Dobré zprávy z politiky

22. 12. 2012 | 07:20
Přečteno 5537 krát
V čase svátků se sluší hledat dobré zprávy. Pokud jde o českou politiku, většina lidi si asi řekne, že je to úkol zhola nemožný. Vždyť se stačí podívat kolem sebe: vláda je (už zase) v krizi, přímá volba prezidenta má nádech frašky, odcházející prezident tleská bizarním názorům svého dvorního šaška, v krajích spoluvládnou komunisté.

Lze pochopit, že takové jevy mohou vyvolat v leckom čiré znechucení nebo zoufalství. Ale v každém z nich lze také najít i leccos optimistického.

Ano, přímá volba je zatím tak trochu fraška, ale přehrajte si záznam z poslední nepřímé. Prezident se raduje z názorů svého šaška, ale možná jen proto, že mu na chvíli došly jeho vlastní, navíc to má, a my s ním, už jen za 75 dní! A komunisté? Pokud budou nasazovat v krajích esa typu politruk Václav Sloup, jejich podpora u voličů bude brzy jednociferná a pokrokoví studenti budou moci hladovět po boku svých plastových láhví s vodou proti skutečným hrozbám.

Konkrétněji se podívejme na potenciálně pozitivní stránky nejposlednější krize vlády Petra Nečase. Ta je už natolik bizarním spolkem, že české vládnutí je lepší vnímat bez zbytečných depresí jen jako divadelní představení v podání amatérského sboru, pod vedením principála Nečase. A svým způsobem představení velmi zábavné, protože v něm absurdita i drama na jevišti hravě překonávají cokoliv, co si průměrný občan dokáže představit.

Poslední dějství je rozehráno mistrně a slibuje velké zážitky v čase novoročního veselí. Vždyť zvažte: premiér odvolá nedávno jmenovanou ministryni obrany, jinak též předsedkyni v podstatě neexistující, ale pro existenci vlády životně důležité strany s tím, že je lhářka, navíc se prý možná bojí prověrky pro stupeň přísně tajné. Ale pozor! Nekompetentní lhářkou, která nám o sobě bůhvíco tají, je jen v postu ministryně obrany. Jinak je ta dáma (prezident by řekl „dívenka“) prý docela použitelná jako ministryně pro cokoliv jiného.

Premiér doufá, že vykopnutí koaličně-stranické předsedkyně z obrany nepovede k nějakému uraženectví, vždyť jde prý o stabilitu země a dívenka koneckonců zůstává místopředsedkyní vlády! Navíc i on, Petr Nečas, by se prý mohl klidně ukázat jako zcela nekompetentní, kdyby vedl třeba ministerstvo kultury. Naštěstí je přímo premiérem.

Předsedkyně je ovšem uražená. Na jeviště vstupuje po premiérově dlouhém a poněkud blekotavém vysvětlování, a slibuje pomstu. Její ministři sice nepodají demisi hned, aby její nestrana LIDEM nekazila svátky lidu, ale učiní tak prý 10. ledna, den před prvním kolem prezidentských voleb. Ten se tak začíná jevit jako datum napínavější než včerejší konec světa.

Národ se tedy v čase svátků může těšit na další dějství představení, v němž se bude „vyjednávat“, hovořit o odpovědnosti, ba i hluboce přemýšlet. Třeba nad tím, kam by se odebrala nejen strana paní předsedkyně, ale možná i strana pana premiéra, kdyby ta nekompetentní lhářka způsobila předčasné volby. Malým, ale nikoliv nepřekonatelným problémem může být, že nejlukrativnější posty v polostátních podnicích, které by snad mohly pošramocená ega v LIDEM přimet k odpovědnosti podobné, jakou státotvorně ukázali nedávno rebelové v ODS, se zdají být výše zmíněnými rebely už rozebrané.

Ale do 10. ledna se možná dá ještě něco najít. Koneckonců hned po Novém roce začnou odtékat z pokladen nejspořivější vlády v našich dějinách miliardy do soukromých penzijních fondů a církevních restitucí, což skýtá nemalé možnosti pro uplatnění politiků, kteří se mohli panu premiérovi jevit v jednom resortu jako nekompetentní lháři, ale jinak zvládnou všechno.

Právo, 22.12.2012


Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

Maximus napsal(a):

Pan autor se jako vždy vyhýbá slůvku TOP09 v čele s maršálem Schwarzenbergem, návštěvníkem Bilderbergu spolu s Pehem. Útočí celkem správně na ODS, ale TOP09 je pro něj zakletá.... ó jak úsměvné, milý pane Pehe! A přitom na tom marasmu hospodářství ČR má velký podíl jistý kumpán Schw. co se zove Kalousek "za korunu kousek"!
22. 12. 2012 | 07:40

Maximus napsal(a):

Malý dodatek: Schw. tam byl pro rozumy 4x, Pehe 1x!
22. 12. 2012 | 07:42

Drzá zrzka napsal(a):

Jestlipak se někdy dočkéme titulku Zprávy z dobré politiky?
22. 12. 2012 | 07:51

Bestia triumphans napsal(a):

Ze všech předešlých vlád má nejlepší výsledky v boji proti korupci ta Nečasova.
To se ovšem někomu nehodí do krámu.
22. 12. 2012 | 08:04

zemedelec napsal(a):

Pane Pehe.
Mohl bych také říci,dobře napsané,ale připojuji se k panu Maximus,až podezřele vynecháváte TOP.Také očekávám co to bude za divadlo, po 10 lednu,ke smíchu to určitě nebude.Neuvěřitelné,co nám tato vláda dělá a předvádí.Pokud nevystoupí razantně ČSSD,s tratí hodně voličů,zatím se Sobotka chová jak prvnička.
Pane Maximus.
Přejí hezké vánoce.V novém roce ať se daří.
Také přeji i panu Pehe.
22. 12. 2012 | 08:35

Neudržitelný napsal(a):

Dobré zrpávy. To sjem rád, že zase rpavda vítězí. Všem hezké vsátky, ophodičku a štěstí. A Vy pane Pehe na hcvilku nemyslete na toho Klause. Ať Vám nezaskočí okst.
22. 12. 2012 | 08:41

Maximus napsal(a):

Bestia triumphans napsal(a):
Ze všech předešlých vlád má nejlepší výsledky v boji proti korupci ta Nečasova.

Co hulíš? Je brzo po ránu a pán je v rauši! Nemáš košertrávu?

Zemědělci

Díky za přání a přeji Vám a Vašim nejbližším totéž. Na venkově se používal terminus technikus "zdravý selský rozum", a na Vás to celkem pasuje!
Mějte se!
22. 12. 2012 | 08:45

jarpor napsal(a):

Prý vláda je už zase v krizi.... píše autor.
Pche che che...

Ač odcházející z tohoto prostoru... tleskám názorům bizardního politologa ... prý "v krizi"....
Nebýt bizardním politologem, nepsal by o "krizi"... psal by o divadle...

A o čem bude psát, až Klaus odejde z Hradu... no bude si ho tam muset zpětně propírat... bizardní politolog.

Hezké vánoce všem přeje jarpor.
A možná někdy nashle...
22. 12. 2012 | 08:46

pepa z deppa napsal(a):

Máte pravdu, jako vždy.Na tuto naši politickou scénu je třeba se opravdu dívat, jako na absurdní divadlo.Bez, rozčilování se.
22. 12. 2012 | 08:48

Maximus napsal(a):

Pro zavilé pravičáky:

Vláda není v krizi, jen se vyměnilo cca 57 ministrů :-),
státní dluh překročil pěkných 1600 mld.Kč a hezky bobtná,
jen za dluhy zaplatíme dle údajů MF příští rok skoro 100 mld.Kř, všechny okolní země s výjimkou Maďarska jsou hospodařením HDP v plusu, jen ta naše zodpovědná se ne a ne vyhrabat z kanálu. Za letošní rok bude schodek podle Kalouska (díky účetní fintě za círk,.restituice) -6%!
Kalousek to prý vysvětlí, ale Klaus zvednul obočí a správně poznamenal (pořad TV Prima), že finanční ratingové agentury to nebude zajímat a spočítají nám to!

Vláda není v krizi, to jen občané. Nyní zcela zdivočeně atakují obchodní řetězce, ale šílenství z obžerství a chlastu je nakažlivé, po lednu 2013 si rádi Češi utáhnou opasky!
Pěkný den a pozdravujte Kalouska, prý mu zase nějaké noviny či časopis udělí cenu nejlepšího ekonóóma pro území od ČR až ke Kazachstánu a Uzbekistánu.... A to se vyplatí!
22. 12. 2012 | 08:56

Maximus napsal(a):

Neudržitelný:

To jste naopsal celkem dobře:
Ať Vám nezaskočí okst.

Jinak pokud vím, tak:
Lékařsky OKST → okultní krvácení ve stolici.
22. 12. 2012 | 09:04

Joe Ratata napsal(a):

Jaké jméno si asi dají konstuktivní poslanci z Věcí Veřejně Prodejných a Věcí Veřejně Prodejných s kLIDEM,co podpoří tuto ostudnou vládu,aby si udrželi korýtka?
Že by DOBEŠI (DOkonale BEzpáteřní ŠIbalové)?
22. 12. 2012 | 09:05

Petr B. napsal(a):

Diskutéři mají pravdu. Pan Pehe dokáže brilantně rozebrat politickou situaci v ČR (podobně jako pan Cvek v BL), ale ve své kritice jaksi šetří některé lidi v TOP09 tzn. hlavně Schwarzenberga. Podobně šetřil vždy i V. Havla.
22. 12. 2012 | 09:16

šašek z Jihlavy napsal(a):

S tím názvem "dívenka" by už mohli přestat, švarné Karolíně je skoro 40, matka, tuším, dvou dětí, a zdá se, že je to ženská od rány. Co by asi musel být 27 let mladý Dobeš, chlapeček? Klasnová a Kočí jsou tím spíš dívenky, děti zatím v nedohlednu (chlapeček Bárta se musí víc snažit), a když jde o posty v parlamentu, dívenky nevadily. Tož tak.
22. 12. 2012 | 09:36

Baba Jaga napsal(a):

Však ono to už nějak dopadne - proto "liďáci" nepodali své demise ihned - a že dle mého měli, aby je do Vánoc stihl pan president přijmout. Určitě nás do řádných voleb budou "obšťastňovat" svými kousky dál.
A že jsou Vánoce už nejen za dveřmi, ale přímo na prahu, tak si povídejme nejen o mrtvých, ale i o živých jen to dobré, ba nejlepší (na každém a všude je vždy co pochválit - např. v málo vyvedeném domě třeba výhled z okna, na politikovi hezkou vázanku či jiný kus oblečení).
Krásné svátky přeju a ať ten příští rok není horší nežli letošní.
22. 12. 2012 | 09:42

Josef K. napsal(a):

Jsme, někteří, svědky normalizačního hokynaření... Ostatně logika výpovědí odpovídá pouze logice provizí a postů. Tedy bahno až po krk a stoupá.
22. 12. 2012 | 09:54

Scarabeus napsal(a):

... a je to!
http://www.novinky.cz/domaci/288562-exministr-skolstvi-dobes-zachranuje-vladu-sehnal-necasovi-loajalni-poslance.html
https://www.youtube.com/watch?v=_skp_qOq9Qo

Psycholog, dělal personalistu v ABL, vybral/sebral nejhorší poslanecký odpad(Kristýnu Kočí, "Kolibříka" ....) a "vládne" se dál ...
https://www.youtube.com/watch?v=GqbhZTnkcKA

Nakonec měl Marek Benda, k smůle ostatních, kteří nejsou jako Marek Benda, (asi) pravdu.
http://www.ceskatelevize.cz/ivysilani/1096898594-udalosti-komentare/212411000371221/obsah/236545-nejasna-budoucnost-vlady/
22. 12. 2012 | 09:58

recaptcha napsal(a):

kde je bambula ládík???
22. 12. 2012 | 09:59

Madison napsal(a):

Někteří diskutující by si měli po sobě nejdříve přečíst to co napsali, než to odešlou. Nejedná se však jen o názor v napsaném textu, ale také o gramatiku, tzn. upravit trochu přeházená písmenka v tom svém textu. Někdy se to nedá aní číst.
22. 12. 2012 | 10:00

ZM napsal(a):

To, že Klaus nazval Peake "dívenka" je od něj další z projevů arogance. Naštěstí, jak správně Pehe podotkl, už to má Klaus za pár, a nebude nadále veřejně žvanit. Jak by se mu líbilo, kdyby Peake řekla o něm, že tento "dědula" je příliš arogantní na to, aby dělal prezidenta :) Co se týká Peake, tak to je kariéristka, jako většina ostatních politiků. Její jmenování ministryní obrany byl běžný politický obchod, nebo se to dá taky nazvat lidově jako handl. Peake nebyla jedinou ministryní, která byla pro daný resort nekompetentní. V minulosti takových ministrů bylo víc.Např. Parkanová taky na ministerstvu obrany, nebo Baudyš taky na ministerstvu obrany, nebo Bárta na ministerstvu dopravy, Gross na ministerstvu vnitra atd. Strana LIDEM je nově vznikající strana,ale "pohřbila" se hned po svém vzniku. Jestliže např. exministr dopravy řekne veřejně, že registr funguje, přičemž funguje hodně špatně, tak to zrovna není dobrá "reklama" pro stranu LIDEM, že má ve svých řadách takového "génia". Otázek může být celá řada.Např. ta, proč tedy neudělají ministrem obrany Picka, když je považován za tak klíčovou osobu? Ministrem vnitra je nestraník Kubice, ministrem školství je nestraník Fiala. V minulosti byl např. ministrem financí určitou dobu Rusnok, původně náměstek. Podobně byl ministrem financí určitou dobu Janota, původně taky náměstek. Mám dojem, že Barták byl taky určitou dobu ministrem obrany, půb´vodně to byl taky náměstek. Politickej cirkus v tomto státě není nic nového. Trvá v podstatě celou dobu od změny režimu v roce 1989.
22. 12. 2012 | 10:08

Neudržitelný napsal(a):

Madison
Přečtěte si pozorně název lbogu. Pak opchopíte. :-)
22. 12. 2012 | 10:11

ZM napsal(a):

Scarabeus - včera jsem četl v novinách, že ta Dobešova podpora byla výměnou za to, že z rozpočtu půjde na podporu sportu o 800 milionů víc. Většina poslanců si předčasné volby nepřeje, protože by to znamenalo konec jejich mandátu. Sobotka bude muset čekat na premiérování až do roku 2014. už se nemůže dočkat, jak je "hladovej" po tomto postu.
22. 12. 2012 | 10:18

ZM napsal(a):

Neudržitelný - Pehe nahrazuje kvalitu kvantitou :)
22. 12. 2012 | 10:20

Hloupý Honza napsal(a):

Tak jsem se včera dočetl, že prý se máme jak jsme se ještě nikdy neměli, no mít se ještě o milimetr lépe, tak se asi z toho zblázníme a Švýcaři by pukli závistí.

Taky jsem někde zaznamenal, že jedna spořitelna přeje ČEZkým občanům šťastné a pohodové Vánoce, a že jsou prý nejlepší klienti na celém světě. Myslím, že ostatní pobočky zahraničních bank to cítí úplně stejně, jsme pro ně fakt nejlepší kunčofti na zeměkouli, takové odírání by si jinde ve světě nenechali líbit. Řekl bych, že i naši strejcové a kmotrové ve vládě a ve sněmovnách by mohli přijít s nějakou podobnou zdravicí, třeba Hezké Vánoce všem ČEZkým občanům přejí politici, jste pro nás to nejlepší co jsme si mohli přát, i v Novém roce hodně štěstí na dopravních registrech, úřadech práce, výběrech důchodů a i nadále nám udržujte svoji přízeň, hubu a krok. Děkujeme

Zítra se má rozběhnout nový tv kanál Smíchov, a já myslel, že už to tady běží několik let, alespoň podle těch upoutávek co se jmenují Zprávy a Televizní noviny.

Pane Pehe, i J.K Rowlingová už zkusila psát i o něčem jiném, taky co ji zbývalo, když jí Harry vyrostl, vám zase Vašek brzo odejde.

Kontrolní otázka, kde je pan Vodvárka ?, pardon, Ládík !

Všem lidem dobré vůle přeji pohodové Vánoce, politikům Vánoce alá Rath a kmotrům hodně zdraví, odpovídající značce s vozíčkem, pod níž všichni tak rádi parkují.
22. 12. 2012 | 10:23

ZM napsal(a):

šašek z Jihlavy - pokud bychom Peake nazývali "dívenkou", tak bychom museli např. Schwarzenberga nebo Klause nazývat "dědky" :)
22. 12. 2012 | 10:24

jsou chudáci tak manipulovatelní napsal(a):

Jako byste nevěděl, Pehe, že studenti nejsou nikdy pokrokoví.
Orientují se na perspektivách, které před ně společnost staví.

Pokud jim společnost říká, že je možé úplně všechno, vystaví na tom svá očekávání a budou se bít za svoji teflonovou budoucnost.

Máme příklady studentských hnutí jak hystericky revolucionářských, tak ultrareakcionářských.
Nic to neznamená.

Zletilost ve 24 letech je tak akorát.
Jdi a živ rodinu. Pak říkej, co je správné a co ne.

Což není argument na stranu těch, kdo jsou spokojeni, že Jiří Svoboda tu stranu nedokázal reformovat.
22. 12. 2012 | 10:32

ZM napsal(a):

Pehe napsal-
Vždyť zvažte: premiér odvolá nedávno jmenovanou ministryni obrany, jinak též předsedkyni v podstatě neexistující, ale pro existenci vlády životně důležité strany s tím, že je lhářka, navíc se prý možná bojí prověrky pro stupeň přísně tajné.
------------
Peake se před jmenováním a i krátce po něm jasně vyjádřila v tom smyslu, že nebude dělat na ministerstvu obrany nějaké razantní personílní změny a sotva den po jmenování ministryní odvolala tři lidi.Např. pávě náměstka Picka. Co to je jiného, než naprostá lež? To se neděje ani v podnicích, že když podnik začne řídit nový ředitel, tak že hned druhý den odvolá někoho. Nejdříve se seznámí s tím, jak podnik funguje, jaké má který podřízený kompetence atd. V tom souhlasím s Nečasem, že Peake si opravdu na ministerstvu počínala jako nějaká "diktátorkaů a že ministerstvo opravdu není "dobyté území", na kterým se udělají "čistky".
22. 12. 2012 | 10:32

ZM napsal(a):

Hloupý Honza - už i ČEZký občan má volbu, přejít ke konkurenci, např. k Fio bance. okud by se stalo, že by Fio banka za určitý čas měla třeba milion klientů, tak jsou dvě varianty vývoje.Buď zavede nesmyslné poplatky i Fio banka nebo zruší nesmyslné poplatky některé jiné banky.
22. 12. 2012 | 10:35

sursum corda napsal(a):

Jakmile začnou miliardy téct, není údajně cesty zpátky.
Proto musí vláda vrahů malých dětí vydržet do 10. ledna.
Právníci příliš věří svým vlastním lžím.
Nechci navádět, ale devalvace 1:5 z toho udělá řezanku.
Na přechodný půlrok, než staré vyděrače nahradí noví investoři může vláda zabavit sklady mouky a nakládaných okurek a vydávat v czechpointech příděly.
Dignum et iustum.
22. 12. 2012 | 10:59

Pepa Řepa napsal(a):

Petr B. napsal(a):
Diskutéři mají pravdu. Pan Pehe dokáže brilantně rozebrat politickou situaci v ČR
------------------
Obávám se, že naposledy pan Pehe brilantně rozebral stavebnici Merkur. A to mu bylo šest.Už nikdy domeček ale nesmontoval dohromady.

A tak jeden týden dělá, že restituce církvím jsou OK, aby vzápětí-když se mu to hodí- udělal proslulý Pehepřemet a hovořil o odtékání peněz z Frantovy kapsy. U komunistů již jde o několikanásobné salto, opět jak se hodí.Jak je to s penzí netuším, ale mám pocit, že už má pan Pehe dávno kontíčko založeno.

Ale dělá nalejvárnu mezi opožděnými dobře. Strukturovaně, jako robot, nikdy po sobě nic nečte(viz titulek),nepotřebuje zpětnou vazbu, jenom jede jako buchar Bum-bum.
Takovej Drábek naruby.

Pane Stejskale, tak mu to opravte ať to aspoň vypadá na sebereflexi.
22. 12. 2012 | 11:06

ten, kdo se hádat nebude, napsal(a):

Možná je to vládní divadlo jen taková kouřová clona, která má odpoutat pozornost od toho, že politici nadělili k vánocům pro sebe zvýšení platů a pro občana zvýšení daní.
--------------------------------------
Dolní sazba DPH od roku 2006
5 % > 9 % > 10 % > 14 % > 15 %

Tak vypadá snižování daní podle ODS, a to nejsou jediné daně nebo poplatky, které byly od roku 2006 zvýšeny.

Podobně se chová většina daňových populistů a před dalšími volbami se nebudou rozpakovat zase nabízet nízké daně, no a pokud by uvedli, že ne pro lidi, ale pro sebe a své sponzory, tak by měli i pravdu.
22. 12. 2012 | 11:14

ten, kdo se hádat nebude, napsal(a):

„Praha - Podle generálního ředitele České spořitelny Pavla Kysilky se ukazuje, že zákon zavádějící sKartu je legislativní zmetek. Česká spořitelna, která vyhrála soutěž na provozování sociální karet, do funkčnosti vlastního platebního systému, tak aby mohl zpracovávat sociální dávky, investovala 300 milionů korun. Kysika to řekl dnešnímu vydání Lidových novin (LN). „

"Ukazuje se, že je to totální legislativní zmetek a člověk se nestačí divit, co legislativní odbory ministerstev, Legislativní rada vlády, vláda, Sněmovna, Senát i prezident jsou schopni schválit a podepsat. Aby se pak záhy zjistilo, jak je to celé nekvalitně připravené," řekl Kysilka LN.
http://www.ceskenoviny.cz/zpravy/sef-ceske-sporitelnyn-skarty-jsou-legislativni-zmetek/881336

A těch odměn za takové zmetky co se vyplácí, Drábek nebyl přítel nízkých platů tedy alespoň pro své kumpány na ministerstvu.
22. 12. 2012 | 11:20

Nuba napsal(a):

Očekávání je vždycky zajímavá doba, teď se třeba očekává příchod Spasitele

obávám se, že ti, kteří doufají, že se vláda položí, tak budou zklamáni. Mirek a Petr, kluci, co spolu mluví, ti si svoje léno vzít nenechají. Však oni to zvládnou. Budeme svědky lidové zábavy zvané škatulata hejbejte se, taky se kouknou do šuplíků, kolik jim tam ještě zbylo trafik, je to už trošku přebrané, ale něco se určitě najde a pojede se dál. A Karolína ? Pokud je to skutečně tak ambiciózní dáma, jak se jeví, tak má smůlu. Do ODS si vrátka definitivně zavřela, možná jí něco přihrají v TOP, Mirek jí našeptal svoji hru vabank a ona to zkusila. Tak se jí snad nějak odvděčí, svoje věrné, naposled Vlastu taky hájil do roztrhání těla. Ale i tak už je Karolína zboží s prošlou záruční lhůtou, takže možná ještě ve slevách něco trhne.
Obchoďák praská ve švech a z tlampačů řvou rolničky
22. 12. 2012 | 11:24

emanuel napsal(a):

Nubo
Vlasta na něj a jeho kumpány hodně ví. Pokud si dokáže v zrzavé ozdobě na krku srovnat, co to je, co ví. Ale šikovný policajt z vás dostane i to, o čem nemáte vůbec tušení.
Karolinka je nástroj na jedno dvě použití.
22. 12. 2012 | 11:50

P. napsal(a):

"odcházející prezident tleská bizarním názorům svého dvorního šaška"

Viděl bych to jinak. Díky panu Hájkovi a díky Klausovi se tenhle prolhaný režim stal alespoň o něco méně prolhanějším. Právě jsem otevřel "Smrt v Sametu" a prvních několik stran podle mě sedí dokonale. Potom už je to trochu složitější. Ale je jasné, že pan Hájek s klidem strčí do kapsy celý krásný pravdoláskařský mainstream, pokud budou dál jen strkat hlavu do písku.
22. 12. 2012 | 11:58

Ernesto napsal(a):

Nebojte se pane Pehe ono se to zase nějak natřepe ! Já duch poletuji ted hodně okolo superhyper marketů a nevěřícně zírám na přeplněná parkoviště ! Nechápu na co si vy v česko vlastně stěžujete ? Předvánoční doba pane je hotový barometr životní úrovně v čekorepublice a já si schválně ověřuji skutečnost jak to vlastně s těmi uknouranými občany v čeko je ! A poznávám že to nebude tak zlé jak se to na první pohled jeví ! Když si financministr Kalousek přirazí v příštím roce o dva procentní body DPH navíc tak se to zase nějak zvládne ! Ostatní keci o markantním snižování živ.úrovně čekoobčanů se mi zdají opravdu ale opravdu divné ! Hezké vánoce všem ! V česku ještě zdaleka nedozrál čas pro socialistickou revolucí !
22. 12. 2012 | 12:00

zemedelec napsal(a):

ten,kdo se hádat nebude.
Utěšeně nám ta sazba roste.Kamarád říkal,kdyby mě tak rostlo pé..,jak životní úroveň,tak si nehrknu.Mám už signály,že to bude obcházet kde kdo a spíš se zaměří na směnný obchod nebo výpomoc.
Kysilka může teď tvrdit co chce,že by i ČS by takové nemehla,aby nepoznali o co jde?Spíš to tvrdí,aby obhájil ČS proti velké lumpárně.
Přeji hezké vánoce.
22. 12. 2012 | 12:00

Bavor napsal(a):

ZM napsal(a):
Peake se před jmenováním a i krátce po něm jasně vyjádřila v tom smyslu, že nebude dělat na ministerstvu obrany nějaké razantní personílní změny a sotva den po jmenování ministryní odvolala tři lidi.Např. pávě náměstka Picka. Co to je jiného, než naprostá lež? To se neděje ani v podnicích, že když podnik začne řídit nový ředitel, tak že hned druhý den odvolá někoho. KONEC CITÁTU. Ono je to pochopitelné. Když tříhvězdičkový generál nejprve dá stanovisko, že letadla CASA jsou pro armádu nevhodná ( a ono se v současné době ukazuje, že jsou skutečně vhodná jenom pro přepravu koní Převalského) a vzápětí se nechá "přesvědčit, že jsou vhodná, pak je to skutečně"kompetentní odborník" a prokazuje skutečně dobrou "službu vlasti" Podle mého názoru je to osoba, která (jako absolvent vojenské akademie ve West Pointu) má "dohlížet" na to, aby se česká armáda vyvíjela správným směrem ve vztahu k našim nynějším "starším bratrům". Stejnou roli zde měl i Vondra a Parkanová. A nyní přijde neinformovaná Peake (ne, že bych jí fandil)a zamíchá s tím. Jak říkala v ČT - zapoměli jí to říci.
22. 12. 2012 | 12:00

zemedelec napsal(a):

Duch Ernesta.
Takže dovnitř superhyper nemůžeš,škoda,takže blábolení ducha je k ničemu.
22. 12. 2012 | 12:12

Scarabeus napsal(a):

Co dát na ministryni obrany Barboru Špotákovou? Je to důstojník, skoro civil(hází oštěpem) - ministr obrany má být skoro civil, a není to křehká dívenka ... po takovém sprostém odvolání by "klukům" rozbila hubu. :-)

(celé je to myšleno jako, pro někoho divný, vtip)
22. 12. 2012 | 12:14

Luba napsal(a):

Dobré zprávy z politiky

Praha: K hlavnímu městu se blíží růžové tanky generála PinoČecha. Úřad vlády ČR obsadily parašarmantní jednotky militantních feministek a sesazují loutkovou vládu derniéra Přesčase do submisívních pozic. Byla nastolena diktatura pravdy, krásy a Lásky. Na poslance Sněmovny byla uvalena pracovní povinnost. Ve Valdštejnově maštali jsou opět ustájeni koně. Z Pražského hradu se stalo muzeum totalitních režimů. Zeman v něm dělá průvodce a Klaus vrátnýho. Strašení obstarává špiritista Kalousek. ...
22. 12. 2012 | 12:34

Viola napsal(a):

Pepo Řepo,

něco vám řeknu, ono to může být nové tajné znamení, protože ty straré jsou už dávno prozrazené viz. paní Petra Bostlová.

Přeji pěkné vánoce
22. 12. 2012 | 12:36

Ernesto napsal(a):

zemědělče ba naopak já můžu všude a všechny nekalé skutky v čeko si znamenám ! Vadí mě i to že někteří zdejší diskutéři inteligenti nemají dobrého slova a potěšení v předvánoční době pro pana Peheho ! Proč teda stále visí na jeho článcích zde na paně Stejstalově serveru ? Jednoduché vysvětlení , mají ho rádi ! Však je to proboha jeden z vašich nejlepších českých politologů!!! Mějte se lidé alespon v tomhle období rádi ! Ze záhrobí E Th G
22. 12. 2012 | 12:37

modrý edvard napsal(a):

Chápu, že p. Peake nemají rádi příznivci ČSSD, ODS, TOP 09 a VV. U ostatních stran (KSČM, Zelení) nevím, třeba ji taky nemají rádi. Ale na MO neprovedla nic špatného (možná to jen nestihla, nevíme) a určitě má právo, jako každý jiný ministr, si vybrat své nejbližší spolupracovníky. Klaus by se za tu "dívenku" měl omluvit. Nejsem volič ani příznivec VV ani LIDEM.
22. 12. 2012 | 12:38

Luba napsal(a):

No jo, pane Pehe ...
To bude tím Frojdem: "zrp a hladivo"
22. 12. 2012 | 12:38

svatební a pohřební orchestr G.Bregoviče napsal(a):

Pane Pehe,

je vidět, že umíte napsat nejen politicky zajímavý blog (jako obvykle), ale i zábavný :-).

Na druhou stranu Maximus 7:40 se také trefil, ne?
Komentáře tragikomických vystoupení pana knížete a cirkusových přemetů pana finanzministra by také tento blog obohatila ....
22. 12. 2012 | 12:41

Ernesto napsal(a):

I já jsem občas duch popleta! Opravuji svůj příspěvek ! páně Stejskalově ! Omlouvám se všem ! E
22. 12. 2012 | 12:42

Viola napsal(a):

Bavor

Paní Peake se pro politiku narodila. Jako žena ji fandím. Ale tu prověrku si mohla nechat udělat hned.
22. 12. 2012 | 12:46

Pacák napsal(a):

"…české vládnutí je lepší vnímat bez zbytečných depresí jen jako divadelní představení v podání amatérského sboru, pod vedením principála Nečase. A svým způsobem představení velmi zábavné…"

Bohužel platíme za jejich tyátr hodně velké vstupné.
22. 12. 2012 | 12:47

Pacák napsal(a):

"Paní Peake se pro politiku narodila…"

V Čechistánu to není zrovna dobrá známka charakteru.
22. 12. 2012 | 12:48

Viola napsal(a):

Pacák

a řekl snad někdy někdo o nějakém politikovi, že je to charakterní člověk?
Politik je politik a politikem zůstane a novináři jsou šťourové, kteří mají odhalovat politické čachry machry. Politika není o pravdě a lásce, jak se o to snad snažil Václav Havel. Stejně je jeden dokument, kdy řekl, že v určitou vypjatou chvíli ho tato slova jen tak napadla, jen jako dobrý slogan.
22. 12. 2012 | 12:55

Otázkář napsal(a):

Viola

Byl Tomáš Garrigue Masaryk charakterní politik?
22. 12. 2012 | 13:02

zemedelec napsal(a):

Pane Pehe.
To nejde opravit ten nadpis,vypadá to jak bych psal já.
22. 12. 2012 | 13:10

Scarabeus napsal(a):

... a ministrem nově zřízeného ministerstva pro samčí záležitosti se stává, jeden z mála přijatelných mužů, Luba. :-)
22. 12. 2012 | 13:11

Viola napsal(a):

Otázkář

Také to byl především politik. O něm diskutovat na vánoce se nehodí. Prostě a dobře mají všichni nějaké mouchy, chlupy, škraloupy a někteří i mnohem větší průšvihy.
22. 12. 2012 | 13:13

Viola napsal(a):

Zas dvě třináctky, to opravdu není jen tak.
22. 12. 2012 | 13:13

mb napsal(a):

jako obvykle dobré a kvalitní,

ale jako obvykle se to patrně (některým) spoludiskutérům líbit nebude ...
22. 12. 2012 | 13:15

modrý edvard napsal(a):

Ernesto : KECY ! jako tácy! (na ostatní revolucionáře tak přísné měřítko nemám)
22. 12. 2012 | 13:18

Viola napsal(a):

Zajímavé, co napsal o Masarykovi Václav Klaus.
http://www.fragmenty.cz/archiv/iz00123.htm
22. 12. 2012 | 13:20

Luba napsal(a):

Jako ministr pro samčí záležitosti s nekonečnou platností nařizuji zákaz menstruace a jednorázových plen!
22. 12. 2012 | 13:23

Pepa Řepa napsal(a):

Viola napsal(a):
Zas dvě třináctky, to opravdu není jen tak.
--------------------
Není Violko. Je to divný, co?
22. 12. 2012 | 13:24

Kelt napsal(a):

Pravdou je,že pan Pehe se záměrně vyhýbá jakémukoliv komentáři na margo TOP09.
Při tom je pan kníže tak skvělým námětem jak pro tragedii,tak pro komedii,i tragikokomedii.
V posledním Hyde Parku na otázku jakými jazyky se domluví,tak odpověděl,že česky a německy./trochu anglicky/.
A kterým mluví nejlépe?-odpověď:česky.
A pak že v politice je málo humoru.
Novoročním překvapením bude exministr školství Dobeš.Sešikoval kohortu sirotků a potáhne sněmovnou na pomoc troj-dvoj koalici.
Prý bez nároku na prebendy-jenom potřebuje maličkost nějakých 800 milionů na podporu sportu-zárukou je jeho super sportovní figura.
Hezké Vánoce všem a 10.ledna zase ve starých kolejích.
22. 12. 2012 | 13:26

Nuba napsal(a):

Ernesto
jen několik poznámek k Vašemu přeletu nad přeplněnými parkovišti

Jistě, nezanedbatelná část společnosti se vrhla na superhyper životní styl, něco ve smyslu útěku lidí na chalupy v minulém režimu, je to jejich útočiště jak tak také šidítko

Pokud byste postavil rovnici mezi plnými košíky a spokojeností, to jako byste řekl, že když se prasata nažerou, tak si lehnou do kouta mezi své výkaly a blahem chrochtají nad svým plným panděrem. Jenže člověk není ve většině případů zvíře a má zřejmě i jiné potřeby

A také je to přehlížení odvrácené mince, záměrné zatajování rostoucího procenta těch, kteří se potýkají s chudobou nebo visí těsně nad tou pomyslnou tyčkou, kdy příště už zavadí zadkem a tyčka spadne

A co víc než milion exekucí, kdy pro často bagatelní dluh člověk přijde třeba i o byt ? Nechtěla bych být v kůži těchto lidí, jakkoli se do této situace dostali často vlastní hloupostí, či sedli na lep darebákům

Na parkovištích je vidět hodně aut, ale ještě mnohem víc je lidí, kteří v těch obchoďákách nejsou, nejde přece měřit blahobyt národa nákupním centrem velkých měst
ano, část lidí se má hodně dobře, ale ta většina, co nedosahuje na průměrnou mzdu si myslím zase tak moc vyskakovat nemůže, pokud musí všude platit, rodiče dětí, které chodí do školy, senioři dotující farmaceutické firmy, nezaměstnaní ponížení oranžovou vestou (je jich přes půl milionu) atd.

Nějaké výzvy, aby nebyla blbá nálada to nespraví, ty působí jako povinné apely nosit mávátka v prvomájových průvodech a zpívat při tom budovatelské písně

Ale samozřejmě platí, že sytý hladovému nevěří
22. 12. 2012 | 13:29

Luba napsal(a):

Violo,
mě by spíš zajímalo, co by napsal profesor filosofie, sociolog, psycholog, politik a státník o bankovním úředníčkovi, než co napíše onen úředníček o filosofovi, psychologovi, sociologovi, politikovi a státníkovi.
22. 12. 2012 | 13:29

Pepa Řepa napsal(a):

Ernesto
doktore, ze shora to tak vypadá, ale ve skutečnosti je to samej bezdomovec.
Před hypersupermarkety plno.
Bezdomovců.
Vozíky prázdné, hlavy taky. U některých.
Vám duchovi se to povídá. Nekonzumujete. Nevylučujete.
Nebo jo?
Nepotkal jste nahoře nějakýho Jirouse?
Za Klementa bylo líp. Jen pan Pehe v ředitelně na NYU s bezdomovcem soucítí. Taky mu kručí v bříšku.

Solidárně, verbálně a virtuálně.
22. 12. 2012 | 13:37

Carlos V. napsal(a):

Podle mého názoru se možná ani nejedná o hru režírovanou Nečasem. Dost možná jde o poslední šarádu VK ve funkci prezidenta.

Vemme v potaz tyto klíčové události :
- Nečas Peake odvolal po klíčových hlasováních, byť zákony mohl Klaus vetovat. Pak by Nečasovi hrozilo, že 101 na Silvestra dohromady nedá. Asi měl slíbem Klausův podpis.
- VK podepsal odvolání ihned po roručení
- podporu vlády vcelku úspěšně shání Dobeš – Klausů člově par excellance

Vláda nepadne. Klaus je schopný – a nejen prostřednictvím Dobeše – oslovit i Bártu.

Qui bono ? Kdo se vzteká nejvíc – krom Peake osobně ? Přece TOP09. Vše vypadá na to, že si Klaus připravuje na návrat novou platformu, taženou Dobešem. Přidají se odpadlící z ODS i někteří z VV. Tato platforma přitom ubírá sílu nejen ODS, která chce hlavně tuto vládu, ale i TOP09, protože pravicových konzervativců pár je a ti můžou jít spíš za Dobešem, než za korouhvičkou Kalouskem.

Nečas bude tiše brečet, až se k Dobešově platformě příhlásí po skončení prezidntování Klaus a odvede tam část voličů ODS. Bude ale brečet potichu, tak je je teď vlastně rád, protože Klasova Dobeše potřebuje.
22. 12. 2012 | 13:49

Nuba napsal(a):

Ale jinak souhlasím s příznivci lži a nenávisti

tenhle kašírovaný vládní online seriál s nekonečným počtem dílů, to školení v real politice, klientelismu, zlodějně, korupci a bezcharakternosti není a nikdy nebude, protože, přátelé, logicky přece nemůže NIKDY být tak strašné, jako by byla vláda levice

To přece musí být jasné i každému Ládíkovi
22. 12. 2012 | 13:50

šašek z Jihlavy napsal(a):

M napsal(a):
šašek z Jihlavy - pokud bychom Peake nazývali "dívenkou", tak bychom museli např. Schwarzenberga nebo Klause nazývat "dědky" :)
22. 12. 2012 | 10:24
xxxxxxxxx
A nejsou?
xxxxxxx
BTW, ty zrpávy v nadpisu má být nějaký jinotaj či šifra bilderbergských? Maximus by to mohl objasnit, pořád nějací ilumináti zkoušejí naši pozornost.
22. 12. 2012 | 13:50

Pepa Řepa napsal(a):

zrpávy
šifra mistra Pehe?
Jak to mohl Maxík Enigma 4 propásnout?
22. 12. 2012 | 13:59

bohorodičko napsal(a):

díky za každé nové ráno,
kdy ještě nevládnou socani s komunistama.
22. 12. 2012 | 14:08

mb napsal(a):

šaráda pokračuje ...

https://www.youtube.com/watch?v=g07Sm3DB3jw

https://www.youtube.com/watch?v=UOE3KkUdu_A

...
22. 12. 2012 | 14:14

český maloměšťák napsal(a):

S těma miliardama do PF bych to tak černě neviděl.
Anča Hlupačka a Lojzek Retard sice moc odvahy a rozumu nepobrali...ale co se týče toho nechat si sáhnout na těžce vydělané peníze....tak mají v tomto naštěstí velmi silný pud sebezáchovy. (po zkušenostech z minula se jim nedivme)
O čemž svědčí i obrovský nárůst nových klientů 3. pilíře - během posledních týdnů, kdy bylo možné uzavřít smlouvy dle starých /inženýrem Kalouskem však ! vylepšených" - inženýr Kalousek totiž musil něco udělat ve prospěch 2. pilíře... tak změni podmínky jak stavebek , tak penzijek ..../ podmínek.

(inženýr Kalousek nyní bude čelit i soudní při solárních investorů ...říkal, že uspěje...ale pokud by neuspěl - tak přijme "politickou odpovědnost" - neříkal jen , zda tím přijmutím " politické odpovědnosti" bude trafika v ČEZu...či např. v nějaké instituci spravující znovunabyté církevní majetky...každopádně ale doufejmě, jeho " politická odpovědnost" už nebude stát daňového poplatníka ani korunu)

Apropo :

http://www.skontakt.cz/sportal/appmanager/sportal/sk?_nfpb=true&_pageLabel=home

Ovšem :

http://ekonomika.idnes.cz/skarty-jsou-legislativni-zmetek-rika-kysilka-foq-/ekonomika.aspx?c=A121222_104349_ekonomika_neh

".... Podle generálního ředitele České spořitelny Pavla Kysilky se ukazuje, že zákon zavádějící sKartu je legislativní zmetek. Česká spořitelna, která vyhrála soutěž na provozování sociální karet, do funkčnosti vlastního platebního systému, tak aby mohl zpracovávat sociální dávky, investovala 300 milionů korun. Kysilka to řekl v sobotním vydání Lidových novin. "Ukazuje se, že je to totální legislativní zmetek a člověk se nestačí divit, co legislativní odbory ministerstev, Legislativní rada vlády, vláda, Sněmovna, Senát i prezident jsou schopni schválit a podepsat. Aby se pak záhy zjistilo, jak je to celé nekvalitně připravené," řekl Kysilka...."

Takže už skutečně zbývají pouze neo a vlkodav.

Ha, ha, ha.....:))

:(
22. 12. 2012 | 14:18

mb napsal(a):

zrpávy
pávi - buĎte zdrávi ...
22. 12. 2012 | 14:26

český maloměšťák napsal(a):

CarlosV.
Ta platforma tažená Dobešem / tento přeběhlík od přeběhlíků prý sehnal ovečky a beránky do vládního stádečka...povídá se že byli i dost levní....že jim stačilo pouze pár funkcí a s nimi spojené prebendy a platy - některým dokonce stačilo i to, že mohou dosloužit v teple poslanecké sněmovny/...ta " platforma" - to je nesmysl.

O Klausovi si můžete myslet vše - ale není tak totálně padlý na hlavu, aby se na závěr své politické šlamastyky nechal zesměšnit víc než by unesly záznamy historiků.

V podstatě jde jen o další důkaz ubohosti ubohých.
Peake / ale i jiným/ už o nic nejde - zákon o círk. restitucích prošel....a čest ztratila už dávno.
A už dlí na samém dně ubohosti - už není kam spadnout.

Klaus blbej není. A má svou hrdost.
Podívejte se už jen na vizáž toho Dobeše...a je zcela evidentní že s ním Klaus do holportu nepůjde.
Nechce skončit jako Peake.
22. 12. 2012 | 14:27

svatební a pohřební orchestr G.Bregoviče napsal(a):

Carlos V. 13:49

Hodně zajímavá úvaha !!!

Bůh nás ochraňuj, jestli to tak je. Co jméno, to ryzí karakter.
22. 12. 2012 | 14:28

Jáchym napsal(a):

Vážený pane Lubo.
než si to rozmyslím - přeji hezké svátky.
Nevynechám žádný Váš komentář, na který narazím.
Patříte k ozdobám zdejších diskutérů.
Jako takový mě, pochopitelně, občas pěkně ser... .(Jako mnohé jiné).
******************************************************************
"Luba napsal(a) 13:29:
Violo,
mě by spíš zajímalo, co by napsal profesor filosofie, sociolog, psycholog, politik a státník o bankovním úředníčkovi, než co napíše onen úředníček o filosofovi, psychologovi, sociologovi, politikovi a státníkovi."
*********************************************************************
Prosím o upřímnou odpověď:
Myslíte si, že má Pehe svým ustrojením blíže k bankovnímu úředníčkovi - nebo k filosofovi, sociologovi a politologovi ?

Je to podle Vašeho názoru úslužný pingl, nedovtipa, který se řízením Osudu dostal na pozici loutky mocných - nebo machiavelistický manipulátor, který hluboce pohrdá inteligencí svých čtenářů ?
Nad jeho dnešním článkem mi prostě zůstal rozum stát.

Chápu jeho šéfa Schwarzenberga, kterému je upřímně lhostejný osud všech obyvatel této země, které nebude potřebovat k obsluze svých pozemků.

Chápu peheháckého TOPpodšéfa Kalouska a jeho orgasmus z čehokoli, co může zvýšit jeho moc nad životem a živořením bezmála deseti miliónů jeho obětí./O slizovité tragikomické hlence, pliznoucí t.č.v sesli předsedy vlády nemá cenu ztrácet slovo/.

Ale Pehe je pro mne záhadou.
Občas začínám mít dojem, že snad věří bezmála polovině toho, čím nás zde krmí.
Bez ohledu na naprostou nekonzistentnost, výkruty, protimluvy ...

****************************************************************
Pokud se nemýlím, jste psychiatr.
Nemohl bych se u Vás objednat?
Srdečně děkuji za odpověď.
22. 12. 2012 | 14:32

Kelt napsal(a):

bohorodičko,
nejste sám,kdo si chodí k Dukovi půjčovat kancionál a v bezesných nocích drmolí modlitbičky za zachování Nečase,alespoň do příštích Velikonoc,aby ještě stačili odklonit "poctivě nabyté majetky",než přijdou socani a přijmou zákon o původu majetku.To samým peklem smrdí a nevím,zda přímluva Duky u toho nejvyššího tomu může zabránit.
Ale o Vás se nebojím.Jako většina zde zastydlých antikomunistů /mimochodem pochlubte se,jak jste před rokem ´89 aktivně bojoval proti KSČ/ucítí tu pravou chvíli k převlečení kabátu a pod novým nickem přívítáte s nadšením odchod tohoto vládnoucího panoptika na smetiště dějin.
22. 12. 2012 | 14:33

Scarabeus napsal(a):

český maloměšťák:

Před Vánoci jedna z restituovaných církví poslala babičce, kterou "počítač" našel v hodně staré církevní databázi, žádost o příspěvek na zvon(+ svatý obrázek) ... když dá alespoň 10 tisíc českých, tak její jméno bude na zvonu. :-) :-(
22. 12. 2012 | 14:33

JiB napsal(a):

Pane Pehe, nechci Vám brát iluze, ale já, přestože si Vás velice vážím, vaše nadšení z dalšího dějství vládní krize nesdílím. Zevrubně jsem to již formuloval zde:

http://www.ceskapozice.cz/domov/politika/pro-karolinu-peake-maysky-kalendar-plati-vlada-vsak-v-lednu-nepadne#comment-54195

Obávám se totiž, že v případě této „vládní krize“ se jedná jen o mlhovinu odvádějící pozornost.

Přeji pěkné svátky a šťastný nový rok 2013.
22. 12. 2012 | 14:37

Ernesto napsal(a):

Dobrý den občane PEPO ŘEPO ! Jistě v mnohém máte pravdu a já uznávám Váš názor ! Také soucítím s občany v česku proto je budu stále hecovat aby se nenechali ovládat západním velkokapitálem ! Je to nevyléčitelná rakovina ! Původ má v amerických prerijích divokého západu ! Klondajk a honba za zlatem a bohatstvím ,to je prapůvod všeho zla na světě ! Když jsme oprostili s Fidelem Kubu od amerického zlořádu tak ze mě komandant chtěl mít ministra své socialistické vlády ! Bohužel ale úředničina mi při mé dobrodružné povaze neseděla tak jsem mu znovu utek do světa bojovat znovu za právo a spravedlnost pro chudáky pracující vykořistované americkými a anglickými kolonizátory ! Při tom jsem také zradou jako třeba na slovensku Jánošík přišel o svůj mladý život ! Kolikrát už jsem se sám sebe v záhrobí ptal .bylo mi to zapotřebí ! Lidem se člověk ani z velkým duchem nezavděčí ! Pepíku Řepo Vám i vaši rodině krásné vánoce a lepší a nadějnější Nový rok přeje duch revolucionáře Ernesta Hh Guevari
22. 12. 2012 | 14:37

evix napsal(a):

Její ministři sice nepodají demisi hned, aby její nestrana LIDEM nekazila svátky lidu, ale učiní tak prý 10. ledna, den před prvním kolem prezidentských voleb. Ten se tak začíná jevit jako datum napínavější než včerejší konec světa.
.............................
Výborně napisane, sa vsadím, že si to při pečení vanočky Karo rozmyslí a když ni, tož jakysyk Dobeš cosyk dřistal o jakemsy jiném uskupení a to by mohlo to nas*ané LIDEM nahradiť ať možu černop*delnici tostať cosy zasluži....kurde
Tož Ščastné a veselé Vánoce a hodně chlastu něpančovaného na ten Nový rok 2013...
22. 12. 2012 | 14:47

Carlos V. napsal(a):

česká maloměšťák : Klaus by asi sotva podal přihlášku, spíš by akceptoval podporu a recopročně vyslovil uznání.

Dění by řídil zpozadí a nejspíš by nebylo třeba, aby se stavěl skutečně do čela. A určitě by tak neučinil dříve, než v případě úspěchu Dobešovců. V případě neúspěchu a nepopularity se neumaže ...
22. 12. 2012 | 14:50

dennis napsal(a):

Stale vice indicii jako by podporovalo nazor, ze spolecnou vizi vsech polistopadovych vlad je vyjadrena heslem: "Po nas potopa!"

Premier jmenuje politickou avanturistku jako ministryni (zdanlive) klicoveho ministerstva, aby mu se svymi podrztaskami odhlasovala restituce a danovy balicek. Kdyz ovsem propustenim bileho kone Picka si popudila prezidenta, dostal premier ukol dosadit Picka zpet. Prezident s danovym balickem pod pazi sveho premiera rychle presvedcil, ze neposlechne-li pani Peak, poslechne Necas. A hle: Pick je zpet a danovy balicek je prezidentem podepsan s casovym odstupem nekolika hodin. Muzi sve slovo drzi!

A klicove ministerstvo obrany? Prosim vas, tady plati - Po nas potopa! Zadna koncepce, zadna vize, zadna zahranicne bezpecnostni doktrina... V pocatcich prvniho sluzebniho obdobi prezident Obama si ponechal v Pentagonu puvodniho republikanskeho ministra na dlouhou dobu. Asi proto, ze dlouhodoba koncepce a kontinuita zahranicne bezpectnostni politiky Spojenych statu patri mezi zivotni priority, ktere zadna vlada nemini ignorovat. Clintonova, kdyz lobuje za lukrativni a objemny business pro Westinghouse, se sejde s vedenim opozice, protoze vidi dal nez na spicku sveho nosu a nehoni jen sve provize.

Saša Vondra se po osmidenni rosade na ceskem ministerstvu obrany stal asi tak zhavym kandidatem na velitele NATO, ze shorel jak papir. Jestli vubec kdy mel duvod po takove funkci posilhavat.

Cim dele budou clenove klubu sirotku a byvalych ministru Necasovy vlady krecovite udrzovat Necasovu vladu nad vodou, tim zretelneji muzeme cist v jejich ocich hruzu z pristich voleb. Nepochybne i pani Peak bude velmi obezretne balancovat mezi svymi gesty urazenosti a nebezpecim predcasneho konce vlady, parlamentu a jeji vrcholove politicke kariery. Musela spolknout velmi horkou pilulku, ale zaroven si uvedomuje sve sance po prostich volbach.
22. 12. 2012 | 14:52

evix napsal(a):

zemedelec napsal(a):
Pane Pehe.
Mohl bych také říci,dobře napsané,ale připojuji se k panu Maximus,až podezřele vynecháváte TOP.
........................
Topku nikdo normální volit nebude, poslední volby je vykoply odevšad, skoro odevšad, škoda slov pro ně...takto chápu já...
22. 12. 2012 | 14:54

český maloměšťák napsal(a):

Scarabeus
Kolik by stálo, kdyby zvon vyzváněl : " čes...ký...ma...lo....měš...ťák" ??
Dal bych si ho na hrobku.
Mám totiž slíbené místo kousek od Smetany. /když už by ho měli obsazené Janoušek nebo Bém... tak říkali že přinejhorším vedle Dvořáka/
Jistě by je to inspirovalo.

Ale psst - je to zatím tajné !!

http://www.ceskatelevize.cz/ct24/regiony/207364-na-vysehradskem-hrbitove-se-tajne-prodavaly-hroby-osobnosti/
22. 12. 2012 | 14:57

bohorodičko napsal(a):

kelt,
já nechci vládu socanů a komunistů jenom protože mám dobrou paměť. prokazování původu majetku je jenom takový heslíčko pro blbé. nechápu, co si od toho slibujete. nějaký zkorumpovaní uředníci budou buzerovat ty poctivé, gauneři typu koloťuka a spol se budou opět smát. těch se to nedotkne. proč se pořád tváříte, že nevíte, jak to chodí v tomhle bolševickém zlodějstánu a pořád si něco nalháváte?
22. 12. 2012 | 15:05

Scarabeus napsal(a):

český maloměšťák:

... a umíte noty?

O vyzvánění v nabídce nic nebylo. Pokud by byl na hrobku, tzn. s "obsahem", tak církev slíbí cokoliv, když předem, tzn. před naplněním hrobky, zaplatíte.
22. 12. 2012 | 15:09

Luba napsal(a):

Jáchyme
i Vy lichometníče :)

Velmi Vám děkuji za uznání!

V duchu Velkého Pepy: budu si muset nakonec ten článek kvůli Vám přečíst, neboť jsem si vystačil s nadpisem ...

Co se týče Václava Sloupa, nevěděl jsem, že to byl politruk.
Doposud jsem ho znal jen jako blbce z Xeenemünde:

https://www.youtube.com/watch?v=0t5ZOSPNevg

Na druhé straně, u naší roty dělal politruka bezvadnej chlápek. A názory lidí se se vzrůstající zkušeností mění. Takže, kdyby byl politicky činný zrovna tenhle poctivec a fajn chlap (jméno si už nepamatuji, ale byl to původem Slovák), nic bych proti tomu nenamítal. Mnohý má nějaké to náboženství, jen někteří jsou nereformovaní/telní.

Co se týče pana Peheho ...
Pan Pehe je elitář, tj. sám se za elitu považuje. Díky tomu se snaží především posilovat svůj status na úkor hloubkového poznání.

Všimněte si, že pan Pehe ve svých článcích pouze komentuje. Klouže po povrchu. Surfuje na populistické vlně negace.
I to je ale svého druhu umění. Jen to nemá valný smysl ... krom virtuálního potlesku p.t. čtenářstva, čímž je živeno páně Peheho Ego.

Navíc,
společenská užitečnost oboru tohoto společenského vědce je podle mne diskutabilní, což nejlépe charakterizuje tento vtip mistra Jiránka:

http://www.vladimirjiranek.cz/vtipy/vzdelani-a-deti-duchodci-souziti/deti-a-vzdelani/1823

P.S.: Nejsem psychiatr.
22. 12. 2012 | 15:27

český maloměšťák napsal(a):

Scarabeus
Na co umět noty ?
Stačí mít prachy a styky.

Slíby...pravíte ?
Hm - tak to neberu. Ať si ty sliby zkoušejí na někom jiném. Já dám prachy až bude zvon. Takové to " pánbů všechna svá dítka na onom světě nějak odmění"...na to seru.
Buď zvon, co zvoní : " čes...ký...ma....lo...měš...ťák" a pak hned prachy - nebo nic.
22. 12. 2012 | 15:34

resl napsal(a):

Řeknu vám p. Pehe, že jsem si chtěl na chvíli představit, že bych byl Nečasovo dítě. Nejde mi totiž do hlavy, kde končí míra zbabělosti premiéra a jeho zoufalý strach z hradního zloděje. Představuji si, že bych se tatínka Nečase na to zeptal a on by se před svou rodinou měl obhájit. Jeho autorita, už tak malá, by se scvrkla do uzlíčku nervů a pláče. Ale co, čr je na zbabělce zvyklá po celou dobu své existence. Stát, který vznikl a nikdo ho nechtěl, musí padat na hubu často, než to přežije. Naštěstí se začleníme časem všichni do společné Evropy a na náš malý, usmolený státeček od prolhaných politiků, se brzy zapomene. Jako na některé ostatní, že náckové ?
22. 12. 2012 | 15:36

zemedelec napsal(a):

Pane evix.
S tou TOPkou to vidím podobně,posbíraly hlasy kde komu,tam je akorát tak věrný Gazdík Kalouskovi,zbytek starostů dostane nakopáno také.U ODS po téhle truchlohře,musejí vstávat vlasy hrůzou členům a voličům ODS,žádný si už na kongres nevzpomene co slibovali.
22. 12. 2012 | 15:47

todi napsal(a):

Pan Pepa Řepa je zjevně názorově orientován zcela odlišně než pan Pehe. Proto texty pana Pehe čte nejspíš s pěnou u úst a není tak schopen jim porozumět. Kdyby je tak ještě dokázal alespoň ignorovat.
22. 12. 2012 | 15:49

Scarabeus napsal(a):

český maloměšťák:

Na Váš návrh církev patrně neskočí, na takové zakázky není zařízena ... plnit už za života hříšníka ... Karolíně také naslibovali političtí zástupci církví, že když zvedne(a "její" poslanci) ruku proto co chtějí oni, tak pak oni zvednou ruku pro to co chce ona .... dopadlo to .... však už skoro všichni vědí ...

"Na co umět noty ?"

Nikdy nevíte, třeba už zítra(možná se Mayové o pár dní "sekli") máte zkoušku, dirigent(A. Dvořák) Vás "sjede", že jste přišel na zkoušku totálně nepřipraven.

"Stačí mít prachy a styky."

Poslední peníze dáte Charonovi ... styky, alespoň z počátku, nic moc.
22. 12. 2012 | 16:00

Kelt napsal(a):

Bohorodička,
jak to chodí v tomhle bolševickým zlodějstánu poznávám na vlastní kůži,právě tak jako těch 90% ostatních,co si o této vládě myslí obdobné, již dvacet let.
Takže "den poté"budou zkorumpovaní úředníci buzerovat poctivé podnikatele jako jsou např:Rittig,Oulický,Dlouhý,Cabrnoch Janoušek,Bém a celá řada dalších.
Ale jak je to doopravdy o tom svědčí jediné-proč tato vláda boje proti korupci již asi po desáté odsunula zákon o státní službě,kdy by vládní úředníci byly dosazováni na základě konkursu a ne podle stranické knížky,nota bene blbové,kteří neumí napsat ani jeden zákon,aby to nebyl zmetek,ale pouze malá domů-viz Skarta,registr vozidel,či vyplácení soc.dávek ala Drábek-Šiška.
Proč tato vláda se bojí obecného referenda jako čert kříže?
A zákon o původu majetku-to Bendovi a všem podobným hlasatelům neoliberalismu/v podstatě zlodějům veřejných prostředků/naskakují pupínky,jak o něm slyší a vykládají bláboly o buzeraci "poctivých"podnikatelů a Vy to po nich papouškujete.
Poctivý podnikatel,který řádně a včas platí daně a majetek si pořídil ze zdaněných příjmů se nemá čeho obávat.
Je zvláštní,že v civilizovaných zemích na západ od Aše a na sever od Šluknova takové zákony platí a nikoho to "nepohoršuje".
Jenom v této bolševické zlodějně by to byla nepřijatelná buzerace!"poctivých podnikatelů.
22. 12. 2012 | 16:04

bohorodičko napsal(a):

KELT,
já jsem byl vždycky proto, aby se zlodějum šlapalo na prsty. bez ohledu na stranickou příslušnost. od toho máme policii a soudy. jsem velice skeptický k věčem, jako jsou majetková přiznání nebo registrační pokladny. to jsou prostě hlouposti a populismus. lumpové se takovým blbostem vysmějou. dávno mají peníze vypraný a ulitý. akorát drobní živnostníci a podnikatelé budou buzerovaný. za tehle vlády se přestala policie bát a pouští se i do megaprasat. já mám obavu, že po volbách nastane bublanizace policie a opět se vrátíme do starých kolejí.
22. 12. 2012 | 16:27

fikus napsal(a):

Amatérský sbor pod tsktovkou ptincipáls Nečase je sice úsmšvný, nicméně neúnosně se jeho koncepční a tvůrčí činnost prodražuje. Na to, že se jedná o odborníky z "Dream Theather" jsou rozpočtově tak odpovědní, že na nic nejsou prachy a lidem je třeba opět stahovat smyčku. V českém hnojišti zvaném politika již není důvšryhodný nikdo. Možná se tak jeví Klasnová a Bárta začíná opět šlapat vodu, diskvalifikace v podobě dračích vajec Lidem, Šťovíčka a klauna Dobeše je ale totálně dostala mimo hru. Neměli jít do vlády..
22. 12. 2012 | 16:45

Jáchym napsal(a):

Luba.
Nejsem žádný lichometník, to byl upřímný výtrysk raněné duše venkovského polovzdělance!
Že nejste psychiatr, to mě fakt ranilo.|ALe máme oba naději, že si znalosti z oboru doplníme alespoň z druhé strany katru. :-)

Jinak: Pehe je pochopitelně extrémní elitář.
Setkal jsem se s ním jednou - stěžoval si pohoršeně, jaký je rozdíl mezi zahraničními novináři, kteří, vědomi si toho, že se setkávají s mediálně nejvyhledávanějším znalcem vnitropolitického dění v ČR, přijdou vždy patřičně oděni a okravatováni, kdežto český novinář se nestydí přijít na schůzku s NÍM ve svetru.

Styděl jsem se za pokleslé žurnalisty, ale pokud vím, alespoń jeden - z Blesku - obvykle po TÉTO zásadní stránce hájí čest seriózní české žurnalistiky. (Jistě - jeden z nepodstatných detailů, ale utkvěl mi) :-)

Pokud bych někoho z tuzemských známých osobností bez váhání zařadil do kategorie "obslužná elita", byl by to Pehe.
On ovšem nejspíš myslí, že již je někde v mezipatře.

Jinak bych řekl, že politologie vykonávaná politology, hodnými toho jména, může být užitečná.
Kdo je a není politolog ? O tom asi nemůže rozhodnout osoba sama. Třeba Z. Bauman či u nás Petránek politologové jsou (i když ten druhý si tak neříká).

Pehe či Tomský politologové nejsou - pokud ovšem svůj rozhled pečlivě netutlají před čecháčkovským plebsem.
Propagandisté a manipulátoři - to ano.
Ale Tomský je alespoň upřímný.
22. 12. 2012 | 16:46

Pepa Řepa napsal(a):

Luba
čtu nadpis, první a poslední větu. Stačí.
-----------------
Všimněte si, že pan Pehe ve svých článcích pouze komentuje. Klouže po povrchu. Surfuje na populistické vlně negace.
I to je ale svého druhu umění. Jen to nemá valný smysl ... krom virtuálního potlesku p.t. čtenářstva, čímž je živeno páně Peheho Ego.
-----------------
Přesně. Surfující strukturované Pehe
Krasobruslař bez skoků, zato mistr v metání názorových kozelců.
https://www.youtube.com/watch?v=l2sfev-gu3I
žasnu že ho někteří-za ta léta- neprokoukli
Surfin' is the only life
The only way for me.
Now surf, surf with me

Bom Bom Dit Di Dit Dip
Bom Bom Dit Di Dit Dip

todi
surfujte dle libosti, já nebudu.
Mohu?
Pěna? Ani náhodou! Pobavení!
Kdyby se to známkovalo pouze za umělecký dojem, byl by mistr světa.
Flitry, kostým a tak......
22. 12. 2012 | 16:49

Ládik!!! napsal(a):

recaptcha -
chtěl by ses něco nového dozvědět? K čemu ti to bude?
22. 12. 2012 | 16:53

Baba napsal(a):

Z Wikipedie:

Kněžna Doubravka se podílela nejen na křtu svého manžela, ale i na christianizaci jeho země. Přivedla si s sebou do Polska skupinu kněží a mnichů, mezi nimiž se možná nacházel i budoucí první polský biskup Jordan. Připisuje se jí založení kostelů sv. Trojice a sv. Víta v Hnězdně a Panny Marie na Ostrowie Tumskim v Poznani.
Manželství Doubravky a Měška utvrdilo česko-polské porozumění, které vydrželo až do kněžniny smrti. Když v roce 973 po smrti Oty I. Velikého došlo na uznání nového panovníka, Doubravčin manžel Měšek i bratr Boleslav II. podpořili stejného kandidáta na následnictví Oty - bavorského vévodu Jindřicha II. Svárlivého.
22. 12. 2012 | 16:59

Ládik!!! napsal(a):

baba -
odjinud:
Mezi rokem 1003 a 1004 dokonce vládl v Čechách přímo Boleslav Chrabrý sám. Obsadil tehdy také Moravu / dával vyrážet zuby lidem, kteří nechtěli držet půst, bránil tak plnění vlastních zákonů/. K určité konsolidaci došlo až vyhnáním poláků a nastolením Jaromíra / 1004 – 1012 /. Usedl na trůn předků, ale zůstal bezradný, jak vyvést zemi s patové situace. Neduhy trvaly – rozvrácená správa, pokleslá autorita pražského centra, soupeření rodových klanů. Jistotou se zdál být jen král Jindřich II., proto Jaromír osobně vyjížděl v čele družiny, aby spolu s ním válčil proti Boleslavovi Chrabrému.

Více zde: http://www.farnost-zbraslav.cz/news/ii-premyslovci/
22. 12. 2012 | 17:04

Jáchym napsal(a):

Pepa Řepa:
Já Peheho "prokoukl" už v době, kdy zbožně "křesťanil" ve prospěch Kalouskovy původní strany. Tuším na stránkách Literárek.
Jenže jsem takový důvěřivý slovanský dobrák, myslel jsem, že třeba hledá sebe sama.
No - ale on následuje vždy a všude jen Kalouskovy a Schwarzenbergovy feromony.

Třeba si ale teď Kalousek nechá ušít rudou jarmulku s hvězdami a pruhy a vstoupí do KSČM.
A Pehe konečně zakotví.

K tomu mu dopomáhej (kterýkoli) bůh, který (si) ho najde.
A Slávečkovi Sobotkojc všichni svatí, pokud ho nevymaže z mobilu !
22. 12. 2012 | 17:11

fikus napsal(a):

třeba zkrachovalý ministr a užitečný i.iot Dobeš založí novou platformu.
Nudit se nebudeme, za to ručím.
Jen každému vrtá hlavou, jak je možné že to může takto fungovat. Pokud je tohle demokracie tak jí v této podobě nechci. Takto to bude fungovat pro politickou budoucnost, neboť oni si větev nepodříznou. Ti co budou příště"bohužel vládnout, to prokazují svojí činností, nečinností již teď. Nelze čekat od rudooranžové koalici nic pozitivního pro systém, jen kosmetické změny naoko a méně komedií. Jsme v Česku
Hezké svátky všem
22. 12. 2012 | 17:12

ělitář napsal(a):

Jáchyme
Jiřího pozvali bilderbergovci!
Už laskavě vždycky přistupujte s kloboukem v ruce.
Co by ztoho věčného kecání lidi měli, kdyby před nimi lokaji nedělali pukralata.
22. 12. 2012 | 17:28

Pavel Rychetsky napsal(a):

Re: Jáchym

"Ale Pehe je pro mne záhadou."

Pokusim se zahadu vyresit (potrestal jsem se za hrichy celeho roku prislibem, ze prectu vse co Pehe vyrobi za tyden lasky, tyden adventni). Myslim, ze lze nalezt nekolik parametru, ktere kdyz jeden dusledne aplikuje, tak muze psat peheci clanky i bez Pehe. Asi nejdulezitejsi velicinou tam je virus ktery se jmenuje liberalismus, jak se to nazyva v amoske. Tedy snaha zmenit svet do spravedliva pomoci manipulaci a vyrabou oblacku a preludu. (Napriklad americti liberalni Zide poctive dusi Izrael, jelikoz vira liberalismu je silnejsi nez vsechny jine). Na obet cile nejvyssiho prvni padne pravda, druha objektivita, treti poklid protoze k nirvane potrebujeme emoce (laska to neni) a je treba slehat nenavist, a ctvrty respekt k dejinam, protoze temi se zabyva jen konzervativec, casto se prekryvajici s tajemnym "pravicakem", tedy ultranepritel liberala. Pravicak je prekazkou pokroku. Pokrok je krasna vec a v jeho jmene se udela cokoli. Napriklad kvota.

To ale jen v mlhavych obrysech to hlavni. Pan Pehe je dale rizen ruznymi motivacemi a vlastni historii. Zde jsou hlavni rysy bez poradi vyznamu a intenzity:
1. Za kazdou cenu pomoci CSSD. Skoro kazdy komentar se da narvat do supliku se jmenem "Pravice jsou smejdi, a dnes vam opet ukazu jak velci." Kritika CSSD je dodavana v davce tak z 0.1% obsahu clanku a ciste jen za ucelem vyvolani dojmu objektivity. CSSD totiz nejak Pehemu reprezentuje levici, a byt levici dela cloveka vznesenym , dobrym a krasnym. Nehlede na vysledky ve spolecnosti. Proste se staram o slabsiho a tim jsem junakem a mam vzdy v jekokoli diskusi moralne navrch. Sem patri i jeho neomarxismus, jako davny sen o zavedeni spravedlive spolecnosti.
2. Vzdy brani havlisty, pravdolaskisty, disidentisty ci jakokoli jinak je to nazyvano. To jsou lide bez chyb a politickych problemu a nepise se o nich, ikdyz casto svym presvedcenim jsou namoceni v plesnice louzi "pravice" (jako pan hrabe). Pehe se citi byt jednim z nich, a "my" se zasadne nepomlouvame.
3. Populismus smerem k "Rozhorcenym". Pehe vzdy vysvetli proc nastvani maji byt vice nastvani, a ti jeste nenastvani maji nejvyssi cas nastvanymi byt. Cim vic vzteku, tim vic cteni Peheho a tim take vetsi pomoc CSSD. Vztek a nenavist je matros, z ktereho se da neco vyrobit, a muze pohnout kolem dejin, a pouzit pri tvorbe neceho tak radikalniho jako svetovlada. V amoske, ktera na toto byvala celkem imunni, zavadi uspesne tridni nenavist Obama. Celkem jemne ale soustavne. Bohati at se ferove podeli, a nevyrceno - o to co vam ukradli.
4. Svetovlada. Peheho intelektualni patnik. Rad by, jako lecktery levicovy intelektual, po sobe zanechal nejake dilo, ktere otrese spolecenskym radem. Ostatni svetovi liberalove si ho pak budou cenit. Globalni kapitalismus dela kterousi neplechu (jako ze mikrovlnku a pocitac v kapse maji uplne vsichni), a za ty penize si pak kupuje vlady (asi tim Pehe mysli, ze v amoske si koupil liberala Obamu ci co). Svetovlada preskoci pitomou a neschopnou demokracii a efektivne zkroti kapitalismus. EU se tomu jakztakz blizi, tak to budeme mit radi. Ne proto, ze nestastna a ne uplne nepravdepodobna alternativa pro nas je vzdy rusakismus, ale proto, ze se konecne vymysli jak prostacka s jednim hlasem obejit a zavest mu hezky osvicenou vladu shora. Je to prostackova chyba, globalni kapitalismus ho za jeho zady temer sezral. O volebni pravo se tak pripravil.

Z tedle smesky se pak vzdy upece kysely a smrduty kolac. Misto mandli hrozny hnevu. Ostatni priznaky zapadaji do tech nahore. Klause nenavidet za kazdou cenu - je nehavlovsky a pravicovy. Vsechno vzdycky dela spatne. A kafra nam do EU jako predstupne svetovlady. Dale, vzdy je treba ukazat intelektualni odstup a psat tak, jako kdyby se to melo rychle prelozit do anglictiny a predlozit ke zkonzumovani svetove site liberalnich svetovladniku. "V ceske kotline", "Cesi si neumi vladnout", "ceska fraska", "ceske absurdni divadlo". Je to "ceske" ale vyzni to jako ze to neni moje. Divam se z odstupu, jsem mezinarodnim rozhodcim. Nikdy "my", "nase". Dale, nikdy nerict co si mysli Pehe a jak by to melo byt a proc. Vzdy si totiz neco mysli rozhorceni obcane, ulice, kdosi, leckdo, vetsina, lid a Pehe jen pomaha definovat co to je. Je to vzdy nenavist, a muze za to "pravice". Co vyprodukuji "pravicovi" komentatori, to lze srychle smest ze stola, protoze to jiste znamena, ze chteji podporovat tuto fraskovitou vladu a tim jejich myslenky nemaji zadnou cenu.

No a z techto duvodu tam chybi to jedine, co by pan Pehe mel produkovat - kriticka a objektivni analyza. Nedostanu ji, zato skoro vzdy prijde propaganda. Proto to psani, ikdyz casto promyslene, a casto vystizne, jednoho neobohati, jelikoz temer vzdy proste prida dalsi lopatu na hnuj jednostranne nenavisti.
22. 12. 2012 | 17:37

je mně to jééédno napsal(a):

Bártovi už bylo jemně (řvaním póólicijééé) naznačeno, že vyhraný soud nikdy není Poslední soud.
Beneš z Weitmühle funguje (jediná věc v téhle zemi) dokonale.
Možná se ještě dočkáme Nečasu s podporou VV.
22. 12. 2012 | 17:40

Baba napsal(a):

Odjinud z Wikipedie:

Marcus Aurelius Antoninus Augustus byl římským císařem v letech 161 až 180, přičemž náležel k tzv. adoptivním císařům. Patřil rovněž mezi význačné představitele pozdní fáze vývoje filozofie stoicismu, kvůli čemuž bývá nazýván „filozof na trůně“. Navzdory jeho vysoké mravní integritě a výjimečným osobním schopnostem skončilo za jeho vlády dlouhotrvající období míru a prosperity římské říše, jejíž stabilita byla stále více nahlodávána jak zahraničními hrozbami, tak vnitřními problémy.

Během vojenských tažení v letech 170 až 180 vytvořil řecky psané dílo "Hovory k sobě" (Ta eis heauton), které je dodnes pokládáno za literární klenot, oslavující pojetí vlády jako služby a povinnosti, a je vysoce ceněno pro svůj znamenitý a vytříbený styl.
22. 12. 2012 | 17:48

Pavel Rychetsky napsal(a):

RE: Luba a Pepa Repa.

Pohykal jsem si smichy, vystizne a zabavne.
22. 12. 2012 | 17:53

Jáchym napsal(a):

ělitář:
Jáchyme
Jiřího pozvali bilderbergovci!
********************************************
No, copa to nevim ?
Dokonce řekl, jak se s ním seznámil sám velký Bilderšláfenberg!
To ON si jej vyvolil.
Ale zřejmě byl Pehe poslán zpět na farmu mezi záložníky - byl tam jen jednou.

Podle mne je u Zeměpanstva podezřelý, že jeho duše stále ještě obsahuje stopy normální lidskosti.

Jenže nyní komentoval morální masakr TÉTO vlády s tím, že se nezmínil o jeho cílech a HLAVNĚ o tom, KDO je jeho hlavním protagonistou, KDO kroky této vlády řídí....

Je to snad tragikomický Nečas?
Tento velikán dnes může Kalouskovi či Schwarzenbergovi pochodovat pod klenbou chodidla bosé nohy, pokud je nemají ploché!
22. 12. 2012 | 18:04

yorick napsal(a):

Jasně s. řepný Pepo.
Pohublá Rihanna na Barbadosu: Smutná zpěvačka už tráví volné chvíle bez svého bývalého přítele Oblíbená zpěvačka Rihanna (24) momentálně tráví chvíle volna na rodném Barbadosu. Popová diva, která se s největší pravděpodobností...
VIDEO: Monika Bagárová v novém kalendáři: Jak to má s odhalováním svého luxusního tělíčka?
Opilá exmanželka herce Ondřeje Pavelky bourala: Seriálová kráska Králová nadýchala 2,66 promile.
Na tohle vážně pan Pehe nemá. Nee e.
22. 12. 2012 | 18:35

vico napsal(a):

Pehe, který tu chronicky ruší klid na práci a rozeštvává, napsal článek Dobré zprávy z politiky - ale zase špatně. V podání J.P. jsou dobré zprávy špatné zprávy. Dobrý indián - mrtvý indián.

Otázkou je, zda-li Pehe lže:

Pehe : "Vláda je už zase v krizi"

Inu je v krizi, ale kdyby byl Pehe strukturovaný, nechal by si to konstatování pro sebe.

Pehe : "Premiér doufá, že vykopnutí koaličně-stranické předsedkyně z obrany nepovede k nějakému uraženectví".

Inu nemusel se použít termín "vykopnutí", ale osmidenní ministrování je snad nejen evropský, ale světový unikát. To, že Peake s předem roztaženýma nohama prohlašuje, že s koalicí je konec, nechal Pehe bez komentáře kritikové neocenili.

Pehe : "Předsedkyně je ovšem uražená. Na jeviště vstupuje po premiérově dlouhém a poněkud blekotavém vysvětlování, a slibuje pomstu."

"Předsedkyně" tak dokazuje, že i lehká děva dokáže svému amantovi vystavit tzv. červenou kartu. Jediný úkol pro sázkaře je, zda-li opravdu až do desátého ledna, anebo do dneška /za bé je správně/.

Pehe : " odcházející prezident tleská bizarním názorům svého dvorního šaška, v krajích spoluvládnou komunisté..."

Zase pravda. V kraji spoluvládnou komunisté a prezident pochválil Hájka, že výborně charakterizoval Havla jako satanistu a zakladatele fašismu v Čechách. Proč dělat na ledě trojité rittbergry, když se bruslí na tak super muziku /kterou nám celý svět závidí:-)/.
22. 12. 2012 | 19:13

mb napsal(a):

vico, co (přesně) znamená, že Peak prohlašuje, že je s koalicí konec, S PŘEDEM ROZTAŽENÝMA NOHAMA .... ???

mně to nějak nedocvakává, nesepíná ...
22. 12. 2012 | 19:29

vico napsal(a):

mb : s vyměňováním "genetických informací" je konec je nedůvěryhodné sdělení, když nohy zůstávají roztaženy.Peaka zase mluví, že s koalicí je konec a přitom dál tančí svůdně u tyče a vzrušením zpocený Nečas ji chválí, že je výborná hráčka, ale na nesprávném ministerstvu.

Peaka mluví o konci, který má přijít až desátého ledna příštího roku, aby lidem nezkazila vánoční svátky. Při 14 procentní podpoře téhle vlády bych řekl, že by lidem svátky rozhodně nezkazila.

Při komentování téhle "politiky" opravdu stačí jen bruslit - piruety a trojité skoky dělá sportovní pár Nečas s Peakou.
22. 12. 2012 | 19:50

Baba napsal(a):

Žádný humor, je před volbami ne před Vánocemi.
22. 12. 2012 | 20:01

český maloměšťák napsal(a):

Mlsná Karolína že je správná hračka ?
Sakra...kdo by to po té Nagyové do Nečase řek - že přededlá na křehotinky.
Mají tam ale zábavu. Hned bych se přidal.

Kde je vůbec ta tyč umístěná ?
Že v poslaneckém bufetu ?

Sodoma Gomora !
Už aby Langšádlová prosadila tu kapličku !
22. 12. 2012 | 20:13

svatební a pohřební orchestr G.Bregoviče napsal(a):

No já nevím,
nesleduju pana Peheho tak dlouho a soustavně a pečlivě jako kolegové.

Takže bych ho až tak neválcoval, jako vážení kolegové zde nahoře.

V každém případě mi přijde, že jeho blogy jsou vždy inteligentní, celkem k věci, sice hodně kritické, ale to mi nevadí, a přesto se dají dobře číst. Ten dnešní mě i pobavil.

Což jsou atributy, které blogy mnohých jiných autorů nemají.

Selektivnost ohledně TOP09 tam je, to uznávám. Každý máme nějakého koníčka.

Celkem souhlasím s Vicem 19:13.
22. 12. 2012 | 20:15

Sylva Šauerová napsal(a):

Vico : Kdepak piruety a trojité skoky, to jsou jednoduché kadety, po nichž následuje pád na zadek ... :-)) Nečas už to má přece v ODS spočítáno a o Karolínce radši nemluvit.
P.S.: Svůdný tanec u tyče ale pobavil ... :-)
P.P.S.: Pěkné Vánoce Vám i všem diskutujícím (so as panu Stejskalovi).
https://www.youtube.com/watch?v=yN4Uu0OlmTg
(to abychom náhodou nezapomněli, že se máme jako pověstná prasata v žitě)
22. 12. 2012 | 20:39

Jáchym napsal(a):

Pavel Rychetsky:
Díky za analýzu, málem jsem ji přehlédl.
Ještě si ji zkopíruji a rozdělím na odstavce.

Jsou tam věci, se kterými lze souhlasit.
Ale mám obavu, že při pehečetbě jste velice velmi přeskakoval. :-)

Já ho četl několik let.
Takže předkládám další zjednodušenou hypotézu:

Pehe levičák není ani náhodou - nebo prostě pod tímto slovem chápeme každý něco naprosto jiného.

Pehe ovšem úspěšně levicovost předstírá:
Levice a ČSSD ano - ale pouze pod podmínkou, že rozhodující slovo v koaliční vládě bude mít nějaký kalouskoid s politickým "kastračním potenciálem".
"Likvidaci ČR si rozvracet nedáme !"
*******
Jeho nenávist ke Klausovi pramení z toho, že Klaus se snažil udržet alespoň část suverenity v rukou ČESKÝCH, byť rychlokvašených , kvazivexláckých "hospodářských elit". Tedy:
"Privatizací nakradené si cizáky rozkrást nedáme, máme svých schopých gangsterů dost - více Kožených!"

Tím by na druhé straně ovšem - alespoň teoreticky - zůstala možnost jakéhostakéhos demokratického ovlivňování vývoje v této zemi jejími obyvateli.
(Tedy jiného než jen hypotetického a formálního a vlivu na vlastní budoucnost – což je současný postdemokratický, kryptokratický stav.)
**************************************************************

Havel byl postupně "poradci" jako neobyčejně morálně plastická osobnost (zíráte,jak jsem slušný? ) uplácán do podoby Největšího antičecha.

Problém nesourodé smečky havloidních manipulátorů byl v tom, že se jednalo podle mého názoru o směs těch, kteří se snažili o to, přetvořit nás v "postprotektorát Čechy a Morava" –

- a těch, kteří se snaží z nás vytvořit nepotopitelnou letadlovou loď USA uprostřed Evropy.

Kdo vyhrál ?
Obě skupiny se perou, podrážejí či kšeftují.
A mezi nimi se nepozorovaně rvou hyeny, kterým jde jen o to, urvat pro sebe flák masa a zmizet v noře.

Šťastné a veselé, řezníci a naháněči !
Veselé pehehehení a peakování.
22. 12. 2012 | 21:15

mb napsal(a):

vico dík za objasnění ... ted uz to chňápu o kus lépe ...

uvidíme ... zběsilý klausův dobeš shání ovečky ... to naopak může způsobit odstředivost píky od vlády ...

necháme se překvapit, vládní zombie dosud nikdy nezklamal a dosud vždy překvapil ...

novou a další funkční nekrotickou tkání ...

... tož sa nechme opět překvapit ...
22. 12. 2012 | 21:29

svatební a pohřební orchestr G.Bregoviče napsal(a):

mb 21:29

ano ano, paní místopředsedkyni vlády jsem pečlivě poslouchal, v posledních hodinách několikrát řekla, že si spolupráci dovede jen velmi těžko představit. Tedy nikoliv, že si spolupráci nedovede představit, jak prohlásila ještě v pátek. Zítra prohlásí, že v zájmu lidu je třeba pokračovat ve vládní rozpočtové zodpovědnosti a v boji proti korupci.

U pana premiéra se během těchto dvou dnů plně obnoví jeho důvěra v paní Karolínu a pozítří si padnou do náruče, políbí se na tvář a vyplatí si navzájem odměny za vynikající práci pro vlast. Neb dřou jako koně.
22. 12. 2012 | 22:10

Jáchym napsal(a):

Bregovičí,
pokud si vzpomínáte, před nedávnem týdny Peake tvrdila, by pravděpodobně z nabídnutých ministerstev nepřijala pouze ministerstvo obrany.
Už tehdy z toho zkušený komentátor usoudil, že se usiluje o ministerstvo obrany.
Považoval jsem to za černý vtip.
On tvrdí, že lže téměř bez bez výjimky. Je s tím až nudná, dívenka.

No a Nečas ? To je pan Čistý:
Má hlavu dokonale vyčištěnou od morálky i sebeúcty.
22. 12. 2012 | 22:46

mb napsal(a):

sapog.b. ... to vidí každej že dřou jako koně ... a mimochodem žádnejm LIDEM do vodměn papalášů nic není ... ochrana osobnosti, znáeš ... što eta transparentnost ???

da zdravstvuet sovětskyj sojuz ...
22. 12. 2012 | 22:50

Jáchym napsal(a):

21.12.2012

Něco to zkopíruji,je to docela dobré:
**********************************
Nečas a ODS mají zájem o pokračování koaličního projektu
Luděk Prokop

Dříve než septik, čili žumpa je naplněna po kraj, začíná být nanejvýš žádoucí povolat někoho s fekálním vozem a ponechat žumpu vyprázdnit. Začne-li žumpa přetékat, nadělá to vedle značného zápachu spoustu nepříjemností. A přestože samotným vlastníkům žumpy ten hrozný smrad nevadí, může po čase začít vadit sousedům.

A pokud vlastníci žumpy na opakované stížnosti sousedů nereagují, může vyústit taková situace až do konců vskutku tragických. A to vzdor tomu, že na sousedech se dá dříví štípat. Že jejich příslovečná netečnost dosahuje až chorobných rozměrů. Může být, že chorobná netečnost sousedů vzbudila ve vlastnících žumpy představu, že lze ponechat žumpu přetékat libovolně dlouho. Omluvou pro ně budiž skutečnost, že při ochrnutí jejich čichových ústrojí nesmírným zápachem, nemohli vztí v potaz možnost, že u sousedů s fungujícím čichem může nezměrný smrad potlačit jejich netečnost takovou měrou, že jim totálně rupne v bedně. Pak mohou přijít na pořad ony výše zmíněné tragické konce.

Zaměstnancům lokální firmy s fekálními vozy je celá ta záležitost ukradena. Mají dostatečné příjmy, mají dostatečné množství kšeftů jiných. Byť podřadných, nicméně lépe placených. Hledět do budoucna a myslet na to, že při takovém přístupu by mohla v dohledné době nastat situace, kdy jejich služby budou z principu odmítány, to nepochybně značně přesahuje veškerý rámec jejich možností chápat souvislosti a hledět kousíček dopředu, do časů příštích.

O čem to asi tak může být, to kratičké zamyšlení? Jak jinak. O koaliční žumpě honosně nazývané projektem. Taky o nás. A taky o honící rase psů, vydávajících se za rasu psů hlídacích.
22. 12. 2012 | 23:04

Pepa Řepa napsal(a):

Jáchym
mně je to fuk. Mám čističku. Vyváží ji chlapík s nápisem.
VAŠE H.VN. NAŠE RADOST
Možná je to s ODS taky tak.
22. 12. 2012 | 23:24

Maximus napsal(a):

Jáchym 21:15

Jste chytrý kluk a přesně toto si myslím. Sice mají Karolínka i Pehe stejný genetický základ, ale u Karolínky to je jen nepřiměřená touha po moci a penězích, ona bude jinak dost hloupoučká, ale u Pehe je to vše záměr a je jen lokaj těch v zahraničí, co mají s celým Evropským prostorem jisté zájmy. Pehe je jiný formát a docela pro tuto zem jako spousta podobných, dost nebezpečný. Oni nedají pokoj a jsou nenažraní, myslím ty co jsou vzadu, co tyhle loutky jako Pehe vodí ....
23. 12. 2012 | 08:59

Jáchym napsal(a):

Pepa Řepa 23:24
V tom případě mají v ODS Vánoce mimořádně radostné.

Podařilo se jim lógrem své senkrovny naplnit nejen TOP 09,
ale dokonce vytvořit nafukovací jednorázovou fekální nádrž zn.LIDEM.

Lejnocucná firma nepomůže.
Mrkněte do starozákonních apokryfů.
Co svitky od Mrtvého moře?

Nevíte,jak postavit hovnarchu ?
A myslíte, že má Pehe protiproudé pádlo ?
23. 12. 2012 | 09:03

Emissary napsal(a):

Maximusi, vlastně Vy chcete spíš Maxime,

Směšné si dát jméno z filmu nenaplněného římského císařství, neukojené lidské touhy to všem vytmavit.

Tuto diskusi jsem četl jen do poloviny, dál nebyl čas. Nepřišel jste na nic nového, já to už vím dávno. Pehe je mdlého rozumu, to sám v kontinuu času vysvětlil i náš Pepa Řepa taktéž.. Karolínku byste možná chtěl ojet, ovšem na to nemáte. To Pehe je hloupoučké, není lokaj, možná by se lokajem chtěl stát. problém je v tom, že Pán už odešel. Pehe není nebezpečný a formát, on sá ani neví co je. Kromě toho, ty Vaše skryté i neskryté teorie Vás klasifikují na Blázna roku. Víte, co to je? To je něco jako „Bludný balvan“ – tradice vychází ze Sisyfova neúspěchu, nebo „Meloun roku“ ten jsem udělil Metelkovi za mimořádnou zelenost v roku 2012. :)

P.S. A divím se, že s Vámi ještě někdo diskutuje, já bych Vám rovnou zlomil zobák. :)
23. 12. 2012 | 21:26

Maximus napsal(a):

Emissary

Tak to by sis naběhl frajere!
23. 12. 2012 | 22:52

toisloglaps napsal(a):

<a href="http://guccibagsja.blogspot.com/">gucci </a>EokKtz <a href="http://guccibagsja.blogspot.com/">グッチ トート</a> FnwBzv <a href="http://guccibagsja.blogspot.com/">グッチ 財布 メンズ</a> SpzTem <a href="http://guccija.blogspot.com/">グッチメンズ</a> ZwoRtm <a href="http://guccija.blogspot.com/">バッググッチ</a> JitAlm <a href="http://guccija.blogspot.com/">グッチ長財布</a> SgwHzd <a href="http://guccijapanbest.blogspot.com/">gucci メンズ</a>KlqIsq <a href="http://guccijapanbest.blogspot.com/">グッチ財布</a> WsgZqb <a href="http://guccijapanbest.blogspot.com/">グッチ トートバッグ</a> IqgTpy <a href="http://guccijp4u.blogspot.com/">グッチ 財布</a> VztGhz <a href="http://guccijp4u.blogspot.com/">バッググッチ</a> ZzrKay <a href="http://guccijp4u.blogspot.com/">グッチ ショルダーバッグ</a> FafSnz <a href="http://guccijapans.blogspot.com/">グッチ</a> OksAkf <a href="http://guccijapans.blogspot.com/">財布gucci</a> SyrLnn <a href="http://guccijapans.blogspot.com/">グッチ 財布 メンズ</a> KxvChx <a href="http://gucciloveja.blogspot.com/">グッチアウトレット</a> XbhZwg <a href="http://gucciloveja.blogspot.com/">財布gucci</a> ZtaVjz <a href="http://gucciloveja.blogspot.com/">グッチ 財布 メンズ</a> LdyNgi <a href="http://guccibagja.blogspot.com/">グッチ バッグ</a> CvmJkw <a href="http://guccibagja.blogspot.com/">グッチ財布</a>

RbtMlm <a href="http://www.coachjabags.com/">コーチ 財布</a> RcaFpt <a href="http://www.coachjabags.com/">coach バッグ</a> LuiZpb <a href="http://www.coachjabags.com/">コーチ メンズ バッグ</a> ArxCmy <a href="http://www.coachjabags.com/">コーチ 新作</a> KfuXci <a href="http://www.coachjabags.com/">コーチ 長財布 激安</a> GmnFdc <a href="http://www.coachjabags.org/">コーチ バッグ</a> EanNzn <a href="http://www.coachjabags.org/">coach 財布</a> WarPaz <a href="http://www.coachjabags.org/">コーチ トートバッグ</a> ZgdCav <a href="http://www.coachjabags.org/">メンズ コーチ 財布</a> RxbMos <a href="http://www.coachjabags.org/">coach 財布 メンズ</a> PylYep <a href="http://www.coachjabags.net/">コーチ</a> OztNqt <a href="http://www.coachjabags.net/">coach アウトレット</a> HbtZsn <a href="http://www.coachjabags.net/">コーチ 店舗</a> BobFjt <a href="http://www.coachjabags.net/">コーチ 財布 マディソン</a> UpbLhw <a href="http://www.coachjabags.net/">coach 財布</a> OcfWdl
02. 02. 2013 | 19:57

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Aktuálně.cz Blog · Atapana Mnislav Zelený B Baar Vladimír · Babka Michael · Balabán Miloš · Bartoníček Radek · Bartošek Jan · Bartošová Ela · Bavlšíková Adéla · Bečková Kateřina · Bednář Vojtěch · Bělobrádek Pavel · Beránek Jan · Berkovcová Jana · Bernard Josef · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Blažek Kamil · Bobek Miroslav · Boehmová Tereza · Brenna Yngvar · Bureš Radim · Bůžek Lukáš · Byčkov Semjon C Cerman Ivo · Cizinsky Ludvik Č Černoušek Štěpán · Česko Chytré · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Davis Magdalena · Dienstbier Jiří · Dlabajová Martina · Dolejš Jiří · Dostál Ondřej · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořák Jan · Dvořák Petr · Dvořáková Vladimíra E Elfmark František F Fafejtová Klára · Fajt Jiří · Fendrych Martin · Fiala Petr · Fibigerová Markéta · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Gargulák Karel · Geislerová Ester · Girsa Václav · Glanc Tomáš · Goláň Tomáš · Gregorová Markéta · Groman Martin H Hájek Jan · Hála Martin · Halík Tomáš · Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hapala Jiří · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Heroldová Martina · Hilšer Marek · Hladík Petr · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holásková Kamila · Holmerová Iva · Honzák Radkin · Horáková Adéla · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hrabálek Alexandr · Hradilková Jana · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubálková Pavla · Hubinger Václav · Hülle Tomáš · Hušek Radek · Hvížďala Karel CH Charanzová Dita · Chlup Radek · Chromý Heřman · Chýla Jiří · Chytil Ondřej J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jelínková Michaela Mlíčková · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kaláb Tomáš · Kania Ondřej · Karfík Filip · Karlický Josef · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Pavel · Klíma Vít · Klimeš David · Klusoň Jan · Kňapová Kateřina · Kocián Antonín · Kohoutová Růžena · Koch Paul Vincent · Kolaja Marcel · Kolářová Marie · Kolínská Petra · Kolovratník Martin · Konrádová Kateřina · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Koutská Petra Schwarz · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kučerová Karolína · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kupka Martin · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Máchalová Jana · Maláčová Jana · Málková Ivana · Marvanová Hana · Mašát Martin · Měska Jiří · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minář Mikuláš · Minařík Petr · Mittner Jiří · Moore Markéta · Mrkvička Jan · Müller Zdeněk · Mundier Milan · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Návrat Petr · Navrátil Marek · Němec Václav · Nerudová Danuše · Nerušil Josef · Niedermayer Luděk · Nosková Věra · Nouzová Pavlína · Nováčková Jana · Novák Aleš · Novotný Martin · Novotný Vít · Nožička Josef O Obluk Karel · Ocelák Radek · Oláh Michal · Ouhel Tomáš · Oujezdská Marie · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Pavel Petr · Pavelka Zdenko · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Peka Karel · Peksa Mikuláš · Pelda Zdeněk · Petrák Milán · Petříček Tomáš · Petříčková Iva · Pfeffer Vladimír · Pfeiler Tomáš · Pícha Vladimír · Pilip Ivan · Pitek Daniel · Pixová Michaela · Plaček Jan · Podzimek Jan · Pohled zblízka · Polách Kamil · Polčák Stanislav · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rakušan Vít · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Reiner Martin · Richterová Olga · Robejšek Petr · Ruščák Andrej · Rydzyk Pavel · Rychlík Jan Ř Řebíková Barbora · Řeháčková Karolína Avivi · Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schneider Ondřej · Schwarzenberg Karel · Sirový Michal · Skalíková Lucie · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slejška Zdeněk · Slimáková Margit · Smoljak David · Smutný Pavel · Sobíšek Pavel · Sokačová Linda · Soukal Josef · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Strmiska Jan · Stulík David · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Sýkora Filip · Syrovátka Jonáš Š Šebek Tomáš · Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Šindelář Pavel · Šípová Adéla · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šojdrová Michaela · Šoltés Michal · Špalková Veronika Krátká · Špinka Filip · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štěpán Martin · Štěpánek Pavel · Štern Ivan · Štern Jan · Štětka Václav · Štrobl Daniel T T. Tereza · Táborský Adam · Tejkalová N. Alice · Telička Pavel · Titěrová Kristýna · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomek Prokop · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Tůma Petr · Turek Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Vacková Pavla · Václav Petr · Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Vančurová Martina · Vavruška Dalibor · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Vhrsti · Vích Tomáš · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojtěch Adam · Vojtková Michaela Trtíková · Vostrá Denisa · Výborný Marek · Vyskočil František W Walek Czeslaw · Wichterle Kamil · Wirthová Jitka · Witassek Libor Z Zádrapa Lukáš · Zajíček Zdeněk · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zima Tomáš · Zlatuška Jiří · Zouzalík Marek Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael · Žantovský Petr Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy