Klaus versus Švejnar - poslední rekapitulace

04. 02. 2008 | 08:49
Přečteno 12170 krát
V minulém týdnu ovlivnily šance Václava Klause a Jana Švejnara na zvolení příštím prezidentem čtyři události: duel obou kandidátů před senátory sociální demokracie, odkrytí volební strategie ze strany komunistů, zveřejnění spolupráce otce Jana Švejnara s StB, a Švejnarovo prohlášení, že pokud by padla v důsledku jeho zvolení vláda, pověřil by jejím sestavení opět Občanskou demokratickou stranu.

Před hodnocením těchto událostí je ovšem samozřejmě nutné vytknout před závorku, že favoritem volby byl od začátku Václav Klaus, který jím zůstává i nadále. Kdyby se konala přímá volba prezidenta, byly by šance obou kandidátů vyrovnané, ve volbě parlamentem má Klaus samozřejmě navrch, a to nejen proto, že má za sebou mocnou stranu, ale též proto, že coby politik, který se v nejvyšší české politice pohybuje už 19 let, může nerozhodnutým volitelům nabídnout mnohem více, pokud jde o různé obchody, než Švejnar.

Duel: remíza

Duel mezi Klausem a Švejnarem ukázal dva různé přístupy. Švejnar bral debatu vážně, odpovídal, pokud možno, poctivě, občas trochu profesorsky. Klaus, který je před kamerami ve svém živlu, měl navrch, pokud bychom posuzovali hlavně bavičské schopnosti obou politiků. Jak budou občané nebo politici vnímat, kdo vyhrál, závisí hodně na tom, co preferují: obsah nebo formu.

Relevantní postřeh učinil novinář Karel Hvíždala, který upozornil, že v televizní debatě, v níž nelze oddělit „bavičství“ od obsahu, se zdál mít navrch Klaus, ale když si přehrajeme debatu bez obrazu, a soustředíme se více na obsah toho, co oba kandidáti říkali, zdál se být lepší Švejnar.

Tak či onak, je chyba, že Švejnar přijal diskusi v tomto formátu, který umožnil svému protivníkovi vystupovat jako někomu, kdo na „cizí“ půdě bojuje proti přesile. Švejnar měl trvat na veřejné diskusi, která by umožnila konfrontaci. „Slyšení“ v senátním klubu měl odmítnut jako jalovou náhražku skutečné diskuse.

Taktika KSČM

Po tom, co KSČM zveřejnila svou taktiku, je docela dobře možné, že první volba zkrachuje a protikandidátem Klause bude v druhé volbě někdo úplně jiný než Švejnar. KSČM totiž ústy svého předsedy Vojtěcha Filipa naznačila, že chce pomoci Švejnarovi v prvním a druhém kole první volby tak, aby do třetího kola, v němž volí Poslanecká sněmovna a Senát společně, postoupili oba kandidáti. Tam by komunisté odevzdali prázdné lístky, takže by nejspíš nebyl zvolen nikdo. Poté by se komunisti snažili najít s ČSSD levicovějšího kandidáta.

Je to samozřejmě scénář velmi hypotetický, protože nelze předvídat, zda Klaus nakonec nezíská potřebnou většinu tak jako tak. Zároveň je ovšem v komunistické taktice i určité nebezpečí pro Klause, protože kdyby se čirou náhodou našlo několik senátorů z řad ODS, kteří by Klause nepodpořili, mohl by být překvapivě zvolen v prvním nebo druhém kole první volby Švejnar. Jelikož totiž bude mít Švejnar v těchto kolech s komunistickými hlasy pravděpodobně jistou většinu v Poslanecké sněmovně, musel by Klaus v Senátu doufat ve stoprocentní podporu klubu ODS.

Ve skutečně tajné volbě se ovšem nedá vyloučit vůbec nic. Může se tak stát, že se potvrdí zvěsti, podle kterých někteří poslanci ČSSD, chtějí podpořit Klause. Ten by tak mohl být zvolen hned v prvních kolech první volby.

Spolupráce s StB

Švejnar udělal chytrý tah, když sám zveřejnil dokumenty o spolupráci svého otce s StB. Je jisté, že by dopad na veřejnost byl větší, kdyby s tímto „objevem“ přišla nejprve média, protože by to vypadalo, že Švejnar chtěl něco tajit.

I tak se zdá, že v otázce „kádrového profilu“ neměří média oběma kandidátům stejným metrem. Švejnar zveřejnil údaje o svém otci poté, co se dozvěděl, že se o jeho minulost zajímají média. Proč se ale média nezajímají také o minulost rodičů Václava Klause, když už jsme klesli tak nízko, že se mají kádrovat předci?

A proč média s takovou lehkostí přešla skutečnost, že StB v prosinci 1989 zničila svazek „Rek“, který vedla na Václava Klause? Vždyť sám ředitel nově zřízeného Ústavu pro studium totalitní režimů Pavel Žáček, potvrdil MF Dnes, že StB v té době ničila především svazky agentů, které se rozhodla „nasadit“ do politiky demokratického režimu.

Nejde o to Václava Klause nějak očerňovat. Když už se ale Švejnar musí ze strachu před údajně připravovanou kampaní „omlouvat“ za svého otce, bylo by férové, aby média nutila vysvětlovat minulost i Klause.

Například by se ho mohla zeptat, jak je možné, že se v roce 1988 Klaus, ač údajně komunistickému režimu osoba nepohodlná, účastnil konference na Princetonské universitě v USA. Té se mimochodem účastnil také emigrant Švejnar nebo Švejnarův současný poradce Michal Kraus, který do USA odešel po Pražském jaru a dnes přednáší politologii na Middlebury College ve Vermontu.

Autor tohoto textu byl v té době také emigrantem, a z vlastní zkušenosti ví, že lidé, kterým tehdy bylo umožněno jezdit služebně na Západ, především pak do USA, navíc na konference, kde reprezentovali komunistické Československo, rozhodně nebyli doma „politicky nespolehliví“.

Nechtěl by k tomu Václav Klaus něco říct? Různé životopisy, které v minulosti vyvěšoval i na svých webových stránkách totiž navozovaly dojem, že byl obětí normalizačního režimu a od svého návratu z USA po Pražském jaru až do sametové revoluce nesměl cestovat na Západ.

Uklidnění ODS

Pokud jde o čtvrtou významnou událost minulého týdne, Švejnarovo prohlášení, že se ho ODS nemusí v případě zvolení obávat, může mít jistý dopad. Někteří zákonodárci ODS totiž Václava Klause rozhodně „nemusí“, a mohli by volit „svobodněji“, kdyby věděli, že nezvolení Klause nebude znamenat katastrofu pro jejich stranu.

Událost-neudálost: Švejnarovo občanství

Úplně na závěr se sluší zmínit o události, která nakonec událostí nebyla. Miroslav Macek zveřejnil na svých webových stránkách domněnku, podloženou údajným právním rozborem, že Švejnar vlastně není českým občanem, protože se prý po přijetí českého občanství v roce 2001 nevzdal občanství USA. Mackovi úplně uniklo, že na konci 90. let minulého století byl přijat zákon, který umožňoval specificky Čechoameričanům, aby si vzali zpět české občanství bez toho, že by ztratili americké.

Navíc je jasné, že i kdyby takový zákon neexistoval, pochybení by nebylo na straně Švejnara, ale českých úřadů, protože ty by mu v takovém případě ve správním řízení, které proběhlo, neměly české občanství udělit, aniž by nejprve požadovaly dokument stvrzující, že se vzdal občanství amerického. Případný spor by kterýkoliv takto napadený Čechoameričan vyhrál u Nejvyššího správního soudu.

Mackův argument je bohužel podobný těm komunistickým. Švejnar se v Česku narodil, je to nepochybně Čech. Kádrovat ho skrze jeho občanství je více než neslušné. Když už se musí příznivci Klaus uchylovat k takovým podpásovkám, ukazuje to na jistou nervozitu. Že by Klausovo znovuzvolení nebylo tak jasné?

Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

Mendys napsal(a):

Myslím, že ještě není všemu konec a že se ještě nějaký ten "Kubice" tento týden ukáže.
04. 02. 2008 | 09:03

neo napsal(a):

Pehe : při přímé volbě by měl pan Klaus jasnou převahu. To dokazují veškeré průzkumy jak agentur, tak novinářů. takže neplkejte.
04. 02. 2008 | 09:10

Jejda napsal(a):

Dobrý den. Pane Pehe, stručně k vašim čtyřem "událostem"

a) duel - vítězství Klause; remízu jsem ochoten připustit v případě, kdyby se jednalo o "konkurz" na člena Bankovní rady ČNB nebo na post ministra financí; a že Jan Švejnar chyboval, když na podobný duel přistoupil? Sorry, ale je to dospělý člověk ...

b) taktika KSČM - na tajné volbě je kouzelné to, že je úplně jedno, co kdo prohlásí, ba dokonce i to, jakou váhu agumentů či hlasu tomu dá; jinými slovy - je mi úplně fuk, co řekne představitel KSČM o volbě prezidenta, stejně mu nevěřím ani slovo

c) spolupráce otce Jana Švejnara s StB; zde mám tři poznámky

- nikdo nemůže za kroky svého otce; proto onu otcovu spolupráci nevidím jako synovo mínus
- to, že otec Jana Švejnara spolupracoval s StB, se vědělo dávno předtím, než to pan Švejnar "vyzradil" veřejnosti sám
- vaše "pseudo"dohady o svazku "Rek" vás opravdu nejsou hodny (nebo jsou?)

d) uklidnění ODS - otázka je pro mne bezpředmětná, protože dle mého bude prezidentem zvolen Václav Klaus, ale přesto - myšlenky či kroky Jana Švejnara ve chvíli, kdy by byl zvolen prezidentem, nebudou mít v praxi (s výjimkou jmenování nového premiéra v případě pádu této vlády) na parlamentní politiku žádný vliv, takže je úplně jedno, co o této situaci Jan Švejnar říká.

A na závěr - internetové stránky Miroslava Macka jsem nečetl, nicméně o (ne)občanství Jana Švejnara referovaly prakticky všechny sdělovací prostředky. Asi tolik - Švejnarovo (ne)občanství na stránkách pana Macka je pro mě totéž jako svazek "Rek" na stránkách pana Pehe; každý to prostě dělá, jak umí (nebo jak je placen).
04. 02. 2008 | 09:32

jiraak napsal(a):

Neo.. to co dokazují průzkumy je pěkné, ale realita s tím moc nesouvisí..
04. 02. 2008 | 09:32

jiraak napsal(a):

Jejda ať oba předloží důkazy. V těchto věcech není možno pochybovat. Pokud jsou pochybnosti a nevyvrácená obvinění takovéto důležitosti jako je cizí občanství nebo spolupráce s STB nelze kandidovat na post hlavy státu..
04. 02. 2008 | 09:36

neo napsal(a):

jiraak:

průzkumy odráží realitu, smiřte se s tím.
04. 02. 2008 | 09:40

jiraak napsal(a):

průzkumy odráží pouze zlomky reality. Tak jak si to zadavatel průzkumu přeje. Nebo máte například pocit, že skutečně méně mladých lidí užívá marihuanu?
04. 02. 2008 | 09:45

neo napsal(a):

jiraak: nevim kolik lidí užívá marihuanu, nepravidelně asi každý
04. 02. 2008 | 09:58

jiraak napsal(a):

Zdáte se jako inteligentní diskutér.. věřím, že byste dokázal sám zorganizovat dva průzkumy na stejné téma a každý s rozdílným výsledkem..
04. 02. 2008 | 10:03

Bobo E napsal(a):

Vždy, když nějaký politolog hodnotí tu senátní pseudodebatu obou kandidátů, mám pocit, že musela proběhnout ještě nějaká jiná od té, kterou jsem viděl já. T, že Švejnarovo vystoupení bylo "o obsahu", to je možná zbožné přání pana Pehe (stejně jako komentář Jiřího Paroubka, že JŠ v debatě opředvedl své encyklopedické znalosti). Vystoupení obou kandidátů bylo obsahově prázdné - podle mne ale ne jejich vinou, ale vinou otázek, které jim senátoři ČSSD dávali.
04. 02. 2008 | 10:04

neo napsal(a):

jiraak: to nejsou jenom průzkumy agentur na objednávku, také všechny ostatní průzkumy nezávislých agntur, průzkumy deníků, magazínů, novin a médií vůbec..

a navíc: neliší se, takže o rozdílných výsledcích nemůže být řeč.
04. 02. 2008 | 10:06

jiraak napsal(a):

Já jsem tedy rozdíly zaznamenal.. máte-li oči k vidění a uši k poslouchání, použijte je.
04. 02. 2008 | 10:13

neo napsal(a):

jiraak:

jaké rozdíly? všechny průzkumy ukazují na převahu Klause a to cca o 30%
04. 02. 2008 | 10:16

jiraak napsal(a):

všechny, které jste viděl.. zkuste si rozšířit obzory a nesledovat jednostranně zaměřená média..
04. 02. 2008 | 10:19

Al Jouda napsal(a):

Může mi nějaký Klausofil sdělit, z jaké rodiny pochází manželka Václava Klause, paní Livie ? Na jednom z blogů jsem se dočetl, že její otec byl významný člen KSČ.
04. 02. 2008 | 10:20

Mendys napsal(a):

to jiraak:
Vidíte, že s "přesvědčenými" je těžké diskutovat a navíc nepřipustí názor druhého, že by něco mohlo být jinak. Jo, hrad je v ohrožení - držme pozice za každou cenu a přesvědčujme, že jenom my máme pravdu. To už tady taky bylo a myslím, že sotva někdo by to chtěl opakovat. Zdravím.
04. 02. 2008 | 10:25

neo napsal(a):

jiraak:

tak mi ukažte jiný průzkum, který by to popřel.

mendys: názor je názor, fakt je fakt
04. 02. 2008 | 10:28

jiraak napsal(a):

Nejsem Klausofil.. Narážíte-li však na to, že by byla Šalgovičová, tohle jsem našel já: ...Oba rodiče byli a zůstali členy matičky státostrany. Podobně je to i u jeho manželky Lívie, rozené Mištinové, která pochází z Oravy na Slovensku a div se světe, i paní Lívie má stejné ultra-komunistické rodinné zázemí....
04. 02. 2008 | 10:32

Bobo E napsal(a):

to Al Jouda: Doufám, že takových, jako vy, je málo - zvrhnout volbu prezidenta do "kádrování rodinných příslušníků" nás vrací do dob normalizace. Mě je upřímně ukradeno, z jaké rodiny je paní Livia, nebo jestli byl Švejnarův otec u StB.
04. 02. 2008 | 10:32

qw napsal(a):

Pane Pehe, se služebním výjezdem nekomunistů a nefízlů do kapitalistické ciziny se trochu mýlíte. Šlo to, i když ne vždy, když bychom to potřebovali. Já jsem byl padouch - evidovaný zakládající člen KAN, zatíženým navíc "dědičným hříchem". Přesto za 20 let normalizace jsem asi pětkrát krátkodobě vyjel, za což jsem mohl vděčit jisté (byť velmi opatrné) statečnosti našeho ředitele i partajních šéfů.
Všichni jsme museli projít před odjezdem poučením a podepsat prohlášení, co vše musíme v cestovní zprávě hlásit, ale nevím o nikom, kdo by tam někdy nějakou novou důležitou informaci uvedl.
Jedinkrát jsem byl požádán explicitně o popis setkání s jedním kolegou emigrantem (asi pro estébáky). Napsal jsem o tom nic neříkající slohové cvičení, z něhož muselo být patrno, že si z toho dělám srandu. Pak už se mne podruhé nikdo neptal.

U Václava Klause to mohlo být i jinak, ale kategorické úvahy z prostého faktu výjezdu na konferenci nelze dělat.
04. 02. 2008 | 10:34

jiraak napsal(a):

http://www.novinky.cz/clane...
http://www.novinky.cz/clane...
http://www.tyden.cz/rubriky...

titulky nejsou podstatné.. důležité jsou grafy které jsou aktuální..
toto je vybráno jen namátkou a v rychlosti..
04. 02. 2008 | 10:37

Mendys napsal(a):

to neo:
Kde žijete? Posloucháte alespoň někdy názory obyčejných lidí, nebo pouze čtete tisk? Až Vám zítra v novinách napíší, že začíná srpen, prázdniny jsou v plném proudu, tak si honem sbalte na dovolenou a přeji Vám šťastnou cestu. Fakt je fakt, nebo jen jen někdy???
04. 02. 2008 | 10:43

neo napsal(a):

jiraak:
děkuji, průzkumy se liší nepatrně a převahu má Klaus.
04. 02. 2008 | 10:43

Englishman napsal(a):

Pane Pehe, poněkud hloupé a velm tendenční, ostatně jako vždy. Měl byste si ujasnit, jestli kádrování rodičů je "chytrý tah", nebo důkaz, že "jsme klesli tak nízko". Asi jako vždy záleží na tom, kdo to udělá, že? U Švejnara (který to udělal) je to chytrý tah, u ostatních (kteří to ale ani neudělali) je to důkaz, že "jme klesli tak nízko". Spíš to vypadá, že nízko jste klesl vy. Ostatní do toho netahejte.
04. 02. 2008 | 10:44

No... napsal(a):

ČSSD pláče na vlastním hrobě, který si sama vykopala ! Kdo ji nutil dávat stupidní otázky? Kdo moderoval tak, že jednoznačně vytvořil z moderování šaškárnu a paskvil? Kdo z "myslitelů CSSD" ta témata volil ? Větší pitomce na vymýšlení asi nemají, že ? Naproti tomu pregnantní a přesný Klaus , to prostě neokecáte ! Přeji dobrý den !
04. 02. 2008 | 10:44

neo napsal(a):

mendys:

tisk prezentuje názory lidí.

já osobně jsem se opravdu neptal tisíce lidí koho by volili...

a btw, kdo jsou obyčejní lidé?
04. 02. 2008 | 10:48

jiraak napsal(a):

Neo.. to snad ani nepotřebuje komentář.. pokusím se vám ty průzkumy zaslat v Braillově písmu.. nebo se pletu? Otevřete oči!! Jediný mírně vyrovnaný je neaktuální..
04. 02. 2008 | 10:49

jiraak napsal(a):

No... Naproti tomu šklebící se, neovládající se a s vyplazenám jazykem Klaus, neodpověděl ani na jednu otázku.. to prostě neokecáte! Přeji dobrý den i Vám
04. 02. 2008 | 10:53

Mendys napsal(a):

to neo:
Tak jak to bude s tou dovolenou, odjede, nebo ne? Pokud tisk bude prezentovat názory lidí, tak můj názor je, že byste měl odjet. A ještě si s sebou vezměte za mě tu marihuanu, slušní lidé ji k životu opravdu nepotřebují.
04. 02. 2008 | 10:57

jiraak napsal(a):

Mendys.. ehm.. tu marihuanu jsem sem zatáhl já...
04. 02. 2008 | 10:59

neo napsal(a):

Mendys:

škatulky, to je věc.

copak ten, který si občas zakouří trávu, občas doutník, nebo se napije, není slušný člověk?

na dovolenou jezdím zásadně kdy se mi chce...
04. 02. 2008 | 11:01

honza napsal(a):

Vše popsal JEJDA výše.

Já bych chtěl jen vědět, kde pan Švejnar vzal neočerněné a neorazítkované dokumenty o otcově působení v STB?

Na jakou doložku vyjel?

Pane Pehe, vy si myslíte, že kdyby V.K. spolupracoval s STB tak by se na to do dnes nepřišlo? Směšná myšlenka.

Víte, jak jsou objemné svazky, které vedla STB na vašeho guru V. Havla? Přesto si nikdo nedovolí plivnout, jako vy na V. Klause.
04. 02. 2008 | 11:05

honza napsal(a):

al jouda

Kupte si dnešni MFDNES, v příloze máte oba kandidáty s rodinami.
Blbost o Šalgovičovi tam není, i na internetu lze najít životopis L.K.
04. 02. 2008 | 11:10

jiraak napsal(a):

neo.. stačí vám rozdíl 30% pro Švejnara?

honza..
v tom případě nebude problém pro slušného člověka toto podezření vyvrátit.. stane-li se tak kdy..

shodou okolností by mě svazky STB na V. Havla zajímaly.. poprosím o link
04. 02. 2008 | 11:10

Iva napsal(a):

Pane Pehe, čtu vaše úvahy a reakce na současné dění v řadě deníků i na vašem blogu. Patřím mezi ty, kteří prožili celé období totality a nadšeně uvítali rok 89. Se stejným nadšením jsem vírala i prezidenta Havla, přestože jsem znala pouze jeho jméno. Postupně jsem ho však poznávala a přestávala jsem mu fandit. Ne za chyby, kterých se dopouštěl, ale za to , jak začal lpět na funkci a liboval si v "předvádění se".A Vy, zapřísáhlý havlovec, totéž vyčítáte prezidentu Klausovi.Vaše články jsou stále o tomtéž, podtext je stejný, až se divím třeba redaktorům MF Dnes, že je tak často tisknou. Zkuste si své texty přečíst hned za sebou a jistě to poznáte sám.
04. 02. 2008 | 11:16

Mendys napsal(a):

to jiraak:
Mne pouze upoutala ta reakce od neo.

to neo:
Mě je úplně jedno, kdy jezdíte na dovolenou, tady jde o to, že Vy vůbec nechápete podstatu věci. Vydavatelé tisku zde prezentují pouze svůj názor, který umně schovají pod hlavičkou "faktů" - pro soudného čtenáře bez vypovídajích skutečností. Tak pokud chcete věřit - Váš problém, ale neargumentujte s tím, že je to názor všech.
04. 02. 2008 | 11:19

Saliven napsal(a):

neo:
Ve kterém průzkumu by měl Klaus jasnou převahu při přímé volbě? Žádný takový jsem dosud neviděl. Největší rozdíl, jaký jsem viděl byl 55:45 pro Klause.
04. 02. 2008 | 11:22

Bobo E napsal(a):

to jiraak, mendys: Musím se trochu zastat chudáka nea - trošku ty průzkumy přeceňuje ve prospěch VK. Nadruhou stranu vy dva tu očividnou plichtu interpretujete jako dezinformaci s tím, že JŠ má výrazně navrch (alespoň takový mám pocit z vašich příspěvků). Pokud vy žijete v okolí, kde převažuje názor obyčejných lidí "volit Švejnara", ja zese žiji v okruhu obyčejných lidí, kde převažuje názor volit VK (a to i mezi skalními voliči ČSSD).
04. 02. 2008 | 11:22

Gerd napsal(a):

Vážení diskutující,

neberte jako tragédii, jestliže nebude zvolen zrovna Váš kandidát na prezidenta. Život půjde i po volbě dál a ještě se může ukázat, že stejně jako před 5 lety, i nyní se může stát prezidentem zrovna ten kandidát, který vydrží. ČSSD tehdy uškodilo neustálé střídání kandidátů, zatímco ODS pořád prosazovala p. Klause, až pro něj zvedlo dostatek poslanců ruku. Možná i proto, že byli unaveni neustálým patovým volebním kolotočem. A to se může stát i nyní.
Co se změní, jestli se prezidentem stane V. Klaus? Vůbec nic.
Co se změní, jestli se prezidentem stane J. Švejnar? Možná nic a možná všechno.
V každém případě názor diskutérů v dnešní volbě nic neznamená.
Průzkumy jsou dílem zmanipulované a dílem zatíženy chybou obliby prezidentské funkce, která přidává každému prezidentovi min. 10 % v oblibě - měl by je i prezident - šimpanz.
Doufám, že příštího prezidenta budeme už volit přímo. P. Klausovi pak můžeme posatvit pomník odpovídající jeho působení v politice, nejlépe po něm pojmenovat nějaký tunel.
04. 02. 2008 | 11:23

Bobo E napsal(a):

Ještě by mě zajímal takovýto "průzkum": Kolik lidí by volilo JŠ, protože to je JŠ, a kolik by ho volilo, protože není VK. Pro někoho v tom možná není rozdíl, ale mě to připadá významné.
04. 02. 2008 | 11:24

Desiderius napsal(a):

Musím zde opakovat to,co jsem už v diskusích sdělil.A to,že česká média ve věci volby prezidenta zcela selhala.Mám na mysli především ona rádoby seriozní média,jako jsou LN,MFDnes apod.Ve svých "rozborech" nám servírují Klause jako zlaté tele na stříbrném podnose s bezchybnou minulostí.Tímto přístupem se k občanům chovají jako k malým dětem z mateřské školy.Informace typu matka Klause byla výtvarnice a jeho otec zemřel tehdy a tehdy,jsou urážející.Naproti tomu o Švejnarovu otci se vždy rozepisují,jak to bylo s jeho vztahem k bývalému režimu apod.Chápu,že u nás vzhledem k malému desetimilionovému trhu není možné udržet kvalitní noviny typu Die Welt,Le Monde apod.,ale alespoň elementární spravedlnost a slušnost by tato média měla respektovat.Požadovat po nich za této situace,aby kladly veřejně otázky po politické minulosti rodiny V.Klause,je naivní požadavek, ikdyž zcela legitimní,neboť jde o post preidenta státu a o prezidentovi bychom měli vědet pokud možno vše.Média zde zcela selhala a dělají z nás voly.
04. 02. 2008 | 11:25

Saliven napsal(a):

V přímé volbě prezidenta by stejně asi vyhrál VK, protože voliči ODS mají mnohem větší disciplínu než voliči lidovců, SZ nebo ČSSD. Klucí v ODS by se ale zapotili. :-)
04. 02. 2008 | 11:26

Václav Klaus napsal(a):

Autorovi: Děkuji za řadu výstižných textů, neúnavnost a poctivou argumentaci v předvolebních "duelech" na těchto stránkách. Minimálně ve dvojici Pehe-Kohout(Mrklas) jste jasným vítězem. Soupeři se zmohli jen na jalové ubohosti. Myslím, že to také o něčem svědčí. Fan klub V.K. se moc nepředvedl.

A na ty, kdo nepochopili, že jste byl k této sérii článků o prezidentské volbě vyzván a že jde o "duel", se nezlobte. :-)
04. 02. 2008 | 11:31

Bobo E napsal(a):

to Desiderius: Nechci se přít o objektivitě českých medií (ona snad ani neexistuje) - ale na psaní o rodinném zázemí VK měli minimálně 15 let, co je na vrcholu české politiky. JŠ se de facto v politice zjevil tento listopad, tak se nedivte, že je propírán více, než notoricky známý VK. Neřkuli, že s tím praním svého špinavého rodinného prádla začal sám JŠ.
04. 02. 2008 | 11:32

Bobo E napsal(a):

to Saliven: Myslím, že příští volba bude přímá, a díky tomu se dalším prezidentem stane aktivní čelný představitel ČSSD nebo ODS. Všechny volby u nás jsou totiž o stranách, nikoli o lidech (stačí se podívat na výsledky voleb a na to, jak odrážení rozložení příznivců jednotlivých partají). Alespoň skončí ta demagogie s "nadstranickým" prezidentem - žádný takový nikdy nebyl ani nebude.
04. 02. 2008 | 11:35

m&m napsal(a):

Gerd: "Co se změní, jestli se prezidentem stane V. Klaus? Vůbec nic." Myslím, že je to omyl. To bychom teprve viděli ten vítr. Nejprve by ho pocítil Topolánek, i když marně doufá, že ne. A možná bychom měli Klause prezidentem už napořád. Tedy, než by se začal ucházet o funkci prezidenta EU. :-)
04. 02. 2008 | 11:36

jiraak napsal(a):

Bobo E.. nemohu neuznat plichtu.. je až příliš zřejmá.. Ohradil jsem se proti výrazně přeceněnému hodnocení výsledků průzkumů ve prospěch expremiéra..

Gerd.. pro mě vítězství Klause znamená tragédii rovnou Bílé hoře.. tak moc se mě to vnitřně týká.. ale to je můj problém..

BoboE.. ne však natolik abych obhajoval volbu JŠ jen proto že není VK.. Jan Švejnar je dobrá volba
04. 02. 2008 | 11:37

car komančov OO8 napsal(a):

Pane pehe pane pehe...co vy vlastně jste za člověka ..Byla to debata plodna neplodny byl švejnar bohužel nechtěl otevřít diskuzi nechtěl slyšet pravdu .vstřihoval je utršky jak s rudeho prava...Vše je jinak o tom kdo lže akdo je upřimny se da pochybovat ale vynechavat s kontekstu některa slova ...Vite pane to není umění to je POPULISMUS A PŘI NEPŘÍME VOLBĚ SE TO ROVNA SAM SE ZESMĚŠNÍŠ NIC VIC ATO SE STALO ...Pam ŠVEJNAR FAKT VYBADAl.... JAKO FIGURKA NA ŠACHOVNICI .....Je to jen pěšak jako v cizi moci ....televizni duel předsedu všech stran to jednoznačně potvrdil ten jeho vojak proti evropsky politik Paroubek jeho falešna ,Slova odejdu....odejdi.....po přestavce....a topolanek musel odejit....to se neda posloucha .Jestliže si politik dovolí řict a zruším mezinarodní smlouvu.To znamena asi nove referndum o tom jestli chceme byt členy evropske unie nebo ne,,,,,,,to je holy fakt!!!""!!! A covy si dovulujete tady rozebírat kdo bude preziden kdyby byla přímá volba prezidenta ,jste taky jen populista nic víc ,demokracie je barevna vy jste nějaky divny typ člověka.to přece nikdo neví kdo by kandidoval při příme volbě prezidenta vy snad mate vidiny ,,zajdete si někam ....a potom pište o bemokraciji.KOlik kandidatu by bylo nikdo neví ,mužou byt tři ,čtyři a kdo vi? ja to nevim .tak si zajděte pro nějake antidepresiva.!!!!!populismus škodi......... Z
04. 02. 2008 | 11:37

Saliven napsal(a):

Bobo E:
Myslím, že nebude, protože se k tomu strany neodhodlají. Stejně se mluvilo po minulých volbách, ODS slibovala seč mohla, ale s blížící se volbou trošku dostala strach a teď může být ráda. Nadstranický prezident už tady byl a kdyby se stal Švejnar, tak ještě bude.
04. 02. 2008 | 11:39

Navi napsal(a):

Mendys se nemýlí, vždyť co předvedl Topolánek v neděli v televizi? Podobnost s akcí " Kubice" je nabíledni. Stejný styl, stejná dikce, stejný rukopis...
04. 02. 2008 | 11:41

honza napsal(a):

to jiirak
třeba

Rovněž byly odstraněny osobní materiály vůdců Charty 77: V. Havla, I. Havla, J. Dienstbiera, Zuzany Dienstbierové, Petra Uhla, Jar. Šabaty, A. Šabatové, L. Hejdánka, V. Bendy, J. Gruntoráda, M. Palouše, R. Palouše, Kantůrka, E. Kantůrkove, Vl. Chramostové, M. Kubišové, Zd. Jičínského, O. Motejla, dr. Danisze, Zd. Rychetského, P. Pitharta, J. Urbana, P. Kučery, J.
Hájka, M. Hájka, A. Marvanové, P. Šustrové, J. Rumla, R. Slánského, W. Komárka, M. Zemana, V. Klause, atd.
http://www.cs-magazin.com/2...
04. 02. 2008 | 11:42

jiraak napsal(a):

honza.. děkuji prostuduji..
04. 02. 2008 | 11:46

Saliven napsal(a):

honza:
No Hedvíček, tomu tedy říkám pramen.
04. 02. 2008 | 11:46

Tendr napsal(a):

Je nutno rici,ze ODS jako strana dlouhodobe upada, prave diky svemu soucasnemu vedeni(a Klausovu odkazu ve strane). Jsou v podobne situaci jako britsti konzervativci, kteri byli a jsou po odchodu M.Tchatcher proste nevolitelni pro vetsinu spolecnosti. A pouze vetsina vyhrava volby. Konzervativci v Britanii , lide neschopni sebereflexe, zijici z minulosti jsou vzorem pro ODS. Kam povede tahle zvolena cesta ODS? Ze by nastal cas pro zmenu i v samotne ODS?

Premier Topolanek tomu nasazuje korunu, nejen svymi vyroky, ale treba taky malickostmi, jako treba preferovani tenisu v Brne pred dulezitou debatou v TV. To verejnost zkratka neodpousti a Topolanek dlouhodobe svoji stranu poskozuje. Jeho proste politika nezajima(trochu brzy), je pro nej pouze nastrojem nebo spis prostredkem k vyuzivani vsech pozitku ktere prinasi.

Je skoro neovratne, ze ODS volby v roce 2010(mozna i drive)prohraje a bude to velice neprijemne procitnuti vsech jejich clenu. Jestlize dnes poslanci a senatori za ODS pochopi, ze mit Klause prezidentem jim v podstate skodi, potom maji nadeji, ze strana v nastavajicich volbach uspeje.

Nalejme si cisteho vina Vaclavu Klausovi, uz ani nejde o jeho "milovanou" stranu, dnes uz ho zajima jen jeho osoba. Ale nebylo tomu tak vzdy?
04. 02. 2008 | 11:53

Bobo E napsal(a):

to Saliven: A kdože to byl ten nadstranický prezident? T.G.M.? Kdeže:) Havel? (Jeho láska k ODA, KDU, US byla a je zjevná). Prezidenti za komunistů? Možná, že by se za nadstranického dal považovat Beneš, ale tehdy byla specifická doba.
04. 02. 2008 | 11:57

jiraak napsal(a):

honza.. zajímavé, ale neprůkazné, poprosím o další zdroje informací..
04. 02. 2008 | 11:58

Vojtík napsal(a):

Pehe promluvilo.
04. 02. 2008 | 11:59

Bobo E napsal(a):

to jiraak: Dík za osvětlení - to víte, fanatiků, kteří tvrdí, že JŠ by v přímé volbě volilo 90% lidí je spousta. Pokud vidíte v JŠ kvality hodné prezidenta, je jen dobře, že jej podporujete. Já je v něm vidím také, ale ve VK jich vidím více (a také se mi zdá, že JŠ jde každému až moc na ruku).
A s tou Bílou horou trošku přeháníte, ne? Co se změní, když vyhraje Švejnar? Nic (maximálně Paroubek a Bursík budou mít hřejivý pocit, že porazili ODS). A co Když vyhraje Klaus? Také nic. Takovéto hysterické prohlášení mi připomína 13-tileté fanynky Sámera Issy, když se jich dotazovali, co se stane, když Sámer nevyhraje Superstar.
04. 02. 2008 | 12:04

Bobo E napsal(a):

to Saliven: Ano, před volbami sliboval přímou volbu kde kdo - až na ODS. Ti jasně řekli, že budou chtít zachovat volbu nepřímou, protože je to výhodnější pro VK.
04. 02. 2008 | 12:06

Saliven napsal(a):

Bobo E:
Jeho (Havlova) láska se nepromítala do jeho výkonu mandátu - na rozdíl o VK, který kupříkladu vetoval zákony, které mu nebyli po chuti. Byl to (Havel) pan prezident, kterého všude respektovali a respektují. Na rozdíl od Klause byl též ochoten diskutovat a uznat, že nemusí mít pravdu - ale to už s tou nadstranickostí moc nesouvisí. Po hříchu jsem ho docenil až za vlády VK. :-))
04. 02. 2008 | 12:06

Saliven napsal(a):

Bobo E:
Nepřímá volba prezidenta nevýhodná pro VK? V době, kdy měl dlouhodobě popularitu nad 60 procent (nejvíc ze všech politiků)? To je vtip ne?
04. 02. 2008 | 12:08

badatel napsal(a):

to Pehe:
pan VK je skutečný profesionál, na kterého nemůžete nic najít. Ani major Zeman neuspěl (viz
https://www.youtube.com/watc...
). Na prezidenta se lustrace nevztahuje a VK se k Vašemu blogu ani k blogům p. BB na téma jeho netransparentnosti a možné spolupráce s StB, či jinými zpravodajskými službami, jako skutečný profík nevyjadřuje.
My obyčejní Češi můžeme být rádi, že p.Lorenz,bývalý šéf StB, nechal prozřetelně svazky Kluk a Rek zkartovat.
Na VK nemá tady nikdo, a proto opět tento statečný Rek, nositel medaile od p.Putina, vyhraje prezidentské volby.
04. 02. 2008 | 12:09

tana napsal(a):

Vážený pane Pehe,
do zahraničí na služební cestu se dostali i nekomunisté a neestebáci, na krátkodobý výjezd jeli bez rodin, takže zde zůstalo rukojmí.
Již několik dnů na blogu pana Buqvoye probíhá debata o rodině pana Klause, jeho rodičů, manželky a rodiny paní Klausové.
Po zkušenostech s velečestným panem Kató, Lansko-Lánským a td se nedivte principiální nedůvěře ke všem osobám s více než jediným občanstvím. ( Snad jedinou výjimkou je pan Schwarzenberg, ale jeho rodina je do všech detailů křížemkrážem prokádrovaná a ať jsou jeho názory jakékoli, ze špatného úmyslu a korupce jej nikdy nikdo podezřívat nebude.)
04. 02. 2008 | 12:13

jiraak napsal(a):

Bobo E.. pro Vás tedy asi má volba hlavy státu podobný význam jako volba superstar.. je to vaše věc.. každopádně vítězství expremiéra Klause znamená dalších 5 let temna.. Vyhraje-li p. Švejnar je tu přinejmenším naděje a ta dokáže dát lidem sílu a víru v budoucnost. Klaus dává znechucení, rozbroje a beznaděj.. myslím, že i hystoricky se období vlády expremiéra zapíše jako druhé období temna v českých zemích..
04. 02. 2008 | 12:16

ich napsal(a):

Prijde mi docela ubohe, kdyz se na politiky zacnou vytahovat informace jejich predku k diskreditaci jejich vlastni osoby. Proto take p. Svejnar jiz vse zverejnil a nema co skryvat. Nema se take za co stydet a veci, do kterych byl zapleten jeho otec s prezidentskou volbou nemaji vubec nic spolecneho.
Zda nekteri poslanci ci senatori z ODS "zradi" je opravdu velmi nepravdepodobne. V tomto smeru me ODS zacina pripominat KSCM. Rekl nekdy svejnar neco proti ODS? Je proti V.Klausovi, ne proti ODS. Ale to by preci nebyla ODS, kdyby nepodporila na Hrad sveho cestneho predsedu, taticka Klause. Jejich strach ze Svejnara je az panicky a nakonec bych se nedivil, kdyby p. Topolanek nezacal podporovat verejnou volbu, aby si pohlidal sve zakonodarce. Jesteze se voli tajne! Protoze pouze v tajne volbe vitezi vlastni presvedceni nad stranickou povinnosti. Otazka je, zda v tomto smeru maji zakonodarci ODS jeste nejake vlastni presvedceni.....
Vyhrady k obcanstvi p.Svejnara jsou opravdu pouze ucelove, jak napsal prof. Zlatuska na svem blogu. Je opravdu zajimave, jak si ODS a KSC v tomto smeru rozumeji a nadale podporuji sve lehce xenofobni smysleni- fuj, toho americkeho cizaka tady nechceme. My jsme preci zvykli na svuj klid, mir a zatuchlou pohodicku a nechceme, aby nam ji nejaky American narusoval a nedej boze, aby sem prinesl i cerstvy vitr z Kordilier ci Apalacskych hor. Podle mne je lepsi rozumny a vzdelany cizinec s dobrou vizi, nez zkostnately cesky Honza (nic proti V. Klausovi).
04. 02. 2008 | 12:30

Bobo E napsal(a):

to jiraak: Já to zase až tak tragicky nevidím. Že by byl VK tou hlavní osobou, co rozděluje občany, to tedy orpavdu nevím - řekl bych, že to jsou spíše jiní dva pánové (a pár jejich nejbližších nohsledů). I když každý si do svého oblíbence/neoblíbence zosobní všechna pozitiva/negativa. Mě na JŠ nejvíce vadí způsob jeho prezentace (stranou Zelených a ČSSD) a i způsob, jakým byl za kandidáta vybrán. To, že nebyl primárně AntiKlaus, to si snad může myslet opravdu jenom naiva. A to, že byl "vytažen z klobouku" teprve dva měsíce před volbou, to ve mě také moc důvěry a nadejí nevzbuzuje.
04. 02. 2008 | 12:38

Saliven napsal(a):

jiraak:
Já bych to tedy tak tragicky jako dobu temna neviděl. Bohužel budem vypadat v zahraničí všichni jako trotlové, ale s tím se nedá nic dělat.
04. 02. 2008 | 12:42

Bobo E napsal(a):

to jiraak2: Právě v té neopodstatněné nadeji, kterou někteří vkládají do JŠ, vidím největší nebezpečí. Co o něm ve skutečnosti víme? Vždyť JŠ tu politicky existuje teprve dva měsíce. Veškeré informace o něm jsou výplodem vrcholné hysterie závěru "kampaně". Já mám obavy, že pokud bude JŠ zvolen, budeme mít prezidenta-kladeče věnců a prezidenta-vítače delegací, který, aby byl opravdu všech, radši neřekne svůj názor. (Nebo jako JP s názorem počká na průzkum veřejného mínění)
04. 02. 2008 | 12:43

Bobo E napsal(a):

to Saliven: Zase to zahraničí. Máte pro tu údajnou ostudu, co nám VK dělá v zahraničí jiný zdroj, než pány Paroubka, Bursíka či Zaorálka? Třeba nějaký seriozní zahr. deník, komentář od významného politika.
04. 02. 2008 | 12:45

Saliven napsal(a):

Bobo E:
V Bildu vyšel následující článek (při příležitosti uvedení jeho knihy Modrá, nikoliv zelená planeta) - Ignorant Klaus, poražený týdne. Je obecně známo, že jsme vnímáni v unii (v poslední době) jako potížisté, že prezident nepřijel do Lisabonu a že Topolánek svůj podpis pod Lisabonskou smlouvou hned nechal zkontrolovat ústavním soudem. V Rusku si Klaus stěžuje na unii a to fiasko při volbě do RB OSN, radši ani nezmiňovat. Činy ODS a VK se přežít dají, ale není to nic, co by se mi líbilo.
04. 02. 2008 | 12:51

Saliven napsal(a):

Bobo E:
Pokud trváte na nějakém komentáři, něco bych po určitém hledání našel, ale moc se mi dotoho nechce.
04. 02. 2008 | 12:52

jiraak napsal(a):

Bobo E.. věc je jednoduchá.. do jaké míry je Váš nebo můj názor na expremiéra Klause mylný či ne, ukáže, doufejme, blízká budoucnost. JÁ považuji Klause v současné době za určitou virózu.. bez pozitvního působení zato velice zatěžující organismus ČR.. a na to jsou nejúčinější antibiotika.. tedy antiklaus.. To, že antiklausem se stal člověk na tak vysoké úrovni, jakou Jan Švejnar bezpochyby má, je pro mě příjemným překvapením a vítám to. Je samozřejmé, že je kandidátem opozice. Je samozřejmé, že musí usilovat o hlasy všech zůčastněných politických stran.. tedy i KSČM.. nebyla-li včas postavena mimo zákon, ať už p. Havlem nebo expremiérem Klausem.. u obou by bylo jistě zajímavé dobrat se podstaty proč tak neučinili.. to je však teď nepodstatné. Mou důvěru má především ten kdo hraje s otevřenými kartami a to expremiér Klaus rozhodně nečiní..
04. 02. 2008 | 12:57

Emi-grant napsal(a):

Pane Pehe, už dávno nejste neutrálním politologem, ale zcela otevřeně jste jedním z aktivních členů Švejnarova týmu. Vzhledem k tomu, že hlavním intrikánem aliance Antiklaus je V. Havel je to zcela pochopitelné. Je vaší povinností vymývat nám mozek různými tvrzeními a demagigickým hodnocením událostí.
Souhlasím s diskutujícím zn Jejda a doplňuji.
a) Na senátní debatě nebyly ani tak důležité přiblblé otázky, stokrát probrané v různých mediálních masážích, ale suverenita Klause, s jakou nezbedným školáčkům během pár minut sklapla jejich strategie prvního diskutujícího, jak z patra argumentoval a nutil Švejnara konečně zaujmout jasné stanovisko- tedy jak převzal iniciativu. Švejnar, který četl svoje "reakce na překvapivé otázky" z papíru někoho oslnil? Myslím, že nejvýmluvnější hodnocení celé frašky vyjádřil Paroubek tím, jak všem svým vydrhl ocelovým kartáčem ty jejich zabedněné palice.
b)čím hlasitěji budete "prozrazovat" spolu s komunisty taktiku nezvolení nikoho, tím méně vám budu věřit.
04. 02. 2008 | 13:04

Emi-grant napsal(a):

c)Švejnarovo „transparentní“ zveřejnění logicky dávno jasné STB činnosti Šuby-Švejnara je další ze lží tohoto hochštaplera. Zabíjí tím jednou ranou dvě mouchy. Údajně nerozhodnutým komunistům dává jasný signál, že je jejich člověk stejně jako Falmer a Ondruška. Údajně nerozhodnutým volitelům napříč politickým spektrem naopak sugestivně sděluje, že děti nemohou za svoje rodiče, že ho někdo chtěl kompromitovat a že vlastně ten tatík slíbil jenom jednou informovat o konferenci OSN, ale nakonec z toho stejně nic nebylo. Není to pravda. Předně chybí stránky protokolu č. 10,20,21,24,25. Je to o to podivnější, že tím je přetržena souvislost protolů, líčící a prokazující, že Šuba-Švejnar BYL AKTIVNÍM EMIGRANTEM-AGENTEM v letech 1970 až do 1983. My emigranti přece víme, kdo to byli typaři, lovci a co byly rezidentury ve Frankfurtu, v New Yorku, Passadeně, jak byly financovány a jak tato činnost STB agentů-emigrantů byla řízena z Prahy agenty-turisty. Já sám jsem byl kontaktován 3 měsíce po mé emigraci a dále až do roku 1995. V tomto roce jsem si žádal o prodloužení občanského průkazu a můj spolužák, který na oddělení policie pracoval mně k mému překvapení předal „moje papíry“ ve kterých byla precizně zmapována veškerá moje činnost v BRD. Změna bydliště, dokonce některé zakázky. Bylo jasné, že informátorem byla „přítelkyně“ naší rodiny která mně doporučila kancelář daňového poradce, kde jako EMIGRANTKA pracovala. Doporučuji podrobně prostudovat dokumenty č. 028 (str. 18 protokolu) až 038.
04. 02. 2008 | 13:06

jiraak napsal(a):

Bobo E.. srovnejte si podrobné CV p.Švejnara a expremiéra Klause.. nemožné.. podrobné CV Klause není k dispozici..
Vaše obavy o aktivitě J. Švejnara po zvolení jsou možná oprávněné, možná ne.. pokud ano.. nic se nezméní, pokud ne, vyhráli jsme na celé čáře..
Máme možnost volit dalších 5 let beze změny pozvolný propad k sociálnímu, morálnímu i kulturnímu dnu anebo určitou, i když třeba neopodstatněnou, naději, že člověk, který je ve světe respektovaný a má rozhled, dokáže zodpovědně plnit funkci presidenta.. Můj výběr je jasný.
04. 02. 2008 | 13:20

honza napsal(a):

TO JIRAAK

Třeba
http://www.lidovky.cz/odpov...

Asi jste si v mém komentáři nevšiml, že V.H. nijak nekritizuji, ani nedehonestuji, jen se spisy o něm, vedené na něj, ztratily. Stejně jako řadě jiných za Sachra a Rumla možná ještě před tím. Léta mu seděli před domem, Hrádečkem, dveřmi.
04. 02. 2008 | 13:21

Meńo napsal(a):

Pane Pehe, k Vaší poslední větě:
Ovšemže se bojí, bojí se odhalení
všech rozkrádaček a podvodů do
detailů před veřejností, a proto
dělají vše možné i nemožné, aby
zachovali status quo.
04. 02. 2008 | 13:21

jiraak napsal(a):

honza.. všiml.. do jaké míry je zmizení spisů jeho vinou? Co v těch spisech bylo?
Já také nikoho neobhajuji ani nehaním, jen se snažím získat co nejvíce zdrojů abych si mohl utvořit vlastní názor..
04. 02. 2008 | 13:24

To Jiraak napsal(a):

Neberu Vám Vaši volbu Švejnara, nicméně dávám přednost člověku s analytickou schopností, logikou, důsledným "píděním se" za vědeckými poznatky a tím také zákonitě "popíratele nadneseného vlivu člověka" na oteplování, tazatele, zda Vy sám poznáte v peněžence, která tisícovka je z drog, opatrného státníka, který nepospíchá do nového RVHP- UE tak bezhlavě, jako většina. Nechte si svého Švejnara, inteligentním lidem nechte Klause. Přeji STÁLE dobrý den...jdu tvořit.
04. 02. 2008 | 13:30

honza napsal(a):

to jiraak

kupte si dnešní MFDNES, tam jsou jejich rodiny velmi podrobně - obou
04. 02. 2008 | 13:30

Dodo. napsal(a):

Trapné,tendenční,nejspíš na objednávku / i když to možná nikdo nezadal a autor je sám podlézavě aktivní /vlastně jako vždycky.
04. 02. 2008 | 13:31

honza napsal(a):

to jiraak

Určitě o to V.H. nestál, mohlo to být i pro něj zábavné čtení, myslím, že se báli ti orgáni, těm hrozilo, že si neudrží fleky.

Maximálně v tom mohl hrát roli poněkud bohémský život V.H., ale jeho iniciativa to jistě nebyla.

Z druhé strany on mohl jedním slovem vše zarazit, jedině on+OF.
04. 02. 2008 | 13:38

míra napsal(a):

Pane Pehe opravdu, měljste někdy pro VK klsdné hodnocení, co Vás čtu tak to byla samá negace. Z celé kanditdatury pana Švejnara je trapné, že oponeti VK nehledají presidenta pro ČR ale ANTIKLAUSE, měl by si to uvědomit pan Švejnar, že je nástrojem v rukou takového trapného politika jakým je pan Parubek. Trapné je to i pro ostatní odpůrce, že nedokázali najít mezi občany žijícími a pracujícími v ČR skutečného kandidáta
04. 02. 2008 | 13:47

PetrK napsal(a):

Havlův našeptávač Pehe
nás tento týden bude krmit svými cancy zřejmě každý den. Možná mu pan Švejnar za to zajistí pěkné místečko na Michigan University.
04. 02. 2008 | 13:50

m&m napsal(a):

Musíme si pomáhat.
"Tajná schůzka na Hradě: Šlouf a Klausův kancléř"
http://aktualne.centrum.cz/...
04. 02. 2008 | 13:51

Deny napsal(a):

Klaus by neměl být prezidentem, mimo jiné z důvodu, aby se vrátil do ODS a pěkně to tam vymetl. To co si dovolil včera Topolánek, to je hamba. Jako voliči, jako národ jsme mu pěkně u pr..le, místo televizní diskuze s předsedy ostatních stran, si jede na tenis (to nemluvím o rychlé jízdě, jsem zvědavý, jestli se to bude také přetřásat jako např. Paroubkova jízda na svatbu). Arogance nejvyššího zrna.
04. 02. 2008 | 13:56

Bobo E napsal(a):

to Saliven: Jste první mezi asi padesátkou kritiků VK, který podal jasný zdroj "kritiky VK v zahraničí". Pro někoho je tato kritika za "zeleného" Nemecka podstatná, pro mne například je pozitivní - určitě vy sám, nebo někdo ve vašem okolí neschvaluje fanatickou a dogmatickou teorii antropogenního oteplování. V tomto postoji není VK, jak mnozí tvrdí, osamocen. Možná mezi politiky ano, ale nikoli mezi vědci (proti teorii antropogenního oteplování se postavili stovky vědců, i nositelů Nobelovi ceny, z různých relevantních vědních oborů).

Určitě také najdete nejednoho člověka, který souhlasí s EU jako s eekonomicky integrujícím spolkem nezávislých států, ale nesouhlasí s jejím byrokratizmem, zemědělskou politikou a snahou vše regulovat a na všechno mít normu a předpis. Mě naopak vadí přijímání EU jako něčeho "dokonalého, bezchybného a téměř posvátného". Např. Poláci byli k EU daleko kritičtější, a že by je někdo z unie "vyčleňoval" jako exoty, to se mi nezda. Mě spíše vadí přístup některých českých politiků: "Hlavně nic na unii nekritizovat, nic neměnit, všechno odkývat, aby nám náhodou nesnížili dotace".
04. 02. 2008 | 13:58

Bobo E napsal(a):

to saliven, jiraak: Fandím sice VK, ale pokud vyhraje JŠ, budu ho považovat za svého prezidenta (ne jako jiní, kteří tu deklamují, že VK nikdy nebyl a nikdy nebude jejich prezident). Podle mne byl 5 let dobrým prezidentem a případně jím bude i dalších 5 let. A pokud bude zvolen JŠ (nebo někdo jiný), pevně věřím, že se oprostí od antiklauzovství, a na VK v tom dobrém naváže.
04. 02. 2008 | 14:03

Standa napsal(a):

U pana Pehe si vážím jeho názorů na polistopadovou éru. Jeho knihu Vytunelovaná demokracie z r.2002 doporučuji k přečtení i nyní.Domnívám se, že změna na Hradě by přispěla k zabránění mnoha ekonomických rošád,možná i k vysvětlení těch minulých a k tomu, že by spokojenost občanů mohla vzrůst ze 41procent v r.2001 na vyšší procento. Zlepšení morálky v politice potřebujeme víc než kdy jindy.
04. 02. 2008 | 14:08

Silvie napsal(a):

Pane Pehe, skutečně trapné hodnocení televizního "duelu". I lidé, kteří bytostně nesnášejí Klause ,zklamaně zkonstatovali, že se zde Švejnar historicky znemožnil - je to velmi špatný řečník a zásadně neodpovídá na kontroverzní otázky. Já i ostatní jsme to tedy viděli trochu jinak. To, že z této "debaty" (resp. spíše one man show) vyšel vítězně Švejnar, bude asi jen vaším zbožným přáním. V novinách nic takového nepsali.
04. 02. 2008 | 14:15

Silvie napsal(a):

Pro emi-granta: a to má Švejnar ještě kuráž ( s temným stínem tatíka za zády) veřejně proklamovat, že on má "morální kredit". Ono je hnusné už samo o sobě něco takového o sobě sám prohlásit, natož v tomto případě.
04. 02. 2008 | 14:19

hernandez napsal(a):

Ještě jednou k debatě JŠ kontra VK v senátorském klubu ČSSD. Švejnar vystupoval se zdviženým hledím, pokaždé se snažil vyčerpat otázku, mluvil odborně, srozumitelně, k věci. Václav Klaus se kromě sebechvály vytáčel, lhal, překrucoval fakta, šklebil se a pitvořil, což sektáři ODS chápali jako výraz jeho převahy. Podobně se oba postavili k otázce, jak si kdo, (nebo dokonce čí otec) zadal s minulým režimem. Jan Švejnar vyložil karty na stůl. Václav Klaus nemusí vykládat nic, protože špinavou práci za něj už udělali jako obvykle jiní a obláček smradu z morální špíny a pachuť korupce už standartně dotváří naše politické klima a brzy bude beztak nahrazeno dalšími.
04. 02. 2008 | 14:24

m&m napsal(a):

Silvie: "V novinách nic takového nepsali." :-) Vynikající.
04. 02. 2008 | 14:27

Deny napsal(a):

@ Silvie
Buďte trochu objektivní a nezaujatá. Představte si, že by se konal duel Klaus x Havel. Jak pak by jste hodnotila Havla za jeho ehm, ehm, tedy jeho vyjadřování? Bez rukou by Havel nic neřekl.
Jinak samozřejmě argumentovat tatínkem Švejnara je podpásovka. Obdobně by se mohlo na Klause napsat, že jeho matka byla komunistka až na půdu, rodiče jeho manželky také, on sám se cpal do strany, dále úvahy o svazcích Stb atd.
Podle mě není tak důležité, jak spisovně či plynule budoucí prezident hovoří, ale jak se postaví např. k problematickým tématům společnosti. Pokud např. Topolánek ignoruje televizní diskuzi před volbou prezidenta a preferuje soukromou akci a prezident Klaus nezareaguje, resp. v případě zvolení Švejnara prezidentem by toto Švejnar odsoudil, tak můj hlas má Švejnar. To platí obecně, Klaus nikdy nebyl v závažných věcech nadstranický.
04. 02. 2008 | 14:31

No.. + To Jiraak napsal(a):

Proč je tu tolik nesnášenlivosti ? Porovnejme fakta, odborné expertizy, chování VK a následně se to pokuste srovnat se Švejnarem. Od Klause vždy očekávám - a nejsem zklamán- realistické a pravdivé hodnocení EU, šílených zelených, nehorázné arogance neodvolatelných soudců. Prostě je na něj spolehnutí. Jak moc znáte Švejnara, že se na něj chcete spolehnout ? Když selže, nebo ho to nebude bavit, tak odjede domů...a TADY domov nemá ...
04. 02. 2008 | 14:32

anan napsal(a):

Ale hernandezi, ty jsi viděl a slyšel, co jsi vidět a slyšet chtěl. Nechceš si tu slavnou tzv. debatu ještě jednou pustit a poslouchat pořádně ? Švejnar se snažil (jak píšeš) a to asi bylo tak vše.
04. 02. 2008 | 14:54

jiraak napsal(a):

hmm.. zatímco jsem si odskočil, přibylo tady velké množství zkušených klimatologů..

Bobo E.. rozumím Vám v přijetí p.Śvejnara presidentem, bude-li zvolen.. opačně to bohužel nelze. Expremiér Klaus mě nepřesvědčil, ani že by si tuto funkci zasloužil, ani že by na ni měl právo..

honza.. MF Dnes dnes výjimečně pročítám...

Ano, jsem pro to abychom nepřejímali z EU vše co plodí, buďme opatrní ale pokud už jsme tam jednou vstoupili (a obávám se, že jsme neměli nejen díky zeměpisné poloze ČR příliš na vybranou) jednejme tak, aby to bylo pro nás i pro EU přínosem.. Nesnažit se někoho kdo nám nabízí ochranu a spojenectví za určitou cenu obrat o výhody bez zaplacení, popřípadě vydojit ještě něco navíc. Nebo si prostě jen tak dupnout a udělat to alespoň nepříjemné pro všechny..
04. 02. 2008 | 15:02

Filda napsal(a):

4 hernandez:
Je hezke, jak si ruzne vety a argumentace umi kazdy vylozit jinak. Ted jsem shledl cely duel. Pan Svejnar mluvi o kazdem problemu porvchove a neodborne. Jeho vyroky a vyjadrovani mi pripominaji placani nepripraveneho vysokoskolskeho studenta na zkousce. Jsem si jisty tim, ze treba pan Moravec by diskuzi dokazal moderovat daleko lepe a pan Svejnar by se svymi obecnymi frazemi vubec nechytal. (pani senatorka "moderatorka" byla opravdu tragicka)

Znovu podotykam, ze nejsem zarytym vyznavacem VK. Pan Svejnar pro me predstavuje schopneho americkeho profesora ekonomie - nikoli vhodneho kandidata na post prezidenta CR.
04. 02. 2008 | 15:07

Rejpal napsal(a):

Počítáme-li neděli za poslední den minulého týdne, došlo v ní před TV diváky k další významné události týdne týkající se prezidentské volby: předání výhrad ČSSD vůči připravovanému církevnímu zákonu předsedovi KDU-ČSL a před kamerami sjednaná dohoda o společném projednání a přípravě církevního zákona koalice a opozice. Tudíž se dnešní vládní dokument stává prakticky neprůchodný i při případném opětném zvolení VK prezidentem.
Jak tato událost ovlivní ty lidovce, kteří by volili VK jen kvůli získání možné průchodnosti vládou připraveného církevního zákona?
04. 02. 2008 | 15:08

Josef napsal(a):

Pane Pehe,dost jste naznačil o účasti V.K. na přednáškách v Americe.Zkuste si schválně zjistit rodné jméno paní L.K,možná Vám něco připomene.

again Doren
04. 02. 2008 | 15:31

Saliven napsal(a):

Bobo E:
Sdílám s VK odpor vůči týpkům, kteří si na "zelené" energii udělali kšeft. Nesouhalsím s větrnými elektrárnami, spalováním biomasy atd. Co mi v tomto kontextu vadí je ta Klausova dogmatičnost - odmítá diskuzi, protože on ví, že je celá klimatologie pitomost a svoje tvrzení opírá o to, že čím vyspělejší civilizace, tím se o prostředí více stará. Jeho výrok "Žádné ničení planety nevidím, nikdy jsem neviděl a nechápu, jak by vážný a rozumný člověk vůbec mohl vidět." je dle mého od akademika a politika naprosto skandální. Kdyby byl mimo politiku, tak bych se jeho některým postojům upřímně zasmál. On je ale pronáší za ČR, což nás poškozuje. Jinak si nejsem jist, jestli by se daní vědci podepsali pod jeho výrok, který jsem zmínil. Já se domnívám, že ne.

Též si nemyslím, že by Evropská unie byla nějakým zázrakem - je to spousta pitomostí, nesmyslných vyhlášek atd., ale ve výsledku je pro nás EU nesmírně pozitivní a nelze nebýt v EU (to koneckonců říká najednou i VK - dosud ale neřekl, jestli byl pro vstup do EU nebo ne). Ač socan, tak musím říct, že většina našeho růstu nesouvisí s vládou socdem, ale s EU. Kritika EU je rozhodně na místě, co na místě není je eurofobie, odmítání všeho co souvisí s EU a hlavně - stěžovat si na EU u rivala EU (Rusko). To je jako kdyby Husák přijel do Londýna a stěžoval si na RVHP jaký je to spolek na hov... To jak sám jistě uznáte, by bylo obrovské fópa. Jinak Polsko je vnímáno jako velký unijní potížista a výroky některých českých a polských politiků vůči např. Merkelové nebyly zrovna slušné.

Proto bych celkově řekl, že jádro názorů pan VK je správně kritické, bohužel jeho touha po "čurání proti větru" přehlušuje objektivní kritiku a dělá z jeho názorů názory extermistické.
04. 02. 2008 | 15:36

Saliven napsal(a):

Silvie:
Nebuďte trapná. Kádrovat někoho za to jaké měl rodiče je opravdová ubohost. Oba rodiče Klause byli komunisté v 50. letech, stejně tak oba rodiče Livie Klausové. Hned po revoluci se zkartoval jeho spis, pričemž je známo,že se zkartovaly hlavně spisy těch se kterými se počítalo, takže já bych rozhodně za VK v tomto ohledu ruku do ohně nedal.
04. 02. 2008 | 15:38

Saliven napsal(a):

Bobo E:
I já to vnímám tak, že když se zvolí Klaus, bude to můj prezident. Ono to ani jinak nejde. Budu se ale trochu strachovat, jak se bude chovat, až nebude mít potřebu se někomu zavděčovat (jako toto volební období). Na druhou stranu to může být smrtící i pro Topolánka :-)
04. 02. 2008 | 15:45

Glock napsal(a):

Pan Pehe má novou úchylku, zatím jí pracovně říkám "rekománie". Vyznačuje se značným nedostatkem objektivity a vysokým obsahem "spiknutologie".

Pane autore, stojí Vám to za to? Stojí vám slepování hypotéz za ztrátu soudnosti?
04. 02. 2008 | 16:51

Bobo E napsal(a):

to Saliven: Můžu jenom souhlasit. Na VK je mi právě sympatické, že dogmaticky řýpe do zelených dogmatiků (podle mne mají zatím díky mediální masáži zelení dogmatici obrovsky navrch a tak je nějaký ten Klaus potřeba - i když ne nutně to musí dělat z pozice prezidenta). Já mám prostě takový osobní pocit, že si to prezidentství Švejnar nějak nezaslouží. Moje čistě subjektivní důvody pro tento pocit: Nekandiduje jako JŠ, ake jako AntiKlaus, zdá se mi, že přišel z Ameriky tak nějak k hotovýmu, a jenom díky tomu se označuje za čistého. Je to kandidát Zelených (ty opravdu nemusím) a totálně nelogicky kandidátem ČSSD. Tak nějak mi do té habaďůry nesedí. I když nemám důvod se domnívat, že by byl špatný prezident.
04. 02. 2008 | 17:35

Bobo E napsal(a):

to saliven: Abych se vyjádřil přesně, pořád se nemůžu zbavit dojmu, že JŠ je jen figurka v protiklausovské kampani pánů Bursíka a Paroubka.
04. 02. 2008 | 17:37

Saliven napsal(a):

Bobo E:
Joo, kdyby to byl civilista, tak ať si proti ekologům válčí jak se mu zachce. To on ale bohužel není. Reprezentuje ČR navenek a pokud názorem ČR není boj proti ekologům, tak jde proti duchu svojí funkce, k jejímuž vykonávání dostal důvěru.

Antiklaus je jen nálepka, tím, že přišel z "jinýho" světa, tak zase může naší společnost oživit. Je to něco jinýho vyrůstat za socialismu tady a v USA. Já bych rozhodně byl pro jeho vyzkoušení a co se týče kandidatury za ČSSD, tak proč ne. Mohl by klidně za komunisty, protože jeho ekonomické názory jsou v prezidentské funkci k ničemu. Není úkolem prezidenta prosazovat svoje názory proti vládě - naopak! Prezident by měl vetovat zákony jen, když jsou fakt o ničem po formální stránce.

Z ústavy prezident není nikomu odpovědný, takže o loutce nemůže být řeči. Když na to přijde, prezident si beztrestně může dělat co chce (mimo vlastizradného jednání).
04. 02. 2008 | 18:16

evropan napsal(a):

Nac vlastne potrebujeme presidenta?Proc to nemuze byt jako treba v neutralnim Svycarsku, kde se v representativnich funkcich stridaji clenove vlady (maji jich slovy sest)? A kde o vsem rozhoduje lid v referendu?
Mam pocit, ze pan Svejnar je nasazen americany pro americke zajmy v Cesku.Mam pocit, ze hraje roli nejakeho spasitele ceskeho naroda, jak typicky americke!!!Stale museji nekoho zachranovat a vyvadet z omylu a vysvetlovat demokracii po americku a vnucovat pouze jedinou pravdu - americkou.
Snad je JS dobrym financnim urednikem, teoretikem, "sevce, drz se sveho remesla" o EU, o tom velkem bord...ma jen naivni predstavy.
04. 02. 2008 | 20:01

Emi napsal(a):

evropan Švýcaři mají vytrénovanou občanskou společnost. to my bohužel nejsme a asi dost dlouho nebudem. my máme v sobě hodně sobectví. Švejnar lobboval a bude vždy lobbovat pro evropský bankovní kapitál. (2003 Vědecký pracovník (Research Fellow), IZA, Bonn, Německo

Předseda dozorčí rady ČSOB- belgický vlastník a spor proti CZ! (prý pozastaveno v listopadu 2007, ale na webových stránkách dál figuruje)
Funkci prezidenta bere jako vylepšení své image u svých studentů na Uni Michigan, kam se vrátí po tom prezidentování. To slíbil. A co Švejnar řekne, to platí skoro týden.
04. 02. 2008 | 20:51

Petr napsal(a):

Pro al Jouda, nevěřte volům!!
04. 02. 2008 | 21:46

Silvie napsal(a):

Salivene, já ty rodiče vytáhla právě proto, že si Švejnar neustále honí triko a proklamuje - doslova jeho "morální kredit". Mohl jste to z jeho úst přímo slyšet nebo si i přečíst v novinách (iDnes). Nečtěte tolik tendenční Lidovky. Z Klausových úst nikdy nic podobně trapného nevyšlo. Ono ale není divu, když je Švejnar blízký kruhům okolo Havla, který se rovněž pasoval na novodobého mesiáše.
Připadá mi vtipné, jak příznivci socanů neustále tvrdí, že Švejnar Klause zcela převálcoval. Proč potom Paroubek usiluje o další satisfakci v podobě nové "debaty"? Že by s výsledkem nebyl tak úplně spokojený?!
05. 02. 2008 | 08:13

m&m napsal(a):

Silvie: A jak může jeho morální kredit snížit minulost jeho rodičů? Nebo snad prarodičů? Nebo snad praprarodičů?

Z Klausových úst vyšlo mnoho trapných věcí, tím bych se nezaklínal.

Vy už jste nějakou deatu mezi Klausem a Švejnarem viděla? Já ne. Ten hybrid jménem "slyšení" před senátory ČSSD nemůže nést název "debata". Debata je dialog a na ten Klaus (proč asi?) nepřistoupil. Dokonce se bál i přítomnosti jiných senátorů.

Pojmy "honění trika" a "mesiáš" vystihují Vaše fantazie. Nic víc. Zkuste více rozlišovat.
05. 02. 2008 | 14:22

bigjirka napsal(a):

countdown: Pixie-dixie odlétá za 3
06. 02. 2008 | 20:38

Myslet napsal(a):

Váš článek je zajímavý, shrnuje poměrně přesně důležité momenty kampaně.

Jen bych chtěl k Vaší poznámce o zkoumání minulosti Klause dodat, že dosud nikdo nezveřejnil důkazy o Klausově kandidátství KSČ v ČNB. Údajně k tomu prý řada lidí viděla písemné doklady. NEBYLO BY NA ČASE UŽ NAJÍT ODVAHU A VŠE ZVEŘEJNIT? Klidně až po volbě.
06. 02. 2008 | 23:23

bigjirka napsal(a):

countdown ??? dnes už Pixie-Dixie odlétnout nestačí
09. 02. 2008 | 09:58

Free Ringback Tones napsal(a):

thanks you very much for your information
12. 03. 2010 | 04:38

Breguet watches napsal(a):

I do NOT ordered a and I don’t confirmed anything.I ony generate a kind of a account on your side, because I want to know with option I have by the payments.If I make the decision to order a Alain Silberstein watches.... I am interest in the Baume & Mercier watches. So please give me a special price and inform me I witch way it is possible to pay.
12. 04. 2010 | 04:10

Harny napsal(a):

Again another http://www.jdkeda.com happy reader. Very helpful. But I do agree with http://www.huaan-med.com/wr... dude - not sure if ill spend too much time on http://www.huaan-med.com/wa... this?? Great solution ,That sounds very interesting .
http://www.hzhwknit.com
http://www.cnboostercables.... topic. http://www.cnboostercables.... Thanks for your article, http://www.phccwy.com its been very helpful. http://www.huaan-med.com/ba... Thanks for sharing your information. http://www.huaan-med.com/in...
Nice post! http://www.sunstorm86.com Although we are familiar with http://www.cnyonghao.com our culure, but we maybe don't really understand http://www.huaan-med.com/in... it. It need to study deeply.It's a very meaningful http://www.huaan-med.com/fo... activity. Looking forward to joining you.meter from http://www.huaan-med.com/di... 。Thanks a lot for http://www.racketchina.com enjoying this beauty article with http://www.lk-outdoorfurnit... me. I am apreciating http://www.eammarsolar.com very much! Looking forward to http://www.huaan-med.com/di... another great article. Good luck to the author! http://www.huaan-med.com/ea... all the best! Those http://www.jihepackage.com who want to get the scholarship must http://www.jihepackage.com/... work hard and try their best. http://www.jihepackage.com/... It's exciting to hear this good http://www.huaan-med.com/di... .Thanks for this http://www.suntasksolar.com great post. I have become a http://www.trading-mx.com huge fan of this website and http://www.shopdisplaycn.com I really cant wait to read you next posts! Your post are http://www.jihepackage.com/... inspirational.Looks like a very interesting http://www.jihepackage.com/... solution technology. Thanks for sharing .
http://www.worldmaya.cn
http://www.chinachristmasba...
http://www.xdbike.com
http://www.zjqiangsheng.com
17. 08. 2010 | 05:33

Nuby napsal(a):

Good article, http://www.haoxinglass.com Each and every point is http://www.china-ouya.com good enough.This is a good,common sense article. http://www.china-bamboofloo... Very helpful to one who is just finding the resouces about http://www.china-bamboofloo... this part.It will certainly help educate http://www.china-bamboofloo... me.Thanks for sharing with us your wisdom.Great!This article is http://www.hc-cca.com creative,there are a lot of new idea,http://www.mingjiangnan.com it gives me inspiration. http://www.xyweavebag.com I think I will also inspired by you http://www.zh-bamboo.com and think about more new ideas。I am totally agree with http://www.china-yongding.com your oppinion.this blog post is http://www.ysteas.cn very encouraging to people who want to know these topics.Excellent article that http://www.ds-jiecheng.com will provide the incentive and http://www.huxi-cable.com/p... basis for my works. http://www.ejaisolar.com I wonder if I can mention the article as http://www.chinajmdq.com a bibliographic reference in my work. Very interesting and http://www.chinalasiji.com useful information! It's pity that such occasions are still exist in the world, but we should act all http://www.huxi-cable.com/s... together for to prevent them. Thanks.Very interesting and http://www.hzzxdq.net useful information! http://www.zjbangge.com/rec... It's pity that such occasions are http://www.zjbangge.com/lea... still exist in the world,http://www.zhuoerya.cn but we should act all together for to prevent them. Thanks.You really know http://www.hn-hardware.com what your talking about here. Thanks for the great step by http://www.zjbangge.com/sec... step how to blog. Great stuff from you, http://www.sunsurf.com.cn man. Ive read your stuff before http://www.jdxpwj.cn/booste... and youre just too awesome. http://www.zjxhdz.com I love what youve got here, http://www.tygluegun.com love what youre saying and http://www.wanjia-ylm.cn the way you say it. You make it entertaining http://www.hangxiang.cn and you still manage to keep it smart. I cant http://www.meiyuanfurniture... wait to read more from you. This is http://www.jdxpwj.cn/tow-rope really a great blog.This is one of http://www.deliver.com.cn the best posts that I’ve http://www.hzzhuoyuan.com ever seen; you may include http://www.hzhtdq.cn some more ideas in the same theme. http://www.china-chunyu.cn I’m still waiting for some interesting thoughts http://www.cnboostercable.com from your side in your next post.I like this kind of very useful http://www.huaan-med.com/fo... articles congratulations I wish you continued success, I hope http://www.huaan-med.com/me... I can do this kind of article。
17. 08. 2010 | 05:35

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Aktuálně.cz Blog · Atapana Mnislav Zelený B Babka Michael · Balabán Miloš · Bartošová Ela · Bavlšíková Adéla · Bečková Kateřina · Bednář Vojtěch · Bělobrádek Pavel · Beránek Jan · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Blažek Kamil · Bobek Miroslav · Boehmová Tereza · Brenna Yngvar · Bureš Radim · Bůžek Lukáš · Byčkov Semjon C Cerman Ivo Č Černoušek Štěpán · Česko Chytré · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Davis Magdalena · Dienstbier Jiří · Dlabajová Martina · Dolejš Jiří · Dostál Ondřej · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořák Jan · Dvořák Petr · Dvořáková Vladimíra F Fafejtová Klára · Fajt Jiří · Fendrych Martin · Fiala Petr · Fibigerová Markéta · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Gargulák Karel · Geislerová Ester · Girsa Václav · Glanc Tomáš · Gregorová Markéta · Groman Martin H Hála Martin · Halík Tomáš · Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hapala Jiří · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Hilšer Marek · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holmerová Iva · Honzák Radkin · Horáková Adéla · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hradilková Jana · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubinger Václav · Hülle Tomáš · Hušek Radek · Hvížďala Karel CH Charanzová Dita · Chlup Radek · Chromý Heřman · Chýla Jiří · Chytil Ondřej J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jelínková Michaela Mlíčková · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kania Ondřej · Karlický Josef · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Pavel · Klíma Vít · Klimeš David · Kňapová Kateřina · Kohoutová Růžena · Kolaja Marcel · Kolářová Marie · Kolínská Petra · Kolovratník Martin · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Koutská Petra Schwarz · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kučerová Karolína · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kupka Martin · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Maláčová Jana · Málková Ivana · Marvanová Hana · Mašát Martin · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minařík Petr · Mittner Jiří · Mrkvička Jan · Müller Zdeněk · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Návrat Petr · Navrátil Marek · Němec Václav · Niedermayer Luděk · Nouzová Pavlína · Nováčková Jana · Novák Aleš · Novotný Martin · Novotný Vít O Obluk Karel · Oláh Michal · Ouhel Tomáš · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Pavel Petr · Pavelka Zdenko · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Peksa Mikuláš · Pelda Zdeněk · Petrák Milán · Petříček Tomáš · Pfeffer Vladimír · Pfeiler Tomáš · Pilip Ivan · Pitek Daniel · Pixová Michaela · Plaček Jan · Podzimek Jan · Pohled zblízka · Polách Kamil · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rakušan Vít · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Reiner Martin · Richterová Olga · Robejšek Petr · Rydzyk Pavel · Rychlík Jan Ř Řebíková Barbora · Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schneider Ondřej · Schwarzenberg Karel · Skořepa Michal · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slimáková Margit · Sobíšek Pavel · Sokačová Linda · Soukal Josef · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Strmiska Jan · Stulík David · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Sýkora Filip · Syrovátka Jonáš Š Šebek Tomáš · Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šoltés Michal · Špalková Veronika Krátká · Špinka Filip · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štern Ivan · Štern Jan · Štrobl Daniel T Táborský Adam · Telička Pavel · Titěrová Kristýna · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomek Prokop · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Tůma Petr · Turek Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Václav Petr · Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Vavruška Dalibor · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Vhrsti · Vích Tomáš · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojtěch Adam · Vojtková Michaela Trtíková · Výborný Marek · Vyskočil František W Walek Czeslaw · Wichterle Kamil · Witassek Libor Z Zádrapa Lukáš · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zima Tomáš · Zlatuška Jiří Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy