Věci přísně tajné

03. 03. 2011 | 09:21
Přečteno 7151 krát
Česká republika nabídla v posledních měsících poněkud chátrajícím západním demokraciím odvážnou inovaci : vládní subjekt, který se vydává za politickou stranu, ale ve skutečnosti politickou stranou není, neboť je to v podstatě soukromá firma podnikající v politice.

Ač se v tomto subjektu údajně rozhoduje naprosto transparentně s pomocí vnitrostranických referend, a snad i proto se jmenuje Věci veřejné, nikdo ve skutečnosti neví, jak se v něm rozhoduje. „Strana“ má předsedu, který se nezdá být jejím skutečným předsedou, a povídá se, že ani není skutečným ministrem vnitra.

Vlastní-li politický subjekt jeden člověk, má to ovšem svoje výhody. Není třeba vést dlouhé diskuze například o tom, zda politické uskupení, které se do Poslanecké sněmovny vyšvihlo zásluhou boje s politickými dinosaury, má či nemá jít do vlády plné dinosaurů. Takové otázky je možné operativně vyřešit například telefonátem do soukromé bezpečnostní agentury.

Nyní se VV rozhodly svůj naprosto transparentní image ještě vylepšit tím, že jednání jejich poslaneckého klubu budou v budoucnosti utajená. Je tomu tak proto, že debaty z jednání klubu ve Sněmovně jsou prý slyšet až na chodbu, kde stojí novináři.

Jenže poslanci VV jen těžko najdou opravdu klidné místo. Pokud by se například chtěli scházet příště na ministerstvu vnitra, kdo zaručí, že jejich debaty neodposlechne někdo z mnoha tisíců nespokojených policistů a státních zaměstnanců, kteří sepisují petice za odstoupení ministra?

Ministerstvo školství je ještě horší nápad. Prohýbá se pod tolika skandály, včetně titěrných diskuzí o tom, zda jmenovat náměstkem politického extremistu, nebo zda má ministr právo bohatě odměňovat lepou vrchní ředitelku a psát jí seminárky, že klid je vyloučen. Ministra pro místní rozvoj za VV pro změnu vyšetřuje policie kvůli podivné zakázce jeho bývalé firmy.

Nabízí se ministerstvo dopravy, jenže tam zase ministra neustále obtěžují novináři a koaliční partneři jakýmisi nesmysly o sledování politiků na Praze 11 jeho bývalou firmou. Možná nejlepší by tedy bylo schůzovat doma u faktického majitele strany. Kdo ještě dokáže zajistit dostatek klidu, když ne manželský pár sestávající ze dvou vysokých ústavních činitelů-- ministra a místopředsedkyně PS? Vypomoct přitom může i ministrův bratr, který nyní spravuje ministrovu bývalou firmu, pro kterou je utajování posláním a pro níž by měla být hračka dokonale zakonspirovat menší poslanecký klub.

Ale vážně: uvědomíme-li si, že tento poněkud komický politický novotvar spolurozhoduje například o tom, zda se z důchodového systému vyvedou desítky miliard do rukou soukromých fondů nebo o vládních škrtech, měli bychom se trochu bát. Ještě že máme pana prezidenta, který neváhal s touto transparentně působící stranou uzavřít tajnou dohodu, když šlo v koalici do tuhého, a tím se zaručil za to, že ať už „strana“ jedná v jakémkoliv stupni utajení, bude to nakonec přece jen ku prospěchu nás všech.

Právo, 3.3.2011

Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

Petr.. napsal(a):

Poměry jsou skutečně čím dál "lepší" .... připadám si jako idiot za to, že jsem v 1989 zvonil klíčema a křičel Havel na Hrad ....
03. 03. 2011 | 09:29

Otázkář napsal(a):

Pane Pehe máte pravdu v tom, že na stranu, která slibovala nový vítr v politice a boj proti dinosaurům, je těch skandálů trochu moc.
03. 03. 2011 | 09:30

neo napsal(a):

zajímalo by mě pane Pehe, jak byste o VV psal, kdyby utvořily koalici s ČSSD.

to by bylo ve stylu:// Ale vážně: uvědomíme-li si, že tento poněkud komický politický novotvar spolurozhoduje například o tom, zda navýšíme dávky nepracujícím, nebo zvýšíme daně z příjmu pracujícím, snížíme slevy na dani pracujícím a přidáme na dávkách i těm, kteří nepracují, měli bychom se trochu bát.
03. 03. 2011 | 09:31

Sladký napsal(a):

Přesné, výstižné,dokonale profesionální-jako vždy.
Vsadte se, že za chvíli zde bude zuřivě poštěkávat houf rozzuřených ratlíků.
03. 03. 2011 | 09:33

Sladký napsal(a):

Neo- Nečasova vláda zvýšila daně nejvíc v celé historii.
03. 03. 2011 | 09:35

liberál napsal(a):

VV se nedali zlákat k vládě se soc.demáky tak je za to "levák" Pehe musí zkrzovat. Pehův boj proti všemu soukromému připomíná kryptokomunistickou demagogii, kterou dnes používá i ČSSD.
03. 03. 2011 | 09:38

vasja napsal(a):

Tesat do kamene.
03. 03. 2011 | 09:39

Tupelo napsal(a):

"Nečasova vláda zvýší daně nejvíc v novodobé historii" ( http://aktualne.centrum.cz/domaci/politika/clanek.phtml?id=692759 )

Pokud 'pravice' (ODS+TOP09), dlouhodobe strasi obyvatelstvo tim, jak je socdem bude 'okradat' na danich (pritom danovy system byl za vlad cssd bliz vyspelim zemim, nez ten superhrubomzdovorovnozdaneny), nema problem rekordne tyto dane zvysit (stredne trida uz ma predplaceno...dlouho ;)), proc by se Veci Verejne, ve vlade s politickymi dinosaury, nochovaly podobne? :))

Soucasna vlada by byla opravdu srandovni, pokud by neslo o vazne veci...
03. 03. 2011 | 09:43

Sladký napsal(a):

Jsi zvláštní člověk,vasjo.Mimořádně osobitý.
03. 03. 2011 | 09:44

neo napsal(a):

Sladký:

už jsem ti to napsal včera. Zvýšení nepřímých daní nemá tak tvrdý dopad jako zvýšení daní přímých. Pokud umíš číst, tak výše jsem psal o daních z příjmu.

Zatímco progresivní zdanění mi nikdo nijak nekompenzoval, Nečasovo zvýšení budu mít kompenzováno slevou na dani
03. 03. 2011 | 09:45

ld napsal(a):

liberál,

můžete mi vysvětlit význam vaší první věty v příspěvku? Ačkoli jsem kryptogram rozklíčovával odstraněním gramatických chyb, přesto mi smysl sděleného uniká. Pak jistě chápete, že věta následující vypadá jako výkřik z mlh.
03. 03. 2011 | 09:45

Otázkář napsal(a):

neo

tvůj příklad jako vždy pokulhává. Motáš jabka a hrušky. Pehe píše o podvodu století, čímž je tzv. důchodová reforma. Tu nekritizují jen LEVOUNI, ale i mnoho pravicově smýšlejících lidí, ekonomů a dokonce i Světová banka, ty plácáš o zvyšování daní, přičemž Sladký správně podotkl, že tato vláda zvýšila daně nejvíc v historii. Zkus to znova tentokrát lépe ;)
03. 03. 2011 | 09:46

veverka napsal(a):

Každý kdo volil mafiánskou ODS nebo jedno z jejích mafiánských béček (TOP,VV) je spoluviník.
03. 03. 2011 | 09:48

Otázkář napsal(a):

neo

"Zvýšení nepřímých daní nemá tak tvrdý dopad jako zvýšení daní přímých" tak tuhle větu si nech patentovat, ale myslím to vážně, to je snad na nobelovku z ekonomie nemyslíš? Nemá tak tvrdý dopad na koho? Myslíš na lidi co vydělává několikanásobně víc než je průměrný plat?
03. 03. 2011 | 09:49

jurgenb napsal(a):

Jsme národ blbců, a proto máme vládu, jakou máme. Kdybychom konečně se poučili z historie a povstali jako za husitů nebo v roce 1989, tak bychom vládě ukázali, jak to s ní myslíme my. Je tak těžké udělat schůzku odborů z průmyslu, zemědělství, učitelů, lékařů a státních zaměstnanců a udělat generální stávku na den, týden, měsíc? Samozřejmě, že policisté a hasiči by dělat museli, neboť služební poměr jim stávku neumožňuje, ale mohli by se připojit alespoň symbolicky. Místo aby si na našem písečku plácalo menší bábovičky 8 odborových organizací, tak proč neuplácat pořádný "pískový hrad" společnými silami? Vždyť už za Rakouska-Uherska bylo heslo "Viribus Unitis" = spokečnými silami.
Tak se xakru spojme a dejme najevo vládě, že toho už máme dost a hranice naší trpělivosti již přetekla!!!
03. 03. 2011 | 09:50

rejpal napsal(a):

A co na tenhle vývoj véčkaři? Členové, registrovaní, bezpartijní voliči? Fakt jim nevadí, že jejich strana, která slibovala nový vítr v politice a distanc od profláknutých tváří, se stále více profiluje jako VB - Věci Bártovy, seskupení loutek, které se odváží něco samostatně připodotknout jen, když je loutkař daleko, ale jakmile se vrátí, jsou zase poslušní?
Leckdo má pocit, že média si na VV smlsávají čím dál víc. A myslím, že se ani moc nemýlí. Jenže si ta mohou VV samy - propast mezi sliby a očekáváním a realitou dneška je i na naše poměry dost hluboká.
03. 03. 2011 | 09:52

Sladký napsal(a):

I kdybys měl pravdu neo, nejsi tu jen ty.A na tom, že jde o nejvyšší zvýšení daní v novodobé historii to naprosto nic nemění.A ještě něco- nepřímá daň je mimořádně nespravedlivá, což je notoricky známá věc.Daleko víc zasahuje nízkopříjmové skupiny, kterých je u nás většina.V důsledku podstatně sníží kupní sílu, což povede ke snížení poptávky,růstu nezaměstnanosti, a těžkým ztrátám všem drobným podnikatelům ve službách,prodejcům a producentům veškerého zboží,jehož koupě není nezbytná.
03. 03. 2011 | 09:53

Dočekal napsal(a):

Odkaz:

http://www.ct24.cz/vysilani/10095426857-interview-ct24/

Hovoří, nebo lépe - projevuje se - ekonomický expert strany Věci Veřejné. Doporučuju obrnit se trpělivostí. Kdo pamatuje osobitý projev nezapomenutelného Václava Bendy, bude příjemně překvapen.
A tohle nám nejen vládne, ale hlavně to rozhoduje o osudech nás všech.

Schválně: Kdo z vás najde odvahu a veřejně přizná, že v loňských parlamentních volbách volil politické strany, které dnes tvoří tu vládní trojkoalici?
03. 03. 2011 | 09:56

Sladký napsal(a):

Snížení mezd a platů a nejvyšší růst daní v historii-to je opravdu geniální cesta k nastartování ekonomického růstu.
03. 03. 2011 | 09:57

neo napsal(a):

Otázkář:

1) jen jsem nastínil, jak by vypadal komentář Peheho, kdyby VV utvořily koalici s ČSSD

2) jelikož je ten podvod století dobrovolný, nemusíš se účastnit.

3) přímé daně jsou nižší, nepřímé se kompenzují
03. 03. 2011 | 09:57

vasja napsal(a):

Sladký napsal(a):
Jsi zvláštní člověk,vasjo.Mimořádně osobitý.
---------------------
Včera sem spálil všechno chrastí, dneska ostřihal vrby a sem tada spokojenej a v důsledku toho i vstřícnej:))
03. 03. 2011 | 10:00

neo napsal(a):

Otázkář:

na lidi s průměrnými příjmy
03. 03. 2011 | 10:01

Sladký napsal(a):

Pane Dočekale, zdravím.Omlouvám se, že občas na Vás nereaguji, já sem jen tak nakukuji, je to zajímavé. Zdejší fandové pravice resp.jejich názory jsou nevyčerpatelným zdrojem zábavy i poučení.
03. 03. 2011 | 10:01

Otázkář napsal(a):

neo

1) pokud nejsi jasnovidec, tak to nemůžeš vědět, tedy jsi demagog nebo lhář

2) účastnit se ho musím, protože budu platit stoprocentní zvýšení DPH, nedobrovolně, znovu lžeš

3)přímé daně zajišťují solidaritu bohatších s méně bohatými a sociální kohezy ve společnosti, komu se kompenzují nepřímé daně a v jaké mířě?

Nepřesvědčil jsi mě neo, lžeš nebo demagogicky mlžíš
03. 03. 2011 | 10:02

Sladký napsal(a):

Vasja- "Včera jsem spálil všechno chrastí..." Mluvíš jako zen-buddhista. :o))
03. 03. 2011 | 10:03

Dočekal napsal(a):

Sladký, Otázkář:

Dva odkazy:

http://www.ct24.cz/vysilani/10252839638-hyde-park/
http://www.ct24.cz/vysilani/1096898594-udalosti-komentare/

Jestli místní zastánci té pravé pravicové politiky v podání této vlády považují ekonoma Aleše Michla za "levouna," tak to už potom opravdu nemám slov.

I když, jak se to vezme. U některých jedinců už totiž zřejmě definitivně zvítězila ideologie nad zdravým rozumem.
03. 03. 2011 | 10:04

Otázkář napsal(a):

Dočekal

u Rumcajse nepochybně a neo už také vypadá jako ztracený případ
03. 03. 2011 | 10:07

slavwin napsal(a):

Nevím o co jde. Podnikající je přece každý kdo se tam dostane, třeba i přes stranu jinou než jsou VV, také prodává vliv jaký je schopen si zajistit, jaký je rozdíl u VV, tam také všichni nemají vliv stejný. Jestli je to strana podnikatelů, kterým vadí bolševický upír sající ze státních zakázek a složených pojistek na horší časy.
03. 03. 2011 | 10:07

deep throat napsal(a):

Akce Titanik se blíží:" První paluba je už pd vodou, ale na té horní se bude ještě tancovat!
z dnešního tisku :"Občanští demokraté chystají v dubnu na Žofíně velkolepé oslavy svého dvacetiletí".
03. 03. 2011 | 10:08

Cech napsal(a):

Pokud je možné se bavit "o korupci" bohužel se jedná o stranu.
Nezlobte se pane Pehe, pokud si uvědomíte jak těžce se "spinuje" např. aféra Drobil a kolik to zametání stojí prostředků.
Na druhé straně očekávaný přítok do stranické kasy, byl neznatelný, výdaje značné.
Sám musíte uznat,že jediné řešení je:
Přísun do stranické kasy realizovat jako zisk z podnikání.
Sloučením stranické kasy s kasou podnikajícího subjektu se opět ušetří značné prostředky.
Další nutnou devizou je totální oddanost a soudržnost subjektu => maximální začlenění 1 nejvíce 2 rodin na řízení subjektu.
Každá firma má své N.. H.., neboli metody postupu a bezesporu, jejich utajení před ostatními firmami zvyšuje zisk.
Proto pokud se podnikatelský záměr, podaří uskutečnit alespoň v hlavních bodech tak se přestane mluvit "o korupci".
Další příznivé aspekty soukromé firmy podnikající v politice zase až někdy příště.
03. 03. 2011 | 10:08

Sladký napsal(a):

slavvin- pokud tím bolševickým upírem máte na mysli ODS a ty,(podnikatele)kterým slouží, máte naprostou pravdu.
03. 03. 2011 | 10:10

jurgenb napsal(a):

to Sladký: Nemá cenu vysvětlovat někomu něco z ekonomie, když ví o ekonomii jen to, že začíná a končí na "E".

to Neo: Myslíš si, že když někdo vydělává dejme tomu 60 tis měsíčně, má firemní auto, mobil, notebook a kdo ví, co ještě všechno, tak že mu zvýšení daní (nebo konkrétně DPH) bude nějak vadit? Nebude.
Když budeš brát mzdy dle statistického modusu (doporučuji vyhledat na wiki, aby ses opět neztrapnil před ostatními), tak zjistíš, že její hodnota je něco okolo 19 800 Kč hrubého. Takže čistá mzda je něco kolem 15 600 Kč bez ohledu na ZTP, děti apod. Jste si jistý, že z této částky se dá utáhnout dojíždění do práce (autem či MHD), živit rodinu, platit nájem nebo hypotéku, šatit rodinu? A co ti, kteří mají partnera bez práce nebo na mateřské a musí živit dvě děti? To si sakra rozmyslíte každou vydanou korunu.
A to mají tito lidé, kterých v naší zemi přibývá, kupovat nezpracované ryby, mléko (nekonzervované a nepasterizované), syrové brambory, aby uživili sebe a své blízké?

Když máte disponibilní důchod ve výši 40 tis Kč měsíčně a vaše režijní náklady na domácnost, dopravu a bydlení jsou ve výši 25 tis Kč měsíčně, tak vám nějaké DPH, které ukrojí z rozpočtu 1 - 4 tisíce (dle preferované spotřeby) vůbec nedělají vrásky na čele.
Pokud ale máte příjem domácnosti někde kolem 28 tisíc a náklady 25 tisíc, tak už se hledí na každou korunu. A zvýšení DPH vás může uvrhnout i do insolvence.
Nicméně nepodléhejme vlivu politiků, že každý dlužíme přes 130 tisíc. Já dlužím jen bance to, co jsem si půjčil na hypotéku. Já jsem nikomu nedal souhlas k zadlužování země. To je prací našich politiků a ti by si to měli zaplatit ze svého. Ne tím, že zruinuji střední třídu.
03. 03. 2011 | 10:11

irinek napsal(a):

to neo
Dotaz: jak se nepřímé daně kompenzují? Tím,že to osolíme na DPH v říjnu a možná budeme valorizovat důchody v lednu,ale schválně zatajíme o kolik?A myslíte si např.,že tři stovky měsíčně je dostatečná kompenzace?A ten ušetřený rok z kompenzace důchodů jsme utratili jak? Za pandury?Za flintičky? Za nějaký ten km předražené dálnice,nebo za poslanecké výlety do Tramtárií za účelem navázání kulturně ekonomických styků? Nebo za golf v Dubaji?K VV: Kdyby nebyli ti véčkaři tagičtí,tak jsou to dokonalí komedianti.Kam se hrabe Karlík Goldoni!
03. 03. 2011 | 10:11

Sladký napsal(a):

Cech Schwarzenberg-Schlafenberg, cituji: "Doufám, že majitel strany (VV)si v ní udělá pořádek"
03. 03. 2011 | 10:12

irinek napsal(a):

opravuji...véčkaři tragičtí...
03. 03. 2011 | 10:12

Otázkář napsal(a):

Dočekal

obávám se, že zdejší pravičáci žádní skuteční pravičáci nejsou. Komentáře Tomského, Pikory či Michla jim musely řádně zamotat šišku. To nejsou žádní pravicově smýšlející lidé, stali se z nich provládní fanatici. Něco jako v Libyi úzká skupinka věrných Kadáffímu, ochotných za něj položit život, byť by je do pekla vedl. Oni naprosto rezignovali na pravicové hodnoty a vlastní rozum, jen slepě obhahují jakýkoliv, byť sebepitomější nápad současné vlády.
03. 03. 2011 | 10:12

deep throat napsal(a):

Otázkář

to podepisuji vlastní krví!!!
03. 03. 2011 | 10:16

slavwin napsal(a):

Sladký: Koho jiného, mezi komunisty a socany se najde upíři nahaněč, spíše nějakou záhadu, kterou třeba rozkrýt bych hledal u topkalousků.
03. 03. 2011 | 10:18

vasja napsal(a):

Otázkář napsal(a):
neo

"Zvýšení nepřímých daní nemá tak tvrdý dopad jako zvýšení daní přímých" tak tuhle větu si nech patentovat, ale myslím to vážně, to je snad na nobelovku z ekonomie nemyslíš? Nemá tak tvrdý dopad na koho? Myslíš na lidi co vydělává několikanásobně víc než je průměrný plat?
03. 03. 2011 | 09:49
-----------------------------
Tak chudeho přímé daně sejmou natvrdo.
U nepřímejch si může vybrat. Koupit chléb čerstvej, nebo 2 dny starej-levnější.
Nebo ho pro tentokrát vynechá a daň ho mine upně.
03. 03. 2011 | 10:19

dědek napsal(a):

pan Pehe je opravdu,ale opravdu mimo,co očekává od strany která vadí každému a je okopávaná ze všech stran i mediokracií.O každou změnu musí bojovat (viz policejní president) to vše je hra o čas a když se věnují kauzám jdou slíbené kroky pomalu.
A co si asi pan Pehe přál ?ČSSD+VV doufám že až tak není hloupí.
ODS je profláknutá mafie,ale co jiného se nabízelo ? pustit modrorůžovou mafii k vládnutí (viz Praha) či se snažit něco zlepšit?
03. 03. 2011 | 10:19

jurgenb napsal(a):

Já osobně bych podpořil jediný návrh této vlády - demisi.
Jak je možné, že VV hlásají před volbami, že nepůjdou do vlády s dinosaury, ale pak zasednou ve vládě se svazákem Nečasem, zlodějem Kalouskem, zlodějem Vondrou? Jak to, že jim nevadí korupční aféry Drobil, Bárta, Vondra, Kalousek, náměstek Bárta, když hlásali, že budou bojovat s korupcí a je to bod č. 1 v jejich programu?
Jak to, že jejich současní ministři jsou téměř všichni na "odstřel"? John - jeho ministerstvo se bouří, protože je neschopný a jen mele pantem. Jankovský - zakázka pro rodinnou firmu. Dobeš - odposlouchávání, nemístné odměny, focení za státní peníze, státní maturity... Bárta - nejprve velkohubé prohlášení, že nebude stavět předražené silnice a dálnice a nyní se dostavuje za stejné ceny a ticho po pěšině, jízda s autem bez správné SPZ atd atd...
Co nám tedy chtěli VV říct tím, že budou dělat politiku jinak? JAK?
03. 03. 2011 | 10:22

Otázkář napsal(a):

vasja

nemáte pravdu, přímé zdanění ve smyslu progresivního zdanění lze nastavit i tak, že člověk s minimálním příjmem nemusí platit daně žádné. U nepřímých daní si vybrat nemůže, jíst musí každý, bydlet taky (přece nechcete národ bezdomovců) a pokud je někdo nemocný tak ty léky brát taky musí.
Nějakou klauzuli o tom, že na dva starý chléb je nižší DPH jsem ještě neslyšel, ale rád se poučím.
03. 03. 2011 | 10:22

Vlkodav napsal(a):

Milí levičáci,

my, co nás nazýváte pravičáky, nejsme dogmatici. Nevidíme věci černo bíle, pokud pravicově zaměřený člověk napíše něco, co se mu nelíbí na pravicové vládě, pak je to v pořádku. Každý má jiný úhel pohledu.

Tak a teď chlapci, pardon, dědečkové, ke klávesnici, otevřít Marxistické příručky, a začít kritizovat a pomlouvat. Pokud nevíte jak, tak váš milovaný Paroubek vás může inspirovat a učit.
03. 03. 2011 | 10:23

Stařeček napsal(a):

tak jsem nějak zaznamenal, že p. Nečas říkal něco o desítce miliard vybraných na DPH, které všechny půjdou na důchodovou reformu. Copak je to za reformu, která sama o sobě bude stát desítky miliard už v tomto roce a pročpak se nedají přímo na důchody? Už tento rok vybrané peníze by vystačily na zhruba deset let udržení stávajícího důchodového systému. A to p. Nečas ještě neřekl, kam půjdou tyto peníze v letech příštích.
03. 03. 2011 | 10:24

Otázkář napsal(a):

Vlkodav

můj komentář nebyl určený Vám, ale lidem, kteří nekriticky obdivují současné vládou a obhajují každý její byt sebepitomější návrh, nějakou kritiku z jejich strany jsem neslyšel, jen slepou obhajobu.

"pokud pravicově zaměřený člověk napíše něco, co se mu nelíbí na pravicové vládě, pak je to v pořádku"¨Souhlasím, ale to jsem také nekritizoval ;)
03. 03. 2011 | 10:26

Otázkář napsal(a):

Vlkodav

kritizoval jsem pravý opak, nemohu se proto ubránit pocitu, že potrefená husa se ozvala :)
03. 03. 2011 | 10:27

jurgenb napsal(a):

to děděk: Víš, co stačilo? Po volbách dát první možnost sestavení vlády vítězi voleb, jak to vždy bylo. ČSSD by ji pravděpodobně nesestavila, ale nemohla by se právem cítit poškozená. Klaus udělal podraz, který není porušením pravidla, jako spíše porušením zvykové praxe. Takže takový morální faul. Nicméně od pantáty tunela se to dalo očekávat.
Kdyby ČSSD dostala tu možnost sestavit vládu, tak by možná VeVerky do toho šly. Paroubek byl stejně už pasé, takže by tam mohli být bez něj. Neříkám, že by to bylo lepší nebo nebylo, říkám to jako alternativu.
A že se nechtěli opírat o komunisty? Proč jako? Klaus díky KSČM byl zvolen dvakrát prezidentem. To modráskům nevadilo a velebili komanče jako státotvornou demokratickou stranu. Nyní ji chtějí zakázat. Na to je však už pozdě. A přece nezakážou stranu, která jim dává tolik hlasů? Vždyť heslo "nevolte ČSSD, protože se spojí s KSČM" již dobré 4 volební období jsou hitem naší rádoby pravice. Oni si v tomto větev nepodřežou.
03. 03. 2011 | 10:28

Dočekal napsal(a):

Sladký:

Zdravím též.
Moje názory a postoje znáte za ty dva měsíce, po které se opět vyskytuju v těchto diskusích, jistě dostatečně a tak není třeba reagovat osobně. I když se přiznám, že mne to pokaždé potěší.
Když ono mne ale víc baví štengrovat místní "pravouny." Ono totiž to poznání, že ruka páně Kalouskova šátrá především v jejich kapsách, musí být pro tyto jedince velice frustrující.
Taky jste zaznamenal, že dříve tolik frekventovaný pojem "socka" z jejich slovníku poslední dobou úplně vymizel? Ani se jim nedivím. Ono mluvit v tomto případě o sobě není nikterak povznášející.

irinek:

Tady vás musím trochu poopravit. Ministr "asociál" pan Drábek už prohlásil, že důchocům bude zvýšení životních nákladů plně kompenzováno a to valorizací důchodů ke dni 1. 1. 2013. Opakuju: K prvnímu lednu roku dva tisíce třináct.
Pokud tedy dobře počítám, budou ti důchodci dotovat tento stát rok a čvrt a teprve potom jim bude tento stát milostivě vracet část takto vložených finančních prostředků formou valorizace důchodů.
Dřív prý ta valorizace důchodů nemůže proběhnout, nejprve se totiž musí spočítat dopad zvýšení cen na jednotlivé skupiny důchodců podle výše jejich důchodů.

Jinak opět opakuju svoji výzvu: Přizná se tady už konečně někdo z těch, kteří loni volili politické strany, tvořící tu dnešní vládní trojkoalici?
03. 03. 2011 | 10:29

Smith-Jones napsal(a):

"Docekal" je jen dalsi nick od nickotvorneho ubozacka. Drive D47 ci Vendys. Ted Docekal. Stejnej trik jen novej nick.
03. 03. 2011 | 10:29

vasja napsal(a):

Pane Otázkáři.
Já bych řek, že chudí lidé maj dneska zápornou daň.
DPH se počítá procentem a tak tvrdej - levnější chleba, má i menší DPH, ne?
03. 03. 2011 | 10:30

Sladký napsal(a):

Otázkáří, pan Vlkodav má obdivuhodný dar nepochopit (nebo prapodivně pochopit) prakticky cokoli, co napíše člověk s nímž je v neshodě.:o)
03. 03. 2011 | 10:30

Béda napsal(a):

Věci "veřejné"

jako specielně připravený telemarketingový účelový politický produkt:
1) nikdy do vlády s dinosaury nechtěly vstoupit. Přesto se hned po volbách usadily po boku největších politických dinosaurů a svou přizpůsobivostí, pílí a učenlivostí se staly v extrémně krátkém čase samy plnohodnotnými dinosaury
2) prosazování důsledně antikorupční politiky korunovaly po volbách návrhem svých poslankyň, aby jedna z hlavních forem korupce (v Evropě velice unikátní) = akcie na doručitele zůstaly zachovány. Tím veřejně deklarovaly, že jim ve skutečnosti o žádný boj s korupcí nejde a že se samy staly součástí propracovaného kleptokratického korupčně klientelistického systému. (V krátkém čase nato začaly vylézat na světlo "antikorupční" kauzy jejich ministrů.) Sám majitel a neoficiální předseda strany Bárta dal již před volbama interně ve firmě Babí očko najevo, že do politiky jde prosazovat firemní zájmy.
3) věci "veřejné" se deklarovaly jako strana transparentní, otevřená, veřejná. Svá vnitrostranická referenda transformovaly časem v nekontrolovatelné "průzkumy veřejného mínění" kde není vyloučeno, že jde o cílené kamufláže a manipulace. Svou otevřenost veřejně prezentovaly tajnou hradní dohodou a korunovaly tím, že přejdou jako strana do režimu utajení.

Věci "veřejné" (v latinském překladu čeští republikáni) si svou praxí po právu vysloužily nový přiléhavější název Věci NEveřejné, neřkuli Věci přísně tajné.
03. 03. 2011 | 10:31

Otázkář napsal(a):

vasja

nechci být osobní, ale mohu se Vás zeptat kde nakupujete? U nás v obchodě se tvrdý chleba prostě neprodává. Prodává se za stále stejnou cenu a většinou se prodá, případný chléb ztvrdlý se stahuje z prodeje a vrací zpět pekaři.
03. 03. 2011 | 10:32

Dočekal napsal(a):

Otázkář:

Na ty zdejší "pravicové" fanatiky se nejlépe hodí tento slogan:
"Když nelze zpívat s anděly, nezbývá než výt s vlky."
03. 03. 2011 | 10:33

neo napsal(a):

Včera hezky o důchodové reformě hovořil pan Drábek v Hyde Parku.
03. 03. 2011 | 10:34

kelt napsal(a):

Máme zde trojkoalici-jedné strany a dvou soukromých subjektů bez členské základny/budou ji prý budovat/.
Předseda vlády a ODS je trpěnou figurou kmotry,předseda TOP 09 pospávající i ve stoje,v bdělém stavu žvatlá jako večerníček,jinak fanda UCK.Přeseda"veverek"je vnímán nejširší veřejností jako šašek,který "vybojoval"na Kalouskovi dvě mld,ale přišel o 8,5.To je vnější vidění současného stavu.
Faktickým hybatelem všeho je Kalousek,který se ani před volbami netajil tím,co zamýšlí-a bezezbytku to realizuje.
Úspěšní/bohatí,zbohatlící a rozkrádači veřejných prostředků/jsou hájená kasta,protože úspěch nesmí být trestán.
Zato ODS a VV ve svých předvolebních slibech lhaly,až je jim od huby prášilo.U ODS je to normou,to dělala vždy,VV po získání koryt hájí s dinosaury nezbytné reformy.
Tyto "reformy"povedou tuto zemi do trvalého stavu hospodářské recese za současného propadu střední třídy/máme ji vůbec ještě?/a těch pod průměrnou úrovní výdělku do trvalé nouze.
Horních deset tisíc netrestaných bude mimo sezonu v Evropě hrát golf v Dubaji.
Snad to pochopí i voliči VV a starostů.
Jediná síla,která tomu může zabránit jsou sjednocené odbory a generální stávka,která musí "bolet".
03. 03. 2011 | 10:34

Otázkář napsal(a):

vasja

ale i kdyby Váš příklad platil, tak se slevou samozřejmě zaplatí nižší DPH, ale to jsou trošku jabka a hrušky, protože zvýšení sazby DPH pořád znamená větší dopad na nízkopříjmové skupiny a ty kompenzace jsou značně nejasné a nejisté. Pan Dočekal tady před chvíli zajímavě poznamenal, že valorizace důchodů má přijít až od ledna 2013, příčemž sjednocení sazeb DPH ve výši 20% má probehnout již letos v říjnu.
03. 03. 2011 | 10:35

Dočekal napsal(a):

Smith-Jones napsal(a):
"Docekal" je jen dalsi nick od nickotvorneho ubozacka. Drive D47 ci Vendys. Ted Docekal. Stejnej trik jen novej nick.
03. 03. 2011 | 10:29
------------------
Ale no tak, pane inženýre! Dneska nepřišla ošetřovatelka a nedala vám prášíček?
03. 03. 2011 | 10:36

Vlkodav napsal(a):

Slakdý:

I ty Brute? O vás jsem si myslel lepší věci. To že jste extrémní levičák (daně 99,95%) mne nevadí, je to legitimní názor.
Ale že se opět snižujete k okopávání kotníků vás není hodno. Už jsem to psal včera a tak to nebude asi náhoda. Pokud se ke mne nebudete chovat korektně (což samozřejmě nemusíte) pak se budu chovat stejně i já k vám. Což by byla škoda, občas s váma byla zajímavá diskuse, vaše názory sice jsou extrémní, ale logické a snažíte se i na rozdíl od jiných (pravých i levých) i argumentovat. Já se snažím o totéž, pokud se vám mé argumenty nezdají, nesnižujte se k schazování.
03. 03. 2011 | 10:36

neo napsal(a):

Otázkář napsal(a):
neo

1) jen odhad, nic víc

2) nemusíš se účastnit spoření, DPH platit budeš , což je samozřejmé - TOP 09 to měla v programu
3)kompenzují se rodinám s dětmi a důchodcům

nesnažim se tě přesvědčit. Jen tvrdím, že mi stávající systém vyhovuje více než ten za vlád soc dem.
03. 03. 2011 | 10:37

Béda napsal(a):

dovětek k bodu 2:
spolu s ostatníma koaličníma stranama vládních kleptokratů byly VV "nezištně" sponzorovány a mediálně podporovány humanistickým (V.Havel bude prý otevírat prezidentskou knihovnu financovanou tímto dobrodějem) finančním oligarchou, tolik oblíbeným svými nájemníky, "univerzálním" politickým mecenášem Z.Bakalou.
03. 03. 2011 | 10:38

Smith-Jones napsal(a):

Dočekale?

A jaky slogan by se hodil na levicove fanatiky?
03. 03. 2011 | 10:38

neo napsal(a):

Jurgenb:

zvýšení daně zvedne ceny asi o 4-5%. to jest 40-50 kč na 1000Kč nákupu. Pro tu vaši modelovou rodinu se dvěma dětmi a platem 19800 + 7600 rodičovská to dělá asi 800 kč vyšší výdaj. Ale i kompenzaci ve výši 500 kč v podobě slevy na dani.
03. 03. 2011 | 10:41

Dočekal napsal(a):

neo napsal(a):
Včera hezky o důchodové reformě hovořil pan Drábek v Hyde Parku.
03. 03. 2011 | 10:34
--------------------
Taky si vzpomínám, jak hezky kdysi hovořil třeba takový Gustáv Husák.
A představte si, i tehdy se našli jedinci, kteří ho za ta jeho milá slova nekriticky obdivovali.
Už jste si požádal o nové proškolení, nebo alespoň o nový manuál? Začínáte totiž nudit.
03. 03. 2011 | 10:41

Smith-Jones napsal(a):

Docekal je anagram Dokecal. Opet se te ptam Dokecale jaky slogan se hodi na levicove fanatiky? Doufam ze sem neco vylihnes.
Mimochodem, Smith- Jones je me opravdove jmeno. Stejne jako to tve.
03. 03. 2011 | 10:43

Otázkář napsal(a):

neo

1) ok, ale měl jsi to napsat rovnou a nenastolovat to jako fakt

2) mě nezajímá co měla TOP09 v programu, já ji nevolil, ale nemůžeš tvrdit, že to je dobrovolné, když DPH budu platit nedobrovolně

3) a jsme znovu u toho, můžeš napsat v komu a jak se budou kompenzovat? Pan Dočekal ti tady jasně napsal, že důchody se mají valorizovat až lednu 2013 přičemž sjednocení DPH má proběhnout již letos v Říjnu. A v jaké míře to bude? To jsi taky nenapsal, jen tady hážeš pojmy a sliby, ale nic konkrétního, mě přesvědčovat nemusíš, ale tvé tvrzení nejsou doložitelná a tudíž jsou nevěrohodná
03. 03. 2011 | 10:43

Jedla napsal(a):

Věci veřejné by měly být mementem pro všechny naivní hledače zkratek, které "nás" zavedou do ráje bezpracnou a pohodlnou cestou. Včechny "volte konečně nové strany", "vyměňte politiky" a "kroužkujte čtyři zdola podle návodu Járy Cimrmana".

Změnu v politice tato země potřebuje, ale bezpracně, kliktivismem na fejsbůčku, se takové změny dosáhnout nedá. To dá práci. Každodenní, po léta. Nikdo to neudělá "za nás". Základem změny je uvažovat konečně o státě, o republice, jako o "naší" starosti, ne o "nich". Země jako program, jako projekt. Jak má vypadat? Potřebuje lepší školství? Infrastrukturu, včetně dopravní? Lepší správu lesů nebo povodí řek, nebo přírodních zdrojů? Kolik má dost náš stát z prodaného uranu, uhlí, plynu, na Hodonínsku ropy? Potřebuje tato země více prostoru /a prostředků/ pro venkov? Nebo snad pro růst příměstských satelitních sídel, těchto "paneláků naležato"? Nebo pro revitalizaci center měst? Více bezpečí před kriminalitou? Více jistoty před kriminalitou bílých límečků? Více práva, spravedlnost místo pouhé "justice"? Potřebujeme vůbec dýchatelný vzduch, pitnou vodu, plodící půdu?

A kolik na to bude potřeba? Jaký "budget", rozpočet, potřebuje náš projekt země k žití?
A teprve pak jsou tu daně, tento členský příspěvek do spolku jménem stát. Mají být daně "spravedlivé a rovné", nebo realistické a funkční? Protože pokud si stanovíme, že daně mohou být vybírány jen jako "rovné", pak prostě ten "projekt" své země, státu, jaký bychom si přáli, na ktrý bychom byli pyšní, rovno vzdejme. Pokud ti, kteří přispět mohou, nepřispějí nikdy více, než ti, kteří nemají z čeho, pak je toto země zaslíbená bídě a chudobě, všetně chudoby ducha. Nízké, ne vysoké daně nakonec vyženou elitu ze země, jako málem vyhnaly lékaře. Otroci nezaplatili stavbu žádného ze sedmi divů světa. Platit musí honorace, my si to stejně odpracujeme. Ani Národní divadlo by nikdy nestálo, kdyby vybírané příspěvky musely být rovné, kdyby bohatí mecenáši dali jen tolik,kolik dá každý jeden z chudiny.
A s tím odpracováním musíme začít i v politice. Je jen jeden "poctivý" způsob, který není hloupou "zkratkou" (Zkratka je sice horší cesta, ale zato delší a nevede k cíli.) Nezbývá než ten "projekt" spoluvytvářet, postavit se za něj. Ne až ve volbách, to je pozdě, a je to málo. V politických stranách. V základních orgasnizacích politických stran. Tam je místo, odkud začíná (nepohodlná a dlouhá) cesta k nápravě politiky.
Všimněte si, které politické strany o nové členy nestojí, které před nimi zavírají dveře. Které se bojí myšlenek, práce a vůle lidí, které chtějí zůstat uzavřenými kluby. Demokracie stojí na víře, že lidé, občané, ve své většině mají dobrou vůli i dost rozumu. Uzavřené strany se "stop stavem" členské základny tuto víru nesdílejí. Nikdy takové nevolme, demokracie není jejich pracovním nástrojem.
03. 03. 2011 | 10:44

neo napsal(a):

Dočekal:

já se přiznávám, volil jsem VV a kdyby to šlo, volím ODS +TOP 09 + VV.
03. 03. 2011 | 10:45

Otázkář napsal(a):

Smith-Jones = bluejay, nebo se mýlím?
03. 03. 2011 | 10:46

neo napsal(a):

Otázkář:

pan Dočekal psal o důchodech, já o slevách na dani. Nejsem důchodce, tak mě logicky více zajímá kompenzace rodinám s dětmi
03. 03. 2011 | 10:47

rejpal napsal(a):

dědek
Ta strana se statečně okopává sama. Média jí jen pomáhají (a proč nepřiznat, že s gustem, protože řada z nich kope pro TOP 09). Má čtyři ministry, dva z nich už na paškále byli, třetí hraje roli vládního tlučhuby kontinuálně, čtvrtý je na spadnutí (Jankovský). Strana zjevně nemá vnitřní mechanismy, jak se s problémy svých lidí vypořádat (ne, že by náznaky snah nebyly, ale vrátí se Bárta, a všichni jsou zase jednotní). Jsou dvě nejpravděpodobnější možnosti, jak si její chování vysvětlit. Buď vůbec nepochopila, jak silné karty ve volbách dostala - není to žádná malá stranička do počtu, ale může jediným pohybem palce poslat vládu k šípku a pak v klidu přemýšlet, jestli koalici z opozice podrží nebo ne. Ale hlavně: při jen troše rétorické dovednosti by si tím u voličů jen a jen pomohla. Důvodů už bylo dost, a byly právě z oblastí, kde byly VV před volbami nejvíce doma. A nmožná by stačilo jen pohrozit "buď a nebo", ale MYSLET TO VÁŽNĚ, a TAKY TO UDĚLAT, když nastane to nebo.
Druhá možnost (bohužel jsou indicie ve prospěch možnosti této): VV se status quo líbí. Také si líznou, nikdo je nemůže odstřelit, protože zpětný náraz by postihl střelce, a tak sem tam trochu rozvíří vody, ale chtějí se vézt až do konce. Pár poslanců přejde do jiných stran a velcí šéfové už další výlet do nejvyšších pater politiky potřebovat nebudou. Jediný, kdo z toho vyjde v mínusu, jsou voliči, kteří jim spolkli jokra.
03. 03. 2011 | 10:47

neo napsal(a):

Otázkář:

a aby bylo jasno, neobhajuji zvyšování DPH na 20%, to vůbec ne. Taky se mi to nelíbí, ale považuji to za lepší řešení, než zvyšovat odvody či přímé daně.
03. 03. 2011 | 10:48

Otázkář napsal(a):

"neo napsal(a):
Dočekal:

já se přiznávám, volil jsem VV a kdyby to šlo, volím ODS +TOP 09 + VV. "

Všechno jde když se chce, zeptej se Bakaly ;)
03. 03. 2011 | 10:48

Otázkář napsal(a):

neo

to, že neobhajuješ zvyšování DPH na 20% od tebe slyším poprvé, ale opravdu
03. 03. 2011 | 10:50

Sladký napsal(a):

Vlkodav
mohu vás ubezpečit, že si vašeho způsobu diskuse a slušnosti,kterou přitom projevujete vážím a umím ji ocenit. Ale mýlíte se, nejde o žádné "okopávání kotníků!"
Opravsdu jste mi mnohokrát špatně pochopil a já vám mnohokrát vysvětloval v čem.Nemám čas hledat ve starších diskusích-ostatně,psal jsem to proto, že i otázkáře jste špatně pochopil a vytkl mu něco, co vůbec nenapsal.
Reagoval velmi podobně jako já- a já mu jen sdělil svoji opakovanou zkušenost s vámi.Asi tak.
03. 03. 2011 | 10:50

Smith-Jones napsal(a):

Otazkari?

Kdo je bluejay? Ale kdyz te tu uz mam, jaky slogan by se hodil na levicove fanatiky? Dokecal me neumi odpovedet. Snad to zvladnes ty.
Btw. Mrzi me ze zpochybnujes me jmeno. Je to stejne pravdive jako jmeno Dočekal.
03. 03. 2011 | 10:52

Otázkář napsal(a):

neo

"neo napsal(a):
Otázkář:

pan Dočekal psal o důchodech, já o slevách na dani. Nejsem důchodce, tak mě logicky více zajímá kompenzace rodinám s dětmi "

Ale uvědom si, že v tomto státě nežiješ sám, bavili jsme se o daních a kompenzacích obecně, nevím proč do toho zatahuješ sobecké osobní zájmy. Zkus mi proto odpovědět, proč by si důchodci měli sami sponzorovat své důchody a defakto si je tak zaplatí dvakrát, protože celý život platili soc. pojištění.
03. 03. 2011 | 10:53

Sladký napsal(a):

Otázkář- neo má tak trošku schizofrenní způsob myšlení, jeho logika připouští,že něco platí a zároveň neplatí, nebo že A je něco jiného než B ačkoli je úplně stejné a pod.Je to velmi zajímavý případ.
03. 03. 2011 | 10:53

Ládik!!! napsal(a):

V Ostravě se komunisti scházeli "tajně" v Bělském lese, běhali tam ráno v teplákách (prosinec 1989). Jejich schůzky byly státu přínosné - Palas byl ministr a je hejtman, ostravská radnice je levicová až běda... Kdyby tajné schůzky VV byly též takové, měli bychom v roce 2032 Johna präsidentem.
03. 03. 2011 | 10:54

Smith-Jones napsal(a):

Otazkari?

Neni ten Bakala clovek co od Bohuse Sobotky koupil par tisic bytu za babku?
03. 03. 2011 | 10:55

Otázkář napsal(a):

Smith-Jones

ničí jméno nezpochybňuju, jen mě napadlo, že za nickem Smith-Jones se možná skrývá stejná osoba, která používá nick bluejay, to je celé, pokud se mýlím, tak v pořádku. Nevím proč bych měl vymýšlet nějaký slogan.
03. 03. 2011 | 10:56

Sladký napsal(a):

Smith-Jones Blue Jay je možná tvůj mentální dvojník, ale spíš jsi to ty sám.Ostatně nejsi ani blue jay,ani Smith-Jones, ale jakési nepříjemné,nepříliš inteligentní a o to agresivnější individuum.
03. 03. 2011 | 10:57

Sladký napsal(a):

Vidím, že se i v tomto případě naprosto shodnem, otázkáři.:o))) Psali jsme to tak nějak současně.
03. 03. 2011 | 10:58

Otázkář napsal(a):

Smith-Jones

stále uznávám, že se mohu mýlit, ale nabývám stále silnější pocitu, že Smith-Jones a bluejay je jedna a tatáž osoba, struktura příspěvků,dikce projevu, osobní útoky na pana Dočekala, tomu velice silně nasvědčují, proto se odmítám s Vámi bavit.
03. 03. 2011 | 10:59

Vlkodav napsal(a):

Sladký:

Vy máte svou pravdu a já svou, nesnažím se vaší zlomit ani netvrdím, že něco nechápete, maximálně nesouhlasím s vašimi názory.
Včera jsem reagoval korektně, napadl jste, že se neo stará o sebe. A že současné změny hodnotí ze své pozice. Ale s tím já souhlasím, Tak je to v pořádku. Stejně dnes Neo reaguje ze sve pozice rodiče a důchodci z pozic svých. K tomu musíte přičíst dopady na ostatní, ale ty jsou samozřejmě sekundární.
Mimochodem Otazkář taky vzal jen část co se mu hodila, ale zareagoval korektně a tak je to v pořádku. Každý si vezme co potřebuje.

Jinak se můžete všimnout, že hodně z nás, koho označujete za pravičáka, se ke 20% DPH nevyjadřuje pozitivně (Neo, já, a další). Ale není řešením jen pomlouvat a vytahovat nesouvisející kauzy. Bavme se o tom, jak to udělat, jaký systém, je možné ho u nás realizovat, když ne tak proč, je možné to změnit atd.
03. 03. 2011 | 11:00

vasja napsal(a):

Pane Otázkáři.
S tim chlebem to byl jenom příklad.
A stejně si myslim, že lidem se maj tahat prachy z peněženky, pomocí přímejch daní,
minimálně. Ať jim je stát nebere a oni sami si pak rozhodnou co s nima udělaj a to se jim zdaní.
03. 03. 2011 | 11:04

Otázkář napsal(a):

vasja

to je asi to, kde se nikdy neshodneme. Podle mě argument o ponechání více peněz v peněženkách a ať si lidé sami rozhodnou je čistě ideologický. Lidé, kteří nedosáhnou ani na průměrnou mzdu (a těch je u nás v republice většina) se prostě rozhodovat příliš nemohou. Většinu jejich měsíčních nákládů spolknout výdaje na jídlo, nájem, hygienické potřeba případně léky. Čili u nízkopříjmových skupin je poptávka nepružná a tudíž ovlivnitelná jen minimálně. Proto je zvyšování nepřímých daní postihne vždy a daleko tvrději než ty, kteřá vydělávají více. Jak už jsme em psal, přímé daně zajišťují solidaritu bohatých s méně bohatými a sociální kohezi ve společnosti.
Tady máme každý jiný názor a jeden těžko přesvědčí druhého, ale líbí se mi, že reagujete slušně a věcně.
03. 03. 2011 | 11:10

Smith-Jones napsal(a):

Nebyval Sladky v minulem rezimu kadrovakem?

Pokud ano tak mu to furt jde. Zda se ze se sveho byvaleho "remesla" moc neztratil.
Btw Sladky, znas ty nejaky slogan ktery by se hodil na levicove fanatiky?
03. 03. 2011 | 11:13

Sladký napsal(a):

Vlkodave- dopady na druhé, na obrovskou většinu obyvatel jsou sekundární? A navíc samozřejmě? Naopak, (ne)dopady na toho či onoho jedince (patrně s výrazně nadprůměrným příjmem) jsou marginální, okrajové. Ani on, ani vy nežijete mimo společnost,takže negativní dopad na společnost sekundárně postihne i vás.
Napíšu pro jistotu ještě jednou, co nejstručněji a nejsrozumitelněji : Tvrdit, že "reforma" je OK, protože mně a mou rodinu nijak nepostihne je prostě zcestné, logicky i eticky.
03. 03. 2011 | 11:14

Targus napsal(a):

To neo:

Kde jste vzal takovou debilitu, že zvýšená DPH zvedne ceny o 5%?
To vás učili na pondělním politickém školení mužstva? Modrá parta zavedla nechvalně známé metody pondělního vymývání mozků po vzoru Československé lidové armády?
Jestliže mám nyní náklady ve výši 15.000 Kč v nižší sazbě, je jasné, že se zvednou o 10%, žvanit si můžete kolem toho, kolik chcete. Nikdo žádné slevy vymýšlet nebude, většina cen se ještě nezvedla po jejich snížení v době krize. Samozřejmě kromě potravin, které už teď jedou nahoru raketovým tempem, a to se ještě nic neděje. Řepkáč 50%, mouka 50%.
03. 03. 2011 | 11:14

Sladký napsal(a):

Dodám ještě, že konstatování "každý má svůj názor" je triviální.Je to totéž,jako říct, že ve dne je světlo a v noci tma. Jde ale o to, že každý názor nemá stejnou platnost, nevyjadřuje stejný stupeň poznání, liší se ve stupni shody s realitou.
03. 03. 2011 | 11:18

Smith-Jones napsal(a):

Sladky?

Co kdyby koalice znovu zavedla pastelkove? Uklidnilo by te to?
03. 03. 2011 | 11:19

rejpal napsal(a):

Smith-Jones
Ale ona ho zavede. Jen budeme my přispívat jim, aby si měli čím podtrhávat pasáže v knihách Václava Klause
03. 03. 2011 | 11:22

Smith-Jones napsal(a):

Sladky,

Napriklad v Arktide a dokonce i v Antarktide je nekdy ve dne tma a v noci svetlo. Ale to je jen muj nazor.
03. 03. 2011 | 11:23

Dočekal napsal(a):

Sladký, Otázkář:

Pánové, jestli Vás trápí to, kdo se skrývá za nickem Smith-Jones, tak to pusťe z hlavy.
S tímto jedincem jsem měl kdysi co do činění na serveru http://www.outsidermedia.cz/.
Pokud si vzpomínáte, tak tento jedinec (ještě pod nickem blue jay) tady letos osmnáctého ledna odkryl moji identitu. Stalo se tak v diskusi pod tímto článkem

http://blog.aktualne.centrum.cz/blogy/fabiano-golgo.php?itemid=11923

a stalo se tak za tichého přihlížení pana Libora Stejskala.
Pan inženýr ovšem nemohl vědět, že já jsem se zde podepisoval pod své články svým občanským jménem (pravým!) už před nějakými čtyřmi roky.
Pan inženýr, který se už delší dobu živí jako smluvní diskutér, zkrátka nesplnil zadání a to se zřejmě také nepříznivě projevilo na výši jeho odměn.

Takže se nedivte, že tento jedinec teď tolik vyšiluje. Pokud mohu radit, tak si tohoto jednice nevšímejte a on nakonec odpadne sám. I když, jak se to vezme. Shnilé jablko taky občas vydrží na stromě až do příštího roku.
03. 03. 2011 | 11:23

Cinkálkové schovejte se! napsal(a):

118 Zlodějů drží pod pokličkou 10.5 mio. ovčanů - možné pouze zde v modrém rozkradeném Absurdistánu! Ta pravá revoluce tady teprve přijde, místo humoresky zvané "sametová taškařice".....
03. 03. 2011 | 11:25

vmk napsal(a):

Pane Pehe, požadujete, aby VV plnily své sliby? To ale znamená zamést marasmus, který se zde za dvacet let usídlil díky modrooranžové korupci, rozkrádačkám a zkorumpované justici. Nějak vám nerozumím. Jak můžete bojovat za ČSSD a současně požadovat, aby jim šly VV po krku stejně jako ODS a všem, kdo tento stav zapříčinili. Je snad zdražování vinou VV nebo miliard rozkradených různými Řebíčky, Grossy, Langery, Bémy a dalšími? Mohou VV za to, že většina zákonů neprojde, protože zloději si sami neutáhnou smyčku? A jak jinak mohou ovlivňovat politiku, když je dinosaurů plná a samy by nic neprosadily? Je s podivem s jakou vervou se zastánci starých zkorumpovaných stran pouštějí do VV, ale miliardové aféry "těch svých" jaksi zapomínají.
03. 03. 2011 | 11:27

neo napsal(a):

Targus:

to není debilita, to je odhad růstu cen při zvýšení DPH o 10% bodů. Ještě nikdy se nestalo, že by se DPH promítla do cen 100%. Když se zvyšovala z 5 na 9% podílela se na růstu cen asi 1%, nikoli 4%. To samé lze očekávat i nyní. Tedy růst cen o 4-5%.

Všichni pamatujeme ceny potravin v 5ti procentní sazbě DPH : mléko 17kč, máslo 37kč, chléb 30kč, rohlík 2,50kč a ještě před rokem už v 10ti procentní sazbě bylo mléko za 12kč, máslo 25, chléb 20 a rohlík 1kč.
03. 03. 2011 | 11:28

Smith-Jones napsal(a):

rejpale,

Tak vidis, bude to to same jako za vlad socialistu. Ktere pasaze se tehdy podtrhovaly? Napsal Gross snad nejakou knihu? Paroubek pokud vim tak ano. Myslim ze se jmenovala "4 kila mych obrazku". Jo a pak ta "Vrazda pri krestu".
Btw, Znas ty nejakej slogan ktery by se hodil na levicoveho fanatika? Sladky, Dokecal a Otazkar se z toho vykroutili. Budes muzem cinu?
03. 03. 2011 | 11:31

neo napsal(a):

Otázkář:

zahrnuju do toho sobecké osobní zájmy jako každý jiný. Každý podporuje to, co mu přináší lepší podmínky.

Drábkova DPH 20% mi vadí, ale více mi vadí zvyšování přímých daní a odvodů, jak to navrhuje čssd. Třeba pan Mládek mluvil solidně o tom, jak by to řešili oni. Dokonce přiznal, že by dph pak ani nesnižovali.
03. 03. 2011 | 11:32

zemedelec napsal(a):

Pánové.Je potřeba o tom všem mluvit a psát ,atˇse lidem otevřou oči.Když se piše o tom zýšení DPH,tak mám s toho husí kůži.Jak často piše nick Tenco,co s tím udělá cena ropy, plynu,elektřiny a vody,to DPH tomu dodá tu správnou chutˇ.
03. 03. 2011 | 11:34

Dočekal napsal(a):

Sladký, Otázkář:

Tak ještě jeden odkaz, ať jste tedy jak se říká v obraze.

http://kodet.blog.idnes.cz/clanok.asp?cl=157803

To jen, abyste věděli, s kým se tady také můžete potkat.

Jo a teď ještě specielně pro pana Stejskala:
Pane Stejskale, pokud se tady jistý jedinec dopustí toho, že mne obviní ze spolupráce s komunistickou Státní bezpečností, tak v tom případě počítejte s tím, že dávám pokyn svému právníkovi k tomu, aby zahájil příslušné úkony ve věci. Že z toho bude mít problém v první řadě majitel a provozovatel tohoto serveru, je samozřejmé.
Jinak si dovolím pouze informovat, že jsem Slávkovi kromě běžného palmáre také písemně potvrdil, že jako zvláštní odměnu si bude moci ponechat polovinu finanční částky, kterou pro mne vymůže jako kompenzaci za nemajetkovou újmu v případě, že tato věc dojde až k soudu.
Zachoval jsem se zkrátka tržně.
03. 03. 2011 | 11:39

Smith-Jones napsal(a):

Dokecale ci Docekale ci Vendys,

Ujistuji Vas ze jsem s outsidermedia.cz nemel nic spolecneho. Ani nevim co to je. Vam to uz hrabe Dokecale!
03. 03. 2011 | 11:39

Sladký napsal(a):

Růst DPH o 10!! procentních bodů? :o))) To DPH roste na dvojnásobek, neo, tedy o 100%. Tedy- platíš li dnes DPH 1000 kč, budeš od podzimu platit 2000, ne 1100.
Nebo se snad mýlím? Počty nejsou mou silnou stránkou,matematika nikdy nebyla můj kůň
03. 03. 2011 | 11:40

Sladký napsal(a):

Je dobře,že si toho primitiva nevšímáte, nic lepšího nelze udělat.
03. 03. 2011 | 11:41

rejpal napsal(a):

vmk
Když něco slibuji, měl bych mít představu, zda jsem schopen to plnit. VV mají hodně pák na to, aby něčemu zabránily, nebo něco prosadily. Daleko víc, než vyplývá z počtu získaných hlasů.Protože kdyby jednaly tak, jak slibovaly, měly by za sebou nejmémě půlku lidí v téhle zemi. K čemu propírat ostatní strany - nevím, co kdo mohl čekat od ODS a TOP 09. Baly to VV, kteří se vůči těmto lidem nejvíce vymezovaly, díky tomu se také dostaly do PSP - a nakonec se s nimi spojily. Kdyby aspoň zevnitř tlačily na to, aby se vláda chovala třeba trochu kulturněji. Proč například neprotestovaly protui té legislativní nouzi? To přece byla ukázka politického barbarství a je úplně jedno, jsetli byla ústavní nebo ne. VV hodně sázely na změny v politické kultuře, ALE CO PRO TO UDĚLALY? Vyprodukovaly Dobeše a ani toho se nedokáží zbavit. Jen tak na okraj: osobně si myslím, že pár poslanců VV jsou slušní lidé a celá situace se jim nelíbí. Jenže vnitrostranická diskuse u VV zjevně připomíná demokratický centralismus KSČ.
03. 03. 2011 | 11:41

Béda napsal(a):

p. Dočekal,

divím se vám, že opakovaně přistupujete na hru místního trolla, který nediskutujete téměř nikdy věcně. Jeho cílem je permanentní kádrování, napadání a dehonestování vytypovaných nicků.

Radil bych vám povznést se, přehlížet jeho urážky, jízlivosti a podpásovky a diskutovat pouze k věci. Diskuse s takovýmto jedincem nevede naprosto k ničemu.
03. 03. 2011 | 11:42

neo napsal(a):

Sladký:
to nikdo nepopírá. nemýlíš se. procenta a procentní body jsou trošku jiná věc.
03. 03. 2011 | 11:43

Smith-Jones napsal(a):

Dokecale,

Precetl jsem si vase ruzne vyplody. Mimo jine v nich tvrdite ze se osobne znate z mnoha vrcholnymi politiky, sam jste byl politik, jste znamej pilot a publicista. Zadal jsem si Vase jmeno na Google. Vaclav Dočekal. A nic! Az na nejakeho mistniho funkcionare KSCM z male obce. Jste to Vy Docekale?
03. 03. 2011 | 11:45

JenTak napsal(a):

Co dodat, pane Pehe?
Já mám s vašimi blogy problém. Když něco napíšete, je váš text přesný a těžko napadnutelný.
Ne že by se nenašli jedinci, kteří se alespoň nepokusí zdolat váš text středověkými způsoby. Přes hradby vaší logiky po vás hodí tu lejno, tam něco nechutného, ale vše se vrací logicky na jejich hlavy a oni se se svými útoky na vás jen zesměšňují. Jako správní fanatici to ovšem nevědí.
03. 03. 2011 | 11:47

Smith-Jones napsal(a):

Bedo?

A vy jste trotl odkud? Ze stejne vesnice odkud pochazi Docekal?
03. 03. 2011 | 11:49

kovar napsal(a):

to neo: „Drábkova DPH 20% mi vadí, ale více mi vadí zvyšování přímých daní a odvodů...“
A kolikže jste to odvedl za minulý rok na těch přímých daních a odvodech?
03. 03. 2011 | 11:51

rejpal napsal(a):

Smith-Jones
Proč bych měl vymýšlet slogany na fanatiky? Fanatici jsou mimo oblast mého zájmu. Ale těch tzv. levicových tu moc nevidím. Ale ani těch pravicových. Dovedu pochopit, že člověk se těžko srovnává tím, že řadu let podporuje nějaký politický směr, hledá omluvy, když dojde k nějakým úletům, radostně dá hlas straně po dorbných kosmetických úpravách fasády - a ta strana tady se dvěma dalšími řádí jak černá ruka. Co takovému člověku zbývá: upnout se na nějakou kouzelnou mantru /reforma/, sám sobě zdůvodňovat, že to bylo nutné, aby nevyhrál čert Paroubek a hledat krkolomné vysvětlení proto, proč jako PRAVIČÁK se mám radovat ze zvyšování daní, o kterém každý jen trochu soudný člověk ví, že ekonomice to nepomůže. Nebo - a znám, lidi, kteří to udělali: přehodnoti své postoje a přestane podporovat něco, co nemá s pravicí společného vůbec nic. Co je jen ukázkou bezradné hrabivosti, absence strategického myšlení a obyčejné lidské slušnosti.
03. 03. 2011 | 11:54

Smith-Jones napsal(a):

JenTak,

Vy asi nemate ani problem s texty pana Karla Marxe. Ci Lenina. Nepodoba se Pehe Vladimiru Iljičovi? Myslite si ze je to nahoda?
03. 03. 2011 | 11:57

Béda napsal(a):

p. Pehe,

příště bych doporučoval ¨doposud tolik chybějící analýzu další jako strany TOP09.

Začal bych rovnou rozborem komického názvu prý "Tradice - odpovědnost - prosperita" Pro koho doposud nikdo neřekl.

Zajímavé by mohlo být prozkoumání, kdo přišel s tímto projektem, kdo je jeho donátorem a podporovatelem.

Zajisté by stálo za úvahu zabývat se takovýma absurdnostma jako volební hesla (parafrázuji): "studenti nechtějí studovat ale platit, pacienti nechtějí léčit ale platit, volně by se dalo navázat: důchodci nechtějí důchody ale platit...Víc než si myslíte!"

V intencích vašeho dnešního článku by možná stálo za úvahu pokecat o možnosti utajeného vládního jednání "antikorupční" vlády na ministerstvu financí opečovávaném odpovědnými hospodáři Kalouskem a Bártou...
03. 03. 2011 | 11:59

kovar napsal(a):

to neo:
A já Vám taky napíšu, co mi vadí. Mně zase vadí, že jako zaměstananec musím ze svých daních dotovat různé živnostníky a podnikatele, platící si minimální pojistné, a přispívat jim na zdravotní péči a důchody. Tak to mně tedy fakt vadí.
03. 03. 2011 | 12:00

neo napsal(a):

kovar:

dost.

ale to nemá souvislost.

Současná vláda navrhuje dph zvýšit na 20%, čssd navrhuje raději zvýšit odvody do průběžného systému a zavést porgresivní zdanění.

Volím tedy raději možnost první.
03. 03. 2011 | 12:01

jozka napsal(a):

Smith-Jones:

no, od mandraka to fakt sedi :-)
03. 03. 2011 | 12:03

neo napsal(a):

kovar:

mě taky.
03. 03. 2011 | 12:04

Dočekal napsal(a):

Béda napsal(a):
p. Dočekal,

divím se vám, že opakovaně přistupujete na hru místního trolla, který nediskutujete téměř nikdy věcně. Jeho cílem je permanentní kádrování, napadání a dehonestování vytypovaných nicků.

Radil bych vám povznést se, přehlížet jeho urážky, jízlivosti a podpásovky a diskutovat pouze k věci. Diskuse s takovýmto jedincem nevede naprosto k ničemu.
03. 03. 2011 | 11:42
-------------------------
Promiňte, ale v tomto případě se mýlíte. A to tak, že velmi.
Na to, jaký pozitivní vliv měly na kvalitu diskusí na serveru http://www.outsidermedia.cz/ "diskusní" příspěvky tohoto psychopata, si totiž velice dobře pamatujeme oba.
Tady je to přece jen trochu jiné. Jednak proto, že se tady projevuju pod svým občanským jménem (samozřejmě pravým, což nejlépe ví administrátor těchto diskusních stránek pan Libor Stejskal), hlavně ale proto, že už chci mít od výlevů tohoto frustráta už konečně klid a pokoj.
Jak jsem už vzpomněl, čekám jen na příležitost. Dovolím si tímto také ještě jednou upozornit pana inženýra na to, že tentokrát už mu ta jeho ničím nepodložená obvinění prostě neprojdou.

Jinak se opět musím nahlas podivit nad tím, že pan Stejskal zase nedodržel dané slovo. Ale to už není můj problém.
03. 03. 2011 | 12:06

rejpal napsal(a):

Béda
Mohl by. Nicméně VV jako fenomén jsou zajímavější v mnoha ohledech. TOP 09 jsou podobným (ale radikálnějším) recyklátem jako byla kdysi Unie Svobody. Na téhle straně je IMHO zajímavá jediná věc: jak jí mohlo tolik lidí volit s Kalouskem v čele. VV měly zajímavé myšlenky, tady nic moc zajímavého nevidím.
03. 03. 2011 | 12:07

Otázkář napsal(a):

rejpal

volební úspěch TOP 09 je mi dodnes záhadou. To opravdu všichni naletěli na líbivou fasádu (pro mě též nepochopitelně) Karla Schwarzenberga a vůbec jim nedošlo, že volí Kalouska?
03. 03. 2011 | 12:11

neo napsal(a):

Otázkář:

třeba volili TOP 09 ne kvůli politikům, ale kvůli skvělému ekonomickému programu (jako nejlepší byl vyhodnocen odborníky)a kvůli postojům deklarovaných v programu strany.
03. 03. 2011 | 12:15

Smith-Jones napsal(a):

Docekale alias D47,

Vam uz opravdu hrabe. Opakuji!! Nikdy jsem se nezucastnil zadne debaty na www.outsidermedia.cz. Kdyby jste se o tomtu webu tady nezminil, ani bych nevedel ze to existuje. Frustat jste akorat VY Vendysi alias Docekale. Trpite stihomanstvim a poruchou reality.

Btw, na jakou prilezitost cekate Dokecale? Vzdyt ani poradne neexistujete, lol. Mimo tedy tech Vami vymislenych nicku. D47, Docekal, Vendys. Virtualni hrdina ?!
03. 03. 2011 | 12:16

Vlkodav napsal(a):

Sladký:

"Jde ale o to, že každý názor nemá stejnou platnost, nevyjadřuje stejný stupeň poznání, liší se ve stupni shody s realitou" - to myslíte vážně? Jsem zásadně proti, každý názor má stejnou platnost. Nehledě na stupeň poznání, ten určuje jen úhel pohledu. Může být pravdivý, nepravdivý, objektivně či subjektivně, ale každý názor má stejnou platnost, má platnost toho, kdo ho pronesl.
03. 03. 2011 | 12:17

dalimír napsal(a):

Dobrý den všem ! Je dobré pane Pehe že tak citlivě vnímáte realitu ! Tím více získáte na popularitě která Vám může zajistit pohodovou budoucnost ! Dovolil bych si Vám navrhnout spolupráci s paní Bryxi ! To je žena naší české budoucnosti! Pracovat s ní na vytvoření příští naši vlády by pro Vás mohla být dobrou motivací do budoucna ! Vytvořit kol sebe tým skvělých lidí kteří by dokázali upřímně a nezištně pracovat na prosperitě naší vlasti ! Ještě nemusí být vše straceno ! Zaměřit se na korektní spolupráci s čínou ale také mít svoji hrdost ! K čínanům bych se hlavně jel učit jak zakroutit krkem těm naším mafiánským kapitalistům ! Pane Pehe jen tak dále a na zuřivý štěkot pravičáckých psů nedejte ! Jednou jim veškerý nakradený majetek znovu z národníme a rozdělíme potřebným aby spravedlnosti bylo učiněno zadost! Přeji všem hezký den ! Dl.
03. 03. 2011 | 12:23

Vico napsal(a):

Pan Pehe dráždí bosou nohou chřestýše.

Muž ještě dnes s občanským jménem Bárta už zítra možná bude Bonaparte. Říkejme mu tedy v této přechodové fázi B.B.

Bezpečnostní agentura ještě dnes s názvem ABL už zítra se možná bude nazývat ČEKA.Říkejme ji už dnes dejme tomu Felix.

John - tady už přerod skončil. Ministr vnitra, který rolničkami na čepici dopředu varuje kapsáře, aby se včas mohli klidit. John je John.

Jednou bude jako bývalá tvář VV dělat reklamu na ostatkové maškarní šaty. Letošní sezónu už nestihne. Tak až tu příští.
03. 03. 2011 | 12:27

Kritik napsal(a):

Nádherný příspěvek, jako vždy pane Pehe.

V jedné diskuzi zazněla velmi výstižná definice současného vládního stavu:

"Privatizace veřejného života." A diskutující k tomu dodal: "Privatizace občanů samotných. "
03. 03. 2011 | 12:32

Sladký napsal(a):

Vlkodave, takže názor uklizečky na původ Vesmíru a reliktové záření má stejnou platnost, jako názor třeba pana Hawkinse? Nebo Jiřího Grygara? Názor gézy Lakatoše na diskriminaci a sociální dávky stejnou platnost, jako názor sociologa či ekonoma? Děkuji pěkně.Pane vlkodave, prosím ,vysvětlete mi výraz " má platnost toho,kdo ho pronesl." Děkuji.Přiznám se, že při svém vzdělání a inteligenci je pro mne tento výraz naprosto nepochopitelný a nesrozumitelný.
03. 03. 2011 | 12:47

vasja napsal(a):

Otázkář napsal(a):
vasja

to je asi to, kde se nikdy neshodneme. Podle mě argument o ponechání více peněz v peněženkách a ať si lidé sami rozhodnou je čistě ideologický. Lidé, kteří nedosáhnou ani na průměrnou mzdu (a těch je u nás v republice většina) se prostě rozhodovat příliš nemohou.
-------------------------------------
Taky se zas tak moc neděje:))
Ale proč teda lidem, pochopitelně i chudším, nedopřát ten luxus menší přímé daně a kompenzovat "výpadek" příjmů státu DPHáčkem s tím, že lidé si tu tisícovku, co dříve museli poslat "nahoru", docela prostě a lidsky užijou a stát si stejně příde na své.
Nejste přece najivní abyste nevěděl, co úředníci, politici a jiný banditi, dokážou udělat. Polovinu se té přímé tisícovky vemou na svou režii a zbytek klidně pošlou jako humanitární pomoc šílencoj do Gruzie:)) A plátce utře hubu.
03. 03. 2011 | 12:47

rorýs napsal(a):

Příčina a důsledek.
Veverky jsou ve vládě proto, protože u nás upadá vzdělanost.
Čím tupější národ, tím více zvířectva na piedestalu.
Bez ohledu na to jestli to bude veřejně, či utajeně.
Ostatně tyto pojmy se v Čechách slily do jednoho specifického tvaru, které lze také chápat jako klausoděržaví.
03. 03. 2011 | 12:50

Tenco napsal(a):

ld napsal(a):
liberál,

můžete mi vysvětlit význam vaší první věty v příspěvku? Ačkoli jsem kryptogram rozklíčovával odstraněním gramatických chyb, přesto mi smysl sděleného uniká. Pak jistě chápete, že věta následující vypadá jako výkřik z mlh.
03. 03. 2011 | 09:45

:))))
------------------------------------
Nad VV jsem včera udělal kříž.
To, že ho posvětil i nejnovější průzkum - to už je jen náhoda.

Paradoxně tak zřejmě VV v příštích volbách jen ukousnou pravici procenta. Středoví a levicoví voliči je totiž již volit nebudou.

ODS a TOP 09 je tedy zřejmě jen v následujících měsících využijí, pak přežvýkají a vyplivnou. Není v jejich zájmu, aby se znovu preference VV vrátily k vyšší hladině.

Otázka tak zní - byl to i záměr VV ?
Anebo jsou tak hloupí ?
03. 03. 2011 | 12:57

rejpal napsal(a):

neo
nechci vést polemiku na téma skvělosti programu TOP 09. To je prostě věc názoru, úhlu pohledu a třeba i načasování. Jak ho hodnotili odborníci, je také odvislé od toho, kdo byl tím odborníkem. Prostě se tady lišíme v názoru a ani já ani vy nemůžeme být soudcem.
Ale v jedné věci polemizovat budu. Řekněme, že ten program skvělý (nebo aspoň velmi slušný) je. Nikdo mě nepřesvědčí o tom, že se nezvrhne, pokud bude jeho garantem osoba jako je Miroslav Kalousek. Prostě bych si nikdy neudělal z kuny hlídače kurníku. A o jeho charakteru a empatii (vlastnost v naší politice dost vzácná) svědčí i ta předvolební složenka - jako memento dluhu, který on sám jako ministr financí spoluvytvářel. BTW v TOP 09 je daleko víc osob, o kterých mám velmi zásadní pochybnosti, pár jsem jich dokonce kdysi osobně znal, ale žádná není faktickým šéfem té strany, jako MK. TOP 09 je pro mě prostě stejně nevolitelná jako ODS. V první řadě z morálních důvodů, v druhé pro svou radikální antisociálnost, kterou si leckdo plete s pravicovostí. Ale mluvím čistě za sebe.
03. 03. 2011 | 13:00

Dočekal napsal(a):

rorýs napsal(a):
Příčina a důsledek.
Veverky jsou ve vládě proto, protože u nás upadá vzdělanost.
Čím tupější národ, tím více zvířectva na piedestalu.
Bez ohledu na to jestli to bude veřejně, či utajeně.
Ostatně tyto pojmy se v Čechách slily do jednoho specifického tvaru, které lze také chápat jako klausoděržaví.
03. 03. 2011 | 12:50
----------------
Podepisuju!
Zdražení knih a učebních pomůcek celkem bude jen další hřebíček do rakve vzdělanosti zvláště našich mladých spoluobčanů.
Tato vládní mocenská "věrchuška" totiž nepotřebuje vzdělané a tím pádem uvědomělé občany. Ona potřebuje jen fachidioty do montoven a nové maso do bordelů.

"Vzdělání je zbraň, které se za žádnou cenu nesmí dostat nepříteli."

Klement Gottwald krátce poté, co v padesátých letech minulého století začaly čistky na Vysokých školách a vylučování dětí "buržujů" ze studia na těchto VŠ.
03. 03. 2011 | 13:01

rejpal napsal(a):

vasja
Naprosto bych s vámi souhlasil, kdyby touto daní nebyly zatíženy i mandatorní výdaje domácností. V nákladech na teplo, léky a spostu dalších věci včetně řady základních potravin je počet stupňů volnosti velmi omezený. A je tu ještě jeden zásadní argument: jestli má nějaká daň regulační charakter, pak je to DPH a spotřební daň. Opravdu chce stát SNIŽOVAT spotřebu, když právě na ní stojí celá bilance rozpočtu? (nebo přimět spoustu lidí, aby nakupovali v zahraničí). Nemusím být ekonom, abych tenhle vztah pochopil. Stačí sledovat rozpočet vlastní.
03. 03. 2011 | 13:06

rejpal napsal(a):

Otázkář
Od několika voličů TOP 09 jsem osobně slyšel názor, že pan kníže ho umravní. Komentáře netřeba.
03. 03. 2011 | 13:08

Wraith napsal(a):

Dobrý den,

Když člověk sleduje místní diskusi, nemůže nenabýt jiného dojmu než je rozpolcenost. Pan Pehe ve svém článku zcela jasně píše, že se strana VV pomalu ale jistě odklání od svého původního volebního programu a dostává se do vleku svých silnějších partnerů. To se v mnoha ohledech dalo čekat. Ovšem, co jsem nepředpokládal, je postupná rezignace na premisy uvedené volební kampani. Již krátce po volbách bylo jasné, že jsou více než ochotni slevit ze svých požadavků výměnou za jisté klíčové posty ve vládě.
Stávají se stejným maňáskem jakým byly ve své době Zelení. Jsou to ti, kteří neváhají podstoupit téměř cokoli, jen aby měli byť jen dojem své důležitosti. Věci Veřejné začiají být stranou nikoli komickou, nýbrž tragickou. Nový vítr plánující udělat vlnobití ve stojatých vodách politiky se jaksi nekoná. Jeho dech nestačí. Nemá na to aby rozháněl mračna koplotů tajností a lumpáren. Místo toho jen víří saze skandálů a ke vší smůle se spíš těmi sazemi ušpiní sami, zatímco ti, kdož špinaví jsou už po léta, se jen smějí do hrsti a kují pikle dál.
Jednotlivé strany slibovaly téměř cokoli, zaklínaly se nezvyšováním daní, transparentností všeho druhu...
Zdá se, že výrazně pravicové řízení státu ztrácí dech a v zoufalství dělá přesně opak toho, co bylo voličům naslibováno.
Začínám si pomalu myslet, že hypotetická spolupráce KSČM + ČSSD + ODS by ve svém důsledku něměla tak drastiký dopad na většinu obavatelstva jako působení současné trojkoalice.
Nechci být věštec, ale žekl bych, že příští volby mohou dopadnout pro pravici katastrofálně. S každým "podařeným" krokem je tato pravděpodobnost vyšší. Jako "levičák" bych temto vývoj měl sledovat s potešením, jenže místo toho mám pocit, že jsem omylem zašel na pořádný horror, i když v programu byl napsán akční film.
03. 03. 2011 | 13:09

neo napsal(a):

rejpal:

jen detail, jako nejlepší byl vyhodnocen ekonomický program, nikoli porgram jako celek.
03. 03. 2011 | 13:14

rejpal napsal(a):

neo
Pochopil jsem to tak -:))
03. 03. 2011 | 13:21

vasja napsal(a):

Pane Rejpale.
Už je toho na mne moc. Jak po pár panácích....musim si zdřímnout:))
03. 03. 2011 | 13:23

Marie napsal(a):

Wraith
"Zdá se, že výrazně pravicové řízení státu ztrácí dech a v zoufalství dělá přesně opak toho, co bylo voličům naslibováno."
Pod blogem o aktivitách ministra Dobše nick Karel napsal, že pokud strany vykazují jinou činnost, než slibovaly v předvolební kampani, pak spáchaly podvod na voličích a měly by se voličům zodpovídat u správního soudu. Myslíte, že je možné, že taková žaloba bude podána?
03. 03. 2011 | 13:27

Otázkář napsal(a):

rejpal

ten názor, že kníže Kalouska usměrní jsem ve svém okolí také zaznamenal, a tvrdě proti němu bojoval. Bohužel se ukázalo, že jsem měl pravdu.

neo

rejpal v podstatě odpověděl za mě, důležité je jací to byli odborníci a já dodávám, nejlepší možná, otázka je pro koho nejlepší? :)
03. 03. 2011 | 13:30

Maximus napsal(a):

Včera jsem poslouchal pořad v TV kdy odpovídal poslanec VV Babák redaktorovi na nepříjemné otázky. Pan poslanec se vrtěl jako kdyby seděl na žhavém uhlí a vymnouval se jako malý kluk. Že prý Pepa Dobeš je férový člověk a že ho zná léta, samé hloupé kecy. Opravdu VV jsou pro většinu soudně myslících lidí vyřízené. John se chová jako klaun, skřehotající Bárta nám nějak vyčichnul a ostatní jako třeba Jankovský, či jejich poslenci se snaží na svých postech uhrát co se dá, moc dobře cítí, že brzo skončí jejich trapné představení. A to jsem jim blbec skočil na špek a dal jim hlas u voleb. No nic, teď už si dám stejně jako hodně lidí větší pozor na politické šíbry co nám pořád něco slibujou. Musím vyseknout poklonu Vlkovi, který je prokoukl hned ze začátku!
03. 03. 2011 | 13:31

hoven napsal(a):

ale ono je to jedno, věci veřejný mají bezpečnostní agenturu, socani zase vaří pervitin. člověk si nevybere.
03. 03. 2011 | 13:31

dědek napsal(a):

pravice vždy musela udělat kuličku aby levice ji mohla následně rozfofrovat !

pane Pehe zařadil jste se do řad okopávačů,kecy a zase kecy, napište toto mě konkrétně vadí,kdybych to dělal já, tak takto!
stejných povídek jako vaše jsme od socanů i těch v ODS slyšeli mnoho !!!
03. 03. 2011 | 13:37

Ládik!!! napsal(a):

Kydači,
před volbami jsi za každým svým příspěvkem psal: "volím VV". Koho volíš teď? Losnu, nebo Mažňáka?
03. 03. 2011 | 13:40

Carlos V. napsal(a):

Dnes se nemohu nepřidat. Nápady představitelů VV jsou ... řekněme slušně ... tragickokomické.

Dobešovo extempore je úchvatné, když si můžeme - dle našich preferencí - vybrat mezi úlety osobnímí, politickými a odbornými. Jeho osobní i politické průšvihy jsou směšné, odborné tragické.

Psát o tragikomičnosti Johna je zbytečné ...

A Bárta ? Původně se mi zdál z VV nejschopnější. Ale jak hodnotit jeho kroky ? - tedy třeba mýta i na cestě do garáže, dalších zákazů, pokut podle přijmu. Ovšem ... u Bárty pro mě není hlavním rysem tragikomičnost, spíš je to pocit čehosi temného.
03. 03. 2011 | 13:41

Dočekal napsal(a):

hoven napsal(a):
ale ono je to jedno, věci veřejný mají bezpečnostní agenturu, socani zase vaří pervitin. člověk si nevybere.
03. 03. 2011 | 13:31
-------------------------
A z hovena zase padají ho.na.
Ono si člověk opravdu nevybere.
Jinak malá otázečka: Už jste si zjistil, o kolik vám od října tohoto roku podraží Pampers pro dospělé? Já jen, že jste nad tím zvýšením dolní sazby DPH tady nedávno tak nádherně hýkal blahem.
03. 03. 2011 | 13:44

Tenco napsal(a):

Ládík!!!
Jen imbecilové, notoričtí opilci a opice neumí přehodnotit svůj názor.
Zejména pokud jde o zcela novou politickou stranu, dosud v parlamentu a vládě nepůsobící. A něco diametrálně slibující před volbami než to, co pak činí.

Předpokládám, že ty - Ládíku!!! máš názor takto stále konzistentní, že ?
Děj se co děj. :((((

Ty - Ládíku - a chodíš ty vůbec k volbám ?
Že se tady vyjadřuješ formou hospodských výkřiků téměř ke všemu , co se v politice děje, víš.
Nejsi ty jen takový rozumbrada formátu Pepka Vyskoče, který do všech věcí kecá /formou mekotu/, ale pokud má jít o skutek, tak povyskočí a zdekuje se ?

:)))))

Já ti Ládiku!!! nevěřím už ani to, že jsi Ládík!!!.
03. 03. 2011 | 13:49

krokus napsal(a):

dědek:

V reakci na Váš příspěvek z 03.03.2011 13:37 pro Vás přetiskuji článek z blogu modra-sance.blogspot.com

Socky chtěly zvednout daně

Volební kampaň si asi ještě každý pamatuje. Zlé socky budou zvedat daně, hodná pravice tomu zabrání, jinak skončíme v Řecku a naše nebohé děti budou plakat. Za hesly se ale skrývala nějaká konkrétnější čísla.

Návrat k daňové progresi a zvýšení daní firmám: 11 miliard
Zrušení stropů na sociální pojištění: 6-10 miliard
Zvýšení spotřební daně na tabák a alkohol: 4-6 miliard

Celkem sečteno a podtrženo při nejvyšším možném výběru to dávalo za tehdy předpokládané vlády špatných socek zvýšení daní 27 miliard. Sociální pojištění je také formou daně, a bude i když ho část povinně odvedeme soukromým firmám ačkoliv pak vypadne ven ze složené daňové kvóty (tady je ukryt podvůdek nové vlády s nezvyšováním této kvóty).

A pointa ?

Ministr financí Miroslav Kalousek (TOP 09) předpokládá, že stát přesunem většiny položek s dosud desetiprocentní sazbou DPH do sazby 20 procent získá okolo 58 miliard korun.

Proč ty hloupé socky nenavrhly, že z našich kapes vysosnou dvakrát více peněz, to by se jim pak určitě tleskalo.
03. 03. 2011 | 13:55

Wraith napsal(a):

To Marie:

V pricpipu si myslím, že podvod by to nebyl.
To bych si musel prostudovat jednotlivé volební programy.
Pokud bych měl však být důsledný, pak každý volební program může mít charakter slibu - lze jej tedy považovat za veřejný příslib, který vchází v platnost v okmžiku volebního úspěchu. Takový příslib lze soudní cestou vymáhat.
Docela se divím, že například nebyla takto napadena ODS za svou smlouvu s voliči, kterou uzavřela před několika lety při příležitosti voleb.
Podvod na voličích by byl v principu spáchán v okamžiku, kdyby se prokázalo, že strana předem věděla, že nemůže dostát svým slibům a přesto pokračovala v činnosti. Pokud by se navíc ukázalo, že se strana svým konáním neoprávněně obohatila na úkor voličů a kdyby se volič prohlásil za věřitele, jehož zájem byl poškozen a jako věřitel tímto jednáním prokazatelně utrpěl škodu.
Tedy pokud bych měl pocit, že se konání politických stran dá připodobnit k činům charakterizovaým v níže uvedené citaci z občanského zákoníku, potom je, podle selského rozumu, možné prohlásit, že se strany svými aktivitami mohou dopouštět nezákonného jednání. ( Nejsem právník, jen jsem si zákoník poněkud důkladněji pročetl).

Cituji:
Hlava dvacátá: Veřejný příslib
§ 850
Veřejným příslibem se zavazuje ten, kdo veřejně prohlásí, že zaplatí odměnu nebo poskytne jiné plnění jednomu nebo několika z blíže neomezeného počtu osob, které splní podmínky stanovené ve veřejném příslibu.

§ 851
Nestanoví-li podmínky veřejného příslibu jinak, obdrží odměnu ten, kdo je nejdříve splní.

§ 852
Splní-li podmínky veřejného příslibu současně několik osob a z jejich obsahu vyplývá, že odměnu má dostat jenom jedna osoba, rozdělí se odměna mezi ně rovným dílem.

Podvod:
ČR tento trestný čin řeší § 209, zákona č. 40/2009, trestní zákoník, ve znění pozdějších předpisů takto:

„ (1) Kdo sebe nebo jiného obohatí tím, že uvede někoho v omyl, využije něčího omylu nebo zamlčí podstatné skutečnosti, a způsobí tak na cizím majetku škodu nikoli nepatrnou, bude potrestán odnětím svobody až na dvě léta, zákazem činnosti nebo propadnutím věci nebo jiné majetkové hodnoty.
(2) Odnětím svobody na šest měsíců až tři léta bude pachatel potrestán, spáchá-li čin uvedený v odstavci 1 a byl-li za takový čin v posledních třech letech odsouzen nebo potrestán.

(3) Odnětím svobody na jeden rok až pět let nebo peněžitým trestem bude pachatel potrestán, způsobí-li činem uvedeným v odstavci 1 větší škodu.

(4) Odnětím svobody na dvě léta až osm let bude pachatel potrestán,

a) spáchá-li čin uvedený v odstavci 1 jako člen organizované skupiny,
b) spáchá-li takový čin jako osoba, která má zvlášť uloženou povinnost hájit zájmy poškozeného,
c) spáchá-li takový čin za stavu ohrožení státu nebo za válečného stavu, za živelní pohromy nebo jiné události vážně ohrožující život nebo zdraví lidí, veřejný pořádek nebo majetek, nebo
d) způsobí-li takovým činem značnou škodu.
(5) Odnětím svobody na pět až deset let bude pachatel potrestán,

a) způsobí-li činem uvedeným v odstavci 1 škodu velkého rozsahu, nebo
b) spáchá-li takový čin v úmyslu umožnit nebo usnadnit spáchání trestného činu vlastizrady (§ 309), teroristického útoku (§ 311) nebo teroru (§ 312).
03. 03. 2011 | 13:58

neo napsal(a):

krokus:

další taký co míchá nepřímé a přímé daně.

1) daňová progrese : ta ukousne z peněženek průměrně a nadprůměrně vydělávajících občanů více než celá DPH od Kalouska
2) zvláštní, že ten, kdo původně stropy navrhoval by je najednou rušil:)
3) ok ta se zvyšuje neustále.

Dodám, že vliv DPH značně omezuje konkurence, kompenzace ve formě slev na dani, valorizace důchodů (i když později) a růst mezd.

Vliv přímých daní ovlivňuje akorát ten růst mezd a to k horšímu.

Takže volím raději vyšší DPH
03. 03. 2011 | 14:02

hoven napsal(a):

dočekal,
težko bych kdy mohl podpořit zvýšení daní. DPH bych uplně zrušil. větší zhovadilost než DPH neznám. nechápu, proč se to jmenuje daň z přidané hodnoty, když základ dane není přidaná hodnota ale celková hodnota. ještě chybí zavest dan za život.
03. 03. 2011 | 14:04

Otázkář napsal(a):

neo

už mě to s tebou vážně nebaví, takže se tě jen zeptám když všechno vyřeší úlevy a konkurence, kde Kalousek vezme těch 56 miliard? Z čí kapsy?
03. 03. 2011 | 14:06

JenTak napsal(a):

Smith-Jones
Co vás nutí psát místo argumentů invektivy? Vzdělaní lidé raději používají argumenty.
K otázce vizáže pana Pehe vám nemohu pomoct. Vás zajímá, zda se pan Pehe nějak nepodobá Leninovi, mě zase zajímají jeho argumenty. Každý jsme holt jiný, a už vůbec nezáleží na tom, komu jsme podobní.
03. 03. 2011 | 14:08

Otázkář napsal(a):

JenTak

souhlasím s Vámi, ale jistě jste si nemohl nevšimnout té podoby Smith-Jonese s bluejayeme :)
03. 03. 2011 | 14:09

Dáša napsal(a):

hoven
a vy ten socanský perník konzumujete a pak se nezmůžete na nic jiného, než na křepčení kolem vašeho hradního totemu.
03. 03. 2011 | 14:10

neo napsal(a):

Otázkář:

neříkám, že všechno vyřeší. Zdražení vlivem zvýšené DPH přijde, to nepochybně, ale ne o tolik jak si někteří myslí. Dph se odvede i tak, ale o to aby nevzrostly ceny tolik, se podělí všichni od výrobce po spotřebitele. Nepleť si cenu a výši DPH.

Když bude cena 1000kč a DPH 10% , Stát vybere 100kč
Když bude cena 1050Kč a DPH 20% , Stát vybere 210kč

Ty ale neutratíš o 110Kč víc, ale jen o 50Kč víc.

Kalousek počítá pravděpodobně s výnosem při stávající spotřebě. Ta ale poklesne. Tolik nevybere.
03. 03. 2011 | 14:12

rejpal napsal(a):

Naní vlastně DPH něco podobného, jako byla daň z obratu? Vím, že na toto téma koloval jeden vtip: přišel Vladimír Dlouhý do nevěstince, domluvil si číslo za 1000 Kč. Byl spokojen, a tak si vyžádal ještě jedno zezadu. Děva si řekla o dalších 1200. Pan ministr se podivil: "proč mám platit dalších dvěstě navíc, neměl bych spíš dostat množstevní slevu?" "To je daň z obratu", opáčila slečna.
03. 03. 2011 | 14:12

Otázkář napsal(a):

neo

proč bych se měl plést cenu a výši DPH? Já se ptal na něco jiného tak mi nic nepodsouvej ;) Ptal jsem se kde Kalousek vezme těch 56 miliard, až teď z tebe vypadlo, že tolik nevybere :)
03. 03. 2011 | 14:15

dalimír napsal(a):

Pane Tenco výborně ,tomu skřehotavému Ládikovi jste to popravdě vysvětlil ,doufám že bude tady od něho chvíli klid ! Dl.
03. 03. 2011 | 14:17

ld napsal(a):

rejpal,

:-)
03. 03. 2011 | 14:18

egoist napsal(a):

Dobré, hlavně ten konec je půvabně ironický.
03. 03. 2011 | 14:19

Otázkář napsal(a):

rejpal

ten neznám, ale je vážně dobrý :)
03. 03. 2011 | 14:19

hoven napsal(a):

dáša,
lidí, co si kupujou od sociálních demokratů drogy, byste si měla vážit, přispívají do jejich stranické pokladny.
03. 03. 2011 | 14:20

rejpal napsal(a):

neo
Jenže vtip je právě v tom, že ten rozdíl absorbuje prodejce ve snížené marži. I proto tvrdím, že ta DPH postihne víc poskytovatele služeb, než konzumenty (druhým důvodem je pokles konzumace). Někdo to ustojí, někdo ne. Záleží na segmentu trhu, záleží na tom, jakou marži kdo má, záleží třeba i na tom, kde sídlí - už teď más pousta obchodů problémy přežít kvůli vysokým nájmům. Když padne jeden obchodní, zdá se to bezvýznamné. Jenže každý obchodník od někoho kupuje výrobky, suroviny nebo zařízení. Krásná ukázka dominového efektu. Takovýhle skokový a plošný experiment tady nezkusil ještě nikdo a nikdo nedokáže odhadnout, co to udělá. A co bude dělat vláda, když to nevynese ani těch 28 miliard, které doopravdy - jak říká - potřebuje na ty důchody? A stále se ještě nenašel nikdo, kdo by potvrdil nebo vyvrátil informaci, že stát nedokázal vybrat 100 miliard na již přiznaných daních. A i kdyby to bylo podstatně méně, proč není prioritou právě tohle. Hodně to celé připomíná plánování, jak se stále praktikuje v některých firmách. Potřebujeme na své náklady 5 M. Rozepíšeme to spravedlivě plošně na všechna střediska. Každé dostane plán a když ho nesplní, sebereme šéfovi bonus. Ale kde takhle chytře naplánované peníze, které nevyděláme, sebereme, to nikdo neví.A ještě to ta střediska s nesplnitelným plánem demotivuje.
03. 03. 2011 | 14:24

rejpal napsal(a):

hoven
Určitě jim něco zůstane za nehty, protože falšují provozní deník a varní listy.
03. 03. 2011 | 14:25

hoven napsal(a):

rejpal,
policie by měla udělat razii v liháči, jestli nemají varnu pervitinu i tam , možná i u peheo doma.
03. 03. 2011 | 14:27

Marie napsal(a):

Wraith
no vida, tak při uplatnění toho § 209 z.č. 40/09 by nejméně dvoje volby byly bez koaličních stran. A jak by to bylo s tím výkonem trestu? Vykonali by ho jen vrcholní představitelé koaličních stran, nebo i jejich členové?
03. 03. 2011 | 14:28

neo napsal(a):

Otázkář:

také ses ptal z čí kapsy je vytáhne.

tj část ze spotřebitelů, část z výrobců, část z prodejců a distributorů...
03. 03. 2011 | 14:28

neo napsal(a):

rejpal:

jistě, to je ono. Postihne poskytovatele více. Ale co je postihne více... DPH nebo třeba vyšší odvody za zaměstnance či vyšší daň právnických osob?
03. 03. 2011 | 14:30

Dáša napsal(a):

hoven
stranické a jiné pokladny jsou mi úplně ukradené. Mně zajímají jen ti, kteří přispívají do mé.
03. 03. 2011 | 14:36

Tencokida Hnuj napsal(a):

Smith Jonews alias mandrake alias moucha na zdi alias blue jay alias psycholog alias ALIAS

Že tě to baví.
03. 03. 2011 | 14:39

Carlos V. napsal(a):

počtář neo, hoven a mnoho dalších ... proboha, než o něčem blafete, zjistěte si aspoň základní informace.

Všichni mudrujete o DPH - ale spočítat ji neumíte, nevíte proč se jí říká z "přidané hodnoty" atd...

Pro nea : uvádíš, že před zvýšení DPH je cena (zjevně s DPH) 1000, po zvýšení bude 1050, a proto zaplatíš o 50 víc.

Pak ale počítáš DPH úplně blbě. Původní DPH byla 91 Kc, nová 175 Kč.
Tvůj výpočet by platil, kdyby tvé původně uváděné ceny byly ceny bez DPH (pak by ale nebyl rozdíl v peněžence 50, že)

pro Hovena jeden modelový příklad.
Koupím bramboru od rolníka za 50 Kč plus DPH 10%, tedy 5 korun, zaplatím tedy celkem 55.
Umeju je, odvezu na trh a prodám za 120 Kč+DPH10%, tedy celkem 132.

Umytím a odvezením mi trh uznal přidanou hodnotu - počítám z cen bez DPH - tedy 120-50, tedy 70 Kč. A státu odvedu 10% z této přidané hodnoty, tedy 7 korun.

V praxi se to počítá obráceně. Utržil jsem 12 Kč DPH, zaplatil 5 Kč, mám tedy odvést 12-5 = 7

Howgh
03. 03. 2011 | 14:44

Otázkář napsal(a):

neo

a kovaný pravičák nad tím tleská, to jsou mi zvraty :) zvyšování daní právnických osob rozhodně není jediná alternativa ;) docelá zajímavý nástin je zde od rejpala, 100 miliard je tedy opravdu nezanedbatelná částka, když tomu připočteme ty nejnižší odhady ztrát na korupci tak bez problémů zaplácneme schodek státní rozpočtu a ještě nám něco zůstane na horší časy. Takže se zdá, že to jde i bez poškozování spotřebitelů, výrobců, prodejců a distributorů, jak píšeš. A také bez ožebračování důchodců, rodin s dětmi a střední třídy.
03. 03. 2011 | 14:47

Otázkář napsal(a):

neo

jenomže to by tady musela být vůle bojovat proti skutečným černým díram v rozpočtu a to bohužel není. Jednodušší jí ožebračit všechny ostatní, hlavně, aby kmotři dostali nažrat, že ano? Kalouskovi se nedivím, ale, že tomu fandíš i ty neo? Tak hloupý snad být nemůžeš.
03. 03. 2011 | 14:49

neo napsal(a):

Carlos V.

omlouvám se, bude to samozřejmě o 50Kč + Dph.

šlo mi o to ukázat ten rozdíl a především fakt, že se zvýšená DPH nepromítná do cen 100%.
03. 03. 2011 | 14:51

Otázkář napsal(a):

neo

jenomže ty bojuješ s virtuální realitou, nikdo tady netvrdil, že se zvýšení DPH projeví stoprocentně ve zvýšení cen, to sis vymyslel ty a proti tomu bojuješ, pričemž to ani podstatné, protože to základní je, že zvyšování DPH o sto procent vůbec není potřeba. Není to vůbec ničím obhajitelné a touto pseudoreformou z dílny Drábka a Kalouska teprve ne.
03. 03. 2011 | 14:54

siven napsal(a):

Co všechno zdraží po sjednocení DPH na 20 procent:

Potraviny (Vzhledem ke zdražení u vody a tepla ale ve skutečnosti vzrostou i ceny potravin, které zůstanou ve výjimkách), Léky a zdravotnické pomůcky, Teplo, Vodné a stočné, Nové byty, Nealkoholické nápoje, Hromadná doprava, Dětské plenky, autosedačky, Noviny, časopisy, knihy, Ubytování (zde velmi zajímavá položka, jelikož za likvidační v tomto úseku považují skokové zvýšení DPH i hoteliéři a majitelé penzionů. Sic!), Vstupné do kin a divadel, Pohřebnictví, Vitamíny, jízdné na lyžařských vlecích a lanovkách, posilovny, lázně a sauny, úklidové služby, domácí péče, sběr komunálního odpadu…

Kdo není slepý a vygumovaný, vidí reálný dopad na středněpříjmové a nízkopříjmové vrstvy. „Neřešit“ zdražení dětských plenek o 40 korun si v celkovém kontextu zdražení může (možná) dovolit někdo, kdo vydělává minimálně 100 000 korun měsíčně.
Zdražení dopravy je rovněž klíčové. Není tedy s podivem dočíst se, že v cenách není prostor pro vykompenzování takového zvýšení.

Jeden neotřelý názor na zdražování se ovšem člověk může dočíst, krom vládních materiálů, i ve zdejší diskusi. Podobnými endemity se člověk alespoň pobaví. To je poskytnuto zcela zadarmo. Alespoň prozatím.
03. 03. 2011 | 14:54

neo napsal(a):

Otázkář:

nic neni ideální, korupce a ztrácení peněz zde bylo je a bude a to za jakékoli vlády. Já volim menší zlo.

Tj vyšší DPH a nikoli odvody a vyšší přímé daně
03. 03. 2011 | 14:55

Carlos V. napsal(a):

neo : taky ne.
Jestli se pokusím se nahlédnout ti do hlavy, zjevně si chtěl říci, že zboží stálo před zvýšení DPH 1000 a po zvýšení 1050.

Pro nea : uvádíš, že před zvýšení DPH je cena (zjevně s DPH) 1000, po zvýšení bude 1050, a proto zaplatíš o 50 víc.

Pak původní výpočet byl 909 + 91 DPH = 1000
Nový výpočet 875 + 175 DPH = 1050 Kč.

Prodejce tedy musí slevit o 34 Kc. Od těch 50 Kč rozíldu cen s daní se k výsledku nedostaneš.
03. 03. 2011 | 14:58

rejpal napsal(a):

neo
To se v obecné rovině nedá říci. Záleží na tom, o jaká zvýšení jde (úplně stejně jako u DPH. Kdyby šlo o zvýšení z 10 na 12, všichni by si sborem zanadávali, ale nejspíš by se nic extra nestalo). Osobně nejsem pro zvyšování daní u právnických osob, spíš pro daleko méně shovívavý pohled na "opitmalizaci daní". Jsem pro progresi u příjmů fyzických osob v mezích obyvklých v Evropě a ze všeho nejvíc jsem proto, aby stát hledal jiné způsoby než zvyšování berní. To by mělo být až to poslední. A jsme zase zpátky u těch děr v systému. Což pretendenti na vládní posty uměli pojmenovat, ale pak přišla totální amnézie.
03. 03. 2011 | 14:58

hoven napsal(a):

carlos v
proč rolník prodává brambory za 55kč?? jeho přidaná hodnota je 50 korun?? dejme tomu , že jeho náklady na vypěstování jedný brambory jsou 40 kč. prodává je za 50 kč. přidaná hodnota je 10 kč. 10% z deseti kč je jedna koruna. mě z toho vychází cena 51 kč.
03. 03. 2011 | 14:58

krokus napsal(a):

neo,

Nepletu si (ani autor textu si neplete) přímé a nepřímé daně. Text jen dokládá, že byla možná jiná cesta, než jakou volí současná koalice, a já jsem to přetiskl v reakci na dědkovu demagogii. Ale protože tohle není diskuze k tématu blogu, tímto končím a dále s Vámi debatu nepovedu.
03. 03. 2011 | 14:58

Otázkář napsal(a):

neo

nikoliv menší zlo, volíš jednodušší cestu, stejně jako Kalousek. Ale jednoduchá cesta nemusí být vždy ta správná. Naopak její důsledky mohou mít pro celou společnost katastrofální následky. Pokud si to neuvědomuješ ty jako anonymní diskutér internetových diskusí tak se tolik neděje, ale pokud takové experimenty provádí VLÁDA ČR tak je to na pováženou.
03. 03. 2011 | 14:59

Carlos V. napsal(a):

siven : taky omyl. viz věta :
Vzhledem ke zdražení u vody a tepla ale ve skutečnosti vzrostou i ceny potravin, které zůstanou ve výjimkách.

nesmysl. Toto platí pouze u výrobců potravin - neplátců DPH. Těch je ovšem minimum. Každý plátce si vyšší DPH na vstupu nanárokuje u státu.
03. 03. 2011 | 15:00

pich napsal(a):

Věci neveřejné.
Tak by se měli správně pojmenovat. Jenže ta skutečnost by těžko prošla, proto ten ušlechtilý název.
Ale hlupáků se našlo celkem dost, co to spolklo i s navijákem.
Malá naděje do budoucna tady je. Po zeleném procítnutí je to další špatný sen, který si snad už mnozí nebudou nechat chtít zdát.
Hlavně o těch hrozných dinosaurech, s obrovskými zuby a zaslintanou tlamou, které kosí ABL, se střelcem Džonem.

Ale obava zůstává. Co nás příště čeká. Asi jen ten tradiční boj s rudou příšerou.

Pohádky stále ještě u některých zabírají.
03. 03. 2011 | 15:07

Carlos V. napsal(a):

hoven : rolník prodává za 55, protože tolik mu ty dáš. Platíš 50+5Kč DPH.

A jak je na tom rolník ?

třeba :
sadba 10Kč+1Kč DPH
pohonné hmoty 5+1Kč DPH
splátka traktoru 10Kč + 2 Kč DPJ
Práce 20 Kč ... ale ta se do DPH na vstupu nepočítá
Rolník má teda vstupy za 10+5+10, tedy 25
výstup 50
zaplatí teda DPH z 25 Kc. Z toho ale nelze počítat DPH - na vstupu i výstupu máme různé sazby.

Vlastní konkrétní výpočet je tedy takto :
sazbám DPH. Nakoupil DPH 1+1+2=4, zaplatil 5, státu odvede 5-4 = 1
03. 03. 2011 | 15:07

Mac napsal(a):

NEO - komsomolče,

akorát mně připadá zbytečná ta hysterie, se kterou tady brojíš proti případnému zvýšení přímých daní.

Kdykoliv sem člověk nahlédne , pod jakýkoliv blog vyskočí z monitoru tvoje fundované brepty. Jelikož si nedovedu představit, že by ti jakýkoliv zaměstnavatel toleroval takové flákání v pracovní době, je mi jasné, že nepracuješ a potom nechápu, proč to vzrušení kolem přímých daní....

A pokud jsi čirou náhodou OSVČ, tak ty neplatí zásadně nikdy nic, tedy pokud nejsou na hlavu a činorodě neoptimalizují.
03. 03. 2011 | 15:12

rejpal napsal(a):

Carlos V.
Což je problém třeba nemocnic. Ty plátci DPH nejsou.
03. 03. 2011 | 15:12

neo napsal(a):

sivene
to mě zajímá, jak jsi přišel na to, že plenky zdraží o 40kč?

které plenky?
03. 03. 2011 | 15:14

neo napsal(a):

Mac:

ty si toho nedovedeš představit asi víc. maj sa fajně
03. 03. 2011 | 15:17

hoven napsal(a):

carloc v
a jůůůůůůůůůů. ale stejně bych DPH zrušil.
03. 03. 2011 | 15:18

Carlos V. napsal(a):

rejpal : jasně, strava v nemocnicích se nemocnici prodraží. Asi bude zapotřebí zvýšit poplatek ....
03. 03. 2011 | 15:22

kelt napsal(a):

Dočekale-jako čtenář "Rodokapsů"a posléze po zmírnění cenzury i divák filmů z divokého západu americké provenience tak si vybavuji,že všichni podvodníci a zloději koní si říkali Smith.
Hezký den.
03. 03. 2011 | 15:27

Luba napsal(a):

Pane Pehe,
doufám, že nás příště oblažíte podobnými drby z Lidového domu.
Aby to bylo veřejnoprávně vyvážené, jako Vaše konformní publikace o Klausovi bez Klause.
03. 03. 2011 | 15:33

rejpal napsal(a):

Carlos V.
V jedné debatě to roezebírali (byl u toho i ministr). Šlo v první řadě o léky, ale i o pomocný materiál. Protože vláda to odmítla řešit, nejspíš brzy na poplatky dojde.
03. 03. 2011 | 15:35

keltl Kaminker napsal(a):

Dočekale-jako čtenář "Rodokapsů"a posléze po zmírnění cenzury i divák filmů z divokého západu americké provenience tak si vybavuji,že všichni podvodníci a zloději koní si říkali Smith.
Hezký den.
03. 03. 2011 | 15:40

Luba napsal(a):

Dr. Pehe,
příští textík byste mohl otitulovat třeba "Lidový dům bez lidí".

Ukázka:
"Tento dům se liší od ostatních tím, že se v něm nepohybují lidé, ale politici. Od jiných druhů politické zvěře se liší brunátnou tváří a viditelně větší nadváhou, zřejmě od neúnavně vyčerpávající práce pro blaho nás všech."
03. 03. 2011 | 15:43

lujjza napsal(a):

Tedy je to úplně mimo téma blogu, ale snad mi prominete...
Ve včerejším pražském Metru jsem se dočetla:

"Bývalý prezident Václav Havel představil projekt své knihovny. Budou v ní podle iDnes.cz materiály spojené s jeho životem, má být i dějištěm společenských akcí.

Knihovna bude sídlit v centru Prahy na Loretánském náměstí v domě podnikatele Bakaly. Ten dvouletou přestavbu zaplatí."
03. 03. 2011 | 15:57

Suchec napsal(a):

Carlosi nazdar. Koukám, že tu ale svádíš marný boj s tupostí některých.

Jestli oni podnikají, a mají takovou znalost ohledně DPH, jak předvádějí, pak nevím nevím, ale jako jejich FÚ bych přispěchal na kontrolu.

Neo tu ale vlastně tvrdí, že je zaměstnanec. Ten tomu nerozumí, to chápu. Proto to vše počítá shora a ne zdola. To je jako marže/rabat, oj/voj, koza/vůz.
Ale ten nerozumí více věcem.
03. 03. 2011 | 15:59

neo napsal(a):

Suchec, zdarec.

Pouze jsem počítal DPH ze 110% a 120% nikoli ze 100%.

Moje chyba.

na tom, co jsem chtěl vyjádřit se nic nemění. Stát může vybrat o něco více a spotřebitel zaplatit o něco méně.
03. 03. 2011 | 16:04

Smith-Jones napsal(a):

Jak to vidim tak ruzni Docekalove, Suchci, Sladousci atd by radsi meli levnejsi rohlik nez slusnej duchod. Bud jim prano. Levice jim urcite zaruci levne pivo a burty. Ale rohlikem je pry neopije, lol.
03. 03. 2011 | 16:14

Smith-Jones napsal(a):

Suchci,

Ja si polovinu zivota sporil na duchod do privatnich penzijnich fondu. Dnes jsem v duchodu. Kdybych se jen spolehal na stat, tak bych dnes mel mizernych 750 dolaru mesicne. Ale diky tomu ze jsem investoval do stari tak beru 2458 $. A za to se v CR da zit. Ale necham to na tobe co chces.
03. 03. 2011 | 16:22

Suchec napsal(a):

Je to celkem prosté.

Stavebnictví(bydlení):
Vstupy materiálu 20% DPH, práce cizí 20% DPH, práce vlastní - 40% SaZP
Výstup 10% DPH při prodeji, společné prostory 20%(ty počítat nebudu).

Vstup:
materiál 1000000 DPH 200000
práce cizí 500000 DPH 100000
práce vlastní 500000 DPH 0, Odvody 200000
DPH celkem 300000, odvody 200000, celková nákl. cena bez DPH 2mil., se započtením DPH 2300000.

Výstup prodej:
byt 2100000
DPH celkem 210000, cena s DPH 2310000

Hzisk: 100000, saldo DPH -90000 vratka, firmě zůstane celkem 190000

Po zvýšení DPH bude při stejném zisku:
Celková cena s DPH 2520000, DPH odváděné státu 210000, zisk 100000, firmě zůstane 100000.

Pokud by prodával za stejnou cenu s DPH (2310000), pak na takovém domě za 200000(vstup) "tratí" gatě. 175000. Pokud by chtěl zůstat na nule, pak musí "zdražit" na 2400000, t.j. o 3.75%, jen aby pokryl náklady, bez jakéhokoliv zisku.
Čili u bytů ten nárůst ceny s DPH pod 4-5% nikdy nebude. Není prostor.
03. 03. 2011 | 16:34

Suchec napsal(a):

A pro zachování zisku před změnou DPH, bude nárůst klidně i 10%
03. 03. 2011 | 16:38

neo napsal(a):

Suchec, nejen u bytů. 4-5 % je reálných celkem všude.
03. 03. 2011 | 16:44

Carlos V. napsal(a):

Suchec : nárůst ceny může být menší u domků na klíč, kde je velký vliv ceny pozemku.

Jinak zrovna ve stavbnictví nevěřím "úspoře z konkurence". Nejedná o zastupitelné zboží, v zásadě všechny byty o těch 9-10% podraží - krom ležáků, které by ale zlevnily stejně.
03. 03. 2011 | 16:46

Suchec napsal(a):

Bluejay:
Srovnávat nesrovnatelné systémy, kdy každý je postavený úplně jinak je nesmysl.
Kolik je ten důchod % k Tvé bývalé mzdě?
Byla to průměrná, nadprůměrná, podprůměrná mzda?
Nebylo to náhodou víc, jak 60000/rok?.
Kolik jsi odváděl měsíčně do toho fondu, jak dlouho, jaký je skutečný výnos?

A jaký to je systém? Kanadský, nebo americký?
To je jen plácání bez možnosti dohledat relevantní údaje.

Navíc já o voze, Ty o koze. My o DPH, ty sem natentočkuješ penze. Takže srovnej napřed, co jsou hrušky, a co jablka, a pak pyskuj o Starých pověstech. :-))))
03. 03. 2011 | 16:47

Smith-Jones napsal(a):

Suchci,

Kup si byt od Bohuse Sobotky,
Ten je prodava za 40,000 Kc. Kdo by to nebral?
03. 03. 2011 | 16:48

Suchec napsal(a):

Carlos:
Já počítal byt. Pro jednoduchost.

Neo.
Pokud má ale firma provozní náklady, a má kalkulace na stávající systém, pak musí zdražit o 12.5%, ne o 5 (vliv vratky DPH).
03. 03. 2011 | 16:50

Suchec napsal(a):

Moucho, zklidni hormon. Bakala je jiná píseň, navíc jiná, než tu předvádíš.
03. 03. 2011 | 16:52

blue jay napsal(a):

Suchci?

Ty beres kolik? Ja se neptam. Akorat rikam ze kazdy je strujce sveho osudu. Pokud chces byt chudy tak je to tve privilegium. A neplacam!
Btw, jak ty srovnavas ty systemy kdyz 1) nic o nich nic nevis, 2) jsi je nikdy ani nevyskousel. Jsi hlavicka Suchci.
03. 03. 2011 | 16:56

blue jay napsal(a):

Suchci?

Ty jsi od Bakaly koupil byt? Za trzni hodnoty dle Slavka Sobotky? 40 000? Tak to ti gratuluji!
03. 03. 2011 | 16:59

hoven napsal(a):

smith-jones
slaveček sobotka má dobrý ceny. na nádraží v brně před volbama rozdával rohlíky zadarmo.
03. 03. 2011 | 17:22

Dočekal napsal(a):

hoven napsal(a):
smith-jones
slaveček sobotka má dobrý ceny. na nádraží v brně před volbama rozdával rohlíky zadarmo.
03. 03. 2011 | 17:22
----------------------
Sice mi do toho nic není, ale vy jste si od "slavečka sobotky" vzal těch rohlíků přinejmenším nůši.
Asi jsem se moc nespletl, že? Stejně, jako s těmi Pampers pro dospělé.

Pokud by mne náhodou chtěl někdo kárat za ty Pampers, tak o těch plenách pro dospělé tady začal řeč právě nick hoven. Zřejmě má v tomto směru bohaté zkušenosti.
03. 03. 2011 | 17:53

Wraith napsal(a):

To Marie:

To je poněkud sporné. Možná se mýlím, ale zákon totiž vlastně nepamatuje na variantu, že by se podvodníkem mohla stát velká organizace nebo dokonce politická strana.
Já osobně bych takové straně zakázal účast v nejbližších volbách a taková strana by byla povinna vrátit státu veškeré finanční prostředky, které získala na základě volebního výsledku. (Neberu v úvahu aktiva a majetek strany či hotovost pocházející z členských příspěvků). Případně by šly bručet hlavní viníci podvodu, což by byli špičky strany včetně manažeů a volebních poradců.
Jenže usvěcčit strany z takového jednání by mohlo být velmi komplikované. Nehledě na to, že většina možných viníků jsou to právě členové stran, kdož pomáhají tvořit zákony a tudíž se na ně vztahuje imunita, což z nich činí nedotknulelné. Takže Bručet by šly jen malé ryby, což je škoda. Nelí-liž pravda?
03. 03. 2011 | 18:00

Luba napsal(a):

Pehe mnohým krev pije, VeVerky tu svou darovaly:

VV v jednom šiku na transfůzní stanici

"Dárcovství krve není sice politickou záležitostí, ale na druhé straně může se jí stát, když se odhodlají právě členové jedné strany.

„Udělali dobře a aspoň k něčemu je politika dobrá. Kdyby to zachránilo jeden lidský život, je to skvělé," svěřila se sestra na transfůzním oddělení

Podobnou akci chtějí jihočeští véčkaři opakovat. „Je lhostejno, kdo koho volí, kdo co dělá, důležité je, aby si každý uvědomil, že i on sám jednou může být tím, komu může krev od někoho jiného zachránit život. Myslím si, že každý, jehož zdravotní stav to umožňuje, by krev měl dát. Rozhodně se to vyplatí," dodal Paggio.

Zdroj:
http://www.parlamentnilisty.cz/kraje/jihocesky/190429.aspx

Takový "populismus" je aspoň užitečný.

Coby reakci na akci „Zachraň život – daruj krev s VV“
navrhuji uspořádat diverzní protiakci: "Darujte krev s Pehem!"
Pan Pehe, jako altruista a lidumil,
zajisté vycedí nejméně pět litrů.
03. 03. 2011 | 18:22

Dočekal napsal(a):

blue jay napsal(a):
Suchci?

Ty jsi od Bakaly koupil byt? Za trzni hodnoty dle Slavka Sobotky? 40 000? Tak to ti gratuluji!
03. 03. 2011 | 16:59
----------------------
Odkaz:

http://blog.aktualne.centrum.cz/blogy/jana-lorencova.php?itemid=11215

Já jen, aby se jeden zdejší "odborník na všechno" nemusel už dál zbytečně blamovat.
03. 03. 2011 | 20:22

hoven napsal(a):

dočekale,
vy jste jako paroubek. chcete se pořád hádat a všichni vás ignorujou
03. 03. 2011 | 20:23

Suchec napsal(a):

Hovne. Kdo tu lže, jsi Ty. A kdo tu vykřikuje? Taky Ty. Takže, dej si panáka, omyj si vlažnou vodou , a buď v klídku :-)

Až přestaneš lhát, pak nikdo nebude nic namítat.

Captcha: 8 quisling
03. 03. 2011 | 21:04

Petr B. napsal(a):

Dovoluji si upozornit, že sociální demokracie do poslední chvíle vylepovala plakáty po celé republice se zněním např. "Zabraňte koalici ODS, TOP09 a Věcí veřejných" či "Nemyslíš, zaplatíš". Výsledkem tohoto obrovského snažení nebyl tentokráte ani pat, ale naopak dokonce vítězství ODS a pravice o rekordních 18 mandátů. Žádný člověk v republice nemůže říci, že nebyl mnohokrát varován a nebylo mu polopaticky vysvětleno, co se stane pokud nepůjde volit či pokud půjde volit ODS a její spojence tzn. TOP, VV, SZ, SPO a KDU-ČSL. Věci veřejné jsou i podle představitelů ODS pouhým produktem pražské ODS, vrcholoví představitelé VV v minulosti podporovali či sponzorovali ODS. Odlišnosti v programu této strany od programů ODS a TOP09 byly pouze účelové z toho důvodu, aby získaly i voliče ČSSD, znejistělé dlouhodobou intenzivní štvanicí na předsedu Paroubka. VV nikdy svůj program nemyslely vážně, věděly že po volbách budou plnit program ODS-TOP a že tím vyzrajou na 4 roky i na své důvěřivé voliče. John, Bárta, Klasnová...pouze vystřídali v podpoře ODS Bursíka, Jacques a Lišku, kteří se předtím příliš zkompromitovali právě touto spoluprácí.
Prof. Bělohradský správně řekl, že nynější protesty proti této vládě nejsou legitimní...legitimní jsou pouze volby a lidé potřebují poznat skutečné utrpení a pád na úplné dno, aby konečně po 21 letech začali samostatně myslet, přestali věřit pravicové propgandě Mladé fronty, Lidových novin, Hospodářských novin atd. a většiny herců a zpěváků...Kdy začnou lidé v Čechách samostatně myslet, kdy začnou chodit k volbám, kdy se přestanou chovat jako ovce? Budeme čekat 40 let?
03. 03. 2011 | 21:19

Colt napsal(a):

pane Pehe

tím, co jste napsal jste prokázal, že si půjčujete metr z MfD. Nezávislému a bystřejšímu pozorovateli můsí být nápadné soustředěné mediální útoky na VV.
Můžeme se vsadit, že za těmi údajně nespokojenými policajty a hasiči není v pozadí nikdo jiný, než osvědčené Íčko (které rozdávalo odměny ještě větší).

Při stejně přísném metru by ODS musela chodit kanálama.
03. 03. 2011 | 21:20

crowley napsal(a):

Postoj pomerne krajne levicoveho priznivce CSSD asi muze byt VV ukradeny.

I pres predevsim hodne spatneho Dobese je VV porad volitelnejsi vetsina ostatnich stran (predevsim tech zavedenych - ODS, CSSD, KDU, KSCm..)

A pouzivani slova soukromy v pejorativnim slova smyslu je zajimave. Me nedela problem sverit cast sveho duchodu soukromym fondum, nez statu, kde predevsim diky demografii s dosttecnym duchodem za 40 let nepocitam.
03. 03. 2011 | 22:05

absolutní realista napsal(a):

troufám si tvrdit,že VV jsou menší zlo než ODS a ČSSD.Důvody nebudu rozvádět,stačí se pouze podívat na uplynulé dvacetileté působení těchto stran a lidí kteří v těchto stranách postupně působili a působí...
Jsou to všechno promarněné naděje o sluřbě veřejnosti kdy komunální a státní politika byla a je jen pláštíkem korupce a populistické manpulace bojem o moc.
A troufnu si tvrdit,že do takových výšin to VV ještě zdaleka nedopracovali ...,přesto je mi líto takového pana Peheho ,že neudělal nšjakou lepší kariéru jako třeba jiný pisálek Radek John a musí zde působit v tomto -na rozdíl od R.J.-téměř undergoundovém prostředí.
Dnes jsme na tom tak špatně díky ODS a ČSSD o tom snad nemůže pochybovat nikdo takže mé jako obřasnému čtenáři zpravodajských periodik a serverů přijde tento článek jako dělání komára z velblouda ,trochu mi to připomíná bulvár,mnoho slov a výpovědní hodnota prakticky žádná
03. 03. 2011 | 22:39

XY napsal(a):

Véčkaři, to byl mnohem větší volební podvod na lidi, než Bursíkovci. Lidi tady jsou nepoučitelní. Až bude 80 % (nebo víc) národa rýt nosánkem v blátě, tak se snad proberou, ale mám strach, že tady už bude jen spálená země. Včera bylo pozdě. Generální stávka, revoluce, husitské války - cokoliv už mělo dávno probíhat, aby Nečas s tím svým přiblblým culením se nemohl tvrdit, že ke všemu, co dělají, mají mandát od voličů.
03. 03. 2011 | 22:43

Marie napsal(a):

Wraith
Nevztahuje se tzv. imunita jen na některé případy? Třeba na takové, jakému teď čelí poslanec za VV Huml?
Myslím si, že není až tak těžké srovnat předvolební sliby voličům se skutečnými činy po volbách. Zejména VV hodně voličů doslova "převezly" už jen tím, že do vlády s dinosaury vstoupily, ač na dinosaurech postavily svůj volební program.
To, že strany neplní své programy, je podle mého názoru stejně závažný zločin, jako když podvodník vyláká na důvěřivém občanu peníze. A jako takový by se měl trestat.
Je divné, že na regulérnost voleb se dbá, ale na to, zda vítěz voleb skutečně naplňuje volební program, už ne. Tady zjevně chybí subjekt, který by se o to staral.
04. 03. 2011 | 00:35

rejpal napsal(a):

Z hlediska míry popření vlastního programu jsou VV nejhorší a TOP nejpoctivější. Ti slibovali, že nás oškubou, poslali do čela Kalouska, který je v oškubávání profesionál, tak stačilo si jen přečíst příslušné dokumenty. ODS byla předvídatelná zrovna tak. Hra na obě branky, hlavně aby byl klídek a ona mohla zobat. Ale porovnání slibů ústních i písemných VV s realitou - to je velmi tristní pohled. Že nejsou v takových výšinách jako ti dinosauři? Nejsou, ale učí se. Takový Jankovský - to velmi připomíná Řebíčka. Navíc vnesly do toho bláta ještě nové prvky - otevřené kupování pozic na kandidátkách a smlouva s vlastními kandidáty vázajícími je souhlasit s tím, co usnese management strany, nikoli poslanecký klub, jak je jinde (i v ODS) běžné.
04. 03. 2011 | 07:11

absolutní realista napsal(a):

Politika je korupce a zvláště v tomto vlezdoprdeláckém čecháčském prostředí,je zalezlá do všech koutů,je jak ve sttní zprávě v každé zakázce tak v soukromém sktoru ,já jako stavař bych vám mohl vyprávět...co si myslíte že je třeba zaměstnávání zahraničních dělníků přes zprostředkovatele ,najímání firem na stavby...proto cokoliv co vnese nějaké narušení této symetrie vítám
Zvlášť ve státní správě se utápí peníze zcela beztrestné a nepostižitelně...
Tak třeba mluvil jsem s manželkou člověka co zajišťuje elektrikářský servis pro Ministerstvo Zahraničí,čili pro práci na ambasádách v zahraničí.Elektrikář si tam vydělá 400 kč na hodinu a pro majitele firmy je 100 až 200 tisícový úplatek běžná věc...všichni jsou spokojení a takhle je to se vším.Mám známého z bývalého ZPA Košíře.Mají úspěšnou firmu která se zabývá montáží trafostanic,čili silnoproudaři.Všechno jsou to státní zakázky,ten člověk je dnes neuvěřitelně bohatý ,ale jak jsem se dozvěděl od jeho snachy je tam úplatek ve výši půl milionu či luxusního mercedesu normální věc. V tomto žijeme ,tím jsme obklopenitak jen víc takových stran co populisticky vytáhnou do boje s korupcí,třeba se pak něco stane
04. 03. 2011 | 08:13

absolutní realista napsal(a):

rejpal
Nemohu si pomoci ale hledisko popření volebního programu je dosti teoretické hledisko ,nezlobte se na mne ,ale takové hledisko může mít váhu maximálně v nějaké internrtové diskuzi...Pro mne je důležitější ,že se dnes o podezřelých kauzách úplně normálně píše ve velmi hojném počtu a kauzy se začínají vyšetřovat,je to sice běh na dlouhou trať,ale je důležité aspoň to že se z korupce konečně stalo téma,acož ještě tak před dvěma lety nebylo
04. 03. 2011 | 08:31

rejpal napsal(a):

absolutní realista
V duchu absolutního realismu souhlasně přikyvuji, že pojem popření volebního programu nemá váhu ani v internetové diskusi. Nicméně, zdá se, že pro zhruba polovinu voličů této strany váhu má.
To, že se mluví o korupci, je přinejmenším zčásti zásluha VV. Jenže, a to je ten problém, jen se mluví (tématem to bylo už dávno, jen to politici bagatelizovali). K žádným účinným krokům nedošlo, a nebyl schválen dokonce ani hotový zákon, který mohl být prvním krokem. To, že vypuklo několik afér, není zásluhou VV. Je to důsledek vztahů, jaké k sobě koaliční strany mají, a vlastně počátek řetězu je u pana Michálka, ne u politiků. A pak už šla jedna za druhou (ne vždy šlo o věci z kategorie korupčních).
A jak je to "na domácí půdě"? Chování ministra Bárty - proč lhal ve věcech sledování politiků? Mohl klidně říci, že ABL postupovala podle zákona a morálku ať si řeší ti, co si ty služby objednali. Dobeš - to je naprostá zoufalost od A do Z. Jaký je to psycholog (to byl hlavní argument pro jeho postup), když během krátké doby mění tři lidi na jednom postu? Ostatními věcmi kolem něj se už popsalo papíru dost, a vadí to i řadě jeho kolegů - jenže Bárta je umlčel. Jankovský - ještě je kolem něj relativně ticho, ale podobnost s Řebíčkem se jeví čím dál silnější.
Kdyby VV skutečně chtěly bojovat s korupcí, musely by trvat na rezignaci vlády před vánoci, protože v aféře Drobil si smočil premiér.
A hlavně - neměly vůbec vstupovat do vlády, v niž se nacházejí lidé s podobnými věcmi z minulosti spojovaní. Měly tolerovat vládu z opozičních lavic a držet jí nůž na krku přesně tak, jak prohlašovaly až do voleb samotných.
Ale to je jejich věc. Mohly se již brzy stát stranou s podporou hodně přes dvacet procent, místo toho jsou na nejlepší cestě k nicotě.
A ještě k tomu předchozímu vstupu:
taky jsme slyšel o spoustě podobných věcí. Jenže tohle se zezdola vyřešit nedá. A boj s korupcí v programu stran nemusí být populismem. Jen musí po slovech následovat činy. Každá strana, která by začala doopravdy jednat, by měla za sebou mohutnou podporu.
04. 03. 2011 | 09:37

absolutní realista napsal(a):

nevoli jsem VV,právě z toho důvodu ,že jsem jim nevěřil,ale nelíbí se mi když se z nich dělá mediální otloukánek ,kvůli nedodržení nějakých mediálních standardů,třeba jako že Dobeš vyměnil tři lidi .Prostě média se zde-ostatně jako všude-snaží uplatňovat svou moc ve společnosti a to jak by se měli účastníci veřejného života chovat a vytyčují jim hranice a přitom jsou to mnohdy dvacetiletí,třicetiletí parchanti kteří si tím honí témata a ego.O VV se toho napsalo dost,ale jedinou vážnou kauzu která stála za ten papír bylo podle mého sledování politiků,jinak převážně novinářská virtualita,uplatňování novinářské moci ,obecněji by se dalo shrnout lidská stupidita utržená ze řetězu,ale ono se musí něco vymyslet když na ně nic moc jiného zatím nemají ..Omlouvám se ale byl jsem teď nějaký čas v zahraničí tak jestli jsem něco vážného přehlédl...
Pane Rejpale nenechte si od novinářů standarty chování ve veřejném prostoru ,kdyby jste věděl co je to většinou za bídu tak by se vám možná zvedl pajšl
04. 03. 2011 | 12:49

rejpal napsal(a):

absolutní realista
Rozumím vám, ale ne ve všem souhlasím. Novinářů znám dost, ale ne všichni píší na zakázku mainstreamových médií, jsou mezi nimi i lidé s vlastním názorem.
Vidíte, já třeba tu věc se sledováním politiků neberu jako politickou kauzu VV (s výhradou, že Bárta nemusel trapně lhát). Je to kauza detektivní agentury, a pokud nedošlo k překročení zákonů, nevidím ve sledování manželek a politiků žádný rozdíl. Morální problém je to u těch, kdo si to objednali.
S tím Dobešem to vidím jinak než vy z jedoduchého logického závěru. Já si totiž nemyslím, že největší problém této země je v ekonomice a dluzích, primární problém vidím v politické kultuře, v nedostatku elementární etiky lidí, kteří řídí tuhle zemi. Před volbami se dost diskutovalo i toto téma a premiér slíbil, že "zavane nový vítr" (podle mě - korupce, arogance, ale i třeba důvěryhodnost politiků, kteří mají ordinovat nepříjemnou léčbu, s touto otázkou přímo souvisí). Proto jsem tak citlivý na úlety v této oblasti. Jsou signálem, že nic se nezměnilo. A u ministra Dobeše jde i o kvalifikaci - jak v oboru, tak profesionální. Tři personální pochybení za půl roku, to by se nemělo stát ani amatérovi (také jsem si párktát vybíral podřízené, není to tak těžké). A je to ještě horší, že jde o ministra školství. Stejné, jako když předseda ústavně právního výboru získá doktorát tak trochu obchvatem (jinak mě tituly nechávají dost lhostejným).
A v posledku. VV jsou propírané více, než odpovídá míře jejich prohřešků, to je pravda. Jenže byly to právě VV, kdo se angažovaly právě v oblastech souvisejících s etikou. Klasický bumerang a není to poprvé. V roce 1990 se objevila strana (ODA), která stavěla svou image mimojiné na slušnosti. A když došlo k různým temným věcem (většinou okolo financování), doplatila na ně daleko víc, než ODS, i když ta se v tom másle na hlavě topila. Tak to prostě chodí. Myslím, že v tom je u řady kritiků právě zklamání z nenaplněných příslibů, kterými VV hýřily.
Snad jsem vás aspoň trochu přesvědčil, že mé postoje nemají nic společného s mediálními hrátkami, těmi se opravdu neřídím. Mohu se v mnoha věcech mýlit, ale jsou to omyly z mých vlastních chybných úsudků. V případě VV bych byl rád, kdybych se mýlil.
04. 03. 2011 | 13:56

absolutní realista napsal(a):

podle mne je článek pana Pehe klasické novinářské hnidopišství,při kterém se nám do podvědomí snaží podsunout co už je absolutně nonsens a co ne,jinak s vámi souhlasím
04. 03. 2011 | 20:01

Wraith napsal(a):

Marie:

Právě v tomto smyslu imunita platí a neexitueje zatím žádný předpis nebo zákon, který by to změnil ...zatím se nenašel byť jediný zástupce libovolné strany, která by se chtěla striktně držet svého volebního programu a snažil se svůj postoj prosadit. (Ani se politků nedivím, podřezávat si pod sebou výnosnou větev je přece proti logice.)... Ostatně, hodně slibů bere za své během povolebních vyjednávání, kdy je každá strana nucena ze svých cílů (slibů) ustoupit kvůli vytvoření koalicí, Zkrátka kopromis je důležitější, než program. Ono dodržení/nedodržení většiny volebních slibů je na cti každé strany.
Takový kotrolní orgán by předpokládal vznik "nezávislého úřadu", což je za dnešní politické situace v drtivé většině Evropských států, nevyjma ČR, nemožné a představovalo by to zcela zbytečné zakládání nového úřadu.
Jediný kontolní orgán, který v stávajícím politickém systému může korigovat ono plnění slibů je samotná strana, tedy její členové mají nějakou možnost a to ještě za velmi specifických podmínek. Pokud si člěnové stran myslí, že jejich špičky konají dobře. (Tak, a jsme zas u průbířského kamene současného volebního systému.) Poslance ani senátory totiž v podstatě nelze odvolat...a na to právě strany sázejí.
Pokud bychom chtěli pohnat politiky k odpovědnosti, musel by se změnit jednak volební systém a jednak by musel vejít v platnost zákon, který by vztah volič/politik upravil tak, aby byl politik odvolatelný za přesně stanovených okolností, případně by se musela musel sejít dostatek protstujících voličů, který by dosáhl jisté meze. Například by počet negativních hlasů musel překročit jistý limit určený procentním výpočtem ze získaných hlasů. (třeba politik zvolený 150 000 hlasy by musel odstoupi, sešla by li se například skupina 30 000 nepokojenců požadujících politikovo odstoupení nebo by se objevila platná petice podepsaná nejméně stejným počtem lidí jako by bylo 75% zmíněného volebního výsledku politika.
04. 03. 2011 | 22:19

Federer napsal(a):

Spolecnost funguje na principu lhani, podvadeni, korupci a je to propad do hluboke socialni propasti. Policie se dopousti zlocinu v ruznych formach, vlada a dalsi statni urady podporuji spolecensky chaos. Proc a kdo za tim stoji? Je tady katastrofalni Bordel Chudoby a Vybrana Mezinarodni Spolecnost Kriminalnich Multimilionaru ktera ma otevrene dvere v politice CR. a napriklad i SR.

Jednou vetou receno, Je to Demokraticky Komunisticko-Fasisticka a Nacisticka Mafie.

Politika z roku 1927 se opakuje za pomoci Technologickeho pokroku ktery je nastrojem pro Ignoraci soucasnosti a budoucnosti. Naivnim lidem staci chleba a voda a dalsi je nezajima. Hraje se tady dost velka Mezinarodni Politicka Spina tak jako za Hitlera A Stalina, planovane ekonomicke krize jsou prvnim krokem k valkam ktere jsou videt od sameho zacatku roku 1989 az do dnesnich dnu. Zijeme v hrozbe hladu ktery se muze objevit behem kratkeho casu. A penize? Ty se budou tisknout dal a dal presto ze se za ne neda nic koupit. Dobry tah jak lidem ukazat cestu do raje svobody.
05. 03. 2011 | 15:21

Občan zZz napsal(a):

PANE PEHE, NAPROSTÝ SOUHLAS.
07. 03. 2011 | 08:15

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Aktuálně.cz Blog · Atapana Mnislav Zelený B Baar Vladimír · Babka Michael · Balabán Miloš · Bartoníček Radek · Bartošek Jan · Bartošová Ela · Bavlšíková Adéla · Bečková Kateřina · Bednář Vojtěch · Bělobrádek Pavel · Beránek Jan · Berkovcová Jana · Bernard Josef · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Blažek Kamil · Bobek Miroslav · Boehmová Tereza · Brenna Yngvar · Bureš Radim · Bůžek Lukáš · Byčkov Semjon C Cerman Ivo · Cizinsky Ludvik Č Černoušek Štěpán · Česko Chytré · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Davis Magdalena · Dienstbier Jiří · Dlabajová Martina · Dolejš Jiří · Dostál Ondřej · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořák Jan · Dvořák Petr · Dvořáková Vladimíra E Elfmark František F Fafejtová Klára · Fajt Jiří · Fendrych Martin · Fiala Petr · Fibigerová Markéta · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Gargulák Karel · Geislerová Ester · Girsa Václav · Glanc Tomáš · Goláň Tomáš · Gregorová Markéta · Groman Martin H Hájek Jan · Hála Martin · Halík Tomáš · Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hapala Jiří · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Heroldová Martina · Hilšer Marek · Hladík Petr · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holásková Kamila · Holmerová Iva · Honzák Radkin · Horáková Adéla · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hrabálek Alexandr · Hradilková Jana · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubálková Pavla · Hubinger Václav · Hülle Tomáš · Hušek Radek · Hvížďala Karel CH Charanzová Dita · Chlup Radek · Chromý Heřman · Chýla Jiří · Chytil Ondřej J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jelínková Michaela Mlíčková · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kaláb Tomáš · Kania Ondřej · Karfík Filip · Karlický Josef · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Pavel · Klíma Vít · Klimeš David · Klusoň Jan · Kňapová Kateřina · Kocián Antonín · Kohoutová Růžena · Koch Paul Vincent · Kolaja Marcel · Kolářová Marie · Kolínská Petra · Kolovratník Martin · Konrádová Kateřina · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Koutská Petra Schwarz · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kučerová Karolína · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kupka Martin · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Máchalová Jana · Maláčová Jana · Málková Ivana · Marvanová Hana · Mašát Martin · Měska Jiří · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minář Mikuláš · Minařík Petr · Mittner Jiří · Moore Markéta · Mrkvička Jan · Müller Zdeněk · Mundier Milan · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Návrat Petr · Navrátil Marek · Němec Václav · Nerudová Danuše · Nerušil Josef · Niedermayer Luděk · Nosková Věra · Nouzová Pavlína · Nováčková Jana · Novák Aleš · Novotný Martin · Novotný Vít · Nožička Josef O Obluk Karel · Ocelák Radek · Oláh Michal · Ouhel Tomáš · Oujezdská Marie · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Pavel Petr · Pavelka Zdenko · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Peka Karel · Peksa Mikuláš · Pelda Zdeněk · Petrák Milán · Petříček Tomáš · Petříčková Iva · Pfeffer Vladimír · Pfeiler Tomáš · Pícha Vladimír · Pilip Ivan · Pitek Daniel · Pixová Michaela · Plaček Jan · Podzimek Jan · Pohled zblízka · Polách Kamil · Polčák Stanislav · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rakušan Vít · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Reiner Martin · Richterová Olga · Robejšek Petr · Ruščák Andrej · Rydzyk Pavel · Rychlík Jan Ř Řebíková Barbora · Řeháčková Karolína Avivi · Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schneider Ondřej · Schwarzenberg Karel · Sirový Michal · Skalíková Lucie · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slejška Zdeněk · Slimáková Margit · Smoljak David · Smutný Pavel · Sobíšek Pavel · Sokačová Linda · Soukal Josef · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Strmiska Jan · Stulík David · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Sýkora Filip · Syrovátka Jonáš Š Šebek Tomáš · Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Šindelář Pavel · Šípová Adéla · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šojdrová Michaela · Šoltés Michal · Špalková Veronika Krátká · Špinka Filip · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štěpán Martin · Štěpánek Pavel · Štern Ivan · Štern Jan · Štětka Václav · Štrobl Daniel T T. Tereza · Táborský Adam · Tejkalová N. Alice · Telička Pavel · Titěrová Kristýna · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomek Prokop · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Tůma Petr · Turek Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Vacková Pavla · Václav Petr · Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Vančurová Martina · Vavruška Dalibor · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Vhrsti · Vích Tomáš · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojtěch Adam · Vojtková Michaela Trtíková · Vostrá Denisa · Výborný Marek · Vyskočil František W Walek Czeslaw · Wichterle Kamil · Wirthová Jitka · Witassek Libor Z Zádrapa Lukáš · Zajíček Zdeněk · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zima Tomáš · Zlatuška Jiří · Zouzalík Marek Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael · Žantovský Petr Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy