Klaustoříkal

27. 09. 2011 | 10:20
Přečteno 6858 krát
Jednou částí české politiky a médií se šíří nový myšlenkový „výboj“: náš pan prezident sice má svoje mouchy, zaslouží si občasnou kritiku, ale pokud jde o jeho schopnosti předvídat jisté krizové situace, jako je například krize eura, ukázal jasnozřivost. Tato názorová ofenziva by se dala shrnout do sloganu „Klaustoříkal“.

Trefně na jisté aspekty tohoto jevu upozornil na svém blogu komentátor Jan Macháček, když napsal: Jednou z velkých potíží světa je rozšířená existence lidského druhu „jajsemvám toříkal“. Když se něco vážného děje, snaží se zodpovědní a rozumní lidé dát hlavy dohromady a situaci řešit. „Jájsmevámtoříkalové a „jájsemmelpravdové“, tedy většinou lidé s poněkud přerostlým narcistním egem, stojí opodál a do omrzení říkají, že měli pravdu.

Český prezident k tomuto druhu nepochybně patří. Zajímavější je, že se nyní vynořují komentátoři, kteří Klausovo „jájsemvámtoříkal“ transformují do obdivných úvah na téma „Klaustoříkal“, jako kdyby se jednalo o bůhvíjakou zásluhu.

Potíž je v tom, že vrcholovým politikům, kteří mají vliv a mohou tedy něco udělat, by nemělo stačit, jak naznačuje i Macháček, jednání ve stylu „po bitvě je každý generál“. Například to, že měnová unie je odsouzená bez fiskální unie ke krachu, říkala řada lidí. K tomu nebylo zapotřebí žádné velké jasnozřivosti.

Podstatné není, co Klaus, coby politik zastávající nejvyšší státní funkce, „říkal“, ale co udělal. Svolal například do Prahy mezinárodní summit evropských nebo regionálních lídrů, na němž by se pokusil dosáhnout dohody na tom, co je třeba udělat, aby se problém nějak řešil? Přišel s nějakou jinou mezinárodní iniciativou, položil nějaké jasné české stanovisko na stůl v Bruselu, kromě výroků nesoucích se v zakyslém „jámámpravdu“ tónu?

Ještě horší je, že tímto stylem myšlení je nakažená i česká vláda. Její představitelé sice připomínají, že pád eura nebo krize samotné Unie by měly pro nás kruté následky, ale odmítají Českou republiku aktivně zapojit do hledání řešení. „Mytoříkali“ nám ale bohužel v případě krize nijak nepomůže. I kdyby byl nakonec výsledek stejný i v případě aktivní české účasti, jistě by pro duševní hygienu národa bylo užitečnější, kdybychom mohli jednou v učebnicích dějepisu psát nejen „my to říkali“, ale „nabídli jsme pomoc a řešení“.

„Jájsemvámtoříkalovský“ komplex je bohužel jen posilováním syndromu malého národa, který je na jedné straně přesvědčen o své výjimečnosti, ale na straně druhé pravidelně podléhá mocnějším silám. Jakkoliv by se mohlo zdát, že po více než dvaceti letech svobody budeme mít více sebevědomí, než se opět tvářit jen jako „oběti“, jejichž opakovanému „myjsmevámříkali“ nikdo nenaslouchal, bohužel se zdá, že k přeměně z objektu dějin v dějinotvorný subjekt máme ještě daleko. Části společnosti evidentně stačí ke spokojenosti „Klaustoříkal“.

Právo, 27.9.2011

Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

neo napsal(a):

Pehe to neříkal, tak prudí :)
27. 09. 2011 | 10:28

jakl napsal(a):

Neo to taky neříkal, tak prdí.
27. 09. 2011 | 10:31

Papouch napsal(a):

Kyselé hrozny.

A koneckonců všichni víme že s levičáky se diskutovat nedá, smršt útoků na Klause v době protlačování Lisabonu jsou ještě v živé paměti.
27. 09. 2011 | 10:38

iWarp napsal(a):

Je lepší do auta řízeného blbem vůbec nesedat, nebo nasednout a aktivně mu tahat za ruční brzdu? :p
27. 09. 2011 | 10:39

stále rebel napsal(a):

Pro Papouch.
Naopak, v živé paměti máme hloupý boj za výjimku k LS. Dnes už je snad každému myslícímu člověku jasné, co to byla za pitomost.
27. 09. 2011 | 10:43

Ládik!!! napsal(a):

Pehe píše taky pro Rudé právo...
27. 09. 2011 | 10:43

Kanalnik napsal(a):

Naprosto brilantni blog! Dobre jsem si pocetl, dik.
27. 09. 2011 | 10:45

Kanalnik napsal(a):

neo, Papouch, iWarp - a co tedy Klaus udelal pro zlepseni toho, co kritizuje, tedy krome verbalniho projevu? vazne me to zajima, dik za odpoved
27. 09. 2011 | 10:47

Sladký napsal(a):

Papouch- máš dobrý nick,úspěšně se řadíš mezi zdejší ptáky (straky, sojky,kormorány,hawky atd).Vždycky od někud vyletíš,vyprázdníš kloaku a zase zmizíš.:o)))
27. 09. 2011 | 10:48

deep throat napsal(a):

Pane Pehe,
Klustoříkal, ale ve vašem příspěvku jsem se bohužel nikde nedočetl, co říkáte vy. Nějaký malinkatý "jetřebismus", taková malinkatá pointa s vaší původní myšlenkou na konec, by nebyla??
27. 09. 2011 | 10:49

RA napsal(a):

nevážený soudruhu Pehe, eurohujeři, včetně vás, nás přivedli do tohoto stavu, i když jste byli na nebezpečí upozorňováni, byli jste nejchytřejší na Zeměkouli. Opačným názorům jste se vysmívali a označovali je za extrémistické, te%d chcete, aby za vás někdo tahal z ohně horké kaštany, když jste to zařídili tak, že je všechno prackami nahoru ? Opravdu máte hroší kůži, vy se obra%tte na Cohn Benditta, Havla a ostatní eurohujerské kamarády a tuhla spálenou kaši si vyžerte až do konce . Vaše drzost nezná mezí.
27. 09. 2011 | 10:51

zdenekb napsal(a):

iWarp napsal(a):
"Je lepší do auta řízeného blbem vůbec nesedat, nebo nasednout a aktivně mu tahat za ruční brzdu? :p"

Každopádně to i to je lepší než dobrovolně nasednout, a celou dobu si jen stěžovat, že dotyčný řídí blbě. To předvádí pan Všechnovím.
27. 09. 2011 | 10:51

Vlkodav napsal(a):

Jasný, když Klaus varoval, hřímal a upozorňoval na problémy Eurozóny, tak jste chtěli málem zákon, že ani ceknout nesmí a kdyžtak jen se souhlasem sněmovny a podobně.

A když se ukázalo, že měl pravdu, tak je zase špatněj, protože měl dělat víc.

Inu kdo chce psa bít, ....
27. 09. 2011 | 10:58

ghándí napsal(a):

vyčítat se dá ledacos, ale že měl někdo pravdu? pehe je vážně pacient.
27. 09. 2011 | 11:00

„Jájsemvámtoříkalovský napsal(a):

Jakl to taky neříkal, tak smrdííí.
27. 09. 2011 | 11:02

Martin Konvička napsal(a):

Pehe dostává világoš, a dodejme, že zaslouženě.
27. 09. 2011 | 11:03

Béda napsal(a):

Klaus toho napovídal! Kupř. něco o přibližování se Rakousku. Anebo o neviditelné ruce, která prý všechno nejlépe vyřeší. Anebo o tom, že žádné ničení planety neexistuje protože jej on nikdy neviděl. Anebo, že teď na chvilku zhasneme a budeme utíkat před právníky...

Zajímavé, je, že to v čem se kardinálně tento sběratel propisek a přední český tunelář spletl jeho obdivovatelé nevidí. A Já 1. si samozřejmě nikdy žádnou kritiku nepřipouští.
27. 09. 2011 | 11:05

stále rebel napsal(a):

Pro Vlkodav.
A on někdo říkal, že eurozóna nebude mít žádné problémy?

Kdyby nebylo jedno euro ale spousta měn, nebyl by jeden problém, ale problémů spousta. Vždy je to volbě vhodnější varianty a nějaké problémy budou vždy.
Klaus místo kecání do eura by měl poradit Kalouskovi co s naší ekonomikou. Euro nemáme, ale stejně jdeme ke dnu.
27. 09. 2011 | 11:05

jarpor napsal(a):

Podstatné není, co Klaus, coby politik zastávající nejvyšší státní funkce, „říkal“, ale co udělal. Svolal například do Prahy mezinárodní summit evropských nebo regionálních lídrů, na němž by se pokusil dosáhnout dohody na tom, co je třeba udělat, aby se problém nějak řešil? Přišel s nějakou jinou mezinárodní iniciativou, položil nějaké jasné české stanovisko na stůl v Bruselu, kromě výroků nesoucích se v zakyslém „jámámpravdu“ tónu?

S první větou souhlas... V konkrétním případě pozitiva převyšuji negativa...

Dále je to pel-mel... a naivní představa autora,
- že tak jako k nám Evropa a svět vzhlížel v letech po sametové revoluci... že budem pupkem dění pořád...
- že představitelé zakládajících států Unie Merkelová a Sarkozi budou modifikovat své představy podle nějakého Klause a nějakého nového člena z Východu...

A to pominu autorem nerozlišování Unie a Eurozóny, kdy jeho představa, že nečlen Eurozóny má svolávat, načrtnout řešení a vyzývat k debatě "jak naložit s Eurem" v Unii, je zcela mimo realitu...

Shrnuto - obscese Klausem pokračuje... /nebo závist, že skoro nikdo neřekne ani nenapíše - Pehe to říkal../

A zmíněné sebevědomí národa po dvaceti letech... ? Stačí si přečíst jisté reakce k nedávné "medaili" finacministra... stačí si přečíst mnohé reakce jak se "žilo" před dveceti lety a jak se "žije" teď...
Pane politologu, asi ještě dlouho bude platit, že úspěch někoho od nás ve světě umíme ocenit až po jeho skonu... obvykle hodně dlouho po jeho skonu... a všechno co se změnilo a zlepšilo se "odsoudí" na základě jednoho případu, který zrovna "nedopadl"...
Řekl bych, že jste zdatným představitelem kontinuity - pokračování výše uvedeného... t.j. ke vztahu k úspěšným z jiného názorového spektra a často k našemu vývoji vůbec...

Hezký den
27. 09. 2011 | 11:05

„Jájsemvámtoříkalovský napsal(a):

ghándí jste překvapen? Já nikoliv.
27. 09. 2011 | 11:08

RA napsal(a):

soudruhu eurohujere Pehe, opravovat něco, co je od základu špatné, nemá smysl, tím by se jen prodlužovala agónie toho špatného . Teď bude zvolna nastávat, a už nastává , změna myšlení voličů, kteří do od základu špatného projektu EU nainvestovali své naděje, a budou zvolna prohlédávat, kam je současná garnitura zavedla, a k tomu potřebují čas, a čas pracuje pro eurorealisty . Musí dojít k volbám a jejich otázkou bude také postoj k Evropské unii a Evropě, jako takové, a to ve všech evropských zemích. Pak teprve nastane čas pro změny.
27. 09. 2011 | 11:08

„Jájsemvámtoříkalovský napsal(a):

Nejvíc toho ovšem naplácá všeználek Méďa Béďa.
27. 09. 2011 | 11:11

ghándí napsal(a):

jájsemvámtoříkalovský...
ne, nejsem překvapený, vyšinutého soudruha už nějakou dobu pozoruju. mam pro pehe návrh, at teda ted podpoří klause ve vyjímce LS, at pak zase nemusí brečet, že to klaus říkal.....
27. 09. 2011 | 11:12

hovorka11 napsal(a):

"Klaustoříkal" a proto od začátku do dneška žijeme v nesmyslných a nefungujících dogmatech nebo pozicích chytré horákyně, kdy Klaus časem řekne "špatně jste mě pochopili, nebo "na to jsem upozorňoval".
Použiji "chytrosti" tohodle likvidátora státnosti a prosperity a předpovím:

1)Finanční trhy (spekulanti) nás ocenily-
v budoucnu snížení platů, sociálních dávek pracujících, navýšení korupce. To se bude opakovat tak dlouho, dokud bude co jíst a kde bydlet a lidi to nezatrhnou (výtěžnost z vyrobené koruny pro zahraniční "investory" se bude zvyšovat).

2) Krachy malých pružných firem- pracovní síla se přesune do levných montoven s nízkými platy v zahraničních firmách, který vytlačí místní konkurenci díky daňových prázdnin. Firmy s českým kapitálem se tak dostanou do horší pozice vůči zahraničním.

3) Snižování kupní síly oproti Německu, Francii a Polsku !
atd., atd.

Kdo o tom pochybuje za vlády "chytrého" prezidenta těžícího z všimného ?
27. 09. 2011 | 11:12

kolja napsal(a):

Nadávání na poměry, na vrchnost, na cizáky, na menšiny - to vše je dokladem o neschopnosti podniknout pozitivní akci, setrvávání v poddanském postavení, nedostatku sebereflexe/sebevědomí.
Celkově tomu lze říkat česká malost.
Klaus na tu notu šikovně a poněkud cynicky hraje.
Každý škarohlíd jednoho dne bude mít pravdu, je to strašně lehké.
Byl bych raději, kdyby hlava státu spíš iniciovala k dobrým skutkům než k ublíženecké pasivitě.
27. 09. 2011 | 11:20

Milouš napsal(a):

"Klaustoříkal" je minulost, někdy dokonce už jen sranda, moc škody se tím nenadělá. Mnohem horší je "klaustoříká", "klausnámradí", "klaustobudevědět", "klaustorozřeší" a podobné vysoce "intelektuální" přístupy k novým, složitým a nejasným situacím, které bohužel mají na četné nekritické mysli stále ještě velký vliv.
27. 09. 2011 | 11:20

Holubář napsal(a):

RA:
No jo, ten Kohn Bendík nám nějak zmizel, to máte pravdu. On to také říkal, ale nějak mu to nevyšlo.
27. 09. 2011 | 11:22

RA napsal(a):

Euro a evropská unie pouze zhoršuje vztahy mezi národy a lidmi . V současné době mezi Řeky a zbytkem Evropy . Vznikají třcí plochy, které by nikdy nevznikly, kdyby Euro neexistovalo a každý stát měl svoji měnu, např. Slováci se odmítají účastnit transferu peněz svých daňových poplatníků do Řecka, a v tom je naprosto chápu.
27. 09. 2011 | 11:23

zdenekb napsal(a):

ghándí:

Zrovna výjimka z LS je případ, kdy Klaustoříkal a ono se nic neděje...

Jinak... jájsemtotakyříkal! Už v květnu... :o)

"...Václav Klaus totiž odjakživa vynikal především v negaci.
Než by k řešení čehokoliv přispěl, vynaložil obvykle násobnou porci energie k dokazování toho, jak hrozná řešení předložili ostatní. Reptání, pošťuchování, napadání, zesměšňování nebo alespoň nespokojené grimasy, to je jeho parketa. Nejlépe v problematických otázkách, bez jediných správných východisek. Vítězoslavný výraz „vždyť jsem to říkal“ je pak v podstatě zaručen. Vzpomenete si snad na jakoukoliv jeho tvůrčí iniciativu, jež by nebořila? Nejen jazykozpytci si už povšimli, kolik nových slov dokázal vytvořit pouhým přidáním záporu ne-. Není to významný nedetail jeho povahy?"
27. 09. 2011 | 11:26

RA napsal(a):

kolja.....zapomněl jste tu pohádku o čacháčcích.
27. 09. 2011 | 11:26

ghándí napsal(a):

kolja,
nepapouškujte po soudruhu pehe každou hloupost. neni přece pravda, že klaus jenom kritizuje a nic nepředkládá. klaus předkláda koncepci tradičních národních států , na kterých je postavena demokracie a koncepci tržního hospodářství s co nejmenší regulací a státním zasahováním. je například zastánce přijetí států severní afriky a turecka do EU. více klause poslouchejte a pak nebudeme muset brečet, že to klaus říkal. pehe brečí jenom nad vlastní pitomostí, co mu bránilo klause poslouchat? možná by se němčemu přiučil.
27. 09. 2011 | 11:35

Grandgousier napsal(a):

Sedím na terase, vedle opravují již několik týdnů dům a dělníci si pouštějí rádio. Rádio neposlouchám a nejdnou jsem se tedy ocitlo v závalu hudby. Lupodivu svých maldých let, od rána do večera tžam běží všechny šlágry normalizace. Z komentářů pod tímto blogem jsem pochopil, kdo ji poslouchá, mimo dělníků. Všichni ti Klausovi říťolezci, kteří si pořejí mít svět neměnným. Klaus je kreatura hlouposti, rovný k rovnému sedá. Bohužel, mnoho z českého folkloru bylo zapomenuto, i to "na všech sloupích jména hloupých". Pa, vy všichni -přitroublá naděje naší zářné budoucnosti.
Dobrý blog.
27. 09. 2011 | 11:36

RA napsal(a):

a co říkal o Evropské unii a Euru pan Pehe ? Jakpak nám to vše růžově lakoval ve svých článečcích ? On přece o názory realistů a eurorealistů nikdy nestál, byli to přece extrémisté, dokonce zástupci EU byli na pražském Hradě urážet prezidenta svrchovaného ? státu, za souhlasného přikyvování pana Peha a jeho pravdoláskových soudruhů. A nyní vyčítá Pehe prezidentovi, že jim tu Únii neopravil ? To, co je od základu špatné, opravit nelze, pouze se toho zbavit vyhozením na smetiště dějin. Bohužel, ještě dlouho se to nestane, protože současní eurohujeři si na tomto vehiklu vytvořili živnost a nechce se jim jí jen tak opouštět.
27. 09. 2011 | 11:38

ghándí napsal(a):

zdenekb,
kromě toho , že klaus vedl a provedl tranformaci našeho státu z komunistického na tržní , tak vlastně nikdy nic nevytvořil. .....no jo, soudruh pehe mi zase otevřel oči.
27. 09. 2011 | 11:38

troud napsal(a):

Pehe a jeho malilinkatý obzůrek politického vidění a vědění se opět projevil.

To, že Klaus dávno věděl, že Eurohujeři jsou mimo s Eurem je doloženo i s tím, že zabránil přijetí Eura, které Eurohujeři tak mocimoc chtěli.

Teď Eurohujer Pehe kouká kam to nebohé euříčko spadlo. Vidí jak se v pomoci Řekům plácají Slovácí, Finové i Němci a jediné co napadne Eurohujera Peheho je, že vyčte Klausovi, že nesvolal konferenci.

To Pehe měl dělat vše proto, aby se Euro nedostalo do těch sraček, které Klausovi nyní vytýká, jenže pro peheho je lepší být Eurohujerem na plný úvazek a problémy nevidět. Což ostatně dokazuje dnes a denně při zastávání rómských zlodějů.
27. 09. 2011 | 11:44

Maximus napsal(a):

Jedna historka z hradu:
Když byl jmenován poprvé V.Klaus presidentem, tak seděl ve své kanceláři, přehrabuje se papíry na stole, když v tom někdo zaklepe na dveře. Pan Klaus chce udělat dojem, řekne moment, zvedne sluchátko, pak řekne dále, načež vstoupí borec v montérkách, Klaus přikryje dlani sluchátko a řekne mu moment, potom do sluchátka říká: -"Spolehnete se pane Bush, všechno je zařízené naše jednotky Vám budou v Iráku krýt záda, kdyby byly nějaké další problémy, tak zavolejte. A pozdravujte doma paní Bushovou." Položí telefon a říká: - Vy byste potřeboval co?" A borec v klidu: - "Já jsem Vám přišel zapojit telefon."
27. 09. 2011 | 11:46

slunečnice napsal(a):

Milé, úsměvné čtení, připomíná mi to vtip o hypochondrovi, který měl na náhrobku vytesáno: Já jsem vám to říkal. Možná takový náhrobek bude jednou mít celá společnost měljsempravdivců, jájsemříkalistů a nineudělalistů. Je to stejně absurdní jako sedět na palubě Titanicu, popíjet šampáňo a vést konverzační cvičení o tom, že loď ztroskotá a klesne ke dnu. Předpovídat katastrofy umí i Franta z Horní Dolní, ale katastrofy odvracet už není schopen ani jeden kapitán. Je v tom záměr, nebo se kormidlo vymklo zcela z ruky?
Kdo se nechce uzdravit, neuzdraví se, kdo si přeje smrt, jde vstříc její náruči.

Klausmápravdismus je jeden z nejhorších ismů posledního dvacetiletí. :)
27. 09. 2011 | 11:47

Mac napsal(a):

já bych se se soudruhem Václavem Klimatologičovičem Narcisenkem zase tak moc a porád nezaobíral. Co ten už toho napovídal.

Třeba v poslední době, když výletuje po světě, tak nám pořád trdošíjně posílá "propisky z cest".....nebo tam není "pro-" ale "zá-"??? .....

A v těch devadesátejch, jakej to byl upovídanej premiér, prof. , dr.h.c., major ve výslužbě - když básnil v roku 1995 jak máme transformaci úspěšně za sebou a teď už naši ekonomiku čeká jenom lehkej relax ve fitnes .....a za dva roky s hanbou roztřeseným hlasem předkládal úsporné balíčky.

Nebo jak si v 1997 nemohl vzpomenout na nic kolem Pepy z Hongkongu...
jak v 1998 mobilizoval proti návratu Února 1948 v podobě vlády socdem a pak s toutéž uzavřel opoziční smlouvu /to vše jenom proto, aby Zeman zastavil akci "čisté ruce", protože jinak by polovina modroftáků zahučela v base/

......atakdále, atakdále. Prostě "Klaus to povídal" berme hodně s nadhledem.
27. 09. 2011 | 11:47

Pavel Krajtl napsal(a):

Jsou jiní, kteří něco nejen říkali, ale i napsali, a ukázalo se to pravdivým, ale není slyšet ani to "my to předpovídali", protože dnes předpovídají ještě horší katasrofy z kterých jde strach ještě větší než z ideologického nepřítele...
27. 09. 2011 | 11:49

RA napsal(a):

troud......Pehe chtěl přece, aby prezidentovi omezili právo se vyjadřovat, aby mu zakázali zahraniční cesty, ba něktweří "lékaři" chtěli zneužít lékařské vědy ( jako za bolševika) a chtěli zbavit Klause úřadu, a teď Pehe snad volá po spolupráci ? Ten má ale silný žaludek, ale kde zůstala pravda a láska ?
27. 09. 2011 | 11:50

Maximus napsal(a):

Pepíček jde do obchodu pro čokoládu a má 20Kč. Když tam vleze, kouká že čokoládu zdražili na 30Kč... Jde domu a zpívá si nahlas "Máme blbou vládu zdražili nám čokoládu. Potká Kalouska a Kalousek na to "Ty jsi blbé děěěcko, zdražil jsem vám všéécko" a nafackoval mu přídavkem!
27. 09. 2011 | 11:54

RA napsal(a):

Slunečnice.......když už pan Pehe svým eurohujerstvím vyrobil v Titaniku díru,, je pozdě se obracet na ostatní spolucestující s žádostí o záchranu, oni mu již pomoci nemohou. Těm měl naslouchat již před vyplutím.
27. 09. 2011 | 11:54

vico napsal(a):

Část nemalého počtu reakcí na článek J.P. je jen smutným dokladem všech těch našich slavných proher v minulosti.

Nick RA se už nyní těší až EU zkrachuje a vrátí se do své podoby před druhou světovou válkou. Tehdy nám nepomohlo ani železobetonové opevnění, bezmála milionová armáda po zuby ozbrojená a chuť bojovat.Dnes jsme zdrclý zbytek bývalého Československa s několika stíhačkami na leasing, patnácti repasovanými tanky a dvěma letadly zn.CASA. Jsme zemičkou, která se chystá zprivatizovat letiště Ruzyně, která už nemá pod kontrolou energetické sítě, strategický průmysl a která dostane ekonomický průjem v okamžiku, kdy si německá kancléřka toliko uprdne.

Jestli má někdo důvod nadávat na "Brusel", tak to jsou země, kteří by si svou hegemonii prosadili svou ekonomickou ale i vojenskou silou klasicky a nikoliv nekonečným přesvědčováním nějakého prezidenta z periferie.

Klaus je vpodstatě ten frikulín, který "pravdivě" nadával Kalouskovi. I když měl vpodstatě "nemytou a nečesanou" pravdu, dostal po hubě.

Však to Klausříkal
27. 09. 2011 | 12:01

Béda napsal(a):

RA,

Pehe snad byl u vlády? Nespletl jste si náhodou Pehe s Klausem - Já 1.- neomylným a nejchytřejším?
27. 09. 2011 | 12:06

kolja napsal(a):

to ghándí:

Vy tak nenávidíte pana Pehe, že cokoli řekne musí už jen proto být vadné. Spousta lidí byla zklamána, že jeho kniha o Klausovi není hloupě černobílá.

Mně ale by Klaus takhle paušálně snad ani nevadil, ego mají všichni politici, nějakého nesmyslu se dopustí každý, a ten úřad mu taky celkem sluší - jenže opravdu, když se podívám týdny a měsíce dozadu, tak nevidím JEDINOU imponující Klausovu větu, natož skutek, všechno vypadá jen jako ty jeho hry, které sice možná vymýšlí pár tahů dopředu, ale smysl (neříkám účel!) zjevně nemají.
27. 09. 2011 | 12:08

zdenekb napsal(a):

Slunečnice:

Nicneudělalista... pěkné... :o)

RA:

A co kdyby všichni eurohujeři poklekli a pana profesora presidenta o "záchranu" pěkně poprosili?!?
27. 09. 2011 | 12:09

Béda napsal(a):

RA,

jinak. Nehnal Právě Klaus ČR vrchem spodem do EU? Proč jeho vláda neúkolovala (dnešního rádce Bakaly) a nekontrolovala Trileteráta Teličku? Nezaložil právě Klaus základy na dnešní českou ekonomickou mizérii?
27. 09. 2011 | 12:11

Eleshar napsal(a):

Jenže Evropa je v téhle situaci kvůli takovým, jako je Klaus.

Na jednu stranu se ohánějí pravičáctvím, svobodou, volným trhem a národním sebevědomím, ale když se mají odstraňovat národní hranice, národní privilegia a protekcionismy, cla a války (to je hlavní účel EU - de facto je to pravičákův vlhký sen, těžko najdeme v historii tržně-liberálnější myšlenku uváděnou ve skutečnost), tak se jim sevřou zadnice, přijdou s národní suverenitou a jejím údajným ohrožením, o tom, jak se žádná Evropa neexistuje a jak se v ní rozpustíme, jak musíme bránit své národní specifičnosti - a odtud pochází většina těch evropských regulací, kvót a dokonce i dotací a jiného "levicového balastu", který titíž pravicoví politici, kteří ho zapříčinili svou malostí (nebo spíš strachem, že oni sami by přestali být velkými rybami v malém a třeba zatuchlém rybníčku, ale byli by podstatně méně významnými rybami v širém moři), tak rádi kritisují.

Druhá příčina krise Evropy jsou jiní politici opět podobní Václavu Klausovi, tentokrát v hospodaření. Klausova vláda zanechala za sebou státní dluh asi 150 miliard, což je oproti jakýmkoliv dalším vládám teoreticky velmi málo. Jenže k tomu je třeba připočíst vytunelování důchodových fondů, které se staly součástí státního rozpočtu, ač jí nikdy neměly být, a teď jsou pochopitelně v tak žalostném stavu, že je třeba je něja reformovat (reformovat, ne privatisovat). Pak je k tomu třeba připočíst státní dluh skrytý, který se vyvalil jako zkažený hnůj na vládu následující v podobě tzv. Konsolidační agentury, která schovávala dluh dalších enormních téměř 400 miliard korun. K tomu rozvrat národního hospodářství završený měnovou krisí v letech 1997-1998, pololegální rozkrádání nároního majetku atd.
Celkově to velmi nápadně připomíná rozbušku celé té krise - řecké (mimochodem pravicové i levicové) vlády z doby před přijetím eura sprostě falšovaly údaje o ekonomických výsledcích a veřejném dluhu, jinak by Řecko nikdy do eurozóny nebylo přijato. Takže nahoře huj, dole fuj. Klaus má pravdu - EU těžko může fungovat, když v ní hospodaří podobní Klausové se svými skrytými dluhy, zfalšovanými čísly a rozkrádačkami v biliónech... vždyť s tím by se při současném hopodaření rozpadly do pěti let i USA.
27. 09. 2011 | 12:14

dalimír napsal(a):

Dobrý den všem ! Pan prezident Klaus hlavní privatizátor a ježkovy oči dokonali dílo zkázi v hospodaření českého státu ! Co nestačila sprasit bývalá nomenklatura to dodělal Klaus a jeho svita poskoků tečka Ps: NÁROD SOBĚ !
27. 09. 2011 | 12:16

Xury napsal(a):

Pro Eleshara:
o tom, že Řekové ve statistikách lžou se vědělo dávno před jejich vstupem. Jenže "budovatelé Evropy" chtěli, co nejvíc států v eurozóně. Co se týče onoho demokratického rozhodování v Evropě - jak se vám líbí současné vedení v podobě Merkózyho?
27. 09. 2011 | 12:21

Béda napsal(a):

Žádost o vstup do Evropské unie podala (KLausova) vláda České republiky 17. ledna 1996. (dodal bych, že to bylo již 5 minut po 12-té - ekonomika již byla úspěšně zdecimována - viz výše)
Nedílnou součástí této žádosti bylo memorandum. V něm vláda České republiky pod vedením svého předsedy Václava Klause deklarovala (mimo jiné), že „si uvědomuje prospěšnost a nezvratnost procesu evropské integrace“ a ocenila jej jako jako dílo, „které zaručilo občanům členských států na dlouhá desetiletí mír, politickou stabilitu, korektnost mezinárodních vztahů, nebývalé svobody a hospodářskou prosperitu“. Též prohlásila, že akceptuje i mimoekonomické aspekty evropské integrace, a byť „nebylo rovněž lehké po nedávném opětném nabytí plné státní svrchovanosti přijmout představu, že bude v budoucnosti třeba se této suverenity v určitých oblastech vzdát“, nezvratně dospěla k závěru, „že v moderním evropském vývoji je výměna částí vlastní státní svrchovanosti za sdílený podíl na suverenitě nadstátní a na spoluzodpovědnosti nevyhnutelná jak pro prospěch vlastní země, tak i pro celou Evropu“

Za Českou republiku žádost spolu s memorandem předal premiér Václav Klaus 23. ledna 1996 v Římě.
27. 09. 2011 | 12:21

ghándí napsal(a):

kolja,
nesouhlasit s fanatikem jako je pehe přece neznamená nenávidět. o klausovi se dá říct "on to říkal", o pehe se dá říct " zase kecal". tento toaletní "filozof" má užasnou schopnost vždycky se plést. ani kdyby se o to někdo snažil, tak toho nedosáhne.
27. 09. 2011 | 12:27

Silvie napsal(a):

Pane Pehe,

je to přesně tak - Klaus měl a má většinou v těchto věcech pravdu. Na rozdíl od vás - nekritických euroobdivovatelů, kteří jste v době, kdy on upozorňoval na nebezpečná úskalí LS a eurozóny, psali oslavné servilní články o EU. "Ekonomy" nevyjímaje.
Kdo měl pravdu je dnes na bíledni. Unie se řítí světelnou rychlostí análním směrem.
Jenom doufám, že nějaký blbec (nejspíš z tábora socanů, kteří vyhrají další volby)nepřijde s šíleným nápadem zavést u nás euro!!
27. 09. 2011 | 12:28

Eleshar napsal(a):

Xury:
Pokud vím, tak šlo o to, že nikdo se neopovážil zpochybňovat "statistiky suverénního státu", i když velmi důvodná podezření samozřejmě existovala - nedávno jsem měl v ruce nějakou publikaci o mezinárodním právu a tohle se prostě mezi státy *nedělá*, bylo by enormní diplomatické faux pas obvinit spřátelený stát z něčeho tak neuvěřitelně závažného a podvodného.

Stejně jako když slyšíte od souseda hrůzný ženský výkřik, tak k němu nevtrhnete na inspekci s brokovnicí, jestli náhodou nevraždí manželku. Samozřejmě občas se stane, že ten výkřik se neozval z televise a on tu manželku fakt sejmul.

Takže Evropa se prostě zachovala "civilisovaně" a důvěřovala. Mimochodem Řecko (a podobné případy z Itálie, Španělska a Portugalska) zřejmě právě zavdají příčinu pro mnohem hlubší integraci Evropy, aby se takovýmhle podvodům dalo předcházet.
27. 09. 2011 | 12:34

stále rebel napsal(a):

Pro Silvie.
Cituji:
„Unie se řítí světelnou rychlostí análním směrem.“

A to je kde, tak kde jsme my a odkud nás Klaus nechce pustit?

Od většiny států EU a od EU samotné bychom se měli učit, takové kecy, jako předvádíte vy Klausohujeři těžko pochopitelné.
27. 09. 2011 | 12:40

Kanalnik napsal(a):

No, zatim nikdo neuvedl, co tedy pan Klaus udelal proti tomu, co kritizuje, jaka navrhl reseni a jake vyvinul usili k napleni jeho vize, tedy krom kritizovani samotneho.

Je to tady v diskuzi od jeho priznivcu zatim pouhe mlaceni prazdne slamy...

jinak zdravim Slunecnici
27. 09. 2011 | 12:41

LMAO napsal(a):

No, jestlipak Klausova nechut k EU neprameni nahodou z toho, ze mu tamni politici neprokazujou patricnou uctu, na kterou byl zvykly a kterou ocekava....
27. 09. 2011 | 12:43

Silvie napsal(a):

Eleshar,

vaše naivita je vskutku smrtící!

"Takže Evropa se prostě zachovala "civilisovaně" a důvěřovala"

Evropě "vládne" neoficiálně Německo a Francie - obě země, ale především Německo ,mají v řeckých bankách narvané neuvěřitelné prachy. Kdyby dopustili bankrot Řecka, tak jim zkrachují snad všechny banky.
Proto se tady popřela samotná LS, která v podstatě takové nenávratné! "půjčky" vylučuje (ovšem jenom na papíře).
To ,že je založen precedens a takovou sousedskou "výpomoc" nyní budou klidně žádat další země - třeba Itálie či Portugalsko, nejspíš nikdo z těch panáčků nahoře nedomýšlí. Nebo je jim to jedno - už mají nakradeno a peníze bezpečně uloženy třeba ve Švýcarsku.
A my, kteří díky Kalouskovi "sušíme hubu", abychom měli co nejnižší schodek státního rozpočtu, pak musíme dotovat rozežrané státy s mnohem vyšší životní úrovní.
Přijde vám to fér?
Tohle Klaus taky říkal, pane Pehe!

Předtím, nežli unie zbankrotuje docela, stačí nám tady zdecimovat jadernou energetiku, stejně jako nám zdecimovala cukrovarnický průmysl (za kolikpak ho teď dovážíme?) atd.
27. 09. 2011 | 12:46

Silvie napsal(a):

stále rebel,

a můžete mi sdělit, od koho se máme jako učit?
Snad od Itálie nebo Portugalska? Pokud vím, máme lepší rating ,nežli většina zemí unie.
Někteří zahraniční ekonomové mluví o případném bezpečném českém přístavu před bouří v eurozóně a tvrdí, že se koruna může stát východním švýcarským frankem.
Přečtěte si občas noviny a nešiřte pořád ty eurooslavné kecy.
Už vám to málokdo žere! Chtěla bych vědět, kolik Čechů dnes touží po euru. Slováci nám dnes závidí a sami nedoporučují euro přijmout (určitě ne v brzké době).
27. 09. 2011 | 12:50

Béda napsal(a):

LMAO,

sběrateli propisek (mimochodem ten skeč jej proslavil víc než¨politika) a mezinárodnímu "učiteli" ekonomie, který již z pracovních důvodů nejezdí obveselovat slovutné ekonomy do Davosu (raději se věnuje amatérskému) bádání v oblasti klimatologie) již věnují pozornost pouze obskurní think tanky sponzorované tabákovou lobby a pod..
27. 09. 2011 | 12:51

Sladký napsal(a):

Pozorně čtu příspěvky yzdejších příznivců pravice a neustále si připomínám, že podle průzkumových agentur tvoří vzdělanější a inteligentnější část populace.Pokud je tomu opravdu tak, můžeme se bez obav přihlásit do soutěže o nejblbější národ světa, budeme horkými favority.
27. 09. 2011 | 12:53

Buvol napsal(a):

Pane Pehe, my jsme na to moc malí, abychom "mohli jednou v učebnicích dějepisu psát nejen „my to říkali“, ale „nabídli jsme pomoc a řešení“.
27. 09. 2011 | 12:54

neo napsal(a):

Sladký:

Každý ví, že nejvzdělanější, nejinteligentnější a nejpracovitější jsou voliči levice.

Proto potřebují progresivní daň, vyšší podpory v nezaměstnanosti, vyšší přídavky, vyšší jiné soc dávky, vyšší minimální mzdy.

Proto pracují na nejlepších místech za nejlepší platy, znají svou cenu, mají co nabídnout, vydělávají majlant.
27. 09. 2011 | 12:57

resl napsal(a):

Hezky a slušně napsané, jenže pro velkou část české společnosti zbytečné. 40 let tady zanechalo lidi, kteří vůdce potřebují a kdyby jim pozabíjel rodinu, budou ho milovat. Viz bezcharakterní, vulgární primitiv Putin, kterému vyhraje volby motorka. Nejsou postkomunistické národy primitivnější, jen ten "podpis" diktatury na nás zůstal. Horší je zneužívání těchto osob Klausem, Castrem atd. Oni totiž vědí, kde je pravda a úspěšně hlásají opak pro své zoufalé ego. Klaus se nikdy nezbaví komplexu "Havel" a přesto stačilo mu podat ruku a vyjádřit jistý obdiv k člověku, který neutekl a zůstal s pár lidmi osamocen proti polici i soudům.
27. 09. 2011 | 12:57

Béda napsal(a):

Klaus přece "pomoc" nabídnul. Věnoval ČR za hubičku na podnosu "neviditelné" ruce trhu. Právě proto dnes vlastní v ČR strategická odvětví, hlavní průmyslové podniky, produktovody, dluhopisy převážně cizinci - především ze zemí EU.

Sám podepsal memorandum, ve kterém ...vláda České republiky pod vedením svého předsedy Václava Klause deklarovala (mimo jiné), že „si uvědomuje prospěšnost a nezvratnost procesu evropské integrace“ a ocenila jej jako jako dílo, „které zaručilo občanům členských států na dlouhá desetiletí mír, politickou stabilitu, korektnost mezinárodních vztahů, nebývalé svobody a hospodářskou prosperitu“. Též prohlásila, že akceptuje i mimoekonomické aspekty evropské integrace, a byť „nebylo rovněž lehké po nedávném opětném nabytí plné státní svrchovanosti přijmout představu, že bude v budoucnosti třeba se této suverenity v určitých oblastech vzdát“, nezvratně dospěla k závěru, „že v moderním evropském vývoji je výměna částí vlastní státní svrchovanosti za sdílený podíl na suverenitě nadstátní a na spoluzodpovědnosti nevyhnutelná jak pro prospěch vlastní země, tak i pro celou Evropu“

Za Českou republiku žádost spolu s memorandem předal premiér Václav Klaus 23. ledna 1996 v Římě."

a teď bojuje proti evropské integraci a omezování národní (rpzuměj místních mafií) suverenity.
27. 09. 2011 | 13:01

Aleš napsal(a):

Pro hodnocení významu Václava Klause a jeho názorů v soudobém Česku a Evropě postačí znalosti z novodobé historie a schopnost vnímat historickou paměť.
Výchozími body jsou následující skutečnosti:
1. VK je dominantní osobností posledních 20 let českých dějin. Mnohé děje ovlivnil přímo, ještě více nepřímo, skrze myšlenky, jichž je obratným šiřitelem a skrze osoby, kterými se obklopoval a obklopuje.
2. ČR za Klausovy éry dosáhla sestupu téměř ve všech měřitelných parametrech: průmyslová a zemědělská výroba, úroveň vzdělání, rozevření sociálních nůžek, kriminalita, výkon a vynutitelnost práva. Možná, že zdravotnictví zůstalo na stejné úrovni, je však fatálně systémově zadluženo.
3. Za celou dobu éry VK nebylo v ČR dosaženo mimořádného úspěchu v mezinárodním měřítku v žádné oblasti. Ani vynález, ani objev, ani výrobek, ani umělecké dílo, ani sportovní výsledek. Nepočítám hokej, který je z mezinárodního pohledu nepříliš významným sportem. Jednotlivé a dílčí úspěchy atletů jsou víceméně dítětem dosluhujícího systému sportovní výchovy z předlistopadové éry a ani tak to není nic přesvědčivého.
4. Porovnejme s tím údobí sklonku Rakousko-Uherska, meziválečnou republiku a éru tzv. socialismu. Stačí jména a pojmy: Smetana, Dvořák, Janáček, Suk, Škoda, Heyrovský, Lexa, Žába (oba egyptologie), Masaryk, Mucha, Mařák, Baťa, Jawa, Bican, Plánička, Masopust, Viktor, Ježek, tryskový stav, Wichterle, Havlíček (architekt - Ještěd), Bruselský pavilón, filmová nová vlna, Zikmund s Hanzelkou, Tatra.... atd...
5. Tenhle národ nemá nouzi o schopné lidi. Je to národ zcela plebejský, elity českého národa pocházejí skoro bez výjimky z vesnických nebo velmi skromných poměrů. Záleží vždy jen na době, nakolik je inspirativní a nakolik je příznivá pro prosazení talentů. Klausova dvacetiletá éra je zcela charakteristická naprosto tupou impotencí jakýkoli talent v rozhodujícím měřítku vybudit, dát mu příležitost k růstu a prosperitě.
6. Nechci hodnotit a mávat pojmy jako je tunelářství nebo koprupce. Nejsou to jevy prvotní, jsou jen vyvolány určitým myšlenkovým převládajícím trendem. A tím trendem je nadutá ideologičnost bez ohledu na realitu a bezostyšná demagogie. A tohoto myšlenkového "náboje" je VK tím nejpřednějším reprezentantem. Tím naprosto VK převálcoval v utlumení všech pozitivních aktivit v celostátním měřítku onbdobí normalizace.
27. 09. 2011 | 13:03

Eleshar napsal(a):

Silvie:
Nejsem si jist, v čem se mnou nesouhlasíte... vy mluvíte o následcích, já o příčinách.
Příčiny jsou, že Evropa kolem roku 2000 důvěřovala Řecku (které dlouhodobě tajně podvádělo) a dovolila mu přijmout Euro.
Důsledky jsou to, co říkáte - obcházení Lisabonu, aby Řecko nezkrachovalo, protože to může mít dost nepříjemné důsledky pro věřitele a věřitele věřitelů...
A pochopitelně je s tím spousta zlé krve, kdy třeba chudé Slovensko má dotovat relativně bohaté Řecko. Každopádně spíše než "Klaus to říkal" (jakože to neříkal - o tom, že bychom měli dotovat bohatší státy před krisí nepadlo ani slovo) nás teď zajímá řešení věci. A hospodářské analýzy (kupodivu i ty z nezávislých zemí jako Švýcarsko) se zatím shodují na tom, že zrušit Euro by bylo enormně drahé a podle všeho ještě horší než důsledky samotné krise, takže se to zatím nejeví jako moc schůdná cesta.

Jinak my nesušíme hubu kvůli Kalouskovi, abychom měli nižší schodek státního rozpočtu (tady budu oviňovat z naivity já vás), ale aby se, dokud je ještě čas, převedlo co nejvíce peněz občanů do peněz vybraných soukromníků a politiků. Už šestým rokem tu máme "reformy a úsporná opatření" od "nejlepšího ministra financí na světě" a už šestým rokem státní dluh narůstá tempem, o jakém se nám pod socdemáky ani nesnilo. Doporučuju tenhle blog, nabízí velmi zajímavý pohled na to, co Kalousek zamýšlí - není to ani levicové, ani pravicové, ale prostě zlodějské. Stát bude je průtočnou rouro peněz směrem od občanů k (zřejmě Kalouskem osobně:)) vybraným soukromým firmám:

http://blog.aktualne.centrum.cz/blogy/james-de-candole.php?itemid=14213
27. 09. 2011 | 13:04

stále rebel napsal(a):

Pro Silvie.
Kam na ty pitomosti chodíte.
Itálie má od dvou agentur dokonce lepší rating než my a většina zemí na západ od nás jsou v první skupině, ČR ve čtvrté a páté.

Srovnávací tabulka ratingového ohodnocení vybraných zemí
http://www.cnb.cz/cs/mezinarodni_vztahy/rating/
27. 09. 2011 | 13:05

Analytik napsal(a):

Nechápu, jak si můžete otírat ústa o nejvýše postavenou osobnost. On tu není proto, aby cokoli dělal. On jen říká moudra a moudře vypadá!
I když občas, když myslí, že se právě nikdo nedívá, tak něco i udělá. Ale proč to pořád rozmazávat?
27. 09. 2011 | 13:09

Silvie napsal(a):

resl,

to si děláte legraci? Klaus a mít mindrák z Havla?

Za prvé, Klaus nemá mindrák z nikoho, protože je ze všech nejchytřejí.

Za druhé, Klaus má vysoké procento příznivců, kolem Havla stojí pár osamělých intelektuálních bloudů, které většina nenávidí.

Nejsem nekritickým obdivovatelem Klause, dokonce si už nepřeju jeho setrvání ve funkci, ale nemohu mu upírat notnou dávku bystrosti (což se o panu Pehe říci v žádném případě nedá). Když dojde na Klausova slova, což dojde vždycky, jeho odpůrci se to snaží trapně bagatelizovat. Protože nejsou schopni říci, jsem blb, spletl jsem se a ten Klaus, kujón jeden, měl zase pravdu. Přiznat chybu není hanba, ostudné a trapné je trvat na svém za každou cenu.
Tím více, když se nám pravda zjevuje v celé své nahotě.
27. 09. 2011 | 13:10

Béda napsal(a):

stále rebel,

zapomínáte, že CNBC hodnotí ČR jako rozvojové Švýcarsko (Kalousek zde pro finanční spekulanty právě otevírá další bonanzu) a Emerging Markets právě orientuje hledí finančních spekulantů na Česko, které má nejlepšího (rozuměj spekulantům nejvstřícnějšího) ministra financí z rozvojových zemí.
27. 09. 2011 | 13:11

Silvie napsal(a):

stále rebel,

a vůbec jste si nevšimnul, že Itálii jmenují jako dalšího bankrotáře na řadě? A má lepší rating? To je úsměvné...to bude věrohodná agentura.
27. 09. 2011 | 13:12

Eleshar napsal(a):

Aleš:
"2. ČR za Klausovy éry dosáhla sestupu téměř ve všech měřitelných parametrech: průmyslová a zemědělská výroba, úroveň vzdělání, rozevření sociálních nůžek, kriminalita, výkon a vynutitelnost práva. Možná, že zdravotnictví zůstalo na stejné úrovni, je však fatálně systémově zadluženo"

Tady se mýlíte - co se kriminality týče, tak ta šla za Klause strmě nahoru. Třeba jen počet vražd, který se před převratem udál za rok v celé republice teď odpovídá číslu na Prahu. Zadlužení šlo za Klause taky strmě nahoru, tak nebuďte tak paušální v odsuzování toho člověka!

"3. Za celou dobu éry VK nebylo v ČR dosaženo mimořádného úspěchu v mezinárodním měřítku v žádné oblasti. Ani vynález, ani objev, ani výrobek, ani umělecké dílo, ani sportovní výsledek."

Tady se také pletete, ba snad přímo lžete, ale odhalujete se a protiřečíte si už v bodě 6. Polistopadová doba dala vznik do té doby prakticky nevídanému fenoménu "tunelování", jehož označení se těší v jazycích světa také poměrně široké oblibě. Ono vyvádět peníze z vlastní firmy za účelem její likvidace, to není koncept úplně snadno uchopitelný pro běžného Němce, Francouze, Brita atd. Tak se tady laskavě přestaňte s tímhle sebemrskačstvím navážet do našeho národního sebevědomí a naší národní suverenity.
27. 09. 2011 | 13:13

stále rebel napsal(a):

Pro Silvie.
No a pokud si myslíte, že spějeme k tomu, že se stáváme důvěryhodnými, tak nám vysvětlete, proč tak rostou úroky za dluh.

Rok 2006 státní dluh 34 miliard
http://www.mfcr.cz/cps/rde/xbcr/mfcr/543_2005_P3_pdf.pdf

Rok 2011 státní dluh 78 miliard
http://www.mfcr.cz/cps/rde/xbcr/mfcr/433_2010_priloha3_pdf.pdf

2,5 x během několika let vzrostly náklady na státní dluh.
27. 09. 2011 | 13:13

jenicek napsal(a):

Copak by Pehe (a Macháček, a Krugman, a Stiglitz, a kdejaký jiný pomatenec) asi psalo, kdyby Klaus před 15 lety měl možnost a koule zabránit vzniku Eura?:-D
Ono i dneska je to soda, "Nesmějte se nám a koukejte (VY) napravit, co MY jsme zkur...!":-D
27. 09. 2011 | 13:14

jenicek napsal(a):

No to víš, rebele, úspěšně a radostně směřujeme mezi tvé milované sociální státy západu, k společnému radostnému bankrotu.
27. 09. 2011 | 13:15

Aleš napsal(a):

Eleshar:
Nepochopil jsem, co svou reakcí sledujete. Možná jste četl jen to, co jste číst chtěl nebo máte zvláštní způsob humoru.
Je snad zřejmé, co jsme měl na mysli. Pokud vám to jasné není, nepatříte mezi ty, jímž byl můj příspěvek určen.
27. 09. 2011 | 13:16

LukyFox napsal(a):

jenicek:
Klaus by si už něco našel, v nacházení věcí, které se dají kritizovat, aniž by bylo nutné hledat řešení, je jednička...
27. 09. 2011 | 13:18

vico napsal(a):

Jak se říká, kdo chce kam, pomožme mu tam.

Jak hřejivý to musí být pocit, že máme lepší rating, než většina staré Evropy. Úplně se zalykám štěstím, že byť ve srovnání se starými členy EU máme sice holé zadky, méně funkční ekonomiku, menší HDP na hlavu ale mnohem lepší rating.

Takže Česko je bezpečný přístav a z koruny se stane nový švýcarský frank. Alespoň se budou mít Francie a Německo kam schovat - do bezpečného českého přístavu.
27. 09. 2011 | 13:18

RA napsal(a):

teď se chtějí eurohujeři typu Pehe zbavit zodpovědnosti, když jde vše do hnoje. Chtějí namočit i ty ostatní, samozřejmě, když Pehe psal eurooslavné článečky, byl dle něho a ostatních eurohujerů, té inteligence, která si nevidí ani na špičku vlastního čenichu, Klaus extremistou, jeho extrémistické názory v Evropě (dle pana Peha), nikdo neposlouchal. Kde jsou dnes ty stovky a tisíce lidí, požadujících zavedení Eura ? Podporuje dnes pan Peha zavedení Eura ? Podporují lidé Euro ? Dle průzkumu v Německu 80% němců chce návrat marky, dle průzkumu u nás, nechce 80% lidí Euro. Položte otázku takto, chcete prostřednictvím Eura hradit řekům jejich několikráte vyšší důchody, než máte u nás ? (kdoví, jestli nějaké vůbec budete mít). A co bratři Slováci, také ještě dnes podporují Euro ? Tak proč se škubají, platit řekům důchody ? Zkrátka Pehe a eurohujeři dovedli Evropu k socialistickému bankrotu , jen doufám, že to neskončí válkou, napadání němců od řeků a poukazování na nacistickou minulost svědčí o tom, že Euro zrovna vztahy neutužuje, a to chtějí řekové další příděl penízek,že. Nebojte se, bude hůř, jen co dorazí islamisté do našich končin.
27. 09. 2011 | 13:23

jenicek napsal(a):

LukyFox: problém s chápáním jednoduchého textu? Otázka byla, co by vyvádělo Pehe, kdyby Klaus zblokoval vznik eura... ne co by dělal Klaus.
27. 09. 2011 | 13:26

jenicek napsal(a):

RA: Jakkoli souhlasím, tak kam se serou islamisti na řádění ekonomických analfabetů. Pehe a spol. věří na to, že dluhy dělají přátele. Ti se zase budou divit, až se opět ukáže, že nedělají...
27. 09. 2011 | 13:30

RA napsal(a):

nechte Pehe Klause, vždyť to vše je tak, jak jste chtěli, Euro funguje, Evropská unie je plná demokracie, i když nikdo ani nezná jména europoslanců. Buďte rádi, že to tak je a buďte šťastní, zrovna jako vaši podporovatelé a lidé ve čtvrté eurohujerské říši. Evroská unie funguje jistě ve prospěch lidí, tak proč byste žádali o nějakou pomoc extremistu Klause. Že se vám to hroutí ? No a co, neměli si to lidi zvolit.
27. 09. 2011 | 13:32

resl napsal(a):

sylvie
pokud jste nepoznala těžký komplex Klause z Havla, chybí vám jemnější rozlišení jeho vyjádření a chování. Naučit se to nedá a hradní intrikán to dobrovolně nepřizná. Stačí mu ale pohrozit ztrátou svobody a váš neohrožený guru se zhroutí jak domek z karet. Je to srab, který hřeší na svou imunitu.
27. 09. 2011 | 13:33

jarpor napsal(a):

"Pozorně čtu příspěvky yzdejších příznivců pravice a neustále si připomínám, že podle průzkumových agentur tvoří vzdělanější a inteligentnější část populace.Pokud je tomu opravdu tak, můžeme se bez obav přihlásit do soutěže o nejblbější národ světa, budeme horkými favority"

Tuto hlášku si čtu už asi pod třetím blogem...
Platí-li to o vzdělanější a inteligentnější části populace, pak příznivci levice jsou ... méně vzdělaní a méně inteligentní /když nechci jít do extrému.. /.
Z toho ovšem vyplývá, že zastupovali-li by nás v té soutěži tito... pak vítězství je jisté... že, pane Sladký.

Hezký den
27. 09. 2011 | 13:33

Silvie napsal(a):

stále rebel,

ale asi na tom, co říkám přece jen něco bude, když si bratra Kalouska tak "na západě" cení, nemyslíte?!
Míra zadlužení Itálie je katastrofální, žila jsem tam a mám tam stále kontakty. Podepisuje se to na životě normálních lidí děsivým způsobem - o tom ,zatím!, nemáme ani páru.
Včera jsem viděla v jejich zprávách dva vozíčkáře, kteří musí bydlet spolu s ostatními nešťastníky ve stanech, jaké staví Červený kříž pro Afričany. Spousta důchodců a méně movitých lidí přespává v autech, protože nemají na nájem. Začíná to tam být poměrně běžné.

Takže bych opravdu nerada srovnávala. Ale věřím spíš těm, kteří tvrdí, že máme šanci přežít spíš s naší měnou ,nežli s eurem. Je na tom snad nějak tragicky Švýcarsko nebo Norsko?!
27. 09. 2011 | 13:33

dalimír napsal(a):

Připomínám že když jsme byli se slováky v jednom státě tak jsme měli jeden i druhý vždy pocit že doplácí na toho druhého ! A to jsou pouze dva národy ! Představa nějaké "moudré hlavy" že bude fungovat vícenárodní spolek ku spokojenosti všech byla totální blbost ! Přece jsou v evropě národy které mají odlišný přístup a jižanské většinou nezodpovědný k práci a vytváření hodnot ! Myslí si snad někdo že takové řeky zajímala životní úroven našich poctivě pracujících lidí a důchodců když oni měli bez většího pracovního nasazení třikrát tak vyšší životní úroven jako v česku běžný občan ? Jednou těsně před založením tohohle čertovského spolku nazívající se EU jsem se pohádal s jedním mladým eurohujersky založeným pisálkem že tenhle projekt se časem zahubý sám ! No a myslím že k tomu již daleko není ! Co povíte eurohujeři ! Pro takového mazaného politika jako je Klaus není problém vidět dopředu ! Každý národ a stát by jsi měl dle svým možností a schopností hospodařit na svém dvorci sám ! Určitou naději bych viděl ve federaci evropy ! Spojené státy evropské ! Jak o tom snil za svého života náš tatíček Masarik ! Hezký den .
27. 09. 2011 | 13:39

Silvie napsal(a):

Eleshar,

s tím Kalouskem to byla zřejmá nadsázka, asi jste nepochopila.
Je mi jasné, že kdyby zdanil své kámoše z hazardu (Synot - Valenta), tak by nás nemusel takovým způsobem dusit. On musí ten fin. výpadek (tunely, hazard, korupce)něčím zalepit. Občan se nabízí jako nejlepší řešení.
Ale ono ho stejně brzy klepne nebo skončí na uzavřeném oddělení ve svěrací kazajce. A jak to vezmou do ruky socani, tak to bude , jak říká moje pubertální dcera, "stěr".
27. 09. 2011 | 13:41

stále rebel napsal(a):

Pro Silvie.
Bratra Kalouska si necení „na západě“, to jen jeden časopis jej ocenil jako ministra rozvojové země ve východní části Evropy, mezi zeměmi jako Bělorusko, Kazachstán, Albánie a některými dalšími, s vyspělým světem to nemá co dělat.

Itálie není ten nevhodnější stát, kam se dívat, máme tu Německo, Skandinávii a další.
27. 09. 2011 | 13:43

resl napsal(a):

EU bude jednotná a euro bude celoevropská měna. Za dětské problémy nemůže EU ani Euro. Bude to pojistka proti Rusku až svět nebude potřebovat ropu, vyrazí ruskej voják na Evropu, kde se opět pokusí vše ukrást a pozabíjet. Mimochodem opravená náměstí, domy, silnice, hradí z větší části právě EU, kam dáme 1Kč a vrátí se nám 3Kč. Nashledanou komouši a náckové v jednom pytli. Tam vám to sluší.
27. 09. 2011 | 13:43

Antroid napsal(a):

Pane Pehe, obvykle nebývám osobní, ale vy jste skutečně zcela extraordinérní kašpar:

Klaus dobrých 10 let vykládá, kudy chodí, co je špatně, a co je třeba udělat, respektive jaký je jeho ideál Evropy.

Vy a vám podobní jej celou dobu peskujete, co si to dovoluje, že nás zesměšňuje a říká cosi jiného, než mainstream.

Nyní se ukázalo, že vámi podporovaní a vyzdvihovaní lidé svojí neschopností a nedůsledností dostali EU do obrovského průšvihu.
Vaše reakce na tento fakt je, že vyjádřite vůči Klausovi výtku, že přednášek a projevů, které na různých fórech dané téma pronesl, nebylo dost, měl uspořádat nějaký ten summit navíc. Pokud byste byl stižen kritickým úsudkem a nikoli obsesí, patrně byste svoji pozornost upíral jiným směrem.

Abych jen nehaněl, zjevně se vám daří přiživovat sympatie ke Klausovi i u lidí jako jsem já, kteří jej úplně nemusí.

Závěr: směšné.
27. 09. 2011 | 13:45

StandaT napsal(a):

Sladký: smutné, ale je to tak. Pravičáci jsou vzdělanější a chytřejší. Ukazuje na to i to, jak autoři, píšící pro levicový elektorát koncipují své texty, jakou dikci do nich vkládají a na co v čtenáři útočí. I Pehe místo náročných textů píše jen takový politologický popík - něco, jako v muzice produkuje Helenka Vondráčková nebo Lunetici. Masové, nenáročné, líbivé, líné.
27. 09. 2011 | 13:45

Jana Pechová napsal(a):

Pokud dav něco skanduje, je zaslouženým hrdinou ten, kdo si dovolí první věcně oponovat nahlas.
Prezidentu Klusovi se to párkrát povedlo, na tom nic nezmění ani pan Pehe.
Povedlo se to lecky jiným a dalším, a za ten konkrétní moment jim adorování patří.
Netřeba kvůli jinému názoru hned svolávat mezinárodní konference.
PS: nejsem fanynkou Václava Klause, ale přemýšlím o tom, co říká. A když usoudím, že mi je jeho názor blízký, řeknu to. Rovněž nahlas. Mýlim-li se, taky to přiznám.
27. 09. 2011 | 13:47

LMAO napsal(a):

Silvie

nejste nahodou Klaus sam?
27. 09. 2011 | 13:48

Xury napsal(a):

Pro Eleshara:
no jestli to bylo "civilizované" to je asi otázka pohledu. Osobně si myslím, že se to řešit dalo. Nicméně teď jsou chlapci po krk v hnoji (tím nemyslím jen Řeky) a neví, jak z toho. A dřívější eurofilové teď horují za federaci (de facto německo-francouzský protektorát), která vše vyřeší. Evidentně se z ničeho nepoučili.
27. 09. 2011 | 13:55

Silvie napsal(a):

resl,

vy si tedy věříte.

Jana Pechová,

přesně tohle říkám a přesto jsem pokládána za Klausovu fanynku. Jenže Pehe, jak ho leta sleduju, je nenávistí ke Klausovi úplně prolezlý. Jednou ho úplně sežere, jako rakovina.
Zatímco Klaus ani neví, že nějaký Pehe existuje.
27. 09. 2011 | 13:56

Béda napsal(a):

S Eurem nebo bez Eura, s eurobyrokraty, s Klausem anebo s Kalouskem kráčíme svorně rovnou za zaoceánským vzorem - rovnou do pr... (ůhonic).
27. 09. 2011 | 13:58

zdenekb napsal(a):

Silvie napsal(a):
"stále rebel,
a můžete mi sdělit, od koho se máme jako učit?
Snad od Itálie nebo Portugalska? Pokud vím, máme lepší rating ,nežli většina zemí unie."

Silvie napsal(a):
"stále rebel,
a vůbec jste si nevšimnul, že Itálii jmenují jako dalšího bankrotáře na řadě? A má lepší rating? To je úsměvné...to bude věrohodná agentura."

Když nelze popřít fakta, nasadíme naši oblíbenou dojmologii...
Pak se bude bezpečný přístav jevit ještě bezpečněji...
27. 09. 2011 | 13:59

zdenekb napsal(a):

StandaT napsal(a):
"I Pehe místo náročných textů píše jen takový politologický popík - něco, jako v muzice produkuje Helenka Vondráčková nebo Lunetici. Masové, nenáročné, líbivé, líné."

Můžete prozradit, jaký sofistikovaný jazz pro přemýšlivé fajnšmekry si pouštíte do sluchátek vy?
Tomský? Kuras? Hájek? A.B.Bartoš?
27. 09. 2011 | 14:02

RA napsal(a):

je to krása, jak celá ta čtvrá Euroříše jde do země, kde zítra znamená včera. Ještě se bude chvíli zmítat v křeči , ale nakonec přece jen pojde. Je to totiž neživotaschopný socialistický hybrid, něco jako tele se dvěmi hlavami.
27. 09. 2011 | 14:03

ghándí napsal(a):

euro je skvělá věc. a vyplácí se. hlavně například slovákum. trocha počtů. v řecku je průměrný starobní důchod 1200 eur, na slovensku 400 eur. slováci musí posílat miliony eur do řecka. jsou to takzvané "půjčky", které už nikdy nikdo neuvidí. v řecku si opravdu můžou říct "zdroje jsou!"
27. 09. 2011 | 14:08

RA napsal(a):

ghándí....a tomu se říká solidarita, slováci rozbili Československo pro dojem, že doplácejí na čechy, a teď budou platit řecké důchody. Ať žije Evropská unie.
27. 09. 2011 | 14:10

Béda napsal(a):

RA,

opět vám ujíždí vlak. Dnes jsou zemí, kde zítra znamená již včera USA. Odtud pramení metastáze rakoviny, které začaly požírat ekonomiky západního světa. Z rozhodnutí amerických finančníků a politiků, kteří začali budovat v Číně konkurenci západní ekonomice, z rozhodnutí utrhnout ze řetězu nekontrolované a neomezené finanční spekulace, z kamuflovaných válek...
27. 09. 2011 | 14:10

stejskal napsal(a):

Dobrý den,

smazal jsem jeden text obsahující hrubou nadávku ("magor"), neboť ty jsou v rozporu se záměrem našich stránek, tedy poskytovat prostor pro věcnou a korektní debatu.

Děkuji za pochopení.

Libor Stejskal, editor blogů
27. 09. 2011 | 14:13

StandaT napsal(a):

zdeněkb: momentálně si do sluchátek pouštím Raymonda Arona a chystám se na Rycharda Pipese. Mnohým nedoporučuji - to není jazzík, ale klasika.
27. 09. 2011 | 14:13

Antroid napsal(a):

ghándí

Paradoxy si levičáci hlavu nelámou, důležité je, že jsou s nimi ostatní solidární a vypomůžou s rozpočtem, když není na chleba.
27. 09. 2011 | 14:14

hovorka11 napsal(a):

Silvie, Jana Pechová:
Snažte se odprostit od toho, co jsem slyšel od více žen:
Klaus je aspoň hezký a charismatický, ale ten s křivou pusou nemá ani to.
To vystihuje oblíbenost a neoblíbenost některých politiků ženami. Bohudík mě nic nenutí se na to dívat přes zjev a jistotu dogmatického vystupování. Pak by jste si třeba všimli, že Klaus nikdy žádnou chybu neuznává, protože to snižuje "charisma" především před ženami.
27. 09. 2011 | 14:14

Béda napsal(a):

Antroid,

solidarita. Ano. Stát kvantitativním uvolňováním pumpuje stovky miliard do bank, které je obratem zhodnocují vně země a kolem hoří veškerá národní ekonomika.
27. 09. 2011 | 14:18

ghándí napsal(a):

RA,
slováci svuj stát chtěli a já jim ho přeju. bez ironie. to nebylo jenom o pocitu doplácení na někoho. obecně si myslim, že by každý národ měl mít svuj stát, kurdové, tibetané, čečenci i palestinci. to je nejzakladnější touha každýho člověka. EU je omyl. ten duvod , proč EU nikdy nebude mít uspěch už před několika lety přesně vystihl klaus - neexistuje evropský lid. kdyby ho pehe a ostatní europomatenci poslouchali, mohli si všichni neska ušetřit spoustu starostí a stovek miliard.
27. 09. 2011 | 14:19

ghándí napsal(a):

antroid,
když se levičákum zduvodní, že slováci dotují řeky, kteří mají třikrát větší duchody, v zájmu veliké socialistické evropy, tak jsou spokojení. na idiotech jsou postaveny všechny podvody. bez nich by to nefungovalo. nedavno jsem četl, jak nějací podvodníci slíbili nějakému idiotovi ohromné dědictví, ale pořád od něho potřebovali nějaké poplatky pro soudce, advokáta atd. nakonec z něho vytahali několik desítek milionů. dědictví samozřejmě žádné nebylo. s tou EU je to velice podobné.
27. 09. 2011 | 14:33

Silvie napsal(a):

hovorka,

to do toho nepleťte - já hodnotím čistě některé jeho názory, které se ukázaly jako správné. Dokážu přiznat plus i politikovi, který je mi osobnostně krajně nesympatický a patří do levicového spektra. O tom politika přece není. A kdo by to měl vědět lépe, nežli někdo, kdo se prezentuje jako politolog.
27. 09. 2011 | 14:34

RA napsal(a):

ghándí......souhlasím s Vámi, každý národ by měl mít svůj stát, a přál bych to i národu rómskému, aby se mohl o svůj stát starat, pracovat pro něj, ten lid by nebyl vystaven diskriminaci. Ten stát by jistě vzkvétal. Po událostech v Bulharsku bude tomuto názoru nakloněno jistě zase více lidí.
27. 09. 2011 | 14:37

Silvie napsal(a):

To nebylo z mé hlavy.

CNBC: Česko může být Švýcarskem východní Evropy
09:50 | 26.9.2011
ČTK

Praha - Česká republika se podle americké televizní stanice CNBC stává uchazečem o titul "Švýcarsko východní Evropy". Alespoň pro investory, kteří hledají nové bezpečné přístavy poté, co právě Švýcarsko kvůli jejich zájmu stanovilo strop pro posilování franku. Česká republika, která má silnou ekonomiku a stabilní měnu, by je mohla nahradit.

"Ekonomický růst v České republice předčí růst mnoha zemí Evropské unie a poměr jejího dluhu vůči hrubému domácímu produktu je jenom 38 procent. A mezinárodní ratingové agentury si zlepšení všimly ve svých výhledech. Na začátku října zemi agentura Standard and Poor's zvýšila hodnocení o dva stupně na AA-, takže je nyní nad několika zeměmi eurozóny včetně Itálie," uvedla stanice zaměřená na ekonomické zpravodajství na své webové stránce.
27. 09. 2011 | 14:37

Sladký napsal(a):

Pravičáci jsou vzdělanější a chytřejší, Stando T.? Pokud je tomu tak,pak je na internetových diskusích zastupuje a pravici hájí jakási podivná polovzdělaná,agresivní a zmanipulovaná cháska. Čest a sláva výjimkám.
27. 09. 2011 | 14:40

Sladký napsal(a):

Silvie- tak vidíte,pravice měla při své předvolební kampani pravdu.Už jsne na to skoro stejně špatně, jako Řecko,že?
27. 09. 2011 | 14:42

Béda napsal(a):

Antroid,

aby nezapadnul překopíruji zde část svého příspěvku spod Sedláčka:
USA:
a)Moody's snížila rating tří velkých amerických bank - které tvoří kmenovou součást FEDu (americké centrální banky):
Bank of America, Wells Fargo a Citigroup. Odůvodnila to tím, že klesla pravděpodobnost záchrany ze strany státu. (Připomeňme si, že i Lehmen Brothers, která tolik zacvičila se světovou ekonomikou byla součástí FED-u)
Tři zmíněné instituce musejí do příštího července předložit úřadům plán postupu pro případ insolvence.
b)Spojené státy chtějí oživit skomírající ekonomiku (rozuměj opět nalít peníze megabankám, které část z nich jako předtím okamžitě vyvezou ze země) 400 miliardami dolarů
c/ Insideři přestali nakupovat akcie
Před pouhými několika týdny nakupovali manažeři a členové správních rad - lidé, kteří mají přístup k informacím uvnitř podniků - akcie vlastních společností oběma rukama. To je teď pryč. Takřka přes noc přestali nakupovat; na každý dolar vydaný insidery za nakoupenou akcii připadá sedm ztržených za prodej.
Kdo jiný než ředitelé má přehled o účetních bilancích? Kdo lépe zná podmínky jejich odvětví?
Typické je, že když jsou trhy dole, insideři zběsile nakupují - to se dělo v roce 1987, 1998, a dokonce i během finační krize 2008-2009.
Jenže kolem 7. září začaly ceny opět klesat, a některé akcie už jsou opět na stejné úrovni jako začátkem srpna. A data ze dvou vzájemně nezávislých zdrojů ukazují, že namísto insiderských nákupů dochází k výprodejům.
Podle společnosti InsiderScore se to netýká jen akcií společností ve výrobě a službách, ale rovněž finančních akcií.

Evropa:
Ředitelé a jejich zákazníci se vrátili z dovolených a měli možnost podívat se do seznamu objednávek. Nebo jsou prostě znepokojeni širším kontextem. Řecko. Čína. Americká ekonomika. Rozpočet. Je toho dost, co může způsobit, že se kola ekonomiky zaseknou
Ostrá data z bankovních bilancí ukazují, proč je teď už krach bank nevyhnutelný a podtrhují naléhavou nutnost, aby se na konci tohoto nebo na počátku příštího roku vytvořil nový finanční systém. Pokud se nic neudělá pro restart evropských financí, může být výsledkem hospodářská deprese mnohem horší, než byla krize 30. let, kdy banky krachovaly, a pracovní místa zmizela.

Podle Financial Times potřebuje 91 největších bank v eurozóně asi čtyři biliony eur, aby mohly refinancovat své dluhy nebo je zaplatit jenom v samotném příštím roce. Celkový hrubý domácí produkt eurozóny dosahuje přibližně hodnoty 12 bilionů eur. Znamená to, že největší banky potřebují třetinu celkového HDP v eurozóně, aby zůstaly solventní alespoň jeden další rok.
27. 09. 2011 | 14:43

ghándí napsal(a):

RA,
jenže nějtěžší otázka, kterou je potřeba vyřešit je kde? navíc romové si nenárokují žádné území. každá krize se obrací proti menšinám. v minulym století to byli židi, neska jsou to romové. nepřijetím bulharska a rumunska do shengenu porušili zapadní státy právo EU. bulharsko i rumunsko by se měli obrátit na soudní dvůr. svoje muslimy a africký imigranty by nám tu s chutí nastrkali, ještě na to chtějí vymýšlet kvoty. ale bulharský a rumunský cikány nechtějí.....k EU mám čím dál tím kritičtější postoj.
27. 09. 2011 | 14:45

Cizler napsal(a):

Evropskou Unii ceka nevyhnutelne politicky zanik pro Vychodni Evropu. Vychodni Evropa proto skonci v nevyhnutelne pasti a pripoji se k obnoveni Rusko-Sovetskemu Svazu ktery celou Vychodni Evropu politicky, ekonomicky a tridne zrehabilituje podle starych zasad a pravidel.
27. 09. 2011 | 14:45

Sladký napsal(a):

Jarpor cituji : "Tuhle hlášku čtu už pod třetím blogem" Jistě, politruku, jen jste zapomněl dodat, "za uplynulý půlrok". Mimochodem, co je na tom divného, že nějaký výrok opakuji? Nebo si snad myslíte, že jsou zde stále jedni a titéž lidé?
Poradím vám, jarpore- zavolejte do rozhlasu, že vysílají každou hodinu či půlhodinu stejné zprávy.Nebo si stěžujte v novinách, že v každém vydání je jedno a totéž.
Úžasný den.
27. 09. 2011 | 14:48

Jana Pechová napsal(a):

to hovorka 11
Václav Klaus st. není můj typ. Ale vy zřejmě taky ne. Dle reakce soudě určitě ne.
27. 09. 2011 | 14:53

Samuel napsal(a):

Pro Ghandi, Evropa se v roce 1933 sjednotila tak jako v roce 1993 pro stejne politicke, rasove a sadisticke manevry.
27. 09. 2011 | 14:54

jarpor napsal(a):

Sladký

Opakujte si co chcete... a já budu také reagovat dle svého... souhlas ?

S mým vývodem z 13:33 nepolemizujete. Jsem rád, že jsme našli společnou řeč... :-))

Hezké odpoledne
P.S. Oslovením nickem je jarpor... Ale je-li Vám milejší zařadit se do šiku s Macem - prosím...
27. 09. 2011 | 14:57

Silvie napsal(a):

Sladký,

vy tu pravdu ohýbáte, jak prodejnou děvku.

Pravice říkala pouze to, že se v případě vítězství té vaší levice, přiblížíme nehorázným zadlužením Řecku. Pokud sleduju vaše oblíbence, stále chtějí rozhazovat...
K této vládě mám velké výhrady, ale jedno jí nelze upřít, snaží se snížit dluh na minimum. Že by to šlo lépe, kdyby nekradla a nekorupčila, o tom je snad zbytečné se zmiňovat. Co do zadlužení na tom nebudeme tak špatně, ale za cenu, že nejspíš budeme jako občané -použiju slov básníka - "rýt držkou v zemi".
27. 09. 2011 | 14:57

Eleshar napsal(a):

Aleš:
Tak byl to pokus o jistou ironii a jisté humorné podtržení toho, co jste sám psal. Ale chápu, že někomu to skutečně může přijít příliš zvláštní a cizí...:)

Xury:
Jasně, všichni víme, že EU neměla Řecko zřejmě nikdy přijímat, pak ho měla vyhodit a naposledy mu neměla dovolit přijmout euro. A ano, Řecko se mělo prověřit. Ale jak jsem naznačoval, obvinit někoho falšování účetnictví, a tedy de facto z podvodu, to se bez konkrétních a pádných důkazů ve slušné společnosti nedělá ani mezi lidmi. V diplomacii je to naprosto nemyslitelné.

Jako dobrý ideový začátek bych viděl pohnání dotyčných viníků před mezinárodní soud... a trest by udělil řecký lid.
27. 09. 2011 | 15:06

StandaT napsal(a):

Sladký: žádný rozumný člověk nepoleze (s výjimkou občasné glosy) do prostoru, kde diskuse není o myšlenkách, ale o konformitě s převládající ideologií. Aktuálně je dnes levicové fórum a klima, jako v každé komunitě, určuje většina.
27. 09. 2011 | 15:08

Eleshar napsal(a):

Silvie:
A my se snad v zadlužvání Řecku vzdalujeme? Deficity rekordně rostou, ekonomika je na tom rekordně špatně a Kalousek dělá vše pro to, aby ji ještě více zadusil přenesením daňové zátěžen na nižší a středí vrstvu.
27. 09. 2011 | 15:12

vlado napsal(a):

Dobře jste to napsal pane Pehe jak o presidenti Klausovi tak o významnosti a bezvýznamnosti našeho státu. Váhu Británie, Něměcka nebo Francie sice nikdy mít v Evropě nebudeme ale my nemáme ani významného evropského politika. Naopak se spícím ministrem zahraničí utržíme "dobrou pověst o volbě politiků."
A to se najdou vlivní lidé jako spisovatel Stráský a vidí tohoto dědu Rohypnola na místě presidenta. Krize nejen ekonomická ale morálmí je na postupu.
27. 09. 2011 | 15:17

Antroid napsal(a):

Béda

Mám pocit Bédo, že tahle diskuse je o jiném tématu, byť souvisí s hospodařením. Primárně o Klausovi, jak pravil Pehe, a sekundárně o EU a Eurozóně, jak plyne z dalšího kontextu článku.
27. 09. 2011 | 15:21

český maloměšťák napsal(a):

1. Peníze jsou špinavé i čisté. To snad musí vědět každý rozumný člověk.
2. Právníci jsou tlustší než podnikatelé. Proto je nemohou nikdy předhonit. To ví i dítě školou povinné.
3. Průměrná mzda poroste. Za to dám ruku do ohně. /když tak ji přepočteme v příslušném kurzu, lid to pochopí/
4. Trh chci bez přívlastků. A taky chci volnou soutěž. Čistou konkurenci. Už jsem o tom hovořil se svým synem a s Romanem. Oba souhlasili.
5. Euru se jednou nebude dařit. Pamatujte si tato slova. Jsou moc důležitá.
6. Člověk novlivňuje životní prostředí, protože je jeho součástí. Kdo neuznává tuto logiku - měl by se vrátit do základní školy.
7. Evropská unie je nepodařený projekt a mě velmi mrzí, že jsem prosil, aby nás do EU přijali a že jsem podepsal vstupní protokol. Ode dneška mě proto nazývejte euroskeptikem. Dík.
8. Závěrem bych chtěl poděkovat bývalým i současným komunistům, že mě zvolili opět do funkce.(také jsem rád, že pokračují v úspěšných krádežích hlasů pro autentickou levici)

Maucta.
--------------
Znáte ten vtip o tom hypochondrovi ?
Jak má na náhrobku nápis "vždyť jsem vám to říkal ! "

/to je celé/
27. 09. 2011 | 15:23

Sladký napsal(a):

Aleale,Silvie! Nechci se snižovat k žádným podobenstvím o pravdě a prodejné děvce, nicméně z nás dvou určitě to určitě nejsem já, kdo ji ohýbá! Milá dámo, před volbami pravičáci včetně těch zdejších a těch nejvyšších (Nečas.Kalouse) povykovali jak jsme na tom hrozně a že to Řecko je za dveřmi.:o))) Vím to daleko lépe než vy, protože jsem je (ty zdejší) musel mnohokrát upozorňovat, že naše zadlužení patří k nejnižším, nejen v Evropě,ale v celém světě.A Nečasovi muselo být připomenuto, že katastrofickým líčením naší situace šíří poplašnou zprávu... máte krátkou pamět, milá pani.Nebo spíš VÝBĚROVOU.

Dodám ještě, že budete-li se jen trošku snažit, najdete pěkných pár pravicových předvolebních lží.
27. 09. 2011 | 15:26

slunečnice napsal(a):

JátoříkalažeKlausmělvždyckyvevšempravdu!!!!!!!!!!!! Náš pravdař vítězí!
27. 09. 2011 | 15:28

Xury napsal(a):

Pro Eleshara:
"Jako dobrý ideový začátek bych viděl pohnání dotyčných viníků před mezinárodní soud... a trest by udělil řecký lid. " - ono by to bylo dost složité, za co je trestat. I kdyby jim dokázali falšování podkladů, tak to na této úrovni asi nebude trestný čin a co se důsledků týče, tak cca 6 let si mohli Řekové půjčovat za stejný úrok jako Němci. To se jim už patrně nikdy nepodaří. Nicméně problém eurozóny není Řecko jako takové, ale to, že eurozóna v této podobě vůbec vznikla. Je typickou ukázkou, kam vede spěch ve jménu ideologie nemluvě o politických ambicích evropských lídrů.
27. 09. 2011 | 15:30

Sladký napsal(a):

Kanddidáti na prezidenta- občan Schlafenberg, který nás svými mimořádnými dispozicemi začíná proslavovat v mezinárodním měřítku, Přemysl Sobotka,jeden z nejodpudivějších týpků na naší scéně a paní Němcová, o níž se z galantnosti raději vůbec nebudu vyjadřovat.
27. 09. 2011 | 15:31

hovorka11 napsal(a):

Silvie:
Rating od amerických agentur nemá hodnotu ratingu od asijských, protože je USA tvrdě kontroluj, proto ještě nedávno nesměly americké ratingové agentury zhoršovat rating USA pod trestem vyhazovu šéfů.
Rating je hodnocení bezpečnosti a výtěžnosti finančních investorů v daném státu.
Když zrušíte všechny důchody a veškeré sociální jistoty (omezíte zdravotnictví) a lidi budou mlčet, tak ČR bude mít rating AAA. Za feudálních podmínek se stabilitou stavu budeme pro investory nejjistější cesta pro zbohatnutí na chudobě občanů.
To jste ještě nepochopila ?
----------------
Jana Pechová napsal(a):
to hovorka 11
Václav Klaus st. není můj typ. Ale vy zřejmě taky ne. Dle reakce soudě určitě ne.
--------------
Nejsem typ, který by plácal nesmysly do ouška i když vím, jak zabírají.
27. 09. 2011 | 15:36

Sladký napsal(a):

Silvie- v tom,že by to šlo lépe, kdyby zdejší pravice "nekradla a nekorupčila",slovem nedělala stejnou politiku jakou zde předváděla VŽDYCKY se s Vámi naprosto shodnu.
27. 09. 2011 | 15:36

český maloměšťák napsal(a):

Xury
Viděl jste někdy novorozeně ? Těsně po porodu ?
Taky nic moc, že ?
Ale nazývat ho "problémem"....no nevím, nevím...co třeba na to vaše maminka či manželka....

Jaký byl/je/ KLausův přínos pro efektivní fungování EU ? Že je nepříjemným glosátorem ? /vesměs ex post ...anebo via vágní, dvojznačné proroctví/.
Trochu málo...za ty prachy.
27. 09. 2011 | 15:38

AC napsal(a):

Vážený autore,

jediným řešením EU je zavčasu její včasná, zdravá, mírová a důsledná demontáž před katastrofou živelného rozkladu. Myslíte si snad, že kdyby s tímto kupř. přišel Klaus do Bruselu, že by se tím někdo zabýval, aby by ho zavřeli do klece?
To stejné platí pro současnou trojkoalici, konkrétně její hospodářskou politiku. Kdyby dnes např. Klaus tvrdil, že její činy vyústí ve vítězství levice a té zase v druhý Únor, co si myslíte, že by současná vláda udělala? korigovala by své hloupé reformy, anebo by Klause navrhla na horkého kandidáta ústavní léčby?
Takže pane Pehe a spol, tentokrát melete nesmyly!
Celý svět politický a ekonomický se snaží o co nejpřesnější výhled do budoucnosti a na tom staví. Jak a podle čeho dnes poznáte, čí pohled do let nastávajících je reálnější a co se má udělat?
Pravda je taková, že nepoznáte nic. Příkladem nám může být minulost. Taky věděli kulový. Události se přihrnuly jak velká voda a bylo vymalováno. A to samé čeká i nás!
27. 09. 2011 | 15:46

AC napsal(a):

Oprava: někdo zabýval, ANEBO by ho zavřeli do klece?
27. 09. 2011 | 15:49

Dash napsal(a):

Tak dobra, zrusime tedy EU

Ma tady nekdo aspon pribliznou predstavu o tom kolik by to stalo jenom CR a jaky vypadek prijmu by zaznamenal nas statni rozpocet, tedy o kolik by pri stejnych investicich vzrostl statni dluh?
27. 09. 2011 | 15:53

Xury napsal(a):

Pro maloměšťáka:
nevím o tom, že by Klause platili za to, aby zefektivňoval chod EU. Pokud jde o EU, tak jste nepochopil situaci. To není nově narozené dítě. To je bastard, kterého upletly západoevropské politické elity, aby se mohly bít v prsa, jak úžasně završili sjednocování Evropy. Jenže poněkud zapomněly, že každý proces potřebuje svůj čas. necelých šedesát let po konci nejhorší války v Evropě nelze očekávat, že Evropané ochotně vytvoří jeden národ jen proto, aby politikům udělali radost. Ono jedna věc je svoboda cestování, nějaký ten příspěvek do společné kasy (zvlášť když vím, že i má země si něco cucne), trocha byrokracie navíc atd. Ale platit obří finanční transfery, aby vyrovnávaly rozdílné hospodaření, to je trochu jiná liga.
27. 09. 2011 | 15:57

Mac napsal(a):

jarpor

neber si mne bezdůvodně do huby, zpitomělý fanatický politruku !!!
27. 09. 2011 | 15:59

AC napsal(a):

Dash

Stálo by rozhodně méně, než nás stát bude.
27. 09. 2011 | 15:59

Jana Pechová napsal(a):

to Hovorka 11
O plácání nesmyslů do ouška se tu nikde nemluví. A jestli to vy umíte či nikoli, je mi upřímně jedno.
27. 09. 2011 | 16:08

AC napsal(a):

Xury 15.57

Souhlas.
27. 09. 2011 | 16:09

LMAO napsal(a):

AC

nejaka cisla by nebyly?
27. 09. 2011 | 16:13

slunečnice napsal(a):

Další svatá pravda Václava Klause: živočišných druhů na planetě přibývá, viz následující přehled:
a) mouchy Václava Klause
b) kůrovec a zelení brouci v Klausově hlavě
c) paraziti ve státní správě
e) malý kalous český (co má za ušima)
f) vzácný druh člověka, jenž nepochází z opice
g) homo sexualist jako slepý vývojový článek lidského druhu

Měl tedy pravdu, nebo ne?!!!
27. 09. 2011 | 16:13

Eleshar napsal(a):

"I kdyby jim dokázali falšování podkladů, tak to na této úrovni asi nebude trestný čin a co se důsledků týče, tak cca 6 let si mohli Řekové půjčovat za stejný úrok jako Němci."

Čert vem Řecko, problém je (když mi dovolíte rozvíjet tu Maloměšťákovu metaforu o novorozeněti), že doslova nasralo EU do kolébky. V našem trestním zákoníku na to asi paragraf nenajdete, ale že je to sviňárna, na tom se snad shodneme všichni. A nemohou za to Řekové, ale konkrétní řečtí politici. Pokud za to chcete trestat Řeky (což je nyní nejspíše nevyhnutelné), nelze to dělat bez potrestání konkrétních viníků (podobně jako u nás pokud chce vláda zavést nějaká přjatelná úsporná opatření, tak - krom toho, že by měla být nějak koncepční a vnitřně koherentní - musí začít u sebe... těžko chtít po občanech, aby se uskromnili, když nahoře tečou do soukromých kapes miliardy).
"Nicméně problém eurozóny není Řecko jako takové, ale to, že eurozóna v této podobě vůbec vznikla. Je typickou ukázkou, kam vede spěch ve jménu ideologie nemluvě o politických ambicích evropských lídrů."

Tady úplně nesouhlasím. Primární, naprosto bazální ideologií, na které se zakládá EU, je mír. Mezi členy Unie nebyl od roku 1945 ani náznak ozbrojeného konfliktu. Uvědomte si, že v první polovině 20. století, tedy během 41 let se v Evropě udály dva naprosto nejničivější konflikty v dějinách lidstva. EU je primárně reflexí těchto událostí a snahou, aby se už nikdy neopakovaly. EU je možná drahá legrace se spoustou negativ, ale fakt, že téměř 70 let spolu členové nynější EU de facto harmonicky a spojenecky kooperují, za to podle mě určitě stojí. Uvědomte si, že jediné srovnatelně dlouhé období míru v Evropě byla Pax Romana někdy před téměř dvěma tisíci lety.
27. 09. 2011 | 16:17

Eleshar napsal(a):

slunečnice:
Vy mě dnes totálně ruinujete:-D Válím se tu normálně smíchy:-D
27. 09. 2011 | 16:18

hanah napsal(a):

Nevíte prosím náhodou někdo, jestli český maloměšťák nemá něco společného s kydačem hnoje a se šlapkou ? Jeho příspěvky mi totiž tak nějak připomínají oba, snad už navždy vyštvané nicky...
27. 09. 2011 | 16:23

Aleš napsal(a):

Eleshar:
Omlouvám se:-) Musím zvýšit svou empatii na úkor vlastní ješitnosti:-)
27. 09. 2011 | 16:26

Xury napsal(a):

Pro Eleshar:
souhlasím s tím, že základní pohnutkou pro vytvoření EU (resp. EHS, resp ES) byl snaha o zajištění míru. Jenže, jak už to bývá postupem času se do tohoto cíle začaly promítat osobní cíle a zájmy různých politiků a začal závod o co "největšího Evropana" - nejlépe Evropana Sjednotitele. A v tom okamžiku vznikl ten průser. Začaly být potlačovány hlasy, které neladili s tímto názorovým proudem, který se fakticky stal ideologii. Mě osobně to strašně štve, protože při pomalejším tempu a rozumnější migrační (neplést s imigrační) politice mohla Evropa za sto nebo dvěstě let být jednotná i jako národ. Takto se obávám, že velmi hrozí opětovné probuzení nacionalismu a následně samozřejmě separatismu (ve smyslu odtržení od EU). Navíc s těžko odhadnutelnými důsledky.
27. 09. 2011 | 16:27

AC napsal(a):

LMAO

Všelijakých čísel brzo budete mít až se z nich pomatete.
Přemýšlel jste vůbec nad svojí otázkou? Asi těžko, co.
Protože ta čísla nemáte ani dnes, jenom taková, která vám vrchnost milostivě uvolní.
Mimoto vůbec nejde o čísla. Všechno na peníze prostě přepočítávat nemůžete. Jak spočítáte například, co by Čr v r. 2016 ztratila návratem o 22 let zpátky? Jak přepočítáte utrpení lidí na peníze?
27. 09. 2011 | 16:28

Mac napsal(a):

hanah
ohledně kydače

co po jménu? I pod jiným nickem růže bude vonět stejně.....

(zdraví William Sh.)

:-)))
27. 09. 2011 | 16:31

LMAO napsal(a):

AC

no hlavne ze jste si jisty, ze by to vyslo levneji z EU vystoupit ci zrusit ji, a to bez jakychkoliv cisel.

Jo to jsou ty dojmy a zbozna prani

Vzhledem k tomu, ze cisla nepovazujete za dulezita, asi jste to vycetl z kristalove koule ne? Nebo ze by kavova sedlina?
27. 09. 2011 | 16:35

Eleshar napsal(a):

Aleš:
Ješitnost chápu:) Na druhou stranu je pravda, že jsem svůj silný souhlas s vaším názorem maskoval až příliš dobře těmi "nařknutími", nicméně myslel jsem, že obsah mého příspěvku to snad propíchl...:)

Xury:
V zásadě souhlasím... největší chyba EU ale podle mě byla... rozšíření z 15 členů na 25 (znamenalo by to sice, že my bychom v EU nebyli, což mě moc nebere, ale E15 by byla asi někde jinde). A z toho se EU už nevyvleče nějakým "nevěděli jsme" nebo "podvedli jste nás" jako u přijetí Řecka.
27. 09. 2011 | 16:39

Xury napsal(a):

Pro Eleshara:
osobně vidím jako větší problém právě zavedení eura. Pokud by EU zůstalo patnáctičlenné a zavedlo euro, tak by to skončilo stejným průšvihem. Ani patnáctka nebyla ideální měnovou oblastí.
27. 09. 2011 | 16:44

zdenekb napsal(a):

Xury:

"...necelých šedesát let po konci nejhorší války v Evropě nelze očekávat, že Evropané ochotně vytvoří jeden národ jen proto, aby politikům udělali radost..."

1) (Skoro) nikdo nechce vytvářet "jeden národ"...
2) Čím delší doba od války uplyne, tím spíš se fangličkářství zemiček bránících svou (ekonomicky pochybnou) "suverenitu" navrátí. Bohužel.
27. 09. 2011 | 16:46

AC napsal(a):

LMAO

Nenapsal jsem, že nepovažuji čísla za důležitá, naopak. Pouze vám sděluji, že žádná relevantní od vrchnosti nedostanete, tak nekruťte mým příspěvkem, ano?
Ani o vystoupení z EU jsem nepsal, nýbrž o dvou možnostech - buď ji ještě pár let draho udržovat, než nekontrolovatelně zkolabuje a vyvolá násilí po celé Evropě, anebo ji rozumně zavčasu demontovat do stavu před Maastricht. A za tím si stojím, pane LMAO, protože vím o čem mluvím.
27. 09. 2011 | 16:47

Xury napsal(a):

Pro zdenekb:
jenže pro vznik federace s federální vládou je nutný vznik, když už ne národa, tak alespoň velmi silného pocitu evropanství. V opačném případě to nebude fungovat. Uznávám, že čím déle od války, tím riziko nacionalismu narůstá. Je ovšem možné, že stabilní federální Evropa je pouze neuskutečnitelný sen.
27. 09. 2011 | 16:51

AC napsal(a):

Životaschopnost EU nic neprověří lépe než krize. A jelikož jsme teprve na jejím počátku, vidím to černě.
Jak říká Xury, neměla se rozšiřovat, ale vzhledem k direktivnímu zavedení eura by ani tak nebylo jisté, jak by dopadla.
27. 09. 2011 | 17:00

Michal Macek napsal(a):

to uz neni jen posedlost nebo obesese klausem - to je uz fanatismus...ale ja to tu uz rikal....
27. 09. 2011 | 17:01

Mudrc napsal(a):

Pane Pehe, zdá se, že náš tatíček Klaus je nejprozřetelnější muž v celé EU. A to širkoko daleko! Bohužel, jsou tací jedinci, kteří jeho velikosti neporozuměli - zde:

http://spiknutilekaru.wordpress.com/korespondence-lekaru/
www.hajany.com/clanky/zajimave-z-internetu/lekari-a-politika.html
27. 09. 2011 | 17:06

Mudrc napsal(a):

Michal Macek

Posedlost Klausem utvářejí mediátoři. Obyčejný člověk nemá čas být posedlým Klausem.
27. 09. 2011 | 17:09

Pepa Řepa napsal(a):

Úsměvné!
Je zajímavé sledovat, kam až může jít eurohujerismus. Ono se vlastně nic neděje, taková drobná chybička se holt do koncepce eura vloudila.Tvrdí mnozí.
To autor je jiný filuta. Po obvyklé klausohryzecké rozsvičce (není jedno,kdotoříkal?) přijde s řešením.

Integrovat, integrovat, integrovat!!!!
Více, lépe, radostněji!!!

Integrovat až ke dvanácti moudrým mužům, řídícím tuto planetu.
Kdo jim bude radit?
No přece malé české Pehe.

Spása je ve světovládě, dvanáct evropských eurosprávců je pouze předstupeň. Vše se přece vyřeší globální integrací, jak jinak.
Když se to se.e a nevím kudy kam, zvolám integrovat.
Více, lépe, radostněji!!!

I reCaptcha se panu Pehe směje. Mám napsat tři čínské znaky.
Čang se na jeho "Světasprávu" vybodne.
27. 09. 2011 | 17:11

LMAO napsal(a):

AC

to je dobre ze aspon nekdo vi o cem mluvi

A tak se s vama klidne ted vsadim ze EU se nerozpadne a budeme jeste velmi radi, ze jste soucasti. Z jednoho prosteho duvodu - bylo by to nakladnejsi nez ji udrzet. Stejne jako v pripade eurozony: http://aktualne.centrum.cz/ekonomika/penize/clanek.phtml?id=713854
27. 09. 2011 | 17:13

jarpor napsal(a):

Mac

"jarpor
neber si mne bezdůvodně do huby, zpitomělý fanatický politruku !!!"

Ještě nějaké přání... tak hezky a hlavně slušně vyjádřeno ?
Lituji, asi nevyhovím... to, že se pan Sladký přiřazuje k Vám, to nebylo vzetí si Vás bezdůvodně do úst... to holt jinak vyjádřit nelze... Snad to přežijete....

Hezké odpoledne
27. 09. 2011 | 17:13

Tak tak napsal(a):

Pepa Řepa

Ano, Pepo. Všemohoucí integrace, anebo izolace z hnízda pravdoláskařů!
http://spiknutilekaru.wordpress.com/korespondence-lekaru/
27. 09. 2011 | 17:23

Béda napsal(a):

PŘ,

ne že bych se chtěl hádat. Ale řekněte, když se EU rozpadne: nebude potřeba sanovat těch 91 největších evropských bank s rozsáhlou sítí poboček napříč Evropou? Co když jsou mezi nima i matky největších českých bankovních ústavů? Co když na půjčkách od těch bank stojí koncern Volkswagen...? Co když problémy těch bank dostanou do problémů hlavního českho odběratele Německo?

Co když ...atd., atp.? Myslíte, že se tento problém bude lépe řešit z úrovně izolovaného českého pidistátečku?

PS: jinak při tom, co zde hodlá předvést triumvirát hrobařů Kalousek - Heger - Drábek s českou ekonomikou - dostat ji "zátěžovým testem" a převodem státního majetku, služeb, penězovodů, "vyrovnáním" s církvemi a ekozakázkou za krize do deflační spirály vám přeji hodně pevné víry v to, že co "nejlepší" ministr pro Emerging Markets bratr Kmotr Kalousek činí, dobře činí.
27. 09. 2011 | 17:26

Michal Macek napsal(a):

Mudr

obzc clovek ne ale pehe je posedly demonem jmenem klaus
27. 09. 2011 | 17:28

Michal Macek napsal(a):

Pepa Repa

kazdej prece vi ze planetu ridi tihleti...laminati!
27. 09. 2011 | 17:29

ghándí napsal(a):

socbolševici ted dostávají jednu ránu za druhou. kalousek dostává ceny a dochází na klausova slova. nezbývá jim než vztekle prskat
27. 09. 2011 | 17:32

ghándí napsal(a):

béda,
ty banky bude potřeba sanovat i když se EU nerozpadne. ale pokud by se EU přece jenom rozpadla, tak státy, kde lidi pracujou, nebudou muset dotovat řekum důchody. takže na tu sanaci bank budou mít daleko více peněz.
27. 09. 2011 | 17:35

Silvie napsal(a):

Hanah,

jo, je to Šlapka, kydač ...

Sladký,

vy jste ale pojedl vtipné kaše. Oni ti "vaši hoši" vůbec nekradou a jsou křišťálově čistí, jako Standa Grossů. A už vůbec by je nenapadlo se šábnout s ODsáky o kšefty v Praze...

Pepa Řepa,

jo hezky jste to shrnul.
Euro bude, i kdyby na chleba nebylo.
Jenom nechápu, že se pořád ještě najde tolik levičáckých bloudů, kteří nevidí, kam unie směřuje.
Já osobně jsem opravdu strašně ráda, že jsem mohla soudruhům v Řecku přispět miliardou eur na udržení jejich příjemné životní úrovně. Prý šlo o půjčku. Ha, ha, ha...
27. 09. 2011 | 17:36

AC napsal(a):

LMAO

Vaši sázku přijímám. A nejen to, zajdu mnohem dál, abyste si nemyslel, že čísly pohrdám. EU jak i známe dnes, nepřežije rok 2015 - to je mezní datum. No a co se týče nás, Čr, tento systém přetrvá o něco déle, resp. skončí rokem následujícím, kdy se vrátíme do r.1994, tedy do období velké privatizace, za účelem hledání, stíhání viníků a vracení pochybně nabytých majetků. Do té doby zažijeme takovou bídu a protesty, o kterých se nám nezdálo od konce druhé světové války. To je ale jen velice hrubý popis, abych vás zbytečně neděsil. A že k tomu všemu směřujeme, poznáte po předčasných volbách na absolutním vítězství levice a tragickém propadu pravice, jejíž vládnutí si můžete ještě nyní vychutnávat prakticky naposledy, protože se do vlády už nikdy, ale nikdy nedostane.
Málokdo z nás chápe totiž jedno - že se svět ocitl v rozvratu a za několik let už nic nebude takové, na co jsme byli až dosud zvyklí.
Euro byrokrati se budou svých nereálných snů, mimochodem prosazených čistě účelově politicky, držet do poslední možné chvíle, o tom vůbec nepochybujte.
Máte tedy možnost na oplátku sdělit vaši vyhlídku a o co se vsázíme a jak sázku zajistíme.
27. 09. 2011 | 17:39

LMAO napsal(a):

Beda

nekteri se proste nedokazou divat na veci v sirsich souvislostech

A jeste horsi je to s temi, a je jich tu taky dost, kteri si zoufale preji, aby to s EU dopadlo co nejhur, aby se mohli spokojene pripojit ke Klausovu 'jajsemvamtorikal-ismu''

A vubec si neuvedomuji, ze kdyz EU padne, dopady pociti predevsim bezni lide, jako jsme my vsichni, a ze to bude zatracene bolet, a to mnohem vic nez to co nas ceka s Kalouskem a jeho squadrou.
27. 09. 2011 | 17:43

ghándí napsal(a):

řekové v podstatě předběhli naše socialisty a jako první realizovali jejich hospodářský program v praxi. převzali z německa příjmy, ale produktivitu práce si nechali svojí. tím potvrdili hypotezu soudruha špidli, že zdroje jsou.
27. 09. 2011 | 17:45

mb napsal(a):

maloměšťák 15 23 ... dobře ... / the same with sunflower /
27. 09. 2011 | 17:47

Béda napsal(a):

ghándí,

kontrolní otázka: proč myslíte, že soudruzi kapitalisté z Číny dodávají své zboží do předlužených USA? Co myslíte, že se stane, když Řecká ekonomika klekne? Co myslíte že by se stalo s americkými dluhopisy a dolarem, kdyby klekla americká ekonomika?

Co myslíte, že se stane, když Kalousek provede harakiri na české ekonomice a drasticky za krize zvýší náklady, sníží mzdy, zvýší nezaměstnanost, odstraní sociální polštář, uleví nejbohatším, čímž vpustí do ekonomiky spekulanty a podsekne spotřebu?
27. 09. 2011 | 17:48

Silvie napsal(a):

AC,

pozor, já se už před půl rokem vsadila, že nevydrží do švestek, resp. do konce tohoto roku. 2015 - to jste velký eurooptimista...
A nebude to vskutku procházka růžovým sadem ani pro náš těžce zkoušený lid.
27. 09. 2011 | 17:51

hanah napsal(a):

Já to říkám, respektive píši zde, pořád -
PEHESEZASESEKL - zkráceně - PEHESESEKL.

Silvie
díky, myslela jsem si to. Kydač už neví, jak by se vmísil mezi slušné lidi. Vždy ho někdo odhalí.

Pepa Řepa
pozor, za příspěvek "Pehe je pehe" jsem byla smáznuta. (Nesmí se používat střední rod...)

Jarpor
zdravím, vy jeden politruku :-)
27. 09. 2011 | 17:51

LMAO napsal(a):

AC

pozor, nerikam,ze ve fungovani EU nebudou zmeny. Ty budou muset nastat, jiste. Ale EU jako takova se nerozpadne.

Takze o co a jak se vyporadame? Abyste se mi neztratil pod jinym nickem, ze?

S tim, ze je svet (spolecnost) v rozvratu, v podstate souhlasim. Urcite me nedesite, prave naopak, vice detailu a informaci uvitam, tak do toho. Jestli to vypada opravdu tak hrozne, meli bychom se poohlednout po nejake velke pujcce, dokud nam ji jeste dali, abychom si jeste stihli neco uzit, ne? Protoze, jak prijde krize, jak znamo, kde nic neni, ani smrt nebere a co horsiho me asi muze potkat,ze ...

Uplne vazne jenom dodam, ze nastesti reseni svetove krize neni v rukou ceskych politiku, takze ziju v nadeji, ze to nebudou uplne katastrofalni konce.
27. 09. 2011 | 17:52

český maloměšťák napsal(a):

Zdravím Xuryho a jeho bastardy..../také hanah./ :)))
A vůbec všechny fanatiky.
Mám radost - když věci zůsatávají na svém místě. Tak to má být. Kam je zahradník zasadí - tam vystrčí kukuč.....

K líným Řekům :

http://www.patria.cz/zpravodajstvi/1911662/krugmanova-hitparada-skudcu-krizi-periferie-zalozil-priliv-kapitalu-twist-je-jak-se-strikaci-pistolkou-na-rozzureneho-nosorozce.html

Ještě by mě zajímalo, jak by Haslingerová/hanah/ se Silvií a Xurym prosadili v Kozloistánu zelném - kdyby stál jako kůl v plotě mimo, například tohle :

http://www.antidumpingpublishing.com/anti-dumping-news/EU---AD-duties-imposed-on-vinyl-acetate,-ceramic-tiles-and-barium-carbonate.aspx

Osobně si ale myslím, že jim to je jedno. Oni milují svůj Kozloistán Zelný tak, že by ho samou láskou nejradši vystrčili na periferii.
27. 09. 2011 | 17:58

český maloměšťák napsal(a):

"...Uplne vazne jenom dodam, ze nastesti reseni svetove krize neni v rukou ceskych politiku, takze ziju v nadeji, ze to nebudou uplne katastrofalni konce. ..."

Také jsem tomu rád. Bez ironie.
27. 09. 2011 | 17:59

AC napsal(a):

Silvie

Já neznám datum rozpadu EU/27, r. 2015 jsem jako mezní datum odvodil od relativně známých událostí roku 2016, kdy si vystavíme účet za zpackanou privatizaci a nabereme nový kurz. Takže ano, můžete mít pravdu, že do švestek, to nepopírám:-)
27. 09. 2011 | 18:00

Silvie napsal(a):

Ac,

do konce roku je to spíš nadsázka. Ale rok 2015 vidím skutečně jako příliš optimistický.
Eu vytvořila precedens s těmi nenávratnými půjčkami Řecku, o umazání dluhu nemluvě, takže až si zakrátko bude chtít "půjčit" Itálie a Portugalsko, tak to už nejspíš slavná unie nerozchodí.

Ale to máte fuk, stejně tady v roce 2012 končíme,ne? Docela bych věřila tomu, že nás čeká něco mnohem nepěknějšího,nežli "jenom" masírování s unií...
27. 09. 2011 | 18:06

Béda napsal(a):

AC,

2016 - to bude před anebo po české měnové reformě? Před anebo po českém bankrotu?
27. 09. 2011 | 18:08

ghándí napsal(a):

béda
to je celkem dost otázek na jednou. čínani vyváží zboží do USA a EU, protože to je zdroj jejich příjmu a rustu ekonomiky. moc dobře vědí, že se musí tehle zavislosti zbavit a vybudovat domácí trh. řecká ekonomika už klekla. co se stalo?? okolní státy tam nenávratně lejou miliardy eur a stojí to strašně moc peněz. nic horšího už se stat nemuže, protože i ten bankrot, který stejně nakonec přijde, je lepší. kdyby klekla americká ekonomika, tak by svět zachvátila deprese. to ale nehrozí, protože američani jsou tvrdě pracující národ. na toho kalouska mate spoustu otázek. podle meho nazoru je v každé krizi nutné se soustředit na fiskální stabilitu státu snižováním výdajů. argument , že se snižuje spotřeba je nesmyslný, lidi v době krize neutrácí, ale šetří. kupují jenom to nejnutněnjší. stát se musí soustředit na makroekonomické věci, jako je inflace a stabilita měny. další věc, která je podle meho názoru rozumná v době krize, je snížení daní, protože to ulehčí podnikatelum, kteří jsou v nelehke situaci. pomuže jim to přežít a udržet zaměstnanost v rozumných mezích. v krizi, jakou máme ted, to jest dluhová krize, stát nic jinýho, než šetřit nemůže. pokud se zrovna nejedná o USA, američani si mužou dovolit dělat i blbosti. (což si myslim, že socialista obama a bernake už 3 roky přilévají olej do ohně) ale stát naší velikosti a významu ne, protože bysme to draze zaplatili. v tomhle bohužel spravedlnost neexistuje. kalousek dělá to jediné možné. zkouší stabilizovat rozpočet.
27. 09. 2011 | 18:08

Kupředu pravá napsal(a):

Eurohujerovci nám chtěli znesvéprávnit preuidenta.
http://spiknutilekaru.wordpress.com/korespondence-lekaru/

To už je opravdu Divnozem.
27. 09. 2011 | 18:12

kritik napsal(a):

Klaus je český politik, takže se o něm nic dobrého nedá říct.
Jedině snad to, že důsledně ukazuje, že se nemáme pos.at před každým vlivem, který je prohlášen za správný, protože ho vymysleli někde jinde.
27. 09. 2011 | 18:15

AC napsal(a):

LMAO

Nemám důvod zdrhat pod jiným nickem. Co jsem napsal vám zde píši již rok a mnozí by to mohli dosvědčit.
Pokud dojde byť jen k částečnému rozpadu EU, což je jisté, bude to mít kvůli ohromné hospodářské provázanosti ohromný vliv na celou Evropu. Kromě toho se s jistými státy opět jako i minulosti rozejdeme po zlém a zavedou se podobná opatření, jaké jsme znávali ještě poměrně nedávno. A že na to celé bude mít naše vláda pramalý vliv je otázkou, jelikož prostě některá opatření jsou v její gesci, nikoli mezinárodní. Nehledě k tomu, že tady v republice bude úplně jiná vláda i atmosféra. Ale souhlasím, krize přichází z vnějšku a nejenže nás pohltí, ale nastartuje možnost ekonomického zúčtování - o tom jsem už psal.
Ono se dá sázka těžko zajistit na dálku, mailových adres můžeme mít mraky. Ale já sem nepíši proto, abych šířil bludy a pak utekl, nýbrž abychom byli připraveni, že bude nezaměstnanost, stejně jako zboží denní potřeby růst do závratných výšek, bude-li jaké vůbec. A co si nevypěstujeme doma, to mít nebudeme. Efekt tence namazaného krajíce chleba spolu s asociálními reformami nás vyžene do ulic....No já myslím, že pro dnešek by to stačilo, co říkáte:-)
27. 09. 2011 | 18:18

martin napsal(a):

Klaus pro jistotu říká všechno. Často si odporoval a odporuje, protiřečí. Pro jistotu se vyjadřuje tak, aby mohl skoro vždy říci"já jsem to kdysi připomínal..." Zbabělí , přikrčení a vychcaní.....Chcete mít tuto charakteristiku? Tak se ho držte ..Koho? Klause a dalších...a sejdete se v hnoji
27. 09. 2011 | 18:18

AC napsal(a):

Béda

Česko bankrot ani měnová reforma myslím nečeká. 2016 bude spíše jeho opakem, kdy se kasa začne plnit.
27. 09. 2011 | 18:22

český maloměšťák napsal(a):

AC
Nevíte náhodou jestli půjde Alcoa po oznámení výsledků za 3Q nahoru ? Nebo půjde dolů ?
Měl byste to vědět - jedná se pouze o jednu firmu - ne složité společenské útvary ...jako je např. EU.

Doplňující otázka - když to dopadne opačně - zaplatíte mi finanční újmu ?
27. 09. 2011 | 18:26

Béda napsal(a):

Gándhí,

Víte, kdosi řekl, že Číňané musí pokračovat, protože nemají komu prodat tak velké množství znehodnocujících se papírků a neměli by komu "prodávat" své zboží. Tak jim zbývá zbožná víra, že při neustálém znehodnocování amerických dluhopisů a dolaru nakonec něco z téch potištěných papírků vyrejžují.

Řecká ekonomika. Kdyby to celé bylo jenom o Řecích, finanční kormodelníci by již dávno s radostí nechali Řecko kleknout. Jenomže ono to asi bude mnohem složitější. Bankovní systém je vzájemně propojen, cizí banky (a fondy) mají nainvestováno v Řecku, zahraniční podniky mají v Řecku své odbytiště, euro je společná měna...

USA se stále víc propadají do průšvihu. Jejich pracovitost jim není nic platná. Kapitál se dál přesouvá do Číny - ten jde za zhodnocením, potřebuje získat konkurenční výhodu. USA mají jediné štěstí, že dolar je světová měna a můžou své problémy tisknutím měny rozprostranit ve světě - solidárně se podělit s celým světem. Usa nemůžou nechat padnout své banky protože jsou na bankrot příliš velké - holt nějak "nepozorovaně" povyrostly.

Kalousek stabilizoval rozpočet na MO i na MF - výsledky známe. Teď se další "stabilizací" blíží ke svému předešlému dluhovému rekordu. To co přijde v příštím roce jde s naprostou jistotou předvídat. Extrémně naroste nezaměstnanost, bída a sociální napětí, neřkuli sociální bouře. Naroste počet exekucí, kriminalita všeho druhu, podnikatelé budou ve velkém bankrotovat, ČR spadne do recese. Mnoho lidí si opět položí otázku: "kvůli tomuto jsme zvonili klíči"? K čemu je nám demokracie, když nám po 20-ti letech kručí v břiše a jsme zadluženi, perspektiva dožití penze je veškerá nuilová, perspektiva pro děti začíná mizet a zdravotní starostlivost začíná být nedostupná?
27. 09. 2011 | 18:31

AC napsal(a):

Silvie

R.2012 se myslím týká jen průběžného pokračování rozvratu a násilností jak jsem o tom psal výše, ten datum nemá jiný smysl, alespoň o něm nic nevím. Opravdu mnohem důležitější je počátek r.2016 - a to pro všechny. Může se směle srovnávat s únorem 48.
27. 09. 2011 | 18:32

AC napsal(a):

český maloměšťák

Na legrácky vás užije:-)
Čas nás rozsoudí.
27. 09. 2011 | 18:34

jarpor napsal(a):

hanah

Rád Vás vidím...

To jsou věci... což ?

Hezký večer
27. 09. 2011 | 18:44

Miranda-Escobedo. napsal(a):

Pehe Haiku

Říkal to, vykvetla sakura,
Lotosový květ na hladině.
Kamelie bílá, stříbro měsíce,
Klaus to říkal.

Zrnko rýže v prachu cesty,
bambusový stvol
v betonovém světě.
Klaus to říkal.

Zmizelé stromy broskvoní,
zmizelé prameny,
a žádné plody.
Klaus to říkal.

Sledoval Kurosawu,
viděl Vincence,
je snad také šílený...
Klaus to říkal.
***

Zbylo harakiri,
vytryskl rubínový pramen
a odešel bůh paměti.
Klaus to říkal.

Klaus to říkal,
hlesl Pehe seppuku.
***

Zašumělo listoví, odplul
lotosový květ a vyrašil bambus.
Lidé zasadili nové stromy,
a věděli, co Klaus říkal.

Mudrc Pche-fuč.
27. 09. 2011 | 18:48

Petr Pokorný napsal(a):

Z čeho vlastně žije Pehe? Primitiv, který má na každou myšlenku zakomplexovaný výpad. Ani jednou nepředložil reálná fakta, pouze blábolí o lásce a nenávisti ke Klausovi. Čím více je důkazů, že Klaus má pravdu (a není sám), protože neskládá myšlenky z fantasmagorie filosofických dogmat, ale reálného života a výpočtů. tím více Pehe a jeho parta šílí.
27. 09. 2011 | 18:54

LMAO napsal(a):

AC

Jestli v roce 2015/2016 pocitime hospodarsky rust a celkove se sitauace zplepsi, urcite to nebude zasluha ceskych politiku ale stabilizace trhu a bankovniho systemu EU a US, coz bude vysledkem jednani nejvyssich predstavitelu EU and take IMF, ktera jednani prave probehla.

Opravdu vas obdivuji,ze mate takove dobre informace, kdyz ani Christine Lagarde jeste nevi, jakym zpusobem se svet s plouzive blizici se recesi vyrovna.

Jenom me udivuje, ze s takovymi informacemi 'zevnitr' mate cas na internetove diskuze urovne Aktualne. S vasimi schopnostmi by jeden ocekaval, ze se budete ucastnit jejich posledniho jednani ve Washingtonu. Ze byste se zrovna vratil? Opatrne abyste na nam nevyzradil nejake interni tajemstvi, ktere jeste nebylo zverejneno ;-)
27. 09. 2011 | 18:56

Béda napsal(a):

Petr Pokorný,

jenom bych připomenul. Podle Klause je současná krize jenom bezvýznamná přechodná chřipka. Nejlepším lékem na ni je prý utrácet.
27. 09. 2011 | 18:57

čtenář napsal(a):

český maloměšťák:

"hanah" je paní z odkazu?
http://haslingerova.blog.idnes.cz/
27. 09. 2011 | 19:00

Niki napsal(a):

Když sleduji tyto debaty, jsem si jist, že se soudruh Klaus nemusí obávat o svoji politickou budoucnost. A zároveň mě mrazí při pomyšlení co se stane s naším pidistátem.
27. 09. 2011 | 19:16

kp napsal(a):

Je obdivuhodné jak stačí jeden výlev p. Pehe a v diskuzi se řeší málem vznik vesmíru. Přitom naivity typu bez eura by to bylo totéž jsou ukázkou nepochopení, co je to měna a co peníze. Může někdo vysvětlit proč se soudobou informační technikou máme tolik úřadů a úředníků. Ono se zase od první republiky tolik nestalo ( myslím tím povinnosti státu) a přece státní aparát potřeboval výnos 2 měsíců a nyní na něj padne skoro půl roku. Proč musíme mít náš parlament a v Bruselu ještě jeden ( trochu nákladnější asi kvůli representaci). Co tak jeden zrušit ( jedno který) a zkusit to. Další blud je, že Brusel má někde doly na zlato nebo diamanty, protože nám dává za 1kč tři.Nyní ještě jen taktak dostaáváme skutečně podporu, ale to už brzy končí. Brusel má jenom to, co vybere. A zavedení eura bylo uspěchaným krokem, který nepostihlo jnom Řecko, ale i Itálii,Španělsko a v určité míře i Německo. Národní měna dává podstatně lepší podmnky pro řešení platebních problémů a existenci EU by to vůbec neohrozilo.
27. 09. 2011 | 19:25

Béda napsal(a):

Světu vládne Goldman Sachs, miluji krize, šokoval BBC investor
Investor z londýnské City šokoval televizní diváky i moderátorku pořadu BBC o hrozící nové ekonomické krizi. Řekl, že investorům je jedno, co vlády udělají s ekonomikou, protože na krizi vydělávají. Podotkl, že vlády nemají ve světě hlavní slovo a on sám ekonomické krize „prostě miluje“, protože jsou příležitostí k velkému zisku. Lidi vyzval, aby neváhali a investovali.
Alessio Rastani, jenž vystupuje na veřejnosti častěji a není zaměstnancem žádné banky nebo fondu, prohlásil, že trhy čeká krach, protože už teď je ovládá strach investorů. Žádný záchranný balíček to nezachrání a velké hráče, jako jsou hedgeové fondy, také nechávají podobná opatření chladnými.

Na dotaz, co by tedy investory uspokojilo tak, aby byla obnovena důvěra na trhu, odpověděl: „Je to jedno. Podívejte se, já jsem obchodník a něco takového mě nezajímá. Když vidím příležitost k vydělání peněz, využiji jí. Takže většina obchodníků se nestará o to, jestli je ekonomika v pořádku. Naší prací je profitovat ze situace a já osobně jsem o této chvíli snil tři roky. Každou noc ulehám do postele a sním o další recesi. Toužím po dalším takovém momentu“.

Svět neovládají vlády, nýbrž Goldman Sachs.
Alessio Rastani
http://www.novinky.cz/ekonomika/245823-svetu-vladne-goldman-sachs-miluji-krize-sokoval-bbc-investor.html
27. 09. 2011 | 19:27

AC napsal(a):

LMAO

Na hospodářský růst 2015/16 rychle zapomeňte, psal jsem o pravém opaku, a že nějaký Lagarde nic neví se nedivím a taky mě nezajímá.
Jinak co se mých informací a času týká, mám obojího dostat na to, abych nepodléhal lživým médiím, politikům a šarlatánům, co si říkají ekonomové a pak taky abych poklábosil i na síti. Radím vám, nebuďte osobní, neznáme se.
Jinak, vyčkejte času. Zatím si můžete číst pohádky o růstu a hlubší integraci. Lépe už bylo, ale dobře také zase bude, jen co překlepeme pár hubených let.

Hezký večer všem
27. 09. 2011 | 19:30

AC napsal(a):

Oprava: ...a času týká, mám obojího DOSTATEK na...
27. 09. 2011 | 19:34

LMAO napsal(a):

AC

Nejaka Lagarde. Mozna by obcas neskodilo zabrousit na zahranicni stranky...
27. 09. 2011 | 19:57

Pepa Řepa napsal(a):

To Miranda 5-7-5
Zasesesekl
Mobutuseseseko
Pehewahehe
Klaus to říkal

Haiku počesku
Mudrc Pehesan-fuč
27. 09. 2011 | 20:00

ghándí napsal(a):

béda,
jediný, kdo nenechal řecko padnout, jsou politici a MMF. ti posílají do řecka ty stovky miliard eur, což se rovná pálení těch peněz. vubec nejde o řecko, to je malý stát, jeho bankrot by nebyla žádná tragedie. jde o "řecký efekt". najednou by bankeři zjistili, že politici jim přestali platit jejich uvěry z kapes danových poplatníků. co by asi udělali? především by přestali pujčovat státum jako je itálie a španelsko. zazvonil by zvonec a dluhovému socialismu by byl konec. ono to musí přijít, pokud nejste uplně blbej, tak si dokážete odvodit, že na dluh se donekonečna žít nedá. politici si kupují čas, odkládají řešení, snaží se trapně na nějakých debilních samitech získat duvěru trhů. hrdě prohlašují, že všechno vyřeší. je to lhaní si do kapsy. pokud by se dluhy daly vyřešit dalšíma dluhama, tak by přestaly platit přírodní zákony o zachování energie a začala by platit terorie soudruha šplidli o nevyčerpatelných zdrojích. ale šílenci neřídí přírodu , takže nepřestane a nezačne.
27. 09. 2011 | 20:08

ghándí napsal(a):

béda,
máte pravdu, tahle dluhová krize ohrožuje duvěru lidí v demokracii. nesou za ní odpovědnost ti, kteří nas zadlužovali, primárně čssd v čele se slavečkem sobotkou. kalousek má na výběr mezi škrtama a bankrotem. já mu to nezávidím, ale on to nezavinil.
27. 09. 2011 | 20:15

Pepa Řepa napsal(a):

Alessiorastani
Rástafarimakonnen
Kecmecpejzatec
Klaus to říkal

Mudrc Bedasan-čchi
27. 09. 2011 | 20:17

AC napsal(a):

LMAO

Dobře, tak nějaká:-)

Vážně si myslíte, že z nich, zahraničních stránek, vyčtete co plebs, tím myslím my v podhradích všeobecně, vědět nemá? Anebo věříte v jejich všeobjímající upřímnost v nouzi pomáhat?
Tady o něco výše Běda vložil velice poučný text týkající se Goldman Sachs. Nepřehlédněte jej prosím.
27. 09. 2011 | 20:19

AC napsal(a):

Gándhí alias hoven, no tož vitaj, ale proč a nač ta kamufláž?:-))
A já blbec jsem tě nepoznal.
27. 09. 2011 | 20:22

Béda napsal(a):

ghándí,

víte pane hovne, benkéře (jakékoliv) zajímají především kolonky zisk, náklady, návratnost investice a tzv. makroekonomické ukazatele. Pokud je zisk, tak je pramálo zajímá, jestli je v dané zemi hladomor. To by je zajímalo akorát pokud by v zemi neexistovala vláda, která nedokáže potlačit vzpouru hladujících. Spekulant milý pane nemá pokud jde o jeho obor žádnou morálku. Klidně bude investovat na straně obou válčících stran, ze kterých jedna je jeho mateřská země, klidně podpoří konkurenta své mateřské země... Ten uvažuje ve zcela jinýhc než morálních kategoriích. Moc bankéřů je založena na hromadění a ovládání dluhu. V první fázy dělají všechno proto aby dluh rostl, reklamu, nábor... V další dlhy různě kumulují, restrukturalizují, navyšují dalšími dluhy. Když přijde krize tak završují své investice exekucema za "odhadní" cenu. Ten systém je dokonale propracovaný a šikovný lichvář bohatne v každé fáze cyklu. MMF je pouze prodloužená ruka bankéřů.

Kontrolní otázka: co myslíte, rostl americký dluh za prezidenta R.Reagana? Vytloukal dluhy dluhama? Platilo pro něj, "že "zdroje jsou"? Kde byl tehdy V.Špidla?
27. 09. 2011 | 20:31

Béda napsal(a):

ghándí,

poslouchaj hovne, vědí oni, že Kalousek padákoval a vedl MO do průseru dávno předtím nežli někdo vůbec něco tušil o nějakém Slávečkovi Sobotkovi a ČSSD se teprv pomalu začínala probírat z posametových mrákot?
27. 09. 2011 | 20:35

LMAO napsal(a):

AC

Jo tak, tak vy jste jeden z insideru Goldman Sachs!

uz to chapu. Jestlize je to Goldman Sachs, kdo vladne svetu a zaroven vy jste ten, kdo vi presne, jak se veci budou vyvijet, jina moznost neni
27. 09. 2011 | 20:41

Pepa Řepa napsal(a):

Kontrolní otázka: Kde byl tehdy V.Špidla?

Bédo nechám se podat.
Že by na záletech?
27. 09. 2011 | 20:43

ghándí napsal(a):

béda,
na zisku nevidím nic nemorálního, pokud se nejedná například o vydělávání na válce. nakonec v tomhle ohledu si všechny země můžou podat ruce, bývalé československo je v první lajně. vám na zisku něco vadí? máte radši ztrátu? vžijte se do role bankéře, on ví, že politci řecko padnou nenechají, ikdyby měli natisknout deset tun eur. proč by si ty dluhopisy teda nekoupil? to riziko je přijatelný. chcete mu to snad vyčítat? on si dělá svou práci. pokud nedojde k bankrotu zemí, jako je řecko, tak jedině za cenu, že si ty dluhy přesunou do kapses nas všech, uspory budou znehodnecený inflací a ekonomický rust se v evropě uplně zastaví. dovedem dluhový socialismus až k dokonalosti, nebude žadná zodpovědnost, všichni si budou od všech pujčovat a nikdy nikdy nikdo nezbankrotuje. EU uplně ztratí konkurenceschopnost a životní uroven tu nakonec bude horší než v rusku. já jsem pro to, aby začaly platit tržní mechanismy, aby ten, kdo nemuže splácet sve pujčky zbankrotoval. pokud se evropa nevrátí zpátky ke kapitalismu, tak zchudne.
27. 09. 2011 | 20:44

AC napsal(a):

Zajímavé je, že v antickém Řecku prý výraz idiotes označoval soukromníka, veskrze osobu neužitečnou.
Přemýšlím proč asi.
27. 09. 2011 | 20:46

ghándí napsal(a):

AC,
a jak označovali osobu veskrze užitečnou, jako třeba státního zaměstnance nebo nezaměstnaného?
27. 09. 2011 | 20:51

Zbyněk Matyáš napsal(a):

´jistě by pro duševní hygienu národa bylo užitečnější, kdybychom mohli jednou v učebnicích dějepisu psát nejen „my to říkali“, ale „nabídli jsme pomoc a řešení“.´
To jste, pane Pehe, opravdu mínil vážně? Nabídnout pomoc a řešení tam, kde žádné neexistuje? A i kdyby existovalo, ČR by měla nabídnout řešení problémů eurozóny s Řeckem??
Jakoby zaznělo volání po konstruktívním řešení z dob dávno minulých.
Vy se opravdu zabýváte politologií, pane Pehe??
27. 09. 2011 | 20:51

Zbyněk Matyáš napsal(a):

AC:
"Slovo idiot je odvozené z řeckého idiōtēs, které má význam osoba bez odborných schopností či zvláštní. Původně bylo používáno v městských státech antického Řecka k označení lidí starajících se jen o vlastní zájmy a ignorující potřeby komunity."
http://cs.wikipedia.org/wiki/Idiot
27. 09. 2011 | 20:54

Kritik napsal(a):

Jájsemmělpravdu nebo jájsemtoříkal je opravdu zajímavý syndrom, na který naletí kdekdo. I my sami se někdy necháme ošálit.

Takže autor článku vystihl starou známou pravdu:

Podle ovoce je poznáte! Tedy nikoliv podle řečí. Zvláště u politiků, kde je jejich mluva obojaká, lze vždy najít Ontoříkal.
27. 09. 2011 | 20:56

hanah napsal(a):

Zbyněk Matyáš

Ano, Pehe je opravdu politolog, zvaný ZASESESEKL :-)
27. 09. 2011 | 21:10

AC napsal(a):

LMAO

Smysl pro humor vám rozhodně nemohu upřít:-)
Ale článek je to zajímavý, ne? Kdybych mohl, uděloval bych jim ročně/měsíčně/týdně či dle potřeby veskrze český titul Pomáhat a chránit:-)
Vždyť oni chudáci nic jiného nedělají, než že nezištně pomáhají druhým od peněz pač dobře vědí, že člověka jen zbytečně kazí. Dokonce bych se nebál říct, že jsou jakýmsi skrytým předvojem rekonstruovaného komunismu, majícím za úkol vyprazdňovat nám důsledně kapsy, abychom prošli oním pověstným uchem jehly a dostali se bezpečně do království chudých. Nastala by skutečná rovnost, o kterou se dlouho a marně snažil už klasický bolševik. Žádné peníze, stačí jídlo a za dobře a hodně odvedené práce i sem tam nějaký kus hadru na sebe. Jako odměna, pochopitelně. No neberte to.
27. 09. 2011 | 21:12

stále rebel napsal(a):

Ještě ke Kalouskovi

Evropské ministry financí (tady včetně vyspělých zemí) hodnotí i známý britský Financial Times http://www.ft.com/home/uk

České ministerstvo s Kalouskem je na 12 místě z 19 hodnocených

Tady je tabulka s parametry

FT ranking of European finance ministers 2010

http://media.ft.com/cms/4db14d20-fefe-11df-956b-00144feab49a.xls
27. 09. 2011 | 21:13

AC napsal(a):

Zbyněk Matyáš

Díky za upřesnění. Já jen, že na ABZ.cz jsem našel toto:
"Idiotes - v antickém Řecku označoval tento pojem soukromou, neužitečnou osobu, druhořadého občana."

Jak je vidět, výkladů je, až na původ výrazu samotného, poněkud vícero - leč smyslu podobného.
27. 09. 2011 | 21:20

Miranda-Escobedo napsal(a):

Pepa Řepa
Haiku je dobrá příležitost, pochopil jste správně. Pehe-sáhib má strach a ví, že to Klaus říkal. Má strach.
Pepo, vy jste tady kořením těch nemastných a neslaných diskusí případně uklidňujícím prvkem, jsou-li naopak moc peprné. Dejte si koňak, jste sympaťák.

Svit měsíce se skryl v bambusovém houští. Panda.
27. 09. 2011 | 21:23

AC napsal(a):

ghándí

"a jak označovali osobu veskrze užitečnou, jako třeba státního zaměstnance nebo nezaměstnaného? "

To nevím, asi antiidiotes:-)

Ten výraz tehdy neměl sloužit jako urážka, to jen my si ho tak překládáme.
27. 09. 2011 | 21:24

Stela A. Sádlová napsal(a):

Otázkou je, zda by někdo na nějaký summit do Prahy byl ochoten přijet. Možná na nějaký oteplovací, ale i to není jisté-
Proto se Klaus musí spokojit s tím, když " najehoslovadojde".
27. 09. 2011 | 21:27

AC napsal(a):

Stela A. Sádlová

Vystihla jste to krátce a přesně.
27. 09. 2011 | 21:30

Naštvaný napsal(a):

Klaustoříkal - A to Pehe nepřenese přes srdce, že Václav Klaus je mistrem svého řemesla, a on pouhý uštěpačný žvanil.
27. 09. 2011 | 21:40

LMAO napsal(a):

Naštvaný napsal(a):

Klaustoříkal - A to Pehe nepřenese přes srdce, že Václav Klaus je mistrem svého řemesla, a on pouhý uštěpačný žvanil.
---------------

Mohl byste prosim upresnit o jake to remeslo jde? Dekuju
27. 09. 2011 | 21:52

RA napsal(a):

Evropská unie je narozené dvouhlavé tele, to už žádný veterinář nezachrání, ani nevylepší. I když je mi na jednu stranu divné, že by Pehe chtěl nějaké rady a vylepšení od extremisty Klause ? No, a teď opravdu na slova extremisty došlo.
27. 09. 2011 | 21:57

slunečnice napsal(a):

Klausovitodošlo

Na jeho slova došlo
a euro pošlo

NE integraci!
Je po legraci

volá lady Haha
povstala celá Praha

Pravda vítězí!
Aj bez peňazí.

(Tož dobrú noc!)
27. 09. 2011 | 22:02

Zacheus napsal(a):

Potíže s eurem prezident Václav Klaus předpověděl celkem přesně. Nelze na různé krky dát košili se stejným límcem, tak nějak argumentoval. Chápu ovšem, že mládencům z Bilderbergské skupiny ( nikým nevolené a nijak ani morálně legitimizované) se tento vývoj líbit nemůže,což jistě chápe velice dobře i autor blogu. Možná už proto,že údajně právě tito elitáři jistě demokraticky načtrli koncepci jednotné měny v Evropě dávno předtím, než byla oficiálně schválena. Ovšem výsledky se zdají být poněkud tristní.
27. 09. 2011 | 22:17

Jozef napsal(a):

Ja si myslim, ze on si to uz asi vsimol,
len ta particka masmedial expertov si to nechce vsimnut: ze vobec nejde o nefunkcnost eura.

Ved euro je stale v realnych cenach voci dolaru nadhodnotene.Ved realne europske hospodarstvo je vyrazne silnejsie,nez americke.
Myslim,ze V.K. si to uz konecne vsimol,co mnohi dobre vedia prinajmenej dva roky,ze vobec,ale vobec nejde o beznu kapitalisticku chripku.
Ze nie je Klaus az tak uplne slepy,ako tato jeho cata zasluzilych masmedialnych expertov ideologie slobodnej ruky trhov.
Len musi zatlkat, vsetci tito hlboko veriaci v slobodny trh musia zatlkat a zatlkat,co mnohi uz aspon tri roky vedia:ze sme prave svedkami agonie kapitalizmu,konca kapitalizmu.
Ze vobec nie je problem v bankrotovej situacii Grecka,ale v bankrotovej situacii USA,ze problemom je mnohotisic miliardovy a pokracujuci narast zadlzenia vo velkych statoch a nutnost ich velkeho padu,ze Grecko je akurat len momentalne v masmediach najviditelnejsim,momentalne najslabsim,ale nepatrnym clankom.

Trend rastu zadlzenosti a padu konkurencieschopnosti USA,volnotrhovy chaos a balansovanie nad priepastou nemoze trvat dlho.Tipujem,ze uz v roku buducom sa na troskach terajsieho zralocieho a kanibalskeho financneho systemu musi zrodit nieco uplne nove.
V zaujme vseobecnom.

Mimochodom,
Klaus svojho casu nielen rikal,ale aj kreslil TV divakom,ako prudko pod jeho vedenim porastie ceskoslovenske hospodarstvo.Prudko hore.Vsak na to mame,vsak nie sme zadlzeni,vsak nie sme nejake becko Polsko!Nestraste Polskom,my sme Ceskoslovensko,my pojdeme prudko hore!
A o tych,co oponovali,ze takouto monetarnou restrikciou,ako navrhuje, to nejde,ze tak,ako to mieni robit on,Klaus a spol, musi hospodarstvo ceskoslovenmske padnut - tak o tych rikal,ze su to ony tie osoby ale uplne nezodpovedne. Siritelia katastrofickych sprav! Zatvorte im usta!

A potom hospodarstvo v priebehu par mesiacov padlo o desiatky percent ...

Ale kto by si to uz dnes pamatal? Co bolo vtedy a potom?Taketo a mnohe podobne malickosti.
V mediach absolutne,ale absolutne nikto.Ved naco? Taketo malickosti.
Pretoze Klaus ma vzdy pravdu,vazeni.Aj keby vcera vecer bol este agentom KGB,alebo co,dnes rano pre nas inteligentov euroskeptikov ma Klaus vzdy,ale naozaj vzdy pravdu.
A pravda vitezi,vsakano.Spolocne s laskou.
Ak na prvom mieste nie su prave peniaze.Prachy,mile prachy,stupid!

Len dufajme,ze ta nemecka ekonomika,co nas zivi, nepadne o tych 20 percent,ako jej prognozuju,ak sa nam euroskeptikom podari rozvrtat eurozonu.
Potom by to pod Hradom nemuselo byt ani ticho,ani veselo.
Ani Klaus spolu s nami by uz nemusel mat len vzdy pravdu,co vitezi.
Tak radsej mozno drzme tej eurozone palce .Potichu,aby nik nevidel.
27. 09. 2011 | 22:27

Almo G™ napsal(a):

Zacheus: "Nelze na různé krky dát košili se stejným límcem"

To možná nelze, ale různí hráči si mohou na sebe vzít stejný dres a dodržovat na hřišti pravidla, na nichž se společně dohodli. Dokonce mohou ctít i jednotnou taktiku s patřičným rozdělením rolí v týmu.

CO myslíte, který příměr je v případě EU výstižnější?
27. 09. 2011 | 22:28

Zacheus napsal(a):

Almo. To máte pravdu. Právě s poukazem na prokazatelné nedodržování ekonomických pravidel,která měla platit v rámci eurozony , odmítá slovenský politik Richard Sulík podpořit myšlenku na financování eurovalu ze strany Slovenské republiky.

Přeji dobrou noc.
27. 09. 2011 | 22:43

ld napsal(a):

Na A.cz řádí nějaká infekce, nebo probíhá metamorfóza, která se projevuje v onačení nicků?
*Přemisťoval kejdu, kurva, maloměšťák;
*hoven, ghándí;
*Matyáš (variace si už nepamatuju)...

A protože zmizeli vlk, Lex, Dočekal, Rumcajs, kloním se k té chorobě.
27. 09. 2011 | 22:52

Jozef napsal(a):

Zacheus
Sulik - sef radovo dvestoclennej strany,v parlamente vdaka medialnej podpore a medialnej masazi,vdaka programu prohomosexualneho a promarihuanoveho/lovec mladeze/,vdaka medialnemu boju proti podpore bohatych Grekov....
V sucasnosti vseobecne fackovany aj zo strany medii,aj zo strany vlastnych partnerov vo vlade,ktori uz zmenili postoj o 180 stupnov.Padol v preferenciach podobne ako VV pod 5 percent,bojom proti eurovalu sa dostal nad hladinu 5 percent...
27. 09. 2011 | 22:54

jenicek napsal(a):

Almo G: No, mezi prvníma začali porušovat maastrichtský kritéria Němci a Francouzi. Takže košile jsou správně.
28. 09. 2011 | 00:14

český maloměšťák napsal(a):

Todle Klaus ale neříkal :

http://www.novinky.cz/ekonomika/245823-svetu-vladne-goldman-sachs-miluji-krize-sokoval-bbc-investor.html

:---()
28. 09. 2011 | 00:21

Kanalnik napsal(a):

Pan Klaus, prezident,
Prazskeho hradu rezident,
plna usta mouder ma,
vsechno vi a vsechno zna.

Vedel, jak to Euro dopadne,
tez ze oteplovani opadne,
proto mu Tomsky peje chvalu
a hanah liba jej, tu pevnou skalu.

Vaclav Klaus to mluvka hradni,
"Ja to rikal." od nej zazni,
takova mala kratka veticka,
vsak sama falesna slovicka.

Ten pan si do ust nekouka,
je mu jedno, jak se kdo v teto zemi potlouka,
hlavne, ze se ten ArciKmotr ma,
a ze si hladi to sve nekonecne JA.
28. 09. 2011 | 00:35

JF napsal(a):

pane Pehe, nejsem si jist zda je podobné postrkávačky ve stylu klausíkovského malotřídního pošťuchávání sepisovat.

Klaus je normalizační vejlupek. Spíš nám vysvětlete jak moc se nás to také týká a Vašík to možná prodá jako svůj životní odkaz matce ekonomii a my mu pomůžem s domácím úkolem.

Euro jen poskytlo dovolenou pár milionům Řeků přímo v Řecku, což není zas úplně od věci. Odborně terminologicky a ekonomicky jde vlastně o jistý druh SAMOZÁSOBITELSTVÍ - v Řecku téměř v krystalicky čísté podobě. To je z hlediska měnové stability téměř tautologicko. Vašík by to mohl seštudovat a prohlásit že v životě vlastně nic jiného taky nedělal. Prostě náš samozásobitelský GENIUS.

ps:Jinak souhlas s Jozefem. Vašík už spí?
28. 09. 2011 | 00:38

Béda napsal(a):

Hradní astrolog původním povoláním bankovní úředník a prognostik VK taky řekl - volná citace: "krize je jako lehká chřipka. Stačí ji přechodit. Nejlepší recept: Utrácejte!"
28. 09. 2011 | 05:53

Saltzman napsal(a):

I já řekl hodně předpovědí a mnohdy jsem se trefil. Momentálně předvídám katastrofu, pokud stát nezačne řešit problematiku zaměstnanosti a to razantně. Kdyby bylo po mým pak bych, coby stát, shodil onu námahu na kapitálově silné. Jak?

Je už nám známo, že kapitál si bobtná a bobtná. Nebylo by to špatně, pokud by se snažil kapitál zmnožení svého zisku vrazit do zpětných investic. Jakých? No přece do přidávání hodnoty! To je totiž náš problém a ne nějaké zneužívání dávek, vysoká míra sociálního zajištění, neefektivnost pracujících ap.

Být to na mně, pak bych se snažil prosadit zákony, které by donutily majitele kapitálu investovat zpětně zisky, nebo část z nich, do tvoření přidané hodnoty. prostě - máš zisk deset a víc milionů ročně zisku? Pak jsi povinen investovat do vytvoření pracovních míst a je jen na tobě, aby byly efektivní v návratnosti investic. Jsi i nadále úspěšně investující? Tím lépe, protože budeš opět investovat do dalších pracovních míst, kde se přidává hodnota.

Hromadění kapitálu mimo přidanou hodnotu je útokem na ekonomiku! Kapitál je ohrožením společnosti, pokud nevytváří svým vlivem opět přidanou hodnotu! Přidaná hodnota bez pracujících lidí je chimérou i když ji vytváří automaty. Zaměstnanost je alfa omega veškeré prosperity společnosti ve státě!! Je-li vysoké množství pracovních míst, že je převis poptávky po pracujících, pak je i možno doslova zrušit sociální zabezpečení zdravých lidí a vyhradit jej jen pro nemocné a nemohoucí. Pak je možno i tvrdit co řekl Nečas - "Kdo nepracuje, ať nejí!"

Kapitál však drží šanci na vytváření pracovních míst, přidávání hodnoty. Pokud jej nic nenutí, pak se bezúčelně jen hromadí a v důsledku odchází do destinací, kde je zneužit pro snížení ceny práce a následně znehodnocení přidané hodnoty. To platí celosvětově.

Není to o žádném socialismu. Ba naopak, je to o ekonomice a její účelnosti pro ni samou. Kapitál MUSÍ investovat do vytváření pracovních míst a ne jen plnit bankovní konta. Pokud to sám nečiní, pak je jej třeba donutit i v jeho zájmu.

Toto říkám dnes já a na má slova dojde, ač nikde se neobjeví, že to bylo ode mně. Od erudovaných ekonomů ale o řešení zaměstnanecké politiky není slyšet prakticky nic, jakoby nebylo problémem, že občané už nemají z čeho existovat a společnosti hrozí zhoucení. Zato je slyšet, jak náš ministr financí sbírá metály. Probůh ZA CO?!
28. 09. 2011 | 06:29

anti politik napsal(a):

Pehe je natolik předvídatelný, tudíž nezajímavý bloger, že si stačí přečíst nadpis a zbytek je předem jasně daný a netřeba ho číst! Tím se ostatně vyznačují všichni postrevoluční ideologové! Jen nechápu proč si říka politolog, když tady šíří pouze své osobní názory, dogmata a ideologii, kterou má zažranou hluboko pod kůží. Ubohý ideolog Pehe a ubozí všichni ideologové všeho ražení v dnešní době kdy už existují pouze dvě společenské třídy!(třída živitelů a třída živených) Jejich svět končí a oni to chudáci nechtějí zaznamenat a boudou plašit s nesmysly dokud jim dá aspoň nějaký plátek prostor! Neobhajuji Klause jen podotýkám, že jsou všichni co se po revoluci naprděli do politiky povahově stejná sorta homo sapiens jako přes kopírák, jen každý blábolí to svoje! Ale ani jeden nemá zájem situaci měnit! natož ji měnit ve prospěch živitelů, ale jen a pouze ve prospěch živených-tedy sebe a svých oblíbenců!!!
28. 09. 2011 | 06:33

Béda napsal(a):

Jiný astrolog:

"Nezávislý makléř Alessio Rastani, interviewovaný televizí BBC: Trh zkolabuje a bude to spektakulární pád. Protože trhy nyní řídí strach. Investoři a velké peníze, inteligentní peníze, hovořím o velkých fondech, hedgových fondech, instituce, ty tento záchranný plán nepřijímají. Vědí, že trhy jsou zničeny. Vědí, že burzy skončily. Co se týče eura, jim je to jedno, nezajímá je, přesunují své peníze do bezpečnějších aktiv, jako jsou obligace ministerstev financí, třicetileté obligace a americký dolar. Takže ono to fungovat nebude...

Reportérka: ...
Oceňujeme, že mluvíte tak otevřeně, jenže nám ostatním to asi moc nepomůže. Anebo eurozóně.

Alessio Rastani: Poslouchejte. Všichni, co se na tohle díváte. Tahle ekonomická krize je jako rakovina. Jestliže budete jen čekat, a doufat, že se ta krize přežene, rakovina se bude dál šířit a bude příliš pozdě. Musíte se všichni připravit. Teď není čas na falešné představy, že vlády to vyřeší. Vlády nic nevyřeší. Vlády nevládnou světu. Světu vládne firma Goldman Sachs. A firmu Goldman Sachs tento záchranný balíček nezajímá. Ani nezajímá velké fondy. Chci lidem pomoci. Lidé z toho mohou dobře vydělat, ne jenom makléři. Musíte se prostě naučit jak vydělávat z klesajícího trhu. První věc, kterou musíte udělat, je ochránit svá aktiva. Musíte ochránit, co máte. Předpovídám, že do kratší doby než do roka zmizí úspory milionů lidí. A to je teprve začátek. Proto: Připravte se a jednejte teď. Největším rizikem teď je, když lidé neudělají nic."
Převzato krácené z BL

Nabízí se otázka: nepletl se hradní astrolog s tou neviditelnou rukou která úprý všechno vyřeší a s krizí coby lehkou chřipkou?
28. 09. 2011 | 06:40

Pepa Řepa napsal(a):

Miranda 5-7-5
Copak může jeden za svý sny?
Jdu spát a Jan z Kampy zpívá:

Narodilo se pehe
klause se nebálo
s jeho stínem na stěně
to pehe
celej den si hrálo

když povyrostlo víc
protáhlo si nohy
vydalo se do ulic, do vesnic
vočuchávat rohy

A najednou střih, záběr z USA, číšník který nenosí bourbon, ale jde se učit na politologa.
Střih a zase

a když povyrostlo víc
protáhlo si nohy
vydalo se do ulic, do vesnic
vočůrávat rohy

Záběr z Čech.Návrat. Sláva . Vítej hrdino v Kocourkově.
RP, Referendum AZ,všechny rohy a patníky v okolí.
Ředitel rozdávající za pársetpapírů diplomy největším blbům v Praze.Ale bohatejm. Jé, jak on dokáže kázat o sociální spravedlnosti.
-------------
Dyť já zato Mirando nemůžu. Mám sny jako jistý Moše na dvoře faraona.

Že se autor bojí, říkáte?
To znám. Mám dva psy. Velkýho a malýho. Velký je sebejistý, štěká jen když hlídá. Malýho vykopnu na zahradu, je tma, běhá a ňafe. Děsně se bojí tmy.

Ona ta říše lidí se od říše zvířat moc neliší.
Mějte se, sakurový květe.
28. 09. 2011 | 07:03

Saltzman napsal(a):

Béda

Je to jen o tom, co tvrdím já. Že kapitál je pro společnost zničující, pokud není nucen investovat do zaměstnanosti, do přidávání hodnoty. Makroekonomická čísla mohou vyjadřovat i růst HDP a zároveň nevyjadřovat klesající úroveň občanů ve státě.

Nemusí být pravdou, že stát, jako jedinec v EU, potažmo ve světě, musí držet basu s ostatními a sám nemít sílu se z toho vleku vymanit. Lze přijmout zákony, které přinutí kapitálové celky i osoby kapitálově silné, aby investovali do vytváření pracovních míst občanům. Ve svém zájmu to udělají efektivní a pro ně výhodné, společně výhodné i pro zaměstnance. Přidání hodnoty je následně silou měny.

Lze si představit, že kapitál obsažený u nás se postupně přelije ven ze státu a jen pár silných bude těžit z dřívější námahy občanů tohoto státu. Naprostá většina pak zůstane v krachu a těžce, ne-li marně, znovu bude budovat svou prosperitu.

Máme na vybranou. Buď donutíme kapitálově silné, aby ze zisků investovali do zaměstnanosti občanů, nebo se necháme naprosto vyčerpat, zrušit si ekonomiku a s prosíkem k nám dostat ty, kteří nás zotročí v nesmyslné neprosperující dřině, tedy stát se otrockou kolonií.

Pokud se nepřidává hodnota, nakonec zisk zmizí. Kapitálově silní odejdou tam, kde se ještě hodnota přidává. Co to znamená pro naprostou většinu obyvatel je jasné.

Kapitalista není ten, co krade! Je to především hospodář. Dobrý hospodář neudojí krávu k smrti, ale dává ji i nažrat a odpočinek. Když ji udojí k smrti, přestane mít zisk a následně jde do úpadku.

V zájmu kapitálu je proto nutné jej donutit investovat do zaměstnanosti, do přidávání hodnoty. A je jen na něm, aby si ohlídal efektivitu a prosperitu.

"Kdo nepracuje ať nejí!" ?? Naopak - Kdo nehospodaří správně, ten ať o vše přijde!
28. 09. 2011 | 07:13

Béda napsal(a):

Saltzman,

ano s tím bych souhlasil.

Ještě poznámku:
"Šéf britských labouristů Ed Miliband přislíbil na výročním kongresu své strany v Liverpoolu, že zlikviduje dlouhá desetiletí neodpovědného kapitalismu, jemuž jde jen na rychlé zisky na úkor všeho ostatního. Dodal, že je tady od toho, aby "rozbil konsensus a nikoliv aby se mu podřídil."

Přislíbil, že vybuduje nový kapitalismus, založený na britských hodnotách, které odměnují těžce pracující zaměstnance a podnikatele, nikoliv dravé šelmy a tuneláře. Konzervativci ho okamžitě obvinili, že jeho projev byl úprkem "doleva. Převzato krácené z BL
Miliband přislíbil, že bude regulovat a zdaňovat firmy podle toho, zda budou investovat do dlouhodobé budoucnosti a ne jen pro rychlé zisky. Musejí vychovávat učně a nikoliv tunelovat.

Někteří blairovci v Labouristické straně byli znepokojeni, že Miliband zaujal "protipodnikatelský tón". To popřeli Milibandovi stoupenci, kteří jsou přesvědčeni, že v Británii převládá nálada, která chce změnu. Miliband ve svém projevu spojil bankovní krizi, krizi v médiích, spojenou s ilegálním odposloucháváním mobilů občanů, s krizí v parlamentě a v anglických městech. Uvedl:

"Dovolili jsme hodnotám, které tvrdí, berte si, co chcete, každý sám pro sebe, aby vytvořily příliš nerovnou Británii. Lidé nahoře si berou neospravedlnitelné odměny a to není špatné jen pro ekonomiku. Vysílá to do společnosti signál ohledně toho, jaké hodnoty jsou údajně správné. A nerovnost posiluje výsady několika málo lidí." Miliband se charakterizoval jako syn přistěhovalců, jako outsider, který "je rozhodnut uzavřené kruhy v Británii rozbít".
Převzato z BL
28. 09. 2011 | 07:26

Admirál napsal(a):

Pokud to Klaus říkal (a měl pravdu) v době, kdy se všichni vezli na vlně mainstrémového jásotu, je nyní, když se barva ukázela, na forhontě.

S tím pane Pehe nic nenaděláte.
28. 09. 2011 | 07:31

Pepa Řepa napsal(a):

No vidíte Bédo.
Už jse kápnul na prvního ilumináta. Je odhalen. Řídí nás "Strach".
http://cs.wikipedia.org/wiki/Jiří_Strach

Stačilo jen se poradit s rastafariánem a už ho máme.
Zbývá jich ještě jedenáct. Dvanáctka je magická.
Až se jich sejde dvanáct, bude vše vyřešeno. Bratříček Leden mávne kyjem a budou jahody. Únor mávne, bude ojro po chřipce.
Jak snadné, Bédo že?

Víte, co je největší zločin?
Ríkat, že se to se.e. Ve Varnsdorfu, v Bruseli, v Arabii.
Správnej Hujer to nechce slyšet.Ne.ne,ne!
Spějeme přeci ke světlým zítřkům, Bédo.

Nezapomeňte:Kupředu levá!
Integrovat a rozšiřovat!
Čím větší, tím přece lepší. I Šlapka to říká.
Ale už je tady nově označkovaný pehepatník. Tak honem Bédo, utíkejte. Ať Vás maloměšťák nepředběhne.
Když je strach, chce to ňafat.
28. 09. 2011 | 07:53

stále rebel napsal(a):

Žijeme v nejlepších časech, Klaus to říkal.
28. 09. 2011 | 07:56

Pepa Řepa napsal(a):

Bédo, že nás to netrklo s tím Strachem dřív?
Strach-Lotrando č.1.

Pod dubem
za dubem
my si na tě
počíháme
Pod dubem
za dubem
my tě
oškubem.

Už mají hymnu.
28. 09. 2011 | 08:08

Béda napsal(a):

PŘ,

máte můj nehynoucí "obdiv". Nikdo nedokáže tak elegantně balit své bezobsažné urážky a kydy do tak zlatavého a květnatého obalu. Nejste náhodou vyučeným květinářem?

PS: co vaše 25 patero - váš básnický kodex? Ještě je aktuelní?
28. 09. 2011 | 08:09

resl napsal(a):

přes klausovo neumětelství a posměváčky, kteří přejí evropě to nejhorší, bude jednotná evropská měna a EU se rozroste o další státy. Náckovství a hloupé řeči o zlatých českých ručičkách je tmářství, které se pomalu vytratí a evropa oslaví 100 let v míru. Horší vidím, že toto vše klaus ví velmi dobře, jen nesedí na nejvyšším "koni" EU a ve světě je zprofanovaný jako nácek tolik, že s ním nikdo nikam nepočítá. Tak zkouší vést zoufalce a nesamostatné občany právě proti té Evropě, která jej ignoruje.
28. 09. 2011 | 08:47

Zacheus napsal(a):

Jozef. Děkuji za odpověď. Souhlasím s Vámi v tom, že si Sulík svým postojem proti eurovalu získává politické body. Ale věcně má - tentokrát - podle mého názoru pravdu. Přeji pěkný den.
28. 09. 2011 | 08:55

český maloměšťák napsal(a):

"...Lze přijmout zákony, které přinutí kapitálové celky i osoby kapitálově silné, aby investovali do vytváření pracovních míst občanům. Ve svém zájmu to udělají efektivní a pro ně výhodné, společně výhodné i pro zaměstnance. Přidání hodnoty je následně silou měny...."

Úvaha má jednu vadu.
Ten kapitál to totiž dělá.
Ale dělá to v Indii, Číně...

Pokud se nezbavíte nacionálně-státního pohledu na věc samu....budete plodit jen nic neříkající fráze a impotentní návrhy.
Nic ve zlém - ale taková je pravda.

I odobory - pokud pojímají otázky pracovněprávní, otázku spravedlivé odměny za práci....pokud je neuchopí v globálních kontextech, v jakémsi "světovém pohledu na zaměstnanost" - vyhnijou. Stanou se v podstatě neškodným sdružením dobře živených staříků, zastupujících zfrustrované, se špatným nepřítelem bojující zaměstnance.

Jinými slovy - pokud dochází ke globalizaci na jedné straně - a druhá strana to nereflektuje - jako realitu....pohybuje se MIMO realitu.
28. 09. 2011 | 09:21

český maloměšťák napsal(a):

Béda ad :)) Ed Miliband
Úvaha o tom, násilím naotkrojovat etiku do fyziky, logiky a rétoriky finančních trhů je v podstatě velmi správná. Humanizace lidského vynálezu je dobrou, logickou cestou.
Pokud se to bude dít v tak dosud hospodářsky silných celcích jako je UK - může to mít naději na úspěch /mimochodem i konzervativci přišli s návrhem na oddělení investičního bankovnictví od retailu/.

protože finanční instituce, jako nástroj, který plodí zisky např. díky událostem 11092011, díky vznikajícím nerovnovahám na trhu v důsledku JEJICH činnosti, který vytváří bubliny a na těch bohatne a pak možná ještě více bohatne po prasknutí těch bublin, který vytváří hodnotu USD tím, že jej přes klesající fundamenty nákupy žene nahoru...takový systém jde proti trhu. Pitvoří adamosmithovský ideálnětypický trh.
Což si chudáci tkzv "pravičáci" ve své provozní slepotě neuvědomují. Věří - věří, že jakákoliv lidská činnost -pokud je neregulovaná a vykonávaná zcela svobodně - je přínosná jak pro jedince, tak pro společnost.
Což je naprostý nesmysl. /nehledě na to,, že oni svobodu nepojímají jako kantovský morální imperativ - oni ji pojímají jako klausovský konceptualismus - neboli, co vymyslím já, to je správné pro mě i pro společnost...děj se co děj - na nic víc se neohlížej.../

Lidé by si měli konečně začít uvědomovat, CO je SKUTEČNOU příčinou turbulencí, výkyvů, válek.... v modermím světě.
Kdo nemiluje nudný, nevolatilní vývoj. Z kterého nekouká žádná pořádná ionvestiční příležitost.
A tyky to, že nicneděláním ve vztahu k subvencovaným /ze všech možných stran, i obyčejnými lidmi samámi/ dovozům asijských společenských smluv rozdávají budoucnost svých dětí a vnuků jako nějaké prodejné, levné děvky.

No a v ČR pak také, že mají dvě možnosti - buď být právoplatným /obsahově i formálně/ členem EU...nebo evropským Vystrkovem.
28. 09. 2011 | 09:40

Admirál napsal(a):

stále rebel - "Žijeme v nejlepších časech, Klaus to říkal."

Pravdivosti tohoto výroku budeme moci posoudit s odstupem. Nejdříve tak za 50 let.

Docela bych si přál, aby to byl výrok nepravdivý.
28. 09. 2011 | 09:54

slunečnice napsal(a):

Ráda čtu diskusi pod blogy na aktualne.cz. Chodím sem jak do literární kavárny. Saltzmann, Béda a český maloměšťák jsou můj ranní šálek čaje. Jsem ráda, Bédo, že Miliband chce nalít do toho hořkého anglického black tea kapku víc světlého mléka, aby zjemnil, zlehčil jeho pachuť. Už bylo na čase, hrdlo se mi z toho svírá.
Chci taky investovat, avšak nemám čím. Usínám a sním o recesi, ovšem jinak než recesisté Goldmann Sachsové. Jak investovat do své zaměstnanosti? Sbírám informace jak zlato, o organickém pěstování plodin, stavbě levného, soběstačného příbytku, konzervování potravin, tuhle nedávno jsem se účastnila kurzu o tom, který plevel se dá jíst a co z něj uvařit. Každý se na krizi připravuje po svém. Nepatřím do kategorie těch, co shromažďují zlato, skupují pozemky a nemovitosti. Nechci být z toho v depresi, a proto si jako zákusek dám básničky od Kanálníka a sakuraje Řepy. Děkuji Václavu Klausovi, že nezklame a vždy pobaví. I já ráda věštím, jsem z rodu Libuše. Nepadne jen euro, ale i česká koruna. Padne celý monetární systém. Budeme si vyměňovat semínka. Ale sázet se s vámi nebudu.
Po jarporovsku popřeji hezký den!
28. 09. 2011 | 10:26

český maloměšťák napsal(a):

Slunečnice
"Chci taky investovat, avšak nemám čím."
Mít dobré svědomí - to je dobrá investice. :))
Časem se zhodnocuje víc jak zlato nebo CDS od Goldmanů.
Bez ironie.
/a pokud najednou (je to pro každého, není v tom nic morbidního...a fakt to přichází najednou) zjistíte, že existuje peklo - a vy v něm takříkajíc pobývat nemusíte....tak se to dobré svědomí okotí tak, že jsou na tuhle investici krátcí jak Moše Goldman a Izáck Sachs....tak i Kalousek s celou svou bandou drábků.../
:))
28. 09. 2011 | 10:41

slunečnice napsal(a):

český maloměšťáku,
napsal jste to moc hezky, souhlasím. Dobré svědomí a charakter je dlouhodobá a bezpečná investice, cennější nad zlato. V budoucnosti se zhodnotí. Jen investujte! Kéž je takových investorů víc. :))
28. 09. 2011 | 11:20

Pepa Řepa napsal(a):

Vám se, Bédo, člověk nezavděčí.
Chválím, jak jdete jako ohař po stopě iluminátů, už máte dva, Stracha a Godmanna se Sachsem (že by tři?) a Vy jste ošklivý.

Kam dál Bédo?
Na Wall Streetu už jste byl, co Tel Aviv nebo Rijád? A co Beijing, tam se taky chystáte? Ještě, že máte tu Wikinu, Vy byste se naběhal.
A že Vám zrovna otevřel oči obyčejný realitní makléř? Pravda, nezávislý.
Dám Vám jeden tip na zakukleného ilumináta. Ten Kalousek je nějakej divnej. Nebo, že by to byl zrovna Tencotoříkal?
To je najednou starostí.
28. 09. 2011 | 11:27

Zbyněk Matyáš napsal(a):

ld:
V mém případě jste se řádně sekl, jsem tu už roky.
28. 09. 2011 | 11:34

troch napsal(a):

Dobře,že Pehe pro jednou v řešení klausologických interpretací zaujal východisko značně filosofické,s odstupem od denodenních aférek kdo a co za ODS a ČSSD.
Autonomní oblasti společnosti se rozběhly polykat novinky znovuotevřeného nám světa a přitom se poměrně často stalo to nemilé:jejich úroveň klesla a ceny vzrostly.Klaus a s ním nikdo zatím nechápe jak tuto "expansi lidského vesmíru" s mnoha i negativními atributy efektivně řídit nebo aspoň usměrnit do mantinelů.Klaus zvolil posun své osobnosti v čase zpět i proti dvacátému století a tím vlastně se vyvaroval těch hloupostí se osobně účastnit jaké přináší moderní autonomismus.Takže hledejte velikána,který to bude po něm řešit tím,že naopak bude vpředu před touto dobou.A nebude to komik-futurista.
Doufejme i v to,že to nebude ani člověk reaganovského ražení,který se bude zbavovat jako přítěže vší humanizace,kterou dosud přinesl dlouhý vývoj celého lidstva.Házet špatné s dobrým do jednoho pytle pro sběrny starého historicky přežitého haraburdí.To bychom pak museli opravdu začít podle bible zase od Adama a Evy.
28. 09. 2011 | 11:40

český maloměšťák napsal(a):

slunečnice
Držte mi tam prosím místo v první řadě v tom biu "Ráj" , jo ?
U toho kulatého okénka - jak budeme pozorovat Pepu Řepu.... chudáka, marnotratníka /co se týče zbytků jeho svědomí/.

Prej salonní žvanilové budou mít kotel hluboký, skleněný a odizolovaný tak, že dovnitř kotle jdoucí zvuky slyšet půjdou - ale ven ne.
A s viděním tomu bude zrovna tak.
Prej jen silní jedinci se zblázní o něco později než za dva dny.
Chudák.
A to ještě netuší, že přikládat pod kotel mu bude chodit celá Goldmanovic famílie...malý Icik Goldmánků má navíc v oblibě pyrotechniku...
:(((
28. 09. 2011 | 11:48

RA napsal(a):

ano, Klaus to říkal a na jeho slova došlo, copak jste v té době Pehe psalo vy a vaši eurofilní kamarádi ? Teď vám asi lidé sotva poděkují,že . Každý, kdo nešel s vámi, šel proti vám, byl extremista a teď , když jste vše přivedli, eurofilové cu grunt, byste se nestyděli do toho vtahovat Klause ? Teď je čas, abyste si tu spálenou kaši taky sežrali, lidi napřed musí prohlédnout, kam jste je dovedli svojí blbostí, a pak, až vy odejdete, přijdou teprve jiní, a možná i Klaus. Napřed ovšem musí vypadnout ta vaše socialisticá a pravdolásková garnitura.
28. 09. 2011 | 12:12

Béda napsal(a):

RA,

račte si přečíst Memorandum o přistoupení ČR k EU a slůvka Klause o zřeknutí se části suverenity ve prospěch nadstátního celku, která Klaus pronesl, podepsal a osobně doručil do sídla EU - najdete je v mém příspěvku někde výše.
28. 09. 2011 | 12:24

český maloměšťák napsal(a):

Trocha faktů :

http://europa.eu/rapid/pressReleasesAction.do?reference=MEMO/10/352&type=HTML

trade.ec.europa.eu/doclib/html/130788.htm

http://www.nytimes.com/2011/05/21/business/economy/21charts.html?_r=1

(graf je k rozkliknutí)

Náklady na pracovní sílu viz odkaz Fialenky/Michl/ na jiném blogu.
Náklady nenáklady na externality /např. životní prostředí/ v Číně zase někdy jindy.
Sociální přirážka nepřirážka v Číně - opět někdy jindy.
Totéž manipulace kurzem juanu.
A subvence.
/některé protekcionistické mechanismy ze strany Číny - formální i byrokratické...k vidění v uvedených odkazech..jejich nástin.../

Jinak by podle mě lidé veřejně činí, měli relevantním způsobem doložit, do jakých zemí směřují jejich firemní či osobní investice.
Protože nelze pořvávat " Čechy Čechům" a mít na sobě čínské tričko, čínské sandály, čínské kaťata a čínské spodní prádlo. A večer se vyvalit k čínskému televizoru na čínskou pohovku.
To by bylo přeci absurdní - nemyslíte ?
:---()

Dost již. Ještě mě nějaký holomek udá kvůli pohrdání českou státností a JC se z toho zblázní. /nebude se moct navážet i do osob takříkajíc pohlaví silného..../
28. 09. 2011 | 12:44

Vico napsal(a):

Slunečnice : Z celé diskuze se mi nejvíce líbily tyto vaše věty :

" Padne celý monetární systém. Budeme si vyměňovat semínka. Ale sázet se s vámi nebudu."

Budem sázet a pak si vyměňovat semínka. Sázet se, zda-li ten nebo onen "toříkal" respektive "toříhal" necháme koňovi, co má větší hlavu.
28. 09. 2011 | 12:50

kp napsal(a):

to český maloměšťák
Trochu tomu vznešenému jazyku nerozumím. Co je "fyzika finančních trhů"? Cítím to jako zneužívání pojmů dosti vymezených "fyzika" k popisu čehosi značně mlhavého a téměř amébního jako jsou "finanční trhy". a potom ještě do toho namíchat etiku pro finančníka, hm ... dobrá utopie.
Dále finanční instituce není nástroj - tím je kapitál nebo spíše peníze. Finanční instituce jsou mašinky, které se točí právě s pomocí peněz a vytváří další peníze. A to je špatně. V okamžiku, kdy banky jsou samy výrobci peněz, musí se zákonitě ztrácet realná hodnota peněz(dolaru, eura). Pokud děda nemúže spořit pro svého vnuka, protože to, co by zůstalo na účtu v době, kdy by to vnuk potřeboval, bude mizivá položka. A tato spirála se roztočila a nabírá stále větší "přírůstky".
Nevím také co jsou ti "pravičáci", lepší by asi bylo z kontextu hlupáci. Mám raději pojem konzervativci. Obvykle se jim vytýká, že mají staré myšlení. Ale to nové myšlení mladých manažerů vede jak Evropu, tak i USA, do slepé uličky. A protože válka je pro řešení problémů nyní již dosti nepravděpodobná, zbývá jenom otevřené přiznání "krachu" (nebo chyby). T.zv. levičáci vidí všechno zlo v těch, co investují tak, aby měli největší zisk. ALe co dělá zedník, sekretářka, lékař!!, technik a další, když se jim objeví možnost zvýšení platu. Jdou tam, kde dostanou více. Jenomže kapitál (peníze) jsou neskutečně rychlejší. Dnes mohou být v Praze, zítra v Šanghaji (nebo možná pozítří podle toho jak rychle proběhne převod). Pokud někdo z politiků do těchto procesů zasahuje, vždy nakonec vznikne deformace. Proto zásahy mají být velmi krátké.
Také sociální stát, který je v EU masivně zneužíván, je odsouzen k zániku. Pokud někdo extrapoluje náklady do nejbližší budoucnosti 10 až 20 ti let lehce zjistí, že to neutáhne ani česká, ani německá ekonomika. Řešením je jedině to, že podporu dostanou skutečně potřební ( a to vyšší, než dne) a ostatní "příživníci"přijdou zkrátka. Mohlo by se to ošetřit třeba tak, že zneužívání dávek by byl "federální zločin" jako neplacení daní v USA.
Nakonec bych rád řekl, že přesto jsem mírný optimista.
28. 09. 2011 | 13:11

Zbyněk Matyáš napsal(a):

stále rebel:
"Žijeme v nejlepších časech, Klaus to říkal." A nežijeme snad?
28. 09. 2011 | 13:14

český maloměšťák napsal(a):

"...Dále finanční instituce není nástroj - tím je kapitál nebo spíše peníze. Finanční instituce jsou mašinky, které se točí právě s pomocí peněz a vytváří další peníze..."

Rozpor. Sám sebe rozporujete.
Pokud nejsou finanční instituce nástrojem a peníze prostředkem ....tak je vaše další věta absurdní.

V závěru pak vyslovujete hodnotící soud via tradiční společenská smlouva západního moderního typu a voláte po její přizpůsobení se asijským společenským smlouvám.

V Římě by vás za to po právu nechali ukřižovat. /pokud byste to hlásal veřejně/

Nemám teď čas - a ani chuť rozebírat s vámi to, co ve skutečnosti determinuje úpadek Západu. Včetně nezbytnosti financovat růst hyperdebetním způsobem. Někdy jindy.
28. 09. 2011 | 13:22

Miranda-Escobedo napsal(a):

Slunečnice
že to čtete tady po ránu vám chválím.
Je to příjemná Slepičí polévka, většinou
mnohem lepší a výživnější než Dršťková,
která se občas připálí i u nejlepších kuchařů.
Jen si myslím že těch pár dní co se tu producíruje "měšťák" nestojí ani za úvahu. Je to jen obyčejný živel, voda se zvedne a opadne, oheň stráví vše a uhasne, listí uvadne a opadá.

Měšťák má jen periodu. I sklizeň slunečnic bývá před zimou. Jak prosté, milý Watsone.
28. 09. 2011 | 13:26

český maloměšťák napsal(a):

Miranda-Escobedo
Děkuji za nic.
Neboť tak se dá jedině nazvat váš "komentář" - takříkajíc pavlačodrboidní.

Ale jsem rád, že mé příspěvky čtete.
Snad se tak něco časem ujme i v té pustině, kterou zovete svým mozkem.

Děkuji.
/vy jste chlap Miranda...anebo jenom pavlačová drbna Escobedo ?/
28. 09. 2011 | 13:39

kp napsal(a):

český maloměšťák
Vaše poslední reakce dokumentuje vaše myšlení. Myslím, že i Klaus by se lehce zachvěl závistí, je-li toho schopen.
Také nemám mnoho času, musím posoudit něco podstatněji definovatelnějšího než jsou finanční trhy a dnešní dluhová past. Nebál bych se ani v dávném Římě. Oni nebyli tak hloupí. Jedna otázka pro Vás. Víte kdo měl v Římě právo volit?
A nepleťte do dneška Řím. celá sociální síť vznikla velmi, ale velmi později.
A proč místo hyperdebetní nepoužít nesplatitelný a tím lehce zpochybnit tu "nezbytnost".
28. 09. 2011 | 13:52

Pepa Řepa napsal(a):

Miranda-Escobedo
Měšťák, říkáte? Sám slavný Dr. Měšťák?
Že mne to hned nenapadlo. Proto ta změna pohlaví. Z muže na ženu a zpět.
Inu MUDr. Měšťák je šikovmý člověk.
Umí. Sá si žehlí, sám si pere.
28. 09. 2011 | 13:53

teta Kazi napsal(a):

Klaustoříkal.

Ale říkal taky Klaus to, že po něm potopa?

A jestli ne potopa, tak aspoň to, že bude posledním prezidentem České republiky?
28. 09. 2011 | 16:09

Miranda-Escobedo napsal(a):

měšťák
co píšete je docela zábavné, máte strach z čeho?
Že se neřeší "vážně vážné věci" ale je z toho i tady fraška a komedie? Vždyť vy jste zde také jen komediant. Nic víc, nic míň.
Mimoto byste neměl druhým nebo oponentům psát naprosto zoufalé hlouposti, kraviny a urážky. Zejména ne dámskému osazenstvu, nehodí se to pro gentlemany. Jedině, že byste byl jen sprosťák a hulvát převlečený za "vědce". To by pak souhlasilo i odpovídalo.

Pepo
ve Vršovicích jedině u Bakaláře. Kdysi tam tekl Rakovník, to byl klídek.
28. 09. 2011 | 21:12

slunečnice napsal(a):

Mirando-Escobedo,

nestojíte mi ani za úvahu, miluji živly, mám periodu a již poklizeno. Jak prosté. :)

Vico: :)) Tak, tak, necháme to koňovi. Však je to tu jak na dostizích. Každý chce vydělat a vyhrát a Václava Klause dostihla jeho vlastní pravda.

Český maloměšťák:
Dobrá, budu držet místo, ale chci se dívat na něco příjemnějšího než na Kotel s Pepou Řepou. Na drasťáky a horory nechodím. :)
29. 09. 2011 | 00:02

Miranda-Escobedo napsal(a):

Slunečnice
s těmi živly opatrně, mnohdy je větší živel ten nebo to, co za živel nepovažujte. Živlem pro slunečnice může být i plíseň šedá a ta jak známo se vyskytuje mimo molů zejména v pavlačových bytech českých maloměšťáků ma Žižkově nebo na Smíchově. Jste-li od toho daleko máte jistě hlízenku. Slunce už vám nepomůže, na to už máte před sklizní příliš tuhý stonek, tak si neulomte hlavu nebo se nezlomte v pase.
Byla by velká škoda, kdybyste ochudila Lukanol o vaši periodu. ☻
Dejte si Pehe Haiku a budete do rána hledat, kdo vám půjčí katanu.
29. 09. 2011 | 01:19

slunečnice napsal(a):

Tak slunečnice se ti zachtělo, hlízenko... No jen si sekni, samuraji, mě to nezlomí. Jak sprosté Watsone. :))
29. 09. 2011 | 02:00

Stela A. Sádlová napsal(a):

Saltzman: "Kapitál však drží šanci na vytváření pracovních míst, přidávání hodnoty. Pokud jej nic nenutí, pak se bezúčelně jen hromadí a v důsledku odchází do destinací, kde je zneužit pro snížení ceny práce a následně znehodnocení přidané hodnoty. To platí celosvětově."

Dá se očekávat, že se snížením ceny práce dojde i k poklesu populace? Celosvětově?
Pokud ano, pak víme, odkud fouká.
29. 09. 2011 | 12:22

Miranda-Escobedo napsal(a):

Slunečnice
vaše okvětní lístky jsou již přeschlé. Nebo snad nahnilé, eehm.
Žena není bojovník, ale zlý jazyk a otrávený šíp. Vy to dosvědčujete.
http://zpravy.idnes.cz/fukusimu-obklici-lany-slunecnic-vytahnou-z-pudy-radioaktivitu-psv-/zahranicni.aspx?c=A110426_133746_zahranicni_stf

Haiku, ale to cesium bude rychlejší, upřímnou soustrast vám a vašim sestrám.
29. 09. 2011 | 22:27

neo napsal(a):

Diskusi uzavírám všeobecně přijímaným faktem, že Klaus je vyschlá mentální mumie, která už zasmrádá a kazí ovzduší v naší zemi. I cizina postřehla, že v Česko cosi smrdí, ale nechá na nás uklidit si náš svinčík.
Klaus mi stále víc připomíná starého mocnáře Franze Josefa I, jehož život byl rovněž protkán spoustou neúspěchů, rovněž neměl žádné přátele kromě komorníka (toho dnes zastupuje třeba Jakl, který už za Klause i mluví), měl vysoké ambice a žádné schopnosti.
I Franz Josef I. měl své obdivatele, ale po jeho smrti se stal komickou a politováníhodnou figurkou, jaká se z Klause stává už za jeho života.
Klausova tragédie je v tom, že nikdy nic nedokáže, všechno zpacká (příkladem je kupónová privatizace) a když má něco závažného řešit, tak se stáhne a dělá mrtvého brouka. Tak se zachoval v případu Diag Human, kdy mohl řešit průšvih svého ministra Martina Bojara hned v zárodku, ale neudělal nikdy nic. Dnes má ČR ostudu, bojí se posílat umělecké předměty do zahraničí, aby nám je nezabavili a budeme muset platit přes 10 miliard. Další markantní příklad totální Klausovy neschopnosti je opět Klausem DVA ROKY NEŘEŠENÁ AFÉRA LTO, která ČR ochudila o 70 až 80 miliard.
Klaus není diplomat ani politik, na mezinárodní scéně nemá žádné přátele a spojence, se kterým by mohl obhajovat české zájmy.
Když shrneme Klausovy blamáže vnitrostátní a mezinárodní, naskýtá se otázka - K ČEMU JE NÁM KLAUS ?
30. 09. 2011 | 05:54

Jeff napsal(a):

neo: hezky
30. 09. 2011 | 10:28

Aleš napsal(a):

"Klaustoříkal", že nezná špinavý peníze.(On asi dostával jen zrovna ty čistě vytištěný).
02. 10. 2011 | 21:44

Kapitalista napsal(a):

A TAKY: "KLAUSTOŘÍKAL", že trh to vyřeší.
02. 10. 2011 | 22:04

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Aktuálně.cz Blog · Atapana Mnislav Zelený B Baar Vladimír · Babka Michael · Balabán Miloš · Bartoníček Radek · Bartošek Jan · Bartošová Ela · Bavlšíková Adéla · Bečková Kateřina · Bednář Vojtěch · Bělobrádek Pavel · Beránek Jan · Berkovcová Jana · Bernard Josef · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Blažek Kamil · Bobek Miroslav · Boehmová Tereza · Brenna Yngvar · Bureš Radim · Bůžek Lukáš · Byčkov Semjon C Cerman Ivo · Cizinsky Ludvik Č Černoušek Štěpán · Česko Chytré · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Davis Magdalena · Dienstbier Jiří · Dlabajová Martina · Dolejš Jiří · Dostál Ondřej · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořák Jan · Dvořák Petr · Dvořáková Vladimíra E Elfmark František F Fafejtová Klára · Fajt Jiří · Fendrych Martin · Fiala Petr · Fibigerová Markéta · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Gargulák Karel · Geislerová Ester · Girsa Václav · Glanc Tomáš · Goláň Tomáš · Gregorová Markéta · Groman Martin H Hájek Jan · Hála Martin · Halík Tomáš · Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hapala Jiří · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Heroldová Martina · Hilšer Marek · Hladík Petr · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holásková Kamila · Holmerová Iva · Honzák Radkin · Horáková Adéla · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hrabálek Alexandr · Hradilková Jana · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubálková Pavla · Hubinger Václav · Hülle Tomáš · Hušek Radek · Hvížďala Karel CH Charanzová Dita · Chlup Radek · Chromý Heřman · Chýla Jiří · Chytil Ondřej J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jelínková Michaela Mlíčková · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kaláb Tomáš · Kania Ondřej · Karfík Filip · Karlický Josef · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Pavel · Klíma Vít · Klimeš David · Klusoň Jan · Kňapová Kateřina · Kocián Antonín · Kohoutová Růžena · Koch Paul Vincent · Kolaja Marcel · Kolářová Marie · Kolínská Petra · Kolovratník Martin · Konrádová Kateřina · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Koutská Petra Schwarz · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kučerová Karolína · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kupka Martin · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Máchalová Jana · Maláčová Jana · Málková Ivana · Marvanová Hana · Mašát Martin · Měska Jiří · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minář Mikuláš · Minařík Petr · Mittner Jiří · Moore Markéta · Mrkvička Jan · Müller Zdeněk · Mundier Milan · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Návrat Petr · Navrátil Marek · Němec Václav · Nerudová Danuše · Nerušil Josef · Niedermayer Luděk · Nosková Věra · Nouzová Pavlína · Nováčková Jana · Novák Aleš · Novotný Martin · Novotný Vít · Nožička Josef O Obluk Karel · Ocelák Radek · Oláh Michal · Ouhel Tomáš · Oujezdská Marie · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Pavel Petr · Pavelka Zdenko · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Peka Karel · Peksa Mikuláš · Pelda Zdeněk · Petrák Milán · Petříček Tomáš · Petříčková Iva · Pfeffer Vladimír · Pfeiler Tomáš · Pícha Vladimír · Pilip Ivan · Pitek Daniel · Pixová Michaela · Plaček Jan · Podzimek Jan · Pohled zblízka · Polách Kamil · Polčák Stanislav · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rakušan Vít · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Reiner Martin · Richterová Olga · Robejšek Petr · Ruščák Andrej · Rydzyk Pavel · Rychlík Jan Ř Řebíková Barbora · Řeháčková Karolína Avivi · Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schneider Ondřej · Schwarzenberg Karel · Sirový Michal · Skalíková Lucie · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slejška Zdeněk · Slimáková Margit · Smoljak David · Smutný Pavel · Sobíšek Pavel · Sokačová Linda · Soukal Josef · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Strmiska Jan · Stulík David · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Sýkora Filip · Syrovátka Jonáš Š Šebek Tomáš · Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Šindelář Pavel · Šípová Adéla · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šojdrová Michaela · Šoltés Michal · Špalková Veronika Krátká · Špinka Filip · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štěpán Martin · Štěpánek Pavel · Štern Ivan · Štern Jan · Štětka Václav · Štrobl Daniel T T. Tereza · Táborský Adam · Tejkalová N. Alice · Telička Pavel · Titěrová Kristýna · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomek Prokop · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Tůma Petr · Turek Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Vacková Pavla · Václav Petr · Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Vančurová Martina · Vavruška Dalibor · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Vhrsti · Vích Tomáš · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojtěch Adam · Vojtková Michaela Trtíková · Vostrá Denisa · Výborný Marek · Vyskočil František W Walek Czeslaw · Wichterle Kamil · Wirthová Jitka · Witassek Libor Z Zádrapa Lukáš · Zajíček Zdeněk · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zima Tomáš · Zlatuška Jiří · Zouzalík Marek Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael · Žantovský Petr Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy