Přežije vládní koalice?

08. 09. 2010 | 07:10
Přečteno 6784 krát
Nezasvěcený pozorovatel českého politického dění by si mohl myslet, že vládu vede TOP 09, zatímco Občanská demokratická strana je největší opoziční subjekt. Obě strany se předhánějí ve vzájemném obviňování ohledně korupce na ministerstvu obrany, ministr financí za TOP 09 Miroslav Kalousek se chová jako předseda vlády, jemuž oficiální premiér Petr Nečas z ODS nosí tašku, a nejkritičtější vyjádření představitelů ODS na začátku volební kampaně před obecními a senátními volbami míří do řad TOP 09, nikoliv, jak jsme byli zvyklí, do řad sociální demokracie.

Někteří političtí pozorovatelé tvrdí, že současné pošťuchování mezi vládními stranami je logické ve světle nadcházejících voleb do místních zastupitelstev a Senátu, po kterých prý vše utichne. Jenže problémy jsou ve skutečnosti hlubší, dalo by se říci systémové.

Tak především současná vládní koalice je vlastně první od roku 1989, kdy vládu netvoří jedna velká dominantní strana a dvě malé, ale tři zhruba stejně silné strany. V zemi s tak bídnou politickou kulturou, jako je ta česká, je samozřejmě snadnější vládnout v situaci, kdy jedna strana vládní koalice dominuje. Naopak vyrovnanost sil mezi stranami vládní koalice vyžaduje dobré komunikační schopnosti, jakož i neustálé hledání kompromisů, což čeští politici příliš neumějí.

Dalším problémem vládní koalice je skutečnost, že sestává z jedné zavedené strany a dvou nových. Potíže vznikají nejenom proto, že nové strany se ne vždy orientují v politickém provozu, ale hlavně proto, že nové strany musejí potvrdit, že nejsou jen na jedno použití.

Kdyby tyto strany byly v opozici, mohly by snadněji pracovat na dotváření své identity. Voličům by bylo jasné, kdo jsou a co reprezentují nejenom zásluhou programových cílů těchto stran, ale také zásluhou toho, proti komu a čemu se vymezují.

Nadcházející volby jsou tudíž pro tyto nové strany opravdu klíčové, protože propad v nich může být vnímán jako neschopnost potvrdit, že voličské skupiny, jež tyto strany podpořily ve volbách do Poslanecké sněmovny, jsou jakžtakž pevné a loajální. Navíc, ať už se to novým stranám líbí nebo ne, případný propad ve volbách by byl vnímán i jako jisté odmítnutí vládního programu, v němž se angažují.

Dalším problémem vládní koalice je silná ideologická příbuznost ODS a TOP 09. Něco podobného existovalo v minulosti v podobě spojenectví mezi ODS a Občanskou demokratickou aliancí, jenže ODA nikdy neohrožovala postavení ODS coby dominantní politické síly na pravici. Nyní je situace odlišná, a i proto budou nadcházející volby velmi důležité i pro ODS.

Pokud by v nich výrazně neuspěla, je pravděpodobné, že ve straně vypukne panika, která by za určitých okolností mohla ohrozit i Nečasovu vládu. TOP 09 tedy stojí tváří v tvář nesnadnému dilematu: potřebuje ve volbách uspět, aby potvrdila svůj výsledek z května, a etablovala se tak na české politické scéně, ale uspěje-li „příliš“, bude to nejspíš na úkor ODS, čímž může vyvolat vládní krizi.

V přestřelkách mezi ODS a TOP 09 se jako nejklidnější vládní strana jeví Věci veřejné, ale to se může rychle změnit. Jelikož VV nejsou původně pravicovou stranou s konzervativním programem, budou nadcházející volby také referendem o tom, zda jejich voliči přijali značný povolební posun strany směrem doprava.

Voliči VV také ukáží, zda přijali politický přemet, který strana udělala, když se ve volební kampani před květnovými volbami profilovala jako strana de facto anti-systémová, odmítající politické dinosaury, aby se po volbách stala vládní stranou, navíc v rámci volební koalice s ODS, v níž se to politickými dinosaury jen hemží.

Jelikož jsou VV nejslabší stranou vládní koalice, mohl by volební propad jen o několik málo procent vyvolat ve straně paniku. VV se přitom nechová jako typická politická strana. Je to svého druhu podnikatelský záměr, takže bude hodně záležet na tom, jak případný volební neúspěch vyhodnotí nejen její členové a sympatizanti, ale především podnikatelé, kteří do vzestupu strany investovali.

Výše zmíněné destabilizační faktory nezmizí, ani když vládní koalice přežije nadcházející volby bez větších otřesů. Rozpočtové škrty a plánované reformy zatím existují jen v podobě oznámených záměrů, které dosud neměly konkrétní sociální dopady. Je otázkou, jak se vládní koalice, jež sestává z poměrně vnitřně nestabilních stran, vypořádá s případnými sociálními nepokoji nebo tlakem veřejnosti, vyjádřeným případným propadem vládních stran v průzkumech veřejného mínění.

Z toho, jak se chovají vládní strany v současnosti, lze usoudit, že na krizové situace nejsou příliš dobře připraveny. Může se tak brzy ukázat, že v českých poměrech nemusí být ani většina v podobě 118 poslaneckých křesel zárukou stability.

Deník Referendum, 7.9.2010

Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

Marcus Agrippa napsal(a):

Zárukou stability jsou výlučně schopní politici, kteří umí"vidět za roh"a jsou schopní si poradit za každé situace ( tím probůh nemyslím vytěžit pro sebe něco za každé situace - toho už jsme si tady za dvacet let užili dost ). To jestli přežije Nečasova/Kalouskova vláda je otázka. Jen by v tom neměli figurovat média stylem - nedělají to dobře, ale jsou naši a my jsme je chtěli.
08. 09. 2010 | 07:31

Ládik!!! napsal(a):

Stranickou disciplínu a demokratický centralismus mají jen levicové strany. Tam je vše plánováno dopředu, nejlépe na pětiletky. V normálních stranách se může stát cokoliv.
08. 09. 2010 | 07:32

Marcus Agrippa napsal(a):

Ládík!!!
Opravdu? A co dění kolem Humla?
08. 09. 2010 | 07:34

Belgičan napsal(a):

Pošťuchování mezi vládnímy partnery je O.K. Mohou si to dovolit i když různí "umělci slova" se do nich kvůli tomu navážejí.

Buďme rádi, že to dopadlo takhle. Umíte si představit koalici komunisti a sociální (ne)demokraté?
08. 09. 2010 | 07:37

Michal Macek napsal(a):

je vseobecne znamo ze bez dostatecneho mnozstvi eukalyptoveho listi zadna koalice dloho neprezije.ani koalak....
08. 09. 2010 | 07:53

duševní rasista napsal(a):

Očekává EU nový typ rasizmu? Určitě. Místo fyzického rasizmu (barva kůže, příslušnost apod.) vzniká nový typ. Vypočítá se ze 100 000 000 000 neuronů aktivní využití. Tzn., že někdo má využitelnost jen 30%, jiný 80%. Každý bude muset být viditelně označem. Třeba s červeným kolečkem (35% využití), jiný šesticípou modrou hvězdou (až 80% využití). Potom se nebude moci stát, že nějaký občan s červeným kolečkem nebude moci se nadřadit nad moudrou hvězdu. Tak nejlínější emigranský pingl v USA, bude moci (49%) ovlivňovat svými mystifikacemi modré hvězdičky. Jeho uzemí bude mezi svými kolečky.
08. 09. 2010 | 07:56

Sladký napsal(a):

Pokud máte upřímný zájem zjistit,jak se věci mají,pozorujte,shromažďujte informace,zkoumejte jejich závažnost a důvěryhodnost,ověřujte je,vzájemně kombinujte a vyvozujte z nich závěry.Dělejte to bez jakékoli před-pojatosti, zahoďte ideologické brýle,jsou to brýle mámení,které vás spolehlivě připraví o jakýkoli objektivní pohled. Spíše než výroky a vyjádřeními politiků a různých laiků se zabývehte názory odborníků,kteří danou problematiku studovali a dlouhodobě se jí zabývají. Každý má svůj názor,ale každý názor nemá stejnou váhu!
08. 09. 2010 | 07:56

Naštvaný napsal(a):

"Kalousek se chová jako předseda vlády,jemuž oficiální premiér Petr Nečas z ODS nosí tašku..." píše Pehe. Je vidět, že na nic jiného než fráze hlasů ulice se nezmůže... Jo, a potom na nenávistné pomluvy osobností, které ho převyšují.
08. 09. 2010 | 08:00

Sladký napsal(a):

Vláda hodlá zrušit dotace firmám,které zaměstnávají zdravotně postižené, PROTOŽE JSOU ČASTO ZNEUŽÍVÁNY... Rozpočet tím ušetří 200 milionů ročně.
Protože někteří lidé kradou,zavřeme každého na nějakou dobu do vězení? Protože někteří porušují předpisy, dáme všem bez rozdílu paušální pokutu? Zrušíme městskou dopravu,protože někteří jezdí načerno?
A kdo potrestá politiky a úředníky,kteří nás svou neschopností a nepoctivostí připravili o stovky,možná tisíce miliard?
Ti nezneužili a nezneužívají svého postavení a důvěry?
08. 09. 2010 | 08:04

Sladký napsal(a):

V té poslední větě jsi PŘESNĚ POPSAL SÁM SEBE, naštvaný.Přímo učebnicový příklad pro studenty psychologie.
08. 09. 2010 | 08:06

vuvuzela napsal(a):

Sladký,
možná by stačilo zavřít tebe
08. 09. 2010 | 08:13

Sladký napsal(a):

Vuvuzela- nomen omen.Jistě,demokrate,zavřít.To ses naučil od tatínka bolševika,viď? Kdysi zde pod blogy bývaly kvalitní diskuse,ale teď se sem hrnou pravicoví,vysoce vzdělaní a schopní "vysokoškoláci"-úroveň žáčků z 8 či 9.třídy.
08. 09. 2010 | 08:20

Petr z Tábora napsal(a):

Je logické, že strany s podobnou orientací jsou současně politickými spojenci, ale i konkurenty v získávání podobně orientovaných voličů. Myslím, že u Vás je přání otcem myšlenky, protože fandíte ČSSD.
Máte pravdu, že je otázkou zda společný vládní projekt přežije politické turbulence. Každá vláda musí udělat nepopulární opatření v prvních dvou letech a ta jsou náporem především na středové VV.
Jak dopadne souboj ODS a TOP09 si netroufám odhadovat. ODS má výhodu členské základny a zkušených politiků, ale nezvládá překonávání známých nešvarů. Možná se to daří panu Nečasovi na té vrcholové úrovni, ale v obcích běží vše postaru.Kdo chce skutečnou změnu, tak logicky zkusí i v nadcházejícíh volbách volit TOP09. I když ta toho na těch nižších úrovních politiky zatím moc nepředvedla.
08. 09. 2010 | 08:22

slavwin napsal(a):

Dají pokoj s těma tradičníma stranama. Co je tu tradiční? Lidé zvyklí žít na vyšší úrovni, kteří měli nebo neměli ten správný průkaz (sami bolševici bránili aby ten průkaz byl masový) vytvořili ODS -BÚZ (bolševické účelové zařízení) Kteří v tomto seskupení už neviděli žádnou perspektivu zkusili na rovnostářský masírovaném obyvatelstvu něco co vypadá levicově. Kníže a Radek tomu dali trochu jiný rozměr, vyvíjení za pochodu je lepší než v nějaké opozici. U lidovců převládla chamtivost nad křesťanským cítěním, hlavní představitel chamtivých lidovců Kalousek je rušivým prvkem a není bohužel vyloučeno, že slibně se vyvíjející proces zmrví.
08. 09. 2010 | 08:26

jarpor napsal(a):

Pehe : Přežije vládní koalice ?

To jsou starosti... toho, kdo by byl nejraději, aby nepřežila. Každý článek, každá věta je o tom... ( V opozici by mohly lépe pracovat na dotváření...)
Jen to nepíše otevřeně... protože o čem by po takovém sdělení psal ?

Na krizové situace je dobře připraven jen autor... takže když k "nepřežití" dojde, moudře se chytí za bradu a napíše... Vždyť jsem o tom psal...
A když ona otázka nakonec dopadne kladně, moudře sdělí : Touha zůstat u moci byla silnější než vnitřní rozpory - ke škodě nám, občanům...

Jak krásné je být politologem...

Hezký den
P.S.
Celkem bych podepsal Sladkého repliku...
08. 09. 2010 | 08:28

schlimbach napsal(a):

Petr z tábora
píšete že vláda MUSÍ udělat nepopulární opatření v prvních dvou letech - PROČ? Můžete mi fundovaně odpovědět?
08. 09. 2010 | 08:29

vuvuzela napsal(a):

Slaďoušku,
uklidni se, nebo se zhroutíš. Je pravda, že tu máš dost náhradníků, ale ty jsi přece jenom originál.
08. 09. 2010 | 08:29

Ládik!!! napsal(a):

Marcus Agrippa -
nemáte tam překlep? U je vedle I - nemyslel jste Himla - Antonína? Dění kolem něho mohlo být zajímavé, prý zemřel na syfilis.
08. 09. 2010 | 08:35

Cech napsal(a):

Myslí si ,že tentokrát pane Pehe je to poněkud jiné.
V současné době Vám také lidojedi předvedou tanec, který si nic nezadá s tím co tančili kdysi když se Vás chystali zbaštit.
Rozdíl je v tom, že dnes to dělají za velké peníze a ne za kus flaksy.Nahnat voliče dříve než se vzpamatuje,nic jiného v tom nehledejte.
08. 09. 2010 | 08:35

Sladký napsal(a):

Vuvuzela- příliš si fandíš,někdo jako ty mne z míry nemůže vyvést.Ale měl by ses sebrat a zmizet odtud,sem prostě nepatříš,ani svou inteligencí,ani svým vychováním a primitivním,agresivním stylem. Děláš zdejším pravičákům ostudu.
08. 09. 2010 | 08:35

jarpor napsal(a):

slimbach

"Petr z tábora
píšete že vláda MUSÍ udělat nepopulární opatření v prvních dvou letech - PROČ?"

Zcela nefundovaně :
Nemusí... nic nemusí.
Je zde přeci jistý všeobjímající návrh ekonomické reformy.... :-))

A pak - musíme jen zemřít, že. A taky se vy...t abychom se nep....li.

Hezký den
08. 09. 2010 | 08:37

veverka napsal(a):

autor

On už si sponzor všech tří těchto stran miliardář Bakala pohlídá,aby přežila.Však už mu za to jeho triáda dala štempl na novej důl.Takové to "hádání" se v médiích je jen naoko,jen hra pro plebs,aby se vyvolalo zdání,že ty strany se něčím zásadním liší.Neliší.Jsou naprosto stejné.
08. 09. 2010 | 08:47

yorick napsal(a):

Jako vždy fundovaný a nestranný vhled do chléva naší politiky, díky pane Pehe.
Tato koalice má pramálo naděje na úspěšnou kolaboraci. Fundamentalistický svazák Nečas vadí dnes hlavně samotné ODS, která už pochopila, že s ním díru do světa prostě neudělá. Pro arogantního Kalouska je to takový "pródrpepi", jestli velectěná diskusní obec ví o co jde. Takhle veřejně, bezstarostně a vulgárně korespondovat přes média s naším předsedou vlády, to je opravdu politická kultura hodná chléva. A VV? Je tolik hladová po státních penězovodech, že jaksi páchá chybu za chybou a John se jeví už i svému elektorátu jako politický buran.
Tohle lidem zvolené politické trojspřeží cuká hot a čehý a tato země je světu stále víc pro smích. A do toho ty bláboly hradního tajtrlíka.
Tahle 118 má ale jedno velké štěstí, že ČSSD se bezmocně plácá ve svých malérech a není schopna zbavit se svých "osobností".
Vážně tristní podívaná.
08. 09. 2010 | 08:48

vuvuzela napsal(a):

Slaďoušku,
já jsem přece levičák.
Tak ty ses neuklidnil. To se ale daleko nedostanem, když si tu nemůže ani vuvuzelka napsat svůj názor, připuštěno, názor na slaďouška. A já myslel, že můj levicový styl je smířlivý.
08. 09. 2010 | 08:49

nesmrtelne tao napsal(a):

VV podle meho udelaly velkou chybu, ze sly do koaly, zvlast s nekym tak pochybnym jako je pan Kalousek, za jehoz cinnosti se tahne jako zablacena stopa korupce vsude kudy prosel http://nevolte.cz/nevolte-t... John deklaroval, ze nebude ve vlade, kde bude sedet Kalousek a udelal chybu, ze ten slib porusil. Podle meho velkou chybu. Mel jit radeji do opozice.
08. 09. 2010 | 08:52

Charlie napsal(a):

autor

tahle vládní koalice se moc bát nemusí, protože ČSSD se ještě z povolebního šoku nevzpamatovala.
A zdá se, že ještě do jara nevzpamatuje.
08. 09. 2010 | 08:59

hovorka11 napsal(a):

Podle chování Nečase a Kalouska lze dovodit, že penězovody a tunely na peníze daňových poplatníků budou pokračovat.
Celé se to má umožnit v rámci "utahování opasků" občanům !!!
Je to naprosto nepřijatelné a nesmyslné !
Úspory musí být hlavně v oblasti peněz odcházejících do zahraničí ( 3x dražší Pandury, které jsou pro vojáky nebezpečné nechráněnou věží a neschopností boční ochrany při nefunkčnosti věže, nebo nevýhodný předražený nákup Gripenů - měli jsme schopné MIG 29, které dodnes slouží na Slovensku a dají se neustále průběžně modernizovat)

Neustále pokračuje blokování konkurence ze strany našich vládních kmotrů v :
1)energetice
2)bankovnictví
3)pojišťovnictví
4)stavebnictví

- umožnění konkurence je možné především useknutím penězovodů z daní obyvatel do těchto oblastí, které se stali evropsky nekonkurenceschopné. Otevření zahraničí bez zvýhodňování je nezbytné!!!
Proto ten současný odpor proti měně EUR !
-----------

Zklamání je pro mě jednání Johna, kterého jsem volil právě pro přeseknutí chobotnice penězovodů.
Utahování opasků je naopak nejvíce nebezpečné spirálou poklesu koupěschopnosti a tím i výroby, je to ve skutečnosti ten nejhůře působící nápad vedoucí k poklesu výroby a dá se dělat úspěšně pouze bez nárazového propouštění takřka nezaměstnatelných ve výrobní sféře ( vojáci, státní zaměstnanci). Zeštíhlování státního aparátu mělo být v době prosperity !!!

ODS zůstala nadále korupční stranou, VV dělá, že nic nevidí, takže jediné co v tomto státě chybí je obrovský tlak na všechny strany pro zamezení tunelů a penězovodů od občanů tvrdě a průběžně i za cenu demonstrací, stávek- jinak se nic nehne a životní úroveň oproti demokratickým státům u nás bude klesat !!!
08. 09. 2010 | 09:01

vlk napsal(a):

Nemyslím, že obraz pana Peheho je tentokráte kompletní. Ano, má pravdu, pro všechny tři vládní strany jsou nadcházející volby mimořádně důležité. VV a TOP si potřebují potvrdit voličskou základnu. ODS naproti tomu si potřebuje potvrdit, že je ještě "významnou" stranou v českém politickém spektru. Neúspěch může mít pro každého z této trojic e opravdu fatální následky. VV je jen bublina. Která s e prostě nafoukla ve šťastný okamžik. TOP je něco podobného, byť na fundamentálnějším základě.
Z mého hlediska je škoda, že senátky a komunálky neproběhnou alespoň o šest měsíců později. Myslím, že bychom v takovém případ ě viděli už zásadní úbytek hlasů těch, co prý legitimovali svými hlasy famiglii 118 ke všem těm šílenostem ,co s e chystají předvádět. Takhle je ještě příliš brzo Lidí ještě nenarazili například na:
- zvýšené poplatky v nemocnicích
-na okrouhané stavební spoření
-na tvrdě snížené podpory
- na depresi hospodářství , způsobenou škrty
- na protesty zdravotníků
- na chaos ve státní správě
-na školné
- na vyhlídku nižších důchodů
prostě na tohle všechno. Aby jim to spočítali. Protože krást se bude pořád stejně. Boj proti korupci - viz Kopřiva, je jen bohapustý kec. Viz hlášky Nečase a spol. o tom, že ODS je prověřená , vyzkoušená strana s jasným programem. Včera dostali dva bývalí prověření, s jasným programem ve Brně 7 let natvrdo. Bavit se o tom, jak ODS bačuje v Praze - viz Opencard a dalších velkých městech - třeba Hradec - viz parkovací systém , je myslím dost zbytečné.

Ovšem pan Pehe úplně minul to, co je , podle mne zdaleka největší tragédií z vládnutí famiglie 118. Hned po volbách jsme napsal, že se můžeme "těšit" na tvrdý a nemilosrdný boj mezi ODS a TOP o dominanci na pravici. Myslím, že Nečas i Kalousek jsou naprostí realisté. A vědí, že je v dalších volbách nejspíš čeká pořádný průplach. Proto soutěží o to, kdo se nejvíc e zavděčí 10% nejbohatších a kdo se nejvíc e zavděčí asi tak 8-10% tvrdých fundamentalistických asociálních bezmozků v téhle zemi.Kteří "pravici" zůstanou věrni, ať se děje co s e děje.
Zprvu měl jasný náskok Kalousek. Vymezil s e před volbami svým programem doprava tak, že si mohl dovolit, a plným právem , nazvat ODS druhou sociální demokracií. Nečasovi to doklaplo asi tak před 3-mi nedělemi a nyní začal s TOP závodit, kdo bud e víc e asociální. Kdo více sebere normálnímu občanovi ! Asociál Drábek napsal novelu zákoníku práce. Podle koaliční smlouvy. Nečas to nazval kastrací a trvá na svém asociálním nesmyslu, který mu neprošel ani v minulé vládě. Drábek navrhl změnu a snížení tarifů státních zaměstnanců. A přidal pro forma ještě variantu vůbec bez tabulek , zohledňujících aspoň trochu praxi. Nečasovi to bylo málo. Takže se bere jako základ pro jednání extremistická varianta.Aby TOP neztratila tvář.
A dne s ráno? No dne s jsme si přečetl, že Drábek v extremismu pokračuje! Mateřská měla být upravena. Ale tak že na roky mělo být vyplaceno stejně peněz jako na třeba roky dva...
dnešní verze? no bud e vyplaceno jen max. 216 tisíc a šmytec! A ne že to bude platit, jak je zvykem všude na světě od určitého data pro nové mateřské. Aby se na to nachystaly rodičky budoucí! kdepak, bude to platit IHNED!!! tedy retroaktivně!! Že nejsou školky? Že to rodiny plánovaly jinak? Že matky samoživitelky jsou v pasti? Tak to TOP ani ODS nezajímá!! Vůbec nezajímá! Oni spolu závodí o to, kdo prostě bude větší asociál. Mimochodem nabídl bych sázku - že zdejší pravověrné vuvuzely spustí koncert radosti
pokračování
08. 09. 2010 | 09:11

vlk napsal(a):

nad touto asociálností. Kdybych ovšem věděl , že se najde trouba který takovou sázku přijme...Takže nenabídnu. Troubů dost , ale v pozici pravověrných a nejpravověrnějších vuvuzel.

No a čím že okamžitě kontruje Nečas Drábkově šílenosti? N přece hláškou , že nezaměstnaný bude po 1 měsíci muset buď vzít nabízené zaměstnání, ať je jakékoli nebo chodit na rekvalifikace nebo se vzdělávat. není mi jasné, co z toho nabídnou například 60-i letému propuštěnému státnímu zaměstnanci. Když je 5¨více než půl milionu nezaměstnaných. je mi ovšem úplně jasné , že to Nečase ani Kalouska nezajímá. A je mi jasné, že člověk , který si leta platit sociální pojištění pro případ nezaměstnanosti má jediné právo toto pojištění platit. A když prostě , v drtivé většině ne vlastní vinou přijde o zaměstnání a chce čerpat má opět jediné právo - držet hubu.
A že se stává polonevolníkem - protože vrchnost mu určí buď robotní povinnost nebo něco jinak nuceného. že by se ovšem vrchnost postarala zejména o to, aby nebyli pokud možno nezaměstnaní? Ale kde! To není příkladně pravicové. To ani 10% nejbohatších ani bigotní pravověrní nehonorují svými hlasy.
Prostě tohle soupeření a o největšího echt pravicového fořta nás všechny přijde hodně draho. A to je pro mne největší tragedie vlády famiglie 118.
08. 09. 2010 | 09:12

Rdídl napsal(a):

vuvuzelo, sklapni!
08. 09. 2010 | 09:12

Sladký napsal(a):

Hovorka- Výměnu vysoce kvalitních stíhaček MIG 29 za vertulníky polské provenience (kus za kus!!) má na svědomí právě Kalousek,nejlepší ministr financí v celém známém Vesmíru.Do služby se pak musely vrátit beznadějně zastaralé "Jedenadvacítky". "Výměna" byla ekonomicky extrémně nevýhodná prakticky zlikvidovala naši PVO a navíc vedla k nutnosti vypůjčit si Grippeny.Pokuste se odhadnout částku,o kterou jsme tímto přišli.
08. 09. 2010 | 09:14

Sladký napsal(a):

Vlku,zdravím a k našemu nedorozumění chci dodat- NEO ochotně zkopíroval moji razantní odpověď na "Váš" příspěvek.Píše se v něm o láčkovci a Einsteinovi. Samozřejmě nebyla určena Vám, ale plagiátorovi.Teprve poté,co jsem ji odeslal mi na mysli vytanul nick, a ohromeně jsem si řekl-ne,to přece nemůže být "ten" vlk,to není možné.
Jsem rád,že jste mi to potvrdil.
08. 09. 2010 | 09:21

pumprlidentlich napsal(a):

Pehe a životní zoufalec zapařený zadek. Místní socialistické panoptikum opět pomohlo rodinám s dětmi. A honem otapetovat další diskuze. Stát to platí.
08. 09. 2010 | 09:28

vuvuzela napsal(a):

A já vždy myslel, že se o svou práci musím postarat sám. Nyní se dočítám, že to je vrchnost, kdo mi práci má dáti. Mám tomu rozumět tak, že za svou zaměstnanost nenesu pražádnou zodpovědnost? To je paráda. Hned mám o starost méně.
V podstatě je skvělé být levičákem. Za všechno špatné může pravice, především když vyhraje díky miliónum "tupců" volby, a já tím, že nejsem tvrdý fundamentalistický asociální bezmozek mám klid.(Tedy pokud mne nehryže závist a nenávist - ale takový nejsem.)

Rdídl, sklapni!
08. 09. 2010 | 09:30

Kill Bill napsal(a):

Ještě trochu tahle vláda přitlačí a bude revoluce. A tentokrát nebude sametová...
08. 09. 2010 | 09:30

jarpor napsal(a):

Všechno, tedy téměř všechno je bublina...
Jen Vlk je stálice, hmotná...
A kolem samé vuvuzely... jen on, stále omílající totéž, vuvuzelou prý není ...

Jak sladká je nevědomost... být nejsilnější, stálou vuvuzelou v opakování snad stokrát vyřčeného ( předvolebních úvah o smrtícím kokteilu, kdyby TPO a ODS se spojily.. ke katasfrofickým předpovědím vývoje, když se tak stalo a máme zde famiglii 118 s vládou modrých Khmerů... ) a nevědět o tom...

Inu - to jsou paradoxy...

Hezký den
08. 09. 2010 | 09:30

duroy napsal(a):

118 je 118, lidé si zvolili, lidé mají. Ráno v rozhlase slyším, reforma, škrtání, odpoledne jde z rádia upřesnění, abych se večer v TV dozvěděl úplně něco jiného...
Co říkáte na to, že Bc. zdravotní sestra dostane nástupní plat 11 000,-, a Bc. učitelka v mateřské škole nástupní plat 20 000,-? Tady přestává veškerá legrace...

Volby budou hlavně zajímavé v Praze, a pak v obcích, kde se z nezávislých stala TOP09.
08. 09. 2010 | 09:31

Kelt napsal(a):

Nečas před volbami slíbil vytvoření 170 000 nových pracovních míst.
Kalousek před minulými volbami chtěl vytvořit vládu s ČSSD za podpory komunistů.
John před velbami slíbil,že do vlády s dinosaury nikdy.
Přeseda vlády je dinosaurem od roku 1992,ministr financí jakbysmet.
Sliby se slibují-hlupáci se radují.
08. 09. 2010 | 09:37

Míval napsal(a):

Ládik!!!: Zkuste se podívat do britského parlamentu, jaká tam se vede stranická disciplína. Mimochodem, bdí nad ní tzv. whips, což doslova přeloženo znamená biče. Ale nejspíš je to u torryů samý levičák, natož pak u labouristů.
08. 09. 2010 | 09:37

zdenekb napsal(a):

pehe:

Trefné. To, jak mohutně v poslední době zbytnělo ego bratra Kalouska, nelze přehlédnout.

Žasnu, že ho tolik lidí dokáže obdivovat - přes všechny průšvihy, podrazy a kličky, které za svých "pouhých" 20 let v politice (typická nová tvář, že Radku Johne?) předvedl.

Tato vláda skončí na něm, takže mu vlastně taky fandím. A snaží se, chlapec - třeba díky němu dnes už víme, že buď ministr financí nebo ministr obrany veřejnosti a voličům v kauze Kopřiva jednoznačně lže.

Zatím se bohužel nezdá, že by to někomu vadilo. Premierovi ze všech nejmíň.
08. 09. 2010 | 09:39

xx napsal(a):

Ono je to tak vlastně dobře pane Pehe víme. Ministr financí by měl být nejsilnější z celé vlády, aby udržel finance na uzdě. Na ministra financí tlačí všichni společnou silou, protože žádně ministerstvo nechce přijít o peníze. Peníze znamenají moc, víme pane.

A když to Kalousek zvládne, zaslouží si pochvalu i přesto že kdysi se motal kolem nákupu vadných padáků.

Levice měla slabého ministra financí, který skákal tak jak předseda vlády i ministři pískali a jak to dopadlo víme všichni. Zdroje byly a tak se utratili a ještě se udělal dluh. Každý rozumný člověk přece ví, že když zdroje jsou, má se šetřit na horší časy až zdroje nebudou. Ale socan a levičák obecně myslí jinak. Když zdroje jsou tak je sežerem a až nebudou tak natáhnem ruce a spustíme nářek, však on nám někdo pomůže.
08. 09. 2010 | 09:39

slavwin napsal(a):

vuvuzela
Kdo říká že za svou zaměstnanost neneseš odpovědnost, pokud nejseš v kriminále nebo totalitě tak neseš. Nabídka práce stanovena jen pro tebe nebo tvé šikovnosti podvést je málo, já jeden z milionu tupců ti vzkazuji zkus štěstí jinde, určitě neztratíme.
08. 09. 2010 | 09:40

xx napsal(a):

zdenekb: Taky se divím jak lidé přes všechny průšvihy a plivance voličům rovnou do tváře lidé dokáží ještě obdivovat a volit ČSSD, ODS, Komunisty. Nechápu to. Jediné vysvětlení je, že lidé jsou nepoučitelní pitomci.
08. 09. 2010 | 09:41

jozka napsal(a):

jarpor:

trochu pripomenu nasi debatu z (tusim) minuleho tydne. Nejcerstvejsi priklad odpovednosti manazeru je na svete. Je tu jeden, co po nem zbyly milionove dluhy. Byl potrestan tak, ze se stal premierem statu. V te funkci zvrzal co slo, ve state to slo od desiti k peti. Posledni verze trestu vyoada tak, ze skonci v managorstvu energetickeho molocha.

Toz tak.
08. 09. 2010 | 09:45

zdenekb napsal(a):

xx:
V zásadě souhlasím, Jen nepoučitelný (...) může zvolit recyklát lidovců, nebo televizního maňáska, a myslet si, že jde o zrod "nové politiky".
08. 09. 2010 | 09:46

wbgarden napsal(a):

Budu neustále opakovat, levicoví fořti po výprasku zde. Radost pohledět...
Veselé krizování už bude jenom líp...
http://media.novinky.cz/729...
08. 09. 2010 | 09:47

Béda napsal(a):

Několik poznámek:

1) problém jedné zavedené a dvou nových stran. Tady bych si tak celkem jistý nebyl. TOP09 je dle mého (a jak plyne z diskusí nejen dle mého) pouze převlečené pravicové jádro KDUČSL (stříknuté snad republikánskými monarchisty) O jádru této strany - KDU a jejím režisérovi Kalouskovi je toho známo až až. Racionálně uvažujícímu voliči musí být zcela zřejmé koho tato strana reprezentuje a oč ji vlastně jde - mnohem více, nežli kupř. u ODS. Mají to v programu a důsledně se tento program snaží naplňovat. Ostatně, K.Schwarzenberg to nepřizmo přiznal, když na adresu VV prohlásil něco ve smyslu, nevím kdo jsou ti, komu tato strana patří, kdo ji financuje. (U TOP je to vcelku jasné)

2) Domnívám se, že propad TOP09 u současných voleb v podstatě není možný. Mediální propaganda této strany stavějící na hodném lidovém dědečkovi se šlechtickou morálkou je všeobsáhlá a dovedena takřka k dokonalosti. K propadu může dojít až poté, co TOP plně obnaží svoji podstatu po zavedení antisociálních reforem v praxi.
Krom toho dle mého podpora nejvlivnějších kapitálových kruhů (finančních, bankovních, vlastníků médií...) včetně nadnárodních, kterým zajisté neimponuje nacionalismus ODS bude mnohem větší.

Dle mého nejvíce ohroženou koaliční politickou stranou v komunálních a senátních volbách je ODS v závěsu s VV. V ODS by po prohře (zejména v Praze) došlo k pnutí snepředvídatelnými důsledky. VV by byla poškozena méně - její historie, personální obsazení ji neurčuje na roli spolufavorita.

Z ostatních stran - voličské jádro KSČM je vcelku stabilní a v souvislosti s ekonomickými výsledky a předpokládanou budoucností bych očekával že její voličská podpora bude spíše vzestupná. Pro koho může mít volební výsledek zcela fatální důsledky je ČSSD, která se hledá a pod skorumpovaným vedením stále nemůže najít. Dnes přestává být pomalu zřejmé koho vlastně tato strana zastupuje a úplně u ní absentuje nějaká smysluplná vize. Volební strategie založená na vyhraňování ji nemůže přinést žádný prospěch a hlásání sociálního programu lidmi jako Sobotka, Urban... je zcela nevěrohodné.

Jinak s hodnocením VV jako vnitřně nejrozpornější (veřejnosti proklamovaný program se dostává do konfliktu se zájmy vlastníků této strany) koaliční strany vcelku souhlasím.

Že českou zemi pravděpodobně čekají třeskuté mrazy a praskání ledu s tím taky souhlas.
08. 09. 2010 | 09:48

xx napsal(a):

zdenekb: Bohužel je to tak. Skuteční politici s vizí se u nás potácí kdesi pod 5 procenty. Je to škoda, naše škoda. Ale můžem si za to sami. Politiky máme, ale volíme si místo nich mediální hvězdy. A úředníci si pak v zemi dělají co se jim zamane.
08. 09. 2010 | 09:49

vuvuzela napsal(a):

slavwin,

Já to opsal od vlka (Vy ho nečtete?). Tam je nádherně nastíněno, jak by bylo dobře kdyby tvrdí fundamentalističtí asociální bezmozci volili levici a jak je nyní zle a především jak bude zle právě proto, že volili pravici.
Člověče, slavwin, tam odkud pocházíte neznají sarkasmus? :-)
08. 09. 2010 | 09:51

Rejpal napsal(a):

Diky blogerovi i za Vlkuv skvely dodatek. Viz i nazor Ivana Hoffmana v Deniku.
08. 09. 2010 | 09:52

zdenekb napsal(a):

xx:
Mám bohužel za to, že vize a slušnost lze udržet právě u stran a politků kolem 5%.

Jakmile je strana silná a mocná, vize končí a nastupují zlatokopové. Tu se na Zemana nalepí Šlouf, na Grosse Barková, na Paroubka Tvrdík, na Topola Dalík, na Kalouska Štáva+Háva... a jde jen o distribuci výhod a veřejných zdrojů.
08. 09. 2010 | 09:56

egoist napsal(a):

Mu he he he , dobré. To modrobolševika nakopne . To bude srandy.
08. 09. 2010 | 09:56

Rumcajs napsal(a):

Čau Jirko !

Co říkáš na volební kampaň ČSSD z Prahy X ?

Nedělá ti to již takhle těžkou hlavu ještě těžší ?
08. 09. 2010 | 09:56

wbgarden napsal(a):

Budu neustále opakovat, žádné třeskuté mrazy se už konat nebudou. Prostě a jednoduše bude jenom líp...
http://de.acidcow.com/pics/...
08. 09. 2010 | 10:00

schlimbach napsal(a):

vlk - dobré :)

jarpor - díky za vaši obsáhlou odpověď místo Petra z Tábora, přeji vám, aby vám role optimistického užitečného idiota vydržela co nejdéle :)
08. 09. 2010 | 10:00

vlk napsal(a):

Sladký

nic se neděje. Opravdu , za tím útokem na vás jsem nestál.

Noa baví men hlášky vuvuzel. Kd e nci není , ani smrt nebere.

nicku vuvuzela -
no sna d mu někdy dojde, že onen plán nucených prací nepředstavilnikdo zleva, ale zprava. Osobně Nečas.

Prostě, kdo ztrtí práci, nejčastjí díky tomu, že pan "podnikatel" se prostě příliš rozmáchnul a ono to jaksi bylo jinak, s e okamžitě stává polonevolníkem v Nečasově systému. Buď si do 1 ěmsíc e najd e práci, nebo mu prác e bud e přidělena z moci ouřední nebo bud e rekvalifiková nebo bud e vzděláván, Když už ze sebe sypete moudra, tak bych rád odpověď na jednoduchou otázku - co uděláte s e 60-ti letým vysokoškolákem s dobrou kvalifiakcí, kterého teď pro nadbytečnost pošle na pracák vlád a modrých Khmerů?

Toho budete rekvaifikovat? Nebo dovzdělávat? Nebo snad pošlete zametat po Praze psí exkrementy?
Jak už napsal někdo před emnou Nečas měl pře d volbami plnou hubu nových pracovních míst? kd e jsou? i pře s rozběh průmyslu nezamětsnanost v nejlepším případě - stagnuje.A díyk propouštění ze s tátní správy- vzroste.

No třeba odpovíte, že ten bývalý sttní úředník bude rekvalifikován. Nejlépe třeba na lékaře bych navrhoval. Nemocnic e , podle informací mají až 1000 volných míst pro lékaře k okamžitému nástupu. Heger ted y vrdí , že jen 700. A úrptože další nejspíš kvaltem zmizív zahraničí, tak míst dost. A klidně nejspíš ekonom v šedesáti, rekvalifikovaný na internistu bude dělat i za Drýbkovu almužnu..

A jen bývalý exsoudruh exredaktor SLáma, alias wbgarden může mít radost z rozvratu zdravotního systémá. Aniž by s i uvědomil, že urychleně potřebuje celodenní zdravotní péči. Na psychiatrii.

Ale to vžd y bylo typické pro exbolševiky, že čím méně měli v makovici, tím více hořeli.
08. 09. 2010 | 10:02

egoist napsal(a):

Ideální by bylo , kdyby ČSSD prošla genocidní obměnou , nebo se přímo rozpadla a na jejím místě vznikla nová levicová strana. Strana s důrazem na etiku ve veřejné správě i podnikání, ekologii krajiny , ale stejně tak na ekologii lidských vztahů. S akcentem na občanskou společnost. A poté ,aby klekla koalice.
08. 09. 2010 | 10:05

ld napsal(a):

Béda,

já si myslím, že Top9 v regionech tolik přitahovat nebude. Nějak si třeba na Moravě nemůžu nějaké jméno vybavit. Snažím se věřit tomu, že je už lidi (řeč není o Praze) prokoukli. Stejně jako Bártovce. Takže vítězní budou opět nezávislí, a to je myslím dobře.

Ovšem trágédie je ČSSD. Je jako boxer po těžkém háku; potácí se mezi provazy, ale ještě se nesvalila. Je obrovskou chybou, že sjezd udělají až na jaře. Tou dobou bude vlak pryč i s nádražím.
08. 09. 2010 | 10:06

wbgarden napsal(a):

Budu neustále opakovat, vrchní kotrolor bazénů a krvesmilný vekslák levotočivý jako obvykle plný optimismu.
Měl by sis vzít hysteps či zajít na psychinu, vlku. Z toho svatého sockom nadšení se ti poněkud rozpadají písmenka...
Veselé krizování bude líp...
http://warnet.ws/img_r/pod/...
08. 09. 2010 | 10:12

Nuba napsal(a):

Já doufám, že se doposud spící vlivem vládního tornáda probudí. A kdyby to měl být jediný kladný výsledek tohoto prapodivného angažmá tak bych zatleskala.

Bylo by dobré vzít si příklad ze zaběhnutých demokracií. Což se takhle nechat inspirovat sladkou Francií?
08. 09. 2010 | 10:16

vuvuzela napsal(a):

To
je ten rozdíl mezi myšlením nezodpovědného a zodpovědného člověka.
Zodpovědný se stará od malička (to jest rodiče ho k tomu vedou) a proto se vzdělává a má možnost si vybírat zaměstnavatele, pokud se jím nestane sám.
Nezodpovědný sedí ve škole pro forma(rodičům to nevadí) později sedí v hospodě a stěžuje si.
Nikdy nepochopí, že každý konec je vhodná příležitost k novému začátku. V době krize i začátku na "nucených pracích". Nikdy nevíš kdy se ti to bude hodit. Válet se doma, čekat na dopis z pracáku, že mi našli práci sotva komu co dobrého přineslo a je to asi ta nejhorší varianta.
08. 09. 2010 | 10:18

Vlkodav napsal(a):

A je to tady, socialisti milují "Kupředu levá"! Nepochopí, že v normálním rozhodovacím procesu, kde nikdo nemá většinu, musí a má docházet k větším či menším rozkolům a diskusím a tím k otevření komunikačního a operativního prostoru.
Diverzifikace názorů ODS, TOP09 a VV je dokonce velmi žádoucí. Tím se obsáhne i část sociálního spektra, které primárně patří levici a takto se skloubí nutná a nezbytná radikálnost úsporných opatření a dostatečná sociální podpora potřebných - tím samozřejmě nemyslím ty, kterým se sebere 10 procent ze mzdy, ale ty, kteří to opravdu potřebují!
08. 09. 2010 | 10:21

jozka napsal(a):

Vlkodav:

A valka je mir a svoboda otroctvi. Dekuji, lepsi ukazku newspeaku aby jeden pohledal :-)
08. 09. 2010 | 10:28

Béda napsal(a):

vlkodav,

ano, ano máte pravdu.Prozatím to pod taktovkou pravice vypadá tak, že obsažená část sociálního spektra je ta z nejhořejších sociálních pater (úleva na dani právnickým osobám, snížení stropů na soc. pojištění, zpružnění zákoníku práce podle potřeby zaměstnavatele tak aby zaměstnanec pokud možno neměl žádná pracovní práva...) Zřejmě sociálně cítící pravicoví politici střežící, aby velcí vlastníci neprchli s kapitálem do ciziny, chtějí těmto rozvázat ruce, aby měli více prostředků na dobrovolnou solidaritu, humanitu, charitu (viz třba p. Bakala u parlamentních voleb).
08. 09. 2010 | 10:28

zdenekb napsal(a):

Vlkodave, pokud dnešnímu obviňování z korupce a napojení na lobbisty mezi Vondrou a Kalouskem, říkáš "otevření komunikačního prostoru", tak máš o komunikaci zvláštní představy.
08. 09. 2010 | 10:30

Tonda napsal(a):

to SLADKÝ: "...Zrušíme dopravu, protože někdo jezdí načerno..." Uhodil jste hřebíček na hlavičku! Tleskám!
08. 09. 2010 | 10:31

Vlkodav napsal(a):

Beda:

1/ úleva na dani prav. osobám - souhlasím, je nutné podpořit podniky
2/ stropy soc. pojištění - dle mne to byla chyba, hlavně ve spojení s quazirovnou daní
3/ zpružnění zákoníku práce - nutné, kdo zná současnou praxi ve středních a malých firmách, tak ví že bez toho se nemohou rozvíjet
08. 09. 2010 | 10:32

JC napsal(a):

vlk,
Odpověď na vaši otázku pane vlku je následujísí :
60-ti letý vysokoškolák s dobrou kvalifikací/ tady je na místě otázka co konktétně si pod tím představujete - ale budiž/, pokud je opravdu dobrý a nepostradatelný tak o práci v eráru nepřijde.
Pokud by o ni snad přišel, určitě si jako schopný vysokoškolák s dobrou kvalifikací najde lehce jiné místo nebo může třeba předvést jak se má správně podnikat.
No a nakonec ani sbírání psích exkrementů není zbatečná práce.
Už jste do nejakého šlápl ?
08. 09. 2010 | 10:33

Duroy napsal(a):

To Vlk: Nečasův návrh k nezaměstnaným, to je zase naprosto nekompetentní výkřik. Ostatně, na druhé straně ministr práce a soc. věcí za TOP 09 chce zřídít z ÚP sociální úřady, které by obsluhovaly finance pro sociálně potřebné na všech úrovních, zprostředkování zaměstnání zajistí agentury a čerpání financí z EU by šlo přes soukrommé firmy.
Proč píši, že se jedná ze strany Nečase o nekompetentní krok? Protože chce německý, či dánský systém za české peníze. A to je nesmysl. Na jedné straně chce škrtat, na straně druhé chce pro nezaměstnané možnost rekvalifikace, či zaměstnání. Zametání pro profesora to nebude, jednalo by se o diskriminaci, rekvalifikaci mu taktéž asi stěží zajistíte ( či spíše pro 40 000 lidí, kteří se každý měsíc obracejí na pracáky).
Zajímavé bude, pokud se náš profesor po 2 měsících v novém zaměstnání vrátí na ÚP, pokud se ho předtím podařilo rekvalifikovat, co teď? Pracovní místa nejsou....
Je třeba si přiznat, že náš sociální systém je se všemi svými chybami jedním z nejlevnějších v Evropě. A nápady jak pracovat s nezaměstnanými, jsou jen výkřiky, vzhledem k tomu, že na to, zajistit každému rekvalifikaci, či práci do jednoho měsíce nemá tento stát prostředky. Nemusíte mít pane Vlku obavy, nemáme na to.
08. 09. 2010 | 10:37

arnazach napsal(a):

Rád pana Pehe čtu a rád ho chválím. Ale toto se mu nepovedlo. Ne že by tam byly nesmysly, je to tuctová analýza psaná pro radost čtenářům deníku Referendum.
08. 09. 2010 | 10:39

VL napsal(a):

Strany ODSTOPVV podle mě bohužel ještě v nadcházejících volbách příliš nenarazí. Roztomilý kníže s fajfkou je tak neodolatelný a lidé stále ještě nepocítili výsledky vlády neoliberálních fanatiků na svých peněženkách. Střední třída opět ukáže, že není žádná socka, aby volila podle svých zájmů, ale bude volit podle zájmů oligarchů, kteří ji následně pěkně oškubou.
Ještě musím dodat, že opravdu nechápu, hlava mi to nebere, jak mohl někdo volit Kalouska.

Veselé krizování bude hůř.
http://www.top09.cz/files/p...
08. 09. 2010 | 10:39

xx napsal(a):

zdenekb: Z tech co jste jmenoval měl nějakou vizi snad jen Zeman.

Vlk: deprese hospodářství způsobená škrty atd. Vlk by zřejmě v době propadu příjmů statní kasy chtěl jít cestou Řecka a vládními výdaji dohánět propad ekonomiky. Však to děti nějak zaplatí.

Vlk má ale v jednom pravdu. Až lidé zjistí že to vláda myslela se snižováním zadlužení vážne, nebudou rádi. Sice nás nečeká žádná velká pohroma jak predikuje vlk, tedy v souvislosti se škrty, ale lidé prostě neradi přicházejí o peníze a rozhodně neradi slyší že se něco zdraží.

Proto příští volby zase pravděpodobně vyhraje největší populista, který slíbí lidem zlevnění a přidání peněz.

Pětiminutový rozhovor s průměrným voličem je prostě ten nejsilnější argument proti demokracii.
08. 09. 2010 | 10:39

Béda napsal(a):

JC,

všichni bez rozdílu ať se rekvalifikují ve vysokoškoláky. Soustružník, horník, bagrista, zedník, soukromý zemědělec, prodavačka... Jejich nekvalifikovaných míst ubývá a poptávka po kvalitních inženýrech, zejména v ekonomickém sektoru, právnících soustavně stoupá. Ve svém oboru nemají velkou perspektivu ani odměnu. Vysokoškoláci (jak soudím z vašeho vstupu) naopak mají perspektivu velikou - trh po nich úplně prahne (ani nemusejí mít žádnou praxi v oboru, je jedno jestli jsou staří anebo mladí, s početnou rodinou anebo bez ní...) Pokud jde o vysokoškoláky je trh takřka nenasytný.

Měl bych malý návrh - co takhle restrukturalizovat plzeňskou právnickou fakutlu, FSV Praha, CEVRO institut... v
rekvalifikační centra?
08. 09. 2010 | 10:40

JC napsal(a):

P.S pro pana vlka.
Erární odbory vyhrožují, že po snížení platů ti nejlepší a nejschopnější odejdou dobrovolně do soukromé sféry.
Takže vo co vlastně go ?
Nebude to tím, že se vyžíváte v katastrofických scénářích ?
08. 09. 2010 | 10:40

schlimbach napsal(a):

Nechme Nečase, ať podrobněji rozvine svůj nový hit o práci do měsíce pro každého. Počkejme si na informaci:
1) za jakou mzdu budou tito pracovníci pracovat?
2) budou obce odvádět odvody z těchto mezd?
3) co konkrétně budou tito noví pracovníci dělat?
4) kolik budou stát pracovní prostředky a ochranné pomůcky, aby tito noví pracovníci mohli vykonávat smysluplnou práci pro obce?
5) Kde na tyto prostředky vezme Nečas peníze?
6) Kde bezme peníze na investice pro obce, aby potenciál nezaměstnaných byl plně využit?
7) v čem bude vzdělávat vzdělavatelné a kdo rozhodne, že zrovna ten program je žádaný a absolvent ihned najde uplatnění? Kdo dá tuto garanci?
8) Pokud odpovědi na výše uvedené otázky nezná, potom mě zajímá, kdy podá demisi a odejde do háje zeleného?
08. 09. 2010 | 10:41

JC napsal(a):

Béda,
V poddstatě nechápu, proč jste svůj/jistě vysoce kvalifikovaný/ příspěvek adresoval mě a ve panu vlkovi.
08. 09. 2010 | 10:44

slavwin napsal(a):

vuvuzela
Beru a omlouvám se.
08. 09. 2010 | 10:46

ld napsal(a):

schlimbach,

napadlo vás, co bude dělat takový Rumcajs, až mu budou do garáže mířit toliko myši? Jakou práci pro něj Nečas do měsíce vymyslí?
08. 09. 2010 | 10:47

Ládik!!! napsal(a):

Míval -
disciplína v britském parlamentu je něco jiného, než stranická disciplína, natož v českých postkomunistických poměrech. Levicová strana disciplínu potřebuje jako koza drbání, protože jinak by si členové pouštěli z huby, co je napadne a kde je napadne, prali by se o koryta, podráželi se a podobně. Něco jako stádo a bača, v případě strany její ústření či jiný výbor. V pravicové straně jsou disciplinovaní samotní členové.
08. 09. 2010 | 10:47

JC napsal(a):

Pane Schlimbachu,
Otázka zní, jak je možné, že "levokřídlí", kteří nejvíc kritizují kapitalismus za "výrobu" nezaměstnaných, se při jakémkoli pokusu o jejich snížení rozčilují.
Máme tu přece názory, že nejlepší to bylo za komunismu, který nezaměstnanost neznal.
08. 09. 2010 | 10:49

vlk napsal(a):

Exsoudru a exredaktore

koukám, že od dob , kdy jsi burcoval masy asměřoval je k světlým zítřkům ,tak z těch dob ti zůstaly dvě věci - drzosta hloupost. Nic proti tomu. Ale proč se s tím veřejně chlubíš?

Noa koukám, že blue jay, nebo emisárek nebo JC oprášili opět úderný nick
vlkodav..

Hrůza men jiná. Před tímhle jedinečným diskutérem...

vuvuzela
fajn. tak recitace z příručky ODS pro PŠM pravověrného vliče by byla na chvalitebnou. A co nějaký vlastní názor? oc takhle vysokoškoláci, kteří s e dobře učili a kteří právě absolvovalia nikdo je nechc e zaměstnat?
Jakou t i mají mít výzvu? Co oo tom říká příručka PŠM pravověrného voliče?

JC
jste prsotě mimo jako vždy. Mám dost dobré informace, jak leckde vě státním probíhá selekce těch, kteří půjdou. V prvním kole, ti co přesluhují a majnárok na důchod. S nimi v jedné lince všichni, co jsou ve zkušebce a co mají pracovnípoměr na dobu určitou. Takže pokdu někdo před nedávnem dostal nabídku, vzal jí a je ještě ve zkušebce, má smůlu. Může být nejlepší na světě. Noa v třetím kole? Lidé co mohou jít do předčasného důchodu. Opět - kvalifikac e, nekvalifiakce. Což příklad mého koelgy ze s tudií. A to má tři vysoké školy.
A jestli jsem někd y šlápnul do psího exkrementu? Jistě, jako každý jiný. Ale nejčastěji -tady virtuálně. Třeba když si píši s wbgardenem nebo blue jayem, emisárkem, pumpdlikem, janem k a tak podobně. Normálně bych tam střihnul i tebe , ale v posledním čase píšeš korektně.
08. 09. 2010 | 10:50

vlk napsal(a):

JC
erární odbory vyhrožují správně. Pár špičkových lidí z berňáků jistě dostane laso. Pár dalších , co dělají evropské peníze nebo výběrovky také. Docela dost doktorů a sester. Vo co go? Vo to, že stát bude mít zas e o něco horší pozici.
Ale ušetří.
08. 09. 2010 | 10:52

schlimbach napsal(a):

Id

nenapadlo, nepřeji mu tuto budoucnost, naopak, přeji mu, aby jej jeho činnost dobře uživila ...

Jen přemýšlím o tom, jak je možné, že se do čela státu dostanou vždy osoby, kterým chybí nejen vize, ale elementární znalost souvislostí (pokud tedy chtějí skutečně pro národ něco udělat). osobně se domnívám, že celý Nečasův nápad s prací do měsíce pro každého bude podstatně nákladnější a uztrátovější, než výplata sociálních dávek a podpory v nezaměstnanosti a že podstatně efektivnější a levnější by bylo, kdyby nejdříve přemýšlel, zjistil si i strukturu kvalifikace nezaměstnaných a aby se orientoval na vytvoření nových programů, které by přinesly nejen zaměstnanost nezaměstnaných, ale i další příjmy společnosti v cizí měně a celý "celospolečenský zisk" z práce těchto osob aby věnoval na umoření jsitiny zahraničního dluhu, aby ekonomicky osvobodil naši zemi ze závislosti na cizím kapitálu. Bohuže, jak se tak okolo sebe dfívám, je něco takového od tohoto člověka nereálné očekávat. Musel by myslet a pracovat. Přiblblé úsměvy a plané tlachání není dostatečnou kvalifikací proto, aby to zvládl.
08. 09. 2010 | 10:54

schlimbach napsal(a):

JC

smůla pro tuto zemi je v tom, že největší vliv na její budoucnost má vždycky tlupa zblblých ideologů a je jedno, ze které strany politického spektra jsou. Dnes je na tahu zrovna pravé křídlo, domníváte se, že bude méně úspěšné v ekonomickém a morálním rozvratu společnosti než to levé křídlo před tím?

Domníváte se, že otázky, které jsem ve svém příspěvku nastínil jsou ideologicky zabarvené? Já se domívám, že tyto otázky by měly být zodpovězeny dříve, než se o takovém programu bude veřejně hovořit, protože jinak je to zase jen o tupé ideologii a o prázdné makovici odpovědných dnes.
08. 09. 2010 | 10:57

Béda napsal(a):

JC,

jenom pro ilustraci. Představme si na chvilku, že jste pedagog (lékař, policista s VŠ, důstojník ˇA s VŠ). V rámci šetření, zvýšování efektivity... jste přišel o místo a spolu s mračnem svých kolegů zavalil místní pracovní úřad (v Praze anebo kdekoliv jinde) Pracovní úřad nemá nahlášená volná pracovní místa ve vašem oboru, resp. odpovídající vaší kvalifikaci. Může vám ovšem nabídnout dočasnou práci, metaře, myče nádobí, popeláře, sběrače hov..., uklizečky... Rozhodnout se musíte okamžitě, do měsíce musíte být zaměstnán. Anebo se můžete rekvalifikovat - na masérku, číšníka, exekutora... V případě že odmítnete, vypadnete ze soc. dávek, které jste si předplatil.
08. 09. 2010 | 10:58

jarpor napsal(a):

slimbach

"přeji vám, aby vám role optimistického užitečného idiota vydržela co nejdéle :)"

Dík za přání...
já "idiot"... vy hulvát... bez úvozovek.

jozka

"Je tu jeden, co po nem zbyly milionove dluhy. Byl potrestan tak, ze se stal premierem statu. V te funkci zvrzal co slo, ve state to slo od desiti k peti."

Jeden zavinil že to šlo ve státě od desíti k pěti... no, nemyslím, že takový soud je nějakým východiskem pro smysluplnou debatu... takže - beze mne..

Vlk napsal :

"Prostě, kdo ztrtí práci, nejčastjí díky tomu, že pan "podnikatel" se prostě příliš rozmáchnul a ono to jaksi bylo jinak, s e okamžitě stává polonevolníkem v Nečasově systému."...

Jo ?
Já měl za to, že pokud mu bude nabídnuta práce, pak by ji měl vzít... i třeba toho sběrače psích hovínek v Praze..., kterým Vlk evidentně opovrhuje...

Nemusí ji brát. Ale pak nechť si nemyslí, že bude viset na léta státu...

A nakonec jen dovětek - vše jsou to návrhy... které jistě doznají změn... Vlk návrhy nepotřebuje. Zdroje jsou, rozdávejme...

Hezký den
08. 09. 2010 | 11:00

ld napsal(a):

schlimbach,

já to Rumcajsovi taky nepřeju. Ale ti jeho kumpáni jej do té situace vmanévrují.

Možná si taky pamatujete, jak v 50.a 60.létech strana rozhodovala, kdo se čím půjde vyučit. Tento Nečasův nápad má s tímto shodné rysy. Prostě, půjdeš tam, a basta!
08. 09. 2010 | 11:00

Sladký napsal(a):

Jakmile moc mafií a její propojení s veškerými důležitými orgány státu dosáhne určitého kritického stupně, je boj proti ní a jejímu vlivu prostředky,které má k dispozici demokratická společnost marný.Co myslíte,dosáhli jsme už onoho kritického stupně,nebo ještě ne?
08. 09. 2010 | 11:02

schlimbach napsal(a):

ID

máte pravdu, shodné rysy to má. Aby člověk měl bolševické myšlení v sobě, nemusí být nutně v KSČM, ale toto mnoho lidí nechce pochopit :)
08. 09. 2010 | 11:03

arnazach napsal(a):

Vlk:
Absolventi škol, které nikdo nechce, to je zajímavé téma, které souvisí se školným.

R. Špicar (31. 8) na svém blogu napsal, CITUJU: "Navíc nevzrostl počet absolventů nejpotřebnějších oborů, především těch technických. Důsledkem jsou potíže společnosti ČEZ s dostavbou Temelína nebo Škody Auto s naplněním nového technologického centra kvalitními pracovníky." KONEC CITÁTU

V prvoplánovém kontextu autor (manažer Škody Auto) lobbuje za ČEZ a (hlavně) Škodu Auto. A navzdory tomu je jeho tvrzení fundamentálně pravdivé:

Říká, že se nedostává (mimo jiné) ČEZkých lidí na přípravu výstavby dalších bloků, protože majoritní akcionář místo nich vychovává celebrity a revolucionáře.
08. 09. 2010 | 11:03

jozka napsal(a):

jarpor:

ad no, nemyslím, že takový soud je nějakým východiskem pro smysluplnou debatu..

No, a okecavani zacina, on za nic nemohl... to je totiz presne to, o cem jsem psal. Nemohl, jisteze ne. A odpovednost je tedy jaka? NULA.

Chapu, ze bez jarpora. Protoze kdyz se realita stretava s ideologii, byva to bolestne.
08. 09. 2010 | 11:05

schlimbach napsal(a):

jarpor

užitečný idiot je odborný termín, který charakterituje člověka, který bezmyšlenkovitě a nekriticky obhajuje názor určité garnitury, aniž by dohlédl, jaký je její pravý cíl a zda je on sám s tímto cílem ztotožněn - není to nadávka.

Pokud mne máte za hulváta, prosím, nemohu vám to ani vyčítat, ani vymlouvat. Je to váš problém. vy se s ním musíte hned nebo někdy příště vyrovnat.
08. 09. 2010 | 11:05

Vlkodav napsal(a):

Nick vlk:

Pardon, vy mne znáte? Že si mne berete do úst? Trochu elementární slušnosti by vám pane slušelo.
08. 09. 2010 | 11:05

AC napsal(a):

Autore,

jen ať trojkolka vydrží co nejdéle. S čím větší výšky budou padat, o to menší kousky z nich zbudou. Získají i nepopiratelnou výhodu- delší let volným pádem, pač bude směřovat do bran Mírova:-)
08. 09. 2010 | 11:22

Sladký napsal(a):

Modrá chobotnice,zrozená za dob tzv."privatizace" se má víc než čile k světu, své lidi má na všech důležitých místech.Je v silách stále slábnoucí demokracie zastavit její růst?
08. 09. 2010 | 11:25

Béda napsal(a):

Béda,

dovětek. Samozřejmě předtím jste u zaměstnavatele musel ve výpovědní lhůtě při mzdě snížené o 10 a víc% (netarifní složky)vykonávat práci kterou vám zadal a v případě nějakých naschválů vydržet výpovědní lhůtu až do konce. Vaše vlastní výpověď by vás v tomto případě diskvalifikovala z podpory v nezaměstnanosti již předem.
08. 09. 2010 | 11:25

AC napsal(a):

Sladký

"Je v silách stále slábnoucí demokracie zastavit její růst?"

O jaké demokracii je řeč? Vidím jen parodii na ni-a ještě velmi špatnou.
08. 09. 2010 | 11:28

Béda napsal(a):

Druhá možnost je, že jste po "zrušení" Zákoníku práce ministrem Drábkem dostal flexibilně okamžitou výpověď. Pak platí varianta nástup na pracovní úřad a povinnost přijmout jakoukoli pracovní nabídku do měsíce (viz výše).
08. 09. 2010 | 11:28

hovorka11 napsal(a):

Sladký:
O kolik jsme přišli zbavením se MIGů 29 a pronájmem za Gropeny nevím, ale domnívám se, že faktické ztráty přesáhli 10 miliard korun. Ve hře byli i levné zakonzervované F 16 americké armády. Proč se zvolila drahá varianta Gripenů ?
Dle mého názoru byl tlak ke korupci tak velký, že Parkanová dokonce lhala o nevýhodnosti údržby MIGů vzhledem k nákladům, přitom je známo, že ruská technika bývá méně náročná na údržbu než americká- viz nejnovější nákup NATO- vrtulníky Mi 17 pro afgánské vojáky ( tyto vrtulníky vzhledem k nenáročnosti používá i americká armáda).
Tady je odpověď, proč asi Parkanová lhala:

http://www.impuls.cz/clanek...
08. 09. 2010 | 11:30

Sladký napsal(a):

Schlimbach- přesně tak.To,čemu lidé říkají "bolševické myšlení" ve skutečnosti není nějakou specifickou vlastností,která je typická pouze pro bolševika. Tímto projevem se vyznačují autoritářské osobnosti s nižším intelektem,snadno ovlivnitelné až zfanatizovatelné manipulací z vnějšku.Jinak zdravím!
08. 09. 2010 | 11:32

AC napsal(a):

Schlimbach

Zdravím.
08. 09. 2010 | 11:34

schlimbach napsal(a):

Sladký

tak tak :) také vás zdravím :)
08. 09. 2010 | 11:35

schlimbach napsal(a):

AC

podobně :)
08. 09. 2010 | 11:35

jarpor napsal(a):

jozka

"No, a okecavani zacina, on za nic nemohl... to je totiz presne to, o cem jsem psal. Nemohl, jisteze ne. A odpovednost je tedy jaka? NULA."

O jakém okecávání píšete ?
A jakou jde ideologii, když tvrdím, že ani na Topolovi, ani na Paroubkovi stát nestojí ?

Odpovědnost ... co to v politice a ve veřejném sektoru je ?

slimbach

takže - jako v případě vaší reformy, i zde jste geniální... víte že : že jsem ten, "který bezmyšlenkovitě a nekriticky obhajuje názor určité garnitury, aniž by dohlédl, jaký je její pravý cíl a zda je on sám s tímto cílem ztotožněn ... "

A to jen proto, protože nehýkám s těmi, kteří vše shledávají špatným a ke katastrofě vedoucím ... fajn.

Hezký den
08. 09. 2010 | 11:37

Ivošek Macháček napsal(a):

Nepřipravují něco nesmrtelní rozbíječi báboviček?
08. 09. 2010 | 11:45

jozka napsal(a):

jarpor:

ad O jakém okecávání píšete ?
Mohl tedy za vysledky vlady nebo ne? Nejvetsi sekery v dejinach statu, ostuda v mezinarodni politice, sireni korupce, ovlivnovani justice...

ad Odpovědnost ... co to v politice a ve veřejném sektoru je ?
Od urcite urovne uplne to same jako v soukromem. Viz VAE.

Ad A jakou jde ideologii, když tvrdím, že ani na Topolovi, ani na Paroubkovi stát nestojí ?

Ale tvrdite, ze ve verejnem odpovednost neextuje, kdezto v soukromem ano.
08. 09. 2010 | 11:49

Rumcajs napsal(a):

Bože, to je smršť levicových plků.
Přesně jak to píše Peregrin. Každej chápe, že dluhy nejsou dobrý ale...

Prej dokonce díky novému způsobu odměňování odejdou odborníci... tak ani nevím, kam si zajít pro větší kravinu. Nový způsob (netabulkový) sleduje pravý opak. Ani se nebudu dál rozepisovat, protože vysvětlit něco takové lidem, co si myslí že mají být placeni podle věku a né podle výkonu je ztráta času. Jenom třeba připomenu, že právě díky tabulkovým platům si státní zaměstnanci doplňují VŠ vzdělání povětšinou v oborech,které nemaj s tím co dělají nic společnýho, ale jsou lehce vystudovatelné. Takže třeba policajt si dodělá nějakou sociální nedo dřevařskou, protože na policejní akademii by se nedostal. Pak už jenom popadneme tabulku, uděláme průmět Vš vzdělání s odlouženými roky, a totální lempl si může zají měsíčně pro svojí třicítku.

Tenhle systém může podporovat opravdu jenom "píp".

P.S.

Jinak toho, že by ze státních služeb někdo odešel (Mimo těch, co dostávají výsluhu, což je naprosto neuvěřitelná věc)se absolutně nebojím, protože takovou flákárnu budou hledat jen těžko.

Taky doufám jako Nuba, že se lidi probudí a nenechají si od státních zaměstnanců "píp" na hlavu.
08. 09. 2010 | 11:53

Béda napsal(a):

Rumcajs,

jestli si myslíte, že učitel anebo zdravoťák s atestací je flákač...
08. 09. 2010 | 11:56

schlimbach napsal(a):

jarpor

já to tvrdím na základě své zkušenosti s vámi, protože ve vztahu k mému návrhu píšete o něče, co jste nečetl, pokud četl a nepochopil, nediskutoval jste, zda jste pochopil nebo proč bylo to či ono navrženo. prostě kritizujete, aniž byste znal a vaše výstupy jsou pouze podporou mainstreamovbého vidění, aniž byste chtěl vidět, že jsou třeba oprávněné námitky a kritika tohoto systému. Já se snažím dívat na problém celku bez ideologických brýlí a celý můj návrh je postaven na určitých principech, které s ideologií nemají nic společného. Jistě, pokud bytrhnete jednotlivosti z kontextu, můžete tvrdit, že toto nebo tamto je levicová kravina, to samé by ale mohli říci levicově zaměření čtenáři, když by vytrhli z kontextu jinou část a tvrdit, že je to pravicová kravina. nechci diskutovat na platformě levo-pravého vidění. Jste schopen diskutovat otevřeně o jednotlivých bodech návrhu, než jej začnete kritizovat?
08. 09. 2010 | 11:58

neo napsal(a):

Pane Pehe, nechte se překvapit. Komunálky nemaj zas takový ohlas a boj koaličnich stran je logický. Každý chce oslovit své voliče...

Vy sosani jste všichni tak skvělí prognostici. Pehe už tady od voleb vyvěšuje své katastrofické scénáře a Paroubek zase fabuluje o tom, jak on by to zvládl líp...
08. 09. 2010 | 12:02

jarpor napsal(a):

jozka

Nebude stručnější a přehlednejší napsat, za co fakt nemůže ? Je vůbec něco takového ... ?

"Ale tvrdite, ze ve verejnem odpovednost neextuje, kdezto v soukromem ano."

Primárně to tvrdím o politice a čím více je veřejný sektor politizován, tím více to platí tam. A o nezodpovědnosti soukromém sektoru mi zkuste vyprávět...

Hezký den
P.S. Hezky jste to smotal jedno do druhého ... na kom co stojí či nestojí s tvrzením o zodpovědnosti... Vlkova škola, řekl bych... :-)) Přenést řeč jinam...
08. 09. 2010 | 12:04

Rumcajs napsal(a):

Béda:

Nemyslím že je flákač, ale že má flákárnu.
08. 09. 2010 | 12:07

jarpor napsal(a):

slimbach

"Já se snažím dívat na problém celku bez ideologických brýlí a celý můj návrh je postaven na určitých principech, které s ideologií nemají nic společného."

Což ovšem nevylučuje, že ony principy mohou platit tak maximálně na pustém ostrově pro jednoho človíčka.... :-))

"já to tvrdím na základě své zkušenosti s vámi, protože ve vztahu k mému návrhu píšete o něče, co jste nečetl, pokud četl a nepochopil, nediskutoval jste, zda jste pochopil nebo proč bylo to či ono navrženo."

Opět - proč debatovat, když přece víte co jsem četl či nečetl, pochopil či nepochopil...

"vaše výstupy jsou pouze podporou mainstreamovbého vidění, aniž byste chtěl vidět, že jsou třeba oprávněné námitky a kritika tohoto systému."

Hmm... takže znova, nehýkám-li s kritiky všeho a všech, tak, dle Vás, podporuji...
No jasně. Exceletní vývod - jako i ty předešlé...
Holt génius se pozná hned....

Hezký den
P.S. K pohádkám se nediskutuje. Buď se líbí nebo nelíbí. mě se ta Vaše nelíbí.
08. 09. 2010 | 12:12

schlimbach napsal(a):

Jarpor

o.k.
08. 09. 2010 | 12:13

argun napsal(a):

Pane autore,
obávám se (volil jsem je), že ta predikce je dosti reálná. Dávám jim rok. To, co předvádí Kalousek (piruetky rozběsněného ega) a John (piruetky moderátorského trdla z Novy) tomu silně nasvědčuje.
08. 09. 2010 | 12:15

jozka napsal(a):

jarpor:

ad A o nezodpovědnosti soukromém sektoru mi zkuste vyprávět

Tak co? Ma takovy manazer v soukromem sektoru nejakou zodpovednost nebo nema? Protoze tim to cele zacalo :-)
08. 09. 2010 | 12:19

Tencokida Hnuj napsal(a):

Vidím, že provoz flašinetu na kolonádě ještě zatím nezdanili.
Škoda.
Mohlo se tady docela dobře dát diskutovat.
Tak raději zmizím.
Neb venku je hezky Tak nač si kazit "Hezký den".

:---()
08. 09. 2010 | 12:20

Lex napsal(a):

Myslím, že pan Pehe tu situaci vystihl poměrně přesně. To se pozná podle toho, jak hudba z "modré" ne "zelené" planety hned spustila svůj "Trauermarsch".
Příště, doufám, pan Pehe napíše podobný blog na situaci v opozici. Pak to od téhož orchestru bude "na veselů notečku".
A já - pro někoho možná překvapivě - dodám, že OPRÁVNĚNĚ!
Protože bída, kterou současná ČSSD po svém vítězném volebním výprasku předvádí, je, podle mne, skutečně truchlohra.
Dnes musím pochválit Jana Slámu za zveřejnění fotografie představitelů té "autentické levice", kteří namísto, aby rychle vyvodili ozdravné závěry, provozují dále svou "stínohru" v domnění, že jim příští vítězství zajistí neumětelství současné "famiglie 118", jak ji trefně nazval "vlk".
Za úsměvné, kdyby to nebylo do jisté míry tragické, by se dalo posuzovat mediální vystoupení ml. Sobotky po projevu prezidenta Klause ve sněmovně na margo Ústavního soudu.
Jako kdyby to nebyla právě sociální demokracie, která si po onom ústavním puči "Ústavního" soudu nenotovala právě s Klausem, jaké odsudky na triko Ústavního soudu titíž představitelé sociální demokracie vypouštěli ze svých - slušnost velí napsat "úst" (a já se k těm odsudkům hlásím, stejně jako tehdy - viz "utržení z řětězu" - vzpomínáte?).
Pokud někdo chce znát můj názor, myslím si, že "famiglia 118" nedožije celé volební období. Co ale bude pak, nevznikne-li nový levicový subjekt, kterým mohla být už v minulých volbách Zemanova SPO, kdyby nebyla bývala byla postavila svou identitu na zkrachovalých orajtovaných ksichtech Šloua, Melčáka, Fencla a dalších, a kdyby záměr ukřivděného Zemana nebyl namířen ani ne tak na volební úspěch, jako na cíl uškodit ČSSD a tím završit zúčtování za zmařenou prezidentskou volbu 2003, anebo neprozřou-li ti, co dosud vedou ČSSD a neuskuteční katarzi doprovozenou zásadní výměnou osob spojenou s razantním skončením kolaborace s pravicí, pak suď bůh.
PS
Nevím jestli je tento můj vstup plně v souladu s blogem, ale asi také.
08. 09. 2010 | 12:27

JC napsal(a):

Bedo,
Kdybych byl učitelem - učil bych
Kdybych byl lékařem - léčil bych
Kdybych byl vojákem nebo policistou, držel bych hubu a krok, protože to se v ozbrojených složkách vyžaduje.
Bohužel, a to musím podtrhnout, nejsem nikým z nich.
Asi jsem se špatně učil.
08. 09. 2010 | 12:28

otonejde napsal(a):

nevim, už se něco z opatření vlády skutečně realizovalo? Už na někoho dopadly škrty, už je nějaká skupina pociťuje? Řev postižených už teď vnímám jako výrazný, opravdu už škrtforma někoho připravila o chléb? Nebo se někdo zatím jen bojí, že příští rok bude mít horší dovolenou a nekoupí si novou televizi? Samozřejmě řev levých nebyl tak výrazný, když se propouštělo a škrtalo v soukromé sféře. Ale teď když se tne do státního/živého, tak je řev větší... Smozřejmě chápu investory, kteří zde hájí zejména sociální smír, aby nepřišli o své investice při kolapsu společnosti, systému, ale není to trochu pokrytecké tady takto lev(n)ě výti?
08. 09. 2010 | 12:35

schlimbach napsal(a):

Lex

vše co jste napsal můžu podepsat :)
08. 09. 2010 | 12:36

schlimbach napsal(a):

otonejde

a o co vám jde?
08. 09. 2010 | 12:37

ld napsal(a):

Rumcajs,

když má flákač flákárnu, co má podle tebe podnikavec v garáži?
08. 09. 2010 | 12:38

Béda napsal(a):

otonejde,

to víte, že se neškrtalo, nepropouštělo, nezavedlo školné, neprivatizovaly nemocnice, zdravotní fondy a důchodové fondy, neprojednávala se novela Zákoníku práce, ekologická suprzakázka a pod..

Čeká se totiž, až skončí podzimní volby. Takhle by škrtforma mohla ovlivnit jejich výsledek.
08. 09. 2010 | 12:38

jozka napsal(a):

Zas na druhou stranu, abysme jen nekritizovali nase mistry, jsou i lepsi:

http://aktualne.centrum.cz/...
08. 09. 2010 | 12:43

Carlos V. napsal(a):

p.Pehe
Je smesne se domnivat, ze volby do Senatu i zastupitelstev jsou volby klicove.

Ovsem lze se podivat na celou otazku i z druhe strany.

Je spravne konat volby patery volby v ctyrech letech ? (2xsenatni,parlamentni,krajske,obecni)

Misto instalace programu - a konani casto nutnych nepopularnich opatreni - pribiha temer permanentni volebni kampan, nadbihani volicum, jejich uplaceni apod.

Nezbyva tak prostor na nutnou drsnou praci a nutnou nepopularitu.

A tak se misto prace kampanuje :-(.

Obcas mi ale pripada, ze to vsem vyhovuje. Politici se mohou predvadet, mavat zastupnmi problemy a bavit oebcenstvo vzajemnym napadanim - a nemusi delat kroky, do kterych se jim vlastne nechce.

Politologove maji o cem psat.

A lid ma hry.
08. 09. 2010 | 12:44

Marcus Agrippa napsal(a):

Carlos V:
Tak to je slovo do pranice - cože mají být pěkně prosím ty nepopulární kroky? Od Nečasovi vlády jsem ještě neviděl jediný pro tuto zemi potřebný krok v boji s korupcí nebo s výběrem daní u notorických neplatičů z podnikatelského prostředí apod. To snad nemyslíte vážně, že to snižování životní úrovně Čechů jsou potřebné kroky???!!!
08. 09. 2010 | 12:49

hoven napsal(a):

neboj pehe, vydrží. ale je fajn, že maš starost, byla by fakt škoda, kdyby se tahle koalice, která má velkou šanci udělat deset let odkládané a životně důležité reformy, rozpadla.
08. 09. 2010 | 12:53

Béda napsal(a):

CarlosV,

třeba nejsou klíčové, ale jsou důležité. Volí se senát, který pak bude mít pravomoc vracet zákony sněmovně k novému posouzení příp. přepravování - tím by došlo ke zdržení tržních komsomolců, kteří se již vidí na špici zprivatizovaných nemocnic, důchodových fondů, zdravotních fondů... Taky by peníza z evropských fondů skrze kraje (ty jsou v rukou soc. dem. hejtmanů) nešly do těch "správných" rukou (ono na těch milionových zakázkách vždycky něco spadne do soukromé a stranické kapsičky).
Samozřejmě stále jde o bolševizaci (a privatizaci) politiky - to se nemění. Politický proud, který monopolně ovládně Hrad, parlament (obě komory), kraje a velkou část samospráv si v podstatě sprivatizuje stát a bude pohodlně válcovat jakoukoliv opozici. (Nejblíž k tomu měla minule ODS), která měla navíc ještě velké mediální krytí.
08. 09. 2010 | 12:55

Carlos V. napsal(a):

Marcus Agrippa : Sorry, psal jsem naprosto obecne o jakekoliv vlade.

Jinak u Necase si myslim, ze skrty jsou miniaturni a hlavne nesystemove.

Zdaleka nejde jen o snizovani o procenticka. Jde o zmeny zakony a ruseni celych intituci a uradu.

A co se tyka korupce - na strane jedne je nutno zavest drakonicke tresty. A na strane druhe razantne snizit pocet a
objem penez utracenych statem - tedy penez ukradnutelnych.
08. 09. 2010 | 12:56

jarpor napsal(a):

Jozka

"Tak co? Ma takovy manazer v soukromem sektoru nejakou zodpovednost nebo nema? Protoze tim to cele zacalo :-)"

A asi tím to skončí... Má.
Svěřím-li řízení soukromé společnosti manažerovi, je zodpovědný za to, jak s mým majetkem naloží... pominu-li jeho zodpovědnost za sebe sama...

Hezký den
08. 09. 2010 | 13:00

vlk napsal(a):

arnazach
ano, absolventi technik jsou docela vzácným zbožím. Nicméně ani ti nemají dnes příliš na růžích ustláno. protože firmy prostě neberou.

A nebo nabízejí naprosto neadekvátní platy.
Mám kámoše , špičkového konstruktéra. Vím o čme mluvím a vím, za jaký plat dělá. Jistě , možná , že by mu v Bolc e dali ve škodovc e o dost více. To by ale nesměl pečovat doma o nemohoucí matku. Například.

A ještě poznámka - to , že nyní je skutečně málo studentů techniky je zapříčiněno tm, že matika je strašákem. A každý s ejí s naží vyhnout.

Ale na rovinu - to že zd emáme nějaký průmysl ještě funkční dnes , vůbec neznamen , že tady musí být za dvaapůl roku.
Pokud ve Wolfsburgu zavelí, že s e všechno z Bolky stěhuje do Sevastopolu nebo Šan Tou , tak s e to tam přestěhuje a je po českém průmyslu. Pak budou naprosto nadbyteční i technici.
vlkodav
ano s s nickem vlkodav, alis oranžový vlk, alias vlak, alias Elta alias.. no je těch alias moc , hodně moc, mám bohaté zkušenosti. Dost na to ,abych napsxal , co jsme napsal. A jestli se vám to nelíbí, nemusíte mne číst Je to snadné.

Rume
to byl zas e nářez Na Růžku co? Stavěl jsis e aspoň doma, nebo jsi šel nastudovanej jak drát rovnou do hokny?

Jiank bys nemohl napsat takovou rumovinu.
Mohl bys mi s dlěit , který civilizovaný stát na téhle planetě má už drábsky pokrokový systém odměňování s tátních zaměstnanců? Buď tak laskav. Aspoň jeden jo?

No a říkáš , že práv ě ti d obří na tom vydělají. hm. rozebral jsme to v číslech na příkaldech pod posledním Drábkem.
Je to jen sprostá lež. na kterou může skočit akorát tak studující RUM. Cajs by to nevzal.
A teď speciálně pro tebe. systém státnísprávy je, v normálním civilizovaném státě budouván tak, aby byl funkční bez ohledu na to , kdo vyhraje volby. proto mají všude na světě státní úředníci převážně tarifní mzdy a jen malé osobní. A by nebyli závislí na nové vrchnosti. Samozřejmě, že v banánových republikách, kd e platí - vítěz bere vše a jen tomu hrají, je to přesně naopak. A drábek s Nečasem a Kalouskem s e velmis naží , aby i na venek bylo zřejmé, že nejsme normální civilizovaná země ,a le banánová republika. Kd e po každých volbách bude mět státní zamětsnanec provozovat přítulnost k nové vrchnosti.
No , nedělám si iluze, že tobě lze tak subtilní věci vysvětlit, Abys je pochopil.
ale zkusím to a spoň na příkaldech. Na příkladech armády a policie.
Tam platí zákaldní vojenský plat, pro všechny myslím stejný a následně funkční a hodnostní. Kupodivu , ono to hodnostní zcel a a funkčí více méěn také je závislé na odsloužených letech a pozicích. Jen Johna napříkald mlže napadnout odvolat policejního presidenta ansadit tam nějakého JEHO člověka. Dívější vlád y nikoli. Famiglii 118 ovšem v její aroganci moci ano.
Takež u policie a armád y to tak nějak zůstane. Dokonc e i Rum asi chápe , že náčelníkem generálního štábu by zrovna neměl být čerstvý absolvent...
Ale jind e ve s tátní správ ě to je podle Rumma špatně.
No Rume a nevadí ti, že jsi v zásadním rozporu s Klausem? který odmítnul , protizákonně , jmenovat soudce, kteří získali zákonem stanovenou kvalifikaci,? Odmítnul je milej RUME pro to, že podle jeho názoru NEMĚLI DOSTYTEK ŽIVOTN´9CH ZKUšeENOSTÍ.
BLBÝ CO?
Ale nezapomeň s tudovat usilovně. Ať ti nespadne pěna.
08. 09. 2010 | 13:01

Carlos V. napsal(a):

Beda : o duvodech existence senatu a zejmena krajskych zastupitelstvech se da diskutovat dlouho.

Osobne nevidim jejich prakticky prinos, naopak (zejmena u kraju) misto dalsiho lobovani a uplaceni. V praxi mi prijde existence krajskych zastupitelstev skodliva.

A kdyz uz jde o cetnost voleb - sakra zapomel jsem na evropske - co se jednou (pro me) vyjimecne prizpusobit Evrope a udelat vsechny volbu najednou ? (senat uz nepocitam :-)
08. 09. 2010 | 13:01

Béda napsal(a):

CarlosV,

já to s tou demokracií a liberalizací vidím perspektivně.

Trh za vlády TOP koalice ovládne všechno - takřka všechno se zprivatizuje. Zákoník práce padne a zaměstnanec si "malinko" mzdově (i v oblsti pracovních práv) pohorší. Sociální jistoty jako přítěž odpadnou, každému zůstane v peněžence o 50 korun víc a povinně se připojistí u soukromého fondu. Zato všichni automobilisté budou mít lepší silnice, protože všechny úseky se spoplatní, všichni studenti budou mít kvalitnější školství protože si za něj zaplatí regulační poplatek, populace bude zdravější protože si v nemocnici zaplatí regulační poplatek, základní vstupy budou kvalitnější, protože budou dražší - sjednocení (příp. zvýšení) daňových sazeb DPH, spotřební daně. Práce bude pro všechny dostatek až přebytek.

Jsem zcela pln optimismu.
08. 09. 2010 | 13:07

AC napsal(a):

Carlos V.

"Nezbyva tak prostor na nutnou drsnou praci a nutnou nepopularitu."

Ta drsná práce a nepopularita (nikoli nutná) byla již provedena začátkem 90.let. Zhaslo se a celkem drsně rozkradlo (privatizovalo za hubičku) co bylo k mání. Pravda, ještě něco málo zbývá a tak je potřeba opět nastolit klid k práci (neméně drsné).
Takže nebýt oněch i jiných průběžných lumpáren, žádné reformy by nám nyní nehrozily.
08. 09. 2010 | 13:07

jozka napsal(a):

jarpor:

Ma? Prestoze jste dostal nekolik prikladu z praxe, ktere tuhle teorii nepodporuji? Muzu poprosit na oplatku nejaky priklad podporujici tuhle teorii?
08. 09. 2010 | 13:11

jozka napsal(a):

Ja si myslim, ze Senat zas tak dulezity neni. Je tu jeste jedna komora, ktera keca do zakonu. Zcela prekvapive to neni Ustavni soud, ale prezident :-)
08. 09. 2010 | 13:12

Béda napsal(a):

JC,

skromný dotaz. Viděl jste již někdy inženýra, který dělá zedníka, učitelku, která dělá uklizečku...? Já jo. Projděte si naše zdravotnictví a stavby a dobře se rozhlídněte. (sice mluví s poněkud východnějším přízvukem ale vysokoškoláci - a mnozí velice kvalitní - to jsou)
08. 09. 2010 | 13:18

sLADKÝ napsal(a):

Dokud budou tzv. manažeři pobírat statisícové měsíční platy BEZ JAKÉKOLI OSOBNÍ HMOTNÉ ZODPOVĚDNOSTI,nic se k lepšímu nezmění.Totéž platí o bankéřích.. dokud budou politici a úředníci dělat nekompetentní a neprůhledná rozhodnutí,která nás všechny stojí desítky a stovky miliard korun,NIC SE K LEPŠÍMU NEZMĚNÍ.
08. 09. 2010 | 13:18

Carlos V. napsal(a):

Beda : skvele argumenty k zamysleni. Jeste chybi neco jako "A utrhnete mu koule!"
08. 09. 2010 | 13:20

Carlos V. napsal(a):

AC: pekne. A co ma byt. Co melo se stat, nestalo se. A kdy to opravit nez co nejdriv ?
08. 09. 2010 | 13:21

Sladký napsal(a):

Dokud budou lidé,kteří vydělávají miliony ročně trestaní za hrubé chyby a desetitiísovými pokutami a zlatými padáky,budeme se dostávat do stále většího srabu. Neschopný manažer přivede podnik ke krachu,stovky lidí příjdou o zaměstnání a vysmátý viník odejde se zlatým padákem prznit další podnik.A neděje se tak u nás. Nedávno si manažeři krachujících US ban vyplatili desetimilionové odměny ze státní pomoci.
08. 09. 2010 | 13:22

jarpor napsal(a):

jozka

Tak příklady z praxe jsem dostal, říkáte... Z Vaší nebo z "doslechnuté praxe"... ?

Nákládání s mými prostředky není teorie.... Zkuste si to s Vašimi a uvidíte jak jej necháte nezodpovědným... :-))

Hezký den
08. 09. 2010 | 13:23

Béda napsal(a):

CarlosV.,

to já jen tak. Kouknul jsem do trouby a do kávové sedliny.

Ale jak říkám, hned jsem optimističtější.
08. 09. 2010 | 13:25

AC napsal(a):

Carlos V.

Co se mělo stát stalo se, samozřejmě:-) Nic moc proti tomu už nenaděláme. Jenomže si myslím, že s tou "opravou", tak jak nám ji vláda předkládá, si příliš fandíte. Pokud se jí podaří skutečně prosadit své kroky, pak nebudou směřovat k opravě jakožto cíli, ale k vlastní politické popravě. To jen ten rozdíl, který mnozí ještě nevidí.
08. 09. 2010 | 13:27

Sladký napsal(a):

Jarpore,těch příkladů neodpovědnosti a beztrestnosti manažerů najdete stovky-a nejen u nás.Můžete uvést nějaký příklad potrestání takového člověka,doklad o tom,že díky škodám které natropil skončil se zkonfiskovaným majetkem jako bezdomovec? Dík.
Jako teoretik jste bezchybný,ovšem praxe je někde zcela jinde.
08. 09. 2010 | 13:28

JC napsal(a):

Béda,
No a co s tím ?
Jestliže se vládnoucí elita některého státu rozhodne, že bude mít nejvzdělanější obyvatelstvo na světě/ aby to dobře vypadalo v mezinárodních statistikách/, nemůže se divit, že na někoho se prostě nedostane a s titulem Ing. nebo Dr. bude muset pomáhat na stavbě.
08. 09. 2010 | 13:32

jozka napsal(a):

jarpor:

Ode mne i od ostatnich a vlastni, nikoli z doslechu. Ale chapu a priznam bez muceni, ze mi to bylo jasne uz kdyz jsem je daval.

Jarpori proste nechteji videt a slyset. Nabourava jim to jejich vysneny svet.
08. 09. 2010 | 13:33

JC napsal(a):

Pane Sladký,
To je velmi rozšířený a ovšem mylný názor, že takový vrcholový manager vlastně nemusí nic umět, za nic nezodpovídá a že by to zvládnul každý.
Proč se tedy na nějaké to managerské místo nepřihlásíte ?
08. 09. 2010 | 13:35

AC napsal(a):

JC

Třeba chce pan Sladký zůstat poctivým, co vy víte?
08. 09. 2010 | 13:37

Vlkodav napsal(a):

vlk:

Tak na mne probůh nereagujte!
08. 09. 2010 | 13:44

snílek napsal(a):

To samé co napsal Lex o ČSSD platí i o KDU ČSL. Tato strana snad úplně rezignovala, ačkoli jakmile voliči VV vystřízliví, mohla by posbírat dost hlasů. Myslím, že voliči véčkařů nejsou tak radikální asociálové a pasivní asistence Johna a Bárty u souboje řezníků a Nečase a Kalouska bude znamenat postupný zánik projektu VV.

Přesně to napsal vlk 08.09.2010 09:11:59
08. 09. 2010 | 13:48

jarpor napsal(a):

Sladký

Takže zopakuji, svěřte své peníze, svůj podnik manažerovi a přijďte mi povídat, jak je nezodpovědný a beztrestný...

Jozka

"Jarpori proste nechteji videt a slyset. Nabourava jim to jejich vysneny svet."

No, mě stačí, že ten Váš nevysněný soukromý svět je samá levárna a nezodpovědnost...

Tedy znova - zkuste si to, a uvidíte....

Hezký den
08. 09. 2010 | 13:50

neo napsal(a):

Přežije koalice?

Přežije-li koalice, nepřežije Pehe
08. 09. 2010 | 14:03

Sladký napsal(a):

A co s ním udělám,když mé peníze prohospodaří? Zastřelím ho? A ještě něco,jarpore- vy zde neustále nabízíte jakousi hypotetickou situaci,zatímco já popisuji SKUTEČNOST-věci,které se děly a neustále dějí.(a všude,viz dovolená šéfa BP v době katastrofy v Mexickém zálivu).
08. 09. 2010 | 14:04

Petr z Tábora napsal(a):

to schlimbach 8:29:
Dobré odpoledne. Každá vláda dělá nepopulární opatření na začátku vládnutí, protože s blížícím se předvolebním bojem si to už žádná netroufne. Navím se ve 3.a 4.roce mohou začít projevovat úspěchy z reforem - pokud ty budou dobře provedeny.
A nepopulární ta opatření být musí, jak jinak bychom zmenšovali naše žití na dluh. Zjednodušeně 10milionů Čechů na svůj život potřebuje každý rok půjčovat 150-200 miliard korun.
08. 09. 2010 | 14:07

jozka napsal(a):

jarpor:

Ja si to nepotrebuji zkouset, ja to vidim na vlastni oci.

Ale nijak jste mne nezklamal. Neustale bzzzzz bzzzz, bez ohledu na to, co rika kdokoliv jiny. Vlkuv termin vuvuzela je skutecne vystizny :-)
08. 09. 2010 | 14:09

Sladký napsal(a):

JC to není žádný názor" to je prostě fakt mnohokrát pozorovaný ve skutečném dění.Kdybyste četl pozorně a zajímal se o dění,berzy byste objevil stovky takových a podobných případů.
Tomu vašemu zkratkovitému závěru už vůbec nerozumím. Můžete citovat nějakou pasáž,kde tvrdím,že manažer nemusí nic umět? Že nemá žádnou osobní hmotnou odpovědnost jsem si nevymyslel,tak to prostě je.Vás by zajímalo a lákalo dělat něco,kde nemusíte nic umět? Proč to připisujete mně?
08. 09. 2010 | 14:12

jarpor napsal(a):

Sladký

Neposouvejte ... není řeč o tom, co máte udělat, když...

Debata je o tom, zda svěříte Vaše zdroje nezodpovědnému a beztrestnému...

Jaký podíl máte v BP abyste mohl šéfa BP za katastrofu a za podíl, jež on osobně nese - patrně svou dovolenou... pohnat k zodpovědnosti namísto plamenných dišputací stran manažerů, kterou nazýváte popisování skutečnosti ?

Hezký den
08. 09. 2010 | 14:14

Toman a Lesní panna napsal(a):

Propustíme státní zaměstnance. Jejich práci zadáme soukromým firmám. Ušetříme?
08. 09. 2010 | 14:15

jarpor napsal(a):

jozka

Soudím, že když už, tak jsme na tom s tím Bzzzzz Bzzzzzz úplně stejně.... :-) Každý hrajem na svou.... a kdo více teoretizuje - nehodlám se přít...

Ani Vy jste nezklamal...

Hezký den
08. 09. 2010 | 14:18

AC napsal(a):

Toman a Lesní panna

Samozřejmě že ušetříme. Minimálně čas. Než nás ostatní poženou svinským krokem:-)
08. 09. 2010 | 14:22

zdesta napsal(a):

Rumcajs:Okruh nepřátel se neustále zvětšuje.Komouší,socani,odbory,nezaměstnaní,důchodci.bezdomovci,invalidé,sociologové,politiologové,učitelé,zdravotnící a další státní zaměstnanci.Není nad to,úsilovně pracovat a neflákat se.Chce to jen PC klábosnici a od rána do noci bojovat s ideologickým nepřítelem.
08. 09. 2010 | 14:32

Rumcajs napsal(a):

zdesta:

Máš pravdu dědku. Někdy ti už mám pocit, že to neutáhnu.

Nechcete taky něco dělat ?
08. 09. 2010 | 14:35

jozka napsal(a):

jarpor:

je tu maly rozdil. Pokud dostanu nekolik prikladu, ktere vyvraceji me tvrzeni, nemam problem to prijmout. Na rozdil od jarporu, kteri to ignoruji :-)

Aby bylo jasno, taky jsem mel ten svet tak krasne usporadany. Pak ale prisla praxe :-)
08. 09. 2010 | 14:35

Rumcajs napsal(a):

Vlk:

V podstatě jsi napsal to co já. Státní zaměstnanec není placen podle výkonu, ale podlo toho, kolika let se dožil. Já to vidím špatně. A argumentu o jeho nezávislosti se musím smát.

To by pak mohlo platit i ve firmách. Tam se taky mění vedení. A možná častěji jak na ouřadech.
08. 09. 2010 | 14:40

mp napsal(a):

zdesta
a provozovatelé slunečních elektráren už jsou na řadě...
08. 09. 2010 | 14:43

vojnov napsal(a):

jarpor: to vase kontrolovani manazera funguje v malem, a pokud je malo osob, sverujici majetek.

ve velkem to tak nefunguje... a je vcelku jedno, jestli jsou to soukrome, nebo statni vlastnici. protoze majiteli se musi prokazat UMYSL udelat trestny cin. pokud je jen neschopny, zadnou odpovednost nenese (viz napriklad Thun, ze... kde soukroma fabrika krachovala, i kdyz nestihala vyrabet, kolik mela obednavek). mimo jine i proto, ze neni snadne vystopovat pricinnou souvislost mezi manazerskym lemplem a skodami na podniku...
08. 09. 2010 | 14:47

jarpor napsal(a):

Jozka

"Aby bylo jasno, taky jsem mel ten svet tak krasne usporadany. Pak ale prisla praxe :-)"

Takže -
nezodpovědný a beztrestný manažer zpronevěřil Vaše peníze peníze... pak je na místě otázka, kde "ti soudruzi z NDR" udělali chybu...
nebo
ta Vaše "praxe" se týkala se peněz kohosi jiného... a zde se jen cosi memoruje ... s hýkajícími nespokojenci...

Jo, rozdíl tu je... nepíšu o druhém, že je jak vuvuzela... i když bych mohl... :-))

Hezký den
08. 09. 2010 | 14:49

Toman a Lesní panna napsal(a):

Rumcajs
Ve státní správě se vyššího věku dožije málokdo, to pro vaše uklidnění. Pokud sám dobrovolně nezemře nebo není tzv. odejit, zpravidla nervově nevydrží a odejde sám.
08. 09. 2010 | 14:51

jozka napsal(a):

jarpor:

taky nemate proc ;-)
08. 09. 2010 | 14:53

Rumcajs napsal(a):

Toman...

To mi povídej hochu. Taky jsem byl ouřada. Ještě teď se mi dělá z těch zákusků,kafí a flašek špatně.

To se nadá dlouho vydžet.
08. 09. 2010 | 14:56

Lex napsal(a):

schlimbach, snílek
OK!
08. 09. 2010 | 14:58

TaLP napsal(a):

Rumcajs
Obzvlášť poté, co je na chlebíčky jen 90 Kč na osobu a den.
08. 09. 2010 | 15:03

Li-Chang napsal(a):

Zda přežije koalice je zcela vedlejší, důležité je, abychom přežili my, obyčejní občané. Pokud vysokoškolsky kvalifikovaný občan chce z hospodářských důvodů opustit republiku, nechť odejde, ale uhradí státu to, co stát vynaložil na jeho studium a další kvalifikaci.
08. 09. 2010 | 15:26

zdesta napsal(a):

Rum cajs. Je dobré být zapalený a nenechávat to až do krematoria.Tak ty jsi uřadoval?Tak když ti z toho bylo špatně (zákusky,káva,chlast)Proč jsi se nesebral a nestoupl si k soustruhu a nedělal poctivou práci? Ouřada zní líp jak soustružník že?
08. 09. 2010 | 15:37

Rumcajs napsal(a):

zdesta:

Já šel po třech měsících.
Ale nevzal jsem do ruky soustruh, ale krumpáč.
08. 09. 2010 | 15:43

arnazach napsal(a):

Vlk:
Každopádně je to téma pro spolupráci technických škol a byznysu: Např. vychovávat inženýry s širokým profilem (základy techniky) a teprve postgraduální studium šít na míru potřebám podniků. Přitom je jasné, že se skladba průmyslu bude měnit a že mnohé absolventy bude nejspíš čekat postupně víc takových kurzů.

Strach z matematiky je iracionální. Možná ji školy blbě učí. A působí tu vlivný předsudek humanitně vzdělaných intelektuálů. Jejich klony najdete všude - jejich modelové myšlení funguje takto všichni inženýři jsou blbí, protože můj soused je inženýr a je blbý.
08. 09. 2010 | 15:44

vlk napsal(a):

Rumcajs
koukám, že jsi fakt pod parou. Ale hodně A pojistnej ventil evidentně nefunguje.

Psal jsme ti názorný příklad. Ohledně vojska a policie. Tam nejspíš , ted y myslím armádu a policii civilizované země by udělali nejlíp, kdyby šéfem generálního štábu udělalinějakého šest měsíců sloužícího frajtra a ne kvalifikovaného důstojníka, který si prošel před tím řadou funkcí a osvědčil se.

V Čechách a podle Ruma je to ale špatně. Stačí frajtr.
K čemu zkušenosti a nějaký postup na základě se osvědčení. Pěkně po socialisticku. všichni ouřadové mají jeden žaludek. tak jedne základ. A každý 4 roky rektální alpinismus. Joa těším se, až státní úředníci teď budou žádat třeba o hypotéky... Na bydlení. Jak narazí na to, že jim pro výpočet bonity bude uznán jen tarifní základ... Já jim t přeju , pakáži líné.
Jen nechápu ,proč firmy nechtějí zaměstnávat radši absolventy než lidi s praxí... Tedy lidi s odslouženými léty. Když to vlastěn nemá váhu.....
Jo a Rume, jseš mi pořád dlužnej. Ten civilizovanej s tát, co zamětsnává státní zaměstnance dle modelu a sociála Drábka.. Čekám Rume, čekám...

arnazach
je zcela zřejmé , že v budoucím světě bude nutná velká flexibilita. A obměna zaměstnání. reap. dovedností. Nic nového . Mám s tím osobně docel a dost zušeností.
A to už budu za nějaký čas končit.
08. 09. 2010 | 16:04

Rumcajs napsal(a):

vlk:

Když bude frajtr lepší jak generál, tak proč ne ?

Jinak stále plácáš dokola, že někdo bude někoho zaměstnávat hned po škole a skušeného vyhodí .

To jako proč ? Jak jsi na to přišel?
08. 09. 2010 | 16:16

zdesta napsal(a):

Rumcajs: To jsi udělal dobře.Zbavil jsi se nadměrné váhy z těch zákusků.No já nevím Cajzíčku.Moje starší dcera fachčí na radnici (Ostrava)Zákusky nebaští a alkohol nepije.Dvy dny v týdnu je tam až do večera.V sobotu jsem ji vezl na Všeminu (hotel)na nějaké školení.Příští pátek a sobotu je zase ve Velkých Karlovicích.O flákání nic neříká,spíše naopak.Připouští sice,že 50% práce je na pedrek,ale řádový úředník to neovlivní.Kdybych měl brát tvé zkušenosti vážně, (zákusky,káva,chlast)tak každý úředník by po 6 měsících vážil 1,5 tuny.Moc všechno přeháníš.Zdar.
08. 09. 2010 | 16:23

vlk napsal(a):

Rumcajs

ano, když frajtr bud elepší než generál.. Jedne takový skončil. Je to ASI 65 let zpět.. nějak se to ale v civilizaci neuchytilo. naposled to v těchto zeměpisných šířkách a civlizačním okruhu zkusil použít Kléma a udělal ministrem obrany Čepičku..

Notřelý rumcajsův karierní tah..
Ale vlastně.. vlastně.. no vlastěn ne!! To bych Klémovi zas e křivdil. Naposled s e to bezvadně povedlo Topolánkovis Kalouskem. Ti udělali ministrem národní obrany všehoschopnou zpívající pudřenku!!!
Drábek už jenom opisuje...

A druhá věta milej Rume? Taky špatně. Já neplácám, že někdo někoho bud e zaměstnáat hed po škole. Já píši dvě úplně jiné věci:
1- že stát bud e lidi s praxí platit jako lidi po škole!
2- ptal jsem se , proč firmy shání lidi s praxí, když odpracovaná léta nejsou důležitá. Jak říká Drábek a ty?
Což je něco úplně jiného , než mi vkládáš do úst Rume, viď?
Joa připomínám, že jsi mi stále dlužen odpověď na otázku, který civilizovaný stát už má zaveden Drábkův model odměňování státních zaměstnanců...
pořád čekám.
08. 09. 2010 | 16:59

Rumcajs napsal(a):

zdesta:

Taky jsem tam byl dva dny v týdnu do večera.
Ale to byla pouze "telefonní služba!.

Na školení jsem taky byl, dokonce celý týden.Do dneška nevím vo čom to bylo. Pochybuju, že to někdo věděl. Ale čepovali tam plzeň.
08. 09. 2010 | 17:00

Rumcajs napsal(a):

vlk:

1. Já se tě ptám, proč by ja tak platil, když tvrdíš, že ten s praxí je lepší.

2. Samozřejmě že chci člověka s praxí, ale to samo o sobě nestačí. Vcelku už nerozeznávám, jestli má praxi 3 roky, nebo dvacet let. Přesto jsem ale vzal holku hned po škole , protože při pohovorech byla znalejší, jak báby s desetiletou praxí.
Do dneška nelituju.

3. To nevím vlku a je mi to jedno. Akorát vidím, že jim zlaté časy končí všude a že je víc vidět v demonstracích jak v práci.
08. 09. 2010 | 17:08

vlk napsal(a):

Rumcajs
1- protože všichni budu mít jednotnej tarif! rozdíl pouze v osobním. No každý není , soudružka sekretářka Nagyová. Ted y Nečasova sekretářka. Ta jistě 200% osobního dostane. Al e chápu, že každý nemlže být tak dobrý jako ona.

2- že narazíš na vyjimku, potvrzující pravidlo / a kdo ví kjak to bylo/, vůbe cnic nezamená.
Takže a¨ž třeba povezeš Cipíska do nemocnice, vůbe c ti nebude vadit, kdyby mu vystřihnul operaci čehosi třeba nastoupivší lékař bez atestace. Prootže mál třeba jedničku z anatomie a byl šikovnej při pitvách..A že ty nerozezná š praxi tříletou od dvacetileté? Já s e nedivím. Kdybych studoval tak často a pilně jako ty, taky by pro mne byl Vonásek jako Habásek.
Ostatně - máš pravdu - jinak bys nemohl volit, jak volíš.
3- opět se táži - kde že v civilizované zemi mají Drábkův revoluční systém? Nebo snad myslíž ,že ve všech zemích naší civilizace jsou úplní pitomci, sto let za námi?

No když s eorzhlídnu , kolik Nobelových cen máme napříkald my, kolik Němci, Rakouši Holanďané, Maďaři, Francouzi Italové atd.atd. tak bych si na načí, resp. Drábkovu vyjímečnou genialitu nevsadil. I když Drábek šel z první rovnou do třetí třídy.
Teď s e ukazuje ale , ež by muta druhá mohla i dost chybět.
08. 09. 2010 | 17:43

Rumcajs napsal(a):

vlk:

Co to furt meleš vlku ? Dneska Tě jako nemůže odoperovat elév ? Co to stím má společnýho. Naopak bych očekával, že primář si díky odměnám podrží odborníka jak začátečníka.

Nemám chuť vyhledávat, kolik kde maj osobního a kolik tabulkově.

Tak mi dej odkaz, kde tvrdí to co ty. Že stačí aby Ti bylo sto a jseš v balíku.
08. 09. 2010 | 19:52

vuvuzela napsal(a):

Vlku 08.09.2010 10:50:28,

Pocit zodpovědnosti pramení z mé výchovy a je mým přesvědčením.
Jestli jsi ty obětí nějakého školení, je to tvůj problém a nepodstrkuj ho mně.

Máš li pocit, že jsou absolventi bez práce, tak si někdy udělej analýzu toho, co ti nezaměstnaní studovali. Jestli to byla nějaká ulejvárna(pajdák...) nebo dřina -obor kde se po absíkovi vrhá hned několik zaměstnavatelů(elektro, matfyz...)
Je mi jasné, že nemohou všeci studovat informatiku, ale za výběr svého oboru zodpovídá budoucí student a měl by brát v potaz, jak se po studiu uplatní a ne plakat, že teď má diplom a je na dlažbě. To že jeho hlouposti zneužívají různí vychcánci k propagandě je jiná. A jsme zase u školení, co?
08. 09. 2010 | 20:53

gaia napsal(a):

vuvuzela
žije v zajetí stereotypů

kdo se kdo po kom dnes vrhá?
08. 09. 2010 | 20:55

vlk napsal(a):

Rumcajs
jsi opravdu takový prosťáček?Ty očekáváš.. no ty jo, ty očekávat ůžeš. yt jo. Na Růžku.
Že si primář podrží jak eleva tak odborníka- díky odměnám. kdyby nešlo o dokonalou mimoňovitou tragedii, tak by to byl gag večera.
eleva si nepodrží, protože na ě nemají financ e už dneska. proto odchází masově do Německa a podobně. A děljí s i atestace tam A zůstzávají tam. A odborníka si neudrží proto, že odcházejí také už dávno. Už teď podle Hegera schází v nemocnicích 700 doktorů, podle Kubka tisíc.
Odborníci naprosto nebudou čekat na to, že budou mít stejný tarif jako začínající doktor a zbytek bud e na libovůli nadřízeného. A když s ezmění, tak půjd e třeba o žebrotě. tmu může věřit tak aorát Lojza.
A ještě drobnost - ten doktor totiž ví i to, že osobní příplatek je NENÁROKOVÁ část mzdy!§ Takež pokdu nemocnic e NÁHODOU nebud e mít, tak prostě bud e jen za tarif. Tohle možná vezme nějaký zoufalec v garáži, kd e je vokolí vysoá nezamětsnanost. Rozhdoně to nevezme kvalitní doktor, ketrý zná slušně nějaký cizí jazyk. Ten půjd e někam , kd e ho jednak opravdu slušně zaplatí a jednak jeho mzda bud e mít převážně tarifní charakter a k tomu bud e sem tam nějaká výkonnostní část.
Ale tuhel šílenou Drábkovu lotynku prostě hrát nebude. není to totiž zoufaec z tvojí garáže.
A po desátě - ptám s e,v které zemi ,civilizoané zemi, platí, Rume své státní zaměstnNnce dle modelu asociála Drábka? pochlub se! Nestyď se.

vuvuzela
a hele pán se domnívá , že jsme splu někde čurali plenek, pán se rozhodl mi tykat.. No nejsem cimprlich.
Inu v soudružských buňkách, na PŠM to bylo zvykem...
Zvyk je jak známo - žeezná košile.
A je vidět milej vuvuzelo, že jsi ani trochu nepochopil, co že ti valstěn chci říci - totiž toho, abys mne ušatřil modrých, brožurkových keců a a zkusil s e dopustit nějaké vlastní myšlenky. zas e jsem s e dočkal jen keců o tvojí odpoěvdnosti. Sice to nechápu, jak to souvisí s půl milionovou nezaměstnaností, v s ituaci, kd y firmy prostě neberou, ale myšlenky žádné. Inu vuvuzela. jeden jediný setrvalý tn. Víc z níkdo nevymáčkne.
09. 09. 2010 | 00:28

Gabrielle H. napsal(a):

No, tak si takhle...
Žádná velká sláva. My darling Jiříček nám připravil tentokrát hodně slabý čajíček. Hotová kojenecká vodička pro mimina, kterou by ve víno neproměnil ani sám Ježíš Kristus osobně:-) Nicméně stejně je Jiří Pehe můj člověk, jen si vybral svoji slabou chviličku - a na tu má každý občas nárok:-)
Jen tak pro inspiraci
Jiřímu Pehe nabídnu poněkud silnější vínko z trochu jiného soudku...
Mám totiž obavu, že toto skvělé dílko díky vševidoucím očkům a čmuchálkům na aktuálně neprorazí, i kdyby se náš super liberální cenzorek Liborek rozkrájel na nudličky. Jak ráda bych se mýlila... Nicméně nechám to tu alespoň jako výzvu. Projde tento skvělý článek na blog aktuálně, nebo neprojde? Být, či nebýt?? To je to, oč tu v celém životě i v politice běží:-)
http://www.denikreferendum....
09. 09. 2010 | 00:51

Míval napsal(a):

Ládík!!! : možná máte na mysli členy pravicových stran v ČR. Jejich disciplína a nezištná služba vlasti je jistě příkladná. Ale v britském parlamentu (tedy stranách, které ho tvoří) to tak idylické není. Doporučuji si přečíst třeba First Among Equals (Jeffrey Archer), či Yes, (Prime) Minister (Jay, Lynn). Druhá je spíš známá jako série sitcomů, nicméně v knize je mnoho odkazů na reálné dění v parlamentu 80.let.
09. 09. 2010 | 08:53

Winston napsal(a):

No uvidíme, zatím to vypadá, že máme nejlínější vládu za posledních 20 let. Pan John je výjimka, ten je k tomu i neschopný...

Už se těším na Kalouskův odhad růstu ekonomiky :O)
09. 09. 2010 | 09:34

Toman a Lesní panna napsal(a):

Vuvuzelo, začíná to už na sš. Žák zjistí, že např. je poptávka po tiskařích. I jde na střední polygrafickou. Po maturitě se ukáže, že místa nejsou. Aby nezahálel, jde si zajistit druhou maturitu na stejné střední škole v jiném oboru. Tak se rodí tzv. věčný student. Někteří poté vstoupí na VŠ a totéž se opakuje, postupně vystudují např. filozofii, pak jdou třeba na management, aby nakonec zjistili, že se po nich nikdo nevrhá a otevřou si masážní salon. Jak z toho ven?
09. 09. 2010 | 12:07

jan k napsal(a):

vlk:
"
vuvuzela
a hele pán se domnívá , že jsme splu někde čurali plenek, pán se rozhodl mi tykat.. No nejsem cimprlich.
Inu v soudružských buňkách, na PŠM to bylo zvykem...
"
Zajímavé, že nedávno mi začal pro změnu tykat sám božský vlk. Takže také ze soudružské buňky? Takže odtud pramení jeho hulvátství.
09. 09. 2010 | 16:07

Tenco napsal(a):

vlk
"soudružka" sekretářka Nagyová

Až mě zamrazilo.

Ale je to zcela přesné.

Nemáš na to licenci, doufám ?

Ode dneška to tedy začnu používat i já.
10. 09. 2010 | 13:33

highest auto insurance rates napsal(a):

Thank you for the sensible critique. Me and my neighbor were just preparing to do some research on this. We got a grab a book from our area library but I think I learned more from this post. I'm very glad to see such great information being shared freely out there. <a href="http://topautoinsurancerates.net/">new jersey auto insurance rates</a>
18. 10. 2011 | 22:25

r Cheap backlinks h napsal(a):

I have observed that online diploma is getting favorite because attaining your college degree online has become a popular selection for many people. A large number of people have not necessarily had a possible opportunity to attend a traditional college or university however seek the increased earning potential and a better job that a Bachelor Degree provides. Still others might have a qualification in one field but would want to pursue one thing they already have an interest in.
03. 09. 2012 | 09:56

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Aktuálně.cz Blog · Atapana Mnislav Zelený B Baar Vladimír · Babka Michael · Balabán Miloš · Bartoníček Radek · Bartošek Jan · Bartošová Ela · Bavlšíková Adéla · Bečková Kateřina · Bednář Vojtěch · Bělobrádek Pavel · Beránek Jan · Berkovcová Jana · Bernard Josef · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Blažek Kamil · Bobek Miroslav · Boehmová Tereza · Brenna Yngvar · Bureš Radim · Bůžek Lukáš · Byčkov Semjon C Cerman Ivo · Cizinsky Ludvik Č Černoušek Štěpán · Česko Chytré · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Davis Magdalena · Dienstbier Jiří · Dlabajová Martina · Dolejš Jiří · Dostál Ondřej · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořák Jan · Dvořák Petr · Dvořáková Vladimíra E Elfmark František F Fafejtová Klára · Fajt Jiří · Fendrych Martin · Fiala Petr · Fibigerová Markéta · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Gargulák Karel · Geislerová Ester · Girsa Václav · Glanc Tomáš · Goláň Tomáš · Gregorová Markéta · Groman Martin H Hájek Jan · Hála Martin · Halík Tomáš · Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hapala Jiří · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Heroldová Martina · Hilšer Marek · Hladík Petr · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holásková Kamila · Holmerová Iva · Honzák Radkin · Horáková Adéla · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hrabálek Alexandr · Hradilková Jana · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubálková Pavla · Hubinger Václav · Hülle Tomáš · Hušek Radek · Hvížďala Karel CH Charanzová Dita · Chlup Radek · Chromý Heřman · Chýla Jiří · Chytil Ondřej J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jelínková Michaela Mlíčková · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kaláb Tomáš · Kania Ondřej · Karfík Filip · Karlický Josef · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Pavel · Klíma Vít · Klimeš David · Klusoň Jan · Kňapová Kateřina · Kocián Antonín · Kohoutová Růžena · Koch Paul Vincent · Kolaja Marcel · Kolářová Marie · Kolínská Petra · Kolovratník Martin · Konrádová Kateřina · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Koutská Petra Schwarz · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kučerová Karolína · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kupka Martin · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Máchalová Jana · Maláčová Jana · Málková Ivana · Marvanová Hana · Mašát Martin · Měska Jiří · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minář Mikuláš · Minařík Petr · Mittner Jiří · Moore Markéta · Mrkvička Jan · Müller Zdeněk · Mundier Milan · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Návrat Petr · Navrátil Marek · Němec Václav · Nerudová Danuše · Nerušil Josef · Niedermayer Luděk · Nosková Věra · Nouzová Pavlína · Nováčková Jana · Novák Aleš · Novotný Martin · Novotný Vít · Nožička Josef O Obluk Karel · Ocelák Radek · Oláh Michal · Ouhel Tomáš · Oujezdská Marie · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Pavel Petr · Pavelka Zdenko · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Peka Karel · Peksa Mikuláš · Pelda Zdeněk · Petrák Milán · Petříček Tomáš · Petříčková Iva · Pfeffer Vladimír · Pfeiler Tomáš · Pícha Vladimír · Pilip Ivan · Pitek Daniel · Pixová Michaela · Plaček Jan · Podzimek Jan · Pohled zblízka · Polách Kamil · Polčák Stanislav · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rakušan Vít · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Reiner Martin · Richterová Olga · Robejšek Petr · Ruščák Andrej · Rydzyk Pavel · Rychlík Jan Ř Řebíková Barbora · Řeháčková Karolína Avivi · Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schneider Ondřej · Schwarzenberg Karel · Sirový Michal · Skalíková Lucie · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slejška Zdeněk · Slimáková Margit · Smoljak David · Smutný Pavel · Sobíšek Pavel · Sokačová Linda · Soukal Josef · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Strmiska Jan · Stulík David · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Sýkora Filip · Syrovátka Jonáš Š Šebek Tomáš · Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Šindelář Pavel · Šípová Adéla · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šojdrová Michaela · Šoltés Michal · Špalková Veronika Krátká · Špinka Filip · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štěpán Martin · Štěpánek Pavel · Štern Ivan · Štern Jan · Štětka Václav · Štrobl Daniel T T. Tereza · Táborský Adam · Tejkalová N. Alice · Telička Pavel · Titěrová Kristýna · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomek Prokop · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Tůma Petr · Turek Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Vacková Pavla · Václav Petr · Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Vančurová Martina · Vavruška Dalibor · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Vhrsti · Vích Tomáš · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojtěch Adam · Vojtková Michaela Trtíková · Vostrá Denisa · Výborný Marek · Vyskočil František W Walek Czeslaw · Wichterle Kamil · Wirthová Jitka · Witassek Libor Z Zádrapa Lukáš · Zajíček Zdeněk · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zima Tomáš · Zlatuška Jiří · Zouzalík Marek Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael · Žantovský Petr Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy