Konec kapitalistické normalizace

12. 12. 2010 | 08:18
Přečteno 13688 krát
Prezident i pravicová média mohou stokrát zesměšňovat stávku zaměstnanců ve státní správě a veřejném sektoru, vláda může do omrzení opakovat, že zaměstnanci ignorují nutnost šetřit, nebo že zbytečně destabilizují společnost. Současná vlna protestů je koncem jedné éry v české společnosti.

Tuto éru bychom mohli nazvat „kapitalistickou normalizací“. Nikoliv posměšně, tak jak se pojem „normalizace“ používal pro nenormální poměry Husákova režimu, ale jako uznání skutečnosti, že se u nás v posledních dvou desetiletích (znovu)zabydloval jako „normální“ kapitalistický systém, který měl být předchozím režimem navždy zrušen coby nenormální.

Kapitalistická normalizace proběhla ve dvou fázích, jimž každé dodával opodstatnění jiný příběh. Legitimizující příběh byl zapotřebí, protože znovuzrození kapitalismu u nás bylo provázeno nemalým plýtváním, ekonomickým zločinem, tunelováním a korupcí.

V první fázi kapitalistické normalizace většina společnosti tyto excesy tolerovala, protože si osvojila příběh rozchodu z komunismem. Lidé tak byli ochotní považovat četné excesy za nutnou cenu transformace. V oficiální analýze ministerstva financí z roku 2005 se dokonce dočteme, jak velká ona cena transformace (sanace bank, dluhy z tunelů zaparkovaných v Konsolidační agentuře, atd.), symbolizované jménem Václav Klaus, byla: i s úroky zhruba 700 miliard korun.

Příběh druhé fáze kapitalistické normalizace se trochu podobá té husákovské. Ačkoliv většina občanů, jak ukazují průzkumy, si byla vědoma rozsáhlé korupce a předražování státních zakázek, toto přímé tunelování státních financí ve prospěch části nové kapitalistické třídy s pomocí politických konexí tolerovala, protože země i navzdory tomuto pouštění žilou v letech 2000 až 2008 bohatla, a s ní i průměrný občan.

Nový režim si „koupil“ loajalitu průměrného občana podobně jako ten předchozí: slušná životní úroveň výměnou „za klid k práci“. Významnými přidanými hodnotami byla osobní svoboda a stabilizující se politická demokracie.

Ekonomická krize ovšem logiku tohoto příběhu nabourala. Současná pravicová vláda se ho ke své smůle pokouší převyprávět tak, že z něj dělá frašku, když tvrdí, že růst životní úrovně byl z větší části financován deficity, jež vznikly prý proto, že si obyčejný občan žil nad poměry. Na tomto občanu je teď třeba šetřit.

Občan si ovšem může po právu myslet, že nad poměry si žili především ti, kteří po stamiliardách pouštěli státu žilou v podobě systémové korupce tolerované politikou. Hrozivé státní deficity máme v první řadě nejenom proto, že stát musel sanovat oněch 700 miliard z Klausovy éry, ale i proto, že podle odborných odhadů se z několika set miliard, které stát ročně vydá na veřejné zakázky, až jedna pětina poztrácí v systémové korupci. V posledních letech pak k deficitům přispívají i nízké „rovné“ daně, které ve své kapitalistické horlivosti zavedly především postkomunistické země východní Evropy.

Když nyní vláda krátí sociální dávky těm nejchudším a platy státním zaměstnancům, začíná se psát nový příběh, v němž se kapitalistický systém najednou mnoha lidem začíná jevit jako o dost méně „normální“. V tomto novém příběhu má životní úroveň většiny lidí klesat, ale nesmí klesat zisky těch nejbohatších. Systémovou korupci vláda příliš neřeší, takže nikdo nemá jistotu, že miliardy ušetřené na státních zaměstnancích neskončí v kapsách kmotrů.

Do rukou novodobých oligarchů byla zprivatizována i demokracie, kterou si většina lidí nerozlučně spojovala s „kapitalistickou normalizací“. V době krize, kdy lidé čekají od politiky rázná, ale v rámci možností společensky solidární řešení, najednou vidí, že politické strany jsou jen firmy obchodující s mocí ve prospěch ekonomických zájmů.

Příběhy, které legitimizovaly budování kapitalismu u nás, jsou tak u konce. Vláda může se svou pohodlnou většinou pokračovat v „reformách“, ale zároveň tak posiluje společenskou frustraci.

Na jedné straně ukazuje značnou neloajalitu k zaměstnancům státu, který vede, a na straně druhé se ve své v absurdní neoliberální logice neviditelně tržních (přesto prý zářných) zítřků chystá jak v podobě oklešťování a privatizace sociálního státu, tak v podobě změn v pracovním právu přeměnit i lidi v soukromém sektoru v disponibilní pracovní zdroje globálního kapitálu. To, že „zatím“ stávkovalo jen 140 tisíc lidí, a že „zatím“ demonstrovalo jen několik tisícovek, by nemělo nikoho mást.

Právo, 11.12.2010

Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

Kelt napsal(a):

Kdo současný stav naší společnosti vidí jinak,nechť to napíše.
Vykřiky do tmy o sockomoušovi Pehem ukáží jen na "intelektuální vybavenost"dotyčného.
Plně souhlasím s uveřejněným článkem a opravdu bych uvítal věcnou diskusi,i když jsem si vědom,že někteří častí přispívající toho nejsou schopni.
12. 12. 2010 | 08:36

StandaT napsal(a):

Kelte, věcná diskuse nebude, protože Pehe sice to nenapsal explicitně, ale z textu vyplývá, že ze situace viní pouze jednu část politického spektra. Ne v kategoriích více-méně, ale vše-nic. Takže startovací čára pro černobílé blbce. Takže hezkou zábavu, přátelé.

P.S. Osobně jsem myslel, že Porybný má rozumější editorskou politiku, ale asi si potřebuje nakoupit inzerci na 2011.
12. 12. 2010 | 08:49

yara ze země krys napsal(a):

Pane Pehe, i když nepatřím zrovna k Vašim příznivcům, musím uznat, že obsah článku je pravdivý, přesný a vystihuje skutkovou podstatu stavu (jak by řekli právníci),ve kterém se nacházíme. Ješte by to chtělo zkusit trochu analyzovat možné cesty kam se za určitých podmínek můžeme dostat. Velký problém nás Čechů vidím v tom, že nejsme vzájemně solidární a necháme si doslova líbit to, co si jiné národy v Evropě či ve světě nenechají líbit. Snad mladá generace bude jiná, tvrdčí a méně připodělaná a vzájemně solidární. Prapůvodní základ celého problému proč je naše ekonomika ve špatné kondici, bude tím, že politici po ustanovení do vládní funkce se nezodpovídají za svoje velmi často špatné rozhodování nikomu a nejsou za to finančně nebo trestně zodpovědni! Oni si dokonce sami mohou a také tak dělají, stanovovat platy, odměny náhrady aj. finanční a právní výhody oproti majoritní části společnosti! Navíc jejich činnost je poplatná jen období, na které jsou zvoleni. Pokud bysme se chtěli dostat z tohoto stavu, tak tady se nabízí směr jak z tohoto martýtia ven, změnit tuto praxi! Dále demokracie na celém světě včetně naší země má jednu velkou slabinu, systém voleb umožňuje a taky se to tak stává, že se na vrchol pyramidy moci se může dostat třeba i obyčejný blb nebo člověk se špatnými lidskými popř. morálními vlastnostmi! Nemusí to být zrovna nejvyšší post, ale takový člověk dovede i na funkci ministra napáchat obrovské škody. Nemusíme chodit daleko do světa, ale porozhlídněme se u nás a dáte mi za pravdu. Je to za posledních 10let celá plejáda .... dále nemůžu psát, neboť bych byl sprostý a to se po ránu nehodí.
Pěkný den vespolek!
12. 12. 2010 | 08:53

JQ napsal(a):

Otazka toho, kdo za krizi muze a kdo si zil nebo nezil nad pomery, je pro me irelevantni. Dulezite je, ze je v soucasne dobe potreba snizit deficit rozpoctu a nejak se to udelat musi.

Jinak mam pocit, ze autor dospel v mire deziluze tak daleko, ze deni ve spolecnosti interpretuje temer vyhradne negativni optikou. S nekterymi body souhlasim, jenom si nemyslim, ze bychom stali na pocatku noveho obdobi, kdy budou masy lidi stavkovat, protoze maji pocit, ze maji na neco pravo.
12. 12. 2010 | 08:53

wbgarden napsal(a):

Budu neustále opakovat, díky za každé nové pehe.
Jo a ešče u vědomí svého nechutně nízkého intelektuálního vybavení, chtěl bych se drobně dotázati, už zase diskutujete na směny, kucí nájemný sockomoušský ? Děkuji.
Obrázek, jako obyvkle z velmi nebezpečného zdroje...
Veselé krizování bude líp...
http://ateo.cz/f/images/n/norris_kasic.jpg
12. 12. 2010 | 08:54

honza napsal(a):

Pěkné a výstižné,ale od zdejších "pravicových" (j)elit to zase schytáte. Zárodek dnešního marasmu vidím v devadesátých letech (bankovní socialismus, kupónovka...)
12. 12. 2010 | 08:54

Alf napsal(a):

To jste pane Pehe neměl dělat, protože jakákoliv kritika kapitalismu a naší nejjasnější milosti VK j zakázána. Teď to od místních modrorudých revolucionářů schytáte.
12. 12. 2010 | 08:58

radek napsal(a):

Naprosto přesný blog pane Pehe. Tleskám.
12. 12. 2010 | 08:59

Drzá zrzka napsal(a):

Fakt, že politické strany jsou jen firmy obchodující s mocí ve prospěch ekonomických zájmů, je na západ od našich hranic znám již poměrně dlouho.

Jakou loajalitu ukazují státní úředníci (záměrně píšu jen úředníci) zbytku občanů?
12. 12. 2010 | 08:59

Rumcajs napsal(a):

Zapoměl jsi Jirko připomenout, že státních zaměstnanců je zhruba 3 * tolik, než je nutné. To ale Tvým levotočivým závitům zcela jistě nevadí.

A jestli víš o nějakých zkorumpovaných zakázkách, tak přestaň hloupě žvatlat a podej trestní oznámení. Budeš ale asi muset nejvíc ukazovat na levicový soudruhy, co jsou k chudému lidu nejštědřejší, právě proto, aby je nechali v klidu rozkrádat státní finance.

Byli to hlavně levicový voliči, co mlčeli k deficitům, protože jim soudruzi za to zadarmo vykrmovali rypáky. Nyní prášule došly a najednou obrací. Najednou hledají mandelinku bramborovou.

Fuj Pehe. Je mi z Tebe a tvé demagogie špatně.
12. 12. 2010 | 08:59

jarpor napsal(a):

"Ačkoliv většina občanů, jak ukazují průzkumy, si byla vědoma rozsáhlé korupce a předražování státních zakázek, toto přímé tunelování státních financí ve prospěch části nové kapitalistické třídy s pomocí politických konexí tolerovala, protože země i navzdory tomuto pouštění žilou v letech 2000 až 2008 bohatla, a s ní i průměrný občan."

Pane Pehe, nedávno zde byl blog o tom, zda když si vezmete úvěr na nákup třeba automobilu, zda, když si jej na ten úvěr "koupíte", zda jste zbohatl. Tak říkajíc ze dne na den...
Autor dospěl k závěru, že ono zbohatnutí "se koná" až ten úvěr splatíte... s čímž zcela souhlasím

Zkuste si ten blog vyhledat a zamyslet se nad ním i nad souvislostmi z něj vyplývajícími...

A "tolerance" ke korupci, předražování.... :

Není to znova o tom, že Ti nahoře jsou "obrazem" těch dole a že se na tom podílely VŠECHNY dosavadní vlády, ač se to snažáte teď "hodit" na současnou, "pravicovou" ?

Nemohu si pomoci, palec dolu. Společenskou frustraci lze každý den vidět kolem supermarketů... a nejen tam...

Hezký den
P.S.
Říci, že je něco směšné je, dle mého, cosi jiného, než Vaše "že prezident a pravicová media mohou stokrát zesměšňovat... "
Ale já nejsem politilog... že.
12. 12. 2010 | 09:00

radek napsal(a):

JQ

To je ale velký omyl, nebo např. kriminálníka budete "řešit" tak, že zavřete celou jeho rodinu...?
12. 12. 2010 | 09:01

anti politik napsal(a):

Tentokrát souhlas! Problém by se dal vyřešit velmi jednoduše-jakákoli strana která by opravdu vážně a bez liknavosti šla proti korupci by měla lidi na své straně a klidně by mohla snižovat platy, protože bychom chápali smysl, ale když se má šetřit v podstatě na kmotry, zakázky, a další ničím nerušené krádeže nikdo za vládou stát nebude! Teď je situace na mrtvém bodě-my čekáme až vláda tvrdě zakročí a dokud to nudělá nemá šanci vládnou celé čtyři roky! Teď už ne, teď už na kecy nikdo neslyší, už jen na činy! Zatím neudělali vůbec nic a těžko můžou chtít uskromění když za rohem si rozdávají milióny v dozorčích radách-viz Hulínský a spol. Otázka-myslíte Pehe, že Havel je fakt tak těžce naivní a hloupej, že netušil co nám tady zavádí, když lhal v. 89 o novém systému? Není, je čirý pokrytec a odpovědnost hází na jiné! Inu pan morálka!
12. 12. 2010 | 09:03

Gabrielle H. napsal(a):

Dear gentleman Jiří Pehe, stoprocentní souhlas... Normalizační "Modrý hrádek" Václava Klause a celá modrá tříkolka jsou odtrženy od reality a od lidí podobně jako normalizační "Červený hrádek" Milouše Jakeše...
Je to hluchý, spojení je v :D)
http://www.tripatlas.com/videoplay/h_OW9zIRFoU
http://www.tripatlas.com/videoplay/UpPTh_O2PMQ
---
http://www.tripatlas.com/videoplay/lPkkiD_umpA
12. 12. 2010 | 09:12

Gabrielle H. napsal(a):

http://www.tripatlas.com/videoplay/lPkkiD_umpA
12. 12. 2010 | 09:14

honza napsal(a):

2 Rumcajs: komiku,kterých státních zaměstnanců je jak píšeš 3x tolik? Můžeš být konkrétnější? Počítáš mezi ně lékaře, učitele, hasiče? Pravice zde vládne od 2006, o kolik se snížily počty státních zaměstnanců? A co se týče, jak píšeš "vykrmování rypáků" - kdo v roce 2006 navrhl zvýšení přídavků na děti, porodné apod? Napovím:lidovci v čele s tehdejším předsedou bratrem Kalouskem, nejlepším ministrem financí, který od roku 2002 hlasoval pro všechny deficitní rozpočty, dokonce byl v mnoha případech i jejím tvůrcem.
12. 12. 2010 | 09:15

nostalgie nekonečna napsal(a):

Ano pan Pehe má ve spoustě věci pravdu. Bohužel jeho zavilý antiklausismus nejen tento příspěvek dost znehodnocuje...
12. 12. 2010 | 09:19

Drzá zrzka napsal(a):

Honza

Pravice vládne od roku 2006 počítáte do té doby i tu vládu nevládu mezi věčným hlasováním o důvěře k ní a vládu úřednickou?
12. 12. 2010 | 09:20

Rumcajs napsal(a):

honza:

Všechny.

V Číně je nyní 50% podniků státních. Jejich produktivita je zhruba na 20% těch soukromých.

Pochopila to ta Tvoje bradavice, co máš na krku ?
A kdo nyní bojuje za nesnížení mateřské ?
Dám Ti to bez nápovědy, páč cítím, že jsi prudce inteligentní.
12. 12. 2010 | 09:21

janovec napsal(a):

"Významnými Přidanými Hodnotami byla osobní svoboda a stabilizující se politická demokracie" píše Jiří Pehe a nelze s tím než nesouhlasit. Ovšem jsou zde také významné "Odebrané Hodnoty". Je jen otázkou, zda rozdíl mezi součty dílčích PH a dílčích OH nebude ve výsledku nakonec záporný.

Co by asi tvořilo ten rozdíl? Zřejmě asi všemi vychvalovaná a užitečná 15% chudoba jako katalyzátor zvyšování produktivity práce, generace "Havlových dětí" postižená sociálním autismem, a skupina exekutorů dobíjejích sekerou chromé kusy dobytka, klopýtající za stádem.

Ale podle slov našeho exprezidenta Havla jdem v zásadě správným směrem. Ať žije sociální autismus, v poslední době mi to připadá, jako by léky proti chřipce brali jen zdraví a skutečně nemocné jsme vystrčili na mráz, abychom jim srazili horečku.

Můžeme pokračovat v prohlubování sociálních rozdílů a zakládaní nových pastí na chudáky. Avšak buďme si vědomi, že za příštího listopadu nebudou v ulicích dobře oblečení studenti s holýma rukama, ale trhani a bezdomovci s holemi v rukách. A na to vodní děla rozhodně nebudou stačit.
12. 12. 2010 | 09:23

mud.. napsal(a):

Na Pehe lze zdokumentovat, jak vznikl fašizmus. Bez jakýkoliv pochybností nejdříve existovali podobní levicoví šílenci. Dějiny to potvrzují. Hitler, Mussolini...(Pehe si také tak představit) existují až po Marxovi.... Klasičtí fašisti s komunisty namají od sebe daleko. Jsem zvědav kdy redakce Aktualně ho nechá odstavit. To může pan Stejskal stokrát učit diskutovat, pak se objeví blogař "trouba jak necky" a můžete diskuzi spláchnout do mísy. Co s tím?
12. 12. 2010 | 09:23

šaman napsal(a):

Díky, pane Pehe. Je to k diskusi. Caisi Rume,na Rumcajse ubývá reakcí.I když těch zlobných, a priori antisociálních reakcí, je stále dosti. Rume, tobě ku radosti.
12. 12. 2010 | 09:29

honza napsal(a):

2 drzá: souhlasím, že to byla spíše nevláda, než vláda. Ta Fišerova byla alespoň (až na vyjímky) alespoň slušná. K rumcajzovým exhibicím se nemá cenu vyjadřovat, závidím mu, jak je šťastný ve svém jednoduchém světě.
12. 12. 2010 | 09:30

anti politik napsal(a):

Drzá Zuzko. Honza má zřejmě na mysli tu vládu nevládu od r. 89 do r. 2010!
12. 12. 2010 | 09:30

jan k napsal(a):

Neustálé vypočítávání, kolik miliard bychom měli, kdyby se omezila korupce, je k ničemu. Prostě jsme takový národ a žádná vláda s tím nedokázala pohnout. Jediná částečná pomoc je v omezení státního přerozdělování, ovšem levice populisticky prosazuje opak a pokud to bude prosazovat pravice, vyvolá se z Lidového domu uměle generální stávka. Nebo snad máte pane Pehe lepší řešení? Někoho křišťálově čistého?
12. 12. 2010 | 09:33

Rumcajs napsal(a):

šaman:

Čemu říkáš antisociální reakce ?
12. 12. 2010 | 09:37

Drzá zrzka napsal(a):

anti politik

Logicky vzato, když víte, co má Honza na mysli, musíte být on.

Zrzka nebo Zuzka, obojí je hubaté. :o)
12. 12. 2010 | 09:39

SuP napsal(a):

Takže Kelte -
Až budeš snít o "věcné diskusi", přečti si Standu T, Rumcajse a jarpora a zkus nejdřív ze všeho přijít na to, PROČ sem zrovna TOHLE napsali. Pak můžeme pokračovat.
Kluci, potěšili jste mě po ránu.
12. 12. 2010 | 09:43

Cech napsal(a):

Lze s tímto článkem souhlasit přít se o detailech je nesmysl.Cílem této vlády je snížit cenu pracovní síly v ČR: přibližně z 2,5 - 3 na 3,5 - 4 evropského průměru.
Proto Vám pane Pehe připadá některé jednání jako groteska.Bohužel opak je pravdou.Drastické snížení ceny pracovní síly bude umožňovat pohodlnou konkurenceschopnost H10T,bez nutnosti progresivních změn ve výrobě atd.
12. 12. 2010 | 09:48

Stařeček napsal(a):

pane Pehe, když to čtu, dávám Vám na rozdíl od mnohých zaslepenců za pravdu. Naše malá společnost je ale ve světě jenom taká malá metastáze pocházející z velkého celosvětového nádoru. V našem světě se rodí nový vývojový stupeň člověka. Taký člověk nenažraný, řekl bych Homo Avarus. Zatím se usídlil v naší západní společnosti. Postupně se ale rozšiřuje do celého světa a zdroje, které ve světě jsou a je jich stále méně, najednou dojdou. Mohl bych popisovat ten tryskní pohled na naše území, kde se zabírá zemědělská půda fotovoltaikou, silnicemi, obchodními centry a halami se zbožím, zbytečne převáženým po celé evropě a světě. My jednou chcípneme hlady, dívající se na trojrozměrnou obrazovku či po ní bude následovat.
12. 12. 2010 | 09:49

Béda napsal(a):

Autor,

nemám co bych dodal. Píši 1* a skláním se s obdivem před vaší analýzou.
12. 12. 2010 | 09:51

pudr napsal(a):

Všichni cítí,že Pehe po nudárnách napsal něco svěžího a působivého.Nechť.Ale anti-Šaldovsky se zaměřme na co nenapsal.Zcela chybí zmínka co vyrůstalo hluboko za socialismu a prorůstalo celým dvacetiletím tohoto raného postkomunismu.Jisté kořeny jistých současností.
Dále -úvaha je sestavena -řekl bych skoro účetnickým způsobem-to zvyšuje účinnost.
Autor si vůbec nekladl otázku kvality ducha lidí,kvality lidí,jejich zaměření,povahy soutěže a konkurence mezi nimi.Jakoby zde byl odjakživa a provždy jen Weberovský homo oeconomicus-jediný typ člověka.Každý ho v sobě kus má,pravda,ale z tohohle článku přesahuje u všech značně ven.
Dále není pravda,že krize (jak Klaus říká -krize z USA) zlomila slibné desetiletí 2000-2010 v r.2008.Zemanem v r.1998 začíná prudký nárust dluhu a to je krize ještě sama před sebou v nicotě celých 10 let.To,že socdem ministr průmyslu a obchodu v této dekádě píše zprávy o úspěších průmyslu a obchodu,ostře kontrastuje s denodenními krachy zbylých fabrik v menších,středních i velkých městech.Došlo i na mamuta od r.1912-ČKD.Mamuta který vypískal kdysi Štěpána-vodníka.Přímo dělnictvem.Dnes je jim o to lépe.Štěpánovi ale nestraním,byl peckou z pusy Jakeše,když nevěděl sám,co by chytrého řekl davům.Jako ti dnešní točí a točí kormidlem ekonomiky,jasně,že bez jakékoliv lepší orientace.Není to jen mlhou v celém okolním světě,i když ta je vlčí dnes.
12. 12. 2010 | 09:51

Rumcajs napsal(a):

Nazdar SuPe !

Taky Tě udivuje ta sveřepá snaha levičáků dokázat si, že se můžou nechat vyživovat dál státním rozpočtem, aniž by se museli zvednout z kanape ?

Jsou v tom docela vynalézaví. Už jenom schází, aby začla migrovat podle výše sociálních dávek jako naši černí bratři.

A až to někde spasou a pošlou nám je spátky, budem je vítat prací a solí.
12. 12. 2010 | 09:52

Drzá zrzka napsal(a):

Stařeček

Stařečku zemědělská půda se zabírá fotovoltaikou jen proto, že z toho kynou snadné, státem garantované zisky. Věřím tomu, že by tyto elektrárny vyráběly proud i v noci.
12. 12. 2010 | 09:55

Stařeček napsal(a):

Něco se mně podařilo postřehnout: zbytečně; dívajíce se; Evropě; či co po ní;
12. 12. 2010 | 09:55

Béda napsal(a):

mud,

naopak, právě na vás se dá demonstrovat jak vzniknul fašismus. Člověk bez argumentů se snaží cenzorovat a upírat právo projevu člověku s argumenty. Že byste panu Pehe jednu výchovnou nejraději i vrazil?
12. 12. 2010 | 09:57

Kelt napsal(a):

Současná pravicová vláda se ho ke své smůle pokouší převyprávět tak,že z něj děká frašku,když tvrdí,že růst životní úrovně byl financován deficity,které vznikly proto,aby si obyčejný občan žil nad poměry.(volně dle Pehe).
Ex ministr (a dlouhá léta za vlády všech stran tvůrce SR)Janota to v Hyde parku řekl zcela bez obalu-za státní dluh nesou odpovědnost všechny vlády,které schodkový rozpočet navrhovaly a parlament.který ho schvaloval.
Nic nového pod sluncem(to jenom pro Rumcajse a spol.)
Kardinální otázkou jsou příčiny návrhů deficitních rozpočtů a to Janota a Pehe dokumentují věcně.
Jenom byly opomenuty sanace povodní.
Proto argumenty typu:policistů máme moc(za Langra málo)a žili si nad poměry,právě tak hasiči,zdr.personál atd.je se strany vládní garnitury demagogie nejhrubšího zrna.
A to,že štvou proti sobě lidi práce ze soukromého sektoru a státního sektoru,to je bolševická metoda z padesátých let.
Není tajemstvím,kdo ODSTOP financuje a tedy za koho vláda kope.
Doufám,že to většinové společnosti konečně dojde.
Náznaky zde již jsou.Důkazem budiž závěry ideové konference VV.
12. 12. 2010 | 10:00

Faust napsal(a):

Achich ouvej...
se vynořili pravicoví "svazáci" a pan Pehe dostává co proto...

Takže: IMHO se pan Pehe nemýlí vůbec v ničem.
Je hanbou nás všech, jestliže si necháme líbit to, co se děje: rozkrádání veřejných prostředků v přímém přenosu.
Koneckonců o tom píší i jinak pravicově orientovaní blogeři.
A ano, souhlasím s názorem, že stávkou státních zaměstnanců končí jedna etapa.
A jestli si nejlepší ministr financí ve známém vesmíru myslí, že plošné škrty jsou to ono pravé, pak si naopak myslím, že by se měl podívat na SVOU pozoruhodnou kariéru, třeba na MNO...
Třeba na kauzu svého bytu..
třeba na kauzu svého švagra...
Třeba na kauzu padáků...
etc, etc...
Jsem si dosud naivně myslel, že noblesse oblige. Nu, spící knížepán mě z toho vyvedl... hanba šlechtici, který nechá svůj erb na pospas něčemu takovému, jako je KALOUSEK.
---
StandaT napsal:
"P.S. Osobně jsem myslel, že Porybný má rozumější editorskou politiku, ale asi si potřebuje nakoupit inzerci na 2011."

Dotaz: Co s tím má co dělat p. Porybný? Je koneckonců odchovanec US žurnalistiky.
12. 12. 2010 | 10:02

Rumcajs napsal(a):

Béda:

Nejenom Pehemu.

mud:

Souhlas. Revoluce začínali právě takový levicový žvatlalové, jako Pehe. Měli plnou hubu sociálna, ale veskutečnosti se obklopili lůzou, která viděla v revoluci zisk bezpracné kořisti.A když měli pocit že jsou dost silný, šli vraždit.

Levicová politika je jenom kultivovanější pokračování kořistnických válek.
12. 12. 2010 | 10:04

Kelt napsal(a):

SUP-diskuse s RUM-cajsem a spol.je naprostá ztráta času.
Oni žijou ve svém jednoduchém světě s optikou modrého bolševika,který kdyby mohl,tak by ty,kteří odmítají věřit tomu,co se pokouší Nečalousek vtloukat národu do hlavy poslal do gulagu.
12. 12. 2010 | 10:11

Faust napsal(a):

Drahý loupežníku ze Řáholce:
napsal´s:
"Taky Tě udivuje ta sveřepá snaha levičáků dokázat si, že se můžou nechat vyživovat dál státním rozpočtem, aniž by se museli zvednout z kanape ?
Jsou v tom docela vynalézaví. Už jenom schází, aby začla migrovat podle výše sociálních dávek jako naši černí bratři."

Takže, milý loupežníku (BTW pan Čtvrtek by asi dostal osypky, kdyby věděl, kdo se k jeho milému loupežníkovi hlásí), velmi prosím, spočtěte si, kam všude plynou peníze z rozpočtů: třeba na předražené státní zakázky, není-liž pravda?
A že by se PODNIKATELÉ. přisátí na státní prostředky dali označovat za socialisty??
Za levičáky??

V tomto státě a v tomto období dochází ke zmatení pojmů, milý loupežníku (a jde to už od dob blahoslaveného VK). Orwell by se asi nedivil...
12. 12. 2010 | 10:15

skeptický napsal(a):

Všechny ostatní zdroje uvádějí 1.5 bilionů rozkradených v devadesátých letech.
12. 12. 2010 | 10:16

Rumcajs napsal(a):

Kelt:

To jsou levicové praktiky. Podívej se do ulic, kdo dělá bordel a vraždí.
12. 12. 2010 | 10:16

arnazach napsal(a):

Tak spíš než o konci normalizace (to od pana Pehe opravdu není pěkné) bychom mohli mluvit o konci restaurace kapitalismu (i to má zajímavé konotace). Některé jeho prvky jsou typické pro kapitalismus vůbec a jiné - a o ty jde - pro kapitalismus 19. století v Evropě nebo 21. století v Číně. Ty druhé musí pryč. Nenajdou-li se zodpovědní a odvážní politici, schopní nejen pracovat, ale i vysvětlovat a získat důvěru svých voličů, budou se věci skutečně řešit v ulicích. Bude to nákladné, ale v tom lepším případě může tak postupně vzniknout nová vrstva odvážných politiků a odolných angažovaných občanů. V tom horším případě dopadneme jako Itálie po zhroucení klasických stran.

Tato vláda se už pět měsíců chová jako management soukromé firmy, který nemusí osazenstvu nic vysvětlovat, dokonce se mu může smát. Přitom to zásadní je důvěra lidí v politiku, bez ní nic nepůjde. Dám příklad. Možná opravdu máme špatného policejného prezidenta (já fakt nevím). Ale není možné, aby ho ministr nejdřív požádá o osobní data policistů, a teprve když je od něj nedostane, rozhodne se ho vyhodit. To je prostě jeden z (bohužel mnoha) fatálních úletů. Drábek se chová jako byznysman, neví asi, že je ministr.

Důchodový systém: vláda, která usiluje o důvěru, poté, co spousta veřejných peněz zmizela kdovíkde, nemůže začít tím, že na přání pana Rusnoka odvede materiální část odvodů na důchody (nejde o pojištění, nýbrž de facto o důchodové daně) do soukromých firem. Pokud to nechápe, není jí pomoci.

Nechci ale rozebírat konkrétní případy (daly by se uvést i dobré příklady, například snaha řešit problémy školství). Jde o to, že od voleb marně čekám, kdy budu moci naší dnešní vládě začít věřit. Po volbýách jsem řekl, že počkám do konce roku, to už je ale jen pár dní...
12. 12. 2010 | 10:18

Béda napsal(a):

Rumcajs,

taky adventně zdravím loupežníku.
Svátečně se přitom zamýšlím nad tvými slovy poctivého udřeného loupežníka, který na prsou nosí přisáté parazitické "socky" kterým do značné míry vděčí za svůj majetek, kterým loví peníze rukou v kapse se rty pevně přisátými ke státnímu cecíku, který chce formálně odoperovat.
12. 12. 2010 | 10:19

Rumcajs napsal(a):

Faust:

Máš pocit, že levičák si neumí vyplnit formulář na živnosťák ?

To už levičáky podceňuješ příliš. Víš co já znám levicově smýšlejících podnikatelů , co si myslí, že stát by měl financovat úplně všechno, včetně jejich podnikání ? A co žijou jen díky dotacím a státním zakázkám, protože v normální konkurenci by byli rotrháni na cucky ?

Někdy se podívej na kandidátky KSČM.
12. 12. 2010 | 10:20

Drzá zrzka napsal(a):

Faust

Podnikatelé přisátí na státní rozpočet se rekrutují ze všech politických stran. Kdo ve volbách zvítězí, bere víc. Socialista nesoalista, klidně i podnikatel ze strany KSČM
12. 12. 2010 | 10:22

Stařeček napsal(a):

Rumcajsi, vraždí se mezi sebou podnikavci a podnikatelé. Koho k tomu využívají už není až tak podstatné.
12. 12. 2010 | 10:24

StandaT napsal(a):

Faust: to byla reakce na "Právo, 11.12.2010
"
12. 12. 2010 | 10:25

SuP napsal(a):

"Společenskou frustraci" -
neposiluje vláda, ale nezodpovědní pisálkové všech front, kteří mění logiku událostí ve prospěch toho, co předpokládají, že se chce slyšet.

Cech -
...."Drastické snížení ceny pracovní síly bude umožňovat pohodlnou konkurenceschopnost H10T,bez nutnosti progresivních změn ve výrobě atd....."
OMYL!
Je to totiž tak, že progresivní změny ve výrobě atd.... bude možno ufinancovat až PO snížení ceny pracovní síly, v současné době přeplacené. Je jedno, zda se toho dosáhne snížením mezd (nepúopulární), nebo zvýšením výkonu (obtížné).
Jenomže až pomocí progresivních změn zvýšíme výkonnost ekonomiky, přibude množství lidí, kteří nebudou mít práci, popřípadě budou "zaměstnáni" ve státním sektoru a službách. A začarovaný kruh zůstane kruhem.

No nemám pravdu Rumcajsi?
12. 12. 2010 | 10:27

stále rebel napsal(a):

V bestselleru Josepha Stiglitze (americký ekonom, profesor Columbijské univerzity nositel Nobelovy ceny za ekonomii (2001). Zastával funkci viceprezidenta a hlavního ekonoma Světové banky.) Globalization and its discontents Stiglitz poukazuje na výsledky čínských ekonomických reforem a ČR mu přitom slouží jako negativ:

Klausův "velký skok vpřed" dal vzniknout skupině zločinců v bílých límečcích (white-collar criminals), kteří sice vynikají ve schopnosti obírat naivní spoluobčany, nevytvořili však žádný rozumný základ dalšího zdravého vývoje ekonomiky.

Od komunismu k vládě ekonomických zločinců a politických gaunerů.
12. 12. 2010 | 10:27

wbgarden napsal(a):

Budu neustále opakovat, v této vůkol jistě pohodě je načase opět dát jednu starou dobrou. Tož tu moju...

NIHIL NOVI

Marxík iljič kléma
che
a svět si zase
popláče
a pustí sobě trochu
žilou
když mudrlanti páchnou
silou....

Veselé krizování bude líp...
Obrázek opět jistě nehodný
http://ateo.cz/f/images/m/marxism.jpg
PS
Tak mě napadá, když ctěná paní PePa zmizela z hlavní nabídky, co takhle zase povolit odkazy ? Děkuji.
12. 12. 2010 | 10:31

Vaněk napsal(a):

Proto nám ekonomika docela slušně rostla a zase růst začíná....
12. 12. 2010 | 10:31

Drzá zrzka napsal(a):

stále rebel

Skupina zločinců v bílých límečcích před Klausovým skokem vpřed jinde ve světě a mnohem dříve neexistovala?
12. 12. 2010 | 10:31

Béda napsal(a):

Rumcajs - dovětek,

jsem přímo okouzlen péčí finančníků o osudy "socek", kterým chtějí zadlužit potomstvo a ztížit přístup k vyššímu vzdělání, protože nevzdělaným se lépe vládne a studenti chtějí platit, nikoliv studovat. Víc než si myslíte!

Jsem okouzlen péčí starostlivých finančních oligarchů a institucí o osud "socek", které chtějí povinně donutit k nedobrovolnému darování části svého důchodu ve prospěch humanity pro elity. Protože důchodci chtějí platit, nikoliv důchody. Víc než si myslíte!

Jsem přímo nadšen péčí finančníků a pravicových politiků, kterou věnují zdravotnictví (viz IZIP), které chtějí ztržnit (spoplatnit a "zlevnit") a tím zpřístupnit všem, kdo na to mají. Protože nemocní chtějí platit, nikoliv léčit. Víc než si myslíte!...
12. 12. 2010 | 10:31

Faust napsal(a):

Bez obav, loupežníku, bez obav.
Vyplnit formulář na ŽL umí i děcko.
Jenomže se laskavě podívejte na sponzory "pravice" - jeden každý veliký pravičák hubou, ovšem (a v tom jsem s Vámi zajedno) levičák fakticky.
Třeba slavný pan Bakala: což to nebyl právě on, který financoval kampaň "pravicových" stran, takže se jim začalo říkat "bakalice"... a současně nevyužil socialistického podílu na bytech?
V zájmu zisku?
Ach bože, Rumcajsi, až Vaše "podnikání" smete tsunani Bakalů a jim podobných, budete je ještě tak ohnivě podporovat?
Nebo máte taky pár zbytečných milionů na "sponzoring" politiků (původně mělo být na sponzoring politických stran - jenže sponzoring-nákup jednotlivých politiků přijde levněji)?
Njn... as you like it
12. 12. 2010 | 10:34

Rumcajs napsal(a):

Stařeček:

Že by těch několik desítek miliónů nevinných obětí v Rusku a Čině měli na svědomí podnikatelé ?
12. 12. 2010 | 10:34

Al Jouda napsal(a):

Jako reakci na článek mohu napsat jedině : Pehe na Hrad !
12. 12. 2010 | 10:35

Drzá zrzka napsal(a):

Faust

Naskýtá se otázka, kdo tedy
financoval kampaň stranám levicovým? :o)
12. 12. 2010 | 10:36

SuP napsal(a):

Rebeli -
Jestli von te Stigliz nekoupil nějaký akcie od Koženýho, doufal v "jistotu desetinásobku" a nakonec ostrouhal. Tak musel pomluvit celej náš kapitalismus.
To, že umíš vyhledávat neznamená, že to umíš zhodnotit.
12. 12. 2010 | 10:37

stále rebel napsal(a):

Pro Drzá zrzka.
Co jsou to za pindy. Samozřejmě existovala, ale vždy záleží na míře a na tom, jak se k tomu staví společenské elity. Jiná situace je v Jižní Americe, jiná ve Skandinávii.
12. 12. 2010 | 10:37

Rumcajs napsal(a):

Faust :

Už jsi se někdy setkal s podnikateli, vzešlých ze státních zakázek ?

To je, jako bych slyšel stále rebela.

Ty nemají zájem škrtat, protože přesně vědí co se stane. Viz Pehe.
12. 12. 2010 | 10:39

Drzá zrzka napsal(a):

stále rebel

To zcela jistě, protože v Jižní Americe teď mají léto, ve Skandinávii zimu. :o)
12. 12. 2010 | 10:40

Faust napsal(a):

Drzá zrzko:
Ano?? A kdo to tedy byl?
Prozraďte... :-)
12. 12. 2010 | 10:41

Občan napsal(a):

To mud.:

Vaše mysl je přesně tím, co jste si dal do nicku - bahnem.
--------------------------------
To Jiří Pehe:

Pane Pehe, příjemně jste mne překvapil svým prozřením, byť to trvalo pěknou řádku let. Nicméně jste právě tou schopností změny prokázal, že jste skutečným politologem. Kéž by vás takových bylo víc!
Dík za dnešní úvahu, přesně vystihuje, co se v naší společnosti stalo a děje.
Hezkou něděli :o)
12. 12. 2010 | 10:42

Tamara napsal(a):

Naprostý souhlas s autorem článku, dle mě přesný popis.
12. 12. 2010 | 10:45

Faust napsal(a):

Jejda, Rumcajz...
Vy ne? Mno, je vidět, že jste v tom Řáholci poněkud zaspal vývoj.
12. 12. 2010 | 10:45

StandaT napsal(a):

SuP: zdravím. Tad na Aktuálně to je jak na kolotoči, člověk se může vést celý den, ale pak stejně skončí na tom samém místě:).

Všichni velice dobře vědí, že se zkoušelo vše možné, a vše selhalo a jediná cesta je podvázat finance, protože nic jiného nedonutí snížit stavy ve veřejném sektoru. Všichni velice dobře vědí, že problém je zdivočelá byrokracie, ale pořád vytahují hasiče a doktory. To už je jak u blbečků na dvorečku.

Už od roku cca 93-94 se ví, že byrokracie je brzdou k prosperitě. Minimálně od roku 2000 je veřejné tajemství, že předražené zakázky jsou připravovány za aktivní účasti byrokracie. Dnes je veřejné tajemství, že v řadě míst (nejen Karlovy Vary) je to byrokracie a ne politika, kdo rozhoduje o penězích. Všichni ignorujou, že rozpočty (s výjimkou tak malých obcí, že tam nelze krást) připravují byrokrati, že výběrová řízení organizují byrokrati, že kmotrové jsou (také) kamarádi byrokratů, nejen politiků. Ale tenhle nádor budou chránit tím, že budou vrhat do drah verbálních střel doktory a hasiče. Někdy mám pocit, že si levice sama pěstuje nedotknutelnost byrokratů, aby měla protestní hlasy, protože v normální společnosti by si tahle banda, od Štěcha až po Peheho, musela vydělávat na živobytí prací. Brrrrr! Proč pracovat, když je všude tolik fachidiotů a užitečných idiotů, co nemají do čeho píchnout a tak vysedávají celý dny u netu a bojují tu za policajty, tu za samoživitelky, tu za zkumavky pro Hořejšího.

Dvacet let česká levice jede na kolotoči a snaží se nás přesvědčit, o kolik kilometrů popojela. O hovno (ale zkus jim to říct). Jediný co se naučili, je stavět hromosvody. Pehe by měl dostat řád zlatého hromosvodu, protože, to se musí uznat, ty jeho hromosvody jsou krásné, sofistikované a účinné.

Fuj, to jsem se zase po ránu nasr...!
12. 12. 2010 | 10:46

Občan napsal(a):

Fauste, ono to s těmi veřejnými zakázkami není až tak žhavé.
Ale stačí se začíst třeba do CEDRu (Centrální Evidence Dotací z Rozpočtu) a člověk snadno zjistí, KAM mizí peníze ze státního rozpočtu. A to je CEDR jen špičkou ledovce!
12. 12. 2010 | 10:48

Cech napsal(a):

to SuP
Je nutné číst pozorně:bude umožňovat pohodlnou konkurenceschopnost H10T.
12. 12. 2010 | 10:49

JenTak napsal(a):

Díky za blog, pane Pehe.
Shrnul jste to podstatné z polistopadového vývoje. Analyticky přesně, jak je u vás zvykem. Přesto jste měl pro duševně pomalejší pravicové voliče dodat, že na tomto marastu se podílela také ČSSD, i když to z vašeho blogu jasně vyplývá. Někteří zdejší pravicoví fanatici potřebují vše vysvětlit polopatě.
Pište takhle dál, ale ne o chodnících, těm nerozumíte.
12. 12. 2010 | 10:54

Občan napsal(a):

Stanoušku T, přál bych si, aby můj svět byl tak krásně jednoduchý jako ten Váš.

Mimochodem, když se tak vyznáte v těch zakázkách a byrokracii, pak jistě víte, KDO skutečně parazituje právě na veřejných zakázkách. Už dávno to není veřejná byrokracie, ale "proudžekt manažerské" SOUKROMÉ FIRMY, které si v Parlamentu vylobbovaly, aby zakázková a dotační legislativa byly tak složité, že běžný člověk už dnes není schopen SPRÁVNĚ napsat projekt a žádost o dotaci. A vo tom to je...
12. 12. 2010 | 10:56

Béda napsal(a):

Rumcajs (ad Faust),

trošinku podnikatelského rozhledu loupežníku.

Tvou hlubokou myšlenku bych trochu rozvedl. Podnikatelé nemají zájem škrtat na sobě (progresivní daň), nemají ve skutečnosti zájem demontovat stát protože by přišli o možnost získat do své péče rekonstrukce a stavby státních staveb, silnic, nestandardně ohodnocené služby ve prospěch státu... mají zájem demontovat stát pouze pokud při demontáži přijdou jak slepý k houslím k bytům OKD a pod. což je zabezpečí na několik životů. Svůj okázalý demonstrativní zájem na potírání korupce nemyslí vůbec vážně, protože pak by ztratil smysl "sponzoring" (jiným slovem pronájem politických stran a jejich špiček).

Samozřejmě škrtání u "socek" jim vůbec nevadí. Pokud dojde ke zdravému snižování mezd a propouštění ve státní správě, zrušení Zákoníku práce a pod., naroste armáda nezaměstnaných, vzroste flexibilita a zdravá konkurence na pracovním trhu, což předpokládá, že se najdou dobré duše ochotny pracovat 16 hodin za nocleh a polévku. To se léčivě odrazí v růstu zisků, které bude možno vyvézt do přijatelnějších podmínek anebo investovat tam kde je příslib ještě vyššího zhodnocení zisku.
12. 12. 2010 | 10:56

camponotus napsal(a):

Dnes balím, zítra odlétám do jiných končin světa. Mnozí na blogu si oddechnou, já také.
Amen
12. 12. 2010 | 10:56

mb napsal(a):

Děkuju za článek / blog ... pane Pehe ...
12. 12. 2010 | 10:57

Občan napsal(a):

Bédo, a myslíte, že je při tom bohulibém konání napadne, že nebudou mít KOMU prodávat své úžasné levné produkty materiální i nemateriální povahy? Mně to totiž připadá, že tahle zanedbatelná drobnůstka jim trošičku uniká...
12. 12. 2010 | 10:59

Béda napsal(a):

Rumcajs,

ještě dovětek. Samozřejmě mezi liberálními mysliteli se najdou i takoví, kteří vidí hodně daleko dopředu a filosoficky se zamýšlejí z hygienických důvodů rovnou nad "otevíráním oken" pro ty, které není možno ekonomicky zhodnotit.
12. 12. 2010 | 11:04

StandaT napsal(a):

občánku, ano, můj svět je jednoduchý, protože v mém světě ten Černý petr není na straně těch, co čerpají, ale výhradně(!!!) těch, co o penězích rozhodují.

Kdyby byrokrati (a politici jim to nepodepsali) nenastavili tak složitá dotační pravidla, dosáhl by kdekdo. To není vina těch, co na dotace dosáhnou, ale těch, co tahle zvěrská pravidla nastavili.
12. 12. 2010 | 11:04

Drzá zrzka napsal(a):

Groteska na Aktuálně skončila, zřejmě proto, že na začíná druhá. Partie Kalousek x Paroubek :o)
12. 12. 2010 | 11:05

Stařeček napsal(a):

Rumcajsi, stačí aby jste se podíval bez předsudků, kdo zavinil téměř všechny válečné konflikty. Byli to církve, zájmy podnikatelů, společenské systémy a jistě najdete i jíné vlivy. Samotní pracující nikdy žádný válečný ani společenský konflikt nevyvolaly. Byli jenom zneužiti ke konfliktům místním. Přesně toto vyvolává současná vláda. Vyvolává rozpory mezi skupinami obyvatel a Vy k tomu vždy rád přispějete. Ale každý jsme nějaký. Kdos bez viny...... Jinak ale řeč zde byla o problémech u nás. Tedy v tom tzv. Česku.
12. 12. 2010 | 11:06

Faust napsal(a):

StandoT:
"Dvacet let česká levice jede na kolotoči a snaží se nás přesvědčit, o kolik kilometrů popojela. O hovno (ale zkus jim to říct). Jediný co se naučili, je stavět hromosvody. Pehe by měl dostat řád zlatého hromosvodu, protože, to se musí uznat, ty jeho hromosvody jsou krásné, sofistikované a účinné."

Zkuste, prosím, prosím, smutně koukám, velmi stručně popsat, kam POPOJELA česká pravice?
Opravdu bych Vám byl velmi povděčný, opravdu.

Nechcete se státi hromosvodem??
Nechcete, já vím.
:-)
12. 12. 2010 | 11:09

Béda napsal(a):

camponotus,

ať již odlétáte kamkoliv, přeji vám šťastnou cestu, zdraví a hodně úspěchů.
12. 12. 2010 | 11:11

Rumcajs napsal(a):

Béda:

Když ty budeš levičák, co je přisátý na státní zakázku, budeš horovat pro zvyšování zadlužení a další ekonomické stimuly a nebo se pustíš do škrtání, kde ti je jasný, že bude každej pištět a že dojde i na Tebe ?

S tou demontáží státu seš fakticky směšný. Slabý stát = silná konkurence a málo státních zakázek.

Myslíš, že po tomhle touží ?

Jestli jo, tak máš místo mozku bramboru a nebo spíš hlízu.
12. 12. 2010 | 11:13

george napsal(a):

P. Pehe jako obvykle. Za všechno mohou ti zrůdní kapitalisté (co v té Americe dělal?) a až se uchopí moci opět proletariát, zase všechno bude v pořádku. Všimněte si jednoho efektu neustálého omílání politiků typu Škromacha, Zaorálka, Sobotky, též odborářů Zavadila, Štecha,táty Falbra a jiných soc.demáckých es: Bojujeme za vás, za obyčejný chudý lid, za vaše práva a spokojený život. S tíhle tím si vystačí k udržení koryt již léta, či stoupání výše a výše. Všichni jmenovaní a další jsou milionáři a hezky za vodou. Když se občas dostanou k moci, rozdávají lidem z půjček státu, sami si z toho ještě líznou i když by měli vracet dluhy a jsou tak proto oblíbení. Už jenom proto jim nevěřím, pokrytcům. Neví, co to je nemět na nájem, bydlí ve svých palácích. Hejtmanů se to týká rovněž. Takže jen houšť p. Pehe, je třeba rozdmychávat nenávit k bohatým, ale proboha jen ne k těm výše jmenovaným.
12. 12. 2010 | 11:17

almost glossed™ napsal(a):

Konečně někdo (zatím alespoň jeden autor) naboural tu tisíckrát opakovanou sedláčkovsko-topolánkovskou lež, jak jsme si žili "nad poměry", jak "máme předplaceno", "jak jsme ožralí rozhazovali po zemi dlužní úpisy" apod.
12. 12. 2010 | 11:17

Janovec napsal(a):

Starý ruský vtip o raketové základně, na které jeden z vojáků omylem stiskl červené tlačítko a zničil tak Nový Zéland, by se dal po dvaceti letech „normalizace kapitalismu“ v České republice lehce převyprávět. Vlastně by stačilo změnit jen dvě poslední slova. Vtip je o tom, že na opakovaný dotaz rozčileného důstojníka „kto nažál etu krásnuju knopku“ se nikdo nechce přiznat, takže nakonec onen pašerák elpíček mávne rukou a prohlásí: „Ech, chuj s čéšskym naródom“. Dnes by se dalo říci, že tím, kdo stisknul červené tlačítko, byl rakeťák vojín Havel. A můžeme diskutovat o tom, zda se to událo na ruské, nebo spíše na americké základně.

My češi jsme vůbec národ chudých, a to včetně Rumcajse, SuPa a dalších. Chudí jsou ti, co jsou na podpoře, nebo jim nestačí výplata, chudí (duchem) jsou i ti, kteří mají sice v peněžence dost, ale ve srovnání se západem je to furt málo. Chudá je nakonec i naše střední vrstva; to jsou chudáci, kteří na ty předchozí chudáky neustále doplácí. Jak z toho ven? Ne, lepší v tom zůstat. Sto hoven, to je naše udržitelná budoucnost.
12. 12. 2010 | 11:18

Béda napsal(a):

Rumcajs,

Loupežníku, zkus se alespoň na chvilku zamyslet nad tím, proč demontáž sociálního státu a privatizace sociálních penězotoků finančníkům předcházejí byť jenom náznaku jakýchkoliv praktických antikorupčních opatření.

Jestli se ti to povede, zajisté pochopíš, že zatímco ovce se stříhají a nadále stříhat budou na automatické lince, střihači (korupce a sponzoring) nikdy ve skutečnosti omezeny nebudou, protože politika a politici se staly prostou součástí tržní směny. Holt byznys je byznys a v důsledně tržní společnosti je jeho součástí všechno - počínaje narození, politikou a politiky, skrze důchody, zdraví, obranu, spravedlnost... až po smrt.
12. 12. 2010 | 11:20

Vico napsal(a):

Mnohý pravicový starosvazák s nostalgií vzpomíná na doby, kdy se autor jen monotematicky zabýval českým Lukašenkem putinovitým. A kdepak jsou ty idylické doby, kdy s Řádem pravdy a lásky radil tomu, který obohatil svět o sousloví humanitární bombardování.

Snad pro příště s ohledem na pravicové starosvazáky, bych tak kvalitní články dával, být autorem, ve všední den a ne v neděli. Takovýto článek je totiž pro pravicové starosvazáky opravdu humanitárním bombardováním, byť jsou bombardovány jen jejich ideologické duše.

Jinak se mi z diskuze jeví poněkud legrační představa StandyT, který si myslí, že za předražené státní zakázky a velkotunely na státní rozpočet mohou pomnožení úředníci. Inu množí se množí, ale vězte přátelé, za "rozpočtově odpovědný" obří ekotendr byrokrat v klotových rukávech věru nemůže a OPEN CARD rovněž nevymyslel inkoust, který "chléb svůj, za zbytečné štemply béře".

Chlapci starosvazáci, váš humor ze všeho nejvíce připomíná komunální humor zaprcatělého socíku. Tehdy byl taky hlavní problém braný Dikobrazem na paškál chlápek opírající se v pracovní době o lopatu.

Také tu padla slova o "nezodpovědných pisálcích".

Kluci, vám už chybí jen mávátka, zdravá svazácká zlost, pěst na nose nezodpovědného mudrlanta, který ruší klid na práci a nedělní sváteční slovo Václava Klause.
12. 12. 2010 | 11:23

Faust napsal(a):

almost glossed™
a zapalovali jsme si tisícovkama doutníky... jste pozapomněl!!
:-)
Ale on nám to nejlepší ministr financí všehomíra brzy připomene.

BTW: kteráže to instituce byla, která pana Kalouska tak povýšila?
12. 12. 2010 | 11:25

Faust napsal(a):

Janovec:
nic proti, ale Havel má modrou knížku.
:-)
12. 12. 2010 | 11:27

StandaT napsal(a):

Fauste: Těch pár jedinců typu senátorů Kubery nebo Popíšila v tom lomozu kvazipravice zaniká. Navíc je pravice roztříštěná do mnoha stran a straniček. Takže taky nepopojela nikam. Ví to a netají to. Nemaje žádného Pehe, nepřesvědčuje mne, že zná cestu a že jede dopředu, ale dělá tu mravenčí práci, která není vidět. S pravicí nemám problém, protože mi ani přímo, ani skrze propagandisty nelže do očí, jak ví, jak umí a jak vyřeší a zařídí...
12. 12. 2010 | 11:31

tata napsal(a):

pane SUP

VAŠE CITACE....Je to totiž tak, že progresivní změny ve výrobě atd.... bude možno ufinancovat až PO snížení ceny pracovní síly, v současné době přeplacené. Je jedno, zda se toho dosáhne snížením mezd (nepúopulární), nebo zvýšením výkonu (obtížné).

TO JE PERLA,NETVRDÍMže se nenajdou lemplové,ale mluvimeli o pruměru asi byste se zblaznil nad německym dělnikem,a to jak jeho vykoností tak jeho platem,skorem 14 let sem jezdil po fabrikach po evropě,jestli budem mluvit o discipline přesne dodržovaní a to až vteřinove budete myt pravdu,ale jestli budeme mluvit o vykonu volal byste brzo po českem dělnikovi.
To gro proč teda je německo a ty ostatní země tak lepe je v řidicí praci,planovaní,prostě se tam netrpí takove věci co unas. Pravě vaš omyl a ne jen vaš ji hledate v te ,,luze,, jak sice nepišete ale veškere přispěvky hlavně pana rumcajse a jak si snim notujete to jasně dokazují za co tito lidi považujete.

pane tady je to jadro pudla kam chcete ty lidi dohnat oficialní pruzkum dokazuje že už 40 procent nedosahuje pruměrne mzdy,naopak mnozí jsou hluboko pod timto pruměrem,jen na dokreslení bežny plat v mem regionu je 11/14 hrubeho ,proboha kam chcete tyto lidi dostat to přeplacení je u lidí těch uspešnych ta manualní je naprosto podhodnocena,zkuste si žit za 8/12 čisteho a to v kontextu těchto opatření
12. 12. 2010 | 11:32

StandaT napsal(a):

Vico: nemyslím si, že mohou byrokrati za všechno, ale to, že jsou ZÁMĚRNĚ ignorováni v popisu reality. Ale asi to tak musí být, hromosvod má mít jeden svod.
12. 12. 2010 | 11:36

SuP napsal(a):

Cech -
chtěl jsem jen podotknout, že není potřeba dosáhnout POHODLNÉ konkurenceschopnosti. Tudíž není třeba DRASTICKY snižovat cenu pracovní síly. Stačí optimálně tak, aby bylo možno investovat.....
12. 12. 2010 | 11:39

Drzá zrzka napsal(a):

Pehe je jak ženská. Neví co chce, ale nedá pokoj dokud to nedostane. :o)

Nejdřív z toho šíleneho socialismu emigruje do kapitalismu v USA, když se vrátí zpět do budování kapitalismu v ČR, volá po sociálnu socialismu.
12. 12. 2010 | 11:40

mb napsal(a):

faust : píše : Je hanbou nás všech, jestliže si necháme líbit to, co se děje: rozkrádání veřejných prostředků v přímém přenosu.

milý fauste ... co chcete dělat jiného než nechat si to líbit, nechat si líbit rozkrádání v přímém přenosu ---

Chcete jít a podpálit vilu Oulického ... ???

Chcete jít dělat další revoluci ???

co navrhujete činit ???
12. 12. 2010 | 11:41

profesor napsal(a):

Plný souhlas s obsahem. Líbí se mi zavedený termín "systémová korupce". Ale "zprivatizování demokracie" si vyžaduje upřesnění, protože není pravda, že "společnost tolerovala", neboť policie a soudy jsou pod vlivem vlivných. Co s tím chcete dělat?
12. 12. 2010 | 11:44

janovec napsal(a):

Je to ode mne jistě troufalost, ale doporučil bych Jiřímu Pehe ještě jedno zajímavé téma, kromě té "kapitalistické normalizace".

Já mám pocit, že za dvacet let jsme si dokázali, že ekonomický zločin není žádným zločinem. V tomto státě se legálním způsobem za posledních dvacet let poztrácely stovky miliard korun. Co vím, nikdo za to není trestně stíhaný. Ve vězení jsou pouze ti, kteří jsouce ve vězení požívají ochrany před zločinci, kteří jsou zatím na svobodě.

A teď k tomu, co jsem chtěl uvést jako téma pro další téma blogu pro Jiřího Pehe. jestliže tedy ekonomický zločin není zločinem a o tom nemůže být žádných pochyb, ani ukradení majetku formou jeho znárodnění nemůže být zločinem. Vystavuji tedy omluvenku všem komunistům, kteří tak krásně podrželi veškerý majetek až do doby, kdy se dal beztrestně znovu rozebrat (záměrně už neuvádím infinitivní tvar "rozkrást").
12. 12. 2010 | 11:47

berkowitz napsal(a):

Evropou obchází strašidlo - strašidlo komunismu. Ke svaté štvanici na toto strašidlo se spojily všechny mocnosti staré Evropy - papež i car, Metternich i Guizot, francouzští radikálové i němečtí policajti. Kde je opoziční strana, která by nebyla svými vládnoucími odpůrci vykřičena jako komunistická, kde je opoziční strana, která by opět potupnou výtku komunismu nevmetla ve tvář jak pokrokovějším opozičníkům, tak i svým reakčním odpůrcům
12. 12. 2010 | 11:52

AC napsal(a):

mb

Proč bombu, proč revoluci? tehle slepenec se rozpadne sám od sebe přesně tím způsobem, jakým to proběhlo na konci 80.let. Jsme evropským drobečkem, který globální vichr smete pod stůl.
Posuzovat naši situaci výhradně prizmatem našich vlastních problémů je krátkozraké a k ničemu důležitému proto nelze dospět.
Tak jako mnohokrát v minulosti, i nyní se bude rozhodovat o nás bez nás. Tím nechci říci, že na tom nebudeme alespoň malý podíl.

Hezký den
12. 12. 2010 | 11:53

Drzá zrzka napsal(a):

janovec

Vystavuji tedy omluvenku všem komunistům, kteří tak krásně podrželi veškerý majetek až do doby, kdy se dal beztrestně znovu rozebrat.... v jakém stavu ten majetek podrželi ?
12. 12. 2010 | 11:53

StandaT napsal(a):

jankovče, asi to měla být ironie.

A ono je právě obráceně. Právě generálním pardonem a tloustou čarou za minulostí se ukázalo, že krást se smí. Ostaně, kdo byla ta první vlna privatizátorů, která našla tolik ochotných následovníků?

Ještě na nás čeká důsledek toho, že politicky motivované násilí se smí také.
12. 12. 2010 | 11:57

AC napsal(a):

Drzá zrzka

V jakém stavu? V takovém, jakém ho obecně média předkládala na stříbrném tácu veřejnosti. ostatně, kdo tam či onam běžel, aby se přesvědčil? Nebyl čas.
12. 12. 2010 | 11:59

SuP napsal(a):

Tata -
Zdravím Vás. Zkuste porovnávat srovnatelné. Německý dělník může mít volnější tempo, protože se 40 let snažil a znovuvybudoval zemi z ruin, kam ji dostaly jeho tehdejší politické reprezentace.
Má tedy rezervy, i když na první pohled nejsou moc vidět. Tak si jich užívá. Stejně jako dělníci v mnoha dalších západních ekonomikách.

Vico -
"nezodpovědné pisálky" jsem tam fláknul pro Tebe a podobné. Jsem rád, že ne zbytečně. Mimochodem, kdo asi zorganizoval OPENCARD, ne-li klotovej rukáv?
12. 12. 2010 | 12:00

janovec napsal(a):

To si posuďte sama, zrzko, nevidím na vás nic drzého, tak proč takový nick? V jakém stavu, ptáte se.

Řeknu vám zrzko, jedno staré sumerské přísloví staré asi 4000 let: "Majetek můžete zmnožovat do nekonečna, ale nic na světě se z hlediska hodnoty nevyrovná vašim potomkům".

Jaký že tedy majetk nám chybí? Především naši potomci, kterých začíná být žalostně málo a jsou čím dál víc sobečtější. Tento stav našeho majetku je dnes podstatně tristnější, než plná peněženka nebo plné břicho. Ale to si vy chudinko asi neuvědomujete. Ženský byly vždycky víc na peníze.
12. 12. 2010 | 12:00

hoven napsal(a):

hrozivé státní deficity máme v první řadě proto, že nás vláda čssd v době ekonomického růstu zadlužovala . to pehe naprosto ignoruje, jak už je u něj zvykem. taky si pehe nevšimlo, že nešetříme jenom my, ale celá evropa. evropa začala splácet dluhy sociálního státu. pehe muže stokrát skákat po hlavě a psát o klausově eře, tunelování a kapitalistické normalizaci, ale jedna jedna budou vždycky dvě. pokud zejmena levice, ale v některých státech bohužel i pravice si kupovala voliče na dluh, jednoho dne ta klec spadnout musela. marxistický demagog pehe muže štěkat jak chce, muže se všema odborářema skákat na hlavě, ale ale dluhy stejně nezmizí. pokud se několik let soustavně lže , pronašejí se věty typu"zdroje jsou" atd, tak jednoho dne ty lži narazí na realitu.
12. 12. 2010 | 12:01

Ládik!!! napsal(a):

Mám obavu, že nikdo z řídící sféry státu neznal a nezná metodu CPM (síťový graf), nebo ji alespoň neuplatnil v praxi. Řídí stát na základě politických rozhodnutí, nikoliv na podkladě logiky. "Politici" nespadli z nebe, vyrostli z podhoubí které tady bylo, z podhoubí budování komunismu. A nebude tomu jinak po 2 generace. Ani Pche s tím nic neudělá, jeho text není analýza, ale demagogické pindy.
12. 12. 2010 | 12:01

muromec napsal(a):

To drzá zrzka
Podrželi ho v tak dobrém stavu, že se vyplatilo ho rozkrást. To vám nestačí?
12. 12. 2010 | 12:02

tata napsal(a):

pane Standa T

JA BYCH PO VAŠEM TED STE n.... mě,vašim jednoduchym viděním,a že pravice nelže no to je vtip? minimalně na tom humusu zde maj rovny dil prava leva vlada,ten kolotoč zde rozačite vy,takovymi větami citace......Navíc je pravice roztříštěná do mnoha stran a straniček. Takže taky nepopojela nikam. Ví to a netají to. Nemaje žádného Pehe, nepřesvědčuje mne, že zná cestu a že jede dopředu, ale dělá tu mravenčí práci, která není vidět. S pravicí nemám problém, protože mi ani přímo, ani skrze propagandisty nelže do očí, jak ví, jak umí a jak vyřeší a zařídí...

ona nema peheho ale ma Tomskeho,Kouhouta,už nemluvim o politikovi Kalouskovi,KTERY BYL U VŠECH PRASAREN,najednou prozřel?ON TED VUBEC NEPŘESVĚDČUJE že zna tu cestu? nenechte se vysmat.

PANE ono je rozdil když typy Bakalove,podle vaší pravicove ide jen využivaj mezer tak to je normalní podnikaní že?ano ktomu mu dopomohla i levicova vlada také sem nikdy nepsal že oni nedělali obrovske chyby,v čem děla mravenčí praci že typy Bakalu,GROSU ,ŘEBIČKU,ZAPLATÍ MENŠÍ Daně,oni to zaplatí ty dole co už nemaj ty dělali ty korupce a podobně že?Ono je rozdil když mate 30000 a vic pak si zanadavate ale jedete dal,s 8/11 už ste v pasti.Nemyslite že dusledne zatočení s korupcí by bylo to prave a škrty dělat s rozvahou.
12. 12. 2010 | 12:05

ZdeněkJ. napsal(a):

Jarpor
" Společenskou frustraci lze každý den vidět kolem supermarketů"
Nějak se nám to rozmáhá, k wbgardenovi přibyl další čmuchal kolem supermarketů.
12. 12. 2010 | 12:05

r.m. napsal(a):

pan Škárka z VV
"Do tramvaje nastoupím opravdu jenom tehdy, když není zbytí, protože špinavé sedačky, upatlaná madla, ukrajinští dělníci ve špinavých montérkách, kteří se na mě lepí ze všech stran, a smradlaví spící bezdomovci nejsou pro mě lákadla ve prospěch městské dopravy," napsal Škárka.

Zdroj: http://zpravy.idnes.cz/nesmime-podporovat-flakace-ani-jit-doleva-tvrdi-druhy-muz-vv-skarka-11d-/domaci.asp?c=A101212_051422_domaci_kop

ty špinavé zahraniční dělníky sem natahala pravice

a bezdomovci? ještě v roce 1995 to nebyl významný problém, kdo je vytváří? pravice
tak ať pravice drží zobák
12. 12. 2010 | 12:11

mb napsal(a):

to ac ... faust se divil že si to nechá(vá)me líbit ... tak jsem se ho zeptal, co jako máme ( podle něj ) dělat ...

(ODE MNE KLAUS NEDOSTAL HLAS ANI JEDNOU TAKZE MAM SVEDOMI CISTE)

ale co muzete s lumparnama a zlodejnama jako ´řadový občan´ dělat ...

mate akorat ritual voleb ...

a karavana tahne dal ...

pak leda trockistickou permanentní revoluci ... ale to prave nevim zda měl faust na mysli ... a proto se ho ptam / jsem se ho ptal ...

anebo občansky angažovaně odprásknout všechny známé kmotry ....

ale to by zas asi vyvolalo občanskou válku ...

opravdu nevím, co je správné řešení ....
12. 12. 2010 | 12:11

volič neekonom napsal(a):

Víte proč se ve stávce necinkalo klíčema.No proto,že stávkujícím tyto klíče od domů,chat a aut sebrali exekutoři.Nebylo čím zvonit.
12. 12. 2010 | 12:17

Da.Rock napsal(a):

hovene, vlády nezačaly splácet dluhy sociálního státu, začaly splácet dluhy bankovního neoliberalimu. Kdyby napřišla finanční krize, nebyly by dluhy států žádným vážným problémem. Liberální pravicové Japonsko má jeden z největších dluhů na světě. A komu to vadí? Japoncům?
12. 12. 2010 | 12:18

hoven napsal(a):

da.rock,
na sociální stát pujčovaly státům banky, kdo jinej???a protože se ty bankly začaly bát, že některý předlužený státy jim to nebudou umět vrátit, tak jim přestaly pujčovat. to není projev bankovního neoliberalismu a projev lidskeho rozumu.
12. 12. 2010 | 12:22

AC napsal(a):

mb

No abych pravdu řekl, existuje jediné správné řešení a k tomu se musíme, pod nemalým, ale nepřímým tlakem mezinárodním, dopracovat a také dopracujeme.
Evropa (a nejen ona) má v tomto nemalé zkušenosti. Opětovné znárodňování není nic neobvyklého, je to krajní případ,který s komunismem nesouvisí. Záleží na pojetí, jak se k tomu jednotlivé státy postaví a následně pak nově rozkmotří seskupí.
Zda půjde o řešení správná či ne posoudí až budoucnost.
12. 12. 2010 | 12:24

Béda napsal(a):

StandaT,

kdo privatizoval? Kupř. Viki Kožený, Láďa Železný, Petr Mach, Mirek Macků, Kája Hvížďalů, Bács a Singh alias Šrejber, Zdenda Bakalů, Kárl Schwarzenberg, různí Pitrové, Krejčíři (Becher Karlsbad) ... Co autor chtěl svou myšlenkou sdělit?
12. 12. 2010 | 12:24

r.m. napsal(a):

Da.Rocku
Japonský dluh skoupili především sami Japonci. Japonští občané a investoři.
USA naopak prodali své dluhy do zahraničí a i v současné době za vyrobené dolary nejdřív vykupují dluhopisy vlastněné Goldmann Sachs.
Chudnoucí Američané tak dál financují zisky typické židovské firmy moneymakerů
12. 12. 2010 | 12:25

AC napsal(a):

rozkmotří A seskupí.
12. 12. 2010 | 12:26

mb napsal(a):

to ac ... přímé vraždy kmotrů tedy nenavrhujete / nepodporujete ... ?
12. 12. 2010 | 12:26

tata napsal(a):

pane SUP

nebudte blahovy,VE SVE PODSTATĚ je tam kapitalismus budovan uplně na jinem zakladu,at se vam to libí nebo ne určita mirnost nebo lepe řečeno luxusu byla ukazat jak tento řad je nevisostně lepší,to rozpadem blogu koministickyho přece jen take mnohe jejich vyhody padaj ale nespochybnitelně tento režim je životaschopny,oproti tomu co bylo u nas otom není diskuze.

ovšem zde je uplně jiny kapitalismus,zaprve hodně je komunista /ted kapitalista to je hrozna kombinace lidi sou pro nej povl,tady hodně podnikatelu chce zbohatnout za každou cenu a jedno jak,a co vnejkratší době a naše politicka reprezentace a jedno jestli prava nebo leva jim to umožnuje.A TO JE TO CO KRITIZUJI,ty v tom spodnim šupliku jsou na dně oni to nezavinili ale ted to odnesou v největší miře a vy napišete že prace je placena nadhodnoceně nenechte se vysmat
12. 12. 2010 | 12:26

aaa napsal(a):

oranžové Pehe, jistě budete za Paroubka s Rathem kandidovat, tak proč tolik okolků
12. 12. 2010 | 12:26

r.m. napsal(a):

Kapitalistická normalizace proběhla v režii rodin bohatnoucích před tím na husákovské normalizaci.
Třeba takový ruský sluha Babiš, co má už víc pozemků než náš Schwancenberk
Nebýt Havla ani by si neškrtli.
12. 12. 2010 | 12:28

stejskal napsal(a):

Dobrý den,

smazal jsem jeden výkřik, který neměl nic společného se záměrem našich stránek, tedy poskytovat prostor pro věcnou a korektní debatu.

Děkuji za pochopení.

Libor Stejskal, editor blogů
12. 12. 2010 | 12:29

42 napsal(a):

hoven: státní dluh se jednoduše smaže inflací. V Americe na to už přišli (říkají tomu kvantitativní uvolňování). V Evropě to nechtěli dovolit Němci, protože spousta lidí v Německu by tím přišla o úspory. Pokud vím, tak ECB už taky kupuje dluhopisy. Sice vedlejším produktem bude de facto likvidace střední třídy, ale koho to zajímá, že?

Západní civilizace spěje ke kolapsu. Každá jednotlivá vláda je z jedné strany pod tlakem nutnosti zlevňovat pracovní sílu a z druhé strany pod tlakem sociálními výdaji udržet svoji legitimitu. Jenže zlevňování pracovní síly naráží na konkurenci ostatních států a náklady na udržení legitimity stále rostou. Celý boj mezi pravicí a levicí se tak redukuje na otázku, jaký charakter má kolaps mít, kterému zlu půjdeme v ústrety.

Všichni mluví o omezení korupce - jenže korupce je inherentě obsažená v každém lidském společenství. Možnost jejích snižování je jen iluzí, z dlouhodobého hlediska pouze roste a výrazněji zredukovat ji dokáže jen kolaps celé civilizace.

Hleďme vstříc kolapsu s nadějí a optimismem. Zničí nejen to dobré, ale i to špatné a dá nám možnost v troskách vybudovat něco lepšího....
12. 12. 2010 | 12:29

AC napsal(a):

mb

:-)) myslel jsem, že víte o mém vztahu k násilí. Ovšem nikdo ani vraždy nikdy vyloučit nemůže, ty jsou přece na denním pořádku i dnes. Takže v období zmatků a násilí enormně, jako vždycky, vzrostou, ať už budou omlouvána jakkoli dočasně líbivými hesly.
12. 12. 2010 | 12:31

liberál napsal(a):

Zas kecy kryptokomunisty Peha. Srovnávat dnešní dobu s normalizací může jen ignorant. Ještě bych upozornil že nejvíce normalizačních papalášů má ČSSD pane Pehe.

Vaše trapně jednoduchý oranžový myšlení vysvětlující, že za vše špatné můžou pravicová média jsou směšné.
12. 12. 2010 | 12:33

mb napsal(a):

nene ac o vašem vztahu k násilí nevím ničehož nic ...

bacha ... ztočil jste debatu ... faust se ptal : JAKTOŽE SI TO NECHÁTE LÍBIT ??? ( korupci, klientelismus, mafiány, kmotry)

a já mu opáčil A CO MÁME JAKO DĚLAT ???

takže co máme jako dělat ... ? máme je zastřelit nebo ne ???

jaké je správné řešení ... ???

co je správné ... ???
12. 12. 2010 | 12:34

Drzá zrzka napsal(a):

janovec

Nick "drzá zrzka" používám zhruba čtyři roky.

Vzhledem k tomu, že jste mne odsoudil do role chudinky, aniž by Vám bylo cokoli známo z mého soukromí, počet dětí nevyjímaje, nemám se s Vámi o čem bavit. Těšilo mne.
12. 12. 2010 | 12:34

StandaT napsal(a):

tata: sorry, ale už mě taky unavujete. Xkrát, Vám osobně, jsem psal, že Kalouska nepovažuji za pravicového politika, přesto mi ho zase předkládáte. Když jste napsal Vy, že Paroubek ne, tak jsem ho snad někdy servíroval já Vám? Ne! Respektoval jsem to, co jste napsal.

Takže máte dvě možnosti. Buď se vysmějete (klidně), nebo se chovejte vůči mě tak, jako já k Vám - t.j. budete respektovat, to, co bylo napsáno v předchozích diskusích.

Ta první věta, kterou jste v citaci vynechal má svůj význam.
To proto, že z ní vyplývá, že pouze s několika málo osobama napravo se mohu ztotožnit. Povýtce jsou většinou v pozicích, kde chod státu nemohou ovlivnit (proto ta poznámka o stranách a straničkách - nejsou ani ve vládě, ani v parlamentu, tři, čtyři v Senátu). Pokud podporuji pravici, tak je to z nouze cnost, ne proto, že bych se ztotožňoval s Kalouskem, Topolánkem a spol. Ale to Vy, po těch měsících tady, víte. Ale jak chcete.
12. 12. 2010 | 12:35

Fialenka napsal(a):

Takže Klausova výroba elit nás v devadesátých letech stála 700 miliard nebo 1,5 bilionů?

Teď probíhá výroba, z tíhy starostí o živobytí otupělé, levné pracovní síly. Aspoň sem nebudeme muset zvát levné pracovníky z muslimské Afriky a Asie.
12. 12. 2010 | 12:36

hoven napsal(a):

42,
inflace eura možná je, ale v případě dolaru by si vylámala zuby čína. USA a čína se v podstatě vzájemě drží za koule. pujde o to, kdo víc zmáčkne. euro se dá zachránit pouze rozpadem eurozony. němci už připravují mechanismus řízeneho bankrotu a nasledneho vyhození řecka.
12. 12. 2010 | 12:40

liberál napsal(a):

Můžete stokrátn opakovat lež jak jsou na tom chudáci státní zaměstnanci špatně, ale když se má šetřit tak ať šetří všichni. A né že vynecháme státní zaměstnance.
12. 12. 2010 | 12:41

liberál napsal(a):

Pehe by asi raději kdyby přišla normalizační vláda ČSSD v čele s "úžasným" Sobotkou, který nás rozhazováním dovede až k bankrotu.
12. 12. 2010 | 12:43

hoven napsal(a):

je nutné si uvedomit, že korupcí peníze z oběhu nemizí a koupěschopnost lidí se nesnižuje. v ramci korupce akorát probíhá přerozděleníí peněz od jednoho hajzla k druhému., ale odstranění korupce (jakkoliv je takové odstranění nemožné) žádný zasadní ekonomický dopad mít nebude. to je pohádka pro blbé. jinak než osekáním výdajů s dluhama bojovat nelze.
12. 12. 2010 | 12:44

Faust napsal(a):

omlouvám se, byl jsem s pejskem, jehož potřeby neuznávají netové diskuse :-)

StandaT:
"Takže taky nepopojela nikam. Ví to a netají to. Nemaje žádného Pehe, nepřesvědčuje mne, že zná cestu a že jede dopředu, ale dělá tu mravenčí práci, která není vidět."
...
Nenechte se vysmát, pane, to přece není pravda. Neví to a tají to (už od dob VK). Kde vidíte tu mravenčí práci? V těch plošných skrtech? V Kalouskově složence? V Nečasově "umění se vyjádřit"? V blábolech ZV moderátora? V "šlechtictví" Jeho (ospalé) Jasnosti??
-----

mb:
milý fauste ... co chcete dělat jiného než nechat si to líbit, nechat si líbit rozkrádání v přímém přenosu ---
...
co? Inu to, co standardní pravice nabízí: zákon a pořádek.
Nabízí toto česká pravice?
Žežene?
Jinak ovšem zbývá pořád typicky česká tradiční metoda: defenestrace v pořadí již čtvrtá.
Ono dlouho v Čechách trvá, než se naštve obecný lid: pak to ovšem lítá. Naštěstí to nikdy netrvá moc dlouho (mohl bych to rozvést, ovšem tím bych hrubě znevážil Vaši inteligenci a obrazuschopnost)
:-)
12. 12. 2010 | 12:46

tomas napsal(a):

to yara, nadeji moc neni, jako jedna z nich se rysuje plan ceske piratske strany udelat domaci verzi wikileaks, tady by meli mit sanci vsichni ti, kteri se boji o budoucnost svych deti, pro jejich zitrky neco udelat. pokud se tam zacnou objevovat dokumenty o korupci v domacim meritku, muzeme se leccos nadit
12. 12. 2010 | 12:47

RA napsal(a):

bohužel náš stát přebujel státními zaměstnanci, má dvojnásobek úředníků,než srovnatelné země, dvojnásobek policajtů,dvojnásobek lékařů , dvojnásobek hasičů ...... a ti,co něco produkují a vyrábějí už zkrátka tento "stát" nestíhají uživit. Jsem velmi rád, že premiér a snad i vláda to vidí a jsou solidární , ne se zbytečnými státními zaměstnanci, ale s výrobou a lidmi z výroby. Tady v zásadě nejde o 10%ní snížení platů, ale o 10%ní snížení stavů nevýrobních státních zaměstnanců / a ten policajt, co šetřil tím, že nepouštěl teplou vodu na umytí,by měl být vypuštěn do terénu jako první/.Za naprosté nezvládnutí manažerského vedení podřízených. Z toho samého ranku je šetření naftou u policajtů, je vidět, jak "kvalitní" kádry tam přežívají.
12. 12. 2010 | 12:49

StandaT napsal(a):

Faust: taky si vytrhnete jen kousek? OK. Mějte se hezky
12. 12. 2010 | 12:49

AP napsal(a):

Základna - nadstavba, vypůjčím si tato 2 slova z minulého režimu. Pokud by nebyly zničeny kuponovou privatizací a nenažraností nových elit stovky firem v ČR, mohly některé z nich dodnes fungovat. Nepolemizujme prosím, zda by všechny přežily, ale mnohé z nich ano. To, že by daly práci lidem-přinesly nové produkty a služby, které by "konzumovali" ostatní účastníci procesu (společnosti, snad vyšší daňová výtěžnost a tím pádem více peněz do státního sektoru). Krátce řečeno, vytunelovaná základna, a její zbytky obtížně obstojí v konkurenční prostředí, plodí nižší daňové odvody, méně peněz pro státní sektor etc.
Zkrátka ekonomika ve stavu, v jakém je v ČR, nemá toho moc co na nabídnout......přemýšlivý čtenář si tisíce dalších z tohoto stavu rezultujících konsekvencí jistě velice rychle domyslí. Nad čím se tedy všichni podivujeme. Tak to prostě je, a žlučovité výšplechty náctiletých dětí, které toho v životě ještě tuze málo dokázaly a viděly jsou zcela mimo mísu. Pan Pehe není viníkem, jen POZOROVATELEM, stejně jako vy všichni ostatní. To je zcela normální. Čím vyšší je míra klidu a spokojenosti ve, která je odvislá (je funkcí) mnoha parametrů, tím vyšší stabilita systému (společnosti).
P.S. Zajímalo by mě, kolik stávek je např. ve Švýcarsku, Švédsku, Finsku ??? Počet obyvatel nijak závratný, vliv na celosvětovou ekonomiku také nijak závratný (není to USA, SRN, UK....)
12. 12. 2010 | 12:50

AC napsal(a):

mb

Omlouvám se "únik":-)
Pokud jde o to, zda si to nechat líbit anebo ne, pak musím odkázat na klasiku-orbu..setí...sklizeň. Všechno má svůj řád, svůj čas. Předčasné změny dobré věci nikdy neposlouží a ty masové se navíc řídí mnohem složitějšími zákonitostmi. Stačí jeden jediný člověk ve (ne)správný čas na (ne)správném a za chvíli se to všechno veze.
Zda bude to co jsem psal výše, tedy opětovné znárodnění, ke kterému zdá se bude, přese všechno nemalé úsilí, přece jen dlouhá a trnitá cesta, ukáže až budoucnost.
Já netvrdím, že to tak být musí. Jenom říkám, že to tak dopadne.
Když se nad tím zamýšlíme dnes, máme nemalý informační deficit. Nevíme totiž, co všechno důležitého se mimo naši republiku, či i v ní, ještě odehraje. Proto všude připomínám onen prizmat současnosti. Jsme přeci jen, při nejlepší vůli, proto pořád na jedno oko slepí.
12. 12. 2010 | 12:51

AC napsal(a):

mb

Domyslete si prosím překlepy a vynechaná slovíčka:-)
12. 12. 2010 | 12:53

mb napsal(a):

milý Fauste ... Klaus sám sebe označuje za tu správnou / pravou pravici ...

Myslíte si že Klaus do čech zavedl ( podporoval a zosobňuje) ... PRÁVO A POŘÁDEK ... ???

(útěk před právníky, zhasnutí, great leap )

řeči o defenestraci ...

mě spíš jímá ta marnost ...

protože když napíšete : jaktože si to necháme / necháte líbit ...

tak nabídněte nějakou REÁLNOU ALTERNATIVU co tedy dělat ... ???

( demokratické volby jsou začasté formální záležitostí, která nezmění mnoho )

skutečně tedy vyzýváte k přímým vraždám kmotrů .... ???

protože jaké je jiné relevantní řešení .... ???

((( ono totiž ovcím nezbývá nic jiného než nechat se škubat nechat se škubat nechat se škubat)))

a jestli jste pro revoluci ( pravicovou / levicovou ?) tak to klidně napište ...

s pozdravem ...
12. 12. 2010 | 12:53

Faust napsal(a):

StandaT:
Ale nikoli; jsem se jen ptal.
Pravda, ne přímo Vás.
Dobře tedy:
KDE VY osobně VIDÍTE TEN POSUN?
Bez ironie, opravdu by mě to zajímalo.
12. 12. 2010 | 12:56

42 napsal(a):

hoven: no a? Tak má Čína problém, ale za to si jaksi může sama, že strká peníze kam nemá. USA mají problém také, protože vyschne přísun levného zboží. Obě strany vědí, že se to bude muset udělat, chtějí udělat, akorát ne moc zprudka, protože by to vyvolalo sociální bouře na obou stranách pacifiku.

Rozpad €zóny: k čemu by komu bylo rozdělit země na ty, které mají předraženou měnu a tudíž jejich vývoz zkolabuje a na ty, které mají měnu hluboko dole splácejí dluhy v předražených měnách?

Jinak k argumentu s korupcí: výdaji na sociální stát peníze z oběhu nemizí. Opsáním Vaší argumentaci a výměnou podmětů bych se dostal k opačnému závěru.
12. 12. 2010 | 12:56

r.m. napsal(a):

Kapitalistická normalizace přináší jen ztráty. Měřitelné ztráty.
Malý příklad:
Vzácné letouny rezivějí venku. Hangáry blokuje podnikatel
Vzácné historické letouny patřící Muzeu letectví a kosmonautiky v pražských Kbelích stojí venku na mraze a hrozí jim poškození. Přímo přes ulici přitom ministerstvo obrany vlastní rozlehlé letecké hangáry, které ale před deseti pronajalo.
Hangáry, v nichž by bylo možné letouny umístit, ale nyní využívá Středisko leteckých sportů. O této smlouvě mluví nynější generální sekretář ministerstva Jan Vylita jen s velkým sebezapřením.

"Je pro nás ve všech směrech nevýhodná. Středisko neplatí nájem (dluží kolem 10 milionů) a místo sportovních a společenských akcí, k nimž se ve smlouvě zavázalo, vyrábí v jednom z hangárů palety. Podnikáme potřebné kroky, abychom náš majetek získali zpět z důvodu neplnění smlouvy a zabránili možnému zbourání památkově cenných hangárů," ujišťuje Vylita.

Ministerstvu už dal za pravdu i soud. Šéf Střediska leteckých sportů Luboš Zahradník se však odvolal. Podle nového konceptu pražského územního plánu se mají hangáry zbourat a lukrativní pozemky ministerstva obrany (na dohled je stanice metra) převést na stavební. Existuje podezření, že pronájem hangárů byl od počátku jen účelový, aby se později mohly pozemky pod nimi převést soukromníkům, kteří by je výhodně rozprodali na parcely.

Zdroj: http://zpravy.idnes.cz/vzacne-letouny-reziveji-venku-hangary-blokuje-podnikatel-pnj-/domaci.asp?c=A101211_1497503_domaci_js
12. 12. 2010 | 13:00

RA napsal(a):

to opravdu byla stávka ? A ještě k tomu generální ? Spíše se ukázalo, že obyvatelstvo a zaměstnanci mají 100x větší rozum, než STBáci Falbr a Paroubek, za účasti nýmanda a alkoholika Pícla. Navážení odboráři, už zastupujete jen sami sebe a své platy.
12. 12. 2010 | 13:00

Admirál napsal(a):

SuP - "Tudíž není třeba DRASTICKY snižovat cenu pracovní síly. Stačí optimálně tak, aby bylo možno investovat....."

Základním problémem naší ekonomiky je, že nejsme povětšině dodavatelé finálních výrobků, ale dodavatélé komponentů, převážně automobilového průmyslu.

Z toho plyne, že vyjednávací pozice našich podniků pokud se mluví o cenách je velmi slabá a odběratelé toho náležitě využívají. České podniky jsou povětšině vyhublé jako pouštní kozy.

Z tohoto vztahu se bude také odvíjet vývoj mezd. A to je také zásadní věc, kterou budeme muset vyřešit, pokud se chceme pohnout z pozice banánové republiky.
12. 12. 2010 | 13:02

AC napsal(a):

42 napal:

"Rozpad €zóny: k čemu by komu bylo rozdělit země..."

Zdá se nanejvýš pravděpodobné, že zbytek eurozóny se skutečně rozdělí na severní a jižní.
12. 12. 2010 | 13:03

Faust napsal(a):

mb
Jsem člověk mírumilovný a v podstatě již kmet (dokonce "velebný") :-), takže po mně nechtějte razantní řešení. Ta defenestrace je, pravda, krajní, byť i v kraji tradiční, řešení, to je fakt.
ALE: myslíte si, že řešení tak nemožné?

Si jenom myslím, že kdyby zde opravdu zavládl ZÁKON (já se vrátim, Dagu Badmane, a se mnou přijde zákon) :.) tak že by bylo líp.

Ovšem s dinosaury, kam tedy musím, bohužel, řadit i ospalého šlechtice i bývalou Nováckou hvězdu (koneckonců i Nečas je délkou služebního období onen předpotopní ??plaz??), to prostě nevidím jako možné.
Sorry . takže:

Vy páni, kteřím jste tím vinni//že bída z lidí lotry činí... atd.

Rozumíte?
12. 12. 2010 | 13:11

Stařeček napsal(a):

možná to není až tak k věci ale: Nedávno sem se setkal s pracovníkem velké zahraniční společnosti u nás. Tato společnost má obrovský nárust zakázek a asi u nás zanikne. To je divné, že? Ona nezanikne proto, že nemá zakázky, ale proto, že nemá dostatek kvalifikovaných pracujících. Ne pracovníků. Ona prostě ty zakázky přes veškaré úsilí nesplní a tak padne. Padne proto, že tento stát (vedení státu a to jak pravicové, tak levicové) nerozdal jenom podniky a nerozkradl co se dá. On ani nezabezpečil dostatek lidí, kteří by u nás mohli kvalifikovanou práci provádět. Páni podnikatelé, kde máte ty houfy žebrajících dělníků u bran vašich podniků. Vy jste si je prostě navzájem vykrádaly a vykradly a nikoho sami nevychovaly a on vám je nevychovával ani stát. Tak bude mít stát prostě stále více nezaměstnaných a vy podnikatelé a majitelé podniků nebudete mít ty socky, které by vám ten majeteček zvyšovaly. Prostě socky, co by jenom braly. Budou chtít brát dále, nikdo nechce umřít hlady a nestojí ani o stejný osud rodiny. Myslíte, že vám ty dělníky nahradí snížení cena práce? Prdlajz. Ti kvalifikovaní pracující prostě nejsou a jak se zdá ani nebudou. Školstí jako takové je v kytičkách a učnovské školství zvlášť. Vy jste ani nepostřehli, že vychovat si vysoce kvalifikovaného dělníka je úkol pro vás i pro něj nejméně na deset roků. Já znám docela dobře techniku ve strojírenstí. Garantuji vám ale, že ani ta některé funkce dělníka a jeho ruce nenahradí. Už nám jenom zbývá, aby naše ženský pracovaly u větnamců za 30Kč na hodinu a muži pracovali v montovnách. Pokud se neodstěhují na východ a do Číny. Tam je to prostě levnější.
12. 12. 2010 | 13:12

hoven napsal(a):

42
ale to máte pravdu, výdaje státu a korupce je v podstatě to samé, respektivě spúolu uzce souvisí.. pokud snížíte výdaje státu, snížíte korupci. ten rozdíl je akorát v tom, že výdaje státu platíme všichni, ale korupci nějaký soukromý subjekt. takže to je vícemeně jeho problem. mě jde o to omezení výdajů státu, protože to generuje dluhy. USA a čína se nakonec dohodnou, protože jim nic jinýho nezbývá. je to pragmatismus.
12. 12. 2010 | 13:12

Vico napsal(a):

SuP, StandaT : Jste na omylu pánové v tom, že byrokrat, respektive byrokracie není hromosvod, který má na sebe svést zlost pučmidrátů.JE

Už klucí karlínští/Gottwald a spol/ organizovali odchod ouředníků do klíčového průmyslu a prvovýroby ve velkém. Rumcajsův recept je starý. Ten, co měl pod čepicí, už ho "předepisoval" před šedesáti lety.

Za spanilé vlády ODS se přece dokonce vytvořil Úřad jehož náplní bylo "odbyrokratizování státního aparátu."

A nepleťte si pojmy úředník a vysoký úředník. Vysokým úředníkem je třeba exnáměstek Kopřiva. Jo, tak ti vymýšlejí korupční státní zakázky.Úředník/ce/ je třeba ženská na sociálce, která vzdoruje neurvalým nepřizpůsobivým, kteří se hlasitými nadávkami přerušovanými chronickým kašlem dožadují sociálních dávek...a domů se vrací vyklepaná jak Startka bez filtru. To je ta, o které tu píšete, že je šmejd. To je ten hromosvod pro toho příslovečného Pučmidráta.

Pamatujte, že tahle vláda dělá všechno proto, že velmi brzy zjistí, že BUDE POTŘEBOVAT velmi loajální státní zaměstnance/zejména ty s vodními děly/. Zdar!
12. 12. 2010 | 13:13

RA napsal(a):

AC.......Eurozóna a Evropská Unie je tragédií z hospodářského hlediska. Vždy jsem věřil tomu, že nezávislé, ale spolupracující malé ekonomiky jsou lépe ovladatelné i přes své měny, než jeden velký kolos typu RVHP, ve kterém ty státy jsou tak rozdílné i rozdílných zájmů. Bohužel,Babeta šla do světa a jsme v ........., teď jsme dobří na placení výpalného Řecku a Irsku, a Euro nám dokonce vnucují, ikdyž neplníme podmínky pro vstup do Eurozóny , dobříjsme, na placení jejich dluhů.
12. 12. 2010 | 13:15

Béda napsal(a):

RA,

probuďte se! To nebyla generální stávka. To byla stávka státních zaměstnanců. Generální stávka to bude, když jednotlivé skupiny lidí živících se prací (t.j. zaměstnanců a živnostníků) prohlédnou hru vlády na Rozděl a panuj! a uvědomí si, že v podstatě jde o frontální útok ožebračující všechny. Když se přestanou nechat hecovat mladé proti starým, nemocné proti zaměstnaným, zaměstnanci proti živnostníkům¨... Pak vytáhnou spolu a zablokují silnice, letiště, železnici, úřady, školy, zdravotnická zařízení, vylijou hnůj a odpadky před úřad vlády a řeknou Dost! Takhle ne vy vyžírkové! Sobě utáhnete pásky kolem krku jako první! A chceme vaši skutečnou odpovědnost a vyčištění vlády! Začnete důsledným bojem proti korupci, nikoliv demontáží sociální záchranné sítě! Co vy na to pane Kalousku?

Teprve pak to bude generální stávka.
12. 12. 2010 | 13:16

StandaT napsal(a):

Fauste, vládní koalice NENÍ pravice. Je tak nazývána, nazývá se tak sama, ale není.

Psal jsem, že se nikam NEposunula.

Vyjmenoval jsem senátory Kuberu a Pospíšila. Mohl bych přidat pár další jmen, ale pořád to jsou osamělí jedinci, kteří ovlivní věci ve svém volebním obvodě (a to dělají, to je ta zmínka o mravenčí práci) než v Senátu a už vůbec nevidím, že by měli nějakou sílu při ovlivňování jednání VR, vlády či PS. Na to je jich příliš málo.

Pravice je jinde než ve vládě. Nejvíce jí vidím v SSO a v ED. Pokud tady na Aktuálně někdo "mluví" za pravici, pak je pan Haas.
12. 12. 2010 | 13:16

Tamara napsal(a):

Liberál, můžete mi říct, jak šetří společně s námi ti nejbohatší? Když tedy všichni. A proč není v době krize, kdy se dokonce vyhlašuje stav legislativní nouze zavedena progresivní daň?
12. 12. 2010 | 13:17

Faust napsal(a):

Jo ještě mb

ona další varianta defenestrace je výstřel z Aurory... a obávám se, že se chvíle rozhodnutí docela blíží.
A to já raději tu defenestraci - koneckonců, jak v kraji zvykem, se z ní stává fraška (halapartny a hnůj, že? I když obojí začíná stejným písmenkem) :-).
12. 12. 2010 | 13:20

AC napsal(a):

RA

Přesně tak, nelze než souhlasit, že "Eurozóna a Evropská Unie je tragédií z hospodářského hlediska".
A já k tomu přidávám, že už i z politického.
12. 12. 2010 | 13:21

jo napsal(a):

Není nic hezčího, než vidět "lidi v ulicích". Těm se přidá a těm zas ubere. Nic víc ani míň tato vláda neudělá. Kradli, kradou a krást budou, dokud je lidi nevyrazí. Opět výborný článek.
12. 12. 2010 | 13:21

42 napsal(a):

AC: A co by to vyřešilo? Řecké dluhopisy v € je někdo ochotný kupovat, protože jsou v €. Jakmile by byly v drachmách, nikdo by si je nekoupil, protože by se čekala rychlá devalvace drachmy. A převedení stávajícíh dluhopisů z € na drachmy je de facto stejně vyhlášením státního bankrotu (bude se tomu říkat restrukturalizace dluhu). Zbankrotují na EU zcela nezávisle.

Sever si vyhozením jihu z eurozóny nepomůže, protože bankrotu v těhle zemích stejně nezabrání. Navíc znehodnocením měny v jižních zemích zastaví vlastní vývoz, čímž zničí i sebe.

Rozbíjení €zóny se nekoná, protože to pro nikoho není výhodné. Hrozí se tím, aby Sever vyvinul tlak na Jih, ale problém by to nevyřešilo. Jak budou země pod tlakem trhů přebíhat z Jihu na Sever, bude růst tlak na znehodnocení €.
12. 12. 2010 | 13:27

tata napsal(a):

pane STANDO T

je mi lito že vaš unavuju,patřite už malo k zdejším co nepouživaj takove vylevy podcěnovaní,nenavisti co tady ted v hojne miře použiva pan Rumcajs,BOHUŽEL ten přispěvek o tom levicovem kolotoči byl trochu zjednodušen a nasledoval o tom že pravice oproti levici nelže?

jak si to mam vykladat?JAK to mam posuzovat,vaše pravice nejsou ty vyše menovany?a kdo teda děla aspon ty dilčí kroky,ty vaši řikate to neovlivnují ,nezlobte se vtom se pak nemohu vyznat i když paroubka nemusim musim ho brat jako levicoveho politika tudiž jeho chyby sou chyby levice,to same musim posuzovat v dění na pravo,jinak to neumim,přiznam se že sem odvas nečet až tak vymezovací odstup od teto linie vyše menovanych,naopak dostkrat se ztotožnujete s panem Rumcajsem A NEZLOBTE SE TAM UŽ VĚTŠINOU ČTU JEN NENAVIST k těm měně schopnym je to samozřejmě muj pohled,na bloku u pana zaoralka taky vypichujete pana upřimneho jako by ta druha strana neměla sve upřimne.

pane samozřejmě že i ja se radikalizuju,a nadzvedava mi každy plivanec směrem dolu,nebot oproti vam ja vtom prostředí žiju,nemyslym ted konkretně vas.

CELY ŽIVOT SEM DŘEL,poctivě pracoval.,opravdu v extremnich podminkach,bohužel to zakonitě zanechalo zdravotní nasledky,ač sem si našetřil celkem solidní uspory,nemusi mi nakonec ani stačit,pro muj stav už 4 roky dělam ve fabrice kde poslední 2 roky sme šli v pruměru o 4.5tisice splaty dolu a za 11 tisic s platbou skoro 8000 za byt a to mam vyhodu uspor tak se nedivte že sem celkem haklivej na ty poučky pana Rumcajse O TĚCH NEMAKAČENKACH A PODOBNE HOVADINY.Samozřejmě nejistoty těchto lidí co navic neměli ty přiležitosti si našetřit vice chapu,a ta podražděnost je celkem pochopitelna,a stoho pohledu těchto lidí těžko chapou tyto darebačiny a plošne škrty a težko mužu rozlišovat jinou pravici a chapat to jak ste to podal,ovšem to vysvětlení chapu ja taky volim levici zase z meho pohledu jako menší zlo,a naprosto chapu že člověk v jinem postavení to muže vidět jak vy akorat to sem nepochopil nebo jste to špatně podal,tady se ja přiklanim spiš že to promě srozumitelne nebylo,nevym jestli sem dostatečně dokazal vysvětlit svuj postoj
12. 12. 2010 | 13:32

mb napsal(a):

ne mr faust ... ne nemyslím že je to nemožné řešení ( pokud míra nasranosti (ve společnosti) bude nadále stoupat ...)

vašemu přístupu rozumím ... jen vám zazlívám, když napíšete ...

JAKTOŽE SI TO NECHÁTE ( NECHÁME ) LÍBIT .... ?

TAK ŽE NENAPÍŠETE CO SE VLASTNĚ MÁ DĚLAT ... co je správné ...

ale chápu že ta odpověď není vůbec jednoduchá ...

( konsekventní by bylo vyhubit = vystřílet kmotry .... ale to se pravděpodobně nestane ...)

zdravím ....
12. 12. 2010 | 13:34

StandaT napsal(a):

vico: to je Vaše interpretace, ne moje.

Kopřiva je/byl náměstek, tedy politická fce. Ale tady nejde ani o náměstka ministra, ani o ženskou na přepážce.

příklady: počítačový sytém pro staťák, požitky pro presidenta NKU, smlouva o zalejvání kytek na ministerstvu dopravy, počet a technické parametry nájezdů a sjezdů z dálnic, Správa majetku MV, Akviziční oddělení na GŠ, hospodářské správy na všech ministerstvech, podklady pro územní plánování...

Tedy ani v jednom případě ani ta baba na přepážce, ani politik (vysoký státní úředník - dobrý příklad politické korektnosti pro politickou funkci :)). Vico, ani baba ani náměstek nepřipravují podklady pro rozpočty, rekonstrukce, nákupy a už vůbec ne investice. Obvykle ředitelé úseků, odborů a oddělení a samostatní referenti.

Neříkám, že vždy, ale obvykle politici schalují (a upravují) až to, co jim byrokracie připraví, včetně předvýběru možných dodavatelů a pravidel pro připravovaná výběrová řízení.
12. 12. 2010 | 13:34

franci napsal(a):

Strůjcem všeho zla, byl a je neustále, už 20let!!! VÁCLAV KLAUS.
12. 12. 2010 | 13:35

AC napsal(a):

42

Nevím sice čemu to poslouží (myslím že ničemu), ale snahy a tlaky tady rozhodně budou.
O rozbíjení eurozóny tady nemluvíme, spíše jde jeho neodvratný kolaps ať už si myslíme jak chceme, že to ničemu nepomůže, jiní si třeba myslí pravý opak.
Vše k tomu směřuje a tak to také dopadne.
Jak jsem zmínil výše, máme obrovský informační deficit-nevíme ještě, co důležitého se kde stane. Ale že by se eurozóna rozumně dohodla, tak to se nestane ani omylem. A i když bych jí to přál, je příliš pozdě.
12. 12. 2010 | 13:38

Faust napsal(a):

StandoT
vyjmenoval jste ausgerechnet lidi, které znám docela dost. :-)
Myslím, že i Vy TO víte, že?

Ovšem osobně znám i na levici několik lidí, kteří...

Bohužel, stejně jako ti Vámi jmenovaní neovlivní pravici, tak ani Ti "mí" neovlivní levici.

Tím chci říct, že pravolevé "bitvy" v českých podmínkách ztrácí jaksi smysl.

"Vy, Česi, máte volajaká špecifíká!"
blahé paměti náměstek FMHTS, jméno mi jaksi vypadlo. Nestálo za zaneřádění paměti, nicméně ONO NA TOM NĚCO BYLO!

Souhlas??

reCAPTCHA mi dává docela zabrat... to snad není aní anglicky.
Pane Stejskale: REKLAMACE
:-)
12. 12. 2010 | 13:38

Pepa napsal(a):

Jsou v podstate dve moznost:
1. Bud si to nechat libit tzn mame se tak dobre , ze nemame potrebu to menit i kdyz s tim co se deje nejsme spokojeni.
2.Nebo si to nenechat libit ale demokratickymi prostredky to nejsme schopni zmenit. Zde prichazi podivat se do minulosti jak se to resilo. Napada mne francouska burzoazni revoluce , Velka rijnova revoluce, fasismus, rok 1948. Je videt, ze pro prosazeni zmen je potreba aby tekla krev. Rok 1948 je vzornym prikladen jak je potreba provest zmenu. Nekoli set nebo tisicu lidi povrazdit. desetitisice pozavirek do koncentraku a statisicum znicit zivot. A vydrzelo jim to ctyricet let. Kdo z Vas diskutujicich ma na to chut? Pochytat kmotry a poiticke prostitutky. par desitek jich povesit? Pote pozavirart polovinu politiku. Zabavit jim majetek a zkonfiskovat majetek pitrum ajim podobnym? A jenutne podotknout, ze kdyz se kaci les tak litaji i trisky. Spousta nevinych to odskace taky.
Pote co se to stane si zase na ctyricet let budou vsichni pamatovat a rikat. Nesmime tak krast, aby to nebylo jako tenkrat, kdy se dely ty zverstva.
Ale komu z Vas je tak zle ze by to sel delat? Myslet si ze demokracie funguje a ze nejake nove tvare a politicke starny to zmeni je opravdu naivni. Je asi jenom otazka, kdy bude lidem tak zle, ze to doopravdy provedou.
Ale ten cas jeste nenastal. Ale urcite prijde.
Nebo se ukaze, ze preci jenom demokracie ma tu moc?
12. 12. 2010 | 13:38

Admirál napsal(a):

Vico - "Už klucí karlínští/Gottwald a spol/ organizovali odchod ouředníků do klíčového průmyslu a prvovýroby ve velkém. Rumcajsův recept je starý. Ten, co měl pod čepicí, už ho "předepisoval" před šedesáti lety."

Před 60 lety a dnes byl jeden podstatný rozdíl. Když se tehdá organizoval odchod úředníků do výroby, byl to odchod do produktivní sféry, kde na ně čekali.

Pokud by se organizoval dnes, byl by to odchod ze státem placeného místa na státní podporu v nezaměstanosti.
12. 12. 2010 | 13:40

AC napsal(a):

mb

"konsekventní by bylo vyhubit = vystřílet kmotry .... ale to se pravděpodobně nestane ...)"

Vyhubit-jak se to vezme. Sedět ale budou, pokud zaváhají:-)
12. 12. 2010 | 13:41

AC napsal(a):

Admirál

"Pokud by se organizoval dnes, byl by to odchod ze státem placeného místa na státní podporu v nezaměstanosti. "

Ovšem pokud se totéž bude organizovat v budoucnosti, je možné, ba více než pravděpodobné, že to bude opět a zas do výroby. Změna je život.
12. 12. 2010 | 13:47

mb napsal(a):

jako ac ... tragedie tohohle statu je prave ta ... ze kmotři neseděli, nesedí a sedět nebudou ... protože policie pracuje pro ně a nikoli pro ´řaďáky´ ...

no nic ...
12. 12. 2010 | 13:48

Faust napsal(a):

Milý a vážený mb

kdybych VĚDĚL, co s tím, tak neklofu do klábosnice, ale v čele davů (stejně a snad i více naštvaných) táhnu na caput regni.

Mno a protože to IMHO neví nikdo a přesto se možná taci najdou, kteří potáhnou, tak jenom volám:
Law and order. Zákon a pořádek.

A to jsem býval, milý mb, na byvším NP puncovaným levičákem.
Jojo...
12. 12. 2010 | 13:50

mb napsal(a):

pepa souhlasím s vámi a vidím to podobně ...

(Pochytat kmotry a poiticke prostitutky. par desitek jich povesit? Pote pozavirart polovinu politiku. Zabavit jim majetek a zkonfiskovat majetek pitrum ajim podobnym? A jenutne podotknout, ze kdyz se kaci les tak litaji i trisky. Spousta nevinych to odskace taky.
Pote co se to stane si zase na ctyricet let budou vsichni pamatovat a rikat. Nesmime tak krast, aby to nebylo jako tenkrat, kdy se dely ty zverstva.
Ale komu z Vas je tak zle ze by to sel delat? Myslet si ze demokracie funguje a ze nejake nove tvare a politicke starny to zmeni je opravdu naivni. Je asi jenom otazka, kdy bude lidem tak zle, ze to doopravdy provedou.
Ale ten cas jeste nenastal. Ale urcite prijde.
Nebo se ukaze, ze preci jenom demokracie ma tu moc?)

Ale predstavte si tu rozkoš ... když vidíte rypáky z hotelu klarion ... a to o čem jste psal by se jim skutečně stalo ...

jenže se to nestane ...

( oni jsou rychlejší / chytřejší .... wag the dog)
12. 12. 2010 | 13:53

tata napsal(a):

pane STANDA T

Nevim tady bych celkem uplně nesouhlasil že za vše muže byrokracie,klokotovej rukav určitě si mnohdy přihřivaj polivečku,jak sem konečně napsal nebyl sem přiznivcem te stavky,ale ty plošne škrty podle mě neměly postihnout vše konkretně zdravotnictví,hasiče,zdravotníctví a učitele,je to samozřejmě muj pohled,mělo to byt vic diferencovany,ale ohledně tech podvodu myslite že za čachrem pana upřimneho byl vinik myšleno ten hlavní klokotovej rukav,nebo za pochybnejma zakazkama pro byvalou firmu nejmenovaneho ministra?
12. 12. 2010 | 13:54

mb napsal(a):

faust co je to NP ... ???

ještě jednou pro faust ... ja vam nezazlivam že nevite co se ma / da delat ...

ale ty výkřiky : že si to necháme líbit ...

a co mámeme tedy dělat ...

když nevíte ( nevíme ) co máme dělat ... tak výkřiky : jaktože si to necháme / necháte líbit .... jen prohlubují (obecnou) frustraci ...

no nic .....
12. 12. 2010 | 13:55

Terry napsal(a):

Ptejme se, KDO současný ekonomický (nebo v první řadě morální?) stav a tak obrovskou zadluženost ZAVINIL.

A v odpovědi se musíme vrátit do doby "skvělé" Klausovy privatizace, ve které se vytunelovalo (český demokratický výraz pro "rozkradlo") 700 miliard (podle některých odhadů až bilión!) korun, ale její klíčoví lídři klidně uspořádali oslavnou konferenci, kde se plácali po ramenou (největším "úspěchem" privatizace zřejmě bylo obohacení světového slovníku o výraz "tunelování"; před českou cestou varují experti i s reformami koketující Kubu: Neopakujte Klausovy chyby, varují experti reformní Kubu
- http://aktualne.centrum.cz/ekonomika/business-ve-svete/clanek.phtml?id=682599).

Další čtyři stovky miliard stálo "úspěšné" hospodaření České konsolidační agentury (Česká konsolidační agentura se špatnými úvěry končí… - http://www.konkursni-noviny.cz/clanek.html?ida=1794), ale její vedení či na odměnách nešetřilo (Na zániku České konsolidační agentury její vedení vydělalo miliony - http://domaci.ihned.cz/c1-25385910-na-zaniku-ceske-konsolidacni-agentury-jeji-vedeni-vydelalo-miliony).

Další cca 300 miliard stálo oddlužení zkrachovaných (vytunelovaných) bank a pojišťoven a dokonce (proč???!!) i některých kampeliček (kde dle stanov členové spoluzodpovídají za hospodaření!!).

Další desítky (až možná stovku) miliard prohrála ČR v různých arbitrážních řízeních (a cca 30 milard stále hrozí!) díky špatným zákonům a konání politiků.

Díky všeprorůstající korupci (a čím vyšší úřad a větší zakázka, tím větší korupční "všimné" a více předražené zakázky) se odhadují ztráty (zbytečně "vyhozené" peníze) až stovky miliard ročně!!

TO VŠE JE DŮSLEDKEM ŠPATNÉ PRÁCE POLITIKŮ, ZÁKONODÁRCŮ A VLÁD!!!!

Opakuji

TO VŠE JE DŮSLEDKEM ŠPATNÉ PRÁCE POLITIKŮ, ZÁKONODÁRCŮ A VLÁD!!!!

A teď nám občanům, kteří jsme tento stav NEZAVINILI (!), mnozí z těchto politiků (politických dinosaurů) říkají:

"Blbečci, koukejte, jak jste se obrovsky zadlužili!! Stát má (díky vám) prázdnou státní pokladnu, tak vám musíme utáhnout opasky!!"

a "dinosaurus" Kalousek (ve vrcholné politice od roku 1990!!) rozesílal "předvolební" složenku (aktuální Veřejný dluh České republiky
a aktuální Veřejný dluh na 1 obyvatele - http://www.verejnydluh.cz/).

Kromě "rychlého" snížení mezd státních zaměstnanců (z nichž dvě třetiny mají nižší než průměrnou mzdu!!) váda neučinila.

A ještě se CYNICKY VYSMÍVÁ občanům, kterým se to nelíbí.

Za dvacet let "úspěšného" budování české pseudodemokracie stále více platí

ČESKÝ POLITIK = PŘEMNOŽENÁ ŠKODNÁ

(ještě před pár roky jsem psal pouze
...... = ŠKODNÁ).

Tato škodná už je nyní silně PŘEMNOŽENÁ.

Žádná škodná (a zvláště přemnožená) sama o sobě škodit nepřestane; to vám potvrdí každý myslivec.

A každý myslivec vám řekne, jak se s přemnoženou škodnou nutno vypořádat.
12. 12. 2010 | 13:55

AC napsal(a):

mb

Ale budou, pane mb, budou sedět. Leda že by...ale to už jsem psal:-))

Hezky to napsal o něco výš Pepa. Jenomže ta jeho poslední věta o demokracii...nevěřím, že bude mít takovou moc, aby ke změnám došlo podle jejího střihu. Dějiny jsou neúprosné, nic jiného v této fázi civilizace nelze vymyslet, jen se prosím ohlédněte kolem sebe, vidíte? Slyšíte média? Brrr.
12. 12. 2010 | 13:55

Vico napsal(a):

Admirál : On to zase až tak velký rozdíl nebyl. "Tenkrát" ouředníci šli do klíčového průmyslu, kde čekala pracovní místa, ale v důsledku sebevražedného rozvoje těžkého průmyslu připravujícího se na 3. světovou válku. Byla to výroba pro výrobu.To vše navíc za situace, kdy odešly 3 miliony Němců čili za bezprecedentního úbytku pracovních sil. Jinak za standartních podmínek by taková rumcajsovská hurá akce i tehdy skončila přesně tak, jak říkáte - na pracovních úřadech.

Nečas se slabými brýlemi na očích a vedle něho Kalousek s bílou holí chronického opilce nás vedou cestou, na jejímž konci všichni zjistíme, že stojíme na horním můstku propasti Macocha /Přeháním :-)/
12. 12. 2010 | 13:56

Pacík napsal(a):

r. m. napsal:"Chudnoucí Američané tak dál financují zisky typické židovské firmy moneymakerů." Maddof je žid? (a můžou za to také listonoši – starý protekorátní vtit na nacistické výpady proti židům)
12. 12. 2010 | 14:04

mb napsal(a):

ac ... fakt jako nebudou sedět ... žijete v otevřeném světě ... když půjde pro ně do tuhého tak zdrhnou ... protože bohatí jsou ... jako zdrhli jiní .... budou dojit dokud to půjde ... a až už to nepůjde tak v pohodě opustí republiku ... žádný problém ...

prostě tito sedět nebudou ( přílišná provázanost na politickou scénu, přílišné politické krití, přílišná provázanost politiky a organizovaného zločinu, příliš servilní ne nezávislá a nebojácná policie a justice )
12. 12. 2010 | 14:04

mb napsal(a):

krytí
12. 12. 2010 | 14:04

Občan napsal(a):

Supe, a co budete dělat se všemi těmi výrobky a "finančními produkty" po Vámi tolik horovaném drastickém zlevnění pracovní síly? KOMU všechen ten šunt chcete prodávat, když zlikvidujete kupní sílu většiny populace?
Nebo si snad myslíte, že indický, africký či čínský dělník, učitel či úředníček investují a kupují něco víc než jsou zboží a služby nutné pro prosté přežití?
12. 12. 2010 | 14:05

bnm napsal(a):

smrt kapitalismu.
12. 12. 2010 | 14:07

Admirál napsal(a):

Vico - rozumíme si. Razantní snížení počtu státních úředníků se dá provést pouze teoreticky (situace před 60 lety se nebude hned tak opakovat).

Pokud si teda nechcete vyrobit dálší deklasované (a nepřátele na život a na smrt).
12. 12. 2010 | 14:09

42 napsal(a):

AC: Souhlasím, informační deficit výše postavených nedoženeme, můžeme nanejvýš odvézt své úspory tam, kde jim bude bezpečněji (podle našich současných informací).

Přiznám se, že mne zaujalo, že už i pan Tomský, který na konci dubna prohlašoval, že eurozónu bude zapotřebí v zájmu vyřešení krize zlikvidovati, včera hodil ručník do rignu a uznal, že eurozóna tuhle krizi nejspíš přežije.

Rozhodně to ještě bude zábavné....
12. 12. 2010 | 14:10

StandaT napsal(a):

tata: ano kolotoč byl zjednodušením. Protože byl určen konkrétnímu člověku a ten ví, jak to myslím (tedy že ne v až tak velké zkratce, jakou jsem použil). Bohužel jsem tak trochu pozapoměl, že jsem ve veřejném prostoru.

Nicméně, i my dva se točíme v kolotoči a vyříkáváme si to, co už jsme si vyříkali vícekrát. Nebo si myslíte, že jsme se někam posunuli? Já myslím, že ne a příště začneme opět další otočku na tom samém kolotoči.

pane tato, nejde o to, zda Vy sám se identifikujete s konkrétním politikem a do jaké míry vnímáte spolunáležitost s levicí. Ale jde o to, zda já budu respektovat to, co napíšete. A obráceně.

pane tato, já necítím spoluzodpovědnost za jiného dospělého a svéprávného člověka. Tudíž ani necítím povinnost se od každého distancovat. Rumcajs si něco píše, já taky, Vy taky.

Co jsem si všiml, tak Rumcajs se nevysmívá chudobě jako takové, ale chudobu využívá (ne vždy vhodně či vkusně) jako výsměch pro ty, co se ho snaží přesvědčit, že on má k nim/k někomu nějakou "vyživovací" povinnost. Nemá. To, že místo argumentů si dělá posměšky je, dle mě, reakce na místní diskusní kolotoč, kdy po argumentaci se dokončila otáčka diskusního kolotoče a opět kdosi po něm opět chtěl cosi. A opět, a opět, a opět... proč pořád vysvětlovat stokrát vysvětlené? V tomto ho chápu. Pokud někdo nechce, aby tady byla chudoba, ať se snaží především on sám. Ať přesvědčuje, ať zístává spojence a hlavně ať jde příkladem. Ale pokud sem naburácí do diskuse, že já mám právo konat dobro a ty máš povinnost se podle toho chovat, pak, dle mě zákonitě, narazí.
12. 12. 2010 | 14:13

hoven napsal(a):

tak podívejme podrobněji se na to, co nabízí levice ke stabilizaci státního rozpočtu. první recept socanů je odstranění korupce. pokud někdo slibuje, že odstraní korupci, tak je to hlář. to jsou blábooly, korupce byla je a bude. ona se dá jenom trochu omezit, ale nemyslim si, že zrovna čssd-strana korupcí prolezlá by korupci omezit dokázala. to je absurdní. druhý recept socanů na zlepšení hospodaření státu je progresivní zdanění. je zajímavý, že socani nedali do placu zádné čílso, žádný propočet, o kolik by se zvedli příjmy státu po zavedení progresivní daně. oni si ty výpočty museli dělat, ale vyšlo jim tak marginální číslo, že ho prostě nezveřejní. i socanum při jejich tuposti je totiž jasný, že bez krutýho osekání výdajů se hopsodažení státu napravit nedá. pokud by se dostali ke korytum, dluhoslav by zase musel zapakovat větu o reálných ekonomických rámcích a šetřit by museli taky. a co se týká třetího receptu socanů, se kterým jirka oslaňoval před volbama a sice lepší čerpání evropských fondů, tak o tom socialisti uplně přestali mluvit. ono je totiž už tak markantní, že EU žadné peníze nemá a mít nebude, že by jim to už nevěřili naji jejich jednozávitovíé voliči., sečtenu podtrženo, čssd nabízí lži,bláboly a sliby pro hloupé, tak jak je její tradicí a zvykem.
12. 12. 2010 | 14:16

AC napsal(a):

mb

Samozřejmě, budou mít možnost opustit republiku, jsou všude otevřené hranice, tak to vidíme dnes a pravděpodobně to tak i bude, ale tady nejde myslím primárně o ně, ale o majetky. O majetky, ke kterým se dostali právem Zhasnutého světla.
A nedělejte si iluze, naštvaní lidé dokáží být neskutečně zlí a mstiví, to nebyla výsada jen minulosti, takoví jsou i dnes. Takže s velkou pravděpodobností půjde o hon, byť nesmyslný, ale přece jen hon jako na zvěř.
Nepodceňujte efekt tence, příliš tenounce namazaného krajíce chleba.
A když už jste výše napsal, že neznáte můj přístup k násilí tak vězte, že jsem celým svým srdcem vždycky proti němu. Už z podstaty ho nesnáším. Člověk je bytostí duchovní a má používat především rozum. Ale na druhé straně chápu, že to není vždy možné. Chápu, ale nesouhlasím.
12. 12. 2010 | 14:21

Kelt napsal(a):

Jan K-v dnešní debatě u VM ministr Pospíšil potvrdil,že institut majetkového přiznání nebude součástí protikorupčního balíčku.
Takže podnikatelé napojení na vládní establishment,kteří bohatě sponzorují ODSTOP,neplatí žádné,nebo minimální daně a staví si sídla za miliony Kč se za podpory protikorupčního balíčku vlády dále budou vysmívat policii,která opět na zásah poslanců ODS nesmí nahlížet do daňových přiznání a dělat voly z veřejnosti.
To co vláda připravuje bude pouze" vytírání vočí"veřejnosti a výsměch právnímu státu.
Včera VV přijaly usnesení,že pokud do konce roku ´11 nepřijme vláda protikorupční balíček zváží účast ve vládě.
Takže vývoj bude následující-vláda přijme něco naprosto neúčinného(absence maj.přiznání)před Vánoci-aby to opozice nemohla podrobit kritickému hodnocení vyhlásí stav legislativní nouze.
Sněmovna to schválí 22.12.11 a pošle Senátu.Ten to s připomínkami vrátí a zaviní to,že "balíček"nebude do konce roku schválen.
Opozice se tak projeví jako element bránící vládě účinně bojovat proti korupci a VV budou z obliga.Koza se nažere a vlk zůstane celý.
Copak si někdo může myslet,že Bakala,Háva a spol.mohou připustit,aby se jim mohla policie dívat pod pokličku?
To by z jejich strany byla zmařena investice v řádu miliard korun a to se v ČEZku nemůže stát.
12. 12. 2010 | 14:24

Admirál napsal(a):

hoven - já se Vám divím, že si dáváte práci psát tak dlouhý odstavec.

Úplně by stačilo, kdyby jste napsal "sečtenu podtrženo, čssd nabízí lži,bláboly a sliby pro hloupé, tak jak je její tradicí a zvykem"

Informační a diskuzní hodnota by zůstala stejná, jako to samé "s omáčkou".
12. 12. 2010 | 14:25

Občan napsal(a):

Pacík napsal(a):
"r. m. napsal:"Chudnoucí Američané tak dál financují zisky typické židovské firmy moneymakerů." Maddof je žid? (a můžou za to také listonoši – starý protekorátní vtit na nacistické výpady proti židům)
12.12.2010 14:04:03"

Ano, je. Bernard Leon Madoff. Jeden z mnoha, kteří tvoří špinavost zvanou "finanční trhy".
12. 12. 2010 | 14:26

mb napsal(a):

dobře ac ... a je tedy správnější kmotry přímo zabít / zlikvidovat ( cesta revoluce a přímé akce ) ...

a nebo je nechat nějaké vyšší spravedlnosti ???

existuje nějaká vyšší spravedlnost nebo je to jen útěcha pro nás pitomce ... ???

kdysi jsem měl tezi ... ať tedy kradou ale ať při tom alespoň neničí životní prostředí ...
12. 12. 2010 | 14:29

yara ze země krys napsal(a):

tomasovi:
Snad Vy jediný jste pochopil co je třeba změnit, aby došlo k zásadnímu kvalitativnímu obratu
v řízení hospodářství země. Ostatní se tady hádají kdo je lepší nebo kdo co zavinil, zda je to levice, pravice atd. Jde však o zásadní věc, která by mohla částečně řešit problém politiků, kteří se po nástupu do funkcí chovají jako neřízené střely a dělají si naprosto co chtějí a nikomu, ale nikomu se ze svýt činů a skutků nezodpovídají. Výsledky jejich práce všichni známe. Je třeba uvázat politiky a to systémově na řetěz! Řešení by bylo povícero, ale není tady pořád ta "politická vůle"! (-:
Tak třeba proč by nemohli poslanci
mít plat podle klíče např. 3,5 násobek průměrného platu občanů v ČR, k tomu podle nějakého rozumného předpisu nějakou tu náhradu a basta?! Proč by nešlo
platy nejvyšší exekutivy tj. vlády
vázat na stav a průběžně hodnocené výsledky ekonomiky státu?! Nabízí se spousta řešení, ale musel by někdo s tímto neutěšeným stavem něco chtít udělat, ale oni zásadně něchtějí s tímto stavem něco dělat, jim vyhovuje, že se ze své práce nikomu nemusí zpovídat. Když jde o např. o jejich platy nebo nějaké výsady či výhody, tak se poslanci nebo senátoři vždy stmelí do jednoho šiku, levice i pravice! Není ani vyřešen naprosto nežádoucí stav, že poslanci a senátoři si sami určují svoje "výhody", třeba, že nemocenskou mají hrazenou oproti normálním lidem už od prvního dne atd., atd. Určitě by šel vyřešit i palčivý problém, který má celospolečenské velmi závažné důsledky, to že z voleb vítězná politická strana nebo koalice na post třeba ministra posadí naprosto odborně nekompetentního blba a o morální úrovni tohoho člověka ani nemluvě. Jak se tomto
praktikám vyhnout? Určitě by to šlo řešit pomocí stanovení základních obecných kvalifikačních kritérií s ohledem na dosavadní praxi tohoto člověka, které jsou ovšem běžně na mnohem nižší funkce ve státě vyžadovány. Určitě by potom nemohl dělat předsedu vlády takový Gross nebo ministry důležitých rezortů lidé jako byl Sobotka nebo Langer tj. lidé, kteří nikdy nepoznali co je to praxe! Také to podle toho vypadalo. Také by to šlo možná řešit způsobem, jmenováním schopných apolitických úředníků, jako tomu bylo v případě nedávné úřednické vlády J.Fišera.
Opravdu není moc zaměstnání v lidské společnosti, kde by osoba bez kvalifikace, znalostí, morálky a potřebné praxe mohla dělat šéfa či dokonce ministra nebo předsedu vlády, v takovém měřítku to je možné snad jen v politice.
12. 12. 2010 | 14:31

dennis napsal(a):

Normalizace konci.

Do roka do dvou prijdou na radu nepokoje, vodni dela... Chtelo by se rici: na radu prijdou klice, ale pravdepodobnejsi budou spis vidle, nebo d'elbuchy, zapalne lahve, gumove projektily? "Slusni" budou volat po poradku. Luza ve svych drzostech pritvrdi...

Nastoupi statni zamestnanci, nebo si zestihleny stat pozve soukrome poradkove utvary?
12. 12. 2010 | 14:34

Béda napsal(a):

StandaT,

(ad tata) Tady nejde o vymezování se levice pravice, já Topolánka, ty Paroubka... To jsou jenom komické figurky v dramatu (možná tragédii). Tady jde o cílenou demontáž sociální záchranné sítě, Zákoníku práce, snížení životní úrovně všech zaměstnanců (počínaje státními zaměstnanci - podle velice roztodivného klíče o "10" ve skutečnosti diferencovaně v neprospěch zdravotníků, kteří se mají privatizovat a "připravit" pro tržní síly), povinné vyvedení části důchodů ve formě DARU privátním finančníkům, povinné zadlužení převážné části studentů nastřelovacím poplatkem s postupným znepřístupněním vyššího vzdělání nižším vrstvám, privatizaci a tím "zlevnění" zdravotního pojištění as zavedení keš plateb za zdravotnické úkony což povede ke "zdostupnění" zdravotní péče, povinné platby = socializaci dalších státních dluhů typu ekotendr, "vyrovnání" s církvemi, nákup "velenutných" stihaček a jiné "nutné" vojenské techniky... Tady jde o cílené zdecimování převážné části společnosti ve prospěch finančního kapitálu - finančních institucí a oligarchů.

Tady začíná jít velké části společnosti o holé přežití, existenci, exekuce...

A stát je přitom na huntě, s perspektivou že se to stejně i pod náhle prozřevším největším hýřilem/ dnes šetřilem (na chudých, nikoliv na bohatých) se to bude dále zhoršovat.
12. 12. 2010 | 14:35

Faust napsal(a):

mb:
odpusťte . NP jest zkratkou pro "vlajkovou lod českého netu" - Neviditelný pes Ondřeje Neffa.

No a k dalšímu: obávám se, že v tom případě (pokud neakceptujete L&O) bude spíše než defenestrace výstřel z Aurory.
Ona je doba "přímo těhotná", víme?
Ani ne tak u nás, jako mimo nás; a nás to automaticky ovlivní.
A započne to v Německu, ke kterému se s nadšením přidá Francie...
Chcete se, pane mb, vsadit s bývalým prognostikem?
:-)
12. 12. 2010 | 14:42

42 napsal(a):

yara ze země krys: Vaše myšlenka je geniální, sice nejsem přesvědčen, že by bylo možné jí prosadit, ale lecčemus by pomohla. Dovolil bych si jí pouze trochu rozvinout - nenavázal bych poslanecký plat na průměr, ale na medián mzdy v ČR.
12. 12. 2010 | 14:43

AC napsal(a):

mb

Já bych kmotry v žádném případě nezabíjel.
Věřím na vyšší spravedlnost. Musí existovat, jinak by tyhle všechny nepotrestané špinavosti, vraždy a podrazy kontra slušnost a poctivost nedávaly smysl. K čemu by nám takový život, kde si lumpové určují zákony jaké potřebují, potom byl?
Ale pochopit vyšší smysl bytí a spravedlnosti v něm je z hlediska délky lidského života asi malá. Ale si má darebák vyměnit místo se se svou obětí, řečeno velice volně a obecně, pak je na pochopení čas jednotlivce krátký, museli bychom mít možnost to sledovat jako nepřetržitý seriál už za našich životů.
Prostě je to na takovouto diskusi příliš složitá otázka.
Každý něčemu věříme. Někdo penězům, druhý lepší budoucnosti....
S největší pravděpodobností jsem to ale napsal blbě a abych to nesmazal, nebudu to ani číst:-)
12. 12. 2010 | 14:45

Rumcajs napsal(a):

8 let nás vláda ČSSD tahala za nos.

8 let zatínala ČSSD sekeru do státního rozpočtu a přitom stačilo málo - odbourat korupci a rozpočet by v převisu.

Já se ptám, kde byl Pehe, když vládla ČSSD a korupce ? Proč nezasáhl ? Proč nás nechal tak zadlužit a platit 70 mld úroků ročně za obslužnost státního dluhu ?
Jak je možné, že s tímto objevem rukuje až nyní ? Odkud má ty informace a proč je nepředá policii ?
Nejedná se v tomto případě ze strany Peheho o zamlčování důkazů a tedy trestný čin ?

P.S.

Jak to tady pozoruju už nějakej pátek, tak když spustí levouni tu svou argumentaci, vzpomenu si na hru, které jsme říkali elektrika.

Lidé seděli v řadě vedle sebe a předávali si signál stisknutím ruky od prvního k poslednímu. Bylo zábavné sledovat ten pohyb signálu a jak každý stejně nadskočil, když signál došel k němu.

U socanů mi to přijde stejné. Někde v pozadí, někdo přijde s nějakou myšlenkou a tento vruch se šíří levounskou voličskou základnou.

Jednou se přijde s tím, že dluhy nevadí a všichni levouni to papuškují a předávají dál. Pak zase, že dluh je směšný a strašení Řeckem je bohapustou lží ... a zase všichni sborem, jdou za tím prvním volem.

A když už všechny argumenty dojdou, tak nakonec přijdou s rozkrádačkou.

Zloděj křičí chyťte zloděje.

Kdo viděl větší šaškárnu, jak to co tady předvádí Pehe a jeho suita, nechť zvedne ruku.

Nikdo ? To jsem si myslel.
12. 12. 2010 | 14:49

Otazka napsal(a):

Jednoduchý model. Jako minstr financí podepíšete nenápadnou vyhlášku o dani z dovozu lehkých topných olejů. Definice komodity je v ní taková, že není rozdíl mezi motorovou naftou. Pomocí galerky si ohlídáte, aby nepovolaní ve velkém tento způsob nevyužili (spousta vražd). Vaše strana a její kmotři to dlouho tutlají atutlají (padl právě komunismus a lidé slyší na "volný trh").
Pokud se někdo jiný, z jiné strany pokusí využít stejné vyhlášky, je zaletován do sudu a uložen na dně přehrady.
Možná to bylo jenom 100 miliard možná více. Ale v ekonomické transformaci to byly peníze na správném místě ve správný čas a měly katalitický efekt.
"Modrá je i kráva Milka"
No a čestný předseda roznáší pastičky na myši na pražském hradě....

Není to až tak zajímavé. Co je na tomhle zřízení zajímavé, jak se tato skutečnost neobjeví v žádném médiu.

Proč? No přece ty zaletované sudy...

Jeden velký Enron od Los Angeles po Olomouc.
12. 12. 2010 | 14:51

StandaT napsal(a):

Bédo, tady nejde o to, že to někdo chce, tady jde o to, že už jsme ve stavu, kdy nic jiného nejde. Pokud se na jedné straně okamžite nezkrotí byrokracie a na druhé korupce (a to druhé bez prvého nepůjde), pak je úplně jedno, co je privátní a co státní.

A ono se to nezkrotí, Bedo. Přičemž představa, že na jedné straně je zlá pravice (a Bakala) a na druhé hodná levice (a není Babiš) jen brání tomu, aby cokoliv relevantního vůbec začalo měnit.

Přiznejte si to, že taktika levice je mít sice verbálně řešení pro obyčejné lidi, ale nechává to zhroutit, protože dnes už není schopna oslovit nikoho jiného, než frustráty, deprivanty a sociopaty, jejichž velkovýrobu zahájila už velká koalice. Ona, Bédo, všeobecná chudoba vyhovuje všem nahoře. Jedněm, aby měli co největší ranec a druhým, aby se konečně prodrali k moci. Co se změní, až Sobotka svrhne Nečase? Nic. Jen budeme roky a roky slyšet za co všechno může Kalousek stejně, jako jsme ještě v roce 2006 slyšeli, za co všechno mohl Klaus.
12. 12. 2010 | 14:52

Faust napsal(a):

dennis
'Nastoupi statni zamestnanci, nebo si zestihleny stat pozve soukrome poradkove utvary? '

Ale kdepak: nastoupí úderné oddíly DS ev. i hlídky vládní strany VV.
12. 12. 2010 | 14:52

mb napsal(a):

to otazka ... lorencová je dostatečně statečná ... a dosud je naživu ( = ji nezaletovali do sudu) ... takže občas se to v nějakém médiu objeví ...

ALE VEZMĚTE JED NA TO, ŽE O TOM TATÍČEK KLAUS VE SVÉM NOVOROČNÍM PROJEVU NEUTROUSÍ SLOVÍČKO ...

jeho projev se ponese v duchu projevu minulého tedy heslo: socky nezáviďte ...

a nebudujme sociální ani zelený stát ...

podporujme nacionální čez ...

howgh mí občané mi rozumějí ...
12. 12. 2010 | 14:58

42 napsal(a):

Otazka: kráva Milka je fialová, kteroužto barvu jako známo održíme smícháním červené s modrou ;-)
12. 12. 2010 | 15:01

Faust napsal(a):

Loupežníku:
"Zloděj křičí chyťte zloděje."

J0OOO... míníte kápa všech zlodějů Kalouska z Bechyně?
Tak to jooo...
12. 12. 2010 | 15:02

mb napsal(a):

faust vsazet se nechci ... uvidime ...

pro ac :Musí existovat, jinak by tyhle všechny nepotrestané špinavosti, vraždy a podrazy kontra slušnost a poctivost nedávaly smysl. K čemu by nám takový život, kde si lumpové určují zákony jaké potřebují, potom byl?

no prave ... neni nabozenstvi / vira jen opium lidstva ... a zadne uctovani se konat nebude ... ???

k cemu by nam takovy zivot potom byl ...

( srdecne zdravim :-)
12. 12. 2010 | 15:02

Ing. Karel Janko napsal(a):

Musím konstatovat, že mě výše uvedený článek mile překvapil. Autor se po letitém zkoumání naší společnosti dopracoval k tomu, že podstatou dvacetiletého úsilí většiny stran je zlodějina jednotlivců,výnosné posty politiků, lichva bank, korupce a zákulisní boje stran.
Článek je pěkný. Jen více takových.
12. 12. 2010 | 15:03

Béda napsal(a):

StandaT,

s váma je těžká diskuse. Já popíšu problém věcně a vy jej okamžitě spolitizujete a onálepkujete své oponenty sociopaty, frustráty a deprivanty.

Ten problém je společný, pane Stando. Všichni bez rozdílu, pokud jsou nižší a střední vrstva se dostávají do svrabu a nešťovic. A tato konkrétní vláda nezačíná žádnou antikorupcí ale pokusem o cílené zdecimování nižších a středních vrstev ve prospěch horních "deseti tisíc", kterým podstrojuje a ve prospěch kterých zbytek společnosti programově zadlužuje.
12. 12. 2010 | 15:07

mb napsal(a):

ing. karel janko ....Autor se po letitém zkoumání naší společnosti dopracoval k tomu, že podstatou dvacetiletého úsilí většiny stran je zlodějina jednotlivců,výnosné posty politiků, lichva bank, korupce a zákulisní boje stran.
Článek je pěkný. Jen více takových.

to je nanic to konstatovat ... je třeba to změnit ...

víme že: bolševická revoluce nefunguje

fašistická revoluce nefunguje ...

takže tady bude demokleptokracie a krást se bude vesele dál ....

no nic ...
12. 12. 2010 | 15:07

janovec napsal(a):

dennis:
zapomněl jste dodat: ... a naši pokrokoví studenti vedení tentokrát pro změnu šoumeny Mádlem a Issovou se ozbrojí, vytvoří studentské milice a budou bránit tu naši těžce vydobytou svobodu. A náš prezident bude vrhním velitelem studentský milicionář.

A jakou že to svobodu budou bránit? K tomu dodávám "svobodu chudých rozhodnout se, zda skočí pod vlak, nebo si doma pustí plyn". S jedním takovým čekatelem na podobné rozhodnutí jsem se nedávno osobně setkal - šlo o matku samoživitelku se třemi dětmi na krku, které minulý týden E.ONi vypnuli na jižní Moravě elektřinu. Tohle by bolševik určitě neudělal.

Jestli to kluci od té mámy přežijou, můžeme tady mít tři další potenciální lotry, jen doufám, že to tak nedopadne.
12. 12. 2010 | 15:09

Rumcajs napsal(a):

Faust :

Chceš vyjmenovat tak deset socanských podvodníku jenom za posledních pár měsíců a nebo mě té trapnosti ušetříš ?
12. 12. 2010 | 15:10

StandaT napsal(a):

béda: no vidíte, a já vnímám jako politikum (a hodně tendenční) tvrzení, že tato vláda jde po krku střední třídě.

Problém je na Vašem přijímači Bédo, jste příliš ovlivněn Kellerovými diskrétními a služebnými elitami. Co jde mimo rámec Kellera, to jde i mimo Vás.

Nenalepkuji své oponenty, ale elektorát, který si česká levice cíleně(!!!) vytváří.

S čím souhlasím, že to je problém všech. To už jsme si ale v minulých otáčkách tohoto koloče taky říkali :). Dokonce i to, že první krok ani z prava ani zleva není moc pravděpodobný.
12. 12. 2010 | 15:17

Ing. N. napsal(a):

Vážení komentující,zmiňujete se o vhodnosti znárodňování. Zřejmě to vhodné a účinné je, protože Británie tuto praxi používá s úspěchem už od konce druhé světové války. Politická elita nejprve levně prodá státní podnik soukromníkovi a ten ho zvelebuje tak dlouho až podnik zkrachuje. Potom se podnik znárodní, za státní peníze se dá do pořádku a kolotoč se opakuje.
12. 12. 2010 | 15:17

Neschopa napsal(a):

Hezká akademická debata.Kolik z vás je schopno sdružit se do politické strany,která po zisku nějakých rozhodujících postů bude ochotná pracovat směrem ke zlepšené ekonomice,alespoň trochu následováníhodné morálce, ať už má v základní preambuli výcuc z Desatera,či morálního kodexu budovatele lepší společnosti za nanejvýš dvojnásobek průměr.mzdy?Vězte,že pokud se do toho obujete se stejným nasazením,jako bývají vaše výlevy ve zdejších diskusích,jistě budete úspěšní a o následníky a podporovatele nebudete mít nouzi.Zdravím vás vespolek a tajně doufám,že z těchto neplodných keců vyroste alespoň malý stromek s nadějí, že se dožije košatosti.
12. 12. 2010 | 15:17

StandaT napsal(a):

oprava: .. první VSTŘÍCNÝ krok...
12. 12. 2010 | 15:20

AC napsal(a):

mb

Proč by měl být opiem lidstva ideál slušného a poctivého člověk? Co všechno vedlejšího náboženství hlásá, či spíše, jak jej také lidé interpretují je jiná věc, to lze asi jen těžko ovlivnit. Podstatou je má první věta a věřím, že pravdivá. Nějak se k pozitivnímu cíli vývoje a věřím, že takový existuje, musíme všichni časem propracovat.
Nevím jaké účtování máte na mysli, ale je dost možné, že probíhá kolem nás i v nás dennodenně aniž si toho povšimneme, možná mu přikládáme jiný význam než ve skutečnosti má, kdo ví?
Kdyby existovaly dva světy, kdy se život jednoho nepřetržitě promítá do toho druhého, jako ve velkém trojrozměrném světě, jak byste podle činů lidstva rozeznal realitu od falše, tedy že jde o pouhé přenesené události? Lidé promítnutí na Zemi č.2 si nebudou sto uvědomovat, že to co dělají nelze nijak ovlivnit. Já vím, je to jen blbý příklad:-) Mohlo by něco takového fungovat? A teď nemyslím na principu prachobyčejné kamery, ale něčeho extra vyspělého, co nejsme zatím schopni pochopit.
12. 12. 2010 | 15:22

mb napsal(a):

ne ac ... ja nepsal že by měl ideál slušného a poctivého člověka být opiem ...

ja se ptal ... když se nevydáme vraždit kmotry, a budeme spoléhat na vyšší spravedlnost, zda nespočíváme ve falešné / bláhové iluzi ...

zloději jsou zjevně přesvědčeni ... že žádná spravedlivá odplata neexistuje ...

jsou dokonce obdivováni jako ten pravý vzor k následování ( podnikavost, nebojácnost, vědí si rady )

tak asi tak ... už půjdu ... ( mějte se )
12. 12. 2010 | 15:26

Tencokida Hnuj napsal(a):

"Instituce vlastnictví, je-li omezena na své základní prvky, spočívá v tom, že každý uznává právo na disponování tím, co on či ona vlastním úsilím vyrobili nebo dostali darem či na základě dohody, BEZ POUŹITÍ SÍLY ČI KLAMU, od toho , kdo to vyrobil."
(J.S.Mill)

Když už. Tedy když už liberalismus.

Tedy audit všech veřejných zakázek a privatizací, kde je podezření z pletich.
Se zapojením policie, posílené formálně, právně a to i co se týče etosu.

Až potom se pohnou ledy. Tak aby se narovnaly vztahy uvnitř státního sektoru:

"Skutečný státní zaměstnanec je služebník. Dovolí-li to stát, může sám na sebe pohlížet jako na soukromého zaměstnance se soukromými a smluvními právy. Může proti státu uplatnit své "právo" stávkovat. Může se (spolu s miliony ostatních) angažovat v činnostech, které se, jakkoli je zákon povoluje, rovnají ve skutečnosti vzpouře.
Avšak je-li tomu tak, je takový stát slabý a přestává jako stát existovat.
Jakou politikou lze obnovit jeho moc ?
Jedna odpověď se sama nabízí, NADMĚRNĚ ŠTĚDŘEe odměňovat ty zaměstnance, bez nichž se nelze obejít, ale PŘIMĚT JE, ABY BYLI SKUTEČNÝMI SLUŽEBNÍKY .
Pak pokud jde o ty ostatní, ať si stávkují, a třeba pořád."
(R. Scruton)

To je i o těch knihovnicích a zapisovatelkách, uklízečkách etc., které dělají za 10.000,- a teď jim chtějí zmrdi, kteří to leta táhli s ...../sem si každý dosadí jména dle svého gusta - jiná si asi dosadí levičák, jiná klerik, jiná konzervativec, jiná klausista, jiná sociální demokrat, seznam pak doplní obyčejný daňový poplatník, já za sebe tam dávám Krejčíře a Mrázka - to jen tak pro pořádek :))/ snížit i tuhle almužnu.

Ať jdou do prdele.

:))))))
12. 12. 2010 | 15:30

Béda napsal(a):

StandaT,

já vím, že vy jako zubař se asi cítíte být součástí vyšší střední třídy, neřkuli privilegované elity. Ruku na srdce. Myslíte si, že za určitých okolností - krachne vaše banka, srazí vás auto, onemocníte nevyléčitelnou nemocí ... nemůžete spadnout ze slunce rovnou pod okap? To jste tak bohat, že se vás ty vládní úpravy ani teoreticky nedotknou?

Nakonec má malá vize: Třeba se nakonec setkáme v generální stávce, která jde mocným (bez rozdílu) "po krku". A bylo by hezké, kdyby na naší straně krom jiných byli i těžkooděnci, policisté...

PS: myslíte, že by v takovém případě přijela nějaká internacionální alianční pomoc, anebo byla užita vnitrostátní vojenská síla?
12. 12. 2010 | 15:32

mb napsal(a):

neschopa ... někteří jsme sdruženi ... čert ovšem ví, zda je to ta správná cesta ...
12. 12. 2010 | 15:33

AC napsal(a):

mb

Každý to vidíme jinak. Já bych třeba na kmotry nesahal. Proč? To tady není možné rozepisovat. Všechno souvisí se vším. Ani speciální blog jen a pouze na toto téma by nestačil. Navíc, museli bychom vycházet alespoň ze základního fundamentu, shodnout se nejprve na společné prvotní vizi a tu lze teprve rozvíjet. Ne takhle z voleje:-))

Jistě že si spousta lidí myslí, že jim žádná odplata nehrozí, jinak by nejednali tak jak jednají. A že jsou obdivováni? To je účel. Aby se i ostatní snažili ať to stojí co to stojí.

Takže se mějte, jdu taky něco dělat.
12. 12. 2010 | 15:38

Ladislav S napsal(a):

Pan Pehe je v naší zemi prezentován jako politolog. Politolog,by podle mne měl být naprosto nestranný. Pan Pehe je velice zasažen svou nenávistí k prezidentovi Klausovi a všemi pravicovému, co se u nás děje. Snad by se uplatnil jako inkvizitor Pravdoláskových bludů.
12. 12. 2010 | 15:45

Béda napsal(a):

Ladislav S,

vedle poblitologů typu pana Tomského je politilog pan Pehe jako hvězda vedle saze.
12. 12. 2010 | 15:47

RA napsal(a):

kecy,kecy,kecy....nikdo opravdu chudý v tomhle státě není, závistivý ano, ale chudý, že by neměl co do úst,ne. Nebo je to alespoň menšina blížící se nule. Vše se ukázalo na stávce, lidé mají co ztratit, proto se stávky nezůčastní . Touhle "stávkou" odbory ztratily hodně ze své moci. Je mi jasné, čeho chce vláda dosáhnout z makroekonomického hlediska, trochu omezit byrokracii, trochu šetřit a věřit, že se ekonomika v příštím roce pohne dopředu a zlepší se daňová výtěžnost. Asi nic jiného v první chvíli dělat nelze, teď ale bude muset udělat reformy, nynější stav je neudržitelný, stát drahý, školství špatné, zdravotnictví není pro potřebu pacientů. Ale rozhodně to není otázka mezd. Koalice ve volbách k těm reformám počtem poslanců dostala šanci něco pro tenhle stát udělat, jestli ji nevyužije, nevidím sílu, která by mohla krach alespoň zabrzdit.
12. 12. 2010 | 15:48

StandaT napsal(a):

Béda: zubařem je PatientOT

Nejsem tak bohat, dotknout se mě to může. Samozřejmě. Ale to je život. Spadnout můžu, ale musím pak vstát. Nebojte se, na počátku 90tých jsem pod okapem byl, a bylo to hodně drsný s malýma děckama ne krku. Ale právě tato zkušenost a ne můj majetek je důvodem, proč si věřím. A taky proč neslyším na nářky.

V generální stávce se nepotkáme. Protože v něčem, co zorganizuje Štěch a podobní a kde před kamerama budou pózovat takoví, jako Paroubek a spol, aby pak v Kempinski hodnotili, jak pěkně mají za sebou seřazený kanonenfuther se NIKDY nebudu angažovat. Nikdy, Bédo! Protože to nebude chudí proti bohatým, ale chudí v první řadě, vychcaní skytí za nimi v druhé a jedni z bohatých v lóžích proti druhým bohatým. Hraní si na vojáčky ponechám těm, co mají dost testosteronu, aby se nechali zmlátit za nově se vynořující elitu.
12. 12. 2010 | 15:51

Béda napsal(a):

RA,

Nikdo opravdu chudý v tomto státě není protože jsem jej na vlastní oči neviděl ani o něm neslyšel. Kde jsem to již slyšel?

Není to z té pohádky o slepci, který když šel kolem žebráka odvrátil zrak a umrznuvšího obešel velikým obloukem?

Jisté přísloví říká, že jenom blbec vstoupí dvakrát do stejné (špinavé) řeky. Přitom si kladu otázku: jak je možné (bez telemarketingu) aby se bezprecedentně největší hýřil (přítel různých Bakalů, Šťávů, Hávů, Bartáků...) ve funkci ministra financí stal největším šetřilem v té samé funkci?
12. 12. 2010 | 15:55

Ladislav S napsal(a):

Ke stávce od borářů bych rád provolal slova klasika. "ODBORÁŘI VŠECH ZEMÍ VYLIŽTE SI PR**L.
ŽIVNOSTNÍK Ladislav S
12. 12. 2010 | 15:55

Kritik napsal(a):

Pěkný a smysluplný článek od pana Peheho, jako vždy.

Jenom o tom kapitalismu, jako společenském a ekonomickém systému, se nedá tak jednoduše uvažovat, jako za dob Karla Marxe. Už to není, jako bývalo. Poslechněte si například pořad o Řecku - o kolébce demokracie, která se tam zrodila již ve starověku ( http://www.rozhlas.cz/nabozenstvi/zbozniabezbozni/_zprava/723573 ). Kapitalismus tam zřejmě fungoval do doby zcela nedávné, do cca před 20 lety. Pak se vlády zmocnili lidé bez jakýchkoliv skurpulí, podporovaní chamtivými bankami a všehoschopnými globálními společnostmi. A výsledek je všem znám.

České poměry ještě nejsou tak markantní. Doposud si totiž málokdo uvědomil, do jakého nemilosrdného otrokářství se dobrovolně dostáváme. Jak se neumíme vypořádat se zrádci vlastního lidu, kteří za svůj okamžitý prospěch prodají kohokoliv z nás komukoliv a kteří se nestydí okrádat většinu obyvatel.

Je proto nutné přiznat: Kapitalismus a trh podle Adama Smithe neexistuje, skutečností se stává bezmezná chamtivost a zlodějna ovládaná z tichých kanceláří na dálku kliknutím myši. Bez pohledu do tváří zničených a ožebračených lidí. Funguje to podobně jako zničujicí rakety a děla odpalované na cíle vzdálené desítky a stovky kilometrů.

Přiznejme to, jako humanisté již přiznali, že jejich ideály jsou přežitkem. Zkrachovaly.
12. 12. 2010 | 15:56

wbgarden napsal(a):

Budu neustále opakovat, docela veselé čtení pro všechny vůkol veselé aurorkáře a jiné milé jistě sockomy. Zdroj velmi pochybný, autor jakbysmet - Čapek.
http://capek.misto.cz/komunista-j.html
Ovšem jde to i stručněji...
http://www.bomba.cz/video/proletari-vsech-zemi/
Veselé krizování bude líp...
12. 12. 2010 | 15:59

Béda napsal(a):

StandaT,

když tedy generální stávku jako cestu změny nikoliv. Jak tedy chcete vykořenit korupci? Věříte snad na pohádky? Anebo jste revolucionář, anarchista, terorista? Anebo je všechno v pořádku a ono se to časem (až všichni postupně chcípnou hladem a zůstanou pouze ty elity) samo vyřeší?
12. 12. 2010 | 15:59

Faust napsal(a):

Rumcajz:
netřeba, zaplevelovali bychmo diskusi.
Na každé Vaše jméno bych mohl dát jiné z opačné strany.

No a co? Jde snad i loupeýníkpvi z Řáholce o nastolení právního prostředí: PADNI KOMU PADNI.

že by i lupič ze ŘRíholce??
:-)
12. 12. 2010 | 16:03

StandaT napsal(a):

Bédo, kdybych měl řešení, jak vyřešit korupci, hned bych šel za slávou, poctami a sochami na náměstích. Bohužel nevím.
12. 12. 2010 | 16:05

Jeff napsal(a):

Blog pana Pehe je učebnicový. Absolutní tragédií byla symtomatická včerejší schizofrenie VV.
12. 12. 2010 | 16:09

Tenco napsal(a):

Standa T
My se kdysi dávno učili, že na zloděje je nejlepší policajt.
A pak kriminál.
Ale tehdy nebyly ty majetky co dneska.

V čemž je asi ten největší průser.

Ono ale paradoxně by to mohl bát i klad.

Dokonce i vzhledem k tomu státnímu rozpočtu.

Ale kmotrví jak se vlastně věci ve skutečnosti mají.
Možná E. Janota.
Kdyby chtěl.
Mluvit.
A moh.

Jenže on teď vykonává tu funkcíu v ČÉZu.

Takže máme po ptákách.

:---()
12. 12. 2010 | 16:12

Rumcajs napsal(a):

Faust:

Jistě !

Ten státní bordel jak v sociální oblasti, tak ve státních zakázkách platíme všichni,co platíme daně.

Ale nejsem naiva. Korupce byla, je a bude, minimálně do doby, dokud bude existovat státní úředník, nebo člověk který rozhoduje o cizích penězích. Že vláda dokáže zamezit korupci všude, kde se státní nebo obecní peníze rozdělují, tomu nevěřím.Už proto, že znám spoustu levičáků a vím co jsou zač. Tzv. "V ústech med a v srdci jed."

Ale postavit státní rozpočet na tom, že zamezím korupci, to může opravdu, ale opravdu jenom úplnej idiot.Ani si to neumím představit. Ledaže by skončili státní investice.Nestavěli se silnice, nemocnice... atd.
12. 12. 2010 | 16:22

Béda napsal(a):

Tenco,

k povídce o hodném policistovi. Zkuste spočítat za použití prstů obou rukou kolik politiků za dvacet let skončilo za korupci v kriminálu.

PS: O Janotovi nemám velkých iluzí. Jsem však mínění, že jeho myšlení je natolik soudný, že si dokáže lehce spočítat, že mu je lépe v ČEZu nežli v Orlické přehradě.
12. 12. 2010 | 16:23

tata napsal(a):

pane Standa T
Samozřejmě že každej odpovidame za sebe,je ale zase jasne když si člověk notuje s určitou skupinou předpokladate že ma totožny nazor,což samozřejmě vede i k určitemu posunu pak i jeho posuzovaní,tady je samozřejmě strašně obtižne určit pohledy,co je přijatelné,muj pohled vždy byl se ohrazovat větam podnikatele jsou zloději,je to vše vina bohatych,protože na te druhe straně je take moc vykuku,nemakačenku,což bohužel s panem RUMCAJSEM I KDYŽ MUŽU ŘICT jeho slovy mně tak nak vynechava ale on je přesně ten typ a samozřejmě i na te druhé straně sou takovy co jak se řika přilevaj olej do ohně.Mě to mrzí oto vic že,že sem ho považoval za rozumneho debatera,COŽ UŽ DLOUHO OPRAVDU NEJDE.

vyte točime se myslym my dva v kruhu že tak vy mluvite trochu z jineho pohledu,asi tak když s dělnika udělaj mistra,určitě je to i ve vašich kruzích tak nak musi kopat jinou ligu,neumim až tak přesně formulovat co stim myslym,vyte oproti třeba takovym jako pan RUMCAJS OMLOUVAM SE ALE ON JE TEN ZAŘZNY PŘIKLAD TE pravicove demagogie,za vše zle muže levice je to uplně stejne jako když z naší strany vše zavinila pravice.přečtěte si jeho přispěvek z 12.12.2010 14:51:34

ani slovo o nezvladnute privatizaci za tatika,ani slovo o chybach našeho vojaka s gulema. to je ten kolotoč z druhe strany

pravda je takova že ani jedna politicka reprezentace to nedělala dobře spiše se da řic že rovnym dilem přispěli k teto situaci.

ted se vratim k tomu kde se neschodnem,,,,citace,,,,Bédo, tady nejde o to, že to někdo chce, tady jde o to, že už jsme ve stavu, kdy nic jiného nejde. Pokud se na jedné straně okamžite nezkrotí byrokracie a na druhé korupce (a to druhé bez prvého nepůjde), pak je úplně jedno, co je privátní a co státní.

TO JE PRAVĚ VELKY OMYL,ten potřebny šok pro tuto zemi a vtom davam za pravdu levicovy politici bagatelizují pravicovy přehaněj,je v podaní ,,nejlepšiho ministra financí,, cesta do pekel minimalně pro 30 procent naroda,chapete co stim chci řict?Řešení musi byt nastaveno tak aby zde nevznikly desetititisice lidí pohybujicí se nad propastí,a to mi věřte pomalu a jistě se na to pasmo dostavam i ja a to sem vždy pracoval poctivě ,nebral žadne pujčky za cely život jen novomanželskou,platil od vzniku duchodoveho na duchod,mam uspory,přesto nic stoho mi od toho padu do propasti nemusí zachranit,už dva roky uspory pomalu rozpouštím nebot jakykoliv vydaj navic se s platu 11tisic neda utahnout když teda nechcete jist suche rohliky ,,určita nadsazka,,nemoc vas uplně vykolejí myslim tim nemocenskou,chapete co stim chci řict? oslovi musite dat aspon trochu nažrat aby přežil.

rady ala rumcajs jděte jinam pracovat kam v toto regionu,hlavně v 57,a ještě problemi ze zdravím,přitom určite možnosti tady jsou,daně jsou čim dal utahovany směrem dolu,naopak poslední dobou a to pravicovymi vladami hodně benevoletní ktomu druhemu polu.veškere zachrane kruhy pomalu odboravany tady to častečně chapu ale v ohledu ze všim co přichazi to je smrtelny koktelj,navic ty miliardy ktere by tohle mohli zmirnit myslitim korupci jsou odsouvany do pozadí,to uplně jasně řekl dnes ministr pospišil,to co je zasadni v celem světě v boji proti korupci aby jste měl uřčitou zbran nastroj i zabavit nakradeny majetek za danove uniky dostal al CAPONE DOŽIVOTÍ,I KDYž mu prošlo 300 vražd jak někde uvadějí,,,,majetkova přiznaní,,,,kdo se jim nejvice braní?že to je kriminalizace?takže v americe kriminalizujou podnikatele nebo v měmecku?chapu je mnohem snadnější to dostat ot tech co nic nemaj protože tech co se to tyka maj zmaknuty politiky,a tady bohužel je jedno at politik z jakehokoliv spektra.A KORAT ŽE TY zprava přece jen bezostyšně to hazej na ty nejspodnejší a ty z leva trochu šahnou i do těch vyších pater proto z meho pohledu jsou ty z leva menší zlo no a vy jste asi přece jen to patyrko vyš takže považujete to menší zlo ty druhe.ALE VĚŘTE tam dole je to opravdu na te hraně a rozhodně to není tim flakačstvim ty nastroje na zlepšení jsou opravdu mimo jejich dosach

a věty jak tady dnes použil pan jarpor a nebyl sam podivat se kolem marketu,jestli pak se podival že značna čast kupuje už potraviny vlastně co by už měli byt spiš vyhozeny ten den končicí lhuta,a kolik lidi ma ty košiky poloprazdny?TO JE TA KRASNA DEMAGOGIE,ASI jako ja bych upozornoval kolik lidí si klidně da oběd za 30 tisic není to divne když je krize a pan podnikatel přece musí ubrat na vyplaty,to je přece srovnatelna demagogie?
12. 12. 2010 | 16:29

Mike napsal(a):

Pane Pehe, Vaše analýzy vždy povzbudí, že je tu ještě někdo v této branži se zdravým rozumem, kdo vidí svět takový, jaké je a říká věci tak, jak se skutečně odehrály. Tragédie Klausovy vlády, která promrhala státní majetek a přerozdělila ho tak, aby část z nás dostala z toho, co bylo vytvořeno, mnohem větší podíl, než ti druzí a část z toho také již nenávratně odplynula do zahraničí, to se samozřejmě již zpátky nedá napravit. Vypořádat se tu s korupcí, která se tu rozlezla jako rakovina, to potrvá několik generací. Je ve mně opravdu dosti velká dávka frustrace při pohledu zpět. Nemám u banky žádný dluh, jen to, co na mě naložili ti, co tu kradli. Perspektiva? Že až budu odkázaný na důchod, budu čelit neustálým výčitkám Kalousků a jemu podobných, že tím, že ještě žiji, vlastně způsobuji další zadlužování státu. V pohledu zpět, kdybych měl možnost se znovu vrátit do roku 1989, byl bych proti, tím jsem si již dneska jist.
12. 12. 2010 | 16:32

Jan11 napsal(a):

Myslím, že článek vystihuje skutečnost, kterou si v republice uvědomuje již hodně občanů. Přes politické strany obecně, se dostaly ke skutečnému rozhodování ve státě českém byznysmani, banky a velcí podnikatelé, kteří určují osud lidí. Ti, kteří na tom profitují, tedy ti, co na státu žijí a nic mu nedávají, jsou spokojeni. Ostatní, t.zv. socky, což je většina zaměstnanců u soukromých firem, jdou ke dnu. Těžko předvídat, kam tohle může vést. Fakt je, že současná vláda nechrání ani náhodou zájmy lidí středního a nižšího stavu a vkládá na jejich bedra veškerou odpovědnost za deficity. Nesmírně polarizuje společnost a to nikdy nevěstí nic dobrého, viz historie.
12. 12. 2010 | 16:37

MR napsal(a):

Pan PEHE se mi stále víc líbí. Jen tak dál ! Proti pravicové propagandě účinnou antipropagandou !!!
Zdraví M.
12. 12. 2010 | 16:41

StandaT napsal(a):

tata: tohle chápu, ale nevidím jediného viníka. Pomůžu si příkladem.

Nedávno jsem četl analýzu, že nehorázné poplatky českým bankám platíme proto, že si to necháme líbit, místo toho, abychom šli k jiné bance. Ta analýza říká, až se naučíme měnit banky, teprve pak budou laciné. Dokud jsme věrnými klienty, klidně budou manažeři utahovat šrouby, aby měli naplánovanou ziskovost. Jako jeden z argumentů, že změšna příjde, ta analýza poukazovala na mobilní a internetové operátory. S mobilitou klientů klesly ceny. Kdo si dneska pamatuje, že Eurotel, dokud mu neutíkali lidi držel cenu na 12Kč/min?

Co tím chci ukázat: že si necháváme líbit příliš mnoho. I v práci. Spousta lidí ssebou nechává vorat a pak se diví, že mají holé zadele, zatímco střední nebo vyšší management už neví, v čem si vozit zadele. To, že si tito tvrdě vyjednávají své podmínky už ti dole vědět nechtějí. A když nepříjdou, tak co řešit?

Pane tato, vím že ta situace je mnohde složitá, ale mnoho z toho politici v Praze nevyřeší. Protože to je mimo ně. Lidi se musí ozvat, jsou příliš submisivní a dle mě úplně zbytečně.
12. 12. 2010 | 17:08

... napsal(a):

Hoďte na něj síť, proboha!
12. 12. 2010 | 17:17

Béda napsal(a):

StandaT,

pro pána. Jako kdybych slyšel klotovýho Nečase anebo Drábka.

Dříčům zlikvidujete Zákoník práce, ceny všeho počínaje nájmy a energiema se zvednou, poplatky za zdraví, děti na školách vylétnou ... a pak začnete svou liberální mantru o tom, že zaměstnanec (svářeč, zdravotní sestra v nepřetržitém provozu, které ubíráte ve skutečnosti 20 až 30% mzdy, zaměstnanec, který platí hypotéku a kterému taháte ve velkém peníze z kapsy a znejišťujete jeho existenci má jít s čapkou v ruce za zaměstnavatelem a dupnout si na něj). Co jsou to za rady? Když jej časem zaměstnavatel bez nároku na odstupné a příspěvek v nezaměstnanosti vykopne z práce, kdo za něj bude živit rodinu, platit nájem, hypotéku...?
12. 12. 2010 | 17:20

von kulak napsal(a):

Pehe,

dosud jsem vás považoval za trochu ujetého snílka, se kterým se dá do jisté míry nesouhlasit a debatovat. Demagogickým oslím můstkem na téma normalizace jste se zařadil mezi do houfu hodně frustrované bolševiky.

Takoví jako vy v podstatě brání normálnímu vývoji v naší společnosti, který by měl směřovat ke kultivaci svobodného demokratického tržního systému. V důsledku podobně ujetých blábolů, jaké hlásáte vy, se všichni ti, kteří si pamatují jak to za Husáka skutečně bylo a kdo dnes u nás hlavně bojuje proti "kapitalismu", logicky přikloní na stranu těch, kteří se aktivně hlásí k těm, kteří s vámi a spojenými politickými partajemi nechtějí nic mít, i kdyby to byli sebevětší mafiáni.
12. 12. 2010 | 17:21

StandaT napsal(a):

Béda: a šli? Kolik kuchařek a školníků šlo za ředitelem? Když je nechal stávkovat, tak by je jistě i vyslechl, ne? Kolik z nich zatlačilo na zřizovatele (oranžový kraj)? Kolik sester a doktorů z krajských nemocnic? Nula? No vidíte. Vždyť kraje jsou oranžové. Oranžoví je podporují, tak jaképak riziko? Nulové, Bédo, nulové!

Na krajích je krásně vidět, jak to oranžoví s obyčejnými lidmi myslí.
12. 12. 2010 | 17:27

StandaT napsal(a):

báda: Vy jste si nikdy neřekl o zvýšení platu? Za mnou chodili lidi pořád!
12. 12. 2010 | 17:29

Béda napsal(a):

StandaT,

nebásněte, Stando. Kraj nezaměstnává kuchařky v soukromé škole, svářeče, zdravotní sestry soukromé ambulanci, řidiče soukromých společností, havíře v Bakalovu, tramvajáky, popeláky, pracovníky na lince v pneumatikárně...
12. 12. 2010 | 17:34

M-iri napsal(a):

Já se jako ten blbej pravičák zeptám na konečný odstavec článku...Jakou loajalitu mají státní zaměstnanci s ostatními?
Dali jsme na sanaci bank 700miliard,asi ano.Kolik bychom dali dnes,kdyby se neprivatizovaly? Stačí se podívat kolem po Evropě.No a jinak hezký Advent všem i panu Pehemu.I když on asi Santu a ne Ježíška.
12. 12. 2010 | 17:34

Belenus napsal(a):

Tak vláda posiluje frustraci.
Jo to vidím, jak jste frustrovanej pane Pehe a s Vámi zde spousta dalších. Asi se vám soudruzi vloudila chybička do soukolí.
Dám vám všem dobrou radu.
Zkuste pracovat!
Práce má docela zajímavé vedlejší účinky, tedy krom toho, že něco vytvoříte.
- Vyděláte peníze (pokud si to zařídíte - to za vás nikdo neudělá, a nevěřte nikomu, kdo by to za vás chtěl zařizovat, určitě to je podvodník).
- Nebudete mít čas myslet na pitomosti (závist...), protože se budete koncentrovat na užitečné věci.
- Vyděláte něco i svému milovanému státu na daních a jiných odvodech.
- To vše vás naplní pocitem, že jste přece jen k něčemu užiteční.
- Pokud budete mít při práci pohyb, uděláte i něco pro své zdraví.
- A teď to nejdůležitější - něco se naučíte a mnohé pochopíte.

Určitě jsem nenapsal všechny výhody, které přináší práce. Chce to fakt jen přestat kecat a začít makat.
Práce přináší i nevýhody - ignorujte je!
V případě, že se nebudeten řídit mýmy radami, nakakáte si do vlastního hnízdečka. Věřte mi.
12. 12. 2010 | 17:37

Béda napsal(a):

Standa T,

ještě něco. Vyhozený zaměstnanec (odkudkoliv) si dle vás má jít stěžovat na kraj? Co se tím změní? Má snad kraj pravomoc nařizovat komukoliv koho má zaměstnat?
12. 12. 2010 | 17:38

Občan napsal(a):

Bédo, pokud je Staník T, zubařem pro pár klientů z ekonomické skupiny, jež je momentálně za vodou, pak se jej ožebračování většiny dotkne až později.
Je-li zubařem pro obyčejné lidi, pocítí to velmi rychle, protože jeho klienti nebudou mít na injekci, plombu a další dnes již placené "služby" (to je, jako kdyby občan na řadě extra platil úředníkovi za to, že zapne počítač - protože i ten zubař samozřejmě dostal úhradu od pojišťovny; tedy PLAT z veřejných prostředků).
Ovšem Standa si to samozřejmě nikdy nepřipustí, protože se stejně jako většina jemu podobných domnívá, že právě a pouze jeho se zlodějna současné vlády netýká.
12. 12. 2010 | 17:39

StandaT napsal(a):

Béda: míním tím, to, že kraj jako zřizovatel ta zařízení platí. Je v jeho možnostech těm lidem připlácet.
12. 12. 2010 | 17:40

Béda napsal(a):

M-iri,

vy jste si jist, že "české" banky nejsou promořeny toxickým sertifikovaným bankovním odpadem?
Jste si jist, že kdyby se spustil run na kteroukoliv banku, která vlastní svou českou dceru, že by jej se svými virtuálními aktivy ustála?
12. 12. 2010 | 17:41

Občan napsal(a):

StandaT napsal(a):
"Béda: a šli? Kolik kuchařek a školníků šlo za ředitelem? Když je nechal stávkovat, tak by je jistě i vyslechl, ne? Kolik z nich zatlačilo na zřizovatele (oranžový kraj)? Kolik sester a doktorů z krajských nemocnic? Nula? No vidíte. Vždyť kraje jsou oranžové. Oranžoví je podporují, tak jaképak riziko? Nulové, Bédo, nulové!

Na krajích je krásně vidět, jak to oranžoví s obyčejnými lidmi myslí.
12.12.2010 17:27:13"

Stando, že jste mimo jsem si již povšiml. Ale že jste TAK MOC mimo, to mne trošku zaráží, protože například píšete bez pravopisných chyb.
Zaměstnanci samosprávných územních celků si mohou říkat o zvýšení platů jak chtějí, ale jsou placeni podle STÁTNÍCH platových tabulek, takže i kdyby si hubu umluvili, nedostanou ani findu navíc.
Když už chcete dělat chytrýho, Staníku, tak se nejprve vzdělejte v oboru, v němž chcete chytračit, a pak si hrajte na rádio.
12. 12. 2010 | 17:44

tata napsal(a):

pane Beda

Tady bych řek že pan standa ma trochu pravdu,vemuto podle sebe nikdy sem neuměl bojovat za sebe,nikdy sem neuměl prodat svoji praci a to dřive i niní,když vemu že sem třeba svařoval 3 svary kolega zbydou jeden a měl o tisicovku vic jen že chodil s partakem na pivo a nikdy sem se neozval,samozřejmě že je težke si v 57 vyskakovat když vyte že už vas horko těžko někde veme,ale určitě vtomto naše generace byla naučena držet hubu vtom ma pravdu,bohužel v dnešní době je to pro ostre lokty a to se přiznam ja nemam spiš sem se vždy podcenoval i když nechtěl bych aby to vyznělo vychloubačně jako svařeč sem patřil na rengen ke špičkam,taky jak sem poznal dopad věku to bohužel u svařeče je dost značny problem oči a třes rukou sem se svařenim na rengen skončil,nevym ale jestli dokažu tu hodnotu ostrych loktu ohodnotit kladně,bohužel sem si najivně myslel že v kapitalismu stačí ukazat pracovitost to mi tento system dokazal že sem přece jen snilek,mnohdy sem se přesvedčil že opak je pravdou,přiznam se ale že ztohoto pohledu pana standy sem odepsan,no je fakt že naštěstí sem tuto vlastnost nevštipil svym dětem ty bych řek až je mi někdy smutno jak oni překypují seběvodomim slušně vyjadřeno,nejvice tim jak pravě posuzují ty min schopné,ale to tato nastupujicí generace ma většinou,určitě je to pro tuto dobu dobře ,ale v mem pohledu nejsem přesvedčen že to je dobře proto si asi nemužu z vetšinou jinak orijentovanych lidí rozumět
12. 12. 2010 | 17:44

SuP napsal(a):

Občan -
Nabízí se celkem snadné řešení. Poloviční pracovní úvazky za poloviční mzdy zaměstnají dvojnásobek lidí na výrobě nezměněného množství prodatelného šuntu.
12. 12. 2010 | 17:47

StandaT napsal(a):

Občane, divil byste se kolik lidí si rádo zaplatí za injekci. Pokud nebude keš, mohou to být i vajíčka nebo obraz po dědovi.

Blomby jsou jen drobáky za spoustu práce :(. Stačí doškolit sestru. Když už to umí namíchat, tak to do tý díry nahňácat taky dokáže.

Mnohem lepší jsou ale extrakce. To už jsou lidi v takovým stavu, že prodají i dospívající dceru (samozřejmě ve vší počestnosti, jen na poklízení, jak jinak)

:-))))

P.S. kdybyste rozuměl psanému textu, tak byste z psaného v 15:51:43 pochopil, že Béda si popletl nicky a že zubařem nejsem já.
12. 12. 2010 | 17:51

Belenus napsal(a):

SuP,

Občan -
Nabízí se celkem snadné řešení. Poloviční pracovní úvazky za poloviční mzdy zaměstnají dvojnásobek lidí na výrobě nezměněného množství prodatelného šuntu.

Jenže každý zaměstnaný si bude mici koupit jen polovinu onoho šuntu.
To už jsme tady myslím měli, asi tak čtyřicet dva let.
12. 12. 2010 | 17:52

StandaT napsal(a):

Občane, kraj může poskytnout účelové dotace. Dokonce už ten hrozný hejtman Bendl to dělal.
12. 12. 2010 | 17:52

Občan napsal(a):

Stando T, a KTERÉ banky v ČR máte na mysli? Protože pokud jsem si mohl povšimnout, pak VŠECHNY banky působící na území ČR jsou ZAHRANIČNÍ. Kromě ČNB, což je ovšem kapitola sama pro sebe.
VŠECHNY ostatní banky tu provozují pohodlný kartel, kdy každá nabízí vždy pár naoko levných "služeb", ale když se člověk podívá lépe, VŠECHNY jsou drahé. To je to samé jako s obchodními řetězci, pumpařskými řetězci a ostatními mafiemi. Protože MOHOU, majíce k dispozici šikovnou legislativu a odpor vlády k jakékoli regulaci trhu a účinné kontrole hospodářské soutěže.

Takže, KTEROU banku či které banky doporučujete k přejití? Zahraniční si strčte za klobouk, tam totiž není JAK ty prachy dostat, pokud jste zaměstnanec a nechcete platit nehorázné poplatky za poslání peněz do ciziny na účet.
12. 12. 2010 | 17:53

Občanand Crootere napsal(a):

Nemůže, Staníku, NESMÍ, protože je samozřejmě vázán ROZPOČTOVÝMI PRAVIDLY! Tak, prosím Vás, nelžete. Účelové dotace je ZÁKONEM ZAKÁZÁNO poskytovat na platy!!!!! NAvíc platy veřejných zaměstnanců REFUNDUJE krajům stát!!!
12. 12. 2010 | 17:55

Občan napsal(a):

SuP napsal(a):
"Občan -
Nabízí se celkem snadné řešení. Poloviční pracovní úvazky za poloviční mzdy zaměstnají dvojnásobek lidí na výrobě nezměněného množství prodatelného šuntu.
12.12.2010 17:47:13"

A na tuhle blbost jste přišel sám, nebo jste na to musel "studovat" u Ševčíka na VŠE?
Spolu s Belenem se i já ptám - pokud někomu budte platit polovinu toho, co dříve, kolik toho Vašeho šuntu si asi tak koupí?
12. 12. 2010 | 18:00

Jan Černý napsal(a):

Jaká společenská frustrace? Lidé si tuto variantu zvolili ve volbách, tak mají to, po čem toužili. Pan Kalousek přece říká, že jen plní své předvolební sliby. Že by voliči nečetli volební programy? Že by se lidé blížili svou povahou ovcím, jdoucími na porážku? To snad ne.
12. 12. 2010 | 18:01

StandaT napsal(a):

Občane, nerozčiluj se. Když to podle tebe nejde, tak to nejde. OK, vyhrál jsi.

Když nemůžeš přejít do jiné banky, tak nemůžeš. Ono, jak jsem ten text pochopil, nešlo o to přejít k levnější, ale o samotnou fluktuaci. Ale to neřešme. Já jsem jen, blbej pravičák, nenič se se mnou zdraví, budou Vánoce :)
12. 12. 2010 | 18:03

StandaT napsal(a):

...
Podle Davida Ratha chybí už letos středočeským krajským nemocnicím 50 milionů korun od pojišťoven, zejména od VZP. Může za to "nová" úhradová vyhláška ministerstva zdravotnictví.

Lékaři a sestry to zatím na platech nepocítili, protože hejtmanství jejich mzdy dotuje z krajského rozpočtu. Chce si tak udržet v regionu kvalitní lékaře
...
Zdroj: http://praha.idnes.cz/chybeji-penize-lekarum-se-budou-muset-snizit-mzdy-priznal-hejtman-rath-13h-/praha-zpravy.asp?c=A101002_1459499_praha-zpravy_sfo
12. 12. 2010 | 18:12

SuP napsal(a):

Belenus -
Za poloviční příjem si pracující nepřestane kupovat šunt, ale služby (nic neplatí absolutně). Někde se ty pořeby s možnostmi vyrovnají.
Váš předchozí vstup nebyl tak úplně od věci.
12. 12. 2010 | 18:18

dennis napsal(a):

Pane Janovec,
"Ing. Karel Janko napsal(a):
Musím konstatovat, že mě výše uvedený článek mile překvapil. ...
Článek je pěkný. Jen více takových.
12.12.2010 15:03:29"

Rozumim tomu, proc se clanek libi panu ing. Janovcovi a jiste i rade dalsich, ale spolecne s Vami bych drive rekl: Je to pravdive, ale vazne sklicujici cteni! Vas priklad ilustruje stav veci, ale bohuzel i tendenci vyvoje.

Pane Fauste,
otevrel jste mi oci! Soucasny ministr vnitra si s oddily milice Veci Verejnych a take s udernymi oddily DS hrave poradi i s vyrazne oslabenym muzstvem proti jakekoli provokaci socek, vyzirku a nepotrebnych lidi. Nepochybuju o kvalitni priprave: lide bratra Barty odvedou praci na vysoke profesionalni urovni pri vycviku milice VV. A oddily DS maji jiste kvalitni preklady prirucek druzebniho Jobbiku.
12. 12. 2010 | 18:18

RA napsal(a):

ten David Rath o nás ale pečuje, jen jsem jeho péči nějak nepocítil, silnice z Prahy do Varů je na sr...u, tam se čeká,až se někdo zabije, no, asi dal ty prachy na opravu do mezd středočeských šamanů , nebo to projezdili školáci autobusem zdarma ?
12. 12. 2010 | 18:19

dennis napsal(a):

Spolecne s autorem blogu konstatuju, ze jsme svedky "Konce normalizace kapitalizmu v Cechach!" a co priste? Po Normalizaci prijde Demoralizace. Co prinese demoralizace v Cechach? To bude jine kafe...
12. 12. 2010 | 18:25

Miroslav napsal(a):

Pan Pehe sice zkouší popisovat situaci u nás, ale mýlí se v tom, že žijeme v kapitalismu. Ten už skončil nejen ve světě, ale i u nás. V tuto chvíli tu máme vládu nadnárodních bankovních korporací, vládu zájmových skupin. Kapitalismus se totiž snažil ještě něco vyrábět. Ti, co dnes vládnou světu, a jsou odpovědní za celosvětovou krizi, tedy banky, nic vyrábět nechtějí. Chtějí jen zisk. Takže , je-li pro ně výhodnější nějakou firmu rozprodat, i když třeba není ve ztrátě a zaměstnává stovky lidí, tak ji rozprodají. Hlavní je zisk. Líp to popisuje Tomio Akamura na: http://okamura.blog.idnes.cz/c/167628/Stavka.html. Ale mě nechybí kritika toho, co se děje. Mně chybí návody, jak z toho ven a diskuze o nich. Takže si musíme počkat, až exekutoři vyházejí na dlažbu ještě mnohem více lidí, Pak teprve lidi vemou klacky a vymetou ty pravolevé zmetky z jejich koryt.
12. 12. 2010 | 18:27

SuP napsal(a):

Co se týká stávky státních zaměstnanců, doufám, že to vláda ustojí. Ty představy, že budou hrozit výpovědí a přechodem do soukromého sektoru? He He He! Kdo tam na ně asi čeká? Tam už se propouštělo loni, někde skoro 60%. A mimoto se tam teď musí pracovat (aspoň teoreticky a i to jde mnohde ztuha).
Takže ono se to musí zkusit a teprve pak řešit, kdyby byly následky horší než současný stav. Nicméně větší pravděpodobnost je, že splněné výhrůžky státních zaměstnanců pomohou k celkovému projasnění děje....
12. 12. 2010 | 18:28

dennis napsal(a):

Ten David Rath to pos..l. Sjizdnost v jeho kraji na jeho hlavu!
12. 12. 2010 | 18:29

Tamara napsal(a):

von kulak

... to by mě zajímalo co se skrývá pod tou vaší kultivací svobodného demokratického tržního systému představujete.

Pehe pouze dosti výstižně popsal realitu, nechápu co na tom rozporujete.
12. 12. 2010 | 18:36

SuP napsal(a):

Miroslav -
Myslíte, že lidi, kteří nejsou ochotni si zařídit život tak, aby vyšli s tím, co dokážou vyprodukovat, budou ochotni vzít do rukou klacky? Proč? O život nejde, jak správně popsal RA (zdravím) a ty revoluční nálady, co tu o nich spousta lidí sní jsou směšné. Když někomu vadí akorát pocit, že ten, co má víc, by měl mít míň, je to závist. Ne chudoba. A když chudoba, tak chudoba ducha.
12. 12. 2010 | 18:36

StandaT napsal(a):

SuPe, i kdyby se nepropouštělo! Brát někoho se státní správy do firmy je jako vzít recividistu do skladu. :(

Do teď mám trauma z toho, co se mi dostalo do firmy. Kdo nezažil, neuvěří. :(
12. 12. 2010 | 18:43

tata napsal(a):

PANE Stando T

určitě mate v mnohem pravdu,ale je to doklad že přece jen to vidite z vaší stranky vedoucí funkce,určitě třeba vite že ste něčim limitovan takže i kdybyste věděl že si to ten člověk zaslouží mnohdy mu vy vyhovět nemužete,a na druhou stranu je jasne že ten člověk si vypověd dat nemuže,takže je to uzavřeny kruh,

vyte ja nehledem vinika,ja jen konstatuji že to co chce nejlepší ministr finaci je pro mnohe cesta do pekel,a tady opravdu bude vinik jen politik, a politika bohužel to vaše menší zlo pořad se mijime o tom hlavním,současny tred tohoto myslym plošne škrty naprosto přivede na pokraj propasti určite procento lidí nevydanym zpusobem,mužete myt jiny nazor ale tato vrstva už opravdu nema rezervi,myslym že i vy byste horko těžko dokazal přeživat za 11t a jinak se to nazvat nedá,mužete mudrovat ze sveho pohledu byste šel jinam,nebo blabolit jako nick Belenus o tom jit něco dělat,no stakovimi se nema cenu ani bavit,ale ono to je takovy hodně zjednodušeny pohled ,prostě v některych regionech prace není a i vysoce odborna prace jako horizontař na programove mašině kde se velice šikovny člověk zaklady naučí tak za pul roku,za 2 roky muže řict že si celkem poradí a za 5 let a to ty velice šikovní že je celkem odbornik,většinou nedosahuje pruměrneho platu v naší zemi to jen na dokreslení situace platu v našem regionu.A souhlas některy menežment nevy co roupama dělat tady souhlas,ale tady je to vyostřovaní společnosti a bohužel to pravicove vidění,vy socky co byste chtěli,jen zavidite nam chytrym a šikovnym,najedne straně sem pokladal otazku je vubec možno pokladat odměnu pana romana třčtvrtě miliardy za adekvatní a 11t na 2 smeny tak mi 90 procent pravicovych odpovědělo jeho odměna je celkem v pořadku,a 11 je trh prace.

není zde velky rozpor?VE SVE PODSTATĚ,ani sokromy podnikatel by neměl myt takovy rozdil nebot na ukor levne pracovní sily ma on neuměrne zisky,natož odměna v polostatnim podniku.

pane ted sem si ještě přečet od pana RA ZASE KRASNA demagogie,vidite to mi štve na te pravicove logice je to přispěvek 12.12.2010 15:48:26 CHUDOBA přece není nemyt co jist ale,že když třeba omarodite a přispěním pravě pravice první 3 dny zadarmo se stane že nebudete myt pravě ty korunky do rodineho rozpočtu,co vyřadit najem to je blbost,elektriku ,plyn blbost,takže první potraviny kvalitu kupovat prošle ,boty ještě vydrží,sice mi do nich teče ale ještě to vydrží,odpočinek dovolenou zblaznili ste se kde na ni vzit,to vše muže nastat při jakemkoliv vypadku,pračky ,televize,nedoplatku za teplo,potřeba zaplatit zuby,no s 11t čisteho jsou to normalní starosti.ANO BEZ TELEVIZE SE DA ŽIT,BEZ PRAČKY NO TAKY ,pořidime si valchu,chape ten člověk to co piše?

no pane STANDO ASI SME VYČERPALI vše z našich pohledu,sem jen rad že sme si ledacos vysvětlili ,ledacos vidime a to vdusledku postavení jinak což je normalní,ale promě to ztraceny čas nebyl patřite z jedněm z mala s kterym to jde bez naprosto ujetych myšlenek jako dvou vyše popsanych
12. 12. 2010 | 18:50

SuP napsal(a):

StandaT -
Nemyslím propouštět, ale snížit platy a nechat odejít. Firmy si konečně budou moci aspoň částečně vybírat, koho vzít. Bouhužel do CV každý nakecá, aby se zaskvěl a než se na to přijde, dokáže udělat spoustu škody. Jenže například u nás teď už konečně zase padáme na hubu, ale na přibírání jsme opatrní, abychom si zase moc snadno nenasadili kukačky do hnízda.
12. 12. 2010 | 18:51

jarpor napsal(a):

SuP

K Miroslavovi... podepisuji... a zdravím...

Jo - prý pan Paroubek chce více zdanit banky... výtečný nýpad, to bude peněz do státního rozpočtu...
Jenže ony ty banky ty zvýšené daně promítnou do vyšších úroků na půjčky.. spotřebitelské i podnikatelům... to je podpora ekonomiky, to se budou "točit kola"... to bude pomoc "obyčejným"...

No neberme to... pan Pehe píše že společnost je frustrována... no když by to šlo podle Paroubka... bude asi po frustraci...
Není to ani k zasmání...

Hezký večer
12. 12. 2010 | 18:52

Otazka napsal(a):

Lorencová naživu je. Nikdy však v médiích nezaznělo, který člověk je pod tou vyhláškou podepsán.
a) je to trouba , neměl to podepisovat a nemá kvalifikaci k řízení více jak jednoho člověka
b) je to ganster a na hradě je zcela po právu

Kráva Milka je opravdu fialová.
Tak jako major Gagarin nebyl vojákem US army.
Modrá je planeta, kde můžeme žít,
modrá je voda, kterou musíme pít,
modrá je obloha, když vodejde mrak,
modrá je dobrá, už je to tak.

Modrá je Milka, ta naše kráva,
modrá je prej v Americe tráva,
modrá je údajně i polární liška,
senzačně modrá je moje vojenská knížka,

Jako nálada, když zahrajou poslední kus,
modrá je naděje láska i moje blues,
Je to barva, kterou mám prostě rád,
modrá je dobrá, už je to tak.

Modrá je raketa, ta moje holka,
modrá je vzpomínka na Mikyho Volka,
velká rána je modrej přeliv,
modrý voko má i černej šerif,

Jako nálada, když zahrajou poslední kus,
modrá je naděje láska i moje blues,
Je to barva, kterou mám prostě rád,
modrá je dobrá, už je to tak.

Jako nálada, když zahrajou poslední kus,
modrá je naděje láska i moje blues,
Je to barva, kterou mám prostě rád,
modrá je dobrá, už je to tak.
12. 12. 2010 | 18:54

VL napsal(a):

Jedinou zásluhu na tom, že to v této malé rokradené zemi ještě funguje mají Němci. Žiji v regionu, kde kam se podívám samá německá fabrika. Bez nich by tu byla tak 50ti procentní nezaměstnanost. A věřím, že jinde je to podobné. Německý kapitál je jedinou nadějí Kalouska a jemu podobných, protože politika, kterou oni chtějí zavádět, by bez stabilizující síly německého průmyslu vedla, obrazně i doslova řečeno, k ekonomickému uškrcení. Vlastně je to ke škodě, že nás Němci drží nad vodou, drží tak vlastně nad vodou i naší hloupou neoliberální vládu.
12. 12. 2010 | 19:13

tata napsal(a):

pane SUPE

To snad proboha ne.nezlobte se ale opravdu stracite naprosto soudnost,to opravdu je lepší nekomentovat,ztoho ten cinusmus uplně kape.ZKUSTE si vypočitat co třeba rodina,kde dělaj dva mnohdy ani to ne,s platem 11+8 což zde v regionu bežne je spočitat.A pak dotoho započitat co vše se na ně řití poznate ze pišete naproste bludy,ty keci že muže jinam,a podobně sou jen ubohe,většinou by si v novem akorat pohoršil jako začinajicí
12. 12. 2010 | 19:16

Xman napsal(a):

A to este asi Brusel zastavi penezovod do Prahy. Co potom?
12. 12. 2010 | 19:17

tata napsal(a):

pane JARPOR

vidite ted je uplně jasne jak co strašně kritizujete u jinych sam s velkou paradou pišete. NEZAPOMINEJTE ŽE JE PLNO LIDÍ,co takove pořady sledují a vy jste si vytahl jen čast o bankach jeho proslov ohledně tohoto byl obsahlejší a rozhodně nebyl jen o bankach,což je konečně vaše oblibené tema,a navic to uvaděl jako z jednu možností.NO PIŠETE jen co se vam hodí,navic bylo by asi na odborno debatu kde samozřejmě se svami nemohu rovnat,ten dopad nebot většina poplatku u našich bank je už tak dost nastavena vyše než je bežne ve světě.mě uplně stačí vaše zkreslení,neboli vytah jen určiteho useku co on řekl a nato jste vy hrozně haklivy u jinych
12. 12. 2010 | 19:29

jan k napsal(a):

Kelt:
Vážně si myslíte, že institut majetkového přiznání by pomohl? Nic proti tomu, ovšem český člověk dokáže obejít jakékoli zákony, jistě i toto. Ale jinak nic proti tomu. I marná snaha je snaha.
Pokud jde o "podnikatele napojené na vládní establishment", tak jednou jsou napojeni na levici, jindy na pravici, s tím nic nenaděláte, vždy se jich najde dost. A čím silnější role státu, tím víc.
12. 12. 2010 | 19:30

StandaT napsal(a):

tata: chápu Vás (i když se asi těžko vžiji, to nejde) a děkuji za pochopení z Vaší strany.

P.S. chyba! Já jsem taky ujetej :)
12. 12. 2010 | 19:33

SuP napsal(a):

tata -
Samozřejmě, správně jste pochopil, že cíleně přeháním. To není cynismus, ani ztráta soudnosti. Spíš bych se zeptal Vás - proč se furt někoho zastáváte? Sám na sobě jste poznal, co Vás stálo se z toho kolotoče nuzoty vymanit a současně zjistit, jak málo stačí se do něj zase neopatrností (popřípadě souhrou nepříznivých okolností) vrátit. Bohužel ty příklady, co sem pořád servírujete, lítost nevzbuzují. Ti, kteří v takových podmínkách skutečně dlouhodobě žijí, se s nimi vyrovnat umí, jinak by nepřežili. Ti, co o těžkých životních podmínkách neustále mluví a teoretizují, jsou na tom ve skutečnosti podstatně líp a jen zneužívají toho, že nikdo nebude zkoumat, jak lžou a přehánějí.
12. 12. 2010 | 19:45

Tenco napsal(a):

jarpor
A co Kalouskem zamýšlené zvýšení DPH ?
Výrobci a dodavatelé služeb je asi také promítnou do svých cen, neníliž pravda ?
To je dobrý návrh ?
To stmelí společnost více, než zdanění některých operací bank ?

BtW - slyšel jste někdy o pružné poptávce a konkurenci na volném trhu ?
O Tobinově dani, která je koncipována jako inkasní a rezervní fond pro krizové situace, ne "přerozdělovačně" ?

P.S. Není to k zasmání ?

Ne, je to k pláči. Pan jarpor nás straší zdražováním. Úroků z úvěrů. Pan jarpor žije totiž ve světě, ve kterém banky počítají každou korunu, protože svým vkladatelům zhodnocují své peníze tak monstrozně, že aby na to měly, tak musí oškubat státy, korporace a konkurenci.
A když jim tohle zdaníme, tak je prostě budou škubat ještě více.

Tedy pozor - nesahejte na banky !

"Neb pěvci jsou jak ptáci .
Zazpíváš-li však ty, /daňový poplatníku a spořivče/
přijdeš obratem o práci.

Maucta, pane jarpor.
A přemýšlejte ve zbytkovém prostoru své modré schrány, kdo v systému inkasuje, kdo odvádí, kdo je příživa, kdo oběť a proč tedy chce Kalousek, ať to zaplatí všichni, jen ne ti, kteří na daném stavu mají největší podíl viny.
12. 12. 2010 | 19:47

SuP napsal(a):

Vykydale -
Jestlipak bys uhodl, proč nikdo nezdaní dividendy jakožto bezpracný zisk?
12. 12. 2010 | 19:57

SuP napsal(a):

Dneska sice zdaněny jsou, ale zoufale nízko.
12. 12. 2010 | 19:59

mb napsal(a):

Otazka ... je to Klaus ... ???

a myslíte že se na tom napakoval sám nebo někdo z jeho blízkých ... ???

Nebo to udělal z blbosti ... ???

Nebo to udělal pro organizovany zločin ... ???
12. 12. 2010 | 20:00

Tenco napsal(a):

SuP
Jsi na omylu. Jako vždy.

Pokud tedy budeš chtít spořit na důchod tak, že budeš investovat do cenných papírů - např. dividendových, dám ti jednu radu.

Zcela zadarmo.

Nedělej to.
V tvém případě by to mohlo skončit fiaskem a žebráckou holí.
12. 12. 2010 | 20:02

Tenco napsal(a):

SuP
Äááá - pan SuP vypustil blbost a jal se googlovat.

Co to je - zoufale nízko ?
Přibliž mi to.
Nehlépe optikou jednotné daně.
:)))

Jinak pro tvou orientaci ve světě financí - ony dividendy jdou investorům.
To jsou takoví hodní strejcové a tetičky, které starají o to, aby tvůj podnik měl komu prodávat. Abys nemusel chodit po domech a ptát se, zda někdo nechce zalomenou hřídel či co to vyrábíš.

I tak se dnes tvoří pracovní místa, růst etc. I tak , milý SuPe.

Nejen pitomými kecy na blozích v neděli večer.

:---()
12. 12. 2010 | 20:07

SuP napsal(a):

Tenco -
Seš si jistej, že odpovídáš na otázku? Mimochodem je zřejmé, že do finančních operací jakéhokoliv druhu investují (mnohdy i jen drobně) jen lidi, co nevědí, co s penězi. Že?
12. 12. 2010 | 20:10

SuP napsal(a):

Vykydale -
Takovou hovadinu nepotřebuju Goooglovat, když každoročně dělám daňové přiznání.
Mimochodem, zkus si vygůglovat, co je to zalomená hřídel Ty Dobroději.
12. 12. 2010 | 20:13

Tencokida Hnuj napsal(a):

SuP
Na jakou otázku ? Na lež ?

Ty odpověz - kolik by sis představoval, aby - optikou tvého Baala - ing. Kalouska - by tedy měl být daněn dividendový výnos a zda by to tak bylo systémové a standartní ?

P.S. Ten Kalousek zjednodušuje systém natolik /26 %daň FV, 50 % daň na státní podporu, superhrubá mzda.../, že jen za tohle by ho rozumně uvažující podnikatel či živnostník měli nakopat do prdele.
A to pominu motivace a obsah těchto formálních kroků.

Ano , do finančních operací jakéhokoliv druhu - např. plateb monopolním organizacím, jako jsou ČEZ, vodárny, plynárny nebo poplatky v bankách, investují jen lidé co nevědí, co s penězi.
Zcela správně.
Zbytek - jako např. banky raději investují do státních dluhopisů, protože dobře ví, že stát tvoří suma lidí, takových , které popisuješ ty.

Doporučuji - studený obklad, klystýr, proběhnout se kolem baráku a pak modlitbu, třeba nějaké pasáže z Modré šance.

Dobrou noc.
:))
12. 12. 2010 | 20:20

Tencokida Hnuj napsal(a):

SuP napsal(a):
Vykydale -
Jestlipak bys uhodl, proč nikdo nezdaní dividendy jakožto bezpracný zisk?
12.12.2010 19:57:57

Seš si jistej, že odpovídáš na otázku? ...
12.12.2010 20:10:10

------------------------------------------
Tak ti tedy odpovím i na tu lež :

http://en.wikipedia.org/wiki/Dividend_tax

Dobrou noc. Definitivně.
Jdu si dát studený bklad na hlavu a dvě deci.
Usoudil jsem, že jo to pro mě přínosnější, než dialog s tebou o dividendě a systémovémnesystémovém zdaňování.
12. 12. 2010 | 20:24

jarpor napsal(a):

Hnoji,

až si ujasníte, že zvýšení DPH vpodstatě neovlivní bilanci plátců DPH, tedy nemá přímý dopad na podnikatelské subjekty, pak můžeme v debatě pokračovat.

Do té doby se mějte...

Hezký večer

P.S. Jediné s čím se z Vašeho dá souhlasit je to, že to zaplatíme všichni...
Mejdan, kdy výdaje jsou větší než příjmy se bude jednou platit... všemi.
12. 12. 2010 | 20:25

Koleda napsal(a):

Vážený pane Pehe,
nechci s Vámi polemizovat, protože to z mého pohledu nemá cenu. Každý totiž stojíme jinde. Já, na rozdíl od Vás, se musím živit podnikáním. Musím,protože chci. Tedy nežehrám, jen konstatuji. A tak mám odpovědnost za svoje zaměstance, kteří za 20 let firmy dostali výplatu vždycky v termínu. Přišla krize, utáhli jsme si všichni opasky a jedem dál. A co myslíte že naši lidé říkají na stávku státních zaměstnanců? Nechtějte to vědět, protože by to musel p.Stejskal smazat. Ty mraky lehkoživných a prudících úředníků, těch se to netýká? Ono je snadné argumentovat učiteli, hasiči, lékaři a pod. Ale kolik se kolem nich motá různých referentů, každá škola má účetní, ekonomku, a já nevím koho dalšího, hasiči a policisté armádu podnáčelníků, náčelníků, nadnáčelníků, finanční úřady praskají ve švech. A na ty všechny, kterých se tak vehementně zastáváte, já a moji zaměstnanci platíme, aniž je potřebujeme. Mimo jiné i proto je naše ekonomika taková jaká je - produktivita práce na 50% EU ale požadavky na platy jako ve špici EU. A to prostě nejde i kdybyste napsal 100 takových blogů.
A na závěr jen malou poznámku s akci "Děkujeme, odcházíme!" Jsem pro ať všichni, kteří chtějí, jdou. Získají praxi, uvidí, jak se lékaři chovají k pacientům ve světě a věřt, zjistí se, že potřebujeme o 1/3 nemocnic méně. (Ostatně doporučuji rozhovor prof.Beneše z ÚVN v MF Dnes v sobotním vydání).Osobně vnímám celou akci jako vydírání a to hodně nechutné.
12. 12. 2010 | 20:28

jarpor napsal(a):

tata

Víte co ?
Věřte panu Paroubkovi, že bojuje za ty "obyčejné".
Pro Vás - jako bych nic nenapsal, jo ?

Hezký večer

P.S. Já ani žádný pořad nesledoval... jen na jakési stránce na internetu jsem to zahlédl...
Já totiž "plácala", bývalého předsedu ČSSD v adventní neděli nemusím...
12. 12. 2010 | 20:30

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Aktuálně.cz Blog · Atapana Mnislav Zelený B Baar Vladimír · Babka Michael · Balabán Miloš · Bartoníček Radek · Bartošek Jan · Bartošová Ela · Bavlšíková Adéla · Bečková Kateřina · Bednář Vojtěch · Bělobrádek Pavel · Beránek Jan · Berkovcová Jana · Bernard Josef · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Blažek Kamil · Bobek Miroslav · Boehmová Tereza · Brenna Yngvar · Bureš Radim · Bůžek Lukáš · Byčkov Semjon C Cerman Ivo · Cizinsky Ludvik Č Černoušek Štěpán · Česko Chytré · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Davis Magdalena · Dienstbier Jiří · Dlabajová Martina · Dolejš Jiří · Dostál Ondřej · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořák Jan · Dvořák Petr · Dvořáková Vladimíra E Elfmark František F Fafejtová Klára · Fajt Jiří · Fendrych Martin · Fiala Petr · Fibigerová Markéta · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Gargulák Karel · Geislerová Ester · Girsa Václav · Glanc Tomáš · Goláň Tomáš · Gregorová Markéta · Groman Martin H Hájek Jan · Hála Martin · Halík Tomáš · Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hapala Jiří · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Heroldová Martina · Hilšer Marek · Hladík Petr · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holásková Kamila · Holmerová Iva · Honzák Radkin · Horáková Adéla · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hrabálek Alexandr · Hradilková Jana · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubálková Pavla · Hubinger Václav · Hülle Tomáš · Hušek Radek · Hvížďala Karel CH Charanzová Dita · Chlup Radek · Chromý Heřman · Chýla Jiří · Chytil Ondřej J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jelínková Michaela Mlíčková · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kaláb Tomáš · Kania Ondřej · Karfík Filip · Karlický Josef · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Pavel · Klíma Vít · Klimeš David · Klusoň Jan · Kňapová Kateřina · Kocián Antonín · Kohoutová Růžena · Koch Paul Vincent · Kolaja Marcel · Kolářová Marie · Kolínská Petra · Kolovratník Martin · Konrádová Kateřina · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Koutská Petra Schwarz · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kučerová Karolína · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kupka Martin · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Máchalová Jana · Maláčová Jana · Málková Ivana · Marvanová Hana · Mašát Martin · Měska Jiří · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minář Mikuláš · Minařík Petr · Mittner Jiří · Moore Markéta · Mrkvička Jan · Müller Zdeněk · Mundier Milan · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Návrat Petr · Navrátil Marek · Němec Václav · Nerudová Danuše · Nerušil Josef · Niedermayer Luděk · Nosková Věra · Nouzová Pavlína · Nováčková Jana · Novák Aleš · Novotný Martin · Novotný Vít · Nožička Josef O Obluk Karel · Ocelák Radek · Oláh Michal · Ouhel Tomáš · Oujezdská Marie · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Pavel Petr · Pavelka Zdenko · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Peka Karel · Peksa Mikuláš · Pelda Zdeněk · Petrák Milán · Petříček Tomáš · Petříčková Iva · Pfeffer Vladimír · Pfeiler Tomáš · Pícha Vladimír · Pilip Ivan · Pitek Daniel · Pixová Michaela · Plaček Jan · Podzimek Jan · Pohled zblízka · Polách Kamil · Polčák Stanislav · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rakušan Vít · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Reiner Martin · Richterová Olga · Robejšek Petr · Ruščák Andrej · Rydzyk Pavel · Rychlík Jan Ř Řebíková Barbora · Řeháčková Karolína Avivi · Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schneider Ondřej · Schwarzenberg Karel · Sirový Michal · Skalíková Lucie · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slejška Zdeněk · Slimáková Margit · Smoljak David · Smutný Pavel · Sobíšek Pavel · Sokačová Linda · Soukal Josef · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Strmiska Jan · Stulík David · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Sýkora Filip · Syrovátka Jonáš Š Šebek Tomáš · Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Šindelář Pavel · Šípová Adéla · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šojdrová Michaela · Šoltés Michal · Špalková Veronika Krátká · Špinka Filip · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štěpán Martin · Štěpánek Pavel · Štern Ivan · Štern Jan · Štětka Václav · Štrobl Daniel T T. Tereza · Táborský Adam · Tejkalová N. Alice · Telička Pavel · Titěrová Kristýna · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomek Prokop · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Tůma Petr · Turek Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Vacková Pavla · Václav Petr · Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Vančurová Martina · Vavruška Dalibor · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Vhrsti · Vích Tomáš · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojtěch Adam · Vojtková Michaela Trtíková · Vostrá Denisa · Výborný Marek · Vyskočil František W Walek Czeslaw · Wichterle Kamil · Wirthová Jitka · Witassek Libor Z Zádrapa Lukáš · Zajíček Zdeněk · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zima Tomáš · Zlatuška Jiří · Zouzalík Marek Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael · Žantovský Petr Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy