Bude hůř aneb Řecká cesta

26. 05. 2011 | 11:16
Přečteno 11574 krát
Nedávná odborová demonstrace, které se zúčastnilo mnohem více lidí, než její organizátoři předpokládali, je jen předzvěstí další radikalizace české společnosti. Nemuselo by tomu přitom tak být, kdyby naše politická reprezentace dokázala rozumně vládnout. To ale bohužel neumí.

Téměř každý důležitější krok současné vlády dále rozbíjí sociální soudržnost, která i navzdory nejrůznějším selháním předešlých vlád byla v České republice poměrně silná. Důvodem není jen neschopnost vládních politiků své kroky vysvětlovat, popřípadě rostoucí znechucení občanů z nepřetržité řady skandálů, vládních rozmíšek a systémové korupce. Problematičtější je politická kultura, v níž se nevyjednává, a opozice, reprezentující nemalou část obyvatel, je vnímána téměř jako třídní nepřítel.

Někteří politologové rozdělují politické systémy v Evropě na středomořský neboli polarizovaně-pluralitní model, severo-středoevropský neboli demokraticko-korporativistický model, a severoatlantický neboli liberální model.

Středomořský model se vyznačuje vysokou mírou ideově vyprázdněné konfrontace, v níž politici jen těžko hledají konsensus přes politický střed. Veřejný prostor je ovládán politickými stranami, občanská společnost je slabá. Instituce, které mají být ve zdravé demokracii nezávislé na tom, kdo právě vládne, jsou zpolitizované. Sociální politika je často zneužívána, levicí i pravicí, ke skórování laciných politických bodů, a v prostředí intenzivního populismu se sociální stát snadno mění v nenasytného Otesánka.

Severo-středoevropský model je naopak založen nejen na spolupráci politických stran různého zabarvení okolo politického středu, ale také na permanentní diskusi vládnoucích stran s dalšími aktéry. Politický pluralismus je méně živelný. Demokratický korporativismus zatahuje do hledání racionální politiky odbory, profesní komory a občanskou společnost, což vede k řešením, která jsou dlouhodobě stabilní.

Liberální model, který v Evropě reprezentují v podstatě jen Velká Británie a Irsko, je založen na individualizované politické reprezentaci a většinovém vládnutí, ale zároveň také politické kultuře ctící nezávislé instituce a právní stát.

Náš politický systém bohužel mnohem více patří svými rysy do středomořského modelu, než do severo-středoevropského, kam by patřit měl. A je na hony vzdálen i anglosaskému liberálnímu modelu, který někteří politici naivně považovali za náš vzor.

Vysoce konfrontační politická kultura středomořského modelu je hlavním viníkem problémů, kterým v současnosti čelí Portugalsko, Španělsko, Itálie a Řecko. V globální ekonomické krizi příliš dobře neobstály ani modely liberální, kde se hledání konsensu pod tlakem nepříznivých okolností začalo bortit. Nejlépe si naopak vedly typické demokraticko-korporativistické země, se silnými sociálními státy, jako jsou skandinávské státy, Německo nebo Nizozemsko.

Současná vládní koalice založila svoji politiku „reforem“ na strašení „řeckou cestou“. Ta nám v hospodářství sice nehrozila a nehrozí, ale zato jsme se s Nečasovou vládou o kus posunuli směrem k Řecku, a obecně ke středomořskému modelu, politicky. Jelikož tento typ politiky nezvládá rozumné konsensuální vládnutí, protože neumí řešit zásadní problémy v dialogu s opozicí a dalšími aktéry, a navíc je ze zákulisí ovládán neprůhlednými zájmy, čekají nás těžké časy. Včetně radikalizace, která může ohrožovat samotnou demokracii.

Právo, 25.5.2011


Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

hawk napsal(a):

To je prostě PEHE. Všechno všem a všichni mají nárok. Blbost. Žádné odbory jsem nevolil, nevšiml jsem si, že by byly v parlamentu a nemají co rozhodovat o zákonech. Je to zločinecká organizace, která z jedné strany oblbuje lidi, aby odborářští bossové mohli královsky žít a z druhé strany obtěžují normální lidi.

Zákony, reformy, vyhlášky...atd., tvoří podle Ústavy volení zástupci a znich vzniklá vláda, o odborech ani slovo.
26. 05. 2011 | 11:27

ali napsal(a):

hawk
i Vy jste alergický na odbory a pana Pehe? Díky, řekl jste to za mě hned jako první :o)
26. 05. 2011 | 11:30

Lenka napsal(a):

Jistě jste tedy se současnou vládou spokojen, protože uvažujete stejně jako ona.
26. 05. 2011 | 11:32

Alex napsal(a):

hawk
nu pro toho, kdo nemá na to čemukoli porozumět, jest souzeno vyjadřovat se takto. Slušně řečeno - nelogicky. Takovému borci jest snadno mluvit o hrušce, i když je řeč o jablku.
26. 05. 2011 | 11:32

jo napsal(a):

hawk

místo slova odbory si doplň slovo podnikavci a budeš o kus blíže realitě
26. 05. 2011 | 11:33

jo napsal(a):

hawk

místo slova odbory si doplň slovo podnikavci a budeš o kus blíže realitě
26. 05. 2011 | 11:33

zdenekb napsal(a):

hawk, ali:

Můžete upřesnit, v čem spočívá zločinnost té "zločinecké" organizace?
26. 05. 2011 | 11:35

Karel napsal(a):

Nastoupená klaka placených diskutérů ALi, Rumcajs začne zase bombardovat a ničit diskuzi.

To Hawk :
Něco skutečně k věci by nebylo?
Třeba věcně rozebrat tvrzení pana Pehe?

Jenom pro informaci - vláda, která svoje kroky činí ve prospěch různých ekonomických gangů je OK?
Odbory, které hají zájmy občana nejsou OK?
Proč zase argumentujete svou závistí a útokem na platy odborářských bossů?

V odborech nejsem, ale souhlasím s nimi a o CIZÍ PLATY SE NESTARÁM ! (tedy kromě politiků a veřejné správy).
26. 05. 2011 | 11:40

Tydýt napsal(a):

hawku, v klidu... o zákonech přece rozhoduje parlament. A jestli na jeho hlasování má vliv nějaký Dalík u kafe nebo tisíce odborářů na náměstí je přece totéž? Můžete s nimi nesouhlasit, ale nemá smysl jim upírat právo prakticky jakkoli vyjádřit jakýkoli názor, včetně názoru k nějaké připravované reformě nebo "reformě", která proběhne nebo ne podle nějakého nového zákona. Nebo fakt chcete, aby volič jednou za 4 roky hodil obálku, a více mu byly věci ukradené? Argument, že odbory nikdo nevolil, je absurdní. Kdokoli to je, kohokoli zastupuje, má právo se vyjádřit.
26. 05. 2011 | 11:45

Karel napsal(a):

To autor :

Všichni to přece ví (tak nějak po Klausovsky), že Nečas nemá za úkol vést diskuzi a prosazovat skutečné reformy a ZÁJMY OBČANA.

Nečas a ten spolek voděných a dobře motivovaných loutek musí nejdříve splnik ekonomická zadání :

- privatizovat co se dá
- směrovat finanční toky z kapes daňových poplatníků (nejen daně, ale i poplatky atd.) do kapes vyvolených skupin

AŽ BUDE SPLNĚNO, PAK Nečas začné vést diskuzi. DŘÍVE NE.
26. 05. 2011 | 11:45

jan k napsal(a):

Předseda odborů v jisté firmě mi řekl: „Ženský u nás ve fabrice nedostaly už 2 roky přidáno, tak musíme jezdit do Prahy demonstrovat.“
Přesně v tom je problém odborů, namísto toho, aby vyjednávaly s vedením o lepších pracovních podmínkách pro zaměstnance, tak jejich hlavním úkolem je dělat, pod taktovkou ČSSD, politický nátlak. Pochopitelně vyřvávání po Praze zaměstnavatele k ničemu nenutí.
26. 05. 2011 | 11:48

JUDr.z Plzně napsal(a):

Odbory?To je teda silné slovo,které by se mělo změnit na slovo"VYCHCÁNKOVÉ" chcete-li "OŽRALOVÉ" viz soudruh zavadil takové odborové bossy jako jsou ti v ČR by na západě hnali posranou metlou
26. 05. 2011 | 11:51

jarpor napsal(a):

" Nemuselo by tomu přitom tak být, kdyby naše politická reprezentace dokázala rozumně vládnout. To ale bohužel neumí."

No hlavně že "umí" pan politolog Pehe.
Ukázal to v minulém blogu, když většinový volební systém v demokratickém státu přirovnal k vládě jedné strany za totality...

A s těmi odbory - napsal jsem to už pod Havlíkem :
současná činnost odborů již nemá s odbory v pravém slova smyslu téměř nic společného. Staly se politickou stranou, nikým nevolenou, s ambicí použít státem garantovaná práva, právo na stávku, použít v čistě politickém boji. Je jim šumafuk, že toto právo na stávku se týká jen jasně definovaných případů ve sporech mezi zaměstnavatelem a zaměstancem, kde odbory mají právo zaměstnance zastupovat.

Pane politologu, když už jste vysvětlil modely systémů ve vztahu k vládě, o roli odborů nic ?

Hawk to napsal naprosto přesně.

Hezký den
26. 05. 2011 | 11:55

zdenekb napsal(a):

JUDr.:

Děláte dobrou reklamu své škole i spoludiskutérům...

jan k:

Těžko reagovat na "jistého předsedu v jisté firmě", ale leckdy to nepřidávání s vládou a Prahou může souviset...
26. 05. 2011 | 11:55

jo napsal(a):

vláda pravice zadlužuje 2x vyšší částkou rok než tomu bylo v minulosti u jiných vlád

vláda zadlužování, boje proti boji s korupcí, vláda klienteli, zákulisního kapitálu

považuji tytot kašpary za zločince, zaprodance kapitálu a vlastizrádce
26. 05. 2011 | 11:56

Marcus Agrippa napsal(a):

jan k:
jak víte, že je to pod taktovkou ČSSD?! To asi víte víc než ostatní. Odbory přece účast opozice odmítly. Co se týče toho vyjednávání - tady nejste ve Francii nebo Německu. Tady jsou firmy vesměs hlavně kvůli nízkým mzdám. Tím je dané vše. Ale jsou čestné vyjímky. Každopádně asi jste nepochopil hlavní smysl stávky.
26. 05. 2011 | 11:57

neo napsal(a):

Karel:

můžete konkrétně uvést v čem spočívá ono hájení zájmů občana?

Podle toho to zatím vypadá, že se díky odborářům nedostanu do práce. To mi zrovna jako hájení zájmů nepřipadá.
26. 05. 2011 | 11:59

VL napsal(a):

Všechno břímě na lidi práce. Ale nebojte se odírání lidí se dotkne i podnikatelů závislých na domácí poptávce (dobře se budou mít pouze pseudopodnikatelé napojené na veřejné penězovody, zřejmě Kaloskovi přátelé). Lidem klesne kupní síla, budou si moci dovolit nakoupit méně zboží a služeb. Podnikatelům klesnou tržby a zisky, načež propustí část zaměstnanů, čímž dojde k dalšímu snížení domácí poptávky. To se děje už dnes. Výběr všech daní za první 4 měsíce letošního roku je nižší než loni. Příští rok se tento trend ještě posílí. Deficit naroste a poslední ránu dostane reformou důchodů, která vyvede z rozpočtu 20-30 mld. a reformou daní, která sníží příjmy. Pak již bude trend ke státnímu bankrotu zřejmě neodvratný. Ale co čekat od nejlepšího ministra financí v galaxii, vystudovaného chemika a vlády, která si nevidí ani na špičku nosu.
26. 05. 2011 | 12:00

Drzá zrzka napsal(a):

Hůř už bylo, teď bude jen líp. Pro všechny ty lomiče rukama. Kde ti lomiči byli, když socdem vláda rozdávala plnými hrstmi, a někteří ekomomové před tím varovali. Následující vláda nevláda řešila jiné věci. Úřednická též. Dnes se můžeme dočíst, jak jsou na tom špatně rodiny s mnoha dětmi. Pořídily by si oni rodiny, tolik dětí, kdyby nespoléhaly na štědrou pomoc státu?
26. 05. 2011 | 12:01

veverka napsal(a):

Nic jiného na současnou pravičáckou mafiánskou kliku neplatí,než hrubé násilí a zabavovaání jejich nakradených majetků.Jen z toho mají strach.Z ničeho jiného.Dokud je lidi nepřinutí zdrhat ze země jako egypťani Mubaraka(a kterého ted chtějí postavit před soud),tak tu budou parazitovat stále.
26. 05. 2011 | 12:02

jan k napsal(a):

Marcus Agrippa:
Vy jste ještě nepochopil kdo ovládá odbory? Ze které strany se pravidelně rekrutují jejich předsedové? Inu, někomu to trvá déle, ale že až takhle?
26. 05. 2011 | 12:03

jarpor napsal(a):

Karel

"Odbory, které hají zájmy občana nejsou OK?"

To je mi vskutku novinka, že úkolem odborů je hájení zájmů občana.
Jistě bude pro Vás hračkou dát sem odkaz na nějaký validní text, kde se o takové úloze odborů hovoří...
Jistě takový odkaz ocení i jiní debatéři... i v zájmu dovzdělání se o úloze odborů v demokratickém právním systému.

Hezký den
26. 05. 2011 | 12:05

jo napsal(a):

neo

řekni šéfovi pro takové výborné zaměstnance ke kterým jistě patříš nebude problém aby tě vyzvedl doma a "lůza" která bude stávkovat tu přece nepotřebuješ
26. 05. 2011 | 12:05

Marcus Agrippa napsal(a):

jan k:
dělal jsem ve velké zahraniční firmě, kde se snažil engineering založit odbory - situace už byla absolutně zoufalá a opravdu teda nebyli ani voliči ČSSD. Všichni dostali okamžitou výpověď a jeden se soudí dodnes ( zbytek dostal"mlčné"kolem 50 tis.).
26. 05. 2011 | 12:06

jo napsal(a):

jarpor

odbory jsou tady za zájmy zaměstnanců stejně tak jako vláda pro zájmy podnikatelů
26. 05. 2011 | 12:06

TomášL napsal(a):

http://www.verejnydluh.cz/ :-(
26. 05. 2011 | 12:09

neo napsal(a):

jo:

když se zablokují silnice , nepojede MHD ani nic jiného, tak se do práce nedostane ani šéf ty inteligente.

Ovšem pravděpodobně schválí dovolenou a nebo práci z domova.

Jenže mnoho dalších zaměstnanců takovou možnost mít nebude, takže se opět ptám, kde je to hájení? Spíše jim škodí.
26. 05. 2011 | 12:11

Drzá zrzka napsal(a):

jo

lékařské odbory nám názorně ukázaly, jak se hájí práva zaměstnanců. :o)
26. 05. 2011 | 12:11

jarpor napsal(a):

jo

"odbory jsou tady za zájmy zaměstnanců stejně tak jako vláda pro zájmy podnikatelů "

Ještě nějakou jinou anekdotu bych prosil... "vláda pro zájmy podnikatelů"...

Já jako podnikatel ve vládě zájem o mne nevidím... daně, nařízení, vyhlášky, povinnosti... nebudu dál pokračovat...
Než něco vyplknete, zkuste se nejdříve zamyslet... ať nejste za...

Hezký den
26. 05. 2011 | 12:11

jo napsal(a):

neo

stávkuj taky za lepší podmínky ale ty zrejmě nepotřebuješ radši budeš dělat že lepší už to být ani nemůže :)
26. 05. 2011 | 12:13

jo napsal(a):

jarpor

ale snížení odvodů a přenesení do nepřímých daní se hodí ne?
26. 05. 2011 | 12:14

Jan Holubář napsal(a):

Odbory jsou pouhou převodovou pákoku KSČ a ČSSD. To je tak jasné, že je zbytečné to dokazovat. To ví každý. A to mě snad ani netrápí. Jinak si neumím představit, kdyby takovou mocenskou páku měla ODS. To by Sobotka vyvváděl. Ale ODS není moje káva, a je pravda že by bylo ku prospěch nás všech kdyby zmizela,toto je její absolutní selhání a to ještě ty aféry ! Už i vraždí! Viz nehoda Vavřince, člena ODS, který má lví podíla na smrtelné autonehodě. Ne ODS již nikdy. A k těm odborům. Teď vyhrožují stávkou v dopravě. Vyděračství, prostě svinstvo, a je vidět že ti kdo ji podporují myslí jen na sebe, ale ne na další pracující. Co má dělat také odborář, který nepracuje v dopravě, ale v továrně, marketu a pod.? Když se nedostane do práce, tak mu soudruh Zavadil dá nějaké peníze? Koho potrestají? vládu? Ne, nás, kteří máme tu smůlu že v dopravě nejsme. Co vy nato Soudruzi stávkující? A Zavadil je ..........dosaďte si.
26. 05. 2011 | 12:15

Maximus napsal(a):

I když to říkám jako podnikatel nerad, ale určité odbory musí být, jinak by si někteří hajzlíci dělali s lidmi co chtěli. Můžu jmenovat hned několik případů
od nás z ČR kde jsou jen fiktivní odbory, ale tím jsem se nyní nechtěl zabývat. Je třeba se trochu podívat do historie, tak třeba po 2WW dostali odboráři a i vláda (K.Adenauer) rozum a dohodli se, že na sebe nebudou dělat podrazy. Výsledkem byl totální ekonomický rozkvět tehdejšího hospodářsky rozvráceného Západního Německa. Kdyby se tyto dvě strany nedohodly, Německo by ani náhodou nedosáhlo takových úspěchů! Opravdu jde o to, aby tyto dvě rozhodující strany našli konsensus, vydělají na tom všichni. Bohužel nyní kdy máme vládu, která dokáže myslet a uvažovat staticky jen jako účetní, má dáti versus dal, pak se tito účetní nemohou dopočítat výsledku. Oni třeba ve výdajových položkách nemohou najít peníze, které mizí předražováním státních zakázek aj. pro ně vágní fiktivní peníze. Ale když ono to jde dohledat a spočítat, ale na to jim chybí esprit a možná, že někteří z nich v tom přímo jedou.
Dále z ČR legálně odchází 200mld.Kč od nadnárodních společností a bank, tady by šlo také něco dělat, ale to by musely být velmi kvalifikované kroky. Tady neseme břímě toho, že dnes už skoro nic není v českých rukách a Češi jsou jen námezdními pracanty ve své zemi. No a odboráři mají tím manévrovací prostor téměř nulový. Tady to nedopadne dobře, rozhodují o nás "účetní", dále zkorumpovaní politici a cizí kapitál. Zatím životní úroveň lidí je ještě docela dobrá, ale pokud dojde k jejímu snížení resp. střední třída se bude zmenšovat, přijdou excesy a agresivita nespokojených lidí!
26. 05. 2011 | 12:18

jo napsal(a):

Drzá zrzka

stávka milionářu - stávka lékařů byla předem domluvená fraška
26. 05. 2011 | 12:18

jarpor napsal(a):

jo

Aby se něco mohlo snížit, muselo to být vysoké...

Odvádění pozornosti od komiky Vašeho trvzení, že vláda hájí zájmy podnikatelů Vám Vaše další replika moc nepomůže... spíše jen potvrzuje tu šaškovskou čepici... kterou ukazujete.

Hezký den
26. 05. 2011 | 12:20

VL napsal(a):

Deficit státního rozpočtu za první 4 měsíce je 67 mld. (výběr všech daní oproti loňsku klesá, Kalousek počítal s růstem). Koncem roku to bude odhadem nějakých 180 mld.

A jak zvýší/sníží deficit reformy:
-reforma důchodů vyvede z rozpočtu 20-30 mld.
-reforma daní sníží příjem státního rozpočtu

Reformy prohloubí deficity a přiblíží nás ke státnímu bankrotu. Ale co čekat od chemika na pozici ministra financí. Od začátku vlády pracice v roce 2006 stoupl státní dluh o 700 mld. a stále roste.
26. 05. 2011 | 12:21

Marcus Agrippa napsal(a):

Jan Holubář:
to co píšete je nesmyslné klišé. Ale k tomu údajnému vyděračství. Sledujte prosím občas OVM. Poslední účast ministra Hegera v otázce budoucností penzí jasně ukazuje, jak je současná vláda absolutně nekoncepční a příšerně umanutá. Ministr financí nemá podchycené ani základní ekonomické data a jen suverénně háže čísly jako v kasínu. A přenášení celkové zátěže jen na nízkopříjmové a střední třídu nemůže dopadnou dobře. Sledujte prognózy nezávislých ekonomů a odborníků, kteří bijí na poplach - tam opravdu žádné napojení na ČSSD a KSČM nehrozí.
26. 05. 2011 | 12:21

Drzá zrzka napsal(a):

jo

Jooooo? :o)))
Dokažte vaše tvrzení.
26. 05. 2011 | 12:21

Dočekal napsal(a):

Copak se to děje, místní "pravověrní?"
Proč to svoje tradiční plivání na odbory nedoplníte o jednu důležitou informaci?
Že nevíte, o jakou? Napovím: Proti asociální politice této vlády se totiž už staví také zaměstnavatelé.
A to nikoliv z důvodu soucítění se svými zaměstnanci, ale z důvodů čistě pragmatických. Ti slušní zaměstnavatelé si totiž uvědomili, že na porušení sociálního smíru doplatí především oni sami. Jen spokojený zaměstnanec totiž odevzdává svému zaměstnavateli proti mzdě dobrou práci.
To jen podnikatelé, jako je například zdejší "šoumen" Rumcajs, svými zaměstnanci pohrdají a nazývají je "sockami."

Jak se také díváte na to, že právě zaměstnavatelé volají po tom, aby se zde opět zřizovaly ty "pravicí" dávno zavrhnuté jesle a dětské školky? On je totiž v poslední době dost problém sehnat do firmy například kvalitní účtařku.

To, že pan Drábek hodlá snížit rodičovský příspěvek, jehož výše byla stanovena v době, kdy na Ministerstvu práce a sociálních věcí "šafářoval" pan Petr Nečas, je klasický pokus o změnu pravidel během probíhajícího fotbalového utkání. Za bolševika rudého jsme tomu říkávali "odezdikezdismus."

Zdejším hlasatelům té správné pravicové pravdy vůbec, ale vůbec nezávidím. Každopádně si ale za tu svoji úpornou snahu ten jidášský grošík tito jedinci plně zaslouží.
Že by tohle psali z vlastní vůle a navíc zadarmo, tak o tom si dovolím silně pochybovat.csitati Sall,
26. 05. 2011 | 12:24

TomášL napsal(a):

VL

Vždy došlo ke většímu výběrů daní ve druhém pololetí. Tedy hodnoťme až v únoru. :-)
26. 05. 2011 | 12:24

zdenekb napsal(a):

jarpor:

1) "...v minulém blogu, když většinový volební systém v demokratickém státu přirovnal k vládě jedné strany za totality..."

Hrubě zkreslujete (ať nemluvím rovnou o lži).

2) Odbory hájí zájmy zaměstnanců, bylo by to přesnější. Nicméně i zaměstnanci jsou občané. Byť pro některé politiky "občané druhé kategorie".

3) Pokud v této vládě žádný zájem o podnikatele nevidíte, je to dost zvláštní. Kalousek s Nečasem jim toho tolik naslibovali... byli by klucí dost smutní.

4) Pokud to "hawk napsal přesně", můžete alespoň vy objasnit tu zločinnost odborů?!? Naprosto přesný Hawk nějak nereaguje.

Ten nejhezčí z hezkých dnů! ;o)
26. 05. 2011 | 12:25

jo napsal(a):

jarpor

v argumentech nejste moc silný :) Vám jako podnikateli "co živí" zaměstnance nesnížili odvody za zaměstnance? :)
26. 05. 2011 | 12:27

Drzá zrzka napsal(a):

Dočekal

proč ona firma nezaplatí kvalitní účtařce paní na hlídání?
26. 05. 2011 | 12:28

jo napsal(a):

Drzá zrzka

Heger je doktor a doktoři sobě...zákulisní jednání o komedii se přece dokazovat nemusí ty jsou zřejmé... Heger vlastně přidal i sobě ministrem do smrti (s největší pravděpodobností) nebude
26. 05. 2011 | 12:29

TomášL napsal(a):

Dočekale

Ale je to příjemné být v důchodě, že? :-)

Jenom nechápu, proč se nervujete -a bojujete za mojí generaci- v době svého důchodu a raději si neužíváte poslední etapy života? Nebojte, i bez Vás si poradíme.
26. 05. 2011 | 12:30

modrý edvard napsal(a):

Máme tady ZDÁNLIVĚ konfrontační model. Ve skutečnosti se p. poslanci dokážou vždycky dohodnout, když jim to prospívá (imunita, náhubkový zákon, ... , teď okolo chodí 230.000 "platu" poslance).
Odbory jsou OK, pokud působí v jedné fabrice, apod. Jinak vytvářejí oligopol, se všemi důsledky.
26. 05. 2011 | 12:30

Drzá zrzka napsal(a):

jo

Proč tolik stresu pro ostatní?
26. 05. 2011 | 12:32

zdenekb napsal(a):

Zrzka:

Nevím jak kde, ale z mého bezprostředního okolí vím, že paní na hlídání znamená půlku (slušného) platu. To si leckdo rozmyslí...
26. 05. 2011 | 12:34

jo napsal(a):

drzá zrzka

Vás to stresovalo? To bys se VÁM měli omluvit. Mě to stres nepřineslo ...když se dal čekat předem hlášený výsledek.
26. 05. 2011 | 12:34

hawk napsal(a):

Drzá zrzka, Neo, ali

Není vám tady smutno, v jakém státě žijeme? Banda rudých mozků a popřípadě nemakačenků. Nepochopím, jak může někdo hájit odbory, když tato sekta nedělá žádnou smysluplnou, jen destruktivní, činnost. K čemu jsou? K oblbování hlav zde některých diskutujících a dalším lidem z IQ enším než veverka.
26. 05. 2011 | 12:37

Jee napsal(a):

Hawk
"aby odborářští bossové mohli královsky žít"...

Na rozdíl od politických stran, kde politici ráno vylezou ze zemljanek aby se po cestě metrem sešli v předraženém parlamentním bufetu a čuchali jak voní vylouhovaný párek.

Jó Hawku - obyčejná závist a nepřejícnost.
Co se týká stížností na zablokování cesty do práce, to se týká většinou jen těch co hákují anebo ve fialovém saku prodávají baterie do koupelny.
Drtivá většina finančních, bursovních a obchodních operací probíhá elektronicky.
26. 05. 2011 | 12:37

jarpor napsal(a):

Maximus

Jestli souhlasím se začátkem Vaší repliky pak s :
"Tady neseme břímě toho, že dnes už skoro nic není v českých rukách a Češi jsou jen námezdními pracanty ve své zemi. No a odboráři mají tím manévrovací prostor téměř nulový."
nikoliv.

Chcete říci, že ve státech, kde žijí majitelé u nás podnikajících firem odbory nejsou ? To snad ne...
Chce to jen od našich "odborářů" v těchto firmách nejednat s pohůnkem, který jen zastupuje majitele, ale musí zvednout zadek a jet s jasnými a ale oprávněnými požadavky na majitele... ne jen se vymlouvat, že zdejší pohůnek si s "odborářem" vytřel... a v klidku si odborářsky žít...

Hezký den
26. 05. 2011 | 12:37

jo napsal(a):

hawk

..ti chytří už přece pochopili že se jim sníží plat zvednou nepřímé daně a to vše jen pro jejich dobro :)))

proč si nepřiplatit a mít se hůř
stát "šetří" a mě to stojí více a více peněz a dluhy 2x než byly zřejmě jsem to já hlupák ještě nepochopil :))
26. 05. 2011 | 12:40

hawk napsal(a):

Jee

Ale dity, popleto. Nikomu nic nezávidím, peníze si vydělám sám a bez odborů. U nás v podniku, který vlastním, žádné nejsou a nikdo je ani nechce. Žádné příspěvky vyžraným držkám typu Zavadil.
26. 05. 2011 | 12:40

Jan Holubář napsal(a):

Marcus Agrippa: ale žádné klišé, dobře to víte. A k tomu vyděračství. Podal ksem jasný problém ale vy mi tu plácáte o v. Moravcovi a Hégrovi. O těch jsem vůbec nepsal. Umíte číst? Spíš nemáte odpověď. A PS. pan Štech je odborář nebo člen ČSSD? Co takový C.Zapletal ! A Falbr! A další odoboráští bossové skutečně nemají s ČSSD vůbec, ale vůbec nic společného....A odpovězte či sdělte na problém, který jsem nastolil.Zdarvím
26. 05. 2011 | 12:41

hawk napsal(a):

Jo

Joooooooo :-) jasně, veverko :-)
26. 05. 2011 | 12:41

Drzá zrzka napsal(a):

zdenekB

pokud ona paní pracuje na ŽL, z toho, co dostane, zaplatí přes tři tisíce na zdravotním a sociálním odvodu státu.
26. 05. 2011 | 12:42

hawk napsal(a):

Jan Holubář

o.k.
26. 05. 2011 | 12:42

zdenekb napsal(a):

hawk:

Je mi hluboce líto, že vaši osobu obklopují kreatury vášeho života a výjimečnosti zcela nehodné. Za svou obtěžující přítomnost se tímto omlouvám.

Jee:

Nutno dodat, že ti bossové si "královsky žijí" z příspěvků členů. Jeden by u pravicových individualit tolik závisti a sociálního inženýrství (nemůže snad každý přispívat na co se mu zlíbí?) nečekal... viďte.
26. 05. 2011 | 12:43

Ládik!!! napsal(a):

Nejhorší na věci je politická orientace odborů. Každý druhý je komanč nebo čssd, nebo bývalý milicionář či pomocná stráž VB. Kdyby se raději starali o svoje nářadí, svěřené stroje a ochranné pomůcky, o dodržování pracovní doby a kouření na pracovišti, než o politickou moc.
26. 05. 2011 | 12:44

hawk napsal(a):

zdenekb

jasně, vždyť je jedno, že lidi házejí peníze do žumpy a pak si stěžují. Jo a omluvu přijímám.
26. 05. 2011 | 12:45

zdenekb napsal(a):

Zrzka:

Nevytýkám to té paní. Vytýkám nekoncepčnost příslušným ministrům (školky ano, školky ne, školky možná...).
26. 05. 2011 | 12:45

Tunel napsal(a):

neo:
Tak strašné starosti s dostáním se do práce? Vždyť podle časů a počtu příspěvků sedíte pořád u PC a čekáte na Peheho a další vaše "favority".
První vstupy jsou pravidelně kolem 8:45 a pak průběžně po celý den. Kdy tedy pracujete? Nebo je náplní vaší práce sedět u PC a kritizovat "levičáky"? Placený diskutér nepracuje z domova? :o)
26. 05. 2011 | 12:47

Drzá zrzka napsal(a):

Jo

mne to nestresovalo, ale poměrně dost lidí, hlavně seniorů z toho bylo dost, dejme tomu, zděšených.

Je to za námi. Lékaři dostali přidáno, pracují bez přesčasů, a zřejmě jsou spokojení.
26. 05. 2011 | 12:50

Marcus Agrippa napsal(a):

Jan Holubář:
o tom jak jsou propojené odbory ( třeba lékařské ) s ČSSD nebo KSČM nejsem schopný posoudit - nejsem členem ani jednoho subjektu. O OVM vám píšu proto, aby jste si uvědomil, jak politická neschopnost a amatérismus ubíjí tuhle zemi. Poslední exekuce na umělecká díla nebo"modernizaci"ČD nákupem vyřazených souprav z Rakouska už jsou dle mého soudu vrchol ( včetně stovek mld.rozkradené v letech 1989 - 2011 ). Každopádně s akcí odborů nemám osobně nejmenší problém - s většinou jejich argumentů souhlasím.
26. 05. 2011 | 12:50

neo napsal(a):

jo:

nepotřebuji stávkovat. Lepší podmínky se dají dohodnout slušne přímo se zaměstnavatelem.
26. 05. 2011 | 12:51

jarpor napsal(a):

zdenekb

"Pokud to "hawk napsal přesně", můžete alespoň vy objasnit tu zločinnost odborů?!? Naprosto přesný Hawk nějak nereaguje."

To o zkreslení, neřku-li lži si vyprošuji.... Že Vy tam to srovnání neneacházíte, je Vaší věcí. Já jej tam jasně čtu...

A k té zločinnosti :
Víte, nevidím moc velký rozdíl mezi demonstrací hnědých vypatlanců vykřikujících "Čechy Čechům" a podobné, třebas protiromské výpady...
a mezi demonstrací organizovanou "Odborovou centrálou" /ty uvozovky jsou tam právem, protože to je již centrála politické strany/, kde rečníci vyzývají k neposlušnosti, k bojkotu, k vyhrožování, že se použije i "jiná" síla vůči institucím demokratického státu....

Hezký den
26. 05. 2011 | 12:51

neo napsal(a):

Tunel:

Pracuji samozřejmě stále a mezi tím i diskutuji.

Pořád nikdo nevysvětlil, jak odboráři hájí zaměstnance, když jima akorát znemožní dostat se do práce.
26. 05. 2011 | 12:53

jo napsal(a):

neo

tak proč stávkovali doktoři a nedohodli se slušně?
26. 05. 2011 | 12:53

Marcus Agrippa napsal(a):

neo:
a ona ta stávka snad byla kvůli platům členů odborů?!
26. 05. 2011 | 12:54

Drzá zrzka napsal(a):

zdenkB

Zřizovatelem školek bývá město nebo městys, nikoli ministerstvo.
26. 05. 2011 | 12:54

hawk napsal(a):

jarpor

nereaguje, protože u toho pracuje. Zločinnost spočívá v tom, že pro akce, které dělají, nemají oporu v zákoně. Když si zákon, tedy, pořádně přečtete. Najděte si který zákon to je.

A další zločinnost spatřuji v rovině morální, protože oblbují lidi proto, aby se byli schopni vůbec uživit. Viz Štěch a Strejda Odbor.
26. 05. 2011 | 12:56

jo napsal(a):

drzá zrzka

vidíte to....když jde o život-zdraví tak je to velkej stres atd...ale když bude stávkovat nádražák tak to bude velkej problém že se lidi nedostanou do práce a co by ta lůza vlastně chtěla....
26. 05. 2011 | 12:57

Lingvista napsal(a):

Pan Pehe má nějaký mindrák. Ale rozhodně to, co prezentuje, není
politologie!
26. 05. 2011 | 12:57

hoven napsal(a):

souhlasím s pehe. ta politická kultura ,kterou tu zavedla čssd, která kdysi vyhlásila ODS div ne válku, zatýkala šrejbra před kamerama na operačním stole, nepustila opozici do čela PS a instalovala tam vrtulníka zaorálka atd, nepřinesla společnosti nic dobrého. logicky to vyvolalo odezvu na druhé straně. to zadlužování v době ekonomického rustu, které prováděla čssd, skutečně ohrožuje sociální soudržnost společnosti. pravice na to tehda marně upozornovala, naprosto bezvýsledně. "zdoje byly", lůza hodovala na dluh. dnes bohužel vláda musí řešit to, co jí čssd zanechala. že to nepujde bez bolesti, je jasné. zpolitizové odbory, hájící zájmy svych předáku a čssd ,bohužel i v tehle složité situaci upřednostnují politické zájmy čssd nad zájmy lidí a zaměstnanců. paradoxně, ti co dluhy zpusobili, dnes ještě brání řešení a přilévají olej do ohně. nicměně pro komunistu bylo vždy jeho koryto prvořadý zájem, takže mě to ani nepřekvapuje. bohužel blbých lídí slyšících na sociáln í demagogii je v naší společnosti dost, takže mají akce zpolitizovaných a zkorumpovaných odborů odezvu. sociálně demokratické odbory se chystají pusobit hospodářské škody, jako by jich už čssd nezpůsobila dost. proto navrhuju vládě, aby po každé odborářské demostraci upravila reformy tak, aby byly ještě tvrdší a razantnější. zkorumpovaným socanským odborum v žadném případě neustupovat ani o milimetr. to by vláda ztratila svou tvář u všech slušných lidí a pravicových voličů, kterým jde o dobro republiky.
26. 05. 2011 | 12:58

jo napsal(a):

hawk

právo se shromažďovat a právo na stávku existuje....TVOJE dětské příspěvky nemají žádnou váhu
26. 05. 2011 | 12:59

jarpor napsal(a):

hawk

Nejsme ve sporu...

Hezký den
26. 05. 2011 | 13:00

Jan Holubář napsal(a):

Marcus Agrippa : Po třetí a již naposledy: vyjádřete se prosím k problému, který jsem nastolil. Ale vy jednou Moravce a teď zase vagony z Rakouska a lékařské odbory. A jak vláda vládne, o tom vím. Umíte číst?????????????????? Tak to zkuste a......!!!!!
26. 05. 2011 | 13:01

juvel napsal(a):

Souhlasím s blogem p.Pehe. Je mi z toho smutno, jsem Čech, ale musím konstatovat, že Češi jako národ nemají na to, aby si rozumně vládli. Je to pravda, čekají nás těžké časy a bude hůř.
26. 05. 2011 | 13:02

hawk napsal(a):

Lid, který vykřikuje, že by něco chtěl, aniž by si na to vydělal, je skutečně lůza. A přesně to se tu děje.

Bolševici zde si klidně můžou schovat kecy typu "že si na to vydělali, že mají ta a ta práva na ty a ty požitky a že jim někdo nere peníze" - na tyhle kecy z úst přiblblého idiota s Downovým syndromem nebudu reagovat.

To co předvádějí odbory je v menším stejné, jako to, co se tu dělo v r. 1948, no a jak jsme dopadli, bída, svrab, špína, závist, bonzáctví, soudruzi na věčné časy a nikdy jinak, železná opona, přišli včas a prázdná státní kasa.
26. 05. 2011 | 13:02

Varan napsal(a):

Hezký blog, zvlášť poslední odstavec je naprosto přesný, "Řecko" nám nehrozí v ekonomice, ale v politické kultuře za vlády dvou premiérů (Kalouska a Klause) ano.

Jakýsi dr. Nečas před volbami tvrdil, že volební vítězství soliální demokracie znamená "jízdenku do Řecka". ČSSD volby vyhrála, ale jízdenku mi pořád nikdo neposlal. Neznáte někdo toho dr. Nečase, abych ji mohl zaurgovat? Prý to má být nějaký politik.

Jinak moc nechápu, proč diskutující ztrácejí čas nad výlevem nějakého hlupáka (hawk), který zjevně nechápe význam slov a asi by se mu líbilo žít po 11. září 1973 v Chile, když samotný blog je pěkný a zaslouží si pozornost.
26. 05. 2011 | 13:02

Jee napsal(a):

Hawk
Pouhá logika, nic jiného.
Když modrák mluví o tom, že má někdo hodně peněz (odboroví bossové) - tak:

1) Má podat trestní oznámení pokud je získali nelegálně
2) Jedná se o závist

Nevidím jiný důvod, proč to potom zmiňovat.

Neo
Odboráří brání pouze sami sobě chodit do práce, nikoho jiného
kdo VÝZNAMNĚ ovlivňuje ekonomiku státu NEOMEZUJÍ.
S výjimkou zaměstnanců Škodovky a několika málo klíčových firem.
To je ale z části mimo Prahu, spíš jde jen přepravu zboží a materiálu.
26. 05. 2011 | 13:03

neo napsal(a):

jo:

protože to buď neumí a nebo to za sebe chtěli nechat udělat odboráře. To je jejich věc.
26. 05. 2011 | 13:03

Dočekal napsal(a):

TomášL:

Věříte, že o tom vůbec nepochybuju?

Jinak oceňuju, že mne posíláte pouze do parku krmit holuby a neposíláte mne rovnou na Kubu nebo do Severní Koreje.

Jo a kde jste přišel na to, že se nestarám o problémy mojí generace? Vy jste nečetl moje příspěvky, které jsem tady zveřejnil v posledních dvou dnech a které se týkaly nejen rušení LDN v naší spádové oblasti, ale především toho, že ti staříčkové měli platit za pobyt v tomto zařízení od července letošního roku místo dosavadních sto korun denně ty stovky tři?
Jistý nick Vlkodav mne za to nazval lhářem. Když se pak proláklo, že ta částka má být stanovena na 330,- Kč denně (tři stovky za "hotelové" služby a třicet korun za lékařský dohled), tak se nick Vlkodav neobtěžoval ani tím, že by se mi byť jedním slůvkem omluvil.
Jo a o kolik korunek měsíčně se zvýší životní úroveň důchodců po onom plánovaném zvýšení dolní sazby DPH ze současných deseti procent na čtrnáct a půl procenta? Že to zvýšení životních nákladů bude těm staříčkům kompenzováno zvýšením důchodů? Nenechte se vysmát!
Zrovna včera probírali ve vysílání naší Veřejnoprávní ČT případ matky - samoživitelky. Tak tohle by mělo zajímat zase vás. Je to přece vaše generace, ne?

Jo a jestli si snad myslíte, že já tohle všechno píšu z hladu, tak to ani náhodou. Až budete v mých letech takhle zabezpečený a nejen finančně, můžete si pískat. Zatím můžete pouze závidět.
26. 05. 2011 | 13:04

hawk napsal(a):

jo napsal(a):
hawk

právo se shromažďovat a právo na stávku existuje....TVOJE dětské příspěvky nemají žádnou váhu

To je přesný obrázek odboráře, povídá heslem a nepřečte si důvody :-) Jo to víš, moulo, děti mají někdy pravdu :-)

jarpor

já vím, že ne, je mi líto, jestli to tak vyznělo.
26. 05. 2011 | 13:04

neo napsal(a):

Marcus Agrippa:

jaká stávka? Pokud vim, tak proběhla pouze jakási demonstrace.

Já se vyjadřuji k možné budoucí stávce odborů, které chtějí zablokovat silnice, mhd, vlaky a tím znemožní zaměstnancům dostat se do práce. Navíc pokud vim, tak tato stávka nebude mít s platy nic společného.
26. 05. 2011 | 13:05

neo napsal(a):

Jee:

viz výše. Chtějí blokovat dopravu
26. 05. 2011 | 13:06

jo napsal(a):

neo

dík to mi stačí
26. 05. 2011 | 13:07

Marcus Agrippa napsal(a):

Jan Holubář:
mám takový dojem, že jsou různé odborové svazy ( kovoprůmyslu etc.) které sdružují i odbory menších firem. Informace se dají určitě dohledat na internetu ( jak postupovat ). Co se týče zpoždění dopravy - osobně s tím nemám problém. Jak řekl jeden senátor za ODS - víte my moc důvodů ke změně nemáme - to musí přijít od občanů. Je to tady a já osobně to vítám. Už je těch průšvihů moc.
26. 05. 2011 | 13:07

hawk napsal(a):

neo

oni to nechtějí slyšet. Je to marné, je to marné, je to marné. Logika nepomáhá, pomáhají hesla.

A to tu ještě není Béda :-))
26. 05. 2011 | 13:08

jo napsal(a):

neo

co říkáš na plánovanou stávku-blokádu dopravců? Řidiči ta lůza jedna :) zase jim chtějí zavést mýto i na jedničkách dvojkách a možná někde i trojkách silnicích....
26. 05. 2011 | 13:09

jarpor napsal(a):

jo

"právo se shromažďovat a právo na stávku existuje...."

Tak schválně, pane jo, prý se chystjí dopravní odbory stávkovat, zastavit dopravu, pokud se vláda s "bossy" nedohodne a nezmění reformy podle návrhů odborů...

Prosím, zkuste se vyjádřit, když existuje právo na stávku... je taková stávka zákonná ?
Děkuji předem za odpověď.

Hezký den.
P.S. Já si dovolím tvrdit, že není, a že jako s činností v rozporu se zákony by se mělo jednat s organizátory... Ale na můj názor nedejte... Máte svou hlavu s tou čepicí...
26. 05. 2011 | 13:10

VL napsal(a):

Hodiny kapitalismu odbíjejí:

http://www.usdebtclock.org/

Schválně co budou zdejší pravičáci říkat, až se to v USA všechno zhroutí. Jenom deficit za letošní fiskální rok dosahuje 1 500 mld. USD. A na záchranu celosvětového finančního systému bylo FEDem vytištěno (z ničeho) už skoro 3 300 mld. USD, ale stále to nestačí. Úvěrová kontrakce pokračuje. Likvidita mizí. Bude třeba dalšího tisku nekrytých peněz. Do toho předehry VELDÉHO FINÁLE (státního bankrotu USA) v podobě krachu Řecka a dalších států. Nevypadá to vůbec dobře. Jenom předesílám, že zadlužování USA nezpůsobilo vyplácení sociálních dávek.
26. 05. 2011 | 13:10

hawk napsal(a):

jo

to se vískám v ČR uleví, až konečně to mýto bude všude. Už aby bylo.
26. 05. 2011 | 13:11

neo napsal(a):

Dočekal:

ta částka nemá být stanovena pane Dočekale. Ta částka už je stanovena pěkně dlouhou dobu a to na lůžkách dlouhodobé péče v domovech důchodců. Nyní se pouze některá lůžka v LDN přejmenují, takže se vůbec nejedná o nový poplatek. Jediné co by se mělo zvýšit je poplatek v LDN na lůžkách následné péče z 60 na 100Kč.
26. 05. 2011 | 13:11

SuP napsal(a):

Taková hezká debata!
Nevíte někdo, kde je Béda?
Jestli on si nedělá forotu na odpoledne do divadla.....
26. 05. 2011 | 13:13

Marcus Agrippa napsal(a):

jarpor:
pánové - na západě se vždy stávkovalo jak o život, blokády byly na denním pořádku a nikdo to neřešil. Tak proč to pohoršuje právě vás?! Chceme být součástí civilizované a demokratické Evropy a ne té její zaostalejší východní části a k tomu prostě patří i stávky. Zpoždění dopravy bude nejspíš dopředu nahlášené a zaměstnavatelé umí číst a podle toho se zařídí.
26. 05. 2011 | 13:14

hawk napsal(a):

VL

ach jo. To je přehled, panečku. Až se ekonomika USA zhroutí, maminko, tak VY už tady nebudete. Dokonce ani my ne :-)

Je to jen politická hra pravicových republikánů, ovládajících parlament a levicového černého sluhy, jehož pám má radost, že se stal prezidentem. :-)
26. 05. 2011 | 13:14

jo napsal(a):

jarpor

pokud vím stávku-blokádu chystá česmad a to je združení dopravcu-zaměstnavatelů-podnikatelů

hawk

já vidím cestu v tom jak zvolilo např. Rakousko a to je zákaz použít vedlejších cest je povoleno sjet pouze v případě konce cesty nebo na nakládku a vykládku toto české řešení je pouze drahá lobby kterou zaplatíme všichni
26. 05. 2011 | 13:15

hawk napsal(a):

SuP

sem si myslel, že jsi umřel. :-(
26. 05. 2011 | 13:15

Ládik!!! napsal(a):

Nebohá Rusalko bledá... Béda! Béda! Zas budeš bez oběda.
26. 05. 2011 | 13:16

neo napsal(a):

jo:

silnice by pro kamiony měly být zpoplatněny všechny.

samozřejmě je důležité, aby byly pak použity zase třeba v údržbě silnic.
26. 05. 2011 | 13:16

stále rebel napsal(a):

Nebudu reagovat přímo na výkřiky některých neobolševíků, kteří se nemohou smířit s tím, že oni nedůvěřují odborům a proto podle nich odbory nemají právo existovat a vyjadřovat svůj názor, ale uvedu jen celková data

Odborům dlouhodobě důvěřuje 40 – 50 % populace

Občas i více
2010 „STEM: Odborům důvěřuje 55 % lidí“
http://www.ceskenoviny.cz/domov/zpravy/stem-odborum-duveruje-55-lidi-nejvice-od-roku-2004/535396?rss

o takové důvěře vi současná vláda může nechat jen zdát, má sotva 20 %.
26. 05. 2011 | 13:16

Drzá zrzka napsal(a):

Hawk

Odbory úplně až tak nezavrhuju při kolektivním vyjednávání, což je moment, kdy mají právo na stávku.

Demonstrace síly, za kterou někteři dostali zaplaceno, konaná v sobotu, kdy si členové vlády užívali volna, působí lehce komicky, jakoby k naštvání těch, které omezila.
26. 05. 2011 | 13:17

jo napsal(a):

neo

a kdo to zaplatí?
26. 05. 2011 | 13:19

Marcus Agrippa napsal(a):

Drzá zrzka:
demonstrace síly?! To myslíte ty vozíčkáře? Tak to pak ano. Je to ale hrůza, když kvůli tomu nemůžete v sobotu na zmrzku nebo pivko viďte?! Zakopnout o takový invalidní vozík.....
26. 05. 2011 | 13:22

neo napsal(a):

jo:

část dopravci, část prodejci, část spotřebitelé... dobrá cena za to, že vám u baráku nebude jezdit x tunový tahač a nebudete muset měnit na autě každou chvíli pružiny, tlumiče, prasklé poloosy či proražená kola nebo zdeformované disky.
26. 05. 2011 | 13:22

stále rebel napsal(a):

Ještě malá poznámka.
Demonstrovat mají právo všichni i modré mozky a tak místo předvádění své nesnášenlivosti zde vás rád uvidím na Václaváku.
Bude to jistě pohled pro bohy.
26. 05. 2011 | 13:23

Tunel napsal(a):

neo:
1. (nejen)ODBORÁŘI JSOU ZAMĚSTNANCI!!! (to že vám nevoní vedení odborů je věc druhá)
2. Jaký význam má stávka, která nikoho neomezí?
Nebyl to náhodou Klaus, který po prosincové stávce prohlásil, citace: "Stávka samozřejmě dopadla směšným způsobem. To, že se jí nikdo nezúčastnil, je, myslím, jasnou ukázkou, že si pánové z vedení odborů prostě hrají na šéfy něčeho, čehož šéfové skutečně nejsou," konec citace.
Klaus jasně řekl, že si z mála nic nedělá, tak si běžte stěžovat k němu.
26. 05. 2011 | 13:24

TomášL napsal(a):

Dočekale:

Víte, nad 65 let je hranice 2500Kč, do které platíte. Do toho se započítávají taktéž léky. Tedy 2500:330= 7 dní a léky a celý rok zadara.
Peníze se vrací kvartálně, tedy i kdyby se Vám zdražilo na 330 a specialista byl za 200Kč, tak díky limitu se Vás nic nedotkne.
26. 05. 2011 | 13:24

jo napsal(a):

neo

to už snad aby se začal budovat podzemí systém dálnic ale jinak dobré :))
26. 05. 2011 | 13:25

Ládik!!! napsal(a):

stále rebel -
co to meleš? Chceš si hrát na spin doktora? To máš z hladu. Bachor má 100-120 litrů, jak dlouho ses pásl?
26. 05. 2011 | 13:25

hawk napsal(a):

Drzá zrzka

Skoro jo, jenže člověk je na tu svoloč nasranej právě pro ten bordel, který dělaí. Ale souhlasím, že pokud člověk překoná nasranost a když se novinář ženy zeptá, proč tam je, odvětí "berou nám naše peníze" a nic víc, tak to fakt působí, vzhledem vámi popsaným okolnostem velmi komicky :-)

No co, lidi se zadarmo svezou do Prahy, kšefty jsou otevřené i v sobotu, takže kdyby to odbory podaly takhle, pochopil bych to :-)

Samozřejmě trvám na tom, že odbory v české kotlině nejsou odbory, ale soukromý oblbovací podnik asi tak třiceti všech možných odborových bossů, kteří z oblbování a blbosti lidí žijí podle zákona :-)
26. 05. 2011 | 13:25

hawk napsal(a):

Marcus Agrippa

Myslíte těch celkem 10 vozíčkářů, co tam bylo? Ne, ti nikomu nevaddili, taky musí ven :-)
26. 05. 2011 | 13:28

SuP napsal(a):

hawk -
To ne, já dnes jen z povzdálí sleduju. Tobě to jde dobře, jarporovi jakbysmet a jan k taky docela boduje.
Jen mě tak napadlo, jak je zajímavé, že se o problémech, které JSOU dá mluvit pořád z těch dvou "zásadních pohledů". Levouni se tu naparujou, protože si myslej, že ty naproti se bojej o své "zisky a majetky". Ani náznakem je nenapadne, že my odnaproti jen trochu líp víme, že když to takhle půjde dál, nebudou mít za chvíli co žrát právě oni - levouni. A pak je zase budeme mít na krku. Abych si snad upgradoval zbroják na ĺahký guĺomet?
26. 05. 2011 | 13:28

neo napsal(a):

jo:

proč? laskavě si to alespoň představ. Někdy zaplatíš více a jinde ušetříš.
26. 05. 2011 | 13:28

StandaT napsal(a):

Já jsem pro stávku. Berme to jako něco ve stylu sčítání domů, bytů a obyvatel.

Jak jinak zjistit reálnou sílu odborů a skutečnou nasranost lidí? Mne zajímá, kolik lidí zůstane, pokud se od masy stávkujících odečtou důchodci, úředníci, zaměstnanci ČD (a dalších státních, krajských a městkých firem) a povaleči z VŠ a AV. To bude víceméně reálný obrázek o stavu společnosti.
26. 05. 2011 | 13:30

Drzá zrzka napsal(a):

Marcus Agrippa

V Praze jsem na rozdíl od spousty odborářů, ale i turistů nebyla. Pokud si pamatuji, vozíčkáři demostrovali přímo u MPSV.

Zakopnout o vozík mi nedělá problém, než se ho naučíte tlačit, zakopnete mnohokrát. Můžete spadnout, mužete si udělat silniční lišej, ale nesmíte ohrozit, toho kdo na něm sedí. :o)
26. 05. 2011 | 13:31

neo napsal(a):

Tunel:

stávka nemusí omezovat jiné zaměstnance. Tedy ty, kteří nechtějí stávkovat. Může se stávkovat i tak, že se jde normálně do práce, ale třeba s potiskem na triku, že se stávky účastníte. Ale blokovat silnice je poškozování práv jiných zaměstnanců, kteří nehodlají stávkovat.

Tím odbory zaměstnance poškozují, ale KAREL výše pronesl, že hájí zaměstnance. Řekněte mi konkrétně jak?
26. 05. 2011 | 13:32

SuP napsal(a):

Malý příklad:
VL - ..."Schválně co budou zdejší pravičáci říkat, až se to v USA všechno zhroutí...."

Proč si VL myslí, že až se to v USA zhroutí, on to přežije?
26. 05. 2011 | 13:32

hawk napsal(a):

SuP

No, pak budeme stávkovat my a všechny povyházíme z práce, ekonomika se zastaví, nebude co žrát, takže guľomet nejen ľahký, ale i ťažký nebo aspoň bubínkáč, bez toho se neobejdeš.

Je ale stejně s podivem, že jsme zažili bolševika, ostnatý drát, politické lágry a spousta lidí pořád horuje za tu rudou lůzu. To mě vždycky vytočí. Jak malá paměť národa zde je. Místo toho, aby všichni makali, že se z nich bude kouřit, s vědomím, že se tak aspoň jejich vnuci budou mít líp, že se skřípěním zubů to vakuum zvané postkomunismus nějak vydržíme aspoň kvůli nim, tak ne, furt budou bojovat za "výhody, nároky a další pičoviny".
26. 05. 2011 | 13:34

SuP napsal(a):

Koukám jestřábe, že jsem furt 5 minut za Tebou. Nestačím číst , jak to přibejvá. Tak vám tu držim palce!
26. 05. 2011 | 13:35

Dočekal napsal(a):

TomášL:

Nejprve si zjistěte, co do toho vámi uváděného limitu ve výši 2500,- Kč ročně vůbec spadá, pak podumejte a teprve potom se sem vraťte.

Jinak na tom budete argumentačně úplně stejně jako pan Kalousek, který včera veřejně prohlásil, že tím zvýšením spodní sazby DPH ušetříme všichni.

Jo a tu pomyslnou korunu tomu následně nasadil pan Nečas tvrzením, že bez těch miliard, získaných tímto způsobem do státního rozpočtu, nemůže být nastartována ta takzvaná Důchodová reforma.
Erudovaí ekonomové přitom spočítali, že čistý výnos z tohoto zdražení všech základních životních potřeb bude činit něco kolem dvou miliard korun ročně.
Kolikpak že je to promile ze státního rozpočtu?

No nic. Zřejmě si budu opět muset počkat na nějaké to "moudro."
26. 05. 2011 | 13:35

hawk napsal(a):

SuP

no jo, já už taky jdu, mám jednání, aby se mí milovaní spolupracovníci měli dobře a nemuseli stávkovat. :-)Měj se
26. 05. 2011 | 13:36

Marie napsal(a):

Odboráři ať si klidně stávkují. Ovšem nedovedu si vůbec představit, kdyby začali stávkovat v bankách a pojišťovnách, kdyby měly platit daně za transakci a nebo neprošla důchodová reforma a karty na sociální příspěvky. Doktoři taky ještě neřekli poslední slovo.
26. 05. 2011 | 13:37

Garf napsal(a):

Právo na stávku patří k základním lidským právům. Bohužel se "pravičákům" v čele naší země podařilo už zcela rozbít sociální smír a rozhádat lidi mezi sebou. V civilizovaných zemích společnost stávkující podporuje, protože nikdo neví, kdy dojde řada na něj.
26. 05. 2011 | 13:42

Drzá zrzka napsal(a):

hawk

Ostrý náboj Vaše střílení si z lidí opravdu nepostrádá. :o)
26. 05. 2011 | 13:43

Míval napsal(a):

Docela mne zaráží, co jedinců se tu pohoršuje nad plány odborových centrál. A nikomu z nich tak nějak nedochází, že odboráři jsou pouze částí takřka univerzálního odmítání důchodové reformy. Zprava, zleva, od odborníků i laiků. Její označení za nesmyslnou, hloupou a zbytečnou lze slyšet od ekonomů, dokonce i z NERVu. Je-li takto hodnocena důchodová reforma, pak se jako nesmyslné, hloupé a zbytečné jeví i zvyšování DPH, prý nezbytné pro úspěch reformy důchodů. A protože obé je základním kánonem této vlády, není pak i ona nesmyslná, hloupá a zbytečná?
Proto si myslím, že jakákoliv akce, zaměřená na její odstranění, musí být posuzována jako přiměřená sebeobrana. A nějaké to nepohodlí při stávce či blokádě? Pořád méně bolestné, než konečné důsledky devastace státu a jeho financí, kterou vládní pat a matové provádějí s umanutostí, hraničící s šílenstvím.
26. 05. 2011 | 13:43

Tenco napsal(a):

Jistě. Štěch či Zapletal jsou také i odboráři. Tedy členové formálně a legálně etablovaného zájmového uskupení. Tak či onak významní v hiearchii tohoto uskupení.
To vadí.

Pak zde máme politiky - zástupce "lidu", kteří kromě svých stran nefigurují v žádném formálně a legálně etablovaném uskupení.
Nikde však není psáno, že v hiearchii jistého neformálního a nelegálního spolku nezastávají významná místa. Co do rozhodování o tom, co vše budou ve formálním uskupení - např. politické straně či parlamentu nebo vládě - činit tak, aby takovýto neformální a nelegální spolek měl z jejich činnosti prospěch -zejména materiální.
To nevadí.

Vadí - nevadí ?!??

:---()
26. 05. 2011 | 13:45

Tunel napsal(a):

neo:
A co se zatím změnilo nápisy na triku? Co kdo dokázal transparentem a píšťalkou?
Pořád se zde dehonestuje snaha občanů bránit se podivným reformám, poukazováním na vedení odborů. Váš zájem o to, jak se někomu ztíží cesta do práce, je dojemný. Stávka v dopravě znamená, že nepojede doprava. Když budou stávkovat pekaři nebude chleba a rohlíky. Demonstrace jsou všem k smíchu, tak se holt začne stávkovat.
PS: Dohledal jsem si vaše ostatní příspěvky za tento rok a znovu se ptám, kdy pracujete? Jste placen za diskuse? A pokud je ta vaše práce tak lážo-plážo, jakým právem mluvíte za pracující?
26. 05. 2011 | 13:46

hawk napsal(a):

Drzá zrzka

Abyste věděla, zkazila jste mi radost, protože jste to nejen pochopila, ale i napsala. Čekal jsem několik desítek zarputilých a zlostných odpovědí fanatických rudochů :-) Tak příště a až nebudete přítomna :-)

Jo jo, nikdy nepodceňuj ženua zvláště pak zrzku, k tomu ještě drzou (ony jiné nejsou ) :-)))
26. 05. 2011 | 13:46

VL napsal(a):

SuP

Ano, to mě děsí. Ale ty megadluhy v celém západním světe se musí nějak projevit. Pokud nepřijde nejaký zlom/krach, tak minimálně dlouhým odbobím stagnace a možná inflace (nebo deflace, dneska je opravdu těžké cokoliv prognózovat).

Jinak španělská "lůza" už dala o sobě vědět:
„Protestující ve Španělsku přímo na okupovaných náměstích vydiskutovali těchto 16 požadavků, které si hodlají vybojovat:

1. Změna volebního zákona. Celá země bude jeden volební obvod a křesla budou rozdělována proporčně, podle získaných hlasů.
2. Dodržování základních práv zakotvených v ústavě, zejména:
1. Právo na přiměřené bydlení
2. Právo na veřejnou zdravotní péči (zdarma), svobodnou a univerzální.
3. Právo na volný pohyb osob a posílení veřejného a sekulárního vzdělávání.
3. Zrušení zákonů a opatření, které jsou diskriminační a nespravedlivé, jako tzv. „Boloňský proces“ zabývající se vysokoškolským vzděláváním, zrušení tzv. zákona Sinde.
4. Daňová reforma příznivá pro nižší příjmové skupiny lidí, reforma daní z nemovitostí. Zavedení „Tobinovy daně“, která zdaňuje mezinárodní finanční převody a odstranění daňových rájů.
5. Reforma pracovních podmínek politiků, která zruší jejich jistotu celoživotních příjmů. Závazné plnění volebních slibů.
6. Odmítnutí a odsouzení korupce. Absolutní netolerance vůči politikům podezřelým nebo usvědčeným z korupce
7. Dodržování článku 128 Ústavy, který říká, že „všechno bohatství této země v jejích různých formách a bez ohledu na jeho vlastnictví je podřízeno obecnému zájmu.“ Snížení zásahu MMF a ECB. Okamžité znárodnění všech bankovních subjektů. Zpřísnění kontroly finančních institucí a operací, aby se zabránilo případnému zneužití v jakékoliv formě.
8. Skutečnou odluku církve od státu podle čl. 16 Ústavy.
9. Participativní a přímá demokracie, na níž se občané budou aktivně podílet. Přístup veřejnosti do médií, aby tato informovala eticky a pravdivě.
10. Úprava zákoníku práce a kontrolování jeho dodržování.
11. Uzavření všech jaderných elektráren a podpora energie z obnovitelných zdrojů.
12. Navrácení privatizovaných veřejných podniků veřejnosti.
13. Účinnější oddělení moci výkonné, zákonodárné a soudní
14. Snížení vojenských výdajů, okamžité uzavření továren vyrábějících zbraně a větší kontrolu nad bezpečnostními silami státu. Jako mírové hnutí věříme ve svět bez válek.
15. Obnovu historické paměti a základních principů boje za demokracii v našem státě.
16. Celkovou transparentnost účtů a financování politických stran za účelem snížení míry politické korupce
26. 05. 2011 | 13:47

zdenekb napsal(a):

jarpor:

Pokud mezi neonacisty a odbory "nevidíte příliš velký rozdíl", měl byste se svým zrakem (nebo raději celou hlavou) něco začít dělat... Navíc byste se měl smířit s tím, že protivládních demonstrací (i těch odborářských) se dávno neúčastní pouze odboráři... chápu, že je to pro vládní roztleskávače smutná zpráva, ale smiřte se s tím.

hawk:

Dle slovníku a úrovně vašich argumentů předpokládám, že vaše jednání se bude odehrávat na chodníku před domem s příchozí partou dlaždičů... Dobře to dojednejte. Jarporovský hezký den!
26. 05. 2011 | 13:48

hawk napsal(a):

Tunel

Proč myslíte, že když má někdo jiný názor než vy, že musí být někým placen? Tohle povědomí máme od dob šéfování Paroubka, že jo? :-¨)
26. 05. 2011 | 13:49

JC napsal(a):

jarpor,
Kromě toho, ten odborářskej buřt začínal ten potlach slovy " dnes je výročí pražské defenestrace"
Takže k čemu nepřímo ty odborářské ovce navádí ??
26. 05. 2011 | 13:50

stejskal napsal(a):

Dobrý den,

smazal jsem jeden příspěvek, který neměl nic společného se záměrem těchto stránek, tedy poskytovat prostor pro věcnou a korektní debatu.

Děkuji za pochopení.

Libor Stejskal, editor blogů
26. 05. 2011 | 13:51

hawk napsal(a):

jarpor

jaké neonacisty myslíš? Ty normální nebo ty z novin? :-))
26. 05. 2011 | 13:52

hawk napsal(a):

pane Stejskale

Drzá zrzka pochopila a vy ne? Hezký den
26. 05. 2011 | 13:54

neo napsal(a):

Tunel:

aha, takže už to není hájení zaměstnanců, ale snaha občanů bránit se. Tak ať se brání ten, kdo s reformami nesouhlasí, ale ať si nebere rukojmí.

Jinak už jsem vám odpověděl. Pracuji a taky diskutuji.
Má práce samozřejmě není lážo plážo, ale rozhodně nestojím u pásu. A pokud jste si dohledal veškeré příspěvky za poslední rok, tak jistě víte v ščem má práce spočívá a jste schopen si odpovědět sám.
26. 05. 2011 | 13:54

hawk napsal(a):

JC

ano, jasné podněcování davu k násilí.
26. 05. 2011 | 13:55

Rumcajs napsal(a):

Můj ty Jirko, Jirkovatej!

Tak oni v Řecku a pod. vedou konfrontační tón schválně ? To jsi vážně tak slepej Jirko ?
Není náhodou ten konfrontační tón právě ve státech, kdy sociální vymoženosti přemohly ekonomiku země a kde padla kosa na kámen ?

Víš, Jirko, ono se to hezky rozdává, dokud je z čeho. To je každej politik hrdina. Ale zkus to pak vracet do to vašeho reálného ekonomické rámce.
To se pak dělá hrozně špatně, víš ? Už jsi někdy zkoušel snižovat mzdy ? Nahoru do jde pěkně , to tě každý plácá po zádech. Ale jak je třeba utáhnout opasek, hned jsi třídní nepřítel.

Nikdo nevolí konfrontační tón. Pouze se snažíme vyhnout Řecku a opozice to využívá k hysterickým výlevům. To odboráři a socanští populisti zvolili konfrontační styl v honbě za svými osobními zájmy.

Ale kdo seje vítr, sklízí bouř. Znáš to Jirko!
26. 05. 2011 | 13:58

stále rebel napsal(a):

Pro JC.
Cituji te:
"Kromě toho, ten odborářskej buřt začínal ten potlach slovy " dnes je výročí pražské defenestrace""

Nelži.
Defenestrace v roce 1618 proběhla 23. května ne 21. a tato slova nepronesl.
26. 05. 2011 | 13:59

Anita napsal(a):

hawk
"Zákony, reformy, vyhlášky...atd., tvoří podle Ústavy volení zástupci a znich vzniklá vláda, o odborech ani "

Dobře já to beru, ale pokud na volebních kandidátkách budou ti, kteří se tam sami tlačí za prospěchem s vidinou plného vlastního žlabu budou zákony, reformy, vyhlášky...atd.,nedokonalé a vypadat tak jak vypadají. Pan Pehe napsal..."kdyby naše politická reprezentace dokázala rozumně vládnout. To ale bohužel neumí". Co k tomu dodat, když něco neumí, nepoužívá mozek nebo ho používá jen ve svůj osobní zájem. Tato vláda není demokratická nebo alespoň se tak nechová, proto ji ta "lúza" musí ukazat, že je jí víc než by si mohli sami pomyslet. Až se stane, že ta "lúza" si vedle sebe najde opravdu občana, který bude jejich přirozenou autoritou a bude ho prosit, aby se stal politikem a on tak nezištně učiní, budeme se možná bavit o demokracii a nezmanipulovaných volbách. Úlohou politiků bylo prozatím, znechutit občany tak, aby rezignovali, aby ztratili zdravé sebevědomí a raději nechodili k volbám. Současný způsob všech voleb je stejně nechutný, jako povinné volby za komunistů. Lidé, pokud si vedle sebe najdou opravdu skromného, chytrého člověka,s ryzími vlastnostmi, budou ho vynášet i bez předražených volebních kampaní. V tom je budoucnost svobodných voleb a cesta ke skutečné demokracii.
26. 05. 2011 | 13:59

Tunel napsal(a):

hawk:
To není o názoru, ale o té starosti z cesty do práce, když zde potom od rána datluje do klávesnice. To se člověk musí ptát kde tak nepostradatelně pracuje, když mu na práci očividně stačí sedět celý den na aktualne.cz.
PS: Chybí tu vlákna, protože takto se vytrácí původní "nit" a návaznost příspěvků. :o(
26. 05. 2011 | 14:00

Mac napsal(a):

jarpor

politruku, píšete, že stávka dopravců je (bude) nezákonná.

Rád bych se poučil u vzdělaného, inteligentního podnikatele - dejte mi prosím odkaz, kde bych se dočetl kategorizaci, která stávka JE a která NENÍ zákonná?

Nebo alespoň dejte pár postulátů, proč stávka dopravců NENÍ zákonná.

Děkuji a samozřejmě Vám přeji HEZKÝÝÝ den!!
26. 05. 2011 | 14:00

Cestovatel napsal(a):

"Řecká cesta nám nehrozí" řáká člověk který ekoniomice nerozumí a plácá jen to co říká ČSSD. Všichni tihle komentátoři dělají ze sebe strašný chytráky přitom plácají jen laciné ideologické klišé jako "Řecká cesta nám nehrozí nebo vlády dále rozbíjí sociální soudržnost.

Jestlipak to má pan Pehe podložený nějakým důkezem že nám nehrozí? Myslí si Pehe že náš dluh nemůže během dvou roků navýšit o několik desítek nebo stovek miliard? Tohle je zásadní chyba mnoha levičáků, kteří nevědí nic o ekonomice a myslí si že když máme dnes nízký dluh tak to tak zůstane napořád. Dávají důležitost jen sociální oblasti a na efektivitu se úplně vykašlou. Pak to dobadne tak během jednoho roku (2005-2006) stoupne dluh o 111,3 miliard.
26. 05. 2011 | 14:03

MC napsal(a):

Anita:
"Lidé, pokud si vedle sebe najdou opravdu skromného, chytrého člověka,s ryzími vlastnostmi, budou ho vynášet i bez předražených volebních kampaní." - Tak tomu nevěřte, navíc o nikoho takového lidé ve skutečnosti nestojí, protože ten by jim nesplnil jejich přání a nenasliboval modré z nebe. Naopak takovému by z většiny voličů bylo spíše špatně. Dokud se nezmění běžný volič, tak nebude jiný ani běžný politik tím voličem zvolený.
26. 05. 2011 | 14:06

jozka napsal(a):

Nejni ten hawk nejakej precitlivelej? No, no cloveka, kterej tvrdi, ze

"No, pak budeme stávkovat my a všechny povyházíme z práce, ekonomika se zastaví, nebude co žrát, takže guľomet nejen ľahký, ale i ťažký nebo aspoň bubínkáč, bez toho se neobejdeš. "

nejspis asi jo. Nebo bude mozna priozraly jako posledne, kdy sem dorazil po trech priznanych plznich...
26. 05. 2011 | 14:07

Mac napsal(a):

Cestovatel

náš dluh nejenom že MŮŽE, ale on SKUTEČNĚ naroste o stovky miliard, a to proto, že na ministra financí si hraje "nejlepší" financ vesmíru, chemický Kalous, který při tvorbě rozpočtu nepřihlíží k takovým detailům, jako jestli bude růst HDP +4,5% nebo -4,5%. Pak se strašně diví, že deficit není 30 mld, ale skoro čtvrt bilionu.

Ale nebojte cestovateli, ani tak nám ještě Řecko zdaleka nehrozí, to by tady ti zločinci, kteří si říkají Kalouskova (Nečasova) vláda museli řádit ještě aspoň 5 let. A to snad nehrozí :-))))
26. 05. 2011 | 14:09

Kanalnik napsal(a):

Zda se, ze nekteri diskutujici by byli nejradeji, aby lide - zamestnanci - v teto dobe, kdy vlada dela sve 'reformy', byli pekne potichu, neorganizovali zadne demonstrace, a nechali vladu klidne pracovat. Takove prani jiste mohou mit, ale dopousteji se zde dvou velkych chyb.

Prvni chybou je otevrene ci mezi radky pritomne ponizovani odboru, jejich clenu a jejich akci jako neceho menecenneho. Je jiste jasne, ze i mezi odborari jsou lide, kteri se vezou a hledaji svuj vlastni sobecky prospech. Jsou tam ale i lide, kteri takovi nejsou a chteji aktivne neco delat pro zlepseni sve situace, zejmena pak pri pohledu na zavedeni reforem nynejsi vladou, reforem, ktere se jich docela negativne dotknou, a to jak individualne, tak celkove vsech obcanu teto zeme s nizsimi prijmy. Tudiz hazet do jednoho pytle vsechny tyto lidi s tim, ze jsou vyzirkove a tim je urazet, je velmi velkou chybou a je to primo sproste. (a to pomijim ne-odborare, kteri se k akcim odboru nyni pripojuji)

Druhou chybou, ktera vyplyva z te prvni, je to, ze hrnutim teto ponizujici teze, ti, co ji vyznavaji, proti sobe polarizuji prave ty lidi, kteri chteji aktivne za sebe neco zmenit, a kteri si preji fungujici stat. Jsou to take lide, kteri jsou z velke casti schopni dialogu. Nicmene jejich ponizovanim se dialogu tezko muze dosahnout. Tak se totiz pouze bori tridni smir ve spolecnosti. Nakonec se to ale obrati proti ponizovatelum samotnym.

nadrazenost jeste nikdy nikoho nikam neprivedla a nikomu neprospela
26. 05. 2011 | 14:11

TomášL napsal(a):

Dočekal

No jo, máte recht. Holt špatné informace. Tim pádem je to dobře nastaveno.:-)
26. 05. 2011 | 14:14

Rumcajs napsal(a):

Mac:

Ale , ale. Tak on Kalouse vysekl dluh kůli tomu, že neodhadl růst HDP?

A to mi o tom povídej chvilku. Takže kdyby odhadl růst HDP na -5%, tak měl udělat co, ty chytrolíne ?
26. 05. 2011 | 14:15

Tenco napsal(a):

Cestovatel
Zanedbání sociální oblasti /do které mj. spadá např. i to, že studium si budou moci dovolit i lidé ze socioekonomicky hendikepovaných rodin ...ale celá řada dalších věcí../ s sebou nese do budoucna velké vedlejší náklady.
Jakýkoliv ekonomický konstrukt se totiž rozsype jako balíček z karet, pokud ve společnosti nepanuje sociální smír a pokud valná většina společnosti nezastává pozici nevynucené - autentické loajality vůči establishmentu.
Jakýkoliv. / neefektivním pak ani nemuvě/
I onen šmik /podomácku SZMIK " Standardní Zázračná Metoda Inženýra Kalouska"/ :(

Více pak zde :

http://www.finmag.cz/cs/finmag/penize/zvyseni-dph-kvuli-duchodove-reforme-mnoho-povyku-pro-nic/

:((

Šmik, šmik.
Ať je dál co rozkrádat. :((
26. 05. 2011 | 14:16

hawk napsal(a):

Anita

v tom je zakopaný pes. Jednak...volby jsou skutečně svobodné, protože se člověk pro někoho může rozhodnout svobodně a nebo nejít volit bez státního postihu.

Další fakt je ten, že je naprosto jedno, kdo vládne, zprava či zleva, vždy je to stejné. Ale úplně. Vládnoucí moci jde o vládní moc, ne o republiku. Je tu jen nepatrný rozdíl v tom, že když je to zprava, prožereme míň, než když je to zleva, ale jen o trošku.
26. 05. 2011 | 14:17

zdenekb napsal(a):

Kanalnik:

1*

Cestovatel:

"Jestlipak to má pan Pehe podložený nějakým důkezem že (Řecká cesta) nám nehrozí?" Nevím Martine, jak na školách ekonomických, ale obvyklé je dokazovat spíš existenci čehokoliv než neexistenci. Jinými slovy - máte důkaz, že hrozí? Ještě včera jste náš nízký dluh vychvaloval, až by se nejen Paroubek červenal...
26. 05. 2011 | 14:23

Rumcajs napsal(a):

Místní levičáci mají opravdu ekonomické znalosti na úrovni Hurvajse.
Tuhle ňákej Carlos tvrdil, že vláda si může půjčovat sama od sebe a že vůbec nechápe, proč si půjčuje jinde a platí za to úroky.

No co pak chcete s takovou bandou probírat ? Ta zkrátka akorát čeká , co jim řeknou v LD a pak to jdou vyřvávat na Václavák.
26. 05. 2011 | 14:26

Cestovatel napsal(a):

Mac:

Narozdíl od "zázračného právníka Sobotky" zatím neudělal takovou díru do státního rozpočtu (ještě k tomu v době kdy nebyla krize a ekonomika rostla).

Tenco:

A ten váš sociální smír a to že si budou studium moct dovolit i lidéze socioekonomicky hendikepovaných rodin nám asi vyřeší všechny naše problémy a zázračně vyléčí naší ekonomiku. To bude naopak obrovská zátěž pro náš rozpočet protože nelze uspokojit všechny. A pokud budeme takhle nesmyslně rozhazovat tak jsme na nejlepší cestě k bankrotu.
26. 05. 2011 | 14:26

Jee napsal(a):

Zrzka
"odbory úplně nezavrhuji" - to je správný přístup. Neměly by se však zavrhovat "ani trochu".

Víte, "správný kapitalista" má usilovat o to, aby mu ještě zaměstnanec zaplatil za to, že u něj může dělat.
Navíc může být účasten v kartelu.
Že se obojí nemá dělat hezké ale realita je jiná.

"Vykutálený zaměstnanec" se chce zase někde flákat a ještě za to dostat hromadu peněz. (také se to nemá dělat).

Vidíte, že zaměstnavatel páky má - odbory jsou jen protiváhou.
Občas sice zneužívají své postavení, stejně jako třeba zaměstnavatel svou sekretáku. To už je ale jiná kapitola.
26. 05. 2011 | 14:27

hawk napsal(a):

Rumcajs

No jo, právě proto stávkují :-) Neznalost plodí závislost a násilí, to není z mé hlavy, ale je to fakt :-)
26. 05. 2011 | 14:28

Tenco napsal(a):

Cestovatel
Co to je za kvantifikaci "takhle nesmyslně rozhazovat" ?
Můžete to nějak upřesnit ?
:))
26. 05. 2011 | 14:29

hawk napsal(a):

Jee

proboha, nepleťte si krásnou sekretářku s odbory!!!!! Ona to dělá ráda, dobrovolně a s láskou, jinak bych ji vyhodil :-)
26. 05. 2011 | 14:29

Cestovatel napsal(a):

zdenekb:

1) Mé jméno není Martin
2) Podívejte se jak vypadlala ekonomika států Řecka,Portugalska a Španělska ještě tak před 3-4 lety. To ještě nikdo ani o hrozícím bankrotu neuvažoval.
26. 05. 2011 | 14:31

Mac napsal(a):

tato vláda je úspěšná po všech stránkách. Kromě pravidelných každodenních kabaretních výstupů - nejlépe v přímém přenosu a na titulních stránkách novin - projevila skutečnou rozpočtovou odpovědnost - viz info z minulého týdne, že se státu nedaří výběr daní :-)))

Ale za to samozřejmě může Paroubek a celá ta sebranka z Liháče, že jo, mladí pravotočiví komsomolci?
26. 05. 2011 | 14:32

Jee napsal(a):

Rumcajs
Vláda si zamozřejmě může půjčovat sama od sebe.
Nedávno si například ministr vnitra půjčil od ministra dopravy;-)

Tak vážně. Ne od sebe ale od svých občanů - na menší úrok, než je bankovní lichva. Má to jedno ale. Platí to pouze pro vládu, která má u lidí důvěru.
26. 05. 2011 | 14:33

Mac napsal(a):

Cestovatel

ale kolego, smiřte se s tím, že Evropa JAKO CELEK je odsouzena k bankrotu a přestaňte tady pořád fňukat a nečasovsky vyhrožovat....
26. 05. 2011 | 14:33

JC napsal(a):

stále rebel,
Rebelante, možná neřekl "dnes" možná řekl v květnu./zkusím to dohledat.
Důležité je to že tu defenestraci znínil.
26. 05. 2011 | 14:34

Petr z Tábora napsal(a):

Vaše politické školení o jakýchsi modelech mě pane Pehe nazaujalo.
Polarizace naší společnosti je vyvolávána jednak odporem z Vaší části politického spektra k jakýmkoli reformám a podceňováním "řeckého" nebezpečí, které se ukazuje daleko horší než se zdálo před rokem = přes veškerou podporu EU asi dojde ke krachu Řecka, ať už se tomu bude říkat jakkoli.
Na druhé straně vláda zcela nepochopitelně vyhrocuje reformní opatření kroky, které příliš nepřispějí k vyrovnanosti rozpočtu, ale zvýší majetkovou diferenciaci v naší apolečnost a tím i sociální pnutí. K tomu počítám zvýšení DPH potravin, léků, knih, zdrav.pomůcek nad úroveň ve většině států EU, dále pochybné zavádění druhého pilíře důchodového zabezpečení apod.
Takže se střetávají dvě demagogie, levicová a vládní a to zčásti zcela zbytečně, uříznout ty největší hroty není neřešitelné.
26. 05. 2011 | 14:35

Cestovatel napsal(a):

Tenco:

Já vám to upřesním. Pokud bude stát platit školu pro všechny tak to je nesmyslné rozhazování. Ve většině vyspělích států (např v USA,nebo VB) už od toho dávno ustoupili a školné ve VB nezrušila ani levicová Labouristická vláda i když hájí jak vy říkáte sociálně slabé.
26. 05. 2011 | 14:36

Anita napsal(a):

hawk
V podstatě jste mě pochopil.
26. 05. 2011 | 14:36

MC napsal(a):

Jee,
Stát/vláda si půjčuje de facto od svých občanů už dnes - bankovní vklady, penzijní fondy, stavební spořitelny... Zde je jen otázkou jestli ten díl, který si z toho nechají banky (provozní náklady, zisk) je větší/menší než kolik by stálo kdyby to dělal stát nějak jinak, samo se to neudělá.
26. 05. 2011 | 14:38

Cestovatel napsal(a):

Mac:

K bankrotu jsou odsouzeny zatím státy jako Řecko,Portugalsko a přibude k ním možná ješte Španělsko,Itálie,Belgie a Francie. Možná že se EU rozpadne ale my ČR z toho vyjdeme ekonomicky nejlíp, protože jsme zatím nezavedli EURO.
26. 05. 2011 | 14:40

hawk napsal(a):

Anita

Ale ano, pochopil, však taky ničeho nehoruji :-) Je to smutná pravda a všechny ty bláboly tady, včetně mých, jsou v podstatě k ničemu. Proto se docela bavím...tu si rýpnu, tu povím společensky naprosto nepřijatelnou větu, někdy se stejnou krví i souhlasím....jenže je to jedno, tak jedno, jako včerejší den.
26. 05. 2011 | 14:41

Jan napsal(a):

hawk ,Rumcajs ,hoven a tak
čtete někdy Vaši milovanou JUnge Fronte?
Už i tam si všimli, že plánovaná reforma zase zvýší/tupol to začal/ už tak nebetyčný schodek státního rozpočtu. Kalousek nejhorší ministr financí v dějinách státu , Řecko se blíží.
Pročpak nebijete na poplach?
26. 05. 2011 | 14:42

stále rebel napsal(a):

Pro JC.
O defenestraci se zmínil a správně určil i den jejího výročí, proto nemohl říci „dnes“, protože bylo dvacátého prvního. Když se údajně cituje v uvozovkách, tak se má přesně, ne to překrucovat.
26. 05. 2011 | 14:44

Rumcajs napsal(a):

Jee:

To jo, to jde. Ale ten nebohý chlapec si opravdu myslel, že CB netiskne papírky, půjčí je vládě a jedeme bez problémů dál.

Byl to asi brácha Šlimbi.
26. 05. 2011 | 14:44

zdenekb napsal(a):

hawk:

Svalnatými řečmi o sekretářkách ze sebe vrabčák dělá jestřába... jak příznačné.

Cestovatel:

"Podívejte se jak vypadlala ekonomika států Řecka,Portugalska a Španělska ještě tak před 3-4 lety. To ještě nikdo ani o hrozícím bankrotu neuvažoval."

Podívejte se na Fukušimu před necelým rokem.
Je chvályhodné, že před temelínskou katastrofou varujete takto včas.
26. 05. 2011 | 14:45

lijuti napsal(a):

No pěkně jste ty odbory a stávkující rozcupovaly. Možná by jste si měli přečíst ještě jednou přízpěvek jistého Kanálníka v 26. 05. 2011 | 14:11. Možná by se míra těch nenávistných přízpěvků trochu snížila.
26. 05. 2011 | 14:45

Anita napsal(a):

Rumcajs, Rumcajs, já už zase musím letět do práce a co ty, v garážích ti dřou prolívají krev a pot. To se ti to potom tady krafá dnes a denně, každých pět minut příspěvek, kolik ti za to platí, nemáš to v placený v úkolu nebo v akordu ?
26. 05. 2011 | 14:45

Rumcajs napsal(a):

Jan:

Čím ho zvýší ?
26. 05. 2011 | 14:46

hawk napsal(a):

Jan

Nic než národ......mě nezajímá. Tedy pokud je to u mě na zahradě, s mojí rodinou a jedno, ve kterém státě :-). Jinak je mi naprosto ukradené, jak se kdo má. Nikomu nezávidím, nikoho nelituji, zvláště pak ne dospělé lidi. Dámy a pánové, je to na vás, jak se máte, možnosti máte neomezené :-) Jen přestat kecat a začít makat.

Nelíbí se ti Kalousek jako ministr financí? Máš neomezené možnosti, vybrat si v Evropě jiného a být tam :-)
26. 05. 2011 | 14:47

Rumcajs napsal(a):

Anita:

Postav si taky garáž a budeš ve vatě.
26. 05. 2011 | 14:47

hawk napsal(a):

Rumcajs, Anita

no, ještě vy dva se pohádejte. Rumcajs, co stojí garáž? :-) Svezu se, když budu ve vatě :-)
26. 05. 2011 | 14:49

lijuti napsal(a):

hawk
promiňte opravdu bez urážky, ale vživotě jsem nečetl větší demagogii.
26. 05. 2011 | 14:50

Sladký napsal(a):

Dobře si všimněte, jací lidé zde obhajují vládu a pravicovou politiku.
26. 05. 2011 | 14:50

Anita napsal(a):

hawk
Tady je to opravdu jedno, je to tu taková zábava pro starý, kteří jsou šťasní, že se naučili psát na PC. Nemusí jenom z nudy luštit křivoky. V podatatě je tu většina jen kencálku, "psů co štěkají a nekoušou". Ty, ale v té ulici opravdu konají a vědí co činí jen se bojím, že máte pravdu, že je nevede ta správná parta, že jsou to jen zas ti, kteří si tam chtějí aspoň na chvilku sednout místo nich.
26. 05. 2011 | 14:52

hawk napsal(a):

lijuti

Ne???!!! Neumíte číst nebo co? Tak si přečtěte volební program jakékoliv strany a nemusíte se litovat, že jste nečetl....

A samozřejmě nejsem uražený, mě urazit dá opravdu práci :-)
26. 05. 2011 | 14:52

neo napsal(a):

jací Sladký?
26. 05. 2011 | 14:53

Sladký napsal(a):

Hawku, ty jsi tak neskutečný žvanil a demagog,že tě snqd ani nejde brát vážně."Je to na vás, jak se máte, možnosti máte neomezené". to může myslet vážně snad jen mentálně slabší jedinec. Podobnou či identickou rétorikou se vyznačovali jak nacisté, tak kovaní komunisté. A jinak je to pohádka pro blbečky a malé děti.
26. 05. 2011 | 14:53

Jan napsal(a):

Rumcajs
Tak si ji kup. Alespoň jim přispěješ.
hawk
Pravděpodobně trpíte Touretovým syndromem. Sorry.
26. 05. 2011 | 14:54

Jee napsal(a):

MC
Stát zaplatí jenom "režii". Například při prodeji dluhopisů existuje závislost na bance (zprostředkování emise, bankovní úrokové sazby). Ovšem proti úrokům z půjčky je to zanedbatelné.
26. 05. 2011 | 14:54

hawk napsal(a):

Anita

Tak jednak jsem taky starý, zábavu z toho mám, to je taky fakt a poslední věc, s tou nesouhlasím....ti lidé naprosto nevědí, co dělají, protože dělají, co se jim řekne. Tento fakt je směšný, smutný, nehorázný, zoufalý....klidně si vyberte sama.
26. 05. 2011 | 14:55

Sladký napsal(a):

Mne se nepteJ, máš svou hlavu.Čti pozorně, analyzuj a přemýšlej CO říkají a JAKÝM způsobem TO ŘÍKAJÍ.
26. 05. 2011 | 14:55

hoven napsal(a):

všechny škody, co vzniknou, dát zaplatit ze svého oraganizátorum. to jest odborovým předákům a ÚV ČSSD. byste viděli jak rychle by přestali hájit vobyčejnýho člověka.... já vim jak léčit socbolševika. prací a odpovědností.
26. 05. 2011 | 14:57

lijuti napsal(a):

hawk:
Lidské možnosti nejsou nikdy neomezené, nikdy ani nebudou a nikdy je lidi nebudou mít stejné. Jinak souhlasím ať se každý má starat sám jak nejlíp.
26. 05. 2011 | 14:57

Anita napsal(a):

Rumcajs
Kolik mi na ni dáš a když už tak už "Choť to stojí co to stojí"
26. 05. 2011 | 14:58

Sladký napsal(a):

Prý jestřáb...připomínáš spíše tu žábu, co se nafukuje do mimořádných rozměrů, aby zastrašila nepřítele. Koho chceš těmi siláckými řečmi ohromit, "hawku"?
Nebo spíš HAFKU? :o))
26. 05. 2011 | 14:59

hawk napsal(a):

Sladký

Klidně, jak chceš, mám prosperující podnik z ničeho, postupně, od r. 1992. Je pravda, že jsem občas neměl za co koupit cokoliv, ale jde to. Takže demagogie, opravdu ne :-)

No a dnes se nestačím divit, jak dospělí lidé, svéprávní, říkají státe dej, postarej se o nás fňuk fňuk :-) Tohle je směšné, ne, že někdo zatne zuby a dokáže to :-)

Dnes je mi všechno fuck, jsem nad věcí, bez stresů, kromě adrenalinu, jestli zakázka vyjde nebo ne, no a ať mi každý políbí.....třeba obočí :-)
26. 05. 2011 | 15:00

Sladký napsal(a):

Hoven, tys tady chyběl.Nenapadlo tě třeba, že by ty škody měli platit VŠICHNI POLITICI,BANKÉŘI A MANAŽEŘI?
26. 05. 2011 | 15:00

Tenco napsal(a):

Cestovatel
Co to je za kvantifikaci ?
Chtěl jsem ať čísly doložíte váš výrok "A pokud budeme takhle nesmyslně rozhazovat tak jsme na nejlepší cestě k bankrotu".

JAK nesmyslně rozhazovat ?
Uhýbáte. Doložte prosím jednu věc a pak se pouštějte do chrlení dalších demagogií.
Opačný postup ve mně budí podezření, že zde jen prudíte.
/příklad školství neberu - anebo doložte, že v případě školství "stát nesmyslně rozhazuje" - např. v relativním vyjádření k GDP ve vztahu k ostatním zemím OECD - například/
:((

Anebo jinak.
Zkuste se zamyslet nad těmito fakty :

http://aktualne.centrum.cz/finance/penize/clanek.phtml?id=680108

/a zohlednit, že toto plýtvání je kvantifikováno - něco málo přes 100 mil korun - a dále, že jsou tyto peníze vymáhány - a to včetně pokut.../

A porovnat to s faktem, kdy PROTIKORUPČNÍ VLÁDA ústy svých členů odhaduje, že korupce připraví veřejné rozpočty ročně minimálně o 40 mlrd. korun - ale možná až o 180 miliard korun /

Zkuste pak utvořit relaci těchto 2 čísel.
A zamyslet se nad tím, kdo vše je členem této "protikorupční vlády" / s přihlédnutím například i k tomu - kdo ještě do nedávné doby takovým členem :)) byl - například pan Drobil a tak./

Cestovateli - že vy jste jeden z těch, co sem hodí nějaký plk - a pak někoho zaúkolujete, ať to doloží on - že on nemá pravdu ?
:((
Eh - a postupujete takto i ve svém ...eh, existenčním zápase - například v zaměstnání a tak ?
Hmm. Tak to asi hodně cestujete, co Cestovateli ? Mezi různými zaměstnavateli.:((
Co se týče mě, já bych zaměstnávání takového zaměstnance považoval za krajně neefektivní činnost.
A podle toho s ním i jednal.

:((

Finito.
Stejně se dočkám zase jen nějakých obecných plků o tom, jakou máme skvělou stranu a vládu.
Tyhle kecy jsou tak dobré na svazácké schůze v 50. letech.
26. 05. 2011 | 15:01

MC napsal(a):

Jee:
Kdyby si stát půjčoval nějak sám od lidí, tak pochopitelně také bude platit úroky z půjčky a náklady na její realizaci (úředníky, kanceláře, SW...). Samozřejmě je otázkou jestli by to dokázal levněji než když to jde přes banky, penzijní fondy, spořitelny, pojišťovny atd.
26. 05. 2011 | 15:03

hawk napsal(a):

Hoven

Jo, dobrý nápad, to by se náfuka Zavadil kroutil :-)
26. 05. 2011 | 15:03

Sladký napsal(a):

Hawku dík, pobavil jsi mne a docela i rozesmál.Začínám mít pocit, že jsi spíše recesista.Ale jestli to myslíš vážně, pak si pamatuj, že žádný strom neroste do nebe a že pýcha předchází pád.
Nemysli si, že jsi mistr světa a kolem tebe samá nula.Může se snadno stát, že zítra si sám asni nevytřeš prdel.
A taky si uvědom, že dnes a denně jsi závislí na práci tisíců lidí, jimiž ve své hloupé nadutosti opovrhuješ.
Já vím, všichni začneme podnikat,všichni budeme všem všechno prodávat.. to se budeme mít,že? A možná poručíme i větru dešti, jestřábe, vždyť stačí jen chtít a makat..
26. 05. 2011 | 15:04

Rumcajs napsal(a):

Anita:
Pro peníze se chodí do banky.

hawk:
Tolik té vaty zase není.
26. 05. 2011 | 15:06

hawk napsal(a):

Sladký, Sladký....

jakpak jsi přišel na to, že někým opovrhuju? IQ ještěrky, že? No co čekat od bolševika, fňuk fňuk.

Já nikam už nerostu, mně to stačí, já se prací bavím, ale to ty asi nepochopíš, že ne.... A další diskusi s tebou považuji za zbytečně spálené kalorie :-)
26. 05. 2011 | 15:07

Rumcajs napsal(a):

Sladký:

Cukrouši, že na Tebe zavolám p. Stejskala !
Lehni a nezlob !
26. 05. 2011 | 15:07

L.B. napsal(a):

Cajz: Co tedy mají dělat odbory, když jejich členové nesouhlasí s reformami? Mlčet? Vyřvávat na diskuzích, jak to děláš ty? Nebo co bys jim poradil jakým způsobem má svůj nesouhlasný názor vyjádřit půl milionů odborářů?

Velmi by mě zajímala tvoje představa. Třeba to bude přínosné...
26. 05. 2011 | 15:08

JC napsal(a):

Ještě k blogu a "panu politologovi", který nám tu předestírá jakési středomořské a nestředomořské blábolo-modely.
Věc se má tak, že jediné na čem záleží je míra státní sekyry vůči HDP jednotlivých států rychlost v čase jakým způsobem sekyra narůstá a ochota investorů dále půjčovat.
26. 05. 2011 | 15:09

Rumcajs napsal(a):

Nemáte tady někdo něco na hraní pro Cukrouše ? Nějakej balónek, nebo tak něco ?

Já vám ukážu, jak jsem ho naučil aportovat.
26. 05. 2011 | 15:09

hawk napsal(a):

Rumcajs

:-))) Já vím, to jen přiblblí rudoši myslí způsobem "všem podle potřeb" :-) Však já vím, že je to o práci a ne o žvástech :-)

Hele Rumcajs a pobav tu někoho, když tu nění Béda, tak třeba Sladkého, jak si dupneš a chceš po státu "nároky", "výhody" "výjimky" a td. Vždyť takový idiot ani netuší, co to stojí, abys mohl vůbec někoho zaměstnat. Ale co, blahoslavení duchem padlí. Měj se, budu muset klusat.
26. 05. 2011 | 15:10

Rumcajs napsal(a):

Jan:

A ty to neumíš říci svými slovy ?
26. 05. 2011 | 15:10

Sladký napsal(a):

S tím pokračováním diskuse máš naprostou pravdu. Je to totální ztráta času, o tobě podobných týpcích si mohu něco přečíst v odborné literatuře.:o)))

A na tebe už vůbec nebudu reagovat, vymytá a vypitá hlavo.
26. 05. 2011 | 15:12

neo napsal(a):

L.B:

vyjednávat na tripartitě a chodit k volbám.
26. 05. 2011 | 15:13

JC napsal(a):

hawk,
Zažil jsem jednou internetovou diskusi mezi ortodoxním pravounem a levounem.
Kromě obyklých nadávek došlo i na téma kdo co dělá. No tak ten pravičák napsal, že má prosperující firmu atd. Levoun zasříhal ušima a že jestli by nezašli spolu na pívo a že jestli by se nenašlo místečko:-))))
Třeba se také dočkáš.
26. 05. 2011 | 15:14

Rumcajs napsal(a):

L.B.

Odbory se mají hádat se zaměstnavatelem.
Pokud každý, koho se nějak dotkne daňový systám bude stávkovat, můžeme to zabalit.

Ale ono to možná přijde. Začnou stávkovat dopravci, že nechtějí platit silniční daň, živnostníci,podnikatelé.... a je vymalováno.
26. 05. 2011 | 15:15

hawk napsal(a):

JC

:-) třeba, ale nikoho neberu, co třeba cukrouše? :-) Než jsem našel tým lidí, kteří několik let táhnou za jeden provaz, to trvalo, bolelo a bylo to drahé.

Teď to mám, nechci měnit. Až se to rozpadne, tak zruším podnik.
26. 05. 2011 | 15:17

L.B. napsal(a):

neo: A jak postupovat, když jedna strana vyjednávat chce a ta druhá vyjednávat nechce/nemůže protože by se provinila proti svému reformnímu programu? Co pak? 3 roky si nechat jezdit po hlavě?
26. 05. 2011 | 15:19

JC napsal(a):

Rumcajs,
Kromě toho eráru bych odejmul volební právo a právo na stávku. aneb chceš stávkovat hybaj do soukromého sektoru.
26. 05. 2011 | 15:20

Rumcajs napsal(a):

hawk:

Taky si neumím představit k čemu použít Cukrouše. Jeho největší přínos bych viděl v tom, že ho nasadíš konkurenci do podniku.

To by ale asi byla nekalá soutěž,že ?
26. 05. 2011 | 15:22

Dočekal napsal(a):

Sladký:

Tady vás musím upozornit na jednu dost důležitou skutečnost.
Pokud se necháte vyprovokovat a začnete zdejším "pravověrným" papouškům modropernatým dutočelým oplácet stejnou mincí, koledujete si o další výmaz VŠECH vašich textů.
Nenechte se ukolébat tím, že pan Stejskal dnes do diskusí zasahuje minimálně. On pouze čeká na záminku. Když pak ještě navíc zapomenete na to, že strážce čistoty těchto diskusí zásadně nerozlišuje mezi akcí a reakcí, tedy mezi napadením a obranou proti tomuto napadení, máte hned zaděláno na malér.

Tady si vás dovolím přesměrovat na diskusi pod tímto článkem:

http://blog.aktualne.centrum.cz/blogy/lubomir-zaoralek.php?itemid=13245

Protože mám s těmito ratlíky už svoje zkušenosti a hlavně pak proto, že pan Stejskal vyhodil nejvyšší trumf už onoho 18. ledna, mám dnes už z těchto primitivních pokusů o moji dehonestaci jen bžundu.
Jednoduše proto, že mí přátelé dobře vědí, že nic z té špíny, kterou tady na mne tito frustráti házejí, není pravda. No a těm, kteří mne neznají, to může být jedno.

Mně ale není jedno, že pan Stejskal tím "puštěním" příspěvku nicku blue jay obrazně hodil tento ještě nedávno slušný diskusní server do septiku.
No a teď už z toho septiku pouze vybublává smrad.
26. 05. 2011 | 15:23

Rumcajs napsal(a):

JC:

Absolutní souhlas.
26. 05. 2011 | 15:23

neo napsal(a):

L.B:

samozřejmě můžou zkoušet vyjednávat dál a nezavrhuji ani stávku, nicméně tak, aby nebyli oběťmi sami zaměstnanci, za které se odbory prý bijí...
26. 05. 2011 | 15:25

Sladký napsal(a):

JC- ty jsi opravdový demokrat-bolševik, z tebe by měl Džugašvili radost.Akorát ny dotyčného neposlal k soukromníkovi, ale do Gulagu.:o))
26. 05. 2011 | 15:25

neo napsal(a):

Dočekal:
kdybyste se místo toho spamování raději vyjádřil k těm LDNkám. To ale ne, na to nemáte co?
26. 05. 2011 | 15:26

Rumcajs napsal(a):

Dočekale co tady děláš ?
Ty máš být na procházce s Vykydalem, ne ?. To už jsi se mu zase ztratil ? Jak tě mohlo napadnout ho tam nechat ? Dyk ten už sem vživotě netrefí .

Koukej se sebrat a mazej pro něj !
26. 05. 2011 | 15:26

L.B. napsal(a):

Cajz: Manka se to jistě v Ekonomii učila, že podnikatelské prostředí je vnitřní a vnější. Odboráři zastupují zaměstnance nejenom ve vnitřním prostředí, ale i před vnějším (stát).

Takže co tedy navrhuješ? Aby odboráří zastupovali své členy pouze před podnikateli a když se jim bude zdát, že stát chystá na zaměstnance prasárnu tak si toho nevšímali a počkali až budou moci volit a zvolí jinak? Není to trochu omezené mít možnost hovořit do věcí veřejných jednou za 4 roky?
26. 05. 2011 | 15:29

hoven napsal(a):

sladký,
škody, který zpusobí odbory, by měli platit odboráři. hospodaření s deficitem v době ekonomického růstu by měl být trestný čin. bohužel se dá dát pouze doživotí. škoda.
26. 05. 2011 | 15:29

JC napsal(a):

Rumcajs,
Dočekal - Veřejná Bezpečnost už zase pátrá, radí, informuje :-))))
26. 05. 2011 | 15:32

hawk napsal(a):

Rumcajs

Ale kuš, Dočekala klepne a máš ho na triku :-) Trochu piety, ne?

Jo a nevím, proč mě někdo pořád zahrnuje k modrým, když mám rád černou, sakra práce.
26. 05. 2011 | 15:34

L.B. napsal(a):

neo: Vyjednávání nikam nevede, protože prostě podle druhé strany jsou reformy nutné a jejich vize zvítězila ve volbách a tak jsou oprávněni svoji vizi realizovat. Jsou pak 3 možnosti vesměs

1) emigrovat
2) stávkovat
3) trpět reformu

každá z těch možností sebou nese spoustu negativního i pozitivního. První a třetí je rezignace, druhá je aktivní odpor. Pokud si myslím, že nemůžu nic změnit, tak to pochopitelně nezměním.
26. 05. 2011 | 15:34

ld napsal(a):

Rumcajs,

co je na tom pravdy, že se má u Jičína začít stavět radar a v tom okolí se mají proto vyvlastňovat podzemní stavby? Ty jseš ten odborník, máš vystudovanou baňu, takže bys to mohl vědět, nakolik je tvoje garážová pračka peněz v dosahu moci?
26. 05. 2011 | 15:35

JC napsal(a):

Sladký,
Je mi jasné erární zápecníku, že pro tebe práce u soukromníka = gulag.
26. 05. 2011 | 15:35

Rumcajs napsal(a):

L.B:

Se tě teda zeptám, že až zvedne stát daně firmám, jestli mám sklapnou a nebo se dohodnout s oostatními a zavřít podniky ?

Co myslíš ? Jak dlouho to tenhle stát vydrží ?
26. 05. 2011 | 15:36

jarpor napsal(a):

zdenekb

"Pokud mezi neonacisty a odbory "nevidíte příliš velký rozdíl", měl byste se svým zrakem (nebo raději celou hlavou) něco začít dělat... Navíc byste se měl smířit s tím, že protivládních demonstrací (i těch odborářských) se dávno neúčastní pouze odboráři... chápu, že je to pro vládní roztleskávače smutná zpráva, ale smiřte se s tím."

Nemusím se svým zrakem nic dělat a také nebudu... v obou případech demonstrací o kterých jsem mluvil, bych se obával, že jen proto, že s organizátory nesouhlasím, je ohrožena má bezpečnost, omezena má svoboda... A to je dostatečný důvod pro to, co jsem napsal.

Mimochodem, proč ony demonstrace za změnu reforem neorganizuje opoziční politická strana ČSSD ? Proč ona nezastupuje nespokojené občany, proč se nechá zastupovat odborovou organizací ?? Nebo se bojí svézt nespokojené občany z celé republiky do Prahy aby podpořily její politický program, který legitimně chce prosazovat na zákonodárné i výkonné úrovni ?
Kdyby ta se toho ujala, nenapsal bych ani čárku... protože té to patří... nikoliv odborům.

Třeba stále rebel by mi to mohl vysvětlit, když by rád viděl na demostracích ty modré... Já zas ty oranžové... a předsedu Sobotku, jak by vysvětloval svá řešení...

Omezenci Macovi ( já jsem pro něj politruk, on pro mne omezenec, jsme si tedy kvit... ) jen poradím, ať se podívá do zákona... tam zjistí zákonné důvody pro stávku... jde vždy o vztah zaměstnavatel-zaměstnanec v souvislosti s vyjednáváním kolektivních smluv...

Hezký den
26. 05. 2011 | 15:37

Sladký napsal(a):

Jarpore, mac není v žádném případě omezenec, zatímco vy jste přímo ukázka politruka.:o)) Směji se, ale ono je to spíš k pláči.Vy nejste člověk, pane, vy jste jakl z hájku a též nepocházíte z opice.
26. 05. 2011 | 15:41

Sladký napsal(a):

Milý JC, já pracuji sám na sebe.A že jste vůbec, ale vůbec nepochopil co vám sděluji? Ani jsem v to nedoufal, už tě tak trochu znám.Tedy tak trochu-docela dobře.
26. 05. 2011 | 15:43

L.B. napsal(a):

Cajz: To už je na tobě jakou formu protestu zvolíš - zda akceptaci, emigraci, nebo prostě zavřeš a zkusíš být zaměstnancem/nezaměstnaným. Ty taky máš možnost volby. Proč ji chceš upírat jiným? (odborářům).

Odboráří si vybrali, že budou protestovat stejně jako si ty můžeš vybrat. Ta volba ti může přijít špatná, ale to je jejich volba a né tvoje. Až zavřeš krám, protože budeš mít vysoké daně tak tvoji zaměstnanci to taky asi uvidí jako špatnou volbu, ale pro tebe to volba bude z tvého pohledu dobrá a správná.

V chování odborů a tebe není z hlediska věcnosti žádný rozdíl. Každý hájí své zájmy. Nemusíš s tím souhlasit, ale zkus to aspoň respektovat :-)
26. 05. 2011 | 15:43

hawk napsal(a):

jarpor

Kašli na ně. Daleká cesta má....marné volání :-)

Už dávno mě přešlo se zde starat o opravdový dialog. To nejde.
26. 05. 2011 | 15:44

Jedla napsal(a):

Na úvod: Jsem léta členem odborů. Několik let jsem byl předsedou základní organizace. Nejsem členem žádné politické strany, byť jsem se jednou z nich nechal v komunálních volbách napsat na nevolitelné místo kandidátky do obecního zastupitelstva (je to forma podpory oné strany, pokud totiž volič zaškrtne celou kandidátku do zastupitelstva, neúplně zaplněná kandidátka nedá stejnou váhu jeho hlasu jako plná, byť většina takových kandidátů nemůže být zvolena). Nebyl jsem členem ROH ani žádné strany v dobách Národní fronty. A kdo občas čte mé příspěvky zde ví, že jsem odpůrcem politické pasivity občanů.

Štvaní proti odborům, "odborářským bossům", pod záminkou že nejsou zvoleni do parlamentu, je od počátku chybné. Proč? V bodech:

1) Je legitimní otevřeně, transparentně lobovat, prezentovat politické moci své zájmy a návrhy. Jen "tajnosnubný" lobing a politická korupce je nepřijatelná. Otevřený, transparentní lobing je v pořádku. Kdo říká odborům huš, mlčte (http://www.parlamentnilisty.cz/zpravy/197884.aspx ) /Schwarzenberg: "Držet hubu"/, musel by totéž říci zaměstnavatelům, podnikatelům, včetně Hospodářské komory nebo Svazu průmyslu a dopravy, ČESMADu, i bankéřům, včetně Asociace penzijních fondů, lobistům za farmacii, za hazard, exekutorské či advokátní komoře, svazu měst a obcí, atd atd... Ano, odbory lobují. No a?

2) Na rozdíl od politických stran, které "žijí" převážně ze státního příspěvku a sponzoringu, někdy obtížně odlišitelného od politické korupce, odbory žijí "ze svého", to jest z členských příspěvků členů, a těm se tedy pochopitelně zodpovídají. Členové odborů platí obvykle 1% z čisté mzdy, často tedy svým odborům poskytnou za měsíc tolik, kolik člen politické strany zaplatí za pololetí nebo rok, přitom všechny politické strany u nás dohromady nemají ani tolik členů, jako pouhý jeden odborový svaz (třeba KOVO), o celé ČMKOS (32 takových svazů) ani nemluvě. Členská základna, vnitřní demokracie a průhledné financování zdola dává odborům vysokou legitimitu k jednání za své členy, což se (bohužel pro demokracii) již nedá říci o politických stranách s jejich sponzory a státními příspěvky.

3) Politický tlak zdola je podmínkou, nikoliv překážkou fungující demokracie. Volební právo ostatní politická práva završuje, nenahrazuje. Listina Práv a svobod, součást naší ústavy, garantuje mimo jiné Svobodu projevu a právo na informace (čl. 17), Petiční právo (čl. 18), Shromažďovací právo (čl. 19), Spolčovací právo (čl. 20), Volební právo (21), Volnou soutěž politických názorů (22) a konečně právo na Odpor proti útlaku (23). Tato práva dohromady umožňují zachovat a rozvíjet (17 - 22) nebo obnovit (23) demokracii.
Spolčování lidí, mimo jiné i v odborech, svoboda shromažďování a projevu, mimo jiné na odborové demonstraci, je jedním z kroků k fungující demokracii. Samo volební právo na udržení funkční demokracie nestačí, což nám volení politici v nesčetných skandálech, aférách a nesčetnými protidemokratickými prohřešky nezapomínají znovu a znovu dokazovat.

Pokrač.
26. 05. 2011 | 15:45

Jedla napsal(a):

Pokrač.
4) Nepřítelem demokracie, a s ní i celé naší země /včetně ekonomiky té země/ není aktivita lidí, obyvatel, byť na náměstích, nýbrž jejich pasivita, lhostejnost, a distancování se od "politiky" jako jakéhosi indiferentního celku. Kdo se distancuje od "politiky", distancuje se od země, od domova. Nebo máte jinou představu, jak situaci zlepšit? Což třeba Boží zázrak, nebo blanické rytíře probudit ...
Odbory dobrou politiku nenahradí, to nemohou, ale mohou jí dát impulz, dostat do pohybu, a snad i správným směrem usměrnit ten pohyb. Byly to odbory, jejichž ekonomické analýzy (http://www.cmkos.cz/studie-ekonomicke-analyzy-prognozy ) se osvědčily jako přesnější nejen oproti "think-tankům" napojeným na politické strany, ale i přesnější než analýzy státní správy včetně příslušných útvarů ekonomických ministerstev. Podotýkám, tohle jsou kvalitní analýzy pro stát zadarmo, od expertů placených z našich členských příspěvků. Ministři s Nečasem v čele jsou proti nim směšní amatéři a brouci pytlíci.

5) "Dobré bydlo odborových předáků" je nesmysl. Uvolněných, placených odborářů je hrstka. Kdybyste si udělali poměr mezi počtem členů politických stran a počtem uvolněných, placených politiků na straně jedné, a počtem členů odborů a počtem uvolněných, profesionálních činovníků odborů na straně druhé, bylo by zřejmé, kde je a kde není "dobré bydlo". To byste mohli za "lehkoživku" považovat každého placeného činovníka jakéhokoliv spolku, od zahrádkářů po sportovní sdružení. Ale činovníci odborů v základních organizacích (byť částečně chráněni zákoníkem práce) musí vykazovat pořádnou dávku odvahy. Jsou "na ráně" u nadřízených šéfů firem, odborovou činnost dělají amatérsky, převážně ve volném čase, ve prospěch kolegů z firmy a svým způsobem celé firmy (není rozhodně v zájmu zaměstnanců, tudíž ani jejich zástupců v odborech dostat zaměstnavatele do ekonomických potíží a ze svých členů tak vyrobit nezaměstnané). Odbory jsou tak "líhniště" lidí aktivních, kteří se nebojí vystrčit nos, a přitom obětavých, altruistických.

6) V Německu jsou odboráři často v dozorčích radách akciovek (od určitého počtu zaměstnanců jsou tam povinně zástupci zaměstnanců, nikoliv povinně ovšem odboráři). Proč? Že by komunistické myšlení? Vůbec ne, mluvíme o dozorčích, nikoliv správních radách. Odbory se necpou do exekutivy, výkonného řízení firem. Jde o kontrolu, dozorčí činnost. Jak jsem napsal, krach není v zájmu zaměstnanců. Krach ovšem může být výhodný pro jistý typ manažerů. Když management začne pracovat v neprospěch svěřené firmy, zaměstnanci to rozpoznají velmi citlivě, mnohem dříve než akcionáři, majitelé a.s. Zástupci zaměstnanců, odboráři v dozorčí radě, tak mohou ochránit zájem akcionářů, majitelů firmy. Pokud ovšem je jim nasloucháno. Většinu hlasů v dozorčí radě samozřejmě nemají.

Vážně jsou tedy odbory něco přežitého, nelegitimního, vážně mají "držet huby"? Nemyslím si to. Naopak, měli by ty "huby" otevírat častěji a více nahlas. A ostatní? Ti potřebují Otevřít oči: http://www.cmkos.cz/otevrete-oci
26. 05. 2011 | 15:46

hawk napsal(a):

Jedla

kdo to má číst?
26. 05. 2011 | 15:47

Dočekal napsal(a):

Tak koukám a vidím, že zdejším papouškům modropernatým dutočelým naskakují pupínky už jen při přečtení mého příjmení.

Pro ostatní diskutující a čtenáře: Kategoricky popírám, že bych si to zviditelňování mojí maličkosti v podobě vkládání mého příjmení do "diskusních" příspěvků zdejších "pravověrných" u nich předplatil!
Oni to dělají z čistého altruismu jednoduše proto, protože se mnou soucítí.

Já jsem totiž podle jejich měřítek jako geront už jen bioodpad a oni mi tímto způsobem chtějí zpříjemnit podzim mého života.
A já jsem jim za tu jejich přízeň a pochopení opravdu, ale opravdu moc vděčný!
26. 05. 2011 | 15:48

ld napsal(a):

jarpor,

...že s organizátory nesouhlasím, je ohrožena má bezpečnost, omezena má svoboda...

Můžete mi vysvětlit jakým způsobem se tak má dít?
26. 05. 2011 | 15:49

L.B. napsal(a):

Cajz: Jaké platby státu by jsi chtěl platit za své podnikání? Obecně kolik by jsi chtěl státu platit jako podnikatel a kolik jako občan?
26. 05. 2011 | 15:49

ld napsal(a):

hawk,

já to četl, a je to dobře napsáno.
26. 05. 2011 | 15:50

Rumcajs napsal(a):

L.B.

To si to dost zjednodušuješ. Nemůžeš své zájmy bránit hlava nehlava. To to tady můžeš rovnou rozpustit. Je tu demokracie a nějaká pravidla, která se musí ctít.

Takže, až příště vyhrajou socani, nebudu si lehat do cesty, nebudu nikomu vytloukat okna, ale buď se zbalím a odejdu, což považuju za vysoce pravděpodobný a nebo sklapnu a budu respektovat jejich vládu.

A takhle to musí udělat každý a nebo volby pak nemají žádný smysl a budeme rovnou dělta to, co nám řekne Doležel, nebo jak se ten odborářskej pitomec jmenuje.
26. 05. 2011 | 15:51

pich napsal(a):

Dočekal 12.24 Píšete že podnikatel "šoumen" Rumcajs...
To je mi novina. Že by vrátní na OS ODS Ostrava museli být "podnikatelé" ?
Možná jo. Na vrátnici stačí modrý pták na klopě ale na vedlejšák, placené "příspěvky" do všech diskusí, asi musí být takový exot "podnikatel".
26. 05. 2011 | 15:53

Tenco napsal(a):

Id
Majetek , který spadá pod exekuční výměr se vyvlastňovat nesmí.
Bylo by to nesportovní a nečestné vůči Rumcajsovým věřitelům.
A také sběrné suroviny by přišly o tržby.
/tak asi tři stovky/ :(
Až se začne ten exekuční výměr realizovat.
Takže by to bylo i porušování pravidel při hospodářské soutěži.
:))

ad jarpor
Odbory a neonacisti ?
Eh - ti zastupitelé za ODS už nic nevydrží.
Dva velké rumy, tři piva a mají jasno. :(

No - možná ale kdyby ČSSD začla svážet lidi za účelem demonstrace - a zastupovala tak odbory ....že by pan zastupitel za ODS zase nadával, jak to, že to nedělají odbory a nezastupují ČSSD... :((

Hmm. Jsem pro to zvýšit spotřební daň u alkoholu. Tak o 300 procent.
Myslím si, že by si pak oddechlo nejedno zastupitelstvo.
:)))
P.S. Jarpore, kde všude máte obavy o svou bezpečnost ? :((
I o svobodu ? :)))
No já jen, že to může být signálem k tomu, abyste se vydal do příslušného zdravotnického zařízení. Jeden nikdy neví. Víte - ze stálého ohlížení se za sebe můžete například dostat blok krční páteře. No a s bloklou krční páteří byste se pak nemohl klanět těm svým modrým tajtrlíkům... za které zde tak vytrvale a bezúspěšně lobbujete.
:))
26. 05. 2011 | 15:56

Tunel napsal(a):

Lékaři se spojili s odbory: S Hegerovými reformami nesouhlasíme

Proti zdravotnickým reformám ministra Leoše Hegera se postavili Česká lékařská komora, Lékařský odborový klub, Mladí lékaři i skupiny specialistů. Reformy jsou nespravedlivé a špatné, posilují moc pojišťoven na úkor lékařů a pacientů, tvrdí.

"Se znepokojením sledujeme chaotické počínání ministerstva zdravotnictví při tvorbě reformy. Nepodpoříme žádné legislativní změny posilující pojišťovny, odmítáme snahy o řízenou péči - je to motivováno pouhou snahou ušetřit peníze na úkor pacientů. Vláda nemá odvahu řešit cesty, kudy peníze skutečně utíkají, například lékovou politiku," uvedl šéf České lékařské komory Milan Kubek.
26. 05. 2011 | 15:56

hawk napsal(a):

Id

já to nečetl, ale souhlasím :-)
26. 05. 2011 | 15:59

Dočekal napsal(a):

hawk napsal(a):
Jedla

kdo to má číst?
26. 05. 2011 | 15:47
--------------------
Ten, kdo chce vědět, o čem je řeč.
Ten, komu stačí manuál, to nečte už ze zásady. Mohlo by mu to totiž nabourat zaběhnuté uvažování a taky by mohl o tom začít přemýšlet a v tom případě by byl už pro papouškování jednoduchých "pravicových" manter nepoužitelný.

Takže zůstaňte na svém. To, že tím svým primitivismem děláte té naší "pravici" službu přímo medvědí, vám raději prozrazovat nebudu.
Každopádně je vám za to vaše účinkování v těchto diskusích velice vděčná "levice." Vy (a s vámi samozřejmě i další zdejší "pravověrní") totiž té "levici" spolehlivě naháníte voliče.
Ony se totiž ty vaše primitivní štěky začínají hnusit i těm skutečným pravičákům.
Vyjděte někdy mezi ně a poptejte se. Nikoli ale těch na stranickém sekretariátu, ale těch v hospodě nebo na ulici.
Tady si vás ale dovolím varovat. V žádném případě jim to, co tady píšete, neříkejte moc zblízka. Ledaže byste uměl hodně rychle utíkat.
26. 05. 2011 | 15:59

ld napsal(a):

Tenco,

přeháníte, Rumcajsův bagr před garáží výjde na víc ja 300 Kč. A zlí jazykové tvrdí, že lze platit i stravenkama...
26. 05. 2011 | 16:00

ld napsal(a):

hawk,

:-)
26. 05. 2011 | 16:01

hawk napsal(a):

Dočekal

vzal sis ty prášky, už? Já tady umravňuju Rumcajse, aby tě neprudil a tady to máme!
26. 05. 2011 | 16:01

hawk napsal(a):

Id

aspoň někdo se smyslem pro humor, jinak tu létají kulky. Od Dočekala už ne, to je zapšklý důchodce :-)
26. 05. 2011 | 16:03

hawk napsal(a):

Tak Srbové chytli Ratka Mladiče. No má on to zapotřebí, v sedmdesáti letech. Jako by mu to nikdo neříkal. Střílet do lidí nesmíš, jinak skončíš v base. :-)
26. 05. 2011 | 16:05

duroy napsal(a):

Jedla
Je legitimní otevřeně, transparentně lobovat, prezentovat politické moci své zájmy a návrhy. Jen "tajnosnubný" lobing a politická korupce je nepřijatelná. Otevřený, transparentní lobing je v pořádku. Kdo říká odborům huš, mlčte (http://www.parlamentnilisty.cz/zpravy/197884.aspx ) /Schwarzenberg: "Držet hubu"/, musel by totéž říci zaměstnavatelům, podnikatelům, včetně Hospodářské komory nebo Svazu průmyslu a dopravy, ČESMADu, i bankéřům, včetně Asociace penzijních fondů, lobistům za farmacii, za hazard, exekutorské či advokátní komoře, svazu měst a obcí, atd atd... Ano, odbory lobují. No a?

Díky pane Jedlo, naprostý souhlas, je to fakt. Že jsou odbory jednou z lobistických nátlakových skupin se dokonce již pár hezkých let učí na středních a vysokých školách. Jojo, kdo nečte neví.
Můžu s demonstrací souhlasit, nebo nesouhlasit, byla zákonně oznámena a povolena a zástupci jedné z lobistických skupin dali najevo své požadavky. Nic víc, nic míň.
V posledních letech, 3-4, rád srovnávám názory odborových ekonomů s názory vlády, bankovními analytiky.
26. 05. 2011 | 16:05

Tenco napsal(a):

Id
On má bagr ?
Máte na mysli ten plastový, jak na něm sedí ten kačer Donald a který Rumcajs
za sebou neustále tahá na špagátku ?
Ten mu nevemou.
To by ho doslova do písmene zdrtilo již nadobro.

Ani exekutoři nesjou takové svině.
26. 05. 2011 | 16:10

ld napsal(a):

hawk,

je škoda, že se místní blogeři zaobírají vyplivnutou žvýkačkou, když kol nás je témat hafo. Viz Mladič, Dobronín, a to jsem vzpomenul jenom tento týden.
Kde jsou všichni ti historici?
Hořejší se tu před 1/2 rokem holedbal, že dodá dlouho tuněný článek o Velikonocích. Nakonec z toho bylo hovno. Tož, tak.
26. 05. 2011 | 16:11

pich napsal(a):

Dnes tady dost poletuje další ptáček, prý hawk. Čili chrchlavý hrdlořez, ne modrý jak ta sojka blue jay, ale černý, jak se ráčil vyjádřit.

A také "podnikatel". Pravděpodobně něco takového, kterýmiž začínají každe TV noviny. Pokaždé - vybral prachy a ohlásil bankrot, založil další firmu, okradl naivy a zahl. Milionové zisky, daně nula, naopak požadavky na odpočty.
No holenkové. Zbytečné jsou vaše obavy, že kdyby vás pozavírali, tak by se tento sice už skoro posraný stát zhroutil.
Možná se mýlim a naštěstí jste jen placené plačky, což by bylo ještě dobré. Jestli ne, tak potěš nás pánbu.
26. 05. 2011 | 16:12

Duroy napsal(a):

Mimochodem, docela fajn je nový daňový řád, super je "ručení" za DPH a nejlepší na těch reformách je to, že známým živnostníkům především v oblasti služeb klesly tržby i o více než třetinu, ve srovnání s loňským rokem.
Bohužel, po sociálnědemokratických výstřelcích do roku 2007 zde máme další, které opět a zase prospívají bankovním domům, monopolním dodavatelům, a tzv. velkým hráčům na trhu.
A to jim dokonce někteří z Vás, prezentující se jako vydělávající pro společnost dokonce tleskáte...
26. 05. 2011 | 16:16

xx napsal(a):

To je zase blábol.
Tak sociální stát je otesánek, jo ? Jestli pak někdy Pehe viděl státní rozpočet.

Klíčový je z hlediska sociálního státu podle mne rozpočet MPSV ( jestli se pletu tak mne opravte ), protože výdaje na sociální stát jdou právě z tohoto ministerstva. Jsou to sociální dávky, příspěvky na péči, aktivní politika zaměstnanosti a další výdaje.

Hlavní položkou ministerstva jsou důchody, ale ty bych do sociálního státu netahal, nejsou to sociální dávky.
Takže napřed příjmy:
322 mld. jsou příjmy z důchodového pojištění,
40 mld. nemocenské pojištění
5 mld. ostatních příjmů

A teď výdaje"
354 mld. důchody
38 mld. sociální dávky
21 mld. nemocenské dávky
14 mld. podpora v nezaměstnanosti
6 mld. politika zaměstnanosti
24 mld. dávky z územních rozpočtů
12 mld. ostatní výdaje organizací státní správy
Celkem výdaje 483 mld. ( bez důchodů 115 mld. )

Celkově státní rozpočet ( pozor, sem se nepočítají výdaje na zdravotnictví, ty jsou mimo rozpočet státu ) počítá s příjmy 1044 mld. korun a výdaji 1179 mld. korun.

Když si to shrneme, stát dáva na sociální zabezpečení 115 mld. korun z biliónu který vybere od občanů. 72 miliard stojí každý rok obsluha státního dluhu. Již brzy výdaje na státní zadlužení přesáhnou výdaje na sociální zabezpečení !!

Ještě si někdo myslí, že naším hlavním problémem je sociální stát nebo výdaje na nefachčenky, jak se zde někteří inteligenti vyjadřují ? Ještě si někdo myslí že hlavním problémem našich veřejných financí je zrušení progresivního zdanění a tím pádem výpadek příjmů cca 5 mld. korun ?

Lidi, proboha, proč se necháte stále takhle oblbovat, zleva i zprava vám kecají blbostí a vy jim na to vždycky skočíte.
26. 05. 2011 | 16:18

ld napsal(a):

Tenco,

před nějakým časem se s tím holedbal. Ale jestli ho tahá na provázku nevím. Leda by to byl Zekon. Jenže ten pochází z Moravy. Leda by Rumcajs emigroval. Vlastně to trochu výše připustil...
26. 05. 2011 | 16:20

Kanalnik napsal(a):

Jedla napsal skvely komentar.
26. 05. 2011 | 16:20

dennis napsal(a):

S nostalgii vzpominam na odbory, ktere posilaly dekovne zdravice na sjezdy politickych stran (tedy jedne, te vladnouci). Kde se stala chyba? Proc odbory a delegace pracujicich uz nedeklaruji podporu nasim predstavitelum a vlade? Tahle otazka mne trapi. Proc odbory a tisice pracujicich rusi nasi vlade rozpoctove zodpovednosti klid na praci? Odpoved je asi v tvrzeni, ze hloupi, nenasytni, naivni, zli a arogantni, kteri se neumi a predevsim nechteji postarat o sebe a sve rodiny, ti vsichni jsou v zajeti zle propagandy vnitrniho nepritele.

Myslim, ze prijde doba, kdy to ti poctivi pracujici pochopi a budou zadat nase predstavitele, aby razne zakrocili proti rozvracecum a nepratelum nasi cesty ze zadluzeni. Nahubkovy zakon je malo! Potrebujeme ten zakon proti rozvracecum! Jak on se jen jmenuje? Pripomene mi nekdo?
26. 05. 2011 | 16:24

ali napsal(a):

chvíli jsem pryč a koukám, jak ti levicoví jsou poctiví jak Tvrdík v aerolinkách..
26. 05. 2011 | 16:25

jarpor napsal(a):

Sladký

No, může být že nejsem z opice... ale Vy jste z té opice ještě nevyrostl... to je jasně vidět na každé Vaší replice. Smějte se dál...

Id

"Můžete mi vysvětlit jakým způsobem se tak má dít?"

Co dít ?

Čtete asi odprostředka.
Je mi jedno, jestli k násilí vyzývá ten či onen, hnědý vypatlanec či "odborář".
Proto jsem napsal, co jsem napsal o tom skoro žádném rozdílu...
Vaše otázka je "mimo"... k násilí se prostě na demonstracích, dle mého, vyzývat nemá.
Chápou, při Vaší inteligenci, co bylo meritem mé repliky ?

hawk

Už toho nechám... kde nic není, ani čert nebere...

Hezký den
26. 05. 2011 | 16:27

Cestovatel napsal(a):

Tenco:

Vy jste exot. Hodíte sem jeden článek, který se vám hodí a už je to fakt. Pokud si přečtete pozorněji to co jsem napsal tak tam je přesně napsáno jak se rozhazuje (tím že je školství zadarmo to je nesmyslné rozhazování). To vy ale ignorujete a přijmáte jenom vám vyhovující názory.
Mám ale důležitější věci na práci než se hádat s člověkem, který neumí příjmout jiné než jeho názory. Zatím odcházím
26. 05. 2011 | 16:28

stále rebel napsal(a):

Pro xx.
Ty jsi upadnul na hlavu. Tvé argumentace je skutečně pravicová, tedy hlupská. Copak stát má dávat do sociální oblasti jen prostředky ze sociálního pojištění? Naopak, pojištění by mělo sloužit především jako pojištění a na různé sociální dávky by měl stát přispívat z jiných daní.
26. 05. 2011 | 16:28

ld napsal(a):

ali,

nikoli, jako Strauss-Kahn na zástěře.
26. 05. 2011 | 16:28

Dočekal napsal(a):

pich:

Kdyby jen poletoval! On tady také každému pěkně po soudružsku tyká a to už je opravdu na pováženou.
Při této příležitosti si vás dovolím přesměrovat na diskusi pod tímto blogem:

http://blog.aktualne.centrum.cz/blogy/lubomir-zaoralek.php?itemid=13245

V té diskusi stojí za pozornost zvláště to rojení nových, neotřelých nicků.
Ty jejich primitivní pokusy o moji dehonestaci velkoryse přehlížím. Mimo jiné také proto, že nic z toho zřejmě neodporuje Kodexu diskutujících.
On totiž Kodexu diskutujících neodporuje ani "diskusní" příspěvek nicku blue jay z letošního 18. ledna. Když jsem se nad tím pozastavil, dostalo se mi od pana Stejskala vysvětlení, že to není v rozporu s Kodexem diskutujících jednoduše proto, že nelze prokázat opak.
Já teď už tohle všechno beru jen z té lepší stránky. A bavím se tím, jak zde ti papoušci modropernatí dutočelí jen pořád dokola opakují to, co se kdysi naučili na nějakém školení.
Pro mne už jsou ty jejich "diskusní" příspěvky něčím ne nepodobným hrčení tibetského modlicího mlýnku.
26. 05. 2011 | 16:28

ld napsal(a):

jarpor,

jste totálně z formy. Někdy jste i přes nadutost zaujal kótu, abyste měl jakýsi rozhled. Ale teď jste jen bigoš bez zákopu.
Zapomeňte na můj dotaz.
26. 05. 2011 | 16:33

neo napsal(a):

Dutočelej papoušku Dočekale či jak si říkáte.

Jste opravdu lhář. Vlkodav měl pravdu ! V LDN se žádný poplatek ze 100 na 330 zvyšovat nebude. Bude se zvyšovat pouze z 60 na 100.
26. 05. 2011 | 16:33

jarpor napsal(a):

Jedla

k bodu 6:
z Obchodního zákoníku k akciovým společnostem:

§ 200
(1) Dozorčí rada musí mít nejméně tři členy, počet jejích členů musí být dělitelný třemi. Dvě třetiny členů dozorčí rady volí valná hromada a jednu třetinu zaměstnanci společnosti, má-li společnost více než 50 zaměstnanců v pracovním poměru na pracovní dobu přesahující polovinu týdenní pracovní doby stanovené zvláštním právním předpisem v první den účetního období, v němž se koná valná hromada, která volí členy dozorčí rady. Stanovy mohou určit vyšší počet členů dozorčí rady volených zaměstnanci, avšak tento počet nesmí být větší, než počet členů volených valnou hromadou; mohou rovněž určit, že zaměstnanci volí část členů dozorčí rady i při menším počtu zaměstnanců společnosti.

"V Německu jsou odboráři často v dozorčích radách akciovek (od určitého počtu zaměstnanců jsou tam povinně zástupci zaměstnanců, nikoliv povinně ovšem odboráři)."

Asi Vám uniklo, že u nás je to stejné... proč "mávat" Německem v této dabatě... Je jasné, že kde jsou odbory, je v dozorčí radě zástupce odborů...

Hezký den
26. 05. 2011 | 16:35

zdenekb napsal(a):

Jarpor:

Ano, pokud byste po vzoru svých zdejších kumpánů na demonstraci odborářům nadával do lůzy a vyžírků, mohla by vaše bezpečnost být ohrožena... ale žádné násilnosti jsem nezaznamenal. Asi tak chytrý nápad nikomu na mysl nepřišel... nebo si své siláctví každý ventiluje pouze zde.

Nicméně stále žasnu, jakou péči věnují vládní roztleskávači tomu, za co odborové organizace utrácejí peníze ze svých příspěvků. Je vám po tom přesně to, co má Rumcajs a hawk v hlavě...
26. 05. 2011 | 16:39

jarpor napsal(a):

Id

No... když Vy jste ve formě... někdo asi musí být mimo... tedy podle Vás...
Tož jo...

Hezký den
26. 05. 2011 | 16:41

stále rebel napsal(a):

„Česko je ukázkou ve světě neobvyklého paradoxu. Zatímco odvody zaměstnanců, zaměstnavatelů a podnikatelů na sociální pojištění patří k nejvyšším nejen v Evropě ale i ve světě, výdaje státu na samotný sociální systém naopak patří k nejnižším.“
http://domaci.ihned.cz/c1-46387560-cesky-paradox-stat-dava-na-socialni-system-malo-ale-hodne-vybere
26. 05. 2011 | 16:43

jarpor napsal(a):

zdenekb

Hmm... Vy jste nezaznamenal to o defenestraci, že příště to může být jinak... Hmm... poslouchejte pozorněji.

1. Nenadávám nikomu. Ani zde, pokud mne někdo nehodlá urážet..

2.
Peníze odborů mne nezajímají... já je nesponzoruji... a nikde jsem se k tomu nevyjadřoval. Tak mi to nedávejte do úst... je to pod Vaši úroveň...

Hezký den
26. 05. 2011 | 16:45

xx napsal(a):

stále rebel: možná by neškodilo si přečíst příspěvek, než budete zase podrážděně reagovat. Neříkám co by měl stát dělat, ale co dělá.

Je vidět že reagujete jen na nick xx a nikoli na obsah příspěvku. S osobními útoky a antipatiemi se jděte vycpat. A tykání si odpusťte, neseděli jsme spolu v základní organizaci KSČ ani ČSSD abychom si tykali.
26. 05. 2011 | 16:45

ld napsal(a):

xx,

tykají si především v ODS, neb tam je to sám komunista!
26. 05. 2011 | 16:48

xx napsal(a):

stále rebel: teď mne napadá, nejste vy ten placený diskutér na odvádění pozornosti od tématu, jak o nich nedávno psali ? Ty reakce by tomu odpovídaly.
26. 05. 2011 | 16:48

neo napsal(a):

stále rebel :

v absolutních částkách? Nebo na obyvatele?
26. 05. 2011 | 16:50

halapartna napsal(a):

Není pochyb o tom, že odboráři uskutečněním stávky zcela flagrantně poruší zákon!!!

Stávku v ČR upravuje zákon o kolektivním vyjednávání č. 2/1991 Sb. Přípustná je stávka jen u kolektivního vyjednávání.
Občas je tak například slyšet řinčení "stávkou" odborářskými bafuňáři např. ve Škodě Mladá Boleslav apod. - to je v souladu se zákonem, který zde byl i za vlád ČSSD a měl by být dodržován. Samotná ČSSD by měla odboráře patřičně umravnit, ale chaos ona bohužel moc chce a tak jsou členové ČSSD velmi rádi, že bude ještě hůř.

Ale to co nyní zpolitizované odborové centrály chtějí je vytvoření nelegitmního chaosu. Každý komu touto akcí odboráři způsobí škodu (ušlý zisk, ušlá mzda, ztráta na zdraví i životě v případě např. blokád silnic apod.) má právo jí po odborářích soudně vymáhat a odborové předáky za takto provedenou nelegitimní stávku by měl odsoudit trestní soud za obecné ohrožení! Bude však konat policie?

Vůči zvůli odborů má každý právo se bránit a pokud někdo vůči stávkujícím - blokujícím použije zbraň (např. za účelem zjednat si cestu na lékařskou pohotovost apod.), pak se tomu vůbec divit nebudu a budu s ním sympatizovat.
26. 05. 2011 | 16:51

Ládik!!! napsal(a):

pich -
už ses pichnul tím lavorem?
26. 05. 2011 | 17:09

zdenekb napsal(a):

xx:

Tykání je soudružské?
Rumcajs nejspíš musí být zvlášť zasloužilý straník... :o)

jarpor:

Bod 2 jsem sice napsal o vás jmenovitě, ale asi to tak vyznělo. Za to se omlouvám - sám jste o dobře placených, vyžraných odborových předácích nebo drahých výletech vidláků do Prahy opravdu nemluvil, jen jste autorům takových výroků hlasitě zatleskal. Váš jednotvárný mnohohlas mi občas splývá.

Hezký den.
26. 05. 2011 | 17:13

zdenekb napsal(a):

jarpor:

opr.: nEpsal o vás
26. 05. 2011 | 17:15

JC napsal(a):

zdenekb,
Fakt sorry, ale na hladovou bouři to nevypadalo. Když to hodně střelím od pasu tak bych řek, že tam "generálně" bylo tak 20-30% nadváhy.
Mno kdyby to mohl vidět mladej vyskákanej Tonda Zápotockej, mohl by si myslet, že stávkujou bankéři :-))
26. 05. 2011 | 17:21

tata napsal(a):

pane JEDLA

dobře jste to napsal,myslym že ale zbytečně jeden vam na ten argument napiše kdo to ma čist a naš slovičkař se chytne jednoho bodu,už ho nezajima že ty ostatní popiraj co tady napsal,ja chapu že odbory jsou trnem v oku podnikatelum,už se musim smat jak odbory maj protestovat od jineho podnikatele,no to by se mu libilo vzit trička s napisem stavka,no odbory konečně ve spojitosti i s jinymi organizacemi udělaly něco co se jim zajida,už to nebyla chrstka,už se začinaj bat a utoky budou silit tim jak tato genialní vlada bude štvat vic lidí,ale tady se věcne diskuze nedočkate,bud nabubřelosti jak oni drží tento stat,že těm kterým spilaj a tvrdí jak je živy platí ve většině jen otrocky plat,ale sveho zaseteho hněvu,sve nabubřelosti,by se mohli dočkat velmi brzo,nebot tato vlada se oto postará.
26. 05. 2011 | 17:22

JC napsal(a):

zdenekb,
P.S. 20-30% nadváhy myslím u každého jednotlivce, ne dohromady.
26. 05. 2011 | 17:24

rejpal 2 napsal(a):

Zcela souhlasím. Začal s tím Topolánek. ODS si koupila podnikatele voliče za 80% výdajů. Platí třetinu sociálních dávek než zaměstnanci, ale stát jim vyplácí příspěvek na děti a případně manželku. Asociálové to seberou jinde. Příjmy z daní se propadají. Teď máme nový správní řád daňový zpracovaný lobisty. Od éry Topolánka za stejného minstra financí se nenaplňují zejména příjmy a tak občané budou platit DPH 17%.
Zodpovědný nevadí rozkrádání a mrhání státními prostředky viz Vondra. Přeci z potravin a léků a knih to od lidí za 17% DPH dostaneme. Podvody v DPH řešíme pomalu, lidé to rádi zaplatí.
Je tady dost zhulených v diskusi modrých ptáků. Nedejte se zvyklat.
26. 05. 2011 | 17:24

Mac napsal(a):

halapatrno
máte velice příhodný nick, který souzní s vašim militantním vyjadřováním.

Ještě byste měl napsat, že "s ulicí se nedá vést dialog", a požadovat "klid na práci", případně nějaké to "republiku si rozvracet nedáme" :-)))))

Vy jste usnul někdy v létě 1989, žejo? Nejste nějakej zasloužilej stranickej aparátčík? A ne, spletl jsem se, vy jste tenhlecten moderní liberální demokrat, demokrat z ČR roku 2011. Takovej jarporovskej politruk :-)))
26. 05. 2011 | 17:25

stále rebel napsal(a):

Pro xx.
Ještě poznámku k této tvojí větě.

„Ještě si někdo myslí že hlavním problémem našich veřejných financí je zrušení progresivního zdanění a tím pádem výpadek příjmů cca 5 mld. Korun“

Zrušení progresivního zdanění představovalo výpadek asi 60 – 70 miliard, ne 5.miliard. Porovnání roku 2007 a 2008, kolik by činil výběr, pokud by Kalousek zachoval daňový systém po ČSSD.

Vyspělé státy mají horní sazbu zdanění mezi 40 – 50 % a celkový objem daňového výběru daně z příjmu FO tvoří asi 25 % státního rozpočtu. U nás je to méně než 10 %.
26. 05. 2011 | 17:31

stále rebel napsal(a):

Pro xx.
Ještě upřesnění těch 25 % je průměr OECD, vyspělé země mají dokonce více USA téměř 40 %. Řecko se blíží k nám má asi 14 %.
26. 05. 2011 | 17:37

duroy napsal(a):

TO Tata: Nemohu souhlasit, odbory nejsou trnem v oku zaměstnavatelů. Tedy né všech. Zaměstnavatelé si odborů váží, tu více, tu méně. Dokonce i některé obchodní řetězce (u pracujících neoblíbené pro pracovní podmínky, z tohoto důvodu u těchto zaměstnavatelů pracují především ženy)iniciovali vznik odborů ve svých organizacích!
26. 05. 2011 | 17:41

duroy napsal(a):

To stále rebel: Ono těch indikátorů, ukazujíce ekonomickou situaci ne nepodobnou, či blížící se Řecku, je podstatně více.
26. 05. 2011 | 17:44

jarpor napsal(a):

Mac

Už jste si našel ten zákon o legální stávce... nebo pořád ... omezenej, leč o mne se otírající ?

Pod minulým Pehem zde byla lehce debatována otázka, zda jsou zde politici mající kvalitu na většinový volební systém...

Stejně by se dala nastolit otázka, jak je to s ostaními činiteli i s občanstvem...
Demokracie není anarchie, není o násilí... to by si měli uvědomit odboroví bossové stejně jako sympatizující omezenci... píšící o něčem, co je jim "španelskou vesnicí"... jako :
"která stávka JE a která NENÍ zákonná?"

Hezký den
26. 05. 2011 | 17:44

donal napsal(a):

pro hoven ,rumcajs
vaše teorie ohledně odboru pravice a ekonomie jsou zcela mimo u nás jsou odbory hodně slabé na druhou stranu tady aspon jsou např v socialistické číně neco jako odbory vubec neznaj a podle toho to tam taky vypadá na pracovním trhu ohledně zadlužování tuto republiku zadlužuje levice i pravice je to uplně jedno dnešní vláda rozpočtové odpovednosti jak si říkali za sebou nechá sekyru v tomto roce 200 miliard z vašich dřivejších vyjadření byste ji v tom připadě meli jit tvrdě po krku jste přece proti zadlužování ne
26. 05. 2011 | 18:14

SuP napsal(a):

Rumcajsi -
To nebyl Carlos, ale Marcus. Carlos je skoro jedinej ze dvou, kdo tady tomu naopak rozumí. Dyt víš.
26. 05. 2011 | 18:14

donal napsal(a):

pro rumcajs
ohledně toho že si vláda muže pujčovat sama od sebe to muže a v současné době to dělá FED s Q2 kdy odkupuje státní dluh a státní pokladníční poukázky stejnou vec delá i ECB kdy odkupuje dluhy zemí jako je řecko a pod řiká se tomu monetizace dluhu a pokud to začne delat stát menší velikosti a nemá rezevrní menu jako USA tak vyvolá inflaci a následnou hyperinflaci viz Zimbabwe
26. 05. 2011 | 18:18

jarpor napsal(a):

tata

Vážený pane tato,
"naš slovičkař se chytne jednoho bodu,už ho nezajima že ty ostatní popiraj..." jste adresoval na mou adresu... tedy :

Už jsem si zvykl, že co já považuji za důležité, Vy nazýváte slovíčkařením.... Možná dál nedohlédnete... nevím.

Považoval jsem za důležité v debatě o odborech sdělit, že stejná právní úprava jaká je v Německu - stran zástupců zaměstnanců v dozorčích radách akciovek / v podtextu jak tam je to dobré... a u nás špatné.../, je i u nás.
Pro Vás slovíčkaření...

K tomu ostatnímu jsem se nevyjádřil... až takový rozpor jsem nenašel a v podstatě s panem Jedlou souhlasím... za předpokladu, že odbory svými shromážděními neporušují zákon... např. zákon o shromažďování.

Už se naše orgány naučily rozpustit demonstraci vypatlanců, jestliže se objeví slova o násilí ke skupině osob, k rasové nesnášenlivosti.. jestliže ke stejnému - k násilí ke skupině s jiným politickým názorem vybízí jiný organizátor shromáždění, měly by příslušné orgány postupovat stejně... nemyslíte ? Nebo zase je to slovíčkaření ?

Pokud Vás bude zajímat další mé slovíčkaření... mohu Vám sdělit, že v naší firmě, i když nemá zákonem požadovaný počet zaměstanců, je zástupce odborů členem dozorčí rady... a nikdo z vedení a z majitelů nemá zájem cokoliv na tom měnit.

Hezký podvečer
26. 05. 2011 | 18:22

Al Pepino napsal(a):

Totální zadlužování států u mezinárodních bankovních domů, které si za své vnucené půjčky kupují poslušnost vlád a manipulují jimi, diktát všemožných mezinárodních měnových fondů, centrálních bank (FED, ECB) a centrálních bank centrálních bank (BIS) a dalších vychytralých finančních institucí, lstivost ničím nepostižitelných ratingových agentur, protistátní činnost „nevládních“ obskurních spolků (Transparency International, Amnesty International), nařízené „půjčování“ našich peněz těm zemím EU, které už do spárů globalistů spadly až po uši, financování EU,zkrátka všechny ty proklaté, po staletí vylepšované triky nadnárodní finanční oligarchie, která tomuto světu vládne a která vysává až do morku kostí národní státy a činí z nich otroky. Kolik nám ale tudy uteklo stovek miliard korun, to nikdo raději nepočítá… Ale až skončíte jako Řecko, Irsko a Portugalsko, sražené na kolena a zdecimované mezinárodními finančními gangstery, do smíchu vám nebude.To se to kradlo 21 let. Bylo s čeho brát.
26. 05. 2011 | 18:28

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Aktuálně.cz Blog · Atapana Mnislav Zelený B Baar Vladimír · Babka Michael · Balabán Miloš · Bartoníček Radek · Bartošová Ela · Bavlšíková Adéla · Bečková Kateřina · Bednář Vojtěch · Bělobrádek Pavel · Beránek Jan · Bernard Josef · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Blažek Kamil · Bobek Miroslav · Boehmová Tereza · Brenna Yngvar · Bureš Radim · Bůžek Lukáš · Byčkov Semjon C Cerman Ivo Č Černoušek Štěpán · Česko Chytré · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Davis Magdalena · Dienstbier Jiří · Dlabajová Martina · Dolejš Jiří · Dostál Ondřej · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořák Jan · Dvořák Petr · Dvořáková Vladimíra E Elfmark František F Fafejtová Klára · Fajt Jiří · Fendrych Martin · Fiala Petr · Fibigerová Markéta · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Gargulák Karel · Geislerová Ester · Girsa Václav · Glanc Tomáš · Gregorová Markéta · Groman Martin H Hájek Jan · Hála Martin · Halík Tomáš · Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hapala Jiří · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Heroldová Martina · Hilšer Marek · Hladík Petr · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holásková Kamila · Holmerová Iva · Honzák Radkin · Horáková Adéla · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hrabálek Alexandr · Hradilková Jana · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubinger Václav · Hülle Tomáš · Hušek Radek · Hvížďala Karel CH Charanzová Dita · Chlup Radek · Chromý Heřman · Chýla Jiří · Chytil Ondřej J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jelínková Michaela Mlíčková · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kania Ondřej · Karfík Filip · Karlický Josef · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Pavel · Klíma Vít · Klimeš David · Kňapová Kateřina · Kocián Antonín · Kohoutová Růžena · Kolaja Marcel · Kolářová Marie · Kolínská Petra · Kolovratník Martin · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Koutská Petra Schwarz · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kučerová Karolína · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kupka Martin · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Máchalová Jana · Maláčová Jana · Málková Ivana · Marvanová Hana · Mašát Martin · Měska Jiří · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minařík Petr · Mittner Jiří · Moore Markéta · Mrkvička Jan · Müller Zdeněk · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Návrat Petr · Navrátil Marek · Němec Václav · Nerušil Josef · Niedermayer Luděk · Nosková Věra · Nouzová Pavlína · Nováčková Jana · Novák Aleš · Novotný Martin · Novotný Vít · Nožička Josef O Obluk Karel · Oláh Michal · Ouhel Tomáš · Oujezdská Marie · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Pavel Petr · Pavelka Zdenko · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Peksa Mikuláš · Pelda Zdeněk · Petrák Milán · Petříček Tomáš · Petříčková Iva · Pfeffer Vladimír · Pfeiler Tomáš · Pilip Ivan · Pitek Daniel · Pixová Michaela · Plaček Jan · Podzimek Jan · Pohled zblízka · Polách Kamil · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rakušan Vít · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Reiner Martin · Richterová Olga · Robejšek Petr · Rydzyk Pavel · Rychlík Jan Ř Řebíková Barbora · Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schneider Ondřej · Schwarzenberg Karel · Sirový Michal · Skalíková Lucie · Skořepa Michal · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slimáková Margit · Smoljak David · Sobíšek Pavel · Sokačová Linda · Soukal Josef · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Strmiska Jan · Stulík David · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Sýkora Filip · Syrovátka Jonáš Š Šebek Tomáš · Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Šindelář Pavel · Šípová Adéla · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šoltés Michal · Špalková Veronika Krátká · Špinka Filip · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štern Ivan · Štern Jan · Štětka Václav · Štrobl Daniel T Táborský Adam · Tejkalová N. Alice · Telička Pavel · Těšínská Tereza · Titěrová Kristýna · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomek Prokop · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Tůma Petr · Turek Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Vacková Pavla · Václav Petr · Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Vančurová Martina · Vavruška Dalibor · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Vhrsti · Vích Tomáš · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojtěch Adam · Vojtková Michaela Trtíková · Výborný Marek · Vyskočil František W Walek Czeslaw · Wichterle Kamil · Wirthová Jitka · Witassek Libor Z Zádrapa Lukáš · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zima Tomáš · Zlatuška Jiří Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy