Státní maturity & facebook

19. 06. 2009 | 09:26
Přečteno 7122 krát
Na blogu pana exministra školství Lišky je dáván průchod i takovým výrokům, jako například: "Pan předseda Paroubek zjevně cítí frustraci, že prohrál souboj o „facebookovou generaci“ a snaží se studentům podlézat prostřednictvím maturitního odkladu.“ Při prvním přečtení se zdá, že snad ani nemá cenu na podobná tvrzení reagovat, ale opak je pravdou. Žijeme v čase, kdy ten, kdo se nebrání je vystavován stále více se stupňujícím atakům. Ten, kdo nereaguje na napsané, publikované anebo jen vyslovené lži, se stává opakovaně jich obětí.

Nelze ani zapomínat na prostou lidovou moudrost, že …“ stokrát vyslovená lež se nakonec stává pravdou!“

Nechám-li proto stranou skutečnost, že sdružování či podporování narušitelů předvolebních mítinků naší strany, před volbami do Evropského parlamentu, mělo mnohem širší základnu a bylo, jak jsme zveřejněním konkrétních osob průkazně dokázali, i své organizační pozadí, pak ale nemohu nechat stranou ignoraci skutečností, že naše strana a její představitelé poukázali na problematiku státních maturit dávno před diskusí zahájenu na blogu „zachránce“ politické pověsti Strany zelených – pana Ondřeje Lišky.

Pro konkrétní tvrzení nemusím chodit daleko:
- v únoru roku 2007 zaujala naše strana zásadní stanovisko k odložení státních maturit

- stanovisko vedení ČSSD tam tehdy prezentoval i stínový ministr školství Jiří Havel, který v té době nemohl ani ještě tušit, že bude naším leaderem voleb do EU a stane se poslancem Evropského parlamentu

- s důvody i stanovisky strany jsem opakovaně seznamoval veřejnost také v průběhu roku 2008 a2009 – zcela konkrétně např. v dokumentu „Topolánkova vláda škodí vzdělanosti“ v březnu 2009

Nebudu a nechci být nespravedlivý, ale kdo chtěl znát naše stanoviska, jejich chronologii a věcná odůvodnění, musel by chtít na Internetu nejprve hledat, a pak i číst. A když bych chtěl být úplně jedovatý – „umět číst!“

Při takovém postupu není totiž těžké zjistit, že ve „střednědobém dokumentu“ ČSSD projednávaném na sjezdu v roce 2006 s názvem „Jaká je naše politika“ je vzdělání, novele školského zákona i státní maturitám věnován značně velký prostor.

A když je to dnes velmi módní, naší straně (nebo přímo mně) vyčítat, že jsme „populisté“…Nejsme! A také nezastíráme, že jsme v minulosti i podrobněji charakterizovali, v čem spatřuje naše strana přednosti státních maturit. Šlo o, řečeno „jednou větou“, o výhodu zajištění srovnatelnosti výsledků vzdělávání právě formou státní maturity.

Základním kamenem úrazu dnešních diskusí kolem státních maturit je ale skutečnost, že se nebere v úvahu kontinuita s obdobím 2005-2007 a značně rozporuplné jednání i vyjadřování jiných – konkrétně zodpovědných představitelů rezortů školství.

Vždyť to byla právě současná ministryně školství, která po „opakovaném vstoupení do stejné vody“ zaujala zcela jiné stanovisko, než když byla ministryní školství poprvé.

Tehdy prosazovala nejen odklad novely školského zákona, připravovaného několik let její téměř bezprostřední předchůdkyní Petrou Buzkovou, ale také odklad státních maturit kvůli jejich nedostatečné připravenosti její přímou (a následně i odvolanou) předchůdkyní Danou Kuchtovou.

Dnes sice ministryně školství také připouští jejich odklad (např. o 1 rok) ale současně jedním dechem uvádí, že by to, jednak snížilo důvěryhodnost celého projektu, a jednak mohlo i vést k finančním sankcím ČR a vracení asi třetiny půlmiliardové dotace Bruselu.

Zajímavé je, že ale vůbec nezmiňuje informace, které byly například zveřejněny jednou z velkých českých televizních stranic (TV Nova…) před několika dny. Namátkou uvádím různé stupně zranitelnosti systému, riziko velmi nízké informovanosti a nedostatečného proškolení pedagogických pracovníků.

Rezort, a jeho ministryně, se ani nezmiňuje o nedostatku času ve vztahu k nevyzkoušenému, povrchně realizovanému projektu - budoucím obtížím, chybám či haváriím. Dokonce zatím nikde nezveřejnila ani zjištění nebo výsledky tak zvaného „krizového štábu“, který byl kvůli státním maturitám na MŠMT na jaře zřízen.

Tedy pane Liško, zde vůbec nejde o facebook a jeho uživatele, ale o systém vzdělávání a výchovy mladé generace, nikoli o množství hlasů lidí přihlášených na facebooku. Vzhledem k našemu věkovému rozdílu bych očekával, že to budete spíše Vy, kdo bude schopen asociovat potřeby studentů a naslouchat jejich názorům.

A pokud hovoříte o prohraném souboji o facebookovou generaci, mýlíte se. Nevěřím totiž, že lidé využívající elektronické sociální sítě jsou totožní s těmi, kteří na nás fanaticky házeli vajíčka na pražském Andělu. Já i zbytek sociální demokracie jsme připraveni a budeme s mladými lidmi, kteří o to projeví zájem, diskutovat. Budeme před nimi obhajovat své názory, a pokud neuspějeme, nevadí, ale učiníme proto maximum. Protože jedině a pouze civilizovaná diskuse posouvá naší společnost kupředu.

A nakonec si neodpustím poznámku směrem k souboji o generace. Sociální demokracie zvítězila v krajských volbách v roce 2008 a výrazně navýšila zisk ve volbách evropských. Na druhou stranu Vaše Strana zelených u obou voleb zcela propadla. Přijměte proto od staršího a zkušenějšího muže jednu radu, politiku nemůžete dělat na blogu a v novinách, musíte jí dělat mezi lidmi a pro lidi. Jedině tak Vám uvěří.

Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

Petr napsal(a):

Už jsem se přestal chtít líbit lidem (dětem) z facebooku - Pana Paroubka nemám rád, ale celkem mu dávám za pravdu v tom, že na facebooku jsou děcka, kterým nejde o nic jinýho, než se vyřádit. Kokněte taky na můj komentář na tohle téma na webu http://www.malejjarda.cz a bude Vám jasný, proč si to myslim.
19. 06. 2009 | 09:34

stejskal napsal(a):

Dobrý den,

smazal jsem jeden hrubě urážlivý text snažící se evokovat nacistické konotace v souvislosti se současnou politickou stranou ("ODSS", mažu stejně jako "KSČSSD", tedy pokud na ně narazím), neboť tyto jsou v rozporu se záměrem těchto stránek, i.e. poskytovat prostor pro věcnou a korektní diskusi.

Děkuji za pochopení.

Libor Stejskal, editor blogů
19. 06. 2009 | 09:39

Student napsal(a):

Pane Paroubku, za co vy platíte toho Dimuna a Tvrdíka ? Tentokrát máte kus pravdy, ale to vaše podání odrazuje.
19. 06. 2009 | 09:59

Kamil napsal(a):

Za 8 let Vaší vlády jste kromě navyšování peněz a pochybných výběrových řízení neprovedli žádné kvalitativní změny. Proto Vám nevěřím, že máte nějaký program. Jen negujete práci druhých.
Hezký den.
19. 06. 2009 | 10:04

slav napsal(a):

Přesně vržené vejce nevím jestli trefilo dle Dav divize Facebook střelec Student. Kamile jsou i jiné názory a ne všechny negativní.
19. 06. 2009 | 10:13

Jedla napsal(a):

Nezlobte se na Ondřeje Lišku, prosím. Jednak musí hájit svoji práci, za druhé se musí vymezit proti Paroubkovi, protože je Bursíkovec, a kdyby to neudělal, nezbude mu z integrity nic.
Nezapomínejte, že Bursíkovci se dostali do vedení SZ prostřednictvím takzvané "otevřené platformy", jejíž metody se nijak nelišily od "demokratické výzvy", kvůli které se letos ze SZ vylučovalo. Demokratická výzva jednala dosti nezávisle, ale aspoň neporušovala zákony. To tzv. "otevřená platforma", svého času, ukradla (ze sekretariátu SZ) seznamy členů SZ včetně citlivých osobních údajů, aby jim mohli zasílat časopis "21" tehdy ještě vydávaný soukromě skupinou (tuším že trojicí) ambiciózních "odzítřka lídrů".
Podotýkám, že jistý Patočka (v Literárkách) předvídal už před rokem, že na sestupné trajektorii povede stranu zelených Liška. (No, nebyla to zas tak těžká věštba. Že Bursík opusatí loď bylo jasné od počátku, a Liška cucající mlíčko z Horáčkovy tetrapakové krabice, byl jasně na řadě.)
19. 06. 2009 | 10:20

ali napsal(a):

Nelze ani zapomínat na prostou lidovou moudrost, že …“ stokrát vyslovená lež se nakonec stává pravdou!“

Ano, to je svatá pravda. Navíc, když je to heslo Vaše moto.

Ovšem jak se do lesa volá, tak se z lesa ozývá.

A že jste řval tak, že semtam přilítlo vajíčko, je k zamyšlení samého nad sebou. Jenže jak tak čtu ten příspěvek, je to pořád stejný. Všichni jsou zrzaví, jen my jsme blonďáci...když už používáte rád úsloví

Cokoliv napíšete, má to příchuť lží a nepravd, demagogie a papaláštví a profláklých časů a zakládáte si politickou kariéru na urážkách a zesměšňování druhých...tak se pracuje, Rath Vám to vlastně rád ukáže, jenže zatím jste spepý, hluchý, tupý ohledně svých nejbližších straníků, ale co je smutnější, hlavně sám k sobě..
19. 06. 2009 | 10:32

VOM napsal(a):

Hm, z blogu se lze dozvědět co Kuchtová, co Buzková, co hlásila TV NOVA, jak ten Liška ve volbách ostrouhá mrkvičku a jak nezvedená je facebooková generace usmkanců. Budiž.
Ale ani slovo o meritu věci. A stačilo by tak málo. Pár slov pana docenta Havla na téma chceme, aby státní maturity byly takové a makové, z těchto a těchto srozumitelných a historických důvodů. Koncepce konkurence je taková a maková. V tomto a tomto je naděje na kompromis, tůdle a támhle už néé. Když to půjde hladce, tak to sfoukneme tehdy a tehdy. Když to půjde jak sáňkování v létě, tak se to holt zpozdí.
Věcně a srozumitelně vyjádřit svůj názor a pak tam eventuelně namíchat tu neposednou facebookovou mládež. Místo toho kecy, kecy, kecy...
Velký Jyrka je totálně z formy, zajímavé.
19. 06. 2009 | 11:10

ali napsal(a):

Paroubek cítí příležitost potencionálních mladých usmrkanců, tak bude hlásat cokoliv. Ale ty "děti" s cucem nakládě pro něj jsou pořád usmrkanci...bohužel.
19. 06. 2009 | 11:34

Max Aue napsal(a):

Nejčastěji používáná věta potomků Paroubka a Paroubkové bud asi znít:"Promiňte, rodiče si nevyberete..!
19. 06. 2009 | 11:48

tygr napsal(a):

Facebooku se priklada zbytecne velka vaha. Behem cele vajickove kampane media neustale opakovala zpravy o skupine na facebooku, protoze niceho jineho se nedalo chytit. Ted si vsichni mysli, ze facebook je pro anarchisty a nevyradene studentiky. Nevim jestli jiz mate svuj ucet na facebooku, pane predsedo. Pochybuji ale, ze jeho zalozenim se z vas stane nezbedny studentik. Ovsem vas ucet bude pouzivan k politicke propagaci, coz rozhodne neni puvodni smysl facebooku. Zatim jsem zaregistroval ucet pana Skromacha, tak vyrazte v jeho slepejich a nechte si od nej dat lekci slusneho chovani.

Vase mentorovani ve vztahu k panu Liskovi mi pripada dosti nevhodne. Stavet se do pozice moudreho stryce, ktery mlademu a nezkusenemu holobradkovi bude sdelovat zivotni zkusenosti je sice pekny tah, ale nikdo vam na to asi neskoci. Z meho, troufam si tvrdit ze nezaujateho, hlediska ma pan Liska mnohem lepsi vystupovani nez vy. Uvidime, jak mu pujde vedeni strany a komunikace s volici, snad si z vas nevezme priklad a vnese do ceske politiky nezkazeny pohled a prijde s konkretni vizi pro republiku misto urazek a jednoucelovych slibu.
19. 06. 2009 | 11:49

Roman Hájek napsal(a):

Konečně jste to v druhém odstavci o sobě řekl přímo"stokrát opakovaná lež se stává pravdou".
19. 06. 2009 | 12:10

pgjed napsal(a):

Plané kecy pane Paroubku! Ministerstvo školství jste drželi 8 let. Měli jste tedy dost času na to, abyste systém připravili, projednali, odzkoušeli a zavedli. Než budete kritizovat práci a postoje jiných, zameťte si před vlastním prahem! To co dnes předvádíte, je jenom laciný předvolební populismus orientovaný na partu lenivých spratků, kteří mají strach, že se budou konečně muset začít učit a že nedoženou co za 3 roky proflákali. A také na jejich rodiče, kteří mají strach, si na své zpovykané bobánky došlápnout. NIC VÍC, ale bohužel ani nic méně.

Cokoliv, pokud se to nevyzkouší, je možno donekonečna zpochybňovat. Podobně i nedostatky jakéhokoliv systému se nejlépe odstraňují na základě konkrétních provozních zkušeností. Přestaňte tedy sypat písek do kol a když nejste schopni účině na věci spolupracovat, tak alespoň nezavazejte! :-P
19. 06. 2009 | 13:22

PETR napsal(a):

No u mladých moc in nejste, pane Paroubku. A zase je tam ta přezíravá blahosklonost. Ne ne, Vy ze seebe nevytoupíte. Zkuste být méně konfronbtačné. Anebo volte jinou dicki hlasu.
Já si jenom přečtu Váš blog a slyším ten ton Vašeho hlasu. Jinak Liška je politik a podle toho se chová. Ani jednoho z vás nijak zvlášt nemusím. Dva egomaniaci, dva kariéristi.
19. 06. 2009 | 13:34

fafnir napsal(a):

Paroubek
"Nechám-li proto stranou skutečnost, že sdružování či podporování narušitelů předvolebních mítinků naší strany, před volbami do Evropského parlamentu, mělo mnohem širší základnu a bylo, jak jsme zveřejněním konkrétních osob průkazně dokázali, i své organizační pozadí",....
a další a další.Vy se divíte ,že jednoznačně vedete v anketě o papaláše roku.A přestaňte se ohánět sjezdovými usneseními.Co jste v tom udělali za 8 let své vlády.Nic,tak nekecejte
19. 06. 2009 | 13:39

fafnir napsal(a):

pane Stejskale
"smazal jsem jeden hrubě urážlivý text" píšete.Už jsem se lekl,že jste smazal panu Paroubkovy blog,hrubě totiž uráží zdravý rozum a paměť
19. 06. 2009 | 13:42

prduch napsal(a):

"stanovisko vedení ČSSD tam tehdy prezentoval i stínový ministr školství Jiří Havel, který v té době nemohl ani ještě tušit, že bude naším leaderem voleb do EU a stane se poslancem Evropského parlamentu".

A co teprve tusil ten Vas soudruh docent v roce 1988, kdyz propagoval ekonomicke navody
soudruha Stalina??
19. 06. 2009 | 14:13

MS napsal(a):

Můžete mi, prosím, vysvětlit detailněji Váš výrok – jsme připraveni a budeme s mladými lidmi, kteří o to projeví zájem, diskutovat. Budeme před nimi obhajovat své názory, a pokud neuspějeme, nevadí, ale učiníme proto maximum.

Co je dle Vašeho diskuze?

Přijet na VŠ, vést tam monolog?

Diskuze, pane inženýre, není monolog, ale výměna názorů.
Abyste mohl začít s někým diskutovat, musíte ho nejdříve vyslechnout, abyste poznal a pochopil názor druhého, a pak mohl diskutovat (debatovat).
Váš názor všichni známe, protože Vaše touha, sdělovat nám svoje názory, je tak značná, že nelze Vaše názory neznat, proto máte hlavně poslouchat a až potom mluvit.

Vaše ochota diskutovat se projevuje i zde, na Vašem blogu. Kolikrát jste vstoupil do debaty pod Vaším článkem? Samozřejmě myslím pod svým jménem. Kolikrát jste byl ochoten hájit před “davem“ svůj názor? To především vypovídá o Vaší ochotě a schopnosti diskutovat!

Z Vašeho posledního odstavce je jasné, že oblíbeným politikem nikdy nebudete, kolik znáte lidí, kteří mají rádi někoho, kdo radí?

Můžete mi ještě vysvětlit, prosím, proč by se exministr školství měl zmiňovat o informacích z TV Nova??? Není tomu náhodou tak, že právě pan Liška dával informace médiím, že právě on je ten, který ví víc než všechny média dohromady?

Tímto se nechci zastávat pana Lišky ani státních maturit, chci tím jen poukázat na Vaše, pro mne, nepochopitelné závěry, které nejste schopen obhájit, protože nediskutujete, jen hovoříte. :-)
19. 06. 2009 | 14:26

PeP napsal(a):

Vemte komisare v Bruselu nebo velvyslance v Argentine. PROSIIIIIIIIIIIIIIM, budte vlastenec.
19. 06. 2009 | 14:45

Kormoran napsal(a):

Fafnir 13.39 , trefne.
Vazba Paroubka, Klemy ,Milouse , Stepana , je pozoruhodna...
Pamet: Navsteva Milouse v tovarne, kde byl konfrontovan delniky s tzv. prestavbou . "To je dlouhodoby proces" soudruzi! Treba vemte tady koste a zamette!! Pravil Milous)))))
Paroubek na dotaz v jednom poradu , jak chteji vyresit problem s neprizpusobivymi obcany ? Paroubek : "No to je na dlouho" !!!!!
Doufam soudruhu Paroubku , ze vam to mladi nalezite spocitaji!
19. 06. 2009 | 15:57

Rumcajs napsal(a):

Kurňa Jirko, já jsem si před chvilkou pročítal článek o poklesu volebních preferencí ČSSD a Vy jste tam na fotografii zase jak zmoklej Simpson.
Ach Ty novináři ! To jim nemůžete nařídit, aby Vás fotili trochu víc rozchechtanýho a sexy ?
19. 06. 2009 | 16:16

Stan napsal(a):

Těsně po 17.Listopadu jsem taky slyšel jednoho politika co říkal, ža žádný děti jim diktovat nebudou. A pak byl i v kriminále..........
19. 06. 2009 | 16:32

Bohdan napsal(a):

Soudruhu Paroubku! Vy a s.Zaorálek jste stejní grafomanští blogeři. Záplava slov k nepřečtení a vše se nakonec dá vyjádřit skronmým odstavcem. Připomínáte mi úvodníky Rudého Práva,blahé paměti.
19. 06. 2009 | 16:49

FOLDYNA napsal(a):

Vy si nejdříve vyřeště ty svoje kamarády. Ty svoje pány Bendy, Dvořáky atd. I Vámi prosazovaná Brožová si všimla, že máte za kamaráda člověka, jenž vlastní bordely, rozumějte nevěstince:
http://www.novinky.cz/domac...
Při středeční prohlídce průmyslového objektu v Krupce na Teplicku policie objevila pěstírnu marihuany s 1400 rostlinami. Areál je ve vlastnictví společnosti, v níž má poloviční podíl předseda ústecké krajské ČSSD Petr Benda.
19. 06. 2009 | 18:10

Petr B. napsal(a):

Ale no tak..pan Foldyno. Nevěřím, že by pan Benda o tom věděl. Nebo máte nějaké důkazy o tom, že ano? Jen, jestli z vás nemluví žárlivost na své případné konkurenty na kandidátce! Pokud budete rozeštvávat sociální demokracii kvůli svým osobním ambicím, tak tady budeme mít Topolánka, Dalíka, Julínka...atd. u koryta do konce roku 2013. Ale to vám asi nevadí. Mimochodem, váš velký přítel Miloš Zeman se schází s bývalými poslanci ČSSD, kteří se nechali zkorumpovat ODS a zradili své voliče. Své bývalé voliče a všechny svoje programové zásady zrazuje i Miloš Zeman. Také jsou vám voliči ČSSD ukradení?
19. 06. 2009 | 20:47

Charlie napsal(a):

pane Paroubku,

musím dát mnohým zde (VOM) zapravdu - mnoho slov z politickostranického slovníku, viz:
--"Pro konkrétní tvrzení nemusím chodit daleko:
- v únoru roku 2007 zaujala naše strana zásadní stanovisko k odložení státních maturit

- stanovisko vedení ČSSD tam tehdy prezentoval i stínový ministr školství Jiří Havel, který v té době nemohl ani ještě tušit, že bude naším leaderem voleb do EU a stane se poslancem Evropského parlamentu

- s důvody i stanovisky strany jsem opakovaně seznamoval veřejnost také v průběhu roku 2008 a2009 – zcela konkrétně např. v dokumentu „Topolánkova vláda škodí vzdělanosti“ v březnu 2009

Nezlobte se, ale tohle je ten pravý slovník papaláše - mluvit a nic konkrétního neříci ---

Myslím si, že už i sypatizanti s ideou sociálního státu toho začínají mít dost !!
19. 06. 2009 | 22:35

Kritik napsal(a):

Mládež se nedá nachytat tím, že jim povolíte snado získat maturitu. Každý přece ví, že po letech si vzpomene s chválou jen na ty učitele, kteří něco naučili.
A ti nadanější mladí také ví, že až půjdou do praxe, jejich schopnosti mohou snadno zapadnout jen díky tomu, že jejich obtížná maturita má stejný papírový doklad, jako "maturita" ze školy, kde kritériem nejsou znalosti a dovednosti, ale naditá peněženka.
19. 06. 2009 | 22:41

Karel napsal(a):

Volím ČSSD, ale zároveň si myslím, že kecáte.
Ze státní maturity jste, dle mého názoru, uhnul, protože se chcete zalíbit "mladým".

Vy jste skutečně nepochopil, že ODS zaútočila na Vás pomocí médií skrze pudy a nejspodnější emoce?

Vy se chcete zalíbit zmanipulovaným a zdivočelým? Není to zbytečný boj a neefektivně vydávaná energie?

Těm lidem jako důkaz Vaší špatnosti stačí bradavice, občas podivné manýry a někdy nesympatické chování.

ODSka nemusí mluvit o programu, záměrech, atd. .... Jako volební programa mají prostě Vás s bradavicí a "papalašským" chováním.
20. 06. 2009 | 01:12

johana napsal(a):

Paroubku, vy jste našel další početnou skupinu, která by mohla přinést volební hlasy - mládež, o které jste před pár týdny mluvil s opovržením o dětech, které jste posílal pro cuc na klacku. "Dětem" slíbíte odložení státních maturit, důchodcům 13. důchod (ale prý to má být jen 2600,- Kč, ale název to má slibný), lidem středního věku zrušení zdravotnických poplatků, vyšší podporu v nezaměstnanosti atd. A co Marťani? Co kdyby tu přistáli Marťani, víte už co jim slíbíte? Ne? tak honem přemýšlejte, 4 roky v premiérském křesle stojí za to...
20. 06. 2009 | 02:21

Martin napsal(a):

Facebook ? 5-6 procent ceskych uzivatelu se zapojilo do akce proti paroubkovi. Jestli tohle je nejaky dukaz na vox populi tak leda pro lidi mirne retardovany.
20. 06. 2009 | 02:56

Mystic napsal(a):

Vostuda. Zalezte někam, pane Paroubku:
http://www.blesk.cz/clanek/...
Drogy v domě politika! V objektu bývalé továrny v Krupce na Teplicku, který z poloviny patří šéfovi ústecké ČSSD Petru Bendovi, pravé ruce Jiřího Paroubka, objevili policisté pěstírnu konopí. Zabavili 1400 rostlin marihuany a zatkli dva Vietnamce – 'dělníky', kteří se starali o provoz.
20. 06. 2009 | 11:21

danny66 napsal(a):

jo Petra Buzkova neco delala, jo? to jsou novinky, proto sem rad chodim a vzdycky se dovim neco noveho...
20. 06. 2009 | 16:58

johana napsal(a):

Paroubku, že vy si ty "děti" chcete koupit, aby na vás neházely vejce na mítincích před podzimními volbami do PS ?!
20. 06. 2009 | 22:17

Jakub napsal(a):

“Stokrát vyslovená lež se nakonec stává pravdou!“ není ani tak prostá lidová moudrost, jako heslo které razil Goebbels
21. 06. 2009 | 08:15

Petr B. napsal(a):

Souhlas s Karlem viz "ODSka nemusí mluvit o programu, záměrech, atd. .... Jako volební program mají prostě Vás s bradavicí a "papalašským" chováním." ODS a její příznivci hrají na ty nejspodnější lidské pudy, se svou Modrou šancí se teď před volbami vytahovat nemohou. A možná se ODS sázka na nejspodnější lidské pudy občas až absurdní povahy (kolegyně fanynka ODS s velkou nadváhou kritizuje, že Paroubek není zrovna štíhlý a z toho důvodu bude volit ODS), sázka na násilí (násilné narušování mítinků ČSSD a vášnivá obhajoba tohoto násilí v denících podporujících ODS tzn. MFD, LN, HN...)
Nelze to podceňovat, preference ČSSD a ODS se skutečně z těchto absurdních a malicherných důvodů mohly srovnat viz poslední výzkum veřejného mínění. Zdá se, že ačkoliv většina lidí zhruba od roku 2007 zoufale a bytostně touží po konci vlád ODS s jejich "regulačními poplatky" atd. zároveň se tato masa lidí není schopna vyrovnat s manipulacemi sdělovacích prostředků, nechá se opít rohlíkem a je schopna velmi rychle zapomenout na negativní události staré třeba jen několik měsíců. Pokud by tento trend pokračoval, Modrá šance bude od října pokračovat až do roku 2013 a ODS už nebude potřebovat ani korupci. Budeme si muset zacpat uši, abychom pak neslyšeli obrovský nářek většiny tohoto národa.
21. 06. 2009 | 11:21

Smart napsal(a):

Jirko, dobrý. Určitě je dobré reagovat, protože jinak bude bráno za pravdu to, co je napsáno . Nepodceňujete ale nynější taktiku ODS? Oni opravdu budou u voleb sázet na nejnižší pudy a hlavním terčem budete vy.
21. 06. 2009 | 11:43

Smart napsal(a):

To Petr B: "Zdá se, že ačkoliv většina lidí zhruba od roku 2007 zoufale a bytostně touží po konci vlád ODS s jejich "regulačními poplatky" atd. zároveň se tato masa lidí není schopna vyrovnat s manipulacemi sdělovacích prostředků, nechá se opít rohlíkem a je schopna velmi rychle zapomenout na negativní události staré třeba jen několik měsíců. Pokud by tento trend pokračoval, Modrá šance bude od října pokračovat až do roku 2013 a ODS už nebude potřebovat ani korupci." . Naprosto perfektně napsáno. Přesně popisuje situaci.
21. 06. 2009 | 11:44

FOLDYNA napsal(a):

Jak dlouho bude ještě trvat, než budete konečně řešit problém Benda? Nebo Vám konvenuje obklopovat se takovými šíbry typu Dvořáka, Bendy, Kočky at.? Pane předsedo, já beych se velmi styděl, pakliže bych měl za své blízké lidi s tak nízkým kreditem. Zamyslete se nad tím, pane předsedo.
http://zpravy.idnes.cz/mfdn...
"Za účelovým nabíráním nových členů často stojí místní podnikatelé, kteří si slibují, že ovlivní rozhodování lokálních politiků ve svůj prospěch. Mohou tak získat třeba moc ve vedení města, a tím tedy i nad rozdělováním veřejných zakázek. Někteří politici naopak získávají nabíráním „černých duší“ větší moc ve své straně.

„duše“ mnohem víc pod kontrolou. Vládne jim tu totiž přímo krajský šéf a Paroubkův asistent Petr Benda.

„Noví členové“ z něj mají takové obavy, že se bojí otevřeně promluvit".
21. 06. 2009 | 16:05

ali napsal(a):

stanovisko vedení ČSSD (KSČ) - to jako JÁ, se usneslo, že kdo chce zapalovat, musí hořet, dámy a pánové...kdo z vás na to má?!
21. 06. 2009 | 18:09

StandaT napsal(a):

Pravda. Na to "Nelze ani zapomínat na prostou lidovou moudrost, že …“ stokrát vyslovená lež se nakonec stává pravdou!“" při podzimních volbách se skutečně zapomenout nesmí!
21. 06. 2009 | 23:03

A.T.M. napsal(a):

Předpokládám, že účelem zavedení státních maturit je zvýšení kvality znalostí středoškoláků. Ovšem, jesliže se na střední školy přijímají pitomečči se čtyřkami, kteří sprostě komentují své vyučující, případně je bijí a své počínání si ještě natáčí, pak nechápu.Ještě před x lety se jednalo o školy výběrové a za jakékoliv podobné jednání by
následoval vyhazov.
22. 06. 2009 | 11:04

Pepa napsal(a):

ODSáci stejně to při volbác prose.... i kdyby se Topolánek objevoval denně v MF a v Blesku.A na volební plakáty si dejte Entropu na které je Topolánek se vztyčeným modrým ptákem(i s vejci).
22. 06. 2009 | 15:10

Yurri napsal(a):

Sorry,soudruhu pepo - když už tak zminuješ ten Blesk - ale to je doména levicových troubelínů,stejně jako Aha,kde si "doplnuje vzdělání" váš guru přihlouplé zábavy - samotný Jirka Krampol,myslivna to nevídaná.. :-)))
22. 06. 2009 | 16:19

FOLDYNA napsal(a):

Pane předsedo, měl byste více sledovat průzkumy veřejného mínění. Doporučuji Vám to. http://www.novinky.cz/domac...
Nebo už Vás nezajímají průzkumy veřejného mínění?
22. 06. 2009 | 20:15

Passé napsal(a):

Koukám, že se opět potvrdilo rčení "kdo chce psa bíti, hůl si najde". Tohle jsou BLOGY, nikoliv VOLEBNÍ AGITKY, takže chtít tady komplet program ČSSD pro školství je dost zbytečné. Byl by to fajn bonus, ale jak znám diskutující, většina z nich by napsala něco ve smyslu "zalez, socane, a nech slušnou pravici, ať udělá slušné státní maturity". Každý sem píše své názory a nevidím důvod v tom hledat něco víc. Nechcete přece po profesoru Hořejším, aby na svém blogu uveřejňoval nejnovější výsledky výzkumu monoklonálních protilátek.
Někdo se tu ptal, proč teda Jyrka Paroubek nediskutuje pod blogy. On pod blogy totiž z politiků nikdo moc nediskutuje. Namátkou jsem si vybral dva náhodné blogy Jana Zahradila a ejhle - vůbec žádná odpověď. Ani jedna. Na dvou blozích. Kdo nevěří, ať se podívá. Znám jediného politika, který je v tomhle skutečně aktivní, a tím je Z. Škromach. A nezlobte se, ale s mladými lidmi se těžko diskutuje, když skandují "hovado" a hážou na vás vajíčka....
23. 06. 2009 | 12:14

Jan napsal(a):

Opět nevstřícný, skrytě bojovný a agresivní článek. Mimo mnoho jiného mě zaujalo slovní spojení "asociovat potřeby". Uff. Nemusí se jednat o "volné asociace", ale ani po překladu "sdružování" se mi to zdá jako nesmysl. Tak jsem googlil. Na netu tohle spojení použili dva lidé, mimo tenhle článek ještě jeden, o chovu psů: "Každopádně je dobré asociovat konání potřeby s určitým místem." Ano. To vyjadřuje i můj názor na věc i politické chování autora článku.
23. 06. 2009 | 12:49

Dag napsal(a):

Dobrý den,

vy si opravdu myslíte, že s Vaší negací všeho a všech, jste schopen oslovit nastupující generaci? Bilbordy s důchodcema a pány v montérkách, přece jasně ukazují, koho chcete oslovit a jaké pocity má Vaše kampaň vyvolat. Milionářská dań, Kateřina Brožová,hokejista na kandidátce, zvýšení důchodů to jsou přece triky, které nikoho z mladých nemůžou oslovit. Jste člověkem minulosti, stejně jako celá současná ČSSD.Nejste schopen nabídnout už vůbec nic, kromě své bezbřehé touhy po moci. Zadlužit budoucí generace a vyždímat z pracovitých lidí peníze, které jste slíbili těm, kteří pracovat nechtějí.Váš program je absolutně demotivující. Sázka na negativní lidské vlastnosti jako je závist, frustrace, strach, může fungovat jen krátkodobě. Nakonec stejně odejdete. ...příště jen vařená vejce natvrdo...
24. 06. 2009 | 10:20

Jar napsal(a):

Klesá Vám to Jiří, měl byste lépe číst volební průzkumy. Máte největší pokles ze všech politiků.
24. 06. 2009 | 17:08

Pepa napsal(a):

DAGu ty jsi určitě bývalý komunista.Článek jako z Rudého práva za bolševika!
24. 06. 2009 | 23:07

add. napsal(a):

Nálepkování "modrých" je úsměvné. Zvláště když uvážím že p. Topolánek slíbil v armádě "věrnost socialistické vlasti", p. Bendl byl placený funkcionář SSM, p. Landr vykazoval na VŠ za bolševika "skvělou politickou práci", jak bývá psáno v posudcích...
Dalo by se pokračovat a pokračovat. Třeba jak si ODS ve sněmovně notuje při hlasování s komunisty, jak p. Langr v demokrecii mluví o tom, že by mohl "někdo jít bručet" atd. atd.
Jste k smíchu milí "modří". Jestli toto vaše "kvílení" je ta "pověstná inteligece" jak nás media denně masírují, tak potěž pán bůh. A to se ještě rouhám.

Apropo: Je opravdu zvláštní, že když jsou preference na straně ČSSD, media přinejmenším mlčí...
25. 06. 2009 | 16:56

HMMM napsal(a):

Vám není možno věřit, jste jedna banda, pane Paroubku.
http://www.lidovky.cz/v-kul...
V kuloárech se připravuje možnost velké koalice ODS a ČSSD
25. června 2009 7:51
PRAHA - V nadcházejících volbách se budou vzájemně urážet, obviňovat a vůbec nic si nedarují. V kuloárech ale už nyní sociální i občanští demokraté připouštějí: Po předčasných volbách do sněmovny budeme zřejmě donuceni vládnout spolu. A dodávají, že jsou na takový model spolupráce připraveni. Mezi špičkami ČSSD a ODS se už dokonce o takové variantě hovoří, byť to obě strany oficiálně popírají.
Už zhruba před třemi měsíci při dohodě o úřednickém kabinetu Jana Fischera spolu podle informací LN o možné povolební spolupráci hovořili Mirek Topolánek s Jiřím Paroubkem. Na schůzce byl kromě nich ještě šéfporadce socialistů Jaroslav Tvrdík a Topolánkův přítel Marek Dalík.

Tématem podle informací LN potvrzených od důvěryhodných zdrojů z obou stran byla právě možná povolební spolupráce.
27. 06. 2009 | 11:33

Pepa napsal(a):

Kapitalisti všech zemí spojte se!
27. 06. 2009 | 20:26

FOLDYNA napsal(a):

Pane předsedo J.Paroubku, vůbec mi nekonvenuje, kterak se podbízíte panu Putinovi. Jenom tím posilujete spekulace, že s vládu ČSSD tu dojde k nějaké rudé revoluci. Již ke Kosovu a Čečně jste se postavil nejednoznačně. Rovněž se mi nelíbí, jak jste se postavili k panu Bušinovi, resp. pan Rath. Opravdui vbych se nerad před svými voliči styděl.
28. 06. 2009 | 15:14

Pepa napsal(a):

Vám je vhodné lézt amíkům do zadku a to je ta cesta do pekel,jak řekl váš velký vůdce Myrda.Mimochodem platíte vůbec daně.
29. 06. 2009 | 11:07

Pepek Namořník napsal(a):

Vy jste neuvěřitelnej, pane J.Paroubku. Proč se navážíte do Topolánkových blízkých? Vy jste klesl tak hluboko?
http://www.lidovky.cz/parou...

P.S. Vám ta vajčkovaná asi nestačila, co? Podívejte se na ty svoje lidi, na ty Ďuričky, Dvořáky, Bendy, Palase, Tvrdíky atd, pane Rocco.
30. 06. 2009 | 17:45

jordan shoes napsal(a):

DISCOUNT nike SNEAKERS,Tennis Sneakers,gucci Sneakers, Prada
Sneakers,Shoes
Jordan's + Wholesale http://www.wikishoes.com
jordan wholesale manufacturers http://www.wikishoes.com
01. 07. 2009 | 11:17

Replica watches napsal(a):

Replica watches are not widely embraced by a lot of people and this is because they are known to be cheap. The really watch is not cheap in fact they are very high quality watches that are duplicates of what you would find in an Omega. You'll receive a watch that is the same exact weight and looks identical to an Omega, so why not choose the more affordable option?Replica watches for you to save a large sum of money!http://www.omegawatchessale...
02. 07. 2009 | 05:04

cheap tiffany jewelry napsal(a):

smazal jsem jeden hrubě urážlivý text snažící se evokovat nacistické konotace v souvislosti se současnou politickou stranou ("ODSS", mažu stejně jako "KSČSSD", tedy pokud na ně narazím), neboť tyto jsou v rozporu se záměrem těchto stránek, i.e. poskytovat prostor pro věcnou a korektní diskusi.

Děkuji za pochopení.

Libor Stejskal, editor blogů
31. 07. 2009 | 14:02

TUTORIAL TIPS AND TRICKS napsal(a):

Danke f information
16. 08. 2009 | 13:26

Ing. Dr. Mrázová napsal(a):

Pane Stejskal, smažte to celé ty hamotiny, které uveřejňujete a běžte dělat něco smysluplného, pokud práci seženete, zdá se , že o reálném životě ty dětičky ani vy nevíte nic. Jste jedním slovem směšní a hloupí a nezbyde po vás do budoucna nic, než troch smradu.
20. 08. 2009 | 15:20

msnshoes napsal(a):

msnshoes.com cheap wholesale and retail
<a href="http://www.msnshoes.com/air...">Air Jordan Shoes</a>,
<a href="http://www.msnshoes.com/han...">coach Handbags </a>,
<a href="http://www.msnshoes.com/ugg...">ugg boot</a>,
<a href="http://www.msnshoes.com/air...">Air Yeezy Shoes </a>,
<a href="http://www.msnshoes.com/ed-...">ed hardy shoes </a>,
<a href="http://www.msnshoes.com/nik...">Nike Dunk & SB </a>,
<a href="http://www.msnshoes.com/air..."> Air Jordan Fusion Shoes </a>,
27. 11. 2009 | 15:53

breitling skyracer napsal(a):

Did I really earn this or did I just wear you all down? Although skyracer it ended up winning only three awards, Avatar seemed to loom larger over the proceedings breitling super avenger than any other film, from the CGI sprinkling on stage of its bioluminescent floating sprites super avenger to Ben Stiller's blue-skinned homage in his best makeup presentation. Oddly, Avatar wasn't even breitling superocean nominated in that category . Avatar might have lost to Hurt Locker superocean in the end.
12. 03. 2010 | 05:47

breitling superocean napsal(a):

Interesting thing!
This is my first time comment at your blog.
Good recommended website.
12. 03. 2010 | 05:49

rolex watches napsal(a):

rolex watches is very useful tools to protect our time.If you never pay attention to yourself ,please grasp this chance.a few days ago,I bought aswiss .IT's very good to use.So i want to write an article about watches to share with everyone on seiko watches So as to more and more people to konw it.
02. 04. 2010 | 03:38

Slian napsal(a):

Good article, http://www.haoxinglass.com Each and every point is http://www.china-ouya.com good enough.This is a good,common sense article. http://www.china-bamboofloo... Very helpful to one who is just finding the resouces about http://www.china-bamboofloo... this part.It will certainly help educate http://www.china-bamboofloo... me.Thanks for sharing with us your wisdom.Great!This article is http://www.hc-cca.com creative,there are a lot of new idea,http://www.mingjiangnan.com it gives me inspiration. http://www.xyweavebag.com I think I will also inspired by you http://www.zh-bamboo.com and think about more new ideas。I am totally agree with http://www.china-yongding.com your oppinion.this blog post is http://www.ysteas.cn very encouraging to people who want to know these topics.Excellent article that http://www.ds-jiecheng.com will provide the incentive and http://www.huxi-cable.com/p... basis for my works. http://www.ejaisolar.com I wonder if I can mention the article as http://www.chinajmdq.com a bibliographic reference in my work. Very interesting and http://www.chinalasiji.com useful information! It's pity that such occasions are still exist in the world, but we should act all http://www.huxi-cable.com/s... together for to prevent them. Thanks.Very interesting and http://www.hzzxdq.net useful information! http://www.zjbangge.com/rec... It's pity that such occasions are http://www.zjbangge.com/lea... still exist in the world,http://www.zhuoerya.cn but we should act all together for to prevent them. Thanks.You really know http://www.hn-hardware.com what your talking about here. Thanks for the great step by http://www.zjbangge.com/sec... step how to blog. Great stuff from you, http://www.sunsurf.com.cn man. Ive read your stuff before http://www.jdxpwj.cn/booste... and youre just too awesome. http://www.zjxhdz.com I love what youve got here, http://www.tygluegun.com love what youre saying and http://www.wanjia-ylm.cn the way you say it. You make it entertaining http://www.hangxiang.cn and you still manage to keep it smart. I cant http://www.meiyuanfurniture... wait to read more from you. This is http://www.jdxpwj.cn/tow-rope really a great blog.This is one of http://www.deliver.com.cn the best posts that I’ve http://www.hzzhuoyuan.com ever seen; you may include http://www.hzhtdq.cn some more ideas in the same theme. http://www.china-chunyu.cn I’m still waiting for some interesting thoughts http://www.cnboostercable.com from your side in your next post.I like this kind of very useful http://www.huaan-med.com/fo... articles congratulations I wish you continued success, I hope http://www.huaan-med.com/me... I can do this kind of article。
17. 08. 2010 | 07:14

Ellen napsal(a):

Again another http://www.jdkeda.com happy reader. Very helpful. But I do agree with http://www.huaan-med.com/wr... dude - not sure if ill spend too much time on http://www.huaan-med.com/wa... this?? Great solution ,That sounds very interesting .
http://www.hzhwknit.com
http://www.cnboostercables.... topic. http://www.cnboostercables.... Thanks for your article, http://www.phccwy.com its been very helpful. http://www.huaan-med.com/ba... Thanks for sharing your information. http://www.huaan-med.com/in...
Nice post! http://www.sunstorm86.com Although we are familiar with http://www.cnyonghao.com our culure, but we maybe don't really understand http://www.huaan-med.com/in... it. It need to study deeply.It's a very meaningful http://www.huaan-med.com/fo... activity. Looking forward to joining you.meter from http://www.huaan-med.com/di... 。Thanks a lot for http://www.racketchina.com enjoying this beauty article with http://www.lk-outdoorfurnit... me. I am apreciating http://www.eammarsolar.com very much! Looking forward to http://www.huaan-med.com/di... another great article. Good luck to the author! http://www.huaan-med.com/ea... all the best! Those http://www.jihepackage.com who want to get the scholarship must http://www.jihepackage.com/... work hard and try their best. http://www.jihepackage.com/... It's exciting to hear this good http://www.huaan-med.com/di... .Thanks for this http://www.suntasksolar.com great post. I have become a http://www.trading-mx.com huge fan of this website and http://www.shopdisplaycn.com I really cant wait to read you next posts! Your post are http://www.jihepackage.com/... inspirational.Looks like a very interesting http://www.jihepackage.com/... solution technology. Thanks for sharing .
http://www.worldmaya.cn
http://www.chinachristmasba...
http://www.xdbike.com
http://www.zjqiangsheng.com
17. 08. 2010 | 07:15

pe12assas5ter napsal(a):

<p><strong><a href="http://www.jorshoes.com/ind...">Air Jordans</a></strong> are popular shoes, people try and find info on different <a href="http://www.jorshoes.com/jor...">Air Jordans</a>. Air Jordan was the greatest player, and <a href="http://www.jorshoes.com/jor..."><strong>Air Jordans Shoes</strong></a> are loved by many</p>
09. 10. 2010 | 18:47

Robmuj41 napsal(a):

<p>put . If you end up having falling arches you may want to talk to a specialist first or get prescription insoles . They are also easy to navigate, And they safely retain the traction of your own running footwear MBT Shoes Sale . 4 . Maintained including . If you don't need to proper traction and your an aggressive player then you could find yourself taking a spill and hurting yourself or possibly running into another player, For example if you`re messing around with a partner . Looking Good At MBT The Gym

Looking Good in the club <a href=http://www.cheapmbtshoessalee.com>mbt shoes clearance
</a> Perhaps you've grown tired of the same kind of gym routine Cheap MBT Shoes . As because Sketchers have designed Sketchers compose as well as Reebok were able a person's incredibly man or woman variant involving muscular tissues athletic shoes, As appropriately as a wide range of other kinds of develop . the most valuable time to purchase <a href=http://www.cheapmbtshoessalee.com>mbt shoes sale</a> shoes is the afternoon.</p><p>With the MBT shoes, versatility is at your disposal . Tickets: Buysellhair marketing hairYou must Know the skill of Minting finances past: Jasmine white wine | August 30th 2012 - shifting not to mention appearance crazy is inside alls state of mind requirement . About <a href=http://www.cheapmbtshoessalee.com>discount mbt shoes</a> the other hand, Shallenberger thought the idea attention-grabbing, But felt it was treats like Knight's marketing ideas for the project, In which would not take off as a business jackpot . Quite full-Figured women are in picture that nothing looks good on them . Make a appreciation list . It was no wonder he sought what gave <a href=http://www.cheapmbtshoessalee.com>mbt shoes</a> me pep Reasonable MBT Shoes strength . It is because in being its . Are you dropping weight? Have you recovered from <a href=http://www.cheapmbtshoessalee.com>cheap mbt shoes</a> those with disability list? Are you working out for the Olympics? This last one is just unrealistic.</p>
16. 04. 2013 | 19:53

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Aktuálně.cz Blog · Atapana Mnislav Zelený B Babka Michael · Balabán Miloš · Bartošová Ela · Bavlšíková Adéla · Bečková Kateřina · Bednář Vojtěch · Bělobrádek Pavel · Beránek Jan · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Blažek Kamil · Bobek Miroslav · Boehmová Tereza · Brenna Yngvar · Bureš Radim · Bůžek Lukáš · Byčkov Semjon C Cerman Ivo Č Černoušek Štěpán · Česko Chytré · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Davis Magdalena · Dienstbier Jiří · Dlabajová Martina · Dolejš Jiří · Dostál Ondřej · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořák Jan · Dvořák Petr · Dvořáková Vladimíra F Fafejtová Klára · Fajt Jiří · Fendrych Martin · Fiala Petr · Fibigerová Markéta · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Gargulák Karel · Geislerová Ester · Girsa Václav · Glanc Tomáš · Gregorová Markéta · Groman Martin H Hála Martin · Halík Tomáš · Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hapala Jiří · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Hilšer Marek · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holmerová Iva · Honzák Radkin · Horáková Adéla · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hradilková Jana · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubinger Václav · Hülle Tomáš · Hušek Radek · Hvížďala Karel CH Charanzová Dita · Chlup Radek · Chromý Heřman · Chýla Jiří · Chytil Ondřej J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jelínková Michaela Mlíčková · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kania Ondřej · Karlický Josef · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Pavel · Klíma Vít · Klimeš David · Kňapová Kateřina · Kohoutová Růžena · Kolaja Marcel · Kolářová Marie · Kolínská Petra · Kolovratník Martin · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Koutská Petra Schwarz · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kučerová Karolína · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kupka Martin · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Maláčová Jana · Málková Ivana · Marvanová Hana · Mašát Martin · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minařík Petr · Mittner Jiří · Mrkvička Jan · Müller Zdeněk · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Návrat Petr · Navrátil Marek · Němec Václav · Niedermayer Luděk · Nouzová Pavlína · Nováčková Jana · Novák Aleš · Novotný Martin · Novotný Vít O Obluk Karel · Oláh Michal · Ouhel Tomáš · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Pavel Petr · Pavelka Zdenko · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Peksa Mikuláš · Pelda Zdeněk · Petrák Milán · Petříček Tomáš · Pfeffer Vladimír · Pfeiler Tomáš · Pilip Ivan · Pitek Daniel · Pixová Michaela · Plaček Jan · Podzimek Jan · Pohled zblízka · Polách Kamil · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rakušan Vít · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Reiner Martin · Richterová Olga · Robejšek Petr · Rydzyk Pavel · Rychlík Jan Ř Řebíková Barbora · Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schneider Ondřej · Schwarzenberg Karel · Skořepa Michal · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slimáková Margit · Sobíšek Pavel · Sokačová Linda · Soukal Josef · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Strmiska Jan · Stulík David · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Sýkora Filip · Syrovátka Jonáš Š Šebek Tomáš · Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šoltés Michal · Špalková Veronika Krátká · Špinka Filip · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štern Ivan · Štern Jan · Štrobl Daniel T Táborský Adam · Telička Pavel · Titěrová Kristýna · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomek Prokop · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Tůma Petr · Turek Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Václav Petr · Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Vavruška Dalibor · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Vhrsti · Vích Tomáš · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojtěch Adam · Vojtková Michaela Trtíková · Výborný Marek · Vyskočil František W Walek Czeslaw · Wichterle Kamil · Witassek Libor Z Zádrapa Lukáš · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zima Tomáš · Zlatuška Jiří Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy