 17:24

Mirek Iljič napsal(a):

modra mladez = deti privatizacnich zlodeju, deti stbaku co si po revoluci nakradli pod vladou Profesora zde ma opet dostavenicko.
06. 09. 2007 | 17:28

Roko napsal(a):

Pro Mirka Iljiče Lenina: hmm... nevím co uděláš s argumentem, když ti pošeptám, že mi je 40 let, to mě nazveš asi tím privatizačním zlodějem co? Ale zase tě fakt zklamu, jsem ceklý život zaměstnancem a nezdědil jsem ani zlámanou grešli.
06. 09. 2007 | 17:33

propanbutan napsal(a):

Paroubku, Paroubku...to víš, že se pro tebe přezdívka brouk Pytlík neujme, tobě se přezdívá jinak a Puchejř je z těch přezdívek asi nejslušnější. Ty budeš ještě rád za to, že ti bude budoucí manželka říkat pytlíku, než ji to s tebou přestane bavit.
06. 09. 2007 | 17:39

Temelín napsal(a):

Hlásím se Vám opět z Červeného Hrádku.

„Nyní pan Zvěřina ve svém článku „Paroubek a kámen mudrců“, mě přirovnává“
Správně: „A nyní je to pan Zvěřina, kdo mne v článku X přirovnává“

„Došlo k použití vědmy“
Slovo „použití“ se obvykle nepoužívá pro osoby. Příkladem normálního výrazu je „s použitím kapesníku“. Možné by bylo napsat „bylo využito služeb vědmy“. Pokud by se autor radil s exministrem financí, asi by také nenapsal „došlo k použití Sobotky“, nebo „došlo k použití ministra“. Tedy alespoň doufám, jist si nejsem.

„na základě sociologických a dalších dost exaktních analýz a studií“
Tento slovosled sugeruje, že každá sociologická studie je exaktní. To mi nepřipadá jako exaktní závěr.

[Mimochodem, MS Word-u se zdá slovo „Paroubek“ podezřelé a označuje ho za chybu (navrhuje Paroulek, Parobek a Paloubek). Neměli by v Lidovém domě svolat tiskovku a vyřídit si to s firmou Microsoft?]

„Vycházet z analýzy čísel a jevů“
Tak v tom jsme si s autorem podobní. Včera jsem analyzoval šestku a zítra se dokonce chystám analyzovat stodvacítku!

„Je mi jí líto, myslel jsem, že za poslední dobu trochu vyrostla. Odborně i lidsky.“
Tohle je jazykově téměř v pořádku. Zajímavé je to jinak. Jde o jasný projev autorova často deklarovaného sociálního cítění (všimněte si slova „líto“). Nemohu se ale ubránit pocitu, že autor paní Jílkovou nelituje, ale že by ji naopak rád udělal něco ošklivého (třeba zlomil tužtičku).

„k tomu je potřeba jistě kultury dvou lidí“
Zřejmě myšleno „kulturnosti“. Jak příznačné, že toto slovo ve slovníku autora chybí! Což takhle: „K tomu je jistě třeba kulturnosti obou partnerů“?

„Příští týden je termín našeho rozvodu.“
Opravdu je rozvod plánován na celý týden? Tak to nezávidím.

„Připustil jsem zatím pouze úvahu o ní.“
Opakování není vždy matkou moudrosti. Zde stačí buď „připustil“ nebo „úvahu“. Například „Zatím o ní pouze uvažuji“ nebo „Pouze jsem připustil její možnost“. Řekl bych, že problém je i v tom, že autor úvahu připouští zřídkakdy.

Nezlobte se, dál nemohu. Jsem teprve v půlce, ale již je jasné, jak bude toto slohové dílo klasifikováno. Dál číst netřeba.
06. 09. 2007 | 17:42

Javít napsal(a):

to Mirek Iljič:
Vladímíre Iljiči, zase zorganizuješ novou VŘSR (třeba prozměnu v lednu) a necháš ty "zločince" vystřílet ??
Máš to v hlavičce trochu (hodně) pozpřeházené, viď.

to Johny:
jen člověk s IQ do cca 60 používá podobné urážky.
Nemám též Paroubka rád, ale tak nějak slušněji.
06. 09. 2007 | 17:46

Franc napsal(a):

Pane paroubku, závidím Velké Británii její soc. dem.
06. 09. 2007 | 17:48

jeník napsal(a):

Pane Paroubku,pište častěji,moc mě těší kolika lidem hnete vždy žlučí.Jen tak dál,moc mě těší jak každého deptáte , rád to čtu a bavím se.
06. 09. 2007 | 17:53

Johny napsal(a):

Kam se poděla moje reakce? Že by to tu řídil agent Lihového domu? Koukám, StB je ještě všude. No nic, bojujeme dál! Nezvat vola volem přece není urážka. Urážky by to byla pouze v případě, ža by tím volem nebyl. Ale zde jsem si na 100% jist, že tomu tak je. Pokud máte pochybnosti, dalo by se to klinicky - exaktně a nezávisle ověřit. Takže pro příště, napřed přemýšlet, pak mazat!
06. 09. 2007 | 17:57

Temelín napsal(a):

Pro Jeníka.

Je to bránice.
06. 09. 2007 | 17:58

mafilipes napsal(a):

Paroubku, ve vas to proste je, se az prilis divate na to, co delaji jini a podle toho soudite ( a spatne ) sebe. Proc v kazde zmince o vasem rozvodu poukazujete porad na Topolanka ? To je snad jeho vec, jestli se rozvede nebo ne. Vas rozvod je dnes v kurzu jen proto, protoze jste nekolikrat verejne napadal Topolanka za jeho rodinne problemy a ubehlo par mesicu a ehjle pan Meganeomylny se rozvadi a tady jen ten obrovsky rozdil mezi vami a Topolankem - Topolanek vas soukromy zivot na rozdil od vas nekomentuje. Zaverem snad jedine: davam vam s p. Kovacovou rok, maximalne dva, dyl to s vama nemuze nikdo vydrzet
06. 09. 2007 | 17:59

bigjirka napsal(a):

pane Stejskale, kritickou analýzou jsem u autora blogu zjistil některou z těchto možností:
a) angína
b) částečná podnapilost
c) zhulenost
d) stupeň inteligence 50-80, označovaný v odborné literatuře termínem debil

Z čeho to podle mne vyplývá: gramatické chyby, o nichž se píše výše, mdlá formulace myšlenek, domnění, že je středem světa
06. 09. 2007 | 18:03

kynda napsal(a):

fuj
06. 09. 2007 | 18:05

chachar Mirek napsal(a):

johny, vis, nediv se. Odesacka vzdelanost ti zatemnila mozek a jedine co umis anonymne vyprodukovat jsou nadavky. takze tvuj radobyprispevek byl po zasluze smazan.
06. 09. 2007 | 18:05

stejskal napsal(a):

Dobrý den, pane Johny,

ne, neřádí tu ani agent lihového domu, ani StB, řádím tu já. A k ruce mám Kodex diksutujících http://blog.aktualne.centru...

Oceňuji sice Vaši rafinovanou rétoriku (v písemné podobě), nicméně tu podobné texty nemíním tolerovat. Pokud z adresy 86.49.67.111 přijde ještě jeden podobný, zabanuji ji.

Děkuji za pochopení.

Libor Stejskal, editor blogů
06. 09. 2007 | 18:07

JD napsal(a):

Pan Paroubek má pravdu. I kdyby byl předsedou ČSSD Ježíš Kristus, LN a MFDnes by mu šli po krku. A naopak. Proto LN a MFDnes nečtu. Dostanu osypky jen když je zahlédnu. To není žurnalistika. To je propaganda a manipulace. A MFDnes jsou nejohavnější. Snad proto, že jde o plátek bývalých mladých bolševiků (Komárek a spol...) a ti ví jak ohnout záda, když doba žádá
06. 09. 2007 | 18:10

stejskal napsal(a):

Rozumím, pane bigjirko,

i když s Vaší analýzou nesouhlasím. Nicméně takových lidí se na těchto stránkách pohybuje jistě více.

Libor Stejskal
06. 09. 2007 | 18:10

unknown napsal(a):

Jak jsem již jednou psal: Velký břicho a pod ním ticho. Jen dodávám, že v hlavě čím dál prázdněji. Jen tak dál......
06. 09. 2007 | 18:18

Michal napsal(a):

Uff,
uz dlouhe jsem se tak nenasmal. Teda tem komentarum. Ten clovek zabloudi v holy vete.
A slova pouziva pro zvuk, nikoliv pro vyznam.
By mel po kapsach nosit klaunskej nos, latinik jeden.
06. 09. 2007 | 18:19

Líný černý pes napsal(a):

to Temelín :
Jse to ale necita, dát někomu pětku hned v prvním školním týdnu. Zkuste mu dát podmínku do příští písemky, ale zadejte lepší téma.
06. 09. 2007 | 18:20

mafilipes napsal(a):

Napada mne primer Paroubka s Paris Hilton. Kdyz uz o vselijakych vylomeninach Paris informovala media 3 x denne, tak navrhli tydenni celibat na zpravy o Paris a co se stalo ? Nic, zivot sel dal. Kdyby tak ceska media vyhlasila alespon mesic bojkot u paroubkovych tiskovek ....
06. 09. 2007 | 18:29

milan napsal(a):

Pane Jyří,až vám Zuzka vystaví ÚČET,budou jiné starosti.Co den -to perla.
06. 09. 2007 | 18:44

Noc napsal(a):

Tak jsem si přečetl všechny příspěvky a mám takový dojem, že pan inženýr Paroubek je ten nejhloupější, nejzlejší, odporný, ošklivý, prostě nej ... člověk, který si dovoluje žít v zemi České.

Buď je to pravda a nebo a to si myslím, že se zde sešla společnost lidí, kteří jsou zakompexovaní, demagogové, jsou hloupí, odporně závistiví a zlost je jejich základním hodnocením života. Našli si pana inženýra Paroubka jako předmět svého vybití komplexu mravní a duševní slabosti. On jim trochu vadí tím, že mluví pravdu a nepodléhá všem špatnostem a podrazům ze strany ODS a jejich přisluhovačů, a to vyvolává u Topolánka a jeho grupy strach. Máte všichni velkou smůlu, máte trochu omezené myšlení zastřené modrou demagogií, že si neuvědomujete, že každá akce vyvolá reakci. Co si myslíte o tom, co vyvolá mezi slušnými lidmi (vás mezi slušné lidi nelze počítat), co váš guru Topolánek připravil lidem tohoto státu. Již brzy bude sklízet ovoce svého špatného myšlení a duševní malosti. S ním se svezete i vy všichni podporovatelé a členové strany, které už pouze schází 4 článek ústavy.
Přeji vám všem příjemný večer a správně jedovatou slinu.
06. 09. 2007 | 18:55

Johny napsal(a):

Dobrý den pane Paroubku,mrzí mě že jste neodpověděl na můj dřívější dotaz tohoto znění:
Kdy začne ČSSD splácet občanům ČR státní dluh jenž udělala za svých vlád.Zadlužování státu nebylo v jejích propagačních materiálech před volbami,tudíž vzniklý dluh považuji za jejich osobní.
06. 09. 2007 | 19:02

bigjirka napsal(a):

Ale žes nám to nandal, noci :-DDDDDDDDDdd
06. 09. 2007 | 19:02

Luděk Král napsal(a):

to NOC:
Vážený, Topolánek můj guru opravdu není, není jím aní Paroubek. Já vše výše uvedené považuji za reakci ve stylu "jak se do lesa volá, tak se z lesa ozývá". Jestliže si pan Paroubek bere za své všem oznamovat, jak se mají chovat, jaký mají mít názor prakticky na všechno kolem nás a kdo nesouhlasí, toho častuje velmi nevybíravým způsobem jemu vlastním ať je to skupina lidí nebo jednotlivec. Někomu to imponuje. Já byl za život "se shora" dirigovaný dost. Osm let se ČSSD starala o naše blaho, mě to stačilo, teď má šanci druhá strana. A když zvoraj, půjdou taky.
06. 09. 2007 | 19:06

Luděk Král napsal(a):

to NOC:
P.S.v té první větě máte stoprocentní pravdu.
06. 09. 2007 | 19:08

mirka napsal(a):

Paní Jílkouvou nemusím, ale pan Paroubek věděl, co od ní může očekávat. A její otázky byly trefné, protože ukázala, jak Paroubek lže, jak se s manželkou vyrovnal, jak zaopatřil matku jeho vnučky atd. Ale je to všechno lež a slova pro blbé voliče, kteří si nedají 1+1 dohromady. Najednou se ukázalo, že musí mít nelegální příjmy, aby si toto vše mohl dovolit a že není Pan Čistý, za kterého se vydává. Ten článek byl po tété stránce perfektní.
06. 09. 2007 | 19:10

Trevis napsal(a):

Postavit k sobě do jedné věty odboráře, důchodce, zdravotně postižené a podnikatele opravdu není hezké. Jak k tomu důchodci, zdravotně postižení a podnikatelé přijdou?

Mě však zaujala jiná věc: Paroubkův syn opustí svou družku a své třítýdenní dítě a Paroubek hned prohlašuje že "... já ani Zuzana nenecháme partnerku našeho syna ani vnučku na holičkách, nenecháme je nezabezpečené". Neměl by spíš říct, když už z nějaké=ho důvodu má tu potřebu, ž e svého syna dobře vychovali, takže jistě dostojí všem svým závazkům?

Pokud jde o načasování synova rozchodu s družkou, tak bylo pro Paroubka natolik nevhodné, že to snad ten jeho kluk musel udělat v žoldu ODS. :-)
06. 09. 2007 | 19:14

jarpor napsal(a):

To Noc :
Konečně se někdo autora zastal. Zajímavé, všichni ostatní si vybíjíme komplexy mravní a duševní slabosti. PROTESTUJI. Nic si nevybíjím a nejsem ničím zastřen, žádného guru neuznávám a větu, že na někoho budu plivat jedovatou slinu si vyprošuji.
Dovolte mi, abch slušně vyjádřil můj názor na blog autora a jak autora po přečtení blogu vidím. Učiňte tak i Vy. Je zbytečné otírat se o slušné diskutující.
Děkuji a přeji přájemný večer.

To bigjirka
Souhlas ...
06. 09. 2007 | 19:14

karlík napsal(a):

To Johny - pravděpodobně spadáš do skupiny ekonomických géniú, kteří mají modré brýle. Trochu ti uniklo, že v létech 92-97 zmizelo majetku a bylo rozkradeno v IPB (banka vyrobená tehdejším vedením státu pro potřeby privatizace, kde se půjčovalo na podepsaný papír) více než za 2 biliony (pozor 12 nul za dvojkou), vše bylo schováno do skříní a pod koberec (velký)- i když velký ekonom měl po celá ta léta vyrovnaný rozpočet. Trochu tam také zahučelo celkem asi 450 miliard přebytků ze sociálních výběrů na důchody. Netvrdím, že neměly vlády socialistů také nějaký svůj podíl na současném státním dluhu (jejich rozdávání do sociální sítě bylo skutečně špatně založeno), ale největší podíl na celkovém dluhu státu a nevyrovnaných veřejných rozpočtů má vládnutí ODS v minulosti a nejhorší na tom všem je to, že současná "vláda" zatne sekeru ještě hlouběji.
06. 09. 2007 | 19:15

mirka napsal(a):

Co myslíte, za jak dlouho vyjdou "Sebrané spisy Jiřího Paroubka"?
06. 09. 2007 | 19:21

jarpor napsal(a):

To Karlík
Opravdu si myslíte, že transformace ze státem řízeného hospodářství do tržní ekonomiky je bez nákladů ? A na krádeže jsou paragrafy - i když připouštím, že je to trnitá a složitý proces. Inicioval jste nějaký ?
Příjemný večer.
06. 09. 2007 | 19:22

m&m napsal(a):

Jak vidím, s počátkem školního roku zase množství a nasazení Paroubkových kritiků nápadně vzrostlo...
06. 09. 2007 | 19:25

jarpor napsal(a):

To mirka :
Už je určitě někdo připravuje. Jen aby to s nimi nedopadlo jako v jedmon známém filmu, kde učitelka posílá pro Leninovy spisy se slovy - Přines to, je tam toho dva metry, vždyť to nikdo nečte !
06. 09. 2007 | 19:26

Líný černý pes napsal(a):

to Karlík :
Jak to tak popisujete, nejbližší příští vláda bude naprosto poctivá a to z toho jednoduchého důvodu, že už nebude co rozkrást. Neviděla bych to tak černě, podobně psal denní tisk už za ck. monrcie, a vždy se ještě nějaký majetek našel.
06. 09. 2007 | 19:28

mike napsal(a):

porad lepsi nez mudrc Klaus
http://www.nemluvizame.cz/
06. 09. 2007 | 19:45

jojo napsal(a):

Zaplaťpánbu, že vás, pane Paroubku, ČSSD má. Jako voličský odpuzovač působíte dokonale.
06. 09. 2007 | 19:55

milan napsal(a):

Jsem zvědav jak na toto budete reagovat p.Stejskale-samolepky se dají dokonce objednat!
06. 09. 2007 | 20:02

radek napsal(a):

Mudrci z lidového domu, nebo loutky ?

Hlavní loutkovodič rozhodl, že celá strana musí hlasovat proti radaru. Přestože cca 6 poslanců ČSSD bylo původně pro, na Paroubkův nátlak se podřídili a budou hlasovat jako jejich chlebodárce.

Je to snad ta modernizace, kterou nám sliboval pan Paroubek ?
06. 09. 2007 | 20:03

fery napsal(a):

Pane Paroubku fandím Vám a nenechte se otrávit těmi "Modrými ptáky".
06. 09. 2007 | 20:03

Komentář komentářů napsal(a):

Temelíne, díky za rozbor, výborně jsem se bavil. Noci, Vám není pomoci.
06. 09. 2007 | 20:05

m&m napsal(a):

radek: Ten Paroubkův "nátlak" je nějaký zvláštní, když od začátku prohlašuje, že sám by pro radar spíše byl, ale přizpůsobí se většině ve straně. Hotový diktátor.
Ale třeba to prohlašuje s nějakým nekalým úmyslem. Vy už - jako vždy - nějaký dostatečně urážlivý najdete.
06. 09. 2007 | 20:12

radek napsal(a):

m&m :
Máte asi špatné informace. Jednotné hlasování bylo nařízeno p. Paroubkem.
Myslím že něco takového není třeba dál rozmazávat. Samo o sobě to je otřesné a něco to vypovídá o této totalitní straně.
06. 09. 2007 | 20:21

Tarquinius napsal(a):

Ale jo. Tohle je politika a tak to má být. Je super, že do sebe můžou lidi takhle šít, aniž by jim hrozilo, že je někdo zabásne. Jen ať si nadávají, prozrazuje to o nich mnohem víc, než by asi chtěli. Samozřejmě, že Paroubek udílí rady, kterých se sám nedrží ("zloba zatemňuje mozek"- ano, to jsme svědky v každém Vašem vystoupení, ctihodný Jorge), jeho názorová konzistence je taky na pováženou (koriguje své názory podle výsledků průzkumů veřekného mínění, ale jen podle těch, která si zaplatí, ostatní průzkumy, zvláště ty, které nemluví v jeho prospěch, jsou nějak zmanipulované). Myslím, že tomu chlapci už odzvonilo, zaplať pámbů, ale možná se pletu. Nicméně- politika byla ostrá i za první republiky a je to normální a má to tak být.
06. 09. 2007 | 20:23

m&m napsal(a):

Temelín: Bylo by to vtipné, nebýt té křeči. Ta urputná snaha najít tam něco za každou cenu z toho trochu moc čouhá. Ale, jak je vidět, spoustě lidí tím radost uděláte. Ostatně já sám mám např. slabost pro neuvěřitelně kultivovaný kritický styl Steigerwalda, Holce, Kamberského a Zlámalové. To jsou, panečku, vytříbené styly!
06. 09. 2007 | 20:25

Ivan Hochmann napsal(a):

Pane Stejskale,po velkém přemáhání jsem přečetl páně Paroubkův výtvor.Strašné.Vzal jste si vůbec alespoň trochu poučení z prvního příspěvku pana Petrofa(6.9.2007-14.55.03) ? Asi ne.Už Známe Vaše oblíbence pane správce. Ivan.
06. 09. 2007 | 20:27

m&m napsal(a):

Možná mám špatné informace, ale troufám si tvrdit, že logika mi ještě zůstává. Tak tedy ještě jednou shrnu vaše tvrzení: "Paroubek je diktátor, protože (údajně) navrhuje jednotné hlasování proti radaru, přestože sám veřejně projevuje názor pro radar. Zkuste se nad tím ještě jednou zamyslet prosím. Nemusím mít moc informací, abych si všiml, že na tom, co tvrdíte, něco nehraje a že je to skutečně nějaký zvláštní diktátor...
06. 09. 2007 | 20:30

Zbiral napsal(a):

Pane Stejskale:Chcete-li byt profesional,chovejte se profesionalne.Mazte co se mazat ma,v nutnych pripadech vyhrozujte,ale nijak to s komentarema neprehanejte.Me osobne soukrome nazory oficialniho spravce blogu vadi,ony totiz pusobi at chcete ci nechcete znacne manipulativne.Momentalne reaguji na souhrn vasich prispevku,ktere se vyskytuji ve vetsim nez malem mnozstvi
06. 09. 2007 | 20:30

notblue napsal(a):

for Mleziva
I já jsem velmi rád, že v dnešní době je nabídka toaletních papírů tak široká.
06. 09. 2007 | 20:45

bigjirka napsal(a):

m&m, dovedu pochopit levicové názory a konec konců jsou legitimní, i když podle mého názoru nejsou podloženy dobrými argumenty. Ale jak se někom může líbit tak zjevně defektní člověk, jakým je Duce, to mi skutečně uniká.
06. 09. 2007 | 20:46

m&m napsal(a):

bigjirka: neposuzuji politiky podle schématu líbí - nelíbí. Jsem pro fér hru. A tady je Paroubek pekelně znevýhodněn. Sprosté útoky ze všech stran (včetně četných vašich), podpásovky, pomluvy, sugestivní komentáře, absurdní zveličování negativ, ignorování pozitiv... Takto si politickou soutěž nepředstavuji. A momentálně po kubicovském puči už je to daleko za hranou toho, co jsem ochoten snášet.
06. 09. 2007 | 20:57

m&m napsal(a):

bigjirka: Mimochodem, jak se cítíte, když napíšete "Duce"? Uleví se vám? Máte pocit dobře vykonané práce? Nebo jaký to má důvod?
06. 09. 2007 | 20:59

jarpor napsal(a):

m&m : Čím je pan Paroubek znevýhodněn oproti jiným a kdo ho znevýhodňuje ? Není to tím, že je takto prostě vnímán, tedy že na tom asi něco bude a on to sám podobnými výplody jako v tomto blogu jen podporuje. Znáte přísloví : Mlčeti zlato ?
06. 09. 2007 | 21:02

jarpor napsal(a):

a ještě chci připojit : copak není v každé druhé já umím, pod mým vedením, já sem zařídil, já .... a naopak vláda - to jsou nýmandi, neumětelové, víte, oni to neumí a ani se nezorientují ....
Velikost politika je i v tom, že umí ocenit i politického soka. Nemyslíte ?
06. 09. 2007 | 21:06

Zbiral napsal(a):

jarpor:Za co konkretne by jste chtel tuto vladu chvalit??? Mozna za par malickosti,bohuzel
06. 09. 2007 | 21:09

Ferin napsal(a):

Pro Radka.

Když pan Hovorka nechtěl hlasovat s onou slavnou "Koalicí" tak, světe div se, mu veřejně doslova vyhrožoval. Topolánek, Úplatkář a další vyhlašovali, jak to s ním budou projednávat. Co myslíš Radečku. Je to, nebo není nátlak na poslance. Máš nějak rozdvojený metr.
Ferin
06. 09. 2007 | 21:09

jarpor napsal(a):

pro Zbiral: Já jsem nic o chválení vlády nepsal. Ale jestli někdo, a je jedno na jakém postu, vidí jen sebe, pak sebe, pak kopku hnoje a pak všechny ostatní, tak dříve či později na toto "dojede". Tak se stane i autoru blogu. Jeho vlastní lidé budou do něj kopat, až to bude nepříjemné i normálním lidem. Kdo nepochopí, že jeho velikost není postavená na vlastní sebechvále, ale na jeho "ocenění" jinými, tomu není co radit a říkat. Házení hrachu na stěnu.
Příjemný večer.
06. 09. 2007 | 21:17

radek napsal(a):

m&m + Ferin:

Hlasování, o kterém mluvíte Vy, bylo stranické. Tady nejde o postavení strany. Jde více o občanský postoj.Naprosto nechápu, proč je to tak direktivně postaveno. Nevěřím, že u ostatních stran to proběhne jak u pana Paroubka.
To že je pro radar, slyším poprvé. Můžete jmenovat nějaký zdroj, kde se to dočtu ?
06. 09. 2007 | 21:26

Lubo napsal(a):

Tyto zakomplexované Paroubkovy výplody snad ani nemá cenu komentovat.Proč ale média nezajímá,kde vzala jeho milenka peníze na nový byt.Všem musí být přece jasné,že Jirka vytahuje černé peníze.Proč po tom nejdou?U Grosse to šlo.Proč to nejde u něj?
06. 09. 2007 | 21:31

Libor napsal(a):

No, co říct? Zatímco píši tento příspěvek, počet čtenářů blogu p.Paroubka přesáhne 2.750. Nad mým příspěvkem je asi 120 tu více, tu mémě vulgárních komentářů, založených na osobním napadání, zášti, nenávisti a plácání naprostých nesmyslů. Napsalo je asi 60 - 70 lidí.

Zbylých dva a půl tisíce čtenářů s p. Paroubkem souhlasí, nebo nesouhlasí, což je celkem normální. Stejně tak chápu, že nemají potřebu zapojovat se do diskuse, která normální není, protože ji vedou a tím opanovali frustrovaní zakomplexovaní chudáci. Já sám tak činím, jenom proto, že jsem byl v posledním blogu profesora Hořejšího jedním z vás deprivantů napaden a tak cítím potřebu se ozvat, když se někomu jinému děje něco podobného.

Toť vše. A už se těším na vaše reakce. Čím víc urážek, vulgarity, nenávisti, tím více si rozumní lidé budou uvědomovat, jak jse ubozí. Přímá úměra, jak prosté.
06. 09. 2007 | 21:32

m&m napsal(a):

jarpor: K tomu "já" jsem už něco napsal zde: http://blog.aktualne.centru...
První příspěvek pod mou značkou.
06. 09. 2007 | 21:33

Libor napsal(a):

Tak jsem se spletl o -103. Právě je 2.853 návštěv.
06. 09. 2007 | 21:35

EC napsal(a):

m&m: Paroubek je znevyhodnen leda svymi nazory, svym vystupovanima a svym jednanim.
Kdyby nemenil nazory dle nalady a verejneho mineni (viz radar v CR, o kterem zacala vyjednavat jeho vlada), tezko by za to mohl byt, popravu, napadan jako clovek "kam vitr, tam plast".
Kdyby nevystupoval ve stylu predlistopadovych funkcionaru a nehrimal treba ve svem pamatnem projevu po poslednich parlamentnich volbach, tezko by ho za to lide, popravu, kritizovali a bali se ho.
Kdybi neustale hulvatskym zpusobem nenapadal a nekomentoval sve oponenty (treba Topolanka, jeho rozvod a dokonce jeho nactileteho syna), tezko by se mu to mohlo vratit (v podobe rozhovoru s M. Jilkovou).
Kdyby nevytvoril hlasovaci koalici CSSD-KSCM a kdyby otevrene nemluvil o komunistech jako druhe hlavni opore jeho moci po pripadne vyhranych volbach, tezko by ho mohli lide, popravu, napadat jako komunistu.
Tato fakta shrnuta a podtrhnuta: Za nalepku hulvatskeho bezpaterniho a strach budiciho komunisty si muze pan Paroubek sam. A ze ho to znevyhodnuje v ocich casti lidi, dle vysledku ruznych pruzkumu zejmena tech vzdelanejsich a schopnejsich, je pak jen a jen jeho problem, nikoliv problem nejakych neprejicich medii.
06. 09. 2007 | 21:36

bigjirka napsal(a):

m&m, pan Paroubek mi vzhledem a chováním připomíná Duceho, proto mu říkám Duce. Cítím přitom mírné nechutenství k oběma těm osobám a přeji panu Paroubkovi, aby mu to dělalo něco jiného než Ducemu. Jemu to dělalo totéž, co Leninovi. Nejsou to žádné modré brýle, třeba Špidla je mi názorově hodně daleko, ale k němu lze alespoň mít respekt. Býval v parlamentu solidní socan pan Titz, nevím, jestli tam ještě je. Politicky mi nesedí Škromach, ale proti Ducemu zázrak nepoškvrněnosti...
06. 09. 2007 | 21:37

radek napsal(a):

m&m:
http://blog.aktualne.centru...
To má být ono ???
06. 09. 2007 | 21:41

Petr napsal(a):

Už aby byly volby a ČSSD smetla modré ptáky. Včera bylo pozdě.
06. 09. 2007 | 21:41

bara napsal(a):

Petrof a Ivan Hochmann:
nesouhlasim s Vasim karanim pana Stejskala. Je naopak dobre, ze umoznuje psat blogy "osobnostem" typu mister Paroubek. Zadny komentar od dalsi osoby neukaze dusevno jedince tak, jako jeho vlastni vytvor-blog.
06. 09. 2007 | 21:41

Jana J napsal(a):

Říká to on sám, Radku. To je také důvod, proč mu nevěřím.Vy se ale pozastavujete nad tím, že nařídíl jednotné hlasování. Moc toho o našem parlamentu nevíte. Jednotné hlasování - závazné - si odhlesuje stranický klub, a to nejen ČSSD,v případě svých priorit. Jednotné hlasování o radaru bude probíhat na obou stranách spektra, s opačným znaménkem, na jedné straně 102, na druhé 98. Pan Paroubek zná své Pappenheimské, Boeingové mají fůru peněz, která bude lákat "konstruktivní"poslance...Někdo by měl zohlednit názor většiny lidí, nemyslíte? Ani všichni voliči ODS nejsou pro základnu. I když to tak nevypadá, tahle podivná partaj na to dojede. Ne že bych si o p. P. dělala iluze, kdyby byl u vlády. Ale míra arogance vůči veřejnému mínění je u ČSSD přece jen výrazně nižší než u ODS, nota bene mám pocit, že nejsilnější strana má momentálně dva předsedy, z nichž Kalousek je ten chytřejší.
06. 09. 2007 | 21:42

bara napsal(a):

pro pan Libor:
zajimal by me Vas nazor na pana Paroubka. Zatim jste jen kritizoval diskutujici.
06. 09. 2007 | 21:45

jarpor napsal(a):

m&m: Vaším příspěvkem, na který se odvoláváte výše, chcete patrně říci, že ať pan Paroubek udělá cokoliv, že je to pro nás některé diskutující špatně. Tedy, že všichni, kteří slušně vyjadřujeme kritické připomínky k osobě autora blogu, jsou zaujatí, hloupí a neumí ocenit jeho "Velikost ducha". Váš názor Vám neberu, ale já ho nesdílím. Znáte přísloví : Každý strůjcem svého štěstí ?
Hezký večer.
06. 09. 2007 | 21:47

m&m napsal(a):

jarpor, radek...: Tady to je: http://blog.aktualne.centru...
06. 09. 2007 | 21:47

jarpor napsal(a):

to Petr : Velmi slušné mezi ostatními příspěvky, patrně od sympatizanta autora blogu.
Vám asi hezký večer nepopřeji. Ale jo, mějte se fajn.
06. 09. 2007 | 21:52

jarpor napsal(a):

m&m:již jsem četl, po druhé netřeba ...
06. 09. 2007 | 21:53

radek napsal(a):

Jana J: Pokud by šlo o úplatky, jak naznačujete, museli být nabídnuty už ČSSD, proto že ta to celé rozjela.
Navíc na tuto alternativu nevěřím, proto že si umím představit spoustu lukrativnějších záležitostí, stranou mediální pozornosti jak tato.
Např. výstavba dálnic, porcování medvěda,ČEZ a pod. Proti tomu je radar směšná hračka.

Můžeme spolu sledovat hlasování a nevěřím, že se ještě najde strana, která si odhlasuje jednotné hlasování.
06. 09. 2007 | 21:57

radek napsal(a):

m&m:
Já to tam prostě nevidím.

oprava: musely
06. 09. 2007 | 21:59

Modrá kalená ocel napsal(a):

Tak jsem si to přečetl celé. Tady se modrejma krip. jen hemží. To maj asi mladý konzervativci - v současným tržním ptydepe řečeno nový sktruktury - asi pohotovost. Paroubek vás musí ale příšerně nadzvedávat. Že budete platit vyší DPH při inflaci 6% , vás vůbec , ale vůbec nedojímá. Jste zvláštní tvorové, vy modrý hov. Svazácky sešikovaný, chytrý jak Tuplovaný Tupolef, srdce na pravý straně, mozky promodralý, ráno prohlížíte mísu, jestli je to taky řádně promodralý, řešíte , jestli do toho nemáte zapíchnout tu svojí modrou sraku, doma si hrajete s radarem zvíci matrjošky , a máte jasno. Vy o sobě nepohybujete. Hotovej rudej bolševik. Rudá forma, modrej odlitek. - To je jediná odlišnost. Vy nejste kovaný, vy jste odlejvaný. Jeden jak druhý . Modrý brožury, neviditelná pazoura trhu, a vždycky in. Až potáhne maďarskou nížinou Číňan, tak ho přivítáte správně sešikmeným olympijským zrakem. Jste tu jak jednomyslná varta. A jak známo: Tam , kde je jednomyslnost tam se moc nemyslí. A pozdravujte Žabáka.
06. 09. 2007 | 22:04

Jana H. napsal(a):

Dočetla jsem až sem a musím přiznat že jsem se dost pobavila. Vážení, ti kterých se to týká, proč vám ten Paroubek tolik vadí? Na tom není nic racionálního, to je jeden hysterický výlev za druhým! A ještě si pochvalujete jaký mají přízpěvky vysokou kvalitu! Je to prostě politik, no. Jestli si myslíte že v ODS je to nějak výrazně lepší, probuďte se.
Ale to nemá cenu. Těšila jsem že že na internetu najdu zajímavé lidi a názory a ono nic. Jen spousta prázdné slámy.
06. 09. 2007 | 22:08

jarpor napsal(a):

Pro Modrou kalenou ocel : Hezky !!!
Jsem možná naivní, ale i k lidem s jiným názorem slušný. Na rozdíl od Vás. Špatně jste večeřel, nebo co Vám leží v žaludku ?
06. 09. 2007 | 22:09

J. Švorčík napsal(a):

Lidové noviny nečtu a to mám víc času než Vy.
Pochopte, že pravicové noviny budou vždycky proti Vám. Když má politik více času polemizovat s novináři, než psát konkrétně o politických problémech (myslím tím Vaše blogy), je to špatně. Čím více si budete tohoto listu všímat, tím budou mít větší radost. No a že se tisk zajímá o Váš osobní život, to je prostě úděl známých lidí. Mne naprosto Váš rodinný život zajímá stejně málo jako rodinný život pana Topolánka. Nevím, co jste měl s paní Jílkovou, ale předpokládám, že jako zkušený politik jste požadoval autorizaci.
06. 09. 2007 | 22:09

radek napsal(a):

Pane Stejskale, nemažte prosím Modrou kalenou ocel.
Ať si pan Paroubek přečte, co za ubožáky ho volí, a snad mu dojde, že by se měl živit něčím jiným.
06. 09. 2007 | 22:10

jarpor napsal(a):

Janě H : Asi nebudu patřit k zajímavým lidem, které hledáte, ale jak jste přišla na to, že mi autor blogu vadí ? Naprosto s Vámi souhlasím - je to politik. To však neznamená, že se nemůžu vyjádřit k obsahu jeho blogu a jemu samotnému, když porovnám to co píše v blogu s tím, jak se vyjadřoval v nedávné minulosti. Nebo se to nesmí ?
Hezký večer.
06. 09. 2007 | 22:18

Libor napsal(a):

Báro,
k vašemu dotazu na můj názor na pana Paroubka.Snažím se být neosobní, proto je můj názor neutrální.
Prostě jako předseda nejsilnější opoziční politické strany dělá svoji standardní práci. Poukazuje na okolnosti, za kterých současná vláda vznikla a její chyby, kritizuje záležitosti, které nejsou v souladu s principy a programem jím vedené strany a zároveň se snaží odvracet pomluvy a dehonestaci své osoby ze strany části médií. Stačí takto?
06. 09. 2007 | 22:19

Modrá kalená ocel napsal(a):

Aby bylo jasno, Radečku. Bohužel jsem volil Zelený. Ale už to nikdy neudělám. Není to žádná alternativa k ničemu. A pokud jde o tebe, ty idi, tak se projevuješ jako správný bolševický kádrovák. Tuhle někdo u řezníka říkal, že chce telecí se zkušenostma. Tak mu tam řezník hodil mladýho konzervativce. A ještě měco: I mezi modrejma strakama se šušká, že Tupolefův Mikuláš je vejlupek MrDalíka.
06. 09. 2007 | 22:23

jarpor napsal(a):

Modrá kalená ocel : Zase hezky !!!
Stav zvýšené agresivity trvá....
připojuji se k Radkovi - nemazat, prosím.
06. 09. 2007 | 22:27

radek napsal(a):

Modrá kalená ocel:
Nejlepší by asi bylo, znovu začít volit komunisty. S těma budete určitě spokojen.
06. 09. 2007 | 22:30

Modrá kalená ocel napsal(a):

Tak , vy modrý vyblbla. Hodně rychle se od vás učím. A vůbec nemám blbou náladu. Naopak dobrou. Vidím totiž kolem sebe čím dál tím víc nasr. modrejch mozků. Některý už vědí, jak bude vypadat jejich daňový přiznání. Měl jsem pocit, že kdybys vedle blekotal ty svoje ptákoviny, tak bys dostal pár po rypáku. A ještě něco: Stěžoval si Tupolef, že mu v rektu uvízl tvůj ztopořený jedničkový prostředník.
06. 09. 2007 | 22:33

radek napsal(a):

Modrá kalená ocel:
Něco mi říká, že my dva si moc nepopovídáme.
Snad až prodělám mozkovou mrtvici jako Vy,tak k sobě najdeme cestu.

Zdraví radek
06. 09. 2007 | 22:37

Modrá kalená ocel napsal(a):

Á Radeček. Správně odlitý modráček. O komunistech víš kulový a budeš žvanit. Tak ti něco povím, ty deb. Komunisti jsou produktem kapitalistickýho systému. Něco podělali tvoji tržní soudruzi ve zbrani , když to nabralo takovýto vítr. Ale na druhou stranu, jejich systém naučil lidi číst a psát. Jestlipak , ty h...ne, máš vůbec ponětí , kolik je negramotů v USA a v Británii. Ptám se , jak je to možné. Takový pokrok. Kámoš léta žije v USA. Chce se vrátit. Popsal by ti, jak je na tom náš vzor. Systém, který kompletně jede na dluh. Kam se na něj my hrabeme.
06. 09. 2007 | 22:39

jarpor napsal(a):

Modrá kalená ocel : Napotřetí - no už nic moc.
To, že naposledy reaguji na Tvé výplody, můžeš považovat za svou výhru. Když Ti to pomůže ... Bye, bye...
06. 09. 2007 | 22:39

Javít napsal(a):

to Modrá kalená ocel:
běž si vyčistit zuby, smrdí Ti z huby. Sám jsi negramota.
06. 09. 2007 | 22:47

bigjirka napsal(a):

Je vidět, že je cenzor v hospodě... no... neměnil bych..
06. 09. 2007 | 22:48

John DiRt napsal(a):

Paroubek bloguje! To už tady jednou bylo. Vloni. Musím ale přiznat, že loňský virtuální Ing. "Jyrka" Paroubek byl jiný sekáč: ať už formálně, myšlenkově, obsahově či jazykově. Marná sláva, IV. cenovou skupinu novým kouskům nenaučíš.
06. 09. 2007 | 23:00

miri napsal(a):

Tak trochu zapomínáte co pan expremier psal..On může kolem sebe pouštět nesmysly a urážky napříč politickým spektrem,ale jak na něj někdo trochu zatlačí a nevymýšlí si, jen cituje jeho prohlášení,je jak čertík na baterky.Prostě syndrom věčně druhého vítěze....Jo a proboha požádejte ho, spolustraníci, aby už konečně vybral protikandidáta Klause...sám sebe..:o)))
06. 09. 2007 | 23:03

Wiki napsal(a):

to Libor
Nebýt vašeho příspěvku, byl bych mezi těmi "dva a půl tisíce zbylými". Ale upozornil jste mě na ten propastný nepoměr mezi kladnými a těmi "tu méně a tu více..." příspěvky. Nevíte čím to je?
A když už se přidávám, tak souhlasím s řadou zde uvedených názorů, které neshledávám takovými, jaké je vidíte vy a které jsou často blogerovi ušity na míru.
Panu Paroubkovi přeji, aby se necítil napadeným deprivanty, ale aby zdejší fórum zařadil mezi své průzkumy veřejného mínění.
06. 09. 2007 | 23:08

bigjirka napsal(a):

to Modrá kalená ocel: vida to mrákotné zastření intelektu, jež funkci duševní brzdí a zastaví :-DDDDDD
06. 09. 2007 | 23:08

lukin napsal(a):

to modra ocel nebo co ze to jste: a tohle maji byt vase argumenty? o cem se to tady vubec bavite? opravdu by jste si pral navrat s.paroubka do cela zeme? cetl jste to aspon do pulky jak ja?
06. 09. 2007 | 23:11

Temelín napsal(a):

Poklona autorovi.

Líbí se mi nadčasovost jeho článků. Nezabývá se ničím povrchním, pomíjivým nebo dokonce osobním.

Řeší "neotřelým způsobem závažné problémy společnosti". Pravá angažovanost. Raději bude dnes aktivní, než aby byl zítra radioaktivní.

A je to vizionář. Vidí problémy tam, kde my ostatní nevidíme vůbec nic. Dokáže vyhmátnout podstatné. Šturmuje nebe, jak říkávali jeho učitelé.

Jsem rád, že po Karlu Čapkovi zde opět máme takovou osobnost. Co článek, to nová věc Makropulos, RUR, Bílá nemoc. Peroutka by se od něho mohl učit.

A ten jazyk! Werichova břitkost, Suchého poetika, Horníčkova noblesa.

Je dobře, že se takoví titáni ducha rodí. Renesanční bytost.

Na co jsem zapomněl?
06. 09. 2007 | 23:24

Lucifar napsal(a):

Temelín: Na nic jsi nezapoměl. A o kom to bylo?
07. 09. 2007 | 00:00

MUC. napsal(a):

Hysterická dáma paní Jílková bohužel není schopna uživit se jinak než ústy, a tak se snaží vést zajímavé rozhovory. Leč, ke škodě čtenářů, nemůže se blýsknout vtipem, inteligencí a vzdělaností, a tak nahání čtenáře jinak. Buranskou jednoduchostí, povrchností.
Já hodnotím politiky podle činů. Jinými slovy, tento rozhovor mi nepřinesl vůbec nic nového.

Povrchním jedincům, kteří o značce "Právo" prohlašují, že je bolševické a pod. sděluji fakt, že do tohoto "bolševického" listu pravidelně přispívají 3 chartisté. Zajímavý je kontrast kupříkladu s MFD, ve které je hlavním pravicovým guru člověk, který podepsal ANTIchartu. A to dokonce 2x! Že by proto, aby si toho vládnoucí garnitura všimla? Asi jsem zlý jazyk, že. A malá hádanka, kdo že to je?
Karel Steigerwald, bingo :)

Baví mě lidé, kteří, čím více, tím lépe, nadávají na JP.
Ještě víc mě baví pomyšlení, že tito lidé volí stranu burana buranů,
zastydlého adolescenta (trasajícího o půlnoci v rytmu disco),
nevzdělaného primitiva (např. pletoucího si "nosič" s "hlavicí" - míněno u boj. raket),
agresivního opilce (kopajícího do novinářských aut),
nevychovaného macha (ukazujícího prostředníčky v poslanecké sněmovně)
a manžela, který "soustavně a chladnokrevně lže" (paní Topolánková).
A samozřejmě politika, ale můj pohled na jeho "práci" se do mého příspěvku nehodí a navíc by vydal na delší útvar.
07. 09. 2007 | 00:17

Jiří napsal(a):

Sebevědomí pana Paroubka je obdivuhodné,nicméně je pro něj nepříjemným faktem,že prohrál všechny volby,kterých se zúčastnil.Ani v posledních volbách nebyl žádným druhým vítězem voleb,ale poraženým.Už se těším na krajské a senátní volby,po kterých nám jistě vysvětlí,že je vlastně vyhrál.V případě krajských voleb bude za vítězství vydávat,pokud dosáhne lepšího výsledku než v posledních krajských volbách,kdy byla ČSSD na pokraji katastrofy.
07. 09. 2007 | 00:36

bigjirka napsal(a):

Buran Topolánek na rozdíl od burana Paroubka vyhrál volby. Nechápu, proč se pod blogem věrného manžela Paroubka píše o věrnosti Topolánka. Někteří chartisté jsou komunisty. Uhl je dokonce trockista, kterému KSČ byla příliš pravicová. Tak já nevím...
07. 09. 2007 | 00:38

MUC. napsal(a):

Topolánek si volby spíš předplatil u Kubiceho a zbytek dokoupil u těch zkorumpovaných syčáků.
Jinak nevyhrát volby po 8-mi letech v opozici, to by byl kumšt, který se skoro povedl.

Ano, ČSSD nevyhrává komunální volby. Ale to je dlouhodobý problém, to si myslíte, že jej lze vyřešit během Topolánkovy dovolené?

Právě Paroubkův triumf spočívá v tom, že ČSSD byla na pokraji katastrofy a on jí dokázal z toho problému vytáhnout. Takže si tu modří diskutující trochu protiřečí :)

Já zas nemusím chápat tolik věcí, které se pod blogem Paroubka nebo kohokoli jihého píšou... (např. o Uhlovi...) Ale proč ne, je to prostě tak.

Že je chartista komunista, to vadí??? Mně tedy vadí nekomunista-antichartista!!!

Naprosto zásadní problém je, že se mísí komunisté do r. 1929 (např. i laureát Nobelovy ceny Seifert a spouuusty jiných spisovatelů, umělců a intelektuálů), pak ti cca 48, komunisté Pražského jara (opět ti liberální levičáci - Uhl, Dienstbier), garnitura normalizátorů (mimochodem, Steigerwald...) atd... Vždyť ti lidé toho měli společného tak málo! Jen prostředek, který pro některé z nich byl možností, jak vykonávat službu veřejnosti (nezní to snad moc pateticky :-), ale pro některé pouze výtah k moci. Pro ty, kteří se k moci derou za jakéhokoli režimu, ať je pravicový, levicový, demokratický, nedemokratický...

A nevím, jestil Uhlovi byla příliš pravicová... Už z trockismu stejně vyzrál.
07. 09. 2007 | 00:55

Anba napsal(a):

Pan Paroubek opravdu není mistr psaného slova. Takových je samozřejmě více, jen nejdou s kůží na trh. Alespoň mu, páni inženýři, přiznejte odvahu, s kterou jde do blogů, kde nemůže očekávat nic než vaše urážky, invektivy a nenávist. Pro tuto vlastnost mu přece říkáte buldozer, ale v poslední době už ne, raději byste pytlíka nebo dučeho, prostě něco urážlivějšího. No, je to váš vkus, jak se postavit k politickému soupeři.Pan Paroubek má výdrž a dostatečně pevné nervy, ta vámi posmívaná minulost náměstka v RaJi jej totiž dost zocelila, dovedete si vůbec představit s jakou cháskou (bez urážky) musel vyjít? Tak ty vaše pomeje a splašky vydrží. Štve to, co? Špidla a Gross to vzdali a ten náměstek z RaJe, který má historii jako koníčka a nemá to správné klasické vzdělání (hrůza, neví, že autodafé je středního rodu), tak ten drží ,jak ta pověstná tchyně na římse.Jestli ono to nebude tím, že 30% voličů prohlédlo finty a podrazy strany protivné (myšleno protivníka-ODS) a volí podle své kapsy, jako volíte i vy. Tak to nebude ve vyjadřování p. Paroubka, na kterém si brousíte vtip. P. Paroubek ať si ve své straně dělá, co mu straníci dovolí, to je jejich záležitost, nakonec není to vládní činitel, dokonce ani funkcionář sněmovny.Kdyby odešel, budete jej pomlouvat, že nevydržel, a kdovíco za tím bylo, a pokud by jej nahradil p. Sobotka, tak zase hurá na něj. Už se s tím smiřte, 30% je 30%, díky reformě to bude víc, ať má Paroubek milenku nebo ne. Že se s vámi na blogu baví, se mi zdá být ztrátou času, ale pořád lepší než slova vašeho Topolánka: "Čtenářům je do toho ho...."
07. 09. 2007 | 01:07

Hurá napsal(a):

Jedno je jisté, kvalita příznivců ODS je téměř nulová. A mě to mrzí, protože přínos pro ČR je potom také nulový. Nebo opačný. A nechtějte, abych vám začal opravovat lidovou gramatickou tvořivost. (Nepočítám překlepy).Pro Cicera; corona má i jiné významy. Dostudujte to.
07. 09. 2007 | 01:25

Filip napsal(a):

no, tak sem to teda precetl ten blabol co p. Paroubek vzprodukoval.
Co se tyce pani Jilkove, musim rict, ze je opravdu divna. Jakkoliv nemam Paroubka rad, Jilkova je blba a vede blby rozhovory. Do Jirkovo milenky mi nic neni a nezajima me to.
Cemu stale nehohu uverit je to, ze nam Jirik tento blog pise sam bez pomoci. Jenom si srovnejte jeho slovnik a slovni zasobu pred kamerou a pak to co zde pise. NENI mozny, to nepise on.
Jinak doufam, ze po Paroubkove neuspesne kandidature na prezidenta za 5 let totalne a navzdy zmizi z politiky a verejneho zivota.
07. 09. 2007 | 02:16

Richard napsal(a):

Jen clovek ktery nema co delat muze spisovat takove hlouposti. Mozna ze by soudruhu Paroubkovi, odchovanemu socialistickym podnikem RAJ prospelo, kdyby alespon na cas zacal pracovat jako kazdy jiny misto vyhazovani penez za oslavy narozenin nebo jezdeni na golfovem voziku kolem Karlstejna (chozeni by bylo zdravejsi!!)
07. 09. 2007 | 05:08

Zach napsal(a):

To Radek,prosím vás Radku,jak by mohla Modrá kalená ocel prodělat mozkovou mrtvici?Už podle názvu je zřejmé,který orgán toto postižení zasahuje.V případě výše jmenovaného opravdu není co zasáhnout.Výrony jeho textů řídí pravděpodobně některý z jiných orgánů.Myslím, že by to mohla být trasplantovaná vepřová játra,případně taková ta odporá tekutina v nich obsažená.
07. 09. 2007 | 06:16

Zach napsal(a):

A sakra,já se trefil úplně přesně,no ještě pár podpíchnutí a snad z toho bude alesponˇ srdeční kolaps.Pane(í)Modrá kalená ocel,máte ještě další rizikové záležitosti?Pijete?Kouříte?Nějaké jiné návykové látky?Co horečky v šestinedělí?Nebyly?Přeji příjemný vysoký tlak.
07. 09. 2007 | 06:42

Petr napsal(a):

Mezi 5 nejčtenějších blogů patří 2 od p.Paroubka a nejčtenější je od dr.Ratha. Většina diskutujících se o těchto autorech vyjadřuje s despektem, případně zpochybňuje jejich inteligenci.Řada diskutujících píše, že se jim při této četbě dělá špatně. Tak proč mají tyto blogy tolik čtenářů? Normální člověk snad nečte něco, z čeho je mu nevolno.
07. 09. 2007 | 07:17

Noc napsal(a):

To bigjirka - jestli jsi to pochopil tak, že ti chtěl někdo něco nandat, tak ukazuješ jak vlastně myslíš. Patříš mezi všechny ty modré zabedněnce, kteří pouze prosazují své demagogické myšlení a chtějí stále s někým "bojovat" a snaží se každého zničit urážkami. Když jim chybí argumenty(většinou), tak se uchylují ke zkratkovým, slaboduchým výlevům. Ty nemáš ani takovou mozkovou kapacitu, aby jsi pochopil, co bylo napsáno. Příjemný den bigjirko.
07. 09. 2007 | 07:19

Mleziva napsal(a):

2 Anba: Pan Paroubek dělá ze sebe někoho kým není. Viz latinské citáty. Snaží se používat cizí slova a odborné termíny a vůbec neví co znamenají. Odkazuje na odstavce a paragrafy zákona a pak se zjistí, že se vůbec nevztahují k tématu, ke kterému hovoří. Pak si brouka Pytlíka právem zaslouží. Když bude mluvit jak mu zobák narost a mluvit o tom čemu opravdu rozumí, používat jednoduchou češtinu a mluvit k věci, nikdo mu takovou nálepku nedá ani omylem.

Ad buldozer: Pokud převálcuje svého soupeře pravdivými argumenty, nebude používat lež, podpásovky, aroganci, populismus a demagogii, tak potom by si "buldozera" zasloužil a jako lídra opozice bych ho takto akceptoval. Takhle je to spíš tahací kačer než buldozer.

Mně nevadí, že je socialista (byť socialismus mi blízký není), ale to jak se chová. Přesně podle přísloví "prázdný vagon nejvíc duní".
07. 09. 2007 | 07:28

jarpor napsal(a):

Dobré ráno pane Petře.
K vaší statistice ohledně blogů jen poznámku : Píše-li osoba A podstatně více než osoba B, je pravděpodobné, že se i více lidí podívá na blogy osoby A. Je-li tou osobou vysoký politický činitel, o to více srovnávají myslící tvorové jeho činy a postoje s jinými politiky. Není tedy vyšší četnost příspěvků odrazem zpochybňování inteligence autora, je to naprosto nutrální matemetika.
A k diskusi k tomuto blogu:
Neberte mi právo si přečíst co chci a SLUŠNĚ vyjádřit můj názor. Tím nikoho neodsuzuji, dovolím si říci, že pokud se nad množstvím SLUŠNÝCH KRITICKÝCH príspěvků a SLUŠNÝCH POCHVALNÝCH příspěvků autor zamyslí, tak že mu to dokonce může pomoci.
Přesto, že se v mých příspěvcích o slušnou kritičnost snažím, jsem dle oponentů zabedněnec, polointeligent, modrý pták .... a i horší.
Takže závěrem, z většiny kritických slušných příspěvků jsem nevyrozuměl, že by chtěli tito přispívatelé autora dehonestovat. Ale to neznamená, že více či némě vtipnou poznámkou na úkor jím vytvořeného blogu se k této osobě autora nemohou vyjádřit.
Přeji příjemný den a všem přispívatelům - nikdy není tak zle, aby nemohlo být hůř a jsou i důležitější věci než vzájemně se napadat pod blogem pana předsedy ČSSD. Říká se - žádný strom do nebe neroste.
07. 09. 2007 | 07:41

Ladic napsal(a):

http://www.lidovky.cz/ln_do...

"Znám Jirku tak dobře jako nikdo druhý. Je to přímý a férový muž, odvážný a lidský
07. 09. 2007 | 07:42

Lucifar napsal(a):

Mleziva: Spíše bych odhadoval že to sám nepsal
07. 09. 2007 | 07:42

Ladic napsal(a):

http://www.radio.cz/cz/zpra...
"Pan Topolánek je skutečně ve vážném psychickém stavu. Ten jeho osobní život se mu rozpadl, já to chápu. Rozpadá se mu politický život, protože on už dneska pochopil, že nezíská tu podporu 101 poslanců pro důvěru své vlády. Pan Topolánek je na cestě do politického důchodu," řekl Paroubek.
07. 09. 2007 | 07:43

Ladic napsal(a):

07. 09. 2007 | 07:44

jarpor napsal(a):

.. omlouvám se : neutrální matematika. Chybička se vloudila.
07. 09. 2007 | 07:45

Ladic napsal(a):

http://www.ods.cz/akce/kong...
V čele ČSSD stojí člověk politováníhodné diagnózy. Na jedné straně chorobně ctižádostivý, ale až doposud vždy druhý, třetí nebo žádný. Na straně druhé tak patologicky ješitný, propadající depresi z každého promarněného bodu obliby, že je schopen osočit z vlastní karikatury i benátské zrcadlo. Závislost na vlastní politické sličnosti je u něj tak silná, že je schopen jezdit po vlastech českých s estrádou.. Zkušený a sebejistý politik by přece nikdy neodhalil vlastní obsesi, která může pramenit i z osobního života, ale to komentovat považuji na veřejnosti za nevkusné. Není to fantastická munice?

Jaká je vize jeho republiky a vlastní politické budoucnosti? Menšinová vláda s komunistickou podporou, žádné tajemství, řekne si každý z vás. Hledejme proto jeho pragmatické důvody. Blaho lidu? Nikoliv. Mocný, molochovitý stát, centralizovaný aparát, neproniknutelná síť sekretariátů, ve kterých už žádná skrytá kamera neodhalí podvod a korupci. Provázanost aparátčíků se špatným svědomím, majících každý na každého něco, kontrola médií. Návrat k legislativná i exekutivní totalitě. Proč? On totiž nic jiného nezná a neovládá, celou svou předlistopadovou kariéru, žil mezi komunistickými funkcionáři na jedné straně a veksláky na straně druhé, cítí se stísněn v prostředí praktikované demokracie, proto byl jeho dosavadní postup tak pomalý a proto se dnes obklopuje lidmi, kteří jsou schopni s ním tuto hru hrát. Ať estébáci, komunisté nebo lidé úchylně závislí na moci. Copak není důvodem k optimismu vědomí, že jsou časovanou bombou v jeho vlastních řadách a že každý další krok tímto směrem je aktem odhalení vlastní slabosti, předehrou k budoucímu výbuchu, který mu přičtou jeho, dnes strachem se třesoucí soustraníci?
07. 09. 2007 | 07:46

Ladic napsal(a):

http://aktualne.centrum.cz/...
Prověříme možnost podat žalobu na neplatnost voleb u Nejvyššího správního soudu, a to bezodkladně. To je nutno podat do deseti dnů od vyhlášení výsledku voleb Státní volební komisí. Zdůrazňuji, prověříme. Činíme tak s vědomím odpovědnosti za zachování demokracie v naší zemi. Taková bezpříkladná manipulace se nesmí opakovat. Chtěl bych ještě připomenout panu prezidentovi, že v tuto chvíli podle propočtů, které jsou, má levice 101 mandátů z 200, to je většina.
07. 09. 2007 | 07:47

Ladic napsal(a):

'Když by byla naše bolševická, tedy jediná správná ideologie někdy v budoucnu nedopatřením nebo špatnou organizací voleb poražena, musí se tyto výsledky voleb zpochybnit.' – řekl Josif Vissarionovič Stalin 11. května 1949."
07. 09. 2007 | 07:48

puma napsal(a):

Vážený pane Paroubku, jako dárek jste obdržel pozemek na Měsíci. Můj dotaz zní: Hodláte se v nejbližší době odstěhovat? Jestli ano, pomohl bych vám zabalit
07. 09. 2007 | 07:50

kolo napsal(a):

ODS vám nabízela předsedu parlamentu, odmítl jste protože jste toužil být premiérem, nabízeli vám podílet se na vládě a snažit se aspoň některé zákony ČSSD prosadit. Odmítl jste. Můj hlas zcela propadl. Nejste dobrý politik a ČSSD již škodíte.
07. 09. 2007 | 07:51

pablo napsal(a):

Špatná čísla z ministerstva způsobila, že můj onkologicky nemocný bratr několi dní nespal.Pokud se zjistí, že čísla byla poslána za ministrování pana Ratha, omluví se všem pacientům, nebo bude tvrdit, že za své podřízené nenese odpovědnost?
07. 09. 2007 | 07:52

ferko napsal(a):

Proč, když ministr vaší vlády Němec pustil katarského prince jste nekřičel, jak je u vás zvykem: Pane ministře ODSTUPTE!
07. 09. 2007 | 07:52

youla napsal(a):

Když odcházel pan Gross a pan Zgarba z politiky , prohlásil jste v médiích, že by si z nich měl každý vzít příklad. Mohl by jste natvrdlému přiblížit, v čem byli tak vyjímeční? Já trouba na to dodnes nepřišel.
07. 09. 2007 | 07:54

aleš007 napsal(a):

Paroubkovi přeci vůbec nevadí to, JAK se o něm píše. Jde mu prostě o to být pořád vidět, když už nemůže držet ruku na panězích jako premiér, tak aspoň musí být jako "skoropremiér" denně v televizi nebo aspoň v novinách. Dokáže mistrovsky jediné: čím víc se bude šťourat v tom, co o něm kdo napíše, tím víc se bude do těch svých žvástů zamotávat. A to je dobře, proto rád čtu ty jeho povídačky.
07. 09. 2007 | 08:01

Vašek napsal(a):

Pane Paroubku, snažíte se nás naustále přesvědčit, jak dobře byste dokázal řešit problémy nás všech. Zkuste nás tedy přesvědčit tím, že si vyřešíte problémy ve své rodině. Teď nemám na mysli Vaši rozvodovou kauzu, ale Vašeho syna. Pro začátek by stačilo, kdyby začal řádně platit alimenty na své vlastní dítě. Pokud vydělává více než Vy, tak by ho zruinovat nemělo. Kážete tu o morálce a přitom jste ani nedokázal ze svého syna vychovat slušného člověka!
07. 09. 2007 | 08:02

Vašek napsal(a):

Pane Paroubku, snažíte se nás naustále přesvědčit, jak dobře byste dokázal řešit problémy nás všech. Zkuste nás tedy přesvědčit tím, že si vyřešíte problémy ve své rodině. Teď nemám na mysli Vaši rozvodovou kauzu, ale Vašeho syna. Pro začátek by stačilo, kdyby začal řádně platit alimenty na své vlastní dítě. Pokud vydělává více než Vy, tak by ho zruinovat nemělo. Kážete tu o morálce a přitom jste ani nedokázal ze svého syna vychovat slušného člověka!
07. 09. 2007 | 08:02

Zach napsal(a):

Pane Petře,že se ani vy nedomníváte,že jsou blogy těchto dvou pánů nejčtenější proto že jsou moc krásně a vtipně napsané,nebo,že by byli tak národem sítˇovým milováni.Myslím,že se převážná většina pobaví a vydovádí teprve pod těmito příspěvky,které se mnohdy čtou jen s velkým sebezapřením a tuším,že mnozí nevydrží až do konce,ale hurá dolů do diskuze.Opravdu se tam najdou věci mnohem čtivější a zábavnější,mnohdy opravdové skvosty.
07. 09. 2007 | 08:03

Tom napsal(a):

Ten chlap je prostě ekklhaft...
07. 09. 2007 | 08:03

Ladic napsal(a):

/ukázka z pořadu Pressklub/ Petr ŠIMŮNEK, moderátor Frekvence 1 -------------------- Byl jste někdy nevěrný svojí manželce? Jiří PAROUBEK, premiér /ČSSD/ -------------------- Já myslím, že ne. Petr ŠIMŮNEK, moderátor Frekvence 1 -------------------- Myslíte nebo to víte? Jiří PAROUBEK, premiér /ČSSD/ -------------------- Vím to. Petr ŠIMŮNEK, moderátor Frekvence 1 -------------------- Jste si tím jistý? Jiří PAROUBEK, premiér /ČSSD/ -------------------- Myslím, že ano. Petr ŠIMŮNEK, moderátor Frekvence 1 -------------------- Myslíte nebo ano? Jiří PAROUBEK, premiér /ČSSD/ -------------------- Určitě ano. /konec ukázky/
07. 09. 2007 | 08:07

Libor napsal(a):

Wiki,

děkuji za Vaši podnětnou připomínku. Uvědomil jsem si totiž, že motivací části přispěvatelů, které jsem označil za deprivanty, nemusí být pouze psychická labilita, nýbrž snaha ukázat tomu zpropadenému Paroubkovi, jak moc ho lidé nemají rádi (to co vy označujete průzkumem veřejného mínění) a zároveň použít stejnou taktiku osobních útoků a napadání k jeho uštvání a následné rezignaci.

Pana Paroubka osobně neznám, nemohu soudit, jak přemýšlí. Myslím si však, že pokud je motivací "nedeprivantů" mnou výše vyřčené, obávám se, že jejich snaha je marná a v tomto případě kosa narazila na kámen. Pokud p.Paroubek vzal předsednictví ČSSD s cílem znovu ji konsolidovat, muselo a musí mu být jasné, že nesmí udělat stejnou chybu jako p.Gross a p.Špidla a nesmí se nechat uštvat. Zároveň už v okamžiku kdy do toho šel, musel vědět a předpokládat, že osobní útoky a invektivy, které zažívali jeho předchůdci, teď budou směřovány na něj. Dokonce čím silnější soc-dem bude, tím silnější budou i útoky.

Ještě jste mi inspiroval k jednomu zamyšlení. P.Paroubek na tomto blogu sděluje, že články o své osobě produkované některými žurnalisty v některých novinách považuje za nespravedlivé a dehonestující. Dobře ví, že se okamžitě vzedme vlna nenávisti a zloby vůči jeho osobě. Přesto tak činí. Co když mu jde také o to ukázat, jaký hnůj jsou ve skutečnosti jeho odpůrci, kterým anonymita internetu umožňuje naplno a beztrestně se projevit? To by totiž ve skutečnosti znamenalo, že čím více urážek a vulgarity vůči jeho osobě, tím paradoxně lépe.

Co říci závěrem? Mé spekulace mohou být více či méně oprávněné. Stále však zůstává, že ať už je motivace některých přispěvatelů jakákoli, to co tady předvádí je podlé a nízké a dít by se nemělo bez ohledu na to, jak osobu p.Paroubka vnímáme a hodnotíme.

Nashledanou
07. 09. 2007 | 08:08

Ladic napsal(a):

To:Libor.
,,jaký hnůj jsou ve skutečnosti jeho odpůrci,, Trošku silná káva, nemyslíte?
07. 09. 2007 | 08:16

Ladic napsal(a):

Co když je liborku hnůj člověk, který si ani nepamatuje, kolikrát se sešel s STB, tahá komunisty zpět k moci, nechce přiznat porážku ve volbách, ochraňuje přítele Krause, plive na své politické oponenty na každém kroku, prosazuje konec lustračního zákona, nový tiskový zákon, vysmívá se ekonomům a nařizuje závazná hlasování ?
07. 09. 2007 | 08:19

LIbor napsal(a):

Ladici,
nehodnotím osobu p.Paroubka, nehodnotím nikoho z vás. Pouze naznačuji, jak také mohou být některé příspěvky vnímány a přijímány.
07. 09. 2007 | 08:27

Ladic napsal(a):

Ten ,,hnůj,, je Libore opravdu váš a možná zemanův výrok...
07. 09. 2007 | 08:29

Fanda Ratha napsal(a):

Kdyby pan Paroubek nebyl tak jesitny, mozna by mu doslo co uz vedel i Abraham Lincoln , "'Tis better to be silent and be thought a fool, than to speak and remove all doubt."

Je lepsi mlcet a nechat ostatni si myslet ze jste hlupak, nez otevrit usta a odstranit tim vsechny pochybnosti.
07. 09. 2007 | 08:34

Jirka z K.Varů napsal(a):

Jirko Paroubku, díky za "Tvůj" blog!! Obvykle žádné komentáře nečtu, ale na Tvém blogu si porovnávám, zda můj náhled na Tvou "velikost" koresponduje alespoň s nějakými, podle mého názoru, soudnými lidmi. Jsem mile překvapen a pobaven některými vtipnými reakcemi(60.000 za 200 lidí a utopenci s krabičákem), opravdu nejsme národ hlupáků a to je na této diskuzi pozitivní. Jirko pokračuj.
07. 09. 2007 | 09:20

Englishman napsal(a):

Ad Libor Stejskal: Pokud jsem si všiml, tak velmi pilně mažete urážlivé komentáře. Co kdybyste svoji bohulibou aktivitu rozšířil i na příspěvky bloggerů? Pan poslanec Paroubek uráží ve svých textech kde koho. Hodně zdaru :-)
07. 09. 2007 | 09:27

K.Okurka napsal(a):

Pane Paroubku, lituji že nejsem Váš volič, na druhou stranu nejsem volič nikoho, jsem hrdý na to, že nedávám hlas nikomu, že nevolím, doufám že za celý svůj život co mám před sebou nedám hlas ani jedné politické straně.

Na druhou stranu jsem Váš fanoušek :o)
Sice děláte občas kotrmelce, ale aspoň jedním směrem, zatímco modrá zvůle se zmítá v záchvatu padoucnice na jednom místě.
Jste v opozici a věřím, že brzy vymetete modro zeleno černý póvl z vládních pozic.
07. 09. 2007 | 09:37

hawk napsal(a):

K.Okurka:

zelená okurka? Marťan?
07. 09. 2007 | 09:45

J.K. napsal(a):

Třetí Newtonův pohybový zákon zní : Každá akce vyvolá reakci ! Co asi může vyvolat publikovaná nesoudnost a samolibost,která je ve své podstatě soukromím pisatele blogu, a je sama o sobě nezajímavá.Jediné co je na tom škodlivé je,že v důsledku politického postavení pisatele je praktikována a promítána do veřejného života celého českého národa.Co pozitivního může pan Paroubek nabídnout a nerozptylovat se psaním osobních obhajob.Já to vím jsem volič ČSSD, nikoliv však pana Paroubka.O něm si myslím,že svojí osobou a chováním odbourává vše dobré a pozitivní co může ČSSD nabídnout.Nicméně ČSSD je zvyklá ,již takový stav zažívala jednou.Asi má tento osud v osudí.
07. 09. 2007 | 09:56

jarpor napsal(a):

Pro J.K.
Ač nevolič ČSSD - absolutní souhlas s Vámi.
Hezký, i když deštivý den. Třeba bude líp.
07. 09. 2007 | 10:06

Silvie napsal(a):

Pane Paroubku, tak excentrického politika s přebujelým egem, aby občan pohledal. Sice se rád otřete o Klause, ale jeho přehledu a inteligence nedosahujete ani zdaleka. Vaše politikaření a arogantní vystupování mi zvedá adrenalin pokaždé, když vás jenom zahlédnu v televizi. Váš soukromý život mě nezajímá, i když mě vůbec nepřekvapilo, že jste se zachoval jako tuctový chlap v přechodu... starý model jste vyměnil za nový. Tak ať vám to vydrží alespoň do chvíle, než slečně zajistíte kariérní vzestup.
07. 09. 2007 | 10:08

Dawe napsal(a):

Pane Paroubek - je to zbytečné...podívejte se na tyhle reakce...hoši z LN zase nemají co na práci, tak reagují na Váš blog...že se vám chce pořád je řešit - což vám není jasné, že jsou placeni za to, aby na vás házeli špínu? Je to zbytečné. Hezký den
07. 09. 2007 | 10:18

stejskal napsal(a):

Dobrý den všem,

"po dobu mé nepřítomnosti se nic mimořádného nestalo," dovolil bych si lehce parafrázovat výrok, který si pamatuji z dob své základné vojenské služby.

Od zhruba 19 hodin včerejšího večera, kdy jsem toto fórum opustil, do této chvíle se objevilo jen sedm příspěvků, které jsem shledal jako vážná porušení Kodexu diskutujících, a proto byly smazány.

Děkuji všem za slušnou a korektní debatu. Tedy téměř všem.

Libor Stejskal, editor blogů
07. 09. 2007 | 10:22

stejskal napsal(a):

Dobrý den, pane Modrá kalená oceli,

dovoluji si Vás upozornit, že diskuse na těchto stránkách se řídí Kodexem diskutujících http://blog.aktualne.centru...

Proto jsem byl nucen některé Vaše nejurážlivější folklorní příspěvky smazat. Prosím, abyste v této dikci nepokračoval, jinak bych byl nucen znemožnit Vám přístup na tyto stránky.

Děkuji za pochopení.

Libor Stejskal, editor blogů
07. 09. 2007 | 10:26

hafe napsal(a):

je to tady jak slet modrých strak. Jirko, leříš jim pěkně v žalůdku. Asi je to tlačí a tak vyměšují tyto kraviny.
07. 09. 2007 | 10:37

stejskal napsal(a):

A poznámka pro ty, kdo se domnívají, že zde tendenčně vybírám názory jen z levé části politického spektra (přesněji řečeno, že mám své oblíbence). Už jsem to psal panu petrofovi pod blogem pana sobotky, tuším. Tak se jen s dovolením ocituji:

"Drtivá většina blogerů si své příspěvky dává na blog bez mého přičinění a tehdy kdy uzná za vhodné (například panové Paroubek, Havel, Sobotka atd.). Těch několik málo, kteří mi je posílají, zařazuji hned poté, co dorazí.

Také mne mrzí, že více nepíší autoři i z jiných částí politického spektra; bylo by to tu pestřejší. Ale nutit je nemohu, to chápete (blog si jich nechalo zřídit poměrně dost, ale například pánové Julínek či Bendl do něj nenapsali nikdy ani řádku, tak jsem jej po čtyřech měsících zrušil. Seznam všech autorů najdete v pravé části této stránky).

Libor Stejskal, editor blogů
07. 09. 2007 | 10:40

stejskal napsal(a):

A nakonec pro pana Zbirala:

Dobrý den,

respektuji Váš názor, nicméně ne všichni jej sdílejí http://blog.aktualne.centru...

Dost o těchto věcech přemýšlím, nicméně se spíše (i na základě výše uvedeného odkazu) přikláním k názoru, že není důvod, abych se práva na svůj vlastné názor a jeho prezentaci na těchto stránkách odříkal.

Mějte se hezky.

Libor Stejskal
07. 09. 2007 | 10:47

hawk napsal(a):

Stejskal:

Doprčic, já jsem rád, stejně jako spousta ostatních, že s námi mluvíte, ale fakt nevím, proč už mažete úplné píčoviny, co to do vás vjelo? Je to tak tři dny.
07. 09. 2007 | 10:48

stejskal napsal(a):

Pane hawku, zopakuji to pro Vás ještě jednou, ale naposled:

nestrpím tu vulgarismy a urážky, protože jinak by to tu za chvíli vypadalo jako v "diskusi" pod zpravodajství na těchto na stránkách. A já bych tu pak u toho už nechtěl být.

Co je a co není vulgarismus či urážka si dovolím posoudit sám.

Libor Stejskal
07. 09. 2007 | 10:51

hawk napsal(a):

¨Stejskal:

jo, už jsem říkal, že když vlezu někam, kde mi to nepatří, tak musím aspoň elementárně respektovat toho, co mu to patří. Je fajn, že jste to řekl pro blbce a pak ještě zvlášť pro mě.

Ale pomalu se nedá psát nic, pokud člověk nesouhlasí s autorem. Žádná sranda není. Jen úzkoprsá Velikost.
07. 09. 2007 | 10:54

stejskal napsal(a):

Pane hawku, to je jistě dojem, na který máte plné právo. Já jej nesdílím.

Řada lidí například právě v diskusi pod tímto blogem vyjádřila velmi ostré oponentní či nesouhlasné stanovisko, aniž by přitom musela urážet blogera, který je na těchto stránkách (stejně jako všichni ostatní a nakonec i jako Vy) hostem Aktuálně.cz.

Libor Stejskal
07. 09. 2007 | 10:58

petrof napsal(a):

to Stejskal: podivuji se nad Vaším povzdechem, že sem nepíší více i pravicoví politici. Vám to nepřijde divné ?? Ono se totiž z pravé strany tolik neslibuje a tak není vlastně o čem psát. A aby si tady plácali osobní problémy jako Paroubek, že mu novináři ubližují. No to si můžem přečíst bulvár, co je nového s Brožovou, Bartošovou, nebo Vondráčkovou. Ty na sebe také vyblijou všechno.
Já Vás včera jen prosil, abyste ten oranžový příval nějak filtroval, a ne že nám sem pustíte takové socialistické velikány najednou !!?? Pravda - Vy jste mi to vysvětlil...
07. 09. 2007 | 10:59

hawk napsal(a):

Člověka, který prohlásí, že "má 100" a myslí tím legálně hlasy bolševiků, urazit v podstatě nemůžu,ten si s tím vystačí sám.
07. 09. 2007 | 11:00

hawk napsal(a):

petrof:

ale je to demagog, narcis a jájínek, tak mě to ani u velkého Jyrky nepřekvapuje. Vždyť se podívej na celou soc.dem. Je to banda pucfleků a když ne, tak jdou z kola ven. A tady se bavíme o demokracii ve smyslu "měj svůj názor a plácej bolševiky po zádech". Paroubek a ostatní bolševici jsou nepřátelé státu,tedy i moji, tak to chápu já a tak se s nimi musí zacházet.

Přistoupit na jeho neomalenou drzost a sprostotu nehodlám, jen proto, že Pan Demagog je poslanec a lhář non + ultra:-)
07. 09. 2007 | 11:06

ano napsal(a):

Vážený pane Paroubku, nenechte se prosím vyprovokovat. Máte hodně příznivců a proto, že jste nesmírně inteligentní, pohotový a odvážný máte i hodně nepřátelských závistivců a užíračů, těmto lidem a jejich nenávisti se lze jenom smát. Ostatně já Lidové noviny již delší dobu nečtu právě proto, že jsou tak nenávistné. Moc Vám fandím a věřím,že vše dobře zvládnete.
07. 09. 2007 | 11:32

Líný černý pes napsal(a):

to petrof :
Máte pravdu, pravicoví blogeři asi pracují a proto nemají možnost nám psát články.
Ale stejně je príma zjistit, že jeden není se svým názorem na JP sám.
07. 09. 2007 | 11:45

hawk napsal(a):

Líný černý pes:

najdou se i tací jako "ano". ZaplaťBůh jich není 50% :-))
07. 09. 2007 | 11:47

f.iulianus napsal(a):

Proboha, co to je za blábolení? Paroubek by si měl laskavě uvědomit, že za současné situace jíž musí český stát a národ čelit, je to, BOHUŽEL, on, pro koho platí, kdo, když ne on a kdy, když ne teď. Reagovat na v podstatě standardní nenávistné štvaní provařených
„komentátorů“ –agitpropčíků
„nezávislých“ LN a MfD (s jejich „veselou“ minulostí) takovýmto defenzivním,
„vysvětlovacím“ blábolením, namísto toho, aby byli pár větami slušné, suché a přitom „agresivní“ argumentace jejich minulostí,
„nezávislostí“ a třeba i zjevným intelektuálním deficitem odkázáni tam, kam vzhledem ke své naprosté morální nedostatečnosti patří, je naprosto kontraproduktivní. Veřejnost takovýto způsob argumentace jednak odpuzuje, jednak to do jejího podvědomí zasívá právě to, co si PR poradci ODS, jistě se teď dobře bavící, přejí. To samozřejmě neznamená v rámci dobré argumentace používat zprofanovaný, byť realitu vystihující, slovník komunistického „socialismu“ jako v povolebním projevu. Soc. dem. by se měla uráčit pochopit svou nynější zásadní odpovědnost za stát – vlast a chovat se podle toho. Soc. dem. svou státotvornou roli za 1. republiky nezvládla (stejně jako její levicové křídlo v r. 1918), a to přes volební výsledky své a nár. socialistů. Dopustila tak bezuzdné ničivé řádění rozhodujícího tandemu agrárníci , lidovci a stále lavírujícího Hradu s, v tom lepším případě, nerealistickou, školometsky
„idealistickou“ politikou. (viz. např. zahraniční obchod, dopravní infrastruktura, pokrokové technologie, agrární cla, spor o kongrue, státní vojenské zakázky, obrana, zahraniční politika). Před tím ovšem nevěděla nic lepšího, než v rudozelené koalici s agrárníky a s podporou Masárika odstavit k ledu reálné budovatele státu. Celá legrace končila stupňujícím se nadbíháním agrárníků nacistickému Německu (viz. předseda Beran v lednu 1938 – dohoda s Německem je příkazem doby) a protistátoprávním, v podstatě protičeským štvaním katolických aktivistů za 2. republiky. Agrárníci (viz. vztahy Švehly s Pekařem a spol.) a katolíci se prostě po 20 letech nucené přetvářky oklepali a vrátili se tam, kde začali – u odporu proti obnovené suverenitě českého státu. Podobnost s dneškem je dost děsivá. Problém je ovšem v tom, že dnes je zcela odlišná mezinárodní situace a existují jaderné zbraně. Nějaký plán – aeroplán, kdy geopolitické danosti vyřeší situaci v náš prospěch bez nás, dnes nepřichází v úvahu. Proto se případné selhání bude důsledky podobat spíše než selháním za 1. republiky selháním v r. 1526, 1609, 1611. Pokud snad někdo doufá, že americké „N“GO nebudou podporovat ODS a její drtivé PR, jestliže bude soc. dem. v otázce základny s XBR obojetně lavírovat, je mírně řečeno naivní. Nebudou s věcí strategické důležitosti chodit za kováříčkem, když mají jistého oddaného a zavázaného kováře. Teď již není prostor pro nic neříkající plky, protože soc. dem. padne spolu s naší (již notně nahlodanou) suverenitou.
07. 09. 2007 | 11:52

hawk napsal(a):

f.iulianus:

díky, že někdo nebyl líný to napsat celé. A pak že neexistuje zákon negace-negace, ukradený Marxem a Leninem. Existuje.
07. 09. 2007 | 11:57

honza napsal(a):

Petrof,máte pravdu,že pravicoví politici nyní moc již neslibujou,oni se totiž vyčerpali ve volební kampani,kdy slibovali i to,čemu sami nevěřili.Teď jsou již u koryt,tak spokojeně chrochtají.
07. 09. 2007 | 12:10

hawk napsal(a):

honza:

ano, když zjistili ty průsery po socanech, které si neuměli představit ani v nejbujnější fantazii, tak je úsměv a sliby přešly.
07. 09. 2007 | 12:13

David napsal(a):

To hawk = pan Hemmr:
Pane Hemmr, měl jste tu čest být tím prvním, kterému byl umístěn článek v blogu Čtenáře, proto mne velmi překvapuje jakou rétoriku nyní používáte pod jménem hawk. Myslím si, že by Vám více slušela určitá míra tolerance než tolik nenávistných slov. Váš projev mi připomíná spíše falešný antikomunismus. Zamyslete se zda nejsme náhodou všichni na jedné lodi a zda není lepší dělit lidi jen na slušné a neslušné? Samozřejmě, že vítám a dokonce ani nic nenamítám pokud jsou sdělovány konkrétní kritické názory.
07. 09. 2007 | 12:14

petrof napsal(a):

to honza:
milý Honzo(hloupý), před volbami slibují všechny strany. To je známý a běžný trik. Pokud jsi to nevěděl, tak příště jdi radši na matějskou a ne k volbám.
Prostě pravičákem musíš být z přesvědčení, a ne kvůli nějakým slibům !
Chápu, že část voličů je do poslední chvíle nerozhodnutá, ale k těm Ty určitě nepatříš, viď ty náš hloupý Honzo ??
07. 09. 2007 | 12:18

Čochtan napsal(a):

Tolik komentářů tam, kde stačí jedinné slovo: Duce !
Z té podobnosti až běhá mráz po zádech. Kéž by byl i konec podobný.
07. 09. 2007 | 12:23

hawk napsal(a):

David:

Nemám slušných slov pro veřejné lháře a porytce, kteří si na tom postavili živnost, jsou chvíle, kdy člověk musí stát za svými zásadami.
07. 09. 2007 | 12:27

hawk napsal(a):

Čochtan:

pravda, jdu odsud:-) ....ale spíš Vůdce, Duce byl ve své podstatě pravičák, i když extremismus na obou stranách stojí za prd.
07. 09. 2007 | 12:28

MUC. napsal(a):

A stejně tak je folklórem, že když přijde do Strakovky nová vláda, začne prohlašovat, že je to horší než v nejhorčích snech.

Od toho máš, milý voliči, mozek, abys rozpoznal, která vláda používá tuto rétoriku již předem k tomu, aby si kryla záda a která proto, že ve Strakovce, obrazně řečeno, nic nezbylo, respektive zbyla pár stovek miliard závazků.

V jaké kondici byla ekonomika, když o spálené zemi mluvil Miloš Zeman a v jaké, když o ní hovořil Tlustimil nechť si každý porovná sám. Ano, státní dluh se vyvíjí nepříznivě, ale to je asi tak jediný špatným směrem jdoucí makroekonomický index. Mimochodem, na hlavu je každý český občan zadlužen 50x méně než občasn USA (i když uznávám, že USA mají o něco větší HDP na hlavu).

Jak to bylo za Klausových balíčků? Už si nevzpomínáte, milí voliči ODS?

Bonbónek na závěr. Kdo odstartoval brutální zadlužování USA?
Byl to člověk vášnivě obhajující Laffairovu křivku,
konzervativec, který chtěl "snížením daní stabilizovat veřejně rozpočty",
"fiskální génius", Ronald Regan.
Snad se nám jemu podobní politici budou vyhýbat.
07. 09. 2007 | 12:30

petrof napsal(a):

to MUC:
a víš, že bych si toho Regana, nebo takovou železnou Maggie ještě jednou "střihnul". Ona by možná ta Evropa pak vypadala jinak a komouši by asi měli jednou pro vždy po p..i.
A mimochodem oni tenkrát měli hlavní cíl - uzbrojit Rusko, ať to stojí, co to stojí. A to se jim naštěstí podařilo a my tady můžeme svobodně dýchat.
07. 09. 2007 | 12:49

petrof napsal(a):

to MUC :
PS. ... a z Klausových balíčků, pak to oranžové prokletí žilo a rozdávalo ještě min. 5 let !!
07. 09. 2007 | 12:52

MUC. napsal(a):

Petrofe, nemam rád prázdné a přihlouplé urážení, ale tohle opravdu nemá cenu komentovat. To si každý soudný člověk dokáže zhodnotit sám.

Kdyby Thacherová byla dejme tomu v ČR 4 roky u vlády, tak to po ní máme druhý "vítězný" únor. Což žádný sociální demokrat nechce, už proto, že ve vykonstruovaných procesech trpěli a byli vražděni nejvíce právě sociální demokraté. Komunisty může z politického spektra vytlačit pouze sociální demokracie. Vodou na mlýn komunistů je bezbřehý neoliberalismus, nic jiného.

Můžeš (když si tedy tykáme) rozvést myšlenku, že po železné lady nebo Reganovi by tady komunisti měli "jednou provždy po p..i"?
To je opravdu mimořádně přihlouplá myšlenka. Bylo by to totiž přesně naopak. Já osobně bych ODS v zavedení poll-taxu fandil, neboť by jí už v žádných příštích volbách žádný Kubice nepomohl.
07. 09. 2007 | 13:00

bill napsal(a):

07. 09. 2007 | 13:04

fiha napsal(a):

Je legrační dělat z Kubiceho nějakého démona a z lidí hloupé ovce.Nevěřím, že někdo nevolil Paroubka jen kvůli kubiceho zprávě. Paroubek není program soc. demokracie.
07. 09. 2007 | 13:07

dan napsal(a):

Já myslím, že je to přesně naopak. Paroubkovi se teď Kubice hodí. Může tím ve své straně svádět prohru ve volbách na jednoho člověka.
07. 09. 2007 | 13:09

alan napsal(a):

Jyrko, jste za zenitem. Doufám, že to dojde i lidem v ČSSD.
07. 09. 2007 | 13:09

MUC. napsal(a):

Dane, jasně, Paroubek si vlastně Kubicoho zprávu objednal, že jo!
07. 09. 2007 | 13:11

názor napsal(a):

Myslel jsem si, že po Grossovi v čele ČCSD už to nemůže být horší. Dokázal jste, že jsem se mýlil.
07. 09. 2007 | 13:12

cirda napsal(a):

proč vám vadí že koalice chce převzít výbory? Vždyt za vaší vlády jste výbory také ovládali vy. I šéfa parlamentk.Není trochu divné že kritizujte stejnou věc jakou ste udělali vy?Proč to je nyní nedemokratické?
07. 09. 2007 | 13:14

komedie napsal(a):

docela mě bavíte. Na internetu jsem si vyhledal vaše reakce a opravdu kroutím hlavou. V jeden týden jste z Topolánka schopen udělat ztroskotance směřujícího do politického důchodu a v zápětí sympatického člověka se smyslem pro humor, se kterým se dá jednat. V jednom týdnu jste pronesl, že v žádném případě nedopustíte, aby se Klaus dostal znovu na Hrad a hned veletoč, že o tom uvažujete. No bizarní.
07. 09. 2007 | 13:16

dotaz napsal(a):

pane Paroubku, prohlásil jste, že Hugo Chavez je standartní levicový politik.Nyní chce Hugo poroučet času. Co máte za lubem vy?
07. 09. 2007 | 13:17

pes napsal(a):

převzetí výboru koalicí by bylo v rozporu s ústavou. Toto jste prohlásil do médií. Můžete mi osvěžit paměť, jak to bylo za vašeho vládnutí?
07. 09. 2007 | 13:19

petrof napsal(a):

to MUC :
ale Vy jste nějaký nedůtklivý ?? Omlouvám se tedy, že jsem Vám tyknul, i když mám už taky něco za sebou.
A už vůbec nevím, čím jsem Vás urazil. Asi máte již oranžovou mlhu ??
Po té Vaší poslední větě, a tvrzení o vlivu Kubice zprávy na výsledky voleb, jsem zjistil, že s Vámi diskutovat a přesvědčovat Vás, je asi stejném jako se ptát slepého, jaké barvy má duha, nebo přesvědčovat hluchého o krásách Smetanovo Vltavy !!
07. 09. 2007 | 13:20

otta napsal(a):

Proč vaše milenka (není to nijak veřejná osoba)dává rozhovory do médií? Naše společnost asi hodně upadá. Nemáte ani trochu taktu vůči paní Zuzaně, vždyť ještě nejste ani rozvedení. Navíc je mi podivné, jak muž vašeho věku , který má intimní poměr se slečnou Kováčovou tak krátkou dobu(jak tvrdíte -intimně spolu žijete až po odchodu od rodiny), se chce hned oženit. A dále tvrdíte, že o dětech jste nemluvili, že to není na pořadu dne. Tak tady nás pane předsedo někdo pěkně houpe. Přesto vám držím palce, ať to splní vaše očekávání.
07. 09. 2007 | 13:20

Líný černý pes napsal(a):

Nepamatuje si někdo náhodou, kdo pozval p. Kubiceho, aby v parlamentím výboru předložil jeho zprávu?
07. 09. 2007 | 13:28

neo napsal(a):

Dobrý den pane Paroubku.

ten článek v lidovkách jsem nečetl, tak nemohu soudit, ale rozhovor s pí Jílkovou jsem projel dokonale. Nyní píšete, že byste tam nešel, kdybyste věděl na co se Vás bude ptát, ale účel rozhovoru je dostat otázku a odpovědět na otázku..." k tomu bych se nerad vyjadřoval" nepovažuji za odpověď. Jako politik byste měl být dobrý řečník a otázky takového typu by Vás neměly vyvésti z míry:)

a měl bych otázku, bude u nás ve středních čechách kandidovat pan Rath? nebo je to jen poplach? jestli ho prosazujete vy, tak pokračujte prosím prosím...dokonale ho zesměšníte:) nemá šanci a jeho drtivá porážka potěší...(mimochodem, nejsem vědma, ale tohle vím jistě:))
07. 09. 2007 | 13:28

MUC. napsal(a):

Ne, nejsem nedůtklivý, můžeme si tykat. A už vůbec nejsem uražen, nevím, z čeho je možno tak usuzovat. Nenech se tím prosím odvádět od tématu diskuse :)

Ano, přesvědčovat mě nelze. Ale lze se mnou věcně a slušně diskutovat o chybách jak ODS, tak ČSSD. Já před očima žádný opar opravdu nemám a s určitou kulturou diskutuji s názorovými odpůrci velmi rád. Pokud chápou, že konečná řešení a uznávání jediného světonázoru je dosti omezené a jednoduše hloupé.

Škodolibé rýpnutí: Když už nejsi ve školním věku, odvádíš pozornost debatami na webu od zaměstnání, nebo trávíš zasloužené volno u počítače? Já jen, že v zaměstnání se pracuje a nefláká :)
07. 09. 2007 | 13:35

Dan napsal(a):

pro MUC-netvrdím, že si Paroubek Kubiceho zprávu objednal, ale má aspoň záminku tvrdit, že za jeho prohru může Kubice. Z vašich příspěvků jsem nabyl dojmu, že nejste hloupý člověk a tedy předpokládám, že pokud jste volil soc. demokracii, nějaká zpráva na to neměla vliv. Já jsem volil ODS protože mi je jejich program nejbližší a volil bych je i tehdy, kdyby někdo o Topolánkovi roztruboval, že je pedofil. Zdravím
07. 09. 2007 | 13:43

wiki napsal(a):

Dane máš pravdu na inteligentní lidi to vliv nemá, ale myslíš, že socany volí iteligence?
07. 09. 2007 | 13:46

jaro napsal(a):

07. 09. 2007 | 13:48

sonko napsal(a):

Je smutné, že sociální demokraté jsou tak úplatní, že?(Pohanka a Melčák)
07. 09. 2007 | 13:49

petrof napsal(a):

to MUC:
nevím, pak asi po sobě nečtete? Váš příspěvek začínal, že nemáte rád prázdne a přihlouplé urážení...
A přitom já se ve své replice věnoval pouze Reganovi a Thacherové a jejich vlivu na politiku v Evropě. A na tom trvám : že by tehdy Schödera, Chiraca a dnes Prodiho přešla chuť na model sociálního státu, jak jsi jej tehdy představovali !!
PS. V práci jsem, ale t mi nebrání si občas přečíst takové duševní zvratky, jaké píše ten Váš mozkový trust ( Křeček, Sobotka, Rath či Paroubek ). I proto naše hospodářství roste takovým tempem.
07. 09. 2007 | 13:49

alan napsal(a):

Vážený pane Paroubku.Jsem volič ČSSD ale nelíbí se mi, jak se vysmíváte Topolánkovi, že je lampasák. Za bývalého režimu to byla standartní vysoká škola , kterou jsem sám vystudoval. Je to stejně nízké, jako kdybych tvrdil, že vy jste vystudoval socialistickou ekonomii. Mám zkoušku z marxáku ale tu máte i vy. Bez toho totiž nešlo žádnou vysokou školu vystudovat. Toto bylo naprosto zbytečné.
07. 09. 2007 | 13:50

MUC. napsal(a):

Ano, ale my přesvědčení, co trávíme čas diskusemi na internetu :) patříme spíše k voličské menšině. Voliči pravice vědí, proč volit a tudíž se taktika PR pravice zaměřuje na odrazení voličů levice, kteří často upadají do apatie (všichni jsou stejní, vždycky je stejně apod). Takže kdyby na příklad si z té třetiny nevoličů, kteří nepochybně mají blíže k levicovému programu, jen část řekla, že politika není taková špína a má cenu jít volit, asi by to dopadlo jinak.
07. 09. 2007 | 13:51

ham napsal(a):

milej zlatej MUCi, ale politika je přeci špína. Asi jste si nevšiml, že i socani hází špínu na pravici (tuneláři, zloději).To je prostě politický boj, děje se to i venku. Jste neobjektivní
07. 09. 2007 | 13:55

evon napsal(a):

mě nejvíc na Paroubkovi vadí, že udělal s člověka který má jiný názor než on NEPŘÍTELE. To je neodpustitelné a chrobné
07. 09. 2007 | 13:57

MUC. napsal(a):

Že zdravím zaměstnavatele.

Přihlouplá urážení rád nemám a byla to replika na to, že těžko budu stručně reagovat na to, že socani tu 5 let žili z Klausových balíčků. Opravdu tomu sám věříš?

Proč by Chiraca, Prodiho apod. přešla chuť? Jako že by nejbohatší bohatli a jejich peníze prosakolvali až dolů a žádný sociální stát by nebyl třeba? K tomu by byl třeba předpoklad, že veškeré vydělané peníze budou reinvestovány. Tak to ale bohužel (jinak je ze mě kovaný pravičák!) nefunguje.
07. 09. 2007 | 13:58

kudla napsal(a):

máš pravdu Evone. Člověk který má jiný názor je podle Paroubka špína chlap, kreatůta, odporný člověk,,,,
To jsem od Topola nikdy neslyšel. A jsem ODS nevolil
07. 09. 2007 | 13:59

Radek napsal(a):

Vážený pane Paroubku,
Já bych Vám doporučil, aby jste se příště vyvaroval jakýchkoli řečí, jimiž se navážíte do vnitřních poměrů Topolánkovy rodiny. Měl by jste se chovat jako kultivovaný politik a příště nezanášet bulvár do seriozní politiky! Pokud vím, byl jste to právě Vy, kdo se vychvaloval, že by nepoužil v politické kampani rodinné problémy pana Gandaloviče, neboť by to bylo pod Vaší úroveň. Mě přijde, že si protiřečíte pane J.Paroubku. Nejdříve tvrdíte v pořadu O.V.Moravce, že by Váš syn nikdy nepřišel s návrhem, že se nechá přejmenovat jako syn Topolánka, a že Topolánek je zkrachovalec, který si neumí vyřídit..., přitom o dva měsíce později se naparujete, že jste byl tak laskavý a nepoužil jste Gandalovičovi trable s milenkou ve volební kampani. Uvědomujete si J.Paroubku, že Vás docela velká část národa nesnáší či dokonce nenávidí? Halvně, že chcete, aby Vás lidi měli rádi, jak poznamenal V.Komárek v jednom z posledních rozhovorů.
07. 09. 2007 | 14:02

bimbo napsal(a):

MUCi píšeš že levicový voliči často propadají do agonie. A já furt nemohl přijít na to proč se jim nechce makat a čekají až jim něco dá stát.
07. 09. 2007 | 14:03

Arnie Rimmer napsal(a):

Paroubku, když ty můžeš klamat svoji ženu tak proč by nemohla Jílková trochu oklamat tvé spolupracovníky, no ne ?
07. 09. 2007 | 14:10

MUC. napsal(a):

Takže je tady dva a půl milionu flákačů? Kteří žijí z 7 miliard vyplácených lidem v nezaměstnanosti? Aha... Asi proto ta ekonomika tak roste, když jí táhne spotřeba domácností. Že já hlupák na to nepřišel dřív.
07. 09. 2007 | 14:11

petrof napsal(a):

to MUC:
v mezinárodní politice si nerozumíme, v politické ekonomii také ne, tak co s Vámi ??
Vy byste nejraděj, aby se bohatí hned podělili o vše s těmi chudými, všichni svorně kolem ohně, viď ??
A v ten moment by z Tebe byl pravičák. To je dobré !! Kdepak pane, Vy musíte za své názory trpět, a až do smrti zůstat chudý !! Zdravím
07. 09. 2007 | 14:13

MUC. napsal(a):

:D:D:D
Takže čisté měsíční příjmy mé rodiny jsou 70 000 korun. Myslíte, že jsem chudý? Nebo dokonce odsouzen k chudobě, když studuji zubní lékařství?

Jsem zastáncem státu, kde veřejné služby zajišťuje stát díky výběru daní (přesto nejsem proti motivačním či regulačním poplatkům např. ve zdravotnictví, ale nesmí na nich být postaveno reforma...). Tak, jako je tomu u nejvyspělejších (ekonomicky i demokraticky) států na světě. A že se to ČSSD daří někdy více a někdy méně, to je něco jiného.
07. 09. 2007 | 14:31

Martin Borman napsal(a):

Vážený pane J.Paroubku,
Nejsem si zcela jistý, ale pokud mne paměť neklame, nebyl to nikdo jiný než Vy, kdo se tenkrát navezl do Topolánkových soukromích problémy. Vy jste tenkrát hbitě uspořádal tiskovku, kde jste se ihned implicitně vymezil vůči M.Topolánkovi. Koneckonců pěkný text o tom přinesl např. politolog B.Doležel. Pak si pomatuji, že jste o M.Topolánkovi v pořadu V.Moravce řekl, že je to zkrachovalec. Narážel jste tím kromě jiného na jeho neshody s rodinou. Mě se také pane Paroubku nelíbí, jakým způsobem se zachoval současný premiér nejen vůči své manželce a rodině, ale i vůči voličům. Jistě selhal, avšak myslím si, že jste nemusel vytvářet z Topolánkových disonancí v rodině politickou záležitost. Nebo to jste chtěl klesnout na úroveň bulváru? Víte sám dobře, že jste měl v minulosti milenky - a to již před p.Kováčovou. Ostatně již před 2 lety jste odpověděl na Frekvenci 1 vyhýbavě, zda jste byl manželce nevěrný. Tenkrát se Vás na to tázal pan Šíma, co dnes uvádí Nedělní partii. Co vím, Mladá fronta před nedávnem poskytla svědectví jakýchsi dam z Pražského magistrátu, podle kterých jste na měl na jisté paní milostně dorážet. Nevím tedy pane Paroubku, proč jste se chvástal, že máte na rozdíl od Topolánka doma pořádek! Možná jste měl jenom to štěstí, že paní Zuzana byla až příliš tolerantní, a proto Vám Vaše údajně zálety trpěla. I disident P.Cibulka na svých stránkách uveřejnil text, resp. výpověď jistých lidí, kteří se kromě jiného rozhovořili o Vašich záletech v době, kdy jste byl šéfem RaJ! Vy Topolánkovi dost ubližujete, neboť on pak musí na Vás reagovat, ač se mu do toho nechce, jak uvedl v rozhovoru v příloze MF. Musí se pak dotýkat soukromích záležitostí, což mu není samozřejmě příjemné. Vám také nebylo po chuti, když bulvár začal rozebírat, že Váš syn údajně nechal na holičkách jeho manželku s jeho čerstvě narozeným synem (http://www.ahaonline.cz/cz/...!-syn-sefa-cssd-opustil-pritelkyni-i-tritydenni-dcerku)! Vádilo Vám to moc, že?
Doporučuji Vám tyto odkazy, ať se podíváte do zrcadla:
http://stefek.blog.idnes.cz...
http://kula.blog.idnes.cz/c...
http://polanecky.blog.idnes...
http://www.ahaonline.cz/cz/...!
http://paroubek.pise.cz/180...
http://prokop.blog.idnes.cz...
http://www.reflex.cz/Clanek...
http://koutny.blog.idnes.cz...
http://www.cibulka.net/petr...
07. 09. 2007 | 14:42

petrof napsal(a):

to MUC:
tak vidíte, už Vás mám, kde jsem chtěl mít !!
A chytil jste se sám.
Nikdo přeci po Vás nechtěl, aby jste se svěřoval. Že jste zastáncem státních zásahů Vás sice šlechtí, ale neomlouvá. Já naopak chci, aby stát zasahoval co nejméně. Co je totiž státní, tím se plýtvá a zneužívá.
Ale to je různé vidění světa, a je prokázáno, že výše příjmů jednotlivce na to nemá vliv !!
PS. Že Vy máte ještě rudou knížku někde pod polštářem. Ale stejně Vás mám rád. Zdravím.
07. 09. 2007 | 14:49

jiriparoubek napsal(a):

Všem, kteří upozornili na slovíčko autodafé, děkuji za námět k drobné opravě mého článku. Váš Jiří Paroubek
07. 09. 2007 | 14:49

Opitz napsal(a):

tak tohle si psal Paroubek taky sám... :D

* možná by mu mohl Trdík nebo Dimun říct, ať už to proboha nedělá...
07. 09. 2007 | 14:50

bimbo napsal(a):

Tak jsem se právě dočetl, že Paroubek by možná podpořil Klause výměnou za post šéfa poslanecké sněmovny.Že by se konečně začal chovat racionálně?
07. 09. 2007 | 14:54

jan napsal(a):

máš pravdu Bimbo. Většina voličů chce Klause - budou spokojeni, ODS bude spokojena, ČSSD bude spokojena - tak o co jde? Bojím se, že tomuhle ale Paroubek moc nerozumí.
07. 09. 2007 | 14:57

MUC. napsal(a):

A kde že mě máte? Nerozumím Vám. Asi jste mi nerozumněl, jsem zastáncem keynesiánského uspořádání a "fandou" severských států. No, vlastně máte pravdu, že i v USA asi třetinu zdravotní péče vlastně hradí stát, ale to je trochu nechtěně. :)

Ne, rudou knížku nemám, leda, že bych jí získal ve třech letech. A ani ji mít nebudu, děkuji. Vůbec nevím, proč to sem pletete.
07. 09. 2007 | 14:59

neo napsal(a):

to: jiriparoubek

těch oprav by bylo potřeba víc a nejen v článku. Možná by pomohla lobotomie....i když...pochybuju
07. 09. 2007 | 14:59

Ahaswer napsal(a):

Nechápu proč to vlastně Paroubek nechce udělat. On by vydělal mnohem víc. Plat o 100 000 větší, vila na Ladronce, od státu ochranka a řidič....
Presidenská funkce ať tam bude kdokoliv - na jeho politiku nemá skoro žádný vliv.
07. 09. 2007 | 15:00

gino napsal(a):

co se prezidenta týká, bohužel spíš očekávám klasický Paroubkův veletoč v názorech a odvolá co odvolal. Tedy, že nepodpoří Pačese. Už brzy nám vysvětlí, že to vlastně myslel jinak a že je Pačes vlastně ideál.
07. 09. 2007 | 15:04

fík napsal(a):

Švejnara odmítl taky, tak už zbývá jen Jirka - služební pifko
07. 09. 2007 | 15:06

Mleziva napsal(a):

2 MUC. Náš stát není tak bohatý, aby si takové uspořádání mohl dovolit bez zadlužení nebo enormního zdanění. Nemáme ropu, kterou má sever. Navíc se na severu od tohoto modelu také pomalu odchylují, protože je to prostě neefektivní, když pominu fakt, že je to drahé.
07. 09. 2007 | 15:08

MUC. napsal(a):

Ale severská ekonomika není postavena na ropě. Je to především sociálně znalostní společnost. Čili věda a aplikovaný výzkum+soukromý sektor - viz Nokia.
Drahé, drahé... Oni tam mají složenou daňovou kvótu cca 50%, spíš více. To je hodně peněz. Ale za hodně peněz tam mají hodně muziky. Evedentně to funguje, když patří mezi nejbohatší státy světa. Takže "drahé" to sice možná je, ale především se to vyplatí.
Ale uznávám, že největší problém při aplikaci této hospodářské strategie zajistit efektivitu služeb. A to je oříšek, se kterým si musí umět každá soc. dem. na světě poradit, ne od něho utéct, jak např. v Německu nebo UK. Když služby budou fungovat jak mají, lidé buduo ochotni platit vysoké daně dobrovolně (viz. výzkumy i v ČR ohledně daní a služeb).
A když se to podaří, mohou být, jako ve Švédsku, sociální demokracie u moci 80 z 90 let.
07. 09. 2007 | 15:17

MUC. napsal(a):

Petrof už odešel z práce, takže další příspěvky až v zítřejší pracovní době?
07. 09. 2007 | 15:32

petrof napsal(a):

to MUC :
ale neodešel, jen kroutím hlavou, nad Tvými závěry o Švédsku.
Kdybys věděl, jaká je pravda. Sami švédové jsou již zoufalí, kam až to s jejich sociálním státem došlo. A pravicová vláda, která je tam od loňska neví, čím by ty nenažraný odboráře uklidnila !!
To víš, že tam mají některe markety dvojí ceny ?? Pro normální smrtelníky a pak odboráře. Tak to je ten Tvůj vzor. A navíc nezapomeň, oni mají království...
07. 09. 2007 | 15:40

Martin napsal(a):

Vazeny p. Paroubku. LN nectete urcite sam. My studenti bydlici na kolejich mame posledni mesice k dispozici kazde rano MF Dnes a LN. Oboje noviny ctu pravidelne, ale nikdy jsem v nich nenasel clanky, urovni odpovidajici vasemu blogu. Vase vyjadrovani je otresne. Chudaci lidi v Usti.
07. 09. 2007 | 15:43

MUC. napsal(a):

Já nehodnotím takové podružnosti, jakou jsou dvojí ceny pro odboráže, to je hloupé odbíhání od debaty o systému. Že by Švédi kroutili hlavou, to teda nevím. Každopádně jim to 90 let funguje.

Ještě jednou se ptám, kdeže mě máš (viz předchozí příspěvek ohledně mého sociálního statutu)?
07. 09. 2007 | 15:45

MUC. napsal(a):

Dovolím si zeptat se Tě, Petrofe, zdali budeš svým zaměstnavatelm potrestán za Tvou hrubou pracovní nekázeň? Pozná to? Strhne Ti odměny? Jak to, že se nedereš nahoru, za více penězy? Nebo máš pořád stejně, ať pracuješ, nebo se flinkáš na diskusích?

Tvůj zaměstnavatel si Tě přece platí, jsi jeho zaměstnanec!

A tobě nepřijde hloupé, že ho OKRÁDÁŠ o JEHO čas, za který Ti platí?

Takové máš bolševické (míněno vážně) manýry? Pěkné, pěkné...
07. 09. 2007 | 15:49

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Aktuálně.cz Blog · Atapana Mnislav Zelený B Babka Michael · Balabán Miloš · Bartošová Ela · Bavlšíková Adéla · Bečková Kateřina · Bednář Vojtěch · Bělobrádek Pavel · Beránek Jan · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Blažek Kamil · Bobek Miroslav · Boehmová Tereza · Brenna Yngvar · Bureš Radim · Bůžek Lukáš · Byčkov Semjon C Cerman Ivo Č Černoušek Štěpán · Česko Chytré · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Davis Magdalena · Dienstbier Jiří · Dlabajová Martina · Dolejš Jiří · Dostál Ondřej · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořák Jan · Dvořák Petr · Dvořáková Vladimíra F Fafejtová Klára · Fajt Jiří · Fendrych Martin · Fiala Petr · Fibigerová Markéta · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Gargulák Karel · Geislerová Ester · Girsa Václav · Glanc Tomáš · Gregorová Markéta · Groman Martin H Hála Martin · Halík Tomáš · Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hapala Jiří · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Hilšer Marek · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holmerová Iva · Honzák Radkin · Horáková Adéla · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hradilková Jana · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubinger Václav · Hülle Tomáš · Hušek Radek · Hvížďala Karel CH Charanzová Dita · Chlup Radek · Chromý Heřman · Chýla Jiří · Chytil Ondřej J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jelínková Michaela Mlíčková · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kania Ondřej · Karlický Josef · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Pavel · Klíma Vít · Klimeš David · Kňapová Kateřina · Kohoutová Růžena · Kolaja Marcel · Kolářová Marie · Kolínská Petra · Kolovratník Martin · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Koutská Petra Schwarz · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kučerová Karolína · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kupka Martin · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Maláčová Jana · Málková Ivana · Marvanová Hana · Mašát Martin · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minařík Petr · Mittner Jiří · Mrkvička Jan · Müller Zdeněk · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Návrat Petr · Navrátil Marek · Němec Václav · Niedermayer Luděk · Nouzová Pavlína · Nováčková Jana · Novák Aleš · Novotný Martin · Novotný Vít O Obluk Karel · Oláh Michal · Ouhel Tomáš · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Pavel Petr · Pavelka Zdenko · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Peksa Mikuláš · Pelda Zdeněk · Petrák Milán · Petříček Tomáš · Pfeffer Vladimír · Pfeiler Tomáš · Pilip Ivan · Pitek Daniel · Pixová Michaela · Plaček Jan · Podzimek Jan · Pohled zblízka · Polách Kamil · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rakušan Vít · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Reiner Martin · Richterová Olga · Robejšek Petr · Rydzyk Pavel · Rychlík Jan Ř Řebíková Barbora · Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schneider Ondřej · Schwarzenberg Karel · Skořepa Michal · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slimáková Margit · Sobíšek Pavel · Sokačová Linda · Soukal Josef · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Strmiska Jan · Stulík David · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Sýkora Filip · Syrovátka Jonáš Š Šebek Tomáš · Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šoltés Michal · Špalková Veronika Krátká · Špinka Filip · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štern Ivan · Štern Jan · Štrobl Daniel T Táborský Adam · Telička Pavel · Titěrová Kristýna · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomek Prokop · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Tůma Petr · Turek Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Václav Petr · Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Vavruška Dalibor · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Vhrsti · Vích Tomáš · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojtěch Adam · Vojtková Michaela Trtíková · Výborný Marek · Vyskočil František W Walek Czeslaw · Wichterle Kamil · Witassek Libor Z Zádrapa Lukáš · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zima Tomáš · Zlatuška Jiří Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy