Modrá beznaděj

05. 11. 2012 | 08:38
Přečteno 9457 krát
Víkendový kongres Občanské demokratické strany nepřinesl skutečnou změnu, protože vzhledem k poměrům ve straně ani nemohl. ODS, zdá se, už překročila hranici, za níž se pud politické sebezáchovy přestává projevovat racionálními opatřeními proti zrychlujícímu se pádu. Místo nich nastupuje vzájemné obviňování uvnitř strany, útoky na koaliční partnery, či dokonce lamentování nad nepochopením ze strany voličů.

Akademické hádky o míru pravicovosti, jalové soutěže o největší euroskeptiky, a temná varování ve stylu „nesmíme pustit komunisty k moci“, jen těžko přivedou voliče zpět. Přitom Petr Nečas na kongresu přesně vystihl, proč je značka ODS poškozena: „Stala se nositelem symbolů, jako je korupce, jako jsou tzv. kmotři, jako je klientelismus, jako je vláda peněz, jako jsou ekonomické zájmy v politice a jako je nezájem o osudy občanů.“

Chce-li přežít, měla by ODS především nabídnout konkrétní opatření k nápravě Nečasem vyjmenovaných patologických jevů. Jenže ODS nemá lidi, kteří by něčeho takového byli schopni. Korupce a zneužívání politického vlivu ke generování snadných zisků už metastazovaly do celého korpusu nemocné strany.

Skutečné dění v ní nadále určují lidé, kteří na minulých sjezdech parkovali před sjezdovými halami svoje luxusní bouráky s kmotrovskými značkami, a pak, v předsálí sjezdu, nad lahvemi šampaňského za pět tisíc korun, rozhodovali mezi sebou o tom, co se ve straně skutečně bude dít. Europoslanec za ODS Jan Zahradil to nedávno vystihl, když napsal, že symbolem ODS se stali tlustá býčí šíje, opásaná zlatým řetězem, za podvod pravomocně odsouzený vekslák, "podnikatel" s evropskými fondy a veřejnými penězi, či místní don Vito Corleone, bez jehož souhlasu nelze jmenovat ani hajzlbábu na veřejném záchodku.

Strana, v níž se proti vyhaslému předsedovi, který o tom všem ví, ale není schopen s tím nic dělat, postaví v boji o předsednictví politicky bezbarvý „rebel“ s nejasnou agendou Ivan Fuksa, má evidentně problém. A zvolí-li si taková strana do pozice prvního místopředsedy Martina Kubu, politika spojovaného s hlubockým kmotrem Dlouhým, pak Nečasova varování o tom, jak moc ODS škodí spojení s korupcí a velkými penězi, vypadají jako výsměch.

I když vláda přežije hlasování o daňovém balíčku, těžce nemocný pacient jménem ODS bude dál chátrat a čeká ho možná i zánik. Paradoxně to nejlepší, co by se straně mohlo stát, jsou předčasné volby, které by vedly k pořádnému výprasku. Pro řadu kmotrů by taková strana přestala být zajímavá, a do čela by se možná vyšvihli politici, kterým jde skutečně o jakési ideály. Přišel by prostě velký úklid, který se na kongresu rozhodně nedostavil.

Právo, 5.11.2012

Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

Bara napsal(a):

ODS dospěla do stádia KSČ v roce 1989. Je nereformovatelná.
05. 11. 2012 | 08:44

p.h. napsal(a):

Kongres byl uplně zbytečný. Korupčníci přednesli slohová cičení jak to udělat aby ODS nebyla vnímána jako strana korupčníků. Pokud nevypískali Vondru za jeho projev o Promopro, mohli tím okamžikem kongres rozpustit.
Nečase nechce ani40% ODSáků, natož veřejnost a nestraníci. V zádech má místopředsedy kteří jdou proti němu a dostali větší podporu než on. Co víc dodat???
05. 11. 2012 | 08:45

Petr Havelka napsal(a):

Pane Pehe,

to saméco píšete platí i pro ČSSD. Dokud tady nebudou finanční limity na volební kampaně, dokud zde nebudou regulace na skryté financování kampaní (bilboardy ke kterým se nikdo nehlásí, mmch jednoduché opatření, na západ od nás, je ve stanovení max rozměru volebního plakátu,) budou mít kmotři a medeoSoukupové vliv, dokud zde nebudou transparentní účty a nestane se taková zhovadilost, aby politické strany mohly "podarovat" právnické subjekty bude v naší zemi zlo neveselo.
05. 11. 2012 | 09:00

Inci napsal(a):

Pan Pehe to nějak pomotal , předsedou ODS je určitě Kalousek . ODS skáká jak Kalousek píská ... :-)
05. 11. 2012 | 09:00

Občan napsal(a):

No dobře, pane Pehe,
to jsme průběžně probrali v sobotu a v neděli. A že je ODS nereformovatelná a neschopná cokoli pochopit, to víme já, Vy a xy dalších lidí už hodně dlouho.

Jenže ODS není jedinou vládní stranou, že...

Netušíte, kdy bude mít nějakou slezinu TOP 09?
Ta totiž NEuspěla v krajských a senátních volbách 100%. Což je i na české poměry nevídané. Pidiúspěch "živého štítu" STAN NENÍ úspěchem TOP 09; byť jej za něj vydává.
Jenže TOP 09 Vy i jiní psavci šanujete tím, že o ní nepíšete. PROČ? Ta partaj má na svědomí NEJEN rozvrat české ekonomiky, ale i lidské životy!!!!!

"Peakové lídodémo" mělo slezinu o víkendu. A opět absolutně bez zájmu médií. Přitom tahle PRIVÁTNÍ parta prodejných křiváků drží celou kleptovládu při životě a podílí se tak na všech jejích zvěrstvech.

Nechme tedy zahnívající ODS jejímu rozkladu a věnujme se aktivním škodičům. Není jich málo a škodí HODNĚ.
05. 11. 2012 | 09:00

Pája napsal(a):

Kongres nebyl zbytečný :-) Naopak - ukázal absolutní servilnost veřejnoprávní ČT vůči ODS. Opakovné vstupy, informace o průběhu jednání kongresu jako ve dny x-tého sjezdu KSČ.
Chyběly už jenom zdravice pracujících a závazky budovatelů světlých zítřků v erbu modrého ptáka.
05. 11. 2012 | 09:01

Neudržitelný napsal(a):

Autor
"Pro řadu kmotrů by taková strana přestala být zajímavá,"
a soustředili by se pak jen na ČSSD kde jsou také zakotvení. Nebo ne pane Pehe?
Jinak dnes dobrý. Přesný popis toho co víme. Jen to rozšířit na ty další strany, pořád nevím za koho tu kopete, když nekopete proti prezidentovi.
05. 11. 2012 | 09:02

petr jansky napsal(a):

posledni zhasne
05. 11. 2012 | 09:03

Sladký napsal(a):

Spíše lze uvěřit tomu, že fekální hovnocuc veze pramenitou pitnou vodu, než očekávat od ODS slušnou a zemi prospěšnou politiku.
05. 11. 2012 | 09:03

Občan napsal(a):

To p.h.:

Já bych to s těmi místopředsedy tak ostře. Já se dokonce, když se na to tak dívám zpětně, domnívám, že s Pospíšilem, "rebely" a místopředsedy to MŮŽE být geniální tah (ale pochopitelně také šťastná náhoda :o) ) Však on čas ukáže...
05. 11. 2012 | 09:05

petr jansky napsal(a):

pehe kopal odjakziva za socany.. pak dostal rozum a dnes se zda byt dosti nezavisly
05. 11. 2012 | 09:07

Ládik!!! napsal(a):

Znáš i jiný hovnocuc?
05. 11. 2012 | 09:07

Sladký napsal(a):

Neudržitelný.Jen stručná poznámka.Slyšel jste někdy něco o kvantitativních a kvalitativních změnách, a jak spolu souvisí? Dodám ještě, že z praktického hlediska není důležité (nebo je daleko méně důležité) čím se věci a jevy podobají, ale tím, čím se liší. Příklady si jistě najdete sám, nedokážete-li to nabídnu vám je.
05. 11. 2012 | 09:08

bessy napsal(a):

Možná,že to sem inherentně nepatří,ale v předposledním před tímto blogem Peheho se nick Jáchym s kýmsi téměř v závěru rozepsali o problému zda M.Zeman byl někdy vůbec sociálním demokratem,t.j.zda to co se nazává sociální demokracií není náhodné uskupení lidí,které M.Zeman sebral aby založil novou stranu,když už jeho kolega z Prognostického ústavu Klaus měl jakousi zcelanovou vlastní stranu.Jak v případě Zemana,tak Klause tohle je omyl:bloger Havlík psal zde mnohokrát jak Klause přivedl kdysi do ODS ,Horák z USA tu měl založenu ČSSD než do ní M.Zeman vstoupil.Je-li M.Zeman nazýván bývalým disidentem podle toho,že vystupoval na Havlově-Dubčekově Letné 1989,pak ale byl atypickým disdentem ,protože on nepublikoval za Jakeše do samizdatu honorovaném cizinou,ale do oficiálních periodik Jakešova režimu,nebyl jako Havel v kriminále,ale v prestižním Prognostickém ústavu ÚV KSČ a AV ČR,navíc sám říká že byl členem KSČ a nezatajuje to na rozdíl od V.Klause.
Domnívám se,že určit identitu sociální demokracie není možné tak rigidně jako identitu třeba živočicha určitého druhu v zoologii.Třeba slona.Slon v porcelánu by byl pouze metaforou.
Jediné co lze vystopovat s určitostí u sociální demokracie sjinými,tehdejšími lidmi byly její postoje k válkám v první polovině dvacátého století:Na jejich vzniku měla tehdy tehdejší sociální demokracie nezanedbatelný podíl viny,ač zdaleka nebyla jediná příčina v tomto směru militarismu.
Před začátkem 1.světové války sociální demokracie všech evropských zemí hlasovala pro válečné úvěry svých zemí spolu s nacionalisty.liberály a momarchisty svých zemí.
V dobách VŘSR ruští sociální demokraté zvaní menševici (menšinová frakce ruské sociální demokracie) vystupovali v opozici k bolševikům(většinová frakce),kteří jediní v Rusku chtěli co nejdříve uzavřít mír s Německem.Proti byli předseda prozatímní vlády Kerenskij,a mnohem později pak z bolševické strany vyloučený Lev Trockij,tehdy ještě vrchní velitel Rudé armády a komisař pro jednání s Němci.
Před druhou světovou válkou sociální demokraté ignorovalimožnost vytvoření levicového bloku s komunisty v západoevropských zemích,což usnadnilo velmi nástup fašismu a druhou světovou válkou,jejíž obětí se pak stávali nejčastěji právě levicoví : jak komunisté tak sociální demokraté.
ODS jsem osobně nikdy nespojoval hlavně s korupcí,protože korupcí byl prolezlý už Jakešův socialismus a jsou jí prolezlé všechny subjekty- stran a vlád ČR.
ODS jsem spojoval a spojuji výhradně s NEGRAMOTNOSTÍ.Neznalostí ekonomie, z níž plyne makroekonomická katastrofa roku 2012,na první pohled patrná z dat ČSÚ.Neschopnost mít v hlavách ekonomii,která znamená řízení,růst,prosperitu ČR.Tedy dekvalifikace,ne korupce.To je rozdíl.Korupce je na vysvědčení známka z chování,ekonomie známka z odborného přednmětu.
05. 11. 2012 | 09:08

Sladký napsal(a):

Slovní hříčka, ládíku. Třeba jako toaletní hajzlpapír. Má to dokonce nějaké lingvistické pojmenování, ale na to si ted nevzpomenu.
05. 11. 2012 | 09:09

skeptický napsal(a):

Tolik vošklivejch lidí jako na tom sjezdu se pohromadě nevidí.
Ono se říká,že v dospělosti si za xicht může každý sám.Leze to ven.
05. 11. 2012 | 09:10

skeptický napsal(a):

Hovnocucu se v américe říká medový vagón.
05. 11. 2012 | 09:14

honza napsal(a):

Já myslím pane Pehe, že do mrtvol se nekope. Mě jen pobavilo, když na poslední chvíli vytáhli tlučhubovci Fuksu, že dostal bez jakékoli přípravy a vyjednávání podporu třetiny delegátů. Takže svazákova podpora je hodně chatrná (i když on to tradičně vidí obráceně). Myslím, že jedinou slabou nadějí by mohl být Kuba, ten se zdá být mnohem schopnější, než jeho "šéf".
05. 11. 2012 | 09:16

Z. Žemlička napsal(a):

Obroda ODS se (bohužel) nekoná. Pozorný divák ČT 24, která přenášela projevy kandidátů na vedoucí posty ODS, nevycházel z údivu. Byly hledány kořeny, chybějící pravicovost, kritizována neschopnost vysvětlit reformy, kritizován diktát Bruselu, kritizováni rebelové. A řada dalších důvodů, proč již podruhé ODS katastrofálně prohrála krajské volby, proč ODS ztrácí voličskou důvěru. Jenom okrajově (Němcová) byl zmíněn ten hlavní důvod : že vláda vedená ODS a sama ODS ztratila důvěru díky "býčím šijím ověšeným zlatými řetězy", tedy tzv. kmotrům, kteří přišli k majetkům podivným způsobem a ovlivňují svými styky s politiky ODS celou společnost. Nakonec o hledání "správné cesty" svědčí návrat do vrcholové politiky ODS Íčka (Mrázkova Ivana Langra) a setrvání v ní hlubockého knížete.
05. 11. 2012 | 09:26

proletář napsal(a):

Napsal jste to pěkně pane Pehe. Bohužel pravdivě. Modří ptáci až na vyjímky nepochopili vůbec nic. Ti co pochopili nejsou schopní pro to udělat vůbec nic. Nastal čas kdy si sami těmi prolhanými zobáky vyklovou ty své modrá hlavy. Jsou nereformovovatelní a patří na smetiště dějin. Sledoval jsem to a nestačil jsem se divit. Bohužel jsme pořád východ a k západu máme daleko.
05. 11. 2012 | 09:26

JC napsal(a):

Mno, začíná to u těch "VIP" SPZ.
Buďto jsou to nýmandi, neschopní si zapamatovat běžnnou značku, nebo nábobové naznačující voliči "my jsme něco víc". Každopádně obojí je špatně.
Mám dojem, že se to netýká jen ODS, ale třeba se pletu.
05. 11. 2012 | 09:28

Luba napsal(a):

Milí kmotři, milé kmotřenky!
Vítám Vás na derniéře našeho hnízda. Kmotr Nečas, známý jako vynálezce "škrtformy" to vyjádřil pregnantně až inflagrantně:

"Musíme naleznout řešení k mobilizaci voličů. Ty analýzy jednoznačně ukazují, že od nás neodešli, že pouze zůstali doma."

Zdroj: http://zpravy.idnes.cz/nominacni-projev-premiera-petra-necase-na-kongresu-ods-pg1-/domaci.aspx?c=A121104_195805_domaci_ert

To je češtin a logika, hodná přírodozpytného malodoktora :)

Civilní portrét pana Přesčase:

http://ateo.cz/f/images/r/RIPnecas.jpg
05. 11. 2012 | 09:31

XXX napsal(a):

Přesně. Bohužel...
05. 11. 2012 | 09:33

Stařeček napsal(a):

kdyby Nečas myslsl vážně to co řekl, tak by odstoupil s odůvodněním, že vedení strany a tím vlastně i vedení státu, není schopen.
05. 11. 2012 | 09:34

oranžáda obecná napsal(a):

na číšníka dobrý....
05. 11. 2012 | 09:38

evix napsal(a):

Čím dřív zaniknou tím líp, bohužel to vypadá, že ještě nějakou dobu budou otravovat v ovzduší naší zemičky...
Co se týče Ťopáků ti jsou už pod čárou ponoru, těmi je už zbytečné se zabývat,akorát je třeba sledovat kam se budou chtít zavrtat....kde je zase Kalousek?
05. 11. 2012 | 09:42

Neudržitelný napsal(a):

Sladký
"Slyšel jste někdy něco o kvantitativních a kvalitativních změnách, a jak spolu souvisí?"
Slyšel. Také chápu jaký je rozdíl mezi kvalitou a množstvím, to jsem ještě pobral, ale nějak nechápu jak to souvisí s mým příspěvkem. Tam bych potřeboval helfnout pane Sladký. Tam už ten můj mozeček nestačil na Vaši hlavu otevřenou a zůstal zase pozadu.
05. 11. 2012 | 09:42

Levandul napsal(a):

Přísámbůh,že než číst zde již téměř dvacet let ty komentáře o bankovním trhu,globalismu typu kolik států ještě bude řeckých nebo neřeckých,co zpizdily Lehman Brothers,co Krugman a monetaristé sejí za vítr,z pera takových jako Klaus,Švejnar,Dlouhý,PIlip,Saltzmann,Dolejš,Fischer,Zeman,brouků pytlíků kdesi pozastrkaných za Jakeše mimo jakoukoliv oficiální vědeckou arénu boje idejí dvacátého století do obecné Niemandie těch časů neviditelné korupce ale všudypřítomné,tak milionkrát raději zruším ty globalistické postřehy vstupem do jedné společné fungující bankovní unie Merkelové s Francií,vědom si toho,že mi bude stačit vědomí,že od té chvíle banky ztrácí individualitu,jsou na jedno kopyto a řídí se jedním pravidlem,nemají o čem přemýšlet a já nemusím se mučit otázkami typu proč naše ČNB v devadesátých létech pod Klausem prodala české zlato za babku,když dnes se za něj platí mnohonásobně více.Rozumíte? Tím je zrušen ráj diletantů,kteří poškozují ČR nesmysly chorobných mozků.Za potlesku těch několika,komu už přinesli zisk přímo či nepřímo na náš úkor.Čtšěteco píší nositelé Nobelových cen za ekonomii Stieglitz,Krugman,Friedman:Jednoznačně Klausoekonomiku trhají na kusy jako absurdum.
05. 11. 2012 | 09:43

Levandul napsal(a):

oprava :Čtěte co píší
05. 11. 2012 | 09:48

evix napsal(a):

Tak jsem projev pana Přesčase nedočetla a hned úvodu mě šokovalo tohle: Nicméně, když označil Ministerstvo práce a sociálních věcí za výkladní skříň ODS, tak bych chtěl poděkovat za tuto pochvalu své práce ve vládě........ :-O :-O :-O
Proboha kde ten člověk žije!!!!

Zdroj: http://zpravy.idnes.cz/nominacni-projev-premiera-petra-necase-na-kongresu-ods-pg1-/domaci.aspx?c=A121104_195805_domaci_ert
05. 11. 2012 | 09:51

avav napsal(a):

No konečně ! Už jsem se bál, že Pehe nám nesdělí jak je ODS v koncích a jací jsou Vojta s Bohouškem pašáci. Co si Pehe od těchto slintů slibuje, to nechápu. Snad jen pochvalu od Sladkého a podobných rudých diskutérů. Ale není to málo nemilé Pehe ?
Stále čekám až mi Pehe vysvětlí v čem jsou marxistické strany lepší. Stále jen o tom, jak je ODS hnusná
05. 11. 2012 | 09:55

evix napsal(a):

Tak nám to řekněte vy včem je vládní TRIO lepší... Proč máme sociální daně vyšší než Švédové, ale důchodci, nezaměstnaní a nemocní se mají čím dál hůře! Tak nám řekněte proč by měli volit někoho jiného....
Tady máte tabulku http://byznys.lidovky.cz/cesko-dava-v-ramci-eu-na-socialni-system-malo-ale-hodne-vybere-p5m-/moje-penize.asp?c=A100912_150355_moje-penize_tsh
KDE TY PENÍZE JDOU!
05. 11. 2012 | 10:04

Zlamal napsal(a):

Vážený pane Pehe,
napsal jste Proč je ODS u konce s dechem - o dva dny později - tento text.
Nic proti tomu, ale nebylo by lepší než ze dne na den psát o tomtéž, přijít s nějakými otázkami o české politické scéně a její budoucnosti? S nějakou vizí, než rychle den za dnem komentovat totéž?
Nejste sám, jsou tu blogeři, kteří také "neodolají" a rychle píšou.
Ale u Vás by bylo možno očekávat něco navíc.
05. 11. 2012 | 10:05

Občan napsal(a):

Bessy,

to jste trefil/a dokonale!
Prokletím některých socdem, české zejména, je jejich neustálá snaha sedět na dvou židlích. Křečovité usilování být důsledně středovou stranou posílá ČSSD po celou její historii (a ono už to je skoro 150 let!!!) pravidelně do opozice a čas od času i do pozapomnění.
On to je u nás skutečně paradox - socialisté (tedy bývalí nár soc, posléze ČSS a následně opět nársoc a nyní LEV21) jsou na západ od nás spíš lehce pravicovou stranou se silným sociálním programem. Zatímco u nás byli vždy alespoň rétoricky spíš lehce levicovou stranou. A socdem, kteří jsou na západě jasnou levicí, jsou u nás absurdně "středovou" (tedy politicky nečitelnou) partají. A nepoučí se a nepoučí a nepoučí.
05. 11. 2012 | 10:06

p.h. napsal(a):

arave, v čem jsou marxistické strany lepší??? Proboha!!!
Když v ničem jiném tak alespoň v tom, že komanči dokátali zavést systém kde se stát dokázal uživit bez dluhů a dokonce nějak stoupala sociální a ekonomická úroveň, a to havně SLUŠNÝM, OCHOTNÝM PRACOVAT, že dokázal pojmenovat kriminálníky, škůdce a parazity a přiměl je alesoň trochu se chovat slušně a pracovat.
Schopnost vůbec se uživit, udržet mír a ochránit národ před kriminalitou považuji pro stát za rozhodující.
Tehdy jsme to měli, dnes nemáme.
Míra svobody je věc neměřitelná a těžce definovatelná. Za komančů jste ječeli jak pominutí že někdo sleduje obyvatele a dokonce každého stého prohlíží na hranicích. Dnes vás rentgenují při vstupu do každého většího úřadu, na letiště, město je plné kamer kde vás sledují na každém kroku. Kde je ta svoboda???
05. 11. 2012 | 10:09

Alena. napsal(a):

P.H- ano, a cenzura je dnes sice sofistikovanější ale silnější než tehdy.
05. 11. 2012 | 10:11

Dag napsal(a):

Když uděláme krátkou rekapitulaci článků, o čem pan Pehe píše, vidímě, že nejčastějším sklońovaným slovem je Klaus a hned za ním ODS, kde jeho zášť čiší z každého slova. Pan Pehe by měl jasně říci, jaký politický program mu je nejbližší a nesnažit se o falešné zdání jakéhosi nadstranického mentora. Z dosavadní činnosti pana Peheho víme, že je to vlastně politik/nepolitik, tedy ani oblečená ani nahá. Klaus je pro něj krtek, kterého je třeba zničit, ale proti formátu Klause nemá prostě šanci a on to dobře ví.Je to stejné jako v případě satana v kněžské sutaně p. profesora Halíka.Pehe i Halík jsou stejné případy-vlastní neukojené politické ambice alespoň formulují v boji s šiřitelem veškerého zla Klausem a jeho ODS. Problémem je ovšem to, že ani Halíka, ani Peheho nikdo do politiky nechce......
05. 11. 2012 | 10:23

bohorodičko, vyžeň putina napsal(a):

ODS může být uplně klidná, "politolog" pehe předpovídá její zánik.
05. 11. 2012 | 10:24

rozumbrada napsal(a):

'Paradoxně to nejlepší, co by se straně mohlo stát, jsou předčasné volby, které by vedly k pořádnému výprasku. Pro řadu kmotrů by taková strana přestala být zajímavá, a do čela by se možná vyšvihli politici, kterým jde skutečně o jakési ideály.'

Co by se , autore, mohlo stát s těmi zklamanými kmotry? Rezignují na svoje kmotrovství nebo si najdou jiný pravicový cecík?
V přirozeně fungujícím kapitalismu je pochopitelně b) správně. Jinak by totiž byli v tvrdé konkurenci znevýhodněni (ve srovnání s přichycenými). To je podstata tržního prostředí bez plošných majetkových přiznání.
05. 11. 2012 | 10:31

český maloměšťák napsal(a):

Nechápu proč by ČSSD měla " konečně sundat zadek ze dvou židlí" a uspokojit ty, kdo touží po oranžovo-rudé vládě.
Vždyť taková moc /takový typ moci/ přece nemá být cílem...cílem snad má být slušná společnost, kdy fungují efektivně instituce, kdy se lidé budoucnosti nebojí, ale naopak věří ve své síly a mají možnosti každý den dokazovat, že jejich víra je oprávněná...
Příliš se spoléháte na komunisty, panáčkové, příliš....
Pamatujte jen jedno - byli to komunisti, kteří se podíleli rozhodujícím způsovem na volbě rámce a provádění tkzv. transformace jejich moci politické v ekonomickou. Kdy ta je celkem slušným způsobem zakořeněna a ukotvena.
Vy si myslíte, že jejich formalizované uskupení bude tuto moc chtít oslabovat ?
A proč by to dělali ? Jaké faktické důvody by k tomu měli mít ? Vždyť celá leta zde vystupují v roli jakéhosi politického přižívníka, kteří jedním koutkem úst běsní a vykřikují hesla proti kapitalismu...a druhým koutkem úst a celým zbytkem těla systém využívají - a nejsou to jen místa v dozorčích radách.
Žádnou iniciativu, která by vedla k nápravě jsem osobně nezaznamenal - spoust ajalové rétoriky y výzvy k negaci. To je asi tak vše.

KOmunisti se musí buď přejmenovat nebo zesměšnit. protože oni samozřejmě žádný plán na smysluplnou demontáž kapitalismtického společenského řádu nemají.
Takže mohou pouze systém kultivovat - což je ale poroti jejich ideologii /jsou v zajímavém postavení, přičemž se lze na ně podívat i úhlem pohledu takovývm, že oni i neúspěch při provádění kultivace kapitalismu mohou vyhlásit za úspěch - " vidíte, my rozvracíme kapitalismus, my jej podkopáváme !!"/.

Osobně se divím, že diskuze o přejmenování u nich ještě nezačla.
protože pokud by měli uspět i v parlamentních volbách - bude komické sledovat jejich počínání.

Co se týče logického spojence ČSSD...tak by to měla být každá strana, která usiluje o totéž , co ČSSD, přičemž tato strana by neměla být historicky a fakticky zkompromitována tím, že mafiánský kapitalismus pomáhala vytvářet.
ostatně v tomto směru je zpochybnitelná i ČSSD, že....
No - pokud nevykope ze svách řad všechny ty socodesáky....tak pak skutečně může časem dojít k nějakému jednostrannému uchopení moci komunisty.
Jenže ČSSD si podle mě své státnické odpovědnosti v tomto smyslu vědomá není. Často mám pocit, že ji jde také jen o to, v zahradě kapitalismu dělat kozla... a ne zahradníka.
05. 11. 2012 | 10:40

buldatra napsal(a):

Vidím to tak, že na tom kongresu postupovali delegáti zodpovědně a přesně dodrželi scénář.
(jednoduchý divadelní kus by postrádal kýžený prvek napětí, tedy prvek, který postrádaly v minulosti soudružské sjezdy a kdy nudící se obecenstvo bylo nuceno k povinnému potlesku).

Zlobiví pseudovzbouřenci mají jakoby důvod přijít k rozumu a v rámci demokratického přání kongresové většiny mohou spolknout a zapít vodó to 1% zvýšení daní, čímž bude měkkýšova vláda slavně zachráněna.
A národ dostane konečně šanci pustit chlup prostřednictvím vypořádání se restitučním způsobem s Vatikánem a jeho církví.

Jen aby se při tom hlasování v parlamentu zase něco neočekávaného nešprajclo (čert a Pehe nikdy nespí), nebo nedej bože nenastala nějaká netěsnost a neunikly zas nějaké tristní informace.
To by bylo blbý po vší té dramaturgii.
05. 11. 2012 | 10:45

ld napsal(a):

Nečasův mandát z voleb v podobě 59% příznivců je žalostný. Chlap by si nalil čistého vína, a složil jej. Nikoli však náčelník Chvějící se prdel. On to pokládá za výhru, pošetilec...

Co je snad ještě zajímavější, tak těch cca 80 volitelů, kteým se nezapočetl hlas pro žádného z kandidátů; patrně nevolili nikoho, či jej zneplatnili. A to je nářez jaksepatří; sebevědomí a arogantní odeesáci pak dílo zkázy završili volbou Pospíšila a Němcové za místopředsedy, tedy neúspěšné neschopy.
V následujících volbách do PSP se už nedostanou k dvoucifernému výsledku, protože poučení ze svých lotrovin a zlodějin nepobrali ni za mák.
05. 11. 2012 | 10:47

jarpor napsal(a):

Dag

Dovolím si Vaši repliku podepsat, neb přesně jste vystihl podstatu textů "politologa"...

Ten napsal :
"Víkendový kongres Občanské demokratické strany nepřinesl skutečnou změnu, protože vzhledem k poměrům ve straně ani nemohl...."

Již první věta mi stačila... změnu, dle mého, totiž žádný kongres prostě přinést nemůže a divím se, že to pan "politolog" neví.

Změnu může přinést jen každodenní práce, každodenní náprava poklesků konkrétních lumpů hrabajících pod sebe... každodenní tlak na potrestání zlodějen samotných i na rychlou změnu zákonů tyto zlodějny podporujících ... a i pitomých nařízení jež vnesly do našich životů politické strany... všechny politické strany... prý proto, že s těmito nařízeními bude lepší... Prdlačky ... kecy v kleci...

Modrá je pro autora beznaděj... je natěšen na oranžovo-rudou naději. On, který v 81. emigroval... Dalších slov netřeba...
Když někdo nemá paměť, nemá smysl jej nabádat, aby si vzpomněl ...

Hezký den
05. 11. 2012 | 10:54

rejpal napsal(a):

Nevím, proč tolik publicistů i diskutérů sdílí přesvědčení, že ODS směřuje k zániku. Nic takového se konat nebude. V téhle zemi je pořád pětina šestina lidí, kterým tahle strana imponuje, občas některé naštve, občas si zaprotestují hlasem pro konkurenci nebo zůstanou doma, ale nakonec se vždycky vrátí. Každý z nás takové lidi zná ze svého okolí, a potvrdí mi, že nejde o žádné kmotry ani zloděje. Ti lidé si prostě s touto stranou ztotožnili pravicové ideály, a i když ne vždy jsou nadšeni z toho, co dělá, definitvně ji nezavrhnou. (Ze slávisty sparťana neuděláš, i kdyby měl sebevětší pochybnosti o hře i majitelích tohoto klubu). Proto ta zoufalá snaha uvěřit, že Petr Nečas je "čistý", proto to hledání kořenů a vizí, které jí podle stranické mytologie dali do vínku otcové zakladatelé (nebo otec zakladatel), a které stojí nad existencí šedých eminencí, ať už se jim říká jakkoli.
Ještě nedávno se spousta lidí styděla za to, že volí KSČM, dnes se málokdo chlubí, že volí ODS, protože tuší, jaké komentáře by asi slyšel. Ale to je asi tak všechno. A v tom je rozdíl proti volbě TOP 09. Ta stála na jedné osobě, případně na snaze potrestat ODS za Bémy a Janoušky. Ale je to strana umělá, žádné významné voličské jádro nemá a po příštích volbách může klidně zmizet z politické mapy (počínání Kalouska a Drábka jí v tom vydatně pomáhá). ODS přežije a myslím, že to ví. I proto nemá důvod vyvolat předčasné volby - pro ni bude výhodnější, až ten nechtěný bratr pořádně oslabí.
Lze se dokonce domnívat, že v příštích volbách bude kandidovat nějaká nová strana, získá spoustu hlasů a po volbách vypálí rybník koalicí s ODS levici, která se bude jako už léta předtím dohadovat, jak moc jí ublíží koalice s komunisty.
Stávající "pravice" nemá momentálně šanci sama něco udělat pro vítězství ve volbách, klíč má v ruce druhá strana. Na ní je přesvědčit lidi, že je schopna vládnout, že má partnery, a že pobyt v opozici byl léčebnou kůrou. A vytáhnout své potenciální voliče z tepla domova k urnám. Když to nedokáže, bude se opakovat rok 2010. A kdopak bude v takové vládě hrát hlavní roli...
05. 11. 2012 | 10:56

buldatra napsal(a):

jarpore,

změnu může přinést jen přímá demokracie.
Všechno ostatní není změna, jen pokračování demokraturního marasmu.
05. 11. 2012 | 11:01

modrý edvard napsal(a):

Těším se, že jednoho krásného dne začne p. Pehe sledovat i levicovou scénu, a že nám o tom napíše.
buldatra : změnu můžou, nemusejí, přinést 1-2-3 mandátové obvody. A možná "Janečkovy negativní" hlasy.
05. 11. 2012 | 11:11

Dolis napsal(a):

Je nesmírně zajímavé, že všichni vědí, že za volebním neúspěchem ODS je korupce, pak korupce a nakonec korupce. Ale když posloucháte komentátory na ČT24 jak hloubají nad projevy jednotlivých řečníků sjezdu ODS, tak ani jeden z nich neřekne "zase vedle, kecy prdy, o korupcí ani slovo...".
Když už někdo na jejich sjezdu mluvil o korupci, tak opatrně, krátce a absolutně nevýrazně. Oni ti parchanti vědí že to je jejich největší problém, ale nemají sílu se s tím vypořádat. Tak potom ať jdou zcela zaslouženě na smetiště dějin.
05. 11. 2012 | 11:11

Čankajšek napsal(a):

Jestliže delegáti kongresu ODS představují jakýsi vzorek členstva ODS, pak je děsivé, že jen 10 % z nich, kteří dali najevo nesouhlas s jednáním sjezdu a Nečasovou politikou tím, že při volbě předsedy zneplatnili hlasovací lístky, reprezentuje ty slušné v ODS. To je zoufale málo. Dokladem, že ve vztahu k voličům se nic nezměnilo je i usnesení kongresu, které vyzvalo tzv. rebely, aby přestali vyskakovat a zařadili se do stáda. Bez ohledu na to, že nepřijetí zdražovacího balíčku a pád Nečasovy vlády si přeje min. 80 % voličů.
05. 11. 2012 | 11:13

Stařeček napsal(a):

závěr víkendoveho kongresu Občanské demokratické strany: "Naše cesta je správná, radostný je náš cíl". Máme se na co těšit.
05. 11. 2012 | 11:13

rozumbrada napsal(a):

český velkoměšťák
Záměrně jsem vás přejmenoval, abyste si mohl vychutnat tu změnu, jaká se ve vašem nitru udála.
Na vašem hodnocení je pozoruhodné, že váš favorit ČSSD, která má program lícující nejvíce s KSČM, by se v žádném případě neměla s programově nejbližší stranou spustit.
Na tom je vidět, jaký význam má program ve vašem rozhodování.
05. 11. 2012 | 11:17

mirekP napsal(a):

Velmi trefně popisný článek.
K tomu asi není co dodat.
Jen ten zánik tak rychle nevidím, čím větší moloch tím delší rozpad.
A síla korytnických peněz je velká, stejně jako pud sebezáchovy.
05. 11. 2012 | 11:23

buldatra napsal(a):

modrý edvard napsal(a):

buldatra : změnu můžou, nemusejí, přinést 1-2-3 mandátové obvody. A možná "Janečkovy negativní" hlasy.

Ano, souhlasím, že mohou a nemusí.
Dodávám, že změnu kosmetickou.

Kosmetika sice s demokraturou nehne, pravda, alespoň jí může namalovat na starý xicht nový obličej.
05. 11. 2012 | 11:26

Drzá zrzka napsal(a):

A po volbách se modrá beznaděj změní v oranžovorudé zoufalství... :-)
05. 11. 2012 | 11:26

Občan napsal(a):

Český maloměšťáku,

socdem byla a je nečitelná. Myslím tím politicky. A patrně hodlá takkvou i zůstat.
Za první republiky se k ní utíkali řadoví zaměstnanci, pro něž byli komunisté příliš radikální a nársoc příliš salonní a orientovaní na státní zaměstnance v řídících pozicích. A protože je opakovaně zklamala právě tím svým opatrnictvím a nečitelností, po WWII se velká část elektorátu přiklonila ke KSČ.

Po plyšáku se situace již potřetí opakuje a ČSSD stále ještě nic nepochopila. Těm, kteří hledají přijatelnou alternativu, nejde o to, aby ČSSD "zrudla", ale chtějí od ní JASNÝ politický program. Jejího pravolevého lavírování už prostě mají plné zuby, protože bylo a je k ničemu. Zvlášť po tom, co se ČSSD bez mrknutí okem opakovaně dala do holportu s jasně pravicovými subjekty.
Štve to i spoustu členů, vč. lidí ve vedení místních organizací, protože oni jsou první na ráně, když mají něco vysvětlovat voličům.

Je to takhle srozumitelnější?
05. 11. 2012 | 11:28

bohorodičko, vyžeň putina napsal(a):

bohužel kongres ODS byl pouze o tom KDO. ale nebyl o tom CO chce ODS prosazovat. ODS nemá jasné programové cíle. ve vztahu k EU, v ekonomice a v zahraniční politice.dokud tohle nepochopí, tak duvěru voličů nedostanou bez ohledu na to, jestli tam sedí nečas nebo fuksa. to je každému uplně ukradené. hádají se o koryta a neřeší problemy občanů teto země. ODS trochu zapoměla na to, že byla vždy v teto zemi garancí svobody a hrází proti levicovému nebezpečí. taky by si měli jasně uvědomit, že největší hrozbu pro naší svobodu dnes představuje EU. o směřování a ideologii ODS nepadlo na kongresu ani slovo. celou dobu řešili jenom jestli bude mít v korytu strčenej rypák pavel nebo petr a kdo komu bude krýt záda. to občany a pravicové voliče nezajímá.
05. 11. 2012 | 11:30

roman napsal(a):

To, že ODS je spojována s veksláky a byznysem se státními penězi lidé z řad podnikatelů vnímají už delší dobu a že jim to není po chuti ukázali ve volbách. A přidávají se k nim samozřejmě i ti, jimž je bráno z peněženek to poslední, narozdíl od jejich šéfů, kteří ješte odznáčky s modrým ptákem hrdě nosí ve svých klopách. Problém ale je, že u nás není žádná pravicová strana, která by českým rovnostářským občanům mohla dát nějakou nadějnou alternativu do budoucna. Stále více se ukazuje, že problém levicovosti a pravicovosti se zužuje na boj o peníze daňových poplatníků. Je škoda, že pravicové strany nepoužívají ve slovníku kromě slova budování demokracie a svoboda, také slova jako solidarita, sociální soudržnost, právo, nebo rodina. Okatě tak dávají najevo, koho v řadách svých sympatizantů chtějí vidět. Donekonečna omílají jako skutečné pravicové hodnoty jenom úspěch měřený penězi. A je jedno jak získanými. Ti zabedněnější jsou schopni jako symbol pravicovosti stále prezentovat pana Klause. Stahují pod svá bedra zloděje, kteří si ve své asociálnosti a cynismu notují s lidmi, jako je např. ministr práce a sociálních věcí, nebo jinými vysoce postavenými lidmi ve státní správě a justici. Je to až neuvěřitelné, bizarní a je to škoda. Pravicový volič totiž může být i poctivý, se sociálním cítěním a opravdovým smyslem pro spravedlnost. Nemá v sobě každý pravicový volič tolik pýchy a neústupnosti, která by ho vedla až k úplné sebedestrukci. Loajalita v tomto případě není nekonečná. Česká odnož "Cosa nostry" to nemá tak jednoduché, jak si představovala, ale vliv má pořád neskutečný.
05. 11. 2012 | 11:33

ten, kdo se hádat nebude napsal(a):

Mohli jsme vidět a slyšet naši elitu, garanty naší státnosti a svobody, mohli jsme pozorovat ty nejchytřejší nejen z nás, EU, ale snad z celého vesmíru a konkurovat jim mohou jen další naši Klaus a Kalousek.

Nejen ODS, ale vůbec celá naše pravice, je úkaz jedinečnosti, výjimečnosti přesahující inteligencí, vzdělaností a zodpovědností své okolí natolik, že zůstává nepochopena nejen českou společností, ale i starou Evropou. Zaměstnávat tyto elity reformováním ODS by bylo malichernosti a zbytečností, tyto elity by se měly soustředit především na reformování EU a světového pořádku.
05. 11. 2012 | 11:36

Dag napsal(a):

Osobně se domnívám, že by měla vláda Petra Nečase co nejdříve padnout. Čím dříve tím lépe. Příští volby zřejmě vyhraje ČSSD a s podporou KSČM bude schopna vládnout. Jejich populistické sliby nejsou dnes již realizovatelné. Nikdo peníze nepůjčí. Jsem zvědav jak to českému levicovému voliči vysvětlí. Sice dojde k destrukci a škodám, ale zhovadilé chování voličů je příznačné pro celou EU a není tedy vyhnutí. O čem tedy budou potom psát týpci jako je p. Pehe, profesor Halík, novinář Hvížďala atd, pro mne je záhadou.
05. 11. 2012 | 11:36

český maloměšťák napsal(a):

rozumkrada
Mým favoritem není ČSSD - naopak, s lidmi jako jsou např. Kajnar je pro mě nevolitelnou. Takže omyl - ostatně i já jsem si /nejen z tohoto důvodu/ dovolil zaktualizovat váš nick.
Že by se "neměla spustit" etc etc...to už jsou jen halucinace, které zřejmě fungují v kauzálním modu podnět /můj příspěvek/ - reakce/ vaše blábolení/....s tím byste měl zajít jinam než za mnou.

List papíru /program/ snese vše.
KSČM za celou svou existenci po listopadu 1989 nic společnosti na celopsolečenské úrovni nepřinesla - žádná koksovatelná aktivita. Nic. Negace, rozumbradování a někdy dokonce hlasování spolu s pravicí - proti levici (nejzjevněji se to projevilo při volbě Klause za prezidenta, toho Klause, který je přece podle "komunistů" symbolem a strůjcem privatizačních podvodů).
Divadlo.

Ale nesoudím dopředu - např. Dolejš , pokud by kolem sebe soustředil schopný tým ...by mohl leccos dokázat.
Ale nebude to revoluce.
A proto i Dolejš by musel přijít s přejmenováním strany.
Občan
Ona "průhlednost" je fikcí. V politice , pokud nejde o totalitní systém, je třeba vždy přijímat kompromisy - ostatně je tomu tak i v běžném lidském životě, i příroda je plná kompromisů.
Jde o to, zdy ty kompromisy jsou ve svém faktickém vyjádření kvalitní.
Fundamentálně je důležitá faktická politika a ne formální lapsus.
Čitelnoct je tak jistě zkomplikovaná , ale puristicky čistá, ideologicky prováděná politika je podle mě větším svinstvem - pokud není prováděná kvalitně.
05. 11. 2012 | 11:41

bohorodičko, vyžeň putina napsal(a):

roman,
korupce lidem v teto zemi nevadí, protože pokud ano, tak by čssd nedostala v krajských volbách ani pul procenta. fráze o kmotrech v ODS ...to si levičáci akorát našli novou melodii do sveho flašinetu. samozřejmě lidí s jednoduchým mozkem je v teto zemi dost a oni to vědí. proč netočit klikou flašinetu, když to přináší voliče a nemusí se u toho přemýšlet. proč by socani vymýšleli nějaký program? vždyt by je to mohlo zabít. všude samý kmotr!
05. 11. 2012 | 11:43

jarpor napsal(a):

budatra

"změnu může přinést jen přímá demokracie.
Všechno ostatní není změna, jen pokračování demokraturního marasmu."

No, nevím...

Dle mého, zastupitelská, přímá... a ještě nevím jaká demokracie samam o sobě nic nepřinese... Zásadním faktorem jsou lidé... jací lidé tu kterou demokracii jako nástroje vládnutí používají.

První "ovoce" přímé demokracie ochutnáme za nedlouho... při volbě prezidenta z panoptika kandidátů, často naprosto sebekritiku postrádajích "/j/elit".

Hezký den
05. 11. 2012 | 11:45

Maximus napsal(a):

Občanovi z 9:00hod.

Ptáte se proč Pehe nepíše nic o TOP09. No to přece nejde, za TOP09 stojí maskot Schwarzenberg a oba jsou aktivní přátelé mocenské skupiny Bildenberg a tudíž skutečné světské moci jisté nejvyšší finanční elity světa. Těm se na jejich zájmy nesahá. A Pehe? To je jen takový český ratlík a okopávač kotníků. Naší pseudo pravici nemá rád (což ho do jisté míry chápu) a správně jde proti ODS, která je kupodivu poslední baštou odporu proti trapné eurobyrokracii EU! To je snad jediný kladný krok od ODS. No a legrační socani jsou trotlíci, kteří snaživě udělají jakýkoliv krok, který je od nich od EU a dalších mocenských organizací (MMF, SB aj.)výše uvedené elity naordinován. Předvedli to třeba s fotovoltaikou nebo přechodem naší země na německou energetickou burzu - oba kroky nás velmi a významně poškodily! Kdyby jim bylo nařízeno poslat sofort do EU třeba i bilión korun, tak se rádi zadluží a udělají to. Neskuteční patolízalové. Doma sice celkem dobře reagují na excesy pravice jako byly církevní restituce apod., ale směrem ven a k EU jsou úplní poslušní hlupáčci. Spousta lidí a nejen u nás vůbec netuší kdo skutečně vládne EU a jaké má záměry. To se pomalu dozvídáme jen ve střípcích informací, ale není to vůbec dobré čtení. Na vznešenou myšlenku o svobodné moderní a demokratické EU zapomeňme, cíle a záměry jsou jiné!
Pěkný den všem!
05. 11. 2012 | 11:57

Tonda napsal(a):

to: Pája napsal(a):

Kongres nebyl zbytečný :-) Naopak - ukázal absolutní servilnost veřejnoprávní ČT vůči ODS. Opakovné vstupy, informace o průběhu jednání kongresu jako ve dny x-tého sjezdu KSČ.
Chyběly už jenom zdravice pracujících a závazky budovatelů světlých zítřků v erbu modrého ptáka.
---------

Souhlasím s Vámi. Navíc dodávám, že podobný jev se v Evropě vyskytl za jiného režimu a to v letech 1933 - 1945. Jméno osoby, která málem dokázala srovnat celou Evropu se zemí je všem známo. Nepřipomíná vám ji rychlý a křišťálový Péťa, coby vůdčí osobnost strany?
05. 11. 2012 | 11:59

Josef K. napsal(a):

Dekonformizace společnosti. Pokud odstraníme všechen balast, např. názvy politických stran, a dostaneme se pouze k podstatě, pak je ODS pouze seskupení určitého typu lidí, podporované určitým typem lidí. Vyjadřovací schopnosti této skupiny odpovídají možnostem jejich myšlení, neboť myslíme v nějakém jazyce, nebo nemyslíme, ovládáni lymbickým systémem. Pro proces dekonformizace je nutné položit asi základní otázky, tedy překonat , u většiny, vlastní konformitu (lenost, pohodlnost, bázeň, přehnané ambice atp.) vlastního přístupu k životu. Při položení otázky "proč a odkud" se ničeho nedopátráme, pokud nepřekročíme hranici vlastního (většinového) obrazu bezpečí.
Položení techto otázek ohrožuje identitu mnohých v Česko (ale není vyjímkou); mohou zjistit, že jejich život, plný kompromisů, popř. ještě hůř- formy kolaborace, nemá valnou hodnotu. Je to forma autocenzury, vytěsnění, jež je má zachovat pro přežití. Zde je betonová zeď změny společenského paradigmitu.
Při schopnosti nemnohých přelézt tuto zeď na pokraji vlastní záhuby přiznání, že život , který vedli, nedává smysl, nastoupí kladení otázek a hledání odpovědí. Náhle se vynoří komplexnější obraz existence, historická logika, hodnoty rovíjené a deformované po generace. Odpadne balast všeho nepodstatného jako "národ", "politická strana", "pravice a levice" atp. Top jsou púojmy, které je možné opět vybudovat. Lidské myšlení je metafyzické.
Jediným zdrojem pochopení může být kniha, archivní fakta, střet mnoha pohledů na jednu věc, porovnánvání a pochybnost a především absence bázně.
Takový proces nevede k jednotě, ale vede k dialektice a schopnosti dialogu vůbec.
Dokonce pochopení, že existence těch, kdo přelezou, může naopak získat smysl jen tím, že dojde k důstojnosti "poznání", při kterém se fouknutím poctivého úsilí "poznat a jednou provždy již jen při vědomosti pochybovat"
Takto lze popsat klasickou cestu dekonformizace.
Typické vysmívání, že někdo něco ví z knih je směšné už jen tím, že lidská existence je metafyzická. I cestou lesem si každý může představit "dům", aniž ho vidí , či kančí pečeni, aniž jí má plné nozdry. To je toptiž dar schopnosti myšlení.
Takže , dekonformizace je v Česko proces denormalizace, denacionalizace, deindividualizace, proces fromování nových hodnot kooperace a dobrovolného přijetí těchto norem na úrovni individua.
A zde je moje pochybnost u obyvatelstva, které odmítá intelektuální práci se kteroiu je vždy spojena značná míra poctivosti. Tuzemci raději omílají fráze a pojmy (což je běžné i jinde, ovšem, s jiným základem vědomí). Dokonce se chlubí svými technickými přednostmi, které se však také ukázaly plané, česko nevede ani v inovacích ani v průmyslu či kvalitě řemeslné výroby. Češti inovátoři začasto vymýšlejí "kolo". Typicky níže Milan Petrák se svou amatarskou knihou, která je tváří v tvář znalým autorům opravdu gogolovsky směšná.
ODS je pouze tričko s nápisem, který oblékla normalizační galérka za nadšeného jásání značné části konformního obyvatelstva. Dokonce lze sledovat podobné rysy jako v době nástupu italských fašistů, byť analogie s ruskými bolševiky je přesnější.
Kdo z diskutujících i aturoů blogů, tedy s výjímkou lidí jako č.m., je schopen přelízat zeď, která vymezuje jeho myšlení?
05. 11. 2012 | 12:03

Jícha. napsal(a):

Pehemu alespoň musím přiznat, že vymyslel titulek který 2 slovy vystihuje naprosto přesně podstatu - MODRÁ BEZNADĚJ
05. 11. 2012 | 12:03

Míla napsal(a):

Bohorodičko,vyžeň Putina
Z Vašeho příspěvku jsem usoudil,že ten kdo je proti ko-
rupci měl volit pravici.Geniální a úsměvné,obzvláště když korupční styl uznal i svazák.
05. 11. 2012 | 12:12

tomio napsal(a):

Sjezd ODS v Pisárkách bavil národ po celý víkend. Vrcholem modré stupidity je navolená sestava nového politbyra s rožnovským svazákem v čele.
Oni opravdu nic nepochopili, arogance moci je vede do ...!
05. 11. 2012 | 12:14

český maloměšťák napsal(a):

Josef K
Dřív než se na vás opět vrhnou....tak díky, pane kolego.
Ale jsem zde jen pouhým glosátorem a šaškem.
A rád bych tak i zůstal.

Mějte se.
05. 11. 2012 | 12:22

Jícha. napsal(a):

Jak dlouho to bude trvat, než pochopíme že komanči nebyli tak blbí, když razili heslo každý bude pracovat podle svých možností, každému podle jeho práce.
Netrpění parazitů, potlačování kriminality, rozkrádání státního majetku je jeden z nejtěžších zločinů.
Podíváme se na potřeby společnosti, a potřebnou práci si rozdělíme tak abychom vyrobili vše co potřebujeme.
Potravinová a hospodářská soběstačnost. Nepřipustit dluhy, zrušit naprosto zbytečnou administrativu.
Evropské fondy musí sloužit k tvorbě toho co Evropa potřebuje, tedy nadnárodní přepravní koridory, do oblastí s vysokou nezaměstnaností zavézt výrobu toho co potřebujeme a dnes nesmyslně dovážíme z číny a oblastí mimo EU. Zlatá RVHP !!!!
Školství musí dodávat odborníky které potřebujeme, ne že si každý "svobodně" bude studovat co chce, za naše peníze
Místo toho stavíme aquaparky bez vody, rozhledny v údolí, cyklostezky odnikud nikam, školíme se v nesmyslech které nepotřebujeme, řešíme zakřivenost banánů, zákaz rumu, pomazánkového másla
05. 11. 2012 | 12:24

rozumbrada napsal(a):

český maloměšťák
To že list papíru snese vše, jsme se zatím měli možnost přesvědčit především u konkurentů KSČM.
Než bych si něco podobného dovolil tvrdit i o KSČM, počkal bych si na jedno, dvě volební období, kdy bude mít reálnou možnost něco ovlivnit a nespoléhal bych se na prognózy nějakého maloměšťáka.
Pokud jednotlivé strany nehodnotíte podle jejich programů, ale jejich konkrétních činů, dovoluju si vás upozornit, že jediná KSČM zatím nedostala příležitost se projevit. Třeba budete, navzdory jejich papírovému programu, mile překvapen.
05. 11. 2012 | 12:24

evix napsal(a):

Drzá zrzka napsal(a):
A po volbách se modrá beznaděj změní v oranžovorudé zoufalství... :-)
...............................
Přesně tak, jenže koho volit aby měl šanci se do PS dostat? Už to tu někdo spočítal, že 25% voličů volilo malé strany a tyhle hlasy propadly. Jedině je zatím možné, že by se změnil volební zákon ( fatamorgána)a snížil 5% hranici na 2%. Nějak se mi nezdá, že by se ony mrňavé strany domluvily na nějakém uskupení, většina toho není schopná.....
05. 11. 2012 | 12:31

Ernesto napsal(a):

Jarpore změnu může přinést v česko jen nár.revoliční hnutí ! Na demogracii v jakékoliv podobě zapomente ! Jeden vůdce ,jeden doktátor který řekne bude to tak a tak ! Jinak se s těch sraček nevyhrabete ! Co přinesla lidem u vás prvorepubliková demogracie ? Pár boháčů kteří o všem rozhodovali zatím co většina národa dřela bídu ! Tak je to i ted s tou vaší slavnou demogracií po česku ! Děkuji nechci ! Vše na světě i v přírodě musí být vyváženo jinak to brzy přestane fungovat ! E Th G
05. 11. 2012 | 12:34

resl napsal(a):

Blažek působí trochu hloupě, domníval se, že bude tiše krást v Brně jako dosud, ale kmotři v čele se schovaným Klausem jej dosadili na min. spravedlnosti. A není sám, Kuba a Chalupa je hradní komplot k rozložení ODS na dvě strany. Co se týká Blažkových výroků, neručí za ně, ani nemůže. Není mu shůry dáno, takže nepapouškuje-li cizí věty, není schopen se jasně vyjádřit a skončí v uchechtávání, které značí, že nic neví.
05. 11. 2012 | 12:40

český maloměšťák napsal(a):

rozumbrada
Než se sppoléhat na pindy nějakého rozumbrady...to raději lidem dpoporučím přečíst si program KSČM.

"Zvýšení minimální mzdy postupně až na 14 000 Kč."
/vágní - bez časového vymezení, v případě rychlého zvýšení pak je výsledkem zvýšení nezaměstnanosti anebo inflační tlaky/...osobně vidím hladinu cca 50 % medianu mezd plus každoroční indexaci dle vývoje tohoto medianu - tedy dnešních cca 9. 500 CZK.

"Státní regulaci nákladů na bydlení a tzv. věcně usměrňované nájemné (stanovit tak, aby nájemné činilo maximálně 45 korun z metru čtverečního měsíčně)"
plus
"Podporu výstavby minimálně 40 000 bytů ročně, z toho 10 000 družstevních bytů ze stavebního spoření, včetně garancí Státního fondu rozvoje bydlení, revitalizaci a rekonstrukci bytového fondu."
/ to znamená - v kombinaci s častými prohlášeními komunistů , že budou usilovat o vyšší daně z nemovitostí FAKTICKÉ postupné vyvlastňování majetku majitelů , poskytujících nájemní bydlení a kromě toho - např. v kombinaci se slibovanou podporou formou dotovaných půjček a dotovaného stavebního spožení - obrovský tlak na rozpočtový deficit/

Ten program je z velké části tvořen demagogickými sliby . mnohdy nebezpečnými.
/je tam řada věcí rozumných, ale tak je tomu na každém papíře, který se nazývá " volební program".
05. 11. 2012 | 12:41

Petr Darko napsal(a):

Mě by jen zajímalo,kdo schválil, že ČT24 bude celý víkend vysílat live sjezd ODS?
Kolik si ODSási, za tuto dvoudenní agitku zaplatili. Spíš to vypadalo, že se ČT24 slala soukromou televizí ODS. To už je jak za komárů. Doufám, že bude pamatováno i na ostatní strany, které mají i větší podporu veřejnosti.
Jinak jsem nebyl překvapen. Podle těch keců, co tam měli je vidět, že žijou asi na jiné planetě. Obroda strany s prověřenými straníky Kubou, Blažkem atd.? Leda tak cesta do politického hrobu. Kam ostatně i patří.
05. 11. 2012 | 12:42

bohorodičko, vyžeň putina napsal(a):

Míla,
no, to je prostě defenzivní styl petra nečase. socani kradou jako pominutí, ani poledne nedrží, a nečas se omlouvá za korupci....tohle je první vláda, za které se policie nebojí šetřit korupci. máme jednu z nejnižších nezaměstnaností v evropě. nechápu, proč se ODS nedokáže lépe prodat. nečas se zabývá tím, kdo je k němu loajální a kdo mu chce vrazit nůž do zad, místo toho aby bojoval s levicí. nečas je prostě slabý lídr.
05. 11. 2012 | 12:42

modrý edvard napsal(a):

buldatra: přímá demokracie an sich je cosi jako nedostižný ideál. Nemá smysl se o ní bavit, pokud si neřekneme, co to je v reálu.
05. 11. 2012 | 12:43

český maloměšťák napsal(a):

rozumbrada
http://www.patria.cz/zpravodajstvi/2190559/nemecka-rozvedka-financni-pomoci-kypru-pomuzete-hlavne-rusum.html

https://www.euroskop.cz/9003/20898/clanek/kypr-pokukuje-po-moskve-ne-po-bruselu/
05. 11. 2012 | 12:50

Jirák. napsal(a):

Bohorodičko, váš nick prozrazuje na jaké úrovni myšlení jste.
Víte, on má Nečas za úkol vládnout zemi a vézt ji k prosperitě, za to ho dokonce velmi královsky platím, já i vy, my všichni. Na boje s levicí a strašení komunisty nejsem zvědavý. Ať vládne lépe než ti komanči a lid na ně rád zapomene.
Bohužel zatím je opak pravdou, čím dál víc lidí škrabe prstíčkem aby se zlatí komanči vrátili, aby se tu dalo slušně žít, alespoň těm co pracují a nekradou
05. 11. 2012 | 12:52

Karel napsal(a):

Nesledoval jsem sjezd ani náhodou, stačily mi fráze, které prezentovala TV.
Nedozvěděl jsem se z nich to nejdůležitější. A sice, jakým způsobem chce tahle strana zajistit práci a výdělky, které by nepřipomínaly výdělky dělníků na banánové plantáži nezaměstnaným občanům, tedy prosperitu státu jako takového, když luxusní auta, vily na Riviéře a jachty už většina politiků této strany má.
Dá se počítat s tím, že "odkloněné" peníze z daní občanů bude používat v jejich prospěch?
05. 11. 2012 | 12:54

český maloměšťák napsal(a):

http://www.cypruskeysadvisers.net/tax-haven.html
05. 11. 2012 | 12:55

Bavor napsal(a):

Neudržitelný napsal(a):
Sladký
"Slyšel jste někdy něco o kvantitativních a kvalitativních změnách, a jak spolu souvisí?"
Slyšel. Také chápu jaký je rozdíl mezi kvalitou a množstvím, to jsem ještě pobral, ale nějak nechápu jak to souvisí s mým příspěvkem. Tam bych potřeboval helfnout pane Sladký. Tam už ten můj mozeček nestačil na Vaši hlavu otevřenou a zůstal zase pozadu. TAK TEDY PANE NEUDRŽITELNÝ: Zákon o změně kvantity v kvalitu je jedním ze zákonů dialektiky. A napasováno na situaci u nás se to dá vyjádřit asi tím zpúsobem, že když se nahromadí v systému tolik nedostatků, které tento systém způsobil a neumí je řešit (v tom je ta kvantita), musí se změnit sám systém v jiný (to je ta změna kvality). Přečtěte si Marxe, byl to chytrý pán.A když nad tím budete přemýšlet, mnohé vám bude jasnější.
05. 11. 2012 | 13:00

Míla napsal(a):

Bohorodičko
voliči se zřejmě drželi oblíbeného rčení,že volí menší zlo.
05. 11. 2012 | 13:01

český maloměšťák napsal(a):

http://www.patria.cz/zpravodajstvi/2189128/recky-korupcni-hlavolam-kdyz-je-kozel-zahradnikem.html

"....Na základě jiného seznamu vyšetřují daňové úřady vysoce postavené politiky, podezřelé z daňových úniků, pochybných transakcí a praní špinavých peněz. Figuruje v něm například jméno Evangelose Meimarakise, mluvčího řeckého parlamentu a člena vládnoucí Nové demokracie.

Ministerstvo financí má v hledáčku další podezřelé případy daňových úniků zhruba 400 Řeků, které se týkají nákupu luxusních londýnských bytů a vil, a separátně také transakce v hodnotě 22 mld. EUR, do nichž je zapleteno asi 54 tisíc řeckých občanů. Úřady doufají, že na daňových doplatcích získají alespoň 2,5 mld. EUR.

"Řecká společnost je dnes chamtivá a asociální," říká pětasedmdesátiletý Kostas Bakuris, šéf řecké pobočky Transparency International, který nevěří, že by peníze z Evropské unie pomohly Řecko přeměnit k lepšímu. Podle Bakurise vládne stále ta samá politická garnitura. Po dekády budovaný nezdravý systém, který ovládl všechny segmenty společnosti, nelze změnit ze dne na den.

Seznam Christine Lagardeové a nečinnost dvou řeckých ministrů financí už vzbudily zájem finančního prokurátora. Ten zahájil vyšetřování Venizelose a Papakonstantinoua a možná já bude trestně stíhat pro nedbalost. O tom, jestli budou ke stíhání vydáni, však bude rozhodovat řecký parlament. Tedy stejní lidé, které svým jednáním ministři velmi pravděpodobně kryli. ..."
05. 11. 2012 | 13:09

Milan napsal(a):

V sobotu jsem sledoval na ČT 24 sjezd ODS !ČT dala prostor ve vysílání pouze starým strukturám poplatným Nečasovi a také silným antikomunistům (Kavalierová).Je škoda,že prostor nedostali řadoví poslanci ODS.Mohlo to být zajímavé !Je samozřejmé,že ministři svého chlebodárce Nečase nebudou kritizovat,protože kritizovat zaměstnavatele se rovná sebevraždě.Je zajímavé,že antikomunisté vzpomínají jen rok 48 a 50 léta.Nikdy,ale nevzpomínají obrodné jaro 1968 a socialismus s lidskou tváří.Dubčeka a tribuna lidu Smrkovského !ODS neprovedli změnu předsedy a tak se dá očekávat,že Nečas je spolehlivě dovede k dalšímu debaklu ve volbách parlamentních !Nevím,čím chtějí ODS získat voliče.Strašák komunismu již na občany nezabírá a dokonce někteří občané mají zájem na tom aby KSČM se dostala k moci !ODS se patrně také mýlí v tom,že její voliči nešli k volbám.Jenže ono jich k volbám šlo dosti,ale volili jiné strany !Topolánek to dobře vystihl,že ODS je malou stranou s málo voliči !Akorát se mi nelíbilo,že pana prezidenta Klause nazval Topol ceremoniářem a kladečem věnců !Já pana prezidenta Klause považuji za dobrého prezidenta !
05. 11. 2012 | 13:14

Jarouš napsal(a):

Dnes v olomouckém kraji podepsali dohodu ČSSD a KSČM !To je správná cesta k lepšímu zítřku pro obyčejného občana !Upír Kalousek a upír Heger musí být vymeteni na smetiště dějin !!
05. 11. 2012 | 13:19

Bavor napsal(a):

český maloměšťák napsal(a):
Nechápu proč by ČSSD měla " konečně sundat zadek ze dvou židlí" a uspokojit ty, kdo touží po oranžovo-rudé vládě.
Vždyť taková moc /takový typ moci/ přece nemá být cílem...cílem snad má být slušná společnost, kdy fungují efektivně instituce, kdy se lidé budoucnosti nebojí, ale naopak věří ve své síly a mají možnosti každý den dokazovat, že jejich víra je oprávněná...
Příliš se spoléháte na komunisty, panáčkové, příliš.... ONO TO JE PANE MALOMĚŠŤÁKU TROCHU JINAK. ČSSD totiž POTŘEBUJE silné komunisty,aby mohla uskutečnit SVŮJ volební program a aby přežila svoji zkázu! Je to proto, že "kmotři", kteří jsou v každé "demokratické" straně, ignorují jakýkoliv volební program a prosazují své ekonomické zájmy a řídí povolební koalice tak, aby se na současné neudržitelné politice NIC NEZMĚNILO! Z toho vyplývá jediné; komunisti musí být natolik silní, aby pro ČSSD nepřicházela v úvahu ŽÁDNÁ JINÁ KOALICE, NEŽ S KOMUNISTY. Jenom tak může ČSSD splnit svůj LEVICOVÝ program, který slíbila voličům!
05. 11. 2012 | 13:19

český maloměšťák napsal(a):

Bavor
Na Kypru komunisti ve vládě sedí už leta, Kypr je řazen mezi tax havens - a podívejte se , kam to dovedli. I se špinavými postsovětskými a sktualně i řeckými penězi.
ČSSD potřebuje především vnitřní očistu /o něco menší než ODS/...ale i to je vedlejší.
Nejdůležitější je, aby zejména takové instituce jako je policie či justice fungovaly efektivně a nezávislé na politických stranách.
Pak ať mají v parlamentu klidně většinu třeba i Marťani.

ODS ale má v rukou velký trumf - peníze z povolenek.
Kuba se tak může stát tím, kdo vypálí rybník nejen komunistům...ale i ČSSD.
Lid ČEZka má totiž chechtáky - pokud padají z nebíčka....obzvláště rád. Má je radši než sliby.
05. 11. 2012 | 13:28

ten, kdo se hádat nebude napsal(a):

Pro Milan.
Komunisté, když se stali kůlem v plotě, tak se dobrovolně vzdali moci. Tahle parta svazáků a synků z nomenklaturních rodin má k něčemu podobnému daleko, přestože jsou větším kůlem než Jakeš. Svoboda jim na sjezdu řekl, že mají horší pověst než komunisté, ale s nimi to nehne, arogance a sprostota je ve v těch lidem příliš zažrané a ti se nikdy za nic stydět nebudou.
Z komunisty demokrata udělat lze, ale z odessáka sotva.
05. 11. 2012 | 13:36

Reveil napsal(a):

Pane Pehe,
Občan má pravdu. A tak, jde-li vám opravdu o zájmy obyvatel, přestaňte neproduktivně tancovat na hrobě ODS a zaměřte své pero na zbylé dvě opory asociálního vládního gangu, třeba na zcela amorální lidodemo skupinku kolem Peakové. Nebo se vám snad tito usurpátoři parlamentních křesel zamlouvají? K nim byste neměl žádnou výtku?
A to ještě nebyla řeč o Kalouskovi a jeho dušném somnolentním maskotovi.
05. 11. 2012 | 13:40

rozumbrada napsal(a):

český maloměšťák
'Ten program je z velké části tvořen demagogickými sliby . mnohdy nebezpečnými.
/je tam řada věcí rozumných, ale tak je tomu na každém papíře, který se nazývá " volební program".'

Proto navrhuju znova. Vyzkoušet, do jaké míry program myslí vážně, a budeme moudřejší. Třeba budete mile překvapen.
05. 11. 2012 | 13:55

Dumpling napsal(a):

rozumbrada

Znova vyzkoušet? Ještě jednou??
Vy jste se musel zbláznit!
05. 11. 2012 | 14:09

český maloměšťák napsal(a):

rozumbrada
Zjevné protimluvy a hrozby /vyvlastňování např./ rozumný člověk nezkouší - ale zruší. Pokud tedy chce, aby byl brán vážně.
Společnost není laboratorní krysa.
Nebo zkumavka a plynový hořák - jak si zase myslí Kalousek se svými drábky.
05. 11. 2012 | 14:13

Josef K. napsal(a):

Občanům a podobným. Hoši a dívky, klam. Pak stačí přževléknout dres, plastická operace a opět uvěříte mesiášům. Je zajímavé, jak jste schopni stavět řád světa na nesouvislých podružnostech.
05. 11. 2012 | 14:27

rozumbrada napsal(a):

český maloměšťák
Pokud není společnost laboratorní krysa, měli bychom si vystačit s dosud aktivními stranami a v žádném případě nezkoušet dalšího zajíce v pytli. Přestože to tyto strany dovedly do současného stavu.
To jste tím chtěl říct? Vyvlastňování je součástí našeho právního řádu i bez přičinění komunistů.
05. 11. 2012 | 14:28

Rhodos napsal(a):

Dobrý den děvčata a hoši. Pan Pehe předložil analýzu a někteří z Vás v ní dokonce spatřili adorování socialistů a komunistů. K podobnému závěru člověka přivádí za a/ averze vůči autorovi, kterému je vyčítána posedlost Klausem a ODS, b/ neschopnost interpretovat praktickou politiku ODS - etablovaná ve vrcholné politice více než 20 let, c/ omlouvání evidentních faulů, kterých se politici ODS dopustili, d/ neochota připustit, že odchodem Václava Klause z čela ODS je to už jen sešup do politického suterénu, e/ ideologická zaslepenost a obhajování neobhajitelného. Pravdu mají ti, kdo poukazují na příšeří, ze kterého je určován politický kurz ODS - viz Dlouhý, Jurečka, Oulický, Hrdlička, Janoušek apod. A přiznejme si, že právě tito lidé se ve svých regionech chovají jako knížata, hrabata, baroni. Nerespektují zákony o ochraně životního prostředí, porušují stavební zákon, jejich firmy jsou více než 20 let přisáté na veřejné rozpočty, jen oni jsou premianty v získávání veřejných zakázek, čerpají různé granty, evropské dotace apod. Chovají si okázale, přizíravě, nabubřele. A jeden se až diví, proč se těmto obskurním figurám dává přívlastek podnikatel. "Odvážnější novináři" používají slovní spojení kontroverzní podnikatel. A bojovníci proti korupci a zadlužení sdělují, že největším ohrožením demokracie je návrat komunistů k moci. Říkají nám to 20 let a dělají vše proto, aby komunisté vstoupili do Strakovy akademie hlavním vchodem. Po zkušenostech s praktickou politickou ODS působí komicky až trapně, když se všichni poplácají po zádech, slíbí si věrnost , osobní selhání svedou na tzv. bulvární média, na chyby v komunikaci, "rebely", populistickou opozici, připomenou "podnikatelské projekt VV", postraší veřejnost levicovým nebezpečím. Mimochodem, kdo nutil vrcholné představitele ODS, aby uzavírali koalici s VV ? Ti samí představitelé dnes kritizují projekty na MPSV, konečně zaregistrovali, že registr motorových vozidel tzv. obtěžuje běžného občana, IT projekty jsou problematické, kritizují svého předsedu za malou razanci vůči ministru financí a žehrají na to, že přenechali TOP 09 klíčová ministerstva. Promiňte, to mě má přesvědčit, abych i nadále byl podporovatelem ODS ? Musíme analyzovat, lépe komunikovat, být razantnější, musíme se vrátit ke kořenům. Ke kořenům se ODS vrací na každém volebním Kongresu. A výsledek ? Trapné kopnutí pana expremiéra do prezidenta, k jehož II. prezidentskému mandátu Mirek Topolánek přispěl snad ze všech nejvíce. Snad si ještě vzpomenete na truchlohru, která provázela poslední prezidentskou volbu. A opravdu dojemně působí, když pan Topolánek mluví o privatizaci politiky, kmotrech a vlivových skupinách. Mám vážné výhrady vůči panu prezidentovi, ale musím přiznat, že byl jedinou skutečnou osobností ODS. A pomalu se smiřuji s tím, že nám skutečně není pomoci.
05. 11. 2012 | 14:30

Marie napsal(a):

Rhodos
"Mám vážné výhrady vůči panu prezidentovi, ale musím přiznat, že byl jedinou skutečnou osobností "

To mně zase pan prezident připomíná taťku, který se styděl přijet na třídní schůzky (na ten slet ODS), kvůli svému špatně vychovanému, či spíše nevychovanému, dítěti.
05. 11. 2012 | 15:05

brouk pod kobercem napsal(a):

Malomestackym favoritem byly VV-uvidime , pak uvidel a vypadly mu oci z dulku , takze ted pise poslepu a je to videt.
05. 11. 2012 | 15:18

Skogen napsal(a):

A co na to Otec zakladatel aka čestný předseda, t.č. prezident? Může být bez politiky? Bude po skončení volebního období randit po světě s klimaskeptiky a euroničiteli?

Anebo s rozkoší sleduje, jak se zdiskreditovaná konkurence rozplývá před očima, aby nakráčel středem volného rynku vstříc velkému návratu? A jen sem tam tady popíchne, tu si zamne ruce, neříkám, že aktivně, ale proč by taky ne?

Po pravicovém „Armagedonu“ ještě jednou nakráčí „Spasitel“. Zbaven troublemakerů, ve velkém triumfu. A zprava se bude mávat. Tak intenzivně, jako by to mělo být naposledy. Chudák levice, zase vidí vzdušné zámky. V těch už ale dávno sedí nepoučitelný volič a cpe se neviditelnou jitrnicí, až si opasek povolit musí.
05. 11. 2012 | 15:32

krajan napsal(a):

Mne nejvíc zaujalo, jak se leckteří předáci ODS rozplývali na "státnickým projevem" Nečasovým.
Komičnost tohoto nadšení, kupodivu, zdůraznila včera Nova, která střihla minulé a současné Nečasovy plky pěkně vedle sebe a ono se zjistilo, že vypráví stále stejnou pohádku, a to doslova. On ten člověk, když už nedokáže vymyslet něco nového, není schopen přeformulovat ani už omleté slovní obraty a klišé.
A přesto řídí vládu téhle zemičky.
05. 11. 2012 | 15:48

český maloměšťák napsal(a):

brouk pod kobercem napsal(a):
Malomestackym favoritem byly VV-uvidime , pak uvidel a vypadly mu oci z dulku , takze ted pise poslepu a je to videt.
05. 11. 2012 | 15:18
---------
Pokud se snažíte zesměšnit někoho, kdo prostě nevěří a nepěstuje stranickou loajalitu tak, že je bezvýhradná - tak vězte, že jste spíše zesměšnil sám sebe.
Ostatně váš nick je také směšný.
Nicméně stále tam není napsáno " šváb" - takže je přijatelný.
05. 11. 2012 | 15:59

vasja napsal(a):

No, když vidim tu sebranku Nečasovejch místopřecedů..... chce se mi blit, vašnostové.
Krom teda pani Němcové.
A u socanů to je stejný. Maj ale výhodu dosti blbejch voličů, na který stačí i jedno malé Pehe a mukl Rath.
05. 11. 2012 | 16:09

vico napsal(a):

Pokud Zahradil opravdu napsal, že ODS ovládají muži s býčími šíjemi, které mají ověšené zlatými řetězy, tak mu tleskám. Tak nějak podobně tyto chlápky charakterizoval i nick "Antoninovy".

Býčí šíje, vyholené vejčité hlavy, náběh na cukrovku a s cholesterolem krystalizujícím na oční duhovce.

ODS je strana kmotrů a kongres jen rozhoduje, který z kmotrů momentálně bude dominantní. Na výsluní se jen vrací provařené ksichty viz Langer, který je stejně nezničitelný jako Fénix.

ODS nám tu tak bude v ČEZku předvádět ve stále větší frekvenci to, co se podařilo Kristovi pouze jednou. Zmrtvýchvstání.

Íčko je takový modrý odésácký Ježíš.

Tahle strana je v podmínkách ČEZka nesmrtelná.
05. 11. 2012 | 16:13

Ernesto napsal(a):

Vico co chcete vy čeko , dávno s vás vyprchal husitský revoluční důch ! Jste holt pohodlný národ na to vybojovat si svá práva důstojně ve vaši republico žít ! Tak trpte ! E Th G
05. 11. 2012 | 16:22

rumburak napsal(a):

Vico a v cem je mezi cssd a ods rozdil?

Veprici s byci siji v CSSD holt nosi kstici a misto zlatych retezu maji nemovitosti.
05. 11. 2012 | 16:27

babočka napsal(a):

Kdyby za komoušů existovala svoboda slova a média měla takový prostor jako dnes tak, tak by dnes nebylo tolilk politických debilů. V ODS je jen 30 procent dacanů co hlasovali pro Fuksu. Ale ti dacani jsou i v jiných stranách a jistě čekají na svou příležitost.
05. 11. 2012 | 17:15

turista napsal(a):

Modrobolševici se nemůžou změnit. Mohou pouze zaniknout. Přežili se.
05. 11. 2012 | 17:18

Sagner napsal(a):

Prezidentske volby se nemusi vubec uskutecnit a mohou byt zruseny,za par dni muze dojit k prevratu a Klaus zustane i nadale na Hradcanech. Mraz prichazi opet z Kremlu a zasahne cele byvale Ceskoslovensko,momentalni situace je pro tuto objednavku a poltickou sabotaz jak delana. Bude tady obrovsky Chaos tak jako v roce 1968 ale bez armady z Kremlu, armada muze byt tentokrat vyslana z Brusselu. V kazdem pripade se to politicky zhoupne a sranda prestane byt srandou a spolecnost bude simulovat a strachem se stahne do kouta tak jako v roce 1968. Tady se totiz odehrava predehra kopie Mnichovske Dohody, Anglie,Francie a Nemecko hraji Prvni Housle v Orchestru Evropske Unie tak jako pred Protektoratem Cech a Moravy.
05. 11. 2012 | 17:44

element napsal(a):

Článek je dost idealistický, správně asi konstatuje stav, ale neříká, že kdyby došlo ke změně požadovaným směrem, znamenalo by to zbavení se moci a výhod pro jistou skupinu mocných lidí. To je samozřejmě hloupost, to sami dobrovolně neudělají. Je hezky vidět, jak manévrují a všelijak to zkouší.
05. 11. 2012 | 17:45

ten, kdo se hádat nebude napsal(a):

Nemá sice příliš smysl pokoušet se něco vysvětlovat těm, kdož se ptají, jaký je rozdíl mezi ODS a ČSSD, ale přece jen drobná poznámka.

Zásadní.

Pitomci se sice najdou v obou dvou stranách, ale ti, co jsou v ODS, jsou nejchytřejší na světě a to je ta tragédie.

ODS to jsou české slepé cesty, cesty s ČSSD vedou do EU.

Ti v ODS jsou schopni jít proti této společnosti a nezaleknou se žádných škod, které na ní způsobí, je jim prostě jedno, co si o nich lidé myslí.
ČSSD nemůže ignorovat veřejné mínění.
05. 11. 2012 | 17:50

jarpor napsal(a):

Ernesto napsal(a):
Jarpore změnu může přinést v česko jen nár.revoliční hnutí ! Na demogracii v jakékoliv podobě zapomente ! Jeden vůdce ,jeden doktátor který řekne bude to tak a tak ! Jinak se s těch sraček nevyhrabete !

Mno... milej zlatej... jestli Vy jste pro revoluční hnutí s výsledkem diktátora... tak to já jsem spíše pro : "sračky" měnit Švejkovou "Stranou mírného pokroku v mezích zákona".

Nejen u nás, ale všeobecně - ony ty revoluce všude nakonec ovládli ještě větší hajzlové, než byli ti, jež revoluce smetla...

Mějte se.
05. 11. 2012 | 18:15

ten, kdo se hádat nebude napsal(a):

Pro Ernesto.
jarpor vám píše:
„Nejen u nás, ale všeobecně - ony ty revoluce všude nakonec ovládli ještě větší hajzlové, než byli ti, jež revoluce smetla...“

Zastupitel jarpor se patrně přiznává, ví, co revoluce v roce 89 přinesla.
05. 11. 2012 | 18:24

Twist napsal(a):

Pane Pehe a páni diskutáři, můžete tady popsat tuny papíru a nezmění se vůbec nic. Ti, kterých se to týká, si nepřipustí vůbec nic, spolehají na Nečase jako na poslední šanci. Jenže ten záchraný kruh uchází. Ostatní budou kvůli bezedné pitomosti ještě nějakou dobu trpět.
05. 11. 2012 | 18:39

Reskator napsal(a):

Zajímalo by mě,z čeho je Pehe živ
05. 11. 2012 | 19:12

jarpor napsal(a):

Ten kdo se...

Revoluce v 89 .. ? Vždyť ten předcházející systém se sesypal sám, jakápak revoluce...
A že když se kyvadlo táhne na jednu stranu, že když se uvolní tak nezůstane v rovnovážné poloze, ale že se dostane na druhou stranu... to je prostá fyzika platná i ve společenském pohybu...

"Revoluce" v 89 přinesla uvolnění, uvolnění všem... i hajzlům, se kterými si obtížně víme rady...

Nadávat na součastnost není řešením... řešením je něco pro jiné udělat... třeba i svým rozhodováním v zastupitelstvu... a jen trotl ty zastupitele v Horní-dolní nálepkuje... leč poslužte si !

Mějte se.
05. 11. 2012 | 19:13

george napsal(a):

Takže přátelé, souhlasím s vámi, Nečas by měl hodit ručník do ringu. Ale především proto, aby ti další nám ukázali, jak se má vládnout a jak se nám bude dařit - NA DLUH. Pro začátek 200miliard hodí do placu, ať se lid baví , má chléb a hry. Co na tom, že se v dalším roce výrazně zvýší platba úroků, to už ale nebude tak vidět, že ? Začne obvyklá spirála smrti, jako by jste to neznali z domova, kdy se začne utrácet víc, než vydělá. Půjčí se na dárky na vánoce, potom se půjčí na splátky půjček a potom přijde exekutor. A to bude sranda, až nebudeme mít ani na internet pro naše tlachy kdo je politická mrtvola a kdo spasitel národa. Všímáte si, že Pehe kope jako do mrtvoly, ale nikdy neřekne, jak by to dělal on. Radit uměl vždycky, ale je nat maličko, spíše popichovat.
05. 11. 2012 | 19:42

marxík napsal(a):

Jarpor
Kontrolní otázka, kolego. Momentálně se děje co? Systém prosperuje a upevňuje se, prožívá svůj běžný fádní režim nebo se snad s hlomozem sype?
05. 11. 2012 | 19:45

Alf napsal(a):

Na kongresu se zase objevil Ičko. A do vedení se dostal v Praze nechvalně proslulý Chalupa. Jeho podpis je vidět v pro Prahu 6 nevýhodné smlouvě s JCDecaux či v utopených stovkách milionů Prahy 6 v tunelu zvaný Key Investments. A tito lidé mají rozhodovat o veřejných penězích. Kroužkování nestačí. Strany mafiánského kapitalismu ODS a TOP09 lidi musí přestat volit. Jedinou pravicovou stranou v této zemi zůstává Pravý Blok.
05. 11. 2012 | 19:48

jarpor napsal(a):

marxík

Systém prochází krizí /lze říci "fádní"/... leč očekávání, že se sesype, jsou naivní...

Hezký večer
05. 11. 2012 | 19:50

ten, kdo se hádat nebude napsal(a):

Nečas má další problém

„V kauze výplatnice Jany Nagyové někdo nemluví pravdu“
http://aktualne.centrum.cz/domaci/politika/clanek.phtml?id=762396


Podle mne by měl mít problém i ten policista, který zahájil stíhání, protože zahajovat stíhání jen na základě zprostředkované informace bez ověření zdroje pokládám za chybné.
Tady zřejmě stačí, když přijde ten pravý na policii a řekne že slyšel něco špatného na někoho, kdo kritizuje kleptokraty a už se stíhá, aniž by se ověřilo.
05. 11. 2012 | 19:52

Sagner napsal(a):

Pane Pehe, pisete Modra Beznadej. V tom pripade jaka by mohla byt nadeje pro budoucnost, cervena s zlutou hvezdou,zlutym srpem a kladivem, s cervenou tresni,cervenou ruzi,s cervenou,bilou a s cernym ozubenym kolem,uplne zelena nebo oranzova? Vzdyt to byl prave Klaus a jeho ODS za kym tahla skoro cela spolecnost kdyz se kamaradil se svym pritelem Viktorem Kozenym a sliboval prosperitu. Znovu musim opakovat realitu dnesniho stavu v byvalem Ceskoslovensku, je tady proste naplanovany politicky Chaos tak jako pred srpnem 1968 a nic zajimaveho nez nova diktatura a totalni upadek demokratickych principu byvale Ceskoslovensko v brzke dobe neceka. Proc to sdeluji? Protoze jsem prozil rok 1948-1968-1989-1993 a nezapominam na politicke plany naplanovanych sabotazi ke kterym v mem zivote doslo.
05. 11. 2012 | 20:15

nespokojený občan napsal(a):

máme co si zasloužíme...vládne nám slepenec stran, které většina z nás nevolila...LIDEM nemá žádný mandát, přesto setrvává v parlamenetu a ve vládě...ODS před volbama slíbila, že nebude zvyšovat daně, a dnes místo svého původního programu prosazuje program TOP 09, především vědecké škrty účetního Kalouska...rakovina je všude, na celostátní úrovni se vyvádějí stamiliony a miliardy, na té komunální se kupují kopírky za 5-násobek ceny z kamenného obchodu a kancelářský papír A4 za 3.99-Kč / ks...Pak je podle účetního Kalouska nevyhnutné chybějící deficit doplnit zvýšeným výběrem nepřímých daní..,protože ty přímé vybrat neumíme, a vlastně ani nechceme, takhle je to jendodušší...ušetřím pár milionů ročně zrušením permanentního celního dozoru v likérkách, obratem se mi to vrátí tím že likérky neodvedou spotřební daň v řádech stovek milionů či miliard, a 31 lidí musí umřít, a to se vyplatí...zmenšíme stát na těch "správných" místech...50 procent přerozdělovaných prostředků se ztratí, částečně i v kapsách kmotrů, ale pseudopravice si nepřeje zavedení povinnosti prokazovát vysoké příjmy...ani superprogresivní zdanění nakradených stamilionů či miliard z peněženek nás všech...Kdo neudělá nic proti zlu, ten zlo sám podporuje...ODS opakovaně dokazuje, že podporuje rozkrádání prostředků nás všech...Podporuje zlodějinu...Pak nemá mít cejch zloděje? Oslíkům z ODS to buhužel nikdy nedojde, a nikdo ani neočekával, že se po kongresu něco změní...agónie pokračuje
05. 11. 2012 | 20:42

Sylva Šauerová napsal(a):

Ad : „Stala se nositelem symbolů, jako je korupce, jako jsou tzv. kmotři, jako je klientelismus, jako je vláda peněz, jako jsou ekonomické zájmy v politice a jako je nezájem o osudy občanů.“

Na webu Jany Dědečkové, kde se scházejí zbytkoví voliči ODS, se dočteme, vážený pane Pehe, že kmotry nalepil na ODS "Topolánek" a "média", zatímco pravda je prý jiná, minimálně stejný stav je ve všech ostatních stranách a následují nadávky, úsměšky, pomluvy a všechno, co tak dobře z internetových debat známe, a nakonec, ODS se podle Nečasových slov prý sice stala symbolem korupce, to však neznamená, že oprávněně, i v jiných stranách přece ... atd., atp., a ad absurdum. Celá ta pasáž Nečasova sobotního vystoupení na kongresu ovšem zněla takto, je třeba to členům a voličům ODS neustále a do omrzení připomínat :

"... NEHLEDEJME VINÍKA TÉTO PORÁŽKY NIKDE JINDE NEŽ SAMI U SEBE, a říkám-li, nemáme ho hledat nikde jinde, než sami u sebe, musíme začít vedením ODS ... Naše značka, dámy a pánové, je zkrátka poškozena, stala se pro podstatné skupiny voličů v této zemi nositelem symbolu jako je korupce, jako jsou tzv. kmotři, jako je klientelismus, jako je vláda peněz, jako jsou ekonomické zájmy v politice a jako je nezájem o osudy občanů. ...".

A teď by měli číst zejména pozorně :

"... Jsme bohužel příliš často spojováni s lidmi, kterým více než o obsah politiky jde o vlastní prospěch. A všichni víme (všichni ne, jak je stále zřejmé, pozn. S.Š.), že TYTO LIDI MÁME NĚKDY NA MÍSTNÍ ÚROVNI, NA OBLASTNÍ ÚROVNI, NA REGIONÁLNÍ ÚROPVNI I NA ÚROVNI CELOSTÁTNÍ. VŠICHNI VÍME, ŽE SE S NIMI POTKÁVÁME A UTKÁVÁME V KOMUNÁLNÍ POLITICE, V KRAJSKÉ POLITICE I V CELOSÁTNÍ POLITICE. ..." (úvodní projev Petra Nečase, 23. kongres ODS, 3. 11. 2012).

Tak to je jedna strana mince. Druhá strana mince je ta, že Nečas nejenže s těmito lidmi není schopen nic udělat (to tvrdí i Topolánek "na víc jsem neměl politickou sílu"), ale - aby přežil, musel se s nimi naučit koexistovat. Jinak by vůbec nemohl být zvolen. Popsal to už i Josef Mlejnek jr., na jeho slovech celkem není třeba nic měnit :

"...Představitelé ODS na sjezdové tribuně říkali, že voliči straně nevěří, že její značka je zprofanovaná kvůli korupci a propojování politiky z byznysem a klientelisticko-mafiánskými sítěmi. Ale když volili vedení, tak do něj navolili Tomáše Chalupu a Martina Kubu. Tedy postavy, které právě toto symbolizují. Je to taková schizofrenie a svědčí o tom, že mocensky si premiér sjezd pohlídal. Opřel se o lidi, kteří mají reálnou možnost sehnat hlasy delegátů. Petr Nečas se opírá o Martina Kubu od doby, kdy jej instaloval do funkce ministra. Patrně se tedy také opírá o kmotrovské vazby, které Martin Kuba má. A to samé se dá říci o Chalupovi (idnes.cz, 5. 11. 2012).

ODS si na proběhlém kongresu nezvolila záchranu a zdá se, že i každé další Klausem (a kmotry) přichystané řešení (Kuba, Blažek) bude už jenom horší. Ten spolek je na rozpuštění. A středopravicová strana, strana demokratická, nepopulistická, nenacionalistická a nehomofóbní, nikde. To je malér. Navíc, "zachránce" pravice je již připraven. Člověk by už řekl, že se nám nedá pomoct.
05. 11. 2012 | 21:20

Princ Drsoň napsal(a):

to Sylva Šauerová
"středopravicová strana, strana demokratická, nepopulistická, nenacionalistická a nehomofóbní, nikde."
Možná je to tak, že takovou stranu nikdo NECHCE. Minimálně ji nechci já. Zejména nechci to, co v současné době reprezentuje Brusel!
To, čemu říkáte populismus a nacionalismus je pro mě zdravý rozum. Pokud jde o homosexuály, ať jsou rádi, že je nevěšíme jako v Iránu a nechtějí kralovat společnosti. Nebo na ně přijde ten Irán.
On ten Irán má totiž v něčem pravdu, v Evropě se dělá krajně protirodinná politika. Pokud se toto nezmění, je jakékoliv jiné úsilí v jakémkoliv směru zbytečné!
05. 11. 2012 | 22:07

vasja napsal(a):

Reskator napsal(a):
Zajímalo by mě,z čeho je Pehe živ
------------------
Z Klausea a pak už nic. Prázdnota.
05. 11. 2012 | 22:28

S.Š. napsal(a):

Ale ovšem, drsný princi Drsoňi, takové strany u nás již máme (SSO, Suverenita, zatím po nich ale není žádná poptávka) a jak to vypadá, něco podobného se chystá v ODS, totiž jakmile se podaří ODS svrhnout si potřetí vládu své vlastní strany a následně poté Nečase. To s těmi homosexuály jste si mohl odpustit. I bez nich bylo jasné, odkud jste přišel ... :-)
06. 11. 2012 | 04:19

muromec napsal(a):

Ten kdo se hádat nebude
S tím stíháním to je kapánek jinak: Když přijdete na policii s oznámením trestního činu (který jste si třeba vycucal z prstu), policie musí začít stíhání. Aby nedošlo ke zbytečnému pochybení, většina stíhání je zpočátku vedena "proti neznámemu pachateli", i když je jméno údajného pachatele dostatečně známo. Všechno se ověřuje následně v průběhu vyšetřování, a když se dospěje k závěru, že se nic zlého nestalo, trestní oznámení se zamítne jako bezdůvodné. Ve většině stovek běžných případů veřejnost o ničem neví. Jediným rozdílem v tomhle případě je mediální publikace, která k veřejně činným nebo výše postaveným osobám logicky patří, a tak jim obvykle uškodí i přes následné zamítnutí případu. I když i zde občas platí, že "negativní reklama je taky reklama".
06. 11. 2012 | 05:20

Stan napsal(a):

Po přečtení některých příspěvků jsem se musel zasmát, jak se někteří diskutéři vtělejí do role politologů. Jsou zde známí štváči a provokatéři, ale nejvíce mne zaujaly příspěvky bessy, levandule a Bary. To jsou opravdové politologické skvosty. Zasloužili by dostat medaile dutých hlav. Bara - je vidět že je ještě mladá a hloipá a nebo nabulíkovaná od soudruhů rodičů, zkrátka je mimo. Zrovna tak neznalá je bessy. Ta neví vůbec nic a nevím, jak se mohla pustit do takové diskuse, když např. o " prognosťáku " píše takové bludy, např. že Zeman s Klausem byli kolegové z toho ústavu, že farář / ? / Halík přivedl Klause do OF, atd. Levandul, to je také případ, napsal že ČNB v devadesátých letech pod Klausem, prodala " zlatý poklad ". Proč takový plantala jako je levandul, se zúčastňuje diskusí, když nic neví a nezná. Není mu známo, že ČNB je nezávislá, guvernéra jmenuje prezident a také soudruha Tošovského jmenoval Havel. Též jmenuje členy bankovní rady a ti rozhodují o činnostech banky a ne Klaus. Sagner to je také něco, když píše, že Klaus byl přítel Koženého, tak to jsem se srdečně zasmál. O dalších jako je resl, používající několik nicků, nebo český maloměšťák z Chacharova / Ostravy /, u kterého mne mrzí, že používá slovo český a ne moravský. Já si myslím, že takoví troubové jsou jen na Dálném východě - na Moravě. Také filozof Josef. K., ten se zde také uspokojuje.
08. 11. 2012 | 13:31

moralizujici trouba napsal(a):

Co teprve Obama. Ten bojuje za prava chudych obcanu USA nejdrazsimi prezidentskymi volebnimi kampanemi v dejinach lidstva!
08. 11. 2012 | 23:40

moralizujici trouba napsal(a):

Pravda casto neni takova jaka se zpocatku zda. Dnes jsem se prostrednictvim dokumentu na CT2 dozvedel od pametnika z Kyjeva ze jejich mesto Cesi za 2SV bombardovali. Je videt ze nakonec se nic neutaji. To si tedy nedame za ramecek!
08. 11. 2012 | 23:50

moralizujici trouba napsal(a):

V tom pripade je neuveritelne ze stale jeste ohromne mnozstvi lidi pochybuje ze to v 89 byla revoluce.
08. 11. 2012 | 23:56

moralizujici trouba napsal(a):

Stan
Ja z podobnych prispevku naopak cerpam ohromny obdiv k lidskemu mysleni nebot lidsky rozum na rozdil od programu dokaze snadno proniknout antispamovou ochranu
09. 11. 2012 | 00:02

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Aktuálně.cz Blog · Atapana Mnislav Zelený B Babka Michael · Balabán Miloš · Bartošová Ela · Bavlšíková Adéla · Bečková Kateřina · Bednář Vojtěch · Bělobrádek Pavel · Beránek Jan · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Blažek Kamil · Bobek Miroslav · Boehmová Tereza · Brenna Yngvar · Bureš Radim · Bůžek Lukáš · Byčkov Semjon C Cerman Ivo Č Černoušek Štěpán · Česko Chytré · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Davis Magdalena · Dienstbier Jiří · Dlabajová Martina · Dolejš Jiří · Dostál Ondřej · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořák Jan · Dvořák Petr · Dvořáková Vladimíra F Fafejtová Klára · Fajt Jiří · Fendrych Martin · Fiala Petr · Fibigerová Markéta · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Gargulák Karel · Geislerová Ester · Girsa Václav · Glanc Tomáš · Gregorová Markéta · Groman Martin H Hájek Jan · Hála Martin · Halík Tomáš · Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hapala Jiří · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Hilšer Marek · Hladík Petr · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holásková Kamila · Holmerová Iva · Honzák Radkin · Horáková Adéla · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hrabálek Alexandr · Hradilková Jana · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubinger Václav · Hülle Tomáš · Hušek Radek · Hvížďala Karel CH Charanzová Dita · Chlup Radek · Chromý Heřman · Chýla Jiří · Chytil Ondřej J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jelínková Michaela Mlíčková · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kania Ondřej · Karfík Filip · Karlický Josef · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Pavel · Klíma Vít · Klimeš David · Kňapová Kateřina · Kohoutová Růžena · Kolaja Marcel · Kolářová Marie · Kolínská Petra · Kolovratník Martin · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Koutská Petra Schwarz · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kučerová Karolína · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kupka Martin · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Maláčová Jana · Málková Ivana · Marvanová Hana · Mašát Martin · Měska Jiří · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minařík Petr · Mittner Jiří · Mrkvička Jan · Müller Zdeněk · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Návrat Petr · Navrátil Marek · Němec Václav · Niedermayer Luděk · Nosková Věra · Nouzová Pavlína · Nováčková Jana · Novák Aleš · Novotný Martin · Novotný Vít O Obluk Karel · Oláh Michal · Ouhel Tomáš · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Pavel Petr · Pavelka Zdenko · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Peksa Mikuláš · Pelda Zdeněk · Petrák Milán · Petříček Tomáš · Petříčková Iva · Pfeffer Vladimír · Pfeiler Tomáš · Pilip Ivan · Pitek Daniel · Pixová Michaela · Plaček Jan · Podzimek Jan · Pohled zblízka · Polách Kamil · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rakušan Vít · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Reiner Martin · Richterová Olga · Robejšek Petr · Rydzyk Pavel · Rychlík Jan Ř Řebíková Barbora · Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schneider Ondřej · Schwarzenberg Karel · Sirový Michal · Skořepa Michal · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slimáková Margit · Sobíšek Pavel · Sokačová Linda · Soukal Josef · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Strmiska Jan · Stulík David · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Sýkora Filip · Syrovátka Jonáš Š Šebek Tomáš · Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Šindelář Pavel · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šoltés Michal · Špalková Veronika Krátká · Špinka Filip · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štern Ivan · Štern Jan · Štětka Václav · Štrobl Daniel T Táborský Adam · Tejkalová N. Alice · Telička Pavel · Titěrová Kristýna · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomek Prokop · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Tůma Petr · Turek Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Vacková Pavla · Václav Petr · Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Vančurová Martina · Vavruška Dalibor · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Vhrsti · Vích Tomáš · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojtěch Adam · Vojtková Michaela Trtíková · Výborný Marek · Vyskočil František W Walek Czeslaw · Wichterle Kamil · Wirthová Jitka · Witassek Libor Z Zádrapa Lukáš · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zima Tomáš · Zlatuška Jiří Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy