Vypálili jsme opravdu V. Putinovi rybník?

12. 03. 2014 | 14:28
Přečteno 4667 krát
Komentátoři pravdy a lásky hýkají nadšením nad tím, jak prý celá politická scéna – od Zemana, přes Zaorálka k Schwarzenbergovi – je konečně jednotná v přístupu k V. Putinovi a ke konečně osvobozené Ukrajině (tedy až na komunisty, Klause a Křečka).

Musím konstatovat, že Nečasova vláda dělala v zahraničně politické oblasti mnoho chyb, vlastně svou zahraniční politikou republiku zavlekla do vážné mezinárodní izolace. Klíčové země BRICS (Rusko a Čína) dokázala arogantně urážet a poučovat. Arabské země, obecně muslimské země a vlastně zdrcující část zemí rozvojového světa Nečasova a Schwarzenbergova zahraniční politika odrazovala urážkami a ostentativním nezájmem. V EU vláda P. Nečase dlouhodobou a vytrvalou politikou věčného potížisty zavedla republiku na okraj hlavního integračního proudu, blouzníce o „tvrdé“ koruně, která je prý lepší potácejícího se eura či o „splendidisolation“ britského typu. Na rozdíl od Británie však Česko postrádá – a na to naši euroskeptici z ODS jaksi zapomínali – Commonwealth, City (či spíše Docklands) a zvláštní vztahy s USA. Pokrokový a realističtější kurs zahraniční politiky B. Obamy a jeho administrativy, Nečasově vládě příliš nevoněl. Bylo až dojemné vidět, kterak Nečas a spol. věrně a blouznivě vzdychají po Bushově administrativě a její neudržitelné politice tlustého klacku. Na tu ovšem dnešní USA nemají kapacitně, ani finančně a možná už ani vojensky (jeden Afghánistán jim zcela stačí).

Západ bez jasné koncepce postupu v Iráku, Sýrii i na Ukrajině
Přiznávám se ale, že jeden (jediný) rys v zahraniční politice Nečasovy vlády jsem oceňoval. A to byla politika „mrtvého brouka“ v případě, kdy Západ a jmenovitě zejména V. Británie a Francie, volily v případě Libye a Sýrie zcela chybný a neperspektivní přístup. V Libyi po pádu Západem již vcelku ochočeného diktátora Kaddáfího dnes panuje chaos a v zemi řádí islámští extrémisté a chaotická situace se přenáší do celého pásu zemí Sahelu.
V Sýrii se Západ angažuje proti sekulárnímu režimu nábožensky tolerantních alávitů de facto ve prospěch islámských militantů.
V případě obou těchto zemí není přitom jasné, jaký cíl Západ měl a má, když se pouštěl do likvidace obou režimů. Tedy, co bude následovat po jejich pádu. Přičemž ten Asádův režim se těší, jak se zdá, většinové podpoře syrského obyvatelstva. A zdá se také, že je na dobré cestě v občanské válce vojensky zvítězit.
Západ neměl ujasněnou koncepci, cíl, který by jasně sledoval jako maják,ani v Iráku, ani v Afghánistánu. A podle toho to tam také vypadá a dříve či později dopadne.

Nepředvídatelný Putin?
Mnohokrát jsem v poslední době řekl, i na základě osobní zkušenosti s ním, že Putin je po Gorbačovovi první ruský politik, který je normální. Stejně tak dnešní premiér Medveděv. Kolik šílenců, zločinců a těžkých alkoholiků se v minulosti vystřídalo na ruském trůně či ve vedení Ruska. Jaký je to kontrast např. s dějinami Francie utvářenými skvělými králi, a celou plejádou výtečných prezidentů či premiérů.
Jenom ignorant může říci, že se Putin zachoval v současné situaci nepředvídatelně. Kdyby se mě někdo zeptal na názor na začátku krymské epizody, řekl bych mu, jak se Putin zachová. Západ vztáhl ruku po Ukrajině, za pár let se tato země může stát členem NATO. To by ve svých důsledcích znamenalo, že by Rusko jen stěží udrželo své vojenské základny na Krymu a svou černomořskou (a tedy de facto i středomořskou) flotilu by si tak mohlo naložit do muzea. Rusko by tak ztratilo status velmoci v oblasti Středozemního moře a nejen tam. Z hlediska reálpolitiky, jíž se Putin dlouhodobě řídí, tedy zásah Ruska na Krymu byl nejen předvídatelný, ale také zcela logický. A přitom provedením akce Krym (zatím) umírněný. Ruské síly (vojsko a domobrana) mají na Krymu „proti sobě“ ukrajinské jednotky, prodchnuté zřejmě silně proputinovským duchem.

Model Kosovo
I Západ – tedy EU a Spojené státy – postupují přece podle zásad reálpolitiky. Pryč jsou časy Wilsonovy idealistické politiky. Západ chce Ukrajinu zařadit do své zájmové sféry. Situace k tomu dlouho nazrávala a v průběhu zimní olympiády v Soči, kdy akceschopnost V. Putina byla omezena, došlo na Ukrajině ke státnímu převratu.
Poněkud předstírané překvapení ze „spontánnosti“ „revoluce“ některých českých představitelů, vč. ministra zahraničí, je zábavné. Ani česká média totiž nemohla potlačit např. informaci o obsahu rozhovoru „zajištěného“ ruskou či ukrajinskou zpravodajskou službou mezi americkým velvyslancem na Ukrajině a náměstkyní ministra zahraničí USA. Ze zveřejněné nahrávky rozhovoru jsme se mj. dozvěděli, jak může vypadat příští ukrajinská prozápadně orientovaná vláda. Američané se za své hrůzostrašné „řeči“ omluvili, ale vůbec se neobtěžovali celou věc dementovat. Proč také, rozhovor byl autentický a plně zapadá do filosofie konání představitelů USA, jak se s nimi svět seznámil ze „Snowdenových“ diplomatických depeší.
Rusové postupují bleskově. Za pár dní (16.3.) proběhne na Krymu referendum zorganizované místní vládou s jedinou otázkou zhruba tohoto znění: „Přejete si připojení Krymu k Ruské federaci?“ No a 1,2 milionu krymských Rusů jistě nezaváhá. Právo na sebeurčení přece platí i pro Rusy. Možná, že zažijeme nějakou přechodnou formu státnosti druhého ruského státu – Krymu, podobně jak ji známe v albánském Kosovu. Kosovský albánský stát vznikl vedle vlastní Albánie z vůle Západu (zj. USA a Německa) a 80 – 90 % jeho rozpočtu je financováno Evropskou unií. Kosovo bylo územím ještě před II. světovou převážně slovanským a jeho nová etnická struktura vznikla vyháněním i fyzickou likvidací Srbů válečnou okupační mocí v letech 1941 – 1945. Dříve nebo později bude Kosovo spojeno s Albánií.
Srbsko se jako suverénní země dodnes s oddělením své provincie od státu, ani pod velkým tlakem mocností, nesmířilo.
Logicky platí, že pokud je pro mě nepřijatelné Schwarzenbergovo uznání Kosova českou vládou, musím mít stejný postoj k obdobnému aktu Ruska na Krymu. Jedno ani druhé nikdo ovšem již změnit nejspíše nedokáže. Diplomatickou řečí se to nazývá fait accompli („hotová věc“).
Úvahy o tom, že Putin za nějaký (nevýznamný) ústupek ze strany Západu opustí Krym a odsoudí sám sebe za imperialismus, mohou očekávat jen političtí naivové. To je podobné, jako s hlubokomyslnými úvahami žurnalistů pravdy a lásky o potřebě potrestat Rusko tvrdými sankcemi. Ty diplomatické prý totiž nestačí. No tak prima, přestaneme odebírat ruský plyn i ropu. To bude fatální rána ruským válečným štváčům. My odstavíme svá vozidla na parkoviště. Zima v podstatě končí a tak nebudeme potřebovat už ani zemní plyn k vytápění a provozu našich domácností. Naši „váleční hrdinové“ blbnou zkrátka na kvadrát.

Změna zahraniční politiky ČSSD
Došlo k ní polehoučku, potichoučku po mém odchodu z pozice předsedy ČSSD. ČSSD nejprve v době odporné Nečasovy vlády hlasovala s pravicovou vládou pro navýšení české vojenské účasti v Afghánistánu v situaci, kdy i Američané postupně opouštějí tuto zemi. Každému přitom musí být jasné, že nastavovaná podpora kábulského městského prefekta Karzáího představuje jen zbytečně vyhozené peníze. Stejně tak většina poslanců ČSSD hlasovala ve Sněmovně pro českou vojenskou účast v africké Mali. Jaký smysl dává vysílat české vojáky do země, o které „nic nevíme“ (N. Chamberlain mi odpustí, že jsem použil jeho neslavný výrok) a ve které nemáme žádné hospodářské zájmy? Jsou to zcela vyhozené peníze, které chybí republice jinde.
Prostě „odparoubkovaná“ ČSSD chtěla dát zj. Američanům na vědomí, že jsou pryč časy jejího odporu vůči umístění amerického radaru v Brdech. Ostatně již tehdy řada soc. dem. poslanců při „násleších“ na ambasádě USA významně naznačovala, že oni vlastně nejsou proti radaru, ale to víte ten Paroubek… Mohl bych ty poslance ještě dnes jmenovat. Prostě charakteři
Takže tragické Zaorálkovo vystoupení coby předskokana amerických zájmů na Ukrajině, alespoň mě osobně, nepřekvapilo. Stejně jako mě nepřekvapilo varování na adresu Rusů z úst J. Dienstbiera, že pokud budou takhle pokračovat, ať se rozloučí s vítězstvím v tendru na dostavbu Temelína. Politizací temelínského tendru na mě zavanul duch studené války. A takto se, prosím, vyjadřuje hlavní legislativec nové vlády. Ten, který má sledovat čistotu práva ve vládě.
Jen přičiním drobnou poznámku. Především doufám, že současná vláda umožní ČEZ-u opustit bizarní myšlenku dostavby Temelína za 300 – 400 mld. Kč a sama se bude věnovat užitečnějším záležitostem. Na prvém místě opravdu produktivním investicím k rozvoji země.
Chci pánům z ČSSD jen tiše připomenout, že ani pražská kavárna, ba ani americký velvyslanec (či jiné skrytější údy americké administrativy) jim v příštích volbách hlasy nepřidají. Spíše naopak.

Rizika vývoje na Ukrajině
Tak jako v řadě případů v nedávné minulosti (Irák, Lybie, Afghánistán ad.) nemá Západ, tedy ani USA, a už vůbec ne EU, strategii dalšího postupu, po zvratu poměrů, kterému došlo na Ukrajině. Za dva měsíce budou na Ukrajině prezidentské a parlamentní volby. Z nich vznikne nějaké politické uspořádání. A co dál? Země se společným úsilím všech dosavadních vůdců – zejména Janukovyče, Juščenka, Tymošenkové ad. – dostala do stavu, který se prakticky rovná státnímu bankrotu. A co je příčinou tohoto stavu? Neschopnost politických elit odvozených a závislých na mocné podnikatelské oligarchii, resp. jejich různých zájmových skupinách.A také všudy přítomná korupce.
Co z toho se může změnit volbami? Obávám se, že jen málo! Anebo spíše vůbec nic.
Sanace státních financí Ukrajiny bude jen letos stát zřejmě 35 mld. USD. EU statečně převezme placení účtů za Rusko. Rusko pak zvýší ceny (zlikviduje jejich nedávné snížení pro Ukrajinu) zemního plynu pro Ukrajinu. Kolik desítek miliard tohle dobrodružství sanace státních financí Ukrajiny bude EU stát? Až 200 mld. USD? Samozřejmě poskytnuté jako úvěry poskytnuté Ukrajině. Ale z čeho a kdy to Ukrajina splatí? S těmi penězi to dopadne, obávám se, jako v případě Řecka.
Ještě Janukovyčova administrativa hovořila o vedlejších nákladech připojení Ukrajiny k EU. Uváděla v této souvislosti 160 mld. eur, které Ukrajina prostě nebude mít. A kdo to všechno zaplatí? Nerad bych byl, aby to byli občané EU, resp. také čeští občané. Putin, jak se zdá, se to platit nechystá.
Bude za hranicí v klidu sledovat vývoj na Ukrajině a čekat. Nepříznivý stav hospodářství Ukrajiny by musel řešit opravdu geniální národohospodář a v řízení země by se musely střídat standardní a vyzrálé politické strany západoevropského typu, aby to vyřešili. Ani jedno, ani druhé nelze na Ukrajině očekávat.
A to jsem vůbec pominul možnost občanské války, která by vedla k úplnému rozvratu země a k pohybu milionů uprchlíků do střední i zádní Evropy a pochopitelně také do Ruska. A k dalším katastrofálním důsledkům pro ekonomiku EU.

Poškozené ekonomické vztahy s Ruskem
Po sedmi letech účinkování vlády pravice jsem vůbec nepovažoval za možné, aby se vztahy k Rusku ještě dále zhoršily. Po výrocích ministrů nové české vlády Zaorálka, Dienstbiera a Stropnického české firmy obchodující s Ruskem pláčou. Nedivím se jim.
Každý rozumný člověk vidí velmi rezervovaný přístup např. německé vlády, která ví, že po vyřešení krize kolem Krymu nastanou všední dny a obchod přece potřebují obě strany.

Závěr
Co se na Ukrajině stalo, se nedá již odestát. Vztahy ČR s Ruskem jsou poškozeny na delší čas, s tím se ČR bude muset potýkat delší čas. Krym směřuje do náruče ruského medvěda, EU k nekončící sanaci ukrajinského rozpočtu.
A Rusko, jak se zdá, nevyjde ze souboje o Ukrajinu oslabeno tak, jak se původně zdálo. Zbavilo se ekonomické zátěže a nostalgického fantazírování o obnově impéria ze sovětských dob (alespoň na čas). S Ukrajinou by nasálo – v duchu „nejlepších tradic“ říše ruských carů – další slabost. Bez Ukrajiny a s Krymem bude hospodářsky silnější a méně zranitelné a o jeho velmocenském postavení nikdo nezapochybuje.
Zdá se, že V. Putinovi se daří budovat pozici Ruska jako flexibilní velmoci, která v poslední době dokázala ochránit své staré přátele v Sýrii před zničujícími americkými útoky a přitom si vytvářet přátele nové v Iránu i např. mezi egyptskou generalitou.
Putin jako hlupák opravdu nejedná, kdepak. A k tomu ještě ten velkolepý úspěch OH v Soči…
České žurnalistice dnešních dnů chybí realistický pohled prakticky na vše, co se týče Ruska. Je to smutná tradice, pokud jde o tuto zemi. Za starého režimu orgie nadšení ze všeho sovětského a to i ze všech hloupostí, bizarností a zločinů. Dnes, ať by Rusové udělali cokoliv pozitivního, česká média zkreslí s opačným znaménkem.

Jiří Paroubek, předseda strany LEV 21 a kandidát do Evropského parlamentu

Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

Antroid napsal(a):

Realistický pohled na Rusko poskytuje tápajícím Hájkův protiproud.cz, nepřijdete zkrátka. Zřejmě jste přehlédl inovativní rozhovor s ruským politologem, nebojím se říci, že Vaším názorovým spojencem, přinejmenším v názoru na zahraniční politiku všech ruských azimutů:

http://protiproud.parlamentnilisty.cz/stopy/mysleni/civilizace/887-ukrajinsti-puciste-a-politicke-elity-zapadu-spojeni-nenavisti-je-evropska-unie-ve-skutecnosti-protievropska-proc-neslouzi-zajmum-evropanu-ale-washingtonske-sprave.htm
12. 03. 2014 | 14:51

resl napsal(a):

Patříte mezi zbabělce, kteří předstírají, že se nepoučili z let 1956 a 1968. Doufám, že nikdy nevylezete na vládní štokrdle, abyste z pozice vlastizrádce ovlivňoval českou politiku ve prospěch Ruska. Myslím, že vám k funkci nepomůže ani Putin se svými mužiky. Jste slaboch a měl byste se stydět i jako sešívanej.
12. 03. 2014 | 14:53

strýc virus HxNx napsal(a):

Putin má svaly.
a poradce.
a rybí pohled.
dle nějaké US expertky na "body talking" - jak dnes na českém netu někde zaznělo -
též rybí pohyby páteře. to mě zaujalo.
jak to všechno Putin využije?
jistě do mrtě.
a jistě je všechno možné než příjemný člověk.
inu vládnout obrovskému Rusku musí být náročné.
já bych to nechtěl dělat.
raději budu konvičkou-kropičkou zalívat kytičky a petržel na záhonku maličkém.
12. 03. 2014 | 14:54

siven napsal(a):

V podstatě inteligentně napsáno, dá se polemizovat o detailech. Nicméně i kdyby nedošlo k ukrajinské krizi, měla by to Ukrajina tak jako tak nahnuté. Stát jako kolbiště mocností. Systém naprosto prohnilý. Oligarchové slepí, hluší a de facto... blbí. Budoucnost nejistá.

S tím fňukotem nad některými vyjádřeními vlády... řeč se mluví, voda teče. Neviděl bych to až tak tragicky. Čas a prachy to rychle smažou.
12. 03. 2014 | 14:56

ZM napsal(a):

Paroubek napsal-
Jenom ignorant může říci, že se Putin zachoval v současné situaci nepředvídatelně.
---
Naopak, Putin se zachoval předvídatelně. Opět nasadil k prosazení svého cíle armádu.
Potřeboval obsadit Krym, tak to udělal.

Paroubek napsal-
Putin jako hlupák opravdu nejedná, kdepak. A k tomu ještě ten velkolepý úspěch OH v Soči…
---
Zda je to úspěch, to je relativní. Spíše nechal postavit velkou "potěmkinovu vesnici", jejíž údržba se odhaduje na stamiliony dolarů ročně.
12. 03. 2014 | 14:56

ZM napsal(a):

resl napsal:
Patříte mezi zbabělce, kteří předstírají, že se nepoučili z let 1956 a 1968. Doufám, že nikdy nevylezete na vládní štokrdle, ..
---
Paroubek je už ve vysoké politice odepsanej. Možná má šanci stát se senátorm za nějaký obvod na severu čech, možná ...
12. 03. 2014 | 14:58

ZM napsal(a):

siven napsal:
Nicméně i kdyby nedošlo k ukrajinské krizi, měla by to Ukrajina tak jako tak nahnuté. Stát jako kolbiště mocností. Systém naprosto prohnilý.
---
Ukrajina bude mít v důsledku zvýšení cen ruského plynu další ekonomické potíže. Záleží na tom, jestli se tam podaří omezit moc oligarchů. Janukovič a jaho věrní si sice taky nakradli desítky milionů dolarů, ale pořád to bylo malé "sousto" z toho velkého koláče.
12. 03. 2014 | 15:00

Admirál napsal(a):

Uměřená analýza.
12. 03. 2014 | 15:00

Rudi Koutek napsal(a):

pan autor napsal:
"Arabské země, obecně muslimské země a vlastně zdrcující část zemí rozvojového světa Nečasova a Schwarzenbergova zahraniční politika odrazovala urážkami a ostentativním nezájmem. "


Zdrcujici cast uzemi... To je opravdu cesky?
12. 03. 2014 | 15:03

ZM napsal(a):

Paroubek napsal-
Zdá se, že V. Putinovi se daří budovat pozici Ruska jako flexibilní velmoci, která v poslední době dokázala...
---
Ekonomika Ruska je závislá na exportu ropy a plynu. To je hlavní ruský "trumf" v té "karetní hře". Teoreticky- v případné válce s armádami NATO by Rusko mělo velké ztráty. Navíc je potřeba si uvědomit, že Rusko má "v zádech" Čínu. Případný teoretický konflikt Ruska na západě někdy v budoucnu hodně by hodně oslabil pozici Ruska na východě. Rusové budou roky okupovat Krym, ale oficiálně bude Krym stále součástí Ukrajiny, podobně jako jsou Abcházie a jižní Osetie stále součástí Gruzie.
12. 03. 2014 | 15:06

stejskale nemaž! napsal(a):

jé, paroubek prohlásil o putinovi , že je normální. další kamínek do mozaiky putinovi psychopatické osobnosti.
12. 03. 2014 | 15:08

ZM napsal(a):

Paroubek napsal-
Rusové postupují bleskově. Za pár dní (16.3.) proběhne na Krymu referendum zorganizované místní vládou s jedinou otázkou zhruba tohoto znění: „Přejete si připojení Krymu k Ruské federaci?“ No a 1,2 milionu krymských Rusů jistě nezaváhá.
---
Ale pro jistotu bude referendum pod dohledem ruských tajných služeb a kdyby to náhodou nevyšlo, tak se výsledky dodatečně upraví. Asi to nebude jako za komančů, že pro připojení se vyslovilo 100% voličů :), ale dovedu si představit, že ten výsledek bude upraven tak, aby to oficiálně bylo nad 60%. To, že rusové postupují takto bleskově, snižuje ve světě hodně jejich důvěryhodnost, což bude mít pravděpodobně ten následek, že u hodně firem se zváší opatrnost při zvažování investic v Rusku, protože by to mohlo někdy v budoucnu skončit tak, že určitá firma bude blaskově během dvou týdnů převeena do vlastnictví státu. NAkonec, podobně skončil Chodorkovského Jukos.

Zajímavé ale bude sledovat to, jaký vztah zaujme Putin a ruská vládnoucí eluta k novému ukrajinskému prezidentovi, který bude zvolen. Vzejde přece ze svobodných voleb.
12. 03. 2014 | 15:14

ZM napsal(a):

Paroubek napsal-
Putin, jak se zdá, se to platit nechystá.Bude za hranicí v klidu sledovat vývoj na Ukrajině a čekat.
---
Myslím si, že sledovat vývoj na Ukrajině v klidu nebude. Např. proto, že přes území Ukrajiny vedou plynovody do východní Evropy. I odběr plynu ve východní Evrropě Rusko potřebuje, i když to není pro Rusko tak lukrativní, jako např. německý trh. Zajímavé bude sledovat např. průběh dalších prezidentských voleb v Rusku. Spousta rusů ve skutečnosti Putina za prezidenta nechce, ale druhá věc je, do jaké míry budou volby v Rusku zmanipulovány.
12. 03. 2014 | 15:18

ZM napsal(a):

Paroubek napsal-
Rusové postupují bleskově. Za pár dní (16.3.) proběhne na Krymu referendum zorganizované místní vládou s jedinou otázkou zhruba tohoto znění: „Přejete si připojení Krymu k Ruské federaci?“ No a 1,2 milionu krymských Rusů jistě nezaváhá.
---
Ale pro jistotu bude referendum pod dohledem ruských tajných služeb a kdyby to náhodou nevyšlo, tak se výsledky dodatečně upraví. Asi to nebude jako za komančů, že pro připojení se vyslovilo 100% voličů :), ale dovedu si představit, že ten výsledek bude upraven tak, aby to oficiálně bylo nad 60%. To, že rusové postupují takto bleskově, snižuje ve světě hodně jejich důvěryhodnost, což bude mít pravděpodobně ten následek, že u hodně firem se zváší opatrnost při zvažování investic v Rusku, protože by to mohlo někdy v budoucnu skončit tak, že určitá firma bude blaskově během dvou týdnů převeena do vlastnictví státu. NAkonec, podobně skončil Chodorkovského Jukos.
12. 03. 2014 | 15:21

ZM napsal(a):

Každopádněje jasné, že obsazení Krymu a strategická pozice v Černém moři jsou každopádně pro Putina tak důležité, že to "vyměnil" za zhoršení diplomatických vztahů s mnoha státy včetně USA. Jiná úvaha může být o tom, co by se dělo, kdyby v roce 2015 vyhrál prezidentské volby třeba Kličko. Došlo by poté k obsazení Krymu?
12. 03. 2014 | 15:22

ZM napsal(a):

Jeěte je ppotřeba dodat, že jsou státy, které si mohou dovolit postupovat vůči Rusku diplomaticky hodně tvrdě-např. Kanada, a jsou státy, které si to dovolit nemohou-např. právě ČR nebo Bulharsko, právě v důsledku závislosti na ruském plynu. Ruský plyn, to je hlavní ruská "zbraň". Z té je mnohem větší obava, než z raket Topol nebo z Ruských Suchojů.
12. 03. 2014 | 15:24

Nopřecejá napsal(a):

pane Paroubku,po delší době vidím, že to v politice ČR ještě není tak shnilá žumpa. díky za váš realismus.
12. 03. 2014 | 15:28

Rambo napsal(a):

Paroubek to napsal velmi dobře, i když má za sebou nejednu křivárnu, jako např. instalaci Jančíka na starostu Prahy 5 blahé paměti. Jen si nejsem jistý, zda jen s tím Krymem to bude na vítězství. Takhle si utrhnout východ Ukrajiny, to by bylo lepší. V každé případě lze očekávat, že se mu na hranicích objeví US základny. Jistý mustr, jak destabilizovat samotné Rusko Ukrajina také nabízí. Fakt je, že postoje Zaorálka a vůbec dnešní soc. dem. jsou slouhovské v zájmu západní plutokracie. Jen toho obyčejného člověka, kterého se jakoby naoko snaží hájit, tam nevidno. To, co soc. dem vypouští z úst je tragické. Třeba včera Gajdůšková v Hydeparku prohlásila větu, že "agrese Ruska na Krymu je v rozporu se standardy EÚ". Jakoby naše země s ostatnímy zeměmi neokupovala Irák, Afghánistán, jakoby nebyla Jugoslávie, Lybie, atd. To si opravdu člověk i s 5 obecnými musí ťukat na čelo.
12. 03. 2014 | 15:30

Véna Bumbrle napsal(a):

resl napsal(a):
Patříte mezi zbabělce, kteří předstírají, že se nepoučili z let 1956 a 1968. Doufám, že nikdy nevylezete na vládní štokrdle, abyste z pozice vlastizrádce ovlivňoval českou politiku ve prospěch Ruska. Myslím, že vám k funkci nepomůže ani Putin se svými mužiky. Jste slaboch a měl byste se stydět i jako sešívanej.
12. 03. 2014 | 14:53
stejskale nemaž! napsal(a):
jé, paroubek prohlásil o putinovi , že je normální. další kamínek do mozaiky putinovi psychopatické osobnosti.
12. 03. 2014 | 15:08

šroubek nám tady hnojí půdu a myslí si jak je chytrý. Zřejmě už stačí jen na hnojení reslův šroubek.
12. 03. 2014 | 15:40

Bob napsal(a):

To ZM
Takže obava, že Rusové znárodní západní investice?
Nějak tomu nerozumím....
Co znamená zmrazení ruských kont, ke kterému se chystá Západ?

Jinak podle mě velmi dobře napsáno.
To Resl
To že Paroubek patří mezi zbabělce vyplývá z jím napsaného článku?
12. 03. 2014 | 15:42

doktor vepor napsal(a):

Směs věcných postřehů, nabubřelé paroubkovštiny a evidentních lží, ja ko je např: tato:

Kosovo bylo územím ještě před II. světovou převážně slovanským a jeho nová etnická struktura vznikla vyháněním i fyzickou likvidací Srbů válečnou okupační mocí v letech 1941 – 1945.

Hrubá nepravda - z asi 5 různých etnických map Balkánu pochazejících z poslední čtvrtiny 19 a první čtvrtiny 20. stol jenom jedna naznačuje paritu nebo dokonce snad slabou převahu slovanského obyvatelstva - z ostatních je patrná Albánská většina - to odpovídá historicky zdokumentovanému exodu na konci 17. století v důsledku Habsbursko-Osmanských válek. Nutno ovšem podotkonout, že Srbové při tom nepřišli zkrátka - etnicky ztratili Kosovo, ale získali větší a úrodnější Vojvodinu.
12. 03. 2014 | 15:42

Ernesto duch revoluce napsal(a):

Kdyby si vzal Janukovič příklad ze souseda Lukaštěnka tak k žádnému krveprolití na ukrajině nemuselo dojít ! Nechal by pořádně vyfackovat novináře a bonzáky a různé pravdoláskaře a pofiderní vyznavače občanských práv z EU a USA a měl by pokoj ! Pan Putin to není obyčejný prezident jako v mnoha evropských státech ! Putin to je rozený státník ! Má na to vzdělání i myšlení socialistického člověka ! Tohle je velký přínos pro samotné ruské občany ! V tomhle je jistota že udrží prozápadní štváče na uzdě ! Západním politikům nelze věřit ,to už se v historii mnohokrát potvrdilo !
12. 03. 2014 | 15:46

mb napsal(a):

vyzobnu z textu p. Paroubka jen jeho odsudek Dientstbiera ...

proč jste pane Paroubku, pana D. nepochválil za to, že předvídá, že dostavba temelína ruskou firmou může znamenat bezpečnostní riziko ... s ohledem na nevypočitatelnost chování Putin a protiprávní anexi Krymu ... ?

tomu nerozumím ... že vy jste si potřeboval do Dienstbiera kopnout ( tak jako pepa řepa)?

njn, stane se ...

hezký den
12. 03. 2014 | 15:52

JAHA napsal(a):

Ad: autor
Vo Vasom blogu je tolko protichodnych, sam sebe odporujucich tvrdeni, ze je pomerne tazko (ako takmer vzdy, pri vyjadreni Vasich nazorov) pochopit, "co tim chtel basnik rici". V mnohom mozno suhlasit, ale:
- nemozno prirovnavat Kosovo (aj ked som rad, ze Slovensko, donedavna absolutne nepodstatny stat v teritoriu EU, ostrakizovany nielen zapadom, ale i Cechmi, napriek obrovskemu tlaku zapadnych mocnosti ho ako stat neuznalo!!!) ku Krymu. Urobit to, ako Vy, je obycajna, slusne povedane, zvratenost. NIKTO z oficialnych, ani neoficialnych miest z Ukrajiny na Kryme ZIADNEHO RUSA nielenze nezabijal, nevyhanal, ale ani mu nijakym sposobom neobmedzoval jeho prava. Prave NAOPAK, Rusko, teda PUTIN, uplne SPROSTO pouzilo Hitlerovu taktiku voci Polsku v roku 1939 (ako predtym v Abchazku, Adzarsku, Juznom Osetsku a Podnestersku, len pre ilustraciu, ked by sme aj zabudli na miesania sa do veci v Armensku, Karbachu a Azejbardzansku ) , teda ZAMIENKU "ochrany" Rusov (ktorym, opakujem, nikto NIC nerobil!!!), na obsadenie uzemia suverenneho statu, ktory o. i. dal do prenajmu Sevastopol, suhlasil so zrusenim Ukrajiny ako atomovej velmici vymenou za GARANTOVANIE uzemnej celistvosti a nemennosti hranic tohoto statu!!! Teda "Model Kosovo", je Vasa sprosta LOZ,
- nemozno NEVIDIET JASNE zasahovanie Ruska do vnutropolitickej situacie cez ekonomicke vydieranie Ukrajiny, a to uz niekolko rokov,
- nemozno nevidiet KEDY a za akych okolnosti (pred podpisom dohody, na ktoru sa teraz Putin, akoze odvolava, o rieseni krizy vyjednanej zapadom a Ruskom) Janukovic ZMIZOL do Ruska a ani TUTO dohodu schvalenu AJ Ruskom NEPODPISAL - na ci pokyn asi? - Obamu, ci Merkelovej? , alebo PUTINA? - odpoved si da kazdy NORMALNE uvazujuci clovek.

A dalo by sa dalej mnoho pisat o tzv. domobrane (skade sa vzala, KTO ju vedie a organizuje - dovoz Rusov z prihranicnych oblasti vychodnej Ukrajiny MIMO Krymu autobusmi na provokacie do Ukrajiny uvadzam len ako perlicku - odkial ma BVP, tanky
...(bez akychkolvek znaciek), odkial ma zrazu samopaly, uniformy, kukly...(bez akychkolvek znaciek). Od Paroubka? A ako im to stihol tak rychlo dodat? Ved kazdy, kto aspon nieco tusi o planovani vojenskej operacie VIE, ze na to je potrebna NIEKOLKOTYZDNOVA priprava - zasobovanie, tyl...

Pan Paroubek, teda, s tymto blogom ste to teda poriadne po...l. Doteraz som Vas mal sice za, ako ktosi vymyslel, sosialistu, ktory slubuje, rozdava z cudieho, vytvara dlhy, ale berie za normalne ich neplatit ..., ale respektoval som, ze ste dokazal dat dokopy nekomunisticku socialnu demokraciu tak, aby sa stala dostojnym hracom na ceskej scene. Zrejme ste ale stratil cit, kde je hranica. Bohuzial.
12. 03. 2014 | 15:53

Ernesto duch revoluce napsal(a):

Dnes je "významný" den pro čechy ! Před patnácti lety si v dobré víře nechali nasadit chomout amerických imperialistů , z názvem NATO ! Vys.....se nato !! Koho vlastně chrání tohle "humanitární" vojenské uskupení ? Pracující čechy určitě ne ! Ti musejí ze svých daní hrubě na tenhle spolek doplácet !
12. 03. 2014 | 15:55

ld napsal(a):

Opravdu dobře napsáno.

Až sem vcelku legálně přijde pár stovek tisíc ukrošů, zavzpomínáme na idylické časy po Havlových a Klausových amnestiích, neboť to BYLA selanka.
12. 03. 2014 | 15:58

čert }:o) napsal(a):

ano Putin je normální!
Putin jako superpilot, Putin jako superrybář,
Putin jako superpotápěč, Putin jako superkovboj,
Putin jako supervoják, Putin jako supersportovec,
Putin jako superman
Rusko je přeputinováno a táhne se to dál.
Obdivovat "normálního" Putina může zas jen
"normální" osoba
12. 03. 2014 | 16:00

resl napsal(a):

bumbrle,
mělo jste něco k věci, mimo to, že poznáte šroubek od matičky ?
12. 03. 2014 | 16:07

stejskale nemaž! napsal(a):

přečetl jsem si rozhovor normálního ruského profesora v kontrarevolučních listech normálního petra hájka. ti lidé jsou duševně nemocní. myslím, že se normálnímu putinovi podařilo udělat z ruska něco podobneho co se podařilo udělat normálnímu hitlerovi z německa. normální ruský profesor tvrdí, že homosexuálové jsou stejně nebezpeční jako neonacisté, protože nenávidí rusko a ruskeho presidenta. všichni, kdo neutvívají vladimíra vladimíroviče jsou jen loutky wall streetu. my se u nás smějeme budovatelským filmum z 50 let. ale to je všechno slabý odvar proti současné ruské realitě. chytří a čestní lidé to musí mít v rusku neobyčejně těžké. kdo vybočí z řady, toho dav zfanatizovaných primitivů začne linčovat. rusko je totálně nemocná země.
12. 03. 2014 | 16:08

honolulu napsal(a):

Skoro velky "nostradamus", tropickymi horeckami osviceny honolulu, zde bude pritomne informovat o budoucnosti zminene, nepodstatne zapletky....

Krym bude patrit Rusum ! Komu se to nelibi at rozkouse koberec !

Ukrajina bude bitevni pole ruznych bojuvek, jak pro ruskych, tak pro EU, ktere horce zaplace za zmanipolovani davu k puci na Majdanu.

EU totiz bude Ukrajinu zivit a vam Cechum budou luxovany penezenky...

Carovi Putinovi to tak bude vyhovovat, protoze EU bude slabnout a Rusko bude silit.
S anexovanim Ukrajiny k Rusku Putin NEBUDE spechat. Ta zeme uzraje jako hruska a sama se od EU odkloni po dalsim zeslabeni EU.

V te dobe pan ministr Zaoralek bude chodit na slohova cviceni do stejne skoly na Smichove kde jsem propadal, aby se naucil mluvit k veci a nebreptal a utapel se v detailech.... Vzdyt my Cesi jsme se uz narodili inteligentni. My nepotrebujem detaily.

V te dobe velky knize Schwarzenberg, bude mit za sebou dalsi, tentokrat uspesnou operaci prostaty, po ktere si uvedomi dulezitost priorit.
Vzda se politiky a bude mit
25-letou milenku... Tim se ulevi velke casti Evropy....

Presiden Zeman, bude mit vycitky svedomi za poplatnost k EU a unik z toho pramenici melancholie, bude neutralizovat sportovnim klanim s Presidentem Klausem na hrebenech Krkonos... Samozrejme, ze jeho zdravotni problemy zmizi zasluhami herbalistu z New Age...

Co se tyce pana Paroubka, tak pohled do budoucnosti nas informuje, ze on, a jeho strana, bude vzkvetat i kdyz zatim ideologie jeho strany je pro nas neznama...(Cert vi o co asi usiluje.)

Dale je potreba informovat vsechny Evropany , ze postoj Ameriky k zapletce na Ukrajine je zanedbatelny a zajem minimalni...Amerika to ignoruje , krome 5 lidi, kteri jsou neoblibeni....My mame v makuvkach uplne jine problemy. Nase nesnaze jsou zatim, diky Bohu svetu zname.
Cesi nedejte se !
12. 03. 2014 | 16:09

Alice napsal(a):

To Rambo v 15.30

.... křivárnu jako např. instalaci Jančíka na starostu Prahy 5..... ???

Mohl byste mi prosím o tom něco napsat? To jako Paroubek instaloval na Prahu 5 odeesáka jako poleno? Díky.
12. 03. 2014 | 16:09

JAHA napsal(a):

Este som zabudol na jednu PODSTATNU vec. Ako uviedol i slovensky odbornik na medzinarodne vztahy a vojenske techtle-mechtle, pan Duleba, je velmi JASNE a priehladne, o co Putinovi ide. Je to vec, ktoru takmer NIKTO, ani v ceskych mediach NESPOMINA (preco asi???), a to je vyhlasenie referenda v Sevastopoli!!!, ktory ma OSOBITNY statut a NIE JE sucastou Krymskej autonomnej republiky!!!
Vedenie ukrajinského prístavu Sevastopoľ nachádzajúceho sa na Krymskom polostrove vo štvrtok večer OHLASOVALO pričlenenie k Rusku.

Teda mesto, s osobitnym statutom, ktoreho sa NETYKA hlasovanie Krymu o vyhlasenie SAMOSTATNOSTI (nie o priclenenie k Rusku!!!), vyhlasilo PRICLENENIE sa k Rusku. To su Putinove, Hitlerom inspirovane, sachy. Ked nic ine - ziskame za cenu ustupku po rokoch jednania "ASPON" Sevastopol. Toto nevidi iba ...., pan, ci sudruh, Paroubek a dalsi zaslepenci. Ciel je zakaldna Sevastopol. To je cena, za ktoru po rokoch "tvrdeho" vyjednavania o Kryme urobi "laskavy OTEC Rusov" Putin. Tatarov si kupi, to uz nie su Tatari z cias Stalina.
Trochu viac citajte, analyzujte medzinarodne vztahy, konflikty, ich vysledky, potom Vam bude Putinov ciel jasny. A to je - dobre, Krym Ukrajine zostane, ale ruska posadka na Kryme tiez. Dobre, vychodne a juzne casti Ukrajiny zostanu Ukrajine, ale "pozorovatelia", samozrejme ruski, tiez. Dobre, to vsetko podpiseme, ale Ukrajina NIKDY sa nestane clenom EU, bude mat nejake osobitne zmluvy, ale tie budu mat platnost iba so suhlasom Ruska. No a MY, MOLODCI ruski, za to chceme iba NA TRVALO jedno jedine mesto - Sevastopol.
Uvidime, samozrejme, po rokoch, kto vie lepsie analyzovat, kto ma lepsi prehlad, ...Vy, ci ja.
12. 03. 2014 | 16:13

Zděšený volič napsal(a):

Pěkný článek.

Jsme světoví a ve vývozu debility jsme už předstihli všechny ostatní:

http://russian.rt.com/inotv/2014-03-12/V-CHehii-poyavilsya-Vladimir-Putin

Stydím se a z ČSSD se mi dělá zle.
12. 03. 2014 | 16:13

honolulu napsal(a):

Oprava - nesnaze jsou NEzname
12. 03. 2014 | 16:15

Míla napsal(a):

Resle
kdepak jste se toulal v letech 56 a 68.Uveďte z vlastní zkušenosti jak jste se hrdině v těch letech zachoval Vy a pochopitelně získal životní zkušenosti.Kdyby se Putin zachoval dle přání uměle vytvořené bojové opozice ,tak by ho logicky uvažující politici museli považovat za blba.A můžete případně provést znalecký posudek telefonického hovoru na jehož základě k těm nepokojům došlo.Jsem zvědav,co z Vás vypadne.
12. 03. 2014 | 16:41

Bakalův nezvaný host napsal(a):

Rusové byli naivní na začátku devadesátých let, to si s nimi dělali co chtěli, navíc ožrala Jelcin jim to ulehčoval, ale dnes jsou již Rusové střízliví a Putin není naivka a ví, s kým má tu čest.

Na začátku čtyřicátých let minulého století na Rusy táhli alespoň chlapi, dnes se rusobilci rekrutují z lidí, kteří mohou mlátit Rusa v novinách, ale na frontě nepoužitelní. Dnešní rusobijci je banda všeho schopných, ale tito všeho schopní mohou uspět jen tehdy, pokud se jim podaří zneužít ostatní společnost.
12. 03. 2014 | 16:41

zemedelec napsal(a):

Pro Honolulu.
Velmi dobré.
Já sice nemám ježibaby jako poradkyně,ale přišel jsem ke stejnému názoru.Pan Paroubek to vidí docela realistický.
12. 03. 2014 | 16:41

17, 4 bilionů dolarů vrátit nejde napsal(a):

Kač, kač, kač...ukážu ti, co jsi zač !

http://en.wikipedia.org/wiki/Catherine_Ashton

http://en.wikipedia.org/wiki/Peter_Kellner

http://en.wikipedia.org/wiki/YouGov

"...Media clients of the YouGov Group include The Sun, The Times, The Guardian, The Economist, The Huffington Post, BILD, CBS News, Al Aan TV and Samaa TV...."

To by byl poprask, kdyby se ukázalo, že Putinova manželka takovým způsobem ovlivňuje veřejné mínění, že mezi její klienty patří nejvýznamnnější média v Rusku či na Ukrajině.
To by resl úlekem spolkl ještě doutnajícího jointa.

Pane Paroubku, narkonam resl /ale i tajemný pán hoven či kopyrajt Bestia Trumfosliz nebo fanynka církevních restitucí Pechová / tvrdí, že " ZDROJE JSOU", těch několik desítek miliard euro prostě v kapsách evropských daňových poplatmíků je, jen je třeba ty daňové poplatníky pověsit za nohy do větru a klepáčem na koberce ty kapsy řádně prověřit...
Pechovou dokonce ani věšet nebudeme musit - hned při prvním výstřelu na Majdanu totiž letěla do banky, na nic se neohlížeje ... a tam skupovala ukrajinské dluhopisy ostošest...je to totiž dobrá katolička, přesvědčená křesťanka, která moc dobře ví, že si musejí vzájemně pomáhat předevšm obyčejní lidé - mezi sebou, bez nějakých státních zásahů, výzev, zákazů, příkazů či trestů. Je to moc hodná paní, takových kdyby bylo mezi katolíky více - ubyla by na světě mnohá protivenství sofort a hned.
Bohužel Pechová zůstává v tomto jednání osamocená, snad se přidají aspoň Káča, Anděla, Luboš či Bohuš. Možná by něco málo mohl přikůpit i manžel Káči -. Péťa Kellnerů /jde jen o náhodu, s zázračným český kopírkovým guru nemá co dělat/. ale to vše je nejisté, nesystémové.
A tak asi skutečně nezbyde, než aby se ta trdla pověsila do toho větru, čím více větru a větších klepáčů - tím zářivější budoucnost ukrajinských , ruských a evropských oligarchů.
-------------------------
Jsem velmi zvědav, zda v případě vyhlášení války - Chuanem Manuelem, Káčou, Andělou , Lubošem a Bohušem - Rusku...
...optají se tito Eurohňupů /EU občané a daň. poplatníci/ aspoň v nějaké anketě pořádané např. někým z klientů /noviny, média/ Péti Kellnera...stačil by snad i vzorek tak 1800 lidí v Česku, .5000 lidí v Německu a 8 lidí v Lucembursku.
Otázka by mohla znít takto : " Měla by se Třetí světová válka zahájit v pátek večer či raději až o šábesu ? Anebo co tak počkat na pondělí ?"

Já si myslím, že bez takové ankety by byla tato válka nelegální a možná i nelegitimní.
Ale myslet si můžu co chcu, že...stejně mi to bude prd platné....
Ještě že mám ty ploché nohy... a taky mě v poslední době loupá v kolenou a zvoní v uchu, včera jsme měl sedmatřicet dva - co s takovým na Třetím ukrajinském frontu ?!? Ať tam strčí resla s Trumfoslizem , jsou nadržení jak ruský voják před Berlínem - ti budou pro Třetí ukrajinský front a později i pro Moskvanky řádným požehnáním. Pechová jim může v zákopech dělat feldkurátkyni, šak nemusí pak do té Moskvy s nima, žehnat vítězství může i na Krymu ....Tatar nebo Moskvanka - co na tom, hlavně že se budou mít rádi.
12. 03. 2014 | 16:48

Qin napsal(a):

Pane Paroubek, to je ale škoda,že se Vás nezeptali,jak to maj v tý zahraniční polytice dělat.Až budete u vesla udělejte min. zhraničí Kočku a Janouška dejte na finanace. To se bede národ mít!
12. 03. 2014 | 16:53

Vandal napsal(a):

Otázka by mohla znít takto : " Měla by se Třetí světová válka zahájit v pátek večer či raději až o šábesu ? Anebo co tak počkat na pondělí ?"
xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx
nejlépe až po obědě, s prázdným žaludkem to není ono
12. 03. 2014 | 17:02

Divobyj napsal(a):

Vláda vyčlenila dalších 50 melounů na "pomoc" Ukrajině.
Tak pokud to stačím sledovat,je to již šedesát.
A to zdaleka není konec.
Je to jen špička ledovce bezbřehého vyhazování peněz těmi,kteří jsou právě u moci.
Ještěže daňový poplatník v Česku snáší zlatá vejce...
A nebo snad ne ?!?
12. 03. 2014 | 17:04

Vandal napsal(a):

resle

Jsem zvědav,co z Vás vypadne.
xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx
co může z resla vypadnout, když tam nic není?
12. 03. 2014 | 17:05

Homunculus napsal(a):

Naprostý souhlas s panem Paroubkem. To je přesně proč
je ČSSD pro spoustu lidí včetně mne nevlitelná. Buď to jsou to
totální ignoranti, nebo si na demokratickou levici schválně jenom hrají.
Neřešil jsem to a volil jsem levicovou konkurenci :-)
12. 03. 2014 | 17:08

Kelt napsal(a):

Paroubek popsal vývoj na Ukrajině realisticky a jeho dosah také.
Chtěl bych zdůraznit dvě věci:
-taktickým plánem USA bylo převzít moc na Ukrajině i silami,které jsou v EU pod zákonem-účel světí prostředky-to se povedlo
-strategickým plánem bylo eliminace ruských námořních sil v Černém a Středozemním moři
zmocněním se krymské námořní základny-to nevyšlo
-a nevyšlo to proto,že Putin není Jelcin-to CIA hrubě podcenila
12. 03. 2014 | 17:09

Alfa napsal(a):

Tak nevím, než stihnu přečíst nějaký blog, už je pod ním spousta vyjádření (pořád podle stejného kopyta) "věčných diskutérů", které jistě nemusím jmenovat.
Co vlastně tyhle osoby dělají, čím se živí? Nejsou nakonec placeni za to zaplevelení diskuzí a jejich stočení do slepé uličky, zeptám se naivně?
Pane Stejskale, vyzývá Vás řada lidí, že je toto prostředí právě proto otravuje a přecházejí jinam. Četl jsem i Vaše vyjádření (i o tom, kolik perspektivních blogerů jste oslovil a oni, často právě ze zmíněných důvodů, odmítli). Co s tím? Nešlo by aspoň naznačit, že pod nicky typu ZM, Yosif K, resl, mb, Android... se skrývá jen několik osob - kteří jsou totožní? To by nemuselo být proti pravidlům.

Ta analýza pana Paroubka je docela věcná. Nevím proč je třeba ho ideologicky okopávat, když nemám věcnou námitku. Chování našich politiků je úsměvné ve srovnání se Západem i Východem. Smějí se nám na obou stranách. Co na obou: na více - vyvěsíme tibetskou vlajku...
12. 03. 2014 | 17:09

Alfa napsal(a):

Paroubkovo konstatování:

"Chci pánům z ČSSD jen tiše připomenout, že ani pražská kavárna, ba ani americký velvyslanec (či jiné skrytější údy americké administrativy) jim v příštích volbách hlasy nepřidají"

"Po výrocích ministrů nové české vlády Zaorálka, Dienstbiera a Stropnického české firmy obchodující s Ruskem pláčou."

je přece naprosto věcné.
Ti lidé nám škodí a ČSSD už ani neví, jak se degradovat. Ztrácí opravdu hodně voličů.

USA má na Ukrajině jasné a zásadní zájmy, které nezhatí i ev. bankrot UK. EU ale plní jen roli užitečného idiota a sanátora dluhů.
12. 03. 2014 | 17:20

veverka napsal(a):

Jeden z mála realistických blogů o situaci na Ukrajině.

ČSSD je stranou tragédů,pokrytců a směšných postaviček jako je Zaorálek nebo Dienstbier.

ANO to samé v bledě modrém,Stropnický se vybarvil brzy.
12. 03. 2014 | 17:35

a je to napsal(a):

Paroubkův blog obsahuje dvě sdělení......připomínka 1. "když jsem byl premiérem a přeceda strany"!připomínka 2 zanedlouho budou volby do Bruselu a JÁÁ zahraniční politice rozumím !
12. 03. 2014 | 17:45

xerox napsal(a):

jiří ... to že socdemáci se kvůli ukrajině odepsali je celkem zřejmé , ale dostanou ještě jednu šanci ...
jakejsi americkej lojza totiž zase vytáhnul možnost nacpat pár kiláků od prahy ten jejich pochybnej radar ... pokud to amíci myslej vážně , tak je tu ještě šance pro toho zaorálkovic trumpetu se alespoň částečně zachránit a rehabilitovat potažmo čssd ... byl přece vždycky proti ...

jinak mě docela pobavila zpráva , že prej ukrajinci nenapadnou krym z toho důvodu , že by museli přemístit jednotky a odkryli by si prej tim východní část ... :-)

docela zajímavé je i mlčení západního pákistánu , kterej se pozvolna rozpadá , za eu vlastně už tzv. bojuje jenom teta merkelová ...

jak to vlastně vypadá na tom zapeklitým krymu právě teď :
,, Krym se chce stát ruskou riviérou, píší v Rusku
Do ospalého Simferopolu dorazilo jaro, ale kam se poděla revoluce? Jsou tu stále stejní taxikáři nabízející odvoz do Jalty, líbající se milenci i omšelé kavárny. Hlavní přání zní, aby se politické bitvy vybojovaly ještě před turistickou sezónou ,,
http://goo.gl/Vey8BP

no a k tomu ,, zlýmu ,, putinovi ... cosi mi říká , že on vypálil rybník pro jistotu všem ... uplně vidím tu diplomatickou poštu do eu a usa začínajícími slovy - srdečné pozdravy z ruska ... :-)
12. 03. 2014 | 17:49

stejskale nemaž! napsal(a):

nejde o krym a ukrajinu. jde o rusko. oni vždy postupovali stejně. abchazie, podněstří, jižní osetie, krym. to je všechno stejný vzorec. hitler a jeho anšlus. putin si agresí udržuje popularitu. myslím si, že on a jeho vládnoucí gang bude potřebovat další a další války a jeho obvinování západu a USA ze všeho špatného bude akcelerovat. mandelinka bramborová - americký brouk. na lidi to stále zabírá.
12. 03. 2014 | 18:06

hujeroskeptický modrý pohůnek napsal(a):

Vynikající analýza k vzvratu poměrů na Ukrajině a jasný realistický nadhled!

Pěkně to všechno do sebe zapadá. Dobrodružství okolo sypání eur či dolarů do černé díry jisté. Kritika České žurnalistiky a komentátorů pravdy a lásky ZCELA na místě! Stejně jak té současné politické scény, tak té minulé (Nečasovy). Nedá se, ale tentokrát i ČSSD své slízla po zásluze. Prostě vynikající příspěvek Pana Jiřího Paroubka.
12. 03. 2014 | 18:07

Libertad napsal(a):

Pane Paroubku dovolím si několik poznámek,
1) naději, že budete zvolen do E.P. máte asi jako John Radek. A ten tady teď píše hodně.
2) nenapadlo Vás a všechny odpůrce radaru, že by bezpečnostní pozice Č.R. dnes byla jistější, kdyby zde radar stál? Představa ,že zde -zdlouhodobého hlediska- žádný radar namontován nebude je naivní. Zde bude buď radar USA, Ruska nebo -nedej bože- Číny.
3) jen hlupák dá strategickou zakázku, strategickému nepříteli. Ale možná, že pro Vás je to USA, no a pak by to vysvětlovalo ty Vaše postoje.
4) při Vaší politice, vize ruské enklávy "Karlovy Vary" -uprostřed Č.R.- by se naplnila co by dup.

S pozdravem ať překročíte 0,5%

Sidonio Libertad
12. 03. 2014 | 18:08

yaya napsal(a):

Pane Paroubek, máte, alespoň podle mě 90% pravdu. Putin opravdu není alkoholík Jelcyn, který by si dal pár skleniček a lehl pod stůl. On plánuje jeden tah dopředu a velmi dobře ví, že mu žádné vojenské nebezpečí nehrozí, ekonomicky je to horší, ale určitě i s tímto počítal. Jsem jen zvědav, jestli nevyzbrojí Iránské ajatoláhy proti případné americko - izraelské agresi nějakými obrannými systémy, USA si o toto přímo koleduje. Ó Bama zapomněl na americkou roztahovačnost v posledních 15ti letech, agresivní politiku USA proti všem zemím, které se jim nechtějí podřídit a jsou nějakým způsobem zajímavé. To se netýká Čadu a dalších Afrických tyranií, kde hubení lidí nikomu na Západě nevadí, to se týká zemí s určitým hospodářským potenciálem. A vzhledem k tomu, že Rusko je přece jenom silnější, než ostatní objekty americké případné agrese, nemusí se ničeho obávat, USA totiž útočí POUZE na slabší / Oliver Stone - Neznámé dějiny USA/.
12. 03. 2014 | 18:18

Petr. napsal(a):

Pan Paroubek napsal:
"Došlo k ní polehoučku, potichoučku po mém odchodu z pozice předsedy ČSSD."

A kdo držel ve vysoké politice Sobotku, Zaorálka, Grosse, v době svého absolutismu, pane Paroubku? Jen geniálně vystudovaný křišťálový Standa Vám nevadí.
A my hlupáci dole jsme Vaší straně, spasitelce českého státu, dali jen 0,07% z odevzdaných hlasů.
A nepoučíme se, do Evropského parlamentu to nebude lepší. Te nevíte, když víte všechno?
12. 03. 2014 | 18:21

Bakalův nezvaný host napsal(a):

Pro Libertad.
Z dlouhodobého i krátkodobého hlediska jsi komik, a to říkám velmi přátelsky. Podle tebe zřejmě bude radar všude, nevím, jestli to máš podle států, krajů, okresů, či radar ať již americký, ruský či čínský pro každou obec.
A jen pro tvou informaci,
když je konečně podařilo poslat ten Buschův radar k ledu, tak si oddechli nejen Češi a jejich sousedé, ale přivítali to i v NATu.
12. 03. 2014 | 18:22

Al Jouda napsal(a):

To autor :
Na Vaši otázku musím odpovědět, že nevypálili ! Pokud bychom to chtěli udělat, tak bychom museli požádat o začlenění ČR do Unie USA. Pak by odpadly veškeré diskuze o radaru v Brdech a měli bychom tu normální posádku US Army ovšem složenou z českých vojáků !!!
Pak by si na nás ruský medvěd už vůbec netroufl, tuneláře by pozavírala česká odnož FBI a český šerif jako správce věznice by udělal našim zločincům ten správný režim výkonu trestu : Žádné posilovny, žádnou TV nebo radio na cele, ale makat v řetězech na údržbě lesů, silnic a polí !
12. 03. 2014 | 18:31

Richard napsal(a):

"Dnes, ať by Rusové udělali cokoliv pozitivního, česká média zkreslí s opačným znaménkem.
autor

takže článek ústí v rozřešení, "okupace Krymu je pozitivní věc, jen český novinář, to na rozdíl od osvícených komunistů, Klause, Křečka a nyní už i Paroubka, no prostě komunistů, ne a ne pochopit"
------------------
"Z hlediska reálpolitiky, jíž se Putin dlouhodobě řídí, tedy zásah Ruska na Krymu byl nejen předvídatelný, ale také zcela logický"
autor

mezi předvídatelným, logickým(ve skutečnosti o logice mluvit nelze, max. o Putinově "psycho-logice") a ospravedlnitelným je zásadní rozdíl.

Pokud za ospravedlnitelnou tzv. reál politiku považujete jakékoliv jednání, které je politikovi k osobnímu prospěchu bez ohledu na důsledky, tak potěš. S tímhle přístupem bych Vás k moci určitě nevolil, bo se dá "reálpoliticky" počítat s tím, že v ní budete tento prospěchářský vzorec uplatňovat, navíc se sebehodnocením "pozitivní". Vlastně máte pravdu v tom, že k porozumění jde o poměrně obtížnou věc, kterou samozřejmě
12. 03. 2014 | 18:49

Richard napsal(a):

komunisti Klaus, Křeček a Vy, chápete velmi dobře.

(nějak se mi ten konec ztratil ve virtualitě, někde mezi mým odesláním a zobrazením v diskuzi, Putin už kyber odstřeluje mé příspěvky, naštěstí zasáhl jen chvost)
12. 03. 2014 | 18:52

Kelt napsal(a):

Richard,
dost na nezávislých médiích resonuje myšlenka,že strategickým záměrem USA byla změna nájemce krymské námořní základny,což by bylo uskutečnitelné změnou režimu na Ukrajině.
Tím by byla eliminována akceschopnost Ruského námořnictva v Černém a Středozemním moři.
Takže posílení vojenské přítomnosti ruských sil na Krymu bylo logickou odpovědí Putina a u vojenských analytiků předvídatelnou.
12. 03. 2014 | 19:09

Maximus napsal(a):

Velmi dobře realisticky napsaný blog. Mám na celé dění kolem Ukrajiny naprosto stejný názor. Pan autor se i trochu zmínil o ČSSD. Chování nynější party politiků ve vedení této strany bude mít následky a to dost vážné. Hovořil jsem s několika jejich letitými příznivci a ti jsou naježení jako když zašťouráte klackem do hnízda lesních včel. Tohle bude mít fatální následky pro tuto stranu, zatím jsem se moc nikdy nemýlil ve vývoji preferencí našich politických stran a ČSSD to pozná u příštích voleb a má namířeno za ODS! Dost zklamal i M.Zeman, který furt blekotá o nějaké společné armádě EU, už je tím docela legrační. Potřeboval by kolem sebe mít nějakého šaška, aby mu to jako kdysi králům řekl. EU má naprosto jiné starosti než je společná armáda, nakonec by to bylo i dost nebezpečné, pár starých ješitných dědků by mohlo si zahrát na vojáky a zrovna jako nyní by mohla být válka na spadnutí.
EU nikdy nemůže překročit jistý rubikon ve větší integraci. A je to hlavně ze dvou důvodů. Prvním důvodem je okolnost, že neexistují celoevropské jednotné strany, které by oslovily současně jak třeba Portugalce nebo Slováka či Němce apod. A ani by to nešlo nějak rozumně nastavit, vždyť vždy by větší národy v takovýchto stranách přehlasovaly ty menší a tak by zase vítězily národní zájmy a na ty menší by zbyla hořkost a skepse. Dalším důvodem proti integraci je jazykový Babylon a švýcarský model nelze v celé EU praktikovat. Našly by se i další důvody jako je naprosto špatně napsaná jakási Lisabonská 1000 stránková smlouva, kterou snad nikdo nečetl celou. Srovnejte to s ústavou USA?! Dále přerozdělovací mechanismus financí EU je naprosto šílený a jasně podporuje byrokracii a je zdrojem korupce. Ve vztahu vůči okolnímu světu a zejména Asii, si nechá EU stejně jako USA likvidovat průmysl a vůbec celé hospodářství a pouští si na trh zboží ze zemí, kde podmínky pro zaměstnance jsou na šílené úrovni (a nejen to) a tak tyto země mohou mít dumpingové ceny všeho na co se podíváte. Tak takhle může řídit či ovlivňovat své hospodářství jen někdo, kdo to dělá schválně a záměrně. A i tato možnost je ve hře, ale raději toto téma opustím, byl bych rychle umlčen.
Pak je tu další zajímavá okolnost, když tedy společnou EU, tak tedy zavést stejné zákony všude včetně těch daňových, stejné mzdové tarify jako třeba min.mzdu, která činí v SRN 41 tis.Kč (pro info ve Švýcarsku nečlenu EU činí prý dokonce přes 80 tis. Kč), to by našinci vejskali, že? A prosadit další společné zákony napříč EU. Tak to by byl fičák, že?
Kdepak, tohle nemůže nikdy v příštíćh cca 50 letech fungovat, totiž vždy každý bude v EU jednat jen podle hesla "bližší košile než kabát"! Jediní, kdo tento problém snad nemají jsou ti, co cítí svou pravou vlast kousek od Mrtvého moře na BV, ti také snad nejvíc tlačí na pilu větší integrace zemí EU.
EU by se měla spíše soustředit na ekonomickou resp.obchodní integraci, něco na způsob EHS a zatím s většími pokusy o větší provázání států v jiných oblastech raději posečkat.
S Ruskem by měla EU spíše rozvíjet byznys (nakonec Němci to tiše a dobře dělají) a vůbec se nebát hospodářské spolupráce, ty doby, kdy si podnikatelé vyměňovali ruličky peněz někde v Rusku v podchodech, hotelech či na benzínkách jsou nenávratně pryč. Pokud si myslíme, že jsme oproti Rusům kulturnější a vzdělanější, tak se jim to snažme dokazovat v praxi kultivovaným chováním, ale hlavně to nezkoušejme naparováním a hloupými trapnými oslovskými řečmi politiků jako je Zaorálek nebo Dientsbier. Jen mě mrzí, že už i ten Zeman ztratil šmrnc a ukazuje se, že v jeho případě to byla spíše jen o trochu lepší volba ze dvou špatných.
Hezký večer všem.
12. 03. 2014 | 19:15

smutný napsal(a):

jak vypadá profesionální zpravodajství ve srovnání s tím, co nám tluče do hlavy ČT, NOVA, PRIMA atd.
https://www.youtube.com/watch?v=ECvjVw5sf50#t=62
12. 03. 2014 | 19:17

Richard napsal(a):

Kelt
pochopte, že logika se řídí přesnými pravidly, nikoliv předvídáním. Předvídat či odhadovat můžete pouze psycho-logiku.
Není možné učinit předmětem předvídání, že 3 a 3 je 6, takový závěr je výsledkem přesně daných algoritmů, kterými se lidská psychika skutečně neřídí. Tu můžete skutečně jen pravděpodobnostně odhadovat, nikoliv logicky dedukovat.
12. 03. 2014 | 19:17

patriot napsal(a):

Putinovy plány zhatí
radarové boubelatí!
12. 03. 2014 | 19:37

xerox napsal(a):

radar do každé rodiny ... provádí firma - Libertad & syn ... :-)
12. 03. 2014 | 19:50

Kelt napsal(a):

Richard,
nejsem psycholog,ale vycházím z toho,že analytici ruské výzvědné služby dali Putinovi dost informací,aby mohl učinit rychlé rozhodnutí.
Proto jsem to charakterizoval jako logický krok-posílení jednotek na Krymu.
12. 03. 2014 | 19:57

Jícha napsal(a):

Autor

Excelentní příspěvek. Díky Bohu za to, že i někdo z českých politiků je normální.
12. 03. 2014 | 20:02

Richard napsal(a):

Kelt
nemusíte být psycholog, abyste pochopil, že budoucí jednání nelze předem přesně propočítat, a logika právě o takových přesných propočtech je, lze max. na základě analýzy situace předpovědět, odhadnout či instinktivně tušit.
Ale jak jsem psal, analýza jakýchsi analytiků není nejmenším důvodem k ospravedlnění invaze, resp. územních choutek zasahujících přes hranice vlastního státu.
Putin to moc dobře ví, proto uvádí jako zástupný důvod "ochranu obyvatel", kterým se ve skutečnosti nic neděje. Prostě blamáž. A jestli bylo možné jí předvídat? Snad ano, takový vzorec jednání v podstatě odpovídá jednoduché mysli s mocenskou převahou, jež je hnána pudovými potřebami bez ohledu na dopady svého jednání na práva jiných.
Putin je ten typ, jeho mocenské jednání o tom vypovídá již dlouhou dobu. Pokud se ocitne v situace, kdy má silovou převahu, touží po něčem, práva jiných mu při uspokojení vlastních tužeb nestojí ani trochu v cestě, řídí se mottem "moc a síla je víc než právo". Putin není hloupý, ale je poměrně jednoduchý.
12. 03. 2014 | 20:19

ZM napsal(a):

Bob napsal 15:42:
To ZM
Takže obava, že Rusové znárodní západní investice?
Nějak tomu nerozumím....
Co znamená zmrazení ruských kont, ke kterému se chystá Západ?
---
zmrazené konto může být "odmraženo". Ale znárodněný majetek zůstane znárodněný.
VYpadá to, že možná vypukne něco jako studená válka, ale v ekonomické sféře. Rozhodně by každá firma, která má záměr podnikat v Rusku a v některých dalších státech, měla důkladně zanalyzovat možná rizika.
12. 03. 2014 | 20:25

petrof napsal(a):

Dvě věci mne naplňují úžasem: hvězdné nebe nade mnou a blbost českých medií a jejich spotřebitelů všude kolem mne. Poslední vývěr, související s krymskou krizí, je zvlášť silný a vydatný.....
Proto ať se stane, co je připraveno,.... Krym bude součástí Ruské federace, a kremelští vládci si poté v klidu počkají, až se nacionalisté v západní části Ukrajiny sami znemožní a prokáží neschopnost svou zemi rozumně vést. Pak jim spadne do klína celá Ukrajina jako shnilá hruška, buď po částech, od Východu po Západ, anebo najednou. I když to může trvat klidně dalších deset-patnáct let, nevadí: velká imperia se budují postupně, jejich tvůrci nemají kam spěchat.
PS. ..kdy to dojde oslíkům Sobotkovi se Zaorálkem, se v kuloárech zatím neuvádí....
12. 03. 2014 | 20:28

ZM napsal(a):

Alfa napsal 17:09:
Tak nevím, než stihnu přečíst nějaký blog, už je pod ním spousta vyjádření (pořád podle stejného kopyta) "věčných diskutérů", které jistě nemusím jmenovat.
Co vlastně tyhle osoby dělají, čím se živí? Nejsou nakonec placeni za to zaplevelení diskuzí a jejich stočení do slepé uličky, zeptám se naivně?....
Nešlo by aspoň naznačit, že pod nicky typu ZM, Yosif K, resl, mb, Android... se skrývá jen několik osob - kteří jsou totožní? To by nemuselo být proti pravidlům.
---
Nejsme ani Yosif K,ani mb ani nikdo jiný. Napíšu několik příspěvků k jednomu blogu odhadem jednou za 14 dní a pan Alfa to vyhodnotí tak, že patřím mezi údajné placené diskutéry :) Když to napíšu ironicky, tak jako analytika třeba do BIS by Vás asi nevzali :)
12. 03. 2014 | 20:29

ZM napsal(a):

petrof napsal 20:28 :
....
Proto ať se stane, co je připraveno,.... Krym bude součástí Ruské federace, a kremelští vládci si poté v klidu počkají, až ...
---
Myslíte že budou očekávat,že se časem zmírní mezinárodní tlak na to, aby se ruské jednotky stáhly z krymu?
Dle toho, co jsme četl, Ukrajinská ústava neumožňuje referendum o odtržení části území.
Dále je problém s občanstvím. Obyvatelstvo s trvalým pobytem na Krymu je Ukrajinou vedeno jako ukrajinští občané a najednou dostanou ruské občanství atd. To je právně dost problém. Dále je problém např. s vlastnictvím nemovitostí atd.
Další prblém je ten, že je nelogické, aby se v referendu hlasovalo o připojení k ruské federeci, když předtím nebylo referendum o vzniku samosttaného státu Krym nebo jak to nazvat.
Ale rusáci se s tím nepárají.Prostě chtějí nějakou část území připojit, tak tam pošlou armádu a komu se to nelíbí tak ten má dle jejich názoru smůlu.
Takže čistě teoreticky, když by rusové chtěli připojit k ruské federaci třeba Karlovy Vary a okolí, tak by vydaly příslušným lidem ruské pasy :) Tam to ale nejde, protože je to moc daleko od ruských hranic :).
12. 03. 2014 | 20:35

ZM napsal(a):

Weiskebr napsal :
Těch pomluv na Paroubka a přece je normální a píše pravdivě.
---
Je potřeba odlišit konstatování, že někde se něco děje a názor na toto dění.

Paroubek např. napsal-
Musím konstatovat, že Nečasova vláda dělala v zahraničně politické oblasti mnoho chyb, vlastně svou zahraniční politikou republiku zavlekla do vážné mezinárodní izolace.
---
Jinými slovy, paroubkův názor je, že Nečasova vláda udělala v zahraničně politické oblasti mnoho chyb,....
12. 03. 2014 | 20:38

ZM napsal(a):

Richard:
můžeme se domnívat, že Putin měl obavy, že nakrym bude přesunuto mnoho jednotek ukrajinské armády a v takovém případě by se mu nemuselo podařit obsadit Krym bez ztrát. Proto se snažil asi jednat rychle, aby obsadil Krym rychleji než tam svoje pozice posílí ukrajinci.
12. 03. 2014 | 20:41

petrof napsal(a):

ZM :
tady máte odkaz, že už nejde jen o Krym, ale ruské troops už se houfují na jihovýchodě celé Ukrajiny..!!!
http://www.zerohedge.com/news/2014-03-12/after-annexing-crimea-russian-troops-are-piling-east-ukraine-border
12. 03. 2014 | 20:52

stejskale nemaž! napsal(a):

řekněme si otevřeně, že evropu nezničí putin a ruské tanky, ale evropská integrace, která z evropy časem udělá nezajímavý trh i pro putinuv plyn. s rostoucí chudobou bude spotřeba energie v evropě klesat. gazprom a rosněft už nechtějí stavět žádné další potrubí do evropy. ale pouze na východ do číny. a tady bude díky zeleným a různým špidlům tak drahá energie, že firmy budou utíkat. a třeba i do ruska, kde se sice musí platit uplatky uřadům. ale i tak se jim to možná bude rentovat. ne, putin se anexí krymu nezbláznil i když to tak z počátku vypadalo. on má jenom celou EU na háku. USA budou energeticky soběstačné, čína si přivede plyn z ruska. no a my v EU budeme mít armádu chudých a nezaměstnaných ,drahou elekřinu, dotované solární elektrárny a soud pro lidská práva. howk.
12. 03. 2014 | 20:55

Richard napsal(a):

"můžeme se domnívat, že Putin měl obavy, že nakrym bude přesunuto mnoho jednotek ukrajinské armády a v takovém případě by se mu nemuselo podařit obsadit Krym bez ztrát."
ZM
tak a teď mi ještě zkuste odpovědět, proč by ho měl vůbec obsazovat, i v případě, že by na něj vlastní zem(Ukrajina na Krym) přesunula vojenské jednotky, to se totiž může. Co se nemůže je, že ozbrojený voják vstoupí bezdůvodně na cizí území. Pokud se tedy bavíme o právu, ne moci a síle neb ta, pokud je v rukou jednoduchých bytostí sledujících vlastní prospěch, skutečně nalezne ospravedlnitelný důvod pro vlastní ukojení, v tomto případě územních choutek spojených s potvrzením vlastní moci, v čemkoliv.
12. 03. 2014 | 21:11

Richard napsal(a):

snad už jen chybělo, aby Putin vyhlásil, že jeho invaze je pro dobro všeho ukrajinského lidu, to by byla krásná třešnička na tomhle jeho "macho" cirkusu.
12. 03. 2014 | 21:22

************** napsal(a):

Sbírka názorů některých politiků plus fakty neosobní povahy ,ne přímo se vztahující k dnešní Ukrajině:
výrok Hugo Cháveze,nesmírně populárního v jeho Venezuele a s obrovskou srdečností uvítaného festivalem v Benátkách (fota dokladem):
"Angela Merkelová je Hitler"

Tvrzení Janukovyče: "Julie Tymošenková zavraždila dva manžely-dva soudruhy"
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Nepřekonatelný logicky paradox demokracie:Pro Západ -referendum na Krymu -tedy názor většiny-je nepřijatelné!!!!!!!!!!.Naopak to,že Jaceňuk ,který se vyšvihnul díky 60 000 demonstrantům Kyjeva ,se bez referenda pro 40 milionů ,bez toho aniž by zjistil názor referendem jako u nás u EU (a trvale ve Švýcarsku) jejich 40 milionů Ukrajinců -odvažuje podepsat zcela svévolně dle své lžicarské "monarchistické -diktátorské " hlavy asociační dohodu,o které se legálně zvolený Janukovyč domníval,že může být až poté co Ukrajina splatí nemalé trvalé dluhy Rusku.

Jaceňuk, americký exponent připomíná Beriju,kterého jako amerického exponenta zastřelil Chruščev,a který je v SSSR synonymem nejstrašnější zrůdy všech dob.Počtem obětí jiných než on sám lidí na životech Beriju možná překonává.Týž Chruščev ,který Krym připojil
k Ukrajině v rámci SSSR.Když Chruščev neplatí u Beriji-Jaceňuka,nepatí ani u Krymu!

Pochybuje někdo o tom,že Putin není stejný typ politika ve vztahu k sociální nerovnosti jako Bruselští,američtí a čínští politici? Proč?

Jaká právo mají politici,kteří do osudů Srbska zasáhli bombami na civilisty protestovat proto Putinovi na Krymu který jde nekrvavou cestou referenda???

A není náhodou největší utajovanou společnou radostí Putina.Merkelové,Tymošenkové,USA,že původní odpor Majdanu proti boháčům obratně převedli s Janukovyčem nenápadně na VEDLEJŠÍ JAKOBY "HLAVNÍ" kolej nacionálních sporů a tím s tím původním protestem vůči postkomunismu,který demonstranty zklamal,dokonale zametají?
a PUTINOVI KOMUNISTICKÁ STRANA V RUSKU JIŽ NA PATY VE VOLBÁCH OPRAVDU ŠLAPE!
12. 03. 2014 | 21:33

Hobojistka napsal(a):

ZM
ÖSpousta rusů ve skutečnosti Putina za prezidenta nechce, ale druhá věc je, do jaké míry budou volby v Rusku zmanipuloványÖ

Žádný příznivec USA by po roce 2000 neměl v souvislosti s prezidentskými volbami raději o manipulaci prezidentských voleb mluvit.
12. 03. 2014 | 21:37

Bakalův nezvaný host napsal(a):

Pro Hobojistka.
Většina prezidentů může Putinovi popularitu jen závidět. Dnes bych tipoval na důvěru kolem 70 % Rusů.
12. 03. 2014 | 22:33

celé hřbitovy manželů-soudruhů napsal(a):

*********************
No vidite. A já furt koho mi ta Merkelová připomíná.
To s těmi Chanukovyčovými soudruhy musela Jůlie provést někdy hodně dávno, ještě když šéfovala v Dněpropetrovsku Komsomolu a mafii.
To se nepočítá.
Hlavně, že se jí tak zázračně napravila ta záda.
To jistě nikdo nečekal.
Asi Angela umí i přikládat ruce.
12. 03. 2014 | 23:26

Yosif K napsal(a):

Tak pane Paroubek - kolik vidíte hlasů pro zastánce chudoby z vily na Itahce?

Zase to hodí 0,3% hlasů? Nebo jste si už stoupl do fronty u Lukoilu s prosbičkou o příspěvky na billboardy?
13. 03. 2014 | 00:22

dd napsal(a):

Soglasno - consent.
13. 03. 2014 | 00:41

Yosif K napsal(a):

Ještě Janukovyčova administrativa hovořila o vedlejších nákladech připojení Ukrajiny k EU. Uváděla v této souvislosti 160 mld. eur, které Ukrajina prostě nebude mít. A kdo to všechno zaplatí? Nerad bych byl, aby to byli občané EU, resp. také čeští občané. Putin, jak se zdá, se to platit nechystá.
KONEC CITATU.

No těch 160 miliard EUR je cca 80% toho co už zahučelo do řeckých bolševiků a sosálistů - Proubkových kamarádů lehkoživků.

V EU stejně všechno platí Němci, pokud se rozhodnou přišrktit příděly jižním lehkoživkům a pustit těch 160 miliard na Ukrajinu, proč ne? Paroubek to platit nebude - akorát by to mohlo postihnout jeho řecké sosálistické miliardáře co Petruši kupují BOTIČKY OD DIORA!!!!

Hahaha.....
13. 03. 2014 | 00:49

Yosif K napsal(a):

Putinušce Krym s Rusy i tatary přeji.

Jakýs soudruh prorokoval že Putin si může turkicky mluvící tatary koupit. Putin to rozhodně zkusí, lstiví tataříni z něj vymámí prašule, autonomii, svůj majlis a ten pak pozve z turecka nejakou domobranu a tataři možná zopakují "ruský trik" s domobranou ještě lépe než Putin.

A turecká armáda má cca stejný mírový stav jako armáda ruská......

Cínani rozvíjejí těžnbu břidlicového plynu u sebe na plný pecky. Břidlicový plyn v číně v ohromujícícm množství je pro Putina katastrofa galaktického rozsahu..... lzy vygooglovat před pisbou článku hýkajícího radostí nad geopolitickými vítězstvími Putinušky velké......
13. 03. 2014 | 00:57

************** napsal(a):

Podotýkám,že pro vztah Hugo Cháveze k Angele Merkelové není bez zajímavosti další:
Chávez byl profesionální voják,mnohokrát zvolený jako Merkelová pocházející z tradičně vojenské země-Pruska.Přítel exaktních vědců (oba) manželů Merkelových-první sametový předseda Akademie věd ČR slovák R.Zahradník je z vojenské rodiny-sám dávno předtím psal.Patrně Rusnok měl informace,proč chtěl zrušit českou Akademii věd.Podivuhodné přátelství A.Merkelové s Ústavem biochemie a organické chemie AV ČR,návštěvy tam.Kdo něco ví o žebříčcích vědců ve světovém měřítku,nestačí se divit,kam si Merkelová jezdí pro uznání svého intelektu. Zda i odsud částečně neplyne přesvědčení EU,že některý diktátor je lepší než některý demokrat.A podobně s neutralitou některých zemí.
13. 03. 2014 | 05:59

Elena napsal(a):

Jožo K:
vykecal ste na verejnosti všetky prozapadne tajne strategie geopoliticke, ešte sa ten Putinušce s toho pouči, vi musite protivnika zmiasť a zblbnuť a nie školiť, tak nezviťazime a naš Amerikoatlantický Jevrosojuz bude trochu oslabený.
13. 03. 2014 | 08:12

Ernesto napsal(a):

Josif K proč tak nenávidíte ruské mužiky ? Vdyt to jsou dobrosrdeční lidé ze srdcem na dlani ! No a že si občas přihnou ? To vy v česku snad také ne ? Inteligent jako Vy by měl vaše východní bratry brát vážněji ! Hezký den
13. 03. 2014 | 08:12

Jožin z bažin napsal(a):

rum, kontušovka, čert, jarabinka, orechovka, višňovka a vaaanilkova
13. 03. 2014 | 08:51

Rosťa napsal(a):

Realisticky popsaná situace. A stejně jako Paroubek jsem přímo zděšen jednáním socanů, o překrucování pravdy ze strany veřejnoprávních medií se už ani nezmiňuji. Ti šášové mají pocit, že si člověk pravdu nenajde na internetu?
13. 03. 2014 | 11:33

IQ napsal(a):

Maximus a autor

Taky mi to tak vychází.
13. 03. 2014 | 12:12

Iaara napsal(a):

Realisticky popsáno a zhodnoceno. Kdyby pod tím nebyl podepsán neoblíbený (proč vlastně?) Paroubek, ale třeba nějaký politolog či novinář, mnozí ze zdejších rusofobů a fanoušků rowdies z Majdanu by museli chtě-nechtě uznat fakta.
13. 03. 2014 | 13:10

schroth napsal(a):

Dejme tomu, že v něčem pane Paroubku pravdu máte, snad obsazení Krymu do jisté míry předvídat šlo. Otázka je, jak na to v krátké době měla Amerika i Evropa reagovat a jak by měla reagovat teď, po obsazení Krymu.
Vy nějaké akce v ekonomické oblasti odmítáte. Tak co, má se to nechat být a starat se zase o své zájmy? Co když Putin dostane chuť na další kus Ukrajiny, nebo dokonce celou? Co když vyvolá podobné akce v pobaltských zemích, tam je taky dost Rusů a mohl by je chtít ochránit? Nechat ho být ať si dělá co chce, nebo má NATO rovnou zasáhnout vojensky?

Merkelová i Sobotka chtějí jednat. To vypadá rozumně. Jenže Putinovy to vyhovovat může, on jednat může a může se u toho smát do rukávu. Bude jednat a bude si zároveň dělat co chce.
Země NATO i USA se totiž bojí. Bojí se, že bude málo plynu, ropy, že když zmrazí ruská konta, Rus znárodní firmy v Rusku atd. Putin to velmi dobře ví. Rus se uskromnit může, to dělá už několik století, žádná novinka a žádný velký strach z toho. Ale Američan, Němec, Francouz, ba i Čech, se uskromňovat nechce! V zájmu nikoho a ničeho. A tak nezbývá, než hřímat ve spravedlivém rozhořčení a JEDNAT. Protože i vy pane Paroubku se bojíte. Není divu, kdo by se chtěl mít hůř, zejména v cizím zájmu?
A tak si Putin klidně může dělat co chce. Už shromážďuje armádu na hranicích Ukrajiny a zítra se možná vydá chránit Rusy do Pobaltí.

Co kdybyste pane Paroubku, kromě kritiky a retroprognóz dal k dobru nějaké návrhy na řešení. Tedy kromě jednání. Jednat chtějí všichni. Sem s tím.
13. 03. 2014 | 15:59

ing Jiří Zedníček napsal(a):

Váše analýza současného i předpověď budoucího stavu na Ukrajině je zcela realistický pohled.Obávám se, že pan prezident Zeman měl oprávněné púochybnosti před jmenováním pana Zaorálka.do vysoké funkce.Bohužel to odneseme my všichni.Ani Kocáb a ni šišla kníže nám nepomohou,oni totiž na nic nemají vliv,snad jen mohou nám dělat ostudu.Cose týče Sobotky a mladého Diensbiera, to je kapiotola sama o sobě. Dobře nám tak, když do vysokých funkcí umožníme přístup hochům jako byl Gross a další jemu podobní ,,zkušení",životem zocelení chlapci.A žejich tam v tom parlamentu máme celou řadu.Mareček bendů je toho výrazným fenoménem.
13. 03. 2014 | 16:47

MZ Osvoboditel napsal(a):

České žurnalistice dnešních dnů chybí realistický pohled prakticky úplně na všechno, nejenom co se týče Ruska.
13. 03. 2014 | 20:53

Pravdoláskař napsal(a):

Až teď jsem pochopila, co ve vás, pane Paroubku, ztratila česká vrcholná politika. Ta vaše geniální schopnost předvídat vývoj v zahraničí. Měl byste být minimálně šéfem diplomacie! A navíc, "normálních" politiků, jako je pan Putin, máme v Česku tak zoufale málo...
13. 03. 2014 | 21:26

Jižan napsal(a):

Dámy a pánové já zažil jako studen srpen 1968,a vždy budu tvrdit,že buďme rádi,že jsme v EU a NATO,jinak věřím,že by to začalo jako v roce 1938.Nejdříve Krym,pak Ukrajina,a skončili by u Aše.
Takže se ptám soudruha Paroubka v čem nám Rudá armáda přinesla záchranu? Změnilo se pouze to, že český národ z tlamy nacistické Charybdy upadl do chřtánu bolševické Skylly. Obojí bylo a je stejným neštěstím
A teď si jen osvěžme paměť. Opatření komunistické vlády měla v SSSR mezi lety 1917 a 1987 podle střízlivých odhadů /http://www.hawaii.edu/powerkills/, na svědomí smrt 62 000 000 nevinných lidí.
Pane Paroubku trvám na tom, že zahájení budování „socialismu“ v Rusku a převzetí moci bolševiky bylo krutým znásilněním Ruska. Bolševického běsnění vůbec neměli důvod obávat se jen bohatí, aristokracie, „zpátečnící“ či „tmáři“. Mohlo se zahryznout do kohokoliv. A také zahryzlo. Včetně početné řady levicových souputniků bolševiků, třeba Strany socialistů – revolucionářů (Eserů), kteří patřili k těm, s nimiž bolševici předtím vytvářeli Sověty dělnických a vojenských zástupců, kterých si zřejmě Vy ceníte jakožto vyjádření vůle aktivního proletariátu. Po bolševickém převzetí moci se tyto sověty změnily v čistě převodovou páku mocenské špičky-no a potom se Putinovi opět stýská!!!!!!!!
16. 03. 2014 | 14:05

xxyyx napsal(a):

to autor
Realistický pohled na Ukrajinu, bez ideologických klišé.
16. 03. 2014 | 17:21

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Atapana Mnislav Zelený B Babka Michael · Balabán Miloš · Bartošová Ela · Bavlšíková Adéla · Bečková Kateřina · Bělobrádek Pavel · Beránek Jan · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Blažek Kamil · Bobek Miroslav · Boehmová Tereza · Brenna Yngvar · Bureš Radim · Bůžek Lukáš · Byčkov Semjon C Cerman Ivo Č Černoušek Štěpán · Česko Chytré · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Davis Magdalena · Dienstbier Jiří · Dlabajová Martina · Dolejš Jiří · Dostál Ondřej · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořák Jan · Dvořáková Vladimíra F Fafejtová Klára · Fajt Jiří · Fendrych Martin · Fiala Petr · Fibigerová Markéta · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Gargulák Karel · Geislerová Ester · Girsa Václav · Glanc Tomáš · Gregorová Markéta · Groman Martin H Halík Tomáš · Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hapala Jiří · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Hilšer Marek · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holmerová Iva · Honzák Radkin · Horáková Adéla · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hradilková Jana · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubinger Václav · Hülle Tomáš · Hušek Radek · Hvížďala Karel CH Charanzová Dita · Chlup Radek · Chromý Heřman · Chýla Jiří · Chytil Ondřej J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jelínková Michaela Mlíčková · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kania Ondřej · Karlický Josef · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Pavel · Klíma Vít · Klimeš David · Kňapová Kateřina · Kohoutová Růžena · Kolaja Marcel · Kolářová Marie · Kolínská Petra · Kolovratník Martin · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Koutská Petra Schwarz · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kučerová Karolína · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kupka Martin · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Maláčová Jana · Málková Ivana · Marvanová Hana · Mašát Martin · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minařík Petr · Mittner Jiří · Mrkvička Jan · Müller Zdeněk · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Návrat Petr · Navrátil Marek · Němec Václav · Niedermayer Luděk · Nouzová Pavlína · Nováčková Jana · Novák Aleš · Novotný Martin · Novotný Vít O Obluk Karel · Oláh Michal · Ouhel Tomáš · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Pavel Petr · Pavelka Zdenko · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Peksa Mikuláš · Pelda Zdeněk · Petrák Milán · Petříček Tomáš · Pfeffer Vladimír · Pfeiler Tomáš · Pilip Ivan · Pitek Daniel · Pixová Michaela · Plaček Jan · Podzimek Jan · Pohled zblízka · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rakušan Vít · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Reiner Martin · Richterová Olga · Robejšek Petr · Rydzyk Pavel · Rychlík Jan Ř Řebíková Barbora · Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schneider Ondřej · Schwarzenberg Karel · Skořepa Michal · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slimáková Margit · Sobíšek Pavel · Sokačová Linda · Soukal Josef · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Strmiska Jan · Stulík David · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Sýkora Filip · Syrovátka Jonáš Š Šebek Tomáš · Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šoltés Michal · Špinka Filip · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štern Ivan · Štern Jan · Štrobl Daniel T Telička Pavel · Titěrová Kristýna · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomek Prokop · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Tůma Petr · Turek Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Václav Petr · Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Vavruška Dalibor · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Vhrsti · Vích Tomáš · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojtěch Adam · Vojtková Michaela Trtíková · Výborný Marek · Vyskočil František W Walek Czeslaw · Wichterle Kamil · Witassek Libor Z Zádrapa Lukáš · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zima Tomáš · Zlatuška Jiří Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy