Teror (vajíčkové) anonymity

28. 05. 2009 | 15:16
Přečteno 9764 krát
Kulturnost nebo, řečeno trochu nadneseně, civilizační vyspělost toho kterého společenství, včetně národů, se pozná i podle toho, jak se příslušníci takového společenství vztahují k anonymitě. Tedy jak často a kdy mají tendenci se schovávat za anonymitu i v případech, kdy to není nezbytné, a jak se chovají, když jsou anonymní.

Česká společnost na tom není v tomto ohledu dobře. Stačí se podívat na převažující vzorce chování lidí v situacích, kdy se mohou za anonymitu částečně nebo úplně schovat: řidiči na českých silnicích, posluchači volající do různých rozhlasových pořadů, diskutující v internetových médiích, fotbaloví fanoušci. Rychle zjistíme, že agresivita, vulgarita a porušování pravidel slušného chování, nebo i zákonů mají v takových prostředích navrch.

Zároveň je to vše doprovázeno neochotou z anonymity vystoupit i v případech, kdy se takový člověk nemusí nutně bát nějakého postihu. Neochota jít s kůží na trh není přitom nezbytně vždy zbabělost; často je to prostě vypočítavost a nemorálnost. V našem případě jistě i neblahý pozůstatek bývalé éry. Z pozice anonyma prostě můžu beztrestně urážet, kopat kolem sebe. „Nandat“ to těm, na něž útočím, aniž bych musel tváří v tvář oponentovi svoje názory obhajovat.

Teror anonymity zažíváme nyní i v tzv. vajíčkové válce. Na jedné straně stojí konkrétní politici, které třeba nemusíme mít rádi, a s jejichž názory nesouhlasíme, ale kteří mají jména a rozpoznatelné tváře. Na straně druhé stojí anonymní dav, z něhož lítají vajíčka.

Když někteří komentátoři tyto mladé lidi obhajují vzletnými slovy o vzepjetí občanské společnosti, apod., často opomíjejí právě aspekt anonymity. Občanská společnost je totiž adresná. Lidi se v ní neschovávají; naopak pod svými jmény obhajují svoje názory.

Anonymní, masové házení vajec na konkrétní politiky, kteří pod svými jmény obhajují svoje názory—jakkoliv nepopulární—je zbabělost. A to navzdory skutečnosti, že mnozí mladí lidé mohou být po právu znechuceni agresivní a přitom obsahově prázdnou kampaní největších politických stran, účelovou konfrontací, populismem, či všudypřítomnou atmosférou klientelismu a korupce.

Bohužel způsob, kterým reagují se ale moc neliší od konfrontačního chování fotbalových chuligánů a jim podobných. Vtipné, neboť pochopitelné jako jakýsi vykřičník, bylo možná první vejce. Masové házení vajec na demokraticky zvolené politiky, bez dalších argumentů, které bych si měl umět obhájit, je jen akce davu.

Jak správně napsal sociolog Jan Keller, není v tom všem navíc ani špetka individualismu, který v případě vajíčkové války podle některých komentátorů vede válku proti údajné stádnosti ČSSD. Většina těch mladých hází vejce, protože si myslí, že je to „cool“. A být „cool“ je v době internetu být jako ti ostatní. „Originalita“ se projevuje ve skutečnosti jen kopírováním těch druhých.

Tahle forma anonymity má navíc ještě jednu vrstvu. Házení vajec na politiky sociální demokracie je navzdory jejích reakcím víceméně bezbolestné. Házejícím se nic nestane.

Je příznačné, že tyto mladé „demonstranty“ proti údajně špatným politickým mravům neuvidíme na shromážděních Dělnické strany. Tam by totiž mohli dostat od sympatizantů strany, včetně holých lebek, řečeno lidově „přes hubu“. Anebo by mohli dostat výprask od policie, která, zdá se, chrání pochody neonacistů mnohem důsledněji než volební shromáždění sociální demokracie.

Nelze bohužel než souhlasit s prezidentem Klausem, že to, co se na volebních shromážděních sociální demokracie děje, je svým způsobem útok na demokracii.

Je příznačné, že zatímco dav mladých „hrdinů“ vrhal beztrestně na smíchovském Andělu vejce na představitele demokratické politické strany, bez větší pozornosti se ve stejný den odehrál další útok zápalnou lahví na romskou rodinu. Na facebooku se kvůli tomu nikdo neorganizuje, demonstraci určitě neuvidíme.


Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

Béda napsal(a):

Autor,

U mně máte opět za 1*. Bohužel se obávám, že za chvilku do diskuse přispěchá parta vrhačů "vajíček" a začne "slušná" diskusní mela.

Přeji příjemnou a nerušenou zábavu.
28. 05. 2009 | 15:22

blue jay napsal(a):

to se dalo ocekavat,

ze se "politolog" ci jak se lidem jako Pehe rika, prizivi na vajickove afere. Mimochodem, beztrestne to nebylo. Pokud vim tak policie vysetruje a dokonce byl zatim aspon jeden vejcomet obvinen . Ale to nejakeho Peheho nezajima.
28. 05. 2009 | 15:28

Ládik napsal(a):

Myslím si, že jste taky dobrý terč, ani nemusíte stát na tribuně. Vašimi třídními nepřáteli jsou Klausovi přívrženci.
28. 05. 2009 | 15:30

Vilém napsal(a):

O teroru bych v tomto případě nemluvil, tak drastické ty hlouposti nejsou.

Jako společnost jsme na to celkem dobře, v Maďarsku a Moldávii tyto skupiny vypálily parlamenty a například na Ukrajině, v Gruzii nebo v Srbsku se jim podařilo přímo uchvátit státní moc, když volby nedopadly podle jejich představ. S tím se nedávné incidenty nedají srovnávat, i když k západnímu standardu máme ještě daleko.
28. 05. 2009 | 15:32

blue jay napsal(a):

nak tomu nerozumim pane Pehe,

to jako navrhujete at se na demonstrace chodi s nejakym stitkem na kterem je uvedene vase jmeno, adresa a cislo obcanky ?
28. 05. 2009 | 15:34

Jmeli napsal(a):

Jakekoli protesty proti DS by je jen vice zviditelnovali na verejnosti, takoveto je nejlepe ignorovat, ale vysvetlete to novinarum...

Dovolim si take upozornit, ze vrhaci vrhali vejce na Paroubka ne proto, ze je 'predstavitel demokraticke politicke strany,' ale proto, jak se chova.

S anonymnim hrdinstvim zbabelcu ma autor pravdu, i kdyz se to tyka spise starsi, predlistopadove, komunismem nejsilneji poznamenane, generace. Dnesni mladi jsou tim zasazeni vice jako setrvacnym dedictvim vlastnich rodicu
28. 05. 2009 | 15:39

Honza napsal(a):

Já jsem názoru, že vše je zákon akce a reakce. Lidi jsou flustrováni co politici předádějí. Možná to není úplně správně, ale bylo by to téma na pár dní, kdyby stála skupinka lidi s transparenty v pozadi meetingu? Nikoliv. Já bych dokonce řekl, že je to takový test demokracie, jestli politici dokáži čelit hrdě a i ne vždy tleskajícímu davu a jak rychle sahají k represivním složkám. A ano, pokud zmiňujete DS, tak právě zde se ukazuje, že jde o extremistickou stranu, protože by neváhala použít násilý toho nejhrubšího zrna.
28. 05. 2009 | 15:55

ii napsal(a):

Zavřít za mrhání potravin....co by se s těch vajec najedlo potřebných lidí. No to jsou ods áci , co to je za lidi .Na světě není takový blahobit aby se takto zacházelo z jídlem....rozcapený a přežraná možná nekale zbohatlí ods, normální slušnej člověk by se takto vůči jídlu nechoval , obzvlášť když dvě třetiny lidí na světě nemaj co do huby.
28. 05. 2009 | 15:59

Béda napsal(a):

Honza,

souhlasím. Aťsi na politických mítíïncích protistrana bez zábran vytáhne své transparenty. Aťsi se stane běžnou praxí, že se na mítincích rozvine po projevech dialog. Proti tomu nemám sebemenší výhrady.

Proti slovním urážkám, násilí, vrhání předmětů, ohrožování lidí, jejich majetku a zdraví by ovšem měla být vždycky připravena zasáhnout policie. Prostě odcamcaď pocamcaď. I demokracie musí mít svá pravidla pokud se nemá svrhnout v anarchii anebo v diktaturu hrubé brutální síly.
28. 05. 2009 | 16:02

bigjirka napsal(a):

Vajíčko pro Peheho! Ať se taky cítí významnej!
28. 05. 2009 | 16:06

blue jay napsal(a):

Bedo?
A co ti Martane? Museji take rozvinout transparent? Treba s napisem "Prisli jsme se spojit". A nemuseji se obavat ze je najekej hospodskej vyhazovac nechytne kolem krku a vevede z verejneho prostranstvi kde evidetne nemaji co delat?
28. 05. 2009 | 16:18

J.M. napsal(a):

Dobrý den, pane Pehe,

hezký článek, osobně takové projevy "občanského aktivismu" také odsuzuji, ale celkem by mne zajímalo, co byste napsal, kdyby se obětí "vajíčkové války" stal předseda ODS. To bychom se od Vás možná dozvěděli, že "Kdo seje vítr, sklízí bouři."... :-)
Zdravím. J.M.
28. 05. 2009 | 16:20

silspok napsal(a):

Myslim si, ze cela tato vajickova akce je reakci na prubehy mitinku CSSD. Ze zacatku kdosi hodil nejake vejce, jinde Paroubek rozkopnul do davu plato, ktere mu nekdo polozil k noham. Potom prislo vyvadeni poklidnych "protestujicich" ochrankou CSSD, ktere to samozrejme musel nekdo nakazat, ci alespon rici, at takto zasahuje. Nekteri verni CSSD dokonce rezali do protestujiciho destnikem a povalili ho na zem ... posleze se s nimi Paroubek fotografoval. Nekolik obrazku: http://zpravy.idnes.cz/foto...
http://www.reflex.cz/Clanek...
Takze co si rekli mladi? No na par lidi si troufnete, ale co budete delat, kdyz nas zacne stovka? V kombinaci s neoblibenosti celnich predstavitelu CSSD, celkem jasna reakce. Tedy nehledal bych v tom neco vic. O velmi nedemokratickzch prubezich meetingu CSSD ovsem nikdo nenapise, ze?
28. 05. 2009 | 16:20

Rumcajs napsal(a):

Já si myslím, že se jedná o jedno velké nedorozumění. Dle mého nešlo ve skutečnosti o teror, jak se snaží namluvit veřejnosti levicově orientovaná média a medici, ale o čistě akt solidarity bohatých s chudými.
Vzduchem totiž nelítala jenom vejce, ale i brambory,rajčata a jiné potraviny.
Domnívám se, že na příším mítinku ČSSD budou létat vzduchem rohlíky.

To bude jasným důkazem, že se ve skutečnosti jedná o potravinovou pomoc a oko mi vlhne, když si představím, kolik hladových socánků bude tímto uchráněno smrti hladem.
28. 05. 2009 | 16:20

Alibernet napsal(a):

Pehe, dělnická strana nemá 70 poslanců. Většina lidí ani neví, jak se jmenuje její předseda. Jde o styl. I když považuji program ČSSD za nehorázný a zlodějský, většina lidí si myslí, že se jedná o demokratickou stranu s tradicí. Ta by se tedy měla odpovídajícím způsobem chovat.
28. 05. 2009 | 16:25

Anonym napsal(a):

Anonymni sprostota na webu mi prijde OK. Plni terapeutickou funkci a nema valny politicky vyznam. Na internetu se daji snadno odlisit prostory, ktere slouzi spise terapii od tech, kde se odehrava skutecna diskuse. S vejci je to mnohem horsi. Je to opravdu ranka demokracii.
Jinak na facebooku se najdou i velke skupiny zamerene proti neonacismu. Sam jsem jednu uspesnou spoluadministroval. Souhlasim, ze vejconosi nebudou z tech, kteri by meli odvahu, mravni integritu a nezbytne mnozstvi rozumu k tomu, aby se postavili neonacistum.
Jsou to jen figurky medialni masaze. Reklama je zene do McDonaldu na hamburgery a podobna medialni masaz je zene s vejci na namesti (dlouhodoba antiparoubkovska kampan). Jsou to z vetsi casti konzumenti symbolu produkovanych medii.
P.s.: Pokud jde o Vitkov je cela vec slozitejsi. Neni vubec jasne, zde slo o rasove motivovany utok. Existuje cela skala pripadu, ve kterych je rasismus a xenofobie mnohem citelnejsi. Rasisticky podtext Vitkova je zase jen produktem medialni masaze. Ale skutecne existuji tisice duvodu proc byt proti neonacistum.
28. 05. 2009 | 16:26

Vašek napsal(a):

Pane Pehe,
nezlobte se, ale hlavní téma článku je jaksi mimo mísu. Většina mimopražských útočníku se k hodu vejcem hrdě přihlásila, a v některých případech byla jejich jména zveřejněna. Většina vrhačů nehází vejce proto, že je to "cool", ale z holého zoufalství nad tím, že demokracie obecně neposkytuje nastroj, který by korigoval amorální chování typu Paroubkova.
S pozdravem Vašek
28. 05. 2009 | 16:26

bara napsal(a):

to Rumcajs - konecne nekdo uhodil hrebicek...;-)
28. 05. 2009 | 16:29

student napsal(a):

Vážení vrhači vajíček. Dokážete vyjmenovat politiky, na které se podle vás házet nemá ?
28. 05. 2009 | 16:30

Frant. Lukeš napsal(a):

Naprosto souhlasím s názory p. Peheho. Zvláště jsem ocenil jeho poznámku o tom, že "vaječní bojovníci" proti představitelům ČSSD se zřejmě ani za mák nezajímají o akce "holých lebek" a pochodů přívrženců Dělnické strany. Tam by totiž mohli utržit nějaké ty rány a to není nic o co by "vajíčkoví hrdinové" stáli. Ostatně by mne docela zajímalo, zda ta vajíčka kupují za peníze, které si vydělali, nebo za ty, které jim dávají jejich rodiče.
28. 05. 2009 | 16:31

Marceluška napsal(a):

Jakápak anonymita? Mluvíte jako Paroubek na Andělu z podia.
A co kamery? Pouliční plus ty co držela v rukou většina přítomných v davu..
Nemyslím si, že by to byla zbabělost. Snad jen těch vajíček mohlo být méně, schytal to za 3 neomluvené absence..
28. 05. 2009 | 16:36

max napsal(a):

a co takhle, na hrubý pytel, hrubá záplata
28. 05. 2009 | 16:37

Holoubek napsal(a):

Musím se pořád opakovat, pane Pehe? Znáte f. zákon akce/reakce?
Zaměřte tam svůj ostrý zrak, zkuste příjít na tu pravou příčinu této vajičkoparády, zamyslete se trochu, a prosím vás nesnažte se jako jini soudruzí srovnát tyto protesty s nacisty či fašisty, ty by jste pro exhibice Rátja a Paroubka už žádné pojmy a definice nenašel....
28. 05. 2009 | 16:40

Holubář napsal(a):

Fuj, to jsem se vyděsil!
Ale dobře to dopadlo, Klause Pehe nakonec přece jen neminul. Sice až šest řádek před koncem, ale stihl to.
Fakt obsese, žádné jiné jméno se v textu neobjevuje.
28. 05. 2009 | 16:40

Rumcajs napsal(a):

Student:
Topolánek,Langr,Zahradil,Nečas ...
28. 05. 2009 | 16:44

Vasja napsal(a):

A rasový podtext by se za tím nemohl hledat, pane Pehe?
Dyk na podiu byl Rom, Žid aj i nějaký Moravák.
28. 05. 2009 | 16:46

Ford napsal(a):

Pehemu cvaká strachy prdýlka podobně jak hradnímu Vaškovi, že by se to mohlo rozšířit a zatočit se všema darmožroutama namočených v politice.
Máte někde příspěvěk jak je cool mít doživotně imunitu a dělat si z lidí beztrestně prdel? Srat na zákony, soudní opatření... samozřejmě za cizí peníze.
28. 05. 2009 | 16:55

fafnir napsal(a):

Vida
tak soc.dem.schůzím se dostane policejní ochrany,skoro jako náckům.No a PePo(Pecinova policie)bude kontrolovat,kdo má vejce.
28. 05. 2009 | 16:56

jarka napsal(a):

Někdo z dělnické strany psal o ČSSD, že by se měla chovat odpovídajícím způsobem. Ale co je to pro sociální demokraty a jiné lidi- fráze "odpovídající způsob". Tak mluvili komunisti před rokem 1989, teď ve frázích mluví pravice a potažmo ODS. Vůbec si neuvědomují jak primitivně napadají druhé, tak by to dokál každý blb bez argumentů a ještě vymyslí lži.
28. 05. 2009 | 16:58

lkas napsal(a):

Dnešní mladí-kluci neví co je vojna musí se skovat pod kapucu. Jsou zbabělci dokážou napadat v anonimitě. Nemají odvahu, jsou to buď zanedbané nebo rozmazlené děti. Když si prohlédnete obrázky z mitinku, tak vidíte samé mladé a vypadají jako bezdomovci. Ale tímto přirovnáním bych nechtěl bezdomovce urazit. No a nedivím se, že ČSSD chce ochranku, když si vláda ODS dovolila poslance ČSSD, kteří kolaborovali s nimi, chránit dlouhý čas také z našich daní, tak proč by nemohli požádat o ochranu třeba na 1 hod. i ČSSD. Všichni nevolíme pravici, co může pravice může i levice! Je demokracie. Jen pravice by si měla kontrolovat svoje chování ve společnosti, všechno se vrátí, ať se potom nediví.
28. 05. 2009 | 17:14

Vladimir Hrubes napsal(a):

Nesouhlasim s nicim co napsal pan Pehe. Ten kdo hazi vejce po politikovi je prece na ocich policii, v kamerach medii a take monitoringu socdem. Za sve jednani nese zodpovednost. O anonymite se v zadnem pripade neda mluvit. Hazeni vajec po politikovi je svobodny projev nazoru stejne tak jako neomezene predvadeni predstavitelu kartelovych stran, ktere brani "vstupu" jinych nazoru do verejneho prostoru.Timto svym jednani zpusobuji prave "vajickovou" reakci.
28. 05. 2009 | 17:22

LEVAK napsal(a):

Vážení stydím se za Vás co obhajujete tyto ataky.Jak daleko je od vrhání vajec k vrhání zápalných lahví a granátů?Když jsem viděl v TV ty nenávistné tváře těch studentů hlavně z ČVUT tak mi to připomělo autentické záběry z třicátých let na kterých byli zobrazení fašisti a jejich křišťálová noc!Masaryk říkávál "Demokracie je diskuse!" a toto nemá s dizkusí nic společného,musí se chudák v hrobě obracet když vidí kam až ten jeho národ došel.
PS:tady na některé jako je bigjirka etc. se hodí citát
Milana Kendy:"Člověk je ztělesněním protikladů:Čím víc mu měkne mozek,tím více mu tvrdne svědomí!" že Forde,Holoubku,Marceluško a další! A blue jay,Rumcajsi, B.Pascal napsal :"Člověk nečiní nikdy zlo tak důkladně,jako když je činí s nejlepším svědomím!" a to se na vás hodí jako ušité!
28. 05. 2009 | 17:28

Mar napsal(a):

Sice máte prakticky ve všem pravu, ale možná by také stálo za zmínku, že i reakce pohlavárů ČSSD na tu "vajíčkovou válku" je mimořádně trapná a nečestná. Tvrdit, že za tím stojí ODS a že to ODS snad i přímo organizuje, to je vrchol demagogie.
28. 05. 2009 | 17:32

Mar napsal(a):

to LEVAK: No, ono je třeba si přiznat, že ve skutečných pouličních bitkách, ve kterých létají zápalné láhve a kameny, má zdaleka největší zkušenost právě levicová mládež, když pravidelně na ulicích "bojuje" (spíš bitkaří) třeba proti schůzce představitelů WTO, NATO, globalizaci, apod... a tam opravu pak jsou i zranění....a přitom je to bráno jen jako jakýsi folklor. Nikdo se nad tím ani příliš nepozastavuje a nikdo to příliš nepitvá... to mi přijde opravdu zvláštní.
28. 05. 2009 | 17:37

fafnir napsal(a):

Mar
no jo, to ale létaly ta zápalné lahve na hnusný mezinárodní kapitál,a to leevicově správné.Kdežto ta vajíčka létala na Jyrku,a to je zločin.
28. 05. 2009 | 17:43

Pavel napsal(a):

Toto je vyborna uvaha. Nelze nez souhlasit.
28. 05. 2009 | 17:44

Alka napsal(a):

Ano,je to anonymní,vrhat vajíčka.Je to nevychované,neuctivé k lidem,je to mrhání potravinou v době,kdy někteří lidé nemají co jíst,ale: slibovali nám referenda,kde jsme se mohli, kromě svobodných voleb vyjádřit.Na referenda jsme jako občané republiky, podle politiků hloupí a to je potom následek toho chování politiků, že někteří se vyjadřují po svém.
28. 05. 2009 | 17:47

Milan napsal(a):

Pehe opět plácá nesmysly, což u tohoto "politologa" snad nikoho nepřekvapí.
28. 05. 2009 | 17:48

Targus napsal(a):

Pane Pehe fuj! Napsat VZEPJETÍ!
Měl jsem teda o vás lepší mínění. Jinak s vámi v podstatných věcech souhlasím, ač jste mi dříve svými názory hýbal žlučí.

Pro ostatní modrořvouny.
V poslední době jsou jedinými, kteří pohrdají zákony této země, pouze členové vládní koalice. Případů za poslední tři roky je nepočítaně. A tak marně přemýšlím, proč vyčítáte Ráthovi snahu o obcházení zákonů, když v jiných případech u jiných osob tomu tleskáte.
Jestli zde někdo udělal ostudu, tak to není ČSSD, jejíž povinností bylo shodit zcela neschopnou menšinovou Topovládu (dvě ostudy v Izraeli a na Ukrajině docela stačily) i s problémovým Čunkem a nezvládajícím Bursíkem, nýbrž právě tato ukázka vajíčkové demokracie. Žádný z metačů by neměl odvahu přijít před nenáviděného politika a říci mu. Nemám rád tvé kydy, nelíbí se mi tvůj ksicht a protože nejsem schopen tě překecat, pojď na férovku a já ti rozbiju hubu. Místo toho útočí z anonymity davu. Na místě je pak poznámka, jestli by si něco takovéo dovolili ke gorilám páně Vandasa. Zajisté že ne, řitní otvůrek by totiž měli tak stažený, že by tam nepronikla ani zastrouhaná zápalka.
28. 05. 2009 | 17:48

Vladimír Růžička napsal(a):

Děkuji Vám p. Pehe. Mlčící většina.
28. 05. 2009 | 17:50

Tupelo napsal(a):

Pane Pehe, pekny clanek, mel bych vyhrady proti sluvku teror - o ten se jeste nejedna, zatim jde ze strany vejcometu jen o zarodek teroru. Tito si mohou podat ruku s pravicovymi ci levicovymi extremisty, tem slovo demokracie take moc nerika. To ze je nekdo schopny obhajovat nasili proti lidem s jinymi nazory neni prekvapive, odpurcum CSSD nezustalo v ruce (snad krome vajec) jediny argument. To jak reagovala (ci nereagovala) media a novinari (obcas se lze setkat, nyni snad jiz s ironickym, oznacenim hlidacich psu demokracie) ci ostatni politicke strany ukazuje na nevyzralost nasi spolecnost a odkazuje nam smer spis na vychod ci Balkan nez do Evropy (zvlast humorne ve spojeni s obcasnym tvrzenim nekterych ceskych politiku a jejich fans na odkazujici na 'demokraticke deficity bruselske nadvlady' :). Napada me cosi o triskach v oku...).
28. 05. 2009 | 17:54

bigjirka napsal(a):

Leváku. leváku, vy jste *ů* a ještě půl...

házet je méně blbé než neházet

Tupelo, on v některém vejceti byl zárodek?
28. 05. 2009 | 18:09

Tupelo napsal(a):

bigjirka: jestli byl ci nebyl nevim, kazdopadne mi na tech vejsich neco smrdi, mozna jde o zaprdky. Hazet je mene blbe nez nahazet? Docela zajimave...
28. 05. 2009 | 18:27

Targus napsal(a):

To bigjirka:

Proč by měl být Levák tažným kastrátem? Vy byste schvaloval házení vejci na předvolebním mítingu ODS či SZ?
Já určitě ne a svůj případný nesouhlas vyjádřím odevzdáním volebního hlasu někomu jinému. Pokud mé emoce převládnou do nezvladatelné míry, volím pak vybití agrese rozbitím nádobí nebo něčí držky, nejlépe domnělého původce mé špatné nálady.
Má to výhodu, že oba víme, na čem jsme.
28. 05. 2009 | 18:29

bigjirka napsal(a):

záprtky to nebyly, to by xichty byly protáhlejší
28. 05. 2009 | 18:30

wbgarden napsal(a):

Budu neustále opakovat, pár věčně mladých oranžových zde:
http://www.ruskekolo.cz/kol...
Veselé krizování a prasečí chřipkování, jo a pochopitelně ještě můj přispěvek k anonymitě:
http://wbgarden.com
28. 05. 2009 | 18:34

LEVAK napsal(a):

Ad Mar:oni potom ti mladí lidé se etablují ve straně zelených jako např.
Daniel Cohn-Bendit či Katka Au,Au etc.A jestli je dnes Kačena levičáčka tak potom já jsem panna Orleánská!
28. 05. 2009 | 18:45

Béda napsal(a):

blue jay,

já nevím jak to bylo s Marťany. Určitě to má natočeno jak ČSSD tak Marťani. Poškozená strana jistě podá žalobu u soudu.

A doufám, že totéž se stane ohledně přátelského pokecu u vajíček.
28. 05. 2009 | 18:48

Jan Klasa napsal(a):

Rumcajs:
"Student:
Topolánek,Langr,Zahradil,Nečas ..."

Pokud bych byl stejně primitivní jako oni vrhači vajec, byly by toto moje oblíbené cíle.
28. 05. 2009 | 18:49

DDD napsal(a):

A nebude to čirou náhodou souviset s tím, že nic slabšího než vejcometství už na naší politické scéně žádnou odezu nevyvolává? Že zkorumpovaní politici už jsou tak "teflonoví" že jakýkoliv protest veřejnosti po nich sklouzne bez zanechání sebemenších stop a pokračují v nestoudnosti, případně si ji posvětí zákonem (náhubkovým např.)? Jak to vypadalo při protestech "upřímného" Grosse? Žádný stud a žádný výsledek, jen čekání u koryta, až se dokončí privatizace určitých firem....
28. 05. 2009 | 18:55

fafnir napsal(a):

beru Leváku
eh čo vraviem,Panno Orleánsá
28. 05. 2009 | 18:56

proto napsal(a):

Pomalu směřujeme tam,kam už dávno patříme,na Balkán.
28. 05. 2009 | 19:13

Martin napsal(a):

P. Pehe, mluvíte z hladu. Paroubek a Rath nejsou politici, ukázkoví politici jsou například představitelé Národní a Dělnické strany, kteří prezentují svoje politické názory na zlepšení podmínek pro život v ČR. Paroubek a Rath jsou nic než diverzanti a jejich jediný zájem je okrádat pracovité a zvyšovat státní dluh za účelem osobního prospěchu.
28. 05. 2009 | 19:16

RA napsal(a):

Paroubek a Rath beztrestně napadají všechny, kdo se jim nelíbí, a teď narazili. Teď kňučejí , struna , kterou natahovali se přetrhla a pořádně je švihla přes čenich. Mohou si za to sami.
28. 05. 2009 | 19:17

Realista napsal(a):

Opět, nelze než souhlasit. Zajímavý úhel pohledu anonymity. A to, že souhlasíte s Klausem "bohužel" - za to se prosím Vás nestyďte. Mít přece na všechno odlišný názor je stejně šílené jako mít na všechno stejný názor jako někdo.
28. 05. 2009 | 19:23

dříve ruda napsal(a):

Politik?
Jsou zodpovědnější a rizikovější profese. Přitom hůř placené. Tady nemůžete nic zkazit, střídáte se modrý tým s oranžovým, já na bráchu, brácha na mě a nikdo na vás nemůže. Za chvíli máte na barák na Floridě, nebo ve Spojených emirátech.
Těch pár vajec...?

Jo, pardon, já zapomněl... správně bych jim to měl spočítat u voleb, no jasně.
28. 05. 2009 | 19:24

Karel Zajíc napsal(a):

Vážený pane Pehe, dovoluji si s Vámi nesouhlasit na základě těchto tří předpokladů, s nimiž jste se ve svém článku o davovém chování nevypořádal:

1) Masovou akcí se "vajíčkový odboj" stal až v Praze, na předchozích destinacích turné Jistota šlo o odhodlé a snadno individuálně identifikovatelné lidi.
2) Vzhledem k bodu 1), lidé, kteří si přišli v Praze vajíčko hodit sami nepředpokládali tak masivní účast lidí obdobně smýšlejících. Byť se chovali jako dav, přišli jako individua odhodlaná tak také jednat (byť kontroverzně).
3) Pokud je pravdou, že ke vzniku "vajíčkového odboje" notně přispěl vznik skupiny na Facebooku, jež tyto odbojáře sdružila, pak je také pravdou, že všichni tito odbojáři jsou do jednoho přesně individuálně identifikovatelní a transparentní (někdy až do nechutných intimností, jak jistě víte, máte-li i vy na této síti svůj profil).
4) Nelze mluvit o anonymitě, když je centrum měst zahlceno kamerovými systémy CCTV v takové míře jako Praha. Tohoto faktu si je každý rozumný člověk vědom - byť tento samotný fakt nemá vliv na výsledné davové chování.
28. 05. 2009 | 19:28

honza napsal(a):

Výborně, pane Pehe! Rasisti a neonacisti tomuto vajíčkovému stádu radši nevadí, protože je to neindividualistická tlupa poserů. Jak řekl jeden politolog. Chovají se stejně, jako mladí komunisté před rokem 48, když rozbíjeli provokacemi srazy jiných stran. Jsou to takoví mladí pinochetovci.
28. 05. 2009 | 19:34

honza napsal(a):

Vzkaz pro Rumcajse: Až budou natáčet další díl filmu Blbý a blbější, tak bys měl dostat hlavní roli. Padne Ti na míru.
28. 05. 2009 | 19:46

Michal napsal(a):

Ti kdo říkají, že jsme na tom "celkem dobře", si to jen nalhávají. Rád bych se jich zeptal, kolik podle jejich názoru schází k tomu, aby někdo vytáhl kámen nebo pistoli? Podotýkám, že nejsem volič levice, ale vyjádření nesouhlasu takovýmto způsobem, není nic než ubohost. Zastáncům házení vajec (a jiných předmětů) bych rád připomněl, že takto "sborově", "bombardovali" mítinky demokratických stran jak nacisté, tak komunisté. Ano skutečně "skvělá" forma protestu.
28. 05. 2009 | 19:54

blue jay napsal(a):

Grafoman F. Adamec je bytosti tragikomickou. Jeho touha psat, zaplavit diskuze nesmyslnym blabolenim, predvest se. Je provazena naprostym nedostatkem kriticke soudnosti o svych moznostech. Dobyva vsechna jemu dostupna zarizeni, kde by mohl publikovat. Nema tuseni o predpokladech tvorby, vzdelani, talentu, zkusenosti. Neuspesne pokusy prekrocit prah anonymity byvaji zdrojem jeho trvalych frustraci. Proto zoufale a vytrvale busi do sve klabosnice bez ohledu na logiku ci realitu. I kdyz grafomanske projevy jsou k usmevu, vcelku je F. Adamec smutna zalezitost.
28. 05. 2009 | 19:57

Neopřemyslovec napsal(a):

Vsaďte se, že Pehe svými komentáři vyvolá v budoucnosti šílenou lavinu upálených vysokoškoláků! Budou tak protestovat proti lživým, zlým, parapolitologům atd.Pehe je největší a nejlínější pingl, který svými úvahami vylágrovává mladým mozky! Odstraňte ho, než bude pozdě.
28. 05. 2009 | 19:57

zdenek mihalco napsal(a):

Dobrý den,

smazal jsem jeden hrubě urážlivý text (plus jeden spam pana Adamce), který byl v rozporu se záměry těchto stránek, tj. vytvářet prostor pro slušnou a věcnou diskusi.

Děkuji za pochopení,
Zdeněk Mihalco,
správce blogů a diskusí
28. 05. 2009 | 19:58

Kamil napsal(a):

Vážení diskutující
nezdá se Vám celá ta akce poněkud divná. Jak to že všichni věděli, kde bude mela. Kdo věděl, že Paroubek v Praze tři akce vynechá a půjde s celým ansablem na popravu zrovna u Anděla? Řekl bych, že to nějak smrdí. Hlavně když se může strefovat do ODS.
Hezký večer.
28. 05. 2009 | 20:00

Germanicus napsal(a):

Tak jsem si přečetl, především zde na blozích aktualne.cz, pár postřehů k vajíčkové aféře ("dobrý" je prý také Komárek z dnešní - 28.5 - Mfd, Lidové noviny prý také excelují), ale furt nevím, kde je pravda.
Shrnuji několik postřehů a teorií (výčet asi není úplný):

1. Paroubek a ostatní politici (nejen socani) si za to můžou sami svým pojetím politiky jako klientismu k prosazování zájmů skupin i jednotlivců, kteří za nimi stojí a podporují je. Voliče oblbují demagogickým populismem a marketingovými triky. Generace mladých lidí, která nově dospěla od listopadu 89 to prokoukla a má toho dost a tímto vyjadřuje svůj zásadní protest proti takovémuto pojetí politiky a demokracie. Pozn. Moc se mi tato teorie líbí, ale proč se vajíčka metají jen na mítincích socanů? Zatím?
2. Protest pražské a krajské zlaté mládeže, která nemá ráda socany obecně a Paroubka s Rathem zvláště. Nenápadně podporováno ODS přes své úderky - Modrý tým. Trochu se jim to (ODS) vymklo z rukou. Podporováno příslušnými modrými médii.
3. Pokračující nástup fašizujících tendencí v našem společenském dění (protofašismus). Snaha usměrnit (kanalizovat) rostoucí nespokojenost ve společnosti do směru, který neohrožuje novou třídu top vlastníků, tedy xenofobie, rasismus, netolerance a pod. Možná opět lehká prolínačka s bodem 2.
4. Marketingový předvolební trik socanů. V době, kdy jim začaly klesat preference si sami zorganizují vajíčkové útoky, aby získali opět podporu veřejnosti, zejména nerozhodnutých voličů. Následovat budou dojemné nabídky Paroubkovi: "Nesouhlasím s Vámi, ale půjdu dělat "živý" štít na Vaše mítinky."
5. Typicky český mišmaš - od každého bodu a možnosti něco...
28. 05. 2009 | 20:01

Antibolševik napsal(a):

Co je horší mít na hlavě? Vajíčko nebo socialistické výkaly kolotočníka Paroubka a sizského přisprostlého darebáka Ratta? Ti co nám bezostišně kálí na hlavy jsou beztrestní zatím co bezbraní občané jsou kriminalizováni. FUJ pane PEHE.
28. 05. 2009 | 20:03

NoName napsal(a):

Pane Pehe, nic bych za to nedal, že si Paroubek tyhle házeče pozval sám. Nakonec jiný státník s podobně diktátorskými sklony si nechal zapálit hned celý Reichstag, aby měl záminku proti oponentům. Paroubek prostě vidí, že v Europarlamentu těžce odsmrdí, tak už se sichruje aby mohl lhát, že se voliči báli na mítinky a k volbám. A i kdyby náhodou ta vejce házeli "jen" nespokojení lidé, je to dobře. Kdyby takhle lidé ve 30. létech vynesli v zubech jiného státníka s podobně diktátorskými sklony, nemuselo se stát to, co se stalo.
28. 05. 2009 | 20:05

blue jay napsal(a):

honzo,

Až budou natáčet další díl filmu Blbý a blbější, tak bys měl dostat roli nejblbejsiho. Zda se ze na to mas vrozeny talent.
28. 05. 2009 | 20:08

Pepa Řepa napsal(a):

Tady se člověk dozví věcí:

Levák se prohlašuje za pannu Orleánskou, Penc možná navrhne vejcomety na uznání jako čtvrtý odboj,Rumcajs upozornil na to, že je to obdoba předvolebního guláše, který jde opačným směrem,tedy jakási potravinová charitativní akce, jiní by zřídili pro vejcomety Guantánamo, protože kdo hodí vejcetem, hodí zítra granátem a pozítří odpálí jadernou nálož.

Jen náš pan Pehe mne hluboce zklamal.
Jakápak anonymita? Kdo může za to, že pana Paroubka nebo Pehe nezařadí postpuberťáci do svých přátel na Facebooku?

A pak pan Pehe zklamal tím, že porušil poprvé tradici. Očekával jsem článek, že vejcomet vymyslel VK nebo alespoń Jakl.
28. 05. 2009 | 20:10

NoName napsal(a):

Klasik říká: "Z hlediska vyššího principu mravního, vražda na tyranu není zločinem".

Já říkám: "Z hlediska vyššího principu mravního, hození vejce na špatného, zlého, prolhaného a nebezpečného diktátora není přestupkem".
28. 05. 2009 | 20:12

Kenousek33 napsal(a):

Házeči vajec se schovávají v davu, protože to jsou ve skutečnosti zbabělci. Problém ale není ani tak, že házeli vejce na Paroubka, ale že napadali příznivce ČSSD.Když jsem viděl, jak zfanatizovaná postpubertální dívčina napdá starou paní, bylo mi na zvracení. Jak tuto dívku rodiče vychovávali? Mně rodiče vychovávali k úctěk druhým, ke starším lidem obvzlášť.
28. 05. 2009 | 20:12

stále rebel napsal(a):

Pro Kamila.
Smrdět budeš asi spíše ty.
ČSSD předala policii záběry té zfanatizované Topolánkovy lůzy a jen co jsem zahlédl pár záběrů, tak to na mne dělá dojem, že půjde o zdejší spolek českých pravicových primitivů.
28. 05. 2009 | 20:15

NoName napsal(a):

Kenousek33:

Tak se podívej ještě jednou. Ta "stará paní" tu dívku, stojící za ní, napadla a vytrhla jí její malý transparentík. Pokud by mne nějaký rudý zfanatizovaný geront bránil v klidném vyjádření politického názoru, bránil bych se jako ona dívka; možná razantněji protože jsem muž a přece jen mám sílu.
28. 05. 2009 | 20:16

bigjirka napsal(a):

Vejce není násilí. Vejce je potupa. Tupého již víc nelze potupit, takže je to jen ničení stravitelných hodnot. Pukavce zatím nebyly zaznamenány, ani nestravitelná holandská rajčata. Necte nějaké vejce pro Peheho.
28. 05. 2009 | 20:19

Kamil napsal(a):

To rebel
zdá se mi to podobné, jako s Kubiceho zprávou. Není o čem psát a mluvit, tak si prostě tu popularitu musíme obstarat. Hlavně když je to na koho svést.
Kubiceho zpráva, byla za poslední tři roky zpomenuta při každé debatě, říkalo se, že poškodilaČSSD, ale já myslím, že ODS. Tak je to i s vajíčky. ČSSD nezvládala jednotlivé excesy, tak bylo třeba sehrát divadlo, aby bylo vidět, jak je nám ubližováno. Nebyl ten synek funkcionáře ČSSD, který házel mezi prvními konfident? Kdo víco se Americkým poradcům honí hlavou.
K té vůni: u nás se říká " už ses pos... medvědovi v tlapách ".
Hezký večer.
28. 05. 2009 | 20:26

blue jay napsal(a):

stale rebele! Mas dukaz?
Porad tu meles ty sve oranzove hlouposti. Dukazy nemas, ale meles. A kdyz uz mluvis o luze...podivej se do zrcadla. Mozna tam uvidis oranzoveho fanatika kteremu je prosta pravda ze predlistopadoveho pingla Paroubka kazdy Cech nemiluje jako ty nepochopitelna.
28. 05. 2009 | 20:27

Al Jouda napsal(a):

Když došly ODS argumenty, nasadila vejce. Přetrvávající poplatky ve zdravotnictví a další maskované jako ekologické však této straně i SZ ve volbách do parlamentu EU spolehlivě zlomí vaz.
28. 05. 2009 | 20:32

blue jay napsal(a):

do diskuze prisel odchovanec Ratha "stale rebel",
A hned zvedl kulturu.

"Smrdět budeš asi spíše ty." napsal. Cim nas tu jeste obdaruje?
28. 05. 2009 | 20:33

vasek napsal(a):

Velmi trefne receno.
Rekl bych ze se ODS trepe prdelka ze prohraji volby a doufam ze je prohraji na cele care. Je evidentni ze ODS se boji chytrych lidi ale hazet brambory a vajicka to je zbabelost nic vic . Ty vajicka jeste CSSD jeste pomuzou a normalni lidi pujdou volit to bude katastrofa pro ODS
Preji pekny den
28. 05. 2009 | 20:34

RA napsal(a):

někdy je dobré populistu zastavit , kdyby někdo zastavil Hitlera, nemusel "demokraticky" vyhrát volby a nemusela být světová válka.
28. 05. 2009 | 20:48

NoName napsal(a):

2 vasek: cit. normalni lidi pujdou volit to bude katastrofa pro ODS.

No - popravdě jsem nikde neslyšel že by někdo socany litoval a nebo dokonce volil.

Všichni z mého okolí i kolegů si libovali, jak to Vůdce dostal a že další dardu obdrží při volbách.

Pak bude na tiskovce brunátnět, bagrovatět a duřet a vinit všechny kolem sebe. My si k tomu koupíme Colu a popcorn a budeme se královsky jeho nezvládáním bavit.
28. 05. 2009 | 20:49

stále rebel napsal(a):

Pro NoName.
Ty budeš asi taky NoBrain, pokud chodíš na předvolební mítink klidně vyjadřovat svůj politický názor. NoBraine, měl bys asi taky vědět, že pokud někdo pořádá předvolební mítink, tak jej pořádá proto, aby se zde sešel s občanem, který jej chce volit a ne s NoBrainem. Tebe to asi zajímat nebude, ale každý občan má podle ústavy právo volit a být volen a existuje právo shromažďovací, které podporuje setkávání těchto skupin. Z toho je ti snad jasné, že ten, kdo znemožňuje jiným občanům předvolební setkání, vyjadřuje především svůj postoj k demokracii a lidským právům.
28. 05. 2009 | 20:54

blue jay napsal(a):

vasku?
"Rekl bych ze se ODS trepe prdelka ze prohraji volby a doufam ze je prohraji na cele care."

No posledni vyzkum Paroubkoveho verejneho mysleni rika ze ODS vede nad CSSD o nekolik procent.
Jak to trepeni prdelky vupada? Neco jako zloutek na tvari nejpopularnejsi ze vsech popularnich osobnosti?
28. 05. 2009 | 20:56

Saliven napsal(a):

Germanicus:
Kdyby to bylo tak, jak píšete v bodě jedna - neměli by tím vajíčkem dostat i jiní? Například Langer, Topolánek nebo Řebíček? Také psát, že si to socani zorganizovali sami je ryzí paranoia.
28. 05. 2009 | 21:02

Saliven napsal(a):

blue jay:
Sice nemá smysl na tebe reagovat, nicméně neuniklo ti náhodou, že se jednalo o průzkum vztažený k volbám do EP, přičemž se zohledňovala účast? Do našeho parlamentu to bude vo něčem jiným.
28. 05. 2009 | 21:03

blue jay napsal(a):

stale rebele?
plati stranicka knizka KC stale v CSSD? Zda se vetsina poslancu te nahradni strany KSCM se ji nechce vzdat. A co ty? Porad ji ctis? Pry se komuniste dostanou do CSSD kdyz prohlasi ze uznavaji Vitezny Unor. A pak zaspivaji Internacionalu. Pribrani budou jen ti co zpivaji pravdive.. Pocitam ze tobe neutece ani jedna nota stale rebele. Ty asi zpivas internacionalu i v hlubokem spanku. Tebe Paroubek potrebuje.
28. 05. 2009 | 21:08

NoName napsal(a):

2 stále rebel:

Směšný a směšnější. To by sis směle mohl natisknout na vizitky.

Podle tebe pokud někdo pořádá předvolební mítink, tak jej pořádá proto, aby se zde sešel s občanem, který jej chce volit.

Podle mne pokud někdo pořádá předvolební mítink, tak jej pořádá proto, aby se zde sešel s nerozhodnutým občanem a přemlouval jej, aby jej volil.

To je pro mne velký a pro tebe zřejmě bagatelní rozdíl. Já na mítinky své strany nechodím, protože si její program mohu najít jinde a nepotřebuji aby mne někdo přemlouval z pódia za párek a přívěšek. Já jsem na cizím mítinku proto, abych oněm nerozhodnutým ukázal, že ten, kdo se jim vlísává do přízně za balónek a oschlou růži, je lhář, podvodník a šíbr. A to je moje svaté právo, zaručené Ústavou, pokud při tom neporuším zákony (a to neporušuji).
28. 05. 2009 | 21:13

Saliven napsal(a):

NoName:
A kolik z házečů vajec, recesistů a mimozemšťanů je asi nerozhodnutých voličů, resp. potencionálních voličů ČSSD, hm?
28. 05. 2009 | 21:15

Saliven napsal(a):

NoName:
A to Vaše svaté právno naráží na náš právní řád. Je samozřejmě otázkou jak to děláte, viz. Paragraf 202 trestního zákona o "výtržnictví" uvádí:
"(1) Kdo se dopustí veřejně nebo na místě veřejnosti přístupném hrubé neslušnosti nebo výtržnosti zejména tím, že napadne jiného, hanobí historickou nebo kulturní památku, hrob nebo jiné pietní místo anebo hrubým způsobem ruší přípravu nebo průběh organizovaného sportovního utkání, shromáždění nebo obřadu lidí, bude potrestán odnětím svobody až na dvě léta.
(2) Odnětím svobody až na tři léta bude pachatel potrestán, spáchá-li čin uvedený v odstavci 1 jako člen organizované skupiny."
28. 05. 2009 | 21:18

stále rebel napsal(a):

Pro blue jay.
Mne více děsí jedinci jako jsi ty, než komunisté.
Vedle tebe a mnohých dalších (RA, neo), je i komunista třída a pokud bych měl volit mezi Hitlerem a Gottwaldem, tak bych bral raději Gottwalda.
28. 05. 2009 | 21:21

NoName napsal(a):

Saliven: já opakuji, že zákon neporušuji, pouze mluvím. Navíc žádný státní zástupce ti házení vajec nezažaluje podle dvěstědvojky; dokazování je v tomto případě prakticky nemožné; navíc se to odvíjí i od následků a vejce rozhodně není "hrubý" způsob narušení; napadá mne třeba onanování na veřejnosti když kolem v papamobiklu projíždí papež, tak to možná ano. Takže nestraš, ty samozvaný právníku, kopírovat literu zákona bych uměl taky. Pokud by mne někdo při házení vajec chytil za ruku, uhrál bych to v nejhorším (!) případě na přestupek proti veřejnému pořádku. Neboj, že kdybych něco takového chystal, že bych si nenechal udělat předem právní rozbor.
28. 05. 2009 | 21:23

Saliven napsal(a):

NoName:
No nejsem si zcela jist, zdali jsem Vám nabídl tykání. Na právníka si nehraju, v tom bych Vám nestačil, když to máte tak zmáknutý. Asi s našimi orgány máte zkušenost, když v tom tak umíte chodit. :-) Určitě byste uměl hodit i pštrosí vejce aniž by Vám cokoliv hrozilo. :-))
28. 05. 2009 | 21:26

vyskočil napsal(a):

Jen na okraj: kdesi bylo psáno,že pži demonstracích ( já sivše nepamatuji) maskovaní jedinci Budou přísněji stíháni s nutností odhalení totožnosti. Toto se snad za vlády pana Langera (jeho lidé dosud rozhodují o dění v tomto státě), marťané , kteří byli bez /časti policie. Snad mívám vidění, že policie pracuje bez vlivu ne politických stran, ale bez vlivu lobistů a jiné slušné slovo o této skupině mně nenapadá.
P:S. Svého času byl u nás odeslándo koncetráku farář, který pronesl zkazatelny, ře každé pořádné seskupení má krále, nebo prezidenta. Pouze banda zločinců má vůdce. Bojím se, že jen krátká doba dějin brání tento výraz užít
28. 05. 2009 | 21:29

NoName napsal(a):

Saliven: Ano, mám zkušenost. Jsem státní úředník jednoho správního úřadu s celostátní působností a pokud mohu svými radami či radami našeho právního oddělení pomoci potřebným, rád to udělám. A ve svém volnu se snažím i tak trochu přispět k porážce naší slavné levice.
28. 05. 2009 | 21:30

stále rebel napsal(a):

Pro NoName.
Pokud někdo svolává míting, tak jej svolává proto, aby se zde sešel s voličem nebo potencionálním voličem.

Povinnost pořadatele
dbát o pokojný průběh shromáždění a činit opatření, aby nebyl narušován;

Povinnosti účastníků shromáždění

(1) Účastníci shromáždění jsou povinni dbát pokynů svolavatele a pořadatelů podle § 6 a zdržet se všeho, co by narušilo řádný a pokojný průběh shromáždění.

(3) Účastníci shromáždění nesmějí mít u sebe střelné zbraně nebo výbušniny. Rovněž nesmějí mít u sebe jiné předměty, jimiž lze ublížit na zdraví, lze-li z okolností nebo z chování účastníků usuzovat, že mají být užity k násilí nebo pohrůžce násilím.

(4) Účastníci shromáždění nesmějí mít obličej zakrytý způsobem ztěžujícím nebo znemožňujícím jejich identifikaci, je-li proti shromáždění prováděn zákrok útvaru Policie České republiky.

a) popírat nebo omezovat osobní, politická nebo jiná práva občanů pro jejich národnost, pohlaví, rasu, původ, politické nebo jiné smýšlení, náboženské vyznání a sociální postavení nebo k rozněcování nenávisti a nesnášenlivosti z těchto důvodů:

b) dopouštět se násilí nebo hrubé neslušnosti;

b) na stejném místě a ve stejnou dobu se má podle dříve doručeného oznámení konat jiné shromáždění a mezi svolavateli nedošlo k dohodě o úpravě doby jeho konání; nelze-li určit, které oznámení bylo doručeno dříve, rozhodne se za účasti zástupců svolavatelů losováním.

§ 14 Přestupek proti právu shromažďovacímu

e) neoprávněně vnikne do shromáždění;

f) nepřístojným chováním brání účastníkům ve splnění účelu shromáždění
28. 05. 2009 | 21:35

občan napsal(a):

pro ty (pravicové fandy), kteří se domnívají, že házení vajíček, natožpak stovek vajíček, je

- recese
- věci úměrná reakce politicky frustrovaných občanů
- občansky nebo lidsky žádoucí, byť trošku násilné činy na obranu svobody před nástupem oranžové a možná rudé totality, zvrácení vývoje před listopad 89:

Představte si, že by v této vlně po asi týden nebo 10 dní se až k masivnímu ataku na Andělu, jehož videoklipy budou nadlouho dokumentovat "vyspělost" navíc i VŠ vzdělané populace
byly podobně vykonávány na předsedu ODS a garnituru ODS, protějšku ČSSD.

Byli by ti, kteří se těchto ataků zúčastňuji, médiím bohorovně sdělují, že "klidně pokutu zaplatí, těmto atakům fandí nebo je jako neškodně tolerují podobného názoru, kdyby třeba představitelé ODS a aparatura mítinku byli podobně zkrocené rozbitými vajíčky?

Považovali by to za vtipné, recesní, pochopitelné, v rámci svobod?

Obecně, stoupající vlna násilí, extrémní pravice a pravice, kromě v západních zemích takto opakovaně a v eskalované podobě dávno netolerovatelných ataků házením čehokoliv na jiné občany a schválené veřejné, natožpak předvolební mítinky, včetně:

- zapalování domů romských rodin

- do nekonečna se opakujících demonstrací a provokací černého moru "Dělnické strany"

kdy buď nedospělostí demokracie, nebo vědomou apatičností policie, státní zástupci a justice ekvivalentním, tedy efektivnějším způsobem jako jejich západní protějšky nejednají a tak, jako ti, kteří koordinují (na Facebook atd.) a provádějí ataky (nejednou navíc bolestivými) vejci, participanti maršů Dělnické strany vědí, úměrně svému nízkému IQ a sociální patologii, že se jim buď nic, nebo de facto nic při převládajícím výkladu práce policii, státních zástupců a nakonec i mediálního zpravodajství, nestane, jen si povyrazí a počechrají své evidentně chatrné ego.

Veřejná reakce, buď žádná, nebo značně opožděná, od ODS i Klause, kdy Klaus, vidíc masakr u Anděla je konečně "zděšen", nicméně "nestranicky" vyzývá občany (bohužel ne orgány státní moci" aby se vystříhali násilí. Přitom mu - vědomě ? - uniká, že evidentně, až na výjimku jednoho synka funkcionáře ČSSD, vrhači vajec a jiní, podle dalších paragrafů zákona také rušící předvolební mítinky, byly obecně jedné orientace: proti ČSSD nebo proti jejímu předsedovi.

Mám dojem, že videoklipy z těchto atak zase třeba Evropě ukážou podivné "osladíme" jim to.
28. 05. 2009 | 21:37

blue jay napsal(a):

Salivene,
To same si myslel Paroubek. Nema cenu reagovat na to ze se chci spojit s komunisty. Jen je potichu pustim k moci. Pry by si na ne lide meli zvykat. A ejhle. Kanonada vajec. Asi to Paroubek nemel domyslene. Mozna to potrebuje vysvetleni od Zaooralka. "Holt to predseda Paroubek nepobral."
28. 05. 2009 | 21:41

NoName napsal(a):

2 stále rebel:

Ano, znám toto ustanovení. A co? Házeči vajec nejsou účastníky shromáždění, takže se na ně jejich povinnosti nemohou vztahovat. A přestupek proti veřejnému pořádku (a klidně i proti právu shromažďovacímu) jsem uznal už v předchozím příspěvku; to přece nepopírám. Navíc "neoprávněné vniknutí" do shromáždění není nikde v právním řádu vysvětleno, pokud prohlásím, že se nejednalo o "vniknutí" ale o akt, kdy jsem se z "kolemjdoucího" plynule stal "účastníkem" (s právy i povinnostmi), pak bych chtěl vidět místně příslušnou přestupkovou komisi jak mi za účast na mítinku uděluje pokutu :-)))))
28. 05. 2009 | 21:43

blue jay napsal(a):

ale no tak obcane!
Nehledejte vsude spiknuti. Mladi lide proste nemaji radi to co Paroubek predstavuje. Tak na nej hazi vajicka. Neni to zadna veda.
28. 05. 2009 | 21:46

stále rebel napsal(a):

Pro NoName.
Ty jsi opravdu podařený státní úředník.
28. 05. 2009 | 21:48

NoName napsal(a):

stále rebel: Dík, vše pro občany a pro ochranu svobody a demokracie.
28. 05. 2009 | 21:50

blue jay napsal(a):

to no name.

Stale rebel je jen z tech co za krk vyvadeji Martany z verejnych prostranstvi. Ochrance Paroubka.
28. 05. 2009 | 21:57

stále rebel napsal(a):

Pro NoName.
Jasně, ty jsi demokrat každým coulem, to je z tvých příspěvků zcela zřejmé, jen se bojím, že pokud se dostanou k moci takoví demokraté, jako jsi ty, tak je demokracie v pr…..
28. 05. 2009 | 22:01

NoName napsal(a):

2 stále rebel:

...ale my už u moci jsme... :-)
28. 05. 2009 | 22:05

učitel napsal(a):

to rumcajs

nezlobte se , normálně se do diskusí nezapojuji, ani před krizí, natož pak po krizi, ale frustrace a dve piva mě dnes přiměla.nechci zadlužovat příští generace, ale rád bych něco koupil současným svým dětem. ale nejde to když ods zmrazi růst platu uz pred krizi. vy reknete ze snizovali statni dluh zpusobeny cssd, tak nemohli navysovat.jenze skolstvi tak vesele upadalo, snad se darilo v jinych odvetvich, myslim pred krizi. takze po deseti letech praxe, s nekolika jazyky v hlave, beru 0,9 průmeru. je mi uplne jedno jestli tam je zdrbana pravice nebo zdrbana levice, ale po kom si myslite, ze ja budu hazet vajicka? myslim si, ze si vsichni hrabete na svym pisecku, podnikatele, statni urednici,atd. proste vsichni. vsichni mate vice, daleko vice jak ucitele.a ohanite se tim, ze platite tedy vice dani, ktery jdou nakonec ucitelum. mam toho po krk, tohle neni stat, kdyz do toho kazdej keca.a ted si zase vyslechnu, ze brekot.tak to je kdyz stat vedou nekompetentni lide.kteri si ani nedokazou pujcit 3 miliardy, aby zvedli plat ucitelum a meli jejich hlasy,podelany 3 miliardy.fakt je kazdy dluh spatnej? ja osobne jsem si nikdy nepujcil na nic, ani to moc nejde z toho platu, takze souhlas s vami, radsi bez dluhu, ale vlada by mela mit trochu rozum, krize nekrize rust nerust, anebo zkuste si zit mesic z ucitelskych platu.ted reknete, ze chci komunismus :) jen zdravy rozum, ten bohuzel ods nemela cely tyto tri roky, vzhledem k tomu ze na moji profesi uplne zapomnela, takze ji preji, aby ji ani jeden ucitel nedal hlas, vajicka at se hazi po cssd, taky to jsou nazdarkove, ale
aspon uznaji, ze ucitel by mel mit trosku nadprumernej plat a neco proti tomu delaji, treba se zadluzi.ods ticho, tichucko, po pesine, nechame to byt, voni si neco vypestujou na zahrade.brekot.frustrace.vajicka.pudu do soukrome sfery, kde dostanu jak statni urednik, ale budu delat o polovinu min jak ucitel(delal jsem tam na zacatku), i kdyz casove si tech hodin mozna napocitam vic, treba si vyridim vic blogu, mailu, diskusi.nezlobte se na me, to jsou ty dve piva.kdybych vas v diskusich nebral, nepsal bych vam.
28. 05. 2009 | 22:10

ucitel napsal(a):

oprava: ..neco pro to delaji..
28. 05. 2009 | 22:16

blue jay napsal(a):

uciteli,

dejte si pohodu, par tecek a carek. Zda se ze jste mel vice nez 2 piva. Ja jen doufam ze ucitel jako vy neuci me decka.
28. 05. 2009 | 22:19

Zacheus napsal(a):

To Vilém. To, co říkáte, je právě ta morálně nepřijatelná situační etika. Proti tomu, co se děje jinde, jsou ta hozená vajíčka nic. Ale to není pravda. To, že se někde děje ještě daleko větší svinstvo, ještě neomlouvá to menší.

Ať už někdo souhlasí nebo nesouhlasí s panem Paroubkem, to co se dělo na mítincích ČSSD není žádná recese - v tom hluboce souhlasím s prezidentem Klausem - ale podle mne jde o trapný ventil agrese, která by neměla mít v demokratické diskusi místo.

Nedovedu si představit, i kdyby mne nějaký politik důvodně štval sebevíce, že půjdu na jeho mítink a budu na něho cokoliv házet. Kde to jsme? V Německu 30.let?
28. 05. 2009 | 22:19

Smart napsal(a):

Výborně pane Pehe, nenávistná modrá lůza Vás sice zase zasype urážkami, ale z toho si nic nedělejte. Výbroná analýza. Taky jsem musel s Klausem, ač nejsem jeho příznivec, souhlasit.
28. 05. 2009 | 22:25

blue jay napsal(a):

se omlouvam,
prisla ke mne pritelkyne a nabizi me povidlove buchty a kavu kdys prestanu mit diskuzi s uciteli co asi ani neuci. Beru to. Good night.
28. 05. 2009 | 22:32

yorick napsal(a):

Obávam se milý pane blue jay (signifikace :), že kdyby pan učitel učil vaše děti, měl byste být radostí celý bez sebe, neboť by je naučil přinejmenším pravopis, což tátovi semtam ulítne, ale nejen to, též zajisté i zdravému lidskému rozumu, na rozdíl od téhož táty, který má v hlavě, slovy Alfreda Jarryho víc peří než mozku a navíc má problém, který psychologové pojmenovávají exhibicionismus, očaři pak - modrý zákal. Celá tato blogosféra, donedávna tak přijatelná, je útočištěm občanů, kteří se sami řadí do pravicové fronty, nemaje tušení, že nic takového v této zemi nemá reálný obsah. Dovolávají se mytologického pravicového guru polovzdělance VK, (kdysi se tomu říkalo kult). Z klávesnic těchto obdivovatelů arogance, máme denně na talíři oslovování - v daném případě - Pehe, (ne pane Pehe), neschopnost diskutovat o tématech blogů, na něž reagují a nymí i schvalování tohoto vaječného masakru. Paroubek je nepochybně mrtvou cestou soc. demokracie, ale tyto indolentní pumprdenty nic neomlouvá při schvalování nové české cesty k demokratické budoucnosti bezduchýn terorem. Jestlipak se někdo z nich zamyslel, proč tahle akce tak naráz odstartovala a dnes byla na facebooku odvolána?
Jestliže byly české země kdysi posměšně nazvány Bohemií (cikánovem), jak si dovolili historici připustit, pokračují takříkajíc bílí cikáni ve svém zbabělém lokajství, touhle rádoby namodralou kolaborací, jakoby nemohli pochopit historické paralely. Pah. Myslím, že z popsaného důvodu opustili tyto diskuse lidé, jejichž názory stály za přečtení a zamyšlení.
28. 05. 2009 | 22:48

stále rebel napsal(a):

Pro NoName.
Proto taky u nás poslední dobou dostává demokracie pěkně na frak a mám podezření, že hlavně s Langerem státní správu infiltrovala protidemokratická lůza.
28. 05. 2009 | 22:49

ucitel napsal(a):

to blue jay

Vy mě ani nenecháte vykecat. Schválně se na Váš pravopis zaměřím a jakmile budete mít chybku v komentáři, upozorním Vás na ni.Víte sám, že obsah je tady na diskuzích důležitější. Ten Váš je často velice arogantní, takže doufám, že neučím Vaše děcka.
28. 05. 2009 | 22:53

Vilém napsal(a):

Zacheus
Shodou okolností jsem sem nahlédl, a vidím, že se ze mne stal hlasatel situační etiky. Nic neomlouvám, ale nemá cenu hned propadat představám o fašismu nebo teroru v souvislosti s tlupou křiklounů tohoto druhu.

Kromě toho případy v zahraničí ukazují, v co by se tohle mohlo případně vyvinout, kdyby se to úplně přehlíželo. Nejde o fašismus ani terorismus, jen o těžké narušení politické soutěže vrstvou násilníků, která není schopna snést politický vývoj odchylující se od jejích požadavků a osobuje si právo prosazovat své požadavky zcela nepřípustnými způsoby.
Reakce převažující části médií a veřejnosti na tento zárodek násilností (myslím včerejší incident v Praze, předtím šlo jen o nevtipnou recesi) ukazuje, že u nás je zatím zázemí pro takové tendence minimální a kromě výrostků se omezuje na extrémně deformované nevyzrálé jednotlivce typu Pavla Kohouta. To je přeci pozitivní, na východ od nás jsou titíž křiklouni zpodobováni jako hrdinové a nositelé evropských hodnot.
28. 05. 2009 | 23:00

Alkáč napsal(a):

Je zajímavé, jak si mnoho lidí, co se k házení vajíček vyjadřuje, myslí, že házeči jsou jen lidé většinou nižšího intelektu a snadno zmanipulovatelní pro anonymní akce.
Já tomu nevěřím. Proč by si nemohl svoji frustraci takhle vyřešit třeba mladý inženýr, právník, učitel, doktor nebo kdokoliv jiný, zhnusený politikou nějaké strany. Vždyť na internetu se k této akci přihlásilo mnoho lidí a určitě to není jen vzorek těch méně chytrých. Navíc první reakce pana Paroubka jenom zvětšila odhodlání těchto mladých lidí. Pamatuju se na komunistu Štěpána, jak v 89 přirovnával studenty k dětem, co ani nevědí o co jde. Reakce pana Paroubka (běžte do cukrárny na lízátko či podobně) mi to docela připomělo.
Místo sebereflexe jen obviňování všech okolo.
28. 05. 2009 | 23:01

Kritik napsal(a):

Pěkný článek, jako vždy.

Události vypovídají o ubohosti tohoto národa, jehož většina nevyšla od doby po Bílé Hoře ze zbabělosti. Mnozí z nás poznali z vlastní zkušenosti, že pokud se jedná o zbabělý pokřik ve stádu, tak na to jsou Češi experti. A ještě vévodí v hrdinství s třímajícím půllitrem. Ale když se člověk zastane někoho, kdo je v právu, v menšině, nebo se postaví proti brutální moci, všichni zmlknou a člověk se rázem ocitne sám.

Asi bude pravda tvrzení o genové degradaci národa způsobené tím, že elita národa odcházela do zahraničí v několika vlnách již od té Bílé Hory. V dlouhé době protireformační, v době pod mentálně retardovanými Habsurky, v době Hitlerovské okupace a v době totalitního komunismu. A potomci koho zde zůstali? Potomci zbabělců.

Neuvádím nic nového. Kdysi jsem četl něco podobného o genové devastaci v Rusku v době porevoluční. A nepsal to jen laik.

Podívejte se na dokumenty z doby druhé světové války. Jak se tamní "hrdinové" chovali třeba v dnešních pobaltských republikách, když inciativně utloukali Židy. Jaký je rozdíl mezi nimi a nynějšími "hrdinnými" vrhači vajec?
28. 05. 2009 | 23:11

siven napsal(a):

Tak pane Pehe,

hezky a výstižně jse to napsal a empirický důkaz budiž příspěvky anonymních individuí zde na diskusi. Není co dodat.

webqarden - Vy abyste se neukázal, výjimko. ;))
28. 05. 2009 | 23:17

Marceluška napsal(a):

Bigjirka:
přesně tak.vejce na hlavku není násilí. Násilí je v Pákistánu. Vajíčka jsou něžná. Ještě nikomu ruce neutrhly, nepálí. Nakonec budou mít ctinehodní páni lepší pleť-přírodní maska.

To LEVAK:
Leváku, diskuze? děláte si srandu? Už jste si někdy zkusil diskutovat s rozvrzaným kolovrátkem?
28. 05. 2009 | 23:18

Marceluška napsal(a):

Wbgarden: :-)
28. 05. 2009 | 23:19

siven napsal(a):

Marceluška - Vy o tom možná něco víte, tudíž si dovolím zvídavý dotaz : prosím, poučte mě.

Je na posílení vlasů z přírodních ingrediencí lepší med, jogurt, nebo vejce?
28. 05. 2009 | 23:30

Vinetou napsal(a):

Házet vajíčka není správné. Ale nevěřím, že by to bylo jen proto, že je to cool.
Je to směsice důvodů.Také reakce na populistické, arogantní výstupy pana Paroubka. Je to také obava těch mladých lidí /byli tam i studenti/, kteří vědí, že Paroubek je schopen se spojit s komunisty.
A je důvodem také to, jak to správně vyjádřil Scharzenberg: sociální demokracii chybí sociální demokrati.
Jinak řečeno: za Zemana to nebylo a za jediného skutečného soc. demokrata - Špidly také ne.
Pan Paroubek se často chová tak nesmlouvavě jak to bývalo za socialismu
zvykem. Dávno před vajíčky bylo možno vidět na internetu tucty satirických kreseb a videí o Paroubkovi, všecko od mladých lidí.
A ještě jeden motiv: shodit vládu uprostřed její funkce v EU, to jistě mladým lidem neuniklo.
29. 05. 2009 | 00:06

Eggster napsal(a):

No tak nekdo hodil par vajicek a vsichni se z toho muzou zblaznit. Pro me je ale dulezita reakce tech politiku. Nekdo si dovolil je "urazit" a snazil se je "ponizit". Kdyz hodili vejce na prezidenta Havla, tak jsem nezaznamenal, ze by se to nejak hluboce dotklo jeho osobnosti. Asi to bude tim, ze jeho osbnost je ve srovnani se temi slabochy pevna.

A ta reakce pana Dimuna. On to plato vajec Paroubek vztekle neodkopl, on jej chtel jen odstrcit nohou. No prominte, ale take primitivni vytaceni jsme naposledy pouzivali jako mali jardove ve ctvrte tride zakladni skoly. ja jej neprastil, to on mi skocil do rany sam ... totalni primitivove.

a proto si myslim, ze zaslouzili lehce poskadlit, aby ukazali, co v nich opravdu je. takze ted uz by to mohlo stacit a hotovka. ale on se do toho vlozil dedek z Hradu a je "uplne, ale uplne zdesen". no tak kam by asi melo vejce letet ted? na toho, kdo si to taky zaslouzi. takze ja volam: VEJCE NA HRAD!!!!!!!!!!!
29. 05. 2009 | 00:22

stále rebel napsal(a):

Pro Eggster.
Jsi opravdu tak hloupý nebo to jen hraješ?
Je snad něco jiného házet vejce na prezidenta nebo premiéra a něco jiného napadat předvolební mítinky? Na prezidenty nebo premiéry se házejí vajíčka v demokracii, napadáním předvolebních mítinků začíná totalita.
29. 05. 2009 | 00:38

argun napsal(a):

Soudím, že pan Pehe. ostatně jako obvykle, vůbec nepochopil, oč tady běží. S jeho textem zásadně nesouhlasím. A chtěl bych touto cestou pozdravit autora myšlenky "vajíčkového protestu", pana Matěje Forsta. Zdravím Vás, Matěji! Chtěl bych mu současně touto cestou poděkovat za jeho občanskou angažovanost, za to, že jí projevil, i za to, že rozpoznal správný okamžik, kdy ji zastavit, tzn. že po excesu v Praze zrušil stránku věnovanou této akci na Facebooku. Byl jsem donedávna velmi skeptický, pokud jde o roli mladých lidí ve veřejném životě. Viděl jsem u těch kolem sebe hlavně spoustu konformismu a nezájmu o veřejné dění, nezájmu o volby. Tato akce mě přesvědčila, že jsem se do jisté míry mýlil a jsem tomu rád. Demokracie v okamžiku, kdy slova ztrácí svůj smysl, se začne bránit. A její jedinou obranou je ulice. Historie nás učí, že jen lidé v ulicích umí něco významného změnit, nikoliv nekomečné a prázdné proslovy politiků, morálních kulturistů či profesionálních ušlechtilců. Politika se v poslední letech v této zemi stala pokleslým tyátrem v podání herecké šmíry. Stupidita, vulgarita a pohrdání občanem a jeho inteligencí začala kralovat. A to napříč politickými stranami. Mládež vždy byla a zdá se, že stále ještě je, tou senzitivnější částí společnosti. Matěj Forst a další možná více intuitivně než racionálně vytušili, oč tu běží a rozhodli se jednat formou, která je jim blízká. Humorem, recesí, provokací. Mělo to drsnou, extrémní, leč zcela legální formu. Cílem nebylo komukoliv ublížit, ale vyslovit jasné STOP. Sdělit politikům, že tudy cesta dále nevede. Plivnout jim, ne-li do tváře, tak na sako. Sdělit jim, že občan má sílu a schopnpst politika umlčet. Vzít mu slovo, pokud toho slova politik zneužívá. Sdělit jim, že v našem globálním světě mají sociální sítě vznikající ve svobodném a politiky neovládaném světě internetu neuvěřitelnou sílu. Větší, než všichni politici dohromady. Soudím, že tuto výchovnou lekci české politické pseudoelity potřebvali, jak ta příslověčná koza drbání. K vajíčkové výzvě se na Facebooku přihlásilo 52 000 mladých lidí! To je neuvěřitelné číslo! Jak by asi dopadly volby, kdyby všichni využili svého volebního práva? Je absurdní vejcometčíky obviňovat ze zbabělosti a předhazovat jim absenci na akcích neonacistů, jak činí pan Pehe. Na těchto akcích není prostor pro humor a vejcometčíci netouží po tom se s někým porvat. Na akcích holohlavců je prostor už jen pro basebalové pálky a kameny. Nehledě na to, že přes kordóny policistů pěších, na koních, a v transportérech, se vejcem hází dost blbě. Na jiném blogu jsem se dočetl, že šlo o teror, ba dokonce o projev protofašismu. Ó hrůzo! Další absurdní nesmysl. V tom případě by protofašismus vládl celé Evropě. Ve všech tzv. vyspělých evropských zemích jsou podobné excesy celkem běžné, to jen čeští politici dosud žili ve skleníku a nebyli schopni pochopit, že výsady elit nemohou být tak úplně zadarmo. Soudím, že máme za sebou pár dnů, které by mohly být do jisté míry očistné pro naši demokracii. Jsem tomu rád a mám lepší náladu. Přeji ji i vám.
29. 05. 2009 | 00:49

Bloud napsal(a):

Pan Pehe asi nikdy nebyl na zadnych protestech proti DS. Hodit neco pres kordon robokopu se okmazite rovna uderu obuchem, srazeni k zemi a odvedeni v rychlopoutech.
Takze pane Pehe, mozna byste mohl nejakou podobnou demonstraci pro DS take navstivit a zkusit mezi neonacky vrhnout napr. pytlik s vykaly. Pokusil se o to tuhle jeden znamy ve Znojme a jeste tedka ma pres zada ohromny slic od rany pendrekem.
29. 05. 2009 | 01:09

heterocmosmos napsal(a):

ad blue jay: k Vaší disusi s učitelem: 1. Kde zijete? Samozrejmě, že ani ČSSD pro školství a učitele nic neudělala a neudělá, ale reformy ODS jsou pro postupně chudnoucí střední třídu zničující. 2. Co pořád máte s těmi komunisty, vždyť ti jsou skoro ve stejné míře v ODS jako v ČSSD, kde je rozdíl mezi ODS a KSČ? Značná část ODS byli čekatelé do KSČ.
Ad: Karel Zajíc: Anonymita, jak o ní mluví Jiří Pehe, se dá interpretovat i jinak: anonymita jako specifikum určité sociologické skupiny, ovlivnitelné reklamou, médii, McDonaldy atd. Skupiny, která nemá nic společného s občanskou angažovaností (a ani nemůže mít, protože je dávno bez jakýchkoli hodnot) a je anonymní, přestože se "statečně" vystavuje v TV, aby byli in. Protože, řekněme si to narovinu, být v TV nebo zameškat několik hodin výuky na gymplu, to sami cítíme, že asi dnes není ten pravý občanský odpor a rozhodně žádný underground.
29. 05. 2009 | 01:26

heterocmosmos napsal(a):

ad:NoName: a to si tu Colu a popcorn půjdeš koupit proto, že si to kupují všicni tvoji kamarádi, anebo proto, že ti to poradí reklama na Nově?
29. 05. 2009 | 01:36

heterocmosmos napsal(a):

ad Eggster: Kdo a kdy hodil vejce na Havla? To byl snad někdo ze sládkovců, ne? Fajn, takže nikomu by nevadilo hodit vejce na Paroubka, Čunka, Klause, Topolánka, Béma, Kalouska, Bursíka, ok? anebo že by se to někomu přece jen nějak eklovalo?
29. 05. 2009 | 01:46

heterocmosmos napsal(a):

ad arqun: výborně, takže se těším že založíte a realizujete iniciativu vejcomrskačů i pro všechny ostatní politiky, když se vám tak nelíbí.budu první, kdo vás podpoří.
29. 05. 2009 | 01:50

Lokutus napsal(a):

Pehe, jste mimo. Opět. V historii bylo házení čehokoliv na neoblíbené politiky docela běžné. Anonymě, samozřejmě. Vzpomeňme i na takové speciality, jako anonymní defenestrace. Atd.
Takže suma sumárum, neházel bych to na nějakou českou společnost, ani na zbabělost. IMO se jedná jen a jen o výraz opovržení nad lidmi (ani nebudu říkat politiky), kteří sami sebe zprofanovali v očích veřejnosti až za hranici veškeré morálky a slušnosti. Pokud Paroubek a spol. vyjadřuje nespokojenost s morálkou vrhačů, je to chucpe největšího kalibru.
Nehodlám po něm ničím házet, avšak motivy vrhačů vajec zcela chápu, neboť i mně se z celé současné politické garnitury chce blejt.
29. 05. 2009 | 02:00

Martin napsal(a):

Lokutus vy jste mluvci verejnosti ? A co kdyz se jim stanu ja a reknu ze pritroubli vrhaci vajec se zprofanovali v ocich verejnosti az za hranici veskere moralky a slusnosti. Moje verejnost, vase verejnost, ktera je dulezitejsi.
29. 05. 2009 | 03:26

Lokutus napsal(a):

Martin:
Akorát slovíčkaříte.
Ta část veřejnosti, podle kterých se politici jako Paroubek zprofanovali háže vejci a domlouvá se na něj na Facebooku (během týdne přes třicet tisíc lidí). Zbytek (většinou důchodci) kýve a trhá opoziční transparenty, jak na mítincích KSČM.
ČSSD je mrtvá strana, jen o tom ještě neví. ;-)

http://lokutus.cz/790011-cs...
29. 05. 2009 | 04:04

Martin napsal(a):

Lokutus neslovickarim, to ze cast verejnosti paroubka nerado je davno znamy stejne jako jina cast stejne miluje topolanka a jeste jina podobne cunka a tak by se dalo pokracovat. To ze jedna cast z casti verejnosti sahla po nasili je spatnym znakem ty casti verejnosti a ne paroubka. Jen to ukazuje jeji primitivizmus a navic se ji to vymsti. A odkaz dobry az na to ze je to jen vas pohled na vec neni to pohled mladych lidi ale jednoho mozna mladyho cloveka co se sam pasuje za mluvciho, kterej urcite ma par lidi kolem sebe s podobnym nazorem. Ale nic vic. Jo a doufam ze vite ze pred par lety proti paroubkovi protestovalo na vaclavaku par tisic lidi vcera jste dokazali sehnat jen par stovek. Takze spis lidi s vasim nazorem ubyva.
29. 05. 2009 | 05:42

NoName napsal(a):

2 heterocmosmos:

Ne, prostě mi to chutná a patří to k zajímavému spektáklu třeba v multikinu. Ale Paroubek po prohraných eurovolbách bude lepší. Rudý nenávistný prskající Shrek.

Je zajímavé, jak odkazujete na moje kamarády nebo reklamu. Kdybyste více četl zdejší příspěvky, přišel byste na to, že zmanipulovatelné stádo je především levice. Bača Rath ukáže 30 Kč a ovečky poslušně klušou na jatka.

My pravičáci jsme individualisté a rádi se pohybujeme svobodně v mantinelech stanovených zákony.

Ten pohyb není nadiktován politbyrem a za jeho nedodržení se nechodí do kotelny a děti viníků se nevylučují ze škol.
29. 05. 2009 | 05:55

NoName napsal(a):

stále rebel:

co je nedemokratického na tom, když lidem popravdě řeknu: nevěřte Rathovi, jeho systém obcházení platných zákonů je krajně podezřelý. Vy vezmete "dar" formou lístečku který není prakticky nikde evidován a je neadresný, a současně vám pojišťovna vrátí jistou část za přečerpaný limit. V tom okamžiku máte na krku neoprávněné obohacování se vším všudy, protože systém je nastaven tak, že pojišťovna vrací plátci ze zákona, tedy pacientovi. Pokud se to na vás provalí, odnesete si to s celou parádou. Rath si nechal imunitu a bude se vám smát, protože je to zlý a špatný člověk. Vy se smát nebudete, až budete řešeni finančním úřadem (v horším případě PČR) dle platných směrnic. Včetně pokuty v řádu v krajním případě až milionů.

Když tohle řeknu, tak jsem protidemokratický? No to mi tedy řekni...
29. 05. 2009 | 06:02

zakosf napsal(a):

Až bude Paroubek mluvit pravdu a ne všelijaké polopravdy tak budou lidé naslouchat a ne hazet pane Pehé.Připadate mě jako pani Polednová.Ta také argumentuje velice hezky a slušně,ale slušná rozhodně není.
29. 05. 2009 | 06:46

arlon napsal(a):

Pane Pehe,
blabla, bleble.....
Je zapotřebí si další vejce schovat a použít na politology jako jste vy. Ve skutečnosti právě takoví různí "Peheové" stojí u počátků toho, čeho se v důsledcích dopouštějí "kreatury z Lihového domu".
29. 05. 2009 | 07:17

Skogen napsal(a):

Podstatné je, jaké budou dopady. Dopady těch vajíček. Nikoliv na těla těch politiků, ale na postoj veřejnosti ve věci této šlamastyky.

Uvědomte si, milí vrhači, že Jiří Paroubek je třetím nejoblíbenějším politikem, Bohuslav Sobotka je pak v čele žebříčku. Vejce lze házet na outsidery, na oblíbence nikoliv. A v posuzování, kdo je oblíbenec a kdo outsider, byste potřebovali kus racionality, jednoduše kus zdravého rozumu.

ČSSD se k vajíčkádě velice dobře postavila. Bilboard zosobňuje mravní převahu nad marasmem. A pronesu nyní tvrzení, které se za normálních okolností pronášet zdráhám, protože normálně nebývá důvodu - ani příčin. Jiří Paroubek na onom bilboardu působí dojmem heroa. Ano, heroa. Takto se tváří v tvář čelí nepřízni, tím lépe zhůvěřilé nepřízni. Domníváte-li se, milí zastánci totální dekadence, že znečištěním oděvu znečistíte zároveň celého člověka, jste nebývale primitivní. Tato primitivita, vycházející z naivní zkratky doby, že vnější forma determinuje vše, vás snad vede k přesvědčení, že hozenými vejci nepohodlného protivníka zdiskreditujete. Omyl. Zatímco Jiří Paroubek a Bohuslav Sobotka stojí čelem, občan, mající v těle čest, musí se k takovým sviňárnám otočit zády. Vy čest v těle nemáte. Neměli jste ji tam v průběhu voleb do PS v roce 2006, neměli jste ji tam za socialismu, neměli jste ji tam nikdy. A nikdy ji tam mít nebudete.

P.S.: Házení vajec na Topolánka, dokonce ani na Langera, bych neschvaloval.
29. 05. 2009 | 08:13

kuk napsal(a):

Co mě nejvíc šokovalo, že pod akademickou hlavičkou - v tomto případě ČVUT, jak nám sdělovaly transparenty, nejenže byli napadeni politici, ti s tím asi mohou trochu počítat, byť toto byl opravdu útok sprosté lůzy na davem odsouzenou oběť, ale nemohu skousnout napadání účastníků mítingu, kdy jsme v TV viděli útoky těchto "vysokošloských" studentů ( i když asi nejen těchto, minimálně u toho byli )na staré lidi...to je vrchol sprostoty a fašizoidní jednání , které je v základu o neúctě k politickému oponentu. Z toho mi běhá mráz po zádech...asi bych to očekával od nějaké "strany", ale jestli toho jsou schopni študovaní lidé, tak bude brzy konec s touto zemí. To je hnus.Za pár let tak stejní lidé budou selektovat lidi nejen podle názoru, ale podle věku ( staré odstranit, nedělají, jen ujídají ) , barvy pleti, správné lebky...Pro ty chytré studenty s vejci nabízím jednoduchou taktiku v boji proti ČSSD..dokažte jim, jak jimi pohrdáte a jak to s vámi myslí špatně...začněte dobrovolně platit školné, začnete dobrovolně platit ještě vyšší DPH na knihy, učebnice, vstupenky, jídlo, plaťte si vše u lekáře a nenechávajte se živit svými rodiči, takto sprostými proletáři. Tím jim všem ukážete.
29. 05. 2009 | 08:20

Meňous napsal(a):

KDYŽ DOJDOU ARGUMENTY, dojde na nejnižší lidské pudy : netoleranci, agresivitu, násilí. Využívaje lidské spodiny, schopné čehokoliv ve prospěch kohokoliv, v dnešním názvosloví populismu, nedemokratičtí politikové modrorudých a nahnědlých barev (jako ten psí exkrement co letěl na ČSSD) snaží se ovlivnit předvolební poměr sil neférovými prostředky.
Zkrátka, pravda a láska dostala vaječnou lekci, pane Havel. Lež a nenávist u nás ZATÍM vítězí.
29. 05. 2009 | 08:22

Korbel napsal(a):

Pehe seš zas vedle!
29. 05. 2009 | 08:30

pzrtl napsal(a):

Volání modré krve do smečky byť\v počtu 52 tis.nemusí znamenat pro všechny volební právo.Studenty,marně shánějící práci by pravděpodobně nenapadlo být v podstatě na straně těch,kdo se je snaží finančně zneužívat.Celá hr akce je příznačná pro drogovou mládež zdárně propíjející svou šedou hmotu po hospodách za rodičovské zdroje.Kdyby jen měsíc poctivě makali na stavbě,pak by možná získali jiný názor,než houfné přitakávání zdatným demagogům.Je jasné,že tyto moderní produkty rádoby moderní výchovy prošly testem charakterů bez dotyku demokratických myšlenek a glejt jim byl vystaven za lehce vydělané penízky šejdířských rodičovských veličin.
29. 05. 2009 | 08:48

ok napsal(a):

Nesouhlasím, pane Pehe. Tady jde o to, že politické strany nefungují demokraticky pro slušné lidi. Strany fungují demokraticky pro hulváty typu Rath, Paroubek, Langer, Topolánek (ano, i ten je "o něco slušnější" hulvát). Hulváti do nejvyšších pater politiky ty slušné prostě nepustí. Takže slušní lidé nemají v české politice žádnou reprezentaci, reprezentováni jsou jen hulváti. V podvědomí vrhačů šlo stejně především o shozené předsednictví EU, na to by se nemělo zapomínat.

V takové situaci je zcela legitimní připomenutí se za pomoci vajec. Ostatně vejce i rajčata do politiky patří, jsou totiž neškodná, nikoho nezraní, a přitom jsou dobře viditelná.
29. 05. 2009 | 08:58

Skogen napsal(a):

ok, zde politika z pohledu občana funguje více demokraticky než v USA. Zde máte alternativu k velkým stranám a vidíme, že i jeden mandát malé strany může dost zásadně rozhodnout o politickém vývoji. V USA máte dvě strany, které v tématech natolik splynuly, že spíš než styčné body musí hledat témata, jak se vzájemně vymezit.

A co se týče vámi popisovaného efektu, zcela souhlasím. Počkáme si na preference. Vy zřejmě tipujete úbytek ČSSD. Já s vámi nesouhlasím.
29. 05. 2009 | 09:07

Michal Konupčík - kvuli te anonymite napsal(a):

Vy jste ale jouda. To je jasny, ze za to muzou lidi. Sfine jedny. Uz aby bylo po volbach jYrka mohl zase vladnout a nestarat se o ne. Vzdyt mu to tak krasne jde.
No a nez byste zautocil na "vrcholne" politiky za zpusob jakym se chovaji na verejnosti (a hlavne pred ni skryti) oni, to je jednodussi prohlasit obcansky odpor za terorismus. Hele, co kdyby kazdej, koho milice lidoveho domu chyti na ulici s vajicky, dostal na budku, pripadne by si ta sebranka mohla udelat zakon a sel by tak na 5-8 let do vezeni? To by se Quimbymu hrozne libilo a vy byste mohl byt spokojeny.
29. 05. 2009 | 09:10

jaja napsal(a):

konečně rozumný názor osvětlující, kdo jsou novodobí hrdinové - zbabělci - provokatéři - prostě lidé současné politiky ODS
29. 05. 2009 | 09:17

Karel(iprotest) napsal(a):

Jak se do lesa z tribuny volá, tak se z lesa ozývá!
29. 05. 2009 | 09:18

Katyva napsal(a):

To argun:
Děkuji, vyjádřil jste můj názor.
Tvrdit, že vrhači jsou "protofašisti" a příště budou házet granáty je demagogie nejvyššího řádu. Oni přišli házet právě jen ta vejce - nic jiného.
A k neúčasti na srazech nácků: Sama jsem zkusila přijít protestovat proti náckovské "křiš%tálové noci" onehdy - a bylo to na nic. Policajti je chránili hustými kordony a jediní, kdo se prodrali, byli poněkud agresivní anarchisti - a s těmi v jedné řadě rozhodně protestovat nehodlám... Takže jak byste to udělal Vy, pane Pehe? poraďte jak jako slušný občan na nácky?
29. 05. 2009 | 09:26

1.J.2 napsal(a):

Jako vždy výborný blog pana Pehe. Podle mne jsou vrhači vajec především stádo, které se nechá zhloupnout jedním nebo několika výtržníky prostě pro zábavu. Vědí, že dnes se jim nic nestane, žádná STB na ně neskočí, tak co by se nepobavili. A v módě mládeže je být proti ČSSD a Paroubkovi, to je pro ně "socka". Oni jsou ti bohatí, anebo alespoň potenciálně bohatí, kteří se se sockou nebudou zahazovat. Jenže těch bohatých při naší situaci ve státě patrně v budoucnu nebude tak mnoho, protože se u nás špatně hospodaří. Těch co si dokážou utrhnout pro sebe velký kus bohatství tak moc nebude a ostatní se nakonec budou muset spolehnout na sebe anebo nakonec na pomoc státu. Bude budoucí stát ochoten pomáhat? Minulá vláda svoji ochotu pomoci již částečně předvedla.
29. 05. 2009 | 09:28

Utnapišti napsal(a):

Milý Pehe, nedávno jsem jel s vámi v pražském metru. To jsem ještě netušil, že budete schopen vyslovit ve svém článku takovou superpitomost o teroru a la Pecina. je mi vás líto, pokud vůbec nejste schopen vylézt z vaší havlo-bolševické ulity a nejste schopen vnímat to, co se v této společnosti díky nástupu Jyrky P. a DRatha děje. Je to jen výsledek jejich politiky, jejich vystupování, jejich rétoriky, jejich nadutosti a nabubřelosti, jejich vulgarity a arogance. A co se týče schovávání se v davu ? - nikdy v tomto státě nebyla opravdická svoboda slova a nynější období to jen potvrzuje (tj. vč. nasazování tajných jak za Rakouska-Uherska, nebo komančského státu čssr. Sbohem soudruhu, doufám, že stejným způsobem budete brojit za zrušení komunistické partaje.....
29. 05. 2009 | 09:32

Al Jouda napsal(a):

Je jediné řešení této vajíčkové situace. Volit v každých příštích volbách úplně nové mladé lidi, nezatížené žádnými aférami.Podívejte se třeba na kandidáty strany VV (č.3) a její program přímé demokracie ! Tím by byly staří bafuňáři odstřiženi od pupeční šňůry, která je napojena na placentu korupce, kamarádíčkování, předražování státních zakázek a okrádání prostých lidí.
29. 05. 2009 | 09:32

hv napsal(a):

Pane Pehe,

pokud chcete byt komentatorem, je dobre nejdrive zkoumat fakta z ruznych stran a ucinit na ne svuj vlastni nazor. Bohuzel nejen v tomto clanku nejdrive vyslovite svuj nazor uz v nadpisu a pak na nej napasujete fakta. Je to jako z vasimi clanky o Klausovi. Klaus je nepritel, je treba mu prisit k tizi vse, co cini.

Po nikom vajicka nehazim, ale kazda akce vyvolava reakci. Vajickova valka je jen kontinualnim vyvojem vztahu mladsi generace k Jirimu Paroubkovi. Tohle je politik normalizacniho strihu, ktery pusobi jako fosilie svym jednanim, vzhledem i projevem. Proto vyvolava presne takovehle reakce - zkuste najit vice karikov
aneho politika.

Vajicka nejsou projevem teroru, ale predevsim posmechu, protoze vas zhyzdi, nezpusobi fyzicke zraneni. Bohuzel na lidi typu J.Paroubka pouhy posmech nestaci, tady bude potreba daleko vic. Vasi anonymni jedinci na neanonymnim facebooku urazili ego predsedy CSSD, ale na zadnem teroru se rozhodne podilet nebudou.
29. 05. 2009 | 09:41

Lokutus napsal(a):

Martin:
Reakce lidí jako vy ve mně pouze vyvolává pousmání. Dokud socani a jejich voliči nepochopí zásadní věc, a to že samotným problémem není ani tak politika jako spíš sám Paroubek, kterého by se měli ASAP zbavit, nebude je čekat nic jiného, než pomalý pád na dno. A já doufám, že jim "osvícení" bude ještě nějakou dobu trvat. Čím hlouběji tahle "komunistická" frakce spadne, tím lépe pro tuto zemi. ;-)
29. 05. 2009 | 09:56

wbgarden napsal(a):

Budu neustále opakovat, o sourozencích x vaječných lépěji zde:
http://zpravy.idnes.cz/velk...
http://media.novinky.cz/918...
29. 05. 2009 | 10:18

Lokutus napsal(a):

Nejsme strana starých lidí, brání se ČSSD.

http://zpravy.idnes.cz/dese...

Mno, když se podívám na ty jejich mítinky, tak mezi sockejvači moc mladých lidí není. V tomhle socanům ujel vlak.

A deset důvodů, se kterými souhlasím:

http://zpravy.idnes.cz/dese...
29. 05. 2009 | 10:31

Lokutus napsal(a):

Safra, ten první odkaz je jinak:

http://zpravy.idnes.cz/nejs...
29. 05. 2009 | 10:31

Taoiseach napsal(a):

autor:

Máte pravdu, nicméně celou věc si vysvětluji tím, že velmi mladí lidé si poprvé vyzkoušeli, jak se pomocí internetu mohou dát dohromady, a byli unešeni tím, jak to bezvadně funguje. Ale myslím, že už jim začalo docházet, oč těžší je spojit se ve prospěch nějaké pozitivní alternativy.

Ostatně bych měl námět, koho by si mohli jako terč vybrat příště: snad jen jeden Čech je větší narcisista než JP, než Miloš Zeman a snad i než Vovka Železný. Problém je v tom, že se na žádných shromážděních neobjevuje, protože naposledy šel do přímých voleb před sedmi lety...

Pane Pehe, možná byste mi ale mohl vysvětlit, proč pan předseda Paroubek objíždí volební shromáždění, když ve volbách nekandiduje. Poradil jste mu to Vy?
29. 05. 2009 | 10:47

no comment napsal(a):

Nechápu, proč se věci nenazývají pravými jmény. Politici na nás celou dobu se-ou, tak mohou být rádi za vajíčka jako zpětnou vazbu.
29. 05. 2009 | 12:27

heterocosmos napsal(a):

Ad NoName: Takže Vy si myslíte, že coca cola, multikina a popcorny nejsou taky znaky nějakého stáda a stádnosti, ať už pravicové nebo levicové?

Ono těch 30kč může být pro lidi, kteří mají třeba 3.500 důchodu docela důležité, ne? A těch není zase tak málo, jen se to neví. Platit? Proč ne? Ale proč by na zdravotnictví měli zachraňovat ti nejchudší?

Takže za vlády socdem u nás byly děti vylučovány ze škol a chodilo se do kotelny?

A proč ztotožňujete totalitu pouze s levicí?
29. 05. 2009 | 13:10

Hopej napsal(a):

Je na pováženou ,kolik blbců se vždy potřebuje vysemenit,aniž by kolikrát měli snahu hledat podstatu věci.Většinou to skončí tím,že nakonec se dvojice ,trojice diskutujících mele mezi sebou o bezvýznamná
slovíčka a o hlavní téma už jim nejde.Lze to vysledovat i u jiných dikuzí a témat.Ale ,abych vyjádřil svůj postoj - souhlasím s názorem autora.
29. 05. 2009 | 13:44

NoName napsal(a):

2 heterocosmos:

Opakuji, že cola a popcorn mi chutná. Kdyby mi chutnal bůček a kořalka, jedl bych bůček a kořalku. Je mi fuk, jestli jsem jezením kukuřice a pitím coly členem nějakého či onakého davu; to holt tak už prostě je. Kdybych měl peníze abych jedl orangutaní kýty, byl bych patrně jediný na světě a členem stáda bych tedy dle Vašeho prizmatu nebyl. Ale o to nejde. Já se považuji za individualistu a ke svému žití potřebuji pouze mantinely v nichž smím fungovat, nikoli kuratelu nenasytného narudlého diktátora.

A proč ztotožňuji totalitu s levicí? Protože tak to prostě z principu je. Levice je v extrému totalita, pravice tíhne ke svobodě. Vím že mi asi předhodíte Pinocheta, to je taková už oblíbená mantra levičáků. Pinochet zcela správně na přechodnou dobu zavedl takový způsob řízení státu, kterým by zamezil vzniku dalších, nevratných škod, napáchaných nástupem nejprve mírné levice, která by se pod vlivem Moskvy přetavila v diktaturu, jak si ji pod pojmem levice každý umíme představit.

Nevím jak jste starý; já musel kvůli tomu, že jsem chtěl studovat elektrotechniku absolvovat i předměty typu dějiny marxleninismu, politická ekonomie apod. a z tzv. vědeckého komunismu mám bohužel dokonce státnici. Co je to tzv. diktatura proletariátu si pamatuji dodnes a vím, že levice tento pojem nikdy ze svých slovníků nevymýtila. Jen jej prostě dočasně nepoužívá, protože když ptáčka lapají, atd., že ano.

Pokud mi snad hodláte napsat, že levice může být demoktratická a pravice nebezpečná z hlediska diktátorských manýrů, klesnete u mne v ceně. Paroubek je to samé, co kterýkoliv komunista v době normalizace. Je mu patrně nepříjemné, že se již nemůže opírat o Lidové milice a taky mu dělá problém se neustále přetvařovat a nasazovat masku hodného strýce, kterou už by velmi rád po volbách odhodil.

Je to prostě diktátor a kdyby žil v roce 1949 - 53, nerozpakoval by se použít k potlačení opozice ty nejbrutálnější metody. Žádný - opakuji - žádný politik se od roku 1989 neodvážil porušovat veřejně nějaký zákon. Socdemáci porušují, resp. obcházejí zákon o poplatcích. A to jsme ve 21. století, a to nejsou u moci. Opravdu si myslíte, že byste za jejich vlády měl byť procento svých občanských práv zaručené? Rath by prostě prohlásil že mu to či ono vaše právo nevyhovuje a zrušil by vám ho. Že to začíná vidět i naše vajíčková mládež, tomu jsem hrozně moc rád.
29. 05. 2009 | 13:49

F. Adamec napsal(a):

To Stejskal:

Komunisti cenzurovali vse, napiste zda pochazite z opice, jako vetsina vedcu-marxistu a z jakeho podruhu rasisticke anebo militantni opice.

Poradci komunistickych prezidentu Pehe a Hajek Vam poradi.

Mejte sa fajn, zasej bude stranda, odjizdim studovat do prirody.
29. 05. 2009 | 14:05

Martin napsal(a):

Lokutus, mne zase rozesmalo jak jste ze vseho vyklickoval. Ale s tim, ze tentokrat se protiparoubkovi seslo mnohem mene lidi nez pred dvema lety, moc nadelat nejde. Jen s pokorou prijmout fakt, ze vas ubyva :) A odpurci socialni demokracie muzou ji stokrat vysvetlovat koho maji mit ve vedeni, jenze o tom rozhodnou volby. Posledni co jsme tu mely ukazaly jasny vysledek, zda se mi ze to bylo 13:0.
29. 05. 2009 | 18:14

Martin napsal(a):

meli :)
29. 05. 2009 | 18:15

Ara napsal(a):

Pehe má bohužel v jednom stopro pravdu. Na shromáždění extremistických stran, např. na mítink DS, by se "vajíčkáři" se svými vajíčky neodvážili ani pomyslet, neboť by tam mohli snadno přijít o svá vlastní vejce. :)
Takže jsou to vskutku jen obyčejní zbabělci, odváží se např. přijet a takto vyvádět taky do Ostravy?
29. 05. 2009 | 19:53

Pepa Řepa napsal(a):

Pehe má vždy pravdu. Do dějin terorismu se-podle něj- zapsala další kapitola.
Vajíčkový terorismus.
29. 05. 2009 | 20:12

NoName napsal(a):

2 Ara:

Na rozdíl od potlachů kde se ukazuje s. Paroubek na mítincích DS zaznívá vždy víceméně pravda. Sice syrová, otevřená, politicky nekorektní, nicméně popis skutečností, které trápí naše spoluobčany včetně mě i toho, jak by věc šla odnětím dávek vyřešit, zdaleka nedosahuje na mítincích DS nesmyslnosti výplodů mozkového trustu ČSSD na mítincích ČSSD. Takže vajíčka na akcích DS nemají smysl ani účel. Tys to trochu nepochopil. Vaječná ofenzíva nebyla míněna proti sociální politice, ale proti arcilháři a šíbrovi v čele ČSSD.
29. 05. 2009 | 20:35

Netka napsal(a):

Přidám postřeh z místa. Mladí, kteří přišli stransparenty, nechtěli rozhodně být anonymní. Ani neviděni. Kdyby autor předtím zabloudil na jejich FB, zjistil by také, že jejich největší úsilí bylo věnované vymýšlení symbolů, transparentů, petic nebo manifestů, které dají Paroubkovi a jeho sympatizantům. Skupina na FB nebyla jen o házení a napadání. Po demonstraci taky nezdrhali do anonymity (anonymní ostatně není ani sám FB), ale diskutovali s těmi politiky, kteří jim neutekli po zdravici do TV a diskutovali hlavně s voliči ČSSD. Je to na FB, dá se dohledat. Nejsou pitomí, ani nevědomí. BTW: co na kamerách vidět moc nebylo, bylo množství sympatizujících demonstrantů středního věku, kteří stáli za těmi mladými s transparenty. Pro šťouraly: nehodila jsem a neudělala bych to, ale tady je jasné, že primárně nejde o to, někoho jen pošpinit. A sdílím názor, že pošpiněni a mnohem hůř, jsme arogancí Paroubka, který nás za to blbé stádo má. Tak se politicky stupidní voliči projevili.
29. 05. 2009 | 21:40

Eggster napsal(a):

stálerebel:
no to je toho, no tak začne totalita, když e hazejí vajička ne na prezidenta, ale na ex-premiéra. a jaká to asi bude totalita? podle toho, co řikal maestro Paroubek, tak to přesně takhle bylo ve 20. letech před nástupem Hitlera. tak kdo to bude tentokrát? a možná si takový pitomý národ s takovýma pitomimá politikama nezaslouží nic jiného, než totalitu. třeba je to takový náš osud. osud pitomců. 80% národa sedí a žvaní o nesmyslech a ten zbytek na ně vydlává a nechá se pěkně oškubávat. blbější lidi jsem fakt neviděl. a takovou pěknou zemi máme ... se divím, kde se vzala s takovým materiálem.
30. 05. 2009 | 00:01

Ara napsal(a):

NoName:

Máš pravdu nepochopil. Možná by se mi to však chápalo o něco líp, kdyby tím vajíčkem dostali i ostatní čeští politici, zvláště ti co jsou momentálně u moci, či ještě nedávno byli. Neboť jak se trefně říká, "jeden za osmnáct a druhý za dvacet bez dvou". Paroubek není dvakrát sympatický především svými styky s temnými lidmi jako jsou např. mafiáni Kočka nebo Ďuričko, takové podivné "přátele" maj ale i jiní čeští politici, a mnohdy ještě horší. Paroubek je taky dost arogantní (aspoň se tak jeví), to ale jiní čeští politici taky, ostatně jakýmsi "vzorem veškeré arogance" nám může být spíše Topolánek nebo Klaus...
Jistě, Paroubek může vadit i svými politickými názory, event. svým nechutným koketováním s komouši či ostudným opuštěním své první ženy, nicméně on momentálně u vládního kormidla nesedí.
Však to co předvedl během své vlády např. Topolánek, bylo víc než ostudné, třebaže ani on ještě není mezi českými politiky ten "nejhorší". On však vajíčkem nedostal.
Každopádně házení čehokoli po někom kdo mi není zrovna "sympatický", nic neřeší, v demokracii je přípustný pouze slovní útok, klidně i ostrý.

Pokud jde o tzv. Dělnickou stranu (nevím kolik v ní vlastně těch "dělníků" je, však krátký pohled na jejich volební listinu vypovídá, že asi dost málo), tak k jejich programu bych možná ani nic neměl, pokud by se ti "dělníci" tak moc nesnažili některé jim nemilé skupiny občanů naházet všechny do jednoho pytle. Ne všichni cikáni jsou paraziti, "škůdci a nepřátelé". Rasová nenávist, xenofobie, to už tu totiž kdysi bylo...
30. 05. 2009 | 00:45

Eggster napsal(a):

Ara
Jenže oni už na cokoliv slovního prostě nereagují. Udělají si průzkum veřejného mínění a ušijí si na něj příští mediální výstup. Problém je v tom, že ten průzkum říká, co má v podvědomí 90% populace. Takže nic racionálního a na tuhle strunu nám pak brnkají, říkají tomu politika a sami si o sobě myslí, že jsou "vyvolenými" a "významnými" politiky této země. Bohužel nejsou profesionálními politiky, ale amatéry a sklouzli k tomu, že už nikoho neposlouchají. Jsou přesvědčeni, že to nepotřebují. Pak dostanou vajíčkem a jsou uražení a diví se. To není žádná totalita, to není žádný útok, tohle byla jen recese, která se díky internetu a sociální síti na něma trochu rozrostla.

Prostě nemají vizi, jsou neprofesionální a jejich obzor končí za hranicemi jejich průzkumů a kupeckých počtů hlasů. A díky nim jsme nestabilní demokracie, ve které člověk neví dne ani hodiny, kdy který pitomý politik zase přijde a začne cosi patlat a všechno rozvrtá, nic nedodělá pořádně, protože než se stačí, coby 100% amatér, zorientovat, už je tady další packal, který zase všechno rozvrtané ještě víc domrví. A na takové blby můžeme klidně házet vajíčka nebo rajčata, to je úplně jedno.

A k té Dělnické straně. To je hnus, který se má okamžitě zakázat. A pokud její představitelé napadají svobodné občany této země a obviňují je z parazitování na sociálním systému a sami jsou soudem odsouzeni za zneužívání sociálních dávek, tak to mluví za vše. Prostě neonacisti ani neokomunisti se tolerovat nemají.
30. 05. 2009 | 01:27

NoName napsal(a):

2 Eggster:

S prvními dvěma odstavci absolutně, bezvýhradně souhlasím. Naprosto přesně popsána současná situace a není třeba jakýchkoliv dalších nákladných studií.

Se třetím odstavcem mám problém. Žiji na sídlišti s cca 6000 obyvateli, z nichž cca 500 je nebílých. Po svých zkušenostech, že bez Hypnogenu už večer několik let neusnu, mi ta DS (a nebo NS) připadá jako nejmenší zlo. Nějaký sociolog by si na mně mohl udělat doktorát, jak se normální člověk pod vlivem okolí mění v... ale co, napíšu to otevřeně, snad to Gumovač nesmaže. Prostě v nácka.
30. 05. 2009 | 08:42

veverka napsal(a):

Fotografie usvědčují Mladé konzervativce

Podle dostupných fotografií napadli shromáždění ČSSD na Andělu Mladí konzervativci spojení s ODS a se Stranou svobodných občanů.
http://www.blisty.cz/2009/5...
30. 05. 2009 | 10:29

Lukáš Dočekal napsal(a):

Pane Pehe, ušel Vám jeden aspekt celého "hnutí": na Facebooku je oněch nyní 54 tisíc registrovaných podporovatelů zcela neanonymních, pokud Facebook navštívíte, uvidíte fotku a jméno každého, kdo tuto formu protestu alespoň symbolicky podpořil. Nejde zde tedy úplně o jakýsi anonymní dav, kterého využívají nějací zakomplexovaní jedinci. Naopak, každý, kdo na Facebooku tuto formu protestu proti politice podpořil, se takto odhalil, jeho přátelé v jeho síti připojení ke skupině "vidí" a můžou si tedy udělat svůj úsudek.
30. 05. 2009 | 11:46

mE napsal(a):

nesouhlasim s clankem a prijde mi to jako prazdne plkani, stejne bezucelne jako hazeni vajicek, jak pise autor...

v tomto pripade mi ani tak nejde uskodit CSSD, ale zasahnout ego pana Paroubka... neberu Vam tedy nazory na "mlade anonymy" (jak jste tuto skupinu krasne zaradil ;) ), ale s myslenkou vajicek souhlasim, ikdyz nepopiram, ze na Andelu to prerostlo v neco uz neunosneho ^^
30. 05. 2009 | 12:38

stále rebel napsal(a):

Víte, „možná pane Dočekale nebo někdo možná někdojiný“, neznám konkrétně FaceBook, ale s poměrně velkou pravděpodobností jste spíše vy zde odhalil svou jednoduchost. Možná jste pan Novák, nemáte rád Lukáše Dočekala a snažíte se mu zde dělat ostudu.
30. 05. 2009 | 12:39

NoName napsal(a):

2 stále rebel + saliven:

Dnes v Otázkách Václava Moravce policejní prezident do puntíku potvrdil moji predikci z 28. 5. t. r. - viz výše - že házení vajíček je pouze přestupek.

Udělejte si obrázek sami, jestli jsem státním úředníkem na svém místě, t. j. dostatečně vybavený znalostmi právního řádu ČR a nebo zda vy máte morální právo horlit na anonymních diskuzích a žádat pro pachatele div že ne smrt. I když podle vás bude policejní prezident stejná modrá špína jako jsem já, že?

http://www.tyden.cz/rubriky...
31. 05. 2009 | 16:49

Jochim napsal(a):

Pane Pehe, jsem rád, že jste si všiml komentáře Václava Klause, i když on komentářů tohoto charakteru měl více i v hodnocení několika předchozích kampaní a nikdo si jich většinou nevšimne a mrzí mne, že V.K. není brán více v tomto kontextu obhajoby demokracie a svobody. Co se týče házení vajec, tak při každém článku, který tuto kauzu komentuje mám pocit, že je něco vyčítáno společnosti to znamená nám všem občanům. Miliony lidí bez ohledu na přiznivce či odpůrce té, či té druhé strany, dnes a denně přichází do kontaktu s politky s jejichž názory nemusí souhlasit (v tomhle případě s politikem, kterého bych jako světový vzor demokracie a jakýkoliv jiných morálních kvalit určitě uznat nemohl)a s ohledem na to, že nikdo neprokázal návaznost na pravici ohledně prganizování těchto útoků, tak tvrdím, že je to problém ČSSD, co se na jejich mítincích děje. Možná špatný vzor, možná je to náznak ohrožování demokracie, ale odkud se bere? Mnoho lidí skřípe zuby, když slyší některé arogancie našich politiků, ale dál si hledí svého a někteří z nich se vyjádří třeba při těch volbách. Po volbách už nikdo mítink neudělá, to už na gulášek pro voliče nezbyde. Kde se vzali ti vaječní "hrdinové", není otázka do společnosti, ale otázka k ČSSD. Oni se musí zamyslet, co se děje. Také by mne zajímalo jestli by zvláště váš komentář byl stejný, pokud by se házelo na stranu topolů.
04. 06. 2009 | 13:38

omega watches napsal(a):

there are many colours choose for omega watches. Including back is transparent let's you see clealy the details of the dial plate. http://www.omegawatchessale...
30. 06. 2009 | 07:37

hrzbq napsal(a):

无名<a href="http://www.sz-hrzbj.cn">深圳搬家公司</a>
<a href="http://www.sz-hrzbj.cn">深圳搬家</a>
<a href="http://www.sz-hrzbj.cn/lhbj...">深圳罗湖搬家公司</a>
<a href="http://www.sz-hrzbj.cn/ftbj...">深圳福田搬家公司</a>
<a href="http://www.sz-hrzbj.cn/nsbj...">深圳南山搬家公司</a>
<a href="http://www.sz-hrzbj.cn/ytbj...">深圳盐田搬家公司</a>
<a href="http://www.sz-hrzbj.cn/babj...">深圳宝安搬家公司</a>
<a href="http://www.sz-hrzbj.cn/szlh...">深圳龙华搬家公司</a>
<a href="http://www.sz-hrzbj.cn/lgbj...">深圳龙岗搬家公司</a>
<a href="http://www.sz-hrzbj.cn/bjbj...">深圳布吉搬家公司</a>
<a href="http://www.sz-hrzbj.cn/gcbj...">深圳装卸公司</a>
<a href="http://www.sz-hrzbj.cn/szdc...">深圳吊车公司</a>
<a href="http://www.wumingbanjia.cn">深圳搬家</a>

<a href="http://www.hrzbq.com">深圳搬家公司</a>
<a href="http://www.sz-hrzbj.cn/szdc...">深圳吊车公司</a>
<a href="http://www.hrzbq.com/szwbcs...">深圳尾板车出租</a>
<a href="http://www.hrzbq.com/szdzgs...">深圳吊装公司</a>
<a href="http://www.hrzbq.com/szbcgs...">深圳搬厂公司</a>
<a href="http://www.wumingbanjia.cn/">深圳搬家公司</a>

万利<a href="http://www.ktwx.cn/">深圳空调维修</a>,提供<a href="http://www.ktwx.cn/ktjxz.htm">深圳空调加雪种</a>、<a href="http://www.ktwx.cn/ktaz.htm">深圳空调安装</a>、<a href=http://www.ktwx.cn/ktcz.htm">深圳空调拆装</a>、<a href="http://www.ktwx.cn/hrktwx.htm">深圳海尔空调维修</a>、<a href="http://www.ktwx.cn/LGktwx.htm">深圳LG空调维修</a>、<a href="http://www.ktwx.cn/xkktwx.htm">深圳新科空调维修</a>、<a href="http://www.ktwx.cn/zgktwx.htm">深圳志高空调维修</a>、<a href="http://www.ktwx.cn/slktwx.htm">深圳三菱空调维修</a>、<a href="http://www.ktwx.cn/dbxwx.htm">深圳澳柯玛空调维修</a>、<a href="http://www.ktwx.cn/glktwx.htm">深圳格力空调维修</a>、<a href="http://www.ktwx.cn/dsjwx.htm">深圳春兰空调维修</a>、<a href="http://www.ktwx.cn/ysqwx.htm">深圳大金空调维修</a>、<a href="http://www.ktwx.cn/wxfw.htm">深圳日立空调维修</a>、<a href="http://www.ktwx.cn/wxbj.htm">深圳松下空调维修</a>、<a href="http://www.ktwx.cn/ktcs.htm">深圳三星空调维修</a>、<a href="http://www.ktwx.cn/khyj.htm">深圳索尼空调维修</a>、<a href="http://www.ktwx.cn/zyktwxcz...">深圳中央空调维修</a>、<a href="http://www.ktwx.cn/xyjwx.htm">深圳奥克斯空调维修</a>、<a href="http://www.ktwx.cn/mdktwx.htm">深圳美的空调维修</a><a href="http://www.ktwx.cn/ktxd.htm">深圳空调清洗</a>....<a href="http://www.ktwx.cn/">空调维修</a>
16. 07. 2009 | 08:36

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Aktuálně.cz Blog · Atapana Mnislav Zelený B Babka Michael · Balabán Miloš · Bartošová Ela · Bavlšíková Adéla · Bečková Kateřina · Bednář Vojtěch · Bělobrádek Pavel · Beránek Jan · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Blažek Kamil · Bobek Miroslav · Boehmová Tereza · Brenna Yngvar · Bureš Radim · Bůžek Lukáš · Byčkov Semjon C Cerman Ivo Č Černoušek Štěpán · Česko Chytré · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Davis Magdalena · Dienstbier Jiří · Dlabajová Martina · Dolejš Jiří · Dostál Ondřej · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořák Jan · Dvořák Petr · Dvořáková Vladimíra F Fafejtová Klára · Fajt Jiří · Fendrych Martin · Fiala Petr · Fibigerová Markéta · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Gargulák Karel · Geislerová Ester · Girsa Václav · Glanc Tomáš · Gregorová Markéta · Groman Martin H Hála Martin · Halík Tomáš · Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hapala Jiří · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Hilšer Marek · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holmerová Iva · Honzák Radkin · Horáková Adéla · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hradilková Jana · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubinger Václav · Hülle Tomáš · Hušek Radek · Hvížďala Karel CH Charanzová Dita · Chlup Radek · Chromý Heřman · Chýla Jiří · Chytil Ondřej J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jelínková Michaela Mlíčková · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kania Ondřej · Karlický Josef · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Pavel · Klíma Vít · Klimeš David · Kňapová Kateřina · Kohoutová Růžena · Kolaja Marcel · Kolářová Marie · Kolínská Petra · Kolovratník Martin · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Koutská Petra Schwarz · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kučerová Karolína · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kupka Martin · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Maláčová Jana · Málková Ivana · Marvanová Hana · Mašát Martin · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minařík Petr · Mittner Jiří · Mrkvička Jan · Müller Zdeněk · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Návrat Petr · Navrátil Marek · Němec Václav · Niedermayer Luděk · Nouzová Pavlína · Nováčková Jana · Novák Aleš · Novotný Martin · Novotný Vít O Obluk Karel · Oláh Michal · Ouhel Tomáš · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Pavel Petr · Pavelka Zdenko · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Peksa Mikuláš · Pelda Zdeněk · Petrák Milán · Petříček Tomáš · Pfeffer Vladimír · Pfeiler Tomáš · Pilip Ivan · Pitek Daniel · Pixová Michaela · Plaček Jan · Podzimek Jan · Pohled zblízka · Polách Kamil · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rakušan Vít · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Reiner Martin · Richterová Olga · Robejšek Petr · Rydzyk Pavel · Rychlík Jan Ř Řebíková Barbora · Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schneider Ondřej · Schwarzenberg Karel · Skořepa Michal · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slimáková Margit · Sobíšek Pavel · Sokačová Linda · Soukal Josef · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Strmiska Jan · Stulík David · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Sýkora Filip · Syrovátka Jonáš Š Šebek Tomáš · Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šoltés Michal · Špalková Veronika Krátká · Špinka Filip · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štern Ivan · Štern Jan · Štrobl Daniel T Táborský Adam · Telička Pavel · Titěrová Kristýna · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomek Prokop · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Tůma Petr · Turek Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Václav Petr · Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Vavruška Dalibor · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Vhrsti · Vích Tomáš · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojtěch Adam · Vojtková Michaela Trtíková · Výborný Marek · Vyskočil František W Walek Czeslaw · Wichterle Kamil · Witassek Libor Z Zádrapa Lukáš · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zima Tomáš · Zlatuška Jiří Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy