Po Wolfovi Bursík!

27. 01. 2012 | 15:51
Přečteno 4926 krát
Trest pro bývalého poslance ČSSD Petra Wolfa za jeho defraudaci a podvod s veřejnými penězi vnímám nejen jako zadostiučinění. Není prostě pádnějšího argumentu, než rozsudek nezávislého soudu, nota bene tak tvrdý a jasný, jako v tomto případě, který znamená jediné: Topolánkova vláda byla vládou postavenou na politické korupci.

Kauza Petra Wolfa a dnešní rozsudek je také vysvědčením o hlouposti těch, kdo stále dokola omílají, že „pád vlády během českého předsednictví byl nezodpovědným politickým činem“. Ano, byl to možná krok vůči českému mediálnímu stádu nepopulární, ale vůči osudu této země nutný a odpovědný. Vláda, která ztratila politický mandát a stojí na poslancích, které vydírá skrze jejich osobní průšvihy, která nabízí z pozice své moci dokonce zahlazení těchto zločinů a dokonce, jako právě v případě kauzy Petra Wolfa, vyvíjí také nátlak na média, je vládou nejen nelegitimní, ale především nelegální, protizákonnou, vlastně zločinnou.

Kdy jindy má opozice povinnost zasáhnout, než ve chvíli kdy vláda zneužívá svoji moc, aby zakryla trestnou činnost politika, na jehož hlasu stojí a padá?

Udržovat takovou vládu při životě jen proto, že zrovna v té chvíli taková korupční vláda formálně předsedá EU, bych považoval za výraz neúcty jak vůči voličům, tak i vůči EU a jejím cílům. Bylo by to stejné, jako kdyby se například v Itálii zjistilo, že vládu financuje sicilská mafie a italská opozice by nečinila žádné kroky k jejímu pádu jen proto, že by Berlusconi v té chvíli zrovna konferenciéroval evropským státníkům.

Kauza ProMoPro, kdy se vesele vrabčilo v řádu stamilionů i na samotné organizaci předsednictví, aby po pádu Topolánkovy vlády a odchodu Alexandra Vondry tato zlodějina přestala, je dalším důvodem, který ještě čeká, doufejme, na svoji soudní dohru.

Neusilovat o odchod Topolánkovy vlády v této situaci by bylo nejen nezodpovědné a hloupé, ale především provinční a maloměšťácké, po dnešním rozsudku navíc i zločinné.

Doufám proto, že po dnešním rozsudku v kauze Petra Wolfa už nikdo z novinářů nebude dávat na odiv svoji hloupost a provinční zaprděnost, aby mi kdy vyčítal, že jsem jako šéf opozice v situaci vyrovnaných politických sil vyvolal hlasování o vyslovení nedůvěry vládě, která postavila svůj mandát doslova na kšeftu se svobodou svých poslanců.

Očekávám také, že se policie nyní bude zabývat i velmi podezřelými kroky někdejšího vedení ministerstva životního prostředí, kde došlo k podivnému zahlazení Wolfovy defraudace poté, co se rozhodl podporovat Topolánkovu vládu.

Kauza Wolf totiž není jen o mamonu jednoho poslance, ale především o systému, který mu umožnil obchodovat se svojí mocí!

Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

Ládik!!! napsal(a):

"mediální stádo" - to jsou obyčejní lidé?
27. 01. 2012 | 15:57

Ládik!!! napsal(a):

a kolik zdefraudoval Bursík?
27. 01. 2012 | 16:04

mb napsal(a):

... komunistickej zupák ...

únorovému odkazu věrni zůstaneme ...
27. 01. 2012 | 16:07

Expert napsal(a):

To : Ládík

Ládíku, na to že jsi z Havířova, tak ještě dobré.
27. 01. 2012 | 16:16

Kasel napsal(a):

No on asi Wolf tak dlouho za prachy kličkoval mezi politickými stranami až žádná strana necítila povinnost mu dávat politické krytí před vyšetřovateli. Hezké, ale neřeší to pořád zločiny těch co v těch stranách jsou nadále. A Bursík rozhodně není jediný komu by slušely tepláky a makat na uranu.

Ládíku- kolik zdefraudoval Bursík???? Svatá prostoto !!!- už jenom ta akce zelená úsporám byla zlodějina jak vyšitá. opravdu vás nenapadlo, že dotrace na zateplení šli jednoduše udělat např. tak, že vyfotím starý barák se starými okny ke konkrétnímu datu, libovolná firma zateplí, vymění okna a majitel se přihlásí o dotace - odpadla by šaškárna se znaleckými posudky, výpočty tepelných úspor, seznam za úplatky povolených stavebních firem a další naprosto zbytečné úkony, které to zprasily tak, že mnoho lidí o ty dotace raději nežádalo, protože ty zbytečné náklady byly někdy vyšší než ty dotace. Opravdu jste moc rozumu nepobral
27. 01. 2012 | 16:19

Miri napsal(a):

No jejda,
první, co mě po přečtení napadlo, bylo v podobném duchu.
"Kupředu levá ... " Nevím proč, taková zvláštní asociace .)
27. 01. 2012 | 16:21

vasja napsal(a):

Za katr s Bursíkem.
27. 01. 2012 | 16:21

Ivanka napsal(a):

A opět - Paroubek je levičák a ještě má bradavici, tak to ani nebudeme číst a rovnou můžeme začít nadávat. Máme tu úžasné hurá pravičáky
27. 01. 2012 | 16:23

modrý edvard napsal(a):

Kdo svrhne vládu, aniž by byl připraven nastolit někoho jiného, je buď cizí agent nebo jeho loutka .... anebo člověk, u něhož pomstychtivost převládá nad inteligencí.
Kasel: no to by opravdu nešlo. Jak to píšete, to je návod ke krádežím ve velkém.
27. 01. 2012 | 16:26

český maloměšťák napsal(a):

mb
Vývoj skutečnosti ale dal zapravdu Paroubkovi.
POkud docházelo ke kamuflážím a pletichám ze strany MŽP - tak byste měl ctít "padni, komu padni" - i když jste voličem Zelených.

http://www.novinky.cz/domaci/144594-paroubek-podal-trestni-oznameni-na-wolfa-kvuli-narceni-z-vydirani.html

http://www.ceskatelevize.cz/ct24/domaci/48619-dalik-nalehal-na-reportera-ct-at-nevysila-reportaz-o-wolfovi/

...melčák, pohanka....

Informace hýbou světem. To moc dobře vědí lidé spojení s bývalou či současnou tajnou bezpečnostní službou či lidé ze soukromých bezpečnostních agentur.
Pak není ani třeba úplatků - stačí pohrozit - ty, ty, ty...co kdyby se veřejnost dověděla to a ono.

No a na Paroubka i po té téměř psychopaticky vedené kampani v médiích (vajíčkaiáda - hmm - no nevím , kdo je papaláš...jestli jim nejsou spíše ti z té druhé strany....)...tedy ani po té dehonestační kampani - nic nenašli.
Smůla.
Na ně se tedy toho našlo zatím dost.

No a jestli bude Bártovi hrozit basa - dojde podle mě ještě k dalším zajímavým odhalením....

mb, zelený nebo modrý či oranžový lotr...dyť je to snad jedno, ne ?
27. 01. 2012 | 16:29

Belenus napsal(a):

Po Wolfovi s manželkou Paroubek s manželkou!
27. 01. 2012 | 16:40

Miri napsal(a):

Ivanka
To se vybavuje automaticky. Ta razance a síla, kdo zažil, rozumí. Hesla naskakují opravdu automaticky.
Hezký víkend
27. 01. 2012 | 16:42

Ládik!!! napsal(a):

pane Paroubku,
na této stránce http://www.stepankovice-farnost.wz.cz/?stranka=kamera zrovna běží odpolední mše, můžete se vyzpovídat před monitorem.
27. 01. 2012 | 16:45

Skogen napsal(a):

Vždy když Paroubek napíše, mám asi tak 80% úspěšnost v predikci, které nicky se objeví na prvních pěti postech s jednovětou, krom emocionální subjektivity bezobsažnou reakcí :))

Pane Paroubku - výborně, začínáte sklízet plody dřívější práce.
27. 01. 2012 | 16:46

Koleda napsal(a):

Přidávám se k bobovi, ten P. není jen k...t ale ještě něco horšího. Opakuji rčení Dačického z Heslova:" Jedno je jisto, pařez zůstane pařezem a vůl volem!" Pro pana Stejskala - to je historický výrok jednoho z našich středověkých vzdělanců.
27. 01. 2012 | 16:47

Krupa Václav napsal(a):

U J.P. mi vadila jeho samolibot,časté připomínání vlastních zásluh což muselo být u mnoha voličů kontraproduktivní (u mne jistě),ale ubohé útoky zdejších kovaných pravičáků na jeho kravatu, bradavici i na jeho manželku dokonce i v době těhotenství, ta nenávist ke všemu co p. Paroubka jen trochu připomělo mě přesvědčuje, že přes své neduhy, dělá svou práci dobře a v opozici je takových lidí třeba. Kdo jej odsuzuje za jeho kroky proti vládě v době přesednictví v EU v podstatě schvaluje Wolfovu zlodějnu.
27. 01. 2012 | 17:06

xx napsal(a):

Kasel: nemá on Bursík především na krku tu fotovoltaiku ? Zelená úsporám je klasické dílo ouředníků a jimi obhospodařovaného korupčního prostoru. Cokoli byť třeba i dobře míněného dostanou úředníci do správy, změní se právě v korupční žumpu.
Bohužel politici sami nejsou schopní cokoli připravit a musí tak spoléhat právě na úředníky. Prvotní myšlenka možná dobrá (já nesouhlasím ale to je jiná otázka), úřední zpracování ale dopadne vždycky takhle.

Ta fotovoltaika by se mu dala i spočítat, ne ? Nečas mluvil o 800 miliardách !

Ale spíš než Bursík, za to opět mohou byrokratické struktury, které zpracovávali detaily. Bursík jen dodal tu myšlenku, podpora FVE áno. Na víc se nezmůže, víc není schopen vyprodukovat, natož aby uhlídal, zda je ta podpora rozumně vypočtena a zda z toho nevznikne obří problém.

Jak psal dnes Kohout na finmagu. Problém naší západní civilizace není ani ekologismus, ani aktivismus, ani dluhy, ani euro. Naším největším a zásadním problémem je BYROKRACIE ! A ta nás zahubí. Ne ekologie, ne euro, ne dluhy. Byrokracie nás zničí !!!
27. 01. 2012 | 17:08

Skogen napsal(a):

modrý edvard
eh? Zbláznil jste se? Za činnost vlády je odpovědná právě sama vláda, nikoliv opozice. Svatým právem opozice je ostřelit vládu kdykoliv, kdy tato zavdá příčinu, bez ohledu na další. Ona by vláda mohla vždy skuhrat, že teď nemůže odstoupit kvůli tomu, pak zas onomu... Ostatně ODS je kromě komunistů nejvíce protiunijní, vymlouvat se na důležitost europřesednictví je dost blbý důvod... Je-li tedy za činnost vlády odpovědná sama vláda (přece neposlouchá opozici v tom, co má dělat), pak odpovídá i za svůj pád vlivem přesně té činnosti, která k němu vede. Když maminka říká: "Edwarde, nemlať hlavou do té zdi, natlučeš si nos...", taky může za to, když si ho natlučete? Trucovat pak pochopitelně můžete, ale když nebudete úplně prdlej, vezmete si z toho modrého frňáku aspoň ponaučení.
27. 01. 2012 | 17:09

RA napsal(a):

pokud se pamatuji, Volfovi tu dotaci přidělila vaše vláda, že, Paroubku a kdyby se nestal přeběhlíkem, tak by mu i zůstala, tak, jako těm ostatním !!!! Fuj,fuj,fuj...
27. 01. 2012 | 17:09

Kelt napsal(a):

To modrý edvard,
jen pro osvěžení paměti,zřejmě Vám již tolik neslouží.
Hlasy Soc.dem, a KSČM nemohly vyslovit nedůvěru vládě,protože prostě a jednoduše jich bylo málo.
De facto vládu sesadily hlasy vládní koalice-jinak žádná škoda.Vláda vzniklá politickou korupcí neměla žádnou legitimitu.
V Buselu si toho sotva všimli.
27. 01. 2012 | 17:12

Skogen napsal(a):

Krupo Václave,

tak si odpovězte, jestli vám ta osobní malichernost stála za to, a jestli byste příště místo svých povrchních animozit radši neměl vzít trochu rozumu do hrsti.

Protože oproti tomu, co dnes vede stát, byla vládní ČSSD nedostižně profesionální a se samolibostí Kalouskovou jste si věru nepomohl.

Trošku myslet hlavou a ne zadkem by to při těch volbách chtělo. Tak konec keců a do práce, ať se nemusíte modlit, aby se ten Drábkův SW na pracáku konečně rozhýbal. To byste se taky nemusel dočkat, víme?
27. 01. 2012 | 17:19

ghándí napsal(a):

nebyl ten wolf náhodou socan? to by vše vysvětlovalo.
27. 01. 2012 | 17:20

Kelt napsal(a):

To Ra,
jistěže,a také ho naváděla,aby podváděl a kradl veřejné peníze,že?
Těmi ostatními dotacemi máte na mysli např.3 miliardovou dotaci na ČOV v Praze pro býv.ministra Drobila a současného místopředsedu ODS?
27. 01. 2012 | 17:20

xx napsal(a):

Mimochodem, až se tu zase bude urážet Maloměšťák a jemu podobní, že tu paušálně označuju českou společnost za morálně zkaženou, přečtěte si toto:
http://zpravy.ihned.cz/svet-evropa/c1-54540330-pruzkum-cesi-maji-spolecne-s-ruskem-nejhorsi-moralku-v-evrope

Vzhldem k tomu, že tolik vychvalované skandinávské země skončily na předních místech, dá se tomu celkem i věřit. Německo je sice ve vnímání korupce na tom lépe, ale to nemusí být nutně totéž.

Podle mne je takový průzkum přesnější a vyjadřuje to přesně to co tvrdím dlouhodobě. Že naše společnost je prolezla korupcí odspodu a že korupce jen roste s mocí dotyčných lidí. A že člověk který klidně podplatí policajta kvůli pokutě nebo ukradne v práci balík papírů do tiskárny, ve vysoké funkci klidně ukradne milión a bez uzardění přihraje známému za úplatek miliardovou zakázku.

A můžete se mi zase smát a srovnávat 120 miliard posměšně s krabičkou sponek. Aspoň ze sebe uděláte zase k všeobecnému pobavení pěkné šašky.

p.s. očekávám zpochybnění toho průzkumu, takže se ani nemusíte namáhat ;)
27. 01. 2012 | 17:20

juvel napsal(a):

Panu Paroubkovi se dá jistě vytýkat ledacos, ale svržení zkorumpované, odporné Topolánkovy vlády byl jeden z mála světlých okamžiků na naší politické scéně. P.Paroubku, díky za to.
27. 01. 2012 | 17:29

Franc napsal(a):

Pro ty co zapomínají. Wolf byl zvolen do parlamentu za ČSSD. Peníze defraudoval také jako člen ČSSD. Jak si strany prověřují (a to platí všeobecně)své kandidáty? A Paroubek kdo si myslí, že svůj majetek nabyl jen z platů, které dostal jako poslanec a premiér ( sodstupným své bývalé ženě) je silně naivní.
27. 01. 2012 | 17:31

exit napsal(a):

Stejskal:
Jindy každý náznak vulgarity mažete - a dnes tu necháváte sprosté nadávky od Boba a Evy Beag-beet bez povšimnutí?
Nemáte pocit, že se na té hraně moralita/totalita pohybujete poněkud kymácivě?
Za Boba a Evu se slušní lidé stydí a štítí se jich; máme stejný postoj zaujmout i k vám?
27. 01. 2012 | 17:31

TomášL napsal(a):

xx

Mě ten průzkum pobavil. Čím? Závěrem a tabulkou...
27. 01. 2012 | 17:38

Dl napsal(a):

Politicky korektní mazací čety na portálu aktuálně cz fungují spolehlivě ! Člověk si v těch děsivých představách co nám v příštích letech tahle masarikovská demogracie ještě přinese si zde ani nemůže patřičně ulevit ! Hanba jim ,pravičákům ! Dl.
27. 01. 2012 | 17:39

stejskal napsal(a):

Jak chcete, pane exite. To je Vaše věc.

Hezký večer.

Libor Stejskal
27. 01. 2012 | 17:39

Lojza z HorníDolní napsal(a):

To by mě zajímalo, proč levičáci pořád vytahují paroubkovu bradavici, když o ní tady nikdo zprava měsíce, ne-li roky nepsal a nepíše. Stranický úkol? Lidská blbost?
27. 01. 2012 | 17:40

stejskal napsal(a):

Dobrý den,

smazal jsem tři hrubě urážlivé a nadávky obsahující texty, neboť ty jsou v rozporu se záměrem našich stránek, tedy poskytovat prostor pro věcnou a korektní debatu.

Děkuji za pochopení.

Libor Stejskal, editor blogů
27. 01. 2012 | 17:42

Kelt napsal(a):

To Franc,
p.Paroubek opravdu není můj šálek čaje-ale na základě bezpochyby vašich zcela prověřených faktů se opravdu cítím naivní.
Jenom mně trochu vrtá hlavou,proč po tolika letech,co skončil jako předseda vlády bez jakéhokoliv vlivu,tak jak jeho velký přítel"Íčko",tak současná vláda boje proti korupci na něho nic nenašla-že by jeho další přitel Kubice byl tak neschopný?
27. 01. 2012 | 17:43

Pepa z depa napsal(a):

Milí zlatí, jest-li chcete věděti jak jste dobří leví nebo praví, tak si počkejte na usnesení celostátní konference občanských iniciativ, která je mimochodem již zítra a potom teprva mluvte o tom jak a kdo jste oblíbený. Jinak to prostě bereme jako vychloubání. Jest-li se nepleteme, tak vašich příznivců jedněch nebo druhých již bude určitě méně jak těch, kteří do této doby podepsali a schválili petici několik vět 2012. Kdo nevěří, nechť se tam mrkne a také si zkontrolujte cosi o Holešovské výzvě. Zatím zdravíme, 8.+4. odboj a Pepa z depa alias JUDr. Josef Hörl. Zatím vám oznamujeme, že Island je náš vzor. Pepa z depa.
27. 01. 2012 | 17:44

ghándí napsal(a):

já jsem vždycky říkal, že čssd udělala za celou dobu své existence akorát dvě dobré věci. 1. vyjednala americký radar a 2. shodila proevropskou vládu.
27. 01. 2012 | 17:46

Belenus napsal(a):

Juvel,
tady nejde pouze o svržení, ale o vyvolání hlasování o nedůvěře aniž by věděl co dál. To byl politicky nezodpovědný krok a ve slušné společnosti by takový politik skončil. Jenže v naši zemi volí lidé, kteří se neřídí rozumem. U mnohých Čechů je závist a nenávist rozhodujícím faktorem pro volbu jejich zastupitele.
Jedno, kterou stranu volí. Politici se těmto voličům, až na vyjímky, přizpůsobují. Ale pan Paroubek se vůbec přizpůsobovat nemusí. Ten mezi jen na svou nenávist myslící krásně zapadá.
27. 01. 2012 | 17:50

Mard napsal(a):

Nojo, pěkného lumpa postavila ČSSD na svou kandidátku do voleb! A ještě se tím pan Paroubek chlubí, to opravdu nechápu.
27. 01. 2012 | 17:53

Belenus napsal(a):

Mard,
oni jsou totiž všeci lumpové. Ale ten jeden se postavil, tak musí pykat.
Ale lump by mi tak moc nevadil, jenže hloupý a ještě lump, to je síla. A ti zůstávají. Někdy změní stranu, avšak hloupí a lumpi jsou dál.
27. 01. 2012 | 17:56

mb napsal(a):

je to jedno malomestak ... akorat to na me pusobi jako plivanec, ale muze byt ze ma pan paroubek pravdu, jen mi to pripomnelo komunistickej slovník a vzpomnel jsem si na paroubkův dopis velebící vítězný únor ... zdravím vás ...
27. 01. 2012 | 17:57

mb napsal(a):

( na schůzi ani nenechal promluvit expředsedu národních socialistů )
27. 01. 2012 | 17:58

juvel napsal(a):

Belenus 17:50
Pokud si pamatuji, ČSSD tehdy od počátku prosazovala nové volby. Je ale pravda, že většinová propaganda neustále účelově opakovala, že ČSSD nemá "plán B".
27. 01. 2012 | 18:03

Ládik!!! napsal(a):

Aha - už vím - ta dotace šla z MŽP, v době kdy jste byl premiérem...
V právě probíhajících Faktech BT jste pěkně zasklil Bohuša Sobotku v kause MUS - prý "SPŘÍZNĚNI VOLBOU" !!!!
27. 01. 2012 | 18:05

Šašek z Jiíhlavy napsal(a):

Sledoval jsem šot ze soudu s Wolfem a zdálo se mi, že ho to dost vzalo. Asi mu došlo, že už není zájem ho chránit a to je poučné pro další jemu podobné. Jeho žena by zasloužila trest na tvrdo, jela v tom s ním a tvářila se dost otrle, kdoví, jestli chudáka manžela k tomu nedotlačila. Jen hošť a větší kapky, to, co se proláklo na Hušáka, Kořána a jejich bratrstvo, to je jiná liga. Toho arogantního estébáka a jeho věrného a výmluvného spojence Kořána bych moc rád viděl před soudem. A to by měly požadovat hlavně sportovní svazy. Když si 25 lidí nakrade a rozdělí skoro miliardu a ještě mají tu drzost v TV mlžit a vysmívat se národu, to zasluhuje pořádnou latu. Ať mi nikdo neříká, že za ty roky si nikdo ničeho nevšiml, nic nebylo nikomu divné a že neměli politické krytí.
27. 01. 2012 | 18:05

exit napsal(a):

Stejskal:
Prima, nadávky jsou pryč.
Musím říct, že jak jste mi zpočátku lezl na nervy, tak poslední dobou Vás čím dál víc respektuju. Nemáte to s námi taky lehký, děláte nepříjemnou práci, ale děláte ji dobře - rozvážně a se zjevnou snahou o poctivost. Nenecháte se vytočit a docela se Vám daří i ironie.
(Nedůslednost je i na mojí straně: pořád bych si asi přál, abyste tady vůbec nebyl, ale pak se najednou dovolávám Vašeho zásahu.)
27. 01. 2012 | 18:06

ali napsal(a):

http://www.novinky.cz/domaci/257468-poslanci-vv-vymenili-sliby-za-koryta-kontruje-paroubkuv-novy-muz-skarka.html?ref=boxF
27. 01. 2012 | 18:07

Kelt napsal(a):

To Mard,
ano Wolf byl a je nejen dle Vašeho hodnocení lump,ale i odsouzený defraudant.
Je zvláštní,jak se hodil jedné nejmenované straně ke zvolení VK presidentem/"Íčko",jinak půjde někdo bručet/a ono se vyplnilo.
Hodil se i k dalším podporám nápadů jako Melčák s Pohankou.
Ono se musí myslet hlavně politicky.
27. 01. 2012 | 18:07

xx napsal(a):

TomášL: no mne moc nepobavil, protože si to už dlouho myslím, že to tak je a ten průzkum mi vlastně jen potvrdil můj názor i osobní zkušenosti. Lidi kteří se s klidem chlubí mezi přáteli jak se jim podařilo ukecat pokutu za rychlou jízdu nebo špatné parkování zaplacením pár stovek bez bločku nebo přes známého na úřadě, vzápětí jsou schopní plivat špínu na vládu a korupční kauzy aniž by se začervenali.

Bohužel je to realita a tohle v nás vypěstovali komunisti. Netvrdím že předtím jsme všichni byli svatoušky, ale léta komunismu lidi přetavily do pokryteckých kreatur. A podle toho vypadá i politika a podle toho vypadá celá společnost.

Ale uznávám že existují vyjímky, je jich bohužel málo a nejsou moc slyšet ani vidět. A nemají žádnou moc.
27. 01. 2012 | 18:09

třebaKarel napsal(a):

Ivanko ,
souhlasím s Vámi , jen nevím jestli to co myslíte jsou " hurá pravičáci " . Mně pořád pravičák reprezentuje někoho koho si můžu vážit , stejně jako " levičák " . Lidi kteří reagují šablonovitě a dogmaticky aniž Vás poslouchají jsou jen ovce , byť pěkně zdivočelé .

Bobe ,
zas je svět o jednu moudrost bohatší , škoda že se stydíte málo.

Václav Krupa
v mém okolí si lidi jako samolibost vykládali začátek věty
" Tak podívejte se . . " , prý jako papaláš . Se soudnými lidmi se je možné dohodnout na tom , že v jakékoliv soutěži se MUSÍ pískat na rovinu . Zprava nebo zleva . A já mám zkušenost naprosto strašnou , nehorázné stranění je ještě při poukázání posměšně a nikoli argumentačně bagatelizováno , samá manipulace
hřešící na nestatečnost spousty novinářů ( vím pane Stejskale , nemyslím všechny , opravdu ) , dokonce i nestatečnost nás lidí .
Já myslím že J.P. dostal tolik do těla od všech možných , že by to jiný těžko unesl . Že věděl do čeho jde jsem si jistý . Mrzí mne že se nevyhnul chybám , ale ta snaha být ve všem - divíte se když vidíte co tam měl kolem sebe za mudrce ? Škromacha , bázlivého Sobotku ? Na ten materiál který stál proti a bylo ho vagón , nazdobený sladkým úsměvem , tenisovými figurami i elegancí koupenou za naše peníze s přirážkou byli vpodstatě dva . J.P. a D.R. . Nevnucuju Vám to , ale ten nepoměr byl závratný a třeba poloha Reflexu byla něco , co skutečně ne " slušný" , ale normální člověk přejít nemůže . ( Pane Stejskale, to mi snad dáte zapravdu ) . Nemám z toho trpkost ,každý den všechno začíná znova . Dneska ,zítra . A jednou se to ukáže . Zažil jsem takovýhle hnusy za bolševiků , noční telefonáty
" pracovních kolektivů " , příbuzný se zrušeným telefonem i že jsme se museli na rodinnou návštěvu legitimovat VB , která hlídala před domem . Hnusný to bylo , ale víte , ne tolik možná , protože tenkrát jste věděl , že je lidi nenáviději ale nemůžou ceknout . Věděl jste že jsou s Váma . Naproti tomu dneska lidi mluvit můžou a když jsou ticho , je to divný . Doufám že se jenom styději aby nebyli první , nebo třeba - kdoví ? Mějte se hezky , tK
27. 01. 2012 | 18:13

StandaT napsal(a):

Je zajímavé, jak v případě Škárky presumce viny neexistuje. Pane Paroubku odstupte a složte mandát, neb neplníte to, co jste tak razantně požadoval po druhých!
27. 01. 2012 | 18:20

třebaKarel napsal(a):

Šašku z Jihlavy ,
politické krytí možná ani mít nemuseli . Vzpomeňte že Špidla negarantoval Sazka arénu , zato nebyl pozván na tu skvělou otvírzcí slávu , pro připomenutí - utkvěla mi tenkrát hlavně chlapská figura Pavla Béma , grimasy který tenkrát dělal pan prezident , přimhouřený oči a ohrnutý dolní pysk , jako na správným divadýlku . Proti byli sociální demokrati , Rychetský a Buzková , pokud vím . A stát garantoval v Sazce , kolik procent odvádí svazům , ale akcionáři byli představitelé svazů .
To byla společnost čistě pro sebe , kdyby nekradli tolik a tak chamtivě , mohli si to užívat ještě léta a nikomu po tom nic nebylo . Vybrali to ale tak , že nebylo na výhry . Nicméně ta skvělá show , kdy se předváděli " úspěšní podnikatelé po boku těch kteří " jim rozumějí " by neměla zapadnout , měly by se s ní strašit zlobivý děti . hezký večer , tK
27. 01. 2012 | 18:22

stejskal napsal(a):

Fajn, pane exite ;-)

Jen pro zajímavost: jsem doma s nemocnými dětmi, občas jim dávám najíst, učím se s nimi, chvílemi si s nimi i hraju, aby mi neobrátili byt vzhůru nohama (a odpoledne jsme byli nějakou dobu u paní doktorky). Holt tu prostě nevisím 24 hodin denně (nakonec to není ani moje práce).

Hezký večer.

Libor Stejskal

P.S. Ten Váš příspěvek mne potěšil :-)
27. 01. 2012 | 18:31

vlk napsal(a):

RA chápu, že jen totální dutohlav nebo RA hlav je schopen usuzovat, že když je někomu přiklepnut nějaký grant, tak ež ho tento automaticky ukradne. Zejména, dkyž šlo o vysokého universitního funkcionáře.
Vlastně.. no vlastně.. , no jo no. Ono je to vlastně logické. To jak myslí zdejší pravověrný jako RA.
Ten prostě soudí, podle praxe těch vlastních - viz Opencard, viz tunel Blanka, viz PromoPro,viz Dobešovy tendry a tak podobně, že jakmile někdo získá veřejnou zakázku nebo veřejné peníze , tak je nutně ukradne.

No RA, beru na vědomí , že soudíš všechno podle svých měřítek. Ale v civilizovaném světě to fakt chodí jinak. V NečasKalouseBrátostánu s e holt krade jako o život. Máš pravdu.
27. 01. 2012 | 18:36

Tomik napsal(a):

Pepo z depo,

motto: "Matka šéfa Dopravního podniku: Původ peněz na domy mě nezajímá"

DRZIME PALCE - bohuzel obyvatelstvo kotliny se budi ztezka a zdlouhave a

snadno upada do prislovecne hibernace... Pokud by se to povedlo bylo by to

skvele a lide by se meli zase na co tesit - protoze soucasne vyhledy moc teseni

neumoznuji. Promluvim I se svymi prateli, protoze cokoliv je lepsi nezli nic.

ZDRAVIM !
27. 01. 2012 | 18:39

Belenus napsal(a):

třebKarel,

...protože tenkrát jste věděl, že je lidi nenáviději ale nemůžou kecnout...
To jste to napsal hezky. Jenže J.P. patřil i tehdy mezi ty nenáviděné. Proto dnes tolik vydrží. I když to vypadá, že neustále pláče. To jsou jen mimikry. Jeho morální hodnoty jsou zdevastované a jediné co ho žene dopředu je touha po moci. Bohužel v naši politické reprezentaci není takový J.P.aD.R. osamocen, ale spíše pravidlem (skrz věechny strany). Pokud se něco nezmění a tito lidé nezmizí v propadlišti politických dějin, bude jen hůř.
27. 01. 2012 | 18:44

Tomik napsal(a):

VLKU,

pokud tvrdite že jakmile někdo získá veřejnou zakázku nebo veřejné peníze-

viz Opencard, tunel Blanka, PromoPro,Dobešovy tendry, tak je nutně neukradne,

pak jsou pouze tri moznosti:

1) Zijete na dosti vzdalene planete

2) Je vam mene nezli 3 roky, neumite cist a nemate radio

3) Jedete v tom taky

tak kterapak to je ???

ZDAR !!!
27. 01. 2012 | 18:49

Belenus napsal(a):

Tomik,
samozřejmě v tom vlk jede taky, ale jeho strana nevyhrála. Proto tolik záště a prskanců.
27. 01. 2012 | 19:04

xx napsal(a):

vlk: no víte v čem je ta potíž ? Že to rozhodování o tom kdo dostane nějaké veřejné peníze se zhusta děje přes ty co mají na svědomí právě ty OpenCard, Promopro, biolihy a další a další, Řebíčkovy mosty a já nevím co všechno se za veřejné peníze postavilo nebo zařídilo jenom proto aby se mohly čerpat do správných rukou.

Není pak divu, že mezi 10 přinejmenším zbytečnými veřejnými výdaji, se jeden poctivý a prospěšný těžko rozpoznává a odděluje, zejména při povrchním pohledu.

Víte, ono by stálo za to, kdyby se dalo dát vedle sebe do jedné tabulky projekty opravdu prospěšné a ty plýtvací které existují jenom jako tunel na veřejné peníze pro strany nebo jednotlivce.

Ono by se možná zjistilo, že na každý prospěšný milión existuje vyplýtvaná miliarda !

Jenomže něco takového by se spoustě lidí nehodilo do krámu, protože to by se pak nedaly ty dotace dost dobře obhájit ani v hospůdce IV cenové skupiny, natož mezi rozumnými lidmi.

A kdybyste snad chtěl namítat po vzoru maloměšťáka, že je to problém jen zkorumpované ČR, tak si připomeňme například spolek "Bornholmští přátelé lyžování" a další. A to jsou jen špičky ledovce, absurdity nejabsurdovatější, které se ani nesnaží nic maskovat. Těch za mimikrami různých vzdělávacích a školících, enviromentálních a multikulturních projektů je obrovské množství.

Obrovské veřejné peníze se takto realokují na ztrátové a neproduktivní projekty a tím se ničí jejich prospěšnost, ničí se tím hodnoty. A pár poctivých a prospěšných projektů to nezahrání.

Evropa to již začíná pořádně cítit, pod tíhou byrokracie a plýtvání se prostě ekonomika hroutí.

Můžete prskat jak chcete, může se vám to komukoli nelíbit, ale některé zákonitosti prostě fungují ať si lidé myslí cokoli a snaží se sebevíce.
27. 01. 2012 | 19:13

třebaKarel napsal(a):

Belenusi ,
a Vám nevadí že ti ostatní o kterých si totéž myslíte nejsou znectěni a cejchováni stejným dílem ? Kdo jsou to , schválně - budu hádat - Kalousek ? Tedy ten mne napadá protože byl taky předrevolučním členem (ne)komunistické strany . Členové té komunistické by podle Vaší logiky měli mít přednost v dehonestování ? Takhle by to aspoň bylo zásadové . Jenže zázračný proutek a modrá barva všechno napravily jako v Jiříkovým vidění . Takže se tepe do jednoho co zbyl , taková trapná šikanka , jako děti ve škole . Ale o vinu tady nejde , jen o to že máme fackovacího panáka . Někdo ho potřebuje , dřív
používali J.Luxe , nepamatujete se ?
Ve třídě to probíhá tak , že grázl jednoho vytipuje a před třídou zesměšní . A pak už to jde samo , protože je každý vděčný za to , že se to nestalo jemu . A Tady je to úplně to samý . Jen se všem po letech dělá zle , když na to vzpomenou .
Nazastávám se J.P. bezmyšlenkovitě , ale vím že mu dlužím . To co jste napsal jsou věčně opakovaná klišé která jsou myslím hloupost , dokonce je vymýšlel možná ještě Kojzar . O co mu jde - kdo tohle může vědět ? Viděl jsem co dělal , viděl jsem jak ho ti ostatní mocní nesnášeli . Asi proto že mu šlo jen o moc , ne ? Vlastně se tváříte že rozumíte , ale všechno bude pořád stejný . Můžete mi říct proč tímhle trávíte čas ? Pravidelná dávka nářků ? Dokud nezmizí v propadlišti dějin ? To je Vaše naděje ? tK
27. 01. 2012 | 19:14

mažňák napsal(a):

I když má pan Paroubek v dílčích věcech asi pravdu, a já jsem přesvědčen že ve Wolfově asi má, tak to nic nemění na tom, že socani jsou/byli za jeho premiérování bez dvou za dvacet. Počkejme na obsah Halova tajného deníku, on ho brzo někdo vynese. Skutečnost, že volební preference LEV 21 hraničí se statistickou chybou, mě naštěstí poněkud uklidňuje.
27. 01. 2012 | 19:19

hurvínek napsal(a):

Chlapi,kašlete na to a běžte radši někam na panáka:-)
27. 01. 2012 | 19:21

vlk napsal(a):

Tomák

je to daleko jednodušší.
4- je s právně.
Totiž že Tomík nechápe čtený text. Nepříjemné. Al e nejste v tom zdaleka sám. Ale měl byste na sobě začít urychleně pracovat.
Aby vám to nezůstalo až do smrti.
xx
asi vás tentokráte zaskočím. Možná až tak, že byste toho leknutí mohl mít nějakou zdravotní újmu. Takže než budete číst dál, tak se posaďte a hlubcce se několikrát nadechněte.

Hotovo?

Ok. Takže vám chci sdělit, že s vaším textem souhlasím.
V podstatě s jediným dodatkem. Totiž, že míra korupce ve Skandinávii je ve srovnání s tím,co je u nás srovnatelná asi tak, jako je Říp srovnatelný s Mont Blancem. Skandinávská korupce existuje. Říp je taky kopec.
27. 01. 2012 | 19:33

Tomik napsal(a):

XX pokud jak rikate, je mezi 10 zbytečnými veřejnými projekty asi tak

jeden poctivy - nedivil bych se vubec, kdyby tento jeden poctivy byl

dohledan a eliminovan jen z toho prosteho duvodu aby se to priste nahodou

neopakovalo a nedochazelo ke zbytecnemu plytvani casem a prostredky.

Zda se Vam to hrozne ? Mate uplnou pravdu !!

ZDAR !
27. 01. 2012 | 19:33

modrý edvard napsal(a):

skogen a kelt: ne , nezbláznil. Politik má "sloužit lidu", a pokud si především hřeje vlastní polívčičku, ať jde do pekel.
A přímým důsledkem svržení Topolánkovy vlády bylo ustavení Fischerovy vlády, která má odpovědnost za tunel s FVE. Důsledkem svržení Topolánkovy vlády byl rok bezvládí. To i ten Topolánek byl lepší. Paroubek v celé akci působil jako Klausův bílý kůň - to si ke cti započítat nemůže.
27. 01. 2012 | 19:37

Krupa Václav napsal(a):

Skogene, jako vždy s Vámi souhlasím, jen s tím myšlením je to u mně horší. Mnohdy reaguju unáhleně a když to druhý den po sobě čtu, nechápu jak jsem na to přišel. Nedávno mě tu napadla paralera na vtip od č.maloměštáka a napsal jsem všechno uplně jinak,což jsem zjistil až druhý den. Prostě trapas. A ještě něco. S tím Kalouskem jste vedle a důchod beru od r.98. P.Paroubka bych opravdu viděl rád opět v čele ČSSD. Nechápu to rozdrobení levice. Včetně zemanovců.Nestačím vstřebávat všechny nové informace. Pro třebaKarel.Rozumím Vám a zdravím.Jsem tu většinou jen nakrátko. Kdybych tu nepsal,už bych sem dneska nešel.Omlouvám se.
27. 01. 2012 | 19:57

Kryštof napsal(a):

Wolf = vlk
Vlček = vlčí mládě
Vlci útočí ve smečkách , pak jsou velmi nebezpeční .
Vlci též svorně vyjí , obvykle sedíc na zadku na palouku na Měsíc , který je pro ně modlou .
Vlci z ČSSD svorně vyli ze stejného důvodu sedíc kromě Lidového domu na zadku ve Správních radách na Paroubka .
Smečka vlků a vlčků známá jako ČSSD požívala ochranu státu a běda tomu z občanů , kdo by po nich střelil !
Vlci odchovali kromě Mauglího i Paroubka . Mauglí proto zásluhou románu Kiplingova pronikl do literatury , Paroubek přičiněním provozovatele kolotočů Kočky a blogů manželky Petry rovněž .
Vlci v přírodě pelichají .
Vlci v reservaci ČSSD pelichají rovněž .
Mauglí , protože neměl "VŠ" , tak vlčí smečku , která ho odchovala , nechal napokoji a neházel po ní svinstvem .
Paroubek , protože má "VŠ" , tak činí přesně opak .
Paroubek byl a je Wehrwolf , vždycky zákeřník , než jenom odchovanec vlků .
Paroubek by byl skvělým protagonistou TV pořadu Kubišové a Srstky o opuštěných tvorech "Chcete mě ?" .
Pochybuji , že by tvora Paroubka někdo kromě mentálně vyšinutých chtěl .
Ani Srstkovo :"Je opuštěný , čistotný ...." by nemělo v Paroubkově případě úspěch , ale znělo by zajímavě .
27. 01. 2012 | 19:58

Belenus napsal(a):

třebaKarel,
moje naděje je, že se do politiky dostanou lidi s vysokýma morálníma hodnotama. Je mi jedno kdo z které politické strany zmizí, pokud ho nahradí slušný člověk budu tleskat.

Nevím proč by se mělo "znectívat a cejchovat stejným dílem"? Navíc mezi lidmi kteří žádnou čest krom té "čest práci" nemají.
A to že J.P. používá pláč a útoky na novináře k sebezviditelnění není klišé, ale smutná pravda. Ještě smutnější je, že mu to někteří voliči žerou. Stejně se chová Fico a spousta dalších politických i nepolitických tzv. celebrit. Vždy najdou slaboduché příznivce bez vlastního názoru.
K té Vaši škole - Ve škole to probíhá i takto: Jeden blb se ve snaze zviditelnit se zesměšní a pak už to jde samo , protože je každý vděčný za to , že se to nestalo jemu.
Máte pravdu - stejně se vede J.P. v politice - jak tomu v té škole, ale tomu mojemu.
27. 01. 2012 | 20:11

Kryštof napsal(a):

"Mediální stádo ...."
Vpodstatě se velmi přesně vyjádřil Paroubek o "obyčejném občanu" , tedy čecháčkovi , ke kterému proklamoval , že chce mít ČSSD blíž .
A čecháček dostal od dobrotivého Paroubka , pasáka toho stáda , barvičky , buřta za bůra , pivo za dvojku a dělal
"béééééé" , aby si toho všimli soudruzi až na "okrese" , že je loyální k "silnému sociálnímu státu" ......
"Se soudruhy na věčné časy a nikdy jinak !" Bééééééé....
27. 01. 2012 | 20:16

stejskal napsal(a):

Dobrý den,

smazal jsem jeden hrubě urážlivý a nadávky obsahující text (cosi o "pravičáckých vemenech", neboť ty jsou v rozporu se záměrem našich stránek, tedy poskytovat prostor pro věcnou a korektní debatu.

Děkuji za pochopení.

Libor Stejskal, editor blogů
27. 01. 2012 | 20:18

Expert napsal(a):

To : pan Stejskal
S potěšením jsem zjistil, že náš výklad pojmu Milka je totožný.
27. 01. 2012 | 20:25

Petr B. napsal(a):

Problémem je, že v okamžiku vyhlášení rozsudku začali všichni diskutéři a komentátoři volat unisono, že v případě Wolfa se jedná o poslance ČSSD a tedy že ČSSD krade. Ani slovo o tom, že Wolfa kryla ODS (Topolánek, Dalík. Tlučhoř...) a poskytovala mu dokonce právní pomoc (Devátý...), pokud bude hlasovat s ní. Kvůli tomu byl zvolen Klaus presidentem (1 rozhodující hlas a 4 podvodníci-přeběhlící z ČSSD) a kvůli jednomu hlasu právě Wolfa nemohly být zrušeny nesmyslné regulační poplatky po vrácení senátem atd.
v normálním státě by proběhlo zemětřesení...takovýto president by se musel pakovat a stejně tak i vláda. Ale u nás ne, "protikorupční bojovníci" John, Bárta a Peak udržují ze všech sil podvodníky z ODS u moci.
Ale nemyslete si, že případ je skončen. Stejně jako v případě "justiční mafie", se může při odvolání tento případ dostat do rukou soudce více nakloněného ODS a Wolf pak bude očištěn. Potom by různí "nezávislí" komentátoři volali, proč ČSSD špinila nevinného poslance, který se provinil pouze tím, že pochopil myšlenky a reformní záměry ODS a proto s ni hlasoval.
27. 01. 2012 | 20:27

Eva-beag beet napsal(a):

Tak jsem si trosku na Inetu pocetla o kauze Petr Wolf a pritom mne napadla jedna otazka. Prislo by se na nejaky podvod s dotacemi, kdyby Wolf zustal loajalnim a poslusnym clenem poslaneckeho klubu CSSD?

a jeste pri surfovani jsem prisla na tuhle peknou srandicku: ;-))

https://www.youtube.com/watch?v=UarUiOSggVM&feature=related
no a uplne naposled,jsem skoro zamackla slzu dojeti nad prispevatelem exitem a Stejskalem, jak si panove po vzajemnen okrouzkovani nosu, padli do naruce :-))))opravdu dojemne :-)
27. 01. 2012 | 20:29

xx napsal(a):

vlk: tak to jste mne nezaskočil ale spíš potěšil.

Faktem je, že když se vám někdo svěří, že vyšel díky známosti nebo výřečnosti z dopravního přestupku jen s malou hotovostní transakcí bez bločku a bodů dolu, a vy mu namítnete že je to korupce, nejspíš se na vás rozzlobí a bude vám tvrdit, že korupce je když Vondra nevidí promopro a že jeho maličkatou pidikorupčičku nemůžete s takovou zlodějinou vůbec srovnávat a ve světle těch viamontů a biolihů je pětistovka policajtovi naprosto čístá jako křišťál.

A to je to největší bahno naší společnosti, to podhoubí ze kterého tak dobře prosperují ty biolihy a viamonty. Ve Švédsku korupce dokáže lidi taky zlomit, ale není to tam normou a není to vždy považováno za vlastní úspěch a nejspíš se to týká více těch nejvyšších pater obchodu a politiky (např. Gripeny), než běžných životů obyčejných lidí.

Tohle je vypěstováno v našich lidech mimořádně silně z dob kdy i ta sebemenší výhodička, třeba barevná televize, vlídné zacházení v nemocnici, toaletní papír, kroužky na záclony, okapové roury nebo obkladačky se bez drobných úplatků nebo službiček vůbec nedaly získat.

Proto my bychom neměli budovat silný státní aparát, který rozhoduje o našich životech, protože nejsme poctivci a když dáte nepoctivému člověku moc rozhodovat, je to přímá podpora korupce.

Pak si podáte žádost o stavební povolení na roubenou chalupu v podkrkonoší a stavebním úřadě se dovíte, že úředník udělá všechno proto aby ta roubenka nestála, protože se mu nelíbí. Otázka je jestli to je signál ke korupci, nebo jen arogance moci zamindrákovaného hajzlíka. Obojí je špatně a obojí je bohužel docela častý jev.

Jsme v zajetí morální bídy a velmi rozbujelé byrokracie.

Proto mi vždy vadí, když někdo poukazuje na to jak ve Švédsku mají silný stát, jak přerozdělují 55% HDP a přitom se mají dobře a že bychom měli jít stejnou cestou.
Není to pravda, my tou cestou jít nesmíme, protože to co Švédům nijak zlvášť neubližuje, nás zničí !
27. 01. 2012 | 20:33

Skogen napsal(a):

Pane Krupo, nevím, jak reagovat... Vezmu to po svém :) Jsem rád, že jste se neurazil.
27. 01. 2012 | 20:34

Eva-beag beet napsal(a):

Expert napsal(a):
To : pan Stejskal
S potěšením jsem zjistil, že náš výklad pojmu Milka je totožný.
27. 01. 2012 | 20:25

No a ja jsem zase potesenim zjistila, ze "expert" a "exit" je jeden a tentyz nick :-)
A co si mysli nejaky Stejskal a nebo prevklekac nicku mne tankuje asi jako lonsky snih (to abych zachovala dekorum, jinak bych to napsala vystizneji) :-))
27. 01. 2012 | 20:36

PepaS napsal(a):

to Kryštof
Skvěle jsem se Vaším příspěvkem Wolf = vlk pobavil
Nejste náhodou spisovatel literatury faktu ? Rád bych si něco od Vás přečetl
27. 01. 2012 | 20:38

Petr B. napsal(a):

Co se týče Bursíka, nechápu členstvo SZ v roce 2005, že dovolilo, aby se člověk s takovou minulostí vetřel do vedení a dokonce se stal předsedou. Víme, že potom následovaly čistky a každý, kdo nesouhlasil se spojením s ODS, byl vyloučen či přinucen k odchodu (postupně Patočka, Beránek, Daniel...Uhl...Zubová atd.) Místo nich se sympatizanty a členy stali lidé spjatí s militantní pravicí 90. let (tzn. i fanoušci a členové ODA později US)...Hutka, Just, Kocáb, Šiklová, hudební kritik Jiří Černý...i V. Havel atd. Těm samozřejmě nevadil Dalík, Melčák atd.
Není divu, že Bursík pomohl Topolánkovi i v případě Wolfa.
27. 01. 2012 | 20:40

rejpal napsal(a):

Tak mě napadlo, jestli by se nemělo postupovat podle nové generace internetových zákonů. Zavřít je všechny, protože by mohli krást. A protože jim procházejí rukama peníze, mohou je ukrást, mohou se chystat je ukrást nebo je to aspoň může napadnout. Třeba pak soud přesvědčí, že je to ještě ani nenapadlo, neb jsou pomalejšího myšlení.
27. 01. 2012 | 20:47

Skogen napsal(a):

modrý edwarde,

co myslíte, nebylo by možné odvodit odpovědnost pana Paroubka od jeho premiérství až k tsunami ve Fukušimě? Určitě šlo... Vy to zvládnete...

Předčasné volby mohly být daleko dřív. Už na podzim 2008. Ale nebyla vůle, že jo. Jako vždy ODS místo čisté hry musela upéct řešení, jak z toho ven. Vykonstruovat Bártovy antikorupční VV s Johnem a blondýnama a umožnit Kalouskovi s vévodou za mocné podpory médií prosadit ultrapravicovou elitářskou TOPku. Fischer zatím pro pravici nic nezkazil.

Milý edwarde. Jistě si vzpomenete, že před vyslovením nedůvěry Topolánkově vládě tato ultimátně sněmovnou válcovala zdravotnickou reformu a lobbovala za druhý pilíř penzijní reformy, od kterého už začínalo dávat ruce pryč Slovensko a Maďarsko. Za takzvané "nulové tolerance". Víte, co to znamenalo? "Nulová tolerance" znamenala naprosto autoritářskou vládu za pomoci většiny ve sněmovně, bez jakéhokoliv ohledu na opozici, bez sebemenšího náznaku pokusu o dialog. Přitom levice ve volbách získala o pouhý jeden mandát méně a pokud by nebyl rozehrán trik s VV (vychytání středových voličů), umožňující pravicovou koalici s ultrapravicovými reformami na základě mandátu od voličů, který byl získán lživými sliby nezvyšování daní, nezaváděním školného, nezavádění zdravotnických poplatků a zvýšením příjmů všech těch hasičů a zdravotních sester na plakátech "ODS +" (vyčísleno v superhrubé mzdě - pěkný podfuk, víďte... :), mohlo to být zcela jinak.

Kdepak, edwarde. Vždy je za své vládní období zodpovědná vláda. Nic o chlapečcích na pískovišti, kterým Paroubek rozdupal bábovičky, mi nenamluvíte. Kluci museli z pískoviště ven. Místo stavění báboviček rozkrádali pískoviště a dělali bordel.
27. 01. 2012 | 20:55

ujo napsal(a):

modrý edvard napsal(a):
Kdo svrhne vládu, aniž by byl připraven nastolit někoho jiného, je buď cizí agent nebo jeho loutka ....

No, pokud by se k socdem. nepřidal Vlasta Tlustý a další odpadlíci z ODS proklamujicí oddanost Klausovi vláda by nepadla.
Je třeba položit si otázku: je Klaus agent nebo loutka?
Vyberte si!
27. 01. 2012 | 21:10

xx napsal(a):

Skogen: TOP09 že je ultrapravicová a elitářská ? panebože, co jsou potom podle vás třeba SS0 ?
TOP09 se chová jako středová levice a vy prej ultrapravicová. He he he, to byste mne rozesmál. Jo tak, to byl vtip ? Tak to potom jo. Povedl se.
27. 01. 2012 | 21:13

xx napsal(a):

ujo: otázka zní je Tlustý Klausův agent nebo loutka ?! Asi jste se přepsal.
27. 01. 2012 | 21:15

Expert napsal(a):

To : Eva beeg-beat
Evo, myslíte že to, že jste Milka, si myslí také exit ?
Já myslím, že nás podceňujete.
Myslím si, že si to myslí téměř každý.
27. 01. 2012 | 21:23

petrof napsal(a):

Paroubku nezapomenou, že zatím je verdikt nepravomocný a od soudu 1. instance....!!!
A i kdyby toho hamouna nakrásně zavřeli, tak to s vámi a vaším trapným shozením vlády Topolánka nemá vůbec nic společného!!!
Pouze to ukázalo na naprosto nesmyslné a ke korupcí a tunelu vyzývající dotace z EU.
27. 01. 2012 | 21:27

Almo G™ napsal(a):

Hlavní strana > Názory > Glosář
Glosa
Zavřít i ty, co Wolfa kryli

27.01.2012 12:03 Glosa
Krajský soud v Ostravě odsoudil bývalého poslance za ČSSD Petra Wolfa, později přeběhlíka do náruče vlády Mirka Topolánka. Za zneužití jedenáctimilionové státní dotace Wolf dostal pět let vězení. Zaplatit má milion korun. Jeho manželka Hana, kterou Wolf před soudem práskl (řekl, že o všem věděla), dostala čtyřletou podmínku a peněžitý trest 200 tisíc korun. Trvá roky, než se dozvíme, jak se věci odehrály. A stejně toho moc nevíme. Kdo Wolfa kryl? Kdo jeho případ tutlal? Pokud tihle lidé nejdou sedět, žijeme v polospravedlnosti, jakospravedlnosti.
V roce 2008 Wolf, do té doby socialista, hlasoval pro důvěru Topolánkově koalici. Tehdy se
spekulovalo, proč přeběhl, co za to dostal nebo zda je vydírán. Pak se ukázalo, že měl na krku malér, podváděl se státní dotací na dva výzkumné projekty pro ministerstvo životního
prostředí. Odtud v roce 2005 miliony získal. Podle obžaloby vyhotovoval zkreslené a nepravdivé průběžné i roční závěrečné zprávy.
Dnes je tedy jasné, čím tehdy Wolfa "přesvědčili", aby hlasoval pro politického soupeře, aby
přeběhl. Byl Topolánkovci chráněn před spravedlností. Podobně jako se Topolánkovi a spol., justiční mafii, podařilo uchránit Jiřího Čunka před tím, aby stanul před soudem.
Wolfovi se přeběhnutí vyplatilo. Jeho firma UT 2002 nemusela vrátit jedenáct milionů, které
dostala a zneužila. A byl chráněn před médii. Nezapomenutelné je, jak se pravá ruka Mirka Topolánka, lobbista Marek Dalík, pokusil přesvědčit reportéry České televize, aby nevysílali
reportáž o Wolfovi a podvodu se státní dotací. Svinstvo.
Wolf byl zatím nepravomocně odsouzen. Odvolal se. Ale co dál? Větší trest než on a jeho žena by přece měli dostat ti, kteří ho zlanařili na stranu tehdejší vládní koalice, kteří mu slíbili věc ututlat a kteří ji taky tutlali. Oni podváděli přece VÍC než Wolf. Chovali se podobně,
jako to dělala StB za bolševika: našli Wolfovo slabé místo a dali mu nůž na krk. Buď budeš hlasovat pro nás, nebo půjdeš sedět. Správně měli věc předat policii. Oni ho nejen nenechali
vyšetřovat, ale dokonce na něm postavili svoji další existenci.
Kdo to zařídil? Dalík? Topolánek? Policajti? Musela to být poměrně velká operace, na níž se jistě podílelo nemálo lidí. Nejen to. Wolf musel být nějak objeven, někdo musel hledat kompromitující materiály. Kolik lidí asi bylo takhle nelegálně prověřováno?
Dostane se taky těmto manipulátorům spravedlivého soudu? Ne. Nikdo po nich nepátrá. Konstruktéři té vládní čuňárny zůstávají v pohodě.

http://www.tyden.cz/rubriky/nazory/glosar/zavrit-i-ty-co-wolfa-kryli_223727.html
27. 01. 2012 | 21:27

Skogen napsal(a):

xx,

ne, myslím to zcela naprosto vážně. To "ultra" znamená v extrémní pozici - a já v práci TOP 09 neshledávám ani chlup sociálního. Smát se samozřejmě můžete, je to ale smích ne moc inteligentní.
27. 01. 2012 | 21:31

Yosif K napsal(a):

Zaplatpanbuh ze Wolf sedi. Ted jeste aby se taky poradne prosetrilo prani spinavych penez prostrednictvim umeleho neexistujiciho bestsellleru s neexistujicimi 40 tisici vytisku, ze pane Paroubek?

Cetl jste nekdy nejake regulace o prani spinavych penez? Tam byvaji takove praktiky dobre popsany.

Zaplatpanbuh ze Wolf sedi. Ted jeste nam neco pekneho napiste k tomu jak Michal Hala a Tvrdik financovali volebni kampane CSSD v dobe kdy jste CSSD predsedal. Mozna dopadnete i s Tvrdikem a Halou uplne stejne jako WOLF. Mate li okolo mozku vice nez jeden zavit, musel jste dobre vedet o tom, kde se penize na volebni kampan berou a perou.

Naivni proletariat na blogach horli proti kradeni pri stavbe dalnic a - voila - na kradeni pri stavbe dalnic se zucastnil cestny clen CSSD Michal Hala, pritel to vaseho genialniho managerka Tvrdika!!!! Odpovedneho za financovani CSSD az do Vaseho posledniho dechu v predsednickem kresilku!!!! To je nahodicka..... ale vysvetlovalo by to, jaktoze kampan CSSD stala oficielne 100 milionu KC a billboardu bylo vylepeno tak za 300 milionu.....

Nelze si nez prat, aby za Wolfem co nejdrive supajdili i ostatni rozkradaci a pradlaci spinavych penez.... - at modri nebo oranzovi..... ... jen at se vsechno poradne prosetri PROMOPRO, falesne bestsellery i kam chodily penizky ktere zdefraudoval Hala......
27. 01. 2012 | 21:38

Tomik napsal(a):

Milka Eva,

jiz drive priznala patologickou adoraci pana Jiriho, ktera ji v noci neda spat a

provzdycha ji vytrysky potlacovane vasne. Nebylo by to nic zvlastniho kdyby

se jednalo o Elvise a ji bylo 16, ale pan Jiri neni Elvis a Milka uz ma taky

nejaky ten krizek na chrbate, jak se rika na u nich Morave. No nic aspon ze

ma tu mladou mysl a na co se tesit. Verim ze bude stat opet v prvni rade,

az pan Jiri pribude na naves...

ZDAR !!!
27. 01. 2012 | 21:39

lazy fox napsal(a):

pepo depko
Ona je nějaká celostní konfirmace občasných iniciativ? Nikdy neslyšel.
Stránky té vaší výzvy (kolikáté už?) jsou trvale odpojené a budou odpojené, né že né.
S tím Islandem bacha, aby si Raná nezačala myslet že je Eyjafjallajökull.
27. 01. 2012 | 21:41

Yosif K napsal(a):

Pani Eva Bigbeat - mozna ano mozna ne. Jedna vec je jista - maslo na hlave ma i Paroubek. Misto aby Wolfa poradne osolil rtrestnim podanim, i on utocil na Wolfa ze neco vi a nepovi nebo povi. Wolf podlehl silnejsimu volania paroubek se vsim vyrukoval az pote zco se mu Wolf definitivne vymkl z rukou.

Podobny pokrytecky pristup "pratel proletariatu" lze pozorovat i na afere Michala Haly z RSD. Pred 3 lety (za Paroubka) na nej prasklo, ze slavil na RSD narozky za 800 tisic. Narozky jsou samozrejme jen spicka ledovce. Dokonce zdokumentovane pronajmy odpocivadel na dalnicich jsou jen spicka ledovce. Nedavno jej zatkli. Ze by CSSD provedla za 3 roky nejake vnitrni streni, jestli Hala NAHODOU z uplatku nefinancoval i volebni kampan CSSD - to samozrejme ne.

Nastesti nyni Sobotka krici at poilicie Halu poradne zmackne. Procpak to volani az po 3 letech od sandalnich narozek? CSSD 3 roky doufala, ze nic nepraskne. Ted vsak policiste nasli "cerny sesit se jmeny". Aha... proto ten poplach.......
27. 01. 2012 | 21:49

Yosif K napsal(a):

Takze ano - po Wolfovi Bursik a po Bursikovi Hala, Tvrdik a Paroubek!!!!!!
27. 01. 2012 | 21:50

Tomik napsal(a):

Chudak Wulf,

neni tohle nespravedlivostj ? Je sice pravda ze zasantrocil 11 melounu ale

kdo si mysli ze to mel pro sebe??? Jakmile se nekde objevi tandem

Dalik/Topor tak mam velke pochybnosti ze by Wulfovi zustalo za nechty vic

nez 2 melouny protoze D&T CO. se s tim neparou, drajvujou brutal bargain

a to mel stesti ze nedostal na budku. Tachze chudak Wulf si sotva zobcek

smocil a esce za mrize pujde.

Jaxe na Valassku rika: "Nechotj Wulfe s pany na led"

ZDAR !!!
27. 01. 2012 | 21:54

Yosif K napsal(a):

Almo G™ napsal(a):
Ohledne odhaleni vydirani a podobnych konspiraci nezbyva nez byt dosti skepticky:
A) policie stale pracuje s tim povedomim, ze se levice a pravice u koryt stridaji temer kazde 4 roky svuj vliv na kariery plicistu MAJI. Cili do setreni vladni strany se nikdo moc nehrne, aby se dozil penze a do setreni opozice taky ne - protoze hrozi ze opozice bude treba uz za 4 roky zase vladnout.
B) akce jako UTLUMIT vysterovani x nebo Y probihaji zasadne ustne a v naznacich. I kdyz si nekdo poridi zaznam, ze ktereho je vse celkem jasne (Michalek nebo rozhodci) chytraci mluvi tak aby jim "neslo nic dokazat" tedy alespon v situaci kdy se nikomu do dokazovani ani moc nechce. Viz "kaprici" nebo "bezte s tim na policii, ne ku mne" atd atd. No kaprici neprosli, ale to se zda byti vyjimkou, i postizeny prece dokumentoval ze je mozne ze z jiznich cech tech 30 kapriku vezl..... a "5 na stole v ceskych" de facto proslo - jako nedokonANY pokus o podvod - slaby cajik proti korupci......
27. 01. 2012 | 22:00

rejpal napsal(a):

Yosif K
Nevím proč, ale nejlepší službou pro ČSSD by bylo, kdyby VŠECHNY její hochštaplery začala policie vyšetřovat a bude-li za co, také je obžalovat. Jednak by to těm slušnějším ušetřilo lámání hlavy, jak se těch lidí regulérně zbavit, a také by zákonitě stoupla poptávka po stejné aktivitě u těch druhých. A kdyby k ní nedošlo, řada lidí by jen z pocitu křivdy ČSSD volila.
27. 01. 2012 | 22:09

xx napsal(a):

Skogen: já o sociálnosti nemluvil ;) Já mluvil o levicovosti !

Vám snad vláda KSČ připadala sociální ? Mateřská 6 měsíců, povinnost pracovat jinak kriminál, neodpracované roky - žádný důchod a nikoho nezajímalo za co budou lidi jíst atd. atp.

Když píšu že se někdo chová levicově, neznamená to že se chová sociálně. Mimochodem, Klausovu ODS z levicovosti asi podezírat nebudete, že. A přitom sociální programy které tu zavedla ani ČSSD moc neměnila, nanejvýš upravovala podle požadavků EU, což někdy vedlo naopak k sociálním problémům ( vyřazování z evidence úřadů práce, zavedení ILO a pod. už přesné detaily nemám v keši )

Tak asi tak. Tak si dál mudrujte o inteligentním smíchu.
27. 01. 2012 | 22:10

Yosif K napsal(a):

Šašek z Jiíhlavy
to si piste ze nejake politicke kryti v Sazce meli. Urcite se da dohledat, kdo z politiku tam v Sazce sedel.
Nevzpominam si ted na nikoho, nez ze za Orla tam sedel nejaky lidovec, ale pochybuji, ze by podpora takovehoto monstrpodniku nebyla kryta v nejake dobe "napric politickym spektrem". Jo vyse psali ze Spidla v tom nejel.

OK - socdemaci ted maji zase v lochu Michala Halu - snad se tedy od tohoto oranzoveho pritele proletaru verejnost take neco dozvi......
27. 01. 2012 | 22:12

voroshilov napsal(a):

Ja ted napisu takovou prasarnu že se Stejskal uplne zblazni !
Uz na ni pracuju .
27. 01. 2012 | 22:26

Tomik napsal(a):

Co se o nas pise:

Riskantní sexuální dravec z češtiny republika kdo zavražděná jeho manželka doma přišla k Sheffield a uskutečnil knifepoint únos a tři vážné sexuální útoky na ženách, A soud slyšel.

Kajus Scuka, 48, znásilněná manželka na její 54th narozeninách jak ona šla jejího psa v parkový a ohmatával jinou obětní nabídku jim hotovost pro sex.

On přišel k Sheffield v roce 2009 a prohlašující L67 - a - week Jobseekers příjem navzdory mající souloužil 11- a- - pololetí z 13- letých trestů uložila v květnu, 1988 v jeho mateřské zemi pro vraždu po bodnutí jeho manželka třikrát kdy oni argumentovali přes jeho nevěru.

Scuka také má přesvědčení v České republice pro hrubou neslušnost, necudné chování a útok manželka se sekerou pro kterou on byl uvězněný pro tři- a- - pololetí.

Karel Ščuka ,48 let,žebrající Čech
27. 01. 2012 | 22:41

Eva-beag beet napsal(a):

Yosif, dekuji za odpoved. Na teto webove strance obvykle nebyva zvykem slusna odpoved o to vice si ji cenim :-) BTW rada ctu Vase prispevky, zdravim
27. 01. 2012 | 22:42

Tomik napsal(a):

uz si na me brousi zuby....
27. 01. 2012 | 22:44

ujo napsal(a):

xx.
co by za tu socialistickou povinnost pracovat (za slušnou mzdu)dalo těch min. 50% z těch více než současných půlmilionu nezaměstnaných
27. 01. 2012 | 22:54

Eva-beag beet napsal(a):

Stejskal:
Jindy každý náznak vulgarity mažete - a dnes tu necháváte sprosté nadávky od exit/expert/tomik bez povšimnutí?
Nemáte pocit, že se na té hraně moralita/totalita pohybujete poněkud kymácivě?
Za vyse jmenovane se slušní lidé stydí a štítí se jich; máme stejný postoj zaujmout i k vám?
27. 01. 2012 | 22:57

Eva-beag beet napsal(a):

Tomik napsal(a):
uz si na me brousi zuby....
27. 01. 2012 | 22:44

vrat se do hrobu
na tebe si muze akorat tak brousit zuby Zubata :-)))))
27. 01. 2012 | 22:59

stejskal napsal(a):

Jak chcete, pani Evo-beag beet. To je Vaše věc.

Hezký večer.

Libor Stejskal
27. 01. 2012 | 23:00

ujo napsal(a):

Už si to nepamatuji o kolik hlasů Klaus zvítězil; ostatně volba byla tajná, (takže nevíme jak to bylo s Wolfem - on snad však něco jako že bude volit Klause prohlásil - nebo ne?)
ČT opakuje kdeco (i z 1. republiky), nestálo by za to opakovat i poslední volbu presidenta?
Sranda by to byla min. stejná a ještě poučná!!
27. 01. 2012 | 23:02

Tomik napsal(a):

Evule

povsimete si laskave, ze na rozdil od Vas, si davame uzkostlivy pozor aby

vsechny vulgarity zde, byly psany slusne a nikoho neurazely ci se jinak

nikoho nedotykaly. O sprostych nadavkach nemluve - ty sem za zadnych

okolnosti nepatri. Mam spise pocit ze z Vas hovori urazena pycha ci

latentni ultrafeminismus. Zkuste delat jogu - uvidite ze Vam to pomuze..

ZDAR !!
27. 01. 2012 | 23:10

Eva-beag beet napsal(a):

Tomiku, kolik urazek ti mam sem prekopirovat, pokud je nesmazal Stejskal, na diskuzich pod Paroubkovou? Ona totiz vulgarita se da zabalit do habitu slusnosti a je kolikrat vulgarnejsi nez jedno sproste slovo. Zkus teplou vodu a omyvat, to taky pomaha. Asi tak!
27. 01. 2012 | 23:22

Tomik napsal(a):

jeste trochu humoru na weekend:

PRAHA - Mladší syn prezidenta Václava Klause Jan získá pozici ředitele útvaru controllingu ve společnosti ČEZ. Podle mluvčího ČEZ Ladislava Kříže je Jan Klaus velmi schopný manažer a fakt, že jeho otec je hlavou státu, nehraje žádnou roli.
27. 01. 2012 | 23:24

rejpal napsal(a):

Expert
Vždyť taky fialový skot, to je zhůvěřilost. No, když už jsem to převeksloval k reklamě - v televizi věží reklama na nějaký ten privident či co, jak tam tatík s mazaným synáčkem ukusují z jednoho buřta. A poté, co tatík chlístne hořčici na košili, se tiše, ale zcela zřetelně ozve od jinak statistky manželky "PRASE". Je to tam schválně, nebo ta hořčice v plánu nebyla a šlo o spontánní projev, který byl přeslechnut?
27. 01. 2012 | 23:25

rejpal napsal(a):

Tomik
Myslím, že mluvčí měl nula stuňů volnosti, jeho výrok je tudíž redundandní.
27. 01. 2012 | 23:27

Skogen napsal(a):

xx, KSČ existovala (s výjimkou "technického překryvu") v jiné politické epoše. Argumentovat s ní je stejně legitimní, jako bavit se o světě za zrcadlem.

Jestliže Klausova vláda zaváděla sociální programy (hlavně asi to úvěrování firem bankami a následné "odkupování" dluhu státem do ČKA :)), pak proto, že s ohledem na jakési standardní evropské podmínky musela. Poslechněte si někdy Klause, o by tady rád (kdyby mohl)...
27. 01. 2012 | 23:27

Eva-beag beet napsal(a):

Expert napsal(a):
To : Eva beeg-beat
Evo, myslíte že to, že jste Milka, si myslí také exit ?
Já myslím, že nás podceňujete.
Myslím si, že si to myslí téměř každý.
27. 01. 2012 | 21:23
Stejskal a ta Milka je podle vas v poradku? I kdyz neziji doma, tak stejne jako vy vim, ze Milka je vyraz pro kravu. Takze jaky je rozdil mezi kravou, kterou nekdo zabali do Milky a nebo k... jak napsal bob?
27. 01. 2012 | 23:29

Midori napsal(a):

Proroctví "Íčkovo" neblahé paměti by se občas mohlo a mělo vyplnit.
27. 01. 2012 | 23:31

Kryštof napsal(a):

Re - "ujo"
1/ Wolf deklaroval , že bude volit Klause , to je pravda .
2/ "....i z I.republiky...." - viz text vašeho příspěvku .
Souvislost mi zřejmě unikla .
3/ Co by mělo být minim. srandovního a ještě poučného na volbě presidenta dle vašeho textu - mi rovněž uniká .

Máte na mysli tu ostudnou frašku i s hlasy komunistů snad ? Týmiž hlasy byl / pochop. kromě jiných - převažujících , nár.soc. / rovněž zvolen i středově levicový Beneš v r. 1935 , ovšem nikoliv za cenu tak skandalisujícího diletantství všech zúčastněných / viz dobový tisk všech polit. zaměření / tedy v dn. dobách právě narozdíl od Klause a jeho party křečovitě zavděčivších se a zavděčujících se pletichářů všech barev a vyznání .
27. 01. 2012 | 23:32

rejpal napsal(a):

Expert
Já nevím, protože jsem tu debatu tady četl až po smazání. Ale myslím, že maže, kdykoli má pocit, že debata sklouzává do moc osobní roviny. Někdy ostřeji, někdy shovívavěji. Teď budu vypadat jako servil, ale čistě obecně si myslím, že je dobře ty věci chladit. Včera jsem četl jednu diskusi na PL a to byla páchnoucí močůvka.
Taky občas zápolím s pokušením napsat něco velmi přímočarého. Jenže pak si řeknu, co když toho člověka, který tady píše pod nějakým nickem, znám a mám s ním slušný vztah. A chuť mě přejde. Krom toho na to zareaguje stejně, já budu "muset" přitvrdit a je tady fičák.
A je to taky určitá obrana proti provokatérům, kteří prudí jen tak z hecu a mají radost, když se někdo nechá vytočit.
27. 01. 2012 | 23:46

Tomik napsal(a):

Evule,

od utleho detstvi jsem se zastaval spise slabsich a nespravedlive

pronasledovanych ( - k tomu druhemu blogu)...

Jinak si myslim ze ta Milka je naprosto v poradku - a na Vasem miste

bych to pokladal treba i za jakysi projev duvery - tedy byt Vami.

Spise by mne zajimalo kdyz pisete ze nezijete doma, kde ze to

vlastne zijete? Na dvorku ? Nebo mate nejake hospodarske staveni

ktere ci pristenek ktery sdilite s ostanimi kolegynemi? Radi si zde

precteme i Vase "Zapisky z cest" tak schuti do toho!

ZDAR !!
27. 01. 2012 | 23:48

Kryštof napsal(a):

Re - Skogen
Mám mnohé výhrady vůči Klausovi , morálních i národohospodářských , ale nutno přiznat , že ani tzv "Levice" ani tzv "Pravice" zde proti němu nemohla nikoho fundovaného postavit . Pseudoekonoma Švejnara vědomě neuvažuji .
S tím nevalným profesionálním i morálním materiálem , tedy obyvatelstvem , co tu po komunistickém režimu bylo a za "vedení" fantasty Havla a jeho tlupy pomatených hospodských intelektuálů a užvaněných diletantů dále zdegenerovalo , se víc udělat nedalo .
Že si Klaus / moc a vliv na to ve své době - před "Sarajevem" měl / neudělal v ODS pořádek , je jeho vinou - tu z něho nikdo nesejme . Důsledkem byl tupý neumětel a arogant-svazák Topolánek , hulvát Honoris causa ad valorem . Vrcholem hnusného podrazu byl ovšem už pakt / "Osa Berlín - Řím" mě mimoděk napadá / tedy OPOSMLOUVA Klaus - Zeman . Byla tehdy patová situace ODS -ČSSD , ale ta se víceméně tady projevovala a projevuje stále . Navenek na sebe poštěkávající soudruzi a kamarádi z Prognostické věštírny "U srpu a kladiva" se brežněvovsky objali a diváci kinotýdeníku , tedy voliči a občané , čuměli s otevřenou hubou . U šatny , když se jim rozsvítilo , pak o to víc , protože mezitím měli ukradené kabáty . A tak je to tady se vším a všude .
A proč ? Protože blbé publikum si vyžaduje blbé herce .
Dobré by při svém mizivém IQ ani nepochopilo .
28. 01. 2012 | 00:02

Tomik napsal(a):

Pane Stejskal,

dovolil bych si polozit nekolik otazek,

(na ktere muzete, ale nemusite odpovedet):

kolik blogu (osob) zde vlastne strezite?

jak resite napr. situaci kdyz chcete odjet na dovolenou?

od kolika hodin do kolika - se zde provadi honba?

jake je nejvyssi povolene promile pri vykonu cinnost

co kdyz narusitel prave sprada nit a Vas zavola priroda?

jak zde resite strety zajmu?

dotyka se Vas zde korupcni prostredi?

nesmazete mi to?

ZDAR !
28. 01. 2012 | 00:03

xx napsal(a):

Skogen: Jak tomu mám rozumět ? KSČ snad nebyla levicovou stranou ? Nakonec snad budete KSČ řadit mezi ultrapravici spolu s NSDAP, TOP09 a ODS ne ? Hlavně aby se ta vaše správná levice, ta evropská, demokratická sociální levice náhodou od něčeho neumazala. S takovou na mne nechoďte, to vykládejte leda tak na mítinku vepřovejm hlavám při výkrmu klobásou zdarma a pivem za 2 koruny. Mezi lidmi taková argumentace nemůže obstát.

A co se týče Klause, počátkem devadesátých let měl silný mandát a nemusel se ohlížet na nic, už vůbec ne na Evropu. Problém bude spíš v tom, že vy si ho moc démonizujete a strkáte ho do špatné škatulky, kam prostě nepatří. A tím se vlastně sám klamete. Možná jste jen obětí lživých mediálních zkratek, co jí vím.
28. 01. 2012 | 00:03

Expert napsal(a):

To : rejpal
I já panu Stejskalovi jeho činnost schvaluji i když výrazně pochybuji o efektivitě jeho snažení.
Když vidím, jak se pan Stejskal nadře a stejně je zdejší diskuse na úrovni žvástů nejpokleslejší hospody, tak si myslím , jestli by nebylo lépe, kdyby dělal něco užitečnějšího, protože si myslím, že i bez jeho úsilí by byl výsledek v podstatě stejný.
Se žvanívými a ulhanými primitivy jako je ghándí, Kuchař, Ládík a spol., kteří mu svoji hloupostí , lhaním a nekonečným opakováním plků o socbolševicích a podobně, znemožní každou racionální diskusi od samého počátku , je veškeré snažení pana Stejskala jenom zbytečným marněním času.
Ale když to pana Stejkala baví, proč ne.
Pořád je to příjemnější (pro pan Stejkala) než kopat kanály.
Jestli užitečnější o tom pochybuji ale své pochybnosti si a nadále raději ponechám pro sebe.
28. 01. 2012 | 00:05

Tomik napsal(a):

Krystofe

to že ani tzv "Levice" ani tzv "Pravice" proti němu nemohla nikoho

fundovaného postavit neni vubec nahoda. To by totiz museli asi jet

dost daleko za hranice zeme, do oblasti drive zvane ""Bruttium" a

neco ulovit tam...

ZDAR !!
28. 01. 2012 | 00:17

modrý edvard napsal(a):

ujo: Klaus agent, Paroubek loutka ... kde je problém?
skogen: vy vidíte Topolánkovy reformy negativně, já pozitivně, Na tom se zkrátka nedohodneme. Co byste říkal, kdyby Topolánek (Nečas, Kalousek) položil Paroubkovo (Sobotkovo...) vládu a neměl připravený plán, co chce dělat dál? Já chápu, že opozice má být v opozici, ale chtěl bych, aby nebyla v destruktivní opozici. Můžeme se dohodnout na tomhle?
Ano, Paroubek může za to, že shodil vládu. Může za to, že nebyla ustavena nová vláda, jen ta Fischerova. Může za to, že nebyly včas volby /když mu to napoprvé zamáznul ÚS, tak začal trucovat/. Tu Fischerovu vládu vystrčil (spolu s dalšími) na mráz a nechal je, aby nešťourali do FVE tunelu. Proč asi? Může za vytunelování ČSA. A na závěr: může za to, že ČSSD prohrála /pardon, nevyhrála/ volby.
28. 01. 2012 | 00:24

Tomik napsal(a):

Evule,

zatim co si zde bezstarostne vyhazujte z kopytek, tak byt na Vasem miste

radeji bych svuj uprel zrak na oblast Schmallenberg a nespoustel z ni oci..

ZDAR !!!
28. 01. 2012 | 00:26

adam napsal(a):

Evo,zkus tu nenávist přetavit v lásku a nebo se vrať z té ciziny domů...
28. 01. 2012 | 00:29

Tomik napsal(a):

modry edo,

vase prostomyslnost mi vyrazi dech z plic, vy si opravdu myslite ze

Mirdovu oslazenou evropu shodil jen tak nekdo jako Jirka nebo Ikin?

Do kolikate tridy ze to chodite?

ZDAR !!
28. 01. 2012 | 00:31

Eva-beag beef napsal(a):

Dobra Adame - budes mne pod jabloni milovat?
28. 01. 2012 | 00:35

xx napsal(a):

modrý edvard: chraň bůh abych se zastával Paroubka. Topolánkova vláda potřebovala zastavit protože reformy které dělala dělala špatně. Bohužel to co vzniklo po tom nepřineslo zlepšení, Topolánkův kurz se moc nezměnil.

Zjednodušení legislativy, snížení daní, sjednocení a snížení počtu ministerstev, rovná daň, obíhat úřady budou papíry a ne lidé, atd. atd.

Co z toho se jim podařilo ? Jedinej bod ! Od roku 2006, to už je 6 let a nic. Rovná daň je ve skutečnosti progresivní, zastropování a snížení daní bez snížení výdajů přineslo jen větší dluh a nutnost zvyšovat DPH, lidé musí obíhat úřady stále, ( za určitých okolností potřebujete ke stavebnímu povolení vyjádření stavebního úřadu !!! ) takže jen kecy kecy a kecy.

Myslící člověk tohle podporovat nemůže, protože je to něco docela jiného než co bylo slibováno.

Příklad s tím stavebním povolením, co se změnilo ? Prý ohlášení všechno zjednoduší. Nezjednodušilo se nic, jen vznikly dvě paralelní agendy a dvojí poplatky místo jedněch. Ale lejster potřebujete pořád stejně a úředníkovi na milost a nemilost jsme odevzdáni stále stejně.

Tomu říkáte pravicové reformy ? Po 6 letech vlády údajné pravice ?

Ach ty svatá prostoto. Leda byste byl úředníkem, pak bych vaší podporu minulé a současné vládní aktivitě chápal.
28. 01. 2012 | 00:44

Tomik napsal(a):

xx

pravicove reformy bez pravice nelze. Rovna dan je blbost ktera existuje

jen CR a v Rusku. Az vznikne skutecna pravice tak sice pretreny komace

odstavi, ale bude to jeste dost dlouho trvat. Topolanek byl odstaven

protoze se zblaznil, prestal plnit prikazy a rada starsich rozhodla. Evrope

to nedosladil a mnoha lidem prekazil plany - docela bych divil kdyby chodil

po vecerech klidne venku...

jinak je to docela komicke,
ZDAR !!
28. 01. 2012 | 01:00

nedbalka napsal(a):

Je až k popukání,když někdo jako Paroubek napíše,že kauza Wolf není o mamonu poslance ale o systému ,který mu to umožnil.Pan Paroubek nebyl nikdy ani součástí,ani tvůrcem toho systému.Pokud by to chtěl někdo tvrdit je lhář.Cha,Cha,Cha.
28. 01. 2012 | 01:02

soudruška.jaruška napsal(a):

Evo-beag beet, kašlete na Tomika a spol. Milka je rozkošná kravička a čokoládu mílují děti i starci. Tomik je zlomyslné pako.
28. 01. 2012 | 01:03

xx napsal(a):

Tomik: rovná daň v ČR neexistuje. Jen se tak říká jiné formě progrese. Topolánkova vláda vydávala účetní triky za reformu.

Rovná daň je nejen v Rusku, ale i v Litvě, Estonsku, Lotyšsku, v Hongkongu, na Slovensku a dalších státech bývalého sovětského bloku.

Velmi se liší sazby, od 25% v Lotyšsku po 12% v Gruzii. Nevím jak jinde ale u nás to s tou rovností trochu kazí ten paušální odpočet nebo jak se to jmenuje, takže ve skutečnosti existuje progrese a to dokonce od záporných hodnot u těch nejnižších příjmů !!

V zemích bývalého sovětského bloku nefungují daně stejně jako v zemích jako je Švédsko. Zavedením Švédských sazeb bychom nedosáhli Švédských příjmů, protože tu nemámě téměř žádné Švédy, zato plno čechů.

Srovnávat jen jeden vybraný parametr je tedy chybou !
28. 01. 2012 | 01:33

Tomik napsal(a):

jasne xx,

mel jsem samozrejme na mysli zeme byvale SSSR a CSSR na vecne casy, jinak

v zemich civi. - progresivni dan normalne funguje i kdyz panove R. Perry a

Newt Gingrich zacinaj v posledni dobe blouznit - protoze evidentne nevi

o cem mluvi. A to co vymyslel Kalousek rozebirat nelze - anzto je to

smyslove neuchopitelne.

ZDAR !!
28. 01. 2012 | 02:59

dexx napsal(a):

Zavřít i ty, co Wolfa kryli!!

Krajský soud v Ostravě odsoudil bývalého poslance za ČSSD Petra Wolfa, později přeběhlíka do náruče vlády Mirka Topolánka. Za zneužití jedenáctimilionové státní dotace Wolf dostal pět let vězení. Zaplatit má milion korun. Jeho manželka Hana, kterou Wolf před soudem práskl (řekl, že o všem věděla), dostala čtyřletou podmínku a peněžitý trest 200 tisíc korun. Trvá roky, než se dozvíme, jak se věci odehrály. A stejně toho moc nevíme. Kdo Wolfa kryl? Kdo jeho případ tutlal? Pokud tihle lidé nejdou sedět, žijeme v polospravedlnosti, jakospravedlnosti.

V roce 2008 Wolf, do té doby socialista, hlasoval pro důvěru Topolánkově koalici. Tehdy se
spekulovalo, proč přeběhl, co za to dostal nebo zda je vydírán. Pak se ukázalo, že měl na krku malér, podváděl se státní dotací na dva výzkumné projekty pro ministerstvo životního
prostředí. Odtud v roce 2005 miliony získal. Podle obžaloby vyhotovoval zkreslené a nepravdivé průběžné i roční závěrečné zprávy.
Dnes je tedy jasné, čím tehdy Wolfa "přesvědčili", aby hlasoval pro politického soupeře, aby
přeběhl. Byl Topolánkovci chráněn před spravedlností. Podobně jako se Topolánkovi a spol., justiční mafii, podařilo uchránit Jiřího Čunka před tím, aby stanul před soudem.

Wolf byl zatím nepravomocně odsouzen. Odvolal se. Ale co dál? Větší trest než on a jeho žena by přece měli dostat ti, kteří ho zlanařili na stranu tehdejší vládní koalice, kteří mu slíbili věc ututlat a kteří ji taky tutlali. Oni podváděli přece VÍC než Wolf. Chovali se podobně,
jako to dělala StB za bolševika: našli Wolfovo slabé místo a dali mu nůž na krk. Buď budeš hlasovat pro nás, nebo půjdeš sedět. Správně měli věc předat policii. Oni ho nejen nenechali
vyšetřovat, ale dokonce na něm postavili svoji další existenci.
Kdo to zařídil? Dalík? Topolánek? Policajti? Musela to být poměrně velká operace, na níž se jistě podílelo nemálo lidí. Nejen to. Wolf musel být nějak objeven, někdo musel hledat kompromitující materiály. Kolik lidí asi bylo takhle nelegálně prověřováno?
Dostane se taky těmto manipulátorům spravedlivého soudu? Ne. Nikdo po nich nepátrá. Konstruktéři té vládní čuňárny zůstávají v pohodě.

převzato z http://www.tyden.cz/rubriky/nazory/glosar/zavrit-i-ty-co-wolfa-kryli_223727.html
28. 01. 2012 | 09:03

den napsal(a):

petrof

Kecáte.
Podívejte se do tiskovin z té doby.
Poslední hřebíkem a důvodem pro pokus následně úspěšný o vyslovení nedůvěry vládě bylo opravdu:
"Nezapomenutelné je, jak se pravá ruka Mirka Topolánka, lobbista Marek Dalík, pokusil přesvědčit reportéry České televize, aby nevysílali
reportáž o Wolfovi a podvodu se státní dotací."

A´t si myslím o p. Paroubkovi cokoliv má zcela pravdu.

Jinak stejně funguje dnes většina operačních programů, ale mají nadmuty firmy, které to umí a nejsou amatéři esko Wolf.
Ten si myslel, že to co prováděl ve škole a prošlo mu může provádět soukromně....

PS. to je například, že v jednotlivých krajích ve velkém procentu projektů figurují stále ty samé firmy.
A. Umí projekt získat.
b. Umí ho řídit
C. umí ho vyhodnotit tak aby nebyl podobný průse...

Jinak je většina projektů nad financována není li celkově o ničem (chtěl jsem napsat sprostčí verzi ale nechci být smazán)
28. 01. 2012 | 09:14

dexx napsal(a):

Wolf je malá ryba... i trest je k smíchu. Má zaplatit 1 mega a odsedět si 5 let, když ukradl přes 10 mega. To za to stálo... Melčák a Pohanka, kterým za jejich přeběhlictví ODS zaplatila desítky milionů korun (podle Třeštíkové, která měla být ministryní kultury za vlády ODS a po 14 dnech z té špíny odešla), jsou také malé ryby.

I Čunek je malá ryba. Drobil je ryba větší a Vondra ryba ještě větší, jedna z největších!
Ale sedět by neměli jen tito zloději, ale hlavně ti modří zločinci, kteří jim zajistili z politických důvodů beztrestnost!!! U starších caus jsou to Dalík, Topol, Íčko, Němcová apod., tedy vedení ODS, poslanci ODS a svým způsobem i řadoví členové ODS a vlastně i vedení stran a obyčejní poslanci těch stran které s ODS zasedly v koalici, vzniklé na korupci.

U nových caus je to podobné - byť bezprecedentní krytí Drobilova pokus u krádež 3 miliard Kč z SFŽP přímo prezidentem republiky, bylo novinkou !!!!
28. 01. 2012 | 09:20

modrý edvard napsal(a):

xx a Tomik: Topolánka se nechci zastávat. Ale ocituji ho: "když tuhle vládu shodíte, žádné reformy nebudou". Žádné reformy nebyly. Na tom se vy = xx, já a Topolánek asi shodneme.
Rovná daň u nás není. Jsou tam odečitatelné položky, za člověka 23600 (a další na děti aj.). Kvůli tomu je daň nulová do příjmu asi 180.000 a potom lineární. Podívejte se do daňového přiznání. Naopak u těch dvou "pojištění" je povinné minimum bez ohledu na příjem.
28. 01. 2012 | 09:56

Krupa Václav napsal(a):

Skogene,ty rozpaky jsou zbytečné. Jste rovný chlap, znám Vás už dost dlouho.Jako od řady jiných nicků získávám zde i od Vás informace, které jinde nedostanu a s Vaším názorem jsem nikdy neměl problém. Stejně jako včera. Zdravím. KV
př. příspěvek od Alma G včera po 21hod.
28. 01. 2012 | 10:03

Skogen napsal(a):

xx,

nešaškujte. Jestli chcete KSČ srovnávat s ODS, poslužte si. Mnohé to potěší. Já říkám, že KSČ byla součástí jiného politického systému a srovnání s jakoukoliv současnou legitimní stranou není možné. Odmítám se tedy v dnešním pojetí bavit nad tehdejším pojetím sociálních věcí a srovnávat je s dneškem.

TOP 09 je ultrapravicová ve smyslu faktického zájmu o likvidaci sociálního státu a zanechání formálních nefunkčních fragmentů. Zkuste vyvrátit toto. Pak své tvrzení o ultrapravicovosti bez ohledu na vaši spatlaninu s NSDAP a KSČ odvolám.

Tvrdíte, že Klaus se nemusel na nikoho a na nic ohlížet? Inu, to je zkrátka symptom onoho specifického způsobu myšlení... Nulová tolerance, konec dialogu, mimochodem inerpelace v Parlamentu, abyste pochopil, ty jsou od toho, aby na základě jiných pohledů a detailů každý poslanec sám za sebe mohl posoudit, zda je navrhovaná věc dobrá, či nikoliv, nejde o to, že ten, kdo má většinu, si před sebou prohrne, co chce. To by pak opravdu "žvanírna" existovat nemusela. Ale jak říkám, ten přístup je symptomatický, odhaluje mentalitu a charakter a určuje, kdo demokracie fakticky schopen je a kdo nikoliv.

Nikdy neříkejte, že Klaus mohl cokoliv. On mohl hodně, ale cokoliv, jako každý vždy a všude, rozhodně nemohl.
28. 01. 2012 | 10:07

český maloměšťák napsal(a):

"...A kdybyste snad chtěl namítat po vzoru maloměšťáka, že je to problém jen zkorumpované ČR..." (xx)

Lež. Český maloměšťák nikdy nic takového nenepsal.

Pokud se pak dopustím spekulace, že kdo lže - tak i krade...vyznějí pak příspěvky xx o tom, jak je nemorální, když partičky kolem ODS rozkrádají ne miliony - ale stamiliony....spíše ironicky.

Nebo že by xx o těchto partičkách nikdy nic nenapsal ?
No - nevím, nevím....
28. 01. 2012 | 10:10

český maloměšťák napsal(a):

...no a o to více ironicky pak působí i příspěvek xx 27. 01. 2012 | 17:20 .

xx by si měl nyní lebedit pod Paynovým blogem. Ten také mele to bolševicko -kolektivistické MY, MY , MY...aniž by aspoň jednou zmínil spolek, jehož je leta členem..

xx a Payne prostě to svoje MY.....projikuje jako VY.

Tečka. Nákazy už bylo dosti. /opakováním se nákaza ujímá i v duši normálních lidí - lidí, kteří nelžou, nekradou a proto nemají ani zájem zabývat se psychopatickými výzkumy typu " Češi kradou " etc etc...

/Maddof nekrade ? - troufám si říct, že Maddof a jemu podobní ukradli desetkrát víc (vyčísleno v USD) než 10 mil. Čechů ukradlo v rakouských obchodech za posledních 20 let..../
28. 01. 2012 | 10:17

Skogen napsal(a):

Kryštofe, v politologii nevím o větším pragmatikovi, než byl jeden z jejích zakladatelů Niccolò Machiavelli. A považte, ani on neuznával absolutismus a diktaturu. Vy v osobě Klause adorujete právě tyto dva rysy. Klaus se nikdy nemýlí a Klaus může vše...
28. 01. 2012 | 10:21

Skogen napsal(a):

Václav Krupa

děkuji...
28. 01. 2012 | 10:24

hakarel napsal(a):

Pane Paroubku, souhlasím.
Jestli je vláda darebná a má jako hlavní pracovní náplň škodit občanům, nelze její odstavení odkládat pod záminkami, které slouží jen té vládě. Napsal bych pod falešnými záminkami, kdyby tento obrat už nebyl zprofanován Klausem.

Tento stát se potápí v bažině lží, nezákonností, zneužívání moci, zlodějen, znásilńování práva.
Výpady proti vám v souvislosti s pádem Topolánkovy vlády patří do základní diskuzní výbavy pokřivené účelové logiky, podle které nevadí že někdo krade, podvádí, zneužívá svého postavení, pokud ten lump patří do mé smečky nebo je mým idolem.
Ale vadí, když to někdo o tom darebákovi prozradí.
V těchto postojích je nyní premiantem pan Nečas/naposledy mimořádné odměny/. Ale na zloděje per pořád ještě nemá /kausa Drobil/.
28. 01. 2012 | 10:55

xx napsal(a):

Tomík: už zase civilizovaný svět. Ach jo. HongKong prý není civilizovaný svět. Víte kde je ten váš civilizovaný svět, že jo. Předlužení je problém především sociálně slabých a méně vzdělaných skupin lidí a samozřejmě vašeho civilizovaného světa. Vaše ikona je plaite a žadoní o pomoc jako poslední rozvojová země.

Skogen: to je všechno subjektivní pohled. Svého času za vlády ČSSD, když byl Škromach na MPSV, diskutovával jsem s jistým Vilémem z Plzně, který byl velmi kritický ke Škromachovi a obviňoval ho z demontáže sociálního státu. Taky byl Škromach ultrapravičák ?

český maloměšťák: kdo tu pořád mele o ČEZku a oslavuje západ ? Vy ne ? Ha ha ha. To se tady každý kdo sem chodí víc než jednou ročně zasměje. Že vy se musíte pořáde tak ztrapňovat.
Napsal jste například 21. 01. 2012 | 19:30 pod blogem pana Bednáře toto:
"Co chcete ? EU - nebo BOBAKa ? (Bobošíková, Bátora, Klaus)
Stav a kvalitu justice takovou jako mají v Německu, Dánsku, Švédsku - anebo Justiční Mafii ? Kraďoše, psychopaty a mouly, kteří si tady dělají téměř co chtějí - a chtějí do dotáhnout do stavu, kdy se nebude krást - protže UŽ NEBUDE CO...jen dluhy zbydou, dluhy a otroci, kteří je budou nuceni platit - a budou za toto dostávat stále méně a méně...nebo bič na ně."
28. 01. 2012 | 11:16

občan napsal(a):

je zvláštní,

jak málo příspěvků k diskuzi jsou k meritu věci - tedy k politické korupci - tomu, co to pro nás všechny znamená a jak z toho ven. Ta korupce je všude. Právě na ní vznikla Topolánkova vláda a vznikla na ní vláda dnešní. Důsledky si vyžíráme až do dna.

Zdejší "pravičáci" stereotypně útočí na pana Paroubka za to, že řekl pravdu. (Že má pravdu, lze usuzovat z toho, že jeho slova žádný jeho odpůrce nevyvrátil.) Zřejmě jim nevadí ani všeobjímající kulminující korupce za posledních 2 vlád a tedy rozkrádání státu. Ovšem politika útlumu ekonomiky a rozkrádání přímo či nepřímo postihne nebo postihla většinu lidí, tedy i je.
Lze tedy odvodit, že pravicující Pepici, z pohledu pohlavárů ODSTOPVV modrá chudina (každý nemůže být poslancem, tajemníkem, starostou, nebo z korupce profitovat), které nevadí rozkrádání a korupce po modré, nejsou příliš bystří, jsou spíš jednodušší lidé. Jen tak lze vysvětlit, že tito lidé jsou proti sobě.
28. 01. 2012 | 12:20

český maloměšťák napsal(a):

xx
No - to se mně celkem podařilo. BOBAK je dobrý název pro obskurní alternativu té současné verze vlády ODS.

Ztrapňujete se tak stále dál a dál jen vy.
A asi už vám z toho praskly i nervy.

Náhodou - výraz BOBAK se mi povedl.

Nevím, že bych oslavoval západ. Občas oslavím i jih, východ, nebo sever. Proč ne ? Když je co oslavovat.

Ale chápu, že nicka(a), který píše věty typu " a vůbec nejhoršími grázly jsou Paroubek a jeho ČSSD"...nemůže než rozprostírat mravní rozbředlost svých partiček /a možná i svou/na celou populaci Čechů, Moraváků a Slezanů.
Vůbec mu přitom nevadí ani použití pomluv a lží.
Účel prostě světí prostředky.

Nereagovat ! /v zájmu ochrany svého suševního zdraví totiž nehodlám vést diskuzi s někým, kdo klade otázky a vzápětí si pomocí manipulace a podsouvání ...sám i odpoví/

P.S. Ano - myslím si, že v těch vyjmenovaných zemích je kvalita justice lepší než u nás. O dost lepší . Vy si asi myslíte pravý opak - ale to už je asi v koherenci s vaší loajalitou vůči těm vašim obskurním spolkům.

Upalujte pod Payna. Člen ODS tam také rozprostírá mravní rozbředlost na celou populaci ČVechů, Moraváků a Slezanů. Dokonce si k tomu zkonstruoval i východisko - na vině je prý národní obrození.
Mimochodem - jeho optika je ale spíše proevropská.

Ha, ha, ha....:)))
28. 01. 2012 | 12:26

občan napsal(a):

http://aktualne.centrum.cz/domaci/spolecnost/clanek.phtml?id=730752#utm_medium=newsbox&utm_source=centrumHP&utm_content=position-7

Sazka, typický případ korupce. management si dával vysoké odměny a vytuneloval společnost. Známe to odevšad. Naposledy i z vlády, kdy "asistentky" Nečase a Dobeše berou víc jak ministr a předseda vlády. A i jinde na ministerstvech se rozhazují pro spolustraníky plné hrsti mimořádných odměn. Darování majetku církvi, které nepatřil, cirka 260 miliard. Chystaná privatizace zdravotnictví podle US vzoru, 2x dražšího než náš model - vždyť generuje vlastníkům zisk... ČT, VZP a další, tam se stále vesele po modré tuneluje... Ta ČT odvádí alespoň propagandu vládní koalici a opozice v ní nemá místo.
KDY TO UŽ, PROBOHA, SKONČÍ?
28. 01. 2012 | 12:31

Cestovatel napsal(a):

občan:

Zdejší "levičáci" zato mají radost z každého nablblého příspěvku Paroubka a dalších hlupáků z ČSSD. Vyvrátit demagogií jde těžko a v tomto článku nám Paroubek arogontně podsouvá myšlenku že on má vždy pravdu a přívrženci ČSSD jako občan, kteří nevnikají myšlením to jen nahloupě opakuje jak je Paoubek skvělý.

Arhumenty proti Paroubkově demakogickému výlevu

1) Kauza Wolf sahá do roku 2002 kdy podle státního zástupce zneužil 11 milionovou státní dotaci. Takže založené na korupci by byly i vlády Špidly,Grosse i Paroubka, protože i oni stály na hlasech poslance Wolfa

2) Shodit vládu a nemít plán B bylo nezodpovědné ať Paroubek říká co chce. Politik by měl vědět co by mělo nastat po pádu vlády a shodit vládu bez plánu je nezodpovědné ať jí cloumají jakékoliv kauzy.
Jinak pokud jde o kšeftování z poslanci na tom se podílel právě Paroubek. Právě shození vlády bylo postavené na politické korupci. Zubová dostala jako úplatek přední místo na středočeské kandidátce a to nemůže popřít ani zavilý příznivec ČSSD občan. Dále pak máme nákup obrazů (které nebyly podle expertů nějak výmečně hezké) Středočeského kraje od manžela Zubové zrovna v době kdy se chystá svržení vlády. Že by náhoda? Středočeský kraj nakoupí obrazy od nevýznamného netalentovaného malíře, když jeho manželka má rozhodnout o osudu vlády.

Na politické korupci a kupčení z poslanci byla založena především ČSSD (připomenu že ani Melčák ani Pohanka žádnou funkci ani peněžní částku za to nedostal) a velkou zásluhu má na tom právě Paroubek
28. 01. 2012 | 13:02

Tomik napsal(a):

XX

Motto: "zase civilizovaný svět. Ach jo. HongKong prý není civilizovaný svět"....

H. K. mam velmi rad, zacal jsem tam jezdit jeste v dobe kdy spadal pod GB

a bylo to tenkrat dost romanticke misto. Nicmene poslednich 10 let se meni tak

rychle ze to clovek prestava chapat - je to hodne moderni a dynamicke mesto

ale co se tyce civilizace - ten stary romanticky Hong Kong kde taxikari mluvili

anglicky a cinane jeste nehazeli pytle odpadku z oken novostaveb na ulici, byl

podle mne civilizovanejsi - a to o dost..

ZDAR !!!
28. 01. 2012 | 13:17

český maloměšťák napsal(a):

Arhumenty proti Paroubkově demakogickému výlevu

demakogický ??? snad demagogický ?
demagog .... z řeckého δημος, démos = „lid“ + αγωγος agógos = „vůdce“
Demagog je politický vůdce, který uměl přesvědčivě zformulovat návrhy tak, že pro ně získal podporu lidí /občanú/. Za kvalitního demagoga je považován např. Perikles. Periklovu řeč nad padlými ale nick(a) Cestovatel - coby cestovatel, jistě zná. Takže zde je vysvětlení zbytečné.

arhumenty ?
To je nějaká řeč, vedená zpoza humen, kdy dotyčný stojí na políčku o výměře jednoho aru ?

A kdyby to bylo pole o něco větší - nazývalo by se to hektarhumenty ?
Nebo co vlastně ?
28. 01. 2012 | 13:19

Vlado napsal(a):

Poslední věta blogu:
Kauza Wolf totiž není jen o mamonu jednoho poslance, ale především o systému, který mu umožnil obchodovat se svojí mocí!

No a tato věta má důraznou platnost po celou dobu provatizace=vyprodávání nár.majetku a jeho rozkrádání za mnohdy aktivní pomoci polistopadových politiků a lhostejno z které politické strany vyjma komunistické. To však není všechno. Na pořad dnů přichází vyrovnání státu s církvemi. Vrácený majetek ve finančním objemu 73 miliard Kč. Dále po dobu 30let vyplácet do celkové částky 69miliard.Kč hotovost. To není narovnání státu to je ohnutí státu před církví a to se děje v národě, který sice vyrostl na desateru ale převážně je nevěřící.
28. 01. 2012 | 13:27

Tomik napsal(a):

Cestovateli:

Arhument c 2) "Shodit vládu a nemít plán B bylo nezodpovědné "

Nevim zda si to jeste pamatujete ale situace byla tenkrat natolik katastroficka

ze jine vychodisko proste nebylo. Prusvihy o kterych se vedelo i nevedelo, byly

doslova obludne a znicujici, vytahnout zastrcku bylo jedine reseni a budiz Vam

utechou ze to pany jak Paroubka tak i Klause tenkrat dosti prekvapilo...

ZDAR !!!
28. 01. 2012 | 13:29

Tomik napsal(a):

CM

"troufám si říct, že Maddof a jemu podobní ukradli více nežli 10 mil. Čechů ukradlo v rakouských obchodech za posledních 20 let"

toto je opravdu zajimavy nazor, jenom nevim zda by to slo nejak zjistit

protoze vysledek by mne opravdu uprimne zajimal a myslim ze bychom

mohli byt oba prekvapeni...

ZDAR !!!
28. 01. 2012 | 13:37

Naštvaný napsal(a):

"Po Wolfovi Bursík!"Jyrka má zase pravdu!
28. 01. 2012 | 13:58

xx napsal(a):

český maloměšťák: už zase podle sebe soudíte ostatní. Zhluboka se nadechněte a dlouhý výdech, nádech a výdech. Opakujte ještě alespoň desetkrát. Stoupněte si do stoje spatného, pokrčte kolena, ve výši podbřišku spojte ruce na dotyk konečků prstu a pomalu rukama opisujte siluetu vašeho těla až směrem k zátylku kde ruce sklouznou přes krk a prudce vyražte rukama dopředu směrem k zemi až dlaněmi skončí opět v základní pozici u podbřišku. Opakujte několikrát po sobě. Když jdou ruce nahoru, provádíte nádech, při prudkém odhození pak rychlý výdech.
Toto je staré čínské cvičení Taj Chi na zbavení se stresu a nervozity ;) Přesný název formy si nepamatuju.
28. 01. 2012 | 14:07

petr napsal(a):

Je zajímavým počtením diskuze vedená v PSP při projednávání "Žádosti o vyslovení souhlasu Poslanecké sněmovny k trestnímu stíhání poslance Petra Wolfa" ze dne 6.11.2009. Politické strany, jejíž poslanci se vyslovovali pro trestní stíhaní a i těch, kteří hlasovali proti vydání, jistě odhadnete předem, přesto diskuzní příspěvky vypovídají o mnohém.

http://www.psp.cz/eknih/2006ps/stenprot/064schuz/s064255.htm
28. 01. 2012 | 14:15

Tomik napsal(a):

Wulfova advokatka k poslancum:

Je klidně možné, že tím, že vydáte mého klienta, otevřete další Pandořinu skříňku a vůbec netušíte, ani já to netuším a nemůžeme to tušit, co vlastně vyjde všechno na povrch. Já osobně se toho velmi děsím.....Možná že to bude ke škodě nejenom této země, ale i vás.

ZDAR !!!
28. 01. 2012 | 14:50

Yosif K napsal(a):

Pane Tomik - hlavni socialni prinos progresivni dane je v tom, ze dava chelaba statiusucm danovych poradci jak jeji ustanoveni obejit.

Ciste prijmy bohacu i proletaru jsou mnohem vice urcovany poptavkou a nabudkou po jejich praci, nez nejakymi svevolne nasazenymi danovymi sazbami.

Zvyseni dani pro vyssi prijmy ma obvykle za nasledek "odklon" techto vyssich prijmu do ruznych nepeneznich benefitu, nebo rovnou do Svycarska - kde dani i socdemacti kuglufove jako Jansta a Maldek (pracuji pro a investuji pres firmu TALUDA domicilovanou ve Fribourgu).
28. 01. 2012 | 16:25

Tomik napsal(a):

Josefe Josefe,

je videt ze do toho moc nevidite...nicmene zkuste si precist co jste napsal a

zamyslete se trochu nad tim. Hovori z vas tak trosicku to slavne "evrope to

osladime" aneb vsichni jsou blbi, ale my si to zde udelame lepe. Kdyby se

strana a vlada radeji ridila tim: "nic nevymejslej, vsechno uz je vymysleny"

tak by mozna ted bylo v EU o 10 milionu spokojenych obcanu vice...

( minus 10 000) :-)))

ZDAR !
28. 01. 2012 | 16:57

xx napsal(a):

Tomik: helejte, ono to opravdu není tak jednoduché jak si to představujete. Evropskou legislativu jsem převzali a co zlepšilo ?

Ono to totiž nestačí. Převezmete zákony třeba ze Švédska, ale tady prostě fungovat jako ve Švédsku nebudou. A víte proč ? Protože Švédská legislativa z nás Švédy prostě neudělá.
28. 01. 2012 | 17:10

Tomik napsal(a):

Josefe Josefe,

problem je v tom ze nejsou lidi - vubec zadny... Import ze Slovenska vazne a

stavet stavbu kapitalismu s pracovniky kteri sabotovali stavbu socialismu, je

prohrana bitva - zeptejte se kolegy Paroubka, ten by mohl provypravet vsechny

dlouhe zimni vecery a jesce by nestacilo. Nicmene nezoufejte vse neni ztraceno,

pokud se Maysky kalendar neplete, tak to mame zhruba asi za 11 mesicu !!!

ZDAR !!!
28. 01. 2012 | 17:37

ujo napsal(a):

pro pořádek odpovídám Kryštofovi:
"ČT uvádí kde co z 1 rep." tím byly míněny zejména filmy, které jsou srandovní a zároveň poučné, všechny ty milostivé paní, ušlechtilí továrníci, chudé dívky, které přišly ke štěstí.
Také Čáslavský, ten je ale dobrý.

No a ta volba Klause by byla poučná i smutně legrační ukázka jak u nás vypadá parlamentní demokracie po 19 letech od jejího nastolení.
Mně se nejvíc líbil Topolánek ( stejně to, ač upozorňován např. Pehe ) prokaučoval svým Ať jdou...
28. 01. 2012 | 17:37

Tomik napsal(a):

Boj o levne maslo v Plzni pokracuje...
28. 01. 2012 | 18:54

Yosif K napsal(a):

A takto se mile deti hospodarilo i za Paroubka (a samozrejme nejenom za Paroubka, aby se oranzovi pratele proletariatu nahodou nezbridili...)

"Pro budoucí kariéru Michala Haly byl rozhodujícím rok 2000, kdy ho jako jednadvacetiletého studenta brněnské JAMU povolal na tiskový odbor ministerstva dopravy tehdejší sociálnědemokratický šéf resortu Jaromír Schling. Na tiskovém však Hala dlouho nepobyl. Zamířil do ŘSD, kde v kariérním žebříčku trvale stoupal.

Z šéfa kanceláře bývalého generálního ředitele ŘSD Pavla Havíře se stal šéfem vnitřních věcí ŘSD a v roce 2007 ho tehdejší ministr dopravy Aleš Řebíček (ODS) jmenoval dočasným generálním ředitelem. Regulérním ředitelem byl sice později ustanoven Alfréd Brunclík, Řebíček ale schválil novou organizační strukturu ŘSD a v té Hala získal vlivnou funkci výkonného ředitele.
Jak fungoval klientelistický systém

V ředitelské pozici vydržel Hala až do roku 2009, přesněji do doby, kdy vyšla najevo nákladná oslava jeho třicátin. Tehdejší šéf resortu dopravy Gustáv Slamečka Halovu funkci v ŘSD zrušil. Přesto Hala v této státní příspěvkové organizaci přežil, nadále působil jako poradce. Definitivní stopku v jeho kariéře znamenal až příchod Víta Bárty (VV) na ministerstvo dopravy. Ministr provedl v roce 2010 v ŘSD čistku, kterou Michala Hala nepřežil.

Kdysi vlivný manažer Hala nyní sedí ve vazbě a je podezřelý z korupce. Ještě před zveřejněním informace, že protikorupční policie objevila seznam se jmény osob, které Hala údajně platil, se ozývaly hlasy, že pokud začne vypovídat, může to být pro mnohé nepříjemné. Zatím zůstává jen v rovině dohadů, že Hala byl důležitým kamínkem v mozaice financování dvou nejsilnějších stran."
28. 01. 2012 | 21:58

Tomik napsal(a):

Ministerstvo dopravy 2000 - 07 Gustav S.

vse signalizuje ze se norime do tajemneho sveta hybridniho hardcoreporna.

Jsem velice zvedav, co se z tohoto ted vlastne vyklube a zda bude vubec neco

zverejnitelneho. Tezko rici - nechme se prekvapit - zatim budeme muset asi

cist mezi radky - hodne mezi radky. Jsem napjat jako struna.....

ZDAR !
28. 01. 2012 | 22:15

Tomik napsal(a):

Malem bych zapomnel - na scene se zaroven take objevuje sovjetsky rytir.

To by mohlo konecne byt to maso na ktere vsichni tak napjate cekame, zadnej

wurstengulash anymore - tohle vypada na bona fide orthodoxni borschsc...

Jsem zvedav zda jim Michal konecne da zakourit a PRAVDA opjet ZVITEZI nad

realitou...

ZDAR !!!
28. 01. 2012 | 22:26

Tomik napsal(a):

a Boj o levne maslo v Plzni pokracuje.
28. 01. 2012 | 22:28

Eva-beag beet napsal(a):

Tomik napsal(a):
a Boj o levne maslo v Plzni pokracuje.
28. 01. 2012 | 22:28
Tak nezavid a bez si taky stoupnout zlomyslne pako do fronty.
29. 01. 2012 | 00:02

Tomik napsal(a):

Evo big beef,

Plzen je ode mne prilis daleko - radeji si koupim maslo v Kecskemetu...

Nazdar !

PS: povsimla jste si jaxe Vase pathologicka zast k Petre P., prenesla ma mne? nevinneho?
29. 01. 2012 | 00:24

Eva-beag beet napsal(a):

Tomik napsal(a):
Evule,
Spise by mne zajimalo kdyz pisete ze nezijete doma, kde ze to
vlastne zijete? Na dvorku ? Nebo mate nejake hospodarske staveni
ktere ci pristenek ktery sdilite s ostanimi kolegynemi? Radi si zde
precteme i Vase "Zapisky z cest" tak schuti do toho!
.....................................................
Jenom vracim, nic vic, nic min. BTW kolik mas let, ze pises tak archaickou cestinou? Pathologie??????:-) schuti?????? :-))
29. 01. 2012 | 02:35

Tomik napsal(a):

procpak politici vecne nemaji cas? :

http://pastebin.com/Vqgb77Qz

zazivne poctenicko
29. 01. 2012 | 02:47

anti politik napsal(a):

Co to zase Jiří lžeš? Bože vy bez toho lhaní snad už ani mluvit numíte proboha! To je tak těžký jednou nelhat? Kvůli Wolfovi vládu ČSSD neschodila, ale kvůli tvým ambicím. Pro národ je úplně fuck zda tam je Topolánek nebo ty anebo kdokoli z porevolučních papalášů! Pro nás je momentálně nejdůležitější aby se tam už nikdo ze starý porevoluční sqadry politikářů nikdy nedostal!!!
29. 01. 2012 | 06:55

den napsal(a):

anti politik

Kecáš.
Lépe řečeno lžeš.
Viz výše moje odpověď nicku petrof.
Právě Wolf a Dalíkův nátlak na redaktory Ostravské TV bylo to poslední...
A je velmi pravděpodobné, že to kvůli tomu i vyšlo.
K překvapení jak socanů tak Tlustého a Klauze...
29. 01. 2012 | 09:11

anti politik napsal(a):

den, mysli si co chceš, mě je to fuck. Zřejmě si vymyslíš jak by se ti realita líbila a pak ji vydáváš za pravdu! den, tak Jiří pokud mě pamět neklame jako tebe, dával hlasovat o důvěře vládě pomalu každej měsíc, tuším, že minimálně pětkrát ne-li víckrát. Že mu to nakonec vyšlo aniž by to chtěl (Jiří jen chtěl prudit, že mu to výjde vůbec netušil a byl z toho natolik hyn, že nebyl schopnej ani jinou vládu sestavit) a to bylo příčinou jeho politického pádu mladý pane. Wolf byl ve všech těch politických sračkách co se tehdy děly jen vedlejším produktem!!
29. 01. 2012 | 10:16

Colt napsal(a):

Ministerstvu trvalo téměř rok, než po nálezu NKÚ provedlo vlastní prověrku. Přestože NKÚ odhalil závažné rozpory u obou projektů, ministerstvo nalezlo chyby jen u jednoho. Než jej předčasně ukončilo, odčerpala na něj Wolfova firma ze státních prostředků více než 4,5 milionů korun. Ačkoliv ministerstvo zjistilo, že poslancova firma odčerpala miliony korun za neprovedenou práci, vůbec nepodalo trestní oznámení na policii. "Je možné, že rozhodnutí nepodat trestní oznámení nebylo úplně správné, nicméně Policie České republiky začala konat i bez našeho trestního oznámení a je to dobře," dodal mluvčí ministerstva životního prostředí Jakub Kašpar.
29. 01. 2012 | 10:39

patriot napsal(a):

Po Wolfovi Bursík! Po Bursíkovi Řebíček! Po Řebíčkovi Palas! Po Palasovi Vondra! Po Vondrovi Hala! Po Halovi Kocourek! Atd, atd.

Paroubku, nebylo by lepší vás všechny rovnou postřílet?
29. 01. 2012 | 12:56

Tomik napsal(a):

anti politik

ty vis ze Tlusty i Topolanek byli kovany stary squadry - i kdyz narychlo

prekabateny - jako ostatne vetsina. A samozrejme ze CSSD nikoho neshodila

Paroubek i Ikin na to tenkrat oba zirali jako vyorany mysi...

ZDAR !
29. 01. 2012 | 13:46

český maloměšťák napsal(a):

ad anti politik
Wolf, Melčák, Pohanka...samozřejmě nebyly okrajovými tématy. Šlo o tunelování základního článku Ústavy - a tedy o útok na národ ve smyslu ústavního patriotismu.
Pokud totiž by někdy měla nastat situace, že zástupce moci lidu bude na prodej - je demokracie vypitvána nejen co do obsahu, ale i co do formy.

Je s podivem, že policie ani justice se tímto vůbec /nebo neslavně/ nezabývají.
Podle mě jde o jeden z nejtěžších zločinů. O zločinné spiknutí proti ústavnímu pořádku.

Tečka.

Stejného zločinu se ale dopustil i Kalousek a jeho parta /poslanci zvolení za KDU -ČSL/.
29. 01. 2012 | 14:05

Tomik napsal(a):

Bylo by férové nazývat věci pravými jmény:

Systém, který je nastolen nyní není v žádném případě o mnoho lepší nežli byl ten minulý a kdyby tohle lidé věděli v 89 roce, určitě by nebyla plna náměstí.

Oba tyto systémy, socialismus i ten dnešní hodily morálku do kanálu v cemz je ten problém - nemají si co vyčítat a nemá cenu jeden ci druhý upřednostňovat.

Dobre napsano...

souhlasite pane Paroubku?
29. 01. 2012 | 21:59

Tomik napsal(a):

Moravaci se opjet vysmekli:
http://zpravy.ihned.cz/svet-evropa/c1-54540330-pruzkum-cesi-maji-spolecne-s-ruskem-nejhorsi-moralku-v-evrope
30. 01. 2012 | 01:36

den napsal(a):

anti politik-

Co si myslím je vedlejší to ano...
Ale kauza Wolf opravdu byla onou pověstnou poslední kapkou.
Takže kecáte a máte sklerózu.

Jen pro doplnění citace :
Mimořádná schůze sněmovny, na níž chce opoziční sociální demokracie hlasovat o vyslovení nedůvěry vládě, se uskuteční příští úterý 24. března. ČTK to oznámil tiskový odbor Poslanecké sněmovny. Důvodem je podle ČSSD postup premiéra Mirka Topolánka a jeho přítele Marka Dalíka v kauze bývalého poslance ČSSD Petra Wolfa.

Tohle je z článku před hlasováním.
Mohu vám klidně najít i vyjádření do té doby nerozhodných odpadlíků z ods a od žabiček.

Ps omlouvám se za předchozí tykání, nemívám to vezvyku, ale když vy tak příšerně kecáte....
30. 01. 2012 | 06:05

čtenář napsal(a):

cestovateli,

za prvé, v demokracii má právo opozice vyjádřit vládě nedůvěru. Vláda Topolánka vznikla na politické korupci. Takže ta nedůvěra je na místě.

Za druhé - ač opakujete pořád tuto lež nebo omyl - vládu neshodil pan Paroubek. Měl k dispozici jen jeden hlas, svůj. Opozice měla menšinu, proto vládu vzniklou na korupci neshodila. Vládu shodili někteří koaliční poslanci (kteří už nechtěli jet v Topolánkovo-kalouskovských lumpárnách, které zřejmě přesáhly jisté akceptovatelné meze) a opozice společně.

Za třetí - plán B - je ve všech demokraciích stejný. Nové volby. Tento plán byl i zde. To, že po volbách, díky zkorumpování sdělovadel a Bakalovým mega vládu sestavila squadra ještě horší, než byla ta Topolánkova, je věc jiná...
Opozice má právo, ba povinnost, zvláště, když vláda vznikla na korupci a krade, se ji pokoušet shodit. I plán B je stále stejný.
Pokud to nechápete, nechápete ani smysl demokracie. A to je váš problém...
30. 01. 2012 | 12:18

čtenář napsal(a):

cestovateli,

překvapuje mne, že se zde zaobíráte ideovým myšlením. Merito věci je to, JAK TO, že Wolf nešel sedět ihned, když mu rozvědčíci ODS na jeho lumpárnu přišli? A místo toho ho vydírali a koupili!

A JAK TO, že ti, co Wolfovi (a Čunkovi a dalším zlodějům) zajistili beztrestnost, nejdou sedět také???

Nedělám si iluze, ale zkuste zapřemýšlet místo fantaziích na Paroubka o tomhle problému, možná pochopíte...
30. 01. 2012 | 12:22

Tomik napsal(a):

cestovatel se opravdu predvedl,

sest obsahovych chyb v peti vetach to musel udelat naschval a mnozi mu nato

skocili jako slepice na vjejicku. Dokonce i ja na prvnim radku, nacez jsem

poznal ze si z nas dela bohapustou curinu... se ti to povedlo cesto...

ZDAR !
30. 01. 2012 | 20:58

Tomik napsal(a):

Ta fotka pane Paroubek je nejaka moc vlezla, vzdycky kdyz ten blog otevru

tak mi pripada ze mi s tim potouchlym usmevem koukate pres rameno do

obejvaku. Neco byste s tim mel urobit. Zkuste si treba primalovat cerny brejle.
ZDAR !
30. 01. 2012 | 21:39

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Aktuálně.cz Blog · Atapana Mnislav Zelený B Baar Vladimír · Babka Michael · Balabán Miloš · Bartoníček Radek · Bartošek Jan · Bartošová Ela · Bavlšíková Adéla · Bečková Kateřina · Bednář Vojtěch · Bělobrádek Pavel · Beránek Jan · Berkovcová Jana · Bernard Josef · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Blažek Kamil · Bobek Miroslav · Boehmová Tereza · Brenna Yngvar · Bureš Radim · Bůžek Lukáš · Byčkov Semjon C Cerman Ivo · Cizinsky Ludvik Č Černoušek Štěpán · Česko Chytré · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Davis Magdalena · Dienstbier Jiří · Dlabajová Martina · Dolejš Jiří · Dostál Ondřej · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořák Jan · Dvořák Petr · Dvořáková Vladimíra E Elfmark František F Fafejtová Klára · Fajt Jiří · Fendrych Martin · Fiala Petr · Fibigerová Markéta · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Gargulák Karel · Geislerová Ester · Girsa Václav · Glanc Tomáš · Goláň Tomáš · Gregorová Markéta · Groman Martin H Hájek Jan · Hála Martin · Halík Tomáš · Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hapala Jiří · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Heroldová Martina · Hilšer Marek · Hladík Petr · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holásková Kamila · Holmerová Iva · Honzák Radkin · Horáková Adéla · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hrabálek Alexandr · Hradilková Jana · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubálková Pavla · Hubinger Václav · Hülle Tomáš · Hušek Radek · Hvížďala Karel CH Charanzová Dita · Chlup Radek · Chromý Heřman · Chýla Jiří · Chytil Ondřej J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jelínková Michaela Mlíčková · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kaláb Tomáš · Kania Ondřej · Karfík Filip · Karlický Josef · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Pavel · Klíma Vít · Klimeš David · Klusoň Jan · Kňapová Kateřina · Kocián Antonín · Kohoutová Růžena · Koch Paul Vincent · Kolaja Marcel · Kolářová Marie · Kolínská Petra · Kolovratník Martin · Konrádová Kateřina · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Koutská Petra Schwarz · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kučerová Karolína · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kupka Martin · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Máchalová Jana · Maláčová Jana · Málková Ivana · Marvanová Hana · Mašát Martin · Měska Jiří · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minář Mikuláš · Minařík Petr · Mittner Jiří · Moore Markéta · Mrkvička Jan · Müller Zdeněk · Mundier Milan · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Návrat Petr · Navrátil Marek · Němec Václav · Nerudová Danuše · Nerušil Josef · Niedermayer Luděk · Nosková Věra · Nouzová Pavlína · Nováčková Jana · Novák Aleš · Novotný Martin · Novotný Vít · Nožička Josef O Obluk Karel · Ocelák Radek · Oláh Michal · Ouhel Tomáš · Oujezdská Marie · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Pavel Petr · Pavelka Zdenko · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Peka Karel · Peksa Mikuláš · Pelda Zdeněk · Petrák Milán · Petříček Tomáš · Petříčková Iva · Pfeffer Vladimír · Pfeiler Tomáš · Pícha Vladimír · Pilip Ivan · Pitek Daniel · Pixová Michaela · Plaček Jan · Podzimek Jan · Pohled zblízka · Polách Kamil · Polčák Stanislav · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rakušan Vít · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Reiner Martin · Richterová Olga · Robejšek Petr · Ruščák Andrej · Rydzyk Pavel · Rychlík Jan Ř Řebíková Barbora · Řeháčková Karolína Avivi · Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schneider Ondřej · Schwarzenberg Karel · Sirový Michal · Skalíková Lucie · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slejška Zdeněk · Slimáková Margit · Smoljak David · Smutný Pavel · Sobíšek Pavel · Sokačová Linda · Soukal Josef · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Strmiska Jan · Stulík David · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Sýkora Filip · Syrovátka Jonáš Š Šebek Tomáš · Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Šindelář Pavel · Šípová Adéla · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šojdrová Michaela · Šoltés Michal · Špalková Veronika Krátká · Špinka Filip · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štěpán Martin · Štěpánek Pavel · Štern Ivan · Štern Jan · Štětka Václav · Štrobl Daniel T T. Tereza · Táborský Adam · Tejkalová N. Alice · Telička Pavel · Titěrová Kristýna · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomek Prokop · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Tůma Petr · Turek Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Vacková Pavla · Václav Petr · Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Vančurová Martina · Vavruška Dalibor · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Vhrsti · Vích Tomáš · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojtěch Adam · Vojtková Michaela Trtíková · Vostrá Denisa · Výborný Marek · Vyskočil František W Walek Czeslaw · Wichterle Kamil · Wirthová Jitka · Witassek Libor Z Zádrapa Lukáš · Zajíček Zdeněk · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zima Tomáš · Zlatuška Jiří · Zouzalík Marek Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael · Žantovský Petr Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy