Jak se pozná demokratická strana

08. 12. 2012 | 09:31
Přečteno 9503 krát
Sociální demokraté jsou terčem kritiky, protože místo hledání koalic s „demokratickými“ stranami vytvořili ve většině krajů koalice s komunisty. Například místopředseda ODS Jiří Pospíšil se rozčiluje, že v Plzeňském kraji, kde ODS vyhrála krajské volby, nakonec ČSSD raději uzavřela koalici s KSČM. Proč prý raději nehledala shodu s „demokraty“?

To jsou slova do pranice, a proto neuškodí podívat se na „demokratičnost“ stran, které Pospíšil jako partnery nabízí. Jeho strana například vyšachovala po sněmovních volbách v roce 2010 vítěznou ČSSD, což zdůvodnila programovým průnikem s TOP 09 a Věcmi veřejnými. Udělala tedy totéž co ČSSD v Plzeňském kraji po krajských volbách. O co víc demokratická než KSČM ale VV byly?

Neměla by demokratická strana mít přehlednou vnitřní strukturu a skutečné členstvo a nebýt pobočkou soukromé bezpečnostní agentury? ODS přesto považovala véčkaře za dostatečně „demokratické“. Nyní spolupracuje ve vládě s LIDEM, zhruba stočlenným, nikým nevoleným pohrobkem VV, kterému slibuje odměnou za podporu církevních restitucí vytvoření vlastního sněmovního klubu a jeho předsedkyni chce dokonce svěřit post ministryně obrany. Opravdu velmi „demokratické“!

Ani samotná ODS, ač má slovo „demokratická“ v názvu, není dnes zrovna synonymem demokracie. Její významný představitel Jan Zahradil napsal, že se symbolem ODS stala např. tlustá býčí šíje, opásaná zlatým řetězem, či za podvod pravomocně odsouzený vekslák, nebo tzv. "podnikatel" s evropskými fondy a veřejnými penězi, popř. místní don Vito Corleone, bez jehož souhlasu nelze jmenovat ani hajzlbábu na veřejném záchodku.

I ČSSD má svoje kmotry, ale není těmito lidmi z různých důvodů prolezlá tak jako ODS. Když Pospíšil vyčítá ČSSD spolupráci s údajně nedemokratickou KSČM, měl by vysvětlit, o co demokratičtější je jeho strana. Proč se asi spoustě lidí vybaví slova jako „prachy“ a „stranická pokladna“, když právě ODS začne mluvit o „racionalizaci vládnutí“ v podobě sloučení ministerstva dopravy, kudy protéká spousta peněz, s ministerstvem s ministerstvem průmyslu a obchodu--to vše pod vedením Martina Kuby spojovaného s jihočeským kmotrem Dlouhým?

Jinými slovy: jediným rádoby kritériem „demokratičnosti“ stran, jako je ODS nebo TOP 09, je dnes už jen to, že nejsou komunistické, přičemž jejich antikomunismus se nepoměřuje praxí dnešní KSČM, ale bývalým režimem. Takový punc „demokratičnosti“ ovšem oslovuje ve společnosti traumatizované asociálním vládnutím pravice stále méně lidí.

Z některých po minulosti nostalgických komunistů se leckomu může oprávněně zvedat žaludek, ale demokracii ohrožují mnohem více pánové s kmotrovskými espézetkami, kteří schůzují v předsálích sjezdů ODS. Manipulace státních zakázek a systémová korupce, kterou tito lidé symbolizují, jsou rakovinou demokracie. Popletené názory některých nových krajských funkcionářů KSČM, vesměs v důchodovém věku a bez lidových milicí i Sovětského svazu v zádech, jsou dnes už jen vředy na těle demokracie, nikoliv rakovinou.

Možná až si tohle Pospíšil uvědomí, pochopí, proč je pro ČSSD přirozenější vytvářet dnes koalice s KSČM. Vesměs falešné morální rozhořčení ČSSD klidně může přenechat pravici a její tenčící se voličské bázi, protože jak samotná existence komunistické strany, kterou vládnoucí pravice nedokázala v prvních letech po roce 1989 zakázat, tak dnešní síla KSČM, jsou především dílem politiky pravicových stran. Dokonce se občas zdá, že si komunistického strašáka přímo pěstují. Jinak by totiž těžko některé z nich hledaly zdůvodnění, proč se jim má říkat „demokratické“.

Právo, 8.12.2012

Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

gaia napsal(a):

ovšem v tom pořadu byl nejnemožnější Bělobrádek, Pospíšil mu tedy kvalifikovaně sekundoval, nakonec to skončilo jejich tříminutovým řvaním, jeden přes druhého.

Takovéto pořady jsou pak to nejlepší, aby i ten nejpřitroublejší volič měl jasno i bez politologických rozborů, kdo je kdo.
Oba se tam pěkně znemožnili, to i ta nezaměstnaná rekvalifikovaná pečovatelka měla lepší chování
08. 12. 2012 | 09:52

Papouch napsal(a):

Těžký život propaganidsty, tohle sobotní kázání pro důchodce - čtenáře práva se tedy moc nepovedlo.

Na druhou stranu, pokud se má zamlžit že dosud nikdo neodvolal tohle:

"Sjezd schvaluje platnost závěrů hradeckého sjezdu ČSSD o nepřípustnosti spolupráce sociální demokracie s extremistickými politickými stranami. Vylučuje politickou spolupráci se SPR-RSČ, SČK, MNS, KSČM, LB a SDL."

tak to vyžaduje ideologa s opravdu silným žaludkem, něco jako byli autoři "Poučení z krizového vývoje".
08. 12. 2012 | 09:52

Vandal napsal(a):

svatá pravda, Pehe. ODS - tlustá býčí šíje opásaná zlatým řetězem, a řetěz gigantických zlodějen od 90 tých let, které se táhnou jako ohon za kometou.
Zloději a mafiáni nemohou být z podstaty demokratičtí, naopak, jsou to ničitelé demokracie, a kdyby mohli, už dávno by zavedli feudalismus. Včerejší bolševici - dnešní feudálové.
08. 12. 2012 | 09:55

evix napsal(a):

ODS není žádná demokratická strana, je to ČEZká vyžírka placená z rozpočtu státu. A ty ostatní jakbysmet....
08. 12. 2012 | 10:00

Luciano napsal(a):

Bezmozek i se dvěma berlemi je stále jen bezmozek.Děti bezmozku se budou na jeho berlích už cítit a kymácet jako na chůdách-"jak budou nad věcí".
08. 12. 2012 | 10:01

martin_ka napsal(a):

prezident Klaus (naoko vystoupiv z ODS) si udělal z ústavy toaletní papír. po volbách 2010 nepověřil sestavením vlády vítěze voleb.....a další a další úlety
08. 12. 2012 | 10:05

zemedelec napsal(a):

Pane Pehe.
Dobře.
Sice nemám pochyb o tom,že nejen v Plzeňském kraji,budou nové koalice pod drobnohledem ODS a jak se objeví nějaká chybička bude oheň na střeše.Co ale ODS nemůže strávit,je odstavení od krajských rozpočtů.Nejlépe nám po potvrzují v Jihočeském kraji.Osobně bych nechal prověřit,hospodaření minulých koalic.Možná až noví radní,až se seznámí ze všemi čísly,snad se něco dozvíme.
08. 12. 2012 | 10:10

Joe Ratata napsal(a):

Je celkem logické,když se středová strana jako je ČSSD,snáze shodne se sociálně demokratickou což je dnes KSČM,než s ideologicky prázdnou a zlodějinami prolezlou mafiánskou ODS,na které je demokratické jen to jedno slovo v názvu.
Nazvat někoho ódéesákem je dnes už nadávka takového kalibru,že za ní lze už i dostat přes držku.
08. 12. 2012 | 10:14

ten, kdo se hádat nebude, napsal(a):

Pospíšil se mýlí především v tom, že ČSSD neuzavřela koalici s demokraty.

ČSSD odmítla konfederaci regionálních kmotrů zvanou ODS a uzavřela koalici s demokraty. Modrobolševíci si zřejmě myslí, že když se nazvou demokratickou stranou, tak jsou demokraty a klidně se mohou chovat jako ruští gubernátoři.

ODS není demokratické nejen svou strukturou, připomíná to spíše sektu nebo klan, ale především svou politikou, která je daleko za hranicí slušnosti a demokratických zvyklostí vyspělého světa.
„Demokracie“ ODS a nečasů nestaví na důvěře lidí, ale sprostotě, která si myslí, že tomu, komu se podaří oklamat národ ve volbách, ten má nezadatelné právo na svou kořist ať si o tom oběť (občan) myslí co chce.
„Demokratická“ vláda, která se těší důvěře veřejnosti kolem 12 – 14 %, podporovaná parlamentem s podobnou důvěrou, to je výsměch a pohrdání demokracii.
08. 12. 2012 | 10:16

Joe Ratata napsal(a):

Na naší odrůdě demokracie se mi velmi líbí hlasování poslanců v parlamentu nikoli podle volebního programu za který byli zvoleni,ale podle příkazu šéfů svých politických stran.Program neprogram,slib neslib,svědomí nesvědomí.I když - těžko apelovat na svědomí někomu,kdo má místo něj jen veliké ego spojené s malinkou prospěchářskou dušičkou.Byl ale přec demokraticky zvolen a zpovídat se musí straně a ne voličům (že by od slova voli?).
08. 12. 2012 | 10:27

Baba napsal(a):

Majetník by rád, aby jej tlučenci vynechali a chovatelé, aby si jej nechali. Tedy aspoň pro toto mrazivé adventní volnočasové dopoledne.
08. 12. 2012 | 10:27

Pozorovatel napsal(a):

Mimořádně odporným mi připadal šéf Lidovců se svým 20 let opožděným antikomunismem .Jestli si myslí ,že takhle získá nové voliče hluboce se mýlí.
08. 12. 2012 | 10:32

posledni pesimista napsal(a):

Uprimne receno. Kdyz jsem cinkal klici nedovedl jsem si predstavit jakym zakonnym zpusobem lze prevest nakradeny statni majetek radnym zpusobem do rukou soukromych osob. Plati to dvojnasob protoze dotycne zakony ani neexistovaly a nejruznejsich kontrolnich mechanizmech ktere musi provazet jakekoliv ohromne transfery majetku ani nemluve. Napadaly mne pouze nejruznejsi ciste revolucne utopoicke zpusoby privatizace. Zhasnout v mistnosti, coz je mozne ale neni to cestne, nebo dat majetek tem spravnym a cestnym lidem coz je utopicke, nehlede ze by to mnoho cestnych lidi zkazilo a jeste je to velmi obtizne realizovatelne. Nakonec se ukazalo ze priroda si vzdy nejak poradi. Podobne procesy probehly uspesne ve vsech postsocialistickych zemich temi nejruznejsimi zpusoby. Zrejmne se presvedcive ukazalo ze podle filozofa Gottfrieda Wilhelma von Leibnize, predchudce antropickeho principu zijeme v nejlepsim z moznych svetu. Podobne vysledky poskytuji dnes mnohocetna astronomicka pozorovani. Kdyby se nektere fyzikalni dulezite veliciny naseho vesmiru nepatrne lisily (o deset na minus ctyricatou) tak by vesmir jak jej zname neexistoval.
08. 12. 2012 | 10:35

posledni pesimista napsal(a):

ten, kdo se hádat nebude „Demokratická“ vláda, která se těší ....
Politici jsou z nejakych nepochopitelnych duvodu voleni ve volbach a ne v nejruznejsich anketach podobne jako ostatni celebrity
08. 12. 2012 | 10:43

Analytik napsal(a):

Jenom si tipnu.
Demokratická strana se bezpečně pozná podle názvu.
NEMÁ v názvu slůvko "demokratická", ani nic podobného!
To jen ty strany, které demokracii potlačují nebo svým jednáním degradují, inzerují svou demokratičnost alespoň v titulu své partaje.
08. 12. 2012 | 10:46

Viola napsal(a):

vpodstatě by se mohlo každé straně i komunistické říkat demokratická, protože od slova demos - lid, zatím jsou v nich lidé.
08. 12. 2012 | 10:46

posledni pesimista napsal(a):

Joe Ratata
Nase ustava je tak zprznena ze vi co je to poslanec, zavazuje poslance aby hlasovali podle sveho vedomi a svedomi. Ustava nevi co je to politicky program co jsou to politicke strany a dokonce co jsou to stranicke sekretariaty.
08. 12. 2012 | 10:48

Viola napsal(a):

Analytik

na tom něco je. Strana si dá do názvu to, čím by vlastně chtěla být - demokratická - lidová, komunistická - by chtěla být komunistiícká, ale zatím není, taková LIDEM - lidově demokratická vyjadřuje dvojnásobnou touhu po lidovosti, ta masová lidovost ji totiž žalostně chybí.
Jak říkal Tomáš Sedláček v reklamě se zračí touha.
08. 12. 2012 | 10:49

JenTak napsal(a):

Cituji: ..."demokratičnosti stran, jako je ODS nebo TOP 09, je dnes už jen to, že nejsou komunistické...
To je přesné. ODS a TOP 09 se dokáží jen vymezovat proti KSČM, protože tyto dvě strany již nemají programově co nabídnout. Slibům, že od teď to bude jen a jen lepší, protože teď přijde ten nový pravicový a čistý politik, tak takovýmto slibům může uvěřit snad jen prvovolič, nebo zoufalec věřící, že kdyby volil jinak, nastala by hrůzovláda KSČM.
Občan ČR, včetně mě, to má velice těžké. Užitečného idiota nelze dělat věčně, i když si to někteří pravicoví politici myslí.
08. 12. 2012 | 10:51

posledni pesimista napsal(a):

Viola
To by se nejen mohlo, ono se to bezne rika. Zvlaste se tim vyznamenavaji neblaze zname zeme kde si kazdy muze rikat cokoliv mu slina prinese na jazyk.
08. 12. 2012 | 10:53

Rosťa napsal(a):

ODS je jen servisní organizací pro kmotry a občan to již pochopil, proto zase vybral v posledních volbách to menší zlo.
Nečasovi se evidentně panování vymklo z rukou a tak to málo, co tu po bolševikovi zůstalo, ještě rozkradou a zamíří do destinací, kde si za poctivě vydělané peníze pořídili nějaké to skromné ubytování. Je tu totiž pro ně dost velké riziko, že ten obrovský majetkový transfer do Vatikánu by v budoucnu mohl být hodnocen úplně jinak.
08. 12. 2012 | 10:53

Jiola napsal(a):

poslední pesimisto

já jsem necinkala klíči, tekly mi slzy, ale nedokázala jsem je tenkrát identifikovat, zda jsou to slzy štěstí, smutku, strachu. Ale tu privatizaci jsem si představovala tak, že každý podnik vydá akcie a vydá je všem zaměstnanům a pak se to teprve roztočí. A tenkrát byli zaměstnáni všichni kromě vězňů anebo matek na mateřské, nebo důchodců, no tak by měli v ten moment smůlu, ale příbuzní by jim mohli pomoci. tak jsem si to představovala spravedlivé.
08. 12. 2012 | 10:57

posledni pesimista napsal(a):

JenTak
S tim nesouhlasim. Podle toho by vsichni ti inteligentni a cestni lide, kteri se vymezuji temi tisici zpusoby vuci Klausovi byli pouzi kecalkove. Coz jak oba dobre vime neni pravda.
08. 12. 2012 | 10:57

Jožo napsal(a):

Slovo Demo znamená lid. demokratická strana je taková která se stará o blaho lidu, A to u nás byli jenom komunikti
08. 12. 2012 | 11:01

Viola napsal(a):

Viola, tedy ten šotek je divný.
08. 12. 2012 | 11:01

Viola napsal(a):

Jožo

komunisti, dyť to říkám, řádí tu šotek
08. 12. 2012 | 11:02

eL napsal(a):

zemědělec

Při vší úctě, vaše názory na kontrolu hospodaření bývalého vedení Jihočeského kraje, jsou dost úsměvné. Zřejmě pramení z nedostatku informací. Asi nevíte, že v minulém volebním období Jihočeský kraj ve vzácné shodě vedla koalice ČSSD a ODS, tiše podporovaná KSČM. Dobré kontakty na Hlubokou neměla jen ODS, ale rád tam zajížděl i hejtman Zimola, manžel jedné českobudějovické čelné představitelky ČSSD je zaměstnanec Dlouhého.
Taky jste si mohl povšimnout, že ze strany ODS žádné protesty proti koalici ČSSD + KSČM nezaznívají...

Vše poběží dál v dávno zaběhnutém rytmu, komunisti budou za dobyté sinekury vděční a moc si vyskakovat nebudou a ODS také zkrátka nepřijde. To jen naivní Jihočeši volali po větší transparentnosti, otevřenosti a odpovědnosti.
08. 12. 2012 | 11:14

Jedla napsal(a):

Ano, vynikající text.
O ODS, když se oddělila od OF, vznikl vtup: Co Vám vadí na ODS? - Že není občanská, že není demokratická, a že to není strana.
Dodnes se to nezměnilo. Tehdy fanklub Václava Klause s prvky mafiánského klanu, dnes již jen ten mafiánský klan.
TOP 09, další "demokratická" strana, je stranou ryze fašistickou, či lépe klerofašistickou. (Nezaměňujme celý fašismus za jeho pouhou podmnožinu, německý nacismus). Jde čistě o korporativistické uvažování, od S-karet, informatiky na ÚP, systému DONEZ, vyvedení dat o nabídkách práce z ÚP do rukou soukromých pers. agentur, až po novinku Z-karty, které si nezadají s pracovními knížkami osob nuceně nasazených v "Rajchu". A samozřejmě: Smlouva ministerstva se Č. spořitelnou, stejně jako smlouva (dohoda) ministerstva s Ekumenickou radou církví (to i ono je korporace) stojí nad občany, nad zákony, nad ústavou, legitimní proces vzniku práva v zemi může být pošlapán ve prospěch vybraných korporací. Ve zdravotnictví totéž, zdravotní pojišťovny (korporace) se stávají pány nad občany, lékaři, vlastníky a zřizovateli zdravotnických zařízení (kraje, obce, lékařské fakulty...)

Jediný lidovec, který proti tomu stál, byl Ludvík Hovorka ze Zlínského kraje. Bělobrádek nemá co mluvit o demokracii, pokud ji nebrání před útokem na ni. A soušasná vláda (a provládní média) na demokracii útočí. Zatím jen vláda a média, "režim" to bude, když ten útok bude úspěšný.
Výsledek krajských a Senátních voleb byl protifašistický. Lide intuitivně nechtějí pro své děti fašismus v podání kladečů věnců k pomníku Lidickým dětem...
08. 12. 2012 | 11:16

David napsal(a):

"...jejich antikomunismus se nepoměřuje praxí dnešní KSČM, ale bývalým režimem. Takový punc „demokratičnosti“ ovšem oslovuje ve společnosti traumatizované asociálním vládnutím pravice stále méně lidí.

....Dokonce se občas zdá, že si komunistického strašáka přímo pěstují. Jinak by totiž těžko některé z nich hledaly zdůvodnění, proč se jim má říkat „demokratické“. ..."

---------------------------------------------------------------------------

Mluvíte mi z duše! Naprostý souhlas! To nemá chybu!

Bylo by užitečné kdyby tzv. "demokratické strany" se nad tím zamyslely. Znám řadu konkrétních příkladů ze života, kdy tzv. "demokratické" strany se chovají silně NEdemokraticky. To co předvádí je jen nehorázné manipulování občanů.

Čím dříve skončí to tupé a přihlouplé protikomunistické běsnění a ten primitivní antikomunismus, tím lépe.

A jak se pozná demokratická strana?

Především podle toho, zda vůbec a jak dokáže slušně komunikovat se svými vnitřními i vnějšími oponenty.
08. 12. 2012 | 11:18

fikus napsal(a):

ano, to málo co po bolševikovi zůstalo, neboť oni nevytváří žádné hodnoty a už vůbec ne ty morální. Místo toho aby nastavovali pravidla tak vytváří chaos. A jsou zlodějskou servisní firmou bez skrupulí. Bohužel to nejde zastavit demokratickou cestou a tím taková demokracie nemá opodstatnění - a smysl. Snad jen odstrašující příklad.
08. 12. 2012 | 11:21

Drzá zrzka napsal(a):

Demokratická strana se nejlépe pozná podle toho, kdo řekne, že je demokratická. :-)

Pokud si strana demokratická ponechá nedemokratický název, nelze se pak divit, že její síla je pouze odrazem neumětelství jiných, nikoli odrazem její vlastní schopnosti.
08. 12. 2012 | 11:22

JenTak napsal(a):

posledni pesimista
Nějak vám nerozumím. Jak souvisí můj předchozí příspěvek s Klausem? Třeba jste v něm našel něco, co jsem neměl na mysli a co jsem napsat nechtěl.
08. 12. 2012 | 11:41

český maloměšťák napsal(a):

Musím se ODS zastat. /nelíbí se mi, že zde do ní každý kope...a vůbec- žádný polepšený hříšník a tak.../.
V ODS totiž působí řada velmi solidních a chytrých lidí.
Je jen její vinou /potažmo vinou policie/, že dosud nejsou veřejnosti známí.
Ale jsou tam - věřte mi !

K blogu.
Pan Pehe to vidí stejně jako já. Jen jedno bych dodal - politici z KSČM snad nikdy nestáli /pokud tedy jsou fakt " komunisty" - a ne pouze politickými kariéristy a jejich strana není než pouhou živností/ před choulostivějším dilematem. Tedy - dostát svému názvu a ideologickému programu...a tak usilovat o rozvrácení kapitalistického společenského systému...anebo voliče i program zradit - a snažit se o kultivaci, vylepšení, zušlechtění a tak o dlouhodobé udržení a rozvoj tohoto systému.
Neboli - nebudou trapní v obou případech ? Pokud si nezmění název ?

/Je zde ještě jedna možnost....že se tak jako ostatní strany - tu " občanské" , jindy " demokratické", onde zase " lidové" či " křesťanské" ...že se pobryndají od hlavy až po patu modrým a černým hnusem....a vrátí se opět ke své spokojené, ničím nerušené živnosti .Osobně bych vsadil na tuto možnost - neb není univerzálnějšího pravidla , dle kterého se řídí skutky "politiků" Kraďákova...než ono woodyallenovské - že tedy " peníze a sex jsou vždycky dobré na zasmání"./

JInak platí že podle skutků - ne podle jména.
Ostatně i takové instituce jako jsou úložny /banky/ o tom vědí svoje. Respektive jejich klienti...když kroutí nevěřícně hlavou nad tím, že jejich konto je na konci roku MENŚÍ ...nikolivěk vyšší. Že tedy banka sice jejich peníze rozmnožila - ale na jejich vrub a ve svůj prospěch....

Ha, ha, ha.....:(

/onehdá jsem dostal pokutu za vložení nadměrné hotovosti....uvědomil jsem si, že mě banka trestá za to, že ji působím problémy...příště tedy uložím podměrečnou hotovost...:)))/
08. 12. 2012 | 11:55

Jan K. napsal(a):

Pehe:
"samotná existence komunistické strany, kterou vládnoucí pravice nedokázala v prvních letech po roce 1989 zakázat".
Když už chcete vystupovat jako politolog, tak byste měl vědět, že "v prvních letech po roce 1989" vládlo Občanské fórum, ve kterém bylo sdruženo 14 subjektů od pravice až po krajní levici a kdy se na vytváření zákonů i ústavy významně podíleli bývalí soudruzi Rychetský a Jičínský, podle vás nejspíš typičtí pravičáci. Ale proč se zabývat fakty, když rýpat do pravice je tak lákavé. Někdy to vypadá, že jste snad ani neemigroval, ale byl vyslán jako kolega Minaříka.
08. 12. 2012 | 12:09

ten, kdo se hádat nebude, napsal(a):

Pro posledni pesimista.
Ankety nejsou, demagogu, od toho, aby se jimi volili politici, ale jen ukazují názory veřejnosti.

Ve slušných zemích si politici sami nechávají vypracovat ankety, aby znali názor veřejnosti a rozhodovali v zájmu těch, kdož jim svěřili svou důvěru.
08. 12. 2012 | 12:14

fikus napsal(a):

Chytří a solidní lidé budou v každé partaji. Z toho důvodu si není třeba z ODS sedat na zadek. Pokud se jedná o řadové členy, nadlouho tam nezůstanou. Bedlivě jsem sledoval kongres kmotrů v Brně a tam mi nikdo takový z těch co vystoupili nepřipadal. POkud ti slušní a poctivé to myslí s ODS dobře (tady už začíná být zavádějící i název této strany)mají nejvyšší čas s ní něco začít dělat, ale to nastane až upadne plně na hubu, že ano. Dříve obvykle sebereflexe nenastává
08. 12. 2012 | 12:16

zemedelec napsal(a):

Paní,Pan eL.11:14
Dobře.
Já vím s tou kontrolou hospodaření kraje,to nebude tak horké.Většinou se dozvíme jen celkoví rozpočet,popřípadě na různé obory,ale jak už potom dál ke konečnému subjektu to už je horší.Po té odpovědnosti za dobré hospodaření se musí volat a domáhat stále.
08. 12. 2012 | 12:17

Baba napsal(a):

Musí. Vždyť také postavit nové mužstvo, to není jen tak.
08. 12. 2012 | 12:23

marxík napsal(a):

maloměšťák
Kolego, když podle vás platí - podle skutků a ne podle jména-, proč vytrvale doporučujete KSCM aby se přejmenovala, aniž by předvedla jakýkoliv vládní skutek, a probírané ODS necháváte názvoslovnou volnost?
Nejste krapet rozpolcený? Nebo snad zaujatý proti ksčm? To bych od demokrata vašeho formátu nečekal.
08. 12. 2012 | 12:23

blue jay napsal(a):

Politruk Pehe napsal,

"I ČSSD má svoje kmotry, ale není těmito lidmi z různých důvodů prolezlá tak jako ODS."

No to se brzy dozvime. Az zacne zpivat ten dosud mlcici slavik Rath. Mam dojem, ze Pehe se bude divit. Aspon se tak bude alespon tvarit, lol.
08. 12. 2012 | 12:29

fikus napsal(a):

Kdyby začal zpívat připravil by se o to poslední co má rád - majetek/vliv. O moc zatím přišel. Je to další z domluvených komedií
08. 12. 2012 | 12:39

Ernesto napsal(a):

Ano vážení nickové zde , budu muset slést po schodech ze záhrobí dolů do česka a nakopat zadky těm vašim neslavným zastupitelům ,co si to vůbec dovolují s vámi poctivými občany takové špinavosti ve státě provádět ! Tohle nemůže zůstat bez trestu ! Tito falešní politikové kteří vám všem tak drásají nervy budou muset být všichni zahnáni za ostnatý drát a o rána do večera tvrdě makat a k tomu se nazpamět učit Marxe a Englse ! Pořádná lekce socialistického způsobu života někde v kulagu za uralem v rusku by jim jen prospěla ! Topolánci Kalouskové Bendové a jim podobná chátra by měla tyhle životní podmínky okusit ,to by jim prospělo ze všeho nejvíce ! Jinak tito nelidé se budou tlačit v česko do politiky stále a otravovat všem životy ! Važte si polit.stran které mají v česku tradici ,to jsou všechny levicové strany ! Naprosto opovrhuji stranou lidovou protože takoví zakuklenci kteří se tam prezentují se jen tak nenajdou ! "Výkvět" lidského ducha pěstovaný dlouhodobě katolickou církví ! Dnes budu návštěvou v Kremlu a pokusím se telepaticky spojit s občanem prezidentem Putinem aby si česko vzal na starost ! Je to rozumný člověk a jistě pochopí kruté životní podmínky obyčejných lidí ve vašem "demogratickém" česku ! Mějte se E Th G
08. 12. 2012 | 12:39

Čankajšek napsal(a):

Perfektní analýza. Není co dodat. Jen by si ji měli přečíst všichni, kteří si tak s oblibou berou do huby slovo demokracie.

Jak mohou být demokratické strany, které mafiánský styl vládnutí a korupci povýšily na státní politiku. Jak mohou být demokratické strany, které umožní, aby odsouzení rozhodovali o osudech většiny národa.
08. 12. 2012 | 12:42

ten, kdo se hádat nebude, napsal(a):

Pro posledni pesimista.
Ještě abys věděl, jak je to s důvěrou v naši vládu a ostatní vlády EU.

Many EU Leaders See Low Job Approval
http://www.gallup.com/poll/152111/Leaders-Low-Job-Approval.aspx

Na začátku roku jsme na tom byli podobně jako Řecko, hůře jen vláda rumunská, rumunská dávno padla, Řekové mají taky již novou. Nové vlády mají například Slovensko, jehož vláda sice měla vyšší podporu, než ta naše, ale celkově nic moc.

V dobře spravovaném státě mají vlády důvěru kolem 50 %, někde i 80 %, naše vláda má důvěru 12 % veřejnosti, v EU je asi bezkonkurenčně „nejlepší“.
08. 12. 2012 | 12:51

otaznik napsal(a):

Tady je ukazka nove KSC(M),

https://www.youtube.com/watch?v=TPQEyyOpO-c

jejich poter komunisticky svaz mladeze je jeste vice odhodlany. Posle vsechny privatni podnikatele do "Jachymova". A tohle nekdo voli?
08. 12. 2012 | 12:54

blue jay napsal(a):

Jak se v "moderni" CR pozná demokratická strana ?
No preci ta co ma ve svych radach nejvice byvalych komunistu. CR se opravdu stala saskem sveta.
08. 12. 2012 | 13:02

Alibernet napsal(a):

Pehe je tradičně mimo. Tyto tance ČSSD okolo komoušů mají akorát socany odlišit od ODS, TOP atd., jiný problém v tom není, podle bezobsažné politiky parlamentních stran se totiž volič-wohnout není schopen rozhodovat.
08. 12. 2012 | 14:00

český maloměšťák napsal(a):

marxík napsal(a):
maloměšťák
Kolego, když podle vás platí - podle skutků a ne podle jména-, proč vytrvale doporučujete KSCM aby se přejmenovala, aniž by předvedla jakýkoliv vládní skutek, a probírané ODS necháváte názvoslovnou volnost?
Nejste krapet rozpolcený? Nebo snad zaujatý proti ksčm? To bych od demokrata vašeho formátu nečekal.
08. 12. 2012 | 12:23
-----------
Ne - rozpoltí se ale nutně KSČM.
Nemůže přece KOMUNISTICKÁ strana usilovat o to, aby kapitalistický systém opečovávala, kultivovala, starala se o to, aby prosperoval, byl dlouhodobě udržitelný a rozvíjel se. Taková strana není KOMUNISTICKOU.
Komunisté přece chtějí kapitalistický systém rozbít, ne ?
Anebo že by stará Grebeníčková a stará Filipová...že by bylly spokojeny s tím, že jim manžílkové přinesou řádnou výplatu ? Pravidelně, navyšovanou...
A že by tak to zrušení kapitalistického řádu bylo pro ně pohromou ?

Ostatně i ten Dolejš se tak jaksi v politice zakulatil, že ?

Ha, ha, ha...prej marxík a kapitalismus....:)))

Právě že podle skutků, pane kolego. A rozpolceným budete tak spíše vy - až se od svých vedoucích v KSČM dozvíte, že pravidelná výplata je pravidelná výplata - a že jen proletáři nemají co ztratit - že stará Filipová a Grebeníčková to vidí zcela jinak.

Ha, ha, ha.....:--D)
08. 12. 2012 | 14:11

resl napsal(a):

ano, ods, top, lidem,cssd, není z čeho vybírat, bohužel. přesto mám silný odpor jakýmkoli způsobem podpořit komunisty. a právě na to hřeší ti ostatní, tak je to v lidech, nebo ne ?
08. 12. 2012 | 14:25

taky nezávislý politolog ;-) napsal(a):

Nejlepší je, že se teď Pehe a ČSSD snaží zoufale navodit dojem, že jí ODS do koalice s bolševiky natlačila. My nic, to všechno oni. My bysme nechtěli, jenže jinak se k lizu nedostanem. Až se jednou dostanou neonacisti do parlamentu, bude to dělat zase ODS. A Pehe bude řvát jako pominutej. Kdepak, není nad to vidět jen na jedno oko, člověk má pak svět takovej jednodušší, že jo, Pehe?
08. 12. 2012 | 14:47

bohorodičko, vyžeň putina napsal(a):

soudruh pehe má pravdu,
a navrhuji, aby společně s tomiem odletěli do nejdemokratičtější země světa - KLDR, a už tam zůstali. proč se mají trápit v naší kapitalistické totalitě?
08. 12. 2012 | 14:51

ajeto napsal(a):

výstižný blog, z pánů Pospíšila a Bělobrádka se mi nevolí nad jejich chováním a vyjadřováním tak vařila krev, že jsem radši přepnul na jiný program, jak by řekla naše babička, "to je bída, děti, to je bída"
08. 12. 2012 | 14:54

StandaT napsal(a):

No, pokud se socialisti demokratů zbavují (Battěk, Rusnok...), nebo je odstavují na vedlejší kolej (Šlidla, Křeček...), pak obavy se spojenectví takovéto strany s komunisty jsou plně na místě.
08. 12. 2012 | 14:56

marxík napsal(a):

malomêšťák
Kolego, děláte jakoby oblbovat voliče mohli jenom pravičáci nebo čssd. Já bych toto právo neupíral ani komunistům. Důležité je, že oblbování bude ve prospěch současné bezmocné většiny.
08. 12. 2012 | 15:07

jozka napsal(a):

c.m.

kdyz muze "obcanska" a "demokraticka" strana podnikat kroky proti obcanske spolecnosti a demokracii, proc by nemohla "komunisticka" strana opecovavat kapitalismus?
08. 12. 2012 | 15:20

Sladký napsal(a):

Vznik ODS a její působení na naší politické scéně bylo největší tragédií polistopadového vývoje.
Je to strana, která není ani občanská,ani demokratická.
08. 12. 2012 | 15:26

Kaktus napsal(a):

Pane Pehe, dneska jsem si pro sebe dělal analýzu prezidentských kandidátů, poté, co vypadl můj favorit gen.Randák, a po předvčerejším televizním Hyde parku i Zuzana Roithová (pro nečekaně primitivní klišovité názory a předvedený nečekaně neinteligentní způsob jejich získávání).

No a jelikož Jiřího Dienstbiera bych mnohem raději viděl na postu premiéra, než prezidenta, nebyla to žádná slává.
Ale co tím chci říct. Chci tím říct, že je velká škoda, že nekandidujete.

--Kaktus
08. 12. 2012 | 15:46

Kelt napsal(a):

Kdyby pan Pehe někdy nahlédl na tyto stránky,tak by zjistil,že špičkový politilog "Neo" má v těchto záležitostech naprosto jasno.
Krajní levicí je NSDAP a její následovníci u nás i jinde,neb to má v názvu.Totéž dle něho se vztahuje na její příbuzenstvo Frankův a Musolliniho fašismus.
Z toho se dá lehce dovodit,že ODS je demokratická strana,neb to má v názvu.
08. 12. 2012 | 15:48

posledni pesimista napsal(a):

marxík
Naprosto s vami souhlasim. Pokusy zakazovat komunistum oblbovani volicu je motivovano pouze bledou zavisti tzv. demokratickych stran. Nastesti neexistuje lidska sila ktera by to mohla prosadit. Pevne verim ze si komunisti takove pozadavky nedaji nikym vnutit a budou dale oblbovat volice stejne jako dosud. Co by to ostatne bylo za politickou stranu kdyby neoblbovala.
08. 12. 2012 | 15:49

Kaktus napsal(a):

Je to trošku přitrapnělé, uznávám, ale někde jsem napsal, že "Pehe je takový Messi českého politického diskursu".

;-)

(A žáden prvoligový oponentní rétor, ať už Steigerwald či Jakl, to nezmění ;-) )
08. 12. 2012 | 15:55

český maloměšťák napsal(a):

jozka
Proč teda na tom názvu tak bazírují ?
Nikdy jsme netvrdil, že " by nemohla" - naopak..výše jsem napsal, že to spíše dělat bude...a ožná že i musí. /stará Grebeníčková i Filipová poteřbují taky platit složenky a kdoví co ještě/

Víte - zkuste si představit Filipa nebo i některé jiné...jak vedou zástup dělníků a rolníků k útoku na ...dejme tomuHrad...nebo budovu v které má kancelář Goldman Sachs.
To je tak těžko představitelné a tak komické - ten pohled...že by si to možná zasloužilo i nějaké filmové ztvárnění.

Já je spíše vidím, jak si pořizují vládní Audiny s řidiči, zvyšují si každoročně plat a s Goldman Sachsem vedou obchodní jednání - na nichž možná sice popíjejí vodku - ale to je asi tak to jediné ... co jim z " komunistického" zápalu a revolučního nadšení zbylo.
08. 12. 2012 | 15:57

český maloměšťák napsal(a):

...nebo si představte jak Grebeníček s Filipem ztrácejí v revoluci jen ty okovy...
:))

Vpjerod ribjata - Do Kitaja ! Kitajci - naši tavarišči... do vsjech por !
Kitaj - eto zemlja kdě zavtra znaměnajet utro!
A mají love - moc love.
Akorát by mě zajímalo, jak se bude Grebeníček na stará kolena učit čínsky.
Nebo jeho stará. Nebo Filip a jeho stará.

Že by ve VUTS ? / večerní ústav Teng Siaopingismu ?/
08. 12. 2012 | 16:03

Jos.Stbaron jr. napsal(a):

Vztahy mezi CSSD a KSCM maji znaky pokrokovych hnuti v davnych dobach. Tato hnuti by prirozene mela tahnout za jeden provaz. Misto toho se neustale hadala, vylucovala ze stran, vrazdila se, pripadne vedla vzajemne valky. Chovanim spise pripominala vladni koalice. Proto dnes zijeme ve vyjimecne dobe, kdy se CSSD a KSCM chovaji k sobe navzajem slusne, neurazi se na verejnosti. Cast clenu CSSD dokonce preferuje byvaleho predsedu Zemana na kandidata na prezidenta ackoliv si rozhodne nebral servitky kdyz hovoril pri uuznych prilezitostech o CSSD a dokonce i o moralnich prednostech jejich predsedu. Zda se tedy ze se u nas formuje nova skutecna levice
08. 12. 2012 | 16:09

reppop napsal(a):

Jak se pozná demokratická strana?

Jako stromek: po ovoci poznáte je. Není podstatná cedulka na stromku, dokonce není podstatná ani podnož.
Ovocem ODS a TOP jsou fundamentální zákony prohlasované za pomocí prostitučního subjektu LIDEM a vlastních prostitučních poslanců (ODS) proti 90% obyvatel země. Čili jde o stejnou odrůdu jako KSČ (neplést s KSČM!), která také odhlasovávala zákony proti 90% obyvatelům země. Byla KSČ demokratická strana?
08. 12. 2012 | 16:16

bohorodičko, vyžeň putina napsal(a):

já být soudruhem pehem tak to risknu a prostřílím se zkrz naší htanici na východ. maximálně ho nějaký odeesácký kapitalistický pohraničník střelí do zad.
08. 12. 2012 | 16:19

Ajk napsal(a):

Co to zase to Pehe vyplodilo?:)
08. 12. 2012 | 16:24

Jos.Stbaron jr. napsal(a):

český maloměšťák
Komuniste spravne baziruji na svem nazvu na rozdil od nezkusenych cikanskych aktivistu, kteri se prejmenovali na Romy. Nechapou ze narodni symboly stejne jako obchodni znacky cim jsou starsi tim jsou lepsi at jsou jakekoliv. Komuniste maji rozsahle zkusenosti s vladnutim a nechteji zopakovat stejnou chybu kterou udelali kdyz podcenovali obchodni znacky, ktere meli drive za burzoazni prezitek. Neprodluzovali je a tak o ne prisli. Bushova rodina tak muze spokojene vyrabet budejovicke pivo a nic nepomaha ze Budweiser se skvi na vysadach prava varecneho Otakara II
08. 12. 2012 | 16:25

Joe Ratata napsal(a):

bohorodiči
V demokratické Jižní Korei se múžete narodit v porodnici Samsung,chodit do školy,ba i na univerzitu Samsung (tedy pokud od 10 let nemontujete na pase 12 hodin denně 6 dní v týdnu obrazovky do televizí pro Evropu),bydlíte v domě Samsung,spoříte v bance Samsung,léčíte se v nemocnici Samsung a dokonce Vás mohou i pohřbít na hřbitově Samsung.
Jižní Korea je lidnatější než KLDR a tak to bude ještě nějaký čas trvat,než bude patřit jedné rodině,jako je tomu v té Severní.
Globální kapitalismus to možná jednou dokáže s celým světem.
08. 12. 2012 | 16:39

bohorodičko, vyžeň putina napsal(a):

joe ratata,
opravdu jste tak blbej a myslíte si, že v jižní korei je jenom firma samsung?
08. 12. 2012 | 16:43

jozka napsal(a):

c.m.

protoze nechteji skocit jako "Lidova fronta Judeje"? Nebo to byla "Judejska lidova fronta"?
08. 12. 2012 | 16:49

Boris napsal(a):

Od vysokoškolského učitele bych čekal kvalitnější text obsahující kritické myšlení, ne tuto slátaninu polopravd a lží. Nevidí rozdíl mezi KSČM a VV. V době voleb bylo sice zřejmé, že VV je populistická strana, ale skutečná podstata se odkryla až pozdějí po volbách. Nečas by musel mít křišťálovou kouli, aby to věděl. Říci, že LIDEM nikdo nevolil je prostě lež. Všichni poslanci byli řádně zvoleni občany a nedá se ani říci, že by se výrazně odchýlili od volebního programu nebo programového prohlášení vlády. Je ovšem nepochybné, že po dalších volbách tato účelová pidistrana zanikne. Posoudit kritérium demokratičnosti strany podle toho, že jeden z představitelů strany kriticky zhodnotí, jak strana působí na lidi? Místo kvalitní analýzy nám předhodí názor jednoho člověka. A počítat, která strana má více korupčníků, je už úplná hloupost. Copak na to existuje relevantní žebříček? Levičák připomene Nováka, Oulického, Dlouhého, Dalíka..., pravičák zmíní Palase, Ratha, Tvrdíka, Bendu, Paroubkovy úžasné smlouvy na knihy, které nikdo nekupuje... To jsou jen výkřiky hospodského charakteru, nikoliv kvalitní analýza. Kdyby Jiří Pehe napsal, že nemá rád ODS, stačil by jeden řádek a význam by byl stejný.
08. 12. 2012 | 16:54

ten, kdo se hádat nebude, napsal(a):

Jak se pozná nedemokratická

„Toho dne, pouhých 24 hodin po požáru budovy říšského sněmu, který byl nacisty využit k obrovské propagandistické akci proti komunistům, zrušil prezident Hindenburg nouzovým nařízením "na ochranu lidu a státu před komunistickými násilnými akty" důležitá základní práva. Postiženy byly zejména osobní svobody, jako svoboda projevu, tisku, shromažďování, přestalo být respektováno listovní tajemství.

Velezrada, žhářství a některé další zločiny měly být v budoucnu trestány smrtí. Říšská vláda byla zmocněna k tomu, aby v případě nutnosti zabezpečení veřejného pořádku vyřadila z činnosti zemské vlády. Z voleb do 8. říšského sněmu vyšla jako vítěz NSDAP. Její hlavní cíl dosažení absolutní většiny - se však, ani přes masívní teror SA v předvolebním období, splnit nepodařilo.
Terorem a svévolným zatýkáním poznamenaný politický vývoj v Německu dosáhl svého vrcholu zmocňovacím zákonem z 23. března. Říšský sněm ho přijal 444 hlasy proti 94. Proti zákonu hlasovali jen přítomní poslanci SPD. Z 81 zvolených komunistických poslanců se již většina nacházela v "ochranné vazbě" „
http://www.druhasvetovavalka.webz.cz/proc%20nastala.html
08. 12. 2012 | 17:00

Joe Ratata napsal(a):

bohorodič
Opravdu jste tak blbej,že nic,ale opravdu nic nachápete?
08. 12. 2012 | 17:03

Drak napsal(a):

"I ČSSD má svoje kmotry, ale není těmito lidmi z různých důvodů prolezlá tak jako ODS." No oni ti kmotři mají často svoje lidi jak v ODS tak v ČSSD a dalších stranách současně. A ti z ODS po sobě aspoň nestřílí na veřejných akcích svého stranického předsedy.
08. 12. 2012 | 17:04

Chris napsal(a):

"....I ČSSD má svoje kmotry, ale není těmito lidmi z různých důvodů prolezlá tak jako ODS. ...."
Tohle může napsat jen člověk, který už ztratil kontakt s realitou
08. 12. 2012 | 17:08

jozka napsal(a):

Boris:

O tom, kdo jsou VV a kdo za nimi stoji se mluvilo i dost pred volbami. Kristalove koule netreba.

A nepovidejte... kdo volil pravicove konzervativni LIDEM? Kdy kandidovali? Kolik procent ziskali?
08. 12. 2012 | 17:09

jozka napsal(a):

Drak:

O kom je vlastne rec? O sponzorovi ODS Durickovi?
08. 12. 2012 | 17:09

socan68 napsal(a):

Vážený soudruhu Pehe, máte pravdu, že ODS v řadě míst sice čachrovala spojenectvím s ČSSD i když se mohla spojit s pravicovými stranami, ale ČSSD lze pokládat, i když s výhradami, za demokratickou stranu. Ale stranu, která se hlásí dále ke zločinné ideologii nelze pokládat za demokratickou. Jak by jste se díval na stranu NSDAP(M) v Německu? Strana, která se hlásí k názvu zločinecké organizace a je jedno, jestli to jsou u nás komunisti a v Německu by to byli nacisti, zůstává nedemokratickou. A kecy o tom, že byli legálně zvoleni jsou směšné. I zločinci Hitler a Gottwald byli legálně zvoleni a jaké neštěstí to potom přineslo. Víte vůbec např. o tom, že dodnes prakticky všichni komunisti schvalují přepadení ČSSR sovětskou armádou a jejími satelity? Bylo by bývalo lépe, kdyby jste se svými komunistickými názory zůstal v USA.
08. 12. 2012 | 17:12

ff napsal(a):

Nejlíp se odkopal ten Bělobrádek.Už by zase šel vládnout z modrobolševikem a se svou zrádkyni TOP658:Lidovci to je ta nejhnusnější strana u nás.Falešná a nevyspytatelná.
ODS není demokratickou stranou,to je spíše zločinecká organizace.A o TOP 658 vedené největším lumpem a gaunerem v polistopadové éře Kalouskem nemá cenu ani mluvit.Zřejmě brzo skončí na smetišti dějin.A Kalousek bude muset přestoupit buď do ODS nebo spátky k lidovcům.Ten blbeček Bělobrádek by ho asi zase spátky vzal.
08. 12. 2012 | 17:16

Karel napsal(a):

V televizním pořadu Máte slovo předvedli pánové Pospíšil a Bělobrádek obludnou demagogii a bylo zřejmé, že tito zastánci českého mafiánského kapitalismu se neštítí jakýchkoliv prostředků
08. 12. 2012 | 17:18

Baba napsal(a):

Zastaňte se Borise, evidentně není při smyslech, jako obvykle vlastním přičiněním.
08. 12. 2012 | 17:29

ten, kdo se hádat nebude, napsal(a):

Pro Boris.
Ukaž mi voliče VV a LIDEM?

Vzhledem k tomu, že neexistují, že zřejmé, že šlo o podvod na voliče. Člověk nemusí být genius, aby toto pochopil, stačí, když nebude Boris.
08. 12. 2012 | 17:38

Baba napsal(a):

Já nejsem. O víkendu především.
08. 12. 2012 | 17:45

reppop napsal(a):

To
ten, kdo se hádat nebude
Nejlepší demokratická strategie podle pana Borise je jít do voleb jako na maškarní ples, tj. za někoho jiného. Třeba strana ANDĚL, se slibem, že Vás vezme do nebe. Když je ANDĚL zvolen, sejme masku, a kuk, to jsem já strana ČERT a beru vás do pekla. No co se rozčilujete, vždyť jste si mne zvolil!
08. 12. 2012 | 17:49

ten, kdo se hádat nebude, napsal(a):

Pro reppop.
V případě VV se voliči dopustili chyby především v tom, že dali na slova o boji proti dinosaurům, řeči o nové lepší politické kultuře, a možná proto, že VV tvrdily, že do vlády nechtějí, že chtějí být opozicí, tak se voliči příliš nestarali o to, koho volí.
Kdyby si zjistili, že VV jsou prolezlé bývalými odessáky, včetně Peake, tak by jistě pochopili, že žádná nová a lepší politická kultura nebude.
08. 12. 2012 | 18:07

Maximus napsal(a):

Nic ve zlém, ale panu Pehe se nějak do jeho blogů pořád nemůže vejít TOP09 s Kalouskem a jeho přítel spící kníže z Bilderbergu! A to je moc divné, že?
08. 12. 2012 | 18:13

ten, kdo se hádat nebude, napsal(a):

Pro reppop.
Ještě poznámka.
Voliči by nikdy neměli příliš věřit slibům o lepší politické kultuře, hlavně by se měli soustředit na to, čí zájmy ta strana bude hájit. Politická kultura by měla být samozřejmostí a její součásti by měl být i čitelný volební program.
V žádném případě nevolte stranu, která bude hlásat novou politiku nebo něco podobného. S velkou pravděpodobností to má zastínit to podstatné, jaká či čí zájmy bude hájit.
08. 12. 2012 | 18:18

resl napsal(a):

Erneto 12:39,
Až se budete Ernesto spojovat telepaticky s Putinem, mohl byste mu dát ode mne telepatický pohlavek ? díky r.
08. 12. 2012 | 18:34

reppop napsal(a):

To
ten, kdo se hádat nebude

Zejména s Vaší 2. poznámkou plně souhlasím. Ano vždy platí to známé CUI BONO?

Pokud se týká volebních programů: nevěřím, že se dá něco nového převratného ještě vymyslet. Lidské komunity se v principu chovají pořád dost podobně. Nejlepší lék proti legální i nelegální korupci je relativně malá nerovnost mezi subjekty ve společnosti, majetková přiznání, progresivní daň. Vše již bylo mnohokrát ověřeno. NE výměna lidí - lidé se v podobných podmínkách chovají podobně. Jistě, občas se vyskytne osobnost jdoucí proti proudu, ale v průměru platí to co píšu.
Pouze je třeba podpořit lidi, kteří ty známé výše zmíněné nástroje chtějí prosazovat. Nikdy ne lidi, kteří pouze o sobě budou tvrdit, že jsou jiní, lepší než ostatní. To tvrdí každý, mnohdy tomu i věří a mnohdy snad si ani nevšimne, že se chová stejně, ne-li hůř, než ti špatní, které předtím kritizoval. Lidská stupidita (neschopnost nadhledu) je téměř všemocná.
08. 12. 2012 | 18:41

bohorodičko, vyžeň putina napsal(a):

joe ratata,
já se ptal první
08. 12. 2012 | 18:53

von kulak napsal(a):

No jo Pehe, politruk pohraniční stráže totalitního komunistického režimu, to je pro tebe etalon demokracie. Už nějam táhni s těma svýma kecama.
08. 12. 2012 | 19:04

Zoja napsal(a):

opět jednoznačný souhlas ...

Z některých po minulosti nostalgických komunistů se leckomu může oprávněně zvedat žaludek, ale demokracii ohrožují mnohem více pánové s kmotrovskými espézetkami, kteří schůzují v předsálích sjezdů ODS. Manipulace státních zakázek a systémová korupce, kterou tito lidé symbolizují, jsou rakovinou demokracie. Popletené názory některých nových krajských funkcionářů KSČM, vesměs v důchodovém věku a bez lidových milicí i Sovětského svazu v zádech, jsou dnes už jen vředy na těle demokracie, nikoliv rakovinou.

...
08. 12. 2012 | 19:08

fikus napsal(a):

ja nechápu čemu se kdo diví ohledně lidovců. Bělobrádek si nechal poradit, že bude usilovat o pravicového voliče zdiskreditovaných stran a ten zůstal doma. Vůbrc mu nedošlo že o tohle voliči nestojí. Pro mě je už nedůvěryhodný teď, i když tvrdil, že partaj prošla hlubokým obrozením. Dlouho předsedou nebude :)
08. 12. 2012 | 19:27

lektor napsal(a):

ODS je dnes uz volitelna jen pro zlodeje a pro ty kteri chteji platit nizke dane.
To uz si cvrlikaji i vrabci na strese.
Jestli je ale v ODS jen jediny slusny clovek - pak je to Pospisil !
I Necas ho proto z vlady vyhodil.
08. 12. 2012 | 19:44

Jemnický napsal(a):

Víte - zkuste si představit Filipa nebo i některé jiné...jak vedou zástup dělníků a rolníků k útoku na ...dejme tomuHrad...nebo budovu v které má kancelář Goldman Sachs.
To je tak těžko představitelné a tak komické - ten pohled...že by si to možná zasloužilo i nějaké filmové ztvárnění.

Já je spíše vidím, jak si pořizují vládní Audiny s řidiči, zvyšují si každoročně plat a s Goldman Sachsem vedou obchodní jednání - na nichž možná sice popíjejí vodku - ale to je asi tak to jediné ... co jim z " komunistického" zápalu a revolučního nadšení zbylo.

08. 12. 2012 | 15:57

K tomu není co dodat. Pobavil jste mě. Ta představa pištivého Filipa jak běží směrem na hrad v čele revolučních mas a zpívá internacionálu, v jedné ruce tašku Billa a v druhé mobil a na drátě Filipovnu s instrukcemi o nákupu v Bruselu na víkend. V revolučním zápalu nabádá soudruhy k naplnění historického poslání řka:" Soudruzi, vezměte si co je vaše, ta audina je mojéééé."
Jak dobré je míti Filipa.
08. 12. 2012 | 19:47

Jemnický napsal(a):

Český Maloměšťák

viz výše.
08. 12. 2012 | 19:48

Alka napsal(a):

gaia napsal(a):

ovšem v tom pořadu byl nejnemožnější Bělobrádek, Pospíšil mu tedy kvalifikovaně sekundoval, nakonec to skončilo jejich tříminutovým řvaním, jeden přes druhého.

Takovéto pořady jsou pak to nejlepší, aby i ten nejpřitroublejší volič měl jasno i bez politologických rozborů, kdo je kdo.
Oba se tam pěkně znemožnili, to i ta nezaměstnaná rekvalifikovaná pečovatelka měla lepší chování

08. 12. 2012 | 09:52

Naprostý souhlas. Oba chtěli křikem a skákáním do řeči dokázat, že jen oni mají pravdu. Skutečně se odhalili a již nikdy o nich nebudu ani uvažovat jako volič.
08. 12. 2012 | 20:31

reppop napsal(a):

fikus napsal(a):
ja nechápu čemu se kdo diví ohledně lidovců. Bělobrádek si nechal poradit, že bude usilovat o pravicového voliče zdiskreditovaných stran a ten zůstal doma. Vůbrc mu nedošlo že o tohle voliči nestojí.
xxxxxxx

Kdyby to nebylo tak tragické, bylo by to komické. Co chce dnes pravice většině obyvatel nabídnout? Vždyť nemá co. To je stejně bláznivé jako když Jakeš mudroval o kůlu v plotě a řešil filosofickou otázku "proč nás nikdo nemá rád".
Lze použít ještě jeden příměr: hasit požár benzínem.
08. 12. 2012 | 20:32

Vogel napsal(a):

Naprosto souhlasím s autorem článku. Především jsou vzestupem KSČM viny neoliberální pseudopravicové strany. Nejde ani tak vzestup počtu voličů, protože od roku 2000 až do roku 2012 se jejich počet nijak výrazně nezvýšil, ale výrazně ubylo voličů vládní koaliční pseudopravice a také ČSSD. Neoliberální pseudopravici už odmítají volit i pravocoví voliči. Vládní koalice by si měla položit základní otázku, proč už nás nikdo nemá rád a proč nás nikdo nechce? Odpověď je jasná. České vládní politické strany jsou jako těžební společnosti !! Jejich hlavním zájmem je ze všeho vytěžit maximum, prachy, majetky a moc. Česko pro ně nahrazuje důl na zlato nebo diamanty. Ty tu nemáme, tak se těží ve velkém z rozpočtů státu, krajů a obcí, veřejných služeb, zdravotnictví, důchodů a hlavně je třeba vytěžit občany vlastního státu do morku kosti. Samozřejně až na privilegované skupiny, jako jsou politici a nebo jedinci, jako třeba exekutoři, soudci, státní zástupci apod.. Až nás vytěží, půdu zašantročí, tak nás všechny prodají číňanům jako otroky a na náhradní díly. Pak se nad Českem objeví velký nápis VYTĚŽENO !!!Na vině je naprostý úpadek morálky, vítězství podprůměrnosti a zvířecích instinktů. Žijeme v konzumní době a těžkém úpadku morálky, kdy vízězí sobectví, malost a podprůměrnost nad lidskou sounáležitostí a rozumem. Sobečtí imbecilové soustředění ve vládních politických stranách v počtu necelých 20000 tisíc kusů řídí náš stát k hospodářské a sociální katastrofě nebývalých rozměrů. Řídí se zvířecí neokozervativně neoliberální doktrínou, která říká, že jen silní zvítězí na slabými, jedno za jakou cenu. Slabí si podle nich nezaslouží žít. Slabí podle nich znamená nemajetní a bez postavení v hiearchií moci, tak jak ji uznávají oni. Rodina pro ně neznamená nic a arogantně drobí národ na jednotlivce, které vzájemně poštvávají proti sobě ve jménu hesla, rozděl a panuj. Touto doktrínou nakazili celý národ, skoro každý chce mít peníze, majetky a moc za každou cenu, protože nechce být ten slabý a bezmocný. Proto se nyní nachází tato společnost v takovém bezvýchodném stavu, kdy se jeví, že nikdo a nic nemůže zabránit totálnímu rozkladu tohoto státu. Nikdo nevěří již ničemu a nikomu nebo se zajímá jen o sebe, což je horší stav než v dobách před rokrm 1989. Díky všeobecné podprůměrnosti, neschopnosti, lenosti a sobectví těch, kteří jsou v politických stranách a ve vedení státu, tu už pomalu přestává vše fungovat a nastává úplný rozklad i toho, co do nedávna plnilo svoji funkci. Nejlepší lék na komunisty je, když se pseudopravice začne chovat jako odpovědná a čestná pravice ! Když se přestane chovat jako modrobolševik, přestane podvádět, krást, korumpovat a těžit republiku jako důl na zlato. Když vrátí nakradené majetky, peníze a zruší všechny sporné zákony. Když se začne starat o tuto zem s péčí řádného hospodáře a o lid této země. Když jí bude čest, poctivost a sebeobětování nad vlastní blaho a prospěch. Pak ztratí komunistická myšlenka smysl. Pokud se ovšem bude naše neoliberální pravicová mafie stále řídit heslem, že kdo nekrade okrádá vlastní stranu a rodinu, tak budeme mít komunisty stále za zadkem a budou silnější a silnější. Jestli nás nyní někdo ohrožuje, tak je to naše vládní pseudopravice ! Komunisti nemohou za to, že nám vládnou nemyslící mocichtivá zlodějská hovada co sami sebe nazývají pravicí !! Spi sladce národe český........
08. 12. 2012 | 20:48

Jáchym napsal(a):

Přátelé,
NA SOJOVOU OMÁČKU SOJU NEPOTŘEBUJETE !
Pořád tady řešíte název ošklivé slůvko KOMUNISTICKÁ v názvu jedné strany.

Přitom se jedná o stranu, jež je směsí mírného rétorického populismu,kapky národovectví, větší dávky levostředového socdemáctví, trochu červeného vína, pitné vody (a švestkových povidel).
Před časem jsem si koupil sojovou omáčku českomoravského výrobce - a tak nějak podobně vypadalo složení.

Jo, a a bych nezapomněl - taky tam byla min 2% sojové omáčky.
Kvůli tradičnímu názvu!
**********************************************************************
Takže, souzi - dokud se zákonem nepřejmenují tuzemské sojové omáčky na švestkové, klidně si nechte název KOMUNISTICKÁ.

Nedejte na propagandistickou kampaň zahraničních výrobců pepného řepného cukru !
Už nám sebrali tuzemský RUM a pomazánkové MÁSLO !
08. 12. 2012 | 21:02

ten, kdo se hádat nebude, napsal(a):

Pro Vogel.
Neoliberálům křivdíte, mohlli by vám to říci například takto:

"Spojenectví mezi nepatrnou skupinkou na vrcholu pyramidy a hemžícími se masami lidí, kteří žijí z ruky do úst a tvoří její základnu, nebylo nikdy pevnější.

Vzájemně si rozumíme – oni a my. Pomáhají nám zůstat bohatými, my jim na oplátku pomáháme, aby zůstali chudí.

Bez ohledu na to, co si mohou myslet negativisté, systém funguje."
08. 12. 2012 | 21:25

Jáchym napsal(a):

Osobně nejsem panu Bělobrádkovi vděčný, že usiluje o pravicového voliče tímto způsobem.
Koho bude teď poctivý pravicový volič volit, to nevím.
Kdyby byla soudnost droga, byl by Bělohrádek v bezpečí.

Má ji v množství menším než malém.
Nejspíš jen drží sesli oblíbenému Kalouskovi.
08. 12. 2012 | 21:26

karl napsal(a):

Víte čím se superdemokrat pan kolega Pospíšil živí co jeho advokátní kancelář dělá? Exekuce soudruzi exekuce....
08. 12. 2012 | 21:51

Baba napsal(a):

Jak já to vidím, ambiciózní šachista. Vošoustá kdeco, a my ho za to doma svatořečíme.
08. 12. 2012 | 22:05

reppop napsal(a):

To Jáchym

Nepřipadá Vám spojení "poctivý pravicový volič" (minimálně u nás) jako výrazný protimluv? Ale proč ne, máme tu antikomunistické exkomunisty, homofobní homosexuály, totalitní (občanskou) demokratickou stranu, i vyznavače Krista třesoucí se na prachy a majetky. Byly doby, kdy SSSR/Amerika byla země, kde "nic není nemožné". Již si tím nejsem jist, leč nabývám stále větší jistotu, že u nás "je všechno možné".
08. 12. 2012 | 22:05

Baba napsal(a):

Jo, madam, hodně práce a malý užitek. Vynechejte závorky a uvozovky a možná se domluvíme.
08. 12. 2012 | 22:21

SuP napsal(a):

Jáchym -
"....Takže, souzi - dokud se zákonem nepřejmenují tuzemské sojové omáčky na švestkové, klidně si nechte název KOMUNISTICKÁ...."

Jo, ale ať s tím nelezou mezi lidi.
08. 12. 2012 | 22:27

Alf napsal(a):

V příštích volbách budu volit ĆSSD. Aby vládla konečně sama jako na Slovensku nebo s KSČM ( ve vládě nebo tichá podpora ) a pořád se nevymlouvala , že majetková přiznání pro pochybné miliardáře a zákaz akcií na doručitele neprosadila kvůli lidovcům. Ať se konečně ukáže, po zrušení anonimních akcií, kdo tento stát vlastně vlastní. Když obří tendry a privatizace vyhrávají den předtím založené panelákové společnosti zastupující bůhví kterého kmotra či politika. Ať nelagálně nabytý majetek po roce 1989 dodaní 100% a konečně nebude kalouskovský deficitní rozpočet, ale jistě bude možné i část státního dluhu zplatit.
08. 12. 2012 | 22:48

Jáchym napsal(a):

reppope 22:05,
spojení "poctivý pravicový voličů mi, popravdě řečeno, jako protimluv nepřipadá. Já třeba kdysi poctivě věřil Václavu Havlovi. Naštěstí nebyla přímá volba a tak si nemusím jeho volbu vyčítat.
Ještě předtím jsem ale patřil mezi 99,5% "voličů" kandidátů Národní fronty.
Vy ne ?

Problematické je spojení "poctivý člen současné pravicové vlády".
Nevylučuji, že tam nějaký je, ale pak pracuje v hluboké ilegalitě a já mu z důvodů osobní bezpečnosti přeji, aby to na něj i nadále neprasklo.:-)

Když mohla existovat "vláda sebevrahů",proč by nemohla existovat vláda gangsterů, okořeněná jedním či dvěma poctivými sebevrahy?

Nicméně bych ani tak nechápal, co by tam poctivý člověk dělal; lidská psychika je však natolik nevyzpytatelná a naše činy často natolik iracionální, že je snad možné i toto. :-)
08. 12. 2012 | 23:00

Baba napsal(a):

Popřemýšlejte o tom, kolikaprocentní poctivost máte za nejinteligentnější, případně ještě inteligentní. Z jiného úhlu, poctivost a inteligence asi nebudou přímo úměrné, ale asi ani nepřímo.
08. 12. 2012 | 23:12

reppop napsal(a):

Jáchym napsal(a):
reppope 22:05,
spojení "poctivý pravicový voličů mi, popravdě řečeno, jako protimluv nepřipadá. Já třeba kdysi poctivě věřil Václavu Havlovi. Naštěstí nebyla přímá volba a tak si nemusím jeho volbu vyčítat.
Ještě předtím jsem ale patřil mezi 99,5% "voličů" kandidátů Národní fronty.
Vy ne ?
xxxxxx
Ano, můj vývoj je asi stejný jako Váš. Kandidáty Národní fronty jsem volil ze strachu. Havla bych tehdy volil jistě také. Ale to bylo tehdy, dnes po tom všem je "poctivý pravicový volič" asi u nás stejně raritní přírodní úkaz jako před rokem 89 byl "dobrovolný volič KSČ".
xxxxx
Jáchym napsal(a):
Problematické je spojení "poctivý člen současné pravicové vlády".
Nevylučuji, že tam nějaký je, ale pak pracuje v hluboké ilegalitě a já mu z důvodů osobní bezpečnosti přeji, aby to na něj i nadále neprasklo.:-)
Nicméně bych ani tak nechápal, co by tam poctivý člověk dělal; lidská psychika je však natolik nevyzpytatelná a naše činy často natolik iracionální, že je snad možné i toto. :-)
xxxx
Snad současný ministr školství? Nebo jsem zase naletěl?
Je sporné, že by poctivý člověk mohl spolupracovat a tedy vlastně pomáhal legitimizovat současnou pravicovou vládu.
08. 12. 2012 | 23:19

reppop napsal(a):

To Baba

Jestli to dobře chápu, chcete naznačit, že dnes pravicový volič u nás má buď deficit morálky a/nebo deficit inteligence? S tím bych dokázal souhlasit.
08. 12. 2012 | 23:28

Baba napsal(a):

Víte, já nejsem vystudovaný filozof, takže se pojmy jako poctivost a morálka obvykle nezabývám. Jen vím, že lidi sbližuje, když si dva vyprávějí o třetím.
08. 12. 2012 | 23:33

Jáchym napsal(a):

SUPE, 08. 12. 2012 | 22:27
já z toho názvu taky nejsem odvázanej,mj. proto, že jej považuji za klamavý, jak už jsme o tom diskutovali.
Oni nejsou komunisté, tak jako NDR nebyla DEMOKRATICKÁ .

Prostě klamavá reklama - ODS není pro občany, není demokratická a strana snad je, přestože ji mnozí považují za servisní složku organizovaného zločinu.
Tak daleko bych nešel, znám pár slušné ódéesáky na okresní úrovni a nadávají na rodné hnízdo stejně sprostě jako někteří komouši před devětaosmdesátým.

Prostě název beru jako historický relikt. V životě bych si taky nekoupil skleničku - napoleonku se zlaceným "N", protože Napoleona považuji za rozhodně bezohlednějšího diktátora než třeba Zemana či Filipa, o Sobotkovi nemluvě :-) Blbé, já vím.

Někdo tady vládnout bohužel musí, nejsem anarchista.
To, co teď provedli vládní tentononcové s LIDEM, je prostě mimo toleranční pásmo.

Nedělám si iluze, že by v ČSSD nebylo hezkých pár darebáků, ale současná konkurence po nich pojede jak slepice po chlístu.

Že začnou padat i oranžoví kostlivci ze skříní je jasné, ale TOPku a ODS nedoženou, ani kdyby se snažili sebevíc, o LIDEM ...prostě nemám slov, která by prošla filtrem.
Problém je, že plnou důvěru v demokracii nedá dohromady nejmíň po dvě generace nikdo.
Tohle je průšvih jak mraky, nezávidím nikomu, kdo se tu bude snažit alespoň trochu poklidit.
08. 12. 2012 | 23:38

reppop napsal(a):

To Jedla
08. 12. 2012 | 11:16

Váš text je také vynikající a nadhledový. Identifikace strany TOP 09 jako KLEROFAŠISTICKÉ je přesné. Plně souhlasím. Oni defacto realizují sociální rasismus. Skutečně jde o útok na samu podstatu demokracie. Lidé by si to měli uvědomit a poslat ten spolek do propadliště dějin. Jsou fundamentálně nebezpečnější fašisti než holé lebky, protože ovládají dokonalé mimikry a mají prachy a moc.
Nebyla ještě sice "noc dlouhých nůžů", ale "noc dlouhých prstů" už realizovali a pokusili se přihrát sobě a spřízněným církevním subjektům obří díl veřejných financí.
08. 12. 2012 | 23:47

Vidoucí napsal(a):

Perfektní komentář přesně a pravdivě popisující situaci.
08. 12. 2012 | 23:51

Sagner napsal(a):

Mily pane Pehe, vazim si Vas z jednoho jednoducheho duvodu, narodil jste se v Socialistickem Ceskoslovensku, emigroval jste do Zapadni a urcite demokraticke spolecnosti, vratil jste se zpet do spolecnosti kde jste se narodil a prozil sve detstvi a urcity cas Vaseho zivota a pracoval jste a stale pracujete na rozvoji demokratickych principu otevrene spolecnosti v byvalem Ceskoslovensku, ale musim Vam sdelit velmi smutnou zpravu. Pane Pehe Vy zapominate na jednu zasadni vec a to je ze v Ceskoslovensku delala politiku vzdycky banda SUPAKU od samotneho pocatku 28. Rijna 1918 a pokracuje v techto Suparnach dodnes. Neverim tomu ze byvale Ceskoslovensko bude jednou schopno postavit se na nohy a existovat jako demokraticky stat bez zavislosti na ostatnich statech a nezustane kolonii zapadu a vychodu tak jako v cele historii byvaleho Supackeho Ceskoslovenska plneho POLITICKYCH SUPAKU.
08. 12. 2012 | 23:56

reppop napsal(a):

Baba napsal(a):
Víte, já nejsem vystudovaný filozof, takže se pojmy jako poctivost a morálka obvykle nezabývám. Jen vím, že lidi sbližuje, když si dva vyprávějí o třetím.
xxxxxxx
Jak kdy. Já když si zde třeba s bohorodičkou povídám o B. Sobotkovi, tak žádný pocit sbližování nemám. Tedy pokud nemáte namysli mé sbližování s tím, o kterém si povídáme. :-)
08. 12. 2012 | 23:58

Baba napsal(a):

Nebojte, já vás přešukám i na aktuálně.cz.
09. 12. 2012 | 00:10

pozorovatel napsal(a):

Jak se pozna Pehe,
Stoji to v ulici Politickych Veznu a rika si o almuznu aby si vylecil sve vredy.
09. 12. 2012 | 02:09

Pepa Řepa napsal(a):

Viola napsal(a):
Jožo
komunisti, dyť to říkám, řádí tu šotek
-------------------------------
Myslíte-Violko-pana Pehe?
No, ten řádí, nepochybně!

Přilehnou k líčku na políčku,
zadrhnou kulaku kol hrdla smyčku.
Za všechny, za Rus, za revoluci,
za mladou dychtivou bubnu dej tlouci.
Kdo tady vládne, kdo tady velí?
Komisař rudý, rozkročen v zelí!
09. 12. 2012 | 06:14

Pepa Řepa napsal(a):

Baba napsal(a):
Nebojte, já vás přešukám i na aktuálně.cz.
-----------------
máte odvahu, že jsem tak smělý, jaký jste ročník?
09. 12. 2012 | 06:18

Pepa Řepa napsal(a):

Očekávám ještě blog o co méně je demokratičtější Korejská lidově demokratická republika než Demokratická strana v USA.
Pehe se-o adventu- rozjelo, rozkročeno v zelí.
09. 12. 2012 | 06:24

BK napsal(a):

Pan Pehe se opět trefil do černého.
Nebo spíš do modrého.
Důkazem jsou pádné "protiargumenty" skalních apologetů mafiokracie, sestávající z oslovení autora "soudruhu"
a podsouvání sympatií k Severní Koreji.
Klasicky: ...a vy zase mlátíte černochy.
09. 12. 2012 | 08:14

ten, kdo se hádat nebude, napsal(a):

Když jde o názvy, tak co lidová – Slovenská lidová strana

„Od poloviny třicátých let spolupracovala se Slovenskou národnou stranou, s ukrajinskými, polskými, maďarskými a německými separatistickými stranami v tehdejší ČSR. Byla ovlivněna italským a rakouským fašismem a německým nacismem.

V září 1936 se oficiálně přihlásila k tehdejšímu fašistickému hnutí, vyhlásila svůj požadavek totalitní fašistické společnosti a od NSDAP převzaté heslo „jeden národ, jedna strana, jeden vodca“. Po Hlinkově smrti v srpnu 1938 se vedení strany ujal Jozef Tiso. Strana byla vedena na katolickém základe a zahrnovala několik frakcí, které se shodovaly na požadavku autonomie a katolické víře. Radikální křídlo vedl Karol Sidor, který v březnu 1939 odmítl vyhlásit "německou" nezávislost. Mezi lídry umírněného křídla patřil Jozef Tiso, propražský směr reprezentovali zejména generální tajemník Martin Sokol a nitranský kanovník Jozef Buday.“
http://cs.wikipedia.org/wiki/Lu%C4%8F%C3%A1ci

a co naši Lidovci?
a co církev?

To jsou pořád ty pravicové hodnoty pro které stojí i občas něco zapálit a hodit to na komunisty.
09. 12. 2012 | 09:16

on. napsal(a):

ODS a CSSD si nema co vycitat. Oboje je jen pohadka pro volice, obe plati stejni lide. Stranicka demokracie nema valneho smyslu ve state, kde je ve stranach 1-2% lidi.
09. 12. 2012 | 09:18

ten, kdo se hádat nebude, napsal(a):

Pro on.
Kdyby byly obě stejné, tak budeš vyřvávat jedině ODS, ale že dnes nelze ODS obhajovat, tak říkáš, že jsou stejné.

Kdo je platí nevím, stejně jako to nevíš ty jen mateš, důležité je, jakou dělají politiku.
Například DPH dolní sazba v roce 2006 5 %, dnes to leze na 15 % a půjde možná ještě výše.
Parametry ekonomiky a zadlužování nesrovnatelné, ODS je prostě katastrofa.
09. 12. 2012 | 09:28

Pepa Řepa napsal(a):

Je jenom jedna strana hodna svého názvu
Balbínova poetická
škoda, že zdechla na lenost a nenažranost geniálního guvernéra. Jedna putyka mu nestačila.
09. 12. 2012 | 09:30

Petr Čížek napsal(a):

Já si dovolím ocitovat mojí nebožku mámu, která byla účetní a od roku 1945 byla kandidátkou KSČ. Když za ní v roce 1948 přišli její kolegové, že si budou všichni tykat aby si nemuseli říkat soudruhu, tak jim odpověděla, že jí se zavře huba stejně po pane jako po soudruhu a že si s nima tykat nebude. Pak těm samým lidem hodila v roce 1950 tu kandidátskou legitimaci na schůzi na hlavu, když se jí nelíbilo, že chtějí pověsit Horákovou. Od té doby sice dělala pořád účetní práci, ale za minimum peněz a šéfovali jí za mnohem větší prachy ti samí lidé, kteří si předtím nechtěli říkat soudruhu. Vzpomínala na jakéhosi říšského Němce, který byl jim dělal u podniku za války dozor a který byl údajně slušný člověk. Nežli se v roce 1945 vypařil, tak údajně řekl: "No a co si myslíte ? Koryta se vyměněj, ale prasata zůstanou stejný...".
09. 12. 2012 | 09:31

Pepa Řepa napsal(a):

ten, kdo se hádat nebude
podívejte se-prosím- na svůj řitní otvor.
Nekouká Vám z něj klika?

Jste jako flašinet-pravouni, levouni........a už jede nastavený váleček.
09. 12. 2012 | 09:33

on. napsal(a):

ten, kdo se hadat nebude
tak takovou urazku jsem dlouho neslysel. Osobne jsem proti stranicke demokracii (zastupitele maji byt osobne odpovedni) a pokud si uz nejakou stranu musim vybrat, tak piraty. Ty totiz jeste kmotri neplati.
Nebo trochu obecneji - Neverim stranam (a lidem), ktere maji drahou volebni kampan. Budou (nebo spis jejich sponzori) totiz chtit sve penize zpet i s uroky. Treba protlacenim nejakeho povedeho zakona.
09. 12. 2012 | 09:35

ten, kdo se hádat nebude, napsal(a):

Pro on.
Může tomu tak být: všichni jsou stejní, jen my jsme jiní.
Jednoduché onálepkování, tomu bude jednoduchý volič rozumět.

Pokud se dostanou Piráti do vlády, tak to s nimi dopadne podobně jako s VV.
Programem pirátské strany je populismus a pokud se dostanou k moci, tak programem budou osobní zájmy jednotlivých politiků. Můžete se ale pak vymlouvat na to, že neselhala strana, ale jednotlivci.
09. 12. 2012 | 09:49

Jáchym napsal(a):

Pepa Řepa 6:24
To není v principu špatný nápad, Pepo !

S rozkročením termínů od hlávky hlávce
a od hlavy k hlavě,
napříč věky, desetiletími, občas i měsíci,
napříč poli ornými i válečnými,
zelnými i řepnými,
máme problém všichni.
Když si čtu v článcích našeho politologa,
vidím i já lecjakou pehu na kráse.

Začal bych naprosto nesouměřitelnými nádivkami pojmu Demokracie.
Nebo Humanismus:
V otrokářském starověku, demokraciích šedesátých let novověku a postmoderním, právě generovaném (či gangsterovaném ?) peněžním novootrokářství naší současné demokratury.

Plodná by byla také diskuze, zda je zbožnější průměrný ajatolláh či průměrný biskup, když už věří oba ve stejného Boha, kromě nějž boha není.

Mohl byste diskuzi nestranně moderovat, široce rozkročen mezi vembloudy a škodovkami.

P.S./To nahoře není pokus o báseň v próze, jen jsem si maně zastrukturoval !/ ;-)
09. 12. 2012 | 09:53

Jemnický napsal(a):

ČSSD a ODS jsou dvě půlky patřící k jedné politické řiti. Tu tady máme od roku 1948. Pěknou, rudou a "demogratickou". Teď z ní vyskočil pištící filipus a povede dělnictvo tam, odkud vyskočil. Ale žádný strach, dvé půlek sedí pevně na té naší demogratické latríně a ucpává díru v rozpočtu. Občas průjem občas zácpa, celkově ale hovno, ze kterého jak známo se bič neuplete.

Přeji pěknou druhou neděli adventní,
Jemnický
09. 12. 2012 | 10:07

Jemnický napsal(a):

Jáchym

Problém vidím v tom, jak chcete vybrat kriteria pro určení průměrného ajatolláha a biskupa. Bude to průměr v pase či jiný měřitelný parametr?
09. 12. 2012 | 10:14

zdenekbrom napsal(a):

Petr Čížek:

Díky. Skvělý komentář.
09. 12. 2012 | 10:42

Terazky napsal(a):

Povedzte Kefalín, a čo vy rozumiete pod hentým " absurdná demokrácija" ???
09. 12. 2012 | 10:47

Pepa Řepa napsal(a):

Jáchym
jo, kdosi to tady napsal. Nevím, jestli Pehe nebo jiný zelinář.
Že se partaj rozkročila. Jako ten komisař.Zeširoka. Myslím, že to bylo o ČSSD. Ta se rozkročila opravdu zeširoka. Porod nastojáka a vypadl rudý plivník, jak píše Jemnický.

Jen aby si z toho porodu nenatrhla ČSSD rozkrok.

Plivník se má k světu, Pehe ho omyl a zavázal šńůru a tady chrlí moudra, že je to mírné, milé a demokratické stvořeníčko.
Jde mu za kmotra.
Inu Pehe a jeho veletoče.

Tak, tak bratře Jemnický.
Dvě půlky prd.le a mezi tím klika, zatočíte a flašinet hraje kramářskou píseń o boji pravouna s levounem.
Nejčastější zdejší melodie.

Vám také hezký advent.
09. 12. 2012 | 10:53

šašek z Jihlavy napsal(a):

Pehe napsal:

"Z některých po minulosti nostalgických komunistů se leckomu může oprávněně zvedat žaludek, ale demokracii ohrožují mnohem více pánové s kmotrovskými espézetkami, kteří schůzují v předsálích sjezdů ODS. Manipulace státních zakázek a systémová korupce, kterou tito lidé symbolizují, jsou rakovinou demokracie. Popletené názory některých nových krajských funkcionářů KSČM, vesměs v důchodovém věku a bez lidových milicí i Sovětského svazu v zádech, jsou dnes už jen vředy na těle demokracie, nikoliv rakovinou."

Že tento odstavec dráždí leckteré duchaplné diskutéry, u kterých mi pořád není jasno, čemu vlastně fandí (kohoutu Fandovi nebo ekonomu Kohoutovi?), se dalo čekat.
Když už i sám europoslanec Zahradil odmítá image ODS s "býčími šíjemi omotanými zlatými řetězy, jak v předsálí sjezdu ODS pijí kukle", signalizuje to, že situace v této straně začíná býti vážná, jestli ne už zoufalá.

Najednou se ve svatém boji proti levici hodí i krutý osud pátera Toufara, proces se spiklemeckým centrem Slánského, jakož i další hříchy komunistů v padesátých letech(a že jich bylo neúrekom). Nestoudní cynici z období normalizace, kteří zničili veškeré naděje slušných lidí v naší těžce zkoušené zemi svým příklonem k systému, kde se dá trhnout víc než za dob reálného sosíku, kupodivu nevadí.
Pánové Řepo a Jemnický, že jste dosyta jedli vtipnou kaši, to si tady všimnul asi každý. Návrh na jakékoliv zlepšení poměrů jsem však od vás neslyšel.
Pokud rádi exhibujete svou duchaplností, možná byste se mohli zapojit do prezidentské kampaně M.Z. jako nahrávači. Taky pořady u TV bavičů by vaší účastí získaly na atraktivitě. Tady spíše jakoukoliv smysluplnou diskusi degradujete na pochybnou zábavu publika vychovaného Mládkovým lidovým humorem.
09. 12. 2012 | 11:51

Jemnický napsal(a):

Pepa Řepa

Bratře Josefe, Jirka PEHEovic by jistě zvládnul i esej o tom, jak ďábel je první mezi svatými.
Dnes mě inspiroval i maloměšťák s vizí filipuse v čele revolučních mas jak rabuje banku Golden Sachs.

Jdu se projít ke studánce Páně, protože jinak by musel dobrý křesťan zešílet ze stavu demokracie v zemi. Jak zůstat při smyslech a myslet prozíravě ...
Bojím se, že i ten sv. Václav (i s blanickými) konvertuje k islámu nebo vstoupí do strany. Pak teprve bude konec světa a Čech, toho obrazu rámu prastarého.
jak zpívá Vladimír Mišík.
09. 12. 2012 | 11:58

Pepa Řepa napsal(a):

Jemnický
a máme to!
:-)
Máme se zařadit na značky.
09. 12. 2012 | 11:58

bruno napsal(a):

Proč pořád dáváte příspěvky té Pehe? Hlásná trouba pravdoláskařů, socanů a komoušů.Dejte už s tím pokoj,ať si píše do halo novin.Kdo má všech pět pohromadě, tak takové kydy číst nemusí, aby měl vlastní názor.takoví peháči nám přece nemusí radit, co si máme myslet !!!
09. 12. 2012 | 12:11

Jemnický napsal(a):

Šašek z Jihlavy
(původně Šašek z Jíííhlavy)

Moudrý Šašku, já i bratr Josef jsme lidé spíše venkovští, nemilujeme vřavu agitační, která doprovází a dosazování marionet na trůny tohoto světa. Nechřastíme rolničkami na této blogové hostině ducha a nehoníme masu dělnictva na barikády front před pracovními úřady.
Každý, drahý šašku, musí začít u sebe a ve svém okolí. Jak říkali soudruzi, mít pořádek na svém pracovišti. Snažím se několik let očistit jedno pracoviště od zastuzených svazáků a jejich arogantních výkalů. Podařilo se téměř. Skončila se panská pýcha, zas se lidem volně dýchá ....
Ale nemám potřebu to vytrubovat z cimbuří, to přenechám heroldům a šaškům, kteří ohlašují, že přichází ona nová doba, kdy kovaní soudruzi budou překováni v demokraty.
Také tobě, moudrý Šašku, přeji klidnou dobu adventní, kdy slyšeti rolničky na postrojích jest milo sluchu a bláblogy pé přes hé zapadnou v první závěji.
09. 12. 2012 | 12:20

Baba napsal(a):

Právě že ne. Peha na kráse není dovolena. Peha má své vyhrazené hodiny a mohlo by jich být víc, jak to má jeden všechno stihnout?

Nedělení odpolední pozdravy mým příznivcům: Pepovi Řepovi a reppopovi.
09. 12. 2012 | 12:56

Pravda napsal(a):

Chtěl bych upozornit Peha, že VV se nehlásí k zločiné ideologii, která hlásí třídní boj. Proto VV, LIDEM,TOP i ODS JSOU MNOHEM DEMOKRATIČTĚJŠÍ NEŽ KSČM. Pokud jde o prolezlost kmotrů tak je na tom ČSSD a ODS velmi podovně akorát Pehe, který fandí socanům si to nechce přiznat.
Strašení korupcí je pro levičáky a Peha už jen zámínkou jak o sobě prohlašovat, že oni ti jsou demokratičtí. Přitom korupce ještě nikdy v historii nezničila tolik demokracii jako tlachalové, kteří se zničením korupce oháněli. Vždyť o boji proti zkorumpovanému režimu mluvil Hitler,Mussoliny i Gottwald. Souhlasím s panem Brunem, že Pehe by tyhle bolševické bludy měl psát do Hálo novin :)
09. 12. 2012 | 13:03

Pepa Řepa napsal(a):

Šašek z Jihlavy
já to přiznávám bez mučení.
Na rozdíl od bratra Jemnického nejsem kormidelníkem vědy, jsem pouhý vejminkář. Nikomu neporoučím, nikdo kromě manželky neporoučí mě. Zaměstnavatele jsem měl rúzné, ale pouze v Arabii, kde jsem měl roční kontrakty s možností prodloužení, t.j. na dobu určitou. I za bolševika jsem měl svobodné povolání.Do fachy jsem nemusel.vlastně bych si neměl na tu dobu stěžovat. Ale mám jich plné zuby rudochů dodnes.
Co se mnou? Snad až se revoluční kvas rozjede vezmete v úvahu, že jsem nikoho nevykořisťoval.
Pozitivní snad už nebudu i když HIV řádí.

Ale, že jsem tak smělý jaký je pozitivní přínos pana Pehe či nějakého místního mudrce?
Co geniálního objevili, čím popostrčili společnost, co vynalezli? Dokonce si dovoluji tvrdit, že jsem zaneřádil veřejný prostor -podle mě-méně než tito Titáni,tankující a vyfukující nenávist.Tu k jednomu, tu k druhému.

Co je positivního na tom, že Vám někdo nastaví popelník se jménem Havel, Čunek, Klaus-coč je případ Pehe- či Kalósek a vy flušete jak si dav a doba žádají, neb
KDO NEFLUŠE S NÁMI CHCE URČITĚ FLUSAT PROTI NÁM a doba vyžaduje zařadit se nalevo či napravo od kliky čouhající z konečníku.
09. 12. 2012 | 13:09

Pravda napsal(a):

Ono strašení komunismem je stejné jako strašení korupcí. Zkorumpovaná strana ještě neznamená nedemokratická strana. To by si všichni kdo tady straší korupcí měli uvědomit. Nedemokratická znamená, že porušuje základní lidská práva, k to v případě korupce nedochází. Jen aby jsme si vyjasnili význam slova nedemokratický
09. 12. 2012 | 13:37

Koleda napsal(a):

Pane Pehe, jed tolik, že ČSSD je stejně prolezlá gaunery a kmotry jako ODS. Tak už buďte v názoru na ČSSD korektní!
09. 12. 2012 | 13:43

český maloměšťák napsal(a):

Pravda
Jistě - zkorumpovaná strana řízená kmotry je stále stranou demokratickou.
Kdy démem je uskupení kmotrů.
O tom žádná, Pravda...o tom žádná.
09. 12. 2012 | 13:43

Pravda napsal(a):

KSČM a ČSSD jsou silně populistické a populismus je velmi NEDEMOKRATICKÝ. Ale abych nekřivdil jen těmto stranám existuje i pravicový populismus jako Okumara nebo Babiš a různé populistické iniciativy bojující za přímou demokracii.
Prohlášení, že rokupce je rakovina demokracii spadá spíše do velice iracionální,citové a velmi subjektivního ideologického hodnocení, kterého by se žádný správný politolig neměl dopouštět. Holt u stranických "politologu" jako Pehe nadhled bez ideologických pouček můžeme asi těžko očekávat stejně jako od těch médii jako Právo,Referendum,Hálo noviny nebo Britské listy.
09. 12. 2012 | 13:46

Jáchym napsal(a):

Pepo Řepo,
nepodezírám vás, že byste slídil po omrvinkách v oku bratrů svých, aniž jste zaregistroval fošnu v rohovce své vlastní.
Tak daleko bych nezacházel, ale myslím, že by vás jistý nejmenovaný disident-judaista, původním povoláním tesař, vás smířlivě upozornil na to, že se občas děláte prču z ubožáka, kterému z oka trčí střešní lať, zatímco vám trčí jedna z každého oka.

Já osobně jsem vděčný, kdykoli mě někdo upozorní, že mám nedopnuté kalhoty,pokud to udělá decentně.
Pravda je, že jsem se k tomuto postoji dopracoval přes léta dřiny a nejsem si vůbec jistý, nakolik ta fuška byla úměrná poměrně hubeným výsledkům.

Přijde mi, že třeba Zdeněk Brom nebo Dennis jsou v tom lepší než my dva.
(A Pehe ještě horší- abych si šplhnul :-)

To ale nejspíš posoudíte zase spíše Vy.
09. 12. 2012 | 13:49

Pravda napsal(a):

český maloměšťák:

Pokud nepoušuje lidská práva tak ano je stále demokratická. Pokud někoho nezavírá nebo nelikviduje například kvůli jeho náboženskému vyznání,politickému přesvědčení nebo nezakazjuje demokratické volby tak je demokratická
09. 12. 2012 | 13:52

Pravda napsal(a):

Myslím, že Pospíšil má víc morálního kreditu,chytrosti a víc respektu než žvanil Pehe.
09. 12. 2012 | 13:54

Jáchym napsal(a):

Pravda:
Jdu se projít,
ale pokud mi nějak naznačíte, před kolika lety vám bylo šestnáct, rád Vám večer přiměřeně odpovím.
Nerad bych se Vás dotkl. :-)
09. 12. 2012 | 14:07

Jáchym napsal(a):

P.S.- Pravda:
Pokud odpřísáhnete, že nemáte nic společného s Hovenem/bohorodičkou.
09. 12. 2012 | 14:11

šašek z Jihlavy napsal(a):

Jemnický napsal(a):
Šašek z Jihlavy
(původně Šašek z Jíííhlavy)

Moudrý Šašku, já i bratr Josef jsme lidé spíše venkovští, nemilujeme vřavu agitační, která doprovází a dosazování marionet na trůny tohoto světa. Nechřastíme rolničkami na této blogové hostině ducha a nehoníme masu dělnictva na barikády front před pracovními úřady.

Lichotíte mi, nejsem moudrý Šašek, ale jen šašek z Jihlavy (ta prodloužená samohláska mi připomněla prázdniny ve Cvrčovicích u Kladna, kdy jsem slýchával: on je z Jíííhlavy, nepotkali jsme se náhodou na koupališti ve Stehelčevsi?).
To chřastění rolničkami mě postupně přestává bavit, stejně jako i ta hostina ducha. Masu dělnictva honit na barikády by mě ani ve snu nenapadlo, jak jste to myslel?
Též se hlásím k mentalitě venkovského člověka, jak to víte o Pepovi? Řepa může vyrůst i ve velkoměstě, na vojně se mnou sloužil nějaký Řepa, byl z Brna a přesně vystihoval týpek tohoto přízviska. Náš Pepa je ovšem jiná klasa, to mu neupírám. Odpovím až večer, teď musím "z domu".
09. 12. 2012 | 14:13

pavlovsky napsal(a):

"To jsou slova do pranice, a proto neuškodí podívat se na „demokratičnost“ stran, které Pospíšil jako partnery nabízí. Jeho strana například vyšachovala..." po komunálních volbách v Praze vítěznou TOP 09 a spříáhla se s ČSSD, což nijak nezdůvodnila a programově sni zdůvodnit nemohla.
09. 12. 2012 | 14:52

český maloměšťák napsal(a):

Pravda napsal(a):
český maloměšťák:

Pokud nepoušuje lidská práva tak ano je stále demokratická. Pokud někoho nezavírá nebo nelikviduje například kvůli jeho náboženskému vyznání,politickému přesvědčení nebo nezakazjuje demokratické volby tak je demokratická
09. 12. 2012 | 13:52
-----
To je samozřejmě taky pravda, Pravda.
Pravda, ale co když ta " demokratická " strana někomu /třeba Mafii / prodá celý stát /justici, veřejné služby.../ ?!?
Anbude nikoho likvidovat nebo zavírat kvůli náboženskému přesvědčení /ba naopak - bude církve podporovat !! - a to i kdyby na chleba nebylo !!/, kvůli politickému pžesvědčení už vůbec ne/hmm - přesvědčení budete moct mít jakékoliv...hlavní ale bude to, co se bude psát v novinách a to, o čem Mafií ovládaný soud prohlásí řekne, že je to pravda - ne to vaše " přesvědčení" - s tím si budete moct vycpat tak akorát slamník/...

Demokratické volby - zakázet ?
A proč ?
Koupí se - nač by se tedy měly zakazovat ? Nakoupí se bilbordy, nakoupí se kandidáti..no a kdyby čirou náhodou ty volby vyšly jinak - než jak se původně zamýšlelo...tak se prostě nakoupí poslanci. Nebo ministři.
Na tam něco zakazovat, Pravda. To by byla hloupost. To by stálo mnohem víc než ty nákupy - hlídat , zda jsou zákazy dodržovány a lid nereptá. To by se prodražilo.

Taková je teda ta pravda, Pravda.
09. 12. 2012 | 15:03

reppop napsal(a):

Samozřejmě, že korupce fundamentálně narušuje demokracii, zejména systémová korupce, kterou zde zavedla pravice. Podrobněji viz přednáška prof. Vl. Dvořákové na konferenci Masarykovy demokratické akademie v Brně:
„Korupčníci jsou neuvěřitelně tvořiví,“ uvedla v úvodu Dvořáková s tím, že zvýhodňování a protislužby mohou mít podobu vzestupu v kariérním řádu. Podle Dvořákové je podstatné, že existuje nepřeberné množství korupčních praktik. Podobu korupce rozdělila do tří bodů: 1. nahodilá korupce; 2. sektorová; 3. systémová, která může být centralizovaná, nebo decentralizovaná.

„Nahodilé korupci nelze zabránit. Zkrátka se občas objeví člověk, který selže a upřednostní svůj zájem nad zájmem obecným,“ zdůraznila Dvořáková. U sektorové korupce je tomu jinak, neboť se nejedná o jednání jednotlivce.

Charakteristický pro ni naopak je vznik sítí. „Tu již máme klientelistickou síť, která je založena na vazbách. Přesto jde stále o korupci, která zasáhla pouze část aparátu. Ať už ministerstvo, policie či soudy,“ vysvětlila politoložka.

„Systémová korupce je fenomén, který do značné míry paralizuje celý politicko-ekonomický aparát státu. Působí na politiku, justici, státní podniky, zastupitelství či policii,“ uvedla Dvořáková s tím, že Česká republika je v situaci, jejíž základní charakteristikou je právě systémová korupce.

„Systémová korupce určuje mechanismy rozhodovacích procesů, zásadním způsobem působí na vládní rozhodnutí, legislativu a justici,“ dodala Dvořáková. Typickým příkladem systémové korupce je podle jejich slov například projekt tzv. sKaret či církevní restituce v podobě, jakým způsobem je schválila Nečasova vláda. „Jde o reformy, jejichž efektem bude vyvedení peněz do rukou konkrétních finančních skupin,“ doplnila.

„Systémovou korupcí je přitom zasažen také legislativní proces,“ uvedla dále Dvořáková a za typický příklad korupční praktiky při schvalování zákonů označila praxi tak zvaných přílepků. „Přílepky k zákonům by nebyly možné v zemích, které nejsou zasaženy systémovou korupcí,“ řekla Dvořáková.

„Pro centralizovanou systémovou korupci jsou charakteristické finanční toky, které směřují zdola nahoru,“ uvedla politoložka s tím, že jde o situaci, kdy má centrální mocenský systém kontrolu nad přerozdělováním finančních toků. „Centrum kontroluje hierarchizovanou klientelistickou síť. Centrum si současně uvědomuje, že stát, který je zdrojem renty a současně do jisté míry funguje, že musí stát zachovat aspoň základní efektivitu celého systému,“ uvedla Dvořáková.

Opak se děje v případě decentralizované korupce. „Finanční toky směřují shora dolů. Centrum tím pádem ztrácí kontrolu nad regionálními elitami a stát je postupně privatizován a není schopen plnit základní funkce,“ vysvětlila politoložka. Jako příklad uvedla obsazování ministerských funkcí v Nečasově vládě.

„Prakticky lze říct, že v České republice vedení ministerstev obsazují krajské buňky politických stran, respektive krajští kmotři. Stát je privatizován a rozebrán, premiér ztrácí vliv, který přebírají lokální kmotři,“ dodala. S tím, že typickým příkladem je politický vzestup ministra průmyslu a obchodu a prvního místopředsedy ODS Martina Kuby.

(Zdroj: http://www.denikreferendum.cz/clanek/14498-vladimira-dvorakova-korupcnici-jsou-neuveritelne-tvorivi)
09. 12. 2012 | 15:41

palivec napsal(a):

už mě všichni pěkně serete s dohadama,kdo je demokratická strana a kdo ne.kurva co sme to za stát,když v parlamentu seděj zástupci(volený v demokratickejch volbách)"nedemokratickejch" stran.
a strašení komunistickejma pohrobkama,kerý budou permanentně ubejvat,pokud jim svou blbostí nepožene vodu na mlejn vládní garnitura,to už je vůbec non plus ultra.vysrat se na takovejdle stát!
09. 12. 2012 | 15:50

šašek z Jihlavy napsal(a):

Pepa Řepa
Že jste na vejminku ještě neznamená, že vám nikdo kromě manželky neporoučí. Jenže je to skryté, poroučí vám kdekdo, počínaje distributory plynu a elektřiny a konče bílou mafií. Nic moc od vás nechtějí, jen vám všichni obrací kapsy a nutí dělat stojku. Pane Pepo, pokud na tom nejste jako Robinson, jste s náma na jedné lodi, která se plaví v bouřlivých vodách do neznáma.
Pokud jde o autora blogu, je hodně čten a pod jeho články se rozvíjí zajímavá diskuse. Co se týče jeho přínosu této společnosti, netroufám si hodnotit. Alespoň nás nutí přemýšlet a formulovat názory, a to není málo.
BTW, nedíval jste se na OVM? Zdá se, že pro V.M je důležité míti Filipa, docela Kubovi zatápěl, stejně jako Jančura znervózňoval Žaludu, však ho ani pořádně nepustili ke slovu. Pro českou osobní dopravu je důležité míti Jančuru. Nakonec se Jančurové prosadí a Žaludové ostrouhají.
09. 12. 2012 | 16:52

Jáchym napsal(a):

Pravdo,
tak jsem si přečetl, co vám napsali předřečníci čili nadkolegové.
Zdá se, že mi ušetřili práci.
Mohl bych to převyprávět svými slovy, ale nejspíš jste čtenářsky gramotný.
Kdybyste nerozuměl některým delším slovům, nestyďte se zeptat,pokusím se Vám to vysvětlit. :-)
(Já se taky ptám, když něčemu nerozumím.)
09. 12. 2012 | 17:16

český maloměšťák napsal(a):

šašek z Jiohlavy
Mno - Jančurové možná vyhrají...ale Vy a ni já nejsme Jančury...jsme přípdaní zákazníci Jančurů.
A tak otázka spíše stojí - ostruhají zákazníci ?
Jinak fa Jančura je soukromá firma pobírající dotace.

A ten druhý " Jančura" - ten se krásně po freudovsku přeřek - řekl " Tak nám dejte ty tratě, které chceme , a nechte nás být..."

Vo to gou.
Stejně jako ve zdravotnictví.
VZP pak zbydou na krku důchodci, těžce nemocní, děti,m sociálně slabí...
Ty rozinky si vyzobou Chrenek aj.
/netvrdím, že to musí dopsdnout zle...jen upozorňuji nam jistou souvislost.../
Ona vůbec velká část i finančních impérií by bez státního cecíku nikdy nevzinikla - anebo zvadla.
A není lepšího zdroje příjmu, než je napojení na tento cecík - porimárně či sekundárně /např. přes cash flow z povinného solidárního zdravotního ppojištění/. Pak již nikdi neměří přidané hodnoty a efektivitu instituce zvanou " uzdravování nemocných a péči o zdraví "...počítá se profit.

No nic - já jen že když slyším takové to " Více Jančurů ! " ...tak si vzpomenu na ono " Více Kožených !". /psáno bez toho že bych chtěl tyto dva pány srovnávat...jen ten růžovobrýlový aktivismus...jen na ten chci upozornit...a na to vyzobávání rozinek z čím dál tím tenčícího se koláče...a že existují tratě, které prostě výdělečné nebudou...tak jako existuje portfolio zdravotních pojištěnců - které lukrativní není - z hlediska tvorby profitu/.

Sorry. Za to zaplevelení vaší krásné představy mým býlím - jak se tedy bude v Kraďákově levně a z hlediska dopravní obslužnosti komfortně /optikou zákazníka/ dopravovat tu šašek z Jihlavy - onde zase pacholek z Libavy.
09. 12. 2012 | 17:24

Baba napsal(a):

Vaše budoucnost je zpravidla předvídatelná. Není-li, zorganizujte ji předvídatelněji.
09. 12. 2012 | 17:37

šašek z Jihlavy napsal(a):

ČM
Naposledy jsem jel vlakem a autobusem v době velké povodně z Trhanova do Jihlavy přes Plzeň a Prahu, v Havl.Brodě mi někdo ukradl parádní deštník a od těch dob jsem se přepravoval jen po vlastní ose. Až přijde čas (snad to nebude extrémně brzy), budu na veřejnou dopravu zase odkázán. Doufám, že v té době bude Žaluda a jeho předchůdci jen jako exponát v železničním muzeu.
09. 12. 2012 | 17:47

český maloměšťák napsal(a):

šašek z Jihlavy
U nás se lidé buď spalují nebo zahrabávají do země. Těžko tak bude Žaluda někde vystaven.

Je ale dost dobře možné, že v muzeu v té době budou jak jízdní řád trati...tak ta trať sama - po níž jste se kdysi dávno dopravoval. Že tedy nebude lukrativní ji provozovat.

Vás krádež deštníků motivovala k tomu, abyste zanevřel na železnici /jak vidno tak Jančurových služeb jste nikdy nevyužil - přesto jej vychvalujete...no nic, taky jsem na Měsíci nikdy nebyl a mohu psát o tom, že se tam špatně pije kafe - pokud nemá člověk speciální forrichtung/...tedy když jednoho pouhá krádež deštníku dovede k tomu, že místo železnice bude jezdit autem...co teprve nějaká krádež tratě, že !!!

Konec vysílání. /jdu se podívat, zda mám záložní deštník/
09. 12. 2012 | 17:57

Pepa Řepa napsal(a):

šašek z Jihlavy

My papeženci v poledne spořádaně obědváme a nenecháme se rušit soubojem pánských orgánů-JanČura versus Žalud.
Z toho jdou jen žaludeční vředy. Radka Pytlíka se synem nepozvali?
09. 12. 2012 | 18:23

pgjed napsal(a):

Pane Pehe, uniká vám podstta problému. Ano, pokud jde o účelovou spolupráci s komunisty, nemají si ODS a socdem co vyčítat. Když o nic nejde, mají plnou hubu mobilizací a Bohumínských usnesení, ale jakmile jde o moc a prebendy, jdou proklamace a logika stranou. a to vpodstatě téměř od samotného převratu.
Dále není nejmenších pochyb, že po těchto krajských volbách, chtěla-li by se docdem zachovat, jako demokratická strana, měla řadu možností, jak ustavit demokratické koalice bez komunistů. Že se tak nestalo, nebylo nemožností jednat, ale čistě účelovým záměrem, vycházejícím ze samotných špiček socdem - Sobotka, Tejc.
To jsou vnější okolnosti. Co ale zůstává jako hlavním problémem je, jaká vlastně KSČM je. Je demokratickou stranou? Nemám nic proti existenci krajní levice, pokud meohrožuje demokracii a užívá jenom demokratické metody. Je nepochybné, že KSČ nebyla demokratickou stranou, nejenom pro své krvavé násilnické praktiky, ale i pro ideologii, kterou se řídila. Hlavní ideová díla přímo definují nenávist a násilí, diktatůru, potlačování a likvidaci skutečných i doměšlých odpůrců. Jenom naprosto naivní hlupák tuto skutečnost mohl před nástuperm komunistů k moci ignorovat. Tím spíše, že bylo dobře známo od těch kteří prošli gulagy, do jakých podob bolševický teror vykrystalizoval. Zrovna tak praktiky, kterými se KSČ, zneužívajíce možností demokratické společnosti chystala na převrat v únoru 48. A co KSČM? Ano z prvního strachu vypotili jakous takous omluvu. Jak byla upřímná, to můžeme usuzovat z projevů komunistických představitelů. Co, ale KSČM neudělala, je distancování se od totalitní ideologie. A je chabou útěchou, že již nemá v zádech SSSR se Stalinovou hrůzovládou. Totalitní bolševické diktatury existují i tak. A v tom je ta hrozba, kterou evidentně někteří podceňují, jiní trestuhodně ignorují. I to tady již jednou bylo.
09. 12. 2012 | 18:36

Jiří napsal(a):

To co je podstatné je to,že KSČM je nástupnickou organizací strany zlodějů a vrahů a to jak 99% členů,tak duchem/program je z taktických důvodů nebolševický,alespoň do převzetí moci/.Kromě toho ČSSD mohla v několika krajích sestavit koalici i bez ODS,ale vybrala si komunisty,protože je jim prostě spolu dobře.Pokud jde o ODS ztrácí pan Pehe sebeovládání a z politologa se stává propagandista jak z Rudého práva neblahé paměti.Je to smutné.
09. 12. 2012 | 19:01

Jiří napsal(a):

Jojo, pan Pehe má pravdu. Ono to s tou demokracií nen tak jednoduché, jak se to může někomu zdát:)
09. 12. 2012 | 19:56

Miláno z Děčína napsal(a):

Taková hloupá otázka?
Že ten pán POSPÍŠIL takto nenapadl presidenta ČR po posledních volbách do PČR,že pověřil sestavením vlády ODS a oni místo hledání spolupráce s DEMOKRATICKÝMI vládamy vytvoříli HISTORICKY nejhorší vládu republiky!!!
09. 12. 2012 | 20:03

plk. Kurvice napsal(a):

Pospíšilovi vytvoříl pravicový tisk gloriolu čestného, spravedlivého a ukřivděného muže. Moje otázka je, kolik stálo, vytvoření takto pozitivního veřejného obrazu u tak zprofanovaného politika ODS? Kolik vlastně stojí u Aktualně.fuj pozitívní obraz o osobě a o své straně a kolik stojí vytvoření negatívního obrazu o svém volebním protivníkovi?
09. 12. 2012 | 20:53

plk.rudý Kurvice napsal(a):

Pane Pehe, vy jste přesně vystihl podstatu pojmu "demokracie" v podhledu ODS voličů, demokracie je OK, pokud slouží zájmům ODS, pokud je demokraticky zvolena ve volbách oposice, pak to vlastně není demokracie. Moje otázka zní, proč klesáte pane Pehe tak hluboko, a dovolujete, aby na této ODS fuj stránce zveřejńovali vaše názory? Já bych se k podobnému kroku nesnížil, aby se moje jméno zde koupalo v bahně a soutěžilo s fuj penězi od Bakaly.
09. 12. 2012 | 21:08

šašek z Jihlavy napsal(a):

Pepa Řepa
Ten jmenný kryptogram mi unikl, asi jsem si zvykl. I když švarná Karolínka jakési asociace vyvolává. Freude, Freude, vždycky ne tě dojde!
Před chvilí jsem musel vzdát hold hereckým schopnostem paní Dáši, pak fešná Nora zavedla řeč na politruka Sloupa, dnes je toho na mě moc, dám si sklenku růžového a snad se dostaví i růžové sny, totéž přeji i vám. Začíná hustě sněžit, uvidíme zítra.
09. 12. 2012 | 21:52

Jemnický napsal(a):

Demokratickou stranu poznáte podle toho, že pan PEHE o ní prohlásí, že je demokratická.
09. 12. 2012 | 23:50

Pepa Řepa napsal(a):

Šašek
Mým spoluhráčem v tenisu býval zase jeden čas jakýsi Honza van Tchura. Asi Holanďan.
Jemnický to vystihl přesně.
Pan Pehe je takový pangalaktický mudrc.
Cestuje vesmírem a dává certifikáty tomu, kdo je -podle něj-demokrat.
Ratingové Pehe.
Nechápu, jak ty jeho hlody může brát někdo vážně.
Ale jako zábava dobrý.
Pilnej je jako včelička.Starostlivej. Vlastně pilnější. Zima, nezima.

No nic šašku, Až objevíte na internetu jedno ,jediné moudro, které posune lidstvo dál, dejte vědět.
Od kohokoliv.
10. 12. 2012 | 13:50

Salemo napsal(a):

Zase debata o ničem. "Ocásek" Pehe vyprodukoval pár písmenek aby zavrtěl námi "pejsky". Pořád se bavíte o prolezlosti mafiánů a kmotrovství.

Tak si najděte system, který je moci zbaví. Koryto je tady na krmení dobytka. Přestante do něj sypat a dobytek bude bučet a potáhne jinam.

Zruště vazby politiků na peníze a ministerstva. At rozhodují na základě skutečně volených mandátů a ne na základě partajních tlaků. Souhlasím s tím, že tato pseudodemokracie je výsledekm jediného - schováme se za stranu a nebudeme vidět.
Bohužel pravda je jinde - strana není nic jiného nežli skupina lidí. Požadujte jejich osobní odpovědnost a viditelnost jejich skutků. Není to o straně, ale o lidech.

Naopak jedině pokřivená doktrýna minulých časů si pamatuje, že ve straně je síla a moc. Ríkalo se tomu "v jednotě je síla".

Budu se bát každé strany, která je skutečně jednotná - zavání to totiž potlačením svobody myšlení jedince ve prospěch sektářství, demagogie a zblbnutí.
10. 12. 2012 | 16:25

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Aktuálně.cz Blog · Atapana Mnislav Zelený B Babka Michael · Balabán Miloš · Bartošová Ela · Bavlšíková Adéla · Bečková Kateřina · Bednář Vojtěch · Bělobrádek Pavel · Beránek Jan · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Blažek Kamil · Bobek Miroslav · Boehmová Tereza · Brenna Yngvar · Bureš Radim · Bůžek Lukáš · Byčkov Semjon C Cerman Ivo Č Černoušek Štěpán · Česko Chytré · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Davis Magdalena · Dienstbier Jiří · Dlabajová Martina · Dolejš Jiří · Dostál Ondřej · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořák Jan · Dvořák Petr · Dvořáková Vladimíra F Fafejtová Klára · Fajt Jiří · Fendrych Martin · Fiala Petr · Fibigerová Markéta · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Gargulák Karel · Geislerová Ester · Girsa Václav · Glanc Tomáš · Gregorová Markéta · Groman Martin H Hála Martin · Halík Tomáš · Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hapala Jiří · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Hilšer Marek · Hladík Petr · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holásková Kamila · Holmerová Iva · Honzák Radkin · Horáková Adéla · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hrabálek Alexandr · Hradilková Jana · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubinger Václav · Hülle Tomáš · Hušek Radek · Hvížďala Karel CH Charanzová Dita · Chlup Radek · Chromý Heřman · Chýla Jiří · Chytil Ondřej J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jelínková Michaela Mlíčková · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kania Ondřej · Karfík Filip · Karlický Josef · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Pavel · Klíma Vít · Klimeš David · Kňapová Kateřina · Kohoutová Růžena · Kolaja Marcel · Kolářová Marie · Kolínská Petra · Kolovratník Martin · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Koutská Petra Schwarz · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kučerová Karolína · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kupka Martin · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Maláčová Jana · Málková Ivana · Marvanová Hana · Mašát Martin · Měska Jiří · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minařík Petr · Mittner Jiří · Mrkvička Jan · Müller Zdeněk · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Návrat Petr · Navrátil Marek · Němec Václav · Niedermayer Luděk · Nouzová Pavlína · Nováčková Jana · Novák Aleš · Novotný Martin · Novotný Vít O Obluk Karel · Oláh Michal · Ouhel Tomáš · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Pavel Petr · Pavelka Zdenko · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Peksa Mikuláš · Pelda Zdeněk · Petrák Milán · Petříček Tomáš · Pfeffer Vladimír · Pfeiler Tomáš · Pilip Ivan · Pitek Daniel · Pixová Michaela · Plaček Jan · Podzimek Jan · Pohled zblízka · Polách Kamil · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rakušan Vít · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Reiner Martin · Richterová Olga · Robejšek Petr · Rydzyk Pavel · Rychlík Jan Ř Řebíková Barbora · Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schneider Ondřej · Schwarzenberg Karel · Skořepa Michal · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slimáková Margit · Sobíšek Pavel · Sokačová Linda · Soukal Josef · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Strmiska Jan · Stulík David · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Sýkora Filip · Syrovátka Jonáš Š Šebek Tomáš · Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Šindelář Pavel · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šoltés Michal · Špalková Veronika Krátká · Špinka Filip · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štern Ivan · Štern Jan · Štrobl Daniel T Táborský Adam · Tejkalová N. Alice · Telička Pavel · Titěrová Kristýna · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomek Prokop · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Tůma Petr · Turek Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Vacková Pavla · Václav Petr · Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Vavruška Dalibor · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Vhrsti · Vích Tomáš · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojtěch Adam · Vojtková Michaela Trtíková · Výborný Marek · Vyskočil František W Walek Czeslaw · Wichterle Kamil · Wirthová Jitka · Witassek Libor Z Zádrapa Lukáš · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zima Tomáš · Zlatuška Jiří Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy