Čtvrtý odboj

24. 09. 2010 | 08:59
Přečteno 8415 krát
Den po největší odborářské demonstraci za několik posledních let schválil Senát zákon o tzv. třetím odboji, ačkoliv neexistuje společenská shoda na tom, zda odpor proti komunistickému režimu na sebe kdy vzal formu „odboje“. Když už s pojmem „odboj“ nakládají politici s takovou volností, možná se ve světle odborářského protestu nabízí trochu ironická otázka, zda nejsme svědky začátku „odboje čtvrtého“.

„Odboj“ samozřejmě potřebuje v první řadě nepřátelský, utiskovatelský režim, proti kterému někdo organizovaně bojuje. Politicko-ekonomický systém po roce 1989 takovým režimem v očích většiny společnosti zatím nebyl. Mnohým se sice nelíbila korupce, klientelismus, tunelování, předražování a manipulace státních zakázek, jakož i podezřele rychlé bohatnutí různých jedinců, ale společnost jako celek byla vcelku soudržná, nevykazující velké sociální rozdíly, a většinově spokojená s novým politickým systémem.

Nástup současné pravicové vlády, s jejím neoliberálním programem, by to bohužel mohl, jak se zdá, změnit. Problém není v tom že vládní koalice, a jí podporující média, volají po škrtech a reformách. Problém je, že se tyto „reformy“ nesou v duchu jakéhosi třídního boje, v němž jsou například státní zaměstnanci vykreslováni jako přeplacení paraziti na soukromém sektoru, a v němž jsou ti sociálně nejslabší ponižováni slogany, jež naznačují, že se buď štítí práce nebo jsou neschopní.

V reakcích na odborářskou demonstraci jsme si v některých denících mohli přečíst v podstatě nenávistné komentáře nejenom o odborech a institutu stávky, ale i o tom, že zatímco přeplacení státní zaměstnanci v pracovní době demonstrují, zaměstnanci v soukromém sektoru prý tvrdě pracují, aby mohli na tyto parazity platit daně.

Toto rozeštvávání různých skupin zaměstnaneckého stavu je pak doprovázeno podobnou rétorikou ve vztahu zaměstnaných k nezaměstnaným. V ještě absurdnějších polohách jsou proti sobě stavěny různé skupiny těch sociálně nejslabších: například „přizpůsobivých“ a „nepřizpůsobivých“, „většinových“ a „menšinových“, nebo „pořádkumilovných“ a těch ostatních.

Vláda a s ní spříznění novináři tak dělají vše proto, aby současný politicko-ekonomický systém v očích společnosti přeměnili v „režim“, v němž se civilizované protesty, například stávky, skutečně brzy mohou stát formou odboje. Taktika „rozděl a panuj“ nemůže být přitom účinná dlouhodobě, protože se to vše děje na pozadí velmi chabého úsilí dělat něco se systémovou korupcí, v níž se ztrácejí desítky miliard, které by samy o sobě hravě zaplatily to, co se vláda snaží uspořit na zaměstnancích.

Bude-li tento asociální útok pokračovat, velmi brzy budeme opět žít ve společnosti, jež se bude dělit na ty „nahoře“ a ty „dole“, v níž ti „dole“ navzdory úsilí je rozdělit, pochopí, že mají společný zájem. Ti „nahoře“ k tomu ve svém sociálním autismu už teď mocně přispívají.

Je symbolické, že zatímco například prezident republiky demonstrující odboráře uráží pohrdlivými výrazy, otevírá „strana a vláda“, reprezentovaná symbolicky toutéž osobou, obchvat Prahy tak astronomicky předražený, že kdyby se postavil za cenu srovnatelnou například s Německem, nemusela by vláda vůbec škrtat některé sociální dávky. Příkladů prorůstání politické a ekonomické moci, jež se těm „dole“ musí stále častěji jevit tak, že si z nich mocní politici a jejich kmotři dělají zpupnou legraci, by bylo možné uvést mnohem více.

Toto vše podrývá legitimitu současného systému, který se v očích stále většího počtu lidí může brzy změnit v nespravedlivý režim. A pocit nespravedlivosti je bohužel často doprovázen radikalizací, která už nestojí o dialog s mocnými.

Právo, 24.9.2010

Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

Ládik!!! napsal(a):

4. odboj je boj za 13. důchod, 5. odboj bude boj za 14. důchod....
24. 09. 2010 | 09:09

neo napsal(a):

Joo Pehe, na to jsem čekal. Už je to tady. čtvrtý odboj a Pehe bude vřískat v čele.

40 000 odborářských vyžírků, si udělalo výlet do Prahy, ožrali se, rozmlátili pár věcí a nakoupili na večeři.

Víte Pehe,

podstatný rozdíl je boj proti nacismu, komunismu a boj za prebendy, když jsem živen jinými.

Vlastní neschopnost nelze považovat za slabost režimu, ale pouze za slabost svou vlastní.
24. 09. 2010 | 09:09

Ládik!!! napsal(a):

4.odboj může být taky boj o ztracená koryta. Odbojáři: Škromach, Dluhoslav, Zaorálek, Langer, brzy i Böhm.
24. 09. 2010 | 09:17

Michal Macek napsal(a):

pane Pehe ja k tomu nemam co rict - srovnavat odpor proti totalite s vymrcovanim 40000 odboraru - vy ste se uz definitivne zlbaznil a ja nad vami lamu hul.zijte v te sve pravdolaskove levicove antiklausovkse halucinaci!
24. 09. 2010 | 09:20

ced napsal(a):

omg neo, dejte si ledovou sprchu minimalne za poslednich tisic prispevku.

muzu se zeptat, v cem podnikate? stedrych vyhod eraru a obezlicek pro soukromy sektor samozrejme nevyuzivate..
24. 09. 2010 | 09:22

pumprlidentlich napsal(a):

Tohle snad nepřekoná ani Rath nebo Hořejší. Opravdu silná sociálně demokratická várka.
Kolik rodin s dětmi dnes Pehe zachránil?
24. 09. 2010 | 09:27

Kamil napsal(a):

MICHAL MACEK

Pehe nesrovnává odboj a odoboj. On jen poznamenává, že když politici zákonem klidně definují jako odboj neco, co žádný organizovaný odboj nebyl, můžeme jako odboj označovat třeba i sociáoní nespokojenost se současným režimem. Navíc má pravdu, způsob, jakým pravice provádí reformy, a způsob, jakým tyhle "reformy" obhajují duševní kloni Ládika Neo v pravicovém tisku, může velmi brzy odboj vyprovokovat.
24. 09. 2010 | 09:27

JC napsal(a):

Mno já jsem tušil, že ta podoba s Leninem není náhodná.
24. 09. 2010 | 09:31

Marigold napsal(a):

Neo,
příjďte k nám do nemocnice, plné přeplacených vyžírků s nástupním platem 15000, po reformě 12000, kteří místo aby úspěšně dělali byznys třeba u farmaceutických firem nebbo v politice, propadli se na sociální dno klinik a výzkumných týmů. A teď se hašteří o prebendy, vždyť co to je, přijít o dva hadry měsíčně, že? S hodinouvou mzdou 105 Kč když budou pracovat 24 hodin denně, tak je to nakonec docela slušný plat. ¨
Ale každému co jeho jest, ať tedy zavládne neoliberalismus i v naší profesi, garantuji vám, že platy budeme mít stonásobné, léčit budeme ovšem jen ty, kteří na to mají... Vidíte tržní optikou vztahy v profesích, které jsou deformovány naprosto netržním prostředím a to úmyslně, aby nevzrostla cena práce právě těchto profesí...
Já osobně mám dost 20 let keců o tom, že nejsou peníze na platy, když vidím, kam tečou...
24. 09. 2010 | 09:33

Vlkodav napsal(a):

Tak tohle je neuvěřitelný.
Soukromý sektor už dva roky snižuje platy, ale na státní zaměstnance se šáhnout nesmí. A pokud to uděláte, tak státem (anšima daněma) placený zaměstnanci mají, dle Peheho, právo na "odboj" - ozbrojený odpor.
Fakt dobrý!
24. 09. 2010 | 09:35

zdenekb napsal(a):

neo:

"40 000 odborářských vyžírků, si udělalo výlet do Prahy, ožrali se, rozmlátili pár věcí a nakoupili na večeři."

Za každé slovo v této větě bys zasloužil jednu výchovnou. Pokud chceš vidět skutečné vyžírky, prohlídni si fotografii současné vlády.
24. 09. 2010 | 09:36

pája napsal(a):

Sociální autisté (autismus nemá souvislost s autem, ale je to pervazivní vývojová porucha intelektu projevující se zhoršením vzájemných sociálních interakcí, způsobu komunikace a omezeným, stereotypně se opakujícím repertoárem zájmů a aktivit, která se projeví u 4 - 5 z 10 tis.narozených dětí v prvých třech letech života a u části z nich přetrvá), kteří jste poznamenaní hlavním proudem tisku, rozhlasu a televize, ze své podstaty tomuto článku nemůžete porozumět.
Článek je velmi dobrý, budu ho propagovat dále sociálním neautistům.
24. 09. 2010 | 09:36

lederer napsal(a):

Přání otcem myšlenky bylo zřejmě popudem k napsání tohoto myšlenkového veledíla . A to Vaše tvrzení o astronomickém předražení pražského okruhu by bylo dobré nějak doložit , jinak je to laciná demagogie .
24. 09. 2010 | 09:38

zdenekb napsal(a):

Vlkodave:
Jestli to nebude taky tím, že ve veřejném sektoru je větší důraz na kvalifikaci a více než dvojnásobek vysokoškolsky vzdělaných lidí než v soukromém...

http://www.mpsv.cz/cs/9439
24. 09. 2010 | 09:40

Naštvaný napsal(a):

"Čtvrtý odboj" vyfantazíroval Pehe. Aby ne, když je jeho hlásná trouba. Stačilo, kdyby byl v tom třetím a ne za kopečkama v plyšáčku.
24. 09. 2010 | 09:44

JC napsal(a):

Marigold,

Ale no tak pane Marigolde.
Nemocnice "plná" začínajících doktorů to je snad žert.

Stěžujete si na 20 let keců, asi z vyprávění pamětníků máte na mysli dobu před tím ,kdy to bylo všechno báječné. Nevím jaký byl nástupní plat doktorů za bolševika, ale mě po ukončení průmyslovky nabídli 1035,- Kčs měsíčně.
No šel jsem raději k lopatě.
Čímž vás k následování samozřejmě nevyzývám.
24. 09. 2010 | 09:45

PatientO.T. napsal(a):

Výsměšné komentáře na adresu demonstrantů jso u nás zavedeným standardem vhodně doplňujícím politiku "divide et impera"...

http://www.zdn.cz/denni-zpr...

Premiér Jiří Paroubek označil akci za protest milionářů.
“Připravují ji lékárníci a stomatologové, tedy ta nejbohatší skupina lidí ve zdravotnictví, milionáři,“ řekl.
24. 09. 2010 | 09:46

Vlkodav napsal(a):

zdenekb:

já nepsal o absolutních číslech, ale o tom, že ve státním sektozu za minulá léta rostly platy rychleji než v soukromém!
24. 09. 2010 | 09:46

Tunel napsal(a):

Někteří diskutéři ve své zaslepenosti a nenávisti nechápou a zřejmě ani nechtějí pochopit, kam tím autor směřuje. Odhoďte ty vaše dětinské předsudky a zášť na pisatele a zaměřte se na obsah článku.

PS: Pane Stejskale, již jednou jsem se dotazoval na možnost navrácení IP adres z důvodů zkulturnění diskusí pod blogy a tak se táži znovu. Je možné toto navrátit zpátky a tak alespoň částečně navrátit těmto diskusím věcnost a slušnost? Když si projdete diskuse zpětně před zrušením IP zjistíte, že se celkem solidní diskuse pomalu ztrácí v urážkách a aroganci někteých přispěvovatelů podporovaných onou zdánlivou anonymitou a to je podle mne velká škoda. :o(
24. 09. 2010 | 09:47

Tupelo napsal(a):

Ze jde o trochu ironickou zalezitost psal pan Pehe jiz v uvodu, pokud se z demokratickeho rizeni stane rezim, pak se skutecne z doposud protivladnich demonstraci muze stat protirezini odboj (rezim samozrejme bude klast legalnimu pravu demonstrovat a stavkovat prekazky).
Naprosta vetsina obyvatel teto zeme je na stejne lodi, nevim jestli je dobre citit se jako stredni vrstva jen diky tomu, ze pode mnou jsou vrstvy jeste chudsi. Myslim, ze jakekoliv snahy o rozestvavani lidi ci jeho kastovani z ust pravicovych neoliberalu by mely byt spolecnosti ignorovany a tem, jejiz vladnuti se ridi heslem rozdel a panuj, by melo byt ve volbach durazne naznaceno, at si sve pokusy jdou provozovat jinam (nejspis mimo Evropu).

K tzv. tretimu odboji: Aby můj odpor proti zvůli nešpinili lží http://www.czechfreepress.c... .
24. 09. 2010 | 09:47

JC napsal(a):

Trpělivý pacoš,
:-))) dobré.
24. 09. 2010 | 09:48

Belgičan napsal(a):

... zda nejsme svědky začátku „odboje čtvrtého“.

Nejsme pane Pehe.
Jak správně píšete - Odboj samozřejmě potřebuje v první řadě nepřátelský, utiskovatelský režim, proti kterému někdo organizovaně bojuje.

Jenže odboráři protestují proti vládě "v zastoupení".
Oni totiž protestují především proti sobě, jednotlivě. Teprve jako celek tomu dali hlavičku protestu proti vládě. Ono to lepši vypadá i když je to ryzí alibismus.
Ve skutečnosti protestují, protže nebyli schopni v době prosperity našetřit na doby zlé.
Protestují proti tomu, že si pokakali život a tudíž jsou snadnou kořistí ještě větších vydřiduchů než je pravicová vláda to jest odborářských bosů.
Protestují proti tomu, že si vybrali studijní obor z nějž nemají možnost se zaměstnat.
Protestují proti tomu, že se koryta nerozdávají podle toho, kdo nejhlasitěji křičí "ať žije vítězný únor", ale podle vzdělanosti a schopností.
A ne v poslední řadě protestují proti tomu, že volili někoho jiného ale většina si zvolila právě tuto vládu a jim to prostě nejde do hlavy...
Nicméně mají na protesty právo jako Vy a já máme právo na svůj názor.
24. 09. 2010 | 09:49

Michal Macek napsal(a):

kamil

podle pruzkumu vetsina lidi:

1/uznava potrebnost reforem

2/souhlasi se snizenim pstavu a platu statnich zamestnancu

3/povazje necasovu vladu za dobrou
24. 09. 2010 | 09:49

Belgičan napsal(a):

zdenekb,

jestli to nebude tím, že i mezi vysokoškolsky vzdělanýmy lidmi jsou propastné rozdíly. A hádejte kam se vrtnou ti co venku neuspěli.(Např. Dr. Rath se dal na politiku. A i v ODS neuspěl a je tam kde je nyní.)
24. 09. 2010 | 09:54

JF napsal(a):

Rovněž tance Klause a vlády v parlamentu nevěstí nic dobrého. Klaus evidentně šíří náladu "neřešte to" aneb já to za vás vyřeším. Rovněž čistka na MŽP byla jasným příkladem rozdělení oligarchie a poddaných. (rétoricky viz Rut Bízková k čístce na MŽP)
24. 09. 2010 | 09:55

Marigold napsal(a):

JC
já nesrovnávám s minulým režimem,který byl pro mě jasně příšerný a nesrovnatelný. Ale dvacet let slyším každý rok, že finence nejsou.... Po 10 letech praxe a 2 atestacích hrubý plat bez služeb (nebo brigád, pokud chcete) mám tabulkově cca 25000, hodinový plat necelých 200 Kč. Kolegové, co začínají, mají oněch 15 a něco. Je to lepší, když jsem začínal já, měl jsem úvazek 0,1 na 8 hodin denně + stipendium, celkem cca 5000. Jasně, že je lepší dělat řidiče popelářského vozu, když si chce člověk vydělat, ale já to považuji za chybu a drzost...
24. 09. 2010 | 09:55

Bc Martin napsal(a):

Proč tédy většina s reformamy souhlasí?
Jak už tu někdo řekl srovnávat odboj proti komunismu a odborářké protesty je nesmysl. Copak dnešní vláda někoho zavírá za vlastní názor? Je snad poviné být ve straně? Je zakázané cestovat?
Demonstrace by mohla vyvolat leda kryptokomunistická vláda ČSSD a KSČM v čele se soudruhem Paroubkem
24. 09. 2010 | 09:55

zdenekb napsal(a):

vlkodav:
Mnohým ale vadí i ta absolutní čísla, protože mají takovou hloupoučkou a snadno zapamatovatelnou poučku: "soukromé je vždy lepší a kvalitnější než veřejné".

A další mase lidí zas splývá pojem státní zaměstnanec s lenivým a nepříjemným úředníkem. Že může jít o hasiče, doktora nebo učitele, je někdy ani nenapadne.

Politici to používají taky, protože neoblíbeným "úředníkem" se dobře šermuje v debatách...
24. 09. 2010 | 09:56

Al Jouda napsal(a):

Ano, pan Pehe má pravdu v jednom: Spravedlnost je základem demokracie! Vláda ODS u nás nastartovala řadu nespravedlností zavedením poplatků ve zdravotnictví, ekologickým poplatkem při prodeji staršího auta atd.
Na nápravu tohoto stavu všsak není potřeba žádný odboj. Vše se dá spravit řádnou a svobodnou volbou správných lidí do politických funkcí. Dost se již povedlo v minulých parlamentních volbách a nyní jsou na řadě volby senátní a komunální. V nich je třeba nevolit profláknuté politické dinosaury včetně samic jako je třeba i paní Bobošíková!
24. 09. 2010 | 09:56

Johan napsal(a):

Je zajímavé, že všekritik Pahe nikdy ještě nenapsal nějaké řešení. On bude možná v tom 4.odboji náčelníkem. A co vy Kamile a Marigolde, zkuste napsat jak by jste to dělali vy.
24. 09. 2010 | 09:59

Terry napsal(a):

neo:
"40 000 odborářských vyžírků, si udělalo výlet do Prahy, ožrali se, rozmlátili pár věcí a nakoupili na večeři."

Za všechny škody způsobené tomuto státu po roce 1990 - a že jich bylo:

vytunelovaná privatizce...škoda cca 700 mld Kč

vytunelované (a státem zachraňované!) banky (+ pojišťovny, dokonce kampeličky..)....více než 300 mld Kč

Arbitráže proti Česku

Arbitráže ukončené v neprospěch České republiky:
- CME 10,6 miliardy korun
- Nomura 3,6 miliardy korun
- Pren Nreka 35 milionů korun

Arbitráže probíhající:
- R. Binder 2,3 miliardy korun
- Frontier 20 milionů dolarů
- InterTrade 133 milionů eur + úroky
- P. F. Vöcklinghaus 982 milionů korun
- Konsortium Oeconomismus 710 milionů korun
- ECE Group 70,3 milionu eur

špatné státní smlouvy (např. "šíleně nevýhodná" smlouva na výstavbu D47 - jen za vypovězení smluvní pokuta 660 mil Kč!)....celkově nevyčísleno

atd atd

ZPŮSOBILI svým jednáním (vytvořením "prostředí", špatnými zákony, problematickou vymahatelností práva, korupcí jako státním systémem....) a nekompetentními rozhodnutími naši skvělí "demokratičtí" a nepostižitelní (sami si to tak nastavili!!) POLITICI.

Rada z USA Česku: Korupci nevymýtíte, dokud nezavřete zlotřilé politiky (http://domaci.ihned.cz/c1-4...)
NEZAVŘETE !!!!!!!!
24. 09. 2010 | 10:00

Rumcajs napsal(a):

Peheho plácání považuju za vrchol cinismu.

Vydávat nenažranost nadprůměrně placených státních zaměstnanců na úkor zbytku společnosti za spravedlnost a to bez důrazu na efektivitu a kvalitu poskytovaných služeb, to chce už hodně silnej žaludek.

A jestli tu někdo rozeštvává společnost, tak jsou to státní odboráři a Pehe.

Jak by napsal SuP: Pehe lehni !
24. 09. 2010 | 10:02

lvuloTerry napsal(a):

V arbitrážích a sporech může Česko přijít až o 34 miliard (http://ekonomika.idnes.cz/v...)
24. 09. 2010 | 10:02

rr napsal(a):

kryptokomunistická vláda..už to nehul
24. 09. 2010 | 10:03

Belgičan napsal(a):

zdenekb,
"soukromé je vždy lepší a kvalitnější než veřejné"

Musí být, protože jako soukromník nesete odpovědnost sám za sebe. Ve státní sféře nese zodpovědnost stát.
Nemůžete srovnávat začátečníky jimiž před dvaceti lety byli téměř všeci podnikatelé s těmi kteří v soukromničení vydrželi dlouhá léta. To jsou ti co se vydali správnou cestou a umí to. S takovými se většina státních zaměstnanců nemůže rovnat. Vyjímky potvrzují pravidlo.
24. 09. 2010 | 10:04

Vlkodav napsal(a):

zdenekb:

tak příště reagujte na mé příspěvky relevantně.
Jinak s vámi souhlasím, nevadí mi, když bude státní zaměstnanec kvalitní a dobře zaplacen. Ale já osobně mám mnoho osobních zkušeností, že 55 letý státem placený zaměstnanec dle tabulek je naprosto neschopný a plat bere parádní (v porovnání s mnoha mladšími). Má zřejmě pocit, že snědl zeměkouli a ne, že jeho prací je poskytovat službu.
Tudíž chápu snahu vlády přesunout část platu do osobního ohodnocení a právě tím zvýšit platy schopným a pracovitým (v soukromém sektoru je to skoro pravidlo).
Chybu vidím v tom, že ta úprava tarifních tabulek přišla příliš radikálně, naprosto chápu stav zaměstnance, který tabulkově padá z 20 tisíc na 13 a jeho šéfem je "starý páprda", který to má vysezené. U toho se nemůže spolehnout na to, že volné peníze, které úpravou tarifu vznikly, rozdělí dle práce a výkonů!
24. 09. 2010 | 10:05

rr napsal(a):

rumcajs
co je to cinismus? to je pravičáckej newspeak ??
24. 09. 2010 | 10:06

zdenekb napsal(a):

rr:
Řáholecký intelektuál měl zřejmě na mysli cintismus, který tu pravidelně předvádí...
24. 09. 2010 | 10:08

Terry napsal(a):

Rumcajs napsal(a):
Peheho plácání považuju za vrchol cinismu.

Já za cynizmus (dokonce s y) považuji spíše to, že utahování opasků po nás požadují ti, kteří špatný stav zavinili.

A tuneluje se stále!
Privatizační "zlatá žíla" už skoro došla, ale stále jsou cestičky k "tunelu" (český politik je vynalézavý):

Nečas: Statisíce pro podřízenou (http://www.blesk.cz/clanek/...)_9. 4. 2010:

Platy i odměny, které za ministrování Petra Nečase (ODS) získávala, dělají z Jany Nagyové (45) jednu z nejlépe placených úřednic v Česku. Za osm měsíců si Nagyová jako ředitelka kanceláře přišla na více než dva miliony korun hrubé mzdy! Předvolební boj zuří – indicie naznačují, že za zveřejněním odměn Nagyové, které nahrává do karet Jiřímu Paroubkovi, stojí spolupracovníci ČSSD.
Výplatní pásky Nagyové, které má Blesk.cz k dispozici, budí podezření na první pohled. Předvolební munice je to výživná. Nejvíce úřednice vydělala na pádu Topolánkovy vlády v loňském březnu. Z běžného platu ve výši zhruba 50 tisíc korun hrubého se jí v březnu výplata zvýšila díky odměně na 92 tisíc korun. Byla totiž přeřazena do vyšší platové třídy.
Hned další měsíc byla Nagyová přeřazena ještě do vyšší platové třídy a dubnový plat se jí s odměnami vyšplhal na závratných 573 250 korun hrubého! Jen na odměnách tak Nagyová dostala téměř 400 tisíc korun.
Nečas včera vysoké odměny ve výši pěti měsíčních platů pro Nagyovou Blesku přiznal. „Po pádu vlády několik odcházejících spolupracovníků dostalo odměny ve výši pěti platů, což odpovídá standardní výši mzdy ve výpovědní lhůtě a odstupnému. Za stejných podmínek odcházeli i politicky jmenovaní zaměstnanci úřadu po odchodu ČSSD v roce 2006,“ hájí se lídr ODS.
Upozornil také, že ten, kdo z ministerstva pásky vynesl, porušil zákon. Dodal také, že odměny ve výši pěti platů dostali ještě další jeho čtyři nejbližší spolupracovníci.
Dohromady Nagyová za osm měsíců roku 2009 získala na ministerstvu práce čistý příjem 1 430 091 korun. Podle výplatní pásky pak na ministerstvu vydržela až do srpna, kdy dostala další regulérní odstupné.
(konec citace)

A nedomnívám se, že na jiných ministerstvech by byla jiná "praxe".
24. 09. 2010 | 10:08

JC napsal(a):

Marigold,
Víte, ne že byste/lékaři/ byli jediní s kým je/jak to říct kulantně/ s kým je z rozpočtové sféry problém.
Když jsem pobýval za Klause v nemocnici, byl jsem sestrou upozorněn, abych nahlas o svých pravičáckých názorech nemluvil, protože všichni doktoři volí ČSSD.
Když se socan dostane k lizu stávkujete také viz odkaz PatientO.T.
Když se zavedou poplatky, aby se do zdravotnictví doatalo víc peněz i pro vás, demonstrujete že je to blbost.A nakonec když se vypracujete ze začátečníků a dostanete příležitost si "hrábnout" z hromádky distributorů, tak to prostě uděláte.
Takže co vlastně chcete ?
24. 09. 2010 | 10:13

Marigold napsal(a):

Johan
prachy ve zdravotnictví mizí podle mých zkušeností v lékové politice, kde ministerstvo úmyslně nefunguje, v nákladech zdravotních pojišťoven, v nakupování předražených přístrojů, v nekoncepční síti zdravotních služeb po republice a neexistenci smysluplné reformy či aspoň vize.
Navíc, škrty u zdravotníků neušetří rozpočtu ani korunu, neboť jdou z peněz zdravotního pojištění, ušetří tedy pouze pojišťovny...
Mimochodem, osobní ohodnocení je nenároková složka, peníze do ní nalévá ředitel a zdravotní pojišťovny, nikdo nemá vyšší než max. 20% k tarifu. Takže nejde o zvýšení prostoru pro osobní ohodnocení, jak je prezentováno, k smíchu je už to, že s velkou pompou MZV hovoří o možnosti přidat až 200%, místo součsných 100% v situaci, kdy nejvyšší příplatek na klinice dosahuje zmíněných 20%...
Odpojuji se pro dnešek, mám volno, ale musím ještě na "brigádu" :-)...
24. 09. 2010 | 10:14

Rumcajs napsal(a):

rrrrrrrrrrrrrr , cbzdenek:

Hodný kluci. Ve škole dávali pozor a dokonce ví jak se píše cynismus.

Na levičáka dobrý. Ale ono to chlapci nestačí. Co umíte dál ?
24. 09. 2010 | 10:18

Rumcajs napsal(a):

Terry:

Nech už proboha té komedie. Nebo ti tady mám vypsat zlodějny Rátha,Paroubka,Grosse.... ?
24. 09. 2010 | 10:19

stejskal napsal(a):

Dobrý den, pane tuneli,

ne, není (odstranění prokliků přímo z nicku a s tím spojený vedlejší efekt eliminace viditelných IP adres má vzhledem k radikálnímu snížení spamů více výhod než nevýhod).

Nicméně IP adresy nemají s úrovní debaty mnoho společného. Drtivá většina lidí nepoužívá pevnou IP, ale hlásí se přes různé proxy servery, takže z jejich IP nepoznáte vůbepomocí různých prográmků identifikovat). Ti zkušenější, co pevnou IP používají, pak vědí, jak se "anonymizovat" (je to hodně jednoduché).

Čili IP Vám většinou k ničemu nepomůže.

Na druhou stranu zde párkrát došlo k případům tzv. stalkerství, kdy se někdo tak dlouho zabýval identitou čtenáře (třeba i úplně normálního, ne žádného "trolla"), až se mu podařilo něco objevit a pak to zde opakovaně zveřejňoval (třeba místo bydliště). Což je samozřejmě i z našeho pohledu dost nepříjemné.

Jinak bych doporučoval podívat se na jiná podobně koncipovaná fóra. Neřekl bych, že úroveň debaty je zde tak špatná, jak naznačujete (to neznamená, že by nemohla být daleko lepší, ale to už záleží na čtenářích a těch, co diskutují: třeba tím, že se navzájem neprovokují resp. na provokace nereagují).

Přeji zajímavou, korektní a pokud možno slušně vedenou debatu.

Libor Stejskal
24. 09. 2010 | 10:19

Jeff napsal(a):

Kdo mele vo tom, že privátní sektor snížil platy už dávno, mele krávoviny. Jednak průměrná mzda furt roste a druhak - pokud to některej pseudopodnikatel udělal, zastřel krizí jen svou neschopnost, a to proto, že jasně ví - alespoň ten podnikatel normální, že pokud sáhne na vejplaty, lidi mu to přirozkradou, nebudou makat a nebo vypadnou. Všechno vostatní jsou žvejky!!!
24. 09. 2010 | 10:20

Tomáš Mastný napsal(a):

Už mě vážně nebavíte. Kdo z Vás (Neo, Rumcajs a podobní)si dal tu práci a podíval se na tabulky statních zaměstnanců? Já mám vysokou školu, dělám kvalifikovanou práci pro příspěvkovou organizaci kraje a kdejaký skladník v soukromé firmě má víc peněz? Tak jaképak přemrštěné platy? Kde je odměna za pětileté studium? Pro Vás asi ztráta 2 000 Kč nic neznamená, ale pro člověka, který stží vydělá 14 000 Kč měsíčně je to rána jak sviňa!!! Btw Pehe rulez!
24. 09. 2010 | 10:23

Marigold napsal(a):

JC
To je nesmysl, většina stavu je spíše napravo a poplatky schvaluje, snad kromě těch pro děti, protože tam záleží na rodičích, zda jsou ochotni je za dítě poskytnout...Hrábnout z hromádky nehodlám a v našich podmínkách to ani nejde, znemožnili bychom se před kolegy a nikdo by už s námi v zahraničí nespolupracoval...
Zpupně říkám, vím, že nejsme jediní, ale myslím, že už fakt došla trpělivost a vzhledem k posranému způsobu vzdělávání podle nové vyhlášky a k odlivu kolegů v produktivním věku do zahraničí už není kam ustupovat. Do většiny regionálních nemocnic bych ve svém oboru nevlezl a známé a příbuzné před tím varuje, protože na oddělení je pouze jeden atestovaný doktor a to primář. Ve fakultkách je to jako dříve v regionech, kvalita se horší rovněž. Pacient to nevidí, protože mu nikdo neřekne, že nemusel umřít, kdyby měl zkušenějšího lékaře, který ale kvůli platu odešel ven nebo do privátní praxe...
už fakt musím...
24. 09. 2010 | 10:24

KM napsal(a):

Pane Pehe, vy jste asi definitivně zešílel. Uvědomte si prosím, že nepíšete do Rudého Práva druhé poloviny 20. století.
Jak vy si to člověče vlastně před
stavujete? Každý bohatý soukromník je sprostý podezřelý a chudý státní zaměstnanec je vždy a ve všem za všech okolností nevinně? Takže přes spáleniště, přes krvavé řeky vstříc vládě dělníků a rolníků, kteří nemají co ztratit, leda své okovy?
Korupce, klientelismus a zlodějina jsou kriminální činy za každého režimu bez ohledu na pravici či levici, ale vám opravdu nedochází, že aby mohl soukromník korumpovat a okrádat stát, musí na to být někdo i na té druhé straně, tedy státní zaměstnanec, který se zkorumpovat nechá?
Pokud chcete současné vládě omlátit o hlavu obchvat Prahy, který se rozhodně nezačal stavět před třemi měsící, kdy tato vláda nastoupila k moci, tak jste směšný a ztrácíte i ty poslední zbytky důvěryhodnosti.
Bojujte podle svých sil a schopností proti korupci padni komu padni, a máte ve mě věrného fanouška, ale proboha nepředstírejte, že korupce užírající tento stát jako rakovina je nějakou výsadou pravicových vlád.
24. 09. 2010 | 10:27

Vlkodav napsal(a):

Jeff:

"že pokud sáhne na vejplaty, lidi mu to přirozkradou, nebudou makat"
No tak to je hodně špatný podnik či provoz. V naprosté většině soukromých firem došlo během minulých let ke zrušení benefitů, příplatků a podobně a většinou i ke snižování mezd nebo k propouštění.
Pokud se to stalo tam, kde funguje normální zaměstnanecký vztah - zaměstnanec pracuje s maximálním úsilím a zaměstnavatel si jeho práce váží a adekvátně platí, tak tam zaměstnanci neodešli, neboť dobře vědí, že až krize pomine, tak se platy opět zvednou a benefity vrátí.
24. 09. 2010 | 10:28

neo napsal(a):

Ced: zeptat se můžete.

nepodnikám, jsem zaměstnanec.
24. 09. 2010 | 10:28

stále rebel napsal(a):

Pane Pehe, současná politická reprezentace není reprezentací lidí tohoto státu, formálně sice je, ale morálně je to především Bakalova triáda a podporu má převážně v kruzích, kde vládne klientelismus, korupce a neobolševismus.

„Pouze pětina lidí (20 %) si myslí, že dnešní vedoucí politici jsou čestnější a poctivější než komunističtí funkcionáři minulého režimu. 84 % občanů se nedomnívá, že by výsady dnešních politických elit byly menší než privilegia politiků minulého režimu. Většina lidí (77 %) také nevěří, že by vláda a další vedoucí činitelé ve svém rozhodování příliš dbali na veřejné mínění.“
http://www.stem.cz/clanek/1919
24. 09. 2010 | 10:31

Tencokida Hnuj napsal(a):

Po přečtení komentářů se přikláním k Peheho názoru, že kdosi chce rozeštvat občany a ukázat jim, kde je domnělý nepřítel a to proto, aby občané neviděli nepřátele skutečné.
Je to stejná taktika, jakou používali komunisté v dobách byrokratického centrálního kapitalismu, ke kterému mimochodem směřuje ČEZko i dnes.

A kdoví, jestli už tam není. Tedy v jakési jeho přípravné fázi.
24. 09. 2010 | 10:31

Levičák napsal(a):

Opět se ukazuje,jak jsme jako národ nejednotní,žijeme v tomto státu jako idividualisté.Ale jenom v jednotě je síla a chuť něco měnit.Dělat z 40 000 odborářů vyžírky je jednoduché.Ono by jich totiž v Praze asi bylo mnohem více,jenže chod státu se nemůže zastavit a proto si většina z nich v době protestu musela plnit své povinnosti.Zajímavé by bylo zveřejnit kolik lidí z našich 12 000 000 občanů dělalo v roce 1989 revoluci.Bylo by to možná také zajímavé.Plošné snižování platů je totiž zcela špatné.Já sám bych nechtěl,aby mě operoval chirurg,který bere 12 000,-Kč měsíčně.Věděl bych,že je to pravděpodobně ten,jehož znalosti nejsou moc velké,protože ta opravdová kapacita již pracuje za větší peníze v zahraničí.Je zajímavé,že naši politici našim lékařům příliš nevěří a nechávají se operovat v zahraničí u kapacit.Chci říci,že tady přežívá to,co zde bylo již za socialismu.Odměňování bez toho,aby se rozlišovala náročnost povolání a odbornost.Proto se nedivím,že protestují hasiči,protože skutečně nasazují životy,zachraňují hodnoty a dnes jim chce vláda sahat na platy.Rovněž tak někteří policisté mají náročné povolání a podstupují značné riziko.Opět je zde třeba rozlišovat např.od některých dopraváků,kteří tam,kde by stačila domluva,například u opomenutí rozsvícení světel,hlavně u starších vozů,které nemají automatické rozsvěcení jsou hrozně důležití a okamžitě pálí pokuty.Stejně tak u soudců.Ti kteří soudí trestní právo mají většinou těžké rozhodování i s rizikem,že bude ohrožena jejich rodina,než někteří soudci,kteří soudí občanské právo,s dokazováním si moc
starostí nedělají,protože se vůbec nedovedou vcítit do života těch,které soudí a někdy soudí podle toho,jak se vyspali.Mám s tím i své zkušenosti,když mi paní soudkyně u soudu o finance,kdy mě chtěl druhý člověk vědomě okrást řekla,ať 4000,-Kč za soudní poplatky po druhé straně nevyžaduji a jsem velkorysý.I u těchto soudců by měl být rozdíl platů.Neměli by se tedy státní zaměstnanci házet do jednoho pytle a snižovat jim platy plošně.Nedivím se,že potom protestují.Upozorňuji,že nejsem státní zaměstnanec.
24. 09. 2010 | 10:33

neo napsal(a):

Tomáš Mastný,
proč nejdete dělat toho skladníka?
24. 09. 2010 | 10:34

Rumcajs napsal(a):

Tomáš mastný:

V MF dnes vyšlo porovnání podle kategorií.

Soukromníci z toho vyšli hůř. V případě zdravotnictví dokonoce výrazně hůř.

Ale nejde jen o platy. Jde i o množství práce.
24. 09. 2010 | 10:37

neo napsal(a):

zdenekb napsal(a):
neo:

"40 000 odborářských vyžírků, si udělalo výlet do Prahy, ožrali se, rozmlátili pár věcí a nakoupili na večeři."

Za každé slovo v této větě bys zasloužil jednu výchovnou. Pokud chceš vidět skutečné vyžírky, prohlídni si fotografii současné vlády.
24.09.2010 09:36:11

Zdeňku, buď tak laskav a sděl nám, které slovo ve větě není pravdivé?

Chceš tvrdit, že v Praze nedemonstrovalo cca 40 000 odborářů?
Nebo že nechlastali?
Nebo že nerozbili zařízení MV?

pobav nás....
24. 09. 2010 | 10:38

Vrták napsal(a):

Každý režim má své odpůrce a jestli budeme neustále klasifikovat nějaké odboje tak se z toho za chvíli po...s...me.
24. 09. 2010 | 10:40

jo napsal(a):

Opět výborný článek. Něco o něm svědčí i to, jak místní popletení "neoliberálové" kvičí.
24. 09. 2010 | 10:41

Johan napsal(a):

to Marigold : A není to vše v ramku zdravotnictví? Tak ať si sáhnou do svědomí zdravotníci, udělají si pořádek mezi sebou ( to potvrdil včera v televizi i odborář Kubek a nezatěžujou tím ostatní lidi ). No vidíte, že se dá přivydělat i díky brigádě. Tak se živí i mnoho vašich spoluobčanů a nenaříka, bere to jako normální záležitost.
24. 09. 2010 | 10:43

zdenekb napsal(a):

neo:

Pravdivé sdělení by znělo:
"40 000 odborářů přijelo demonstrovat do Prahy, přičemž pár jedinců (buď odborářů nebo policejních provokatérů) poničilo bezpečnostní rám v budově MV".

"Vyžírkové, výlet, ožrání se a nakupování" jsou tvé ničím nepodložené dojmy. Pokud ti vlastní prolhanost připadá zábavná, bav se dobře.
24. 09. 2010 | 10:44

Tunel napsal(a):

Pane Stejskal
v tomto ohledu máte semozřejmě pravdu. Já jsem převážně čtenář a tak jsem zklamán oním balastem urážek a výkřiků směřovaných k autorům, aniž se dotyční hlouběji zabývají obsahem. Nezbývá tedy jen doufat že diskutující "dozrají" a diskuse již nebude sklouzávat právě na úroveň konkurenčních serverů.

Děkuji Vám za odpověď a hlavně za Vaší snahu udržet zde slušnost a korektnost.
24. 09. 2010 | 10:45

Tomáš Mastný napsal(a):

Neo:

nebuďte trapný. Pro Vás asi nepochopitelná věc, ale já svou práci beru jako službu a snažím se ji dělat dobře. Vy máte pocit, že všichni zaměstnanci veřejné správy jsou líná hovada, která se jen vezou a peníze dostávají tak nějak automaticky. A vlastně se Vám ani moc nedivím. Jendak určitě se najdou i tací (ale to i v soukromém sektoru) a jednak na rozdíl od soukromého sektoru je vykonnost veřejného sektoru těžko měritelná, protože se uplatňuje veřejný zájem, který nemá často ekonomickou hodnotu ale hodnoty tzv. vyšší.
Rumcajs:
Je pravda, že veřejný sektor v platech v posledních dvou letech pomalu dohání ten veřejný, ale nedohnal! A zapomeňte na průměry. Ty nemají smysl nikde. Zkuste se podívat po mediánu.
Pokud nemáte rádi články pana Pehe, zkuste si přečíst články asi nejlepšího sociologa v zemi Kellera na britských listech. A nebo tento článek, který Vám možná umožní více nahlédnout do problematiky odměňování ve veřejné správě. http://blisty.cz/2010/9/22/...
24. 09. 2010 | 10:50

neo napsal(a):

zdenekb:

pár jedinců? Na každém kroku byl viděl opilý potácející se odborář. Možná dostal od ČSSD i nějakou tu marjánku.

Ale máš na druhou stranu pravdu, 40 000 je jen zlomek státních zaměstnanců.
24. 09. 2010 | 10:51

Tunel napsal(a):

Vážený pane Neo
Pokud se podíváte na toto video zjistíte, že devastace vestibulu MV nebylo dílem demonstrujících, ale fotografů a kameramanů.
https://www.youtube.com/watc...
24. 09. 2010 | 10:53

NL napsal(a):

Joahan
Manželka je zdravotní sestra. Má 24 000 hrubého za 256 hodin. To znamená, že si také přividělává a to měsíčně 80 hodin.

Plat zdravotní sestry je tak 24 000.

Jak to funguje v privátu? Máte hlavní práci dejme tomu jako technik a plat 17 000. Jako brigádník u lopaty si bokem vyděláte 7 000 měsíčně.

Bude potom plat technika z pohledu statistika 17 000, nebo 24 000?
24. 09. 2010 | 10:55

neo napsal(a):

Tomáš Mastný:

To se mýlíte. Nemám pocit, že by všichni zaměstnanci veřejné správy byli líná hovada.

Mám pocit, že když strany veřejně proklamují snižování nákladů ve veřejném sektoru, tedy tvrdé šetření i na platech státních zaměstnanců a následně pak vyhrají volby, tak je přinejmenším zvláštní, že se objevují nějaké protesty.

Trošku jako by si občané odhlasovali podobu státní vlajky a pak nadávali, že se jim nelíbí.
24. 09. 2010 | 10:56

zdenekb napsal(a):

neo:
"Na každém kroku"?!?
Ty's tam byl osobně?

Nebo čerpáš z tv reportáží, pro které je každý opilec atraktivní ilustrací? Vypadáš na celkem tvárného diváka Nováka.
24. 09. 2010 | 10:56

Vlkodav napsal(a):

Tunel

Jasně, a když na stadionu někoho ušlapou, tak je to vina těch ušlapanejch, a ne těch davu za nima!
24. 09. 2010 | 10:57

Luba napsal(a):

Je jasné,
že si naši mocipáni vůbec neuvědomují, že by za státní dluh měli nést konkrétní odpovědnost.

Pan Klimatěnko, ruku v ruce s budoucím následníkem trůnu, Farmisalem Subotkou, opět dokázali naprostou odtrženost od reality, ve které žijí ti dole, necitelnost k těm, kterým docházejí souvislosti mafiánského kapitalismu, spolu s trpělivostí.

Lidé drželi hubu a krok hodně dlouho - je třeba se od této tradice konečně odchýlit.

Zvláštní je, kolik případů krádeží ve stamiliónech se už provalilo - a kolik vysoce postavených zlodějů bylo souzeno a odsouzeno? Jeden, dva, tři?

Jeden gauner prezidentuje, druhý lidu posílá složenky a fakticky diktuje vládě, a "strážci spravedlnosti" si obhájili vysoké platy, protože jinak by byli nuceni krást, jako ostatní z high-society, čímž i nestoudně argumentují.

No, ale co! Soudruzi v KLDR jsou na tom podstatně hůř. Ale i severním Korejcům má našinec co závidět.
Třeba štíhlou linii!

Skromnost, pracovitost, a oddanost vůdci - kalouskovci a nečasisté zřejmě nachází inspiraci i u Kim Čong-Ila.
24. 09. 2010 | 11:00

neo napsal(a):

zdenek:

reportáže, články na netu, v novinách... ale já vím, to ta hnusná kapitalistická pravicová média... ne ně se to svésti musí.
24. 09. 2010 | 11:03

Vilém napsal(a):

Tato demonstrace by se mohla stát počátkem obrození kritického myšlení v české společnosti, ovšem hlubokou změnu postoje veřejnosti k stávajícím poměrům nebo dokonce jakési obrození solidárních nálad a sociálně založené politiky bych si od toho nesliboval. V čele této demonstrace byli v podstatě socialisté nebo socialisticky smýšlející odboráři, mezi účastníky dominovali policisté. Protesty jsou sice oprávněné, ale rozhodně nejde o šířeji sociálně založené hnutí spojené se snahou zpochybnit hodnoty zakládající stávající poměry, nýbrž o ekonomický konflikt. Socialisté jsou pak v současné podobě schopni leda sami štvát proti nezaměstnaným a okrajovým skupinám, nikoli měnit názory veřejnosti na ně, už proto, že se štvaním kdysi začala vláda ČSSD a v čele strany hnije stále stejná garnitura. Odboj - ani míněný v nadsázce - nelze čekat u lidí, kteří si vydělávají prací v aparátech a stěžují si jen na nedostatečný plat za svůj podíl na budování a udržování patologických poměrů.
24. 09. 2010 | 11:05

Pravicový, poctivý člověk napsal(a):

rumjacs

K lidem jako Vy mám opravdový odpor a dál se Vámi nehodlám zabývat.
24. 09. 2010 | 11:11

zdenekb napsal(a):

neo:
Hm, a tam všude psali o opilcích na každém kroku a o tom, že si výletníci přijeli do Prahy hlavně nakoupit...?

Pokud ze svého původního příspěvku necítíš to trapné zobecnění a snahu hromadně ocejchovat účastníky demonstrace, asi nemá smysl to dál rozebírat.
24. 09. 2010 | 11:13

NL napsal(a):

Rumcajz
Nedělej ze sebe vola. V tej Mladej frontě jsi se už nedočetl, že růst platů ve zdravotnictví byl sice nejvyšší, ale také jediný od roku 2006. Ono totiž v roce 2006 došlo ke zmrazení platů a trvalo do léta 2009.
24. 09. 2010 | 11:13

Bc Martin napsal(a):

Dnes už je každému uvažujícímu člověku jasné že odbory jednají na zakázku ČSSD a že to nemá nic společného s hájením práva zaměstnanců, ale jen aby si nahrabalo vedení odborů. Dnes je v odborech združeno asi jen 30% zaměstnanců a znám mnoho lidí, kteří pracují a nejsou v odborech a jsou spokojení. Mnozí take nemůžou přijít na jméno mafiánům z ČMKOS, kteří hrabou jen pro sebe. Jen lidé naivě šířící propagandu ČSSD jako autor tohoto článku se ještě domnívá že ČMKOS hájí práva zaměstnanců.
24. 09. 2010 | 11:13

almost glossed™ napsal(a):

Skvělý článek. Díky.

Za nejdůležitější část považuji spojení "Vláda a s ní spříznění novináři".

To je totiž potřeba neustále opakovat. Bez spřízněných médií, která fungují čistě jako tlampače by si tato vláda NIKDY nemohla dovolit, co si dovoluje. Ve snaze rozeštvat jednotlivé skupiny pak jsou novináři dokonce aktivnější než politici.

(Očekávám obvyklou hbitou zesměšňující reakci cenzora.)
24. 09. 2010 | 11:15

Tomáš Mastný napsal(a):

Neo:

Tak v tom s Vámi částečně souhlasím. Problém je ten, že lid si ve skutečnosti pravici nezvolil, bouhež spousta "levicových" hlasů propadlo díky 5 procentnímu limitu. Když spočítáte hlasy ČSSD, Zemanovců, Komunistů, Zelených, Bobošíkové, VV - kteří teda měly (před volbami) blíž k ČSSD než k ODS, zjistíte, že je to tak půl na půl. Ale je pravda, že se člověk musí smát studentům, kteří si zvolili TOPku a hned začali protestovat proti školnému.
24. 09. 2010 | 11:18

Michal Macek napsal(a):

zenekb:

v TV bylo ze cast odboraru po demosce odjela cast se rozesla po nakupnich centrech.takze si hujeri udelali vylet do prahy.kdyz klaus rekl ze demoska bude "takova typicky ceska" tak mel prorockou pravdu :DDD
24. 09. 2010 | 11:19

Rumcajs napsal(a):

NL:

No nemám je před sebou, ale tuším, že nastupní plat ve státním byl okolo dvacítky a u soukromého špitálu 14.
24. 09. 2010 | 11:22

Ládik!!! napsal(a):

Soudruzi v úřadech, začněte se družit, než bude pozdě.
Já bych vám osekal platy ne o 10%, ale o 50. A předtím bych vás polovinu vyhodil, na cestu bych vám dal zdarma živnostenské listy na činnost, využívající vaši kvalifikaci.
24. 09. 2010 | 11:23

Rumcajs napsal(a):

PPČ:

To mě mrzí. Zrovna jsem tě chtěl požádat o ruku.
24. 09. 2010 | 11:23

stejskal napsal(a):

Naopak, pane almost glossed™,

napsal jste to výborně.

Hezký den.

Libor Stejskal
24. 09. 2010 | 11:24

zdenekb napsal(a):

Michal Macek:
"Část" je dost nekonkrétní údaj.

Ale i kdyby - to se po ukončení demonstrace po Praze vůbec nesměli pohybovat, aby neupadli v podezření, že "si udělali výlet"?!?!?
24. 09. 2010 | 11:25

Ládik!!! napsal(a):

Abyste se naučili starat sami o sebe a ještě platili daně z činnosti, kterou jste vytvořili nějakou hmatatelnou hodnotu.
24. 09. 2010 | 11:25

NL napsal(a):

Rumcajz
Nástup je vždy 8 platová třída. Samozřejmě jde o zkušební dobu. To znamená třeba u sestry do 9 let praxe 15 760. No a pak už se jede podle druhu vykonávané práce.
24. 09. 2010 | 11:27

Michal Macek napsal(a):

zdenekb:

kdyz du demonstrovat ze mam malo penez a pak du prochazet nakupni centra tak je to trosku zvracena logika ne?
24. 09. 2010 | 11:29

Klokain napsal(a):

Mastny
*Kde je odmena za studium? Kdejaky skladnik ma vic penez!*
Hehe, nic blbejsiho tady dneska nebylo :)
24. 09. 2010 | 11:38

Realista napsal(a):

Fakt je ten, že tady si lidi nechají líbit neskutečně moc. Být to ve Francii, tak Kalouskovi s Nečasem sviští kolem hlavy dlažební kostky a koktejly molotov. Tady jsou lidi jak ovce a neuvědomují si, že pokud tady nebude aktivní rezistence, ti korporátní fašisti ve vládě to budou zkoušet, až kam mohou zatlačit. "Když přišli pro odboráře, nic jsem neřekl, protože jsem nebyl odborář, když přišli pro židy, mlčel jsem, protože nejsem žid, když přišli pro komunisty, mlčel jsem, protože nejsem komunista, pak přišli pro mě, a už nebyl nikdo, kdo by proti tomu něco řekl..."
24. 09. 2010 | 11:39

zdenekb napsal(a):

Michal Macek:

Samozřejmě. Proti snižování mezd a zvyšování daní a poplatků smějí prostestovat pouze vyhublé, mátožné postavy, které se na náměstí tak tak dopotácejí...

Zvrácené mi připadá spíš dělat z toho, že někdo zajde do obchodu, dělat aféru a důkaz jeho nevěrohodnosti...
24. 09. 2010 | 11:41

poste.restante napsal(a):

Bc Martin

Otázky:

1. Kdo v demokratickém státě, podle Vás, hájí zájmy zaměstnanců, když ne odbory?

2. Kdo, podle Vás, hájí zájmy a práva zaměstnanců v našem státě?

3. Proč se Vám zdá tak nepochopitelné, že levicové strany a odbory mohou mít společné některé názory?
24. 09. 2010 | 11:44

egoist napsal(a):

Co dodat ? Nic. Opět bravurní , vypichnuté podstatné věci , obnažující chatrnou a vratkou fasádu součastného establishmentu. Jen doporučuju skvělou analýzu pana Holuba na Aktuálně. Cz, http://aktualne.centrum.cz/... , o skutečném „ prožírání „ peněz z rozpočtu.
24. 09. 2010 | 11:46

poste.restante napsal(a):

Michal Macek

Podle Vás tedy smí demonstrovat pouze osoby vzhledu a stavu Maryčky Magdónové.

Co má fakt, že si někteří odboráři po demonstraci zašli na nákup společného s tím, proti čemu demonstrovali?
Věcně, prosím, nikoliv proklamace.
24. 09. 2010 | 11:47

NL napsal(a):

Rumcajz
Se sestrama to je složité. Říkáš nástup 14 000Kč v soukromém a státní 20 000? Pokud je to novicka tak nástup bude ve fakultce za 13 570 Kč.
24. 09. 2010 | 11:49

poste.restante napsal(a):

neo
nálepky a ideologické kecy, to by Vám šlo.

Věcně argumentovat umíte?
24. 09. 2010 | 11:50

Ládik!!! napsal(a):

o nástupním platu zde: http://www.rodina.cz/script...
24. 09. 2010 | 11:52

Tencokida Hnuj napsal(a):

Bc Martin
o co tvrdíte, je velmi vážné. Tedy o té politické zakázce.
Kdy podáte žalobu ? Mohu Vám být v tomto nějak nápomocen ?
Ale nejdřívě chci vědět, zda máme šanci soud vyhrát.
Sdělte tedy , jaké máte důkazy pro své tvrzení, že- cituji Vás :" Dnes už je každému uvažujícímu člověku jasné že odbory jednají na zakázku ČSSD ".

Děkuji.
24. 09. 2010 | 11:53

Tencokida Hnuj napsal(a):

re : To , co tvrdíte
24. 09. 2010 | 11:53

neo napsal(a):

poste.restante:

nevzpomínám si, že bych Vám něco psal.
Vždy argumentuji věcně.
Pokud máte chvilku, vyhledejte si zprávy o demonstraci sám. Obrázek si udělejte taky sám a nemusíte číst mé příspěvky.
24. 09. 2010 | 11:57

poste.restante napsal(a):

neo

Komentuji příspěvky obecně a nikoliv jen ty, které jsou určeny mně osobně.

cituji:
40 000 odborářských vyžírků, si udělalo výlet do Prahy, ožrali se, rozmlátili pár věcí a nakoupili na večeři.
konec citace

Znal jsem jednoho, který mluvil hodně podobně

Pak ale zůstal sám "jako kůl v plotě"

Nějaký Jakeš - najděte si ve Wiki.
24. 09. 2010 | 12:01

zdenekb napsal(a):

neo napsal(a):
"Joo Pehe, na to jsem čekal. Už je to tady. čtvrtý odboj a Pehe bude vřískat v čele.
40 000 odborářských vyžírků, si udělalo výlet do Prahy, ožrali se, rozmlátili pár věcí a nakoupili na večeři..."

"Vždy argumentuji věcně."

:o)
24. 09. 2010 | 12:03

mad sheep napsal(a):

Nesype nahodou nejaky pravicovy fanatik tajne panu Pehemu do snidane nejake halucinogeny? Jinak nemohu pochopit tak silnou paranoi a vyznamny posun vnimani reality u tak inteligentniho cloveka.
24. 09. 2010 | 12:08

Michal Macek napsal(a):

poste restante/zdenek zb:

no ma to namenat to ze tak blbe na tom asi nejsou.a ze lidi ze soukromyho sektoru kterym uz mzdy davno snizili nebo dokonce prisli o praci atk nikde nedemonstruji.a odborari si vemou dovcu projdou se po praze,udelaji u rodolfina bugr,vyajemne se poplacaji po zadech a zas jedou domu nebo vzrazi na nakupy.to je teda demonstrace...

PS:to je jak s tou krizi - furt krize krize ale parkoviste pred supermarkety sou plna...

PPS:a to by se jeste meli sobotka s paroubkem omluvit kalouskovi - ten rikal ze krize nas zas tak moc nezasahne a oni furt jaka je tezka krize a ze kalousek je mimon a ejhle je po krizi a nase republika patri mezi nejmene zasazene staty...
24. 09. 2010 | 12:29

almost glossed™ napsal(a):

MM: "v TV bylo ze cast odboraru po demosce odjela cast se rozesla po nakupnich centrech"

Tak když to bylo v TV, tak to je pravda. Co je v TV, je vždycky pravda.

Mimochodem, argument o "nákupech" se při dehonestaci odborářů hojně používal v devadesátých letech - v době, kdy v Praze skutečně ještě bylo o něco více zboží než v ostatních částech republiky. I nějaký ten hypermarket už se začal objevovat...

Ale když TV N@VA vytáhla tento "argument" v r. 2010, pobavilo mě to. V každém větším městě republiky v dojezdové vzdálenosti stejná nákupní centra, stejné zahraniční značky, stejné zboží, jen nižší platy než v Praze.

Proč by měli pro nákupy jezdit ausgerechnet do Prahy? Příště bude potřeba k dehonestaci protestujících použít jiný způsob, tento je podle mého názoru v r. 2010 směšný.

Ale když odhlédnu od výše napsaného, co má protestující podle Michala Macka dělat po skončení demonstrace.

a) co chce
b) musí dělat to, co si myslí Michal Macek, že by měl dělat
24. 09. 2010 | 12:31

almost glossed™ napsal(a):

MM: "parkoviste pred supermarkety sou plna"

Parkoviště před supermarkety už plná budou, s tím je potřeba se smířit. Tak jako v ostatních zemích, i u nás super a hypermarkety převálcovaly (otevřeným dumpingem) malé (často naopak neúnosně předražené) prodejny. Čest výjimkám.

Dokazovat tímto faktem cokoliv jiného - například, že lidé jsou "nenažraní" - je nesmyslné. Důkazem, že to s příjmy lidí není tak slavné, je spíše snižující se kvalita zboží v hypermarketech, které se přizpůsobují poptávce.

Příkladem budiž Tesco, které se z marketu pro "střední třídu" v devadesátých letech proměnilo v konkurenta discontů - se vším, co k tomu patří.

(Ještě tady padne "argument" o plných košících nekvalitních nesmyslů" a série obvyklých pravicových tezí o nekvalifikovaných přeplacených příživnících, kteří si neváží ničeho dobrého, bude úplná...
24. 09. 2010 | 12:38

dedek napsal(a):

To Belgičan
No tohle snad nemyslíte vážně?

Protestují proti tomu, že si vybrali studijní obor z nějž nemají možnost se zaměstnat.

Nepřeji Vám nic špatného ale chtěl bych vidět Vás říkat tuto větu hasiči, až Vám bude hořet střecha nad hlavou, nebo lékaři, až Vám půjde o život.

Protestují proti tomu, že se koryta nerozdávají podle toho, kdo hlasitěji křičí " ať žije vítězný únor" ale podle vzdělanosti a schopností.

Tak takovýhle fór je opravdu fórem roku. Dnešní vláda opravdu hýří vzdělanými a schopnými lidmi. A koryta? Zmizel únor ale stačí ať žije ODS. A nejde jen o koryto ale i o trafiku na doživotí.
Pan Pehe má naprostou pravdu. Člověk nemusí být zrovna levičák ale to, kam ho dnešní režim dostane bude rozhodující pro spojení lidí bez rozdílu názorů, protože pak převládne jeden a to uživit se. Potom přestává sranda a jako všude, kdo nemá co ztratit nebude brát ohledy. A že naštvanost stoupá je evidentní a to i u lidí dříve pravicově zaměřených. Bohatých nebude nikdy více než těch chudých, kterých přibývá a přibude. Zatím mezi ně nepatřím ale hrůzu z toho mám, protože ti Vaši "schopní" jsou jako sloni v porcelánu a slovo sociální smír jim nic neříká a to se krutě vymstí.
24. 09. 2010 | 12:43

neo napsal(a):

zdenekB,

to Vám nepřijde věcné?

Bohužel nepovažuji 40 000 odborářů vřískajících za prebendy za odboj
24. 09. 2010 | 12:47

Tencokida Hnuj napsal(a):

neo
A kdyby odpráskli nějakého chlápka od Goldmanů a Sachsů a podřízli uklízečku v Allianz ?

Co pak ?
::((
24. 09. 2010 | 13:09

neo napsal(a):

Tenco:

1) co by dělal někdo od Goldmanů a Sachsů v Praze?

2) byli by zločinci, ale to už jsou. Poničili majetek.
24. 09. 2010 | 13:11

Patejl napsal(a):

klokain:

A vy snad máte dojem, že by vzdělání nemělo být odměněno?
Máte dojem, že je správné, jsou-li lidé se základním vzděláním odmněováni více než začínající lékaři, sociální pracovníci, učitelé? K smíchu jste VY!
24. 09. 2010 | 13:21

neo napsal(a):

Patejl:

plat je vždy otázkou nabídky a poptávky. Tržní vztahy jsou bohužel ve státním sektoru mrveny a to není ani problém toho skladníka, ani můj.
24. 09. 2010 | 13:24

Tomáš Mastný napsal(a):

Belgičan:

Naprosto souhlasím s "dedek". To, co se právě děje, jen rozevírá nůžky mezi bohatými a chudými a zároveň přispívá k tomu, že střední třída chudne. K čemu to vede? K rozdělení, zášti, nenávisti. Vždyť je to vidět i v této diskuzi. Někteří diskutují, jiní již jen urážejí.

Rozděl a panuj!

Zkuste si přečíst články předního českého sociologa Jana Kellera. Třeba tady http://www.blisty.cz/aut/11...
24. 09. 2010 | 13:26

Ondra napsal(a):

Pehe vy ste bavič. Vás je škoda na New York University. Měl ste se přihlásit do Talentmánie nebo té druhé blbosti, zaručeně by ste vyhrál. Nějací zpěváci, kouzelníci a podbní by si vedle vaších blogů neškrtli.
24. 09. 2010 | 13:28

Patejl napsal(a):

Neo:

dobrá, ale divíte se pak demonstrantům? Já ne. A to připomínám, že pracuju v nadnárodní společnoasti a plat mám nadprůměrný.
24. 09. 2010 | 13:29

Vlkodav napsal(a):

Mnoho diskutérů zde dává rovnítko mezi střední třídou a státními pracovníky. To je ale nesmysl, střední třída je převážně tvořena zaměstnanci soukromého sektoru a podnikateli (OSVČ).
24. 09. 2010 | 13:29

neo napsal(a):

Patejl:

divim.

několik let nechají vládnout socialisty a když nejsou prachy, zvolí vládu, která chce škrtat i ve veřejném sektoru... a pak demonstrují... to je divný ne?
24. 09. 2010 | 13:32

zdenekb napsal(a):

neo:
Fakt, že pro tebe mzda = prebenda o tvém myšlení vypovídá víc, než bys chtěl.
24. 09. 2010 | 13:38

poste.restante napsal(a):

"parkoviště před hypermarkety jsou plná"

Autorům podobných "argumentů" bych rád položil dotaz:
A kde jinde se dá levněji nakoupit jídlo, nežli v Albertech či diskontech?

Levičáci jsou vždycky osočováni, že myšlením zastydli v padesátých letech.
Představa, že krize znamená nezaměstnané ve frontě na polívku před stánkem Armády spásy mi ovšem přijde na uvažování tak z třicátých let. Tak nevím.

Ad odboráři a nákupy.
Co je proboha špatného na tom, když už jsem v Praze, skočit se podívat do obchodu, jestli tam něco nekoupím levněji než u nás.
Já v létě na výletě nakoupil v Luxoru na Václaváku knížky tak nejmíň o 300 Kč levněji nežli v knihkupectví v okresním městě.

Mám podobným poznámkám rozumět tak, že si odboráři měli po skončení demonstrace vzít hudební nástroje a jít žebrat do Pražských ulice, nebo co?

Proč odvádíte diskusi k nepodstatnému?

Má v demokratickém státě právo občan na stávku či demonstraci? Má a tečka.

Vy máte právo si myslet, že jde o stávku neoprávněnou. Tečka.

Ale co s tím má společného nakupování v obchodě, to fakt nechápu.

Jestli si někdo myslí, že odboráři organizují jen výlety do Prahy na nákupy, kde demonstrace je jen vedlejším programem, pak by asi měly odbory sáhnout ke skutečné stávce.

Jenže to by ti stejní, kteří podobné demonstrace bagatelizují, měli plná ústa keců o tom, jak si odboráři berou ostatní občany jako rukojmí.

Když demonstrace je pro někoho fraška a stávka vydíráním, tak jak se tedy má zaměstnanec bránit či domáhat svých práv?
reCaptcha: invisible lowles :-)
24. 09. 2010 | 13:43

Michal Macek napsal(a):

almost glossed:

vite proc sli do obchodnich center?ano v kazdem i mensim meste uz je dnes nejake to penny,tesco ,kaufland - ale obchodni mola a galerie maji jen vetsi mesta (plzen,praha,boleslav,hradec atd...) takze odborarsti skopkovi a konopnikovi y horni dolni ktteri vyjeli jednou za rok do metropole (na demonstraci :))) pak sli na andela a namesti republiky popr na floru nakoupit si znackovy hadry,boty atd ktery v horni dolni proste nejsou.chudacci.uplne s nima citim.meli by jim jeste pridat!

:DDDD
24. 09. 2010 | 13:45

prirodovedec napsal(a):

neo: Mate pocit, ze tech pouhych 40 tis. odboraru odbojaru byli sami volici soucasne vlady (ktera ziskala asi 30% hlasu opravnenych volicu a ponekud mene z populace ..)? Vase komentare navozuji dojem, ze se v CR voli jako za komancu ... na 100%. :). Viz:

"několik let nechají vládnout socialisty a když nejsou prachy, zvolí vládu, která chce škrtat i ve veřejném sektoru... a pak demonstrují... to je divný ne? 24.09.2010 13:32:22"

Vladu jste asi volil Vy osobne a ne "VyCesi" a ne "OniCesi". Zda se mi, ze ti lide se chovaji podobne racionalne jako kdyz za sve penize proti Paroublovi demonstrovali vyse zminovani "patientiO.T."takto zubari a lekarnici. Zkratka uplatnuji maimalizaci svych naroku podle sveho chapani dnesniho individualismu. Usuzuji, ze se nemusi ohlizet na "nea" a spol. a ze pokud jich nude vic a budou mit na sve strany policajty, neco se z toho vykrese ...

Trosku inteligence, ktere byvate schopen (nedavno jsem Vas nepoznaval / vstupy ani staisticky neodpovidaly obvyklemu Vasemu standardu / mel jsem radost z pokroku v argumentaci, zdalo se mi, ze diskuse s vlky, supy, mouchami aj. Vas argumentacne zkvalitnily ...) by do komentaru neskodilo.

Pisete to uz ponekolikate, nevim, zda jste prosel stredoskolskou matematikou, ale i logika zakladni skoly by mohla stacit na to, abyste to neopakoval. Ja vim v lite politicke diskusi clovek muze tvrdit cokoliv, ale mel by zvazit, zda chce byt kvuli svym idolum a idealum legracni ... :) a budit dojem takove svazacky jednostranne argumentace.
24. 09. 2010 | 13:46

Michal Macek napsal(a):

poste restante:

kdyz ma bejt krize tak teda ma bejt krize.myslite ze na ukrajine chodi do nejakejch albertu?prdlajs - co muzou tak si pestujou na zahradce,chovaji slepice atd...
24. 09. 2010 | 13:47

Klokain napsal(a):

Patejl
Zamestnanci v soukromem sektoru jsou odmenovani podle toho kolik se jim jejich zamestnavatel rozhodne dat. Zamestnanec ve statnim sektoru se plati z toho kolik zbyde z vybranych dani lidi v soukromem sektoru. Plat v souk. sektoru je smluvni, ve statnim tabulkovy. Tolik o nevzdelanem soukromnikovy a vzdelanem urednikovy. :)
24. 09. 2010 | 13:48

poste.restante napsal(a):

Michal Macek

Právě pro Vás je příspěvek výše.

"Chudáčci z Vidlákova" možná nemají ve Horní dolní obchod se "značkovými hadry".

Vám se ovšem nedostává něčeho mnohem podstatnějšího.
24. 09. 2010 | 13:48

Patejl napsal(a):

Neo:

o tom, kdo co a jak volil se bavit nebudu, spočtěte si všechny hlasy a uvidíte sám, kdo co chtěl. Že nejsou peníze... tak k tomu se taky vajdřovat nebudu. Ať se kliďánko šetří, ale ať se začne šetřit nahoře a ne dole. A poslední důležitá věc, vy ste zřejmě volil pravici, která vám slíbila, že nebude zvedat daně a hle, je to tady. Zvedat daně, zmenšovat dávky, zavádět poplatky... Buď jedno, nebo druhé. To první funguje ve švédsku a (ale to už je věc osobních preferencí - sem holt altruista a levičák - i když vím, že pro někoho to je sprosté slo) tak se mi to i líbí.
24. 09. 2010 | 13:51

prirodovedec napsal(a):

M.M.: Hezke pokusy vyprovokovat hluboke zamysleni u socek a socanu. :) O to uz asi nejde. Spise technicky byste mel ocenit to, ze odborari rozumne podcenili odhady ucasti a vybrali na dvojnasobnou ucast docela umerne velke namesti. :) Bral bycht o diky tomu vazneji.

Na druhe strane kafkovitost situace, kdy radici policiste vylamuji (pry to ale delali podle videa novinari :) ani bych se nedivil] vrata ministerstva vnitra, aby odtamtud vytahli na svetlo svijejiciho se investigativniho novinare na pozici ministra nema chybu a pripomina nejlepsi skece Monty Python. :) Vychutnavejte si to, zijete doma v "prevratne"dobe. Pokud mohu radit, doporucuji vyrazit na vylet do Bechyne a obhlednout to tam, kdo pujde na cele drancujiciho davu jiste muze urvat nejakou cennost ...
24. 09. 2010 | 13:53

Patejl napsal(a):

Klokain:

ano, přesně tak, tolik k nevzdělanému soukromníkovi a vzdělanému úředníkovi :-)
24. 09. 2010 | 13:53

zdenekb napsal(a):

poste.restante:

"Když demonstrace je pro někoho fraška a stávka vydíráním, tak jak se tedy má zaměstnanec bránit či domáhat svých práv?"

Velmi přesná formulace, děkuji.
Obávám se ale, že pro pravicové roztleskávače "úloha nemá řešení"...
24. 09. 2010 | 13:56

Tencokida Hnuj napsal(a):

neo
http://www.nasipolitici.cz/...

Ale co tam dělá, to nevím. Asi nic moc, když mu na to stačí jen 2 hoďky denně.:((
Jinak co dělá GS v Praze se musíte zeptat přímo na Ministerstvu financí. Pokud se jen významně neušklíbniu, tak se Vám jistě dostane cenných informací.
B´že - CO prý by dělali GS v Praze !?!
Ha, ha, ha.

Všechny čtyři odboje pak nejdokonaleji shrnuty zde :

https://www.youtube.com/watc...

:))
24. 09. 2010 | 13:58

Tenco napsal(a):

prirodovedec
:)) Dík.
O 30,- Kč zdravější a 2 dny mladší.
24. 09. 2010 | 14:00

neo napsal(a):

prirodovedec:

to přece nikdo netvrdí. Na straně druhé nemám pocit, že by mezi stávkujícími, či demonstrujícímji nebylo poměrně stejné % voličů vlády jako mezi všemi voliči.

Patejl:
ano volil jsem pravici. Ne z důvodu, že by mi něco slibovala. Volil jsem proti levici, která slibovala že mi zvýší daně.
Jinak pokud narážíte na povodňovou daň, tak s ní zásadně nesouhlasím a budu to kompenzovat tím, že se vzdám dobrovolného přispívání na jakékoli charitativní účely.
24. 09. 2010 | 14:04

PatientO.T. napsal(a):

2 prirodovedec:

Zdravím vás.
Jen malé upřesnění: my jsme tenkrát nedemonstrovali kvůli penězům (jako milionáři to nemáme zapotřebí), ale kvůli Rathově snaze přeměnit české zdravotnictví pomocí ministerských vyhlášek a kvůli vládě neformální růžovo rudé 111 koalice.
Tím ovšem nechci nikomu brát právo demonstrovat kdykoli proti čemukoli.
:-)
24. 09. 2010 | 14:07

Alibernet napsal(a):

a) Pehe, opět jste dokázal, že Vaše emigrace byla pouze kouřovou clonou. Jste komunista jak Brno.
b) 4.odboj je proti EU, tak si ho laskavě s odboráři nepřisuzujte.
24. 09. 2010 | 14:08

Tencokida Hnuj napsal(a):

Všem odbojářům žhavících své klávesnice k nepříčetnosti, vždy s připravenými prstíky k útoku. /Rychle , dokud jim nepadla a neodjedou na své chaty ! Tenco , pospěš si!! /

https://www.youtube.com/watc...
24. 09. 2010 | 14:19

almost glossed™ napsal(a):

MM: neodpověděl jste, co mohou podle vás dělat demonstrující po skončení demonstrace.

a) mohou si dělat, co chtějí
b) musí dělat to, co si myslí Michal Macek, že by měli dělat
24. 09. 2010 | 14:19

olivier napsal(a):

Výborný článek a jak čtu většinu z těch vašich reakcí , tak se jen utvrzuji v tom , že má pan Pehe pravdu.Jen mi je osobně líto těch fanatických zaslepenců, kteří jen neustále dokola papouškují nesmysly , kterými je krmí a mistrně manipuluje zájmová lobby.
24. 09. 2010 | 14:19

almost glossed™ napsal(a):

24. 09. 2010 | 14:21

Patejl napsal(a):

Neo:

přesně chápu Váš postoj. Jen možná stojí za zamyšlení, k čemu to je? Povodňová daň způsobí to, že (víceméně podvedení) lidé přestanou být solidární s jakýmikoliv obětmi čehokoliv. Dle mého názoru to není správné, ale jak sem říkal, já jsem sociálně založený člověk. (Čímž neříkám, že kdo není, musí být nutně špatný člověk).

Hezký den a víkend!
24. 09. 2010 | 14:23

neo napsal(a):

Patejl:

Ano to povodňová daň způsobí. Já to nepopírám a nesouhlasím s ní, stejně jako s jakoukoli nedobrovolnou solidaritou.

Možná to bude znít cynicky, ale už žádná srdíčka, kytičky, přívěsky či pastelky...
24. 09. 2010 | 14:26

prirodovedec napsal(a):

Patient O.T.: Zdravim, diky za upresneni. Odhaduji ale ze zlocinny drRath by prostrednictvim drymlovite frimlovitych vyhlasek nakonec sahl i na ty Vase vydridussky a krvave ziskane milionove penize ... cili on se tvaril, ze jemu slo o vyhlasky, Vy jste se tvarili, ze mu to verite (prirodovedci neverili nikomu nic ...) a svorne jste se rvali o krev dnesni doby money, money, money ... :)

neo: Dve poznamky: Pokud jste mel na mysli proporcionalitu, zda se mi, ze zmineni toho bylo mozne ve Vasem puvodnim textu (napr. slovy "mezi stavkujicimi byli podle mne jiste i takovi, kteri volili ..."). Vase formulace s "kvantifikatory" prilis nepracovaly. :)

Take si nejsem jist, ze pokud pouziji Vasi formulaci:

" Na straně druhé nemám pocit, že by mezi stávkujícími, či demonstrujícímji nebylo poměrně stejné % voličů vlády jako mezi všemi voliči."

k doplnujicimu: " Na straně druhé nemám pocit, že by mezi NEstávkujícími, či NEdemonstrujícími ci PODNIKATELI JAKO VY nebylo poměrně stejné % NEvoličů TETO vlády jako mezi všemi voliči I DEMONSTRUJICIMI."

nezda se mi, ze byste se mnou souhlasil. Nebo ano? Pokud ne, tak se nem cast elektoratu opozice nekam vytratila ...

Navic by to asi davalo nadeji tem, kteri doufaji, ze priste prijde 400 tisic a prespriste i kouzelnik :). To mozna nechcete ...
24. 09. 2010 | 14:26

neo napsal(a):

prirodovedec. nejsem podnikatel.

a samozřejmě souhlasím. I mezi nestávkujícími se najde početná skupina nevoličů pravice.
24. 09. 2010 | 14:28

prirodovedec napsal(a):

neo: Ale asi podilem jina nez u demonstrujicich. Nebo ne?
24. 09. 2010 | 14:43

ld napsal(a):

5.odboj bude vyhrazen jen pro jednu osobu. Tou je Klaus.
24. 09. 2010 | 14:53

Pepa Řepa napsal(a):

Hmmmmmm, čtvrtý odboj?

Viselo to ve vzduchu. Teď bude maso o to, kdo se stane ikonou čtvrtého odboje.
Musí to být charismatický chlapák, tvrdý jako skála, s vizáží Che Guevarry, se samopalem v ruce.
Venceremos!

Kohopak tedy máme k disposici?

Václava Bělohradského vedoucího-s šátečkem na krku u talíře boloňských špaget- boj z kavárny Slavie?
Že by Venca Remos z Italie?

Či Jiří Pehe ohnivě pranýřující nešvary z "charitativní" New York University, kde vyučuje-za nekřesťanský peníz- nejblbější potomky těch, proti kterým brojí?
Máš-li doma blba a zbytečné prachy je diplom jistý.

Nebo cvachovitý popleta z helikoptéry? Či veselý docentík bruselský? Táta pracujících? Tožička, který v Pejřímově vyřval 127dB proti chudobě?
Patočka či jiný Uhl?

Samá charismatická osobnost, tady je Chávezů.

A to jsem zapomněl na bratra Vácslava.
Tomu jde všechno.

Tak kucí, udělejte zakládající sjezd neomarxistické internacionály. I Barroso přijede. I Rudý Danny.

Venceremos Venco Remos.
24. 09. 2010 | 15:03

JC napsal(a):

Michal Macek,
Jste zlý, sobecký, pravičácký, kapitalistický chrapoun. Pomlouváte odboráře, že šli nakupovat a oni zatím jen okukovali zboží, které si nemohou dovolit.
Fuj styďte se.
24. 09. 2010 | 15:05

Alexander napsal(a):

Předevčírem jsem potkal člověka, který naši a pár sousedních staveb na Velikonoce vykradl(vyrval již instalovanou měď). Pálil jistě kradené kabely za městem. 11:58 jsem volal policii s tím, že se jedná o zloděje. Policije přijela 14:03. Prý neměli auto. Jenže já jsem nečekal na místě a okolo jedné hodiny jsem byl nakoupit v Kauflandu. Před obchodem stála hned tři auta a policisté nakupovali.

Včera jsem jel na kole přes liduprázdný park. Zastavila mne policistka a dala mi pokutu 200,-Kč, že jsem nejel po vyznačené stezce. Nutno dodat, že nějaké značení se v parku nachází, ale není čitelné a že je pro cyklisty už není vůbec zřetelné.

Fácit je, že takovou policiji nepotřebuji. Zloděje příště seřežu popř. jej pověsím na kabelu. A uniformovanou výběrčí objedu.

A to si policajti jezdí do Prahy stěžovat, že mají nízké platy. Naopak jsou bohapustě přeplaceni. Každá soukromá bezpečnostní služba obdobně pracující jako z našich daní placená policie by brzy končila.

A to nemluvím o dopravácích pravidelně stojících v nájezdovém pruhu ohrožujíc všechny co najíždějí na most snažíce ae srovnat rychlost s těmi co přes most už jedou. Stojí tam asi uprostřed, protože tam dává strom stín.
24. 09. 2010 | 15:07

Pepa Řepa napsal(a):

To Patient
U nás letí středočeská lidová-předvolební.

ŠEL DRÁTHENÍK PO ULICI
http://www.velkyzpevnik.cz/...
24. 09. 2010 | 15:08

mb napsal(a):

Dobrý Pehe, dobrý ( článek ) ...

líbí se mi tato věta:Taktika „rozděl a panuj“ nemůže být přitom účinná dlouhodobě, protože se to vše děje na pozadí velmi chabého úsilí dělat něco se systémovou korupcí, v níž se ztrácejí desítky miliard, které by samy o sobě hravě zaplatily to, co se vláda snaží uspořit na zaměstnancích.

To je prostě fakt .... ale vymýtit korupci :

1. nelze
2. není politická vůle
3. nejsou nástroje
4. stranám ( ods ) to ( korupce)
vyhovuje
5. nevim ....

prijemny den
24. 09. 2010 | 15:59

Jana napsal(a):

Možná by to chtělo nejen demonstraci, ale stávku. A hodně dlouhou, aby to bolelo. Až zemře několik dětí, které stávkující lékaři neošetří, tak třeba začne veřejnost na státní zaměstnance nahlížet jinak. Možná by také neškodilo propustit vězně, aby si své nabyté svobody trochu užili. A hasiči by mohli také spočnout, až zase přijdou nějaké záplavy. Místo toho by mohli filmovat lidi, jak se topí. Třeba by si těmito snímky vydělali víc....
24. 09. 2010 | 16:01

veverka napsal(a):

Čtvrtý odboj je jen otázkou času.Je to nevyhnutelné.
24. 09. 2010 | 16:03

NL napsal(a):

Milej zlatej Alexandře, mít vaše informace tak po chodníku lítam zásadně mezi 11 a 14. Policistka by byla v Kauflandu a vy o dvě stovky bohatší.
24. 09. 2010 | 16:10

PatientO.T. napsal(a):

2 Pepa Řepa:

Vynikající příspěvky!
:-)

2 prirodovedec:
Omyl. Já osobně jsem Rathovi nikdy nevěřil ani slovo a ani jsem se netvářil, že věřím...
P.S.: Co pořád máte s těmi money?
24. 09. 2010 | 16:19

poste.restante napsal(a):

Alexandr

Případy, které popisujete ale nesouvisí s výší platu.

Policisty (nebo jejich auta) nakupující v pracovní době (pokud právě neměli přestávku na oběd) jste měl vyfotografovat a fotografii třeba anonymně poslat jejich nadřízenému či inspekci MV.

Pokud si ale myslíte, že snížením platu dosáhnete větší zodpovědnosti v práci policie, pak se obávám, že jste na omylu.

Totéž platí, samozřejmě, i o jeho zvýšení.

Snad jen s tím rozdílem, že pokud mám větší plat, pak je větší pravděpodobnost, že se budu v zaměstnání chovat tak, abych o něj nepřišel.

Ale lemplové jsou snad ve všech profesích, ne?
24. 09. 2010 | 16:38

poste.restante napsal(a):

PatientO.T

A víte, že mě ani moc nepřekvapuje, že tleskáte Pepovi Řepovi za jeho "věcné" příspěvky do diskuse?
24. 09. 2010 | 16:45

Alarien napsal(a):

Klobouk dolů, pane Pehe, opět skvělý text. Dokladem jsou negativní reakce zdejší galerky.
24. 09. 2010 | 16:55

PatientO.T. napsal(a):

2 poste.restante:

Nenapsal jsem, že jsou věcné (i když to nevylučuji), nýbrž, že jsou vynikající.
Chybí vám smysl pro humor?
24. 09. 2010 | 16:57

poste.restante napsal(a):

PatientO.T

Asi se jenom smějeme jiným věcem.
To, co Vám připadá jako vtip, připadá mně jako zaplevelování diskuse.

Já radši humor jako dělali Voskovec, Werich a Horníček, nebo Cimrmani.

No a Vy holt Pepu Řepu.
Jen jsem napsal, že mne to nepřekvapuje. :-)
Dixit.
24. 09. 2010 | 17:17

PatientO.T. napsal(a):

2 poste.restante:

Pepu beru jako svého virtuálního kamaráda, který velmi vyniká vtipem zejména na "politických" blozích plných pochmurných vlastníků jediných pravd. Za etalon humoru jej nepovažuji, zrovna tak jako osoby, které jste vyjmenoval.
Plevelení diskusí bývá velmi prospěšné i pro autory, kteří častokrát zjišťují, že jejich články vykazují vysokou čtenost navzdory tomu, že původního tématu si nikdo nevšímá. A diskutující se radují, že pod blogem nějakého suchara dospěli k ohromné zábavě.
:-)
24. 09. 2010 | 17:36

Rejpal napsal(a):

Souhlas, pan Pehe má pravdu.

"Řecký" odboj proti ožebračování chudých je na cestě do Česka. Českým voličům patří, aby si užili všech výdobytků, které si demokraticky zvolili.
24. 09. 2010 | 17:45

Rumcajs napsal(a):

Jana:

A možná by to chtělo neplatit daně. To by chcíplo minimálně půlka republiky včetně doktorů i těch vězňů.

Máš ještě nějakej nápad Janičko ?
24. 09. 2010 | 17:52

Pepa Řepa napsal(a):

To poste restante.
Jakýpak humor? Jste jako Stejskal.

Věcný, vážný příspěvek, nic jiného.
Pokud mluví autor o čtvrtém odboji, táži se, kdo jej povede.

Každý odboj mé mít vůdce, nebo ne?
Už jste viděl odboj bez vedení?
Máte snad lepší tipy na vedoucí revolucionáře?
Sem s nimi.

Nebo je povinností- když autor zvedne taktovku- spustit tu ojetou odrhovačku.

O Al Calousoví, Famiglii 118, a před dvěma měsíci znásilněné, nebohé panenské zemi?

Doufám, že věcně uvedete návrhy na vedoucí představitele nového odboje.
24. 09. 2010 | 17:54

poste.restante napsal(a):

PatientO.T.

Proč se k tomu vracet?

Že se téma diskuse občas stočí mimo původní téma článku, to snad není nic špatného a neobvyklého.

Vám přijde vtipná zmínka o autorovi, který "vyučuje-za nekřesťanský peníz- nejblbější potomky těch, proti kterým brojí", či o dalších předsatvitelech "n-tého odboje" a mně ne.

Vy označíte konotaci na písničku o dráteníkovi s malým drátem za vynikající, já smysl tohoto "příspěvku" vzhledem k předchozí diskusi nechápu.

Já ale nijak nezpochybňuji Vaše právo bavit se humorem, který je Vám blízký.

Jen jsem se zmínil, že mne to nepřekvapuje. Toť vše.

Nemyslím, že je nutno téma dále pitvat.
24. 09. 2010 | 17:55

poste.restante napsal(a):

Pepa Řepa

Myslím, že článek je o něčem trošku jiném, nežli o "čtvrtém odboji".
To chce ale číst nejenom nadpis.

Proto ani necítím potřebu hledat jeho vůdčího představitele.
Dokázal jste, že to sám umíte vcelku dobře, takže Vám toto privilegium radostně přenechám.
24. 09. 2010 | 18:00

Pepa Řepa napsal(a):

Mimochodem, volání po "věcnosti" je oblíbená finta místního editora, když neví kudy kam.
Ti, kterým se musí nasadit tonina, to omílají.

Je thématem t.zv. čtvrtý odboj nebo to, co kdy a kde udělal nějaký polda?
24. 09. 2010 | 18:02

PatientO.T. napsal(a):

2 Pepa Řepa:
Vše je pomíjivé. Malý okamžik byly tematem vaše frky...
;-)
24. 09. 2010 | 18:21

poste.restante napsal(a):

Pepa Řepa

Argumentaci typu "za to, co dělají, (myšleno: neudělali pro mne osobně), jsou přepláceni až dost", chápu jako sice, dle mého, dost mimo mísu, ale přesto k věci.

"Vážné" úvahy o vůdci n-tého odboje už nikoliv.

Ale proč to, probůh, pořád chcete řešit?

1. Vy jste si zavtipkoval, nebo vážně zauvažoval, jak tvrdíte.
2. PatientO.T. tím byl zjevně potěšen.
3. Já jsem to okomentoval.
Tečka.
24. 09. 2010 | 18:22

poste.restante napsal(a):

PatientO.T.

Amen.

Pojďme raději zauvažovat o tom, zda nemá pan Pehe pravdu, když tvrdí, že je cílem rozeštvat různé skupiny proti sobě.

Třeba "tah učitelskými platy" považuji za zjevnou fintu tohoto typu.

Alespoň Nečas nezapomene nikdy při otázce na platy státních zaměstnanců s tímto tématem vyrukovat.

Všichni si tak alespoň hned mohou najít nepřítele, není-liž pravda?
24. 09. 2010 | 18:26

Pípa napsal(a):

S panem autorem souhlasím, je to vtipná nadsázka a může být, a jednoho krásného dne (dneska by to šlo) se může naplnit. To bychom ale nemohli žít v tomto tunelistánu. Tady neplatí žádná logika. Tady je všechno jako. Nevěrohodní odboráři a státní zaměstnanci protestují, nevěrohodní politici vládnou a nevěrohodná, spíš zprofanovaná, média jim k tomu asistují. Tady žádný boj ani odboj nemá šanci. Tady by si museli všichni sami sobě dát přez držku. Tady není nikdo poctivý, nikdo není odborníkem na svém místě, natož aby věděl co je špatně a co je dobře. Jen banda zpovykaných hejhulů co si na něco hrají. Až na výjimky. Těm čest a slávu. Ale ti nedělají počasí.
24. 09. 2010 | 18:38

Pepa Řepa napsal(a):

poste.restante napsal(a):
Vy jste si zavtipkoval, nebo vážně zauvažoval, jak tvrdíte.
---------------
To Vám to musím říct polopatě?

Absurdní nadsázkou jsem chtěl ukázat, jak jsou úvahy o zpochybnění legitimity vlády -nota bene po 2 měsících od voleb- i úvahy o 4.odboji (byť myšlené také v nadsázce) absurdní.

Prostě tu jednu nadhozenou pitomost rozvedete ad absurdum.

V jedné věci máte pravdu.
Proč to pitvat? Ale já s tím nezačal.
Promińte, ale myslel jsem, že sem chodí chápavější.
Tím Vás nechci nijak urazit, ale je mně proti srsti tohle rozvádět.Už to nikdy zdůvodńovat nebudu.
Mějte se,
24. 09. 2010 | 18:40

Jana napsal(a):

Rumcajs:
Státní zaměstnanci jsou jediní, kteří platí daně vzorně - na rozdíl od privátní sféry. A pokud nezaplatíte státního zaměstnance z daní, tak se můžeme vrátit k praxi minulých staletí: zaplaťte doktorovi z ruky, jinak Vás neošetří. Pokud si budou platit lidé výjezd hasičů při povodni, tak nezbývá, než aby se utopili. A plaťte si také sestru, která Vás v nemocnici ošetřuje. Doufám, že si všichni stanoví takové pálky, až se Vám protočí panenky a budete vděčně vzpomínat. Tak co dodáš, vousáči?
24. 09. 2010 | 18:48

poste.restante napsal(a):

Pepa Řepa.

Zkusím to taky polopatě.

Ten článek je podle mne o něčem úplně jiném, nežli o čtvrtém, patnáctém odboji či zpochybnění legitimity vlády.
V tom jste podle mne mimo Vy, absurdní nadsázka nebo neabsurdní nenadsázka.

Fakt to nechci pitvat a já s tím také nezačal.
Jen jsem označil PatientO.T. za Vám "myšlenkově blízkého".
Zřejmě se jej to nějak dotklo, nebo co. :-)

Fakt se pojďme bavit o něčem jiném.
24. 09. 2010 | 18:50

schlimbach napsal(a):

s blogem nemám problém, hodně věcí vidím podobně a jak píše Tencokidá hnůj - někomu skutečně stojí za to národ rozeštvat. Snad si Nečas dobře zapamatuje, co vypustil ze svých úst - člověk má právo za svoji svobodu bojovat - kolik lidí již dnes žije v ekonomické nesvobodě? Jak se na to bude pan Nečas a další jemu podobní chytrolíni, kteří se na současném stavu podepsali svým hlasováním v posledních 20 letech ve sněmovně i senátu dívat, až se objeví první bojovníciza svoji svobodu a svobodu svých rodin? Je tristní číst některé příspěvky "znalců" ekonomiky a jediných pravých cest, kteří nejsou schopni ani pochopit, komu jsme nuceni sloužit a proč jim platit výpalné, že o osobní svobodě se v této zemni nedá vůbec hovořit, protože nejsme ekonomicky svobodni a nemůžeme tedy nic rozhodnout ani v rovině politické - snad jen to, jestli na některé funkci bude sedět ten nebo jiný šašek, poplatný stejně ať z leva nebo z prava systému, který nás již dávno zotročil. Není to vůbec o tom, jestli je někdo socka nebo manažer soukromé firmy. V tomto ohledu jsme všichni na stejné lodi. Smutné je jen to, že ta loď se jmenuje Titanic -(
24. 09. 2010 | 19:00

Marty napsal(a):

Vlkodav
Nevidíte souvislosti ... pokud se škrtformou podaří ožebračit státní zaměstnance, projeví se to na celém trhu práce. Až si příště půjdete říci o zvýšení platu Vašemu zaměstnavateli v soukromém sektoru, odkáže Vás na ožebračeného státního zaměstnance se níženým platem a bez zásluhové složky. Možná ještě s komentářem "když se Vám u nás nelíbí, můžete jít do státního, tam si polepšíte...".

Vlkodave, opravdu neuvěřitelný je, jak někteří lidé u nás dokáží být pitomí!!!
24. 09. 2010 | 19:50

Vlkodav napsal(a):

Marty:

10 procent snížení mzdových nákladů není ožebračení, vážený pane. A soukromý sektor odměňuje dle jiných pravidel a parametrů, než jsou platy státních zaměstnanců.
Vaše hodnocení mé osoby mne nechává naprosto klidným, protože vaše jedovaté sliny jsou generovány naprostou neznalostí jak teorie, tak praxe.
24. 09. 2010 | 20:03

patriot napsal(a):

Vážený pane Pehe, vážení státní zaměstnanci,

v této zemi je registrováno asi půl milionu nezaměstnaných…

Kolik z nich bylo propuštěno nebo odešlo ze státního sektoru? 1%? 3%? 5%?

Nezdá se vám, že státní zaměstnanci stále žijí v jistotách socialismu, zatímco kapitalismus se týká výlučně privátní sféry?

Proč by jedna skupina měla mít své jistoty (fleky, platy, výsluhy…) a druhá žádné?
24. 09. 2010 | 20:44

Rumcajs napsal(a):

Jana:

Víš Jano, Tvá naivita je tak bezbřehá, že obchodovat s Tebou musí být jedna veliká radost.

Státní zaměstnanec si na daně vzal od nás. Placení daní státními zaměstnanci je jen šaškárna, na kterou doplácí privátní sféra.

Jinak já bych si sestru i doktora zaplatil v pohodě, páč nejsem přisátý na státní rozpočet. Buď si jistá, že kdyby pan doktor byl závislí finančně na tom, jestli mu něco dám nebo ne, hodně by mu spadl dnešní hřebínek a jeho služby by byly tak desetkrát levnější.

Tak nehorázné sumy, co proplácí pojišťovny nemocnicím, to je možné jenom ve státním bordelu. V konkurenčním prostředí by něco takového nebylo možné.

Byl jsem s loktem na rázové vlně. Zhruba 20 minut na přístroji za cca 300 tisíc. Vyplázl jsem 5 tisíc.
To znamená za hodinu cca 15 tisíc.

V prostředí kde se pohybuju já a kde je konkurenční prostředí, na mašině za několik miliónu, která musí mít odpornou obsluhu, programátora...atd, tedy vzdělanější lidi než nějaká sestra s doktorem dohromady, se dá dosáhnou tak maximální hodinová sazba tisíc korun.

Takový bordel je zde možnej jen díky inteligentům jak jseš Ty.
24. 09. 2010 | 20:48

Rumcajs napsal(a):

Šlimba:

Já ti říkal Šlimbo - neber úplatky, nebo se z toho jednou zblázníš.

Neposlechls a teď to máš.
24. 09. 2010 | 20:51

schlimbach napsal(a):

Rumcajs

nemějte péči o mě, spíše by mě zajímalo, jak budete nakládat s přebytečnými občany, aby vám nevysávali rozpočet a hlavně, když ten rozpočet se formuje díky daním i těch státních zaměstnanců, pokud jim nenabídnete euthanásii, mnoho z nich přejde na pracák a budete potřebovat další zdroje do sociálního systému. Víte je třeba se dívat dále než jen na konec jednoho roku. Ale možná to vyřešíte tím, že zvýšíte daně těm bohatým nebo si zase půjčíme u někoho venku za hranicemi, aby nám mohla ještě o dalších pár miliard narůst dluhová služba? Vaše tupé chvástání, jak si zaplatíte sestru i doktora - možná dnes. Kde berete tu jistotu, že to zítra ještě utáhnete - a třeba se vám o tu změnu postarají zrovna ekonomické "elity" ze 118, které se nedívají také dál stejně jako vy než na konec roku.
24. 09. 2010 | 21:00

stejskal napsal(a):

Pane Pepo Řepo,

už dlouho jsem Vám chtěl něco říct (ale trochu jsem se styděl).

Považuji Vás s panem almost glossed™ za jedny z nejinspirativnějších přispěvatelů do těchto debat (máte i trochu podobný styl). Opravdu. Kdybyste sem nechodili, musel bych si Vás vymyslet (něco jako Hašek ve Světě zvířat).

Ale stejně by to nebylo ono. Jsem moc rád, že jste. Vážně.

Hezký večer. A pište, vždy se na Vaše vstupy moc těším (při nejmenším třeba jako Vy na pana Bédu ;-)

Libor Stejskal
24. 09. 2010 | 21:15

Rumcajs napsal(a):

Šlimba:

Proč se klepeš ? Dyk odboráři hrozili tím, že přeběhnou do privátní sféry.

Tak já čekám.
24. 09. 2010 | 21:28

schlimbach napsal(a):

Rumcajs

bzdávám to, chtít po vás reálnou myšlenku je asi skutečně velice najivní, tak se omlouvám, že jsem obtěžoval.
24. 09. 2010 | 21:38

poste.restante napsal(a):

Vážení diskutující

Promiňte mi mou upřímnost, ale pokud vedete spory privátní kontra státní zaměstnanci, pak:

1. Dáváte za pravdu autorovi článku.

2. Vaše dohadování mi připomíná spor dvou kusů hovězího ve frontě na jatkách, který z nich je potřebnější a důležitější vůl.

Omlouvám se pane Stejskale, ale nenapadl mne méně expresivní a současně výstižnější výraz,
24. 09. 2010 | 21:43

Rumcajs napsal(a):

P.R.

Vůl se tady maže.

Připrav se.
24. 09. 2010 | 21:50

ZdeněkJ. napsal(a):

Rumcajs
"Byl jsem s loktem na rázové vlně. Zhruba 20 minut na přístroji za cca 300 tisíc. Vyplázl jsem 5 tisíc.
To znamená za hodinu cca 15 tisíc.
V prostředí kde se pohybuju já a kde je konkurenční prostředí.......".
Vám se nelíbí tržní hospodářství? Aneb u nás je rázová vlna za 1500,-Kč.
24. 09. 2010 | 21:51

Rumcajs napsal(a):

Šlimba:

Řekl jsem snad něco, co není pravda ?
24. 09. 2010 | 21:51

Rumcajs napsal(a):

ZdeněkJ.

Za pět minut ?
24. 09. 2010 | 21:52

ZdeněkJ. napsal(a):

Rumcajs
Za 15.
24. 09. 2010 | 21:57

stejskal napsal(a):

Nemyslím, že je nutné se za něco omlouvat, pane poste.restante.

Snažím se nestavět k tomu, o co zde usiluji (tedy udržet alespoň trochu korektní prostor pro výměnu názorů těch, co o to stojí) jako totální fachidiot ;-)

Hezký večer.

Libor Stejskal
24. 09. 2010 | 22:01

hovorka11 napsal(a):

Při uznání třetího odboje (nevím, kdo tam bude zařazen) je skutečně nutné uznat i čtvrtý odboj:
Vím o snad nejlepším- Jiřím Kájínkovi, který je současným režimem vězněn za 4 odboj a má zásluhy v 3 odboji (zesměšnil policisty před národem). Není mu bohužel v dnešním totalitním režimu umožněna rekonstrukce na místě činu (dokázala by jeho nevinu v případě dvojí vraždy). Za hrdinský útěk z vězení Mírov, kterým ukázal cestu ke svobodě a demokracii měl být vyznamenán řádem bílého lva s řetězem! Tím by zvýšil prestiž tohoto vyznamenání, kteří vlastní řada totalitních státníků z minulých dob. Napravil by se špatný dojem z našich politiků, kteří dokáží vyzdvihovat pouze skutečné vrahy !
24. 09. 2010 | 22:06

NL napsal(a):

No a tolik k těm Rumcajzovým pohádkám. Ale koho to překvapuje?
http://www.chirurgie-kulik....
24. 09. 2010 | 22:12

Rumcajs napsal(a):

ZdeněkJ:

Tak já si počkám, až to všechno zprivatizujou a pak to bude 1500 za celej den.
24. 09. 2010 | 22:13

Rumcajs napsal(a):

NL:

Žádná pohádka kamaráde. Ale vypadá to, že ta konkurence alespoň trochu zabírá i v tom zdravotnictví.

Je to tak pět let a bylo to v Českým Těšíně.
24. 09. 2010 | 22:18

poste.restante napsal(a):

stejskal

Já o Vás nepochyboval... :-)

Koneckonců, téma zbytečných vulgarizmů jsme vcelku obšírně přetřásali před časem na blogu pana Krůty.
http://blog.aktualne.centru...
Nemyslím, že bych dnes měnil něco na svých tehdejších slovech.
24. 09. 2010 | 22:18

NL napsal(a):

Tak jak to Rumcajz bylo?

Léčba rázovou vlnou není hrazena zdravotními pojišťovnami v žádné ze zemí Evropské unie. Některé pojišťovny poskytují příspěvek na léčbu rázovou vlnou v rámci preventivních programů - např. Revírní bratrská pokladna přispívá 300,- Kč po předložení dokladu o zaplacení léčby.

Cena jedné aplikace činí 300,- Kč. Minimální počet sezení je tři. Proto je nutno zaplatit najednou minimálně 900,- Kč za všechna tři sezení.

Celá tvá story má povážlivé trhliny.
24. 09. 2010 | 22:54

Orangutan napsal(a):

Pehův 4.odboj bych pokladal spise za satiru. Jeden fakt nerozumi proc se nekteri tak rozciluji, jakoby jim nekdo snedl kazde rano snidani ;))

Clanek se mi libil, vystihuje atmosferu ktera ve spolecnosti hrozi s temi NEOLIBERALY ve vlade. Nehodnotim moc autora, vuci kteremu mam jiste vyhrady. Ohledne jeho udajneho clenstvi ve skupinach Bildenberg a pod, kterych cilem je postupne zavedeni "globalni vlady". Zrejme se ma jednat o neoliberalni diktaturu jenz nepovede k tzv. "rastu zivotni urovne obyvatelstva". Clovek se rozepisuje a k nicemu to neni, pri takovem poctu prispevku neni sance, ze si to precte vic jak 1% diskutujicich...

Potesilo by me ale, kdyby se k tomu treba vyjadril Autor, jak to tedy s tou globalni vladou a jeho clenstvim v "klubu" je :-)
25. 09. 2010 | 00:42

Alexander napsal(a):

poste.restante,

pokud jsem správně informován, tak klesá základní mzda a stoupe osobní ohodnocení.

Pokud tomu tak skutečně je, tak se možná někdo začne snažit, aby nechodil domů se základem, když by mohl mít o sto procent více. Pak by se policistovi nákup v pracovní době pořízený pomocí služebního automobilu prodražil.
S pozdním příjezdem by to bylo obdobné. Policajt by měl motivaci pracovat a ne přijet až bude pachatel dávno v tramtáriji.

Stejný humbuk je okolo snižování peněz pro státní zaměstnance. Ony by se měly snižovat i stavy, takže po čarou na hlavu zůstane víc.

Jenže vše je o lidech. Když někdo nechce, tak je to horší jak když nemůže.

V naši firmě jsme šli v době, kdy nebyly zakázky všeci o 15% s platy dolů a tak firma funguje dodnes. Není to příjemné, ale bylo to nutné a nikdo nešel manifestovat. A že by se snížila produktivita je taktéž nesmysl.

Jenže státní zaměstnanec je něco jiného. Ten není zvyklý, že by ho konkurence řezala přes uši. Chce mít svůj plat jistý ať se děje co se děje a běda jestli ne. Tak jedu do Prahy manifestovat a jakási pani Jana(24.09.2010 16:01:59) by tu nechala umírat děti.
25. 09. 2010 | 08:13

Marty napsal(a):

Vlkodav
Stačí sledovat výstupy ČMKOS a diskuse potenciálně postižených zaměstnanců státního sektoru a věděl byste, že po navrhovaném odbourání výsluhové složky to bude u mnohých zaměstnanců s praxí daleko více než 10%, to je prostá matematika...

A to, že soukromý sektor odměňuje dle zcela jiných pravidel a parametrů, než státní by měl hlavně vědět předkladatel těchto návrhů a zákonů (např.úpravy zákoníku práce) ministr Drábek. To že je v tomto ohledu zcela nekompetentní, přistižen právníky legislativního odboru vůlády, si můžete přečíst zde

http://www.denikreferendum....

To že soukromý a státní sektor mají jiný způsob odměňování však neznamená, že si na trhu práce konkurují.
25. 09. 2010 | 08:16

Belgičan napsal(a):

to dedek napsal,

"Nepřeji Vám nic špatného ale chtěl bych vidět Vás říkat tuto větu hasiči, až Vám bude hořet střecha nad hlavou, nebo lékaři, až Vám půjde o život."

Když hořel dům v sousedství, tak dojeli hasiči, ale na místo, odkud neměli možnost hasit - řídili se kouřem stoupajícím k obloze, nikoliv zadanou adresou. Minuli ulici a dostali se do slepé uličky. Všeci jeli za velitelem. Zmatek v úzké uličce nastal při couvání hasících aut. Ti lidé snad neměli řidičák. V tom zmatku správnou ulici minuli a vraceli se znovu. Jenže to už nebylo co hasit.

Vás by přitom nejspíš nic nenapadlo, ale mně není jasné, za co ti lidé berou výplatu. Kdybych já prodával svou pracovní sílu stejným způsobem, tak nemám ani na slanou vodu.

To že naši lékaři vydělávají málo a vzhledem k jejich kvalitám a ve srovnání se zbytkem Evropy ještě míň, o tom žádná. Čeští lékaři jsou špičky a měli by dostat přidáno. Dost přidáno. (ale jsou i vyjimky potvrzující pravidlo)
25. 09. 2010 | 08:48

Dalimír napsal(a):

Dobrý den všichni ! Pane Rumcajsi velmi nerad se pletu do vaších plodných debat zde ! Pokud věříte na konkurenci u nás tak jste na omylu ! Ta neexistuje ! Vždy jsem bojoval za to aby byla u nás demokracie a s ní ta zdravá konkurence ! Bohužel jsem se šeredně spletl ! Takové kartelové dohody jak existují u nás nejsou snad nikde ve světě ! Tak jaká pak konkurence ? Všechno je to jen šaškárna hraná na dohodu mezi podnikateli , obchodníky atd. ! Dnes to není složité vzájemně se dohodnout mobilama na veškerých cenách čehokoliv ! Pořád je to pro vás lepší nežli si vzájemně škodit a dělat naschvály ! A kdo na to pane Rumi doplácí ? Zákazník ,spotřebitel ,běžný občan ! Dlouho jsem žil v iluzi že zde u nás bude fungovat zdravá konkurence ! Bohužel jsem zklaman ! Třeba já ,nakupuji dosti často elektroniku , jezdím ,sháním ale ceny všude stejné ! Dokonce již i na internetových obchodech ! Maximálně to dělá nějakou stovku rozdíl! V našem městě se v devadesátých letech jeden prodejce elektro. začal s cenami podstatně odlišovat od jiných , měl značný obrat ale co naplat do roka vyhořel ! Takže pane tak to ve skutečnosti s tou konkurencí u nás je ! A nedělám si iluze že to bude u vás podnikatelů někdy lepší ! To jsou ty moderní komunikační technologie , které umožnují tyhle kapitalistická svinstva !!! Zdravím Dalimír.
25. 09. 2010 | 09:24

ld napsal(a):

Belgičan,

tu historku ze sousední vsi jste viděl, nebo jen slyšel?
25. 09. 2010 | 10:09

Rumcajs napsal(a):

NL:

Sezení bylo jenom jedno. Pouze v případě, že by léčba byla neúspěšná, pak byla jedna aplikace zdarma.

Na tohle pojišťovna nepřispěla nic, respektivě jsem se o to nezajímal.
Láčba byla neúspěšná ale na další sezení jsem nešel, páč jsem se u toho málem posr.. bolestí.
25. 09. 2010 | 10:22

Rumcajs napsal(a):

Dalimír:

O žádných dohodách nevím. S konkurencí "si jdeme po krku" takže jakékoliv dohody považuju za nemožné. Jiná věc bude asi u nadnárodních společností či obchodních řetězců, ale ani tomu moc nevěřím.Jakmile někomu začne téci do lodi, vše jde stranou a začíná litý boj.

Ceny jsou samozřejmě podobné, protože i technologie je podobná . U elektroniky to platí dvojnásob. Bez konkurenčního tlaku by ale ty ceny byly minimálně dvojnásobné.
25. 09. 2010 | 10:27

ld napsal(a):

Rumcajs,

už jsi vypátral ten kriminál?
25. 09. 2010 | 10:39

dalimír napsal(a):

Ano pane je to možné ,to připouštím tak jak jste to zde uvedl ,i tak to může fungovat !!! Dal.
25. 09. 2010 | 11:21

Hladis napsal(a):

To Dalimir
Mno zdrava konkurence funguje ,ale jak kde a jak v kterem oboru. Napriklad internetove obchody uz vetsinou nize jit nemuzou. Uz tak to konkurencni prostredi stlacilo ceny na nejnizsi moznou miru ,takze se vam zda ze vsechny obchody maji stejne ceny. Jiny priklad z mesta kde si chcete otevrit restauraci. Pokud to budete chtit udelat pripravte se na navstevu bandy albancu co vam ten napad "rozmluvi" nebo na urcitou platbu bokem kazdy mesic. Pokud by jste otevrel obchod s velice nizkymi cenamy muzete se bohuzel dockat spaleniste ,ale ve vetsine pripadech vam prijde nejake varovani nez to dojde takhle daleko. To jsou bezne veci s kterymi jsem se setkal. Zde v Recku zase kartelova dohoda mezi Supermarkety existuje naprosto otevrene. Lidl po prichodu nasadil ceny bezne v ostatnich zemich EU a ostatni supermarkety si stezovaly a dosahly toho aby ceny srovnal s ostatnimi. Diky tomu jsou napr.chobotnice drazsi nez recke chobotnice v supermarketu ceskem. Recky problem je i to ,ze podnikatele obchazeji stat a diky neplaceni dani nebo zamestnani lidi na cerno si dokazou dovolit snizit cenu na trhu o tuto polozku cimz likviduji podnikatele podstive ,kteri pod naklady jit nemohou. Jelikoz stat toto do teto doby nepotiral ,tak da se rici podvadeji vsichni na vsem.
Muzu pokracovat o statnich zakazkach o benzinovych pumpach atd... Jednoduse receno jde jen o to aby si to stat pohlidal a hlavne jde o moralni hodnoty ,ktere dost lidem chybeji.
25. 09. 2010 | 13:11

Václav Havel napsal(a):

Vážený pan Pehe,
nechci se vyjadřovat přímo k Vašemu článku, jelikož Vaše "odbojová" paralela je opravdu zralá trestní oznámení k nactiutrhání (opilí rozcapení policajti vs. bojovníci proti nacismu a komunismu?)!
Co mě děsí podstatně více je Vaše současné angažmá v čekých vzdělávacích institucích - fakt, že člověk, který je schopný věřejně, vážně a bez studu prezentovat názor viz. Váš článek o IV. odboji, mluví na VŠ k budoucím elitám našeho národa mi nahání opravdový strach.
Nestálo by za to ucházet se o místo v některé z odborových centrál? Tam by zcela jistě Vaše ultra-levicové postoje ocenili, náležitě honorovali a jistě i pro Vás by toto musela být podstatně větší satisfakce?
Prosím zvažte to.
V. Havel
25. 09. 2010 | 13:24

Dalimír napsal(a):

Já vím pane ,vše je chyba v systému ,nikdy jsem kapitalismu nefandil protože to je kdo skoho ! Nemám rád násilí přetvářku ani faleš a to se v kap.bez skorpulí děje ! Proto musíme směřovat své vize k lepšímu systemu a společnosti nežli je velkokapitál ! Demokracie je tímto vším znásilnována ! Dal.
25. 09. 2010 | 13:30

Hladis napsal(a):

To Dalimir.
Ne to neni chyba systemu ,ale chyba lidska vychazejici z lidske povahy. V tom je ten zakopany pes a pokud lide nezmeni svou povahu (o cemz pochybuji protoze je to dano geneticky) ,tak muzete nastavovat system jaky chcete ,ale nikdy nebude spravedlivy ne-li dokonaly. Takovy system je jen http://cs.wikipedia.org/wik...
25. 09. 2010 | 13:49

Sláma napsal(a):

Pro pana Stejskala: stále jste nejslušnější a nekvalitnější blogové fórum u nás.
K tématu: Jen houšť! Dosavadní příliš smířlivé ovzduší v naší zemi vedlo k tomu, že lidem bylo v podstatě jedno, jak je zde rozšířena korupce a nekompetentnost. Teprve, až to lidi skutečně pocítí na peněženkách, začnou přemýšlet, koho to vlastně volí.
Abych řekl pravdu, nechápu motivaci ODS I, ODS II (teď si říká TOP09) ani ODS III (říká si VV) na tak radikálních škrtech platů státních zaměstnanců. Už nyní jsou státní zaměstnanci (v rámci profesních skupin) hrubě podhodnoceni, čemuž odpovídá jejich kvalita a loajalita. Jak říká jedno židovské úsloví: "nejsem tak bohatý, abych si kupoval levné věci ". Stát se ale tak chová, kupuje levnou pracovní sílu, což jej přichází pěkně draho! Na zfušovaných a zkorumpovaných státních zakázkách přichází o stovky miliard, na rozkrádačkách polostátních či státních podniků (ČEZ, ČD, Lesy ČR, Podniky povodí) rovněž, na neefektivnosti státní správy nepřímo taky .. Je obecně známo, že obvyklý tarif za státní zakázku je 10-20%, což při objemu státních zakázek 660 mld. jsou už docela slušné peníze. Je známo, tuším dokonce z kontroly NKÚ, že se u nás staví dálnice za dvojnásobnou cenu, než v Západní Evropě. Modernizace železničních koridorů jsou u nás dražší než v Francii výstavba rychlostní dráhy pro TGV.. Není už snad nutné nic dodávat!
25. 09. 2010 | 13:50

Dalimír napsal(a):

Pane Hladis to vím také že je to hlavně v lidech ! Proto musíme usilovat o to aby se zákonem stanovily mantyneli aby ty špatné lidské vlastnosti nebublali na povrch ! Ale ty zákony musí navrhnout opravdu dobře vybraní a zvolení rozumni a spravedlivý lídé ! A to je ten problém . kde takové u nás najít ??? Dalimír.
25. 09. 2010 | 14:59

stejskal napsal(a):

Díky, pane Slámo,

snad nám (čtenářům i Aktuálně.cz) to ještě nějakou dobu vydrží.

Hezký den.

Libor Stejskal
25. 09. 2010 | 15:24

nimra napsal(a):

Havel:

Tipl bych, ze pan Pehe je "mene levicovejsi" nez napr. Noam Chomsky, ktery prednasi americkym studentum na MITu. Vite, ze temer vsechny americke univerzity jsou vlastne levicova hnizda, ktera vychovavaji dalsi generace levicovych americkych intelektualu...? Ale to se v Cechach nesmi rikat, ze? vas komentar je k placi.
25. 09. 2010 | 16:34

jokles napsal(a):

Děkuji za dobrý článek, pane Pehe! A podívejte se, jakou pěnu u huby, nebo co to někteří jedinci vlastně mají, vyvolal ! A co myslíte, čeho budou schopni, až jim národ začne šlapat na paty ? Máme mít s nima vůbec nějaké slitování ?
25. 09. 2010 | 16:43

Miroslav Pivoda napsal(a):

1. Netušil jsem, kolik toho způsobím svým diskusním příspěvkem ohledně možného "čtvrtého odboje" pod článkem Jiřího Dolejše http://blog.aktualne.centru...
ze dne 23 září 2009. Pehe se toho tématu chopil a dotáhl to do článku. Teď je otázka, zda v tom bude pokračovat a skončí to v nějakém formálním hnutí. Hm.

2. Připomenu ještě, že jsem v minulém roce prostřednictvím průzkum českých občanů přes své MBA studenty v Praze předvídal (a zveřejnil) potřebu vzniku nové politické strany "Public Service" - a ta strana skutečně vznikla (i když dosud nevyužila technologického potenciálu). Viz více zde: http://www.miroslav-pivoda....
25. 09. 2010 | 17:01

Medikolog napsal(a):

Pane Pehe,

tentokrát rámcová analysa i prognosa sedí.... Ale hlavní horror trojkoalice spustí až po 14.00 hod dne 16. 10. 2010.

Václav Havel (jste-li ten hoch z fotografií z války..)

Věřím, že vás děsí možnost seznámení mladých s jinými názory, než jsou vaše multimilionářské. Co takhle oponenty rovnou preventivně humanitárně vybombardovat - samozřejmě pouze v zájmu té jediné demokratické společnosti; kde ožebračovaní milují své ožebračovatele, zatímco v nedemokratickém režimu socky schopnějším (všeho) sprostě závidí, odmítají dělat za "suché z nosu" a třídně jim dokonce nadávají do asociálních vykořisťovatelů a nepracujícím z nich dokonce nadávají do namyšlených parasitů.

Každý kdo za války seděl za černé prase, za šmelinu či za defraudaci, ba i za obyčejnou zlodějnu, se po osvobození vydával za odbojáře. I mnozí kolaboranti... Dělali jsme si ze Slováků legraci, že za každým stromem ve Slovenském štátě stál partyzán, nebo partyzánka...

Strach z jediné reálné oposice nutí dinosaury z většinou občanů neuznávaného Senátu ČR vymýšlet nedemokratická řešení k likvidaci skutečné oposice - jedno jaké oposice - když je skutečná (=neposlouchá ty co vládnou z pozadí skutečnou mocí a dokonce by je chtěla o tuto moc demokraticky připravit ve volbách). Na to je každé svinstvo dobré, třeba i "zvací dopis" jako od bolševických Pragováků.. poslaný ne do CCCP, ale do USA... Kde autoři vlastizrádných dopisů berou to drzost ještě moralizovat...
25. 09. 2010 | 17:43

Bc Martin napsal(a):

poste.restante

1 a 2 Jedině sami zaměstnanci
3 Oni jim jednoduše dělají poskoka a ČSSD je za to dosazuje na politická místa

Tencokida Hnuj
Například to mužu dokázat tím že mnoho odborářů dosadili socani do vrcholných míst. Například pana Štěcha nebo Škromacha což jsou oba dva lidé s inteligencí na bodu mrazu co se z odborů vyškrábali do politických míst
25. 09. 2010 | 18:51

arlon napsal(a):

Pehe, vy jste dobrý komik, vemte s Paroubkem pátý odboj proti ČSSD a máte po starostech.
25. 09. 2010 | 21:01

poste.restante napsal(a):

Bc Martin

Jasně. Každý má hájit své zájmy sám za sebe. Každý si má sám vyjednat podmínky pracovní smlouvy. Nebo si najmout právníka. Včetně lidí se základním vzděláním a příjmem 5 korun nad minimální mzdou.

Chápu, že je mimo rozsah pravicového chápání uvědomit si, že odbory vždy budou mít část idejí společných s levicovými stranami.
Zvláštní, že "pravicovost počesku" a "sponzoring" bez postranních úmyslů jdou u těchže lidí dohromady naprosto bezproblémově.

Promiňte, ale nepripadáte si trapně, když vedete "spravedlivý boj" proti "parazitickým odborářům", které respektují ve všech těch zemích, na jejichž úroveň se chceme my teprve dostat? Německem počínaje a USA konče?

Pokud míru inteligence určujete podle toho, zda má někdo levicové názory, anebo pracuje v odborech, pak nemám o čem bych se s Vámi dále bavil.
25. 09. 2010 | 23:47

poste.restante napsal(a):

Alexandr

Promiňte ale po 20 letech oblbování Vy ještě věříte slibům?

Já věřím pouze tomu, co ukazuje má výplatní páska.
Podíl nenárokových složek na ní rok od roku klesá. Nejen mně, ale všem mým kolegům.

Víte proč? Na odměny nejsou peníze.

Nikdo mne nepřesvědčí, že celá tahle šaškárna se změnami tabulek není jen zamaskovaná snaha snížit lidem platy. Všem.

Prostě nevěřím, že těch Vámi vzpomínaných 100% nad tarif vůbec někdo uvidí. Protože zatím tomu tak nikdy nebylo.

Výsledný efekt tedy bude přesně opačný, nežli popisujete. Ti, kteří nebudou odpovídajícím způsobem zaplaceni budou mít větší tendenci si "přivydělat" jinak - tedy korupcí například.

Víte, ono srovnávat "výkonnost" státních zaměstnanců s komerčním prostředím je dost problematické.

Měli by snad hasiči dostávat menší plat, jen proto, že je méně požárů?

Tím samozřejmě nechci říci, že nemá státní správa pracovat efektivně a že my bychom to po ní neměli požadovat.
26. 09. 2010 | 00:09

kočka šklíba napsal(a):

Tak po přečtení blogua diskuze pod ním jsem nabyla dojmu, že ta naše pravicová elita, ti inteligentnější.....atd.(nebudu to vypisovat, ptz přece ti pravicoví vědí a levicoví to čtou už 20 let ;))pravicově smýšlející mají v 90% procentech problém porozumět textu a podstatě sdělení.
Blog je o rozeštvávání skupin občanů, ne o 4. odboji. A bohužel většina pravicových diskutérů se zaměřila pouze a jen na nadpis, že by to svědčilo o jejich inteligenci?
A že se tak děje (snaha postavit jednotlivé kategorie občanů proti sobě) a ne jen nyní, je přece jasné. A nezačalo to ani P.issovou a madlou, i když tam už to bylo tak sprosté a do očí bijící, že jen naprostý zaslepenec to neviděl.

Ale jsem natolik škodolibá, že se vsadím, že mnoho z těch státních zaměstnanců tehdy bylo tou žumpou v podání těch dvou ne-li nadšeno, tak jistě pobaveno. No a nyní došlo i na ně, proti nim se teď vede kampaň. Přesně podle výroku Martina Niemöllera " Když přišli.....". Je nesmrtelný a ne náhodou je často parafrázován. Abych nebyla špatně pochopena, já samozřejmě státním zaměstnacům to co na ně chystá vláda nepřeji, a jsem si vědoma, že je to asociální a nic neřešící, ale je to varování. Pokud byli mainstreamem dehonestovány jiné skupiny obyvatel, mlčeli. A mnoho z nich jistě volilo to co má dnes moc nad námi všemi včetně provařeného Kalouska, Schwarzenberka, Nečase, Kocourka, Němcové(zlodějky v čele sněmovny), atd, byl by to dlouhý seznam. Mají co chtěli, nejdeme do Řecka přece ;). Škoda, že to odneseme všichni, i ti co, už dávno tušili a a věděli, že s těmito asociálními, recyklovanými a provařenými ga...y půjdeme ještě do horších poměrů. Nakonec mají soudně potvrzeno, že je podporuje gauner ;). A vrána k vráně sedá, lidová moudrost :D.
26. 09. 2010 | 01:50

Zach napsal(a):

Je to tak trošku, ale opravdu jen trošku veselé, číst diskuze o státních zaměstnancíh,zvláště pak na blogu napaseného pana Pehe, který hlásá to, co hlásá.
Jedna strana poukazuje pouze na líné, odporné a zpupné uředníky, druhá vystrkuje zase ty potřebnější,obzvláště hasiče a učitele.
Je ale zvláštní, že i ti nejzarytější odpůrci obou táborů, se dokáží na zdejším fóru někdy navzájem, alespoń částečně shodnout, snad i trochu pochopit, pokud se tedy od počátku plánovitě neuráží.
Stačí k tomu výměna několika vzájemně adresovaných příspěvků.

Pro Janu:
státní zaměstnaci nejsou jediní vzorní v placení daní!!! To jsou všichni zaměstnanci a to bez rozdílu sektoru. Protože se to sakra nedá moc vlivnit a výplatu dostanu již patřičně očesanou, což mě povětšinou hodně se..mrzí :-(
26. 09. 2010 | 08:02

Majka napsal(a):

Zach: někteří zaměstnanci nejsou vzorní v placení daní. Neslyšel jste nikdy o "černé složce" mzdy?
Kočka Šklíba: " Když přišli....."
Na to jsem si už mockrát vzpomněla, když jsem četla, jak se někdo raduje z toho, že se utáhl(nebo utáhne) kohoutek tomu nebo tamtomu - a pak se dotyčný nestačil divit, když utáhli kohoutek jemu.
captcha: class difeades
26. 09. 2010 | 10:24

hoven napsal(a):

pehe už se vidí na barikádách s rudým praporem. zdá se, že se tento fanatický nenávistný bolševik přestává kontrolovat a ztrácí poslední zbytečky soudnosti.
26. 09. 2010 | 11:00

Jája napsal(a):

Hoven, fanatický není Pehe, ale vy, hoven drátěný s IQ takve, na barikádě s praporem hnědým, v černé uniformě, nenávistný pravičák k Goebelsovi se blížící.
26. 09. 2010 | 12:27

kočka šklíba napsal(a):

Hoven další mimoň, tak si vás vy úžasní pravičáci budeme počítat, schválně kolik z vás je schopno pochopit poměrně jasný text :D. Zatím jste na tom hooooodně špatně. Už se přestávám divit, že učitelé jsou pro vás paraziti, oni vás totiž toho mnoho nenaučili, je ale otázka, na čí straně byla chyba. Nevěřím, že jste téměř všichni narazili na nekvalitní učitele :D.
26. 09. 2010 | 14:09

Jakl napsal(a):

Pomalu začínat dojmu, že nějaké stávky a klidné demonstrace jsou již opožděnou reakcí na pravicový puč, který zde pod vedením Klause byl proveden.
Domnívám se že nastal čas skutečného 4 odboje, vzít do rukou hole, ale i jakékoliv vhodné nástroje a celou tu sebranku co si uzurpovala moc vypráskat od jejich koryt. Samet se musí změnit na šmirgl.
26. 09. 2010 | 16:16

hoven napsal(a):

kočka šklíba,
pojem "paraziti" užívá pouze soudruh pehe, nikdy jsem neslyšel nikoho z vládní koalice použít tento výraz. a srovnávat legitimitu odboje proti komunisticke totalitě s odbojem proti znižení platů státních zaměstnanců o 10%.?????? já jsem už někde psal, že soudruh pehe patří do blázince......myslím, že to potvrzuje každým blogem.
26. 09. 2010 | 17:24

Zach napsal(a):

Majko, o vzorných státních zaměstnancích psala Jana.

Já jsem také pouze malý zaměstnaneček, o všelikých složkách mzdy jsem slyšel, ale doprčic já je nemám, takže si to musím vybrat nějak jinak...
Například, dnes jsem nepracoval, ale udělal si malinký výlet na Akropolis(samozřejmě ne z Česka(no,lépe z Moravska),ale z ostrova Evia kam mě můj chlebodárce dočasně deportoval.. :-)
26. 09. 2010 | 18:06

radek napsal(a):

Dobrý den pane Pehe, když jsem si přečetl Váš článek chtěl jsem pouze lakonicky napsat že jste pr,...čuník, nicméně po přečtení většiny reakcí jsem se rozhodl k vysvětlení proč tak krátká, možná zkratkovitá reakce.Srovnávat situaci let 50. min. století s tím co děje dnes mi připadá absurdní a nehodno Vašeho intelektu, a proč mě to dostalo do varu? Můj děda by mohl být jedním z těch, kterých se týká onen zákon o 3. odboji, ne že by byl nějaký odbojář, ale byl jasně označen za nepřítele kom. režimu, protože dal jasně a veřejně najevo, že do JZD nevstoupí a s komunisty kolaborovat nebude. Za to byl po zásluze odměněn ztrátou majetku a několika lety na tvrdo, a kdyby se náhodou chtěl bránit se zbraní v ruce? Tak to neměl šanci, protože ty legálně držené mu soudruzi zabavili dřív než vůbec přišli s tím JZD, a když jim je doma dával tak na něj dva s rudýma páskama mířili samopalem, kdyby ho náhodou napadla nějaká blbost, je zajímavé, že totéž udělali Němci v 39. roce, podobnost čistě náhodná.Nemyslím , že dnes, když odboráři demonstrují za své platy jim jde o život jako mnohým lidem po roce 1948, to že těch se zbraní v ruce bylo tehdy tak málo nebo téměř žádní je historická souhra náhod nikoliv důkaz toho, že by lidé v této zemi milovali Gottwaldův režim. A teď k dnešku, většina naší společnosti nemá problém s dnešním režimem takže jaký odboj, je to jen boj o plat, a do této skupiny rodin patří i ta naše, budeme výrazně zasaženi škrty ve st. rozpočtu, protože moje žena ,VŠ, je státní zaměstnanec a já, také VŠ, soukromý farmář, pro náš rodinný rozpočet to znamená výrazný zásah, přesto nestávkujeme ani jeden a hledáme cestu jak tento příjem nahradit. Jedinný správný krok je dát státu výpověď tak jak to udělali lékaři, nebo zůstat a pracovat, já taky nemůžu prodávat pod cenou a tak musím hledat jak lépe zpeněžit svůj výrobek a práci. To je naprosto normální, ale pane Pehe nenazývejte to odbojem. A na závěr- přestože jsme oba VŠ vzdělaní volili strany současné koalice, což je pro mnohé zde znakem absolutní demence, a přestože se nás škrty výrazně dotknou budeme je volit zase, a pokud vím je nás takových dost, proto všechny ty, kteří zde pláčou, včetně pana Pehe a připravují novou socialistickou revoluci, zkuste se naučit respektovat základní pravidlo demokracie a to je respekt k výsledkům voleb, já jsem taky skřípal zubama když tady vládl Gross a Paroubek a doufal, že se to změní, doufejte, přemýšlejte a pracujte, a volte, nechystejte revoluce, to nikam nevede, ikdyž chápu, že to je levicovým politikům a intelektuálům vlastní, to je učil už Lenin, že politika je permanentní boj o moc, a že komunisté hrají podle dem. pravidel jen do té doby dokud se jim to hodí. Přeji všem hezký večer.
26. 09. 2010 | 18:41

kočka šklíba napsal(a):

Hovene o parazitech jsem zatím nic nepsala, takže nechápu proč toto slovo zmiňujete. A kde Pehe srovnává "...legitimitu odboje proti komunisticke totalitě s odbojem proti znižení platů státních zaměstnanců o 10%.?????" ?
26. 09. 2010 | 18:41

kočka šklíba napsal(a):

druhý ;)
26. 09. 2010 | 18:43

radek napsal(a):

PS: to že jsem napsal, že jsem volil a volit budu současnou koalici neznamená, že souhlasím úplně se vším co se zde děje a že mi je po chuti, že se z mých daní platí předražené zakázky a rozkrádá se ve velkém a na všech úrovních, nicméně tato skutečnost měla svůj dlouhodobý vývoj a rozkvetla především v době opoziční smlouvy, a tím pádem za vlády soc.dem. Jaký to paradox, že pane Pehe? Samozřejmě, že s tichou spoluprací všech ostatních, všichni si přišli na svoje, nicméně třeba právě tato vláda něco změní to se ukáže, zase dlouho nevládne na to aby to bylo někde vidět, a závěrečný účet dostane za 4 roky, je jen na ní jak se svou šancí naloží.
26. 09. 2010 | 18:53

radek napsal(a):

pro kočku šklíbu - hned v prvním odstavci, ikdyž to dává do uvozovek a říká, že je to ironická otázka, z textu vyplývá ona ironizující paralela, z mého pohledu ironizující právě onen třetí odboj, a dále v paralele pokračuje, kdy nepřímo říká že jestli to takto bude u nás pokračovat bude legitimní jakýsi odboj proti této svobodně zvolené vládě
26. 09. 2010 | 19:01

Tencokida Hnuj napsal(a):

radek
Zrovna jsem se chystal, že vyhrabu z kůlny po dědovi vercajk z II. světové, koupím si lístek do Prahy a ukážu té Famiglii 118, či co to tam dneska je, zač je toho loket !
Ale po přečtení Vašeho příspěvku jsem se zastyděl sám před sebou a jdu se radši natáhnout a dočíst si toho Herakleita.

Jo jo, jak říkáte Vy, čí je moc, toho je příliš. Hlavně lakonického čtení. S tím jakoby se v poslední době roztrhl pytel.
Stejně jako s těmi strašáky.
Je jich prý tolik, že po nich snad pojmenovali celou čtvrť v Praze a dokonce i jednu budovu ?
Nebo je to Strakovka ?
Hmm. Ani to by nebylo tak daleko od pravdy.

"Veselé strakování, kafkování, kalouskování, nečasování a johnování přeje všem reformátorům Tencokida. Ostatním pak (jak již bývá zvykem) přeje krev, pot a slzy."

Bude líp. Říkal to wbgardencom.

https://www.youtube.com/watc...
26. 09. 2010 | 19:06

radek napsal(a):

ještě jednou pro kočku šklíbu - pojem parazit na soukromém sektoru použil pan P. ve svém blogu, a Vy když se zmiňijete o učitelích a co znamenají pro nás hloupé a nevzdělané pravicové mimoně, věřte já si svých učitelů vážím a bylo jich dost, většinou jim vděčím za to co umím a tím i zato, že mohu žít svobodně a nezávisle na státu
26. 09. 2010 | 19:08

poste.restante napsal(a):

radek

Píšete sice správně, ale zbytečně. Tenhle článek rozhodně není o čtvrtém odboji, ani o srovnávání s prvním, druhým, třetím, či desátým odbojem.

P.S.: Když už chcete porovnávat míru korupce a rozkrádání, pohledněte nejen do časů oposmlouvy, ale zkuste dohlédnout až do časů krátce po revoluci a na to, kdo tehdy vládl. Jednostranně selektivní paměť je totiž horší nežli úplná skleroza.
26. 09. 2010 | 22:52

kočka šklíba napsal(a):

Ano radku, to použil Pehe ve svém blogu, ale nikoho tak nenazval on, jen konstatoval, že tak jsou také líčeni státní zaměstnaci. Ale pořád nechápu, proč to nick hoven píše mně ;). Pokud vy to chápete, tak vysvětlete ;).

Jinak hned v prvním odstavci Pehe nic takového nedělá, teda nepřirovnává..."legitimitu odboje proti komunisticke totalitě s odbojem proti znižení platů státních zaměstnanců o 10%.?????" ?". Pokud to tam vidíte, buďte tak hodný a citujte ;). Jistě to dokážete ;). Já o tom dost pochybuji, ono to tam není podle mého ;).
27. 09. 2010 | 03:00

Activista napsal(a):

strana a vláda gangsteru ktera vlastni media a propagandu - to je fakt

https://www.youtube.com/watc...

tady malou poznamku pro neocona Havla, Boltona etc. - od Chomskeho -
https://www.youtube.com/watc...
27. 09. 2010 | 10:41

vl napsal(a):

Všem, co popírají třetí odboj!
Byl jsem v r. 1948 - 49 ve vyšetřovací vazbě jako člen skupiny, převážně ze západních Čech. V té době byly cely, určené pro jednu osobu, obsazeny šesti a občas i osmi vězni. "Nepolitičtí" mezi nimi tvořili nepatrné procento. Za dobu mé vyšetřovací vazby bylo na Pankráci popraveno několik odsouzených, pamatuji na Choce a Šádka. Mám dojem, že ta tvrzení o všeobecné spokojenosti lidí s komunistickým režimem jsou přinejmenším projevem neinformovanosti nebo úmyslným zastíráním skutečného stavu věcí.
11. 12. 2010 | 23:20

Odjinud napsal(a):

Soudruh Pehe opět ukazuje, jak je jeho mozek rudý a myšlení komunistické.
Všechny oběti zločineckého komunistického režimu je třeba odškodnit a všechny členy zločinecké organizace KSČ a členy její ochánkyně StB oficielně zveřejnit. A všechny potrestat!! Sice pozdě, ale přece.
12. 12. 2010 | 10:55

buy edu backlinks napsal(a):

Hi, Neat post. There's an issue together with your website in web explorer, could check this… IE nonetheless is the marketplace leader and a good element of other people will pass over your excellent writing due to this problem. <a href=http://edubacklinksstore.com/>buy edu backlinks</a>
27. 07. 2011 | 23:39

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Aktuálně.cz Blog · Atapana Mnislav Zelený B Baar Vladimír · Babka Michael · Balabán Miloš · Bartoníček Radek · Bartošová Ela · Bavlšíková Adéla · Bečková Kateřina · Bednář Vojtěch · Bělobrádek Pavel · Beránek Jan · Bernard Josef · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Blažek Kamil · Bobek Miroslav · Boehmová Tereza · Brenna Yngvar · Bureš Radim · Bůžek Lukáš · Byčkov Semjon C Cerman Ivo Č Černoušek Štěpán · Česko Chytré · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Davis Magdalena · Dienstbier Jiří · Dlabajová Martina · Dolejš Jiří · Dostál Ondřej · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořák Jan · Dvořák Petr · Dvořáková Vladimíra E Elfmark František F Fafejtová Klára · Fajt Jiří · Fendrych Martin · Fiala Petr · Fibigerová Markéta · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Gargulák Karel · Geislerová Ester · Girsa Václav · Glanc Tomáš · Gregorová Markéta · Groman Martin H Hájek Jan · Hála Martin · Halík Tomáš · Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hapala Jiří · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Heroldová Martina · Hilšer Marek · Hladík Petr · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holásková Kamila · Holmerová Iva · Honzák Radkin · Horáková Adéla · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hrabálek Alexandr · Hradilková Jana · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubinger Václav · Hülle Tomáš · Hušek Radek · Hvížďala Karel CH Charanzová Dita · Chlup Radek · Chromý Heřman · Chýla Jiří · Chytil Ondřej J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jelínková Michaela Mlíčková · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kania Ondřej · Karfík Filip · Karlický Josef · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Pavel · Klíma Vít · Klimeš David · Kňapová Kateřina · Kocián Antonín · Kohoutová Růžena · Kolaja Marcel · Kolářová Marie · Kolínská Petra · Kolovratník Martin · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Koutská Petra Schwarz · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kučerová Karolína · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kupka Martin · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Máchalová Jana · Maláčová Jana · Málková Ivana · Marvanová Hana · Mašát Martin · Měska Jiří · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minařík Petr · Mittner Jiří · Moore Markéta · Mrkvička Jan · Müller Zdeněk · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Návrat Petr · Navrátil Marek · Němec Václav · Nerušil Josef · Niedermayer Luděk · Nosková Věra · Nouzová Pavlína · Nováčková Jana · Novák Aleš · Novotný Martin · Novotný Vít · Nožička Josef O Obluk Karel · Oláh Michal · Ouhel Tomáš · Oujezdská Marie · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Pavel Petr · Pavelka Zdenko · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Peksa Mikuláš · Pelda Zdeněk · Petrák Milán · Petříček Tomáš · Petříčková Iva · Pfeffer Vladimír · Pfeiler Tomáš · Pilip Ivan · Pitek Daniel · Pixová Michaela · Plaček Jan · Podzimek Jan · Pohled zblízka · Polách Kamil · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rakušan Vít · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Reiner Martin · Richterová Olga · Robejšek Petr · Rydzyk Pavel · Rychlík Jan Ř Řebíková Barbora · Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schneider Ondřej · Schwarzenberg Karel · Sirový Michal · Skalíková Lucie · Skořepa Michal · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slimáková Margit · Smoljak David · Sobíšek Pavel · Sokačová Linda · Soukal Josef · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Strmiska Jan · Stulík David · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Sýkora Filip · Syrovátka Jonáš Š Šebek Tomáš · Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Šindelář Pavel · Šípová Adéla · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šoltés Michal · Špalková Veronika Krátká · Špinka Filip · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štern Ivan · Štern Jan · Štětka Václav · Štrobl Daniel T Táborský Adam · Tejkalová N. Alice · Telička Pavel · Těšínská Tereza · Titěrová Kristýna · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomek Prokop · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Tůma Petr · Turek Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Vacková Pavla · Václav Petr · Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Vančurová Martina · Vavruška Dalibor · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Vhrsti · Vích Tomáš · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojtěch Adam · Vojtková Michaela Trtíková · Výborný Marek · Vyskočil František W Walek Czeslaw · Wichterle Kamil · Wirthová Jitka · Witassek Libor Z Zádrapa Lukáš · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zima Tomáš · Zlatuška Jiří Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy