Občané to mají plně ve svých rukou!

16. 09. 2008 | 15:12
Přečteno 5928 krát
V předminulém týdnu reportáž televize Nova poprvé detailně zaznamenala v plné nahotě politické praktiky současné ODS. Obrázky jejího poslance Jana Moravy při nákupu kompromitujících fotografií poslaneckého kolegy, jejich následné nabízení novinám a hlavně pak objednávka materiálů pro vydírání koaliční poslankyně byly veskrze odpornou podívanou.

Za minimálně stejně špatný a pro českou politiku možná více zničující ale považuji následný proces „očisty“ ODS. V zájmu co nejrychlejšího mediálního ukončení kauzy byl stranickým soudem okamžitě popraven poslanec Morava. Premiér Topolánek k němu přidává ještě poslance Tlustého, který to prý celé spískal. Naopak předseda poslaneckého klubu ODS Tluchoř, který jako první měl Moravu zastavit, je ve funkci potvrzen, a to přesto, že o celé akci prokazatelně věděl a nic s tím neudělal. Přitom právě Tluchoř, jako vysoký představitel parlamentního politického systému, nepochybně měl zasáhnout.

Jaký signál tím vyslala ODS mezi občany? Na koho jsou důkazy, toho vyloučíme a na koho nejsou, toho podržíme. Navíc se ještě zbavíme Tlustého, který nás všechny stejně štve. Konec příběhu, jedeme dál. Jako by ODS ani nedocházel ten hlavní problém, který tato kauza přinesla - totiž absolutní ztrátu důvěry občanů v politiky, jako jejich zástupce v parlamentu. Takže mravní ponaučení podle ODS bude odpovídat nejlepším tradicím ODS. To znamená, že poslanec Morava je přitroublý amatér, který se nechal hloupě chytit, takže napříště bude nutné dělat „věci profesionálně“ (= nenechat se chytit).

Pro Českou stranu sociálně demokratickou je tento způsob řešení zcela nepřijatelný. Budeme zásadně trvat na tom, aby byla věc řádně vyšetřena, a to jak příslušnými vyšetřovacími orgány, tak i parlamentní komisí. Je třeba, aby byla jasně pojmenována odpovědnost všech zúčastněných a zodpovězena řada otázek, na které ODS a její představitelé dosud neposkytli odpovědi. Z našeho pohledu považujeme mimo jiné za zásadní zjistit, proč předseda poslaneckého klubu ODS okamžitě nezastavil poslance Moravu a také, proč poslanec Morava okamžitě po nabídce kontaktoval pana Dalíka, který ani ve vládě, ani v parlamentu ani v ODS nezastává žádnou oficiální funkci ve státní správě. Toto jsou jen namátkou některá z tmavých míst, které by nám aktéři kauzy měli osvětlit.

Následně, a to považuji za minimálně stejně podstatné, je třeba společně hledat cestu, jak do budoucna podobným praktikám zabránit a znovu získat důvěru veřejnosti. Musí být jasně řečeno a případně legislativně ukotveno, co je v politice možné a co nikoli. ČSSD chce na vytvoření těchto pravidel spolupracovat se všemi parlamentními stranami, protože ty hlavně spoluvytvářejí názor občanů na politiku a její představitele. Musí být jasně stanoven postup pro setkání politika s lobbistou, aby bylo jasně určeno, kdo takovým lobbistou je a jaké má povinnosti. Je třeba také otevřít otázku toho, zda by politici neměli vést seznam lidí, se kterými se pracovně setkávají a o čem spolu jednají. Musíme si odpovědět, zda chceme v parlamentu praxi nepotismu, kdy jsou ženy či přítelkyně politiků umísťovány do funkcí, ve kterých jsou závislé na svých partnerech atd. Chtějí-li české politické strany vytvořit v naší zemi politickou kulturu, která je obvyklá ve vyspělých západoevropských zemích, musí uplatnit ve své praxi také princip presumpce viny (při obvinění policií z úmyslných trestných činů). Inspirací nám může být řada podobných pravidel či kodexů v zahraničí. Je ale nutné tuto diskusi okamžitě zahájit a hlavně jí dovést ke konkrétním výsledkům.

Jsem přesvědčen, že současná vláda dovedla českou politiku až na její nejpokleslejší úroveň. Zároveň je evidentní, že tato vláda není schopna důvěru veřejnosti získat zpět. Z tohoto, ale i z mnoha jiných důvodů, budeme ihned po krajských volbách iniciovat hlasování o důvěře vládě. Věřím, že kromě opozice se současnou situací nesouhlasí řada vládní poslanců a dají to při tomto hlasování najevo. Zároveň vyzývám občany, aby se k nám při hlasování připojili již tím, že v nadcházejících krajských a senátních volbách dají vládě svou nespokojenost najevo.

Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

bobr napsal(a):

ODS je politická strana, kterou dnes mohou volit jen lháři, rychlozbohatlíci a mladí lidé, kteří nepracují a pohybují se na hraně zákona. Průměrný český občan a pracující člověk si uvědomuje, kam tuto společnost vláda pod vedením ODS přivedla a bude volit kteroukoli jinou stranu. Tím nechci říct, že to musí být levice.
16. 09. 2008 | 15:26

mleziva napsal(a):

Pane Paroubku, v tomto případě je úplně jedno jestli je tam tahle vláda nebo ta Vaše. Můžete si podat ruce.
16. 09. 2008 | 15:27

Vilém napsal(a):

Pro občany je v této situaci důležité nepodlehnout iluzím, že jedinou cestou k nápravě současných poměrů je volba ČSSD. Naopak právě úspěch ČSSD by znamenal, že ve funkcích by se zabetonovala zprofanovaná individua typu Paroubka a Škromacha, odpovědná jak za zničení sociálního systému ČR těsně před globální ekonomickou krizí, tak za devastaci politické kultury, kterou ODS zhoršila již jen nepatrně.
V ČR máme několik desítek politických stran a neexistuje sebemenší důvod k předpokladu, že právě ČSSD je tou správnou volbou - socialisté umí jen korumpovat své voličské skupiny a to rozhodně není program, jaký současná situace vyžaduje.
16. 09. 2008 | 15:27

Blue Jay napsal(a):

Soudruh Paroubek zada duveru?
Tak se na nej podivejme,

Narodil se 21. srpna 1952 v Olomouci. V roce 1976 ukoncil studium na pražské Vysoké škole ekonomické. A tam se zacal formovat........
"PAROUBEK: Ano. Pro nás mladé, kterí jsme únor 1948 neprožili jako osobní zkušenost, je toto datum predevším historická událost, kdy byla s konecnou platností rozhodnuta otázka politické moci, došlo k likvidaci pozic exponentu buržoazie v politickém živote republiky. Nyní, 30 let po únoru 1948, jsou pro nás mladé ideje Února živou výzvou. Nutí nás predevším k zamyšlení, kolik toho pro stranu a spolecnost deláme a kolik jsme schopni udelat. V naší stranické práci je stále co zlepšovat...........Paroubek zacátkem kvetna 1978.

A pak se Paroubek dale "vzdelaval"

Ambiciózní Paroubek pronikl do vysokých stranických funkcí a slibnou kariéru mu prerušil až podzim roku 1989. Ve svém oficiálním životopise však nezminuje ani svou kariéru v Národní fronte. Politická angažovanost otevrela za komunismu Paroubkovi dvere do vysokých funkcí, dotáhl to pres funkci hlavního ekonoma až na reditele stravovacího gigantu Restaurace a jídelny, což dokazuje, že mel plnou duveru a osvedcil se jako spolehlivý kádr. Ihned po zmene režimu prestupuje Paroubek do Ceskoslovenské sociální demokracie a stává se ústredním tajemníkem strany. Spolu s ním prebíhá z Národní fronty rada komunistu, socialistu a lidovcu. S bezpecnostními proverkami si už kolegové v CSSD vždycky dokázali poradit. Od roku 1998 pusobil Paroubek na pražské radnici ve funkci ekonomického námestka Magistrátu, a to podle svých slov "jako ekonomický odborník". Jednou z proslulých "odborných ekonomických akcí" Paroubka bylo napr. nalití 300 milionu korun do cerné díry jménem První mestská banka.

God Save CR jestli se takovyhle clovek dostane k moci. Hlavne v dobe globalni ekonomicke krize.
16. 09. 2008 | 15:29

Mona napsal(a):

:-)))a je tu další předvolební agitka pana Paroubka,stále a pořád dokolečka.Tak pomáhejž vám pánbůch,ať jste zase druhý vítěz,jako obvykle:-)))
16. 09. 2008 | 15:32

m&m napsal(a):

Blue Jay alias Fandaratha alias Moucha na zdi: Jak se dalo vstoupit do Narodni fronty?
16. 09. 2008 | 15:35

Martin napsal(a):

paroubku vy jste normální tlučhuba a jeden z nejpoklesleších politiků po sametu !!!
16. 09. 2008 | 15:41

kristusek napsal(a):

Blue Jay- nebudu upozorňovat na trapné nepřesnosti, nicméně nemyslím si, že by vojenská škola vedená sovětskými politruky byla zrovna nejlepší přípravkou pro pozici premiéra:-)

Chci tím především upozornit, že "nevidíš břevna v oku svém"... ale přitom kecáš a kecáš...
16. 09. 2008 | 15:47

Blue Jay napsal(a):

Paroubek....jeho fandové ho proste milují, protože je takový... jak to jen ríci, takový silný, spravedlivý, tlustý, tatínkovský, bodrý, bojovný, cílevedomý, velkohubý, statecný, sprostý, slušný, chvíli ukvapený, pak rozvážný, chvíli rve, pak se zase omlouvá, chvíli vyhrožuje a straší, pak zase slibuje a rozdává to co nemá, no zkrátka je to populistický komediant v prímém prenosu. Oni v nem vidí hodného tatínka, který vše zarídí, vybojuje, vezme je pod svá ochranná krídla a dopreje jim štedré sociální dávky a málo práce, nebot v zájmu jeho strany je co nejvyšší nezamestnanost, aby tech volicu pribývalo.
Vy blbí troubové, chudí, odrbávaní zamestnanci, nezamestnaní, bezdomovci, snedí ci bílí, hlavne mu doneste ty správné hlasovací lístky, at se muže postarat o své kámoše i o neprátele. Na vás zbydou jen drobecky, kolác žerou ti nahore. A s jídlem roste chut, to je známé.
16. 09. 2008 | 15:49

Marko napsal(a):

Pane Paroubku:
Jdete s křížkem po funuse.Toto tema tu už bylo probráno tak důkladně,že se nic nového nedozvíte.
Nechci vám radit,ale pověřte některého ze svých asistentů ať tyto stránky sleduje abyste si mohl připravit aktualnější tema.
16. 09. 2008 | 15:50

trafopajka napsal(a):

"Jsem přesvědčen, že současná vláda dovedla českou politiku až na její nejpokleslejší úroveň."

Po tom, co vy tady předvádíte, Paroubku, se už moc hlouběji klesnout nedá.
16. 09. 2008 | 15:51

PRD napsal(a):

Jyrko,ty děláš vše pro to,aby se zas nemakčenkové vrátili k Vašim sociálně "demokratickým" dávkám!To by mě kurva zajímalo,kdo teda bude dělat na naše důchody,ty ekonome zaslíbenej!Doufám,že to s naším národem ještě není zas tak špatný a pošle už jednou pro vždy Jyrku ke všem čertům!A to si říkám,chudáci čerti!!
16. 09. 2008 | 15:53

Ládik napsal(a):

Slohové cvičení malého kluka, tak 14-15 let. A přito je Vám hodně přes 50.... Mirek tu alespoň nepíše.
16. 09. 2008 | 15:57

Blue Jay napsal(a):

Paroubek se zamiloval do vykricniku,lol.
Jiz treti titulek za sebou kde soudruh predseda ukazuje jak to mysli vazne. Ja bych ale dal vykricnik na tohle.

Sliby CSSD r. 2002 pred volbami:
-reforma duchodu
-samostatná duchodová pojištovna oddelená od st. rozpoctu
-príspevek 90 tis. na nákup nového auta
-45 - 50 tisíc nových nájemních bytu formou neziskových spol.
-príspevek 50 tisíc pro každé narozené díte
-plošné prídavky na deti
-racionalizace a zlevnení st. správy
-pro lidi nad 70 let léky bez doplatku
-atd, atd.

B. SOBOTKA v r. 2003 k nesplneným slibum:
"Ty sliby nebyly zasazeny do reálného ekonomického rámce a dnes v konfrontaci s realitou neobstojí. Byli bychom blázni, pokud bychom trvali na necem, co není ekonomicky reálné, a tlacili zemi do vetších schodku jen proto, abychom prosadili naše politické sliby," vysvetlil už v roce 2003 deníku MF Dnes tehdejsi ministr financí Bohuslav Sobotka.

Se vsadim ze se historie bude opakovat. Jsem zvedav kolik lidi jim na to naleti.
16. 09. 2008 | 16:04

Jmeli napsal(a):

Paroubku, ja na ty vaše texty asi nemám mozek, zvládnul jsem tři odstavce, dál to nešlo...
16. 09. 2008 | 16:07

taky Martin napsal(a):

Hrdinové z ČSSD vyvolají hlasování o důvěře, ale až po volbách. Kdyby to udělali před volbami, mohli by na radnicích přijít i o těch pár židliček, co tam mají. Lepší vrabec v hrsti, co?
16. 09. 2008 | 16:09

P.V.M.Peters napsal(a):

Ano,mají to v rukou.
Já mít vás v rukou,hodím vás do minimálně Atlantského oceánu s kotvou na noze.
16. 09. 2008 | 16:16

Pacholek napsal(a):

Ať se dívám, jak se dívám, jen zlomek z diskutujících chápe, co se u nás děje. Nechápu také, proč zde hodnotíte nějakého soudruha. Ten s tím, co se zde právě děje, nemá nic společného. On totiž u kormidla NENÍ. Možná vám to nedochází, tak ještě jednou. Jde o jména Morava, Tluchoř, Tlustý, Dalík, Raininec a spoustu dalších z ODS. Abych Vám to přiblížil, vkládám odkaz na včerejší Události komentáře

http://www.ceskatelevize.cz...

Pusťte si to od 17. minuty.

Vidím také, že máte jen informace, které Vám naservíruje Nova a Blesk. Zkuste čerpat i z nezávislých zdrojů a utvořit si svůj názor a ne opakovat po Ivánkovi Langerů: "ODS se plně distancuje od jednání poslanců Moravy a....".

Pokud máte alespoň minimální schopnost úsudku, musí vám všem být jasné, že to, co se zde děje, není v pořádku. A pokud si myslíte, že je to tak normální, pak vás hluboce lituji a doufám, že nevychováváte děti.

Tady vůbec nejde o politickou příslušnost. Volte, koho chcete, ale myslete!!! Jednáte emotivně a ne racionálně.

Tady jde o to, že nejvyšší politikové nepodali trestní oznámení na osoby PÁCHAJÍCÍ TRESTNÉ ČINY, které já srovnávám s mafiánskými praktikami.

Myslíte si, že je to v pohodě? Myslíte si, že jste VY v pohodě?

Co to tu plácáte o stranických agitkách Paroubka a nějakých nezaměstnaných? Bavte se k tématu a neplkejte jako Nováková se Svobodovou před Kuflandem.
16. 09. 2008 | 16:21

Doug Badman napsal(a):

Už jsem viděl odpornější podívanou než to, co se za odpornou podívanou považuje Paroubek.
Třeba takové "Pánové, kdo z vás to má?" nebo povolební projev, to byl teprve hnus.
16. 09. 2008 | 16:23

Špíny napsal(a):

ty předsedooo, když NOVA zaznamenala přijímání úplatků vašich poslanců, tak to nic nebylo že??? Je totiž úplně jedno, z který jste partaje. Všichni jste nenažraný obtloustlý P*****A, který si nezaslouží ani nakopat do riti.

navzájem se akorát napadáte a nic neumíte. táhněte všichni do jednoho, Moravu vemte za ruku a táhněte třeba na Moravu
16. 09. 2008 | 16:27

taky Martin napsal(a):

Milý Pacholku, já přesně vím, co se tu děje. Pár zkorumpovaných, hašteřivých a neschopných tlučhubů se pere o tučnou kost a Vy jim to žerete.
Opravdu vidíte tak velký rozdíl mezi ČT, Novou a Bleskem?
Mohl by jste nějak upřesnit ty nezávislé zdroje? Děkuji
16. 09. 2008 | 16:29

Pacholek napsal(a):

To taky Martin

Nic jim nežeru. Provedl bych defenestraci bez ohledu na barvu, tvar a obsah. Zavedl bych zpět kmenovou společnost a bičoval bych pravidelně ráno a večer všechny, kteří nemluví k věci.

Rozhodně rozdíl mezi ČT a novou vidím, lituji, že jej vy nevidíte, nicméně respektuji Vaši hloupou otázku.

Nezávislý zdroj = mé smysly
Zprávy si nevykládám tak, jak jsou medializovány.

A jaký máte názor Vy? Pokud nějaký máte. Myslím k tématu. Jste spokojen? Jak se Vám tady líbí?
16. 09. 2008 | 16:49

Petr186 napsal(a):

to blue jay:
co kdybys nám tu nyní předvedl životopisy Topola, Langera, Nečase, Tchoře a dalších, co ty na to?
16. 09. 2008 | 16:53

suchánek napsal(a):

je to hrozně zvláštní. mám několik otázek na příznivce levice:

1. stojíte více o vládu čssd nebo o svržení vlády ods (koalice)? pokud se vám to jeví jako jedno a to samé, dále ve čtení nepokračujte.

2. jakožto volič ods říkám nahlas a otevřeně, že personální obměna strany je nutná. myslíte, že i v čssd by stálo za to se tím zabývat?

3. kauza morava je odsouzeníhodná. jednoznačně. připadá vám normální, že nám tu o morálce káže nejvyšší představitel strany, která vyprodukovala za svou historii neuvěřitelné množství nejhorších zločinců v čele s objednavatelem nájemné vraždy?

4. těšíte se na společnou vládu s komunisty a historický moment navrácení nejvyšších (bezpochyby i těch ministerských) postů KSČ?

za sebe jsem smířen s vaším vítězstvím. snad to má rodina ty 4 roky přežije ve zdraví. a držím vám palce, ať si někdo z těch vašich nezačne popravovat rovnou (bez zdržování objednávky).

mohlo by být těch otázek více, snad jen kokněte na historický web http://cssd.unas.cz/ a svého předsedy se, než usedne do premiérského křesla, ptejte. hodně ptejte.
16. 09. 2008 | 16:57

Jmeli napsal(a):

Pacholku, věřit vlastním (subjektivním) smyslům je sice nezbytné, ale považovat je za nezávislý (objektivní) zdroj je krajně pitomé a o vás hodně vypovídající...
16. 09. 2008 | 16:59

taky Martin napsal(a):

To Pacholek
první odstavec: souhlas
Promiňte, ale mně zas připadá hloupé, že pro Vás je ČT jiná než Nova. Pokládáte-li ale Vaše smysly za zdroje, nedivím se tomu.
A můj názor? Mě se tady líbí. Tahle společnost naštěstí funguje a žije svým životem i bez přitroublé snahy Paroubků či Toplánků ji ovlivňovat nebo dokonce řídit.
Mějte se hezky a nerozčilujte se, ti kašpaři za to nestojí.
16. 09. 2008 | 16:59

JJ napsal(a):

Špíny,
je docela smutné, že v tom nevidíte rozdíl. Ačkoliv je mi naprosto jasné, že ani když vám to někdo vysvětlí, nebudete schopen to pochopit - ale přesto velice stručně a polopaticky. V ČSSD bylo skutečně spousta nepoctivců, kteří se na politiku "nabalili" a dopustili se kriminální činnosti (nebo na samé její hranici). Takových lidí je všude spousta a každá strana je proti nim bezmocná.
Moravův případ je něco naprosto jiného - tady nám donaha odhalila ODS své praktiky. Kdo sledoval pozorně NEMŮŽE konstatovat, že Morava byl solitér a jednal na vlastní pěst. Jasně nám bylo ukázáno, že je zbytečné chodit k volbám, protože na nich nezáleží. U moci bude podle ODS ten, kdo má ostřejší lokty, žaludek na vydírání a kartotéky bývalé StB. Je to skutečně největší kauza po revoluci, které přímu útočí na demokracii. Pokud vám to ještě no říka. Jestli toto zapadne jen pouhým konstatování, že za vš může Tlustý, pak Bůh ochraňuj Česko
16. 09. 2008 | 17:08

člověk napsal(a):

Výborně, pane Paroubku. Máte můj hlas. Jen tak dál.
16. 09. 2008 | 17:09

Vasja napsal(a):

No to bych teda řek že jako když nepracuju tak bysemse měl mít taky dobře a Inženýr Paroupek to ví taky a ví jak nato.
16. 09. 2008 | 17:16

Pacholek napsal(a):

To Jmeli:

Myslíte si, že subjektivní nemůže být objektivní? Záleží na tom, jak si to přeberete. Ale to bych slovíčkařil a to mě nebaví.
16. 09. 2008 | 17:16

Kašílek napsal(a):

Tak Vám nevím pane Paroubek.Tento článek mi přijde malinko..jak to říct. Zkrátka hodí se házet špínu na někoho jiného. Ale vy se vlastně jen vyjadřřujete, že . Nedivila bych se kdyby v kauze měl prsty někdo z jiné politické strany.
16. 09. 2008 | 17:18

jarpor napsal(a):

Pane poslanče Paroubku,
pane předsedo,

Rozumím Vaší snaze využít problémů politického protivníka. Ale soudím, že byste neměl dělat z občanů hlupáky.

Asi mi neodpovíte, ale přesto položím několik otázek :

Vy, který propagujete presumpci viny (i v závěru Vašeho blogu o tom explicitně hovoříte), na rychlé zareagování orgánů ODS a položení mandátu poslance Moravy píšete : „V zájmu co nejrychlejšího mediálního ukončení kauzy byl stranickým soudem okamžitě popraven poslanec Morava.“
Jaká by byl Váš komentář, pokud by ODS poslance Moravu „podržela“ a on nesložil mandát ?

Jak byste ze stejného výše uvedeného zřetele komentoval i „podržení“ poslance Tlustého, když na Topolánkovu výzvu aby i on složil poslanecký mandát, píšete : „Premiér Topolánek k němu přidává ještě poslance Tlustého, který to prý celé spískal.“ ?

Píšete-li : „Jaký signál tím vyslala ODS mezi občany? Na koho jsou důkazy, toho vyloučíme a na koho nejsou, toho podržíme.“, a je-li Vašimi slovy : „Pro Českou stranu sociálně demokratickou je tento způsob řešení zcela nepřijatelný.“ opět ve smyslu vaší presumpce viny, jak by postupovala Vaše strana ?

Ano, máte pravdu, mělo by se vše vyšetřit, jak uvádíte : „Budeme zásadně trvat na tom, aby byla věc řádně vyšetřena, a to jak příslušnými vyšetřovacími orgány, tak i parlamentní komisí.“ S úlohou vyšetřovacích orgánů se shodneme. Ale už někdy nějaká parlamentní komise něco dokázala a vyšetřila ?

A poslední dotaz, když navrhujete jasně říci co je v politice možné a co ne, stanovit postup setkávání politika s lobistou, nařídit vést seznamy s kým se politik setkal a o čem jednal, …. Skutečně si myslíte, že zákony a nařízení popisují život ? Kdo bude tím velkým kontrolorem toho, co navrhujete ? Není lepší kvalitní výběr kandidátů na poslance ? ( Ostatně i Vaše strana v tomto nijak nevyniká …s ohledem na „přeběhlíky“ zrazující Vaši stranu.)

Děkuji za laskavou odpověď, třeba v příštím vašem příspěvku.

P.S.
Celá kauza je odporná a odsouzeníhodná každým slušným člověkem a pravicové politice, lépe ODS škodí. Ale vše zlé je k něčemu dobré.
K předsedovi poslaneckého klubu ODS – myslím, že by měl do vyšetření celé záležitosti odstoupit z této funkce.
16. 09. 2008 | 17:27

Bublifuk napsal(a):

to Bobr - jsem mladý člověk a pracuji. Nikdy jsem nebyl registrován na ÚP. A přesto budu bez velkého nadšení volit ODS, protože z toho, že by se k moci ďostal Paroubek, Rath a spol. mě naplňuje hrůzou.
A hrůzou mě naplňuje i to, kolik příznivců tento populista bez skrupulí může mít...
16. 09. 2008 | 17:30

čtenář napsal(a):

Pane suchánku, byl jste v USA. A pracoval tam. Proč jste tam nezůstal? Není rozdíl mezi komunistou a voličem ODS. Vám kdyby vedení ODS nakopalo rozpůlená záda , tak budete modroptáčníky pořád volit. Debata s vámi postrádá jakýkoli smysl. Blue DŽEJÁR vulgo cikánská socka, RUM s cajsem, a další a další.

Popsat tento jev, tak s tím má problém i psychiatr. Trh padá na hubu, tak je třeba zjebat Paroubka. Vždycky za to někdo může. Nebejt socanů, co vy byste proboha jenom dělali. Osobně jsem pro 100 let vlády ODS. Přežil jsem komouše, co bych nepřežil modrýho bolševika. A modrým mozkům by možná začalo trochu svítat.
16. 09. 2008 | 17:37

češka napsal(a):

Tak se mi zdá, že naši "pouze imunitní" se se svou rolí těžce zžívají a "imunitním s korytem" závidí, nemohou se dočkat, tak aspoň mlaskají. Jen aby byla plná korýtka, ažse "to otočí", nás ostatní potřebují jen na obstarání toho žrádla.
No, hlavně aby nezvedli ceny v kantýně.
16. 09. 2008 | 17:51

Pocestny napsal(a):

Hm, máme nabýt iluze, že tento pán je se svou minulostí něčím galakticky odlišným.
Škoda, že si pamatujeme to, co prováděl jako nevolený šrapnel na postu předsedy vlády.

Pan Paroubek by měl pochopit, že jeho "osvícená osobnost" je tím hlavním důvodem, proč partaj nakonec ty volby projela, je i tím jediným kamenem v cestě k rychlému opokoaličnímu "porozumění" těch, kteří potřebují "klid na práci" s veřejnými prostředky.

Paroubku, my dobře víme, že ti jde o 1 bilion korun, které ročně odvedeme na daních, jestli se v nich chceš zase hrabat, tak musíš udělat lepší koul plavno, budeš muset přesvědčit, že jsi poslušnější pacholek než ti modří.
"Vládnout" nesmíš, to mohou jen ti, kdo zastupují ty, kteří "vykořisťují a parazitují a ovládají svět". Ty můžeš jen SLOUŽIT, tak pokoru a oči dolu, panáčku, ať se zalíbíš masám.

Velkohubých mluvků tu máme jako těch apoštolů na orloji - dvanáct do hodiny. Zvláště pak takových, kteří dnes nemohou přijít na jméno těm, se kterými deset let spoluvládli 30 mld pražských příjmů a rozdělovali 50 mld pražských výdajů.
Dluhy, ty Paroubek dělat umí, s kdejakým burgemeistrem se kamarádí, ale za svatýho bude vystupovat!

No, Jirko, řečený Paroubku, máme to prý v rukou, tak se osměl a zkus to v Praze, doma, příteli.

Nebo se bojíš, že "to" sice v rukou máme, ale tebe, příteli, tebe máme nejraději v Ústí???

Paroubek by rád....
http://picturesfromprague.c...
leč jeho minulost a schopnosti ho přivedou leda...
http://upload.wikimedia.org...

tam je taky hezky, Jeho Hejtmanská Urputnosti...
16. 09. 2008 | 18:10

Blue Jay napsal(a):

Milej ctenari podivejte se na tuhle hitparadu,
Poslanci a exposlanci s komunistickou minulosti za CSSD.

Jan Kavan, byl clenem KSC, presne obdobi nezjisteno, styky s StB
Zdenek Skromach, 1982 - 1989 clen KSC
Jiri Rusnok, 1988 - 1989 byl kandidatem KSC
Jaroslav Tvrdik, 1988 - 1989 byl kandidatem KSC
Eduard Zeman, 1966 - 1970 clen KSC
Jaromir Schling, 1981 - 1989 clen KSC
Michal Kraus, 1984- 1991 clen KSC
Jiri Vaclavek, 1964 - 1968 clen KSC
Frantisek Strnad, 1984 - 1989 clen KSC
Miroslav Svoboda, 1985 - 1989 clen KSC
Pavel Dostal, 1962 - 1969 clen KSC
Karel Splichal, 1983 - 1989 clen KSC
Miloslav Vlcek, 1983 - 1989 clen KSC
Petr Ibl, 1984 - 89 clen KSC
Milos Melcak, byl clen KSC, presne obdobi nezjisteno
Josef Smykal, byl clenem KSC, presne obdobi nezjisteno
Jan Mladek, 1987 1989 clen KSC
Jaroslav Palas, 1980 - 1990 clen KSC
Milada Emmerova, 1966 - 1969 clenka KSC
Antonin Sykora, 1983 - 1989 clen KSC
Rudolf Tomicek, 1967 - 1990 clen KSC
Hana Sediva, 1979 1990 clenka KSC
Vladimir Lastuvka 1966 - 1969 byl v KSC
Josef Kubinyi - do roku 1990 clen KSC
Robert Kopecky, 1981 - 1989 clen KSC
Alfred Michalik, do roku 1990 clen KSC
Oldrich Nemec, 1976 - 1990 clen KSC
Ladislav Skopal, 1983 - 1989 clen KSC

Kdyz uz tak rad mluvite o komistech a do jake strany zalezli.
16. 09. 2008 | 18:16

Karel napsal(a):

Část voličů modré strany je imunní zcela snad proti všemu. Hlavně proti faktům a realitě. O to víc je třeba poplivat Paroubka a Tlusťocha popravit.
Tluchoř je skvělý předseda klubu, a Talmanka skvělá místop. PS. Tomu všemu vévodí nezdolný, všeho schopný sociopat Topolánek. Kopání do aut, nacistické vyhrůžky, Kubiceho zpráva, zprznění soudnictví, výpalné na radnicích, SILNÁ KORUNA NEŠKODÍ, ...
Vrchol všeho nákup poslanců metodou TMD (Tluchoř-Morava-Dalík) - už nemusím k volbám, TMD to správně nastaví. Následně si stačí poslat pár kulek poštou a přidat Kubice II. a lidé jako Suchánek, Jarpor, Bzblifuk, Blue Jay a spol. všem všechno vysvětlí.

PS.
Ještě nějakou, hoši, třeba tu o volné ruce trhu. Prosím, prosím.
16. 09. 2008 | 18:17

Pocestny napsal(a):

Pan Paroubek by sám měl krotit vášně, jestli spustí "lidový soud" nad modrými, mohly by si masy poté, co modří "dojdou", vzpomenout, kdo tu řádil před nimi.
Osobní otázka: Dostane se přítel Standa ke své jitrnici nebo ne?
Celá Praha napjatě pozoruje, je to skoro stejná legra, jako když si "dobytek K." hrál s jedním na pikolu......
16. 09. 2008 | 18:17

Blue Jay napsal(a):

Oranzovej truck Paroubek,
Si mysli ze popojizdet po mestech CR se snad nejmene egologickym tahacem na svete, Kenworth s mamutim Cummins dieselem ziska volice. Ale jedine co prinasi je smrad z vyfuku.
16. 09. 2008 | 18:24

Karel napsal(a):

To Blue Ray :
Zapoměls na jinédůležité osoby

Václav Klaus 2x žádal o přijetí do KSČ
Livia Klausova - aktivní členka KSČ do roku 1991
Jan Kočárník - člen KSČ do roku 89
Petr Dlouhý - člen KSČ do roku 89 předseda ZO KSČ na prognostnáku.
Miloš Zeman - čelen KSČ
Dyba - člen KSČ
Tlusťoch - člen KSČ
Tak tak by se dálo pokračovat s dalšími, co nám vládli a kázali vodu a sami pili víno.

Topolánek st. kandidát předsednictva KV KSČ Ostrava.
Topolánková - aktivní spíše podle hodnocení lidí ve Vsetíně fanatická komančka
Topolánek jun. dnes předseda vlády - aktivní člen SSM a dokonce dělal předsedu ZO SSM.
Svazák Langer z těžce komunistické rodiny.
Nečas z těžce komunistické rodiny.
Tluchoř z těžce komunistické rodiny atd.

Dobře adaptovaná "pravicová" kvítka.

Takže co chceš od podobné bandy, bohužel stéle omýláš stejnou písničku. Škůdci jsou jinde a ne v ODS, to je stejné jako v 50. letech za vlády Gottwalda.
Navíc Ti Tvoji hříšníci zůstali na levo, kdežto přes noc z komanče pravičák - to je zvrat.
16. 09. 2008 | 18:26

třebaKarel napsal(a):

Blue Jay , Pocestný ,pacholek ,Doug Badman ... ,
Pssstttt - prosím nerušte je, jste na koncertě ! Bonbony si dáte pak . tK
16. 09. 2008 | 18:33

jarpor napsal(a):

Karel

Vy otázkám říkate vysvětlení ? Komu, kde a co jsem vysvětloval, vážený Karle ?

Ale vidím, že pro Vás je důležitější debata, kdo je větší komunista. Tak se nedejte rušit ...
16. 09. 2008 | 18:36

Blue Jay napsal(a):

Kde je Paroubek, tam nejde o ideály, ale o moc.- Pavel Dostál (Právo)
God bless his soul. On Paroubka znal.
16. 09. 2008 | 18:39

Blue Jay napsal(a):

lol trebaKarel,
Na koncerte? Me to Paroubkovo blaboleni spis primona akt s flasinetem a cvicenou opickou kteri doufaji ze kdyz budou porad dokola hrat tu samou nudnou melodii, nekdo jim nakonec hodi do klobouku par minci.
16. 09. 2008 | 18:47

Pocestny napsal(a):

Na příteli Paroubkovi je zvláštní to, že v místě původu a pobytu - Praze, je NEVOLITELNÝ.
Za to jsme mu hluboce vděčni. Abychom ale nebyli zase za hamižné, rádi ho poskytujeme selskému lidu k pobavení. Jako jarmareční oposiční atrakce je spolu se svým teamem inovátorů skoro tak dobrý jako hydrocefalik Sládek.
Rád připomenu jeho pravou tvář
http://neviditelnypes.lidov...

zkoušel to i takhle
http://neviditelnypes.lidov...

nezapomněl ale ai na...
http://neviditelnypes.lidov...

má to i sovou "spirituální stránku....
http://neviditelnypes.lidov...

je v tom i jistá státnická dimenze....
http://neviditelnypes.lidov...

snaží se jít s dobou...
http://neviditelnypes.lidov...

ale celé je to jen o tomhle...
http://neviditelnypes.lidov...

a je jen otázka, kdy to dopadne takhle...
http://neviditelnypes.lidov...

Nastává kardinální otázka....
http://neviditelnypes.lidov...
16. 09. 2008 | 18:47

Blue Jay napsal(a):

Karle,

CSSD je stejne odporna jako ODS. Jeden pruser za druhym...
- Ministr Kavan a jeho trezor
- Biolíh
- Kakaová aféra
- Unipetrol
- "Pet na stole v ceských"
- Útek a smenky Radovana Krejcíre
- Byt Stanislava Grosse
- Podnikání Šárky Grossové
- Tajný policejní tým Mlýn
- Lidový dum
- Lesy CR a jejich smlouvy
- Skandál kolem soudce Jirího Berky
- Diag Human
- Rath a LOK
- Nepruhledné zakázky na ministerstvu obrany - transportéry, padáky, stany, stíhacky...
- Policejní zakázky - nekvalitní pouzdra na pistole a podobne
- Zpronevera fondu z EU - 229 milionu zmizelo
- Podvod na ministerstvu financí - 46 milionu splátka dluhu z Peru zmizela
- Proverky NBÚ
- IPB - záruky za 11 miliard
- Arbitráž s CME
- Internet do škol
- Tunelování podniku Liberta
- IZIP
- Srba
- D47
- "Investicní pobídky" - Philips Hranice, Huyndai Nošovice, TPCA Kolín - miliardy s efektem nižším než náklady; investice které neprodukují nic s vysokou pridanou hodnotou (v podstate jen montovny)
- Pozemkové aféry - Ruzyne, Uhríneves a tak dále
- Elektronické mýtné
- CKA
- První mestská banka
- Dolezel a Peta
- Gross aka milionarskej Florida playboy....atd atd ,atd.
Proc volit CSSD ci ODS?
16. 09. 2008 | 18:52

třebaKarel napsal(a):

Ale Blue Jayi , ty už hlady šilháš a nic nechápeš .Dej si oběd a pak se zamysli , kluku mapleleafská .-už ? No naopak jsem prosil ostatní , aby Vás tady nikdo nerušil , tak jen hrejte ! Mám volume nadoraz doprava . tK
A teď jsem zvědavej jak se tě zbavim .Snad pudeš na ten oběd .A když ne tak :prosimtěbluejayiodpusťmitojáužto víckrátneudělám .
16. 09. 2008 | 18:58

Marko napsal(a):

Na pánském záchodě restarace Severka v Mostě byl v r.1982 nápis:
"Jen tady to držíte pevně v rukou,soudruzi!"

Doufám,že dámy prominou a pan Stejskal mne nesmaže.
16. 09. 2008 | 18:59

Blue Jay napsal(a):

Mas absolutni pravdu Pocestny,

Paroubkova CSSD je nevolitelna. Ale Roko si mysli ze CR je zrala na prichod komunistu do Strakovky. Pocitam ze uz vymejsli jak zrusit Bohuminske usneseni. Urcite mu to musi strasne vadit. Ale on se prej smiri i s funkci presidenta jak v nedeli prohlasil. Do mocenských pozic se nehrnu, rika Paroubek. Opak je pravdou. Hrne se do vsech a vsude.
16. 09. 2008 | 19:00

Blue Jay napsal(a):

trebaKarel,

Ale chapu, mam rad ironii. Miluji Monty Python, lol. Killer rabbits obvzlaste. Take it easy buddy. Politika je v CR je asi to nejsrandovnejsi a zaroven nejabsurdnejsi co jsem kdy zazil.
16. 09. 2008 | 19:05

Karel napsal(a):

TO Blue Ray

zase si svůj seznam nedopsal.
Kdo to zaplatil MODRÉ rozkrádačky
přes 700 miliard zlodějen?
(už mě nebaví platit z daní kriminálníky a jejich spolupachatele)

Salzmann - Česká spořitelna
Soudek - Škodovka
sponzor Lájosz Bács
sponzor Radživ SInha,
Pepa z Hong-Kongu a miliony v igelitové tašce,
Václav Klaus - kuponová privatizace, Viktor Kožený - harvardské fondy,
Ruml, Čermák - Helbig, mercedesy,
Česká Lotynka, Česká námořní plavba, Procházka - IPB,
Motoinvest - Tykač,
CS Fondy,
Kreditní banka ,
Češka - Fond národního majetku,
LTO,
obrana - zakázky, padáky, švýcarské konto,
privatizace Telecomu,
Macek - "poradce" při privatizaci spořitelny,
LIbor Novák - manažer ODS,
Koukal - primátor Prahy,
Mach - stadion Sparty,
IZIP - poslanci ODS Cabrnoch a Ouzký, tunelování VZP,
Vesecká, státní zastupitelství,
Šrejber, Třinecké železárny,
investiční fond Trend,
Ludvík Otto,
sponzoring ODS,
TV Nova,
dohoda Železný-Klaus,
knižní velkoobchod - Macek,
Telecom - Dyba,
Smetka - H System,
Banka Bohemia, P
lzeňská banka, k
auza Lízner - kuponová privatizace, dovolená Kožený - Čermák,
Koukal - První městská banka,
Klausův poradce Kotas, Tercier- sponzoring ODS,
Kočárník - Česká pojišťovna, Livia Klausová - dozorčí rada České spořitelny, privatizace IPB - Nomura, Rubáš a Diag Human,
Ruml - letiště Mošnov, Ruml,
Fendrych - ministerstvo vnitra, Topolánek - VAE, Ves
Eltodo
Langer -Kutal
atd.
16. 09. 2008 | 19:08

Blue Jay napsal(a):

Where are you from mister Paroubek?
Jen parafrazuji s mensi obmenou jeden duchaplny clanek predsedy RaJe Jiriho Paroubka.

Are you from Mars? Thony Blair thinks that it may be so. But International brotherhood of Socialistic Organisation of Scientists (SOS) leans toward theory that you are from planet IQ 97x-492KSC. Babo rad.
Sai hi to Thony Jyrko.
16. 09. 2008 | 19:19

Blue Jay napsal(a):

A ted trosku poezie,
Po sestupu z hory Sinaj, neveril Mojžíš svému zraku, svému sluchu. V kruhu jeho národa cnela zlatá socha zvírete a slyšel Árona jak praví, že tento den, je dnem hospodina. Zoufalství a hnev zalil Mojžíšovu hrud. Strašný hrích, páše ten národ, desticky s prikázáním se tríští o zem. Zavolá Levitu a smutne vydá ten hrozný príkaz. Konec té krvavé reže. 3000 mužu zaplatilo životem svuj hrích. Proklaté, zlaté tele..... Jirí krácí po chodbe, pred sebou nese svuj fotoportrét v životní velikosti, zalibne si jej prohlíží, dobrej fotograf, vyretušoval tu bradavicku a i faldy pod krkem nejsou tak videt. Nevšiml si, že je na kraji schodu, osudový krok a svet se mení jen v cáry. Jeho pád zastavil dunivý náraz hlavy a tiché rupnutí, pri kterém zamrazí. Jeho poslední myšlenka, prokleté zlaté tele, nebo osud.......
16. 09. 2008 | 19:21

Blue Jay napsal(a):

Jen otazka pro Paroubka,

A co maji jako obcane mit ve svych rukou? Ja se domnivam ze vim co vy pri psani tech nesplnitelnych slibu a dalsich predvolebnich fantaziich mate v ruce. Ale tady je slusna stranka (az na Vas) a tak nebudu dale elaborovat.
16. 09. 2008 | 19:33

Blue Jay napsal(a):

Karle,

Vsichni jsou zlodeji. Akorat nechapu proc Paroubek tvrdi ze se s jeho zlodeji bude mit nekdo lepe. Volil bych nezavisle kandidaty. Nakonec jde jen o krajske volby. Ty keci Paroubka ze jde o spojenou nadobu jsou asi tak verohodne jako ze je naka zkumavka spojena s nocnikem. Nezer te mu to. Volit CSSD nic nevyresi. Jen se jine prasatka dostanou ke korytu.
16. 09. 2008 | 19:38

Blue Jay napsal(a):

Už za socializmu se zacal Paroubek politicky angažovat a hned po absolutoriu Vysoké školy ekonomické uvedomele vstoupil do Ceskoslovenské
strany socialistické, pevné a neochvejné to soucásti tehdejší Národní fronty. Ve svém oficiálním životopise však samozrejme svou kariéru v Národní fronte taktne opomíjí. Brzy se pricinlivý mladík dostává do vysokých stranických funkcí v Socialistické, agenty StB prolezlé partaji a jeho uvedomelá politická angažovanost mu otevírá kariérní dvere. Dotáhl to postupne až na funkci ekonomického námestka stravovacího gigantu RaJ(Restaurace a jídelny), což dokazuje, že mel plnou duveru soudruhu a osvedcil se jako spolehlivý kádr. RaJ byl i na diluviální pomery reálného socializmu opravdovou raritou. Míra zlodejství a korupce v tomto socialistickém molochu, prolezlého podfukári všeho druhu, byla i na tehdejší dobu skutecne otresná. Lapidárne to na svých webových stránkách vyjádril bývalý místopredseda ODS Miroslav
Macek: -Stát se za bolševika námestkem v tomto ‚proslaveném‘ podniku, to nemohl být malá svine.-
16. 09. 2008 | 19:45

třebaKarel napsal(a):

Karle,
Lájos Bács , to jste milý jmenovče přehnal . Omrtvých jen dobře , ne?
Mimochodem viděl jste co napsal Ivan Kraus naposledy ? Váš tK
16. 09. 2008 | 19:50

čtenář napsal(a):

to pocestny. No to máte souputníka. Přímo lobotomického. Ale když se jede na modré vlně , tak jde lobotomie stranou. Co je doma , to se počítá. Svůj k svému. Pravda jako vždy vyjde dříve nebo později najevo.
Včera jsem vzpmněl kreténa, že tu chybí . Tak už ho tu dnes máme. Přeju vynikající souznění.
16. 09. 2008 | 20:02

skandovaný Jarek napsal(a):

Nech žije súdruh cigáň, nech žije súdruh cigaň.
16. 09. 2008 | 20:05

Blue Jay napsal(a):

Milej ctenati,
Mezi Vami a Pocestnym je quantum leap. Lobotomie Vas nezachrani. Bud to mate a nebo ne. A vy pane ctenari to proste nemate.
16. 09. 2008 | 20:16

třebaKarel napsal(a):

Pane Stejskale ,
zdá se že by Aktuálně a zejména Vaše rubrika mohla úspěšně expandovat do celého světa .Onehdy tady nějaký Sergej ,zřejmě postrádaje ruskou mutaci ,nevydržel a "našemu " politikovi vyčinil že ať už prý NÁM dá pokoj .To se mne tedy dotklo , protože na "naše" politiky máme myslím právo nadávat jen my ,no ne ? Další pozoruhodný byl nějaký plachý chlapec -Rusák ,kterého jste možná necitlivě zaplašil , příště budete opatrnější , viďte ?
No a Blue Jay - nejvěrnější ze všech , kanadský dělník keyboardu ,myslím že byste to měli zvážit , penízky se váleji po zemi a bytelný základ tady rozhodně je !
A jestli se tohle neujme , nemáte statistiku kdo napsal nejvíc písmen ? Mám jeden tip , ale teď se to mohlo změnit .Děsně na tom makám .
V úctě tK
16. 09. 2008 | 20:16

noctem napsal(a):

"Si tacuisses, philosophus mansisses" - nebo tak nějak, já tenkrát nedával pozor. Pane Paroubek, stačí držet hubu a vyhrajete volby. Nepokažte to.
16. 09. 2008 | 20:21

Al Jouda napsal(a):

Občané mohou pro změnu udělat jedinou věc. Nevolit ty kandidáty, kteří už nějaký mandát vykonávají.
16. 09. 2008 | 20:32

antizel napsal(a):

kdepak máte schované ty své "ŠIBALY" ??
takový Doležal s pěti na stole, to byl jen osamocený střelec??
P.S. zavázal jste se dodržovat Zaorálkův morální kodex - porušil jste ho a ještě se veřejně s tím chubil - kdo z Vás pánové na to má??
a teď prezentujete vlastní kodex alá - všichni budou poslouchat mě?
16. 09. 2008 | 20:37

VIKA napsal(a):

Mnoho příspěvků je velmi úbohých ve stylu" modré sily"-útočí,buď se stydí za špičky své strany,anebo jsou už úplně na dně ze strachu,že konečně to,co občané tušili se ve své nahotě ukazuje jako pravda o modrém chlíve M.Topolánka.Uvědomte si,že lidé nejsou slepí ani až tak blbí,jako si to ODS myslí.Kdyby jste vy,příznivci ODS měly trochu cti,tak by jste se dožadovali vyšetřit věci důsledně,vždyt na vyděračské praktiky upotornil jeden se zakladatelů této strany-dnes tak zabahněné.Dokonce si myslím,že dnes se byl p.Topolánek učit na Ukrajině,jak se rozpouští koaliční vláda...možná se mýlím,nejsem v žádné straně,ale něco pro pořádek v této zemi se dělat musí a myslím,že jediná možnost je v předčasných volbách.Určitě si občané přejí mít vládu z čestných a slušných lidi,proto ani tady nebojujte mezi sebou jako potenciální voliči (bez rozdílu strán)hrubosti a výpadmi na p.Paroubka,který si myslím, už dost užil pohany,křivého obvinění a útoků i na svou rodinu od politic.protivníků.Nebo tak moc se chcete podobat p.Topolánkovi,Tluchořovi jen proto že jste jejich voliči?Je to jen na škodu věci.ČSSD přeji,at se poučí na chybách jiných,at se zbaví vlastních chýb,kterých taky bylo dost ,at se vystříhá korupčního a podvodního jednání a bude jistě hodně lidi,co ji budou volit.
16. 09. 2008 | 20:42

Blue Jay napsal(a):

Klid trebaKarle,
Tady je prece socanska pevnost. Jen se podivej na blogare co tu prispivaji. Kdy jsi si tu naposled precetl nazor pravicoveho politika? Tady se to stalo Stejskalovym levicanskym ranchem plne predvolebni agitky. Se s tebou vsadim ze se tu behem pristiho tydne opet ozve Paroubek, Rath, Havel, Krecek, Zaoralek...atd. A ja se omlouvam jestli obcas tu domenu narusim. Asi by pro vsechny fanousky volebniho programu CSSD ktery se sklada ze 2 slov ODS minus, bylo prijemnejsi kdyby byl do tehle vasi "aktualni" socanske klubovny vstup zakazan. Proc Vam tu Stejskal nevyvesi cedulky? " For anyone who is not an admirer Paroubka is entry forbidden".Pozadejte ho a mozna to udela. Budete tu mit exclusive Private Club . Muzete to treba nazvat" Friends of KSC"
16. 09. 2008 | 20:44

Blue Jay napsal(a):

Hele VIKO?
Muzete me vysvetlit cim se CSSD lisi od ODS? Cim je lepsi? Rad se poucim.
16. 09. 2008 | 20:52

třebaKarel napsal(a):

Naopak Blue Jayi,
čtu tady jména pravicových titánů před kterýma se třese každá socanská čtvrť , jen namátkou - Bém , Zahradil , Vondra ,Hroboň , Sobotka .Ti když jdou po Žižkově je to jako pohřeb indiána v Sedmi statečných .No máte snad pravdu že na psaní asi čas moc nemají , zato toho hodně udělají pro tuhle zemi v praxi . A to by Vám obzvlášť v Kanada mělo udělat radost .
Socani ať si ryčí svojí nenávistí , Váš je přeci výsledek , no ne ?
Co já bych za to dal , kdybysem byl v Kanada .
Dobrou , už moc nevydržim . tK
16. 09. 2008 | 21:03

Blue Jay napsal(a):

Jaen si promenme koho ma Paroubek na mysli kdyz mluvi o blahobytu,
https://www.youtube.com/watc...
Vudce socialistu? LOL. Spise trapna politicka figurka co zoufale bojuje o koryto. Ja se nestydim Paroubka nazvat novodobeho Gottwalda. Nakonec vyznava tu samou ideologii a uz nekolikrat se odvolaval na unor 1948.
16. 09. 2008 | 21:04

třebaKarel napsal(a):

Blue Jayi ,
máš těžký oči , těžký ruce , těžký tělo , tíha tě tlačí do lenošky , nemůžeš se zvednout , oči se ti zavírají , nejde je udržet ,nebraň se tomu , chce se ti moc spááááá.. dobrou noc a nezlob se už s Paroubkem , zejtra je taky den . tK
16. 09. 2008 | 21:13

stejskal napsal(a):

Dobrý den,

smazal jsem jeden text, který odporoval Kodexu diskutujích (uznávám, že hodnocení je to poněkud subjektivní, ale expresivně napsaný příspěvek o masturbaci na textem sem podle mne nepatří).

Pane třebaKarle, přiznám se, že Vašemu textu ne zcela rozumím. Pokud narážíte na pana Blue Jaye, upozorňuji Vás, že dotyčný se výborně baví tím, jak se jím necháváte vyprovokovat a neustále reagujete na jeho poněkud nesmyslné texty (už jsem to tu psal ostatně mnohokrát).

Nemohu mu v tom zabránit. Zaprvé umí případné blokování své IP adresy obejít a za druhé - což je pro mně podstatnější - se v tom již "naučil chodit" a nezavdává mi zpravidla žádný důvod k zásahům (nepoužívá hrubé urážky ani vulgarismy, ani nijak neporušuje zdejší pravidla).

Doporučuji Vám nevšímat si ho. Dělá to tak již většina z nás, stálých diskutujících. A funguje to výborně.

Přeji zajímavou, korektní a věcnou diskusi.

Libor Stejskal, editor blogů
16. 09. 2008 | 21:13

Blue Jay napsal(a):

Wow Stejskal,

That was darn good. Ten Blue Jay je potvora. Jen se tu bavi na ukor smesnych politiku CR jako treba Paroubek. Ale je to zadarmo Stejskale. To v Brne bych v divadle kde si z Paroubka delaji srandu musel platit. Jeste ze tu je kabaret jako tvuj co nic nestoji.
Btw. Stejskale, jestli se te dotklo ze se tve stranky staly gratis predvolebnim bulvarem CSSD, tak se omlouvam.
16. 09. 2008 | 21:37

Pacholek napsal(a):

To Blue Jay

Připadáš mi jako díra po elektrošokové terapii...
16. 09. 2008 | 21:38

Blue Jay napsal(a):

to trebaKarel,
Tebe zalehl Paroubek? Zda ze mas s tou tihou intimni zkusenosti. Te chci ubezbecit ze politik jako Paroubek me nikdy nezalehne.
16. 09. 2008 | 21:44

Blue Jay napsal(a):

To Pacholik,

Diry jsou diskutabilni. Paroubek jich ma mnoho. Hlavne v jeho volebnim programu. Je ODS minus zposobene nejakou elektrosokovou terapii? Kez by to aspon bylo efektivni na jeho vahu. Jako pristi sebe oznacenej premier CR by si na sebe mel davat pozor, nemyslis? Kdyz uz bude v EU jednat o veprovem a dalsich zajmech CR tak by aspon mel vypadat jako ten kamzik jimz skryte je.
16. 09. 2008 | 21:53

harley napsal(a):

...to Libor Stejskal---a tak je to správně..
...to Blue aja jay.. táži se prosím,stále se oháníte frází "God bless...máte k tomu opravdu nějaké racionální vysvětlení?Jaké štěstí ,že nepoužíváte v této rozpravě vulgarizmy.Upřímně si Vás velmi nevážím,a přeji Vám setkání se stejným člověkem jako jste vy sám.Snad Vás ale tak hrozná věc v životě nepotká.S úsměvem...
16. 09. 2008 | 22:12

Blue Jay napsal(a):

Stejskale? Co je to ta "vecna diskuze"?
Prehlednete si ty sve stranky pane Stejskale. Co je na agitce politiku CSSD vecneho? Vzdyt tu jen vyuzivaji prostor ke kydani hnoje na jejich protivniky. A vy jim to nadsene umoznujete. Vcetne tech co nazyvaji lidi co reaguji na ty jejich vytvory magory. Probudte se Stejskale. Byl jste koupen. Ze se nestydite. Mazete lidi co pouzivaji mene vulgarit nez Krecek a jemu placnete pres rucicku. Kdyby jste mel gule tak by jste mu rekl ze se takove vyrazy sem nehodi a vymazal by jste ho. Jste s prominutim srab ktereho spise zajima kvantita prispevku nez kvalita.
16. 09. 2008 | 22:14

čtenář napsal(a):

Narazil jsem před časem na variaci na jednu známou pohádku. A v té variaci se tvrdí, že RUMCAJS je kretén.
16. 09. 2008 | 22:16

Blue Jay napsal(a):

ctenari,

Az narazis na variantu pohadky kde veris ze jsi vice inteligentni nez pan Pocestny, nech nam to vedet. Nazyvas Rumcajse kretenem. Neni on nahodou magor jak sve odpurce nazyva poslanec CSSD Krecek?
16. 09. 2008 | 22:34

Karel 22 napsal(a):

Soudruh Paroubek: "Občané to mají plně ve svých rukou!" Bravo - souhlas!!! A za měsíc po vašem volebním výprasku, socani, očekávám povolební projev č.2 vašeho zhrzeného předsedy.To bude zase řečí o proradném Dalíkovi nebo o socanovi Šloufovi, který si špatně odpracoval svůj trest za agitaci pro Klause během volební kampaně. A proč bychom vás, socani, měli volit, když si vás Dalík kupuje jako housky v krámě? Jste jediná partaj s prodejnými poslanci Není pak lepší volit komouše??? :oD
16. 09. 2008 | 22:39

Karel 22 napsal(a):

To Mr. Stejskal
Názvy některých Paroubkových blogů na Vašem serveru:
"Jednotka hlouposti = 1 Kocáb"
"Kdyby hloupost nadnášela…"
Když už mažete některé výtvory diskutujících, tak smažte i výtvory soudruha Paroubka. Měřte všem stejně - zamezte šíření hulvátsví od vrchního socana, když se tak snažíte u těch ostatních. :o(
16. 09. 2008 | 22:54

RUMCAJS napsal(a):

čtenář:
Až se od pohádek prokoušete ke knížkám pro mládež, dejte vědět. Doporučím Vám nějaké tituly, které budete schopen vstřebat.

Jirka :
Bylo zábavné, sledovat to vnitřní pnutí u Paroubka, když se ho Šimůnek zeptal, jaký to je pocit, prohrát 11 voleb za sebou. Normálně jsem zalezl pod stůl.

Ale chudák Šimůnek, až Paroubek obsadí kraje i parlament a předvede To jeho pojetí demokracie a svobody slova. To zas budou průvody, mávátka,alegorické vozy....

Ať žije Paroubek, prezident České socialistické republiky a první předseda České strany sociálně demokratické ...Uráááááá.
16. 09. 2008 | 23:05

stejskal napsal(a):

Dobrý den, pane Karle 22,

přečtěte si prosím první diskusní příspěvek pod blogem s názvem "Jednotka hlouposti = 1 Kocáb" a vstup z 19.08.2008 11:46:20 pod blogem "Kdyby hloupost nadnášela…" (nakonec i ten byste si mohl přečíst, zejména jeho úvod).

Snažím se, seč mohu, měřit všem stejným metrem.

Libor Stejskal
16. 09. 2008 | 23:08

kočka šklíba napsal(a):

Pořád stejné, píše Paroubek a hned tu máme spoustu frustrovaných lidí, kteří si tu pouze vylévají svou nenávist. K podstatě blogu většinou nic nemají a když mají, tak ve stylu "a vy bijete černochy".
Ale docela se bavím, protože ke kauze Morava je to již několikátý blog a sleduji ten vývoj zřejmě voličů ODS, případně lidí, kteří nenávidí ČSSD, levici a hlavně Paroubka.
První blog k této kauze napsal Sokol, a tam musím pochválit Rumcajse, téměř jediný z obvyklých zastánců ODS měl tu odvahu se za stranu bít i po tomto šoku. A myslím, že to šok byl i pro voliče ODS. I na druhém blogu k tomuto tématu se moc těch "pravých" neobjevilo, ono taky jak to obhájit, jde to těžko, když se nechci úplně ztrapnit.
Jenže pak se vyjádřily postupně špičky ODS v médiích, obvyklí pochlebovači a omlouvači ODS z řad novinářů, objevil se "pomýlený" a "naivní" Morava a zloduch Tlustý, a fanoušci těch správných cest vpravo už mají jasno: už nebudou trapní, už se na to mohou dívat z toho správného úhlu. Je jedno, že ODS podle všech signálů používá vydírání a úplatky(slovy Moravy pozitivní a negativní motivaci),prostě Topolánek, Langer ....atd. už nám dali to správné vodítko.
Já to opravdu nechápu, jak mezi námi mohou být lidé, kteří ani po tomhle nejsou schopni vidět špínu. Ano Vy, kdo i přesto považujete ODS za volitelnou stranu, Vám skutečně nevadí ten hnus, že by poslankyni vydírali i přes její dítě? Že shromažďují kompromitující materiály na lidi, prostě, co kdyby se hodily? Vy jim věříte? A prosím nepodsouvejte mně, že obdivuji Paroubka, volím ČSSD a podobně, to s tím nemá nic společného, kdyby se tohle provalilo na jakoukoliv stranu, je pro mě nevolitelná. Mimochodem, ČSSD jsem nevolila v posledních 10 letech.
17. 09. 2008 | 00:23

MK napsal(a):

TO: kočka šklíba
Někteří lidé prostě potřebují vodit za ručičku. Neobejdou se bez vůdců, kteří jim řeknou co si vlastně mají myslet a oni si to pak myslí a vydávají to za svůj názor i když je to mnohdy naprostý nesmysl.

Je trapné, že jsou to velmi často lidé z tábora strany, která by měla sázet na myšlenkovou samostatnost a individualitu.

Takových paradoxů je, ale u nás mnohem víc :(

Však on ani autor článku není žádný svatoušek, taky se snaží těm svým ovečkám ukazovat "tu správnou cestu" a používá pro to velká slova. Konečně on i Topolánek jsou za tohle od svých stran placeni. :)

Co se musí autorovi článku přiznat, tak to je fakt, že na rozdíl od našeho premiéra nepoužívá krkolomné argumenty, typu "chodím tak, že stojím na hlavě a odstrkuji se ušima a takhle je to správně".
Je to tím, že je chytřejší, naivnější, má více studu nebo je jen politicky nezkušený? Kdo ví...
17. 09. 2008 | 00:53

kočka šklíba napsal(a):

MK: přesně, podepisuji, Paroubek je také populistický, demagog atd. Jenom je podle mého chytřejší a možná přece jenom i když byl premiér, nepropadl takovému bezbřehému pocitu, že si prostě může dovolit co chce, že jsou ostatní(tedy většina obyvatel ČR) pod jeho rozlišovací úrovní.Je mu to vyčítáno, že se chová podle nálad většiny(radar například), ale nakonec, proč ne, vždyť oni(politici) jsou přece naši zaměstnanci, jenom se oni tak necítí a my jsme tak blbí a nedáváme to dostatečně najevo, že my si je platíme a že si před nimi nesedneme na zadek a jenom jednou za x let půjdeme volit.
17. 09. 2008 | 01:11

Honza999 napsal(a):

Jarpor
Nepochopil jste.. Ano, ODS Moravu okamžitě "popravila" - ALE PROČ??? Protože se domnívá, že tím uklidní rozčeřené vlny, že obětuje "pěšáka" a už v tom dále nikdo nebude šťourat a hledat SKUTEČNÉ MAFIÁNY. Jak by to řešila ČSSD je vedlejší otázka - momentálně máme na programu způsob, jakým to řeší mafie ODS.

Blue Jay
To je možné, že mezi členy ČSSD je mnoho bývalých členů KSČ, popř. lidí, kteří se nacházejí v archivech STB (což ovšem samo o sobě není důkazem spolupráce - alespoň to tvrdí ti členové ODS, kteří jsou v oněch archívech také...). Mezi členy ODS není tolik bývalých členů KSČ ze tří důvodů. Tím prvním je to, že to již za bolševika byli takoví šmejdi a hajzlíci, že to i na bolševiky bylo moc silný kafe a tak je do partaje nevzali. Druhý důvod je ten, že jsou to mladší ročníky, takže to z postů svazáckých funkcionářů do partaje nestačili dotáhnout. Třetí důvod je ten, že příslušníci (myšleno KMENOVÍ ZAMĚSTNANCI) STB a spolupracovníci KGB nebyli v KSČ z konspiračních důvodů - jako nestraníci se spíše "ukryli v davu" před zraky západních tajných služeb.

Marko
Právě jste předvedl klasickou ukázku překrucování faktů.. O soudruzích v těhto nápisech nebylo ani slovo, znění těchto nápisů (bylo jich mnoho a samozřejmě se v detailech lišily) bylo ve smyslu - "toto je jediné místo, kde to NÁROD (tedy ne soudruzi, ale my, občané..) drží pevně v rukou".
17. 09. 2008 | 01:32

Karel 22 napsal(a):

To Mr. Stejskal:
Blogy jsem samozřejmě přečetl oba. V tom druhém, který mi doporučujete, soudruh Paroubek přirovnává Kocába k "brouku Pytlíkovi" a lituje, že v 1. blogu nepoužil místo rovnice o hlouposti raději rčení "kdyby hloupost nadnášela, pan Kocáb by se vznášel jako holubička". Protože neměříte všem stejně a Paroubkovic urážlivé výroky jste nesmazal, tak já zase tvrdím, že "kdyby hulvátsví a arogance nadnášely, soudruh Paroubek by si rozbil kebuli o Mars". Tak - a můžete měřit, uvidíme, jak dlouho to tady vydrží....
17. 09. 2008 | 07:27

hombre napsal(a):

Tak kdo je arogantnější, pane Karle 22: Klaus, Topolánek nebo Paroubek? Není to spíš stejná sebranka?
17. 09. 2008 | 08:14

Karel 22 napsal(a):

To Hombre:
Tady si jeden nevybere. Co se arogance týká, vyjde to nastejno. Co se týká hulvátství, tady bych přece jen rozlišoval. Klaus mi jako hulvát ani nepřipadá. To, že někomu prší do nosu, nemusí ještě znamenat hulvátství. Co se týka hulvátství Topolánka, pramení spíše z jeho přirozeného buranství - nechá se lehce vyprovokovat k těm svým "fakáčům" a "šitům". V případě Paroubka a Ratha se ale jedná o metodu jejich politického boje. Čiší z toho snaha zalíbit se za každou cenu těm nejblbějším hospodským primitivům a získat jejich hlasy. A že jich u nás je - viz výsledky průzkumů. Vrcholem primitivního hulvátství je pak pivní tácek s tělesně postiženým Cikrtem s nápisem MALÝ PANÁK. A výměna Topolánka za Paroubka s komunisty znamená onu očekávanou změnu???? Se mi to nějak nezdá...
17. 09. 2008 | 08:31

Alibernet napsal(a):

Hned po krajských volbách? Proč ne hned? No jistě, počkáme, až krajské volby ČSSD vyhraje. Ehm, ehm... Mimochodem, vražda byla provedena osobou Kočka, vzpomínáte?
17. 09. 2008 | 09:05

nepolitik napsal(a):

A to všechno jste vymyslel přímo vlastní hlavou?
17. 09. 2008 | 09:20

jarpor napsal(a):

Honza999

Nechce se mi věřit, že myslíte vážně co píšete.

"ALE PROČ??? Protože se domnívá, že tím uklidní rozčeřené vlny, že obětuje "pěšáka" a už v tom dále nikdo nebude šťourat a hledat SKUTEČNÉ MAFIÁNY."

Vy se domníváte, že tou "popravou pěšáka" by vše skončilo ? Vy zde nežijete a nesledujete vývoj ? Přece když píše pan Paroubek o vyšetřování, i cestou policejních složek (a s tím se s ním naprosto ztotožním), vy mu nevěříte ?

Chtěl jsem svými otázkami dokázat, že pan poslanec Paroubek si protiřečí. Chce prosazovat presumpci viny, a když se tak oponet chová, tak v tom vidí zametání stop. Jako vy.
Velmi zajímavý přístup ...

Hezký den
17. 09. 2008 | 10:04

p.cilin napsal(a):

Cituji: ".Za minimálně stejně špatný a pro českou politiku možná více zničující ale považuji následný proces „očisty“ ODS. V zájmu co nejrychlejšího mediálního ukončení kauzy byl stranickým soudem okamžitě popraven poslanec Morava......Naopak předseda poslaneckého klubu ODS Tluchoř, který jako první měl Moravu zastavit, je ve funkci potvrzen, a to přesto, že o celé akci prokazatelně věděl a nic s tím neudělal.....Jaký signál tím vyslala ODS mezi občany? Na koho jsou důkazy, toho vyloučíme a na koho nejsou, toho podržíme..."

- Píšete to hezky, pane Paroubku, a fundovaně. Jistě to bude tou velkou zkušeností, které sám máte s podobnými případy (Doležel, Kraus,...). Ale to je v pořádku, zkušenostmi se přece člověk učí, že ano :)

Dále: "...Jako by ODS ani nedocházel ten hlavní problém, který tato kauza přinesla - totiž absolutní ztrátu důvěry občanů v politiky..."

- Říkáte, že to je výsledek právě této kauzy? :) Ach ta moje paměť, to je ale bestie - ne a ne zapomenout na minulost; místo aby jen s důvěrou hleděla vstříc světlé budoucnosti... :(

A nakonec: "Pro Českou stranu sociálně demokratickou je tento způsob řešení zcela nepřijatelný."

- No výborně! Ale co tak najednou, Mr. Jim Hacker? :)
17. 09. 2008 | 10:11

pavel.zmolik napsal(a):

1 člověk = 1 hlas pro ČSSD !!!
17. 09. 2008 | 11:24

Ford napsal(a):

Můj čistý názor je, že ODS, když je u moci, tak krade a krade a je u toho vidět a zároveň stát jde do pěkných sraček. Netvrdím, že ČSSD je čistá, ale pro nás, střední třídu (žádný podnikatel, žádná vyšší třída, kterou chce ODS oddělit od plevele, tedy od nás) dělá daleko víc. Proto budu vždy socanem a budu chtít, aby ta vyšší třída co vydělává tím, že krade (viz kauza Lipůvka) nebyla u moci a nedělala ze střední třídy chudáky bez peněz. Však se podívejte na zprávy z ekonomiky, utahujeme si opasky, proč? Protože se zvýšila daň, musíme za vše víc platit, těhotné matky dostávají míň peněz, tedy tzn. menší porodnost. Sorry, ale za čssd jsem se měl líp, proto ODS neděkuji, vypadněte!
17. 09. 2008 | 12:43

Řeřicha napsal(a):

Pokud chcete být voleni, udělejte si nejdříve pořádek doma, pane Paroubku. Pana Haška jakožto kandidáta na hejtmana JMK volit NEBUDU. Ani omylem.
17. 09. 2008 | 12:57

Radka napsal(a):

Forde,

vy jste se zbláznil!!! :o) To podle vás každý, kdo je tzv. "vyšší třída" krade??? A co kdybych vám namítla že každý, kdo pobírá sociální dávky od "socanů" (kteří ty peníze vezmou podnikatelům nebo zadluží stát ještě více) jsou líné vši??? - tedy týkalo by se to i vás?

Trochu se zklidněte...
17. 09. 2008 | 13:08

Marko napsal(a):

to honza999:
Vy jste ten nápis viděl?Já ano a byl přesně tak jak jsem jej citoval!
17. 09. 2008 | 13:55

kočka šklíba napsal(a):

Radko, sociální dávky se platí ze SR. SR má příjmy z daní, a daně neplatí pouze podnikatelé.
17. 09. 2008 | 14:27

Nadhled napsal(a):

Paroubek bude mít dost práce se sám kultivovat,ale Šloufa a Škromacha,Zemanovce by měl vyházet přes palubu............
17. 09. 2008 | 14:58

Radka napsal(a):

Kočka šklíba

Jistěže, ale je trochu rozdíl, pokud stát zdaní člověka s příjmem řekněme 10.000,- a pokud má někdo příjem 100.000,-. A tomu já říkám "trestání" těch, co si umí vydělat (nečekám, že se v tomhle shodnu s davy lidí - obzvláště těch závistivých co natahují ruku pro dávky). Bohužel, rovná daň zatím neexistuje a i tak by člověk s vyšším příjmem odváděl mnohem víc.
17. 09. 2008 | 15:40

Řeřicha napsal(a):

Radko, závistivci a lenoši se tu pravda vyskytují, stejně tak je však nutné vidět rozdíl mezi těmi, kteří těch 100 000 sice vydělají, avšak zatímco jedni je opravdu umí vydělat, stále je v naší zemi dost těch, co je "umí vydělat" (tzn. sloveso "vydělat" vůbec správně nevystihuje metodu, kterak k penězům přišli). ;)
17. 09. 2008 | 17:10

Radka napsal(a):

Řeřicha

Naprostý souhlas, jen nemám ráda, když někdo automaticky hází do stejného zlodějského pytle všechny, co vydělávají "víc", čehož se někteří diskutující dopouštějí. (aby bylo jasno, já mezi ty "výdělečně plodnější" nepatřím :o)
17. 09. 2008 | 17:56

momo napsal(a):

Koukám zabrousit sem je opravdu zábava,měl jsem o lidech lepší mínění,mě by jenom zajímalo kde někteří jako např.Blu Jay berou tolik času se tady hádat,odhaduji ho na státního zaměstnance který nemá co na práci a nudí se brouzdáním po internetu.Myslím že je daleko užitečnější věnovat se vým zájmům než lobovat za přitroublý politiky.Ať si každý volí koho chce podle svého nejlepšího vědomí a svědomí a nevnucuje to vehementně druhým,je to jeho osobní odpovědnost vůči sobě i ostaním.Jsme přeci dospělí lidé a snad si umíme utvořit svůj osobní názor,a nejít k vlobám je zříkání se osobní odpovědnosti.Kecat na internetu nebo po hospodách umí každý,ale když příde na věc nikdo se k této odpovědnosti nemá.Koukám kolik zje tady ztraceného času,který by mohl být využit daleko rozuměji.Kolika z Vás doma nesplchuje splacovač nebo tečou kohoutky?
17. 09. 2008 | 19:57

Blue Jay napsal(a):

Hej momo,

jsem rad ze jsi sem zabrousil. I kdyz me nemas moc rad. Ale muzes me poradit co mam delat kdyz me doma nesplchuje splacovač nebo tečou kohoutky? Zoufale cekam na tvou odpoved.
18. 09. 2008 | 02:30

Taar napsal(a):

Je opravdu zvláštní, jak zatvrzelí jsou ještě dnes, "skalní" příznivci ODS.
Co by měla ODS ještě udělat???
Začít s vykonstruovanými procesy, umlčovat odpůrce kriminály???
A lamentování "modrých chlapců" o minulosti pana Paroubka? Již jednou jsem tady napsal, že působení v ekonomických funkcích mamutího RAJe je spíše kvalifikace, než co jiného. A mimochodem. Pan Topolánek spadl z měsíce? Narozdíl od pana Paroubka se docela slušně se svoji rodinou ku prospěchu bolševika angažoval.Konec konců. On sám slíbil věrnost socialismu v armádě, po vzoru svého otce, který byl údajně dlouhá léta politrukem. No a máma měla flek taktéž, jak se říká, v teple. Zeptejte se lidí na Vsetínsku něco o tom vědí.
A pokud se týče ČSSD. Kdyby splnila jen 60% svého programu, tak je to pro lidi jen a jen užitečné. Nic natom nezmění bezduché plácalí blujajů a podobných "modrých šílenců"!!!
18. 09. 2008 | 10:26

kormoran napsal(a):

Pane jarpor , usetril jste mi psani 16.9, 17.27, Vsem preji prima dny a mene rozcilovani!!!!
19. 09. 2008 | 00:06

Alena napsal(a):

politici se předvádějí před komunálními volbami. Nic je nezajímá, že rwe oznámila zdražení plynu lo% v říjnu, ve skutečnosti to prý bude 30-40%, proto plynárenská navýšila platby o70% domácnostem.Zamyslel se někdo nad tímto počinem, zda domácnosti jsou schopny toto přežít?
21. 09. 2008 | 15:47

Divák1 napsal(a):

Oni "přeběhlíci" nejsou jen výsledkem korupce ODS, ale i špatného výběru kandidátů v socdem. Co strana na všech úrovních dělala a dělá, aby se taková blamáž neopakovala? Voliče je třeba ujistit, že neházejí své hlasy do koše.
21. 09. 2008 | 18:32

Jan z Rokycan napsal(a):

Paroubku jdi. A hlavně se nevracej. A vem s sebou i kamarády i bývalé komanče. To múžeš i -jak říkáš- napříč politickým spektrem včetně floutků z ODS. Hlavně neotálej a vyraz vstříc lepším zítřkům nejlím na druhé polokouli , nebo na kubě - pokud ještě nejsou na hubě
21. 09. 2008 | 21:43

hamar napsal(a):

Pane inženýre, vy a vaši přitakávači jste ztratili důvěru během vašeho ufňukaného projevu po prohraných volbách. A používáním slov jako kreatura o vašich bývalých spolustranících jste to ještě pohoršil. A do třetice, kdy konečně podáte to trestní oznámění na korupci přeběhlíků? A nebo jsou to vše jenom slova, slova, slova ...
25. 09. 2008 | 16:04

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Aktuálně.cz Blog · Atapana Mnislav Zelený B Babka Michael · Balabán Miloš · Bartošová Ela · Bavlšíková Adéla · Bečková Kateřina · Bednář Vojtěch · Bělobrádek Pavel · Beránek Jan · Bernard Josef · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Blažek Kamil · Bobek Miroslav · Boehmová Tereza · Brenna Yngvar · Bureš Radim · Bůžek Lukáš · Byčkov Semjon C Cerman Ivo Č Černoušek Štěpán · Česko Chytré · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Davis Magdalena · Dienstbier Jiří · Dlabajová Martina · Dolejš Jiří · Dostál Ondřej · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořák Jan · Dvořák Petr · Dvořáková Vladimíra F Fafejtová Klára · Fajt Jiří · Fendrych Martin · Fiala Petr · Fibigerová Markéta · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Gargulák Karel · Geislerová Ester · Girsa Václav · Glanc Tomáš · Gregorová Markéta · Groman Martin H Hájek Jan · Hála Martin · Halík Tomáš · Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hapala Jiří · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Hilšer Marek · Hladík Petr · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holásková Kamila · Holmerová Iva · Honzák Radkin · Horáková Adéla · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hrabálek Alexandr · Hradilková Jana · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubinger Václav · Hülle Tomáš · Hušek Radek · Hvížďala Karel CH Charanzová Dita · Chlup Radek · Chromý Heřman · Chýla Jiří · Chytil Ondřej J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jelínková Michaela Mlíčková · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kania Ondřej · Karfík Filip · Karlický Josef · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Pavel · Klíma Vít · Klimeš David · Kňapová Kateřina · Kohoutová Růžena · Kolaja Marcel · Kolářová Marie · Kolínská Petra · Kolovratník Martin · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Koutská Petra Schwarz · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kučerová Karolína · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kupka Martin · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Máchalová Jana · Maláčová Jana · Málková Ivana · Marvanová Hana · Mašát Martin · Měska Jiří · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minařík Petr · Mittner Jiří · Mrkvička Jan · Müller Zdeněk · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Návrat Petr · Navrátil Marek · Němec Václav · Nerušil Josef · Niedermayer Luděk · Nosková Věra · Nouzová Pavlína · Nováčková Jana · Novák Aleš · Novotný Martin · Novotný Vít O Obluk Karel · Oláh Michal · Ouhel Tomáš · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Pavel Petr · Pavelka Zdenko · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Peksa Mikuláš · Pelda Zdeněk · Petrák Milán · Petříček Tomáš · Petříčková Iva · Pfeffer Vladimír · Pfeiler Tomáš · Pilip Ivan · Pitek Daniel · Pixová Michaela · Plaček Jan · Podzimek Jan · Pohled zblízka · Polách Kamil · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rakušan Vít · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Reiner Martin · Richterová Olga · Robejšek Petr · Rydzyk Pavel · Rychlík Jan Ř Řebíková Barbora · Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schneider Ondřej · Schwarzenberg Karel · Sirový Michal · Skalíková Lucie · Skořepa Michal · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slimáková Margit · Sobíšek Pavel · Sokačová Linda · Soukal Josef · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Strmiska Jan · Stulík David · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Sýkora Filip · Syrovátka Jonáš Š Šebek Tomáš · Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Šindelář Pavel · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šoltés Michal · Špalková Veronika Krátká · Špinka Filip · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štern Ivan · Štern Jan · Štětka Václav · Štrobl Daniel T Táborský Adam · Tejkalová N. Alice · Telička Pavel · Titěrová Kristýna · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomek Prokop · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Tůma Petr · Turek Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Vacková Pavla · Václav Petr · Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Vančurová Martina · Vavruška Dalibor · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Vhrsti · Vích Tomáš · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojtěch Adam · Vojtková Michaela Trtíková · Výborný Marek · Vyskočil František W Walek Czeslaw · Wichterle Kamil · Wirthová Jitka · Witassek Libor Z Zádrapa Lukáš · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zima Tomáš · Zlatuška Jiří Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy