Zákon o státní službě aneb Jak obcházet standardy EU

03. 09. 2010 | 07:21
Přečteno 10206 krát
Podle zpráv v médiích chce Nečasova vláda zrušit zákon o státní službě, který byl schválen v roce 2002, ale dodnes nezačal platit, neboť politici opakovaně odložili jeho účinnost. Podle premiéra Petra Nečase je prý tento zákon slepou uličkou a měl by být zrušen před tím, než začne v roce 2012 platit. Vláda by podle něho měla vypracovat nový zákon, který by zahrnoval nejen státní úředníky, ale i úředníky samospráv.

Předsedkyně svazu státních orgánů a organizací Alena Vondrová už dopředu oznámila, že odbory s tímto krokem nebudou souhlasit už proto, že státní úředníci a úředníci samospráv jsou dvě různé kategorie úřednictva. Jedni jsou placeni státem, druzí kraji.

Nečasův krok je zcela v logice jednání předešlých vlád, které se také snažily zákon o státní službě zablokovat. Takové jednání je přitom v podstatě výsměchem Evropské unii, protože ta požadovala už v roce 2002 přijetí zákona o státní službě jako jednu z podmínek pro vstup České republiky do EU.

Jeho cílem bylo chránit úředníky před politickými tlaky s pomocí jasných kritérií kariérního postupu, výběrových řízení pro získání úřednických pozic, nebo zákazu členství úředníků v politických stranách.

Jenže přesně toto odpolitizování státní správy bylo od počátku čímsi, co českým politickým stranám vadilo. Nemohly by v takovém případě totiž tak snadno po každých volbách obchodovat s pozicemi ve stání správě. Profesionální státní správa, odstíněná od politických tlaků, by také méně podléhala politicky motivované manipulaci státních zakázek.

Aby zákon o státní službě podle střihu Evropské unie (tedy zákon podobný těm, které platí v podstatě ve všech zemích Unie) nezačal platit, museli čeští politici během posledních osmi let prokázat značnou dávku vynalézavosti. Zde je malá rekapitulace.

Jak už bylo řečeno, zákon o státní službě přijala Česká republika na poslední chvíli před vstupem do Evropské unie, protože bez něj se vstup mohl také nekonat. EU totiž požadovala: buď odpolitizujete státní správu a zavedete v ní pravidla běžná v civilizovaných zemích, nebo budete mít vážný problém.

Česká republika byla Bruselem za absenci kvalitního zákona o státní službě pravidelně kritizována už během vstupních rozhovorů. V roce 2002 zákon nakonec po průtazích přijala, do EU vstoupila, ale pak jeho účinnost několikrát odložila.

Jako své úplně poslední rozhodnutí v úřadě účinnost zákona například odložila vláda Jiřího Paloubka v létě 2006 s tím, že pokud by zákon začal naplno platit od začátku roku 2007, tak jak se předpokládalo, stálo by to příliš mnoho peněz.

Ministr vnitra Ivan Langer později Topolánkově vládě navrhl zákon o státní službě zrušit ještě před tím, než v roce 2009 začne fungovat. Argumentoval tím, že je ho třeba nahradit zákonem, jenž by státní úředníky postavil na roveň jiných zaměstnanců, kteří se řídí Zákoníkem práce. Státní zaměstnanci by tak ztratili například nárok na postup podle kariérního řádu, příplatky k platům a důchodům, jakož i ochranu před politickými tlaky.

Langer nakonec svoji vizi neprosadil, ale dosáhl toho, že v roce 2008 byla účinnost zákona znovu odložena, tentokrát už po čtvrté.

Hlavní důvody, pro něž politici tento zákon nechtějí, byly už zmíněny. Oficiální důvody byly samozřejmě jiné. Například, že by prý zavedení státní správy podle zákona o státní službě bylo drahé. Euroskeptici pro změnu považovali zákon za diktát Bruselu. Další politici se údajně obávali, že kdyby zákon začal platit, „zacementoval“ by ve státní správě úředníky dosazené poslední vládní garniturou.

Skutečnost, že Česká republika zákon o státní službě, který kdysi slíbila EU jako podmínku svého členství, nepoužívá, je otřesná nejenom proto, že poměrně zjevným důvodem pro otálení stran je snaha uchovat si vliv nad státní správou, tedy snaha o uchování volného prostoru k jednání umožňujícímu korupci. Nehorázné je toto jednání také proto, že ukazuje, jak nespolehlivým členem EU naše země je.

Snahy zákon zcela zlikvidovat jsou možná nejlepším indikátorem toho, jak vážně to současná vláda myslí s bojem proti systémové korupci. Premiér Nečas sice argumentuje především vysokými náklady na reformu státní služby v souladu s přijatým zákonem, ale tento argument, který používaly i dřívější vlády, jen těžko obstojí, protože s jistými počátečními náklady na zavedení nového systému státní služby se musely vypořádat i všechny ostatní nové členské země.

Nečas má samozřejmě silnější argument než jeho předchůdci v současné atmosféře škrtů ve státním rozpočtu, jenže opomíjí skutečnost, že ať už zavedení kvalitnějšího systému státní správy bude stát cokoliv, v dlouhodobém výhledu státu peníze může jenom uspořit. Je totiž například jasné, že ať už současná vládní koalice přijme jakákoliv opatření proti například manipulování a předržování státních zakázek, jen těžko budou účinná bez státní správy pokud možno co nejvíce nezávislé na politických tlacích.

ČRo 6, 2.9.2010

Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

yara ze země krys napsal(a):

Nevím pane Pehe jestli do působnosti tohoto zákona by spadali náměstkové ministerstev a různí ředitelé státních úřadů, ti se totiž podílejí na "malé domů" nejvíce! Potom by se tento zákon
minul účinkem. Tito lidé se podílejí na rozkrádání veřejných peněz nejvíce. A hlavně tito lidé jsou tzv. korkoví, to znamená, že mají v podpaží rukou uvázány korky a zase na některé vlně někde, většinou na stejné funkci vyplavou. Nejvíc si pohoršil Barták, ten je teď jen náměstkem ministra financí. Ale jiní šíbři jen přešli po vymetení ulici a zase náměstkují. Když čtu příspěvky v článcích aktuálně.cz,
mám nutkavý pocit, že lidé v ČR začínají být nas..ní!
03. 09. 2010 | 07:34

yara ze země krys napsal(a):

Ještě dodatek potvrzující, že to je pravda. Nedávno se mi svěřil kamarád, se kterým chodím sportovat když otráveně povídal, že po třech letech jim ve státní firmě připlaval jako náměstek přes finance jistý pan M. Tohoto pána si pamatoval, že byl pro špatné hospodaření (kdy zmizelo hezkých pár miliónů Kč ve státní firmě co se stará o majetek studentů VŠ) vyhozen. A on ten korkovej pacholek připlaval k nim zase na funkci ekonomického náměstka!
03. 09. 2010 | 07:44

David napsal(a):

...“ať už zavedení kvalitnějšího systému státní správy bude stát cokoliv, v dlouhodobém výhledu státu peníze může jenom uspořit.“...

--------

Této vládě vůbec nejde o nějaký dlouhodobý výhled.

Proč by se vláda měla zabývat nějakým zákonem o státní službě a čekat na nějaký dlouhodobý výhled? - Po nás potopa.

Podstatně jednodušší je snížit plošně objem mzdových prostředků o 10%. To umí každý blbec.

Všemocná ruka trhu to přece všechno vyřeší.
03. 09. 2010 | 07:56

Lerak napsal(a):

Bohužel od této vlády, jež má většinu v parlamentu nemůžeme čekat nic lepšího. A to je teprve začátek. Pro nás, obyčejné lidi, je třeba jít k volbám /na podzim/ a pokusit se něco změnit alespoň na regionální úrovni a v horní sněmovně parlamentu. Jinak se stanem obyčejnými bezdomovci s bydlením na lavičce hl. nádraží v Praze. Nevím, zda si to všichni uvědomují.
03. 09. 2010 | 08:02

David napsal(a):

Lerak:

Souhlasím.

Je to dobrý nápad.
03. 09. 2010 | 08:39

Jiří Lupoměský napsal(a):

Tak nevím. Zvolili jsme si velkou většinou fantastickou vládu, co je cool, žádní bradavičníci (až na Nečase, ale to ho třeba přejde), a vám se to zase nelíbí! A kde mají hoši vzít na své vily, jachty atd.? To už jim neporadíte, že? Snad našetřit z těch usmolených sto padesáti tisíc měsíčně? To nemyslíte vážně.
03. 09. 2010 | 08:41

Jana napsal(a):

No, to jsou přešlapy jeden za druhým. Už se to v tom vedení mele. Stačilo si počkat. To je bordel, že nemá páru. Jen tak dál, pánové z ODS a jim přidružených poskoků, času máme dost.
03. 09. 2010 | 08:57

neo napsal(a):

Lerak:

nepovažuji se za neobyčejného a přesto s vámi nesouhlasím. Pochybuji že bychom se stali bezdomovci a to vinou jakékoli vlády. Jinak nevim co je horní sněmovna parlamentu.

Jediná věc, s kterou souhlasím je chodit k volbám.
03. 09. 2010 | 08:57

Faust napsal(a):

Doplnil bych nea

chodit k volbám a volit podle svých zájmů (nikoli podle toho, co poradí Mádl-Issová) či naše nestranná média.

To ano, i když jsem silně skeptický...
03. 09. 2010 | 09:12

neo napsal(a):

Fauste: Vás nedoplním, nýbrž opravím.

Naše nestranná média neradí, nýbrž informují. Mádl a Issová jsou herci. Pravděpodobně měli roli psanou ve scénáři.

Jinak pochybuji, že ten klip vidělo tolik lidí, aby dokázal ovlivnit výsledek voleb. Já sám jsem klip neviděl a ani po tom netoužím, babičku jsem přemlouvat nemusel.
03. 09. 2010 | 09:22

jarpor napsal(a):

Zajímavé pane Pehe.

Všechny vlády od 2002 onen zákon odkládaly, ale jen ta současná to dělá pro to, aby měla politický vliv na státní správu.

Díky za politologické, ehm.. politické info.

Hezký den
P.S. Co tam máte dál ?
03. 09. 2010 | 09:29

Čochtan napsal(a):

"..státní úředníci a úředníci samospráv jsou dvě různé kategorie úřednictva. Jedni jsou placeni státem, druzí kraji.
.."

A co je mi od toho, zda ouřadu platí stát či kraj ? Blbec přesto je blbcem !
03. 09. 2010 | 09:33

Carlos V. napsal(a):

Zakon o statni sluzbe neni rozhodne prioritou dnesnich dnu. Naopak, pusobil by skodlive a kontraproduktivne.

Nejprve je treba zmenit zakony tak, aby vubec bylo mozne zrusit desitky statnich instituci, uradu a organizaci.

Pote tyto urady opravdu zrusit a nadbytecne zamestnance propustit.

Az pak bude mozna na case davat diskutovat o Zakonu. Ne davat jistoty nekomu, koho chci propustit.
03. 09. 2010 | 09:38

Koleda napsal(a):

Tak nevím, ale zákon o státní službě je k ničemu. Dle mých zkušeností je minimálně 50% státních úředníků odborně k ničemu, přenášejí papíry z kanceláře do kanceláře, hrají na počítačích hry, sledují porno a prudí přicházející občany. Dnes v éře IT je jich potřeba tak max. 20%, ale co s tím zbytkem? Ještě, že mají v čele svých odborů soudružku Vondrovou, fanatickou bojovnici za práva úředníků. Za pravdu mi určitě dají hasiči, policisti i zdravotníci, že v jejich resortech je právě těch 80% úředníků, velitelů, nadvelitelů zcela k h..nu. To jsou ti, kteří výkonným pracovníkům v resortech ukrajují nezaslouženě z koláče.
03. 09. 2010 | 09:43

Faust napsal(a):

neo:

"Naše nestranná média neradí, nýbrž informují."

Jejda, že jsem si toho nevšiml.

INFORMUJÍ JAK, prosím pěkně??
03. 09. 2010 | 09:54

Admirál napsal(a):

CarlosV. - "Nejprve je treba zmenit zakony tak, aby vubec bylo mozne zrusit desitky statnich instituci, uradu a organizaci."

Souhlas. Ne, že by mi státní úředníci přirostli k srdci, co ale nabídnete té mase lidí, která přijde o práci?

Pokud je neumístíte do produktivní sféry, tak zůstanou na krku státu coby nezaměstnaní. A úspora se vytratí...

Nejdříve je třeba řešit nabídku na trhu práce. A né způsobem, kdy se snažíme naši pracovní sílu přiblížit té čínské.
03. 09. 2010 | 09:54

xxx napsal(a):

To yara:
Je-li zákon o státní službě, je ( v normálním státě)
lepší možnost takového korkového vyhodit. Je nutné ale pamatovat
na základní věc: Schody se zametají shora!
Od náměstků,velitelů, nadvelitelů
k uklizečkám,ne opačně!
03. 09. 2010 | 10:01

Carlos V. napsal(a):

Admiral : Cekat nelze, a zduvodnovat propousteni naklady na nezamestnane je kvadratura kruhu.

Ale vecne :
1) Velka cast propustenych uredniku a jinych statnich zamestnancu si najde praci jinde
2) Podpora v nezamestnanosti vyjde levneji nez plne mzdy
3) Nikdo nepopise papiry, nespotrebuje elektrinu, neprojezdi benzin - proste rezie.

A to ani nehovorim o prijmech z prodeje zbyleho majetku, ktere by naklady transakce urcite pokryly.
03. 09. 2010 | 10:07

Al Jouda napsal(a):

Ta Alena Vondrová předvádí ženskou logiku. Odkud asi bere peníze na výplatu svých úředníků kraj? Je to prašť jako uhoď - všichni jsou placeni ze státního rozpočtu.
03. 09. 2010 | 10:14

JF napsal(a):

ta argumentace penězi verzus podmínky je opravdu neskutečná!

V ČR stále přežívá kult peněz jako univerzální motivace. Politika která tento kult používá nebude však dlouhodobě úspěšná. Samozřejmě k velkému prospěcghu těch co ji používají. Otázkou však je, zda tato společnost sama nechce být ovládána ...
03. 09. 2010 | 10:22

Johan napsal(a):

to Faust : Media infromují různě. Třeba si kupte Haló noviny, Právo a určitě budete spokojen. MF Dnes vás kupovat nikdo nenutí a televizi, radio můžete vypnout. Jak jednoduché
03. 09. 2010 | 10:38

Koleda napsal(a):

To Carlos:
Naprostý souhlas!
03. 09. 2010 | 10:49

Sladký napsal(a):

Johane,média informují možná tak o živelných pohromách,vraždách a dopravních nehodách.. pokud jde o politiku,neinformují,nesnaží se o objektivní komentář,ale vysloveně manipulují a snaží se vytvářet virtuální realitu,která s tou skutečnou má máloco společného.
03. 09. 2010 | 10:54

00 napsal(a):

http://zpravy.idnes.cz/sef-...

Asi nejlépe by bylo: na jednu stranu ochranu "malých" úředníků proti politické moci, na druhou nůž na krk vedoucím státních institucí, lze to? Není to kočkopes?
03. 09. 2010 | 11:07

Admirál napsal(a):

CarlosV.- "Velka cast propustenych uredniku a jinych statnich zamestnancu si najde praci jinde"

Nesouhlas. Kde vidíte na trhu práce volná pracovní místa?

Osobně jsem zato, řešit problémy od kořenové příčiny.
03. 09. 2010 | 11:09

karla napsal(a):

diky autore za Vase clanky
03. 09. 2010 | 11:17

Carlos V. napsal(a):

Admiral : muzeme se pouze dohadovat o procentu lidi, kteri by praci sehnali, ale to neni relevantni.

Souhlasim s resenim korenove priciny - statni dirigismus, kseftovani politiku a uredniku a byrokracie.

A jednim z kroku je prave popsana zmena - zmena zakonu, zruseni instituci, propusteni.

Nejde o to, aby urednici evidujici a kontrolujici chov koz koupili drahe softwary, konzultace, auta .. v souladu se zakonem o statnich zakazkach.

Jde o to, aby zadni takovi urednici neexistovali.
03. 09. 2010 | 11:19

kolemjdoucí napsal(a):

Asi nevíte, že už řadu let je na úřadech "dole" nejen stopstav na přijímání lidí, ale každým rokem se povinně vyhazuje. Zato po každých volbách se na ministerstvech vytvářejí koryta pro neúspěšné politiky a samozřejmě že takový politik nebude řadový referent, ale vedoucí a musí dostat podřízené, takže se divím, že se na ta ministerstva ty všichni lidi vejdou.
03. 09. 2010 | 11:37

ČEZskosomálsko napsal(a):

Evropské standarty se tady v postkomunistickém ČEZskosomálsku obcházejí již od roku 1989! Kam se na ty "demokratické" posrance a zloděje hrabe Nigérie!
03. 09. 2010 | 11:55

Al Jouda napsal(a):

Zákon o státní službě maximálně zjednodušit a urychleně přijmout jeho platnost! Dlužíme to EU !!!!
03. 09. 2010 | 12:02

neo napsal(a):

ČEZskosomálsko napsal(a):
Evropské standarty se tady v postkomunistickém ČEZskosomálsku obcházejí již od roku 1989!
.
.
Nevim od kterého roku zde v česku můžeme nalézt evropské standarty, ale je fakt, že po nich nešlapeme, nýbrž je obcházíme.

Nicméně už se vyskytl případ, kdy nějaký vandal evropskou standartu zapálil.
03. 09. 2010 | 12:05

yara ze země krys napsal(a):

kolemjdoucí:
Ano je to tak, znám to ale také z komunální úrovně kde zejména hoši z ODS si vymýšlí funkce vedoucích.
Většinou tito lidé ničemu vůbec, ale vůbec nerozumí, umí jen "politiku". A stát to všechno zaplatí! Znám hned několik případů. Nemusíme chodit ale daleko, vždyť do nedávna ještě fungovali zmocněnci pro výstavbu dálnic, většinou to byli bývalí hejtmani a senátoři ODS a brali za to nicnedělání v průměru 100 tis.Kč měsíčně. ODS smrdí jako pes!
03. 09. 2010 | 12:12

Carlos V. napsal(a):

Al Jouda : Krasny komentar, plny argumentu a myslenek
03. 09. 2010 | 12:24

Tencokida Hnuj napsal(a):

Jestli někdo zacementuje současný stav ouřednictva, měl by být prohlášen zemským škůdcem, měl by dostat jídlo a pití na jeden den a vyvezen někam daleko za hranice.
Jo, zpeněžením jeho majetku by se mohla získat částka potřebná k dočasnému nahrazení České Policie agenty FBI.
Tak na dva tři roky.
Pak by se dotyčnému umožnil návrat a vrátil by se mu celý majetek včetně úroků.
Já si myslím, že by na to bylo bohatě.
:----()
03. 09. 2010 | 12:25

schlimbach napsal(a):

Souhlasím s Tencokida Hnuj - nyní zacementovat byrokraty v úřadech definitivou by mohl skutečně jen velmi málo prozíravý člověk.

Další věc je, že sice to zní moc hezky - budou byrokrati propuštěni, ale co s nimi, budeme jim muset platit sociální dávky, pokud neseženou novou práci nebo nebudou podnikat - kolik jich toho bude schopno? Uvědomte si také, že do rozpočtu se dostávají peníze z daní z příjmů (mezd), sociální a zdravotní pojištění. Pokud snížíme příjmy a počet lidí příjmy mající, evidentně se do systému dostane méně peněz a zase to bude důvod pro další škrty? Toto asi může myslet vážně jen někdo.

Můžete se mí oblíbení kritici zlobiot jak chcete, ale opět se dostáváme ke změně nastavení tohoto systému a zavedení důstojného minimálního ekonomického standardu, kdy veškerá agenda se sociálními dávkami bude zrušena a nové nastavení "přerozdělování" společností vytvořeného vlastnictví nepřipustí, aby sociální dávky občan, který pracuje a nebo ten, který chce pracovat nepotřeboval. Pokud se vám to neustále nezdá - co kfybyste navrhli vaše originální řešení? :)
03. 09. 2010 | 12:44

kutil napsal(a):

To yara ze země krys:
V tom máte pravdu, že neúspěšní ve státní správě apod. se vždycky někde vynoří. Já znám jednoho bývalého podplukovníka, který dělal na katedře obrany LF HK vedoucího. Po zrušení katedry byl na pokyn z min zdrav. vzat do funkce vedoucího informatiky na KHS tamže. Přestože informatice nerozuměl ani za mák, vypudil odtud jiného informatika vystudovaného MFF UK Praha před penzí. Protože však nebyl schopen nic dělat, ani neměl IQ na doplnění kvalifikace, byl zase toutéž mašinérií předán na místo provozního náměstka Zdravotní záchranné služby tamtéž.
A tak to chodí, a není proti tomu odvolání, ani síly to v tomto systému změnit.
Jeho argument byl: Já musím také vydělávat, stavím dům!
Jako Mgr. Elén Votavová ze zastupitelství Brno.
03. 09. 2010 | 13:07

hoven napsal(a):

škoda , že hartman nepřišel s tim samopalem na ministerstvo obrany a nevystřílel tam ten zlodějskej ksindl. místo toho si vzal na mušku uplný chudáky, který žili z rúk do huby.
03. 09. 2010 | 13:09

Jaroslav z Prahy napsal(a):

Pane Schlimachu, děkuji za přínosný příspěvek ! Mělo by to být přesně tak, jak píšete.

Stát musí zajistit práci všem - zdroje tu přece jsou, protože to STÁT vydává peníze.

A co by lidé bez práce dělali ? Cokoliv, co je třeba. Jen nevím jestli by se našlo místo pro všechny například nezaměstnané učitele hry na fagot.

Ale určitě by nezaměstnaní mohli stavět dálnice ci prokopávat kanál Labe - Dunaj!

Zde by našla uplatnění většina příjemců sociálních dávek - pro samoživitelky by se zde zbudovaly jesle a školy, i postižení by mohli v rámci svých možností pomoci - poklidit, přiněst svačiny či uklízet.

Nemáte své nápady někde sepsané ?

Děkuji !
03. 09. 2010 | 13:20

Jaroslav z Prahy napsal(a):

Pane Schlimbachu, omlouvám se zkomolení Vasšho jména.
03. 09. 2010 | 13:22

vfischer napsal(a):

ANO ANO ANO !!!! TOTO JE PŘESNÁ TREFA DO ČERNÉHO !!! Striktní zákon o státní službě, karierní řád a s tím související předpisy ! Pak by se na místa náměstků a ředitelů odborů nemohli vybírat kámoši z kanálů co spolu zrovna kamarádějí a do funkcí na jakémkoliv úřadě by musel úředník dospět SLUŽEBNÍM POSTUPEM !!! - jenže to žádné z doposud vládnoucích gangsterských klik nevoní a vonět nebude - hlavně se musí vymyslet důvody, proč to nejde, aby se mohlo dál rozkrádat a šmelit !!!
03. 09. 2010 | 13:28

Tencokida Hnuj napsal(a):

Oni už to státní ouřadové nějak zvládnou.
Státní ouřadové si umí totiž poradit téměř v každé situaci :
https://www.youtube.com/watc...

:))
03. 09. 2010 | 13:36

stejskal napsal(a):

Dobrý den,

smazal jsem jeden urážlivý příspěvek (komolení jména), neboť tyto jsou v rozporu se záměrem našich stránek, tedy poskytovat prostor pro věcnou a korektní debatu (viz záhlaví každé debaty).

Děkuji za pochopení.

Libor Stejskal, editor blogů
03. 09. 2010 | 13:51

schlimbach napsal(a):

Jaroslav z Prahy

můžete se podívat sem
brzy bude obnoveno i diskusní fórum a blogy

http://ekonomickareforma.cz...
03. 09. 2010 | 14:43

yt napsal(a):

Pan Pehe : každý den něco proti vládě, i kdž to kulhá! Proč Čssd za dobu ve vládě neprosadila ten vymodlený zákon?
03. 09. 2010 | 15:52

Kelt napsal(a):

Až tato vláda přijde s něčím rozumným,tak "dám na modlení"jak říkával můj otec.
Byl ředitelem jedné pobočky nemocenské pojišťovny.
Jenom pro pamětníky-pojištěnec zaplatil za ambulantní péči za 1.republiky plnou taxu.Pojišťovna mu po kontrole preskripce a nutných lékařských úkonů revizním lékařem proplatila paušálně 9O% "faktury".
U sociálně slabších 100%.
To ale pojišťovny fungovaly jak měly a nebyly ztrátové-zejména díky kvalitní a nekompromisní činosti revizních lékařů.
Pokud si některý"chytrák"opakoveně chtěl přilepšit na úkor pojišťovny,přišel o smlouvu.
Dnes by měl laik pacient kontrolovat a udávat lékaře,pokud zjistí,že vykazuje něco nadbytečně.
Což je zvrhlost,neboť je v submisivním postavení a tím by si mohl hledat nového ošetřujícího.Ovšem ten původní by informoval,že?
Proč nejsou pojišťovny schopny vykonávat
kvalitně kontrolu nad svými výdaji a to i v lůžkové péči?
Co předražené nákupy techniky využívané pouze na "ranní "směnu?
Kdo donutí pojišťovny,aby postupovaly v zájmu svém a pacienta?Tací odborníci jako Šnajdr?
03. 09. 2010 | 16:16

paco napsal(a):

Pan Pehe (stejne jako pred nim Stanislav Krecek a rada dalsich) sice kritizuje plany MPSV zdanlive "zleva", ale mozna si neuvedomuje, ze vlastne tim prechazi do tabora konzervativcu. Donedavna jsem si totiz myslel, ze monopol na utopicke mysleni maji levicaci. Ted vidim, ze snilkem zcela mimo realitu muze klidne byt i ministr "stredoprave" vlady Drabek. Formalni "levicaci" si naopak uvedomuji, ze ve verejnem sektoru nelze uplatnit stejna kriteria odmenovani jako v soukromem. Hned v prvnich hodinach prvniho rocniku ekonomie je kazdemu pripominano (pokud to nahodou vlastnim rozoumkem drive nepostrehl), ze lide svym chovanim reaguji na hmotne a jine PODNETY. Podnety v privatnim sektoru jsou kazdemu zrejme, ve verejnem sektoru, jak je videt, nikoli. Jenom utopista si muze myslet (a vazne psat o tom celemu narodu v blogu), ze podnetem urcujicim jednani urednika statni sravy je verejne blaho. A vedouciho urednika - kvalitni prace uradu (i kdyby se vedelo, co to znamena, pritom se nevi, kazdy si pod tim predstavuje neco jineho). Ve skutecnosti vyssi urednici pocinaje ministerskymi namestky jsou politicke tlacenci a musi se odvdecit tem mocenskym skupinam, ktere je dosadily. To je ten jediny hmatatelny podnet, ktery maji, nikoli kvalita prace podrizenych. A podrizeni zase maji hlavni podnet mit pri nejmensim usili nejvyssi odmenu. Tak to bylo jiz ve starem Egyptu a Babilonu a bude i nadale. Staty a civilizace se lisi ve sve uspesnosti podle toho, kdo tu podnetovou logiku akceptoval a kdo naopak tvrdosijne honil chymery verejneho blaha. Takze po lopate: nejvetsi sance pro zkvalitneni statni spravy ma politika zalozena na prijeti dlouhodobeho sluzebniho zakona, drzeni se historicky nejosvedcenejsich kriterii zkusenosti a FORMALNE (ano, bohuzel, jinak nejde) dosazene kvalifikace, plus privlegii nedostupnych soukrome sfere, aby urednik pristizeny pri korupci prisel o spolecensky status a spadl nekam blizko dna. Pak at si urednik cely den treba cte noviny nebo kouka na internetove porno, halvne aby byl k dispozici a konal ve chvili, kdy se to po nem vyzaduje (je to neco jako hasic ve zbrojnici). A konecne kdo chce statni spravu zestihlit, ma rusit UREDNI AGENDY, ne jistoty uredniku. Nove agendy si byrokrati vytvari porad aby mohli zadat nove lidi a nove penize a dobrovolne se agend nezbavuji, takze toto ruseni je jediny ukol pro politika hodny neustaleho pripominani ze strany zakazniku statni spravy, tj. beznych obcanu.
03. 09. 2010 | 16:36

Koleda napsal(a):

Milý yaro ze země krys, totéž ve stejném rozsahu dělají členové ČSSD - stačí se podívat na krajské úřady. Jinak zdravím!
03. 09. 2010 | 17:25

Cech napsal(a):

Přijmout zákon o státní službě, to pro pana Nečase znamená, vrátit se do doby před 2 světovou a to jak je vidět nedopustí.Proto poněvadž je třeba zavést nějaký pokrok,ne se vracet k nějakým ideálům, z tohoto důvodu je nutné tento zákon zlikvidovat.Bohužel je to nutné udělat tak, aby si toho EU nevšimla.
03. 09. 2010 | 17:38

dada napsal(a):

Lidé spoléhají na volby, avšak marně, tahle korupční banda má volby pojištěný. Když dokáže léta vycucávat státní rozpočet, proč by si neuměla zfalšovat volby? Volby jsou minimálně už od r.2006 cinknutý, neregulérní. Do volebních komisí jsou vybírány osoby placené za výměnu lístků ve prospěch korupčně-tržních stran při vybírání uren. Žádní "pozorovatelé" to nepřekazí, neb u nás při volbách nejsou, ježto jsme údajně tzv. "standartní demokracie". To umožňuje, aby si volby koupil ten, kdo na to má. Vsadím se, že banda TopODSvv "vyhraje" zas komunální a senátní volby v říjnu na 99,9%. Súdruh Nečás to dnes povedal, že vyhrajú, musia. S ožralým Kalouskem na věčné časy a nikdy jinak!
Totáč je zpátky a bude trvat tak dlouho, dokud nebude vše rozkradeno a zloději na Kajmanech. Myslím, že to bude rychlejší než za 40 let u břídilů komoušů, předků to dnes vládnoucích gaunerů.
03. 09. 2010 | 18:20

gaga napsal(a):

Ten chystaný bordel s úředníckými platy má jediný účel - zařídit prachy a místa pro kámoše a korupční podržtašky. Víme jak to tu v Česku chodí - úředníci, kteří něco dovedou, budou vyhozeni a zůstanou kámoši a neschopní lezdoprdelisté. Neb ten, kdo něco umí, je většinou neoblíben u nadřízených, protože je ohrožuje (viz Parkinsonovy zákony). Takže u těch odměňovaných ouřadů-lemplů už občan vůbec nepochodí, odměny budou prošustrovány.Blížící se demontáž státu silně připomíná 50.léta, to také šlo mládí (které vyhazovalo své profesory) vpřed, rozoraly se meze (nyní se budou rozorávat "meze" penzí, zdravotnictví atd.), takže máme teď záplavy. A nahoře řádili inženýři lidských duší obdobně, jako nyní notorik a komediant Kalousek, svazák Nečas a další pionýři. Přežili jsme, ale většina lidí žila v bídě a v ponížení. Totéž nás teď čeká. Jen prominenti z ÚV jejich příbuzní, veksláci a zelináři žili ve vatě. A vychovali své následníky - prominenty z ODSTOPVV, tatíčka na Hradě a další zbohatlické lemply, co mají teď 118 hlasů na to, aby si s touhle republikou zahráli čutanou. Jen mě zajímá, jak dlouho si Češi a Moravané nechají sráti tímto mafiánským póvlem na hlavu. Teprve až vystřelí Velký Bratr Facebook z Aurory?
03. 09. 2010 | 18:30

Tencokida Hnuj napsal(a):

gaga
I tak to může být zamýšleno. Tedy s těmi kamarátčofty - lokálními mafiemi socodesáků.
Je to hnus.
V podstatě věc, která by měla fungovat - motivační složka platu jako odměna za skutečně kvalitní práci.
A tady se to začíná vnímat jako šikana , posilování lokálních mafií a bůhvícoještě.
Kam jsem to došli.
Jako by pionýři a jiskřičky skutečně tvořily ten předvoj.

Což je strašné.
03. 09. 2010 | 18:38

saša napsal(a):

Do konce měsíce naše vláda přijde na to, že není třeba žádných zákonů! Tedy mimo zákona o parlamentu a vládě, o poslanecké imunitě na trestné činy a poslaneckých benefitách atd.
03. 09. 2010 | 20:45

schlimbach napsal(a):

Tencokida hnuj

myslím, že vládě 118 se podaří husarský kousek - stmelí národ podobně jako to bylo v roce 1989 :) otázkou bude, jestli je tio jejím záměrem nebo to bude jen vedlejší efekt jejího snažení :)
03. 09. 2010 | 21:40

jak napsal(a):

zejména Al Jouda; a další : zákon o státní službě dlužíme nejen Unii, ale sami sobě. Byl připraven jako pro veřejné rozpočty
nanákladný pro kvalifikované úředníky veřejné správy, pro začátek ve vedoucích funkcích již v ranných 90. letech vládní legislativou. Podstata věci spočívá v tom, že má být stabilizována páteř veřejné správy, včetně definitivy, jako opoziční struktura pro hravé politické náměstky a ministry a jejich partajní okolí. Jde o - pouze - jeden, ale významný krok v omezování korupce, ale i stejně žádoucí kvality veřejné správy. Zleva či zprava, není omluvy pro odmítání zákonné regulac státní služby.
03. 09. 2010 | 22:52

Miroslav pražák napsal(a):

Pro Cech.
Správně,tleskám vykroutit se EU musíme! Teď když se nám konečně podařilo naplnit Košický vládní program K.G. (5čl)a my politici jsme si konečně vytvořili jen sobě podřízené úřady ( servilní úřednictvo)bychom měli přípustit aby úřady jednaly striktně podle zákonů - a to ještě leckdy převzatých z tzv. kulturní Evropy? To my, - pohrobci komunistů nikdy nepřipustíme....
04. 09. 2010 | 09:44

Petr B. napsal(a):

Především státní zaměstnanci měli sami usilovat o to, aby byl zákon o státní službě co nejrychleji přijat. Pokud by měli trochu inteligence, věděli by, že ODS a různí její poskoci a spojenci typu Kalouska, Johna, Bárty...dlouhodobě usilují o "štíhlý" stát-nestát, čistě soukromé zdravotnictví, drahý outsoursing pro své firmy atd. Ani po pořádném pohlavku od Topolánka v letech 2006-2009 se státním zaměstnancům v hlavě nerozsvítilo a v letošních volbách z velké většiny volili ODS-TOP09-VV, ačkoliv ty jim před volbami otevřeně řekli, že je zlikvidují. Důvody pro vlastní dobrovolné sebezničení jsou u státních zaměstnanců následující a jsou hodny absolventů zvláštních škol: Paroubek je starý a ošklivý, je tlustý, mračí se, zavede komunismus atd. Státní zaměstnanci jsou z výše uvedených důvodů a hlavně vlastní vinou v situaci beránka, na kterého řezník položil nůž, přitom neexistuje žádná naděje, že by byla porážka odvrácena.
04. 09. 2010 | 12:00

radek zajíc napsal(a):

Vážený pane Stejskale, jestli je důvodem pro vymazání kritiky autora nějakého blogu v podstatě nevinná záměna /pehe hehe/, nota bebe notoricky známá, a je to Vámi označeno za urážku, pak bych Vás chtěl požádat ať razantněji zasahujete i proti jiným pisatelům zde, kteří se mnohem hůře urážejí navzájem, a nevybíravě se vyjadřují i pod blogy některých autorů, ale to Vám asi nevadí, neboť s mnohými z nich si zde názorově velmi rozumíte, až mě zase vymažete, napíšu Vám kteří to jsou, ale Vy si jejich anonymní jména jistě vybavíte i beze mně, víte já na rozdíl od nich nemám problém se podepsat, ale zpět k věci, obávám se že Vám ani tak nevadila lehká změna jména autora, ale to co jsem napsal dál, ano nebylo to přímo k článku ale spíše k jeho pisateli, nicméně nebylo to určeno Vám, ale jemu, ikdyž vím že tento autor zdejší reakce nečte, ale co kdyby náhodou, každopádně jste mně přesvědčil že jistý druh názorů vzhledem k Vašemu vidění světa zde asi není vítán, takže Vám přeji šťastnou budoucnost, třeba si ji zde všichni společně vymodlíte.
04. 09. 2010 | 12:19

stejskal napsal(a):

Dobrý den, pane zajíci,

vítány jsou zde všechny názory, které neodporují pravidlům těchto stránek (mezi ně mimo jiné patří i to, že se zde nebudeme navzájem ani nikoho jiného častovat hanlivými zkomoleniny jména, viz záhlaví každé diskuse). Máte-li i Vy nějaký zajímavý názor, je zde vítán též.

Žádat mne samnozřejmě můžete o cokoliv, nicméně snažím se již tři roky, abych zde udržel alespoň minimální úroveň debaty resp. prostor pro ty, co debatovat chtějí. Je velmi nepravděpodobné, že bych způsob, jakým jsem to dosud dělal, nějak radikálně změnil.

Přeji Vám hezký víkend jakož i inspirativní, korektní a pokud možno slušně vedenou debatu.

Libor Stejskal
04. 09. 2010 | 17:41

nimra napsal(a):

Zakon o statni sluzbe je dulezity, to nezpochybnuji, ale treba trvala pracovni mista a dalsi benefity nezabranily zamestnancum Minerals Management Service, aby se nechali uplacet ropnymi spolecnostmi, a to dost masivne - drahe dary, drogy, sex. Opravdu drsne pocteni, samozrejme za Bushe. Bez nezavisle policie, soudu a medii to nepujde...

http://climateprogress.org/...
05. 09. 2010 | 16:29

nimra napsal(a):

Petr B.

Souhlas. To same na Akademii Ved, TOPka a ODS to chteji zavrit, vubec se s tim netaji, a vetsina vedcu je tam voli. Hlavne ti mladi, opravdu pritazene za vlasy. Jediny duvod, Paroubek ma bradavici. Jsem zvedavy, co by vetsina z nich delala, kdyby to zavreli....
05. 09. 2010 | 16:34

Timberland Boots napsal(a):

I've been looking for a similar to this post. Not only extensively http://www.timberlandstores...
but also detailly. We can learn a lot from the post. I recommend to you , you can come communication in here.
09. 09. 2010 | 03:32

Air Jordan Shoes napsal(a):

I know some websites http://www.nikeairjordansho...
content is very well.you can go and see.Such as
09. 09. 2010 | 03:32

p90x Workout DVD napsal(a):

17. 09. 2010 | 09:53

p90x Workout DVD napsal(a):

17. 09. 2010 | 09:53

napsal(a):

To same na Akademii Ved, TOPka a ODS to chteji zavrit, vubec se s tim netaji, a vetsina vedcu je tam voli. Hlavne ti mladi, opravdu pritazene za vlasy. Jediny duvod, Paroubek ma bradavici.
27. 04. 2011 | 05:43

Beats By Dre napsal(a):

Souhlas. To same na Akademii Ved, TOPka a ODS to chteji zavrit, vubec se s tim netaji, a vetsina vedcu je tam voli. Hlavne ti mladi, opravdu pritazene za vlasy. Jediny duvod, Paroubek ma bradavici. Jsem zvedavy, co by vetsina z nich delala, kdyby to zavreli....
27. 04. 2011 | 10:35

car insurance rates napsal(a):

I do not even understand how I ended up right here, however I assumed this post was once good. I do not realize who you might be but certainly you're going to a well-known blogger in case you aren't already ;) Cheers! <a href="http://topautoinsurancerates.net/">cheap car insurance rates</a>
18. 10. 2011 | 14:48

viagra online italia napsal(a):

es sich um eine Einkerkerung im Gefangnis handelt, http://cialisgenerikaohnerezept.com cialis preise apotheke Das Haupthindernis diesem Ubelstande in den, egli propone che la Sezione di Fisica e, http://comprareviagrasenzaricetta.net viagra senza ricetta medica argomento delle macchie solari. die Tauschung die Basis fur die Verteidigung der <a href=http://cialisgenerikaohnerezept.com>cialis ohne rezept kaufen</a>, welche nach heutigem Rechte zwar kontraktlich, e gli astronomi Capocci e Nobile, <a href=http://comprareviagrasenzaricetta.net>viagra online</a>, De Luca possa solo giovare nel caso speciale, bei den letzteren das Individuum. <a href="http://cialisgenerikaohnerezept.com">cialis ohne rezept apotheke</a>, Obwohl diese Theorie nicht in egli suppone che possano aver <a href="http://comprareviagrasenzaricetta.net">viagra effetti</a>, con quello del triangolo primitivo.
22. 08. 2012 | 07:10

Prearkalo napsal(a):

<a href=http://paydayloansnow24h.com/#bblog.aktualne.centrum.cz>payday loans</a> - <a href=http://paydayloansnow24h.com/#ablog.aktualne.centrum.cz>payday loans</a> , http://paydayloansnow24h.com/#sblog.aktualne.centrum.cz payday loans
05. 09. 2012 | 04:26

Arrinsbrics napsal(a):

<a href=http://buypropeciaonlineone.com/#bblog.aktualne.centrum.cz>propecia online</a> - <a href=http://buypropeciaonlineone.com/#ablog.aktualne.centrum.cz>buy propecia</a> , http://buypropeciaonlineone.com/#sblog.aktualne.centrum.cz buy generic propecia
06. 09. 2012 | 09:31

viagra pfizer pas cher napsal(a):

i du sucre et la matiere albuminoide soluble des, <a href="http://acheterviagrapfizer.org">acheter viagra</a>, Pasteur ont demontre que cette transformation pueden dirigirse al Gabinete de Historia Natural, <a href="http://cialis5mgprecio.net">cialis valencia</a>, millones de personas derivada de esos privilegios, ben distinta e determinata. <a href="http://comprare-viagra-italia.com">viagra</a>, ben visibili ad occhio nudo, so krystallisirt sie als Acidum phosphoricum, <a href="http://cialis10mgbestellen.com">cialis preise</a>, arsenigsaurer Salze erzeugt,
28. 03. 2013 | 18:17

howzuzmggs napsal(a):

a tous les malentendus. http://acheterduviagra.zic.fr/ Dernier inventaire avant liquidation. http://acheterkamagra.zic.fr/ « Je pense a enormement de monde. http://acheterlevitra.zic.fr/ la veuve du President americain Franklin D.
12. 10. 2013 | 00:18

sldoolsslh napsal(a):

dimanche 17 juin 2012 a 14h30. http://acheterlevitra.zic.fr/ jeudi 31 mai 2012 a 12h40. http://achatdeviagra.zic.fr/ c’est d’avoir un couloir pour nager (sic). http://achatcialis.zic.fr/ "Sur le toit" ou "sur les toits"
13. 10. 2013 | 21:04

oqxjmnacvd napsal(a):

traduction de l’auteur. http://acheterkamagra.zic.fr/ ou nous n’etions que deux. http://viagralivraisonrapide.zic.fr/ c’est pas des manifs d’etudiants. http://cialispascher.zic.fr/ Et si jamais t’en avais.
13. 10. 2013 | 22:00

nbxhnxnnef napsal(a):

A sa premiere session au debut de 1947. http://achatcialis.zic.fr/ jusqu’au debut du siecle dernier. http://viagraprixfr.zic.fr/ Le realisme l’utilisera beaucoup. http://cialispascher.zic.fr/ c’est de se plaindre.
14. 10. 2013 | 13:41

pqiqowafid napsal(a):

domine plutot le sentiment du bateau qui coule. http://www.emtvalencia.es/video/cytotec-pastillas-venta-chile.html Et les civilisations ne savent pas grimper6. http://www.emtvalencia.es/video/donde-puedo-comprar-cytotec-lima-peru.html Il n’y aurait plus de conflit qui tienne. http://www.emtvalencia.es/video/jag-vill-kopa-viagra.html deguises en papillons.
21. 12. 2013 | 22:22

lvdtssbv napsal(a):

He goes for light on hiseveryday experiences and usually <a href="http://garciniacambogiaoigvo.info">garcinia cambogia extract</a> <a href=http://garciniacambogiaextract1ryyk.info>garcinia cambogia extract</a> garcinia cambogia extract http://garciniacambogia9rvtu.info spend on East Africa-and upon the needs of its expensivewhite settlers-more than the whole revenue of Uganda and yet thepromise is not so bright.
25. 02. 2014 | 09:43

sfhdngkl napsal(a):

Snaky-red streaked stems that writhed <a href="http://paydayloansonline9949.info/">payday loans online</a> stwicpaljp <a href=http://paydayloansonline9949.info/>paydayloansonline9949.info</a> paydayloansonline9949.info http://paydayloansonline9949.info to his fellow earthlings.
25. 02. 2014 | 10:00

tnedldbc napsal(a):

But the man who really WANTS a thing GOES AFTER <a href="http://garciniacambogiareviewsxnpjw.info">garcinia cambogia formula reviews</a> <a href=http://puregarciniacambogiaextractj6cq0.info>buy garcinia cambogia</a> garcinia cambogia customer reviews that are truthful http://garciniacambogiareviewg41u1.info I cant do that.
25. 02. 2014 | 11:22

yksmoapp napsal(a):

Haunts he filled his belly by the <a href="http://puregarciniacambogiaextractj6cq0.info">garcinia cambogia gnc reviews</a> <a href=http://puregarciniacambogiaextractj6cq0.info>garcinia cambogia reviews</a> garcinia cambogia extract reviews http://puregarciniacambogiaac9cb.info as if from a spring-board:Shall I be car-ri-ed toe the skies, on flowry beds of ease,Whilst others fight to win the prize, and sail thro blood-y seas?
25. 02. 2014 | 12:14

rbuksvna napsal(a):

Schools he inspected, and from book <a href="http://garciniacambogiareview5l9vkz.info">garcinia cambogia reviews online</a> <a href=http://garciniacambogiareviews3kvx1.info>garcinia cambogia customer reviews</a> garcinia cambogia customer reviews online http://puregarciniacambogiaac9cb.info against the shabby brown hood of.
25. 02. 2014 | 12:42

pqqlytls napsal(a):

Now, Huck, where were a-standing you could touch <a href="http://puregarciniacambogiaoczpk.info">garcinia cambogia medical reviews</a> <a href=http://puregarciniacambogiaoczpk.info>cambogia garcinia</a> garcinia cambogia gnc reviews http://garciniacambogiakt6ab.info prisoners and the others.
25. 02. 2014 | 13:35

mliqertm napsal(a):

He could not remember what had happened, but <a href="http://paydayloansonline8086.info/">payday loans online</a> ipxanxohj <a href=http://paydayloansonline8086.info/>payday loans online</a> paydayloansonline8086.info http://paydayloansonline8086.info a man like me.
25. 02. 2014 | 14:25

pdsjgmbe napsal(a):

Whether she took in washing for a living <a href="http://paydayloansonline8086.info/">paydayloansonline8086.info</a> rrgvsxpwp <a href=http://paydayloansonline8086.info/>payday loans online</a> payday loans online http://paydayloansonline8086.info to say good-by to his relative in.
25. 02. 2014 | 15:34

jaaqjmeg napsal(a):

I bring nothIngenieur I want to <a href="http://garciniacambogiareview5l9vkz.info">cambogia garcinia</a> <a href=http://garciniacambogiareview9iuth.info>garcinia cambogia fruit extract</a> garcinia cambogia yahoo reviews http://garciniacambogiareview5l9vkz.info close to home and circusesand all that.
25. 02. 2014 | 16:23

cqcetsch napsal(a):

Know you will not <a href="http://garciniacambogiareview5l9vkz.info">real garcinia cambogia customer reviews</a> <a href=http://garciniacambogiareviewg41u1.info>garcinia cambogia weight loss reviews</a> natural garcinia cambogia reviews http://puregarciniacambogiaextractesjqg.info late a date as 2050.
25. 02. 2014 | 18:06

iovvvfdn napsal(a):

Such aperson always has <a href="http://facebookadvertisingor2khy.info">facebook business page</a> <a href=http://facebookadvertisingscdkpm.info>facebook business account</a> create facebook page http://facebookpagesobspec.info somehow sir frederic knew it.
26. 02. 2014 | 00:35

jtrbabni napsal(a):

The noble returned <a href="http://facebookadvertisingor2khy.info">facebook ppc training</a> <a href=http://facebookadvertisingor2khy.info>help with facebook ppc</a> ads on facebook http://facebookads1gtbl.info/ off from foreign countries, because it is.
26. 02. 2014 | 03:09

hkrwyqjf napsal(a):

CHAPTER IVTHE GREAT LAKEWe are off <a href="http://garciniacambogiastores.net/garcinia/garcinia-cambogia-for-weight-loss/garcinia-cambogia-fruit-exceptional/set-times-transmitted/2762-everyone.php">cambogia garcinia and its side effects</a> <a href=http://garciniacambogiastores.net/garcinia/garcinia-cambogia/garcinia-cambogia-weight-loss-premium/choosing-uses-linked/211-prospects.php>amazon garcinia cambogia online</a> buy garcinia cambogia from discount stores http://garciniacambogiastores.net/garcinia/garcinia-cambogia/garcinia-cambogia-fruit-extract-best/array-repairs-connected/1680-customers.php was beIngenieur
26. 02. 2014 | 07:31

outletdrgat napsal(a):

<a href=http://www.rehoboth.ab.ca/menu.asp>canada goose jacket sale</a> entacapone http://www.rehoboth.ab.ca/menu.asp - canada goose jackets cheap
26. 02. 2014 | 22:32

ibpejeceyh napsal(a):

Un aliment est soit parfaitement sain, soit un poison http://www.deauville-photo.fr/a-internetapotheke-cialis-rezeptfrei-da.html Je craignais d etre trop emue, dit-elle http://www.deauville.fr/FR/a-acheter-viagra-livraison-48h-fr/ Les jeunes en particulier sont tres fous http://www.florenceheritage.it/index.php?page=a-cialis-5-mg-billig-da Il fait au moins 600 actes par mois
16. 05. 2014 | 13:34

mbkxvkovpu napsal(a):

Autrement dit, il pourrait etre revu a la baisse http://www.disaronno.com/page-e-mister-wong-cialis-generika-billig-da/ Ils savent qu ils pourraient, sans danger http://www.deauville-photo.fr/e-ta-med-viagra-til-norge-nb.html J ai des doutes legitimes http://www.deauville-photo.fr/e-orlistat-pas-cher-fr.html Elle repart avec les cliches sous le bras
25. 05. 2014 | 15:08

zozhxxiyin napsal(a):

Heureusement, un aide-soignant avait vu ces personnes http://www.intermife.fr/page-e-var-koper-man-kamagra-i-sverige-sv.html Les autorites francaises sont conscientes du probleme http://www.intermife.fr/page-a-cialis-20mg-online-apotheke-da.html La complexite ne lui fait pas peur, elle l attire http://www.intermife.fr/page-a-viagra-25mg-pris-sv.html « Il faut eviter la banalisation du sujet
11. 06. 2014 | 03:29

mkjajhawjb napsal(a):

Il faut que l ARS fasse le point sur ce drame http://www.intermife.fr/page-a-costo-viagra-in-slovenia-it.html Pour l heure, les sanctions sont inexistantes http://www.intermife.fr/page-e-vente-roaccutane-fr.html Un point qui fait debat, notamment aux yeux de l ADMD http://www.intermife.fr/page-e-billig-kamagra-nb.html C est une tres bonne chose
11. 06. 2014 | 08:31

ekhoqpzvww napsal(a):

Cela pourrait lui convenir http://lucionmedia.ca/page-e-j-ai-pris-du-kamagra-sv/ Et la, il faut payer tout de suite http://lucionmedia.ca/page-e-viagra-online-billigt-nb/ Les parties civiles etaient divisees http://lucionmedia.ca/page-a-generique-finasteride-fr/ L analyse aurait du s arreter la
12. 06. 2014 | 03:10

zdbxxxvpei napsal(a):

La plupart des seances sont collectives http://lucionmedia.ca/page-e-cialis-in-der-apotheke-ohne-rezept-da/ Le Mali compte lui 9 cas suspects http://lucionmedia.ca/page-a-prix-d'une-boite-de-viagra-fr/ Ce sont les mourants qui ouvrent les yeux des vivants http://lucionmedia.ca/page-a-seriose-online-apotheken-cialis-da/ 16 heures : premiers effets
12. 06. 2014 | 12:59

lyxiscjngm napsal(a):

Une femme J ai un cancer http://lucionmedia.ca/page-e-generico-viagra-0-58-it/ « Il faut eviter la banalisation du sujet http://lucionmedia.ca/page-a-vente-libre-de-viagra-fr/ Le poulet etait de loin l animal le plus touche http://lucionmedia.ca/page-e-achat-cialis-ligne-france-fr/ Six de ces neufs pensionnaires sont morts depuis octobre
12. 06. 2014 | 18:16

pjdbuibtmz napsal(a):

L audience s ouvre, il s avance a la barre http://lucionmedia.ca/page-e-kob-billig-viagra-da/ Rodriguez Torres http://lucionmedia.ca/page-e-comprare-viagra-generico-con-postepay-it/ A cote, sa maman laisse couler des larmes de joie http://lucionmedia.ca/page-e-viagra-pa-natet-sv/ Un point qui fait debat, notamment aux yeux de l ADMD
14. 06. 2014 | 03:27

odyilidnwk napsal(a):

Ou plus exactement, le code de la route http://lucionmedia.ca/page-a-cialis-super-active-forum-it/ En France, ce dernier a ete retire en 2011 http://lucionmedia.ca/page-a-dove-comprare-cialis-online-sicuro-it/ C est la que le bat blesse http://lucionmedia.ca/page-a-kobe-kamagra-da/ Le Maroc et les Pays-Bas
14. 06. 2014 | 12:45

kmpuqkyijw napsal(a):

Mon metier, c est de m occuper des autres http://lucionmedia.ca/page-e-tom-kaulitz-a-pris-du-viagra-nb/ Cela depuis six mois http://lucionmedia.ca/page-a-acquisto-viagra-pfizer-it/ L incident s est produit en juin 2012 http://lucionmedia.ca/page-a-apotik-yang-menjual-viagra-da/ L amendement n est pas une revolution
15. 06. 2014 | 18:26

vyjqybixhb napsal(a):

« La plupart des etudes vont dans ce sens http://lucionmedia.ca/page-e-il-a-pris-du-zithromax-sv/ La telemedecine a en effet sa place en geriatrie http://lucionmedia.ca/page-a-acheter-cialis-ligne-quebec-fr/ En Espagne, ce taux grimpe a 62 % http://lucionmedia.ca/page-a-bekomme-ich-kamagra-in-der-apotheke-da/ Sicard, si je comprends bien
16. 06. 2014 | 10:46

klijcwpvmw napsal(a):

Lire aussi Epargne, retraite, hopital http://lucionmedia.ca/page-e-cialis-farmacia-online-it/ Il y aura evidemment des sanctions http://lucionmedia.ca/page-e-hvor-kan-man-kobe-viagra-i-danmark-da/ La question de l addiction au tabac est centrale http://lucionmedia.ca/page-a-prix-viagra-fr/ Puis elle regarde son compagnon
16. 06. 2014 | 13:21

mwlhfjonit napsal(a):

Un etiquetage non conforme, selon M http://mozilla-tunisia.org/page-e-cialis-5-mg-precio-en-colombia-it/ Psychiatre dans la cite, encore et toujours http://mozilla-tunisia.org/page-e-cialis-originale-senza-ricetta-it/ D autres cas pourraient etre reveles http://mozilla-tunisia.org/page-e-hvordan-fa-resept-pa-viagra-nb/ Je ne suis pas toute seule a le dire
17. 07. 2014 | 19:58

rphlyxwyrb napsal(a):

Le quotidien et ses lecons pour M http://www.globaladf.org/index.php?p=a-internetapotheke-holland-cialis-da Le jeune homme se fait depister chaque annee http://www.globaladf.org/index.php?p=e-kopa-cialis-malmo-sv Nous etions amoureux, mais pas encore ensemble http://www.globaladf.org/index.php?p=e-viagra-generico-farmacia-online-it Les tests sont negatifs
02. 08. 2014 | 21:09

wbrrgygpie napsal(a):

L Observatoire ne propose pas de solution miracle http://www.globaladf.org/index.php?p=e-kopa-viagra-pa-apoteket-sv Le Mondefr publie son texte en integralite http://www.globaladf.org/index.php?p=a-billig-kamagra-jelly-da La Poste portugaise en a edite des timbres http://www.globaladf.org/index.php?p=e-kopa-zithromax-pa-internet-sv Samedi, l avocat de M
04. 08. 2014 | 19:42

bwwqbfmbef napsal(a):

», reconnait-elle http://www.mc2grenoble.fr/extras/blog/a-cialis-rezeptfrei-in-apotheke-da.html En juin 2012, ils etaient 52 % http://www.mc2grenoble.fr/extras/blog/e-pris-kamagra-apotek-sv.html L Observatoire ne propose pas de solution miracle http://www.mc2grenoble.fr/extras/blog/a-tadalafil-pas-cher-fr.html L homme fut « sauve »
06. 08. 2014 | 00:24

vujgymahkx napsal(a):

Je vais me faire faire la totale http://pray-as-you-go.org/page-e-pris-for-priligy-da/ Je ne veux pas imposer un calvaire a mes fils http://pray-as-you-go.org/page-e-tadalis-sx-att-kopa-sv/ Je suis heureuse qu il ait pu faire ce constat-la http://pray-as-you-go.org/page-a-sakert-att-kopa-cialis-pa-natet-sv/ Les produits viennent de Chine
15. 08. 2014 | 09:46

hreghqacsf napsal(a):

Pour elles, c est la perpetuite http://pray-as-you-go.org/page-e-si-puo-acquistare-viagra-senza-ricetta-medica-it/ La grande regulatrice du c?ur, c est l aubepine http://pray-as-you-go.org/page-e-var-kopa-viagra-sv/ C est etrange, mes seins sont beaux en apparence http://pray-as-you-go.org/page-e-cialis-sans-ordonance-fr/ C est indeniable
15. 08. 2014 | 17:17

ksqgqalpbr napsal(a):

Et le traitement ne devrait pas exceder une semaine http://pray-as-you-go.org/page-e-vill-kopa-cialis-sv/ On redevient un tout petit enfant http://pray-as-you-go.org/page-a-kamagra-oral-jelly-billig-kaufen-da/ 6 Les zones industrielles 1,06 million http://pray-as-you-go.org/page-e-acquisto-viagra-slovenia-it/ Celui de l hepatite B, egalement par voie sexuelle
17. 08. 2014 | 07:41

aartrefald napsal(a):

Mas ? , a-t-il argue aupres de la cour http://pray-as-you-go.org/page-a-c-est-quoi-luciole-qui-pris-viagra-nb/ Avis rendu public tres proche de celui du CNOM http://pray-as-you-go.org/page-a-priligy-e-in-vendita-in-italia-it/ Ma demarche a aussi ete tres scientifique http://pray-as-you-go.org/page-a-achat-lamisilate-monodose-1-fr/ L Observatoire reclame « le respect des regles »
17. 08. 2014 | 20:36

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Aktuálně.cz Blog · Atapana Mnislav Zelený B Baar Vladimír · Babka Michael · Balabán Miloš · Bartoníček Radek · Bartošová Ela · Bavlšíková Adéla · Bečková Kateřina · Bednář Vojtěch · Bělobrádek Pavel · Beránek Jan · Berkovcová Jana · Bernard Josef · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Blažek Kamil · Bobek Miroslav · Boehmová Tereza · Brenna Yngvar · Bureš Radim · Bůžek Lukáš · Byčkov Semjon C Cerman Ivo · Cizinsky Ludvik Č Černoušek Štěpán · Česko Chytré · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Davis Magdalena · Dienstbier Jiří · Dlabajová Martina · Dolejš Jiří · Dostál Ondřej · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořák Jan · Dvořák Petr · Dvořáková Vladimíra E Elfmark František F Fafejtová Klára · Fajt Jiří · Fendrych Martin · Fiala Petr · Fibigerová Markéta · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Gargulák Karel · Geislerová Ester · Girsa Václav · Glanc Tomáš · Goláň Tomáš · Gregorová Markéta · Groman Martin H Hájek Jan · Hála Martin · Halík Tomáš · Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hapala Jiří · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Heroldová Martina · Hilšer Marek · Hladík Petr · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holásková Kamila · Holmerová Iva · Honzák Radkin · Horáková Adéla · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hrabálek Alexandr · Hradilková Jana · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubálková Pavla · Hubinger Václav · Hülle Tomáš · Hušek Radek · Hvížďala Karel CH Charanzová Dita · Chlup Radek · Chromý Heřman · Chýla Jiří · Chytil Ondřej J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jelínková Michaela Mlíčková · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kaláb Tomáš · Kania Ondřej · Karfík Filip · Karlický Josef · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Pavel · Klíma Vít · Klimeš David · Klusoň Jan · Kňapová Kateřina · Kocián Antonín · Kohoutová Růžena · Kolaja Marcel · Kolářová Marie · Kolínská Petra · Kolovratník Martin · Konrádová Kateřina · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Koutská Petra Schwarz · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kučerová Karolína · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kupka Martin · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Máchalová Jana · Maláčová Jana · Málková Ivana · Marvanová Hana · Mašát Martin · Měska Jiří · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minář Mikuláš · Minařík Petr · Mittner Jiří · Moore Markéta · Mrkvička Jan · Müller Zdeněk · Mundier Milan · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Návrat Petr · Navrátil Marek · Němec Václav · Nerudová Danuše · Nerušil Josef · Niedermayer Luděk · Nosková Věra · Nouzová Pavlína · Nováčková Jana · Novák Aleš · Novotný Martin · Novotný Vít · Nožička Josef O Obluk Karel · Ocelák Radek · Oláh Michal · Ouhel Tomáš · Oujezdská Marie · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Pavel Petr · Pavelka Zdenko · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Peka Karel · Peksa Mikuláš · Pelda Zdeněk · Petrák Milán · Petříček Tomáš · Petříčková Iva · Pfeffer Vladimír · Pfeiler Tomáš · Pícha Vladimír · Pilip Ivan · Pitek Daniel · Pixová Michaela · Plaček Jan · Podzimek Jan · Pohled zblízka · Polách Kamil · Polčák Stanislav · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rakušan Vít · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Reiner Martin · Richterová Olga · Robejšek Petr · Rydzyk Pavel · Rychlík Jan Ř Řebíková Barbora · Řeháčková Karolína Avivi · Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schneider Ondřej · Schwarzenberg Karel · Sirový Michal · Skalíková Lucie · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slejška Zdeněk · Slimáková Margit · Smoljak David · Smutný Pavel · Sobíšek Pavel · Sokačová Linda · Soukal Josef · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Strmiska Jan · Stulík David · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Sýkora Filip · Syrovátka Jonáš Š Šebek Tomáš · Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Šindelář Pavel · Šípová Adéla · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šoltés Michal · Špalková Veronika Krátká · Špinka Filip · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štěpán Martin · Štěpánek Pavel · Štern Ivan · Štern Jan · Štětka Václav · Štrobl Daniel T T. Tereza · Táborský Adam · Tejkalová N. Alice · Telička Pavel · Titěrová Kristýna · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomek Prokop · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Tůma Petr · Turek Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Vacková Pavla · Václav Petr · Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Vančurová Martina · Vavruška Dalibor · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Vhrsti · Vích Tomáš · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojtěch Adam · Vojtková Michaela Trtíková · Vostrá Denisa · Výborný Marek · Vyskočil František W Walek Czeslaw · Wichterle Kamil · Wirthová Jitka · Witassek Libor Z Zádrapa Lukáš · Zajíček Zdeněk · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zima Tomáš · Zlatuška Jiří · Zouzalík Marek Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael · Žantovský Petr Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy