Okolí premiéra Topolánka připomíná politickou mafii

05. 02. 2008 | 10:48
Přečteno 15954 krát
Od voleb v roce 2006 jsme spolu s vítězstvím ODS ve volbách a se vznikem vlád v čele s Mirkem Topolánkem svědky nástupu „nového stylu“ vládnutí, který je založen a udržován politickou korupcí. ODS za rok a půl co je u moci tak povýšila politickou korupci na princip svého vládnutí. ODS tak ustavila nový druh politiky, totiž politiku korupce.

Tento morálně deformovaný způsob politiky, praktikovaný různými skupinami a osobami z okolí premiéra Mirka Topolánka, narušuje samu podstatu demokratického principu vlády a je přímo jejím ohrožením. Tito lidé již v minulosti v kauze bývalého poslance Zdeňka Kořistky prokázali, jak je jejich uvažování i hodnotový systém narušen. Bohužel, dnes jsme svědky jejich postupného pronikání do nejvyšších pater ústavních institucí, ale i bezpečnostních složek, kde pokračují v rozvíjení a zdokonalování tohoto nového stylu vládnutí ODS, politiky korupce. Okolí premiéra Topolánka tak spíše než standardní politické zázemí vrcholného ústavního činitele připomíná struktury něčeho, co by se dalo nazvat politickou mafií.
Prvním takovým příkladem politiky korupce ODS byl případ neúspěšného pokusu o uplacení poslance ČSSD Pavla Ploce, pro což svědčí i opakované rozhodnutí nezávislého soudu.
Pokračovalo to pověstným rozhovorem přítele a dvorního lobbyisty premiéra Topolánka Marka Dalíka pro MF Dnes, ve kterém se k politické korupci sám přiznal a následně také bohužel provedl, kdy se podařilo ODS získat přeběhlíky Melčáka s Pohankou. Opět je zde rozhodnutí soudu, který politickou korupci v řadách ODS potvrdil.
Dnes jsou na stole šokující důkazy o pozadí této korupční „dohody“ o podpoře Topolánkovy vlády mezi ODS a pány Melčákem a Pohankou. A to v podobě smlouvy mezi soukromým subjektem a lidmi napojenými na premiéra Mirka Topolánka, jejímž předmětem je změna zákona v zájmu nikoliv občanů, ale této firmy.
Již samotná skutečnost, že je na stole smlouva mezi lidmi blízkými premiérovi Topolánkovi a firmou závislou na rozhodnutí vládní většiny v Poslanecké sněmovně jen ukazuje stupeň úpadku, do kterého nás vláda v čele s ODS a Mirkem Topolánkem za rok a půl stačila zavést. Lidé z okolí premiéra privatizují stát, dělají si z něj výnosný soukromý byznys a jak se ukazuje, obchodují dnes i s hlasy ústavních činitelů na úkor zájmů jejich voličů.
V této souvislosti není možné považovat za náhodu, že podle nedávno zveřejněných údajů dochází k propojení ODS a lidí z dob opoziční smlouvy v čele s Miroslavem Šloufem, jehož podezřelé kontakty a podivné praktiky jsou dnes již všeobecně známé.
Vzhledem k závažnosti situace i k vysokému riziku, že lidé z okolí premiéra budou vyšetřování celé záležitosti bránit tak, jak jsme tomu byli svědky v kauze Jiřího Čunka, nemůžeme mít ani důvěru v nezávislost vyšetřování pozadí celé této operace.
Pro pány poslance Melčáka a Pohanku je dnes již jediná cesta, jak se distancují od spolupachatelství na naprosté zradě svých voličů, totiž cesta okamžitého složení mandátu. V opačném případě sehráli smutnou roli mouřenínů, kteří vykonali svoji práci a kteří budou jedinou obětí tohoto podrazu na voliče, který nemá v novodobých dějinách České republiky svoji obdobu.

Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

Pava napsal(a):

Velký souhlas
05. 02. 2008 | 10:52

Don napsal(a):

Opět pan paroubek nezklamal. Polopravdy, překrucování, pomlouvání. Okopávání kotníků se stalo u něho politickým programem!
05. 02. 2008 | 10:59

Bobo E napsal(a):

Hmm, tolikrát použít slovo korupce v jednom článku, to musí být nový rekord! Mě jenom zaráží, že vaší největší obavou je, aby náhodou někdo nezkorumpoval vaše poslance :) Až se mi chce říct, když si do parlamentu nataháte zkorumpovatelnou sebranku, tak se nedivte :) Vy, jehož kamarádům odpouštělo Sobotkovo MF daně, a jako člověk, za jehož vlády se schůzce s premiérem říkalo "pět v českých na stole" (proč asi?), byste měl se slovem korupce nakládat trošku opatrněji.
05. 02. 2008 | 11:00

muf napsal(a):

Pane Paroubku,

co nám to chcete namluvit :
Vy s Vaším povolebním upatlaným a upoceným projevem, s Vaším Staníkem Grossem a dalšími a dalšími ...
05. 02. 2008 | 11:01

neo napsal(a):

Štve Vás, že vás volilo málo lidí,co? Holt ODS vyhrála volby a veškeré zákony, změny, reformy prošly schvalovacím procesem parlamentu a senátu a podepsal je prezident...čili demokracii bylo učiněno za dost a Vás to může jen žrát.
05. 02. 2008 | 11:02

neo napsal(a):

Bobo E : sociální demokrat se přece zkorumpovat nedá !!! A také se nechová pokrytecky jako pan Sobotka, který neplatí poplatky.
05. 02. 2008 | 11:03

RA napsal(a):

pane Parobku, když jste narazil na tu korupci. To odpuštění daní panu SDBákovi Dvořákovi /26 milionů/, a následný sponzorink nadace pí Paroubkové uvedeným panem Dvořákem, to sice není politická korupce, ale je to korupce skutečná. Mohl byste nám k této záležitosti něco sdělit ? Bylo sice podáno tresní oznámení na vašeho přítele Sobotku, ale nepochybuji, že naše postkomunistická policie to odloží tak, jako v podobných případech. Vy jste se Sobotkou jen v tomto případě připravili státní rozpočet o 26 milionů korun, ale uznávám, že z vašeho pohledu je to maličkost, vzhledem k hospodaření vlády ČSSD.
05. 02. 2008 | 11:09

Don napsal(a):

Škoda, že se pan Paroubek stejně tvrdě a drze neobouvá do pánů Sobotky a Ratha za vědomé a přiznané porušování zákonů (neplacení, respektive nevybírání poplatků). Asi je to tím, že členové ČSSD nemusí zákony dodržovat, vždyť oni dokonce ani nemusí platit dluhy!
05. 02. 2008 | 11:10

o2 napsal(a):

Paroubku kopeš a kopeš, ale stejně to k ničemu nebude, zase prohraješ. Zamysli se proč a pak teprve piš tyto bláboly.
05. 02. 2008 | 11:10

Šamtajch napsal(a):

Čím to asi je, že nejsnadněji lze korumpovat vaše spolustraníky, pane Paroubku? Co to tedy jste - parta mouřenínů?
05. 02. 2008 | 11:10

PRD napsal(a):

Pane paroubku,jděte s tím už do háje!Jste nevyrovnaný a jistým způsobem narušený člověk.Od té doby,co jste v opozici,jste nepřišel s ničím pozitivním pro život v ČR,což za Vaší vlády bylo to samé!!!Co taky čekat od člověka,jehož lidi porušují zákon chovají se jako hovoda bez stropu!
05. 02. 2008 | 11:13

Kamil napsal(a):

Paroubku, (tykám Ti protože jsme zhruba stejně staří ) tys to opět všechno popletl.Není to tak dlouho, abysme zapomněli na Tvůj způsob vládnutí, na ty křišťálově čisté výběrové řízení, na ty Tvoje rozhodnutí od boku, na ty výroky " pošlem tam kluky Kočkovy ať tam udělají trochu dusno" apod. Kdo stále hledá politického, třídního a já nevím jakého nepřítele. Nejvíce mi na Tobě ovšem vadí ( ač jsi ekonom),že nikdy neukazuješ lidem cestu, ale vždy zakládáš svoji politiku na nereálných slibech (když mě budete volit, tak Vám něco slíbím - ze státního, státní dluhy se přece nevrací) a na očerňování svých politických odpůrců. Myslím si, že politik Tvého ražení, se dá srovnávat pouze s diktátory třetího světa a nepatří (snad už ) do našich zeměpisných šířek. Topolánek má k ideálu daleko, ale je mi daleko milejší jeho hrubý politický styl, než to Tvé populistiské žvanění.
05. 02. 2008 | 11:17

neo napsal(a):

Také se těšíte na výplatní pásku, která bude o poznání lepší díky současné vládě? Zapomeňte na Paroubka a "jeho" pásma.
05. 02. 2008 | 11:45

BRT napsal(a):

Už vyprala tvoje bývalá těch 30 milionů ve své humanitární pračce za toaletní papír pro dětičky?
05. 02. 2008 | 11:45

ok napsal(a):

Je to, jako kdyby vlk kázal vegetarianismus. Z pana Paroubka čiší akorát vztek, že on a jeho věrní přicházejí o dotace z Bruselu.
05. 02. 2008 | 11:54

honza napsal(a):

Pane Paroubku a Filipe,
už jste pochopili, že jste skočili havlovu vyslanci Bursíkovi na špek? Pan Švejnar není nepolíbený politikou - viz Dřevíčská výzva, Děkujeme odejděte, strana Viva, Patria finance, Tošovský.....převzetí IPB ČSOB.
To nevím jak to vysvětlíte vaší partičce.
05. 02. 2008 | 11:55

olda napsal(a):

Okolí předsedy ČSSD Paroubka připomíná politickou mafii
05. 02. 2008 | 11:59

Vaca napsal(a):

Pane Paroubku,
držím Vám palce v nelehkém boji. Vydržte do nových voleb, které s drtivou převahou vyhrajete, jak tomu nasvědčují výzkumy veřejného mínění. Pokud současná mocenská mafie protlačí Klause do prezidentského křesla, bylo by škoda, aby pan Švejnar odešel z politiky. Nejlépe by bylo, kdyby založil novou pravicovou politickou stranu a pomohl zlikvidovat současnou ODS.
05. 02. 2008 | 12:00

Slonik napsal(a):

A ty Rathovy výroky o 3 milionech za jeden hlas pro Klause byly jako co? To se nestalo? Máte důkazy? Nemáte. Máte akorát puch po dalším pšouku.

Topolánek jistě není idální premiér. Mám k němu tisíc a jednu výhradu, ale on a jeho vláda alespoň něco dělají. A jejich činnost sice pomalu, váhavě, ale přece směřuje k postupnému vymetání toho hnoje co tu je. A nic na tom nezmění ani rádobysilné výroky řiťolezce Ratha (ten jistě nemluví dle vlastního uvážení, ale jedná na popud pana předsedy strany, který si nechce špinit ruce).

Co se týče prazidentské volby - máte prostě strach. Je to na vás vidět, doslova vám to spolu se sádlem kape z každého póru těla. Takže teď hupky do obchůdku - nakoupit pro své ovce nové mobilní telefony s kvalitním fotoaparátem, aby jste se mohl přesvědčit.
05. 02. 2008 | 12:00

Pavel napsal(a):

Není opravdu nemocný člověk? Možná by stálo , aby jste navštívil psychiatra. A to nemyslím ve zlém. Víte, taky pana Topolonka nemusím, ale takovou smečku jako ste si vybudoval Vy to by normální člověk nedokázal. Ale i toto hodvoří spíš o Vas. Největší problém je, že pořád řešítě něco , co by jste si přál aby bylo tak jak chcete, ale ono to jakis nejde. Lepší by bylo, kdyby jste něco pro tento stát dělal. I jako opozici.
05. 02. 2008 | 12:02

neo napsal(a):

Taky neplatíte poplatky, jako Váš věrný druh Nedělka? No přece byste se nechoval pokrytecky...to si sociální "demokrat" komunista přece nemůže dovolit.

Váš nejlepší počin poslední doby = podpora pravicového liberálního ekonoma.
05. 02. 2008 | 12:08

Vertigo napsal(a):

O mafii tady píše ten pravý.
05. 02. 2008 | 12:09

Acidburn napsal(a):

Píše Paroubek, který má za nejlepšího kámoše mafiána Kočku, ten samý Paroubek, jehož působení na pražském magistrátě skončilo mnohamilionovou ztrátou a ten samý Paroubek, který měl již za dob RaJe přezdívku "Šuplík".

Paroubku, nesnaž se, Rath je stejně drzejší a nestoudnější než ty, holt učedník překonal mistra. Na moralizování nemáš absolutně žádný nárok, ty kurevníku, starej se raději o svou famílii, tvůj syn si tvou pozornost zaslouží víc než Topolánek...
05. 02. 2008 | 12:14

Pavel napsal(a):

Paroubek si tady z toho blogu dělá vlastní platformu. Už ho tady bylo dost, nemyslíte?
05. 02. 2008 | 12:18

Michal napsal(a):

Zrovna ten pravý člověk píše o mafii. Znovu mě tento bezcharakterní člověk pobavil.
05. 02. 2008 | 12:22

Deny napsal(a):

Vemte se pane Paroubku s Topolánkem za ruku a jděte oba pryč. Jeden za 18, druhý bez dvou za 20.
Vaše nezapomenutelná zásluha bude, pokud se pan Švejnar dostane na Hrad. Na nás voličích pak je, aby jsme v příštích volbách zvolili úplně jinou garnituru bez Vás, Topolánka, Bema, Sobotky a dalších pokrytců, kteří přivedli tuto zemi do takového morálního marastu a korupce.
05. 02. 2008 | 12:23

jarryd napsal(a):

Pak se Paroubek divi, ze s nim nikdo nechce v televizi "diskutovat". Vzdyt chudak mele porad to same:
1.šokující důkazy o pozadí této korupční „dohody“
2.spolupachatelství na naprosté zradě svých voličů
3.politika korupce

Jyrka kvici jako prase pred porazkou(jako socan pred prezidentskou volbou).
05. 02. 2008 | 12:24

Karl napsal(a):

To je sice pravda že je to mafie pane Paroubku ale Vy a Vaše okolí je na tom přesně stejně neli hůře.Jeden druhému nemáte naprosto co vyčítat.
05. 02. 2008 | 12:24

Ivan napsal(a):

Vy všichni křiklouni jste k pousmání ,vám nejvíce vadí ,že to napsal Paroubek ,ne že to není pravda !
Ale ,když si odmyslím osobu pisatele ,tak v tom článku je spousty pravdy ,jenže vy jste tak zaslepení antiparoubkováním ,že už vás probere snad jen cihla do hlavy.
Výše uvedenému pisateli ,který hází na ČSSD kauzu IPB bych doporučil ,aby si ověřil o této bance VŠECHNA fakta ! Třeba by se dočetl ,že tehdy byla k volbě dvě řešení :špatná a ještě horší-buď nechtat banku položit a¨s ní i celý sociální důchodový systém ,neboť odvody na soc.pojištění šly na účet IPB ,nebo banku nějak rychle oddlužit prodejem aby ji do konkurzu nešlo dát. Nic nebylo ideální ,ale aktiva IPB byly už dávno vyvedeny na Kajmanské ostrovy .... tak nemelte !
A kdo takový bankovní socialismus zavedl,podporoval a chránil ? Které to byly vlády a kdo byl jejich předseda ? Kdy byly založeny a jak podnikaly zkrachovalé banky , kampeličky ,fondy ? Za vlád ČSSD ? Né ,v té době už tyto společnosti šly ke dnu ! Jste tak zaslepení ,až jste blbí!
A v odpovědích na můj příspěvek prosím fakta !
05. 02. 2008 | 12:29

beda napsal(a):

Neustále připomínat!! Svoboda,Snopková,Vlček,Šlouf, Munzar, J.Novotný,Šíma,Kavan,"defraudantka"Volfová,"restituent" Fencl,
Lachnit,Schling zvaný šotolina D47,vrah Srba, Hojdar,ministr Zeman (internet do škol),Karel Machovec,Skopal, Palas,
Zgarba,Gross, Doležel,Forman(zcizil 250 mega z Phare),Rath,úplatná Rathová poradkyně,
kakaový Kraus, pozemkový Brožík František, ředitel NBÚ Mareš,Součková Marie,Vyvadil, Láznička,atd.
05. 02. 2008 | 12:30

POE napsal(a):

Roko, to snad ani Kočka nesežere!
05. 02. 2008 | 12:33

via napsal(a):

Zajímavé je, že si ODS boj s korupcí postavila do svých piliřů. Ale sliby jsou jedna věc a skutky věc jiná. To nám ostatně dokazuje každá vláda.
05. 02. 2008 | 12:34

Johny_x napsal(a):

Plně souhlasím se vším co tu Paroubek uvedl. a To rozhodně nepatřím k jeho obdivovatelům, jsem spíše pravicový volič , jenže co v této zemi provádí tzv. "pravicová" ODS je spíše vládnutí typu mafie nebo nějaké mafiánské strany postsovětské republiky. Nejhorší je že na tyto svinárny ODS musí upozornovat levicová CSSD a je vidět že ostatní strany v této zemi se chovají jako opravdoví nohsledové současné moci...
05. 02. 2008 | 12:35

Lukáš Vyhlídal napsal(a):

Makrokorupce, ale ODS si udělala ze státu výnosný byznys skutečně do všech pater.Zavedla korupci především na úrovni krajů a pod heslem "kdo nekrade s námi, krade proti nám", dosazuje své lidi do všemožných odvětví. Zmíním dva: Kauza předsedkyně nejvyššího soudu: jak bylo ve sdělovacích prostředcích ovládaných lidmi kolem ODS, má nejvyšší soud zaplatit "pokutu" 40mil.. Nejedná se však o pokutu, ale o vrácení dotace!!! Vzhledem k tomu, že tato nebyla definitivně přiznána na základě administrativní chyby, je skutečně běžnou praxí odpuštění této sankce. To by zde ovšem nesměla figurovat osoba, která šla s panem Klausem do otevřeného soudního sporu, a které je se třeba pomstít. Tj. využít člověka dosazeného ODS do vedení Fin. úřadu, a tuto sankci neodpustit. Druhý případ jsem si vyzkoušel záměrně na tomto serveru. Zde napadení lidé z ČSSD zpravidla sklízí v komentářích čtenářů také velmi negativní reakce. Jakmile napíšete reakci, která se obuje do ODS, tento příspěvek rázem zmizí. Další a další případy jsou dnes až nestoudně zřejmé v každodením životě každému, komu se nad tím chce přemýšlet. Věřím, že ČSSD je uskupení především poctivých lidí, a že vedení této strany bude i nadále morálně silné tak, jako doposud.
05. 02. 2008 | 12:38

george napsal(a):

To Johny x: Jestli ty jsi pravicový volič, tak já jsem volič zelených. Škoda, že nelze zjistit, jak rudý byl tvůj lístek, vhozený do urny při posledních volbách.
05. 02. 2008 | 12:41

Rey napsal(a):

Pánové, co si myslíte že si zasloužíte s takovouhle filozofií. Vždy je to tak, že podle sebe soudím tebe. pokud soudím podle vás politickou kulturu tohoto národa, potom Pán Bůh s námi. A to představujete ještě standard lidí kteří umí zacházet s počítačem, méně už s vlastními emocemi. Styďte se. Vždyť vy si ani toho pana Švejnara nezasloužíte.
05. 02. 2008 | 12:41

stejskal napsal(a):

Dobrý den,

smazal jsem několik urážlivých příspěvků, které byly v rozporu s Kodexem diskutujících.

Děkuji za pochopení.

Libor Stejskal, editor blogů
05. 02. 2008 | 12:44

olin007 napsal(a):

Defenestraci,bez rozdílu politické příslušnosti.Všichni meli dávno sedět už jen za ty podvody na občanech,spíš těch ovcích Českých který věří a věří.Lidi budíček!!!!!!!!!!!
05. 02. 2008 | 12:45

Honza napsal(a):

Že je tato "vláda" nejhorší od listopadu 89 je evidentní,průzkumy mínění tak rapidně nešly dolů ani za Standy křišťála. To co si ve zdravotnictví dovoluje sotva průměrný anesteziolog,to by v civilizované společnosti bylo naprosto nemyslitené.Doufám,že se někdy dozvíme,co a za kolik stálo firmu Melčák + Pohanka za změnu názorů o 180°.
05. 02. 2008 | 12:47

malma napsal(a):

sranda, jak jsou opět antiparoubkovci vytočení :)..
přesně tahle rétorika na ně platí...
bravo pane Paroubka..nešetřte je, už jim teče do bot a voda to neni :)
05. 02. 2008 | 12:47

Don napsal(a):

"ČSSD je uskupení především poctivých lidí" - tak tohle je fakt ftip roku, možná i století :)
05. 02. 2008 | 12:48

Jeník napsal(a):

Pro neo, Vy popleto, horší nebude. Čau!!!!
05. 02. 2008 | 12:48

Kraken napsal(a):

Je zajímavé, že když napíše něco někdo pro ODS (viz Bém 5 důvodů proč volit Klause: K.L.A.U.S.), vrhnou se na něj přívrženci opačné strany národa, a v případě Paroubka zase přívrženci druhé poloviny národa. Dokud bude naše voličstvo rozpolcené napůl jak jejich zadní (pr...)část těla, tak všechny tyto řečičky mají stejnou důležitost jako loňský sníh (který ani nebyl). Ale je třeba říci, že některé příspěvky jsou vtipné (tady ne, ale u Béma, jděte si to honem přečíst). Potřebujete trochu smyslu pro humor, ale jinak švejkové už jste.
05. 02. 2008 | 12:49

jarryd napsal(a):

Jyrkovy nazory lidi dokazi sjednocovat, to se mi na Jyrim libi :))))
05. 02. 2008 | 12:49

dej2 napsal(a):

@neo.V několika jiných příspěvcích jste mě potěšil,a také jsem to chválil.Mnozí vědí,že Jyrku vůbec nemusím.Ale v příspěvku výše jste (snad nevědomky),absolutně mimo.Právě dnes v ranním Radiožurnálu zaznělo,o kolik si"polepší"podle nové úpravy lidé s platem 20.000 hr.Vážený pane bude to o celých 38.KČ!!!A Vy i já víte,že takovýto plat má DRTIVÁ většina naší populace.Vzhledem k tomu,co se děje v obchodech a ve službách/9%/,být Vámi tak o lepších platech diskrétně mlčím.Samozřejmě s platem 40.000 a více je to jiná káva.Pokud takový plat máte,ze srdce Vám ho přeji.Ale možná Vás po nocích straší můra v podobě platu pana Romana...
05. 02. 2008 | 12:49

olin007 napsal(a):

poplatky u lékařu je jen startovný,nahozena udička. Ted už jen zvyšovat.Bude hůř protože jsme to dopustily.
05. 02. 2008 | 12:51

malma napsal(a):

Kraken
asi tak nějak..ale je fakt,že se tady na paroubkovo nebo ráthovo blocích zjeví furt stejní "diskutující"..jako kdyby čekali co se tu objeví...
..ale diskuzi..?..tu se od nich nedočkáte...
05. 02. 2008 | 12:52

neo napsal(a):

dej2 :

tak vidíte, také bude lepší, i když jen o 38kč, a to jen v případě svobodného bezdětného!!

Kdo má rodinu si polepší samozřejmě více.

Plat pana Romana mě nestraší, přeji mu ho.
05. 02. 2008 | 12:53

qwert napsal(a):

jak rika malma, bravo paroubku..... opet nic konstruktivniho, jen zbesile okopavani kotniku rivalu od sebestredneho prasete, co prislo o koryto a zadne dalsi neni v dohledu

opravdu bravo, opet jste se ukazal, zaplatpanbuh, ze uz nikdy nebudete smrdet na lepsim miste, nez v opozici. cssd se mozna nekdy do vlady dostane, ale az se zbavi buranu jako jste vy a rath
05. 02. 2008 | 12:55

malma napsal(a):

dej2
takže vy jste vlastně nevolil jyrku,protože jste chtěl na volbě ODS vydělat...ale protože jset si nechal věšet bulíky na nos,máte ted tak modrého holuba z nosu :)
takovej názornej příklad voliče ODS...bejvalého...než se příjde opět s nějakou mlouvou a zlou KSČSSD , že ?:)
05. 02. 2008 | 12:55

Evina napsal(a):

Je to samozřejmě naprostá pravda. Pane Paroubku, díky za váš blog! Jako vždy pravdivý a přesvědčivý. My nejsme ve vysoké politice a stačí nám to, co víme z médií. Ale to úplně stačí na to, abychom si dokázali udělat názor na současnou vládní garnituru a především ODS! Je jen s podivem, že ji stále volí kolem 30 % lidí! Připadá mi, že jsou to lidé bez morálky!
05. 02. 2008 | 12:56

Jeník napsal(a):

Pro IVANA,korunovanemu blbu rozumný člověk nemůže nic vysvětlit, protože to stejně nepochopí.
05. 02. 2008 | 12:58

malma napsal(a):

qwert
..e e ..vedle pane...já chválim pana paroubka za jeho přímou rétorika na chování členů ODS, díky čemu dohání jejich sympatizanty k psání příspěvků vašeho ražení...
jako volič pana paroubka je pro mě zadostiučiněním opravdové opozice a né žádné zemanovské opozize na oko...
05. 02. 2008 | 12:58

Mstitel s píšťalou napsal(a):

Evina: :))) ná pipipipi,

bude to nejspíš tím, že Váš názor zas tolik lidí nesdílí.
05. 02. 2008 | 12:59

Olda napsal(a):

Beda, ale to byli jenom ŠIBALOVÉ !!!!
05. 02. 2008 | 13:01

qwert napsal(a):

malma: chapu, ze pro obcany nizsi inteligence je paroubkova populisticka retorika bozskou hudbou. pro lidi co to vidi s nadhledem tam bohuzel uz nic jineho neni.... prazdna retorika, populismus.... ciny zadne

a v cem spociva ta "opravdovost" paroubkovy opozice? ze za kazdou cenu hazi vlade klacky pod nohy, aniz by prisel s vlastnim konstruktivnim resenim?

jeste nejaky vtip bych takhle k obedu prosil :))
05. 02. 2008 | 13:02

malma napsal(a):

Mstitel s píštalou
to byste se se divil..to že je paroubek třetí nejpopulárnější politik je fakt...těsně ze sobotkou...
..zřejmě vám ta vaše antiparoubkovská kampan už moc nevychází,ale vy nás tu budete stejně přesvědčovat,že opak je pravdou...:)
05. 02. 2008 | 13:03

Petr napsal(a):

Pro Via, Vy osle do svého pilíře boje s korupcí si dala ČSSD, jako akci čisté ruce, OSLE korunovaný!!!!!
05. 02. 2008 | 13:04

Taar napsal(a):

Ve světle nedělního pořadu pana Moravce, kde pan Topolánek svoji schizofrénii vyjevil v té nevětší míře, jsou urážky pana Paroubka minimálně směšnou křečí. Funusu ODS "modří chlapci" už nezabráníte, to si pište. Jedinou záchranou alespoň nějakých preferencí jsou pro ODS předčasné volby. Později už ČSSD nebude potřebovat koaličního partnera. To je už dnes jasné.
A ODS? Ta se po prohraných volbách může zmátořit pouze jen odchodem inventáře, který v ODS straší už od tkzv. "revoluce". Oni "svazáci" z ODS dobře věděli, proč si dávají do znaku modrého ptáka. Hold nezapoměli na minulost v modrých košilích. Bohužel nezapoměli i na bolševické manýry, jak už jsem se několikrát zmínil.
05. 02. 2008 | 13:04

Mstitel s píšťalou napsal(a):

malma : popularita politika a strany jsou 2 rozdílné věci.

Já stále věřím, že je v republice dost voličů pracovitých, inteligentních, vzdělaných a slušně vydělávajících...takže příští volby opět vyhraje ODS
05. 02. 2008 | 13:05

Vence napsal(a):

Pro Lukáš Vyhlídal, pane Jste zrovna tak omezený jako Paroubek, Rath a další, protopějete stejnou písnišku. Fanatikové!!!!
05. 02. 2008 | 13:08

malma napsal(a):

qwert
..no ona ta paroubkova rétorika je spíše cíleně určena na ODS...ví každej že ODS neni čistá, že se ho bojí ,protože má pravdu a hlavně se jí nebojí veřejně presentovat ...paroubek s ráthem zamezili a zemezujou kšeftům odesákům,proto je nemůžou vystát...
ODS by si přála tyhle zemanovce a šloufy co jim budou notovat za bukem a přitom si budou před veřejností hrát na opozici...
..a to tahle čssd není...je to opravdová opozice,je kontruktivnější než ODS,schopnější a čestnější...
..proto nedokážou odsáci nic jinýho než hulákat kolem sebe...na diskuzích
05. 02. 2008 | 13:08

Taar napsal(a):

A ještě něco.
Ono stačí si pročíst příspěvky na tomto blogu. Zcela přesný obrázek společnosti kolem ODS, včele se svým "Gurů". Myslím si pane Paroubku, že situace ODS je dnes přinejmenším tristní. Vaše kritika "státostrany" ODS je ještě velice smířlivá a mírná.
05. 02. 2008 | 13:13

Milan napsal(a):

Už W.Komárek (1990) řekl :
"Neváhejme zlomit moc mafie" Ale
nepovedlo se. Proto tu máme to,
co výstižně popsal pan expremiér.
Jen se divím, že to lidi nevidí...
05. 02. 2008 | 13:13

lukáš Vyhlídal napsal(a):

pro Vence,
jste geniální psycholog, takhle odhadnout člověka z několika vět. Neangažovala by Vás ODS při hledání dalších vysoce kvalifikovaných agentů do svých skupin organizovaného zločinu???
05. 02. 2008 | 13:14

qwert napsal(a):

malma: aha, uz to chapu. evidentne zijete v nejake paralelni realite, kde cssd zamezuje nejakym udajnym kseftum a dokonce je konstruktivni. tak to blahopreju, my jsme tady podobne stesti nemeli.

kazdopadne diky za pobaveni a preji krasny den :))))
05. 02. 2008 | 13:15

malma napsal(a):

Mstitel s píštalou
já pevně věřim,že neni v republice tolik závistivých lidí,jejimž jediným cílem je mít víc než ten druhý,myslet jenom na sebe,myslet jak toho druhýho co nejvíc vo.rat...takže ODS již nikdy nevyhraje...
..to že topolánek vyhrál tyhle volby jenom na populistických heslech a slibech,pomluvách atp. a že mu na to hodně lidí skočilo(což dokazujou průzkumy,že už polovina voličů ODS jejich voliči nejsou:),je smutnej fakt...
05. 02. 2008 | 13:15

malma napsal(a):

qwert
utíkáte jako pan topolánek..?..to máte špatnej příklad..:)
ale holt když nejsou argumenty, je lepší zdrhnout na tenis :)
05. 02. 2008 | 13:16

Mstitel s píšťalou napsal(a):

malma :

to se pletete malmo... podléháte škatulkování. Závist podporují právě lidé jako Paroubek : viz. hesla: Reforma jen pro bohaté, bohatí vydělají na reformě nejvíc, chudí a rodiny s dětmi doplatí na reformy a bohatí si polepší.....
05. 02. 2008 | 13:19

Tendr napsal(a):

Pane Paroubku, nebudu psat nic k vasemu blogu(byla by to ztrata casu), ale premyslel jste nekdy o pomoci psychologa? Stihomam a paranoia se u vas projevuji, bouzel stale casteji v takove mire, ze jen slepy by je mohl prehlednout.

To co zde ctenarum a volicum predvadite je choroba. Ano, Topolanek svou praci ne vzdy zcela zvlada, ale proti vam je jeho chovani stale slabym odvarem toho co je povazovano za normalni a prijatelne. Takhle se prezentuje vrcholny politik, ktery se navic zastituje socialnim myslenim?!

Myslim, ze kdyz se volici podivaji jakym autoritativnim stylem "vladne" vas pritel Robert Fico na Slovensku, vime vsichni co by nas cekalo kdybyste se vy osobne(ne socialni demokracii jako celek) dostal k moci. Vase arogance se zajida uz i vasim spolustranikum. Vseho do casu .....do sjezdu CSSD.
05. 02. 2008 | 13:20

malma napsal(a):

Mstitel s píštalou
..no ale dyt je to fakt...a co to bude mít za následek?...zo že budou velký rozdíly mezi majetnými a méně majetnými..nic než závist...
..a tuhle společnost nechci...proto bych nikdy nevolil ODS..nejsem blbej ani navedej...
05. 02. 2008 | 13:25

qwert napsal(a):

malma: tezko diskutovat s nekym, kdo evidentne zije v jine realite :))
05. 02. 2008 | 13:25

malma napsal(a):

Tendr
zajímavé,že když se pan paroubek stal premiérem,byl dlouhou dubu nejpopulárnějším politikem(a pak druhý za pavlem dostálem)
..ale jak začal být ostřejší a min přijatelnější pro ODS,začala vlna antiparoubkovismu...to že začal říkat pravdu na ODS se zjevně někomu nelíbí...proto mu tu nepodsouvejte něco o paranoie či stihomamu...
to vy spíš se zajímejte jestli je něco pravdy na tom co tu pan paroubek píše...vás to nezajímá,protože to asi zřejmě víte a asi se vám to nebude hodit do krámu co...
05. 02. 2008 | 13:29

Mstitel s píšťalou napsal(a):

malma:

neni to fakt. Paroubek pouze štve lidi proti sobě. Rovná daň je spravedlivější a nejlíp by udělali, kdyby stanovili paušální částku a ne % . pak by všichni platili stejně a nikdo by nikomu nezáviděl.....no paroubkovi voliči by záviděli ještě víc.
05. 02. 2008 | 13:29

malma napsal(a):

qwert
no,přesně tak,kdo s vámi nejede na stejné vlně,s tím se nemluví co :)
důkaz toho,že má paroubek pravdu a naštěstí to už většina lidí vidí...
05. 02. 2008 | 13:31

Venca napsal(a):

Pro Lukáš, to by mě musela angažovat ČSSD, ta má za poslední léta prakci s mafií!!!!!!
05. 02. 2008 | 13:35

Venca napsal(a):

Pro Lukáš, omlouvám se za překlep.
05. 02. 2008 | 13:36

malma napsal(a):

Mstitel s píštalou
...ale to je vaše tvrzení že je plošná dan spravedlnější...a poněkud jednoduchá...
..všichni by totiž neplatili stejně,ale podle svých příjmů...důsledkem toho tu vznikne sekulární společnost,založená na závisti těch vysokopříjmových...je to jenom dobře promyšlená strategie,jak získat ekonomickou moc na společností a tím jí ovládat;
05. 02. 2008 | 13:36

Lukáš napsal(a):

Venca
No to jste mne překvapil, ochotou pracovat pro ČSSD. Za peníze cokoli?

Asi jsme všichni stejní
05. 02. 2008 | 13:42

Mstitel s píšťalou napsal(a):

malma: jak to že by neplatili stejně? všichni stejnou částku bez ohledu na příjem.
05. 02. 2008 | 13:46

jakub napsal(a):

Ten člověk (autor)je nemocný. K policii by ho vzít nemohli, tam se dělají psychotesty.
Politika ale vlastně dělat může, tam se uplatní každý duševní i morální mrzák.
05. 02. 2008 | 13:49

Lukáš napsal(a):

Mstitel
Vašemu příspěvku nerozumím, všichni stejnou částku bez ohledu na příjem? Při rovné dani vyjádřené v procentech? Kouknu do matiky základní školy, ale myslím si, že 19% je více ze sta tisíc než z deseti, nebo se mýlím???
05. 02. 2008 | 13:50

sonja napsal(a):

Paroubka sice nijak nemusím, ale má pravdu, kolik se toho už dokázalo z Kubiceho zprávy?Kolik lidí z ODS sedí za korupční financování strany v 90.letech?Mimochodem byl to zatím největší polistopadový korupční skandál: proč uzavíral Klaus opziční smlouvu? No přece proto, aby skandály ODS udělal nestíhatelné, jak řekl jeho poradce Macek.:))Kdy ODS vládla úspěšně? Samá otázka, že jo..takže vlády CSSD nebyly ideální, ale zemi dostaly z ek.kolapsu zaviněneho ODS v 1997. Tudíž CSSD je pro tuto zemi menší zlo než ODS.
05. 02. 2008 | 13:51

Boxer napsal(a):

Ano, vládne nám tu politická mafie, s tím souhlasím. Zároveň se ale ptám pana Paroubka co ho vedlo k tomu, že donutil své spolustraníky jít do koalice s ODS na radnici v Praze 5. Tam skutečně vládne mafie pod vedením starosty Jančíka. Bylo to proto, že je Paroubek propojený s dalším mafiánem z ODS Bémem a chtěl mu tím pomoci? Něco za něco? Žádám odpověď na tuto otázku, která vrtá hlavou nejen mně.
05. 02. 2008 | 13:54

Mstitel s píšťalou napsal(a):

Lukáš:
nejdřív si přečtěte celý rozhovor a pak dělejte závěry...bavíme se o paušální částce. ne o procentech
05. 02. 2008 | 13:55

sonja napsal(a):

K plošné/rovné dani: tato daň je výhodná pro země, které potřebují nastartovat ekonomiku, což není problém Česka. Ve všech, zdůrazňuji ve všech vyspělyých zemích, včetně USA je daň fyzických osob progresívní. jsou pro to dobré důvody zřejmě:))Plošná daŇ je v Rusku, Rumunsku, Ukrajině, na Balkáně atd.
05. 02. 2008 | 13:57

jakub napsal(a):

sonja
Možná je ČSSD pro tuto zemi menší zlo. Rozhodně je ale pro slušné lidi větší katastrofou.
05. 02. 2008 | 13:58

Mstitel s píšťalou napsal(a):

sonja: já vím a my jsme rovni USA a ne postkomunistickým státům východní evropy, že? :))

hlavičku to chce používat
05. 02. 2008 | 13:59

Lukáš napsal(a):

A ono se už nediskutuje o článku pana Paroubka, ale o nereálné paušální částce daně. Tak to se omlouvám.
Tzn. při současné minimální mzdě budou všichni, i ty nejvyšší příjmové skupiny, platit 800 Kč měsíčně. No to nám rozpočet postačí asi tak do 2.ledna...
05. 02. 2008 | 14:01

via napsal(a):

pro Petr, 13:04:33 : Chce to hlavně klid, rozum a porozumění. Hrubými urážkami nic nezískáte :) Nebo snad ODS boj s korupcí neměla v programu? Mějak mi uniká smysl těch výhružek.
05. 02. 2008 | 14:01

sonja napsal(a):

JAKUB, nevím, kdo je slušnější a kdo neslušnější člověk.Podle čeho se to měří? podle mluvy, jednání či čeho? Podle toho kdo nekrade? to by ODS vůbec nemohla existovat. Zadarmo nikdy nic nebylo, kdo pracoval, žil slušně.Navíc arogance moci nebyla zdaleka tak vysoká jako teď. Spokojenost lidí velmi úzce souvisí s kvalitou vlády.Třetí utahování opasku pod taktovkou ODS už lidi prostě neberou, když první dvoje byla k ničemu.
05. 02. 2008 | 14:03

Mstitel s píšťalou napsal(a):

Lukáš : to víš, jen jsem ukazoval malmovi, že rovná daň procentní je v pořádku a že je spravedlivější než progrese. Paušální částka je opravdu nereálná, ale spravedlivá. př. 8000 kč měsíčně.
05. 02. 2008 | 14:04

SuP napsal(a):

Pane Paroubku,
naložte si už ty svoje kecy do octa, vezměte se s Rathem, za ruku a vypadněte z politického života!
Vy dva když otevřete svou nevymáchanou (ústa), tak je to jen závist, z ní vyplývající pomluva, z ní vycházející lež a z ní vycházející sprostota.
A Vy nám tu budete kázat o slušnosti??
05. 02. 2008 | 14:06

honza napsal(a):

to Ivan

Scházelo tam 40 mld., to se ví, řešení a la ČSSD - Mertlík+Tošovský stálo 140 mld. + 30 mld je ve hře.

Pokud vím privatizovat banky nechtěli v ČSSD, dokonce je chtěli bránit vlastními těli a hlavně né do cizích rukou. /Zeman/

Vzpomeńte si na to haló, když nějaký "cizák" chtěl koupit větší fabriku - to bylo - jen do českých rukou.
05. 02. 2008 | 14:06

sonja napsal(a):

MSTITEL S PISTALKOU, prosím tě, koukni na nějakou mezinárodní statistiku, kde je HDP na hlavu. Kde je CR, kde je Rusko a pod. to je rozdíl řádový.Tady ti dávám link, doufám, že se to může, abys měl představu o vyspělosti nebo nevyspělosti zemí.http://www.nationmaster.com...
05. 02. 2008 | 14:07

honza napsal(a):

sorry těly, už blbnu
05. 02. 2008 | 14:07

jakub napsal(a):

Sonja.
Pro mne jsou slušní lidé ti, kteří se neživí politikou a nejsou slepými přisluhovači své vyvolené politické strany.
Český politik = parazit, nebo chcete-li termit (všekaz), který sežere vše co jiný vytvoří.
05. 02. 2008 | 14:09

sonja napsal(a):

HONZA, bankovní socialismus bylo Klausovo ekonomické"zvěrstvo". kapitalismus u nás vlastně začal až se Zemanouvou érou právě sanováníma privatizovámím bank..a že to teda něco stálo..500 miliard..slušný základ na pozdější dluh.
05. 02. 2008 | 14:10

Jan napsal(a):

to mstitel s píštˇalkou
Proč si myslíte, že pravicový volič je chytřejší něž levicový? Máte to nějak doloženo?
Paušální daň je geniální myšlenka. Co takhle spravedlivě 100 000 měsíčně?
Lidé můžou mít různé názory a vcelku spokojeně spolu žít. Jak se vyrovnat s chytrolíny Vašeho typu nevím. Skoro abychom si pořídili každý vlastní stát. Vy pravicový, já levicový. Co vy na to?
Ne nebudu na vás sprostý. Zkusím Vám to vysvětlit. Jestliže Paroubek vydělá 100 000 zaplatí 30% daň 30 000. Průměrný učitel /hloupý jaký jiný/ vydělá 20 000 zaplatí 20% - 4000. Paroubek tedy zaplatí 7,5x víc , což je podle Vás vůči chudákovi Paroubkovi nespravedlivé. Ve skutečnosti jsou ale 4000 pro učitele mnohem víc než pro Paroubka 30 000. Neb oba zaplatí 4000 inkaso.
Je to tak nepochopitelné?
Rovná daň je dle mého názoru nehoráznost. Ti šťastnější mají pomáhat slabším. Kdo tvrdí opak je buď nedovzdělaný nebo charakterově vadný. Tak.
05. 02. 2008 | 14:10

sonja napsal(a):

JAKUB, to je 95% národa a za každého režimu přece:)))
05. 02. 2008 | 14:11

sonja napsal(a):

JAN:naprostá pravda, taky rovná daň fyz.osob není v žádné vyspělé zemi. Pravicový volič je spíš hloupější volič, který se nechal nachytat na Modrou šanci, když průměrně uvažujícímu člověku muselo být jasně, že je to nerealizovatelný nesmysl.Prostě volba ¨podle xixhtu a kravaty:)) tedy zprva
05. 02. 2008 | 14:15

Lukáš napsal(a):

Jan
Tak tomu rozumím asi jako interpelaci poslance Vladimíra Bodyho za Levý Blok v polovině 90tých let na tehdejšího premiéra Klause: Cituji: Nemyslíte si, že bychom měli více šetřit palivoenergetickými zdroji, zejména pak vodou, plynem a ostatními masmédii?
05. 02. 2008 | 14:18

sonja napsal(a):

MSTITEL SPISTALKOU, tak doufám, že ses už podívalna statistiku a zapojíš do diskuse i mozek, ale víš, co to chce? Hlavně něco vědět a necucat výmysly z palce u nohy:.) Názor info nenahradí.)))
05. 02. 2008 | 14:20

Ford napsal(a):

Sonja: No vy jste myšlenková perla! Až tak daleko zajít! HAHA! Opo smlouva byla výhodna pro ČSSD, aby si mohla splnit jediné o co jí vždy šlo! A to v klidu si nakrást!!!
A k rovné daní! Ty co mají progresivní zdanění měli štěstí že je nedevastovali komunisti a jejich sockomunističtí pošuci dnes reprezentovaní ksčssd. Nevíte kde je příčina a kde je následek!
05. 02. 2008 | 14:23

Kritik napsal(a):

Pane Paroubku,
proč nehovořit přesně a jednoznačně? Termín pro vládu ODS vyjádřený slovy Vašeho článku "co by se dalo nazvat politickou mafií" obsahuje skrytou pochybnost. Vždyť každý musí podle ovoce vlády ODS přijít na to, že jde prokazatelně o vládu politické ziskuchtivé mafie a o tu nejhorší špínu, která kdy v historii této země byla. Tento poznatek je bez jakýchkoliv pochybností.
Proč se nevyjadřovat přesně?
05. 02. 2008 | 14:27

Mstitel s píšťalou napsal(a):

sonja : až budem na úrovni států, které mají vysokou progresi, tak ji můžem zavést také..zatím jsme tam kde jsme a rovná daň je šance.

Jan :
nikdy jsem netvrdil, že pravicový volič je chytřejší...to je Vaše interpretace. Průzkumy pouze potvrzují, že pravice má více voličů vzdělaných a levice méně.

To s tou daní jste napsal sice hezky, ale pořád to nevysvětluje, proč by měl někdo platit víc a někdo míň.
A tvrzení, že ti šťastnější MAJÍ pomáhad slabším je kravina.

Lépe : Ti schopnější by měli (mohli, dobrovolně) pomáhat těm méně schopným.
05. 02. 2008 | 14:27

Lukáš napsal(a):

Kritik
Protože je to neprůkazné. Kupříkladu korupce: Kdo o tom něco ví, ten v tom jede. Tzn. dokud u nás nebude zaveden například institut korunního svědka, je tato trestná činnost velmi obtížně dokazovatelná. A tak to je se vším, včetně spekulací kolem čerpání dotací a dalších. A je jenom na politicích, aby tyto změny zákonů prosadili. Zatím jsem si všiml, že tato ochota chybí "napříč politickým spektrem".
05. 02. 2008 | 14:31

Paris napsal(a):

Opět mne Jirka Paroubků pobavil.Je vidět, že se ještě stále nemůže vyrovnat s tím, že už není ve vládě.
Zajímalo by mne, jak by okomentoval jednání pana Sobotky z jeho vlastní strany, ohledně odpuštění penále v řádech miliónů korun jeho příteli u kterého si nechal vystrojit svatbu?
Myslím si, že přirovnání Paroubka a Ratha k vředu na české politické scéně,je trefné. Jenom by to chtělo rychle ten vřed vymáčknout a vydezinfikovat.
05. 02. 2008 | 14:31

Bobo E napsal(a):

to sonja: Ano důvody pro progresivní daň jsou zřejmé, ale nejsou to důvody ekonomické - jde o důvody psychologicko-sociologické. Progresivní daň poskytne těm dole pocit, že těm "hajzlům" nahoře se po právu z jejich peněz něco "sebere".

Nejsem až tak proti progresi, ale jsem určitě proti nesmyslné progresi, jak ji propaguje pan Paroubek se Sobotkou. Nebo vám přijde logické, aby člověk, který je pod průměrnou mzdou, spadal již do druhého nejvyššího daňového pásma? Např. také netuším, proč bylo vládou ČSSD zavedeno 12% daňové pásmo - lidé, kteří daní svou výplatu 12% by se v této republice dali spočítat možná i na prstech.
05. 02. 2008 | 14:32

samuraj napsal(a):

Ne že by Toplánkovci byli parta Mirků Dušínů ale jen pro připomenutí několik jmen: Zgarba, Doležel, Píta, Kakao Kraus, Tvrdík, Standa Křišťál Gross atd. Tak co to s. Paroubek mele za bludy. Ono se říká že potrefená husa nejvíc kejhá.
05. 02. 2008 | 14:34

Lukáš napsal(a):

Mstitel
Absolutní souhlas, i když zde kopu za Paroubkův článek, o kterém se původně diskutovalo. Myslím, že současný sociální systém už dost demotivuje nezaměstnané k práci. Byla by chyba demotivovat ještě ty schopné od dosahování co nejvyšších výsledků tím, že jim to nakonec stejně sebereme a dáme těm slabším.
05. 02. 2008 | 14:36

jenda napsal(a):

Je naprosto pravdivý komentář
05. 02. 2008 | 14:39

Bobo E napsal(a):

to sonja: Také je mylná představa, že státní rozpočet "rovnou daní" přijde o prostředky. Nebo si snad "ti bohatí" - (mezi které patří lide s průměrnou mzdou) si to, co na rovné dani vydělají, strčí do slamníku? Určitě ne - tyto peníze jdou zpět do ekonomiky, kde každý jejich pohyb je "řádně zdaněn". Neřkuli, čím více peněz se v ekonomice točí "ne přes stát", tím více je potřeba někde něco produkovat, tj. více prac. míst, menší nezaměstnanost, vyšší mzdy, ...
05. 02. 2008 | 14:40

Ladic napsal(a):

Může mi někdo vysvětlit ,,ekonomické,, myšlení soudruha Malmy, který napsal tuto perlu?:
malma napsal(a):
Mstitel s píštalou
...ale to je vaše tvrzení že je plošná dan spravedlnější...a poněkud jednoduchá...
..všichni by totiž neplatili stejně,ale podle svých příjmů...
A to se ten člověk pasuje do role všeznalého a odsuzujícího oponenty - malmo, nebyl jsi na ekonomickém kurzu u kandidáta na spolupráci s STB pod krycím jménem Roko?
05. 02. 2008 | 14:42

Dan K. napsal(a):

Vazeny pane Paroubku,
proc jednou nezkusite misto vecneho hazeni spiny na ostatni politicke strany a jejich cleny (nebudu jmenovat konkretni) radeji poukazovat na prednosti te Vasi?
Takhle, v pripade, ze s Vasimi nazory nesouhlasim, si vpodstate z Vasich clanku upevnuji svou naklonnost k ODS, kdezto o Vas si pak myslim, ze jedine co umite, je nekoho pomlouvat.
05. 02. 2008 | 14:42

neo napsal(a):

Bobo E :

ono by to chtělo uvažovat, což slečna(zřejmě)Sonja asi neumí.
05. 02. 2008 | 14:42

Ladic napsal(a):

Soudruzi, nezapomínejte, že bohatí lidé dělají bohatý stát a nezáviďte....že slyšíte na volební strategii čssd uveřejněnou zde:https://www.youtube.com/watch?v=Y7gKD8H-ckU
je váš problém...
05. 02. 2008 | 14:45

Tendr napsal(a):

malma: Neodpiram nikomu pravo kritizovat, jde ale o formu a obsah kritiky. J.Paroubek mi trochu pripomina autistu, ktery jiz vystrilel vsechnu munici, a tak znovu a znovu pouziva jiz jednou pouzite strelivo, s domenkou, ze bude mit vetsi ucinnost.

On sam se toci v kruhu, a bude pro nej velikym prekvapenim az ho sjezd strany odvola. V tenhle moment jsou si v podstate s Topolankem rovni co se tyka jejich pozice ve vlastni strane.
05. 02. 2008 | 14:46

Ladic napsal(a):

05. 02. 2008 | 14:46

Ladic napsal(a):

05. 02. 2008 | 14:47

Ladic napsal(a):

05. 02. 2008 | 14:48

Ladic napsal(a):

05. 02. 2008 | 14:49

Dr.Richelieu napsal(a):

Pane Paroubku, M.Dalík v dokumentu ČT Cesta k moci(18. ledna 2006) prohlásil, že je spolu s M.Topolánkem přesvědčen o tom, že jsou činovníci ČSSD kriminálníci (citoval jsem doslovně!). Nemusím asi připomínat, že o několik měsíců později v onom inkriminovaném rozhovoru s panem Kmentou Dalík dokonce řekl, že chce sociální demokraty zavírat. Jak to, že nejste už v kriminále, pane Paroubku? Za těch 5 na stole v českých!?? Já to ale myslím vážně, pane Paroubku. Já si dobře pomatuji, jak jste hráli společně s ODS na veřejnost habaďůru, že jste státotvorní. Ještě že pan Kmenta na konci minulého roku odhalil, že hrajete společně s ODS jen teatrální hru , kterak vám jde o blaho národa.
05. 02. 2008 | 14:49

Ladic napsal(a):

05. 02. 2008 | 14:50

jarryd napsal(a):

Jyrkova retorika neni mirena na nas, na ty kteri umi cist a dokonce pouzivat pocitac a internet,Jyrkova retorika je mirena na Malmy, lidi nespokojene a flustrovane.....
05. 02. 2008 | 14:50

Ladic napsal(a):

05. 02. 2008 | 14:51

gaston napsal(a):

Paroubku, co je to podle vás ta "politická korupce"?
05. 02. 2008 | 14:52

sonja napsal(a):

Tak sem se ještě chvilku vratila, a opravdu, co český"pravičáků to světlo betlémské. Čím míň ví, čím míň umí, tím víc je pravičák. Opravdu to by stálo za sociologickou studii.Tam někomu nahoře, v 80.letech se Reagan pokusil v USA daňově zvýhodnit nejbohatší vrstvu lidí. Během krátké doby byla st.kasa poloprázdná, takže se daně rychle zase vracely k větší progresivitě. ˇŽe by ušetřené peníze na daních šly zpět do ekonomiky, tomu věří jen studentík, který se drží učebnice a ještě mu nedošlo, že ekonomika není exaktní věda.navíc, tyhle peníze budou eráru nutně chybět.
05. 02. 2008 | 14:55

Tak a už přišli i o růži napsal(a):

Japonští šlechtitelé růží mají něco, o čem pochybuje každý botanik a sní každý pěstitel či zahradník. Genetikům pracujícím pro japonského výrobce whisky se podařilo vyšlechtit první skutečně modrou růži. Barvy korunních plátků nepřipomínají modrou nějakým odstínem fialové, jak tomu bylo dosud, ale jsou skutečně modré jako macešky.

Ten Topolánek má ale dlouhý prsty
05. 02. 2008 | 14:55

sonja napsal(a):

ještě dotaz nebo připomínka, než zas zmizím??:)))
05. 02. 2008 | 14:56

Dr.Richelieu napsal(a):

Pane Ladic, vřele doporučuji tento příspěvek. Najdete v něm nejrkásnější foto, jaké jsem v s panem Paroubkem zhlédl!:www.simonik.blog.idnes.cz/c/24131/Jiri-Paroubek-se-zase-jednou-odkopal.html
05. 02. 2008 | 14:57

Ford napsal(a):

sonja: Takže vy nechvalujete politiku ČSSD a jejich 0 daně pro bohaté a nadnárodní firmy?
05. 02. 2008 | 14:58

neo napsal(a):

sonjo, a kde ty peníze jsou??? drtivá většina se jich vrátí do oběhu. buď si zopakuj základy ekonomiky a nebo nepindej blbosti. Navíc rovná daň, tak jak je nastavena u nás, zvýhodňuje všechny oproti progresi. počkej si do výplaty, a pak mluv.
05. 02. 2008 | 14:58

Dr.Richelieu napsal(a):

05. 02. 2008 | 14:59

Dr.Richelieu napsal(a):

ad Neo/
neviděl jsem krásnější připod než tuto fotku:www.simonik.blog.idnes.cz/c/24131/Jiri-Paroubek-se-zase-jednou-odkopal.html#t2
05. 02. 2008 | 15:02

sonja napsal(a):

LADIC, bohatí lidé nedělají bohatý stát, tak doslova to není, to by musely být bohaté země jako Dominikana, Haiti, a další podobné země, kde jsou na jedné straně superbohéči a na druhe straně superchudáci. Největší kvalita života je právě v zemích, kde nenechali příliš zozevírat nůžky, nedělat velký"gap" ve společnosti, nejmarkantnějším přikladem jsou skandinávské země, a to všechny, kde je progrese daně fyz.osob velká a´t tam vládne pravicová či levicová strana.BTW, mnozí zřejmě nevíte, že daň fyz.osob je jediná, která je progresivní, všechny ostatní jsou rovné
05. 02. 2008 | 15:03

neo napsal(a):

Dr. Richelieu : geniální:))

a ten vtip:)

Víte jak vypadá milování tzv. "Na Paroubka" ? - Vaše partnerka se miluje s jiným a vy pobíháte okolo a neustále vykřikujete, že vy by jste ji uspokojil lépe.
05. 02. 2008 | 15:04

sonja napsal(a):

NEO, při tvé teorii, můžeš mi vysvětlit, jak to, že se letos očekává pokles spotřeby, což jak zajisté víš, zpětně ovlivní ekonomiku, to totiž není jen o rovné dani, to je o vyšší HDP, o zvyšování cen obecně. energii, vody topiv atd.atd.. .tedy ne všechno vinou vlády, prostě velmi špatném období pro reformu.
05. 02. 2008 | 15:07

Ford napsal(a):

Sonja: Vy jste pořád nepochopila že ty bohaté země jsou bohaté proto že tam neřádili komunisti a ne proto že mají progresivní zdanění!
05. 02. 2008 | 15:07

sonja napsal(a):

FORD, myslíš investiční pobídky? to byl podnět k rozvoji ekonomiky. která byla zamrzlá po kolapsu v 1997, a ten se povedl
05. 02. 2008 | 15:09

neo napsal(a):

sonja: HDP nebo DPH?

to není má teorie, to je všeobecně známý ekonomický fakt.
05. 02. 2008 | 15:10

sonja napsal(a):

FORD, ježíši, i zřejmě tvůj idol Klaus řekl, že vymlouvat se 20 let po porážce komunismu na komunisty je trapné - a měl pravdu, to je jakoby se Němci v 1965 ještě vymlouvali na Hitlera a válku:))))
05. 02. 2008 | 15:11

Venca napsal(a):

No jo!!!!!!!!Vzpomínáte na film Černí baroni?!!!!!!
05. 02. 2008 | 15:12

sonja napsal(a):

neo,. DPH..omluva
05. 02. 2008 | 15:12

sonja napsal(a):

končím, nebaví mě to už..mějte se krásně:))))
05. 02. 2008 | 15:14

Dr.Richelieu napsal(a):

to Neo/
geniálně výstižný vtip:-)
To by nevymyslel ani Marek Dalík.
Přidávám jeden odkaz:www.paroubek.blog.idnes.cz/c/23645/Otevreny-dopis-prezidentu-Vaclavu-Klausovi.html
05. 02. 2008 | 15:17

Ford napsal(a):

Sonja: takže přiznáváte že nízké až 0 daně jsou výhodné pro ekonomiku. Nejak si odporujete vážená! Že by to byl důsledek fanatismu k ČSSD! Z čeho soudíte že je můj idol Klaus? Hmm jaká je tedy příčina nízké ekonomické úrovně zemí kde vládly komunisti, když ne v komunismu?
05. 02. 2008 | 15:17

Bobo E napsal(a):

to sonja: Samozžejmě, že rovná daň není všelék, stejně tak jako progresivní daň není spása. Jsem rád, že píšete, že není ideální období pro reformu - mohu jenom podepsat. To totiž bylo nějaké dva tři roky zpátky. Jenomže tehdy se vládní ČSSD zmítala ve vlastních problémech, a když už si je vyřešila, tak byly na obzoru volby a to se jí do reformy nechtělo.
05. 02. 2008 | 15:17

Dr.Richelieu napsal(a):

05. 02. 2008 | 15:17

Rolf napsal(a):

Článek je výborný. Chce to jen vydržet. Při příštích volbách modráci dostanou pořádný výprask od voličů.
05. 02. 2008 | 15:18

Dr.Richelieu napsal(a):

05. 02. 2008 | 15:18

malma napsal(a):

sonja
..to nemá cenu,tady to neni s nima diskuze..ti budou jen papouškovat furt to stejný...i když jim budeš odporovat že hrušky nejsou jablka,tak je nepřesvědčíš...
jsou to furt stejní "přispěvovatelé" a už vlastně s nima nikdo "nediskutuje" :)
05. 02. 2008 | 15:27

malma napsal(a):

Bobo E..a co ty by si chtěl furt reformovat ty reformátore..sme se málo dávali dohromady z vlády ODS?..aneb
..co je vaším důvodem neustále reformovat ?
05. 02. 2008 | 15:30

Mard napsal(a):

Milý Jirko, u tebe nejde o žádné okolí, co na tobě připomíná mafii.
05. 02. 2008 | 15:31

malma napsal(a):

http://www.radio.cz/cz/clan...
..tak o tom se topolánkovy může nechat jenom zdát :))
05. 02. 2008 | 15:35

malma napsal(a):

neo
..a víš že se ani nedivim že lidi utíkaj k paroubkovy...než bejt v partě s takovou holotou jakou tu předvádíte vy se nikomu slušnýmu nechce...
..takže vlastně díky vám stoupá paroubek na popularitě...super.. :))
05. 02. 2008 | 15:37

neo napsal(a):

malma :

ke komu,čemu, k Paroubkovi.
bzuuuuuuuuuuum , naštvaný být můžete, ale volby ukázaly, koho lidé chtějí....
05. 02. 2008 | 15:40

PetrK napsal(a):

Paroubek má svoji mafii kolem sebe, proto ji vidí i kolem Topolánka. Doufám, že toto je další Paroubkova předvolební křeč.
05. 02. 2008 | 15:40

jojojo napsal(a):

Pane Paroubku mýlíte se, ODS to není pouze politická mafie, to je kriminální organizace, která dokázala za pětileté období své vlády naprosto zdevastovat naše hospodářství, a to pod vedením svého Guru, současného ctihodného prezidenta. To je potřeba stále lidem připomínat !
Je to i mafie nemorální, která dokázala svou populistickou ideologií peněz a mamonu proti sobě postavit otce a syna, ničí sociální solidaritu mezi lidmi snižováním daní bohatým, a tu potírá i u zdravých s nemocnými. U nás se buduje nikoliv kapitalismus, ale lumpenkapitalismus. Prachy, prachy, prachy, to je cíl modrých bolševiků. Viz stovky tunelů v podnicích, bankách, kampeličkách. Slušnost jde stranou. K tomu si vypěstovali i svého vůdce současného. Zeman byl proti němu slabým odvarem.
Pokud by mne snad chtěl někdo za mé názory označit za komunistu, tak jsem na rozdíl od řady diskutujících nebyl v KSČ ani minutu, nebyl jsem ani převlékačem kabátů a lustrační osvědčení mám negativní. Na rozdíl od úředníků , či zaměstnanců, co zneužívají internet k diskuzi v pracovní době, jsem osoba samostatně výdělečně činná a odpovídám sám sobě.
Pane Paroubku, ve všem ostatním ale máte pravdu !
05. 02. 2008 | 15:43

neo napsal(a):

jojojo:

daně se snížily všem a solidarita zdravých s nemocnými se posílila limity a poplatky ve zdravotnictví.
05. 02. 2008 | 15:48

malma napsal(a):

neo
volby ukázaly, že polovina voličů ODS nevěděla proč ODS volí,protože by je už dneska nevolila...:)
..ke komu čemu...?:)
05. 02. 2008 | 15:49

samuraj napsal(a):

Pro p. Stejskala. Máte můj obdiv. Číst každý den ty naše plky, které sem píšeme a ještě větší obdiv k tomu přelouskat ty pažvejky našich politiků a orietovat se v nich. Nejste z toho ještě na Chocholouška? Já už bych tam byl.
05. 02. 2008 | 15:51

Jicer 43 napsal(a):

Sprosťáctví a morální marasmus tzv.pravicových zde přispívajících diskutérů je neuvěřitelná
05. 02. 2008 | 15:51

Karlík napsal(a):

A co soudruzi z ČSSD:

Svoboda, Snopková, Jansta, Šlouf, Zgarba, Kraus, Gross, estébáci Dvořák a Přikryl, Doležel, Péťa a desítky dalších...

Nejsem volič ODS, ale štve mě, že ty seš stejnej jak Topol a možná eště horší!
05. 02. 2008 | 15:51

slon napsal(a):

Zloděj křičí: Chyťte ho!
05. 02. 2008 | 15:51

Vlasta napsal(a):

Pane Paroubku, pořád si myslíte, že můžete ohlupovat lidi? Vy dokážete tak akorát zastrašovat a kontrolovat své poslance a senátory. Doufám, že bude volba tajná a Vaši poslanci budou volit dle svého svědomí. A jsem přesvědčená, že se jednou velmi rychle zbaví i Vás. Jen co pochopí, že Vaši vinou ztrácejí i svoje kredity.
05. 02. 2008 | 15:52

neo napsal(a):

malma : zopakujte si 7 pádů českého jazyka, pak pochopíte.

Volby ukázaly, že lidé chtějí změnu a zvítězila ODS.

Jicer 43, mrkni na blog Béma:)
05. 02. 2008 | 15:53

Lukáš napsal(a):

Pro Jojojo
V posledních Otázkách Václava Moravce jsem byl překvapen, jak slabý a časem i místem neorientovaný řečník je Mirek Topolánek. Kde jsou skutečně kvalitní lidé, jimiž se ODS stále ohání? Jediný, který skutečně mluvil k věci, jasně, stručně a detailně, byl pan Paroubek. A, což mne děsí, soudruh Filip...
05. 02. 2008 | 15:54

ich napsal(a):

No, korupce tu je i bude. Za kazdych vlad. Uloha opozice je na tento nesvar upozornovat. Z pohledu socialniho demokrata je zrada Pohanky a Melcaka opravdova neomluvitelna. Bez ni by se vsak vladnout nedalo a je vzdy lepsi nejaka vlada nez zadna- byl by tu chaos. Jestli ti 2 byli zaplaceni- asi ano, ale prime dukazy k tomu asi taky nebudou..... asi jako k zadne zpolitizovane ci politicke kauze v CR.
05. 02. 2008 | 15:55

Bobo E napsal(a):

to malma: Podle propočtů ECB je katastrofální struktura českých financí - bez reformy zdravotního, sociálního a hlavně důchodového systému, při zachování všech parametrů ekonomiky z roku 2006, dosáhne schodek díky mandarorním výdajům v roce 2030 90%HDP a v roce 2050 to bude 300%HDP. To pro vás není pádný argument, proč provádět reformy? Neřkuli, že řadu reforem slibovala ve svém volebním programu i ČSSD (dokonce hovořili o jejich nutnosti), ale skutek utek.
05. 02. 2008 | 15:58

malma napsal(a):

neo
...no a jak to,že už jí ted nechtěj...?
co...? :)
05. 02. 2008 | 15:58

Bobo E napsal(a):

to malma: Jako váš Guru Paroubek, moc dáváte na volební průzkumy. KNepamatujete si na rok 98, kdy v lednu měla ODS preference 12% a v červnu skončila cca 3% za ČSSD? A co rok 2005? Preference ČSSD se pohybovali hluboko pod komunisty kolem 10%. Preference jsou relevantní až tak 3 měsíce před volbami.
05. 02. 2008 | 16:01

neo napsal(a):

malma : kdo ji nechce? Vy? Paroubek? počkejte do dalších voleb....
05. 02. 2008 | 16:01

malma napsal(a):

Bobo E
reformy?..no ano,dyt je čssd dělala,a dobře když ted máme stabilní ekonomiku a malou nezaměstnanost
http://aktualne.centrum.cz/...
...ten váš stav financí je ještě pozůstatek po vládě pana klause...např. dluh 500miliard za sanaci bank...
..a je zajímavý,že když máme tak katastrofální stav financí,že na olympiádu máme a na příspěvek církvím 300 miliard...

to chce vysvětlení
05. 02. 2008 | 16:03

Wiki napsal(a):

Co se divíte ? Holt maldý hroch s tlustou hroší kůží a kachním žaludkem....
Co dělá pan Dvořák, Roko ?
05. 02. 2008 | 16:05

neo napsal(a):

malma:

"příspěvek" církvím je rozložen na 60 let a stát ušetří 300 mld oproti současnému financování.

Olympiáda je pražská záležitost.
05. 02. 2008 | 16:06

malma napsal(a):

neo
no mám pocit,že ty volby budou co by dup...:)
něco pro pobavení ...:)
https://www.youtube.com/watc...
05. 02. 2008 | 16:06

neo napsal(a):

malma : budou, 2 a půl roku uteče jak voda
05. 02. 2008 | 16:09

neo napsal(a):

malma:

taky něco pro pobavení:

http://video.google.com/vid...
05. 02. 2008 | 16:09

jojojo napsal(a):

Pro neo

Ano máte pravdu, "vydělal" jsem
měsíčně 150 Kč( nikoliv 10.000), které okamžitě vracím státu na DPH, nejenom v potravinách, aby bylo jasno a jelikož jsem musel schválně jít na zubní pohotovost(moje chyba, v mládí jsem si špatně čistil zuby), přispěl jsem lékaří svou devadesátikorunou alespoň na umytí auta.
05. 02. 2008 | 16:11

malma napsal(a):

neo
příspěvek" církvím je rozložen na 60 let a stát ušetří 300 mld oproti současnému financování.
-..a romů je u nás 200 až 300 tisíc korun vid :)

Olympiáda je pražská záležitost
..hmm,ale bude to platit stát i když žádná olympiáda nebude :)

teda vaší schopnost odpovědět na všechno obdivuju :))
05. 02. 2008 | 16:14

neo napsal(a):

jojojo,

no vidíš. Bez reformy bys nevydělal ani těch 150 kč a na DPH bys ještě připlatil... a 90ti korunami u zubaře jste pomohl někakému chudákovi, který na něj ani nemá v rámci solidarity.

holt lepší sebrat rovnou, než nechat na člověku kde utratí své peníze, že? Toť socanská politika.
05. 02. 2008 | 16:15

neo napsal(a):

malma:

stát ušetří 300 mld :

stát naopak ušetří 300 miliard korun, pokud uzavře dohodu o vyrovnání s církvemi.
V příštích 60 letech by stát měl na dohodě s církvemi ušetřit, protože náklady na církve by při současném růstu vyšly ve stejném období zhruba na 580 miliard, v případě uzavření dohody stát zaplatí postupně během stejného období 270 miliard, tedy polovinu. viz. články i na Aktualne.cz.

Olympiáda je pražská záležitost.
05. 02. 2008 | 16:19

malma napsal(a):

neo
no hele mám tu pro tebe taky něco pro odlehčení...takovej dokument...třeba tě zaujme..je to něco o vzniku dluhu a jeho fci...takže se pohodlně usaď...začínáme :)

http://video.google.com/vid...
05. 02. 2008 | 16:20

Bobo E napsal(a):

to malma: nějakou tu teformu, prosím, co udělala ČSSD mezi lety 2002-2006. Jednu dám jako příklad vám - snížila počet chudých domácností, a to tím, že posunula hranici níž :)
05. 02. 2008 | 16:32

Bobo E napsal(a):

to malma: Pokud není rozpočet alespoň poblíž nuly, nemůžete mluvit o stabilní ekonomice. Nebo vy jste snad každý měsíc 750Kč v mínusu a je vám při tom fajn a nechcete na tom nic měnit? (těch 750 je zhruba 3% průměrné mzdy)
05. 02. 2008 | 16:37

stejskal napsal(a):

Dobrý den,

smazal jsem několik urážlivých příspěvků, které byly v rozporu s Kodexem diskutujících.

Děkuji za pochopení.

Libor Stejskal, editor blogů
05. 02. 2008 | 17:02

Glock napsal(a):

Je v tom článku i něco jiného než Kořistka, Ploc, Melčák, Pohanka a "proradný" Šlouf?
05. 02. 2008 | 17:15

Grafoman Jyrka je můj vzor :o) napsal(a):

Kdy se začnete stydět soudruhu Paroubku ?!?
05. 02. 2008 | 17:30

MiG napsal(a):

Za co dostal váš přítel Jansta 120 000 000 Kč od ČSOB?
05. 02. 2008 | 17:43

MiG napsal(a):

Co dělají synové Parobkova přítele a člena ČSSD V. Kočky? Udržuje pan Paroubek styky s Andrejem Korpljakovem? Kdo ovláda kasina Happy Day?
05. 02. 2008 | 17:48

Jos napsal(a):

Tenhle kamarád mafiana Kočky a jeho povedených synků ukazuje prstem na druhé a zapomíná na všechny ty "šibaly",Sobotku a jeho poslední kousek na ministerstvu pro jeho Stbáckého kamaráda,Zgarbu,Palase,Krause atd. atd...
05. 02. 2008 | 17:51

RUMCAJS napsal(a):

Člověk to čte a nevěří svým vlastním očím.
ČSSD, která dala světu takové velikány, jako Svobodu,Snopkovou,Srbu,Krause,Grose,která nás rozveseluje takovými kauzami, jako je Pět na stole, Biolíh atd., tak ta samá strana, respektivě její předseda, mluví o korupci a mafiánství.

Působí to na mě stejně, jako kdyby masový vrah mluvil o lásce a porozumění!
05. 02. 2008 | 17:52

MiG napsal(a):

Ekonomický náměstek RaJe měl velké pravomoce. Rozhodoval o tom, který podnik bude renovován, kde se bude malovat, kde se budou vařit jídla 1., 2.,3., a 4. kategorie, kde se bude čepovat plzeň, kde budou mít bráník, smíchov či budvar, kam se budou dovážet "ameriky" a kam tvrdé sparty...Musel také vědet,kde a který stůl je také odpousloucháván...svět RáJe stál na kamarádšoftech, byl svět protislužbiček, protekcí, frakcí a partiček...dobrá průprava na činnost v politice
05. 02. 2008 | 17:54

MiG napsal(a):

Jak je možné, že se p.Ploce pokušel prý uplatit pan Šrytr, který je člen KSČM (nebo alespoň v té době, kdy k pokusu došlo byl)? Já myslel, že levice je čestná...
05. 02. 2008 | 17:58

RA napsal(a):

Paroubek chce moralizovat ? To je drzost nejvyššího kalibru. Je to jedna zlodějská parta, ta ČSSD. Pane paroubku, pozdravujte pana Dvořáka, a ať vám je těch 24 milionů na úkor státního rozpočtu k užitku, i paní Paroubkové bývalé,i současné.
05. 02. 2008 | 18:08

Petr napsal(a):

S článkem lze jen souhlasit.
05. 02. 2008 | 18:09

RUMCAJS napsal(a):

Jedno se ale té Paroubkově partě musí nechat. Někteří se nezdráhají uposlechnout jakýkoliv příkaz svého vůdce.
Sobotka toho je zářným příkladem.A pokud to nebude vyšetřovat zrovna nějaký zkorumpovaný policista, tak za svoji poslušnost půjde bručet.
05. 02. 2008 | 18:16

ikena napsal(a):

Rumcajsi, Rumcajsi zase vedle.
Co ten Šlouf s tím Weiglem, že by ještě
zapíjeli narozeniny. Chytrému napověz, lovili se dušičky pro volbu prezidenta.
Dlouhá, velmi dlouhá to byla návštěva VK u Filipa aspol., možná z toho bude víc než fotka z Lán.
A můžeš se zase rozčilovat, jak chceš, ale bude to ještě horší.
05. 02. 2008 | 18:24

RA napsal(a):

pro Rumcajs......... bude to odloženo, jako všechno. Jediný, kdo to vyšetřovat chtěl, byl Kubice, a toho tam odtad dostali.
05. 02. 2008 | 18:26

Kamil napsal(a):

Evino ODS volí 30 % té vzdělanější části národa, kteří platí drtivou část daní, abyste se měli dobře.
05. 02. 2008 | 18:37

Dan napsal(a):

Bohužel Paroubek má naprostou pravdu, ODS změnila poměry ve sněmovně tím, že si nakoupila dva hlasy, které patřily ČSSD. U Ploce se to nepovedlo, ale dva hlasy navíc jí stačí. Nic proti Melčákovi a Pohankovi, klidně ať si mění názory a stávají se z levičáků pravičáky a pak zase naopak. Pouze se ty politické přerody nesmí konat několik měsíců po volbách, a když už se tak stane, tak je na místě demise a kandidování za jinou stranu s opačným politickým programem. Opačný postoj je jasné přiznání k politické korupci a zrada na voličích.
05. 02. 2008 | 18:38

MIlan napsal(a):

Pane Paroubku, už se těším jak po odhalení zrádných piklů soukromé firmy jim všem zatnete hřebík do jejich rakve tím, že zabráníte svými hlasy vytvářet podezřelými čachry jejich korupční peníze a spolu se všemi čestnými poslanci odhlasujete zrušení daňové výhody stravenek !
05. 02. 2008 | 18:42

Petr Kubista napsal(a):

Pane Paroubku, co to zase plancete?! Vaše strana měla dvě volební období na to, aby něco dokázala. Dokázala jen říkat:"Nejde nám to, protože nám to ti před námi rozkradli, vylhali a podupali." Přečtěte si, co píšete teď. Když se tato vláda alespoň snaží o nějakou změnu nebo reformu, dokážete jen znovu krákat:"Skandál, fuj, lidská práva, až se dostaneme k moci, tak to zrušíme..." Víte, co budete říkat, až se zase dostanete k moci? Vy asi ne, ale já ano, já už jsem to slyšel včetně Vašeho slavného povolebního projevu. Někam zalezte a buďte rádi, že váš hnůj, který jste nadělali, někdo kydá za vás, když jste k tomu neměli vůli a odvahu za dvě volební období.
05. 02. 2008 | 18:49

občan napsal(a):

Modří arogantní hajzlíci, článek je bohužel pravdivý. Potvrzuje to řada vašich hysterických reakcí.
05. 02. 2008 | 18:56

prokes napsal(a):

Paroubku,vy jste intrikář nejhrubšího zrna.Těžko lze pochopit kdo zplodil takového "clověka".Topolánek samozřejmě není diplomat ani ten co to dělá správně,ale zcela určitě je rovný jako topol a co na srdci to na jazyku.V takové funkci to však být asi nemůže.Zato vaše hanebné intriky a ohlupování obyčejných lidí by si zasloužilo pana Macka.
05. 02. 2008 | 18:56

trucker napsal(a):

Nazdar inteligenti.
Myslím že současnou politiku ODS Paroubek popsal přesně. Kdo asi je většina politiků ODS a jejich zákulisních ovladačů? Všichni bývalí bolševíci kteří byli ve správný čas na správném místě (ve vedení bývalých státních podniků), které při privatizaci rozkradli. Dneska vlastně dál používají stejných praktik na které byli léta zvyklí už za bolševického režimu .Takže mě je naprosto jasné kde se ta politická korupce vzala.Dneska si režim Zaplatí třeba novináře aby o nich hezky psal, nebo se to nechá udělat taky tak, že majitelé médií doporučí svým redaktorům témata nebo hosty kreří dál propagují tenhle režim.Každý dnes musí být loajální zaměstnavateli protože má plno půjček musí přece živit rodinu a nemůže si dovolit přijít o místo, tak chudák novinář píše to co chce šéf slyšet.
05. 02. 2008 | 18:58

Ladic napsal(a):

To:Petr Kubista - výstižně napsané...
05. 02. 2008 | 19:01

Ladic napsal(a):

Poslanci s komunistickou minulostí za ČSSD
Poslanci s komunistickou minulostí za ČSSD Jan Kavan, členem KSČ, styky s STB, Z.Škromach, 1982-1989 člen KSČ, J.Rusnok, 1988-1989 kandidát KSČ, J.Tvrdík, 1988-1989 kandidát KSČ, E.Zeman, 1966-1970 člen KSČ, J.Schling, 1981-1989 člen KSČ, M.Kraus, 1984-1991 člen KSČ, Jiří Václavek, 1964-1968 člen KSČ, František Strnad, 1984-1989 člen KSČ, Miroslav Svoboda, 1985-1989 člen KSČ, P.Dostál, 1962-1969 člen KSČ, K. Šplíchal, 1983-1989 člen KSČ, Miloslav Vlček, 1983-1989 člen KSČ, Petr Ibl, 1984-89 člen KSČ, Miloš Melčák, člen KSČ, Josef Smýkal, členem KSČ, Jan Mládek, 1987-1989 člen KSČ, J. Palas, 1980-1990 člen KSČ, M. Emmerová, 1966-1969 členka KSČ, A. Sýkora, 1983-1989 člen KSČ, Rudolf Tomíček, 1967-1990 člen KSČ, Hana Šedivá, 1979-1990 členka KSČ, V. Laštůvka 1966-1969 byl v KSČ, J. Kubinyi - do roku 1990 člen KSČ, R.Kopecký, 1981-1989 člen KSČ, Alfréd M R.Kopecký, 1981-1989 člen KSČ, Alfréd Michalík, do roku 1990 člen KSČ, Oldřich Němec, 1976-1990 člen KSČ, L. Skopal, 1983-1989 člen KSČ…

A pro pana truckera dodám, že za ODS tam byli tři...takže vy budete takový objektivní přispěvatel....
05. 02. 2008 | 19:03

Charlie napsal(a):

Pane Paroubku,
svatá pravda.
Teď už zbývá jen poděkovat panu Dalíkovi za to, že z jednání tehdy o Vánocích o Velké koalici zbyla jen Velká taškařice.
Vezl byste se v tom společně s Mirďou a nemohl byste nám napsat tak krásný příspěvek.
05. 02. 2008 | 19:06

RUMCAJS napsal(a):

Nechtěl bych pane Paroubku, aby jste si myslel, že v mých očích jste ten nejhorší. To by mě fakt mrzelo.
Já si totiž myslím, že vůbec největší hajzlík je Rath a jednou to poznáte i Vy!
05. 02. 2008 | 19:10

ZUzka napsal(a):

To Sonja ve 14.55 - myslím, že pokud se eráru nebude dostávat, tahle pavláda navýší daně těm nejchudším.To je jejich filozofie.

To jojojo - přesně popsané.

Všem modrým na téhle straně - přečtěte si všechny příspěvky odshora dolů. V každém druhém tvrdíte, že pravici volí ti inteligentní. V tom případě jste tady dokázali pravý opak.Ve většině příspěvků napadání, hrubosti,sprostoty. Tykání panu Paroubkovi taky svědčí o vaší vysoké úrovni.
Na závěr - mám dojem, že kdybychom tady měli vyjmenovávat členy ODS, kteří byli v KSČ, nebo nedej bože kteří byli (a jsou) namočeni v korupci, stránka by nestačila.
05. 02. 2008 | 19:49

občanka napsal(a):

Stále jsem nepochopila, jak mohou v Parlamentu zůstat nezařezení pánové Melčák a Pohanka, když nezastupují žádnou stranu. Byli přece voleni za ČSSD
a jejich nynějším nezařazením není dodržen poměr zastupení dle voleb. Stále nechápu, proč tam mohou zůstat, když i p. prezident řekl, že kdo chce mluvit jménem lidu, musí mít mandát politické strany. Měli být okamžitě nahrazeni dalšími členy. Jinak s článkem plně souhlasím.
05. 02. 2008 | 19:56

Ladic napsal(a):

Zuzko - daně se snižují, některé ruší -darovací, dědická...máš tam ještě nějaká ,,fakta,, jako třeba : ,,mám dojem,,?
05. 02. 2008 | 20:00

Ladic napsal(a):

Neměla by si Občanka která něco nechápe zalistovat v ústavě?Už třeba v souvislosti s panem Kotem..
05. 02. 2008 | 20:02

Ladic napsal(a):

05. 02. 2008 | 20:04

Ladic napsal(a):

Mimochodem zuzano, jak se ti líbilo převedení sazby DPH u služeb a energií z pěti na devatenáct procent? To jsi také pindala nebo jsi za to socialistickou supervládu chválila?
05. 02. 2008 | 20:11

ford napsal(a):

zuzka: A taky jste označila vládu ČSSD za pavládu když zavedli pro osvč daně více než 100%, když zvedli spotřební daně, když zvedli staré a zavedli nové správní poplatky?!
05. 02. 2008 | 20:17

Trn napsal(a):

Zloděj volá: "Chyťte zloděje". V ČSSD šibalové, v ODS politická mafie...
Průhledné, pane poslanče Paroubku a ubohé a upocené jako Vy sám. Nadále štvete lidi proti sobě aybste z toho měl profit především Vy. Kdopak Vám to už jednou řekl:"Kdo sází vítr ..."?
Už aby ta bouře přišla.
A zapamatujte si vše, co v dnešních dobách píšete, až budete mít Vy tu drzost, kandidovat na prezidenta. Určitě Vám časem někdo shůry naznačí, že je to Vaše poslání.
Vždy, když někdo CHTĚL sloužit lidem, to blbě dopadlo ...
05. 02. 2008 | 20:23

Ladic napsal(a):

A minimální daň pro živnostníky bez ohledu na hospodářské výsledky výsledky?Také dílo komunistů a kryptokomunistů svornou 111 kou.
05. 02. 2008 | 20:23

Jan napsal(a):

to mstitel s píšťalkou
Jste mimo realitu.
Proč si myslíte, že je průměrný /podtrhuji průměrný/ bankovní úředník schopnější než průměrný učitel? Proč si myslíte , že je průměrný podnikatel schopnější než průměrný invalidní důchodce. Nebo průměrná prostitutka je schopnější než průměrná zdravotní sestra?jak může člověk svojí vůlí ovlivnit svou inteligenci, své rodiče, svou nemoc? Stát je společný projekt všech jeho občanů. Zajišťuje jim určité služby, všem. policii, armádu, soudnictví ..... V civilizovaném světě to funguje. Je to jako zdravotní pojištění. Zatím co zdraví platí, nemocní se léčí. To není nespravedlivé vůči zdravým. Je to jedině možné. Jinak skoro nikdo není schopen uhradit náklady na léčení a system se hroutí. Nikdo neví,kdy ho to potká. Schopní se velmi snadno mohou stát neschopnými. Víte kolik vynesou všechny dobrovolné sbírky v Česku? Je to srovnatelné s státním rozpočtem? Kde na světě mají rovnou daň ? Kde na světě platí daně dobrovolně? Zase kuponová privatizace?
to ladic
daňová zátěž 2008 je o 17 mld korun vyšší než 2007. 10 mld plus pro bohaté, 27 mld DPH minus pro chudé. Zdroj centrum.cz
05. 02. 2008 | 20:36

rek napsal(a):

Pane předsedo. Fandím Vám, a jsem přesvědčen, že na Dr.Ratha
a ostatní nejbližší spolupracovníky se můžete naprosto spolehnout.
05. 02. 2008 | 20:50

Kmotr napsal(a):

Plně s Vámi souhlasím p.Paroubku. Na předchozích příspěvcích (výjimka potvrzuje pravidlo) je patrné, že se na Vás slétlo veškeré hejno modrých strak. Potrefená husa se ozývá. Tolik drzosti, jakou předvádí mafián Tupolánek má jen Bush. A ten Bush to je kamarád Tupolánka.
05. 02. 2008 | 20:50

Trn napsal(a):

Jan:
Klasická demagogie. A běžte do háje s těmi "bohatými". Plat kolem 80.000 je jen o něco vyšší než je důchod v Německu. Tohle je totiž ta největší křivárna od ČSSD. Že mezi ty bohaté počítá i ty, kteří nesjou ani tzv. střední třídou Víte od jakého příjmu je nasazena nejvyšší daň? To je přece krádež a ne progresivní danění. Už chápu, z jakých lidí kdysi vznikla lidová milice ... Historie se opakuje. Zas tu má stádo svého manipulujícího vůdce. Rozeštvat lidi přes závist a chopit se moci ...
05. 02. 2008 | 20:56

Trn napsal(a):

Občanka:
Kdysi, taky občanka, poslala pí Horákovou na šibenici. Taky jménem lidu a politické strany...
05. 02. 2008 | 21:04

Ford napsal(a):

Jan: Ehm ehm víte rovná sazba daně nemá s tím co jste napsal absolutně nic společné. Bohužel jsou výlupci kteří to využívají k tomu, aby se dostali k funkci a obohatili se jak například pan Paroubek. Rovná sazba daně je v mnoha státech. Někde šli dokonce ještě dál a se vzrůstajícím příjmem sazba klesá. To kdyby tady někdo vyřkl tak ho sockomunističtí pošuci upálí na hranici.
05. 02. 2008 | 21:05

Dan napsal(a):

Je to přesně tak jak napsala občanka. Melčák a Pohanka jsou nezařazení poslanci, a jelikož ve volbách nekandidovali jako nezařazení nestranníci nezískali tudíž mandát od voličů a v poslanecké sněmovně nemají co dělat. Nechť si v příštích volbách kandidují za nezařazené a dostanou se do sněmovny, pokud to dokáží. V tuto chvíli je ale na řadě jejich demise! Dopouštějí se plivanců do tváří více než 1 milionu voličů, kteří ČSSD volili.
05. 02. 2008 | 21:48

Trn napsal(a):

Dan:
A co byste udělal s těmi, co chtěl přetáhnout na svou stranu poslanec Paroubek? To samé nebo by to neplatilo? To by nebyli přeběhlíci ale uvědomělí občané ?... Rozdíl je jenom v tom, že Topolánkovi se to povedlo dřív, v ničem jiném. A marťani nestihli přiletět.
05. 02. 2008 | 21:58

Hubert napsal(a):

Vážení diskutující, než nám pan Ladič vyjmenuje všechny bývalé komunisty z těch 2,5 milionu, a pan neo a další nás přesvědčí jak je Topolánkův reformní batoh pro všechny výhodný, tak to budou další volby a už budeme žít v pravém kapitalismu, takže budou mít prachy všichni, i ti, co o ně nestáli. Já už sice nedosáhnu na těch 80.000 Kč co bude mít (nebo už má) pan Trn, poněvadž již budu v důchodu, ale těším se, že od pana Topolánka k němu dostanu každý měsíc přidáno navíc 1000 Kč, a pak se na svět budu usmívat jako ti naivní senioři z předvolebního plakátu ODS.
Přeji všem klidnou dobrou noc.
05. 02. 2008 | 22:42

Ladic napsal(a):

pane Dane, jak jsem psal, co okomentovat pana Kota, jeho nečlenství v ODS, prohlasování protiústavního zákona o neziskových nemocnicích a následná funkce od pana Ratha? na řadě je aby jste si socánci prostudovali ústavu...
http://zpravy.idnes.cz/byva...
Exposlanec ODS Petr Kott se má podle informací MF DNES stát šéfem středočeské pobočky VZP. Nejlepší kvalifikací na lukrativní pracovní místo je tedy podle ministra Ratha zřejmě celonárodní ostuda a nálepka sněmovního opilce

Petr Kott však byl tím, kdo svým hlasem přispěl ČSSD a KSČM k prosazení některých zákonů, mimo jiné o síti neziskových nemocnic. Je post ve VZP odměnou za hlasování?
05. 02. 2008 | 22:46

Ladic napsal(a):

pane Huberte, to nemáte intelekt na to, aby jste si přečetl, že šlo o poslance?
05. 02. 2008 | 22:48

Ladic napsal(a):

Potom by jste si Huberte mohl přečíst, za jakých podmínek měla být tisícikoruna přidána:
http://domaci.ihned.cz/1-10...
Pokud nejsilnější opoziční strana po volbách prosadí svůj princip rovné daně, chce od příštího roku jako kompenzaci vyšších cen potravin jednorázově zvýšit důchody o tisíc korun.
05. 02. 2008 | 22:51

Ladic napsal(a):

Víte, mluvil jsem s hodně důchodci, a už z morálního hlediska jsou rádi, že není premiérem člověk, který se slézal s STB pod krycím jménem Roko, a že grázlové, kteří s nostalgií vzpomínají na komunistickou totalitu mají vztek...
05. 02. 2008 | 22:54

Kamil napsal(a):

Jane tys to ale vůbec nepochopil. Ti bohatí nezaplatí méně než chudí, protože chudí by měli být rádi, že je bohatí financují. Rovná daň neznamená rovné peníze, znamená rovné procento. Co dělá chudý pro to aby byl bohatý, sedí v hospodě a nadává jaký je to bordel. Samozřejmě existují chudí, kterým je třeba pomoci, ale na druhou stranu bych spoutě takzvaným chudým velmi ztížil přístup, jak k sociálním dávkám, tak k různým výhodám, které díky své vychcanosti dostávají. Jinak dneska jsem četl článek, kde pisatel poukazuje na film ( asi U pokladny stál, s Burianem, kdy Burian ošetřoval palec pacientovi a ptal se " jste nezaměstnaný - ne, máte potvrzení o sociální nouzi - ne, tak mi dáte 250 korun. Myslím si,že by se tímhle směrem mohla ubírat zdravotnická reforma. Ono totiž balamutit lidi, že někdy bude něco zadarmo, je nezodpovědný populismus.
05. 02. 2008 | 23:03

franci napsal(a):

Pane Paroubku máte naprostou pravdu.Jenom naprostí hlupáci to co se tady děje pod vedením ODS nechtějí vidět ani slyšet.Nebude lehké takových grázlů se zbavit.
Držím vám palce a obdivuji vaší odvahu. VYDRŽTE! NENECHTE TY GRÁZLY,TUNELÁŘE,MAFIÁNY,NADUTCE v klidu spát.
05. 02. 2008 | 23:19

Ladic napsal(a):

To -Kamil - ano, věčný problém, aby někdo rozeznával částku a procenta......neskutečné, že s tím může mít dospělý člověk problém....také jsem slyšel: Ten můj sice byl v KSČ, teď už není, ale vysvětlil mi, že je nepřípustné, aby ODS prosadila, že já jako uklízečka budu platit stejné peníze jako ředitel.......No a na takové ,,experty,, soudruh paroubek sází....
05. 02. 2008 | 23:20

Javít napsal(a):

Pane Paroubku, utřete si mozkovnu, máte na ní velkou vrstvu másla.
Zase byste chtěl být premiérem a brát premiérský plat, že.
To je totiž hlavní důvod Vašeho prskání si na bradu, že?
05. 02. 2008 | 23:21

Javít napsal(a):

pro Supa:
kdyby tato republika, byla spolkem ovcí, tak by žrala to co blábolí Paroubek a jeho parta.
Naštěstí jim to nežere a to Vás asi ser...
05. 02. 2008 | 23:24

Ladic napsal(a):

jo, supe, asi soudruzi udělali chybu....nevím, kdo je Tupolánek, ale ty jsi tedy moc rozumu nepobral.....k těm ovcím, mluv prosím za sebe....nemáš patent na rozum...no a Franci, ten nestojí za reakci....
05. 02. 2008 | 23:24

Trn napsal(a):

Blahoslavení chudí duchem, ty nadprůměrný levicový inteligente Supe. A odkadpak jste vy? Nebo jste taky ovce? Závist, bezmoc, lenost, nízké IQ nebo co je váš problém? Jestli jste jeden z těch pěti, které živím ze svých daní, tak mi je opravdu líto jakému božímu hovadu (to je z Bible, pane Stejskale) ty peníze jdou. Vím o potřebnějších, kterým bych je dal, kdybych si mohl vybrat..
05. 02. 2008 | 23:29

Sup. napsal(a):

Zjistil jsem,že se spolkem zlodějů s myšlením ODS nemá cenu polemizovat,je to ztráta času.
05. 02. 2008 | 23:30

Ladic napsal(a):

Supe, od někoho s vaším vyjadřováním a obdivem k paroubkovi beru všechny urážky jako poctu, takže děkuji....
05. 02. 2008 | 23:31

MASH napsal(a):

Paroubek neni idelani! Nechapu, proc se posledni dobou chova stale vice namyslene, sebestredne a naprosto zbytecne i moc suverene. Prehani to se sebechvalou (tim spoustu lidi vyrazne odpuzuje - i od CSSD)... Ale ted ma naprostou pravdu!
To co se deje nyni, to nema obdoby!
Panove z ODS (ci jejich vysokoskolsky vzdelani priznivci) diskutujici a nadavajici zde, ze
tu take nic nerikate na to, jak Vase ODS za zhruba ani ne 1/4 trzni ceny prodava napr. stredoceske nemocnice (mnohdy nakladne zrekonstruovane jeste za stani penize) svym clenum z vedeni regionalnich oraginizaci, jejich rodinnym prislusnikum a nebo firmam ci sponzorum, kteri ODS platili volebni kampane v regionech...
Ze tu nenadavate napr. na Dalika a jeho firmu New Deal Communications a.s., ktera vznikla zrejme za pomoci mafianu (viz. vysokotlaka plynarna Usti n/L) a ktera ma az takovou silu, ze muze za penize dokonce prosazovat zakony hodici se jejich "klientum"?
Ze Vam nevadi, ze tajemnik Vaseho cestneho predsedy Klause (toho casu bohuzel i prezidenta me vlasti) se nevaha kvuli intrikam a pravdepodobne i korupci kolem jeho znovuzvoleni setkavat s takovymi smejdy, jako je soudruh Slouf - rizen senilnim a zrejme uz naprosto pomatenym alkoholikem z Vysociny?
Co smlouvy s Melcakem a Pohankou + stravenky? (jeeeezisi, to byste tu rvali a prskali, kdyby to bylo obracene a 2 echt pravicovi poslanci ODS by najednou a znicehoz nic zacali hlasovat napr. pro ultralevicove psakvily z dilny KSCM, ze?).
Co vylety Topolanka s pritelem Dalikem na lyzovacku za statni penize a nasledne NAPROSTO UBOHE lhani? Co pouzivani nacistickych vyroku a urazeni? (tohle chovani je podle me x krat horsi, nez nejakej Paroubkum povolebni projev, za kterej se mimochodem omluvil).
A co se tyka odpustene pokuty za jiz zalaceny danovy dluh nejakeho majitele severoceskeho hotelu ve kterem se Paroubek zenil a pred tim tam pobyval i Vas pan Mirek? Nevim, neznam presne detaily, ale odpusteni pokuty za pozdejsi splaceni dluhu neni zase az tak neobvykle! Nechci to omlouvat, ale kdyz i Vas ministr financi Kalousek rekl, ze to bylo naprosto v poradku a ze i on by nyni podepsal stejny navrh komise, ktera o tom na jeho ministerstvu rozhoduje (stejne, jako to udelal prave Sobotka), neni pro me celkem nic k reseni - vic informaci proste nemam.
O velmi prapodivnych kontaktech panu Langera a Vidima + ucelove uniky policejnich spisu (krive obvinujicich politicke soupere) asi 3 dny pred volbama? Tohle delala snad uz jen StB. Kyby se to stalo napr v USA, byla by z toho afera, jako kr*ava!
A ze prej soucasna vlada sice neni idealni, ale aspon neco dela? A co proboha? Za vlady CSSD se ekonomika zeme zvedla, jako jeste nikdy v historii - to je proste fakt, at se nam to libi, nebo ne! Rostly realne mzdy, snizovala se nezamestnanost, proudily sem investice zdaleka nejvetsi z cele stredni a vychodni Evropy, zahranicni obchod byl v prebytku, inflace nizoucka a mena posilovala... (a neda se rici, ze za tohle vlada nemohla! Mohla!). A to vse pri dluhu, ktery neni nikterak vyrazny (tim ho neomlouvam), a ktery je temer stejny, jako vytvorila Vase ODS za sve prvni vladnuti! Pamatujete jeste na konsolidacni agenturu a hlavne na verejne rozpocty?

Zaverem chci napsat, ze si rozhodne nedelam zadne iluze o jinych politickych stranach (vc. CSSD - napr. Gross, to je epocha sama pro sebe), ale to, co tu predvadite Vy, to je temer neuveritelné! Skutecne mi je z Vasi strany ZLE! Honosite se demokracii, vykrikujete tu o vymetani korupce a nekalosti, hystericky poukazujete na chyby ostatnich... ale pritom se chovate jeste hur, jako Ti nejhorsi bolsevici!
Po KSC je podle me vlada ODS to nejshorsi, co nas mohlo potkat!!!
05. 02. 2008 | 23:31

Sup. napsal(a):

Ještě musím odpovědět chytrému Trnovi.Nemusíš mít obavy,ze svého platu živím dvě uklízečky,buď v klidu a pij více vody!
05. 02. 2008 | 23:33

Ladic napsal(a):

ještě že má soudruh Dryml kde ředitelovat...
05. 02. 2008 | 23:35

Ladic napsal(a):

Dvě uklízečky...to je bída....
05. 02. 2008 | 23:35

Ladic napsal(a):

je možné, že se tady najde v dnešní době člověk, který napíše :,,se chovate jeste hur, jako Ti nejhorsi bolsevici!

co to je za grázla, který je schopen zneuctít oběti komunismu, utrpení politických vězňů a vůbec komunistickou totalitu? Kdy přišel někdo z jeho oblíbené čss pozdravit 1. května na Letnou politické vězně? Kde a s kým je v té době kandidát na spolupráci s STB paroubek? Ten by na Letnou nemohl ani páchnout, ale co hůř, on ani nechce.....on těmi lidmi opovrhuje - však jeho vychvalování února 1948 je známé, a zatí slaví na Výstavišti hádejte s kým......
05. 02. 2008 | 23:41

Zdravý rozum napsal(a):

MASHI MASHI. Tvoje chabá schopnost analýzy, tvoje slabé IQ, tvoje neschopnost uplatnění sama sebe, tvůj ošklivý vzhled a mizivý úspěch u žen jsou zřejmě souborem faktů, které vedou k tvému hlubokému nepochopení a pomatenosti. Měl bys chlapče zaít něco dělat, aby ses brzy nemusel, zklamáním nad sebou samým zastřelit.
05. 02. 2008 | 23:42

Trn napsal(a):

Trochu mimo "super" článek poslance Paroubka.
1. Mám desítky příbuzných. Stovky jejich známých. A další stovky známých přes stovky současných, či bývalých kolegů z práce. NIKDO a NIKDY z nich se nehlásí jako příznivec ČSSD nebo dokonce poslance Paroubka. Kde jste, vy hrdinové. Jenom tady, skrytě na netu? Plní silných slov a dojemného souznění s populismem ČSSD.
2. Nikdo z těch tisíců se nemá hůř. Na co si tady tedy ztěžujete? Zase jen díky anonymitě netu?
3. Nikdo z těch tísíců, kteří jsou v důchodu si také neztěžuje.
Nějak mi to nesedí s matematisckou statistikou a statistickou analýzou, když vás je cca 1,3 milionů...
A jen tak na okraj. Díky Rathově "sociální" vyhlášce o limitu lékařů jsme se museli každý měsíc skládat (celkem 30.000) na léky pro mou příbuznou .. Dnešní limit 5000 ročně je proti tomu selanka.
Tak, vy odvážní socialisti v anonymitě, buďte odvážnější i v běžném životě. Ale vy se stydíte, co? Ani se vám nedivím. Veřejně přiznat, že chci žít na úkor těch úspěšnějších chce kus odvahy nebo otrlosti.
05. 02. 2008 | 23:43

Ladic napsal(a):

Ano, STB uveřejňovala v TV před parlamentním výborem - mimochodem veřejné zasedání chtěli socialisté - tak tam STB zveřejňovala dokumenty ....všichni si to pamatujeme.....meši - ty jsi chlastal?Nebo máš odkaz na svá tvrzení? Rád si počtu.
05. 02. 2008 | 23:43

Trn napsal(a):

Trochu mimo "super" článek poslance Paroubka.
1. Mám desítky příbuzných. Stovky jejich známých. A další stovky známých přes stovky současných, či bývalých kolegů z práce. NIKDO a NIKDY z nich se nehlásí jako příznivec ČSSD nebo dokonce poslance Paroubka. Kde jste, vy hrdinové. Jenom tady, skrytě na netu? Plní silných slov a dojemného souznění s populismem ČSSD.
2. Nikdo z těch tisíců se nemá hůř. Na co si tady tedy ztěžujete? Zase jen díky anonymitě netu?
3. Nikdo z těch tísíců, kteří jsou v důchodu si také neztěžuje.
Nějak mi to nesedí s matematisckou statistikou a statistickou analýzou, když vás je cca 1,3 milionů...
A jen tak na okraj. Díky Rathově "sociální" vyhlášce o limitu lékařů jsme se museli každý měsíc skládat (celkem 30.000) na léky pro mou příbuznou .. Dnešní limit 5000 ročně je proti tomu selanka.
Tak, vy odvážní socialisti v anonymitě, buďte odvážnější i v běžném životě. Ale vy se stydíte, co? Ani se vám nedivím. Veřejně přiznat, že chci žít na úkor těch úspěšnějších chce kus odvahy nebo otrlosti.
05. 02. 2008 | 23:46

Ladic napsal(a):

Také se setkávám s tím, že v reálu známý řekne volím ODS.....ale jak se někdo kroutí, tak tuším.......no on to potom svými názory potvrdí, jak se mu líbí paroubek, ten je prý pro ty obyčejné lidi.....nevím, čím jsem neobyčejný, ale jak se zeptám, co mu kdy ta bolševická partaj dala, tak on chudák neví....ale slyšel, jak to paroubek říká...o resumé: Levičáci se za svoji volbu stydí a to je dobrá zpráva.....
05. 02. 2008 | 23:49

Milan napsal(a):

Nic než pravda, i kdyby se Klausofilové na hlavu stavěli.
05. 02. 2008 | 23:52

Ladic napsal(a):

i kdyby to nebyla pravda, ale psal to vůdce, to přece ani nemusím číst....Váš Milan
05. 02. 2008 | 23:55

Kamil napsal(a):

Pro mash. Zeman vyhrál volby protože sliboval, že zastaví tunelování, že zabrání prodeji rodinného stříbra do zahraničníchrukou a spoustu dalších blábolů.První dva roky nevěděl která bije, promarnil spoustu času kdy neřešil věci, které pak v arbitráži stály mnoho peněz. To že ekonomika rostla, nebyla ani tak zásluha vlády, ale spíš proto, že rostla ekonomika ve světě a že se Zeman nechal přesvědčit na investiční pobídky (původně byl proti). Růst též byl podporován příliš velkým zadlužováním, protože díky tomu rostla spotřeba. Nejsem proti zadlužování, ale musí být na investice a ne na spotřebu. Rád bych věděl, Jak se ČSSD tak zásadně zasloužila o hospodářský růst. Každý podnikatel by mohl vyprávět, jake peripetie mu minulé vlády připravily. Kdyby ČSSD zůstala u moci ještě další roky, tak by byl výsledek- všichni chudí. A o to ČSSD jde, jen mi není jasné, kdo bude zaměstnávat ty davy lidí, když potom podnikatelé ztratí trpělivost a vykašlou se na podnikání, když jim stát není ochoten vytvořit podmínky.
05. 02. 2008 | 23:59

Javít napsal(a):

Supe, když živíš dvě uklízečky, to tolik "naděláš" na zem ?
Ovládej se, prosím.
(no nic ve zlém)
Přeji dobrou noc.
05. 02. 2008 | 23:59

Trn napsal(a):

Jedenácté přikázání-Nezpapaláš. Poslanče Paroubku. Jen mu to žerte, příznivci ČSSD. Mňačkova Jak chutná moc je dost poučná. A ti starší (třeba oranžová žabička Taar) si třeba vzpomenou na TV černobílou inscenaci Lev v ulicích (doufám). Hlavní roli hrál Menšík. Socialistický poslanec nebo senátor v USA. Nakonec ho jeho vlastní lidi odstřelili, tak se jim odcizil, zpanštěl,.atd.
06. 02. 2008 | 00:03

Trn napsal(a):

Sup:
Komu není z hůry ... ten je pro srandu. Jsi legrační :o)
Zas něco napiš. A kopii těm uklízečkám. Asi musej chodit i pro podporu, chuděry...
06. 02. 2008 | 00:05

honza napsal(a):

Trne aspoň nám řekni na jaký lék se tvé příbuzenstvo muselo skládat a zda příbuzná ještě po Julínkově reformě žije.Po zkušenostech v novém roce budu doplácet za léky daleko víc,než v roce minulém a to se jednalo o doplatky vyšší než 200 Kč.
06. 02. 2008 | 00:47

Charlie napsal(a):

MASH
naprostý souhlas, není co dodat.
Snad jen to, že kdyby ČSSD měla v čele někoho
, kdo by působil důvěryhodněji a zásadověji (než pupkatý partajní bafuňář), tak by měla o dalších 8-10% víc.
Samozřejmě, že takový člověk by musel snášet útoky médií ve službách modrých strak. A navíc by se na něj a rodinu pověsila Pátrací extaxikářská stanice.
06. 02. 2008 | 01:24

MASH napsal(a):

Ladic: Diky za Vas prispevek(y). Jen jste me utvrdil, ze nekteri Vasi soudruzi a dalsi neprilis inteligentni priznivci (z) ODS se diky svym verejnym nazorum, mj. zde v diskuzich, řadí k te nejvetsi luze a spodine, jakou si na nasi politicke scene muzu predstavit!
Skutecne Vas řadím na uplne stejnou uroven, jako pomatene a zfanatizované prisluhovace KSC v 50. letech. A mozna bych si i tipnul, ze kdyby byl ted rok 1950, ze budete horecne a se stejnym verbalnim, bolsevicko-fanatickym nasazenim, ktere tady predvadite shanet podpisy zadajici okamzity trest smrti pro Miladu Horakovou - nejlepe bez soudu!

Absolutne nemam nic proti jinym politickym nazorum, velmi rad diskutuji, velmi me zajima jiny uhel pohledu (dokonce vzdy vyzaduji nazory "tretich stran", abych si dostatecne vytribil nazor svuj na danou vec), dokonce muj pribuznej je vyznamnejsi poslanec za ODS. Diskutuji tedy celkem hodne... Ale verte nebo ne, pane Ladic, s lidmi jako Vy jsem se zaplatpanbuh v zivote setkal jen minimalne. Proto me velmi fascinuje, jaka koncetrace prapodivnych existenci s Vasim charakterem se na podobnych diskuzich vyskytuje.
Z takovych je mi, musim se priznat, naprosto zle! :-( Vzdycky jsem predpokladal, ze nejvetsi "perly" a iracionalni zvasty (notabene s utocnym, bolsevickym nadechem) budou vypoustet prostodušší priznivci KSCM. Ale evidentne jsem se vyrazne zmylil!
Fanatizmus spojeny s bolsevismem je snad to uplne nejshorsi, co muze byt! Nechapu a nerozumim, kam klesla uroven obcanske demokraticke strany, kterou jsem i ja kdysi na parlamentni i komunalni urovni nekolikrat volil. ODS (ale i KSCM) je diky tomu pro me stranou zcela nevolitelnou. Bohuzel (nebo bohudik, nevim).

Zdravý rozum: Take diky za SUPER prispevek :-))) Na jednu stranu jste me velmi pobavil, na druhou trosku rozesmutnel. Je mi celkem lito, ze lide Vasich nazoru jeste v roce 2008 existuji. Byl byste skvely adept na post nejakeho nomenklaturniho aparatcika pro veci politicke - takovy ten bolsevicky ideovy namestek. Urcite byste dokazal pospinit, znemoznit a znicit zivoty obrovske masy nepohodlych lidi, aniz byste je v zivote kdy videl, poznal...
Chtelo by to jen nejake mocnejsi nastroje, nez je nejaka trapna internetova diskuze, zejo? Prestoze Vase varovani o tom, ze se budu muset asi brzo zastrelit (pokud nepochopim a neprozru) zni velmi vazne a návodně :-))) Ale neboj... :-D

P.S. Heledte, ted me napada, ze vy uz takovej nejakej post v ODS mate? Jinak to snad neni ani mozny :-))) Bravo! :-/
06. 02. 2008 | 03:18

tomáš nádvorník napsal(a):

Paroubku zaspal jsi dobu: píše se rok 2008 a ne 1948. Jsi prolhaný populista chorobně toužící po mooci. Politika negování a kritizování čehokoliv, s čím přijde vláda, ja trapná. O to trapnější, když občas navrhnou něco, co původně chtěla tvoje bolševická strana. Jsi jen zahořklý bradavičnatý dinosaurus.
06. 02. 2008 | 03:46

V. napsal(a):

A co staníček grošáček nepotřebuje půjčit???
06. 02. 2008 | 06:43

Hulienova napsal(a):

hej Mash!!!! ja treba si nemuzu dovolit v pracovni dobe zvanit a psat blaboly na Net, mel bys sis odecist mzdu, za tu dobu co tady proflakas!
06. 02. 2008 | 06:52

ilém napsal(a):

Ale,ale pánové z ODS pro svá tvrzení berete jako důkazy články z AHA.
Pan Paroubek se opírá o výroky a rozhodnutí nezávislého soudu.
Jestli si myslíte že to skončí úspěchem ODS ve volbách,jste na omylu. Blíží se obdoba roku 1997.
Jenže podle toho jak preference ODS klesají můžete předpokládat konec stejný jako ODA,tedy na smetišti dějin.
06. 02. 2008 | 06:58

Taar napsal(a):

Pro sonja a malme.
Vážení přátelé. Těžko se dá diskutovat s lidmi, kteří přesně dle receptu ODS považují blbosti za nekritizovatelnou pravdu, považují pitomosti jako je "modrá šance" za realizovatelný program a tím posledním jejich argumentem je hulvátství, přesně dle příkladu svého "Guru". Ono je to asi tou modrou barvou, kterou bývalí svazáci z ODS mají ve svém znaku. Podobnost se svazáckými košilemi není určitě náhodná. A ty jejich pravdy? Vemte si třeba to jejich otřepané téma o zadlužování. To už je úplná drzost. ODS plánuje deficit 70 miliard, republiku chce zadlužit na 60 roků církevními restitucemi v částce 300 miliard a někteří "modří šílenci" používají zadlužení proti ČSSD. Tady pomůže už jen "Chocholoušek"!!! Argument o vracení majetku dnes, zvláště u církví, nemůže obstát. To by jsme museli hodně daleko do minulosti. A to prosím nejsem ateista.
Jinak přeji hezký a úspěšný den.
06. 02. 2008 | 07:15

pablo napsal(a):

Paroubku vydrž, určitě to není na dlouho co Topolánek bude u moci
06. 02. 2008 | 07:18

Josef napsal(a):

Panu Ladicovi bych doporučilse nechat vylustrovat v archivech STB.
Znám jednoho komunistobijce a ten vždy na 1.máje v průvodě křičel Ať žije soudruh Husák a poté byl neschopen práce pro ztrátu hlasu.
06. 02. 2008 | 07:18

Taar napsal(a):

Vážení a milí "modří chlapci".
Nezaměstnanost je takřka nepatrná, HDP roste trvale, zahraniční obchod roste jako nikdy v historii, koruna posiluje a to prosím není v žádném případě zásluha ODS ale ČSSD, která ekonomiku nastartovala. ODS se stále plácá jen ve zmatcích. Takže "modráčci". Zanechte tedy již té iluze, že inventář, který je ve vedení ODS takřka od "revoluce", udělá ještě něco co by stálo za řeč? Jak říká klasik, "starého psa novým kouskům nenaučíš". Pokud něco ODS udělá, tak prošustruje co se dá, nechá rozkrást to, co se ještě nerozkradlo a pokud nepůjde brzy "od válu" dopadne tak jak v 97, čili skončí to "balíčky". Blbosti, kterým říkají "reformy" k tomu spějí, to je zcela evidentní. Jen doufám, že těch zmatků, kterým ODS říká vládnutí, budeme ušetřeni na hodně dlouhý čas. Jen a jen to této republice prospěje. To si pište.
06. 02. 2008 | 08:08

JC napsal(a):

Okolí premiéra Paroubka připomínalo mafii kriminální.
06. 02. 2008 | 08:37

neo napsal(a):

taar:

Nízká nezaměstnanost má negativní dopady na ekonomiku, velké zahraniční firmy přeplácejí zaměstnance českým nebo jiným menším firmám.

růst ekonomiky nemá cca žádný základ v nějaké posrané vládě. Je to fungující cyklus, a vláda zmůže tak velký hovno.

Reformy jsou vesměs dobré a přínosné... nestěžuji si.
06. 02. 2008 | 08:53

Terry napsal(a):

Ať se to pojmenuje KORUPČNÍK, MAFIÁN, ŠIBAL... vždy jde o totéž: do politiky (a zejména do té nejvyšší) se derou a "kvalitním stranickým výběrem" se dostanou jen lidé, jejichž jediným snažením je POŘÁDNĚ SE NABALIT, nejlépe i spolu se svými příbuznými a známými.
A je jedno, jestli je strana oranžová, modrá, rudá či zelená. Toto "krédo" je NADSTRANICKÉ.
A začalo to hned po "sametové revoluci": využít legislativně blbě připravené privatizace a "příležitosti", obsadit důležité posty v bankách a pojišťovnách (viz Kočárník), případně využít politiky k získání a VYUŽITÍ kontaktů a vlivu (či nějakých důkazů?) pro sebe - milionář mašinfíra Gross, Zgarba, Palas...
No, teď se dostala k moci ta druhá (aktuálně) modro-zeleno -černá garnitura) a chová se stejně NESTYDATĚ jako předtím 8 let vládnoucí oranžovo-černo-rudá. A to najednou Paroubkovi vadí. Že jeho strana "povýšila" státní funkce na zlodějnu dokonce s plánováním vražd, je mu jedno? To byli "JEN" šibalové (jak mile zní "lidové" pojmenování zlodějů a vrahů, pokud mají stranickou knížku ČSSD)?

Platilo a platí obecně:

ČESKÝ POLITIK = ŠKŮDCE

A jako s přemnoženými škůdci je nutno s nimi jednat. Dobrovolně škodit nepřestanou.
V jiných (temperamentnějších) zemích by si národ tak dlouho srát na hlavu nenechal.
06. 02. 2008 | 08:54

stejskal napsal(a):

Dobrý den,

smazal jsem několik urážlivých příspěvků, které byly v rozporu s Kodexem diskutujících.

Děkuji za pochopení.

Libor Stejskal, editor blogů
06. 02. 2008 | 09:01

Mstitel s píšťalou napsal(a):

Jan :

po delším hledání jsem nalezl vaši reakci : cucáte si to z prstu? Opět reagujete na něco, co jsem nikdy nenapsal. A pokud si v souvislosti s výší příjmu, nedokážete představit co znamená slovíčko SCHOPNÝ, tak je to Vaše chyba. Rozhodně se schopný hodí více než to vaše ubohé ŠŤASTNÝ.

Jste jak můj děda : jeho jeden synáček neměl štěstí ( fakt, že nemá ani maturu a nic moc neumí) a druhý syn, ten zase štěstí měl (to že má maturu, dále studuje (v 50ti), mnohokrát změnil zaměstnání a podnikání) Holt já to dělím na schopnost a neschopnost a vy na štěstí a neštěstí.
06. 02. 2008 | 09:18

Pepa 3 napsal(a):

Pane Stejskale, pokud již nejste na lyžích, podívejte se prosím na nick marast. Tolik sprostoty jsem již dlouho nečetl.
06. 02. 2008 | 09:19

Pepa 3 napsal(a):

Pane Stejskale díky, stihl jste to než jsem stačil dopsat.
06. 02. 2008 | 09:22

fakír napsal(a):

Kupte mu silnější prášky a nějakou hračku.
06. 02. 2008 | 09:25

bob napsal(a):

Myslím, že pan expremier toto prostředí zná více než důvěrně se svými kamarády typu kočky a Dvořáka, kterému dokonce zařídil odpuštění daní ve výši 30 milionů. On je ten pravý, který má co psát o mafiánském prostředí. On a jeho kakaoví kamarádi, nebo kámoši, kteří mu a jeho erxmanželce posílají příspěvky na cokoliv jsou tám pravým mafiánským prostředím. Pane Paroubku, jiý Ježíš říkal : " Kdo jsi bez viny, hoď po mně kamenem " ...
06. 02. 2008 | 09:27

pap napsal(a):

Pane Paroubku, po přečtění Vašich řádek, jsem si vzpoměl na komentář jednoho člověka, který Vás označil za grafomana a měl víc než pravdu. Kdybych mohl být neslušný, tak Vás pošlu kamsi. Ale řeknu to jinak - jděte do háje s Vaším neustálým napadáním.Celou společnost akorát štvete a rozdělujete. Věnujte se své mladé přítelkyni a jděte z politiky pryč. A to HNED!!!!!fuj
06. 02. 2008 | 09:57

Al Jouda napsal(a):

Pan Paroubek se sice v průběhu posledních let několikrát pěkně profláknul, ale naši politickou scénu vidí reálně. Každá politická osobnost se vyvíjí a musíme doufat, že v případě pana Paroubka to jde k lepšímu.Obrat by mohl nastat po zvolení profesora Švejnara prezidentem. To by se také panu Paroubkovi přičetlo k politickému dobru.
06. 02. 2008 | 10:02

Kačer napsal(a):

Pane Al Joudo, Vy asi nežijete na této planetě, asi jste zde přistál právě teď, když tohle píšete. Vy asi nevíte, co se za Paroubkova vládnutí dělo v této zemi. Budiž vám to na omluvu...
06. 02. 2008 | 10:07

hitchhicker napsal(a):

Cha, humor!
06. 02. 2008 | 10:15

tony napsal(a):

Sloh na úrovni školáka. V prvním odstavci jsou 3 souvětí a 3x požito slovo korupce.
Jinak ČSSD je (bohužel)stejně prolezlá korupcí jako ODS (bohužel).
06. 02. 2008 | 10:19

Lubo napsal(a):

Jirko,přiznej se.Nechal jsi Kočkovcema odstřelit Mrázka?
06. 02. 2008 | 10:34

ego napsal(a):

Pane Paroubku, máte pravdu o čemž svědčí nenávistné komentáře potrefených hus. Přeji Vám hodně štěstí a sil v boji proti ODS a a jejím mafiím.
06. 02. 2008 | 10:39

Taar napsal(a):

Pro neo.
Takže, co dobrého se udá za ODS je její zásluha a co za ČSSD tak se to udělalo samo, jo? To teda je logika! Co v tomto státě udělala ODS z občanů, to snad už není ani pravda! Oblbování přesně ve stylu "bolševika". Nic ze cocialistického ohlupování "svazáci z ODS nezapoměli. Jen co je pravda.

P.S. Trochu slušnosti by Vám neškodilo!
06. 02. 2008 | 10:41

neo napsal(a):

Taar:

špatně si to vysvětlujete: ŽÁDNÁ VLÁDA = ŽÁDNÁ VLÁDA. To je logické a nevím, proč to překrucujete. Co udělala ODS z občanů? reformami podpořila samostatnost, i když jen mírně.

Nepřipadá Vám, že jsem dost slušný? Řádně si pročtěte Vaše vlastní výplody.
06. 02. 2008 | 10:48

jaryn napsal(a):

Ach jo. Už sem nepolezu. Děs. A to by chtěl být zas premiérem... bože nás netrestej.
06. 02. 2008 | 10:53

Ford napsal(a):

Taar: Ale vždyť to můžete lehce dokázat. Stačí napsat ČSSD si dala za cíl:.... to chtěla dosáhnout aplikaci .... po uskutečnění se to pozitivně projevilo v ....

Jak prosté a jednoduché
Dám konkrétní příklad. ČSSD si dala za cíl mít víc plátců soc. pojištění mezi OSVČ( stav 750 tis. platících cca 100 tis neplatících) to chtěla dosáhnout placením pojištění bez ohledu na příjem povinně po zavedení se to projevilo pozitivně, tak že i když musí plati všichni povinně tak poklesl počet platících cca o 100 tisíc na zhruba 650 tisíc. To se soudruhům moc nepovedlo ale určitě najdete nějaké vyvedenější zásluhy.
06. 02. 2008 | 10:54

whaler napsal(a):

Pane poslanče, pod vaším vedením prohrála ČSSD zatím všechny volby, které od vašeho nástupu proběhly. Těmi věčnými opakovanými teoriemi Vás a Dr.Rátha o spiknutí a mafii - nepřipadáte si už trapně?
06. 02. 2008 | 10:55

MASH napsal(a):

Hulienova: Mila slecno (pani). Jak vite, ze jsem psal sve prispevky v dobe sveho pracovniho casu? Nepsal a ikdybych psal, je to jen ma vec. Jsem OSVC (chcete-li zivnostnik, nebo podnikatel) a urcuji si sam, kdy mam zrovna "osobni volno" a nebo "pracovni cas".
Vase starost o me je zbytecna!
Ale diky :-)
06. 02. 2008 | 11:18

honza napsal(a):

Jedná se samozřejmě o polopravdy, bohužel i skutečnost, že na Paroubkově tvrzení je jen něco pravdy, je sama o sobě děsivá. O korupci Melčáka a Pohanky není pochyb. Bohužel volební výsledky nasazení Dalíka z pohledu Topolánka ospravedlnily. Topolánek se tak zařadil k lidem, který k vládnutí využívá nezákonné praktiky. Není divu, že z něj rétorika opozice dělá mafiána, podobná nařčení bohužel nemá čím vyvrátit...
06. 02. 2008 | 11:32

Ford napsal(a):

Honza: Takže v podstatě mafián křičí to je taky mafián. Jaké nezákonné praktiky?
06. 02. 2008 | 11:36

Volič z Prahy 5 napsal(a):

Pane Paroubku měl byste se OMLUVIT všem voličům na Praze 5 protože jste to byl VY jako PŘEDSEDA místní ČSSD na Praze 5 kdo se dohodl o koalici se starostou Jančíkem ODS - tohle jste nepovažoval za POLITICKOU KORUPCI!!!!! A proč se Média nezajímají o vaší aktivitě na Praze 5? Ekonomické zájmy jsou pro vás to hlavní a na voliče kašlete.
06. 02. 2008 | 11:38

Pepa z Honkongu napsal(a):

Páni z ODS nač ten povyk? Pružinskij nechal rozkrást republiku a je presidentem.Hulvát Topolánek má prostřednictvím Dalíka a Šloufa
nakoupeny hlasy od kolaborantů M+P a černoprdelníků Kalouska a pod.a VK je jasný.Vydrželo se to pět let vydrží se zase.Zloději a divocí prvatizátoři mají zase navrch,ale možná jak říká prázdný a nevýrazný Topol es kom der tág a den dlouhých nožů a třeba i křištálová noc. Ať žije Klaus Henrich Pružinskij ať žije president všch ODS.
06. 02. 2008 | 12:01

neo napsal(a):

Pepa z Honkongu:

republika není rozkradená, o nakoupených hlasech při tajné volbě nemůže být řeč a to že má navrch ODS je jasné: vyhrála demokratické volby.
06. 02. 2008 | 12:04

Pepa z Honkongu pro neo napsal(a):

Vyhrála volby jasně,ale opravdu velmi jasně 100 + M+P + Kubice + Dalík + Pružinskij. Máš krátkou,ale úplně krátkou paměť,jestli si vůbec něco pamatuješ,ale věř tomu co píšeš,já Ti to neberu.To je tvoje věc. Klaus volby vyhraje tak o co de? Je to jasné od doby co to vzal do svých rukou Šlouf a Dalík.
06. 02. 2008 | 12:14

Marek napsal(a):

Vážený pane Paroubku,
moc mne mrzí, že do Vás všichni tak šijí. Nedejte se prosím. Něco na tom, co jste napsal určitě je. Vždyť pan Topolánek je opravdu velmi arogantní a ta jeho vláda (mimo 2 ministrů a to Martina Bursíka a Karla Švrarzenberka) nestojí také za nic. Například ty jejich poplatky ve zdravotnictví. Vždyť to je děs!!!!! Proč mají platit děti v inkubátorech, důchodci, invalidé, atd? Nezlobte se, ale to je opravdu nehoráznost!!!!

S pozdravem
Marek Nedvěd
06. 02. 2008 | 12:15

neo napsal(a):

Pepa z Honkongu:

vyhrála volby. nepleťte si sestavení koaliční vlády a vítězství ve volbách.
Marek :

víte proč mají platit děti v inkubátorech? provoz inkubátoru stojí 20 000 kč na den, těch 60 kč je mnohem méně, nemyslíte?nehledě na to, že platí rodič a ne dítě. důchodci čerpají se zp nejvíce, tak by měli platit. a invalidé taktéž.
06. 02. 2008 | 12:21

ego napsal(a):

Po přečtení musím konstatovat že platí rovnice :
blbec = ODSák + pravičák
pravičák, který zároveň není zaslepeným ODSákem může a i mívá rozumné názory a argumenty se kterými jiný nemusí souhlasit. ODSák jen útočí, zaměřuje se na vzhled objektu útoku, bludy, klepy a drby z NOVY, je standardně bojovně naladěn na potírání všeho nesouhlasného. Co udělá STRANA a Vůdce je správné, o tom se nediskutuje, disciplnína musí být. Také proto mají demokraté raději ČSSD, protinázory jsou povoleny, není tuhá stranická kázeň.
06. 02. 2008 | 13:14

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Aktuálně.cz Blog · Atapana Mnislav Zelený B Babka Michael · Balabán Miloš · Bartošová Ela · Bavlšíková Adéla · Bečková Kateřina · Bednář Vojtěch · Bělobrádek Pavel · Beránek Jan · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Blažek Kamil · Bobek Miroslav · Boehmová Tereza · Brenna Yngvar · Bureš Radim · Bůžek Lukáš · Byčkov Semjon C Cerman Ivo Č Černoušek Štěpán · Česko Chytré · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Davis Magdalena · Dienstbier Jiří · Dlabajová Martina · Dolejš Jiří · Dostál Ondřej · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořák Jan · Dvořák Petr · Dvořáková Vladimíra F Fafejtová Klára · Fajt Jiří · Fendrych Martin · Fiala Petr · Fibigerová Markéta · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Gargulák Karel · Geislerová Ester · Girsa Václav · Glanc Tomáš · Gregorová Markéta · Groman Martin H Hála Martin · Halík Tomáš · Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hapala Jiří · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Hilšer Marek · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holmerová Iva · Honzák Radkin · Horáková Adéla · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hradilková Jana · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubinger Václav · Hülle Tomáš · Hušek Radek · Hvížďala Karel CH Charanzová Dita · Chlup Radek · Chromý Heřman · Chýla Jiří · Chytil Ondřej J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jelínková Michaela Mlíčková · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kania Ondřej · Karlický Josef · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Pavel · Klíma Vít · Klimeš David · Kňapová Kateřina · Kohoutová Růžena · Kolaja Marcel · Kolářová Marie · Kolínská Petra · Kolovratník Martin · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Koutská Petra Schwarz · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kučerová Karolína · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kupka Martin · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Maláčová Jana · Málková Ivana · Marvanová Hana · Mašát Martin · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minařík Petr · Mittner Jiří · Mrkvička Jan · Müller Zdeněk · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Návrat Petr · Navrátil Marek · Němec Václav · Niedermayer Luděk · Nouzová Pavlína · Nováčková Jana · Novák Aleš · Novotný Martin · Novotný Vít O Obluk Karel · Oláh Michal · Ouhel Tomáš · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Pavel Petr · Pavelka Zdenko · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Peksa Mikuláš · Pelda Zdeněk · Petrák Milán · Petříček Tomáš · Pfeffer Vladimír · Pfeiler Tomáš · Pilip Ivan · Pitek Daniel · Pixová Michaela · Plaček Jan · Podzimek Jan · Pohled zblízka · Polách Kamil · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rakušan Vít · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Reiner Martin · Richterová Olga · Robejšek Petr · Rydzyk Pavel · Rychlík Jan Ř Řebíková Barbora · Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schneider Ondřej · Schwarzenberg Karel · Skořepa Michal · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slimáková Margit · Sobíšek Pavel · Sokačová Linda · Soukal Josef · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Strmiska Jan · Stulík David · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Sýkora Filip · Syrovátka Jonáš Š Šebek Tomáš · Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šoltés Michal · Špalková Veronika Krátká · Špinka Filip · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štern Ivan · Štern Jan · Štrobl Daniel T Táborský Adam · Telička Pavel · Titěrová Kristýna · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomek Prokop · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Tůma Petr · Turek Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Václav Petr · Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Vavruška Dalibor · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Vhrsti · Vích Tomáš · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojtěch Adam · Vojtková Michaela Trtíková · Výborný Marek · Vyskočil František W Walek Czeslaw · Wichterle Kamil · Witassek Libor Z Zádrapa Lukáš · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zima Tomáš · Zlatuška Jiří Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy