Pohřeb v okurkové sezóně

05. 08. 2010 | 09:21
Přečteno 11955 krát
Smůla, že Milan Paumer, člen skupiny bratří Mašínů, umřel v okurkové sezóně. Nikoliv pro něj. Pro nás.

„My“ jsme ti, kdo mají zato, že to, co se kolem smrti Paumera rozpoutalo, je----možná z nedostatku jiných událostí uprostřed léta—trapný jarmark rádoby hlubokomyslných slohových cvičení na téma, jak se mělo bojovat s komunistickým režimem.

Jeden mladý novinář se s tím nepáral a rovnou napsal, že se Paumer „prostřílel do nebe“. V některých redakcích se evidentně rozhoduje už i o tom, kdo skončí v nebi a kdo v pekle. Doufejme, že tohoto mladého odbojáře proti komunismu nesežehne za jeho zpupnost blesk božího hněvu. Budiž mu polehčující okolností, že když se režim hroutil, teprve se učil abecedu, z níž dnes skládá do slov své pozoruhodné myšlenky.

Obecně je zajímavé, kolik novinářů a dalších veřejně-činných osobností, publikujících své názory, by neváhalo střílet na různé lidi coby údajné symboly komunistické moci, popřípadě se nekompromisně prostřílet ke svobodě, kdyby bývali žili před padesáti lety. Stejně jako Mašínové by si, jak se zdá, nevybírali: policajt jako policajt, účetní jako účetní, stoh jako stoh. Odboj je prostě odboj.

Opožděným odbojářem je i jeden bývalý ministerský předseda. Zřejmě aby se naučil lépe střílet, šel v pozdním komunismu na vojenské gymnázium. Ani neví, jaké měl štěstí, že Mašínové už byli za kopečky; kdyby se jim připletl do cesty v uniformě komunistické armády, zastřelili by ho, takže by dnes nemohl dávat lekce v antikomunismu.

Paumerův skon znovu ukázal, kolik opožděných odbojářů mezi námi žije. Poměr mezi mizivým počtem těch, kteří jsou hrdiny, když to má smysl, a těmi, kdo jsou hrdiny, když už o nic nejde, je v českém národě konstantně velmi nepříznivě vychýlen ve prospěch oportunistů, což jaksi komplikuje naše vytrvalé „vypořádávání se s minulostí“.

Pozoruhodné též je, jak tito opoždění bojovníci definují hrdinství. Zbraně evidentně hrají v jejich představivosti velkou roli. Zejména ti mladší, odchovaní už Hollywoodem, dělí svět na hrdiny a padouchy. Na padoušský režim se v jejich světě střílí, teče krev, a někteří lidé bohužel bývají v nesprávný čas na nesprávných místech. Když se kácí les, létají třísky, když hoří stoh, létá sláma.

Autora tohoto textu od chvíle, co si přečetl, že se Paumer prostřílel přímo do nebe, ale zaměstnává následující představa: Paumer se v nebi potkal se strážmistrem Jaroslavem Honzlátkem, kterého podřezal Ctirad Mašín, a účetním Josefem Rošickým, kterého zastřelil Josef Mašín, zatímco Paumer přihlížel. Co si asi povídají? A co na to soud boží?

Právo, 5.8.2010

Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

neo napsal(a):

Copak Pehe, to je úderník.

Nechť žije SSSR !!!

Zajímalo by mě mistře Pehe, jestli byste takto uvažoval, kdyby vás třeba při emigraci zabásli a při pokusu o útěk (proč by někdo z toho ráje utíkal) postřelil nějakej pošuk z PS. (neplést s poslaneckou sněmovnou)
05. 08. 2010 | 09:28

pepík napsal(a):

Plný souhlas.

Vražda zůstává vraždou, ať ji provedl kdokoliv.
05. 08. 2010 | 09:32

Kamil napsal(a):

NEO

Kdyby Mašínové zastřelili při pokusu o útěk například nějakého dozorce koncentráku, v němž by byli vězněni, nebo nějakého pohraničníka, který by se na ně pokoušel střílet při přechodu hranic, nikdo by neřekl ani popel. I pan Pehe by se při jeho útěku na Západ (utekl do USA)nejspíš bránil, kdyby se ho snažil nějaký pohraničník pokoušel chytit...Ale pan Pehe nešel před svým útěkem střílet účetní nebo podřezávat nějakého strážistra VB. Komu by tím pomohl?
05. 08. 2010 | 09:33

Majka napsal(a):

Ty německé pohraničníky Mašínům nevyčítají ani ti, kdo je pokládají za vrahy. Řeč se točí kolem jejich "odbojové" činnosti na území Československa.
05. 08. 2010 | 09:34

schlimbach napsal(a):

pane Pehe, napsal jste to dobře :)

neo

vdím, že jako vždy, píšete k věci :)
05. 08. 2010 | 09:35

honza napsal(a):

Opět skvělý blog. Že to do pravověrných bolševiků, dnes komunistobijců schytáte je jasné. Přitom většina z nich, pokud by nedošlo v 89 k tzv. šaškecu, by dnes byla buď svazáky, ti starší už členy partaje a za Hitlera by posílali lidi do lágrů.
05. 08. 2010 | 09:36

rejpal napsal(a):

Majka
přesně tak. I když jako jednotlivci o to potěšení po někom střílet nejspíš nestáli (vojáci základní služby moc velkou možnost výběru neměli, ale tady opravdu nejspíš platí to otřepané "byli v nesprávný čas na nesprávném místě". Žádný režim nemá morální právo bránit lidem v odchodu pryč, a tohle byl přímý důsledek toho bezpráví. Kdyby ovšem Mašínové unesli letadlo a riskovali životy nezúčastněných civilů, viděl bych to jako zločin (taky k takovým věcem došlo a také se pachatelé hájili politickými motivy).
05. 08. 2010 | 09:39

neo napsal(a):

schlimbach:

jistě, Pehe je génius. Vždycky píše dobře. A komunističtí frackové stříkaj blahem
05. 08. 2010 | 09:42

Lenka Pšeničková napsal(a):

Není nejjednodušší nakonec napsat, že Pehe zůstane Pehem a vražda vždy bude vraždou?
05. 08. 2010 | 09:45

rejpal napsal(a):

Lenka Pšeničková
Včera se o to druhé někdo pokusil legálním výlepem plakátů, které byly následně demokraticky strženy, protože se "to nehodilo". Že se tady z pohřbu soukromé osoby dělá událost státního významu se IMHO taky nehodí.
05. 08. 2010 | 09:48

Cultoman napsal(a):

Souhlasím, že z toho mediálního humbuku je mi poněkud na zvracení...
Pakliže byli pánové Paumer a Mašínové bojovníky za svobodu, jak je prezentuje současná mediální i politická scéna, můžu být takovým bojovníkem i já.

Premiér Nečas hovoří, že proti diktatuře je možno bojovat všemi prostředky... Dobrá tedy pane Nečasi, pakliže vnímám současnost jako diktaturu mamonu, nespravedlnosti, sociální nerovnosti a diskriminace jsem oprávněn porušovat zákony České republiky, střílet zaměstnance pošt, bank, policie České republiky, které se mé konání patrně líbit nebude, a popřípadě vás jako hlavy této úžasné země?

Pokud pomineme akt samotných vražd, je možné je glorifikovat? Je možné říci o lidech, kteří vraždili při cestě za vysněnou svobodou, že jsou hrdinové, když jediní komu pomohli byli oni sami? Aaaa zapomněl bych... Kožený, Pitr, Krejčíř jsou vlastně také hrdinové a hrdiní nástupci generace hrdinů...
05. 08. 2010 | 09:48

yara ze země krys napsal(a):

Pane Pehe, myslím, že bysme se v tom měli přestat rýpat. Byla to hnusná doba, ti kluci byli mladí
a prostříleli se ven na západ. Samozřejmě neměli při opatřování zbraní nikoho nevinného zabít. To byla chyba. Byla v nich,ale velká nenávist už kvůli svým rodičům. Jestli ovšem postříleli pár režimních přislušníků u nás nebo venku ve vých. Německu je věc jiná. Nedávno někdo srovnával atentát na Heydricha, že tohle byl správný hrdinský čin. Dobře souhlas, ale tvůrci této akce včetně Gabčíka a spol. přeci museli min. tušit, že pokud akce bude úspěšná, Němci budou tvrdě oplácet nevinným lidem, Čechům. A taky se tak stalo! Tuším, že konečné číslo Heydrichiády bylo 5000 popravených lidí. Myslím, že bysme tuhle dobu měli nechat historikům, protože tady nikdy nedojde k názorové shodě.
Přeji pěkný den!
05. 08. 2010 | 09:49

jo napsal(a):

Podle mě odtud chtěli vypadnout a brali to hlava nehlava. Toť vše...hrdinové? hm :)
05. 08. 2010 | 09:50

Vilém napsal(a):

Pan Pehe velice dobře vystihl současný problém. Osobně s Mašíny a Paumerem vcelku sympatizuji a myslím si, že by to nejen totalitní režimy jako celek, ale i různí jejich pohůnkové měli mnohem těžší, kdybychom měli nějakou tradici odboje proto legální moci a víc schopností postavit se na odpor uniformovaným a úředním pacholkům. Ale hrdinové? Možná kdyby tady tradice odporu zdola byla, nemuseli se odboje ujímat jen lidé, kteří ztratili veškeré zábrany a krvavým běsněním se dostali sami na úroveň komunistických řezníků.

Když je dnes někdo vydává za své idoly a vzory, jen ukazuje, že je primitiv s násilnickými sklony nebo provokatér, protože naše společnost měla mnohem víc skutečných hrdinů boje proti komunismu. Ti ovšem nikoho nepodřezali, proto je cyničtí manipulátoři nemohou zneužít k štvaní mladé generace do antilevicové nenávisti.
05. 08. 2010 | 09:54

juvel napsal(a):

Pane Pehe, tak to na tomto světě chodí. Jedni "Mašíni" střílejí a podřezávají jiné "Mašíny" a tak to jde stále dokola. Není vyloučené, že se většina z nich setká v nebi (Boží milosrdenství vidí polehčující okolnosti i tam, kde je nevidí lidé) a vzájemně si řeknou "byli jsme to ale pěkní blbci".
05. 08. 2010 | 09:54

StandaT napsal(a):

"trapný jarmark rádoby hlubokomyslných slohových cvičení na téma, jak se mělo bojovat s komunistickým režimem."

Chápu. I dnes se má držet huba (a krok). Nechat minulost tak, jak nám zůstala z minulého režimu. Kdo byl špatný má zůstat špatný. Kdo dobrý zůstane dobrý. Nediskutovat, nebořit předchozí interpretace. Stejné jako v předchozích článcích k Ústavu pro dokumentaci zločinů.

Tlustá čára jako Berlínská zeď mezi mýty a svododou přemýšlet o minulosti, diskutovat o minulosti, srovnávat minulost s archivy, hledat pravdu o minulosti... a Pehe jako pohraničník se samopalem nabytým slovy.
05. 08. 2010 | 10:06

XZ napsal(a):

Lidé ,kteří nám dnes vládnou jsou špatní a amorální,to je poučení z projevu p.Nečase.Chtějí nás zotročit ,a také to dělají,lze proti nim bojovat všemi prostředky .
05. 08. 2010 | 10:08

rejpal napsal(a):

StandaT
Chyba je možná v tom, že tam, kde je to potřeba, se moc nediskutuje, ale rovnou vyznamenává a blahoslaví.
05. 08. 2010 | 10:09

honza napsal(a):

2 neo: vy si opravdu myslíte,že blogy p.Pehe (kdysi Havlova spolupracovníka) jsou blízké komunistům? No to jste na tom ještě hůř, než jsem si myslel. Ale to je váš problém, třeba se to dá léčit...
05. 08. 2010 | 10:10

StandaT napsal(a):

rejúpale: ano, to je chyba. Hrubá a hrozná. Ale Peheho článek není o vládě, o diskusích.
05. 08. 2010 | 10:13

Igor Stahala napsal(a):

Moc hezky napsaný článek pane Pehe děkuji za něj a samozřejmě s celým textem nezbávý než souhlasit !
05. 08. 2010 | 10:15

neo napsal(a):

honza:

vůbec ne. Nejsou blízké komunistům:)
05. 08. 2010 | 10:15

schlimbach napsal(a):

neo
vaše odpověď s k vám hodí :)
05. 08. 2010 | 10:23

dennis napsal(a):

Byly to vrazdy nebo hrdinske ciny? Tahle otazka mi pripomina filmove zpracovani knihy Vyssi pricip. V klicove scene rika profesor gymnazia svym studetum (v podani Frantiska Smolika) "Z hlediska vyssiho principu mravniho neni vrazda na tyranu zlocinem."

Vyresi-li mi nekdo jednoznacne, zda vsechny obeti utoku byli tyrani, nebo jejich bezprostredni pomahaci, pak uznam, ze to nebyly vrazdy. Do te doby pro mne z hlediska vyssiho principu mravniho to nebyly hrdinske ciny a pachatele nebyli hrdinove.

Taky si kladu otazku, jak vypadal odboj tehle odbojove skupiny pred emigraci a jak pokracoval potom? Jak vlastne tahle skupinka rozhnevanych mladych muzu chtela vest svuj odboj?
05. 08. 2010 | 10:29

Vico napsal(a):

Pan Pehe umí být sarkastický. Pak není divu, že Neo zareaguje výkřikem

"Ať žije SSSR!"

Kdyby šel kolem Mašín, asi by tasil.

To, co se děje kolem pohřbu jednoho starého pána, který prý byl v posledních letech života "mile upovídaný" a chodil po základních školách besedovat se žáky ve stylu - rozkaz zněl jasně, muž s koženou brašnou nesmí projít -

Já stále ještě doufám, že nebudu muset vyplňovat dotazník z otázkami Uveďte, zda-li schvalujete vyznamenání bratří Mašínů Řádem Bílého lva. Pokud ne, rozveďte v příloze ad 1 až 15 důvody, které Vás k tomuto negativnímu postoji vedly.

Takže novinářský šmok, který před více než rokem radil, jak správně házet vejcem, tentokrát tak nějak po svazácku napsal, že se "Paumer prostřílel až do Nebe".

Nejspíš tedy do toho Nebe, kde na něho bude čekat dvaasedmdesát hurisek. To ještě mohl ten novinářský svazák dodat.
05. 08. 2010 | 10:32

SuP napsal(a):

Podle mého - pořírodovědče je emigrace v roce 1981 jen o malý kousek čestnější než vstup do KSČ. V obou případech se týkala lidí, kteří "měli na víc".
Tím se nijak nechci dotknout obětí "nucené emigrace" ze všech sfér společenského života, které ten dokonalý režim odsud vyštval. Pochybuji, že by pan Pehe byl jedním z nich. Pokud ano, tak se předem a hluboce omlouvám.
Co se týká strážmistra i pokladníka, byli to oběti DOBY. Strážmistr byl cvičen na to, aby dotyčné zabásl, předvedl nebo zastřelil. Kdyby to uměl líp, nebyli by Mašínové v USA. Pokladník si nesprávně "zvolil", že má větší cenu cizí pokladna než vlastní život.
05. 08. 2010 | 10:34

Marcus Agrippa napsal(a):

Ulerna:
z podobných příspěvků musí být každému rozumnému člověku hodně smutno.
05. 08. 2010 | 10:43

Virlex napsal(a):

Manipulace, těžká manipulace.
Mašínův gang nepodnikal žádný "boj proti komunistickému režimu" - a své oběti (míním tím zdejší občany) nezlikvidoval "na cestě na Západ". Nýbrž vraždili a terorizovali v íce než 2 roky předtím, než jim tu půda už v důsledku jejich činů začala být moc horká (jako jiným banditům, třeba jako Leciánovi).

TZEPRVE PAK utíkali na Západ. Ale, na rozdíl od těchto jiných banditů, kteří se nikomu k propagandistickému vytěžení nehodili, a proto byli chyceni, Mašínův gang se měl kam uchýlit, protože shodou okolností prchal v době, kdy se omilostňovali dokonce i odsouzení SS vrahové, jen když se mohli prohlásit za "bojovníky proti komunismu".

Shrnuto - diskuze o mašínovském "boji proti komunismu" jsou diskuzemi o neexistujících činech. Jejich motivy byly materiální, jako jsou u všech banditů (v dnešní bterminologii "teroristů"). Doba, v níž představitele státu pomáhají glorifikov at gangstery, je doba všivá, o tom není pochyb.
05. 08. 2010 | 10:45

jk-jiny napsal(a):

Za 50 let se bude možná dnešní režim zdát ex post nelegitimní.
Vláda oslavila vrahy, od této chvíle pokud někdo bude střílet či mlátit někoho z důvodu členství v ODS, TOP a VV, přestávám odsuzovat a tleskám. Řekli si o to.
A pokud by zastřelili Vondru, Nečase , Kalouska či žvatlavé kníže, půjdu jim plivnout na hrob.
Populistickým retardovaným antikomunismem (copak dělal Nečas či Kalousek kdysi?) chtějí maskovat, že invalidům miliardu seberou, ale zbytečné zvedací mosty za stejné peníze budou stavět dál.
05. 08. 2010 | 10:46

stejskal napsal(a):

Dobrý den,

smazal jsem jeden hrubě urážlivý a násilnický výkřik, neboť tyto jsou v rozporu se záměrem našich stránek, tedy poskytovat prostor pro věcnou a korektní debatu.

Děkuji za pochopení.

Libor Stejskal, editor blogů
05. 08. 2010 | 10:47

Realista napsal(a):

Ulerna: Neboť tak úpřímný ! Tady se teď propaguje mýtus, že Mašínovci byli bojovníci za svobodu a demokracii proti tyranii. Stavění "dobytka" ke zdi je doména jiných režimů, tobě patrěn mnohem bližších... Nebo žeby svérazná "mašínovská" interpretace demokracie ? -:)
05. 08. 2010 | 10:47

Realista napsal(a):

Oprava: Nebuď
05. 08. 2010 | 10:50

Realista napsal(a):

No a mezitím to pan Stejskal smazal. Možná je to škoda, aby bylo vidět, jak uvažují někteří sympatizanti těchto "hrdinů".
05. 08. 2010 | 10:51

rejpal napsal(a):

Realista
Na počátku 90. let vysílali v TV rozhovor s jedním z bratrů. Otázkám na ty nejchoulostivější věci se nevyhýbali. Nicméně z jejich výroků bylo jasné, že každý, kdo nebyl ochoten jim pomáhat, si nezasloužil žít, pokud by stál v cestě. A několikrát zopakovali, že ani dnes by neváhali a jednali stejně.Škoda, že to v rámci současné kampaně někde nvyhrabali a nevysílali znovu. Ten výraz tváře a tón hlasu se nedá popsat.
05. 08. 2010 | 10:54

Roman Macháček napsal(a):

Velmi přesný komentář, pane Pehe.
Naše země je plná hrdinů, kteří vždy vylezou, když už je po všem.

Z mého pohledu jsou Mašínové aspol. na jedné straně odvážní lidé, kteří se chtěli dostat na svobodu a riskovali životy, na druhé straně obyčejní zbabělí vrazi, kteří si troufli oddělat několik lidí, kteří jim stáli náhodou v cestě.

Pokud chtěli být hrdiny a bojovat proti režimu, měli se zaměřit na jeho čelní představitele - na to ale evidentě odvahu nenašli.

s pozdravem
R. Macháček
05. 08. 2010 | 10:56

Marcus Agrippa napsal(a):

Realista:
taky si to myslím. Je škoda, že ten odporný komentář byl smazaný. Jen to ukazuje jaká lůza se v tomhle národě pohybuje. Ale je to nic proti tomu co se hemží na iHNed - tam se z toho občas zvedá žaludek. Těmto lidem dát do rukou zbraně, tak s obrázkem Mašínů nebo Horákové vyvraždí 90% národa.
05. 08. 2010 | 11:05

rejpal napsal(a):

Marcus Agrippa
Vypuštět z lahve džina fanatismu je v každé době a každém režimu nezodpovědné hazardérství. Mezi stovkou těch fanatiků písmem se nakonec může najít jeden psychopat, který tu zbraň do ruky vezme a zastřelí sousedku Nečasovou v domnění, že je příbuzná premiéra.
05. 08. 2010 | 11:09

Venoušek napsal(a):

Tato vláda dinosaurů a vyvrhelů připravuje podmínky pro to, aby takových paukertů bylo víc. Aby to podpořila, tak slavný dinosaurus, jenž dnes žere z plného vládního koryta a ještě k tomu mlaská blahem, bude dokončovat veledílo Langra, tj. úplně zrušit policii, aby pravice - ODS, TOP, VV, mohli beztrestně krást. Justiční mafie pracuje dál pod odborným vedením ODS, ale ještě vadí policie. Proto ji John prakticky zlikviduje a bude konečně platit právo silnějšího. Kdo podřízne nějakého nevinného a bezmocného, dostane od vládních kreatůr vyznamenání, protože nutně potřeboval peníze na cestu někam, do normálního státu bez zlosynů ve vládě.
05. 08. 2010 | 11:12

Realista napsal(a):

Rejpal, Realista : No prostě samý demokrat, bojovník za svobodu, zavilý a zásadový antikomunista atd. atd. Já říkám toto, pokud se tento establishment rozhodl, že tady bude oficiálně budovat mýtus a hrdinskou legendu "odbojářů" a "bojovníků za svobodu" Mašínovců, tak já s si s naprosto čistým svědomím osobuju právo uctívat bojovníky z IRA, RAF, Černých panterů atd. Všichni z nich mají nepoměrně větší legitimitu, která je daleko obhajitelnější a ospravedlnitejněší než banda loupežných vrahů "obyčejných pěšáků".
05. 08. 2010 | 11:14

prirodovedec napsal(a):

SuP: Dekuji a doufam, ze Vam apaostolstvi "podle mne" vydrzi a prispeje zde k sirokemu rozsireni viry svate "podlemneovite". K obsahu nemam nic. Vse co jsem chtel uvest k tematu, jsem uvedl jinde.
05. 08. 2010 | 11:15

Virlex napsal(a):

Roman Macháček

Nebylo to tak, že by Mašínové utíkali na Západ a proto zabili pokladníka strážníka, kteří "jim stáli v cestě", nýbrž tak, že zab ili několik lidí a PROTO pak utíklai na Západ (přičemž zabili několik dalších lidí). Myslí, že z hlediska morálního jde především o ty, kteří nebyli zabiti při útěku, ale dávno předtím.
05. 08. 2010 | 11:15

mb napsal(a):

Pehe zklouzává čím dál víc k adoraci komunismu ... nevím proč to dělá ...asi má srdce na levém místě ...
05. 08. 2010 | 11:16

Lipert napsal(a):

A co na Nobelovu cenu míru Mandelovi nebo Arafatovi? Co na Castrovo osvobození Kuby? Co Pražské povstání Na to máte také komentář?
05. 08. 2010 | 11:17

mb napsal(a):

Zapoměl jste na jiný český rys ... pošlapávání a pranýřování hrdinů (kteří zbabělé většině ) nastavují zrcadlo .... tak jste se k tomu pošlapání a pranýřování přidal ...

nakonec proč ne, že ?
05. 08. 2010 | 11:17

Kamil napsal(a):

mb

Já si nevšimnul, že by Pehe adoroval komunismus. On před ním utekl, stejně jako Mašínové. Jen přitom nikoho nezabil

Pokud jde o hrdiny, Pehe se jim přece vůbec neposmívá. Píše, že těch skutečných je ale u nás velmi málo. Určitě by "nepošlapával" letce ve Velké británii, partyzány bojující s ozbrojeným nepřítelem, nebo lidi, co řekli otevřeně svůj názor a pak za to trpěli.

Mám pocit, že se mu jen nelíbí, že se dnešní doba pokouší vyrábět hrdiny z lidí, kteří sice nepochybně měli odvahu, že se postavili režimu, ale zabili přitom nevinné lidi, co za nic nemohli.
05. 08. 2010 | 11:28

bob napsal(a):

to mb, neo atd.
Co je hrdinského na tom, zachránit si vlastní kůži?
Děkuji za odpovědi
05. 08. 2010 | 11:31

mb napsal(a):

dobře kamile ... tak ne komunismus ... jen že se snaží zesměšnovat cokoli pravicového v této zemi ( opět dnes topolánka ... kterého bezostyšně dezinterpretoval v loui - gate ...... to máte jedno .....

ano mohou to být syroví / problematičtí hrdinové .... ale jsou to hrdinové ...

a jsou hrdiny i za ty (z hlediska národa ) , kteří neměli vůli, chuť, odvahu bojovat ...

aspon někdo to ( za nás ) udělal ....
05. 08. 2010 | 11:34

mb napsal(a):

Bob asi nic ... hrdinské / hrdinství je se postavit zločinnému systému a prostřílet se na západ ( :-)
05. 08. 2010 | 11:36

rejpal napsal(a):

Osobně pokládám za hrdiny lidi jako Morávek-Balabán-Mašín. Pro nacisty a gestapo byli velmi nepříjemnou osinou v zadnici, ještě si z nich utahovali, ale z toho, co jsem měl možnost si přečíst, nikdo z nich nepohrdal civilisty, kteří se k odboji nepřipojili (a podle některých zde tudíž byli kolaboranty). Spíš se snažili chránit ty, kteří je ukrývali.Hrdinové byli také ti, kteří v padesátých letech vydrželi brutální výslechy a nenamočili do svého osudu další nevinné. Nemyslím, že výrazy odvaha a chladnokrevnost jsou synonymem hrdinství
05. 08. 2010 | 11:37

patriot napsal(a):

SuP:

„Pokladník si nesprávně "zvolil", že má větší cenu cizí pokladna než vlastní život“.

Člověče, vy tady obhajujete loupežnou vraždu!

Z vašeho zvráceného blouznění plyne, že bránit se není normální, zatímco zabít někoho pro prachy je v pořádku.

Občas prokmitnou zprávy o zavražděných a okradených prodavačkách, pumpařích, taxikářích…

Snažíte se nám namluvit, že jejich vrazi jsou hrdinové?

Nepatříte k nim náhodou i vy, Ulerna a jiní místní magoři?
05. 08. 2010 | 11:40

Dingo napsal(a):

Paumer se prostřílel do nebe!!! Lol, autor těchto vět je zřejmě pravý křesťan...jinak snad bude od Mašínů klid, Paumer to má za sebou, Mašíni do ČR už nikdy nepřijedou, protože se bojej a mají špinavé svědomí, stará Mašínka už trpí parkinsonem - navíc výplachy mozku od svazáka Nečase tak nezabírají, protože on byl v 80. letech zbabělec
05. 08. 2010 | 11:42

malstoka napsal(a):

Nevím jak Vy pane Pehe jste prožíval 50 léta. Vaše komentáře jsou čím dál více obhajující léta komunistické vlády po 48roku. Mám jednu otázku: Co by se stalo s Mašíny kdyby je chytili. Pokud byste mě odpověděl, že by byly postaveni před spravedlivý soud, tak už nikdy nic nepište.
05. 08. 2010 | 11:45

vl napsal(a):

Kamilovi:
každý boj je nebezpečný i pro lidi, kteří se ho nechtějí zůčastnit. Skláním se před Mašíny, kteří dokázali to, o co jsem se tehdy jen neúspěšně snažil. Ať to stálo, co chtělo - nebyla jiná volba.
05. 08. 2010 | 11:47

egoist napsal(a):

Samozřejmě souhlas. Kdyby zastřelili Urválka, měli by moji nehynoucí úctu. Mimochodem za uloupené peníze si nakoupili gauče a motorky.
05. 08. 2010 | 11:47

xbr napsal(a):

To malstorka
To v USA už ani před soud nestaví.Ti mají pro podobné existence jako jsou Mašínové gulag na Guantanamu.
05. 08. 2010 | 11:50

Kid napsal(a):

vl: obhajujete vrahy, jste odporný člověk, ale to už asi vítě, že
05. 08. 2010 | 11:52

Taxis napsal(a):

malstoka: pokud by Mašíni byli chyceni, tak by za loupežnou vraždu pokladního, podřezání omámeného policisty a další zločiny dostali provaz, to je snad logické, ne? Nikdo by nemohl říct ani popel.
05. 08. 2010 | 11:54

jáva napsal(a):

V duchu velké myšlenky, zapíchnout každýho kdo mu přijde do cesty už zkusil Hitler, taky Stalin, Sadám, Polpot jak by smet a co já vím, kterej kretén ještě. Dobře, že tihle tři národní "odbojáři" a osvoboditelé národa neměli víc prostředků na to, aby vyvolali spravedlivou revoluci. Vražda je prostě vražda a je jedno v duchu jaké myšlenky se odbývá. Kdyby těm sráčům šlo o život, snad bych to i pochopil, ale takhle? Je to furt stejný, komunisti i demokrati si obhajují svoje vraždy. A my tupounký stádečko jim to jako máme žrát.
05. 08. 2010 | 11:58

Germanicus napsal(a):

to autor:
Pohřeb v okurkové (a já dodávám také v předvolební) sezóně. Na poslední chvíli doplněné programové prohlášení vlády o záměr připravit a prosadit zákon o protikomunistickém (třetím)odboji. Železo je třeba kout dokud je žhavé. Médiový mainstream se tohoto tématu zmocní a čekají nás nekonečné debaty o tom kdo je a kdo není příslušníkem třetího odboje. Snáze tak projdou Kalouskovy škrty ve výdajích a (dočasně) se zapomene na jeho (jejich) škrty v příjmech státního rozpočtu. Ostaní viz dnešní (5.8.) blog B. Sobotky Kalouskův podíl na rozpočtovém deficitu.
05. 08. 2010 | 12:08

rejpal napsal(a):

Byli nebo nebyli veksláci, skořápkáři a všichni to reprezentanti skupiny popsané ve filmu "Pumpaři od zlaté podkovy" odbojáři? Vždyť podvraceli ekonomickou rovnováhu režimu vedeni ušlechtilými pohnutkami.
05. 08. 2010 | 12:11

pepr napsal(a):

V celé záležitosti je trochu podobnosti s postojem Rusů k tisícům zbytečných obětí Stalinova vedení obranné války - v každé normální západní zemi by se kladl velký důraz na to, aby se počet vlastních mrtvých ve spravedlivé obranné válce minimalizoval, v Rusku za Stalina to tak nebylo a Rusové o tom do dnes nechtějí příliš mluvit. Stejné je to s Mašíny - byli to nepochybně hrdinové, kteří se právem postavili odpornému režimu, ale to neznamená, že to, že zabili nevinného člověka je možno pominout jako "nutné ztráty", jak to říkají dodnes někteří Rusové u svých zbytečných mrtvých z druhé světové. V tom má pan Pehe naprostou pravdu.
05. 08. 2010 | 12:13

SuP napsal(a):

patriot -
Nestojí za odpověď.
05. 08. 2010 | 12:18

Virlex napsal(a):

Malstoka a podobní

Mašíni by samozřejmě dostali zcela oprávněně trest smrti, stejně jako jejich kolegové Lecián, či ve Francii Buisson.

Přes intenzivní mediální masáž se veřejnost zřejmě nesmíří s prohlášením banditů za hrdiny. Protože vraždili zcela bez souvislosti s nějakou politikou - ne, chtěli se - jako všichni bandité - dostat ke zbraním, aby mohli přepadnout peněžní transporty. NAKONEC museli, v důsledku svého banditismu, utéct. A dodatečně se pak jejich případ zahalil do "odbojářského" pláště.
05. 08. 2010 | 12:22

Lenka Pšeničková napsal(a):

Cultomane, tleskám! Myslím, že se spojíme, oslovíme ještě dva tři sympatizanty s našimi názory a můžeme jít se zbraní v ruce "bojovat za svobodu". Nečas nám to včera sám schválil! Pokud si tento mldíček-premiér vidí do "úst", asi netuší, co spustil. Budeme se tu podřezávat jak slepice. Co bude za 50 let psát MF DNES? Dnes píše vyloženě černobíle, jen aby tento deník vyzdvihl Paumera. I u nevinné oběti neopomnělo toto peroidikum "seknout", že byl v Lidových milicích. Doporučuji zmasakrovat někoho z rodiny Miroslavy Němcové či Přemysla Sobotky a za půl století se hájit tím, že jejich příbuzný byl v ODS. Prostě každá doba má svoje pravidla a vražda v těchto pravidlech vždy vraždou bude. Jak chcete zavádět III.odboj s komunisty v parlamentě???
05. 08. 2010 | 12:27

jejich soused napsal(a):

Vážení ,
nesmíte zapomenout,že Pehův táta
je,a pokuď je již mrtev, tak byl
plukovník ČLA , a to coby politický pracovník na Hlavní politické správě ČSLA ,tedy kovaný komunista na leninském bucharu ze stalinské oceli,Pehe neemigroval,ale byl vyslán coby krtek/nelegál/do kapitalistické imperialistické ciziny,jenže komouši padli a tak se nemohl projevit jako Minařík.
05. 08. 2010 | 12:32

yt napsal(a):

Nejlepší jsou chytrolíni, posuzující pěkně v teple dávné činy dnešní optikou.
05. 08. 2010 | 12:35

yt napsal(a):

Leničko Pšeničková . Srovnaváte pitomě 50. léta s dněškem.
Nemáte dnes svobodu (názoru, vyznání, cestování, shromažďování....)? Kvůli čemu byste chtěla dnes někoho podřezávat?
05. 08. 2010 | 12:39

jura napsal(a):

Ten článek je zmatený. V detailech správný, ale celkové zaměření je chybné. Samozřejmě že mezi námi žijí opoždění odbojáři i agresivní lidé, kteří by rádi stříleli. Toto je však dědictví minulého režimu. Horší však je, že, jak se podle reakcí na Mašíny dá usoudit, spousta lidí na předchozí režim vzpomíná s láskou...
05. 08. 2010 | 12:41

Janeb napsal(a):

Paumera lze porovnat s řadou osobností naší nebo třeba americké politické scény včetně prezidentů.

Stejně jako Paumer nikoho nezabili, stejně jako Paumer byli zapojeni do vojenských a polovojenských akcí v různých částech světa při kterých zemřela spousta nevinných lidí.
Stejně jakou Paumer se s těmito akcemi ideově ztotožňovali a ani později se od nich nedistancovali.

Nechť ti naši právě křičící obhájci spravedlnosti, lidského života a kdoví ještě čeho, ukáží svou spravedlnost a důslednost nejen na dehonestaci Milana Paumera, který již nežije.

Proč již dávno nezačali křičet?
Proč nerozesílají petice po celém světě?
Konkrétní jména odpovědných jsou přece velmi dobře známa.
Důvod je prostý. Chybí jim právě ona statečnost, kterou tak halasně upírají Mašínům. A to jim přitom nejde ani o život.
05. 08. 2010 | 12:52

Pepan napsal(a):

Tak takhle se ten odboj dělat opravdu nedá. K svržení bolševického režimu se v Čechách člověk musí poctivě pochlastat a prosouložit, není taky od věci, když při tom zpronevěří nějaké ty peníze.
Já si vždycky vzpomenu na tu Polku, co obvinila z otcovství svého dítěte Havla a pak se ukázalo, že je to Uhlovo. Tak si říkám, nést tahle rizika muselo být mnohem šílenější, než když se člověku v 50. letech houpala nad hlavou nefalšovaná smyčka.
05. 08. 2010 | 12:53

rejpal napsal(a):

Janeb
A proč by to proboha dělali? Naprostá většina lidí necítí žádnou potřebu řešit Mašíny. Cítí to naše politická elita a řeší to způsobem, který jakoby z oka vypadl procesu nanebevstoupení Julia Fučíka (a ten nikoho nezabil), a fruktifikaci celé věci jeho vdovou.Srdcervoucí výlevy známého komunistobijce Radka Johna budiž malým příkladem za všechny.
05. 08. 2010 | 12:56

kuk napsal(a):

...tak nevím, zda se i já nemám přihlásit ke třetímu odboji, když jsem před 25 lety v opilecké pýše narazil policajtovi čepici přes oči a nechodil na 1.Máj a k volbám...?
05. 08. 2010 | 12:58

Virlex napsal(a):

Vskutku hororové scény "politiků" lkajících na pohřbu bandity mají, jak tu kdosi naznačuje, v sobě cosi "amerického". U nás ovšem zatím přetrvává pocit, že jde o ssedlinu společnosti, nikoliv o elitu. Asi jsme příliš staromódní... málo asertivní... že ano? to bude ono...
05. 08. 2010 | 13:08

Janeb napsal(a):

Rejpal

To ale plácáte do vody.
Pochopitelně nemám na mysli ty, co necítí potřebu se k tomu vyjadřovat.
Víte, to je dáno tím souslovím "právě křičící".

Ještě k tomu dodám svůj názor. Vážím si statečných lidí, kteří jsou schopni ať už pro svobodu anebo lepší žití na tomto světě něco udělat. Něco, co není jednoduché, bezbolestné ani bez rizika. Vážím si i takových lidí kteří při realizaci těchto cílů pochybili.
Zbabělci a intrikáni nic pozitivního na tomto světě neudělají. Hezky to parafrázoval Pepan výše. "K svržení bolševického režimu se v Čechách člověk musí poctivě pochlastat a prosouložit.."
"
05. 08. 2010 | 13:15

irinek napsal(a):

Poslouchal jsem včera večer jistého Štětitu,pokud se nemýlím,dávného to přítele komsomolců, beroucího si nyní za svého nejlepšího přítele pana Paumera. Dá se na takový cynizmus vůbec reagovat?
05. 08. 2010 | 13:18

Virlex napsal(a):

Janeb
Jenže Mašínům nešlo o svržení komunistického režimu, ale jednoznačně o prachy ma motorky a fešácký život. Teprve, když museli - jak to bývá u všech banditů - kvůli svým činům utéct - za víc než 2 roky - pak teprve z nich dodatečně udělali "bojovníky proti komunismu". Jenže - tím to taky skončilo.
05. 08. 2010 | 13:19

Beruška napsal(a):

Pane Pehe,tleskám.Souhlasit lze s každým vaším slovem.Já jen za sebe přidám,že se stydím za naše představitele,lkající u hrobu vraha a usilující o jeho blahoslavení.Všichni ti Paumerovi příznivci(jakož i fanoušci Mašínů),znající jen současné pohodlíčko soudí bez uzardění něco,o čem vědí jen ze zmanipulovaných médií.
Tak mě napadá,že když se mi nelíbí současné poměry v mé zemi,mohu si pořídit zbraň,podříznout pár sousedů a vybrat někde kasu a odejít za hranice,kde budu naříkat na svůj útlak.Za pár let budu jistě také za hrdinu.
05. 08. 2010 | 13:19

Virlex napsal(a):

Beruška

Neberte si to tak, to přece nejsou "naši" představitelé - svazák Nečas (Topolánkův místodržící) či komunista Štětina (který, na rozdíl od pokladníka Rošického, opravdu BYL komunista) - to snad nejsou vaši představitelé? Tak proč se za ně stydět?
05. 08. 2010 | 13:23

jak vino napsal(a):

Pane Pehe, jste jak vino - lepsite se s vekem. Tohle je pekne a vtipne.
05. 08. 2010 | 13:30

Janeb napsal(a):

Virlex
To je nespíš váš dohad nebo zbožné přání.
Nikdy jsem neslyšel o tom, že by Mašínové vstoupili v USA třeba do Harley klubu anebo tam přepadli banku (říkal jste, že jim šlo jen o hromadu peněz?)
05. 08. 2010 | 13:43

bolševik hehe napsal(a):

lepčí vopožděnej vodbojář než vopožděnej rádobypolitolog, kterýmu čouhá z kapsy rudá knížka...
05. 08. 2010 | 13:44

stejskal napsal(a):

Dobrý den,

smazal jsem jeden hrubě urážlivý výkřik ("hovado"), neboť tyto jsou v rozporu se záměrem našich stránek, tedy poskytovat prostor pro věcnou a korektní debatu.

Děkuji za pochopení.

Libor Stejskal, editor blogů
05. 08. 2010 | 13:48

boban napsal(a):

Válka je válka. Studená, nebo druhá, nebo VŘSR, ale také ty, které probíhaly v Chorvatsku, Bosně, nebo také v Africe. Všude jsou oběti, mrtví, žeńy, děti, AL-Kajdá vraždí jako na běžícím páse. Vše je ve jménu svobody. Vítězové nikdy nejsou souzení. Jsou vítězové...
05. 08. 2010 | 13:51

Janeb napsal(a):

Beruška

Je neuvěřitelné, jak se hned najednou tři grázlové, vrazi a zloději jako mávnutím kouzelným proutkem-ze dne na den změnili v pokojné, slušné a bezproblémové občany ctící demokratické zákony.
Jak je rázem přešla chuť přepadávat banky, byť byli mnohem kvalifikovanější než řada amáterských bankovních lupičů v USA.

Tímto poznatkem by se měla zabývat soudobá psychologie, vězeňství a další vědní obory. Na základě této skutečnosti by potom další čeští vrazi jako Roubal, orličtí vrahové a další byli deportováni do USA. My bychom ušetřili miliony na daních a amíci by byli jistě taktéž spokojeni s přílivem nových, poctivých a slušných podnikatelů, kteří by byli dáváni za vzor místní zločinecké galerce.
05. 08. 2010 | 14:01

Matěj Kopecký napsal(a):

Všem, co Mařínům a Paumerovi nadávají do vrahů doporučuji a tím i panu Pehemu, aby se nějak imaginárně přenesli do doby před 50 lety a nehleděli na svět pohledem 21.století. Protože tu dobu jste nežili, nepochopíte stejně jako já, co se dělo, jak vraždili generála Piku, Horákovou, Clementise a jiné, jak zavírali za nevstup do JZD, jak se zde udávalo, rodiče děti a děti rodiče. Tu dobu z vás nikdo nežil, takže vaše názory jsou pohledem vzdálené doby dobou dnešní. Proč zatím nebyl souzen a odsouzen žídný aparátčik z doby 50 let? nebo doby pozdější? Proč zločiny komunismu tutláme? Tohle se snažte řešit a vyřešit a nechte dobu tu jiným
05. 08. 2010 | 14:09

jednoduchý napsal(a):

Nyní platný trestní zákoník stanoví
"§ 365 Schvalování trestného činu

(1) Kdo veřejně schvaluje spáchaný zločin nebo kdo veřejně vychvaluje pro zločin jeho pachatele, bude potrestán odnětím svobody až na jeden rok.

(2) Stejně bude potrestán, kdo v úmyslu projevit souhlas s trestným činem
a) pachatele nebo osobu jemu blízkou odmění nebo odškodní za trest, nebo
b) na takovou odměnu nebo odškodnění pořádá sbírku."

Ústava ČR stanoví:
"čl.2 (3) Státní moc slouží všem občanům a lze ji uplatňovat jen v případech, v mezích a způsoby, které stanoví zákon."

Pokud Mašínové byli pravomocně odsouzení trestním soudem, pokud členové vlády ČR schvalovali tuto jejich trstnou činnost, tak jsou čelnové vlády odpovědni, podle výše uvedeného ustanovení trestního zákoníku.
05. 08. 2010 | 14:15

Jája napsal(a):

Ostudné chování "našich" nejvyžších představitelů je hnus. Mohou se klaněk k pomníkům Mrázka, hepnarové, Hojera, třeba i Kájínka, to jsou také hrdinové, kteří nechtěli žít ve režimu komunistů. Potom všechny loupežné vrahy z pošt, bank, spořitelen, pyromany a podobnou havěť rovněž vyznamenat. Asi se doba zbláznila, komunistické kádrové rezervy lkají krokodýlí slzy u rakve vraha, mě se nelíbí konzumní společnost, která ě nenechá si vybrat, jak chci žít. Mám proto právo střílet šéfy hitlermárketů, finančích domů etc. kohokoliv potkám na ulici a bude mi připadat jako manager? Mašíni byli vrazi, sprostí a bezcitní, zůstali jimi dodnes. Justice měla Paumera zavřít, jeho kolegyně Polednovbá hnije v krimu. Nějak se hodnoty pokřivují, chtěl bych vidět v USA, vzoru našich nejvyšších, jak se omlouvají za justiční vraždy, kterých tam bylo požehnaně, jak Obama lká nad jejich hroby. A ani tam se neoslavují vrahové civilistů z válek, které vedly.
05. 08. 2010 | 14:16

jozka napsal(a):

Matej Kopecky:

A nejlepsi moznou odpovedi na to je podriznout nejakeho svazaneho policajta, prepadnout auto s vejplatama do fabriky a zastrelit doporovod. Mozna by to jeste chtelo podpalit nejakou skolu a bylo by to kompletni.
05. 08. 2010 | 14:21

G.Schmidt napsal(a):

Zodpovědně zde mohu prohlásit,že Mašínové a jim podobní jsou vrazi nejtvrdčího kalibru.Vím o čem mluvím.Sám jsem byl odsouzen k pětapůl letům politického žaláře.Po ůtěku z vazby se mi podařilo přeběhnout do rakous se dvěma dalšími muži,kteří neměli to štěstí a byli zadrženi.Jeden měl průstřel kolena,druhý byl zadržen psem na rakouské straně.Stříleli po nás,každá desátá svítila a kůra létala ze stromů.Nikdy mě však nenapadla myšlénka,že bych někoho při ůtěku připravil o život.Nezabiju ani králika.Po třicetiletém shledání s mými spolupachateli jsem se dozvěděl,že ani oni neměli nikdy v ůmyslu za tímto ůčelem vraždit.Měli hledat jinou možnost.Zůstanou vrahy.Ti co schvalují jejich čin,nebo je dokonce vyznamenávají,jsou spolupachatelé.
05. 08. 2010 | 14:24

almost glossed™ napsal(a):

Jednoduchý 05.08.2010 14:15:04: Velmi zajímavé. Vážně jednoduché. Jsme právní stát? V tom případě už by měl státní zástupce konat...
05. 08. 2010 | 14:45

Matěj Kopecký napsal(a):

Jozko, moc se díváš na majora Zemana...
05. 08. 2010 | 14:52

jozka napsal(a):

Opravdu Mateji? Kdy to davaj?
05. 08. 2010 | 14:54

Marcus Agrippa napsal(a):

Milan Tahovský:
taky jim nezapomeňte říct, že Dubček a reformní komunisté měli podporu celého národa. A jestli uvidí film s J.Plachtou - chodil dobrovolně pomáhat do dolů - to byla doba, kdy i Horníček a další byli přesvědčení komunisté. I když tříleté děti vnímají spíš to co dostanou za čokoládu.
05. 08. 2010 | 14:55

Dingo napsal(a):

důležité je, že Paumer již hnije v pekle
05. 08. 2010 | 14:56

bobam napsal(a):

Marcus Agrippa - dobré jméno, která si nezasloužíš nosit, urážíš antický Řím...
05. 08. 2010 | 14:58

Marcus Agrippa napsal(a):

bobam:
hlavně je vidět, že minulost se upravovala, upravuje a bude upravovat podle přání vládnoucích elit. Toť vše.
05. 08. 2010 | 15:02

FLOGYN napsal(a):

Je dobře, že se hrdinové Mašínové nechtějí vrátit do ČR. Ještě zde totiž, zatím bez ohrožení na životě, žije spousta dalších pokladníků, event.účetních.
A podřezat omráčeného člověka to je nesporně obdivuhodná odvaha. Je dobře vidět, že se jim část dnešní vlády s úctou klaní.
05. 08. 2010 | 15:04

Pepa Řepa napsal(a):

Venoušek napsal(a):
Tato vláda dinosaurů a vyvrhelů připravuje podmínky pro to, aby takových paukertů bylo víc. ....
----------

Vendo klid.
U Paukertů bylo lahůdkářství na Národní třídě, nějak se nám to pomotalo.
No, abych se přiznal, kdyby bylo Paukertů víc, mně by to nevadilo.
Víte, že by to nebyl špatný vládní program.

Uděluji Vám cenu za nejhezčí příspěvek-zlaté PEHE.
Bude putovní.
05. 08. 2010 | 15:07

cedrik napsal(a):

pěkný blog.
že se vůbec rozčiluju.
po návodech, jak správně házet vejce. po fašizaci mafry. po předvolební adoraci pravice a hejtech na levici. po vystoupeních johna v televizi. společnost dostává,co chtěla.

tohle je jejich způsob "vyrovnávání s minulostí"
a jednou na to taky dojedou. na každou svini se už vaří voda.
05. 08. 2010 | 15:15

stejskal napsal(a):

:-) :-) :-) neboli ROFL

Anthropid v debatě pod prvním blogem Tomáše Klvani také není k zahození.

Libor Stejskal
05. 08. 2010 | 15:16

cedrik napsal(a):

oprava: fašizace ringieru. mám v těch mladých frontách bordel.
05. 08. 2010 | 15:16

Kessu napsal(a):

Pepa Řepa>

To nejni fér, to zas jednou dostane vlk a už ho nevrátí...
05. 08. 2010 | 15:19

Michal napsal(a):

Pan Pehe timto jeho dalsim primitivnim blabolem, ktery nema ani hlavu ani patu dokazal akorat to, ze slusnost a moralka je mu naprosto cizi. Je mi z Vas opravdu spatne. (slusne receno)
05. 08. 2010 | 15:19

jozka napsal(a):

A nejlepsi Michale je, ze jste toho hnusneho Peheho zahrnul a utloukl argumenty...
05. 08. 2010 | 15:26

NevericiTomas napsal(a):

Vis Pehe, ty ses nula. Tebe tu nikdo nedrzel, utekl jsi nejspis pres Jugosku nebo nejakym jinym hrdinym zpusobem a pak prskal pres plot, coz komouse sice stvalo, ale jinak to s nima za 50let nehlo ani o milimetr. Tihle kluci byli synove hrdiny protinacistickeho odboje. Cloveka, ktery s Nemci bojoval v dobe, kdy komousi tvrdili, ze nemcky vojak je soudruh v cizi uniforme a nepritelem je imeprialista na zapade. Ti meli svuj osud szpeceteny a mohli jen cekat, kdy je skripnou. Ti si tezko mohli zajit pro vyjezdni dolozku, aby se mohli zdekovat.
05. 08. 2010 | 15:27

Z. napsal(a):

Jediné, o co Mašínům opravdu šlo, byl jejich vlastní prospěch - chtěli jednoduše ven... To jim jistě nelze vyčítat.

Zavrženíhodné je ale to, že ke splěnění svého motivu se neštítili ani toho nejšpinavějšího násilí, a že dnes navíc své jednání halí do všnešených řečí o jakémsi boji za vyšší principy.
V jejich vyprávěních navíc je dost neshod, neustále omílají, že je nutné držet se faktů, avšak sami si skutečnost přizpůsobují ku svému prospěchu, přičemž někdy vydatně lžou, a nad tím vším ční nepochybná fascinace silou, agresí, násilím a zbraněmi.
Do hrdinů jim prostě hodně schází.
05. 08. 2010 | 15:28

r.m. napsal(a):

Jak se dělá opravdový odboj?
ještě dlouho po druhé světové válce se partyzánům v Lotyšsku a v Estonsku prostřednictvím sabotáží, přepadů nebo zabíjení místních komunistických činitelů dařilo narušovat konsolidaci sovětské moci? Ti partyzáni si říkali Lesní bratři a s pomocí především amerických a švédských tajných služeb, které jim dodávaly zbraně a zajišťovaly logistickou podporu, se drželi v bojeschopném stavu a představovali pro Rudou armádu reálnou hrozbu až do roku 1952. Po Stalinově smrti jim Moskva v roce 1953 nabídla amnestii, které mnozí z nich využili. Akce menších ozbrojených skupin se ale v Pobaltí objevovaly až do roku 1960 a v ojedinělých případech i v osmdesátých letech minulého století, tedy v době, kdy obyvatelé Československa (až na naprosté výjimky) svou „poctivou prací budovali socialismus".
05. 08. 2010 | 15:29

NevericiTomas napsal(a):

Ad SnBak. Vite, mohli jste zkusit s komunisty bojovat s holyma rukama. Oni se rozhodli si opatrit zbrane. Ze mel SNBak na vesnicke sluzebne samopal svedci o poslani techto lidi a o tom co mohli cekat ti, kteri se postavili na odpor.
05. 08. 2010 | 15:30

Brichac napsal(a):

Vazeny pane Pehe,

Opravdu se stydim a omlouvam se, ze jsem si za komunistu nezastrelil sveho komunistu. Chapu proto, ze ted se k Masinum vubec nemam co vyjadrovat, teda tak, jak bych podle Vas nemel (opacny nazor je zjevne povolen i neobojarum).

Dodnes toho lituji, ale i toho 17. listopadu nas bylo dost malo toho nazoru, ze komunisty je treba veset na lucerny.

Aspon, ze jsem si to uzil na vylete v Bukuresti o mesic pozdeji, ale to se sem asi nepocita.
05. 08. 2010 | 15:32

Jirka napsal(a):

Pehe má tentokrát pravdu! Kdo z těch co dnes oslavují Mašíny si nezadal s bývalým režimem. Topolánek bývalý komunistický lampasák je najednou odbojář jak noha! Nakonec i Nečas a ostatní jsou statečný až teď, ale před rokem 89 dělali kariéru stejně jako dnes, jen už kopou za Amíky a ne za Rusáky! U nich platí zcela jasně, koho chleba jíš toho píseň zpívej. Tak dnes holt pějou píseň, která jim zajistí další dobrý bydlo stejně jako jí pěli před rokem 89!! A kdyby nedej bože světu vládli Číňani tak si nechaj udělat plastiku!! To je totiž povolání "český politik"-u nich je jedno jakej režim je, ale jestli má dobrej flek a když ne tak vleze do toho správnýho zadku! Už mě ta hra na demokracii nebaví-je to jen kašpařina pro naivní hlupáčky! Buď je vláda a vedení státu slušná a je jedno co je zrovna na pořadu dne jestli demokracie, technokracie a blablabla a nebo není a můžou si říkat třeba svatí bojovníci za svobodu a bude to pro stát a občany stejně k prdu!!
05. 08. 2010 | 15:37

Jája napsal(a):

Brichač, další hrdina s plnou hubou keců, měl jsi věšet, ale koho??? Armáda, policie i 2,5 mil. komunistů by se lůze bránilo.
05. 08. 2010 | 15:42

Kerrubeen napsal(a):

Moc pěkně a výstižně napsano.Snad jen stačí připsat že kdyby každý kdo utekl za kopečky, po cestě podřízl alespon jednoho policistu, neměly by jsme dost drahých kovu na metály.Ovšem protože většina lidí co utíkaly nebyli dost velcí hrdinové, dostal ymetál jen ti tři "udatní odbojáři".
05. 08. 2010 | 15:43

stejskal napsal(a):

Dobrý den,

smazal jsem dva násilnické příspěvky, neboť tyto jsou v rozporu se záměrem našich stránek, tedy poskytovat prostor pro věcnou a korektní debatu.

Děkuji za pochopení.

Libor Stejskal, editor blogů
05. 08. 2010 | 15:44

Gudka napsal(a):

Mně se líbí ten úžasný propagandistický slint, že ona vlstně tehdy byla válka...
Jop, panečku, Mašínové vedli válku proti Rošickému, ale už ne proti penězům, které vezl.

Dnešní doba je divná, protože právě nyní vládnou v médiích vrahové, jsou jich plné stránky a obrazovky, ať už jde o vraha nejistého (Kajínek), či jistého (Mašínovci).
05. 08. 2010 | 15:47

Navvy napsal(a):

Pane Pehe, napsal jste to tentokrát hezky a vystihl jste mnohé, na co zastánci i odpůrci Mašínů jaksi nepomysleli. Ten Paumerův pohřeb byl neuvěřitelně krásným zrcadlem nastaveným naší společnosti. Celé to byla vlastně taková parodie, kterou bylo možno od začátku do konce zfilmovat a prodávat ji jako komedii ze současnosti. Bývalí komunisté, nebo alepoň muži a ženy pocházející z komunistických rodin, tam vzdávali čest člověku, který chtěl komunisty vyhubit jako hlodavce, k tomu se připojila pouťová stafáž obdivovatelů americké armády v historických uniformách, která vše završila čestnou salvou ze všech možných typů pěchotních zbraní. A do toho diskuse hlavně na Internetu, kde se řešilo, jestli je odbojem to, že někdo střílí po dobrovolných vesnických hasičích jedoucích hasit stoh, jestli zabíjení náhodných lidí žijících v totalitním režimu je záslužné a pokud ano, kde se z toho stává něco jiného... Myslím, že z toho pohřbu měli největší radost komunisté. Ostatně Mašínové svojí činností nejvíce prospěli právě komunistům, pro které byla jejich činnost darem z rudého nebe a skvělou záminkou k pronásledování jejich skutečných i domnělých odpůrců. Možná proto tam bylo tolik současných politiků...
05. 08. 2010 | 15:51

Tyčka napsal(a):

Dobrý den všem,včera jsem napsal do diskuse na Novinkách.cz,že kdyby se pan premiér ve svazácké košili setkal s panem Paumerem v té pohnuté době,tak jsme měli o jednoho premiéra méně.24 hodin jsem byl v ignoraci
05. 08. 2010 | 15:53

niuru napsal(a):

Kdo si o tom více přečetl,ví,že Mašínové začátek příběhu mohli právem považovat za nevděk vůči rodině popraveného nacisty odbojáře.

Bestialitou ovšem překonali mučednickou záři dobrého otce.

Režim,který prvý v českých dějinách učinil důstojným i život nuzáků odsouzených k plahočení,udržel první a poslední střední třídu měl i mnoho drastických politických chyb,zejména díky přepjatým stranickým špičkám,vulgárnímu souhlasu některých dělníků a ostatních profesí konformistů a paušalizující nekvalifikované justici a policii.

Režim, který založil zde relativní blahobyt,z něhož nemálo procent ubralo poslední dvacetiletí.

Ale mimo to všechno:
co má koho kdo Mašínovy neznal zajímat co prožívají, aby ho zabili? Co se má kdo mstít na cizích a nevinných,kteřím s tím absolutně nic společného nikdy neměli?
Udělala dnešní justice aspoň první krok na cestě k spravedlnosti: odškodnila ty oběti Mašínových?

Ukázala dnešní česká justice aspoň tisícinu právní způsobilosti?

Pakliže ne,těmito oslavami dostal kdokoliv kdekoliv právo zabít kohokoliv.
Právní pravidlo ohledně zabití může být jen jedno:právo zabít nemá nikdo nikdy.
05. 08. 2010 | 15:53

TYČKA napsal(a):

Na pohřbu pana Palmera měli být všichni zůčastnění jmenováni podle krycích jmen z archivu STB
05. 08. 2010 | 15:55

ave.ba napsal(a):

Víte, nějak mi uniklo, jak Mašínové bojovali proti komunistům po příchodu na Západ. Vždyť přece chtěli něco dělat pro blaho utlačovaného národa nebo ne? Jak tedy pokračoval jejich "odboj", když byli tak přesvědčení o nutnosti boje?
05. 08. 2010 | 16:02

Kato napsal(a):

§ 260

(1) Kdo podporuje nebo propaguje hnutí, které prokazatelně směřuje k
potlačení práv a svobod člověka nebo hlásá národnostní, rasovou, náboženskou
či třídní zášť nebo zášť vůči jiné skupině osob, bude potrestán odnětím
svobody na jeden rok až pět let.

(2) Odnětím svobody na tři léta až osm let bude pachatel potrestán,
a) spáchá-li čin uvedený v odstavci 1 tiskem, filmem, rozhlasem, televizí
nebo jiným podobně účinným způsobem,
b) spáchá-li takový čin jako člen organizované skupiny, nebo;
c) spáchá-li takový čin za branné pohotovosti státu.

§ 261
Kdo veřejně projevuje sympatie k hnutí uvedenému v § 260, bude potrestán
odnětím svobody na šest měsíců až tři léta.

§ 261a
Kdo veřejně popírá, zpochybňuje, schvaluje nebo se snaží ospravedlnit
nacistické nebo komunistické genocidium nebo jiné zločiny nacistů nebo
komunistů proti lidskosti, bude potrestán odnětím svobody na šest měsíců až
tři léta.
05. 08. 2010 | 16:32

Gudka napsal(a):

Kato

Myslím, že tu nikdo nezpochybňuje nacistické či komunistické genocidium, zato mnozí otevřeně hlásají třídní zášť a zášť ke skupině¨osob - tím, že se jako přijatený důvod mašínovských vražd uvádí (zčásti nepravdivě), že jejich oběti byli komunisti. Má to nejen schvalovací, ale i návodnou funkci.
05. 08. 2010 | 17:06

demry napsal(a):

to Kato: přijetí na práva (VŠ) před r.1990 znamenalo u uvedené osoby splnění podmínek spáchaní trestných činů,které citujete.Chcete tedy aby odešli všichni z justice starší dejme tomu 30 let,protože i kdyby někteří výjimeční začali studovat práva i po r.1990, studovali právo u tradic minulých desetiletí s lidmi profesory těch režimů.??
Všichni,notabene Topolánek,skládali přísahu v armádě lidově-demokratickému režimu.Všichni skládali marxák-zkoušky,všichni podepisovali souhlas s normalizací:chcete poslat do vězení 9/10 vysokoškoláků? Proč tedy neprotestovali v době kdy to mohlo být pomocí ublíženým a roní slzy s křížkem dávno po funuse?Proč tohle stále rozvádíte,je to jasné jako facka.Nebo snad není?

U režimu padesátých let je podivuhodné,jak spravedlivý názor o nepřirozenosti dna lidské společnost slučoval s represemi vůči odbojářům proti nacismu,letcům v Anglii,vzdělaným komunistům,přislušníkům nekomunistických stran.Proč to?
Aby se dnes na to zavilí nepřátelé štěstí obyčejných lidí mohli o to více odvolávat,že jejich život nemá ceny až na pár vyvolenců?
05. 08. 2010 | 17:18

jihočech napsal(a):

Ještě by bylo třeba vyznamenat podplukovnika CIA Jozefa Swiatlo, který seděl v 50 letech v u soudních tribunálů v Polsku a Maďarsku, zasloužil se též o "odhalení" Slanského a jeho skupiny vč. Dr. Horákové u nás.
Viz. Bohové války, nebo Splenter Faktor od Steward Steven.
Také Svobodná Evropa a Hlas Ameriky předkládaly pohotově důkazy o protikomunistickém spiknutí u nás
05. 08. 2010 | 17:22

stále rebel napsal(a):

Hrdinné zabíjení
http://www.blisty.cz/2010/8...
05. 08. 2010 | 17:48

Valaška napsal(a):

Ptáte se, co si v nebi asi povídají strážmistr,účetní s Paumerem ?
Jednoduchá odpověď: "co je to za blba ten bezpáteřný Pehe ?"
05. 08. 2010 | 17:49

Karel napsal(a):

To Valaška :

Reagujete jako primitiv.

Těchto primitivů celé davy 1939 hajlovy, aby následně v 50. letech řvaly na Horákovou.

Dnes zase řvete v souladu s mocnými. Vám stačí jenom ukázat směr, viďte?
05. 08. 2010 | 18:10

seppecz napsal(a):

Víte,je mi smutno z toho,kolik mladých ,diskutujících,je přesvědčeno o své pravdě,že Mašínové jsou odsouzeníhodní,záporní hrdinové.Žít v době mladých Mašínů,kdy se ani náznakem nedal vyjádřit svůj názor,to ani před nejbližšími přáteli,jistě by jejich dnešní náhled byl jiný.Proto tvrdím a jsem přesvědčen,že Mašínové a spol.jsou lidé zasluhující si stejného ocenění jako zahraniční vojáci 2.sv.války,příkladně parašutisté Gabčík s Valčíkem a dalšími.Hrdinství komunisty oslavovaného Fučíka není nic,nebo co dokázal?
05. 08. 2010 | 18:51

skura napsal(a):

Pehe:
Skvělý článek!!
Aniž bych zatím četl jediný komentář, umím si představit, kolik žluči tady teče proudem ;-)
05. 08. 2010 | 18:51

StandaU napsal(a):

Dobrý večer, nevím proč zastánci skupiny Bratrů Mašínů stále obhajují jejich činnost. Člověk, který se nezadal s rudou lůzou, tak takový člověk si jejich konání váží, ale komunisté a tzv. loajální, co oni, myslí si snad někdo, že lidé, kteří přišli o prebendy budou obhajovat někdy Mašíny, tak takový člověk se asi zbláznil. to je stejné jako CH77, kdy vznikla v roce 77 po Helsinských dohodách, kdy už bylo jasné, že komunisté komunistům oči nevyklovou, proto mezi zakládajícími členy/signatáři je takřka 100 procent bývalých komunistů nebo sympatizantů. Nebo si někdo z vás myslí, že Havel je antikomunista? Chci říci, že celá tato diskuse nemá smysl, protože většina národa podporovala mlčky nacisty jako později podporovala komunisty a s tím nikdo nic nenadělá. dzp
05. 08. 2010 | 18:58

Ivan napsal(a):

Bohužel, máme novodobé etiky.
Nic naplat, o humánní vzdělanost se hlásí celá mladá garnitura, ale gebír schází. Toto není ovšem jejich vina! Tak se vzpamatujte, zejména vy, co jdete příkladem. "KDO SEJE VÍTR?
SKLÍZÍ BOUŘI".
05. 08. 2010 | 19:12

Jan napsal(a):

Docela pěkná diskuse.
Přidám si kamínek.
Kde se v nás bere ta stála potřeba někoho soudit?
Čin se dá pochopit v dobových souvislostech , s rodinou anamnezou.
Jedno ale pochopit nedokážu.
Skuste si představit sami sebe jak podřezáváte svázaného člověka. zavřete oči a vžijte se do toho.
A potom prožijte celý život, zmoudřete a řekněte já toho nelituji a jeho nelituji.
Podle mne to splňuje kriteria nelidství.
A nelidství je univerzální zlo. Je jedno zda na něj dáte nálepku rudý, hnědý, modrý... je to opak lidství.
05. 08. 2010 | 19:21

DavidS napsal(a):

Tak už se tu vyrojili i čistokrevní bolševici, kteří rovnou obhajují minulý režim.
Pro ty s mozkem - že je současnost dost neuspokojivá a věděl to i Milan Paumer, je fakt, ale srovnávání s 50. léty? To je ubohost.
05. 08. 2010 | 19:25

kozoroh napsal(a):

Inflace převážně levostranných blogerů na téma Mašíni má patrně posloužit k "očistné" kůře buď úplných neználků, nebo těch "namočených".

Nejsem zastáncem násilí, ale pod dojmem vlastních zkušeností z těch let se oněm Mašínům nedivím. Kdekdo měl chuť s komanči zatočit, málokdo ale našel odvahu, jakou rokázali oni. Milí odsuzovatelé vrahů, položím vám otázku: Jak byste reagovali, kdyby k vám ve 3 v noci vtrhla horda estébáků, sebrala dědu, zavřela ho do Jáchymova a předala rozhodnutí "lidového soudu", že do 48 hodin se máte opustit rodný dům a přestěhovat se do pohraničí? Do rozstřílené barabizny v pohraničí? Co byste, vy humanisti dělali? Mi bylo 7, nestřílel jsem. Jiní ano a nejen Mašíni, vy chytráci vyčuraní. Život jste prožili ve špíně a proto ji tak vehementně hájíte! Museli byste totiž popřít půlku života. A to ještě ne ze studu, ale proto, aby vám náhodou někdo neřekl, že ty roky vám nezapočte do důchody, vyčůránci.
05. 08. 2010 | 19:35

kozoroh napsal(a):

P.Ř, Stejskal.

Ty překlepy jsou kouzelné. A jestli to nejsou překlepy, pak ještě kouzelnější.
05. 08. 2010 | 19:37

myrta napsal(a):

Stydět se musíme za naše vrcholné politiky,kteří pathetickým oslavováním vrahů mluví za nás všechny.Věřím,že přijde čas,kdy tento cirkus a vyznamenáví bude bráno zpět a anulovánoldebergs for.Chci věřit,že jednou nastane čas slušných a morálních lidí v politice.
05. 08. 2010 | 19:47

veverka napsal(a):

Hrdiny nelze uměle vyrobit mediální propagandou na politickou objednávku,tak jak se o to v případě Mašínů a Paumera urputně snaží ČT a prakticky celá další mediální česká žumpa.Jejich odporné a kontraproduktivní činy jsou veřejnosti dostatečně známy a proto z nich hrdiny nikdy nevyrobíte.
05. 08. 2010 | 19:50

Davids napsal(a):

Myrty a Veverky si můžou svobodně do parlamentu dál volit slušné a morální Grebeníčky.
05. 08. 2010 | 20:15

vlk napsal(a):

Tenhle blog, asi pátý o Mašínech okomentuji jiné věci. S materií související ovšem jen volně.
1- je zajímavé jak s e sem slétli zdejší pravověrní a jak tad y pana Peheho tradičně protahují žumpou . Jen proto , že je Pehe. Určitě nikoli proto, co napsal. Protože úplně stejný - věcně- blog napsal Václav Klaus ml. tam ovšem pravověrní , až na naprosté vyjímky - chybí.

Zajímavé. Když něco napíš e Pehe, je to důvod metat po něm kd e jakým odpadem. Když totéž napíše Klaus ml,? No tak to nic, to mlčíme.
Podivuodný kotrmelec.

2- K Mašínům a Paumerovi velmi volně. kladu si otázku, kd es e najednou u osob typu Nečas, Němcová, Sobotka, John a řčad a dalších vzalo to silné cítění pro velmi pochybnu partičku, která prostě vraždila.
Je zajímavé, že nikdo z nich neměl doposud slovo uznání například pro členy odbojové, ostře odbojové skupiny pkl. Alexandra Kordy nebo skupina Černý lev 777 Jiřího Řezáče.
Jejichž akce bolševiky rozhodně znepokojovaly daleko více.
A o jejich odhodlání skutečně svrnout režim nelze ani chvilku pochybovat.

Osobně je mi z těch demonstrativních pohřebných hostů nevolno.

3- musím si poloit otázku , proč s e tolik tihle paňácové a jejich hlásné novinářské trouby tolik angažují právě v případě Mašínů?
Nevím , pro mne v tom není žádná logika. Naprosto žádná. Asi c ítí potřebu se osobně přihřát na rodinné legendě opravdového hrdiny z rodiny Mašínů - totiž Mašína otce.

protože jinak bych s i musel myslet, že i dnešní věrchuška prostě potřebuje svého kapitána Minaříka! Prostě svého propagandisticky snadno zneužitelného gaunera.

Jsme zvědav, neý někoho, třeba takového Johna napadne, že by bylo záhodno o Mašínech natočit nějaký soap seriál . Prostě takového majora Zemana na ruby. Na který ovšem budou povinně chodit už mateřské školky a a který se bude tzkoušet u budoucích státních maturit.
05. 08. 2010 | 20:19

DavidS napsal(a):

vlk
Na čem se zakládá tvrzení, že skupina Černý Lev 777 znepokojovala bolševiky více. Tam byl jen jeden mrtvý esenbák. Zacílení na sídla KSČ ?
Jaká byla odbojová činnost Alexandra Kordy po únoru 48 ?
05. 08. 2010 | 20:45

stejskal napsal(a):

Dobrý den,

smazal jsem jeden hrubě urážlivý a nadávku obsahující text, neboť tyto jsou v rozporu se záměrem našich stránek, tedy poskytovat prostor pro věcnou a korektní debatu.

Děkuji za pochopení.

Libor Stejskal, editor blogů
05. 08. 2010 | 20:58

krok napsal(a):

od Pamětník: soudě podle Vašeho příspěvku budete ještě něco mnohem horšího než autor blogu:-))..můj táta si odseděl 4 roky v Jáchymově (dostal 8 let za protistátní činnost) a dodnes vzpomínám na to, jak on l jeho spoluvězni hodnotili "odboj" Mašínů..spojení "vraždící bestie" patřilo k těm nejméně odsuzujícím..to máte opravdu tak nízké IQ, že nechápete, jak Mašíni svým idiotským "odbojem" pomáhali komunistům v přesvědčování lidí, že s nepřítelem se nedá jednak jinak než provazem a kulkou?..táta i jeho spoluvězni byli přesvědčeni, že Mašínové byli řízeni StB..něco jako "Babice"..nevinní lidé zemřeli, komunistům to nahrálo do karet..a dnes je pitomečci, kterým teče mlíko po bradě, oslavují jako hrdiny a "světýlko na konci tunelu":-))))
05. 08. 2010 | 21:09

Karel napsal(a):

Kdo vypustil démona nenávisti zvaného "třídní nepřítel"?
Kdo po hrůzách II. sv. války rozpoutal rozpoutal další terror ve vlastním národě,
Kdo poštval Čecha proti Čechovi?

3 odkazy za mnohé:
http://aktualne.centrum.cz/...

Komunistické koncentrační tábory, věznice a tábory nucených prací
http://www.cibulka.com/vonn...

http://www.totalita.cz/sezn...
seznam popravených pro politické trestné činy
seznam usmrcených v elektrických drátěných zátarasech
seznam zastřelených lidí při pokusu o přechod čs. hranic
seznam žalářovaných nebo zavražděných příslušníků RAF
seznamy vysídlených rolníků

Pane Pehe, pozorně čtu vaše "zvratky". Volby nevyšly dle vašich představ, generujete jeden blog za druhým. Je z nich vidět co máte v srdci. Zlobu , nenávist, zapkšlost.

Pane Pehe, pro naší svobodu jste neudělal vůbec nic. Neházejte špínu na druhé!
Nemáte na to sebemenší morální právo.

Takto se chovají jen duševní mrzáci.
05. 08. 2010 | 21:14

veverka napsal(a):

davids
Ale to víš že jo,každý kdo má jiný názor než ty "volí Grebeníčky".
05. 08. 2010 | 21:15

orinoko napsal(a):

To je dobrý. Musíme počkat do příštího roku. To už se vládnoucí Bakalice dohodla, že příštího roku nám předloží dalšími hrdiny , které budeme oslavovat! Budou to Banderovci. - Prostřílet se na Západ , a za dráty na rudého bolševika rychle zapomenout, to je vrchol protikomunistického odboje. Také to podle toho vypadalo. Odboj musel završit komunista Gorbačov, aby Mašíni mohli být oslavováni. Škleb dějin nemůže být výmluvnější.
05. 08. 2010 | 21:18

DavidS napsal(a):

Neznáme se, takže si netykáme.
Rošického zabíjet nemuseli, ale kdo přečetl Rambouska, o jejich hrdinství nemusí pochybovat. Mám rád lidi, co si nenechají plivat do ksichtu. Budiž vzorem.
05. 08. 2010 | 21:33

Kritik napsal(a):

Na autorovu otázku "A co na to soud boží?", se dá velmi snadno odpovědět, tedy pokud známe zjevené Boží slovo, a to ze známého Božího Desatera:

Nezabiješ.

Pěkný článek, pane Pehe. Po přečtení si člověk připomene, v jakém marasmu a mezi jakými zrůdami to žijeme. Ještě před pár lety to byli podělaní zbabělci a dnes by všechny postříleli. Hrůza!

Trochu (opravdu jen trochu) objektivní pohled: http://www.ct24.cz/textove-...
05. 08. 2010 | 21:36

Kismet napsal(a):

Definice terorismu: " Terorismus je plánované, promyšlené a politicky motivované násilí, zaměřené proti nezúčastněným osobám, sloužící k dosažení vytčených cílů." (Zdroj: internetové stránky ministerstva vnitra ČR)

Těžko srovnávat současné tehdejší společenské poměry. Co se ale zdá zřejmé, je to, že ve srovnání např. s nacistickou okupací se obecně s poměry v 50. letech ztotožňovala dosti významná, možná většinová část společnosti (tváří v tvář volbě možných alternativ). Což je pro stanovení současného pohledu na oprávněnost nebo neoprávněnost postupu skupiny Mašínu rozhodujícím kritériem.
Takže teror zůstává terorem.
Nynější apologeti Mašínů z úrovně vrcholových státních činitelů sejí vítr. Existuje dostatek osob v tomto státě, které si více nebo méně oprávněně mohou vyložit současné společenské poměry jako zdroj útoku na jejich osobní důstojnost a svobodu (zneužívání státní nebo ekonomické moci, nevymahatelnost práva a obecně pravidel soužití) a začnou své problémy řešit kalašnikovem, semtexem nebo Molotovovým kokteilem.
Odmítnutí takových postupů je zcela zřejmé, ale otázka zní:
Má státní činitel právo odsoudit teror nyní, když oslavuje teror dříve?
Respektive, má k odsousení právo morální, nebo jen to, že se toho času prodral do mocenské pozice?
05. 08. 2010 | 21:49

Jeník napsal(a):

Pane Pehe - umíte vystihnout celou pravdu a pojmenovat vše správnými slovy.

Bylo až odporné co žvanil odporný "slušňák" Nečas na funusu vraha, kde se stařenou Němcovou a stále nalitým Sobotkou uronili společně slzu. Bylo to neskutečně odporné a k tomu křivoústý Saša - to byl nářez.

Dle Nečase jakákoliv metoda boje proti nesvobodě je vhodná. Bude zajímavé, až ho někdo pověsí na kandelábr za to, že nám všem on se svojí kumpánií zavedl nesvobodu ekonomickou. Ta je horší, než nesvoboda politická.

Smrt nastupujícímu fašismu a podpoře vrahů v Čechách !
05. 08. 2010 | 21:51

Huml napsal(a):

To Karel - bylo by zajímavé napsat zde jména desítek tisíc lidí, které zavraždil současný systém tím, že je přivedl do ekonomické beznaděje, kterou nebyli schopni řešit. Za to odpovídají takoví lidé (dinasauři) jako Kalousek, Topolánek, Nečas, Klaus, .... a bylo by možno napsat více než 20 tisíc jmen členů zločinecké organizace ODS a v současné době strany zla TOP 09 pod vedením nejhoršího produktu politické scény.
05. 08. 2010 | 21:56

musac napsal(a):

Je zajímavé, že jim nevadila medaile od lampasáka Míry. To nejde nějak dohromady...:o)))
05. 08. 2010 | 21:58

Kismet napsal(a):

To Jeník:
Doufám, že pana Nečase nikdy nikdo na kandelábr nepověsí. Psát něco takového je skoro stejně hloupé, jako oslavovat Paumera.
05. 08. 2010 | 22:08

DavidS napsal(a):

Jo jo, na Mašínech se vždycky vyplaví ta bolševická žumpa. Dnes tady může svobodně vykládat o ekonomické nesvobodě, a sugerovat nepamětníkům, že tu před 89 snad nějaká byla.
05. 08. 2010 | 22:19

Harry napsal(a):

Pane Pehe, jako obvykle - velmi přesné a výstižné (hlavně s tím Topolánkem je to trefa do černého). Škoda, že takových publicistů jako Vy u nás není více.
05. 08. 2010 | 22:30

spravedlnost napsal(a):

Pane Pehe napište v nějakém svém blogu co jste dělal před rokem 1989. Zajmalo by mě to mnohem víc než tyhle kecy okopírované z Lidového domu.

Myslíte si že byli Kubiš s Gabčíkem zločinci, když zabili Heydricha? Zaslouží si opovržení, protože kvůli nim v Libici zemřelo mnoho lidí? Zamyslete se nad tím než začnete plácat blbosti
05. 08. 2010 | 22:33

Kismet napsal(a):

To DavidS:
Já si naopak zejména u negativních komentářů k článkům, které nejsou k současným poměrům servilní, uvědomuji aktuálnost dvojího problému, který už definoval klasik:
Probllému uchopit myšlenku a problému opustit myšlenku:-)
05. 08. 2010 | 22:34

Kismet napsal(a):

To spravedlnost:
Mezi demonstrativním útokem na představitele okupační moci a sejmutím řadových občanů je tak strmý rozdíl, že na jeho nepochopení musí být vynaloženo skutečně mimořádné úsilí.
05. 08. 2010 | 22:36

Alois z Hrochova napsal(a):

A nezůstane Lenka Pšeničková Lenkou Pšeničkovou? A basata!
05. 08. 2010 | 22:39

beze slov napsal(a):

05. 08. 2010 | 22:40

Karel napsal(a):

Panu Humlovi:
Můžete prosím uvést jak jste přišel na "jména desítek tisíc lidí, které zavraždil současný systém.."

Nepsali to Haló noviny?

Nechybí vám trošku soudnost?
05. 08. 2010 | 22:40

Karel napsal(a):

pro pana bezeslova bezeslov, doporučuji snímek 3
http://aktualne.centrum.cz/...
05. 08. 2010 | 22:45

Peter napsal(a):

Podřezat chloroformem omámeného, bezvládného a již odzbrojeného policajta? To je na medaili.... za hrdinství!
05. 08. 2010 | 22:48

Gudka napsal(a):

Karel

Můžete říct, jak se přišlo na to, že komunistický režim zavraždil u nás statisíce lidí, jak to tu od různých politruků čítáváme? Věřím řádu tisíců - ale tam už je taky hranice.
No, a druhá věc sanmozřejmě je, jak to vše souvisí se sadisticky motivovaným banditismem postpubertálních nezdrženlivých psychopatů, kteří našli svůj korektiv teprve pod kut¨rátoem v US armádě,
05. 08. 2010 | 22:53

DavidS napsal(a):

Kismet
A kterýže blog je "servilní" k současným poměrům ? Milan Paumer rozhodně nebyl servilní k současným poměrům. Víte, za jakou stranu kandidoval ? Kdo prokázal pevnou páteř v 50.letech, ten ji určitě neztratil ani tady v tomhle postkomunistickém chlévu.
05. 08. 2010 | 23:05

spravedlnost napsal(a):

Kimset

Řadový občané co by je neváhali je udat komunistickým úřadům, protože sami byli přisluhovači tohoto zločiného režimu
05. 08. 2010 | 23:29

Kismet napsal(a):

To spravedlnost:
Vaše rozlišovací schopnost pro český pravopis vcelku vystihuje úroveň vašich myšlenek.
Nicméně pochybuji, že skupina bratří Mašínů dala komukoli možnost volit, zda je bude tolerovat jako chvályhodné odbojáře, nebo je bude přisluhovačsky udávat coby zloděje a vrahy. Raději prostě kohokoli, na nějž při svém tažení narazila, sejmula.
Jsem si jist, že zrovna vám toto všechno píšu zcela zbytečně. Ale není na škodu si v konfrontaci s takto vyhroceným problémem srovnat myšlenky. A domyslet, kam hájené pozice vedou, dotaženy do důsledků. Čím více lidí tohoto bude schopno, tím líp pro demokracii a pro společnost, tím jsem si jist.
05. 08. 2010 | 23:39

Kismet napsal(a):

To DavidS:
Jakýkoli postoj, který měl Milan Paumer k současným poměrům, neospravedlňuje sám o sobě jeho chování v 50. letech na našem území.
Vaše argumenty jsou lehce mimo téma, jak se domnívám. Což je ostatně potvrzením mého původního tvrzení, na něž reagujete:-)
05. 08. 2010 | 23:44

DavidS napsal(a):

Kismet
Ach ta neuvěřitelná lehkost intelektuální exhibice na netu v roce 2010. Zavřete oči, opouštím myšlenku...
05. 08. 2010 | 23:57

LessPure napsal(a):

Paumerův skon znovu ukázal, kolik opožděných odbojářů mezi námi žije. Poměr mezi mizivým počtem těch, kteří jsou hrdiny, když to má smysl, a těmi, kdo jsou hrdiny, když už o nic nejde, je v českém národě konstantně velmi nepříznivě vychýlen ve prospěch oportunistů, což jaksi komplikuje naše vytrvalé „vypořádávání se s minulostí“.

Trochu rozvláčné, ale souhlas.

Holt smrt je smrt a právo na život právem na život. To nebyl žádný odboj to byl sobecký čin. Každý obhájce, nechť si představí sebe jako jednu z těch obětí. To by mu morální pozadí bylo víte kde. Nejspíš nikde:-D
06. 08. 2010 | 01:22

Čtenář napsal(a):

Pan PhDr. Jiří Pehe napsal opět výborný komentář. Díky, nutí k velkému zamyšlení o české povaze, zejména o přespříliš horlivých lidech, kteří se vždy snaží být za každou cenu "in".
06. 08. 2010 | 04:01

vlk napsal(a):

David S
jednoduchá odpověď -zkuste si oboje vyhledat na internetu.
Je to celkem snadné.
Odpovědi na obě otázky naleznete tam.
06. 08. 2010 | 07:17

Kamil napsal(a):

Lze jen dodat, že třídními nepřáteli Mašínů, které by buď s chutí zastřelili či podřezali, by byl nejen student vojenského komunistikcého gymnazia Topolánek, ale také premiéři a bývalí komunisté v jedné osobě Zeman, Tošovský, Fischer, stejně jako ministři Dlouhý (nyní člen NERVU, poradního sboru vlády, která šaškovala na Paumerově pohřbu), Kočárník, atd.

Mašíni by též nepochybně s chutí zlikvidovali například i komunistické rodiče Vladimíra Mlynáře, Jana Rumla, Petra Hájka, jakož i mnohých publicistů, kteří tak aktivně bojují proti komunismu. Nebyl by mezi námi tudíž například Martin Komárek, Adam Drda, atd. Mašínové by jistě nepohrdli skalpy ani tak proslulých dnešních antikomunistů, jako je Martin Mejstřík, před rokem 1989 funkcionář SSM.

Možná by to tihle nadšenci pro odboj Mašínů měli zvážit, než začnou něco příště psát.
06. 08. 2010 | 08:53

karibic napsal(a):

Že režim padesátých let pomohl mnoha chudákům,vytvořil zde mnoho bohatců-to mu upřít nelze.Opíral se o nadšení schopných pracujících hlavou i rukama.Nobelova cena za chemii.Obrovský nárust prvotřídního českého průmyslu s vývozem celosvětové.Zlatá doba zlatých českých rukou.
V době kdy SSSR vyhrál jako napadený spravedlivou obrannou válku,vypustil první oběžnou družici Země i prvního člověka do vesmíru byl málokdo se schopen nechat přesvědčit o opaku toho,že sSSR a ČSR budují chytřejší,lepší a spravedlivější lidský řád.
Ale neidealizujme si zpětně režim padesátých let-jeho křivdy vůči lidem to nesmaže.Vezměme do úvahy,že proti lidem již dlouho populárním u pracujících nižších společenských tříd -jako Gottwald a Zápotocký-za revoluci typu proletářské-stál fakt přirozeného úmrtí jejich evolučního oponenta Masaryka a značný příklon k nim exilového presidenta E.Beneše,jeho smlouva se Stalinem.Navíc největší část znárodnění (církve a šlechty) proběhla už v r.1926 za Masaryka a Beneše.Největší část ostatního znárodnění proběhla v letech 1945-1948-formou státních správců národního majetku a exekucí kolaborantů za předsedy vlády Košického vládního programu Gottwalda a presidenta E.Beneše.
Režim 50-tých let z těchto kompromisních důvodů jednal s domnělou i skutečnou opozicí s bezdůvodnou krutostí a tvrdostí.Nic ho k tomu neopravňovalo de facto.Ani dopis A.Einsteina z USA nepohnul Gottwalda k udělení milosti Horákové.Smrt tím vinného Slánského a jemu blízkých všech vedoucích tajemníků krajských výborů KSČ (údajně sionistů)později připomínala vytloukání klínu klínem.Za co tedy stála osobní spolupráce K.Gotwalda ve státních funkcích se Slánským v nejvyšší stranické funkci po válce? Za málo.I Zápotocký, i Novotný si na procesech přihřáli později osobní polívčičku-cestu k presidentské funkci.Zklamali naděje do nich vkládané.Nebyli lepší než Masaryk a Beneš osobně.Měli pouze to štěstí,že byli nominování za tehdy nejlepší program.Nic více.
06. 08. 2010 | 08:56

Alex napsal(a):

Vlk 20:19:09
Vlku nedá mi to.
Ad 1) Souhlas. Jsou tu tací, kteří nemají-li argumenty, na Peheho jen plivou a štěkají.
Blogy Klause ml. a Peheho stejné nejsou. Klaus motivuje obrana otce, Peheho dráždí a právem opoždění plamenně hrdinní bojovníci proti komunismu - ovšem tak nějak po funuse. Chápu, že za jednotnou linku považujete Mašíny jako sprosté vrahy.
Ad 2) Kromě uvedeného v ad1) ta pochybná partička - to jste z mého pohledu přece jen trochu přeexponoval. Ona ta pochybná partička je pro mne logická, ať ji kdo chápe jako odbojářskou či nikoli. Všichni členové té partičky dostávali naloženo od nového režimu ještě více a bolestněji než od toho okupantského - vyhnání z domovů jejich rodičů, popravy ba i hromadné petiční akce pro popravy lidí ražení jejich otce, atd. atd. Ani s přihlédnutím k těm peticím pro Vás není pochopitelné, že ve svých cca 20 letech zařadili všechny osoby, jež se novému režimu nepostavili, mezi nepřátelské?
Nejde o to sdílet jejich ohled, jde o to jen pochopit.
Ad 3) Tam už problém nemám. To je hlavní sdělení Peheho a pokrytectví tam ční jak Mount Everest v Polabí.
U Vás mne opravdu překvapuje zřejmá nemožnost pochopení činů Mašínů z jejich hlediska. Znovu opakuji nejde o sdílení jejich pohledu, ale jen o to pochopení. Pro mne národními hrdiny nejsou a nebudou, ale za sprosté vrahy a pochybnou loupící a vraždící bandičku je neberu a brát nebudu, jakkoli s těmi několika příslušnými akty souhlasit s Mašíny nemohu.
06. 08. 2010 | 09:01

karibic napsal(a):

Kapitalismus je schopný,ale má fatální problém-nevyhnutelnou ekonomickou krizi.Socialismus imanentně byl prost krize,ale musel být v tehdejším provedení značně neschopný,jestliže ujmout se vlády po něm v r.1990 se podařilo -presidentu V.Havlovi s obehranou vyčichlou písničkou o prosté demokracii,na níž už i v tédobě na Západě nikdo nevěřil a V.Klausovi-předsedovi vlády s obehranou písničkou ,150 let starou,o liberálním kapitalistickém ekonomismu.Plytší a bezobsažnější teorie si už ani zvolit nemohli,na Západě o trapnosti těchto dvou teorií v r.1990 věděli všichni naprosto.
Je tedy škoda,že zlom neschopného komunistického režimu v r.1990 nepřišel ve směru evoluce, ale ve směru skoku do minulosti,lezení pozpátku,cestou do pravěku a zpozdilosti.Trofám si tvrdit,že Gottwald a Zápotocký věděli o marxismu-leninismu více než V.Havel o demokracii a V.Klaus o kapitalismu.V tom je částečně i potíž dnešní doby.Nevyhrává jen obrat v dějinách nebo historická nevyhnutelnost,ale i lepší provedení,chápání,způsob-volba doktríny a umění s ní zacházet.
06. 08. 2010 | 09:28

skeptik napsal(a):

Jestliže byl komunistický režim tak mírumilovný, proč potom museli lidé, kteří v něm nechtěli žít, s velkou dávkou rizika utíkat za hranice? Proč nemohli jen tak odejít? A proč jste emigroval vy soudruhu Pehe? Nelíbilo se Vám snad tady?
06. 08. 2010 | 09:59

fotr.002 napsal(a):

Baví se po válce český a jugoslávský odbojář. Jugoš říká: Já jsem ve válce zastřeliltřicet fašounů. Kolik ty? Blázníš? Žádnýho. u nás to bylo zakázaný...
06. 08. 2010 | 10:06

Dan napsal(a):

Pokladník a podřezanej policajt - to je špatně. Ale jinak povedená akcička.
Ten zbytek je chtěl zabít - byl to regulerní boj! Je to škoda, Češi zase tolik machrů nemaj. Mašínů rodina by měla mít "statut" třeba rodiny Moravců. Jenže ani rodina Moravců žádnej nemá... v tomto nevděčném státě. Nevěřim, že to Mašínové dělali z nudy. Jejich táta (stojí za to zjistit si, kdo to byl)je vychoval DOBŘE! Fakt škoda těch dvou vražd.
Sdílím - Baví se po válce český a jugoslávský odbojář. Jugoš říká: Já jsem ve válce zastřelil třicet fašounů. Kolik ty? Blázníš? Žádnýho. u nás to bylo zakázaný...
06. 08. 2010 | 10:24

Falanx napsal(a):

Pro Dana:

1) Povedená akcička? Karneval neschopnosti! Ta holátka neměla ani mapu! Měli jen obrovskou výdrž a štěstí.

2) Situace v bývalé Jugoslávii a v Československu byly nesrovnatelné. K odboji potřebujete rozsáhlé, obtížně dostupné území s množstvím úkrytů, s možností překvapivého manévru a minimum svědků. To v hustě zabydleném území nemáte.
06. 08. 2010 | 10:48

opčan napsal(a):

Dorý den všem.Souhlasim a děkuji pane Pehe.Jednou se moje dcera,když ještě chodila na základní školu zeptala.Tati,kam zmizeli ti komunisti?Teško se nato odpovídá...Dnes se mne ptají dvacetiletí,jak jsi tu hrůzu mohl přežít.PS.je mi čtyrycet
06. 08. 2010 | 10:52

spyman2 napsal(a):

Tato diskuse je krásné čtení, které potvrzuje, že lidská blbost nezná hranic. Pokud si uvědomíme, že jsme si za premiéra zvolili člověka oslavujícího vraždu jako prostředek třídního boje, musíme si pogratulovat, protože teprve dnes máme v čele našeho státu správného komunistu. Kam se na to hrabe humanitární bombardování. Jakmile bude vládě vyslovena důvěra, snaživý Kalousek okamžitě vyhlásí svazáckou soutěž "zastřel si svého komunistu". Účelem této soutěže bude radikálně snížit počet důchodců v ČR, protože to jsou vlastně všechno bývalí přisluhovači režimu. Tak nač je dále živit. Jo, milá paní Milerová, třídní boj je větší prevít než vodní kámen.
06. 08. 2010 | 11:01

Davids napsal(a):

karibic
Nárůst prvotřídního exportního čs.průmyslu v 50.letech ? To myslíte vážně ? Prvotřídního v rámci vznikající RVHP, rozhodně ne celosvětově. A to co bylo celosvětově konkurenceschopné rozhodně nevzniklo zásluhou vlády KSČ (až na pár výjimek), byl to dojezd minulosti, který trval cca 20 let a pak sbohem a šáteček.
06. 08. 2010 | 11:15

vlk napsal(a):

Alex

sorry ,ale co kdybyste bral Klause ml. jako samostatného jedince?
Jinak mi prosím nějak doložte , že skutečně brání s vého otce. Ten, pokud je mi známo, s e k Mašínůmnikdy nevyjádřil. Jen jim opakvaně /a já jsme mu za to vděčen/ neakceptoval návrhna jejich vyznamenání.
Nemyslím, že by za tohle bylo utno otce veřejně bránit. Ale třeba jsme něco přhlédl - že s eKlaus st. vyjádřil na Mašíny a potřebuje nějakou podporu...

Ohledněmého postoje k Mašínům.. Mne zas e udivuje ,že vás udivuje můj postoj.

Je skrytv jednoduché větě :
Mašinové měli právo boojovat proti režimu, dokonc e měli,podle mé logiky i právo v tomboji zabíjet, ale rozhodně neměli žádné právo vraždit.
Což se nejméně ve dvou případech stalo.
a mimochodem - četl jsme i vaši repliku přirodovědcovi ohledně hasičů a střelby na ně.
a byl jsme docel a v šoku. Vy stavíte střelbu n a hasiče, kteří hasí zapálené stohy slámy, které tenkrát stály / nebyly totiž kombajny, ale stacionární mlátičky, zpravidla vedle skladu na obilí, takže onen zapálený stoh byl blízko vesnice - já dobu kouske po té totiž pamatuji, včetně toho výmlatu/, zejména proto, aby bnechytli jejcih valstní cghalupy ve vsi, na roveň se střelbou z krypty kostel a v Resslovce, kd e s e hasiči pokoušeli parašutisty utopit a ti stříleli v přísné sebeobraně!
Tohle mi prostě hlava nebere.
06. 08. 2010 | 11:24

jogín napsal(a):

Lepší obhajobu komunismu než od Nečase jsem neviděl.
06. 08. 2010 | 11:33

opčan napsal(a):

Kapitalismus požírá sám sebe a eště dělá nepořádek na celé planetě.Jsem snad komunista,nebo mam držet hubu a krok.
06. 08. 2010 | 11:33

Alex napsal(a):

Vlk
Je to pořád dokola. Mne Váš postoj nikterak neudivuje, mám stejný. Jen s tím rozdílem, že holt jsem schopen chápat vnímání Mašínů - ne sdílet. Vy i prirodovedec stojíte jen na tom obecném chápání dle toho Žákova Sokrata a Jasperse bez toho, abyste se alespoň trochu vžili do kůže Mašínů. Zřejmě to u vás není možné. Nemůžete si od toho oddělit vlastní vnímání. Svědčí o tom i Vaše vlastní shrnutí, jež kupodivu pro Vás sdílím. Jen ale přece jen trochu jinak - pro Vás s neuchopitelným a nepochopitelným pochopením Mašínů z jejich hlediska. Jsme holt každý jiný.
Co se týká VK. Synové se holt otce zastávají, bývá to normální. Tahle rodina pospolu drží a nevidím na tom nic pejorativního. Bylu to vidět už v době saravského atentátu a asi Vám ušel výrok sestry Mašínů na adresu VK jako o patologické osobnosti. Stejně tak oba synové vstoupili do řad SSO, dokud v ně vkládal otec naděje, aby poté v tichosti řady SSO min. ve veřejném prostoru důsledně opustili, když otec dal najevo, že SSO jaksi nenaplnila jeho představy. Jistě mohu se mýlit a VK ml se ozval ohledně Mašínů nezávisle na otci. Já si myslím, že se ozval v závislosti na oné replice, což nevylučuje autentičnost jeho postoje k Mašínům. Nevím tedy, proč až taková reakce stran mého hodnocení VK ml. Nebylo v ní absolutně nic pejorativního.
Takže i já mohu vklidu opáčit Sorry vlku brát VK ml jako samostatného jedince - tak s tím jsem tedy problém neměl a nemám.
06. 08. 2010 | 12:07

vlk napsal(a):

Alexi

myslím, ž e pro další debatu y nebylo od věci,kdybyste si přečetl moji vstupní repliku pod Žákem z dneška.
Leccos s e vámbud e jevit v jiném světle.

Ohledně Klause st. a ml.
Znovu opakuji - Klaus st. s e nevyjadřovalnikd y kMašínům. Jen neakceptovalnávrhy na jejich vyznamenání. Je totiž imořádně chytrý. a ví, že si nepotřebuje proti sobě svou aktivitou popuzovat jinak své skalní příznivce.
Klaus ml. tedy nemá zapotřebí svého otce obhajovat. výrok Mašínové jsem zaznamenal. Adokonce mne potěšil. Při povaze Klause st. teď mají mašínové s vyznamenáním, pokud on bude na Hradě, dokonalé utrum.
Na tohle Klaus ml. /tedy na hysterku Mašínovou / opravdu nereagoval.
Zbytek - ohledně odchoduobou synů z ODS a vstup jinam - to nijak neosuvisí s tematem. A mimochodem - synové věděli zcel a jistě o tom, že Klaus s ena nadcházejícím kongresu s ODS rozejde. Neumím sipředstavit , že v té straně by byli mohli zůstat. Jednali logicky.
06. 08. 2010 | 12:16

Alex napsal(a):

Vlk
Ve sporu přece nejsme. Mně se jeví reakce VK ml. jako obrana otce - nikoli bezdůvodně (nebudu opakovat své důvody, proč si to myslím). VK st. jsem někde již za jeho rezervovaný postoj pochválil. Nikdy a nikde jsem přece netvrdil, že se VK st. vyjadřoval k Mašínům.
S tématem konání synů nesouvisí, se vztahy mezi nimi - příkladnými ano - nejde o panáčkování otci ale o příbuznost či shodu názorů vyplývající z normálních rodinných vztahů.
Heleďte - tohle je snad mezi námi už nedůstojné. Původně jsem jen reagoval na Váš tvrdý odsudek Mašínů a termín pochybná partička. Tam je podstata a tam se holt asi lišit budeme. Jinde už jste trochu ubral na páře a mluvíte o nejednoznačném vztahu k Mašínům - to už by mi sedělo u Vás přece jen lépe. Nic víc jsem říci nechtěl. Tady už jen slovíčkaříme.
06. 08. 2010 | 12:32

vlk napsal(a):

ASLexi
nemám žádný zájem na konfrontaci právě s vámi. Není k tomu nejmenší důdod. právě naopak.
Takže vidím, že budu muset vysvětlovat proč jsem pár věcí napsla zrovna tak,jakjsme je napsal.

Obrana otce
Tady jste dal Klausovi ml.jasný motiv proč psal svůj blog. Já jsem argumentoval , proč si mylsím, že to tak není. Nic víc e,nic méně. Klaus st. s ek Mašínům nevyjadřoval. Obrana jeho osoby jeho synem tedy neměla reálné opodstatnění.Kromě Mašínové nebyl nikým napaden. Nikým relevantním.
Pochybná partička Mašínů
Vadí vám slovo pochybná a a si i partička.

Takže - partička, nikoli parta nebo svazek na život a na smrt . Pro mne určitě a bohužl. Pokud Mašíni necítili ani potřebu přijet na Paumerův pohřeb, jinak než partička to nazvat nemohu. Kolik mají asi tak přátel, kteří s nimi prokazatelně věně sdíleli cestu do pekel a zpět?
A nejdou tomu nejspíš jedinému ani na pohřeb?
Pochybná.
Promiňte ,jestliže jenemohu jednoznačně označit jen za hrdiny nebo jen za vrahy, je slovo pochybná plně na místě.
Já odsoudil tvrděMašíny ve vztahu k oficiální adoraci, které s e jim dostalo. Nic víc. Al enikd y jsme sebeméně nezpochybnil jejichprávo na odboj ani na ozbrojený odboj.
Jenže odbojem není pro mne ani palba ze zálohy na hasiče, ani zastřelení chudáka pokladníka a už vůbec podřezání zraněného a svázaného prvorepublikového četníka.
06. 08. 2010 | 13:13

Alex napsal(a):

Vlk
Vysvětlujete zbytečně, není k tomu žádný důvod. Už jsem napsal, že jediné v čem se lišíme je skutečnost, že já Mašíny z jejich hlediska plně chápu, Vy ne nebo ne zcela. Jinak se naprosto shodujeme.
Mně vysvětlovat svůj postoj k VK ml. nemusíte. Chápu to od počátku jako Váš legitimní náhled. Já jsem jen uvedl, že z mého pohledu VK ml reagoval na slova sestry Mašínů o patologickém politikovi a bránil tak postoj VK st. k vyznamenání bří Mašínů. Vám je bližší Váš výklad, mně můj. Já jsem Vám porozumněl, jen jsem si dovolil napsat, že články Peheho a VK ml. nepovažuji za stejné a uvedl jsem jako rozdílnost u VK. ml motivaci k napsání, kterou vidím ve zcela normální obraně postojů otce v souznění s jeho vlastním samostatným přesvědčením. Já tam u sebe vidím také logickou linku uvažování. Těžko se můžeme hádat proč to VK ml napsal, neb to by nám mohl sdělit jen on. Ergo kladívko - netvrdím, že mám pravdu, uvedl jsem svůj dojem, který mi zůstává i po výměně přátelských nót s Vámi. Nevidím, kde je nějaký problém.
Obhajobu slůvka pochybná partička - budiž, beru na vědomí. O Vašich posledních větách nemohu napsat nic jiného než, že je sdílím - nicméně jsem schopen pochopit, že takto to Mašíni nechápali a že jsem plně schopen pochopit proč.
Co k tomu ještě chcete dodat.
V otázce VK ml. máme holt rozdílné názory na motivaci - snad to není tak podstatné a znovu - připouštím, že se mi to tak jeví a že to nemusí být pravda. No a v otázce toho pochopení Mašínů jsme také tam, kde jsme byli na počátku. Závěry s Vámi plně sdílím, jen jsem holt Mašíny schopen plně pochopit a znovu nikoli sdílet jejich chápání. Včetně onoho podřezání svázaného, zraněného prvorepublikového četníka.
06. 08. 2010 | 14:05

Jirka napsal(a):

Jane Váš příspěvek z 5.8. palec nahoru!
06. 08. 2010 | 14:28

Josef K. napsal(a):

Zaujalo mne prohlášení "nečasovo". Pan premier prohlásil, že mohu i proti postnormlizační totalitě české verze neoliberalismu bojovat všemi prostředky? Totalitní rysy jsou zde podle všech klasifikací.
06. 08. 2010 | 14:33

xx napsal(a):

V době kdy Paumer střílel po policajtech kteří se ho snažili dostat na šibenici už Pehe psal hlubokomyslné komentáře, že ho to opravňuje zesměšňovat kohokoli kvůli věku a nezažitých událostech o kterých se píše.

Začarovaný kruh.

Pehe sice nezažil padesátá léta v nejlepší kondici, ale má právo o nich psát zasvěcené komentáře. Ti co nezažili pád komunismu ale právo sát o tom nemají. Nemají dost zkušeností, nic o tom neví.

Trapnost.
06. 08. 2010 | 17:09

Vico napsal(a):

xx : napsal jste :

"V době kdy Paumer střílel po policajtech kteří se ho snažili dostat na šibenici už Pehe psal hlubokomyslné komentáře"

No , vzhledem k tomu, že se Pehe narodil v roce 1955 tak to je fakt dobrej...

Poněkud blíže pravdě je vaše další sdělení, že Pehe nezažil padesátá léta v nejlepší kondici.

To je fakt. Inu život v plínkách...
06. 08. 2010 | 17:36

Tencokida Hnuj napsal(a):

Vico

Vy ještě nevíte , co dokáže takové vykutálené levicové nemluvně vyvést za psí kusy !

Schválně se třeba po..e zrovna v době, když ho chová na klíně nějaký ten bojovník proti komunismu a ten pak zahořkne tak, že podřízne na potkání každého kdo umí rusky, nosí bradku a má u sebe víc jak tři stovky.

Jo, a to ani nechci domyslit, že třeba takový pan Kohout už tehdy uměl psát a číst, nejen ...t do plínek, jako pan Pehe!

Někdy stačí málo a adrenalinu se nahrne do hlavy tolik, že prostě musí ven.

Prý nemluvně a nevinné básničky. Hovnajs.

Provokace a spiknutí několika generací osob s levicovými názory. Navíc úkladné.
A kdoví jestli ne tajné.

Hezký víkend.
06. 08. 2010 | 18:16

Alex napsal(a):

J. Suchý
No suchost v uvažování, vyjadřování Vám rozhodně nechybí. Nechtělo by to přece jen zalít a pohnojit?
06. 08. 2010 | 18:30

vlk napsal(a):

Alex
jasná páka!

ale dovolím si nesouhlasit s vaší r eakcí na Suchého.
Ten předvedl , že pohnojeno má. Tedy spíš - předvedl, že hnoje má na rozdávání.
06. 08. 2010 | 18:37

Alex napsal(a):

vlk
chechtající se smajlík
06. 08. 2010 | 19:53

skura napsal(a):

Jiří Suchý:
Objevil se génius ;-) Předložil propracovaná a argumenty podložená tvrzení, proti kterým není možno vznášet námitek. Kdyby tak chtěl napsat nějaký blog sám. To by byl intelektuální požitek číst.
Nechystá se něco, mistře?
06. 08. 2010 | 20:00

Alex napsal(a):

Skura
Do pyhele i Vy mně chcete vodrovnat.

chechtající se smajlík
06. 08. 2010 | 20:01

Vico napsal(a):

Tenco : Taky přeji hezký víkend. V sobotu má skončit nečas a v neděli bude možná polojasno :-)
06. 08. 2010 | 20:35

Vico napsal(a):

Jiří Suchý : Vždyť rocha poezie
nikoho nezabije

Díky.
06. 08. 2010 | 20:36

Jozef napsal(a):

Damy a pani,
vo vsetkych prieskumoch vox populi od r.1990 len asi tretina opytanych povazuje dnesny system za lepsi,nez predchadzajuci.
Ak je hrdinstvom odboj k predchadzajucemu rezimu,hlasim sa hrdo k odboju voci sucasnemu rezimu.
Dufam v porozumenie a v ucinnu podporu.
Dakujem.
06. 08. 2010 | 21:04

Jozef napsal(a):

Doplnim,resp.zmenim argumentaciu.
V poslednom prieskume,ktory pamatam,titulok hlasal,ze ziaden clovek do 30 rokov nepovazoval minuly rezim za lepsi,nez sucasny.
Tuto skupinu oslovenych musime vylucit z hodnotiacich postojov,lebo evidentne je to skupina totalne vymytych mozgov.

Ak relevantny moze byt len hodnotiaci nazor ,ktory sa opiera o ako tak vyvazene informacie,potom mozeme konstatovat,ze dnesny rezim povazuje za lepsi,nez predchadzajuci,len malo vyznamna cast populacie.

Ergo nie je od veci zacat uvazovat a nielen uvazovat o aktivnom a ucinnom odboji voci sucasnemu rezimu?
06. 08. 2010 | 21:32

Karel napsal(a):

To Jiří Suchý :

"S panem Pehem je zbytečná diskuze. Je to prostě zamindrákovaný debil, který má v hlavě narudlý lejno..."

.............
Smekám před Vaším řízným intelektem, ani major Terazky rozhodně nedosahuje Vašich kvalit.
Vy jste v diskuzi evidentně težký bombardér v kategorii fekálního humoru.
06. 08. 2010 | 21:34

stejskal napsal(a):

Dobrý večer,

smazal jsem jeden hrubě urážlivý a nadávky obsahující text ("debil"), neboť tyto jsou v rozporu se záměrem našich stránek, tedy poskytovat prostor pro věcnou a korektní debatu.

Děkuji za pochopení.

Libor Stejskal, editor blogů
06. 08. 2010 | 22:27

Alex napsal(a):

Tak kluci a máme po ptákách.
Copak já, pane Smejkal, já pochopení mám, jestli von bude mít to pochopení i PAN Suchý.

usmívající se smajlík
06. 08. 2010 | 22:32

Zacheus napsal(a):

Samotná myšlenka, že se někdo může "prostřílet do nebe" je opravdu hrozná. Leda tak příslušník nějaké čečenské bojůvky k Alláhovi s posmrtnou vidinou 70 panen. Ostatně Ctirad Mašín zjevně předběhl dobu a už v 50. letech minulého století se zachoval jako skutečný islámský radikál dnešní doby, když svého "protivníka" bez milosti podřízl... vrah holandského režiséra Theo van Gogha by se za něj věru nemusel stydět. Jenomže jeho (v současné době ve výkonu trestu) nikdo v Holandsku na státní vyznamenání nenavrhuje.
06. 08. 2010 | 22:47

skura napsal(a):

Tak nám smázli Suchého ;-( Bez něj to tady bude dost suché..
06. 08. 2010 | 23:43

vilcek napsal(a):

To Alex a Vlk.Vcelku shoda.
Otazka na ne: nepodobaji se motivace i ciny M. skupiny /tak trochu/ cinum nekterych amiku, kteri stejnym zpusobem/tj.se zbrani
v ruce/ napadaji policii a urady v Americe se zduvodnenim,ze tito omezuji jejich svobodu?
07. 08. 2010 | 00:14

Alex napsal(a):

Na Vaši otázku srozumitelně - tedy pro mne dává plnou odpověď VŽ. Pro mne tahle věc byla také trochu nesrozumitelná - stav občanské války či nikoliv (ohledně Mašínů nikoli u těch Vašich amíků). Přikláním se k názoru VŽ, že ten stav po 48 je možno chápat jako stav občanské války či že byl velmi blízko. Zcela jistě se nejednalo o normální poměry při změně vlád, režimu. U těch amíků přece o nějakém mimiřádném stavu uvažovat nelze - jsou k dispozici jiné prostředky domáhání se náprvz či práva z jakéhokoli důvodu.
Jo jinou věcí je, že u nás chybí určitý segment práva, na základě kterého bychom mohli popohnat k odpovědnosti neodpovědné politiky.
07. 08. 2010 | 09:57

vlk napsal(a):

vilcek

mohu s e jen připojit k Alexovi.

Tohle téma - zd a občan má právo zvednout dokonc e i zbraň proti své vládě či nikoliv , otevřel pod svým blogem Václav Žák. Kupodivu jej nikdo neuchopil a nechal ležet. vše s e soustředilo jen na Mašíny. Zkusil jsme to a bez bez odezvy, jakkoli jej považuji osobně za klíčové. A já myslím, za sebe, že prostě to právo mít musí.

Jistě- ten můj postoj m jeden základní problém . Totiž jak vymezim toho, kdo ještě bojuje za zachování demorkacie od teroristy. Kter prostě chce podlomit demokracii jako takovou... Jsme si téhle slabiny vědom.
Nicméně - demokracie která je zjevně jen formální nikoli skutečn si nezaskouží ochranu. Alespoň dle mne nikoli.
07. 08. 2010 | 10:07

SuP napsal(a):

Vlku -
To "právo" má dva problémy. Druhý (kterž Ti unikl?) je ten, jak bys chtěl po jakékoliv vládě, aby deklarovala občanovi tuto možnost?
Tudíž je jasné, že občan sice to právo (postavit se třeba se zbraní v ruce vládě, která mě vadí) má, ale může mu být vždycky pouze dodatečně uznáno. A to jen v případě, že šlo o obranu jeho občanských práv, nikoli o pouhou nespokojenost s nastaveným právním řádem, pramenící např. z jeho nedostatečně konsenzuálnmí povahy.
07. 08. 2010 | 10:52

Viola napsal(a):

Nezvolili jsme si náhodou

zase fašistickou vládu v čele s Nečasem? Pryč s ODS a jejich svazky.

Je to hnus, co převádějí a jak se předvádějí. Jo, když zapomeneme, co jsme prožili, musíme si to prožít znovu, zřejmě se ve školách špatně vyučuje dějepis a zvláště návaznost na současné dějiny, toho se většinou učitelé báli jako čert kříže, vnést i svůj názor, pokud nebyl vytvořen zrovna vládnoucí mocí.
07. 08. 2010 | 11:22

masaryk napsal(a):

Ten Pehe, to je panečku soudruh!
07. 08. 2010 | 11:54

Alex napsal(a):

masaryk
Hele, další suchej Suchej, jenom tak nějak "masarykovsky" "slušnější".
Kluci, kde Vy se furt berete.
07. 08. 2010 | 12:13

Tencokida Hnuj napsal(a):

vlk
Zajímavé by bylo srovnat postavy Mašínů s postavou Johna Browna.
Jehož činy byly také do jisté míry kontraverzní. Motivace ne.
A tak nakonec nezbude, než celou věc , když už chceme, posuzovat z hlediska lidských univerzálií, zejména práva na život.
A nepřipustit, aby J. Brownů a Mašínů vůbec bylo třeba.
Brát se tedy za lidský život, ať už je to život otroka, majitele plantáže, političky, pokladníka či bezdomovce.

"Myslím, přátelé, že jste se těžce provinili proti Bohu a proti lidskosti a každý má absolutní právo vystoupit proti vám se zbraní v ruce do té doby, než propustíte všechny ty, které záměrně a zločinně držíte v otroctví."

(J. Brown)

Např. :
http://books.google.cz/book...

Mějte se.
07. 08. 2010 | 12:40

skura napsal(a):

Z hlediska racionality je mesiášství, hrdinství a mučednictví ne důvodem glorifikace, ale důvodem smutku, že se nepodařilo najít jiná, věcná a nenásilná řešení. Jak totiž správně podotknul Popper: "Každý, kdo sliboval nebe, přinesl nakonec peklo"..
07. 08. 2010 | 13:25

skura napsal(a):

masaryk:
"Ten Pehe, to je panečku soudruh!"
Ten masaryk, to je panečku hlava!
07. 08. 2010 | 13:31

argun napsal(a):

Janeb
05.08.2010 13:15:02 Ano.

TCKH
07.08.2010 12:40:12 Ano.
07. 08. 2010 | 20:57

Qiedo napsal(a):

S názorem autora nemám problém.S názorem asi poloviny diskutujících nesouhlasím.Chápu právo jedince na názor,jen nevím,proč má většinou půlka populace názor právě opačný,než ta druhá polovina.
V diskuzi mě zaujala myšlenka,již bych (nevědouc,zda to zásady diskuze dovolují) rád zopakoval.

Germanicus napsal(a):
to autor:
Pohřeb v okurkové (a já dodávám také v předvolební) sezóně. Na poslední chvíli doplněné programové prohlášení vlády o záměr připravit a prosadit zákon o protikomunistickém (třetím)odboji. Železo je třeba kout dokud je žhavé. Médiový mainstream se tohoto tématu zmocní a čekají nás nekonečné debaty o tom kdo je a kdo není příslušníkem třetího odboje. Snáze tak projdou Kalouskovy škrty ve výdajích a (dočasně) se zapomene na jeho (jejich) škrty v příjmech státního rozpočtu. Ostaní viz dnešní (5.8.) blog B. Sobotky Kalouskův podíl na rozpočtovém deficitu.
05.08.2010 12:08:03

Myslím,že vůbec,právě ty podzimní volby,hrají v konání Triumvirátu větší roli,než malou.Včera na pohřbu,dnes už jsou zase všichni u velké vody,abychom si náhodou nemysleli,že jim je náš osud šumafuk.
08. 08. 2010 | 01:08

Eda napsal(a):

Komunista zůstane komunistou, i kdyby tragače padaly. Z článku je jejich obhajoba jasná. A vy, pane Péhe, jste jejich profláknutej sympatizant....překvapilo by mně, kdyby jste napsal něco jinýho
08. 08. 2010 | 02:37

jakub napsal(a):

Soudruh Pehe napsal:

Jeden mladý novinář se s tím nepáral a rovnou napsal, že se Paumer „prostřílel do nebe“.

Soudruh Pehe se s tím také nepárá a svým bolševickým fanatismem se propíše až do Paroubkova socialistického RáJe.
Tam se potká se soudruhem Stalinem a Gottwaldem. Pak tam bude tančit společně s vraždícími vyšetřovateli STB a střílejícími příslušníky PS na hrobech politických vězňů.

Ještě soudruh Pehe napsal :

Na padoušský režim se v jejich světě střílí, teče krev, a někteří lidé bohužel bývají v nesprávný čas na nesprávných místech.

To tedy nádherně vystihl svoji mateřskou KSČ.
08. 08. 2010 | 08:29

skura napsal(a):

jakub:
Ty chytráku, nevadí Ti při Tvé demagogii, že komunisté věznili i sociální demokraty? Opravdu Ti splývá KSČ a Soc. Dem.? Máž tak prázdnou hlavu, nebo Ti je jedno jak to skutečně bylo?
Nezapomeň mě obvinit z toho, že jsem komouš. Nic chytřejšího od Tebe neočekávám. Nebo mě překvap!
08. 08. 2010 | 10:40

jakub napsal(a):

Skura
Vás neznám a také tu nepíšete demagogii jako Pehe.
Napsal jsem jen trochu pozměněná slova sooudtuha Pehe.
Jeho demagogie Vám ale zjevně nevadí.
Vadí Vám jen když se použijí podobná slova proti druhému pólu politického spektra.
Přesto nemám důvod Vás obviňovat z komunismu.
ČSSD není to samé jako komunisté.
ČSSD mi ale splývá S komunisty více než než ostatní strany.
Je to právě Paroubek, který se i přes prohrané volby chtěl spojit s komunisty a proti výsledku voleb se chopit moci.
A to měl tu drzost svolat tiskovou konferenci a strašit komunistickým pučem, ač ho chtěl udělat sám.
Při jeho vedení ČSSD mi nemohla ČSSD s KSČM nikdy slynout.
ČSSD se při jeho vedení stala extrémistickou levicovou stranou horší než komunisté.
Doufám, že nyní se stane z ČSSD opět slušná strany.
08. 08. 2010 | 10:53

skura napsal(a):

jakub:
"Je to právě Paroubek, který se i přes prohrané volby chtěl spojit s komunisty a proti výsledku voleb se chopit moci."
Je vidět, že fakta Vás skutečně ani v nejmenším nezajímají.
1. ČSSD volby vyhrála
2. Paroubek ihned odstoupil
08. 08. 2010 | 11:01

skura napsal(a):

jakub:
Chcete-li kritizovat Peheho demagogii, tak uveďte, v čem je demagogický. Nesmyslné výkřiky do tmy svede i orangutan. Inteligentní člověk musí používat argumenty..
08. 08. 2010 | 11:04

jakub napsal(a):

skura
Já psal o minulých volbách.
Na Paroubkovu demagogickou tiskovou konferenci si nevzpomínáte nebo raději nechcete?
Než začnete něco psát, tak si ověřte fakta.
08. 08. 2010 | 11:08

skura napsal(a):

jakub:
"Ještě soudruh Pehe napsal :

Na padoušský režim se v jejich světě střílí, teče krev, a někteří lidé bohužel bývají v nesprávný čas na nesprávných místech.

To tedy nádherně vystihl svoji mateřskou KSČ. "
Chtěl bych vidět Váš postoj, kdyby ti fanatici zastřelili někoho z Vaší rodiny jenom proto, že se jim připletl do cesty při pokusu emigrovat..
08. 08. 2010 | 11:08

skura napsal(a):

jakub:
"Já psal o minulých volbách.
Na Paroubkovu demagogickou tiskovou konferenci si nevzpomínáte nebo raději nechcete?
Než začnete něco psát, tak si ověřte fakta."
Když píšete o minulých volbách, tak napište "v minulých volbách". To bych tady mohl taky psát o volbách a přitom mít na mysli předpředpředminulé volby.
A co říkáte na Paroubkovo odstoupení po letošních volbách? Pořád je to ten démon, který se chce chopit moci za každou cenu, nebo Vám vzal vítr z plachet a musíte psát o minulých volbách, abyste sám sebe přesvědčil, že je stále tím nezastavitelným dychtitelem po moci?
08. 08. 2010 | 11:17

jakub napsal(a):

skura
Pehe je neobjektivní a demagogický písálek.
Není to výkřik, ale konstatování.
Smrt kohokoliv je hrozná a neomluvitelná. Pro soudruha Pehe je neomluvitelná smrt jen u obětí Mašínů.
Desítky až stovky obětí komunistů jsou pro něj jen epizody, kterými se nemusí zabývat.
Desítky jich zastřelila na hranici PS, jejich prohřeškšm bylo jen, že chtěli žít jinde. Stovky utloukli komunisté v domečku a tisíce zničili v dolech, jen proto že měli jiný níázor.
Těmito se však nemusí Pehe zabývat.
Komunisté vyhlásili třídní boj. Mašínové ho jen přijali.
Neobhajuji je. Kdyby mi šli ale bolšáni po krku a chtěli by mě zabít, bránil bych se.
08. 08. 2010 | 11:19

jakub napsal(a):

skura.
Paroubek odstoupil na základě tlaku vlastní strany.
Už i pro vlastní stranu je přítěží.
Také z toho má mindráky dodnes a píše tu i se svojí Petromilou Paroubkovnou (slovník paní Paroubkové na jejím blogu)prostoduché bláboly.
Nedávno tu psal v kterém bazénku na Ithace si myje nohy.
08. 08. 2010 | 11:23

skura napsal(a):

jakub:
"Pro soudruha Pehe je neomluvitelná smrt jen u obětí Mašínů."
Jak jste na tohle přišel?
Představitelé vlády v této zemi glorifikují sprosté vrahy, což je opravdu nebezpečný fenomén, proto k tomu pan Pehe jako zodpovědný novinář napsal článek. Proč by měl v takovém článku psát o obětech komunismu? Mašínové byli hejsci, kteří chtěli emigrovat a bylo jim jedno, koho přitom zabijí. To skutečně nebyly žádné oběti ani žádní hrdinové..
08. 08. 2010 | 11:25

skura napsal(a):

jakub:
"Paroubek odstoupil na základě tlaku vlastní strany."
To není pravda! Odstoupil, protože se urazil. Později toho litoval a stále lituje, o čemž svědčí i Vámi zmiňovaný způsob, jakým píše své blogy. S tím, že je přítěží pro ČSSD, souhlasím. Jeho agresivní a populistický styl těžce poškozuje legitimní levicový politický diskurs..
08. 08. 2010 | 11:30

jakub napsal(a):

skura
Netvrdím, že jsou pro mě hrdinové. Nejsou.
Psal jsem, že smrt jiného je neomluvitelná.
Jakým právem jim ale bylo bráněno, aby svobodně odešli ze země, kde nechtěli žít?
Kdo má právo držet lidi tam, kde nechtějí žít?
Ti, kteří jim nedovolili odejít nesou zodpovědnost i za smrt těch, kteří oni zavraždili.
Měli je nechat odejít, měli by od nich pokoj.
Neměli by důvod ani příležitost tu vraždit.
Až napíše soudruh Pehe jeden jediný článek, kde bude litovat aspoň jednu oběť z zetisíců oběťí komunistů, pak ho nebudu nazývyt bolševickým demagogem.
08. 08. 2010 | 11:34

jakub napsal(a):

skura.
No tak aspoň v něčem se shodneme.
Pokud se chce ČSSD postavit na nohy a být slušnou levicovou stranou, měla by změnit styl a zbavit se "potřísněných" politiků" jako je Paroubek, Rath, Kraus nebo Tvrdík.
Jedině pak bude mít šanci být důstojnou protiváhou dnešní vlády.
Pokud toto udělá a současná vláda nesplní své sliby , třeba o korupci, je možné, že v příštích volbách bych jim mohl dát i svůj hlas.
V tomto obsazení,nesplnitelných a nereálných slibech je to pro mě ale strana nevolitelná.
08. 08. 2010 | 11:38

skura napsal(a):

jakub:
Komunistický režim byl zvěrský a nikdo nikdy neodčiní jeho nepopiratelné zločiny. Máte pravdu v tom, že domyšleno do důsledku, byl tento režim jedním z viníků smrti obětí Mašínů. Avšak druhým nesporným viníkem jsou sami Mašínové, protože zabíjení rukojmí je způsob "práce" teroristů..
08. 08. 2010 | 11:43

skura napsal(a):

jakub:
Co se týká ČSSD, tak se obávám, že k tomu, aby se nad sebou skutečně zamyslela a změnila styl, by musela dostat ve volbách pořádnou facku. Pokud styl změní i bez takové facky, tak budu velmi mile překvapen. Jsem však realista ;-)
08. 08. 2010 | 11:47

jakub napsal(a):

skura
Na začátku to vypadalo, že naše názory jsou krajně vyhraněné na opačných pólech politického spektra.
Nakonec jsme zjistili, že je dost věcí na kterých se shodneme a můžeme na nich případně stavět naše další diskuse nebo se vzájemně pokusit slušnou formou přesvědčit toho druhého svými argumenty.
Přeji hezký zbytek neděle.
08. 08. 2010 | 11:59

skura napsal(a):

jakub:
Znovu jsem se přesvědčil, že první dojem může klamat ;-) Často se tatdy totiž objevují nepodložené výpady (zleva i zprava), jejichž autor se na nic dalšího nezmůže. Jsem rád, že jste se Vy takovým neukázal. Já stojím politicky vlevo (snažím se však nezavírat oči před problémy s realizací levicové politiky), Vy stojíte zřejmě vpravo (ale asi taky ne bez podmínek) a přesto jsme si slušně podiskutovali (i když to tak ze začátku nevypadalo ;-).
Díky za výměnu názorů a
Hezký den!
08. 08. 2010 | 12:16

J.Macek napsal(a):

Naprosto souhlasím s panem Pehem !!!!
08. 08. 2010 | 23:47

slavwin napsal(a):

Dobře že už to Mašínování končí. Ten článek míří na Nečase ze špatného zákopu. Lidé v neřešitelné situaci, kterou nevyvolali nesou za své činy omezenou odpovědnost. To neustálé omílání vyvolá reakce, které už máme zjištěny. Sám tak z let 60-65, vzpomínám na pána s poručickou hvězdičkou, o kterém se říkalo že sloužil už za protektorátu nebo dříve. Všechny žensky u něj byly holubičky, muži pod 20 i s modrými košilemi smrkáči. V hospodě sedával s námi pachateli vylomenin a trestných činů, když se končilo tak zjistil že si někde nechal peněženku. Byl strašně oblíbený, kdyby mu nějaký Mašín ublížil sám bych šel rozbít držku. O pocitech z let 51-55 jsem už psal byla dost hustší. Mám dojem, že si lidé dělají úsudek z poněkud příznivějšího období.
11. 08. 2010 | 21:05

jokles napsal(a):

Jak to tak čtu, tak mám dojem, že nejsilnější protipeheeovský argument je: Pehe ! Ty komunisto ! A to je tak vše, co by v některých skopových hlavách mohlo vzejít... Nenechte se, pane Pehe, znechutit hovězím a skopovým materiálem... Napsal jste hlubokou pravdu !
18. 08. 2010 | 12:51

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Aktuálně.cz Blog · Atapana Mnislav Zelený B Baar Vladimír · Babka Michael · Balabán Miloš · Bartoníček Radek · Bartošová Ela · Bavlšíková Adéla · Bečková Kateřina · Bednář Vojtěch · Bělobrádek Pavel · Beránek Jan · Bernard Josef · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Blažek Kamil · Bobek Miroslav · Boehmová Tereza · Brenna Yngvar · Bureš Radim · Bůžek Lukáš · Byčkov Semjon C Cerman Ivo Č Černoušek Štěpán · Česko Chytré · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Davis Magdalena · Dienstbier Jiří · Dlabajová Martina · Dolejš Jiří · Dostál Ondřej · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořák Jan · Dvořák Petr · Dvořáková Vladimíra F Fafejtová Klára · Fajt Jiří · Fendrych Martin · Fiala Petr · Fibigerová Markéta · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Gargulák Karel · Geislerová Ester · Girsa Václav · Glanc Tomáš · Gregorová Markéta · Groman Martin H Hájek Jan · Hála Martin · Halík Tomáš · Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hapala Jiří · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Heroldová Martina · Hilšer Marek · Hladík Petr · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holásková Kamila · Holmerová Iva · Honzák Radkin · Horáková Adéla · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hrabálek Alexandr · Hradilková Jana · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubinger Václav · Hülle Tomáš · Hušek Radek · Hvížďala Karel CH Charanzová Dita · Chlup Radek · Chromý Heřman · Chýla Jiří · Chytil Ondřej J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jelínková Michaela Mlíčková · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kania Ondřej · Karfík Filip · Karlický Josef · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Pavel · Klíma Vít · Klimeš David · Kňapová Kateřina · Kocián Antonín · Kohoutová Růžena · Kolaja Marcel · Kolářová Marie · Kolínská Petra · Kolovratník Martin · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Koutská Petra Schwarz · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kučerová Karolína · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kupka Martin · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Máchalová Jana · Maláčová Jana · Málková Ivana · Marvanová Hana · Mašát Martin · Měska Jiří · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minařík Petr · Mittner Jiří · Moore Markéta · Mrkvička Jan · Müller Zdeněk · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Návrat Petr · Navrátil Marek · Němec Václav · Nerušil Josef · Niedermayer Luděk · Nosková Věra · Nouzová Pavlína · Nováčková Jana · Novák Aleš · Novotný Martin · Novotný Vít O Obluk Karel · Oláh Michal · Ouhel Tomáš · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Pavel Petr · Pavelka Zdenko · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Peksa Mikuláš · Pelda Zdeněk · Petrák Milán · Petříček Tomáš · Petříčková Iva · Pfeffer Vladimír · Pfeiler Tomáš · Pilip Ivan · Pitek Daniel · Pixová Michaela · Plaček Jan · Podzimek Jan · Pohled zblízka · Polách Kamil · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rakušan Vít · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Reiner Martin · Richterová Olga · Robejšek Petr · Rydzyk Pavel · Rychlík Jan Ř Řebíková Barbora · Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schneider Ondřej · Schwarzenberg Karel · Sirový Michal · Skalíková Lucie · Skořepa Michal · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slimáková Margit · Smoljak David · Sobíšek Pavel · Sokačová Linda · Soukal Josef · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Strmiska Jan · Stulík David · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Sýkora Filip · Syrovátka Jonáš Š Šebek Tomáš · Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Šindelář Pavel · Šípová Adéla · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šoltés Michal · Špalková Veronika Krátká · Špinka Filip · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štern Ivan · Štern Jan · Štětka Václav · Štrobl Daniel T Táborský Adam · Tejkalová N. Alice · Telička Pavel · Titěrová Kristýna · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomek Prokop · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Tůma Petr · Turek Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Vacková Pavla · Václav Petr · Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Vančurová Martina · Vavruška Dalibor · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Vhrsti · Vích Tomáš · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojtěch Adam · Vojtková Michaela Trtíková · Výborný Marek · Vyskočil František W Walek Czeslaw · Wichterle Kamil · Wirthová Jitka · Witassek Libor Z Zádrapa Lukáš · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zima Tomáš · Zlatuška Jiří Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy