Na jevišti mafiánský kapitalismus

07. 02. 2011 | 09:52
Přečteno 13213 krát
Dosavadní činy „reformní“ vlády Petra Nečase jsou skutečně impozantní, a ukazují na neobyčejně promyšlenou strategii. Jména nejvýznačnějších vládních činů z posledních měsíců už mezi lidmi zdomácněla, ale přesto stojí za to, už kvůli jakési poetice, která se s nimi spojuje, je zopakovat: Barták a Tatrovka, sledovačka ABL alias pravdomluvný Bárta, Drobil versus „práskač“ Michálek, tajná dohoda z Hradu (která nakonec vůbec, ale opravdu vůbec neexistovala), „odpolitizovaný“ výběr policejního prezidenta, ozvučení českého předsednictví EU (aneb příběh přátelství Vondry a Kalouska), Heger a „Děkujeme, odcházíme“, fotovoltaika, České lesy.

Nelze se než domnívat, že genialita této strategie spočívá v tom, že se vládní strany pokouší ukolébat média i opozici zdánlivě fraškovitým představením, aby pak v příhodném okamžiku z politického zákulisí koordinovaně udeřily: například zprivatizováním části důchodového systému do rukou zcela transparentních finančních skupin, jejichž představitelé na rozdíl od některých předchozích postav českého kapitalismu zaručeně neskončí ani na Bahamách, ani v Jižní Africe.

A kdyby náhodou skončili, bude jako garant připraven stát na zaplacení vzniklé sekery „půjčkou“ z platů státních zaměstnanců nebo uzavřením zbylých nemocnic.

Ale vážně. Vládní reformy se zatím jaksi nedějí zejména proto, že v souboji o budoucí podobu českého státu má nad veřejnou sférou, kterou by měla reprezentovat vláda a politické strany, navrch souboj zákulisních politicko-ekonomických bratrstev aneb mafiánský kapitalismus.

Loňské volby, ač jejich výsledky nakonec nijak nepřispěly k politické revoluci, kterou za nimi mnozí chtěli vidět, evidentně způsobily zmatek v politicko-ekonomickém zákulisí. Přehledné rozdělení výnosných lén (v manipulaci státních zakázek a v postech v nejrůznějších dozorčích radách) bylo narušeno vetřelci v podobě stran nových.

Vpád těchto politicky nezkušených subjektů, k nimž má kvůli jejich chabé orientaci ve skutečném fungování české politiky hlubokou nedůvěru i pan prezident, leckoho znejistil.

Zatímco někteří z nových politiků (zejména ti recyklovaní) rychle pochopili, jak systém funguje, jiní planou podivným nadšením pro boj s korupcí, čímž evidentně ovlivnili některé morálně slabší představitelé největší vládní strany, kteří, začali též protikorupčně planout, aniž by si spočítali, že se na ně v případě potřeby najde nějaké to “ozvučení“.

To, co sledujeme v podobě nekončícího seriálu skandálů, je tak v podstatě souboj různých politicko-ekonomických mafií v zákulisí o nové definování teritoria rozrušeného loňskými volbami, přičemž toto „definování“ se odehrává buď s pomocí snah některé politiky (a strany) zdiskreditovat, a jiné, mají-li „rozum“, kooptovat do zaběhnutého systému.

Je možné, že v této vřavě nakonec vládní koalice prosadí i něco ze svého programu, ale spíše se zdá, že ve stamiliardovém byznysu rozkrádání stáních financí jde o tolik, že si budeme ještě dlouho užívat šťavnatých afér.

Není divu, že se největší soukromá televizní stanice v zemi rozhodla reagovat na upadající sledovanost tureckou telenovelou a rozšířením zpráv: Nač sledovat nekonečné české seriály, když jejich autoři v podstatě stejně nemohou vymyslet nic napínavějšího a zábavnějšího, než je zkorumpovaná česká politika?

Právo, 7.2.2011

Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

vasja napsal(a):

Bacha. Tady vaří Pejsek s Kočičkou.
Bude bolet břicho.
07. 02. 2011 | 10:00

Colt napsal(a):

pane Pehe,

tohle velmi obecné pojednání o českém rybníčku bych byl asi schopen sepsat i sám. Od Vás bych čekal něco hlubšího, konkrétnějšího.
Ale teprve pondělí, tak je to snad jen rozcvička na další perný týden.
07. 02. 2011 | 10:17

Evžena napsal(a):

Ve stamiliardovém byznysu rozkrádání státních financí jde opravdu o tolik, že se na něm podílejí všechny strany, nejen ty momentálně vládní. Jinak už byste mohl vědět, že volební program se začíná plnit zhruba 1/2 roku před dalšími volbami. :o)
07. 02. 2011 | 10:19

radio Jerevan napsal(a):

že je politika svinstvo?
Co byste na tenhle názor odpověděl?
Že to je jeden z nehorších omylů mnoha lidí;
a rád bych zdůraznil, že mnoha slušných lidí.

Všechno to, co lidem připadá nekorektní, záludné, předem domluvené, nespravedlivé, silou protlačené a já nevím co ještě, to jsou, prosím, běžné nástroje politiky - po staletí stejné.
Ono to v politice jinak nejde, ale my bychom pořád chtěli, aby byla kurva zároveň poctivá...

Příklad.. norimberský proces. V době jeho konání už Churchill a Truman věděli, že katyňský zločin spáchali Rusové na Stalinův rozkaz, ale protože to tehdy byli spojenci a vítězové války, přišili Katyň Němcům. Dobře věděli, že to je nespravedlivé - a co jako? Roku 1946 nemohli říct, že tu hrůzu spáchali Rusové. Bylo to prostě politicky nemožné...

…Kdo by měl zájem něco měnit ?
Na cestě ke krizi totiž všichni vydělali mnohem více než v krizi zatím ztratili.
A zatím přijatá opatření, tuto skutečnost do budoucna nikterak nemění...
...každý den je dobrý.
Nehledejte v tom logiku,
žádná v tom není.

halejujá
07. 02. 2011 | 10:21

Cech napsal(a):

Nevím proč jste tak složitě popisoval problémy rekorytaryzace v budoucím neoliberálním státě pane Pehe.
Myslím si,že Vám je také jasné.Chod a ztráty tohoto státu musí ufinancovat rodina.
Zůstává pouze otázkou,jak jste sám uvedl.
Tato zní jak snížit náklady, spojené s přesměrováním prostředků ve prospěch vládnoucí strany.
07. 02. 2011 | 10:24

Karel K. napsal(a):

... že bych si užíval těšil se na další šťavnaté aféry z mých daní? To snad může jen ten, koho to živí.
07. 02. 2011 | 10:25

yt napsal(a):

Je to hnus, smutné je to, že za ČSSD to bylo (a bude?) stejné.
07. 02. 2011 | 10:33

Sláma napsal(a):

Bohužel se náš stát pohybuje stále více na východ. Naši politici se inspirují spíše bývalými sovětskými republikami, než skutečným Západem.
Příkladem je DPH. Západ výrazně využívá DPH jako nástroje prosazování určité ekonomické politiky, proto mají všude, kromě Dánska, více sazeb (Dánsko má zato DPH 25%). Pro sjednocování sazby DPH není jediný věcný důvod. Čím se tedy naši politici řídí - evidentně příkladem takový příkladu vhodných zemí jako je Bělorusko (jednotná sazba DPH 20%), Kosovo (jednotná sazba 16%) atd.
07. 02. 2011 | 10:34

Jan11 napsal(a):

Pane Pehe, napsáno hezky, máte jistě pravdu. Ale bezzubé, žádná řešení ani v náznaku. Co s tím ? Lidi jdou zatím ještě raději do Kauflandu pro levnější vepřové a kuře, než s klacky do ulic. A to ještě nějakou chvíli potrvá. Takže vrchnost nám může v klidu dál přitahovat uzdu a sama nerušeně hodovat a hlasitě mlaskat.
07. 02. 2011 | 10:35

Béda napsal(a):

Souhlas,

zatím probíhá "vykolíkovávání" (vymezování) teritorií mezi jednotlivýma skupinama mafií. Kolíkování musí být ukončeno do konce roku, protože s úderem silvestrovské půlnoci dojde k "transformaci" = dělení zisku.

Akcie na doručitele a "boj proti korupci" vytvářejí ideální podmínky pro vyřizování účtů před závěrečným dělením kořisti = státního majetku a peněz daňových poplatníků. Zdá se, že doposud nejlépe proplouvají zrádnými vodami rodinného praní špinavého prádla šedá eminence korupčních kauz Miroslav Kalousek a nový "svěží větříček", který rozhodně nešel do politiky zbohatnout (ale lobbovat za zájmy firmy nyní již svého bratra podle vlastních slov nepřestane) majitel rozsáhlých informačních soukromých databází, které nyní bezpochyby doplňuje o chybějící policejní výstupy, Vít Bárta.

Do konce roku musí být neoficielně zvolen nový Capo di tutti Capo české politiky, který bude mít rozhodující slovo na zasedáních Rodiny.

PS: Je až dojemné, jak Bárta (poté co jeho kolegyně iniciovaly v parlamentu zachování akcií na doručitele - VV původně měly v programu opak) ať se stalo cokoliv vždycky nakonec skončí u nutnosti zachovat koalici s dinosaury.
07. 02. 2011 | 10:38

honza napsal(a):

Škoda, že nemluvíte o svých současných miláčcích z ČSSD např. privatizace MUS, OKD vč. bytů a třeba ČSOB. Nedivím se, že kroky V. Havla jako prezidenta, byly často nepochopitelné, když měl vás čistě levicovou osobu za svého politického poradce. Svůj k svému rudý k rudému.
07. 02. 2011 | 10:44

Miro napsal(a):

No nic moc pane Pehe , také se mně nelíbí, že se situace nezlepšuje. Bohužel jako již několikrát se opakuje situace, že naše očekávání a optimismus se náhle mění ve zklamání. Bohužel se politika vyvíjí ve směru jednotlivých politiků získat body ve prospěch svůj a své strany ne aktivní prací, ale napadáním druhého, znevěrohodněním jiných návrhů, kecat a agažovat se tam kde si myslí že jsou reálné plusové body místo aby se držel svého resortu. Bohužel
07. 02. 2011 | 10:44

Carlos V. napsal(a):

:-(. Hloupý blog. Někdy je možné se vymezovat vůči názorům pana Pehe. U tohoto blogu to ale moc nejde - nosná myšlenka utíká. Takový průlet tématy, a z každého jen jedovatá slina. S tím nejde ani souhlasit, ani nesouhlasit, prostě úvaha ze čtvrté cenové pozdě večer.
07. 02. 2011 | 10:51

neo napsal(a):

Už se dočkáte pane Pehe, Sobotka slibuje 40% :)
07. 02. 2011 | 10:57

karel napsal(a):

Rudý Pehe se rozohnil, všude vidí rozkrádání, doufam, ze splni svou obcanskou povinnost a konkretni pripady rozkradani (mimochodem termin z komunistickych casu)ohlasi na policii. Nebo jsou to jen takove kecy nekolikanasobneho zkrachovaleho politika a neuspesneho politologa.
07. 02. 2011 | 10:59

maru napsal(a):

Sem nás přivedla tak zvaná pravice. Jsou to bývalý komunisté nebo čekatelé na knížku KSČ. A dále jsou to jejich děti, kamarádi, přátelé, těm oni věří a domnívají se, že potáhnou a budou krýt jejich snahy o získání majetku pro sebe. Mají a vytváří místa pro samé poradce, kamarády, kteří se už obohacovali na úkor národa za 13ti leté vlády pravice od roku 1989. A Vondara je poznamenaný křivou "pusou od Boha" a je to pravda, lže. Těchto lidí se máme varovat. A koho on chrání a má pod sebou no přeci Neumannovou, také rozkrádačku a oba lžou, mají stejnou taktiku jako každý zloděj, korupčník, mafián. Plno lidí to tak nevnímá, mají zkaženou morálku od těchto lidí a výchovou, dávají přednost chamtivosti, bezohlednosti, mafii i když to opět na rovinu nepřiznají. Ti lidé co se derou jakýmkoliv způsobem k jakémukoliv korytu, ti mají silný žaludek na svinstva jinak by to nedělali. I ten Topolánek, ať byl jakýkoliv, tak měl více cti než tito jeho "soudruzi" ve vládě a koalici. Nic se nezměnilo jen zhoršilo!!!
07. 02. 2011 | 11:02

Evžena napsal(a):

maru

až 50% uchazečů o práci evidovaných u ÚP uvadí, že zaměstnání sehnalo díky příbuzným nebo známým. Co potom lze čekat od politiků?
07. 02. 2011 | 11:06

Rejpal napsal(a):

Autor má pravdu, mafiánský kapitalismus se v Česku rozvinul a má dobré předpoklady se nadále rozvíjet. Kde však hledat a najít možnost nápravy?

Protestující lékaři jsou mi sice sympatičtí, ale na mafiány nestačí. Zdá se, že i odborové organizace jsou už mafiány dostatečně prolezlé a "ochočené". Ani na svobodné volby se nedá spoléhat - viz koalice ODS+ČSSD v Praze (snad by v tomto případě ev. opakované volby mohly přinést změnu).

Zdá se mi, že "arabský virus" se proto může rozšířit i do relativně pokojné, demokratické a svobodné ČR.
07. 02. 2011 | 11:10

juvel napsal(a):

Jsem toho názoru, že je zdravé a užitečné pro orientaci občana slyšet také jiný hlas než ten koaliční. Je samozřejmé, že se to řadě lidí nelíbí, ale mnozí si zase říkají to co já - díky za Vaše blogy p. Pehe.
07. 02. 2011 | 11:11

dennis napsal(a):

Napsano vtipne a vystizne. Clovek se muze jen horce usmat: "zmena", kterou cesti volici vybrali, nam pripada cim dal vic povedoma.
07. 02. 2011 | 11:17

tomas napsal(a):

Naprostý souhlas s článkem !!! Super popsáno !!!
07. 02. 2011 | 11:17

zdenekb napsal(a):

Zůstal bych u prvního odstavce...

Současná četnost postupně vyplouvajících afér není náhodná. Už nejde o to cokoliv odhalit, vyšetřit, nedejbože dotáhnout k potrestání. Jde jen o to překrýt tu minulou kauzu nějakou novější od politické konkurence.
Navezli jste se do Vondry? Tu máte přes Bartáka...

To je i v našem Čechistánu novum. "Díky" protikorupční vládě.
07. 02. 2011 | 11:17

stále rebel napsal(a):

Jak byznys hospodařil v minulém volebním období. Když se byznys dostal k moci, tak objem veřejných zakázek stoupnul téměř o 70 miliard oproti roku 2006 a dále.

„Praha - Celých 80 procent veřejných zakázek zadávaných českými ministerstvy v letech 2006 až 2010 bylo přiděleno neveřejně nebo bez soutěže. Celková hodnota neprůhledně zadaných zakázek činila v tomto období 276 miliard korun.
…..
Nákupy ministerstev činily ve sledovaném období 340 miliard korun. V 67 procentech případů úřady nakupovaly za 228 miliard korun mimo Informační systém veřejných zakázek. Dalších 14 procent tvořily takzvané jednohubky.
http://www.financninoviny.cz/zpravy/ministerstva-zadala-nepruhledne-80-zakazek-za-276-mld-kc-/587088

Ta fraška není zadarmo.
07. 02. 2011 | 11:20

zdenekb napsal(a):

stále rebel:

Tomu se mi nechce věřit. Vždyť už v těch letech rozhodovali o veřejných zakázkách naši dnešní škrtmajstři a milovníci průzračnosti Nečas, Kalousek, Vondra, Schwarzenberg, Pospíšil...
07. 02. 2011 | 11:24

zdenekb napsal(a):

Ahoj Láďo (Jakle), o pokoutném získávání titulů by nejlépe uměl pohovořit pár slovíček či větiček tvůj milovaný pan profesor Všechnovím, jehož habilitační práce je dodnes k nenalezení... ;o).
Zdraví "lidská stoka" ZB.
07. 02. 2011 | 11:35

Občan napsal(a):

Začínám být z toho marasmu a beznaděje docela unavený.
Tahle země už asi doopravdy nemá šanci a čeká nás už jen diktatura banánistánského typu. Protože lidé už jsou unavení, rezignovaní a stále více chudnou, takže musí řešit jiné roblémy než zapojování se do "občanské společnosti".
Ale možná by nám to "vysvětlila" Jiřinka Šiklojc, ta v tom má jasno.
07. 02. 2011 | 11:39

stále rebel napsal(a):

Pro zdenekb.
Nepřekvapilo by mne, kdyby například prostředky na vytvoření Pana Čistého pocházely z veřejných zdrojů..Podobně očištěná je ODS, která se zbavila jen Topolánka, Ičko se za bukem stará o peníze.Čistota z recyklovaných kmotrů.
07. 02. 2011 | 11:41

Občan napsal(a):

To Láďa (07. 02. 2011 | 11:32):

:o))) Kdyby se někdo míň rval po putykách na Folimance, tak mohl být ověšený tituly také a nepsal by s takový hrubiznami. Proti gustu žádný dišputát, ale pak je lépe mlčet a nezávidět těm schopnějším :o))
07. 02. 2011 | 11:43

zk napsal(a):

Problém je, že kritické množství Čechů má nerealistický postoj k politice. Jednou jsou příliš důvěřiví a vkládají nesmyslné naděje do nových, údajně nezkažených stran, pak zase propadnou deziluzi a cynismu. Řeknou si, že stejně kradou všichni napravo nalevo, tak o co jde. Jinak si nedovedu vysvětlit preference 23% pro ODS (podle dnes zveřejněného průzkumu).
07. 02. 2011 | 11:43

Evžena napsal(a):

Tak šup, šup, pánové, diplomy na stůl, ať víme, s kým máme tu čest. Ty z pionýrských táborů neuznávám, asi proto, že jeden vlastním.
1. místo v hodu granátem na cíl.
07. 02. 2011 | 11:45

Dočekal napsal(a):

Taky se nestačím divit.

Protože zatím co Topolánkova vláda potřebovala jako strašáka a toho, na koho svede vinu doslova za všechno, "papaláše" Paroubka, tak tahle pseudovláda si bohatě vystačí sama.
Odhlédnu od toho, že není dne, kdy by na někoho z vrcholných představitelů této vlády nevyplula nějaká špinavost a zaměřím se na především to, jak se chová její předseda, tedy premiér Petr Nečas.
Asociace krajů, kterou vede hejtman Jihomoravského kraje Michal Hašek, vyzývala Petra Nečase k tomu, aby jako premiér vstoupil do jednání mezi LOK a ČLK na straně jedné a Ministerstvem zdravotnictví na straně druhé přímo on a zaštítil se svým slovem za vše, co slibuje lékařům pan ministr Heger, už na začátlu letošního ledna.
Pan Nečas to řešil tak, že začal hovořit silnými slovy o tom, že lékaři pouze vydírají a jeho vláda jim proto neustoupí ani o píď. Jednoduše proto, že na zvýšení platů nemocničních lékařů nejsou ve státní pokladně potřebné finance.
A ejhle! Když šlo do tuhého, najednou se odkudsi vynořily dvě miliardy. Nejprve byla sice celá tato částka určena na platy nemocničních lékařů, pak se ale o půl miliardy přihlásily "kabrhelky."
A pan Nečas jaksi pořád nemá čas. On totiž místo řešení průšvihů doma musí předvádět svoji důležitost v Bruselu.

Abych přeešel tomu, že sem pletu problém s odchody nemocničních lékařů: Svoje jsem si k tomu napsal pod blogem paní Zahálkové. Tady se jen snažím poukázat na to, že v této zemi dnes už není síla, která by tenhle zmršený systém rozkopla. Sociální demokracie u mne ztratila veškerý kredit hned poté, co si po volbách v roce 1998 padli pánové Zeman a Klaus kolem krku a uzavřeli "Oposmlouvu." Tam je ten základ toho, s čím se potýkáme dodnes. ODS a ČSSD jsou pouze dvě strany jedné mince. A kdo tohle nepochopil tomu už není pomoci.
A KSČM? Ti mají své jisté a tiše se smějí do dlaní.
07. 02. 2011 | 11:45

stejskal napsal(a):

Dobrý den,

smazal jsem jeden příspěvek, který neměl nic společného se záměrem našich stránek, tedy poskytovat prostor pro věcnou a korektní debatu.

Děkuji za pochopení.

Libor Stejskal, editor blogů
07. 02. 2011 | 11:48

slavwin napsal(a):

To rozdělování místa kolem žlabu bude zřejmě i jinde, rozsah a síla rozděluje svět a evropu. Bohužel jsme se nějak více uchýlili k té méněvyvinuté části. Doufám že mnozí pochopí co chce Klaus tím hašteřením proti EU. Bohužel zakotvit v západoevropské zemi je pozitivní jev, kterým se lze dostat z toho euroasijského bahna.
07. 02. 2011 | 11:49

zemedelec napsal(a):

Pane Pehe.Taky bych řekl, že je to takoví přípravný blog,ty lepší nás teprve čekají.I když se snaží ze tři stran o uklidnení,ale visí to ve vzduchu,že to nekterý nezvládne.Už je toho hodne a už to nejde všechno zamést pod koberec.
Béda.U toho Bárty,záleží kolik toho ví,co je schopen si doplnit od policie a BIS a pak kolik bude chtít na ruku.Jeden taneček zatím ustáli,proto očekávám další.
07. 02. 2011 | 11:50

Luba napsal(a):

Pane Pehe,
to množství afér spojené s koaliční vládou je jevem veskrze pozitivním.
Ukazuje se totiž, že byl konečně narušen kartel ODSČSSD a jednotlivé vlivové skupiny teď po sobě jdou ve stylu - ty jsi mi zlomil lopatičku, tak já ti teď šlápnu na kyblíček ...

Ano - jde o válku mafií. Po očistné krvavé lázni vyvstanou nové, a ještě lepší časy. My si tu demokracii nakonec vybojujeme :)
07. 02. 2011 | 11:51

zdenekb napsal(a):

Evžena:

Gratuluji. Kolik obětí v bunkru imperialistů?!? :o)

zk:

Mám vážnou obavu, že znechucení co nejvíce lidí k apatii je už součástí taktiky našich předních politických stran... Klid na práci je klid na práci.
07. 02. 2011 | 11:57

slavwin napsal(a):

Luba: Děkuji je tak jak si také myslím.
07. 02. 2011 | 11:59

re napsal(a):

taková malá diagnóza malého Šašska :( ach jo, ale ten Pehe to je Vám bolševik :)
07. 02. 2011 | 12:03

zk napsal(a):

zdenekb:
Je to součást pravičácké taktiky, nejen u nás, ale i jinde ve světě. Dostat k volbám tvrdé jádro svých příznivců a ostatní otrávit tak, aby se na ty volby raději vykašlali. Naopak levice na apatii lidí doplácí, protože její voličské jádro nebývá tak pevné a protože, narozdíl od pravice, potřebuje, aby lidé měli elementární důvěru ve veřejné instituce. I z toho důvodu si pravicoví politici mohou dovolit být agresivnější a neomalenější než politici levicoví. Když si lidé řeknou "jsou to všechno gauneři a šašci", je to pro pravici pozitivní vývoj, pro levici nikoli.
07. 02. 2011 | 12:08

hoven napsal(a):

dokud je největší mafie - čssd , odstavená od rozhodovacích procesů, tak velký rozkradačky podle mě nehrozí.
07. 02. 2011 | 12:09

Evžena napsal(a):

zdenekb

Není objetí jako obětí, ale oběti byly 4, do víc počítat neumím. :o)

Teď už musim. Dřív než uteče. Za lekářem.

Vám tu přeji hezkou zábavu.
07. 02. 2011 | 12:09

sam napsal(a):

To, co sledujeme v podobě nekončícího seriálu skandálů, je tak v podstatě souboj různých politicko-ekonomických mafií v zákulisí o nové definování teritoria rozrušeného loňskými volbami, přičemž toto „definování“ se odehrává buď s pomocí snah některé politiky (a strany) zdiskreditovat, a jiné, mají-li „rozum“, kooptovat do zaběhnutého systému. //

Děkuji pane Pehe za přesnou definici současného stavu politických skandálů.

Jinak je mi záhadou, když v této vládě každý krade, že se občané, kteří jen nadávají na různé politické strany, na ty jež mohou za dnešní marasmus a zástupně i na ty, které v tom nejedou, nevzbouří. Očividně se dinosauři drží svých koryt zuby nehty a přesvědčí je jen "egyptskotuniská" cesta, že nejsou vítáni.

Máme právo se vzbouřit proti zkorumpovanému režimu, který je zdrojem chudoby státu a většiny jeho obyvatelstva?
07. 02. 2011 | 12:12

zk napsal(a):

hoven:
:D
07. 02. 2011 | 12:13

Béda napsal(a):

hoven,

ekoKalousek, Drobil, Bárta, Vondra a další by vaše slůvka o velkých rozkrádačkách zajisté potvrdili. Tito pánové o ničem takovém nikdy neslyšeli.
07. 02. 2011 | 12:16

zdenekb napsal(a):

zk:

Myslím, že KSČM má také vcelku ustálené a věrné příznivce. ČSSD má smůlu
a) v nestálé voličské skupině
b) ve svém současném bezvládí a některých personách. Mít věrohodného představitele v čele, současná koalice mu nabízí munici denně, zdarma, pod nos, na stříbrném podnosu...

hoven:

skalní, kovaný, oddaný roztleskávač č.1...

Evžena:

Něco mi říká, že bude oběd obětí vašeho objetí... Hezký den.
07. 02. 2011 | 12:22

Tenco napsal(a):

Před týdnem mi řekl kolega, že má dobrý nápad.

Založit občanskou iniciativu s názvem :

"Pojďme si rozkrást republiku raději sami ! "

:( :)
07. 02. 2011 | 12:26

sam napsal(a):

Jinak - vládní papaláši z Ačka ODS, i z jeho Bčka a Cčka, tedy TOP a VV, tedy modrá prasátka, bojují o korýtka, žalují na sebe, že ti druzí kradou víc a korupční skandály vyplouvají na povrch. Prezident zloděje podržel, tvrdí, že dohoda, které byl v přímémp přenosu garantem, neexistuje a se zloději drží basu. A zlodějiny mezitím vyplouvají na povrch dál a dál....

Máme tady státní mašinérii, trestně právní aparát. A on mlčí a mlčí, nekoná a nekoná. V normálních právních poměrech už by ptáčci v pruhovaných mundůrech seděli v chládku. U nás však na sebe modrá prasátka žalují, u korupčních korýtek hlasitě chrochtají všem na očích a - NIC. ONO SE NIC NEDĚJE. Uvědomujete si tu absurditu?????

Z toho plyne jen jedno: modří zloději jsou si tak jisti sami sebou, svou vlastní nepostižitelností, že je úplně jedno, co na ně praskne.(!!!) Tohle by si papaláši komunisté nikdy nedovolili! Demontáž právního státu zřejmě tak pokročila, že se zlodějům typu Vondry, Drobila, Čunka, Řebíčka, Řápkové, Kalouska, ale i Grosse, nic nemůže stát !

Tohle není stát, se kterým se občan může identifikovat. Reformy jsou tu jen proto, aby ti nahoře získané peníze mohli obratem rozkrást, aby penězmi od invalidů a nemocných sanovali vlastní krádeže. Právní, ekonomická, sociální, politická a morální situace je hrozivá a v takových poměrech není naděje na zlepšení. Problém je ten, že vládní papaláši tak dlouho budou krást, dokud republiku nepošlou definitivně ke dnu. Pak za nakradené opustí český Titanik a založí svou existenci jinde. Naprostá většina obyvatel ČR však takovou možnost nemá a půjde s lodí ke dnu.
tozn. že se nedá omluvit jakákoliv kolaborace s touto vládou a jakýkoliv odpor proti této vládě je pro občany ČR prostým aktem sebezáchovy !!
07. 02. 2011 | 12:32

mažňák napsal(a):

S panem Pehe souhlasím že to prorůstání ekonomických zájmů do politiky není ideální. Jenom jsem si nevšiml, že by tak strašně křičel, když pohádkově zbohatl geniální investor Standa Gross..
Tím to lamentování trochu ztrácí na věrohodnosti.
Jinak ta celá situace je jednoznačně selhání nás, voličů. Žádný lepší nástroj pro nápravu než demokracie bohužel, když nepočítám nějaké utopické nápady, nemáme. A asi jsme ho neuměli dostatečně využít...
07. 02. 2011 | 12:39

Tenco napsal(a):

Když , tak to doplňte, nebo napadněte/viz legenda/ :

Předseda vlády : Švejnar, Koukolík
1. Ministersvo spravedlnosti : Lex, Koudelka,Dienstbier, Boudal Jiří, Michálek
2. Ministerstvo vnitra : Havlík, Lex, /Ivan Hochmann :))))/, Žák Václav
3. Ministerstvo školství : Brom, Klán, Hořejší, Moree
4. Ministerstvo průmyslu a obchodu : Robejšek, Miller, Zelený
5. Ministerstvo zahraničí : Brixi /pokud se nestane prezidentkou/, Janouch, KOhout Jan
6. Ministerstvo životního prostředí : Tolasz
7. Ministerstvo financí : Miller, Zelený, Niedermayer, Kohout Pavel, Michálek
8. Ministerstvo zemědělství : Havel Petr, Veleba, Fuksa, Franta Adamec ze Strážnice
9. Ministerstvo zdravotnictví : Brixi / s tou Brixi a vlkem - dyť ji cpe všude...no, nic dobře/, Kalvach,
Beneš Vladimír, Hovorka, Hnízdil Jan
10. Ministerstvo kultury /konkurence Ministerstva srandy/ : Třeštíková, Malina Jaroslav, Hořejší
11. Ministerstvo pro místní rozvoj : Drobek, zrušit
12. Ministerstvo sociálních etc etc. : Špidla, Brixi, Hořejší
13. Mimisterstvo pro evropské záležitosti : Špidla
14. Ministerstvo pro záležitosti odložených samurajských děcek : Tencokida Hnuj
15. Ministerstvo obrany : Bublan
16. Ministerstvo opravdové pravicovosti : Emissary, blue jay, hoven, jarpor...mluvčí Rumcajs

X. Prezident : Bělohradský, Brixi, Halík, Hořejší, Koukolík, Nešpor, Sokol, Stejskal, Švejnar

Zatím nezařazení, co se týče profesní a další gramotnosti : Wichterle, Zlatuška, Sedláček, Štern,
Koenigsmark, Klaus ml. / ano čtete dobře vážení zprava!/, Honzák, Burian, Telička , Potůček,
Muenich,Kubr, Krása, Kraus I. Putna, Pírko

Klaus ml. se zamítá. Ta souvislost jeho tatíka, jeho gymnázií a našeho ČEZu smrdí.
Putna je zase křesťanský fundamentalista./neutralizovat nějakým evangelíkem ?/
K Havlovi Petrovi má několik blogerů výhrady. Prý jen leští kliky.
Bublan prý jen kecá a skutek utek. Navíc má cosi ve Mlejně . Asi chrousta pod splavem s Vojtou nebo co.
A že prý místo Bublana radši Sokola - Judr. /ehmm..co kydybychom tam tedy přidali i Pitra ?/ - Sokol Judr se zamítá.
07. 02. 2011 | 12:48

stejskal napsal(a):

Dobrý den, pane Tenco,

přibližně dvacáté zveřejnění tohoto Vašeho textu už myslím není ani vtipné ani nijak přínosné. Od teď jej budu posuzovat jako tzv. tapetování.

Libor Stejskal
07. 02. 2011 | 12:53

Dočekal napsal(a):

sam:

Dovolím si zde uvést výrok jednoho kovaného komunisty tak, jak jsem ho slyšel někdy v polovině osmdesátých let minulého století:

"Nevím toho sice moc, zato ale vím na každého něco."

Některé postuláty jsou zkrátka silně nadčasové.
07. 02. 2011 | 12:53

Carlos V. napsal(a):

17. Ministerstvo propagandy : Tenco

A já si nárokuji pozici mi(ni)stra popravčího, jakožto orgánu na vládě nezávislého ...
07. 02. 2011 | 12:53

Béda napsal(a):

mažňák,

nikoliv selhání voličů, ale selhání systému, který vytváří systémové předpoklady pro korupci, lobbing, sponzoring a pod..
Za 20 let od VLSR si kapři rybník nevypustily - právě naopak. Vytvořily si svá specielní pravidla, na která nikdo nemá. Není síly, která by to byla schopna změnit.

To, že některý kapr nakonec z rybníku nakonec vypadne je spíše jeho dobrou vůlí, nežli sebeočistným tlakem systému.

PS: Prozatím většinou sociální demokraté tlačili na očistu své strany - odstavili Grosse, Svobodu (se Snopkovou) od lizu a ze svého vedení, nežli neoliberálové. Ti spíše drží jako klíšťata na tepně. Absolutním rekordmanem v tomto smyslu je teflonový Kalousek. V každém státě na západ od hranic ČR by byl již dávno z politiky anebo v pruhovaném munduru. V ČR hlídá finance.
07. 02. 2011 | 12:57

Tenco napsal(a):

Stejskal
Hmm. Já si myslím totéž o tisících příspěvcích, které naříkají, jak je to vše špatné a že to ale nejde změnit..
Ty mají stejnou hodnotu.

Ale Vy jste tady šéf.
Zatím. :))

Carlos V.
Krátké, ale přesto trapné.
MIlý bojovníku proti státu.
Jinak můj komentář vůči výhružce pana Stejskala patří i vám.
Až na toho šéfa.

Venku je fajn, jdu nakrmit ptáčky.
Než krmit duté hlavy, tak to jdu radši ven.
07. 02. 2011 | 12:58

Al Jouda napsal(a):

Článek pana Peheho jen potvrzuje můj názor před volbami : Rozhodující je volit nové tváře v každé politické straně a zejména kandidáty nové politické strany. Tento postup skutečně provětral zatuchlou politickou scénu a aférky se vynořují z hlubin mafiánského podsvětí. Oni si ti noví toto uvědomují a dají si pozor, aby se také nespálili. V příštích volbách se musí vyměnit ten zbytek starých tváří a budeme zase o krok dále !
07. 02. 2011 | 13:01

zzz napsal(a):

ten nadpis skutečně vyžadoval zajímavý stav mysli... :-!
07. 02. 2011 | 13:02

Demagog Pehe napsal(a):

Kdyby neexistovala současná vláda a ODS tak by si je Pehe musel vymyslet. Umí jen destruktivně kritizovat a konkrétní návrhy (krom ideologických kliše že sociálně demokratický model je perfektní) neumí. Podporuje populistickou politiku chávezovského typu, říká že současný liberálně kapitalistický systém je špatný, ale už neříká že má i dobré stránky jako že je nabízí systém který je nejkonkurenceschpnější a nejlepší rozvoj jednotlivce (a podnikání), který je nezávislý na státu (není otrokem státu), což Pehům socialismus s vysokýma daněma, sociálníma dávkama a regulacema rozhodně nemůže dokázat.
Jeho kryptokpomunistický socialismus se ukázal v ekonomické krizi jako neefektivní, když dnes vládne v drtivé většině Evropských států liberální kapitalismus. Pehe to ale ve stylu komunistické propaganty přisuzuje vymývání mozků.

Pane Pehe přestaňte lhát o současném systému a něco si přečtěte o ekonomice. Pletete tady jenom svoje dojmy nikoliv pravdu.
07. 02. 2011 | 13:05

Béda napsal(a):

Al Jouda,

já vám věřím.

PS: Kdoví kolik těch "nových" je uklizeno pod akciema na doručitele?
07. 02. 2011 | 13:07

mažňák napsal(a):

Béda: často odstupují pod tlakem novinářů. Není to ideální stav, občas je to asi na objednávku, ale nebýt investigativního tlaku médií, tak nevíme ani 10% z těch všech afér.
Proto si myslím, že svobodný tisk je stejně důležitý jako demokracie.
Taky je dobré nezapomínat, že při vší bídě, máme mnohem lepší systém a režim (po všech stránkách!) než většina všech zemí na planetě... (to bude křiku! :))
07. 02. 2011 | 13:09

stejskal napsal(a):

Dobrý den, pane Tenco,

Ad. "Hmm. Já si myslím totéž o tisících příspěvcích, které naříkají, jak je to vše špatné a že to ale nejde změnit... Ty mají stejnou hodnotu."

Tak to jsme (nejméně) dva.

V názoru na Váš přechozí text se ale lišíme. Tak to v životě chodí (bylo by divné, kdyby si dva lidé ve všem absolutně rozuměli).

;-)

Libor Stejskal
07. 02. 2011 | 13:10

Béda napsal(a):

Al Jouda - dovětek.

"... Akcie na doručitele (baerer shares) jsou podle ní jedním z hlavních rizik, která otevírají prostor k praní špinavých peněz. Ve své tradiční podobně listinných akcií totiž umožňují absolutní anonymitu majitelů. Vlastníkem akcie je člověk, který akcii drží v ruce. Pokud nechce, nedozví se to ani policie, protože může akcie kdykoli půjčit libovolnému společníkovi. Ministrovi tak může patřit firma, které ministerstvo přiděluje veřejné zakázky, totéž platí pro hejtmany, starosty a další zaměstnance veřejné správy. Nákupem anonymních akcií je zároveň možné vyprat libovolné množství špinavých peněz.

„Listinné akcie na doručitele umožňují, aby byl vlastníkem české firmy Usáma bin Ládin, a nikdo se to nedozví, pokud se nebude sám chtít přiznat,“ ...

OECD eviduje poměry většiny zemí, kde se s akciemi obchoduje. Žádá příslušné vlády, aby akcie na doručitele buď zrušily, anebo registrovaly jejich vlastníky. Zrušeny byly ve čtyřiceti zemích včetně Austrálie, Japonska, Maďarska, Ruska a Spojených států. Dalších čtyřicet zemí přistoupilo k nějaké formě registrace jejich majitelů. Ve Francii, Německu, Velké Británii a dalších evropských zemí zakázali akcie na doručitele v listinné podobě. Může se s nimi tedy obchodovat jen na burze, nebo prostřednictvím bank a clearingových úřadů. Ve všech případech jsou akcionáři evidováni. V dalších zemích se přistoupilo k jiným formám registrace. V Evropě jsou nejliberálnější Lichtenštejnsko a Nizozemsko, ale i v těchto zemích mají firmy povinnost vést evidenci, kdo akcie vlastní a jak se s nimi obchodovalo. Tyto údaje si od nich může vyžádat policejní vyšetřovatel.

Česká republika nepatří do žádné ze zmíněných kategorií. Umožňuje sice akcionářům, aby vlastnictví akcií registrovali v obchodním rejstříku, není to ale povinnost. „Informace o majitelích akcií na doručitele mohou být v některých případech nedostupné,“ potvrzují experti OECD. Stejně jsou hodnoceny už jen Anguilla, Guatemala, Marshallovy ostrovy a Nauru...

Převzato z
http://zpravy.sluvko.cz/barta-zmenil-svou-abl-zrusil-korupcni-akcie/
07. 02. 2011 | 13:15

kim napsal(a):

modrému demagogogovi:

1. My nemáme liberálně - kapitalistický systém, ale liberálně - kleptokratický systém. Vzhledem k tomu, že je zaměňujete, nevíte ani přibližně, co ten první znamená.

2. liberálně - kleptokratický systém není nikde na světě konkurenceschopný, ani nepodporuje rozvoj jednotlivce a podnikání. Ani v Tunisku, ani v ČR. Právě my to můžeme vidět na vlastní oči.

3. Pokud srovnáme státy s vysokými daněmi, jako Norsko, Švédsko, Finsko , Dánsko, ale i Německo nebo Nizozemí a donedávna i VB, rozdíl v podnikání a rozvoji jednotlivce a životní úrovni a dopadu světové "krize" oproti ČR je jako nebe a dudy.

Pane demagogu, přestaňte opakovat stranické ideové poučky, které v reálném světě mimo Tunelovu hlavu, neplatí a používejte rozum z hlavy vlastní.
07. 02. 2011 | 13:15

Marcus Agrippa napsal(a):

Tohle jsem si půjčil z jiné diskuze:
Většina inteligentních Čechů stojí mimo politiku. Proto mohou využívat děravé zákony a předpisy a dělat, čemu amatéři ve vládě neumí svým nízkým IQ čelit ( velice často naopak vyvíjí až přehnanou inteligenci jak tomu nečelit ). To je také jeden z hlavních důvodů naší zadluženosti. Všechny dosavadní vlády po revoluci byly obsazeny politickými amatéry. Je to vidět na každém resortu. Nic nenasvědčuje tomu, že by se mělo začít postupovat při obsazování vládních křesel s ohledem na nejvyšší možnou kvalifikaci.
Jen bych doplnil, že je to taky vizitka českých voličů.
P.S."kroužkování"a občanským iniciativám ZDAR.
07. 02. 2011 | 13:17

Puck napsal(a):

Pane Pehe, neděláte dobře !
Co když si to kucí přečtou, a začnou tahat společně za jeden konec ?
Aféry ustanou a nastane čas na práci. Bůh nám buď milostiv ! :-)
07. 02. 2011 | 13:23

děd napsal(a):

Sakra napište někdo už něco hezkého o posledních dvaceti letech, politických stranách a politicích. Já poznávám jedinou, ale nepěknou změnu, že jsem o dvacet let starší. Čest práci, revolucionáři!
07. 02. 2011 | 13:24

Demagog Pehe napsal(a):

kim:

Vím co je to liberálně kapitalistický (nebo taky liberálně tržní systém). Ten mají dnes USA,VB a Japonsko. Tyto státy jsou na tom ekonomicky mnohem lépe než Švésko,Norsko,Finsko, nebo Dánsko (dokonce líp než celá EU)

Je zajmavé že v Dánsku i Švédsku dochází k snížení daní takže tento systém asi tak ideální není.
07. 02. 2011 | 13:29

Béda napsal(a):

Demagog Pehe,

vc čem jsou na tom USA, VB, Japonsko lépe nežli skandinávské země? Ve výši zadlužení a v sociální nesouměřitelnosti?
07. 02. 2011 | 13:35

stále rebel napsal(a):

Pro Demagog Pehe.
Když už zmiňuješ VB, víš že tam teď konzervy zavedly sazbu 50 % pro vysoké příjmy a bonusy?
http://www.hmrc.gov.uk/rates/it.htm

Tady je tabulka OECD
http://www.oecd.org/dataoecd/46/18/2506453.xls
07. 02. 2011 | 13:46

Haš napsal(a):

Skvělý komentář, pane Pehe. Já i mnoho mých známých to vidí stejně. Současně mě překvapuje velká zaslepenost, která čiší z mnoha reakcí na Váš článek. Jsou tito lidé jen nevzdělaní?
07. 02. 2011 | 14:05

Holubář napsal(a):

Což takhle přestat diskutovat o blbostech a začít nakupovat zlato? Ještě je čas! Je to jediná jistota do budoucna!
07. 02. 2011 | 14:11

Stařeček napsal(a):

pane Stejskale, nešlo by prosím nějak zařídit, aby se jedna huba neprezentovala pod různými nicky. Jen tak pro upřesnění, ať víme s kým máme tu čest. Jinak to vypadá, že tu má spousta nicků stejný názor a to se mně nezdá fér. Předem děkuji za vysvětlení. Stařeček J.
07. 02. 2011 | 14:12

ld napsal(a):

Výborný blog, pane Pehe. Jako vždycky.

To Stejskal,

mám stejné hodnocení i +- jeho text. Koleduju si taky o cejch tapetáře?

P.S. Odpovídat netřeba; stačí být objektivní a nad věcí.

P.P.S. Jak tady není nějaký čas Pepa Řepa, váš virtuální milec, jste nervózní a podrážděný jak Duda na přechodu.
07. 02. 2011 | 14:12

dalimír napsal(a):

Sam máte dobré názory a přesně jste vystihl naši celonárodní situaci ! Je potřeba ustavit nové národní shromáždění s pečlivě prověřených a poctivě smýšlejících lidí které by si pak zvolilo svého prezidenta a vůdce ! Současný parlament a senát po vzoru USA se sem nehodí ! Tohle není žádná údajná pojistka demogracie ,naopak tyhle instituce u nás působí kontraproduktivně vůdči lidu téhle země ! Proto zde musíme stále burcovat lidi aby si to uvědomili ! Pan Stejskal promine nějaké to občasné nekorektní slovíčko ! Dali.
07. 02. 2011 | 14:15

hovorka11 napsal(a):

Demagog Pehe:
Škoda, že jste včera neviděl na ČT2 americký film o ropném zlomu z konce 70 let! Pak by jste pochopil, proč právě američané jsou na tom výhledově nejhůře,protože stojí na ropě a nemají železnice jako v Evropě !
Celý nesmyslný politiký systém čtyřletých populistů brání přípravě v rámci 10 až 20 let na nedostatek ropy. Je nutné omezit nárust spotřeby, rozvíjet alternativní zdroje a hlavně výzkum, díky politické neprostupnosti v USA to půjde "hubou do hnoje" !!!
Jste s názory 5 let pozadu, teď už ten Váš názor nejde obhájit na příkladech .
07. 02. 2011 | 14:16

Petrarka napsal(a):

Pane Pehe,

dnešní vstup do nového týdne se Vám opravdu nezdařil. To co popisujete jste mohl napsat v kteroukoliv dobu o kterékoliv vládě - jen konkrétní kauzy a jména by byly jiné. Obsah Vašeho sdělení jsem nepochopil. Rozdíl je hlavně jen ve výši státního dluhu a způsobu snahy najít řešení. Nemyslím, že bych byl až tolik nechápavý, protože jiné Vaše články se mi i líbily :)
07. 02. 2011 | 14:20

ld napsal(a):

hovorka11,

s vaším hodnocením dokumentu vcelku souhlasím. Jen nebyl americký, nýbrž německý. Což mne překvapilo dvojnásob.
07. 02. 2011 | 14:27

zdenekb napsal(a):

Tenco:

Na můj vkus je v tom seznamu málo zastoupena císařovna Brixi... ;o).

p.Stejskal:

Neobměkčí Vás ani to, že jste v seznamu uveden jako jeden z kandidátů na presidenta...?!? ;o)

Demagog Pehe:

Váš příspěvek mi silně připomíná ty, jichž se tu dopouští přezdívka "liberál", chválící právě USA, VB, Japonsko...
Na vaši odpověď (na Bédovu otázku), v čem že mají lepší ekonomiku než Skandinávie (zadluženost? konkurenceschopnost? sociální smír?) se upřímně těším...
07. 02. 2011 | 14:31

Da.Rock napsal(a):

Mně vůbec nevadí, že bakalovská koalice neplní svůj program. A děkuju za každý den, o který jsou její plány odsunuty. Takže jen ať se hádají dál.
07. 02. 2011 | 14:34

729 napsal(a):

Pane Pehe, tak se mi zdá, že vás nějak přešel mladický zápal pro věc kapitalismu. V dobách svého působení u Václava Havla jste psal poněkud jinak. Takže co se divíte, sám jste se podílel na vzniku systému, ktrý popisujete. Svět podle Havla.
07. 02. 2011 | 14:34

Kessu napsal(a):

Něco je špatně. Ať se rozhlížim, jak se rozhlížim, nikde nevidím pípu. A přitom tam, kde se vedou takovýdle kydy, musí bejt pípa nedaleko, jináč to nejni možný...
07. 02. 2011 | 14:34

Tenco napsal(a):

zdenekb
Já už to mám stejně vymyšlené. Jak to obejít.
A pana Stejskala z toho seznamu prezidentských kandidátů vyškrtnu.
Šoupnu ho za trest na Ministerstvo opravdové pravicovosti.
Svůj mezi své.
Pěkná tlačenice tam bude :

https://www.youtube.com/watch?v=miYAvvdNWiM
07. 02. 2011 | 14:36

Tenco napsal(a):

zdenekb
Odhaduji, že tak do 3 měsíců zde budou mezi sebou diskutovat pouze liberál, Demagog Pehe a Bc Martin.
Možná se ještě přidá tak leda blue jay, mandrake, moucha na zdi a psycholog.
To už se pak bude líbit i hanah /více pod blogem Hořejšího/.

To bude ten její dokonalý vzorek populace. :)))))

Mějte se.
07. 02. 2011 | 14:41

zdenekb napsal(a):

Tenco:

Mějte se, ptáčkům dobrou chuť.

ld:

"podrážděný jak Duda na přechodu"... hezké. Smím používat nebo máte ochrannou známku?
07. 02. 2011 | 14:45

stejskal napsal(a):

Dobrý den, pane Stařečku,

šlo. Tedy pokud bychom zavedli debaty jen pro registrované čtenáře. On totiž pevnou IP používá jen málokdo a ti, co jí používají, pak většinou velmi dobře vědí, jak jí skrýt resp. neustále měnit. Už jse Vám psal, jak jsem zablokováním jedné IP (kvůli tomu, že z ní přišla sprostá urážka) kdysi sem znemožnil přístup půlce poslanecké sněmovny a Reiffeisenbance? ;-)

Hezký den i Vám, pane zdenkub,

naopak. Beru to jako přitěžující okolnost.

Libor Stejskal

P.S. V "obcházení" jsme jako určitá národní entita skutečně dobří, ne-li nejlepší na světě ;-)
07. 02. 2011 | 14:47

ld napsal(a):

zdenekb,

klidně obratu užívejte co klávesnice ráčí.
07. 02. 2011 | 15:06

hovorka11 napsal(a):

ID:
Zajímavý je i tento článek, který je o ropném zlomu a jeho podceńování, plynoucí z dlouhodobého varování aniž nastal zřetelný pád s těžbou (nebyl takový raketový nárust spotřeby v rostoucích ekonomikách, tak se to dařilo za nárustu ceny doplňovat z horších nalezišť).

http://www.finmag.cz/cs/finmag/ekonomika/soumrak-ery-levne-a-hojne-dostupne-ropy/
07. 02. 2011 | 15:07

zdenekb napsal(a):

p.Stejskal:

To víte, malý národ mezi velkými je pudem sebezáchovy předurčen k hledání nových, nečekaných cestiček vpřed. A co si budeme nalhávat, když se vyčůranost pojmenuje jako "schopnost improvizace", hned to zní líp, a můžeme být na sebe rázem hrdi.

Když jste zablokoval přístup Poslanecké sněmovně, projevilo se to nějak na složení diskutérů?!? :o)
07. 02. 2011 | 15:07

ld napsal(a):

hovorka11,

to je to stejné, jako včera v OVM. Kuksa i Hašek se bavili o tom, jak zpoplatnit těžbu dřeva v lese, jak prošmelit zakázky, zda LČR mají být a.s. či s.p., ale ani jeden neřekl to hlavní, že lesy už začínají být měsíční krajinou.

Jako kluk jsem chodil na hříbky tam, kde dnes již les není; chodím o cca 5 km dále. Ale už loni jsem v těch místech viděl navršeno tolik pokáceného dřeva, až to dech sevřelo. Působilo to úplně stejně, jako pro Texasana (těžní město si už nepamatuju) pohled na ty těžní věže ve stádiu rezavějícího harampádí.
07. 02. 2011 | 15:20

stejskal napsal(a):

To jsem nestihl vysledovat, pane zdenkub.

Obratem mi psal jeden ze zdejších blogerů-poslanců, co že to tak nepatřičného napsal, že jsem mu zablokoval přístup do debaty. Spolu jsme pak zjistili, že celá sněmovna včetně kanceláří poslanců sdílí pár IP adres, takže to mohl napsat prakticky kdokoliv. takže jsem tu zablokovanou zase promptně odblokoval ;-)

S tou "schopností improvizace" máte pravdu. Také bychom třeba mohli být právem hrdi na svojí "nesmiřitelnost vůči nepravostem" (druhých), "ochotu každému do očí říct svůj názor, ať to stojí, co to stojí" (anonymně) a "schopnost nehrbit se před autoritami" (tedy pokud není nařízen opak). Svébytnost zaručena ;-)

Libor Stejskal
07. 02. 2011 | 15:20

Béda napsal(a):

p. Stejskal,

vám někdo NAŘIZUJE hrbit a nehrbit se před autoritami a psát o tom? Závisí na tom nějak vaše (finanční, pracovní...) svébytnost?
07. 02. 2011 | 15:25

ali napsal(a):

na jevišti mafiánský kapitalizmus a pod jeviště kleptomansko-zločinecko-populistický socializmus a komunizmus.

Když se procházím většími městy, nebo městečky a porovnávám fotografie předsametové a posametové, rozdíl je veliký. Pak jsou tady věční fňukalové, kteří budou v opozici s každým, kdo s nimi nesouhlasí a pokud jim dojdou argumenty tak dotyčného budou zesměšňovat a urážet. Co na tom, že ho neznají. Jim stačí pár vět a kam se hrabe kdejaký psycholog a kouzelník. Okamžitě mají jasno o dané osobě. Budou věčně nadávat na cokoliv, bez ohledu na to, že se mají dobře. Budou stále nadávat a ukazovat kdo je horší, ne lepší. A to je ta tragédie naší nenažrané společnosti. Že jo, Pehe?! Vy moc dobře víte proč má socha Spravedlnosti zavázané oči?!
07. 02. 2011 | 15:28

hoven napsal(a):

beda, zdenek b
vždycky , když byla čssd u moci, zavedla v tehle zemi mafiánský socialismus. korupci čssd vyšetřuje několik evropských států.
07. 02. 2011 | 15:31

ld napsal(a):

hoven,

taky proto nesmí Šťáva z DH opustit ČR, protože by jej všude zavřeli, a Klause zase nikam nezvou.
07. 02. 2011 | 15:35

Béda napsal(a):

hoven,

začněte od Adama. Čemu že se to říkalo za klotového rukávu bankovní soc...ismus?

PS: já vím, že klotový rukáv -ismy nemá rád.
07. 02. 2011 | 15:38

s.ráth napsal(a):

mafiánský kapitalismus v režii členů ksč a ssm.
07. 02. 2011 | 15:41

zdenekb napsal(a):

ali:

Rozdíl mezi fasádami je veliký. V obchodech jsou dokonce banány a vložky. Lidé jsou stejní, někdy horší. Věční remcalové budou nadávat za všech režimů. Věční konformisté budou hájit do krve režim současný, tak jako hájili minulý. Každá kritika bude prezentována jako láska k totalitě a pokus o návrat zpět za dráty. Když kritizovat, tak konstruktivně, soudru... ehm, dámy a pánové!
Jak souvisí regál banánů s tím, že ministři kradou?

hoven:

I kdybych to připustil (byť je to dost jednostranný pohled), tato vláda slibovala, že bude JINÁ, LEPŠÍ... a ono hoven, hoven.
07. 02. 2011 | 15:43

Béda napsal(a):

ali,

máte pravdu. Asi tak 3% procenta společnosti již žije v kleptomansko - zločineckém populismu (viz přemluv bábu a dědka) a komunismu. Ostatní za chvíli budou žít v nevolnictví, kde pravidelně přijde dráb vybrat "desátky".
07. 02. 2011 | 15:45

Béda napsal(a):

s.ráth,

jsem nevěděl, že pánové Klaus, Nečas, Kalousek, Bárta, John, Barták, Heger, Drobil, Šnajdr ... a jejich sponzoři kupř. p. Bakala byli členy KSČ a SSM.

Děkuji za informaci.
07. 02. 2011 | 15:47

Sláma napsal(a):

To Demagog Pehe:
Nejste moc dobrý demagog, protože tvrdíte věci, které lze snadno vyvrátit:
Pořadí Vámi zmíněných zemí (a pro srovnání ČR) z hlediska veřejného dluhu (pořadí na světě/výše dluhu v %HDP - je tedy od nejhoršího k nejlepšímu):
Japonsko (2. nejvyšší veřejný dluh na světě hned za Zimbabwe/196 % DPH)
USA (12./96%)
Velká Británie (22./68%)
Norsko (55./48%)
Dánsko (56./47%)
Švédsko (68./41%)
Česká republika (72./40%)

To bylo ovšem ode mne demagogické, jen jsem užil příměr, který používá naše vládní garnitura.
Správnější hledisko je HDP na hlavu podle Mezinárodního měnového fondu (2010) (pořadí na světě, tedy od nejlepšího/hodnota v amerických dolarech):
2. Norsko 84543 USD
5. Dánsko 55113 USD
7. Švédsko 47667 USD
9. USA 47132 USD
14. Finsko 43134 USD
17. Japonsko 42325 USD
21. Velká Británie 36298 USD

Takže Demagogu Pehe, až příště budete chtít psát nesmysly, zvolte něco, co se nedá tak lehce zkontrolovat!
07. 02. 2011 | 16:02

Demagog Pehe napsal(a):

Béda:

Podívej se na jejich HDP a zjistíž že je mnohem vyšší než u Skandinávských zemí. USA 1., Japonsko 3.,VB 6., Švésdsko až 35.
http://www.zemepis.com/hdp.php

Zvláštní že i v indexu lidského rozvoje jsou liberální státy jako USA,IRSKO,AURSTRÁLIE před Švédskem. Švédsko,Finsko i Dánsko klesá takže ten Skandinávský socialismus nebude tak bezchybný.
http://cs.wikipedia.org/wiki/Seznam_st%C3%A1t%C5%AF_sv%C4%9Bta_podle_indexu_lidsk%C3%A9ho_rozvoje
07. 02. 2011 | 16:04

yorick napsal(a):

radio Jerevan,
se zpožděním sice, ale - palec nahoru, to co jste napsal, je podle mne nejoriginálnější reakce na jinak standardně dobrý blog autora (zatímco neo zůstává tradičně nejprostším prosťáčkem -:).
Tenco, 12:48,
celkem dobrej manšaft a koukám, že trenér bude moci měnit řady, jen - prokristovyvočinesvětější, kde jste vyhrabal na finance toho ubrečeného diletanta Pavla Kohouta, nebyl jste snad na moment v mrákotném stavu? Nemluvě o tom, že jste prej tapetář! tytyty
07. 02. 2011 | 16:10

Sláma napsal(a):

To Demagog Pehe:
Už vidím pokračování Vašeho výplodu. Opravdu si myslíte, že jsou všichni lidé natvrdlí, aby neodhalili Váš demagogický trik?
Samozřejmě, že USA má absolutní HDP vyšší, než třeba takové Norsko. Je to proto, že má mnohem více obyvatel. Pak jste zapomněl na Čínu, Indii a Brazílii..
Takže pro porovnání ještě počty obyvatel v milionech:
USA 312
Japonsko 127
Velká Británie 62
Švédsko 9
Dánsko 5,5
Finsko 5,3
Norsko 5
07. 02. 2011 | 16:20

Sláma napsal(a):

Jen pro odlehčení, abych ukázal, jak nás chce Demagog Pehe vodit za nos, uvádím data pro velké rozvojové státy:
Indie - HDP na hlavu 137 místo na světě - 1176 USD; HDP celkem 11. místo na světě - 1430 mld. USD
Čína - HDP na hlavu 95. místo na světě - 4283 USD; HDP celkem 2. místo na světě - 5745 mld. USD
Brazílie - HDP na hlavu 55. místo na světě - 10471 USD; HDP celkem 8. místo na světě - 2023 mld. USD

Jen pro srovnání, nejvíce má samozřejmě Evropská unie - 16107 mld. USD, ale ta není státem. Ze států mají nejvíce USA - 14624 mld. USD.
07. 02. 2011 | 16:31

Sláma napsal(a):

Demagogu Pehe, ani v ukazateli HDI nepíšete pravdu. Pořadí je toto (podle zprávy: United Nations Development Program´s Human Development index, publikované 10. listopadu 2010):
1. Norsko
4. USA
9. Švédsko
11. Japonsko
16. Finsko
19. Dánsko
26. Velká Británie
28. Česká republika

Tady už není převaha skandinávských zemí tak jasná. Kdybyste zapomněl na Velkou Británii (která má ještě velký pokles před sebou), bylo by to skoro na plichtu.
07. 02. 2011 | 16:38

Demagog Pehe napsal(a):

Sláma:

Zvláštní že Japonsko má vyšší HDP (absolutní) i když má mnohem nižší (10 krát menší) počet obyvatel než Indie. Takže na počtu obyvatel to jenom nebude. Nějak vám to nevychází.

Ale podívejte se na index lidského rozvoje kde Švédsko kleslo z 2. na 9. místo, Dánsko z 3. na 19. místo a Finsko z 4. na 16 místo. To je sešup socialistických zemí.
07. 02. 2011 | 16:41

Sláma napsal(a):

Demagogu Pehe,
trochu jste mě nachytal. Teprve teď jsem si všiml, že pro HDI jste si půjčil jiné země, než pro HDP. Proč, to je jasné z přehledu. Máte pravdu, že Austrálie a Irsko mají HDI vysoké, ale zase s jejich ekonomikou to nevypadá valně. Kromě toho, nejedná se o liberální země!
07. 02. 2011 | 16:42

stále rebel napsal(a):

Pro Demagog Pehe.
Zajeď do Švédska a vysvětli jim, že se mají blbě.

„Nejspokojenější se svou osobní situací jsou v Evropské unii Švédové, Dánové a Nizozemci. Na opačném pólu naopak figurují Maďaři, Bulhaři a Řekové. Ukázal to průzkum Eurobarometr, jehož výsledky dnes prezentovala Evropská komise.“
http://www.evropskenoviny.cz/index.php?id=5957&loc=&cat=
07. 02. 2011 | 16:44

Demagog Pehe napsal(a):

Ještě v tom indexu lidského rozvoje válcejí liberální státy jako USA nebo Irsko státy Skandinávské. Jak to? Na to jsi ještě neodpověděl.
07. 02. 2011 | 16:45

Sláma napsal(a):

Demagogu Pehe, máte pravdu, že tyto země klesly, ale stále jsou na tom lépe než Vaši favorité. Jestli to nebude třeba tím, že v roce 2010 byla použita jiná metodika, než v roce 2009 (pro rok 2007).
Ale Norsko je stále na prvním místě.
Je také možné, že Švédsko klesá kvůli tomu, že tam je teď pravicová vláda!

To se Vám to demagoguje, když zamlčujete fakta!
07. 02. 2011 | 16:47

Demagog Pehe napsal(a):

Sláma:

Které země jsou podle vás liberální? Lichtenštejsko má HDI také větší než Švédsko a jejich ekonomika je na tom dobře. To rozhodně liberální země je má nízké daně (nepreferuje tolik zásahy do ekonomiky) stejně jako Irsko. Nový Zélad má například nižší daně než Švédsko (www.bussinesinfo.cz) nejvyší sazbu ná jen 33% takže nižší než Německo a je na tom lépe než obě tyto země.
07. 02. 2011 | 16:53

stále rebel napsal(a):

USA si dobře vedou, pokud jde o počet vězňů., v tom nemají konkurenci

1 United States: 2,019,234 prisoners
2 China: 1,549,000 prisoners
3 Russia: 846,967 prisoners
4 India: 313,635 prisoners
5 Brazil: 308,304 prisoners
6 Thailand: 213,815 prisoners
7 Ukraine: 198,386 prisoners
8 South Africa: 181,944 prisoners
9 Mexico: 172,888 prisoners
http://www.nationmaster.com/graph/cri_pri-crime-prisoners

Takové Švédsko
Sweden: 5,920 prisoners
ČR asi 20 tisíc
07. 02. 2011 | 16:55

stále rebel napsal(a):

Pro Demagog Pehe.
To bylo pro tebe, ty liberále.
07. 02. 2011 | 16:57

Otázkář napsal(a):

Pan Stejskal

ač se Vás většinou zastávám, protože Vám to práci opravdu nezávidím a vím jak je těžké udržet jistou úroveň své preference rozhodně nezapřete. Troufám si tvrdit, že pokud by toto alternativní složení vlády zde prezentoval jistý Pepa Řepa už by visel u Vás na blogu. A samozřejmě naopak. Kdyby kodex diskutéra zveřejnil Tenco, takové "pocty" by se mu určitě nedostalo. Ale to je jen můj soukormý názor, klidně to můžete smáznout :)
07. 02. 2011 | 16:58

zdenekb napsal(a):

Jen si dovolím zkopírovat původní příspěvek liberála-Bc.Martina-demagoga, aby bylo zřejmé, proč se zde šermuje statistikami a jak ÚZCE to souvisí s článkem p.Pehe... ostatně, myslím, že už ten nástěnkový slovník si to zaslouží.

"Demagog Pehe napsal(a):
Kdyby neexistovala současná vláda a ODS tak by si je Pehe musel vymyslet. Umí jen destruktivně kritizovat a konkrétní návrhy (krom ideologických kliše že sociálně demokratický model je perfektní) neumí. Podporuje populistickou politiku chávezovského typu, říká že současný liberálně kapitalistický systém je špatný, ale už neříká že má i dobré stránky jako že je nabízí systém který je nejkonkurenceschpnější a nejlepší rozvoj jednotlivce (a podnikání), který je nezávislý na státu (není otrokem státu), což Pehům socialismus s vysokýma daněma, sociálníma dávkama a regulacema rozhodně nemůže dokázat.
Jeho kryptokpomunistický socialismus se ukázal v ekonomické krizi jako neefektivní, když dnes vládne v drtivé většině Evropských států liberální kapitalismus. Pehe to ale ve stylu komunistické propaganty přisuzuje vymývání mozků.

Pane Pehe přestaňte lhát o současném systému a něco si přečtěte o ekonomice. Pletete tady jenom svoje dojmy nikoliv pravdu."
07. 02. 2011 | 16:59

Demagog Pehe napsal(a):

Sláma:

Jestli to nebude tím že Norsko má ropu (Libye by rozhodně neměla nejvyšší HDI z Afriky,kdyby neměla ropu). To že Švédsku klesá HDI rozhodně není tím že mají pravicovou vládu, protože nechala vše co zavedli socialisti a daně mají stále nejvyšší v EU. Takže zase smůla.
07. 02. 2011 | 17:02

Puck napsal(a):

Pro ali :
Smím dotaz ?
Vám Kalousek neposlal složenku ?
Někdy nestačí obdivovat fasádu, někdy se musíme podívat, co je za ní. :-)
07. 02. 2011 | 17:04

Demagog Pehe napsal(a):

stále rebel:

Jestli to nebude tím že Švédsko má jen 9 milonů obyvatel a USA 303 milionů obyvatel. Jinak v počtu popravených lidí nemá na Čínu. Tam se popravují i za prkotiny.
07. 02. 2011 | 17:08

Haló tady česká rozkradená napsal(a):

Český politik je ZLODĚJ zabalený v demokratickém plášti a mafiánský kapitalismus tady v české rozkradené máme již od 1989! Je až neuvěřitelné co všechno české stádo hloupých ovcí vydrží!
07. 02. 2011 | 17:09

Otázkář napsal(a):

Demagog Pehe

"Demagog Pehe napsal(a):
stále rebel:

Jestli to nebude tím že Švédsko má jen 9 milonů obyvatel a USA 303 milionů obyvatel. Jinak v počtu popravených lidí nemá na Čínu. Tam se popravují i za prkotiny."

škoda, že jsi nedokončil ani základku, mohli tě naučit počítat

United States: 2,019,234 prisoners
Sweden: 5,920 prisoners

Kdyby sis to přepočetl na 1 obyvatele nemohl bys plácat takové nesmysly.
07. 02. 2011 | 17:13

VL napsal(a):

Ty bláho liberální USA je na tom fakt skvěle. 70% HDP tvoří spotřeba z velké části na dluh. Další velkou část HDP tvoří přerostlý finanční sektor produkující jednu bublinu za druhou. Zdravotnictví stojí 18% HDP a měřeno průměrnou délkou života poskytuje podprůměrné služby. Kromě vojenského a potravinářského průmyslu tam nezbylo skoro nic jenom si vzájemně perou jeden druhému ponožky a říkají tomu služby. Průmysl si "chytře" odstěhovali jinam převážně do komunistické Číny, čímž si sami vytvořili svého největšího konkurenta. Aby podpořili růst vytiskli už 3 300 mld. USD, další stovky mld. se chystají tisknout. Výsledek růst cen komodit a slabý asi 3% růst HDP. Falšují statitiky. Definice inflace a nezaměstnanosti se časem mění, aby nevypadal tak děsivě. Měnový agregát M3 raději přestali publikovat úplně. 50 mil. američanů nemá zdravotní pojistku. Nějakých 35 mil. je na potravinových lístcích. Mnoho penzijních fondů zkrachovalo. Krachují i jednotlivé státy a města. Roční deficit federálního rozpočtu činí 1 500 mld. USD. Celkový dluh je pak 14 000 mld. USD.

Prostě to shrnu. USA je dokonalý neoliberální ráj. Je dobře, že si bereme z něj příklad (nyní ve zdravotnictví a v penzích). Kde je teď USA budeme my s naší neoliberální vládou za pár let. Hurá.
07. 02. 2011 | 17:19

zdenekb napsal(a):

VL:

Ale kuš, takové kryptokomunistickosocialistickochávezovské řeči... ;o). Hezký večer všem.
07. 02. 2011 | 17:23

Demagog Pehe napsal(a):

Otázkář:

Ty jsi dutý jak bambus. Tak má Švédsko mnohem měkkčí soudní systém než USA, to ale neznamená že se tam žije lépe, ale je to naopak horší protože míň kriminálníků se tam dostane do vězení.
07. 02. 2011 | 17:26

hoven napsal(a):

zdenekb,
no a krade snad některý člen této vlády stejně jako gross???
07. 02. 2011 | 17:29

stále rebel napsal(a):

Pro Demagog Pehe.
Ty budeš „výborný“ počtář, dokonce jsi i velmi špatný demagog, jsi jen prostoduchý blábola.

Poslední poznámka, v ČR se přibližně dvakrát tolik vražd než ve Švédsku, demagogu.
Tím s tebou končím.
07. 02. 2011 | 17:33

Otázkář napsal(a):

Demagog Pehe

no jasně liberále, nevím, který bod kodexu Pepy Řepy jsi naplnil, ale možná, že hned několik, měj se
07. 02. 2011 | 17:34

Béda napsal(a):

hoven,

u Grosse šlo o dva milionky "strejdu Vika". Spíše byste se měl zeptat jestli některý šibal z Nečasovy vlády krade méně.
07. 02. 2011 | 17:38

Otázkář napsal(a):

Demagog Pehe

tak v kodexy jsem příhodný bod nenašel, ale Karel Čapek tvou demagogii pojmenoval ještě dříve:

"Ulixes je figura osmá. Její podstata je uhnout na jiné pole a mluvit o něčem jiném, než o čem se vede spor Tím se polemika výhodně oživí, slabé pozice se zamaskují a nebere to žádný konec Tomu se také říká unavovat odpůrce."
07. 02. 2011 | 17:39

zdenekb napsal(a):

poslední příspěvek...

Demagog:

Čím víc kriminálníků, tím funkčnější vymáhání spravedlnosti, pozoruhodná myšlenka!!! Co se takhle podívat na statistiku trestných činů a obecné kriminality? Pokud máš stejně gramotný přístup ke všem statistikám, přestávám se divit tvým názorům.

hoven:

Pokud vezmu to minimum, co "dokázali" Grossovi (čímž netvrdím, že pro mě není křivák, naopak), tak minimálně pánové Kalousek, Drobil, Jankovský, John, Fuksa. Omlouvám se, pokud jsem někoho opomenul.
07. 02. 2011 | 17:49

Otázkář napsal(a):

Demagog Pehe

jsi opravdu velice únavný a ke všemu průhledný, očividně máš problém sám se sebou a chodíš zde akorát exhibovat, vlastní názor nemáš a nejspíš toho ani nejsi schopen, debatovat s tebou je naprostá ztráta času, až se vzmůžeš na něco věcného bez osobních urážek tak se můžeš ozvat, btw. bambus je velice tvrdý, dostat jím po papuli tak bys brečel, takže takovými výrazy raději šetři :)
07. 02. 2011 | 17:49

zdenekb napsal(a):

hoven:

...Vondra! Já věděl, že to nebude kompletní... :o).
07. 02. 2011 | 17:51

Otázkář napsal(a):

zdenekb

myslím, že nejlepší co se dá udělat je toto individuum prostě ignorovat - tato taktika spolehlivě zabírá na další "případ" s nickme bluejay
07. 02. 2011 | 17:52

Béda napsal(a):

"...Případ náměstka ministra obrany Jaroslava Kopřivy poukázal na bezradnost českých zákonů tváří v tvář snaze očistit státní správu od nekalých praktik. Úředníka podezřelého z trestného činu lze vyhodit, i tak si ale Kopřiva přišel na třičtvrtěmilionový zlatý padák..."http://zpravy.idnes.cz/dohadoval-provizi-za-minomety-dostal-zlaty-padak-podle-zakona-pbq-/domaci.asp?c=A110207_172429_domaci_jw
07. 02. 2011 | 17:55

old napsal(a):

Tož, tak to je pane Pehe. Dobře, že je u vlády současná koalice. Ve velkých městech si kmotři mnou ruce, jak jim dlouho před volbymi připravovaná strategie vyšla. Zajímavá je reakce některých diskutujících, když jim předložíte obecnější názor bez osob a stran, tak jsou zcela bezradní. Pěkný den.
07. 02. 2011 | 18:07

ali napsal(a):

Puck
poslal, ale hodila jsem to do koše :o)..
Beda
no, já to vidím optimističtěji, než Vy. Nestěžuju si, beru všechno co mám jako přínost a zkušenost. Nefňukám a politiky si volíme sami. A až bude obviněn Gross, tak pak to půjde jak po másle všechno. Zatím jen slabomyslně hudrujem, což nahrává politikům nadále dělat to, co dělají..
07. 02. 2011 | 18:08

Demagog Pehe napsal(a):

zdenekb:

Kalousek, Drobil, Jankovský, John, Fuksa těm se snad něco dokázalo? Dokonce jenom jediný z nich Drobil byl obviněn (a nic se mu neprokázalo). Ti ostatní nebyli vůbec obviněni. Takže pokud máš nějaké jiné informace obrať se na policii.
07. 02. 2011 | 18:09

hoven napsal(a):

Béda,
za dva miliony barák na floridě nekoupíte. v te igelitce bylo mnohem víc. čssd nam svou zlodějnou udělala ostudu po celé evropě. několik evropských států vyšetřuje korupci spojenou s čssd. a tam se jednalo o miliardový částky, nebudte směšný s dvěma milionama v igelitce. díky čssd si celá EU musí o nas myslet, že jsme národ zlodějů.
zdenekb
vondra má co vysvětlovat, už měl dávno odstoupit. nicmeně si myslím, že na čssd a jeich mafiánský socialismus nemá v evropě nikdo. možná nějaké narkoklany v kosovu.

myslím si, že čssd je nebezpečím pro demokracii ze dvou duvodů. zaprvé je to korupce spojená s přerozdělováním a zadlužováním, která uhrožuje ekonomickou bezpečnost státu. a potom v te neobolševické platformě, která se formuje kolem ekonomického analfabeta slavečka sobotky, podnikatele ve zdravotniství ratha a leninisty zaorálka, spatřuji i politické ohrožení demokracie. není to tak dávno, co si čssd dala na bilboard amerického presidenta jako největšího vyvrhele , a paroubek pak se svým nosičem kufrů leninistou zaorálkem si jezdili hledat nové kamarády do sýrie a severní koree.
07. 02. 2011 | 18:11

S.Š. napsal(a):

K výčtu uvedeném autorem blogu v prvním odstavci je třeba přidat i poslední zodpovědnost pražské ODS (a pražské ČSSD jako odpovědné opozice !) za navýšení ceny tunelu Blanka o maličkost - totiž 10 mild. korun. Ze sdělení předchozího primátora jsme se dozvěděli, že konečná cena je uvedena ve smlouvě s Metrostavem, viz "Pražský tunel Blanka nebude dražší ani se nezpozdí" (novinky.cz, 25.8.2009), stávající primátor oproti tomu tvrdí, že "smluva byla špatně napsána" a "konečná cena v ní uvedena není" (OVM, 6.2.2011).
Ptejme se tedy primátora Svobody, zda už podal trestní oznámení na právnickou firmu, která smlouvu připravila, na vedení odboru investic, které jí dalo podklady a na politické vedení města, které smlouvu schválilo. Protože to ovšem neudělal (ani neudělá), nabízí se pěkné téma ke zviditelnění pro opozici (hned uvidíme, zda jde o opozici skutečnou, netoliko rétorickou) anebo pro nějakého odpovědného občana. Není na co čekat.
07. 02. 2011 | 18:11

Béda napsal(a):

ali,

nikoliv milostivá. Až bude změněn systém a každý politik důvodně podezřelý z čachrů s veřejnými prostředky, obohacování, střetu zájmů... bude nucen zmizet z vrcholné politiky (podobně jak je tomu na západě) tak jako Gross, tak se to zlepší. A pak ať to vyšetřuje policie.

Problém je, že systém je zapouzdřen. Největší ryby proplouvaj kauzama (viz kalousek, Vondra, Barták) a stále se přiživují ve veřejném sektoru. Někteří dokonce na nejvyšších postech - ani se neuzardějí.
07. 02. 2011 | 18:13

Demagog Pehe napsal(a):

Otázkář:

Každý kdo nememá stejný názor jako vy s tím se nedá diskutovat a toho budem ignorovat že? Jak komunistické myšlení. Diskuze je proto aby se střetávaly názory. Vy zdřejmě chcete aby tu byl jejiný názor.
07. 02. 2011 | 18:14

Otázkář napsal(a):

hoven

"díky čssd si celá EU musí o nas myslet, že jsme národ zlodějů"

a díky Bartákovi si to myslí i USA ;)
07. 02. 2011 | 18:14

Starý napsal(a):

Jeden by si myslel, že se tady minulých 20 let vůbec nekradlo a nebordelařilo, až za Nečase !?
Pokud jde o fotovoltaiku, tak to je opravdu podpásovka. Tu přece zosnovali naši a bruselští Zelení Khmerové společně s vyc.cánky z minulého parlamentu a Nečas požár jen hasí.
Podobné je to s doktory. Proč nehrozili exitusem národa za vlády svého soudruha Ratha, když jsou podhodnoceni dlouhodobě a nesnesitelně !?
07. 02. 2011 | 18:15

Otázkář napsal(a):

Demagog

ale vůbec ne, jiné názory přivítám rád, obohacuje to diskusi, ale já s tebou žádnou názorovou polemiku nevedl pouze jsem upozornil, že neumíš počítat toť vše, to je o faktech, pleteš si pojmy ;)
07. 02. 2011 | 18:16

Béda napsal(a):

hoven,

Gross odstoupil kvůli 2 milionům "strejdy Vika". 100 milionů čerstvý advokátní koncipientík "výhodně vydělal" až poté co byl vystrnaděn z pozice premiéra a stranických funkcí. V té době to již byl řadový člen.

U Drobila šlo bratru o 3 miliardy. Drobil je místopředsedou ODS. Kalousek řval skrze Grossův byt v parlamentě jak na lesy. Sám přitom nabyl mnohem dražší byt za velice nestandardních okolností, za stovky milionů nakoupil nepoužitelné padáky, za nestandardních podmínek prodal palác na Náměstí republiky v Praze atd.- dnes je již podruhé státním pokladníkem. Barták "hospodařil" na MO v řádu miliard - je Kalouskovým expertem na boj s kurupcí...
07. 02. 2011 | 18:21

hoven napsal(a):

béda,
drobil přece neukrad ani halíř. o jakých 3 miliardách to mluvíte?? to je slušná fantasmagorie. gross zázračně zbohatnul. když šel do politiky měl jenom nádražáckou plácačku a když odcházel tak 100 milionů a nemovitosti na floridě. (jistě si vše poctivě vydělal díky své píly a schopnostem)
07. 02. 2011 | 18:26

Béda napsal(a):

hoven,

jasně. Knetig jen tak plácal co mu slina na jazyk přinesla a Drobil, ač zcela nevinný (MIchálek měl nějaké nahrávky) dobrovolně opustil funkci ministra a ponechal si funkci místopředsedy ODS.

PS: mimochodem - víte o tom, že ani Grossovi dodnes policie nic neprokázala? (vůbec nic - neexistují dokonce ani žádné nahrávky)
07. 02. 2011 | 18:31

Demagog Pehe napsal(a):

hoven:

Souhlasím to ale demagogičtí socialisté kteří naivně věří že jedině jejich socialismus je nejlepší a naprosto bezchybný (Otázkář) to nepochopí. Sám prohlašuje že namám názor přitom sám názor nemá a předvedl jen pár ideologických nesmyslů, které vyčetl z pravděpodobně z letáku Lihového domu. Sám říká že jsem se zmohl na urážky přitom sám mě tu uráži celou dobu.

Tady je přehled kauz ČSSD:

Biolíh, Kakaová aféra Kraus,Unipetrol,byt Stanislava Grosse,Podnikání Šárky Grossové, tajný policejní tým Mlýn,Diag Human,spekulace s pozemky ministra Zagraby,Lesy ČR (2004),Grippeny,Liberta,ČEKTEK, skandál kolem soudce J.Berky, prominutí daní stébákovi Dvořákovi, pochybný podnik v Náchodě (prostě bor_el se š_ap_aka) a tak dále.
Více najdete na těchto stánkách http://cssd.unas.cz/#4
07. 02. 2011 | 18:35

Pražák napsal(a):

Demagog Pehe

Otázkář je takový druhý vlk, vnucovači pouze své pravdy.
07. 02. 2011 | 18:35

Sláma napsal(a):

To Demagog Pehe:
Zpětně Vám dávám za pravdu. Podíval jsem se na různé indexy a uvědomil si, že podobně jako většina našinců jsem nechal zmanipulovat našimi novináři. Jako nejlepší měřítko ekonomického liberalismu se používají studie Fraser Institute, které se jmenují Economic Freedom of the World 2010 (2009, ...).
Pořádí některých zajímavých zemí je toto:
1. Hong Kong
2. Singapur
3. Nový Zealand
4. Švýcarsko
6. USA
8. Austrálie
10. Velká Británie
11. Irsko
12. Estonsko
14. Dánsko
15. Rakousko
16. Slovensko
19. Finsko
24. Japonsko
31. Norsko
33. Litva
35. Francie
37. Švédsko
46. Česká republika
48. Albánie

Jak jste si jistě ráčil všimnout, Dánsko a Finsko jsou liberálnější země, než Japonsko. V tom je ale kouzlo skandinávského modelu. Jedná se o (relativně) liberální ekonomiky, které ale regulují distribuci bohatství ve společnosti tak, aby společnost nezačala degenerovat.
Nejhorší je, pokud začíná selhávat reprodukce pracovní síly. K té dochází momentálně u nás. Školství je v rozkladu, úroveň znalostí klesá, stále máme příliš nízký počet terciálně vzdělaných lidí. Stále více rodin si nemůže dovolit zajistit svým dětem kvalitní vzdělání. "Díky" škrformě a navýšení spodní sazby DPH na 19% se počet takových rodin skokově zvýší. Tyto rodiny se dostanou do uzavřeného kruhu. Protože budou příliš chudé, nebudou moci zajistit dětem kvalitní vzdělání a protože ty děti nebudou mít kvalitní vzdělání, neuplatní se na trhu práce a nebudou moci svým dětem dopřát kvalitní vzdělání atd. To vede k pauperizaci a k "Egyptskému modelu". Tedy velký počet nevzdělaných mladých lidí na ulici bez práce, kteří jsou snadnou kořistí populistických "mesiášů".
07. 02. 2011 | 18:47

ali napsal(a):

jevištní socanská vláda byla a je pořád mafiánská. Kočka by to mohl dobře vymňoukat..ale zdejší socani nevidí v socanských praktikách pranic špatného, neboť socani slibují..nevadí, že slibované je nereálné..věřit socanovi je věření lháři..
07. 02. 2011 | 18:49

Pražák napsal(a):

Béda

používat Grosse jako vzor čistoty politika je neuvěřitelná drzost.
I když mu nic nedokázali, celý národ ví, jak zázračně v politice zbohatl. To bystřejším z nás neuniklo.
Aby ještě nedojel na vyšetřování MUS.
07. 02. 2011 | 18:54

dalimír napsal(a):

Ali hlavně že vám pravičáckým kapounům mohou lidé věřit !!! Stokrát horší jak socani ! Dal.
07. 02. 2011 | 18:54

hoven napsal(a):

béda,
možná že mu nic policie neprokázala, ale opakuji když šel gross do politiky měl jenom odstátý uši a nádražáckou čepici. když odcházel měl majetek přes sto milionů. to je fakt. drobil zbohatnul mimo politiku podnikáním než do politiky šel. plácání knetika, ktereho nahrává nějaký podivný jehovista, který potom s tou nahrávkou běhá a každeho se vyptává co sní má dělat a u toho si pořizuje další nahrávky, to pro mě není žadný relevantní důkaz.
demagog pehe
těch kauz čssd je mnohem víc, u čssd to není selhání jako u ostatních stran, ale system.
07. 02. 2011 | 18:56

Sláma napsal(a):

Demagogu,
teď ještě opravíme ty daně. Naši politici a novináři se nám snaží namluvit, že v zemích s liberální ekonomikou jsou daně malé, jednotné a rovné. Opak je pravdou. Přidávám tabulku zemí, o kterých jsme diskutovali. Podotýkám, že se jedná o srovnatelné číslo, které je v některých zemí tvořeno kombinací např. státní a federální daně, či státní a místní daně. Vždy se ale jedná o celkovou sumu daně z příjmu fyzických osob.
Austrálie - progresivní daň, horní sazba 45%
Rakousko - progresivní daň, horní sazba 50%
Dánsko - progresivní daň, horní sazba 60%
Finsko - progresivní daň, horní sazba státní 32% + horní sazba místní 21%
Irsko - progresivní daň, horní sazba 41%
Japonsko - progresivní daň, horní sazba 40% státní + 10% místní
Norsko - progresivní daň, horní sazba 47,8%
Švédsko - progresivní daň, horní sazba (místní + státní) 59%
Velká Británie - progresivní daň, horní sazba 50%
USA - progresivní daň, horní sazba federální 35% + státní až 10,5%
07. 02. 2011 | 18:58

Béda napsal(a):

ali,

opět klasický "úkrok stranou".

PS: Když už jste ukročila - Kočka byl hošíkem jak ČSSD tak ODS (zakázky měl od Langra a Gandaloviče). Nemáte pravdu. Já vidím špatné u ČSSD i u ODS. S tím rozdílem, že ČSSD nakonec vždy vytlačí profláklé persóny z funkcí - pravice téměř vůbec. Ani s tím slibováním nemáte pravdu - já kupř. kdejaké 13 důchody, pastelkovné a podobné nesystémové populistické kroky kritizuji.
07. 02. 2011 | 19:01

Sláma napsal(a):

Česká republika, která má zavedenu regresivní daň z příjmu fyzických osob, je naprostým unikátem na celém světě.
Všechny státy, hodné následování, mají progresivní daň. Absolutně nechápu, čeho chce chemický inženýr Kalousek a plazmový fyzik Nečas dosáhnout.
07. 02. 2011 | 19:03

Béda napsal(a):

Pražák,

kdo tady používá Grosse jako vzor čistoty? O čem to mluvíte, človíčku?
07. 02. 2011 | 19:04

Pražák napsal(a):

Béda

no přece vy, človíčku.
07. 02. 2011 | 19:17

Béda napsal(a):

Pražák,

doporučuji brýle a přečíst příspěvky na které reagujete.
Pak bych prosil o citaci, kde mluvím o Grossovi jako o vzoru čistoty.
07. 02. 2011 | 19:22

Pražák napsal(a):

ali

Statutární předseda B. Sobotka jasně řekl, kdo ČSSD volil, cituji: "Soc. dem. teatrálním marketingem podceňovala inteligenci i kulturní úroveň voličů. Jazyk, kterým soc. dem. doposud komunikovala svoje programové představy, byl příliš orientován na sociálně nižší vrstvy, přičemž používaný typ argumentace i výrazové prostředky (teatrální politický marketing, „cirkus“) poněkud podceňoval inteligenci i kulturní úroveň voličů.“

Tím je řečeno vše. A trapné řeči pana Bédi že vidí špatné u ČSSD i u ODS jsou jen špatně maskovanou výmluvou.
07. 02. 2011 | 19:27

Pražák napsal(a):

Béda

Děkuji za upozornění.
07. 02. 2011 | 19:31

Béda napsal(a):

Pražák,

aha. Takže taky "úkrok stranou."
07. 02. 2011 | 19:32

pich napsal(a):

Chemik a fyzik to mají dobře spočteno. Hlasy "podnikatelů" a bezmozků za nízké daně.
Zisky ze "státních" zakázek s "malou domů".
A propočtené ztráty hlasů, možná takových "státních" doktorů a pod. se vykalkulují stvořením nových čistých, protikorupčních a barevných stran. Možná i těch s pomocí boha. Tam bude nějaké saldo.
Hlavně ale nutno přidat na boji proti rudému nebezpečí. Nedávno o tom promluvil i oblíbený proutník Mir. Etzler, co by předmluva k nějakému antikomunistickému mnohaseriálu, které s takovou oblibou dává ČEZká Tv.
07. 02. 2011 | 19:33

Demagog Pehe napsal(a):

Sláma:

Selhávání reprodukce síly dochází ve všech vyspělý státech tedy i ve Švédsku,Dánsku a Finsku. Ve všech vyspělých státech dochází k poklesu porodnosti (naprosto stejně i v zemích, které mají vysoké dávky v mateřství a porodné) a zvyšování počtu lidí v důchodovém věku. Proto je třeba přehodnotit současný sociální stát.
07. 02. 2011 | 19:51

Demagog Pehe napsal(a):

Sláma:

Tvrdí tady snad někdo že země s liberální ekonomikou jsou Rakousko,Švédsko,Dánsko,Finsko nebo Norsko?

Nevím odkud bereš informace ale řekl bych že jsou mylné.
Ve Velké Británii je horní sazba 40%. http://www.businessinfo.cz/cz/sti/velka-britanie-financni-a-danovy-sektor/5/1000687/
07. 02. 2011 | 19:57

Sláma napsal(a):

Demagogu,
ano, skutečně, já tady tvrdím, spolu s prestižním Fraserovým institutem, že Rakousko, Švédsko, Dánsko, Finsko a Norsko jsou země s liberální ekonomikou.
V tomto případě beru informace z výše uvedené publikace, kterou mám právě teď před sebou otevřenou.
Informace o sazbě daně z příjmu fyzických osob čerpám z publikace britského úřadu, který se jmenuje HM Revenue & Customs.
Váš problém je asi v tom, že nemáte nejnovější údaje. Pásmo 50% totiž bylo ve Velké Británii zavedeno pro fiskální rok 2010-11. Tedy jinak řečeno, Velká Británie, vzor to liberálnosti, v loňském roce zavedla další daňové pásmo. Tedy provádí přesný opak toho, co naše vláda.
07. 02. 2011 | 20:54

Sláma napsal(a):

Demagogu,
zdá se, že jste docela bystrý člověk. Není na čase, abyste si začal ověřovat informace z český pramenů, zejména z bulvárního tisku typu MF Dnes, Lidové noviny, apod., také ze seriózních zdrojů? Řadu dobrých údajů najdete na stránkách Českého statistického úřadu, jsou tam i mezinárodní srovnání. Někdy jsou trochu postarší, ale pořád to je lepší, než bulvár.
07. 02. 2011 | 21:00

Frank napsal(a):

Pane Pehe, vysledky jsou impozantni:

1.) Lonske volby: pad Parouba a Topolanka => vynikajici
2.) Drobil a Bartak => vynikajici
3.) Audit na Ministerstvu obrany .... uz jenom, ze zacal je uspech
4.) Michalka nezavreli za oznameni korupce... velmi dobry pokrok

takze Vas jizlivy ton clanku bych zmenil na velky pokrok od casu Grosse, Paroubka a Topolanka ...
07. 02. 2011 | 21:08

fujklaus napsal(a):

je to výstižné,ale co je nám to platné p.Pehe ?
vyhrožovali nám před volbami Řeckem a po volbách
nás vedou do afriky a to jim ještě mnozí fandí.
07. 02. 2011 | 21:08

Sláma napsal(a):

Demagogu,
musím Vás upokojit. V USA za války byla nejhořejší sazba daně z příjmu fyzických osob 80%, takže těch 50% ve Velké Británii není nic výjimečného.
07. 02. 2011 | 21:09

Sláma napsal(a):

Demagogu,
vrátím se ještě k jedné Vaší další demagogii. Napsal jste:
"Ale podívejte se na index lidského rozvoje kde Švédsko kleslo z 2. na 9. místo, Dánsko z 3. na 19. místo a Finsko z 4. na 16 místo. To je sešup socialistických zemí."
K tomu namítám, že Velká Británie sestoupila z 5. místa na 26. místo. To je pane sešup (podle Vás) liberální ekonomiky!
07. 02. 2011 | 21:33

Sláma napsal(a):

To fujklas:
Píšete: " vyhrožovali nám před volbami Řeckem a po volbách
nás vedou do afriky".
Myslím, že se mýlíte, není Afrika, nýbrž Asie. Když se podíváte na seznam zemí, kde je zavedena tzv. "rovná daň", tedy správněji daň s jednotnou sazbou (flat rate tax), tak Vám to musí být jasné: Bělorusko, Bulharsko, Estonsko, Gruzie, Kazachstán, Lotyšsko, Černá Hora, Rumunsko, Rusko, Slovensko a Ukrajina.
Z vyspělých zemí nikdo.
Zatím jsem nikde nenašel odpověď na otázku, co k tomu vládu vedlo? Jediné vysvětlení je vlastní hrabivost. Někdo spočítal, že pár Topolánek - Talmanová po zavedení této daně měsíčně ušetřil 80 tis. Kč na daních. Ty peníze samozřejmě někde chybí a to je těch 10%, o které byly v rámci škrformy obráni státní zaměstnanci.
Ale upřímně: "Patří jim to!", když se nechali takhle oškubat.
Bereme-li si příklad z takových zemí, jako je Bělorusko či Kazachstán, dává mi mnoho věcí smysl. Tam jsou přeci všude orientální diktatury, kde bohaté "věrchnušky" žijí na úkor běžných obyvatel, kteří chudnou. Toto je evidentně model, který tu chtějí zavést naše "věrchnušky"!
07. 02. 2011 | 21:52

veverka napsal(a):

Nepomůže nic jiného než to co v Egyptě.Bohužel Češi jsou národ,který si nechává srát na hlavu mimořádně dlouho.
07. 02. 2011 | 22:08

ali napsal(a):

dalimír
vůle k socanskému systému je nedostatkem poctivosti..nejsem pravičácký kapoun, jen jsem pravicová, pracující, šťastná že je svoboda a že nám bolševik už nekáže. Socan se snaží, ale nějak se mu to vyklo z ruky..jinak vás nesmírně zdravím :o)
Béda
socani vytlačí profláklý persony, jo? Tak to je nejlepší hláška dnešního večera :o). A že se Bohušek drží, co?
Pražák
díky :o))
07. 02. 2011 | 22:27

Pepa z depa napsal(a):

Milý Slámo a další diskutující, 4. odboj a Pepa z depa, žasne jak je tento blogový dvoreček obdařen pořád stejnými chytrolíny a ještě jsme na těch diskuzích nečetli vůbec nějakou radu nebo alespoň projevenou snahu něco vyřešit, než bohapusté kecání o ničem a ještě jsou mezi vámi takoví srabi, kteří, když se mezi vás dostane nová persona tak jsou zvědaví jak malé děti, kdo to je, že si dovoluje odporovati a nebo vůbec hájiti dělníky, viď HOVENE, tak jsem ti tam vystřihnul svůj životopis a co ty srabe, ty jsi od tamtud utek jak malej kluk, tak čekám co ty Nám předložíš mimo toho, že jsi zavilý odésák a nepřítel čehosi vůbec lidského, nebo se snad mýlím? Tak se ukaž blamáž a jest-li máte odvahu ostatní a není vám fuk že si s PRACUJÍCÍMI OBČANY ČR někdo dělá poskoky, tak vás tuto partičku teoretiků také požádám o to abyste Nám odkryli karty, odkud jste nabrali tyto zkušenosti. Doufáme, že to bude zajisté PRAXE, ŽE? Když né, tak jste jen teoretičtí žvanilové. Tak hurá do toho, ať se dozví PRACUJÍCÍ NA KOHO TO VŮBEC MUSÍ MAKAT. Za dnešek jsme té demokracii také dali pěkně na zadek rukou nerozdílnou. Tak si přečtěte co si o politicích a teoreticích myslí Ti samí lidé jako v Egyptě, jenže mají značku Made in Czech. Informace jsou dostupné na www.vymenilijsmepolitiky.cz, děkujeme za pozornost a těšíme se, že se NÁRODU PŘEDSTAVÍTE ALESPOŇ V TÉ FORMĚ JAKO PEPA Z DEPA. Půlnoc ještě neodbyla, tak hurá dotoho, dotoho, kdo neskáče není čech. Dobrou noc hodnotitelé režimů? Tak zatím 4. odboj a Pepa z depa.
07. 02. 2011 | 23:21

Sláma napsal(a):

To Demagog Pehe:
Existují ještě jiné ukazatele, než human development index. Řekl bych, že jsou komplexnější a vyrovnanější.
Například Legatum Prosperity Index. Ten připravuje Legatum Institute, britský nevládní odborný ústav. Je objektivnější, než HDI, protože se v něm méně odráží politické vlivy.
Pořadí zemí podle LPI je následující:
1. Norsko
2. Dánsko
3. Finsko
4. Austrálie
5. Nový Zealand
6. Švédsko
10. USA
11. Irsko
13. Velká Británie
14. Rakousko
18. Japonsko
20. Hong Kong
21. Slovinsko
24. Česká republika
08. 02. 2011 | 00:17

Pepa z depa napsal(a):

Dobrou noc všem a vidíte pane Stejskal, když mají kápnout božskou, tak jsou v čudu, že? Asi jich nebude škoda. Vždyť některé příspěvky byly hodně naivní. Jest-li toto je výkvět Naší politologie, tak to Nás potěš pámbůch, tak teď zdařbůch, ostravaci kratky zobaci, s Vámi je alespoň sranda. A prágl doufá, že Nás v té HEDVÁBNÉ ZMĚNĚ nenecháte samotný, nebo jó? Né aby jste zase přijeli jen na Spartu. A nebo kluci a fandové všech Našich a Vašich fotbalových i jiných klubů a hvězd i vycházejících hvězdiček, příště až Policie a pracující půjdou do nějaké stávky, tak co kdyby jste pěkně všichni v dresech za toho co fandíte /kopete/, posílili řady a v jednom šiku jste s Policií a Námi šli hájit republiku ruku v ruce, aby Nám kapitalisté nerozkradli všechny prachy určené na sport a podporu toho potěru, který bude nahrazovat ty starší kozáky a mohli byste vůbec choditi se na někoho dívat a vůbec FANDIT. Doufám, že pěkně sledujete, jak Vám ze sportu udělají MRZÁČKA a ani amatéři si potom nekopnou, nebude vhozena buli, nebudete se moci ani proběhnout v lese, víte proč? No protože si za všechno budete muset draze zaplatit soukromníkům a když Vám stát nedá vůbec žádnou šanci na práci a ty peníze nevyděláte a soukromá SAZKA Vám taky, víte co, že? Tak jste v tom stejně s Námi a dopadneme jako BAŤA S DŘEVÁKAMA. Tak sledujte na www.vymenilijsmepolitiky.cz termíny a pokyny. A to by bylo, aby Nás v Praze nebylo více jak egypťanů na jejich GENERÁLNÍ STÁVCE. Totiž Naše stávka musí vydobíti místo na slunci nejen sportu ale i kultúře, školství, vědě, zdravotnictví, zájmové činnosti pro mládež a děti, PRÁCI A MOŽNOSTI VYDĚLAT NA TO VŠE CO NÁS A VAŠE RODINY BUDE ŽIVITI. Tak rozum do hrsti a čas jim ukáže, že? Tak hezkou dobrou noc přeje 4. odboj a Pepa z depa.
08. 02. 2011 | 00:20

DDD napsal(a):

Copak, pane Pehe, v noci se nám zdálo o Marxovi, Leninovi a Stalinovi? Taky bych mohl vstát a napsat slátaninu třeba na téma co dělal Sobotka, když vládli s Grosrem... nebo podobnou blbost. Jasně, vláda je příšerná, protože neudělala žádný zázrak, Vondra si zkusil vyšlápnout na defraudanty a teď dostává čočku a Heger odmítá na jednu stranu nést odpovědnost ministra a při tom předat řízení zdravotnictví LOK. No z otho nebudu spát, nejspíš se mi bude zdát o tom jak salóní levičáci z USA jeli na stáž do KLDR.
08. 02. 2011 | 00:32

Honza999 napsal(a):

Demagog Pehe

Ano liberální sttáty jsou na tom dobře.

Ne už tak většina jejich obyvatelstva.
08. 02. 2011 | 01:34

Honza999 napsal(a):

Stejskal

Jste přesvědčen o tom, že používání nicku "Demagog Pehe" je v souladu s účelem těchto stránek poskytovat prostor pro věcnou a korektní debatu?
08. 02. 2011 | 01:37

Honza999 napsal(a):

hoven

Máte pravdu. Žádný člen současné vlády nekrade (stejným zpsobem) jako Gross. Kradou jinými způsoby a řádově více.
08. 02. 2011 | 01:45

Honza999 napsal(a):

ali

Když budete porovnávat fotografie z ket 1950-1970-1989, tak také uvidíte veliké rozdíly. Toto jako arrgument je slabé.

PS: tehdejší pokrok jsme si financovali sami a ještě jsme krom toho podporovali jiné. Dnešní pokrok je na půjčku.
08. 02. 2011 | 02:01

Honza999 napsal(a):

hoven

Co já vím, tak těch 100 milionů Gross vydělal již dost dlouho poté, co odešel z politiky.
08. 02. 2011 | 02:02

george napsal(a):

Dobré ráno všem, co soustavně kritizují, včetně pana Peheho (skloňuji jeho jméno správně?), jak jsou nasr... na život v Česku a koukají nevím kam. A tak to bude stále, bez rozdílu kdo vládne, dělají to přece blbě a my bychom to dělali na jejich místě zaručeně lépe. Máme to v povaze, pokud to režim dovoluje. Jinak jsme zalezlí strachem a kolaborujeme až na výjimky s vedoucí silou. Ovšem nezapomeneme přitom naskákat do svých miláčků na čtyřech kolech, nadávat, že u supermarketů je plno jak na parkovišti, tak uvnitř a narvat si nákupní vozíky s tím, že polovinu potravin naházíme do kontejnerů s odpadky. Ani se neobtěžujeme je třídit. A pak se najde p. Pehe, napíše blbosti a už se hádáme přesn klávesnici. Kdo je větší zloděj, blb atd. Lid se baví a zapomíná na dobu, kdy jsme po zvonění klíči pocítili SVOBODU, která nám už dnes nestačí. Vzpomínáte na to, jak jsme špinavá nádraží změnili tím, že se objevily květiny, lidé dobrovolně respektovali zákaz kouření na nástupištích atd. Dnes ? Hnus, jsme na sebe stále horší a bezohlednější. Politici si z nás dělají srandu a předbíhají se před televizními kamerami, kdo se nás více zastává a chrání obyčejný lid. A sami mlaskají a objímají se navzájem bez rozdílu barev. Asi potřebujeme znovu Husáky, Jakeše a Lorence. Asi by jsme se na zkoušku měli na týden probudit do komunistického rána, kdy nám dali nažrat, králíkárnu k bydlení a mzdu "vsjo rovno" - uklízečka jako lékař, máme přece stejné žaludky. Proto považuji takovéto diskuze za pouhé prndání a vyléváni si zlosti na svůj neúspěch a závist k úspěchu druhého.
08. 02. 2011 | 06:20

Sláma napsal(a):

To Honza 999:
Vy jste mi ale dal! Já se tady snažím vysvětlit, že liberální ekonomika neznamená automaticky nerovnoměrné rozdělování bohatství a že i skandinávské země, jako je Švédsko, Dánsko, Finsko a Norsko, které se dobře starají o své občany, jsou podle mezinárodně uznávaných kritérií považovány za liberální ekonomiky, ale je to, jako kdybych mluvil do dubu.
Zdá se, že manipulace s pojmy, které na nás chrlí novináři bulvárních novin, typu Blesk, MF Dnes a Lidové noviny, podle goeblesovské zásady, že stokrát opakovaná lež se stává pravdou, v České republice našly úrodnou půdu.
Švédsko, Dánsko, Finsko, Norsko, Belgie, Nizozemsko, Německo, to jsou všechno velice úspěšné státy, bohaté, které se přesto dokáží chovat sociálně citlivě.
Stále nechápu, proč se naše vláda inspiruje v Bělorusku, a nikoliv u našich severních sousedů, ke kterým kulturně a historicky patříme. Vlastně to chápu, rádi by tady zavedli podobný pašalík, jaký mají orientální despotové, ale nechápu, proč jim to voliči trpí.
08. 02. 2011 | 07:48

Jag napsal(a):

Mohl by pan Pehe říct,co nám tím chtěl říct?Mám to brát jako podprahový signál koho volit a koho ne?Nebo nás tímto snad vybízí k emigraci?Nebo nám říká,že nemá cenu volit?Jaksi mi chybí výstup z této analýzy a místo koncepce to má spíš antikoncepci.Ale možná nám tím nechtěl říct nic a jako je u nás obvyklé se jen snaží uživit za jakoukoli cenu.Analýza,že zde probíhá mocenský je tak hluboká,že by na to asi nikdo nepřišel........zvláštní je to hlavně proto,že demokracie je v podstatě občanská válka bez násilí.A to se ví už od jejího vzniku.Možná to chtěl jen pan Pehe připomenout.
08. 02. 2011 | 08:14

Jag napsal(a):

oprava:mocenský boj
08. 02. 2011 | 08:15

Jag napsal(a):

Honza 999,docela by mě zajímalo,jak se chovají citlivě........za prvé,Norsko země s ropou a plynem-sociální citlivost je títmo placená.Země švědska,Finska,Dánska-všechno země s přístupem k moři a jeho bohatství......už jsem to tady někde uváděl.Česko jako země malá,nemá ani ropu,ani zemní ply,ani móře a tím pádem nemůže dělat tak sociálně "citlivý"dotační systém,páč by krachl......kdo nechce nepomůže mu ani,kdyby do něj bušili.....
08. 02. 2011 | 08:20

Jag napsal(a):

omluva:příspěvek o Norsku,je pro Slámu
08. 02. 2011 | 08:21

Pepa z depa napsal(a):

Dobré ráno milí blogeři, můžeme vám oznámiti, že vaši nadřízení vám promtně přispěchali na pomoc a bránili vás, sice jsme nepochopili proč, když jsme od vás chtěli jen věděti něco o vaší specializaci a zkušenosti z praxe, že? Teď již i chápeme vámi to neustálé střídání problematik se stejnými krycími jmény a tu chuť pracovati až do rána. Nebudeme daleko od toho, že honorář také nebude zanedbatelný, že? Proto asi nemůžete přistoupit na ty životopisy a nebo je snad ještě smolíte a dáváte dohromady? A za ten hluk v těch odposlouchacích zařízeních se také omlouváne, protože jak vidíme tak taky zblajznete každý Náš zkušební test a kontrolní balónek, třeba vypuštěný z balkónu. No prostě vidíte, že nejme prostě dnešní, že to co na Nás zkoušíte, MY jsme již skoro zapomněli a je jen ostuda vaše, že jste od SAMEŤÁKA nepřišli na nic vlastního, že? Jen likvidace nepřátel, to vám jde párekseláns, to máte zmáknutý bez soudů a svědků, prostě masakr. Jen tak dále, to vám totiž podřízlo větev nadobro a teď si jen užijte svých skvělých výsledků práce. Myslíme si, že Ti policisté na těch ulicích a výkoných útvarech vám toho asi mají také mnoho co říci, viz ta rekreační a školící střediska a mnoho dalšího, že? Prostě špína vylezla napovrch a PRACUJÍCÍ OBČANÉ ČR si to podle Nás již nenechají dlouho líbit. Ale toto co bylo řečeno, platí i pro všechny oblasti Našeho života. Důsledky si připočtěte k vaší dosavadní činnosti. A občané pozor chemik do Řecka nejdříve poslal Naší půjčku MILIARDOVOU a teď za ní odesílá PPF aby tam založila banku, no doufáme, že se ještě u Nás najdeme někdo kdo to ohlídá. Dále pozor na Pospíšila, tak ten má nastartováno na Milovice a vše co tam zbylo po vojácích, což Bendl získal od státu za 1Kč a chtěl tam provést to co navrhuje spravedlnost udělat pro vězně a další využití tohoto celého prostoru, což máme písemně uchováno jako Náš návrh v tom případě, kdyby Nám byl tento prostor nabídnut k odkoupení za tu samou cenu, kterou již schválila vládu pro prodej Irům, kteří si to na poslední chvíli rozmysleli. Čáru přes rozpočet jim ale udělalo ČSSD, že tam mohli dosaditi svého hejtmana. No a další si můžete jen dosaditi podle svých znalostí věcí a postupů, které vykořisťovatelé používají proti vykořisťovaným. Tak rozum do hrsti a uvidíme jak Nám to půjde. Malý je jen ten kdo malé cíle má. A Náš cíl doufáme, že znáte všichni, je to OBČANSKÁ SPOLEČNOST DOSAŽENA PŘES GENERÁLNÍ STÁVKU A ŘÍZENA NOVOU OBČANSKOU ÚSTAVOU ČR, vše viz na www.vymenilijsmepolitiky.cz, tak zatím 4. odboj a Pepa z depa.
08. 02. 2011 | 08:25

vodník Kebule napsal(a):

Vážený pane, včera jsem se dostal k informacím, ze kterých se mi udělalo fyzicky špatně a naprosto vážně a definitivně jsem začal uvažovat o emigraci. To, že se zde v minulosti usilovně a téměř bez rizika kradlo z existujícího státního majetku, až z něj zůstala ohlodaná kost, která už nás neuživí (rozuměj - prožrali a rozdali jsme grunt), to nešlo nevidět. Ale že si teď vláda natiskne další dluhopisy za 135 miliard, kterými přikryje emisi peněz v téže výši, z nichž ještě do konce roku více než třetinu vyplatí jako provize za sehnání podpisů lidí na smlouvy s penzijními fondy, tak takovou drzost a bezohlednost vůči poddaným jsem opravdu nečekal. Rozkrádají už i to, co ještě není! Prostě geniální. Vyrobí obrovský dluh a velký kus z něj si hned vyplatí za to, že seženou podpisy mamlasů, kteří ho pak budou dalších padesát let splácet včetně té jejich prebendy. Když už není co prodávat, prodáme budoucí (nejisté) příjmy. Kruh se uzavře tím, že ony dluhopisy samozřejmě "skoupí" ty penzijní fondy. Paráda. Bohužel nejsem úplně vymaštěnej a tak to pro mě znamená jediné. Konec. Definitivní vítězství loupeživé bandy, která zblbla dav, co ani v těch nejděsivějších představách nepředpokládal, že by někdo mohl být takový mizera. No pravda, jeho chyba, ale tohle opravdu neskončí dobře. Po tomhle útoku tu nezůstane okradený dav, který nebude mít vůbec nic. Tady totiž bude okradený a zoufalý dav se smyčkou cizích závazků na krku. No a pak už přece stačí jenom zařídit, aby svůj vztek namířil jen sám proti sobě a zbyde tu po něm krásné volné a z hlediska vlastnictví křišťálově čisté území v srdci Evropy, se kterým půjde výborně obchodovat například s Číňany, nicht wahr ...
08. 02. 2011 | 08:53

zdenekb napsal(a):

ali, pražák:

Že jsem tak smělý, uveďte prosím jedinou citaci někoho, kdo se tu zastává Grosse, případně jiných "socanských zlodějen". Bylo jen konstatováno, že Grossovi nikdy nikdo nic neprokázal (a to tehdy vnitru šéfovalo Íčko) - čímž se tu naprosto stejně argumentuje při obhajobě Kalouska, Drobila, Vondry a dalších... Že socani provařené figury většinou (ne vždy, pravda) odstavili od funkcí, zatímco v současné vládě pokračují, někdy i povyšují.

Jednu jedinou citaci, prosííím...
08. 02. 2011 | 09:11

zdenekb napsal(a):

Jag:

To je zajímavý pohled, že Švédsko si svůj sociální stát vyrybařilo... a že za naši politiku je zodpovědná absence moře. To až se dočte Kalousek, vymyslí Nemořskou daň.
08. 02. 2011 | 09:13

Jag napsal(a):

Švédsko má vyrovnané finance?tento mýtus bude ještě dlouho přiživovat soc.dem.Ale dlouho to nevydrží......Švédsko má nejnižší korupci ve státě........a to taky ušetří prachy.Zřejmě to dělají sociálně citlivě.
08. 02. 2011 | 09:18

Pepa z depa napsal(a):

Milý vodníku Kebule, ano máš 100% pravdu, ale nestačí to jen vědět co se děje a popisovat to. Prostě to musíme ZASTAVIT CO NEJDŘÍVE. Jedno dílčí řešení je nasnadě, teď jsme právě viděli, že se zase hádají o osud žižkovského nákladového nádraží. Kdo by jej měl lépe znáti a to i uvnitř, než Pepa z depa, který jako žižkovské dítě odkojené ulicí, prolezlo na Žižkově kde co. A ještě nedávno jsme tyto prostory prochodili a zjistili jsme, že je to vynikající prostor, který je možno využíti k izolaci lidí, kteří si nezaslouží po určitou dobu žíti mezi slušnými, víte? A tak se dájí tyto budovy využíti jako předběžná vyšetřovací vazba při nalezání spravedlnosti v NAŠÍ VLASTI a to z důvodu jejího zdegradování. Takže věznice plné, nevyhovující a kam by jste chtěli dáti ty, které budete museti izolovati od pracujícího lidu a také mezi sebou samými, protože by se všichni domluvili na tom, že to vše zavinili komouši a nebo, že jsme si to rozkradli a prožrali sami, no znáte to, že? Takže než to zbouráme, tak to ještě využijeme a ještě ušetříme za převozy z Milovic do Prahy k soudním líčením. No řekněte není to ekonomické nebo to chcete ještě někdo vylepšiti? Jó Vy říkáte, že se tam všichni nevejdou? No neva, takových nevyužitých budov po vojácích je ještě habaděj. Tak hezký den přeje 4. odboj a Pepa z depa.
08. 02. 2011 | 09:21

Sláma napsal(a):

To Jag:
Norsko nemělo vždy ropu a plyn, ale už tehdy mělo sociálně citlivý stát. Je to dáno tím, že lidé na severu vždy museli držet pospolu, jinak by nepřežili tvrdé zimy.
My máme také velké bohatství, tím je vysoká úroveň naší pracovní síly. Zatím naše vláda dělá vše pro to, aby toto bohatství zničila.
Takové státy, jako je Finsko, Dánsko nebo Irsko, které mají mnohem horší přírodní podmínky, než má Česká republika, šly cestou vzdělanosti, výzkumu a inovací a moc se jim to vyplatilo.
Irsko má teď ekonomické problémy, které jsou způsobeny právě tím, že mají příliš nízké daně a stát není schopen zajistit vše, co je potřeba. Přesto má Irsko progresivní daň a rozhodně nehodlá závádět naši regresivní daň ani jiné orientální experimenty chemického inženýra Kalouska a plazmového fyzika Nečase.
08. 02. 2011 | 09:23

Anča napsal(a):

Neradil ten Pehe jistém Havlovi, který s tím všim dobytčím svinstrvem začal. Nejsem orwellovské prase, zdržuji se tedy, na rozdíl od jmenovaných, chrochtání.
08. 02. 2011 | 09:34

zdenekb napsal(a):

Anča:

Nebuďte tak skromná...
08. 02. 2011 | 09:48

ali napsal(a):

zdenekb
ale tady nejde o citace, kdo koho se zastává, tady jde o to, kdo trumfne špínu větší špínou..ne kdo je lepší a čistější..o to bych se hádala raději. Nemíním obhajovat lumpy odkudkoliv. Jenže nevím, jestli to pochopíte..
08. 02. 2011 | 10:08

Pavel Dittrich napsal(a):

vy jste ale volové ,že ty pehecancy čtete a diskutujete o nich. P. X...,kterej patří do Severní Koreje
08. 02. 2011 | 10:22

ali napsal(a):

Dittrich
:o))), to je fakt..jdu sprdnout dělníky :o)))
08. 02. 2011 | 10:25

zdenekb napsal(a):

ali:

Už jsem si všiml, že obvykle někomu něco lživě podsunete a pak vám "nejde o konkrétní citace"... že se ráda pohoršujete nad kydáním špíny, abyste hned poté souhlasila s tím, že tento blog jsou "cancy" a autor patří do KLDR.

O mou chápavost nemějte péči...
08. 02. 2011 | 10:41

Jag napsal(a):

IRSKo a severské státy neměly 40 ket komunismu,nemocnice stavěné na příkazy okrasního tajemníka-bez ekonomické rozvahy a jiné zvěrstva,které se neděly zdravým rozumem,ale stranickým příkazem.....ostatně dodnes toto dědictví část pitomců tahne sebou a je to vidět na architektuře,kultuře a jiných chuťovkách,které nikde jinde nebyly........a co se týká té vzdělané pracovní síly,tak o té se také dá pochybovat,když není schopna se uživit sama,bez toho,aby ji stát nedal měsíčně nějakou sociální dotaci.
08. 02. 2011 | 11:05

Sláma napsal(a):

To Jag:
Musím Vás politovat, jste obětí manipulací politiků a novinářů. Síť nemocnic se u nás vybudovala už za Rakouska a za 1. republiky. Nic nás nenutí dělat velké králíkárny typu Motola, které jsou obtížně dostupné a kde je lékařská péče odlidštěna.
Např. v sousedním Rakousku také mají síť více menších nemocnic a funguje dobře. Řešení je spíše hierarchizace a specializace. To bychom ale museli mít jinou vládu. Tato vláda umí dělat jen plošné škrty, bez rozmyslu a bez logiky.
Dále - kdy už se konečně přestaneme vymlouvat na 40 let komunismu? Např. takové Irsko začínalo před pár lety jako jedna z nejchudších zemí Evropy, podobně na tom bylo Finsko a kde jsou dnes! Ostatně, co by mělo říkat takové Slovinsko nebo Estonsko? Nevymlouvají se blbě na léta komunizmu a snaží se dělat věci s rozmyslem a dobře.
Ne tak my a naše vláda. Místo na Západě se inspirujeme na Východě a podle toho to vypadá.
08. 02. 2011 | 11:31

ali napsal(a):

zdenekb
nepodsouvám lživě, ale pravdivě..pokud nechápete rozdíl mezi lží a pravdou, tak to je napováženou. Ráda se pohoršuji, ale někdy není zbytí se k pohoršování přidat. Ovšem kam se hrabu za vámi, na vás já nemám :o))
08. 02. 2011 | 11:46

zdenekb napsal(a):

ali:

PODSOUVAT něco někomu PRAVDIVĚ je v zásadě protimluv.
Tvrdíte, že "zdejším socanům" nevadí mafiánské praktiky, aniž byste byla schopna to libovolným výrokem doložit. Přesto ráda druhé cejchujete jako lháře. Zameťte si nejprve, "dámo", před vlastním prahem.

ali napsal(a):
jevištní socanská vláda byla a je pořád mafiánská. Kočka by to mohl dobře vymňoukat..ale zdejší socani nevidí v socanských praktikách pranic špatného, neboť socani slibují..nevadí, že slibované je nereálné..věřit socanovi je věření lháři..
07. 02. 2011 | 18:49
08. 02. 2011 | 11:59

Jag napsal(a):

Slámo,specifikujte,kolik menšin,například romské mají severské státy na populaci?Jak jsou zasaženi asociálním morem středu Evropy a jak to snáší na daních......výdaje na kriminalitu,potřebu vzdělávat dědičný analfabetismus a jiné jevy,o kterých nedávno prohlásil David Cameron,že to Británie s tou přívětivostí přešvihla.......takže do toho a uveďte fakta a nejen hloupé výzvy na vyšší daně.Nebo se vám líbí,že pes mě stál 50 kč a dnes 500kč?To chcete na psa daně 1000kč?Jen aby pak neskončil na ulici.
08. 02. 2011 | 12:15

poool napsal(a):

To, co uvádíte, je ale víceméně důsledek toho, že se konečně začalo o problémech mluvit. Vemte si, že teprve teď se řeší možnost platit z rent stbáků nějakou daň obětem. Než půjdou největší zloději z období budování kapitalismu v čechách do lapáků, uplyne ještě hodně vody.
08. 02. 2011 | 12:34

LANDA napsal(a):

Souhlasím s promyšlenou strategií realizovanou ve formě jednotvárně nabízeného programu komedií určených veřejnosti. Řízeně otevírané skandály přetvořily občany v obecenstvo neočekávající od svých politiků už nic jiného než zábavu a dobrou podívanou. V divadelní scény se přeměnily různé vládní instituce, sídla politických stran připomínají kabaretní scénu a televize místo zábavných pořadů jako byl například „A možná přijde i kouzelník“ nabízí „Otázky Václava Moravce“ či provokativně nazvanou show „Mohu do toho mluvit?“ Politici vědí, že lžou, diváci vědí, že politici lžou a hrají divadlo, a tak se v podstatě nic neděje, neboť diváci se baví a jsou méně nespokojeni. Občané jako diváci dostali „svobodu do toho mluvit“, ale protože už stejně není co říci přestali být nebezpečnými. Horší bude, až nabízený repertoár představení přestane občany bavit.
08. 02. 2011 | 12:55

Sláma napsal(a):

Vyrovnané státní finance, to je další mediální manipulace našich politiků a novinářů. Maastrichtské kritérium pro veřejný dluh je 60% HDP. Dělat věci na dluh se totiž vyplatí, to by Vám řekl každý podnikatel, který podniká na základě úvěru. Jednak míra inflace působí ve Váš prospěch a dále věci, které jste si pořídil, Vám vydělávají. Faktem je, že neexistuje žádná země na světě, která by neměla veřejný dluh. Nemyslím si, že by všude byli tak blbí lidé. Když se podíváte na tabulku veřejného dluhu v jednotlivých zemích, tak jasně uvidíte, že bohaté ekonomiky jsou poměrně značně zadluženy. Tím nehoruji pro další zadlužování, ale upozorňuji na to, že se tento faktor přeceňuje a démonizuje. Náš problém není v našem veřejném dluhu, nýbrž v tom, že značná část státního rozpočtu se rozkrade. A má-li si politik něco ukrást, musí nechat ukrást mnohem větší balík podnikateli, který mu posílá "malou domů". Jak si všichni vzpomínáme, v kauze pražské čistírny odpadních vod měla být zakázka předražena o 3,5 mld. Kč a z toho mělo jít jen 0,5 mld. do kasy ODS. Tedy poměr byl 6:1. Myslím, že to je podobné i u jiných velkých veřejných zakázek. Třeba u připravované zakázky na likvidaci ekologických škod.
Občas dokonce vznikají umělé projekty a zakázky, jen aby se mohlo krást a pak se všechny peníze znehodnotí. Příkladem je často nesmyslné betonování vodních koryt či nákupy pro armádu.
08. 02. 2011 | 13:38

Sláma napsal(a):

To Jag:
Já mluvím o voze a vy o koze. Severské státy samozřejmě mají početné menšiny, nemají tolik cikánů, ale zato mají více černochů a Arabů, takže to tak výjde na stejno. Kdybyste si vzal někdy do ruky státní rozpočet, tak byste poznal, že výdaje na nepřizpůsobivé menšiny z hlediska celého rozpočtu nehrají žádnou roli.
Jsem samozřejmě proti zneužívání sociálních dávek. Jestliže někdo zneužívá sociální dávky, je to principiálně stejné, jako když se politik nechá "podmáznout". Akorát ti politici nás přijdou dráže.
Vůbec nechápete, o co tady jde. Tady nejde o sociální dávky pro cikány, tady jde o to, že cílenou politikou vlády se vyrábí více a více sociálně slabých rodin, řekl bych "bílých cikánů". Mladí lidé bez dobrého vzdělání, kteří budou žít na ulici a budou živit se drobnou kriminalitou. A to se mi vůbec nelíbí. Nechci žít v rezidenční čtvrti, obehnané ostnatým drátem, jako tomu je v jiných státech, kde jsou propastné rozdíly mezi bohatou "věrchnuškou" a chudým zbytkem populace. K tomuhle modelu bohužel spějeme mílovými kroky.
Nejvíce tomu napomáhají voliči chudí duchem, jako jste třeby Vy.
08. 02. 2011 | 13:47

Jag napsal(a):

Sláma vy jste blázen jako Komárek.Chudý duchem jste leda vy.Stačilo mi poslouchat Komárka a vy jste podobný experimentátoe.Já vůbec nehájím metoduchudiny,ale to co včera předvedl Komárek je typická vlastnost kryptokomunisty.....Jeho snaha zbavovat se dluhů tím,že natisknu inflační prachy je vskutku kolosální.A to proto,že zdražování mají neradi nejvíce důchodci.Je také jasné,proč nechce spoření na důchod a to kvůli té inflaci,která spoření na důchod znehodnotí a tím je to zbytečné....jeho řeč,kdo chce si může spořít,je jakoby říkal,spoř si,stát tě stejně okrade ve jménu takypotřebných......Komárek,stejně jako vy má totiž jednu chybu......neustále se snaží lidi zbavit vlastní odpovědnosti.Tím,že natisknu prachy,lidi necítí potřebu vlastní odpovědnosti za stát,svoji rodinu,svůj život a tak se tisknou ve velkém inflační prachy a dá se každému podle jeho potřeb.A v tom se skutečně lišíme.Podle mého slabého ducha,je potřeba,aby každý dal svému životu určitou dávku odpovědnosti.A to chceme přece i od politiky,ne?Jestliže tedy dáme každému podle jeho potřeb,tak se nedočkáme ani zlepšení životného prostředí,ani odpovědnosti za svoje počínání a tím pádem ani právního státu a morálky.Komárek je podvodník a taková typická siréna,pojď za mnou,slibuji ti lehký život plný blahobytu......jenže tak to nefunguje a důkazem je to,že poválečná inflace dluhy nikdy neřešila,ale naopak je tlačí před sebou a to pořád větší.My jsme ostatně ten typický příklad toho,že si bereme jen to,co se nám hodí.Z německého modelu pouličních premiérů máme jen to,že volíme demograticky a dáme si do čela toho,koho ulice zvolí-zloděj a alibista není výjimka,ale to,že tomuto pouličnímu premiérovi dáme finanční limit do Ústavy a omezíme dluhy,to už tak nemáme......ze švédského modelu by se vzalo to samé.Vezme se bohatý sociální stát,vysoké daně,ale to ostatní.....pořádek,na to nebude politická vůle,dostatek hlasů.Komárek je jako vy.Kupte si sociální smír a budete mít klid.Jenže takto to nebude.Vždycky to totiž dopadne tak,že když socialista mluví o daně na bohaté a miliardáře,tak to odnese střední třída......NIKDY TO JINAK NEBYLO!!!!!Boháč si politika koupí a jelikož se sociální potřebnost musí nějak zaplatit,je daná těmi zákony,tak se nakonec okrade střední vrstva a odpovědnost těch potřebných?Žádná.Peníze jim dané spotřebují,namnoží se třikrát tolik a mají potřebu další.Tak Komárek zase natiskne a střední třída zase zacáluje.Miliardáři se smějí a smát budou.Kdo se ale nikdy nesmál byla okradená střední třída několika měnovými reformami po Komárkovsku a neustálým čekáním na lepší časy.Doktoři už to pochopili a chtějí reformy.Vy nechcete určitě nic,páč vám vyhovuje utrácení po Komárkovsku a pak následný krach.Nemám rád ani nafoukané a hloupé boháče,ale ani spodek,který jen natahuje ruky bez odpovědnosti s tím,že když nebude tak se natiskne a okrade se střední třída.Pohled Komárka nepotřebuju a co se týká Skandinávie,tak jsem přesvědčen,že kdyby to fungovalo tady,tak už se to zavedlo.Jenže ono to asi nejde,když tady není taková poptávka a možnost to zavést.Pan Komárek si totiž odporuje,jedním slovem říká,že tady může být ráj a z druhé strany řekne,že máme nevýkonnou,zkorumpovanou a mizernou státní správu.....a té chcete dát budování sociálního státu po vzoru zemí na severu?Jediné co by z toho zbylo,by byla rozkradená a spálená země.
09. 02. 2011 | 05:47

Platan napsal(a):

zdenekb napsal(a):
Jag:
To je zajímavý pohled, že Švédsko si svůj sociální stát vyrybařilo... a že za naši politiku je zodpovědná absence moře.

No, možná, že jsme na dobré cestě. Velrybáře tady už prý máme... :-)
09. 02. 2011 | 20:23

Jag napsal(a):

ˇKaždý stát,který má moře je na tom sociálně daleko lépe a má méně dluhů,než státy vnitrozemské.....stačí si to počítat....austarálie-skvělý stát pro migranty,Norsko to samé,Německo,Holandsko.Rakousko se drží,ale to nemá pravidelnou a tedy drahou armádu.Švýcarsko to samé.Každý stát zkrátka něco obětuje.Pokud tedy chcete sociální stát,zrušte armádu a máte na sociální politiky.Nejde o žádné vyrybaření,ale o to,že celkový výnos z moře dělá státy daleko bohatší.Jen chudí hlupáci dichem zde mohou psát jen o rybách.je vidět,že nejde o to slyšet pravdu,ale canit nesmysly a vysmívat se.
09. 02. 2011 | 21:51

Jag napsal(a):

Rakousko a švýcarsko se drží i bez moře,ale nemají armády....................aby to někteří nechápali tak,že tvrdím,že mají moře
09. 02. 2011 | 21:57

skura napsal(a):

Jag:

"Každý stát,který má moře je na tom sociálně daleko lépe a má méně dluhů,než státy vnitrozemské"

Viz Řecko a Portugalsko..
09. 02. 2011 | 22:14

Jag napsal(a):

Vy jste ale gigant........na cikány a podvodníky nestačí ani mít móře.......to jste si dobře naběhl.Mimochodem Sláma,vy duševní gigante,na sociální dávky jde sice z rozpočtu málo,ale musíte k tomu započítat tzv.vícenáklady.A ty jsou na jejich romské asistenty,na soudy a platy soudců za jejich souzení z kriminálních kauz,na babyboxy,která musíme instaloval,na jejich vzdělávání,na jejich věznění a stravu z věznění,na jejich deportace ze zahraničí,na jejich dětskou detenční kriminalitu,na jejich odkládání invalidů na krk státu,na jejich v podstatě dětské domovy,kde hlavně přebývají,na jejich umisťování do nových rodin a k tomu ty ouřady,na jejich dotace na benzin,uhlo,na jejich další a další skryté náklady,které ovšem nejsou přímé naákldy,ale vedeljší,ovšem taky se musí ve zvýšené míře-páč je asociálů čím dál víc,také platit.......měl byste přestat myslet po Škromachovsky a začít používat MOZEK.Na to vám byl dán.Vy jste jak ti hloupí chchyrští uhlobaroni z okresu na severu.Když jsem jim řekl,že zhlo rubané je potřeba dobře rozmyslet jestli to má smysl,když se započítají všechny vedlejší náklady-tedy ty skryté,jako invalidní důchody horníků,jejich léčení,renty atd a jestli není lepší tyto drahé doly zavřít a uhlí dovézt odjinud-na trhu ještě je,tak se začali rozčilovat,prý máme zaměstnanost....nomale ta se musí dotovat a pak ještě území draze spravovat a uklízet.....a tak je potřeba vždycky chtít náklady počítat všechny......a nejen se podívat na položku do rozpočtu a pak se ukájet pohledem,jak jsou vlastně ti rychlemnožící asociálový výhodní.NO NEKUPTE TO.Takže mi nejprve dokažte jinak,že ten švédský model je skutečně výhodný a kdo ho platí a přestaňte dělat satiru na úkor daňového poplatníka střední třídy.
10. 02. 2011 | 03:26

Jag napsal(a):

Omlouvám se za chyby,ale píšu to ráno v rychlosti a nemám moc času.Když jste tak chytrej,tak si to přibližně domyslíte.....
10. 02. 2011 | 03:30

Břetislav Marek napsal(a):

Národe český, spojme se!

Národe český,

naší vlastí se šíří vztek, zoufalství a nedůvěra - konečně, můžeme si za to sami. Vláda nám ukazuje zdvižený prostředníček - pomož si občane sám! Zdravotnictví, doprava, vnitro, školství atd., korupce a skandály. Dokonce můžeš protestovat, a není ti to nic platné, protože držet se koryta je lákavější, než PRACOVAT pro občana. Došli jsme tak daleko, že věříme i tomu: PENÍZE NEJSOU. Nenech se mýlit "národe český".

Naše vláda vybere dost peněz na daních a i zdravotním i sociálním pojištění.
Na území ČR byl v roce 2010 zjištěn počet obyvatel - celkem 10 526 685. Pokud bychom vzali z toho 5 500 000 lidí, kteří měsíčně odevzdají daně v průměrné výši 4 000 Kč. To je měsíčně 22 000 000 000,00 Kč a ročně 264 000 000 000,00 Kč (264 miliard Kč).

Pojistné u zaměstnanců odvádíme 2x. Kdybychom vzali nějaký průměr i za podnikatele a měsíčně pojišťovnám odevzdali 3 000 Kč měsíčně (zde už odvádíme i za děti), tak do kasy pojišťoven připluje MĚSÍČNĚ za 6 000 000 pojištěnců zhruba 18 000 000 000,00 Kč. Nejsou zde zahrnuty daně z nemovitosti, pohonných hmot, alkoholu a cigaret a další DPH.

Opravdu si myslíte, že peníze nejsou? Nevěřte tomu a nesnažte se podléhat šíření paniky, o kterou této vládě jde. Myslíte si, že jeden člověk udělá málo? Podívej, ve které zemi se lidé spojili díky internetu a nenechali se vysmívat. Politik, vláda tě národe potřebuje pro tvoření HDP. Jako samostatná jednotka nic nezmůžeš, ale jako skupina, která má svobodnou vůli, ANO. Není třeba volit násilí. Jako jsou dny bez aut, přidej se ke dni bez médií, lékaře, léků, nákupů.

Dne 1. 3. 2011 od nás odejde mnoho lékařů. Je to jejich volba i právo. Kdo není lékař, neposuzuj. Uvědomíš si tím, jak jsi závislý.

Dokaž, že ti o něco jde, národe český, a připoj se na 1 den, a to 1. 3. 2011.

Přidejte se dodržením pravidla - jeden den bez médií (TV, rádio, časopisy, noviny), bez lékaře (neakutní případy), bez nákupu v lékárnách i obchodech. Jeden jediný den narušit onen koloběh peněz. Tak uvidíš, jak jsi mocný, národe český.

Je to pro tebe těžké? Jsi tak moc závislý na 24 hodinovém nákupu, nevážíš si lidí, kteří tam pracují? Jsi tak moc závislý a potřebuješ sledovat média plná lží a manipulace?

Dne 1. 3. 2011 jednotně, my všichni, společně !!!
Národe český, spojme se !!!
10. 02. 2011 | 07:53

Břetislav Marek napsal(a):

Pro habakuk,

Problém č.1 - jste popsal, ale z toho vyplývá, že 1% slušnejch lidí nic nezmůže ???? Současní mocní to vědí,proto se tak mohou chovat !!!!!
Bohužel skladba českého voličstva je zjednodušeně taková :70% politicky dementních, 10% alkoholici,15% ignoranti, 4% kmotři a zločinci a 1% slušný lidi.
Problém č.2 - Výsledek musí být jednoznačný, žádný politik z výše uvedených stran se nesmí dostat do parlamentu ani do senátu.
Naprostý souhlas - ti všichni polistopadový musejí být ODSTRANĚNI ???? ZÁKLADNÍ PŘEDPOKLAD - NALEZOU VÁM VŠUDE ??

Problém č.3 - Kapitalismus, systém založený na neuhasitelné chamtivosti asociálních psychopatů, diktatuře peněz,honbě za úspěchem, uctívání zlatého telete, zvrácené pseudodemokracii bude smeten. Toto nastane, až lůza bude trpět velikou nouzí a chudobou. Pokud bude mít chudák žvanec, hry a chatrč nad hlavou nic se nezmění.
Naprostý souhlas - tato současná společnost je takto systémově vědomě - DESTRUOVÁNA !!!!
Závěr : Reforma společnosti jako celek na jiných společenských a občanských základech????
Vytvoření komunity občanů spolupracující, vyznávající společné občanské hodnoty, respektující zákony přírody, rodiny, morálky, solidarity, naprosto jiná ekonomická pravidla a vytváření podmínek pro ŽIVOT občanů !!!!

Už se na tom pracuje - je nutno se zapojit,nastavit ty naše pomatený mozky na hledání cílů a odstranění tohoto KOLABUJÍCÍHO stavu.

Prosím podívejte se na web: http://ekonomickareforma.cz/ormeggiare/index.html

Jan Ámos Komenský

„Všichni na jednom jevišti velikého světa stojíme, a cokoliv se tu koná,všech se týče.“
„Má-li být však náprava úspěšná,musí být komplexní a všestranná,
neboť nebude-li současně napra-vovat všechno, co vzájemně souvisí, nikdy se nedostanete kupředu“.
10. 02. 2011 | 07:57

Jag napsal(a):

Marku,na jedno nepředvídatelné jete zapomněl......na penis a frndu....a to chci vidět,jak to budete napravovat....většina vražd z vilnosti a prostopášnosti,většina přepadů prachy na ukojení svých sexuálních tužeb, a znásilnění.Přemnožení spodiny a tím i vysoké daně a jen z vysokých daní může někdo něco rozkrádat,z přemnožení nastává totální devastace,zisk je potřeba politiků na ukijení daní na další zbytečné nezaměstnantelné lidi.Jak to budete řešit,to chci tedy vidět.hahahaha.Už tady pár pokusů byli.viz Stalin a Hitler.....Kdepak,základem je vlastní odpovědnost za svůj život a od toho se dá odvíjet i ten váš pokus ideálního společenství.
10. 02. 2011 | 09:38

Už je to tak napsal(a):

Pane profesore Pehe. Fajn, ale: Co těmito příspěvku zlepšíte? Nic. Popíšete to, ale to je asi tak všechno. Bohužel. Lidé si už na tenhle systém zvykli. Stačí poslouchat, co Hrad vyřkl na adresu Michálka. Nám Čechům je tak nějak všechno jedno (jenom navazujeme na totáč, kdy jsme "drželi hubu a krok"). Vemte si, že naše ČSSD má celorepublikově méně členů než vídeňská Soc. dem! Prostě maximálně kafráme "za zdmi", ale jinak nám přelepil ústa konzum. Občanský společnost tady nefunguje. Nic moc se nezměnilo (v tom má pravdu Dr. Hnízdil).
11. 02. 2011 | 17:18

Milan napsal(a):

Lidé čtěte, jak funguj naše vládnoucí mafie w w w.j u s t i c n i m a f i e .c z
13. 02. 2011 | 10:13

Břetislav Marek napsal(a):

Pro Jaga, penis neřešte, právě na talovém principu Vám ta občanská společnost musí STÁT - JINAK JE TO NA KULOVÉ ???

Váš text - Kdepak,základem je vlastní odpovědnost za svůj život a od toho se dá odvíjet i ten váš pokus ideálního společenství.
Ano reforma společnosti na vlastní odpovědnosti a NÉ na odpovědnosti ZLODĚJŮ a KORUPČNÍKŮ ???
Vy jste se JAGU vůbec neodvážil MRKNOUT na ten můj uvedený WEB: http://ekonomickareforma.cz - nastudujte,zamyslete se nad tím co Vám navrhuje reforma !!!! To prosím není pro pomatené TÍMTO 21 letým REŽIMEM ???? Chápete - to nemůže být GUMA bez štetky zdravého selského rozumu !!!!!!
Děkuji za odpověď a přemýšlejme společně a právě odpovědně ???
14. 02. 2011 | 02:31

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Aktuálně.cz Blog · Atapana Mnislav Zelený B Baar Vladimír · Babka Michael · Balabán Miloš · Bartoníček Radek · Bartošová Ela · Bavlšíková Adéla · Bečková Kateřina · Bednář Vojtěch · Bělobrádek Pavel · Beránek Jan · Berkovcová Jana · Bernard Josef · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Blažek Kamil · Bobek Miroslav · Boehmová Tereza · Brenna Yngvar · Bureš Radim · Bůžek Lukáš · Byčkov Semjon C Cerman Ivo · Cizinsky Ludvik Č Černoušek Štěpán · Česko Chytré · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Davis Magdalena · Dienstbier Jiří · Dlabajová Martina · Dolejš Jiří · Dostál Ondřej · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořák Jan · Dvořák Petr · Dvořáková Vladimíra E Elfmark František F Fafejtová Klára · Fajt Jiří · Fendrych Martin · Fiala Petr · Fibigerová Markéta · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Gargulák Karel · Geislerová Ester · Girsa Václav · Glanc Tomáš · Goláň Tomáš · Gregorová Markéta · Groman Martin H Hájek Jan · Hála Martin · Halík Tomáš · Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hapala Jiří · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Heroldová Martina · Hilšer Marek · Hladík Petr · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holásková Kamila · Holmerová Iva · Honzák Radkin · Horáková Adéla · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hrabálek Alexandr · Hradilková Jana · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubálková Pavla · Hubinger Václav · Hülle Tomáš · Hušek Radek · Hvížďala Karel CH Charanzová Dita · Chlup Radek · Chromý Heřman · Chýla Jiří · Chytil Ondřej J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jelínková Michaela Mlíčková · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kaláb Tomáš · Kania Ondřej · Karfík Filip · Karlický Josef · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Pavel · Klíma Vít · Klimeš David · Klusoň Jan · Kňapová Kateřina · Kocián Antonín · Kohoutová Růžena · Kolaja Marcel · Kolářová Marie · Kolínská Petra · Kolovratník Martin · Konrádová Kateřina · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Koutská Petra Schwarz · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kučerová Karolína · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kupka Martin · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Máchalová Jana · Maláčová Jana · Málková Ivana · Marvanová Hana · Mašát Martin · Měska Jiří · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minář Mikuláš · Minařík Petr · Mittner Jiří · Moore Markéta · Mrkvička Jan · Müller Zdeněk · Mundier Milan · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Návrat Petr · Navrátil Marek · Němec Václav · Nerudová Danuše · Nerušil Josef · Niedermayer Luděk · Nosková Věra · Nouzová Pavlína · Nováčková Jana · Novák Aleš · Novotný Martin · Novotný Vít · Nožička Josef O Obluk Karel · Ocelák Radek · Oláh Michal · Ouhel Tomáš · Oujezdská Marie · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Pavel Petr · Pavelka Zdenko · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Peka Karel · Peksa Mikuláš · Pelda Zdeněk · Petrák Milán · Petříček Tomáš · Petříčková Iva · Pfeffer Vladimír · Pfeiler Tomáš · Pícha Vladimír · Pilip Ivan · Pitek Daniel · Pixová Michaela · Plaček Jan · Podzimek Jan · Pohled zblízka · Polách Kamil · Polčák Stanislav · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rakušan Vít · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Reiner Martin · Richterová Olga · Robejšek Petr · Rydzyk Pavel · Rychlík Jan Ř Řebíková Barbora · Řeháčková Karolína Avivi · Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schneider Ondřej · Schwarzenberg Karel · Sirový Michal · Skalíková Lucie · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slejška Zdeněk · Slimáková Margit · Smoljak David · Smutný Pavel · Sobíšek Pavel · Sokačová Linda · Soukal Josef · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Strmiska Jan · Stulík David · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Sýkora Filip · Syrovátka Jonáš Š Šebek Tomáš · Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Šindelář Pavel · Šípová Adéla · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šoltés Michal · Špalková Veronika Krátká · Špinka Filip · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štěpán Martin · Štěpánek Pavel · Štern Ivan · Štern Jan · Štětka Václav · Štrobl Daniel T T. Tereza · Táborský Adam · Tejkalová N. Alice · Telička Pavel · Titěrová Kristýna · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomek Prokop · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Tůma Petr · Turek Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Vacková Pavla · Václav Petr · Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Vančurová Martina · Vavruška Dalibor · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Vhrsti · Vích Tomáš · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojtěch Adam · Vojtková Michaela Trtíková · Vostrá Denisa · Výborný Marek · Vyskočil František W Walek Czeslaw · Wichterle Kamil · Wirthová Jitka · Witassek Libor Z Zádrapa Lukáš · Zajíček Zdeněk · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zima Tomáš · Zlatuška Jiří · Zouzalík Marek Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael · Žantovský Petr Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy