Topolánkovo dědictví

16. 04. 2012 | 09:12
Přečteno 7506 krát
Občanská demokratická strana opustila svou misi, ztrácí voliče, nemá srozumitelný program, nehájí ani svobodu, ani kapitalismus, a realizuje dnes vlastně politiku levého středu. I to píše v dopise členům ODS její bývalý předseda Mirek Topolánek. Dodává: „Dochází k demontáži všeho pozitivního, co jsme krvavě a za cenu velkých ztrát prosadili v mých dvou vládách.“

Topolánek varuje, že se loď ODS potápí, zatímco na palubě se pořád tančí. V tom má nepochybně pravdu. Zároveň ale předvádí nevěřitelný nedostatek kritické sebereflexe.

Politický sešup ODS totiž začal během jeho působení v čele strany. Rekordní ztráty zaznamenala už ve volbách do Sněmovny a v komunálních volbách v roce 2010. Topolánek by jistě argumentoval, že to bylo až pár měsíců po té, co byl v čele strany nahrazen Petrem Nečasem, jenže analytici se shodují, že volební výprasky v roce 2010 byly voličskou reakcí na aroganci moci a korupci během předešlých let.

ODS proslula pochybnými vazbami na neprůhledné ekonomické skupiny už za předsednictví Václava Klause, ale „kmotrovský“ systém a rozsáhlé parazitování pochybných podnikatelů na státních zakázkách se plně rozvinuly až po nástupu Topolánka do čela strany.

Zatímco na centrální úrovni byl symbolem podivných praktik „Topolánkův“ Marek Dalík, na úrovni velkých měst, kde ODS dominovala, to byl Roman Janoušek pražského primátora Pavla Béma. Topolánek a Bém se politicky a osobně takříkajíc „nemuseli“, ale ve skutečnosti oba ztělesňovali praktiky, které poslaly ODS na současnou sestupnou trajektorii. Současný šéf ODS Petr Nečas už jen sklízí, co Topolánek a Bém zaseli.

Svoboda a kapitalismus se totiž nedají věrohodně hájit s pomocí „justičních mafií“, vlád založených na přeběhlících, tolerance k rozsáhlé systémové korupci, nebo schůzek politiků s čelnými „lobbisty“ v italských letoviscích. Ani bombastičnost sjezdů ODS během Topolánkovy éry neodkázala smazat pachuť z kmotrovských espézetek a velkopanských praktik čelných regionálních bosů, předvádějících se v předsálích.

Ano, loď ODS se potápí. Jenže i skutečnost, že na palubě se dál slaví, je dědictvím předešlé éry s její vírou, že s pomocí „velkých prachů“ se nakonec voliče tak jako tak podaří nějak „zmáknout“.

V tomto kontextu je typické, že ve svém dopise se Topolánek také pohoršuje, že se strana nepostavila za Pavla Béma a exministra životního prostředí a nynějšího místopředsedu ODS Pavla Drobila v kauzách spojených s odposlechy, což jsou prý útoky ze strany Věcí veřejných-ABL. Což o to, možná jsou, jenže Topolánkovi uniká, že zatímco loď VV jde ke dnu i kvůli jejím špiclovským praktikám, loď ODS se potápí kvůli praktikám především z jeho éry.

Pokud bude psát ODS nějaký další dopis, měl by se zkusit zamyslet nad podstatou problémů jeho strany. ODS byla vybudována v prvé řadě jako výtah k vlivu a moci pro morálně neskrupulózní jedince, což také důvodem, proč udělá jakékoliv programové i rétorické salto, pokud to loď přeplněnou pasažéry z prostředí českého mafiánského kapitalismu zachrání od potopení.

Právo, 16.4.2012

Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

JC napsal(a):

Nestává se často, že bych s autorem souhlasil, ale dnes to udělám.
Topolánek byl největším omylem ODS a potažmo pravice v této zemi.
16. 04. 2012 | 09:19

StandaT napsal(a):

Dneska víceméně souhlas. Odklon od pravicové politiky se udál za Topolánka. Způsob, jakým se umožňuje vytrěsnit malé akcionáře ukázal, že tato strana nemá nic společného s konzervatismem. Participace na náhubkovém zánonu ukázal, že nemá nic společného ani s liberalismem. Bude jen spravedlivé, pokud předají žezlo nejsilnější pravicové strany TOPce, ODS s pravicí nemá nic společného už roky.
16. 04. 2012 | 09:27

dalimír napsal(a):

Pravice se v téhle zemi neměla vůbec zrodit páč tahle strana jak píše pan Pehe vždy usilovala jen o zbohatnutí určité skupiny lidí ,lobistů a různých podvodným způsobem se prosazujících jedinců ! Když to jinak nepujde lidé v téhle tolik zkoušené zemi budou muset na principy demogracie zapomenout ! Lidé kteří v česku poctivě pracují nesmí mít strach z budoucnosti ! To je kontraproduktivní principům demogracie, Pryč s pravičáckými zrádci ! Dl.
16. 04. 2012 | 09:37

toník napsal(a):

Jak zněla sms Klause? Dutý a prázdný topol,tak to je konec ODS ? Tenkrát měl Klaus pravdu.
16. 04. 2012 | 09:37

Gerd napsal(a):

ODS se ne nadarmo přezdívá, poprvé použito v zahraničí, "strana modrých bolševiků". ODS ovládají kmotři, a proto M. Topolánek psal svůj dopis především jim, což p. Pehe nepochopil. Takže jasněji, Topolánek chce zpátky ke korytu. Jiný význam dopis nemá, snůšky frází lze vynechat, jsou pro hloupé voliče.
16. 04. 2012 | 09:41

ghándí napsal(a):

korupce, rozhazování a rozkrádání státních peněz, podpora evropské integrace, lobismus, rezigance a ztráta odvahy k provedení skutečných reforem. .....to jsou hlavní nemoci ODS. dá se to napsat jedním slovem SOCIALIZACE ! ODS postihla socializase a soudruh pehe má pravdu. ano, tenhle guláš uvařil topolánek a jeho zelená vláda. topolánek by měl být skutečně sticha.
16. 04. 2012 | 09:47

Ládik!!! napsal(a):

Loď se potápí, dosedne na dno vedle Titaniku ČSSD.
16. 04. 2012 | 09:49

ten, kdo se s blbem hádat nebude, napsal(a):

Přímé, jednoduché, ale víceméně souhlas.

Jen bych doplnil, že Pan Čistý byl Topolánkova pravá ruka více než deset let a za to, jaká je dnes ODS nese plnou zodpovědnost. On sám sice přímo nekamarádil s Dalíky a Řebíčky, ale jako místopředseda strany to podporoval. Pan Čistý nepoužívá Topolánkův slovník, ale styl práce a morálku mají podobnou.
16. 04. 2012 | 09:55

vico napsal(a):

Topolánek je vyhořelý muž, který se nikdy do vrcholové politiky nevrátí, neboť z někdejšího "svěžího vánku" se stal závan z fekální jímky. Konec jeho kariéry je stejně absurdní, jako kdysi konec velegangstera Al Caponeho. Vlastně ještě absurdnější - fotoseriál pro homosexuální časopis, pro který co by majitel ztopořelého penisu z Berlusconiho vily poseděl jako model.

Jeho páteční dopis je důkazem, že i se záhrobím lze navázat kontakt.
16. 04. 2012 | 10:00

ghándí napsal(a):

standa T,
brrrrrrr! TOP 09 je pravicová strana? reinkarnovaní lidovci , puvodně členové národní fronty se spícím maskotem v čele? to snad nemyslíte vážně. já jim říkám komunisti, kteří chodí do kostela. to, co předvádí drábek, za to by se nemusel stydět ani mirek štěpán. co je pravicového na TOP09? ustupování lekařským odborářům? buzerace nezaměstnaných? kalousek je zralý na blázinec. TOP09 je odporná strana, to radši slávečka a čssd.
16. 04. 2012 | 10:00

DF napsal(a):

Prostě Vy jste opravdu dokonalý generátor dýmové clony pro TOP 09 pane Pehe.
Panu Topolánkovi nejde o to, že by ODS byla na nějakém sešupu vůči ČSSD nebo ostatní trapné levici.
Pan Topolánek se drží teorie pana profesora Bednáře, který jednoznačně definoval,že ODS musí vehnat voliče autenticky pravicovým stranám a tou bezesporu SSO je.
Protože to co je mottem SSO to je jasný a propastný rozdíl mezi teoretickou a praktickou politikou.
ODS již podle pana profesora Bednáře vyčerpala teoretické možnosti růstu a proto musí nastoupit autentické strany.
Jediné co zapomněl(nechtěl) pan profesor deklarovat,že pro něho je autentická pravicová strana totožna s ultra pravicovou stranou.
No a pan Topolánek mu to díky své "vysoké inteligenci" zbaštil!
Proto se někteří členové koalice jako např.
CAPO DE TOTTI CAPI
CAPO BASTONE
CONTABILE
Rozhodli zamezit dalšímu rozebírání, pro své potřeby zprivatizovaných části státního aparátu, hlavně tajných služeb.
Proto zde jednoznačně platí,že malé rádoby nejpravicovější strany nesmí za žádnou cenu získat přístup k těmto těžce vyrvaným hodnotám autentické ODS a zde je jasné ono poštěkávání pana Topolánka na autentickou ODS, protože tento človíček jediný dobře ví co umožňuje to pravicové vítězství.
Proto snad poslední varování pane Pehe!
Nezapomeňte laskavě na základní pravidla současné vlády.
1.Nesmíš zradit
2.Nemůžež být v jiné straně
3.Musíš poslouchat oba dva K&K a jednoho zástupce (ve Strakovce)
4.Musíš plnit úkoly
5.Nesmíš odmlouvat
6.Nemůžeš likvidovat vlastní členy strany
7.Muíš se chovat slušně
8.Nesmíš porusit Omertu ani jiná pravidla strany
9.Nesmíš si dělat srandu z vládní koalice jakým koliv způsobem
NEPORUŠ OMERTU.
Prozatím stále vaše články plně nerespektují rozložení autentické ODS a jejich sil v této republice!
16. 04. 2012 | 10:04

otaznik napsal(a):

oranzovej politolog Pehe placeny zadluzenym Lidovym domem pise,

"ODS byla vybudována v prvé řadě jako výtah k vlivu a moci pro morálně neskrupulózní jedince"
A CSSD ne? V cele teto strany zatim jen stali zradci kteri klidne spolupracovali se zlocineckou KSC, ozralove, zahadni zbohatlici ci ukecani podvodnici. Cim se lisi CSSD od ODS?
16. 04. 2012 | 10:07

JC napsal(a):

vico,
Jako pravičák vám řeknu, popsal jste ho dobře.
16. 04. 2012 | 10:07

deep throat napsal(a):

O Topolovi si myslím nejen že má zelený mozek, ale že se při politickém pádu do něj musel moc ošklivě praštit. Jeho "burcující" dopis je toho přesvědčivým důkazem.
16. 04. 2012 | 10:10

ripp napsal(a):

Topolánek má strach...má strach... má strach. Půlky stažený, že by slámku neprotáh´....
16. 04. 2012 | 10:15

Madison napsal(a):

Pan Pehe má opět pravdu, tak jako i v mnoha minulých blozích. Nic na tom nemění ani časté nenávistné diskuzní příspěvky na ně.
Někdy sice zapomíná na stranu ČSSD a její nechvalně známé kauzy, ale nikdo není bez chyb.
16. 04. 2012 | 10:15

Klaban napsal(a):

Ale pánové, to rozkrádání za ODS začalo hned od počátku, nejpozději v době Sinha, Bacs, Pepa z Hongkongu už to bylo jasné i poslední tetičce na samotě. Jenom bylona začátku po komančích ještě z čeho krást, za topolánka už začali bídu pociťovat všichni, tak se o tom začalo opravdu mluvit. Ale dodnes pořád jen prázdné žvanění a žádná náprava
16. 04. 2012 | 10:16

Ivoš napsal(a):

Odešlí předsedové jsou u nás problém. Místo loajality ukřivděnost. Nejen u ODS, v tomhle jsou ex-předsedové ČSSD ještě horší. V ODS je tradiční vyčítat nástupcům odklon od pravicové politiky. Přitom když se podíváme nazpět, byla politika Klause i Topolánka více populistická, ne tak asociální, středovější. Dnes však mají ramena. Přitom Nečas v zájmu svých klientů (částečně i zbytku voličů) pokračuje zrychleně (a pod záminkou recese a zadlužení) v politice zvětšování sociálních rozdílů a politické nespravedlnosti.
16. 04. 2012 | 10:17

Stařeček napsal(a):

život po příštích volbách dopadne stejně blbě, jako ten dnešní. Voliči, kteří se zajímají více o to kdo s kým souloží a kolik dluhů má ta která umělecká figurka a nezajímá se o to jaké dluhy mu dělá tato vláda a vlády vůbec, které mu pak Kalousek připisuje a posílá složenky, taký volič k volbám nepůjde, nebo bude poslouchat páreček herců s vyg...vanými mozky. Tak se máme zase na co těšit. I kdyby vyhrála volby nějaká rozumná strana, mocipán na hradě ji vládou nepověří a zase se spolčí stejná partička. Žádná levicová strana patrně nevyhraje s takým procentem, jak se to stalo na Slovensku. O to se právě postarají čtenáři různých blesků.
16. 04. 2012 | 10:23

StandaT napsal(a):

ghándí: Drábek i Heger utahují šroubxy tak rychle a tak moc, jak to jen jde. V týhle zpovykaný, líný a nárokovou mentalitou promořený společnosti nikdo neudělá více. Politika je vždycky o možném, ne o zbožných přáních.
16. 04. 2012 | 10:23

SuP napsal(a):

Dnes taky souhlasím s těmi, co souhlasí.
Pořád mám takový dojem, že za existenci téhle vlády na TOP ještě žádnej kostlivec nevyplul. Přál bych jim to, ale je to v dnešní době až podezřelé. Hesla Kalousek, padáky, švagr, to je jen opakování matka moudrosti pro blbé. Už to bylo šetřeno a negativně.
16. 04. 2012 | 10:26

blue jay napsal(a):

Madison,
Pehe moc dobre vi o kauzach CSSD. Ale jako placenej "politolog" z poloprazdne kasicky CSSD, nema gule o nich psat. Tak radsi pise o Topolankovi, ktery jiz nekolik let neni v politice. Koho chleba zeres, toho píseň zpívej. A pehe cvrlika jak to jen jde.
16. 04. 2012 | 10:32

blue jay napsal(a):

Proc Pehe nenapise clanek, "Paroubkovo dedictvi" ci "Grossovo dedictvi"?
Boji se ze by dostal od nekoho z Lidoveho Domu pohlavek?
16. 04. 2012 | 10:37

deep throat napsal(a):

blue ray
to by bylo koukání se mrtvým koním do zadnice!

P.S. Patrně jste nezaznamenal, že Bradavice už nemá s Lidovým domem nic společného
16. 04. 2012 | 10:42

Ives napsal(a):

SuPe, všeho do času. Včera jsem sledoval duel Kalousek vs.Sobotka a snaha páně Kalouska vnutit posluchačům teorii povolební spolupráce ČSSD a KSČM byla velmi urputná. Pokud mě ale neklame paměť, tak právě Kalouska jeho námluvy u socanů a komunistů stály post u lidovců. Odvděčil se jim rozbitím jejich poslaneckého klubu a založením parlamentní strany bez řádných voleb. Lidovci mají našlápnuto slušně, divil bych se, kdyby na svého bývalého předsedu neměli něco v rukávu. Pomsta je sladká...
16. 04. 2012 | 10:44

Almo G™ napsal(a):

StandaT napsal(a): "Bude jen spravedlivé, pokud předají žezlo nejsilnější pravicové strany TOPce, ODS s pravicí nemá nic společného už roky."

Myslím, že tento příklad uvažování českého pravicového voliče by neměl zapadnout.

Takže za sebe:

1. ODS je typická pravicová strana. Dělá naprosto totéž, co ostatní pravicové strany ve světě, jen k tomu ještě více krade.

2. TOP09 je typická pravicová strana. Dělá naprosto totéž, co ostatní pravicové strany ve světě, jen k tomu krade v nesrovnatelně větších řádech, než ODS a snaží se navíc krádeže institucionalizovat, aby nebylo možné je později zrušit. Má přitom dokonalé mediální krytí - dnes lepší než ODS.

Pokud se pravicový volič po znechucení ODS přiklání k TOP09, pak to může znamenat jen:

a) Nemá žádné morální zábrany.
b) Rozhoduje se jen podle malých osobních výhod a malých osobní příkoří a je pro ně ochoten obětovat stát a společnost jako celek.
c) Rozhoduje se podle mediální masáže. Není schopen kritického myšlení. Nezajímají jej fakta, jen jejich konformní interpretace.
d) Platí body a)-c)
16. 04. 2012 | 10:46

Radovan II. napsal(a):

Pan Topolánek si myslí, že je Bůh, Bůh si nemyslí, že je Topolánek. Topolánek je stále arogantní. Má máslo na hlavě a stále vystrkuje růžky a poučuje. Kdybychom začali kontrolovat jeho majetek, asi by dopadl jako Bárta. Nemluvě o jeho osobní púsobení na Veseckou, která zastavila stíhání p. Čunka a jiné případy. Nikdy nebyl v Česku místopředseda vlády a ministr vyučen automechanikem - což bylo jeho nejvyšší dosažené vzdělání.Maturitu měl plzeňskou.
Nejvíce začala bujet korupce ze jeho premiování.
Topolánek by měl někam zalézt a neukazovat se.
16. 04. 2012 | 10:46

TNT napsal(a):

Topolánkovo dědictví - Topolánek po sobě zanechal něco hnědomodrého nevoňavého, co se zove ODS a dodnes se s tím nedokážeme vyrovnat. ODS je zločinecká organizace řízená krajskými kmotry (severní Čechy: Oulický, Novák, Zika, jižní čechy: Dlouhý, západní Čechy: Jurečko, střední Čechy a Praha: Janoušek, Hrdlička, Rittig, Morava: bratři Venclíci, Kaderka, Drobil, Langer
16. 04. 2012 | 10:47

vasja napsal(a):

toník napsal(a):
Jak zněla sms Klause? Dutý a prázdný topol,tak to je konec ODS ?
Tenkrát měl Klaus pravdu.
--------------------------------
I tenkrát měl Klaus pravdu.
Takhle to je správně.
Ale proč pan Péhe cudně vynechává mafianskou dvojku Pospíšil a Jurečko...
Žeš by ho ošálil sladce homosexualní zjev pana ministra a byl poblouzněnej jak moderátorská "jednička" Václav Moravec?
Kura kuci, preference maj zustávat v ložnicích a né je cpát do TV a do Práva.
16. 04. 2012 | 10:47

luk napsal(a):

Vážení, ODS byla založena panem Klausem k tomu, aby zajistila podmínky k beztrestnému rozkrádání státního majetku kmotry a dalšími gaunery, což také vždy činila, a to od "superzlodějiny", které se říká velká privatizace až po akcie na doručitele, které jsou základním předpokladem velké korupce. Když si přehrajte film dozadu, tak zjistíte, že ODS vždy bránila tvrdě přijetí jakýchkoliov zákonů, které měly pomoci navodit pořádek (od registračních pokladen po daňová přiznání ..)
16. 04. 2012 | 10:48

gerd napsal(a):

Loď ODS se potápí už od dob Klausovy éry. Byla to éra korupce, podvodů a divokých krádeží. Logicky skončila rozvratem české ekonomiky už ve druhé polovině 90tých let!

Kult neomylnosti - osobnosti Klause a nekritizovatelnot ODS v médiích, se dařilo v 90 letech budovat. Za peníze z privatizace, tedy za prostředky, ukradené státu. Doby absolutního hájení využili modří kmotři, kteří se rozmnožili, nakradli a teď podporují finančně ODS. Klausovo "zhasnutí" a "vytvoření skupiny bohatých lidí", u kterých nebudeme zkoumat, jak k majetku přišli, má své důsledky. "Více takových Kožených". Ovšem rozvrat ekonomiky byl fenomenální!....

Topolánkova ODS se dostala k moci po vylhané Kubiceho zprávě. (Dnes je Kubice přes to, že nemá požadované vzdělání ministrem a vyšlo najevo, že je příbuzensky spřízněn s pražskými kmotry ODS.) Topolánek přidal k obvyklým korupčním taxám 2 nuly. Začal řetězec korupčních skandálů a a ostud doma i v zahraničí kvůli jeho chování. ty zahraniční naše média tutlala, ale kdo čte zahraniční tisk, přišel si na své...
Obklopil se kmotry, Íčko a Dalík dělali špinavou práci. Volba prezidenta - korupce v přímém přenosu TV jsou nezapomenutelné!

Poté. co ODS sestavila vládu, dala najevo, že slavná "smlouva ODS s voličem" je cár papíru, který posloužil na obelhání voliče: Jeho vyjádření - volná citace "Kdyby lidé znali naše skutečné cíle, nikdo by nás nevolil", když vyšlo najevo, že volební program ODS byla záměrná lež na voliče, tedy volební podvod, vešlo do politických dějin ČR.
(Ostatně - Nečas svých 170 000 nových pracovních míst nepřinesl. Ani snížení daní, ani snížení zadlužování, které za modré vlády začalo kulminovat. Ani snížení DPH. Ani ochranu sociáln slabých matek s dětmi, sirotků, důchodců, invalidů. Natož plnou síťovku! ODS má bezedné zdroje od "sponzorů" a své voliče ped volbami přece vždy "zmákne" :-) )
V počtu neodborníků na ministerstvech ODS (a TOPVV) překonala vše, co bylo dosud známo z evropských zemí. Ministr obrany je nevoják, ministr průmyslu lékař, ministr ŽP právník, ministr vnitra nemá vzdělání, ministr financí chemik. nepřekonatelná je ministryně kultury, družinářka z malého města! :-))) Zde zcela jasně vyhrává stranická příslušnost a míra servility, poslouchat Kmotry, než odbornost....

Ekonomické "reformy", kdy se zvýšilo DPH nad úroveň v okolních zemích, zato se zastropovaly odvody a snížily už tak nízké daně bohatým, vedou ke stále většímu deficitu.
JE ZAJÍMAVÉ A PRO ČTENÁŘE ZNALÉHO REÁLIÍ ODS A ČR TYPICKÉ, ŽE SE ODS ANI NEPOKUSILA ODSTRANIT KORUPCI, když už ne eliminovat kmotry (což nejde, protože jsou páteří ODS) alespoň ZRUŠENÍM ANONYMNÍCH AKCIÍ, TÉTO ČESKÉ ANOMÁLIE! Což mělo být na prvním místě, protože dle odhadů se ročně přes ně rozkrade na státních zakázkách 100 - 200 miliard Kč!! A zákon o státních zakázkách, aby už nebylo možné řádění v rozpočtu státu, např. praktikované svého času Kalouskem a Bartákem na Ministerstvu obrany... ODS tím občanům ČR jasně sděluje, oč jí jde.
PODSTATA EKONOMICKÉ KRIZE JE V TOM, ŽE VLÁDA KRADE VÍC, NEŽ OBČANÉ STAČÍ REPRODUKOVAT.
Ale nehovořme více....

SUMA SUMÁRUM:
ODS se chová dnes stejně, jak se chovala od svého založení v roce 91. Nikdy nebudovala stát, nikdy nehospodařila. Vznikla za účelem rozkradení státního majetku a jen kradla. Kradla tehdy i dnes. Jen tehdy lidé měli iluze, věřili propagandě a stát nebyl rozkradený.

Dnes míra tolerance s praktikami ODS klesá. A to je dobře.
16. 04. 2012 | 10:52

Ládik!!! napsal(a):

Napsal nějaký dopis Standa Gross? Rád bych si ho přečetl, od mašinfíry.
16. 04. 2012 | 10:53

TNT napsal(a):

ODS byla vždy proti majetkovým přiznáním, proti zrušení akcií na majitele, proti přímé demokracii, proč? ODS nevyhovuje otevřená politika, je to strana pro horních 10 000, je závislá na velkém kapitálu a na podpoře médií. Kdyby ODS neměla na své straně média a tzv. "celebrity", tak se svým protilidovým programem má zhruba tak 10 %. ODS byla vyhnána z krajů, a tak si musela zřídit stínové struktury - kmotry - nikým nevolení lidé, kteří propojení politiky a podnikání dovedli do dokonalosti - jde jim o privatizaci státu - slabý stát = konec demokracie a oslabení voličů a posílení "elity", velkého byznysu a tím pádem i konec střední a nižší třídy
16. 04. 2012 | 10:54

Sláma napsal(a):

Dnes poprve a patrně naposled souhlasím s ghándím. Kdysi se mě ptal jeden funcionář od lidovců, jaký prý je rozdíl mezi komunisty a lidovci. Já jsem se nechal podat, a jeho definice byla: "žádný, akorát lidovci chodí do kostela". Přesnější definici lidovců jsem nikdy neslyšel. Lidovci, to je strana, která byla snad ve všech vládách, jaké v Československu byly, včetně všech vlád válečných a vlád Národní fronty. Kalousek, Parkanová, Severa atd. si mohou říkat jak chtějí, ale stále to jsou "lidovci".
16. 04. 2012 | 10:54

neo napsal(a):

nebojte se pane Pehe, třeba až skončí funkce panu prezidentovi, vrátí se do ODS a pak budeme mít novou koalici ODS a TOP 09.
16. 04. 2012 | 10:55

Sylva Šauerová napsal(a):

"Zatímco na centrální úrovni byl symbolem podivných praktik „Topolánkův“ Marek Dalík, na úrovni velkých měst, kde ODS dominovala, to byl Roman Janoušek pražského primátora Pavla Béma".

Vážený pane autore, je to ještě o něco horší. Podívejme se, proč je tomu tak.

1) MfDnes : Když se Topolánek stal roku 2002 předsedou ODS, uzavřel s Bémem "toleranční dohodu". "Ta dohoda pragmaticky změla v tom smyslu : DOBŘE, VY JSTE SILNÍ V PRAZE, JÁ SE VÁM DO TOHO NEBUDU MONTOVAT. VY NEBUDETE PŘES SVÉ KAMARÁDY VSTUPOVAT DO MÉHO CENTRÁLNÍHO HÁJEMSTVÍ", popisuje to Topolánek. Na to, aby s poměry v Praze něco udělal, prý nebyl politicky dost silný (idnes.cz, 28. 3. 2012).

Tak to je velmi zajímavé sdělení. Pan Topolánek sdělil veřejnosti a současně i orgánům státu, že si s panem Bémem a "přáteli" rozparcelovali stát. Pan Topolánek se "NEMONTOVAL" do věcí souvisejících s Prahou (byť měl k dispozici jistě dost informací k tomu, aby konal, co mu zákony ukládaly), Praha nesměla vstupovat oplátkou do "JEHO HÁJEMSTVÍ". Myslím, že tohle je srozumitelné docela dost, jasnější pan Topolánek ani být nemohl. Na podrobnosti této "parcelace" by se ovšem měly ptát orgány státu k tomu určené.

2) Mirku Topolánkovi se nechce před sněmovní komisi pro kontrolu BIS. Není divu. Z BIS prý dostával jen "trendové" informace o penetraci "janouškovských" struktur do státní a veřejné správy. Konkrétní informace z odposlechů prý nedostával. "Pokud to BIS pořizovala, tak nevím, co s tím dělala", pravil Topolánek 28. března v rozhovoru pro MF Dnes. To ale podle slov mluvčího BIS není pravda, dostával konkrétní informace i se jmény. Topolánek tedy potvrdil, že dostával informace "o prorůstání podobných struktur, jako byla ta Janouškova, do státní a veřejné správy". Je potřeba se ptát, co s tím jako předseda vlády dělal. A co třeba informace o prorůstání moravských „lobbistických“ struktur do veřejné správy, nebo snad existovaly jen ty pražské ? Panu Topolánkovi se odpovídat nechce. Kdyby totiž odpověděl, následovat by totiž mohlo (mělo ?) trestní oznámení.

A tak maně napadá : Copak asi dělají orgány činné v trestním řízení ? Bez ohledu na to, co udělá sněmovní komise : nemají snad povinnost konat, "jakmile se dozví ..." ?
16. 04. 2012 | 10:55

StandaT napsal(a):

AG: samozřejmě, že platí za d)
16. 04. 2012 | 10:56

vasja napsal(a):

Napsal Ladiku!!!
Visel u každý pumpy a psal: "Jsem socalní demokrat".
16. 04. 2012 | 10:56

Caroll napsal(a):

Pan Pehe to napsal dobře. Topolánek je ztělesněním toho, co je ODS od začátku - je synonymem korupce, podvodů a rozkrádání. Je vidět, že jeho zelený lampasácký mozek nemůže pochopit realitu v celé šíři a mylně se domnívá že se všechno, cokoliv, jakákoli lumpárna se dá vždycky nějak "okecat" a že se vždycky podaří lidi nějak něčím postrašit, nějak oblnout. Nezapomenu na volební heslo z jednoho volebního plakátu ODS, cituji: "Do ODS nový vánek přines Míra Topolánek" jako vystřižené dílny komunustických agitátorů - připomnělo mi to pitomé komunistické výlevy jako např. "Více píce pro dojnice utopíme se pak v mlíce" nebo "Dědeček a babička ujídají nám z chlebíčka" a tak dále. Tohle se dá dělat dlouho, velmi dlouho ale když začne jít lidem o chleba, zdraví a střechu tak rychle ztrácejí trpělivost, realita je bližší než politická hesla. Nejlepší by bylo kdyby se ODS, potažmo i TOP09 udržela u koryta co nejdéle, aby si lidé mohli pořádně vychutnat, co zvolili. Kdyby byly teď volby mohli by se vymlouvat na všechno možné jejich nástupci by museli napravovat co napáchali a všechna špína by byla na nich. To si ČSSD nebo jiní ostatní jistě nezaslouží.
16. 04. 2012 | 10:58

StandaT napsal(a):

AG: a víte, proč i přes to d) jsem nad Vámi? Protože Vy jste opičák s okurkou:
Ze sobotního sloupku biologa Jan Zrzavého v Lidovkách:

Pravou podstatu mizerného času, v němž žijeme, nejlépe osvětlí pokusy s opicemi. V Yerkesově centru pro výzkum primátů naučili malpy vyměňovat kamínky za plátky okurek. Opice dostala kamínek, a když ho na požádání vydala, byla odměněna. Opice dostala víc, než měla předtím, a byla tudíž šťastná. Pak vedle postavili ještě jednu klec, aby na sebe opice dobře viděly, a hráli pořád stejnou hru, jen v nové kleci odměňovali opice bobulemi hroznového vína, což je mnohem lepší, než okurka.

Opice, která dostala okurku, teď vidí, že jiná dostává za stejný kamínek víno., opice s kamínkem už není šťastná., hněvá se. Opice je tak rozhořčená, že často odmítá pokračovat ve hře. Všimněte si, prosím, že opici s okurkou nikdo nic nevzal, pořád je na tom líp, než byla, když se pustila do kšeftu s kamínky, je na tom stejně dobře jak byla před chvílí, když byla spokojená se svou okurkou. Jenže mezitím pojala myšlenku, že má nárok na hroznové víno….

Pocit, že se nám křivdí, je jeden z nejmocnějších motorů našeho chování….Náš iracionální pocit rozhořčení je vyvoláván aktivititou starých částí mozku, které v emocionálně vypjatých chvílích přebírají kontrolu nad naším chováním, nikoliv aktivitou center, kde sídlí lidská racionalita. Pocit, že máme nárok na víc, než čeho se nám dostává, je starobylý, temně zvířecí, nelidský, opičí….Víra, že nezodpovědní levičáci svádějí bohabojný lid k závisti a nenávisti, je bohužel bludná: levičáci se jen vezou na vlně vzedmuté našimi opičími mozky. Malér vězí hlouběji.

Problém opicím nastal až ve chvíli, kdy se dozvěděly, že okurka není vrchol všeho blaha., vzniklá frustrace je bohužel nevratná. Budeme-li subjektivní štěstí považovat za hodnotu, měli bychom přiznat, že ho nejlépe dosáhneme pečlivým zakrytím všech klecí. Informovanost o nespravedlnosti světa opici nepřináší žádné blaho., občas pro samou rozhněvanost přijde i o tu okurku. Ani realizace vznešeného ideálu „hroznové víno pro každou opici!“ nezajistí trvalou opičí spokojenost, neboť kdo ví, jaký šílený nárok začnou v budoucnu považovat za nezadatelný…
16. 04. 2012 | 10:59

roman napsal(a):

Pan Topolánek používá zcela běžnou praktiku, jakou používá celá strana ODS již dlouhá léta a sice, že nejlepší obrana je útok, bez jakéhokoliv zpytování svědomí a vlastní sebereflexe. Tady se běžně lidem přes média neříká pravda a jenom se hledá třídní nepřítel přesně tak, jako kdysi za vedení ÚV. A nechápu, jak může někdo mluvit o tom, že snad pan Nečas je slušný a jiný a tak podobně. Neexistuje, aby o kmotrovských praktikách za ta léta nevěděl a je zcela nepřijatelné, aby vyhlašoval představitel této vlády boj proti korupci a přitom se k ní de facto nevyjadřoval, nepohoršoval se nad ní, nepodporoval různé protikorupční iniciativy atd.. Pokud to kdokoliv z vládní garnitury nedělá, ocitá se před voliči v jednom pytli s těmi, komu tento neprůhledný mafiánský systém vyhovuje. KSČM se pořád trapně používá jako strašák a voličská karta, přitom si nikdo z těchto pravicových vizionářů neuvědomuje, jak této straně skutečně pomáhají zvyšovat preference. To je prostě neuvěřitelné, co dokáže boj o moc napáchat škod. Historie se opakuje a my jsme si jen vybrali na určitou dobu za autority podnikavé veksláky a nemorální organizátory. Jsem zvědavý, kolik občanů se sejde 21. dubna.
16. 04. 2012 | 10:59

gerd napsal(a):

Takže bych vše na Topolánka nesváděl, viz výše...

Ovšem se ještě k Topolánkovi vrátíme....
http://data.idnes.cz/soubory/domaci/A120414_BRD_TOPOL.PDF

co z Topolánkova nejnovějšího projevu plyne????

Tak ODS byla vždy proti přímé volbě prezidenta a obecnému referendu. ODS dávala přednost při prezidentské volbě korupci (zdroje od bohatých "sponzorů" jsou bezedné) a skutečné vůle lidu, který by mohl rozhodnout ve volbě prezidenta nebo v referendu, se bojí. Kdežto volby díky negativní mediální kampani (jak již bylo řečeno, zdroje jsou oproti jiným stranám bezedné) vždy nějak zmákne....

Topolánek tím natvrdo přiznal, že ODS o demokracii, budování republiky a blaho voličů nikdy nešlo! Je opravdu tak blbý nebo odtržený od reality ??

--------------------------------------------------------
Střípky:
Mluví o 25%-40% voličů ODS. Jenže to bylo tehdy, kdy stát nebyl rozkradený a kdy média, podplácená ukradeným výnosem z privatizace nepřipustila jakoukoli kritiku modrých krádeží ODS a pěstovala kult osobnosti Klause. A kdy lidi měli ještě iluze.
Kmenoví voliči ODS jsou živnostníci. Ti byli de facto podpláceni ODS paušály. ODS podplácí své kmenové voliče. Kam se hrabe tolik kritizované pastelkovné od ČSSD? :-)))) V dnešní době ovšem živnostníci pochopili, že paušály jim nepomohou, pokud nebude obrat. A ten zkomírá, protože modří zloději z vlády vysáli z obyvatelstva peníze.
Jak zmíněno výše, Tupolánkovo zmínění korupce je komické. Právě on (s Íčkem a Dalíkem) zavedl tvrdě korupční styl vlády, kdy " se korupční částky zvýšily o 2 nuly", spolupracoval s kmotry a jeho vláda byla nekonečný řetěz korupčních skandálů a ostud kvůli jeho chování doma i v zahraničí.
Tento politik je znám svou "smlouvou s voliči". Kde nesplnil ani 1 bod. Jak zmíněno také výše... (Ostatně Nečas z ODS, mávající plnou síťovkou, slibující snížení daní, placení státního dluhu, pracovní místa a prosperitu tradičně také ne) Jeho vyjádření - volná citace "Kdyby lidé znali naše skutečné cíle, nikdo by nás nevolil", když vyšlo najevo, že volební program ODS byla záměrná lež na voliče, tedy volební podvod, vešlo do politických dějin ČR.
16. 04. 2012 | 11:00

blue jay napsal(a):

Slamo,
kdyby jsi se zeptal. "jaký prý je rozdíl mezi komunisty a socialisty".
Odpoved by byla "žádný,akorat socane lzou a kradou i v noci".
Btw. Nebyla to prave socialisticka strana co se v 1948 spolcila s komunisty? A jeji odnoz existuje i dnes pod nazvem CSSD?
16. 04. 2012 | 11:03

Ládik!!! napsal(a):

O dědictví se má psát až po smrti dotyčného. Pehe právě Topolánka zabilo. Pehe asi nevidělo, jak vedle Gagarinova náměstí vyrostlo VAE Controls.
Pehe ani nevidělo, co vyrostlo naproti Hospůdky u Jiříka v Ludvíkově. Pehe má klapky na očích a postroj.
16. 04. 2012 | 11:04

Míval napsal(a):

Neřekl bych, že ODS byla v prvé řadě jako výtah k moci bezskrupulózních jedinců. Byla vybudována jako jednoúčelová strana k prosazení Klausových názorů na způsob ekonomické transformace. A protože těm názorům chyběl sebemenší morální rozměr, začali se nabalovat ti, které známe.
A myslím, že ona původní jednoúčelovost je také zásadní problém té strany. Protože její programový náboj se prosazením Klausových dogmat prostě vyčerpal a v podstatě nemá nic, co by mohla nabídnout. Kromě stále trapnějšího antikomunismu, kterým, bohužel, stále ještě dokáže prostomyslnější voliče oslovit.
16. 04. 2012 | 11:06

oh napsal(a):

otazníku, kdyby sis pamatoval něco víc než včerejší snídani, věděl bys, že polistopadová ČSSD jako výtah k moci založena nebyla a být nemohla. Členové ČSSD v rámci kandidátek OF neuspěli, až do voleb r. 1992 ČSSD šla samostatně a získala celých 6,5% hlasů a 16 mandátů. (To Klaus byl jiný kanón - budoucí opory ODS kandidovaly v rámci OF, aby co nejlépe využily cizí peří a odštěpily se po volbách, už se silným poslaneckým klubem a přístupem ke státním penízkům.) Že se ČSSD dalším vývojem tím výtahem k moci také stala, to už je jiný příběh - začíná tolerováním Klausovy vlády výměnou za Zemana v čele Parlamentu a později v rámci opoziční smlouvy už se z toho stává standard. Zkrátka, lord Acton měl pravdu: moc korumpuje a absolutní moc korumpuje absolutně.
16. 04. 2012 | 11:07

mb napsal(a):

ad sylvie ... prave na to nedodržování pravidel, zákonů, právního státu, spravedlnosti ... právě na to zajdeme a zajedeme >... spravedlivost je hlavním úkolem politiků, práva, státu, justice ... pokud spravedlnost nejde vynutit ... stát a společnost se rozkládá a hroutí ... njn ... stane se ...
16. 04. 2012 | 11:07

blue jay napsal(a):

gerde,

co rikas temto skandalum,
- Ministr Kavan a jeho trezor
- Biolíh
- Kakaová aféra
- Unipetrol
- "Pet na stole v ceských"
- Útek a smenky Radovana Krejcíre
- Byt Stanislava Grosse
- Podnikání Šárky Grossové
- Tajný policejní tým Mlýn
- Lidový dum a milionove dluhy
- Lesy CR a jejich smlouvy
- Skandál kolem soudce Jirího Berky
- Diag Human
- Rath a LOK
- Nepruhledné zakázky na ministerstvu obrany - transportéry, padáky, stany, stíhacky...
- Policejní zakázky - nekvalitní pouzdra na pistole a podobne
- Zpronevera fondu z EU - 229 milionu zmizelo
- Podvod na ministerstvu financí - 46 milionu splátka dluhu z Peru zmizela
- Proverky NBÚ
- IPB - záruky za 11 miliard
- Arbitráž s CME
- Internet do škol
- Tunelování podniku Liberta
- IZIP
- Srba
- D47
- "Investicní pobídky" - Philips Hranice, Huyndai Nošovice, TPCA Kolín - miliardy s efektem nižším než náklady; investice které neprodukují nic s vysokou pridanou hodnotou (v podstate jen montovny)
- Pozemkové aféry - Ruzyne, Uhríneves a tak dále
- Elektronické mýtné
- CKA
- První mestská banka
- Dolezel a Peta
- Gross aka milionarskej Florida playboy
- Gripeny
- Pandury
jo a ty tve pastelky. A ti filutove v Praze ala Hulinsky a spol. Ale to se preci nepocita,neb nejsou modri,lol!
16. 04. 2012 | 11:10

Frank napsal(a):

Strana ODS byla založe grázly a měla sloužit pouze k rozkradení toho státu. A celkem úspěšně se jí to d\aří dodnes.
16. 04. 2012 | 11:17

blue jay napsal(a):

Ládik!!!
Musis ale uznat ze Pehe je srandovni. Asi ta podoba Lenina neni nahodna. Mozna jednou bude v Praze mausoleum Jiriho Pehe. Davy obdivovatelu se prijdou podivat na nejvetsiho POLITOLOGA v dejinach CR. A pred budovou bude Bohus Sobotka prodavat pivo za 2.50 a burty za korunu. Horcice a oranzova sala bude zadarmo.
16. 04. 2012 | 11:19

SuP napsal(a):

Ives -
Ano, to je pravda, ale taky ho za to tenkrát skoro vyhodili. Měli to asi dotáhnout.
16. 04. 2012 | 11:19

ten, kdo se s blbem hádat nebude, napsal(a):

Musím se trochu zastat Lidovců, jsou oproti ODS pro mne volitelnou stranou. Jsou všelijací, ale arogantní mafiáni z ODS to nejsou. Co v minulosti nejvíce poškozovalo Lidovce, tak to byla spolupráce s ODS a Kalousek.

V evropském kontextu Lidové strany přispěly pozitivně, něco jako je ODS je postkomunistické, nedemokratické a patří to na politickou periférii. Lidové strany ztělesňují něco klasicky pravicového, ODS čerpá ideologii z takzvané nové pravice, což je spíše o ekonomických zájmech jistých skupin, populismu a demagogii, než o starých pravicových hodnotách.
16. 04. 2012 | 11:20

blue jay napsal(a):

ty co se sebou nechces hadat,

Lidovci ale chteji aby se cirkvim vratil jejich majetek v plne hodnote. Jak se s tim poperes?
16. 04. 2012 | 11:26

Tudor napsal(a):

V naší rodině je to jednoduché, já vstoupil do ČSSD - protože mám sociální cítění, manželka je věřící, tak šla do KDU-ČSL, náš synek je pěkné kvítko, nemá žádné morální zábrany, ale dobře mu to myslí a navíc je OSVČ, tak vstoupil do ODS, dcera je hypík s copánky, tak je u Zelených no a náš nejmladší synek musí za 3 měsíce (až mu bude 18 let) vstoupit do TOP 09 - takže ať vyhraje volby kdokoliv, rodina je zajištěna, a o tom to je
16. 04. 2012 | 11:27

Dáša N. napsal(a):

Pokud tedy, jak pan Pehe píše, byla ODS výtahem k vlivu od samého počátku, jak mohl sešup nastat až poté, co Bács Sinha Klaus přestal být jejím náčelníkem, nota bene až poté, co kmotra Němcová prolévala na sjezdu ODS krokodýlí slzy, kdy tuto stranu B.S. Klaus opustil i jako její virtuální předseda definitivně?
Nechtělo by to nějak doplnit?
16. 04. 2012 | 11:27

XaN napsal(a):

3x sláva
evrop. idiokracii!

fuj vajíčka mašírovala zpátky do Polska+etc natošup,
polské papáníčko ochucené silniční solí néééNde :-)))
muhehe
\"Blahoslavení chudí duchem, neboť jejich jest království nebeské...\"

ale je krásné,
jak naše orgány NEMOHOU KVŮLI EU řešit problémy,
které by bez její existence nikdy nevznikly, co?
Ať jsou to z poslední doby vejce, technická sůl, zkažené maso, cukr,teď se v Rakousku vyvalil skandál s razítkem na vajíčka z Polska(?), na obzoru jsou \"štastné svině\" zalehávajíci selata, Další, nové, opět zmatečné značení potravin...
No prostě socík!
Sice máme společný trh, ale rozhodně ne volný !!!
16. 04. 2012 | 11:28

blue jay napsal(a):

Rofl Tudor,

A komu to zatim vyneslo nejvic?
16. 04. 2012 | 11:29

gerd napsal(a):

Z Topolánkova projevu:

////"čisté ruce" tentokrát v režii vlády vedené ODS. - přijali jsme tak princip kriminalizace politiky, jak ho prosazovala ČSSD a ODS ho už od dob Václava Klause důsledně odmítala////

TATO TOPOLÁNKOVA SLOVA DO KAMENE TESAT !!!
Jasně z nich vyplývá, že ODS odmítala trestat (protože své!) korupčníky a korupcí se vůbec zabývat! Po vzniku Opoziční smlouvy, která byla uzavřena kvůli volební plichtě, kdy ani jeden z aktérů nemohl sestavit většinovou vládu, sice nechala menšinovou ČSSD vládnout, ale bránila své tuneláře - zloděje. Což se jí podařilo, protože přes ni (a přes ODA) nic ve sněmovně neprošlo, co by sama nechtěla.
Takže ČSSD mínila svůj boj s korupcí opravdově! Bohužel, i po korupčních causách ODS a rozvrácené ekonomice v 90tých letech hodně jednodušších lidí opakovaně volilo ODS (placená propaganda v TV a tisku za lidem ukradené peníze udělala své), která pak stíhání korupčníků z řad ODS (a těch byla absolutní většina!) zabránila.....

VOLIČI ODS KONCEM 90 LET DOSTATEČNĚ NEPOTRESTALI. Proto ODS pokračovala v korupci a krádežích a dnešní rozkradený stát je logickým vyústěním stavu, kdy skalní voliči ODS své favority omlouvají a neustále je volí, přestože opakovaně zklamali.

---------------------------------------------------------------------

Z Topolánkovy řeči vyplývá ještě jedna věc: ODS považuje rovnou daň za správnou a progresivní za levicovou a rozdílné sazby DPH taky. Osobně kvůli tomu kritizuje ODS.
ODS od tohoto populistického konceptu ustoupila, ovšem ne dobrovolně, ale protože ji realita donutila. Tento modrý populismus znamenal uplynulá léta pouze kulminaci zadlužování, když z rozpočtu vypadly příjmy, obvyklé v rozvinutých zemích... Jsou země, kde se daně téměř neplatí (nedaří se je vybírat kvůli klientské síti, kdy si subjekty daně navzájem odpouštějí) a kde stát žije z vysokého DPH. Typický příklad je africké země nebo Bangladéš. Tyto tržní ráje jsou dodnes zaostalými zeměmi, navzdory modrým jednoduchým ekonomickým poučkám...

Topolánek i diskutéři na aktuálně jsou konfrontováni se skutečností, že pravicový koncept nefunguje. I kdysi bohaté země, kde byl pravicový neoliberalismus aplikován, byly rozkradeny a zchudly ve prospěch hrstky lidí.
Jednoduché modré poučky se už ani necitují, modří ideologové, natož lidé, jim nevěří. Všude, kde vládne pravice - ta, která přináší neoliberální koncept! - se rozevírají sociální nůžky, země se zadlužují a ekonomika stagnuje. Získává na tom jen nepatrná skupina bohatých lidí, kteří jsou ještě bohatší. (NEOLIBERALISMUS JE IDEOLOGIE NEPATRNÉ HRSTKY LIDÍ, kteří si jeho hlásání mohou dovolit zaplatit, protože prostředky se jim mnohonásobně vrátí. )
Protože jejich světonázor nemá s Raciem nic společného, skutečnost nemohou přijmout, Víra jim v tom brání, tvrdí tedy, že česká pravice vlastně není pravice. NEZBÝVÁ SE TEDY ZEPTAT, KDE JE VLASTNĚ PRAVÁ PRAVICOVÁ PRAVICE???
Kdysi bohaté země Island nebo USA rozkradla Pravice. Česká pravice krade jako světová pravice, v tom se tedy neliší. I česká pravice je zaměstnancem finančních skupin, pro ně a ne pro lidi dělá zákony, i když to poškozuje stát. Tolik připomínané Řecko rozkradla pravice. Statistiky, kolik Řecko dávalo na zbraně, které nepotřebovalo a zákony, umožňující rozkrádání (a to Řecko nemá akcie na doručitele!!!) mluví za vše. Litva, Maďarsko, Slovensko, Rumunsko a další chudší země neoliberalismus nenastartoval, ale dostal do kolen. Proto od něj s předstihem od nás odstupují. V zemích západní Evropy jako Německo, Francie, Británie, Švédsko, kde nikdo nezpochybňuje progresivní zdanění, ani pravice, mají místo pravice jistě levici :-)) Ale tyto země zároveň nepodléhají ekonomickým výkyvům, jako země neoliberální, systém je stabilizuje. A co Čína nebo Indie? Tam roste ekonomika raketovým tempem! Obě země mají podnikatele, ale v největších a strategických podnicích má hlavní slovo stát. Ten kordinuje jejich fungování a dělá strategická rozhodnutí. Připomíná to stav v ČR těsně před rokem 48, kdy byly znárodněny velké podniky nad 500 zaměstnanců...

Moc by mne zajímalo, KDE je vlastně autentická pravice (s rovnou daní a škrty) a KDE je zároveň pravicový ráj pro většinu práceschopného obyvatelstva ?????
16. 04. 2012 | 11:32

jája napsal(a):

Autor - nemá cenu se obouvat do Topolánka, ten je mimo hru, ale v současné době jsou v ODS horší individua. Na prvním místě nějaká Němcová, hloupá ...................., jeden z nejvyšších ústavních činitelů. Přitom nemá ani kousek znalostí o věcech ústavních, jako je rozpuštění politické strany. Ona umí reagovat stejně jako její soukmenovci okamřžitým protiútokem, podpásovkou. Proti Diensbierovi toto učinila, tuším ve čtvrek dna ČT24, kdy na něj vytáhla Grosse a on ve své slušnosti neměl tu drzost zareagovat stejnou municí a předříkat jí jména ne z minulosti, ale současného dění jako Bém, Drobil, vondra a spol. Toto individuum má tu drzost se považovat za vhodného kandidáta na prezidenta republiky, Klaus je alespoň velice chytrý, Němcová je všechno ostaní, drzá, arogantní a úplně modrá. Modrou barvu považují jako synonymum hlouposti.
Vzhledem k tomu, že nemák koho volit, protože SSO opět leží v zákopech, volit půjdu, ale tak, aby došlo ke zm,ěně, které se tzv. pravice strašně bojí. Sice bude nová emigrace, Kalouskové, Drobilové, dalíci, Bémové budou utíkat na různé ostrovy, aby jim třeba nebyl zabaven jejich poctivě nabytý majetek. Jejich ztrátu by člověk i oželel, mohli se ztřetávat se svými kámoši Koženým, Vostým, Krejčířem..... a nadávat na poměru v Česku.
16. 04. 2012 | 11:33

politolog napsal(a):

Tudore,
a to ještě nevíte, že všichni vaši vnuci budou volit KSČM.
To aby byl záběr vaší rodiny komplexní. Sichr je sichr.
16. 04. 2012 | 11:38

blue jay napsal(a):

Z Paroubkova projevu,
„Ty zákony, které jsou potřeba ve prospěch této země, lidu této země, budeme schvalovat i třeba s komunisty, a kdyby tady spadli marťani, tak je budu schvalovat třeba s marťany, budou li členy Poslanecké sněmovny!

...tu a tam se stane, že někam pospíchám. Pracuji ve prospěch občanů této země. To není zhovadilá potřeba, že bych byl nějaký kapitalista, který potřebuje zvýšit svůj firemní profit.“ (Paroubek k porušování dopravních předpisů svým řidičem.)

Já se do žádných mocenských pozic nehrnu.

Hlavně díky mně Praha vypadá, jak vypadá. Takový rozvoj tu nebyl od doby Karla IV.

Nejde o to jestli se vám líbí program CSSD nebo ODS, ale jde o to jestli chcete za premiéra me nebo tady pana Topolánka.

Tak lidé si zvyknou na leccos. Lidé si zvyknou, když bude dobře fungovat koalice s lidovci, a když s komunisty, tak samozřejmě i na ni.
16. 04. 2012 | 11:38

neo napsal(a):

StandaT :

pokus s opicemi to geniálně vystihuje
16. 04. 2012 | 11:40

blue jay napsal(a):

jajo?

a mel Dienstbier junior odvahu aspon zaseptat jmena jako Hulinsky,Brezina atd? A oranzove barva je synonymem ceho podle vas?
16. 04. 2012 | 11:46

ali napsal(a):

ano, ODSka ztrácí voliče, protože nedodrželi to co měli..to je v pořádku, tak je to i u Véček..bohužel, ne u socanů a bolševiků
Proč socanům a bolševikům preference stoupají? Vždyť je to to samé v oranžovorudým..
Jen nestydatí alibisté bijící se za to, co už tady bylo a neuspělo, zradilo, zdevastovalo, využilo a ztroskotalo dokáží dál demagogicky a populisticky blbnou lidi..dělat reklamu zločincům dokáže jen ten, kdo je stejný..
16. 04. 2012 | 11:46

SuP napsal(a):

neo -
Kvůli tomu to taky pravicová televize vysílala.
16. 04. 2012 | 11:47

ten, kdo se s blbem hádat nebude, napsal(a):

Pro blue jay.
Nevím, jak si představují církevní restituce Lidovci, jisté je však to, že za jejich vlády k nim nedošlo.

Ten současný tunel prosazuje především ODS a TOP 09, svádět to na Lidovci mohou jen géniové a charakterové tvého formátu.

Osobně si myslím, že velká část Lidovců přijímá to, že by to neměla bezohledně prosazovat přes odpor většiny veřejnosti. Na rozdíl od Lidovců odesák s topkou nemají žádné morální zábrany, podobně jako ty.
16. 04. 2012 | 11:50

Pepa 3 napsal(a):

Sojko, sojko!
Vypadá to na progresivní paralýzu v pokročilém stavu.
Na koho chceš ten nesmyslný a smíchaný výčet mkauz hodit? Jen namátkou:
biolíh - Pitr a Mrázek (přečti si krakatici)
Kakaová aféra - skutečně jen mediální aféra, rozsáhlé policejní vyšetřování za éry ministra Langra nic nezjistilo. Že by fandil ČSSD?
Zpronevěra fondů z EU: Ve kterém roce začalo čerpání evropských fondů a kdo v té době vládl?
Lesy ČR a jejich smlouvy : Kdo vládl a kdo byl ministrem zemědelství v letech 2009-2011, kdy byly tyto smlouvy uzavírány?
IZIP : europoslanci ODS Cabrnoh a ...
Liberta : Dosud jediný odsouzený ministr, člen ČSSD, kolik stejných bylo z jiných stran?
Zakázky ministerstva obrany: Až na malé výjímky ovládaného lidovci a ODS (zejména Kalousek a Bártek)
D47 - ministr dopravy z KDU-ČSL
První městská banka - nepřetržitých 20 let vlády ODS v Praze
Diag Human - pozůstatek Klausovy vlády, vydatná podpora Kalouska příteli Šťávovi
pozemkové aféry : pozemkový fond patřil do působnosti ministra za ČSSD Zgarby. Vůči němu také byla vyvozena politická odpovědnost a byl "odejít" (NA rozdíl od ProMoPro a Vondry)Jinak v čele viníka - pozemkového fondu stáli členové ODS a hlavními kupujícími byli "kmotři" ODS.
Co vlastně chcete svým chaotickým výčtem říct?
16. 04. 2012 | 11:50

SuP napsal(a):

ali -
Dík za přihrávku. Preference socanům a bolševikům stoupají, protože jejich voliči se mají jako prasata v žitě (ale aby se na to nepřišlo, dělají chudinky). Tak jim vůbec nevadí, že ty jejich strany nesplní nic co slibovaly. Jejich voliči totiž nic z toho už nepoptřebují. A v tom to podle mě bude.
16. 04. 2012 | 11:51

Ten co se klidně s blbem pohádá napsal(a):

ten, kdo se s blbem hádat nebude -
Lidovci někdy vládli? S jejich 15%? To čumim.
16. 04. 2012 | 11:54

Ládik!!! napsal(a):

SuP, Ali -
až vyhrají volby, můžeme se těšit na seniorboxy. Televize nebude stačit vysílat, jak budou plné.
16. 04. 2012 | 11:55

gerd napsal(a):

modrá sojko:

zapoměl jsi se vyjádřit k mému textu. Proč??? Tvá slova má nevyvracejí naopak je potvrzují modří zde zanechali dost odporné poměry. Zapoměl jsi napsat modré lumpárny, kterých je nesouměřitelně více, účelově, že ano, :-) ale co s tebou :-))))

Tak polovina z toho, co jsi napsal, je modré dědictví. Jako Lesy ČR, smlouvy na ministerstvu obrany, útěk Krejčíře apod... Máš v tom guláš. Co s týče Liberty, viníci byli potrestáni. otázka na tebe a o tom to je: Kdy byl potrestán jediný modrý tunelář??? :-))) Gross už v ČSSD není, otázka na tebe a o tom to je: Kdy ODS vyhodily ze strany jediného svého svého tuneláře? :-)))))) navíc, ten chasník využil korupčního prostředí instalovaného ODS. Jel v tom s modrými tuneláři, kdyby ne, tak ho dostali. nejen podle Kočí ODS ovládá vnitro a justici. Lidový dům je zadlužený. To je dobré vědět, že nemá sponzotry v pozadí jako Bakalu a spol., kteří si stranu kupují.:-) To o ODSTOPVV říci nelze....

Tak a teď otázky na tebe. nebudu vypisovat všechny modré lumpárny, protože by blog nestačil, spokojím se s nejnovějšími:

Proč nejsou vyšetřeny - Vondra a PromoPro, John a ORA PRINT, Drobil a jeho 3 miliardy Kč ze SFŽP a jeho 500 000 000 Kč přímo do stranické pokladny ODS!!! Gross byl za pouhý milion a půl z ČSSD vyloučen!!! :-) Proč není vyšetřen původ peněz Janouška na účtech? Proč Bém a jeho Opancard nepodléhají auditu? proč Drábek a jeho nový Softwahre přišli republiku na 3 miliardy kč, když by to stálo 4 miliony Kč? Během modré privatizace bylo rozkradeno podle odhadů až 4 biliony Kč. proč se to nevyšetřuje??? Proč se nevyšetří podivné milosti prezidenta? Jak může být vůbec prezident, když ODS korumpovala v přímém přenosu TV??? Proč Bárta za uplácení dostal podmínku? Proč Kalousek odpustil vracení peněz Knížeti za nesprávně použité dotace na rybníky??
Proč Roman dává ze státního ČEZU stovky milionů Klausově rodině?
Jak je to s privatiací důchodů?
Jak je to s privatiací zdravotnictví?
Jak je to s privatiací školství?
Kdo na tom vydělá a kdo je oškubaný??

Těším se na odpovědi. I na to, že objektivně .-) uvedeš modré lumpárny, i když je každý známe.

A otázky na konec: PROČ ODS TOP TAK LPÍ NA AKCIÍCH NA DORUČITELE???
PROČ ODS TOP SE TAK BOJÍ MAJETKOVÝCH PŘIZNÁNÍ (které by korupci odhalily)???
PROČ ODS TOLIK BROJÍ PROTI ZÁKONU O STÁTNÍCH ZAKÁZKÁCH?
PROČ ODSTOPVV SE TOLIK BOJÍ REFERENDA?

ODS vznikla na korupci a je celá prolezlá korupcí. i JINÍ JAKO JEDNOTLIVCIVYUŽILI PROSTŘEDÍ INSTALOVANÉHO ODS, ALE KMOTŘI ODS VEDOU, JEJICH KRÁDEŽE JSOU SYSTÉMOVÉ. A to je hlavní problém ČR !!!
16. 04. 2012 | 11:56

ghándí napsal(a):

standa T
utahování šroubů a ještě navíc jenom tam, kde se žadné lobistické skupiny (například odbory) nedokážou bránit, přece není pravicová politika. to je ryzí levičáctví. neboli tupé škrty. v tom bude sobotka pouze po volbách pokračovat stejně jako fico na slovensku. já jsem od pravice čekal reformy, nikoliv zvyšování daní a škrtání. a čekal jsem to po volbách 2006, kdy bylo na reformy poměrně dost prostoru. proreformní tlustý dostal padáka a na jeho místo přišel škrtlidovec kalousek. bývalý koaliční partner čssd. TOP09 je dle meho nazoru levicová federalistická strana s klerofašisoidním nadechem.
16. 04. 2012 | 11:58

kelt napsal(a):

To Vico,
příliš mu fandíte,doporučuji si znovu prohlédnout fotografii z "Belrusconiho mejdanu"
Jeho prostředník,kdy ukazoval Kalouskovi,že je jednička na tom byl očividně lépe.
Ale to je jenom dá se říci nepodstatný detail.
Podstatný je fakt,že Topolánek dostal politickou "kulturu"až na samé dno.
Nečas se jen tváří,že on nic,on muzikant.
16. 04. 2012 | 11:59

gerd napsal(a):

Pepa 3 :

taky jsem tomu modrému zoufalci napsal, že v tom má guláš :-)))))

Co se týče boje proti korupci, jak uvádím výše: Z Topolánkova projevu:

////"čisté ruce" tentokrát v režii vlády vedené ODS. - přijali jsme tak princip kriminalizace politiky, jak ho prosazovala ČSSD a ODS ho už od dob Václava Klause důsledně odmítala////

TATO TOPOLÁNKOVA SLOVA DO KAMENE TESAT !!!

Jasně z nich vyplývá, že ODS odmítala trestat (protože své!) korupčníky a korupcí se vůbec zabývat! Po vzniku Opoziční smlouvy, která byla uzavřena kvůli volební plichtě, kdy ani jeden z aktérů nemohl sestavit většinovou vládu, sice nechala menšinovou ČSSD vládnout, ale bránila své tuneláře - zloděje. Což se jí podařilo, protože přes ni (a přes ODA) nic ve sněmovně neprošlo, co by sama nechtěla.
Takže ČSSD mínila svůj boj s korupcí opravdově! Bohužel, i po korupčních causách ODS a rozvrácené ekonomice v 90tých letech hodně jednodušších lidí opakovaně volilo ODS (placená propaganda v TV a tisku za lidem ukradené peníze udělala své), která pak stíhání korupčníků z řad ODS (a těch byla absolutní většina!) zabránila.....

VOLIČI ODS KONCEM 90 LET DOSTATEČNĚ NEPOTRESTALI. Proto ODS pokračovala v korupci a krádežích a dnešní rozkradený stát je logickým vyústěním stavu, kdy skalní voliči ODS své favority omlouvají a neustále je volí, přestože opakovaně zklamali.
16. 04. 2012 | 11:59

český maloměšťák napsal(a):

Copak, copak - chlap s gulama ztratil gule a nechce před sněmovní komisi ?
Za to ale - jak hezkou metaforou zdůraznil vico....posílá stále jakési dopisy ze záhrobí...no, není nad to snažit se opravit minulost - to mají takovíhle chlapi s gulama tak jaksi tradičně zašito pod kůží - opravovat minulost - v době kdy už to nemá žádný smysl.

JInak co se týče jakéhosi duelu odstavená rodina vs aktuální rodina - uvnitř famiglie ODS ....je to jak by se dva hrobníci hádali, jestli na vykopání hrobu má větší zásluhu ten kdo kopal krumpáčem, nebo ten co házel lopatou.

Pokud nedojde k exhumaci mrtvoly a to tak, že se provede veřejné, zevrubné ohledání - zejména mozku a všech údů ....mohou si chlapi s gulama tak maximálně škrábat na gulách. Nebo na něčem jiném /například na hlavě nebo na dopisním papíře/.

Otázkou však je, zda ten puch...co se z mrtvoly bude šířit....
...zda je k dispozici dost plynových masek. Aby se na to vůbec dalo koukat.

A je zde ještě jedno nebezpečí - že dodávka těch masek šla přes inženýra Kalouska - nebo někoho podobného.
No a pokud si myslíte, že se dá přetvařovat i v situaci, kdy na vaše čichové orgány zaútočí něco tak festovního, jako je puch dvacetileté mrtvoly...že tedy se budete tvářit jako že ta maska je O.K. a laškovat při tom a plácat inženýra Kalouska či někoho podobného po zádech - vězte, že si kadíte do vlastního hnízda.
Nejde to - fakt to nejde.

Schválně - zkuste si to sami.
Chce to rýč a lopatu, páčidlo a vyrazit směrem k vile Pepy z Honk...eh, tedy k hřbitovu.
16. 04. 2012 | 12:02

:-) napsal(a):

ghándí napsal(a):

utahování šroubů a ještě navíc jenom tam, kde se žadné lobistické skupiny (například odbory) nedokážou bránit, přece není pravicová politika. to je ryzí levičáctví. ---- TO JE RYZÍ PRAVIČÁCTVÍ :-) neboli tupé škrty. já jsem od pravice čekal reformy, nikoliv zvyšování daní a škrtání. a čekal jsem to po volbách 2006, kdy bylo na reformy poměrně dost prostoru. proreformní tlustý dostal padáka a na jeho místo přišel škrtlidovec kalousek. bývalý koaliční partner čssd. TOP09 je dle meho nazoru levicová federalistická strana s klerofašisoidním nadechem. PRAVICE NIKDY NEINVESTUJE DO DLOUHODOBÉHO ROZVOJE STÁTU, PENÍZE, KTERÉ SE VRÁTÍ V BUDOUCNU. KRADE IHNED, PROTOŽE JE TO VÝNOSNĚJŠÍ.

A zase ta stejná písnička: Pravice, která krade a nehospodaří všude na světě a všude na světě rekordně zadlužuje, není ta pravá pravice? TAK KDE JE TA PRAVÁ PRAVICE?????? KDE JE TRŽNÍ PRAVICOVÝ RÁJ :-))))
16. 04. 2012 | 12:03

politolog napsal(a):

Ali
Madam, chce to trpělivost . Výživné kauzičky na socany se šetří na vhodný okamžik. Je jich řádově méně jak na pravouny, a proto se musí správně načasovat. Z roku 2010 máme zkušenost, že bohatě stačí měsíční intensivní antilevičácká masáž a snového volebního výsledku je dosaženo.
16. 04. 2012 | 12:04

Myšelín napsal(a):

jája
I kdyby došlo ke změně, o které píšete, že se jí tzv. pravice bojí, myslíte, že ještě tady bude něco, co by se dalo znárodnit?
16. 04. 2012 | 12:04

SuP napsal(a):

Ládik!!! -
Kouzelná představa! °-)
Já mám tu výhodu, že mladý jsou špenáti a navíc mě neuzvednou. A kdyby se tam dal senioři zavážet vozejkem, tak nemaj vozejk a ještě mě maj rádi - barák nepoděděj dřív než jim z něj vymřu.
16. 04. 2012 | 12:05

Myšelín napsal(a):

politolog
Mám spíš obavy, aby se nám do voleb pravice úplně nevypařila. Nebo aspoň aby do voleb její dřívější lídři třeba hromadně nezahynuli při tenisu, nebo tak něco.
16. 04. 2012 | 12:11

Akcie na doručitele - základ korupce napsal(a):

ODS v koncích

Kromě trapného antikomunismu, přesto, že s komunisty spolupracuje, když se jí to hodí, nemá dnes ODS šanci normálního člověka oslovit. Pravice se chová tržně - krade do vlastních kapes. Neregulovaný trh bez přívlastků jí to umožňuje, každé zákonné omezení omezuje i korupci, což je z pravicového pohledu špatně. Na modré strašení v modrými rozkradeném státu dnes reagují pouze lidé, které modré zlodějiny živí a lidé s nižším vzděláním, lidé jednodušší, kteří nechápou, že když pravice rozkrade stát, budou nejvíc tratit právě oni!
16. 04. 2012 | 12:12

Ládik!!! napsal(a):

SuPe,
já měl představu, že tam polezou sami, po celých stranických organizacích... A navíc mám představu, že oranžoví se počítají k seniorům už od 60let. A seniorboxy budou mít práh na zemi, budou alespoň 5místné. Uvnitř všechno nerez, teplý párek, pivo a oranžová šála.
16. 04. 2012 | 12:12

jája napsal(a):

Myšelín - znárodnit, nikdy, ale zabavit zlodějům. Ti naši slavní multimiliadráři sice k majetkům přišli většinou neeticky, ale nikoliv protiprávně. Ty zloděje samozřejmě postihnout, začít u Bakaly, Charouze, Řebíčka a všech sponorů ODSTOPVV, oni vědí, proč si tuto juntu udržují u vlády.
16. 04. 2012 | 12:13

SuP napsal(a):

:-) -
Tupé škrty aspoň vrátily (vrátí) nějaké peníze do rozpočtu. Zatímco "Chytré daně z příjmů" zatím nepřinesly nic. Nějak nemohu souhlasit.
16. 04. 2012 | 12:14

pepa napsal(a):

Cožpak se podívat na praní výnosů z korupce při financování ODS dárci do 50000,-Kč, seznam vyšel na servru PL, a řada důkazů o organizovaném zločinu!!!!!!!!!

To nás nenapadne provést důležitá prověrka financování pol.stran v PSP, zejména ODS a legalizace výnosů zločinného jednání-rozkrádání SR tr.č.??????

V ČR se budou škrtat dávky pro široké vrstvy obyvatel, ale politický zločin bude beztrestný???????????????

Co tak seznam dárců ODS prověřit a dovodit organizovaný zločin????????

Máme rozkrádané SR v přímém přenosu přes SŽDC, SFDI, ŘSD, a další.........!!!

Např. 1Km tramvajové tratě v Jéně SRN vyjde 10x levněji než v PRAZE!!!!!
16. 04. 2012 | 12:15

Maximus napsal(a):

Myslel jsem, že původně byly v Liverpoolu vyrobeny jen tři, tj. Titanic, Britannic a Olympic a jen ten poslední se dožil delšího věku, ale koukám, že je následuje loď zvaná ODSnic či ODSpic. Ten háček nad "c" jsem taději vynechal...
Ale vážně, nestačím se divit, jak se tady někteří bijí jak lvové o mříže... za tu svoji politickou stranu. Jenže, ono je to trochu jinak, všechno to jsou hajzlíci, alespoň většina politiků, ale většinou ta strana v opozici trochu vystřízliví a šváby a paraziti z ní na chvilku vypadnou popř. zmizí aspoň ti největší. Naší pseudo pravici opravdu bude slušet vyloučení na trestnou lavici, tak alespoň na dvě volební období, mají toho totiž na svědomí už přespříliš (lumpárny v odklánění státních financí ponechávají v provozu, dále hoši udělali guláš v příjmové stránce státu a doslova podtrhli příjmovou stránku SR a chybějící finance neustále jako pominutí hledají v peněženkách občanů pomocí zvýšení daní a různých zdražovacích fint). Opravdu je potřeba, aby tyto strany (ODS, TOP09, VV) pokud nezaniknou, aby prošli vynucenou sebereflekcí a velkou očistou. Nedělám si velké iluze z činnosti ČSSD, ale oni nyní jsou oproti nim čistí jako lilie. V opozici jsou už pěknou řádku let. Jejich program v makroekonomice státu se zdá mnohem uvážlivější a snad se o takové excesy a pokusy nebudou pokoušet jako jeden pán s chemickým vzděláním. Jinak ovšem není dobré, aby pravice jako taková u nás zanikla, jak by si mohl někdo přát, pro "zdravé" politické prostředí je opravdu třeba min. dvou protichůdných pólů, které proti sobě programově jdou. Jenže na pravém křídle bychom si asi všichni nebo většina z nás představovala standardní pravicové strany západního střihu, ale to zatím u nás nehrozí. Jenže to oni nepochopili, občané je nezajímají, snad max. jen u voleb. Ovšem, pak se nemohou divit, že je lidé začínají tolik nenávidět a stále se to stupňuje. Nedejte se zmást tím, že třeba na demontracích včerejší "Holešovské výzvy" se neúčastnilo moc lidí, ono se to pozná brzo u prvních voleb a někteří lidé ze stávajícího establishmentu se budou dost divit. Stejně jako když byly volby hejtmanů, tehdy to ODS projela na celé čáře a teď mají hoši nakročeno po podobné cestě, ale té hlavní a rozhodující.
Pěkný den všem!
16. 04. 2012 | 12:16

SuP napsal(a):

Ládik!!! -
Zase to máš dotažený. To tam můžou lézt po okresech. Ještě dej do kouta koš na odkládání mávátek.
16. 04. 2012 | 12:17

StandaT napsal(a):

ghándí: to je sice pravda, ale v posttotalitním prostoru, kde socialista plynule navázel na to nejpokleslejší z Husáka je i jekžkakž demokratické "lecičáctví" pokrokem, který je vhodnější kultivovat než zatracovat. Buď zkultivujeme to, co máme, nebo dokončíme oblouk. Třetí cestu nevidím.
16. 04. 2012 | 12:24

Petr napsal(a):

ODS má jednu velkou chybu ! Odcizuje se prostým občanům a vytváří výhody pro bohaté !Vůbec ji nezajímá zda jsou v ČR poctivě losovány číselné hry,nebo jsou občané okrádáni nepoctivým losováním ! Např.Sazka si vytvořila velice neprůhledné losování,pouze generuje údajná vylosovaná čísla na tel obrazovce a to u Hry Šťastných 10 za 1 hod po skončení sázení a u Sportky dokonce za 2 hodiny !To vše zařídil Dr.Hušák !!!!V Americe mají losování průhledné,tj.losují po skončení sázení v přímém přenosu TV s detailním záběrem na losovací stroj !!U nás může občan sledovat losovací stroj jen zdáli a to v době kdy už spí tj ve 24 hod 30 min!!Sazka má ideální příležitost k podvodu !Počítače lehce vyhodnotí všechny sázenky,stanoví nevýherní kombinaci čísel a pak již stačí zařídit,aby některá čísla byla vylosována a jiná nikoliv !(způsobů je mnoho !)Sazka zná vsazená čísla sázejících od dob zavedení terminálů !ODS je čas dělat něco pro lidi,pokud chcete zvýšit svoje volební preference !Iniciujte v poslanecké sněmovně zákon,ve kterém se bude pravit,že společnosti provozující číselné loterie nesmí znát vsazená čísla sázejících !!(pod mnoha milionovou pokutou)To by byla těžká rána pro Sazku !Nebo donuťte Sazku k průhlednému losování,tj,že musí losovat v přímém TV přenosu ihned po skončení sázení tj po 18 hod s detailním záběrem na losovadcí stroj ! Pokud Sazka nepřijme průhledné losování navrhněte odebrání licence a zřízení nové státní poctivé loterie !Uvidíte jak stoupnete v oblibě u občanů pokud začnete pro ně něco dělata toto je velká příležitost ODS!!!!!! Nepromarněte ji !!
16. 04. 2012 | 12:28

:-) napsal(a):

Překopírován příspěvek Arta z jiné diskuze

Zažili jsme vlády pravice i levice. Levice byla jednoznačně úspěšnější.
ČSSD (levice): hospodářský růst, který trval 8 let, žádná krize, na konci těch osmi let druhá nejrychleji bohatnoucí země v Evropě (s meziročním růstem i přes 7%)
ODS (a pravice): 3 hospodářské krize za 11 let vládnutí (sousední Polsko ve stejné době nezažilo ani jednu, sousední Slovensko a Německo jednu); dnes jsme jediná země ve střední Evropě, která je v hospodářské krizi; všechny země kolem nás slušně bohatnou (Německo, Slovensko, Polsko, Rakousko...)
ČSSD (levice): znatelně nižší korupce (o dvacet míst lepší postavení v oficiálním mezinárodním srovnání proti dnešku), podpora průmyslu (vznik nových podniků, které jsou dnes hlavními plátci daní v ČR)
ODS (pravice): mnoho korupčních afér, nevznikají žádné nové
podniky
ČSSD (levice): vyjednala rekordní dotace z EU (vzhledem k počtu obyvatel)
ODS (pravice): neumí tyto peníze vyzvednout a smysluplně použít (v čerpání dotací jsme spolu s Bulharskem na posledním místě)
ČSSD (levice): žádné placení u lékaře, žádné zápisné na VŠ, výrazně (několikanásobně) nižší státní dluh než v posledních letech (a to i přes to, že SSD musela sanovat rozkradenou zemi po Klausově vládě)
ODS (pravice): placení u lékaře, zápisné na VŠ, rekordní zadlužování státu
ČSSD (levice): žádné sociální a rasové nepokoje, žádné stávky a demonstrace, fungující stát
ODS (pravice): sociální a rasové nepokoje, stávky, demonstrace, nefunkční sociální systém (už podruhé, poprvé "zkolaboval" v roce 2007)
morální teoretici - levice: Bělohradský, Barša, Keller, Znoj...
morální teoretici - pravice: ?, ?, ?
Závěr? Kdo volí morální a duchovní bídu, volí pravici. Hlavními viníky současného úpadku země jsou lidé, kteří v parlamentních volbách volili ODS, TOP nebo VV. Ne politici těch stran - to jsou jen úředníci, kteří slouží velkým vlastníkům, lidem, jako je Bakala, Háva nebo Schwarzenberg.
Ve zdravotnictví byl naposledy přebytek za Ratha. Dosáhl jej tak, že omezil příjmy zdravotních pojiš´toven...
16. 04. 2012 | 12:38

Almo G™ napsal(a):

StandaT: Už rozumím.

Obě opice byly ve stejném prostředí.

Ani jedna z opic nebyla schopnější než druhá. Ani jedna si nezasloužila více než druhá. Systém byl od začátku objektivně nastaven nespravedlivě. V systému totiž nebyla nastavena žádná zpětná vazba mezi výkonem a odměnou. Kdyby byla opice odměněna vínem za lepší výkon, bylo by to jiné, zde ale byla určující silou vůle experimentátora, nikoliv kognitivně-emoční zpracování v rámci jedince. Systém měl tudíž jasnou dominancí nad jedincem.

Byla zde jen jedna vstupní hodnota a "platidlo" - kamínek. Směna nebyla podmíněna ničím - jen zlo-/vůlí experimentátora a systému, který nespravedlivě nastavil.

Pokud se tedy opice "zlobila", že za stejný výkon a stejné "platidlo" dostává méně než druhá opice, vypovídá to spíše o tom, že opice jsou schopny určitého elementárního morálního hodnocení a je schopna si uvědomit určitou elementární úroveň nespravedlivého nastavení systému. to je ovšem docela překvapivá zpráva.

Je ale zajímavé, že autor interpretuje tento zajímavý poznatek zcela nelogickým způsobem ve prospěch svého politického favorita. Zjevně nepochopil podstatu zjištění nebo je (opět) zlo-volně interpretuje. Ale vsadím se, že sami experimentátoři výsledky tohoto zajímavého pokusu interpretují úplně jinak než zapšklý "vědec" z Lidovek.

Když budu chtít být stejně zlovolný, jako on, shrnu to slovy, že pravičák je člověk, který snahu o spravedlivé nastavení systému (tj. za stejné schopnosti, stejné dovednosti, stejné úsilí a cca stejný výsledný výkon i cca stejná odměna) považuje za závist. A to přesně odpovídá mým osobním zkušenostem.

Proto, milý StandoT, nikdy nebudete nade mnou, ač se chvástáte, jako to umí málokdo.
16. 04. 2012 | 12:38

dalimír napsal(a):

ghandi přesně jste to definoval! LIDOVCI - KOMUNISTI KTEŘÍ CHODÍ DO KOSTELA ! Už jsem to zde také xkrát psal ! Konečně vy pravověrní začínáte chápat podstatu věci ! @
16. 04. 2012 | 12:41

... napsal(a):

Na Slovensku sme už modrých banditov poslali na okraj spoločnosti. Ešte ich treba "prehnať" cez spravodlivé súdy /ak vôbec sú??/ a internovať do väzníc... Raz sa tento parazitný marazmus skončiť predsa musí!
16. 04. 2012 | 12:45

StandaT napsal(a):

AG: To Vy jste nepochopil tento experiment. Ten znamená, že opice v okurkou NIKDY NEBUDE spokojena, jakmile JEDNOU pozná, že odměna za totéž není totožná - že je odsouzena sama sebou(!!!) k permanentní frustraci.
16. 04. 2012 | 12:47

Lon napsal(a):

Topolánkova výzva směrem k ODS je trapnou ukázkou, jak jsou politici (byť i vysloužilí) absolutně utržení od reality.
ODS je strana bez prgramu a bez zásad - Jenže kdo za to může?! Copak si Topolánek nepamatuje odposlech jeho telefonátu s jeho osobním kmotrem-lobbystou Dalíkem "Marku jsme na jedné lodi"?!!!
Obyčejní lidé jsou rozhřčeni tunelováním této země, poškozováním jejího hospodářství, které platí především oni - daňovými zátěžemi, odbouráváním sociální politiky... A kdo tento systém po roce 1991 vesele nastartatoval? Nebylo to 8 let vlády tehdejšího šéfa ODS - Klause? A kdo systém rozkrádání a destrukce dovedl mimo jakýkoliv únosný rámec? Nebyl to právě tandem Dalík-Topolánek?
A krýt (rozuměj podržet) mafiánské praktiky Drobila a Béma? Copoak Topolánek je opravdu spadlý z Marsu, nebo chce ODS udělit ránu z milosti?.....
16. 04. 2012 | 12:53

Gerd napsal(a):

gerde,
neměl byste si zvolit jiný nick?
16. 04. 2012 | 12:57

Ubb napsal(a):

StandaT
Opice nebude spokojena, když za totožný kamínek nemůže dostat to, co jiná opice. Smysl pro spravedlnost se tomu říká. Stojí na tom vývoj posledních 1000 let. Privilegia, většinou "daná od Boha" prostě devalvují na úroveň okurky. V okamžiku, kdy odstraníme mříž.
16. 04. 2012 | 12:58

Almo G™ napsal(a):

Pro StanduT, který nepochopil mou analýzu, znovu a naposledy: Pokud v systému NEEXISTUJE zpětná vazba (tady tipuji, že nerozumíte, raději viz http://goo.gl/wNVUP ) mezi výkonem a odměnou, pak tuto skutečnost při interpretaci nemůžeme pominout. A v tom je skrytá logická chyba onoho zlého člověka z Lidovek i StandyT, který se považuje za nadřazeného. Pisálek se ji tedy spíše snaží usilovně zakrýt, ale jeho vývod by dával smysl jen tam, kde by ona zpětná vazba existovala. Ona však neexistuje. Pisálek tedy dochází k logicky i věcně nesprávné interpretaci. Opice není k frustraci odsouzena "sama sebou", ale objektivně nespravedlivě nastaveným systémem, a tím, že odměnu není schopna svým výkonem (snahou, schopnostmi...) ovlivnit. Jen hlupák bez schopnosti uvědomění a alespoň elementární schopnosti morálního úsudku by frustrován NEBYL.
16. 04. 2012 | 13:00

Almo G™ napsal(a):

P.S: Není pro vás, nadřazeného, trochu frustrující neporozumět vlastnímu příkladu?

PS: ReCaptcha: "ODSivte") ODŠivte zemi.
16. 04. 2012 | 13:05

Almo G™ napsal(a):

OD(v)Šivte :-)
16. 04. 2012 | 13:09

whiskey in the jar napsal(a):

Maximus
Jako obvykle, snažíte se, ale máte špatná data. Titanic postavily Severní doky firmy Harland & Wolf v Belfastu. Irové říkají The Irish built it, the British sunk it.
16. 04. 2012 | 13:09

J.E. napsal(a):

Placení agitátoři poukazují na to, že z řad ČSSD též pocházejí zloději. Svatá pravda. Zapomínají dodat ale to podstatnější. V ODS se krade programově (strana založena ad hoc), zatímco v ČSSD tu a tam dělá příležitost zloděje. Pro někoho možná nuance, pro někoho fundamentální rozdíl. Pro voliče každopádně JEDINÉ vodítko, kterým se lze řídit.
16. 04. 2012 | 13:11

rejpal napsal(a):

whiskey in the jar
O nic nejde, ale kdy se osamostatnilo Irsko? Nebylo to kolem roku 1922? Pokud ano, pak by Britové postavili a Britové potopili -:))
16. 04. 2012 | 13:14

StandaT napsal(a):

AG: nefrustruje mě to. Dokonce ani Vy ne :) Dávat zvířatům lidské vlastnosti (morálku) je zvykem v bajkách, tam mají mravoučné poselství. Ale já jsem to Vaše "za d)", takže morální ponaučení u mne nemá sebemenší šanci. :)
16. 04. 2012 | 13:21

Vlado napsal(a):

Iluze o kapitalismu pro řadu lidí díky každodenním kauzám se rozplynuly a jsou velkým zklamáním. A jak píše nick Lom rozkrádání tohoto státu a morální úpadek politické scény započal již od r.1991 podvedením V.Klause. Ohromné státní jmění a majetek musel být rychle rozkulačen než si národ uvědomil o co přichází. Topolánek byl jen pokračovatelem hospodářského rozvratu. Naše vlády jsou jen přisluhovači novodobým kolonialistům. Těžko se s tím smiřovat.
16. 04. 2012 | 13:21

whiskey in the jar napsal(a):

rejpale
Brejle! Najít a vyčistit.
Maximus tvrdil, že to bylo v Liverpoolu.
A: Irsko je ostrov. Na kterém z větší části žijí Irové.
UK je Spojené království Velké Bretaně a Irska.
16. 04. 2012 | 13:24

Rohatý napsal(a):

Ku.va, když jsem cinkal klíčema, říkali že budeme mít ty mercedesy, na dovolenou jezdit na Havaj, nezaměstnanost nebude aještě svoboda, pravda a láska. Vyjebali se mnou.
16. 04. 2012 | 13:24

Almo G™ napsal(a):

StandaT, příznivec TOP09, elita, nadřazený jedinec: "Když nemůžeš popřít úsudek, který z příkladu vyplývá, popři relevanci příkladu." (Hlavně ať si nikdo nevšimne, že jsem s ním sám přišel.) :-)

Pěkné. Něco jako Drábkovo alter ego pod nickem neo na vedlejším blogu.
16. 04. 2012 | 13:27

Vladimir napsal(a):

Je zvláštní, že se psavci , politici a média rozhořčují nad špiclováním a odposlechy především v řadách VV.
Nikdo se už nezmíní, že ty odposlechy prováděli hlavně oni PUČISTÉ - tedy Škárka a Kočí (a pár detektivů u nichž to je chlebíček) a to jsou bývalí členové VV a navíc co dělali, to dělali v režii Tluchoře a ODS (možná též Kalouska). Copak se novináři a politici naučili z písmen abecedy jenom písmenko A a k písmenku B už nedošli ?
Navíc si myslím, že tu jde o nadávání na zrcadlo, za to, že mám křivou hubu ...
Odposlechy totiž jenom vypovídají, jak křivě se chovají politici ! Noc jiného odposlechy nedělají ! Budou - li politici rovní, čestní, můžou si kdo chce odposlouchávat každé jejich slovo a nic jim to neublíží ... Boj proti odposlouchávání je bojem za křiváctví !
A Topolánek je Křivák první v řadě (snaha o koruopci Z.Kořistky 2002-2006 /Dalík, korupce Melčáka a Pohanky a Wolfa o 4 roky později , korupce při druhé Klausově volbě, korupce při zakázkách ... !).
Topolánka by měli skřípnout , dořešit jeho korupční aféry a aféry Béma, Řebíčka, ... a posadit ho ke Škárkovi na Mírov. Je to arcilotr české politiky a neměl by vylézt na čerstvý vzduch ...
16. 04. 2012 | 13:28

Ubb napsal(a):

StandaT
Byl byste asi překvapen, čeho jsou opice schopny.
Paviáni dokážou u seskupení čtyř písmen na monitoru poznat, jestli se jedná o slovo nebo ne.
Někdy si to promyslete. V klidu.
16. 04. 2012 | 13:32

Almo G™ napsal(a):

Ubb: Viděl jsem i dokument s počítáním - problém byl jen v rychlém vyčerpání pozornosti. Ale sčítaly symboly jedna radost.
16. 04. 2012 | 13:39

StandaT napsal(a):

AG: nejsem příznivcem TOP09. Ale (relativně) vůči ODS je výrazně lepší. Převezmě-li roli hegemona na pravici, bude to posun k lepšímu. Nic víc. V ostatním Vám dávám za pravdu :)
16. 04. 2012 | 13:41

rejpal napsal(a):

whiskey in the jar
Já nečetl Maxima, byla to reakce na vás. Alo ono s tím označení je to těžké - jednou je to národnost, jednou státní příšlušnost. Jak vlastně jedním slovem označit občana UK? Já používám Brit, ale netvrdím, že je to korektní nebo dokonce politicky korektní, jen mě nic lepšího nenapadlo.
16. 04. 2012 | 13:45

rejpal napsal(a):

Ubb
Lidoopi umí i nadávat (a jsou stejně učenliví, jako cizinci, kteří se z našich slov nejrychleji naučí ty nadávky). A dokonce si pamatují, že se blíží Vánoce.
16. 04. 2012 | 13:47

vico napsal(a):

Ten experiment s opicí a okurkou a jeho interpretace je názornou ukázkou, čeho všeho je schopen typický ideologický iluzionista nebo vlajkonoš.Vpodstatě je to, /teď opustím hájemství vědeckého bio-psychologismu / na jednu "přesdržku".

Ať už si můžeme myslet o "obyčejném člověku z paneláku" cokoliv, dávat paralelu se sociálním chováním opic je klasická "Drábkovina", která se opravdu může brzy krutě nevyplatit.

Celý experiment totiž vycházel z modelové situace, kdy zkoumané opice jsou zbaveny volnosti a jsou za mříží. Nemají jakoukoliv možnost opatřit si zdroje obživy a jsou absolutně závislé na svém chovateli a jeho libovůli. Vpodstatě se jedná o vztah mezi vězni a vězeňskou správou, která vydala nespravedlivý vězeňský řád.

Vězněné opice, které nemají šanci cokoliv na svém postavení vězněného změnit, jsou především frustrovány demonstrativně provokativně předváděnou nespravedlností chovatele.

Není v tom nic hmotného.
16. 04. 2012 | 13:54

Myšelín napsal(a):

Nenadchází již doba, kdy vyjede s kočárkem i Nečas?
16. 04. 2012 | 13:59

český maloměšťák napsal(a):

Almo G ad Standa T

Skvělá argumentace i pedagogický výkon /zřejmě ale opět marnotratně utracený...jak vidno z dalšího od Standy T/.

PObavilo mě i konstatování Standy T "Dávat zvířatům lidské vlastnosti (morálku) je zvykem v bajkách, tam mají mravoučné poselství..." - ve vztahu k jeho konstrukci 16. 04. 2012 | 10:59 ....kdy on sám na základě etologie zvířat/opic/ tvoří své pochybné závěry (z kterých si pak neo / a další/může uplácat kolena).
Mám rád absurdity a pokud jsou navíc okořeněny infantilními vhledy - vždy mě obveselí.
Neber to - venku pod psa....
16. 04. 2012 | 14:05

rejpal napsal(a):

Vladimir
Kdo se má vyznat v tom, kdo je pučista, kdo jím byl včera a kdo jím bude zítra. Já mám logický problém s jednou věcí: všeobecně se má za to, že Kristýna Kočí je nejen pučistka, ale i prolhaná. Jediný "důkaz" o puči jsou nahrávky jejích výroků. Tak jestli je pučistka, pak není až tak prolhaná, nebo prolhaná je, a pak sice pučistkou být přesto může, ale neexistuje pro to ani jedna indicie. Ale ze všeho nejhorší - z hlediska logiky - je prohlásit vše, co řekla (o Klausovi, vnitru, VV a dalších věcech) za pomatený výmysl, a právě tuhle jedinou věc (puč) za pravdu. Kromě té nahrávky nikdo žádná jiná fakta o puči nepřinesl. Přijde mi to, jako když ve filmu Pokání soudili nějakého "agenta imperialismu" a ten si vymyslel, že chtěli vykopat tunel z Ruska na Aljašku v domnění, že takové blbosti neuvěří ani hodně podjatý soudce. Přepočítal se, soud uvěřil, a "agent" byl na základě svého přiznání odsouzen.
Neexistuje ani jediný logický důvod, proč by už v době těsně po volbách měla ODS iniciovat rozpad VV. Neměla ho ani Kristýna Kočí, která byla v takovém postavení, jakého by v ODS nikdy nedosáhla, bylo jí nabídnuto ministerské křeslo (odmítla) a byla předsedou klubu (což jsou i slušné peníze). Patřila do TOP 5 celé strany.
Dovedu si představit úplně jiný scénář. Ve VV byl už nějakou dobu určitý nesoulad v zaměření. Byl tam Škárka, který měl blízko k ODS a kritizoval VV, že je málo pravicová. Kristýna Kočí měla z minulosti četné vazby na ODS. Co když poněkud neotřele a konspirativně sháněla duši pro "pravicovou" frakci? V normáln í straně by to mohla dělat otevřeně, frakce jsou běžné. Kromě komunistů a sekt. Tam riskovala vyloučení. Proto ty zpravodajské hrátky. Se silnou a zformovanou frakcí už by si Bárta tak snadno neporadil. A tak byla vyloučena.
Jenže frakce není puč. Nemá za účel rozložit stranu, ale formovat názorové proudy, je projevem vnitřní opozice, ale ne projevem snahy něco rozbít.
Můj výklad je spekulativní - fakta neexistují. Ale má daleko větší logiku, než to, že v létě 2010 se někdo rozhodl rozbít VV a vybral si na to osobu, která měle ze svého postu v té straně slušný profit finanční i společenský. A ona dělal 9 měsíců mrtvého agenta.
16. 04. 2012 | 14:15

František Adamec napsal(a):

Pražská umělecká a politická scéna v souvislostech
---
V nočním Mikrofóru dne 11. 4. 2012 hostem Martina Kratochvíla byl na ČRo2 od 22:30 prezident České křesťanské akademie Tomáš Halík.
Jaký je v 21.stol. jeho život, život kněze a jak vnímá církev, víru i jiná náboženství?
Tomáš Halík nechtěl odpovídat na ekonomické a politické dotazy, v rozhovoru se svým investorem Martinem Kratochvílem z vytunelovaného investičního fondu Trend.
V září 1989 se v Praze objevila iniciativa zvaná MOST. Založili ji Michal Horáček a Michael Kocáb. Sepsali prohlášení, se kterým se prostřednictvím rezidenta StB Oskara Krejčího obrátili na předsedu komunistické federální vlády ČSFR Ladislava Adamce. První setkání MOSTu s Ladislavem Adamcem se uskutecnilo ve foyeru Nove scény Národního divadla v Praze, v zaří 1989. Michael Kocáb navrhl Václava Havla prezidentem komunistů ČSFR, s agenty a důstojníky StB a KGB v parlamentu ČSFR. Prosazoval prosovětskou tzv. nultou variantu při majetkovém vyrovnáni mezi okupovaným Československem a jeho okupantem bývalým SSSR. Vláda Václava Havla a jeho komunistů a estébáků se navíc zavázala dodat do Ruska zdarma stavebíi materiál za 300 mil. korun na výstavbu bytů ruským dustojníkům.
Po pádu železné opony v Berlíně se na prázské scéne objevila sázková kancelar FORTUNA, kterou založil Michal Horáček. SAZKA arena byla předražena a postavena pro ex/komunisty tuneláře. Kocáb se dal na podnikání v Klausove tunelove politice. Investiční fond TREND založil Michael Kocáb společne s Martinem Kratochvílem. Jejich manažeři prevedli machinacemi z portfolii fondu akcie nejcennějsích firem na jiné společnosti. Bylo poškozeno několik desitek tisíc drobných investorů, je to jeden z největsich případů tunelovaní v ČR, které zavedl Václav Klaus při kuponové privatizaci do rukou komunistických struktur. Soud může sáhnout k paragrafu o zneužití informace v obchodnim styku, pro který je mnohem delší, než desetiletá promlčecí lhuta, obvyklá pro tuneláře. Na Michaela Kocába připadlo údajně jen 36 milionu Kč a na společnost Bonton, a. s., v jejimž představenstvu seděli Martin Kratochvíl a Michael Kocáb, 53 mil. Kc. Získali a dosud získávají vyhodné zakázky od veřejnoprávní ČT a ČRo, s ex/komunisty na vedoucích pozicích.
Klausův a Havlův komunisticky kulturní rasismus je ideologickou formou nadřazenosti, je motivován strachem ze ztráty bolshevické moderny v Praze. Česká narodní media a divadla ovládli ex/soudruzi a militanti, vsehoshopni herci , geniální umělci a baviči, politruci Donutilové, Milošové Štědroňové, eteisté skladatelé mší, v kapli sv. Vařince pod Petřínem, Formani, Vávrové, Prachaři, Železní, jejich nasledníci a potomci. Ilja Prachař, baťovec, předseda KSČ v komunistickém Narodním divadle v Praze byl obdařen Vyznamenanim za vynikajíci praci (1967) a titulem Zasloužilého umělce (1983). Po listopadu 1989 obdrzel za celoživotní mistrovství v komunistickém dabingu Cenu Frantiska Filipovskeho (1997).
Marek Eben chodil s manželkou na ARO a konzultoval to s páterem Kunešem. Pak ji odstěhoval z Prahy k Varům, k Bartoškovi. Olga Havlová to konzultovala s páterem Tomášem Halíkem, než odcestoval s tunelářem Kratochvílem, z vytunelovaného TRENDu, do Tibetu. Pan Bůh vám to jistě odpustí, soudruzi disidenti a chartisti, ale zapomenút nemože, není stroj, ani náhodou
-
16. 04. 2012 | 14:15

StandaT napsal(a):

Nu, klid přátelé a nerozčilujte se. Už před týdny jsem si všiml, že tady s výjimkou paní Nuby (čest této výjimce) není už jedinný levičák, který by nepotřeboval NEPŘÍTELE a VINÍKA. Jen mne zajímalo, zde je to jen "na přes držku" nabo "na kandelábr". Teď už to vím. :)
16. 04. 2012 | 14:18

dexx napsal(a):

Jančura tvrdí, že Kalousek je největší zloděj ze státního v ČR! Kalousek působil jako ministr obrany v Topolánkově vládě ODS a tam si také rekordně nakradl!!!

http://www.novinky.cz/domaci/264948-jancura-tvrdi-ze-kalousek-je-nejbohatsi-cech-pravdepodobne-si-to-nakradl.html
16. 04. 2012 | 14:24

adam napsal(a):

http://www.jajsemvamtorikal.cz/
16. 04. 2012 | 14:27

vico napsal(a):

StandaT : Opět chybná interpretace. Já se nerozčiluji, ale bavím. Nepopírám, že se tu i někdy rozčílím, ale legrační příklad s opicí a okurkou to rozhodně nikdy nebude.

Idiom "napřesdržku" není totéž co "na přes držku" nebo "pověšení na kandelábr". Nevnímáním těchto nuancí se pak dá vysvětlit váš permanentní strach, že nás obsadí Severní Korea nebo v brzké době dojde ke komunistickému puči financovaném Fidelem Castrem.

Nevím, jak jste dospěl k závěru, že debata ohledně interpretace chování opic je hledáním VINÍKA.

Na tomto místě a pro klid vaši duše odpřísahám, že tím vězeňským chovatelem jsem nemyslel ani vás ani Kalouska a dokonce ani SuPa. Naopak věřím, že pokud máte opici, krmíte ji kvalitním materiálem odpovídajícím vašemu vysokému sociálnímu postavení.

StandoT nic vám nehrozí. Máme vás tu všichni rádi. Uklidněte se. Když zas přijdete s nějakou opicí, budete vítán.
16. 04. 2012 | 14:39

Marie napsal(a):

Myšelín
Což o to, ale až vyjede s kočárkem Schwarzenberk, to teprv bude...
16. 04. 2012 | 14:44

StandaT napsal(a):

vico: psal jsem o vývoji v týdnech, ne o dnešní diskusi :) Já z té místní radikalizace až tak mnoho nevyvozuji, je to jen jedna z indícií, které jsem si všiml. Ale už nebudu provokovat, to slibuji.
16. 04. 2012 | 14:49

JC napsal(a):

StandaT,
Já si myslím, že "opičí příklad" je čistě o závisti a o ničem jiném. Chce snad někdo z levounů tvrdit, že žárlivost a závist ve zvířecím světě neexistují ? Tak si kupte dva domácí mazlíčky nejlépe stejného druhu a sledujte.
Klasická levounská tzv. spravedlnost, kterou se snaží napasovat na kde co je úsměvná.
Uklízečka v Praze v nadnárodní společnosti bude mít za stejné utírání prachu asi víc než jiná někde v kanclu v Horní dolní. Tady by levoun napnul svaly pro spravedlnost a stanovil tabulkový plat za M2 setřené plochy./aby to bylo fair./
16. 04. 2012 | 14:50

český maloměšťák napsal(a):

Standa T
Připojuji se k vico. Každý bajkař-srandista je zde vítán.
Jen prosím abyste příště nechal opici doma nebo ji po cestě pověsil na kandelábr.
16. 04. 2012 | 14:57

vico napsal(a):

JC : Gratuluji vám k závěru, že prakticky celý zvířecí svět je levounský. Levoun, kam se podíváš.I ti ptáci, co teď tak krásně zpívaj, zpívaj vlastně levičáckou závistí. Už i ty zvířata preferují Sobotku. Co s tím? Tohle vypadá na kruhové obklíčení. Pro začátek bych doporučoval zlikvidovat pro výstrahu domácího džungarského křečka.
16. 04. 2012 | 15:25

ten, kdo se s blbem hádat nebude, napsal(a):

Experiment s opičáky je snad zajímavý jen tím, že je pro někoho zajímavý.
Možná je to ale tím, že mentální rozdíl mezi pravičákem a opičákem je zanedbatelný, no a tak je ten svět přitahuje.
16. 04. 2012 | 15:29

Irma napsal(a):

ten, kdo se s blbem hádat nebude
Opičák má zvrhlý smysl pro spravedlnost, kdežto český pravičák je tvor nevýbojný a konzervativní. Spokojeně žmoulá svou oschlou okurčičku a bez protestů, ba dokonce bez pocitu frustrace, přihlíží tomu, jak je jeho druh v jiné kleci, proti platbě stejným kamínkem, krmen lahodnými hrozny.
Takovým je radost vládnout.
16. 04. 2012 | 15:43

ten, kdo se s blbem hádat nebude, napsal(a):

Pro Irma.
Pravičák nachází uspokojení v tom, že druhého obere i to poslední.
Pravicový opičák, který by dostával hrozny, by s nevolí sledoval souseda s okurkou a přemýšlel by, jak jej i o ni připravit.
Pravicový opičák, který by dostával okurku, tak by nechtěl jen víno, ale chtěl by, aby se úlohy prohodily a on si mohl užít pocit nadřazenosti.
Levicový opičák by chtěl víno pro oba.
16. 04. 2012 | 15:59

.... napsal(a):

Poslanec Pavel Bém prosazuje zákon, který má zabránit vyšetřování korupce cestou zamezení přistupu k bankovním kontům. Proč asi? … Na webu poslanecké sněmovny www.psp.cz/sqw/ppn.sqw?id=5895lze totiž nalézt pod sněmovním tiskem č.536 s datem 13. března pozměňovací návrh bývalého kandidáta na předsedu ODS, potažmo na premiéra země a současně „nejlepšího primátora“. Pavel Bém jím chce měnit připravenou novelu zákona o bankách. Předmětem novely je, mimo jiné, zajistit možnost přístupu bezpečnostních služeb k podezřelým bankovním účtům při potlačování financování terorismu a uvést tak stávající zákon o bankách do souladu s mezinárodními závazky, které na sebe Česká republika převzala. Nutno zdůraznit, že tyto závazky nijak neomezují přístup k bankovním informacím při vyšetřování jiných nezákonných činností. Pavel Bém ve svém pozměňovacím návrhu umě zneužil věty z důvodové zprávy k novele zákona a navrhnul omezení přístupu k bankovním informacím jenom pro případy financování terorismu. Ve zdůvodnění svého návrhu přitom Pavel Bém mistrně manipuluje s původním textem novely a dovozuje že „navrhovaná novela zákona si klade za cíl přijetí opatření na identifikaci a odhalení finančních prostředků použitých anebo určených na účely spáchání teroristických činů...“. Takovou manipulací neudělal Pavel Bém nic jiného, než že účelově zúžil odůvodnění novely zákona a zneužil mezinárodní úmluvu ke snaze o zamezení přístupu bezpečnostních služeb k informacím o bankovních kontech při kriminálních vyšetřováních z jakýchkoli jiných důvodů, než je financování terorismu. … Pavel Bém spoléhá, nejspíše velmi realisticky, na to, že jeho pozměňovací návrh projde, protože část poslanecké sněmovny se nebude obtěžovat vyhledáváním původních zdrojů citací a jejich srovnávání a druhé části bude jeho návrh plně vyhovovat. Pokud by skutečně prošel, pak už by šance na odhalení tunelování České republiky a zabavení takto odkloněných miliard existovala pouze v případě, že by všemožní mazánci a kolibříci financovali teroristy. To už je to poslední, co by nám scházelo. Zdá se, že Bémův pozměňovací návrh není zrovna v zájmu občanů a nenaplňuje tedy ani obsah jeho poslaneckého slibu. I to je důvod, proč Pavel Bém nesmí zůstat poslancem. Jeho zdravá zarputilost nadále sloužit pražanům je nám vhozenou rukavicí, abychom ho k tomu sami důrazně vyzvali. Stačí poslat mu email: bemp@psp.cz . Pro případ, že by se nechtěl pochlubit, kolik voličů si ho nepřeje, kopii by měl dostat i předseda ODS Petr Nečas: petr.necas@odsvs.cz a předsedkyně sněmovny Miroslava Němcová: nemcovam@psp.cz . Koneckonců, všichni mají na svých profilech serveru poslanecké sněmovny ikonku Můžete mi napsat. Tak o tom řekněte i ostatním.
16. 04. 2012 | 16:00

dexx napsal(a):

Kalousek je prý nejbohatší člověk v ČR, přesto, že nikdy nepodnikal a prý si to nakradl ze státního!

http://www.novinky.cz/domaci/264948-jancura-tvrdi-ze-kalousek-je-nejbohatsi-cech-pravdepodobne-si-to-nakradl.html
16. 04. 2012 | 16:07

ali napsal(a):

SuP napsal
16. 04. 2012 | 11:51
no, právě..proto jsem to psala..

Ládik!!!
16. 04. 2012 | 11:55
jó seniorboxy je hudba blízké budoucnosti

politolog
tuhle teorii mám taky, jen aby ovšem to nedopadlo jako na Slovensku..tak dlouho se chodilo se džbánem, až to podělali..
16. 04. 2012 | 16:09

Jan Žura napsal(a):

Nikoliv něco, ale mnoho shnilého je ve státě českém. Ten veleduch (myslím Topolánka) ignoruje pozvánku na zasedání parlamentní komise, kde měl podat hlášení, co dělal se zprávou BIS. On ale ve skutečnosti dělal - varoval ty, o nichž zpráva něco sdělila. Když už se pánové jeho typu stali nedotknutelnými, doporučuji, aby byli dodáni k jednání demokraticky zvolené komise nějakými parlamentními žandáry (myslím mocí), neboť vládnutí bez moci je k smíchu. Ani panu prezidentovi by neměl růst hřebínek až do nebe. I on by měl sdělit zástupcům národa demokraticky zvoleným občany, co zprávou BIS činil nebo zda zatloukal. Zatím si velkopansky počíná podle svého, bez kontroly a bez zodpovědnosti.
16. 04. 2012 | 16:17

Sláma napsal(a):

Blue jay napsal: Nebyla to prave socialisticka strana co se v 1948 spolcila s komunisty? A jeji odnoz existuje i dnes pod nazvem CSSD?
Ne, nebyla, modrá sojko! (modrá je barva zlodějů a sojky jsou známé tím, že kradou).
Velice si plete pojmy, sojko, což je obvyklé. Spletl jste si dvě strany, a totiž Zenklovu Stranu národně-socialistickou, která jako Československá strana socialistická pokračovala, spolu s Československou stranou lidovu, v rámci Národní fronty. Československá sociálně-demokratická strany byla zlikvidována komunisty dne 27. června 1948 a členové jejího pravicového křídla byli předmětem pronásledování, řada z nich byla pozavírána.
Československá sociálně-demokratická strana byla obnovena na sjezdu ve dnech 24--25. března 1990.
16. 04. 2012 | 16:37

sioux napsal(a):

První kvartál letošního roku bylo vůbec první období dvaceti let,kdy divák mohl i nabýt dojmu,že ODS se potápí resp.nemá daleko k tomu.
Nicméně je patrné,že levicová opozice se navenek jeví tak,že příliš nespěchá toho stavu využít k rozhodující převaze.On ODS nahrává i fakt,kolik předsedů již ČSSD vystřídala,že KSČM je jako tichá voda a VV jsou vnitřně nestabilní,drancovány svými členy.TOP09 má jen dvě osobnosti a Schwarzenbergův věk není příslibem.
Takže ODS by se asi potopila kdyby měla o něco silnější konkurenci.Ovšem do budoucna jí chybí další výrazné osobnosti.
16. 04. 2012 | 17:47

Nota napsal(a):

LOL k bývalé neúspěšné agentce BIS Sylvě, největší Topolánkově fanynce na CZ webech v době jeho konjunktury a při jeho odvolávání : najednou Topolánek nesedí??!?
16. 04. 2012 | 17:48

Hana napsal(a):

Trefné a zcela výstižné. Nikdo nemá jistě žádné růžové představy a politice - už babička říkla, že politika je svinstvo. Byla, je a bude. Jenže to, kam to tady zavedla vláda Topolánka s Dalíkem a Řebíčkem je síla. Bohužel tito pánové jsou spojeni s ODS - tak to ODS odskáče. Když není ODS schopna učinit nic pro svou záchranu a jen se dál utápí ve svých skandálech - není pomoci a půjde ke dnu. Neschopnost rázně řešit kauzy Promopro, zametat pod koberec průšvihy Drobil a jemu podobných - to je hrob ODS. V každé partaji se najde lump, na každou vládnoucí partaj se nabalují vykukové a prospěcháři - te je vcelku běžná věc. Důležité je ale to, co s tím ta partaj provede, když to zjistí. A co dělá ODS vidíme všichni - už není pomoci.
16. 04. 2012 | 17:56

Pozůstalý z Pchjongjangu napsal(a):

Z AIRPORT VANĚK vzlétá letecký speciál
s 2 miliony polských vajec...
16. 04. 2012 | 18:06

hnus fialový napsal(a):

to Sláma:
za ptáka - zloděje je označována STRAKA (ty modré mají dokonce svou "akademii" v Praze, kde sídlí) a nikoliv sojka. Nepleťte si pojem s průjmem, obřezat a vyřezat není totéž.
16. 04. 2012 | 18:36

tata napsal(a):

STANDA T

vyte ono je těžké když radikalizaci berete to že lidi čím dal vic nadavaj na neschopnost a větší zlodějny a to i vy horko těžko mužete popřit,ktera vlada měla tolik prokazatelnych afer a tak často ,pak samozřejmě je odpor proti teto vladě,a stavá se že lidé co byli na straně pravice se ted nemužou stímtovyrovnat a přidavaj se ke kritiku.

JINAK pominemeli naké vystřelky krajně levicovych,nevidím zde u nicku u kterych vyme že sou levicovy a sou zde dlouho že by psali něco radikalně,jinak jak celou dobu zde.

SUP.......POBAVIL JSTE STÍM Kalouskem.........ONO SE SNAD NĚCO DOKAZALO,Grosovi,nebo HŘEBÍČKOVI ATD........VONDRA......také nic ,,nevěděl,,nepodpisoval přesto všude jinde by už davno skončil
16. 04. 2012 | 18:37

Admirál napsal(a):

Nota - "najednou Topolánek nesedí??!?"

Dobrá otázka. V žádné případě bych za tím nehledal v případě paní Sylvy nějaký skrytě sledovaný cíl, třeba PR v rámci boje o dominanci na pravici a záměru "spářit" socialisty s TOP.

Myslím si že se jedná o zcela spontání vývoj názorů pod tlakem informací, kterých měla dříve takový nedostatek.
16. 04. 2012 | 18:42

Pravda napsal(a):

Oranžáda a poskok Lidového domu Pehe se najednou stal expertem na situaci v ODS? A co situace uvitř ČSSD? Tu nikdy oranžový soudruh nekomentuje protože by se mohl dostat u svoji milované strany k nehezkým věcem. Několikrát omývané dneš již trapné heslo "justiční mafie" a spojení s ODS je účelová lež lidí spolupracující s ČSSD a jediné kdo už tohle slovo neustále omývají jsou skalní příznivci ČSSD a KSČM jejichž rozumové schopnosti jsou na úrovni malého dítěte.
Tito lidé nejsou schopní pochopit, že Renátu Veseckou DOSADILA ČSSD.

Termín "justiční mafie" vymyslela kontroverzní postava naší politiky Marie Benešová, která proslula naprostou neschopností tak že jí vykopli nejenom z funkce ministrině spravedlnosti ale i z postu hejtmanky. Tahle osoba (Benešová) nemá právo moralizovat a raději by měla zalést někam, kde neuškodí protože za svého působení v politice napáchala tolik škod že za to budeme platit dlouho . Ona do justice dosadila pochybné lidi, spíš podle to jak sympatizovali s ČSSD a jejími zájmy a odstartovala politizaci a klientelismus v české justici.
16. 04. 2012 | 19:22

SuP napsal(a):

tata -
To je tak. Zlodějna je zlodějna, ať jde o milion, nebo o miliardy, nebo o 10.000,-. Jenže malé zlodějny se nezačnou omezovat, dokud procházejí ty velké a největší. A naopak pást po těch malých jako ohař a nechat ty velké je taky blbej postup. Majetková přiznání měla být zavedena na politiky už dávno a to především. Oni totiž až budou muset přestat krást politici, budou muset začít krást míň i ti jejich kmotři. Kmotry se stanou šéfové velkých firem, kteří si zatím za těch 20 let udělali monopol na státní zakázky. Furt to bude lepší než teď (bude to podobné jako všude na světě), kdy kradou nejvíc ti, kdo se zakázkami a jejich realizací nemají nic společného. Myslíte snad, že takovej Janoušek někde chodil s helmou po stavbě dálnice?
16. 04. 2012 | 19:23

JC napsal(a):

vico,
Závist nemusí být výsadou levounů a stejně jako lenost může pohánět kola pokroku.
Výsadou levounů je věčné hledání sociální spravedlnosti. Nic takového v přírodě neexistuje.
16. 04. 2012 | 19:48

sioux napsal(a):

Dnešní atmosfétu lze těžko vystihnout slovy.Snad takto:jako by všem chyběla mother sqaw.Źe by zmizelá KSČ,jež byla od kalendáře po biřmování ve všem?
U politických stran vidíme poprvé i to,že jedna druhé jakoby potají i přejí vládu:ať si ODS vypijí kalich hořkosti do dna.Protože den za dnem rostl štěkot veřejnosti.Zpravidla neobsahující recepty.Latentně roste možnost vytvoření lidové moci,ať formou lidových výborů nebo jinak.
Co bylo patrné v letech souboje Topolánek a Paroubek zastavu 101:101 v parlamentu:naprostá bezzubost a neužitečnost politiky toho období.Politika pro politiku.Výsledky nula.Co je patrné,kdyř ODS získalas Nečasem koaličně přecahu ve 118 hlasech.Nebývalý a narůstající lidový odpor-veřejnosti vůči té vládě.I když cosi usiluje.Co je patrné z agitace M.Zemana na presidenta :děs veřejnosti.Zeman je blízek být asi i hrub(k)ián politického ražení, má k jemnosti intelektu daleko.Mezi pivním V.Havlem a zabijačkovým M.Zemanem -prašť jako uhoď. Stát není cirkus.Přitom ale srovnáme-li všechny kandidáty rozumově,jedna úroveň.Bude stačit? V době,kdy víme o naší krizi.
Ale je i něco hluboce positivní:o politiku se dnes zajímá mnohem více lidí než před pár lety.Snad to pomůže,povede-li to nejen k protestům,ale i dialogu všech vzájemně.A z dialogů vzejdou změny k lepšímu.Řekl bych,že se hledá cesta.Namáhavě.
ODS dala to nejlepší co právě má-Nečase-a vázne to na souhlasu všech.
16. 04. 2012 | 19:58

sioux napsal(a):

Oprava gramatiky:
Dnešní atmosféru lze těžko vystihnout slovy.Snad takto:jako by všem chyběla mother sqaw.Źe by zmizelá KSČ,jež byla od kalendáře po biřmování ve všem?
U politických stran vidíme poprvé i to,že jedna druhé jakoby potají i přejí vládu:ať si ODS vypijí kalich hořkosti do dna.Protože den za dnem rostl štěkot veřejnosti.Zpravidla neobsahující recepty.Latentně roste možnost vytvoření lidové moci,ať formou lidových výborů nebo jinak.
Co bylo patrné v letech souboje Topolánek a Paroubek za stavu 101:101 v parlamentu:naprostá bezzubost a neužitečnost politiky toho období.Politika pro politiku.Výsledky nula.Co je patrné,když ODS získala s Nečasem koaličně převahu ve 118 hlasech.Nebývalý a narůstající lidový odpor-veřejnosti vůči té vládě.I když cosi usiluje.Co je patrné z agitace M.Zemana na presidenta :děs veřejnosti.Zeman je blízek být asi i hrub(k)ián politického ražení, má k jemnosti intelektu daleko.Mezi pivním V.Havlem a zabijačkovým M.Zemanem -prašť jako uhoď. Stát není cirkus.Přitom ale srovnáme-li všechny kandidáty rozumově,jedna úroveň.Bude stačit? V době,kdy víme o naší krizi.
Ale je i něco hluboce positivní:o politiku se dnes zajímá mnohem více lidí než před pár lety.Snad to pomůže,povede-li to nejen k protestům,ale i dialogu všech vzájemně.A z dialogů vzejdou změny k lepšímu.Řekl bych,že se hledá cesta.Namáhavě.
ODS dala to nejlepší co právě má-Nečase-a vázne to na souhlasu všech.
16. 04. 2012 | 19:58
16. 04. 2012 | 20:03

rejpal napsal(a):

SuP
Janoušek chodil tak maximálně s rádiovkou - než se dostal k lizu.
Ale situaci jste vystihl hezky, o tom žádná
16. 04. 2012 | 20:12

Sláma napsal(a):

to hnus fialový: kradou obě, jak straka, tak i sojka, hlavně když jsou modré.
16. 04. 2012 | 20:36

Sláma napsal(a):

to hnus fialový: kradou obě, jak straka, tak i sojka, hlavně když jsou modré.
16. 04. 2012 | 20:36

tata napsal(a):

SUP
TADY tleskám nemém sebemenší problem stím co jste napsal.

ale pak nerozumím nebo sem nepochopil toto přpadá mi to jako obhajova KALOUSKA

SuP napsal(a):
Dnes taky souhlasím s těmi, co souhlasí.
Pořád mám takový dojem, že za existenci téhle vlády na TOP ještě žádnej kostlivec nevyplul. Přál bych jim to, ale je to v dnešní době až podezřelé. Hesla Kalousek, padáky, švagr, to je jen opakování matka moudrosti pro blbé. Už to bylo šetřeno a negativně.
16. 04. 2012 | 10:26
16. 04. 2012 | 20:37

SuP napsal(a):

tata -
To není obhajoba Kalouska, ale oznámení, že na známá a stále o;-)pakovaná hesla nebudu reagovat.
;-)
16. 04. 2012 | 20:59

tata napsal(a):

Sup

PAK SEM JÁ TO NEPOCHOPIL,sice tady moc nehapu,nebot pravě si myslim že jim je to třeba mlatit o hlavu protože je to přesně jak jste napsal zde 16. 04. 2012 | 19:23

PROTOŽE tam prakticky nikdo není co si NEsmočil přesto sou všichni křištalově čisty jako GROS.
16. 04. 2012 | 21:12

Almo G™ napsal(a):

vico, č.m., Irma, ten, kdo...: Moc pěkné :-).
16. 04. 2012 | 21:18

Jarda HK napsal(a):

Nějak mi to rozum nebere.
V.Klaus a pravicová politika? Tak to je ten největší nesmysl. Hovořil o ní, ale k ní měl vždycky daleko. Reformy trestuhodně odkládal, kuponové privatizaci zasadil smrtelné neduhy a uvolnil spíše rejdiště pro nenasytné štiky v rybníce špatně se orientujících kapříků.
Sorry, ale M.Topolánek měl těžkou pozici v ODS. Proti šiku kooperujících poslanců, spřátelených s V.Klausem, bylo otázkou času, kdy M.Topolánek podlehne. Tu největší ránu mu dal v době evropského předsednictví právě V.Klaus.
Strana, která se vyčerpává vlastníma půtkama, nemůže být lídrem politického dění. Dlouhodobé rozkročení ve dvou táborech a tvrdý nástup kmotrů straně také nepomohl. Teď se to kritizuje, ale vzpomeňte, jak slaboučký byl V.Klaus za éry J.Luxe. Není tím největším neštěstím pro ODS právě tento její ješitný otec zakladatel a svéhlavá skupinka jeho spřátelených mopslíků? Pane Pehe, ten váš příspěvek je zase trochu mimo. Řekl bych, že zase přímo v "peheli".
16. 04. 2012 | 21:25

stejskall napsal(a):

Dobrý den,

smazal jsem dva hrubě urážlivé texty, neboť ty jsou v rozporu se záměrem našich stránek, tedy poskytovat prostor pro věcnou a korektní debatu.

Děkuji za pochopení.

Libor Stejskal, editor blogů
16. 04. 2012 | 21:47

SuP napsal(a):

To je ohromné. Stejskal opět potvrdil, že je levičácký cenzor. Hulváta chlupa nechá na skle, ale moji reakci smaže. Styť se.
16. 04. 2012 | 21:48

Lapidus napsal(a):

ODS už to má snad spočítáno. Kdyby se Topolánek vrátil do jejího čela jen dobře. Urychlilo by to její konec. Určitě.
16. 04. 2012 | 22:29

stejskal napsal(a):

Já se stydím už prakticky pořád. Tak nějak preventivně, většinou se později zjistí, že jsem se styděl oprávněně.

Proč se ten člověk nade mnou podepisuje stejně jako já, nevíte někdo?

Hezký večer.

Libor Stejskal
16. 04. 2012 | 22:33

Maximus napsal(a):

whiskey in the jar napsal(a):
Omlouvám se, opravdu ony tři lodě postavili Irové, mě zmátlo to, že Liverpool byl domovský přístav, takže sorry v.le! Píšu si pěknou 4- a omlouvám se všem Irům, příště napíši, že nevynalezli whisky a budu hned spešl vyslanou jednotkou popraven, vždyť i ten terorismus je jejich. Kluci Belfastští(-:
16. 04. 2012 | 22:37

Leo napsal(a):

Lide maji tendenci obvinovat jednotlivce, tedy pro stromy nevidi les.
Cely tunelarsky vyvoj teto republiky, po te fingovane revoluci az dodnes, byl organizacne rizen urcitym vyborem lidi.
KGB a STB hrali hlavni roli. Klaus by na vsechno sam nestacil !
Tento tajny vybor lidi pred casem rozhodl, ze strana ODS splnila svuj ucel, a ze by mela byt nyni nahrazena novou stranou, to jest VV.
Proto poslali do prace zametace !
Vsechny hrichy ODS by tak zmizely, nebo byly promlceny !
VV mely svoji vlastni tajnou policejni organizaci, dostavaly opisy vsech zprav z BIS, a v rekordni dobe se vloudily do nejvrchnejsich sfer vlady.
Darebaci prevleceni za zachrance !
S VV by mohla zlocinna manipulace tohoto statu pokracovat - dokonce i lepe.
Ale chybicka se vloudila !
Lide vybrani do VV na ten prechod svym intelektem nestacili.
Ted se tedy bude muset v rychlosti obrodit zase stara ODS !
Topolanek uz zacal akci obrozovani zlodejske ODS novymi kadry !

Podari se jim znovu vodit cesky lid za nos ?
16. 04. 2012 | 22:45

Gerd napsal(a):

Pane Stejskale,
cítí se být Vaším alter egem a v mládí vždy chtěl být cenzorem, tak si plní dětský sen? I já jsem k podobnému přišel jak slepý k houslím. To jsem ani netušil, že by má maličkost mohla někoho tak zajímat. :-)
U Vás je to pochopitelně jiné, třeba je to předstupeň, že z Vás bude ten superadmin, jak jste před lety napsal. :-)
16. 04. 2012 | 23:12

sedlak napsal(a):

žertovný blog ;-), chudák Topol se svým Dalíkem, měl to zkrátka udělat trochu jinak, strana financovaná mrtvými sponzory ožila příliš, tím se nastavil letopočet zániku, opravdu žertovný blog, ani slovo o oposmlouvě, která hojně pohnojila pozdější "úrodu" spolupráce na penězotocích, ale dřívější letopočty asi mám podle autora blogu zapomenout, odpočítávat prý začal Topolánek, zřejmě zveřejněním slov, o kmotrech? pane Pehe, vy sám tomu vážně věříte? já nějak nemůžu, nemám tak krátkou paměť a nikdo mi za to ani nezaplatil
16. 04. 2012 | 23:23

stejskal napsal(a):

Dobrý večer, pane Gerde,

to by mohlo být ;-)

Na toho superadmina si už nevzpomínám, ale na debaty z dávných časů občas ano. Svět v pohybu je ovšem stejně (či možná více) fascinující jako ten, na který občas s nostalgií vzpomínám ;-)

Rád Vás tu po delší době vidím.

Libor Stejskal
16. 04. 2012 | 23:32

jan Vaculík napsal(a):

Souhlasím se SuPem, který (tentokrát) souhlasí těmi, co s autorem (Pehem) souhlasí.
Dodávám jenom, že Topolánek je rozporná osobnost: častou jsem měl pocit, že souhlasím s tím, co říká, ale nakonec nelze souhlasit s tím, co koná.
Ale pravdu má i Sedlák (23:23), který si povšimnul, že Pehe jakoby zapomínal, že sešup naší politiky nastal už v čase Oposmlouvy, a tedy že Topolánkův negativní vliv asi nebude zase až tak zásadní.
17. 04. 2012 | 00:51

S.Š. napsal(a):

Admirál, 16. 04. 2012 | 18:42, ad "spářit socialisty s TOP".
Chápu, admirále, že Vaším snem jsou komunisté ve vládě. Pragmaticky vzato, jaké má ale - ve stávajícím rozložení sil - soc.dem. možnosti budoucího vládnutí ? S komunisty, s ODS a s TOP09. Z toho, co ČSSD ZATÍM deklaruje, vyplývá, že vlastně s nikým (přece si nebude předem odhánět voliče, to dá rozum).
Čtu, že v soc. dem. dnes převládá preferovaná varianta menšinové vlády opřené o komunisty. V čem se ale sociální demokraté s komunisty shodnou ? Jistě, v sociálních a zdravotnických tématech, to bezesporu, a jistě také ve zrušení případně schválených církevních restitucí (na nadcházející schůzi PS budou projednávány ve 2. čtení). A co dál ? ČSSD, jak předpokládám, jde o hlubší evropskou integraci, předpokládá podpis fiskální úmluvy a počítá i se vstupem do eurozóny. Jak by tohle chtěla prosazovat s komunisty (ovšem podobně i s ODS), od nichž se ozývají hlasy o vystoupení z EU ?
A krom evropských témat. Otázka, admirále, aby bylo jasné, jak dobře čtete : Které dvě české politické strany chtějí zavést zákaz anonymních akcií a regulaci politických kampaní ?
Pokud jde o Topolánka, ano, protestovala jsem skutečně v minulosti proti z p ů s o b u , jímž byla položena vláda v době českého předsednictví, a podobně jsem protestovala i proti z p ů s o b u , jakým byl (po komplotu) přinucen k odstoupení z funkce předsedy ODS, to přestože nejsem voličem ODS (ba ani TOP09). Paní nota, alias bzum, zní poněkud falešně. Pokud Vy jste VĚDĚL před lety, že Topolánek a Bém si rozparcelovali stát a jakým způsobem, klobouk dolů, já jsem to skutečně netušila (dokonce ani nic o tom, jaké konkrétní informace z kontrarozvědky měl k dispozici a co s nimi dělal). Ony se jaksi tyto pozoruhodné informace vynořují až se zpožděním, často se zpožděním několika let. Být "chytrý", jak to předvádíte Vy, Admirále, je snadné ... :-)
17. 04. 2012 | 09:44

StandaT napsal(a):

tata: zdravím Vás. Neměl jsem na mysli kritiku směrem k vládě (to bych jako výjimku nejmenoval paní Nubu), ale zde uvnitř diskusí.
17. 04. 2012 | 09:55

tomas napsal(a):

Kdo myslíte, že je autorem následujícího příspěvku_ Miroslav macek jeden za zakladatelů ODS

Za primátora Béma pražský magistrát sestěhoval úředníky z 18 budov do budovy Škodova paláce v Jungmannově ulici, která patřila podnikateli Pawlowskému respektive jeho společnosti Copas Retail (koupil ji od společnosti ČEZ). Radnici stojí nájem 200 milionů ročně. Pawlowski ovšem záhy společnost prodal a není vůbec zřejmé komu: tři společnosti s r.o., které ji nyní vlastní, vlastní zase firma Guyana holding, sídlící v Lucemburku.
Kolika asi tak lidem z těch, kteří kdysi o tom lukrativním pronájmu na dvacet let na magistrátu rozhodovali, ta společnost patří? Co myslíte?
17. 04. 2012 | 10:24

Abe Normalni napsal(a):

Hergot, co se mi to jen mihlo... Falesny a prazdny Topol...Zase mel ten cert pravdu? :-D
Ta destrukce zacala v momente, kdy pravdolaska zablokovala snahy o zavedeni vetsinoveho pol. systemu v zemi. Jen si pripomenme, jake obskurni spolky tu defilovaly vladami: SZ, US, Ctyrkoalice, VV, TOP09...strany s nulovou clenskou zakladnou, podivnou cestou z nicoty rovnou do vlady...Pritom ale vzdy bez sance zcela nahradit stare struktury a tim vzdy odsouzeny ke kolaboraci s nimi. Vse znormlaizovano, bez sance na uplnou prohru i totalani vitezstvi. Ze by se tedy tehdy Velky Guru mylil a i on mel podil na soucasnem marasmu? Jenze tohle vy nikdy nepriznate.
17. 04. 2012 | 10:33

babočka napsal(a):

Myslím si, že pan Pehe má na víc než psát o vesničanu, který se dostal do města a nezvládl to. Lidé se mají v České republice velmi dobře a je to hlavně zásluha ODS. Pokud si ale někdo myslí, že jsou někde lepší politici má možnost si je zvolit.
17. 04. 2012 | 11:10

BK napsal(a):

JC:
"Výsadou levounů je věčné hledání sociální spravedlnosti. Nic takového v přírodě neexistuje."

Ano! Jak prosté. To je ta samotná dřeň, ke které se stále ještě někteří změkčilí pravicoví intelektuálové a myslitelé klopotně prokousávají nánosy pseudohumanismu, vyjádřená naprosto pregnantně:
Člověk v ideálně neoliberální společnosti je jen článeček potravního řetězce, tak ,jak každému v přírodě přísluší.
Silnější kus(s většími tesáky, drápy, žaludkem a lepší strategií lovu)v džungli vítězí.
Co s nedonošenými mláďaty, nemocnými, starými a hendikepovanými kusy?
Sežrat, vyhubit, vyřadit z genetického plánu.
A zůstanou jen ti nejkvalitnější.
Jejich reprezentativní vzorek předběhl dobu a pěkně odpovědně nám tu vládne.
17. 04. 2012 | 12:18

tata napsal(a):

Standa T

JÁ SE SVAMI NIJAK NEPŘU,jen sem viceméně dal muj pohled protože ja zase spíš vidím radikalizaci respektive takovou beznaděj zklamaní pravicovych voliču,a stoho určitou flustraci,ono není přijemné když po 8 letech levice a nadějích jak to pravicová vlada povede je posun v mnoha věcech k horšímu,v plno věcech z bidou stejné a moc věcí co by se dali kvitovat jako plus není.

NAVIC SAMOZŘEJMĚ ŽE mi dva budem myt rozdilné nazory na plno věcí ne stoho že by sme chtěli provokovat ale naš pohled na určité cesty je přece jen značně rozdilný což je konečně normalní
17. 04. 2012 | 12:23

tata napsal(a):

BK

ZAJIMAVÉ podaní sice takové drsné ale hodně pravdivé,ale vesvé podstatě to přirovnaní sedí.MOŽNÁ to pravé jak zde plno pravicovych voliču mluví až tak drsné není ale bohužel zatím nikde není zatím ho znam jen z virtualních popisu,že pravě vtom pravem pravicovém pojetí je ta solidarita větší než vtom levicovém,jenže nak je tady to co přirovnavate VY o kterem zase ty pravičaci tvrdí že není pravicové to je pak těžké.
17. 04. 2012 | 12:30

BK napsal(a):

Tato,
příroda je drsná a boj o přežití často velmi krutý.
Ale od toho jsme snad lidé, abychom nežili jako šelmy nebo naopak boží hovádka. Nejde o to, stavět se proti přírodě, ale nechovat se k sobě jako zvířata a vymlouvat se, že tak je to přirozené.
Zdravím Vás.
17. 04. 2012 | 12:45

tata napsal(a):

BK
NEVYM JESTLI ZNATE MÉ NAZORY,ale nejsem s Vámi jakoliv ve sporu,a toto bych podepsal bez vyhrad a dal ktomu plus,ano to je mé kredo,člověk je pravě člověkem že vtomto směru by neměl kopírovat přirodu

taky přeji dobry den
17. 04. 2012 | 13:35

BK napsal(a):

Tato,
já Vaše názory znám a snad mohu říci, že v naprosté většině sdílím.
Mimochodem, ještě k Vašemu předešlému vstupu o tvrzeních těch, kteří si říkají pravičáci:
Oni o všem, co se prokazatelně ukáže jako nefunkční, špatné či škodlivé, tvrdí, že to není pravicové.
I kdyby před tím tisíckrát prohlašovali opak.
Ale samozřejmě mají vždy pravdu! Takovou tu orwellovskou...
17. 04. 2012 | 14:02

Irma napsal(a):

BK
Nedá mi to, abych se ještě nevrátila k těm opicím, které tu byly pravičáky dávány za příklad typické levičácké závistivosti, když se zlobily kvůli očividné nespravedlnosti. Takže i mezi zvířaty (v přírodě) něco jako smysl pro spravedlnost existuje...
17. 04. 2012 | 15:05

BK napsal(a):

Irma
Což o to, na Planetě opic vládla přísná spravedlnost.
Jen nevím, jestli je rozumné dopředu vyklízet pole.
Běžím pracovat.
Vlastně pardon...jdu si pro dávky:)
17. 04. 2012 | 15:34

JC napsal(a):

BK,
Děláte zmatek i ve vlastních řadách. To máte z toho že vytrhujete věty z kontextu.
BTW - co máte proti dokonalosti přírody ? Poručíme větru dešti ?
A ten Orwell to se vám povedlo.
17. 04. 2012 | 16:04

evix napsal(a):

ten, kdo se s blbem hádat nebude, napsal(a):
Experiment s opičáky je snad zajímavý jen tím, že je pro někoho zajímavý.
Možná je to ale tím, že mentální rozdíl mezi pravičákem a opičákem je zanedbatelný, no a tak je ten svět přitahuje.
---------------------------------------------------------------
navíc je to jen experiment v laboratoři a ne ve skutečném reálném prostředí, tam je to jiné!!!
Musela jsem se smát jak současnou situaci popsal Maloměšťák, ten háček nad c, ten tam opravdu patří :-))))Stejně má pravdu Maximus a :-), ten to popsal opravdu dobře...bohužel naše média lžou,lžou a lžou.......
Slečna Peake opuští VV a zakládá jinou platformu :-))) jo děvucha opouští potápějící se loď.
17. 04. 2012 | 17:46

Admirál napsal(a):

S.Š. - Nevím, jakým způsobem sjte schopná na dálku rozpoznat, o čem lidé sní, niccméně povolební spolupráci (v případě tomu odpovídajícího volebního výsledku) ČSSD a KSČM považuji v rámci maximální realizace volebních programu jako nejvhodnější. To, že není shoda na některých otázkách týkajících se evropské integrace, je podružné a řešitelné. Při případné koalici s TOP je poměr naprosto obrácený. V zásadních otázkách v rámci naší politické scény diamerální rozdíly a nakonci pár otázek, ve ktrých se dá najít shoda. Taková koalice by sice pro TOP jednostrannou výhrou.

To, že se někteří snaží z evropské integrace účelově udělat nosné téma pro budoucí volby, vypadá na vějičku, bílého psíka. V panujících turbulencích stavět skálopevné plány na "hlubší evropskou integraci, podpis fiskální úmluvy a na vstupu do eurozóny" je mírně řečeno smělé.

"Pokud Vy jste VĚDĚL před lety, že Topolánek a Bém si rozparcelovali stát a jakým způsobem, klobouk dolů" Děkuji za poklonu, VĚDĚL. Podle informací z nezávislých zdroju na netu to bylo zřejmé, po "toskánské jachtě" to musel být zřejmé i čtenářům MF. To nejsou informace vynořující se zpožděním. I pokud berete pouze informace z odevřených zdrojů, není v žádném případě chyba v jejich nedostatku v inkriminované době, ale ve (účelovém?)vyhodnocení.
17. 04. 2012 | 17:52

Almo G™ napsal(a):

S.Š. napsala:

ČSSD, jak předpokládám, jde o hlubší evropskou integraci, předpokládá podpis fiskální úmluvy a počítá i se vstupem do eurozóny. Jak by tohle chtěla prosazovat s komunisty (ovšem podobně i s ODS), od nichž se ozývají hlasy o vystoupení z EU ?
A krom evropských témat. Otázka, admirále, aby bylo jasné, jak dobře čtete : Které dvě české politické strany chtějí zavést zákaz anonymních akcií a regulaci politických kampaní ?

--- Které? ČSSD a ...? TOP09 to není ani náhodou. Žádný megazloděj z TOP09 NEPŘIPUSTÍ, aby mu EU viděla pod prsty. Verbálně ano. Prakticky viz "Kalouskovy" miliardy ve Švýcarsku (= ty, které pro ČR ze záhadného důvodu nechtěl ani náhodou vyzvednout. A fiskální smlouva = pravidelná kontrola EU v ČR. Ne, je absurdní představa, že by do toho TOP09 opravdu šla.

Pokud jde o Topolánka, ano, protestovala jsem skutečně v minulosti proti z p ů s o b u , jímž byla položena vláda v době českého předsednictví,

--- Co bylo špatně na tom, JAK opozice sesadila vládu? Škody, které v danou chvíli hrozily, daleko přesahovaly škody na pověsti kvůli předsednictví. A opozice postupovala přesně podle ústavy. Ve způsobu problém opravdu není.

a podobně jsem protestovala i proti z p ů s o b u , jakým byl (po komplotu) přinucen k odstoupení z funkce předsedy ODS, to přestože nejsem voličem ODS (ba ani TOP09).

--- To je vnitřní věc ODS. Když jí dodnes skrytě ovládá Klaus... Ale že by byl nějak zásadní ZPŮSOB odvolání Topolánka? S čím zacházel, tím zašel. Intriky, dalíkoviny, klausoviny.

Paní nota, alias bzum, zní poněkud falešně. Pokud Vy jste VĚDĚL před lety, že Topolánek a Bém si rozparcelovali stát a jakým způsobem, klobouk dolů, já jsem to skutečně netušila.

--- Jak to někdo mohl NEVĚDĚT?
17. 04. 2012 | 17:57

tata napsal(a):

BK

ANO TAK to si myslím i já je mnohdy usměvné jak všechno co je špatne a dělá pravicová vlada je vlastně levicové.

ONO KONEČNĚ ted se da vypozorovat nově vzniklá situace a předpokladal sem jí že se viřadí dostatečny počet poslancu pod křidli jakoby čisté Slečny Peake a jako se vymaže slizká VV A VZAJMU tech potřebnych věcí pojede tato vlada dál,KALOUSEK se bude byt v prsa jak je to čisté řešení,to je ta chyba že by mělo vždy byt jak poslanec vystoupí ze strany měla by byt povinost složit mandat jen toto je poctivé nebot ve volbach ho lidi volí za stranu,byl to celkem předvidatelny krok jasně organizovaný a dohodnutý,najednu stranu malokdo by se chtěl připravit o 2 miliony co ještě za ty 2 roky si poslanci ještě vydělaj.PRO NEMOŽNOST TECHTO nečistych kroku by měl exzistovat že poslanec je vazan na to za co ho lidi zvolili
17. 04. 2012 | 18:07

Almo G™ napsal(a):

Tata: Možná by se na to nějaký paragraf našel? Musel by to ale podat volič VV v kraji, kde byl zrádcovský poslanec zvolen. Z voleje mě napadá:

1. Poškozování cizích práv
2. Porušení veřejného příslibu. Popř. by se asi našly i další možnosti.

Pokud mohu volit jen stranu, musí mě strana a její poslanec po zvolení zastupovat. Pokud už mě strana nezastupuje a není to má vina, ale vina (tj. vše proběhlo z vůle poslance strany), pak už můj hlas nehájí, ač to veřejně sliboval/a. Mým právem je, aby mě zastupoval/-a nadále. Aby splnil/-a příslib, který mi jako voliči dal/-a.
17. 04. 2012 | 18:24

SuP napsal(a):

Chlupe, co se rýmuješ -
Pan Stejskal zná mou IP adresu, tak ví žes to napsal ty a ne já. Nás nenasereš.
17. 04. 2012 | 19:26

BK napsal(a):

JC
Zmatek? No, já se v šiku moc neumím chovat.
Napsal jste, že v přírodě neexistuje sociální spravedlnost. Já si myslím, že lidstvo je na vyšším stupni vývoje, než aby se řídilo toliko zákonem přirozeného výběru.
Ale možná se pletu.
Jinak proti dokonalosti přírody nemám nic.
Věta:Poručíme větru dešti je vytržena z jiného, než mého kontextu.
Na Orwellovi se shodneme.
Taky si myslím, že to na vás sedlo:)
17. 04. 2012 | 21:12

JC napsal(a):

BK,
"No, já se v šiku moc neumím chovat."
Já také ne, je to s podivem,ale tady shoda

"přírodě neexistuje sociální spravedlnost. Já si myslím, že lidstvo je na vyšším stupni vývoje, než aby se řídilo toliko zákonem přirozeného výběru.
Ale možná se pletu."
Jak v čem ? Toť otázka. Jste schopen "vyrábět" inteligenci např z těch kteří mají IQ pod 80 ?
Tady shoda jen napůl.

"Jinak proti dokonalosti přírody nemám nic."
Také se shodujeme

"Na Orwellovi se shodneme."

No vidíte pak že se pravičák a levičák nejsou schopni domluvit.
18. 04. 2012 | 08:20

BK napsal(a):

JC
"No vidíte pak že se pravičák a levičák nejsou schopni domluvit."

Jak jste poznal, že jsem levičák?!
To je jen řečnická otázka:)

I já jsem býval pravičákem...
Podle komančů byli všichni kromě nich napravo a já jsem jim na to tenkrát skoro přistoupil, protože jsem je nesnášel.
No a po revoluci zase dostávám nálepku levičáka, potažmo bolševika.

Oni si nás takto prostě rozdělují, abychom se vytrdlovali ve vzájemných půtkách a nekazili jim jejich kruhy a kroužky.

Lidi mají schopnost se spolu domluvit. Jen ji málo využívají a často se přou o blbostech.

Jistě, z jedinců IQ 80- inteligenci "nevyrobíte."
Ale je to vůbec potřeba, aby ze všech lidských bytostí byli "inteligenti?"
Domyšleno do důsledků je to dost děsivá představa.
18. 04. 2012 | 11:06

JC napsal(a):

BK
"Jak jste poznal, že jsem levičák?!"
Z vaší podrážděné reakce.:-)

Ale jinak máte pravdu, že ta debata je mnohdy o blbostech a někdy nelze určit kdo je kdo.
Když např. Zeman prohlásí, že je potřeba pomáhat lidem práce a ne flákačům, Může se zleva ozvat že je asociál, stejně tak jako když Nečas s Kalouskem zvyšuje daně, může se zprava ozvat že jsou v podstatě levouni.
18. 04. 2012 | 13:32

S.Š. napsal(a):

Admirál :
"Klobouk dolů", to byla poklona jen ironická, pane Admirále. A promiňte, samozřejmě, že jste NEVĚDĚL, tak jako nemohl VĚDĚT nikdo. Protože tušit něco, myslet si, je něco zcela jiného, než když jeden ze dvou účastníků DOHODY přímo stvrdí, že něco se skutečně odehrálo.
A jak že jsem schopna poznat na dálku, co si kdo myslí ? To je přece zřejmé z toho, co píšete, Admirále. Nakonec, to, co jsem se domnívala, sám potvrzujete.

Almo G™ : dtto. Zbytek by byl na dlouhé psaní. Stručně řečeno, obojí byl Klausův komplot.
18. 04. 2012 | 23:14

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Aktuálně.cz Blog · Atapana Mnislav Zelený B Baar Vladimír · Babka Michael · Balabán Miloš · Bartoníček Radek · Bartošová Ela · Bavlšíková Adéla · Bečková Kateřina · Bednář Vojtěch · Bělobrádek Pavel · Beránek Jan · Bernard Josef · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Blažek Kamil · Bobek Miroslav · Boehmová Tereza · Brenna Yngvar · Bureš Radim · Bůžek Lukáš · Byčkov Semjon C Cerman Ivo Č Černoušek Štěpán · Česko Chytré · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Davis Magdalena · Dienstbier Jiří · Dlabajová Martina · Dolejš Jiří · Dostál Ondřej · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořák Jan · Dvořák Petr · Dvořáková Vladimíra E Elfmark František F Fafejtová Klára · Fajt Jiří · Fendrych Martin · Fiala Petr · Fibigerová Markéta · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Gargulák Karel · Geislerová Ester · Girsa Václav · Glanc Tomáš · Gregorová Markéta · Groman Martin H Hájek Jan · Hála Martin · Halík Tomáš · Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hapala Jiří · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Heroldová Martina · Hilšer Marek · Hladík Petr · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holásková Kamila · Holmerová Iva · Honzák Radkin · Horáková Adéla · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hrabálek Alexandr · Hradilková Jana · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubálková Pavla · Hubinger Václav · Hülle Tomáš · Hušek Radek · Hvížďala Karel CH Charanzová Dita · Chlup Radek · Chromý Heřman · Chýla Jiří · Chytil Ondřej J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jelínková Michaela Mlíčková · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kaláb Tomáš · Kania Ondřej · Karfík Filip · Karlický Josef · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Pavel · Klíma Vít · Klimeš David · Klusoň Jan · Kňapová Kateřina · Kocián Antonín · Kohoutová Růžena · Kolaja Marcel · Kolářová Marie · Kolínská Petra · Kolovratník Martin · Konrádová Kateřina · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Koutská Petra Schwarz · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kučerová Karolína · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kupka Martin · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Máchalová Jana · Maláčová Jana · Málková Ivana · Marvanová Hana · Mašát Martin · Měska Jiří · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minář Mikuláš · Minařík Petr · Mittner Jiří · Moore Markéta · Mrkvička Jan · Müller Zdeněk · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Návrat Petr · Navrátil Marek · Němec Václav · Nerudová Danuše · Nerušil Josef · Niedermayer Luděk · Nosková Věra · Nouzová Pavlína · Nováčková Jana · Novák Aleš · Novotný Martin · Novotný Vít · Nožička Josef O Obluk Karel · Ocelák Radek · Oláh Michal · Ouhel Tomáš · Oujezdská Marie · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Pavel Petr · Pavelka Zdenko · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Peka Karel · Peksa Mikuláš · Pelda Zdeněk · Petrák Milán · Petříček Tomáš · Petříčková Iva · Pfeffer Vladimír · Pfeiler Tomáš · Pilip Ivan · Pitek Daniel · Pixová Michaela · Plaček Jan · Podzimek Jan · Pohled zblízka · Polách Kamil · Polčák Stanislav · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rakušan Vít · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Reiner Martin · Richterová Olga · Robejšek Petr · Rydzyk Pavel · Rychlík Jan Ř Řebíková Barbora · Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schneider Ondřej · Schwarzenberg Karel · Sirový Michal · Skalíková Lucie · Skořepa Michal · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slejška Zdeněk · Slimáková Margit · Smoljak David · Smutný Pavel · Sobíšek Pavel · Sokačová Linda · Soukal Josef · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Strmiska Jan · Stulík David · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Sýkora Filip · Syrovátka Jonáš Š Šebek Tomáš · Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Šindelář Pavel · Šípová Adéla · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šoltés Michal · Špalková Veronika Krátká · Špinka Filip · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štěpán Martin · Štěpánek Pavel · Štern Ivan · Štern Jan · Štětka Václav · Štrobl Daniel T T. Tereza · Táborský Adam · Tejkalová N. Alice · Telička Pavel · Titěrová Kristýna · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomek Prokop · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Tůma Petr · Turek Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Vacková Pavla · Václav Petr · Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Vančurová Martina · Vavruška Dalibor · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Vhrsti · Vích Tomáš · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojtěch Adam · Vojtková Michaela Trtíková · Vostrá Denisa · Výborný Marek · Vyskočil František W Walek Czeslaw · Wichterle Kamil · Wirthová Jitka · Witassek Libor Z Zádrapa Lukáš · Zajíček Zdeněk · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zima Tomáš · Zlatuška Jiří · Zouzalík Marek Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy