Jak by mohl vypadat olympijský ceremoniál v Česku

10. 08. 2012 | 10:56
Přečteno 4295 krát
Po shlédnutí velmi zajímavé a originálně pojaté exkurse do britské historie, kterou Britové nabídli během zahajovacího ceremoniálu olympijských her, rozpaluje představivost mnohých otázka, jak by takový ceremoniál mohl vypadat v České republice. Časopis Respekt k tomu měl i hezkou anketu.

Zbývá nám jen fantazie, protože nápad Pavla Béma a spol.uspořádat hry v Praze byl, jak se ukázalo, naštěstí jen dalším neotřelým způsobem, jak přihrát desítky miliónů z veřejných peněz soukromým firmám za studie a reklamu na utopii jménem „Praha olympijská“.

Jisté je, že náš zahajovací ceremoniál by nemohl být historickou exkurzí, protože organizátoři, historici a politici by se nedokázali shodnout na správné interpretaci zásadních dilemat české historie, jako jsou význam sv. Václava, husitství, Bílá hora, Mnichov, vyhnání sudetských Němců, nastolení komunismu, Pražské jaro, normalizace, sametová revoluce, či rozpad Československa. Historická freska, v níž by se stadiónem proháněla různá invazní vojska a drancující hordy, by byla navíc dosti matoucí.

Nabízelo by se vyprávění naší historie z pozice ústavu „národní paměti“, jenže ten náš, státní Ústav pro studium totalitních režimů, vidí celou českou historii jako neutuchající souboj komunistů a antikomunistů, což by asi mnoho diváků mimo českou kotlinu chápalo jen jako druh pohádky.

Je tu ještě český parlament, který už proslul vydáváním zákonů kodifikujících závazný výklad historie, například že se nějaký politik zasloužil o to či ono, nebo že komunismus byl zločinný režim. Jenže pro účely olympijského ceremoniálu na téma česká historie by musel uzákonit závazný výklad celé naší historie, což by při současných intelektuálních kapacitách naší politiky nemohlo dopadnout jinak než jako fraška.

Když už bychom chtěli místo historie grotesku, raději by měl český příběh vyprávět Jára Cimrman, zneuznaný vítěz ankety o největšího Čecha. Svět by přitom mohl zároveň žasnout, že největší historickou postavou země, jíž svěřil své olympioniky, je postava stejně fiktivní jako rukopisy, které nastartovaly národní obrození, nebo mrtvý student, který spustil sametovou revoluci.

Pokud by u moci byla v době Olympiády současná vláda, nabízelo by se pojmout ceremoniál jako oslavu „neviditelné ruky trhu“ a využít ho k přilákání zahraničních investorů. Bylo by sice nutné nějak taktně obejít skutečnost, že se spořivá vláda sama proškrtala až k recesi, a že její heslo „více trhu, méně státu“ zatím kupodivu nezpůsobilo ekonomický zázrak, ale třeba by mohli na ceremoniálu vystoupit zástupci ratingových agentur nebo někteří čeští komentátoři, kteří by vládu pochválili.

Mrzuté je, že i takový ceremoniál by se musel takticky vypořádat s některými aspekty zpropadené české historie, zejména se skutečností, že se u nás po staletí opakovaně ve velkém krade a vyvlastňuje, což by mohlo některé investory znervóznit.

Husité „vyvlastňovali“ katolíky, katolická šlechta po Bíle hoře protestanty, první republika šlechtu, nacisti některé Čechy, Češi sudetské Němce, komunisti všechny. Příběh změny majetkových poměrů po roce 1989 by pak potřeboval vlastní kapitolu, s podkapitolou dělení majetku Československa.

Kupónová privatizace by si jistě zasloužila samostatné číslo, možná završené televizním poselstvím Viktora Koženého užaslému stadiónu. Citlivé ztvárnění současného přesunu majetku od chudších k bohatým v kontextu obrovité restituce majetku církvím by jen podtrhlo skutečnost, že v české kotlině je už po staletí hlavní politickou zábavou vymýšlení způsobů, jak bezpracně přesunout majetek od jedněch k druhým.

Vizuálně vděčné by mohlo během ceremoniálu být vystoupení kmotrů a „podnikatelů“, kteří by mohli předvést co vše si lze pořídit ze zmanipulovaných státních zakázek či evropských peněz. Umístěna do kulis kasin, heren a nočních klubů, na něž jsme v českých městech důvěrně zvyklí, by jistě svět pobavila typicky česká, neuvěřitelně humorná scénka, v níž by zcela opilý kmotr přejel bourákem nepohodlného svědka, aniž by jej policie třeba jen předvedla k výslechu.

Zatímco symbolem her v Londýně byl kopec porostlý pěkným trávníkem, náš docela jistě mnohonásobně předražený stadion by se mohl během show proměnit v obrovský tunel. Zatímco při londýnském ceremoniálu seskočila „královna“ společně s Jamesem Bondem padákem, u nás by se nepochybně jako humorný vrchol ceremoniálu hodila přednáška prezidenta na téma globálního neoteplování, samozřejmě za tučný honorář.

Vrcholem by pak bylo číslo „zhasni a rozsviť!“, během kterého by si ti zahraniční hosté na ceremoniálu, kteří si neprozřetelně nenechali peněženky v hotelových sejfech, mohli na vlastní kůži vyzkoušet budování trhu po česku. No neinvestujte v takové zemi!


Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

skeptický napsal(a):

Země česká domov můj by to byla tehdy,kdyby si Češi dokázali nakrást zpátky alespoň deset procent z toho,co nakradla ta cizinecká legie nahoře.Jsme žabaři.
Ono je to takhle.Za války se ti převlečení do cizí uniformy stříleli coby špioni.Dneska nosí generálské,a naučili se česky.
10. 08. 2012 | 11:13

Karel napsal(a):

Zeměěěě českáááá, domoooov můůůj,
Zeměěěě českáááá, domoooov můůůj ......
Hop, hop, hop, kdo neskáčeee není Čeeech !
10. 08. 2012 | 11:18

Ládik!!! napsal(a):

20 minut by mohli ruští vojáci tančit na hřišti kazačok.
10. 08. 2012 | 11:19

Ládik!!! napsal(a):

A komunisti by mohli stavět oprátky a věšet.
10. 08. 2012 | 11:20

Jane napsal(a):

Pěkné a vtipné, bohužel i příliš pravdivé!
10. 08. 2012 | 11:25

Petr napsal(a):

Ládiku, posílám vám virtuální obkládeček, aby se vám ještě, pro boha, nepřitížilo !!!
10. 08. 2012 | 11:28

Vandalhor napsal(a):

Pehe

dooooobrýýý

ale obávám se, že ikdyby 10 milionů českých a moravských občanů, včetně nepřizpůsobivé minority, makalo 20 let, tak by to jednomu milionu pražáků nestačilo na zorganizování OH, všechno by rozkradli, náplavy jedny!
10. 08. 2012 | 11:37

neo napsal(a):

To je jednoduché, vyhrabala by se nějaká spartakiádní sestavička a kolem dokola by viseli xichty Paroubka, Filipa, Gottwalda, Kim čong ila a Peheho - podoba s Leninem je čistě náhodná. K tomu by zdejší pionýři zaduli Internacionálu a družstevníci by se v monterkách sešikovali za kombajnem a zetorem a dokonce i holínky z Londýna by využili.
10. 08. 2012 | 11:41

jo napsal(a):

Bohužel pravdivé
10. 08. 2012 | 11:45

Michal Macek napsal(a):

ja uz nad tim premyslel a ukazovaly by se vyjmecne spoertovni vykony z nasi skutecne i bajne historie (horymiruv+semikuv skok , bivoj nesouci na zadech kance atd...)
10. 08. 2012 | 11:52

Maximus napsal(a):

OH v ČR by jistě dopadla velmi dobře. Ovšem jen za podmínky, že by to organizovala osvědčená firma SYNER
z Liberce, tam se jim to také povedlo, vytunit 2 mld.Kč
na lyžaském MS každý neumí. Sice rok předtím Slováci pořádali podobné MS, ale jen juniorů za blbých 15 mil.Kč (v přepočtu), ale to přece nejde srovnávat, že? Dospěláci jsou dospěláci. No a kdyby nad vším stavebně bděli osvědčené firmy jako třeba VIAMONT, Skanska, Metrostav.... techniku a ozvučení by zajišťovalo ProMoPro, dopravu a ubytování by pohlídalo ministerstvo dopravy s magistrátem a ubytování sportovců a celého ansámblu by zajišťoval a organizoval třeba Janoušek, právní ochranu všech cizinců a sportovců by zajišťovala firma s akciemi na doručitele, kde by ve skutečnosti sídlil Němec s Kindlem a pomáhal by jim don Pablo z Brna, toky příchozívších peněz by pohlídal zodpovědný Kalousek spolu s Hušákem a sportovními svazy a celé by to bylo napojeno na registr dat od firmy ATS-Telcom, známé z MD, určitě by OH v Praze znamenal mezník téměř ve všem! Svět by čuměl a hoši by to světu osladili! Češi by byli velebeni, dodejme .... jako největší pitomci v EU a okolí! Pokud by to bylo ještě za vlády Topolánka, ten by jim ukázal svoji velikost údu a s Mirdou by vztyčili prsteníčky, nakonec Míra by je všechny poslal do p..... a řekl by jim, že jsou de...... a kdyby byl někdo drzej, tak by mu ještě nafackoval! (-:
10. 08. 2012 | 11:55

Maximus napsal(a):

Oprava ... firmy bděly..
10. 08. 2012 | 11:56

Alibernet napsal(a):

Pokus o humor, který je ovšem zcela mimo mísu. Navíc Pehe stále nepochopil, že neviditelná ruka trhu má s touto vládou společného asi tolik jako sám Pehe.
10. 08. 2012 | 12:06

Drzá zrzka napsal(a):

Na závěr ceremoniálu bych zařadila utkání Klaus : Pehe.(Sportovní disciplíny a nesportovní chování volitelné).
By se vidělo, kdo z koho za 209 dnů. :-)
10. 08. 2012 | 12:06

J.K. napsal(a):

Myslím, že výše popsaný průběh českého olympijského ceremoniálu je ještě trošku příliš optimistický ;-)

P.S. Pane Stejskale, není ten komentář od "niki" už trošku za hranou slušné diskuze?
10. 08. 2012 | 12:46

Bavor V. napsal(a):

J.K.
ten komentář je správmně pravicový, to Stejskal nesmázne. On radši, když mu budou diskutující odcházet jinam
10. 08. 2012 | 13:40

Petr napsal(a):

V ČR Olympijské hry být nemohou. Nejen proto že jsme chudí a chudnem a chudnem a zbytek se rozkrade, ale hlavně proto, že by svými obstrukcemi olympiádě zabránili zelení Ropáci.
10. 08. 2012 | 13:50

jan napsal(a):

pane Pehe, není dobré si dělat z Gojímů pořád legraci, vždyť Vás živí (lze koho okrádat) a nepřímo i přímo je řídíte.
10. 08. 2012 | 13:51

Karel napsal(a):

To J.K.

Jak napsal Bavor B., bdělý Libor je na stráži pravicových hodnot.

Když "levoun" napíše "pravounovi", že si ho svede představit v českém olympijském průvodu v gumákách a s buřtem na krku místo hlavy - bdělý Libor okamžitě zasáhne a maže

Když "pravoun" nadává do zr.d a vyhrožuje smrtí "levounovi" tak je to OK.
10. 08. 2012 | 14:04

Abe Normalni napsal(a):

Pehe, ty omezeny hlupaku, jak myslis, ze by vypadal ten ceremonial, pokud by do nej mluvili trebas zastupci severoirskych separatistu, zastanci Skotske autonomie, clenove narodneosvobozeneckych hnuti v byvalych britskych koloniich, potomci Buru nebo pametnici naletu na Hamburg...S povytazenym obocim (jak by rekl tvuj oblibenec) lze pohlizet i na adoraci britskeho zdravotnictvi, ktere je obecne povazovano za dost mizerne organizovane. Svoji kapitolu by si urcite zaslouzil i stav britske zeleznice.
Mimochodem, puvodni rozpcet LOH 2012 byl 3mld liber, uz ted to stalo 11 a z Londyna zni velmi zklamane hlasy, co se trzeb z navstevniku tyka...
10. 08. 2012 | 14:05

Karel napsal(a):

Abe Normalni je spravny Cech, protoze pouziva spravne osloveni. O dalsi uz nejde.
10. 08. 2012 | 14:17

Abe Normalni napsal(a):

Karel. No ja! Vite, sprostak se nepozna podle toho, jestli rika prdel nebo hovno, ale podle obsahu svych slov. Kdyby za vami nekdo prisel s tim, ze vase matka je dusevne menecenna zena lehkych mravu, nerekne jedine sproste slovo, presto je to hulvat jako bic. A presne do tehle kategorie zapada Pehe. Slusnymi slovy urazi vsechny kolem sebe.
10. 08. 2012 | 14:29

Al Jouda napsal(a):

To jsme zase ušetřili, že to vzal Londýn !
10. 08. 2012 | 14:44

ghándí napsal(a):

pehe,
co vlastně říkáte výroku pana montiho, že by se měla omezit moc národních parlamentů ? předseda vlády itálie vyzve k odstranění demokracie a nikoho to vubec nevzrušuje. evropané už zdegenerovali a možná si demokracii už nezaslouží. 2 sv válka skončila před 70 lety, to už si nikdo nepamatuje. mladý němci už neví, kdo to byl hitler a co chtěl. a tak premier italie muže klidně říkat, že parlamentní demokracie je naškodu. a možná si to myslí více lidí. a historie se bude opakovat.
10. 08. 2012 | 15:11

Marian Sokol napsal(a):

Pane Pehe, fakt dobrý...
10. 08. 2012 | 15:17

maňana napsal(a):

chtělo by to nějaký historický náhled od hochů z NWO a Bilderbergu, abychom správně pochopili, jak to s těmi dějinami bylo a jak to má být.Nicvíce musím konstatovat,že přes výše zmíněné přesuny majetku a střídání mocipánů jsem na svůj národ docela hrdý.Přežili jsme to ve zdraví,jen jsme trochu chudší,ale to nevadí my si s tím také poradíme.Bylo mnoho národů s monumentálními dějinami ,které už neexistují.Možná nemáme v posledních 500 letech právě školsky vzorové dějiny,ale v těch dalších 500letech to bude už určitě lepší.
-zvolíme Českého krále/neHabsburga/
-vystoupíme z EU a NATO a budeme skutečně nezávislí
-zavedeme výuku k vlastenectví na školách
-káždý kdo má jakýkoli majetek,jež neodpovídá jeho dáním z příjmu, musí být potrestán a majetek zestátněn a posléze prodán movitým lidem,kteří mají své bohatsví v souladu s daněmi.
-zloděje a lupiče tvrdě trestat, nejlépe galejemi
-místo expedičního sboru znovu vybudovat bojeschopnou armádu,zvládají to i menší zamě než jsme my
-zabránit nežádoucí imigraci
-postupně vybudovat státní poklad/valutové rezervy převést do drahých kovů a nakupovat podíly v zahraničních těžařských firmách-od ropy až po kovy/
-vybudovat Českou komerční banku
-obnovit zemědělství a návazný zpracovatelský průmysl/např.cukrovary/
-finanacovat výzkum zvýšenou měrou
-podporovat malé a střední podnikání
-podpořit skutečnou ekologii je lepší jedna AT-elektrárna,než řepka, větrniky a zrcadla od horizontu k horizontu
-provést 4.defenestraci a když někdo vysloví-pravda a láska-zmalovat mu pozadí bejkovcem,za nadužívání slova demokracie/max. 1 za měsíc/,veřejné práce
-od základů očistit soudnictví
atd...atd

*
10. 08. 2012 | 15:35

Pepa Řepa napsal(a):

Pehe začal dělat do sportu.
Baletní jednotka Křeč ožila.
Poslední oblast, ve které ještě neradil.
Teď už zbývá jen radit jak na menstruaci.

Je to takové....hm....ftipné. Humor podle Pehe.
Ještě veselejší musí být vidět pana Pehe jak sportuje.
10. 08. 2012 | 17:11

buldatra napsal(a):

Kurňa, kdyby nebylo pragocentrismu, mohla by být olympiáda v Brně.
To by Pehe teprve vidělo ceremoniál.
Akorát druhej den by si účastníci museli vzít volno na vystřízlivění a olympiáda by se o den protáhla.
10. 08. 2012 | 18:22

Vlado napsal(a):

Výborná alegorie polistopadové demokracie ve v tipném podání. Přesto že vtipná, přesto k pláči. Netýká se takových jako je Kožený, Bakala prostě miliardářů, milionářů tedy těch co na našem schudnutí zbohatli.
10. 08. 2012 | 18:55

Jirka K. napsal(a):

Nad něčím podobným jsem nedávno shodou okolností také uvažoval!
10. 08. 2012 | 20:26

vico napsal(a):

Pehe přitvrdil.Na zdejší poměry, řekl bych, špička, byť kontroverzní.

Představa úvodního ceremoniálu v režii Kolibříka a Mazánka se opravdu nabízela. Bravo.

Drtivě sarkastický humor na vrub státu, jehož gouvernance přímo provokuje otázku na co je nám vlastně dobrý mne jako věčného stále rebela nutí jít do opozice a stát se onou "třetí sudičkou", která zmírní kledbu "zlého Pehe".

Na naprosto skvělý úvodní ceremoniál Angličanů nejlépe navázaly české modré holínky doprovázené deštníky do londýnského proměnlivého počasí. V tom okamžiku Angláni a my jsme si byli nejblíže.

Bylo to zcela jiné, než kdy překrmený vepř Nečas dělal Pepka Vyskoče britskému premiérovi na cestě vlakem do Bruselu.Už sice nemáme síly na Bruselský pavilón, ale na modré gumáky ještě ano.

Naděje umírá až poslední.

Pane Pehe - ňadra českých žen jsou uznávaným etalonem krásy. Kromě toho máme i rychlý holky a jedna z nich po desítkách let urvala olympijskou medaili!

Pehe, napsal jste to skvěle, ale já - třetí sudička - chci dát naději, že ještě se z toho zasranýho spícího království obrostlém trním nějak vysekáme.
10. 08. 2012 | 21:02

vico napsal(a):

"kletbu"
10. 08. 2012 | 21:04

Praotec Čech napsal(a):

Poslední zhasíná.
10. 08. 2012 | 23:38

Fu-ti napsal(a):

Lide u nas stale trpi predstavou ze kdyby se privatizacni kapital presunul nejakym bozsky spravedlivym zpusobem byl by tu raj na zemi. Takhle je nejen rozkraden ale zrejmne trci v nejakych strozocich nebo je nejak jinak znehodnocen. To je podle nich pricinou nasi soucasne chudoby.
11. 08. 2012 | 01:15

Wenzel Hawliczek, Lhotky napsal(a):

Konec každé pohádky by přece měl končit optimisticky, či alespoň vzbudit nějakou jiskřičku naděje.
Místo otřepaného " A žili šťastně až do smrti", co takhle použít verše klasika:
Dobrý člověk ještě žije
ale už má namále
naše česká komedie
spěje k svému finále.
Toto by deklamoval sbor divadelních umělců s lucernami na zhasnutém jevišti.
11. 08. 2012 | 02:04

Dáša N. napsal(a):

Tolik věcí k zamyšlení by oko a mozek diváka, sledujícího případný ceremoniál v Česku, nemusely správně vyhodnotit za situace, když média předkládají občanovi, že jeho největšími problémy nad kterými by se se měl zamyslet jsou, zda by měla vyměněná manželka kupovat rozmražené rozpečené pečivo.
11. 08. 2012 | 02:28

plk. Kurvice napsal(a):

Dokud se nevymete hnůj a nevyvětrá smrad po Havlovi a Klaousovi, tak se tu zkrátka bude krást. Největší podíl na představení by měl patřit Havlovi, jak vzývá mafiánskou svobodu a demokracii.
11. 08. 2012 | 05:44

muromec napsal(a):

Promiňte, ale rád bych znovu předvedl i svou představu kterou jsem popsal už jinde, bohužel zůstala bez odezvy:
Ceremoniál zahájí Bolek Polívka a přivítá přítomné halasným "Kurvahošigutntág".
Pak husitská vozová hradba, střílí na ochozy stadionu houfnicemi (slepými náboji, rozumí se).
Z horních ochozů stadionu seběhne skupinka představující bratry Mašíny a cestou dolů postřílejí několik diváků (ostrými náboji, rozumí se - avšak! - budou to předem vytipovaní diváci z KLDR, Kuby nebo Běloruska, tudíž žádná škoda). Na travnaté ploše připravený stupínek vítězů, na kterém český premiér hochům odevzdá medaile a vysoká státní vyznamenání.
Teplovzdušný balon ve tvaru Václava Havla.
Teplovzdušný balon ve tvaru Václava Klause.
Teplovzdušnuý balon ve tvaru propisky.
Průvod českých mužů v keltském národním kroji. (Jste přece Kelti, či ne?)
Umělý déšť s Prazdrojem.
Kolona bojových vozidel generála Pattona, osvoboditele Česka ve WWII.
Kopie Pražského hradu v mírce 1:10, opatřená rameny a provádějící kliky.
Turecký záchod ve kterém symbolicky spláchnete několik kněží. (Jakožto nejateističtější národ sveta.)
Obří Lego-skládačka Karlova mostu, po které se projdou české supermodelky ve spodním prádle.
Průvod chánovských Romů mávajících břitvami, mačetami a baseballovými pálkami, zpívající "Kde domov můj".
No a nakonec vládní tuneláři válející obrovskou kostku cukru s nápisem "My to světu osladíme!"
Všichni účinkující samozřejmě v gumákách.
11. 08. 2012 | 08:09

veverka napsal(a):

Dobré.

Ještě by mohli v rámci zahajovacího ceremoniálu bratři Mašínové podříznout a okrást nějakého pokladníka na stadionu a prohlásit to za odboj.
11. 08. 2012 | 09:06

Ládik!!! napsal(a):

Málem bych zapomněl - součástí ceremoniálu by byla výroba zbraní pro Hitlera.
11. 08. 2012 | 09:58

Lukrecie napsal(a):

Tak co Vám vadí, pane Pehe, kradení majetku a nebo jeho vracení? Kdybychom byli hned po revoluci prostě vrátili církvi to, co jí bolševici ukradli, mohli jsme si toto vše ušetřit. Majetek církve by nebyl dvacet let zablokovaný a nemuseli jsme jim platit žádné peníze. Teď ani celých těch dvacet let.
11. 08. 2012 | 10:18

mipi napsal(a):

Všichni vy kolektivističí plánovači blaha českého národa a oplakané historie, kterou byste se styděli ukázat světu, ne jako svobodní a hrdí Britové se svými stoletými boji mezi Skoty, Irčany, Angličany a cizáky z ostatní Evropy, přestaňte nenávidět.
Nemáme moře a nemáme historii vlastnictví všeho majetku předávaného v rodinách z generace na generaci, proto nenávidíte těchto posledních 20 let a nepomůže vám ani vysoké IQ a vaše dobrá morálka. To bolševické semeno nenávisti je ve vás jako v koze a mají ho také všichni ti, kteří kradli a kradou. Pehe a jemu podobní, kteří popisují minulých 20 let nechtějí psát o kořenech toho zla, protože oni chtějí pouze nařizovat kudy jít do toho jejich kolektivního blaha.
11. 08. 2012 | 11:18

aladár napsal(a):

To je hlína,exkomouškej exlampasák Ládík brojí proti komunistům:-)))
11. 08. 2012 | 13:38

aladár napsal(a):

To je hlína,exkomouškej exlampasák Ládík bojuje proti komunistům:-)))
11. 08. 2012 | 13:45

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Aktuálně.cz Blog · Atapana Mnislav Zelený B Baar Vladimír · Babka Michael · Balabán Miloš · Bartoníček Radek · Bartošek Jan · Bartošová Ela · Bavlšíková Adéla · Bečková Kateřina · Bednář Vojtěch · Bělobrádek Pavel · Beránek Jan · Berkovcová Jana · Bernard Josef · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Blažek Kamil · Bobek Miroslav · Boehmová Tereza · Brenna Yngvar · Bureš Radim · Bůžek Lukáš · Byčkov Semjon C Cerman Ivo · Cizinsky Ludvik Č Černoušek Štěpán · Česko Chytré · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Davis Magdalena · Dienstbier Jiří · Dlabajová Martina · Dolejš Jiří · Dostál Ondřej · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořák Jan · Dvořák Petr · Dvořáková Vladimíra E Elfmark František F Fafejtová Klára · Fajt Jiří · Fendrych Martin · Fiala Petr · Fibigerová Markéta · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Gargulák Karel · Geislerová Ester · Girsa Václav · Glanc Tomáš · Goláň Tomáš · Gregorová Markéta · Groman Martin H Hájek Jan · Hála Martin · Halík Tomáš · Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hapala Jiří · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Heroldová Martina · Hilšer Marek · Hladík Petr · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holásková Kamila · Holmerová Iva · Honzák Radkin · Horáková Adéla · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hrabálek Alexandr · Hradilková Jana · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubálková Pavla · Hubinger Václav · Hülle Tomáš · Hušek Radek · Hvížďala Karel CH Charanzová Dita · Chlup Radek · Chromý Heřman · Chýla Jiří · Chytil Ondřej J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jelínková Michaela Mlíčková · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kaláb Tomáš · Kania Ondřej · Karfík Filip · Karlický Josef · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Pavel · Klíma Vít · Klimeš David · Klusoň Jan · Kňapová Kateřina · Kocián Antonín · Kohoutová Růžena · Koch Paul Vincent · Kolaja Marcel · Kolářová Marie · Kolínská Petra · Kolovratník Martin · Konrádová Kateřina · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Koutská Petra Schwarz · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kučerová Karolína · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kupka Martin · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Máchalová Jana · Maláčová Jana · Málková Ivana · Marvanová Hana · Mašát Martin · Měska Jiří · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minář Mikuláš · Minařík Petr · Mittner Jiří · Moore Markéta · Mrkvička Jan · Müller Zdeněk · Mundier Milan · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Návrat Petr · Navrátil Marek · Němec Václav · Nerudová Danuše · Nerušil Josef · Niedermayer Luděk · Nosková Věra · Nouzová Pavlína · Nováčková Jana · Novák Aleš · Novotný Martin · Novotný Vít · Nožička Josef O Obluk Karel · Ocelák Radek · Oláh Michal · Ouhel Tomáš · Oujezdská Marie · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Pavel Petr · Pavelka Zdenko · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Peka Karel · Peksa Mikuláš · Pelda Zdeněk · Petrák Milán · Petříček Tomáš · Petříčková Iva · Pfeffer Vladimír · Pfeiler Tomáš · Pícha Vladimír · Pilip Ivan · Pitek Daniel · Pixová Michaela · Plaček Jan · Podzimek Jan · Pohled zblízka · Polách Kamil · Polčák Stanislav · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rakušan Vít · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Reiner Martin · Richterová Olga · Robejšek Petr · Ruščák Andrej · Rydzyk Pavel · Rychlík Jan Ř Řebíková Barbora · Řeháčková Karolína Avivi · Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schneider Ondřej · Schwarzenberg Karel · Sirový Michal · Skalíková Lucie · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slejška Zdeněk · Slimáková Margit · Smoljak David · Smutný Pavel · Sobíšek Pavel · Sokačová Linda · Soukal Josef · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Strmiska Jan · Stulík David · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Sýkora Filip · Syrovátka Jonáš Š Šebek Tomáš · Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Šindelář Pavel · Šípová Adéla · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šojdrová Michaela · Šoltés Michal · Špalková Veronika Krátká · Špinka Filip · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štěpán Martin · Štěpánek Pavel · Štern Ivan · Štern Jan · Štětka Václav · Štrobl Daniel T T. Tereza · Táborský Adam · Tejkalová N. Alice · Telička Pavel · Titěrová Kristýna · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomek Prokop · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Tůma Petr · Turek Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Vacková Pavla · Václav Petr · Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Vančurová Martina · Vavruška Dalibor · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Vhrsti · Vích Tomáš · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojtěch Adam · Vojtková Michaela Trtíková · Vostrá Denisa · Výborný Marek · Vyskočil František W Walek Czeslaw · Wichterle Kamil · Wirthová Jitka · Witassek Libor Z Zádrapa Lukáš · Zajíček Zdeněk · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zima Tomáš · Zlatuška Jiří · Zouzalík Marek Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael · Žantovský Petr Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy