O úspěchu KSČM realisticky

16. 10. 2012 | 08:58
Přečteno 18027 krát
Úspěch Komunistické strany Čech a Moravy v krajských a prvním kole senátních voleb spustil hotovou lavinu apokalyptického lamentování v části médií. Máme se prý pomalu připravit na celostátní vládu komunistů. Možná je namístě špetka realismu.

Tak především KSČM sice v krajích posílila a posílí i v Senátu, ale její celkové zisky nijak dramaticky nevybočují z toho, co už po roce 1989 několikrát předvedla, když dvě největší strany, ODS a ČSSD, voliče znechutily svojí politikou. KSČM dosáhla skvělého výsledku například v roce 2000, v poločase opoziční smlouvy.

Stejně jalo v časech opoziční smlouvy KSČM dosáhla i tentokrát dobrého výsledku nikoliv zásluhou svého atraktivního programu nebo revolučního nadšení mas, ale jako sběrač „unavených“ protestních hlasů proti vládní politice a rozostření hranic mezi vládou a opozicí. Jinými slovy, byla vnímána jako jediná skutečně opoziční strana.

I tentokrát těžila z toho, že na jedné straně pravicové strany ovládají centrální vládu, a na straně druhé ČSSD ovládá, s výjimkou Prahy, všechny kraje, takže byla de facto KSČM jedinou větší opoziční stranou. Což neznamená, že bychom měli ignorovat, že ČSSD a ODS se potýkaly s korupčními skandály. Každopádně ale nemáme co do činění s „historickým“ úspěchem KSČM. O tom by bylo možné mluvit snad jen v souvislosti s tím, že tentokrát vyhrála ve dvou krajích.

Skutečnost, že ČSSD nebyla vnímána, na rozdíl od roku 2008, jako čistá opozice, bezpochyby souvisí se ztrátou asi 400 tisíc hlasů ve srovnání s rokem 2008. Za tuto ztrátu do jisté míry mohou i poměry ve straně, ale nelze tvrdit, jak to činí některá média, že ČSSD je zachvácena stejnou vnitřní krizí jako ODS.

ČSSD dokázala svoje „vládní“postavení v krajích navzdory vnitřním problémům obhájit, což je úspěch. Kdyby se konaly celostátní volby, vládní strany by nejen svoje postavení neobhájily., ale byly by v nebezpečí úplného krachu.

KSČM také vytěžila z nízké volební účasti. Její voliči byli, jak nepochybně ukáží sociologické analýzy, nejvíce motivovaní a disciplinovaní. V celostátních volbách, k nimž chodí nadpoloviční většina voličů, KSČM výsledek z krajských voleb jen těžko zopakuje.

Obecně je smutným faktem, že za sílící vliv KSČM nesou hlavní díl viny tzv. demokratické strany, především ty pravicové. Jejich postoje ke KSČM jsou naprosto schizofrenní. Na jedné straně tam, kde to jde, s komunisty dělají kšefty. Na straně druhé pravice proti komunistům mobilizuje a zároveň i s přispěním ČSSD drží KSČM v pozici, kdy ta může z parlamentního jeviště vše kritizovat, ale za nic neodpovídá.

Skutečnost, že se KSČM bude muset postavit do čela možná až dvou krajů, je tak dobrou zprávou. Bude to test schopností KSČM něco řídit. Pokud selže nebo se jako ostatní strany viditelně zaplete v korupci, bude mít alespoň mnoho voličů o KSČM příště menší iluze. A pokud uspěje, proč pak komunisty nevzít do centrální vlády? O rozumné politiky a manažéry je tam dost velká nouze.

Právo, 16.10.2012

Přehled celkových volebních zisků KSČM ve volbách do krajů
2000 - 21.14%
2004 - 19.68%
2008 - 15.03%
2012 - 20.43%Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

Mac napsal(a):

není co dodat - střízlivá a jasná analýza

Na rozdíl od vřeštění pravičáckých hysterek s jejichž tradičním strašením novým Únorem
16. 10. 2012 | 09:06

Lukáš D napsal(a):

Vše pramení z toho že se tu jaksi nerozhodlo co vlastně je KSČM. Je povolená to značí že ji je nutné brát jako trochu extrémnější nicméně demokratickou stranu. Že se hrdě hlásí k minulosti a k režimům jako je ten v severní koreji je pak na jejich voličích jak to překousnou. Žádné puče a revoluce ale 48 v dnešní spojené Evropě příliž nehrozí.
16. 10. 2012 | 09:11

David napsal(a):

"...Obecně je smutným faktem, že za sílící vliv KSČM nesou hlavní díl viny tzv. demokratické strany, především ty pravicové..."

---

Měli jsme více než 20 let na to, abychom komunisty zrušili nebo alespoň potrestali za to, co dělali před rokem 1989.

Ještě dnes strašit komunisty může už jen hlupák a nebo darebák.
16. 10. 2012 | 09:12

Analytik napsal(a):

KSČM je asi jediná skupinka politiků, kteří nejsou prorostlí do korupční a tunelářské mafie. Dá se tedy od nich očekávat, že na korupci opravdu bezohledně zaútočí, zatím alespoň na krajské úrovni.
Kdyby se podařilo svrhnout Nečasovu mafiánskou vládu a předčasné volby by kopírovaly krajské výsledky, byla by to pro Mafii fatální pohroma!
16. 10. 2012 | 09:16

Ládik!!! napsal(a):

Moucha masařka roztáhla svá křídla a chystá se hodovat.
16. 10. 2012 | 09:16

F.Srbek napsal(a):

Překvapivě dobrý článek pane Pehe.
16. 10. 2012 | 09:18

Luba napsal(a):

Demokratické strany měly 20 let na to,
aby vyznavače třídního boje a diktatury proletariátu poslaly do ilegality.

Zdá se, že existence KSČM jako legitimní strany vyhovovala hlavně pohodlné, ideově prázdné a pokradmé ODS, aby se měla vůči komu jasně vymezovat a kým hrozit.

Bu, bu, bu, pane všího Nečasu! Teď pozdě bycha honit ...
16. 10. 2012 | 09:23

Josef K. napsal(a):

Předně, prožíváme velmi prázdnou a hloupou komedií šéfredaktorů česko médií. Jako na povel se po volbách objevily soft i hard mediální programy, většinou zaměřené proti levici obecně, včetně útoků z pozic tzv. levice. . Mediální a politické Česko tak připomíná spíše Neználkovu šťastnou zemi, kde si hlupáci mohou užít osobní svobody. O tom svědčí i velmi falešně upřímný způsob referování o pravici, resp....Nelze to však říci o lidech opačných dispozic.
Normalizace zde má hluboké kořeny se svou amorálností i předposraností, ostatně je systémem vyrostlým z hodnot nejnižších kulturních vrstev.
Normalizační duch prohlášení Zemana a říhání česko novinářské obce občas naruší hlas vzdělanosti, např. v článcích paní Dvořákové, ale to je didaktika, ona píše oi tom, o čem by se měli občamé učit denně, aby vůbec byli občany.
Některé blogy se pohybují mezi dvěma mezemi, Pehe je často pokusem oslovit normalizátorské vrstvy. Přesto to dělá jazykem, který jim nemůže být po chuti a není. Jak svědčí reakce.
Rozbředlost osobnosti většinové společnosti v Česko je paralyzující. Pak jí nezbývají než sny, jejichž kvalita odpovídá této osobnosti.
16. 10. 2012 | 09:27

jamretsam napsal(a):

Takže, pane Pehe, na politický program komunistů zapomeneme a vládu přenecháme těm, kteří zatím neměli příležitost nechat se zkorumpovat?
16. 10. 2012 | 09:28

Josef K. napsal(a):

Např. je v Českokultuřre zcela nepochopitelné slovní "spojení demokratické pravicové" strany. Pokud vím, že jde typicky o odnože Husákovy KSČ a politických buněk KGB.
16. 10. 2012 | 09:31

suchánek napsal(a):

Analytik napsal: "KSČM je asi jediná skupinka politiků, kteří nejsou prorostlí do korupční a tunelářské mafie. Dá se tedy od nich očekávat, že na korupci opravdu bezohledně zaútočí, zatím alespoň na krajské úrovni."

==to je zatím to nejvtipnější, co jsem z diskusí k volbám četl==
16. 10. 2012 | 09:32

slavwin napsal(a):

Je bolševická finta, jak zachovat vyšší fázi komunismu, od skryté zlodějny kryté starostí o pracující se přešlo k otevřenému okrádání se starostí o demokracii. Pracujících měli najednou mnoho a ještě jim brali bez placení na své chaty a zahrádky. Jejich retorika proti čerpatelům socialních dávek je návrat k bývalé taktice obrany pracujicích, to znamená že pracjící je ten kterého nezbytně potřebují a to nejsou všichni a ti kteří umí nakrást a usměrnit státní aparát a vyhnout se trestu.
16. 10. 2012 | 09:33

Joshua napsal(a):

"...Obecně je smutným faktem, že za sílící vliv KSČM nesou hlavní díl viny tzv. demokratické strany..."

Proč smutným? Proč ne pouze faktem?
16. 10. 2012 | 09:36

aga napsal(a):

V žádné části médií jsem obavy, vyjádřené panem Pehe, nezaznamenal. Naopak jsou média plná podobných zbytečných analýz, jako je tato, které jen tvoří mhu před námi i za námi. Čekal bych pronikavou analýzu toho, proč většina zoufalých voličů zůstala doma, a zbytek se uchýlil k protestnímu plácnutí do vody - protože žádná z demokratických stran nemůže změnit systém, který není a nemá být tvořen pro potřeby většiny občanů - a to nejen u nás, ale globálně. A nejen analýzu, ale hlavně nástin realistických východisek spolu s konkrétními kroky reálnými možnostmi ke změně.
16. 10. 2012 | 09:40

Lop napsal(a):

Hlavní česká média mě fascinují. Vítězství ČSSD, i když přišla o mnoho hlasů, prezentují téměř stejně jako prohru ODS. Pan Pospíšil je prezentován skoro jako naprostý vítěz voleb a ptají se ho, jestli chce být hejtmanem. Trochu směšné.
16. 10. 2012 | 09:40

Maximus napsal(a):

Celkem věcně napsaný blog, jen by mě zajímal názor pana autora na Kalouskovu stranu HOP nebo TOP co je spíše dnes TROP s knížecím, chrápajícím maskotem z Bilderbergu Karl Johannes Nepomuk Josef Norbert Friedrich Antonius Wratislaw Mena von Schwarzenbergem. (-:
16. 10. 2012 | 09:45

marxík napsal(a):

Autor píše:
" Stejně jalo v časech opoziční smlouvy KSČM dosáhla i tentokrát dobrého výsledku nikoliv zásluhou svého atraktivního programu nebo revolučního nadšení mas, ale jako sběrač „unavených“ protestních hlasů proti vládní politice a rozostření hranic mezi vládou a opozicí."

Já si jenom dovolím poznamenat, že přes 60% protestujících zůstalo doma.
Já jsem také klidná povaha.
16. 10. 2012 | 09:50

ten, kdo se s blbem hádat nebude napsal(a):

Mám rád čísla, a kdyby autor poskytl jen ten přehled výsledků komunistů, tak dá čtenářům více informací, než plejáda českých pisálků.

Nedivte se tomu, že komunisté mívají na krajské úrovní slušný výsledek. Mají skalní voliče a při volební účasti kolem 35 % je to výhoda.
16. 10. 2012 | 09:53

Joshuqa napsal(a):

marxík,

škoda, že to nebyly parlamentní volby. Pomalu by začínala "antireforma", tedy návrat moci do rukou občanů, politika by byla v jejich zájmu, začaly byběžet prorůstové projekty, skončila by likvidace státu aodklánění veřejnýchslužeb různým IZIPůM, IDTAXům, S-kartám s akciema na doručitele a snad bynový vítr ve vládní politice malinko načechral "antikorupčně" prokorupční étos posledních antikorupčně prokorupčních vlád.

Doufejme, že levice předvede na krajích slušnou politiku as její výsledek v parlamentních volbách bude ještě výraznější a příjemnější.
16. 10. 2012 | 09:57

roman napsal(a):

Včera jsem pozoroval na Nově ve zprávách jak je úspěch komunistů v tomto médiu prezentován. Je až neuvěřitelné, jak nejsou naši liberální politici i média schopni respektovat základní demokratické principy. Tlačit do lidí, kteří si levici prostě zvolili, hned na druhý den strach s hesly jako "rudá strana na rudém severu" a podobné podprahovky, mi přijde jako kdybychom byli v padesátých letech minulého století, kde bylo hlavním cílem nedat třídnímu nepříteli absolutně žádnou šanci. Hlavně lidem nic nevysvětlovat, ale neustále zesměšňovat a lži podávat jako senzaci léta. Jako kdyby se v redakcích tehdejšího Rudého práva a dnešních "pravicových" plátků vůbec nezměnilo vedení. Uvědomuje si zde někdo tyto trapnosti? Tyto neustálé snahy o ovlivňování lidí? O propagandu? Vždyť ti komunisti budou mít za chvilku i prezidenta na hradě, pokud se zde budou z lidí dělat až tak velcí hlupáci. Postarají se o to sami ti největší bijci komunismu, kteří nejsou schopni absolutně žádné sebereflexe. Bude to asi tím, že oni sami mají takový nadřazený, komunistický pohled na svět a možná to může být i jejich záměr. Jaký je rozdíl mezi našim komunistou, který zůstává navždy vrahem a čínským komunistou, s kterým čile dnes obchoduje celý liberální svět? Ono to asi tak má být. Hlavně vyvolávat v lidech emoce a chovat se tzv. ode zdi ke zdi. Ne demokracie, uznání porážky, respektování pořádku a slušnost. Ne ne. O všem budou rozhodovat takoví novodobí partajníci. Neznámí majitelé realit a médií, jejichž nejvyšší ambicí je stát se majiteli i tohoto státu. I lidských osudů. Zatím se jim to po čertech daří. Sem tam se do byznysu ta politika prostě zamíchat musí. Mají to dobře vymyšlené tito totalitní hráči.
16. 10. 2012 | 10:09

Jana Pechová napsal(a):

Ještě zajímavější jsou absolutní čísla. Podle nich KSČM získala oproti minulým krajským volbám 100 tisíc hlasů za celé Česko navíc, čímž o zhruba 40 tisíc hlasů překonala svůj nejlepší 'krajský' výsledek z roku 2000. Ten tehdy činil bezmála půl miliónu hlasů. V dalších volbách pak o 80 tisíc hlasů ztratila, v minulých jí cca 20 tisíc hlasů přibylo. Výkyvy vcelku plynulé.
Sociální demokraté zato v krajských vobách absolvovali dokonalou houpačku. V prvních volbách do krajů získali o 150 tisíc hlasů méně než komunisté a v roce 2004 ještě o dalších téměř 50 tisíc hlasů ztratili, čímž se dostali pod hranici 300 tisíc voličů. V roce 2008 však následoval strmý vzestup: zatažení celostátních témat přineslo oranžovým více než milión voličů. Vyostřená kampaň přitom extrémně zvýšila volební účast v celé republice.
Letos už se ČSSD stejný fígl zopakovat nepodařilo a stálo ji to 400 tisíc hlasů. Při zvýšeném počtu oprávněných voličů se tento údaj blíží zhruba počtu těch, o něž poklesla volební účast oproti minulým volbám.
16. 10. 2012 | 10:11

Veni, vidi, vici napsal(a):

Pehe si musí uvědomit, že šíleným rochněním na zdejším blog, totálně vyhnal pravicové blogaře! Sem podobní lidé chodí jen proto, aby "analyzovali" nesmiřitelné protivníky. Pravicový voliči musí konečně začít na levičáky hrubé záplaty! Ne jako Nečas měkkou rétoriku. Tzn. pěsti před obličej, používání "prostředníčků", gramatiku ulice, totální uzavření finančních toků do levice, absolutní službu pro ty s ročním milionovým příjmem, používání "ruku líbám, váš služebník, hluboce se klaním, pane veďte mě kapitalizmem... Naopak apatie k méně schopným, než jste vy! Zřízení Neziskovek, spolků pro bohaté. Motto: S bohatými, nikoli s chudými!
16. 10. 2012 | 10:14

Honzík napsal(a):

No, asi by neškodilo, kdyby si vládní "takříkajícpravicové" strany přečetly tento článek.
Jenže to je pod jejich úroveň - nejspíš nečtou ani když se "nastavuje zrdcadlo".
100% souhlasím s tvrzením, že (pokud sestaví krajské vlády) se komunisté nespojí se zavedeným korupčním systémem, pak proběhlo aspoň něco dobře = "unavení" voliči uvidí alternativu, ALE co je podstatnější zavedené strany (na obou stranách spektra) se SNAD chytnou za nos a začnou vymetat své chlévy??
Jen mám nějaký nepříjemný pocit, že těch "pokud/kdyby/jestli" je trochu moc.
Osobně se bojím, že "rozbít" systém budovaný téměř 20 let chce mnohem více času a sil, než jen spoléhat na nekradoucí komunisty.
16. 10. 2012 | 10:15

vasja napsal(a):

Skutečnost, že se KSČM bude muset postavit do čela možná až dvou krajů, je tak dobrou zprávou. Bude to test schopností KSČM něco řídit.
----------------------
Řídit, jo? Když může socan, proč né komouš:-)) Ste rasista?
Sranda je, že oni tam choděj krást, pane Jirko. Né řídit.
16. 10. 2012 | 10:22

marxík napsal(a):

Joshuqa
Sám jsem zvědavý jaké poučení z této generální zkoušky na parlament volby média a pravice odvodí. Bez mnokrát profláknutých lidovců nebo dalšího nového čistého subjektu se zakuklenou pravicovou perspektivou se to neobejde.
Je jasné, že není možné prosazovat obě cesty. To je příliš riskantní.
Vypadá to spíš na reinkarnaci lidovců, prostituce to ale může plán zhatit.
16. 10. 2012 | 10:25

Občan napsal(a):

David napsal(a):
""...Obecně je smutným faktem, že za sílící vliv KSČM nesou hlavní díl viny tzv. demokratické strany, především ty pravicové..."
---
Měli jsme více než 20 let na to, abychom komunisty zrušili nebo alespoň potrestali za to, co dělali před rokem 1989.
Ještě dnes strašit komunisty může už jen hlupák a nebo darebák.
16. 10. 2012 | 09:12"

Pak jste ovšem vůbec nic nepochopil a jste "jako oni".
Mocenské struktury měly 23 let na to, aby vytvořily takové hospodářské a sociální podmínky, které by vedly k "vyhynutí" komunistů. Ale protože zavinily takový stav, jaký tu je, komunisté nejenže nevyhynuli, ale naopak posílili.
16. 10. 2012 | 10:26

Mac napsal(a):

Venouš, Vidouš, Vicouš - k popukání psychouš :-))))
16. 10. 2012 | 10:28

hlubič napsal(a):

Nelze všechno ,co udělali komunisté před 1989 házet do koše.mnoho bylo docela pro ldi prospěšné.Skutečnost,že po roce 1989 nastala divoká likvidace všeho, co bylo předchozí vládou vykonáno,nebylo zrovna nejmoudřejší.Bezhlavý útěk z Ruska ,opuštgění zavedených trhů pro naše na př.Tatrovky ,znamenalo,že se na tyto odběratele našeho tradičního zboží okamžitě napojili ti,kteří nás celou dobu kritizovali.Jen se podívejme na aktivity německých politiků.jak oni se starají,sby jejich výrobky měly odbyt.Náš přiblblý komunista z prognostického ústavu(mám n,a mysli Dlouhého a další ,,odborníky´´ včetně tuneldědka) se dokonce chvástali,jak dokonale zametli náš obchod do ztracena, náš zesnulý machr na politiku,zase zlikvidoval zbrojní průmysl atd ,z průmyslového státu jsme se stali montovnami cizích výrobků,co jsme dělali celkem uspokojivě rozdali jsme cizím firmám.Darmo mluvit,mladí teď mají co napravovat,když jim revoluční dizidenti a jiní všeumělové vzpomeňme si jen na odborníka Tlustého a jiné rychlokvašky jak připravili rozvoj všeho průmyslu a zemědělství.Zbytečné hořekovat,máme přece chytré děti,které si určitě bodou vědět rady.Prvně však si musí vyřídit účty snašimi fikanými zloději a že jich máme požehnaně.
16. 10. 2012 | 10:30

Mac napsal(a):

vasja napsal(a):
Sranda je, že oni tam choděj krást, pane Jirko. Né řídit.
No pokud mluvíte o naší rádobypravičácké chátře - modrobolševicích a topácích - máte naprostou pravdu, čehož důkazy máme na každém kroku a každý den
16. 10. 2012 | 10:31

lund napsal(a):

2000 - 21.14%
2012 - 20.43%

Pehe chce těmito čísly ukázat,že v roce 2000 měla KSČM výraznějšíúspěch,protože se tehdy o necelé procento více než nyní přehoupla přes 20%.Ovšem v celostátních volbách 2000-kde volila i Praha na rozdíl od těchto krajských bez její účasti.Výsledky lze považovat za stejné plusminus Praha,kde roku 2010 vyhrála silně trojkolka.Nyní VV propadají,ale TOP09 ne tak docela-získaly 30 mandátů.Což je jistě málo,protože při celostátních volbách 2010 TOP09 předstihla KSČM o téměř 5% a nyní s ní prohrála o 150 mandátů (180-30).Tedy z poměru se TOP09/KSČM v roce 2010-zhruba 1.5 ve prospěch TOP09 se za dva roky tento poměr hlasů změnil na číslo 0.18 t.j. za dva roky v neprospěch TOP09 měřeno pomocí KSČM-celkem asi 9x hůře pro Topku.Výrazné.Nikoliv? Šaškovat při takovém poměru s Topáky ve vládě by dnes voliče mělo urážet svou absurdní nedemokratičností.Ale ne:vytrvale píší "o úspěších" jako za totality.Tak asi bude pravdy trochu na opakovaném tvrzení Jozefa K.,že sametová společnost je normalizační,v níž se totalitníci naučili pouze chodit pro peníze jinam a za většími.Maloměšťácká selanka.Těch kdož učili,že "Imperialismus je nejvyšší stádium...".Jistě včetně profesorů profesorské Topky.Pardon-profesorsko-kněžské,jež v den voleb slavila odmítnutím revolty 1611 pražského lidu vůči jezuitům Bílou Horu při vpádu cizozemské armády Pasovských a 300 let doby Temna-jezuitismu.Čechů do roku 1648 neumřelo 14 jako františkánů,ale 9/10 celého národa.No soudě dle Sýrie a řady předchůdců tam možná o imperialismus běží.Raději nebrat profesory za slovo.Když jdou s dobou.
16. 10. 2012 | 10:34

Stařeček napsal(a):

aga 9:40, s tím bych souhlasil a myslím, že v tomto systému a obsazení bank, velkých obchodů a podniků, pojištoven, spořitelen, nerostného bohatství, pitné vody a pod v naší republice, neudělají nic a v KSČM. Pokud se nepřipletou k rozkrádání, můžou ještě posílit. Pokud ano, bude to jejich konec.
16. 10. 2012 | 10:36

neo napsal(a):

Dolejš prej od rána stojí v metru a rozdává letáčky.
16. 10. 2012 | 10:43

Petr z Tábora napsal(a):

Pěkné hodnocení pane Pehe. Lidé už mají panující korupce plné zuby, zřejmě dokonce více než nepopulární vlády. Jinak by ČSSD získala více zastupitelů - ODS a ČSSD každá ztratila řádově 400tisíc hlasů. Jako vždy zůstala spousta voličů doma a dost jich volilo protestně malé strany bez šance překročit 5%-hranici. Komunisté získali "jen" o sto tisíc hlasů více, TOP09 a Starostové jsou dalšími poraženými.
Reakce vládních stran na porážku ukazují, že jsou zatím stále nereformovatelné.

Teoreticky "leží na ulici" spousta hlasů nespokojených voličů středu a pravice, které by mohla získat nová strana s dobrým programem a schopností integrovat navíc hlasy příznivců některých malých stran, kteří vidí, že přes ně politiku neovlivní. V naší medializované společnosti to předpokládá při vzniku partu i známých osobností.
16. 10. 2012 | 10:46

Mac napsal(a):

neo

zase závidíš?
16. 10. 2012 | 10:48

Ládik!!! napsal(a):

neo -
nenapsal jsi to podstané: Dolejš prej od rána stojí v metru a rozdává letáčky za cizí peníze.
16. 10. 2012 | 10:51

neo napsal(a):

Mac:

za prvé : jaké ZASE?
za druhé: to není závist, jen konstatování faktu.
16. 10. 2012 | 10:55

Občan napsal(a):

Ládik!!! napsal(a):
"neo -
nenapsal jsi to podstané: Dolejš prej od rána stojí v metru a rozdává letáčky za cizí peníze. 16. 10. 2012 | 10:51"

Myslíte, že na to dostal nějaké sponzorské dary?
Pokud máte na mysli státní příspěvek politickým stranám, tak pak jste na omylu. Podle nálezu ÚS nejsou peníze vyplacené pol. stranám "cizí", ale jejich. Nejde tedy o dotaci, ale o příjem pol. stran.

Ostatně - Filippi-ové nic nebrání, aby se zaparkovala vedle něho a rozdávala letáčky také ("za cizí peníze").
16. 10. 2012 | 11:00

Martin napsal(a):

Odkud máte jistotu, že budou ještě nějaké volby po případném vítěztví socialistů a komunistů?

Tyto krajské volby vůbec nebyly o krajské politice ale o celostátní politice. Takže voliči neřekli že souhlasí z politikou ČSSD, protože jinak by ve všech krajích Sociální demokracie neztratila tolik voličů. To že ČSSD obhájila většinu krajů je tím, že je v opozici. Nedělám si iluze, že pokud by v roce 2010 vyhrála ČSSD a vládla s KSČM tak by ČSSD dneska neměla ani jednoho hejtmana, prohála by ve všech krajích a vzestup KSČM by se vůbec nekonal.
16. 10. 2012 | 11:00

marxík napsal(a):

Další konstatování faktu:
Neo je prej opožděn.
16. 10. 2012 | 11:01

modrý edvard napsal(a):

Voliči volili krajské zastupitele. Buď jsou s dosavadními zastupiteli spokojeni, nebo netuší, kdo je na kraji zastupuje. Osobně si počkám, až to sociologové vypátrají.
Omlouvám se, že to zopakuji i tady, pokládám to za podstatné: u nás v StČ dělali komunisti stafáž dr Rathovi, a voliči opět ČSSD i KSČM volili. /vyvrací to tezi Dr Pehe, že komunisti se nezamazali. Zamazali, jejich voličům to nevadí. Stejně jako Dolejš, ten byl připraven měnit zákon za milion./ Komu není rady, tomu není pomoci.
16. 10. 2012 | 11:04

neo napsal(a):

marxík:

Nejsem opožděn, ale Dolejš stojí s gorilama v metru a rozdává letáky - to je fakt.
16. 10. 2012 | 11:05

scallop napsal(a):

Joshuqa

"... snad by nový vítr ve vládní politice malinko načechral "antikorupčně" prokorupční étos posledních antikorupčně prokorupčních vlád."

Ja myslim, ze urcite. Takovy Dolejs by jiste nacechral az by se hory zelenaly. I parta komunistu ze stredoceskeho kraje vi moc dobre, jak na korupci. David Rath - expert na slovo vzaty - si spolupraci s nimi vzdy pochvaloval.

Vezmene si treba Vojtecha Filipa, tento svezi vitr ceske politiky. Sveze fouka od roku 1990, kdy zacala jeho zadnice lestit zidle v parlamentni kavarne. Kdyby kolem sebe zpozoroval nejakou korupci, jiste by ji nahlasil. V tom se osvedcil jiz v mladi, kdy podaval hlaseni o svych spolupracovnicich cestujicich do zahranici.

Necham toho. Novy unor nam od komunistu nehrozi, ale myslet si, ze nejak zabrani korupci vyzaduje davku naivitu o hodne vetsi nez malou.
16. 10. 2012 | 11:05

Martin napsal(a):

Pro všechny kdo se radují, že podpora KSČM roste. V parlamentních volbách 2010 získala KSČM 589 769 hlasů. O dva roky později v kajských volbách 2012 jen 538 953 hlasů. Tedy komunisté skutečně vymírají a pokud by to pokačovalo tak při volbách 2014 by šli pod 500 000 hlasů.
16. 10. 2012 | 11:10

Joe Ratata napsal(a):

Za úspěch KSČM může nejen zlodějská a asociální politika UDSTUPLIDE,ale i netransparentní a málo levicová politika ČSSD.
Skutečná sociální demokracie v ČR se jmenuje KSČM.
Skuteční komunisté jsou ve Štěpánově KSČ.
16. 10. 2012 | 11:11

český maloměšťák napsal(a):

Tkzv. komunisté jsou , podobně jako straníci /či tkzv. " nezávislí" - což je jen reklamní označení/ z ostatních stran, kterým se podařilo uspět ve volbách a postoupit na významné posty státní, krajské či obecní správy...kariérními byrokraty - což by tedy u Marxe vzbudilo spíše úsměšek, než aby je považoval za jakousi sílu schopnou změnit systém (v českých realiích systém mafiakapitalistický).
Takže obavy z tkzv. komunistů, že snad budou revolucionizovat zdejší prostředí - jsou liché. Pravicově smýšlející lidé by spíše měli přemýšlet nad tím, proč jich(pravicových lidí) přišlo k volbám tak málo a proč lidé hlasovali S komunisty PROTI pravici (PRO komunisty apriorně nehlasovalii). Než aby se báli komunistického bubáka.

Tkzv. komunisté si možná ani neuvědomují, že se bez vlastního přičinění dostávají do zorných polí nesčíslných drobnohledů. Byla jim - aniž by o to stáli, přisouzena role, kterou ve vysoké politice měly sehrát VV - role bojovníků s dinosaury, s korupcí...role konstruktérů vyšší kvality a lepšího stavu tunajšej demokrácie.
Může dojít k tomu, že se tato role postupně rozplyne v čilé a nekritické spolupráci s ČSSD, přičemž se tkzv. komunisté sami zašpiní mafiakapitalistickým způsobem hledání, formulování a provádění souhlasu tak, že se opětovně dostanou na mocenskou periferii a budou nadále fungovat jako živnost podnikající v bezrizikovém segmentu trhu - tak jak tou bylo doposavad.
Nebo roli uchopí vážněji a skutečně předvedou, že nejsou pouhými žvanily.
Což by ale bylo paradoxní - kdyby komunisté úspěšně zapracovali a pracovali na kultivaci institucionálního prostředí kapitalistického společenského systému.
V podstatě by přestali být komunisty.
Což by ale vůbec neškodilo a v hledášcích oněch drobnohoedů by je to nezkompromitovalo - ba naopak.

Svět je ale někdy dějištěm naplněmým paradoxy.
Warum nicht - když se tedy i prostřednictvím nich dospěje k lepšímu stavu, k vyšší kvalitě.

Velkou váhu /možná rozhodující/ bude mít ale kvalita politiky a lidí ČSSD. Zda se z oblasti rétoriky a manifestních postojů posunou směrem k realitě.
Každopádně to také nebudou mít jednoduché - s komnisty za zády (s kudlou v kapse).
16. 10. 2012 | 11:11

PB napsal(a):

A já jen doplním, že setrvávání této vlády dál a lpění na jejich "reformách" jen zvyšuje další a další sílu KSČM.
Nečas se asi doma nenaučil omlouvat ...
(Od Kalouska už nic než lži a aroganci nečekám)
16. 10. 2012 | 11:11

marxík napsal(a):

neo
To jsem rád, že jste se o pravil. Prej mně trhalo uši.
16. 10. 2012 | 11:11

Vlado napsal(a):

Hlubiči napsal jste to pěkně a je dobře , že věříte dětem. Jenže je to generace neoředstavitelně zadlužená a bez státního majetku jako jsou strategické obory. Mám na mysli doly ,hutě atd.
Již jsem to zde několikrát napsal. že se říká ,a nemyslím si že by to nebylo pravda, že děti vzpomínají na rodiče tím víc, čím víc jim zanechali dluhů! Myslíte, že to těm polistopadovým Koženým z dovozu a těm V.Dlouhým tuzemským odpustí? Nic jiného jim nezbyde ale bude na ně vzpomínat víc než jen jedna GENERACE!
16. 10. 2012 | 11:14

Joseph F napsal(a):

Řekl bych to asi takto: revoluční antikomunistický mobilizační étos 23let po systémové změně již zcela vyprchal a netáhne.

Jestliže nové postkomunistické normalizační "budovatelské" kádry nezačnou dělat něco pro lidi ale budou dál provádět antilidovou, antisociální, ekonomicky a státně destruktivní politiku, pošlou je příští volby definitivně na smětiště dějin.
16. 10. 2012 | 11:19

Radovan napsal(a):

Paní Stránská si myslí, jak je vtipná, a přitom směšná. Pan Remek je solidní člověk, kterému členové ODS a voliči modré party nesahají ani po podrážky. Vytunelovaná republika hloupé modré voliče nepřesvědčila, o tom jak je to korupční a tunelářská strana, zřejmě proto,že jsou sami tuneláři a zloději a patří do tepláků. To všechno prokáže čas !heirodg
16. 10. 2012 | 11:20

Sagner napsal(a):

Vetsine lidi to vubec nevadi ze prevleceni komuniste jsou cleny kazde politicke strany v CR. a hraji karty kde se da a dokonce sam prezident CR. byl a je komunista-kaskader i nadale tak jako byl a je i nadale Putin jeho verny pritel.
16. 10. 2012 | 11:23

astava not napsal(a):

Sagner,

kontrolní otázka: kolik převlečených komunistů kandiduje na hrad? Kolik "Američanů", zednářů a bankovních odborníků?
16. 10. 2012 | 11:27

change napsal(a):

neo
Dobře, že to říkáte. Půjdu mu potřást rukou. Na které stanici?
16. 10. 2012 | 11:27

TomášL napsal(a):

Zajímavá úvaha, děkuji!
16. 10. 2012 | 11:30

scallop napsal(a):

Do revolucniho zapalu si jeste dovolim citovat vystizny Sidluv komentar:

"Čeští komunisté model 2012 přežívají jen díky symbióze protřelých parlamentních kšeftařů ochotných vyměnit ideologický zápal za cokoliv (například loterijní zákon za inzerci pro Haló noviny, abychom zůstali jen u Jiřího Dolejše) s brežněvovskými nostalgiky, kteří stále věří, že se mohou vrátit staré dobré časy."

Vice vic http://dialog.ihned.cz/komentare/c1-57914560-a-co-vlastne-je-ten-komunista
16. 10. 2012 | 11:31

resl napsal(a):

Myslím, že se komouši nepokusí o žádný převrat, jen bych je raději viděl částečně viset a částečně pozavíraný, než je platit z našich daní. A těžko si představit, že by lidi /mimo věrných bolševiků/ dávali hlas jim. Jednoduše nepřišli, nebo lístek roztrhli. Horší by to mohlo být v paralamentních volbách, takže teď přišlo varování. Kdyby i tam uspěli, začnou koketovt s vystoupením z NATO, z EU a předhodí nás mužikům. Ti už by jejich vládnutí "chránili" dalších dvacet let a pohraničí by se zaplnilo ruskými tanky, ožralými důstojníky a zábava se sovětskou Družbou by nám diktovala, jak má vypadat kultura. Možná i bývalý prezident Klaus by si uvázal svůj hedvábný, pionýrský šátek, vzal do náručí dítě a objal se se sovětským politrukem.
16. 10. 2012 | 11:32

neo napsal(a):

Change:

mám zprávu, že byl ráno kolem 8h ve stanici metra Letňany.
16. 10. 2012 | 11:32

Ernesto napsal(a):

Dobrý den občanům v čeko! Dnes je výročí smutné události, karibské krize ! K vůli níž jsem se rozešel v názorech i s komandantem Fidelem jestli to na amíky pustit nebo ne ! Od té doby důvěra mezi námi hodně ochladla ! Amíci se v té době již roztahovali s atomovými raketami po celém světě ale já když jsem se dožadoval pomoci po sovětech zřídit v naši zemi raket.základny k vůli rovnováze sil tak ti pekelníci v pentagonu vyskakovali jako postřelení čerti ! Nebylo u nás myšleno zaútočit první na ameriku ,tak to ani náhodou , to nedovoluje myšlení a charakter člověka a lidí smýšlející socialisticky ! Tohle američtí kapitalisté nikdy nepochopí ! Jestřábi s pentagonu jdou cíleně za svou kořistí ! Ostatní svět se proti jejich drzosti a nenažhranosti a zajištění prosperity jejich zbrojařských koncernů musí zákonitě bránit ! Tak tomu bylo i v době karibské krize ! Sověti by to nikdy nezmáčkli první,to vím bezpečně ale pro svou obranu a bezpečnost našeho socialistického bloku jistá opatření udělat museli ! Já byl v té době mladý s horkou hlavou a můj přítel a komandant Fidel mě musel umravnovat ! To já chtěl po sovětech aby na amíky udělali alespon bu bu bu a získali si u těch amer.válečných štváčů respekt ! A kdyby tenkrát bylo po mém tak jsem jim tam na to jejich jestřábí hnízdo nějakou tu středoletku na zastrašení pustil ! Komandant se stavěl na zadní ,proto jsme se pak rozešli ! Americký imperialismus nebude mít nikdy dost ,to by si měl svět uvědomit ! Duch Ernesto Ht. G.
16. 10. 2012 | 11:36

Ládik!!! napsal(a):

Můžeme čekat družbu se stranou Jednotné rusko. Za peníze daňových poplatníků.
16. 10. 2012 | 11:39

Joshua napsal(a):

resl,

jako kdybych četl Isaaca Asimova. Nechcete začít psát sci fi?Ruské tanky přeskočí Ukrajinu i Slovensko (zřejmě dojde na Karpatsko-Dukelskou operaci č.2, ovšem nikoliv proti nacistům ale proti postkomunistickému Putinovskému Rusku.

Myslíte, že z daní komunistů nejsou financovány pravicové strany?
16. 10. 2012 | 11:44

Sagner napsal(a):

(astava) Od 14.cervna 1948-2012 byl prezidentem a stale zustava na Hradcanech clen a nebo byvali clen Komunisticke Strany Ceskoslovenska a pristi prezident na Hradcanech bude opet byvali clen Komunisticke Strany Ceskoslovenska.
16. 10. 2012 | 11:44

Ernesto napsal(a):

Joe ratata souhlasím z vaším názorem ! Hyn se hukáže v budoucnu co je lepší pro lidi na světě ,jestli velkokapitál stále nenasytného kapitalismu anebo lidštější socialismus ! Hezký den všem poctivým lidem v čeko ! Ernesto
16. 10. 2012 | 11:44

šašek z Jihlavy napsal(a):

Dolejšovy blogy nečtu ani na ně nereaguji. Nemohl jsem ale souhlasit s brutálním útokem, který nezůstal bez následků. Stejně mi vadil hnusný žiletkový útok na bývalého ministra kultury Dostála, nebo napadení Sobotky. Co jsem si vychutnal, byla podsednická facka. Zajímavé je, že o podobných útocích na pravicové politiky jsem neslyšel, spíš naopak(Kalousek, Topolánek). Kuličkový "atentát" považuji za špatně zinscenovaný happening.
Proto se nedivím, že si tentokrát vzal Dolejš do metra ochranku. Já bych ho nevolil, ale neodsuzuji Pražany, kteří mu dali hlas. Hin se hukáže.
16. 10. 2012 | 11:49

Astava not napsal(a):

Sagner,

Havel a Klaus byli v KSČ? Že se nepochlubili?
16. 10. 2012 | 11:55

Moise Tschombe napsal(a):

Radujme se, veselme se,
Zdravíme se "Čest práci", říkáme si "soudruhu"
"Vpřed, k lepším zítřkům." "Blahobyt dokážeme vyrobit".
"Kdo nepracuje, ať nejí" (chudinky nepřizpůsobiví)
2O let po komančích neštěkl ani pes. Dnes nám budou vládnout. Hurráá, slááva !!
Budou po tom půstu pěkně vyhladovělí, lační a nenažraní.
Pánbůh ochraňuj jejich voliče....(Aby je snad nesežrali)
16. 10. 2012 | 11:56

PK napsal(a):

Tak jak se agresivní kapitalismus kdysi znemožnil v polovině světa a dal tak vzniknout "socialistickému táboru"tak podle toho kam se dnes svět řítí bych se nedivil kdyby se podobný scénář v budoucích letech zopakoval.Jestli se prohnilý svět banksterů a jejich pomahačů(čast politiků a médií)nepodaří zlikvidovat pokojnou cestou tak tu máme krvavé revoluce ani se nenadějem.A ještě budem rádi vzpomínat na sociálně-tržní hospodářství vymyšlené v poválečném Německu.Teď jde v podstatě o import z Číny-kapitalismu 19.století jak jsme se o něm učili v hodinách dějepisu.
16. 10. 2012 | 11:56

Ernesto napsal(a):

Pane Pehe přesné ! Komunisté u vás v čeko ještě dokáží lidem kdo to s nimi myslí nejlépe ! V to doufám ! Nezklamejte mne prosím soudruzi ! Váš Ernesto ,držím vám v nebi všechny palce !
16. 10. 2012 | 11:56

Martin napsal(a):

"A pokud uspěje, proč pak komunisty nevzít do centrální vlády? O rozumné politiky a manažéry je tam dost velká nouze".

To má být vtip nebo sarkasmus? Komunisté a rozumní politici a manažeři? To nebyli nikdy. Problém je že komunisté i když nebodou krát ani zavírat nebohodlné a znárodňovat, tak přesto budou škodit populistickou politikou. Jako obvykle si omotají komem prstu naivní nejnižší třidu, kterou podlpatí štědrými dávkami, čím nás zadluží a zákony namířený proti lidem, kteří tady ještě něco vytváří, což je přesně to co závistivá nejnižší třídu hlavně aby se neměl nikdo líp než oni. To že jim nepomůžou ale střední třída a bohatí budou na tom stejně jako oni jim stačí. Takže výsledek bude zadlužená a zničená republika ve jménu chudé lůzy
16. 10. 2012 | 11:58

marxík napsal(a):

resl
Pro naši věc je dobře, že zde blinkáváte, a že to stejskal nemaže.
Taky je dobře, že si neuvědomujete.
16. 10. 2012 | 11:58

Hana napsal(a):

neo a podobní - Z kandidátů ODS či TOP09 - jestli nějaký zbyl- by tam asi nikdo nešel ani s ozbrojeným praporem - dostali by po ........ A po téagónii. Co začali po vyhlášení výsledků předvádět ODS a naše média,po reakci TOP - je nám to jedno a vlastně žádné volby ani nebyly - by bylo fakt k popukání, kdyby Dolejš vyhrál! Pražáci pochlapte se - o jednoho ODS míň či víc nebo o jednoho komunistu víc či míň - na sestavě senátu to nic nezmění - ale byla by junda!
16. 10. 2012 | 12:00

Nestraník napsal(a):

Pane Pehe, velmi dobrý článek, mám jen poznámku - je tendenčně zaměřený, protože jak známo a prokázáno, KSČM je tradiční partner ČSSD, je tedy namístě hovořit o tom, že kšefty s komunisty peče především ČSSD. A nezmínil jste přímo tzv. Bohumínské usnesení a jeho vliv.
Nejste nestranný politolog, jak známo, proto je vždy potřeba Vaše vyjádření rozumně upravit.
16. 10. 2012 | 12:01

slavwin napsal(a):

Myslím, že komunismus není program s kterým se dá vládnout, realizovaný komunismus jsou ty židovské svépomocné obce v horším případě nějaká náboženská sekta vyvedená blouznivcem na odlehlé místo. Komunismus je nástroj k ovládnutí bez možnosti kecání.
16. 10. 2012 | 12:05

Sagner napsal(a):

Na Hradcanech vladnou 66 let komuniste Havel i Klaus byli v minulosti cleny Komunisticke Strany Ceskoslovenska. 66tileta narodni tradice komunisticke ideologie je stale ziva a kvete dal.
16. 10. 2012 | 12:05

Občan napsal(a):

scallop napsal(a):
"Do revolucniho zapalu si jeste dovolim citovat vystizny Sidluv komentar:
"Čeští komunisté model 2012 přežívají jen díky symbióze protřelých parlamentních kšeftařů ochotných vyměnit ideologický zápal za cokoliv (například loterijní zákon za inzerci pro Haló noviny, abychom zůstali jen u Jiřího Dolejše) s brežněvovskými nostalgiky, kteří stále věří, že se mohou vrátit staré dobré časy."
Vice vic http://dialog.ihned.cz/komentare/c1-57914560-a-co-vlastne-je-ten-komunista 16. 10. 2012 | 11:31"

A ještě více zde: http://www.blisty.cz/art/65500.html
Pro líné cituji:
"doplňující reakce na článek Karla Dolejšího "Pro zapomnětlivce..."
Trestní řízení kvůli podezření z přijímání úplatku, které na základě článku o tzv. "loterijním testu" pro Jiřího Dolejše, zahájil v roce 2009 Útvar odhalování korupce a finanční kriminality, odložilo v dubnu 2010 Městské státní zastupitelství a nikoho neobvinilo. Případ se tak nikdy nedostal do fáze stíhání, obvinění, ani k soudu.
Dolejš pak podal na MfD žalobu. Podle žaloby byl rozhovor mezi Dolejšem a reportérem, který byl nahráván skrytou kamerou, v článku vytržen z kontextu. Tvrzení, že by Dolejš nabídl lobbing poslanců ve prospěch sponzora, kterého hrál reportér, bylo prý nedůvodné a nepravdivé. Nic takového z vyjádření nahraného kamerou prý nevyplynulo. Podle žaloby šlo o pokus napadnout Dolejše jako politika a poškodit KSČM v předvolebním období.

MfD se s Dolejšem dohodla mimosoudně.

Pomluva je trestný čin. Karel Dolejší ve svém článku neuvedl všechny tyto další následné podrobnosti.

Post scriptum na margo žurnalistické neutrality: Tiskový zákon médiím přikazuje takzvané dodatečné sdělení. To znamená zveřejnit konečný stav děje, který otevřou na začátku jako takzvanou "kauzu". Kolik takzvaně "korupčních kauz", otevřených na první straně MfD či Aktuálně jste si na stejném místě se stejně velkým titulkem přečetli v okamžiku, kdy spravedlnost ukončila proces a soud skončil konečně pravomocným rozsudkem? Napovím vám. Ani jednu."

Takže, smolík, Scallope...
16. 10. 2012 | 12:13

Wraith napsal(a):

Resl

Současní komunisté (tím myslím KSČM, nikoli KSČ) už vlastně dávno nejsou to, co čím byli jejich předchůdci. Maximálně si tak o jejich činech čtou v archivech a dějepisných učebnicích. Nedivím se. Většina tvrďácké a nelítostné gardy už dávno spočívá v hrobech, kterých pozvolna přibývá. A jejich nástupci se nemají od koho naučit oněm móresům. Dá se říci, že se opravdu umírnili a vyprofilovali jako v celku rozumně, byť levicově, uvažující strana.
Vypadá to, že mají realistický a snadno pochopitelný program. A až na několik sporných bodů, uvedených v kapitole X. - ŽIVOT V MÍRU, BEZ VOJENSKÝCH PAKTŮ, CIZÍCH ZÁKLADEN A VÁLEK, se dá jejich volební program označit za moderní, zcela konkurence schopný v porovnání s programy ostatních stran.
16. 10. 2012 | 12:13

Ernesto napsal(a):

Martine když v čeku zamezíte velkozlodějnám pravicových dobrodruhů tak zůstane dosti i na rozdávání pro potřebné ! Bezdomovci z česka musí zmizet ! To je zákon revoluce ! Hezký den Váš Ernesto
16. 10. 2012 | 12:14

Astava not napsal(a):

Sagner,

mohl byste své autentické dokumenty o členství Havla a Klause v KSČ poslat vrchnímu inkvizitorovi a přepisovači historie panu padre Heřmanovi?
16. 10. 2012 | 12:14

neo napsal(a):

Hana:

o tom se nebavim, je mi celkem jedno, kdo by tam šel či nešel a Dolejš už jednou dostal po čuni, takže nevím, z čeho usuzujete, že by dostali spíše ti z TOP09 nebo ODS. A obzvlášť v Praze, kde jsou komunisti dlouhodobě na nižších příčkách.
16. 10. 2012 | 12:15

scallop napsal(a):

Obcan

Jiste, vetsina korupcnich skandalu jsou novinarske kachny. Namatkou bych zminil Rebicka, kteremu nikdo nic nedokazal. To je myslim prukazne.
16. 10. 2012 | 12:17

Karel Růžička napsal(a):

Pane Pehe,
opět geniálně "zmaštěno". Pravda je ta, že, kde se dostali, myslím po pseudorevoluci, komouši k lízu, tam korumpovali, rabovali, tak jak to dělali po osmačtyřicátým. Nic jiného je Moskviči nenaučili. Teď by měli "znárodňovat" dobře zavedené firmy /v překladu-ukrást to, co vydělává a perfektně funguje/ zavírat a popravovat své oponenty. Vystěhovat ty, kteří remcají a nelezou jim do zadku, rotdělit narabované mezi své kumpány a posilovat miliardová konta v zahraničí. Rozdělit si potichu majetky živnostníků, kolektivizovat kolchozy.Už se na to těším. Jste naivní-popletený a poplatný žurnalista, pane Pehe.
16. 10. 2012 | 12:18

Občan napsal(a):

Scallope,

KDYBY MfD na Dolejše něco SKUTEČNĚ měla, NIKDY by nepřistoupila na MIMOSOUDNÍ vyrovnání, ale s radostí a vervou by šla do soudního sporu.
16. 10. 2012 | 12:19

Ing. N. napsal(a):

(Petr z Tábora) píšete:

"Teoreticky "leží na ulici" spousta hlasů nespokojených voličů středu a pravice, které by mohla získat nová strana s dobrým programem a schopností integrovat navíc hlasy příznivců některých malých stran, kteří vidí, že přes ně politiku neovlivní. V naší medializované společnosti to předpokládá při vzniku partu i známých osobností."

Co kdyby hlasy, ležící na ulici, zvednul všemi oblíbený Kalousek a vytvořil novou stranu, která by se mohla jmenovat "poTOPa 12" ?
16. 10. 2012 | 12:21

resl napsal(a):

Joshua,
daně komunistů jsou jen malou náplastí na jejich 40tileté řádění. Buď jste mladý a neznáte, čeho je ruský "bratr" schopen, nebo jste jeden z nich. Přesto, když vidím, že obstojně píšete a zvládáte i čtení, tak bych to do vás neřekl.

marxík,
pro naší věc by zase bylo lepší, kdybyste se nebál veřejně vyznat ze sympatií ke komoušům, případně ke členství. Přece se za ně nestydíte.
16. 10. 2012 | 12:21

Ernesto napsal(a):

Karle Růžičko nepřeháníte to trochu ? Dávejte si dobrý pozor na svou klábosnici !!! E.
16. 10. 2012 | 12:21

Kleofáš napsal(a):

to neo:

jojo,Dolejš tam je, ale doktora Hulíka ani paní Kousalíkovou byste tam nepotkal. A to bude ten rozdíl. Politici musí přijít k lidem (rozhodně nezaměňovat s LIDEM),přičemž pravičáci se obvykle "obyčejných lidí" neobyčejně štítí.
16. 10. 2012 | 12:23

Rosťa napsal(a):

Pro ty, kteří spojují J. Dolejše s Loterijním zákonem doporučuji přečíst tento článek
http://www.blisty.cz/art/65533.html.
Pro lidi nezasažené fanatickou ideologií je to poučné.
16. 10. 2012 | 12:23

Sagner napsal(a):

(astava) Soucasny zadatel o pobyt na Hradcanech Fischer ma stejne razitko tak jako Havel a Klaus i Fischer byl clenem Komunisticke Strany Ceskoslovenska. Hezky den preji v Rude zari nad Hradcany.
16. 10. 2012 | 12:24

Joshua napsal(a):

resl,

jdyby komunisté řádili ještě 1000 let, nenapáchají v českých zemích tolik škody jako poskomunističtí normalizační neoliberální "budovatelé". Po komunistech se majetek rozkrádá, odklání a tuneluje ještě dnes. Po neoliberálních tasemnicích nezbyde krom dluhu nic již po příštích 2 letech.
16. 10. 2012 | 12:26

scallop napsal(a):

Obcan

Ale vzdyt se na tom shodnem: Dolejs i Rebicek byly nespravedlive narceni.
16. 10. 2012 | 12:28

astava not napsal(a):

Sagner,

zdá se, že Fischer vystupuje jako antikomunistický komunista, tedy polepšený komunista. Podobně jako pan Štětina a Dlouhý.

Vám by jistě vyhovovalo, kdyby zůstali členy KSČ.
16. 10. 2012 | 12:30

český maloměšťák napsal(a):

Ještě jeden postřeh.
Drobil je coby ministr podezřelý z korupce - Nečas jej udělá volebním manažerem.
Pospíšila Nečas odvolá kvůli manažerskému selhání - Pospíšil vyhraje volby.
Drobil coby volební manažér selže....
Co udělá Nečas ?
Nic.
Počká, co bude uděláno s ním.
Tak už to v České kotlině chodí. Čeká se, co na to mafie.
16. 10. 2012 | 12:30

resl napsal(a):

Joshua,
kdyby komunisti stokrát odprosili národ /y/, nikdy nedostanou rozhřešení za to co způsobili lidem, jejich rodinám. Pokud jsou pro vás víc prachy, než lidské životy, nemýlil jsem se ve vás.
16. 10. 2012 | 12:32

moser napsal(a):

Rok 1948 nehrozi i kdyz budou mit komuniste 80% hlasu
Dejiny se v takovem poradi neopakuji.

Ovsem Ceska Republika si bude potom muset poradne utahnout pasek
a bude mit skutecne vysoko do zlabu.

21 roku tvrdim ze vetsina cechu je politicky nevzdelana,
ovsem u piva jsou cesi velmistri sveta.

Hlavne si musite zvolit zase toho spravneho presidenta a to cesi zvladnou.
16. 10. 2012 | 12:32

Joshua napsal(a):

scvallop,

malý rozdíl bych viděl. Řebíčkově firmě prokazatelně vzrostl po nástupu na ministerský post obrat z řádově stovek milionů na miliardy. A Řebíček, kdo by tomu uvěřil, seděl zrovna na postu ministra resortu, který ty zakázky té firmě přiděloval.

U Dolejše nikdo nikde žádný přírůstek na účtu nikde nespozoroval. V tom je malinkatá nuance.
16. 10. 2012 | 12:34

Petr. napsal(a):

Ještě komunisti neřekli, že to myslí "upřímně".
Až to řeknou, nebo odmítnout to říct, budeme vědět na čem jsme.
A zatí Pilip mlčí a mlčí.
16. 10. 2012 | 12:34

resl napsal(a):

český maloměšťák,
a to je to, co Nečas nechápe, nebo jen předstírá. Na svou obranu prohranýh voleb, používá neoblíbené reformy, výši daní atd. Je to lhář a ví to.
16. 10. 2012 | 12:35

Stařeček napsal(a):

žasnu nad naivitou některých přispivatelů zde, kde jedni straší, že by KSČM mohla v dnešní Evropě změnit vlastnickou strukturu a druzí snad doufají, že by ještě někdo mohl získat zpět, co bylo rozdáno a rozkradeno ven, že by snad mohl vrátit zpět všechny peníze co odtekly z republiky, nájedem cizáckých supermarketů, bank atd? Jediné, co by snad bylo možné a velmi potřebné je to, aby byly vráceny ty peníze a majetky, rozkradené našimi občany. K tomu ale není vůle ani u velkých stran a nějaká spravedlivá a čestná strana tu není a těžko kdy bude. Že by vstali nějací noví bojovníci?
16. 10. 2012 | 12:36

Ernesto napsal(a):

Resle jste demagog ! Bohužel i takoví lidé jako jste vy se v čeko rodí ! Neblbněte tady z vašimi stupidními názory na komunusty lidem hlavy ! Lidé jako vy v čeko celých 40 let rozvraceli morálku pracujících lidí ! Jak si pak mohli vybudovat ten komunisty slibovaný ráj na zemi ? Ernesto
16. 10. 2012 | 12:36

Míla napsal(a):

Moise Tschombe
Nebojte se,to přejde.Já býval za mlada taky blbej,vše pro mne bylo jednobarevné.A to jsem viděl,mimo Masaryka,všechny prezidenty,takže něco pamatuji a umím
si udělat úsudek a porovnat.
16. 10. 2012 | 12:37

Rudolfko napsal(a):

POZOR! POZOR! POZOR!
Všechna zvěrstva na obyčejné lidi tu zavedla především ČSSD.
A už hned po volbách se slejzají s KDU a s bývalými ODSáky. V jižních Čechách s Jihočechy11.
16. 10. 2012 | 12:40

žblabuňka napsal(a):

Když uspěli komunisti, tak na tom nejsme ještě úplně špatně. Co ještě zůstalo, schrtí oni.
16. 10. 2012 | 12:41

Joshua napsal(a):

moser,

nejdřív by někdo musel srovnat vedle sebe všechny lidské, ekonomické... oběti komunistů a postkomunistů. Tedy nejenom oběti z politických důvodů ale i vražd, sebevražd z ekonomických a sociálních důvodů... I demokracie mívá své náklady. Kdoví, který režim těch obětí má víc? (odečíst by se musely "náklady" Slovenska, protože Československo je dnes již minulostí.) Jsem mírným optimistou. Uvidíme, o kolik počet těch "budovatelských" pro jistotu neevidovaných obětí naroste v dalším období vlády sociálně cítících ODS-TOP-LIDEM. O obětech demokracie v cizích zemích raději pomlčím.
16. 10. 2012 | 12:41

scallop napsal(a):

Joshua

O inzerci v Halo novinach se hodne psalo. Pocet ctenaru byl maly, ale inzerce plno. Asi nahoda.
16. 10. 2012 | 12:48

resl napsal(a):

Ernesto,
měli mě zastřelit, milý Ernesto. Jste hlava, to vám závidím.
16. 10. 2012 | 12:53

Joshua napsal(a):

Ještě taková otázka: Neví náhodou někdo, kolik lidí od revoluce v ČR (nejenom v Praze) umrzlo od revoluce a kolik lidí spáchalo sebevraždupo úspěšné exekuci?
16. 10. 2012 | 12:54

razdva napsal(a):

sagner
Soucasny zadatel o pobyt na Hradcanech Fischer ma stejne razitko tak jako Havel a Klaus i Fischer byl clenem Komunisticke Strany Ceskoslovenska.
XXXXXXX
A Sagner je evidovanej člen NSDAP.
16. 10. 2012 | 12:57

moser napsal(a):

No, a jeste si musi cesi zvolit spravneho presidenta
musi to byt opet komunista Fiser,
pouze nevim zda take presedlal
a je nyni ceskobratrskeho vyznani.
16. 10. 2012 | 12:57

jarpor napsal(a):

Pan Pehe je "nad věcí"... proč by neměli být komunisti časem ve vládě... dobrých mamažerů je málo... stejně jako rozumných politiků. Tedy - dle pana "politologa", komunisti jsou dobří manažeři a rozumní politici...

Tak si představuji, co by pan politolog psal, kdyby v Německu se cca 23 letech po válce dostali do vlád spolkových zemí členové NSDAP... Lze si vůbec takovou situaci představit ?

O nás píší venku, že se vrátili komunisti... a trochu nechápavě kroutí hlavou nad naším národem...
Hlupáci, tupouni jsou to ti venku... přece jsme si zvolili dobré mamažery a rozumné politiky, jak píše pan Pehe...

Hlupáci, tupouni jsou to ti venku... nebo... že by to bylo jinak... že jsme to my, doma ?

Hezký den
16. 10. 2012 | 12:57

Sladký napsal(a):

11.58- velký a slavný návrat dyslektického liberálního bakaláře Martina?
16. 10. 2012 | 12:59

razdva napsal(a):

Karel Růžička
Můžete trochu přiblížit, jak se kolektivuzují kolchozy? Asi jako se prvitizuje privátní firma a zestátňuje státní podnik?
16. 10. 2012 | 13:00

Občan napsal(a):

Kdo jste z Prahy a budete se rozhodovat mezi Dolejšem a Filippi-ovou, doufám, že jste měli možnost shlédnout na ČT 24 "Duel" (zrovna to skončilo).

Zvlášť rozkošné bylo, když se Filippi snažila "vysvětlit" svou 70% NEpřítomnost na senátních hlasováních...
16. 10. 2012 | 13:04

razdva napsal(a):

Rudolfko, vy sám jste zavedený. Nebudu rozebírat co, kým a kam. Ale ČSSD to jistě nebyla. Což je koneckonců paradox.
16. 10. 2012 | 13:06

český maloměšťák napsal(a):

http://www.patria.cz/zpravodajstvi/2172503/utahujeme-jako-nikdy-predtim-navic-na-zaklade-mylnych-predpokladu.html

http://zpravy.kurzy.cz/339413-zadluzeni-americanu-je-nejnizsi-v-poslednich-18-letech-bohatstvi-roste-hitem-je-refinancovani/

Problémem ČEZkých domácností ale nejsou nesplatitelné hypotéky. Je jím klesající spotřeba obecně - a tak se hypotéky splácet daří /žádný masivní nárůst nucených dražeb se nekoná/, jenže celkový výdajový potenciál domácností se snížil.
Nízká minimální mzda, hon na invalidní důchodce, očesání důchodů starobních, snížené podpory stavebného spoření a jeho znevěrohodnění, neefektivní správa veřejných výdajů - kdy se uměle /respektive záměrně a navíc patogenním způsobem - korupce/ snižuje hodnota fiskálního multiplikátoru, nepředvidatelná daňová politika determinovaná tím, jak neúspěšně se inženýru Kalouskovi zdaří jeho odhad budoucího vývoje, neefektivní a kriminální používání EU peněz... obecně pak vytváření atmosféry obav a strachu z budoucnosti - to jsou hlavní aspekty současné mizerie.
(Plus vnější vlivy. Ale ty doléhají na každou zemi téměř stejně.)

Jednodušeji - země , kde se velká část nemandatorních výdajů rozkrade či promrhá (plus nepříznivá fakta zmíněná výše), nemá šanci - a to ani s poměrně solidními možnostmi jak získat levné peníze... použít fiskální stimulaci s nějakým výraznějším efektem - aby fiskální multiplikátor byl významněji vyšší než 1.
A tak nezbývá než škrtat a zvyšovat daně.
Což ale zemi nikam neposune - pouze se ještě více rozevřou nůžky mezi těmi, kdo chudnou a mezi těmi, co bohatnou. Přičemž mezi těmi druhými je spousta megaparazitů - nicméně oprávě že oni ukazují prstem na parazity zjevnější - však velmi miniaturní (a to i v agregátu).
Komu to připomíná tak trochu fašistický model správy země...asi se moc nemýlí.
/hlavně když pozoruje dění ve směru policie, justice..../
16. 10. 2012 | 13:18

resl napsal(a):

Joshua,
sedm lidí umrzlo a dva spáchali sebevraždu. Nevíte p. Joshuo, kolik lidí zemřelo v kriminálech, v gulagu, na ulicích, díky komunistické straně a její násilné politice ? Skoro bych řekl, že jich bylo víc než devět, ale nejsem si jist.
16. 10. 2012 | 13:18

J. napsal(a):

Já bych si přál, aby komunisté konečně mohli zavést daň z majetkového přiznání nad oněch 10 miliónů. Pak by stačilo jen sečíst tahle čísla a nejspíše by se ukázalo, že tyto určitě poctivě nabyté majetky jsou daleko vyšší než celé zadlužení naší republiky.
Prostě je potřeba, aby konečně někdo spočetl, kolik ze státního dluhu si nakradli porevoluční zbohatlíci a kolik zbytek obyvatel.
A že třeba Pehe nenapíše takovéto nějaké levicové úvahy? Ale když je to bývalý emigrant, tak přece musí sloužit jedině správnému pohledu na naši porevoluční historii. Bez těchto emigrantů by přece takovéto názory dávno pronikly i do blogů na aktualne.cz. Proto sem musí psát lidé jako Pehe, kteří vlastně vypadají, jako že jsou levicově orientovaní a že blogy obsahují celé spektrum názorů ve společnosti.
16. 10. 2012 | 13:26

český maloměšťák napsal(a):

jarpor
"...Tak si představuji, co by pan politolog psal, kdyby v Německu se cca 23 letech po válce dostali do vlád spolkových zemí členové NSDAP... Lze si vůbec takovou situaci představit ?..."

Lze.
NSDAP ale byla postavena mimo zákon.
Nicméně mnoho bývalých členů NSDAP se do vlád spolkových zemí /ale i do jiných institucí správy státu/ dostalo.

http://de.wikipedia.org/wiki/Liste_ehemaliger_NSDAP-Mitglieder,_die_nach_Mai_1945_politisch_t%C3%A4tig_waren

Není ale ostudou být hlupákem, pane jarpore. Ostudou je chtít být hlupákem.
16. 10. 2012 | 13:27

babočka napsal(a):

Poradce pana Nečase pan Říman rád římal, že návrat komunistů není možný. Rád bych věděl co římá pan Říman dnes.
16. 10. 2012 | 13:27

slaďoušek napsal(a):

resle, jenže těch sedm nechal brutálně umrznout kalousek a dva spáchali sebevraždu kvůli bezcitnýmu Nečasovi. zatímco miliony šly do gulagu radostně a navíc si za to mohly sami. Nepochopily velikost komunistický myšlenky.
16. 10. 2012 | 13:30

František napsal(a):

Nesouhlasím,neboť komunisté jsou pohrobkem zločinecké organizace, která v padesátých letech popravovala lidi. To je jakoby v Německu někdo napsal , že může vládnout NSDAP neboť má schopné manažery. Já souhlasím se spisovatelem Stráským, že je to morální selhání pustit komunisty k moci. Selhání vládních stran je z morálního hlediska o několik řádů níže.
16. 10. 2012 | 13:33

český maloměšťák napsal(a):

re : A to i přesto, že NSDAP byla postavena mimo zákon.
16. 10. 2012 | 13:34

aga napsal(a):

slaďoušek

A na co zařvaly ty miliardy do té doby, než sestoupilo zlo v podobě komunistické myšlenky?
16. 10. 2012 | 13:35

StandaT napsal(a):

Tahle kampaň (jak jinak nazvat to, co se rozpoutalo) na bagatelizaci komunistů mne děsí podstatně více, že Komunisti samotní.
16. 10. 2012 | 13:37

Bara napsal(a):

Já nevím, co tady pořád řešíte. Všichni ti kariérističtí komouši hned po revoluci nalezli do Občanského fóra a pak do ODS a ČSSD. Ti co jsou dnes v KSČM jsou úplně jiná sorta.
16. 10. 2012 | 13:43

vasja napsal(a):

Ládik!!! napsal(a):
Můžeme čekat družbu se stranou Jednotné rusko. Za peníze daňových poplatníků.
--------------------------
Tak to by byla hrůza.
Už aby tady byla široká Koaslice pro Brusel, s přecedou Schwarzenbergem a tajemnikem Zaorálkem a Nečasem.
Jinak nás ty Rusáci postavěj brzo ke zdi.
16. 10. 2012 | 13:49

Sladký napsal(a):

Podle omezených ideologů komunisté byli a jsou jediným zlem, které se kdy v dějinách vyskytlo.Myslící člověk snadno příjde na to, že je to nesmysl.Komunisté nemají na svědomí vyvraždovací středověké války,kolonizaci a genocidu celých kultur, dokonce ani 1 či druhou světovou válku.

Dodám ještě, že dnes se člověk může stát komunistou-bolševikem snadno a rychle.Stačí napsat pár příspěvků, které se nelíbí někomu z majitelů (pravicových) pravd.
16. 10. 2012 | 13:50

Sladký napsal(a):

Bezpáteřní kariéristé nalezli z prospěchážských důvodů do KSČ.Po převratu zahodili rudé knížky, díky známostem a informacím "zprivatizovali" obrovské majetky a stali se z nich (ultra)pravicoví budovatelé kapitalismu.

Podobně je tomu s jejich příznivci a voliči. Je dobře známo, že po válce se z kolaborantů a udavačů stali ti nejzuřivější antifašisté. Z téhož typu lidí se po listopadu stali nejzarytější antikomunisté.
16. 10. 2012 | 13:54

český maloměšťák napsal(a):

StandaT napsal(a):
Tahle kampaň (jak jinak nazvat to, co se rozpoutalo) na bagatelizaci komunistů mne děsí podstatně více, že Komunisti samotní.
16. 10. 2012 | 13:37
-----
To chce klid - a na večer si místo krváků pustit nějaký hodnotnější film.
Historie není budoucností a budoucnost se jen výjimečně odehrává jako historie.
Řeka není nikdy stejná...a "komunisté" sami se sebou budou mít problém - stát se pečlivými byrokraty, pečujícími o kapitalistický stát - což od nich nekomunistická veřejnost očekává, anebo se pustit do jeho rozkládání ?
V prvním se promění v kariérní byrokraty naprosto neodlišitelné od karieérních byrokratů z ODS či TOP 09...v druhém případě se zdiskreditují, a vrátí se zpátky ke svému politickému živnostničení.

Ostatně na názvy dá jen osoba ducha mdlého.
Mafijní strany , které mají v názvu " občanská" či " demokratická" jsou toho příkladem.
Názvy jsou jedna věc - konkrétní činy věc druhá.

A tak budou naši milí rudí kariérní byrokrati buď voliči odměněni / pak ale se budou muset přejmenovat - protože ze zušlechťování kapitalistického spol. řádu by jistě Marx radost neměl/...anebo je voliči /podobně jako dnes manifestní pravici/ kopnou do řiti.

Bagatelizací je spíše pohled vystrašených hlupáků. Kteří žijí minulostí. Jde o aktuální realitu.
16. 10. 2012 | 13:58

Dobrovolný psychoterapeut napsal(a):

A pak sou ještě taky blbci, slaďouši... ;-)
16. 10. 2012 | 13:58

aga napsal(a):

Dobrovolný psychoterapeut

Pak jsou ještě taky deprivanti, kteří vyplavou na povrch jako mastné fleky v každé době, v každém režimu, pod jakýmkoli jménem. Na psychoterapii jsou rezistentní.
16. 10. 2012 | 14:01

resl napsal(a):

Sladký,
z kolaborantů a udavačů se po válce vyklubali hlavně komunisti. To si myslím já, protože jsem o tom četl a slyšel vyprávět přímé účastníky. Ještě jste nevzpomněl RG, rabující po válce s účastí nejen komoušů, ale i blahoskloným přihlížením zrádce Beneše.
16. 10. 2012 | 14:05

český maloměšťák napsal(a):

...bylo by ale paradoxem par excellance, kdyby " komunisté" institucionální rámec kapitalistického státu - poté kdy jej " konzervativci" a "demokraté" dlouhá leta rozkládali...kdyby " komunisté" tnto rámec napravili a zkultivovali...

To by byl snad největší paradox v novodobých dějinách české státnosti.

:--()
16. 10. 2012 | 14:10

jozka napsal(a):

cesky malomestak:

klid, to je v poradku (ad StandaT). Tihle lidi MUSI byt vydeseni, jinak nefunguji tak jak se po nich chce. At uz se desi komunistu, Ruska, teroristu, Nemecka, EU, ptaci chripky...
16. 10. 2012 | 14:20

Pane premiére. napsal(a):

Tak oni už jsou Vánoce ? Dolejš rozdává letáky za cizí peníze - autora příspěvku netřeba kritizovat, tímto příspěvkem nejlépe ilustroval svůj
smysl pro neotřelý humor. Jiný příspěvek nás varuje, že jde o první fázi přebírání moci v celostátním měřítku - autorovi lze doporučit návštěvu psychoterapeuta, neb je zřejmé, že se vrátil ze školení Modrého týmu, kde
byl dlouhodobě vystaven brutálním demagogiím, které ukrývá stěžejní dílo pravicových světlonošů " Mobilizace, poučení z krizového vývoje." Další příspěvek obsahuje vztyčený prst - "Po vítězství komunistů skončí diskuze," snad i na Aktuálně.cz. Autora možná uklidní informace, že jsme stále pevnou součástí NATO a EU. Pozitivní terapeutický účinek by mohla mít i informace, že SSSR už neexistuje, invaze bratrských vojsk nám nehrozí. Vaše obavy jsou i tak na místě. Pokud bude pravice svým chováním a jednáním udržovat politické status quo, dočkáme se nejednoho překvapení. Mnozí si to nechtějí připustit, ale právě primitivní demagogie, hulvátská rétorika, podceňování a zesměšňování oponentů, malování dělících čar, vytváření umělých barikád a atomizace společnosti, jsou tím nejhorším prostředkem. Rétorická cvičení versus reálný život statisíců lidí. Ano, člověk hodnotí svou životní situaci především tzv. přízemními kritérii. Pracuji, mám mzdu, nakoupím si, mohu dopřát sobě i rodině, slušně bydlím. Žiji v regionu s dobrou dopravní obslužností a kvalitními službami, není to daleko k lékaři, v okolí bydliště je pořádek a klid. Tak nějak interpretuje život převážná část společnosti. Podíváte-li se do Ústeckého, Moravskoslezského a dalších krajů, které jsou postiženy strukturální nezaměstnaností, kde lidé pobírají nízké mzdy a kde je vysoký výskyt sociálně patologických jevů, nelze se vůbec divit tomu, že v lidech přerůstá pocit bezmoci, frustrace, zbytečnosti v extrémnější postoje a zaznívá nostalgické volání. Pakliže si politici budou i nadále říkat, že z Prahy do Ústí nad Labem a Ostravy je to daleko, není jim a nám pomoci. Předpokládám, že si politici dobře prohlédli povolební mapu České republiky a pochopili souvislosti. K zlepšení celkového dojmu rozhodně nestačí zastydlý antikomunizmus. Očekávám příval urážek v souladu s Kodexem diskutujících.
16. 10. 2012 | 14:20

StandaT napsal(a):

To je tak. Od minulého režimu se distancoval kde kdo. Bohužel jen verbálně. Kdykoliv došlo na minulost, levičáci se vždy (!!!) postavili na stranu bývalých utiskovatelů. Od očištění Ministersta vnitra hned po revoluci až po dnešní kafrání pod blogama. Minulé zločiny EVIDENTNĚ nevadily a navadí.

Současné volby ukázaly, že navadí ani dnešní zločiny. Třeba střední Čechy, ale nejen ony. Klidně se mohou tunelovat nemocnice, sociální zařízení, rozpočty, dotace... Tedy pokud kradou, korumpují, lžou a podvádí ti naši. Současné zločiny EVIDENTNĚ nevadí.

Pokud nevadí ani minulé a ani současné zločiny, jak mám uvěřit, že budou vadit ty budoucí? Není-li žádná ochota vystavit účet, jak mám věřit, že bude vystaven v budoucnu?

Komunistům stačí jen usměrňovat, sami se špinit nemusí. Těch, co špinavou práci odvedou sami a dobrovolně mají dostatečnou zásobu. Komunisti jsou nebezpeční jako katalizátor, jako vytvářeč podhoubí, jako našeptávač.
16. 10. 2012 | 14:22

kelt napsal(a):

To Sladký,
prototypem podobných metamorfóz je senátor Štětina,bývalý senátor Mejstřík a nakonec i Nečas a zrozený z lůna Národní fronty Kalousek.
Že si tito "kvartální"bojovníci proti nástupu komunistů celou tu "lapálii"zavinili sami,to si nepřiznají.
Seriozní politik-drží slovo,co slíbí,to splní,nekrade,nezvyšuje daně,zkrátka se chová jako slušný člověk.
Pokud se dostane k vládní moci,tak ji chápe jako službu veřejnosti a ne jako příležitost se finančně "zabezpečit"po zbytek života-v naší realitě hloupost.
Ti kteří dnes bijí na poplach a mobilizují proti rudému nebezpečí se ve vládě chovají přesně opačně.
16. 10. 2012 | 14:25

marxík napsal(a):

Maloměšťák
Vámi popisované, řekl bych , právě probíhá v ČLR. S výhradou toho, že čínští komunardi provozují státní kapitalismus a mají na něj proto větší vliv.
Tak proč ne ti naši . Každému je ale jasné, že bez znárodňování to nepujde.
16. 10. 2012 | 14:30

český maloměšťák napsal(a):

jozka
Spíše jde o to, že bez škatulkování se neobejdou. Jsou jak ti předlistopadoví komunističtí kádrovači /jak jste se vypořádal s náboženstvím, jak se díváte na rok 1068, jak toto a todlencto a teď nám podepište že souhlasíte.../ - i když manifestačně se staví na "druhou stranu".
Je mi jich líto....ostatně i ty komunistické kádrováky jsem litoval. Jak naložili se svým životem. (mnozí z nich beztak na stará kolena četli Bibli a volali na pomoc Hospodina...místo Lenina...)
:)

My čeští maloměšťáci si tak přečteme klidně jak toho Lenina - tak i Bibli.
Warum nicht ?
Pokud při tom neteče krev.....
--------------------------------------------
StandaT
Zlí/Dobří - první dělení.
Červenooranžoví/Modročerní - druhé dělení.
Kritický rozum/Fuhrer - poslední dělení.

Mladý "liberál"...dospělý fašista....starý komunista.
----------------------------------------
Dosť bolo táranin.
Zatím.
16. 10. 2012 | 14:37

razdva napsal(a):

standaT
Klidně se mohou tunelovat nemocnice, sociální zařízení, rozpočty, dotace... Tedy pokud kradou, korumpují, lžou a podvádí ti naši. Současné zločiny EVIDENTNĚ nevadí.
XXXXX
No jo, ti levičáci, to je hrůza. Ještě že pravičáci mají úplně jinej přístup.
16. 10. 2012 | 14:37

český maloměšťák napsal(a):

marxík
Do jisté míry je to pravda - ale jen do té míry, kdy nejsou ohroženy výsady vládnoucí komunistické věrchušky coby mnopolního majitele moci politické a velmi významného majitele moci ekonomické.
Tam totiž metamorfoza moci politické v ekonomickou probíhá odlišně od procesů , které se odehrály v SSSR či zde - v Kraďákově.
A kultivace kapitalismu také nespočívá v tom, že se na okolní svět dívám pouze jako nam prostor, který je potenciálně uchvatitelným - a to při použití i unfair prostředků.

Není to tak jednoduché, jak píšete.

Nicméně dík za tu analogii - musím se nad tím více zamyslet...
16. 10. 2012 | 14:42

Sláma napsal(a):

jarpor napsal zase naprostý nesmysl: "Tak si představuji, co by pan politolog psal, kdyby v Německu se cca 23 letech po válce dostali do vlád spolkových zemí členové NSDAP... Lze si vůbec takovou situaci představit?
Ne, opravdu ne, jarpore. Bývalí členové NSDAP byli v různých státních funkcích v Západním Německu po celou dobu její historie. Nejen to, ve funkcích tam byli i členové SS.
V roce 1951 Konrad Adenauer ukončil veškerou denacifikaci (Gesetz zur Regelung der Rechtsverhältnisse der unter Artikel 131 des Grundgesetzes fallenden Personen - 11 May 1951 (Bundesgesetzblatt I 22/1951, p. 307 ff.). Adenauer si vzal jako svého poradce Hanse Globkeho, který za války pomáhal organizovat deportaci 20 tis. řeckých židů do vyhlazovacích táborů na území nynějšího Polska. Nejvíce bývalých SS a SD manů bylo v německých tajných službách, jako např. bývalý SS Obersturmführer Heinz Paul Johann Felfe, stejně jako stovky dalších.
16. 10. 2012 | 14:43

stařenka napsal(a):

Slogan pro příští volby: Bábo, dědku, přemluv vnuka, přemluv vnučku, aby šli k volbám.
16. 10. 2012 | 14:44

český maloměšťák napsal(a):

stařenka
:))
16. 10. 2012 | 14:53

Historik napsal(a):

"Hitlera jsme si najali. Je to vláda na pár týdnů." Franz von Papen, 1933.
Poučení, na totalitní strany neplatí běžná měřítka, nebezpečné jsou vždycky, zejména ovšem tehdy, když naivní politikové demokratických stran s nimi jdou do koalice.
16. 10. 2012 | 14:54

Ernesto napsal(a):

Dobrý den pane sladký vaše příspěvky to je jako zákon káže ! Opravdu si je všechny nechejte patentovat ! Již dávno jste měl vést nějakou levicovou stranu v čeko ! Je třeba vytvořit protiváhu těm kašparům co vám v čeko vládnout ! Bojujte stále ! Alespon zde na portálu pana Stejskala otevírejte lidem oči ! Hezký den Ernesto
16. 10. 2012 | 14:55

marxík napsal(a):

Maloměšťák
Západní protřelí kapitalisti by si přeci nenechali vnutit od začátečníků z východu žádné nekalé vztahy či zacházení? To je proti zdravému rozumu.
16. 10. 2012 | 14:59

jarpor napsal(a):

Sláma

Napsal jsem zda byli členové NSDAP VE VLÁDÁCH... aby jste moudře poučoval o "různých státních funkcích" jakož i o "poradcích", myslíte ?
No, pro Vás je to asi jedno... jak myslíte... Už je to známo, všichni, kromě jistého Slámy, píší nesmysly...

Mějte se...
16. 10. 2012 | 14:59

Historik napsal(a):

to Sláma
R. 1951 bylo i západní Německo okupovanou zemí. Bývalí nacisté a dokonce ani Adenaurova vláda neměli žádnou moc jednat proti vůli vítězných mocností. Navíc byli bývalí nacisté ve funkcích jako jednotlivci (viz naše současná ČSSD) nikoliv, jako příslušníci disciplinované totalitní strany.
16. 10. 2012 | 15:01

Glosator napsal(a):

Připomínám, že komunisté se podíleli na vytvoření největšího tunelu vůbec, totiž zákona 180/2005Sb, který zakládá fotovoltaický megatunel za 40 miliard ROČNĚ! Můžeme se dohadovat, na kolik jsou do toho zapojeni a nakolik jednali jen s úmyslem škodit podle hesla "čím hůře, tím lépe."
16. 10. 2012 | 15:05

Glosator napsal(a):

to Analytik
Komunisté byli v krajích už předtím. Ve středočeském kraji dokonce drželi u moci zastupitelstvo ČSSD v čele s Davidem Rathem. A proti korupci neudělali NIC!!!
16. 10. 2012 | 15:08

Hilar napsal(a):

...proč nepřizvat komunisty do centrální vlády? To jste myslel pane Pehe vážně? stranu, která se nezřekla třídního boje a tedy základních pricnipů marxismu-leninismu...
Vy máte tak krátkou pamět? Kvůli čemu jste tedy vlastně emigroval?
16. 10. 2012 | 15:11

Sláma napsal(a):

pokračování o tom, jaké píše nevzdělaný jarpor (typický člen a funkcionář pravicové strany) nesmysly:
Nejznámějším bývalým členem NSDAP (od února 1933), který udělal kariéru v Západním Německu byl Kurt Georg Kiesinger, německý kancléř od 1.12. 1966 do 21.10.1969.
16. 10. 2012 | 15:14

kelt napsal(a):

To Historik,
v Dolním Sasku je v regionální vládě odnož NSDAP NPD-legálně zvolená/dodávám bohužel/.
Glosator,
jakou konkrétní podobu korupce ve stř.českém kraji máte na mysli?
Děkuji za odpověď.
16. 10. 2012 | 15:16

Historik napsal(a):

to Sladký
Komunisté opravdu nemají na svědomí středověké války. Tehdy jim podobní sloužili třeba ve Svaté Inkvizici, pořádali čarodějnické procesy apod. A komunisté, tedy SSSR nesou PŘÍMOU ZODPOVĚDNOST za vznik WW2, o níž se předem dohodli s Hitlerem a v paktu Molotov - Ribbentrop si v tajné části dohody rozparcelovali celou Evropu. Vše, co Hitler Stalinovi přepustil, toho se Stalin SKUTEČNĚ ZMOCNIL (půlka Polska, pobaltské republiky, Besarábie (té se výslovně týká jeden článek tajné dohody kde stojí "Německo prohlašuje, že nemá žádné zájma v Bessarábii).
Bez dohody se Stalinem by se Hitler neodvážil tu válku rozpoutat.
16. 10. 2012 | 15:19

jarpor napsal(a):

Tak naposled, Slámo, Kiesisinger byl kancléřem jako člen CDU, nikoliv jako člen NSDAP ... i když byl členem i tohoto "spolku" před a za války...

Třeba už ten rozdíl, o dnešních komunistech v krajských reprezentacích, o čem píšu já a o čem polemizujete Vy, pochopíte... možná...

Mějte se...
16. 10. 2012 | 15:23

český maloměšťák napsal(a):

jarpor ad Sláma
Výše jste dostal odkaz v němčině. /český maloměšťák/
Asi ale svou hloupost fakt chcete vystavovat na odiv příliš urputně.
Vyjmu tedy za vás :

http://de.wikipedia.org/wiki/Hans-Adolf_Asbach

http://de.wikipedia.org/wiki/Ewald_Bucher

http://de.wikipedia.org/wiki/Rolf_Dahlgr%C3%BCn

etc etc....

Sláma má tedy pravdu a nesmysly píšete vy.
Ostatně měl byste se panu Pehemu a Slámovi omluvit.
Jtse toho schopen ?
16. 10. 2012 | 15:23

Sláma napsal(a):

to Historik: snažíte se tvrdit, že okupační mocnosti nutily Západní Německo, aby ve vysokých státních funkcích angažovalo bývalé členy NSDAP?
Kromě toho, historiku, asi neznáte základní data. Spolková republika Německo vznikla 23. května 1949. A od tohoto data si prakticky všechny své záležitosti řídila sama, ačkoliv de jure získala plnou suverenitu až 5. května 1955 a Spojenci zůstali vojensky přítomni až do dneška.
16. 10. 2012 | 15:24

český maloměšťák napsal(a):

Historik
Jarpor nepsal ale nic o " příslušníci disciplinované totalitní strany".
V ostatním pak nelze vaše smyšlenky komentovat.
Ne poprvé a ne naposledy devalvujete hodnotu názvu svého nicku.
(bez dohody se Stalinem etc etc...smyšlenky a domněnky , nic jiného ...)
16. 10. 2012 | 15:27

rorýs napsal(a):

To Jarpor:

Jen lehce na okraj.
Je trapným historickým nesmyslem poměřovat NSDAP a komunisty.
Ale je také pravda, že Historie se leckdy plete s hysterií.
16. 10. 2012 | 15:30

razdva napsal(a):

jarpor
A nebyla NSDAP tehdy náhodou zakázaná? A KSČM je zakázaná? Není, že? Tak jste ji měli zakázat. Jako u blbejch.
16. 10. 2012 | 15:31

ten, kdo se s blbem hádat nebude napsal(a):

Pro Historik.
Ty nejsi historik, ale ten, jehož jménu tu nesmíme vyslovovat.

Připomenu, že v roce 89 se komunisté sami vzdali moci a ti, kteří nás dnes straší jejich totalitou, jsou těmi nejnebezpečnějšími mezi. Jsou to lidé hloupí a schopní všeho, proto jsou nebezpeční.

Lidi v této zemi netřeba strašit nedemokratičností, tu si zde užíváme, díky pravici tu nemáme demokracii, ale kleptokracii či plutokracii.
16. 10. 2012 | 15:31

Joshua napsal(a):

slaďoušek,

to bylo ale za poslední zimu v Praze, ne? Jinak těch mrtvých začne kvapem nabývat poté co lidé po Hegerově reformě zjistí, že nemají na léčbu/doplatky v privátních zařízeních a po zvýšení počtu exekucí z důvodů krize. Myslím, že v počtu obětí v českých zemích současný režim již stihnul dohnat počet obětí toho předchozího. Hlavní rozdíl asi bude v tom,že ten předešlý trval 41 let a ten současný zhruba tak půlku.

A úplně nejpodstatnější rozdíl je v tom, že minulý režim měl oběti z politických důvodů, kdežto ten současný z ekonomických.
16. 10. 2012 | 15:38

berkowitz napsal(a):

“Demokratické zřízení doplatí na to, že bude chtít vyhovět všem. Chudí budou chtít část majetku bohatých a demokracie jim to dá. Mladí budou chtít práva starých, ženy budou chtít práva mužů, a cizinci budou chtít práva občanů a demokracie jim to dá. Zločinci budou chtít obsadit veřejné funkce a demokracie jim to umožní. A až zločinci demokracii nakonec ovládnou, protože zločinci od přírody tíhnou po pozicích moci, vznikne tyranie horší, než dovede nejhorší monarchie anebo oligarchie.”

Sokrates
16. 10. 2012 | 15:38

český maloměšťák napsal(a):

berkowitz
Už jednou jsem vás vyzval, abyste uvedl pramen, dle ktrého lze usuzovat, že tato citace je od Sokrata.
Sokratův /Platonův, Xenofontův.../ pohled na demokracii byl mnohem strukturovanější. Nevěřím tomu, že by vyslovil takovou vulgarizaci.
Nejde náhodou o Herodota ?

jarpor
Poradím vám - jak se z té vaší lži vykroutit. Napište, že oni bývalí členové NSDAP ale neseděli v krajských VLÁDÁCH ČSR.
Ha, ha, ha.....:)))
16. 10. 2012 | 15:46

ten, kdo se s blbem hádat nebude napsal(a):

Pro český maloměšťák.
Berkowitz je názorná ukázka toho, odkud hrozí demokracii nebezpečí.
Z pravičáka se snadno stane fašista, nemalá část česká pravice k tomu má hodně blízko.

PS:
I kdyby to Sokrates opravdu řekl, tak je to jen Sokratovo hloupé vyjádření v nějakém čase, nic víc.
16. 10. 2012 | 15:55

berkowitz napsal(a):

Pro maloměšťáka :
uvedu zdroj, ze kterého jsem čerpal, je v diskuzi pod článkem. Pokusím se ověřit, že jde opravdu o Sokratův výrok.
Srdečně zdravím, Berkowitz
http://zpovedka.cz/001831.php
16. 10. 2012 | 16:02

StandaT napsal(a):

razdva: Hloupost! Nepíši o tom, že pravičáci jsou jiní. Ten rozdíl je v jiném. V tom, že na politickou levici NENÍ žádný tlak na to, aby se chovala (v budoucnu) slušně. Ani od inteligence, ani od umělců, ani od paroubkovského obyčejného člověka. Od žádné společenské skupiny hlásící se k levicovým myšlenkám. Politici mají nulovou zpětnou vazbu, co si smí a co nesmí dovolit. Stejně, jako ODS v devadesátých letech. Jak to dopadlo, vidíme.
16. 10. 2012 | 16:13

D. napsal(a):

"Pokut se mespojime vase deti se budou myt hur. KSČM vam chce zajistit zakladni lidska prava a moznost zit opjet jako lide,"

"Jsem clovek velkych pravopisnych chyb, ale i myslenek."
Pavel Vondrouš
16. 10. 2012 | 16:15

StandaT napsal(a):

hmmm. Napsal jsem to blbě. Levicoví politici mají zpětnou vazbu. Že to všechno mají dovoleno.
16. 10. 2012 | 16:18

Joshua napsal(a):

StandaT

Levicoví politici prý "nemají zpětnou vazbu". Stačí,že si špatně "uprdnou" a média si na nich smlsnou - viz Paroubkova bradavice, Grossův byt, Ráthova "kauza" anebo siněco vykubicují =vykonstruují... Takovému Kalouskovi, Drobilovi, Vondrovi, Parkanové... to u médií dlouhodobě prochází.

Musejí se konečně vzbudit voliči aby měla pravice ZPĚTNOU VAZBU.

A je velice příjemné vidět, že se volič konečně přestal nechat masírovat telemarketingem a vystavil pravici účet. Jak se zdá, alespoň verbálně (šláfnonkl, Nečas) to začíná zabírat. Ještě by mohly být předčasné parlamentní volby - to by je jako zpětná vazba vzbudilo úplně.
16. 10. 2012 | 16:27

StandaT napsal(a):

V tomto státě, s jeho nedávnou historií, doposud plného plného resentimentů komunistické propagandy a v této společenské atmosféře platí jedno. Označit dneska někoho za fašistu je vědomý(!) první krok k legalizaci násilí na něm.
16. 10. 2012 | 16:29

StandaT napsal(a):

Joshua: volby hovoří o opaku.
16. 10. 2012 | 16:30

Joshua napsal(a):

StandaT,

volby to potvrzují. Mobilizace a bilbordový telemarketung již nezabírají. Lidi konečně začínají zajímat takové věci jako zhoršující se životní podmínky, ubývající státní servis při zachovaných a zvýšených platbách, komercionalizace politiky, budoucnost příští generace, zajištění ve stáří...

Kydy o komunistech a blafy "odpovědných" odklaněčů přestávají zabírat. A to je dobře. Moc dobře.
16. 10. 2012 | 16:34

berkowitz napsal(a):

Pro p. maloměšťáka. Toho Sokrata jsem neindetifikoval, zato se onen citát objevuje na mnoha webových stránkách. Ale ten citát je zajímavý, hle :
http://search.seznam.cz/?aq=&oq=&sourceid=szn-HP&thru=&q=Demokratick%C3%A9+z%C5%99%C3%ADzen%C3%AD+doplat%C3%AD+na+to%2C+%C5%BEe+bude+cht%C3%ADt+vyhov%C4%9Bt+v%C5%A1em.+Chud%C3%AD+budou+cht%C3%ADt+%C4%8D%C3%A1st+majetku+bohat%C3%BDch+a+demokracie+jim+to+d%C3%A1.+Mlad%C3%AD+budou+cht%C3%ADt+pr%C3%A1va+star%C3%BDch%2C+%C5%BEeny+budou+cht%C3%ADt+pr%C3%A1va+mu%C5%BE%C5%AF%2C+a+cizinci+budou+cht%C3%ADt+pr%C3%A1va+ob%C4%8Dan%C5%AF+a+demokracie+jim+to+d%C3%A1.+Zlo%C4%8Dinci+budou+cht%C3%ADt+obsadit+ve%C5%99ejn%C3%A9+funkce+a+demokracie+jim+to+umo%C5%BEn%C3%AD.+A+a%C5%BE+zlo%C4%8Dinci+demokracii+nakonec+ovl%C3%A1dnou%2C+proto%C5%BEe+zlo%C4%8Dinci+od+p%C5%99%C3%ADrody+t%C3%ADhnou+po+pozic%C3%ADch+moci%2C+vznikne+tyranie+hor%C5%A1%C3%AD%2C+ne%C5%BE+dovede+nejhor%C5%A1%C3%AD+monarchie+anebo+oligarchie
16. 10. 2012 | 16:35

StandaT napsal(a):

joshua: OK. Za tři, čtyři roky uvidíme.
16. 10. 2012 | 16:38

Sláma napsal(a):

jarpor je typickým příkladem toho, jako modrobolševici falešně argumentují, napsal: "Kiesisinger byl kancléřem jako člen CDU, nikoliv jako člen NSDAP"
Taková argumentace je ovšem falešná, protože NSDAP rozpustili Spojenci hned v roce 1945. Takže žádný člen NSDAP nemohl být členem ničeho.
To je stejné, jako kdybych argumentoval, že KSČ dostala v těchto volbách 0,55% (což je pravda) hlasů.
Ale jestli tomu rozumím, tak vám nevadí bývalí, překabátění členové KSČ, kteří jsou ve velkém množství v různých stranách, jako např. bývalý ministr Besser či budoucí prezident Fischer. Tito lidé vám nevadí, protože "prozřeli" a "obrátili"...?!
16. 10. 2012 | 16:40

současník napsal(a):

Ládik si uhnul z levného alkoholu a na místo do očí mu to vrazilo na mozek.
16. 10. 2012 | 16:45

český maloměšťák napsal(a):

berkowitz
Myslel jsem si to/že tedy jde o propagandistické zneužití(Sokrates coby symbol moudrosti)/.
V dalším pak souhlas - tedy :
t%C3%ADt+obsadit+veC5%99ejnC3%A9+funkce+a+demokracie+jimt3%ADt+obsadit+ve5%99ejnC3%A9+funkce+a+demokracie+jimtC3%ADt+obdit+veC5%99ejnC3%A9+funkce+a+demokracie+jimVud%CD+budou+chtC3%ADt+C4%8DC%A1st+majetku+botC3%BDch+a+demoudC3%AD+budou+cht%C3Dt+%C4%8D%C3%A1t+maku+bohat%C3%BDch+a+demoud%C3%AD+budou+chC3%ADt+%C4%8D%C3%Amajetku+bot%C3%BDch+a+C3%AD+budou+cht%C3%AD+%C4%8D%C3%A1t+%C3%BDch+a+demo

Není nad to, když si dva tak krásně rozumí.
16. 10. 2012 | 16:46

Twist napsal(a):

Obdivuji, kolik má náš nárok jasnovidců. Přestaňte blbnout, ať se ukážou, krást asi mebudou.
16. 10. 2012 | 17:13

pepa napsal(a):

líbí se mi jak všichni píšou co by se s komunistama mělo dělat a co měli dělat /nedělat komunisti a jaksi se zapomíná že komunisti jsou komunisti a aby nikdo o tom nepochyboval a nebyl na omylu tak ani nezměnili název,jsou to prostě pořád komunisté a budou dělat to co je prospěšné pro komunisty resp. pro budování komunismu,protože jedině komunismus je blaho lidu,čeští komunisté jsou jen specifičtí tím,že nejdou revolučně proti dějinám ale respektují evoluci,nebojují proti kapitalismu,stalinismu,brežněvismu,pěrestrojce,globálnímu imperialismu vědí že s tím poroučením větru dešti je to všelijaké,(a čúrání proti větru je vůbec riskantní)ale jsou pevní ve víře,disciplinovaní,rozhodní a to v těch zmatcích,které nás při rozpadu unie čekají je důležité....
16. 10. 2012 | 17:49

jarpor napsal(a):

rorýs

"Je trapným historickým nesmyslem poměřovat NSDAP a komunisty."

Jak myslíte... soudím, že pokud za oběmi těmito "spolky" jsou mrtví, umučení, jsou zločiny proti lidskosti... není od věci se nad těmito rysy zamýšlet jinak, než konstatováním, že komunisti jsou rozumní politici a dobří manažeři.

Za co bych se měl omluvit autorovi - nevím... Jen mne zajímalo, co by psal... více pozornosti jednomu nicku nehodlám věnovat... mám s ním zkušeností dost... blábolte si...

Sláma

"Ale jestli tomu rozumím, tak vám nevadí bývalí, překabátění členové KSČ, kteří jsou ve velkém množství v různých stranách, jako např. bývalý ministr Besser či budoucí prezident Fischer. Tito lidé vám nevadí, protože "prozřeli" a "obrátili"...?!"

No, jako obvykle - nerozumíte. Leč jeví se mi zbytečné Vám vysvětlovat furt dokola jedno a totéž... a Vaše psaní o mé "falešnosti" mne nevzrušuje...

Hezký podvečer
16. 10. 2012 | 17:51

Jana napsal(a):

Postřehy známého a uznávaného komentátora Jana Petránka

„Po vyhlášení výsledků voleb jsem měl velmi radostný pocit,“ přiznal se ParlamentnímListům.cz dlouholetý zahraniční komentátor Petránek. A důvody radosti vzápětí vysvětlil.

„Kyvadlo civilizace šlo hrubě doleva – to je jasný symbol toho, že lidé nejen u nás – chtějí změnu. Ono se to kyvadlo zase bude vracet, ovšem jistým obloukem. Avšak znamená to, že Češi tímhle způsobem odsoudili, skoro jako jedni z prvních na světě, kapitalismus v podobě, která tu je. Je to dle mého skutečný průlom v myšlení - stejně tak, jako když lidé rozhodli v roce 1989 o pádu socialismu, nyní se blíží ke konci kapitalismus,“ říká Jan Petránek.
Podle něj to, co se o víkendu stalo v České republice, je odrazem problémů světové globalizace, která se ocitá v koncích. „Kapitalismus současného typu je odsouzený k zániku, stejně tak jako tomu bylo před více než dvaceti lety se socialismem, jak už jsem připomněl. Je nevyhnutelné, aby lidé hledali třetí cestu – a ta se před námi pomalu otevírá. Když nás Rusové v roce 1968 potrestali za touhu po socialismu s lidskou tváří, nyní jsme opět projevili snahu o nastolení změny – a to něčeho, co by bylo kapitalismem či zcela jiným systémem, ovšem právě také s onou lidskou tváří,“ připomněl dlouholetý komentátor i historické souvislosti.
Totalitní komunismus již nehrozí. Lidé hledají východisko ze dvou totalit

„Není šance být partají, která by fungovala tak totalitně, jak tomu bylo v minulosti, to je již zažehnáno, přežito. Komunisté vědí, že nesmí a nemohou pokračovat v duchu jakékoli diktatury. Na druhou stranu si lidé opět nejen v Česku, ale na celém světě uvědomují, že nemohou nadále dovolit, aby ovládala životy jiná diktatura. A tou se stala v posledních letech neviditelná ruka trhu. I ta začíná být přežitá – proto lidstvo hledá cestu k civilizaci s lidskou tváří. Příklon k levici, jak už jsem uvedl, bude skutečně ještě nějakou dobu setrvávat a pravice to musí vnímat tak, že dostala velkou facku a jasný náznak toho, že je nezbytné hledat další vývojovou cestu. Tu třetí cestu, která bude dalším stádiem mezi dvěma jmenovanými diktaturami – socialismem a ovládáním všeho neviditelnou rukou trhu,“ uzavřel pro ParlamentníListy.cz svůj pohled na výsledky víkendových krajských voleb Jan Petránek.
16. 10. 2012 | 18:00

stejskal napsal(a):

Dobrý den,

smazal jsem dva příspěvky, které neměly nic společného se záměrem našich stránek, tedy poskytovat prostor pro věcnou a korektní debatu.

Děkuji za pochopení.

Libor Stejskal, editor blogů
16. 10. 2012 | 18:16

JUDr. Josef Hörl napsal(a):

Milí zlatí, nechceme vám kazit zvyšování sebevědomí v houfu, ale schválně se jukněte na stránky ers.blog.cz a nebo ctvrty-odboj-hy.webnode.cz a prohledejte archivy a uložené tiskopisy a videozáznamy od ledna 2012. Mnoho nového také najdete na www.nekolikvet.cz. Všechny zdraví sympatizanti 4. odboje a jeho zakladatel JUDr. Josef Hörl alias Pepa z depa.
16. 10. 2012 | 18:23

Lubka napsal(a):

Jarpore,nechápu,proč když píšete o hlupácích a tupounech používáte množné číslo?
Nebylo by lepší zamést před vlastním prahem?
16. 10. 2012 | 18:32

MR2 napsal(a):

Pozor !
Ona totiž ještě existuje strana s názvem "KSČ" ! Takže KSČM není pohrobkem předlistopadové KSČ, jak to hlásné trouby pravice už dvacet let omílají ! KSČM je dnes moderní levicovou stranou, schopnou spolu s ČSSD na levici tvořit reálnou protiváhu tak zvané pravici (která se tomuto statu quo snažila "zuby-nehty" po 20 let bránit medializací tzv. Bohumínského blokačního usnesení). S tím je, modří soudruzi, dnes již konec !!
16. 10. 2012 | 18:40

jarpor napsal(a):

Lubka

Pokusím se vysvětlit...

To, že se vrátili komunisti, že Češi zapomněli... to nepsal pouze jeden zahraniční list... za prvé, proč jsem použil množné číslo...
a za druhé - musel jsem v tom množném čísle pokračovat, když jsem položil tu řečnickou otázku....
Tak už chápete ?

Vaší replice rozumím tak, že pro Vás jsem hlupák a tupoun já sám... Jak myslíte. Máte na svůj názor právo.

Hezký podvečer
16. 10. 2012 | 18:44

Rumcajs napsal(a):

Souhlasil bych pane Pehe, pouze bych netvrdil, že současné volební zisky KSČM budou nějakým testem.

Nepůjde o test, ale o neustálé výmluvy komunistů na škrty z hora !
16. 10. 2012 | 18:51

Odjinud napsal(a):

Jaka pak pravice v Cesku, kdyz jejimi cleny jsou prevazne komunisti, byvali clenove zlocinecke organizace KSC, a v CSSD je to jeste horsi, tam je tech zlocieckych komunistu 95 %. Ze to v Cesku dopada tak, ze se komunisticti zlocinci rozlezaji stale vice, za to mohou takovi lide, jako jste vy, soudruhu Pehe. Az se najde takovy clovek, jako byl Pinochet, pak teprve potom se Cesko s komunisty vyporada tak, jak si zlocinci zaslouzi. Ze soucasneho stavu je na bliti.
16. 10. 2012 | 19:16

vaclav003 napsal(a):

Kapitalismus současného typu je odsouzený k zániku. Když mršina dodělává, útočí kolem sebe na vše životaschopné v zájmu oddálení svého konce ,zejména posledních 50 let. (války, vraždy, zločiny proti lidskosti, aj. ). Kdo četl program KSČM , mohl se dovtípit, že změna je nutná, bude bolestná ale i velmi složitá, v rozkradeném a „snědeném krámu“ ale proveditelná. Nebezpečí hrozí ze stany našich masmedií, zejména těch veřejnoprávních. Ty mohou snadno vyrobit z pravičáků přesvědčené fašisty a zločince.
Pozn.: Přestože bylo NSDAP zakázáno, osobně jsem se omylem dostal na schůzku buňky NSDAP v Roztoku (NDR) v r. 1964 . Byl na ní přítomen i obchodník z Dánska !!!!! Tak jaképak lži o zakazování ze strany USA nebo spojenců!!!! Naopak jejich aktivity byly podporovány na území NDR radikální pravicí ze západu.
Demokracie je o lidosprávě, o poctivě – prací nabytém majetku, musí být přesně definováno zločinné protispolečenské jednání s tvrdým a výchovným postihem. Každá snaha o demokratizaci a spravedlivé využívání přírodních zdrojů, dosud vždy vyústila v násilí nebo teror zejména pravicový ale i vyvolaný pravicí - levicový už od dob Říma.!!!
Vždy pokud šlo v historii o pokusy k rozkradení majetků, nebo zajištění mocenských vlivů za stejným účelem, byly zneužity lidové masy k provedení převratů i velmi krvavých a pak byla moc převzata loupežníky a zločinci z našeho pohledu. Totéž se stalo i v r. 1989 v ČSSR. Česká pravice se poučila v historii.
16. 10. 2012 | 19:19

bohorodičko, vyžeň putina napsal(a):

jeden rozdáíl tady je. zcela nepokryté vytváření rudooranžových koalic a vytrubování o zrušení bohumína. sláveček bral vítězství ksčm jako svoje vlastní, to dokonce nedělal ani normalizátor paroubek. se sobotkou přišel zákon - rudý! slučovací sjez ksčm a čssd už bude jenom formalita.
16. 10. 2012 | 19:26

Joshua napsal(a):

Jak se zdá, příznivci odklaněčů, rozbíječů státu, antikorupčně korupčních kmotrů, antisociálních "reforem", které lidi, jejich děti obírají o veřejné služby i budoucnost, zadlužovatelů nemůžou pořád rozdýchat totální volební debakl a vyčpění jejich strašáka, proto opět začínají mobilizovat a strašit nesmyslama, vůbec je netrápí, kam to jejich vládní "sympaťáci" dovedli, že vládnou "demokraticky" za pomoci nevolených přeběhlíků ze "strany" LIDEM, ani kam to spěje s EU a celým tržním neregulovaným systémem. Hlavně, že mají nepřítele.
16. 10. 2012 | 20:06

Pepíček Pražáček napsal(a):

Ale Vašíku003, to sipleteč. To co je v krizi není kapitalismus, ten nám bohužel zmutoval do nepovedené zápaďácke verze globálního socialismu. A proto má problémy (veřejné rozpočty, neefektivita, dementní plánování i řízení, soukromý sektor ve vleku veřejných peněz atd.). Obnova kapitalismu je naopak jedinoou šancí dát ten chlívek do pořádku.
16. 10. 2012 | 20:09

Pavel napsal(a):

Dobrý článek. Bylo by zajímavé, kdyby se KSČM odvděčila celé společnosti za své nezrušení a nezakázání tím, že vyčistí politiku (bude řešit korupční kauzy) a předvede, jak se má dobrá politika aspoň zatím v krajích dělat. Pokud by se to podařilo, tedy nezapadla by příliš do kolejí ostatních stran, bylo by to i z historického pohledu zajímavé. Jedna skoro zakázaná strana, držená uměle v izolaci, se nakonec hodila a pomohla společnosti z bahna (za které může hlavně ODS). Uvidíme.
16. 10. 2012 | 20:26

Joshua napsal(a):

Pepíček Pražáček,

Ano. Schwarzenberg, Kalousek, kteří táhnou škrcení a likvidují spolu s ODS sociální stát a odklánějí veřejné služby občanům podle instrukcí ratingovek a neoliberálů to není kapitalismus ale vlastně globální socialismus. Obnova kapitalismu - jakého, kde funguje, která jiná skutečně pravicová strana to má provést, když TOP a ODS jsou "socialistické a levicové", to má provést? Jak by měl tedy vypadat správný kapitalismus?
16. 10. 2012 | 20:49

nosttradámus amádeus napsal(a):

komunisty budeme ještě potřebovat,po zhroucení eu nastane v evropě chaos,německá ekonomika klekne a s ní i das auto a hypersuperdiskontmarkety a co budem dělat? fabriky žádné,jzd žádné,zastavit není co,možná tak kárlštejn,česká koruna ničím nepodložená a s ničím nesměnitelná,co budem dělat?kdo nás spasí?jedině komunisti,budeme zase znova budovat jzd ale tentokrát drsnější-takové spíše kibucy,zakládat malé komunální firmičky ala čína za maa,místo peněz budou tištěné poukázky,výměna zboží,lístkový systém na všechno,mám pokračovat? du ju lajk it,deár frends?
16. 10. 2012 | 21:09

pepinolupino napsal(a):

Smutné je, že při stávajícím vývoji pod vedením vládních stran, i kdyby se komunisté za 2 roky po volbách dostali k moci, jim v nápravě té spálené země po dnešních kapitalistech nepomůže ani Gottwald v čele Lidových milicí!!
16. 10. 2012 | 21:28

Sláma napsal(a):

Pro jarpora:
rád bych připomněl, že první, kdo tady podal ruku komunistům byl zakladatel a bývalý čestný předseda ODS Václav Klaus, který se o jejich hlasy opíral při první i druhé volbě. A jistě to nebylo zadarmo.
Rád bych také připomněl, že Jan Fischer, bývalý komunista, byl do pozice předsedy vlády nominován občanskou demokratickou stranou.
Ostatně, nikdy nemohu zapomenout na pana Kočárníka, ministra financí za ODS, architekta nové normalizace v českém hospodářství.

Rád bych připomněl jarporovi, že jsem na podporu komunistů neřekl ani slovo. Jen jsem poukázal na to, jak lživě a falešně pan jarpor argumentuje.
16. 10. 2012 | 22:17

Sláma napsal(a):

pan Jarpor by neměl zapomenout, že předvolební kampaň za KSČM vytvářel Nečas s Kalouskem.
Ovšem největší moment pro nárůst protestních hlasů bylo bezesporu to, jak se Dalík po svém propuštění posmíval do kamery.
16. 10. 2012 | 22:19

Mard napsal(a):

F.Srbek napsal(a): Překvapivě dobrý článek pane Pehe.

S obojím souhlasím. Tím "překvapivým" i tím "dobrým"! Kupodivu pan Pehe nezvracel špínu na Klause, což je pozitivní trend!
16. 10. 2012 | 22:20

franta napsal(a):

Pane Pehe, už proboha nikam a nikde nic nepište!!! Ta vaše poslední věta mluví za vše!!! franta z Moravy
16. 10. 2012 | 22:29

Historik napsal(a):

to Sláma
Já jsem NIKDE nenapsal, že Spojenci nutili západní Německo zaměstnávat bývalé členy NSDAP. Navíc jsou tady mateny pojmy, něco jiného je současná KSČM jako politiká strana, hlásící se k marxismu-leninismu a něco jiného jsou bývalí členové KSČ a třeba bývalí členové NSDAP. Bývalými členy KSČ je velká část vrcholných funkcionářů ČSSD, pár členů ODS a třeba presidentský kandidát Fischer.
Skutečnost je taková, že NSR se prostě nemohla bez bývalých členů NSDAP obejít, protože jiné odborníky prostě neměla. Členem NSDAP byl třeba letecký konstruktér Willy Messerschmidt (nositel titulu "Průkopník práce," tedy něco jako "Hrdina socialistické práce") nebo Wernher von Braun (ten byl dokonce členem SS), který po válce pracoval pro Američany.
Roku 1945 měla NSDAP 8,5 milionu členů.
A k těm SS, je málo známou skutečností, že ač byli SS původně nacisté - dobrovolníci, koncem války byli k jejich jednotkám přidělování i řadoví branci či vojáci, kteří se vyléčili ze zranění. Dobrovolníků nebyl dostatek na početní vzrůst Waffen SS.
16. 10. 2012 | 22:41

Historik napsal(a):

to Sláma
První volba presidenta Klause byla tajná, takže nevíme, kdo ho volil, ale obecně se soudí, že to byli i někteří členové ČSSD, kteří byli naštvaní tím, jak vedení ČSSD zařízlo kandidaturu M. Zemana. Druhá volba byla veřejná a žádný komunista pro Klause nehlasovat. Protože veřejné hlasování prosadila ČSSD, je jasné, že si chtěla pohlídat vlastní poslance, což potvrzuje to, co jsem napsal o první volbě.
16. 10. 2012 | 22:46

jarpor napsal(a):

Sláma

- K volbě Klause Vám odpověděl za mne pan Historik - tímto mu děkuji.
- K Fisherovi - jednak to byl kompromis mezi Topolánkem a Paroubkem, asi nikdo z nás nebyl u jednání, zda jiný nominant by vůbec mohl být dohodnut, a jednak pořád nechápete, že je jistý rozdíl je-li do vlády navržen bývalý člen KSČ nebo zda je to SOUČASNÝ člen KSČM. Tedy alespoň pro mne to rozdíl je.
- Ke Kočárníkovi : co já s tím, že mu nemůžete zapomenout... ?
- K mé údajně falešné argumentaci stran Vaší podpory komunistům : Dejte sem nějaká má slova, že jsem Vás z takové podpory nařkl. Nic takového jsem nikde nenapsal. Bohapustě si vymýšlíte...
- K předvolební kampani vytvářenou Nečasem a Kalouskem : v tomto jediném bodu máte trochu pravdu... to ovšem neznamená, že musím souhlasit s Pehem, že komunisti jsou rozumní politici a dobří manažeři.
- K Dalíkovi: Dle mého, ten by měl být už dávno v za katrem... až za této vlády policie a státní zástupci konají...

Rád bych Vám připomněl, že se nemá překrucovat a psát zjevné nepravdy o tom, co replikoval Váš oponent. Na to byste neměl zapomínat.

Dobrou noc
16. 10. 2012 | 23:07

Ernesto napsal(a):

Pane Pehe představoval bych si v česko jako formu systému specifický socialismus ,něco podobného jako je součastně ve Venezuele ! Je to také malá země jako čeko a podívejte se jaký si tam lidé udělali pořádek a hlavně vybrali znovu ve volbách svého osvědčeného vůdce a prezidenta ! V čeko máte ještě co dohánět ! Ten váš sametový experiment se vám nějak nevydaříl a zbytečně akorát lidi pomátl takže teprve až více jak po dvaceti letech hledají sami sebe ! Ale hlavně že to máte na dobré cestě k lepší budoucnosti ! Naděje je velká a možná to zvládnete i bez krveprolití ! Já mám také starost a to o svou rodnou zemi Argentýnu ! Šve mě že ti kolonialisté z albionu zabrali drze Falklandy a drží se tam jako štěnice ! Měla by konečně naše Argentinská vláda nalézti nějaké konečné řešení a kolonialisty a piráty z anglie z Falkland vypráskat ! At třeba i jejich slavnou královnu stoho trefí šlak ! Dobrou noc v čeko přeje všem duch Ernesto Th. Guevary !
16. 10. 2012 | 23:09

Sagner napsal(a):

Vazeni pratele Cechoslovaci a Vychodni Evropane,Berlinska zed se zbourala za pomoci Americanu kteri maji sve vojenske zakladny v Zapadni Evrope od roku 1945 a prevazne v Nemecku. Byl to TUNEL na celou Vychodni Evropu a Vychodni Evropa nema jinou sanci nez se vratit zpet do Kremlu ktery ji zajisti dalsi existenci k preziti. Zapadni Evropa zustane na veky Zapadni Evropou tak jako zustane na veky Vychodni Evropa Vychodni Evropou. Anglie pripravuje vystup z EU. protoze jako na oko nesouhlasi s Bruselskou politickou reformou. Komunisticka Ideologie se po 22letech v cele Vychodni Evrope vraci zpet do zakladu sve politicke a ekonomicke minulosti a ceka ji novy boj v nove Studene Valce tak jako po roce 1945. Historie a Politicka Reforma celeho sveta se opakuje hlavne ve valecnych operacich v ruznych mistech sveta po zbourani Berlinske zdi byvala rozpad SSSR, Jugoslavie a Muslimove,Irak,Cecensko,Afghanistan, Svetove Obchodni Centrum v New Yorku,Pentagon, Egypt,Libye, Syrie. Mame se na co tesit tak jako nase dedove, babicky a rodice kteri pamatuji Hitlera a Stalina. Mezinarodni Banda Prachacu si vzdycky otevre nejaky matematicky ekonomicky obchodni a politicky trh jak vydelavat na lidske naivite a fanatismu o svobode a demokracii. To nam prinesl i 17.Listopad 1989 s komunistickym tunelem a opet se dostavame do staronoveho fanatismu roku 1948 a Vitezneho Unora. Historie a politicky fanatismus je dosti zajimava vec, ze ano co tomu rikate Vy co pamatujete jenom Kuponovou Privatizaci panu Kozeneho,Klause i Havla pravdomluvkare?
16. 10. 2012 | 23:21

Sagner napsal(a):

Nemecko se sjednotilo a Ceskoslovensko,Jugoslavie a Sovetsky Svaz se rozdelil na rozkaz Nemecka. Dobrou noc, pratele.
16. 10. 2012 | 23:36

PV napsal(a):

No, ony hlavně volby do PS přeci jen zřejmě dopadnou jinak, protože i lidé protestující si uvědomí svůj díl zodpovědnosti, kdy na této úrovni protest v podobě vhození hlasu KSČM již očekávat nelze. Možná se to projeví už v senátních volbách a levice tak drtivě nezvítězí. Jenom by to konečně chtělo, aby v ODS skončili všichni ti pánové od Nečase, přes Vondru a Tlustýho až ke Šťastnému (z těch tzv. rebelů je mi ještě víc na zvracení, než z ostatních exponovaných pánů z ODS), aby bylo zase co volit. Taky doufám, že ČSSD konečně představí svou představu reforem, i když v to moc nevěřím, jejich volební proklamace, velmi blízké projevu páně Paroubka typu "Zastavíme zdražování" bez náznaku vlastního řešení, by byly úsměvné, kdyby už s celým naším daňovým systémem a státním dluhem nešlo do tuhýho. A když jsem si dnes přečetl další heslo toho pána - stát bez methanolu, to už bylo opravdu moc, když si člověk uvědomí, kdy byl u moci tenhle lhář a svůj podíl na celý methanolový kauze má také.
17. 10. 2012 | 08:01

JUDr.Karel Vlk napsal(a):

Cenzurujete příspěvky, levicové necháváte.Běžte do háje.JUDr.Karel Vlk signatář Charty 77.
17. 10. 2012 | 08:49

stejskal napsal(a):

Nikoliv, pane vlku.

Hezký den.

Libor Stejskal
17. 10. 2012 | 09:45

Eva napsal(a):

Ahoj všichni, tedy to je zábava číst komentáře, škoda, že nemám tolik času co vy.Po bitvě každý generálem, fandím a vždycky budu fandit lidem, kterým to myslí a kteří se snaží pomáhat tím co umí nám i celému světu.My si sedíme v té naší české kotlince a matláme se v tom marastu, který tu nechala jedna verbež a druhá marast zvětšila mnohonásobně a co je horší schovává se za demokracii.A jaký je důsledek?Korupce, mafie, lobby ve spojení s našimi politiky.Užasné a ty voliči nás zajímáš jen když jsou volby, pak pojedeme zase po svém, ať máme co nejvíc.Prostě "pojďte Češi rozkrademe tuhle zem!"
17. 10. 2012 | 10:03

Milan napsal(a):

Borja happy(Boris Šťastný ODS)může mít jen padesátiprocentní úspěch u občanů !Že nechce zvyšovat daně je výborné,že,ale nechce zavést progresivní daň je špatné !Mám dojem,že tuto daň mají i v USA!Borja tvrdí,že není správné trestat úspěšné daní !Jenže mnoho tzv"úspěšných" milionářů jsou zloději,kteří okradli stát o miliony,podvodníci (např různých pochybných úvěrových firem )a korupčníci !Ti,kteří miliony vydělali poctivě jich mají tolik,že je všechny ani nepotřebují a zbytečně jim zahálejí na kontech !Nikdo nemusí být Einstein,aby věděl,že Nečas je hrobařem ODS!Čím déle bude předsedou ODS tím hůře pro ODS !Je třeba ,aby rezignoval na sjezdu,má k tomu ideální příležitost,nebo byl svržen !Do čela ODS Pospíšil,ten může stranu zachránit!On sám moc nechce,buď k vůli loyalitě k Nečasovi nebo chce bačovat v Plzeňském kraji !Pokud by ho k převzetí funkce vyzval Něčas,nebo delegáti sjezdu,myslím si,že by funkci přijal.
17. 10. 2012 | 10:36

Kyle napsal(a):

A bude hůř, s tou naší pravicí, předsedo....
Páč ODS zatím ukazuje, že není sebereflexeschopná. Až ji ( což reálně hrozí) ovládne klika slimejšů, v čele s plzákem portugalaským Šnajdrem a tikařem podvraťákem Borisem Šťastným, bude to její definitivní cesta do zatracení. Radost z toho ale nemám, i když jsem středopolař. Ukazuje to na hlubokou nemoc naší politické scény.
17. 10. 2012 | 12:48

siven napsal(a):

Pánové, ehm, nevím, jak vy, ale čas jsou peníze.

Mrhat peníze diskutováním s někým, který má lidově řečeno dlouhé vedení, když plácá a srovnává koše s opálkami (blábolí jakési coby kdyby o jedné straně v Německu, která v poválečném období ani neexistovala, zatímco druhá v ČR sice existuje, ale podporu má 0,5, do krajů se ani nedostala... hádejte, která to je? Pak jsou ovšem hnidopišské plky o NÁZVU úplně mimo), mi přijde krajně zbytečnou kratochvílí.

Blbost lidská je nekonečná, a tak tady pár užitečných idiotů v médiích, stranických sekretariátech, Al Kapounských předsíních, či na internetových diskusích, lamentuje nad nesmrtelností chrousta.

Očividně jim vůbec nic nedocvaklo. Za tu rádoby apokalypsu si totiž mohou sami, v první řadě. Klíčové procento voličů jejich pseudostran totiž prohlédlo a volit je nebude ani za milion. Procento, které bude nadále vzrůstat, nota bene za předpokladu, že bude pokračovat ten křečovitý tanec na palubě Titanicu. Např. těmi hodnoceními v médiích, proč dopadly volby tak jak dopadly, co nás teď rádoby čeká, atd. Hodnocení většinou naprosto mimo.
Tzn. vše při starém a příště sešup ještě větší.

Co se s touto zemí bude dít dál, určí tak jako tak Petříček, Mareček, Patríček, Karlíček a Zdeněček. Pro ty, kteří by snad skloňovali podle pseudopolitického klíče a za prvním jménem chtěli dát Nečasů atp.: za křestní si dosadit Kellner, Dospiva, Tkáč, Komárek, Bakala.

Ať už ti hoši spolu mluví, nebo ne, nebo jen občas, co se tu bude dít, určují především oni. Samozřejmě ty nejdůležitější věci. Jestli nějaký ožralý mafián šmelí v Praze pozemky a nakonec přizabije ženu vietnamské národnosti, je pod jejich rozlišovací schopnosti.

A právě možná proto se jim v podpalubí rozmnožil bordel víc, než by si přáli. Už se v něm nevyznají, přičemž jim kvůli jeho rejdění plesniví zboží. A k zahubení švábů, potkanů a jiné havěti stačí zvolit jednoduchou metodu: přestat je živit.

Jinými slovy: zavřít kohoutky sponzoringu, mediální a jiné podpory. Nedělat nic. Jakákoli investice by byla za stávajícího stavu ztrátová.

Bordel nemá jakoukoli inteligenci a vlastní schopnost přežití, jak nyní vidíme, pokračuje při starém pořád dál, tak jak umí. Až nám vychcípá, pojedeme dál. Ale změnu k lepšímu pro personál na lodi nečekejte.
17. 10. 2012 | 13:02

mar napsal(a):

Pevne doufam, ze to Kellner, Dospiva, Tkáč, Komárek, Bakala nebudou.To bychom na tom byli stejne nebo jeste hure nez ted.
18. 10. 2012 | 01:42

Ivan Hochmann napsal(a):

Jen očičkem jsem nahlédl a už jsem na odchodu.

Leč nemohu si odpustit radu.
Nemějte z komunistů strach.Vám neublíží.
Neublíží vlastně nikomu.Všichni rozumní mají svoje zabezpečené po světě a vzhledem k Shengenu a všeobecně volným hranicím byste mohli kdykoliv emigrovat.
Třebas do Albánie.Kamarádi,kteří byli letos na toulkách v Prokletie byli nadšeni místním společenským klimatem.Až tam zbourají poslední jenomužný bunkr proti kapitalismu,přijde Mesiáš na bude ráj na zemi.Tedy v Albánii.
Konverse k islámu vás stejně nemine.
Myslím že i kdyby se dostal bolševik k moci tak mnoho škod už napáchat nestihne.
Cigáni a muslimové je i vás zpacifikují cobydup.
Všechny ty politické reje nemají žádnou vizi.Alfou a Omegou je nakrást co nejvíce a rychle si toho "užít".
Oni politici sami nevěří že má smysl nějaká morálka,když kolem nich je samá hlava děravá.

Tak se tu bavte .Pac a pusu!Ivan.
19. 10. 2012 | 21:37

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Aktuálně.cz Blog · Atapana Mnislav Zelený B Baar Vladimír · Babka Michael · Balabán Miloš · Bartoníček Radek · Bartošová Ela · Bavlšíková Adéla · Bečková Kateřina · Bednář Vojtěch · Bělobrádek Pavel · Beránek Jan · Bernard Josef · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Blažek Kamil · Bobek Miroslav · Boehmová Tereza · Brenna Yngvar · Bureš Radim · Bůžek Lukáš · Byčkov Semjon C Cerman Ivo Č Černoušek Štěpán · Česko Chytré · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Davis Magdalena · Dienstbier Jiří · Dlabajová Martina · Dolejš Jiří · Dostál Ondřej · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořák Jan · Dvořák Petr · Dvořáková Vladimíra E Elfmark František F Fafejtová Klára · Fajt Jiří · Fendrych Martin · Fiala Petr · Fibigerová Markéta · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Gargulák Karel · Geislerová Ester · Girsa Václav · Glanc Tomáš · Gregorová Markéta · Groman Martin H Hájek Jan · Hála Martin · Halík Tomáš · Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hapala Jiří · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Heroldová Martina · Hilšer Marek · Hladík Petr · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holásková Kamila · Holmerová Iva · Honzák Radkin · Horáková Adéla · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hrabálek Alexandr · Hradilková Jana · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubálková Pavla · Hubinger Václav · Hülle Tomáš · Hušek Radek · Hvížďala Karel CH Charanzová Dita · Chlup Radek · Chromý Heřman · Chýla Jiří · Chytil Ondřej J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jelínková Michaela Mlíčková · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kaláb Tomáš · Kania Ondřej · Karfík Filip · Karlický Josef · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Pavel · Klíma Vít · Klimeš David · Klusoň Jan · Kňapová Kateřina · Kocián Antonín · Kohoutová Růžena · Kolaja Marcel · Kolářová Marie · Kolínská Petra · Kolovratník Martin · Konrádová Kateřina · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Koutská Petra Schwarz · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kučerová Karolína · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kupka Martin · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Máchalová Jana · Maláčová Jana · Málková Ivana · Marvanová Hana · Mašát Martin · Měska Jiří · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minář Mikuláš · Minařík Petr · Mittner Jiří · Moore Markéta · Mrkvička Jan · Müller Zdeněk · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Návrat Petr · Navrátil Marek · Němec Václav · Nerudová Danuše · Nerušil Josef · Niedermayer Luděk · Nosková Věra · Nouzová Pavlína · Nováčková Jana · Novák Aleš · Novotný Martin · Novotný Vít · Nožička Josef O Obluk Karel · Ocelák Radek · Oláh Michal · Ouhel Tomáš · Oujezdská Marie · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Pavel Petr · Pavelka Zdenko · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Peka Karel · Peksa Mikuláš · Pelda Zdeněk · Petrák Milán · Petříček Tomáš · Petříčková Iva · Pfeffer Vladimír · Pfeiler Tomáš · Pilip Ivan · Pitek Daniel · Pixová Michaela · Plaček Jan · Podzimek Jan · Pohled zblízka · Polách Kamil · Polčák Stanislav · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rakušan Vít · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Reiner Martin · Richterová Olga · Robejšek Petr · Rydzyk Pavel · Rychlík Jan Ř Řebíková Barbora · Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schneider Ondřej · Schwarzenberg Karel · Sirový Michal · Skalíková Lucie · Skořepa Michal · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slejška Zdeněk · Slimáková Margit · Smoljak David · Smutný Pavel · Sobíšek Pavel · Sokačová Linda · Soukal Josef · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Strmiska Jan · Stulík David · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Sýkora Filip · Syrovátka Jonáš Š Šebek Tomáš · Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Šindelář Pavel · Šípová Adéla · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šoltés Michal · Špalková Veronika Krátká · Špinka Filip · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štěpán Martin · Štěpánek Pavel · Štern Ivan · Štern Jan · Štětka Václav · Štrobl Daniel T T. Tereza · Táborský Adam · Tejkalová N. Alice · Telička Pavel · Titěrová Kristýna · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomek Prokop · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Tůma Petr · Turek Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Vacková Pavla · Václav Petr · Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Vančurová Martina · Vavruška Dalibor · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Vhrsti · Vích Tomáš · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojtěch Adam · Vojtková Michaela Trtíková · Vostrá Denisa · Výborný Marek · Vyskočil František W Walek Czeslaw · Wichterle Kamil · Wirthová Jitka · Witassek Libor Z Zádrapa Lukáš · Zajíček Zdeněk · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zima Tomáš · Zlatuška Jiří · Zouzalík Marek Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy