Prezident Klaus a skandál Janoušek-Bém

28. 03. 2012 | 07:07
Přečteno 6154 krát
Prezident Klaus prolomil mlčení ke skandálu okolo odposlechů rozhovorů mezi bývalým pražským primátorem Pavlem Bémem a lobbistou Romanem Janouškem až po několika dnech. Neřekl ale, co by mnozí čekali od hlavy státu, která by měla být z titulu své funkce jakýmsi strážcem demokracie u nás.

Neřekl tedy, že obsah rozhovorů mezi Bémem a Janouškem potvrzuje existenci nepřípustných zákulisních čachrů, které jsou přímým útokem na demokratický systém. Nepohoršil se nad tím, že nikým nevolený „lobbista“ de facto rozhodoval o obsazení vysokých funkcí nebo o městských tendrech.

Nechala ho chladným i skutečnost, že Janoušek udržoval čilé styky nejenom s Bémem a úředníky magistrátu, přičemž některé evidentně ovládal, ale i se zástupcem vrchního státního zástupce v Praze Liborem Grygárkem, a měl podle různých zpráv i vliv na policii. Hlava státu také nikterak nekomentuje naprosto nestandardní počínání policie při zadržení a následním propuštění opilého Janouška poté, co se pokusil ujet od nehody, po níž zřejmě úmyslně přejel řidičku jím nabouraného auta.

Jak všichni víme, náš prezident přitom jinak nešetří názory na téměř cokoliv. Obšťastňuje nás například poněkud dětinskými zápisky z každé svojí zahraniční cesty. Těsně před vypuknutím aféry Bém-Janoušek pro změnu neodolal tomu, aby nenapsal obšírný komentář k nedostatku vajec. Jeho emoce pravidelně rozpalují proponenti globálního oteplování, některé části občanské společnosti, netradiční návrhy na budovu národní knihovny, nebo třeba záštita současného primátora Prahy pro festival gayů.

Ke kauze, jež je útokem na demokracii a může směle soupeřit se slovenskou Gorilou, která převrátila slovenskou politickou scénu vzhůru nohama, ale pan prezident, nemá skoro co říct.

Když už prolomí mlčení, poznamená pouze tolik, že „odposlechy jsou strašně nešťastná věc, která ničí demokracii.“ Dodává, že odposlechy rozhovorů mezi Bémem a Janouškem nečetl a ani je číst nehodlá. Ke vztahu Béma s Janouškem prý nemá, co by řekl. Moc lobbistů údajně lze omezit snad jen tak, že bychom zrušili stát nebo omezili jeho pravomoci.

Nesmyslnost prezidentových argumentů dobře vystihl komentátor Jan Macháček ve svém blogu, když napsal, že toto vyjádření prezidenta člověku přijde snad ani ne na úrovni základní školy. A dodává: „Má cenu s tím vůbec polemizovat? I minimální stát má armádu a policii a ty zase veřejné zakázky. Tady většinou ale vůbec nešlo o stát, ale o město. A město například musí mít fungující dopravní podnik, kanalizaci, vodárny apod. Chceme, aby města vypadala jako na Filipínách nebo v Peru? Chce prezident žít na smetišti? Kdo uklízí Pražský hrad? Kdo tam vaří? Jak se ty firmy vybírají? Prezident opravdu nikdy neslyšel o etických kodexech, transparentnosti, morálce apod.? Malý stát je odpověď na všechno?“

Lze dodat, že dokonce i český prezident určitě dobře ví, že na lobbismus existují různé léky, které různé státy používají s různou mírou úspěchů, přičemž rušení států k těmto lékům nepatří.

A ačkoliv některé věci, jako třeba špinavé peníze, jsou, jak víme, pod Klausovou rozlišovací schopností, docela jistě si je přece jen vědom, že Janoušek není žádný klasický lobbista nebo podnikatel, stejně jako za lobbyisty a podnikatele nelze považovat mnohé další podivné postavy, které se pohybují v zákulisí české politiky. To poslední, co tito lidé chtějí je skutečně transparentní tržní prostředí, s jasnými pravidly hry.

Prostě mezi lobbingem a systémovou korupcí, v níž se ročně ztrácí desítky miliard ze státního rozpočtu, jakož i z rozpočtů měst, existují zásadní rozdíly. Dokonce ani Klaus si určitě nemyslí, že za lobbistu lze považovat někoho, kdo, ač nevolen, rozhoduje například o funkcích ve VZP.

Prezident má pravdu v tom, že zveřejňování odposlechů není nic pěkného, ba že jejich zneužívání může za určitých okolností ničit demokracii. Tu ale mohou ničit, ba dokonce zničit i jevy, na které uniklé odposlechy poukazují.

Jenže komentovat toto skutečné meritum kauzy Bém-Janoušek se Václavu Klausovi evidentně nechce. Nám ostatním nezbývá, než se dohadovat proč. Zde je několik možných důvodů.

Tak především, Pavel Bém byl dlouhou dobu politickým koněm Václava Klause uvnitř ODS. Vedl několik let křídlo strany, kterému se říkalo klausovské nebo hradní. Když v roce 2008 prohrál souboj s Mirkem Topolánkem, Klaus demonstrativně rezignoval na funkci čestného předsedy strany a ODS opustil.

Nadstandardní vztahy mezi Bémem a Klausem vrhají na prezidenta v současné aféře zvláštní světlo. Je totiž dost nepravděpodobné, že vliv Janouška a dalších postav v zákulisí politiky, pro které se i zásluhou Mirka Topolánka ujalo označení „kmotři“, končil u Béma.

Možná pan prezident a jeho Hrad vědí něco, co my zatím nevíme. Třeba se tak z nějakého odposlechu nakonec dozvíme, jak to bylo například s prezidentskou milostí v podobě odkladu nástupu do vězení pro Tomáše Malinu, bývalého spolupracovníka zavražděného bose podsvětí Františka Mrázka.

Například tato milost téměř vybízí k úvahám, zda svoje „kolibříky“ nemá Janoušek nebo někdo podobný i na Hradě. Pokud ano, nelze se divit, že Klaus považuje úniky odposlechů za „strašně nešťastnou věc“.

V této souvislosti si možná leckdo vzpomene, jak popuzeně Klaus reagoval už v roce 2004 na zprávy, že při odposlouchávání jeho známého Ranka Peciče, podezřelého z pochybných finančních transakcí, byl odposlechnut i on sám. Okamžitě se sešel s premiérem Grossem a žádal omezení odposlechů.

Jelikož je možné, že se Vít Bárta před příchodem do politiky zásobil kompromitujícími materiály, o čemž by svědčila skutečnost, že odposlechy Béma a Janouška z dílny BIS našly údajně cestu do Bártovy bývalé bezpečnostní firmy ABL, nikdo nemůže vědět, zda to, co jsme zatím měli možnost číst, slyšet a vidět v případě kauzy Bém-Janoušek, není jen ochutnávka.

Ale i kdyby se ukázalo, že odposlechy unikají do médií přímo z BIS, nebo nějakou úplně jinou cestou, je zřejmé, že ti, kdo tyto odposlechy do médií pouští, mohou mít materiály ještě daleko výbušnější, než jsou ty, co už známe. Třeba o tom, zda se náhodou nepodplácelo při minulé prezidentské volbě.

Takové spekulace se vynořily, už když se spolu před volbou sešli lobbista Miroslav Šlouf a kancléř Jiři Weigl. Celá volba byla velmi nestandardní, mluvilo se veřejně o úplatcích (igelitkách napěchovanými penězi), vydírání, nátlaku. Pavel Bém se ve znovuzvolení Klause velmi angažoval, byl členem takzvaného vyjednávacího týmu. Co tehdy dělal jeho kamarád Janoušek?

Ať tak či onak, když Bém končil ve funkci primátora v roce 2010, prohlásil Klaus při oficiální rozlučce, že „až pominou mediální hrátky, až pominou jedovaté šípy vystřelované z jednotlivých politických stran, tak jsem naprosto přesvědčen, že Pavel Bém bude považován za jednoho z nejúspěšnějších primátora, které Praha měla.“

Ponechme stranou, že Klaus se tradičně mýlí, když mluví o úspěšnosti nebo prospěšnosti těch či oněch. Ať to byl kdysi Viktor Kožený, Vlastimil Tlustý, „kriminalizovaný podnikatel Vladimír Železný, „nejlepší ministr školství“ od vzniku ČR Josef Dobeš, úředník Ladislav Bátora, nebo Bém, jeho favorité skončili dost neslavně.

Jedním z prezidentových favoritů je v současnosti i jeho poradce Ladislav Jakl. Ten o odposleších pro časopis Týden prohlásil, že se podivuje, jak by si mohl někdo myslet, že by si on zveřejňované odposlechy na internetu někdy pustil. Připadalo by mu to prý úchylné.

Jiným zase může připadat „úchylné“, ba pro demokracii nebezpečné, to, co zaznělo v nahrávkách, které by Jakl nikdy, ale opravdu nikdy neposlouchal, a jejichž přepisy by, stejně jako pan prezident, nikdy, ale opravdu nikdy nečetl.

Možná by si je ale přeci jen přečíst měl a pak prezidentu Klausovi podat hlášení či rozbor. Je totiž dost pravděpodobné, že skandál okolo Béma může brzy začít klepat na hradní brány.

Deník Referendum, 27.3.2012

Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

Scarabeus napsal(a):

"Je totiž dost pravděpodobné, že skandál okolo Béma může brzy začít klepat na hradní brány."

Už klepe.

Klaus nechtěl vrátit špinavé peníze, navíc, jak se dnes ukazuje, vyprávěl (politické) pohádky.
https://www.youtube.com/watch?v=V_7jWPSJgvk
28. 03. 2012 | 07:23

Jakeš napsal(a):

Klaus se zase mýlí. Odposlechy nemohou ohrožovat "demokracii", protože v ČR žádná demokracie není, nikdy nebyla a jak to pozoruju tak nikdy nebude, pozor nezaměňovat demokracii s volba.
To co v ČR je se nazývá mafiánský kapitalismus. Jak toto "zřízení" napravit? Do ulic, do ulic, do ulic a poslat všechny představitele, kmotry, prezidenta do tepláků!
28. 03. 2012 | 07:31

Monti napsal(a):

A ten pan Klaus, který tohle řekl je opravdu panem prezidentem České republiky a panem profesorem? Jak je to možné?
28. 03. 2012 | 07:34

Maximus napsal(a):

V.Klaus je obrovské zklamání všech těch lidí co očekávali u nás po r. 1989 vznik demokratické západní vyspělé společnosti na bázi kapitalismu. Všimněte si, nikdy, ale nikdy neřekl za 22 let co ho známe, nic proti zlodějnám, korupci a podobným podvodům, naopak většinou z lidí jako byl třeba Michálek (kauza Drobil z ODS) pomocí svých lokajů a podržtašek takové lidi dehonestoval a zlodějské kauzy bagatelizoval. Tenhle pán není náš president ani náhodou!
Pěkný den všem slušným lidem!
28. 03. 2012 | 07:34

Kuchař napsal(a):

Moc by mě pane Pehe zajímalo, jak byste chtěl omezit to, aby si třeba ČSSD dosadila na krajích a podnicích ovládané kraji své lidi a lidi doporučené lobisty, kteří pracují pro ČSSD ?

Mě teda nic nenapadá. A že si ČSSD dosadila všude svoje lidi, o tom snad nepochybujete. Nebo snad ano ?

Všichni přece ví, že to takhle funguje a to Vaše "Štronzo", to mi přijde buď víc než trapné .Buď jste úplný hlupák a nebo ho za prachy ze sebe děláte. Nebyl byste ani první, aní poslední, koho by si ČSSD zaplatila, aby rozeštvával.
28. 03. 2012 | 07:35

Maximus napsal(a):

Kuchaři,
teď je řeč o V.K. a ne o ČSSD. Nekal vodu chlapče. To, že ČSSD na komunální úrovni s ODS jela v holportu víme také.
Ale, aby se tady v této zemi udělal standardní pořádek obvyklý ve vyspělých zemích Evropy, tak se musí začít především od shora, a to je pozice presidenta, který tady má pořád dost velkou moc ovlivňovat prostředí. V.Klaus ovšem předvádí jak se nemá dělat vrcholná politika, doslova kecá do všeho, ale zásadním problémům co trápí tuto zem se vyhýbá jako čert kříže. Víme samozřejmě proč!
Kuchaři, dej si po ránu kávičku a uklidni hormony a hlavně ať se ti nespálí dnes oběd.....
Pěkný den!
28. 03. 2012 | 07:45

Jakl, Hájek, Veigel napsal(a):

Náš hradní transformátor jistě vstoupí do dějin. Do jakých? Na to si každý z nás musí odpovědět sám. Já v tom mám jasno. Stydím se za našeho prezidenta a VK je pro mě sprosté slovo.
28. 03. 2012 | 07:46

culter napsal(a):

:-) pan president lépe měl by si vybírat své dvojníky. Nechci a ani nemohu panu presidentu radit, jsem jen prostý prosívač písku z podhradí, ale již po aféře s perem měl dvojník býti nahrazen za nového, lepšího, moudřejšího. Doufám,že nyní po výrocích o odposleších, se tak již stalo.
28. 03. 2012 | 07:54

Hloupý Honza napsal(a):

Klaus a spol. si ty odposlechy opravdu nemuseli (znovu) číst a poslouchat, když už je dávno znají ze zprávy BISky, kterou Klaus dostal.

P.S. Z průzkumu vyplývá, že občané 49% nejvíce věří Klausovi. Já mezi ta procenta nepatřím ani náhodou, takže vy co tam patříte, nechcete se dát vyšetřit, jestli to máte v hlavě v pořádku ?
28. 03. 2012 | 08:02

krupa vaclav napsal(a):

Topolánek řekl, že stovky milionů kolem Béma a Janouška neni tolik, že zná větší ryby se stovkama miliard. Tak nějak se vyjádřil. Pokud je to pravda pak tohle museli na hradě vědět i uklízečky. Ovšem kromě Klause a Jakla.
28. 03. 2012 | 08:04

krupa vaclav napsal(a):

Honzo, ta agentura mi také nejde do hlavy. Jestli oni se neptají malých děcek, na Santu.
28. 03. 2012 | 08:11

Jarda napsal(a):

VK je ostuda naší země! Zajímalo by mne, jak byla položena otázka o oblibě prezidenta!?! Jsem přesvědčen, že stejnou oblibu by na tomto postu dostala i gorila Moya!!
28. 03. 2012 | 08:14

John Law napsal(a):

jací jsme dóle, takoví jsou nahóře,
a tak dokolečka dokola :-)))

zbytek jsou výmluvy a mediální masáž
28. 03. 2012 | 08:20

rejpal napsal(a):

Vůbec nechápu, co tady ještě někoho překvapuje. Selektivní vnímání světa je něco, co je s osobou Václava Klause spojeno od samého počátku. Sám se k tomu hrdě hlásil (nevidím, neslyším (když někdo ve vládě navrhuje něco, co nechci)).
Pamatuje vůbec někdo, že by se prezident někdy kriticky veřejně vyjádřil o jakémkoli problému spojeném s vládnutím jemu blízkých lidí?
Kolem jeho osoby panuje spousta mýtů, které pomáhají vytvářet jeho příznivci opojení osobním charismatem. Ten největší je "pan prezident má (skoro) vždycky pravdu" spojený s "nesouhlasím s ním občas, ale má homogenní názory a nebojí se vystupovat proti většinovému názoru". Je to jednoduché. V prvním případě se efektu dosáhne tak, že v případě potřeby se názor změní a vyslovení staršího se prostě kategoricky popře (případně svede na média). Odpůrci vědí své a příznivci si to ověřovat nepůjdou.
Ten druhý: není těžké vystupovat proti většinovému názoru, když jsem premiér nebo prezident. Navíc, Václav Klaus velmi dobře ví, že pro jakýkoli názor vždy najde početné publikum, které s ním souhlasí. Jeho pozdě probuzené národní cítění (škoda, že absentovalo, když se masově rozdával národní majetek do zahraničí - byl to Václav Klaus, který kategoricky popíral, že existuje nějaké "rodinné stříbro") je dobře vykalkulovaným postojem. Evropská unie (ať už dělá chyby jaké chce) je přece báječným cílem pro odvádění pozornosti od toho, co dělají naši politici i úředníci tady doma. Kolik už bylo nařízení či doporučení, které jsme na naší půdě dovedli ad absurdum a pak se vše svedlo na EU (nebylo to ovšem vždycky tak. Byly doby, kdy jím vedená ODS patřila k hlavním protagonistům vstupu do NATO a EU, zatímco levice byla daleko rezervovanější). Vzpomeňme rovněž okolnosti předcházející dělení státu. Oba premiéři, které poutalo vše jiné, než vzájemné sympatie, upekli rozpad státu v diskrétním příšeří v báječné souhře, na názor veřejnosti se neptali - proč? Lze jen hádat, ale nejpravděpodobnější se zdá, že šlo o naplnění osobních vůdcovských ambicí obou. V tomto kontextu není důležité, zda muselo nebo nemuselo dojít k rozpadu státu, ale způsob, jakým se to dohodlo, byl vše jiné než demokratický.
Václav Klaus je již více než dvacet let téměř bez přestávky nejvlivnější postavou naší scény. Spolupodílel se na vytváření současné politické kultury měrou velkou a v tom není dnes o nic lepší ani horší než v roce 1992.
28. 03. 2012 | 08:22

Kuchař napsal(a):

Maximus:

Dobrá chlapče.
Řekni mi jediný nápad, jak zabránit dosazování svých lidí vítěznou stranou.

Tvářit se, že tohle neexistuje může snad jen osel. A je dobře, že prezident ze sebe osla neudělal.
28. 03. 2012 | 08:26

rejpal napsal(a):

krupa václav
Já těm průzkumům vcelku věřím. Znám hodně lidí kritickým k současné vládě napravo i nalevo i mimo škálu, kteří se k prezidentovi stále upínají jako k majáku nad rozbouřenými vodami. Není to věc rozumu, je to věc víry. S tou se bojovat nedá.
28. 03. 2012 | 08:28

Reypal napsal(a):

Proboha, Pehe, o čem budete psát, až Klaus ukončí prezidentování? Abyste si hodil mašli, taková tématová prázdnota to bude...
28. 03. 2012 | 08:29

člen Vlkovy tvrdé pravicové galerky napsal(a):

Kazde zrychleni rozkladneho procesu kvituji s jistym zvracenym potesenim.
Kdyz uz politici a volici chteji,
aby se to zhroutilo,
at to jde alespon rychle
horší je ta agonie bez konce ,
tak aspoň ať ta hudba hraje a prapory vlají.
PS
hihihi...a kdopak nám to dlouhodobě a nerozborně spoluvládnul na magistrátě v práglu :-)))
28. 03. 2012 | 08:29

matů napsal(a):

Kuchař,kuchař,kuchař,nemá to něco společného s janouškem?To jméno jsem už někde slyšel.No konečně,tchán syna kubiceho a majitel firmy,kterou řídi janoušek a jeho klika,že by jméno čistě náhodné?asi ano.
28. 03. 2012 | 08:29

veverka napsal(a):

Bém s Janouškem jsou jen jedni z mnoha.Jestli si snad někdo naivně myslí,že třeba Nečas,Vondra nebo kalousek pro nikoho nepracují a nikomu zakázky nepřihrávají tak by se měl honem rychle probudit.Takto to v kapitalismu standartně funguje.I na západ od nás.jen to tam už mají víc zmáknuté aby to tak nebilo do očí.Politici nevládnou,politici jsou loutky těch co vládnou.
28. 03. 2012 | 08:31

JC napsal(a):

John Law,
Aneb, Je to všechno banda kurev. Problém je že jsme si je tam svobodně dosadili.
P.S. Pro Stejskala. To jsem nevymyslel, ale je to čísi citát, jehož autora se mi nechce hledat.
28. 03. 2012 | 08:32

rejpal napsal(a):

Kuchař
Fakt jsem netušil, že součástí pravicového učení je cynismus. Máte pravdu, že se to děje, ale když autority mlčí, něco není v pořádku. A to se okecat nedá. V duchu téhle logiky můžeme zrušit policii a celou justici - každý přece ví, že zločin bují po celém světě a nikdy bujet nepřestane.
28. 03. 2012 | 08:35

Kuchař napsal(a):

matů:

S tím ne, ale jestli Vám něco říká Hulinský, tak s tím občas něco upečem.
28. 03. 2012 | 08:36

JC napsal(a):

A přitom jeden by řekl, Pavlík Bémů, taková rachitická chcíplotina, doktor, "drogista", inteligent, odborník a von todlecto. Njn. zdá se že platí universální " Moc korumpuje, absolutní moc korumpuje absolutně"
28. 03. 2012 | 08:37

CVVM napsal(a):

zase ti Češi...a včil mudrujte

27.3.2012 15:48 http://jdem.cz/t96v6
Politici ztrácejí důvěru Čechů, nejvíce lidí stále věří prezidentu Klausovi
28. 03. 2012 | 08:38

rejpal napsal(a):

CVVM
Čekám, kdy se objeví "občané ztrácejí důvěru politiků".
28. 03. 2012 | 08:41

Veronika napsal(a):

ono je to stejně jen takové plácání slámy ...
kdyby se to lidem nelíbilo, tak by s tím již dávno něco udělali.
Protože je ale demokracie, tak si prostě lidi tohle zvolili za životní cestu.

Já jsem člověk přející a když to chtějí mají to mít.
Já si přeji něco odlišného a tak to mám také.
Prostě pohodadžes.
Nic jiného v tom není.
Nepotřebuji přemlouvat někoho, že pohled na věc je nejen odlišný,
ale i velmi krátkozrakej a hloupej.
Uznávám svobodu skončit pod mostem pro každého.
28. 03. 2012 | 08:42

Kuchař napsal(a):

rejpal:

Lobismus je lepší považovat za normální věc. Věřte mi. Tady se odvádí pozornost zase jiným směrem, než by měla být upřena. Tohle nikdo nikdy nevyřeší. Důvody, proč tu tam, tu onde dosadit své lidi se vždycky najdou.

Zásadní je mít dobrý zákon o státních zakázkách a kontrolovat především "výstupy". Tedy to, jak ti lidé hospodaří,jak rozdělují zakázky... atd.

To, jak se ke korytu dostali, to bych neřešil, páč to řešení nemá.Co jsem se naposlouchal nářků, když se ČSSD dostala do vedení kraje, jak si tam dosazuje své lidi.
No a co ? Neštěk po tom ani pes. A nyní si bude každej trouba kabonit čelo ?
28. 03. 2012 | 08:44

Sims. napsal(a):

Klaus očekává co ještě vyplave a myslím si, že mu taokauza klidu nedopřává. I tak je pro něj nepříjemné, kolik cáloval Janoušek za podporu volby VK. Ale co mne překvapuje - chování ČSSD. Asi i tuto stranu obchází nebo spíše obletuje nějaký ten kolibřík. No co by člověk měl čekat od dvou největších politických stran, když se proflákla i ta nejmenší - VV.
28. 03. 2012 | 08:47

resl napsal(a):

Je tady někdo, kdo si myslí, že hradní zloděj vždy vypnul tv, jakmile zazněly hovory mezi Bémem a Janouškem ?
28. 03. 2012 | 08:48

David napsal(a):

Čím více a více zveřejněných odposlechů, tím lépe pro naši demokracii.

Je to přímo

OČISTNÝ

způsob, jak ty darebáky minimalizovat.

Strach z pravdy mají jen ti, kteří se nebojí lhát!
28. 03. 2012 | 08:50

Sláma napsal(a):

Pehe má pravdu, Otec zakladatel Mafiastánu nepochybně má důvody k obavám.
28. 03. 2012 | 08:53

site napsal(a):

pane kuchaři, váš problém je v tom, že nevidíte podstatu potíží v jejich podstatě, ale ve svému patologickému vztahu k čssd. nikdo přece neříká, že čssd to spasí. jej jasné že mezi janoušky a palasy není rozdílu. domnívám se, že valná většina lidí by byla stejně rozladěna, dělo-li by se stejné pod taktovkou levice. svinstvo neobhájíte, byť pravicové, jakkoli je jasné že pravice ani levice není z podstaty receptem alpouze reakcí
buďte zdráv a nebuďte zaujatý
28. 03. 2012 | 08:55

Karel napsal(a):

KLAUS NENÍ PRAVOPLATNÝM PREZIDNETEM ČR, NENÍ NAŠÍM PREZIDENTEM. Je to příslušník mafie, který byl zvolen naprávem díky machinacím a vydírání organizovaného zločinu při prezidentské volbě. Na hradě sedí z vůle kmotrů jen proto, že nejsme právní stát , ale proto, že u nás vládne organizovaný zločin. Pokud bycom byly normální demokracií a právním státem, seděl by klaus v Ruzyňské věznici, tam je jeho správné místo.
28. 03. 2012 | 08:57

Kuchař napsal(a):

Mafistán založil Zeman s ČSSD. Slibování postů za prachy, to začal on.
28. 03. 2012 | 08:58

Tetanovka napsal(a):

nechci obhajovat ČSSD, ale jisté rozdíly mezi levicí a pravicí tady jsou. Zeman nejezdí po Vysočině v BMW s mafiánskou značkou a ani na sjezdech socdemáků to nevypadá jako na sjezdu zbohatlíků. Grossovu bytu na sídlišti ze zpronevěřených peněz by se mafiáni z ODS asi zasmáli - představa Janouška na Barrandově je fakt směšná. Musíme si bohužel přiznat, že ODS krade prostě mnohem víc, než levice...
28. 03. 2012 | 09:00

Kuchař napsal(a):

site:

Já jen vyvažuju saidkáru. Je tady spousta blbečků, co se naklání příliš doleva, tak abychom se nevysypali.
28. 03. 2012 | 09:06

Kuchař napsal(a):

Tetanovka:

Vy byste mě rozesmál. Oslavy Paroubka ,stavění a sponzorování bordelů,či jednání v nejdražších hotelích Vám nepřijdou dost mafiánské ?

A Grsoss, že si nahrabal jen na byteček ? A Vy jste přiletěl z Marsu kdy ?
28. 03. 2012 | 09:10

jentak napsal(a):

....Pehe už zase Klaus...uff ...jste nemocnej....a Kuchař má pravdu...jste rozeštvávač...a jako vždy kecáte jen to co se vám hodí...a jste pokolikáte už mimo mísu...vono, když by to všechno vylezlo ven, tak se nebudete stačit divit, jak je v tom ČSSD a všechna ta parlamentní špína až po krajskou špínu namočená... vy socanskej agitátore...jinak to je tady hustý ...samý skvostný bloger...Pehe, Sobotka, Zaorálek, Havel....
28. 03. 2012 | 09:17

Tetanovka napsal(a):

Kuchař:

Tak přijde...ale míň než ODS :) Socani to dělali aspoň trochu amatérsky.
Srovnávat Kočku s Janouškem nebo Romanem je asi jako porovnávat nějakého kapsáře s Al Caponem
28. 03. 2012 | 09:20

Kuchař napsal(a):

Tetanovka:

Znáte tohoto pána ?

http://www.ahaonline.cz/clanek/trapasy/44590/herecka-katerina-brozova-zenaty-teplicky-boss-petr-benda-cssd-takhle-kacka-pracuje.html

Zeptejte se na něj v Teplicích. Když to uděláte, každý zbledne hrůzou.
28. 03. 2012 | 09:20

Taoiseach napsal(a):

Jiří Pehe

"skandál okolo Béma může brzy začít klepat na hradní brány"
Nemůže. Alespoň do té doby, dokud bude fungovat komplot mezi Lausem a Bártou.
28. 03. 2012 | 09:21

bella ciao napsal(a):

Dílo Jiřího Pehe:
Prezident Klaus a invaze gigantických mravenců
Prezident Klaus a Emanuel Moravec
Prezident Klaus a Ahriman
Prezident Klaus a tsunami ve Fukušimě
Prezident Klaus a zánik Římské říše
Prezident Klaus a vymírání včel
Prezident Klaus a Zjevení svatého Jana
a tak pořád...

Co takhle Václav Klaus a IPB. Teď postupně začnou vyplavávat struktury kolem Key Investments, kde byli minimálně instrumentální lidé z bývalé IPB.
Třeba se ukáže, že některé věci nemohou být promlčené, pokud byl VK prezidentem a justiční mafie (otázka, kterou bude nutné znovu otevřít) fungovala tak jak fungovala.

Když je vůle, paragrafy se najdou. VK začíná být osobou bez politického potenciálu. Možná nadejde čas vrátit se k švýcarským účtům a zeptat se, jestli se v Bamberku neřešilo spíš zakamuflování něčeho.

Co nám Pehe nabízí je rituální poprava. Selektivně odsoudíme nějaké věci z minulosti a všichni budeme čistí.
Pehe spolu s Bělohradským teoreticky zdůvodní omezení demokracie, která je kvůli vrozené blbosti obyvatelstva nefunkční.

Tak nějak bych viděl bilderberský scénář.
Jan Hartl včera v společném rozhovoru s Pehem (aniž by se zdržoval s kritikou Peheho názorů) na ČRo6 řekl, že Češi přes všechny nepěkné zkušenosti a narůstající celkový pesimismus v možnost fungování demokracie věří, jen si pořád neujasnili, jak k takovému stavu dospět.

Cesta je přes angažovanost, ochotu otevřeně mluvit a otevřenost vyžadovat. A přes všechnu nechuť se přecejen patlat v tom, jak je systém (umyslně neprůhledně) nastaven. A bordel čistit, bod po bodu.
Nikomu se do toho nechce, ale začíná se ukazovat, že si nemůžeme dovolit být líní.
28. 03. 2012 | 09:25

ten, kdo se s blbcem hádat nebude, napsal(a):

Často čtu nebo slyším demagogii, že existence státu je příčinou a zdrojem korupce.

Je to zcela jinak a útok proti státu je veden především proto, protože stát (organizovaná společnost) je jediným, kdo může vymáhat dodržování pravidel, a tedy proti korupci bojovat. Proto mafiáni v první linii útočí na stát a pomoci různých Klausů je jej snaží ovládnout.

Kdyby neexistoval stát, nepotřebovali bychom armádu a vůbec nic z toho, co nazýváme státem, myslíte si, že by neexistovala mafie a korupce? Ani náhodou, proč by měly firmy mezi sebou soutěžit, když se mohou dohodnout a zvítězit nad třetím.

Je to podobně hloupé, jako kdyby někdo tvrdil, že zrušením rozhodčích ve fotbale z fotbalu odstraníme korupci a fotbal bude tržně čistý. Nepochybně by došlo k opaku a fotbal by se stal jedna velká špína, kde by na pozadí rozhodovali různí mocní „organizátoři“.
28. 03. 2012 | 09:27

Pavel napsal(a):

Kuchaři
Vy opravdu věříte, že jste chytrý. On Vám to někdy někdo řekl? Když někdo není podobně zaslepený jako Vy, označíte ho za levičáka a máte hotovo. Jen díky takovým Kuchařům, neům a podobným zaslepencům může prokazatelně senilní Klaus být ještě prazidentem.
28. 03. 2012 | 09:32

krupa vaclav napsal(a):

Rejpal. Nejspíš jsem se s takovýma lidma za ty roky co Klause vnímám přestal stýkat. Ovšem těm 49% nevěřím. Vždyť je to vidět i tady. Kdyby kuchař neměl každý druhý příspěvek, tak by poměr byl max. 2:8. :)Mějte se hezky. K.V.
28. 03. 2012 | 09:33

rejpal napsal(a):

Kuchař
Lobbysmus - proč ne. Jenže to, co prasklo (a zjevně jde o povrch ledovce), není lobbysmus. Ten pojem je jen krycí nátěr, aby to vypadalo legálně. Tohle je faktické přenášení rozhodování na osoby, která nejsou nikým voleny, dělo se to (a na různých místech shora dolů určitě děje) systematicky. Je to naprosto nepřijatelná praxe, která dělá z demokracie naprostou frašku. Kdybych byl příznivcem jakékoli formy násilí, řekl bych, že je to na Mašíny. Ale nejsem. Chci jen, aby z jakékoli politické scény navždy zmizeli všichni, na které cokoli praskne a s nimi i ti, kteří věděli (nebo z titulu svého postavení vědět měli) a nejednali a ti, co pomocí téhle praxe získali nějaký profit. Je mi srdečně jedno, za jaké barvy provinilci kopají.
Což uznávám je utopie. Ale každý dílčí krok je dobrý.Špatná je jen rezignace a jakékoli omlouvání stavu.
28. 03. 2012 | 09:34

rejpal napsal(a):

krupa vaclav
Skutečná realita se zjistí v momentě, kdy VK sestoupí do podhradí a bude se ucházet o přízeň voličů. Byl bych rád, kdyby pravdu jste měl vy.
28. 03. 2012 | 09:36

alea iacta napsal(a):

jentak
Jste trouba. Vašek Kočka vozil ze Sovětského svazu nahrabané černé fondy už pro MV KSČ, blahé paměti. V praxi v těhle vztazích mu nemůže v ČR konkurovat nikdo.
28. 03. 2012 | 09:37

ludo napsal(a):

ten fanatik, co si říká kuchař, už tady zase likviduje diskusi, divím se, že mu na to skáčete
28. 03. 2012 | 09:47

Kuchař napsal(a):

Pavel:

Já ho nevolil a určitě ani bych ho ani nevolil při přímé volbě. Ale to neznamené, že jsem ochoten přistoupit na tu frašku, co tu rozehrál Pehe.

Kdyby byla přímá volba, dal bych to Halíkovi.
28. 03. 2012 | 09:47

Kuchař napsal(a):

ludo:

Neměl by pan Stejskal mazat všechno, co neschválí Mladý svaz komunistů ?
28. 03. 2012 | 09:50

dalimír napsal(a):

Dobrý den mezilidské vztahy se den ze dne zhoršují a to nejen v česku ale myslím že i v celém světě ! Planeta se nachází ve stavu přelidnění a proto je třeba velkého třesku a vyčištění její atmosféry ! Jen to pomůže a zásadně , těm lidem kteří přežijí ! Budou si pak více vážit jeden druhého,sobeckost vymizí a pár staletí bude zase budovatelská pohoda něžli se bude situace znovu opakovat ! Jak prosté ! Dl. Ps: Nechejme přírodu,ona si poradí !
28. 03. 2012 | 09:58

Béda napsal(a):

Tak si v duchu kladu otázku. Komu z oblíbeného spolku to všechno vyhovuje? O kom se téměř nemluví (přestalo se mluvit)? Kdo potřeboval zahrabat hluboce pod zem jistou aféru na jednom ministerstvu? Snad za tím vším nebude...? To ne! To určitě ne!

Ale co když? Stačí si položit otázku: Cui bono?
BISce určitě ne.
VV ABL - možná, kvůli odvedení veřejného mínění od probíhajícího praní slipů.
... skutečnému vládci v zemi - zcela určitě. Ten má klid na práci a jeho pozice se zdá býti neotřesitelná.

PS: nedělal bych si žádné iluze, že archivy, sponzory, lobbisty nedisponuje byť jediná parlamentní strana. V této formě "demokracie" by to byla doslova politická sebevražda.
28. 03. 2012 | 10:00

neo napsal(a):

Bém : "Mazánku ty voe, já jasně říkal: Přemluv bábu, ne přejeď bábu!"
28. 03. 2012 | 10:08

dedek napsal(a):

Kuchař napsal(a):
Maximus:

Dobrá chlapče.
Řekni mi jediný nápad, jak zabránit dosazování svých lidí vítěznou stranou.

Tvářit se, že tohle neexistuje může snad jen osel. A je dobře, že prezident ze sebe osla neudělal.
28. 03. 2012 | 08:26


On není osel to by byla urážka ubohého zvířete a jak by k tomu chudák přišlo?
28. 03. 2012 | 10:12

Kuchař napsal(a):

rejpal:

Dle mého lobysmus by nejvíce omezily jednoduché zásady:

1. Dobrý zákon o státních zakázkách + trestní odpovědnost

2. Decentralizace přerozdělování daní více směrem tam, kde na to lidi již vidí.
Velice často slýchávám, že o co mi jde, když to zaplatí stát a né obec. Ještě častěji tenhle argument slyším, když to financuje Unie. Firma přijde rovnou s vyřízenou dotací a tak by ten starosta byl za blázna, kdyby neodkývl i evidentně několikrát předraženou zakázu... atd.
takže jako to je ve Švýcarsku - federání daně+ kantonální daně.

3.Více přímé demokracie - volba šéfa NKU přímou volbou lidí. Zvážil bych i další posty, jako vrchní státní zástupce, či předsedu US. Zavedl bych šerify s volbou v obcích.... atd.
28. 03. 2012 | 10:20

Pazout napsal(a):

Klaus je kreatura (moralni zruda) co uz 20 let systematicky likviduje republiku. Vina ovsem neni jen na nem, on je dusevne nemocny a asi za to nemuze. Vina je v narode samotnem. Klaus mel sveho casu 70% duveru naroda, a to je to, co mi dela starosti mnohem vic nez to, ze je ve funkci. Kdyby tu duveru nemel, nebyl by ani v te funkci.
28. 03. 2012 | 10:23

rejpal napsal(a):

Kuchař
S tím bych v zásadě neměl žádný problém
28. 03. 2012 | 10:38

Tetanovka napsal(a):

Možná by bylo dobré nějak prokazovat původ majetku - mnohokrát se prokázalo, že si někteří úředníci nemohli tolik peněz vydělat, kolik utráceli...
28. 03. 2012 | 10:51

Kuchař napsal(a):

Tetanovka:

I to by asi stálo za to.
28. 03. 2012 | 10:54

kelt napsal(a):

Pokusme se soustředit na to podstatné.
Bárta po určitém čase "získal"důvěru Klause,soukromé audience a následně Dobeš atd.
Mohu si myslet o Klausovi cokoliv,ale že je hlupák,to opravdu ne.
Co je příčinou změny postoje Klause k VV a Bártovi?
Odpověď lze nalézt v jeho vyjádření ke zveřejněným odposlechům.
Je evidentní,že Bárta šel do politiky vybaven seznamem politiků a k nim přičleněných "kompro",která začíná vypouštěd jako varování před tím,že by mohl být pravomocně odsouzen.
A pokud by to tak mohlo dopadnout,má v záloze "kompro"na Klause,které by mu zaručilo ukončení stíhání před vynesením rozsudku.
Jiné vysvětlení nevidím.
28. 03. 2012 | 10:55

politolog napsal(a):

Pan Klaus si na rozdíl od vás uvědomuje, že to co nyní prostřednictvím zveřejněných odposlechů vyhřezlo do prostoru, je běžnou součástí kapitalistické demokracie. Proto zcela správně považuje za její ohrožení ono vyhřeznutí.
Tedy ne Klaus, ale vy jste mimo realitu.
28. 03. 2012 | 11:02

Kuchař napsal(a):

Bárta rozehrál hodně vysokou hru. Pokud má v zásobě i věci na ČSSD, skončí chudák jako Mrázek. V lepším případě jako Krejčíř.
28. 03. 2012 | 11:02

Kuchař napsal(a):

politolog:

A kde to není ?
28. 03. 2012 | 11:03

Béda napsal(a):

Kuchař,

jste si jist, že to byl Bárta? Co když to byl někdo zcela jiný, který zůstal ve stínu, mediální virvál mu slouží k zastínění a vyvození odpovědnosti na své straně hřiště a spokojeně se směje v ústraní pranici dvou kohoutů na smetišti?

Co myslíte: Existuje v české politice někdo natolik prohnaný?
28. 03. 2012 | 11:12

zdenekb napsal(a):

Kuchař napsal(a):
"Já jen vyvažuju saidkáru. Je tady spousta blbečků, co se naklání příliš doleva, tak abychom se nevysypali."
28. 03. 2012 | 09:06

V poznání, že jeden Kuchař vyváží spoustu blbečků vidím zárodek zdravé sebekritiky.

K návrhům z 28. 03. 2012 | 10:20:

1) souhlas
2) souhlas
3) více přímé demokracie, proč ne - jen u těch volených soudců a zástupců bych byl opatrný...

Každopádně se dost rozcházíte s názory a činy politiků, kterým
jinak tolik fandíte.
28. 03. 2012 | 11:13

Manitů napsal(a):

není to krásné? :-)))

http://jdem.cz/uaae5
huž i "německá" iDnes...
(v rámci dávkování přípravné medyjální masáže)

Slova, která donedávna patřila do říše fantazie,
nyní zazněla v Dejvicích vážně - ne jako politický argument pro hlubší integraci EU, ale čistě jako možnost, s níž je třeba počítat.

a Jozef Š. .."Válka bude, víc vám neřeknu"
Naše pevná fronta sociologů a politologů
nedovolí, abychom padli do rukou zlotřilého nepřítele..!!
navrhuji zaútočit preventivně třeba na Bhútán
28. 03. 2012 | 11:15

politolog napsal(a):

Kuchař
To vám nepovím. Zato vám prozradím, že v rovnostářské společnosti probíhá vše v poněkud jiným měřítku. Částky jsou totiž rovnostářsky zaokrouhlené.
28. 03. 2012 | 11:17

Vandal napsal(a):

Kadáfího narazili na železnou tyč, na co narazí kikinu?
28. 03. 2012 | 11:19

Vandal napsal(a):

už tady zase řádí latinník z kuchyně! Na co by mi byla v kuchyni latina? No přece, abych si mohl přečíst Vergilia v originále, ne voe?
28. 03. 2012 | 11:23

rorýs napsal(a):

Všem
To chce klid. Kuchař je v podstatě důmyslný katalyzátor, který má ředit ostatním myšlenky a zamezit kloudné diskusi. To chce klid. Nejlepší je nereagovat.
28. 03. 2012 | 11:30

Kuchař napsal(a):

kpolitolog:

Myslíte, prvobytně pospolnou společnost ?
28. 03. 2012 | 11:31

Kuchař napsal(a):

zdenekb:

No tahle vláda udělala proti korupci zdaleka nejvíc. Třeby zákon o zveřejnování smluv nad půl miliónu považuju za dobrý. Úřady zatím dělají ale vše pro, aby to obešli.
Tož je třeba pokračovat.
28. 03. 2012 | 11:34

Kuchař napsal(a):

rorýs:

Vy jste mě rozesmál. Levičák a myšlenky ! To jste se večer díval na horor a nyní z toho máte divoký sny.
28. 03. 2012 | 11:35

D.B5 napsal(a):

Klaus neklaus
Pehe chrlí pohádky pro překrytí současné objektivní reality.

demokratická politika byla předmětem koupě a prodeje vždycky. poctivý politolog by měl usilovat o to, aby si toho lidé byli vědomi a nepropadali iluzím
Ale politika funguje jinak.
Bez toho, že by někdo pořádně držel otěže moci v rukou,
nejde nic.
a
I hovno z bruselu musí přeci vonět ne?
Fiskálně zodpovědní můžeme být i bez Bruselu, jak to tady již někdo napsal a spomenul Austrálii.
Nečas prostě pochopil, že je to další nenápadný krok k federální (unitární) EU s dominancí Německa a Francie.
Tak takhle jsme se bruselští demokrati při vstupu do EU nedomluvili, nebo snad jo?

Ať se řekne na rovinu - chceme jednotný Evropský stát se vším všudy.
Pak se česká veřejnost může v referndu vyjádřit, jestli je to její vůle.
Takto je snaha o malý podvůdek za podvůdkem s cílem postupně kolonizovat celou Evropu.
Nic nového že?
28. 03. 2012 | 11:38

politolog napsal(a):

Kuchař
Ne, myslím vesničku naši střediskovou.
28. 03. 2012 | 11:49

Karel napsal(a):

Pan Pehe má pravdu. Je ale zvláštní, že tyto věci vycházejí na povrch až teď, kdy je do velké míry dotunelováno. Základ byl ale položen dávno a v Praze i v celém státě korupce bujela i za předchozího prezidenta. Proč bylo tehdy ticho po pěšině?
28. 03. 2012 | 11:54

kočka šklíba napsal(a):

Zdenkub díky :
"zdenekb napsal(a):

Kuchař napsal(a):
"Já jen vyvažuju saidkáru. Je tady spousta blbečků, co se naklání příliš doleva, tak abychom se nevysypali."
28. 03. 2012 | 09:06

V poznání, že jeden Kuchař vyváží spoustu blbečků vidím zárodek zdravé sebekritiky."

:D :D
28. 03. 2012 | 11:58

site napsal(a):

Kuchař

nemůžete vyvažovat protinázor tím, že nositele označíte za blbečka nebo jinak méněcenného. to prostě nefunguje. řadíte se pouze na protipól bláznů, kteří chtějí ničit cokoli nelevicového.
(jakkoli je toto označení velmi silně zavádějící)

trochu nadhledu a smyslu pro humor čoveče, takhle z toho bude blesk
28. 03. 2012 | 12:02

resl napsal(a):

Karel
tehdy bylo ticho po pěšně proto, že Havla nikdo neinformoval. Informován byl Klaus, Gross, Topolánek, Nečas
28. 03. 2012 | 12:05

dalimír napsal(a):

Takže vážený pene politologu ,berte na vědomí že většina slušných lidí o tuhle kapitalistickou demogracii nestojí a pohrdá jí ! Je jen dobré že pára již konečně začala unikat z přetopeného kotle ! Těmhle gaunerům kteří dokáží bezostyšně zneužívat poctivou demogracii musí již konečně někdo říci dost ! A Klaus také není žádný PÁN BŮH ! Pražáci mu v 89r.uvěřili a 22let se v česku utvářely mezilidské vztahy dle jeho receptu ! Tak to také dopadlo! Jsme státem mafiánů ,je to tu ještě horší jako v Itálii za dob Alkaponeho ! I slovákům také už došlo co je náš pan prezident zač ! Hoši v příštích volbách všichni svorně pirátskou stranu ,Souhlasíte ? Musíme již konečně těm křupanům z prava i zleva zatnout tipec ! Dl.
28. 03. 2012 | 12:14

Scarabeus napsal(a):

Kuchař:

"jak zabránit dosazování svých lidí vítěznou stranou"

Změnit volební systém, hlavně odstranit D'Hondtovu metodu, snížit procenta pro vstup do poslanecké sněmovny např. na 3%, nastavit nízké finanční limity/stropy na předvolební kampaň, zavést postihy politických stran i jednotlivců za podplácení(penězi, alkoholem ...) voličů před volbami.
http://cs.wikipedia.org/wiki/D'Hondtova_metoda
Následně volit strany, které nejsou zkorumpované. Že takové nejsou? Jedna už v protikorupčním testu uspěla. I pak budou dosazovani lidé vítěznou stranou, ale když špatní, tak to bude vidět na výsledcích vládnutí, v příštích volbách to taková politická strana "projede", ne jako dnes, kdy, za pokřiveného volebního systému, volby vyhrávají hlavně peníze.

Ne každý, kdo nemá Vaše názory, je komunista, existují lidé, kteří nesnáší zloděje a ochránce zlodějů stejně jako komunisty.

"Vysokou hru" hrají všichni politici, možná, že šifrovací telefon je standardní výbavou českého politika. :-(

"No tahle vláda udělala proti korupci zdaleka nejvíc."

Běžte vystupovat do pořadu "Na stojáka", budete mít větší úspěch než Iva Pazderková.
https://www.youtube.com/watch?v=G24jo3Wgh7s

JC:

"Problém je že jsme si je tam svobodně dosadili."

Tak úplně svobodně ne, velké strany si, skrze D'Hondtovu metodu, nějaké poslance přikradli.
28. 03. 2012 | 12:19

Verča napsal(a):

hehehe srabi

hlavně že máte viníka
28. 03. 2012 | 12:28

PatientO.T. napsal(a):

Co s korupcí? Nejdřív se zbavte Klause, radí Slováci:

http://aktualne.centrum.cz/zahranici/evropa/clanek.phtml?id=738979
28. 03. 2012 | 12:29

Scarabeus napsal(a):

oprava: strany si ... přikradly
28. 03. 2012 | 12:35

dalimír napsal(a):

Jo Patient.O.T ti slováci mají fakt recht ! Neměli by občané v česku nechat Klause na hradě až do jeho závěrečné ,nezaslouží si to ! Pan Pehe mi to jistě potvrdí ! Je třeba aby i on poznal ve svém životě také nějakou porážku ! Dl.
28. 03. 2012 | 12:39

JC napsal(a):

Pro mne z blogu a z některých příspěvků vyvolává úsměv na tváři zejména :

1. Informace zveřejnila MF Dnes levičáky označována jako pravicová žumpa pracující v žoldu ODS :-)) Mu he he
2. Odposlechy jsou z roku 2007 tedy jen rok poté co byla odstavena "křišťálově čistá ČSSD" Pokud není někdo padlý na hlavu tak by mohl připustit, že zejména Kubiceho zpráva hovořila o prorůstání organizovaného zločinu do politiky. To znamená, že ty odposlechy jedou dříve jak od roku 2007. To že Kubiceho nerehabilitoval ani Langer bylo podivné. To, že oranžoví a modří v Praze na radnici pracují stylem "ruka ruku myje" je evidentní.
28. 03. 2012 | 12:42

s... napsal(a):

Pehe jen shrnuje očividné věci. Je to záslužná práce, ale není to text k polemice. Každopádně mu patří můj dík za tuto nádeničinu. A jen dodatek, frekvence Peheho textů o Klausovi je dána vysokou frekvencí nehorázností, kterých se Klaus dopouští.

Ještě k obměně garnitury. Ve státě zlodějů, kterým bohužel již mnoho desítek let jsme, nebude existovat strana bez zlodějů. Je potřeba zvolit ty strany, jejichž základním principem není zlodějna a strany, které nabídnou jasné systémové protikorupční změny. Indikací správnosti protikorupčního programu budiž např. názor Transparency international.
Za mně je hlavní alternativou soc. dem, bez Hulínského, Haška, Palase, libereckách a ústeckých zlodějů a dalších všem dovře známých firem. Zatím jsou na dobré cestě, tak doufám, že je budu moci volit. Doufám také v renesanci zelených. Pravicoví voliči mají zatím velký problém. Jedině snad, že by se lidovci pokusili stát slušnou evropskou konzervativní stranou. Zatím jsou to divoké fantazie, ale současná atmosféra by mohla něco takového katalyzovat. Toť můj optimistický scénář, pesimistických je tu na kila.
28. 03. 2012 | 12:47

rejpal napsal(a):

JC
A co myslíte, lže MF nebo nelže? Vždycky, nikdy, nebo jen někdy a jindy ne.
28. 03. 2012 | 12:49

Béda napsal(a):

Kuchař,

již má uvaříno

A Dalimír

právě rozvinul další z bohaté zásoby transpaentů.
28. 03. 2012 | 12:51

JC napsal(a):

rejpal,
No to byste se měl zamyslet především vy a Pehe.
28. 03. 2012 | 12:54

ten, kdo se s blbcem hádat nebude, napsal(a):

O čem je ten blog?

O tom, jak se pravicový guru staví ke korupci.

No a některým pravičákům to nebrání v tom, aby korupci nepřehrávali na levice, ale měli by nejdříve udělat z Klause levičáka, jinak to sotva půjde.
28. 03. 2012 | 12:54

JC napsal(a):

rejpal,
P.S. jak zaznělo někde jidne. Celá současná politická garnitura je oprděná co všechno by ještě mohlo vyplavat na povrch. Opakuji celá.
28. 03. 2012 | 12:56

rejpal napsal(a):

JC
Já mám naprosto jasno. Čtu MF dvacet let a pokud jde o investigativní práci, nemá tady v komninaci s čteností konkurenci. Komentáře některých redaktorů nejsou podstatné, jsou to jen názory jako každého jiného. Ale co vy? Jak vidíte MF vy?
28. 03. 2012 | 13:00

Viola napsal(a):

Václav Klaus

je vlastně také důvěřivý člověk, věřící v dobro v dobro peněz, nutno dodat. To, že se spletl v mnoha lidech není jeho vina, není přece psycholog, je ekonom. Pro něj ekonomické ukazatele jsou směrodatné a ty ostatní až potom. Má, nebo měl kolem sebe někdy psychology, nebo psychiatry? Jestli ne, tak to asi byla chyba.
28. 03. 2012 | 13:00

JC napsal(a):

rejpal,

Já jsem je jako pravicovou žumpu pracující v žoldu ODS nikdy neoznačil.
Beru to jak to je, padni komu padni.

Pro příští volby mám absolutně jasno. Nikdo ze současných, ani náhodou.
28. 03. 2012 | 13:04

rejpal napsal(a):

Viola
Mám jiný názor. Věří v jediné dobro - dobro pro něj, jeho společenské postavení. Peníze u něj nejsou na prvním místě. Dokonce není ani takový asociál, jako někteří jeho blízcí, ani pravičák ani národovec. Je to čistokrevný technolog moci. Bez ideálů, bez mravních zásad. A je chytrý jako liška.
28. 03. 2012 | 13:04

rejpal napsal(a):

JC
Já taky ne. V tomhle bodě bychom se asi shodli. Proto také neřeším, v čím zájmu ty odposlechy zveřejnili. Dělají svou práci a bojují o zájem čtenářů. Zajímá mě jen a pouze, jak dalece jsou ty informace autentické. A to podle všecho bombenfest jsou, ať už má kterýkoli aktér jakkoli pokročilou sklerózu.
28. 03. 2012 | 13:06

JC napsal(a):

PatientO.T.,
Mno "bratia" s posledním Janošíkem v čele jsou poslední o jejichž názor bych se osobně opíral.

Říkáte konec Klause - konec korupce v Čechách ?

Mno nechme se překvapit, ta doba už není tak daleko:-)
28. 03. 2012 | 13:10

PatientO.T. napsal(a):

2 JC:
neříkám. říkají to slováci, resp. slovenští novináři. :-)
ale, technicky vzato, někde se začít musí...
28. 03. 2012 | 13:20

Karel napsal(a):

resl 12.05

to dnes asi také ne, bylo by to asi zbytečné, neboť on ví všechno. Jak to ale, že nějaké informace neunikly už za Václava Havla?
28. 03. 2012 | 13:25

ten, kdo se s blbcem hádat nebude, napsal(a):

Pro PatientO.T.
On vám ještě možná někdo vysvětlí, že máte nechat Klause Klausem, dodržovat rychlost na silnici a bude vše ok.

PS: někde se začít musí, ale ne u Capo di Tutti Capi, toho jim brát nesmíte.
28. 03. 2012 | 13:25

Analytik napsal(a):

Jediné, co Klause překvapilo a zarmoutilo bylo to, že aféra prosákla na veřejnost. Že Janoušek ovládal nejen Prahu, Česko ale i Hrad, pro něj nebyla žádná novinka.
Kdo myslíte, že řídí Klause?
28. 03. 2012 | 13:25

Kuchař napsal(a):

kočka šklíba:

Máte naprostou pravdu. Vyvážit takového Dalimíra , to chce ze sebe udělat pořádnýho vola.

Ale mě to baví !
28. 03. 2012 | 13:29

s... napsal(a):

Další komentář, který říká dávno známé věci na plno:

http://aktualne.centrum.cz/zahranici/evropa/clanek.phtml?id=738979
28. 03. 2012 | 13:49

Kuchař napsal(a):

bin ladin:

No na Vás to chce trochu zabrat, ale taky to půjde.
28. 03. 2012 | 13:59

Jan napsal(a):

Připojují se k stydícím se za pana V.K.
Nikdy nebyl mým presidentem a těšil jsem se celou dobu, že ho na návsi potkám a řeknu mu co si o něm myslím.
Ale asi nakupuje v jiné sámošce.
Chtěl bych ale upozornit na něco jiného.
V.K. tvoří v mých teoriích pomyslé zlo, v koncentrované podobě. Čiré.
Ale nyní se z něj stal komický vrtošivý stařík. Zlo se stává legrací. Nenávist se mění v pohrdání.
Připomíná mi to procesy s starými nacisty. Vrazi jsou v 90ti souzeni a smysl to už nemá, jsou již jen staří. Zločinci i oběti se mění v bezmocné starce a všichni se v prach obrátíme.
Takže.
Neměli bychom si z toho vzít nějaké poučení?
Co je důležité a co není.
Venku svítí slunce a bude jaro.
28. 03. 2012 | 14:09

s... napsal(a):

Nemůžu se už dočkat, až Klaus propašuje klozetovým otvorem moták nadepsaný "Rok první".
28. 03. 2012 | 14:12

Tomáš Pačes napsal(a):

Tento článek pana Pehe by si měli přečíst všichni občané, ať už jsou příznivci prezidenta Klause nebo ne, protože tady nejde o jednu osobu. Tady jde o demokratický systém. A v takovém případě je apatie občanů velmi nebezpečná.
28. 03. 2012 | 15:16

Cech napsal(a):

Pane Pehe jediné čeho se doopravdy bojím je,že pan prezident má pravdu a to že asi pravdu má je téměř z 89% potvrzené.

Škodlivá je hra s odposlechy => toto je daná premisa.
Tento rozšířený kontext, který by Klausovu výroku dával naprosto jasný smysl, je však doménou velmi nevybíravých způsobů, vydírání a ultimát.

Prostě jakmile i pan prezident skoprněl, při možnosti her s odposlechy, jaké si člověk dovede sotva představit.
A zdaleka už přitom nemusí jít jen o tuzemské hráče, jimž se tito odposlechy zkompromitovaní Bémové dostali do spárů.

Pakliže se současná správa státu odehrává v tomto dle mého chápaní „vyšším zločineckém levelu“, a nikoliv mezi utrápenými rádoby politiky a korupčníky jako dosud.
Pak to je skutečně důvod, proč označit to zatím nevyslovené v kauze odposlechy Bém kontra Janoušek za závažnou hrozbu demokracii.

Zde si dovolím souhlasit s panem prezidentem "Odposlechy jsou strašlivě nešťastná věc, která ničí naši demokracii."
28. 03. 2012 | 15:25

volič pravice, tudíž reakcionář napsal(a):

ježíšku,
to je zase nablito v álejích od hrdinů demokratů naiFků
Proč jsou odposlechy staré 5 let?
Proč byl Janoušek odposloucháván jen půl roku?
Proč Janoušek a hrdlička „pomohli“ na počátku cesty do Poslanecké sněmovny Vítu Bártovi a jeho spoluakcionářům 200 miliony korun?
Proč ...
(A jakou verzi nahrávek má Nečas?)

co jste dělali těch 5 let?
muhehe, ale ještě že máme dědka na hradě a aktuálně.cz

Je smutné, že politiku určuje veřejné mínění nevědomých
a schopnosti některých tohoto využít ke svým politickým cílům.
Většina ovčanů však asi nikdy nepochopí,
že je zneužívaná jejich nevědomost.“
28. 03. 2012 | 15:28

resl napsal(a):

Cech
jsou tyto odposlechy v zájmu občanů ?
Je v zájmu občanů mít nízké platy, důchody, předražené byty, silnice ? Je v zájmu občanů dostávat málo peněz k penzijní reformě tak, že se žádné spoření nevyplatí ? Je v zájmu občanů nechat se buzerovat od policie, jen proto, že nejste poslanec ? Bylo by toho moc. Je ale v zájmu předních poltiků okrádat stát a dělit se s různým lobisty ? Ano je. Je v zájmu politiků pořádat neprůhledná výběrová řízení a pak být zabezpečený bezpracně na celý život ? Ano je. Je v zájmu občanů, aby peníze byly využity pro jejich dobro ? Ano je. Dokážete jinak jejch lumpárny ? Ne. Jsou proto v zájmu občanů odposlechy těch, co se musejí bát ? Jsou. A nepleťte prosím do toho odposlechy soukromého charakteru, o těch zde nikdo nemluví. Ani ten hradní vejtaha i když ví velmi dobře o co jde.
28. 03. 2012 | 15:44

SuP napsal(a):

rejpal -
MF nelže. Jen kurví titulky směrem k většímu očekávání.
Např. :Janouškovi hrozí až 10 let. Jo, ale v případě, že by ho chytli, obvinili, dokázali, odsoudili, paní zemřela, měl blbého advokáta a od soudu, kde by se neodvolal by dostal nejvyšší sazbu. A i tak by šel domů nejpozději za 5let.
(Dneska s vámi zase souhlasím. a těší mě, kolik místních borců souhlasí i s kuchařem...)
28. 03. 2012 | 15:54

ten, kdo se s blbcem hádat nebude, napsal(a):

Odposlechy škodí, to vám potvrdí každý mafián.

A samozřejmě i jiné věci, jako neloajalita, donášení policii, médiím a podobně.
To jsem si chtěl jen společně s Donem Vitem kopnout do práskače Machálka.
28. 03. 2012 | 16:01

Jáchym napsal(a):

Odposlechy jsou strašlivě nešťastná věc, která ničí naši strašlivě nešťastnou perverzní parodii na demokracii.
28. 03. 2012 | 16:05

ten, kdo se s blbcem hádat nebude, napsal(a):

Oprava Michálka.
28. 03. 2012 | 16:05

Jáchym napsal(a):

Poslední zprávy:

Ministerstvo zdravotnictví varuje:
Myšlení škodí zdraví
28. 03. 2012 | 16:19

ali napsal(a):

těším se,až zase vyhraje levice a Pehe bude emigrovat..
28. 03. 2012 | 17:03

Antičlověk napsal(a):

Klaus není mým prezidentem. Chorý člověk by neměl být na špici mocenské pyramidy.
Klaus má narcistickou poruchu osobnosti.
www.halik.cz/rozhovory/tyden_210311.php
http://instinkt.tyden.cz/rubriky/ostatni/tema/narcis-klaus-odkvetani_25988.html http://spiknutilekaru.wordpress.com/korespondence-lekaru/
28. 03. 2012 | 18:14

MARB napsal(a):

Klaus je odtržen od reality.
www.parlamentnilisty.cz/zpravy/Obcane-proc-jeste-verite-Klausovi-Udiv-odborniku-nad-slovy-o-odposlesich-227405
28. 03. 2012 | 18:16

berka napsal(a):

Ikona polistopadové tmy je Klaus.
http://steinbauer.blog.idnes.cz/c/253231/Vaclav-Klaus-byl-pro-me-vzdy-symbolem-zla.html
Tento člověk byl pro mě vždy symbolem zla, amorálnosti, asociálnosti, arogance, demagogie, populismu, manipulace, chamtivosti, tedy nejhoršího možného. Jak jsem ho tehdy správně odhadl potvrzuje jeho současné počínání, kdy zcela odkryl svoji tvář a už se nesnaží nic maskovat. Jsem moc rád, že mám zcela odlišné vidění světa než Václav Klaus.
28. 03. 2012 | 18:25

Radkin Honzák napsal(a):

Titulky z dnešních Novinek.cz
Janoušek vyvázne s podmínkou a Béma zachrání imunita, myslí si bookmakeři
V Afghánistánu trestají ženy, které jsou obětí násilí, mají prý pokřivenou morálku
Chybí jen sázka na to, že potrestaná bude ona Vietnamka
28. 03. 2012 | 18:30

Šašek z Jihlavy napsal(a):

s...
Zbytečně se těšíte, i kdyby se ten zázrak stal a Klaus se ocitl v teplácích (a že by mu slušely), nepřežil by v base ani týden.
To není žádný Dalibor, místo houslí by bylo slyšet jen kňourání, že by to otrávilo i otrlé kriminálníky a bachaře. Asi by skončil v Bohnicích.
28. 03. 2012 | 18:54

Rudi Koutek napsal(a):

Klaus je hlavni vinik toho jak to v cezku vypada. My mu doma s manzelkou rikame familierne HUSAKOVA POMSTA. Nechapu jak se tento clovek dokazal cele ty roky udrzet u moci.
28. 03. 2012 | 19:33

takynazor napsal(a):

...Pehe...von zas bude mít zase Klaus pravdu ...vždycky si s váma vytře zadel...pokažé jdou ty vaše úvahy proti jeho názorům úplně do vytracena ...ať jsou to názory na EU na oteplování atd...jste pozadu a úplně mimo...přidejte nebo budete v zapomnění Vy rozeštvávači...a nebo vám to budou žrát jen takový exoti, jako Šašek z Jihlavy nebo Antičlověk...už ty jména jsou výstižný a o autorech říkají vše...
28. 03. 2012 | 19:36

s... napsal(a):

takynazor
Von zas bude mít Klaus pravdu Franto, tak s tim klystýrem počkej až po vizitě.
28. 03. 2012 | 19:58

zemedelec napsal(a):

Pane Honzák.18:30
Zatím si to jenom myslí.Horší by to bylo,kdyby to byla skutečnost.Či že ještě větší úpadek morálky v tomto státě,Ihned by to zaznamenali,jemu podobní chytráci a nebudou se vůbec cítit viní,při banálnějších trestných činů.Myslím,že Vás čeká hodně práce.
28. 03. 2012 | 19:59

Jáchym napsal(a):

Radkin Honzák

Janoušek pochopitelně do vězení nepůjde a Bém také ne, o Klausovi ani nemluvím - to je pochopitelné.
Přichází ještě v úvahu Klausova milost, to by bylo relativně elegantní řešení.
V krajním případě útěk na Bahamy - taky nic moc.

Nemyslím, že hoši propadnou depresi a ubodají se tradičními šestnácti ranami do zad, načež se levou rukou střelí do pravého spánku,aby bylo každému jasno, že to byla sebevražda. To už vyšlo z módy.
Zabíjet je nikdo nemusí,mohou si dokonce svobodně obviňovat nové nájemce svých bývalých revírů.My plkáme pod blogy, oni budou plkat do novin, osvěžující změna proti nudným reportážím z ložnic Ivety Bartošové. Bude to něco nového? Ostří hoši holt poněkud vyměkli a byli nahrazeni ještě ostřejšími hochy. Zvykneme si. V Mexiku si také zvykli.

Chce snad někdo naznačit,že je Mexiko méně demokratické než my?
28. 03. 2012 | 20:16

takynazor napsal(a):

to S...
...no vod těch Slováků to sedí...ty zrovna nám můžou radit ...běžte se vypchať vy S...
28. 03. 2012 | 20:33

Ovi napsal(a):

Radkin Honzák.
Je přece evidentní že ona paní se vrhla pod kola páně Janouškova auta v sebevražedném úmyslu.
28. 03. 2012 | 20:50

Mirek napsal(a):

O charakteru VK by se dalo s úspěchem pochybovat. Nepodceňujme ho.
28. 03. 2012 | 21:11

petrof napsal(a):

a já myslel, že Pehe je politolog....a na překrucování faktů, vytrhávání jednotlivých vět z kontextu, zveřejňování jenom toho, co se hodí atd. jsou tady šmokové, jako Kmenta, Čásenský, Šídlo, Tabera a další....
Asi jsem se mýlil ( když jde o pana Klause?).
28. 03. 2012 | 21:12

antiovce napsal(a):

ja nechápu na co ti pražáci ještě čekají, proč už nejsou v ulicích?! Co se ještě musí stát aby je to probudilo? Asi by to chtělo zeptat se slováků jak se to dělá.
28. 03. 2012 | 21:27

Šašek z Jihlavy napsal(a):

Jáchym
Doufám, že existují i další verze, ta vaše je ta nejhorší možná, i když ji vyloučit nelze.
28. 03. 2012 | 22:00

Jáchym napsal(a):

šašek z Jihlavy, Radkin Honzák
Kolik lidí si pozorně přečte http://aktualne.centrum.cz/rozhovory/clanek.phtml?id=738682
,co myslíte?
28. 03. 2012 | 22:45

sedlak napsal(a):

jestli ono to nebude tím, že je to president "nadstranický"?
28. 03. 2012 | 22:58

sedlak napsal(a):

http://www.economist.com/blogs/easternapproaches/2012/03/czech-corruption
28. 03. 2012 | 23:42

mb napsal(a):

Prezident opravdu nikdy neslyšel o etických kodexech, transparentnosti, morálce apod.? ...

tady se sluší poznamenat ( a snad to nebude proti kodexu diskutujících )

že PREZIDENT REPUBLIKY JE AMORÁLNÍ GAUNER ...

pokud to může prohlásit pan Havlík o Janouškovi, proč totéž neprohlásit o prezidentovi, který Janouškovo ( a Bémovo ) chování bagatelizuje a kryje ...

máme amorálního gaunera prezidentem, no a co ...
28. 03. 2012 | 23:53

sedlak napsal(a):

http://www.prvnizpravy.cz/style=default/zpravy/z-domova/kolibrik-s-mazankem-nahaneji-topolankovi-strach/
29. 03. 2012 | 00:45

Tigris napsal(a):

Píše Jiří Pehe:
"Jelikož je možné, že se Vít Bárta před příchodem do politiky zásobil kompromitujícími materiály, o čemž by svědčila skutečnost, že odposlechy Béma a Janouška z dílny BIS našly údajně cestu do Bártovy bývalé bezpečnostní firmy ABL, nikdo nemůže vědět, zda to, co jsme zatím měli možnost číst, slyšet a vidět v případě kauzy Bém-Janoušek, není jen ochutnávka."

Spíše bych řekl, že se ze strany Víta Bárty jednalo o odpoutávku, nikoliv ochutnávku. (Pokud ovšem za tím Vít Bárta stojí.) Kdo jiný potřebuje více, aby se zapomnělo na probíhající soudní jednání jeho osoby. V každém případě je zajímavé sledovat, jak postupně dochází k rozbíjení atomů, složených z elemntárních částic Klausion, Bémion, Bártion.
29. 03. 2012 | 08:12

kuchtík napsal(a):

Stojím plně za kuchařem. Přestaňte rozeštvávat pracující masy. Přestaňte špinit pana profesora a našeho milého presidenta. Přestaňte napadat ODS, neboť ta je vedoucí silou české demokracie. S pány Nečasem,kalouskem,knížetem,Janouškem atd. vpřed za vyrovnané rozpočty, systém si rozbíjet nedáme.
29. 03. 2012 | 11:00

Jeremy napsal(a):

Jsem pravicový liberál a Vaše názory, pane Pehe, čtu většinou jen proto, abych si zvedl hladinu adrenalinu. V daném případě ale musím přiznat - máte pravdu a lépe bych to nenapsal.
29. 03. 2012 | 11:58

Pavel napsal(a):

Klaus, už se nedá říci pan, ale ani prezident.
Tak tento Klaus, kterého v 89tém vynesla na výsluní ulice, pošpinil všechny ideály, důvěru, touhy a přesvědčení národa, že bude lépe.
On ale na národ z ulice kašle, protože tam jsou podle něho ti neúspěšní (protože nepodvádějí, nekradou a pouze žijí svůj život). Na národ z ulice, bez které by dnes nikdo nevěděl kdo a co to Klaus je.
Pošpinil vše, ba né lobbisty a zloděje hájí a dává jim milosti.
Nu co, zklamal a nejvíce mi na tom vadí, že nahrává komunistům: "mát co jste chtěli" s oblibou říkají. Snad to dělá jim pro radost a nám pro pláč.
Nejhorší pro mě je, že jsem ho měl rád a věřil jsem mu.
29. 03. 2012 | 16:22

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Aktuálně.cz Blog · Atapana Mnislav Zelený B Baar Vladimír · Babka Michael · Balabán Miloš · Bartoníček Radek · Bartošová Ela · Bavlšíková Adéla · Bečková Kateřina · Bednář Vojtěch · Bělobrádek Pavel · Beránek Jan · Berkovcová Jana · Bernard Josef · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Blažek Kamil · Bobek Miroslav · Boehmová Tereza · Brenna Yngvar · Bureš Radim · Bůžek Lukáš · Byčkov Semjon C Cerman Ivo · Cizinsky Ludvik Č Černoušek Štěpán · Česko Chytré · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Davis Magdalena · Dienstbier Jiří · Dlabajová Martina · Dolejš Jiří · Dostál Ondřej · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořák Jan · Dvořák Petr · Dvořáková Vladimíra E Elfmark František F Fafejtová Klára · Fajt Jiří · Fendrych Martin · Fiala Petr · Fibigerová Markéta · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Gargulák Karel · Geislerová Ester · Girsa Václav · Glanc Tomáš · Goláň Tomáš · Gregorová Markéta · Groman Martin H Hájek Jan · Hála Martin · Halík Tomáš · Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hapala Jiří · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Heroldová Martina · Hilšer Marek · Hladík Petr · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holásková Kamila · Holmerová Iva · Honzák Radkin · Horáková Adéla · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hrabálek Alexandr · Hradilková Jana · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubálková Pavla · Hubinger Václav · Hülle Tomáš · Hušek Radek · Hvížďala Karel CH Charanzová Dita · Chlup Radek · Chromý Heřman · Chýla Jiří · Chytil Ondřej J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jelínková Michaela Mlíčková · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kaláb Tomáš · Kania Ondřej · Karfík Filip · Karlický Josef · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Pavel · Klíma Vít · Klimeš David · Klusoň Jan · Kňapová Kateřina · Kocián Antonín · Kohoutová Růžena · Kolaja Marcel · Kolářová Marie · Kolínská Petra · Kolovratník Martin · Konrádová Kateřina · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Koutská Petra Schwarz · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kučerová Karolína · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kupka Martin · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Máchalová Jana · Maláčová Jana · Málková Ivana · Marvanová Hana · Mašát Martin · Měska Jiří · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minář Mikuláš · Minařík Petr · Mittner Jiří · Moore Markéta · Mrkvička Jan · Müller Zdeněk · Mundier Milan · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Návrat Petr · Navrátil Marek · Němec Václav · Nerudová Danuše · Nerušil Josef · Niedermayer Luděk · Nosková Věra · Nouzová Pavlína · Nováčková Jana · Novák Aleš · Novotný Martin · Novotný Vít · Nožička Josef O Obluk Karel · Ocelák Radek · Oláh Michal · Ouhel Tomáš · Oujezdská Marie · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Pavel Petr · Pavelka Zdenko · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Peka Karel · Peksa Mikuláš · Pelda Zdeněk · Petrák Milán · Petříček Tomáš · Petříčková Iva · Pfeffer Vladimír · Pfeiler Tomáš · Pícha Vladimír · Pilip Ivan · Pitek Daniel · Pixová Michaela · Plaček Jan · Podzimek Jan · Pohled zblízka · Polách Kamil · Polčák Stanislav · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rakušan Vít · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Reiner Martin · Richterová Olga · Robejšek Petr · Rydzyk Pavel · Rychlík Jan Ř Řebíková Barbora · Řeháčková Karolína Avivi · Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schneider Ondřej · Schwarzenberg Karel · Sirový Michal · Skalíková Lucie · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slejška Zdeněk · Slimáková Margit · Smoljak David · Smutný Pavel · Sobíšek Pavel · Sokačová Linda · Soukal Josef · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Strmiska Jan · Stulík David · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Sýkora Filip · Syrovátka Jonáš Š Šebek Tomáš · Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Šindelář Pavel · Šípová Adéla · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šoltés Michal · Špalková Veronika Krátká · Špinka Filip · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štěpán Martin · Štěpánek Pavel · Štern Ivan · Štern Jan · Štětka Václav · Štrobl Daniel T T. Tereza · Táborský Adam · Tejkalová N. Alice · Telička Pavel · Titěrová Kristýna · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomek Prokop · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Tůma Petr · Turek Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Vacková Pavla · Václav Petr · Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Vančurová Martina · Vavruška Dalibor · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Vhrsti · Vích Tomáš · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojtěch Adam · Vojtková Michaela Trtíková · Vostrá Denisa · Výborný Marek · Vyskočil František W Walek Czeslaw · Wichterle Kamil · Wirthová Jitka · Witassek Libor Z Zádrapa Lukáš · Zajíček Zdeněk · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zima Tomáš · Zlatuška Jiří · Zouzalík Marek Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael · Žantovský Petr Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy