Klausův politický poker

16. 01. 2012 | 07:38
Přečteno 10447 krát
Spor, který se rozhořel mezi ministrem zahraničí Karlem Schwarzenbergem a prezidentem Václavem Klausem poté, co Schwarzenberg naznačil, že by ministři za jeho TOP 09 mohli opustit vládu, pokud se Česká republika nepřipojí ke smlouvě o evropské rozpočtové unii, není v prvé řadě sporem „evropským“, ale sporem o další směřování české demokracie.

Klaus chce využít sporu o evropskou integraci k „nacionalizaci“ české politiky. Z jeho různých vyjádření, jakož i z vyjádření jeho bizarního okolí, se začíná rýsovat, jak by taková demokracie „po našem“, možná představovaná po odchodu z prezidentské funkce vlastní stranou, měla vypadat.

Byla by to „vozová hradba“, za níž by se česká politika bránila náporu globalizace vyzdvihováním národních tradic a zájmů i uměle vykonstruované identity. Ta by se pokoušela skloubit odkaz husitské revolty „proti všem“ s dědictvím konzervativního proudu v českém katolicismu, který se v kritických momentech historie, jakou byla druhá republika, stával vpravdě reakční silou.

Byla by to „demokracie“, v níž je politika nadřazena právnímu státu a jejímž úkolem je skoncovat se „soudcokracií“, včetně silné autority Ústavního soudu, jakož i s „dekadentními“ vynálezy politického liberalismu, jako jsou lidská práva druhé a třetí generace, tedy především práva sociální, multikulturalismus, či údajně bezbřehá tolerance k různým menšinám.

Schwarzenberg si evidentně uvědomuje, o co ve zdánlivě „evropském“ sporu s Klausem skutečně jde. Ví také nejspíš, že jeho protivník hraje zároveň politický poker, jehož součástí je například nepřipustit, aby se konaly předčasné volby.

Rok, který má Klaus teoreticky k dispozici mezi koncem svého prezidentského mandátu a volbami do PS, je pro uskutečnění jeho cílů zásadní. Rétoriku „zrady pravicově-konzervativních ideálů“ může efektivně využít jen za předpokladu, že se bude moci strefovat do slabé vládní koalice a zároveň tak štěpit ODS.

Pokud by TOP 09 vládu předčasně „položila“ ve jménu pravicových ideálů, které vidí českou identitu jednoznačně jako součást té evropské, Klaus i euroskeptická ODS by se ocitli v defenzivě. „Spor o Evropu“ by se nejen vymanil z těžko srozumitelné evropské politiky současné vládní koalice, kterou diktuje ODS, ale také by pročistil poměry na pravici.

Předčasné volby by s velkou pravděpodobností vedly k vítězství proevpropské levice, která by přinejmenším na další čtyři roky Klausovi zabránila v uskutečnění jeho plánů. Vezmeme-li v úvahu, že většina reforem, o něž TOP 09 usilovala, už byla schválena, mohl by se jednou z os české politiky stát evropský konsensus sociální demokracie a TOP 09.

Coby zdatný politický šachista si Klaus uvědomuje, že na rozdíl od opakovaného vydírání Věcí veřejných nelze Schwarzenbergovu hrozbu brát na lehkou váhu, přičemž její uskutečnění by zásadně oslabilo jeho pozici. I proto reagoval tak ostře.

Ze stejných, nikoliv tedy z ústavně-právních důvodů se ostře vymezil proti přímé volbě prezidenta. Zatímco volba parlamentem slibuje vygenerovat slabého kandidáta, s nímž si Klaus „poradí“, v přímé volbě jsou největšími favority proevpropští Jan Fischer a Jan Švejnar, kteří by pravo-levou alianci proevpropských stran tmelili a zásadně odklonili evropský diskurz v zemi od Klausovy eurofobní linie, která má v současnosti nezanedbatelný vliv už proto, že přichází z Hradu.

Právo, 16.1.2012

Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

Maximus napsal(a):

Kradu, kradeš, krademe, v ODS, ČSSD či popř. va VV se sejdeme. Zkuste si přečíst článek Petra Holuba "Miliardu z Bruselu zinkasoval v Ústí politický kartel" dnes v 6,00hod. na aktualne.cz
P.S.
Tak, takhle je to nastavené v celé zemi, vím o čem mluvím.
Když slyším slovo politik, naskočí mě ihned oční tik!
16. 01. 2012 | 08:05

raSilvie napsal(a):

Schwarzenberg hlavně nikdy nehájil české zájmy, nýbrž zájmy především rakouské, německé a unijní (potažmo svoje).
Objevil se z ničeho nic po převratu a začal dělat překvapivě hradního "poradce" Havlovi. To, co bylo jeho záměrem - dosáhnout sporně restituovaného majetku, se mu stoprocentně podařilo(prolomení BD).
Stejně tak se mu podařilo vydíráním donutit vládní koalici, jejímž je členem, aby prosadila neprůhledné!! restituce církevního majetku, u nichž není zcela jasné, zda prolomí rok 1948, či nikoliv a každopádně jdou vysoko nad reálný rámec.
Je nepochybné, že i v tomto případě postupuje kníže s ohledem na své zájmy (stejně jako Kalousek).
Poslední vyděračský kousek týkající se zbavení České rep. i rozpočtové svébytnosti, už jen zapadá do celého kontextu Schwarzenbergova počínání.
Je zvláštní, že eurohujeři nevidí souvislost mezi podepsáním Moskevského protokolu, kdy naši političtí kolaboranti souhlasili s časově neohraničenou přítomností "spřátelených" vojsk na našem území a předali veškerou pol. moc do rukou SSSR a touto záležitostí.
Nemluvě o tom, že unie je v této době již zcela nedemokratickou slepeninou vzájemně závislých států, jimž nepokrytě vládne diumvirát Německa a Francie, vzdáním se rozpočtové samostatnosti, vzdali bychom se v podstatě i své vlády, která by ztratila zcela opodstatnění.
Kalouskovo mlžení o tom, že si klademe vyšší cíle(schodek st.rozpočtu), nežli unie a neznamená to pro nás tedy významný problém, je jen zastíracím manévrem.
Znamená to dokonce i popření koaliční smlouvy, které musí být knížeti i Kalouskovi jasné. Proč chtějí za každou cenu vyhovět nehorázným unijním požadavkům, aniž bychom byli členy eurozony, nechť si domyslí každý sám. Nezištně to určitě nedělá ani jeden z nich.
Pokud se Schwarzenberg opravdu rozhodne (ačkoliv tomu za mák nevěřím) odejít z vládní koalice, bude to výborná zpráva pro občany (u nichž požívá minimální důvěry a tropí si z něho leda tak šašky) i pro politiku. Žádná tragédie.
16. 01. 2012 | 08:06

Cech napsal(a):

V souvislosti s trojciferným schodkem státního rozpočtu, se kterým bude Česká republika hospodařit, začínají i ekonomové standardního euroskeptického proudu pociťovat „Maďarský strašák“.

Vzhledem k analogickým krokům naší 4K si oba pánové uvědomují kam se s úspěchem probojují.
Naše ČR tlačena stejným směrem jako Maďarsko a to prosím 2x takovou rychlostí.

Obava,že "smysluplná opatření naší 4K" jsou totožná s opatřeními vlády Viktora Orbána která zavedla Maďarsko nejen do mezinárodní izolace, ale i do velkých hospodářských potíží.
V důsledku Orbánových "ekonomických reforem" vzrostl během jediného čtvrtletí maďarský dluh o téměř 8% HDP a forint ztratil bezmála 1/4 své hodnoty vůči euru.
Forint se pěkně drží na historickém minimu vůči euru;jedno euro se prodává kolem 320 forintu.
Zatímco pro Slováky znamená likvidační pád forintu příležitost k nákupům, Maďaři zaplavují směnárny, kde se snaží místní měnu směnit za eura.

Maďarsko si nezbytně potřebuje půjčit peníze u MMF a Evropské centrální banky, obě instituce však naznačují, že země dostane další úvěr jen za předpokladu, normálního a né!!!! čím dál tím zmatenějšího kursu Budapešti.

Toto je ta pravá podstata sporu, který se rozhořel mezi ministrem zahraničí Karlem Schwarzenbergem a prezidentem Václavem Klausem.
Karty jsou vytaženy, průšvih za dveřmi a zůstává otázka.
Kdo za to může?
16. 01. 2012 | 08:09

Občan napsal(a):

Pane Pehe,

knížova "hrozba" je asi tak reálná, jako je pravděpodobné, že začne soptit Petřín nebo Milešovka. Protože přetékající koryto je přetékající koryto, a to i pro obstarožního nedoučeného bavorského polesného.

Víte, já bych i s Klausovou tezí o nacionalizaci české účasti v EU souhlasil, kdyby prosazoval plnou integraci ČR do EU a zároveň usilovné prosazování našich zájmů v ní. Jenže v tom žalostně zklamal u při přístupových jednáních a jeho současné antievropanství už je opravdu trapné.

Ale stejně tak je hloupé považovat TOP09 za proevropskou partaj. Protože to je partaj primárně kleptokratická a její participace na EU se celá odehrává jen v rovině "urvi co nejvíc eurodotací a z nich vyLuxuj co nejvíc pro sebe". Mají v tom leckteří ostatně dlouholetou praxi ještě z doby, kdy si hráli na lidovce a šafářovali na PF ČR.

"Lický práva" a "multikultismus", to by byla skvělá záležitost, kdyby nebyla tak brutálně znásilňována a účelově používána jen tehdy, když se to zrovna hodí nějaké nátlakové skupině.

S těmi posledními odstavci si, doufám, děláte VELMI nevhodnou legraci. Protože to snad nemůže soudný člověk vůbec myslet vážně. Nebo se opravdu domníváte, že by ČSSD mohla a měla hledat nějaký průsečík s naprosto sociopatickou a v podstatě vlastizrádnou TOP09?
Totéž platí o Fischerovi a Švejnarovi. Jeden nečitelný samolibý úředníček a druhý trůnuchtivý americký učitýlek. Než tohle, pane Pehe, tak to snad raději ještě jedno kolo Klause. Protože u něho alespoň víme, co můžeme čekat a silný důvěryhodný parlament si ho už uhňácá do klidu sám.

Jo, a co se Ústavního soudu týče - ten dokázal tento týden definitivně zdiskreditovat jeho úředseda pan Rychetský, když se zcela v rozporu se všemi zákony vč. Ústavy aktivisticky namontoval do probíhajícího soudního řízení.

Doporučuji Vám dát si po ránu dobré kafe a pak zkuste napsat něco rozumného. Tohle se Vám dost nepovedlo.
16. 01. 2012 | 08:26

Ládik!!! napsal(a):

Klaus nehraje poker, Klaus dojí krávu. Špatně vidíte.
16. 01. 2012 | 08:28

Hulu napsal(a):

přiznám se, pane pehe, že by mne docela zajímalo, kdo vás platí (i když rámcovou představu asi mám) a také co za svou vskutku neúnavnou agitaci v budoucnu očekáváte
16. 01. 2012 | 08:32

Občan napsal(a):

To Maximus:

Jo, to je legrační článek. TOP09 si u parcelace eurodotací a Labskoústecku neškrtla, tak teď ublíženě ukazuje na ty druhé, že jsou kradáci. Kdyby byla u lizu ona, tak by Holub ani necek a topinky by slopaly, až by se jim dělaly boule za ušima.
16. 01. 2012 | 08:34

MO napsal(a):

Prvního ledna 2012 konec světa nenastal. Ovšem vážná celosvětová krize, která má globální všeobecný charakter, tu je se vším všudy. Že by na těch proroctvích starých Mayů či Nostradama bylo zrnko pravdy ? Dokonce i seriózní věda (studie EU 2010) se zabývá problémem přelidnění (už je nás 7 miliard, zatímco 1950 to bylo 3 mld.obyv. a výhled do 2060 odhaduje DESET mld.obyv.) a od toho se odvíjejícího zvýšeného čerpání zdrojů, na prvním místě vody; dále ropy atd.atd.
Takže tendence k nárůstu krizových jevů tu je, kdo trochu sleduje dění kolem,nebo kdo je trochu citlivější, cítí jak je vše už dnes "rozhoupané" (vztahy mezi lidmi a národy atd.) včetně počasí a podnebí (globální oteplování). Tento kvantitativní nárůst krizových jevů s sebou přináší logicky RIZIKO kvalitativního skoku, jak už mnohokrát v milióny let trvající historii planety.
Že ten rok 2012 bude dalším v řadě, je nabíledni. A je klidně možné, že řešení některé části krize (totální snad ne) se prosadí nebo začne prosazovat právě v tom r.2012.
Přejme si tedy, abychom ve zdraví a dobré vůli vkročili na tu "rozhoupanou půdu" s cílem opravdového řešení nahromaděných problémů z pozice Homo Sapiens na Zemi v etapě globálně technické civilizace.
16. 01. 2012 | 08:35

zemedelec napsal(a):

Pane Pehe.
Nemějte obavu,že to TOP myslí vážně položit vládu.
Sice dosti tlačí na VV,aby to udělali,ale ti to neudělají s jasného důvodu.
Pane Cech.08:09
Přesně.
Nevíme přesně kdy bude potřebovat půjčku od MMF Česká republika,proto Scharnzenberk a Kalousek tak horují pro půjčku teď.
16. 01. 2012 | 08:36

Letfus napsal(a):

Klaus a cele byvale Ceskoslovensko pokracuje v cestach za ideologii socialismu a lepsich zitrku tak jako jeho dva predchudci. Vychod zustava Vychodem a Zapad zustane Zapadem v mnoha formach mysleni a take se nedohodne nejenom s Klausem ale uplne s celou Vychodni Evropou a byvalou Vychodni Zonou soucasneho Nemecka. I dnes je tady dosti dlouha Fronta na Politicky Gulas tak jako v letech 1930-1950-1970-1990 a ceka se na Vyber Sefkuchare z Konkursu ktery ten Gulas uvari, ochuti a zacne nalevat do prazdnych zaludku hladovych zastupu lidi kterym se momentalne rozdavaji lzice a krajice chleba Cisarskym Pekarem Babisem a jeho Druzinou. Lidstvo bude opet obelhano a vtazeno do tovaren, dolu a bude pracovat 6 dni v tydnu a 1 hodinu dobrovolne denne a bezplatne to proto aby se spolecnost obohatila a pokracovala dale v pokroku za lepsi zitrky a cestu k Socialismu, takze myslenka komunistickeho fasismu je stale ziva a jde stale dal a dal.
16. 01. 2012 | 09:02

modrý edvard napsal(a):

Pehe "Předčasné volby by s velkou pravděpodobností vedly k vítězství proevpropské levice," ... nevím, jestli to je samotná ČSSD (pak jo), nebo ČSSD+KSČ (pak není proevropská). Domnívám se, že TOP a ČSSD mají k sobě tak daleko, že by neměly o společný průnik programu usilovat (pokud nás nepřepadnou Maďaři).
Občan: Schwarzenberg je zřejmě jeden z mála opravdu finančně zabezpečených ministrů. O Holubovi si nemyslím, že je příznivec TOP, daleko spíš je příznivec ČSSD. Ohledně (patrně rozkradených) eurodotací ... padni komu padni, pokud kradou, je správné na to upozornit.
16. 01. 2012 | 09:13

raSilvie napsal(a):

MO,

konec světa má nastat 21.12.2012!!
A vše tomu nasvědčuje...
16. 01. 2012 | 09:13

Maximus napsal(a):

Občan
To je v pořádku, že fialová TOP09 na ostatní politické partnery či rivaly něco vytáhne. Jinak bysme se už vůbec nic nedozvěděli. Tohle je jen špičička ledovce rozkrádání
financí buď státních nebo těch dotací z EU. Zrovna včera jsem byl pracovně (i v neděli) na jedná farmě resp. zařízení kde "jedou" z EU dotací. Měli tam když použiju příměr, skoro pozlacené i záchodová prkénka. Tak někteří v tomto bordelstánu umí chodit. Účel těchto zařízení není případná funkce, ale prostě si z EU dotací líznout a to pořádně v miliónech Kč. Samozřejmě nic neprásknu, protože
nemám přesné údaje (sic zlodějnu vycítím na sto honů jako velbloud vodu na Sahaře)ale oni si mé služby zaplatili a navíc od toho tu máme někoho jiného, aby v bordelstánu dělal pořádek...
16. 01. 2012 | 09:17

Silvie napsal(a):

modrý edvard,

zajímavé je, jakým způsobem a kdy se kníže zabezpečil.
A ani dostatečné zabezpečení není, jak jsem pochopila, zárukou korektnosti, neúplatnosti a slušnosti. Minimálně lze získat ještě pol.vliv (kromě dalších fin.prostředků).Je velkým omylem mnohých, domnívají-li se, že bohatí netouží být ještě bohatší... Je to takové hloupé klišé. Jinak by kníže nebyl takový chrt, aby odrbal o majetek i svou sestřenici, jejíž rodina ho adoptovala.
16. 01. 2012 | 09:19

Maximus napsal(a):

Občan
Pardon, trochu jsem to napsal nepřehledně, sorry.
16. 01. 2012 | 09:19

Jaxx19 napsal(a):

Pane Pehe, o čem budete psát, až Klaus skončí? Vaše jediné téma zdejšího blogu?
16. 01. 2012 | 09:19

třebaKarel napsal(a):

Občane ,
radši ještě jedno kolo Klause ? Je fajn když konečně řeknete mezi tim prskáním na všechny , co by byl Váš šálek kávy .Václav Veliký . A silný důvěryhodný parlament si ho uhňácá ? To jste tedy upad , mírně řečeno .
tK
16. 01. 2012 | 09:20

Stela A. Sádlová napsal(a):

Jestli se nemýlím, tak TOP přišla s "reformami", které musely být ČSSD proti srsti, zejména jejím voličům. Pokud by se tyto dvě strany povolebně sblížily, byl by to jen projev cynismu nejvyššího stupně, stejný jako předvedly veverky, bohužel dost pravděpodobný. Tím by se ČSSD definitivně stala pro své skalní voliče nevolitelnou. Jeden kočkopes, jakým je současná koalice, snad lidem na nějakou dobu stačí.
Doufám, že lidi už v příštích volbách tyto strany ze svého "portfolia" definitivně vyškrtnou.
16. 01. 2012 | 09:29

pepíček napsal(a):

Schwarzík: mě a VH restituce, ty (VK) kuponovku a nyní ještě EU poslechneme jak si přejí ti hoši z Bilderbergu = banksterská pakáž Evropy a USA!

A co když to bude úplně jinak??? BRIC nechá EU potloukat ve snech a nepokoje se dostaví.
16. 01. 2012 | 09:30

Občan napsal(a):

To Modrý Edward:

S tím, že "rozborku" eurodotací je třeba prošetřit padni komu padni, naprosto souhlasím. Ale o tom jsem nemluvil. Jen o hořké úsměvnosti onoho článečku.
Pana Holuba za příznivce ČSSD opravdu nepovažuji :o)

Ono totiž na tom, že dotace zinkasovaly určité firmy, ještě nemusí být samo o sobě nic nezákonného. Pokud naplnily účel dotací a za přijatelnou cenu (efektivní, nikoli nejnižší), pak se s tím nedá nic dělat. Ostatně - neúspěšní uchazeči měli a mají možnost obrátit se na ÚOHS a na soudy. A navíc mohou (a měli by) upozornit evropské kontrolní orgány, které by po něčem takovém skočily jak slepice po flusu. Zvlášť v ČR, které už začíná mít EU plné zuby.

Na knížovu solventnost mají v německy mluvících zemích poněkud odlišný názor :o)
---------------------------------------------------------------------------------

To Maximus:

Já mám také stále v paměti zubožené "putovní stádo", které vláčela jedna velmi dotačně úspěšná PRAŽSKÁ "biozemědělská" firma po SZ Čechách. Vždycky to "úplnou náhodou" stihla den před tím, než dorazili kontroloři. Trvalo pět let, než jí byly odebrány alespoň plemenné licence. Z dotací ve výši přes 130 000 000.- Kč však nikdy nemusela vrátit ani korunu a pochopitelně nikdo z firmy neskončil v teplácích.
A mnoho dalších "žertovných příhod z dotování" mám v paměti.

A je k tomu i fakt vybraně trefná rekapča :o))) "Brick; vobser"
16. 01. 2012 | 09:38

Brnčidlo napsal(a):

Co může být pro českého občana lepší, než Schwarzenberg na dvojitém prezidentském trůnu s Dukou, podšprajcovaném církevními restitucemi, ŽE, pane Pehe?
16. 01. 2012 | 09:43

Sláma napsal(a):

Pan Pehe má (jako většinou) pravdu. Klaus se postupně probojoval na nejpravější křídlo konzervativců, které se vyznačuje národovectvím a snahou vrátit poměry ve státě před Marii Terezii. Není žádným tajemstvím, že ideálním státem podle Václava Klause by byla orientální despocie s Václavem Klausem v čele. To vysvětluje, proč se tak vzhlíží v Rusku i to, proč Nečasovy škrtformy kopírují "velký vzor": Bulharsko (a taky např. Kazachstán, Albánii a Kosovo).
16. 01. 2012 | 09:50

Silvie napsal(a):

Pepíček,

a zapomněl jste na vytunelování Becherovky s Bakalou.
16. 01. 2012 | 09:52

slavwin napsal(a):

Jaký je rozdíl mezi českým zájmem a německým to by mne opravdu zajímalo. Merkelová není Heydrich, řeč a vysídlení Čechů to nebude. Poručníkování Ruska utvrdí zkomírající technický pokrok, který tu už Rusové zavedli. Pro někoho je zájmem aby GmBH tu vůbec nebyly. Němci nás ekonomicky převálcovali, ještě tu byl bolševik, nemám strach že bychom se neuživili, s půdou to umíme, My jsme byli V německém státě a první republice strojírenská velmoc, vzhledem k ruské okupaci už nedosahujeme ani průměru. Ty třetí země se buď radikalizují - to znamená že by nás rády i obsadily nebo podle peněz chtějí ty stroje aspoň průměrné, bez Němců nám ani chorál nepomůže.
16. 01. 2012 | 09:53

Občan napsal(a):

Mimochodem - všechny firmy až na tu ostravskou, vznikly za hejtmana Šulce (ODS) a dávno před tím, než se dostala v kraji k moci ČSSD, dostávala většina z nich státní dotace v řádech statisíců až milionů Kč ročně.
Čím to tedy je, že se Holub probudil až teď?
16. 01. 2012 | 09:56

Silvie napsal(a):

Proč je zablokována diskuse pod článkem pana Hasenkopfa?!
16. 01. 2012 | 09:56

Stela A. Sádlová napsal(a):

Sláma
Před Marii Terezii nás chce vrátit církevní klika v čele s ministrantem financí Kalouskem.
Klause se nijak nezastávám. Ale nemělo by i Rusko patřit do Evropy?
16. 01. 2012 | 09:59

slavwin napsal(a):

Síla minulosti není sílá současnosti. Geniálně Žižkou opevněné město Tábor Švédové přepochodovali bez obtíži.
16. 01. 2012 | 09:59

Glosator napsal(a):

Ano, takovou zemi, jakou buduje president Klaus potřebujeme. S tím rozdílem, že se proto globalizaci a multikulturalismu MUSÍ EU bránit jako CELEK. Multi kulti rudozelenou sebranku je třeba vymést železným koštětem.
Připomínám, že "lidská práva druhé a třetí generace" představují ve skutečnosti NEGACI lidských práv, jako takových stejně, jako byla "lidová demokracie" negací demokracie.
A politiky, zodpovědné např. za fotovoltaický megatunel (Kalousek, Schwarzenberg) je třeba rozvěšet na lucerny.
Ah Ca Ira
16. 01. 2012 | 09:59

RA napsal(a):

Pehe a jeho pohádky ovčí babičky...... ten si svojí konstrukci postaví sám, bez ohledu na skutečnost a elementární pravdivost... je to manipulátor.,
16. 01. 2012 | 10:03

buldatra napsal(a):

Takový jakýsi politický poker nehraje jen Klaus. Poker hraje kdekdo, jen každý u jiného stolu. Někdo u několika stolků současně.

Pehe nejspíš žádný poker nehraje, protože není hráč, ale kibic.
Avšak i kibic ke kartám patří. Pro nás, plebejce, může být takový informovaný kibic svým způsobem užitečný, abychom si udělali alespoň částečný obrázek o tom, jaké má někdo někde s námi úmysly a plány. Co se někde na nás chystá.
Tajemno je lákavé.
Takže Pehe nám tedy něco sděluje svým specifickým způsobem-řeknu to jen jednou a nebudu o tom diskutovat (nebudu to víckrát opakovat) a to asi proto, aby z něho náhodou někdo nevytáhnul něco navíc, něco, co myslitel ví, ale nepoví. Páč by mohl za to třeba dostat za ušiska.

….Za Peheho texty bychom tak měli být vlastně vděční, protože nám ve své domýšlivosti ukazuje, co s námi elity ve skutečnosti zamýšlejí (Adam B. Bartoš , Parlamentní listy).

A co si o našem milém Pehe myslí jiní jinde? Tak například:

http://freeglobe.parlamentnilisty.cz/Articles/1373-mame-se-bat-roku-2012
16. 01. 2012 | 10:05

Béda napsal(a):

p. Pehe,

glorifikace oligarchy a kosmopolitního neoliberála, jednoho z nejbohatších občanů ČR (s několikerým občanstvím a mnohostrannými majetkovými a politickými zájmy) Schwarzenberga, společníka majitele vládní triády má být snad nějaký ranní vtip? Proč stejnou měrou jako Klause nekritizujete i pana Schwarzenberga? Nejste náhodou malinko zaujatý?

Nevede snad "Schwarzenbergova" nebo spíš Bakalova křesťanská "TOP" ČR do područí církve stejně jako Nečasova (Klausova) "ODS"? Vede snad "TOP" české soudnictví pryč směrem od "soudcokracie", českou ekonomiku vzdaluje klientelismu a mafiánskému kapitalismu? Vedou snad Schwarzenbergovi "TOP" neoliberálové, kteří jsou hybateli antisociálních reforem výhodných zejména pro zájmy nejbohatších "elit" český stát směrem k větším sociálním právům? Nemůže náhodou restituent Schwarzenberg po "vyrovnání" s církvema vést český stát k přepsání závěrů 2.SV v sudetoněmecké otázce?

Co má znamenat vaše vybízení ke spojení strany neoliberálních antisociálních oligarchů se stranou s dlouhou tradicí, která má ve svých genech zakódován boj za sociální práva středních a nižších majetkových vrstev?

PS: pomalu začínám chápat, že asi nešlo o náhodu, když jste byl pozván na zasedání Bilderbergu - podobně jako pan K.S. Je to jenom náhoda, že jste hlasatelem tzv. sociálnědemokratických myšlenek a přitom podporujete největší neoliberály v ČR?
16. 01. 2012 | 10:06

Šašek z Jiíhlavy napsal(a):

Autor
To zní logicky, Klaus se bude snažit oslabit všechny soupeře a znejistit voliče, aby pak nabídl veřejnosti "záchranu" v nějakém novém politickém seskupení. Využije všechny možné Kurase, Bobošíkové, Machy, a možná přijde i kouzelník Macek. Prezident ztratil v mých očích poslední špetku respektu, už aby jsme se ho zbavili, rok uteče jako voda, veřejnost však musí myslet hlavou a nenechat se žádnou mediální masáží oblbnout.
16. 01. 2012 | 10:10

JARLE HALSNES napsal(a):

Hned první komentář přesně vyjadřuje o co a proč jde. Česko je sice jako stát k ničemu, ale je lepší mít v vrabce v hrsti, než euroholuba na střeše. Takže raději "bojujeme za samostatnost". Víte, v EU se dějí věci, které člověku nejdou na rozum, jenže lékař po ukončení školy má nástupní plat v přepočtu 95000,- kč. Takže, já bych raději tu EU-diktaturu, než svébytné Česko, kde se zmohu v 50 letech na polovinu.
Jenže ti, kdo si tady přikrádají a privatizují by na to asi museli jít o poznání chytřeji a mnohdy by to asi nešlo vůbec a to je, oč tu běží.
Kdyby někdo z Norska, Dánska či Švýcarska vyslovil pochybnost o smysluplnosti EU, nedivil bych se, tyto země jsou viditelně lepší, než EU. Ale Češi se svým pastátem, kde jediný bez problémů fungující obor je zlodějna, mohou být tak leda zticha.
16. 01. 2012 | 10:10

aga napsal(a):

Pane Pehe, spíš byste měl napsat článek o svém boji s globálním kapitálem, který je podle vás tak velkým nebezpečím, že si vyžaduje vytvoření jednotné vlády globálních kapitalistů. To by byla proti tomu boji s klausem jednou vítaná změna.
16. 01. 2012 | 10:15

Pepa z depa napsal(a):

Milý pepíčku, jest-li nejsi naše dítě, tak teď již jsi a musíme tvoje slova doplniti o tom, jak si to představuje normální a slušný občan ČR. Nejprve se číhni na stránky několik vět 2012 a potom na vyměnili jsme politiky a bude ti jasno a vo to tady de. Jest-li někdo potřebuje ještě říci své myšlenky na veřejnosti, ať se dostaví zítra v 15.00hod před Národní muzeun na Václavské nám. v Praze. A tam má příležitost se setkati s občany stejného smýšlení. No a hlavně se již nerozčilujme a neztrácejme čas dohadováním se o jednotlivosti s kýmkoliv. Pojďme prostě přímo k jádru pudla a trefme problém přímo na komoru či dělohu. Doba nazrála ve své evoluční etapě a vyložila karty na stůl pro uskutečnění hedvábné změny čili revoluce v procesu vývoje dle dialektického materialismu. Proto buďme všichni rádi, že nelidé, elitáři, tuneláři, mafiáni a další jejich poskoci si nadělali do vlastního hnízda zvoucího se kapitalismus a in natura nám ukázali, jak jsou na tom s tím vykořisťováním člověka člověkem. Tak dlouho se chodí se džbánem pro pivo, až se ucho utrhne. A kdo jinému jámu kopá, sám do ní padá. No není ten selský rozum báječný a současný? Tak občané milí, hrrrrr na ně a bude vymalováno a uklidíme také cobydup. Tak naschle zítra volá 8. odboj a Pepa z depa se 4. odbojem. Island je za rohem a čeká na následovatele, říká Pepa z depa alias JUDr. Josef Hörl s modrou krví.
16. 01. 2012 | 10:16

Joee napsal(a):

O zoufalství élit
a nefunkčnosti LS svědčí to, že plánovaná opatření nejsou jakoby v rámci EU,
protože jsou v přímém rozporu se zněním této smlouvy,
ale připravují se jako mezivládní smlouvy.

Vlastně vzniká nová mezinárodní organizace.
No a té se mají předat kompetence, a to přináší élitám komplikace s naší ústavou stejně jako v řadě jiných členských zemí.
16. 01. 2012 | 10:20

Joee napsal(a):

M a S si představovali, že to jako schválí Rada EU a tím to začne platit podle pravidel o hlasování v LS, protože si ji nečetli. Ale zrovna tohle není věc, ve které by si rada mohla většinově podle pravidel rozhodnout a navíc takové použití peněz je v LS přímo zakázané. :-)))))
Ale dnes už je patrné, že nějaká smlouva nemůže M a S odradit. Říkají zcela neomaleně,
my M a S jsme tak rozhodli.
Vy předsedové vlád to schválíte a bude to platít.
My Merkozy jsme rozhodli, a hotovo.
A člověk, kterého poslali do české politiky, aby tady byla proevropská strana ˇpravicová´ bez které se neudělá vláda, když už tu je proevropská ČSSD, takže si tady zajistli, že vláda bude proevropská, ať vyhraje ve volbách pravice nebo levice, říká když to nebude, jak říká M a S, tak padne vláda.
Tak jako na Slovensku, tak jako v Itálii.
A lidi, co říkají, že jim na nějaké suverenitě nezáleží, jsou vlastně mocnou oporou a zárukou, že se jim vlastně žádný stát nevzepře a nepřipomene jim, že by měli dodržovat alespoň vlastní pravidla, když už je tak pracně prosadili.
V evropské veřejnosti je hodně těch, co říkají, hlavně, když tečou dotace a pak je hodně těch, kteří říkají, nám na politice nezáleží a na suverenitě a pravidlech taky ne, a taky těch, kteří mají bytostnou hrůzu z toho, že by se na ně M a S zlobili a oni by se se svými zeměmi dostali na periferii (skoro neznají nic horšího, než být na okraji) a dohromady je takovýchto lidí v Evropě většina.
Z toho plyne, že se moci nakonec povede vlastně úplně jakýkoli nesmysl. A protože je moc místní, pak větší státní a pak největší M a S, tak bude vládnout M a S, jak ji zrovna napadne.
16. 01. 2012 | 10:23

Karel napsal(a):

"Předčasné volby by s velkou pravděpodobností vedly k vítězství proevpropské levice, která by přinejmenším na další čtyři roky Klausovi zabránila v uskutečnění jeho plánů. Vezmeme-li v úvahu, že většina reforem, o něž TOP 09 usilovala, už byla schválena, mohl by se jednou z os české politiky stát evropský konsensus sociální demokracie a TOP 09."

Pokud by z voleb vyšla vítězně proevropská levice, svědčilo by to o tom, že většinu schválených reforem z dílny TOP občané nepodporují a proto je čeká zrušení.

Proč tedy pan Pehe předjímá, že by se ČSSD spolčila s TOP? Proč když vidí vítěznou levici, vidí prezidentem pravicového Švejnara, či rozplizle bezbarvého, pravici úslužného Fischera?
16. 01. 2012 | 10:24

Silvie napsal(a):

Jarle Halsnes,

a kde berete tu jistotu, že u nás budou stejné platy, jako v Německu? Zatím je máme ve všech oborech několikanásobně - propastně nižší, ale ceny zboží podstatně vyšší...
A pokud jde o korupci - jestli mám dotovat české nebo unijní zloděje, je mi celkem putna. Obojí bych nejradši protáhla horkým asfaltem.
16. 01. 2012 | 10:30

micve napsal(a):

Co s3 tyce EU, s odstupem casu se vzdy ukazalo ze Klaus mel pravdu a ma ji i ted
16. 01. 2012 | 10:43

Šašek z Jiíhlavy napsal(a):

Karel
Jestli jsem to správně pochopil, má kníže se socialisty něco předjednáno. Případná umírněná levice u moci by většinu reforem ponechala, vždyť EU apeluje na všechny státy, ať se naučí lépe hospodařit, to není v rozporu s občanskými zájmy.
Pan Halsner to vidí správně. Cešlkem logicky vyvozuje, že v EU se tolik zlodějně nedaří, viz pozastavení dotací zneužívaných zdejší mafií.
16. 01. 2012 | 10:44

Béda napsal(a):

Fischer je bankéř, který má blízko k neoliberální bankéřské a finančnické "elitě" a u Švejnara s dvojím občanstvím a propojením na finanční kruhy není vůbec jisté koho zájem by v prezidentské funkci podporoval.

Doufám, že bude přímá volba a lidé budou volit z hůediska svých vlastních zájmů přesně opačně než se jim bude snažit vsugerovat mediální "mafie". Nejlepší by byl někdo morální a nezkažený z akademické obce, kdo nevyměnil morální zásady za peníze.
16. 01. 2012 | 10:49

Joe napsal(a):

Sídlo se nám sice přesunulo z Mosky do Bruselu a také metody se proti roku 1956 a 1968 trochu změnily
(místo tanků, které přijely teď prachy, které nepřijedou),
ale princip zůstává stejný.
Chceš být moc suverénní?
Tady máš po čuni!

Někerý lidi řikaj, že prej ten Orbán vyhrál nějaký volby...
No jo, ale vyhrál je v Maďarsku a ne v Bruselu!
Tak ať si v Maďarsku nějak moc nevyskakuje a nemyslí si,
že je na základě voleb suverénní.
Není, jak vidno.

http://neviditelnypes.lidovky.cz/evropa-angela-jako-bismarck-df3-/p_zahranici.asp?c=A120113_212507_p_zahranici_wag

Již více než rok žádná původní Unie není.

Vládne diumvirát Andelky a S.
V Bruselu se nic důležitého neprojednává a připravovaná fiskální smlouva už s Evropskou radou a Parlamentem EU prakticky nepočítá.
A už vůbec ne s nějakými "místními vládami" a jakoby parlamenty.

Demokracie zmizela náhle jako sníh.
Žijeme ve spolku řízeném úzkou uzavřenou elitou,
která se ani nenamáhá předstírat,
že dodržuje jakákoliv demokratická pravidla.
16. 01. 2012 | 10:50

den napsal(a):

Vážený pane Maximus, Vámi citovaný článek je blbost.
Pokud by pan Holub udělal přehled všech projektů OpVK tak by přišel na to, že v nich jedou celorepublikově ty samí lidé a firmy.
Jsou osoby, které vedou 5 i více projektů, s stálou sestavou firem, jejichž kombinace se obuje.
Jsou firmy, které se "magování projektů živí.
Získat projekt to není o kvalitě projektu, ale jak je napsán a jak je zpracován.
No a samozřejmě o kontaktech a znalostech okamžitých stavů v nabídce a postupech schvalování.
Vlastní řešení je pak o dodržování regulí(to je to co EU kritizuje), vlastní náplń...
Jinak 90% projektů jsou totální nebo částečné nesmysly, určené ke zlepšení financí osob do nich zapojených popřípadě jejich firem.
Nejde ale o žádnou lumpárnu, tak je to prostě nastaveno.
16. 01. 2012 | 10:51

Béda napsal(a):

Spojení "TOP" s ČSSD by znamenalo okamžitou POLITICKOU SMRT ČSSD jako levicové strany v očích převážné většiny jejich voličů. Takovou "levicovou" stranu, která podporuje antisociální reformy (rozklad sociálního systému, privatizaci zdravotnictví, školství a důchodů, snižování mezd a zvyšování nákladů zvýhodňující daňově setrvale úzkou skupinu nejbohatších by již vůbec nikdo nemohl brát vážně.
16. 01. 2012 | 10:55

Jozef napsal(a):

Tych pokrov je vela,prevela,v mnohych krajinach,najma v krajinach rozhodujucich.
Uragan pokrov.

Kapitalizmus,ako dzungla /v politike vojna vsetkych proti vsetkym v meniacich sa koaliciach/,ako vojna o korist,moc,nadvladu,dnes akceleruje v plnej trnovej nahote.Stavky v pokroch su primnohe a privysoke.
Na Slovensku napriklad agentury spojene s mediami rozputali hru predovsetkym proti vedeniu SDKU /aj proti slovenskej tajnej sluzbe/,akceleruje vnutrokoalicna vojna.V Polsku pokus vojenskeho prokuratora o sebevrazdu vyjavil vsemocnost mafianskych postupov v Polsku...

V Cesku by som majitelom medialnej moci vobec neodporucal propagovat ani Svejnara,ani Fischera,ani Schwarzenberga.Pretoze maju hlboku nedoveru u casti politikov a casti obyvatelstva a pretoze Cesko i cela Europa potrebuje poctivych patriotov.Nie osoby s plnou doverou sucasneho /krachujuceho/ Washingtonu.
Cesko,Slovensko i ostani europania potrebuju poctivych patriotov,pre ktorych je zaujem cekeho obcana a hodnoty ceskej kultury a historie absolutnou prioritou.
Cela Europa,ak chce sa udrzat v konkurencii,musi sa spojit,integrovat a branit na tejto baze - na baze odhodlaneho spojeneckeho patriotizmu narodov grecko-rimskej civilizacie.

Je pravda,ze cim neskor budu v Cesku volby,tym je vacsia pravdepodobnost prevratnych zmien.Tym viac sklamanie pretavi sa v odpor a nenavist.Nenavist je velmi skodlivy radca.
16. 01. 2012 | 10:55

Honza napsal(a):

Pane Pehe,

nedostatky čehokoliv je opimální řešit tak, že::
1) odstraním jejich příčiny
2) po zásluze ocením Ty a o třeba v případě nutnosti zpětně, kdo u zrodu nedostaků stáli - mohli je ze své posice výrazně ovlivnit

Příčiny stávajícího stavu této země:
1) rozbytí Československa
2) privatizace podle Klause
3) opoziční smlouva

Pokud máte slabší paměť rád Vám klíčové osoby připomenu:

Václv Havel, Václav Klaus, M. Zeman, pan Kalousek, pan Schwarzenberg, ....

shrnutí: Váš blog je diplomaikcy řečeno neobjekivní
16. 01. 2012 | 10:57

Nuba napsal(a):

Dnes mám dvě zprávy

Pro zdejší katastrofisty je určena ta první, dobrá. Konec světa 21.12.2012 nebude ani když jej budete se zaťatými pěstičkami dnes a denně přivolávat. Ale abych vás přece jen trošku potěšila, tak někdy jistě nastane a může to být dřív či později. Na to má vliv ta zpráva druhá.

Taky by mohla být dobrá. Pokud pominu Nostradáma nebo možné přírodní katastrofy, tak svět bude do značné míry takový, jaký si ho sami uděláme. No a tady je třeba vzít do úvahy přelétavost a nestálost velké části našeho národa a možná to platí i globálně, ale většinově se vrháme tu doprava tu doleva za silným hlasem vůdce, který slibuje buď modré z nebe nebo ochranu před nebezpečím, to podle aktuálního směru větru. Teď momentálně frčí ochrana národních zájmů. A roztleskávačky víří prach z ulice a jsou tak přesvědčivé, že se k nim s potleskem přidávají další, tleskat vůdcům, to umíme fakt dobře a některým ani nevadí, že začínají být od toho zvířeného prachu nějací umolousaní do hněda. Pevná ruka ! To je krásná představa. A dá se jí dobře rozumět. To v případě, že jsme zvyklí ležet na kanapi nebo v hospodě nadávat na poměry. Ona ta pevná ruka by to za nás mohla přece zařídit.

Prý se vzdáváme suverenity. No s tím by se dalo souhlasit, pokud by tím byla míněna suverenita osobní, tedy těch, kteří něco chtějí, ale nejsou ochotní pro to hnout prstem a přenechávají to nějakému šíbrovi, který je ve většině případů zavede akorát tak do průšvihu. Ona ta pevná ruka totiž většinou hraje sama za sebe a ty roztleskávače využije a odhodí. Tak to bývá. Ani mě nenapadne dělat ze sebe kašpárka pro pochybnou slávu směšného provinčního člověka, který cítí, že stárne a chce se zapsat do dějin, ať tak nebo tak. Táhne za sebou velký zástup svých militantních stoupenců. Někteří z nich říkají, my Klause nemusíme, ale v otázce té nebo oné….. Nechávají si otevřená vrátka, to v případě, že by se ukázalo, že to byl jeden velký omyl. Tihle lidé chtějí být za každou cenu in. Jen nepřiznat chybu. A být skeptický. Vždyť jsem vám to říkal. To je taky príma. A jak znějí hesla dneška ? Nějak povědomě. Retro je v určitých periodách vždycky in. Takže " Ten kdo stojí na chodníku, nemiluje republiku" aktualizováno " Kdo neskáče není Čech".

Také zvažuji, co by bylo menší zlo. Jestli nechat doběhnout celé funkční období téhle skandální vlády s tím, že se ten zvětšující se počet nespokojených lidí nechá nalákat hlasitými hesly vůdce, který jim naslibuje, že za ně všechny problémy vyřeší, třeba tím, že bude požadovat vystoupení z EU nebo že zatočí s nepřizpůsobivými. A dostane k tomu ve volbách silný mandát, bez ohledu na předchozí zkušenosti. Nebo raději přijmout myšlenku, že právě teď je doba, kdy je potřeba se tomu hnědnutí postavit i za cenu, že bych musela zkousnout nepřijatelného Kalouska s jeho asociálními ekonomickými tahy, které nahrávají jeho kámošům a které musí zaplatit už tak oškubaná většina. Přiznám se, že doposud nevím. Směr větru v mém uvažování nehraje žádnou roli. Po období totality, kdy jsem také chodila s ostatními pracujícími do prvomájového průvodu, protože se mi zdálo, že heslo "práci čest" je správné jsem se, doufám, již poučila a že na špek tak jednoduše neskáču. A zvláště ne proto, abych byla in. Protože to je to poslední, co by mě zajímalo.

Nevím, jestli existuje ještě nějaké jiné řešení stávající situace. Nějaké lepší. Národ je v názorech rozdělen. Lví podíl na tomto stavu má prezident, kterému to vyhovuje, protože si tím napouští svůj rybník. Jak velký bude ? Stane se z něj Rožmberk nebo to bude jen náš páchnoucí kachňák ? A co za úlitby by za položení vlády požadoval Kalousek ? Jistě jen tak z morálních důvodů by to nedělal. Ten to mívá taky vždycky dobře spočítané. A obávám se, že v otázce EU, možná jako jediné, se přizpůsobuje svému předsedovi. A předseda rád sedává na sluníčku. A asi tuší, že už se mu také krátí čas. A chce si ho užít. Jak ta přetahovaná dopadne nevím.

No a taky někdy to bývá tak, že člověk míní a pán Bůh mění. A to neočekávaně a zásadně.

Jó, chtělo by to křišťálovou kouli.
16. 01. 2012 | 11:00

Josef K. napsal(a):

Klaus je dobrodruh zjevně odchovaný KGB, jeho politické hry mají vyhraněný smysl osobní moci a svévole. Jistě, je to obratný manipulátor, jde jen o to, zda najde oporu ve voličích. Nacionalismus je v Česko, trpícím nejistou identitou, velmi vděčné zboží.
Jeho metody politického zápasu a osobního obohacení jsou překopírovány z Putinových, včetně mafianizace politické strany, centrální státní byrokracie.
Zaráží, že stále má své stoupence, nehledě na neúspěšnou hospodářskou politiku i na vysokou kriminalizaci společnosti, která ji provází.
16. 01. 2012 | 11:01

slavwin napsal(a):

Silvie
Myslím že u Vás je to neštěstí ja bych chtěla. Když vezmeme v úvahu, že nikdo nic nedá, tak s kým to aspoň zlepšit. Sám bez českých a unijních zlodějů je řešení pro Vás nebo Vaši rodinu, ale tady je řeč o státě. Klaus a zloději na něj napojeni (viz Havlík) potřebují bezpečnost pro nakradené, kde je cesta pro normální lidi. Nejschůdnější by byla cesta být slovanskou spolkovou zemí Rakouska a Německa, to už hodně vypadá jako EU. Ten problém, že v obou případech budeme nejchudší trvale nebo dočasně dost záleží na nás.
16. 01. 2012 | 11:01

chichichi napsal(a):

vzdy se ukazalo ze Klaus mel pravdu a ma ji i ted

a dnes máme nového nejlepšího přítele,
a proto můžeme být šťastní,
protože je tu opět někdo moudrý,
kdo nám říká, co je správné.
Aje to dost desive,
ze jo kdyz si uvedomiime,
jak jsou vsichni v te ZOO nadseni a jak hykaji blahem,
kdy se mohou vrtet pred navstevnikama, kteri je spis lituji.
Ale je fakt, ze ZOO jim zajistuje peci, jidlo a sem tam i samicku....

abude zajímavé sledovat, za co přesně bude EU Maďary trestat. Třeba se při tom konečně dozvíme,
zda má ještě nějaké ideje,
když už víme, že nemá žádná pravidla.
16. 01. 2012 | 11:02

jin napsal(a):

Tenhle senilní stařík,který má ve zvyku se "šprajcnout" jako osel na mostě při každé příležitosti,aby se zviditelnil a vystavil na obdiv svou "genialitu",by měl raději v tichosti odejít,než mu někdo spočítá všechny jeho morální a ekonomické škody co napáchal !!!
16. 01. 2012 | 11:03

Šašek z Jiíhlavy napsal(a):

Beda
Mají na to dost času, aby sestavili nějakou vládu národní spásy, i kdyby měli přibrat do spolku další středové strany. Rozumní voliči to přijmou, ti levější se přesunou ke komunistům. Možná i Paroubka vezmou na milost, důležité bude ostavit ODS, VV se již předvedly (i) a skončí. Je mi líto Nečase, asi měl poctivé úmysly, ale mnoho psů zajícova smrt.
16. 01. 2012 | 11:07

Glosator napsal(a):

pane JARLE HALSNES
Pokud jste opravdu lékař (mě se to moc nezdá, lékaři jsou inteligentní lidé), musíte vědět, že EU jsou také Slovensko, Maďarsko, Rumunsko, Bulharsko, Polsko a pobaltské země.
NIKDE v těchto zemích nemá průměrný lékař 90000 Kč měsíčně a to dokonce ani tam, kde se platí eurem.
A třeba v Řecku je mimimální mzda 750 Euro měsíčně, v Německu dorovnává stát důchodcům důchod tuším do minima 800 Euro měsíčně.
Že by EU dorovnala platy na stejnou úroveň všude je v krátkodobém horizontu vyloučeno a v delší časové perspektivě bude mít nejspíš jiné starosti.
16. 01. 2012 | 11:13

Béda napsal(a):

Šašek z Jiíhlavy,

jaké další "středové" strany máte na mysli? Kupř. "středovou" KDU, která "zaplaťpánbůh" vypadla ze sněmovny, naoko prosazuje prorodinnou sociální politiku a přitom ve skutečnosti usiluje o restauraci feudalismu a nyní její neoliberální béčko prosadilo "vyrovnání" s církvema, což na dlouhá desetiletí církevní daní zatíží právě nižší vrstvy...?

Anebo snad máte na mysli středové pravé zelené msr. Bursíka?

Co kdyby se ČSSD, pokud jde vskutku o levicovou stranu na rozdíl od dosavadní praxe, kdy se spojovala výhradně s pravicovými subjekty, spojila pro zmenu s politickým subjekttem, který má jako hlavní požadavek silný sociální stát a progresivní daň? Existuje taková středová strana?
16. 01. 2012 | 11:16

hradni_straz napsal(a):

buldatra, to vy jste genialni zurnalista Adam B. Bartos? Pokud ne, proc tady ty jeho paranoidni plky tapetujete?
16. 01. 2012 | 11:18

Šašek z Jiíhlavy napsal(a):

Beda
Možná se budeme divit, kolik takových stran se ještě objeví a vyprofiluje. Nepodceňujme Paroubka, ještě neřekl poslední slovo.
16. 01. 2012 | 11:26

Gustáv Kočí napsal(a):

Milý pepíčku z depíčka, jestli je normální a slušný občan ČR někdo jako ty, tak budu okolo Musea nadosmrti chodit velikým obloukem.
16. 01. 2012 | 11:34

MirekS napsal(a):

Nejhorsi je, plete-li si spravce zeme roli spravce s roli vlastnika. Pak se nabizi okridlene rceni, ktere muze nabyt az symbolickou hodnotu: "Lomikare, Lomikare do roka a do dne...".
Jak rikam 20 let je era jedne politicke garnitury. Tato era konci. Zalezi na nas, zda si to dostatecne uvedomujeme! Mysleni je zakladnim hybatelem lidskeho vyvoje.

Zdravi

MirekS
16. 01. 2012 | 11:42

wiki napsal(a):

Maximus napsal(a): Zkuste si přečíst článek Petra Holuba "Miliardu z Bruselu zinkasoval v Ústí politický kartel" dnes v 6,00hod. na aktualne.cz

Pane Stejskal, co říkáte na "stěhování" ;-) diskusí k "horkým" tématům sem, kde se debatovat dá?
16. 01. 2012 | 11:47

Baba napsal(a):

Topinko vycouvej. Bez téhle produktivity se obejdeš.
16. 01. 2012 | 11:53

jája napsal(a):

wiki - a co s tím, Holub nám něco pustí, něco zkreslí, blebse bav se a vláda má klid na další sviňárny, nic nového pod sluncem. K tomuto tématu potřebuje člověk, i odborník za kterého se nepovažuju, mnohem více informací, aby mohl posoudit, kde je pravda. Promopro, Opencard a další jsou jasně loženy a nic se neděje. Armádní rozkrádačky jakbysmet a koza? ta chcípne věkem.
16. 01. 2012 | 11:56

Občan napsal(a):

Tohle je docela zajímavý článek - o tom, kdo sedí v dozorčích radách státem vlastněných a ovládaných společností:
http://web.volny.cz/noviny/ekonomika-a-podnikani/clanek/~volny/IDC/157795/kompletni-slozeni-dozorcich-rad-statem-ovladanych-firem.html

Trošku to koresponduje s obsahem blogu. A také s článkem o oné euromiliardě.
--------------------------------------------

To Šašek z Jihlavy:

Vstup ČSSD do koalice s TOP09, to je jako kdyby velitel policejní stanice udělal hospodářem místního profláknutého chmatáka, který ochotně okradl i svoji vlastní babičku. Je to prostě nesmysl na kvadrát a ani v době války by taková vláda neměla šanci na existenci. Je to prostě vyloučeno.
TOP09 NENÍ ani omylem středová strana, ani středopravá. To je parta kleptokratických sociopatů, které asi nelze politicky zařadit nikam. Vymykají se politologické definici.
16. 01. 2012 | 12:04

třebaKarel napsal(a):

Nubo ,
já myslím že B je správně . Protože navíc žádný zahradník už nebude nikdy mít tak poslušnou petržel a to je myslím fakt dobře . Génius kterej nás uchrání , ach ne . Bude tady po něm stejně ještě leta kouř .
tK
16. 01. 2012 | 12:13

Abe Normalni napsal(a):

Glosator Pan JARLE HALSNES hlavne nepochopil, ze bud budeme mit evropsky socialismus a pak doktor ani v nemecku nemuze mit za normalni pracovni dobu nastupni plat 95 000,- nebo to mit bude, pak se ale vratime do kapitalismu konce 19. stol. kdy proste existovaly vyrazne privilegovane vrstvy a ten zybtek se musel smirit s chudobou. Ani Nemci nemaji na to, aby ty mzdy platili. Jen na ne dojde pozdeji naz na nas.
16. 01. 2012 | 12:20

Sylva Šauerová napsal(a):

Autorovi :
Výborně, pane Pehe. Ano, je to tak, TOP09 a ČSSD jsou, jak je i vzhledem k páně prezidentovým aktivitám stále zřejmější, "odsouzeny" ke spolupráci. Karel Schwarzenberg budoucí spolupráci navíc předpokládal (a veřejně oznamoval) již na jaře 2010. Navíc byl jediným naším politikem, který prohlásil, že prvním pokusem o sestavení vlády měl být pověřen vítěz voleb, tedy ČSSD. Je totiž nejen skutečným demokratem, ale zkušeným a moudrým člověkem.
Jsmke svědky těžkého ideového střetu s Klausem. Jak si správně všimli Alexander Mitrofanov a Petr Uhl, Schwarzenberg obratně využil toho, že Klaus poslal Nečasovi výhrůžný dopis (Uhl), a vyhlásil tak válku TOP09 prezidentovi (Mitrofanov). Dobře to bylo patrné i v následném Kalouskově vystoupení v Událostech, komentářích.
O nutnosti spolupráce TOP09 a ČSSD se zde již vedla (poměrně povrchní a nevyzrálá) debata. Častým hlasem je (a ještě bude), že takovou spolupráci by voliči ČSSD neodpustili. To je samozřejmě nesmysl, záleží na tom, jak by zdůvodnění takovéhoto spojení uchopila vedení obou stran. Na tom, jak Klausovi lidé ve veřejném prostoru stále více přitvrzují (Schwarzenberg by měl být odvolán, vyzván k opuštění vlády, vypadnout atp., a upozorňuji, že jeden z Petříkových publicistů, jistý Dušan Streit, na EUPortálu píše rovnou o "šibenici pro Schwarzenberga" /!/), je dobře vidět, že příští volby budou primárně o vztahu k EU a naší pozici (či rovnou odchodu ?) v ní. Bude se konečně (což je dobře, tuto věc je třeba vyřešit) lámat chleba.
Děkuji, pane Pehe.
Sylva Šauerová
16. 01. 2012 | 12:27

S.Š. napsal(a):

Nuba :
Vítám Vás, paní Nubo, chyběla jste. :-)
16. 01. 2012 | 12:28

resl napsal(a):

Všechno zlo pochází z Hradu. Klausovi poskoci se snaží všude vecpat své lidi, které vedou jako loutky. Když se demokratická veřejnost ozve, mlčí, stáhnou se a číhají. I když se momentální spor týká prezidentova poradce, tak prezident mlčí. Proč, když se rád vyjadřuje ke každému nesmyslu. Nestačí vám jeho mlčení, abyste si udělali názor ? To vám není ta zakuklenost a zbabělost protivná ?
16. 01. 2012 | 12:32

Jirka napsal(a):

Milý autore,
Schwarzebegrův výstup s proevropským postojem byl především pokus, zda evropská loby může u nás místo Havla používat jako beranidlo k prorážení svých zájmů K.Schwarzenberga. Hlavně podle okamžité reakce velké části ODS je vidět, že to nejde.
To by teprve mělo významnou váhu, kyby to, co říkal Schwarzenberg, mohl ještě říci V.Havel. Schwarzeberga přece vytáhl Havel, a tak evropsky uvědomělé postoje K.Schwarzenberga jsou přece hesla vymýšlená a distribuovaná ze stejného zdroje, jako nám tady před tím musel prezentovat Havel. Přece Schwarzenberg nikdy pořádně neví, o čem vlastně mluví, natož aby nějaké uvědomělé heslo byl schopen sám vymyslet. - No ještě pár takových nepovedených akcí a konečně zjistíme, kdo se nás tady snaží (po 40 letech, co to dělala skupina z ústředního výboru KSSS) nyní ideologicky vést ke skutečné lásce "na věčné časy a nikdy jinak".
16. 01. 2012 | 12:33

Béda napsal(a):

Sylva Šauerová,

na rozdíl od vás, madam, se domnívám, že pokus ČSSD vysvětlit svým voličům spojení s "TOP" tedy konkrétně s Drábkem, Kalouskem, Schwarzenbergem, Bakalou, Hegerem by dopadnul asi tak jako řeči p. Jakeše na Červeném Hrádku.
16. 01. 2012 | 12:42

S.Š. napsal(a):

Béda :
Ano, pane Bédo, já vím, to už jste psal. :-)
16. 01. 2012 | 12:47

S.Š. napsal(a):

Ještě P.S. pro autora :
Domnívám se, že s "konzervativním proudem v českém katolicismu" to možná nebude až tak zlé. Uvidíme, co bude následovat po případném schválení zákona o narovnání vztahů mezi státem a církvemi, které vazby se třeba mohou zase rozvolnit.
http://www.ceskenoviny.cz/domov/zpravy/kazani-prazskeho-arcibiskupa-pri-rozlouceni-s-vaclavem-havlem/732691
Sylva Šauerová
16. 01. 2012 | 12:53

Karel napsal(a):

Šašek z Jihlavy

Lépe hospodařit by se měl napřed naučit pan Kalousek, než začne něco vylepšovat. Tyto "reformy" vypadají, jako kdyby kozel napsal, kam se bude sázet zelí ve francouzském parku.
Pozastavení dotací z EU je jen potvrzením, že u nás jsou podmínky minimálně nestandardní.

Zejména pak zákony, týkající se resortu vedeného panem Drábkem, připomínají návrat k nevolnictví, to v lepším případě. Po nevolnících mj. nikdo nevyžadoval, aby se stěhovali za prací.
Práva zaměstnanců jsou na tak nízké úrovni, jak snad ještě nikdy nebyla.
Je nutno podotknout, že jinde, pod vládou "liberální pravice", jsou na tom podobně. I v tak kulturní zemi, jakou je Velká Británie, sklouzává situace pracujících k nevolnictví. Camerona jistě mají lidé ještě radši, než M. Thatcherovou.
Nechat připravit lidi o pracovní příležitosti jejich exportem do Číny a Indie a pak jim ještě sebrat podpory v nezaměstnanosti, nutit je zdarma pracovat v řetězcích, aby mohli nějakou podporu pobírat, tak takový středověk asi lidé jen tak nezkousnou.
16. 01. 2012 | 12:57

Freedom napsal(a):

Vážení čeháčkové a klaushujeři ,vaše zapšklá malost,závist a eurofobie musí každému normálně myslícímu tvoru lézt krkem ven(na zvracení).Kam až může dojít to věčné šíření lži a nenávisti a zesměšnování pravdy a lásky? Kam to dovedli nacisté šířením rasové a komunisté třídní nenávisti ? Po prostudování dějin si sami odpovězte.
16. 01. 2012 | 12:58

český maloměšťák napsal(a):

Takže se nakrmíme...a cestou z oběda budeme přemýšlet, jak nyní naložíme s tím, že je prezidentem Klaus, copak provedeme se Schwarzenbergem, jak ovlivníme chování Dobeše při rozdělování peněz z EU....no a pak nad tím mávneme rukou a zanadáváme si na byrokraty v Bruselu, ti beztak za všechno můžou.

Aneb někdo vyrobí sdělení, které je nám v praktické rovině k ničemu, my toto sdělení přepracujeme a vyrobíme z něj tak sdělení naše - originální, které je pak k ničemu čtenářům tohoto našeho sdělení.
Ale zabavili jsme se. Někdo na pár minut, jiný na hodinku, na dvě.....

Maucta.
16. 01. 2012 | 13:02

Tupelo napsal(a):

Sylva Šauerová: citim to velmi podobne, ty prvni delostrelecke rany byly vypaleny a to je jen zacatek.

Ja jsem levicove orientovany volic, ale spoluprace CSSD a TOP09 by mi vubec nevadila, pokud by bylo zachovano zapadni smerovani nasi zeme. At mam jakekoliv vyhrady k jednotlivym figuram teto strany (tyka se ale vsech stran), tak si nutnost pravice pro budoucnost uvedomuji a pokud si mam vybrat mezi touto stranou a ODS volil b ych radeji ji. Nakonec, je v otazce dalsi integrace CEZka do Evropy zcela citelna, stejne jako byl citelny jeji silne pravicovy program pred volbama - oboji narozdil od ODS, ktera laviruje snad ve vsem a nelze take zapomenout jeji roli v devadesatych letech, kdy byly polozeny zaklady dnesniho marasmu. Divim se ze nekteri jeji politici maji natolik hrosi kuzi ze jsou vubec jeste pol. aktivni (co ale cekat, kdyz jeden z nich je na Hrade).

Jedna z nedavnych otocek ODS, totiz je volani po referendu (naprosto ucelove, proc nechteji referendum o cirk. restitucich? ;)) byla zajimave vyhodnocena hradem, ktery je z nejakeho duvodu proti - mozna nejistota v jejich fundamentu, totiz v tom zda-li cesky volic chce zkutecne odpoutani od Evropy, pripadne sebevedomi ze hrad a jeho particka dokaze zpacifikovat pol. strany snadneji.
16. 01. 2012 | 13:11

sasa napsal(a):

Pane Freedom: zamenujete pricinu a nasledek: Nejprve byl utlak, z toho plynouci tridni nenavist a pak revoluce se vsemi jejimi nasledky. Takze kdyz znate dejiny, neopakujte je.
16. 01. 2012 | 13:15

Tupelo napsal(a):

Sylva Šauerová: jeste poznamka o CSSD, vypada to ze si tato strana uvedomuje o co se hraje, viz nektere silne proevropske vyroky poslednich dni. Zaroven mozny navratilec (KDUCSL a/nebo SZ) se zatim vyslovuji proevropsky, takze trebaze muze CSSD ztratit nejakeho volice, tak snad situace nedojde tak daleko ze ODS bude moci vytvorit protievropskou koalici s KSCM. :))
16. 01. 2012 | 13:15

Ivoš napsal(a):

Souhlas. Ostatně jako téměř vždy. Jen 2 poznámky: 1. Ona ta naše demokracie je i dnes z různých aspektů úvozovková. 2. Globalizaci není opravdu třeba vítat. Její hlavní negativní aspekt je právě oslabování demokratické kontroly ekonomiky. Hic Rhodos, hic salta! A zde, v rozhodující otázce, se Klaus projevil jako stoupenec dnešní globalizace.
16. 01. 2012 | 13:29

Otázkář napsal(a):

Nuba

Skvěle napsáno, není co dodat. Snad jen: pište častěji :)
16. 01. 2012 | 13:29

Meňo napsal(a):

Pane Pehe,
mám dost rád Vaše články a většinou není důvod ke kritice, ba naopak.
Tentokrát mě ovšem nadzvedlo Vaše pojetí HUSITSTVÍ, které by svědčilo o nedostatku ve vzdělání historickém. Že byste byl Vy osobně ochoten propůjčit se k dnes populistickému překrucování historie (kultura Blesku a jemu podobných), tomu se mi nechce věřit.
Husitství bylo jedním z nejslavnějších dílů naší národní historie a tradice. Kdykoliv na tuto tradici národ český navázal,vždy to přinášelo užitek (v posledních 300 letech i v posledních 100 letech, První Masarykova republika atd.), kdykoliv se v dějinách národ od svých slavných tradic odklonil, znamenalo to skázu, vpravdě TEMNO.
Zatemňovat dějiny dnes nebudeme, aby nemuselo docházet k národnímu obrození !
Zdraví M.
16. 01. 2012 | 13:31

Někdo napsal(a):

Proboha jen to ne. Jedna opoziční smlouva snad už stačila a dokázala přivést politický systém k morálnímu marasmu. Jsou lidé a politici nepoučitelní?
16. 01. 2012 | 13:37

Ives napsal(a):

Po několika měsících koketování s diskusemi pod blogy mohu říci, že až zavřu oči a na druhé straně se ocitnu u počítače a debaty pod blogy na serveru Centrum, tak je jasné, že jsem v pekle. Tím zdravím p. Stejskala a několik skutečných diskutujících a loučím se. Ives
16. 01. 2012 | 13:39

Stela A. Sádlová napsal(a):

Tupelo

Už jenom tím, že se mluví o možné spolupráci ČSSD s TOP, získávé příznivce nové straně LEVice 21. Kdoví, zda ty informace nevypouští účelově pan Paroubek. Bylo by nanejvýš podivné, aby TOP, která byla volena v posledních volbách pouze v Praze, volili třeba Moravskoslezském kraji, kde se "reformy" jejího mstopředsedy Kalouska jistě nesetkávají s pochopením občanů.

Informovanost o tom, co se skutečně v EU děje, je v našich sdělovadlech zaměřena na tragikomickou dvojici M+S, jakoby v EU nebyly k mání jiné názory, což by bylo divné. Přece EU není žádná totalitní organizace, jak se nám snaží prezident namluvit. To, že tam on nejezdí prezentovat své názory, svědčí o něčem jiném, než o totalitních praktikách EU.
16. 01. 2012 | 13:41

vico napsal(a):

Na scénu se vrací Nuba - vítejte opět na palubě výletní lodi Costa Concordia. Jsme tu až na jednoho všichni, můžeme vyplout. Dneska zamíříme k toskánským břehům, snad si užijeme zábavy...:-)

Pan Pehe sice napsal, že "předčasné volby by s velkou pravděpodobností vedly k vítězství proevpropské levice", ale tato pravděpodobnost se ve skutečnosti rovná nule.ČSSD sama parlamentní většiny nedosáhne a KSČM, ve které se opětovně rozhořel boj o návrat k "leninským kořenům" rozhodně není proevropskou levicí. Filipovi, který nedávno v kondolenčním dopise popsal Kim čong ila jako světlo na konci tunelu, teď dokonce hrozí, že bude tvrdým jádrem svých spolustraníků prohlášen za pravicového revizionistu.

Podle mne bodem zlomu tentokrát nebude levo-pravá orientace. Je to v prde-li, ale ten, který se na posledních volebních plakátech vydával za kapitána s dýmkou, se chtě nechtě stane pro "pro proevropskou levici" nutným zlem.

Takže proevropští leváci budou muset sepsat dobrý testament a risknout fialového kapitána s modrou krví...

Schwarzenberg už je na kapitánském můstku. Costa Conkordia může vyplout...Bože stůj při nás, ale jiné řešení Pane jsi nám nenabídl :-(
16. 01. 2012 | 13:45

gaia napsal(a):

vico

ještě je tu matka příroda, řeka Styx a Hádes

Hádes byl Kronův syn a Krónos byl oblíbený syn bohyně Gai, tudíž Hádes byl Gain vnouček ,

Pán Bůh není, ale matka příroda ano, takže ta vaše poslední věta, že jiné řešení není není tak bazvýchodná.
16. 01. 2012 | 13:50

Silvie napsal(a):

Když tak čtu nesmysly, že socani s Topkou vytvoří koalici, můžu si leda poklepat na čelo.

Je to totální nonsens.

Lidovci, což Topka v podstatě stále je , jsou sice proslulí tím, že jdou s každým, ovšem to by musel být relevantní zájem z druhé strany.
Tato koalice by byla případně výhodná pouze pro Topkaře, kteří si dobře spočítali, že v příštích volbách definitivně končí jejich pol.kariéra. Nebudou je volit ani pravicoví voliči, o levicových nemluvě.

Může mi někdo sdělit, co by na této mesalianci trhli socani, kteří mají volby vzhledem k tomu srabu všude kolem ,neschopnosti a aroganci vládních stran, v kapse?!
Vždyť oni získají ve sněmovně na 90 procent naprostou převahu a nebudou k tomu potřebovat vůbec nikoho. Občané sednou hravě populistům na lep a na jednu stranu se jim po téhle skandální ostoudné vládě "pravice" ani nemůžu divit. Spíš tipuju, že se ČSSD dá dohromady s Babišem, jenž k ní má poměrně blízko (viz jeho dobré vztahy s Grossem).

Podle mého soudu vypustili informaci o případném spojení těchto dvou stran sami Topkaři, aby mohli lépe skřípnout Nečase a dále nechutně vydírat koalici.

Tyhle dvě strany nemají programově absolutně nic společného a nedovedu si představit jakoukoliv názorovou shodu mezi nimi. Vyjma snad toho, jak si nenápadně přikrást.
16. 01. 2012 | 13:52

vico napsal(a):

Tupelo, zdravím tě! Zatímco jsem smolil svůj vstup, předběhl jsi mě. Opět mi nezbývá než konstatovat, že to vidím stejně jako ty.Nuba ještě váhá, ale svůj příspěvek napsala skvěle.
16. 01. 2012 | 13:55

český maloměšťák napsal(a):

A teď...:))

"...Jak často se stane, že se díky informaci z ranního vysílání rozhlasu či televize nebo z novin při snídani rozhodnete změnit plány na nadcházející den, podniknout kroky, které byste jinak neudělali, nebo získáte vhled do problémů, které máte během dne vyřešit? Pro většinu z nás bude mít takové důsledky maximálně předpověď počasí, pro investory možná burzovní zpravodajství. Příležitostně by snad mohla zapůsobit i zpráva z černé kroniky, pokud náhodou k danému zločinu došlo právě ve vaší čtvrti nebo se týkal osoby, kterou znáte. Většina denních zpráv je však zcela inertní, netečná, a sestává z informací, které nám sice poskytují náměty k přátelským tlachům, ale nemohou vést ke smysluplnému činu.
V orální kultuře i v kultuře tištěného slova odvozuje informace svou prestiž od toho, že zakládá možnost akce....

....Abychom pochopili, co je tím míněno, položme si další sérii otázek: Jaké kroky hodlám podniknout, abych předešel konfliktu na Blízkém východě? Co budu dělat s inflací, kriminalitou a nezaměstnaností? Jaké mám plány v oblasti ochrany životního prostředí a snížení hrozby jaderné války? Jak se postavím k činnosti NATO, OPEC a CIA a k problematice kvót pro menšiny? Co hodlám dělat proti hrozivému zacházení s baháisty v Íránu? Dovolím si odpovědět za vás: nehodláte s tím dělat vůbec nic. Můžete samozřejmě vhodit do volební urny lístek se jménem někoho, kdo prohlašuje, že s tím něco udělá, a má k tomu současně příslušnou moc. Ale to je proveditelné jen jednou za dva nebo čtyři roky a netrvá to déle než hodinu, což stěží představuje uspokojivý způsob vyjádření pestré palety vašich názorů. Volby, dalo by se říci, jsou předposledním útočištěm politicky bezmocných. Tím posledním je přirozeně možnost předat váš názor jako odpověď na sterilní otázku pracovníka agentury pro výzkum veřejného mínění. Ten jej zařadí do veletoku podobných názorů a promění je – v co jiného než v další položku v proudu informací. Smyčka bezmoci je tím uzavřena: zprávy v nás evokují spoustu názorů, s nimiž nemůžeme udělat nic kromě toho, že jim můžeme dát podobu dalších zpráv, s nimiž nemůžeme nic udělat...."

/Postman : Ubavit se k smrti/
16. 01. 2012 | 13:55

Nuba napsal(a):

Zdravím paní Sylvu, Tupela i třebaKarla

jsem silně nastydlá, tak se tu trošku kurýruju a rozčiluju a nevím, jestli to mám zapotřebí, asi jo, když to dělám :-)
16. 01. 2012 | 13:57

Nuba napsal(a):

Ježíš, neaktualizovala jsem se, tak ještě zdravím Vica, Otázkáře a maloměšťáka.

Vzhůru na palubu a dobrý vítr do plachet :-)
16. 01. 2012 | 14:01

ld napsal(a):

Pravda je daleko střídmější. Švarcenberg odstartoval předvolební prezidentskou kampaň. Víc za tím nehledejte.
A možná budeme rádi, když nás Fischer zase vytáhne z bryndy.
16. 01. 2012 | 14:03

gaia napsal(a):

český maloměšťák

ale můžeme se podle nich zařídit, vždyť i lidé se chovají tržně.
Takže třeba si řekneme, všude se to mele, nic nás nečeká, po nás potopa a místo plánovaného povánočního hubnutí si radši ještě naposled dáme pořádně do nosu.
A tu cigeretu také netípneme, proč vlastně, vždyť můžem být rádi, že cigerety zkracují život průměrně o 15 let. Atd. atd. vynálézání se meze nekladou.
Nebo můžeme zareagovat opačně a rozhodnout se, že něco změníme a začneme usilovat o dráhu politika, což by nás jinak ani nenapadlo.
16. 01. 2012 | 14:07

MirekS napsal(a):

Pro vico:

Zivot je neustale hledani... A pak trpelivost prinasi ruze (v tom hledani).
16. 01. 2012 | 14:09

Béda napsal(a):

čm,

trefné :))

(Aneb "kdyby volby mohly něco změnit, politici by je dávno zakázali")
16. 01. 2012 | 14:09

mik napsal(a):

Klaus mel byt okamzite odvolan potom co vydiral celou EU kdyz nechtel podepsat LS Neni vse dobre co vymysli EU jako neni vse spatne co vymysleli komunisti ale jednou se CR rozhodla ze bude patrit do EU tak neni o cem diskutovat davno melo byt prijate euro jenze to by se ti co parazituji na vykyvech kurzu 23-28 prestali bezpracne obohacovat a tem co nikam necestuji by stat nemohl uz tak lehce tvrdit jak je v CR porad levne oproti zapadnim zemim Klaus a jeho poskoci se snazi tahnou zemi na okraj vyspele Evropy a pod falesnym nacionalismem se snazi oblbnout lidi cim driv se teto falesne myslenky CR zbavi tim lepe jenze ono to asi pujde tezko kdyz nahore jsou stale jen lide co v 89 jen otocili kabaty naruby CR si musi prestat hrat na mistry sveta je to mala zeme ktera byla bude vzdycky zavisla ani v 68 neprosla myslenka neutrality a to byla CR na tom jiste ekonomicky lepe nez je dnes,,Ale abych byl spravedlivy ani Swanzenberg se nechova zrovna ve svem uradu moc fer pomahat ilegalne 3 lidem ze Zambie kde meli cekat na rozhodnuti soudu nehaze zrovna moc dobre svetlo na CR tezko soudit kde je pravda,,ale pokud pracovali pro nejakou cizi firmu tak nejspis o nejake turisticke foceni neslo a i kdyby tak nebyli az tak bezvyznamni protoze nejaky Pepas z Horni Dolni by v te Zambii byl dodnes,,co tam plnili a jake ukoly to obycejnym lidem nebude zdeleno nekonec byla i ostuda z etnomologem co kradl v Indii v NP brouky na kseft stejne jako sveho casu dekan prirodovedne fakulty vzacnou kvetenu na Novem Zelande pri takovem vyvoji bude obava cestovat po svete s ceskym pasem..vsechno tohle jednani dava pruchod myslenkam o korupci a podivne demokracii nakonec i zde je divna demokracie kdyz na diskuzi aktualne.cz se mohou vyjadrovat lide co pouzivaji facebook kdo ho pouzivat nechce ma smulu,,,jinak se dnes politicke spektrum v CR neda moc komentovat ale nadavat se neda jen v hospode nebo na internetu,,,jenze sikovne se vymytila stredni trida,,a bohati nebudou pod sebou rezat veteve a chudi maji dnes jine starosti,,Pro Cechy zijici v zahranici je ale chovani Klause i dalsi ostudy statu neradostne a cim dal mene radi sve obcanstvi priznavaji,,,neni se cim chlubit,,, A Jagr Sablikova nebo Kvitova to nezachrani,,,,
16. 01. 2012 | 14:12

Vlastimil Spravedlivý napsal(a):

Klaus je to nejhorší, co nás mohlo v posledních 22 letech potkat. Seznam jeho hříchů přesahuje kapacitu těchto stránek. Tak jenom namátkou: zapříčinil vytunelování a rozkradení podniků a celého našeho státu, způsobil celkový úpadek společnosti, měl rozhodující vliv na degradaci morálky, vkusu a kulturní úrovně národa, povýšil zločince, tuneláře, zloděje, podvodníky a vyžírky nad obyčejné slušné lidi. Dělá nám ve světě ostudu. V mnoha státech vyspělého světa si nepřejí jeho návštěvu. Nikdy nebyl přijat v Bílém domě. Proto se rád ukazuje s autokraty východu. Stačí si pusti ázerbájdžánskou zpravodajskou televizi a hned je možno ho vidět vedle místního diktátora Alijeva. Jeho názory jsou amorální, asociální, euroskeptické, izolacionistické a separatistické. Nemá soucit s nikým, kdo se nedokázal obohatit v našich podmínkách Divokého východu. Snad se jednou dožiju doby, kdy i on se bude zodpovídat ze svých činů.
16. 01. 2012 | 14:14

Tupelo napsal(a):

Zdravim Vica a po dlouhe dobe i Nubu (dik za perfektne napsany prispevek, cetl jsem debatu od zacatku az ted!). Ja bych na B'ha moc nespolehal (kdyz uz neprisel minule volby a vladne nam co nam vladne) a ani bych se nerozciloval (skoda jen tech co jsou opravdu na dne, nebo se k nemu blizi) - tech moznosti je ve hre tolik co se tyce timingu (predcasne volby nebo regulerni (snad nebudou posledni a pevna ruka neusoudi ze jsou nadbytecne)) nebo obsazeni (jednobarevna vlada CSSD, to same v mensinovem provedeni, koalice SD s komunisty/topkou/KDU/SZ/LEV ci jakakoliv kombinace, ... nebo prijdem Vicem pozvany B'h ;) a zajisti ze soucasna koalice bude pokracovat dal, pod vedenim nejsilnejsi strany - VV :); samozrejme je tu jeste neznama kolem osoby Klause, ale obcas na me pusobi, jako by sam nevedel kam se vrtnout, delal i dost chyb).

V otazce zda-li predcasne volby jsem pro variantu letosniho podzimu - muj, asi jiz rok, idealni termin. Treba se mi me prani splni. :)

Nubo, preji hodne zdravi, ja sam nedavno pri nejakem nachlazeni pouzival nastrouhany zazvor, zalil vodou aby to melo silu (podle chuti), nechal par minut louhovat a pomohlo to. Navic mi to zachutnalo, piju 3 hrnky obden (pry si clovek musi davat pozor akorat na zal. vredy) doted.
16. 01. 2012 | 14:19

Nuba napsal(a):

Milí přátelé,

víte jistě stejně dobře jako já, že čas někdy hraje pro a někdy proti. A co je pro jednoho dobré, to může být pro jiného špatné. A jsem Váha, a někdy mi všechno trvá dlouho, nepálím většinou přímo od boku, však mě znáte.

Jako idealistce a bytostné optimistce mi dělá problémy vybírat neustále nějaké méně špatné řešení. Stalo se to dnes již normou. Z druhé strany si ale připouštím, že se na to možná nedívám úplně dobře. Bude potřeba, abych ještě více přijala myšlenku, že jediné, co dělá život dobrým, je schopnost kompromisu. Kompromisu při vědomí priorit. Kompromis by neměl být chápán jako menší zlo. Protože jedině kompromis v sobě zahrnuje pochopení, že nejsem na světě sám, že tady existují lidé z jinými názory a ty musím vzít v potaz. Jinak by se ze mě mohl stát také třeba Klaus. Z hlediska dalšího společenského vývoje neexistují šablony. Jen poučení z minulosti. Ony dokonce neexistují ani v oblasti ekonomické a ta se dá přece jen nějak spočítat, na rozdíl od mnohobarevné psychiky jednoho každého z nás. Vývoj se utváří kompromisem. A to v tom lepším případě. O těch horších si můžeme číst v historii lidstva nebo stačí sledovat zprávy ze světa. Proto kompromis vítám i kdyby se mi měla při tom otvírat kudla v kapse.

Co tím dlouhým úvodem chci vlastně říci.

Že otázka EU a našeho plnohodnotného členství v ní je prioritou, která stojí za kompromis. A že Klaus s jeho známou arogancí, který živí nesnášenlivost, nevěřím, že si toho není vědom, ale dělá to záměrně, s cílem dostat se zase k moci v čele nějaké nahnědlé nacionalistické strany, ten je absolutně nepřijatelný. A mohlo by to mít mnohem zhoubnější následky pro náš stát než Kalousek v čele ministerstva financí. Ostatně si myslím, že by se tam ani nedostal. Protože v případných předčasných volbách by TOP vzhledem protievropským náladám ve společnosti nedostala tolik, aby si svoji pozici mohl diktovat. I když si nemyslím, že vláda padne. VV se budou za mohutné podpory prezidenta držet zuby nehty aby vládu dřív nepoložily a pan Schwarzenberg už také trošku začal couvat. Myslím si, že to v té zásadovosti dopadne jako s Čunkem. Stabilita vlády má přednost. A jak jsem psala, pan předseda TOP se rád vyhřívá na politickém výsluní. Takže stejně asi kde nic tu nic. Ačkoli i za to, co řekl a tím nakopl prezidenta, i když možná jen tak na oko, jsem mu vděčná. A třeba se ještě projeví, až bude EU požadovat náš podpis na té fiskální doložce, či co to má být.

A páně prezidentův rybník pomalu ale jistě natéká. A kopáči z jeho fan klubu se snaží hloubit tentokrát "Klausův kanál" aby mu zajistili z Vltavy větší přítok. Dokonce jsem zaznamenala někde výrok Lívie Klausové, že kdyby kandidoval ,jestli se nepletu snad profesor Švejnar, tak že by do té volby šla také. No tak to už je umanutost, asi to má co do činění s profesionální deformací. Ono žít takových let po bohu "vševědoucího" asi zanechává svoje stopy na každém.

Dalšího angažmá prezidenta Klause se opravdu obávám. A zásadně si ho nepřeji. Dosť bolo Klause.

Kalouska bych se snažila eliminovat až jako druhého :-)
16. 01. 2012 | 14:26

mravkolev napsal(a):

Pro ČSSD je opravdu Schwarzenberg jediná naděje, vždyť žádného slušného kandidáta nemají. A navíc - tolik mediální pozornosti, jaká bude nasměrována na K.S., by nebyli schopni svému kandidátu zajistit. A navíc - koho by mohli nabídnout, že. Snad ne pana Špidlu.
16. 01. 2012 | 14:28

Béda napsal(a):

Nuba,

já bych byl pro odchod obou pánů z české politiky bez náhrady, výsluh a poct okamžitě a ruka v ruce. Myslím, že málokterý politik po listopady stál českou státní pokladnu tolik co tito dva pánové - každý zvlášťě. (osobně si myslím, že další se houfují v dalekém odstupu). K p. Schwarzenbergovi bych jenom připomněl báseň K.H.Borovského o Schwarzenbercích.
16. 01. 2012 | 14:33

Brnčidlo napsal(a):

Nuba
já zase zaslechl, že prý paní Livie k tomu prezidentství ještě uvažuje o tom, že by nebyla proti třetímu následníkovi trůnu. Je to vůbec, v jejích letech, ještě možné?
16. 01. 2012 | 14:36

Nuba napsal(a):

Bédo

je to skutečně něco jako vymítání čerta ďáblem, ale co jiného se nabízí ?

Zdravím
16. 01. 2012 | 14:39

Picanto napsal(a):

TóP09 s knišétém je pšece ta richtig évropská práfice,
náifkové,
já fám dám, myslét nějáká samóstatné pólitiká,fuj
fáše SPD a dÁlší už poslouchat na slofó,
móc áni néstaló to kaufen,
tak smé to muželá tó zažídit i na čéšský práfici,
a téd budé Prahá uš éfropska léfice a práfice jenóm
si pámatujété,
kdó postáfil TóP f tóm hótelů v nébo kdé,
fy néprópáslá šánce Mund halten?
16. 01. 2012 | 14:43

Nuba napsal(a):

Brnčidlo

děláte si ze mě asi legraci, nešť, ale kolikrát mi to připadá, že se Klaus tváří jako monarcha, ještě, že u nás nemáme království a britské tradice

I když dívala jsem se teď docela s úžasem na tu Koreu, jak se tam ten generální tajemník komunistů taky dědí, to jsou věci
16. 01. 2012 | 14:45

český maloměšťák napsal(a):

Nuba
Taky zdravím. :)
I když bych teda neměl (mám chřipajznu)...když tak si dejte přes monitor nějakou roušku....
16. 01. 2012 | 14:46

Bohouš napsal(a):

a tyhlé rychlošípáci mají vymést aug. chlév? :-)))))
aco na to Vlk?
http://www.parlamentnilisty.cz/zpravy/Prusvih-oranzoveho-Sobotky-Odeslal-miliardu-a-prisel-Topolanek-219941
Dva týdny před volbami v roce 2006
poslal končící Paroubkův kabinet majitelům strojírenské plzeňské Škody bianko šek na 1,5 miliardy. Nad okolnostmi tohoto rozhodnutí se podle časopisu Týden vznáší spousta otazníků i proto, že podíl ve Škodovce tehdy zřejmě držel také tehdejší šéf ČEZ Martin Roman.

Plzeňskou Škodovku si za 800 milionů (prodejní cena státního podílu byla 350 milionů) pořídila před osmi lety společnost Appian Machinery. Zajímavé je, jak se jí podařilo zbavit ekologické zátěže v nabyté firmě. Stát se totiž původně zavázal likvidovat ekoškody v privatizovaných společnostech pouze do výše prodejní ceny podniku.

a není to krásné? :-)))
16. 01. 2012 | 14:51

Míval napsal(a):

Myslím, že jediným důvodem, proč by TOP položila vládu, by mohla být snaha Kalouska vyhnout se přímým politickým důsledkům jeho katastrofálních reforem. Zatím je jejich nejvýraznější tváří. Bude-li chtít politicky přežít, bude muset včas utéci a vytrvale poukazovat na neschopnost ostatních. K tomu by "spor o Evropu" byl ideální příležitostí.
16. 01. 2012 | 14:53

Lubor napsal(a):

Eurohujer, pravdoláskovec, antiklausovec, špatný číšník z N.Y., podržtaška a nosič deštníků u Havla, samozvanej politolog, rádoby novinář, člověk který emigroval a vrátil se, protože venku byl neschopný, přijel ověnčený tituly / stejně jako učitel Švejnar /, které dodnes nikomu neukázal, kdy a kde je získal, rád bych třeba viděl jeho diplomové práce, nebo rigorózu, abych si byl jist, že mne neoblbuje jako oblbnul Havla, který z něho udělal " poradce ". Jeho neustálé články, kdy se vyhrazuje vůči prof. Klausovi jsou již trapné a přiblblé. Ty mohou vyhovovat tady pouze některým méně přemýšlejícím, jako jsou např. Sláma, který napsal, že Pehe má vždy pravdu / možná to ironizoval /,nebo Honzovi / hloupému /, Josef K., je jako Honza, když píše že Klaus byl v KGB / k smíchu, nebo k pláči ? /, také soudružce Sylvě Šauerové, která nám zde cituje "odborníky z Rudého práva ss. Uhla a Mitrofanova. Nečitelný Pehe, už zde otravuješ normálně uvažující lidi dlouho, prosím skonči to a začni dopisovat např. do " Kravských rozhledů ", nebo " Bobkového listu ". Na víc nemáš.
16. 01. 2012 | 14:58

Libuše Šlezarová, Olomouc napsal(a):

To hlupství a křupanství téměř všech komentářů!Lidé, kteří nechápu proč, uctívají proroka průměrnosti, lháře a licoměrníka na hradě, jemuž není nic cizí ( ani vyslovené lži nad rakví Václava Havla v katedrále sv. Víta), jen aby se ohřál v teple rozsvícených refektorů, pomlouvají Karla Scwarzemberka, vedle nějž by si bez uzardění ani nemohli stoupnout.
Pane Pehe, tento lid si opravdu nezaslouží, než aby mu opravdu vládli zakomplexovaní a zbabělí Klausové předstírající chrabrost tam, kde o nic nejde!
16. 01. 2012 | 14:58

Havlas Pavlata napsal(a):

Zle matičko, zle!
Ekonomičtí géniové Sobotka a Kalousek srostou v jedno Frankensteinovo monstrum.
Svěží a mladistvé kníže zařídí stavbu pracovních táborů pro nás nepřizpůsobivé nevoliče establišmenťáckého detritu a všicí budou spokojení.
Evropská Říše IV. zpacifikuje po tisíc let Jí naležící prostor, Češi spolknou nevolnické reformy a pustí se své "uměle vykonstruované identity".
Živí budou závidět mrtvým.
16. 01. 2012 | 15:06

Tupelo napsal(a):

Stela A. Sádlová: mate pravdu, nakonec rozhodne volic, treba prijde pravice s novou stranou, pravou pravicovou a volic zas uveri ze pokracujici desktrukce statu bude dobra i pro nej ;). Proti tomu se da maloco delat, male decko si musi sahat na rozpalenou torubu treba petkrat, nez se presvedci ze si s ni nema hrat. Chapu tuhle diskuzi spis jako o obecnejsim smerovani a opravdu pujde asi hlavne o to, zda se vydame na cestu z Evropy a budem si vse ridit sami ;) (to je ironie), treba jak jsme si vse sami ridili v devadesatych letech (ktere jsou pro me osobne obdobim, kdy se zhasinanim svetel a uteky pred pravniky, byl, pod taktovkou ODS (i kdyz i treba skutecny sef druhe nejsilnejsi pravicove strany TOP byl hodne aktivni), dan zaklad soucasnemu marasmu). Druha vec je idealni stav a ten si nejak nedokazi predstavit.
16. 01. 2012 | 15:08

Lubor napsal(a):

Děvčico z Olomóca, nebudu ti tady vykládat o prof. Ing. V. Klausovi, CSc., co zná, co napsal, atd. Pro tebe je to zbytečné, protože bys to nechápala, neboť je vidět že jsi děvčica od škopku. Bohužel z tvého přihlouplého příspěvku / nevím jak tě to napadlo, z čeho vycházíš /, je vidět, že tvé IQ / jestli víš co to je /, má hodnotu pokojové teploty. Uč se a snaž se trochu přemýšlet, jestli máš vůbec čím. Takhle z tebe u vás na dědině politoložka nebude. Líbo Šlezarová zdravím z Čech.
16. 01. 2012 | 15:10

paprika napsal(a):

Proboha, co to je , ten Lubor? Jakl, Hájek, nebo jiný Kikinův hoša? Bože, kam jsme to dospěli !
16. 01. 2012 | 15:11

friedrich engels napsal(a):

Silvie
Socdemáci by na tom trhli to, co vždycky. Alibi.
Na Nečasových reformách by nemuseli nic měnit, v klidu by se přiživili na církevních restitucích (které zřejmě jsou nejdůležitější podmínkou pro to, abychom překonali evropský meltdown a dostali se rovnou nohou do nebe),různých těch privatizacích pošt a jak se ty laskominy ještě všechny jmenují. A z ohledu na koaličního partnera by "měli svázané ruce" co se týče jakékoli levicové politiky.
Dělají to tak přes sto let a překvapivé na tom je jen, jak to jejich voličům nikdy nedocvakne. Sobotka a Špidla = Ebert und Noske.
16. 01. 2012 | 15:17

paprika napsal(a):

My víme, co je klaus zač : narcis, zloděj, Neúspěšný předseda vlády, nenávistný člověk. Nám to nemusí žádný Lubor s chováním řeznického psa vyprávět.
16. 01. 2012 | 15:21

slavwin napsal(a):

Lubor
Napsala to kultivovaně a není jediná kdo to tak vidí, tu poslední výzvu před pádem komunismu nepodepsal a teď si myslí, že je jediný kdo chce poslat euro do kytek. Podobně o něm píše jeho bývalý poradce Havlík to vidí podobně.
16. 01. 2012 | 15:21

ajaj napsal(a):

A pokud si někdo myslí,
že EU může vyřešit naše darebáky politiky,
tak na vyvrácení této naděje stačí jeden fakt: Již po 12 let odmítá Evropský účetní dvůr schválit každoroční účetní závěrku EU, s poukazem na to, že je každoročně z rozpočtu rozkradeno euroúředníky 12-18% z celkového objemu rozpočtu - tedy až 600 miliard Kč!!!(
odhady se liší, jedno číslo uvádí Evropský účetní dvůr, druhý OLAF - evropská protikorupční policie).

Přestože závazná rozpočtová pravidla EU vyžadují schválení čerpání rozpočtu Evropským účetním dvorem, a přestože z posledních 12 rozpočtů nebyl schválen ANI JEDEN, neděje se vůbec nic - nikdo není volán k zodpovědnosti, nikdo není potrestán.
Vedení EU je stejná žumpa, jako vedení ČR (a bez ohledu na to, jestli je zrovna u moci ODS, ČSSD,. TOP 09, nebo jestli tam bude Babiš).
16. 01. 2012 | 15:26

Šašek z Jiíhlavy napsal(a):

Z kterého hampejzu vylezlo to nenávistné stvoření s nickem Lubor. Rád bych mu prostřednictvým pana Stejskala připomenul, že ve slušné společnosti dospělých lidí se zásadně vyká, jen komunisti si na to nechtějí zvyknout.
Pamětníci si jistě vzpomenou na aparátčíka Adamce, který při svých spanilých jízdách po vlastech českých všem bez ohledu na věk tykal, jemu si to nedovolili ani dělnické kádry s rudou knížkou v kapse. Feudální praktiky zřejmě bolševikovi nevadily. A Pražáci možná vědí o praktikách jeho podnikavého syna. To je teprve "hustý".
16. 01. 2012 | 15:35

Lubor napsal(a):

Tupelo, nebuď tupý a prostuduj si zpětně historii, jak to zde vše probíhalo. Tady se žádná světla nezhasínala / to jsou kecy socansko - bolševické a neúspěšných občanů / a neutíkalo se před právníky, protože tady žádní právníci, kteří by něco věděli o tržní ekonomice a jaké jsou k tomu potřebné zákony nic nevěděli. Tito pánové znali ze školy povětšinou hlavně marxisticko - leninské učení. Co se děje v moderním světě, o tom neměli potuchy. Proto nestačili moderním ekonomům, kteří se o moderní ekonomii zajímali již za bolševika. Právníci začali reagovat až na konkrétní případy a začali vymýšlet zákony. To měla na starosti legislativní rada vlády, kde byli pánové s. Rychetský, C. Svoboda a další. Nic nebylo pod taktovkou ODS. Strategická ministerstva měla v držení ODA / min. privatizace, min. průmyslu, Fond nár. majetku /. Také to byla nejbohatší strana a spolu s KDU se dost často snažila vydírat ODS.
16. 01. 2012 | 15:37

český maloměšťák napsal(a):

ajaj
Typická propaganda - hoax.
Evropský účetní dvůr totiž mj. kontroluje i používání kohezních fondů.
Nevím nakolik právě on byl iniciátorem procesů, které odhalily zločinné nakládání s nimi v ČR...ale každopádně je možné to dotazem zjistit. Je vidět, že vás tato problematika velmi zajímá - tak to udělejte a seznamte nás s odpovědí.

Vaše logika je tak trochu postavená na hlavě - nemyslíte ? Vy ECA vytýkáte, že ukazuje na nesprávné či zločinné praktiky ? To je jako byste vytýkal Policii, že pátrá po zločincích...

Dodejte důkazy o tom, že se nikdo zprávami ECA nezabývá a jejich závěry neuvádí do praxe.

Díky.

http://eca.europa.eu/portal/page/portal/eca_main_pages/home

http://eca.europa.eu/portal/page/portal/eca_main_pages/home
16. 01. 2012 | 15:56

Admirál napsal(a):

Co se týká české zahraniční poitiky, diskuze o její podobě a orientaci je namístě. Pokud někdo vyčitá Klausovi, že ji požaduje, není tato výčitka namístě. Ne všem u nás vyhovuje směřování Schwazenberga a Vondry.

Pokud někdo říká, že by si levice měla uvědomit, že Schwazenberg je vlastně takové malé, nutné zlo, tak na to se já a spousta dalších se nechytá.

To samé se týká teze, že povolební spolupráce TOP a socialistů by nebylo krvesmilstvo.

Samozřejmě, že potěší, když chce někdo socialistům dobře poradit. Zvláště lidé, kteří to se socialisty vždy mysleli prokazatelně dobře. Že, paní Šauerová.
16. 01. 2012 | 16:19

Šašek z Jiíhlavy napsal(a):

Pane Stejskale, kde vězíte, kejhá tady jedna potrefená husa, kterou místo šišek nacpali projímadlem a hodlá tady zasvinit diskusní prostor.
16. 01. 2012 | 16:19

resl napsal(a):

Myslím, že Klaus sám žádnou novou partaj nevytvoří. Zkusí projít do parlamentu přes SSO, nastrčí mladou tvář Macha a dá mu před volbama mohutnou podporu. K tomu převálcuje většina v ODS nejistého Nečase s tím, že by utvořili koalici. Při hlasování jim později pomohou komunisti. Jako protiváha bude třeba, aby dostala pár procent SZ. Intrikán počká na výsledek /jako správný srab v závětří/ a když to "dobře" dopadne, nechá se zvolit premiérem. Má i u socanů pár zakuklených příznivců. Teď soudí Wolfa /býv.čssd/, který mu dal v prez. volbě hlas a čeká na milost. Jinak ho kriminál zdá se, nemine. Uvidíme, jestli ho Klaus omilostní, ale při jeho povaze si asi nebude ještě víc špinit kariéru. Užitečného idiota už mu udělal.
16. 01. 2012 | 16:20

stejskal napsal(a):

Dobrý den,

smazal jsem několik hrubě urážlivých textů, neboť ty jsou v rozporu se záměrem našich stránek, tedy poskytovat prostor pro věcnou a korektní debatu.

Pane Lubore, jste tu zřejmě nový, doporučuji brzdit. Chcte-li diskutovat, jste vítán, v případě, že máte v úmyslu napadat druhé, nikoliv.

Děkuji za pochopení.

Libor Stejskal, editor blogů
16. 01. 2012 | 16:21

S.Š. napsal(a):

Tupelo :
Proč Klaus brojí najednou proti referendu ? Řekla bych, že se možná bojí formulované otázky. Představte si, že by mohla znít třeba takto : Souhlasíte se zpřísněním rozpočtového dohledu a rozpočtové disciplíny v EU? Ano/Ne ? Tato anketa právě probíhá na stránkách ČTK. Zatím je to 85pct. ano ... :-) Třeba si myslí, že PS by mohla hlasování spíše shodit. To jsou, pravda dohady, on ale bude muset časem karta odkrýt. Za další, všimněte si, že kontinuálně snižuje autoritu P. Nečase. V zemi i v ODS, což učinil i tentokrát.

S tím referendem to ale vůbec není tak jednoznačné. Slušný právní rozbor napsal P. Uhl v sobotu (samozřejmě, Nečasův tajemník Belling to vidí jinak, podle něj se v chystané Fiskální úmluvě pravomoci na Evropu přenášejí) pro zajímavost přikládám :

Petr Uhl, “Spor o Unii má zákonná pravidla” : “Ministr zahraničí … Karel Schwarzenberg obratně využil toho, že president Klaus poslal premiéru Nečasovi dopis – mimochodem jako celek nezveřejněný – v němž píše, že nepřipojí svůj podpis pod novou evropskou smlouvu o rozpočtu členských států eurozóny.
Klaus nechce, aby český premier podepsal za vládu návrh smlouvy poté, co ho projedná Evropská rada v Bruselu 29. ledna. I díky konfkliktu prezidenta a ministra se veřejnost dozvídá, že to nebude změna Lisabonské smlouvy, s níž by Británie nesouhlasila, ale jen smlouva mezi státy eurozóny. Připojit se mohou i další členské státy EU. A zdá se, že až na ČR chtějí už všechny, i Maďarsko a Dánsko.
ČR jako stát stojící zatím mimo eurozónu se zaváže k přísnější právní (už ne ústavní) úpravě rozpočtové odpovědnosti. Závazek a sankce za jeho porušení budou platit, až ČR do eurozóny vstoupí. A bude to pro ni méně přísné, než chystaný český zákon o rozpočtové odpovědnosti, takže odpor ke smlouvě vypadá absurdně.
Integrace EU je jen dalším krokem přechodu ke sdélené suverenitě, zahájený v roce 1919 vstupem ČSR do Společnosti národů, předchůdkyni OSN.
Po čtyřiceti letech izolování země od Západu a i od východních zemí je odpor k EU nepochopitelný.
Přenos pravomocí českých státních orgánů na mezinárodní organizaci či instituci to nebude. Proto ani k přijetí nové evropské rozpočtové smlouvy nebude v ČR třeba souhlasu ústavní většiny parlamentních komor (120 poslanců a tří pětin přítomných senátorů). Smlouva se bude přijímat prostou většinou přítomných poslanců a senátorů, z hlediska ústavy to bude hospodářská smlouva všeobecné povahy.
Referendum o nové rozpočtové smlouvě, kterou jakoby vyžaduje ODS, je nesmysl. To by se mohlo konat jen podle ústavního zákona, a ten Senát určitě nepřijme. K premiérově podpisu smlouvy, jenž bude jen závazkem, že se vláda bude snažit rozpočtovou symlouvu v Parlamentu prosadit, žádné referendum ani být nemůže.
Zbývá prezidentův podpis pod smlouvou, schválenou parlamentem. Klaus hrozí, že ho nedá. Po martyriu s jeho drahotami při podpisu Lisabonské smlouvy by vláda měla už nyní trvat na tom, že president má ústavní povinnost podepsat smlouvu schválenou oběma komorami parlamentu, byť s ní nesouhlasí.
Prezident je podle ústavy jen ověřovatelem oné smlouvy, něco jako notář. Jinak riskuje kompetenční spor s vládou před Ústavním soudem, nebo řízení o své způsobilosti vykonávat úřad, nebo ústavní žalobu Senátu. Ta je vzhledem k jeho složení nejschůdnější.
Dnes zbývá Klausovi do konce mandátu 419 dní. Lhůta, kterou Evropská rada stanoví k ratifikaci nové smlouvy v šestadvaceti státech a kterou Petr Nečas zastupující v radě český stát bude moci ovlivnit, bude delší. Výklad ústavních povinností hlavy státu se mezitím jistě stane předmětem kampaně prezidentských kandidátů” (Právo, 14. 1. 2012).

Jinými slovy, zdá se, že opět může dojít k právní bitvě, která znovu může skončit u ÚS, jemuž pak budou politici následně vyčítat aktivismus; sami se však na něj obracejí a žádají o rozhodnutí, neví-li, kudy kam.
16. 01. 2012 | 16:28

stejskal napsal(a):

Dobrý den, pane Šašku z Jihlavy,

moc jste mi nepomohl ;-) Teď si třeba někdo může myslet, že zde trávím 24 hodin denně, abych tu všechny vodil za ruku. Což nemám v úmyslu a ani na to nemám čas. Spíš si myslím, že by nebylo od věci zkusit pacifikovat podobně rozdováděné jedince tím, že jim neodpovídáme, což je většinou dost demotivuje (pro případ, že se třeba v životě věnuji jiné činnosti než projíždění těchto debat; mám jich v zaměstnání i osobním životě vcelku dost :-)

Jaké to tu uděláme, takové to tu bude. Mohu k tomu přispět, ale zařídit úplně vše nesvedu.

Libor Stejskal
16. 01. 2012 | 16:29

ghándí napsal(a):

ano!!! sláveček a chemickí alí !!! to je osa české politické scény. ve jménu nové lepší evropy.
16. 01. 2012 | 16:46

S.Š. napsal(a):

Vico, 16. 01. 2012 | 13:45
:-)
Pokud jde o paní Nubu, též si myslím, že to půjde. Ono totiž jiné cesty nakonec nebude, takže to všichni rozumní lidé ve prospěch výsledku akceptují. ODS si bude muset definitivně vybrat, nakonec může zůstat osamocena spolu s KSČM a nějakými zbytky VV, případně národovci (zatím jsou hlasy rozloženy právě takto). Pan Filip již ohlásil, že v případném referendu doporučí strana svým členům a voličům hlasovat proti úumluvě.
Takže summary : Vznikne-li sebemenší šance položit vládu, je třeba to udělat. Samozřejmě, že pan Klause bude dělat všechno pro to, aby se to nestalo, o tom pan Pehe píše. Tím spíš je nutné, aby se dvě strany, které nechtějí izolovaný stát, co nejdříve dohodly. Pomalu nastává čas.

Admirál : Je třeba posoudit priority, pane Admirále. To se snažím dělat. ČSSD po odchodu J. Paroubka mě nijak neodpuzuje. Strana, jejímž stínovým ministrem kultury je V. Jandák, si sice nemůže dělat ambice na to, abych ji volila, ale ... jednou, kdo ví ... :-) Navíc, více pomoci potřebují Zelení ... :-)
16. 01. 2012 | 16:48

Otmar napsal(a):

S demonstracemi proti Romskému násilí souhlasím ! Občan nesmí být lhostejný k bezpráví !Vláda na nás kašle prohlásil účastník demonstrace ! Navrhuji,aby část armády byla odvolána z Afganistánu a dána do ulic jako pořádková služba ! Zde by byli pro občany ČR užitečnější ! Divil bych se kdyby násilí páchané na ČS občanech přestalo,samo od sebe ! Musí se proto něco udělat a ne až jsou občané zbiti a okradeni !!!!!
16. 01. 2012 | 16:51

honolulu napsal(a):

At zije Lubor ! (14:58)
Pane Lubore, tituly a diplomy se zde daji koupit. Moje teta byla hajzlbaba na Hradcanech a jedna babicka (videnacka) byla pucfrau v Hoffburgu, tak jsem si koupil titul prince. (Jsem tim kvalifikovan.)

Na to, ze jsem se stal princem spanelskym, jsem ja vul prisel az pozdeji. (Neznam slovo spanelsky.)
Pro nekoho je titul potrebny pro politicke ambice.
Ja jsem titul potreboval, abych mohl rozepnout zip u sukne prave hrabence...Zivot - to je kopec srandy.
16. 01. 2012 | 17:00

Tupelo napsal(a):

S.Š.: diky za to pastnuti, co napsal P.U. zni docela logicky (ale v CEZke politice jeden nikdy nmoc nevi ;)). Rekl bych ze Klause muze od referenda odrazovat i to, ze, presto ze by se dala otazka velmi sikovne populisticky postavit, tak v dnesni ekonomicke krizi si cim dal vic lidi vzpomina na Klausovi zachranne balicky koncici padem jeho vlady. Neco jineho jsou zakulisni hratky Sloufa pri volbe prezidenta a neco jineho je obstat v primem souboji, at v referendu nebo volbach (Klaus naposledy vyhral v roce '96, dvoulety premiersky mandat ;)). Objevuji se uvahy ze bude dal CEZkou politiku ovlivnovat bud ze stavajiciho nebo nove zalozeneho think-tanku.

Co se tyce predcasnych voleb, zde mi nemusel byt velky problem (technicky), pokud by se TOP09 rozhodla odejit, ODS a VV by dohromady vetsinu tusim nedaly (leda ze by je zachranila KSCM, coz by tezko vysvetlovala svym volicum). A duvodu pro odchod by se naslo hodne, ODS a VV svych maleru behem tohoto vol. obdobi maji plny talir, stacilo by napsat na papir (ne ze by TOP byla uplne cista, mozna podobne by mohla zareagovat jina strana koalice - VV jsou ovsem na minimu a ODS vlastne taky).
16. 01. 2012 | 17:02

Finkes napsal(a):

Zajamava Ceska pochoutka: Holesovska Vyzva za kterou se skryvaji komuniste, fasiste, rasiste,nacionaliste, socialiste a demokrate. Hlavne Propagujte nenavist k Cikanum a pouzijte proti Cikanum Armadu CR. oni asi nejsou obcane CR. vidte? Zacnete proti Cikanum a skoncite ve vlastnich radach a budete se zavirat, mucit a zabijet ve vlastnich radach a ve vlastni stave tak jako za Gottwalda, Zapotockeho,Novotneho,Svobody,Husaka a Havla. Ubozaci hlavne ze si hrajete na demokraty a pri zahranicnich navstevach kradete propisovaci tuzky v primem prenosu! Holt Narod plny Svejku se nikdy nezapre.
16. 01. 2012 | 17:05

hoven napsal(a):

ghándí

sláveček a chemickí alí

ano íííííí ... tak začíná demence
16. 01. 2012 | 17:13

Silvie napsal(a):

friedrich engels,

chápu,že by se socanům hodil nějaký hromosvod na ty reformy, které budou nutně muset dělat taky.
Jenže oni nepotřebují Topku, když to mají befelem dáno z unie. Mají krásné alibi, že jim škrtit poručili v Bruselu.
A chtěla bych vidět socanské voliče, jak dají svým soudruhům hlas, jestliže budou vědět, že se sčubí s nenáviděnými "pravičáky". Drábek, Heger, Kalousek - to je pro voliče socanů totéž, jako rudý hadr pro býka. Leda by jim to decentně zatajili a upekli to po volbách.
U bratra Kalouska mně ovšem nepřekvapí vůbec nic - ten nešel snad jenom s komunisty. Zatím.
16. 01. 2012 | 17:27

hoven napsal(a):

ghándí

sláveček a chemickí alí

ano íííííí ... tak začíná demence
16. 01. 2012 | 17:31

ghándí napsal(a):

já už slyším slávečka po volbách...my jsme vám sice slibovali, že nebudeme škrtat, ale musíme drdžovat fiskální pravidla EU....pozor na volební megapodvod sockomunistů!!! za evropu se schová všechno. s chemickým alím si rozdělí koryta vy potom budete čumět s hubou dokořán.
16. 01. 2012 | 17:32

psvz, befeleme napsal(a):

Pane Pehe,
vaše "univerzita" je jen krytí pro cizí tajné služby. Soudruhu žide Pehe, jak to, že vaši agenti jako např. J. Urban k vám přijdou týdně pár hodin žvanit a dostávají cca 40 000,- měsíčně? To musí být extra pedagog.
Která země za vaší rezidenturou stojí? Čím se asi tak stávají posluchači vaší univerzity?
Šťáva, Urban, Kalvoda pracují stále společně, doma si vyměnili skla v oknech za protiodposlouchávací model. Kdo jim to zaplatil?
Jak to, že se váš přednášející J.K. i s rodinou stýká s rodinou komunistického rozvědčíka a dovozcem hepatitidou C infikovaných krevních konzerv?
P.S.Komunisti vyváželi naši českou krev od dobrovolných dárců a místo ní dováželi levnější krev odebíranou v Bavorských věznicích.
Nejsi důvěryhodný Pehe, abys kázal cokoliv komukoliv.
Tu krev dostávali i rodičky v porodnicích. Ještě v roce 2003-4 byla těmito ženami přeplněná hepatologie v Motole i jinde.
Zločiny 80. let, záměrně neotvíraná obálka.
16. 01. 2012 | 17:40

fass napsal(a):

My a Poláci vždycky budeme řešit otázku:
Německo (Evropa) nebo Rusko?
Vždycky tomu tak bylo, je a bude tomu tak i nadále.
A včil mudruj.
16. 01. 2012 | 17:41

Béda napsal(a):

Silvie,

ale no tak paní Silvie. Představy o "škrcení" moho být - a vy to velice dobře víte - velice rozdílné. Navíc zde máme taky pana Keynese.

Takže bych nebyl tolik úzkoprsý a netvrdil bych, že ČSSD nezbývá nic jiného nežli spojení s neoliberálními oligarchy privatizujícími stát a jeho služby, rozvracejícími sociální systém a podstrojující finančním elitám. To by se ČSSD mohl rovnou rozpustit, resp. vydat stanovy že jde o neoliberální stranu s názvem ČSSD.
16. 01. 2012 | 17:44

ghándí napsal(a):

fass,
poláci mají patrioty s americkou obsluhou. to akorát my jsme takoví blbci.
16. 01. 2012 | 17:48

opčan napsal(a):

ghándí, ty hlupáčku; útok pod falešnou vlajkou, raketa s polského území odletí kamsi....pro amíky jsou Slovani podlidi
pamatujte na Gliwice 1939
16. 01. 2012 | 17:57

Venga napsal(a):

jak bysedalo zabránit velkému podvádění v EU, když EU to chtělo, Řecko si v té chvíli myslelo, že je to terno a taky to chtělo, všichni věděli a mlčeli, aby to vyšlo a bylo to euro, protože věřili, že pášou pokrok a ráj na zemi a ještě je za to volili voliči.
Jedinej způsob je jako v té pohádce volat, že král je nahý a euro je hloupej a nemožnej projekt, co povede ke krizi, ale ještě nikdo nenapsal pohádku o tom, jak král je nahý,
všichni to ví a všichni mlčí a když někdo zavolá, tak všichni dělají, že to král je nahý, neslyší.
A melou o těch krásných šatech a mezitím masakrují ty,
co říkají, koukněte on je doopravdy nahej.
16. 01. 2012 | 17:58

Silvie napsal(a):

Bédo,

já právě píšu, že je nesmysl, aby se spojila ČSSD s Topkou.
Sdílím váš názor výše.
16. 01. 2012 | 18:02

ghándí napsal(a):

opčan,
pro američany ne. s tím radarem jsme propásli naší historickou šanci. zase budeme v německo-ruských kleštích jako vazalové. dobře nám tak. jsme národ pitomců.
16. 01. 2012 | 18:02

Admirál napsal(a):

S.Š. - aha, tak on Paroubek. Hmm... Mmj. jeden těch v rámci soc. dem. pravicovějších. Copak Vám nepěkného provedl? Má bradavici? Ze by radar? Četla jste něco z věcí, co v poslední době napsal? Ten pán je vzorně proevropský. Nebudete ho volit?

Vico, Tupelo - nevěděl jsem, že stojíte o ocenění "mistr světa ve skoku na špek".

Podle mne je evropské téma zástupné. Zakopaný pes bude jinde. Nechal bych pány (a dámy) na pravici, aby si ho vyřešili. Jde jim k duhu.

Připadá mi to, jako když Vám někdo pořádně nakope zadky a Vy mu za to jdete políbit špičky polobotek.
16. 01. 2012 | 18:05

aga napsal(a):

Admirále

Havel havelim akol havel. Marné volání na poušti. "Levicový" think tank Cesta pod křídly pehecí NY University už ušil tu "nezbytnou" mesalianci ČSSD se Schwarzenbergem, a nyní to projímadlo do nás lijí po stále větších dávkách.
Po sametu se vhodní lidé rozmístili do VŠECH stran, nic nebylo ponecháno náhodě. Rozkaz zněl jasně, a je plněn k denímu pořádku.
16. 01. 2012 | 18:11

Admirál napsal(a):

ghándí - "zase budeme v německo-ruských kleštích jako vazalové"

A kde se asi od roku 1918 bez přestávky nacházíme? A co by na tom změnil radar? Ten by nás přemístil někam mezi Kalifornii a Texas?

Na Němcích jsme plně závislí ekonomicky, na Rusech energeticky. Nevěřím že to lze změnit. Záleží, jak důstojné a výhodné postavení si v těcho danostech vybudujeme.
16. 01. 2012 | 18:16

ghándí napsal(a):

admirál,
já si myslim, že bysme potřebovali jasný bezpečnostní záruky od USA jako má např. izrael, tajvan nebo polsko. NATO je neska už tak rozplyzlá instuce, že si myslim, že se na ní 100% spoléhat nemůžeme.
16. 01. 2012 | 18:21

Admirál napsal(a):

ghándí - a k čemu by nám ty bezpečnostní záruky byly? Myslíte si, že nás někdo potřebuje vojensky obsazovat? Že by to pro něho bylo výhodné?

Myslíte si, že je pro nás bylo výhodné dělat rozdělovník mezi Německem a Ruskem? Pro koho je to výhodné? Je to z naší strany pouze lokajská služba, kterou si můžeme ta nanejvýš vysloužit pozici válčiště.
16. 01. 2012 | 18:30

Béda napsal(a):

ghándí,

"jasný bezpečnostní záruky od USA jako má např. izrael, tajvan nebo polsko." Mohl byste specifikovat? Jako že by USA navezly do ČR maketu radaru? Máte snad na mysli nějaké záruky nad rámec smlouvy NATO? Jako že by se USA (pod sankcí) zavázaly k plnění nějakého konkrétního závazku nad rámec NATO v oblasti bezpečnosti ČR? Nebyly to právě USA které si vynutily vágní (nezávaznou) změnu článku 5 smlouvy NATO?
16. 01. 2012 | 18:31

slavwin napsal(a):

Jestli nás někdo před Rusem ochrání tak to budou Poláci. Němcům nestojíme za to aby se kvůli nás kdoví s kým škorpili. Rus tady vždy cítil tu německou provázanost, že tu lezl měl vždy chuť na němce. Tady se dost dlouho věřilo, myslím až do doby kdy to Brežněv v Rusku přivedl na úplný buben, že se to bude hýbat, proto se vyvijely nějaké super rychlé tanky s rychlou ovladatelností a velkou palebnou silou a na nějaké obranné bunkry se dlabalo. Technika není silnou zbraní Rusáků, takže ta studená válka za Brežněva vlezla do zákopové fáze bez konce a to byl její konec. Ten pokus to trochu přesměrovat na Afganistán to už byla labutí píseň. Pražské jaro byla nepříjemnost, svízelem byly přivařené vagony v Gdaňsku a pohyb v Madarsku a u dederonu. Poláci nějaký obchvat přes Čechy určitě vyděsí, rozkládající se Česko buď Rus nebo Germán může vyvolat jejich uzemní nároky vyřešené s pomocí velkého bratra. Polský nacionalismus nepřipouští jako hráče o Polsko Rusy, ten pouze před němci hraje nějaké vzdorohrátky. My máme strach zbytečný strach a polský MZV je varuje před nečinností Dvojčetí Kaczynski by se více líbilo na Němcích něco vyvzdorovat - třeba ta sporná česká území nebo pomoc něco dostat od Rusů.
16. 01. 2012 | 18:41

Tupelo napsal(a):

admiral: moc nerozumim tomu co jste adresoval Vicovi a me. Opravdu netusim nic o skoku na spek, kopani do zadku a libani polobotek. Mozna to muzete rozvest, ja za sebe napsal, ze preferuji pad teto vlady na podzim (vic duvodu) a pokud by nebylo jine moznosti (jako ze jich je docela dost a mozna nektere pravdepodobnejsi nez tato) tak bych se nebranil spolecne vlade soc. dem. a top09. I kdyz uznavam ze spouste volicu soc. em. by se to nelibilo. top09 povazuji za citelnejsi stranu nez ods, pred volbama to byla hlavne ona kdo daval najevo velke skrty, lide ji volili tak co - treba budou znovu, treba nebudou. Bavili jsme se o moznostech ne idealech...
16. 01. 2012 | 18:41

Občan napsal(a):

Ghándí, soráč, ale musím Vám dupnout do bábovek.
Poláci totiž mají kulový s přehazovačkou a ne Patrioty. Amíci si z Polska udělali tak akorát cvičnou střelnici, protože to, co tam navezli, jsou CVIČNÉ rakety, nikoli skutečné zbraně. Navíc tam nejsou rozmístěny, ale amíci si je tam vozí sebou jednou za čtvrt roku na školení.
Teprve v r. 2012 MOŽNÁ amíci přivezou do Polska opravdové rakety.
16. 01. 2012 | 18:43

Béda napsal(a):

Tupelo,

"top09 povazuji za citelnejsi stranu nez ods" Ano. Neoficiální šéf "TOP" Kalousek a oficiální maskot - politický turista této neoliberální strany jsou velice čitelní.

Otázka: co by takovým spojením ČSSD získala? Pomohlo by jí to plnit její politický program? Co by tím získali její voliči, t.j. především střední a nižší vrstvy, potažmo zaměstnanci a lidé pohybující se na hraně sociálního dna?

Umíte si představit (krom zahraniční politiky - i zde by mohl být zádrhel v oblasti sudetoněmecké otázky) společný koaliční program v oblasti sociální a ekonomické politiky (kupř. daňová oblast, investiční oblast), v oblasti vzdělávání, zdravotnictví, důchodů, v oblasti další perspektivy státu - jeho destrukce, outsourcování státních služeb...?

Já tedy rozhodně ne.
16. 01. 2012 | 18:52

Tupelo napsal(a):

Beda: ano skutecne povazuji top09 za citelnejsi nez ods - byla to tato strana ktere slibovala volicum tvrde skrty a take je prosazuje (snad tusite co si o tomto setreni myslim, setreni bych spis hledal v korupcni sfere). Ods akorat ukazovala sitovky.
Ke koalici TOP s CSSD, ano, dokazi si predstavit takovou dohodu, opet i diky tomu ze je top09 citelnejsi nez ods a tudiz by mohlo byt vyjednavani snadnejsi nez s ods. Samozrejme by mela dohoda odrazet realny volebni zisk . Ale ted to nejdulezitejsi: nejsem priznivcem takove koalice, myslim ze by mela (po osmi letech) dostat sanci cista levicova vlada, ale pokud by to jinak neslo, videl bych tuto koalici napriklad radeji nez treba s ods.
16. 01. 2012 | 19:29

ghándí napsal(a):

admirál, beda, občan
jsme přesvědčený o tom, že nás dříve nebo později někdo napadne. v přírodě to funguje tak, že jakmile něco zeslábne, tak to chcípne.
16. 01. 2012 | 19:34

fass napsal(a):

My jsme pod rozlišovací schopností amíků. Ostatně nejsme jediní- Amerika first.

Škoda, že se nedokážeme koncepčně dmlouvat a domluvit s Poláky, případně dalšími posttotalitními Středoevropany. Vzpomene si ještě někdo z vás na Vyšegrag 90.let?
16. 01. 2012 | 20:37

S.Š. napsal(a):

Admirál : Proč by mi měl něco provést ? Jinak to, myslíte, nejde ? :-) A proč se domníváte, že soc. dem. udělala v r. 2010 volební výsledek takový, jaký udělala, a nikoliv s omračující sebejistotou slibovaných 35 - 38 pct.? Myslíte, že to bylo "přemluv bábu" ? Ale kdež ... :-) A teď pan Paroubek : vysoká agresivita, napadání kde koho od politiků po novináře ("chovali jste se ke mně jako dobytek, tak teď mi dejte pokoj", "pan Dobrovský vylezl odkudsi z hrobu ...", seznam výroků mám doposud k dispozici), samolibost, velkohubost ("mám poslání", "kdo z vás to má ?"), velkopanskost (snad nemusím upřesňovat), styky s podsvětím (dodnes není jasno, kdy odešel ze křtu své knihy), upocenost, a konečně, předlistopadový kádr (neboť dobře vím, kdo mohl být normalizačním ekonomickým náměstkem RaJe a jaké asi byly a musely být jeho styky a také životní styl). Myslím, že tohle ale bylo bezpočtukrát napsáno a rozebráno. Tož tak, pane admirále ... :-) Dnes je sociální demokracie dál a je to tak dobře.
16. 01. 2012 | 20:38

fass napsal(a):

oprava: Vyšegrad
16. 01. 2012 | 20:38

slavwin napsal(a):

TOP je určitě něco lepšího než ten bolševický zmetek pro rozkradení ODS. Nevím jak silný je ten starostovský díl, podporoval bych ho na úkor lidoveckého. Kolem knížete nebo za něj by mi seděl Witzany. ČSSD do doby vyřešení zlodějen je nečitelnou stranou a hodně smrdí populismem, který dříve či později bude rozkryt. Nemám nic proti když ten invest... tisk rozkrývá zlodějny. VV byly popularizovány jako někdo proti nečitelným, přece věděly kdo je Bárta, anebo najednou začal Bárta pro neústupnost vadit více než ČSSD. Těch nevyjasněných otázek do voleb, které budou se musí vyjasnit více. Levice a pravice není v našem politickém prostředí přesný pojem. Tu probíhá problém zájmu 1) O ČR 2) o vlastní kapsu a ta hranice je dost mlhavá.
16. 01. 2012 | 20:51

Béda napsal(a):

slavwin,

"TOP" s převlíknutými "hospodáři" z KDU je nähmlich to samé co konkurence.

PS: Hádanka - víte, která politická strana seděla v nejvíce pravicových, resp. pravolevých koalicích po listopadu? Nápověda: hádejte, ve které straně plnil roli dirigenta bratr Kalousek?
16. 01. 2012 | 21:01

vico napsal(a):

Zdravím S.Š. - asi tušíte, že jsme každý někde jinde, ale jedno máme společné - umíme definovat společného jmenovatele, a přesně taková situace tu teď nastává.

Admirál : Když už v ničem jiném se mistrem světa nestanu, tak alespoň ve skoku na špek :-)
16. 01. 2012 | 21:36

Admirál napsal(a):

S.Š. - s tou Vaší kritikou Paroubka (vysoká agresivita, napadání kde koho od politiků po novináře, samolibost, velkohubost, styky s podsvětím, předlistopadový kádr), že jste se nerozhlédla i jinde. Vaše atributy, to je skoro povinná základní výbava.

Ne, že bych chtěl dělat panu Paroubkovi advokáta, ale uvádíte zástupná témata pro určená pro mediální štvanici, témata určená pro starou Blažkovou a vrátnýho z TOSu.

Konec konců, jestli na tom chcete stavět a má to být pevný základ Vašich dalších konstrukcí...
16. 01. 2012 | 21:36

Bavor napsal(a):

Pan Pehe perlí. Píše: "Byla by to „demokracie“, v níž je politika nadřazena právnímu státu a jejímž úkolem je skoncovat se „soudcokracií“, včetně silné autority Ústavního soudu, jakož i s „dekadentními“ vynálezy politického liberalismu, jako jsou lidská práva druhé a třetí generace, tedy především práva sociální, multikulturalismus, či údajně bezbřehá tolerance k různým menšinám.
Schwarzenberg si evidentně uvědomuje, o co ve zdánlivě „evropském“ sporu s Klausem skutečně jde". To je krásný myšlenkový pochod! Takže pan kníže vlastně bojuje za sociální práva! Pane Pehe, logika zřejmě není vaší silnou stránkou. Pravda je taková, že se zde střetává zástupce ČESKÉHO kapitálu se zástupcem GLOBÁLNÍHO kapitálu (který představuje skupina Bilderberg). Lidská práva druhé a třetí generace,práva sociální, multikulturalismus s tímto sporem nemá vůbec nic společného. A prospěch českých občanů už vůbec ne.
16. 01. 2012 | 21:43

S.Š. napsal(a):

Ale rozhlédla, pane admirále, rozhlédla. Jenže Vy jste se ptal na pana Paroubka. Nevím, zda jde o "zástupná témata", berte to, prosím, toliko jako názor jednoho z voličů a diskutujících. Řekla bych, že takových nás bylo víc, o čemž svědčí i volební výsledek. Kdyby soc.dem. vyměnila pana Paroubka již po volbách r. 2006 (to, bohužel, ale dost dobře nešlo, což uznávám), nemuseli jsme třeba řešit dnes to, o čem píše blog. Na druhou stranu, abych napsala taky něco pozitivního, oceňuji, že pan Paroubek dokázal Václava Klause odkázat do ústavních mezí v oblasti zahraniční politiky. A byl klid. Oceňuji i jeho vztah k EU. ČSSD má spoustu vnitřních problémů a taky spoustu práce před sebou. Má ale naději stát se moderní evropskou sociální demokracií. Držím jí palce a přeji si, aby se to povedlo.
16. 01. 2012 | 21:56

Pamětník napsal(a):

Já bych byl pro EU, ale jejím presidentem by musel být Widers nebo Le Pen.
Jinak to je sebevražda!
16. 01. 2012 | 22:16

Béda napsal(a):

Omluva,

stále si pletu S.Š. se Silvií. Silvii se omlouvám za příspěvky, které měly být adresovány S.Š..
16. 01. 2012 | 22:16

katalyzátor napsal(a):

Klausův politický poker? Spíš lízaný maryáš. A kolem spousta přechytralých kybiců. Kybiců s dirigentem. Panoptikum přechytralých hlupáků, co si hlavně foukají vzájemně pod pytlíky.
16. 01. 2012 | 23:16

S.Š. napsal(a):

resl, 16. 01. 2012 | 16:20 :
Ano, ti Zelení jsou velmi důležití, měli by přidat v aktivitě. Problém je, že oni dělají politiku fakticky jako hobby, t.j. všichni mají svá občanská zaměstnání a vše pro stranu dělají v rámci osobního volna, od státu nemají ani penny.
To mně připomíná : paní Silvie bude volit Klause s Bátorou a Bobošíkovou (ano, něco takového bych od ní očekávala). Problém je, že žádná taková strana zřejmě nevznikne, takže paní Silvie bude muset volit jinou variantu (Bátora je navíc odpískán i v Akci D.O.S.T.). Klaus již totiž řekl, že očekávat, že bude zakládat stranu s těmi lidmi, jak je to popisováno v médiích (to jsou právě úvahy o spojení B plus B plus B, tedy Bobošíková, Bátora, Bárta), je nesmyslné (parafráze, přesný text nemám k dispozici, musím jej dohledat). Též Miloš Zeman v nedávném rozhovoru pro Týden řekl, že Klaus je příliš inteligentní na to, aby spojil svou budoucnost s lidmi jako je Bátora nebo Bobošíková. V úvahu by tedy připadala SSO, jak píšete. Pravdu máte i v tom, že také v ČSSD má pár svých lidí. Proto, jak už jsem napsala, vznikne-li sebemenší šance položit vládu, je třeba to udělat. Nejdřív, jak jen to půjde.
16. 01. 2012 | 23:17

dennis napsal(a):

Mi se to take jevi na cilevedomou snahu nejvyssiho na rozpuleni ODS s navratem "zdraveho jadra" ke spolupraci se zastanci "vlady laskave, ale pevne ruky". S manipulativni otazkou se nedavno uskutecneny vyzkum na tema, kolik Cechu si preje vladu pevne ruky, se prozatim uporne snazi naznacit, ze 2/3 naroda (!) si preje upeneni narodni hrdosti cestou boje proti rozvracecum, nepratelum naroda a neprispusobivym. Lidem, kteri pozorne sleduji prace pana Vaclava Belohradskeho, se jevi jeho uvahy neradostne blizko k vyvoji situce dnes v Madarsku. Brzy asi i v Cesku. Zda se, ze to dno, od ktereho nam Klaus na zacatku jeho hvezdne kariery sliboval, ze se odrazime, je hnede bahno, ktere ceka na okamzik, aby nas zaplavilo. S vyvojem hospodarske situce doma i v Evrope bude jen velmi obtizne odolavat fasizujici demagogii. Mnoho lidi muze uverit, ze nasili proti mensinam vyresi vsechno to svinstvo jednim smahem. Dokonce mnoho lidi se muze k "ociste" pridat. Pak nebudou na mostech viset obesene sebevrazedne figuriny spolku Prak. Dokonce policajtum a hasicum zmizi rozpacite usmevy z tvari pri akcich "zachovani klidu" a "odstranovani" visatcu.

Az to bude za nami, zase si 2/3 dotazanych bude prat klid bez pevne ruky.
17. 01. 2012 | 00:25

Herbi napsal(a):

Ano, lze tu s Pehem opět vpodstatě souhlasit. Že by se probudil z pravo-levých válek do reality? Ano, v nastávajícím dvacetiletí u nás půjde o souboj klausismu a postklausismu reprezentovaného kleptokracií, nacionálním izolacionismem plynoucím z tradiční ("konzervativní") české malosti a hypertrofovaným používáním technického rozumu na úkor jiných složek psychiky s moderními hodnotami, které pro náš kulturní okruh lze pozorovat a učit se zejména v západní Evropě a USA.

Bohužel klausismus velmi šikovně naroubovaný na morálně prohnilý kmen společnosti z let komunismu dokázal svým parazitismem po dvaceti letech udusit hodně dobrého, co se povedlo vykonat progresivní části národa. Pokud by v nastávající éře postklausismus založený na nacionalismu dokázal zabodovat jen trochu podobně jako klausismus v letech devadesátých, tak i přes nespornou výjimečnost jistých složek českého talentu a pracovitosti mezi lidmi se ocitneme na chvostu civilizované části světa co do celkové morálně-společenské úrovně naší země.

Ovšem každý národ má svůj druh primitivismu, proti ultrakatolicismu v Polsku nebo nábožensko-pravicovému fanatismu USA ještě Klausův broukpytlíkismus vychází jako neškodná úchylka. Záležet ale bude, jak úspěšně se ta která země se svým druhem primitivismu vyrovná.
17. 01. 2012 | 01:25

Béda napsal(a):

herbi,

tak jste vaklausnul. Zkuste teď napsat něco o "TOP"-ismu, režírovaném oligarchy a přeběhlíky z KDU.

PS: kritizoval p. Pehe vůbec někdy oligarchické "pravdoláskaře" z "TOP"09?
17. 01. 2012 | 07:05

stejskal napsal(a):

Dobrý den,

smazal jsem dva příspěvky, které neměly nic společného se záměrem našich stránek, tedy poskytovat prostor pro věcnou a korektní debatu.

Děkuji za pochopení.

Libor Stejskal, editor blogů
17. 01. 2012 | 08:59

aga napsal(a):

dennis

Buď nacionalistický fašismus, nebo internacionalistický fašismus - obě cesty ale vedou do stejného cíle a jsou organizovány stejnými lidmi. Jen je třeba vzbudit zdání, že si svou cestu do pekla můžete "svobodně" vybrat, a ještě je třeba Vás cestou rozptýlit nesmyslnými půkami mezi nacionalisty a internacionalisty. Fascinuje mě, jak publikum nevidí, že na tom nejdůležitějším se hoši nahoře nakonec VŽDY ještě domluvili a zcela jistě se domluví i v budoucnosti.
17. 01. 2012 | 18:13

JF napsal(a):

no asi bych se ptal kde se píše takovejhle divadelní kus kde po Havlovi (poradce Sedláček) a Klausovi se vobjevujou Švejnar s Fischerem. Taková malá bankovní divadelní reality show na pokračování aneb s panem účetním na prkna co znamenají svět -samozřejmě po Česku.
17. 01. 2012 | 21:59

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Aktuálně.cz Blog · Atapana Mnislav Zelený B Baar Vladimír · Babka Michael · Balabán Miloš · Bartoníček Radek · Bartošek Jan · Bartošová Ela · Bavlšíková Adéla · Bečková Kateřina · Bednář Vojtěch · Bělobrádek Pavel · Beránek Jan · Berkovcová Jana · Bernard Josef · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Blažek Kamil · Bobek Miroslav · Boehmová Tereza · Brenna Yngvar · Bureš Radim · Bůžek Lukáš · Byčkov Semjon C Cerman Ivo · Cizinsky Ludvik Č Černoušek Štěpán · Česko Chytré · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Davis Magdalena · Dienstbier Jiří · Dlabajová Martina · Dolejš Jiří · Dostál Ondřej · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořák Jan · Dvořák Petr · Dvořáková Vladimíra E Elfmark František F Fafejtová Klára · Fajt Jiří · Fendrych Martin · Fiala Petr · Fibigerová Markéta · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Gargulák Karel · Geislerová Ester · Girsa Václav · Glanc Tomáš · Goláň Tomáš · Gregorová Markéta · Groman Martin H Hájek Jan · Hála Martin · Halík Tomáš · Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hapala Jiří · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Heroldová Martina · Hilšer Marek · Hladík Petr · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holásková Kamila · Holmerová Iva · Honzák Radkin · Horáková Adéla · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hrabálek Alexandr · Hradilková Jana · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubálková Pavla · Hubinger Václav · Hülle Tomáš · Hušek Radek · Hvížďala Karel CH Charanzová Dita · Chlup Radek · Chromý Heřman · Chýla Jiří · Chytil Ondřej J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jelínková Michaela Mlíčková · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kaláb Tomáš · Kania Ondřej · Karfík Filip · Karlický Josef · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Pavel · Klíma Vít · Klimeš David · Klusoň Jan · Kňapová Kateřina · Kocián Antonín · Kohoutová Růžena · Koch Paul Vincent · Kolaja Marcel · Kolářová Marie · Kolínská Petra · Kolovratník Martin · Konrádová Kateřina · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Koutská Petra Schwarz · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kučerová Karolína · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kupka Martin · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Máchalová Jana · Maláčová Jana · Málková Ivana · Marvanová Hana · Mašát Martin · Měska Jiří · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minář Mikuláš · Minařík Petr · Mittner Jiří · Moore Markéta · Mrkvička Jan · Müller Zdeněk · Mundier Milan · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Návrat Petr · Navrátil Marek · Němec Václav · Nerudová Danuše · Nerušil Josef · Niedermayer Luděk · Nosková Věra · Nouzová Pavlína · Nováčková Jana · Novák Aleš · Novotný Martin · Novotný Vít · Nožička Josef O Obluk Karel · Ocelák Radek · Oláh Michal · Ouhel Tomáš · Oujezdská Marie · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Pavel Petr · Pavelka Zdenko · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Peka Karel · Peksa Mikuláš · Pelda Zdeněk · Petrák Milán · Petříček Tomáš · Petříčková Iva · Pfeffer Vladimír · Pfeiler Tomáš · Pícha Vladimír · Pilip Ivan · Pitek Daniel · Pixová Michaela · Plaček Jan · Podzimek Jan · Pohled zblízka · Polách Kamil · Polčák Stanislav · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rakušan Vít · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Reiner Martin · Richterová Olga · Robejšek Petr · Rydzyk Pavel · Rychlík Jan Ř Řebíková Barbora · Řeháčková Karolína Avivi · Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schneider Ondřej · Schwarzenberg Karel · Sirový Michal · Skalíková Lucie · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slejška Zdeněk · Slimáková Margit · Smoljak David · Smutný Pavel · Sobíšek Pavel · Sokačová Linda · Soukal Josef · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Strmiska Jan · Stulík David · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Sýkora Filip · Syrovátka Jonáš Š Šebek Tomáš · Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Šindelář Pavel · Šípová Adéla · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šoltés Michal · Špalková Veronika Krátká · Špinka Filip · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štěpán Martin · Štěpánek Pavel · Štern Ivan · Štern Jan · Štětka Václav · Štrobl Daniel T T. Tereza · Táborský Adam · Tejkalová N. Alice · Telička Pavel · Titěrová Kristýna · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomek Prokop · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Tůma Petr · Turek Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Vacková Pavla · Václav Petr · Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Vančurová Martina · Vavruška Dalibor · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Vhrsti · Vích Tomáš · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojtěch Adam · Vojtková Michaela Trtíková · Vostrá Denisa · Výborný Marek · Vyskočil František W Walek Czeslaw · Wichterle Kamil · Wirthová Jitka · Witassek Libor Z Zádrapa Lukáš · Zajíček Zdeněk · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zima Tomáš · Zlatuška Jiří · Zouzalík Marek Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael · Žantovský Petr Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy