Práskač Michálek, vyděrač Engel

20. 02. 2011 | 10:26
Přečteno 16506 krát
Ač se to na první pohled nezdá, rozhodnutí Vinohradské nemocnice nevzít zpět do zaměstnáni vůdce lékařského protestu „Děkujeme, odcházíme“ Martina Engela je výrazem stejné logiky, jako bylo před časem odvolání Libora Michálka z pozice šéfa Fondu životního prostředí. Není také náhoda, že za oběma těmito kroky lze najít Občanskou demokratickou stranu.

V rámci výše zmíněné logiky Engel i Michálek musejí být ztrestáni, protože se vzepřeli pravidlům mafiánského kapitalismu, který u nás ODS pracně budovala už v 90. letech minulého století. Michálek tato pravidla porušil tím, že si dovolil upozornit na rozsáhlou korupci na ministerstvu životního prostředí.

Je to „práskač“, jak jsme se dozvěděli z úst některých politiků ODS. A s práskači, kteří odhalují korupci, je třeba tvrdě zatočit, protože by se mohl jinak zhroutit celý systém rozkrádání veřejných financí, z něhož tyjí nejrůznější kmotři a stranické finance.

Engel se pro změnu „provinil“ tím, že donutil zkorumpovaný systém, z něhož ročně odteče více něž 100 miliard korun ze stáních zakázek do černých děr korupce, aby lékařům přidal na platech několik miliard korun.

Co na tom, že akcí, kterou vedl, pomohl alespoň trochu napravit dlouhodobou do nebe volající nespravedlnost, kdy jedna z nejkvalifikovanějších a nejvzdělanějších profesních skupin u nás je platově podhodnocena takovým způsobem, že finančně je na tom lépe každý bankovní úředníček s bakalářským titulem, šéfka úřadu ministra školství se středoškolským vzděláním, nedovzdělaný podvodníček přiživující se na výše zmíněném korupčním prostředí, nebo i řemeslník, který sice pracuje, ale vedle oficiálně zdaněného příjmu si přilepšuje nezdaněnými melouchy.

Je dojemné, jak se mnozí politici i pravicová média rozhořčovali nad údajně nevkusným heslem „Náš exodus, váš exitus“. To, že celý systém rozsáhlé systémové korupce u nás funguje na základě hesla „Slušní lidé, plaťte daně, my si z nich podle potřeby nakrademe“ (takže pak není na platy doktorů, policistů, hasičů nebo učitelů), nikoho nevzrušuje.

Když se vláda usnese, že do soukromých penzijních fondů vyvede ze státní pokladny desetinásobky miliard, které se podařilo uhrát doktorům, což zaplatí každý občan v podobě enormně zvýšeného DPH, také se nic neděje. Máme prý věřit, že tentokrát tyto fondy nikdo, ale opravdu nikdo nevytuneluje, a že ani politici ani stranické pokladny nebudou z toho, že "zadarmo" přihrají fondům desetimiliardy, nic mít. Jisté je, jak ironicky připomínají někteří kritici důchodové „reformy“, že obavy z budoucího zadlužení důchodového systému nebudeme řešit zvyšováním nízkých daní a ve srovnání se zbytkem Evropy relativně nízkých odvodů, ale tím, že se zadlužíme hned, a to obrovsky, a hned dluh také začneme splácet v podobě vyššího DPH.

Neoliberální propaganda nás dnes a denně přesvědčuje, že to tak má být. Přebujelé není stamiliardové loupení, ale přebujelý je prý stát. Všem údajně parazitickým vrstvám státních zaměstnanců je proto nutné pěkně utáhnout opasky, doktorům se nesmí ustoupit. Když najdou způsob se této zvrácené logice postavit, jsou z nich „vyděrači“.

Ano, „práskače“ i „vyděrače“, zpochybňující logiku české kleptokracie, je třeba příkladně ztrestat. A když už skupina „vyděračů“ dosáhla svého, je nutné alespoň hlavnímu „vyděrači“ ukázat, zač je toho loket.

Jan Štern ve svém blogu argumentuje, že nevzetí Engela zpět do práce je podlost. Ano je, ale pojmy, jako je podlost nebo naopak noblesa, popřípadě schopnost civilizovaně přijmout porážku bez snahy kopnout vítěze zákeřně na poslední chvíli do kotníku, dávají smysl jen v civilizovaných společenstvích.

Ve vyspělých demokraciích by se rozumělo samo sebou, že boj mezi státem a lékařskými odbory není věc osobní, že se mají hledat kompromisy, a když se najdou (ač nakonec může být konečný kompromis výhodnější pro jednu ze stran), zachovají se obě strany slušně a dodržují jak pravidla obsažená v oficiálním memorandu, tak pravidla nepsaná, k nimž v tomto případě patří, že se nedělají naschvály a doktory, kteří stáhnout výpovědi, přijmeme zpět.

Ve společenství, kde je podlost normou, je třeba vyrobit z lidí hájících slušnost nebo oprávněné profesní zájmy „práskače“ nebo „vyděrače“.Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

vl napsal(a):

Podlost JE normou. Pan Pehe je výrazný příklad.
20. 02. 2011 | 10:32

Drzá zrzka napsal(a):

S noblesou sobě vlastní se ptám: Jak se budou cítit ostatní lékaři, kteří podali v rámci akce D-O výpověď, ale jejich výpověď zpět nikdo nevezme, protože místo je obsazeno a nemají za zády tolik orodovníků jako pan Engel? Neměl by být naopak on solidární s nimi a hledat si místo jinde?
20. 02. 2011 | 10:39

Olda napsal(a):

MAXIMUS

Protože se zbaběle schováváte za nick, nelze bohužel říct, jakou visáž máte vy, ani zda jste například nebyl v minulém režimu agentem. Prostě, když už pokud se pouštíte do takových odporných hodnocení, založených na vzhledu a předsudcích, museli bychom napřed vědět, kdo jste vy.
20. 02. 2011 | 10:40

stejskal napsal(a):

Dobrý den,

smazal jsem jeden příspěvek, který neměl nic společného se záměrem našich stránek, tedy poskytovat prostor pro věcnou a korektní debatu (hanlivé komolení jména, viz záhlaví každé debaty).

Děkuji za pochopení.

Libor Stejskal, editor blogů
20. 02. 2011 | 10:43

Ládik!!! napsal(a):

Michálek a Engel nemají nic společného.
20. 02. 2011 | 10:45

RA napsal(a):

celý tento "příspěvek" pana Pehe je PODLOST na druhou. Ne každý už vám soudruhu ty vaše slátaniny takzvaně žere. Navíc už stejně kopete za oranžovou, takže asi je to jasné a logické.
20. 02. 2011 | 10:59

Rodina napsal(a):

pane Pehe, absolutně s Vámi souhlasím, ODS je nemorální strana, mstí se slušným lidem, otcem nemorálky ODS je Klaus se svými "svatými" Langerem,Bémem,Nečasem,Drobilem,Vondrou...ale není to jen ODS...
20. 02. 2011 | 11:01

Asfalt napsal(a):

Drzá zrzka:
Pokud by si Engel hledal místo jinde, nejednalo by se o solidaritu. Solidarita není společné trpění. Podstatou solidarity je sdílení nepříznivých dopadů více jedinci za účelem snížení dopadu na jedince.

Ládik!!!:
Michálek a Engel mají to společné, že jejich jednání je 4. odbojem (když už tedy máme odboj třetí).
20. 02. 2011 | 11:04

DH napsal(a):

Pan Pehe opět předvádí orgie překrucování a srovnávání nesrovnatelného, jako ostatně téměř vždy. Pan Engel, jako svobodný a sebevědomý občan, dobře věděl a svobodně posoudil, jaké jsou výnosy a náklady takzvaného boje za údajná práva pracujících, takzvaně spravedlivou a férovou mzdu nebo jak se ta komunistická slovní veteš jmenuje.

Odjakživa platilo, že kdo je majitel, ten poroučí, kdo majitel není, ten se plazí a je vděčný za příležitost. Uživit se není v moderní společnosti žádným právem, ale defacto benefitem, za který, jak každý rozumně uvažující a ekonomicky racinální člověk chápe, musí být proletářská lůza patřičně vděčná. Nebude-li, ať si táhne, za branami čekají davy rozumnějších, kteří, žmoulajíce v rukách svou obnošenou čepici, dobře vědí, kde je jejich místo. Na Kubě nebo v KLDR může svou představu o uspořádání společnosti realizovat svobodně do prvního náletu.

Dotyčný Engele, už pro svůj upřímný, vyceněný dravčí úsměv, nemohl nikdy počítat s ničím, než s pochybnou a pomíjivou mediální hvězdnou chvilkou. Každá dohoda, smysluplná a hodná toho jména, vyžaduje určitou míru uspokojení na obou stranách. Lékaři snad dostali svůj jidášský groš, který bude mít trvání jen do zrušení tarifních tabulek příští rok, druhá strana oprávněně očekává něco, co bude moci prohlásit za své jasné vítězství. Pro začátek by to mohl být pád a výsměch odpudivého, veřejností neoblíbeného odborářského předáka, s papalášských chováním a odpornou bradavicí. Moudří a spravedliví voliči potřebují pozitivní příklad, potřebují vidět na vlastní oči zostuzení a ponížení odporného vyděrače. Sborové skandování během Bleskového lynče je příznakem naplnění skutečné vůle lidu, pravou vizitkou demokracie.

Teď se panu Engelovi dostane ve vrchovaté míře toho, po čem vždy toužil a o čem snil. Stane se proletářem a klientem socialistického přerozdělování sociálních dávek. Žádný zaměstnavatel, dost moudrý na to, aby nedovolil přílišné bujení zhoubného odborářského rakovinného podhoubí ve svém podniku, nezaměstná kverulantské, odporné individuum, brzdící rozvoj a rozkvět jeho majetku, takové individuum dobrovolně nezaměstná.

Vyvzdorovat si neoprávněný díl veřejné moci se odborářům zachtělo? Za delší konec provazu táhne zaměstnavatel, a o tom, kdo to bude, rozhodli moudří voliči v demokratických volbách. Vzdorovat tomuto nevyhnutelnému záměru znamená pohrdat demokracií. Dobře vím, že náš hrdý a svobodný národ takovou nízkou a podlou manipulaci nikdy nepřipustí.
20. 02. 2011 | 11:05

Béda napsal(a):

Autor,

malá připomínka. Ministerstvo zdravotnictví řídí a garantem zdravotnické deformy je p.Heger z TOP, ministerstvo práce a sociálních věcí řídí asociální lobbista velkopodnikatelů Drábek z TOP, který je garantem nastartování privatizace důchodů, ministerstvo financí řídí p. Kalousek ¨- duchovní otec TOP, největší zasekávač dluhové sekyry, za kterým se táhnou nevysvětlené ekonomické kauzy jako sliz za šnekem.

PS: nepřehlížel bych klíčovou destrukční roli neoliberální TOP-ky.
20. 02. 2011 | 11:07

VL napsal(a):

Také připojuji souhlas. Národ, který si za své představitele volí politiky, kteří se chovají spíše jako zloději v cizím domě než jako správci majetku, si v dlouhodobém horizontu nezaslouží nezávislou existenci. Bohužel mediální masáž je tak silná, že zde je stále spousta lidí ochotna i proti svým zájmům obhajovat tyto zloděje. Ach jo.
20. 02. 2011 | 11:09

Tarq napsal(a):

Ač s autoremm většinou nesouhlasím, tenhle článek má hlavu a patu.
20. 02. 2011 | 11:09

Drzá zrzka napsal(a):

Asfalt

On podal výpověď a teď trpí... mohla bych přidáním jedné slabiky parafrázovat nadpis blogu pana Šterna a vyšlo by tohle: Na nebevzetí Engela je podlost.
20. 02. 2011 | 11:09

Jirka II. napsal(a):

Pane Pehe. Rád čtu Vaše blogy, ale tentokrát jste ujel. Pan Michálek jednal příkladně. Tohle srovnávat je nehoráznost! Pokud by jednal příkladně pan Engel, tak už dnes pracoval v nějaké nemocnici v Německu. Kde už na něj čekají. Proto dal výpověď. Nebo ne? Já vidím zásadní chybu v agentuře, která pro lékaře vypracovala taktiku této akce. Hlavní důraz měl být na reformu zdravotnictví a zamezení rozkrádání. Z takto vzniklých úspor žádat zvýšení platů. Pak by měli podporu celého národa. Jenže mnoho doktorů na to bylo napojeno. Chtěli jen ještě víc.
Omlouvám se doktorům, kteří byli odboráři - jako je pan Engel - zmanipulováni.
20. 02. 2011 | 11:09

Obi Van napsal(a):

Bohužel sem nemůžu nic napsat, pan Stejskal by mě smazal... :-((
20. 02. 2011 | 11:09

RA napsal(a):

ale pan M.Engel přece chtěl odejít za trojnásobným platem do NDR , proto dal výpověď. Takže, soudruhu Pehe, jak je vaším dobrým a odporný zvykem, opět jste vše překroutil. Protože kdyby pan M.Engel z nemocnice odejít nechtěl, výpověď by přece vůbec NEPODAL. No, a s Michálkem, to už vaříte úplně nastavovanou oranžovou kaši.
20. 02. 2011 | 11:10

Dočekal napsal(a):

Na TV Prima právě hovoří pánové Kubek a Šťastný. Doporučuju ke shlédnutí.
20. 02. 2011 | 11:12

VL napsal(a):

Spousta lidí ještě neprohlédla destruktivní roli české pravice. Aby se něco změnilo muselo by se jim začít vést hůře, což se může stát poměrně brzy. Stoprocentní zvýšení DPH bude pro českou ekonomiku takový náraz, že se z toho jen tak nevyhrabeme. Lidé v pohraničí budou jezdit nakupovat ven. Ještě více vzroste šedá ekonomika. Klesnou tržby. Následně na to dojde ke zvýšení nezaměstnanosti a k ještě většímu poklesu domácí poptávky. Jo máme holt nejlepšího ministra financí v galaxii.
20. 02. 2011 | 11:22

sestsc (bay napsal(a):

Drzá zrzka 11:09:
Neřekl jsem, že Engel trpí, ani že je svatý. Obsah mého příspěvku je jiný. Pokud v něm vadí nějaké slovo, nahraďte ho klidně jiným.
20. 02. 2011 | 11:31

Sladký napsal(a):

Engel a ostatní lékaři mínili odejít, pokud nebudou zvýšeny jejich platy.Ty zvýšeny byly, proto už nebyl a není důvod k odchodu.Nedivím se, že primitivové nejsou schopni tuto jednoduchou věc pochopit.
20. 02. 2011 | 11:32

Asfalt napsal(a):

sestsc (bay je Asfalt (chybička se vloudila).
20. 02. 2011 | 11:33

jarpor napsal(a):

Pane Pehe

promiňte, blábolíte.

Zde je jistá část zákoníku práce :

§ 61
(1) Výpověď nebo okamžité zrušení pracovního poměru je zaměstnavatel povinen předem projednat s odborovou organizací.
(2) Jde-li o člena orgánu odborové organizace, který působí u zaměstnavatele, v době jeho funkčního období a v době 1 roku po jeho skončení, je k výpovědi nebo k okamžitému zrušení pracovního poměru zaměstnavatel povinen požádat odborovou organizaci o předchozí souhlas. Za předchozí souhlas se považuje též, jestliže odborová organizace písemně neodmítla udělit zaměstnavateli souhlas v době do 15 dnů ode dne, kdy byla o něj zaměstnavatelem požádána.
3) Zaměstnavatel může použít souhlasu podle odstavce 2 jen ve lhůtě 2 měsíců od jeho udělení.
(4) Jestliže odborová organizace odmítla udělit souhlas podle odstavce 2, jsou výpověď nebo okamžité zrušení pracovního poměru z tohoto důvodu neplatné; pokud jsou však ostatní podmínky výpovědi nebo okamžitého zrušení splněny a soud ve sporu podle § 72 shledá, že na zaměstnavateli nelze spravedlivě požadovat, aby zaměstnance nadále zaměstnával, jsou výpověď nebo okamžité zrušení pracovního poměru platné.
(5) S jinými případy rozvázání pracovního poměru je zaměstnavatel povinen seznámit odborovou organizaci ve lhůtách s ní dohodnutých.

Jinak řečeno,
kdyby pan Engel nepodal výpověď žádný politický tlak by nepomohl, pan Engel by byl vlastně nepropustitelný.
Podlost, nepodlost.

Hezký den
20. 02. 2011 | 11:34

Luboš Konečný napsal(a):

Asi se nemá cenu divit panu Pehemu, je holt nucený se takto vyjadřovat, když je momentálně v opozici, ale litovat pana Engela ? Tak ať si najde jinou práci, vždyt v soukromém sektoru taky mohu přijít za šéfem a požadovat navýšení mzdy pod hrozbou odchodu, když jsem prospěšný šéf mi přídá, když se flákač jako Engele šéf mě vyhodí.
Jinak je přeci normální že do odborů chodí neumětelové a lidé ve své profesi neschopní, stačí se zeptat na hodnocení práce pana Engele v nemocnici. Většina lidí si tam řekla, ještě štěstí, že už se za něj našla náhrada.
To se teď budeme být za Každého Cvacha a vraha pacientů ? Tím nemyslím Engeleho, ale celá moje rodina je doktorská, tak znám spoustu příbehů úmyslného zabití = vraždy v několika českých nemocnicích.
20. 02. 2011 | 11:34

Sladký napsal(a):

A ještě jednu věc- je směšné,jak se zde pravičáci, kteří jinak neustále vykřikují žvásty o "levičácké závistivosti" dusí závistí nad tím, že lékaři dostanou přidáno pár tisícovek.
20. 02. 2011 | 11:38

Nemo napsal(a):

Máte pravdu, tato společnost je nemocná. Lidem nevadí korupce, nevadí jim, že jim vládne vláda lhářů, zlodějů a korupčníků. To snad není v žádné civilizované zemi možné. A bohužel, bohužel to bylo nepředstavitelné i u nás před rokem 1989.

Bohužel lidé nepochopili, že vzdělanější část národa-lékaři, se postavila na jejich stranu za nastolení spravedlivějších vztahů v této nemocné společnosti a nechali se (pokolikáté už) znovu oklamat spřátelenými medií.

Kdo sledoval dnešní Partii na Primě, sám si mohl udělat obrázek .
20. 02. 2011 | 11:40

Sladký napsal(a):

Požadujeme trest smrti nebo doživotní nucené práce pro zvrhlého Dr M Engela.Nedovolíme, aby taková odporná individua narušovala klidné budování naší vyspělé kapitalisticky demokratické společnosti.
20. 02. 2011 | 11:46

stejskal napsal(a):

Dobrý den,

smazal jsem dva příspěvky, které neměly nic společného se záměrem našich stránek, tedy poskytovat prostor pro věcnou a korektní debatu (hanlivé komolení jména, viz záhlaví každé debaty).

Děkuji za pochopení.

Libor Stejskal, editor blogů
20. 02. 2011 | 11:49

pich napsal(a):

S "naši demokratickou" pravici to jde z kopce.
Hromada peněz na volné použití se zmenšuje a na všechny dosavadní pravé voliče, i když z vyššího stavu, už nezbývá. Přednost má stále lumpenpravičák, další zájemci se musí odbýt sliby.
Nemocnice mají v čele kované modré bolševiky, za svou "práci" dobře placené, kteří už i z dříve privilegované třídy dělají ty odporné odboráře.
A kdo se postaví na čelo, musí být aspoň demokraticky šikanován.
S malou výhodou, že může být nezaměstnaným. I když Dr. Engel si určitě práci najde.
Stal se aspoň symbolem "demokracie" v tomto státě, čím dál víc připominající tu "navoněnou zdechlinu".
20. 02. 2011 | 11:51

Nuba napsal(a):

Pane Pehe

doslova a do písmene souhlasím.
20. 02. 2011 | 11:53

Sladký napsal(a):

Konečný- teď se budeme BÝT.. Vy byste se měl Bít za to, aby vás vzali zpět na ZŠ.
Nevšímal bych si té směšné hrubky, kdyby s ní mentální obsah vašeho příspěvku nebyl v plném a naprostém souladu.
20. 02. 2011 | 11:54

Sladký napsal(a):

Nuba- Připojuji se k Vám.
20. 02. 2011 | 11:57

juvel napsal(a):

Ano p. Pehe, je to tak jak píšete. Dnes se ukazuje již velmi zřetelně to, co se začalo projevovat již od počátku existence ODS. Největším nebezpečím pro tuto společnost není KSČM, ale ODS. To je pohroma, která následuje po odstranění vlády jedné strany.
20. 02. 2011 | 12:00

Dočekal napsal(a):

Nemo, Sladký:

Na toto téma jsem právě teď vložil příspěvek do diskuse pod blog pana Kohouta.
Přepastovávat to sem nebudu, to abych nebyl opět obviněn z grafomanství.
Jen si dovolím poznamenat dva postřehy:

První postřeh - absolutní nezvládnutí dnešní diskuse na TV Prima moderátorem. Neustálé skákání do řeči panu Kubkovi ze strany pana Šťastného, které zůstalo u moderátora bez jakékoliv odezvy, znemožnilo všem divákům dozvědět se, o co těm nemocničním lékařům jde ve skutečnosti a hlavně - jak se lékaři zachovají v případě, když tato vláda bude i nadále svádět všechnu vinu za současný stav právě na lékaře.
Postřeh druhý: Za celou vládu dnes mluví už jen představitelé ODS. Není to trochu podivné? Že by přece jen bylo něco pravdy na tom, že ODS je už v pozici tonoucího, který se toho pověstného stébla chytá? Ona totiž také proběhla našimi sdělovadly zpráva, že ministr financí pan Kalousek už podal jistá trestní oznámení. A že ta trestní oznámení se týkají zejména hospodaření nemocnic a především spolků, které tyto nemocnice řídí.

No vidíte. Topolánkova ODS to alespoň mohla svádět na Paroubka. Kdeže ty loňské sněhy jsou!
20. 02. 2011 | 12:00

ujo napsal(a):

Tak mne napadá:
co asi dělá p. Knetig, čím se živí?
A pan náměstek Fibinger (ten co má politické krytí ) stále na dovolené?
Divné, že se nějaký hlídací pejsek po nich nepodívá
20. 02. 2011 | 12:01

Kanalnik napsal(a):

Autor - brilantni clanek jdouci ke korenu veci; ty kontrasty jsou neuveritelne;

pro mne z toho vyplyva, ze velka cast spolecnosti jednoduse zije popiranim reality; to probuzeni jednou bude hodne tvrde a hodne tezke na vyrovnani se s tim vsim, co se kolem ve skutecnosti deje; zel, ze to mnoho lidi nevidi

poznamka pro nektere diskutujici: ano, je pravda, ze dle prava nikdo nemusi vzit lekare ve vypovedich zpet; nicmene nad pravem jeste ma byt moralka a slusnost; tento pripad pana Engela je zarivym prikladem toho, jak moc se techto atributu nedostava; nicmene to asi presahuje obzory mnohych, takze necekam nejaky posun v diskuzi, vse jiz bylo receno a se slepotou se pohnout neda, na to musi prijit zasadni a akutni krize

Doktor Engel to prezije, at to dopadne jakkoli; nevim, kde se berou myslenky o tom, ze o neco skemra ci jde s prosikem, to jsou zkazky. Holt nechce slouzit jako priklad cloveka, ktery ohne hrbet a poslusne a s cepici pod pazi vyplni prani nadrizeneho, ktery evidentne zneuziva svoji moci.
20. 02. 2011 | 12:07

Luboš Konečný napsal(a):

Sladký - no jo napadání gramatiky, klasika, nejsem původem čech a to vaše y/i zvlášt u slovesa bít a být mě občas činí problém :-)

Jinak jenom nechci nadřazovat doktory, protože z vlastní zkušeností vím, že je to práce jako každá jiná, jen lempl je tam vrah a nejvíc si škodí sami doktoři tím, že se perou za flákače, lemply a hlupáky.

Nějaký kecy o přísaze a odpovědnosti žádnej doktor nebere vážně neboť ví že se za něj vždy postaví ostatní, když někoho zabije. Třeba změní pitevní zpráva tí je celkem běžná praxe.

Tak jen tak, ono by se vůbec nic nestalo, kdyby nemocnice byly ochuzeny o těch pár lemplů a zlodějů z odoborů.
20. 02. 2011 | 12:09

Targus napsal(a):

Naši vyspělou a k zářným zítřkům spějící tržně demokratickou republiku si rozvracet nenecháme. Navrhuji okamžitě uvolnit rezervní fondy ve zdravotnických pojišťovnaách a přebytečné miliardy použít na "zpacifikování" opozičních poslanců ve sněmovně. Následně pak navrhuji prohlasovat zákon, že pomatenci a bloudi (Michálek), jakož i uvědomělí rebelové (Engel) proti našim nádherným pořádkům a skvěle vyváženým zákonům a vyhláškám se budou moci bez předchozích soudů pro výstrahu věšet na kříž, veřejně bičovat, máchat v hnojůvce a válet v téru a v peří. Pochopitelně ne vše naráz, ale hezky odstupňovaně podle míry jejich bloudovitosti či rebelantství.
Zvláště těžkým recidivistům bych pak navrhoval nejen vyříznout jazyk, ale i osekat prsty na rukou a nohou, aby nemohli své bludy šířit ani písmem.
K tomu nám dopomáhej kapitalizmus.
Amen.
20. 02. 2011 | 12:10

Míval napsal(a):

Jarpor: jistě máte pravdu se svými právními vývody. Jenže zapomínáte na jemný rozdíl mezi legálností činu a jeho legitimitou. Ty dva pojmy nemusí být souběžné. Takže, je-li odmítnutí MUDr.Engela zcela jistě legální, stejně zcela jistě v daném kopntextu není legitimní.
Navíc úsměvná drobnost. Ředitel vysvětloval, že znovupřijetí není možné, protože místo je slíbeno jinému. Když tato osoba veřejně odmítla nastoupit, ukázalo se, že přijetí Dr.Engela je opět nemožné, protože ono jedno místo bylo nabídnuto dvěma uchazečům. Chlapci a děvčata z ODS jsou prostě pašáci a pašačky.
20. 02. 2011 | 12:12

Hromosvod napsal(a):

Vážený pane Pehe,-

račte si představit: lékař dá výpověď, Vy jako ředitel nemůžete vést kliniku bez roentgenologa, takže přijmete jiného. Jak můžete tu situaci tak papírově akademicky posuzovat ? Když člověk dá výpověď, je to výpověď.
Všude na celém světě.
20. 02. 2011 | 12:13

Targus napsal(a):

To Luboš Konečný:

Vy jste doktor, když píšete o vlastní zkušenosti?
Podle písemného projevu bych Vás spíše tipival na funebráka.
20. 02. 2011 | 12:14

almost glossed™ napsal(a):

Autor: Díky.
20. 02. 2011 | 12:15

Sladký napsal(a):

Pane Konečný, máte tak české jméno,že mne ani nenapadlo,že jste cizinec.
Ještě bych se vás rád zeptal,odkud máte informace a znalosti,které vám umožňují hodnotit kvalitu Dr Engela a dalších (odborářů).
20. 02. 2011 | 12:18

jarpor napsal(a):

Míval

"Takže, je-li odmítnutí MUDr.Engela zcela jistě legální, stejně zcela jistě v daném kopntextu není legitimní."

Dovolím si s Vaší interpretací nesouhlasit. Ve všech možných kontextech "nelegimitu" v jednání ředitele nespatřuji. Mám totiž takový zvláštní názor, že nejen pašáci a pašačky z ODS, ale titíž z jiných stran, spolků a profesí... atd. mají dodržovat právní normy a pokud nedodržují má následovat trest.

Hezký den
20. 02. 2011 | 12:20

Rumcajs napsal(a):

Ani jsem to nedočetl. Srovnávat Michálka a nenasytného Engela, to už může opravdu udělat jen zcela retardovaná trepka. Připomíná mi to bolševickou propagandu za totáče, kdy se používaly naprosto zcestné argumenty a logika páté cenové skupiny.

Do toho Pehe.
Kandiduješ na bolševika roku. Ti byly schopni těch nejabsurdnějších tvrzení.
20. 02. 2011 | 12:21

Jirka II. napsal(a):

Uvažuje tady někdo, že ředitel nemocnice může brát v úvahu také odborné a lidské vlastnosti při rozhodování koho přijme, nebo nepřijme na místo rentgenologa?
20. 02. 2011 | 12:21

999 napsal(a):

Pro informaci citace z blogu v iDNES:

Lékařský odborový klub podporovaný Českou lékařskou komorou si pro svůj protest za zvýšení mezd svých členů najal jeho profesionální PR agenturu, jinak řečeno, společnost, která má v popisu práce ovlivňovat veřejné mínění. Čili ji rafinovaně balamutit jako tzv. pyramidové hry, letadla apod.

Do organizace kampaně vnesl vyděračský slogan "Náš exodus - váš exitus", čili otevřené vyhrožování smrtí, pokud stát nesplní požadavek zvýšit platy protestujícím lékařům. Nato reagoval s profesionálním stoickým klidem: "Pokles popularity zavinila kampaň protistrany. Hysterie kolem porodnic a dětí v inkubátorech byla hnusná. Ale čas to srovná," říká Hrabovský s tím, že cílem kampaně nebylo získat lásku a obdiv veřejnosti, ale prosadit stížnosti a argumenty, které dlouho nikdo neřešil.

Prostě pcient, který nemiluje svého lékaře je ten, kdo mu nedůvěřuje. A mít za lékaře člověka, na kterého není spolehnutí, to musí být tedy výhra. Ale novináři byli hnusní s pravdou o odchodu lékařů od inkubátorů a nedonošenými dětmi a z porodnic, ale Hrabovský se svými sloganem byl naprosto OK. Pacient přece nemusí mít citový vztah ke svému lékaři, ani si ho nemusí vážit, hlavně, že mu dost zaplatí pojišťovny a stát. Že dvacet roků englo-hrabo-kubkům nevadilo sedmnáct ministrů zdravotnictví, to ve své kampani jaksi opomenul říct.
20. 02. 2011 | 12:25

Sladký napsal(a):

Rumcajsi, ty vysokoškoláku, přečti si ještě jednou nadpis.Práskač a vyděrač.. myslíš,že tahle označení vymyslel Pehe?
A ještě něco.Pokud zde někdo připomíná svým tupým fanatismem a pochlebováním těm kteří mají moc ty komunisty,kterým jsme říkali "kovaní",pak jsi to ty a tví názoroví souputníci.
20. 02. 2011 | 12:26

pan Pehe trpí nemocí musí bránit odbory napsal(a):

Činy pana Michálka jsou podstatně na vyšší mravní úrovni než činy odborových bosů. Ukázal na korupci v politice.

Čin odborového bose lze přirovnat k manželce, která se rozhodla trucovitě odepřít sex svému partnerovi. Sám bos chce veřejně dostat "úplatek" - vyšší mzdu, nový zákon jen pro doktory atd. - od politiků v době kdy peníze nejsou. K tomu si bere za rukojmí rodičky, děti, důchodce a další obyvatele. Hanba.
20. 02. 2011 | 12:27

Rumcajs napsal(a):

Sladký:

Dočetl jsem to sem :

V rámci výše zmíněné logiky Engel i Michálek musejí být ztrestáni, protože se vzepřeli pravidlům mafiánského kapitalismu, který u nás ODS pracně budovala už v 90. letech minulého století.
****

Dál jsem nemohl popadnout dech. Pehe se stal hlásnou troubou bolševiků,polopravd a lží.

Je nechutnej !
20. 02. 2011 | 12:30

kverulant112011 napsal(a):

Přidávám se k těm, kteří píší, že pp. Michálek a Engel absolutně nejsou ve svém jednání srovnatelní.

Myslím p. Pehe tentokrát přespříliš zjednodušil. Pan Michálek se postavil na stranu všeobecné slušnosti, bez vyhlídky na nějaký konkrétní prospěch ať už svůj nebo nějaké skupiny, a nese za to důsledky. Kdežto pan Engel bojuje za zcela konkrétní prachy zcela konkrétních lidí (ať už je tento boj oprávněný nebo ne). To je absolutně jiná písnička.

Takže autor mě tentokrát zklamal.
20. 02. 2011 | 12:33

Sladký napsal(a):

Rumcajs- co je na té větě mylného? Prosím o co nejpřesnější vysvětlení.
A jinak, Rumcajsi-je směšné, jak se pravičáci,kteří dnes a denně obviňují "levouny" ze závistivosti dusí závistí nad tím,že lékaři dostanou pár tisícovek navíc.
20. 02. 2011 | 12:35

Tceld napsal(a):

Pane Pehe,
vy jste nalezl největšího nepřítele - ODS - a nepřestanete démonizovat a nepřestanete démonizovat...
Chtěl bych vás informovat, že ministr zdravotnictví, pod kterého FN spadá, není z ODS. Prosím Vás, otevřete oči, buďte rozumným levicovým kritikem, ale nepiště, prosím Vás, už takovéhle nepodložené a očerňovací články v černo-bílém pohledu na svět.
Děkuji.
20. 02. 2011 | 12:36

Sladký napsal(a):

kverulante- oba případy mají společné to, že narušují pravidla, stanovená prominenty mafiánského kapitalismu.
20. 02. 2011 | 12:37

Béda napsal(a):

Největším vyděračem je současná vláda. TOP v čele s největším zadlužovačem Kalouskem a strana tunelářů ODS před volbama voličům tvrdily, že pokud se dobrovolně nenechají okrást, vytunelovat a zprivatizovat stát a jeho funkce, uškrtit příjmy a "zdravě" zvýšit výdaje za veškeré nezbytnosti s daňovým privilegováním boháčů, nastane Řecko a Sodoma-Gomora. VV se tvářila naoko levicově, vyrukovala s antikorupcí a antidinosaurismem, načež hned po volbách se spojila v koalici s
největšími dinosaury (zejména tyranosaurem Kalouskem), prosadila akcie na doručitele ...

PS: a po volbách s pomocí mediálního telemarketingu (tímto zdravím p. Stejskaly a kol.) začala s
tunelováním, privatizací funkcí státu, škrcením ovčanů a velekorupcí na všech úrovních.
20. 02. 2011 | 12:38

Sladký napsal(a):

Tceld- ona je ODS kříšťalově čistá strana, má čisté svědomí, že? Pan ředitel (a o tom je řeč) je z ODS.
20. 02. 2011 | 12:39

MBK napsal(a):

Uznávám, že místní blogeři mají výbornou úroveň -- na rozdíl od českých médií.

Brixi, Štern, Pehe a pár dalších jdou jasně ke kořenu problému ve věci D-O.

Je smutné, že tolik diskutérů jsou zaslepení a vymydlení mediální kampaní placených posluhovačů.

Co se týká budoucnosti, mám obavy, že politici a dalších pár "majitelů" naší ekonomiky a našich daní, si bude troufat stále víc.

I na korupci dojíždějí systémy. Zrovna to teď postihlo arabské země.

S vymydleností mozků u nás to však může trvat dlouho, než k tomu dojde.

Raději bych stejně evoluci -- ale jak k ní naše vládnoucí zloděje přinutíme? Systém máme tak prohnilí, že zlodějině v něm propadne snad každý, kdo se dostane k moci.
20. 02. 2011 | 12:39

RA napsal(a):

ale jasně, morální špičkou bylo heslo Náš exodus,Váš exitus a veřejné vyhrožování 1ékařů za odchod od inkubátorů. A za to lékaře ,společně s panem oranžovým Pehem MILUJEME, a to bez vyjímky.
20. 02. 2011 | 12:41

Sladký napsal(a):

MBK- až na ten PROHNILÍ systém s vámi naprosto souhlasím.
20. 02. 2011 | 12:42

kverulant112011 napsal(a):

Jirka II: souhlasím
Pokud je jednání ředitele Vinohrad čisté (tím mám na mysli bez ovlivňování "zezadu"), tak jeho postup je naprosto OK. Zodpovídá za to, aby nemocnice běžela co nejlíp, takže jestli chce nebo nechce pana Engela zpět je jen jeho věcí (jeho posouzení kvality p. Engela) a věcí příslušných právních předpisů (Zákoník práce, předpisy o tabulkových stavech atd..).
20. 02. 2011 | 12:42

Jirka II. napsal(a):

Rozdělovat dnes lidi na pravé a levé je zpozdilost. Krade se na obou stranách a pár slušných se možná najde tam i tam. Nikomu nezávidím poctivě vydělané peníze.
To, že doktorům nevadí, když si posílají pacienty do kolečka aby byly výkony, nebo předepisují nepotřebné, ba škodlivé hromady léků aby byly bonusy od prodejců. Několikanásobné úvazky. Předražené nákupy všeho. To je v pořádku? Jako v každém "řemesle" jsou dobří i špatní odborníci i mezi lékaři. Mám i svoje vlastní zkušenosti.Těch dobrých si vážím. Oni sami ví nejlépe co je třeba změnit. Proč netlačí z téhle strany? Proč se nechali zblbnout odborama?
20. 02. 2011 | 12:48

Sladký napsal(a):

Jirka- rozdělovat lidi na pravé a levé je zpozdilost.:o))) Jistě.A také je zpozdilost rozdělovat lidi na bohaté a chudé,mladé a staré, tlusté a hubené,že?
20. 02. 2011 | 12:52

kverulant112011 napsal(a):

to Sladký:

souhlasím, že "oba případy mají společné to, že narušují pravidla, stanovená prominenty mafiánského kapitalismu."

Ale to přece nestačí na to, aby byli tito dva lidé resp. jejich jednání dáváno na stejnou úroveň. To je opravdu přílišné zjednodušení.

Ostatně, zajímal by mě názor pana Michálka osobně, zda se mu líbí, že je srovnáván s pane Engelem. To bych považoval za dost podstatné při diskusi nad článkem pana Peheho.

Je-li ředitel Vinohrad opravdu spjatý s ODS, tak je mi to líto a možná to poněkud posouvá situaci, to ano.
20. 02. 2011 | 12:52

nostalgie nekonečna napsal(a):

Jak jsem už psal na blogu pana Kohouta...Pravděpodobně se ředitel chtěl zbavit Engela už dávno a tohle je pouze skvělá příležitost.
Protože pokud se podíváte do zákoníku práce, jsou tito lidé prakticky nepropustitelní polobozi...
20. 02. 2011 | 12:53

Tina napsal(a):

Pane Pehe, děkuji za Váš článek.
20. 02. 2011 | 12:55

nostalgie nekonečna napsal(a):

A srovnávat Engela s Michálkem je velmi slušně řečeno mimo mísu. Pan Pehe by si měl před slova "politický komentátor" ve svém životopise dopsat - oranžový
20. 02. 2011 | 12:56

prorok napsal(a):

Cim to je, ze se demokracie rozviji nejlepe v tech nejvice zkorumpovanych spolecnostech?
20. 02. 2011 | 12:56

Sladký napsal(a):

Kverulant- dík za brilantní reakci,s něčím takovým se tu člověk moc často nesetká! Klobouk dolů.Projevím podobnou vstřícnost a budu konstatovat, že tyto "kauzy" určitě nejsou identické! V něčem se nepochybně liší, v něčem se podobají.
Pan Pehe z jistých důvodů vyzdvihl a zdůraznil to, čím se podobají,co mají společné.
20. 02. 2011 | 12:57

Sladký napsal(a):

Nostalgie nekonečna- viz můj příspěvek vwe 12.57
20. 02. 2011 | 12:58

budulínek napsal(a):

Pane Pehe, máte snad v mnohém pravdu, avšak zapomínáte vysvětlit, proč lékaři zvolili tak nemožně nedůvtipnou formu, které lze snadno využít proti nim. Proč nedomysleli, že se to může zvrtnout? Za podmínek, které zvolili, není až tak těžké proti nim úspěšně zasáhnout. To měli oni i jejich poradci všas zvážit, teď už je pozdě.
20. 02. 2011 | 13:00

Princ Drsoň napsal(a):

Souhlas
20. 02. 2011 | 13:05

kverulant112011 napsal(a):

to Sladký:
díky za květiny :-) :-) dle "Kodexu..." se revanšuji při nejbližší příležitosti :-)

mimochodem: "Pan Pehe z jistých důvodů vyzdvihl a zdůraznil.." z jakých důvodů?

dobrou chuť k obědu, případně dobré zažití všem :-)
20. 02. 2011 | 13:07

Sladký napsal(a):

Kverulante- pan Pehe ostatně mluví o IDENTICKÉ LOGICE, netvrdí,že jde o stejné případy.
20. 02. 2011 | 13:08

Tenco napsal(a):

"Jan Štern ve svém blogu argumentuje, že nevzetí Engela zpět do práce je podlost. Ano je, ale pojmy, jako je podlost nebo naopak noblesa, popřípadě schopnost civilizovaně přijmout porážku bez snahy kopnout vítěze zákeřně na poslední chvíli do kotníku, dávají smysl jen v civilizovaných společenstvích."

Přesné. Deprivanti, šejdíři, tetky a strejci von Pilsenuniversitat und Schweinerei vyrábějí z mas nevzdělaných občanů naprosté tupce a ze zbytku lidí si dělají srandu.
Jenže já už se nesměji.
Nesměji se už ani těm podivným Rumcajsům, jarporům...
Dělá se mi z nich mdlo. A věřím, že nevychovávají děti.

----
KAUZA "Engel"

Vinohradská nemocnice, kde MUDr. Engel pracuje jako rentgenolog, na jeho místo přijala jiného lékaře. Přitom má
volné místo lékaře na radiodiagnostickém oddělení.

FN Královské Vinohrady:
Volná místa
FARMACEUTICKÝ ASISTENT Ústavní lékárna
LÉKAŘ Gynekologicko-porodnická klinika
LÉKAŘ Neurologická klinika
LÉKAŘ II. interní klinika
LÉKAŘ Chirurgická klinika
LÉKAŘ Klinika anesteziologie a resuscitace
LÉKAŘ Otorinolaryngologická klinika
LÉKAŘ Radiodiagnostická klinika
LÉKAŘ I. interní klinika
LÉKAŘ - ENDOKRINOLOG II. interní klinika
LÉKAŘ - internista Chirurgická klinika
http://www.fnkv.cz/?show=volna_mista
18. 02. 2011 | 17:37
http://www.regiony24.cz/12-111468-dohoda-ministra-zdravotnictvi-a-lekaru-je-prekrocenim-mandatu--mysli-si-senatori-ods

http://zpravy.idnes.cz/odmitnuti-engela-ma-zborit-dohodu-rikaji-odborari-a-obvinuji-ods-pxn-/domaci.asp?c=A110218_203559_domaci_hv

"Ředitel nemocnice je členem ODS."

"...Že by za nevzetím zpět Martina Engela stála pražská ODS, odmítl poslanec Marek Šnajdr (ODS): „Prosím vás, pražská ODS nebo já a už jen chybí, že za nevzetím zpět Engela stojí západní imperia-listické živly,“ řekl Šnajdr.
Poslanec dodal: „Ale teď vážně. Je to naprosto absurdní. Každý ředitel nemocnice nese odpovědnost za pracovněprávní
vztahy, a musí se tedy rozhodovat. Do toho mu nikdo nemůže zasahovat, včetně politiků. Jen tak mimochodem – ředitele vinohradské nemocnice Marka Zemana jsem za poslední rok viděl dvakrát,“ řekl Šnajdr..."

Pan poslanec zřejmě nenosí mobil a nepoužívá ke komunikaci internet.

Prý ten člověk, kterého přijali místo Engela, ještě ani nedoštudoval.
To je ale neověřená zpráva.
Stejně neověřená jako ta, že pan bakalář netelefonuje ani nekomunikuje skrzeva emaily.:((

Ať žije Blanka, ať žije Promopro, ať žije naše skvělá armáda !
"Hurá, hurá, hurá !"
:((
20. 02. 2011 | 13:09

Jirka II. napsal(a):

Sladký - Měl jsem na mysli Vaše "pravouny a levouny". Svět se mění. Politické strany ztrácejí svoji vyhraněnost a také vliv. Těším se na dobu, kdy nám budou vládnout skuteční odborníci bez tohoto označení. Strany nám soustavně ukazují, že jim to nejde. Samy se starají o to, aby byly vymeteny. Lékaři promarnili možnost přispět k tomu aby to bylo dříve, než bude pozdě.
20. 02. 2011 | 13:09

Hladis napsal(a):

Padlo tu slovo o tom jak lide z prihranici budou houfne jezdit nakupovat za hranice. Ono se to deje uz ted jen zatim jeste neni vetsina cen v CR vyssi nez za hranicemi coz se po zvyseni DPH zmeni. Jeste mam v pameti kdy v Nemecku krachoval jeden obchod za druhym ,kdyz nemci davove jezdili nakupovat a bavit se do CR. Nyni se karta paradoxne obraci a nemecke obchody v prihranici rostou a lakaji ceske zakazniky ,zatimco ceske zaznamenavaji pokles. Po zvyseni DPH jsou lide rozhodnuti nakupovat vse za hranicemi jelikoz sleva ke sleve se scita a nakup komodit vyjde proste levneji v okolnich zemich. Co k tomu dodat? Snad jen ze aspon zustanou ty vietnamske herny. Ty se o zakazniky bat nemusi.
20. 02. 2011 | 13:09

re napsal(a):

rumcajsi nechutnej jste vy a vam podobni..kvuli vam, radoby pravicakum (rozumej zlodejum) se clovek musi v zahranici stydet za to, ze je Cech...jde to s touhle republikou z kopce a to ze budete oznacovat p. Pehe (rozumej inteligentniho cloveka) za bolsevika je takove trapne.
20. 02. 2011 | 13:10

Jeff napsal(a):

Absolutní souhlas. ODS jako extremistická strana zasluhuje pozornost ústavního soudu.
20. 02. 2011 | 13:11

Harry napsal(a):

To autor:

Kdybych bych manažer vinohradské nemocnice s jakoukoliv stranickou legitimací v kapse, také bych využil příležitosti a téhle vši v kožichu bych se zbavil. Pan Engel aktivně pracoval na destabilizaci zdravotnictví v Čechách a mmj. ohrozil i svého zaměstnavatele. Takže dobře Engelovi tak!

Co se týče Vaší definice penzijní reformy, jste zralý na TO s kvalifikací na šíření poplašné zprávy. Pokud navržené reformě něco vyčítám, je to závislost na stávajících penzijních fondech, nic, co by jí přiblížilo volnoformátovému fungování 401(k) v USA.

Spojovat obě témata považuji za vysoce nefér a účelové. Bývaly čase pane Pehe, kdy jsem si Vaše komentáře celkem rád přečetl, ale zjevně jste se mým názorům vzdálil příliš. VAšim komentářům se budu propříště vyhýbat.
20. 02. 2011 | 13:12

znamení panny napsal(a):

Každý průměrný právník ví, že může všechno prohrát, když udělá tak školácké chyby, jaké udělali lékaři. Mohou mít tisíckrát pravdu, avšak pokud zvolí nevhodnou strategii, nemohou vyhrát. Jejich protivníkovi nahráli na smeč celou řadou základních chyb. Nebudu Vám však dělat v tomto smyslu školení. To je věc, kterou jste schopen poměrně snadno zvládnout sám. To jste zapomněl zdůraznit, přestože v mnohém Vám dávám za pravdu. A to se ukázalo být rozhodující. Plakat však nepomůže. Teď už se jednota drolí, lékaři ztratili podporu veřejnosti, jsou ze všeho už unaveni, mají proti sobě hráče mocnější než si vůbec připustili. Tak nepřipravení jít do tak zásadního sporu, je trestuhodné, doslova hodné prohry.
20. 02. 2011 | 13:13

dříve čtenář napsal(a):

Dneškem přestávám číst zdejší blogy. Nebaví mě sledovat zaslepenou demagogii z pravé i z levé strany. Logický úsudek a selský rozum úplně mizí z hlav lidí, kterým zřejmě stále více vyhovuje převládající masochismus a kanibalismus. Oba vytlačují z jejich mozkoven jejich vlastní zkušenosti a rady starších a rodičů. Na stupni vzdělání prakticky nezáleží.
Tak se navzájem trapme a ubližujme jeden druhému, čím více, tím lépe to bude určitým mocenským skupinám vyhovovat.
A nezapomeňte na to nejdůležitejší : vždy se usmívat, tvářit se zůčastněně, ale jen tak nenápadně to všem ostatním patřičně osladit!
20. 02. 2011 | 13:14

nostalgie nekonečna napsal(a):

Sladký: Pehe použil jenom rovnici:
a) ředitel FNKV = člen ODS
b) činy ředitele FNKV = činy ODS, nebo činy nařízené ODS
Jenom by mě zajímalo, pokud nevezmou zpět nějakého lékaře z jiné nemocnice, který nebude panem "nepropustitelným" a ředitelem té nemocnice bude člen jiné partaje, nestraník, čí nedej bože člen ČSSD, zda Pehe použije stejnou rovnici...
Můj tip je, že samozřejmě nepoužije.

Jinak k tomu srovnání: Jediné co mají tito dva společné je to, že přišli o práci.
Dále veškerá podobnost končí.
20. 02. 2011 | 13:17

David napsal(a):

Naprostý souhlas!

Jak se pozná darebák?

Tím, že Michálka označuje za práskače a Engela za vyděrače.

To, že se mstí Engelovi je nesporné. Když Engel řekl řediteli, že se chce vrátit, bylo mu řečeno, že místo je už obsazeno. Budiž. Když ale doktorka se tohoto místa vzala, a tak jej pro Engela uvolnila, tak ředitel, přestože věděl, že Engel se chce vrátit, tak přesto na toto místo sehnal dalšího nástupce. Prostě jasný úmysl a všechny ty řeči jsou jen hlopé výmluvy.

Tato vláda z nás dělá hlupáky a proto je potřeba se už připravovat na generální stávku.
20. 02. 2011 | 13:22

LUF napsal(a):

Autor:
"V rámci výše zmíněné logiky Engel i Michálek musejí být ztrestáni, protože se vzepřeli pravidlům mafiánského kapitalismu"

Kdepak, bojovat za vyšší platy, vyhrožovat stávkou, demonstrací, odchodem je plně v souladu s principy kapitalizmu. Pohádku, že tím bojují proti korupci jim vymyslela najatá firma.

"...jedna z nejkvalifikovanějších a nejvzdělanějších profesních skupin u nás je platově podhodnocena takovým způsobem, že finančně je na tom lépe každý bankovní úředníček s bakalářským titulem..."

Pokud mluvíte o mladých , začínajících doktorech tak ano. Starších lékařů s platy 50, nebo 80 tisíc se to netýká. Studium bylo náročné, ale co si budeme povídat, šlo o to, dostat se na školu a prolézt přes zkoušky. Jsou jiné, podobně náročné obory kde jsou platy mnohem menší. Různé vědecké nebo technické ...
20. 02. 2011 | 13:24

nostalgie nekonečna napsal(a):

David: To se mi ulevilo...jsem jenom polodarebák... :-)
20. 02. 2011 | 13:26

JenTak napsal(a):

Jako obvykle se nemýlíte, pane Pehe. Jenže pravicový volič nikdy nebude naslouchat argumentům, protože pravičák ví, že země je placatá. Ehm... pravičák ví, co mu vláda řekne.
20. 02. 2011 | 13:27

hovorka11 napsal(a):

Jiří Pehe:
Srovnávat jednání Michálka s Engelem je zcela nesmyslné.
Potřebujeme odvážné Michálky kteří odhalují rozkrádání, ale proti nám jdou lékaři kteří si nás berou za rukojmí a ty pan Engel bezesporu reprezentuje!
Heslo "Náš exodus, váš exitus" je na zvracení z lékařské podlosti zneužívání nejslabších a nejvíce nemocných obyvatel!
Lékaři bojovali za peníze a ne za snížení korupce- odůvodňování snižováním korupce je nesmysl, který se jasně dokladuje tím, že vrácení na místo Engela je hlídáno, ale pokračování v předražovaní nákupů, neprovedených výkonů atd. zůstává mimo bez hrozby stávek !
Pozitivní věc je, že neoliberalizmus v české praxi dokazuje, jak je lživý a lékaři se můžou o toto opřít, peníze totiž tečou do kapes přátelíčkům politiků v obrovské míře. Lékaři by však neměli postupovat stejně jako neoliberálové (vezmi co chceš z hlediska síly a postavení od těch kteří se nemohou bránit).
Pan Pehe se velmi mýlí- doktoři se chovají neoliberálně a nepomáhají skoro ničemu.
20. 02. 2011 | 13:28

RA napsal(a):

pan Engel přece dal výpověď s tím,že odchází do NDR za trojnásobně vysokým platem. Šťastnou cestu, Engele, můžete tam jet tím vaším pohřebákem, to budou v NDR koukat.
20. 02. 2011 | 13:31

Jirka II. napsal(a):

nostalgie nekonečna
Asi jsem taky jen polodarebák. Kdyby byl každý z nás takový lump jako pan Michálek, tak není republika rozkradená a nejsme v takovém srabu. I pro ty doktory by zbylo na výplaty.
20. 02. 2011 | 13:31

nostalgie nekonečna napsal(a):

Jirka II: Naprostý souhlas
20. 02. 2011 | 13:32

Sladký napsal(a):

Jirka- OK, s tím mohu do značné míry souhlasit.
20. 02. 2011 | 13:34

.Ivan Hochmann napsal(a):

Pane Pehe nečtu Vás už dlouhou dobu.

Vaše účelové konstrukce a tendenční komentáře mě lezou krkem jako všechny zaujaté (nechci říci nenávistné) dehonestace.
Dosáhnete jen efektu,že zvýšíte odpor u oposice,avšak i zároveň i úroveň nekritičnosti fanatických příznivců.

Nestranný komentář podložený fakty (jako blogař byste měl vědět)aby u Vás jeden pohledal.
Tento blog nečiní vyjímku !

Poslední tři odstavce bych rád okomentoval.
Hovoříte o noblese.
To snad nemyslíte vážně.Také o jakých vyspělých a civilisovaných společnostech hovoříte.Myslíte tím třebas vzdáleně tu naši poskomunistickou?
Jako politolog,uznávaný znalec situací,prognostik vývojů a poradce známých veličin,byste si neměl kazit renomé takovými tendenčně zkreslenými náhledy do jednotlivých případů.

Spousta lidí vidí souvislosti i v jiných polohách než tendenčně moralistických.Mnoho lidí si spojí oba případy nehoráznými útoky proti vládnoucí garnituře.
Ta dělá chybu,že si povětšinou hraje na mrtvé brouky ,místo aby jako vůdčí element jednala okamžitě a spravedlivě.
Tak se stává že jsou vymýšleny a konstruovány jednotlivé kauzy,jako účelové,nátlakové akce směřující k destrukční konfrontaci.
Společnost je rozdělena na dva nesmiřitelné tábory a olej do ohně přilévat vyhovuje jednoznačně oposici.
Tak také odborové cenrály suplují volební procesy.Pokouší se o násilné změny,tak jak si myslí,že je v zájmu občanů a celé naší země.Dnes se například už ví,že ministr vnitra není úplně standartní politik.Myslím,že nevyhovuje oběma stranám.Každé z jiných důvodů.Nemám čas to rozebírat.
Tak tedy zase použijeme destrukčních účelových dehonestací. Využije se nespokojenosti další skupiny obyvatelstva.

Jenže - tak se situace neřeší.
To jen blbec omlouvá tendenční konání.
Vláda státu není na řešení profesních problémů !

Tak leskavě nemlžte a nebalamuťte lidi svými hloupými názory o Engelově úloze v celé kauze.
Přitom jsou ve hře ještě další konstrukce a případné souvislosti s postupem a způsobech zdravotní reformy.
A v tom případě se už vůbec neodvažuji posuzovat nasazení různých Engelů,Kupků a dalších mouřenínů v úplně jiném prizmatu.
Zajisté nejsem informován(na rozdíl od Vás)a dost možná,že slyším růst trávu.
Avšak způsoby jak dosáhnout reforem přijatelných a hlavně funkčních a odstraňujících totalitní komunistické zmetky ve společnosti od školství po důchody si určitě servítky brát nebudou.
A to s přihlédnutím k úrovni politické galerky - OBZVLÁŠŤ !

Doktorům bych doporučil,ať si hledí pravomocí a funkcí svých přímých nadřízených,celé té armádě managerů,obchodníků se zdravím lidí,překupníků léčiv,korupčníků a kšeftařů s dotacemi a granty.Moc dobře o nich vědí a už 20 let zase drží hubu a krok a patlají bábovečky na svých písečcích.
Nemá cenu popisovat zase všechny souvislosti s pojišťovnami,zákonnými zmetky a vyhláškami,se zavedenými praktikami vyhovujícími pouze jisté části zdravotních kapacit a tak dále.
Být VLÁDOU tak nedostanou ani korunu a ještě nádavkem pár kopanců.
Jakou funkce vlastně vykonávají LOK a Odborové svazy v reformě zdravotnictví?

Využily platových rozdílů doktorů v Euru a Česku.
V tomto ohledu snad lze oprávněnost lékařských požadavků pochopit.Pokud platí ceny benzinu,energií,služeb bytů,a mnoha ostatních položek společenské spotřeby v relacích Eura,- není od věci požadovat i adekvátní platy a mzdy zdravotníků v EURu.

Jenže to by pak mohlo platit pro všechny vrstvy obyvatelstva.

Divím se lékařům,že pochopili tak pozdě jaká hra se s nimi hraje.Je zřejmé že profesní vědomosti,znalosti a vysoké vzdělání nemusí být automaticky i důvodem vysoké inteligence.

Ivan.
20. 02. 2011 | 13:34

Sladký napsal(a):

RA- opakujete stále dokola polopravdu.Lékaři pohrozili odchodem v případě, že jim nebudou zvýšeny platy.Platy byly zvýšeny,dohoda uzavřena, není tedy (žádný )důvod k odchodu.
20. 02. 2011 | 13:36

Alice napsal(a):

Pane Pehe, přesné! Další věc je, že všechna média, vč. TV (viz dnešní Moravec) hrají stejnou hru jako ti politici a co nejhůř, že velká spousta lidí se jimi nechává manipulovat. To ale bude trvat jen do té doby, než půjde i o jejich osobní zájmy. Jsem ráda, že jsou lidé jako Vy, kteří ty špinavosti pojmenují a nebojí se je zveřejňovat. Děkuji
20. 02. 2011 | 13:36

nostalgie nekonečna napsal(a):

Sladký: No je možné, že lékaři chtěli původně pouze hrozit vypovědmi, v případě, že jim nebudou zvýšeny platy. Ty pohádky o změnách v systému, boji proti korupci a plýtvání ponecháme stranou....
Hrozba výpovědí ale končí v okamžiku, kdy tu výpověď opravdu podáte...
20. 02. 2011 | 13:41

Tenco napsal(a):

Ještě malá poznámka.
Jesti se občanstvo nepustí do pořádné kampaně via prezidentská volba a to neprodleně, budete vybírat zda Sobotka, Tošenovský, Bobošíková nebo Němcová /snad Švejnar/.

P.S. Jak to, že se "občanstvo" zmobilizuje k tomu, aby na Paroubka házelo vajíčky a na vytvoření řádné a pořádné platformy pro možnost kandidovat i lidi vzdělané, slušné a pracovité ne ?

Že by občanstvo setávalo pouze z Rumcajsů a jarporů ?

Dělá se mi opět mdlo. :(((

Prezident : Bělohradský, Brixi, Brožová Iva, Dvořáková Vladimíra, Gajdůšková, Halík, Hnízdil, Hořejší, Hovorka, Illnerová, Jiřičná Eva, Komárek Valtr, Koukolík, Nešpor, Sokol Jan, Šiklová, Švejnar, Třeštíková, Vašáryová....

Omlouvám se za absenci titulů.
V těchto případech jistě ne vylhaných či nezasloužených. :)))
20. 02. 2011 | 13:41

Vico napsal(a):

ČEZko připomíná nějaké sicilské město v době, kdy mafiánské famiglie tzv. "zalehly na matrace".

Městská chudina a polochudina se navzájem škorpí o místo, kde věšet v úzkých uličkách prádlo se zády chronicky nahrblými z nekonečného okopávání zeleninových záhonů, zatímco mafiánské bouráky se honí po hlavní třídě a střílí po sobě ze samopalu.

Jeden větší chlívák než druhý se nám zjevují jak svatí na pražském orloji. Každý jen na chvíli - hned jeden vystřídá druhého. Sv.Kopřivy, sv.Drobil. Pak sv. Barták, po něm sv.Vondra, nakonec sv.Dobeš.

Tahle sestava nám dá nahlédnout, že to, co je jinde exces, je u nás momentálně panující státní systém.

Až bude po mafiánské válce a světlo do kmotrovského podsvětí pohasne, bude po ftákách.

Mafiáni ví, že vzbouřenec musí skončit s mrtvou rybou v hubě.

Je třeba zabít Engela.

Mafiána nepředěláš.
20. 02. 2011 | 13:41

Sladký napsal(a):

Hochmanne,uděláte dobře,když poněkud utlumíte svou chorobnou mnohomluvnost.O inteligenci bych na vašem místě příliš nemluvil.Možná jste kdysi byl inteligentním,dokonce velmi inteligentním člověkem,ale dnes je váš intelekt jen poslušným sluhou či přímo otrokem negativních emocí..Vaše projevy jsou patologické, nebo přinejmenším na hranici patologie.
20. 02. 2011 | 13:43

Jana Pechová napsal(a):

to JenTak:
Jsem pravicový volič, ale s panem Pehe - resp. s výše uvedeným textem - souhlasím.
Problém vidím spíš v tom, co se u nás vnímá jako pravičáctví a co jím v naší praxi skutečně je.
Někdy tak trpím pocitem, že můj hlas pomáhá voleným uskupením spíš do politického hrobu, než aby jim prospěl :-)
20. 02. 2011 | 13:43

narvikk napsal(a):

Prosím, vezměte Engela zpátky do nemocnice!!! V opačném případě vstoupí do politiky a do dvou let je z něj MINIMÁLNĚ ministr práce nebo zdravotnictví. Engel je typický příklad člověka, který nikdy neudělá kariéru jako doktor, který má ale bohužel všechny "předpoklady" udělat ji jako politik.
20. 02. 2011 | 13:46

RA napsal(a):

Sladký...... lékaři nehrozili, lékaři podali výpovědi, jako svéprávní a inteligentní lidé. Výpověď je právní akt s právními dopady. Takže ty vaše řeči o hrození jsou čistočistá lež. Víte, nikdo není nenahraditelný, ředitel nemocnice ani neměl jinou možnost, než hledat jiné lékaře za ty odcházející a z manažerského hlediska postupoval jedinou správnou cestou. Fakt je, že některá místa po odchodu lékařů již zaplnili lékaři noví, a také místo pana M.Engela a Volemana. To je jediné,co se stalo, všechno ostatní je oranžová omáčka, kterou si na tom s.oranžový Pehe přihřívá.
20. 02. 2011 | 13:46

Drzá zrzka napsal(a):

Vždyť vlastně lékaře ani nepotřebuju, za poslední týden, jsem si tu při čtení některých příspěvků nasmála nejmíň do stovky let. :o)))
20. 02. 2011 | 13:47

Tenco napsal(a):

Ivan Hochmann napsal (a)

"...Být VLÁDOU tak nedostanou ani korunu a ještě nádavkem pár kopanců...."

Hmm. Zajímavá metoda, jak vést dialog.
Zajímalo by mě, zda se takto vede i diskuze doma u Hochmannů.
Kdo ji vede,jak a zda ten či onen chodí na chirurgii ob týden či častěji. :))))
20. 02. 2011 | 13:47

pepazdepa napsal(a):

Děkuji panu Pehe za to že pomáhá otevírat oči mnoha lidem. Bohužel stále ještě existují "takélidé" ,kterým neotevře oči nikdo.Mají je totiž zasviněné hnojem našich "nezávislých" televizí a tisku.A na to jsou potřebné ty rozkradené stovky milionů.Na zkorumpování našich hlídacích psů " lžidemokracie".Zajímaly by mne platy těch našich televizních hvězdiček se základním vzděláním nebo s plznějudrem v porovnání s lékaři,kteří operují srdce ,mozky ,oči atd.Proč se o to páni investigativci nezajímají?
20. 02. 2011 | 13:47

Luboš Konečný napsal(a):

Nějak tomu nerozumím. Pokud vyhrožuji něčím co pak nejsem ochoten splnit jsem vyděrač, podvodník nebo vyděrač i podvodník ?

Jenom nevím čím vydíral pan Michálek a jak podváděl ?

Potom by to srovnání docela sedělo.

Srovnávat reakci nadřizeného, kterému se díky poctivosti podřízeného nepodařil zločinný obchod s reakcí nadřízeného který musí podlehnout vyděrači, který ho ještě označuje za zloděje a podvodníka je opravdu ubohé, ale co chlácholte se podobnými nesmysly a Bůh vám žehnej :-)
20. 02. 2011 | 13:49

Jirka II. napsal(a):

Luboš Konečný
To podepisuji všemi deseti.
20. 02. 2011 | 13:52

liberál napsal(a):

Pana Pehe pořád omývá to samé a žádná vlastní myšlenka z něj z jeho posledních několika blogů, nevypadla. Pořád jen papouškuje oranžové kecy z Lidového domu.
Typický socanský demagog. Ten by spolu s Šternem mohl dělat, až se ČSSD dostane k moci, ministra propagandy "úžasné a jediné správné ideologie" socialismu. Pan Pehe opakuje ty samé demagogické kecy, které slyšíme od Sobotky a spol "neoliberalismus,mafiánský kapitalismus" až si začínám být jist, že to Pehe nemá v hlavě v pořádku. Za takový slovník by se nestyděl ani kovaný komunista, kterým Pehe pravděpodobně je.
Jednostraně nadržuje ČSSD a postrá jakoukoliv objektivitu.

Panu Pehe bych doporučil si také přečíst zákoník práce než začne hloupě kecat o něčem čemu nerozumí. Připomenu že jsme v demokratické zemi, kde si má zaměstnavatel právo vybrat koho zaměstná. Upozorním ještě na to že Engel dal výpověď sám a nese za to zodpovědnost. Proč by jsme podle pana Pehe měli protěžovat odboráře v čem jsou jiní než obyčení zaměstnanci?
20. 02. 2011 | 13:56

skeptický napsal(a):

Musíme si uvědomit,že lékaři jsou jenom lidé.Nějaká paní tu o nich píše,že mají nejvyšší možné vzdělání,a že snad vyšší vzdělání už ani být nemůže.

Svatá pravda.Musí se ale vzít v úvahu,že vzdělání jsou jenom dva druhy : tlučhuba/pisálek,nebo fachidiot.Jednou máme v tomhle jasno,hned se nám jeví lidštěji.Mají ale schopnost občas zabrousit ke konkurenci,neboť někteří z nich jsou vzděláni všestranně.

Maminka byla u nové údržbářky,která ji dala na odchodu cennou radu : Dva citrusové plody denně.Lepší lidi se poznají i v komunikaci.

Hluboce se stydím,že v rodině nemáme žádného lékaře,jenom lékařku filosofie,zbytek fachidioti nebo prostě bez přídomků.
Tlučhubství zkouším jen ochotnicky.Pochopitelně zadarmo.Vstoupil bych i do odborů.

Ale snažíme se,vyjadřujeme se vzdělaně.K obědu jsme měli jako přílohu branbory,a předsevzali si,že nebudeme říkat kakavo,ale malkao.

Padouch nebo hrdina,kdo není s námi je proti nám,souzi.

V Brzku bude masa dost.Z ciziny.Žádné fronty před mrchotechnou,nebude za co.
To vzdělání se pozná,chytili včas správný vítr.
20. 02. 2011 | 13:56

Tina napsal(a):

nektere radoby Komentare nechapu
20. 02. 2011 | 13:59

Anička z Kuřimi napsal(a):

Ale kuci,
trochu nadhledu. Po Michálkovi, Drobilovi, Engelovi přichází Vondra to teprve bude zkouška kolalice.

Trojský kůň - účetní chemik nám ukáže, že ODS již zvoní hrana.
http://www.lidovky.cz/souboj-ministru-kvuli-podivnym-stamilionovym-uctum-rozklada-vladu-1ii-/ln_domov.asp?c=A110204_221653_ln_domov_

Měkkému Peťovi již tatínek na Hradě sotva pomůže.
20. 02. 2011 | 14:03

liberál napsal(a):

Podle Peha zdřejmě máme dělat vše co odboráři chtějí, skákat jak oni pískají a chce tu vytvořit jakou si oligarchii privilegovaných odborářských bossů, kteří budou řídit ekonomiku. To by jsme dopadli jak v VB v 70. letech kdy odborářská mafie systematickým vydíráním likvidovala ekonomiku.
20. 02. 2011 | 14:03

jos napsal(a):

Tato země skutečně musí být ve velkém nepořádku, když se zde jakýsi "DH" s naprostým klidem prezentuje s názory, které propagují hrubost,urážky, násilí,dokonce se snaží vyhánět některé spoluobčany do ciziny. Je zanamenání hodné, že násilnické projevy, jaké předvedl DH, typu "Odjakživa platilo, že kdo je majitel, ten poroučí, kdo majitel není, ten se plazí a je vděčný za příležitost. Uživit se není v moderní společnosti žádným právem, ale defacto benefitem, za který, jak každý rozumně uvažující a ekonomicky racinální člověk chápe, musí být proletářská lůza patřičně vděčná. Nebude-li, ať si táhne, za branami čekají davy rozumnějších, kteří, žmoulajíce v rukách svou obnošenou čepici, dobře vědí, kde je jejich místo. Na Kubě nebo v KLDR může svou představu o uspořádání společnosti realizovat svobodně do prvního náletu."
jsou tolerovány a dokonce není osamělý. A tady se nacházejí ještě další vyznavači podobné filozofie. Takový Hochman, ten na to jde brachiálně:
"Být VLÁDOU tak nedostanou ani korunu a ještě nádavkem pár kopanců."
Diskuse věru pádná. Je nutné dosáhnout stavu, kdy se podobné názory se budou považovat za to, co skutečně jsou. Totiž za obyčejnou, vulgární sprostotu.
A i o tom je dnešní blog.
20. 02. 2011 | 14:10

vmk napsal(a):

Kdekdo srovnává hrušky a jablka, ale to je ještě relevantní proti srovnání Michálka a Engela. Kdyby pan Engel oznámil politikům, že pokud se neucpou penězovody, kudy proudí miliardy ze zdravotnictví do soukromých kapes, pak lékaři odejdou, bylo by částečně možné oba srovnávat. Kdyby namísto podmínky zvýšení platů požadoval osobní odpovědnost vedení nemocnice za hospodaření včetně odpovědnosti právní, pak by mohl hovořit o snaze o systémové řešení. Pak by také bylo zřejmé, že na zvýšení platů pohodlně bude. A právě díky masovosti by mohli být lékaři právě tou silou, která by mohla pohnout i arogantní justicí, která záměrně nic netrestá. (A byli by pro národ takovými hvězdami, že by jim každý přál plat třeba desetinásobný). Takto se sice pan Engel zaštiťuje bojem proti korupci, ale v principu je mu fuk, odkud se peníze vezmou, hlavně že budou. Michálek naopak odmítl na levárnách participovat i s vědomím, že nejen, že se nebude na horentním zisku podílet, ale ještě se proti němu zvedne kampaň. Tak jak lze tyto dva srovnávat?
20. 02. 2011 | 14:11

Pavel Krajtl napsal(a):

Podle liberála zdřejmě máme dělat vše co mafiánští neoliberálové chtějí, skákat jak oni pískají a chtějí tu vytvořit jakou si oligarchii privilegovaných mafiánských bossů, kteří budou řídit ekonomiku. To by jsme dopadli jak v USA v 30. letech... (nebo v nadcházející současnosti)
20. 02. 2011 | 14:12

.Ivan Hochmann napsal(a):

Nezbývá mě než upozornit Hnojaře,

že máme vzájemnou pasivní resistenci,tím pádem příměří.
Nenuť mě abych vracel kopance a hleď si svého!

Mimochodem mám i získanou cukrovku,takže Sladkého mě už vůbec netřeba.

Těšilo mě hoši! Ivan.
20. 02. 2011 | 14:13

Luba napsal(a):

Pane Pehe,
co Vás opravňuje klást rovnítko mezi pana Michálka, který upozornil na chystané rozkrádání státních prostředků, a politického doktora Engela, který prosazoval zájmy své profesní skupiny naprosto nepřijatelným způsobem?

Pane Pehe,
Váš článek je demagogický a účelový. Nejde přece o střet neslušné Hradní ODS se slušnými lékaři. Ale o konflikt neslušných lékařů se slušným a proreformě orientovaným ministrem Hegerem. Nemá-li reforma zabřednout do chaosu, musí mít jasný koncept a jednotné řízení. Zde se stádo snaží vést vůdce, a to není dobře.

P.S.:
Ovšem, byl bych velmi překvapen, kdyby lékaři opustili své tradiční: "Jeden za všechny, všichni za nikoho",
a odcházejícího dr. Engela by podrželi.
20. 02. 2011 | 14:15

Sladký napsal(a):

Luba- odpovím míso pana Pehe.
.Práskač Michálek, vyděrač Engel- obojí označení zaznívá ze stejných úst, obojí má stejnou logiku- zdiskreditovat a potrestat toho,kdo se-(byť z odlišných důvodů a odlišnými způsoby) pokouší vzepřít pravidlům, nastoleným představiteli mafiánského kapitalismu.Vzpomeňte si "Michálek už si nikde ani neškrtne" (mimochodem, na své místo se pokud vím nevrátil). Engel si zřejmě též už nemá ani škrtnout.
20. 02. 2011 | 14:25

hoven napsal(a):

engel se vzepřel mafiánskému kapitalismu tím, že si vydíráním vydupal dvě miliardy na platy navíc, které nikdo nemá a které budou muset jít na ukor rušení lůžek....pehe zase perlí. skoro mě to připomíná jak škormach bojoval proti komunistickemu režimu tím, že vstoupil do KSČ. neobolševici se začínají chovat jako kdysi gottwald a heinlainovci v prvorepublikovém parlamentu, kde společně hlasovali pro všechno, co bylo namířemo proti demokratické vládě a co mohlo alespon trochu uškodit.
20. 02. 2011 | 14:32

.Ivan Hochmann napsal(a):

Poněvadž někteří asi nečtou vše a jen si vytrhnou co se jim hodí k posměškůma hádkám - tak opakuji znovu:

BÝT VLÁDOU - vůbec na akce typu NÁŠ EXODUS - VÁŠ EXITUS ,...
**NEREAGUJI***!

Na mzdové požadavky tu máme jisté nástroje ošetřené zákony.Jakými je už jiná věc .To je spíš záležitost pro parlament.
Na můj důchodový výměr má také podstatný vliv stanovující zákon.
Budu-li chtít stejné penzum peněz jako můj přítel důchodce ze Strassenu,tak bych měl založit DOK (Důchodcovský Odborový Klub) a začít "diskutovat" s příslušným ministerstvem?!

O pracovních vztazích a poměrech říká svoje zákoník práce.
Už to zde napsalo více lidí,naposledy před chvílí nick "liberál" .
Takže si hoši nechte svoje mlhoviny a mluvte raději k věci.

Ivan.
20. 02. 2011 | 14:32

liberál napsal(a):

Na panu Pehe a ostatních oranžových pisatelích je vidět že mnozí jsou chudí i duchem.
Pehova argumentace kde vše svádí na neoliberalismus a mafiánský kapitalismus mi připomíná argumentaci Kadáfího, který vše sváděl na USA a Izrael. Skutečně argumentace diktátorského režimu najdi si jednoho nepřítele a na něj všechno sveď i to nemožné a hloupí nevzdělaní voliči ČSSD mu budou tleskat.
Podobně argumentovali mimochodem i komunisti a nacisti.
20. 02. 2011 | 14:33

Petr z Tábora napsal(a):

to autor:
Pan Michálek a pan Engel nemají vůbec nic společného.Pan Engel doplatil na vedlejší efekty svého úspěšného vyděračského úsilí - který ministr by ohrozil životy a zdraví spoluobčanů, že? Pan Michálek se nechoval jako správný vedoucí pracovník, logické by bylo obrátit se na policii - jinak se dostáváme k detektivům amatérům porušujícím zákony, k domobranám proti Rómům a podobným nesmyslům.
Ředitelé všech nemocnic naprosto logicky sháněli náhradu na uvolněná místa. Jinak by neměli na svém místě co dělat. Jen Vy to politizujete a štvete.

to drzá zrzka:
Včera někdo v diskusi tvrdil, že pan Engel má slíbené místo na Kladně. Obecně je lékařů nedostatek, takže jistě někde místo sežene.
Než aby to ohrozilo nástup lékařů do práce, tak ať mu třeba někde místo vytvoří.
20. 02. 2011 | 14:35

liberál napsal(a):

hoven:

Navíc například Gottwald využil odbory k násilnému převzetí moci a Hitler převzal kontrolu nad odbory přesně jako to udělala ČSSD tím, že mnoho odborářských bossů přijala mezi sebe a dala jim politické místo. To ale oranžovým pidimozkům nedojde protože oni nechtějí vědět pravdu o vydírání od odborů. Oni holt mají tak jednoduché myšlení že to nepochopí.
20. 02. 2011 | 14:41

skeptický napsal(a):

Ta zdravotní reforma bude nejspíš svinstvo,proti kterému bude lékařská aféra pšouk proti atomovce.
20. 02. 2011 | 14:42

modrý edvard napsal(a):

Pan Engel přece chtěl odejít, snad do Německa. Nechť odejde, všichni budou spokojeni.
20. 02. 2011 | 14:43

hoven napsal(a):

liberál,
podle mě jsou odbory domluvený s čssd, budou dělat co největší bordel, , aby padla vláda a na oplátku mají odborový papaláši slíbený místa v parlamentu a senátu za čssd. to jsou všechno připravený, marketingově promyšlený akce. to není nic spontáního. já za tim vidim mocenský zájmy čssd. to vydírání přece byla strašná čuňárna, neexistuje žadný rozumný důvod pro to, aby dokroři měli průměrný plat 60 tisíc. přesto to neobolševici podporují. je to politická hra.
20. 02. 2011 | 14:52

Tenco napsal(a):

Ivan Hochmann napsal(a):
Poněvadž někteří asi nečtou vše a jen si vytrhnou co se jim hodí k posměškůma hádkám - tak opakuji znovu:

BÝT VLÁDOU - vůbec na akce typu NÁŠ EXODUS - VÁŠ EXITUS ,...
**NEREAGUJI***!

Na mzdové požadavky tu máme jisté nástroje ošetřené zákony.Jakými je už jiná věc .To je spíš záležitost pro parlament.
----------------
Hmm. Třeba stávku, ne ?
Uvědomil jste si vůbec, že lékaři těch 10 měsíců chodí do práce.
A že i teď chodí do práce ?

Pane Hochmann, Vaše logika postrádá jediné.
Zdravý rozum.
Pletete si následky a příčiny a plantáte formy protestů zodpovědné vůči společnosti a nezodpovědné.
Pokud tedy uznáváte právo na stávku.
Prostě jste zcela mimo.

Necávat se manipulovat, pene Hochmann ve Vašem věku ....?!? Proč ?
Máte to zapotřebí ?

Nic jsem nevytrhl.
Byl to podstatný obsah Vašeho sdělení.
Protože o to tu jde.

JAKOU FORMOU SE MÁ VÉST DIALOG. /via pštrosí, ryze aktivistická vláda a nemocniční personál/

Přeji příjemný pobyt v nějaké té soukromé nemocnici.
Třeba typu té v Brandýse.

http://domaci.ihned.cz/c1-48030030-pribeh-vysate-nemocnice-novy-majitel-podnikal-s-exministrem-zdravotnictvi

http://tn.nova.cz/zpravy/domaci/rath-chce-zalovat-ministerstvo-kvuli-prevodu-nemocnic.html
http://www.nemocnicebrandys.cz/aktuality/informace-pro-novinare/nemocnice-vyzyva-obcany-k-bdelosti-a-kraj-k-omluve.htm

a konečně :

http://www.zdn.cz/denni-zpravy/z-domova/soud-zahajil-insolvencni-rizeni-s-vlastnikem-nemocnice-v-brandyse-457858

Šťastné šnajdrování a veselé docikrtování Vám přeje Tencokida. :))

-----------------------
Buy on the rumours, sell on the facts.

Socialistické zdravotnictví ?

Hmm. A co tak kapitalistické podnikání za peníze daňových poplatníků ?

Není to z podtsta větší zvrhlost ?

Z čeho si myslíte, že žijou soukromá zdravotnická zařízení ? Z čeho splácejí úvěry ? Z čeho generují zisky ?
Z peněz německých důchodců ?

Fakt vám jeblo.

A co je lepší - jednorázová provize za Budvar anebo STÁLÝ, JISTÝ, STˇATEM GARANTOVANÝ CASH FLOW ? TEDY TRŽBY, abych byl přesnější.

A uvědomte si jednu věc.

Soukromá zdravotní pojišťovna vás pojistit NEMUSÍ. Prostě to někomu, kdo měl třeba v mládí ekzém nebo spalničky ODMÍTNE.
Pak v případě vážnějšího úrazu nebo nemoci skončíte pod mostem jako zdraví anebo jako mrzáci či nemocní.
To pak bude ten VÝBĚR.

Proč se nespustil v nějakém městě už před deseti lety PILOTNÍ projekt, jak by fungovala nemocnice financovaná tak jako dosud a jak ta, která je ZCEALA MIMO systém veřejného pojiětění ?
CO MYSLÍTE ?
Proč ?

Na závěr taková maličkost. Respektive dvě.
1. Vláda, která ústy svých ministrů tvrdí, že díky korupci KAŽDÝ ROK utíká z veřejných rozpočtů MINIMÁLNĚ 40 mlrd. korun a jedná s lékaři tak jak jedná - taková vláda buď lže, nebo je neschopná anebo o boji s korupcí jen žvaní.
2. Vstupní data, nutná pro to, aby se vůbec mohlo ZAČÍT s nějakou konstrukcí reformy, tedy pokud tato vstupní data jsou jednak mizerné kvality /počty lékařů vs úvazky, přesčasy/ a jednak jsou hrubě zkreslená korupcí a nehospodárnostmi - kdo chce "reformovat", vycházeje z takových vstupních dat - to je buď blázen nebo gauner.

Maucta. Uffff.
20. 02. 2011 | 14:59

.Ivan Hochmann napsal(a):

No a když už je řeč...

Pan Pehe se vyjádřil jasně MICHÁLEK = ENGEL.
V obou případech se vedení ODS(vlády) vyjádřilo stejně = špatně.
A to to panu Pehemu šlo především.Poukázat na opětné chyby vládnoucí strany(koalice).Už to tady někdo napsal.
Co byste chtěli od socana kopajícího za Lidový Dům.
To si mohu rovnou pustit telezprávy a poslechnout Kolozuba Ceňochrupa ze Slavkova.
Jenže pane Pehe nejsme blbci.
Srovnat manipulaci obě kauzy do jednoho pytle........byla od Vás kardinální blbost.Však Vám to zde už napsali.Jenže Vy jste neprůstřelný.Ale nic si z toho nedělejte.
Je vás povícero....socanů vylízaných.
Držte se raději kauzy Český President.Tam tolik škody nenaděláte.

Ivan.

Tak si připadám také jako blbeček .Hádám se tu jako malý kluk,protože vlastně kopu za tuto pravicovou vládu,která dostala od voličů neklamné pověření uskutečnit REFORMY.
A dostávám se na úroveň potměšilých tlučhubů z levičáckých luhů a hájů.
Hoši znám chyby vedoucích politiků pravicových sil v tomto státě.Ty systémové i ty programové.Věřte mě,že bych tu galerku zlořádů z ODS nikdy nevolil.....
Ale snad mě nechce někdo přesvědčovat o "schopnostech,vizích,morálních vlastnostech" politiků Soc.Demokracie?!
O komumunistech nemluvě!
20. 02. 2011 | 15:00

Břetislav napsal(a):

Děkuji Vám, pane Pehe. Je osvěžující slyšet pravdu a rozum ve smršti urážlivých příspěvků hlupáků a příznivců zlodějů. Pokud se najde i jen jediný spravedlivý, naděje neumírá.
20. 02. 2011 | 15:06

Rumcajs napsal(a):

Sladký:

Jsi směšný s tou závistí. Tady nejde o pár tisícovek, ale o způsob jejich získání. Ten je i přes neustálou snahu bolševiků okecat ho doprovodnými žvásty o korupci ,bezprecedentní nechutnou nátlakovou akcí hodnou chovatelů prasat.
20. 02. 2011 | 15:06

Béda napsal(a):

hoven, liberál, Petr z Tábora a spol.,

na účtu VZP údajně leží "přebytek" 14 miliard Kč. Ze zdravotnictví navíc letmým odhadem odteče ročně na korupci, předražování, klientelismu a kleptokracii ročně do privátních kapes nejrůznějších parazitů, kteří tím nepřidávají krom sebe nikomu žádnou přidanou hodnotu cca 10 až 20% z cca 280 miliard Kč, které stát ročně vyčleňuje ze státního rozpočtu na tuto oblast. To je někde mezi 28 až 56 miliardama Kč. Samozřejmě "antikorupční" vláda nejrůznějších lobbistů a kleptokratů (v čele s řeckým ministrem tunelování a privatizace státního majetku a rozpočtu Al Kalouskem) to nevidí a vydírá veřejnost (viz posRanec Štastný za ODS na TV Prima) tím, že bude muset údajně očesávat výdaje na nejdražší léčbu (jako kdyby celá deforma zdravotního systému nesměřovala ve finále tomutéž).

PS: Největším vyděračem a hrozbou nižším a středním majetkovým vrstvám je ve skutečnosti vláda nejrůznějších Nečasů, Kalousků, Vondrů, Drobilů, Jankovských, Drábků a podobných podivných existencí.
20. 02. 2011 | 15:09

Eva napsal(a):

Já naprosto souhlasím, lékaři jsou nedobrovolnými sponzory našeho zdravotnictví, kde se rozkradou ne miliony, ale miliardy. Činit by tak měli ve jménu poslání, které mají. Také mi není jasné, proč inspektorát práce v komerční sféře tvrdě hlídá porušování zákoníku práce, ale v nemocnicích to zcela ignoruje. Nebo jste snad zažili nějakého inspektora na vizitě na personálním oddělení jakékoliv nemocnice?
20. 02. 2011 | 15:12

Luboš Konečný napsal(a):

Tak proti panu Engelovi je vedena kampaň.

Jak je to možné když on sám chce být stále v mediích ?
Já nevím, ale mám pocit že on také vedl nějakou kampaň, něco s lemplama co je v nemocnicích už nechtějí, společně s ČSSD. Vždyť se potom ani nemůže divit, to je politická soutež stran.

Lížeš zadečky socanům tak tě nakopou demokrati a obráceně.

Viďte pane Sladký Pehe
20. 02. 2011 | 15:13

liberál napsal(a):

Voliči ČSSD si neuvědomují, že i odbory mohou ohrožovat demokracii. Například ve Velké Británii v 80. letech odbory obsadily uhelné doly a díky tomu tisícům lidí hrozilo že budou v zmimě bez tepla. Vláda naštěstí zajistila dodávky uhlí a odbory porazilo. Odbory se uchýlily i k násilí a každý zaměstnance, který se nepřipojil ke stávce byl podroben psychickému i fyzickému nátlaku. Rozdíl proti našim zfanatizovaným levičáckým odborům je že ve VB se někteří samotní odboráři nebáli postavit se svým bossů a 16. března 1984 73% horníků z Nottinghamshire se postavilo proti tomu jít do stávky. U nás jsou odbořáři př_po_raní že proti bossům jako Štěch nebo Zavadil nehnou ani prstem.
20. 02. 2011 | 15:14

Pozorovatel napsal(a):

Sladký
Hochmana nečtu, stejně jako on Pehe. Ale jeho větu- Doktorům bych doporučil,ať si hledí pravomocí a funkcí svých přímých nadřízených,celé té armádě managerů,obchodníků se zdravím lidí,překupníků léčiv,korupčníků a kšeftařů s dotacemi a granty.Moc dobře o nich vědí a už 20 let zase drží hubu a krok a patlají bábovečky na svých písečcích´-nelze ignorovar neboť je pravdivá.

Hoven - "engel se vzepřel mafiánskému kapitalismu" je na pozadí Hochmanovy pravdy stejná hovadina, jako se třeba Dean Reed vzepřel imperialistickému a šovinistickému režimu.

Engel jaksi pozapoměl na nutnou konsekvenci kroků. Podobně, jako když se kdysi střílelo na hranici. Výstřel obvykle předcházel zvolání "stůj nebo střelím". S Michálkem by mohl být srovnáván kdyby v této posloupnosti
- dokázal abstrahovat od šedé ekonomiky ve svém rezortu (chtěl být odměňován nadprůměrně - avšak poctivě)
- dokázal bojovat proti korupci (neskončí-li korupce-odejdeme)
- účinně začal na konkrétních případech poukazovat na nehospodárnost a defraudaci v rezortu

Pokud by stát nereflektoval tyto požadavky, byl by legitimní hromadný exodus. V opačném případě by se stal relevantním poslední požadavek-ten mzdový.
Takto je jisté, že "Engelův boj" s reformami per huba zaplatí jako vždy daňový poplatník-byť to Kalousek popírá (jedno sako s dvěma kapsami se mu hodí, jen když to potřebuje). Na takový boj mu kašlu!
20. 02. 2011 | 15:14

Dočekal napsal(a):

Tak si to tedy zopákneme.

V polovině prosince loňského roku prohlašoval ministr zdravotnictví MUDr. Leoš Heger v televizi (tedy veřejně), že podle jeho informací z nemocnic skutečně odejde jen něco mezi třemi a čtyřmi sty lékařů. To prý nebude žádný problém, s tím se prý vedení jednotlivých nemocnic snadno vyrovná.
Ministr zdravotnictví se následně veřejně přiznal k tomu, že skutečný počet nemocničních lékařů nezná.
Potom ale pana ministra "podrazili" nemocniční lékaři z nemocnic v Praze. Do té doby velice málo frekventovaný pojem "vydírání" byl najednou slyšet ve všech prohlášeních politiků, zejména těch z ODS. Že to po nich ochotně a ráda opakovala naše "nezávislá" sdělovadla, tu nenávist neinformovaných občanů k nemocničním lékařům už jen umocňovalo.
Vše vyvrcholilo strašením obyvatel a zejména pak nastávajících rodiček, že budou ony a jejich děti houfně umírat a že to bude vina lékařů, kteří měli tu drzost a podali výpověď.
Dokonce se objevily hlasy, volající po trestním stíhání představitelů a mluvčích těchto lékařů.
Ta fraška s krizovými opatřeními této vlády ve formě zřizování polních nemocnic už byl jen poslední zoufalý pokus, jak obrátit nenávist obyvatelstva proti nemocničním lékařům.
Když už byla dohoda téměř uzavřena, přišla prezidentka AČS paní Jurásková (ODS) s požadavkem, že chce z částky dvou miliard korun, kterou si vymohli lékaři na zvýšení svých platů, půl miliardy korun pro "její" zdravotní sestry. Tuto její průhlednou snahu o torpédování dohody mezi lékaři a ministrem zdravotnictví naštěstí "zbouraly" samy zdravotní sestry svou akcí na síti Facebook.
Když už byla dohoda (memorandum, ale to je jen jiný název pro dohodu) podepsána, přispěchali pánové Bc. Marek Šnajdr a MUDr. Boris Šťastný a ve všech sdělovacích prostředcích začali prohlašovat, že ministr Heger ustoupil vyděračům a že s tímto krokem oni a s nimi celá ODS zásadně nesouhlasí.
Ten poslední záchvěv v podobě nepřijetí MUDr. Martina Engela zpět do Vinohradské nemocnice naplno odhalil politiku ODS jako celku. Protože zatím co celou tíhu vyjednávání ODS ponechala na ministru zdravotnictví (TOP 09), po podpisu memoranda dělá všechno pro to, aby k naplnění dohody nedošlo.
Pokud jsem až dosud váhal, tak teď už můžu otevřeně prohlásit: Skutečným nástupcem předlistopadové KSČ je na naší politické scéně ODS.
Její představitelé totiž jednají podle hesla: "Když neumím tvořit, budu alespoň bořit."
A část obecenstva jim u toho ještě tleská.
20. 02. 2011 | 15:15

xinea napsal(a):

Pane Pehe, doporučuju, abyste už přestal hulit ten zajisté kvalitní matroš :-) Za Michálka člověk na Nečase a spol naštvaný být zcela právem může, ale za Engela? Tak lékaři tu protestní akci chystali ještě před volbama, klidně to tedy mohlo dopadnout na hlavu ČSSD, ale pan Pehe to naroubuje na rozkrádání ODS za dobu posledních 20ti let? Vy že jste nezávislý politický komentátor? Leda tak politický packal, když si nevidíte propagandisticky do úst - doporučuju vyvěsit rudou vlajku, tohle se už ani nedá číst, protože zjevně si ani neumíte vyložit závěry z politické dohody vlády s LOK.
20. 02. 2011 | 15:17

Rumcajs napsal(a):

Pehe nejeví sebemenší snahu po objektivitě. Rudý pisálek zřejmě omámen slaboduchými příspěvky svých věrných padl na argumentační dno, kdy by s jeho argumenty měl problém snad i Milouš.

Pehe z budování maf. kapitalismu osočuje ODS, přitom zcela záměrně pomíjí 8 let řádění ČSSD ve vládě pod taktovkou mašinfírů a kolotočářů, zcela pomíjí milióny korupčních afér v režii ČSSD, zcela pomíjí to, že minimálně 2/3 korupčních toků vede skrze kraje a místní samosprávy, kde ve velké většině rovněž řádí ČSSD,zcela pomíjí, že dle tvrzení rebelujícícch doktorů jde 20% výdajů ve zdravotnictví na úplatky, které jsou rovněž v držení ČSSD.

Pehe nemá právo si říkat politolog. Pehe je Rudé Soňa s výplatní páskou od Kim Ir Sena.
20. 02. 2011 | 15:18

hoven napsal(a):

béda,
ta korupce a odtékání peněz se dá odstranit jedině privatizací nemocnic a pojištoven. to ale čssd a odbory nechtějí, jim současný korupční bordel, tunely do státního rozpočtu a mafiánský socialismus náramě vyhovují. oni na rabování státní pokladny založili svou existenci.
20. 02. 2011 | 15:18

Rejpal napsal(a):

Díky za skvělý blog, pane Pehe. Stydím se za své spoluobčany, kteří bez donucení zvolili dnes vládnoucí politiky. Uvědomil jsem si, jak se asi cítili slušní Němci, kteří se svým diktátorem měli jen společnou národnost.
20. 02. 2011 | 15:23

Béda napsal(a):

hoven,

myslíte, "zreformovat" systém na obraz zdravotnictví USA? není tam náhodou zdravotnictví mnohanásobně (v poměru k HDP) dražší a pro významnou část společnosti zdravotní péče nedostupná a pro velice významnou část společnosti dostupná pouze částečně?

Proč máme funkční, relativně levné zdravotnictví s vysokým zdravotním standardem a obecně dostupnou zdravotní péčí proměnit v předražený zdravotní byznys?

Já v kouzelná zaklínadla typu "reforma" (ve smyslu zásadní změny od základu celého zdravotního systému) "je potřebná protože je potřebná" nevěřím.
20. 02. 2011 | 15:25

liberál napsal(a):

Béda:

Údajně? Můžete ten údajný přebytek dokázat? To není moc přesvědčivé. Navíc VZP tyto peníze může využít na placení drahých operacích svých pojištěnců. Kde na to pak vezme když tyto peníze budou chybět?

Ty oranžové přehnané lži o korupci a klientismu si nechte. Jsou směšně přehnané. 280 miliard jsou očividně taky jenom vycucané z prstu protože to by na účtech pojišťoven už nic nezbylo.
Takhle argumentují oranžoví propagandisti, když jim někdo ohrožuje jejich možnost populisticky uplácet voliče. Vinu za vlastní neschopnost svalí na soukromníky (jak komunistické) a na bohaté firmy v rámci třídního boje.
20. 02. 2011 | 15:26

Anička z Kuřimi napsal(a):

Michálek, Michálek padla trestní oznámení vod něho, na něj a vono je ticho po pěšině, slyšíte to ticho také? Takže případ uzavřem, páč se nic nepotvrdilo ani nevyvrátilo, kromě Drobila.

Počet lékařů, hl. pracovní poměr, vedlejší prac. poměr, přesčasová práce, kolik, že jich vlastně je? Už to ministerstvo spočítalo? Slyším zase ticho, raději počítat nebudeme - případ uzavřem, dostali přidáno.

Ivan
začnu mluvit o komunistech, poněvadž 21 let jsem jich neviděla ve vládě něco tunelovat. Pro mě jsou čistí, zato všechny vládnoucí strany včetně mladých dinosaurů jsou umazané.

Otázka - od kterého roku začneme lustrovat politiky a vést je k odpovědnosti?
20. 02. 2011 | 15:26

Béda napsal(a):

dovětek,

zrovna tak jako nevěřím zaklínadlu "důchodová reforma je potřebná, protože to řekli privátní lobbisté pojišťoven sdruženi v NERVu".
20. 02. 2011 | 15:30

liberál napsal(a):

Rumcajs:

Přesně se vám podařilo vystihnout toho oranžovýho demagoga Peha a to docela vtipně. :)

PS: Vy to asi od oranžovorudých pisálků jako Sladký,Teneco,Targus schytáte.
20. 02. 2011 | 15:31

Anba napsal(a):

Pane Pehe: souhlasím s Vaším názorem.
Diskutující pravicoví účastníci si jsou velmi podobní. Nanávidí lidskou solidaritu. Vědí, že v jednotě je síla, která může otáčet dějinami a mají strach a vztek. Vztek na to, že spojení lékaři dosáhli alespoň částečně svých požadavků a dali tak příklad. Tito diskutující asi vůbec nebyli součástí lidské masy v listopadu 89, ale v koutku přikrčeni čekali jak to dopadne aby se přidali. Teď už jsou jistí -
jarpor operuje citací zákoníku práce, ač jej p. Pehe v článku vůbec nezmiňuje a neodvolává se na právní ochranu odborářů - jen na noblesu. Já bych se odvolala taky na chytrost - ředitel, který by Dr. Engela vzal zpět a nemstil se, by jistě stoupl ve vážnosti u svých podřízených. Ale on se raději mstí, možná za sebe, nejspíš však s návodem - kdo viděl dnes arogantního Borise Šťastného, tak pochopil, že memorandum a usmíření vlády a lékařů je ODS trnem v oku a osud pacientů je jim zcela lhostejný, až po ten exitus.
Ve svém vzteku jsou pravicoví žádostiví alespoň nějakého pro sebe kladného výsledku - msty - ať jsou Michálek a Engel potrestáni, bez práce, když už je nejde nakopat, jak by se líbilo Hochmannovi, který se však v rozporu s logikou a sám sebou diví, proč čekali lékaři celých 20 let.
Nějaký chytrolín s dlouhým nickem zase přirovnává protest odborářů s trucováním manželky odepírající sex manželovi - tak tomu říkat něco o rovnoprávnosti, lidské svobodné vůli natož demokracii, je marné.
Liberál se pusinkuje s hovnem a blábolí o Hitlerovi a Gotwaldovi, zastává se mafiálnského kapitalismu a nechápe, že je sám jeho obětí, duševní tedy určitě.
Ta úroveň diskusí se blíží tomu, co se provalovalo jak stoka pod každým blogem Paroubka, nenávist bez míry, rozbíjení společnosti, touha po násilí.
Tady to špatně dopadne, nejen ekonomicky.
20. 02. 2011 | 15:32

petrof napsal(a):

vysvětlete někdo prosím tomu Peheti, co říká ZP o výpovědi. Já na to nemám ani sílu, ani chuť, a navíc se mi z něj chce zvracet!!!
Výpověď není žádný jednostranný a podmíněný úkon, ale dvojstranná dohoda, jejíž zrušení lze nárokovat, jen se souhlasem druhé strany!!! Proto jsem se tolik nasmál, když ti fanatici hovořili naprosto suverénně o "stahování" výpovědi. Myslím, že místo 3mio.Kč pro PR agenturu si měli radši zaplatit lepší právníky.
Jenže bav se s volem, když nemáš v ruce klacek.......
20. 02. 2011 | 15:32

prirodovedec napsal(a):

Tenco: Vse, co jsem chtel napsat, jsem uvedl u Sterna. Jen jsem chvili dumal, kam odtud zmizely ty protofasisticke bojuvky :). Ted je to tam dokonce vlidne :). Tak, kdyz jste psal Tenco, ze na to nemate trpelivost, tak si to tu s Ivanem a dalsimi uzijte :). Mejte se tu vsichni.
20. 02. 2011 | 15:32

Entice napsal(a):

Hm, Vám pane Pehe se asi hodně stýská po starých časech, jinak byste těžko plakal po špehování a vydírání. Úředník který od třiadevadesátého roku (potud je minulost pana Michálka zmapována) chodí, špehuje kolegy a když něco vyšpehuje, jde za novináři - ne třeba za policií - to není úředník. To je prostě nemocný člověk. A Engel? No na to snad ani nemá cenu reagovat.
20. 02. 2011 | 15:33

prirodovedec napsal(a):

Anba: Jak psaval "dzerpour" (podle J.R. "dzejaar") palec nahoru :).
20. 02. 2011 | 15:34

liberálové napsal(a):

Béda:

A vám řekli lobbisté z odborů, že důchodová reforma není potřeba a tomu věříte? Upřímě věřím víc odborníkům z NERVU než politiky placeným diletantům z odborů, kteří ekonomice nerozumí.
Další oranžový prosťáček.
20. 02. 2011 | 15:36

.Ivan Hochmann napsal(a):

No dobře,souhlasím s posledními odstavci (závěry)
A přidávám svůj názor,že je pravděpodobné,že nás lidi tato vláda zase v našich očekáváních - ZKLAME.
Tečka.

Celý váš další popis jsou jen variace na všeobecně známé a spolehlivě praktikované (díky kontinuitní "zákonnosti")zhovadilosti v normální společnosti nemyslitelné.
V mnohém ale také spekulativní fabulace nemající žádnou vypovídající hodnotu k popisované kauze(blogu).

Pro mě pane těžce pochopitelné a tudíž také neakceptovatelné a nediskutovatelné.
Snad proto se vám zdá,že mě jeblo,nebo že moje logika postrádá zdravý rozum.(Příště si to nechte pro sebe ,nestojím o vaše diagnózy)
Máme prostě na spoustu věcí jiný názor.
Já nikdy v životě svoje problémy prostřednictvím nátlakových akcí neřešil.Byl jsem si vědom svých kvalit,svého úsudku a pracovních a organisačních schopností a pokud se vyskytl nějaký problém,který jsem nebyl schopen unést.- tak jsem prostě změnil prostředí za jiné,které moje kvality ocenilo.Neomylně jsem zakalkuloval chybu a smůlu na straně protivníka.Nejsem rváč a blbec,a navíc ze sebe nerad dělal ukřivděného chudáčka.
Proto si myslím,že platové podmínky a vůbec výběr povolání(poslání) je věcí jednotlivců,kteří mají mít spočítáno co chtějí,na co mají svoje hodnoty a jak toho dosáhnout.Shlukovat se v davech,odborech,mafiích je pod moji úroveň a nemyslím si že bych mohl z vlastního nedostatečného úsudku někdy skončit "pod mostem".Snad v jiném slova smyslu.

Debatuji s vámi,poněvadž znám vaše intelektuální kvality,přestože mě síří vaše hnojařská inklinace(rozmetadlo).
To je ta pravá asociace.
Tedy raději se budeme zase míjet - není-liž lépe?!

S pozdravem Ivan.
20. 02. 2011 | 15:37

Béda napsal(a):

liberál,

někde jsem uvedl asi 10 největších předražení drahých přístrojů a zařízení, které byly v řádu 1.5 až trojnásobku standardní tržní ceny. Argumentoval jsem IZIPem, který je další politickou trafikou, za kterou v podstatě zcela bezůčelně VZP vyhodila údajně již 2 miliardy Kč, přičemž systém začne teprve testovat. Dále jsem argumentoval outsourcingem, kde služby, které si původně zařízení financovala sama, platí dnes skrze outsourcing v násobcích původních cen soukromým agenturám.

PS: ty řečičky o financování drahé léčby si nechte laskavě od cesty. Pokud vím v privátním sektoru tyto pojištěnci budou prakticky komerčně nepojistitelní, protože pro soukromé pojišťovny a jejich akcionáře, příp. vlastníky coby komerční subjekty budou generovat těžký propad a nikoliv maximalizovat zisk.
20. 02. 2011 | 15:38

Godwin napsal(a):

Rejpal: "Uvědomil jsem si, jak se asi cítili slušní Němci, kteří se svým diktátorem měli jen společnou národnost."

Jak jinak.
20. 02. 2011 | 15:38

Tenco napsal(a):

Anba
Bučte ve svých soudech objektivní.
V případě liberála to je totiž způsobeno tím, že včera dostal konečně od taťky a mamky povolení k tomu, že si smí s ostatníma děckama hrát na prolízačce.
Jenže je tam začal všechny slovně napadat - že jsou jako Gottwald, že doma mají Mein Kampf a že volí KSČM...no a ten největší už to nevydržel, jednu liberálovi ubalil a on spadl dolů.
Rovnou na ten výrůstek, který on ve své naduté pýše zove mozkem.

Buďte tedy k němu milosrdná.
Vždyť jste přeci žena. Možná že sama máte děti.

Pojďte , pomodlíme se spolu za ně :

"Zdrávas Mária, milostiplná...oroduj za liberála, Rumc..." :))))
20. 02. 2011 | 15:39

Tenco napsal(a):

Ivan Hochmann
I to je možné. /že se budeme míjet/
I když - já mám silně vyvinutou slabou vůli.
A kdoví - třeba v budoucnu neudržím ani tu.... :))
Též zdravím.

A též jsem tak nikdy nejednal.
Ale možná že to bylo ze zbabělosti. Nebo z nedostatků argumentů.
Už nevím.

Ale obávám se , že do blízkého budoucna to asi budu muset změnit.
Příští týden jdu osondovat na pojišťovnu - jak to že stejný zákrok nestojí v nemocnici nic a u soukromého specialisty 1.800 ,-
Stejný zákrok - verifikováno 2 zdroji.

Doufám , že se nějak dohodneme.
JInak podám výpověď.

:)))
20. 02. 2011 | 15:44

Al Jouda napsal(a):

Pan doktor Engel prostě dopadl jen v souladu s příslovím : Kdo s čím zachází, tím také schází !
20. 02. 2011 | 15:47

jogín napsal(a):

Pamatuju se, jak komunisti vyhazovali z práce ty, kdo se odvážili v něčem odporovat. Kupodivu ještě modré partaje nemají zvládnutý celý stát, aby provozovaly totéž. Až se to podaří, budeme se chovat tak, jak zde píše jeden jejich příznivec. Citace: Odjakživa platilo, že kdo je majitel, ten poroučí, kdo majitel není, ten se plazí a je vděčný za příležitost.
20. 02. 2011 | 15:50

liberál napsal(a):

Anba:

Zdřejmě jste nepochopil, že všechny vztahy zaměstnavatele a zaměstnance se řídí zákoníkem práce a Pehe se o něm nezmiňuje úmyslně protože je to demagog a pokrytec a vypouští umyslně to co by mu mohlo přehážet v jeho prostoduché víře v socialismus.
Pehe zapomíná že zákoník práce neříká že když dá zaměstnanec výpověď a podpoří tím např stávku tak že ho zaměstnavatel musí vzít automaticky zpět. Naopak zákoník práce říká, že musí znovu projít přijímacím řízením pokud je volné místo. Pokud ne tak má hotl smůlu. To má jako toho zaměstnance vyhodit jenom proto že ten člověk je odbořář? To by ho vyhozený mohl žalovat.

Blábolíte tu jenom vy. Jste pravděpodobě obětí socialistických keců z Lidového domu že nejste ochotná připustit, že zákon mluví v téhle věci jasně. To o Gottwaldovi nebyl blábol od skutečně využil najivní prosťáčky z odborů aby se chopil moci. Odboráři si to pak vyřítili s těmi kdo něco uměli a ekonomika šla do kopru.
20. 02. 2011 | 15:51

snowfox napsal(a):

Pane Pehe, vy ani nevíte, jak moc užitečný idiot vlastně jste, když podporujete společensko-patologické jevy, jakým hromadné vydirání bezesporu je, a pod jaký kotel snaživě přikládáte tím, že fandíte svinstvu, kterým je nový nátlak syndikátu ČLOK na vynucené zaměstnání nadbytečného odboráře.

Implicitně tak podporujete státní korporativismus, který fungoval ve fašistických zemích. Osobně dávám přednost svobodné společnosti a jsem proto jednoznačně pro privatizaci státních a krajských nemocnic, která by hrozbu vlády syndikátu ČLOK snad odvrátila.
20. 02. 2011 | 15:52

.Ivan Hochmann napsal(a):

Přírodovědče ,

nějak rychle házíte flintu do žita?!
Přiznejte raději,že Vám též není příliš po chuti ten odér,který tu páchne po spáleném Reichstágu.
A děkuji vám,že jste mě nejmenoval s protofašistickými bojůvkami
a jedné větě.V kontextu celého odstavce, s celkovým vyzněním odkazu příteli,jste nepochybně vypustil útroby a s hrdou hlavou odešel....Sbohem.

Ivan.
20. 02. 2011 | 15:53

Mirek napsal(a):

Opět jste trefil do černého, pane Pehe! Je pište dál, umíte to!
20. 02. 2011 | 15:58

.Ivan Hochmann napsal(a):

Jogíne,

není majitel jako MAJITEL.
Jsou i tací,kteří mají raději pracovité,hrdé a čestné odborníky ve svém okolí.
Kdo by stál o plazivce a hady?!
Ano určitě hloupí komunisté a ODSáci.

Ivan.
20. 02. 2011 | 15:59

Luba napsal(a):

Bělohradský: Česká střední třída se fašizuje

Filozof Bělohradský, který se sám pokládá za levičáka, tvrdí, že se česká střední třída fašizuje.

Zde se nabízí srovnání s tak často probíranou DO - akcí našich běloskvoucích příslušníků střední třídy - lékařů.
Bělohradského popis se totiž na ně velmi hodí.

Cituji:

"(...)V další otázce rozporuje Slačálek označení procesů v české společnosti za „fašizaci“, pojem považuje za nepřesný a hysterický.

Bělohradský odpovídá: „Pojem „fašizace“ má svůj specifický obsah. Neoznačujeme jím politický systém, ale hodnotové proměny, které fašismus umožňují.“

„Fašizaci“ definuje i jako „normalizaci nerovnosti životních šancí“. „Hesla jako „život je boj, slabší podléhá“ nebo „bezdomovci jsou si vinni svým osudem“, „cikáni si jezdí svými mercedesy pro sociální dávky“ nebo i některé postoje k cizím dělníkům jsou také příznaky „normalizace nerovností“.

Následně definici fašismu upřesňuje podle tzv. F-scale – škály hodnot, které připravují fašismus (viz Adorno a kol. – The Autohoritarian Personality).
„Patří mezi ně třeba „conventionalism“ neboli fanatické vyznávání konvečních hodnot, nekritické uctívání autorit, idealizace hodnot vlastní referenční skupiny, agresivní vylučování kritiků konvenčních hodnot ze společnosti, „anti-intraception“, což je slovo, které označuje přibližně „pohrdání intelektuály“, preference stereotypů, orientování se na dichotomiích moc-slabost, nenávist k „pravdoláskařům“, cynické pojetí společenských vztahů, přesvědčení, že ve světě se dějí nebezpečné věci, kterým je třeba zamezit silou – to všechno jsou kulturní příznaky fašizace společnosti.“

Další části rozhovoru se dotýkají „sebeoptimalizace“ – redukce člověka na „lidský zdroj“, podle filosofa se člověk stává sám sobě tyranem. „Vzorem kadeta Bieglera z Haškova Švejka byl německý profesor Udo Kraft, který před svou smrtí ve válce napsal knihu Sebevýchova k smrti za císaře. Podobně dnes nešťastné lidské zdroje podstupují „sebevýchovu k smrti za globální ekonomický růst“,“ uvádí Bělohradský. (...)"

http://www.piratskenoviny.cz/?c_id=32849

Připomínám, že podle bývalého ministra zdravotnictví a sociálního demokrata Ivana Davida je 90% českých lékařů voliči nebo příznivci tzv. pravice.

Pro DO-lékaře jsou hlavně charakteristické dva specifické rysy
F-scale (škály fašizace):

Idealizace hodnot vlastní referenční skupiny a cynické pojetí společenských vztahů.
20. 02. 2011 | 16:00

Béda napsal(a):

snowfox,

když mluvíte o hromadném vydírání, co podle vás byly různé modré mobilizace, "vajíčkování" na předvolebních mítincích ČSSD spojené s inzultací, žhářstvím, kladením otázky typu - "bude Paroubek prvním zastřeleným premiérem", strašení neoliberálních kleptokratů (v čele s MISTREM nad mistry Kalouskem) řeckou cestou...?
20. 02. 2011 | 16:01

JenTak napsal(a):

Jana Pechová.
Můj názor na pravicové voliče se formuje čtením pod blogy pana Pehe, Havla, Paroubka, Sobotky, Ratha a dalších.
Nevadí mi nesouhlas "pravičáků" s idejemi těchto pánů, vadí mi ta "kulturnost" projevu při vyjadřování názorů na autory či odlišně uvažující diskutéry. Jen si ty blogy prohlédněte, stojí to za to.
20. 02. 2011 | 16:02

snowfox napsal(a):

A ještě něco: neurážejte Michálka srovnáváním s odboráři. Myslím, že o to pranic nestojí a nedivil bych se, kdyby vám za tuhle poklonu dal pár přes ústa.
20. 02. 2011 | 16:02

jos napsal(a):

Panebože, tady se vyrojilo bolševických ideologických mozků. DH,liberál, Hochman to je síla kolik arogantních majitelů jediné pravdy odhalí krátký článek p.Pehe.
20. 02. 2011 | 16:03

Olda napsal(a):

Pan Pehe nepíše, že Michálek se rovná Engel, nebo že mají něco společného, jak se mu tady snaží dokazovat řada diskutujících. Pan Pehe pouze píše, že útoky na oba, Englea i Michálka, jsou vedeny z pozic stejné perverzní logiky české pravice, zejména pak (pražské) ODS.
20. 02. 2011 | 16:04

snowfox napsal(a):

Bédo,

Vámi zmíněné předvolební akce jste dozajista dostatečně odsoudil v minulosti. Pochopte prosím, že jedna věc je jistě nepěkný předvolební boj, který má jasný konec, druhá věc je nekončící série nátlakových akcí, které se logicky vzájemně podněcují.

Odboráři z ČLOK nemohou nic ztratit, tedy rozhodně ne důvěru. Dali na vědomí, že podobnou akci kdykoli rozpoutají znovu a tudíž se jim naprosto nedá věřit a soudný člověk se jim profesně i jinak vyhne.

Vědí zároveň, že použití síly funguje, dnes za mengela, zítra za nějaké lůžkové zařízení. Proto byl ústup ze strany vlády neštěstím, otevřel Pandořinu skříňku.
20. 02. 2011 | 16:11

Tenco napsal(a):

"Nemá vrchnost větší radosti, nežli je pohled upřený dolů - na rozhádaný lid."

"Není většího potěšení pro oko zhůvěřilého knížete, než je zjištění, že lid se přestal hádat, neboť opět zvítězila hloupost a nevědomost."
/Tencokida 2011/

"Nepobereš ty, pobere jiný."
/2. Tencokidova, 6:21/

Nebrat osobně !
Jsou to jen takové neškodné aforismy a citáty z "Knihy Všehomíra aneb je nutno dosíci nírvány ještě před svou smrtí ?"
20. 02. 2011 | 16:15

Béda napsal(a):

snowfox,

jaká nekončící série nátlakových akcí? Pokud vím, prozatím jde pouze o zahřívací kolečko předtím, nežli neoliberální lobbisté oligarchů a mezinárodních finančníků, místní političtí kleptokraté začnou slibované hluboké privatizační řezy v rozvratu státu, fungujících systémech státních služeb a nevratných změn vedoucích ke zbídačování stále větší části společnosti.
20. 02. 2011 | 16:18

snowfox napsal(a):

Olda

Už jen za titulek zaslouží přes ústa podobně, jako zmiňovaní členové ODS.
V článku mengela i Michálka opakovaně srovnává, zřejmě jste skočil druhý až čtvrtý odstavec. Vůbec se vám nedivím, není to pěkné čtení, ale pak se dá těžko diskutovat. ;)
20. 02. 2011 | 16:19

wbgarden napsal(a):

Budu neustále opakovat. Díky za každé nové pehe. Únorově vítězné..
Veselé krizování bude líp...
http://media.novinky.cz/517/245171-top_foto1-fpwhi.jpg
20. 02. 2011 | 16:20

snowfox napsal(a):

Bédo,

je možné, že odboráři "zastaví stahování výpovědí" kvůli mengelovi a možná další. Podstatné je, že to takto daleko vůbec došlo.
Pak to máme zbytek rozpočtové sféry, který pochopitelně sedí a dumá, čím by nám zavařil, aby z nás též něco vyrazil.

Vaši zmínku kleptokratech jsem nepochopil. Máte pocit, že okrádají-li nás někteří STÁTNÍ ZAMĚSTNANCI při státních zakázkách, je správné, že jiní STÁTNÍ ZAMĚSTNANCI (byť placeni formou daně jménem "pojištění") nás vydírají?
20. 02. 2011 | 16:24

Béda napsal(a):

snowfox,

akademická otázka. Jak vy si vysvětlujete, že úředníci v resortech kde úřaduje nejlepší hospodář všech dob chemický Al Kalousek běžně kradou jak straky? Samozřejmě, že velký Al s tím nemá nic společného, nikdy o ničem neví a za nic neodpovídá. Co říkáte silnému "obrannému" tandemu Kalousek Barták (Háva)?

PS: Jak říkal klasik - všude umírají lidé. Někde parainstruktoři, někde se sebevraždí podnikající švagři...
20. 02. 2011 | 16:32

Poz napsal(a):

Hoven
Jasně, privatizace!
Tuhle přišel mladej domů z praxe ve značkovém autoservisu. Táto, nevadí že jsem na jednom autě na garančce strhnul na olejové vaně 5 šroubů - ono to nějak nešlo povolit ?- Ale nikdo to neví.
O týden později se ho kvůli svému vozu ptám. Jak diagnostikujete když vzadu něco píská-co to je a na kterém kole?
No.. to vyzkoušíme jiný díl-třeba náboj, odpovídá. To máte vše skladem, doplňuji otázku. To ne, to si třeba vypůjčíme z auta co stojí taky na dílně, odpovídá bezelstně.
O třetím případu-výměně oleje už se raději nebudu zmiňovat.

A nebudete věřit Hovene. ten autoservis byl soukromý.
Možná namítnete, že jen hlupák nejde ke konkurenci. No jo pane Hovene, spotřebitel-amatér tak ještě pozná spálený rohlík nebo blbě opravený deštník. Kdybych byl pouhým zákazníkem ve zmíněné dílně, v
ím kulové. A uznáte, zdravotnictví je sofistikovanější obor než autoopravárenství.

Tolik jen ilustrace Hovene k jednoduchým řešením.
20. 02. 2011 | 16:34

ta Bumsy napsal(a):

Výborně napsaný komentář!!Kdyby vlády nenechaly tento stát rozkrást,zbylo by dost financí pro lékaře a další profese.Toť podstata věci která,jak zde, a nejen zde,mnohým uniká.
20. 02. 2011 | 16:36

Sladký napsal(a):

Je směšné a zároveň příznačné, jak se zdejší pravičáci,kteří zde od rána do večera žvaní o "závistivých sockách" dusí závistí kvůli mtomu,že lékařimsi vymohli pár tisícovek.
20. 02. 2011 | 16:37

prirodovedec napsal(a):

I.H.: Pozdrav, vidim, ze i Vam jde vypousteni utrob docela pekne. Prece jen tak simplicistni jako protofasizujici bojuvky nejste. :) Nicmene silova inklinace k syndromu oklamaneho vymarovce je u Vas zrejma. :) Luba to popsal temer vedecky - jrho dlobo vedci o tom, r fasizace CR probiha na vsech frontach. Pro neho k ni patri lekari, pro mne zdejsi bojuvky ... :).

Jinak majitelem odvedeneho pojisteni (presneji pohledavky z nej plynouci) je z hlediska principu, ktere jste kdysi vyznaval, predevsim obcan. Pro neho ho maji spravovat ne rozkrast, vidte. :)
20. 02. 2011 | 16:40

snowfox napsal(a):

Bédo,

nerozlišuji státní zaměstnance podle stranické příslušnosti, mezi doktory je jistě řada socanů, ódeesáků, lidovců i bezpartijních. Pointa je, že odboráři syndikátu ČLOK zvolili zavrženíhodný způsob "vyjednávání" a prošlo jim to. Je to navlas stejné, jako když beztrestně procházejí krádeže - začne se více krást. Proto je to nebezpečné.
20. 02. 2011 | 16:41

prirodovedec napsal(a):

I.H.: uz pisu jako vlk:) "vedecky - jrho dlobo vedci o tom, r fasizace" ma znit vedecky - jeho slovo svedci o tom, ze fasizace"
20. 02. 2011 | 16:42

Sladký napsal(a):

Snowfox- můžeš nám sdělit,jaký nezavrženíhodný způsob měli lékaři zvolit? Poníženou supliku?
20. 02. 2011 | 16:43

Drzá zrzka napsal(a):

Práskač Michálek, vyděrač Engel, svatý Pehe

trojice boží. :o)))
Pro dnešek končim.
20. 02. 2011 | 16:43

Vico napsal(a):

Nevím, co se zase té vřeštící smečce mandrilů s modrými zadky nelíbí. Pehe přece napsal už v nadpisu :

-Práskač Michálek, vyděrač Engel-

S rozhledem úzkým jak průzor ruského tanku je přece tak snadné vnímat z článku to, co zapadá do jednoduché skládačky pro předškoláky a netrápit se intelektuálstvím autora, který se dal do služeb "zkrachovalců a rozvracečů".

Takže hoši, tak jak při čtení Blesku. Číst jen "tlustá písmena" kouknout na "dívku dne",rozklepat se jako ratlík při pohledu na vlčí chrup odboráře Angela a večer si poslechnout komentář nosaté Drtinové.
20. 02. 2011 | 16:44

zzz napsal(a):

To liberal:
Pane, vy jste asi stejny liberal, jako ti v GB: Ti take sli do voleb s tim, ze zrusi skolne a vzapeti jej /v koalici s konservativci/ zvysili na trojnasobek.
V jazyku ceskem se takove jednani nazyva krivactvi! A tapetujte, ze se to anglickym "liberalum" seredne vymsti!
20. 02. 2011 | 16:45

Pajda napsal(a):

Vážení ne/přátelé, po přečtení pár komentářů vám musím sdělit, že jste tupé stádo ovcí bezmyšlenkovitě papouškující nárory, jež vám předkládají media. Zdravý rozum patrně emigroval daleko za hranice....
20. 02. 2011 | 16:45

Rumcajs napsal(a):

Zatím každá společnost včetně Číny, která se chtěla vymanit z bídy, neefektiviti a nekvality šla cestou privatizace a vždy toto snažení bylo korunováno úspěchem.
Tento úspěch nepřichází sám. Je vykoupen tvrdou prací v konkurenčním prostředí. Ovšem né každému toto vyhovuje a né každý je schopen a ochoten něco nabídnout a obětovat. Řadě vyču... levičáků by vyhovovalo, kdyby dělali ve státním s pěkně naducaným sociálním polštářkem a zbytku společnosti by milostivě dovolili, aby si šli po krku a platili daně na to jejich flákání.

To se týká i doktorů a mafiánských uskupeních přisátých na zdravotnickou pokladnu. Nyní mají eldorádo. Hodný daňový poplatník jim platí školení v exotických krajích, přeplacené zakázky, vykonstruované přesčasy.... atd.

Tohle flákaní by jim privatizací skončilo. Jenom vůl tohle může podporovat.
Volové všech zemí spojte se !
Spojte se a plaťte si to vaše státní zdravotnictví. Mě vynechte. Já si chci platit soukromé zdravotnictví.
20. 02. 2011 | 16:49

egoist napsal(a):

Pravičáčtí agitátoři , kteří oslovují pana Pehe, který před socialismem emigroval , soudruhu, už jsou totálně dezorientovaní. Jinak samozřejmě s článkem naprostý souhlas. Poctiví lidé musí být v tomto modrobolševickém hampejzu pronásledovaní.
20. 02. 2011 | 16:50

Béda napsal(a):

snowfox,

na formé odborářů z LOKu neshledávám nic horšího nežli na předvolebních pogromech jisté nejmenované politické galerky. Řekl bych, že lékařská forma byla mnohem umírněnější a přijatelnější, přitom na rozdíl od těch politických pogromů, které byly médii omlouvány a dávány málem za vzor byla akce lékařů terčem těžké kanonády servisní politické mediokracie.

Akci lékařů bych vůbec nespojoval s kleptokracií. Pokud vím, lékaři nechtějí krást, chtějí pouze narovnat letitou disroporci ve svém odměňování. Prostředky k tomu narovnání chtějí generovat z potírání megakorupce právě kleptokratů. Z pohledu výdajů a úniků prostředků ve zdravotním systému jsou 2 miliardy na mzdy lékařů zanedbatelná sranda.
20. 02. 2011 | 16:51

Drzá zrzka napsal(a):

P.S.

Pajda zdravý rozum neemigroval, jen šel za lepším. :o)
20. 02. 2011 | 16:52

Maximus napsal(a):

Ivane Hofmanne, ve 13,34hod. jste napsal vynikající příspěvek a zhodnocení, díky všechny soudně uvažující!
20. 02. 2011 | 16:52

MirekS napsal(a):

Ano pane Pehe,
je to názorný náhled na stav této společnosti. Bude to těžkopádný a dlouhodobý návrat (pokud se tomu tak ve finále bude moci říkat) k tradičním hodnotám. Je jasné, že každý vytáhne "zbraně", které mu jsou vlastní...
A bude to ještě hodně "bolet" než přijdeme na to, kde je ten konsensus a jak "se dělá" demokratický stát "skandinávského střihu". Na akci "D-O" a její dohře je krásně vidět, jak se dovedeme vzájemně zbytečně odvádět od podstaty reformy zdravotnictví, zanedlouho se to bude týkat důchodové reformy, týká se to správy státního aparátu, volebního systému....
Tato společnost má prostě zakořeněné masochistické sklony a ve své sebestřednosti jí uniká, jak jí vůči okolnímu světu ujíždí vlak (tam, kde měla historicky ještě nějaký náskok, tam ho "valem" ztrácí, tam, kde ho neměla se stále více ku chvostu propadá....).

Zdraví

MirekS
20. 02. 2011 | 16:53

egoist napsal(a):

Jinak čím víc odesáček piští, tím je větší jistota , že článek trefil řebíček na hlavičku..mu he he he
20. 02. 2011 | 16:53

Olga napsal(a):

Ďakujem pan Pehe. Vždy s Vami súhlasim. Stranu, ktorú som volila sa do parlamentu nedostala, ale to neznamená, že budem hádzať špinu na lavicu alebo pravicu. Neviem prečo je toľko hnusu u niektorých ľudí,že sa vyjadrujú k veciam, ktorým evidentne nerozumia.
20. 02. 2011 | 16:54

čtenářka napsal(a):

Milé Pehe. Kdybyste se čirou náhodou stalo ředitelem nějaké organizace, za kterou byste mělo odpovědnost, za její prosperitu a bezchybný chod, vzalo byste do zaměstnání člověka o kterém víte, že poslední půlrok tráví místo v práci ve studiích TV, který soustavně štve proti sobě kolegy, vyhrožuje a vydírá, hrozí smrtí? Zaměstnalo byste člověka, který vám nasadí za zadek štěnici a vy nebudete vědět, co na vás vytáhne? Bez zodpovědnosti se Vám to žvaní, ale Vy ani nic jiného neumíte.
20. 02. 2011 | 16:54

Sladký napsal(a):

Pehe je hloupá,užvaněná levicová socka.Nečtěte ho! Přečtěte si raději hluboké filosofické,sociologické a politologické myšlenky pravicového génia s výstižným nickem Liberál!
20. 02. 2011 | 16:55

Sladký napsal(a):

Když vám nasadí na zadek štěnici,Olgo, nemůže na vás vytáhnout nic jiného,než vaše podrazy,křivárny a zlodějny.Což se také stalo.
20. 02. 2011 | 16:57

Béda napsal(a):

Rumcajs,

a kdo ti brání loupežníku, platit si soukromou péči? Je zde snad málo soukromých klinik? Jestli ti místní nestačí, můžeš klidně o dům dál, dopřát si po vzoru pana exprezidenta některou soukromou kliniku v okolních zemích, anebo dokonce po vzoru nebohého pana Luxe prestižní kliniku v zámoří.
20. 02. 2011 | 16:57

egoist napsal(a):

Je pozoruhodné s jakou zakyslou nenávistí reagují pravičáčci na jakýkoli odlišný názor. Myslel jsem si , že pravičák je člověk úspěšný, co něčeho dosáhl, moudrý se všemi kladnými vlastnosti co se jen vyskytují. Jeho zapšklá a zatuchlá agresivita , mě nějak vyvádí z představy, kterou šíří pravicová media.
20. 02. 2011 | 17:00

snowfox napsal(a):

Béda

"Letitá disproporce" v odměňování doktorů je naprostá chiméra. Oficiální údaje hovoří o poměru jejich mzdy k průměrné asi 2.1, což se příliš neliší od evropských zemí, rozhodně ne tak, aby bylo načase halasně opouštět inkubátory. Jednak sami odboráři nevědí, kolik nemocničních doktorů vlastně je, což cosi říká o jejich - údajně - nadprůměrné inteligenci.

A v neposlední řadě, plat lékařů dlouhodobě roste a to rychleji, než ostatním profesním skupinám. Proto odbory lžou i v tomto, když mluví o obětování a zanedbávání.
20. 02. 2011 | 17:01

ali napsal(a):

Pehe
politika bez zásad, bohatství bez práce, požitky bez morálky, vědomosti bez charakteru....a nejen to je vaše práce. To vy, socani a komunisti jste nazvali pýchu zdravým sebevědomím, lakomství zákonem ekonomiky, nestřídmost vyšší životní úrovní, surovou závist a nenávist bojem o spravedlnost a politickou svobodu, hněv rozhořčením nad názorem druhých, lenost filozofickým postojem, máme vyspělejší zdravotnictví, ale méně péče o pacienty - pacient=pacoš=pracovní nástroj... A co je nám platné, že umět rozbít atom je snazší, ale ne předsudky!? Českou kulturou teď "běží" amorální bulvár, který chrlí jen násilí, sex, politiku, štvavost vůči lidem..to je přece bolševické heslo, tak pokračujte, těch pár závistivců co vám fandí se ještě najde..čím víc čtu vaše a socanský blogy, tím víc je patrno, že vaše morálka jde ke dnu a že jen tímto kolem sebe kopete a plije síru...čert vás vem...
20. 02. 2011 | 17:01

Sladký napsal(a):

Rumcajsi, musím se smát.Ty a tvoji pravicoví souputníci vykřikují,že doktorům nejde o nic jiného,než o peníze, o zisk. Chceš platit soukromé zdravotnictví.
Nějak ti uniká,že v soukromém podnikání jde prakticky výlučně o zisk,o nic jiného.:o)))
A že soukromé znamená lepší? chachá.Máme zde působivý příklad- soukromé školy.
20. 02. 2011 | 17:02

Sladký napsal(a):

Ali, jestli máte v hlavě něco podobného tomu,co jste před chvílí vycgrlila, tak děkuji pěkně.Hlavně US filmy, které jsou plné toho,co tak působivě popisujete, to je typicky bolševický produkt.:o)))
20. 02. 2011 | 17:05

Rumcajs napsal(a):

Béda:

Bohužel jsem nucený si platit to státní.
20. 02. 2011 | 17:09

Béda napsal(a):

snowfox,

zapomněl jste dodat velice podstatné B. V jiných zemích mají ten dvojnásobek průměrné mzdy lékaři za standardní pracovní dobu t.j. cca 180 pracovních hodin v měsíci. V ČR téměř za dvojnásobnou průměrnou pracovní dobu, což činí (s příplatky) po 5-ti až 6-ti letém studiu, povinném atestačním kolečku se symbolickou "mzdou" hodinový průměr srovnatelný s lepším nevyučeným řemeslníkem na stavbě. Navíc i tuto mzdu jim chtěla vládní kleptokracie "úsporně krouhnout" formálně o 10, fakticky o cca 20%.
20. 02. 2011 | 17:09

MirekS napsal(a):

Milá čtenářko:
Jak víte, že onen dotyčný člověk plnil své pracovní povinnosti posledního půlroku ve studiích TV? Jaký je tedy nadřízený, který ani neví, že mu jeho zaměstnanec v pracovní době "běhá" po studiích TV? A v mimopracovní dobu studia TV navštívit nemůžete (na pozvání redakce)? Jedině s laskavým souhlasem nadřízeného (nebo že by strany)?
Jste-li ředitelem nějaké organizace, za níž nesete odpovědnost, plánujete a realizujete vyvádění finančních prostředků do stranické pokladny nebo takto necháte konat své podřízené, dozvíte-li se o indíciích k takové činnosti?

MirekS
20. 02. 2011 | 17:10

Rumcajs napsal(a):

Sladký:

Kdežto ve státním o úplatky.

Já zisk považuju za naprosto legitimní a potřebnou věc. Zisku mohou dosahovat pouze ti co dodávají kvalitně a levně.
20. 02. 2011 | 17:11

Béda napsal(a):

Rumcajs,

taky máte nárok na standardní zdravotní péči. Jestli se vám to nelíbí a nedostačuje vám to, jako zámožný loupežník máte dveře do světa otevřeny. Stačí otevřít loupežnickou portmonku anebo v Řáholci poručit: "Sezame, otevři se!"
20. 02. 2011 | 17:12

MirekS napsal(a):

egoist:

Není pravičák jako pravičák. Stejně tak není levičák jako levičák...

MirekS
20. 02. 2011 | 17:13

Dočekal napsal(a):

Rumcajs:

V diskusi pod tímto článkem

http://blog.aktualne.centrum.cz/blogy/pavel-kohout.php?itemid=12276

mi dlužíte odpověď.
20. 02. 2011 | 17:14

Rumcajs napsal(a):

Béda:

Nechci si ji platit , tak jako v Americe. Tečka !
20. 02. 2011 | 17:15

snowfox napsal(a):

Béda

To čerpáte odkud, od ČLOK, kteří ani pořádně nevědí, kolik nemocničních doktorů je, zato mají jasno v tom, jak je na tom zbytek Evropy?
Bédo, chcete-li, plaťte jim všem paušálně víc, ale ZE SVÉHO.
Já jsem ochoten zaplatit dobrého zubaře, mechanika, zedníka, ale příčí se mi platit všem, bez ohledu na kvalitu. Vy jste s tímhle přístupem OK, že?
20. 02. 2011 | 17:19

Anička z Kuřimi napsal(a):

Rumcajs
Naše privátní klinika se vo vás postará.
Komplexní vstupní prohlídka 29990,-Kč bez DPH
Odborné vyšetření od 14990,-Kč do 69990,-Kč bez DPH dle nálezů ze vstupní prohlídky.

Poskytujeme nadstandardní péči. Při terapii můžeme doporučit i studium na naší VŠ, kde si můžete osvojit problematiku s vaším zaměřením.
Jako bonus lze získat na naší - vaší VŠ i titul Judr příp. jiný. čímž bude využito vašich znalostí.
Naši akreditovaní pracovníci vám budou plně k dispozici.

Regulační poplatek ve výši 200000, Kč bez DPH nutno zaplatit předem.
Upozorňuji, že DPH je 10% od příštího roku má být 20%, čili začíná boj s časem ...
20. 02. 2011 | 17:19

MirekS napsal(a):

Rumcajs:

Obchod s drogami je velice ztrátový, stejně jako obchod s "bílým masem".... V pančování alkoholu už taky není perspektiva, natož v tabáku, LTO...

MirekS
20. 02. 2011 | 17:20

Béda napsal(a):

Rumcajs,

tak co vlastně chcete. Solidární zdravotnictví, anebo systém Kaisers Permanente? Co vám nyní brání připlatit si (pro vás jistě pouze) symbolicky za nadstandard, léky ...?
20. 02. 2011 | 17:21

Rumcajs napsal(a):

Dočekal:

Úplně naposled Dočekale!

Nechlubil jsem se, ale zdvořile odpověděl na dotaz. Bohužel ty s tvým rozvařeným bramborem co máš v palici nejseš sto pochopit ten rozdíl.Nechlubím se titulem ani v občance ,ani v osobním životě a většinou ani v obchodní korespondenci. Jsem natolik ješitný a sebevědomý pravičák, že toto nevyužívám.

Takže mi už dej laskavě pokoj !
20. 02. 2011 | 17:22

prirodovedec napsal(a):

I.H., Rumcajs, Beda, Sladky: Zajimave http://wiki.aktualne.centrum.cz/proc-lekari-odchazeji-ve-zdravotnictvi-mizi-stamiliony/#utm_source=article-hint&utm_medium=referral

pred Holubem smekam ... konecne ... :)
20. 02. 2011 | 17:23

snowfox napsal(a):

Někteří, jako Anička, se snaží naznačit, že soukromá zdravotnická zařízení budou dražší, než "veřejná". Myslím, že by měli vědět, že z pohledu pacienta neexistuje rozdíl v úhradě ve státním nebo soukromém zařízení (nota bene už nyní jich je spousta, možná dokonce většina), pokud vykonává činnost placenou ze zdravotního pojištění.
20. 02. 2011 | 17:24

Rumcajs napsal(a):

Zkouřená Anča:

Pokud mi nabídka nebude vyhovovat, tak ji nevyužiji.

Chápeš to ?
20. 02. 2011 | 17:24

Béda napsal(a):

snowfox,

já jsem spíše nabyxl dojem, že odbory mají více méně jasno v počtech zdravotnických zaměstnanců a pan ministr vypadal v tomto ohledu spíše jako nedouk.

PS: já jsem s tímto systémem zdravotní obecně dostupné, relativně levné s vysokým standardem péče víceméně (nikoliv absolutně - zlepšovat je vždycky co) spokojen. Když se šlápne na kuří oko politickým, manažerským a soukromým kleptokratům a ušetřené prostředky budou smysluplně využity ve zdravotnictví (ve prospěch péče a zaměstnanců), bude systém k mé plné spokojenosti.
20. 02. 2011 | 17:27

Rumcajs napsal(a):

prirodovedec:

Koukl jsem jen na nadpis.
Ale zastavit korupci tím, že se felčarům přidá... no to může myslet vážně jenom feťák.To je jako kdybych já protestoval protu korupci neplacením daní.
20. 02. 2011 | 17:29

snowfox napsal(a):

Béda

Ano, zdá se že ve státním zdravotnictví je jistá ...ehm... neurčitost. Pro mne další argument pro soukromý sektor.
20. 02. 2011 | 17:32

tata napsal(a):

DOBRY DEN

tentokrat nemohu souhlasi s rovnaním MICHALEK/ENGEL sou to naprosto odlišne připady .
20. 02. 2011 | 17:34

Anička z Kuřimi napsal(a):

Rumcajs
nevyužiješ, takže ti zbývá veřejné zdravotnictví pro socky ..

snowfox
privátní kliniky pracují na zisku, provádějí nejdražší úkony, ty nerentabilní neprovádíme, nemáme na ně personál ...necháváme je státu.
Jsme nadstandard, buď zaplatíš nebo běž.
20. 02. 2011 | 17:37

Béda napsal(a):

prirodovedec,

před nějakou dobou jsem zde napsal toto:

Všimli jste si, že žádné médium nerozebírá podstatu zdravotnické reformy? Pokud reformu zmíní, pak pouze ve smyslu, že reforma je nutná, šetřit se musí, takhle to do nekonečna nejde a dál už nic. Přitom jde o změnu zcela zásadní, která naprosto mění vztahy ve zdravotním systému a občanů – pacientů ve vztahu ke zdravotnímu systému.

Julínkovu reformu, která je součástí neoliberálních reforem řídících se heslem, „každému podle jeho zásluh“ - myšleno každému podle výše jeho účtu, pomáhali koncipovat odborníci z americké pojišťovací společnosti Kaisers Permanente. Zřejmě páteří zdravotního systému v ČR má být tedy zdravotnický systém USA /jiný by asi američtí odborníci svým českým kolegům koncipovat nepomáhali/. Z článku exministra Ivana Davida plyne, že výdaje na americký cílový zdravotnický model neustále stoupají, v současné době tvoří 18% HDP, zatímco průměr Evropy je 9%, a v ČR /v systému děravém jak cedník/ pouze 7%. Z toho plyne, že ten český je vůči cílovému modelu relativně násobně levnější. Přitom v USA je cca 47 milionů /přibližně každý šestý Američan – číslo neustále roste s rozšiřující se vrstvou méně majetných a nemajetných/ Američanů bez zdravotního pojištění buďto z důvodu chybějících prostředků, anebo proto, že při sepisování smlouvy o zdravotním pojištění musejí vyplnit veškeré informace o svém zdravotním stavu, což je při uvedení nemocí s nákladnou léčbou činí prakticky nepojistitelnými.

Zajímavý je také údaj o nákladovosti soukromého pojišťovnictví: V USA spotřebují samy pojišťovny 27 % pojistného, v českých zdravotních pojišťovnách bez individuálních pojistných smluv 3 %, v EU 4-6 %. Z toho plyne, že privátní zdravotnické pojišťovací firmy podle vzorového modelu vysají ze systému 2 % nad čtvrtinu veškerých výdajů celého systému a jejich výdaje jsou 9 x vyšší nežli v ČR.

Jak to bude v ČR po reformě? Četl někdo někde nějakou ministerskou rozvahu?

Cílem reformy je přece šetření, takže by se právem dala očekávat zevrubná informace o efektivnosti /nákladnosti/ modelu, který zde vláda chce zavést. Na tomto místě bych si dovolil položit pár poznámek na dostupnost a kvalitu systému. V ČR je zdravotnický systém obecně dostupný při léčbě všech druhů nemocí pro všechny sociální vrstvy obyvatel. V USA dle příspěvku Clair, existují v zásadě 2 formy pojištění. Tzv. Základní = chudinský /nazval bych ho pokladničním/ a nadstandard pro lépe situované. Základní systém vyžaduje přesnou specifikaci všech pojištěných diagnóz, čímž se stává pro lékaře neatraktivním již z důvodu zpožděných plateb a dohadování s pojišťovnama o proplacení částek, které se nezřídka táhne i půl roku. Nadstandard zahrnuje i léčbu dražších, resp. drahých nemocí /do výše kreditu/ se spoluúčastí – Clair uvádí 30 %, což při dvoudenním pobytu jejího manžela v péči nemocničního zařízení činilo doplatek cca 8 400 dolarů. Zde ne nepodstatnou je hrozba, že zařízení léčí, ale může se stát, že ve finále pojišťovna vyšle exekutory, kteří dlužnou částku vymáhají zabavením obydlí...
20. 02. 2011 | 17:37

Béda napsal(a):

Na místě jsou otázky, jak to bude po zrušení solidárního a zavedení selektivně zásluhového zdravotního systému:

1) s pojištěním a léčbou dětí se zjištěnou leukémií (kdo takové pojištěnce pojistí, kdo provede a kdo zaplatí v plné výši jejich dlouhou a nákladnou léčbu, která jde do milionů?)
2) jak to bude s pojištěním a léčbou lidí se základním /chudinským/ pojištěním u kterých bude najednou zjištěna nějaká forma rakoviny, nádorového onemocnění...?
3) jak to bude s pojištěním, platbou a léčbou lidí, kterým se stanou těžké úrazy, popáleniny...?
4) jak to bude s léčbou a přeléčením invalidů, dětskými léčebnami...?

Kdo takovéto případy pojistí /připojistí po úrazu/, kdo poskytne odpovídající léčbu a kdo to uhradí? Anebo zůstanou bez léčby, odkázáni sami na sebe? Co se stane, když v průběhu léčby se vyčerpají prostředky /krytí/ a pojišťovací obchodník, kterého prvořadým zájmem je zisk, odmítne dál platit léčbu? Bude pojištěnec odpojen od přístrojů a vyvezen /pokud mu pojišťovna už zabavila obydlí/ na ulici? Ivan David v závěru svého článku píše: „Americký vývoj ve značné zkratce uvádím, aby bylo zřejmé, kam směřuje komercializace zdravotnictví v evropských zemích, které k ní zvolna přistupuji a v ČR, pokud bude dokončena reforma“. Komercionalizace vede k rychlému růstu neefektivních výdajů tlakem na růst ziskovosti. Pokud se „zdravotní daň“ stane „skutečným plnokrevným pojištěním“ jak zní oblíbená floskule, budou uzavírány individuální smlouvy. To povede k podstatně vyšší administrativní náročnosti, dále k výdajům na reklamu a nábor pojištěnců a kontrolu individuálních výdajů...

Rostoucí počet občanů nebude mít žádné, nebo jen minimální pojištění, protože si ho nebudou moci dovolit. To si může a nemusí (za cenu sociálních konfliktů) vynutit dodatečné státní výdaje na speciální chudinskou péči. Výdaje porostou, tradiční evropská rovnost ve zdraví či rovný nebo „spravedlivý“ přístup ke zdravotní péči (equity) zmizí. Komerční pojišťovny a komerční zdravotnická zařízení vytvoří lobbistický korupční tlak na další zvýhodnění podmínek, které mají vést k dále rostoucí ziskovosti. Situace povede k růstu sociálního a politického napětí. To nás však teprve čeká, pokud bude „reforma dokončena“.

Na závěr položím jednoduché otázky.
- Nedopadne to náhodou po reformě tak, že zdravotní systém bude podstatně dražší, pro určité skupiny obyvatel nedostupný a pro jiné dostupný pouze částečně a skutečně kvalitní péči si budou moci dovolit pouze ti nejbohatší, přičemž chudé bude děsit už jenom pomyšlení na těžkou nemoc vyžadující nákladnou a dlouhodobou ústavní péči kteréhokoliv člena rodiny a zdravotní péče pro ně bude pouze v omezeném rozsahu, daleko za současným standardem v relativně levném zdravotním systému?
- Komu má vlastně sloužit zaváděný zdravotní systém? - pacientům? - zaměstnancům zdravotnictví, které chce ministerstvo držet v nevolnickém závislém postavení a po zrušení tarifů a Zákoníku práce i v nejistotě? - Anebo soukromým vlastníkům zdravotních pojišťoven a zdravotnických zařízení a obchodníků v oblasti zdraví?
- Jak se tento selektivní tržní zdravotnický systém ve finále odrazí na zdravotním stavu společnosti?
- Budou chudí léčeni nakonec u všech diagnóz klystýrem a chininem?

Našla již vládní koalice 2 „konstruktivní“ přeběhlíky potřebné k provedení ústavní změny a vypuštění slůvečka bezplatná u zdravotní péče? Proč sociální demokraté s odborářskými exšéfy ve svých řadách nevysvětlují na všech úrovních a ve všech médiích podstatu antihumánních antisociálních reforem a neorganizují akce solidarity a odporu vůči neoliberální destrukci sociálního státu? Co vlastně děla z ČSSD stranu SOCIÁLNÍ?
20. 02. 2011 | 17:38

sekretářka pana ministra napsal(a):

Kam až může člověk jako pan Pehe dovléci svoji úvahu. Kde bylo spousta pisatelů, když se rozdávala moudrost. Výsledkem je stejný, jako když se šťouráte klackem v h...ě. Čím dál tím více smrdí. Zrovna tak smrdí i tyto stupidní úvahy, které se staví takovým způsobem na stranu doktorů. Myslím, že to byl útok na vládu v nejcitlivějším místě, jaké se mohlo najít. Vydírání to bylo zjevné, ač připouštím, že některým lékařům nemusí býti nejlépe. Ostatně komu také z dělného lidu je. Je zajímavé, kolik doktorů si váží pana ministra, (i z druhé strany ), ale přesto ho nakopou do zadnice. Úroveň hodná primitivů. Že by i pan Pehe osciloval k takovým ? Kdo ví.
20. 02. 2011 | 17:38

Ládik!!! napsal(a):

pane tato,
teď Vás Dočekal sjede jako mě.
20. 02. 2011 | 17:39

Ládik!!! napsal(a):

Zakouřená Ančo,
z čeho ten Váš špitál žije, když tam nikdo nepřijde?
20. 02. 2011 | 17:40

Faust napsal(a):

Ale přece jak p. Michálek, tak pan Engel (byť i z různých důvodů) byli ztrestáni stejně - odchodem na úřad práce.
A zajímavé je, že u obou je v pozadí ODS... občanská a demokratická-
A že oba dehonestoval náš (no náš, můj to tedy není stoprocentně) pan prezident.
Bože, lidi, jsme normální demokracie, nebo jenom Absurdistán??
20. 02. 2011 | 17:41

Rumcajs napsal(a):

A.z.K.

Když nevyužiju, tak zkrachujou. Takže předpokládám, že se spíš domluvíme.

Zatím všechna odvětví zdravotnictví, co přešla do soukroma vykazují slušné zisky a to při stejných platebních podmínkách, jako mají státní.

Stačí nekrás a dělat a zisk je na světě.
20. 02. 2011 | 17:45

prirodovedec napsal(a):

sekretarka ...: "Myslím, že to byl útok na vládu v nejcitlivějším místě," je velmi cenne sdeleni. Mohla byste dat tipy, kam zatlacit priste? Vite, lide by Vam jiste radi oplaceli, co jim provadite Vy nahore :) a urcite je potesi, kdyz zjisti, ze to pocitujete citlive :).
20. 02. 2011 | 17:46

prirodovedec napsal(a):

Rumcajs: Co Brandys? KV? :) Byval jste v argumentaci lepsi, kdyz jeste Manka studovala. :)
20. 02. 2011 | 17:47

čtenářka napsal(a):

Mirku S. Jak to vím? Ten pán byl několikrát denně s různým prohlášením v různých televizích.Jezdil po čertechz-ďáblech s bíločernou sanitkou. Logicky tedy nebyl na svém pracovišti, což ovšem i sám přiznal, že má nějakou tu oborářskou placenou dovolenou, která je neomezená. Nevykonával funkci lékaře. Když nechyběl předtím, nebude chybět ani teď. A co sem pletete vyvádění peněz. Jestli něco takového víte, jste povinnen podat trestní oznámení. Pokud vím, nic takového se neprokázalo, nebo mi snad něco uniklo?
20. 02. 2011 | 17:47

Anička z Kuřimi napsal(a):

Ládik!!!
Ládíku, Ládíku špitál žije z rádobyzdravých pacientů, kteří zaplatí COKOLIV, jen aby měli po operaci kloubu, aby porod dobře dopadl, aby operoval Mudr. atd.

Je to bussiness o jakém se ti nezdá, poněvadž jsi zatím zdravý a mladý.
Nicméně skalpel, Ládíku, je nachystán.
20. 02. 2011 | 17:50

ali napsal(a):

Sladký
ano prosím, tuto dobu závisti - a nebudeme si to namlouvat začal taký oný památnou větou - nechci se chlubit, dámy a pánové, ale kdo z vás na to má?! A už to jelo :o)))
20. 02. 2011 | 17:51

malstoka napsal(a):

Já jsem minulý týden byl na ošetření ve FN. V ambulanci do které jsem vešel byl lékař s trikem Děkujeme odcházíme pod pláštěm. Byl velmi překvapen, když jsem požádal o jiného lékaře s oddůvodněním, že nemám k němu důvěru. Několikrát polkl naprázdno, a pak odešel, za chvípi přišel jiný lékař, který mě ošetřil a já mu velmi srdečně poděkoval.
20. 02. 2011 | 17:54

Rumcajs napsal(a):

prirodovedec:

Manka ještě studuje. Včera mi ze spaní vyprávěka něco o bazických vektorech,dualitách,simplexových tabulkách,.... takže chodím radši spát do obyváku a usínám při telenovelách.
20. 02. 2011 | 17:56

Vico napsal(a):

Adamec tu plní na rozpálené účastníky funkci vodního děla na náměstí Tahrír v Káhiře.

" Meridor, Mubarak, Kaddafi, Havel, Klaus..." a je zas chvíli klid :-)
20. 02. 2011 | 17:58

Vico napsal(a):

Ali, to jste na tom špatně, když vlnu závisti podle vás odstartovalo Paroubkovo sdělení, že bere 45 tisíc měsíčně.
20. 02. 2011 | 18:01

prirodovedec napsal(a):

Rumcajs: Skoda, mohl jste se neco zase priucit. :) Zni mi to jako standardni VSE pojeti ze sedmdesatych let. Dnes uz se to trosicku dela jinak. Pokud umi anglicky, kupte ji Rardinovu knihu viz amazon. Tam je to jasne nazorne i s obrazky a na druhy pruchod i maticove. A na slovni ulohy je nejlepsi pro ceskou ekonomku si pustit Resitele v Excelu a modylek tam zadat a v iteracich vyresit. Dostanou se pri uzti duality i k D-W algoritmu a tride interior point metod? Asi ne, to by byl pro ne prepych, spise klasika redukovane a stinove ceny. To se napadem muze hodit i bagristovi :). Pozdravujte ji. Pokud by chtela radu, dejte zretelny dotaz.
20. 02. 2011 | 18:02

Rumcajs napsal(a):

malstoka:

Potlesk ve stoje.
20. 02. 2011 | 18:03

ali napsal(a):

Vico, jo já vím, ale děsně ráda provokuju, zvláště pak Sladkýho.. :o)
20. 02. 2011 | 18:08

S.Š. napsal(a):

ujo, 20. 02. 2011 | 12:01 : Pan Knetig podle všeho zmizel v zahraničí, info např. zde http://www.ct24.cz/domaci/korupce/110504-byvaly-drobiluv-poradce-knetig-se-skryva-pred-policii/, o p. Fibingerovi není (zatím) nic známo.

Dočekal, 20. 02. 2011 | 15:15 : Shrnul jste velmi dobře, jen bych doplnila, že pánové Marek Šnajdr a Boris Šťastný začali torpédovat nejen dohodu (memorandum), nýbrž také předsedu vlády z vlastní strany. Je jisté, že zhroucení dohody by bylo neúspěchem nejen ministra Hegera, nýbrž celé vlády, tedy i P. Nečase. Současně Nečase začali veřejně kritizovat za přílišné ústupky a hovořit i o jeho odstoupení. Útok je zjevně veden především z části pražské ODS, proti níž se Nečas postavil v době vzniku magistrátní koalice (je dobré připomenout, že jednoznačně pohořel, když se za něj z celé VR postavilo pouze 7 lidí/). Přidal se i P. Sobotka a to pouhý den poté, co se sešel s prezidentem. Zdá se mi jako bychom něco podobného už zažili. Trochu mně to totiž připomíná scénář, který svého času vyvrcholil odstoupením Topolánka.
http://domaci.ihned.cz/c1-50342320-proc-necas-opet-vycouval-divi-se-poslanci-ods

Pan Jiří Pehe se zjevně opět trefil do černého.
20. 02. 2011 | 18:14

Josef Orel napsal(a):

Chtěl bych upozornit všechny fanatiky, servilní současnému režimu, že pan Engel se zpětného vzetí na Vinohrady nedomáhá a sám vyzval lékaře, aby dodrželi dohodu s panem Hegerem, To, že jsou s ním lékaři solidární je jiná věc a sám pan Heger přiznal, že Engel jendal fér. Pan Heger je z celé vládní zmutované trojkoaly jediný, který byl ochoten přiznat, že celou akci lékařů stání moc podcenila a když zjistili, že se jim to vymyká z rukou, tak se jednoduše mstí. V podobném duchu jem napsal několik příspěvků na blogu.idnes.cz a na svém blogu http://joseforel.blogspot.com . Jediné co je pravda, že pokud dal někdo výpověď, není dle zákoníku práce povinnost zaměstnavatele vzít tohoto zpět, ale tady jde o vyšší princip mravní, pouze soudruh stát kope kolem sebe jak uřvaný fracek a dává naejvo, že prohru s lékaři jenom tak bez msty nestráví. Toť celý problém.
20. 02. 2011 | 18:20

Rumcajs napsal(a):

prirodovedec:

Dej pokoj levičáku !
Nejsem žádnej úchylák, abych musel mít sex každej rok, ale tohle studium má na sexuální život devastující účinky, takže doufám, že ji tvé doplňující poznámky nebudou zajímat.
V úterý skouška a nazdar bazar.

P.S.

Na ten D-W algoritmus se ji ale zeptám.
20. 02. 2011 | 18:25

Rumcajs napsal(a):

Josef Orel:

Kecáš ptáku.
Heger se o této akci vyjadřoval jako o výkupném za životy rukojmích a couvl, až když se rukojmím stali kojenci.
20. 02. 2011 | 18:28

RA napsal(a):

dvě slova má Pehe vypálena laserem do mozku.....Klaus....ODS. To,že tato akce byla alespoň zprvu akcí odborů proti ministrovi za TOP 09, to Pehe zásadně překrucuje. Politiku do toho vtáhli až Pehe a Rath. A oranžády tleskají.
20. 02. 2011 | 18:30

Magnus Maximus napsal(a):

Pehe, píšu Vám za jedna ! Článek vystihující podstatu problému.
20. 02. 2011 | 18:30

ali napsal(a):

RA
:o))))
20. 02. 2011 | 18:33

RA napsal(a):

Josef Orel......mluvit po akci náš exodus,Váš exitus a vydíráním typu opuštění nedonošených dětí v inkubátorech o vyšším principu mravním, to chce od Orla opravdu silný žaludek. Nicméně, hroší oranžová kůže, ta snese vše.
20. 02. 2011 | 18:34

Oliver napsal(a):

Á modré straky dostali od pana Pehe přes brčka a už plivou okolo sebe samý jed :-)
Jó potrefená husa (modrá straka) nejvíc kejhá , hahááá
20. 02. 2011 | 18:34

Béda napsal(a):

Takhle se dodržují memoranda, tak nějak správně - politicky!

"...Řada lékařů nedostane navíc peníze, které jim slíbil ministr zdravotnictví Leoš Heger.

Ředitelé v některých nemocnicích se rozhodli, že rebelujícím doktorům dají nové smlouvy. Kvůli tomu lékaři přijdou o odměny a výhody.

Další nedostanou příplatky za vedení, protože se vrátí zpět jen na pozici klasických lékařů. Pohorší si tak o několik tisíc korun.

Doktoři tvrdí, že tím ředitelé porušují memorandum, které ve čtvrtek podepsal ministr zdravotnictví Leoš Heger s lídrem odborářů Martinem Engelem..."
http://aktualne.centrum.cz/domaci/zivot-v-cesku/clanek.phtml?id=691630
PS: Divím se, že lékaři ukončili prostest s bianco memorandem.
20. 02. 2011 | 18:41

ZAM napsal(a):

Drzá zrzka:
"Neměl by být naopak on solidární s nimi a hledat si místo jinde?" Hledá. Snad vás to uklidní.
20. 02. 2011 | 18:41

prirodovedec napsal(a):

Rumcajs: Ano, vidim ty tve typicke nedemokraticke rysy :) pro jednani se zotrocenou drahou polovici, ktere ale az budes Al Rum Cajzl, jako kdyz mezi moslimskymi bratry najdes. Navic jednu mladsi poridis na sex, starsi ponechas na ucetnictvi ... :).

D-W je Dantzig-Wolfeho dekompozice. Spise doporucuji metodu severozapadniho rohu (pri trose fantazie to vylicis s pomoci Vaseho letiste a sexu se dockas, byt jde o dopravni ulohu :) ), ovsem pohovorit o CPM a zminit aplikaci na letni dovolenou (nejlepe ve stinu pyramid s navstevou zlatniku) prozitek jiste zvysi. Kdyz pridas, ze je-li uzlove-hranova matice soustavy totalne unimodularni, je reseni sitove (a tedy i dopravni ulohy) s celociselnou pravou stranou opet celociselne, opet projevis svuj naskok a odbornost. A zminis-li, ze proti degeneraci (a zacykleni) neni nejlepsi viagra ale vyuziti kostry (Tveho sitoveho grafu), dockas se i druheho kola. Pridej metodu vetvi a mezi a s trochou fantazie a omezujiciho poutani i to letiste rozvetvenim okorenis :). Pokracovani priste, az privedes Manku (pardon pry ted sledujete Seherezadu tak Seherezadu ...).
20. 02. 2011 | 18:45

ZAM napsal(a):

Autor:
Ano, podlost se stáva běžnou metodou mnohých politiků (nejen) ODS. MUDr. Boris Šťastný Partii na Primě zakončil zfalšovaným diagramem, ve kterém nákup superdrahých léků proti rakovině byl převeden ze skupiny léčiv do nákladů na ošetřování v nemocnicích, aby mohl "dokázat", že ne drahé léky, na jejichž nákupu parazitují nákupčí, nýbrž náklady na ošetřování pacientů výrazně stouply. Podlou lež naštěstí stuhnul vyvrátit prezident ČLK Kubek.
Politika ODS je čím dál hnusnější.
20. 02. 2011 | 18:47

Pavel Rychetsky napsal(a):

Dekuji pane Pehe, ze jste mne osvobodil od i tak ridkeho cteni vasich uvah. Vase psani je tak upocene jednostranne, tak uzasne monotematicke a tak svatousskovsky prosakle povysenectvim o tom jak to ma fungovat ve spravne demokracii, ze uz jste jen smesny.

Zmatlat neoliberaly, obvinit ze vseho prohnilou ODS, a zahorekovat, ze stat ma byt vzdy vetsi nez mensi, a jakakoli zlodejina je nejen dukazem toho, ze kdyby se nekradlo, tak je tu mnohem lip, ale i ze kdokoli kdo neni socialista az komunista tak uz ma jen mlcet, protoze "kapitaliste neoliberalove" jen kradou a maji maslo na hlave.

Z demagogie, jednostrannosti a rek bych nyni i extremismu vas jasne usvedcuje pouziti slova "UDAJNE" pred "nevkusnym heslem „Náš exodus, váš exitus“". Tedy "udajne nevkusnym". Ze doktori maji mit vic penez je rozumne a namet pro diskusi. Ze doktor vydira a vyhrozuje pacientovi smrti, je tak jasne a ciste nevkusne a tak strasne nehorazne, ze jen uplny nestastnik vaseho kalibru muze napsat "udajne". Peheci hanba, tragedie, zoufalost.

Asi nemuzu cekat, ze byste horekoval, ze doktori maji byt soukromi a tim se doberou penez, jak to funguje v USA, nebo ze si doktori maji platit vlastni vzdelani a pak by nikdo nemohl ani pipnout, ze s nim odejdou za hranice.

Co bych mohl ale cekat, je inteligentni a moudre psani. Vy akorat se z vysin nebeskych posmivate a poukazujete jak to ma byt v rozumne spolecnosti a fungujici demokracii. A kdepak asi vezmeme demokracii, kdyz jeji elity jsou takto uporne hystericti a totalne pokrytecti zoufalci jako vy? Nejdrive nase uroven byla zdevastovana bolsevikem a pak byl bohuzel bordel. Plno veci se jiste mohlo delat lip a mozna taky hur. Je velice ironicke, ze Vaclav Havel (ktereho narozdil od Klause mam rad) a s nim neprimo jeho poradce Pehe, pracoval na sabotazi jedine veci, ktera jeste fungovala, a to politika zapadniho typu. Vy jste prosazovali at je "politika nepoliticka", a tedy uchylna, a ted tu kazete, jak ma fungovat demokracie. Strasny strasny. A ve svem nekonecnem pokrytectvi vy v blogu "Nemožnost politiky v Česku" svatouskovsky zkritizujete absolutne vsechno, jen peheci poradenstvi Havlovi okomentujete jako "existence amorfního Občanského fóra byly v daném kontextu mnohem menšími problémy, než za jaké je dnes vydávají kritici tohoto období." Tedy - vsechno bylo spatne, jen to, do ceho jsem kafral ja, to tedy problem nebyl a bylo to dobre, at si rika kdo chce co chce.

Tedy - krade se, lze se a podvadi se, a asi jeste dlouho bude. A kdyz verejny diskurz budou usmernovat takhle strasny demagogove a pokrytci, tak bude jen hur. Nebo udajne hur nebo co.
20. 02. 2011 | 18:49

Drzá zrzka napsal(a):

ZAM

jukla jsem v přestávce hokeje.
Tušila jsem to a jsem klidná. Pan ministr zřejmě mluvil pravdu, když o něm řekl, že je rovnej chlap.
Navíc se opět ukázalo, co média umí rozpoutat z vyjádření někoho jiného. (To, že ho Vinohrady nechtějí zpět vyšlo z úst pana Volemana)
20. 02. 2011 | 18:54

Dočekal napsal(a):

Rumcajs napsal(a):
Dočekal:

Úplně naposled Dočekale!

Nechlubil jsem se, ale zdvořile odpověděl na dotaz. Bohužel ty s tvým rozvařeným bramborem co máš v palici nejseš sto pochopit ten rozdíl.Nechlubím se titulem ani v občance ,ani v osobním životě a většinou ani v obchodní korespondenci. Jsem natolik ješitný a sebevědomý pravičák, že toto nevyužívám.

Takže mi už dej laskavě pokoj !
20. 02. 2011 | 17:22
------------------------------
Ale no tak, vy usvědčený lháři!
Není problém to sem celé pastnout znovu, ale omezím se jen na konstatování, že jste nejen lhář, ale že jste navíc ještě zbabělec.
Byl jste to vy, kdo tvrdil, že jste se tady nikdy nechlubil absolutoriem VŠ. Pokud byste to nedoplnil tvrzením, že jsem lhář, protože jsem si to vymyslel, mávl bych nad tím rukou. Takovýchto "vysokoškoláků" jsem totiž v životě potkal tolik, že bych je ani nespočítal.
Vy jste mne ale obvinil ze lži. Když jsem vám dokázal, že jediný lhář jste tady vy a že byste se mi měl za to svoje lživé obvinění omluvit, postavil jste se k tomu jako žáček, přistižený při kouření na školním záchodě.
Počítejte tedy s tím, že tahle kauza pro mne neskončí dřív, než se mi tady veřejně omluvíte.
A psát o mně si můžete cokoliv. Pro mne jste už jen usvědčený lhář a zbabělec.

"Jsem natolik ješitný a sebevědomý pravičák, že toto nevyužívám."
Tesat do kamene. Nejlépe hlavou autora.
20. 02. 2011 | 18:55

liberál napsal(a):

Luba:

Takže podle pana Bělohadského je každý kdo není socanem fašista. Co mi to jenom připomíná. Že by propagandu minulého režimu, kde každý kno nebyl komunista označili za fašistu.
20. 02. 2011 | 18:55

ZAM napsal(a):

hoven:
"engel se vzepřel mafiánskému kapitalismu tím, že si vydíráním vydupal dvě miliardy na platy navíc, které nikdo nemá a které budou muset jít na ukor rušení lůžek". Nepravda. Na úkor předražených nákupů s příslušnými provizemi. Lžete.
20. 02. 2011 | 19:00

Míval napsal(a):

Jarpor: "dodržovat právní normy, jinak má následovat trest." To je jistě slovo do pranice, obzvláště v kleptokratickém systému vlády v ČR.
Nicméně, a v tom se nejspíš shodneme, žádné právní normy nemohou postihnout veškeré dění ve společnosti (snad s výjimkou koncentráku či gulagu). Proto musí existovat ještě něco navíc. A to je právě ona legitimita, která nám říká:"Fuj, tohle se nedělá, byť to zákon umožňuje. A tohle se udělat musí, i když zákon to vidí jinak."
Pokud má hlavní postava oprávněných protestů (jakýchkoliv) být "potrestána", byť ze zákonných důvodů, pak bychom měli být zatraceně opatrní, protože je to jasné poselství všem, kteří by se odvážili v budoucnu postavit proti nemravnostem. Takové lidi je třeba naopak chránit, chce-li mít tahle společnost alespoň drobnou šanci pro budoucnost.
Protože pokud zmizí tahle možnost úspěšného protestu, pak zcela zákonitě po nějakém čase musí dojít na kandelábry. A ujišťuji Vás, že to by se mi vůbec nelíbilo.
20. 02. 2011 | 19:03

Rumcajs napsal(a):

prirodovedec:

Dobrá úvaha s tou mladší.
Jinak o tom severozápadním rohu jsem od ní taky slyšel a jak jsi napsal Dantzig, tak se mi vybavilo, že tohle jsem musel poslouchat, když byla ve vaně.

Jinak ten Tvůj matematickej sex, ten ti přenechám. Já jsem ještě pořád poměrně normální despotický chlap.
20. 02. 2011 | 19:05

Béda napsal(a):

Pavel Rychetsky,

nevím v jakém poměru jste k Pavlu Rychetskému (tuším) předsedovi Ústavního soudu. Jestli jste TEN P. Rychetský, chtěl bych se vás zeptat, co říkáte ústavně zaručenému bezplatnému zdravotnictví ve kterém právě Ústavní soud schválil keš platby, které prý tomuto principu neodporují. A co perspektivně řeknete bezplatnému zprivatizovanému zdravotnictví, kterého principem budou keš platby a doplatky, případně co budete říkat garantované obecně dostupné zdravotní péči, ze které některé skupiny v privátním zdravotním systému zůstanou vyloučeny - pro nedostatek prostředků, potažmo pro "nepojistitelnost" vzhledem k prodělečnosti diagnózy.
20. 02. 2011 | 19:06

Rumcajs napsal(a):

ZAM:

Vtipnější jak Rudý Pehe už stejně nebudeš, tak se zbytečně nesnaž.
20. 02. 2011 | 19:07

Pavel Rychetsky napsal(a):

A pane Pehe, to nesesitelne povysenectvi - "bankovní úředníček s bakalářským titulem". Co je zde spatne a co navrhujete? Nemaji byt banky, nemaji byt urednici nebo nemaji mit bakalarske titulecky? Co si ta upocena bankovni krysa dovoluje pracovat, kdyz ma dobre vedet, ze jeho zamestnavatel pracuje na okradani pracujiciho lidu pod vlajkou socialisticke pehinterny? Pane Pehe, vy se chcete cpat do cela levicoveho hnuti? S tak strasnym opovrzenim pro pracujiciho cloveka?
20. 02. 2011 | 19:10

Mikeš napsal(a):

Á JOSEF OREL,starý komunista se vetřel i sem,ale pouze aby nenápadně upozornil na svůj zvrácený rudý blog,doporučuji navštívit,je to opravdu síla,soudruh rudý OREL se nezapře.
20. 02. 2011 | 19:10

Petr B. napsal(a):

Pokud vím, ředitel vinohradské nemocnice Zeman je členem ODS. Je to fanatik nejhoršího ražení viz http://www.pacienti.cz/clanek.php?id=2667.
Je jasné, že tento fanatik musí nenávidět Engela a že se mu musí za pokoření pomstít.
20. 02. 2011 | 19:10

prirodovedec napsal(a):

Beda: Ten P. Rychetsky je spise TEN, ktery tak rad diskutoval drive na blozich V.H. a psal komentare k jeho blogum na neviditelnem psovi. Pusobil, ci jeste pusobi v USA uspesne v soukromem byznysu (myslim, ze neco s chemii):

http://neviditelnypes.lidovky.cz/polemika-pavel-rychetsky-zasadovy-obhajce-americke-dokonalosti-p8l-/p_spolecnost.asp?c=A080203_100732_p_spolecnost_wag

Pobavte se :).
20. 02. 2011 | 19:13

Béda napsal(a):

Pavel Rychetský,

pokud nejste Pavel Rychetský, chtěl bych vás požádat, abyste si změnil nick, třeba na přiléhavější Václav Klaus, Mirek Kalousek anebo Pavel Drobil.
20. 02. 2011 | 19:16

prirodovedec napsal(a):

Petr B.: Diky za odkaz, ted je to jasne. Dalsi dinosaurus ze stredoveku :).
20. 02. 2011 | 19:20

prirodovedec napsal(a):

Beda: On asi je Pavel Rychetsky, ale jmenovec, viz odkaz. :)
20. 02. 2011 | 19:21

Dočekal napsal(a):

Taky jeden odkaz na zajímavé čtení:

http://reporti.net/polis/cr-za-par-let-zdravi-bohati-a-nemocni-chudi

Ale jen pro otrlé.

A ještě něco:
happroach. asourttp://www.tribune.cz/clanek/21444
http://www.zpravy.ods.cz/projev.php?ID=30
http://www.petr-necas.cz/clanek/7257
http://www.praha14.cz/Usneseni/Rada/2009/10/527_74MR.htm
20. 02. 2011 | 19:30

Vico napsal(a):

Petr.B : Já také děkuji za odkaz. Pan ředitel Zeman kritizuje EU sociální zdravotnictví a navrhuje tzv. dvouúrovňové zdravotnictví. Jedno pro plebs a druhé pro "kulichy". Ti budou žít mnohonásobně déle.

Vize Středozemě s prakticky nesmrtelnými Elfy a plebsem v roli mizerně placených dárců orgánů/až natáhnou kopyta/ je už na světě. Ředitel Zeman, to se musí uznat, vidí za obzor.

Vše už je jasné. Bez užitečných idiotů se však žádná vize neuskuteční. Jak tak koukám, MUDr.Zeman může být v naději.

Ječící dav má plyšovou návnadu MUDr.Engela. Nám zbylým nezbývá, než čekat na ticho, které se posléze rozhostí.
20. 02. 2011 | 19:42

Dočekal napsal(a):

"Jsem natolik ješitný a sebevědomý pravičák, že toto nevyužívám."

Zato lež používám každý den. Je to tak nádherně pravicové!
Nick Rumcajs
20. 02. 2011 | 19:43

mažňák napsal(a):

Autor:
Michálek není práskač, ale Engel vyděrač je. S pláčem nad zkorumpovaností obecně se vcelku i ztotožním, ale chybí mi systémový návrh co s tím. "ODS je špatná" je možná i pravda, ale ČSSD taky, tak co s tím?
20. 02. 2011 | 19:56

zdenek napsal(a):

korupce,korupce ,korupce...
Je ovšem zajímavé,že ještě tak před rokem a půl o ní moc slyšet nebylo ani v tomto blogerském prostředí...Korupce prostě nebylo seriózní téma ani pro pana Peheho nebo Řepu či jak si to kdo říká..

Dnes je najednou každý chytrý a ví jak to chodí,přasto bylo mnohem dříve jasné, těm co se dívali kolem sebe,že to tak je a přesto bylo málo těch kdo na tuto skutečnost upozOrňovali , že tato politická zkorumpovanost veřejných financí má zřejmě obrovské důsledky...
Dnas najednou kdekdo prozřel a považuje konečně tuto skutečnost za problém,zřejmě je to i postupující krizí,ale to by znamenalo ,že korupci dnes považují za problém lidi ne z morálního důvodu,ale hlavně z finančního a to je právě problém na pokračování,protože korupce je v prvé řadě morální problém...s pokleslou morálkou nelze nad korupcí vítězit...
¨Tak pane Pehe,nebo Řepo či vlku nebo jak si to vlastně říkáte, tato korupce ,v této podobě je tu už dvacet let tak kde byl problém??
Je to pouze vaše slepota či intelektuální povýšenost že korupce nebyla tak dlouho pro vás aeriózní téma?
20. 02. 2011 | 20:03

jarpor napsal(a):

Míval

Nemám žádný problém s Vaší replikou stran vysvětlení co míníte tou "legitimitou". To, že ač zákon něco nezakazuje, že se nedělá ve slušné společnosti /taky že něco nemusí nařizovat, ale přesto se to ve slušné společnosti "dělá"/, s tím naprostý souhlas. Legitimitou bych to nenazval, ale líbí-li se Vám to takto "pojmenovat", O.K.

"Pokud má hlavní postava oprávněných protestů (jakýchkoliv) být "potrestána", byť ze zákonných důvodů, pak bychom měli být zatraceně opatrní, protože je to jasné poselství všem, kteří by se odvážili v budoucnu postavit proti nemravnostem. Takové lidi je třeba naopak chránit, chce-li mít tahle společnost alespoň drobnou šanci pro budoucnost."

K výše uvedenému souhlas.
Ovšem v konkrétním případě pana Engela a jeho výpovědi, dle mého, nepřijetí jeho zpětvzetí výpovědi koliduje s výše uvedeným.
Pan Engel učinil vlastní rozhodnutí, včetně možných následků /o nichž nempochybně musel vědět/, že se může ocitnou bez práce nikoliv nějakým trestem, ale jako důsledek vlastního rozhodnutí.
Soudím tedy, že je poněkud nelogické, abychom přijali tezi, že sám sobě (podanou výpovědí) způsobil trest (odchod ze zaměstnání).
Rozhodnutí ředitele, jež má stejný následek, jako jeden z následků vlastního konání pana Englea, skutečně nepovažuji za trestání ve smyslu, o kterém píšete...

Jiná by byla situce, kdyby SÁM NEUČINIL kroky, kdy jedním z následků by byla jakási situace pro něj "trestající"... a někdo jiný by mu touto situaci způsobil, byť zcela dle zákona. To by skutečně bylo trestem tak jak píšete. V této situaci tedy zase souhlasím s Vámi stran obav z kandelábrů...

Hezký večer
20. 02. 2011 | 20:08

občan napsal(a):

Ano k blogům p. Pehe a p. Šterna. Férových reakcí čtenářů také přece jen přibývá, ač lidé jsou od komunist. dob živeni averzí k inteligenci. Kdysi zveřejněn údaj: chirurg vypotí víc než horník. A také statisticky doloženo, dřív umírají. Nehorázné přesčasy-víkend a plná pracovní doba v návazných všedních dnech ohrožuje navíc pacienty. 20 let se slibovaly reformy a lepší platy ve zdravotnictví. Mstivost pražské ODS je ubohá, slušní členové by se měli od p. Šťastného, Šnajdra atd. distancovat.
20. 02. 2011 | 20:08

Marek3 napsal(a):

Vydírání je vždycky spojeno s rizikem.To by si vládnoucí elita i odboráři měli uvědomit a podle toho jednat.
20. 02. 2011 | 20:08

Marta napsal(a):

Pane doktore -perfektní postřeh-stejná reakce jako u Michálka-je to odporné,zbabělé a směšné.Že vláda jen ustupuje je realita a každá kobyla ,když chcípá,tak kolem sebe kopá-dalo se to čekat-zdravím.
20. 02. 2011 | 20:13

Vaclav napsal(a):

Naraz plosne zvyseni platu vsech doktoru byl vyplod socialistickeho mozku !
Takto se v demokratickych zemich nepostupuje.
Mimoto doktori svymi neskutecne hloupymi hesly nastvali vsechny pacienty !
20. 02. 2011 | 20:17

ourialts Tübingen napsal(a):

Zaměstnavatel nevzal zpět prudiče a potížistu, když nemusel. Někomu se to líbí, někdo tomu tleská, někdo vykřikuje. To je vše. Já bych na místě ředitele nemocnice udělal to samé. A smál bych se, že bude klid. Nevím, proč z toho pan Pehe dělá politiku. Proč, Pehe?
20. 02. 2011 | 20:19

Michal napsal(a):

Pěkně napsáno, nevím, co bych dodal.
20. 02. 2011 | 20:20

Odjinud napsal(a):

A komunista PEHE. A za vším, i za zákonnými kroky zaměstnavatelů, vidí spiknutí. Inu stejně, jako všichni komunisti, když jim něco nejde pod nos. Že, soudruhu Pehe.
20. 02. 2011 | 20:24

zdenek napsal(a):

Nejhorší důsledek zkorumpovanosti veřejných financí je že se v podstatě zastaví růst životní úrovně. Mohli bychom mít nižší DPH ,daně,sociální i zdravotní odvody,ale nemáme a nebudeme mít.. smůla ,naše blbost,místo abychom byli schopni vytvořit nějaké občanské iniciativy, které už dávno na tuto skutečnost měly upozorňovat ,místo abychom s každým podezřením otravovali novináře,nebo policii zak jsme tady četli podobné kokotiny od podobných k.....ů a účastnili se této slušné diskuze na úrovni...
20. 02. 2011 | 20:25

Tenco napsal(a):

prirodovedec napsal(a):
I.H., Rumcajs, Beda, Sladky: Zajimave http://wiki.aktualne.centrum.cz/proc-lekari-odchazeji-ve-zdravotnictvi-mizi-stamiliony/#utm_source=article-hint&utm_medium=referral

pred Holubem smekam ... konecne ... :)

-----------------------
Rumcajs napsal(a):
prirodovedec:

KOUKL JSEM SE JEN NA NADPIS.
Ale zastavit korupci tím, že se felčarům přidá... no to může myslet vážně jenom feťák.To je jako kdybych já protestoval protu korupci neplacením daní.
---
Ha, ha, ha, ha.....:)))))))))))))))))))))))))))))
:))))))))))

Dobrou noc. A ať vás Blesk a Drtinová straší celou noc. :))))

Přírodovědec
Dobrá práce od aktualně. cz. Todle by snad měl zvládnout i obvoďák dosud řešící případy znečišťování parků psími výkaly či típání špačků o fasádu.
Tedy jet podle takové itineráře.
Někdy mám pocit, jestli by nestálo za to, kdyby se policajti a Bisáci tak na rok dva prohodili s novináři.
U čtení novin bychom pukali smíchy a naopak při tiskovkách z ministerstva vnitra bychom furt jen hledali oši , vypadlé z důlků.

Též dobrou noc. Mě se zas nějak udělao mdlo. :)
20. 02. 2011 | 20:26

Ph.D No Comment napsal(a):

Jiří Pehe,
Pracoval jako číšník a recepční. Dnes je znám jako politický komentátor.
20. 02. 2011 | 20:42

Otázkář napsal(a):

liberál

a jeho příspěvky to je demonstrace hlouposti, nedovzdělanosti, fanatičnosti a sprostoty
20. 02. 2011 | 20:42

stejskal napsal(a):

Dobrý den,

smazal jsem jeden text, který byl v rozporu se zdejšími pravidly zvýrazněn na úkor druhých, v tomto případě napsán celý velkými písmeny (viz záhlaví každé debaty).

Děkuji za pochopení.

Libor Stejskal, editor blogů
20. 02. 2011 | 20:44

Ph.D No Comment napsal(a):

Václave,

Kapitálky? Proč?
20. 02. 2011 | 20:45

Ph.D No Comment napsal(a):

Jste ve střehu pane Stejskale!
20. 02. 2011 | 20:47

Anba napsal(a):

Tenco: jsem sice velmi dobrosrdečná, konsensu nakloněná žena, ale už mne to přechází. Nehledě na to, že ač některé modlitby ovládám, tak jen jako součást všeobecného vzdělání, nikoli pro svou potřebu a už vůbec pro omilostnění pravicových deprivantů.
přírodovědec: zdravím a děkuji za odkazy na P.Holuba. Velmi výživná je informace o úhradách robotických operací z VZP pro soukromou kliniku, která robota nemá vůbec evidovaného v majetku, ale při předpokládané ceně 70 milionů ho má již za dva a půl roku uhrazený díky "reformě" Julínka, který uvolnil nákupy techniky a úhradu výkonů tak "volně", že těch robotů máme v republice už 9.
Nic proti pokroku v zdravotnických technologiích a technikách, ale jde o pořádek, aby byla vyloučena korupce - proč kupříkladu jeden přístroj na soukromé klinice vykonal již 760 operací prostaty, a jinde ve státní ani polovinu? Existuje totiž LIMIT od pojišťovny na využití specializovaných robotických pracovišť a ten určuje počet operací a tím i ziskovost nemocnice a využití robota. Jsou snad tyto limity zveřejněny? Ne pro mne a laickou veřejnost, ale pro lékaře odborníky? Vždyť jeden úkon je placen 140 tis.Kč, celkově jde o stamiliony z našeho pojištění, tak ať je vše průhledné.
Otřesná je konstatace v jednom odborném časopise, který jsem vygooglovala "v ČR jsou ve srovnání s EÚ vyšší ceny přístroje a instrumentů a nesrovnatelně nižší, téměř nulová cena práce chirurga, která je u prostatektomie u nás 100x nižší než např. ve Francii, Rakousku, Německu".
Tak přejme doktorům vyšší platy. Robotické operace jsou náročné a naši lékaři jsou světovou špičkou.
Druhou věcí je, že zřejmě po stanovení nadstandardu si pánové budete muset připlatit na rozdíl mezi běžnou a robotickou operací nějakých 110 tis.Kč.Doufám, že je pánové Rumcajs, RE, liberál a hoven mají, jinak si asi už ne...., a to se roboticky operují i jiné orgány, asi i mozek, tak šetřit, šetřit, pánové.
20. 02. 2011 | 20:51

Belgičan napsal(a):

Taková klinika není přece žádný holubník. Když někdo podá výpověď, tak se přece nemůže divit, že ji zaměstnavatel přijme. Důvody vzetí výpovědi zpět zaměstnavatele zajímat mohou, ale nemusí. Je záležitost zaměstnavatele, jestli člověka ve výpovědní lhůtě vezme nebo nevezme zpět. Možná vezme, možná nevezme, co je Vám pane Pehe do toho?
20. 02. 2011 | 20:54

pepr napsal(a):

Soudě podle agresivity některých zdejších komentujících začíná modré vymytí mozků úspěšně dohánět rudé vymytí mozků z doby socíku. Pan ředitel Zeman by se jako podrazák velice úspěšně uplatnil v normalizačním období po roce 1970; jeho argumentace že on nic, že jen musel zajisitit provoz nemocnice, že to místo po Englovi už má obsazené jiným, stejným kvalifikovaným lékařem (ta jeho lékařka si to ovšem mezitím rozmyslela takže poslední argumeent padl) velmi připomíná poslavenou Husákovu argumentaci v roce 1969, kdy se podobnými, zdánlivě legalitu hajícími podrazy postaral o kompletní likvidaci všech, kdo jen trochu usilovali o udržení zbytků po pražském jaru...
20. 02. 2011 | 20:55

stejskal napsal(a):

Náhoda, pane Ph.D No Comment,

dostal jsem se právě teď k PC (po zhruba pěti hodinách, které jsem věnoval rodině).

Hezký večer.

Libor Stejskal
20. 02. 2011 | 20:56

MirekS napsal(a):

milá čtenářko:
Musím se přiznat, že s termínem "odborářská dovolená" jsem se setkal v jiných souvislostech..., to, že je neomezená... Ani chytrý vyhledávač mi nepomohl, aby se poučil.... Jinak ano, lékař nemá nárok na dovolenou, natož aby naložil s jejím strávením dle své vůle. Protože lékař není člověk, lékař je Bůh.
A co se týče onoho vyvádění peněz, to jsem zmínil v souvislosti Vámi uváděné zodpovědnosti řídícího pracovníka za svěřenou organizaci.... a v souvislosti v blogu uváděným druhým případem... Pokud je mi známo, trestní oznámení podáno bylo, a to přímým účastníkem jednání... Přiznám se, že nemám žádný nový podnět k podání trestního oznámení v této věci, který by vnesl do případu jasné světlo... Ale stejně tak Vy nemáte přímé důkazy o tom, že se tak nestalo. Nebo ano? Proč už příslušní aktéři nejsou očištěni? Aha, zase jsem zapomněl, na našem státním zastupitelství a v soudnictví se všechno tak vleče... Strkáte hlavu do písku, chcete-li si (ostatním) namlouvat, že tu žádné takové praktiky nejsou (protože se neprokázaly, protože si TI vymýšlí, protože veřejné zakázky nejsou předražené...). A proto jsou všichni ředitelé a vedoucí pracovníci zodpovědní a my můžeme být spokojení (nebo lépe secvakněme kramfleky), a to i přesto, že naše podnikatelské prostředí je v mezinárodním měřítku hodnoceno stále hůře (dokonce i od našich současných přátel)...

MirekS
20. 02. 2011 | 21:06

jarpor napsal(a):

pepr

Je milé, že jeden názor a postoj k "akci" lékařů, včetně jejího vývoje a dopadů na aktéry je výsledkem "vymývání mozků"
a druhý názor a postoj k témuž je výsledkem patrně zralé úvahy moudých...
Mohu si myslet, že je tomu naopak... že ten druhý postoj je výsledkem vymývání mozků...

Rozdíl mezi námi je ten, že já Vás z "vymytého mozku" tupouna nepodezírám, prostě to vidíte jinak a je to Vaší věcí... Vy ovšem si osobujete právo takto psát o všech, jež Váš názor nesdílejí...

Snad rodíl mezi námi je zřejmý...

A jaksi příznačné je, že hned po větě o "vymytých mozcích" následuje Vaše "hodnocení" a názor - podrazák Zeman...

Hezký večer
20. 02. 2011 | 21:10

ujo napsal(a):

dovolím si trochu spekulace k příspěvku S.Š z 20. 02. 2011 | 18:14.
MUDr. Šťastný má, jak známo, blízko k hradnímu pánu. Jistě blíže než P.Nečas, kterého si VK před časem mazal z tel. seznamu .
Pokud lékaři svoje +- ustojí bude opravdu posice P.Nečase oslabena (viz stanoviska obou parl. klubů).
Pak se nabízí řešení: Nečas bude s vhodnou záminkou vypoklonkován, přijde Šťastný, trochu se upraví vláda, měkký Heger vypadne a s Memorandem budou moci lékaři tapetovat lékařské pokoje.
Jenom nevím: ten Kalousek dnes nevypadal dobře. Zřejmě opravdu abstinuje.
A lid bude šťasten
20. 02. 2011 | 21:11

Fulton II napsal(a):

Pane Pehe,
asi ztra¨cite shcopnost byt objektivni nad veci a nejste schopen prekrocit kruh svych pseudolevicackych bludu..
20. 02. 2011 | 21:20

Karel napsal(a):

Výpověď podá 1500 lékařů. V zahraničí se uchytí, varuje šéf odborů
Zdroj: http://zpravy.idnes.cz/vypoved-poda-1500-lekaru-v-zahranici-se-uchyti-varuje-sef-odboru-p66-/domaci.asp?c=A100517_184338_domaci_vel
20. 02. 2011 | 21:22

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Aktuálně.cz Blog · Atapana Mnislav Zelený B Babka Michael · Balabán Miloš · Bartošová Ela · Bavlšíková Adéla · Bečková Kateřina · Bednář Vojtěch · Bělobrádek Pavel · Beránek Jan · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Blažek Kamil · Bobek Miroslav · Boehmová Tereza · Brenna Yngvar · Bureš Radim · Bůžek Lukáš · Byčkov Semjon C Cerman Ivo Č Černoušek Štěpán · Česko Chytré · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Davis Magdalena · Dienstbier Jiří · Dlabajová Martina · Dolejš Jiří · Dostál Ondřej · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořák Jan · Dvořák Petr · Dvořáková Vladimíra F Fafejtová Klára · Fajt Jiří · Fendrych Martin · Fiala Petr · Fibigerová Markéta · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Gargulák Karel · Geislerová Ester · Girsa Václav · Glanc Tomáš · Gregorová Markéta · Groman Martin H Hájek Jan · Hála Martin · Halík Tomáš · Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hapala Jiří · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Hilšer Marek · Hladík Petr · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holásková Kamila · Holmerová Iva · Honzák Radkin · Horáková Adéla · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hrabálek Alexandr · Hradilková Jana · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubinger Václav · Hülle Tomáš · Hušek Radek · Hvížďala Karel CH Charanzová Dita · Chlup Radek · Chromý Heřman · Chýla Jiří · Chytil Ondřej J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jelínková Michaela Mlíčková · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kania Ondřej · Karfík Filip · Karlický Josef · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Pavel · Klíma Vít · Klimeš David · Kňapová Kateřina · Kohoutová Růžena · Kolaja Marcel · Kolářová Marie · Kolínská Petra · Kolovratník Martin · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Koutská Petra Schwarz · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kučerová Karolína · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kupka Martin · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Maláčová Jana · Málková Ivana · Marvanová Hana · Mašát Martin · Měska Jiří · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minařík Petr · Mittner Jiří · Mrkvička Jan · Müller Zdeněk · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Návrat Petr · Navrátil Marek · Němec Václav · Niedermayer Luděk · Nosková Věra · Nouzová Pavlína · Nováčková Jana · Novák Aleš · Novotný Martin · Novotný Vít O Obluk Karel · Oláh Michal · Ouhel Tomáš · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Pavel Petr · Pavelka Zdenko · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Peksa Mikuláš · Pelda Zdeněk · Petrák Milán · Petříček Tomáš · Petříčková Iva · Pfeffer Vladimír · Pfeiler Tomáš · Pilip Ivan · Pitek Daniel · Pixová Michaela · Plaček Jan · Podzimek Jan · Pohled zblízka · Polách Kamil · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rakušan Vít · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Reiner Martin · Richterová Olga · Robejšek Petr · Rydzyk Pavel · Rychlík Jan Ř Řebíková Barbora · Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schneider Ondřej · Schwarzenberg Karel · Sirový Michal · Skořepa Michal · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slimáková Margit · Sobíšek Pavel · Sokačová Linda · Soukal Josef · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Strmiska Jan · Stulík David · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Sýkora Filip · Syrovátka Jonáš Š Šebek Tomáš · Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Šindelář Pavel · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šoltés Michal · Špalková Veronika Krátká · Špinka Filip · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štern Ivan · Štern Jan · Štětka Václav · Štrobl Daniel T Táborský Adam · Tejkalová N. Alice · Telička Pavel · Titěrová Kristýna · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomek Prokop · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Tůma Petr · Turek Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Vacková Pavla · Václav Petr · Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Vančurová Martina · Vavruška Dalibor · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Vhrsti · Vích Tomáš · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojtěch Adam · Vojtková Michaela Trtíková · Výborný Marek · Vyskočil František W Walek Czeslaw · Wichterle Kamil · Wirthová Jitka · Witassek Libor Z Zádrapa Lukáš · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zima Tomáš · Zlatuška Jiří Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy