Neškodný strašák vládnutí s komunisty

04. 05. 2011 | 07:56
Přečteno 12626 krát
Když předseda sociální demokracie Bohuslav Sobotka připustil jako jednu z možností menšinovou vládu jeho strany s podporou komunistické strany po příštích volbách, začala z některých médií a úst pravicových politiků zalévat českou kotlinu tradiční a už dost obehraná vlna falešné morální paniky. ČSSD se i pod novým vedením konečně ukázala v pravém světle!

Téměř se vnucuje ironická poznámka, že politická a mediální pravice, které jsou ve světle dosti příšerného počínání pravicové vládní koalice v těžké defenzivě, si oddechly, že při prudce stoupajících preferencích levice mají konečně nějaké téma. Mobilizace proti zaručenému návratu komunistů k moci je navíc cosi, co má česká pravice takříkajíc „zmáknuté“. Nevyžaduje to žádné intelektuální úsilí, jen oprášení moralizujících či politicky apokalyptických formulek z dílny opožděného českého antikomunismu.

Jenže se zdá, že tentokrát bude oživení antikomunistického strašáka dost těžké. I ti z nás, kdo se ke kýčovitému antikomunismu bývalých konformistů odmítají připojit, ale zároveň si vládu ČSSD s podporou KSČM z různých důvodů nepřejí, se totiž mohou legitimně ptát, zda kterákoliv ze stran současné vládní koalice by byla pro vítěznou ČSSD jako koaliční partner lepší alternativou.

Jinými slovy: pokud by ČSSD nebyla schopná vytvořit většinovou koalici s lidovci, popřípadě i se zelenými, má kterákoliv ze současných vládních stran ještě právo nabízet se pro případnou koalici s ČSSD jako lepší a demokratičtější alternativa než KSČM?

Nejenže jsou všechny tři strany vládní koalice politicky víceméně zcela zdiskreditované, pokud jde o jejich reálné schopnosti spravovat stát či prostě rozumně vládnout, ale všechny jsou také ve větší či menší míře spojovány s korupčními skandály, „mystifikacemi“ a vazbami na neprůhledné skupiny v politickém zákulisí.

Kolaps politiky a privatizace státu dostoupily za vlády této koalice míry, kdy se je nutné ptát, zda právě tyto strany, jejichž počínání už ohrožuje samotné základy demokratického vládnutí, mají právo tvrdit, že jsou jakousi alternativou k údajně nedemokratické KSČM.

Je smutné, a o české neschopnosti provozovat skutečnou demokracii leccos vypovídající, že více než dvacet let po pádu komunismu dosáhly patologické jevy ve většině „demokratických“ stran takové intenzity, že se ve srovnání s nimi KSČM vůbec nejeví jako nějaké nedemokratické monstrum, za které ho s oblibou vydávají.

Dokonce lze tvrdit, že právě proto, že „demokratické“ strany tak dlouho vylučovaly KSČM ze své údajně slušné společnosti, jeví se (a pravděpodobně i je) ve srovnání s nimi současná KSČM méně zkorumpovaná a, což je ještě pikantnější, méně prolezlá takovými nedemokratickými praktikami jako je vzájemné fízlování různých stranických klik, uplácení členů či zasahování kmotrů v pozadí do politických rozhodnutí.

Skončí-li KSČM nakonec ve vládě nebo bude podporovat menšinovou vládu ČSSD, bude projevem vrcholného pokrytectví, pokud média a pravice spustí moralizující kanonádu proti ČSSD. Situaci, kdy se může většině společnosti KSČM jevit ve srovnání s „demokratickými“ stranami jako docela slušná strana, způsobily především strany současné vládní koalice. Pokud budou chtít obviňovat z přivedení KSČM k vládnutí sociální demokracii, měly by vysvětlit, v čem, kromě netotalitní minulosti, jsou dnes „demokratičtější“ a „čistější“ než KSČM.

Deník Referendum, 3.5.2011

Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

Mádla a Issová napsal(a):

Levice - fuj, fuj !
A ještě jedno fuj, fuj !

Levice je tak dobrá na vytření prd ....
PRAVICEEE, PRAVICEEE jedeeem.
Kdo není pravičák, ten .....
04. 05. 2011 | 08:01

vlada511 napsal(a):

Souhlas - primitivní antikomunismus mi připadá jako proletářský internacionacionaliusmus. Vůbec nic se nestane, pokud budou komunisti tiše podporovat vládu, stejně jako se nic nestalo, když podpořili Klause. Naopak - pokud buou komunisti neustále v opozici, budou přirozeně sbírat protestní hlasy a paradoxně sílit.
04. 05. 2011 | 08:05

Senátor Štětináč - přezdívka Plavec napsal(a):

Do morku kosti nesnáším komunisty a udávače STB.

Zakázat, zakázat, ..... zakázat
04. 05. 2011 | 08:12

Rumcajs napsal(a):

Pehe není politolog, ale hlásná trouba bolševiků. Když někde pochoduje pár skopčáků, Pehe hned zapaluje hromničky a nahodí epileptickej záchvat. Ale jak jde o extrémní levici, která má na svědomí největší genocidu v dějinách lidstva, je v pohodě.

Fuj Pehe !Seš nechutnej !
04. 05. 2011 | 08:15

Tupelo napsal(a):

Osobne jsem pro vladu levice, mensinova vlada CSSD s podporou komunistu (nevadila by mi asi ani ucast KSCM ve vlade, je zde ale bohuminsky sjezd). Pokud tato strana nebyla za vic nez dvacet let zrusena a vsichni s ni podle momentalni potreby vyjednavali (i mobilizujici Klaus), prijde mi celkem pokrytecke ji vylucovat z vladni ucasti, kdyz ve volbach pravidelne zastupuje vic nez deset procent volicu.

Myslim ze po 'vladnuti' soucasne pravicove 118 triady by mela dostat sanci levice a to bez ucasti jakekoliv strany, ktere se na dnesni vlade podileji (u VV to predpokladam jaksi automaticky, bye ;)). Levice zde vlastne nikdy nevladla, narozdil od pravice, - jak v 90. letech tak i v poslednich +-5. CSSD vladla vzdy za ucasti bud ODS (oposmlouva) nebo KDUCSL a US.
Zde je zajimavy clanek v Reflexu (Tak ať už ČSSD vezme komunisty do vlády): http://www.reflex.cz/clanek/politika/41529/tak-at-uz-cssd-vezme-komunisty-do-vlady.html

"Ve Francii kdysi ke zděšení spojenců komunisty do vlády vzali a nakonec to dopadlo tak, že si tím komunisté jen přitížili. Jenže my nejsme Francie, tady člověk nikdy neví, jak to dopadne. Nejde o to, že že by snad komunisté mohli zrealizovat nový Únor. Na to nemají potřebné mezinárodní podmínky. Nejde dokonce ani o to, že by nemohli obsadit některé ministerstvo člověkem, který by byl zcela kompetentní. Být komunista je sice pro mě morálně poněkud podivná záležitost, kvůli historii této strany, ale to neznamená, že by na některou funkci nenašli inteligentního člověka. Takového, který by nebyl o nic horší, než jsou někteří samouci v dnešní pravicové vládě. Prostě komunisty není potřeba démonizovat"
04. 05. 2011 | 08:22

Skaut napsal(a):

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)
Politici se k nám chovají tak velmi korektně, že tak stejně korektně prohlašuji pro Aktuálně.cz "Běžte všichni politici i s prezidentem Klausem do Velké Zábavy" !!!
Velká Zábava je na Slovensku a je to velká pr.el.
04. 05. 2011 | 08:26

Marcus napsal(a):

Je zajímavé a bohužel i smutné, že míra předvolebního strašení návratem socialismu se v posledních letech stupňuje - 21 let po revoluci to není dobré vysvědčení.
Nejlepší bylo předvolební heslo ODS "Řešení místo strašení" - to řešení bylo strašení Paroubkem a návratem socialismu.
Až to tady bude normálně fungovat (já stále doufám, že snad někdy ano), tak snad konečně budem ušetření zatím pravidelné předvolební "masáže".
04. 05. 2011 | 08:28

Olda napsal(a):

RUMCAJS: Že vy jste to, co napsal p. Pehe, pořádně nečetl. On se nepřimlouvá za vládu ČSSD s KSČM, píše, že si ji nepřeje. Ale také píše, že (já dodám podobně jakov roce 1948), pokud se komunisti vrátí k moci, budou to mí na svědomí pravicové demokatické strany, které svým chováním dělají z KSČM přijatelnou alternativu. Co řeknete na tenhle argument?
04. 05. 2011 | 08:31

dalimír napsal(a):

At už táhne třeba i celá Praha do ha....u ! Protože tam ty vládní garnitury a mraky jejich poskoků ,státních úředníků nevymyslí pro lidi nic dobrého ! Je již na čase abychom si připoměli tradice Jana bojovníka z Trocnova ,revolucionáře ,bojujícího za práva chudáků ! To jsme již došli tak daleko !!! Dl. PS : Zase budeme o sto procent více platit za odvoz odpadu ! Tam by ale měla skončit celá naše slavná vláda !
04. 05. 2011 | 08:32

stále rebel napsal(a):

To nejhorší, co bylo v KSČ, to již dávno přešlo k české pravici. Česká pravice jsou především bývalí svazáci a normalizační kádry, kteří se na komunisty nalepili jako kariéristé a po listopadu přešli k těm, kteří nabízeli nové časy.

Hloupost, bezpáteřnost a sprostotu, současného českého pravičáka nemůže překonat žádný komunista a tak než se pokoušet vládnout s korupčníky a riskovat bankrot státu, bude pro ČSSD lepší zkusit vládnout za podpory komunistů. Nevěřím, že je něco horšího než je současná česká pravice. Myslím si, že i komunisté nás budou směřovat na západ, kde najdou spíše spojence, než česká pravice, ta, pokud západ nezhnědne, má spojence jen někde na východě nebo jihu.
04. 05. 2011 | 08:34

Rumcajs napsal(a):

SR:

Už jsi se naučil počítat do deseti ? Jestli jo, tak jsi nejchytřejší levičák, kterého znám.

Gratuluju !
04. 05. 2011 | 08:36

Rumcajs napsal(a):

dalimír:

Ty přece nic nemáš. Tak kde se u tebe berou odpadky, bolševiku ?
04. 05. 2011 | 08:39

scallop napsal(a):

Autor:

No az bude vykladat v parlamentu nebo jidne sve tirady vazena poslankyne Semelova, bude od novinaru naprosto ferove se ptat: Na techto lidech zavisi vase vlada ?? A co az zpusti vazeny poslanec Dolejs a boji proti korupci !

No uz se tesim, az se precteme od pana Pehe, ze novinari kladou naprosto, ale naprosto spatne otazky ...
04. 05. 2011 | 08:43

Pepa z depa napsal(a):

Milý autore, děkujeme Vám, konečně téma k věci. Ano, je to svatá PRAVDA, že trojkolce a všem vlastizrádcům a kolaborantům zůstal poslední, podle nich trumf ale je to bohužel jen malá zelená sedma, kterou ale neuhrají do posledního štychu. Levice má již všechny ostatní trumfy pod palcem a to ještě OBČANSKÉ INICIATIVY A ODBORY nevatáhly toho velkého trumfa, že? No nic, KDO CHCE KAM, POMOZME MU TAM. Hezký den a přání bohaté diskuze přeje 4. odboj a Pepa z depa. Chlapi, dejte jim co se do nich vejde, ahoj, Pepa z depa.
04. 05. 2011 | 08:46

neo napsal(a):

Vláda čssd mě neláká v jakékoli podobě.
04. 05. 2011 | 08:49

Ládik!!! napsal(a):

"antikomunistický strašák"? Co to je? Komunistická ideologie je zodpovědná za smrt desítek milionů nevinných lidí. Komunisti mají diktaturu proletariátu v programu. Zloději, potomci nepotrestaných vrahů. Komunisti by mohli podporovat vládu? Jedině vládu takových, jako jsou sami. Rudý a oranžový hnus.
04. 05. 2011 | 08:51

Aktiv napsal(a):

Ano ODSČSSD smazala rozdíl mezi D E M O K R A T I C K Ý M a TOTALITNÍM PRIVATIZÁTORSKÝM UZURPÁTOSTVÍM.

Proto zaslouží jedinné pif paf:-)
04. 05. 2011 | 08:53

Luba napsal(a):

Kdepak,
pořád říkám, že jakákoli strana, která se svým názvem hlásí k tradicím totalitarismu se stovkami a milióny mrtvých, do demokratické společnosti nepatří.

Už jsem psal soudruhu Dolejšovi v diskusi, že dokud se nepřejmenují na P.R.De.L. - což je Původní Revoluční Demokratická Levice, žádná slušná strana se s nimi koalovat nebude.

Soudruhovi to jako nápad připadalo dobrý ...

Což mne zaujalo.
Nevím o jiném blogujícím politikovi či politologovi, který by na diskusní příspěvky pod svými odkazy lidstvu reagoval, nebo kdo z nich by prokázal smysl pro humor.
Krom toho fóru, že se zvolili do Sněmovny.
04. 05. 2011 | 08:54

neo napsal(a):

A pokud by vládli i komunisti, tak se můžeme těšit na výdobytky jako minimální mzda 15 000 , daň z příjmu 40,50,60 a 70% při výdělcích nad 20 000 apod... už se těšim.

Pak už bude chybět jen znárodnění majetku (první na řadě by měl být Dalimír a spol) , pionýři a spartakiáda. Na prvního máje budem vesele mávat v průvodu (vlajku už mám, kvůli hokeji)
04. 05. 2011 | 08:55

Marcus Agrippa napsal(a):

neo:
dáváte přednost zvyšování daní, poplatků, lobbingu a propojení businessu a politiky, jaké nemá v civilizovaných zemích obdoby?! Osobně mě KSČM nějakým nadšením nenaplňuje, ale je směšné strašit něčím co všichni bez rozdílu využívají.
04. 05. 2011 | 08:55

karelhá napsal(a):

Tak dlouho se Allende distancoval od komunistů, až ho bojovníci proti komunismu po velením Pinocheta zastřelili. Není náhoda, že Pinocheta různí Bendové obdivují.
04. 05. 2011 | 08:58

Petr z Tábora napsal(a):

Pane Pehe, vím, že jste levicový komentátor.
Dnes jste postoupil o stupeň dále, ještě dále než předseda Sobotka - podle Vás je KSČM demokratičtější než TOP09 či ODS. Logicky jediným správným řešením je tedy vláda ČSSD + KSČM.
Samozřejmě Vám to neberu, mezi mými dobrými známými jsou také lidé všech politických vyznání. Pro jistotu se s komunisty nebavíme o politice, respektive jen o konkrétních problémech.
Nicméně je dobré vědět, jak při čtení příspěvků, tak před příštími volbami, že pan Pehe je už oranžovorudý a nelze očekávat nějakou politologickou objektivitu.
04. 05. 2011 | 08:58

neo napsal(a):

Marcus Agrippa:

dávám přednost zvyšování nepřímých daní před zvyšováním daní přímých. Dávám přednost poplatkům před zvyšováním odvodů.

lobbing a propojení byznysu a politiky zde bude bez ohledu na politické strany v parlamentu.
04. 05. 2011 | 09:01

zdenekb napsal(a):

Osobně bych z vlády podpořené komunisty nebyl nijak nadšen, ale popis všech mobilisačních výkřiků na adresu "KS-ČSSD" slovy...

"dost obehraná vlna falešné morální paniky" a "nevyžaduje to žádné intelektuální úsilí, jen oprášení moralizujících či politicky apokalyptických formulek z dílny opožděného českého antikomunismu"

...je velmi trefný, a autorovi se povedl.
Mnozí ze zdejších diskutérů se v nich poznají.
(Což jim však nebude bránit ve výkřicích dalších... :o)
04. 05. 2011 | 09:04

Míval napsal(a):

Současná KSČM je pro demokracii o několik řádů méně nebezpečná než ODS a TOP. Kromě toho, pokud by došlo k výše uvedené situaci, tedy podpoře vlády či účasti v ní, bude pod takovou kontrolou, či spíše palbou, pravicových médií, že si určitě nedovolí sebemenší vybočení z mantinelů ústavnosti. Jiná otázka je, co udělá nastupují generace, jejíž mozky jsou ideologicky vymyty daleko lépe než ty naše před nějakými čtyřiceti léty.
04. 05. 2011 | 09:05

Vico napsal(a):

Tupelo, zdravím.Perfektní koment.

Je nad slunce jasné, že nikdo ze současných členů dnes vládnoucí Calverovy bandy, by neměl zasednout v příští vládě, pokud by levice získala parlamentní většinu.

Ještě dříve, než Pučmidráti vezmou do ruky vidle a nastolí zde vládu tvrdé ruky, která se změní v tvrdou pěst obkrouženou ocelovým boxerem, zbývá pro demokracii ještě jeden poslední pokus. Poslední variantou je levicová vláda.Znemožní-li se i ta, přijde nějaký ten D.O.S.T. anebo podobná verbež.

- Kdo nenávidí komunisty a chce je marginalizovat, musí myšlenku přímé nebo nepřímé vládní odpovědnosti starokomunistů přijmout. Voličskou základnu této strany už dávno netvoří její členská základna, ale nespokojenci, kteří nenávidí současný stav nikoliv z ideologických důvodů, ale z důvodů spíše hmotných. Tato masa bude bude pro starokomunisty beznadějně ztracena.

- Pochybuji, že jakákoliv další vláda nás ze současného marasmu vyvede. Uvědomte si, že 118 i zhlediska státního rozpočtu je nejméně úspěšnou vládou v Evropě. Přes plošné škrty budeme jedinou evropskou zemí, kde se zvýší procento rozpočtového schodku k HDP.Nejednoznačné výsledky jakékoliv příští vlády spojené s frontální mediální antikampaní, která provází jakoukoliv levicovou vládu a reálná selhání, ke kterým stoprocentně dojde, vymaže KSČM z politické mapy.

Než přijdou Bátorovci, musí se ta varianta, kterou naznačuje Pehe,bude-li taková vůle voličů, zkusit.
04. 05. 2011 | 09:05

ali napsal(a):

Pehe
proč jste v 81 emigroval?
04. 05. 2011 | 09:05

Luba napsal(a):

karlehá,
možná to nevíte,
ale Pinochet nebyl antikomunista. Byl to voják. A jako takový zakročil proti politikům, kteří se pod líbivými hesly chystali zbídačit národ.

Z toho vyplývá,
že případný český Pinočet by byl též žádoucí.
Jen by u nás zakročoval proti modrooranžové chobotnici.
04. 05. 2011 | 09:10

Pompeius Magnus napsal(a):

Vnučka:

" A babičko, jaký vlastně byli ti komunisti, rudí, nebo červení?"
Babička:

" Zlatí, děvenko, zlatí!!"

Až sem jsme to dopracovali,milá ODS.
04. 05. 2011 | 09:13

vfischer napsal(a):

ZAČNĚME CITÁTEM Z BLOGU:
Cit.: " více než dvacet let po pádu komunismu dosáhly patologické jevy ve většině „demokratických“ stran takové intenzity, že se ve srovnání s nimi KSČM vůbec nejeví jako nějaké nedemokratické monstrum, za které ho s oblibou vydávají. " ....

Jinými slovy - kam se hrabou bývalí komunističtí tajemníčci, když si nakradli na barák a rezavou škodovku či žigulíka. O loupežích kalibru současně vládnoucích bratrstev všech barev se jim mohlo jenom zdát!

Potíž bude jiná. Antikomunistická karta byť jakkoliv zprofanovaná bude vytažena v každém případě, kdykoliv a kdekoliv i po dvaceti a více letech. . Stále totiž platí, že někteří z našich spoluobčanů dostávají horečku jen při vyslovení slabik "komu" - v domění, že právě obalování v dehtu a věšení na lucerny je ten nejsprávnější způsob jak se mít lépe a radostněji.

A potíž nejpodstatnější, že současná skvadra oranžády je zprofanovaná úplně stejně, jako vládnoucí spolek pimprlat národní zlodějiny.
Zanechme marných nadějí, kouzelník ani Franz Josef nepřijdou.
04. 05. 2011 | 09:13

RA napsal(a):

komunisti jsou historicky a fakticky loupežníci a vrazi. V tom zřejmě bude pane soudruhu oranžový Pehe ten největší rozdíl oproti demokratickým stranám,že.
04. 05. 2011 | 09:15

schlimbach napsal(a):

RA
v USA také vládnou komunisti? Ve Francii a Anglii nyní také vládnou komunisti? Máte nějaké zjednodušené vidění světa.
04. 05. 2011 | 09:16

Rumcajs napsal(a):

Vydávat stranu kolotočářů za hráz korupci a lobismu, to může snad jen úplný osel a nebo placený propagátor.
04. 05. 2011 | 09:20

zdenekb napsal(a):

"ali napsal(a):
Pehe
proč jste v 81 emigroval?"

Možná o to vážněji byste mohla jeho názory k této věci brát...
04. 05. 2011 | 09:20

dedek napsal(a):

Pane Pehe velmi dobrý článek. To že se tady zase objevují názory těch "pravých" pravičáků bylo naprosto jasné. Nebudu je ani jmenovat. Nestojí za to, a ani na ně nemá cenu reagovat jak to tady propaguje mnoho z nás. Vedlo by to jen k výlevům ubohosti a tuposti. Ano vláda KSČ by asi nebyla to pravé ořechové ale je faktem, že bych je snesl více než to, co tady vládne dnes. Je pravdou, že nejedou v rozkrádačkách a lumpárnách. Nelze říci, že bych byl takový naiva a věřil, že se jich nemohou dopustit. Prozatím nejedou, protože neměli ani možnost. Je ale pravdou, že řvoucí vymatlaní pravičáci jsou tou hybnou silou, která žene mnoho nestranných lidí k tomu, aby jim dali hlas a ve víře ve zlepšení zarazili to neskutečné rozkrádání a ničení našeho hospodářství. Ono ČSSD by neudělalo se Zelenými a KDU také žádné terno, protože jsou to bezpáteřní strany, které jsou všeho schopné, což již mnohokrát dokázaly. ČSSD také není zrovna výkvět křišťálu ale bohužel je to stále menší zlo než "modří" komunisté. Myslím, že v případě pravice jde o takzvaná "zlatá děťátka", o kterých v samizdatu psal Jan Ruml a bohužel se s nimi nakonec sám spolčil. Ještě bych rád připomenul jeden jeho samizdatový článek pod názvem "Mankurti". Bohužel musím konstatovat, že v současné době je stále platný a hlavně v době, kdy jsem ho četl by mne nenapadlo, že se bude vztahovat i na něj. Je potřeba si uvědomit, že pravice zklamala i mnoho mladých, kteří již vládu KSČ nezažili a také začínají pošilhávat do leva. Nedivím se jim, protože z vyprávění starších o žití v socialismu se vzpomíná na to lepší. Ne každý byl perzekuován. V dnešní době je útlak prostého bčana ze strany vlády takový, že už končí každá sranda. Ano pravičáci se bojí progresívní daně, majetkových přiznání a tvrdí, že opět ztratíme, protože každý bude utíkat do daňových rájů. A co takhle země na západ od nás? Mají běžně progresívní daň a začínají jít tvrdě po domácích firmách, které zneužívají daňové ráje viz právě Anglie. Jsem naprosto pro. Ať nám ukáže levice, kam to dotáhne. Horší to být už nemůže. Pokud se to ale zlepší, pak si pravice už ani neškrtne.
04. 05. 2011 | 09:20

Honza napsal(a):

to Stejskal

pokud někdo ve svém příspěvku použije slovo, které běžně používal spisovatel Hašek je hned Vámi smazán, neboť vede nekorektní diskusi.

příspěvky, ze kterých až kape nenávist a svým obsahem a svoji dikcí silně připomínají projevy Adolfa Hitlera ( Rumcajs, Hoven, ...- ne náhodou zastánci tzv liberální pravice) považujete za věcnou diskusi a nejspíš vnímate za přínosné.
04. 05. 2011 | 09:22

RA napsal(a):

schlimbach.....Pehe se ptal na rozdíl mezi komunistickou a ostatními stranami, on ten rozdíl nevidí (pak nevím, proč emigroval za komančů z tohoto státu), ale já ten rozdíl vidím, protože ten je jasný.
04. 05. 2011 | 09:23

Medikolog napsal(a):

Skaute 08.26

Prima hláška. Smím ji převzít (v modifikaci) do repertoáru? (/;>D)
04. 05. 2011 | 09:29

zdenekb napsal(a):

Honza:

Klid člověče... Rumcajs, hoven, liberál a RA tu pravici dělají takovou službu, že za publikaci a ponechání jejich příspěvků musí být pan Stejskal nejspíš placen ÚV KSČM a Paroubkem půl napůl... ;o).
04. 05. 2011 | 09:29

wbgarden napsal(a):

Budu neustále opakovat, sebepitomější ale demokratické piškuntálie mi budou vždy milejší než toto.
http://ateo.cz/f/images/v/vzpominka-na-budoucnost.jpg
Děkuji. Už jsem byl.
Veselé krizování. Bez sockomu je všude hned líp...
04. 05. 2011 | 09:31

schlimbach napsal(a):

RA

jasný je možná vám, otázka je, zda je podložen reálnými fakty. Článek pana Peheho podle mě velice dobře popisuje skutečnost na našem politickém dvorku. A když už i pan Pehe vidí řešení ve spolupráci KSČM a ČSSD, myslím, že to již díky jeho emigraci něco znamená.

Takto uvažuje stále více lidí a domnívám se, že je to vina jedině té zločinecké, korupčnické a zprofanované kliky, která si říká vláda rozpočtové odpovědnosti a vláda boje s korupcí - při tom je to jen výsměch a plivanec občanům do obličeje. Kam se člověk podívá, nekompetentnost, tupost a arogance.
04. 05. 2011 | 09:31

Marcus Agrippa napsal(a):

wbgarden:
jen tak na okraj - ty bankovky byly kryté skutečným zlatem. V roce 1989 ho mělo Československo přes 100 tun. Dnes je to nějakých 11 tun. "Famózní"výsledek.
04. 05. 2011 | 09:34

Rumcajs napsal(a):

M.A.

Ono ještě existuje Československo ?
Nejsi ty náhodou levičák ?
04. 05. 2011 | 09:37

wbgarden napsal(a):

Budu neustále opakovat, dycinky byly ale kryty jenom čestným pionýrským. U nás jste za tyto nedostal obvykle nic, případně nevrlé - zkuste opět koncem týdne a v sousedních jistě spřátelených státech vám byly rovněž na dvě věci.
Veselé krizování...
http://www.bestwallpapers.net.ru/private/img/prikol/prikol_06.10.2010_bw_011.jpg
04. 05. 2011 | 09:39

schlimbach napsal(a):

wbgarden

dnešní bankovky máte kryté čím?
04. 05. 2011 | 09:40

Marcus Agrippa napsal(a):

wbgarden:
to ale nic nemění na faktu, že ČR je čím dál víc bez prostředků na další fungování. A rostoucí cena zlata leccos napovídá. A vaše dojmy o minulosti jsou v tomhle případě irelevantní.
04. 05. 2011 | 09:42

Rumcajs napsal(a):

Šlimba:

Běž si radši pilovat tu svou reformu. Ať má pan doktor radost, že máš nějakou zábavu.
04. 05. 2011 | 09:43

wbgarden napsal(a):

Budu neustále opakovat, já nevím kucí sockomáčtí neb bydlím ve lhotě a do rozmanitých fort knoxů a jiných státních pokladnic a sejfů na rozdí od vás dost dobře nevidím a navíc mívám obvykle příjemnější starostí. Jedno je ale jisté, když se rozhodnu nakupovat v usa či v polsku na rynku, případně na jiných arbatech, všude mi české zlaťáčky okamžitě a s radostí vymění.
Veselé krizování...
http://www.xoxma.lv/uploads/posts/2010-04/1271662798_podborka_161.jpg
04. 05. 2011 | 09:47

neo napsal(a):

Agrippa:

krytí zlatem bylo zrušeno dávno před r. 89.
ani Brettonwood nevydržel dlouho, takže o krytí bankovek zlatem si můžeš nechat spíš zdát
04. 05. 2011 | 09:48

stejskal napsal(a):

Dobrý den, pánové Honzo a Skaute,

děkuji Vám za zajímavé a věcné postřehy, budu o nich každopádně přemýšlet.

Se srdečným pozdravem

Libor Stejskal
04. 05. 2011 | 09:50

Mud.. napsal(a):

To Pehe se zdá, že kope za občany. Ve skutečnosti hájí ty co vysedávali SS ákům na kolenou! Byl bych použití útrpného práva. Nemuseli bysme čekat na pravdu půl století, jako u Novotného!
SS-Obersturmbannführer Wilhelm Leimer, narozen 27. května 1912, původní profesí stavební inženýr, familiérně zdrobnělý na Willyho, byl příslušník Gestapa z jeho Pražské úřadovny, kde měl v referátu protiparašutistický odbor. Když tedy nastala Heydrichiáda a následně se nacisté rozhodli zúčtovat s Lidicemi, nemohl u toho jakožto jeden z nejbrutálnějších příslušníků Geheime Staatspolizei (Státní tajné bezpečnosti) chybět. Na celé věci je ovšem mimořádně důležitý ten fakt, že tento gestapák byl ve skutečnosti příslušníkem Sovětské NKVD, ještě za války tajně vyznamenaný Leninovým řádem nikým menším než Josifem Džugašvilim nazývaným Stalin.
Když jej roku 1965 potkal na Rudém náměstí v Moskvě bývalý český odbojář, nedořezal by se v něm nikdo krve. Gestapák, příslušník NKVD a komunista Wilhelm Leimer neskončil na šibenici jakožto válečný zločinec, ale po své službě Sovětskému svazu odešel do penze v hodnosti plukovníka KGB. Max Rostock, původně odsouzený k smrti, byl ještě s dalšími čtyřmi nacistickými válečnými zločinci tajně omilostněn tehdejším prezidentem Antonínem Zápotockým na základě doporučení Ústředního výboru KSČ, jehož členem byl i agent Gestapa a budoucí prezident Antonín Novotný. Když Maxe Rostocka poté co byl propuštěn z vězení 4. února 1960 dovezlo estébácké auto na pohraniční přechod Rozvadov, měl již agent StB Rostock s krycím jménem Fritz, sloužit po příchodu do tehdejšího západního Německa i nadále svým komunistickým pánům a získávat pro ně informace.
04. 05. 2011 | 09:50

scallop napsal(a):

Vico

"Voličskou základnu této strany už dávno netvoří její členská základna, ale nespokojenci, kteří nenávidí současný stav nikoliv z ideologických důvodů, ale z důvodů spíše hmotných. Tato masa bude bude pro starokomunisty beznadějně ztracena."

Opravdu ? Volicska zakladna komunistu je pevna, jsou to lide starsiho veku, kteri se uz nezmeni. V obvykle uvadenem (a jedinem) pripadu Francie, kdy ucast ve vlade komunisty znicila, byli jejich volici skutecne preletavi nespokojenci, casto mladi. Nasim volicum komunistu nevadi uplatny Dolejs, nebude jim vadit ani ucast ve vlade.
04. 05. 2011 | 09:52

Faust napsal(a):

Re: dnešní bankovky máte kryté čím?

No já bych odpověděl, ale určitě by se to p. Stejskalovi nelíbilo, protože by to bylo velmi nekorektní! :-)
nicméně: Captcha po mně chce: justify nnesser - nějaká inteligentní Captcha :-)
04. 05. 2011 | 09:52

Marcus Agrippa napsal(a):

neo:
a proto je ČR jediná, která se zbavila téměř celého zlatého"pokladu".... Např. srovnatelné Nizozemí má 600 tun.
04. 05. 2011 | 09:54

dedek napsal(a):

Rumcajsi, jak jsme se jmenovali před rokem 89? Vaše myšlení opravdu stojí za to. Nebyla to náhodou ČSFR?
04. 05. 2011 | 09:55

schlimbach napsal(a):

Rumcajs

kolikrát mám pocit, že pocházíte z pekařské rodiny, když máte ten mozeček od těsta ulepený ...
04. 05. 2011 | 09:57

schlimbach napsal(a):

Faust
:)
04. 05. 2011 | 09:58

neo napsal(a):

Marcus Agrippa,

pořád to nemá nic společného s bankovkamy krytými zlatem, jak jsi tvrdil.

mimochodem, kdybys chtěl krýt peníze zlatem, musel bys začít kutat na jiné planetě. Tolik zlata na světě ani neexistuje.
04. 05. 2011 | 10:01

Jája napsal(a):

Chcete zase stát fronty na banány, muset chodit do práce, dostávat pravidelnou výplatu, mít vyrovnaný rozpočet, žádné státní dluhy, nemít miliardáře a jejich smetánku, nevědět, co je to bílý kůň, vytunelovat podnik, fond, banku, potom volte levici. My, tuneláři, podvodníci, zloději a darebáci všech forem máme pod palcem, policii, armádu, masmédia a v případě ohrožení demokracie je použijeme v souladu s manuálem našeho drahého Augusta. A propó, necháme vám pocit demokracie, můžete si krafat co chcete, ale odsud - posud, moc máme my, Bakala a spol.
04. 05. 2011 | 10:05

Maximus napsal(a):

Nevím co tady levo nebo pravověrní pořád řeší, dosud byli ve vládách tři druhy či skupiny lidí:
1. lapkové a zloději → malá domů nebo své straně
2. bývalý komanči → zloději s malou domů či své straně
3. neschopní amatéři → roztomilí naivní diletanti
Ještě by bylo vhodné vyzkoušet tuto skupinu:
4. vzdělaní odborníci nejlépe bohatí → ti snad nebudou krást nebo škodit!
Pěkný den všem!
04. 05. 2011 | 10:07

Honza napsal(a):

to Stejskal:

:-)

hezký den
04. 05. 2011 | 10:08

TomášL napsal(a):

Dobrý den autore!

Za sebe říkám, jestli budou vládnout socialisti s komunisty, tak další volby dostanou na frak tak jako v minulém roce (a ukecej svou bábu/dědu bude slabým odvárkem).

T.

PS: Jinak jsi stále myslím, že nerozumíte mladší generaci, která rozhodla minulé volby, a stále ji předlížíte.
04. 05. 2011 | 10:11

bobš napsal(a):

Pro Maximuse
Ještě jsem neviděl bohatého, který by nechtěl mít víc než má. Čili i za 4. je pochybné.
04. 05. 2011 | 10:11

Kvakin napsal(a):

Má se KSČM vůbec nazývat strana komunistická? Co je na ní programově komunistické - ve srovnání s tím, co přinášejí Komunistický manifest nebo Podmínky přistoupení k III. Internacionále či co alespoň "vyprávějí" tzv. alespoň leninskými principy výstavby socialistické společnosti?
1) Hlásí revoluční převzetí moci a nastolení státu diktatury proletariátu?
2) Volá po zespolečenštění (zestátnění) rozhodujících prostředků výroby a oběhu?
3) Hlásá centrální plánování a řízení výroby a ostatních segmentů hospodářského života?
4) Vyhlašuje závazný monopol jediné ideologie v celkovém duchovním životě společnosti?
5) Hodlá nahradit přirozeněprávní soustavu práva právem revolučně proletářským?
6) Připravuje nahrazení pluralitního systému politických stran systémem jedné strany s případnými přikyvujícími satelity (lidovci)?
7) Nárokuje - ústavně zakotvenou - vedoucí úlohu ve společnosti prosazovanou programově, organizačně a ovládáním rozmísťování kádrů?
8) Chce být "sekcí" mezinárodní - jednotně řízené - komunistické strany?
atd. atd.
Myslím že nikoli. To, proč KSČM trvá na názvu komunistická a nestane se třeba Českou demokratickou stranou práce(????), je dnes věc zcela neprogramová - je to úlitba starším členů a příznivcům, kteří by stranu se změněným názvem opustili (nebo se nechali zlákat k založení jiné strany se slovem komunistické v názvu), a tím profesionální politické struktuře KSČM vzali živobytí.
04. 05. 2011 | 10:11

Marcus Agrippa napsal(a):

neo:
československá měna byla krytá zlatem - co je podle tebe na tom špatně?! Během druhé světové války se platilo zlatem a směnitelnost dolaru za zlato Amerika zrušila až v roce 1971. Samozřejmě doslovně by to platilo při vydávání mincí ze zlata. Každopádně zlaté rezervy znovu vytváří MMF i OPEC což je dostatečný varovný signál.
04. 05. 2011 | 10:16

kelt. napsal(a):

Vláda trojkolky-vláda korupce a národní ostudy.
To,co se chce v Česku vydávat za pravici na vládní úrovni je spolek hochštaplerů/ rudých bolševiků a recyklátů z Národní fronty prekabátěných na modrou/ a loutek voděných kmotry na vařené nudli v zájmu lobistů všech kalibrů a finančního velkokapitálu.
To,že i zde jim někteří jednodušší jedinci fandí je jich problém.
Skutečností opakovaně zůstáva,že nic jiného než zastydlý antikomunismus před volbami jako argument nemají jim nebrání v tom,aby při jiné volbě v zájmu zvolení největšího škůdce této země šli za KSČM s čepicí v ruce poprosit o jejich hlasy.Potom byl za odměnu s.Grebeníček pozván do Lán na slavostní oběd.
KSČM nemusím,zejména proto,že v jejich řadách i když v marginální menšině se projevují nostalgici po "starých dobrých časech".KSČM neprokázala se zcela odstřihnout od minulosti.
Ovšem takovou"demokracii",jakou nám předvádějí současní vládci,kteří nabyli dojmu,že jejich právem je počínat si v této zemi jako na dobytém území,tak tu už nemusím vůbec.Nehledě na to,že tuto zemi"vedou"k hospodářskému a zejména sociálnímu rozkladu pod potřebou"reforem".
Pokud by po volbách,které by měly být urychleně vládla menšinová vláda s podporou komunistů,znamenalo by to pouze zastavení korupce a rozkrádání veřejného majetku a návrat do podmínek západních demokracií,které vyznávají tržní hospodářství se sociálním aspektem.
Návratem před rok ´89 mohou věřit jenom dutolebí fanatici.
04. 05. 2011 | 10:16

kozoroh napsal(a):

Pokud si Pehe hojí mindrák na Klausovi, budí ve mně spíše veselí. Pokud ale touto cestou testuje toleranci ke zlu, začínám mít obavy.
Chápu, že na levici je vymeteno a ideální spojenec je vlastní dítě. Co ale nechápu, je slepota a ztráta paměti nejen p. Pehe, ale i mnoha diskutujících. Z toho jde strach.
A ptám se spolu s nickem Ali: Proč jste emigroval?
04. 05. 2011 | 10:16

ali napsal(a):

zdenekb
jak můžete vědět, co beru vážně a co ne..? Jen mne zajímá, proč Pehe v 81 emigroval..
Komunizmus a bolševizmus beru toliko vážně, že už ani snad vážněji ho brát nelze, neboť je pořád dost lidí i států, kteří a které jsou touto zločineckou ideologií totálně zblbnutí..
04. 05. 2011 | 10:17

Maximus napsal(a):

bobšovi
Znám spoustu bohatých nebo na české poměry bohatších lidí a představ si, celá řada z nich se živí solidně
a nejsou finanční akrobati. Dnes už je také jiná doba, Klondike 1990-2000 už skončil. Pravdou je, že část lidí nemá nikdy moc, ale ti časem na to většinou dojedou. Vzpomínám si třeba na Stehlíka, kterému fungovala Bohemia Art, ale on měl málo am musel jít do Poldovky do oboru, který neznal. Možná pro tebe jsem měl ještě zdůraznit, že např. dobrého ministra platí, že musí být vzdělaný, musí mít morální kredit a povahové vlastnosti, když je finančně zaopatřený, tak je to velmi vhodné a hlavně je třeba vzít v potaz, jestli v životě už něco dokázal, třeba jako manager nebo podnikatel! Jinak "odborník" z panelákového bytu 3+1 co dělal někde úředníka nebo majitel malé stavební firmičky jako např. Viamont je záruka pěkného tunýlku, ten příšlušný pán si jsde do politiky nakrást!
04. 05. 2011 | 10:19

ld napsal(a):

neo,

...bankovkamy...Vy máte patrně na mysli hodně tvrdou měnu, že? :-)
04. 05. 2011 | 10:25

queribus napsal(a):

Pan J.Pehe už zřejmě načisto (přinejmenším "politologicky") zblbnul. Sympatizuje-li očividně se stranou, která má ve svých poslaneckých řadách taková individua, jako jsou Grebeníček či bachař Vondruška, potom už mu vlastně nezbývá, než aby se dodatečně komunistům veřejně omluvil za to, že před 30 lety z této země kvůli nim emigroval... (Jeho názorové "dospívání" připomíná "inverzního" Pavla Kohouta). Pokud někde ještě přednáší, je mně vysloveně líto jeho posluchačů.
04. 05. 2011 | 10:26

jo napsal(a):

KSČM patří k nejslušnějším stranám na naši politické scéně. Blivajz ODS-TOP-ABL klientelská vláda vybraného kapitálu a sponzorů už měla dávno padnout. Její "jakoreformy" jsou prosazovány pro učité výše zmiňované kruhy. Neřeší to vůbec nic. Dále se zadlužujeme 2x více než v minulosti, zvyšují se daně (samozřejmě jen někomu a to celkově), vstupné k doktorovi kde nevidím žádnou změnu atd. Klientela sobě, sponzoři sobě.
04. 05. 2011 | 10:27

neo napsal(a):

Id,

tu nejtvrdší
04. 05. 2011 | 10:29

Rumcajs napsal(a):

dedek:

A dneska se jmenujeme jak, myslivno ?
04. 05. 2011 | 10:32

zdenekb napsal(a):

kozoroh:

Nejsem sice p.Pehe, ale znovu odpovídám (vám i ali) - pokud v současné KSČM nevidí hrozbu emigrant před KSČ, nedodává to jeho názoru spíš na váze?!? Vážně se chcete nechat donekonečna strašit Gottwaldem a házet to KOMUKOLIV?!? (A v současné vládě opravdu může sedět KDOKOLIV).
04. 05. 2011 | 10:33

Puck napsal(a):

Na kdejakou volovinu se udělá průzkum mezi občany, voliči, co si o volovině myslí.
S přihlédnutím k tomu, kolik peněz vyhodila ČSSD za volební kampaň, a s jakým efektem, by asi nebylo od věci, zeptat se lidí, jak spolupráci s komunisty na vládní úrovni hodnotí oni, a jak moc by tato spolupráce ČSSD poškodila. Zas by to tak moc nestálo.
Anebo dát rovnou na výběr alternativy, jaké se mohou objevit po případném vítězství ČSSD ve volbách.
Nabízejí se pouze čtyři reálné :
1. menšinová vláda s podporou komunistů
2. vláda s komunisty
3. vláda s některou ze středových stran
4. velká koalice
Rozhodování podle toho co si přeje většina nemusí být nelepší. Ale je dobré mínění většiny znát. Nevzpomínám si, jestli a kdy se takový průzkum dělal.
04. 05. 2011 | 10:33

mažňák napsal(a):

pánové... při vší výhradě k tomu, co předvádějí současné "demokratické" strany ať už ve vládě nebo opozici (nedělejte si iluze, kdykoliv byla ČSSD u moci tak nebyla o nic lepší, výčet afér si s ODS v ničem nezadá), tak je dobré nezapomenout, že a) jsme jedna z nejbohatších zemí na světě, b) polistopadový vývoj byl v zásadě pozitivní (životní úroveň, svoboda, délka života) a c) může být mnohem, mnohem hůř.
Na rozdíl od těch ostatních je KSČ antisystémová, v souldadu s učením marxismu leninismu takticky čeká na svou příležitost a z logiky věci pro ně je "čím hůř tím líp", jenom tak mohou získat voliče a moc. I když volím většinou pravici, současnou ČSSD (bez Paroubka) ve vládě bych nepovažoval za žádnou katastrofu. Zdá se, že už i přestali popírat potřebu fiskálních reforem. Prostě normální, evropská, trochu zkorumpovaná a trochu populistická strana, prostě standard. Komunisti jsou zato tchoř v kurníku, jen shodou okolností v takticky předstíraném zimním spánku, ovšem jedním okem pokukující a čekající na naše zaváhání.
04. 05. 2011 | 10:34

max napsal(a):

Vzetí komunistů do vlády nebo byť jen do tiché koalice je za hranou politické etiky a je smutné, že to politolog Pehe nevnímá (o Sobotkovi si iluze nedělám, prostě ČSSD, pokud chce vládnout nyní nic jiného nezbývá...) .
Je to obdobné, jako kdyby např. v Německu nabídli, na základě argumentace, že v ostatních stranách se chovají ještě hůře, koalici extrémní levici či naopak by šli s podobným argumentem křesťanští demokraté do koalice s nácky ať již se dnes jmenují jakkoliv a byť mají ve svých řadách tzv. "pořádek" (jen ty myšlenkové pochody jsou poněkud chucpe ...). Samozřejmě by to nebylo možné - za prvé by to nikoho z řad normálních politických stran ani nenapadlo a za druhé by je rozcupovala veřejnost a média.
Je zajímavé, jak jsme u nás nepoučitelní a opět vypouštíme džina z lahve. Soc.demokraté na to již jednou tvrdě doplatili.
Hodně lidí si i v této diskusi plete dvě věci - nenávist vůči současné vládní garnituře (budiž, mají na to právo) a řešení tohoto odporu formou legitimizace extrémní politické strany (mimochodem jediné tohoto typu v postkomunistických zemích), což zároveň znamená legitimizaci její historie se vším co toto obnáší.
04. 05. 2011 | 10:34

tata napsal(a):

přeji dobry den všem

pane zdenekb

Myslym že jste vystihl podstatu jak zhodnocením co psal pan Pehe ,tak a to bych řekl vystižnějc o panech s pravice,sem taky naopak rad že tady zustavaj jejich přispěvky,co vic muže přesvedčit lidi o zhobnosti pravice než přispěvky zdejší jedničky pana RUMCAJSE.PANOVÉ jen houšt a vice,RUMCAJSU,HOVNU,BLU,VŽDYT JASNĚ UKAZUJÍ co sme proně to je za všechny prachy reklama jen je nechte,akorat holt to chce v nejmenší miře reagovat ale zase i to možna není dobře,nebot když vydržite přejit uražky ztrapní se oto vic.
04. 05. 2011 | 10:38

neo napsal(a):

Agrippa,
špatně neni nic. Píšu, že tolik zlata neni. V oběhu jsou peníze kryté aktivy ČNB.
04. 05. 2011 | 10:40

Vico napsal(a):

Id 10:25 : :-)

Holt natvrdlí mají tvrdou měnu..
04. 05. 2011 | 10:42

mažňák napsal(a):

max: ano, přesně. Vypuštění džina z lahve.
04. 05. 2011 | 10:43

Xury napsal(a):

Pro Jáju:
ještě zapomněla na uliční výbory, výjezdní doložky, neustálé hlídání, abych někde něco neřekl, co by mohlo být "proti", po 50 zapomeňte na dialýzu, smrt v případě, že potřebujete léky dostupné jen v zahraničí, neustálý relativní pokles ekonomické úrovně, na skladech roční produkci průmyslu - neprodejná atd atd.
04. 05. 2011 | 10:46

Vlkodav napsal(a):

Mne stačí přečíst si program KSČM. Je to naprosto nerealistický dokument, jen sliby které je nemožné splnit.
A hlavně: "Pozastavit členství České republiky ve vojensko-bezpečnostních strukturách NATO a následně vystoupit z NATO. "

Proto se ČSSD vymstí, když bude vládnout s podporou KSČM anebo dokonce budou spolu ve vládě. KSČM je nebudou podporovat zadarmo!
04. 05. 2011 | 10:48

kozoroh napsal(a):

zdenekb.
Víte, pane, já toho Gottwalda zažil. Nemám naprosto žádné iluze. Tady snad není nikdo, kdo by mezi svými blízkými neměl někoho, kdo se neumazal. To je důvodem tolerance zla. Chybí tady drajv spojenci poháněných němců v poválečném období. My jsme ve 48. plynule přesedlali z jedné totality na druhou. A těch 60 let je znát a ještě dlouho bude. Klidně se můžete chlácholit, že už takoví nejsou, ale to je tragický omyl.
A Peheho blog jen testuje, zda lze na levici vytvořit významnější blok. Zeman je passé, lidovci oportunisti, VV rovněž (navíc nad propastí), Bobo taky, tak s kým, že?
04. 05. 2011 | 10:50

hoven napsal(a):

všichni slušní lidé by měli být vyděšěni z toho, že chce čssd vládnout s komunistama. a bolševizace a radikalizace sociální demokracie a maloměšťáků jako je pehe nebo mediální ekvilibrista halík ohrožuje demokracii v čr.
04. 05. 2011 | 10:55

Marcus Agrippa napsal(a):

kozoroh:
asi tak. V roce 1948 Gottwald nemusel vyvíjet nějaké zvláštní úsilí ke svému vítězství ( především v Praze to měl víc než snadné ). Ale spousta lidí ( včetně třeba Horníčka ) rychle pochopila, že se to nevyvíjí tím správným směrem. Proto taky v samotné KSČ vzápětí vzniklo Dubčekovské křídlo. A stejně tak jako v roce 1938 nám naši"spojenci"rychle ukázali, jak si to představují oni. A Poláci byli tuším jedni z mála, kteří se za to dodnes hluboce stydí.
04. 05. 2011 | 10:58

xx napsal(a):

Na jednu stranu si říkám, že by možná bylo vůbec nejlepší, kdyby se komunisté dostali přímo do vlády s ČSSD. Myslím že by příští volební období nebyli ani v parlamentu. Stejně jako tento osud potkal všechny minulé koaliční partnery ČSSD. Aby se udržel Kalousek, musel si založit novou stranu.

V tomto smyslu by to bylo prospěšné.

Prospěšné by to bylo také z toho důvodu, že by konečně mohla levice předvést jak umí spravovat zemi bez kompromisů. Je určitá naděje, že by pak lidé pochopili.

Nakonec, je docela možné, že nás v nejbližších letech čeká další ekonomická krize, některé hlasy hovoří o těžším průběhu, takže by nebylo od věci, aby se i ČSSD protáhle takovým kanálem, jako se to stalo ODS. ČSSD toho dnes sprostě zneužívá v politickém souboji a někteří bezmozci tuto argumentaci přebírají. Dokonce jsem nedávno zahlédl v diskusi srovnání růstu HDP za ČSSD a za ODS. No zkrátka pitomci se najdou vždy a vždy jich bude houf. A na takové je třeba používat jen pitomé protiargumenty, protože složitějšímu vysvětlení nerozumí a považují ho za blamáž.

Suma sumárum, jsem rád že se Sobotka odvážil a doufám, že z nastoupeného kurzu zbaběle neuhne do nějaké obdoby oposmlouvy.

Z hlediska ekonomického to o mnoho horší než je to dnes nebude, současné koalice se chová ekonomicky v podstatě levicově. Zvyšuje daně, rozšiřuje státní aparát, posiluje pravomoce policie, ubírá svobodu lidem. Co horšího se nám může stát.
04. 05. 2011 | 10:59

zdenekb napsal(a):

kozoroh:

O Gottwaldovi nemám žádné iluze. S tím, že komunismus je tolerovaný, protože jen málokdo si nijak "nezadal", s tím také souhlasím.

Jen v současné KSČM nevidím žádnou reálnou hrozbu (už kvůli zcela jiné situaci ve světě), a říkám, že Gottwald, uranové doly, politické procesy a ostnaté dráty jsou vytahovány zcela účelově, navíc lidmi, kteří se hlasů KSČM nijak neštítí, když je sami potřebují. Nelnu nijak k lidem typu Grebeníčka a Semelové, na druhou stranu opravdu nebezpeční soudruzi překabátili včas, a stali se byznysmeny, kapitány průmyslu a milovníky volného trhu.

Partajničit v KSČM... co je to podle vás za karieru?!?!?
04. 05. 2011 | 11:03

Jeff napsal(a):

Max a spol.: pokud je něco za hranou politické etiky, je to nadrzlé ničím nepodložené hlásání triády o reformách, je to tupounské chování jejích poslanců v parlamentu pod vedením takových mrtvol, jako je Němcová a Parkanová a takové skandály, jako mají na triku tzv. neformální leadři typu Bárta, Kalousek se svým Bartákem a vicepředsedové neuvěřitelné strany se zcizeným názvem po OF. Pokud něco volá po změnách zcela jiným směrem, než se vývoj v ČR po 6ti leté vládě modrých ubírá dnes, je to vývoj ekonomiky směrem k Bulharsku, je to deziluze drtivé části společnosti srovnatelný s obdobím po vpádu Hegemona doprovázená rozkladem státu, morálky a práva.
04. 05. 2011 | 11:06

Karl von Bilderberg-Maurer napsal(a):

Škodlivé okrádání občanů zlodějskou a zločineckou pravicí tohoto tragikomického Kocourkova od konce sametové taškařice prozatím vesele pokračuje. A k tomu se ještě pokouší dělat z lidí po amerického vzoru ovce. Otázka je JAK DLOUHO, že?!
04. 05. 2011 | 11:07

kozoroh napsal(a):

MA.
Mezi 48. a pražským jarem je 20 let. Tedy k Dubčekovi dost zkratka. Co se dělo v tom období si neuvědomil jen třeba ten Horníček. To si uvědomovala i spousta těch, kteří Gottwaldovi věřili. I naprosto "obyčejných" lidí. Vy nejste pamětník, vy jste pouze papoušek zlehčujících frází.
Ve 20.roce soc. dem. porodila KSČ. Teď chce zcela pragmaticky "návrat ztraceného syna".
04. 05. 2011 | 11:09

stále rebel napsal(a):

Strašit lidi, že budou muset stát frontu na banány, je stejně hloupé, jako strašit tím, jak to vypadalo před vládou komunistů a nejde jen ty hnědé, ale i ty prvorepublikové. Vedle bídy toto pojetí demokracie

„10. února 1925 byl v Praze po skončení protidrahotní demonstrace uspořádán demonstrační průvod přes Václavské náměstí. Proti demonstrujícím byla vyslána policie, která střílela a šest demonstrantů těžce a mnoho lehce zranila

11. června 1926 rozháněli v Praze četníci střelbou demonstraci dělníků proti zvýšení zemědělských cel a několik dělníků při tom zranili

20. dubna 1930 uspořádal Komunistický svaz mládeže sraz mladých u Radotína. Při rozhánění průvodu střelbou četníci těžce zranili dvě děti a tři členky Komunistického svazu mládeže

4. února 1931 byli při hladovém pochodu nezaměstnaných do Duchcova zabiti 4 horníci a další 4 těžce zraněni

25. listopadu 1931 bylo při hladovém pochodu nezaměstnaných do Frývaldova četníky zastřeleno 8 demonstrantů, mezi nimi 14leté děvče, které šlo náhodou po ulici, a přes 30 dělníků bylo těžce zraněno

18. února 1932 byl při stávce textiláků ve Strakonicích četníky poraněno 18 dělnic

31. března 1932 byl při stávce v Horní Suché na Těšínsku četníky zastřelen jeden horník, dva těžce a několik dalších lehce zraněno

13. dubna 1932 byli při táboru stávkujících v Mostě za velké mostecké stávky zastřeleni dva dělníci, pět těžce a 21 lehce zraněno

Tenkrát ve Frývaldově 25. 11. 1931…
„Střelba trvala asi 40 vteřin. Střílelo nejméně 20 četníků. Na místě zůstalo ležet šest mrtvých:“
http://www.blisty.cz/art/31427.html

Poválečný komunismus nenavazoval na nic krásného
Toto formovala komunismus v munulých desetiletích
04. 05. 2011 | 11:11

Al Jouda napsal(a):

Nejlepším řešením je většinová jednobarevná vláda ČSSD. Proto je třeba, aby tato strana získala v příštích volbách nad 50% hlasů !
04. 05. 2011 | 11:12

tata napsal(a):

pane MAX

pletete si pojmi,kdyby to tak bylo nebyla by v parlamentu,i ztoho je vidět určitá dvojakost VAS a pravicove strašení.VĚC MA NĚKOLIK POLOH,ve všech stranah jsou byvaly jen ti byvaly v pravicovych stranach jsou ted největší bijci ....paradox co ?,kdyby to bylo jak pišete hlavně tyto strany by se měly odnich odprostit.

BEzpochyby 50leta jsou zločina a taky mi vadí že se stimto dusledně nerozešli,ano je tam čast kolem Grebenička KTERA TO BAGATELIZUJE A TO JE NEPŘIJATELNÉ.

pROČ TEDA nebyla zrušena,nevěřme na keci ne že jsme lepší než oni ale že ve sve podstatě to co zde je připravovaly oni,a jsou stěch chytrych ted velkokapitalisti.

VTE STRANĚ zustala určita čast fanatiku kolem GREBENIČKA ...TO JE ŠPATNÉ ALE JSOU čim dal v menšině a převažujou tam lidi co jsou přesvedčeni levicovym smyšlenim.
Protože členství vteto straně dnes přinaší většinou kainovo znamení,bez vyhod ruznych preberend.

proč pravici nevadí když sní hlasujou komunisti a ALE snima hrozí?Proč nebyla dosud KSČ ZAKAZANA?vždy populisticky hrozí že ji zakažou dobře ví že kvuli munulosti je to pase a v současnosti nenajdou duvod.Tak proč?

odpověd je jasna TIM jak je KSČ pro plno voliču včetně mě nepřijatelna je to krasné strategie,sice jejich 12/18 procent ve volbach vždy levici chyby.TAKŽE SI MI levicovy voliči měly začit klast otazku,mají takovy pani MAXOVÉ VIZ JEHO PŘISPĚVEK...04. 05. 2011 | 10:34 PRAVDU NEBO JE TO UČELOVÉ OBLBOVANÍ.

neumim si tak jednoznačně odpovědět,v pohledu ale teto vlady vpohledu nazoru panu Rumcajsu,nabyvam stale většího dojmu že svuj nazor bych měl upravit a klast si otazku,hrozí zde sebemenší nebezpečí ,chapu pro pravicoveho voliče je ta odpověd vice zřetelna pro levicoveho už zdaleka ne.
04. 05. 2011 | 11:14

neo napsal(a):

Al Jouda:

no, tak snad budou voliči soudní jako při posledních volbách do sněmovny.
04. 05. 2011 | 11:15

suchánek napsal(a):

Vico,
safra a já si vás za poslední dobu tak oblíbil (i přesto, že jste ten, co tančí na druhém břehu).

Ten dnešní vstup myslíte vážně???

Hodně se dnes řeší post na vnitru, pojďme se zasnít: píše se rok 2013 a po předčasných volbách do křesla ministra vnitra usedá Miroslav Grebeníček (KSČM).

ČTK
15.2.2013 14:35 "Odkaz mého otce stále nosím ve svém srdci a přísahám, že pro naši vlast jeho odkaz naplním", pronesl po ministerské přísaze Grebeníček.

15.2.2013 15:05 Letiště v Ruzyni zažívá kolaps...
04. 05. 2011 | 11:20

Tunel napsal(a):

Karel Kryl - Necenzurované Noviny (1992/ 30, ročník 2) pravil:

"V císařství se udělá nová šlechta, stará šlechta se z části postíná nebo odstraní, aby se znovu renovoval rod této šlechty a sešvagřil se s císařskou šlechtou. Vždycky tomu tak bylo a nastává to i v této zemi. To je můj názor. To znamená: nebudou tady žádné staré struktury, jsou tady dneska už staronové struktury a nedomnívám se, že komunistická strana je nebezpečná. Právě staronové bolševické struktury - bolševickokapitalistické - se bojí komunistické strany. Dneska - jak to zní směšně - aby jim náhodou ty nakradené prachy nesebrala."

PS: Proč když přijde řeč na KSČM (Číslo registrace: VSP/1-3076/90 IČ: 496936 předseda ÚV KSČM: Vojtěch Filip)
začne se argumentovat činy stále aktivní a platné KSČ (registračníčíslo: II/S-OS/1-920/95 IČ: 63110156 generální tajemník: Ing. Miroslav Štěpán, CSc.)?

PS PS: Proč mají zdejší antikomunisté neustále potřebu, "půjčovat" si ty miliony obětí ze zahraničí?
04. 05. 2011 | 11:21

zdenekb napsal(a):

Přesně pane tato,

zákaz KSČM by se pravici těžce vymstil...

a) neměla by čím dělat své tradiční "bububu" v kampani
b) levice by získala o 10-15% použitelných hlasů více

O zákazu KSČM se bude mluvit (zvlášť ve volebních obdobích), ale pravice jej nikdy nedopustí.
04. 05. 2011 | 11:21

kozoroh napsal(a):

zdenekb.
Nemám ten správný globální nadhled. Tolik mi ale můj rozum říká, že právě teď začíná to rizikové období, kdy mohou sílit ty síly, které byly dosud drženy na uzdě. Nevidíte-li reálnou hrozbu, může to být stejná slepota, jakou prokázala "většina" ve 48.
V jednom s vámi souhlasím. Totiž s tím faktem, že ti "nejschopnější" se stali "kapitány". Není divu: Partaj pro ně byla výtah. Když se zadřel, oni jediní věděli, že je třeba sedlat jiného koně, měli informace a prostředky. Ne tak většinou ti, kteří restituovali, nebo se mlátili v malé privatizaci.
Oni byli rovněž ti, kteří významně ovlivňovali (a ovlivňují) právní prostředí v tom smyslu, aby zase vyhovovalo právě jim.
O morálních škodách, napáchaných na dvou generacích ani nemluvě. Nakonec je to vidět i zde, v diskuzích.
04. 05. 2011 | 11:23

Honza H. napsal(a):

Pan Pehe to dopracoval.
04. 05. 2011 | 11:28

Jeff napsal(a):

rume vůbec se nestyď za své vzory, dělá to už za tebe dávno venca
04. 05. 2011 | 11:30

stejskal napsal(a):

Nikoliv, pane Rumcajsi,

Vámi citovaná zásada "na hrubý pytel hrubá záplata" nebude určovat debatní styl těchto stránek (už jsem to tu psal mnohokrát). Váš text obsahující hrubou nadávku jsem smazal.

Libor Stejskal
04. 05. 2011 | 11:31

Bazzy napsal(a):

Karl von Bilderberg-Maurer napsal(a):
tak dlouho, dokud se tu 4 mil. lidí na něčem neshodnou ...
04. 05. 2011 | 11:32

Rumcajs napsal(a):

KLDR rozšiřuje svoje koncentrační tábory pro politické vězně.
Mučení,masové popravy,hlad.... komunista zůstane vždy jen komunistou.

Jediné, co ho činí lidským ,je nedostatek moci.
04. 05. 2011 | 11:33

kelt. napsal(a):

xx-vezmu to od konce-plně souhlsím,že horší vláda,než ta současná přijít nemůže.
A teď popořádku-příliš spoléháte na možnou krátkou paměť svého okolí.
Kalousek /mimo jiné člen NF před listopadem/chtivý po moci dostal zřejmě po větším množství jeho oblíbené vodky a následné kocovině geniální nápad se spojit s komunisty.Následně to maskoval/první mystifikace ?/snahou zabránit velké koalici.No nesežrali mu to ani jeho soukmnenovci.Takže s tím,proti kterému chtěl bojovat /2003/vymyslel TOP/olánek/jako béčko ODS a jako maskota si vybral věčně spícího feudála.Dál snad již nemusím.
Lidé již pochopili-tato vláda má fenomenální podporu celých 21% populace.
Další krize nás nečeká,spíše permanentní recese z důvodu stagnace příjmů SR a záměrného snižování koupěschopné poptávky,kterou nemůže substituovat ani napojení na ekonomiku NSR.
Jenom k tomu růstu HDP-pro rok 2009 nejlepší MF Kalousek,co kdy svět nosil naplánoval růst téměř 5%,i když byl varován odborníky,aby tak nečinil.Výsledek byl -5% a nejvyšší schodek SR v dějinách ČR a to jenom proto že:
-krize dle Kalouska se nám vyhne/asi neměla schopnost přelézt Šumavu a K.Hory/
-bylo rok před volbami a aby byl dodržen plánovaný schodek SR,tak by musel Kalousek sáhnout do výdajů-a to se jaksi nehodilo do předvolebního krámu.
Tolik ten "nejlepší"ti ostatní jsou jeden za osmnáct a druhý bez dvou za dvacet.Množina neumětelů a zastydlých ideologů.
A za ten nejpitomější argument považuji to,že vláda musí plánovitě ožebračovat střední třídu a chudší,aby se v brzku měli lépe.
04. 05. 2011 | 11:35

Rumcajs napsal(a):

Pan Stejskal:

Nejsem už nejmladší a zhoršuje se mi paměť. Mohl byste mi připomenout tu hrubou nadávku ?
Že by to byl ten pytel ?

A už vím. Gauneři.
No, jo. S lidma co schvalují genocidu sta miliónů nevinných lidí se musí v rukavičkách.
04. 05. 2011 | 11:37

tata napsal(a):

pane KOZOROH

tu největší zde činí ale sami lidi vašeho smyšlení,,myšleno pravicově,,jak jsou unich všichni dole darebaci.

VYTE STAČÍ ČIST třeba takoveho pana RUMCAJSE A VĚDĚT co zde psal jinde třeba o PINOCHETOVI A TED napiše učelově toto.....04. 05. 2011 | 11:23

tady jasně vidite tu učelovost on už davno legalizoval toho generala a nejradši by to udělal i zde.
04. 05. 2011 | 11:41

mažňák napsal(a):

kelt.: "plně souhlsím,že horší vláda,než ta současná přijít nemůže"
svatá prostoto...
04. 05. 2011 | 11:46

Carlos V. napsal(a):

Milý pane Pehe,

Na koalici ČSSD - KSČM mě neděsí snad ani tak KSČM.

Všichni víme, kdo jsou a co chtějí. Nejsou u koryta a tak ... zatím ... moc nekradou. Jejich program je snad ještě horší, než program ČSSD.

ČSSD totiž vše podřizuje dvěma tlakům - levicovému populismu a chlebodárcům jejich papalášů. Jejich populismus je horší, než plánované kroky komunistů, sociální demokraté prostě udělají/slíbí/rozdají vše, co jim přinese voliče.

Sociální demokraté - s podobnými kroky (byť méně promyšlenými jako komunisté viz výše) - jsou ale napojeni na současný establisment. Gross, Březina, Hulínský, Benda, Ludvík .... takových lidí u komunistů moc není.

Být levičákem, volím spíš KSČM. Staří straníci dogmatici jsou většinou už mrtví. Prospěcháři jsou už dávno jinde. Nekradou - a nejsou napojeny na korupční kruhy.

Není třeba strašit komunisty. Sociální demokraté jsou mnohem nebezpečnější.
04. 05. 2011 | 11:47

Tupelo napsal(a):

Ahoj Vico, myslim ze si dost dobre rozumime, sdilim s Tebou i ten plizivy prichod amorfni nahnedle hmoty, pro kterou soucasna vlada tolik dela - nejen v rovine ideologie (tzv. reformy (bere to slovo uz vubec nekdo vazne?) coz vede jen k dalsimu okradanani tohoto statu, zato kapsy korupcnich zlodeju se plni) ale i v rovine prakticke (neonacistum prednasejici Batora na ministerstvu skolstvi!).

Strasenim frontama na banany se zabyvat nebudu (viz treba ten odkaz na reflex), tomu mohou v soucasne dobe verit snad jen ti, co se nechaji premluvit, aby treba premlouvali baby (a samozreme autori techto priblblych tvrzeni, tzn. jejich loutkari (tech je par a rozhodne se nevyskytuji na blozich ;))).

Me pripada ze ta soucasna panika pravice, ze by snad mohla levice udelat to, co mela udelat jiz davno (nejpozdeji v dobe, kdy bylo jasne za ani tem najhlasitejsim pravicakum nejde o to zakazat KSCM - prece si nezlomi svuj nejsilnejsi predvolebni klacek) - totiz zacit zpolupracovat, tak aby maximum mozneho z jejich levicovych programu bylo realizovano, tak tato panika
muze pramenit:

- z toho ze spolupracujici levice povladne velmi spatne (z toho by meli mit naopak radost, protoze by byla na delsi dobu odrovnana)
- z toho (a to mi pripada pravdepodobnejsi, i vzhledem k soucasne urovni) ze spolupracujici levice povladne lip nez pravice. Padl by totiz mytus a v dalsich volbach by pravice musela prijit s necim lepsim nez rovnatkama ;) Obavam se ze na to nema.

Takze mi vychazi ze poprve od roku 1989 by opravdu mela mit levice sanci vladnout sama - at uz mensinova vlada nebo vetsinova.
04. 05. 2011 | 11:47

xx napsal(a):

kelt: To že nás čeká další krize, je docela pravděpodobné. Ale tím nás nemyslím jen ČR ale celý svět. Stačí sledovat co se v ekonomice děje, aby člověk pochopil, že situace rozhodně není stabilní s příznivým výhledem. Dnes i tzv. mainstremový ekonomové říkají, že je to jen otázka kdy, nikoli zda.

Údaje o růstu či poklesu HDP jsou dnes daleko více nicneříkající než kdy v minulosti. Obrovské sumy dluhových peněz nalévané do ekonomiky prakticky ve všech zemích vyspělého světa tyto údaje značně zkreslují. Když si vláda půjčí 200 miliard a utratí je v ekonomice za cokoli, HDP tím vzroste o tuto sumu. Rozhodně to ale neznamená prosperitu. Jen to že v budoucnu o to HDP zase poklesne, až to budem muset zaplatit. A že stát dluhy platí je snad dnes už jasné i mému tříletému synovi. Tedy dokud nezkrachuje.

Kalousek říkal, že se nemusíme bát finanční krize. A ta nás skutečně nepostihla. Ale to by jste musel rozlišovat pojmy. Finanční krize, tedy krize finančního sektoru u nás nenastala, nepadla u nás žádná banka a žádnou banku nemusel stát zachraňovat. Zastihla nás teprve následná krize hospodářská, krize poptávky.

Ale někomu stačí pár výkřiků a obsah je nepodstatný. Podstatné je proti komu jsou ty výkřiky namířené.
Kalousek je šíbr na kterém lze najít 1000 věcí, které mu lze s úspěchem vyčítat. Ale zrovna to s finanční krizí mu lze vyčítat jen s notnou dávkou myšlenkového deficitu.
04. 05. 2011 | 11:51

Tencokida Hnuj napsal(a):

Rumcajs
V KLDR není žádný komunismus.
Je to mafiánský - snad by se dal nazvat i absolutistický - kapitalismus.
Se všemi negativy absolutismu a se všemi negativami mafiánství.
Navíc velmi špatně spravovaný. Takže se nedá nazvat ani kapitalismem byrokraticko centralistickým.

Zkusím ti to přiblížit na příkladě.
Je to prostě něco takového, jak by vypadalo ČEZko, MOrava a Slezsko, kdybyte zde vládli vy dva se SuPem.
:((

Není důležité, co má politická strana v názvu ani jaký má program. Je ale důležité to, co vskutku koná. A především - s jakým výsledkem.
:((

"Pokud volič nebazíruje na čistotě jím volené strany, nechápe souvislosti a neuvědomuje si, že trvat na transparentnosti a poctivosti těch „svých“ má činit především a ve vlastním zájmu, je něco špatně.

Politický fanatismus a zaslepenost některých spoluobčanů, kteří se mlátí po hlavách „levouny“ a „pravouny“, ubírá body jejich „vyvoleným“ stranám, především ve světle jejich zcela skandální zkorumpovanosti, mafiánského pojetí politiky jako výhodné trafiky, která za úplatu zásobuje spřátelené soudruhy „podnikatele“ zakázkami a vlivem v klíčových odvětví ekonomiky, pohrdáním zákona, který platí jen pro malé ryby (gangstery středního ražení a zlodějíčky), primitivní praktiky, hodné Sicílie minulého století (vyhrožování, rozesílání nábojů, výbušnin, apod., poštou…), všudypřítomná lež.Lež před obrazovkami, lež v médiích, lež ve společnosti, lež v profesionálním i soukromém životě."
/Siven/

Tak to máš ode mě /tohle povídání od Sivena/, Rumcajs, dárek - místo každodenního koukání se zrcadla jej používej.

:---()

K blogu
Pokud budou ve vládě členové strany, která si říká KSČM a pokud budou dělat politiku stylu " Není důležité jestli je kočka černá či bílá , ale zda chytá dobře myši" a pokud ty myši bude fakt škodná, a ne /jak tomu bylo v historii/ obětní beránek - je mi jedno jestli tam budou.
A ztřeba ať je tam s nima i Kalou..eh, no tak to tedy radši ani ne....tak třeba Drob..herdek, tak ten taky ne...ale co tak například Gros...no tak...a Kubic....herdek - no tak ať je tam s nima i takový Bárt....

Dyť tady už není pomalu z čeho vybírat !!!
Buď jsou to bolševici anebo kradou !!

:---()
04. 05. 2011 | 11:51

Vico napsal(a):

Suchánek : Ten vstup jsem myslel vážně :-) Ovšem nelze přehlédnout větu, za předpokladu,že by se po volbách vytvořila jasná levicová většina.Tak jak z celého srdce přeji českému voliči pravicovou 118, je dobré popřát českému voliči i přímou nebo nepřímou vládní odpovědnost starokomunistů.

Bojíte se Února? Já ne. Jsem přívrženec naší integrace do EU, jsem přívrženec našeho členství v NATO. Píše se rok 2011 a nikoliv 1947. Severní Korea/jediná opravdu stalinistická země na planetě/ daleko a slunce vysoko.

Já se černého znamení zdejšího Kozoroha nebojím. Jako ratlík, kterému spadne zimní dečka, se při vyslovení Semelová neroztřepu.

Jako příslušník středního stavu se na starokomunistu nijak netěším, ale nebojím se.
04. 05. 2011 | 11:53

Rumcajs napsal(a):

Vykydal:

Hele vyhráls !

Kdy a kde si chceš přebrat cenu "Milkáč roku "
04. 05. 2011 | 11:55

zdenekb napsal(a):

Rumcajs:

"S lidma co schvalují genocidu sta miliónů nevinných lidí se musí v rukavičkách."

A takoví se tu vyskytují, nebo si tradičně lžeš do kapes...?!?
04. 05. 2011 | 11:56

kozoroh napsal(a):

tata.
Patrně reagujete na mou zmínku o morálce. Pak vás chci ujistit, že morálka nemá vpravo, nebo vlevo. Ta je jen jedna, původně kodifikovaná slavným desaterem.
A modifikovaná Dařbujánem a Pandrholou. Ano, chudoba cti netratí. Morálku ale ztratit může. Stejně jako ji může ztratit bohatství. To není věcí majetku. To je o osobnosti světlonoše.
04. 05. 2011 | 11:58

tata napsal(a):

pane Carlos V.

SEM RAD ŽE JSTE celkem realisticky zhodnotil KSČ možna i lip než mam ja onich minění ,poslední dobou ač sme oba na protipolu celkem dost stejně hodnotily věci ste jeden z mala na tom vašem spektru ktery darebaky nazyvá darebaky i když jsou na jeho straně .

JEN se zeptam myslite že muže byt něco horšího než je ted?
04. 05. 2011 | 11:59

xx napsal(a):

Tencokida Hnuj si spletl KLDR s Čínou. Nebo jsme žili před rokem 89 v mafiánsko kapitalistickém režimu a nikdo nám o tom neřekl :-o

Já vím už je tu zase spor o slovíčka. Teď přijde poukaz na to, že komunismus nikdy nikde nebyl. Zkrátka, když není argument, v nouzi postačí i pravopisná chyba aby se dal napsat nějaký štěk.
04. 05. 2011 | 12:00

Rumcajs napsal(a):

xx:

Tak to mi nenapadlo. Ale u Vykydala je všechno možný.
04. 05. 2011 | 12:06

kozoroh napsal(a):

Vico.
Díky za povšimnutí. Ani já se nebojím (čistý pragmatizmus-už bych si jich moc neužil).
Jen bych se rád zeptal: Myslíte, že stav, kdy síly "zla" jsou marginální je navždy nezměnitelný?
04. 05. 2011 | 12:09

Rumcajs napsal(a):

zdenekb:

Třeba stále rebel,dalimír,...

Vico:

Tady nejde o strach. Tady jde o facku a výsměch všem, co v těch komunistických lágrech zařvali a ještě zařvou.
04. 05. 2011 | 12:10

xx napsal(a):

Rumcajs: to je Vykydaluv klasicky model diskuse. Chytat za slova. Když uděláte totéž jemu, neudrží se a vybuchne salvou urážek a nadávek a nakonec vám napíše že s vámi skončil a požádá vás, aby jste už na jeho příspěvky nereagoval. Načež dál reaguje na ty Vaše.

No vidíte a už jsem v tom kádrování až po uši. Pfuj Teufel :-(
04. 05. 2011 | 12:11

xx napsal(a):

Rumcajs: 20 let se vysmíváme obětem komunistického řádění, teď už to nenapravíme. Naopak ta vláda ČSSD a KSČM by mohla mít očistný efekt na voliče.

Také se definitivně prokáže, že se Zeman opět v politice mýlil a pobyt v opozici nemá očistné účinky na stranu z hlediska šíbrů a kmotrů všeho druhu. Takový efekt může mít jen pobyt ve sférách pod 5%-ní hranicí.
04. 05. 2011 | 12:17

Vico napsal(a):

Tupelo : V určité oblasti tu nejspíše připomínáme názorová jednovaječná dvojčata :-). Naše levicovost je spojena s evropským chápáním sociálního státu, který se zinstitucionalizoval v projektu EU.

Jinak mi zdejší obavy z mrtvívstání Klementa Gottwalda připomíná strach z návratu Habsburků na český trůn v roce 1938.

K návratu totality dojít může, ale z jiného směru a jinými silami.Ty síly však zase budou mít celoevropský kontext."Komouše", rozhlédneme-li se přes pohraniční kopce, nevidět. Jiné, kteří každými dalšími volbami/naposled ve Finsku/posilují, však ano.
04. 05. 2011 | 12:17

Carlos V. napsal(a):

Tupelo : nebojím se toho, že by levice vládla dobře.

Bojím se toho, že se bude krást naprosto stejně, ale navíc mě stáhnou o vyšší daně.

Daně snad dokazovat nemusím, plány levice jsou známé.

A druhá obava ? Palas, Gross, Březina, Hulínský, Benda, Ludvík atd... jen z toho, co si pamatuju a hlavně co proláklo. A že nejsou u vlády moci, pak by to lepší nebylo...

Jak jsem psal - víc se bojím ČSSD než komunistů. Ti aspoň nemají napojení na struktury.
04. 05. 2011 | 12:18

Dočekal napsal(a):

Pan Libor Stejskal si jistě bude opět pochvalovat to počtení mého opakovaně vkládaného příspěvku, v tomto případě opět citace sama sebe.
-----
"Elita socialistických kádrů, soustředěná v Prognostickém ústavu za účelem přeměny komunistů na kapitalisty, splnila svůj úkol.
Scénář byl jednoduchý.
Komunistická strana se rozdělí na Levici a Pravici. Pravice bude sdružovat mladé, dynamické soudruhy, kteří se těmi soudruhy stali za tzv. normalizace, převážně kvůli kariéře. Jejich stranickým úkolem bude získat moc, vytvořit vládu a umožnit těm správným soudruhům získat majetek všeho lidu.
Levici budou tvořit starší soudruzi, tzv. uvědomělé jádro KSČ. Jejich úkolem bude zůstat za každou cenu v opozici. Budou tak fungovat jako strašák „návratu starých pořádků“ pro posílení pozice soudruhů na Pravici. Obě strany budou nadále skrytě spolupracovat.
Soudruzi na Levici tak nepřijdou nijak zkrátka.
Takhle tady vznikla KSČM a ODS.
KSČM podporují naivní voliči, kteří věří, že se tato strana zastává utlačovaných a vykořisťovaných. Staré kádry - voliči bývalé KSČ – zase doufají, že se s KSČM vrátí staré časy. Obě tyto skupiny voličů KSČM se mýlí.
KSČM a ODS spolupracují. To se naplno projevilo zásluhou prosazení veřejné volby prezidenta. Václav Klaus byl zvolen, aniž by na něm ulpěla špína byť jediného komunistického hlasu!
Společně zesměšnili KDU-ČSL a Zelené. Hlavně ale ČSSD! Jen jestli to soudruzi nepřehnali! Budou přece ČSSD potřebovat na to, aby po nich zase uklidila ten chlívek, co tady zůstane po jejich vládnutí.
Historie se nemusí opakovat!"
-----
Jen pro pořádek připomenu, že dne 17. listopadu roku 1990 v pozdních nočních hodinách přijali poslanci tehdejšího Federálního shromáždění Zákon o protiprávnosti komunistického režimu.
O dva roky později prohlásil pan Miloš Zeman, že zákaz KSČM by byl kontraproduktivní, neboť podle jeho prognostické předpovědi komunisti jako politická strana nejdéle do pěti let z našeho politického spektra zcela zmizí. Jednoduše proto, že je nikdo nebude volit.
Dnes, víc jak dvacet let po Vítězném Listopadu, tato politická strana nejen že nezmizela z naší politické scény, ale naopak posiluje.
Když pánové Mejstřík a Štětina (bývalý svazák a bývalý komunista) opakovaně požadovali zákaz KSČM, tak jsem jim přímo do Senátu napsal toto: "Ve skutečně demokratické společnosti se vyznává systém volné soutěže politických stran. Volání po zákazu jedné z nich je projev bolševismu. Proč se místo tohoto řešení silou ty "demokratické" politické strany nesnaží být lepší, než ti jimi tolik nenávidění komunisti? Potom by lidé jistě rádi podporovali je a na komunisty by si ani nevzpomněli.

Jen tak na okraj: Jestlipak jste zaznamenali vyjádření pana Kalouska, vysílané krátce před půl jedenáctou hodinou dopolední na ČT 24? A copak tomu asi tak říkáte?
04. 05. 2011 | 12:19

Tencokida Hnuj napsal(a):

xx
Jistěže komunismus nikde nebyl. To co zde bylo byl barokratický centrální kapitalismus.

I když - komunismus je prý v USA (a pochází z Moravy):
http://cs.wikipedia.org/wiki/Hutterit%C3%A9

Jo , kam se hrabe Kim Ir Sen, či kdo to tam je dnes Králem Tmy a capem di tutti capi v jedné osobě - tak kam se hrabe ten na Moraváky....

:---()

Nejde o slovíčka.
Jde o klišé. O memy.

V konečném důsledku - o vymyté mozky. Propagandou a memy.

Ve Vašem případě o slepotu, sebestřednost, nafoukanost a zbabělé pomlouvačné drby.
A stádnost.
:--()
04. 05. 2011 | 12:21

Vico napsal(a):

Kozoroh 12:09 Odpověď na vaši otázku je obsažena v mém příspěvku v 12:17.
04. 05. 2011 | 12:21

stále rebel napsal(a):

Pro Tencokida Hnuj.
Zešíleli? Severní Korea se stává cílem západních turistů

“Dennise Murphyho, britského chemického inženýra ohromilo, s jakou oficiálností s ním bylo zacházeno v době jeho pobytu v KLDR. Všechna pravidla "šlapala jako hodinky", ale byla "magická, v úplně jiném světě".“
…………
„Je potřeba se ptát, jestli se smí jezdit do Severní Koreje, uzavřeného režimu, obviněného z porušování lidských práv? Pro řeckého advokáta Petera Psiachose, který zemi navštívil, je to nejlepší způsob jak snižovat izolaci této země. "Trochu to zmírní strach cizinců ze Severní Koreje. A je to způsob jak pochopit, že tato země není náš nepřítel," vysvětluje.

Pro dalšího návštěvníka byla cesta příjemným překvapením. "Viděl jsem, že obyvatelé Pchjongjangu žijí jednoduchý život, ale neviděl jsem ani chudobu, ani poškozenou infrastrukturu jako například ve filipínské Manile," říká:

http://tn.nova.cz/magazin/hobby/kuriozity/zesileli-severni-korea-se-stava-cilem-zapadnich-turistu.html
04. 05. 2011 | 12:22

kozoroh napsal(a):

CarlosV napsal:
"...Jak jsem psal - víc se bojím ČSSD než komunistů. Ti aspoň nemají napojení na struktury."
Máte pravdu. Nemají napojení. Oni sami jsou velmi často samotnou strukturou.
04. 05. 2011 | 12:23

tata napsal(a):

pane KOZOROH

Souhlas moralka je jedna,ale podhoubí naleptavaní moralky je už přiliš košate,a ruznorode,ono o moralce se da mluvit ruzně a zruznych pohledu,třeba moralka s poheldu dněšnich politiku prakticky není at natom nebo onom spektru.PŘITOM ji maj v puse neustale.

MORALKA muže byt i bič,myslym moralku pro moralku.VYTE desatero je krasné ale jestli se budete chovat naprosto podle toho ste uplně dokonaly a to asi je vyjimka.

NAPSAL JSTE NENÍ VYSADOU ,bohatství nebo chudobi,tady bysme mohli polemizovat,protože je i jine přislovy penize kazí člověka a to je v mnohem pravdive,ale pravda je složitější ani jedno se neda brat doslova.

O MORALCE se lip kaže s plnym břichem než s prazdnym.Řekl bych takle lehko se při dostatku opovrhuje člověkem co ukradne krajic s hladu,a naopak těžko se rozlišuje co je z hladu a co ze zavisti.
04. 05. 2011 | 12:23

xx napsal(a):

Tenco: plést si kolektivistický socialismus s kapitalismem je na pováženou.
04. 05. 2011 | 12:26

Dočekal napsal(a):

Jinak se musím opět nahlas podivit nad velice slušnou úrovní "diskusních" příspěvků nicku Rumcajs. Zejména pak tomu, že tento alternativní inteligent v žádném případě nenapadá a nenálepkuje ostatní diskutující.

Oproti tomu kvituju s povděkem, že zde mizí celé příspěvky bez toho, že by se editor diskusí obtěžoval uvedením nevhodného termínu, který jej vedl k výmazu toho kterého diskusního příspěvku.
Popravdě se mu ani nedivím. Poté, co zde pan Stejskal uvedl jako důvod smazání CELÉHO příspěvku použití nevhodného výrazu "hňup," se mí přátelé smáli nahlas. A říkali něco o tom, že "tonoucí se zkrátka i Kodexu diskutujících chytá."

Inu, co je dovoleno Jovovi...
04. 05. 2011 | 12:31

xx napsal(a):

Carlos V. : jaký je rozdíl mezi zvyšováním daní ODS a zvyšováním daní ČSSD ?

Jaký je rozdíl mezi zlodějem z ODS a zlodějem z ČSSD ?

Obávám se, že na tom šprochu o Bártově přílišném tlaku na penězovody pro šíbry z ODS a ČSSD nebude pravdy jen trochu. A že jsem opět naletěli na mediální hry zákulisí stran ODS a ČSSD.
04. 05. 2011 | 12:31

Tupelo napsal(a):

Vico: naprosty souhlas, odkud fouka je hodne zrejme a nedelam si iluze, ze bychom kolem kotliny postavili nejak zvlast ucinne vetrolamy. Ale preji jen trochu vic spoleham (tak jako Ty) na to ze na zapad od nasich hranic jsou zakoreneni v demokracii o neco vic nez my. O takovem madarskem ci chorvatskem fenu radeji nemluve...

Carlos: pokud bude vladnout levice stejne spatne, pak to projede v dalsich volbach. Jste mozna jeden z mala napravo, ktery nebesni s frontama na banany nebo ostnatym dratem (ale diskuzi jsme jen prejel, moc prace), takze mi zrejme rozumite, kam mirim tim, ze bych (mozna dokonce radeji nez skrytou podporu) videl komunisty ve vlade - ten francouzky nebo itelsky model mi prijde zajimavy ;) A mala poznamka (pokud jste psal Vy) - nemyslim ze volit KSCM je lepsi nez CSSD, aspon ne ted, stale plati ze to jsou vyhozene hlasy (resp. hlasy pro pravici, diky sve nepouzitelnosti)
04. 05. 2011 | 12:34

xx napsal(a):

stále rebel: do Československé lidově demokratické republiky taky jezdili pozvaní turisté ze západu a pak psali oslavné články v jejich domácím tisku.

Delegace vožené do Slušovic a pod. Takové jednoduché propagandistické triky by jste snad odhalit mohl ne ?
04. 05. 2011 | 12:35

suchánek napsal(a):

Vico,
za současnou vládu se (bohužel!) hluboce stydím. ten stud není způsoben reformami, ale morálním defektem (dnes už jej, bohužel!, nevnímám jako prohřešky jednotlivců, ale jako celku).

morální kredit je tedy u mě na bodu mrazu, snažím se neúspěšně) politiku ignorovat.

jedno vím ale naprosto jistě, jakýkoliv druh vládnutí ksčm je pouze a jen z důvodu toho brandu přesně ta hranice, kdy bych se začal stydět za to, kde žiju.

vůbec nerozumím pojmu tichá podpora. jaký má tento pojem relevantní plnění? pojďme se o něm nebavit, je to hloupost.

bavme se o vládě čssd a ksčm. co konkrétně čekáte od strany a jejich poslanců, kteří dvacet let nemají jakoukoliv exekutivní pravomoc, na politiku si jen hrají a co je nejhorší, tento stav jim naprosto vyhovuje.

za celou historii jejich novodobé parlamentní účasti je nikdo výkonnostně neotestoval. jsou totálně sterilní. a bezstarostní. být poslancem ksčm je momentálně největší pracovní terno, vynikající plat, nulová zodpovědnost, pendolino zdarma.

položil jste si někdy otázku, jestli vůbec vládnout chtějí?

jestli chce být kateřina konečná ministryní třeba průmyslu?

slyšel jste ji někdy mluvit?

často se tu zmiňuje, že si pravice nepřeje zákaz ksčm, protože by neměla klacek v ruce. to je samozřejmě fakt.

já tvrdím, že ksčm denně úpěnlivě děkuje za usnesení bohumínského sjezdu čssd. nemusí totiž dělat vůbec nic, jejich nicnedělání je posvěceno (i když oni by naoko tak moc chtěli).

nemám rozhodně strach, ale ten neúspěšný experiment s ksčm ve vládě vynechám.

základní otázka na závěr: proč si ksčm nezměnila za tu neuvěřitelně dlouhou dobu název (který by vše! hbitě vyřešil)? zkuste mi odpovědět, předem dík.
--------------------
pozn.: nedělejte si prču z tvrdé měny, když tu svámi váš největší kámoš zpolupracuje :-))
04. 05. 2011 | 12:36

xx napsal(a):

Tupelo: Levice nebude vládnout "stejně špatně", ale stejně špatně. Levice rozhodně nebude ani trochu šetřit. Bude více utrácet. To se projeví v růstu HDP a bude se bít v prsa jak je dobrá a jak je to snadné. Stačí přece jenom zdanit bohaté a prosperita přijde sama.

Teprve budoucnost nám odhalí ten podvod. Takové odhalení může uspíšit hospodářská krize.
04. 05. 2011 | 12:39

Tencokida Hnuj napsal(a):

xx
Bavíme se o hospodářské základně, skutečných majetkových vztazích k výrobním prostředkům ?
Anebo se bavíme o pořádání karnevalů radosti a o fiktivním kvazivlastnictví dělníků, rolníků a pracující inteligence ?

Fakta, mladý muži, fakta a reality - a ne smyšlenky a klišé.

Ale nechme toho.
Nebo mě nějaký primitiv obviní, že miluji Stalina a Kimir Sena.
Třeba Rumcajs. :))

Stejně se ničeho nedobéřeme.

Doporučuji E. Fromm: Obraz člověka u Marxe

Ale to byl Marx ještě poměrně mlád....a naivní.

Asi tak jako Vy dnes. :---()
04. 05. 2011 | 12:39

Rumcajs napsal(a):

Vykydal:

Neměl by sis chlapče promluvit s nějakým specialistou na blázny ?
04. 05. 2011 | 12:40

ld napsal(a):

Rumcajs,

...lágrech zařvali a ještě zařvou...

Neboj, jestli budeš dál platit daně ze zisku jako doposud, žádné kriminály nebudou. A to proto, že se na ně nedostane peněz. To máš tak, když parazituješ na druhých.
04. 05. 2011 | 12:41

scallop napsal(a):

Vico, Tupelo:

"Vlada levice", na kterou se tady tak tesite, zaslouzi kritictejsi pohled:

Jednim problemem je, ze by to dalo CSSD jistottu vlady (na komunisty by za malou uplatu byl storpocentni spoleh). Naposledy takovou jistotu mela CSSD za Zemana, kdy dnesni systemova korupca zacala. Navic - koho by to v CSSD posililo: Diesntbiera nebo naopak Huliskeho a Palase, kteri se umi dohodnout opravdu s kazdym ?

Dalsi efekt by byl okamzite posileni tech hnedych tendenci - meli by "vzneseny" cil, tj. branit komunismu.

Osobne doufam, ze az povladne cssd, tak to bude za podpory malych stran (lidovci?, zeleni?, zemanovci?, nekdo novy?). Kolice se sice hadaji, ale take se v nich strany navzajem vic kontroluji.
04. 05. 2011 | 12:41

dalimír napsal(a):

Dobrý den všem ! Pane Rumcajs já jsem nikdy neinklinoval k rudým fáborům to jste se ve mě spletl !Ale Vy pane a takový jako Vy se mne asi toho bolšána systematicky uděláte !! Mějte se a hlavně zdraví ! Dl.
04. 05. 2011 | 12:41

xx napsal(a):

suchánek: morálním kreditem bych se neoháněl. Na současné politické scéně nenajdete mnoho politiků, kteří by se dali tímto termínem alespoň částečně onálepkovat.
Takže to je sice problém, ale změnou vládní strany z ODS na ČSSD se morální kredit vlády nevylepší.

Tady je třeba hledat nějaké jiné argumenty.
04. 05. 2011 | 12:42

Tencokida Hnuj napsal(a):

Rumcajs
Už se stalo.
Sdělil mi, že tebe nepřijme.
Prý jsi zcela beznadějný případ.

Že radši přijede ke mně domů a poradí mi, co s tím jankovitým kozlem.

Mrzí mě to. Ale co naděláš.
:)))
04. 05. 2011 | 12:42

pich napsal(a):

Dalo by se očekávat, že tady budu horlit pro vládu ČSSD, KSČM.
Nic takového tady nehrozí. Dnešní new comunist asi nebudou chtít převzít spoluodpovědnost za činy socanů z posledních dvaceti let.
A ta část socdem kolem Haška, Onderky, Škromacha a jiných "demokratů" sociálních, nějakou, byť nepřímou spolupráci nepříjme.
Takoví "socialisté" pro buržousty, byli už za první republiky příčinou pro odtržení levicové části a tím i oslabení socialistů, kteří byli už za c.a k. jedinou záštitou pracujících a sociálně slabé většiny.
Hašek a spol. touží neustále po koalici s lidovci, či jinými stavovskými spolky. Byť jsou neustále zesměšňování lumpenpravičáky, jsou ochotni za jistých okolnosti znovu vytvořit paskvil, jako byla "opoziční smlouva", neblahého "socialisty" Zemana.
Byl bych rád, kdyby si tato společnost vyzkoušela jiný model, než ten neustále zhoubnější, ODS, TOP a nějaké účelové zařízení pro jedno použití.
V kapitalismu nedávám naději na vládu socialistů bez koaličních "partnerů" z prava.
Ta případná, byť jen s podporou komunistů, by nepřežila ani jedno volební období.
Síla kapitálu, moc peněz je neporazitelná.
Pečlivě udržovaná rovnováha mezi buržousty a maloburžousty s těmi co mají ještě nos nad hladinou na druhé straně, je zárukou že žádná revoluce nenastane.
04. 05. 2011 | 12:42

scallop napsal(a):

suchánek

souhlas
04. 05. 2011 | 12:44

SuP napsal(a):

xx, kozoroh, Carlos, .... -
Jen bych doplnil. pokud tady jednou volby vyhrají tak známé firmy, že většinu dá dohromady ČSSD s KSČ (je úplně jedno jestli koaliční nebo "tichou podporu-PCHE!"), bude to jen potvrzení, že si zdejší voliči nic lepšího nezasoužili. Podobně jako vy si nemyslím, že by se tentokrát ta svobodomyslnější část národa nechala natolik zdecimovat a zblbnout, aby si nechala nadiktovat nečo jiného, než "krizovou vládu" (stejně jako krizový manažer bude mít za úkol pouze přivést firmu k bankrotu). Kobylky sice nebudou mít co žrát, ale nás je myslím dost, abycho si uhájili svoje a dočkali se doby, až zase pravice bude nadějí. A do voleb nelze očekávat nic jiného než neustálý tlak opozice a zpochybńování všech pokusů něco dělat, protož uvědomme si. Slávek Sobotka už se fláká po parlamentech co opustil školu. Ale plat předsedy vlády ještě nebral. Takže je jasné, že pro to udělá cokoliv. Má mladou ženu a chce být obdivován. Občany má u řiti jako každý z našich nejlepších.
04. 05. 2011 | 12:45

bitner napsal(a):

Je to fakt. Pragmaticky vzato je soucasna KSCM proti tomu, co se tady ted deje, oazou demokraticke, lehce narodnostne konzervativni alternativy. A taky je to strana suverenne nejideovejsi. Navic minimalne ve sve retorice vymenili revoluci za evoluci pri ceste k jejich utopii. A evoluce neni nic neprirozeneho. Vlada CSSD + KSCM NEMUZE byt horsi, nez co se tady ted. Pravicovi taborovi recnici a bojovnici se asi pujdou obesit, ale to je tak vse, co s tim nadelaji.
04. 05. 2011 | 12:51

xx napsal(a):

Tencokida Hnuj: V reálném Československu socialistické éry bylo vlastnictví výrobních prostředků převedeno na státní instituce. Na úřady. Hospodářství bylo plánováno centrálním orgánem, plánovací komisí. Podobně to funguje i v Korei. Čína tento model opustila a díky tomu zažila obrovský ekonomický rozvoj.

Mít vliv, vlastnit, řídit. Nemáte v těchto pojmech trochu zmatek ? Neplete si řiditele firmy s vlastníkem ? Podle všeho asi ano.
04. 05. 2011 | 12:53

k231 napsal(a):

Dvakrát nevstoupíš do stejné řeky, proto říkat že KSČM je odpovědná za zločiny minulosti je naprosto směšné a cosi vypovídá o urovni intelektu pravicových smažek.
Dnes již totiž nejde o to, zda budou fornty na banány :), ale o to, zda nebudou doslova rozkradeny důchody a zdravotnictví. Že to tzv."pravicový" inteligenti umí, to již nám předvedli, teď bude stačit, když nám jen prozradí, kde jsou stovky miliard, které státu údajně zaplatili podnikatelé za zprivatizovaný majetek!
04. 05. 2011 | 12:55

kozoroh napsal(a):

SuP.
Zdravím a musím konstatovat, že zvláště druhá polovina tvého textu mi mluví z duše. Nejspíš to tak dopadne.
04. 05. 2011 | 12:55

Rumcajs napsal(a):

Id:

Nedá se asi nic dělat. Musíš zabrat ty!
Vykul se z brlohu, protáni ochablé svalsvo,vezmi za ruku Vykydala a běžte budovat kriminály.
04. 05. 2011 | 12:58

xx napsal(a):

pich: zrovna Škromach je bývalý dlouholetý člen KSČ. Poturčenec horší Turka ?
04. 05. 2011 | 12:58

Carlos V. napsal(a):

kozoroh, Sup, tata, tupelo :

Odhlédnu od historie ...

Dněšní komunnisti jsou v policite z přesvědčení. Těžko pro koryta, k těm se nedostanou, jejich korytáři jsou dávno jinde.

Oproti tomu je velká část sociálních demokratů v politice jen pro prachy. Jistě, najdou se i nekradoucí, přesvědčení, podle mého názoru třeba Špidla.

Odlišnosti v progamu jsou zanedbatelné. Komunisti maj stigma z minulosti, jistě zasloužené, i proto je volí míň lidí.

Obě strany jsou levicové ... pro mě tedy názorově někde úplně jinde. Ale vidět svět levicovýma očima, asi bych už mávnul rukou nad minulostí a volil ty, kteří nekradou dnes.

A vláda KSČM a ČSSD ? Jistě, bál bych se jí. Ne kvůlivá lágrům, prostě by mě netěšily vyšši daně. Vláda levice by ekonomické problémy nevyřešila.

A korupce ? ČSSD jsou ti silněší, chlapci co v tom umí chodit. Spíš by naučili komunisty krást.

A jedna velmi kacířská myšlenka ... vzniknout nová čistá pravicová strana, mající za cíl svobodnou společnost bez korupce, kdo by byl nejlepším partnerem ? Programový zloděj či někdo s odlišnýmy názory, ale bez cíle si nakrást ?

Není lepší se slušně dohodnout s čertem než krást s ďáblem ?
04. 05. 2011 | 13:02

tata napsal(a):

pane SUP

ODPOVĚD NA TO vaše je tak si bohužel zasloužily toto,jestli otomto mužete řikat krizova vlada tak se musím jen zhluboka zasmat vaší najivitě,vyte ona se ted opozice nemusí snažit vubec ta vaše tlupa se zesměšnuje sama,chce hodně zaslepenosti to nevidět.ALE CHAPU PŘES všechno tak se její kroky vas netykaj,protože ty čim vy tady strašite ty by se vas dotkly a otom to je,je to jednoduchy jako facka.

ALE ONA TO POPRAVDĚ není najivita jen obsah peněženky co tak okatě vyčitate ,jenže nadneseně rozdil tady je ty vaši krizovy těm obyčejnym už jdou na dno,co vam by stalo hrozilo jen menší konto .
04. 05. 2011 | 13:03

pich napsal(a):

mažňák 10.34
bojím, bojím, moc bojím. Co by mi vašnosta radil, abych se nebál.

A moje rada "mažňákům". Pokud tady bude vládnout skutečná demokracie, bez velkokorupce a velkolichvy, pak ti "komunisté" odumřou přirozenou cestou.
To neustálé kropení pravou svěcenou vodou, je drží stále při životě.
04. 05. 2011 | 13:03

xx napsal(a):

k231: bagatelizovat dobu totality jen na frontu na banány je plivancem všem obětem hrůz totality do obličeje. Zatímco vy jste spokojeně čekal na své banány ve frontě, jiní stáli před popravčí četou.
04. 05. 2011 | 13:04

ld napsal(a):

Rumcajs,

to by šlo, ale musíš přitlačit na finančáku. Ten kapitalismus s tvou pomocí prostě z nuly nevybuduješ. Víš snad z čeho nelze uplést bič...? No, a to je přesně tvůj příspěvek pro společnou věc.
04. 05. 2011 | 13:06

Vico napsal(a):

Suchánek : Pokud jde o charakteristiku KSČM a její "chuti" převzít svůj podíl na exekutivní zodpovědnosti, souhlasím s vámi a nemám co dodat.

Nechme tedy ty, co očekávají stalinský Armagedon v tom našem oudolíčku, ať si tu diskutují. Do pozdního večera času dost. Mějte se.
04. 05. 2011 | 13:08

xx napsal(a):

Carlos V. O té čistotě současných komunistů bych také nebyl tak přesvědčený. Na Dolejše taky něco vylezlo. Oni v parlamentu mají přístup k některým funkcím. Mají zastupitele a někde i starosty. Není pravda že KSČM je zcela izolované a tudíž neumazaná.

Však počkejte, jestli se dostanou k moci, co na ně vyplave. A možná dřív než nastoupí do funkcí. Lilie rozhodně nejsou. To by byl zázrak.
04. 05. 2011 | 13:09

tata napsal(a):

pane CARLOS V

URČITĚ BYSME SE SCHODLY kdyby tady byl čestny politik,protože ve vašich přispěvcich čtu nazor ne jen zaslepenost,jen nejsem přesvedčen že ČSSD JICH MA VIC A VĚTŠÍ vtom se ruznime.

chapu že konkretně pocitujete ten dopad na vas mirnější u těhle ja naopak jinak je to stejna banda.A stoho plyne naše rozdilné hodnocení
04. 05. 2011 | 13:11

jarpor napsal(a):

xx, kozoroh, SuP

Vše podstatné jste řekli za mne, čímž tímto děkuji.

Nicméně přeci je připojím co napsal Luba :
"Kdepak,
pořád říkám, že jakákoli strana, která se svým názvem hlásí k tradicím totalitarismu se stovkami a milióny mrtvých, do demokratické společnosti nepatří."

A protože výše uvedené de facto politolog Pehe svou úvahou a srovnáním dnešních parlamentních stran "vezal v potaz" i proto se přikláním k tomu, kdo zde také někdo podobného napsal - Pehe klesl o několik příček... je to nikoliv politolog, nýbrž oranžově-rudý politik.

Hezký den
04. 05. 2011 | 13:13

Rumcajs napsal(a):

Id:

Vy to s Vykydalem snad zvládnete i beze mě.
04. 05. 2011 | 13:13

kozoroh napsal(a):

CarlosV.
Až tak daleko bych s tím pragmatizmem nešel. To, že je zde krádež málem institucializovaný způsob obživy je důsledkem především mnohaleté morální devastace a zpřetrhání tradic. Na tom se podílela především KSČ. Proto, dle mého, nemá právo na spolupachatelství. A jak je to s jejím distancováním od minulosti předvádějí v parlamentu celkem pravidelně (naposledy Semelová).
Stále věřím, že je tady dost lidí, kterým je dosud předváděný způsob "vládnutí" proti srsti. Nemyslím, že pro takto uvažující je volba mezi čertem a ďáblem jedinou možností.
04. 05. 2011 | 13:14

jarpor napsal(a):

"nevzal v potaz"...

sorry...

.
04. 05. 2011 | 13:15

Carlos V. napsal(a):

xx :
jojo, na Dolejše vypadlo, že radil "kreativní" formy financování strany. A nepochybuju o tom, že i někteří další mají máslo na hlavě. Ale suma sumárum, jsou od koryt mnohem dál, než členové ČSSD. Být korytářem, nevím proč lézt zrovna do KSČ.

tata :
já mám jednu nevýhodu ... informace. Interní, občas neověřené, rozumně nepublikovatelné.
Nedělejte si iluze, je to mnohem horší, než si myslíte.
04. 05. 2011 | 13:16

SuP napsal(a):

xx -
Spíš souhlasím s Carlosem. Ano, komunisti, co si chtěli především nakrást, nemají legitimace, na rozdíl od těch, co sedí v lavicích a čekají na moc. Na jednu stranu jsou o to nebezpečnější, na druhou stranu těžko budou mít někdy rozhodující většinu.

Pane suchánku -
Též Vás rád vidím.
04. 05. 2011 | 13:17

Carlos V: napsal(a):

kozoroh : já bych se na historii už snad vykašlal. Jde o to, zda jde - či nejde - najít rozumný průsečík.

Mnoho z těch, co dělali pravá zvěrstva, jsou už povětšinou na odpočinku (často věčném). A ostatní ? Jo, znám jednoho oficíra od pohotováku, dělá teď starostu ... za ČSSD.
04. 05. 2011 | 13:19

SuP napsal(a):

tata -
Na kursy rétoriky jste si vybral blbé firmy.
04. 05. 2011 | 13:19

ld napsal(a):

kozoroh,

promiňte slovutný, ale kdyby komunisti kradli tak rychle jako ti současní trojkoaliční zloději, už by tady nebylo co uzmout někdy kolem roku 1965. Ale asi i dřív. A teď mi dovolte otázku, co nám zanechali nynější hospodáři? Bilión dluhu a zmarzačenou páteř.
Tož tak to vidíme my kol řeky Moravy.
04. 05. 2011 | 13:20

Huhu koktejl napsal(a):

Pan Pehe provokuje skoro stejně jako Fabiano Golgo, jen mu chybí ten nádech unylého světáctví.
Za perly jako "česká neschopnost provozovat skutečnou demokracii" by se nemusel stydět ani Doc Holiday. Prásk prásk a všichni leží.
Jelikož je pan Pehe zdělanec, měl by k svému tvrzení také dodat, na rozdíl od koho nejsme schopni tu divnou věc provozovat. Kdo to podle něj dělá správně a především, v čem to spočívá, dělat to správně.

Jinak, KSČM je pro mě dneska strana jako každá jiná, političtí živnostníci. Pokud se kvůli sentimentu (svých přestárlých voličů) hlásí k dávno mrtvému politickému hnutí, je to jejich hloupost. Kdyby se přejmenovali na Občanská Demokratická Věc Veřejná, mohli by si dovolit mnohem větší programové extravagance a nic by se nedělo.

Ostatně si už dvacet let myslím, že smyslem jejich existence v téhle zemi je být výstražným příkladem, asi jako smyslem činnosti Petra Cibulky bylo zdiskreditovat kohokoli, kdo by se skutečně pokusil něco zjistit o těch zmizelých Zetkách. Hned by spadl do stejného kýble s blázny.
04. 05. 2011 | 13:21

SuP napsal(a):

kozoroh -
Nezapomínej, že všechny naše velkomyslné úvahy tady automaticky počítají s tím, že pokud by bolševici jednou v parlamentu seděli, nebude to protož bychom s tím my souhlasili, ale protože jsme nestačili na to tomu zabránit.
04. 05. 2011 | 13:24

Michal Macek napsal(a):

dobry den pane Pehe

tak koukam ze ste se uz definitvne oklepal po vasem totalnim selhani jako politologa v kaze VV-Koci...ted uz zas muzeme ocekavat minimalne 3 antiklasovske/antikoalicni blogy....a vite ze uz mi to chybelo?tak vitejte zpet :D
04. 05. 2011 | 13:25

ali napsal(a):

jaký je rozdíl mezi KSČ minulou a KSČM dnešní? Pokud někdo tvrdí, že dnešní KSČM je stranou jinou, je k pláči. Staré komunisty novým kouskům nenaučíš..stará ideologie v novém pozlátku se nemění..a socani a komunisti jdou vstříc lepším zítřkům? Hezky nám to Slaveček servíruje..
04. 05. 2011 | 13:25

SuP napsal(a):

Carlosi -
Je tu jen místostarosta! (Aspoň tady v Újezdě)
04. 05. 2011 | 13:29

SuP napsal(a):

Ali -
Já si myslím, že pan Pehe neemigroval kvůli KSČ, ale před bídou díky KSČ. Bylo to v té době sice o maličko čestnější, než vstoupit, ale hned vedle. Taky po 80. roce nešlo většinou o hrdinství, ale o možnost uplatit správného úředníka k obstarání potřebného zájezdu.
04. 05. 2011 | 13:37

tata napsal(a):

pane SUP

KDYŽ myslyte
04. 05. 2011 | 13:42

kozoroh napsal(a):

CarlosV.
Kdybychom zde řešili, kam všude KSČ nasadila své klony, bylo by to na mašli.
Tady se ale řeší spojení matky a dcery.
Id.
Dovoluji si vám připomenout, že KSČ založila svoji existenci na celostátní loupeži. K bankrotu to dovedla za 5 let. V roce 1953.
SuP.
Taky o tom je demokracie, byť se mi x krát nemusí líbit.
04. 05. 2011 | 13:42

Puck napsal(a):

Pro xx :
Váš výrok :
"Jaký je rozdíl mezi zlodějem z ODS a zlodějem z ČSSD ? "
Prakticky žádný, ale mohu kontrovat otázkou ?
" Kdo má větší podíl viny na tom, že zloděj pobíhá po svobodě ? ODS nebo ČSSD ? "
04. 05. 2011 | 13:49

ld napsal(a):

kozoroh,

jsme zase u toho: od roku 1953 nám uteklo dost vody. Víte, příjde mi to jako chodit na karneval 60 let v jedné masce. Uznejte sám, za tu dobu je v ní těsno, jde o opakovanou věc, kostým je krapet rozežrán moly. Ale ten bilión se bude blbě splácet, když se krade ve stále větších objemech. Ba hůře, nikdo nepyká; ještě se tím chlubí.
04. 05. 2011 | 13:55

ali napsal(a):

SuP
:o)..no, asi tak nějak, protože jinak nevidím důvod jeho emigrace..
04. 05. 2011 | 14:01

kozoroh napsal(a):

Id.
Patrně vám vaše příměry připadají vtipné. Mi ne. Bagatelizace je jednou z metod, jak zlehčit význam události. To ovšem může platit pouze na ty, kteří mají buď máslo na hlavě, nebo o věci nic nevědí. Nemíním pátrat, v jaké kategorii se nacházíte vy.

P.S.: Zkuste si ochočit jiné zvíře. Mne nebavíte.
04. 05. 2011 | 14:04

SuP napsal(a):

ld -
Až se začne splácet, nebude to bilion, ale tři. A u moci bude muset bejt pravice.

A já budu mrtvej.
04. 05. 2011 | 14:07

Expat napsal(a):

a ja doufam nekde v teple u more ;-)))
04. 05. 2011 | 14:09

Vlkodav napsal(a):

SuP:

"A já budu mrtvej."

To vám závidím :)
04. 05. 2011 | 14:09

xx napsal(a):

Puck: no to netuším. Navíc si myslím že ten podíl není jen na ODS a ČSSD. Do hry vstupují ještě úředníci a soudci, bývalí kádři KSČ. Takže odpověď asi nebude snadná, pokud se chceme dobrat skutečné pravdy.

Zastánce ODS vám samozřejmě bez přemýšlení řekne že větší podíl má ČSSD a zastánce ČSSD zase naopak že ODS, ale to s realitou nemá co dělat.

ld: No od války a nástupu nacismu nám uteklo ještě o pár let navíc. Přesto se ale nacismem straší o sto šest.

A k tomu biliónu, to je o mnoho složitější než jsme ochotni si připustit. Asi nebudete ochoten poslouchat o mandatorních výdajích a o 100 miliardových úvěrech vlády v době konjunktury. Asi také nebudete chtít slyšet o vnitřním dluhu zanechaném komunisty, o zastaralé infrastruktuře o zdevastovaných statcích, z čehož jsme dodnes nevybředli ani za cenu obřího zadlužení.
Slovy Švejka, to přijde na člověka někdy takovej moment, že je ke všemu hluchej jako pařez.
04. 05. 2011 | 14:12

Expat napsal(a):

Vazeni, jen si dovoluji upozornit, ze z pohledu cca 195 statu, ktere jsou na Zemi, jsou problemy Ceske republiky zcela mizive :-)
Zbavite-li se balastu narodnosti, statni prislusnosti nesmirne se vam ulevi.
04. 05. 2011 | 14:18

SuP napsal(a):

kozoroh -
Osobně si myslím, že relativizace, kterou tady předvedl státem placený politilig, je mnohem nebezpečnější než plácání vtipných jedinců shodou okolností s levotočivou inteligencí.
Skoro bych měl pocit, že víc sem už toho nepřinesem.....
04. 05. 2011 | 14:18

SuP napsal(a):

Expat -
Nojo, ale škoda to je. (toho času!)
04. 05. 2011 | 14:19

SuP napsal(a):

Vidim, že já přinesu víc překlepů.
...politolog....
04. 05. 2011 | 14:22

zdenekb napsal(a):

SuP, ali:

Myslím, že soudružskou rétoriku o tom, jak zaprodanci emigranti odešli za žvancem a mrzkým dolarem jste přebrali velmi dobře... alespoň když se to v konkrétních případech hodí a potřebujete někoho ušpinit.
04. 05. 2011 | 14:22

ld napsal(a):

kozoroh,

proč ten vzruch a šplouchání žluči vůkol? Posílám vás já někam, vyrábím škatuli pro vás, zlehčuju situaci? Nikoli. Jenom až vám dojdou argumenty, uchylujete se k chování jako jistý hlodavec v rohu. Nic jste nedokázal vysvětlit, a já vás nebudu od vašeho křepčení kol totemu odrazovat. Chcete být panoptikální, arci, buďte. Ale nehoršete se na mě za to, že už ten váš bigbít prostě nikde nehrajou, vztekáte se za to, že vám nepasuje vinyl do CD romu. Toť vše.
04. 05. 2011 | 14:24

xx napsal(a):

ld: tak to je směšné. Celkem houfně se tu praktikuje vůči "pravici" nejen u nás nálepka nahnědlých padouchů a vy tohle ? Abych zůstal u vašeho příměru, že se tu někdo rozčiluje nad tím, že mu nepasuje voskový váleček do CD romu vám nevadí ?
04. 05. 2011 | 14:29

ld napsal(a):

sup,

tak do do té truhly moc nespěchejte; jestli Kalous vydrží ministrovat do konce volebního období (což bych věru nechtěl), tak tam tu trojku máte, aniž mrknete.
04. 05. 2011 | 14:30

dalimír napsal(a):

Pane Stejskale s takových individuí jako je bagrista RUMCAJS s charakterem řeznického psa ,tak převážně s takových týpků se skládá ta naše vládnoucí garnitura ! Fuj tajbl !!! Dl.
04. 05. 2011 | 14:33

ld napsal(a):

xx,

až vám budu bezdůvodně nadávat do hnědochů, popadněte mě za flígr a kopněte do řiti.
Vinylů mám doma plnou skříň. Na vosk však ještě tolik stár nejsem.
04. 05. 2011 | 14:35

Lance napsal(a):

Doufám, že levice vyhraje s ústavní většinou... Už bylo dost pravicové podnikatelsko-zlodějského sdružení. Jen ať komunisti jsou ve vládě. Za nich byly podniky, nulový státní dluh, peněz málo, ael reálná mzda vyšší, než dnešních 10 000,- nezaměstnanost - pojem neznámý, nebyly banány? No a? Já ty dnešní hnusy taky nejím... Potraviny, maso, mléko? Vynikající... Komunisty ANO. Milada Horáková? Socialistka. Socialismus okamžitě namísto zločinného kapitalismu
04. 05. 2011 | 14:36

ali napsal(a):

zdenekb
nepotřebujem nikoho špinit..špinění si dotyčný obstarává sám, za zvuků slepých..
04. 05. 2011 | 14:36

zdenekb napsal(a):

ali:

Hm... nepotřebujete, špiníte jen z rozmaru.
Ještěže slepé se tu snaží korigovat jasnozřiví...
04. 05. 2011 | 14:41

Expat napsal(a):

soudruh Lance (i kdyz si myslim, ze to je spis provokater :-) ) to popsal presne, jen je treba specifikovat, kde napriklad budou vsichni nezamestnanani pracovat,c o budou vyrabet a co se s tim vyrobenym bude jako delat ?
Ale jo, jen at jsou ve vlade, za tu srandu to stoji.
04. 05. 2011 | 14:42

Tenco napsal(a):

xx
citace :
"...Však počkejte, jestli se dostanou k moci, co na ně vyplave. A možná dřív než nastoupí do funkcí. Lilie rozhodně nejsou. To by byl zázrak..."

To je ta "věcná debata" ?
Mně to připadá spíše jak povykování bláznivého mnicha.
:))))

Apropo :

Jsou to vaše slova ? :
"grázlem je především Paroubek a celá jeho ČSSD"./

:---()

Býk v corridě potřebuje červený hadr.
Zdejším vyznavačům ANTIireformy stačí oranžový.
Nu což, ušetří se za pigment.

XX, vy jste ale jeden z mála, kdo alespoň nenudí. V tomhletom zase pocvala, to se musí nechat na hlavě...to je fakt. Zejména to srovnání banánů s koncentráky...
Ehc - nemáte někdy takový pocit, že sloužíte medvědovi ? :))
04. 05. 2011 | 14:45

Vlkodav napsal(a):

Expat:
"kde napriklad budou vsichni nezamestnanani pracovat"

No v lágrech, to je jasný. A naši komunisti se pojedou proškolit do KLDR, tam mají lágry i pro 200.000 lidí. Slušná kapacita.
04. 05. 2011 | 14:46

ali napsal(a):

zdenekb
tak doufám, že ti jasnozřiví vás dovedou do lepších zítřků :o)..moc vám to přeji, zdar
04. 05. 2011 | 14:50

Expat napsal(a):

Vlkodave ale ne, vazne, ja bych jim v tom nechal vymachat cumacky, treba az je napadne znarodneni a zacnou jim na stole pristavat arbitraze a nebude zadny SSSR s jadernymi zbranemi co by se jich zastal.
Nebo az si spocitaji ze aby progresivnim zdanenim neco ziskali, budou muset tnout hluboko do rad svych volicu :-)
04. 05. 2011 | 14:50

ld napsal(a):

vlkodav,

já jen, že nejznámější koncentrák se jmenuje Camp Delta. Můžete sice kontrovat, že ten je na Kubě, ale nekoučuje tam Raúl...
04. 05. 2011 | 14:51

Expat napsal(a):

Id, ano, my bijeme cernochy ... a radi :-D
04. 05. 2011 | 14:54

zdenekb napsal(a):

ali:

Přej a bude ti přáno. (Úsloví, netykám).
04. 05. 2011 | 14:54

Radek napsal(a):

ODS a TOP09 jsou primi dedicove KSC. Jejich moresy pripominaji bolseviky jak nic jineho. KSCM je ovsem naprosto stejna banda, viz Dolejs a jeho ochota vzit milionovy upatek za zmenu loterijniho zakona. Nicmene KSCM vs. ODS a TOP09, to uz je prast jak uhod. Nejlepsi by bylo, kdyby si bolsevici dali nove jmeno, prestali by tim provokovat vetsinu Cechu, kteri je nesnasi, ale bolseviky z ODS a TOP09 ochotne voli.
04. 05. 2011 | 14:55

neo napsal(a):

Expat:

komunistická strana čech a moravy vytvoří všem nezaměstnaným pracovní místa ! Stanoví minimální mzdu na 20 000kč a zdaní bohaté 70% , tedy všechny s výdělky nad minimální mzdu. Z toho pak bude vyplácet nově zaměstnané pionýry, kteří budou pracovat pro rozvoj socialistické společnosti.
04. 05. 2011 | 14:55

Jan napsal(a):

Ládik
Není to tak jednuduché jak se Vám zdá.
Ideologie zodpovědná za smrt milionů...
Tkhle to ale nefunguje. Ty jsi zodpovědný za mou smrt, chtěl říct Grigorij tenno svému vrahu. Stalin, beria, Lenin... konkrétní člověk je zodpovědný. Jednoznačně. Ideologie je vždycky jen zdůvodnění, zástěrka.
A teď relativizace, kulhá, uznávám, ale k zamyšlení.
24 000 mrtvých ročně v Mexické drogové válce, jaká ideologie za to může?
1000000 mrtvých v Iráku, kdopak so spískal, levičák Bush?
A nebozí Afgánci, naučíme je demokracii?

Antikomunismus v roce 85 byl statečný a rozumný čin. Dnes je trapný. Obzvlášť u exotů co nám teď vládnou.
04. 05. 2011 | 14:56

Expat napsal(a):

neo, o tom nikterak nepochybuji !
04. 05. 2011 | 14:58

Vlkodav napsal(a):

Expat:

Rozumím vám, ale dnes by byli schopni zlikvidovat stát za pár let. A chovali by se stylem po nás potopa. Velmi nebezpečné!

ld:

Camp Delta je určitě známější. Amíci se s ním netají, dokonce tam můžete na prohlídku. Zato do KLDR vás nepustí. A pokud se tam dostanete, tak vás nepustí ven, nikdy.
04. 05. 2011 | 14:58

Honza999 napsal(a):

Rumcajs

Ty řeči o rozšiřování koncentračních táborů v Koreji jsou podle mne propagandistické žvásty.

U této "informace" totiž postrádám jednu věc. "Informace" se odvolává na satelitní snímky - proč tedy u ní nejsou i souřadnice, kde se údajné tábory vyskytují?

Kdyby u ní byly souřadnice, půjdu na GoogleEarth, podívám se a pokud tam koncentrační tábor OPRAVDU bude řeknu si - "Hm.. Opravdu jsou tam objekty, které by bylo možno označit jako koncentrační tábor". On totiž koncentrační tábor při pohledu seshora se výrazně liší od běžného osídlení. Satelitní snímky na GoogleEarth sice Koreu neukazují tak podrobně jako třeba města západní Evropy, kde rozeznáte i barvu oblečení chodce či třeba snímky Prahy, kde se dají odhadout i výrobní značky automobilů, ale vesnickou chaloupku, běžnou městskou zástavbu nebo panelákové sídliště od koncentráčnického baráku obehnaného koridory ostnatého drátu a strážními věžemi by na nich rozpoznal i poloviční slepec.

Takže, jak jsem již napsal chybí mi u této "informace" ta část, která by "informovanému" umožnila si ji ověřit. Proč chybí, je snadno domyslitelné. Informace totiž není určena samostatně myslícímu občanu, který by rychle objevil její nepravdivost. Informace je určena Rumcajsům, kteří ji okamžitě vehementně začnou rozšiřovat mezi další "Rumcajse", časem oblbnou i "polorumcajse" a ejhle - "pravda" je na světě (když to přece vědí "všichni", tak to bude pravda, že...).
04. 05. 2011 | 14:59

Expat napsal(a):

Vlkodave ja to vim, nebojte se. Ale kdo chce kam ...
04. 05. 2011 | 15:01

ld napsal(a):

vlkodav,

já bych řekl, že s tím korzem to bude na obou adresách stejné.
04. 05. 2011 | 15:03

Vlkodav napsal(a):

ld:

Opravdu? To je divné. Mne nikdo nedělal problémy při vstupu a opouštění USA. Vám ano?
04. 05. 2011 | 15:06

Liberál napsal(a):

Pane Pehe právě vaší dehonestací antikomunismu jste ukázal jak vy a ČSSD máte daleko k demokratickému smýšlení. Dnešní KSČM je úpně stejná jako ty před rokem 1989 akorát obrášila straré heslo lhát tak jako v roce 1946, kdy prohlašovala že nebude znárodňovat. ČSSD tím že přípouští že by vládla s KSČM jasně ukazuje, že to není jen strašení pravice ale krutá pravda. Má jinou volbu kterou si ovšem vy nechcete připustit a to že by usoupila od neobplševické populistické politiky. Pak by se mohla spojit i s jinými stranami. Holt komunisti dělají stejnou populistickou zadlužovací politiku jak ČSSD tak Pehe hlásná trouba neobolševíků z ČSSD tady slintá o tom jak je to strašení pravice.
04. 05. 2011 | 15:08

Vlkodav napsal(a):

Honza999:

Tak se mrknete:
http://www.globalsecurity.org/intell/world/dprk/dprk-hoeryong-camp.htm
04. 05. 2011 | 15:12

pich napsal(a):

Jistý "koziroh" tady psal něco o třiapadesátém, a o nějakém bankrotu.
Nevím, jednak byl zřejmě na houbách a taky tomu houby rozumí.
Ani rodiče ani já jsem tenkrát o nic nepřišel a jistě i většina lidu. Otřásli se jenom keťasi a pováleční loupežníci.
Dneska by taková reforma, oproti těm všem pravičáckým, přinesla moc a moc.
Všecky za zakopané poklady by musely na světlo boží. Už jenom zavedení eura, kterého se naše jelita tak bojí, by udělalo hodně.
Samozřejmě by se nesměly měnit papírky za papírky, ale podle doložených příjmů.
Bohužel. Co by ti chudáci lichváři a těžce pracující "podnikatelé"
pak dělali.
04. 05. 2011 | 15:14

Vlkodav napsal(a):

Honza999:

Tady máte i koordináty: http://technet.idnes.cz/google-earth-odhaluje-kam-v-severni-koreji-zajit-na-popravu-a-kam-na-obed-1nt-/foto.aspx?foto1=KUZ2b6dd6_google_korea4a.jpg
04. 05. 2011 | 15:15

neo napsal(a):

Honza999,

pravda je, že severní Korea je vyspělá země. Vyrábí auta, lidé mají co jíst ( kdybyste viděl ten výběr) a nemusí spoléhat na potravinovou pomoc- miska rýže na den. Bydlí v domech se zahrádkou, u baráku je vždy krásný pes a auto či dvě. Internet, televize... v tom jsou opravdu na úrovni. A to moderní oblečení...mmmmmm.

Oproti tomu v kapitalistických státech jako Jižní korea, Japonsko, Česko nebo Německo či Velká Británie je chudoba. Nikde auta, jen vraky, žádné domky, jen chajdy z plechu a dřeva. Jíst není co, jen se vybírají odpadky.

No oficiální propaganda samozřejmě lže... to co vidíte kolem sebe je dobře promyšlený marketingový tah vrahů z Wallstreetu.
04. 05. 2011 | 15:16

mb napsal(a):

S článkem problém nemám ...

Je smutné, a o české neschopnosti provozovat skutečnou demokracii leccos vypovídající, že více než dvacet let po pádu komunismu dosáhly patologické jevy ve většině „demokratických“ stran takové intenzity, že se ve srovnání s nimi KSČM vůbec nejeví jako nějaké nedemokratické monstrum, za které ho s oblibou vydávají.

...

s jedinou výhradou ...

Komanči už dávno měli být přinuceni vzdát se názvu komunistická ( viz. fašistická / nacistická strana )

že tomu tak není je ostudou demokratického právního státu ...

pokud jsou komunisté legální, pravděpodobně nikdo nemá právo nad nimi ohrnovat nos ...

njn ... smutné
04. 05. 2011 | 15:18

Rhodos napsal(a):

Ano, pane Rumcajzi, pokud se komunisté nedistancují od starých symbolů, názvu, adorují Klementa Gottwalda,neprošli očistnou katarzí, kterou měl být jednoznačný distanc od hrůz 50. let minulého století, ale hlavně nebyli k právní odpovědnosti voláni konkrétní viníci, je složité akceptovat, uvěřit a pochopit. Na druhou stranu, kdo zavinil nulitu postihu, právní nihilismus, odkládání, odsouvání, vyšumění? Znáte nějakou velkou soudní causu s rozsudkem, ve kterém je uvedeno, že byl potrestán konkrétní viník za zločin spáchaný v souvislosti s komunistickou zvůlí ? A ptejme se, kdo žene vodu na mlýn nostalgikům, extrémistům všeho druhu ? Proč máme v tr. zákoně ustanovení o zločinné komunistické ideologii, která je ekvivalentem nacistické idelogie ? Ale komunista 20 let pomáhá tu jedné, tu druhé straně našeho politického spektra.Není to zbabělé a pokrytecké, co říkáte ? Ani nám nepřijde divné, že 26, resp. 24 komunistických hlasů vydatně pomohlo při volbě prezidenta republiky. A na společném fotu z terasy zámku v Lánech vidíte pana Grebeníčka a s ním demokratické politiky. Že se neotřásají odporem, vždyť s komunisty se nemluví. Toho Grebeníčka, který obhajoval veřejně svého otce, nechvalně známého StB vyšetřovatele z Věznice Uherské Hradiště. Političtí vězni by mohli vyprávět o humanních metodách tohoto "laskavého vyšetřovatele", kterého jsme stíhali, až nám umřel sešlostí věkem. Kdo je za tento stav odpovědný ? A mimo jiné, i na tyto taškařice přispíváme ze svých daní. Hezký den, vážený pane.
04. 05. 2011 | 15:20

pich napsal(a):

A hupky, je tu "liberál".
No nějaké to znárodnění by vůbec neškodilo. Hlavně těch co se ho tak bojí dnes, kdy v dobách znárodňovaní byli na nebíčku či v peklíčku. Znárodňovalo se hned po pětačtyřicátém za Beneše a znárodňování bylo běžné v záp. Evropě za vlád "lejbrparty" či jiných "socialistů".
A jen taková hloupá Sazka, zůstavši v rukách státu, by generovala zisk a ne po pravičácku minus 15 a více miliard. A případného "komunistu" hušáka, si předem dejte za klobouk.
04. 05. 2011 | 15:22

Expat napsal(a):

pichu jen znarodnujte a objevujte poklady, zcela jiste mate pristup do bank a uschoven na celem sirem svete :-DDDD
04. 05. 2011 | 15:24

Ping pong stul napsal(a):

V KLDR není bída , jen tam prostě soudruzi nemají co žrát.
04. 05. 2011 | 15:24

Liberál napsal(a):

zdenekb:

Vy musíte být jeden z těch hodně naivních lidí co jako mnoho dalších v roce 1946 věřilo, že KSČ nebudou znárodňovat,že nebudou zavírat a poravovat nevinné a že KSČ jsou hodní beránci.
04. 05. 2011 | 15:24

Vlkodav napsal(a):

Ping pong

Soudruzi mají co žrát, ti ostatní nemají :)
04. 05. 2011 | 15:25

ld napsal(a):

vlkodav,

nebyla náhodou řeč o jiném území než jsou USA? Nebo chcete říci, že jste přijel s Čedokem na Guantanámo, opekl si za dráty s Muhamadem na ohýnku sójového buřta, a teď se bijete v hruď, že jste vycestoval?
04. 05. 2011 | 15:26

Expat napsal(a):

Panove, ale dovolim si upozornit na jedinecnou sanci stat se na necim znarodnenem Narodnim spravcem, osobne se nabizim starati se o Bakalovu vilu :-DDD
04. 05. 2011 | 15:29

Liberál napsal(a):

pich:

Hlupáku pich Sazka je v rukou státu stejně jako ČSA a obě jsou to bankrotující firmy (ČSA dostal do dluhů geniání levičák Tvrdík). Takže asi státní vlastnictví není ideální. Navíc před rokem 1989 tu bylo většina státních firem a ty nebyly prosperující. Sněte klidně dál naivo
04. 05. 2011 | 15:29

Morgast napsal(a):

Vážený pane Pehe,
plně si uvědomuji, že pro Vás historie zjevně nic neznamená, nicméně dovolte mi připomenout jednu věc, jež Vám bude užitečná. Vřele Vaší pozornosti doporučuji projev K.Gottwalda z prosince 1929 v Dělnickém domě v Ostravě! Až se s ním seznámíte a porovnáte jej s tím, co známe v historii po únoru 1948, se zvláštním přihlédnutím k předcházejícímu volebnímu programu (!), kde Komunisté vyhráli volby, pokud následně potom budete trvat na svých slovech, které jste uvedl v tomto článku, bude výrazně překvapen. S přáním všeho dobrého Morgast
04. 05. 2011 | 15:32

Liberál napsal(a):

Pehe už je tak zaslepený že ty jeho výplody opravdu nepotřebují žádné intelektuální úsilí. Jemu zřesmě slovo morálka jako ostatní levičákům nic neříká. Navrhuji složit se panu Pehe na lenku do Běloruska aby věděl jak je vláda levice úspěšná.
04. 05. 2011 | 15:33

zdenekb napsal(a):

Liberál:

Pokud mi naivitu vyčítáte zrovna vy, budu se nad tím muset hluboce zamyslet... ;o).
Nevím, na který můj příspěvek reagujete, proto opakuji - spolupráce s KSČM není moc vkusná, figury typu Semelové jsou odpudivé, nicméně není to nebezpečí. Alespoň zdaleka ne takové, za jaké je (účelově a pokrytecky) vydáváno...
04. 05. 2011 | 15:33

Vlkodav napsal(a):

ld:

"nebyla náhodou řeč o jiném území než jsou USA" Byla, o KLDR jako státu. Ten porovnejte s USA. Jasný? Do USA můžete (tam i ven), do KLDR soukromě bez dozoru ne.
Pak porovnejte Camp Delta a Camp 22. Taky jasný. O jednom si můžete přečíst vše ne netu (i to co je velmi nelichotivé, a to že se tam zřejmě nechovají dle mezinárodního práva), o tom druhém víme jen z vyprávění těch co utekli anebo ze satelitních snímků.
04. 05. 2011 | 15:38

pich napsal(a):

"Liberále". Neměl by jste tam něco z r. 1620, či upalování čarodějnic ve Velkých Losinách.
A těch temných stránek kapitalismu je daleko víc, jak ta dávná historie, či období před "komunismem".
Váš výklad historie začíná vždy po r.48. Ale jsou i jiní, kteří si pamatují víc a jiné události.
A ty byly většinou příčinou následku, zvaného zločiny komunismu.
Na takové věci nestačí myslet jen pravou hemisferou mozečku.
04. 05. 2011 | 15:39

Tencokida Hnuj napsal(a):

ad primitivní, zpozdilí komunistobijci :

„Pracoval jsem v KSČ již na vysoké škole (do strany jsem byl přirozeně přiveden výchovou v rodině – otec předválečný člen strany, babička zakládající členka). V našem národním podniku jsem byl členem závodního výboru KSČ.
Jsem stoupencem socialistického uspořádání společnosti. Zastávám zásadu nutnosti diktatury proletariátu v prvním období socialistické revoluce. Silná komunistická strana, budovaná na principech vědy a morálně historických kriteriích je podle mne jediná síla, která může změnit společnost v současně třídně a ekonomicky rozděleném světě.
Vyškrtnut ze strany jsem byl kvůli odlišnému názoru na řešení krizové situace v r. 1968. Své vyškrtnutí považuji za zcela logické, neboť odpovídá zásadám demokratického centralismu. Zdůrazňuji, že jsem si svého členství ve straně vážil. Přesto nejsem po svém vyškrtnutí zatrpklý. Události mne vedou pouze k hlubšímu přemýšlení a hledání kontextů v širších souvislostech.
11.5.1977“

J. Štětina

http://www.pecina.cz/files/

Stetina 1 až 9 /pdf/

Liberál
Dnes už se s komunisty bojovat smí, že ?
No nic, nic...jen pokračuj. Sice s křížkem po funuse, ale to je pokřikujícím bláznům stejně jedno. Todle je nezajímá. Kam na ně s nějakou logikou.

Hele - co ten váš Žižka - nějaký divný komunistobijce, co ?

Eh...ááále co, škoda i modlitby. :((
04. 05. 2011 | 15:40

Pepa z depa napsal(a):

Milý autore, to koukáte co to máme za elitu, která Nám chce připravit lepší život, že? Oni již mají tak zatemněné mozky, že vzteky nejsou schopni ani přemýšlet co říkají a také již vyhrožují a melou páte přes deváté. Tak chlapi, již se blíží toho 7.5. a UKAŽME, ŽE NĚCO UMÍME TAKÉ SAMI, tak by to chtělo nějakou podporu alespoň tu trikoloru na hruď a vyzdobit ty miláčky, co říkáte, necháme v tom ty OBČANSKÉ INICIATIVY SAMOTNÉ? Vždyť oni to nedělají jen pro sebe ale i pro Naše děti, mládež a budoucí pokolení. Nechtějte, aby v tomto srabu museli kvůli Nám žíti i Naše děti se ženami, které Nám je vychovávají. Nebo to děvčata z DK+1 vezměte sami do péra a ukažte těm slabochům, jak se dělají DĚJINY, ŽE? A nebojte se chlapi z odborů Vás v tom nenechají, protože jejich hrdost by nedovolila, aby ti elitáři Vám mohli jakkoliv křížiti cestu a házet Vám klacky pod nohy. Hezký den Všem přeje 4. odboj a Pepa z depa.
04. 05. 2011 | 15:41

ld napsal(a):

vlkodav,

položím otázku ještě jednou, zato však naposledy. Prosím, vydržte se soustředit, stačí 2-3 písmenná odpověď typu ano-ne. Byl jste v Camp Delta na exkurzi?
04. 05. 2011 | 15:43

Expat napsal(a):

7.5. ? co bude 7.5. nejaky majales ? To prijdu !
04. 05. 2011 | 15:43

ld napsal(a):

Tenco,

myslíte, že by na liberála - Bc Martina brali úhoři?
04. 05. 2011 | 15:45

xx napsal(a):

Tenco: Dolejš neměl skandál ? Na místní úrovni jsou komunisté čistí jako lilie ? Čtete zprávy ?

Ten výrok o Paroubkovi, já vážně nevím. Zřejmě byl vymazán, google nic nenašel. Kdyby jste alespoň mohl přiblížit kontext, v jakém to zaznělo, třeba bych si vzpomněl. Rozhodně se ho nezříkám. Jen mne teď nenapadá, proč bych něco takového psal do diskuse. Je vidět že vám na tom záleží, když už se mne ptáte počtvrté, jestli dobře počítám. Tak zkuste zapátrat, třeba něco naleznete a dobereme se konečně odpovědi, ať máte klid.

srovnání banánů s koncetráky ? Zřejmě si pletete nejen socialismus s kapitalismem.
04. 05. 2011 | 15:53

Tenco napsal(a):

Id
No obecně vzato úhoři vyhledávají i zdechliny...a to podle čichu - tedy čim zavanutější /smradlavější/ takový exemplář je, tím je větší šance že si ho úhoř najde.
Ale raději bych to nezkoušel.
Ještě by mě někdo nařkl z pokusu o otrávení vod.
04. 05. 2011 | 15:54

ahoj Jirko napsal(a):

ono je to stejně jen takové plácání slámy ...
kdyby se to lidem nelíbilo, tak by s tím již dávno něco udělali.
Protože je ale demokracie, tak si prostě lidi tohle zvolili za životní cestu.
Já jsem člověk přející a když to chtějí mají to mít.

Já si přeji něco odlišného a tak to mám také.
Prostě pohodadžes.
Nic jiného v tom není.
Nepotřebuji přemlouvat někoho, že pohled na věc je nejen odlišný, ale i velmi krátkozrakej a hloupej.
Uznávám svobodu skončit pod mostem pro každého.
04. 05. 2011 | 15:54

Liberál napsal(a):

Chtěl bych vědět jak by toto tvzení obhájil autor před někým kdo za komunistů ztratil někoho blízkého. To co tu Pehe píše je hnus a měl by se za to stydět. Pehe má prostě bolševické myšlení a rozhodně ho nelze považovat za inteligentního člověka, natož pak elitu národa
04. 05. 2011 | 15:56

Liberál napsal(a):

Tencokida Hnuj :

Bojovat proti nacismu se smí? Odsoudil by jste protestujíci v Brně proti nacistům? Pokud ano tak řekněte proč měříte dvojím metrem?
04. 05. 2011 | 15:58

Honza999 napsal(a):

Vlkodav

Mám pocit, že se píše o koncentračních táborech pro 200.000 lidí.

K vašemu prvnímu odkazu je připojeno 8 snímků s pár baráky. Podobné fotografie získáte, vezmete-li z ptačí perspektivy Bytíz, Všehrdy, Říčany, Bělušice a dalších několik desítek lokalit v ČR (ví bůh, kde všude nás vězení jsou).

Druhý odkaz - Sechon-dong... 4 baráky plus dvě administrativní budovy (a to na okraji města, ne v té vyznačené oblasti na východ od města), to byl jediný objekt vypadající jako vězení - zase běžná kapacita vězení pro zloděje a vrahy, kteří se pochopitelně jako všude nacházejí i v Koreji... Na vámi daném odkazu jsou vyznačeny desíky strážních věží, které by měly ohraničovat několik desítek čtverečních kilometrů terénu. Logicky by mezi strážními věžemi měla být i linie koridoru s ploty ohraničujícími střežený prostor - bohužel, GoogleEarth nic takovéo neukazuje. Domnívám se, že Vámi daný druhý odkaz je jen výsledkem chvilky práce v grafickém editoru.
04. 05. 2011 | 15:59

NevericiTomas napsal(a):

Tento nazor ovsem plati jen do doby, nez prijde treba Batora. To hned spustime troubeni o nebezpeci navratu nacismu a fasismu. Promluvit trebas o primitivnim antinacismu a poukazat pritom na zasluhy nacistu v boji proti komunismu, to by byla medialni a politicka sebevrzada. Takze Pehe, je hzeke ze jste zasadove, ale pokud z tech svych zasad delate vyjimky zvici vjezdu do tunelu, pusobi to trapne.
04. 05. 2011 | 16:04

Expat napsal(a):

lepsi Batora nez Bathory, nemyslite ?
04. 05. 2011 | 16:05

xx napsal(a):

Tencokida Hnuj: když už vás baví v tom komunistickým bahně se tak přehrabovat, říká vám něco jméno Pavel Tigrid ?
04. 05. 2011 | 16:11

Milí diskutující, napsal(a):

vyměnte voliče a bude po problému.

Pěkný den! (-:
04. 05. 2011 | 16:11

Liberál napsal(a):

NevericiTomas:

Pehe neni ani nestranný ani politolog. To je hlásná trouba kryptobolševíků v ČSSD. Pokud chcece nějaké pořádné politologické komentáře které jsou alespoň trochu nestrané tak doporučuji například blog co píše pan Hvížďala.
04. 05. 2011 | 16:15

Expat napsal(a):

No on pan Pehe bude nejaky zvlastnib typ komunisty, mozna trockista jako Uhl, to je take ten duvod proc emigroval.
Neco jako sunni a shia u muslimu.
04. 05. 2011 | 16:19

TomášL napsal(a):

Dobře jste se odkopal pane Pehe, dobře...
04. 05. 2011 | 16:38

asdf napsal(a):

Má alternativu - ale to by se musel přestat chovat populisticky...
04. 05. 2011 | 16:41

snažím se pochopit napsal(a):

Pro váženého pana Peheho i vážené blogery přede mnou:
1. Pokud jste blogem sondoval, zda je přítomnost komunistů ve vládě politicky průchodná, tak odpověď z reakcí pod blogem se mi jeví že ano, že lidé by většinou takovou vládu tolerovali. Krajní pravice má sice stále tendenci strašit návratem diktatury, dostanou-li se komunisté k moci, rozumnější lidé si ale uvědomují, že dvakrát nevstoupíš do téže řeky a že komunistická strana zasazená do jiné vnější i vnitřní politické situace má jiné manévrovací možnosti dnes než v roce 1948. Je to prostě parlamentní strana jako každá jiná s více méně transparentním programem. Žádná hrůza.
Budou ale sami komunisté chtít odejít z opozice do vlády? Oslovení samotných komunistů ve Vašem blogu chybí. - Abychom se na to nepřipravovali marně. Jejich dnešní pozice je pro ně výhodná a účastí ve vládě přijdou o kredit, neustojí odpovědnost, to je jisté. Jednak se rychle zapojí do korupčních struktur, v nichž v opozici hrají jen malou roli, jednak se ukáže jejich diletantizmus jako u všech nováčků ve vládě. Naopak plus by paradoxně mohlo být, že mají levicovou ideologii, která dává přednost veřejnému zájmu před zájmy bohatých jednotlivců. Čili tento prvek by mohl vést k většímu smíru ve společnosti, k tomu, že nůžky mezi bohatými a chudými by se zas trochu sevřely.
2. Z Vašich slov je jasné, že přítomnost komunistů ve vládě by ani Vás netěšila, ale jde Vám o to, jak může za současné situace dopadnout rozdělení sil v předčasných volbách, až současná vláda tak nebo onak skončí a bude na řadě vláda levice. ČSSD asi dostane ve volbách značný počet hlasů (bábu už se přemluvit nepodaří), ale nebude jich tolik, aby mohla vládnout sama, a proto je třeba již nyní hledat spojence s blízkým politickým programem, jak rozumně činí Bohuslav Sobotka. A komunisté se svými deseti procenty voličů jsou skutečně za současné situace nejlepší volbou, jak nasvěčuje i Váš blog.
3.Shrnuto, podtrženo: za současné situace předčasné volby patrně vyhraje ČSSD, ale ne tolik, aby získala ve sněmovně nad 101 hlasů. Nejlepším spojencem ve vládě se jeví Bohuslavu Sobotkovi KSČM a patrně je to politicky průchodná volba. Tato levicová vláda by mohla zvrátit dosavadní neoliberální trend demolující sociální stát a privatizující i to, co se jevilo mnoha předchozím generacím v mnoha vyspělých státech lepší jako společné (školství, zdravotnictví,sociální zabezpečení ...). Vláda ČSSD a KSČM by mohla konečně taky zdanit hazard, zakázat akcie na doručitele, prosadit lepší zakon o referendu, dát podmínky pro družstevní vlastnictví kapitálu, změnit systém odpisů z daní, aby na tom nevydělávali zas jen bohatí, kteří takže pak platí fakticky míň daní než chudí, a mnoho dalších potřebných změn by taková vláda mohla udělat ve prospěch rodin s dětmi a proti chamtivosti těch, kterým nikdy nestačí, co nahrabali, ale chtějí stále víc.
Nejde jistě o návrat k totalitnímu rovnostářství za každou cenu. Jde ale o to, aby pověstné kyvadélko mezi rovnostářstvím a svobodou vlastnit, které se od rovnostářství za předchozího režimu překmitlo do opačného extrému podnikání bez omezení na neregulovaném trhu (takže bohatství několika čím dál víc způsobuje chudnutí většiny), aby se toto pověstné kyvadélko zase začalo vracet někam do střední polohy. Všichni dnes cítíme (až na Rumcajse a pár těch, co si myslí, že svou chytrostí se právě oni stanou těmi vyvolenými bohatými), že příliš velká chudoba ohrožuje i ty bohaté - zoufalí chudáci jim to nakonec nandají. Proto je třeba nenechat to dojít tak daleko. Proto by teď měla mít možnost vládnout levice a změnit legislativu ve prospěch veřejného zájmu, čili smíru ve společnosti.
4. Je ovšem otázka, nakolik připustí lidé z nadnárodního kapitálu, z bank, Mezinárodního měnového fondu apodobně, abychom takto pootočili kormidlo vládnutí u nás. Tohle bychom neměli podcenit. Někdy si skoro myslím, že Nečasova vláda, která hrozila mnohem masivnějšími škrty než zatím udělala, a všechno, co zatím prosadila, jde zase rychle vrátit, nás vlastně chrání před špatným ratingem, který může naše splácení dluhu značně zkomplikovat. Na druhé straně je ovšem šíleně nezodpovědné, že tato vláda (Kalousek) nechává náš dluh narůstat. Zatímco pomocí škrtů se získá pár desítek miliard, které nepokryjí ani úroky z našeho státního dluhu, jinudy odtékají stovky miliard. Ale to už jsme trochu jinde.
04. 05. 2011 | 16:41

Jee napsal(a):

Vždyť ten Pehe má pravdu. Jen řekl, že na kafilerii může zavonět i hnůj.
04. 05. 2011 | 16:42

crezpenan napsal(a):

Pehe není od komunistů,ale je to především Proskopčák.Srší nenávistí ke Klausovi,ale ne z principu,jenom proto,že nás prezident drží od Skopčáků i LS na dištanc..
Pehe je ochotný se stejně jako Němčouři spojit s kýmkoliv.Chtěl bych argumentovat,jak nechali stb spolupracovníka Kavánka řídit Škodovku,jak do vedení firem,kde tady vládnou,klidně nasadí bývalé komouše atd.Stejně jako Skanska doma ve Švédsku si netroufne podvádět,v Čechách patří k nejhorším zlotřilcům..
Vládnout společně s komunisty-to je vrchol Herr Stammgenosse Pehe !!
04. 05. 2011 | 16:47

Tupelo napsal(a):

@snazim se pochopit: velice pekny prispevek, jen bych doplnil aktualni clanek: "Propast mezi chudými a bohatými ve světě se prohlubuje" (http://www.novinky.cz/ekonomika/232494-propast-mezi-chudymi-a-bohatymi-ve-svete-se-prohlubuje.html?ref=ostatni-clanky).
Jen doufam, ze se aspon Evropa, po periode neoliberalniho volneho trhu, vrati k socialnimu modelu povalecneho vyvoje a to drive nez se objevi nejaky novy Hitler nebo Stalin.

@crezpenan: jak nas drzi ing. Klaus na distanc od Skopcaku a LS? Vy potrebujete nekoho kdo vas bude drzet na distanc?
04. 05. 2011 | 16:57

Liberál napsal(a):

snažím se pochopit:

Vláda levice tu zavede
1) Vysoké daně pro firmy a lidi s naprůměrným příjmem takže ti odejdou do ciziny a naše ekonomika půjde k čertu. Ty firmy co tu zůstanou budou muset osekat výdaje co udělají propiuštěním zaměstnanců takže se zvedne nezaměstnanost což povede k vyším výdajům a tím pádem i k zadluení

2) Zvýší ten váš přechvalovaný sociální stát, který je neefektivní a drahý čím se zase navýší výdaje a ekonomika začne být neefektivní a nekonkurenceschopná
3) Zavedou referenda čímž umožní aby politiku ovládal dav založený na chvilkových emocích a pravděpodobně to jako ve Švýcarsku zkončí nějakým poupistkýmy zákony na úkor demokracie.

4) Naše současná levice je založena právě na tomto totalitním rovnostářství a jejich voliči co jim žerou kecy o lém neoliberalismu a ´úspěšném socialismu by se rychle měli probudit.
04. 05. 2011 | 16:59

Liberál napsal(a):

Tupelo:

Ten váš socialismus poválečného vývoje už selhal. V 70. letech vedl k obrovskému úpadku ekonomiky a proto musel být nahrazen něčím lepší. Vy ale jako další levičáci naivně věříte. Přečtěte si proč sociální stát selhal a že už i někteří přívrženci sociálního státu se shodují že je třeba ho reformovat protože je

1) Nespravedlivý
zvýhodňuje určité vrstvy společnosti

2) Příliš drahý
3) Neefektivní a těžkopádný
pracuje neefektivně a netransparentně
http://cs.wikipedia.org/wiki/Soci%C3%A1ln%C3%AD_st%C3%A1t
04. 05. 2011 | 17:06

snažím se pochopit napsal(a):

Pro Tupelo:
díky za reakci a zajímavý odkaz. Že i u nás se pověstné nůžky mezi bohatými a chudými rozvírají je patrné například z toho, že příjmy špičkových manažerů za loňský rok zase vzrostly, příslušný odkaz
http://vyhledavani.ihned.cz/zpravodajstvi/c1-51751080-spicky-ceskych-firem-si-vydelaly-manazeri-loni-dostali-o-200-milionu-vice
04. 05. 2011 | 17:07

zdenekb napsal(a):

snažím se pochopit:

Dyť si to ty kucí manažerský zaslouží, když se za nás perou s krizí, nebo jste taky jen závistivej rovnostář?!? :o)
04. 05. 2011 | 17:11

Nesmrtelný Prcek napsal(a):

Boj mezi dobrem a zlem.
https://www.youtube.com/watch?v=ghu9jZeDqwo
04. 05. 2011 | 17:15

J.K napsal(a):

Opravdu se velice bavím z toho, jak se zde každý bojí toho, aby se náhodou KSČM nedostala do vlády. Kdyby se všichni jen trošičku zamysleli, zjistili by, že to, k čemu došlo v roce 1948, není v dnešní době vůbec možné... Kde beru tu jistotu? Naše členství v NATO, EU, to jsou dostatečné záruky, že dvakrát se do stejné řeky nedá vstoupit. Krom toho, dnešní KSČM je opravdu demokratičtější, než ODS, TOP 09, či VV. Pan Pehe to popsal velice dobře a velice přesně. Jediný důvod, proč České pravicové strany straší strachem o zlých komunistech, je ten, že by se mohlo ukázat, věřím, že by tomu tak bylo více než stoprocentně, jak špatní hospodáři nám zde od roku 1989 vládli a vládnou. Korupce a provázanost nynější politické garnitury s podnikavci nejhrubšího zrna by mohla vylézt na světlo a to je přesně to, čeho se tak strašně bojí všichni Ti, kdo varují před podporou KSČM a levicových stran jako takových...
04. 05. 2011 | 17:16

lvicemaja napsal(a):

Nevím proč se stále zabýváte minulostí, na tu se nedá zapomenou,ale taky se jí pořád ohánět není dobré. Když se podíváte na dnešní situaci stran, tak oni zase žádný problém nedělají ani průšvihy nejsou. Tak co se pořád straší s komunisty, já osobně jsem žila spokojeně a vždy jsem vyšla s výplatou a dokázala ušetřit, ale dnes mám dilema jestli ve svém věku si můžu dovolit jít k lékaři a do lekárny - a o to jde. Vždyť i dnes dějí nepravosti a to komunisti u vlády nejsou.
04. 05. 2011 | 17:17

Tencokida Hnuj napsal(a):

Liberál
A to ještě není všecko !

Každé úterý v podvečer bude v Panduru Sobotka objíždět firmy zabývající se financema, vytahovat z nich burzovní makléře a vozit je na Pankrác. Tam je Křeček bude nutit, aby vypíli lektvar pravdy a prozradili, koho dneska ošidili - zda stát nebo soukromníka. :((
Pak jim bude setnuta hlava a vystavena na Václavském náměstí. Na tom kopí, co tam je pod ním taková ta socha s několika nohama.

Chromí, slepí a hluší budou mít připojení na internet zdarma. Zabanuje se jim ale možnost čtení příspěvků nicku "liberál".
To aby neskončili v blázinci.

Referendum bude jen jedno. Otázka bude znít : "Je pro vás prioritnější zachování si všech pěti pohromadě , anebo právo na svobodu vyjadřování i pro takové, jako je nick "liberál" ? "

No a každou sobotu budou muset lidi, jejichž příjem je větší než pětinásobek minimální mzdy /ta bude stanovena na 50 tisíc měsíčně/ na saturdejnik.
Budou se tak dohánět ztráty, způsobené klausovskými rozkrádačkami.

Ale klid.
Todle nařízení bude pouze dočasné - až se ty ztráty takto vykompenzují, tak se saturdejniky zruší.
Je to spočítáno, že by k tomu mělo dojít zhruba v roce 2222.

:(((
04. 05. 2011 | 17:20

Florian napsal(a):

Kalousek sám řekl v ČT, před volbamy do PS,(události, komentáře)
že "komunisti jsou ve všech stranách."
To znamená, i v trojkoalici!?
Jenom se oddělily plevy od zrna!? Křiví překabátěnci od rovných.?
04. 05. 2011 | 17:22

Tupelo napsal(a):

Liberal: jsem rad ze jste napsal ze nekteri privrzenci socialniho statu se shoduji ze je ho treba reformovat. Coz ovsem vubec, ac byste si to mozna pral, neznamena zrusit. Spise vylepsit. Recem jak je se muzem venovat pote co soucasny korupcni model bude znicen a tech odhadovanych 100mld, co se rocne rozkrade, zustane v majetku statu a bude vynalozen lepe.
04. 05. 2011 | 17:23

Vojta napsal(a):

nechápu, kde ten člověk co napsal hned ten druhý komentář přišel k tomu, že komunisté v této zemi sílí ...
04. 05. 2011 | 17:25

Tupelo napsal(a):

Florian: a to jste jeste nevzpomenul jak chtel pravicovy Kalousek po volbach 2006 vytvorit mensinovou vladu KDUCSL s CSSD, podporovanou KSCM. :)
04. 05. 2011 | 17:25

TomášL napsal(a):

Liberál

Doporučoval bych platit daně v zahraničí, pakliže levice bude vládnout a chtít zvýšit daně.
04. 05. 2011 | 17:26

Tencokida Hnuj napsal(a):

TomášL.
Kde konkrétně ?
A jak to má "liberál" - jako resident, zaměstnanec provést ?

:--()
04. 05. 2011 | 17:31

trevel napsal(a):

Pehe , vy jste zvrácenej komouš už dávno. Na pravici nenecháte nit suchou. Vás číst je hnus !!! ale to je můj problém , že vždycky neodolám a hezky se naser-!
04. 05. 2011 | 17:41

kozoroh napsal(a):

Byl jsem "odevzdávat", takže jsem pár hodin nebyl. A je to dobře. Aspoň mohu v klídku hodit bobek na picha a shovívavě se usmát snažení nicku Id.
Mějte se, hoši.
04. 05. 2011 | 18:02

ld napsal(a):

kozoroh,

klábos s vámi zase taková fuška nebyla. O snaze z mé strany tedy nemůže být řeč.
04. 05. 2011 | 18:16

xx napsal(a):

Tencokida Hnuj a Liberal: realita je taková, že to byla právě ČSSD a Sobotka jako Ministr financí, kteří snižovali u nás korporátní daně. ČSSD se zmůže sotva tak na znovuzavedení progresivní daně z příjmu, ale jinak bude financovat svůj model státu opět převážně z dluhu a nikoli ze zvýšených příjmů. Mezi socany stále převládá názor, že stále ještě nejsme předluženi a tak si to můžeme dovolit.
04. 05. 2011 | 18:31

Pepa z depa napsal(a):

Milí voliči, mějte rozum, nebo se ještě rozkmotříte před těmi předčasnými volbami. Teď jak koukáme tak senát hodil klacek sněmovně pod nohy a uražení odésáci někam odešli, doufáme, že se již dlouho nevrátí a také je již nikdo na kradení nepotřebuje. Helejte pánové, kdyby šlo jenom voto, tak si to umíme rozkráct sakumprdum sami a ještě klidně s muzikou. Ale jelikož jsme láskomilové a srdcaři, tak si svoji zemičku uchráníme před takovými jako jste vy, vy jedni i druzí a třetí. Jo teď je již pozdě bycha honit. Radši se podívejte na www.vymenilijsmepolitiky.cz, aby jste nebyli potom překvapení, protože to by vás také mohl trefit ŠLAK. Tak nic ve zlém, přeje 4. odboj a Pepa z depa. KAPITALISME MÁŠ TO NAHNUTÝ A TO TI PATŘÍ, VÍŠ? Pepa z depa.
04. 05. 2011 | 18:33

StandaT napsal(a):

ČSSD a KSČM? Pak je na místě otázka: A kdo jim bude platit daně?
04. 05. 2011 | 18:44

Ládik!!! napsal(a):

ali,
pehe emigroval, když mu bylo 81? Podle obličeje by to sedělo.
04. 05. 2011 | 19:04

SuP napsal(a):

xx -
ČSSD a Sobotka snižovali korporátní daně, protže byly vyšší než v okolní Evropě. A protože sem lákali "investory", kteří by byli ochotni tu na pár let přibrzdit a nechat si něco levně smontovat, potřebovali si udělat předpoklady. Zrovna tak snižovali daně z příjmu, protože po letech se konečně dostala spousta z nich k lizu a začalo se jim zajídat platit vysoké daně ze svých najednou vysokých příjmů. Teď zrovna zase obdobně bojujou za "stavební" spoření a podporu mladých manželství. Za vším hledej člověka.
04. 05. 2011 | 19:18

SuP napsal(a):

xx -
S tím předlužením bych řekl spíš, že .."zatím nejsme ještě TAK předluženi, abychom si to nemohli dovolit..."
A protože politika je především podnikání se sliby za cizí peníze, je potřeba využít každou chvilku u lizu k zajištění dalšího pobytu u lizu a současně zajistit co nejvíc sobě domů. Aby až dojde na placení dluhů a chudý začnou opravdu řvát, protože budou opravdu chudý a zadlužený, oni budou moci tu šlamastiku přečkat na Floridě. (a pak se třeba vrátit a radit, jak se to mělo udělat líp.)
04. 05. 2011 | 19:23

Yossarian napsal(a):

Rumcajs: gratuluji. Tři příspěvky, tři urážky, bez jakékoli vazby na téma blogu (tedy pokud nebereme v potaz až patologickou nenávist vůči všemu levému - člověk by až myslel, že Rumcajs má obě ruce pravé, a tudíž je v běžném životě kriplem, nejen tím duševním).

Autor: v zásadě souhlas. Už jen fakt, že dnešní vládní strany se (morálně) znemožnily tak, že SocDem ani neuvažuje o nějaké povolební spolupráci a místo toho Sobotka mluví o podpoře KSČM, je velké memento a lekce demokracie pro tyto vládní strany. Ono je to i logické - dělají-li dnešní strany vše pro to, aby si zprivatizovaly veřejný sektor (důchody, zdravotnictví, doprava a investice všeobecně) a toto vše realizovaly z pozice síly, tj. bez diskuse s opozicí, je neméně logické, že opozice nemůže, nechce-li ztratit tvář (stejně jako ji ztratily bezskrupulózní VV) nabízet spolupráci na nápravě alespoň těch největších zlodějen a nepravostí těm, kdož tyto nepravosti zcela vědomě spáchali.

KSČM nemám rád a nevolím je, dle mého nemají reálný program, žijí minulostí která se nevrátí a nemají ani odborníky (až na pár výjimek). Na druhou stranu je to reálně jediná strana, se kterou bude z pohledu SocDem možno po volbách spolupracovat (a snad s KDU, pokud se k ní voliči vrátí).
04. 05. 2011 | 19:32

SuP napsal(a):

Jen jsem pořád nějak nezaznamenal, proč se tu tak řeší levicová neobolševická vláda, když tahle má ještě 3 roky??? To si jako všichni myslíte, že se mezitím už nic zajímavějšího nestane?
04. 05. 2011 | 19:38

SuP napsal(a):

Yossarian v Hlavě XXII byl chtrej.
04. 05. 2011 | 19:42

SuP napsal(a):

...chYtrej ...
04. 05. 2011 | 19:43

snažím se pochopit napsal(a):

Pro Liberála:
Chce to trochu nadhled. Ani já nechci ten socialismus, o jakém Vy píšete, viz výše. Jde jen o to, že jsme teď "ujeli" příliš vpravo a chtělo by to trochu přehodit výhybku doleva. Proč? Protože chudí se už tak tak drží nad vodou, rodiny s dětmi jsou znevýhodňovány, ztrácíme pomalu jako občané společný jazyk, protože sytý hladovému nevěří. Máme si utahovat opasky, když Ti nahoře rozkradou v předražených zakázkách miliardy. Tak nějak.
A teď trochu z toho nadhledu:
Zastupitelská demokracie, kterou tu máme, je špatná, ale je lepší než diktatura. Zastupitelská demokracie je lepší proto, že špatná vláda je po daném intervalu vystřídána jinou a nemusí být svrhnuta revolucí. Zastupitelská demokracie funguje tak, že po určitý čas vládne vždy ta strana, kterou voliči vyberou ve volbách podle jejího programu. Předpokládá se, že nabízený program je vytvořen společenskou diskusí na základě veřejného zájmu (cílem je dobrý život ve státě jako celku). Je jasné, že po čas omezeného vládnutí daná strana nebo koalice stran prosadí vždy jen něco a to něco nemusí vyhovovat všem. Nespokojení občané volí příště tu stranu, která lépe vyhovuje jejich zájmům. Ale již ekonom Josef Schumpeter upozorňoval, že zastupitelská demokracie není schopna sledovat dlouhodobé cíle přesahující jedno volební období a že volební boj často vynese do vlády lidi, kteří sice dokáží populisticky získat voliče, ale žalostně si pak vedou na ministerstvech. Za další slabinu zastupitelské demokracie považuje Hanah Arendtová to, že je nutně korumpující, neboť nedokáže ubránit veřejný zájem proti soukromému čili není odolná proti tendenci místo zákony veřejně prodiskutovat a konsenzuálně vybrat, si zákony koupit (úplatky, slibem výhod apod.). K tomu viz
http://www.facebook.com/media/set/fbx/?set=a.1643385776670.2076001.1597621739&l=32c2ab27d5
Že má Arendtová pravdu vidíme na současných zkorumpovaných politických stranách a to napravo i nalevo. Tato zkorumpovanost je tím větší, čím většími částkami jednostlivci disponují (lákadlo je větší) takže se čím dál častěji stává, že místo aby se přijímaly zákony na základě společenského konsenzu a ve veřejném zájmu jsou přijímány zákony zaplacené zbohatlíky, kteří vodí za nitky zkorumpované politiky. Čili čím víc bohatnou bohatí a chudí chudnou, tím menší je šance, že při přijímání zákonů převládne veřejný zájem nad zájmy těch bohatých.
V naší republice nejsou ještě nůžky mezi bohatými a chudými rozevřeny tak hodně jako třeba v USA a tak je teď zrovna šance, jak se domnívám, že ČSSD vynesená předčasnými volbami do vlády prosadí aspoň některé zákony, které příslovečné kyvadélko mezi pravicí a levicí vrátí z pozice silně vpravo, alepoň trochu do středu. Nebojím se překmitnutí zcela doleva, vždyť tomu bude silně bránit opozice pravicových stran; lobisté bohatých firem, velcí podnikatelé a manažeři udělají všechno proto, aby chudí dále chudli a bohatí bohatli. Ale současný program ČSSD v čele se Sobotkou přece jen dává určitou naději, že se kormidlo pootočí doleva a nedojde v dohledné době k takové bídě mezi chudými, že by rostla kriminalita a dostali by zelenou samozvaní vůdci slibující nastolit "pořádek".
04. 05. 2011 | 20:03

snažím se pochopit napsal(a):

K Vašim bodů jen stručně:
ad 1) Jen ať odejdou ti vykukové do ciziny, stejně neplatí daně, když jsou registrovaní na Seychelách apod. - Zeptám se takto: proč vlastně v cizině nakupujeme potraviny a další zboží, když jsme v tom byli ještě nedávno soběstační? Budeme-li i legislativně preferovat domácí výrobu, nezaměstnaných ubude. Další oblastí je zvýšení konkurenceschopnosti pomocí inovací čili investicemi do vědy a výzkumu. Proč dosavadní vlády podlehly tlaku mezinárodního kapitálu a staly jsme se prakticky montovnou?
ad 2) Sociální stát je sen lidí po staletí. To společné a solidární ve zdravotnictví nebo sociálních podporách nebo důchodech jsou naprosto úžasné výhody, o kterých snili a za které bojovali generace předků. Vzpomeňte na Nerudovu "dědovu mísu". Je úžasné, že lidé pobírající nyní důchod od státu nejsou závislí na tom, zda mohli nebo nemohli mít děti a zda tyto děti jsou nebo nejsou zrovna úspěšné a ochotné starat se o rodiče. Jsem ráda, že moji rodiče mohli dožít jako samostatné a na ničí libovůli nezávislé lidské bytosti. Byli mými vychovateli pak rovnocennými partnery i když byli staří stýkali jsme se zcela svobodně a oni se bez existenčních starostí těšili ze svých vnoučat. Sama doufám, že mne potká podobný osud, i když je to teď nahnuté, důchody se vůči průměrnému platu snižují už řadu let. Pokud jde o bezplatnou zdravotní péči, tak jen uvažte, že v USA , kde ji nemají, je o několik let nižší dožití než v zemích jako je Kanada, Francie, Anglie atd., kde bezplatná zdravotní péče esistuje. Diskuse o solidaritě ve společnosti a čeho se konkrétné má týkat by mohla být velmi dlouhá.
ad3) Vybral jste z případných legislativních změn, které by mohla udělat levicová vláda jen zákon o referendu. Znamená to, že ostatní, které jsem jmenovala, by Vám nevadily? (Na mnohé jsem zapomněla, např. na zákon o zadávání veřejných zakázek,...) Pokud jde o zákon o referndu, tak ten už tu samozřejmě v určité podobě existuje, jde o jeho postupné vylepšování. Referendum patří mezi nástroje přímé demokracie -v zastupitelské demokracii občan přímo rozhoduje jen ve volbách a referendu představuje možnost, jak něco dalšího rozhodnout přímo. Má to své výhody i nevýhody. Je třeba o nich diskutovat a dobrat se nějakého konsenzu pro naší současnou situaci. Je to oblast málo veřejností diskutovaná. Existuje pokud vím, občanské Hnutí za přímou demokracii, kde je možné se o tom dovědět víc
http://www.pdemokracie.ecn.cz/cs/index.php?pg=start
ad 4) Současná levice (ČSSD,KSČM) má na programu takové legislativní změny, které ve své většině povedou k zmírnění napětí mezi světem chudých a bohatých. Je to za současné situace dobrá tendence. Domnívám se,že od KSČM žádná vláda pevné ruky nehrozí. To spíš od extremistů na pravici.
Díky za Vaši reakci. Zdravím
04. 05. 2011 | 20:04

ivanT napsal(a):

snazim se pochopit: vyborne!
04. 05. 2011 | 20:56

Luba napsal(a):

Spasit tento stát
by mohl snad jedině soudruh Pláteník:

https://www.youtube.com/watch?v=FaD0WxDv4m8&feature=related

Jak to ODS myslela s tím návratem ke kořenům?
04. 05. 2011 | 21:26

Mard napsal(a):

Spravedlnost je sice pomalá, ale komouše dřív nebo později zakážou a Pehemu zbydou oči jen pro pláč!
04. 05. 2011 | 21:36

K. napsal(a):

Pehe...to je ten soudruh co leze do zadnice kandidátovi na spolupráci s STb pod krycím jménem Roko? Tak to stačí...
04. 05. 2011 | 21:55

zzz napsal(a):

To liberal: Hruby omyl,temer ve vsem.
To maznak: Za c/ je spravne.
To Kelt/veta prvni/: Nikdy nerikej nikdy. Murphy: "Ma-li neco tendenci se horsit, zhorsi se to".
To Tenco - "Dyt uz pomalu neni z ceho vybirat! Bud jsou to bolsevici nebo kradou".
Tesat do kamene.A dodavam: nebo oboji: bolsevici,a jeste k tomu kradou.
Dnesni color nerozhoduje.
To Docekal: Prognostvuml a "deleni komancu" po nem beru. Tak, jak jste je podal!
To Tunel: Kaja Kryl "se trefil". Do cerneho!" Demokracie rozkveta, jen s nepatrnou vadou. Ti, kteri kradli po leta dnes jeste vice kradou!
To Maximus-za ctvrte: Kde /v CR/ vzit a nekrast?
04. 05. 2011 | 21:59

fuj napsal(a):

Tak pravice prý přichází dle politologa Pehe se strašákem "antikomunismu".

Nesplet se slovutný politolog?

Nemá být správně, že se přichází se strašákem "komunismu"?

Neboť strašit lidi antikomunismem z pravé pozice je něco jako strašit lidi komunismem ze strany levice (že by Pehe byl myšlenkově ještě v době vládní krize?).

Antikomunistickým strašákem tzn. různými revizionisty se dřív oháněly zejména komunisti, když chtěli si u sebe udělat krvavou čistku.

Podle mne tam má Pehe chybu. Jak tak toho moc píše tak už pomalu ani neví co píše.
04. 05. 2011 | 22:10

Kritik napsal(a):

Pan Pehe nám napsal pěkný článek, jako vždy. Člověka potěší každý nový poznatek, stačí, aby v nějakém vyjádření nebo analýze byl alespoň jeden.

Teď přišel s tím, že pokrytectví komunistů bylo mnohonásobně překonáno pokrytectvím a chamtivostí současných vládních stran. Netřeba nijak dokazovat, každý si může o pravdivosti toho tvrzení udělat obrázek sám. V tom případě se komunistická přetvářka, včetně oné tradiční lidovosti, stává trpaslíkem ve srovnání s obrem korupce a mafiánství goliášovských rozměrů u vládní garnitury.

Přesto by bylo lepší, aby se i ČSSD očišťovala a přijala konečně platformu, za kterou bude nekompromisně stát. Zatím to vypadalo tak, že když se dostala k moci, někteří z nich se snažili po příkladu otevřených pravicových chamtivců také pro sebe něco urvat. Takže se jevili pouze jako žabaři proti profesionálním zlodějům.
04. 05. 2011 | 22:17

Yossarian napsal(a):

SuP: nebyl "chytrej", byl jen normální. Což v absurdních podmínkách může vypadat "chytře."

P.S.: neobolševická (v pravém slova smyslu) vláda nám vládne právě teď a já doufám, že nepovládne déle, než rok. Poločas jejího rozpadu už dávno vypršel.
04. 05. 2011 | 22:22

re napsal(a):

tak abysme ty moudra "pravičáků" shrnuli: hovno, rumcajs a ládík 3 vykříčníky si republiku rozvracet nedají :))
04. 05. 2011 | 22:29

Emil XX napsal(a):

"Neškodný strašák vlády s NSDAP, která ve vládě pana Hitlera měla jen čtyři ministry a podle představ von Papena to měla být jen jakási překlenovací vláda na pár týdnů..."
Možná by von Papen udělal lépe, kdyby uvěřil slovům jistého Goebbelse, který řekl mimo jiné toto "jakmile se jednou dostaneme do úřadů, už y nich nikdy neodejdeme, leda by nás vynesli jako mrtvoly. Ano, on i Hitler nakonec byli vyneseni jako mrtvoly...
A stálo to 60 milonů mrtvých.
A nezapomeňte, ani Hitler, ani Gottwald nepotřebovali k nastolení diktatury 51% poslanců.
04. 05. 2011 | 22:41

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Aktuálně.cz Blog · Atapana Mnislav Zelený B Baar Vladimír · Babka Michael · Balabán Miloš · Bartoníček Radek · Bartošová Ela · Bavlšíková Adéla · Bečková Kateřina · Bednář Vojtěch · Bělobrádek Pavel · Beránek Jan · Bernard Josef · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Blažek Kamil · Bobek Miroslav · Boehmová Tereza · Brenna Yngvar · Bureš Radim · Bůžek Lukáš · Byčkov Semjon C Cerman Ivo Č Černoušek Štěpán · Česko Chytré · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Davis Magdalena · Dienstbier Jiří · Dlabajová Martina · Dolejš Jiří · Dostál Ondřej · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořák Jan · Dvořák Petr · Dvořáková Vladimíra E Elfmark František F Fafejtová Klára · Fajt Jiří · Fendrych Martin · Fiala Petr · Fibigerová Markéta · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Gargulák Karel · Geislerová Ester · Girsa Václav · Glanc Tomáš · Gregorová Markéta · Groman Martin H Hájek Jan · Hála Martin · Halík Tomáš · Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hapala Jiří · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Heroldová Martina · Hilšer Marek · Hladík Petr · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holásková Kamila · Holmerová Iva · Honzák Radkin · Horáková Adéla · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hrabálek Alexandr · Hradilková Jana · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubinger Václav · Hülle Tomáš · Hušek Radek · Hvížďala Karel CH Charanzová Dita · Chlup Radek · Chromý Heřman · Chýla Jiří · Chytil Ondřej J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jelínková Michaela Mlíčková · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kania Ondřej · Karfík Filip · Karlický Josef · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Pavel · Klíma Vít · Klimeš David · Kňapová Kateřina · Kocián Antonín · Kohoutová Růžena · Kolaja Marcel · Kolářová Marie · Kolínská Petra · Kolovratník Martin · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Koutská Petra Schwarz · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kučerová Karolína · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kupka Martin · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Máchalová Jana · Maláčová Jana · Málková Ivana · Marvanová Hana · Mašát Martin · Měska Jiří · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minařík Petr · Mittner Jiří · Moore Markéta · Mrkvička Jan · Müller Zdeněk · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Návrat Petr · Navrátil Marek · Němec Václav · Nerušil Josef · Niedermayer Luděk · Nosková Věra · Nouzová Pavlína · Nováčková Jana · Novák Aleš · Novotný Martin · Novotný Vít · Nožička Josef O Obluk Karel · Oláh Michal · Ouhel Tomáš · Oujezdská Marie · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Pavel Petr · Pavelka Zdenko · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Peksa Mikuláš · Pelda Zdeněk · Petrák Milán · Petříček Tomáš · Petříčková Iva · Pfeffer Vladimír · Pfeiler Tomáš · Pilip Ivan · Pitek Daniel · Pixová Michaela · Plaček Jan · Podzimek Jan · Pohled zblízka · Polách Kamil · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rakušan Vít · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Reiner Martin · Richterová Olga · Robejšek Petr · Rydzyk Pavel · Rychlík Jan Ř Řebíková Barbora · Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schneider Ondřej · Schwarzenberg Karel · Sirový Michal · Skalíková Lucie · Skořepa Michal · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slimáková Margit · Smoljak David · Sobíšek Pavel · Sokačová Linda · Soukal Josef · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Strmiska Jan · Stulík David · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Sýkora Filip · Syrovátka Jonáš Š Šebek Tomáš · Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Šindelář Pavel · Šípová Adéla · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šoltés Michal · Špalková Veronika Krátká · Špinka Filip · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štern Ivan · Štern Jan · Štětka Václav · Štrobl Daniel T Táborský Adam · Tejkalová N. Alice · Telička Pavel · Těšínská Tereza · Titěrová Kristýna · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomek Prokop · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Tůma Petr · Turek Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Vacková Pavla · Václav Petr · Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Vančurová Martina · Vavruška Dalibor · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Vhrsti · Vích Tomáš · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojtěch Adam · Vojtková Michaela Trtíková · Výborný Marek · Vyskočil František W Walek Czeslaw · Wichterle Kamil · Wirthová Jitka · Witassek Libor Z Zádrapa Lukáš · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zima Tomáš · Zlatuška Jiří Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy