České vládnutí jako béčkový thriller

10. 11. 2012 | 09:09
Přečteno 13166 krát
České republice už nevládne regulérní koaliční vláda, ale menšinová politická „zombie“, skládající se ze tří subjektů, které už delší dobu nefungují jako životaschopné politické strany. Nedávný sjezd občanských demokratů ze všeho nejvíc připomínal sjezdy normalizačních komunistů vyděšených perestrojkou před čtvrt stoletím. TOP 09 je ve stádiu pozvolného pádu. A strana LIDEM, kterou nikdo nevolil, se navzdory svému ustavujícímu sjezdu narodila mrtvá.

Není divu, že v takové situaci musí vláda, jak už je v případě pravicových vlád u nás zvykem, spoléhat na podivná politická „libera“, o jejichž motivech a ceně lze jen spekulovat. Vítězství Nečasovy vlády při hlasování o daňovém balíčku, o důchodové reformě a o církevních restitucích tak bylo dosaženo s pomocí přeběhlických a dalších triků, které, jak mnozí doufali, zůstaly navždy v politickém záhrobí spolu s předešlou pravicovou vládou Mirka Topolánka. Současné dění tak připomíná béčkový thriller, v němž politické záhrobí opět ožívá.

Ještě dlouho se bude spekulovat, kolik „cukru“ a kolik „biče“ bylo použito k tomu, aby rebelové v ODS státotvorně „prozřeli“ a vzdali se mandátů, a aby dva poslanci z Věcí veřejných přešli k vládnímu táboru. A ještě dlouho zůstane pachuť z toho, že jeden z hlasů, jímž byly těsnou většinou schváleny zákony se zásadními dopady na veřejnost, patřil poslaneckému náhradníkovi nepravomocně odsouzenému za korupci.

Netřeba zdůrazňovat, že legitimita takto schválených reformních kroků bude v očích voličů, a to nejen těch levicových, minimální. Ještě horší je, že způsob, kterým byly zákony prosazeny, dál oslabuje, co ještě zbývá z víry české veřejnosti v demokracii. Přispěje k rozšířenému přesvědčení, že v české „demokracii“ se dá všechno koupit, a že „vláda lidu“ je jen pohádka oligarchií pro voliče.

Způsob, jímž vládní koalice vítězství dosáhla, ohrožuje demokracii, protože ta nemůže fungovat bez jisté míry transparentnosti a srozumitelnosti rozhodování. Navíc demokracie potřebuje silnou levici i pravici. Jenže umatlané „vítězství“ vlády, není žádným vládním „restartem“, jak už jásají někteří komentátoři, je to jen dočasné vládní vstání z politického hrobu, přičemž tato „zombie“ je na nejlepší cestě, aby s sebou do hrobu stáhla pravici jako takovou.

Pokud si stratégové pravicových stran myslí, že nakonec voliče „utáhnou na nudli“ s pomocí mobilizace proti oranžovo-rudému spojenectví, podceňují skutečnost, že ve světle otřesné politiky pravicové vlády se KSČM jeví stále většímu počtu lidí jako legitimní politický hráč. Drastické zvyšování nepřímých daní a nedomyšlená důchodová reforma ničí v prostředí recese--způsobené v českém případě nikoliv externími faktory, ale především vládní nekompletností--i poslední zbytky sociální a mezigenerační soudržnosti.

Církevní restituce mohou být oprávněné z hlediska vyššího morálního principu, ale jejich načasování, nedostatek transparentnosti a způsob schválení jen posílí všeobecnou nespokojenost. Církve v očích veřejnosti tento krok rozhodně neposílí, ale jen dále zdiskredituje.

Co je ještě horší, restituce jsou ve spojení s ostatními přijatými zákony a nepříliš demokratickým stylem jejich schválení jen dalším kamínkem v mozaice, v níž se dokonce i demokratická levice může jevit stále většímu počtu lidí jako příliš umírněná.

Právo, 10.11.2012

Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

Úvaha Jan napsal(a):

O charakteru lidí v ODS svědčí naposledy skutečnost, že se při kvapném schvalování zákonů (církevní restituce aj.),s nimiž je přece spojena důvěra sněmovní většiny (101), se opřela minimálně o jednoho (zatím nepravomocně) odsouzeného poslance (z Kolínska). Když jeho úloha skončila, bylo mu doporučeno odejít !!
To takový doktor Rath z levého křídla už půl roku sedí a čeká na spravedlivý a nezávislý soud. Sedí i když je poslancem, ale měl tu smůlu, že ho sedět poslali vlivní z pravého tábora s paní Němcovou v čele. Ovšem dlužno podotknout, že jeho vlastní strana ČSSD ho urychleně hodila přes palubu (na rozdíl od Kalouska, který bojoval za Parkanovou, též podezřelou), což se nedělá !
Tak co pak je to za demokracii ?!?!?
10. 11. 2012 | 09:19

fikus napsal(a):

Hm, tak nějak to bude, jak z toho ovšem co nejrychleji ovšem ven? Neboť když něco škodí, musí se to separovat a to co nejdříve.
Kolik těch zhnusených voličů nakonec na demonstraci v Praze dorazí p. Pehe. A pokud někdo dorazí, není to žádná vlivná páka na lidi kteří opovrhují slušností, morálkou a demokracií - ač jí mají plné huby - jak prohlásil na jednom významném kongresu p. Blažek. Dostali nás tam kam potřebovali. Mají peníze a moc a nám zbyly ty klíče na cinkání bez ideálů. Tady se pořád odvíjí hra o blbost voliče, neboť ten dostal po čem tolik volal - svobodu a vládu více stran. Kecat si ovšem může co chce, nikdo mu nenaslouchá. Hezký víkend
10. 11. 2012 | 09:21

ten, kdo se hádat nebude napsal(a):

„SANEP: Dvě třetiny lidí chtějí vyjít do ulic!
Devět z deseti Čechů je nespokojeno s aktuální politickou situací, dvě třetiny populace se pak domnívá, že je opět čas vyjít do ulic. „
http://www.prvnizpravy.cz/zpravy/z-domova/sanep-dve-tretiny-lidi-chteji-vyjit-do-ulic/
10. 11. 2012 | 09:22

zemedelec napsal(a):

Pane Pehe.
Jasně napsané.
Horší je ,že odbory chrápou.To zesměšňování různých občanských rebelů,má svoje účinky.Ta organizace odporu jen v Praze není dokonalá,mělo by se to organizovat ve všech městech,už jenom k vůli dopravě.
10. 11. 2012 | 09:25

Záškodník napsal(a):

Kdybyste před pěti lety řekli, že kandidáti na příštího prezidenta ČR budou Japonec, kníže, chalupář a šmoula, vysmáli by se vám.
Neuvěřitelné je,jak "čistý" Nečas dokáže účelově ohýbat zákon.
LIDEM přislíbil poslanecký klub(aby se Peak mohla cítit důležitě),přestože mají pouze 8 kousků(na zřízení poslaneckého klubu je třeba deseti poslanců).

Co ještě můžeme v téhle zemi,jež zešílela, všechno očekávat?!
10. 11. 2012 | 09:26

Rosťa napsal(a):

Těžko se dá něco autorovi vytknout. Pro tzv. pravici je to další pověstný hřebíček do rakve. Ale je možné, že je jim to jedno, protože ti, pro které to dělali, se o ně postarají přímo královsky.
10. 11. 2012 | 09:27

Záškodník napsal(a):

Nechci tady tapetovat,tak prosím,aby to pan Stejskal nemazal.Pod blogem pana Koubence si to už moc diskutérů nepřečte a já se domnívám,že jde o velmi cenný vzkaz voličům "pravicových" stran.Něco jako-polibte nám ...


Martin VESELOVSKÝ
Poškozujete vládu, nebo ne?
Roman PEKÁREK
Já už jsem na to odpovídal.
Martin VESELOVSKÝ
Ne, neodpověděl. Nezlobte se na mě, pane poslanče, vy jste mi neřekl, jestli se cítíte, že jí poškozujete, nebo ne.
Roman PEKÁREK
Já jsem řekl, že si to nemyslím tak striktně vyhraněně, že bych poškozoval vládu.
Martin VESELOVSKÝ
Tak jí poškozujete jenom trošku?
Roman PEKÁREK
No, vy jste mistr tady v tomhle tom chytání za slovo, jste člověk na svém místě. Nevím, nedokážu to teď nějak lépe se vyjádřit.
Martin VESELOVSKÝ
Dobře. Pane poslanče, ještě z jiného konce. Uvažoval jste teď, od složení poslaneckého slibu, což je něco víc než 24 hodin, o tom, že by jste poslanecký mandát složil kvůli tomu, že jste nepravomocně odsouzen na šest let za korupční jednání?
Roman PEKÁREK
Tak, to ne, protože my k tomu chybí to, co ještě nebylo a to jsou hovory, hovory s patřičnými lidmi.
Martin VESELOVSKÝ
Pane poslanče, co může hovor s patřičnými lidmi, jako například předsedou ODS změnit na tom, jestli si myslíte, že by jste ten mandát jako nepravomocně odsouzený za trestní čin korupčního jednání měl mít, nebo neměl?
Roman PEKÁREK
No, myslím si, že by ...
Martin VESELOVSKÝ
Promiňte, ale to vypadá, jako kdyby jste čekal na nějakou nabídku od něho.
Roman PEKÁREK
Tak to, tak to, takhle jsem to absolutně nemyslel.
Martin VESELOVSKÝ
Tak mi jenom vysvětlete, jak jste to myslel?
Roman PEKÁREK
No, jak jsem to myslel. Chybí mi prostě, chybí mi k tomu, abych si já dojasnil, dotáhl prostě nějakým způsobem prostě vypracizoval názor, tak mi k tomu skutečně, nezlobte se, chybí hovory s důležitými lidmi, s kterými jsem ještě nemluvil.
Martin VESELOVSKÝ
Tady se přece jedná o to, že vy jste ve volbách získal poslanecký mandát.
Roman PEKÁREK
Ano.
Martin VESELOVSKÝ
Teď jste složil poslanecký slib. Někdy v roce 2010 se staly nějaké věci, za které vy jste teď nepravomocně odsouzen. Nikde tam nevidím roli vedení ODS. Jaká je role vedení ODS v uvažování, jestli za to, co se stalo a za co jste zatím nepravomocně odsouzen, jaksi má jaký vliv na váš poslanecký mandát?
Roman PEKÁREK
Už tomu rozumím, už rozumím té otázce, já jsem předtím to asi, přesně jsem to, jsem tomu nerozuměl. Já jsem odsouzen, to je pravda, jsem odsouzen nepravomocně.
Martin VESELOVSKÝ
Říkal jsem to minimálně pětkrát, ano.
Roman PEKÁREK
To znamená, že to pro mě důvod není, právě proto, že jsem nepravomocně odsouzený a tak to pro mě není důvod dělat rozhodnutí toho typu.

Zdroj: Radiožurnál
10. 11. 2012 | 09:29

fikus napsal(a):

reakce na článek.

p. Úvaha Jan:

takové to hodnocení "Oni dělají to a ti zas ono", neboť jeden je vlastně skoro mučedník a ti druzí se rozvalují v lavicích je promyšlená hra, kterou ČSSD pochopila.
Jedou v tom úplně stejně - potvrdil to nárůst preferencí KSČ. To nemá smysl ani vysvětlovat ani hodnotit u subjektů, které udělají maximum aby prosadily své zájmy na úkor většiny. Škoda promarněné šance po pádu komunismu. ale neklesejme na mysli, ještě bude hůř, neboť jsme nebyli připraveni, nejen na krize uměle vyvolané, ale na Kalousky, Blažky, Kuby aj.
10. 11. 2012 | 09:31

Záškodník napsal(a):

Ten ,kdo se hádat nebude
Nevěřte tomu-poslední akce odborů(ale i různých iniciativ) skončily fiaskem,protože pro lidi nejsou jejich vůdci důvěryhodní.

Jisté je také to,že dokud se nebude Pražákům vést stejně blbě,jako lidem na Ostravsku, žádná revoluce se konat nebude.
A každý převrat musí začít v Praze!
10. 11. 2012 | 09:32

Yosif K napsal(a):

PEHE NAPSAL:
1) Pokud si stratégové pravicových stran myslí, že nakonec voliče „utáhnou na nudli“ s pomocí mobilizace proti oranžovo-rudému spojenectví, podceňují skutečnost, že ve světle otřesné politiky pravicové vlády se KSČM jeví stále většímu počtu lidí jako legitimní politický hráč.
2) Drastické zvyšování nepřímých daní.....
3) ...a nedomyšlená důchodová reforma........ ....ničí v prostředí recesei poslední zbytky sociální a mezigenerační soudržnosti.
4) --způsobené v českém případě nikoliv externími faktory, ale především vládní nekompletností--
KONEC CITATU.
nekolik suchych technickych poznamek.....
ad 1) otresne jsou korupcni skandaly - politika je takova jaka ekonomicka situace dovoli - ani ve Francii a na Slovensku nedochazi k zazracnemu ustanoveni raje proletaru na zemi - vetsina predvolebnich slibu lkevice se jevi jako nerealizovatelne lzi.....
ad 2) jake potresne zvysovani neprimych dani? Soudruh Hollande zvysuje DPH na 20%, socialisticti sopudruzi v Dabnsku zvedli DPH ze 23% na 25%. PROC???? PROC???? PROC???? A proc je to v Dansku OK a v CR "otresne"??? Hahaha.....
ad 3) na prani socialistu atp je druhy pilir dobrovolny - co potom na duchodove reforme reforme "nici posledni zbytky solidarity"? Vubec nic.....
ad 4) aautor evidentne povazuje za "kompetentnost" socialisticky pristup - kvuli jednomu-dvoum procentum rustu HDP zvysit zadluzeni treba i o 8%... otazka je jak dlouho to lze provozovat - viz Recko a Spanelsko - nejaky cas ano, ale donekonecna nikoliv......

Krize v Evrope je krize predluzeni statu - a "experti" jako Pehe prispivaji ku krizi moralni a k narustu obliby komunistu a jinych totalitaru - obelhavanim prostoduchych proletaru hloupuckymi iluzemi ve stylu "ZDROJE TO JSOU".....

Vyvolavaji tak v prostoduchych proletarich iluzi, ze "krize je zbytecna" - ze zdrojhe tu jsou - staci jen po nich vztahnout ruku - vyssim zdanenim prace a znarodnovanim. Zatim vsak oba dva tyto pristupy vzdycky vedly ku zpomaleni rustu, ku stagnaci a v pripadech "sirsiho zaberu" nakonec k upadku.

Zdroje ktere se pouziji na socialni korupci chudsiho volicstva pak schazeji na kapitalove investice a inovace - coz jsou jedine dva zdroje zdraveho rustu......

Viz zmatena zpatecka soudruha Hollande a slibeny tax break 20 miliard EUR pro podnikatele....... v naprostem rozporu s predvolebnimi demagogickymi lzemi o vyssim zdaneni "burzoazie".....
10. 11. 2012 | 09:32

vasja napsal(a):

Ale já bych řek, že přes všechen ten ryk, lomení rukama a rvaní si vlasů (krom Bohóša), socani a komouši ten vládní slepenec blahořečej.
Dyk těch 10-15 Klacků ve vejplatě navíc.....po smrtelný dávce DPH... to na ulici nenajdete.

http://tn.nova.cz/zpravy/domaci/poslanci-si-odhlasovali-zvyseni-svych-platu-zvysi-je-i-soudcum.html
10. 11. 2012 | 09:33

Občan napsal(a):

Pane Pehe,
možná se mýlím, ale tím, kdo hlavně procpával "církevní restituce", je TOP 09 (jež se poslední dobou zajímavě mění z béčka ODS na béčko KDU-ČSL).
Což je zvláštní zejména ve světle "úsporných opatření", která většině národa neustále ordinuje arcikmotr Kalousek.
10. 11. 2012 | 09:37

Drzá zrzka napsal(a):

Těším se na obsah blogu pana Pehe až tady bude vládnout levice. :-)
10. 11. 2012 | 09:37

fikus napsal(a):

to je logické, to dává přece smysl. Zvednout si plat a současně daně. Každopádně mě pobavila informace z PL, že zákonodárci nejn z příhraničních oblastí jezdí nakupovat k sousedům, neboť je tam levněji.
10. 11. 2012 | 09:41

neo napsal(a):

Ten kdo...........

To už jsem někde slyšel a pak se místo 70% lidí sešlo na náměstích necelé procento.
10. 11. 2012 | 09:42

Občan napsal(a):

Jene Úvaho,

a všiml jste si, že TOP 09 proti potřebnému hlasu toho kolínského kriminálníka ještě ani nešpitla?
10. 11. 2012 | 09:43

Yosif K napsal(a):

Záškodník napsal(a):
1) Nevěřte tomu-poslední akce odborů(ale i různých iniciativ) skončily fiaskem,protože pro lidi nejsou jejich vůdci důvěryhodní.
2) Jisté je také to,že dokud se nebude Pražákům vést stejně blbě,jako lidem na Ostravsku, žádná revoluce se konat nebude.
A každý převrat musí začít v Praze!
10. 11. 2012 | 09:32
KONEC CITATU:
ad 1) proletarsti vudci typu Stech, Zavadil atp berou za prazdne mleti hubou pres 100 000 Kc mesicne - neni divu ze jim lide az tak uplne neveri.....
ad 2) .......a jak se maji spatne lide na Ostravsku? Cerpate sve nazory z cetby SLEZSKYCH PISNI nebo odkud? Lide na Ostravsku se maji hure nez v Praze ale cca stejne jako na Liberecku, Zlinsku, Brnensku atd kde komanci veru nijak neprorazili....

Komunisticti senatori tradicne pochazeji z hornickych oblasti severni Moravy (Karvina atp) a severnich Cech (Most, Chomutov...) - je to uz takova prvorepublikova tradice..... s udajnou bidou to nema nic moc co delat.....

....nyni to spise reflektuje relativni propad oproti stavu za komancu kdy tyto regiony byly sice ekologicky devastovany a zdevastovany ale proti jinym regionum financne preplaceny..... chudak proletar z Ostravy-Michalkovic voli Zaoralka a komance a dopiji flasku po druzce ktera se jiz otravila....... oranzova mafie Zwiondzku Kulturalnego zaplavuje Tesin modrymi barely..... hle moralni vzor pro zbytek Ceska......
10. 11. 2012 | 09:47

Ficovolič napsal(a):

Yosif K: ani som pôvodne nechcel reagovať na to, čo tu už dlhšiu dobu vypisujete, ale keďže si opakovane beriete do úst Slovensko, tak teda zopár údajov, ktoré by vás mali usmerniť vo vašom nepoznaní situácie. V jednom zo svojich predchádzajúcich príspevkov ste sa obuli do ľavicovej vlády na Slovensku za 20% DPH. To, že z 19% na 20% túto DPH zdvihli v rámci svojej "konsolidačnej" politiky slovenskí modrí od januára 2011, ste už nenapísali. A nielen to. Boli to práve slovenskí modrí, ktorí zlikvidovali 2 sadzby DPH na Slovensku a zaviedli "fantastickú" jednu sazdbu rovnej dane aj pre DPH aj pre dane z príjmov vo výške 19% v rámci bájnej daňovej reformy. Inými slovami, v rámci zavedenia rovnej dane na Slovensku sa na výpadky daní spôsobené znížením zdanenia najbohatších poskladalo všetko obyvateľstvo cez zánik zníženej sazdby DPH a zavedenie jednotnej 19% (okrem iného).

A teraz v čom je rozdiel dnes: Fico ako prvé dodanil banky, ako druhé dodanil regulované podniky (teda monopoly), ako tretie znížil bezprecedentne tupé nastavenie 2. piliera (9 na 9 čo neexistuje snáď nikde na svete) a vrátil tak časť zdrojov do SP na výplatu dnešných dôchodkov, ako štvrté zaviedol zvýšené poplatky za vozidlá s vyšším výkonom, ako piate zvýšené poplatky za stavbu budov na určitú metráž (tuším 160 m štvorcových), ako piate sa zdvihli niektoré poplatky na úradoch (matrika, overenie podpisov, atď.) atď. Áno, budú sa aj u nás opäť spresňovať sociálne dávky (stále sa zneužívajú) no budú sa aj (zase) regulovať ceny médií v regulovaných obdobiach a dokonca sa zdá, že v budúcom roku smerom nadol (tvrdšia vládna politika voči SPP napríklad). Samozrejme nie je pravda, že do určitej miery sa na konsolidácii nebudú podieľať aj nízko a strednopríjmové skupiny obyvateľstva, ako tvrdí Fico. Aj ony sa budú, no podstatne menej ako by sa podieľali, ak by sa šlo pravicovou cestou (zvýšenie DPH o 4-5 %), pretože to bola ich cesta.

Takže, prosím vás, nekomentujte súvislosti, ktoré neovládate. Ďakujem.
10. 11. 2012 | 09:50

Yosif K napsal(a):

Občan napsal(a):
Pane Pehe,
možná se mýlím, ale tím, kdo hlavně procpával "církevní restituce", je TOP 09 (jež se poslední dobou zajímavě mění z béčka ODS na béčko KDU-ČSL).
Což je zvláštní zejména ve světle "úsporných opatření", která většině národa neustále ordinuje arcikmotr Kalousek.
10. 11. 2012 | 09:37
Uklidnete se pane Obcane, cirkevni restituce jsou cashove temer neutralni proti tomu co navrhuje CSSD a budou cinit cca 55 haleru na obcana a den - doufam ze se vam nezkrati zily pri nakupech v Lidlu........ vydavane nemovitosti jsou zanedbatelnym procentem statniho majetku - zadna Bila Hora se nekonala......
10. 11. 2012 | 09:52

ld napsal(a):

Parádní komentář!

Záškodník,

Veselovského považuji za nejlepšího moderátora v ČT, který se jediný blíží k objektivitě.
10. 11. 2012 | 09:53

fikus napsal(a):

Občan:
omyl, proti "tomu co to zachránil od Kolína" protestoval kníže - ovšem až pak
10. 11. 2012 | 09:55

ld napsal(a):

A politická prostituce pokračuje v pomenšení počtu poslanců, aby tak mohli založit klub; najednou se penízky našly. Jenže cena je pěkně mastná, přes 100 mld Kč, viz uvažovaná hodnota církevních restitucí.
Já bloud si myslel, že Píková nestojí ani za odplivnutí...
10. 11. 2012 | 10:00

Záškodník napsal(a):

Id

Taky si myslím,že je dobrý.Drtinová je něco jako Noruška Fridrichová-taková nesympatická pravdolásková svazačka a Železný je příliš arogantní.
Yosif

Kam až jste ochoten ve své lásce k modré zajít?
Budete tady tvrdit,že se na Ostravsku žije super? Hlavně se tam výborně dýchá a není tam žádná nezaměstnanost.Asi jako v Ústí.

Ať chcete nebo ne, zatím je Praha svými platy a životní úrovní vysoko nad standardní (resp.stále klesající)životní úrovni obyvatel ČR.

Úsměvně působí zpráva,že šéf CIA rezignoval kvůli milence na svou funkci.
Američani by se podivili,co všechno tolerují politici u nás!
Ale Yosif je spokojen-modrá je dobrá!
10. 11. 2012 | 10:02

Záškodník napsal(a):

Fikus

A proč myslíte,že se kníže drží funkce jak veš košile?
Čeká na to, až projdou círk.restituce a pak -po nás potopa.
Nevím,proč lidi,kteří si nahrabali takový majetek(zchudlý šlechtic odrbal svou bohatou sestřenku), nemají pořád dost.
Ještě se to cpe na hrad.
10. 11. 2012 | 10:05

jarpor napsal(a):

"České republice už nevládne regulérní koaliční vláda, ale menšinová politická „zombie“, skládající se ze tří subjektů, které už delší dobu nefungují jako životaschopné politické strany."

Hm... Menšinová zombie... a táák..

"Ještě dlouho se bude spekulovat, kolik „cukru“ a kolik „biče“ bylo použito k tomu, aby rebelové v ODS státotvorně „prozřeli“ a vzdali se mandátů, a aby dva poslanci z Věcí veřejných přešli k vládnímu táboru."

Komu je slouží Pehe... dlouho lze spekulovat...

"A ještě dlouho zůstane pachuť z toho, že jeden z hlasů, jímž byly těsnou většinou schváleny zákony se zásadními dopady na veřejnost, patřil poslaneckému náhradníkovi nepravomocně odsouzenému za korupci."

Hmmm... taky s tím mám problém... leč zákony jsou zákony a morálka je v lidech... v Peterkovi i v Pehe... a Pehe by měl ctít, že dokud není člověk odsouzen, je nevinný. Rath jako Peterka...

"Netřeba zdůrazňovat, že legitimita takto schválených reformních kroků bude v očích voličů, a to nejen těch levicových, minimální. Ještě horší je, že způsob, kterým byly zákony prosazeny, dál oslabuje, co ještě zbývá z víry české veřejnosti v demokracii."

Hmm.. legitimita... to je téma kterým lze dobře šermovat... stokrát opakovat tehdy, kdy se to hodí a ono se to hodí, když se nějaká rozhodnutí těch, jež mají mandát k rozhodování nelíbí... tlouct do hlavy že to či ono "není legitimní"...
Demokracie není anarchie, pane Pehe.
Víru v demokracii oslabují především Pehe a jemu podobní, kteří si demokracii jako anarchii vykládají.

Dál Pehe-perly kopírovat a komentovat nebudu...

Ani stokrát opakované Pehe lži se pravdou nestanou...
Ani stokrát opakované Pehe podsouvání a výklady současného dění se skutečností nestanou.

Hezký den
10. 11. 2012 | 10:07

Ficovolič napsal(a):

Yosif K: Ešte mi z pôvodného príspevku vypadlo to najpodstatnejšie. Slovensko končí s rovnou daňou (čím sa vracia do civilizovaného sveta) 19% a prechádza na progresívne zdanenie: daň z príjmov PO sa zvyšuje na 23%, daň z príjmov FO na 25% (zvýšenou sadzbou sa bude zdaňovať suma nad 3300 eur), znižujú sa paušály u živnostníkov, ktorým sa zvyšujú aj minimálne odvody (aby nekončili pri odchode do dôchodku pod hranicou životného minima). Odhady hovoria, že daňovo-odvodové zmeny sa dotknú horných 12% zamestnancov a horných 17% živnostníkov. Ale samozrejme chystá sa kopec iných vecí (napríklad na budúci rok sa má zákonom stanoviť maximálne doby splatnosti fa na 60 dní, čo by teda bol veľký krok vpred podľa mňa takáto zákonná lehota, má sa uzákoniť inštitut minimálneho dôchodku). Skrátka, bude sa toho na Slovensku diať veľa (zrejme už koncom tohto roka prídu o všetku imunitu sudcovia, ale to len pre zaujímavosť).
10. 11. 2012 | 10:09

ld napsal(a):

Záškodník,

ještě jsem mohl Podzimka. Ale ten se kamsi ztratil. Jinak je to děs.
Jinak o tom Petreusovi jsem si pomyslel totéž: kdyby platil stejný mustr v ČR, tak by v nejvyšší ústavní funkci zůstala Němcová, protože tu nikdo nechce.
:-)
10. 11. 2012 | 10:10

Sláma napsal(a):

Autor napsal:" i demokratická levice může jevit stále většímu počtu lidí jako příliš umírněná."
A v tom mu dávám plně za pravdu - pro řadu lidí jsou socani jen poněkud mírnější variantou modrofialových fašistů. Lidem se zdá, že jejich zájmů nehájí dostatečně ani ČSSD. Že je nechrání před odkláněním a tunelováním, od nekontrolovaného zdražování přirozených monopolů (např. zdržení plynu za poslední rok o 30%), od nekompetence, od nezajiš%ťování funkcí státu.
10. 11. 2012 | 10:12

honza napsal(a):

2 Ficovolič: díky za popis situace na Slovensku, je to docela zajímavé čtení. Ale máte to marný, antiproletář josífek Vám to vysvětlí po svém, zas vytrhne, podobně jak Jarpor, pár slov a okomentuje to po svém, tedy po modrobolševicku.Jinak u nás si "pravice" za poslední týden nadělala tolik do kalhot, že už ji věří buď jen zloději, co jsou přisáti k státním zakázkám, nebo kovaní fanatici..
10. 11. 2012 | 10:12

Sláma napsal(a):

jarpor zase dokazuje, že patří k nim - k modrofialovým fašistům, kteří rozkrádají tento stát ve velkém a už se to ani nesnaží skrývat. Topolánek vládnul pomocí politické korupce a Nečas už taky.
10. 11. 2012 | 10:14

Yosif K napsal(a):

Ficovolič napsal(a):
1) V jednom zo svojich predchádzajúcich príspevkov ste sa obuli do ľavicovej vlády na Slovensku za 20% DPH. To, že z 19% na 20% túto DPH zdvihli v rámci svojej "konsolidačnej" politiky slovenskí modrí od januára 2011, ste už nenapísali. A nielen to. Boli to práve slovenskí modrí, ktorí zlikvidovali 2 sadzby DPH na Slovensku a zaviedli "fantastickú" jednu sazdbu rovnej dane aj pre DPH aj pre dane z príjmov vo výške 19% v rámci bájnej daňovej reformy. Inými slovami, v rámci zavedenia rovnej dane na Slovensku sa na výpadky daní spôsobené znížením zdanenia najbohatších poskladalo všetko obyvateľstvo cez zánik zníženej sazdby DPH a zavedenie jednotnej 19% (okrem iného).

2) Fico ako prvé dodanil banky, ako druhé dodanil regulované podniky (teda monopoly),
3) ako tretie znížil bezprecedentne tupé nastavenie 2. piliera (9 na 9 čo neexistuje snáď nikde na svete) a vrátil tak časť zdrojov do SP na výplatu dnešných dôchodkov,
4) ako štvrté zaviedol zvýšené poplatky za vozidlá s vyšším výkonom,
5) ako piate zvýšené poplatky za stavbu budov na určitú metráž (tuším 160 m štvorcových), ako piate sa zdvihli niektoré poplatky na úradoch (matrika, overenie podpisov, atď.) atď.
6) Áno, budú sa aj u nás opäť spresňovať sociálne dávky (stále sa zneužívajú) no budú sa aj (zase) regulovať ceny médií v regulovaných obdobiach a dokonca sa zdá, že v budúcom roku smerom nadol (tvrdšia vládna politika voči SPP napríklad).
7) Samozrejme nie je pravda, že do určitej miery sa na konsolidácii nebudú podieľať aj nízko a strednopríjmové skupiny obyvateľstva, ako tvrdí Fico. Aj ony sa budú, no podstatne menej ako by sa podieľali, ak by sa šlo pravicovou cestou (zvýšenie DPH o 4-5 %), pretože to bola ich cesta.
10. 11. 2012 | 09:50
KONEC CITATU.
Dekuji za odpoved - temer vsechno co Fico dela usvedcuje ceskou levici z nehoraznych lzi a bezoprecedentni demagogie - pocuvajte:
ad 1) Fico s DPH nehybe - bodejdt - socani v Dansku zvysili DPH na 25% (na vsechno vcetne leku a potravin) a socani ve Francii zvysuji DPH na 19% - takze ano - DPH zvysili mopdri ale rudi jsou vdecni ze nekdo udelal spinavou praci a s DPH samzorejme dolu nehybaji - pokud ano tak jen nahoru.
ad 2) zbyva se podivat co to prinese - mozna to prinese jen to, ze postizene firmy omezi na Slovensku investice.....
ad 3) v Cesku je navrhovana duchodova reforma o 50% slabsi nez to co zavadi Fico - cili pomatena ceska levice rve i proti tomu, co je mnohem slabsi reforma nez to co zavadi Fico......
ad 4) OK - jsem zvedavy co se vybere.... patrne bezvyznamne castky.... jde o fiskalne bezvyznamne populisticke gesto - ale budiz - jde o dobry pocit frustrovane zavisti proletaru ze nekdo "doslapne na bohace"....
ad 5) dtto jako 4.....
ad 6) toto zni jako kdybych cetl volebni program britskych konzervativcu - pouze pomatena ceska levice hlasa ze zneuzivani socialnich davek je "bezvyznamne" hahahaha.......... dtto regulace cen plynu - i tu britsti konzervativci byli schopni regulovat dolu - od toho nakonec regulace monopoly je a socani na ni nemaji patent......
ad 7) no v Dansku to socani vyresili sazbou DPH 25% uplne na vsechno - takze nejenom pravice je schopna vzit u huby proletare pomoci DPH na potraviny.......

DEKUJI dekuji dekuji za vas prispevek - Fico se jevi proti predvolebnim kydum ceske levice jako pravicovy extremista.......
10. 11. 2012 | 10:20

schlimbach napsal(a):

Je třeba si uvědomit následující:

a) v České republice organizovaná pravice neexistuje. Těžko považovat za pravicové uskupení tlupu bezcharakterních všehoschopných užitečných idiotů, kterým národohospodářství, smysl společnosti (státu), čest, pravda a moudrost zcela chybí

b) nepřijde žádný spasitel - pokud potřebuje náš národ pomoc, musí si pomoci sám. Je to obtížné, když většina národa zatím jen nadává, přijímá užitečnými idioty v žumpoidních médiích do zblbnutí omílaná nesmyslná a stupidní dogmata

c) tento národ se musí ponořit až na dno plné bahna, aby prozřel a začal konečně smysluplně jednat. Z tohoto důvodu přeji stávající vládě plné stupidů ještě hodně sil k dalšímu rozvracení společnosti, protože ona jediná má sílu stmelit národ. Proti sobě samozřejmě.

d) pravověrným "česky pravicovým" individuím, která se dnes ještě cítí kapitálově silná. Porozhlédněte se kolem sebe. Je to dlouhověká zákonitost, že majetek teče směrem k malé skupině parazitů. Téci může však vždy jen od těch, kteří ho ještě mají. Tak si to ještě chvíli užijte, než přijdete na řadu :)
10. 11. 2012 | 10:21

Yosif K napsal(a):

pardon socani ve Francii zvysuji DPH z 19.6% na 20%..... takze .....

Avanti Popolo, alla riscosa!!!
Bandierta rosa, bandiera rosa!
10. 11. 2012 | 10:22

Yosif K napsal(a):

schlimbach napsal(a):
c) tento národ se musí ponořit až na dno plné bahna, aby prozřel a začal konečně smysluplně jednat. Z tohoto důvodu přeji stávající vládě plné stupidů ještě hodně sil k dalšímu rozvracení společnosti, protože ona jediná má sílu stmelit národ. Proti sobě samozřejmě.
KONEC CITATU.
Smysluplne jednat - ano - prestat skuhrat a zacit pracovat......

Ohledne odtekani majetku ku skupine socialnich parazitu - kam radite Grosse, Fencla, Zgarbu, Pallase, Michala Krause, Mladka, Janstu, Eduarda Zemana, Paroubka s vilou na Ithace atp atp?
Nezda se mi ze by na tomoto poli CSSD nejak zaostavala za ODS.......
10. 11. 2012 | 10:26

jarpor napsal(a):

Slámo,

neumíte nic jiného než každého kdo nesdílí Váš pohled na svět nazývat fašistou... a lhát. Nic jsem neukradl ani státu ani nikomu jinému. VAŽTE SLOVA, lháři.

Mějte se...
10. 11. 2012 | 10:29

Stařeček napsal(a):

když tak pozoruji vývoj naší společnosti a vývoj ve světě za poslední dvě desetiletí vůbec, přestávám se divit nástupu Lenina a jeho následovníků.
10. 11. 2012 | 10:29

Maximus napsal(a):

Celkem dobrý článek a zasazený do reálného rámce, to zas´jo. Pro obveselení zdejšího publika bych si sem dovolil okopírovat text jednoho článku, hmmm opravdu zajímavé, snad se mi to vejde na dvě strany:

Víte, kolik nás ročně stojí…?

• hlava státu (s celou svou kanceláří), která si své nemalé příjmy pro jistotu vylepšuje kradením protokolárních per- 329 258 000 Kč
• poslanci, kteří dokážou schválit roční schodek státního rozpočtu ve výši 100 miliard - 1 068 069 000Kč
• senát, který nemá žádné pravomoci a je jen odkladištěm vysloužilých politiků- 519 070 000 Kč
• úřad vlády, kde se za dva roky vymění deset neschopných nebo zkorumpovaných ministrů a nestydí se stále nazývat vládou rozpočtově odpovědnou - 676 364 000 Kč
• bezpečnostní informační služba BIS, jejímiž závěry se nikdo neřídí, i když její zprávy upozorňují na prorůstání mafie do státních struktur - 1 105 028 000 Kč
• Ministerstvo zahraničí v čele s ministrem, který trpí spavou nemocí a spí téměř vždy a všude- 5 690 938 000 Kč
• Ministerstvo obrany se všemi těmi Pandury, transportními letadly CASA, Gripeny, modernizovanými tanky, kulomety, nefunkčními padáky, válkou v Afganistánu atd. Podle výdajů to vypadá, že se ČR chystá na třetí světovou, jedná se o částku 42 041 500 000 Kč
• utajování informací národním bezpečnostním úřadem (NBÚ), který nás chrání před tím, abychom se něco náhodou nedozvěděli - 234 764 000 Kč
• ombudsman- ochránce veřejných práv suplující nefunkční soudnictví a nemá téměř žádné pravomoci k sjednání nápravy- 92 401 000 Kč
• Ministerstvo financí hospodařící tak, že by každý jiný ekonomický subjekt zkrachoval po prvním roce své působnosti- 14 512 394 000 Kč
• Ministerstvo práce a sociálních věcí, které není schopno nalézt cestu na podporu tvorby nových pracovních míst a diskriminuje ty, kdo chtějí pracovat, na rozdíl od těch, kteří nikdy nepracovali a pracovat prostě nebudou- 501 051 468 000 Kč
• „slídivé“ Vnitro (MVČR)- 50 807 775 000 Kč
• kotrmelce Ministerstva životního prostředí, kde se jednou podporují obnovitelné zdroje, podruhé zase nové bloky jaderné elektrárny - 10 045 451 000 Kč
• Ministerstvo pro místní rozvoj (MMR), kterému je jedno, že je venkov diskriminován a že se vylidňuje-27 676 144 000 Kč
• Grantová agentura, která sama odčerpá na vlastní provoz velkou část rozdělovaných prostředků- 3 023 794 000 Kč
• Ministerstvo průmyslu a obchodu (MPO), jež není schopno předložit smysluplná prorůstová řešení a jeho vysoký rozpočet se zcela míjí pozitivním hospodářským účinkem, neboť umí podporovat převážně zahraniční kapitál a na české firmy kašle- 25 247 561 000 Kč
• Ministerstvo dopravy s jeho předraženými prolobovanými nekvalitními dálnicemi - 38 374 520 000 Kč
• Český telekomunikační úřad- co za naše nemalé peníze zajistí občanům? Zatím to je zejména rušení pošt a jedny z nejvyšších poplatků operátorům v Evropě- 629 055 000 Kč
• Ministerstvo zemědělství, snažící se o alespoň částečné pokrytí pokřivených cen dotovaných potravin v zahraničí. Přitom ale nebylo a není schopno pro ČR v Bruselu prosadit rovné podmínky v přidělování dotací- 48 047 003 000 Kč
• Ministerstvo školství a mládeže, když úroveň vzdělání rapidně klesá s narůstajícím počtem škol, které produkují vysokoškoláky (mnohdy i s koupeným diplomem) a středoškoláky, pro které ale společnost nemá uplatnění. Na druhou stranu učňovské obory, které ve společnosti zoufale chybí, zanikají- 135 405 904 000 Kč
• Ministerstvo kultury, které navzdory 80% populace země usiluje zřejmě úspěšně o prosazení církevních restitucí - 8 198 601 000 Kč
Pokr.
10. 11. 2012 | 10:39

Maximus napsal(a):

• Ministerstvo zdravotnictví, které nečinně přihlíží tomu, jak drtivá většina lékařských odborníků provozuje mimo své zaměstnání ještě svoje soukromé ordinace, a s jehož souhlasem stát platí nemocnicím náklady na lůžka, na kterých ale nikdo neleží atd.- 6 474 613 000 Kč
• Ministerstvo spravedlnosti, které není schopno zajistit průchod spravedlnosti a právu. Došlo to tak daleko, že se hovoří o tom, že se musí právo vymáhat. Takže občané zaplatí 20 154 872 000 Kč a dočkají se leda tak „dobře fungujícího“ systému exekucí na občany, jejichž počet dosáhl milionové hranice, práva však nikoli. Naše exekutiva zavře chlapa, který na plakát přimaluje tykadla, ale ti, co prohospodaří a rozkradou miliardy (např. brněnský Justiční palác), se nedotčeni natřásají v médiích před celým národem každý den.
• Úřad pro ochranu osobních údajů, když paradoxně DIČ u fyzických osob je povinným údajem, který odpovídá rodnému číslu- 144 535 000 Kč
• Úřad průmyslového vlastnictví, když např. Čína okopíruje vše, co si zamane, úřad nekoná a je mu to v podstatě jedno - 167 400 000 Kč
• Statistický úřad- co prospěšného poskytne občanům za téměř jednu miliardu ročně? 970 997 000 Kč
• Český úřad zeměměřičský a katastrální, i přes to, že každý úkon, který občan po této instituci požaduje, musí draze zaplatit - 2 660 828 000 Kč
• Český báňský úřad- 125 073 000 Kč ročně, a přitom je většina dolů zavřená.
• Energetický regulační úřad (ERÚ), který vysloveně lže, když jeho představitelé tvrdí, že pár větrných elektráren, které ČR má, přivodí energetické soustavě black-out, ale u fotovoltaiky to jaksi neplatí… -189 058 000 Kč
• Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS), když se jedná o oblast práva, která spadá zcela do kompetence soudů - 144 712 000 Kč
• Ústav pro studium totalitních režimů- 21 let po pádu komunizmu, jenž připomíná spíše „trafiku“, než smysluplný úřad - 151 414 000 Kč
• Ústavní soud- 15 soudců se snaží hájit výklad ústavy před zákonodárci, tedy mocí zákonodárnou, ale i před samým presidentem, tedy mocí výkonnou. Zdá se vám normální, že zákonodárci neznají Ústavu a že se ji snaží nerespektovat a obcházet? Nebo je to tak, že naše Ústava je nejasná, dvojsmyslná a je třeba dalšího úřadu, který musí její obsah národu vysvětlovat? 152 552 000, Kč
• Akademie věd České republiky, kde pracuje 6 400 akademiků, kteří nejsou placeni za výsledky své práce, ale za to, že jsou součástí Akademie věd. Statistiky ale jasně říkají, že většina těch největších objevů nebyla objevena v laboratořích státních institucí, ale v garážích geniálních amatérů. 4 668 406 000 Kč
• „hluchá“ Rada pro rozhlasové a televizní vysílání, která nechala 20 let řvát zesílenou reklamu z televize a neudělala nic pro to, aby toto nehorázné svinstvo zakázala- 52 811 000 Kč
• Správa státních hmotných rezerv - 2 003 841 000 Kč
• Státní úřad pro jadernou bezpečnost, který nás má ochraňovat před případnou jadernou havárií (ke které ale může opravdu dojít, samotná existence úřadu je toho důkazem). Po neblahých zkušenostech ze světa např. Němci z této oblasti zcela ustupují. Jen naše vláda, ač elektrické energie máme zjevně nadbytek, neboť ji horem spodem vyvážíme, se hrne do výstavby dalších jaderných bloků. Vůbec jí nevadí, že státní kasa je prázdná, zřejmě proto, že jim záleží na té jejich vlastní kasičce, kterou potřebují na poslední chvíli naplnit, než jejich politická kariéra zmizí v propadlišti dějin- 353 725 000 Kč
• Generální inspekce bezpečnostních sborů (GIBS), která má být hlídacím psem poctivosti policie, celníků, státních úředníků a vězeňské služby. Jakou činnost vyvíjel tento orgán po dobu 20ti let v oblasti výroby a distribuce pančovaného alkoholu? Jak je možné, že ve věznicích jsou drogy? Jak je možné, že se vynořuje celá řada kauz, kdy politici kradou, a ve většině případů se nic neděje?- 179 699 000 Kč
• Technologická agentura České republiky (TAČR), kde přidělování dotací neprobíhá vždy podle pravidel fair play, ale spíš podle barvy stranické legitimace nebo toho, s kým kdo kamarádí - 2 170 206 000 Kč
• Nejvyšší kontrolní úřad (NKÚ), který má vykonávat kontrolu a dohled nad státním majetkem. Co tento úřad, proboha, celých dvacet let dělal, že dopustil, aby se kradlo na všech úrovních a že nechal zadlužit stát dluhem 1,7 biliónu korun?- 505 019 000 Kč

Tož tak nějak……..
10. 11. 2012 | 10:39

Maximus napsal(a):

S těmi názory na "jaderky" bych tak úplně nesouhlasil, ale
jinak čláek je výživný!
10. 11. 2012 | 10:43

Kelt napsal(a):

To ficovolič,
sdlělovat Yožinovi z bažin fakta a argumentovat v logice těchto faktů je házení perel sviním.
Nemá jakýkoliv význam s ním debatovat,je to zde usvědčený lhář rozměru nechvalně proslulého nacisty Goebelse.
Pozdrav Vám a držím palce Ficovi.
10. 11. 2012 | 10:47

vasja napsal(a):

Maximus napsal(a):
Celkem dobrý článek a zasazený do reálného rámce, to zas´jo. Pro obveselení zdejšího publika...
--------------------
Na to neni nic pro zasmání.
Možná pro "ústavní" činite. Ten pohled na ty co se dole pinožej, hádaj, tlučou a mávaj oranžovejma/modrejma fanglema, zatimco voni, principálové, žerou koňský vejce....pro ně to je divadlo.
10. 11. 2012 | 10:48

jarpor napsal(a):

Gratuluji k demagogii výšky Mount Everestu... pane Maximusi

třeba toto :

"• Akademie věd České republiky, kde pracuje 6 400 akademiků, kteří nejsou placeni za výsledky své práce, ale za to, že jsou součástí Akademie věd. Statistiky ale jasně říkají, že většina těch největších objevů nebyla objevena v laboratořích státních institucí, ale v garážích geniálních amatérů. 4 668 406 000 Kč
"

Tož tak nějak...

Hezký den
10. 11. 2012 | 10:48

Ficovolič napsal(a):

Yosif K:
1) Bohužiaľ ignorujete niekoľko vecí. Všeobecne sa tvrdí, že zvyšovanie nepriamych daní má menší negatívny vplyv na rast, než zvyšovanie daní priamych. Lenže pri tejto (možno) objektívnej ekonomickej pravde treba zohľadniť, aká je životná úroveň obyvateľstva v danej krajine. Ak máte niekde priemerné mzdy a dôchodky v tisícoch eur, tak zvýšenie hoc aj DPH o hoc aj niekoľko percent dramaticky obyvateľstvo nepostihne. Iná je situácia na Slovensku, kde je priemerná mzda 780 eur (no 60% obyvateľstva je pod jej úrovňou) a priemerný dôchodok tuším 375 eur (neviem aká je životná úroveň v ČR). Pokiaľ ide o znižovanie už raz zvýšených daní, problémom je tá skutočnosť, že zatiaľ čo KAŽDÉ zvýšenie daní sa vám prejaví v peňaženkách podstatnou mierou (málokedy to ide na úkor zisku podnikateľa), NIE KAŽDÉ zníženie daní sa v peňaženkách prejaví mierou rovnakou (skončí vo vrecku obchodníka). Preto sa už raz zvýšené dane len ťažko znižujú (omnoho ľahšie sa to robí pri daniach priamych, z logických dôvodov?)
2)Viete, čo je zaujímavé? Že už pri rovnej 19% dani nastal v roku 2011 (za pravicovej vlády a rovnej dane) jav, že pri tuším 15% náraste ziskovosti firiem sa táto skutočnosť prejavila na zvýšení odvedených daní len približne 4% (alebo tak nejako, presné číslo si nespomeniem, možno to bolo ešte menej). Treba proste ísť po únikoch, ale to je vec dlhodobá. A konsolidovať treba teraz.
3)Českú dôchodkovú reformu posúdiť neviem.
4) a 5)Samozrejme táto kategória opatrení je v rádoch možno desiatok miliónov eur, gró konsolidácie je inde.
6) Ide o to, aké dávky. Viete, slovenská pravica napríklad navrhovala aby sa okresali rodinné prídavky už rodinám, kde jeden rodič zarába 700 eur a druhý tiež, teda priemernú mzdu. Smer to zmietol (logicky a rozumne) zo stola. Ale napríklad maximálna podpora v nezamestnanosti (vo výške myslím 1100 eur) sa znížila na výšku priemernej mzdy (cca 780 eur).
7) Na rozdiel som vás už upozornil.

S vaším závečným hodnotením samozrejme nesúhlasím.
10. 11. 2012 | 10:49

Ficovolič napsal(a):

Honza a Kelt: Vďaka. Ale nenechajte sa mýliť. To porekadlo, že v krajinách s pomerných volebným systémom vyhráva devastujúco jedna strana vtedy, keď je spoločnosť v kríze, je totiž pravdivé. Dlhodobo sú na Slovensku podhodnocovaní niektorí zamestnanci verejnej správy (napr. daňovác), učitelia, zdravotné sestry, hasiči, etc. Niekedy mi to pripadá, že Ficovým "osudovým protivníkom" nebude nejaká skutočná osobnosť pravicového sveta, ale krajina v rozklade.
10. 11. 2012 | 10:53

Drzá zrzka napsal(a):

Dám království za jednu malilililinkatou pozitivní zprávičku. :-)
10. 11. 2012 | 10:54

Josef K. napsal(a):

Dlouho přemýšlím, co to v česko poměrech znamená slovo "konzervativní" a tedy českopravicový, pokud se česká pravice , s výjimkou části UK konzervativců a US republikánů, chová zcela jinak než většina pravicových stran na této zeměkouli. Mnoho lidí v této zemi mluví o své pravicovosti a konzervatismu, ale při pokusu definovat oč jde jsou bezradní. Jeden odmítá bezpečnostní pásy v autě, druhý novodobá piva, třetí odmítá vše. Č.m. se pokusil nabídnout nějakou definici, použitelnou. Konečnou odpověď na otázku po českokonzervatismu jsem snad našel u Václava Klause.
Typickým rysem pravicové konzervativní politiky je úsilí nastolit vládu omezené skupiny elit, nejlépe dědičných, jak je tomu v U.K. či USA i jinde.
Tyto elity si vždy provedou sebeselekci, někdy původem, jindy bohatstvím, příslušnosti k jisté profesní vrstvě atp. Tento rys nemá nic společného s demokracií, ale vždy je vydáván za její předpoklad, aby se potvrdilo, vždy, že je jejím opakem a nepřítelem.
Dalším rysem českokonzervatismu je trvat na jistých hodnotách, které lze považovat za panující dlouhodobě, resp. prohlásit za tradiční. Dlouhodobost je relativní pojem. V U.K. může být staletou, v USA mnoho desetiletí, Česko nanejvýš několik desetiletí. Tradiční bývá to, co nepanuje jako obecná zvyklost déle než tři až pět generací. Tradiční vánoční stromeček či kapr nepřesahuje tuto hranici. Ani s českým vlastenectvím to není tak žhavé, historicky. Někdy bylo češství německočeské, např. v období reformace, jindy katolické, jazykové není příliš dlouho.
Podle jednání V.K., který stanovuje význam pojmu "konzervativní" v tuzemsku, stačí se mrknout na časté neoficiální návštěvy představitelů ODS na Hradě či na reakce tzv,. pravicových politiků na VK, lze usuzovat, že jeho konzervativní hodnoty se nevztahují k první republice (Klaus není republikánský, nedbá na západní spojenectví, spolurozdělil Československo), Rakousko-Uhersku (zde nelze najít ani náznak společné stopy, neboť R.-U. přeze všechno bylo multikulturní zemí), ani šedesátá léta (Klaus jako pokrokář a hippie je nepředstavitelmný obraz, stejně tak jeho vyjádření o společenských vědeckých oborech) nepřipomíná.
Vše, co VK (a jeho partička) vyznává, je spojeno s normalizací: individualismus, osobní prospěch, hromadění zásob, poklonkování, nevzdělanost (poslední vystoupení na VŠCHT bylo ukázkou prostého faktu, že Klaus nemá o akademickém myšlení ani ponětí, podobně soudruhům, kteří poskočili na společenském žebříčku od ponků ke kancelářím ředitelů z let sedmdesátých), alibismus, vexláctví, klanové uspořádání (typické pro brežněvovskou éru), korupce (jistý Zapadlo, uzenáři reálného socialismu, nahrážková másla- pomazánková a jejich protagonisté) atp.
Český vypjatý nacionalismus se obrozuje v sedmdesátých letech, po letech 33-47.
Je známo, že sovětský bolševický režim se vždy nejlépe domluvil s konzervativními vládami UK a republikány v USA. Pamatuji na telefonát Thatcherové Gorbačovovi, že rozpuštění ruského- sovětského impéria nelze připustit. Dcera drogisty jaksi svobodu moc nevyznávala, jak známo.
To, co prezentuje mezní pravice se tak v kruhu politického spektra protnulo s mezní levicí. V tomto prostoru se pohybukje i VK a jeho dítko a následovníci.
Vychází mi tedy, že českopravicový občan je občan čistě normalizační, stejně jako občan, který touží po velké éře SSSR a Husákova blahobytu a jistot, zajištěných válečnou výrobou, a vydává se za levici.
Konzervativní hodnoty české pravice jsou hodnoty normalizace, ruské stagnace, tedy nejodpornějšího období ruského bolševismu. Zde ODS a pravicový občan zatím, snad díky své roli, předčí i skrytou KSČM. Snad jen obor ekonomie nahradil v mnoha případech marx-leninsko-stalinsko-gottwaldovskou filosofii.

Reálný socialismus, ať si Štrougal píše co chce, vedl k naprosté destrukci mezilidských vztahů, logicky ekonomiky, společnosti jako celku. Konzervativci uznávající stejné hodnoty tedy zákonitě musejí dílo dokonat, patrně se stejnou předídavostí jako onen Štrougal. I KSČ vyměnila podivnou skvadru Štrougala za ještě deviantnější Jakeše a Urbánky, tedy podobně cesta od Klause přes Topolánka k Nečasovi.Jistě, jsou zde i jiní kormidelníci nenormalizace: Kalousek, Schwarzenberg, Bobošíkové, Francové, Dlouzí atp.
Nicméně vše je to postavené na stejném základu.
Schwarzenberg svým osudem vlajícího hadru ve větru událostí připomenul rok 1970 zcela.
Na takovém základu lze sotva postavit něco jiného než slum plný kriminality a svrabu.
10. 11. 2012 | 10:54

Kelt napsal(a):

To Jarpor,
vím po zkušenostech,že pokusit se o smysluplnou debatu s Vámi je naprostá ztráta času.

Ale ať pátrám,jak pátrám,tak jsem v žádné evropské civilizované zemi nenarazil na parlament,který obsazen odsouzenými kriminálníky by tou nejmenší možnou většinou právě díky těm kriminálníkům prosazoval zákony proti vůli drtivé většiny národa.Vy to považujete za normu v duchu Vašeho chápání demokracie,ale ani komunistická vláda před listopadem ´89 by si nic takového nedovolila.
To je ta hrůza,kterou Vy a Vám podobní nevidíte a nejste schopni díky Vaší mentální vybavenosti pochopit.
To,co tato vláda předvádí je totalitní systém vládnutí v jeho nejsyrovější podobě,když "potřebnou větinu"vyhandluje s kriminálním podsvětím.
10. 11. 2012 | 10:59

Maximus napsal(a):

Yosífkovi K. z lásky skoro jako od Golga!

Yožin z bážin močálem se plíží,
Yožin z bážin se žábami se kříží,
Yožin z bážin nemá rád socany,
Yožin z bažin rád jim dává do tlamy!

Yožin z bážin hlídá punc demokracie
Yožin z bážin ví že socani jsou sv...!

Yožin z bážin ještě, že tu je s námi,
Yožin z bážin on a jeho kamarádi!

Yožin z bážin je záchrana nás všech
nebýt Yožina, byl by tu socanskej pelech!

Jožin z bažin už je celý smutný,
Jožin z bažin chytil ho socan do putny!
Jožin z bažin dostal se totiž na kámen,
Jožin z bažin - tady s ním byl amen!
Jožina socan dostal, už ho drží, johoho,
dobré každé lóve, prodá ho avanti popolo!
10. 11. 2012 | 11:04

Fialenka napsal(a):

Pane schlimbachu, definoval byste tu skutečnou pravici, která tu podle vás schází?
Podle mě podstata pravice spočívá v tom, že se přerozdělují peníze od chudých k bohatým. Například systémem daní a nízkými mzdami - to má za následek bohatnutí bohatých a chudnutí chudých a pro chudé nedostupnost životně důležitých služeb a zboží.
Oproti nám velmi levicové státy nechávají pracující vydělat (vysoké mzdy), takže téměř nemají chudé obyvatele, ke kterým by se muselo od bohatých přerozdělovat. Progresivním zdaněním napomáhají tomu, aby peníze proudily a aby se nehromadily bez užitku u nejbohatších.
10. 11. 2012 | 11:05

Maximus napsal(a):

Jarpore, díky za exaktní rozbor! Vy dovedete vždy potěšit.
10. 11. 2012 | 11:07

evix napsal(a):

Stařečku já taky :-(
Na Ostravsku zaměstnávají Korejci 10.500 lidí, pochopitelně většina nemá nijak oslnivý plat, ale Polsko je blízko na nákupy PHM a potravin, stavebnin a pod. tak to dotyčným jakž tak stačí. Oni by Korejci platy zvýšily, ale ty českošvédské daně brzdí zvyšování mezd.
Nedávno jsem zaznamenala, že firma Zetor jede na plný plyn, začne znovu prodávat nově vyvinutý typ Major(legendární v minulých dobách) a světe div se 80% produkce jede do zahraničí, nemusíte hádat kde. DO POLSKA hlavně!!!!! Kde soudruzi v ČR udělali chybu? Zvláštní je, že se nikde o této firmě moc nemluví, že by zemědělství v Česku neexistovalo?
Chtěli jsme teď před svátky zajet si koupit maso na menší jatka, provozovalo to ZD 20 let. Jatka jsou zrušeny, nemají co zabíjet, dobytek se totiž přestal chovat :-(((
10. 11. 2012 | 11:07

dalimír napsal(a):

Vážený Pehe Dukovi už to ted může být šumafuk co si o něm a jeho církvi budou lidé myslet ! Sektáři dosáhli svého a bude jich více protože otvírají nové církevní školy kde budou mladé učit jak snadno se dá získat majetek ,bohatství a to bez přičinění tvořit nějaké hodnoty ! Do kněžského stavu se bude ted hlásit i jednou tolik mladých pedofilů protože pod jejich ornáty se ututlá vše ! Za vše tady může Kalousek a ten měl také s toho největší radost že se mu tohle arcidábelské dílo povedlo a národ ožebračil o stovky miliard ! Se divým že ten člověk nemá strach s toho pekla na které tak bohabojně věří !
10. 11. 2012 | 11:11

Joe Ratata napsal(a):

Yosife
já Vám rozumím.Hájíte neobhajitelné a snažíte se vsugerovat,že sockomouši budou krást taky.
Takže to vzdejme a nechme tam ty,co se v kradení osvědčili a chechtají se nám do obličeje.
Ano,pokud zvolíme jiné lidi MOŽNÁ budou také krást.Ale tihle už KRADOU a ne možná!A kradou jak nikdo před nimi.I ty nejhorší případy soc anů byly směšné proti tomu co předvádí současná mafie.Jak vidíte,odsouzený za korupci(nepravomocně,protože se pořád odvolává) v přímém přenosu uteče do parlamentu a ODS udělá všechno,aby byl očištěn a mohli říci HLE NEVINEN!
Proč bychom to dělali a nechali tam tuhle lůzu?
Snad proto,že se tam MOŽNÁ dostane podobná?
Takové uvažování se nám budou snažit podsunout ze všech možných stran a všemy prostředky,aby lidi odradili jít k volbám a zůčtovat s loupežníky.
10. 11. 2012 | 11:15

evix napsal(a):

V Německu zrušili zdravotnické poplatky, nic neregulovaly což je pochopitelné. Když si rozbiji hlavu, tak nechápu proč platím regulační poplatek na pohotovosti. Mám se snad zašít sama?
10. 11. 2012 | 11:20

Analytik napsal(a):

Už jsme tu měli století páry a kybernetiky.
Jednadvacáté století bude brzy označeno jako století korupce.
Bez korupce by nebylo materiální zázemí pro běžný provoz politických stran.
A šikovně využitý hlas jediného odsouzeného korupčníka zadluží miliony občanů na desítky let.
Za pár let zmizí trest za korupci z českého trestního zákoníku.
Bylo by to jako trestní postih za dýchání!
10. 11. 2012 | 11:33

marxík napsal(a):

Spolu s pravicovými stratégy a neem jsem přesvědčen, že volič bude opět utahnut na nudli. Pochopitelně za vydatného přispění údajně levicových soc. dem. Ti totiž po vítězných volbách tradičně zkoalují s čunkovci a nově protlačenou zakuklenou pravicí.
Pak už jenom budou sténat, že život koaliční je těžký, a nemůžou proto plnit , co slíbili.
Bude to sice už čtvrté dějství téhož, ale tentokrát už opravdu poslední.
Čínský investor zařídí vše potřebné.
10. 11. 2012 | 11:35

ten, kdo se hádat nebude napsal(a):

Pro Ficovolič.
Můžete nám dát data ze Slovenska, abychom věděli, jak si vede menší bratr?

Důvěra vládě v říjnu klesla na 12 %
Červen až říjen 2012
vláda 16 %, 14 %, 16 %, 14 %, 12 %

„Spokojenost se současnou politickou situací vyjádřila 4 % respondentů, tedy přibližně stejně jako v posledním šetření. Ani spokojeno, ani nespokojeno se cítí být 14 %. obyvatel ČR. Nespokojenost s politickou situací však vyjadřují více než čtyři pětiny dotázaných (81 %).“
http://cvvm.soc.cas.cz/media/com_form2content/documents/c1/a6902/f3/pi121024.pdf

Zda tam máte demokracii nebo něco podobného, jako u nás?
10. 11. 2012 | 11:37

Suchec napsal(a):

Stejskal mne maže potajmu :-)))))
Běž se spláchnout cenzore. :-) Kecy o slušnosti, a nemá to ani odvahu zveřejnit, že něco smazal. Jediné, co tam bylo je slovo "pi*ovina".
10. 11. 2012 | 11:40

šašek z Jihlavy napsal(a):

Nevíte někdo, pod jakým nickem (nicky) tu agituje Štrougal?
10. 11. 2012 | 11:40

babočka napsal(a):

Pane Pehe nestrašte slušné občany. Jsou jen dvě možnosti. Buď se strany, které si říkají domokratické konečně domluví. Nebo tu budeme mít komunismus. Ale ten Čínský. Na jedné straně velmi bohatí a na druhé velmi chudí. Navíc ti chudí pokud budou reptat, pocítí tvrdost obušku.
10. 11. 2012 | 11:51

Suchec napsal(a):

"Úsměvně působí zpráva,že šéf CIA rezignoval kvůli milence na svou funkci.
Američani by se podivili,co všechno tolerují politici u nás!
Ale Yosif je spokojen-modrá je dobrá!"

Dobrá poznámka :-)))))

Za 1000 mega máme o zábavu postaráno, a Píka bude mít svůj klub, a Šnajdr a spol. nepudou bručet za VZP a ještě dostali každy 30 mega, ne?

No neber to, že?

Jarpore, Jarpore. Poctivostí se nejčastěji ohání kdo? No? A oháníš se jí často, že? No jo. To se tak někdy sejde. Smůla :_)))))
10. 11. 2012 | 11:52

Suchec napsal(a):

Babočko. To ale je tady nachystáno. Zprava, ne zleva.

Protože demokratický strany tu vidím nalevo a ještě tak lidovce (to těch parlamentních).

Po posledním dění to pochopil i Kraus a další :-)))))
10. 11. 2012 | 11:53

Analytik napsal(a):

šašek z Jihlavy 11:40
Pokud vím, tak už se několik let vydává za jarpora.
Poznáte ho podle závěrečného "Hezký den", čti: "Čest práci!" ;-)
10. 11. 2012 | 11:54

Suchec napsal(a):

Pardon, 100mega. Dochází baterka v klábosnici, a občas si připíše.

Ale s IZIPem a DIag Humanem, to u Šnajdra s Kalouskem dá i víc. :-(
10. 11. 2012 | 11:55

marxík napsal(a):

Kolego babočko,
co vy máte proti schopným komunistům, že jim závidíte kapitalisticky vydřené peníze?
10. 11. 2012 | 11:56

stejskal napsal(a):

Dobrý den, pane Suceci,

jdu se spláchnout.

Libor Stejskal

P.S. Ten vkusný příspěvek s "p*čovinou" jste napsal jinam, pod tento blog http://blog.aktualne.centrum.cz/blogy/jiri-pehe.php?itemid=18071 Pořád tam je, kvůli jednomu slovu v takto dlouhém textu zpravidla nemažu.
10. 11. 2012 | 12:09

Jan K. napsal(a):

evix:
"V Německu zrušili zdravotnické poplatky, nic neregulovaly což je pochopitelné."
Jen by mě zajímalo, proč je němečtí sociální demokrati zavedli a proč teď proti jejich rušení protestují. Že by byli ještě hloupější než naši socdemáci?
10. 11. 2012 | 12:10

ld napsal(a):

Drzá zrzka,

Drzá zrzka napsal(a):

Dám království za jednu malilililinkatou pozitivní zprávičku. :-)
10. 11. 2012 | 10:54

Přefiknul bych vás!
Jsem dostatečně pozitivní?
:-)
10. 11. 2012 | 12:15

marxík napsal(a):

Kolego Analytiku,
podle vás si práce čest nezaslouží?
A nebo se vám jenom nepovedl vtipný vtip?
10. 11. 2012 | 12:20

Suchec napsal(a):

Stejskal:

Já ho dával totiž i sem, ale asi je teda chyba v Matrixu :-)))))

Ale je dobře, že dohled stále bdí :-)

Jen ta selektivnost je hezká.

Takže když budu psát dlouhé litanie jako Yosif K, pak budu moci používat jeho slovník a urážky? :_))))))
Díky, o Vznešený :-)))))
10. 11. 2012 | 12:21

čert }=o) napsal(a):

okopávač demokracie Pehe mluví o zombie?
Tak to je vesmírná prda

jarpor
palec nahoru a neotírej slámou boty
zanechává bordel
10. 11. 2012 | 12:23

čert }=o) napsal(a):

Drzá zrzka
Sejde se:
Čech, Žid, Rakušan, Japonec, Avatar a parta komunistů....

....Ne, takhle nezačíná žádny vtip. To v Čechách začínají presidentské volby
10. 11. 2012 | 12:25

Petr z Tábora napsal(a):

Pěkná úvaha pane Pehe. Jen bych byl milosrdnější k pojmu pravice a nedával bych ten pojem dohromady se stranami vládní koalice.Skutečně se projevují i určité analogie s komunistickými papaláši před jejich zánikem. Také si myslí, že pánové Nečas, Kalousek a spol. už nenahání hlasy ani tak ČSSD, jako spíše komunistům. Na jejich místě bych měl i obavy, že jejich bývalí voliči, kteří nyní zůstali doma, půjdou příště aktivně volit proti nim.
Jenže to jsou všechno politické úvahy, ale toto dění se skutečnou politikou nemá moc co společného, zato hodně s veřejnými penězi.Vedení vládních stran dobře ví, že brzy v politice skončí a proto se snaží zajistit na doby budoucí. Církevní restituce, druhý pilíř a soukromé penzijní fondy, obrovské pravomoce ředitelům věznic pro předčasné propouštění odsouzených do 5 a 10 let apod.
10. 11. 2012 | 12:26

Baba napsal(a):

Inu, když vyjde příprava víkendového oběda doma levněji, musíte v sobotu dopoledne vařit.
10. 11. 2012 | 12:28

Drzá zrzka napsal(a):

ld

Nevim, proč zrovna mne, ale pozitivní zpráva to zcela jistě je.
Uprostřed lítého politického boje, všech těch myslitelných i stěží si představitelných průšvihů vlády a poslanců, poměrů s poměry a nepoměry, a vůbec hrozných keců, je pěkné číst, že někteří lidé myslí na lidské.

P.S. Nebo je všechno jinak a chcete se dostat na titulní strany médií... Už vidím palcové titulky...Touhle pilou přefik milou... :-)
10. 11. 2012 | 12:33

franky napsal(a):

Společenský vývoj v této zemi je procesem permanentních podvodů páchaných na občanech a je na "hony" vzdálen pojmu demokracie či svoboda. Čím více se odhaluje zkorumpovanost politiků, čím více se snižuje výkonnost ekonomiky, tím více roste agresivita vládnoucí elity projevující se rozeštváváním občanů. Pozornost občanů je stále více za pomoci zkorumpovaných médií systematicky "zaměřována" na tzv. ideologické rozpory, čímž vzniká větší prostor pro veksláky různého typu intenzivněji se věnovat dalšímu rozkrádání majetku země. Mediální kampaně mají za účel dezorientovat voliče a nasměrovat je potřebným směrem (viz mediální kampaň s propagováním strany "Věci veřejné" před volbami). Na katasrofálním stavu společenského klimatu v této zemi se podílejí média, bohužel v čele s veřejnoprávní televizí a jejími servilními redaktory.
10. 11. 2012 | 12:34

JAHA napsal(a):

Ad:Ficovolič

A Vy neklamte ludi v Cechach. Opatreniami, ktore ste uviedli, sa nic tak prevratneho nenazbiera vo Ficovom rozpocte. Akurat najvacsiu vyhodu Slovenska, ze KAZDY , i trkvas, vedel, ze na slovensku je sadzba 19 percent na vsetko, tak teraz bude poriadne zmateny, lebo vsetko sa zneprehladnilo.
No a ako spravny ficovolic neinformoval ste ale, co "mudreho" Fico urobil dalej - dohody o vykonani prace (studenti, dochodcovia... - nove odvody = raz take naklady na pracu= kazdy podnikatel sa na zamestnavanie takych ludi vy..., na stalo ich nezamestna (pre vyssie hlupe pravomoci odborovzch bossov v zakonniku prace!!!)= zvysenie nezamestnanosti, odchod mnohych podnikov do cudziny, dalej si Vas Fico vysliapol na zivnostnikov= uz DNES rusia jednu zivnost za druhou, dane pre banky, ktore tieto straty prenesu na plecia klientov, atd. atd. atd., jedna vacsia hlupost ako druha. A Najvacsia - poziaciame si stamiliony eur, aby sme ich mohli poslat do Grecka. Takze tak, ficovolic - ak sa uz ozvete, hovorte pravdu, nie iba to, co si myslite, ze je dobre. Uvidite za rok dva, ake zmeny bude musiet robit potichucky tato vasa Ficova vlada. Vrati skoro vsetko tam, kde to nastavili pravicove vlady. Lebo manna padat nebude.
P. S. A neunuvajte sa s odpovedou. Som uradnik, zakony nielen citam, ale ich aj musim uplatnovat v praxi, takze viem, o com hovorim a pisem, na rozdiel, asi, pokial nie ste zaslepeny nadsenec, od Vas.
10. 11. 2012 | 12:39

Drzá zrzka napsal(a):

čerte

Otázkou je, jestli se budeme smát, až budeme znát vítěze.
10. 11. 2012 | 12:40

český maloměšťák napsal(a):

JAHA
Ficovolič uvedl fakta - ty jste je ničím nevyvrátil a přidal smyšlenky - tedy konstrukce bez doložení kauzuality, kterou jste upředl.
Prorokování a věty typu " každý vedel" se pak hodí spíše na kazatelnu než jako téma k diskuzi.
Ale na druhé straně - pokud na Slovensku působí takoví úředníci - " čo zákony nelen iba číta, ale aj ich uplatňuje " - tak "kvalitně" jako vy - tak to s ním skutečně může dopadnout velmi špatně....(tedy s tím Slovenskem - uradnik samozrejme prežije všetko, od toho je predsa úradníkom)
10. 11. 2012 | 12:53

Yosif K napsal(a):

pane Joe Ratata - tim ze kradou vsechny strany - reseni korupce lezi spise na "organech cinnych v trestnim rizeni" nez na volbe oranzovych a rudych korytaru do cela statu.

Zajimave je ze za vlady rudo-oranzove koalice (Paroubka s Martany - meli 111 hlasu ve snemovne....) TAKE nebyl uveden do zivota zakon o statni sluzbe, TAKE nebyly zlikvidovany spolecnosti na anonymni akcie a k zadnemu postihu "sibalu" a korupcniku nedoslo - ani oranzovych ani modrych.....

Shodou okolnosti se korupcni skandaly resi az ted.......
Takze - volte rude, prestane se krast??? Hahaha...... naivni falesni prastele proletariatu......
10. 11. 2012 | 12:56

tata napsal(a):

važení

Opět blog ktery skorem obsahově kopiruje předešlí autora, to co je ukazka proč jdem moralně ke dnu a spějeme možná k prušvichu.Naštěstí většinově jako narod jsme Švejkové takže jen to je zachrana od prušvihu a stavu co se děje jinde.

OPĚT zde tu nosnou myšlenku PRAVICOVĚ ORIENTOVANYCH VOLIČU sdělil pan JARPOR......TAKŽE to rozeberem...........dodám že to není snaha sním diskutovat,protože on je nositelem myšlenek a přehližení skutečností proč tak vteto zemi přibyvá voliču KSČ.........BEZ sebereflexe ,je nositelem toho co proběhlo na sjezdu ODS,VINA SE PŘENESE že se dělaj nepopularní kroky ale to je jen kousek pravdy proč i u pravicovych voliču je čím dal víc nespokojenost.

stačí jen rozebrat dva zasadní schvalené kroky............2 PILÍŘ.........
za1/
.v pohledu za co je prezentován nic neřeší..........vubec nezlepší katastrofalní dopad duchodového učtu,spiše ho oslabí.V JINÉ POZICI BY TO třeba pro určitou skupinu lidí mělo cenu..........ale mi potřebujem řešit deficit toho učtu a to neřeší spiše naopak.
za2/tato vlada má mandat na 4 roky rozhoduje o dění mnoha vlad přištích,ano nato by bylo pravo při shodě přuřezem ovšem né převalcovaním ,TO SOU ZAKLADY DEMOKRACIE.......TO JE TA jasná legimita kterou pan Jarpor nak nechce chapat

za 3/..........i kdybych neměl pravdu v bodě 1/2 .........přijmout zakon o kterém za rok opozice prohlašuje že ho zruší.........přinese pravě kvuli převalcovaní a ignorovaní té legitimity další obrovské straty......to by dobry hospodář neudělal.

CIRKEVNÍ restituce sou stoho pohledu to samé přesahují mandat 4 let.......tudíž ta legitimita zde není.

Smest ze stolu nemoralnost toho třeba jednoho duležitého hlasu........že holt druzí by to taky udělali je možná pravda,ale pravě kvuli tomu tolik darebaren u nás prochazí že bagatelizujem ty prušvichy na své straně

legitamita v připadě moralky je jedna,a napadat autora že lže.........jen dokladuje ten problem proč ty darebarny unas prochazej.
10. 11. 2012 | 13:01

dalimír napsal(a):

Suchec no právě o to jde ! Pan Stejskal nemá čas číst ty Josefovi dlouhé litanie a v těch dlouhých textech se ladajaké to sprosté slovíčko stratí ! A o tom ta cenzura vlastně je ! Nepište hesla ,udělejte rozbor všeho podstatného třeba i na celou stránku , pak se nemusíte rozčilovat k vůli mazání ! Já sám třeba většinou čtu jen název v blogu a pak se snažím v diskuzi pokud to jde chytit ! Někdy to vyjde no a někdy také ne ! Hezký den Dl
10. 11. 2012 | 13:07

JAHA napsal(a):

Ad: cesky malomestak
Viem, ze Vam dlhodobo citanie a chapanie urcitych precitanych veci neide, ale toto by ste snad mohol zvladnut, citujem: "mudreho" Fico urobil dalej - dohody o vykonani prace (studenti, dochodcovia... - nove odvody = raz take naklady na pracu=
koniec citatu
vyssie hlupe pravomoci odborovzch bossov v zakonniku prace!!!
koniec citatu
dalej si Vas Fico vysliapol na zivnostnikov= uz DNES rusia jednu zivnost za druhou, dane pre banky
koniec citatu.

To su FAKTY - precitajte si, co za posledne tri mesiace schvalila Ficova 83- ka v parlamente SR.

A ako ste uz u mna zvyknuty, aj teraz je to odo mna na Vas posledna reakcia k tejto teme, zase zo znamych dovodov.
10. 11. 2012 | 13:07

Yosif K napsal(a):

český maloměšťák napsal(a):
JAHA
Ficovolič uvedl fakta - ty jste je ničím nevyvrátil a přidal smyšlenky - tedy konstrukce bez doložení kauzuality, kterou jste upředl.
10. 11. 2012 | 12:53
Pane - fakta jsou tato - Fico a Hollande to co slibovali budto neplni nebo jde o prkotiny ktere nicemu nepomohou (zdaneni silnejsich aut - kolik se na tom vybere???). Hollande je navic nucen poskytnout podnikatelum danove ulevy 20 miliard EUR (10+5+5 miliard EUR za tri roky) aby zachranil francouzsky prumysl pred kolapsem - presny opak toho co vytruboval pred volbami....... jak rekla predsedkyne franouzskeho svazu prumyslniku - je to ekvivalent snizeni odvodu z mezd o cca 6% - porad jeste malo aby francouzske vyrobky mohly konkurovat importum mj z SRN....

Dtto bude vypadat vitezstvi levice v Cechach. Budto se bude pokracovat v Kalouskove kursu setreni, DPH atd atd - nebo bude utracet jeste vice nez se vybere a levice zpusobi statni bankrot. A to by snad ani ti nejpomatenejsi falesni pratele proletariatu nechteli..........

Co se tyce socialnich davek - pan "ficovolic" ma uplnou pravdu - i nadale se za Fica redukuji i oproti vlade pravice - jelikoz i nadale se zneuzivaji.......

Jak rika JAHA - Mana z nebe ani za Fica pada nepada a PADAT NEBUDE.
Zdivocele odborare ve statnich korytech v Recku s mesicnimi platy 1600-2200 EUR i vice vsak budou muset podporovat vsichni - Slovaci i Cesi..... za totace se tomu rikalo "proletarsky internacionalismus".....
10. 11. 2012 | 13:09

Radovan II. napsal(a):

Slušní a poctiví občané 17.11 přiďte na Václavak, můžete i s metlami.Modří ať se schovají, Vltava je studená !!! Je třeba aby celá Evropa viděla jaký je tu otřesný bordel. A také to uvidí v USA na Kubě na Ukrajině, aby si nenechaly do země pustit modré disidenty a zavčasu je vymetli. Je to podvod. Oni chtějí rozdělit každou zemi na chudé a bohaté, ale ti bohatí jsou jen z tunelů a zlodějen. A navíc tak zblbli své modré voliče, že všichni musí jít na operaci s mozkem, protože ho mají úplně vymytý. Závity jim modrá parta spláchla do Vltavy. Nebuďte srabi a 17.11 na shledanou, jinak tu do Vánoc bude Sahara a to ještě bez písku, písek si modrá parta vyveze za kámošem Krejčířem.Foťáky sebou, fotky pošleme Obamovi !!!!
reagovat
POZVÁNKA, NESMÍME MLČET!!!protože mlčení, zamená souhlas s našimi vládci. Dejme najevo svou
10. 11. 2012 | 13:19

Kanalnik napsal(a):

Josef K. - vystizne popsano... jen bych se zeptal na duvod, proc radite Franze k osobam Vami vyjmenovanym, ptam se ciste ze zvedavosti
10. 11. 2012 | 13:27

SuP napsal(a):

Bohužel tyto a podobné úvahy a debaty nejvíc připomínají pláč nad obživlým nebožtíkem poté co bylo tančeno nad jeho mrtvolou (domělou).
Chápu, že to pro mnohé je smutné, ale veškeré vládnutí v této zemi má již od Špidly stále sestupnější tendenci, kde převládá účelovost s cílem udržení moci nad potřebou společnosti někam směrovat. Z toho (i z těchto tanců a následných pláčů) lze soudit, že další výměna politické garnitury žádné změny k lepšímu přinést nemůže, pokud nám volební systém nedává možnost si volit své zastupitele, ale jen legalizovat drze předhozené figury.
10. 11. 2012 | 13:33

Karel (taky) napsal(a):

Ze špinavé korupční vládní politiky a modroptáčnických demagogických lží v diskusích je mi už na blití.

Asi jsem ve svých šedesáti dospěl. Po sametu jsem volil pravici, později socdem, ale TEĎ CHCI ZPÁTKY KOMUNISTY!!!!

A klidně i s popravami nepohodlných politiků. Ví Bůh, že bych nelitoval ani jednoho!
10. 11. 2012 | 13:37

vico napsal(a):

Odstoupení generála Petraeuse z funkce šéfa CIA kvůli nikým mediálně neprobírané manželské nevěře působí v této prašivinou promořené zemi jako nějaká těžko uvěřitelná báje.

Tento národ musí už být totálně frustrován, že všechny tyhle příběhy politických vykuků mají špatné konce. Zlo vítězí a prasárna je nejvýnosnější byznys. Orwellovská prasata ze Sněmovní a jiných dobrých adres ukazují podhradnímu lidu "jak se to dělá".

Volební Pučmidrát v tom všem pak ve finále jede také. A to i ten levicový.

Vezměme si třeba oblíbenost Miloše Zemana u levicových voličů. Co na tom, že to byl Zeman, který Topolánkovsko-dalíkovské vládě dodal dvě své loutky Pohanku a šedivce Melčáka. Mečák se stal, jsa voděn Zemanem jak marioneta, nejposlušnější součástkou hlasovací mašinérie topolánkovské ODS. Tento politický prostitut si teď užívá miliony, které dostal z černých fondů. Ten, který držel alespoň u levicových občanů obecně nenáviděnou vládu - Zeman, teď bude sbírat hlasy věčně naivních levicových volebních Pučmidrátů.

Příběh právě zrozeného poslance Pekárka je doslova na zvracení.Orwelovští elitní vepři tomuhle korupčníkovi půjčili na dvacet čtyři hodin poslanecký mandát, aby prohlasoval 100 miliard na úkor těch, co sice neustále nadávaj, ale neustále skáčí někomu na špek, a teď jsou překvapeni, že tento politický prostitut se nabízené šance chytil, jako lejno košile. Pro odvolací řízení se imunita může hodit.

Někdo tu dal úryvek rozhovoru tohoto vejlupka s redaktorem Veselovským. A cože Pekárek říká? Prý ještě neměl možnost hovořit s příslušnými vlivnými lidmi :-) I on chce svůj mandát patřičným způsobem zobchodovat. Proč by jen připraslý Šnajdr anebo křivoústý Tluchoř? A pevně věřím, že své miliony Pekárek nakonec dostane a odstoupí. I kdyby šel sedět ,penízky, které mu zajistí živobytí na dlouhé roky, na něho někde v podobě anonymních akcií počkají. Tahle banda je v tomto punktu geniální. Kam se na ni hrabe staromódní Rath, který si usvědčující peníze cash zavařoval do půlitrovek jako povidla.

Dlouhodobý pobyt ve smradu má jeden osvobozující účinek. Čichové smysly otupují - smrádek postupně přestává být vnímán a zůstává jen pocit tepla /Podobný pocit člověk má, když se pomočí a podělá/.
10. 11. 2012 | 13:40

Yosif K napsal(a):

Radovan II. napsal(a):
...............Je to podvod. Oni chtějí rozdělit každou zemi na chudé a bohaté, ale ti bohatí jsou jen z tunelů a zlodějen.......

Konec citatu:
Pozor soudruhu Radovane - i CSSD je rozdelena na chude a bohate - nebo snad povazujete Grosse ktery za pul roku drzby bezcennych cennych papiru vydelal 70 mega za nejakeho chudaka? Dtto oranzova velkostatkarska slechta typu Zgarba, Fencl, Palas, Jansta, Michal kraus, podnikatel s realitami Taluda-Fribourg-Mladek atd atd?

Mily pane naivni proletaricku - procpak CSSD a KSCM nep[roltalicili majetkova priznani kdyz meli vetsinu 111 hlasu ve snemovne (Paroubek s Martany) ????
10. 11. 2012 | 13:43

SuP napsal(a):

Tata -
Na rozdíl o předchozího Pehe vám zde dávám k uvážení -
Pokud s Jarporem nehodláte diskutovat, nenavážejte se do něj.
10. 11. 2012 | 13:49

Yosif K napsal(a):

Pane Vico - v jednom mate pravdu - Rath dojel na to ze hrabal prilis okate az jej praskl nekdo zevnitr jeho kruhu a na to ze zbytecne susil cash doma po podlahou (a Kott s Pancovou na policich s kompoty....).

Ostatni hejtmani jsou poucenejsi - transfery pomoci akcii na drzitele jsou bezpecnejsi - podivejte se na Rebicka. A co zvladl buran Rebicek, to zvlada kdejaky obezretnejsi (nez Rath) hejtman take. A proletari dale voli sve falesne vudce a dale veri v socialnedemokraticky raj proletaru na zemi.......
10. 11. 2012 | 13:50

Ficovolič napsal(a):

Ten kdo se hádat nebude: Všetky prieskumy verejnej mienky (doterajšie) dávajú Ficovi a jeho Smeru-SD nad 40% preferenčných hlasov (posledný prieskum od agentúry Median dokonca 45,5% ale to sa mi zdá trochu prešmrncnuté). Na druhej strane súhlasím s tými, ktorí tvrdia, že postupne bude Fico klesať, z hranice 44% sa už rásť skrátka nedá, dá sa ísť len nadol. Ja si myslím, že to dlhodobé číslo je niekde okolo 35 - 37%. Uvidíme.
JAHA1: S vami som - zdá sa mi - už mal raz do činenia a už vtedy som vás upozornil, aby ste si dali pozor s kým sa bavíte. Ja som s vami husi (a ani inú hydinu nepásol, vy "úradník"). Ale k veci: predovšetkým je LOŽ, že zavedenie rovnej dane na Slovensku zvýšilo daňové príjmy štátu (presvedčivo to dokazujú všetky štatistiky, ktoré vykazujú daňové príjmy v pomere k HDP, je tam od zavedenia rovnej dane buď stagnácia alebo pokles - dnes niekde okolo 32% myslím, čím sme doslovo a do písmena MODRÝ ÚKAZ v Európe). Isto pochopíte, keď napíšem, že popri tomto konštatovaní tá vaša domnelá "jednoduchosť" daňového systému je na smiech. Výsledkom je čistá daňová strata. Dohodári: nuž, možno podľa "úradníka" je 800.000 dohodárov na Slovensku normálny stav. Podľa mňa, ktorý o ekonomike niečo viem (na rozdiel od vás), je taký počet abnormálny a je dôkazom o tom, že do dohôd (rovnako ako do živnosti) je tlačené obrovské percento ľudí, ktorí by mali mať normálny pracovný pomer. Takže opatrenia, ktoré spomínate a ktoré majú zrovnoprávniť dohodu v porovnovaní s klasickým zamestnaneckým pomerom vítam, ono totiž so zavedením zodvodnenia dohôd je spojené aj zavedenie niektorých výhod zamestnaneckého pomeru, napríklad počítanie odpracovanej doby pre účely dôchodkového poistenia, ak sa nemýlim. Ale najlepšou odpoveďou na tie vaše modré drísty je jesenná prognóza EK o Slovensku, ktorá predpokladá Slovensku na budúci rok rovnakú nezamestnanosť ako dnes, 2. najvyšší rast HDP v eurozóne (2,0%) a infláciu okolo 2%. Takže strašením so zákonníkom práce, či "brutálnou" odvodovou záťažou živnostníkov ste u mňa vedľa. Ani sa viac nenamáhajte, vy "úradník". Ubezpečujem vás, že živnostníkov bude o rok toľko, čo dnes (niektorí ubudnú, iní pribudnú, tak ako každý rok).

Yosif K: viete, čo vypovedá o Ficovej politike najlepšie? To, že práve v týchto dňoch si Slovensko požičiava za HISTORICKY NAJNIŽŠIE úrokové miery peniaze na medzinárodných finančných trhoch. Pre porovnanie, ešte v jeseni minulého roku (za pravicovej vlády I. Radičovej a rovnej dane) sa nám emisiu cenných papierov na trhoch umiestniť NEPODARILO.
10. 11. 2012 | 13:54

bohorodičko, vyžeň putina napsal(a):

to ale není v české republice nic nového. připomíná to vládu socanů s podporou uhelných skladů. na to ale soudruh pehe radši zapoměl.
10. 11. 2012 | 13:56

Agent W4C napsal(a):

Radovan II.
Spousty lidí už raději mlčí,protože tuto holotu nejde shodit.Vždyť těch 101 absolutně nedůvěryhodných lidí je zde pro sebe a pár tisícovek svých věrných...Celý národ je proklíná.Co dělá Pekárek...Měl by sedět v kriminále a sedí v parlamentu.A není sám.Jen to,že se jejich obhájci odvolali,z nich dělá zločince - nepravomocně odsouzené...
10. 11. 2012 | 14:02

Ficovolič napsal(a):

Yosif K: A ešte jedna vec k vám, pretože sa tu úspešne snažíte tváriť v štýle "no difference". Rozdiel medzi konsolidáciou a la Fico a konsolidáciou a la slovenská pravica je viete aký? Slovenská pravica by obmedzením sociálnych dávok zasiahla podstatne väčšiu časť slovenskej populácie (od hranice priemernej mzdy, dokonca pod ňou), zvýšením DPH by zasiahla úplne všetkých (avšak v pomernom vyjadrení ku kúpyschopnosti podstatne viac stredno a nízkopríjmové obyvateľstvo), a ďalej by podsekávala (už tak podvyživený) verejný sektor. Fico DIFERENCUJE: buď sa podieľajú bohatí a chudobní nie, alebo v prípade, že jedni aj druhí, potom bohatší viac a chudobní menej, ide sa cez dane z príjmov (zo zisku), cez zdanenie majetku (máš silnejšie auto, platíš viac, ideš stavať väčšiu stavbu, platíš viac) a pod. Ale solidarizuje sa napríklad aj vyplácanie dôchodkov: od budúceho roka sa dôchodky zvyšujú pevnou sadzbou (u každého ROVNAKO, o rovnakú sumu) a nie percentom (čím väčší dôchodoch, tým väčšia suma). A sú tam ďalšie veci. Ale to len pre ilustráciu.
10. 11. 2012 | 14:16

Marie napsal(a):

V této souvislosti se nabízí, proč Ústavní soud neřešil ústavnost způsobu, který použil Nečas pro zachování koalice po odchodu VV, a to pomocí nevoleného uskupení. To je jen další z příčin, mj. kromě toho, že ve vládě není vítězná strana, proč situace došla tak daleko. Pokud lidé byli schopni strávit postupně už několik věcí, pro voliče jinde nestravitelných, nedivme se, že výsledkem postupného nepozorovaného přikapávání jedu je nakonec otrava celého oganismu.
Ale nejen světská část naší scény je prohnilá. Ta církevní není na tom o nic lépe. Zdá se, že Dukova slavná ochlokracie se nachází jinde, než na ulici, což se dá maskovat tím, že Pekárek bude blahořečen, ač donucen teatrálně k odchodu z ODS.
Včerejší tragédské vystoupení paní Němcové, kdy sdělila, že s Pekárkem není strana schopná nic udělat, bude patřit k tomu nejhoršímu, co divák zdejšího Parlamentního divadla Národ sobě, mohl vůbec kdy spatřit.
10. 11. 2012 | 14:18

Radovan II. napsal(a):

FIco vydrží,SLováci nejsou takoví farizejové jako Čehuni,pravice v našich zemích končí.CHceme takový civilizovaný život jako v Německu, u nás zatím vládne nějaká odnož Dolfíka z roku 1933.
Doufáme, že se blíží se konec mafie, která tu vládne za podpory církve a modrých poslanci a modrých senátorů, tentokrát i oranžových.V Senátě byli povinně vymývat mozky na Bulovce a pak zvolil za místopoředsedu Senátu Jiřího Čunka, podržtašku Topolánka, oblíbenec předsedy KDU Bělobrádka, asi jsou stejní. Čunek vládní korupčník a rasista, kterého osvobodila justiční mafie, člověk bez vzdělání,vyučen automechanikem, který ještě nic pořádného neudělal jen umí šplhat výš a výš a to i přes "svatou církev" Je to možné, že i církev je zkorumpovaná a podporuje lidi trestně stíhané a neověři si u soudu, jak to vlastně s Čunkem bylo,/dva bratři pracují v církvi, to je ono/ Žádná mediální honička to nebyla jak tvrdí Čunek, soudci ví své.Tento nemorální člověk bude sedět vedle pana Štecha, fuj,já bych blul. Co senátoři ČSSD už také korumpují jako Čunek ??? Jedině paní JUDr. Wágnerová má charakter a inteligenci a Čunka odmítla. Ostatní senátoři, co jste ho volili měli byste jít na léčení k docentovi Chocholouškovi.Volby pana Čunka na senátora ve Zlínském kraji byly opět zmanipulovány jako v roce 2006, kdy nechal vyhnat Romy za město a jejich docela slušný dům zbourat na příkaz místní smetánky: Tentokrát zase opíjel své voliče na vesnicích a sliboval modré nebe. Nevynechal žádnou pouť, také hlasy jsou z 90% z vesnic, od starých a naivních dědečků a babiček co naletí na sliby. Další podraz bylo jednání ředitele Charity Olomouc, kde Čunek leštil kliky celý rok. Ředitel CHarity po celém zlínském kraji rozesílal dopisy, aby voliči volili Čunka a ne ČSSD a také většina naivně věřících poslechla a hlavně nemocnice a domovy důchodců po celém kraji. Takový je nový místopředsede Senátu je to Satan a zřejmě jeho volbu organizoval modrorudý senátor V. Štětina,který je schopen každého podrazu jako jeho rodiče vysocí komunističtí funkcionáři, ten také umí zmanipulovat modré novináře. Nebyli senátoři při volbě místopdředsedy Čunka opilí z jeho valašské slivovice ????????n I manifestace tří modrých podnikatelů ve ZLíně proti KSČM na kraji,udajně napojených na vraždící likerku Drak /už 32 obětí/ byla v režii Čunka, i ti žáci- pionýři za peníze zahráli divadlo, on totiž je nemocný touhou být hejtmanem i senátorem. To je nevylečitelné !!!!
10. 11. 2012 | 14:20

schlimbach napsal(a):

Fialenka
definoval jsem to například zde - http://www.vasevec.cz/blogy/haloooo-pravicaci-kde-pak-jste
Yosif K - protřete si oči prosím - parazit pro mě nemá stranické triko - parazit je prostě parazit
10. 11. 2012 | 14:21

JAHA napsal(a):

Ad: ficovolic
"...a už vtedy som vás upozornil, aby ste si dali pozor s kým sa bavíte.
Ja som s Vami nepasol nielen husi...."
Vyhrazat sa mozete, viete komu. Takym ako ste Vy. A s kym ste co pasli, ci nepasli nieco, o com viete iba Vy. Ja som nepasol NIC.

Praci cest.
10. 11. 2012 | 14:21

Ficovolič napsal(a):

JAHA: Máte niečo aj k veci, "úradník". Alebo budete zase len držkovať?
10. 11. 2012 | 14:24

Občan napsal(a):

To Ficovolič:

Moc Vám děkuji za informace o Slovensku. U nás se, bohužel, nedozvídáme buď nic, nebo jen zkreslené a z kontextu vytržené věci.

Třeba si Vaše příspěvky přečte i pan Brom...
10. 11. 2012 | 14:26

Koleda napsal(a):

To ficovolic:
Jden jedna otázka -proč, když ti zlí pravičáci zvedli DPH na 20%, ji soudruh Fico nesnížil?
10. 11. 2012 | 14:33

otokar napsal(a):

Zrzko,
vsadil jsem se, že se týden nezasměju a málem jsem už vyhrál. Váš humor je smrtelný.

Jarpoře-
způsob současného vládnutí a komentáře politruků povedou, pokud to včas neskončí, k ústavní většině kompartije v příštích volbách. Co pak, vy chytráci?
Půjdete na barikády a budete na ně řvát ten svůj hezký den?
Nebo opět převléknete svoji oboustrannou vestu?
10. 11. 2012 | 14:43

Joe Ratata napsal(a):

Yosife
Kde berete ten nesmysl o 111 mandátech ČSSD a KSČM před mafiánským pučem v rode 2006?
V polatnosti bylo Bohumínské usnesení,které mělo a má za úkol znemožnit spolupráci levice.
Kdyby se ČSSD jen pokusila opřít o komunisty a prosazovat opravdu levicové zákony,fláterníci a Uhelné Sklady(to byl ten podivný slepenec po Sarajevském atentátu,něco jako dnes TOPinky),by okamžitě položili vládu.
Doufám,že podobné nesmysly,jako to Bohumínské usnesení,už levici rozdělovat nebude.
A také doufám,že za své zlodějiny a poškozování zájmů ČR,skončí "vláda rozpočtové odpovědnosti" v chládku.
10. 11. 2012 | 14:46

Ficovolič napsal(a):

Koleda: Už som o tom písal Yosifovi, pretože Fico nevie zaručiť, že zníženie DPH o 1% by sa tým jedným percentom prejavilo aj na cenách konečnému spotrebiteľovi (ja osobne si myslím, že by sa to neprejavilo nijak, pretože súhlasím s tými ekonómami, ktorí tvrdia, že na Slovensku jednoducho trhový mechanizmus a konkurencia v niektorých sektoroch nefunguje, dôvody nie sú celkom jasné). Druhým dôvodom je, že by to znamenalo výpadok na dani v sume niekde okolo 150 - 200 miliónov eur. Nie, že by sa to nedalo vykompenzovať ešte vyšším zdanením napríklad príjmov (DPO), ale treba vziať do úvahy aj to, ako je na opätovné výrazné zdaňovanie bohatších pripravená verejnosť "psychicky". Viete, pravica dlhodobo slovenskú verejnosť doslova klamala a klame. Veď poznáte tie rozprávky o trestaní úspešných, aktívnych, tých ktorí tvoria, ktorí dávajú prácu... Stereotypy sa odbúravajú len postupne. Nemáte ani potuchy, koľko je na Slovensku kriku okolo zrušenia rovnej dane. Doslova dogmu z toho urobili. Takže preto.
10. 11. 2012 | 14:54

Joe Ratata napsal(a):

Koleda
Zatím co daňí s příjmů se dá hýbat jak je ctěná libost a člověk bere čistého víc,nebo míň,zvýšení DPH je jen velmi špatně vratitelný krok.Cena na pultech zůstane stejná,kapsu si namastí obchodník a stát dostane méně peněz.
Proto také naši "odpovědní" tak rádi zdaňují spotřebu a tím brzdí ekonomiku,aby si zachovali co nejvyšší příjmy a mohli nakupovat luxusní zahraniční zboží,čímž naší ekonomice velice pomáhají.
10. 11. 2012 | 14:56

Kelt napsal(a):

Šéf CIA odstupuje z funkce,když se ukázalo,že udržuje mimomanželský poměr.
To my jsme jiní kabrňáci.
President Klaus udržuje mimomanželský poměr a po dotazu to klasifikuje jako"přecházení na červenou".Je to kabrňák.Tentýž Klaus krade v přímém TV přenosu před miliony diváků na celém světě protokolární pero značné hodnoty-zostudí ČR před celým světem a bagatelizuje to poznámkou,že šlo o nějakou propisku.
Tentýž Klaus cestuje na náklady daňových poplatníků po celém světě,"přednáší"na soukromých akcích o tom,že planeta je modrá a ne zelená a inkasuje statisícové honoráře.
Tentýž Klaus provoláním "více takových Kožených"odstartoval největší rozkrádačku majetku země za dobu její existence.
Z toho lze dovodit jediné:ON,otec zakladatel ODS,předseda PS,předseda vlády a nyní president/v civilizované zemi naprosto nepředstavitelná historka/ stanovil NIVO chování politiků tzv.pravice v Čechách,na Moravě a ve Slezku.
Jarporové a spol.se v této politické žumpě cítí jako ryby ve vodě a je jim divno,že se najdou i tací,kterým se to vůbec,ale vůbec nelíbí.Ale ona je to lůza,jak sdělil nejvyšší po Bohu v Česku a proto jedeme se Škarkou a Peterkou dál ve vyjetých kolejích.
10. 11. 2012 | 15:04

Carlos V. napsal(a):

Problémem české pravicové politiky, je, že má jít o politiku pro úspěšné - dělanou povětšinou buď neúspěšnými, nebo zloději.

Pak tam jdou ne pro myšlenky, ale za penězmi ...
10. 11. 2012 | 15:05

xyz napsal(a):

Na demonstrace si vemte zbraně! Plkat na náměstí nemá cenu. Obsadíme parlament a vyhlásíme novou ústavu. Kleptofašisty postavíme mimo zákon. Policajti půjdou s námi!
Odvahu a svobodu!
10. 11. 2012 | 15:06

JAHA napsal(a):

Nuz, skor pre ceskych citatelov, nez pre sudruha, aby som "nedrzkoval"

Uvadzane ficovolicove udaje maju taku vypovedajucu hodnotu, ako za socializmu bolo, ze v globale bolo dostat vsetko, konkretne nic (ako to podobne bolo vo vtipe). Len dve ukazky, ci pripomienky.
Kazdy hlupak vie (ak chce a precita si to, pokial si napamata), ze pokial su v state turbulencie, ako vyvolavala jednak SAMA PRAVICA (SAS proti ostatnym co sa tyka Eurovalu), a ake vyvolavalo FICOVI verne LOZ na cele s Kolarom, ktory este za inej pravicovej vlady hadzal Dzurindovi pod nohy plaste, ale pocas naslednej Ficovej vlady drzal hubu a krok, teda pokial je taka nestabilita, tak SAMOZREJME, ze na to su citlive i financne kruhy. Takze davat to ako priklad je typicky hrozienkovsky pristup, ako neukazat vec v kontexte. Nakoniec, ulohy vtedajsel lavice v problemoch statu si tiez kazdy pamata - cim horsie, tym lepsie, len uz sme pri vlade.
Druhy priklad bude velmi strucny. Pamatame si velmi dobre argumentacie cloveka, ktory ma na starosti financie za Fica, ako chcel presvedcit ludi prostrednictvom televizie (a volicov Fica urcite presvedcil), ake za ich vlady boli nizke ceny plynu. Desiatky nasobne oproti pravicovej vlade. Akurat, ze graf, ktorym sa ohanal bol TOTALNY BLUD. Zenili sa totiz davnejsie jednotky ktorych sa uvadzala cena a sudruhovia, ktori mu takyto SUPER argument pripravovali, si to nevsimli a s takym grafom (na smiech Slovensku) buduceho ministra do televizie poslali.

Bolse net cego (ci ako to bolo v basni?).
10. 11. 2012 | 15:19

Drzá zrzka napsal(a):

otokar
do diváků na rally vjelo auto, nikoli můj humor. :-(

Včerejší fotoreportáž z kremtoria. Na jednom fotu malá bílá rakev... dnes přibyla další... souhra náhod...
10. 11. 2012 | 15:20

Ficovolič napsal(a):

Držkujúci JAHA: Záujem o dlhopisy štátu na medzinárodných finančných trhoch je vlastne vyjadrením dôvery v hospodársku politiku danej vlády a teda v budúcnosť krajiny. V duchu tohto možno povedať, že hospodárskej politike "vašej" modrej vlády trhy neverili (a je úplne jedno, či to bolo vinou vlády, ktorá sa nevedela dohodnúť sama so sebou alebo vinou jej hlúpej hospodárskej politiky) a že hospodárskej politike R. Fica trhy veria. Ale keďže vám pamäť slúži akosi biedno, tak vám pripomeniem, že iba vďaka Ficovmu Smeru dokázala pravicová vláda schváliť na Slovensku rozpočet na rok 2012 (pretože lepší nejaký rozpočet než žiadny). Nuž a rozpočet vlády Smeru-SD na rok 2013 (ktorý sa v tomto prípade podpísal pod rekordne nízke úroky na našich úveroch) rovnako ako výhľad na ďalšie roky je dielom toho človeka, z ktorého sa vysmievate.
10. 11. 2012 | 15:39

Mirča napsal(a):

JAHA
Volební vítězství Fica si můžete zdůvodňovat jak chcete, je to Vaše věc, ale někteří jiní si myslí zase něco jiného. Částečně to skutečně mohla zapříčinit pravicová vláda svojí rozhádaností, ačkoli já jsem si premiérky Radičové vždycky vážila i přesto, že jsem názorově jinde. Je to ženská jako řemen, ta svoje názory neprodala za 30 stříbrných jako náš premiér. Ten jí nesahá ani po kotníky, jeho kompromisy se ani kompromisy nazvat nedají, je to čistokrevný kšeft za možnost se udržet u moci. To Radičová neudělal a já si jí za to vážím.
Všechno v životě má své příčiny a bylo tak tomu i v případě ohromujícího Ficova vítězství. Nic se nestává jen tak z důvodů nejakých malicherností. Prostě Slováci projevili svoji vůli, měli k tomu jistě své důvody a udělali dobře. Myslím si, že se to časem ještě ukáže, nakonec si o tom za čas můžeme promluvit.
10. 11. 2012 | 15:40

Joe Ratata napsal(a):

Ficivolič
Taková rovná daň má své výhody!Pokud se ještě zastropuje sociální a zdravotní pojištění(což je teké daň,jen se jí tak neříká)tak tu rázem máte degresivní zdanění.Tedy čím větší příjem,tím menší % zdanění.
Rovná DPH má pak tu výhodu,že je zdaněn stejně chleba jako kaviár,pitná voda jako šampaňské,léky jako boty z krokodýla,jízdenka MHD jako Ferrari,knihy jako zájezd na Hawai,nájemné jako vila v Toskánsku,pohřeb jako raut na kongresu ODS.
No není to geniální?!
10. 11. 2012 | 15:46

Ernesto napsal(a):

Soudruhu Radovane druhý no tak se mě to líbí ,je vidět že jste ten pravý potomek husitů ! S takové revoluční iniciativy by měl radost i můj bývalý komandant FIDEL ! Jen tak dále mladíku ! Samo se to v čeko nevyřeší ! Budu velmi pečlivě sledovat vývoj situace jak si všichni odhodlaní čekoslovaci povedede ve spravedlivém boji proti mafiánským klanům u vás ! Mnohokrát děkuji všem co naleznou v sobě odvahu podívat se těm parazitům v Praze na zuby ! Duch E Th G
10. 11. 2012 | 15:53

Ficovolič napsal(a):

Joe Ratata: Čo mňa štve, je, že tento brutálny experiment prešiel práve na Slovensku. A ako vidíte na JAHAovi, tí, ktorí ho de facto odskákali, ho ešte obhajujú. Ale to je už jeden z paradoxov dnešnej doby. Ľudia hlúpnu.
10. 11. 2012 | 15:54

IT rebel napsal(a):

šašek z Jihlavy napsal(a):

Nevíte někdo, pod jakým nickem (nicky) tu agituje Štrougal?

Skoro pod všemi, mají je rozdělené s Miloušem a Semelovou.
10. 11. 2012 | 15:59

IT rebel napsal(a):

Jo a ještě s duchem Vasila Bilaka pod nickem Ficovodič .
10. 11. 2012 | 16:12

krajan napsal(a):

Pane Stejskale,
zase se tu objevuje podivný spam "Avanti Popolo", jehož šiřitelem je jistý Yosif K. Nebylo by možné ho preventivně, v rámci zachování zdraví ostatních diskutérů, mazat? Je přeci známo, že zdravotní pojišťovny se potýkají s nedostatkem peněz.
10. 11. 2012 | 16:13

čert }=o) napsal(a):

Drzá zrzka
taky nepíšu
že nový prezident
bude k smíchu
----------------
dnešní titulky
z aktuálně.cz jsou
opravdu dušičkový
zvlášť exkurze do krematoria
je přímo pekelná
vždyť vy lidi to
chcete
trápit se
nasírat
urážet
vysmívat

je to smysl vašeho ubohého bytí
10. 11. 2012 | 16:14

Ficovolič napsal(a):

IT rebel: Nie je mojou vinou, že vaše pravicové pravdy akosi nefungujú. Sám som im kedysi veril...
10. 11. 2012 | 16:21

Drzá zrzka napsal(a):

čerte,

K listopadu jaksi dušičky patřej... jenže na hlavní straně : Právě se aktuálně děje se zasek´čas ve 13.42 hod. Že by nějaké znamení?

A nepokoušej. :-)

Prej ubohé bytí.
Možná jsem někoho svými nevhodnými poznámkami nakákla, ale to je jeho problém. Možná se kvůli tomu i trápí, místo aby si řekl, nána pitomá, vysmívá se, ale sama je k smíchu. :-)
10. 11. 2012 | 16:33

čert }=o) napsal(a):

Drzá zrzko
jestli jsi někoho nakákla
tak já to rozhodně nejsem
já tě totiž tajně miluju
teď už tedy veřejně }=o)
tvoje poznámky maj hlavu
i patu jsou trefné a vtipné
jsi takový sluníčko zdejším
škarohlídům
10. 11. 2012 | 16:41

Josef K. napsal(a):

S chutí jsem si přečetl text pod fotografiemi prací architektonické dvojice Machoninových. Pokud vím, nebyl nikdo více pronormalizační než soudruh Machonin a většina jejich prací spadá právě do doby normalizace, z textu vyplývá, že byli pomalu disidenty. A tak je to zde se vším, v této zemi.
Občas se z toho zvedá i jinak zdravý žalůdek.
10. 11. 2012 | 16:41

Jaroslav napsal(a):

Ani tentokrát nesouhlasím . Céčkový a ještě s jedním okel slepým a druhým přimhouřeným....
10. 11. 2012 | 16:47

Naštvaný napsal(a):

"České vládnutí jako béčkový thriller" Autore, sám jste béčko, až to bolí. A ne malý! Když můžete takhle mustrovat. Jako byste nebyl schopen uvědomit si realitu ve všech souvislostech, které ji určují a definují. Píšete tu jenom a jenom podle jakýchsi vámi vymyšlených mustrů!
10. 11. 2012 | 16:49

Drzá zrzka napsal(a):

Ó, pochvala od čerta

Čiň čertu dobře, peklem se ti odmění.
Zdejší škarohlídové jsou placeni za to, aby se škarohlídy jevili. Spousta lidí jim sedne na lep.
V reálu to tak černě nevidím. Umějí se zasmát. Někdy i od srdce. :-)
10. 11. 2012 | 16:53

tata napsal(a):

pane SUP

TROCHU PROVOKATIVNÍ otázku umíte číst? A ted važně napište mi jedno kde se doněj navážím?Plete te si pojmi kde ho uvadím jako nositele myšlenek,kde on je ten učebnicový příklad šablona.Jen zduraznuji že sním ale nebudu diskutovat protože vím že je to bezpředmětné.VEDLO BY TO jen ke spamu

OVŠEM ANI SEM MU NEZAKÁZAL REAGOVAT,navíc tu moc nemám,JÁ POLEMIZUJU s myšlenkami co on svym postoj představuje,to není napadaní .

SPÍŠ byste když už ste se zapojil měl vyvratit to napsané,byli doby kdy se S vámi dalo diskutovat
10. 11. 2012 | 17:02

čert }=o) napsal(a):

Drzá zrzko
peklo není takové
jak se všeobecně
traduje
tudíž býti peklem
odměněna
je hotový ráj }=o)
10. 11. 2012 | 17:03

Drzá zrzka napsal(a):

čerte

nebojím se ani nebe, ani pekla, ani čerta, ba ani smrti...
Smrt beru tak, že až příjde, zažiju něco, co ještě neznám.

Jediný, čeho se opravdu bojim, je vlastní blbost.(blbost ve smyslu nepoznání svých limitů)
10. 11. 2012 | 17:12

Lucipéro napsal(a):

čerte Drzá zrzka se asi stydí zeptat , jak to vypadá s Vaším ocasem :-D
10. 11. 2012 | 17:19

čert }=o) napsal(a):

Drzá zrzko
tak tak
pravdu díš
když se smrti
nebojíš
ani zbylých
prostor
měj se
zavři oči
odcházím }=o)
10. 11. 2012 | 17:20

čert }=o) napsal(a):

Lucipéro
přesně tak jako s tím tvým }=o)
10. 11. 2012 | 17:22

Lucipéro napsal(a):

čerte, pozveme Drzou Zrzku do mlejnice.
10. 11. 2012 | 17:26

mb napsal(a):

sup napsal: Chápu, že to pro mnohé je smutné, ale veškeré vládnutí v této zemi má již od Špidly stále sestupnější tendenci, kde převládá účelovost s cílem udržení moci nad potřebou společnosti někam směrovat.

proč jste si vybral právě Špidlu ... ???

nerozumím ... špidlova vláda měla cílem udržet moc ... a neměla potřebu někam směrovat společnost ???

v porovnání s oběma vládami Klause ... ???

nebo dokonce s obdobím opoziční smlouvy 98-02 ... ???

to byla přece kvintesence udržení moci / v protikladu k volebnímu programu kde/kdy jedna strana hrubě mobilisuje proti té druhé /

myslím Supe ... že se (šeredně) mýlíte ... a trochu vás podezírám z toho, že to sám víte ...

zatím zdravím ...
10. 11. 2012 | 17:27

Expat napsal(a):

Pekna diskuse, prijemne zpestreni behu na crosstrenazeru. Toho 17, se pujdu podivat, tyhle boje budou zblizka zajimave :-)
10. 11. 2012 | 17:31

čert }=o) napsal(a):

Lucipéro
já žádný kluzký sedánky
nepořádám
amen
10. 11. 2012 | 17:34

SuP napsal(a):

mb -
Zkuste třeba to, že to vidím jinak než vy.
Taky zdravím. Ono to začlo pořádně až Grossem, ale už i on přepřahal za socanů, takže proto od Špidly.
10. 11. 2012 | 17:43

mb napsal(a):

ale já beru supe že jste pravičák ...

ale kupříkladu špidla - slušný a zásadový člověk - nemá za prioritu udržení moci více než společenskou změnu / to jste dal do relace vy / více, než třeba václav klaus ...

... proto myslím, že vámi uvedený příklad, byl příkladem chybným, jak ted berete spátečku s grossem ...

tak ještě jednou ... proč jste si vybral špidlu ... a ne Klause, či konkubinát Zeman Klaus ... ???
10. 11. 2012 | 17:55

václav napsal(a):

Pan Pehe se diví a pozastavuje nad stavem naší společnosti. To co se tu děje je však logické vyústění tak zvané demokracie a kapitalismu. A není to nic výjmečného jak z hlediska místa výskytu tak času- viz situaci v dnešních USA a krize a jejich vyústění na začátku 20 století. Tato splečensko ekonomická formace již jednou porodila roztomilá děťáka -fašizmus a komunismus do kolébek dvou světových válek. To co dnes vidíme jsou projevy jejího opětovného těhotensví a těžko se dá předpokládat že jí takovéto blogy a diskuse dovedou k potratu.
10. 11. 2012 | 18:00

Rams napsal(a):

Ohledně snižování daní je již v ČR zkušenost - poté co služby v pohostinství byly opět vráceny na sníženou sazbu DPH, zůstaly ceny ve stejné výši.
10. 11. 2012 | 18:07

Někdo napsal(a):

No tahle články jsou většinou bláboly.Chtělo by to začít jednat.Vystoupit z EU a zpřísnit podmínky pro menšiny.Už bylo dost integrace.Potřebujeme se oprostit od cizích vlivů.
10. 11. 2012 | 18:17

Yosif K napsal(a):

Mirča napsal(a):
Prostě Slováci projevili svoji vůli, měli k tomu jistě své důvody a udělali dobře. Myslím si, že se to časem ještě ukáže, nakonec si o tom za čas můžeme promluvit.
10. 11. 2012 | 15:40
KONEC CITATU.
Slovaci prokazali svoji vuli jak? Levice dostala 50% hlasu a pravice dostala 50% hlasu. V ciste pomernem systemu by mel Fico problem. Levice zadne ohromujici vetsiny nedosahla. Samozrejme ze hlasy pro male pravicove strany castecne propadly - a Fico je sikovny demagog, sjednotil levici a zaslouzene zvitezil.

Otazka je k cemu vitezstvi levice na Slovenaku (jakoz i ve Fracii a kdekoliv v Evrope jinde) vede?
A) socialisticke sliby po 40 letech predluzovani Evropy prebujelym socialnim statem proste neni z ceho plnit.
B)"doslapovani si na bohace" je castecne malicherne a zanedbatelne (vyssi zdaneni aut a domu "bohacu") castecne jej odskacou zase proletari (vyssi zdaneni monopolu = nizsi investice atp atp.)
C) "posileni odborarskych prav" je poradna brzda ekonomickeho rozvoje. Preci jen par manageru ze statu postizenych ruznymi radami pracujicich znam. Rizeni podniku za ucelem ziosku je uz tak tezka a rizikova prace - a navrch do ni maji kafrat jeste arogantni odborarsti korytari. Jsou to pouze zvysene nakaldy podnikani - v zajmu pdniku nezbyva nic jineho nez odborarske balvany mastne korumpovat - jinak by byli schopni privest firmu do hrobu..... jina cesta neni....... vztahy manageru a vlastniku jsou uz beztak komplikovane - i bez odborarskych mudrolinu kterym na rozdil od vlastniku ve fabrice nepatri ani hrebik, takze jsou hotovi firmu zplundrovat se zcela lehkym srdcem......

No nic - Fico rozdmychal pozar odborarskych iluzi - a nekdo bude muset hasit. A kazda hasba neco stoji a nekdo bude muset platit...... par odborarskych korytaru nafoukne konticka ve Fribourgu a mozna par opravdovych proletaru prijde o pracovni mista na Slovensku - kde je pokud se nemylim nezamestnanost 13.6%.......

Zajimave take je srovnani Hollande a Fico. Jak rikate Fico zvysuje zdaneni firem a Hollande SLIBOVAL ZVYSENI ZDANENI FIREM a nyni MISTO TOHO a navzdory predvolebni propagande organizuje ODPUSTENI DANI FIRMAM ve vysi 20 miliard EUR.

Proc dela Fico neco uplne jineho nez Hollande? Proc dela Hollande neco uplne jineho nez Fico? Proc proc proc???? Je snad Hollande zradce proletaru??? Nebude muset nakonec Fico delat to uplne to stejne co Hollande aby se mu vse nerozes...alo pod rukama?????
Na Hollandovi je levicove mudrolinstvi pruzracne videt - napred vytrubuje nahlas ze bohace zdani 75% - ti se stehuji pryc a pak Hollande pekne potichu zorganizuje 20 miliardove snizeni firemnich dani - aby ve Francii vubec nejake proletarske joby zustaly...... mimochodem konfederace zamestnavatelu pozadovala snizeni o 30 miliard - mozna i na tech 30 miliard jeste dojde.....
10. 11. 2012 | 18:20

george napsal(a):

Pehe by měl mít strach, aby se neuchopila moci levice. Proboha, co by potom psal, koho kritizoval. Klaus odchází, pravioce je mrtva, co si počít, že? jeho články jsou jasně neobjektivní a zaujaté, patří ne do béčka, ale čtvrté cenové skupiny. Nikdo ho přece nemůže brát vážně.
10. 11. 2012 | 18:36

mb napsal(a):

((( ad vico, pokud je šnajdr připrasenej pak je duka patrně vyprasenej či zprasenej ... )))
10. 11. 2012 | 18:39

Maximus napsal(a):

čert }=o) napsal(a):
Sejde se:
Čech, Žid, Rakušan, Japonec, Avatar a parta komunistů....

....Ne, takhle nezačíná žádny vtip. To v Čechách začínají presidentské volby
10. 11. 2012 | 12:25

Tak tohle mi nedělejte, málem jsem si stříknul do "kalika", ale musím Vás opravit, těch židů je tam šest.
(-:
10. 11. 2012 | 18:46

imperfect napsal(a):

džordžíku
z vás se stává levicový intelektuál, kde se najednou ve vás bere starost o druhého člověka(Pehe), potom že se člověk nemůže změnit, když to dokáže i džodžík
Ale abyste mohl usnout, myslím, že si děláte zbytečné starosti, pan Pehe se z toho dokáže vyhrabat i bez vás, to víte, přijde nějaká nová pravice, ta opravdická, tak si o tom nechejte hezky zdát, pšš, pšš
10. 11. 2012 | 18:47

Maximus napsal(a):

čert

Ještě dodatek, dneska poudá v MF dnes, alias Junge Fronte Heute Vláďa Dlouhý (Falkenstejn) co měl od StBáků nick "Stolař", že prý třeba jel do Belgie za totáče študovat a oni si toho představte si, jaký měli v tom bordel, ani nevšimli a Vládik jim doslova proklouznul! Jo Vladimír ze Sachsen Hausen pardon Golden Sachs se vyzná, kluk jeden prognosŤbáckej!
10. 11. 2012 | 18:53

Záškodník napsal(a):

Zrzko

Ve dvaceti se většinou nikdo Smrti nebojí a má hrozně silné řeči.
Když zaklepe padesátka na dveře, děsí se každého lupnutí v kříži.
10. 11. 2012 | 19:09

Joe Ratata napsal(a):

Maximus
Taky mi to hlava nebere.
Dlouhý,místo aby byl rád,že už nemá odkrouceno 15 let z těch 25 co by dostal za svou činnost v každé normální zemi,spoléhá na naše zatemnění mysli a příslovečně krátkou paměť a s drzostí sobě vlastní kandiduje na prezidenta.
Jsme zkrátka zemí nekonečných možností.
10. 11. 2012 | 19:17

Drzá zrzka napsal(a):

Záškodník

vysvětlete mi, proč by se člověk měl v padesáti smrti bát?
10. 11. 2012 | 19:22

resl napsal(a):

Stačil by českej prezident,jinak můžou bejt ministři jakýkoliv osoby dodaný EU. Hlavně nepouštět do vedení žádnýho Čecha, ty se poučí na nižších funkcích. V Rusku by to taky neškodilo. Nemůžem bejt tak chytrý, když jsme se váleli 40 let v nevědomosti a vyrcholení dne bylo stát frontu před tuzexem. Stejně žádný národní partaje v budoucnu už nebudou a budeme volit jen do evropskýho parlamentu. Tomu se budou bránit naši kocourkovští, protože zvolit jednoho poslace z dvouset do Bruselu bude frustrující bitva. A na to nejsou zvyklí, jim vyhovuje závětří strany, která ty nejposlušnější nadiriguje do voleb. Pak se teprve budou muset odhalit se vším všudy.
10. 11. 2012 | 19:23

dalimír napsal(a):

Joe ratata to bude 17.11 v Praze ratata ! Budou tam i policejní manévry takže k Václavovi všichni neprůstřelné vesty ! Dl
10. 11. 2012 | 19:23

jentak napsal(a):

...Politolog Pehe...zbytečný štváč a žvanil...Pehe začněte si mýt přirození vlažnó vodó ...se vám uleví a nám taky...jste k smíchu....tady někdy byla nějaká pravice ?
10. 11. 2012 | 19:39

george napsal(a):

imperfect to : Bohužel nemohu jít spát, těším se v noci na Klička. U nás někdy byla levice? Zkuste mě to popsat, jak to vypadá. Doufám, že není její představitel Bohouš a spol., vždyť svůj byt si pořídil jaksi po pravicově, že ?
10. 11. 2012 | 20:41

posledni pesimista napsal(a):

jentak
Podle tvych zrejmne vysokych naroku asi ne. Jinak jsou lidi vsude dost podobni a v ramci toho se pomalu meni casto nepredpokladanym zpusobem. Byla na to takova anekdota jak se Hitler probudi po ctyriceti letech z hibernace a zajima se o stav svetove politiky. Bylo to daleko delsi ale pamatuju si "Nemci pokojne obchoduji, Rusove delaji demokracii (Gorbacev), Zide valci atd."
10. 11. 2012 | 20:49

oranžáda obecná napsal(a):

lidi musejí poznat opět vládu bolševika....oni si to přejí, tak jim to Pehe nekaž.... beztak je celá ÉÚ bolševická byrokratická díra, tak se aspoň nebudeme lišit..
10. 11. 2012 | 21:13

Lektor napsal(a):

Otevreni hranic neudelalo z tohoto statu demokracii.
Mate pseudodemokracii.
Ty vsechny reci o levici ci pravici jsou jak stinove boxovani.
Veskerou moc maji stale predlistopadovi clenove KSC, kteri si stale delaji co chteji.
Zadna demokraticka zmena nenastala.
Nejdulezitejsi zmenou potrebnou v demokracii - by byl zakon o nepoliticnosti statnich a verejnych zamestnancu !
Za 23 let tento zakladni pozadavek nikdo ani nenavrhl !
Prsty politickych stran zasahuji vsude, i do mistnich obci. To je mafie v praxi !
Cestny darebak pan Pekarek byl v Koline za ODS od roku 1998.
Co mela co delat ODS v mistnich volbach ? V demokraciich lide voli sve mistni zastupitele podle jmen a jejich schopnosti - ne podle politicke prislusnosti !
Pan darebak Pekarek jde ted do parlamentu - a ma imunitu !
Ze pry je jen nepravomocne odsouzeny ! To znamena ze se bude odvolavat ci dovolavat - jak mu to budou jeho advokati organizovat. Jsem si jist ze nejaky soudcovsky volic ODS mu pomuze.
Prosim vas pane Pehe myslel jsem si ze jste inteligentnejsi nez mavat tady s temi vlajkami levice - pravice !
Ty totiz neznamenaji v tomto state vubec nic !
10. 11. 2012 | 21:33

Sladký napsal(a):

Skutečnost, v níž žijeme je jako zlý sen.Je nejvyšší čas se probudit.
10. 11. 2012 | 21:47

Carlos V. napsal(a):

Sladký : Optimisto. Třeba jsme jen mozky v živné roztoku, napíchané kabely a krmené softwarovým Matrixem.
A proč vlastně mozky..
10. 11. 2012 | 22:02

Pavel v napsal(a):

Pehe napsal: "Církevní restituce mohou být oprávněné z hlediska vyššího morálního principu, ale jejich načasování, nedostatek transparentnosti a způsob schválení jen posílí všeobecnou nespokojenost. Církve v očích veřejnosti tento krok rozhodně neposílí, ale jen dále zdiskredituje." Konec citátu.

Pane Pehe, církevní restituce buď oprávněné jsou nebo nejsou. Pokud oprávněné nejsou, znamená to, že máte pravdu. Pokud však oprávněné jsou, levice provedla špinavost, když se proti restitucím postavila. Stavět se proti trestitucím je otevřené schvalování komunistických krádeží, kterým komunisté říkali znárodňování. Jak jste si jistě všiml, komunisté nikdy neuznali, že znárodnění v r. 1948 byl zločin a po roce 1989 v parlamentu vždy hlasovali proti jakýmkoli restitucím. Když socialisté ve věci restitucí táhnou s komunisty za jedn provaz, schvalují tak jejich zločiny. I když existují oprávněné výhrady k počínání p. Pekárka nebo paní Peake, z morálního hlediska nejsou tak závažné, jako schvalování komunistických zločinů.

Když byli komunisté u vlády, využili svůj informační monopol, aby církev co nejvíce očernili. Občané byli masivně masírováni jejich lží. Nelze se divit, že mnozí z nich uvěřili jejich propagandě a věří jí dodnes. To se netýká jen církve. Stejně tak dodnes značná část lidí stále vidí v podnikatelích zloděje připravující dělníky o tzv. nadhodnotu atd. Tito lidé chtějí věřit tomu, co je pro ně výhodné a takovou víru jim nikdo nevezme. V očích takových lidí je církev již dávno zdiskreditovaná a na tom se nedá nic změnit.
10. 11. 2012 | 22:42

reppop napsal(a):

Pavel v napsal(a):
Pane Pehe, církevní restituce buď oprávněné jsou nebo nejsou.
xxxxxx
To je jakoby jste napsal, že zabití člověka buď oprávněné je nebo není. Basta. Jestli byl zabit v sebeobraně (když byl útočníkem) nebo se stal obětí loupežného přepadení, není relevantní.
Takže stejně tak není podle Vás relevantní, že na finanční dar (tzv. "kompenzaci") církvi katolické, se ukradou peníze ze státní kasy, na které se skládali současní daňoví poplatníci, kteří církvi katolické v 50. letech nic nesebrali. Vy obhajujete tuto krádež také mých peněz, které jsem svěřil státu např. na to aby se o mne postaral až budu potřebovat operaci v nemocnici. A ještě se tu oháníte morálkou! Nevěděl jsem, že jednotkou pokrytectví je 1 P (= Pavel).
Nebo jste tak stupidní, že se domníváte, že pokud Vás okrade zloděj a ten už nežije, jsem já povinen Vám tu škodu uhradit i když s tím zlodějem nemám pranic společného? To si opravdu myslíte? Pokud ano, zkuste se obrátit do Strasburku a toto chtít.
10. 11. 2012 | 23:42

ivan tomek napsal(a):

Pavel v:

Zda se mi, ze malokdo popira princip opravnenosti restituci, at cirkevnich nebo jinych. Duvodem nespokojenosti jak verejnosti tak politickych stran je spise v jejim planovanem provedeni - nemluve o zpusobu, kterym byla nakonec prosazena.
10. 11. 2012 | 23:42

dalimír napsal(a):

Pánové v dnešní době již nikdo nemá chut obětovat se pro druhého a stratit život jen tak ! To nikdo nedocení ! In memoriam od prezidenta to je jen formalita ! Lidé se již neodváží ani nějak extra protestovat ! Mafiánský systém se v česku již natolik zahnízdil že obyčejní lidé z holýma rukama žádnou revoluci neudělají ! Uvidíte všichni co se bude dít 17.11 v Praze ! Kordony černých těžkooděnců plné ulice že lidé ani nedohlédnou svatého Václava na koni ! Největší kmotři kapitalismu mají ted jiné starosti ,bojí se hlavně atomové války ne dělného lidu ! Takový Tykač už má protiatomový bunkr se vším konfortem skoro hotov ! A to budou mít všichni ti největší zloději v republice podobné pevnosti ! Mají strach o své kejháky ! Jsou to všechno lidé bez jakéhokoliv svědomí ! Kdyby něco tak zalezou jako krysy do svých podzemních doupat a ostatní lidé můžou všichni pochcípat ,jim na tom záležet určitě nebude ! Tohle neměli pracující lidé v česku nikdy dopustit aby to došlo tak daleko že se začali prosazovat tihle bezohlední darebáci !Ted je již pozdě zpytovat svědomí ,co se mělo nebo nemělo ! Dobrou noc Dl
10. 11. 2012 | 23:48

jozef napsal(a):

Presne taketo
bolo aj vladnutie slovenskych medialnych stran:chaos,intrigy,nekompetentnost,arciambiciozna,no znacne nekvalifikovana a vo vlastnej strane bezmocna premierka, neregulovana vojna vsetkych proti vsetkym v meniacich sa koaliciach.Neregulovana sustredenou politickou volou,len manipulovana kazdodennou,no zufalo chaotickou ingerenciou medialnych zombie.Ingerenciou len akcelerujucou vnutorne vojny,chaos,sebadestrukciu medialnych stran.
A rovnako zufale su bratislavske medialne zombie zo svojich favoritov posobiacich v parlamentnej opozicii: ti nadalej ukazuju svoje osobne averzie,zvadzaju vojny o volicov,liberalno - konzervativne a ine.K tomu prichadzaju silne ambicie soliterskych vodcov,spoliehajucich na mocnu,no nie vsemocnu moc masmedialnu,agenturnu, a nie na orga nizovanu a odbornu clensku bazu,atd.

Bratislavske medialne zombie nemaju nikoho perspektivneho,na koho by jednoznacne vsadili,no skusaju,hraju loteriu /Lipsic,Radicova,Prochazka/.
Medialne zombie so svojou tvrdou a natvrdlou ideologiou pre uspesnych, excelentne pre top uspesnych hracov trhu: generali bez schopnych dostojnikov,biskupi bez ochotnych knazov,koly v plote.
Uspesnych v dzungli trhu uz zakratko nebude mat kto zivit,s porazenymi aj ti top uspeni vitazi ocitaju sa v smrtelnom ohrozeni...
Najvyssi cas prijat/pustit do verejneho priestoru a k moci/ novu ideologiu,novu kulturu,ideologiu pre vsetkych.
11. 11. 2012 | 00:12

Maximus napsal(a):

Petr Pi.čas

Vidím, že na řešení našich problémů máteb poněkud jiný osobitý názor, pane kolego!
l.s. ještě spí nebo to zde nechal ze studijních důvodů.
(-:
11. 11. 2012 | 07:48

Yosif K napsal(a):

reppop napsal(a):
Nebo jste tak stupidní, že se domníváte, že pokud Vás okrade zloděj a ten už nežije, jsem já povinen Vám tu škodu uhradit i když s tím zlodějem nemám pranic společného? To si opravdu myslíte? Pokud ano, zkuste se obrátit do Strasburku a toto chtít.
10. 11. 2012 | 23:42
Z ciste legalistickeho hlediska mate pravdu - nemusi se vracet nic, specielne pokud se takto dohodne parlament. Jiz v roce 1990 byla vetsina opravenych osob mrtva a vetsinou restituovaly jejich deti. Jako v pripade me rodiny. Podotykam ze proti restitucim byl i Vaclav Klaus a jeho druzinka (Triskovci atp - ubylo aktiv ktera by se dala privatizovat jinak.......)

Na druhe strane - proc se tedy vubec neco restituovalo? Nad tim jste nepremyslel, nebo jste proti vsem restitucim? Evidentne musite byt proti vsem restitucim - vsechno se mohlo prodat a strcit do nejakeho zdravotnickeho rozpoctu.
A dale - proc tedy jine evropska staty podporuji cirkve? Proc i komunisti platili cirkvim misto toho aby ty penize dali treba na nemocnice? O tom jste taky nepremyslel?

A dale - navrhuji snad levicove strany NYNI aby se cirkvim neplatilo vubec nic, a aby se vsechno p[rodalo a strcilo do rozpoctu zdravotnictvi? Nikoliv - navrhuji ze se vsechen cirkevni majetek strci do fondu ve prospech cirkvi - do fondu ovladaneho Fencly, Zgarby, Mladky a Jansty, eventuelne rudymi vytecniky kteri uz stacili zdefraudovat Fond Deti a Mladeze.

O kolik by to vyslo lacineji nez to co je nyni schvaleno Parlamentem? Bylo-li by to o mnoho???? A je tam nekde neco o tom, ze by se neco z toho dalo na zdravotnictvi?????
11. 11. 2012 | 07:48

Maximus napsal(a):

Pavel v napsal(a):

Pane Pehe, církevní restituce buď oprávněné jsou nebo nejsou.

Ale Pavlíku, tomu přece sám nemůžete věřit. CR mohou být přece oprávněné, ale prostě se na tom mohl někdo přiživil a ještě to mohlo být celé nafouknuté. Koukám, že Váš svět se rozděluje na vpravo a vlevo, ale život přece takový není. Boha jeho z některých lidí by jeden dostal mladé...
11. 11. 2012 | 07:53

Yosif K napsal(a):

Argumentuje se propojenim statu a cirkve za Josefa Druheho - kdy nakladani s cirkevnim majetkem bylo postaveno pod statni souhlas. Toto castecne plati ve Francii - na druhe strane - meli nekdy toto treba v USA?

Neni spolecnost do doby Josefa Druheho dale? Maji platit i jine nalezitosti z doby Josefa Druheho oheldne provazanosti cirkve a statu? Napriklad krize ve tridach, povinne cirkevni snatky, povinne nabozenstvi ve skolach, tehdejsi forma nevolnictvi, robot atd atd?
11. 11. 2012 | 07:54

Yosif K napsal(a):

Lektor napsal(a):
Cestny darebak pan Pekarek byl v Koline za ODS od roku 1998.
Co mela co delat ODS v mistnich volbach ? V demokraciich lide voli sve mistni zastupitele podle jmen a jejich schopnosti - ne podle politicke prislusnosti !
Pan darebak Pekarek jde ted do parlamentu - a ma imunitu !
10. 11. 2012 | 21:33
Pekarek je v Parlamente a nikdo s tim nic nemuze delat. Zrovna tak jako Rath je v Parlamente a nikdo s tim nemuze nic delat a az jej pusti z lochu, zcela jiste bude i nadale do aparlamentu dochazet, hlasovat a vest reci a nikdo s tim nebude moci nic udelat, at jiz bude odsouzen nebo ne - bude v parlamentu do konce obdobi.

Cetl jsem ze v Britanii se obvineni poslanci vzdavaji svych mist. V Cesku maji poslanci hrosi kuzi......
11. 11. 2012 | 08:07

Jana Pechová napsal(a):

Pane Pehe, víte co potřebuje demokracie?
Návrat a trvalé zakořenění pojmů jako čest, osobní statečnost a zodpovědnost, skromnost.
Silná levice a pravice se totiž dostaví až pak a s náležitými parametry. Ona totiž síla může být (a u nás bohužel je) způsobována vším jiným než výše uvedenými aspekty.

Za takového Miloše Zemana či Jiřího Paroubka se ČSSD jevila docela silná - a hleďte jak ti pánové dopadli. Stejně jako Václav Klaus po Sarajevu. A to nemá cenu se zmiňovat o dalších šéfech obou největších stran (a nejen těch dvou). Osud všech prvních mužů by musel být jiný, pokud by se stranictví nevnímalo namísto služby občanům jako nepřetržitý boj o koryta.
Tomu se opravdu nedá říkat síla, tedy v pravém smyslu slova.
11. 11. 2012 | 08:33

Záškodník napsal(a):

Drzá zrzka

Třeba proto,že si už víc váží života a má zodpovědnost nejen za sebe.
Část mladých lidí je blbá a proto provozuje různé "adrenalinové" (resp.sebevražedné) sporty,ničí se chlastem,drogami a rizikovým sexem.
Přijde mi komické,když se nějaké sotva opeřené mádě holedbá tím,jak se nebojí smrti,ale při prvním průseru se běží schovat za sukně svojí matičky.
Pokud vám ta přezíravost ke smrti vydrží i v pokročilém věku,tak blahopřeji.Podle mě jsou to ale jenom velkohubé kecy.
Každý normální(psychicky)zdravý jedinec se smrti a hlavně umírání(dlouhého a bolestivého) bojí jako čert kříže.
Oranžáda

Hlavně ,že ty bolševíky nemáme vůbec ve vládě! To jste mě uklidnil.
Já už skoro zapomněl,že nám vládne "pravice",která zvyšuje daně a krade kudy chodí. Taky jsem si málem nevšiml,že v tomhle státě požehnaném tou správnou "pravicovou" vládou "funguje" všechno tak,jak má.
Co už tady bolševik může asi tak ukrást-církevní restituce jsou poslední tunel.
No a soudruh Kalousek, to je vskutku demokrat ,jak má být.Ten v té politice kontinuálně prospěchaří už z dob NF.
A co teprve kmotr Kuba a "intelektuál" Blažek-to jsou ti praví "pravicoví" soudruzi.

Obávám se,že si ty své politické agitky budete muset s Yosifem a spol. nechat na další stranickou schůzi buňky ODS.
11. 11. 2012 | 08:39

mb napsal(a):

dalimír napsal: Tohle neměli pracující lidé v česku nikdy dopustit aby to došlo tak daleko že se začali prosazovat tihle bezohlední darebáci !

otázka: a jakým způsobem to neměli pracující lidé dopustit, aby se neprosadili tito bezohlední darebáci ... ???
11. 11. 2012 | 08:51

tata napsal(a):

mb....zdravím

na váš přispěvek sem se musel zasmát ,ale s duvodu že snad ani nemá cenu na takové věci reagovat.

pracujicí lid je vždy jen zastěrka pro darebaky za každeho režimu.........každy je potřebuje když jede vytahem moci......trochu rozdíl je že byvalí režim jim sugeroval respektive namlouval,že rozhodujou o moci.Tento jim rovnou řiká že sou lemplové a zavistivci
11. 11. 2012 | 09:05

stejskal napsal(a):

Dobrý den,

smazal jsem dva příspěvky, které neměly nic společného se záměrem našich stránek, tedy poskytovat prostor pro věcnou a korektní debatu.

Děkuji za pochopení.

Libor Stejskal, editor blogů
11. 11. 2012 | 09:10

Drzá zrzka napsal(a):

Záškodník

Nepsala jsem nic o umírání, ale o smrti. Není právě smrt vysvobození z dlouhého a bolestivého umírání?

Pokud máte před sebou něco nepoznaného nastupuje směsice pocitů. Můžete mít strach, obavy, můžete se těšit, hledat pozitiva. Záleží na Vás, co si vyberete.
11. 11. 2012 | 09:11

mb napsal(a):

ahoj tato ... me jen zajimalo, jak si dal. predstavuje, ze by pracujici mohli zabranit prosazení se lumpům ... podle me je to nesmysl, ale treba ma dali nejaky funkční nápad ... zdravím ...

/Tento jim rovnou řiká že sou lemplové a zavistivci...

... to je pravda, několik klausových projevů se dalo shrnout do dvouslového sousloví/imperativu: ´Nezáviďte, socky ...´/

zdravím
11. 11. 2012 | 09:15

Občan napsal(a):

mb napsal(a):
"dalimír napsal: Tohle neměli pracující lidé v česku nikdy dopustit aby to došlo tak daleko že se začali prosazovat tihle bezohlední darebáci !

otázka: a jakým způsobem to neměli pracující lidé dopustit, aby se neprosadili tito bezohlední darebáci ... ???
11. 11. 2012 | 08:51"

Místo slepé víry a listování v katalozích Neckermanna a Quelle měli a mohli použít mozek. Ti, kteří ho v r. 1989 a ltech následujícíh používali a varovali před tím, co přijde, byli umlčeni právě těmi nemyslícími "listovači" z řad "pracujícího lidu"; někdy i dost drsnými způsoby.
11. 11. 2012 | 09:26

Desiderius napsal(a):

Tak se nám naše milovaná vláda zase dala dohromady a vesele pokračuje dál.O způsobu,jakým "přemluvila" některé poslance ke svém podpoře,radši nepřemýšlet.Je to jistě ušlechtilost sama, stejně jako u poslední volby našeho milého prezidenta.Vláda má rok a půl na to,aby dorozkradla vše,co ještě nestihla.A má se čile k světu.Hbitý ministr Kalousek neztrácí čas a okamžitě navrhl krádež ČSA - komu jinému, než samozřejmě bratrskému Aeroflotu.Jde o strategickou firmu a bratrům Rusům se jistě její vlastnění šikne.Letiště jim nevyšlo (ach ten zlovolný Fenič...),tak zkusíme aerolinky.Místo aby se vláda snažila,aby aerolinky nebyly ztrátové,tak ji ztrátovými učiní.Kdo-ví, jestli ne schválně,aby mohla pak říci,musíme je prodat,jsou na tom špatně.Samozřejmě Rusům,jako Temelín apod.Musí si pospíšit,mají na to jen málo času.Pospíchají taky s krádežemi tzv.církevního majektu,na který se již třese řada zločinců,samozřejmě že ne z řad církve svaté.Ta to hned střelí,konečně Duka do jistě posvětí.A že to prodáme zločincům ? Přátelé, odpouštění přece je základním kamenem naší víry.Taky důchodové pilíře jsou tučným soustem pro další část spektra "velkých finančních hráčů". Honem honem,ať se to již pak nemůže zrušit.No a Johna, toho vyhodíme.Později možná pro jistotu zavřeme,až něco na něj najdeme,že ano.Tak se dělá,po bolševicku.Budeme mít krásný zbytek podzimu a zimu.
11. 11. 2012 | 09:27

Občan napsal(a):

Jana Pechová napsal(a):
"Pane Pehe, víte co potřebuje demokracie?
Návrat a trvalé zakořenění pojmů jako čest, osobní statečnost a zodpovědnost, skromnost.
Silná levice a pravice se totiž dostaví až pak a s náležitými parametry. Ona totiž síla může být (a u nás bohužel je) způsobována vším jiným než výše uvedenými aspekty..."

No, tak to bychom museli jít HODNĚ daleko do historie a mít k tomu setsakra silnou baterku.

Projeďte si někdy stenozáznamy z čs. parlamentu z let 1919-1938 a tiskové archivy z té doby. Zodpovědnost, skromnost a čest byste mezi většinou politiků a lobbyistů nenašla ani s lucernou za bílého dne.
Osobní statečnost skončila v 17. století. Od té doby to už bylo a je jen o tom, kdo má silnějšího "staršího bráchu".
11. 11. 2012 | 09:35

mb napsal(a):

tak ještě jednou pro občana : Místo slepé víry a listování v katalozích Neckermanna a Quelle měli a mohli použít mozek. Ti, kteří ho v r. 1989 a ltech následujícíh používali a varovali před tím, co přijde, byli umlčeni právě těmi nemyslícími "listovači" z řad "pracujícího lidu"; někdy i dost drsnými způsoby.

... použít mozek ... je dost obecnej výraz ... není to nic konkrétního ... jak měli/mohli použít mozek k zabránění moci lumpům, když toho patrně nebyli schopni ... ? / viz. svobodné volby 1992 aj. .... ??? /

myslíte že ´použití mozku´ zabrání uchopení moci lumpy ???

pochybuju ( za použití mozku ) ...

/koho, kdy a jak jste varoval, a jakým způsobem jste byl umlčen ... ??? :-))) /
11. 11. 2012 | 09:39

Maximus napsal(a):

Desiderius mimo jiné napsal(a):

Vláda má rok a půl na to, aby dorozkradla vše,co ještě nestihla.A má se čile k světu. Hbitý ministr Kalousek neztrácí čas a okamžitě navrhl krádež ČSA.

Ano, tak tohle přesně nechápu, proč by měl být zahraniční majitel lepší v hospodaření než ten náš, ale ovšem vybraný z odborníků a ne zlodějů. Proč se máme zbavovat něčeho, co může každý rok přinášet do SR nemalý zisk? Chceme dopadnout stejně jako s našimi bankami, které byly za hubičku prodány a sice platí zde daně, ale sakra pěkné zisky jdou ven vně ČR. Třeba fr. KB je široko daleko z jejich bank zisková. To je moc zajímavé. Tak takhle může uvažovat a hospodařit jen a) blbý člověk nebo za b) hajzlík, popř. Kalousek! Vyberte si!
11. 11. 2012 | 10:02

Občan napsal(a):

Embéčko,

"použít mozek" znamená, že nemuseli pustit exoty z OF dál než do závodní jídelny, že mohli a měli přemýšlet o tom, kdo a proč se jim to cpe do fabrik, nemocnic, škol a úřadů a postavit se jim (ono fakt většinou stačilo je nepustit přes vrátnici a vydržet pár dní halekání "revolucionářů" pod okny).

"Svobodné volby" 1992 (uvozovky kvůli tomu, jak se dostala ODA do parlamentu) - to už bylo pozdě, protože to už byly legislativní a mocenské karty dávno rozdány. Použít mozky místo slepé víry v katalogy měli lidé již v r. 1990.

Já jsem varoval od prvních chvil - tedy od cca 18. listopadu. Poprvé na Jungmaňáku v Praze partu "revolucionářů", kteří tam na kašně pořvávali, že "Zabili studenta" a "Revoluce". Tak jsem se jich slušně zeptal, co si pod tou revolucí představují, zda mají ověřeno, že byl někdo zraněn nebo dokonce zabit a dovolil jsem si poznamenat, že on to pro obyčejné lidi není nikde na západě žádný med.
Šel jsem tehdy s manželkou a dvěma malými dětmi (to mladší bylo na golfáči, protože mu nebyly ani tři roky) a "revolucionáři" seskákali z kašny, že jako bude bitka. Tak jsem se postavil před rodinu a s hrůzou čekal, co bude. Nakonec jeden z nich zavelel "Serte na ně" a jal se dál povykovat heslíčka. To nás asi zachránilo. Hubu jsem nedržel ani potom - stálo mě to pár kolegů, kamarádů a známých, nichž dnes někteří litují toho, že ty klíče raději nesežrali. Ale pozdě bycha honit...
Měl jsem vlastně štěstí - někteří z těch, co také nedrželi hubu, přišli rychle o práci a jednoho známého "revolucionáři" dohnali v prosinci 1989 k sebevraždě.
11. 11. 2012 | 10:10

Yosif K napsal(a):

Maximus napsal(a):
1) Ano, tak tohle přesně nechápu, proč by měl být zahraniční majitel lepší v hospodaření než ten náš, ale ovšem vybraný z odborníků a ne zlodějů.
2) Proč se máme zbavovat něčeho, co může každý rok přinášet do SR nemalý zisk?
3) Chceme dopadnout stejně jako s našimi bankami, které byly za hubičku prodány a sice platí zde daně, ale sakra pěkné zisky jdou ven vně ČR.
11. 11. 2012 | 10:02
ad 1) pokud nechapete proc zahranicni majitel je lepsi nez banda domacich tupounu (notabene dejme tomu hochstapleru z CSSD a-la "VOLAREZA" Tvrdik) tak nechapete vubec nic - doufam ze mate zamestnani odpovidajici vasi chapavosti. Tvrdik byl taky "odbornik, ne zlodej" a privedl megalomanskymi investicemi CSA na buben. Navic nakupy managerskych aut, ruzne studie zadavane kamaradum atd atd.
2) Kde jste sebral mimozni poznatek ze statem vlastnene aerolinky prinaseji "tucny zisk"? To jste nacetl v Dikobrazu nebo RP? Za poslednich 10 let statem vlastnene aerolinky vew svete pouze krachovaly - Sabena, Alitalia, KLM, Air France, Swiss Air atd atd. Krachovaly i stare soukrome aerolinky. Jedine aerolinky ketre slusne prosperuji jsou ty nove (jako RyanAir) kde se moc nemazli ani s odborari ani s cestujicimi a kde posadky pracuji dvakrat vice za polovic penez. Viz Iberia kde odborari prave dostavaji poradne do kozichu a jestli neustoupi, budou nejspis na dlazbe.....
3) banky v Ceskych polostatnich rukou sly na buben - politicky fundovani soudruzi vsech barev rozkulacili co mohli. Vami vzpominana KB pred prichodem Francouzu mela v sobe diru za 60 miliard Kc. Pote co ji napred huntovali narudli soudruzi jako Kolacek a Kaplanova atp atp a pak hochstapleri jako Vavra. To vse za politickeho dozoru jak ODS, tak i CSSD......
11. 11. 2012 | 10:23

mb napsal(a):

aha ... takže nechat zmlácené studenty zmlácenými studenty, nepustit revolucionáře přes vrátnice, bez ohledu na to, že už bylo po pádu berlínské zdi ... a kolem čsr se to drolilo a sypalo jedno po druhém ... / možná teda bylo lepší vládnoucí komanče fyzicky zlikvidovat, jako čaučeska ... /

vidíte, vy jste představoval reakci ( či akci ) proti akci ( či kontrarevoluci) ... hele ale lidi si mohli svobodně zvolit komanče v roce 90 ... nebo ne ??? a nezvolili ...

pokládáte článek 4 o vedoucí úloze ksč za správný nebo nesprávný občane ???

/ jinak gratuluju, jestli je mladší kluk od 3. let na greenu, tak vám roste druhej tiger woods /

zatím zdravím ...

jednoho známého "revolucionáři" dohnali v prosinci 1989 k sebevraždě.

... o tom se kdyžtak rozepište, pokud se vám bude chtít ...

zatím ...
11. 11. 2012 | 10:25

ld napsal(a):

Nevíte někdo, proč má B.Sobotka na plakátech k prezidentské kampani v ruce pero? Má to být něco jako tichá pomsta Klausovi, který místo něj podpořil Zemana?
Škoda, že tady není jarpor, on by věděl.
:-)
11. 11. 2012 | 10:31

ld napsal(a):

Chybka-P.Sobotka.
11. 11. 2012 | 10:33

Yosif K napsal(a):

Záškodník napsal(a):
1) Hlavně ,že ty bolševíky nemáme vůbec ve vládě! To jste mě uklidnil.
2) Já už skoro zapomněl,že nám vládne "pravice",která zvyšuje daně a krade kudy chodí. Taky jsem si málem nevšiml,že v tomhle státě požehnaném tou správnou "pravicovou" vládou "funguje" všechno tak,jak má.
3) Co už tady bolševik může asi tak ukrást-církevní restituce jsou poslední tunel.
No a soudruh Kalousek, to je vskutku demokrat ,jak má být.Ten v té politice kontinuálně prospěchaří už z dob NF.
4) A co teprve kmotr Kuba a "intelektuál" Blažek-to jsou ti praví "pravicoví" soudruzi.
11. 11. 2012 | 08:39
ad 1) ....vsude je neco, nic neni idealni..... nekdy je vsak lepsi prozrevsi komunista nez neprozrevsi zapaleny socialista s rozhledem a IQ pohadkare BILE HORY Zaoralka.....
ad 2) neni jine cesty nez snizit mandatorni pozitky nebo trochu zvysit DPH nebo od obojiho trochu - sam nahlizim ze by melo spise dojit na reseni soudruha Spidly to jest "parametricke upravy penzi smerewm dolu" ale obavam se ze levicovi soudruzi by se z toho pominuli....
ad 3) mel byste byt rad ze ostudu z rozkulacovani cirkevnich statku budou mit papezenci a ne oranzovi velkostatkari a velkopodnikatele jako Fencl, Zgarba, Mladek.... mimochodem neznate nejakeho socanskeho minsitra zemedelstvi, ketry by si nenakradl????
4) jak rikam - vsude je neco..... Pocitam ze jak Kuba tak Blazek budou pri pristich volbach vykrouzkovani, pokud ne tak ma ODS smulu a skonci tam co drive nejake ODA, US atp atp..........
na jizni Morave by mohli vyhrat lidovci, v jiznich ceachach uz vyhrali jihocesi atd atd - snad se najde nekdo jiny nez Blazek a zaroven nekdo jiny nez pravnik s titulem z ficovskeho rychlokursu Sladkovicovo.......
11. 11. 2012 | 10:39

Jana Pechová napsal(a):

Občan
Nemluvím o ideální společnosti - ta nebyla nikdy, ani před Bílou horou. A tatíček Masaryk si svého času posteskl, že není s kým vládnout...
Lidé budou vždycky jen lidmi.
Ale nebezpečné posuny ve vnímání morálních hodnot, které vidím dnes, mě znepokojují.
Výměna staré manželky za novou v rámci vylepšení politického dresu, okopávání kotníků jako standardní politickou disciplínu - a voliči na to slyší, nejen, že jim to nevadí.
Je to pašák, ten... (a jména si můžete doplnit). Pravo, levo? Blbost. V morálce to je. Ryba páchne od hlavy a ti, co jsou na špici, udávají krok.
11. 11. 2012 | 10:46

tata napsal(a):

mb..........

ted jste mě dostal..........golfáč znamená druh kočarku nikoliv golf
no chybička se vloudí
11. 11. 2012 | 10:50

Yosif K napsal(a):

Občan napsal(a):
.....Měl jsem vlastně štěstí - někteří z těch, co také nedrželi hubu, přišli rychle o práci a jednoho známého "revolucionáři" dohnali v prosinci 1989 k sebevraždě......
11. 11. 2012 | 10:10
Pane Obcane gratuluji k tomu jak se vam podarilo prezit "pravicovy teror". Nejmenoval se ten vas kamos KAPEK nebo Indra - slysel jsem ze najaky malmas ze zvaciho dopuisu spachal sebevrazdu.
Doposavade jsem si myslel ze reci o jinem psychickem teroru na komence po listopadu byly pouze blaboly vyplaseneho Pitharta ketry slysival travu rust.....
Soude dle vasich prispevku se vam uspesne podarilo proklepat pravicovou hruzovladu ve statnich sluzbach kde rozdavate pronasledovanemu proletariatu dobre rady a socialni podpory :-) ..... a nostalgicky vzpominate na doby kdy ze stovky cucel Gottwald, kdy kilo chleba stalo 2.60 a a kdy platilo ze "ordnung muss sein".... ovsem ten rezim ekonomicky dodychaval jako o deset let predtim PLR.... ....soudruzi ze SBCS a SPK pripravovali "liberalizaci cen" tak jak tak...... ...akorat loajalni mamlaskove ze ZU ci nadvorni cety nic netusili.....
11. 11. 2012 | 10:51

Radovan II. napsal(a):

Pane Pehe, omlouvám se, ale píší p. Ficherovi přes váš blog, prototže on nemá čas pročítat svou korespodenci- děkuji.

Již jednou jsem Vám psal. Vyčetl jsem Vám, že za Vaší vlády jste byl první, kdo nám, důchodcům, nevalorizoval důchody. Vysvětlil jste mi to ve své
odpovědi na základě toho jsem při celkovém hodnocení Vaší odpovědi byl rozhodnut Vás volit. Po přečtení Novinek svůj názor definitivně měním. Volit Vás v žádném případě nemohu. Jestliže někdo tvrdí, že by razil tvrdší penzijní reformu než pravicový Kalousko-Nečas z dílny odcházející „vydry“ Drábka, a upírá lidem demokraticky zvolené zástupce KSČM, pak by to nebyl nadstranický prezident.
Dal jsem dnes řeč u nás v domě. Pokud jste chtěl odradit hodně voličů, kteří Vám chtěli dát svůj hlas, tak se Vám to povedlo. Výsledek mé debaty:
převládající příklon k p. Dienstbierovi a Zemanovi
Za socialismu jsme měli hlavně byty skoro zadarmo, levná auta, zaručené zaměstnání, nezadlužený stát, přísnou kontrolu potravin a nápojů, všeobecný pořádek, nerozbujelou korupci, zlodějiny dnešního rozsahu se nemohly stát, atd. Že jsme museli stát fronty na banány a pomeranče,ale kupovali jsme je po kilech - bylo to tím, že kapitalisté na nás uvalili některá emarga, jak nedávno na Čínu.
A nakupovalo jenom to, na co jsme měli peníze ve
státě - to byla maličkost z pohledu současného kritického stavu. Měli jsmezaručené zdravotní služby, školství, léky.
Jen bydlení je věno totality 2 - 3 miliony,
Teď mladí buď bydlí u rodičů, nebo mají ohromné dluhy !!!
Co nám dali zadarmo za 23 let modří ptáci. Hov......
A ještě nás finančně i republiku zničili na staletí !!!!
Tento stát je jen pro hrstku bohatých, co nás už 23 let vysávají.
Prý se tu jen devastovalo 50 let podle naivní zblblé mladé generace,
kdo postavil ty byty, kde teď bydlí oni a jejich rodiče a měli je skoro zadarmo,
kdo postavil školy, školky, hřiště, stadiony atd.
Modrá parta postavilo skoro hov... všechno rozkradla, to poznají ti mladí později,
ale za 23 let stačila mnohým vymýt mozky tak, že už nevědí co bylo, nebo sprostě lžou
Dnes je vše jen pro boháče, mezi které patříte i Vy. Proto byste přitvrdil penzijní reformu, abychom my, penzisti, skončili na hřbitově. Tím by o nás,
i když jsme poctivě celý život dřeli, bylo postaráno.
Víc už Vám psát nikdy nebudu, ale teď jsem musel reagovat. Ještě nejste
zvolen a už jako car hovoříte o tom, co byste všechno vetoval. Trochu pokory by Vám slušelo. Ale jedno Vám musím přece jen pochválit: že jste se odhalil
jako ultrapravičák ještě před volbami.Jak jste se velmi změnil, kdo vám dává rady - Klaus ???
Ing. V. J.
Pardubice
Proto jdeme všichni 17.11. 2012 na Václavak, protože do Vánoc by modrá parta tu už nenechala nic..........
11. 11. 2012 | 10:56

Občan napsal(a):

tata napsal(a):
"mb..........
ted jste mě dostal..........golfáč znamená druh kočarku nikoliv golf
no chybička se vloudí 11. 11. 2012 | 10:50"

To byl asi pokus o ironii :o)
Embéčkovy konstrukty obvykle přecházím, protože jsou příliš manipulativní směrem od tématu.
11. 11. 2012 | 10:58

Expat napsal(a):

Radovane a kterou tramvaji prijedete, prijdu si vas vyfotit :-)
11. 11. 2012 | 11:01

mb napsal(a):

( bod získává občan )

abychom to nezakecali ... jste ( byl jste ) pro vedoucí ulohu ksč ? ( její zachování ) či nikoli ... ??

jste pro pluralitu či totalitu ... ?

a mohli si lidi v roce 90 svobodně zvolit komanče .. ???

zdravím
11. 11. 2012 | 11:06

Expat napsal(a):

Obavam se, ze soudruzi jsou v schizofrenni situaci. Na to aby prevzali moc potrebuji totalitu. A k tomu potrebuji cizi intervencni armadu. A tu nemaji, kdyz Rusak hanebne zradil.
Takze 17. jich par prijde a kdyz budou delat moc velkej randal dostanou nazrat slzaku, stejne jako jejich recti soudruzi. Proste v 1989 prohrali a s porazenymi se nevyjednava.
11. 11. 2012 | 11:10

tata napsal(a):

mb..........

víte už se celkem neorientuji kdy VY mladší ročniky neznate bežně použivané slova z našeho mladí

OBČAN já nemám problém s MB.........JEN se musíme vyhnout odsunu tam se zasadně neshodnem,tam on je takový jestřáb
11. 11. 2012 | 11:19

Alex napsal(a):

Pane Pehe, klobouk dolů. Naprosto přesná, chirurgicky přesná diagnóza.
11. 11. 2012 | 11:25

Záškodníke napsal(a):

Zrzka

Však já jsem taky dobře pochopil, jak to myslíte.
Já jen, že o smrti se hezky filozofuje,když je vám dvacet.
Já osobně bych se smrti taky nebál,kdybych si byl jistý,že třeba neskončím v jednom kotli s Kalouskem.To bych fakt nerad.

Yosif

Nevolím socany a nejsem nadšen z toho,že to tady povedou.Ale mají na to morální právo. "Pravice" dokázala,že to nedokáže.
A co se círk."restitucí" týká, to nemůžete myslet vážně.
Nebudu znovu vyjmenovávat všechny sporné body-jen to shrnu-nejde o žádné vracení majetku, jde zase o starý dobrý tunel.Za naprosto nehorázné pokládám miliardové držhubné církvím založeným až po roce 89!!!
Politické strany Top a ODS z toho jistě budou mít vývar.

Pokud sledujete politické dění na Slovensku,kde vládne oligarchie a justice je sice nezávislá na státu,ale závislá přímo na mafii, měl byste chápat,že podobné nebezpečí hrozí i nám.
Buď se tady politici po volbách chytí za frňák nebo to můžeme rovnou zabalit.
Bohužel,mezi tzv.pravicovými politiky dnes nevidím jedinou důvěryhodnou osobnost.To,pod co se podepsali v posledních dnech za cenu udržení se u koryt, je totálně odepisuje.Jsou vyřízení-nevolitelní.Konečná.
11. 11. 2012 | 11:30

george napsal(a):

Radovan II to : Krásná óda důchodce na staré časy. Připomínám, že jsem také důchodce, mám celkem menší důchod, ale vychované děti, které se o mne starají, pokud na to nestačím. Měli jsme zaručené školství, zdravotnictví, léky zadarmo. Stačí to rozebrat ve zdravotnictví. Buď máte mozek k ničemu, nebo záměrně tlacháte. Jak můžete srovnávat tehdejší zdravotnictví (přístrojové vybavení, léčebné metody atd.) s dnešní úrovní. To ovšem nese sebou vyšší nároky na tintiry. Velmi by mne zajímalo referendum o tom, zda chceme zpátky ty hnusně natřené protivodní stěny chodeb a mít to "zadarmo", nebo dnešek a platit. Zkuste si pustit filmy z dob bolševiků, jak vypadaly domy a jak místo oprav je uměli jenom odstřelit a stavět šedé paneláky, kde když si prdnete, tak to slyší v přízemí. Fronta se stála na všechno i na hajzlpapír a vložky pod pultem. Všechno, i kdyby to byla pravda, NIKDY to nevynahradí pocit SVOBODy rozhodovat o svém životě, kterou si můžeme užívatm, jak si sami vytvoříme. Kdyby jste totéž psal proti komoušům, tak už by jste dnes byl na Borech. tečka.
11. 11. 2012 | 11:31

Drzá zrzka napsal(a):

Záškodníke

Na to, že se spousta lidí žijících v ČR holedbá svým ateismem, má překvapivě mnoho z nich představy o smrti převzaty z náboženství. Nebe, peklo, ráj...
11. 11. 2012 | 11:51

krajan napsal(a):

Mne už ten Yosif K. doslova unavuje.On je za tu agitaci placený? Nešlo by s ním udělat něco podobného jako udělali se Šnajdrem? Poněkud ho uklidit na jiný teplý flek?
11. 11. 2012 | 11:54

mb napsal(a):

/ drzá zrzka: jsem atheista ... díky bohu ... /
11. 11. 2012 | 11:55

český maloměšťák napsal(a):

"Spravedlnost" v Kraďákově : epizodní událost či propracovaný systém /podobný tomu za socialismu brežněvovského typu/ ?

http://aktualne.centrum.cz/domaci/soudy-a-pravo/clanek.phtml?id=762964

"..Když jde o skutečný prospěch, vlády nejčastěji zapomínají na ty, ku prospěchu kterých byly zřízeny. A pokud jde o zákonodárce, kdyby tito mužové měli být hodnoceni podle výsledků svých činů a ne podle svých záměrů, museli by být potrestáni stejně jako bandité, kteří kladou překážky na železniční koleje."
(H.D. Thoreau : Občanská neposlušnost)

"Být levicový stejně jako pravicový je jeden z nesčetných způsobů, jež si člověk může vybrat, chce-li se stát imbecilem - oby tyto způsoby jsou ve skutečnosti formami mravního ochrnutí. "
(J. O. y Gasset : Vzpoura davů - předmluva pro Francouze)

„V komunitě, která není schopna odhalit lež, nemůže existovat svoboda.“
(W. Lippmann)

"Nejtemnější místa v pekle jsou vyhrazena těm, kteří zachovávají nestrannost v časech morální krize."
(Dante Alighieri )

"...Jelikož viděl, že v obci dochází často k rozbrojům a že někteří občané ponechávají z lehkomyslnosti věcem volný průběh, vydal proti nim zvláštní zákon, aby ten, kdo se za rozbroje v obci nechopí zbraně a nepřidá se k žádné z obou stran, ztratil občanská práva a nepodílel se na správě obce...."
(Aristoteles - Athénská ústava...o Solonových zákonech)

"Historie světa je souhrn událostí, kterým bylo možno se vyhnout".
(Bertrand Russell)
11. 11. 2012 | 12:00

Drzá zrzka napsal(a):

mb

Pěkné...
díky kterému bohu jste ateista? :-)
11. 11. 2012 | 12:00

tata napsal(a):

george

Víte ono zase to vaše rezoltní odpověd RADovanovi je vidění praveho opaku,s kterou by se dalo uspěšně polemizovat,s člověkem ktery nemá červený hadr před očima.VÍTE JE MI 59 takže taky něco pamatuji.

Hlavně zaleží jak si s VÁMI POHRAJE OSUD takže skušenosti a pohledy sou velice ruznorodé.Ovšem někomu psat že tlachá,nebo mozek.To JE LEPŠÍ NECHAT BEZ KOMENTAŘE.

takže naopak je velká nepřesnost od VÁS ........SICE PRAVDIVĚ UVADÍTE ŽE SE nedá srovnavat přistrojové vybavení a metody aby jste to pak použil jako minus tomu byvalemu režimu,to je zasadní unfér.Na všem se daj zažít negativa i pozitiva.

V globalu mnohdy žije současné zdravotnictví z minula,aby naopak někde byli pracoviště co se lidem dřive ani nezdalo........jenže to je pokrok.

No šedé panelaky,nebo kralikarny.......ovšem někde vyrustaj nadherné domy ,a někde dokonce palace aby na druhou stranu bylo plno lidi vděčni za ty kralikarny....opět bylo by dobře se zamyslet.

no FRONTY na všechno je přehnané,ano dost často byli věci nedostatkové......na druhou stranu skuste říct člověku ktery dnes 3 roky před duchodem stratí praci co by bral jestli ty fronty nebo tu nejistotu.

tak by se dalo pokračovat ani váš pohled není objektivní
11. 11. 2012 | 12:06

pwpw napsal(a):

Pan Pekárek bude nejspíše Poslaneckou sněmovnou vydán soudu a v divadelním představení před městským soudem osvobozen, tak jak je předem na rovině premiér - předseda městského soudu domluveno.
Bývalý normalizační soudce JUDr. Sváček nám zahraje svou absurdní komedii o dělbě mocí v předem zinscenované hře o panu Pekárkovi. Zkušenosti má již v kauze odborů a bleskovým zákazem odborářské stávky, který byl shledán protiústavním .
Svoboda za 1 politický hlas. I takovou cenu může mít podpora vládě, která již definitivně ztratila důvěru svých občanů.
11. 11. 2012 | 12:17

george napsal(a):

tata to : Vraťme se k tomu zásadnímu : SVOBODA slova a pohybu. Co Vy na to, bylo to fajn to ponižování získat výjezdní doložku, schovávat pár drobných v podprsence, být podělaný strachy o práci, když máte jiný názor a Vaše dítě se proto nedostane na školu (zdarma!)? To všechno ostatní je materiálno, o tom se určitě dá diskutovat, ale to zásadní byl tehdy hnus, píchány na vlastních lidech zadrátovanými hranicemi. Takže mě odpovězte na jednu otázku: vzal by jste to všechno zpět a žil se svou rodinou se vším všudy jako dřív, nebo jako dnes? Hoďte to na pomyslnou váhu a svěřte se sám sobě.
11. 11. 2012 | 12:31

Karlouš napsal(a):

george
dovolím si taky něco říci, ono tady přece nikdo nic vracet o 30 let zpátky nechce, tady není výběr pouze ze dvou možností, tedy to co je teď nebo to co bylo před 30 lety.
Jde přece o to, že to tady mohlo vypadat jinak než teď a mnohem lépe a ne ta nynější hrůza. Tím, že kritizuje že se mi to nelíbí přece zároveň neříkám, že byc se svět měl někam vracet, nerozumíte tomu nebo co ?
11. 11. 2012 | 13:10

Marie napsal(a):

Desider Maximus

a to jste četli, co říká poslanec Novotný, a sice,že "církevní restituce" mají financovat prostřednictvím Vatikánu politické strany v Česku? Akorát ne ty, co byly v opozici.
Načasování schválení církevních prostitucí na datum výročí bitvy na Bílé Hoře a taký VŘSR je opravdu zvláštní náhoda a vzbuzuje hodně otázek.
11. 11. 2012 | 13:13

george napsal(a):

Karlou to : Souhlasím, nechal jsem se přesvědčit. Ale to by na mne nesměl denně z obrazovky cenit zuby Sobotka a spol. kteří se už třesou to vzít opět do ruky, dělat to ještě blběji než kdysi a už vůbec nemít jistotu, že jde o sjednocení názorů ve prospěch nás všech. Už to, že tíhnou ke komoušům mám dostatečný důkaz, že bráním to, na co mě tato vláda sahat nebude nikdy.
11. 11. 2012 | 13:28

Karel napsal(a):

tata
já bych neměnil, komunisty ani náhodou, cestovat jsem nemohl a o stavbě vlastního podzemního protiatomového krytu se střílnami, na rozloze několka ha, jsem si mohl nechat jen zdát.
11. 11. 2012 | 13:31

bohorodičko, vyžeň putina napsal(a):

nejsem nadšený z vlády, ale odmítám tuhle hysterii a nevávist vůči vládě, která dle mého názoru nepřeložila nikomu stéblo přes cestu. žádné dramatické snižování platů a důchodu zde nevidím, já bych byl daleko daleko daleko tvrdší. vládě se daří udržovat relativně nízkou nezaměstnanost, což je dle meho nazoru daleko důležitější sociální paramétr než rust HDP. socbolševici s odborářema a některýma novinářema tady vytvářejí atmosferu typu " no, co si to ta vláda vubec dovoluje, že chce vládnout?".. vláda má plné ustátvní právo vládnout, prosazovat vládní program a dokud má většinu v parlamentu, tak schvalovat příslušné zákony.
11. 11. 2012 | 13:38

český maloměšťák napsal(a):

https://www.youtube.com/watch?v=7H1nxUxc4Dw

Ministru Blažkovi přece ale dávali zakázky i jiní soudcové.
No a navíc zrušil kárné žaloby uvalené /exministrem Pospíšilem/ i na další soudce - nejen na svého někdejšího chlebodárce, že...

Vše je tedy napuosto noumání.

------------
https://www.youtube.com/watch?v=BQ7b9jByZP4&feature=relmfu

"Ucelený systém řešení problémů"

Ha, ha, ha.....:))

:(
11. 11. 2012 | 13:39

mb napsal(a):

( drza zrzka to byl citat arnosta goldflama, ale nevím z jakého filmu, zdravím ... )
11. 11. 2012 | 13:40

Sláma napsal(a):

george se úplně zbláznil. Takže podle vás, george, každý zločin, každá chyba, vše je ospravedlnitelné tím, že před 30 lety bylo hůre? Nás mladší ale už moc nezajímá, co bylo před 30 lety, nás zajímá, co je teď a co bude za rok. Nás zajímá, jakto, že nás jiné postkomunistické země rychle dohánějí a předhánějí a západ nám utíká. Nás zajímá, proč nám zde Kalouskova vláda zavádí orientální zvyklosti (mám na mysli hlavně tzv. rovnou daň, jejímž jsme nejzápadnější baštou, jinak platí jen v Albánii, Kosovu, Bulharsku, Bělorusku a Kazachstánu).
Nás zajímá, proč tato vláda zahazuje šance celých příštích generací, například totálním úpadkem školství a výzkumu.
11. 11. 2012 | 13:44

Karlouš napsal(a):

george
neblázněte
za prvé: komunisti bohužel dostali tolik preferenčních hlasů proto, že tahle vláda vládne blbě a jsou to hlasy proti ní, protože se lidi bojí, že s tím soc. dem nic neudělají
za druhé: i když vládnou levicové koalice a znovu říkám, občané ve volbách to tak chtěli, málo jste je přesvědčoval, tak to neznamená, že se vývoj bude někam vracet, geopolitické rozdělení světa se změnilo, Brežněv dávno prdí do hlíny, takže Moskvu za zadkem nemají a nakonec ani oni sami by to dnes nechtěli. Vždyť se mají dobře. Řada z těch nejhorších překabátila a trůní v pravicových stranách, ti slušnější skončili u soc. dem, a ti, co jsou u komunistů dnes, tak ti mají svoje funkce v parlamentu a jsou spokojení jak želvy. Proč by dělali nějakou Auroru, ti chtějí v klidu dožít do důchodu.
za třetí: asi se budete muset smířit s tím, že střídání pravice a levice je normální, protože tak je rozvržena společnost na celém světě a demokratické principy platí jak pro pravici tak pro levici. Nemusí se Vám to líbit, jako se to nelíbí ani mně. Měl byste se naučit toleranci jiných názorů s tím, že netolerance vede vždycky k totalitě.
11. 11. 2012 | 13:44

Jáchym napsal(a):

11. 11. 2012 | 11:51
krajan napsal(a):
Mne už ten Yosif K. doslova unavuje.On je za tu agitaci placený? Nešlo by s ním udělat něco podobného jako udělali se Šnajdrem? Poněkud ho uklidit na jiný teplý flek?
11. 11. 2012 | 11:54
*********************
:-)
Vy ho ještě čtete, masochisto?
Tak to bude Yosif rád, jste jeden z posledních.
Kupte si konečně jako my bezdrátovou myš s kolečkem a rolujte! Prsty bolí, ale pohyb je zdravý. Navíc se můžete myší drbat /kdekoli!/ a spojit příjemné s neužitečným. :-))
11. 11. 2012 | 13:53

george napsal(a):

Karlouš, Sláma : Já si na tu vaši vizi počkám a rád se budu mýlit. Až nastane chvíle, že to někdo bude dělat lépe, což slibují právě socialisti s komouši ruku v ruce, rád se omluvím. V opačném případě bych byl zvědav, jak budete své příspěvky orientovat vy, až v peněžence, kterou jak vidím poměřujete všechno, budete mít alespoň stejně, ne-li méně. Zatím vidím jen plná parkoviště aut a narvané koše žrádla a nikdo hladem neumírá. Klidně jim věřte, až budou u moci bolševici, zažijete, co dokáží a nemusí k tomu mít Brežněva. Na hranice sice nedají dráty, ale marxismus, kterého se nevzdali dodnes, nám ukáží v praxi. Když vám to nevadí, klidně je volte a věřte jim, já podle vás blázním a vy klidně spěte důvěrou v lepší časy, které nám ta povedená dvojice chystá.
11. 11. 2012 | 13:59

Sláma napsal(a):

Yosif K. obvykle jen lže a mlží. Občas však v jeho přihlouplých grafomanských příspěvcích je i něco zajímavého. Například napsal o církevním majetku: "meli nekdy toto treba v USA?"
V tom Yosif K. uhodil hřebík na hlavičku. V USA totiž nikdy nebyly církve placeny z daní a z otrocké práce poddaných. Proto tam ani tento problém neměli a nemají. Církve jsou placeny pouze a výhradně z nestátních zdrojů - víra je soukromou záležitostí každého člověka.
To je ovšem příklad hodný následování. Církve by měli vrátit státu vše, u čeho neprokáží, že to nebylo placeno z církevních daní nebo z otrocké práce poddaných.
U katolické církve by toho moc nezbylo, ale alespoň by mohla znovu začít s čistým morálním štítem. Takto na ní vždy bude lpět handba toho, jak se nechaly po staletí vydržovat z veřejných prostředků a pak vše vytunelovaly.
Mimochodem - církvení restituce otvírají ústavní možnost restituce majetku KSČ a SSM, znárodněného po listopadu 1989 (a posléze vytunelovaného).
11. 11. 2012 | 14:01

Záškodník napsal(a):

Zrzko
Já ale nejsem ateista a nikdy jsem nebyl.

To s tím kotlíkem byla jenom hyperbola.
Ale samozřejmě věřím v něco jako boží mlýny a očistec.
Jenom hlupáčci se domnívají,že jsou vládci svého života.
To, že nesouhlasím s círk.rest.(a nemám rád katolíky),neznamená,že jsem bezvěrec. Ba právě naopak,všichni skutečně věřící by se od této do nebe volající prasárny měli distancovat.
11. 11. 2012 | 14:06

Sláma napsal(a):

george, vy jste ještě větší hlupák, než si všichni mysleli. Vždyť tady nikomu nejde o návrat bývalého režimu. Tady jde všem o to, aby se z nás konečně stal standardní západní stát, jako je třeba Švédsko, Dánsko nebo Nizozemsko.
To, že zatím žijeme v Kraďákově, za to "vděčíme" hlavně takovým hlupákům, jako jste vy, kteří podporují modrofialové odkláněče, tuneláře a kmotry.
Mimochodem, nepochybně je mezi námi hodně lidí, kteří podle mezinárodních standardů hladoví - nemohou si už totiž dovolit vyváženou a zdravou stravu. Je jich hodně hlavně mezi osamělými starodůchodci, mezi osamělými matkami s dětmi atd.
Mimochodem, sociálně demokratické vlády se střídají ve většině západních zemí u moci se středopravicovými stranami, aniž by se pro tyto země něco dramatického dělo. Naopak, ty země, kde k pravidelnému střídání vlád dochází, tak zpravidla velice prosperují.
11. 11. 2012 | 14:07

český maloměšťák napsal(a):

Sláma
To se takhle sešli v pekle dva novociáni - jeden upálený a druhý oběšený.
Oběšený - jak to viděl a vyslechl si výklad hellboye george...tak vzal nohy na ramena.
Upálený si hellboye george pohrdlivě změřil od hlavy k patě...a řekl mu, že pokud se zde za každou proceduru nemusí platit regulační poplatky ...tak že to teda bere.

Nikdo rozumný a humanisticky založený nemůže chtít návrat do dob, kdy například lidi kvůli čarodějnictví upalovali, nebo jiné lidi- kvůli třídnímu boji.... věšeli.
Nebo například do dob, kdy nebyl toaletní papír.
Kromě tedy těch, co je jim v podstatě šuma fuk, co se kolem děje aktuálně - co se děje lidem, kteří nepatří k jejich klanu, k jejich Mafii...Pro ně je totiž důležité jen to, co se děje jim, jejich rodině, Rodině takovýchto rodin a jejich Kmotrům.
11. 11. 2012 | 14:07

Sláma napsal(a):

To Jáchym. Potvrzuji vaše slova. Yosifa přeskakuji, pokud se ovšem nechci pobavit jeho nebetyčnými výplody. Občam to má kouzlo nechtěného.
11. 11. 2012 | 14:08

george napsal(a):

Slámo, já jsem hlupák, jak píšete, no dobře, chytrolíne. Takže podle vás zde Sobotka s Filipem zařídí po volbách standartní západní stát. Ha,ha, v tom je hlupák určitě ten, kdo v to věří. Nebo se u voleb najde někdo jiný, než standartní figurky socialistů jako na orloji?
11. 11. 2012 | 14:16

Karlouš napsal(a):

George
trpíte stihomamem, je to zvlášť pikantní a dobře patrné když si vzpomenu na tloustnoucího Petra Nečase, jak národu ukazoval ty 2 síťovky. Jak se pravici daří tu síťovku naplňovat je snad zřejmé. I za stoupajícího zadlužení republiky se daně zvedají a reálné příjmy obyvatel klesají, ale Vy si klidně věřte tomu, že je to vláda rozpočtové zodpovědnosti. Ty jejich slogany znějí v uších už stejně jako Grossova věta - myslím to upřímně. Nebudu se s Vámi přetahovat, nemá to žádný smysl, tady většinou nejsou diskutující, kteří chtějí o něčem přemýšlet. Tady jsou raudís a fan kluby a jde o to, kdo dá tomu druhému víc přes hubu.
K tomu umírání hladem - Vy si myslíte, že když mi zloděj ukradne v sámošce peněženku s 500 Kč tak mám být v klidu, hlady neumírám, ledničku mám přece narvanou. Tak jste to myslel ? HDP roste(u nás teda zrovna ne, i když máme ve vládě tu elitu) a pro lidi je pořád míň a míň. No hlavně že geometrickou řadou narůstají cifry na tajných kontech v daňových rájích. Krásný neproduktivní kapitál, který nejde do oběhu, jak vidíte, větší výběr DPH ty plné košíky nijak nezachránily. Takže asi tak plné jako dřív nejsou.
11. 11. 2012 | 14:27

mb napsal(a):

george ... sobotka s falmerem ukážou co umějí ... tak jako to ukázali ti vládnoucí před nimi ... a občané to buď ocení a zvolí sobotku a falmera znovu, nebo to neocení ... a zvolí zas někoho jiného ... třeba modré nebo fialové zloděje, to už je jedno nakonec ...
11. 11. 2012 | 14:29

Carlos V. napsal(a):

Sláma : to myslíte vážně, že by stát měl každému zajistit zdravou a vyváženou stravu ?

Chápu, že bych neměl dopustit, aby lidé, co marně schání práci, umírali hlady. Jak to zařídit - to je jiná otázka. Ale nárok na zdravou a vyváženou stravu ?

Nemůže si každý vyskakovat. Občas i hlad být může, každý svého štěstí strůjcem. Ano, pomáhat je třeba, ale nehovořme proboha o nároku - a už vůbec ne na zdravou a vyváženou stravu.

Zcela v intencích nároku na bezplatný internet či nárokovu dovolenou u moře ...
11. 11. 2012 | 14:30

hekyl napsal(a):

Sláma napsal(a):

george, vy jste ještě větší hlupák, než si všichni mysleli.

Slámo, že se střídáte u počítače se senem ,popřípadě s jinými pícninami?
11. 11. 2012 | 14:36

Drzá zrzka napsal(a):

Záškodník

bez víry by člověk žil těžko. Někdo věří v boha, někdo tomu, že vyhraje první ve Sportce. Někdo věří, že ho po smrti čeká další život; někdo věří tomu, že smrtí nastane absolutní zánik bytosti.

S restitucemi souhlasím, ale zásadně protestuju, proti způsobu vyrovnání.

Jelikož jsem součástí společenství lidí, nemohu být vládce svého života bez ohledu na ostatní. Ve své mysli, ale mohu zůstat svobodná, jak jen si svobodná být dovolím.
11. 11. 2012 | 14:41

george napsal(a):

mb to : Jen mě není jasné, když se zmiňujete o modrých, či fialových zlodějích, proč jaksi zapomínáte na ty oranžové, jej jich také dost, ne?
11. 11. 2012 | 14:42

Caroline napsal(a):

Nebuďte na toho Yosefa tak přísní

já si myslím, že má pravdu. Podívejte se, je potřeba, abysme se tak nějak dohodli, jaké máme ty cíle a šli do toho. Ale ty cíle musí být konkrétní. Protože potom vždycky všichni vědí, co mají tak nějak dělat. A vidí to pozitivně. I ta nálada je důležitá, podporuje tu produktivitu a o to jde hlavně a ne pořád dokola o ničem a skutek utek. Je potřeba do toho dát tu sílu a myšlenku a věci se určitě hnou dopředu. Každá ruka bude zapotřebí. Člověk je tvůrčí a myšlenka k myšlence a dílo je na světě. Ale napřed se tomu musí udělat prostor. A pořádně to lidem vysvětlit a taky je motivovat. Jak je člověk motivovaný, tak jede. Musí se mu stanovit postup, nějaké etapy a cíl. Ten je úplně nejdůležitější. Právě v tomhle vždycky dochází k mrhání silami. Z jedné strany na druhou, mlha přede mnou mlha za mnou a iniciativa se potom vytrácí. A kreativita taky. Když chcete po člověku maximální výkon, tak s ním musíte slušně jednat. A je dobré, aby se to probralo od začátku až do konce. A nejlépe v kolektivu. Protože mezi více lidmi to ten názor člověk nevezme tak osobně, jako že se neurazí, protože ten řekne to a druhý zase to a nakonec vždycky na ty slova dojde. Kdyby se tohle podařilo, tak by se všem žilo mnohem líp. Ta spokojenost, to je taky motiv a tu si nikdo nikde nekoupí, ale zase bez peněz to taky nejde, takže každý hned vidí, jak je to všechno složité. Ale není třeba nic vzdávat, předem rezignovat, stahovat gatě před brodem, lidi se musí povzbudit, to udělá dycky hodně. Možná celou půlku. Nejde to ani všecko tak jednoduše podchytit, jak jsem to napsala, ty problémy jsou opravdu velké, to má Yosif pravdu a v tom bych ho podpořila. Když člověk druhého tak nějak pochopí tak je schopný i něco pro něj udělat a to je taky záruka úspěchu. Takže se tomu nebraňte, pasivita a zpátečnictví se do dnešní dynamické doby nehodí
Yosife, já ti moc děkuji za inspiraci
11. 11. 2012 | 14:45

tata napsal(a):

george

považoval sem VÁS zprvu za možného diskuze,těmi dalšími příspěvky jste se odkopal.Já sem nic nenapsal že chci zpátky bívalí režim...i když můžu zodpovědně říct že sem se jako svářeč měl dobře a ani já ani mé okolí naštěstí nezažilo perzekuci režimu.

OVŠEM při vědomí že ty perzekuce se stavali,přímo zločiny a vraždy v 50 letech jen sem VÁS UPOZORNIL že VAŠE VIDĚNÍ ČERNÉ TEHDY BILÉ TED je neobjektivní,mohl bych VÁM DAT zase plno přikladu kdy vidite neobjektivně zjednodušeně.......navíc to zamě udělali jiní,navíc ty reakce od VÁS ZNAMENÁJÍ JEDNO STRATA ČASU.........vaše argumenty jsou přesně stejné co boužival dřivější režim jen jste slovo kapitalista nahradil socialistou...........JE SMUTNÉ JAK LIDI JAKO VY jsou si podobní stěma byvalimi jen v obraceném gardu...........opravdu na zaslepenost jednobarevného vidění považuji muj čas přiliž vzacný

MB ........myslím že stručné a vystižné...11. 11. 2012 | 14:29
11. 11. 2012 | 14:49

resl napsal(a):

Občan 10:10,
měli vás aspoň zmlátit. Vy, kdybyste cejtil, za zadkem SNB a soudy a ten pořád ještě plátný článek Ústavy, tak byste jim dal deset let. Bez slitování. Jenže už jste jaksi dostali strach.
11. 11. 2012 | 14:49

mb napsal(a):

george ... já netvrdím, že oranžoví zloději neexistují ... myslím, že existují ... no a když připouštíte, že existují zloději modří a fialoví, tak proč vám vadí, že nám zas na pár let budou vládnout rudí s oranžovími ... v čem je problém ?

zdravím ...
11. 11. 2012 | 14:50

mb napsal(a):

ými
11. 11. 2012 | 14:51

george napsal(a):

mb to : Já mám problém v tom, že rudí by nám vládnout už NIKDY neměli. je to stejné, jako že nemohou už nikdy vládnouit nacisti. Němci si to jednou provždy doma vyřídili, na rozdíl od nás. I vy sám naznačujete, že v tom problém nevidíte, pokud se oranžoví s rudými objímají a to je pro mne nepřijatelné. Až se budou objímat modří s oranžovými, tak se vzájemně alespoň mohou koridovat, ale takhle? Lze tedy říci, že je to spíše nenávist osobní jak na jedné, tak na druhé straně a neschopnost se domluvit ve prospěch země. Proto by měli jít od válu všichni, co už jsou tak známí, že je z nich odporno, t. j. všichni se všech stran. Jak to ale udělat, když jsou nacpáni jedni i ti samí znovu nahoře v kandidátkách. Někteří to tam mají až do smrti propachtované a my se na to díváme jako blbci a cpeme ty lístky zase do urny. Proto jsem letos poprvé v životě nešel volit své modré, bohužel to neudělali příznivci oranžových a rudých a výsledek pro mne je, abych šel jako ovce příště volit zase ty modré, abych přispěl k zamezení vlády rudých. To je situace, že?
11. 11. 2012 | 15:02

SuP napsal(a):

resl -
Dobrý.
11. 11. 2012 | 15:04

SuP napsal(a):

george -
To je šichta, pokoušet se vzdělávat "masy" ...
;-)
11. 11. 2012 | 15:08

Ernesto napsal(a):

nicku mb já kdybych měl tu moc tak ihned zítra vše znárodním ! Souběžně bych na určitou dobu uzavřel ruzinské letiště aby z česka ti ptáčci chmatáčci nemohli ulétnout někam do teplých krajin ! Také samozřejmě na omezenou dobu uzavřel hraniční přejezdy ! Dokud by naše dělnické milice nepochytali kmotry mafiánů a jejich přisluhovače a pak je všechny postavil před revoluční kribunál ! Tu škodu kterou českému lidu napáchali by museli nucenými pracemi beze zbytku do koruny nahradit ! Demogracie ano ale bez volnomyšlenkářů v podnikání ! Po konečném vyučtování bych v česku zavedl restriktivní řád ! Země by měla patřit lidem kteří tvoří hodnoty POCTIVOU prací a ne kapitalistickým křečkům kteří myslí jen na sebe a nenejvýš ještě na své rodiny ! Proto již všichni staví protiatomové rezidence aby přečkali případnu atomovou válku ! Ostatní lidé jsou pro takové upíry pouze jen blebs který můžou do nekonečna vysávat ! Občané všichni víte jak to u vás v česku funguje ! Arogance mocných nemá hranice ! V historii již bosí habešané v africe se dokázali ubránit italským kolonizátorům ! Na co čekáte v čeko ,až vás Kakousek stáhne úplně z kůže ? Ernesto
11. 11. 2012 | 15:11

george napsal(a):

SuP to : Už toho nechám, raději plynule přejdu na angl. ligu, než se pokoušet o nemožné. Dík za uznání.
11. 11. 2012 | 15:14

Sláma napsal(a):

Carlos V: zcela zřetelně máte problém s čtením textu. Pokud jsme psal o vyvážené a zdravé stravě, reagoval jsme na toho ubohého zakomplexovaného george, který tvrdil, že u nás lidé nehladoví. Otázku hladovění řešil OSN jako problém a rozeznává dva druhy. Jeden je tehdy, když počet joulů ve stravě nedosahuje záchovné dávce. A druhý, pokud strava neobsahuje to, co má. I to je, podle OSN, typ hladovění.
Anoj, já si myslím, že lidé v západním státě nemají hladově a že se veřejný sektor, nemusí to být nutně stát, má postarat o to, aby nehladověli.
Kdo si myslí, jako vy, že lidé mají mít hlad, tak takové lidí já v tomto státě nechci. Protože to už je hlásání extremismu a ten tady nemá mít místo.
11. 11. 2012 | 15:15

mb napsal(a):

aha ... trochu vám asi rozumím ... já spíš myslim, že by rudí vládnout měli ... a že si za to ´demokratické´ strany mohou sami svým chováním a zlodějnami ...

je fakt, že je to dost humus, že budou vládnout komanči / procesy apod. /, ale asi je to přirozené a asi si to zasloužíme ...

to srovnání s hitlerem ... nevim ... spousta němců vám asi taky řekne že se měli za hitlera fajn / nezaměstnanost klesla apod. /

že demokratický režim nebyl schopen přinutit komunisty vzdát se názvu komunistický ... je ostuda demokratického režimu, ne ostuda komunistů ...

píšete o objetí oranžových s rudými a oranžových s modrými ...

víte, pro mě je mnohem větší mesaliance, když proti sobě mobilisují modří proti oranžovým ... a pak se nám po volbách náhle spojí ... to je pro mne osobně mnohem větší humus ...

takhle aspon víte, že mají oranžoví k rudým blízko / vyjma náhledu na eu a nato / ... a že rudooranžová koalice není nic neorganického ...

napsal jste hezkou věc: neschopnost se domluvit ve prospěch země.

no to rozhodně ... ale to už tady běží nejpozději od roku 89 ...

s rozpadem, štěpením a rozštěpením OF ... tehdy jsme si aspon teoreticky mohli myslet ... že nepřevládne ideologie a mocenské ambice nad schopoností domluvit se ve prospěch země ...

/ von si totiž každej ten prospěch země představuje po svym, nehledě na ty, kterým o žádnej prospěch země nejde, a kteří sledují jen prospěch vlastní, a představte si, některá strana má dokonce institut sebezájmu / imperativ: starej se vždy, výhradně a jen o vlastní prospěch, o nic ostatního se nestarej a neměj morální skrupule / dokonce jako klíčovou tezi ( ideologii strany ) ... ovšemže se jedná o klause a jeho ods /

takže historie ukázala, že jsme to nedokázali ... a jsme skutečně neschopní se spolu domluvit ve prospěch země ...

není tedy důvod nepustit opět komunisty k vládě, a nenechat je se ukázat, co dokážou ...

volte u voleb koho chcete, přeju šťastnou ruku ...

... a zdravím ...
11. 11. 2012 | 15:17

Sláma napsal(a):

George, vy jste opravdu hlupák mimořádného rozsahu. To nechápete, že komunisté mají takový úspěch jen "díky" neschopnosti vás, voličů modrofialových odkláněčů? Vy to jste, george, kdo tu křísí komunistickou stranu a kdo ji umetá cestu k moci!
Sociani by byli nejšťastnější, kdyby byli komunisté na okraji společnosti a měli pod jedno procento hlasů, jako všechny extremistické straně.
Volební propagandu komunistům tady dělá Kalousek, Nečas a george.
Zaveďme sem normální standardní stát západního typu a po komunistech nikdo ani nevzdechne!
11. 11. 2012 | 15:19

resl napsal(a):

ach, ta sláma, nebeskáá
11. 11. 2012 | 15:29

Záškodník napsal(a):

Zrzka
Měl jsem na mysli,jako fatalista, asi něco jiného.
11. 11. 2012 | 15:32

george napsal(a):

Sláma to : Ježíšikriste, už se nedivím, co my jsme to za národ, chodící k volbám. Jen dostane do rukou klávesnici a už plodí takové zvratky, co se nehodí ani komentovat. To se týká také vás, když můžete říci takové hovadiny "Socialisti by byli nešťastnější, kdyby byli komunisté na okraji společnosti". To štěstí asi spočívá v tom, že bez nich by mohli prd prosadit a proto se s nimi paktují už veřejně.
11. 11. 2012 | 15:32

tata napsal(a):

supe........,,tesat do kamene,,george -
To je šichta, pokoušet se vzdělávat "masy" ...

proč je to tak podobný,těm co oba kritizujete???????????
11. 11. 2012 | 15:40

mb napsal(a):

( Sup potřebuje vzdělat ? )
11. 11. 2012 | 15:41

mb napsal(a):

sup to ... mimochodem mi dlužíte odpověď z/na 10. 11. 2012 | 17:55

but it´s up to you ...
11. 11. 2012 | 15:44

Marek napsal(a):

george
a kam si myslíte, že by šli jejich voliči, myslíte si, že by šli volit Kalouska, Nečase a Peakovou ?
i když se Vám to může zdát nepochopitelné, tak česká společnost je odedávna většinově levicová a několika extempore pravice, ať toho z 1997-98 nebo tu nekonečně dlouhou a trapnou story 2006 2008 a hlavně teď, kdy to jde pokaždé do kytek, tak se to zcela jistě nezmění
11. 11. 2012 | 15:45

george napsal(a):

Slámo, mě nevadí, že mě nadáváte do hlupáků mimořádného rozsahu, zakomplexovaného ubožáka a pod., ale vadí mě, že podobná individua mají přístup k počítači, t. j. mají v peněžence i na placení internetu a současně nadávají na dosavadní způsob svého žití pod jhem kruté vlády. Vy budete nespokojený vždy a především v opozici proti každému, kdo nemá stejný názor. Kdyby jste mohl jako kdysi za bolševiků, tak už visím na kandelábru, když narušuji svým postojem vaše kruhy. Vás vzdělávat rozhodně nemohu, protože to nejde. Jste asi od přírody samorost s viděním přes branku domu nebo dveře bytu. Čest vaší práci!
11. 11. 2012 | 15:55

Drzá zrzka napsal(a):

Záškodník

Kdo osud určuje? (Bohy už jsme z toho eliminovali), takže zbývají přírodní zákony, vesmír, souhra náhod, okolí, vy, něco (vyšší síla těžko vysvětlitelná, dosud neprobádaná)?

Tady se řeší osud státu, ale nikdo zatím neví, co bude tou hybnou silou, která současný stav otočí tím správným směrem. A který směr je vlastně ten správný? Na jakých základech vlastně stavíme? Nebo ty stávající musí shnít, aby vznikl základ pro příští? Mnoho otázek, málo společných odpovědí.
11. 11. 2012 | 16:00

george napsal(a):

Marku, mě by rozhodně nevadilo, že by voliči komunistů volili oranžové, nebo jiné levicové strany. To je demokracie, ale socialisti by se měli chovat tak, aby jim nedávali prostor (mimo ně zatím nemají koaličního partnera) a dali se dohromady s jinými, které by vznikly na levé straně, než s nimi. Pak by to bylo o něčem jiném, ale takhle?
11. 11. 2012 | 16:01

vico napsal(a):

george, který slíbil, že půjde sledovat anglickou ligu místo toho ve stavu endorfinově- adrenalinové přiotrávenosti tu už zřejmě vzteky rozmlátil za odpoledne dvě klávesnice, aby nakonec /už ve stavu pozměněného vědomí/ tu všechny pozdravil : "Čest práci!"

Bohužel tihle experti budou zřejmě za každých okolností ODS držet nad vodou. Jako člen Pobřežní hlídky/místo červených plavek má ovšem modré bombarďáky/ bude zachraňovat topícího se Langra nebo Drobila a to i přesto, že mu tito poloutopenci budou pěstí vyrážet zuby a kolenem devastovat jeho rozbolavělé moudí.

Tento George zřejmě i v okamžiku, kdy mu exekutorský mafián bude vymlacovat mozek z hlavy, bude umírat se šťastným vědomím, že alespoň je u vlády Nečas.

Kdo chce kam, pomožme mu tam.
11. 11. 2012 | 16:09

Carlos V. napsal(a):

Sláma, to od Vás je hezké, že mě vyháníte ze státu :-)

Ano, myslím si, že některé lidi až hlad - či jiný "velký" nedostatek dožene k akci. Je samozřejmě otázkou, zda akci pozitivní (sežene si brigádu) či negativní (něco ukradne), ale až nedostatek je donutí.

Samozřejmě jsou skupiny lidí, na které by hlad doléhat neměl - děti, bezmocní invalidé a podobně. Ale existují i tací, kterým bych dostatek nedopřával.
11. 11. 2012 | 16:22

Carlos V. napsal(a):

mb : jsem teda zvědav, čím budou teď bude ODS mobilisovat proti levici ... že zavedou vyšší daně ? Či že zavedou lidem a firmám nové povinnosti a formuláře ? Či že budou hodpodařit s dluhem (rozuměj ještě větším než oni) ?

Stratégové ODS a TOP09 vytušili, že je velice pravděpodobné, že přístí vládu sestaví levice a voliči nejsou ztovna teď na pravici. A tak se naivně stávají levicovým, stačí přejmenovat ODS na SODS (Socialistická ...) a TOP 09 na TOP 48.

Ale domnívám se, že nedostatek pravicových voličů není dán programem, jako figurami a jejich činy, které nejsou pravicové, alébrž zejména přihrávající kšefty sobě či přátelům.
11. 11. 2012 | 16:29

reppop napsal(a):

To Yosif 10. 11. 2012 | 23:42

Jako vždy tady jde o uměřenost. Ale to Vy těžko pochopíte, vy znáte jen dvě alternativy + nebo -. Jste dost zastaralý typ robota. ptingsw
11. 11. 2012 | 16:36

mb napsal(a):

carlos ... pokud to budou necas a spol pytlíkovat ještě 2 roky ( přes tak ctnostná individua jako je dobeš a jeho strana sportu s baumrukem) ...

tak se nechám překvapit co se za ty 2 roky vyvrbí ...

/ teď ještě jestli exkomanč fišer odmítne jmenovat vládu s podporou komunistů ... tak tu máme ústavní krizi a můžeme rovnou poslat nějakej zvací dopis do nějakého spřáteleného zahraničí .../

sami si totiž vládnout zdá se neumíme ...

((činy, které nejsou pravicové, alébrž zejména přihrávající kšefty sobě či přátelům.))

souhlas ...
11. 11. 2012 | 16:39

tata napsal(a):

Vico

bohužel ktěmto lidem se přidá ta VELKÁ ČAST CO JE politika nezajimá podle jejich slov,a darebaci maj pre.LIBÍ SE MI že člověk co na jiny nazor piše že nepouživá mozek,tlachá,nebo se podivuje že normalně poctiví člověk má na internet.........no asi obyčejný člověk má narok jen pracovat,jako by internet v dnešní době byl doklad že teda rozhazuje,ovšem neuvědomuje si že pravě on a jeho politici docilují že se klidně muže stát že komunisti zde budou opět tou nejsilnější stranou.

protože tím že sou mimo sou jako čistí,a pravě proto že levicový volič vidí že ČSSD SE MOCKRAT SPOJILA hlavně na mistní urovni s pravicí,holt to hodí KSČ,ALE TO NENÍ CHYBA ANI KSČ ANI čssd.........když teda pominem její fopa.........ale především chyba lidí jako on a pravice která svým chovaním je naprosto nepřijatelná pro levicového voliče...........krasná věta co napsal to dokladuje...
..........citace.........

Proto jsem letos poprvé v životě nešel volit své modré, bohužel to neudělali příznivci oranžových a rudých a výsledek pro mne je, abych šel jako ovce příště volit zase ty modré, abych přispěl k zamezení vlády rudých. To je situace, že?
JENŽE když on vždy jde volit ty o kterych jste psal at udělaj jakokoliv prasarnu......je jasné že masa a jejich podstatně víc pude proto samé jen v opačném gardu volit pravě ty rudé,protože ty že nebyli u moci připadaj čistí
on píše o Slamovi.....CITACE....Jste asi od přírody samorost s viděním přes branku domu nebo dveře bytu. Čest vaší práci!

bohužel misto aby pravice ukazala jasně jak se zaní se budem myt lepe respektive ukazala že nekrast ,zodpovědnost je to co zdobí pravicové politiky oproti těm levicovým........mame zde vladu kde opak je pravdou přesto on nechape zaklad
11. 11. 2012 | 16:43

tata napsal(a):

CARLOS..........I KDYŽ SE dost často mijíme což je pochopitelné našimi pohledy ale jako z jeden mala pravicových co znám chapete,že vzrustajicí podpora KOMUNISTU JDE NA VRUB NEBYVALE neschopné vladě Nečase.......to dnes jinymi slovy řekl na OVM...Březina
11. 11. 2012 | 16:49

Marek napsal(a):

George
bohužel, pořád to platí a dnes ještě víc než dřív, že kdo nekrade okrádá rodinu a tatáž morálka obrácená naruby se uplatňuje i v politických stranách, kde je slovo kusem hadru a jako základní pracovní metoda se uznává pragmatismus nebo něco ve smyslu Dalíkova slavného výroku - budeme s nimi jako jednat a potom si s nimi vytřeme ...
V tomto smyslu si dávno myslím, že měla ČSSD pragmaticky založit novou levicovou stranu nebo raději 2, každé dát trošku jiné zabarvení, nějaký neobvyklý marketing, tedy určitě ne žádné blbé bilbordy a jít na zteč. Tak to udělala pravice a vyšlo jí to. I když jak je vidět, tak pouze krátkodobě. Ale měla to dobře naplánované, takže po tomhle pravicovém hokynářsko- zlodějském krámku tady už moc nezbude. Ale účastníci si docela pomohli. Dokonce si myslím, že i ta Peake, jako bývalá odéesačka byla už dopředu do těch VV nastrčená, že když bude nejhůř, tak helfne. A pomohla, to se musí nechat nakonec i sobě, je z ní místopředsedkyně vlády za stranu, která neprošla volbami a jejíž počet členů je nižší než u nás na vsi počet obyvatel.
Ale k těm komunistům. Na radikálnější levicovou strunu tady mohla zahrát třeba strana národně socialistická, přechodně by se vyzbrojila slogany, na které slyší voliči komunistů, prsknout tam trošku národních zájmů a odporu k vrácení majetku sudetským Němcům nebo něco na ten způsob. Ale asi by to nemohl dělat Paroubek, jak je vidět v posledních volbách, tak nezabral, ani u těch komunistů. Možná kdyby sebral odvahu a udělal to takový Dolejš, to by bylo asi lepší. No dnes už je pozdě honit bycha, pravičáci jsou vždycky v těch špinavostech o krok napřed, to je jako s tím zločinem, který je o krok napřed před zákonem. Levici by prospěla trocha sportu, aby se jim víc prokrvil mozek a nečekali, až je vždycky pravice, Kubice nebo Babiš nebo kdokoli jiný, kdo se zcela jistě objeví, znovu převálcuje.
Lidem totiž nestačí několik špatných zkušeností, vždycky se najde řada takových, kteří opakovaně sednou na lep a k tomu je zapotřebí důkladná prevence a permanentní školení :(
11. 11. 2012 | 16:50

Literární kritik napsal(a):

Pehe je béčkový thriller.
11. 11. 2012 | 16:56

mb napsal(a):

/// tata má pravdu: bohužel misto aby pravice ukazala jasně jak se zaní se budem myt lepe respektive ukazala že nekrast ,zodpovědnost je to co zdobí pravicové politiky oproti těm levicovým........mame zde vladu kde opak je pravdou ... ///
11. 11. 2012 | 16:56

Meňo napsal(a):

Metanol dál zabijí (už 33. oběť dnes), ale vládě je to jedno, a "jedeme dál" jako by se nechumelilo (dnes na Martina).
11. 11. 2012 | 17:01

Carlos V. napsal(a):

tato, asi se shodneme jne částečně. Ano, za vzrůstající podporu levice může netransparentní vláda Nečase, jehož politika je hloupá, zloděje kryjící a přihrávající kšefty.

Místo snižování administrativy zavádní nové povinnosti, místo nízkých daní daně snižuje, místo rovné daně zavádí progresi. Navíc přihrává prachy svým milcům/chlebodárcům - církvím, bankám, kšefťákům. Nové projekty, nové útraty, nové úplatky, nové dluhy i nové zlodějny.

Ne Nečas to nedělá dobře. Potud asi souhlasíme.

Za vzrůst preferencí konkrétně KSČM ale nemůže Nečas. To je chybou a neschopností ČSSD, která nedokáže nabídnout osobnost typu Fica a která ukazuje svoji kčeftařsjou tvíř na krajích i v obcích. Proto jí levicově ladění občané stále méně věří a stále větší podíl levicových voličů vybírá KSČM.

Z historického pohledu je to vcelku hrůzné. Z taktického ale možná i lepší - než být vazalem KSČM, po volbách půjde možná raději s rostoucími lidovci - a kýmkoliv dalším, kdo bude slabší, než silní komunisti.
11. 11. 2012 | 17:03

ornitolog napsal(a):

mb,
ja bych byl rad kdyby uz zacli pytlikovat rodooranzovy geniove pod vedenim uchechtane lebky. Dnes jsem ho slysel kvakat na Prime, ze DPH az zasedne do hnizda nejvyssiho nebude snizovat, ze mu to co schvalila modra straka vlastne vyhovuje. Take se me libili ti dva politici v OVM. I kdyz jeden byl modra straka a ten druhy rudooranzova kukacka, tak si spolu naramne rozumeli. Ze by 2 ptaci stejneho peri?
11. 11. 2012 | 17:08

mb napsal(a):

ornitolog ... ja dnes na telku nekoukal ... ale treba máte pravdu ...
11. 11. 2012 | 17:10

tata napsal(a):

CARLOS
tentokrat nejsme ve při,já mockrat psal že ČSSD JE PROMĚ ČÍM DAL HUŘ VOLITELNÁ STRANA,a že komunistum to zatím podotíkám zatím dát nemohu.i kvuli tomu co zde bohužel tak jednostraně popisuje GEORGE.

jenže když tady sou georgové a stím co sem citoval co piše,a promě se stane nevolitelná ČSSD PROTOŽE SE SPOJÍ třeba s ods jako za Zemana........a z vědomostmi co vím jak zde bohužel vždy vladla pravice zatím,stím jak to pravě svadí na voliče jak sme tupí,že nevidíme jaké dobro koná.........nezbude mi to než hodit komunistum,nebot vím že je hloupost že budou znarodnovat,navíc když začnou krast tak se ušpiněj a definitivně skončej,navic když to jo budou dělat huř než NEČAS maximalně dyl jak za 4 roky po nich neštěkne pes.

Nezlobte se abych to nedal komunistum hlavně zaleží na tom jak se bude chovat pravicová vlada,nebot když mě zklame čssd a nemá odtoho daleko se skřipěním jí to davám........a bude promě přijatelná vlada s prava proč bych jí to nedal.........stačí byt zodpovědná ,nekrast........pak i socialní dopady budou pro muj pohled přijatelný
11. 11. 2012 | 17:19

Marek napsal(a):

Carlos
nemyslím si, že za nárust preferencí může soc.dem., protože nedokáže nabídnout osobnost typu Fica. Vzpomeňte si na tu hysterii kolem Paroubka, byl pro pravici něco jako rudý hadr na býka. Jistěže Sobotka není typem silného lídra, je to tradiční a schopný místopředseda, dokáže dobře argumentovat, ale nedokáže strhnout, což by politik měl.
Ale snad mi nechcete říci, že těmi lídry jsou v KSČ soudruzi Filip, Kováčik a Semelová ? Tak proti těm mi přijde Sobotka jako svěží vánek (jen ne Topolánek)
11. 11. 2012 | 17:22

tata napsal(a):

ornitolog

nezlobte se ano přimo sem trpěl jak byl SOBOTKA NESCHOPNEJ.ale uplně s jineho duvodu a to že nedokaže reagovat a přesně sem čekal že stím někdo vyjde,

TAKŽE JE pane nebetyčnej rozdíl zvednout daně respektive DPH jako ho snížit a prakticky kvuli tomu samému je to pro VÁS MOŽNÁ NEPOCHOPITELNÉ ALE STAČÍ NATO SELSKY ROZUM,a sledovat jine připady zdražovaní a naopak třeba snižení co to nese pro spotřebitele a pro stát.

Tak po lopatě snad to pochopite.........když zvednete DPH MUŽE TO MYT praví opak musite jit jen na určitou hranici zde už začiname byt na te hranici kdy je to spíš kontraproduktivní.........proto proti tomu levicový pohled bojuje.

OVŠEM jestli to někdo docilí jako tato vlada tem poněm už prakticky nemá možnost to vratit..........nebot se zakonitě stane že snižení je nasto procent min vybrat do statniho rozpočtu ale na 80 procent jisté možná i víc že ceny zustanou na stejno,,,,,,takže to je uplně jinej přiklad a bohužel vy si nemužete dovolit to snižit
11. 11. 2012 | 17:30

mb napsal(a):

marek ... proč by politik v demokratickém systému měl strhávat na úkor pečlivé argumentace ... ???

proč by politik měl být dryáčník a buldozer ( paroubek, zeman )

a ne argumentátor a vyjednavač ??? ( špidla, sobotka )

strhávat má revoluční či restaurační vůdce ... ale proč politik ve standardní demokracii u standardní politické strany ... ?

/ strhával klaus ... a mrkněte jak to dopadlo ... /
11. 11. 2012 | 17:36

Marek napsal(a):

tato, proč je pro Vás čssd na hraně, že přemýšlíte, jestli to nehodíte komunistům. Co dělají až tak špatně, že jste Vy, pro mě rozumný člověk, schopen přemýšlet o komunistech ? Nějak to nechápu ...
11. 11. 2012 | 17:37

Carlos V. napsal(a):

Marku, Paroubek je určitě vůdčí typ, ale ve srovnání s Ficem mu chybí mnoho - obratnost, šikovnost a snad i inteligence. Vždyť Parobek se porazil vlastně sám.

Kdo se Sobotka ? Standartní .. kancelářská nula. Administrátor, vykonavatel, a ani v jednom příliš schopný. Ten vám levici nesjednotí.

A že komunisté nemajá takové schopné leadery ? Oni je zatím nepotřebují. Nemusí vysvětlovat Grosse, Palase, Ratha, Bendu aj. Ňejsa u lizu, nemusí se obrňovat vůči kšefťákům. A tak - čistě potichu, žijíce z doufání, historie a selektivní paměti - tiše a pomalu posilují.

Ano, až budou oni opravdouvou součástáí vlády, vše se možná změní. Doufejme, že po francouzsku. Ale je čistě chybou ČSSD, že vše nešlo slovenskou cestou.
11. 11. 2012 | 17:37

vico napsal(a):

Tata : rozumíme si. Nick Sláma je někdy až zbytečně podrážděný, ale při diskuzích s georgy se mu ani nedivím. Zřejmě je to vysokoškolák, který pokud vůbec zažil "totalitu", tak tu z 80.let t.j. éry tzv gulášového socialismu. Kdo si dá tu práci, tak zjistí, že ročně na jednoho obyvatele bylo zkonzumováno 90 kilo masa - tedy výrazně více, než-li nyní a lidi si masově stavěli tzv paneláky "naležato" - dvougenerační krychle, které i dnes jsou nepřehlédnutelné a roubí každé město a městečko. S osobní zkušeností s normalizačním šedivým bezčasím jen málokdo při strašení "Vítězným únorem" se roztřese jako ratlík, kterému spadla zimní dečka.

Modrý "George" ,a to je příznačné, se tu ohání stejnými argumenty, jako představitelé gulášového socialismu. Je co žrát, košíky jsou přeplněné žrádlem, tak co chcete.Bolševický virus, který si barvy nevybírá, se nakonec u nicka Georga projevil. Z temnot jeho podvědomí se mu do úst probral výkřik : Čest práci! To na tyto lidi, kteří dodnes nepochopili o čem demokracie je, sedí.

Sláma totiž správně uvedl, že když nic jiného, tak už samotný fakt totálního vystřídání vládní garnitury posílí fungování demokracie.

Proto je pro mně opravdový politický zmetek Fischer jako prezident absolutně nevolitelný. Už teď vytrubuje, že výsledky voleb ať už budou jakkoliv jednoznačné, nebude absolutně respektovat.Tento karierní normalizační komunista/právě z období konzumně gulášového socialismu/ je neprůhlednou a podivnou postavou kdykoliv připravenou opětovně selhat. Bude dávat školení antikomunismu těm, proti kterým se před pár desítkami let vymezoval jako proti živlům rušícím budování rozvinutého socialismu.

Docela nesprávný je i názor Carlose, který uvádí, že rozmach komunistů zapříčinila ČSSD, která je nedůrazná a umožňuje komunistům snadný život. Fico chybí!

Ve skutečnosti je ČSSD momentálně jedinou opravdu velkou stranou, absolutně dominantní a nemající odpovídajícího spoluhráče. Odmyslím-li si poslední parlamentní volby, které se odehrály v atmosféře modrokojzarského mediálního vyšilování přerůstající v hysterii, tak volební výsledky ČSSD jsou až drtivě vítězné. Ne, ČSSD je na hranici svých možností a ani Fico by je už nijak nepřekročil. Rozlezlost KSČM má na svědomí celá tahle modrá banda, která přes slovně deklarovaný příklon k západu nás zcela vědomě odvádí na východ. My přece zejména za Nečase opravdu z Evropy odcházíme! Přesouváme se krok za krokem na východ - nejde o přesun do dřívějšího reálného socialismu, co tu různí političtí oligofrenici píší, ale o přesun do ruské sféry vlivu. Staneme se blízkým ruským zahraničím. V tom jsou si ODS a KSČM za jedno /Další vysvětlení Georgova výkřiku "čest práci"/.
11. 11. 2012 | 17:38

mb napsal(a):

... hitler taky uměl celkem strhnout ...
11. 11. 2012 | 17:41

Carlos V. napsal(a):

mb : proč v současné ČSSD nestačí argumentátor a vyjednavač ?

Protože ČSSD hrozí velmi reálně osud horší ODS. Místní šíbři si zcela obdobně rozeberou stranu, navíc mají vedle sebe komunisty, kteří pod heslem "kdo nic nedělá, nic nezkazí" zíkávají na úkor ČSSD. A tak místo raketovéo nárůstu v dobách neschopné vlády Nečse ČSSD ztrácí. Ne, to není doba pro administrátory...

p.s. promiňte, ale označení administrátor mi na p. Sobotku sedí mnohem více, než argumentátor.
11. 11. 2012 | 17:44

mb napsal(a):

Bude dávat školení antikomunismu těm, proti kterým se před pár desítkami let vymezoval jako proti živlům rušícím budování rozvinutého socialismu.

... to je ale typisch ... takže je to spíš kvalifikací pro prezidentský post ... honzík je jedním z těch špatných z nás ... normalizační produkt ...
11. 11. 2012 | 17:45

mb napsal(a):

carlos ... a koho tedy doporučujete na místo sobotky ???

haška ??? / s jeho dvaceti funkcema které všechny zvládá ??? /

já mám rád dienstbiera ... myslím že se nezaprodal a nezaprodá ... ale asi bude v té straně dost izolovanej myslim ...

vidíte v čssd nějaké skutečné osobnosti ... ???

zdravím ...

/může být že je spíš administrátor, ale argumentovat umí, anebo ne ? /
11. 11. 2012 | 17:47

tata napsal(a):

VICO...........ANO myslím že převažně myslime a razíme stejně
11. 11. 2012 | 17:48

Marek napsal(a):

mb
tak je to tím, že si to žádá doba a my ještě nejsme ve standardní demokracii, bohužel. Je to jako třeba s tou korupcí, kde se pravice brání přijímání tvrdších opatření s poukazem na to, že ta dosavadní stačí. Nestačí. Když se rozmohl nějaký nešvar, je nutné přijmout taková řešení, aby byl eliminován. Je to jako rovnováha v přírodě, když se třeba přemnoží hraboši nebo nějaký jiný druh, tak se proti tomu zakročí.
A tak je to i s těmi politiky. Jistěže máte pravdu v tom, že ve standardní demokracii by lidé o politikovi, či prezidentovi ani moc vědět nemuseli, protože by to všechno fungovalo, je to tak v řadě západoevropských států, třeba taková Merkelová, dobrý příklad šedé myši, která svoji zodpovědnost příkladně zvládá. Už jinak je to v USA, snad jste ten tyátr s těmi mávátky sledoval a voliči se mnohdy rozhodovali na základě jedné nebo dvou televizních debat, který z kandidátů je víc zaujal.
Prostě u politika je to výhoda, jakýsi bonus, pokud má nějaké to charisma. Ale je pravda, že v našem většinově modrém mediálním světě by zřejmě neobstál ani Obama, natož Sobotka. Sice nemá bradavici, ale zase má rovnátka a pleš.
Aby nedošlo k omylu, ani mně se nelíbí dryáčnický styl kohokoli, Zemana, Paroubka, Kalouska, Klause ....Mám na mysli jiný styl, takový trošku umělecký dojem. Musíte vycházet z reality, mnozí voliči jsou naprosto iracionální a pečlivě volené argumenty v profesorské přednášce je vysloveně nudí a usínají. A potom to u voleb tak vypadá
11. 11. 2012 | 17:52

Carlos V. napsal(a):

Vico : ať už je to s Ficem a ČSSD jakkoliv, Fishera také nemusím. Ne, kvůli jeho "rádoby" slibu nejmenovat vládu s komunisty - ale proto, že mu neveřím.

Lidé vstupovali do KSČ. za různých podmínek. Znal jsem členy z období po válce, kteří se prostě nechali strhnout - pak třeba vystřízlivěli, ale ze strachu nevastoupili.

Znal jsem lidi, co vstoupili 1967-68. Doba byla taková, že slibovala změny a KSČ se mohla zdát tahounem.

Ale vstoupit v druhé polovině 80-tých let, v oné době gulášového socialismu ? To nebyla jakkoliv pomýlená ideologie, to už nebyl ani nátak let 70-tých (když nevstoupíš...), to byla čistě prospěchářská křivárna, kdy vstupovali jen karieérychtiví hajzlíci.

Ano, pan Ficher by u mě získal, kdyby odmítl jmenovat i bývalé komunisty. To by ale ovšem musel hned po inaguraci spáchat harakiri.
11. 11. 2012 | 17:53

mb napsal(a):

ale jo ... máte do značné míry pravdu ...

Zabij bobra: citace langer: ty chceš jako zabít bobra, abys zachránil strom, jo ... ???
11. 11. 2012 | 17:55

mb napsal(a):

( kdyby fišer po inauguraci spáchal rituální harakiri, tak by pak nedokázal nejmenovat zvítězivší či vládnoucí komanče, protože fišer není ( na rozdíl od nečase a jeho vlády ) zombie ... )
11. 11. 2012 | 17:58

Záškodník napsal(a):

Zrzka

Domníváme se,že nějak ovlivňujeme chod dějin a zatím je už dávno rozhodnuto za nás(mám na mysli vyšší moc).Zmocňuje se mě čím dál víc takový pocit,že to nějak nemáme v rukou-že si prostě musíme projít vším,co nás (i jako národ) potkává.
Jenže my nějak máme dar vybrat si vždycky tu blbou cestu(38,48,68,89).
Buď nás to zocelí nebo úplně zničí.
Mb

Vy jste nevyléčitelný optimista.
Závidím vám,že ještě dokážete důvěřovat politikům.
Nemlich poté,co předvedl ten váš kníže.
11. 11. 2012 | 18:01

mb napsal(a):

záškodník ... to neni muj kníže ... :-))

/ tedko verim dienstbierovi, že je slusny clovek ... :-) /

a uvidime, treba ani zeleni nazačnou krást, pokud se náhodou někdy dostanou (opět) k moci ...

... zdravim ...
11. 11. 2012 | 18:04

Carlos V. napsal(a):

mb : nechtějte po mě, pravičákovi, abych radil ČSSD :-)
ale Hašek, to je pěkná cesta k pravolevé koalici a marginalizcai ČSSD (a posílení 'CSSD).
Dienstbiera - přes všechno, co o něm vím, posoudit nějak nedokážu ...

Hledejte, přátelé :-)
11. 11. 2012 | 18:05

Alf napsal(a):

Strany mafiánského kapitalismu ODS a TOP09 ze zásady nevolím a ani je nepovažuji za pravici. Oni se tak označují, protože na levici již není místo. Ale jejich skutečným zájmem je jen řádně podojit stát ve stylu Koženého, Janouška či Hávy. Svobodní jsou jen fanklubem Pružinského alias Klause. Člověka , který před převratem opěvoval RVHP ve své dizertační práci. Za jedinou pravicovou stranu pokládám Pravý Blok. Bohužel ji voliči ještě neobjevili a má tudíž pouze pod 1% hlasů , ale i tak má hlas pro Pravý Blok větší smysl než vyhozený hlas pro tunel-strany ODS a TOP09.
11. 11. 2012 | 18:05

Sláma napsal(a):

Marek napsal: "Dokonce si myslím, že i ta Peake, jako bývalá odéesačka byla už dopředu do těch VV nastrčená"
Ano, to si myslím také. Paní Peake se před volbami profilovala, jako že bude bojovat s dinosaury a najednou má naprosto kachní žalůdek a účastní se té nejhorší politické korupce naprosto bez uzardění...
Otázkou je i ten Rath. Také byl členem ODS ...
Teď posloužil svému účelu, za pár týdnů ho v tichosti propustí a odjede si užívat své "odstupné" do některého daňového ráje ... Možná i s paní Peake, pokud tu ovšem nečeká zářná kariéra v barvách ODS. Něco jako Marek Benda. Ten se svým otcem pomáhal zlikvidovat Křesťanskou demokratickou stranu a tak má asi kariéru v ODS jako odstupné ....
11. 11. 2012 | 18:06

Elév napsal(a):

Není co dodat Pane Pehe,
pravice jásá jak se každý rok zvyšuje DPH a výběr je menší a menší. Nemusíme totiž odvádět daně a DPH a wo tom to je.
Holt my podnikavější musíme být vo fous napřed.
Je úsměvné, když strana ODS musí na hlasování pozvat nepravomocně vodsouzenýho, aby se zachránila.
Ze Strakovky a od kolaličních partnerů je stále zřetelněji slyšet ještě vydržme 2roky, ještě vydržme 2roky ...
11. 11. 2012 | 18:08

Carlos V. napsal(a):

jsem *&*(%&*
velká koalice by znamenala posílení komunistů, ne ČSSD ...
11. 11. 2012 | 18:08

tata napsal(a):

Marek..........zaprvé špatně intepretujete co sem chtěl tím říct nebo naopak se já špatně vyjadřil,oproti jinym nekoketuji zatím to hodit komunistum.

jen sem zduraznil že kdyby nastala doba tak to určitě nemohu hodit modrým a hodím to komunistum.......nebod to strašení s komunistama se musím smat sám osobně sem spíš bojovatel s větrnymi mlyny a idealista ja bohužel podle toho žil respektive bohužel je špatně ja bych neměnil.ALE ŽE SEM IDEALISTA a v mladí sem jim věřil,a přece jen považuji za chybu že sem tak relativně dlouhou dobu jim pomalu věřil vše do svych 23 let a stím co dnes vím o zrudnosti 50 let,a přehmatum naslednych let i když mě osobně jako dělnika to nikdy nepotkalo........mám určity blog jim to dát,když vesvych řadách maj lidi typu semelkové..........ale na druhou stranu považuji BOHUMINSKÉ usnesení za přežitek jen nahravaní a využivané neschopnou a zlodějskou pravicí........nechapu proč by ČSSD NEMOHLA VYUŽIT HLASY komunistickych poslancu.......když pravice taky nemá skripule je využívat,např. KLaus šel přimo k nim jednat o podporu jeho znovuzvolení a předtím byl i hlasy jejich zvolen....takže se směji strašením a vtomto směru nechapu na setrvaní tohoto.

Ohledně skřipění ohledně ČSSD.........NEBOT KDYŽ KRITIZUJI ZLODĚJE V PRAVO NEMOHU SE SMIŘIT SE ZLODĚJI V ČSSD........a že jich je,nebo koketovaní s opoziční smlouvou,nebo ve své podstatě její neschopnost využít tragického vladnutí Nečase,KTOMU třeba přispivá co sem psal víše o dnešní neschopnosti SOBOTKY SE NECHAT se přitlačit ke zdi a nechat pravě prostor jako že ČSSD SICE KRITIZUJE ZVÍŠENÍ ale snžovat DANě nebude.........proč si mužete přečíst víše

stačí VÁM MÉ VYSVĚTLENÍ?
11. 11. 2012 | 18:08

mb napsal(a):

carlos .. kdyz obvinite cssd z vzestupu komančů ( s čímž já rovněž ve shodě v vicem a tatou nesouhlasím ) a tudíž se do levice a levičáků montujete ... tak proč byste nemohl prozradit svůj typ ... ??? / já tam vidim snad jen toho dienstbiera, dřív se mi líbila buzková ... jinak je to asi na osobnosti úhor, nevim ... zdravim ...
11. 11. 2012 | 18:09

tata napsal(a):

MB...........vtom souznime..........FISHER,ZEMAN.........BR

zkusím věřit DINSBIROVI jako VY ,snad se znej nevyklube Gros........celkem mě vadí že oněm nevím více,ovšem druzí hlavně ty na čele vemě vyvolavaj vyražku ty pod nim preferenčně sou zase proti těm ve předu bez šance

Carlos kurně nak se shodujem to je divný
11. 11. 2012 | 18:15

Otakar Libeš, Ústí n/Labem napsal(a):

Všichni máte v něčem pravdu. Tu svoji. Nikomu nemíním vyvracet jeho názor. V r.1968 bylo 20 let po vítězném únoru 48 a lidé toho měli už dost. Tak se narodilo Pražské jaro. Pak přišlo československé léto 68, a následky jsme nesli dalších 21 let. Nikdo z novodobé vládnoucí garnitury neuměl lidu říct, kdo konkrétně armády spřátelených zemí povolal, kdo vlatně držel 21 let opratě ve vládě a o potestání ani nemluvě. A nikdo nebyl tak razanntní, aby po sametu komunistickou stranu zakázal! A teď se najednou vytahuje její nebezpečnost. Tak to jste tak trochu 23 let spali jak šípková růženka. A jak dopadají každé volby? Koho si lidé zvolí, tak jim jen 4 roky dokazuje, že jen oni jso ti praví a orají pole zezdola nahoru, protože opozice orá zprava doleva a obráceně. Po sametu zněly jen samé tvrzení že. "máme demokracii a volnost a teď už můžete všechno!" Ale demokracie není to, že si budu dělat co chci, ale! DEMOKRACIE JE TO, ŽE NEMUS9M DĚLAT TO, CO NECHCI!!!!! A to je ku..a rozdíl. A o svědomí a chování našich vládních špiček (nebo spíš spodků) ani nemluvě. Copak je tak těžké pochopit, že ne každý chce podnikat? Že ne každý chce být milionář? Ale většina lidí chtělo slušně pracovat, slušně žít a nabytou svobodu využíttak, že může být každý rok u moře. Kdekoliv, podle jeho peněženky. A kdzž se dožije důchodu, tak si ho užít a vozit se v autokaru po výletech, jako naši západní sousedé! Za to jsme cinkali klíčema! A jako důkaz, že se vždy zneužije síla lidu k mocenským tahům, je naše vláda.OL
11. 11. 2012 | 18:21

mb napsal(a):

( tata ... myslim že dienstbier je natolik osobnostně na úrovně, že nemá žádné křivárny zapotřebí ... zdravim ... )
11. 11. 2012 | 18:28

Občan napsal(a):

Tak nám ta béčková detektivka (thriller) nabývá nových rozměrů, které už tak béčkově nevypadají.

VZP se totiž spolu s MZd předběžně dohodla, že ÚHEM a RÚ schramstne Jurásková, kterí řídí VFN v Praze.
Hezky si to kucí připravují na privatizaci...
11. 11. 2012 | 18:29

Záškodník napsal(a):

Tata

Toho Dientsbiera bych ještě pochopil,ale vychcá.. Fischera?

Ale nemalujte si to-ČSSD je stejně prohnilá,jako ODS a Topinky.
Vzpomeňte si,kdo byl v Monte Argentariu s Topolem a Romanem.Pokud mi paměť slouží,byl tam s mladou milenkou taky Urban - oficiálně samozřejmě zastánce "obyčejných lidí",neoficiálně milovník luxusu.
A Paroubek si létal pro své šik růžové pulovry až do Londýna.

Zrovna jsem se dočetl,že naše "protikorupční" Pík prodala Janouškovi vilku za 57 mega.To tam ale museli mít nejmíň pozlacené kohoutky.
Zvláštní je,že ji vůbec nikdo nevyšetřuje.

Tahle zločinecká vláda je opravdu to nejhorší,co nás kdy potkalo.
Totální mravní úpadek.
Já už se nebudu divit ani tomu,až se tady budou falšovat volby jako v Bělorusku.
Ti se tam budou držet zuby nehty dokud občané nevezmou vidle do ruky.Jinak to nevidím.
11. 11. 2012 | 18:29

český maloměšťák napsal(a):

Otakar Libeš, Ústí n/Labem
To chce klid. Ještě se možná do zdravotnického sedla vrátí Julda s Marečkem a budou se autokarem vozit sem a tam nejen důchodci.
Třeba z jedné nemocnice do druhé - aby nakonec zjistili, že bez řádného a mastného doplatku je nepřijme žádná.

P.S. Ono je jedno, jestli je firma česká.... nebo třeba marťanská.
Důležité je, zda v ní lidé pracují rádi... anebo by ji radši celou vyhodili do povětří. A zda ta práce má smysl anebo je výsledný produkt spíše jen odpadem, než nějakou hodnotou - dlouhodobě platnou. A zda firma platí solidně a včas nejen mzdy - ale i daně...anebo jede na švarcsystém a almužny - které navíc vyplácí se zpožděním anebo vůbec ne.
11. 11. 2012 | 18:34

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Aktuálně.cz Blog · Atapana Mnislav Zelený B Baar Vladimír · Babka Michael · Balabán Miloš · Bartoníček Radek · Bartošek Jan · Bartošová Ela · Bavlšíková Adéla · Bečková Kateřina · Bednář Vojtěch · Bělobrádek Pavel · Beránek Jan · Berkovcová Jana · Bernard Josef · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Blažek Kamil · Bobek Miroslav · Boehmová Tereza · Brenna Yngvar · Bureš Radim · Bůžek Lukáš · Byčkov Semjon C Cerman Ivo · Cizinsky Ludvik Č Černoušek Štěpán · Česko Chytré · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Davis Magdalena · Dienstbier Jiří · Dlabajová Martina · Dolejš Jiří · Dostál Ondřej · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořák Jan · Dvořák Petr · Dvořáková Vladimíra E Elfmark František F Fafejtová Klára · Fajt Jiří · Fendrych Martin · Fiala Petr · Fibigerová Markéta · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Gargulák Karel · Geislerová Ester · Girsa Václav · Glanc Tomáš · Goláň Tomáš · Gregorová Markéta · Groman Martin H Hájek Jan · Hála Martin · Halík Tomáš · Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hapala Jiří · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Heroldová Martina · Hilšer Marek · Hladík Petr · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holásková Kamila · Holmerová Iva · Honzák Radkin · Horáková Adéla · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hrabálek Alexandr · Hradilková Jana · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubálková Pavla · Hubinger Václav · Hülle Tomáš · Hušek Radek · Hvížďala Karel CH Charanzová Dita · Chlup Radek · Chromý Heřman · Chýla Jiří · Chytil Ondřej J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jelínková Michaela Mlíčková · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kaláb Tomáš · Kania Ondřej · Karfík Filip · Karlický Josef · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Pavel · Klíma Vít · Klimeš David · Klusoň Jan · Kňapová Kateřina · Kocián Antonín · Kohoutová Růžena · Koch Paul Vincent · Kolaja Marcel · Kolářová Marie · Kolínská Petra · Kolovratník Martin · Konrádová Kateřina · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Koutská Petra Schwarz · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kučerová Karolína · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kupka Martin · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Máchalová Jana · Maláčová Jana · Málková Ivana · Marvanová Hana · Mašát Martin · Měska Jiří · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minář Mikuláš · Minařík Petr · Mittner Jiří · Moore Markéta · Mrkvička Jan · Müller Zdeněk · Mundier Milan · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Návrat Petr · Navrátil Marek · Němec Václav · Nerudová Danuše · Nerušil Josef · Niedermayer Luděk · Nosková Věra · Nouzová Pavlína · Nováčková Jana · Novák Aleš · Novotný Martin · Novotný Vít · Nožička Josef O Obluk Karel · Ocelák Radek · Oláh Michal · Ouhel Tomáš · Oujezdská Marie · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Pavel Petr · Pavelka Zdenko · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Peka Karel · Peksa Mikuláš · Pelda Zdeněk · Petrák Milán · Petříček Tomáš · Petříčková Iva · Pfeffer Vladimír · Pfeiler Tomáš · Pícha Vladimír · Pilip Ivan · Pitek Daniel · Pixová Michaela · Plaček Jan · Podzimek Jan · Pohled zblízka · Polách Kamil · Polčák Stanislav · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rakušan Vít · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Reiner Martin · Richterová Olga · Robejšek Petr · Ruščák Andrej · Rydzyk Pavel · Rychlík Jan Ř Řebíková Barbora · Řeháčková Karolína Avivi · Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schneider Ondřej · Schwarzenberg Karel · Sirový Michal · Skalíková Lucie · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slejška Zdeněk · Slimáková Margit · Smoljak David · Smutný Pavel · Sobíšek Pavel · Sokačová Linda · Soukal Josef · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Strmiska Jan · Stulík David · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Sýkora Filip · Syrovátka Jonáš Š Šebek Tomáš · Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Šindelář Pavel · Šípová Adéla · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šojdrová Michaela · Šoltés Michal · Špalková Veronika Krátká · Špinka Filip · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štěpán Martin · Štěpánek Pavel · Štern Ivan · Štern Jan · Štětka Václav · Štrobl Daniel T T. Tereza · Táborský Adam · Tejkalová N. Alice · Telička Pavel · Titěrová Kristýna · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomek Prokop · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Tůma Petr · Turek Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Vacková Pavla · Václav Petr · Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Vančurová Martina · Vavruška Dalibor · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Vhrsti · Vích Tomáš · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojtěch Adam · Vojtková Michaela Trtíková · Vostrá Denisa · Výborný Marek · Vyskočil František W Walek Czeslaw · Wichterle Kamil · Wirthová Jitka · Witassek Libor Z Zádrapa Lukáš · Zajíček Zdeněk · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zima Tomáš · Zlatuška Jiří · Zouzalík Marek Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael · Žantovský Petr Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy