Podivný dopis Obamovi

18. 07. 2009 | 10:38
Přečteno 48894 krát
Dopis, který poslala americkému prezidentovi Baracku Obamovi skupina středoevropských intelektuálů a bývalých politiků, včetně Václava Havla, lze shrnout asi takto: Rusko je nebezpečné a jeho vliv sílí, USA se s ním ale přesto snaží sblížit, přičemž podceňují vztahy se zeměmi střední Evropy a svoje strategické priority vidí jinde.

Obama by neměl obětovat sbližování s Ruskem protiraketovou obranu, kterou Bushova administrativa chtěla vybudovat v Polsku a České republice.

Se signatáři dopisu nemá smysl polemizovat o situaci v Rusku. Interpretace toho, jak nebezpečné a rozpínavé současné Rusko je, se liší. I kdyby se ale Rusko vracelo k imperiální politice, otázkou zůstává, zda má sílu vážně ohrožovat své bývalé satelity ve střední Evropě—dnes členy Evropské unie a NATO. Ale budiž, signatáři jistě mají právo vyjádřit své znepokojení.

Dopis je problematický zejména proto, že Obamovi a jeho lidem mezi řádky říká, že jsou vlastně naivkové, kteří zřejmě nevidí ruské nebezpečí a přitom ještě přehlížejí náš región. Spojíme-li strach o marginalizaci zemí střední Evropy s výzvou, aby USA neobětovaly svým vztahům s Ruskem protiraketovou obranu, vyznívá to jako varování před novým Mnichovem.

Z některých našich médií, včetně některých signatářů dopisu, už zaznělo, že Obama se o Evropu příliš nezajímá. Je zde zřejmě jakási obava, že je ve vztahu k Evropě, a zejména k středoevropskému regionu, naivní a lehkomyslný.

Obama ovšem není žádný hlupák, navíc je obklopen zkušenými harcovníky americké zahraniční politiky i znalci jak našeho regionu, tak Ruska. Jaké současné Rusko je, americkému prezidentovi skutečně nemusejí vysvětlovat bývalí politici až ze střední Evropy.

Horší je, když tito politici a intelektuálové de facto naznačují, že Obama ve vztahu k Rusku, a potažmo k našemu regionu, neví, co dělá. Navíc tón výzvy zavání jistou nedospělostí.

USA by se o náš region prý měly starat stejně jako v minulosti, ačkoliv by si člověk mohl myslet, že po dvaceti letech budování demokracie, deset let po vstupu do NATO a pět let po vstupu do Evropské unie by USA přece jen měly mít právo se domnívat, že se o sebe alespoň částečně postaráme sami.

Navíc to, že se USA snaží vést dialog s Ruskem a vtáhnut ho do hry, vůbec neznamená, že hodlají obětovat náš region. A protiraketová obrana s tím vším nemá co dělat.

Zatímco pro USA to byla od počátku jen komponenta rozsáhlého obraného systému, který mohou umístit i jinde, pro jisté části politických elit v Polsku a České republice se stala (zcela nepřiměřeným) testem pevnosti našich vztahů s USA, potažmo testem euroatlantických vztahů—jakoby se tyto vztahy týkaly jen USA, Polska a České republiky.

I dopis Obamovi vnímá svět touto poněkud podivnou optikou, která—při veškeré úctě k signatářům—nepopisuje ani tak skutečný problém, jako spíše ilustruje politický provincialismus zemí našeho regionu, které jakoby si 20 let po pádu komunismu nevěděly rady se skutečností, že už na ně není upřena pozornost světa a že už je USA nechtějí vodit za ruku.

Právo, 18.7.2009

Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

F.Srbek napsal(a):

Výjimečně souhlasím pane Pehe. Muselo to stát hodně přemáhání "postavit" se p.Havlovi.
18. 07. 2009 | 10:44

ODS horší sládkovců? napsal(a):

Křivoústý Vondra také na poli evropské politiky ODS pomáhá, spolu s pilným malým člověkem s velkým, oportunistickým egem, Zahradilem, co s Klausem a KSČM veřejně hanobili poslaneckého kolegu Pilipa a J. Bubeníka, zatímco Kongres USA, "socanská" EU i Vatikán se snažili aby titi vězni Fidéla Castra byli osvobozeni, jsou v nové frakci EP pod jednou duchnou s profláknutými homofoby a nacionalisty polské Právo a spravedlnost a pobaltských nacistických obdivovatelů, budovatelů pomníků SS tamtéž.

Mitrofanov ve svém dnešním komentáři o nich píše:

ODS v nahnědlém přítmí

„Skvělá zpráva!“ raduje se ve svém příspěvku 18letá Inese s dlouhými blond vlasy (vlastní charakteristika: nordická rasa, původ 75% lotyšský, 25% německý, motto: Riga se musí zbavit Nelotyšů).
„Naše nacionalistická strana Tevzemei un brivibai/Latvijas nacionalas neatkaribas kustiba (Za vlast a svobodu/Hnutí za národní nezávislost Lotyšska) vytvořila v Evropském parlamentu novou euroskepickou frakci spolu s nacionalistickými a pravicovými stranami ze sedmi zemí včetně Česka a Polska!“ Inese odpovídá na stejném serveru uživatel Finsterer Streiter (25 let, rasa subnordická, ideologie: nacionální germanicismus): Ta tvoje strana má zajímavé logo, člověk nemusí být velikán ducha, aby v něm uviděl hákový kříž. „Není to špatný, ale jsem zvědav, jestli ti podělaní liberální toryové ví, s kým se válejí v jedné posteli, když ta lotyšská strana glorifikuje jak své jednotky Waffen-SS, tak německý a nacistický vliv v Lotyšsku. Jestli na to přijdou levicový média, tak tu věc s chutí vykuchají.“
Další soukmenovec SwordoftheVistula ale všechny uklidňuje, že co se týče té české a polské strany, je to zaručeně echtovní pravice a nacionalisti. Ano, ano. Poláci jsou z Práva a spravedlnosti a Češi z ODS. V čele frakce stojí Polák Michał Kamiński. V roce 1999 se vydal do Londýna, aby se setkal s Augustem Pinochetem, vyjádřil mu obdiv a předal medailón s matkou Boží.
Měla ODS toto všechno zapotřebí jen proto, že zmínění Lotyši a Poláci jsou zároveň euroskeptici jako naši modří ptáci? ODS se brání zuby nehty, že například zprávy týkající se nacistických sympatií jejích nových lotyšských kolegů jsou pomluvy. Ach, neměli by se to dozvědět citovaní nacionalisté na serveru, zarmoutilo by je to.
Ale oni mají své informace a jsou v klidu. Včetně blonďaté bestie Inese.
Zato homofobii Práva a spravedlnosti nikdo popřít nemůže. Ani Jan Zahradil, který svého času byl spoluautorem poslaneckého návrhu o registrovaném partnerství. Co se dá dělat, účel světí prostředky. Členové a příznivci PiS sice chodí mlátit gaye a lesbičky, ale jinak jsou to kamarádi, že.
A že v prostředí nových lotyšských a polských kámošů bují antisemitismus? No bože, nás přece židovská otázka netrápí. Jen sem tam nejmenovaně pustíme do novin jedovatou slinu, že na přechodném Úřadu vlády se opevnila židovsko-unionistická klika.
Proti podniku, do nějž se dobrovolně zapojila ODS, tvrdě vystoupil Jiří Paroubek. Tentokrát nejde o tradiční plísnění soupeře za kdeco. Argumenty jsou pádné a řeč prohlášení korektní.
Pan J. S. mi napsal: „Dokud ODS nikdo nezkritizuje kvalifikovaněji za ty Lotyše, tak má Paroubek můj hlas, i když mne to nutí jít si nalít panáka, aby mi nebylo šoufl.“ Pokud jde o tohle, nezbývá než souhlasit.

Alexandr Mitrofanov
18. 07. 2009 | 10:52

Jiraak napsal(a):

Brýden.. kolik bylo signatářů teď z hlavy přesně nevím, ale je to jako s LS.. prostě se všichni shodli na jednom znění, není nejlepší, nevyhovuje asi stoprocentně všem, ale je to něco. Je to něco od čeho se dá odrazit, co určuje směr, kterým by se mohla další komunikace vydat a já se domnívám, že komunikace bude pokračovat. Stejně jako bude pokračovat komunikace Obamy s Ruskem. Jen první krok, možná ukvapeně, vzešel ze strany Evropy. A možná ona ukvapenost se může zaměnit s rozhodností. Dát najevo, že nehodláme stát mimo, nebo nečinně přihlížet..
18. 07. 2009 | 10:55

skeptický napsal(a):

Někdo asi zapadá do zasloužené obskurity,a má potřebu by se připomenout.
18. 07. 2009 | 11:21

zipped daughter napsal(a):

Děkuji, pane Pehe, moc děkuji.

Je příznačné, že se České televizi a ostatním pravicovým médiím podařilo zcela utajit, že v tom dopisu jde o US Army v České republice.

Včera celý den jen rozebírali protiruský tón dopisu.

O radaru v ČR ani slovo.

Že jde o Zvací dopis II. český občan nemá šanci se dozvědět jinak než z blogu/ů (!) a Britských listů.
18. 07. 2009 | 11:24

co s Pragováky? napsal(a):

autorovi

Souhlasím.

Hlavní, klíčovou, životně důležitou prioritou Obamy, Obamova týmu a snad každého jen trošku rozumně uvažujícího amerického lídra by mělo být a snad, ikdyž ne vždy vyřčené, je
odvrátit nebo alespoň co nejdále oddálit

finanční kolaps

po uši a všestranně zadlužených a z nezbytnosti stále se zadlužujících USA

kdy závislost na tom, aby si ČLR a ostatní věřitelé

jak tlumočních předsedy Rady EU, premiéra ČR, Topolánka EP a světu sdělil

závisí na tom, aby si tyto stále kupovaly NĚJAKÉ BOMBY a ZBRANĚ (správně dluhopisy).

USA jsou kriticky finančně, tedy i ekonomicky a jako velmoc ohroženy a správně,
ve svém zjevném oslabení, závislosti na milosti ÚV KSČ, zda nezakáže státní bance ČLR kupovat nebo si držet všechny ty americké dluhopisy

USA mají zájen se s Ruskem a ČLR dohodnout, aby jim m.j. pomohly nějak ošetřit jaderný Irán a KLDR.

Nejen "intelektuálové" a expolitici ze ZVACÍHO DOPISU už právem musí spoléhat sami na sebe. Riziko jakéhokoliv skutečného nebo imaginárního vlivu nebo nebezpečí ruského vlivu ve východní nebo dokonce celé Evropě je teď hlavně na nás a na signatářích.
18. 07. 2009 | 11:29

Gru napsal(a):

Jsem poměrně+ překvapen, že mohu slohlasit s J. Pehe, tentokrát mohu.
Mě nejvíc zaujualo plačtivé ujištování signat§řů, že je důvod k panice, nebo%t osud Evropy (ten správný) může spočívat jen v jejich rukou, a všichni ostatní to mohou jen pokazit...
Ti, kdo mají za to, že dopis nevzešel spontánně od signatářů, ale byl objednán, mohou mít pravdu. Nehledal bych ale mezi inspirátory zrovna Bushovy neocons, nýbrž daleko spíš osvědčenou pramáti intervencionismu Albrightovou. která je se svými spoluharcovníky v CFR taky nespokojena a musí mít taky pocit odstavenosti, teď daleko víc než za Bushe, teď přece vládnou demokraté - a nikdo na ni neslyší...
18. 07. 2009 | 11:36

Franta z pastoušky napsal(a):

Milé h pehé,
co když je to tak, že ne každý je ruský kolaborant?
Já se jen divím, že tě z USA nevyhnali sviňským krokem.
18. 07. 2009 | 11:59

zipped daughter napsal(a):

Ten kdo je proti zvaní jakýchkoliv cizích vojsk na své území je "ruský kolaborant"?

To jsou věci.
18. 07. 2009 | 12:04

CortexN napsal(a):

Pane doktore, s Vaším hodnocením toho dopisu souhlasím.
Mimochodem, kde jsou kritiky zástupců pravice o mnohokolejnosti české zahraniční politiky? :-)
18. 07. 2009 | 12:18

Rejpal napsal(a):

Autor blogu

nevidí vztah USA k Rusku stejně jako někteří bývalí představitelé "východních zemí", dřívějších členů nebo satelitů SSSR. Zdá se mi, že tito signatáři už poněkud ztratili smysl pro dnešní realitu.

Z mého pohledu má autor blogu pravdu. Rusko dnes není komunistický SSSR, ale je stále velmoc, s níž chce USA být v míru a pohodě.

Pokud by signatáři byli získali pro svůj názor i některé západní (třeba i bývalé) představitele, asi by jejich dopis byl věrohodnější. Takto se mi jeví jen jako ukřivděný výraz zklamaných lidí, kteří se bili za bývalého amerického prezidenta Bushe a teď osiřeli.
18. 07. 2009 | 12:22

slav napsal(a):

Obavy jsou namístě Rooswelt nás dal za ruskou pomoc proti Japonsku jim na 300 let. Hrází jejich imperiální politiky byli Němci a to tak silnou že s nimi neváhali uzavřít (spojenecký) pakt o neútočení. Když se situace vyvinula jinak než předpokládali tak vzali část Německa a státy patřící do jejich ekonomického vlivu. Teď je krize prozatím se v ní dá žít, nechtěl bych být na straně protikrizových vítězů Z euroasie, ono by se velmi brzy přišlo na to kdo vyhrál.
18. 07. 2009 | 12:31

shipper napsal(a):

Jiří Pehe:
"Dopis je problematický zejména proto, že Obamovi a jeho lidem mezi řádky říká, že jsou vlastně naivkové, kteří zřejmě nevidí ruské nebezpečí a přitom ještě přehlížejí náš región."
To je vaše účelová interpretace, dopis pouze vyjadřuje obavu, aby se střední Evropa nestala obětí "handlu".
18. 07. 2009 | 12:35

veverka napsal(a):

Nazývejme věci pravými jmény,každý kdo zve do své země cizí vojáky proti vůli většiny jejích občanů je vlastizrádce.Bylo to tak za časů Bilakových a Indrových a je to tak i dnes za časů Havlových a Schwarzenbergových.

Stále ostudnější je role České televize,která neuvěřitelně mlží o tom,o co v dopise jde.Že v něm tito pánové v podstatě vyzývají vládu USA aby sem přes odpor většiny Čechů poslali své vojáky se z tohoto ostudného a vlastně už totalitního média občan nedozví.Opět nezbývá než sledovat zahraniční media,případně Britské listy.
18. 07. 2009 | 13:02

Karel Mueller napsal(a):

Pane Pehe,
Vy jste jak houpačka.

Někdy vyplodíte něco neskutečného, jindy je to fakt dobrý. Toto je druhý případ.
18. 07. 2009 | 13:03

Stan napsal(a):

18. 07. 2009 | 13:03

yorick napsal(a):

No, musím uznat, že jde o, podle mého soudu, brilantní vystižení toho v čem je problematické to, že vůbec dopis vznikl, a co hůř, byl odeslán s tou infantilní argumentací, která překvapuje víc u bývalého prezidenta ČR, méně už u lehce zaostávajícího aristokrata. Ano, podepřeli jsme tímto "udáním" to nelichotivé mínění světa o naší politické reprezentaci, že je to takové sebranka nesamostatných práskačů,donašečů a kolaborantů, jedno zda na východ (Klaus, Paroubek), nebo nyní na západ.
Je opravdu skličující, že náš chlév je na tom 20 let po převratu v takovém beznadějném svinčíku. Politická reprezantace je ale spokojena, národ lokajsky mlčí a je mu to fuk, no a političtí vandráci našich časů zakládají jednu stranu za druhou, s rukama sepnutýma k modlitbě, jedním okem upjatým k nebesům a druhým (jak to chameleoni umí) pátrajíce mezi naivním davem, jestli to tentokrát vyjde.
18. 07. 2009 | 13:23

Rozhořčený napsal(a):

Ruska se bát není třeba, jako nebylo třeba se obávat SSSR, pokud by nebyla v zemi zahnízděna Pátá kolona, tehdy pracující pro zájmy SSSR. A že Rusko své zájmy má, je nasnadě - byla by chyba, kdyby ne. Pak teprve by vznikalo nebezpečí pro světovou demokracii. Těch sil, usilujících o svou váhu ve světě je víc než dost... Ale opět. Pozor na Pátou, dnes proruskou kolonu u nás! A byl to,a zřejmě stále je právě Václav Havel, který na tu Pátou kolonu již hned po převratu zadělal a zřejmě ji i nadále svým politickým diletantismem, a především osobními zájmy u nás vyživuje a podporuje.
18. 07. 2009 | 13:45

LEVAK napsal(a):

yorick:ty ruce k motlitbě mají sepnuté jen občas mezi kradením a obohcováním se na úkor národa!!
18. 07. 2009 | 13:48

Nó toto ? napsal(a):

Ták to je něco ,radarovi radaristí prosí o radar kterému zvoní hrana ,před rokem by to nikdo nečekál hlavně ne ti radaroví radaristi . To třebá oslavit.
18. 07. 2009 | 13:48

RA napsal(a):

o tom, že Rusko je nebezpečné není nejmenších pochybností, p. Pehe by přesvědčil až Iskander v jeho kuchyni, možná že ani to ne. Rusko, pokračovatel CCCP nás již jednou vojensky napadlo, novináři jsou v této zemi stříleni, jejich vraždy vesměs nikdy nejsou objasněny, Čečensko bylo Ruskem brutálně z poloviny vyvražděno, Gruzie okupována, nic není pro Rusa problém, co udělala EU ? Napadá mě jen jedno slovo. EU nemá armádu, nemá vůli, Německo už po dohodě s rusy buduje plynovod obcházející Polsko, jediný, kdo má sílu rozpínavost Ruska zastavit jsou USA, i když Obama se svým mesiášským přístupem jde rusům spíše na ruku a nebude mít sílu ani energii . Budovat kompromis s každým není dobrá politika, je to ustupování ze svých zásad, ustupování zlu.
18. 07. 2009 | 13:49

Lex napsal(a):

autor
Střídáte slabší chvilky s těmi světlými. Tento článek není světlou chvilkou, to je světlo samé. Blahopřeji!
A jakoby tomu příjemnému překvapení novin dneska neměl být konec, doporučuji brilantní článek Václava Bělohradského také v dnešním Právu. Po "Nečitelné zemi" je to další mistrovské dílo, které dává příležitost pochopit, jak může vzniknout něco tak ubohého a prostoduchého, jako je "zvací dopis č. 2", o kterém píše pan Pehe.
Hezký víkend! Lex
18. 07. 2009 | 13:53

Lex napsal(a):

Karel Mueller
Byl jste rychlejší, blahopřeji. Vzácná shoda.
Lex
18. 07. 2009 | 13:55

Zbyněk Matyáš napsal(a):

"spíše ilustruje politický provincialismus zemí našeho regionu," Nikoliv, je to provincialismus politiků, krátkozraká optika parciálních zájmů těchto politiků a nabubřelého mínění o vlastní osobě.
18. 07. 2009 | 13:56

Gudka napsal(a):

RA

Jaksi se úplně vytratila původní argumentace, že radarová základna přece NENÍ namířena proti Rusku, ba že s Ruskem nemá vůbec nic společného - že? Zřejmě někdo někdy nemluvil pravdu, buď tehdy nebo teď.

Pokud jde o střílení nmovinářů - to je hrozné, to už je jak za Pinocheta, že ano? - je ještě otázka, kdo je vlastně dal odstřelit, protože novináři se využívají hlavně propagandisticky, a jejich výlov Putinovi neprospívá.

No, pochopitelně je Rusko nebezpečné, dokonce moc, má potvora tanky, letadla, raklety - kdo to kdy viděl? Ty tam jsou časy, kdy to tam měl na povel ožralec Jelcin, ten byl v pořádku, že? I když se k moci prostřílel, poslal tanky proti parlamentu - ale my pravičáci přece máme rádi pinochetovské postupy... No, a ten zdrác¨dce Putin ho odstavil, bez krveprolití - kdo by ho mohl uznávat?
18. 07. 2009 | 14:01

J.Jágr napsal(a):

Vážený pane Pehe,

nestrašíte, pane Pehe? Takové ty Topolánkovy řeči "Lisabon, anebo Moskva". Kde berete jistotu, že Rusko je hrozba? Nemůže se ve vašem strachu obrážet pubescentní, infantilní antiaktivismus? J.Jágr ( svého času sponzor ODS) nedávno zde http://hokej.idnes.cz/citim... uvedl:
"Mně se na Rusku líbí hlavně to, že je svobodné. Víc než Amerika. Tam všichni tvrdí, kdovíjakou mají svobodu, přitom je svazuje spousta pravidel. Pokud v Rusku uděláte chybu, vždycky se to dá nějak napravit. Dostanete další šanci. Zastaví vás na silnici kvůli vysoké rychlosti, ale nepřijede hned deset policajtů jako v Americe, aby vás zatkli. Pokud budete milý, dá se to lidsky vyřešit. Každý někdy udělá chybu.Znám spousty lidí, kteří by v Rusku nikdy nechtěli žít. Může být, já to respektuju. Ale mám jiný názor. jsme všichni Slovani. K Rusům máme blíž než k Američanům. Do nich máme daleko, i když jsme vždycky chtěli být jako oni. Ať si to připustíme nebo ne. V Rusku je mi dobře. I kvůli kamarádům".

Zamyslete se nad tím, pane Pehe. Kolikrát jste Rusko navštívil?
18. 07. 2009 | 14:03

Standa napsal(a):

I mne jste pane Pehe překvapil.
Tak nějak jsem to nečekal, neboť jste členen Občanského sdružení Lípa.cz
Ale sdílím váš názor. Ono když váš předseda obchoduje na Ukrajině a další v Bělorusku, přitom tyto země nemají na zaplacení Ruského plynu, tak se v těchto zemích špatně podniká, že jo.
Jsem ale rád, že poslali dopis na místo návštěvy v USA. Obával bych se vyjádření Schwarzenberga, který už není schopen, ze zdravotních důvodů, říci po sobě tři věty. Hold už mu krátkodobá paměť nefunguje.
18. 07. 2009 | 14:04

J.Jágr napsal(a):

Vážený pane Pehe,

nestrašíte, pane Pehe? Takové ty Topolánkovy řeči "Lisabon, anebo Moskva". Kde berete jistotu, že Rusko je hrozba? Nemůže se ve vašem strachu obrážet pubescentní, infantilní antiaktivismus? J.Jágr ( svého času sponzor ODS) nedávno zde http://hokej.idnes.cz/citim... uvedl:
"Mně se na Rusku líbí hlavně to, že je svobodné. Víc než Amerika. Tam všichni tvrdí, kdovíjakou mají svobodu, přitom je svazuje spousta pravidel. Pokud v Rusku uděláte chybu, vždycky se to dá nějak napravit. Dostanete další šanci. Zastaví vás na silnici kvůli vysoké rychlosti, ale nepřijede hned deset policajtů jako v Americe, aby vás zatkli. Pokud budete milý, dá se to lidsky vyřešit. Každý někdy udělá chybu.Znám spousty lidí, kteří by v Rusku nikdy nechtěli žít. Může být, já to respektuju. Ale mám jiný názor. jsme všichni Slovani. K Rusům máme blíž než k Američanům. Do nich máme daleko, i když jsme vždycky chtěli být jako oni. Ať si to připustíme nebo ne. V Rusku je mi dobře. I kvůli kamarádům".

Zamyslete se nad tím, pane Pehe. Kolikrát jste Rusko navštívil?
18. 07. 2009 | 14:04

RA napsal(a):

Gudka........nepochopil jsem , o co vám jde, odpovídáte na můj příspěvek ? Jestli ano, držte se tématu , takhle to vyznívá, já o koze, vy o voze. O Pinochetovi nikde nepíšu, zkuste vyvrátit mé argumenty, jestli to nesvedete, váš problém.
18. 07. 2009 | 14:07

Lex napsal(a):

grőssling
Myslím, že (ač ho jistě nečetl) p. Pehe odpověděl na Váš (výborný) příspěvek na jeho jiném blogu. Jak jsem napsal výše, nebo lépe řečeno, jak napsal K.Mueller - je to s ním jako na houpačce. A že ho ten dnešní článek musel setsakramentsky bolet, když v něm, chtě nechtě, nezbylo než vykrákat svého guru, samotné zosobnění pravdy a lásky
(ale také humanitárního bombardování, Lucerny a Chemapolu a dalších statečných postojů).
18. 07. 2009 | 14:12

farzej napsal(a):

Ponížena suplika nás níže podepsanych: pán velkomožný Obáma, pote co stě nás ráčil vyškrtnůť z vyplatnych pások CIA a vyradzně stenčiť naše prebendy, obaváme se, že již něbuděme moci s takovů intenzitů diktovať americků moconsků děmokráciu v našom regioně.
Vždy zme s oddanosťů sobě vlastní pečlivě prolézali americke konečniky, slizacky každe svinstvo pochvalili a na zločinech se horlivě podileli. Proto od vas nehezke jednani, že nechavate nas na pospas mistni svoloči a dobytku.
Podepsani: Havel-liška řyšava, Zikmund-liška ryšava, Haidrich, Vondra-řečený křivohub a říšský GMO Swarcmberg.
18. 07. 2009 | 14:16

Gudka napsal(a):

RA

Nemám přece povinnost reagovat jen na vaše argumenty, či je vyvracet, mohu přece přinést i vlastní.
K vašim: oi rozpínavosti Ruksa může být řeč, ovše, až teprve vyřešíéme imperiální rozpínavost dodělávající mocnosti USA. Od roku 1975, kdy jsem vidšl, jak utíkají ze Saigonu, jak visí na podvozcích vrtulníků a utíkají před vesničany ozbrojenými puškami, mi bylo jasné, proč si sověti mohli dovolit nás v r. 1968 obsadit. Na tuto sesychající se mocnost se spoléhat nelze. Od té doby se dokáže vytáhnout tak jen na malé státy do 40 milionů obyvatel, kjterí jsou nejdříve vyčerpány letitými sankcemi. A to za vydatzné pomoci ostatních.

A teď znovu: úplně se zpomíná, že původní (asi lživý) argument radaristů zněl, že radar nemá být proti Rusku...
18. 07. 2009 | 14:19

stále rebel napsal(a):

Pokud necháme bez povšimnutí, že sem někteří jedinci budou zvát Amíky, musíme demokraticky tolerovat jiné, kteří sem budou zvát Rusy nebo Číňany. Jinak se domnívám, že podobné jednání je naprosto nepřijatelné a rozhodování v oblasti naší zahraniční politiky patří do rukou demokraticky zvolených (pověřených) zástupců a ne samozvanců, kteří se díky svým charakterovým vlastnostem těší zájmů a podpoře některých skupin lobbyistů.
18. 07. 2009 | 14:28

Karel Mueller napsal(a):

Lex:
Díky :-).
18. 07. 2009 | 14:31

Čehona napsal(a):

stále rebel
demokraticky máte pravdu, ale přesto mít tady Američany, Rusy a Číňany nebude totožné. A to je právě skryté poselství toho, co činí Havel. Ten Havel, který je posměšně nazýván humanitárním bombarďákem a který tuší, ža taková humanita bude použitelná i jinými letadly než jen těmi z Aviana.
18. 07. 2009 | 14:36

RA napsal(a):

Gudka........bohužel, USA naši zemi nikdy vojensky, na rozdíl od CCCP , jehož pokračovatelem je putinovské Rusko, nenapadly. Naopak, stály u vzniku našeho státu , stály na naší straně ve druhé svět. válce. Co se týká radaru, má sloužit proti útočícím raketám, zda budou z "mírumilovného" Ruska, nebo Iránu, není podstatné, nebo byste ty ruské nechal proletět ? O Rusku a ruské okupaci našeho státu očividně víte hodně málo, když to napíši slušně, ale asi to byla vina našeho postbolševického školství .
18. 07. 2009 | 14:39

Ivan Hochmann napsal(a):

Mueller,Lex :dík.

Pane Pehe všímáte si jak se na vašich slintech slézají ony davy?
Není zde o čem diskutovat,takže sbohem,ale přec si neodustím jednu invektivu.

Obama na mě působí (od počátku) jako nastrčená figura.Nebudu zde rozvádět kdo je principálem panoptika tahajícího za nitky.
Jen podotýkám,že mě štvou lidi,kteří vědí která bije a přesto přikládají polínka pod kotel zhovadilostí.
Jako Vy pane.

Ivan.
18. 07. 2009 | 15:10

Vico napsal(a):

Není to poprvé, co autor polemizoval s V. Havlem. Proto mne zase až tolik nepřekvapil.

Na Havla mám už roky vcelku konstantní názor a každá jeho další aktivita mě v tomto názoru jen utvrzuje. Je v pozici slavného kouzelníka, který umí o kouzlení poutavě mluvit, ale ve skutečnosti kouzlit neumí. Není mu to dáno. Umí však být imaginárně absurdní. Nejen ve svých hrách, ale hlavně ve svém konání.

Mimo jiné dal slovům pravda a láska jiný význam,než-li předtím tato slova měla. Z české kotliny takových slov známe více i podivných slovních spojení. Například vzájemně se vylučujícího -Bojovníci za mír-.

Havlovská srdíčka se většinou teď objevují na dost divných dopisech a výzvách.

Jediné, co funguje na sto procent je polibek smrti. Teď, co v politickém hospici dokonává Bursíkova SZ, se přízeň pana exprezidenta zaměřila na stranu pana knížete. Jeho podpis pod "zvacím dopisem" může být problém. Už vidím, jak vajíčkoví kaliči z LN a MFDnes svolávají na neděli mimořádnou pracovní poradu.

Jinak se připojuji k Lexovi s doporučením přečíst si Václava Bělohradského v sobotním Právu, které už dávno není rudé.
18. 07. 2009 | 15:13

stále rebel napsal(a):

Pro Čehona.
Havel byl humanista možná před rokem 89, dnes je to nástroj amerických neokonů a Izraele a má to k humanitě velmi daleko. S tím srovnáváním USA, Rusko, Čína je to ještě složitější, protože je rozdíl mezi USA Bush a USA Obama. Bohužel z lepšího může být za pár let horší a naopak.

Poznámka závěrem. Pokud jsme demokratický stát, na zahraniční politice bychom se měli dohodnout společně, kdyby zde vládla totalita, byl bych k individuálním akcím tolerantnější.
18. 07. 2009 | 15:27

Gudka napsal(a):

RA

Docela irelevantní,. ostatně Rusko bylo ve druhé válce na naší straně taky...

Neobávám se napadení ze starynb Ruska, ani zua¨´e strany USA, ale o tom, kdo je expanzivní a agresivní snad hovoří statistika posledních 20 let jasně. Nechci být zatažený do ozbrojeného prosazování cizích zájmů ... mimo jiné pamatuji nejen okupaci sovětskou, ale ještě i tu předchozí... co to jako má být za argument??

Rusko není žádnou hrozbou pro Českou republiku. Jen odmítá poslouchat pokyny z Washingtonu. Což je vysoce sympatický rys. Je dobře, že takové země existují. Na nich se rodí nová éra mulipolárního světa.
18. 07. 2009 | 15:35

Béda napsal(a):

RA,

Tak to vidíte, RA. SSSR nás, ač členy Varšavského paktu osvobodil a na základě zvacího listu kolaborantů s mocností proti vůli obyvatel okupoval.

USA přispěly k našemu osvobození od SSSR a možná se nás chystají na základě zvacího listu proti vůli většiny obyvatel - i když jsme členy NATO a EU okupovat.

Jak se ta historie opakuje.
18. 07. 2009 | 15:41

také kecal napsal(a):

Ti, podepsaní z česka udělali to, co byli zvyklí dělat povětšinu svého života. Zrazovat Českou (dříve Československou) republiku v cizích zájmech. Stačí se podívat, kdo to podepsal a je to jasné. Jen na okraj. Jak si vůbec dovolí hovořit za občany tohoto státu. Je to jednoznačně vlastizrada a u bývalého "expresidenta" velezrada.
18. 07. 2009 | 15:47

Béda napsal(a):

Béda,

oprava: SSSR nás osvobodil a ač členy Varšavského paktu na základě zvacího listu...
18. 07. 2009 | 15:56

Béda napsal(a):

Ještě jedna věc zde nebyla zmíněna:

Soustavným vyhraňováním se vůči ruské velmoci (jaderné a surovinové) plníme díky různým Vondrům, Havlům a Schwarzenbergům ve prospěch Rusku konkurenční velmoci roli nesvéprávného mouřenína, který naši zemi zavléká do role potenciální nárazníkové zóny, předsunutého válčiště, rozbíječe integrace EU.

Namísto vlastního prospěchu, nalézání kompromisu a dobrých vztahů se zeměmi, na kterých jsme závislí plníme v zájmu cizích lobbistických center roli nesvéprávného poskoka a rádoby sebevraha.

Země na západ od českých hranic, ač nepoměrně ekonomicky a politicky významnější, nic takového nečiní a udržují s velmocemi pragmatické vstřícné vztahy.
18. 07. 2009 | 16:26

A.T.M. napsal(a):

Ještě před deseti lety psali naši milí, krásní a vzdělaní pisálkové o tom, že Rusko patří již mezi druhořadé velmoci. A tak náhle nám zbytnělo, asi, že si udělalo pořádek na hranicích s Gruzií. Ovšem to by udělala každá velmoc, i třetího řádu. Nebylo by lépe jej postupně zapojovat do evropských struktur? Vždyť na opačném konci subkontinentu žije několik miliard Aziatů.
A to vše namísto psaní zvacích dopisů komukoliv?
18. 07. 2009 | 16:46

grőssling napsal(a):

Zdravím kolegu diskutéra Lexe,

dovolím si zopakovat co jsem tu napsal v dikusi pod článkem pana Hvížďaly "Obamův svět", před pěti měsíci.

Obamův svět.
Správně to pan Hvížďala napsal. Dnešní svět už totiž není světem pana Hvížďaly, je světem lidí, kteří jej vidí jako Obama. Nástupcem burana, kterému se smáli lidé po celém světě, byť mu salutovaly čestné stráže, je člověk úplně jiného ražení. Snad vydrží. Ten předchozí předvedl, že takhle to nejde a zavlekl stovky milionů lidí na celém světě přinejmenším do existenčních problémů, pokud jich miliony nepřipravil rovnou o život.
Obamův nástup je také poselství pro naše primitivy a nedovzdělance. Svět je příliš složitý, než aby mohl být řízen bez konsensu. Zdvižené prostředníky proti politickému soupeři jsou metodami buranů na odchodu do minulosti.
Není náhodou, že v žádných hlavních českých médiích nebyl zveřejněn Obamův inaugurační projev. Všude, včetně Neaktuálně-aktuálně.cz, nám jenom napsali co si o projevu máme myslet, jako za starého dobrého Kojzara v Rudém právu.
Ve všech těch pravicově rigidních listech totiž z něj dostali kopřivku a věří, že to je jenom obvyklé bla, bla, bla ( http://www.blisty.cz/2009/1... ), je jenom potřeba počkat, než kopřivka přejde a bude zase dobře. Pokud by podobný projev pronesl náš politik, byl by prohlášen za bolševika a rozcupován médii. Ono to už ale tak bývá, že silné osobnosti, které přicházejí s novým pohledem na svět ( ať už pozitivním nebo negativním ) sdělí společnosti svoji vizi a potom ji tvrdošijně naplňují. Dost často si lidé o těchto vizích myslí ale zase bla, bla, bla. Dost často později nestačí litovat, že lépe nenaslouchali.
V Čechách, pokud nějaká charizmatická osobnost přijde se světovou myšlenkou, je zahubena. Proto většina Čechů spíš opakuje to co k nám přinesou nejsilnější větry a slyšené opakují, ke své škodě, ještě hodně dlouho poté, co již dují větry jiné.
18. 07. 2009 | 16:58

grőssling napsal(a):

Dopis, jehož vznik nejspíš režíroval exprezident Havel a produkčního dělal pan Vondra je ukázkou toho jak to dopadá, když řečeno IT terminologií politik ztratí kompatibilitu s převažujícími procesy.
Přitom smutný příklad Maďarska, které se nemůže ani po 150 letech otřepat z kruciálně chybných zahraničněpolitických rozhodnutí by měl být i pro nás varováním.
18. 07. 2009 | 17:07

babka napsal(a):

Občan Havel "přikuluje"? Kde jsou ty doby, kdy psal ta svá dramata a nepotřeboval cizí scénář. Na stará kolena teď bude pro mne Indra2.
P.S. Že by tryskový ambasador Žantovský žádnou roli nedostal?
18. 07. 2009 | 17:39

Petr z Tábora napsal(a):

Pane Pehe, souhlasím s mnohými skutečnostmi uvedenými ve Vašem příspěvku, ale nesouhlasím se závěrem "podivný dopis".Já osobně vítám, že se zmiňovaní pánové ozvali tímto způsobem i když třeba někteří z nich nejsou mými politickými oblíbenci. Naprosto sdílím jejich obavy.
Pan Obama je jistě obklopen vynikajícími odborníky, ale je na něm, kterou z variant postupu vybere v konkrétním případě.Příklad Iránu dokazuje, že je někdy úplně mimo realitu a nechápe co na některé režimy platí.
18. 07. 2009 | 18:13

RA napsal(a):

Bédo.......ty jsi snad opilý , jinak bys nemohl psát tyhle bludy. Byl by ti znám rozdíl mezi spojeneckou smlouvou a okupací sovětského stylu, t.j. noční příjezd tanků. Tak se konečně prober a sundej rudé brýle.
18. 07. 2009 | 18:24

RA napsal(a):

prezident Obama působí dojmem Neználka v Říši divů. Nedivím se některým, že z jeho jednání pociťují obavy. Uzavírat kompromisy s kdekým nebývá většinou zdravé , např. kompromis vraha s jeho obětí , kompromis teroristy s napadeným, kompromis okupovatele s okupovaným. Ono jen to předvádění před kamerami také není vše.
18. 07. 2009 | 18:31

Zbyněk Matyáš napsal(a):

Dnešní pragováci jsou v zásadě stejní fanatici jako ti před 41 léty. A ty floskule typu "prezident Obama působí dojmem Neználka v Říši divů" svědčí o neználkovství, nikoliv prezidenta USA, ale jeho okecávačů.
18. 07. 2009 | 18:54

aram napsal(a):

RA
Béda a opilý? To zřejmě vy nechápete psaný text.

Byla mezi ČSSR a SSSR spojenecká smlouva (Varšavská)? Byla.
Existoval zvací dopis? Existoval.
Došlo na základě tohoto dopisu k okupaci? Došlo.

Je mezi ČR a USA spojenecká smlouva(NATO)? Je.
Existuje zvací dopis? Existuje.
..... Lze jen doufat, že pokračování nebude.

Jaký je v tom rozdíl? Že se dá USA víc věřit? Máte jistotu nebo pouze zbožné přání?
18. 07. 2009 | 18:58

Gudka napsal(a):

Názory politických archiválií jako jsou Havel či Walesa mi nepřipadají vůbec jako záruka nějakého bezpečného řešení.
18. 07. 2009 | 19:05

patrman napsal(a):

Pan Peha osvetlil radu pricin, ale myslim si, ze neco zapomnel.Kde je Havel a spol. se svou vizi spolecneho souziti vsech narodu-proc najednou utoci na Rusko, kdyz pred tim chvalil Gorbacova.Mne muze byt osud Rusko lhostejny, ale neni- i tam ziji lide jako my ale na rozdil od nas nekolik staleti vzdy v bide. Rusko za celou historii bylo izolovana zapadem a
hlas ruskeho statnika nikdo nebral na vedomi az
teprve kdyz meli atomovou bombu.
Havel lepe Vondra asi sleduji - omezit opet Rusko, aby se nemohlo vyjadrovat k svet.udalostem, zejmena aby se nepletlo do str.vychodu a tam rozhodovali vyhradne lide
jako Kiessinger,Albrechtova atd
18. 07. 2009 | 19:35

PES napsal(a):

Signatáře "dopisu" by měli soudit za vlastizradu !
18. 07. 2009 | 19:45

Novotny napsal(a):

Politik by mel znat historii.Jak videt ani Havel a spol najednou zapomina-proc kdyz je Rusko slabe, tak je vse v poradku, ale zapad muze byt silny a muze mit zakladny kolem Rusko, ale kdyz chtel Chruscev v sedesatych letech umistit rakety na Kube, tak hrozila nove strasna atomova valka.
A dnes ma Rusko byt sticha, kdyz kolem dokolo ma nepratelske zeme s ucasti NATO- proti komu je vubec NATO- ze by jen proti Iranu, ale koho Iran ohrozuje.
18. 07. 2009 | 19:46

max napsal(a):

pane Pehe, čtete ty komentáře pod vaším blogem? Píšete pro Právo, ale ty komentáře mi z velké většiny připomínají trochu jiné Právo, a sice to Rudé.
"Vlastizrádci", "Kolaboranti", atd.

No, s pány Havlem,Schwarzenbergem a Vondrou jsem v mnohém nesouhlasil a nesouhlasím,ale vždy měli a budou mít můj respekt.
Na rozdíl od těch,kteří nyní svým hulvátstvím a buranstvím zahlazují svoji dřívější (ale i současnou) zbabělost a hloupost.
I kdyby tento dopis neměl žádné "hmatatelné" důsledky a vypadal trochu "podivně" (což je možná faktum), tak alespoň upozornil včas na problém. Jeden Schroeder pracující pro Putina snad již stačil.
P.S.: Jiná věc je,že je tímto trochu obcházena EU a NATO. Jenže nám se toto stávalo a stává též často - viz Sarkozy.
18. 07. 2009 | 20:12

Béda napsal(a):

max,

dobře, že jste na to narazil. Celá ta kulišárna s americkou základnou byla od samého začátku záměrným obcházením NATO a EU. Jen si vzpomeňte na chronologii celého případu.

A končí to novým zvacím listem - tentokrát nikoliv adresovaným do SSSR ale do USA. A tehdy i tentokrát jej adresovaly marginální zájmové skupiny bez toho, že by k tomu měly demokratický mandát.
18. 07. 2009 | 20:31

Kritik napsal(a):

Pěknýčlánek.

Signatáři dopisu jasně ukázali kdo jsou a jak jim nesmírně vyhovuje bipolární svět plný nenávisti, válek a zastrašování.

Měl by se dostat do učebnic jako odstrašující příklad lidské nenávisti.
18. 07. 2009 | 20:40

jarpor napsal(a):

Béda

"Celá ta kulišárna s americkou základnou byla od samého začátku záměrným obcházením NATO a EU. Jen si vzpomeňte na chronologii celého případu."

No, tak si myslím, že zavzpomínat by měl především autor tohoto výroku...

Jak zde sbírali houby Amíci v Brdech, kdy všichni, kromě "vyvolených" věděli prd...
A ti vyvolení to neřekli ani doma...

Hezký večer
18. 07. 2009 | 20:45

RA napsal(a):

ono je to celé také o tom, zda je naše republika ještě plnoprávným státem, jenž může sám uzavírat mezinárodní obranné smlouvy, např. , nebo už jen poddaným územím EU /čti Německa/, zbaveným jakéhokoliv nároku o sobě rozhodovat. Ano, proběhne opět dělení východní Evropy mezi Německem a Ruskem, jako se již stalo v minulosti, bude hodně záležet na vůli obyvatelstva, kam se tenhle stát dostane /jako s nástupem komunismu u nás /.
18. 07. 2009 | 20:56

max napsal(a):

to Béďa:

mezi "zvacím dopisem" a tímto vidím obrovský rozdíl (mimochodem tento dopis Obamovi podepsal i bývalý polský levicový prezident, kandidát na šéfa NATO Kwasniewski), v tom s vámi nesouhlasím.
Tento dopis je otevřený, podepsaný a hlavně podpořený argumenty (o osobách signatářů nemluvě). Byl citován předními médii (New York Times, Economist, atd.) a je o něm vedena polemika.
Srovnáváte nesrovnatelné.

Hezký večer
18. 07. 2009 | 20:58

vlk napsal(a):

Když jsem na jiném blogu konstatoval, že žádná oficiální česká politická reprezentace , včetně betonových komoušů Goottwalda a Novotného,neměla za potřebí psát podobně devotní dopis svým hlavním spojencům a že jde o zvací dopis po dvaceti letech vyrhli se na mne pravověrní... A co prý jsem si to dovolil srovnávat Jeho Jasnost knížete s Antonínem Novotným...
No on tady skutečně zásadní rozdíl je. Tonda Novotný byl dost determinovaný komouš. Nízkého vzdělání.Nicméně když za ním přišel Chruščovův emisar, že by bylo na čase,a by u nás byly ruské základny, vyprovodil jej ze dveří.Totéž udělal následně Brežněvovi. proto, TAKÉ, zaznělo koncem ledna 68 Brežněvovo notoricky známé - eto vaše dělo.
Pánové Havel ,Schwarzenberg a Vondra vidí Evropu roku 88. Vidí tankové divize Rudé armády ve výchozích pozicích v okolí Mukačeva. nějak jim unikl současný stav věcí. SSSR přestal existovat,mezi Ruskem a ČR dnes leží dva suverénní cizí státy, z nichž jeden má 60 milonů obyvatel a ten druhý je členem NATO,kde platí článek 5 Washingtioonské smlouvy.
V Rusku nevládne bolševik , ale trvdý kapitalismus.

Snad nejlépe celou situaci okolo toho devotního dopisu vystihují dva citáty. Vlastně tři citáty dvou mužů.
Prvních dvou s e dopustil včera u Veselovského na ČT2 Eric Best. věřím, že představovat toho pána pubiku netřeba.
Nejspíš nebudu citovat úplně přesně , ale významově přesně.
Citát první:
Dopis je psán politiky, jejichž zahraniční politika měla jen jediný rozměr a nejsou s chopni d alšího.
Citát druhý:
Měli by si uvědomit / ti jednorozměrní politici/, že daleko větší priorit pro USA než mají vztahy k Rusku mají dnes vztahy k Číně!

Dalším citátem ,ušitým na tuhle situaci je už drahně let starý výrok Clintonova hlavního vyjednavače se Srby - Holbooka,kterýmukázal Srbům,co je vlastně čeká.
Sdělil jim tenkrát:
USA si nevybírají své nepřátele podle svých přátel, ale své přátele podle svých nepřátel!
Zřejmě tenkrát v nadšeném souhlasu s humanitárním bombardováním čeští autoři tenhle výrok, vevšeobecném nadšení a jásotu přehlédli.
Proto dnes cítí potřebu psát poníženou supliku.

a kladu si otázku, proč senenašel žádný intelektuál z Finska,nemluvě už o Rakousku nebo Švýcarsku, Lucembursku nebo San Marinu,cítící potřebu přičinit svůj podpis?
Že b y si Finové vážali své samostatnosti a suverenity daleko méně než my? Nebo že by byli hloupější než pan Vondra?
Odpovědi ponechávám jaknalaskavém čtenáři, tak na náboženské policii. pro tu mám ještě drobný vzkaz. Soudím, že Václav Klaus bude, naprosto vyjímečně, souhlasit s panem Pehem.
18. 07. 2009 | 21:00

RA napsal(a):

pro Vlk........Švýcarsko nepřeválcovaly ruské tanky, že, a jaksi leží více na západě, to jste zřejmě opomněl. Další věcí je, že v demokracii může psát dopis každý každému, i když není zrovinka ve funkci /ale vylezl momentálně z politického hrobu, jak inteligentně děl náš nejslušnější politik /. Ten dopis byl podepsaný, podpisy dotyčných zveřejněny /podpisy bývalých politiků z několika východoevropských zemí/, a má určitě nějaký dosah , jinak by se o tuto věc nezajímalo jen u nás tolik lidí. V další věci jde také o to, jestli novému rozměru Obamovy politiky bude hlavně rozumět prezident Putin, o čemž vážně pochybuji. Kdyby tomuto způsobu uvažování byl nakloněn, nemohl by vybombardovat Groznyj plošnými nálety. Dnes je Paroubek a jeho šibalové proruskou pátou kolonou u nás , za chvíli si bude jezdit k Putinovi pro rady jako Gotvald ke Stalinovi, asi ho za to čeká nějaké teplé místečko v Gazpromu, bude mít asi kancelář společnou se soudruhem Schrederem.
18. 07. 2009 | 21:15

Zbyněk Matyáš napsal(a):

max:
"Tento dopis je otevřený, podepsaný a hlavně podpořený argumenty" Jako před 41 léty. Prostě pragovácký dopis.
18. 07. 2009 | 21:15

Zbyněk Matyáš napsal(a):

RA:
"v demokracii může psát dopis každý" To mohli pragováci už v 1968.
18. 07. 2009 | 21:17

max napsal(a):

to zbyněk m.:
to snad nemyslíte vážně...
Pokud ano,sorry,ale vyvracet to nemá smysl.
18. 07. 2009 | 21:23

RA napsal(a):

Zbyněk Matyáš.......a vy si opravdu myslíte, že rusové sem vlítli kvůli podpisům 99 pragováků ? To jste dosti naivní.
18. 07. 2009 | 21:24

Jozef napsal(a):

Taka je doba.Podivna.
Ak je kral nahy alebo lotor,sam to svetu vykrici.
"I dopis Obamovi vnima svet touto ponekud podivnou optikou,ktera...ilustruje politicky provincionalismus"
Stryko Sam a jeho infantilne decka za rucicku.
Definicia 20 rokov slobody a demokracie v plnej parade.

Podpredseda vlady Vondra,zbadajuc Entropu,umelecke dielo svojho priatela - zbledol a siel z koze vyskocit.
Statna objednavka znela:spajat narody v europskom dome.Vondrov priatel ako reprezentant statu chcel urazat a urazil.V tej najvhodnejsej dobe na vhodnom mieste.

Predpokladam,ze ta ista osoba,precitajuc infantilnu dramatizaciu nuklearnovojnovej objednavky javila podobne znamky spokojnosti.
"Obamovi a jeho lidem mezi radky rika,ze jsou vlastne naivkove","Obama ovsem neni zadny hlupak,navic je obklopen zkusenymi...";"Navic ton vyzvy zavani jistou nedospelosti"

Ale McCaine to o Obamovi nevravel mezi radky,on to vravel na plne usta.A kazdy dobry pozorovatel vie,ze aj skuseny McCaine je v zahranicnopolitickej oblasti vo velkej miere pologramotny,znaly len realnych majitelov moci a vplyvu.

Taka je doba.Divna.Ti,ktori maju plne usta slobody, babkam prisudzuju mudrost a moc kralov a faraonov rise.
A ikony "novych demokracii" z nicoho nic,na plne usta biju sa o to,aby neskodne zariadenie proti Korey a Iranu ostalo zbranou proti imperialistickemu Rusku.Robia idiotov z analytikov,obcanov i zo seba.

"ze se USA snazi vest dialog s Ruskem a vtahnout ho do hry,vubec neznamena,ze hodlaji obetovat nas region"
Ak by to malo tak pokracovat,zanedlho kupi Cina cele USA aj analytikmi CIA.
18. 07. 2009 | 21:32

aram napsal(a):

18. 07. 2009 | 21:32

Béda napsal(a):

RA,

nedemokrat Putin válčí na ruském území a demokraté z USA válčí ve třech cizích státech a současně se chystají k útoku na čtvrtý.

Nedemokrat Putin neobkličuje USA a demokraté z USA dlouhodobě obkličují Rusko.

Přitom Putin je obviňován z útočné konspirace vůči členským státům NATO a USA jsou považovány za nositele Trvalé svobody.
18. 07. 2009 | 21:37

Hurá napsal(a):

Souhlas, pane Pehe !
18. 07. 2009 | 21:39

Gudka napsal(a):

Bédovi
nemá moc enu se přít s absurditami takového RA.
Dopis těch politických archiválií je jasným pozváním, pochopitelně nikoliv zvlastní iniciativy, nýbrž objednaný, stejně jako byl ten pragovácký.
18. 07. 2009 | 21:41

vont napsal(a):

PEHE
zkuste to bez pehecích vlastností, zkuste to bez jednostranné optiky a zkuste to jako nezaujatý člověk a obyčejný občan s českým pasem. Možná když to zvládnete budete zde přijatelnější nejen pro lidičky ale i pro další vrstvy ze spektra politického panoptika v prostoru Čechy a Morava.
PEHE zkuste to, váš starý pehecí styl je tu všem na obtíž, i když to nedávají znát.
Doufám, že to zvládnete.
18. 07. 2009 | 21:42

vlk napsal(a):

RA
nevím jestli nad vaší odpovědí se mám smát nebo brečet...

Ano ,Švýcarsko je dále na západ a ruské tanky tmnikdy nebyly. Za to ve FInsku ano. A v Rakousku také. Dodnes na to vzpomínají . V obou státech. A rozhodně by si to nechtěli zopakovat. Tohle bylo ono hlavní sdělení. Vybral jste si Švýcarsko. Gratuluji.
ANo v demokracii si každý může psát co chce.Nikd e nikomu to právo neupírám. Nicméně jako občantohle státu mám právo na to abych považoval určitý dopis za devotní a pokleslý. Že ho Vondra zveřejnila podepsal na devotnosti toho písma nic nemění.
starost o to , zd a Putin porozumí Obamovi bych nechal Putinovi a Obamovi. a bombardování grozného? asi zapomínáte , že Grozný s okolím je a byl integrální součástí s tátu, který je mezinárodně uznaný, má mezinárodně uznané hranice. Ten stát s ejmenuje Ruská federace. Jedna část s e násilím chtěla odseparovat. Resp. určitá část obyvatelstva chtěla tu část odesparovat.Pro takové případy má každý normální stát armádu. Včetněletectva. Aby bránil svou územní celistvost. Tak ji holt použil.
Je to v souladu s mezinárodním právem a zvyklostmi. V yholt jste zvyklý na humanitární bombardování cizího státu bez vyhlášení války.
Jetslije Paroubek ruskou pátou kolonou netuším. rozhodně zatím neměl potřebu požadovat po Rusech, aby tad y zřidili vojenskou základnu. A věřím, že ho to nenapadne aniv budoucnu..
Ke Schoederovi.Vadí vám, že sedí v naftařské firmě nebo , že sedí v ruské naftařské firmě? Pokud to druhé, pak soudím, že kdyby seděl v šefovském patru RBritisch Petroleum nebo lépe Exxon Mobile ,bylo by vše ok?
Uniká mi rozdíl.
My vlastní ropu aplyn skoro nemáme. Takže vždycky budeme fatálně závislí na dodavatelých. Můžete uvést příkaldy,kdy dodavatelé ze západu , vmonopolním postavení jednali jinak než bud e jednat Gazprom? Jistě to pro někohojako vy bude brnkačka.
18. 07. 2009 | 21:49

Zbyněk Matyáš napsal(a):

RA:
.......a vy si opravdu myslíte, že Američané sem vlítnou s radarem kvůli dopisu dnešních pragováků ? To jste dosti naivní.
18. 07. 2009 | 22:03

Sal napsal(a):

Již nějakou dobu mám vleklý pocit, že schopnost vizionářství hochů "signatářů" se zarazila u berlínské zdi a nepřekonala ji. Ta permanentní potřeba "zbrojení" je zarážející a hodna 5O. let minulého století. Už by to chtělo jinou perspektivu. Láska a pravda ťukají kladívky do stěny, která už, dle mého soudu, nestojí.
18. 07. 2009 | 22:11

Gudka napsal(a):

Ostatně Havel je první oficiální představitel našeho státu, který byl obviněn z válečných zločinů. Americká asociace právníků a další organizace a renomovaní právníci z Ameriky a Evroppy (více než 120 subjektů) podali v r. 1999 trestní oznámení k Mezinárodnímu trestnímu tribunálu na některé představitele států NATO, mezi nimi na Havla, a to kvůli zločinům podle článků 18.5 a 18.1 Statutu, jelikož se podíleli na:

(a) svévolném zabíjení

(c) svévolně způsobeném velkém utrpení a/nebo vážném poškození těla a zdraví
(d) extenzivní destrukci a přivlastňování majetků, nezdůvodnitelným vojenskou nutností, jakož i dle článku 3 Statutu porušili zákony a zvyklosti při vedení války, mimo jiné:

(a) nasazení toxických zbraní a jiných zbraní uzpůsobených navozovat zbytečné utrpení

(b) svévolnou destrukci měst a vesnic, nebo devastace nezdůvodnitelné vojenskou nutností

(c) útok a bombardování nebráněných měst, vesnic, obydlí a budov

(d) uchvácení. destrukce či svévolné poškozování institucí sloužících náboženství, charitě a výchově. uměním a vědám, historických památek a uměleckýžch děl...

Trestní oznámení bylo Tribunálem, aktuálně stojícím v žoldu USA, samozřejmě odloženo - avšak nemohlo být zrušeno či zamítnuto. Pořád existuje. Jistě přijde doba, kdy bude na pořadu dne, třeba i už in memoriam...
18. 07. 2009 | 22:13

RA napsal(a):

pro vlk...zajímavý názor, takže bobardování vlastního obyvatelstva je podle vás OK ? Neměli jsme tedy dle vás bobardovat Bratislavu ? To, že pisatelé dopisu upozorňují na skutečnosti, které důležité jsou, mě nijak devotní nepřipadá , je to zkrátka upozornění. To, zda Schreder vw své funkci zastupoval německé voliče, nebo ruský plynařský koncern, to je na uvážení jeho voličů a jeho svědomí, vypadá to jako taková forma úplatku za prosazení severní cesty plynovodu, který obejde Polsko. O Paroubkovi si nedělám iluze, za pár šušní udělá cokoliv . Co se týká Finska a Rakouska, tyto země jsou stabilizované a jsou pevnou částí /na rozdíl od nás /západní Evropy, proto asi ten pocit ohrožení je v nich slabší, a také v nich neexistuje silná proruská pátá kolona, jako je to u nás.
18. 07. 2009 | 22:13

Gudka napsal(a):

RA

To, že plynovod obchází Polsko, je známkou serióznosti ruského partnera, jinak by vůbec nemělo cenu o nákup energoie odtud uvažovat - překupníci jsou jen na škodu, zvláště takoví jako jsou Poláci.

Pokud jde o bombardování vlastního obyvatelstva, to není žádná, novinka, to US vládu udělal už dávno ve Waco...

Je zajímavé, že ochota volit dvojí metr na tutéž věc je často vydávána za "pravicovost". Ve skutečnosti jde spíše o fašizující prvek.
18. 07. 2009 | 22:28

Gerd napsal(a):

Vážení diskutující a p. Pehe,
všichni hodnotíte dopis jen jedním úhlem pohledu. Situace je ve skutečnosti složitější a zkusím vám předložit možné jiné vysvětlení.
Celý dopis je pouze politická objednávka nové strany TOP 09. Jde o snahu ulovit voliče, kteří pamatují okupaci r. 1968 a dívají se na svět stále stejným úhlem pohledu bez schopnosti změny. Tato neschopnost změnit své úvahy, když se výrazně změní okolnosti, je vlastní signátářům. Staří lidé těžko mění naučené vzorce chování a zřejmě nám V. Havel senilní. Karel Schwarzenberg už je senilní zřejmě hodně dlouho a Alexandr (krásné ruské jméno! Saša nebo Aljoša) se senilní snad už narodil. Jejich výroky tomu odpovídají.
V celém uvedeném dopisu jde o něco zcela jiného, než je v textu dopisu uvedeno. Kdyby totiž autoři opravdu měli takovou obavu z ruské rozpínavosti, volali by po obraně Ukrajiny a Pobaltí. To se nestalo, a tak jde jen o klasický projev myši, která řvala. Středoevropský region už není v hledáčku velmocí tak výraznou prioritou a signatáři dopisu cítí ústup ze slávy.
Škoda jen, že veškeré dnešní politiky vidíme jen očima novinářů a obraz je zkreslen podle politického smýšlení novináře nebo vedení TV. V. Havel přežil svou dobu a nyní u něj zažijeme jen ústup ze slávy a výroky stále více odtržené od reality.
Jsem zvědavý, kolik po tomhle nesmyslu s dopisem bude mít TOP 09 volebních preferencí. Doufám, že Havlův polibek smrti opět zafunguje.
18. 07. 2009 | 22:37

Leopard napsal(a):

Je dobře, že alespon na blogu se píšou fakta. Když jsem četl o zvacím dopisu v NYT, hluboce jsem se styděl. Nicméně doufám, že Obamu dopis od strejců ze zemí s nejvyšší korupcí v Evropě spíše pobavil.
18. 07. 2009 | 22:42

češka napsal(a):

Pane Pehe, kolik je signatárů "Zvacího dopisu II"?
Těch z Pragovky bylo 99, napsán byl také v létě, v době celozávodní dovolené.
Iniciátor se oběsil.
Co myslíte, jak dopadnou tito zrádci?
20 let po sametové patríme do EU a NATO v dobrém i zlém. I Vy můzete kdykoli odjet do USA, kde se budete cítit bezpečně, nemusíte Americkou armádu zvát k nám, ani víza nepotrebujete.
18. 07. 2009 | 22:42

Zbyněk Matyáš napsal(a):

Gerd:
"signatáři dopisu cítí ústup ze slávy" Přesně.
18. 07. 2009 | 22:54

Vaso napsal(a):

Tak ona se u nas bude stavet jeste jedna zakladna...proti Rusku? Ta planovana v Brdech je jenom proti Iranu a Korei.
18. 07. 2009 | 22:57

Karel Mueller napsal(a):

Gerd:
Patrně přesný rozbor. Otázkou je, kolik lidí z pravice na to nalákají.
Kované ideové bojovníky chtějící slyšet, že čert nikdy nespí a je třeba mít vidle zcela určitě. Bude jich 5%? To by asi museli do programu přidat trochu víc ...
18. 07. 2009 | 23:01

Ládik napsal(a):

Ať předali "zvací dopis" pravičáci Obamovi nebo Paroubek Putinovi (ten mu ho možná zarecitoval zpaměti), nic to nemění na skutečnosti, že náš prostor nepřestal být z pohledu velmocí středoevropským válčištěm.
S tím neudělají nic žádné volby, kde zvítězí patolízal levý nebo pravý. Diskuse o našem vlivu je diskusí mravence pod nohou slona.
18. 07. 2009 | 23:02

Vormski napsal(a):

Když ono chlapcům je tak hrozně líto, že teď si strýček Sam více hraje s Juščenkem a kravatoužroutem.
Staří lidé jsou holt někdy jako děti...
18. 07. 2009 | 23:09

im napsal(a):

Vlkovu a Gerdovu poznámku o signatářích, o těch bývalých veličinách, které úkorně vnímají svůj ústup ze světla ramp, potvrzuje i letmý pohled na podpisy - z dvaadvaceti podepsaných je 19 bývalých - bývalých prezidentů, bývalých ministrů, bývalých velvyslanců - z našich kromě těch tří je podepsán ještě Luboš Dobrovský.
18. 07. 2009 | 23:16

v.cech napsal(a):

Vážený bílý Otče z Washingtonu,
Baracku Husseine Obamo II,

s vědomím plné odpovědnosti za naše rozhodnutí se na Vás obracíme s následujícím prohlášením. Náš v podstatě zdravý demokratický proces, nastartovaný po Kubiceho volbách roku 2006, náprava chyb a nedostatků minulosti i celkové politické řízení společnosti, se vymykají postupně vedení Občas Demokratické Strany z rukou.
Tisk, rozhlas a televize, které jsou prakticky v rukou levicových sil (až na ČT, Novu, Primu, Mladou Frontu Dnes a Lidové noviny a několik desítek dalších), ovlivnily veřejné mínění natolik, že se do politického života naší země začínají nyní bez odporu veřejnosti zapojovat živly nepřátelské straně. Rozněcují vlnu hysterie a strachu a vyvolávají antiklausovskou a protiamerickou psychózu. Náš kolektiv - vedení Občas Demokratické Strany, Zelených Khmerů a Čunkospořitelny - se dopustil řady chyb. Nedokázali jsme správně obhájit a realizovat normy stranického života, který nám všípil nejen náš čestný, zásadový a mravně vzorný čestný předseda, sedící až na Hradě, ale i ten skutečný předseda, který se vyznačuje stejnými přednostmi a hájí především principy konzervativní politiky, opírající se o hodnoty rodiny, slušného vystupování a pravdomluvnosti.
Vedení strany už není dále schopno úspěšně se hájit před útoky těch, kteří si již dříve neuvědomovali nebezpečí zbraní hromadného ničení v Iráku a kteří si dnes neuvědomují a přímo zlehčují nebezpečí útoků raket z Íránu a ze Severní Koreje, které ohrožují s
18. 07. 2009 | 23:20

Taoiseach napsal(a):

autor:

Dopis je pozoruhodně nudné čtení, a jak to v podobných případech bývá, důležité je spíš to, co v něm není. Naštěstí se signatáři nijak nevymezují vůči "staré" západní Evropě, bohužel ale ani neuvádějí vizi dalšího postupu evropské integrace. Význam integrace asi chápe lépe Američan Obama než Evropan Havel (který tvrdil, že smlouva o radaru je kriticky důležitá, zatímco LS je jen jednou z mnoha - takový postoj byl totiž namístě naposledy v 80. letech).

Signatáři pořád mluví o regionu "CEE", ale čím se vlastně liší ČR od Rakouska - tím, že u sousedů byla Rudá armáda jen deset let? Pokud bude EU vystupovat jednotně, je dost silná na to, aby mohla jednat s Ruskem korektně, ale z pozice silnějšího.

Dále v dopise chybí odstup od Bushovy administrativy. Kontinuita americké politiky - a zejména zahraniční - je jasná věc, ale některé změny důrazu jsou opravdu dost zásadní. A nelze zapomenout, že senátor Obama byl proti špatně připravené akci v Iráku od samého pořátku.
18. 07. 2009 | 23:20

im napsal(a):

No a takhle ten dopis okomentoval britský Economist:

http://www.economist.com/wo...
18. 07. 2009 | 23:41

Jan Vaculík napsal(a):

Dobrý článeček -
hlavně tím, že dává víc otázek, než odpovědí.

S obsahem předmětného dopisu lze souhlasit, ale sám dopis budí jaksi rozpaky. Co na něj adresát asi může odpovědět?

Záležitost je svou povahou určená spíš k uzavřenému jednání, než k otevřenému dopisu.
18. 07. 2009 | 23:47

Karel Mueller napsal(a):

im:
Díky za link.

A better argument would be that the region’s renewed success would be the best long-term hope for change in Russia. Few things would worry the Kremlin more than proof that political freedom, the rule of law and sensible foreign policy work well in nearby countries.

Dokonale řečeno.
18. 07. 2009 | 23:48

v.cech napsal(a):

Proc bychom nutne museli vystupovat proti (bilemu, krestanskemu a dnes jiz kapitalistickemu) Rusku z pozice sily? Preci, kdyz od nekoho neco chci, tak se k nemu chovam slusne. Proc ne jako rovni obchodni partneri, jako to v soucasne dobe dela statecna zena Angela Merkelova? Zatimco bojacny humanitarni bombardovcik a knize smoli servilni dopis tak ve vedlejsim Nemecku se v te same dobe uzavrel obchodni kontrakt mezi Ruskem a Nemeckem v hodnote 500 mil. EU. Pragmaticka politika mezi byvalymi neprateli na zivot a na smrt se projevuje i vystavbou plynovodu, jenz spoji tyto zeme primo a obejde nespolehlive transitni "partnery" apod. Mozna stalo zato vyuzit pritomnosti Medevedeva v regionu k vylepseni i nasi obchodni bilance? Rusove nam dodavaji zivotne dulezite suroviny (hrejeme se u jejich plynu a jezdime na jejich ropu) a USA nam za jejich soucasne ekonomicke krize muze nabidnout jedine tak zbrane a vojenske systemy, pripadne budouci inflacni zelene papirky. Chripku a financni krizi uz dodaly.
18. 07. 2009 | 23:51

Ikena napsal(a):

Vlku,
stary brachu, obdivuji Vasi trpelivost s diskuterem RA. Jeho ortodoxni pravicovost jasna zapalenost pro boj vuci Paroubkovi, socanum, levicakum vseho druhu, Schroederovi
a skutecne mimoradny.
Bohuzel politicke zajmy USA se napinaji k Cine a Rusko, zvlste pote, kdy doslo k jasnemu obchodnimu a surovinemu sblizeni Ruska a Cina. Staci jen pripomenout, ze Cina je jednim z nejvetsich veritelu USA.
Mile RA se na jinem blogu pustilo do Paroubka za kontakty s Araby. Mile RA jaksi prehledlo sblizeni Italie a Lybie, zlepseni u Lybie a Francie, natoz Fransouzsku aktivitu ve Stredomori. Samozrejme jde jen o byznys, coz dnes plati dvojnasobne.
Ti vyslouzili politici si nejsou schopni pripustit, ze USA ztratilo o sredoevropsky prostor zajem, komunismus padl, nafta a plyn zde neni, tak co jeste zde pohledavat, vazeni starejte se o sebe sami.
Pred nekolika lety jeden z reditelu financni spolcnosti z USA prezentoval vyhled obchodnich zajmu a moznosti v CR. Nasi zemi a jeji obchodni potencial prirovnal k jednomu cinskemu velkomestu. Takto zduvodnil utlumeni aktivit a agresivni vstup na cinsky trh.
Kam jdou penize, kde jsou suroviny, kde lze mit nejmensi naklady, tam se upiraji zajmy mocnosti. Co muzeme nabidnout, jen ty Brdy, ale proc by to ted Obama potreboval?
18. 07. 2009 | 23:54

Ikena napsal(a):

Omlouvam se za preklepy, ta pozdni hodina vykonala sve.
19. 07. 2009 | 00:00

im napsal(a):

Droná poznámka pro Ikenu

Čína je největší světový věřitel USA - drží v rukou 744 miliard USD....

http://www.tyden.cz/rubriky...

http://finweb.ihned.cz/c1-3...
19. 07. 2009 | 00:35

Václav napsal(a):

PRO GUDKU-a:Je zajímavé,že mezinárodní soudy v tomto případě si hrají na mrtvého brouka!
19. 07. 2009 | 01:11

Pepa Řepa napsal(a):

Hmmm. Je čas dopisů. Otevřených dopisů.

Hybášková píše Kohoutovi, Havel Obamovi.

Napíšu asi tetě do Brodu.Udělá jí to radost.Moc hodná ženská, zaslouží si to.

Jako Orten:
Píši vám, Máňo, a nevím, zda jste živa,
zda nejste nyní tam, kde se už netoužívá,
zda zatím neskončil váš nebezpečný věk.

Nebo Edwardovi do Bruseli.Ten si to ale prej nezaslouží.Zato vím určitě, že je naživu. Až moc. Tak tomu ne.

Musím jít s dobou.Hlavně nezalepovat.
19. 07. 2009 | 06:57

Krupa Václav napsal(a):

Vážení,prosím máte-li možnost,přečtěte si článek ve včerejším Právu od V.Bělohradského o rétorice polarizace.Je určen všem,hlavně intelektuální elitě.Především ti jí mají na svědomí.Proto by si jej měli přečíst někteří z vás (zdůrazňuji někteří),několikrát. P.S.Neni to mimo mísu.
19. 07. 2009 | 08:47

vlk napsal(a):

RA
vás by skutečně měli vozit po školkácha základních školách, jako kdysi soudruhy milicionáře,aby dětem vykládali o Úmoru...

Bombardování vlastního obyvatelstva ok?
Mno pokud s epodíváme asi čtyři desítky let zpět na takové Turecko, zřejmě to ok je. Je to náš spojenec v NATO. A Kurdové by mohli vyprávět.Dokonce jsou bombardováni i Kurdové, kteří nejsou občany Turecka , al e jiného státu. Ze stejného důvodu jako byl a bombardována ˇˇCečna. Nyní jsme vy i já tleskali bombardování údolí Svát v Páku. Myslím to vážně. Takže - udržení územní celistvosti je zřejmě legální záležitost. Pro každou vládu. Samozřejmě s vyjímkou vlády, která má zrovna tu smůlu , že erotoman Clinton má malér se šmudlou Lewinskou, čelí jako třetí americký prezident možnosti sesazení Kongresem.
Takže potřebuje odvést pozornost a vytvořit krizi, aby zákonodárci cítili potřebumit vůdce. To pak vláda, která hájí svoji územní celistvost , má smůlu děsivou smůlu. Tu je možné humanitárně bombardovat. A odtrhnout od ní část území.

Pokud jde o Čečnu -asi bud e dobře , když si najdete dobový tisk. V době druhé války zrovna jaksi začínal boj proti terorismu. A US potřebovaly spojence. Takže Čečeni s e dostali na seznam. Teroristů. A akce proti nim byla postavená na roveň akcím protiteroristickým.Tohle všechno se dánajít dokonce iv Lidových novinách nebo Modré frontě dnes.
Pokudjde oSchroedera, ptal jsemse jestli kdybyseděl v šéfovském patře Exonu, taky byste měl stejný problém? Neodpověděl jste imi. Proč taky, že?
A že plynovod obchází Polsko?No kdybyste měl elementární byznysové znalosti, nebylo by vám třeba nic vysvětlovat. Polsko je strategickým rizikem. Podobně jako Ukrajina. Může totiž způsobit přerušení dodávek Buď jen prostě zlou vůlí nebo tím, že nebude mít prachy na nákup svého plynu a bude krást ten určený třeba nám.Což je jeden důvod.
Druhý je ekonomický. Jmenuje s e tranzitní poplatky. Když to půůjd e v mezinárodních vodách položeným plynovodem, je to BEZ tranzitních poplatků. Což v případě Polska může dělat nějakých 900 milionů USD až 1 miliardu. Předpokládám, že vy byste jako šéf plynárenské firmy tyhle drobáky nechtěl ušetřit.Že by to bylo pod vaši rozlišovací schopnost.
Na rozdíl od vás budu osobně daleko klidnější, ař bude North Stream fungovat. Bude totiž úplně jedno,jaká marioneta sedí v Kyjevě nebo který polský posthulán si chce zrovna hrát na Jana Sobieského.
Úplně jste me dostal s tím Finskem a Raskouskem. Jsou prý stabilizované a pevnou součástí západní Evropy!! Neuniklo vám náhodou, že ani jeden z těch států nenív NATO? a nevztahuje s ena něj záruka kolektivní bezpečnosti? O síle evropských silových strktur, jejich členy ovšem také nejsou, sinemusíme asinic povídat.Finové mají s onímkrvežíznivým Ruskem dlouhou společnou hranici...
A Finové, na rozdíl od nás mají vícenež dvousetletoz zkušenost s příslušností k carskému Rusku a válkou proti Rusům. Rakušáci pak s tvrdou okupací a dloudobě podlomenou suverenitou. Kdy si východní špionáže doslova dělaly ve Vídni co chtěli, kdy pro východní letectva naprosto neplatila rakouská vzdušná hranice. Není to ostatně tak děsivě dávno.
A řeči o proruské pté koloně si faktnechte na tu besedu s dětmi ve druhé třídě mateřské školky.
Mně osobně je docela jedno, jestli mne za plyn skásne Gazprom nebo Exxon. Vyjde to na stejno. nneí mi ovšemlhostejné, protože plynem topíme, zda te plyn v rubkách budu v zimě mít nebo ne.
19. 07. 2009 | 09:02

vlk napsal(a):

Ikena

no tak trpěliivý nejsem.Ale když vidíš tak pravověrného modruha,nelze odolat.
Jinak - krátce shrnuto - trefils to přesně.
19. 07. 2009 | 09:05

jj napsal(a):

ten ecomomist má pravdu, není co dodávat.
19. 07. 2009 | 09:29

stejskal napsal(a):

Dobrý den,

smazal jsem jeden text, který byl v rozporu se zdejšími pravidly (viz záhlaví každé diskuse) zvýrazněn na úkor druhých, v tomto případě napsán celý velkými písmeny.

Děkuji za pochopení.

Libor Stejskal, editor blogů
19. 07. 2009 | 09:51

Vico napsal(a):

Ty vaše výlety z domovské základny outsidermedia jsou jak spanilé jízdy. Chudáku RA nezafungoval systém včasného varování a dostal se do přímé palby. Zůstal tu po něm jen ve spěchu zapomenutý kardinálský klobouk.
19. 07. 2009 | 09:52

zvenku napsal(a):

To Lex, Vico...
Díky za upozornění na další vynikající úvahu Václava Bělohradského ("Proč nejsem antikomunistou," Právo, 18.07.2009).

Panu Stejskalovi:
Nemohl byste se, prosím, pokusit získat pana Bělohradského coby stálého přispěvatele blogů pro aktuálně.cz ? Předem děkuji.
19. 07. 2009 | 10:07

veverka napsal(a):

Ani Bilak ani Indra nebyli za svou vlastizradu nikdy odsouzeni,protože je jejich aktuální režim poplatný velmoci které zvací dopis psali ochránil a odsouzeni nebudou ani Vondra,Havel a kníže ze stejného důvodu.V učebnicích dějepisu se ovšem jednou ocitnou ve stejné kapitole nazvané :Čeští vlastizrádci.
19. 07. 2009 | 10:17

veverka napsal(a):

zvenku
Texty Václava Bělohradského se na aktuálně zásadně nezveřejňují.Toto je pravicové médium.Uvědom si že většinu důležitých informací se tady nedozvíš ze zpráv nebo z blogů,ale až od lidí z diskusí pod nimi.Ty totiž většina vůbec nečte a tak si je tam můžou modří redaktoři dovolit nechat a vytvářet tak zdání plurality.Ohledně zvacího dopisu č. 2 tady bude uveřejněn maximálně tak nějaký ten blog který s dopisem opatrně polemizuje(jako třeba tento Peheho),ale žádný který by ho jasně ,jednoznačně a bez zamlžování odsoudil.Takové věci se u nás zveřejňují bohužel pouze na Britských listech nebo v zahraničních médiích. Economist např. o signatářích cituje slova jednoho vysokého amerického představitele: "V zásadě nás žádají, abychom na jejich obranu riskovali třetí světovou válku."
19. 07. 2009 | 10:32

Jan Vaculík napsal(a):

Svědčí o naprostém ignorantství řady zde diskutujících intelektuálních kapacit, že mohou srovnávat předmětný Havlovo-Walencův dopis se zvacím dopisem Bilakovým. Jaksi jim totiž nedochází, že:
- tento dopis se nikdy nestane záminkou pro žádnou okupaci;
- vojenská spolupráce s USA se v Evropě osvědčila a je na ní založeno padesát let míru, svobody a prosperity;
- politické režimy v USA a v Rusku nejde srovnávat.

Kdo nevěří, ať emigruje do Ruska.

Toš tak.
19. 07. 2009 | 10:41

Jan Vaculík napsal(a):

Veverko,
vy jste ale opravdu nenapravitelný úl!
Vždyť tady nehorázně lžete, a ani se nečervenáte!
19. 07. 2009 | 10:43

stejskal napsal(a):

Tak to máte samozřejmě pravdu, pane veverko.

S panem profesorem Bělohradským jsem o zřízení blogu mluvil za posledních několik měsíců toliko třikrát. Živě se o to zajímal, hezky jsme si popovídali, ale blog z toho zatím (k mé velké lítosti) nevzešel.

Budu to zkoušet dál (sice se skřípěním zubů, jsme přece pravicové médium, zato ale kvůli Vám ;-)

Libor Stejskal
19. 07. 2009 | 10:44

roman napsal(a):

Co se týká Ruska, které je právně nástupnickým státem po SSSR, tak to se podobně jako SSSR, nikdy nezvdalo imperiální politiky. Připomeňme si např. válku v Čečensku v roce 1996 a v roce 2000, krátký konflikt v Gruzii v loňském roce apod. K imperiální politice lze počítat i vývoz zbraní nebo snahu o energetickou závislost států odebírajících ruský plyn. Rusko a Ukrajina ukázali na počátku roku celé Evropě, že plnění smluv pro ně není za určitých okolností závazné.
19. 07. 2009 | 10:46

RUS napsal(a):

Гавел а все ,,бывшие,,никогда ничего не делали без собственной выгоды,вопрос заключается какую выгоду хотят извлечь в этот раз?
Кто заказал и координирует их работу,кому это выгодно?
На эти вопросы немного людей знает ответ,ещё меньше людей поделится своими знаниями с нами,поэтому мы не можем дать абсолютно правильную оценку их действий,можем обсуждать только их стиль.Гавлу а его компаньёнам нечего продать кроме своей русофобии,они ничего другого не могут рынку предложить,продают то что есть,поэтому так к ним и надо относится и не ждать что изменятся,они как большие американские машины или памятники ленину,остатки былой эпохи,вымирающий вид.
Сегодня появились на рынке более интересные,модернизированные ,,Гавлы,,политики которые умеют влиять на стадо гораздо более тонкими и продуманными способами,политика тоже глобализирует и деревенский интелектуал с короткими брюками уже просто OUT!
19. 07. 2009 | 11:01

veverka napsal(a):

Jan Vaculík
A v čem konkrétně lžu? Jestli Stejskal s někým jako je bělohradský jedná nebo ne nevím,může tvrdit že ano,ale věřit mu to můžu a nemusím.Vzhledem k tomu jak se tady Stejskal dlouhodobě prezentuje (např. fanatickou obhajobou radaru) mu nevěřím ani slovo.vycházím proto pouze z konkrétně zveřejňovaných blogů a článků a ty jsou v převážné většině pravicové.
19. 07. 2009 | 11:02

veverka napsal(a):

Roman
"Co se týká Ruska, které je právně nástupnickým státem po SSSR, tak to se podobně jako SSSR, nikdy nezvdalo imperiální politiky"

Heh, a tím chceš říct,že USA se té své imperiální politiky vzdaly? Víš že mají v zahraničí asi 700 vojenských základen? Víš že v současné době okupují Irák a Afghánistán? Víš vůbec něco? ještě horší než hloupost je pokrytectví a dvojí metr.
19. 07. 2009 | 11:05

stejskal napsal(a):

Jo, fanatismus, to je moje... ;-)

Libor Stejskal
19. 07. 2009 | 11:08

veverka napsal(a):

Roman
"Podle oficiálních údajů ministerstva obrany USA provozovaly (vlastnily nebo měly v pronájmu) v roce 2003 kromě 6 000 vojenských základen na vlastním území dalších 702 zahraničních vojenských základen ve 130 zemích světa s více než 253 000 uniformovanými příslušníky armády, zhruba stejným počtem civilních zaměstnanců Pentagonu a zaměstnávajících kolem 44 500 místních pracovníků. To také představovalo 44 870 budov, hangárů, nemocnic a dalších objektů ve vlastnictví ozbrojených sil a dalších více než 4 800 pronajatých objektů.

Údaje z roku 2005 hovoří již o 737 základnách v zahraničí, na kterých sloužilo 196 975 vojáků a přibližně stejný počet civilních zaměstnanců a bylo zaměstnáno dalších 81 425 místních obyvatel. Seznam Pentagonu ale neobsahuje všechny vojenské základny USA v zahraničí. Nezmiňuje například základny zřízené v Kuvajtu, Kyrgyzstánu, Izraeli a Kataru, ani v Afghánistánu či Iráku, kde se sice proklamuje dočasná přítomnost amerických vojsk, ale v iráckém Tallilu, Al Asadu, Baladu či Qajarahu se buduje rozsáhlá infrastruktura, která s dočasností příliš nekoresponduje. Chybí v něm i základna Camp Bondsteel v Kosovu. Vzhledem k tomu, že se ještě další základny staví, bude se jejich skutečný počet blížit spíše jednomu tisíci."
http://www.blisty.cz/art/34...

A jelikož máš jistě koule,tak mi na oplátku napíšeš,kde že všude jsou ty základny toho "imperiálního Ruska" ,nebo nenapíšeš?
19. 07. 2009 | 11:09

dej2 napsal(a):

Pro pana "dozorce čistoty"příspěvků.Pokud necháte na stránkách i příspěvek takového kalibru,jako je Farzej 18.7.09/16.16.38,tak je pro všechny "smazané" velká čest být smazán.Vy to vůbec nečtete,nebo horší možnost,chcete na.... normální diskutující.Nechte si kecy o tom,že diskuze je dle jakéhosi kodexu a trochu to čtěte.Odpovídat mi nemusíte,v podstatě nejsem na Vaši odpověď zvědav.
19. 07. 2009 | 11:16

veverka napsal(a):

stejskal
"Jo, fanatismus, to je moje... ;-)"

Na seberexlexi není nikdy pozdě.Všiml jsem si,že poslední dobou už místní "nezávislý" cenzor tolik radar neobhajuje.Udělal si tím u mě malé bezvýznamné plus.
19. 07. 2009 | 11:21

dej2 napsal(a):

Pro pana správce.Děkuji.
19. 07. 2009 | 11:26

veverka napsal(a):

dej2
Na Farzejově příspěvku není vůbec nic kvůli čemu by se měl mazat.Naprosto přesně popisuje realitu.
19. 07. 2009 | 11:26

Nový napsal(a):

Podivné je hlavně to, že většina České populace by raději viděla sbližování s Ruskem než s USA. I přes tragickou zkušenost s tímto "spojencem".
Na druhou stranu, dnešní USA je překrmený a lenivý obr žijící z Čínských finančních infuzí a už bohužel nepředstavuje tu mocnost, ke které se upínali naděje poslední generace našich liberálů. ( už jen samo zvolení Huseina Obamy - nepravého černocha, nepravého američana, občanským povoláním levicového aktivisty a mluvky o čemsi svědčí )
Budeme se muset o sebe postarat sami.
A z toho mám dost obavy, když sleduji prohlášení našich politiků nebo myšlenky přispěvatelů tohoto blogu.
19. 07. 2009 | 11:26

dej2 napsal(a):

Prosím soudruha veverku,aby se na mě vy....Nejsem na tom ještě tak špatně,abych se s tímto druhem lidí zahazoval.Vzkaz byl pro pana správce,se soudruhem veverkou nemám důvod jak koliv komunikovat.
19. 07. 2009 | 11:33

roma napsal(a):

veverka: objektivně vzato, imperiální politiku provádí celá řada států, USA samozřejmě taky.
Každý stát sleduje svoje cíle. Přece jen ale tvrdím, že úroveň demokracie je v USA o dost vyšší než v Rusku,pokud se dá v Rusku ještě mluvit o demokracii a ne spíše o oligarchii )tedy vládě oligarců).
19. 07. 2009 | 11:54

ROSSIAN napsal(a):

Nový, postarat se o sebe sami, v tom s vámi souhlasím, ono by budoucím politickým elitám ČR vůbec neuškodilo mít alespon trochu nezávislé myšlení, a ne to co ted předvádí Švarcenberk, Havel a Vondra se svoji ubrečenou iniciativou, ve které vrcholně poníženým a servilním tónem prosí Obamu aby je "ochránil před Ruskem", a že na oplátku přistoupí na cokoliv (rakety, radary, americká vojenská přítmonost v ČR) i za cenu že se stanou dobrovolně nástroji v novém soupeření jedné velmoci proti druhé. Opravdu se stydím za tyto lidi, kteří chtějí s obyvatel ČR udělat rukojmí svých iracionálních představ které nemají cokoliv společného s realitou 21 století.

Četl jsem tu iniciativu, a ze nvšeho co tam ti lidé píšou (expolitici zemí SVE), je zcela jasné že jejich myšlení zamrzlo před dvaceti lety, a že by nejraději v USA vyděli nového Reagana, kterému ochotně budou dělat rohožku velmocenských ambicí USA.

Ano je pravda, že v budoucím multipolárním světě se budeme muset víc starat sami o sebe, ale zároven to bude pro nás větší příležitost navazovat nové a perspektivní kontakty, ve které by měla být navázání spolupráce s Ruskem jednou z hlavních priorit.

Bohužel to "postarat se o sebe" například pravice pochopila tak, že část poníženě knučí směrem k USA a část se bude raději spojovat a zakládat v evroparlamentu frakce s pravicovými extrémisty typu PIS Kaczynského či otevřenými nacisty a neopangermanisty v pobaltí.
19. 07. 2009 | 12:26

stejskal napsal(a):

I já Vám přeji hezkou neděli, pane dej2 ;-)

Hloupými texty se nezaobírám, jen těmi, které jednoznačně porušují zdejší pravidla.

To mne těší, pane veverko. Máte na mé drobné proměně nehynoucí zásluhu. Klidná, věcná a nehysterická argumetace i se zavilými fanatiky dokáže udělt NĚKDY divy. Jsem zvědav, co ze mne nakonec ještě bude ;-)

Libor Stejskal
19. 07. 2009 | 12:33

Gudka napsal(a):

Veverka:

Hluboký omyl. Pan Stejskal samozřejmě není žádný fanatik. Je to pouze režimista, což je neduh častý, chronický a nikterak žhavý, a protože se právě hlavní režimní proud torchu stáčí, což režimisté cítí ve svých kožních receptorech. mění se lehce i jeho orientace. Nemůžete čekat, že by byl snad levicový nebo skutečně neutrální - to by nemohl dělat v této zemi žurnalistu. Ovšem nemůžete ho přirovnávat k nějakému RA a podobně. To skutečně ne.
19. 07. 2009 | 12:43

Jan Vaculík napsal(a):

Veverka, Gudka -
- Patočka, Dolejš, Hořejší, Zaorálek, Paroubek/Paroubková, Havel, ... Konigsmark, ...
nechci procháázet kompletní seznam blogerů, abych uikázal, že tu jsou autoři z celého spektra.
Někteří rozumní, někteří spíš blábolisté, ale to už je druhá věc.
19. 07. 2009 | 12:56

Jan Vaculík napsal(a):

Jo, a ještě něco těm, co komentují "nevyváženost" resp. "pravicocost" tohoto serveru, potažmo médií vůbec:

Jsou lidé, kteří svou povahou jsou založení tak, že když je jim něco nelíbí nebo něco chcou, tak jdou a něco udělají. Založí zpravodajský server například. Pak jsou jiní, kteří budou prostě remcat o nespravedlivosti.

Jestli tady teď někdo žvaní, že média jsou servilní vůči pravici, tak ať zkusí počkat, jak by to dopadlo, kdyby se k vládě dostala levice (ostatně ten stav tu před pár lety už byl). Že by se Paroubek chystal zajistit si náklonnost novinářů po Putinovsku - prostě fyzickou likvidací nepohodlných jedinců?
19. 07. 2009 | 13:13

Karel napsal(a):

To Gudka :

S vaším viděním pana Stejskala souhlasím.
Chce dělat novinařinu v mainstreamu, tak co mu zbývá.
My Češi máme onu pověstnou flexibilitu v genech.

Na druhé straně zlatý p. Stejskal, když vidím Komárka (bývalý komunista, o to víc dnes pravičák jako řemen s písklavým hlasem), zvláštní morbidní úkaz Steigerwald, kdysi to redaktor Rudého práva Páral, dnes pravicový bombér a mnoho dalších.
19. 07. 2009 | 13:21

Mrk a mrk napsal(a):

Zvací dopis měl podepsat ještě Čalfa, aby měl tu správnou váhu a pokud možno i Gorbačov. Ten se jako generální tajemník ÚV KSSS v boji proti východnímu nebezpečí zvláště zasloužil. O panu Stejskalovi jen v dobrém. Jen náhodou, ale opravdu jen náhodou mu někdy ujede -e-mailová odresa nějakého razantně diskutujícího.
19. 07. 2009 | 13:32

RA napsal(a):

srovnávat dopis bývalých politiků Obamovi se zvacím dopisem pro okupaci státu je zhovadilost a srovnávání je schopen pouze nenapravitelný bolševik. Jedná se totiž o dvě naprosto, ale naprosto rozdílné věci. Na záladě dopisu politiků sem nepřijedou americké tanky, což srovnavatelé ta nějak soudružsky přehlížejí. Zacházení těchto individuí s fakty je totiž velice volné, řekl bych že lžou, až se od huby práší, na to jsme ale z minulého režimu zvyklí. A pamatujte na bolševické heslo, stokrát opakovaná lež se stává pravdou, někteří se tohoto hesla snaží držet dodnes.
19. 07. 2009 | 13:54

Gudka napsal(a):

RA

Zbožné přání, aby se zvací dopis č. 2 lišil od zvacího doppisu č.1, se jaksi nemůže sp=lnit. Protože zvqací fopis č. 2 popčítá nejen s tankly, ale s něčím daleko horším, totiž se základnou.
V zásadě je to ovšem jedno, i kdyby ščlo o jediný jeden samopal - tady nemá cizí vojenská bota co pohledávat. Je úplně jedno, jestli má na podrážce vyraženou hvědzui jednu se srpem, nebo je jich tam padesát s pruhy.
19. 07. 2009 | 14:05

Myrda napsal(a):

Dobrý den pane Pehe, je to stejně ubohé jako když se Naháč vyjadřoval o Obamově cestě do pekel. Jde jim asi ( Vondrovi určitě) o ta korýtka.
19. 07. 2009 | 14:10

Jarýn napsal(a):

Pane RA, na Kypru si to rozdaly dvačlenské státy NATO na stíhačky, zajeďte do Famagusty a zjistíte, že tanky jsou přežitý.Ještě že ten dopis nepodepsal významný Cimrmanolog,pochopil by, že "horká" témata Turecko do EU a Izrael do NATO to vše otvírá letovou zónu na Persii.Je to ale zase obrana útokem!
EU i NATO jsou už tak velké, že fungují jen při rautech po summitech
19. 07. 2009 | 14:11

RA napsal(a):

Gudka...srovnávat umístění amerického radaru na základě spojenecké smlouvy s okupací státu ruskou armádou může jen nenapravitelný bolševik. To je mé poslední vyjádření v této věci . To nezmění ani Paroubek, ani Zaorálek a ani jejich šibalové.
19. 07. 2009 | 14:15

Gudka napsal(a):

RA

To je dobře, že vaše vyjádření bylo poslední. Ostatně bylo chybné, stejně jako vaše předchozí. Sovětská okupace rovněž byla ze strany "spojenců", ostatně se jí zúřastnili skutečně všichni, zatímco u US okupace by šlo o výběrovou účast jediného státu - a to nikoliv na záíkladě spojenecké smlouvy (protože nač by pak byla potřebná mezuinvládní smlouva, kterou podepsala Topolánek?).
Ale to všechno jsou pouze okolnosti. Jádrem je cizí vojenská bota na našem území.
Zvací dopis zůstane zvacím dopisem. Jelikož zve...
19. 07. 2009 | 14:35

Jan Vaculík napsal(a):

Gudka -
- vždycky jsem si myslel, že aby se člověk naučil psát, potřebuje umět i chápat. Váš případ svědčí o opaku.
19. 07. 2009 | 14:41

stoppa napsal(a):

Jan Vaculík

Věcný argument tam nemáte? Zmůžete se jen na osobní útok? Velmi nedostatečné...
19. 07. 2009 | 14:45

dříve ruda napsal(a):

veverka:

v prvním vstupu se dožadujete nazývat věci pravými jmény. Ve vašem případě vyloučeno -byl bych ihned smazán.

Srovnávat oba dopisy lze jen účelově. Vnější rámec je zcela jiný a jakékoliv srovnání je z toho důvodu absurdní.
19. 07. 2009 | 14:54

dříve ruda napsal(a):

Pehe:

proč vlastně nemáte toho Klause rád? Oba máte, jak se zdá, stejného šéfa. Žárlivost?
19. 07. 2009 | 14:58

stoppa napsal(a):

dříve ruda
Srovnání je více než na místě. Jde v podstatě o totéž.- Idoevé jádro zvacího dopisu Bilaka a spol. vbychází ze stížnosti na odklon od idejí socialismu a proltářského internacionalismu a rozumáhání antisovětismu. Zvací dopis Havla a spol. si stejným zpúůsobem stěžuje na opdklon od idejí transatlatismu (což je varianta ionternacionalismu) a rozmáhající se antiamerikanismus. Tedy se pouze obměnily obměnitgelné proměnné - jin ak identická věc.
19. 07. 2009 | 15:01

stejskal napsal(a):

No, a nedej bože, že by měl pan Stejskal nějaký vlastní názor, který se snaží neustále konfrontovat s různými informačními zdroji atd. To by tak ještě scházelo... Řadě lidí by se nevešel do šuplíku, jedna nálepka by nestačila ;-)

Ten jediný možný správný názor mají vždy jiní ;-)

Libor Stejskal
19. 07. 2009 | 15:06

dříve ruda napsal(a):

stoppa:
přečtěte si, na co reagujete. Mám tam dvě věty, vy jste zvládl jen tu první krátkou.
19. 07. 2009 | 15:14

stoppa napsal(a):

dříve ruda

internacionalismus je tuhá idea, i když je transformována do podoby atlanticismu. Takže vnější rámec není odlišný. Je jen trochu jinak natřený. Opět jde o nadbíhání hegemonovi.
19. 07. 2009 | 15:19

RA napsal(a):

Gudka......nejhorší, opravdu nejhorší je bota blba na našem území, a nemusí to býti ani cizinec. Blb je schopen způsobit ze své blbosti katastrofu , jejíž následky ponesou i další generace v době, kdy blb se bude připravovat na působení katastrof dalších. Pozdravujte nejslušnějšího politika naší republiky Rocca.
19. 07. 2009 | 15:20

dříve ruda napsal(a):

stoppa:

ismy mi jsou ukradené. Rusko rovněž.
A klidně vám přiznám, že bych si přál (kdyby to bylo možné), aby tu amíci po válce zůstali. Neb jak praví wbgarden:
-kde stojí rozkročený americký mariňák, tam se hordám těžko leze. A já to podepisuju.
Zdá se mi, že tam, kde v Evropě zůstali, ten svrab a neštovice východního typu nezasáhly.
19. 07. 2009 | 15:31

tomas napsal(a):

mozna to uz tady nekdo vzpomnel, ale opet pripomenu.tady nejde o rusko a ameriku. vhledem k tomu, ze havel je zelizkem v sionicticke klice, ze se tady ceska politicka scena chtela pocas predsednictvi angazovat za sblizovani s izraelem, coz vetsina evropskych politiku vnimala velmi rozporuplne. ze kazdy den slysite v televizi o holokaustu. ze schwarzenberg je b bilderberg group, vondra taky. o tech dalsich nepochybuji ze jsou koni aby prosazovali izraelskou politiku. tady jde o to, ze kdyz budou usa a rusko vic kamaradi, mohou zacit tlacit na izrael k pro nej nepohodlnym krokum. takze je potreba stale urdzovat napeti, stale posilovat strach z terorizmu a tak dale. i proto se stredoevropsti ratlici castokrat uz jednou nohou v hrobe a skoro nefungujici minimalne jednou mozkovou hemisferou ozvali a stekaji na obe strany.
19. 07. 2009 | 15:48

Ivan napsal(a):

Dohodli sa, ze sa budu bat Ruska...

Skvele hodnotenie na aktualne.cz

KDYŽ SE DÍVÁM NA TY SIGNATÁŘE TOHO DOPISU, TAK SE UŽ NIČEMU

(optimista IP:[83.240.50.*], 16.07.2009 15:42) | nahlásit příspěvek

nedivím. Většina z nich dostihla senilní demence a doby, kdy byly použiti jako figury demokratického procesu jsou dávno pryč. Péče které se jim dostávalo ze Západu jako disidentům je pryč. Náš Blekota i ten polský Piontek už nedostávají Jidášův groš v podobě tuzexových bonů. Tak se zase chtějí nějak zviditelnit. Proto se dohodli, že se budou bát Ruska a že to musí říct Obamovi. Prostě nedá se nic dělat. Jsou to kašpaři, kteří se pro svou demenci nezmohou na žádné nové číslo. Takže už nejsou ani k smíchu, jen k politování.
19. 07. 2009 | 15:57

schlimbach napsal(a):

RA
když už vzpomínáte kobercové nálety Ruska na Groznyj, neopomeňte nálety USA a NATO na Jugoslávii i slavný Havlův výrok o humanitárním bombardování. Podíl NATO na vraždění v Serebrenici. Píšete o obsazení Gruzie a opomínáte bestiální noční vraždění civilistů šíleným Saakašvili za pomoci děl na území státu, který si přál samostatnost na Gruzii a snažil se o to mnoho let mírovými prostředky, což Jižní Osetii ani Abchazii umožněno mezinárodním společenstvím nebylo. Zapomínáte ve své argumentaci jak vzniklo Samostatné Kosovo a samostatnost Abchazii a Jižní osetii asi nepřejete. Kde bojují Rusové posledních 25 let ? Kde bojují USA za tuto dobu ?
Od výroku o humanitárním bombardování považuji Havla za .. nenapadá mě nic dostatečně chrakterizujícího tuto skutečnost ... a rozhodně mi není jedno, že se ve svém stupidním dopise USA staví do role mého zástupce, tím více, když jsem kategoricky proti USA radaru na našem území. Upřímně je mi blivno z konání Havla, Vondry i Schwarncenberga v této věci. Myslím si, že náš národ má na to, aby byl suverenním, silným, aby mohl hrát v mezinárodních vztazích důležitou roli v oblasti tlumení konfliktů a ne jejich inicializace. Beze změn v ekonomice a politice naší země to ale nepůjde. Pokud máte zájem něco změnit - zde je můj návrh http://ekonomickareforma.sw... , můžete se přidat ostatně jako každý další, koho již nebaví jen kecat a dívat se na to, jak samozvanci organizují naši budoucnost dle svých šílených vizí
19. 07. 2009 | 16:30

PETR VELIKÝ napsal(a):

USA je dnes mnohem nebezpečnější než Rusko, a bývalý celý CCCP.Americká válečná politika je víc než alarmující. A Havel ukázal oč mu vlastně kdy šlo.Nenávist je horší než blbost.Je dobře,že nejste již zastáncem podvraťáckého Havla a jeho falešné bandy.
19. 07. 2009 | 16:36

stoppa napsal(a):

Dříve ruda
Rozkročený US mariňák je legrační, navýsost komická figurka - vzpomínám, jak visel za podvozky helikoptér a utíkal z Vietnamu... upaloval... spolíhat na nespolehlivého je totální hloupost.
19. 07. 2009 | 16:39

Jan Vaculík napsal(a):

Ad Stoppa (14:45)
Argumenty jsou výše, v průběhu dvou dní.
Jenže argumentovat mozku morona je marné.
Toš tak.
19. 07. 2009 | 16:47

Jan Vaculík napsal(a):

A ještě Stoppa -
když už vzpomínáte Vietnamské války:
ta byla ukončena především díky americkým intelektuálním elitám a v širším smyslu pak díky pokrokově smýšlející americké veřejnosti, který vyvinula tlak na vládu.

K tomu mají ovšem zatím všechny dosavadní režimy v Rusku daleko. A to je taky důvod, proč budu velebit toho "amerického mariňáka".
19. 07. 2009 | 16:54

stoppa napsal(a):

Jan Vaculík

Copak je to, ten výraz "toš"?
To je nějaká alabamská čeština?
19. 07. 2009 | 16:55

stoppa napsal(a):

Jan Vaculík
No, já myslím, že v Rusku si to odbyli zrhuba za poloviční dobu, co trvala válka s Afganistánem.
Ale navíc, zcela míjíte jádro argumentu - já tu totiž nevzývám ruského vojáka (ovšem ani mariňáka utíkajícího z Vietnamu. Nebo od řeky Ja-lung... možná ale, že tam, byli jen US infanteristi a ne mariňáci...?).
19. 07. 2009 | 16:58

dříve ruda napsal(a):

stoppa:
jak myslíte. Škoda, že mi v 68mém nepřipadali stejně legrační Rusové. Ale možná jsem oproti vám měkkota.
19. 07. 2009 | 17:05

češka napsal(a):

To Schlimbach
Pane, doufám , ze se Vám Vámi navrhované reformy nikdy nepovedou.
Od začátku, tzn od 10. st. je náš národ součástí Svaté ríše Rímské, po peripetiích jsme se do lůna této, jediným v Cekých dějinách uskutečněným, referendem, navrátili.
Do dovršení tohoto procesu nám chybí pouze prijetí Eura a LS. Coz zároven paralyzuje tvůrčí zakonodárnou činnost parlamentu, senátu a presidenta.
Důsledkem bude smazání rozdílu mezi právním rámcem našeho zivota a zivota v Německu, Holandsku, Rakousku atd, a tudíz i našim dětem bude jedno, kde zijí a pracují.
Tímto se splní prání našich predchozích generací, které zily, pracovaly, bojovaly a umíraly za demokracii.
To, ze mi banka vklad úročí 0,2 procenty a prečerpání bezného účtu nepríjemnými 25 procenty není důvodem k zavrzení demokracie, ale je to důkazem, ze u nás ještě demokracie není.
19. 07. 2009 | 17:29

stoppa napsal(a):

dříve ruda
To bude nejspíš tím, že ti Rusáci nebyli tehdy rozkročení...
19. 07. 2009 | 17:45

stoppa napsal(a):

češka

Co má co homegennost právních předpisů společného s demokracií?
Za nacistů púlatily také v podstatěv celé Evropě tytéž právní normy. Byla to demokracie? Já myslel, že se tomu říkalo zglajchšaltování...
19. 07. 2009 | 17:47

Petr napsal(a):

RA když čtu tvé příspěvky moc se zasměju. Putinovské Rusko není zádným pokračovatelem CCCP ale je snahou být pokracovatelem carského Ruska. Jistě je pryč doba kdy si Rusko nechalo všechno libit a komu by se libilo nechat se obkličovat státy NATO. Gruzie vyprovokovala vojenskej konflikt a holt se přepočítala. Gruzie do NATO nepatří jen by dělalo problémy. Nevím proč bychom měli mít nějaké ohledy ke státu, kde jejich prezident má obdiv ke Stalinovy
19. 07. 2009 | 18:23

Marcus Agrippa napsal(a):

Ten dopis nemá smysl komentovat. Je to počin přestárlých politiků kteří si neráčili všimnout, že už se dějiny píšou i bez nich. Jen osobně doufám že nenadělají ještě víc problémů. Jinak současné obrovské ekonomické potíže budou EU, Rusko a USA spíš spojovat a ne rozdělovat. I přes nechuť všech těch našich bdělých antikomunistických bojovníků.
19. 07. 2009 | 18:42

schlimbach napsal(a):

to češka

vaše reakce mi říká, že jste si můj text přečetl/a maximálně jedenkrát a zamyslet se nebyl čas, nevadí, snad příště.
19. 07. 2009 | 18:54

PetrK napsal(a):

Když Pehe něco vypotí, tak to opravdu stojí za to.
19. 07. 2009 | 19:08

ii napsal(a):

Havel by nejradši sršel k USA výčitkama , zašantročil tam náš zbrojní průmysl, a ne jen to . Teď je jak malé dítě , které nedostalo své slíbené lízátko.
19. 07. 2009 | 21:17

Shark napsal(a):

Celé bych to charakterizoval slovy, ..." je to pro Rudé Právo". To je tak vše a zároveň to vše vystihuje.
19. 07. 2009 | 21:41

Jenda napsal(a):

Z Rusů strach nemám. Už tady byli a ne jednou a nic hrozného se nám nestalo. Ve srovnání např. s Němci.

Strach mám z války a z toho, že ji někdo úmyslně vyvolá. Ten dopis je k tomu přímá cesta.

Vyčítat Obamovi, že nechce konfrontaci síly s Ruskem je šílenství z rozumu.

Na vojenské konfrontaci se bouhužel stále ještě dá slušně vydělat. Když jsem četl, že na propagaci radaru přišlo do ČR 300 mil. tak jsem nechtěl věřit.

Signatáři zvacího dopisu by si jistě část zasloužili.
19. 07. 2009 | 23:16

visitor napsal(a):

Tady jsou zajimavejsi dopisy od Vency.

http://svedectvi.host.sk/sv...
19. 07. 2009 | 23:45

StandaT napsal(a):

Tato diskuse přináší hezké momenty. Třeba když dévótní Gaspromisté kritizují devótnost signatářů :))))
20. 07. 2009 | 00:11

češka napsal(a):

To Stoppa
Co víte o zákonech prijatých za okupace?
Nebyly jenom Norimberské, některé slouzí dodnes a ani nikoho nenapadne spojovat je s okupací.
Zákaz diskriminace lidí narozených mimo "loze manzelské" jistě demokratický zákon je.
Právo na dovolenou asi hojně vyuzíváte.
Na placených koupalištích plavčíka povazujete za samozrejmost.
Vpravo taky jezdíme všude.
Uklid chodníků prišel na pretres cca 70 let po prijetí.
Já jednotné zákony v rámci EU vítám, protoze kazdému z nás dávají svobodu .
Kazdý, kdo pracuje v různých zemích EU se nebude muset obávat výpočtu důchodu, bude mít shodné zdravotní pojištění, studenti mohou studovat kdekoli a doklady o vzdělání také platí všude v rámci EU.
Mimochodem dost mých vrstevníků dnes naríká, protoze mají firmy prihlášené tady a důchody si platili tady. Do důchodů půjdeme cca za 10 let, kdy bude platit Euro a výsledná suma je nejistá.
Uz i Slovák si důchod vypočítá, jen my jsme za pitomce.
20. 07. 2009 | 00:35

Pedol napsal(a):

Po přečtení, napadají mne výroky K.Čapka:
Bláznovství je tragické a sluší se je chápat. Hloupost se nemá chápat, nýbrž vyvracet.
Jedno z největších neštěstí civilizace: hlupák - vzdělanec.

- s tímto zdánlivě nesouviseje, ocituji pár dle mého relevantních pasáží z memoárů R. Pipese, svého času poradce R.Reagana. Je to reflexí nedávné historie a týká také neštěstí plynoucího od učených hlupáků - intelektuálů.
"Intelektuálové,...věnují velkou pozornost vytříbenosti ideí, jejich vnitřní soudržnosti, spíše jejich teoretické než praktické užitečnosti. Proto mají sklon nevidět reálný svět. Proč by jinak spousta intelektuálů podporovala socializmus a komunizmus ještě dlouho poté, co byl neúspěch už zřejmý každému? Proč by věřili, že když budou jako mantru neustále opakovat slovo "mír", zabrání válce?...SSSR byl brutální systém, založený na síle a využívání strachu, ale maskuje se ušlechtilými ideály. To mátlo ušlechtilé mozky, nikoliv však lidi žijící v drsném a zmítajícím se, fyzicky reálném světě."
..."...najde málo útěchy ten, kdo je přesvědčen, že nějakým zázračným spojením dobré vůle a osvíceného vlastního zájmu splynou zahraniční politiky Spojených států a Ruska v jedno. Ti, kdo v těchto dvou zemích dělají politiku, nemají stejné představy o tom, co je 'dobré' a co je 'vlastní zájem'".
...."Nepochopení ruských motivů a záměrů mělo i hlubší kulturní příčiny. Předpoklad, že všichni lidé jsou si rovni, vede většinu Američanů víceméně k přesvědčení, že ostatní lidé jsou stejní. Tzn.,že ostatní lidé jsou v jádru stejní jako oni, a kdyby měli možnost, chovali by se jako oni. Chová-li se nějaký národ ke Spojeným státům agresivně, je to proto, že se cítí být neprávem poškozen: takovou extrapolací nepadá vina za agresi na agresora, ale na jeho oběť."

Těšínský Žid R.Pipes jasnozřivě dokázal jak američtí intelektuálové ostudně selhali, když hytericky házeli R. Reaganovi klacky pod nohy, poté co otituloval SSSR jakožto 'říší zla' a dovršil jeho kolaps eskalací závodů ve zbrojení. Jináč bychom asi ještě dnes panu politologovi museli říkat soudruhu. Pipesovy texty jsou aktuální i dnes.
20. 07. 2009 | 00:56

Jozef napsal(a):

Ad: "Economist cituje slova jednoho vysokeho americkeho predstavitele: "V zasade nas zadaji,abychom na jejich obranu riskovali treti svetovou valku."

To je podstata snahy ziskat prevahu instalaciou raketoradarovych zariadeni: prilozit noz na krk krajine porovnatelnej s Braziliou,Mexikom alebo Indoneziou,krajine vymierajucej ako za 2.svet.vojny,obklucenej stale viac nepriatelskymi statmi,hospodarsky a politicky uplne ovladanymi Washingtonom a jeho spojencami.

Z mnozstva reakcii vyplyva,ze objednavatelia textu pisaneho stylom V.Havla su uz v defenzive.

Ad: USA maju vojenske zakladne vo vyse 130 krajinach sveta

Vojenske zakladne nie su pre slobodu a dostojnost krajiny ani zdaleka tak rozhodujuce, ako vlastnictvo bank, podnikov
a medii.
Bez vlastnictva bank,podnikov a masmedii som len manipulovany proletar,ci sluha cudzich zaujmov.A taka je dnes Vychodna Europa,s vynimkou Ruska ktore po prichode Putina do cela statu odmietlo vydat dobyvatelom svoje prirodne bohatstvo .

A bojuje svoj boj o prezitie so zakernym,mnohonasobne silnejsim nepriatelom.
Rusi vsak maju ine historicke povedomie,ako my,Vsetci dobyvatelia Ruska,zo severu,z juhu i zo zapadu boli nakoniec porazeni.
A bud im za to cest a slava. Lebo zachranili pred zdecimovanim i uplnym znicenim mnoho narodov,zrejme aj Cechov a Slovakov.
20. 07. 2009 | 02:57

Dennis napsal(a):

Jak se Vaclav Havel novorocne mylil je blog ze 6. ledna 2009. Kdyz jsem si jej pred chvilkou znovu precetl, uzasl jsem jak jsou oba: byvaly prezident i autor patecniho i lednoveho blogu ve svych postojich konzistentni. Na blog Podivny dopis Obamovi jsem cekal, ale ocekaval jsem, ze pan Pehe bude pokracovat v napocatem tematu o nevladni zahranicni politice na cesky zpusob. Musim rici, ze se autor tematu drzel, ale svym pojetim tema zpracoval na mnohem vyssi urovni.
Za stezejni praci mezi vsemi blogy, ktere vysly z pera pana Pehe, povazuji ten z 22. brezna 2009 - Jsme na ceste k post-materialistickemu svetu? Je to jiste tim, ze tohle tema je z hlediska dejinneho i zemepisneho nejsirsi ve srovnani se vsemi aktualnimi namety, a proto muze byt i nejzavaznejsi.
At uz autor resi ve svem blogu otazku ceskou, evropskou nebo globalni, vzdy si kladu otazku, kterou si asi klade i pan Pehe: Jak dlouho budeme cekat na ceskeho politika, ktery prekroci mez ceskeho provincionalismu. Na politika, ktery bude schopen vize budoucnosti ceskeho naroda v kontextu Evropy a pak i v globalnich souvislostech. Nekoho, komu bude jasne, ze cesky narudek ma sanci uhajit svou existenci, kdyz bude videt ceskou otazku jako otazku evropskou a take globalni. Kdo bude schopen furmulovat srozumitelne, ze velke mocnosti drive dnes i v budoucnosti, proste vzdy nebudou delat jinou nez velmocenskou politiku. A nas statecek nikdy velmocenskou politiku, chceli obstat, delat nemuze. Ze nam zadna vasen, at uz bezbreha laska nebo zast vuci kterekoli velmoci, nam neni nic platna. Lec chytra a cestna politika nam muze pomoci se v situaci orientovat a take hajit nase misto na slunci.
Chci byt optimista. Za poslednich 20 nebo radeji 60 let nevidim v historii naseho naroda politika, o jehoz vykonu by se jeste po 65 letech mluvilo a bylo to porad zhave tema. Vlastne jo, jeden tam je. Uprimne: ja jsem optimista, ale hodne netrpelivy.
Ps. Dekuji za odkaz nekterych diskutujicich na clanek Vaclava Belohradskeho v sobotnim tisku. Moudri Cesi jsou, ted jeste, aby se nektery z nich ujal vykonne funkce.
Dekuji vsem, kteri to docetli az na konec :-)
20. 07. 2009 | 03:52

Roman PIPEK napsal(a):

Vidím to jeden velký problém typu "reductio ad valorem". A tím je ztotožňování ruské federace se Sovětským svazem. To je nesmyslné už proto, že imperiální politiku SSSR držel pevně v otěžích nejdříve Gruzínec Džugašvili (takže jsou dost k pobavení prohlášení některých gruzínských politiků o nadvládě Ruska nad Gruzií v době SSSR). A po skonu Stalina pak až do nástupu Gorbačova vládla klika Ukrajinsko-Běloruská. Ztotožňování Ruska se SSSR je stejně naivní jako představa, že USA jsou jednolitý stát s jedním americkým národem.
A co se dopisu týká. Přirovnal bych ho k zvacímu dopisu z roku 1968. Signatáři mají strach a tak chtějí mít tady nějakého mocného ochránce, hájícího jejich zájmy na věčné časy, anebo jak se říkalo na věčnost.
A hlavní důvod, proč američtí vojenští představitelé chtějí základnu v Čechách, je podle mého zcela někde jinde než v udržování euroatlantických vazeb. Tím důvodem jsou slova von Clausewitze: „Kdo ovládá Čechy, ovládá Evropu“. Uvažuji tak proto, že dílo von Clausewitze je jedním z hlavních zdrojů výuky strategie na amerických vojenských školách.
20. 07. 2009 | 07:13

zvenku napsal(a):

veverkovi/veverce

Blisty přirozeně též sleduji. Také si myslím, že k doplnění v češtině mediálně dostupného názorového spektra jsou dosud nezastupitelné. Přesto však soudím,že by pan Bělohradský "slušel" i aktuálně.cz, pakli si tento převážně pravicově a českou kotlinou se vymezující portál může dovolit takovýto "luxus". Jiná věc je v tom, že by pan Bělohradský mohl mít problém svou přítomností tento jak píšete převážně pravicový portál legitimizovat. Osobně mám nicméně za to, že známkování podle toho, co je pravicové a co je levicové je přinejmenším od konce padesátých let značně problematická záležitost (psal o tom právě už tehdy např. C.W. Mills).
20. 07. 2009 | 07:59

Joska napsal(a):

S autorem souhlasím. Autoři zvacího dopisu navíc nepochopili důvod strmě klesajícího zájmu USA a Západu vůvec vůči naší pidirepublice. Ono totiž už není téměř co "privatizovat" za hubičku a bývalé "hvězdy" jako Havel tak ztrácejí svoji svatozář. Při tom se tak snažili, aby lidi na základny připravili - ožebračili jejich stát, zmenšili jej, jejich hlas je neslyšitelný i ve státních sdělovacích prostředcí a redukovala se jejich vzdělanost, teď se připravuje likvidace i jejich vědy....Masa chudých a nevzdělaných přeci nebude tak otravovat při budování základen, budou dobrým kanonenfutrem v cizích válkách... A tedˇ by z toho nemělo nic být ? A co hněv davu takových lidí ?
20. 07. 2009 | 08:22

Hahahahaha napsal(a):

...Jedna část s e násilím chtěla odseparovat. Resp. určitá část obyvatelstva chtěla tu část odesparovat.Pro takové případy má každý normální stát armádu. Včetněletectva. Aby bránil svou územní celistvost. Tak ji holt použil...
Vlku, vlku, vy ty svoje zuby ceníte jen podle, nevím čeho. Už slyším váš praqmatismus v roce 1992, kdy se také jedna malá část suver. státu, od druhé chtěla oddělit, a to v samotném srdci Evropy. Vzpomínáte? A jestlipak víte, jak to dopadlo?
Ha.
20. 07. 2009 | 08:23

Jan Vaculík napsal(a):

Zvenku,
proč si myslíte, že tento portál je převážně pravicový? Podívejte se mezi blogery: levicoví tam určitě nechybí. A mezi diskutujícími? To, že těch, kteří dovedou věcně argumentovat, je sice v diskusích pomálu, jenže to už není chyba pana Stejskala.
Myslím, že snaha získat další levicově orientované blogery došla až k tomu, že sem teď píšou takoví zoufalci, jako Jakub Patočka či Petra Paroubková.
20. 07. 2009 | 08:30

Hrůza napsal(a):

...Z Rusů strach nemám. Už tady byli a ne jednou a nic hrozného se nám nestalo....
Jendo, očeském Honzovi se říká hloupý, ale byl na rozdíl od tebe chytrý. Ty jsi navedenej a nebo úplně blb.j 1/ nepište v kr. plurálu, když vám se nic nestalo,2/ ještě i po 89. to byly ještě statisíce, jimž era po 48. totálně k horšímu zvrátila život, desetitisícům zničila tisícovkami vražd jejich nejbližších atd.atd. Nemám chuť to rozepisovat
20. 07. 2009 | 08:32

JU napsal(a):

Tak Pehe se nám ocitá na jedné lodi s Klausem, to jsou věci.
Jinak tentokrát s Pehe musím souhlasit. Zcela vyjímečně.
20. 07. 2009 | 09:02

ok napsal(a):

"Se signatáři dopisu nemá cenu polemizovat o situaci v Rusku" A s vámi, pane Pehe má? je zajímavé, jak si každý myslí, že pouze on má absolutní pravdu. Proč se u nás nikdo nikdy nepokusí pochopit odlišné stanovisko a dospět k nějakému konsensu. Konversace začínají zesměšňováním oponentů a mnohdy končí urážkami. Pak se divte, že jsme to jako národ nikam nedotáhli. připomínám, že jsme "samostatní" pouze posledních 20 let. Před tím nás vedli Germáni, před válkou Francouzi a po válce Rusové. A za těch posledních dvacet let jsme nikam nepokročili. Polovice národa chce zpátky do náruče Rusů a polovice z toho má hrůzu. Smutná bilance.
20. 07. 2009 | 09:39

veverka napsal(a):

ok
Omyl,my nejsme svobodní ani těch posledních 20 let."Vedení" naší země totiž po těch Germánech,Francouzích a Rusech převzali Američané.Po nich zřejmě převezmou vedení Číňani.A nepochybně se zase najdou nějací Indrové,Bilaci,Vondrové,Havlové a Schwarzenbergové,kteří zde budou chtít mít nějaké ty Čínské vojáky a pár jejich základen.Jen tak pro jistotu.Nějaká záminka už se najde.Třeba nebezpečný zbrojní program v Keni.
20. 07. 2009 | 09:55

Zacheus napsal(a):

A já jsem si doteď myslel, že ten radar se má postavit kvůlivá Íránu...:).
20. 07. 2009 | 09:58

Jan Vaculík napsal(a):

Hrůza
Děkuju za reakci na Jendu; řekl jste to i za mě.

JU
Peheho šlechtí, že dokáže docházet k závěrům padni-komu-padni. To je samo o sobě pozitivum, i kdyby se 100% mýlil. Spravil jsem si o něm mínění, i když s ním souhlasím jen částečně.

OK
Souhlas, i když se snažím vidět to trošku optimističtěji.
Polovina lidí se nedovede poučit z historie, a polovina se zase připravuje na minulou válku.

Chápal bych, že nevěříme Rusům a nakonec ani Francouzům a Němcům, kteří jsou dnes kormidelníky EU. Racionální úvaha velí stavět na dnešních skutečnostech víc než na historických sentimentech, ale ani to pro příklon k Rusům moc nesvědčí. Pojišťovat se co nejlepšími vztahy k USA je logické, a vůbec nechápu, kde se bere tolik antiamerikanismu dnes.
20. 07. 2009 | 10:14

veverka napsal(a):

zvenku
"Jiná věc je v tom, že by pan Bělohradský mohl mít problém svou přítomností tento jak píšete převážně pravicový portál legitimizovat."

Rozumím.Ale je to škoda,protože pan Bělohradský je jeden z mála českých intelektuálů,který dokáže hodnotit věci věcně a s náležitým odstupem.Každopádně chápu,že se zařazením se mezi tady ty standartní pravičácké mediální vykladače typu Hvížďala,Urban,Tomský,Gabal,Just,Kohout apod. by mohl mít morální problém.
20. 07. 2009 | 10:15

Vico napsal(a):

Zacheus : ...já taky.Inu kdo ví, proč byl ten Vondrův úsměv tak nakřivo.
20. 07. 2009 | 10:17

Vico napsal(a):

veverka : možná by vás Václav Bělohradský zklamal. Přečtěte si, co třeba psal v devadesátých letech.

Je to nezávislý intelektuál, který se neváže na žádnou ideologii.
Jeho současnému příklonu mírně na levo rozumím, ale nikdy se nestane "majetkem" sekretariátu ČSSD. Nikdy také nepopluje v hnědě kalném hlavním proudu.
20. 07. 2009 | 10:24

veverka napsal(a):

Jan Vaculík

"Pojišťovat se co nejlepšími vztahy k USA je logické, a vůbec nechápu, kde se bere tolik antiamerikanismu dnes."

Soudruh Bilak by zřejmě argumentoval podobně:

"Pojišťovat se co nejlepšími vztahy k SSSR je logické, a vůbec nechápu, kde se bere tolik antisovětismu dnes."

Vaše "logika" je v podstatě stejná,jen toho velkého bratra u kterého se chcete "pojišťovat" vzýváte každý jiného.

Jinak kdo si přečte tady ty názory zastánců radaru pod blogy(nejen tímto),musí se zarazit nad tím,kam že se to vlastně vytratil ten zpropadený Írán,že? Prakticky jediný argument,který tady zastánci US základen používají ,je "ruské nebezpečí".Já už se tomu jen směju,ale někdo jiný možná i díky těm Vašim žvástům prozřel.
20. 07. 2009 | 10:25

veverka napsal(a):

Vico
"Je to(Bělohradský) nezávislý intelektuál, který se neváže na žádnou ideologii."

Čili se v názoru na něj shodnem.Alespoň něco.Žvásty o "majetku sekretariátu ČSSD" beru od tebe jen jako povinný antiparoubkovský folklór.
20. 07. 2009 | 10:28

Jan Vaculík napsal(a):

Zacheus,
z vašeho úsměvu je vidět, že máte oči těsně nad ústy, což svědčí o velmi nízké lebce s krutě malým mozkem.

Obranný systém, jehož součástí by radar měl být, je schopen zlikvidovat asi 10 raket - takových, jakých Rusové mají stovky až tisíce. Takže proč Rusům ten radar vadí? Proto, že by tím bylo jasně stvrzeno, že jsme součástí amerického obranného systému obecně a že Američani do budoucna počítají s naší spoluprací.

A teď otázka: xereme se nějak do toho, s kým hodlají vojensky spolupracovat třeba Švédové? Nikoliv; prostě nám do toho nic není. Takže já jsem pro radar prostě už z toho důvodu, že Rusové se evidentně hodlají i v budoucnu vměšovat do našich záležitostí.

Ale to bylo už mnohokrát řečeno, ale Vy jste to bohužel jaksi přehlédnul.
20. 07. 2009 | 10:36

Jan Vaculík napsal(a):

Veverka
Škoda, že svým myšlením nejste schopen obsáhnout víc, než jednu větu mého příspěvku. Zkuste si jej přečíst znovu a začít přemýšlet.
20. 07. 2009 | 10:38

veverka napsal(a):

Jan Vaculík
Neměj péči,tobě já vidím až do žaludku.
20. 07. 2009 | 10:52

veverka napsal(a):

Co se na Aktuálně a ČT také nedozvíte:

Obamova administrativa odmítla výtky signatářů "zvacího dopisu"
http://www.blisty.cz/2009/7...
20. 07. 2009 | 10:53

slav napsal(a):

Pravda je na vaší straně p. Vaculík. To co tu šíří Veverka je typické pro kryptokomunisty, jsme pořád někým ničeni budˇ jako dělníci nebo slovani když nebudeme s nikým tak nás určitě někdo schlamstne, nejspíš euroasiati, mají na to žaludek a jsou z převážne části slovani. Co se týká národnosti řeči byl bych jako německy představitel v americe, když se jednalo jestli má němčina býti jedním z amerických úředních jazyků. Řekl čím dříve budou Němci američane tím pro ně lépe. Pro nás platí čím dřív budeme evropani napojeni na ameriku tím pro nás lépe.
20. 07. 2009 | 10:59

Jan Vaculík napsal(a):

Zacheus
Omlouvám se za osobní invektivu vůči Vašemu smajlíku. Poťouchlé obličejíky krytolebných paskřivců mě dovedou opravdu vytočit.
Samozřejmě, že s odstupem uznávám, že ten smajlík s vaším vzhledem, inteligencí a charakterem nemusí nijak souviset.
20. 07. 2009 | 11:05

češka napsal(a):

To RUS
Уважаемый господин, во времена, когда небыло ни СЩА, ни единой священной Руси, вошла наша страна в Святую Римскую империю и с нею соеденила свойи жизненые интересы.
В любом случае, когда она ушла од общего интереса, последствовало историческое наказание.
По этому мы обязаны своим предкам и потомкам в первую очередь совлюдать интересы нашей Империи, которая 1 000 лет од своего основания увеличилась и превратилась в Евросоюз.
Только так мы можем быть ровноченным партнером США , России, Китаю итд.
К сожолению во всех странах водятса придатели.
20. 07. 2009 | 11:44

Vico napsal(a):

veverka : Jak by asi řekl Pepin z Postřižin, chtělo by to vomévat přirození važnó vodó./Prý to uklidňuje nervy/.

Na antiparoubkovský folklór jsou tu jiní. Stačí si přečíst mé reakce k vajíčkové válce.

Neměl byste kolem sebe tolik kopat.
20. 07. 2009 | 11:53

Ivo Peterka napsal(a):

Pěkný rozbor pane Pehe. Není co dodat ... .
20. 07. 2009 | 11:58

veverka napsal(a):

Vico
Já jsem naprosto klidný a naopak se dobře bavím,protože si dovedu představit ty výrazy Obamových lidí,když si tenhle pamflet přečetli.Řekl bych že zírali jak Bush na Vlastino cédéčko.Jeden z nich to potom pro tuším Independent shrnul slovy "no oni nás vlastně žádají,abychom kvůli nim riskovali třetí světovou válku".S tím ty tvé žvásty o "vomévání přirození" nic nenadělají,budeš muset něco přidat.
20. 07. 2009 | 13:22

Pepa Řepa napsal(a):

Veverko, já bych vlažnou vodu ani spisek páně Baptisty nepodceňoval.
Už jste to někdy zkusil?
20. 07. 2009 | 13:51

Zacheus napsal(a):

To Jan Vaculík. Nic se neděje, nezlobím se. Je to věc názoru ,jistě. K ujištění, že patříme do nějakého politického uskupení, podle mne není důvod radar stavět. Podle jedné -jistě hodně divoké - teorie by v případě prvního úderu proti Rusům byl radar schopen pomoci alespoň částečně zlikvidovat protiúder (již polozničené) raketové síly Ruska.

Ale jak to řekl před časem jeden ruský generál. V případě, že radar bude vybudován, nezbude, než jej zničit bombou, bohužel atomovou. Pak bude strategická rovnována obnovena a můžeme pokračovat v mírovém soužití ( bohužel ale bez Prahy a České republiky:).
20. 07. 2009 | 13:58

češka napsal(a):

To Jan Vaculík,
1000 let jsme součástí Svaté riše Rímské, do jejího lůna jsme se vrátili po jediném platném referendu.
Je našim existenčním zájmem se do EU začlenit a na jejím rozkvětu se podílet.
Není důvod povazovat EU za slabší , nez USA, Rusko nebo Cínu.
Máme výhodu, ze Ruská armáda se z Ceska ztáhla, armáda USA by měla opustit ostatní státy EU.
20. 07. 2009 | 14:32

Pepa Řepa napsal(a):

To češka
no nevím, nevím.

Nemám nic proti Svaté říši, lůno mám také v oblibě.

Někdy mám ale pocit, že nejsilnější obrannou silou EU je švýcarská garda v Batikánu.
Myslíte, že to bude na Rusa nebo Číňana stačit?
20. 07. 2009 | 14:44

Jan Vaculík napsal(a):

Češka
Ta Svatá říše ne vždy úplně dobře fungovala :-)
takže, ne že bych chtěl malovat čerta na zeď, ale dovedu si představit, že by nás Němci či Frantíci dokázali s Rusem vyměnit za příslib levnější ropy; ostatně je to teď zhruba 70 let, co se Rus s Němcem takto spaktovali proti nám, že.
Oproti tomu USA nám v minulém století pomáhali vytrhnout trn z paty hned několikrát, a na rozdíl od těch ostatních, nikdy si nečinili nárok anektovat naše území. Takže já bych je raději nevyháněl, abychom je nedej bože zase nemuseli brzo volat zpátky!
Toš tak.
20. 07. 2009 | 14:48

Jan Vaculík napsal(a):

A ještě k těm hlasům, občasným, že lezeme Američanům do pxdele:
Když pak Topolánek řekne, co si myslí, neomaleně, ale upřímně, cesta do pekel, tak tytéž hlasy se teatrálně chytají za nos a kvokají, jak moc se musí stydět.
20. 07. 2009 | 15:06

Pája napsal(a):

Pane Vaculíku, co máte na mysli tím, že nám USA vytrhli několikrát trn z paty? Můžete konkrétně? Jediný co se dá uznat je uznáníí založení Československa (spolem s ostatními středoevropskými státy). Pak už nic moc, Mnichov jim byl vuřt, na Jaltě nás předhodili Stalinovi, 68 se vyčítat nedá - kvůli populaci jednoho vetšího US města by přece nikdo psychicky zdráv neriskoval konec existence lidstva a 89 byl důsledek zhroucení režimu ve kterém jsme vegetovali(jistě soupeřilo se ale byl to vnitřní kolaps)...
Naším zájmem je mít především vynikající vztahy se sousedy a fungující EU, bo může se stát, že US se jednou z Evropy stáhnou(třeba už prostě budou na geopolitiku kašlat či nebudou dolárky), my tu ale budem s těmi samými sousedy muset žít až na věčnost a s němi budem muset spolupracovat...
pane Pepo Řepo Váš pocit, že evropa má jen Švýcarskou gardu je vskutku jen pocitem - v EU jsou dvě jaderné velmoci a vojenský rozpočet členů EU je poloviční než US (cca 300 miliard USD), Rusů je cca 100 mil. a Číňani maj ještě méně.
20. 07. 2009 | 16:30

Jan Vaculík napsal(a):

1. vojenská účast v 1.SV
2. vojenská účast ve 2.SV
3. rozpad sovětskéhp režimu díky "uzbrojení" pod tlakem USA
20. 07. 2009 | 17:39

ROSSIAN napsal(a):

Pája, i to uznání ČSR nemělo z nezištností co dělat a ČSR byla uznaná pouze z důvodu že se geopoliticky výhodnější pro USA stala sázka na propagandu "sebeurčení národů", než na zachování habsburské monarchie, což byla až do r. 1917 geopolitická priorita USA, a nějaké sebeurčení ČSR v USA zajímalo pouze pár bezvýznamných nadšenců, ale rozhodně ne klíčové politiky.

Pane Vaculík USA nám nikdy nezištně nepomáhalo a nikdy ani nebude, a budoucí generace politiků zde by to měli konečně pochopit a podle toho se začít řídit, a místo devotního brečení figurek jako je Švarcenberk a spol., kteří jsou pro přítmonost USA zde ochotni udělat skutečně cokoli, tak místo toho navazovat nové perspektivní vztahy s aktéry našeho geopolitického prostoru - například s Ruskem, které navzdory propagandistickým blábolům nás nikterak neohrožuje.

Já osobně nemám nic proti USA a ani nesdílím módní antiamerikanismus, ale ten kdo skutečně do budoucna poškozuje vztahy Česko-USA,a zakládá na lidový antiamerikanismus, tak jsou to ti devotní ubrečenci, co dnes prosí USA o "zvláštní vztahy" a horlivě ujištují že ze svých zemí udělají předmostí nového tažení proti Rusku. Obama, jestliže mu jde skutečně o navázání konstruktivních vztahů s Ruskem (oboustranně výhodných pro USA i Rusko),a budoucí bezpečnost a stabilitu euroasie (o kterým studenoválečnickým pohrobkům a la signatáři dopisu ve skutečnosti vůbec nejde), tak by se měl zcela ostře distancovat od lobbystů za rozšiřování NATO, agentů bildebergu a pochopitelně jejich náměstků v SVE, tzn. rusofobních ubrečenců, kteří dnes nejsou nic jiného než neužitečné přízraky starého unipolárního světa a studené války, kteří by se tam znovu rádi vrátili a kteří sní svůj sen o "novém Reaganovi" který už nikdy nepřijde.

Vzdát se představy pax americana, unipolárního světa, a amerického 21. století (které tak horlivě prosazují i naši agenti bildebergu - iniciátoři dopisu) bude sice pro budoucí politické elity USA těžké, ale pro budoucnost USA nutné. Takže každý zodpovědný politik v budoucích USA se bude řídit přesně opakem toho co po USA žádají iniciátoři dopisu.
20. 07. 2009 | 18:52

Supman napsal(a):

Dobrý den,

to že mají některé skupiny snahu dostat do ČR a Polska US Army je jisté. A můžeme se ptát - "Komu to prospěje?" - a hned víme...
Ale je velká troufalost od těchto lokajů plivajících levný antikomunismus, že se ohánějí zástupy (v našich metropolích panuje nejistota atd.). Jsou v tom sami a největší odměnou za jejich lokajství bude zapomění jejich důležitosti...
Bejvávalo vašnosti :-)
20. 07. 2009 | 19:44

češka napsal(a):

Pro pány Jana Vaculíka a Pepu Repu
Doporučuji knihu Stanislava Motla Kam zmizel zlatý poklad republiky.
Doplnění - Tošovský všechno zlato vyměnil za americké dluhopisy.
Američani, Anglčani i Rusové si svou "nezištnou" pomoc nechali dobre zaplatit.
A mimochodem, ani Anglie ani Francie do Sv. ríše nepatrily.
At se to někomu líbí nebo ne, s Němci se vzdycky musíme domluvit a svoje máslíčko na hlavičce máme všichni, kdo se cítí být ukrivděn, necht si prečte , co Ceskoslovensko uvádělo / a jak vědomě lhalo ústy Benešovými se souhlasem Masarykovým a nesouhlasem Stefanikovým/ ve Versailles.
20. 07. 2009 | 20:00

Bright napsal(a):

Ten dopis je obdoba dopisu Bilaka Brežněvovi. Akorát na jinou světovou stranu.Ale rektální alpinismus úplně stejný.
20. 07. 2009 | 21:47

pep napsal(a):

Ty komentáře a článek toho Pehe jsou takové blijáky, že je škoda je číst.
20. 07. 2009 | 21:53

Lex napsal(a):

Jan Vaculík
https://www.youtube.com/watc...
Ten Chomsky je zaostalý komouš, co! A vůbec neví o čem mluví. Přece tomu nemůže rozumět.
Nebo, že by to bylo jinak. Jistě ne, když říkáte!
P.S.
Trochu si vybavuji, že jistý US generál, říkejme mu třeba "Obering", řekl, že ani tak nejde o raketovou základnu v Polsku jako o radarový systém v ČR.
20. 07. 2009 | 22:07

Miroslav Sadílek napsal(a):

Žádný normální člověk by si neměl přát, aby se vrátila studená válka a neměl by podporovat zbrojení a to na žádné straně. Zbrojení na jedné straně vyvolá zbrojení na straně druhé. Síla vyvolává protiakci. Kdo si hraje se zápalkami může způsobit požár.
21. 07. 2009 | 07:25

Přemyslovec napsal(a):

Pane Pehe dik za vas prispevek!
Signatari se chteli pouze zviditelnit zejmena ted pred volbami.CHteli nam namlouvit jak pecuji o bezpecnost nasi,Evropy a celeho sveta.Je to podle,ubohe a farizejske. Radeji at si koupi ruzenec a modli se za odpusteni hrichu,ktere napachali -humaniterni bombardovani a pod. Ne Rusko ,ale cesky prezident vyzyval k humanitarnimu bombardovani a pod.zlocinnym akcim.
Ne Rusko,ale obcane tipu Havel a jemu podobni jsou pravym nebezpecim pro tuto zemi. Rozsevaji jenom nenavist a nepratelstvi. Otazky miroveho souziti mezi nerody jsou jim absolutne cizi.
21. 07. 2009 | 07:33

fedor napsal(a):

Pokrytectví našich expředáků
- Nějak si zapomněli pořádně přečíst projev pana Obamy v Moskvě, kdy prezident USA prohlásil, že:
- „USA chtějí splečně s Ruskem vybudovat PRO takovou, která by vyhovovala oběma stranám.“
- „Studená válka skončila jemírumilovně protože národy Ruska a Východní Evropy se rozhodly jí učinit přítrž.“
- „ Velmoci v r.2009 nedemonstrují svoji sílu démonizací protivníka“.
- „ … libovolné zřízení, jehož cílem bude snaha ovládnout jakoukoliv zemi či národ je předem odsouzeno k porážce.“
- Co se týče vzájemných vztahů Ruska a NATO, to podle mínění Obamy je nutná jejich vzájemná spolupráce a Severoatlantická aliance musí spolupracovat s Moskvou a nikoliv se snažit vyhledávat konfrontace. „ V širším slova smyslu je nutno, aby se obě strany snažily o vzájemnou spolupráci nejen mezi sebou, nýbrž i s národy kdekoliv na světě.“
21. 07. 2009 | 09:31

veverka napsal(a):

Tak dnes vyšel onen výše zmíněný text Václava Bělohradského alespoň na CFP.

Proč nejsem antikomunistou
http://www.czechfp.cz/site/...
21. 07. 2009 | 10:48

stejskal napsal(a):

Dobrý den,

smazal jsem jeden text obsahující nadávku ("idiotský Schwarzenberg"), neboť tyto jsou v rozporu se záměrem těchto stránek, i.e. poskytovat prostor pro věcnou a korektní diskusi.

Děkuji za pochopení.

Libor Stejskal, editor blogů
21. 07. 2009 | 11:12

qwe napsal(a):

- Obama je dílem naiva, dílem populista, je-li v něm jen troška seriozního politika, tak na to časem přijde, jinak s ním v příštích volbách Amíci pěkně zametou.
- Pehe je pehe a lepší nebude, to od něj nemůžeme chtít.
- dnes, jak vidět je tady plno českých iljů muromců (pro ty mladší: Ilja Muromec - lehce prostoduchý hrdina ruských bylin, tedy bájí); nejvíce se mi líbí dáma s nickem "češka", která v záchvatu slavjanofilství zapnula na klávesnici azbuku a mastila nám svoje "myšlenky" v ruštině, díky češko, takhle to tady bude vypadat bude-li svět podle "češky"
- pro Stejskal: jste-li opravdu editor blogů, pak jste odvedl pěknou věc, to se jen tak nevidí
21. 07. 2009 | 12:00

RA napsal(a):

no, vcelku se stím dopisem Havla a dalších dá souhlasit, pravdivý je i titulek, Obama je naivní populista. Pochybuji, že Putina polepší. Putina, který se nerozpakoval plošným bombardováním vyhladit obyvatelstvo svého státu.
21. 07. 2009 | 13:07

Jirka napsal(a):

Zvací dopis napsali a podepsali lidé, kteří se asi bojí ztráty své moci a majetku. Nebo jsou jen duševně zaostalí. Jinak nedokážu pochopit, proč by státy EU a NATO, které si tito lidé dovolili zastupovat, měly prosit o pomoc USA (které je taky mimochodem členem NATO). Pokud ti lidé byli při smyslech, když ten dopis psali, tak jsou to vlastizrádci, pokud ne, tak jsou to jen obyčejní i...i.
21. 07. 2009 | 14:48

qwe napsal(a):

Obvykle se nevyjadřuji v takovýchto diskuzích, ale tahle mi opravdu nedá:
Tady někdo, nejspíš nějaký agent KGB, hodil do placu termín "zvací dopis" a hned se tady toho spousta lidí chytla, nevím jestli z hlouposti či ideologické zavilosti. Jakýpak zvací dopis. Autorům šlo podle mého o jediné: obávají se, že se náš prostor dostane znovu do mocenského vlivu Moskvy, a jak takový vliv vypadá máme v živé paměti, nechtěl bych, ani bych nepřál svým potomkům, aby se to opakovalo. A to, že se obracejí (autoři dopisu) na presidenta USA je ostuda spíše pro politiky EU, ti by měli garantovat, že se v části EU, která se nachází v prostoru bývalých sovětských vazalů, znovu uplatňovat mocenský a ideologický vliv Moskvy. Je ostuda, že současné politika EU nedává záruku, že je EU schopna, a ochotna, takový stav zaručit.
Nakonec: jestli bychom už měli být ve vlivu nějaké mocenské sféry, určitě budu radši, když to bude sféra vlivu Západu než sféra vlivu Ruska či islámu...
21. 07. 2009 | 15:12

stejskal napsal(a):

Jsem opravdu editor blogů, paní či pane qwe ;-) Starám se o tento prostor již více než dva roky a občas přispívám jak do diskuse tak svými texty v blozích.

Mimochodem Váš text z 21.07.2009 15:12:43 mi přijde přesný.

Libor Stejskal
21. 07. 2009 | 18:28

Zbyněk Matyáš napsal(a):

stejskal:
Mnohým ten text zase přijde nepřesným, neaktuálním a omezeným. To jsou paradoxy.
21. 07. 2009 | 21:20

stejskal napsal(a):

Přesně tak, pane Matyáši. V tom je právě ta krása diskuse. To je přecei úžasné, že všichni lidé nemají stejný názor?

A ještě úžasnější je, když se i tak dokáží spolu bavit ;-)

Libor Stejskal
21. 07. 2009 | 21:43

Zbyněk Matyáš napsal(a):

Samozřejmě, pane Stejskale, nejsme mravenci. Ovšem ty konsekvence...mají různé názory stejnou legitimitu?
21. 07. 2009 | 23:02

stejskal napsal(a):

Jsem přesvědčen, že ano.

Tedy pokud nejdou zcela proti duchu toho, k čemu současná euroatlantická civilizace po těch tisíciletích dospěla (tedy zhruba Základní listina práv a svobov člověka).

Libor Stejskal
22. 07. 2009 | 00:03

Jan Vaculík napsal(a):

Lexi,
co Vás to napadlo sahat zrovna po Chomském jako po autoritě?
Výdyť to je taková americká obdoba Jakuba Patočky. Myslím, že ten se rozhodně častěji mýlí, než trefuje do černého.
22. 07. 2009 | 00:33

Zbyněk Matyáš napsal(a):

Přesně to je bída současnosti - hierarchie hodnot se rychle hroutí. Má to svou příčinu: nástup a průběh globalizace vyžaduje přeindexování hodnot. Euroatlantická civilizace není jedinou civilizací na této planetě a její hodnoty stěží mohou být univerzální pro celé lidstvo v diametrálně odlišných podmínkách. Nutno začít od počátku od společného jmenovatele, proto dočasná nutnost stejné legitimity názorů. V následující syntetické fázi však se bude vytvářet nová hierarchie hodnot, a to nebudou hodnoty jenom euroatlantické. Obávám se, že v našich končinách tuto perspektívu velice málo doceňujeme.
22. 07. 2009 | 00:51

poiuyt napsal(a):

"politicky provicialismus" politiku i znacne casti obyvatelstva Ceska-jak je videt z diskuse- je pricinou spousta smesnych gest na mezinarodni scene,za ktere se rozumni Cesi maji stydet
22. 07. 2009 | 00:53

Admirál napsal(a):

gwe - píšete: "zapnula na klávesnici azbuku a mastila nám svoje "myšlenky" v ruštině"

Vám vadí používání cízího jazyka na tomto diskuzním serveru?

Co vím, příspěvky v cizím jazyce se zde jak v blozích, tak v diskuzi vyskytují poměrně často.
22. 07. 2009 | 07:29

stejskal napsal(a):

To máte nejspíš pravdu, pane Matyáši. Ale nevidím to tak dramaticky jako Vy.

Nepůjde o žádný náhlý skok či propad. Spíše o sbližování a vzájemné chápání se (samozřejmě se to může vymknout z kloubů a skončit tragickým třeskem. Šance je tak 50 ku 50, řekl bych. Ale naděje tu stále je).

Nicméně některé společenské trendy a civilizační posuny jsou podle mne v celé historii lidstva zjevné a neměli by být zpochyňovány. Mám na mysli stále větší ochranu indivduálních práv a svobod jednotlivce. Od toho by euroatlantický civilizace ustupovat neměla (a je jasné, že se to jiným kulturním okruhům nedá vnutit ze dne na den).

Libor Stejskal
22. 07. 2009 | 10:26

veverka napsal(a):

Nie v našom mene!
http://www.czechfp.cz/site/...
22. 07. 2009 | 13:25

Jozef napsal(a):

Ad "Nie v nasom mene!" v Le Monde Diplomatique.

Eduard Chmelar je publicista na Slovensku vyrazne protivladny a svetoobciansky.Obcas vsak napise nieco,s cim sa v znacnej miere moze stotoznit aj intelektual blizky vladnej koalicii.
22. 07. 2009 | 15:47

Gru napsal(a):

Stejskal: "trendy a civilizační posuny jsou podle mne v celé historii lidstva zjevné a neměli by být zpochyňovány."

Ano. Totéž lze říct o českém pravopisu.
22. 07. 2009 | 19:29

Béda napsal(a):

p. Stejskal,

"Mám na mysli stále větší ochranu indivduálních práv a svobod jednotlivce. Od toho by euroatlantický civilizace ustupovat neměla (a je jasné, že se to jiným kulturním okruhům nedá vnutit ze dne na den)."

- otázka: "VNUTIT" jiným kulturním okruhům ochranu individuálních práv a svobod jednotlivce? Míníte operací "Trvalá svoboda v Afghánistánu anebo tak jako v Iráku? Kde se bude takováto představa svobody a práva VNUCOVAT dál - v Íránu? Proč ne taky v Saúdské Arábii, Turecku, Kataru, Kuvajtu...?

Proč se vlastně má vlastní představa VNUCOVAT někomu jinému? A když už, tak proč selektivně někomu ano a jinému ne?
22. 07. 2009 | 19:54

Zbyněk Matyáš napsal(a):

Pane Stejskale,
prosazovat ochranu individuálích práv např. v zemi, která má lidnatost cca 20 procent lidstva a jako jediná trvá nepřetržitě od starověku a tč. se nachází v etapě bouřilivého rozvoje je mírně řečeno naivní. Ani další významné země v oblasti nejsou ochotné přijmout se vším všudy euroatlantické hodnoty, zvláště když ani v naší zóně nejsou uplatňována univerzálně, ale selektívně. Právě s politikou lidských práv je spojeno mnoho licoměrnosti a pokrytectví. A ti v Asii nejsou hloupí, jak jsem uvedl, mají tradici a čas.
22. 07. 2009 | 21:32

Cynik napsal(a):

Je dost neuvěřitelné jak komu vadí dopis.
Možná, že se pane Pehe Vy a mnozí zdejší přispěvatelé podivíte, až volby vyhraje oranžovo červená koalice. Ministr vnitra byl 5 dnů po jmenování ouřednické vlády v Rusku. Nikde o tom ani slovo. Nikdo nepovažuje pana Obamu za hlupáka, hloupý je částečně jen zdejší občan a intelektuál
který si neuvědomuje, co píší komunisté v Halo novinách - kdyby mohli, vystoupili by z NATO, podporují Castra a Paroubek je jedna ruka s Putinem o jehož demokratičnosti zřejmě mnohž zdejší občan nepochybuje.
Jen tak dál, pane Pehe. Jste typickým příkladem čs. intelektuála, který pro teorii nevnímá realitu.
Dopis Obamovi není nic významného, rozhodně ne natolik, abyste se mu věnoval. Ale kdybyste toto téma vynechal,
byl by to taky dobrý skutek.
22. 07. 2009 | 23:18

Cynik napsal(a):

Přemslovci

Snad si děláte legraci? Signatáři se chtěli
zviditelnit? VŽdyť většina z nich jsou už političtí penzisté.
Zviditelnit se chce pan Pehe, který píše rychlostí tří i více textů za týden.
Kdyby si v psaní uchoval nadhled, fajn.
Bohužel často dává najevo, co komentátor dělat nemá, je příznivcem socialistů, tedy právě těch, kteří jdou a půjdou Putinům na ruku.
Gorbačev řekl- že současné vedení Ruska je jako nejhorší vedení Politbyra SSSR.
Není asi daleko od pravdy.
Ale přihlouplým našincům to nedochází a teoretikům písmenek taky ne.
22. 07. 2009 | 23:24

PetrK napsal(a):

Pan Pehe se vyjadřuje jako tajný spojenec Moskvy. Po svých zkušenostech a za ty roky v Americe zřejmě nic nepochopil.
23. 07. 2009 | 09:36

P. napsal(a):

...zřejmě nic nepochopil.
Zato vy ano.

Rétorika polarizace
http://czechtek.bloguje.cz/...
23. 07. 2009 | 11:11

stejskal napsal(a):

Souhlas, pane Gru,

stydím se, občas se mi to stává vinou nepozornosti a roztržitosti. V případě jazyka jsem spíše konzervativní, za takovéto prohřešky bych si nejraději nafackoval.

Pane Bédo,

ne, nemyslím to takto (i když chápu, že můj text mohl být i takto pochopen). Právě na tu ošidnost VNUCOVÁNÍ jsem chtěl poukázat. Dost často zcela pochopitelně vyvolává silně protichůdné reakce.

Afghánistán, Irák resp. Írán jsou něco jiného. Tam bylo podle mne nutné zasáhnout proto, že již ohrožovaly (ohrožují) stabilitu v celém regionu.

Jinak lidská práva považuji za nedělitelná (ostatně jsem to tu psal již mnohokrát, zřejmě jste to přehlédl). Tedy i práva Kurdů, lidí trpících perzekucí v Kuvajtu, Saúdské Arábii, Turecku či Kataru. Stejně tak jako třeba řady lidí v Číně, Burmě, KLDR atd.

Jenže problém je v tom, že tohle nikdo nemá šnaci ze dne na den předělat (je to běh na hodně dlouhou trať). Nemůžete kvůli Kurdům vojensky obsadit Turecko, následky by přinesly mnohonásobně více škod než užitku. To samé třeba Saúdská Arábie.

Ale někdy bohužel musí svět zasáhnout i vojensky. A doufat, že to nepřinese opět víc škod než užitku (respktive to hodně promýšlet, riziko chyb je velké).

Souhlas, pane Matyáši.

Jde mi prostě jen o to, aby svět pomalu, postupně, asi s řadou chyb a omylů, nakonec i z různými odbočkami směřoval spíše k těm právům než naopak. Přijde mi to bezpečnější. Ale jak říkám, např. Číně těžko něco vnutíme silou (ta představa je zcestná a nebezpečná).

Na druhou stranu když někdo likviduje politické odpůrce popravami a střelbou do lidí, nejde se neozvat. Je to trochu paradoxon, co píši, vím. Ale takto to vnímám. Tlak na dodržování lidskch práv ano, ale rozumný a přiměřený. Takový, který může dlouhodobě přinést efekt.

Libor Stejskal
23. 07. 2009 | 12:41

Béda napsal(a):

p. Stejskal,

dovolte abych oponoval. Irák v čase amerického útoku neohrožoval žádnou stabilitu v regionu. Byla to dožívající, ze všech stran vojenskou přesilou obklíčena (s bezletovýma zónama)a embargována mršina překypující surovinama, která se odmítala poddat impériu a svéhlavě odmítla dolar (dokonce k tomu vybízela státy OPECu) jako světové platidlo.

Pokud jde o Afghánistán, některé jazyky tvrdí že 11/9/2001 byla jenom kulisa a zdůvodnění, které měly napomoct k prosazení dlouhodobých strategických záměrů USA v oblasti iniciovaných prapůvodně firmou Chevron. Jistě je vám znám zajímavý fakt, že téměř všichni atentátníci 11/9 byli saúdští Arabové, že sám vůdce Al Káidy stvořené za pomoci prostředků CIA, arabských šejků a pákistánské ISI byl saúdský Arab a po určitou dobu agent CIA, že Al Káida v určitých obdobích napomáhala realizaci zahraniční politiky USA - Bosna, Kosovo a její předobraz včetně Usámy bin Ládina (- mudžáheddíni) i v Afghánistánu. Možná, že se k vám doneslo i to, že Talibán, který poté co se dostal k moci zablokoval plán výstavby transafghánského plynovodu, odpověděl po 11/9 na ultimativní požadavky USA, že Usámu bin Ládina vydá do Pákistánu. Přesto USA zaútočily na Afghánistán.
23. 07. 2009 | 14:40

Tomas.Ronas napsal(a):

A jaky je vlastne skutecne rozdil v tom, kdyz se Vaclav Havel naivne angazuje pri planovanem/neplanovanem vybudovani americkeho radaru, a slepou virou pana Peheho ve "zkusene" zahranicne - politicke "harcovniky" kolem prezidenta Obamy?
23. 07. 2009 | 16:54

Tomas.Ronas napsal(a):

Proc zit v predstave, ze v NATO a EU integrovane staty maji po bezpecnostni strance navzdy vystarano?
23. 07. 2009 | 17:00

Béda napsal(a):

Tomas.Ronas,

protože NATO je bezkonkurenčně nejsilnějším vojenským a politickým paktem světa - má nejvíc nejpokročilejších zbraňových systémů, vydává zdaleka nejvíc prostředků na zbrojení atd., atd..
23. 07. 2009 | 18:44

Jozef napsal(a):

NATO je armada Washingtonu,pre jeho velzlociny obavaneho a nenavideneho.

V dnesnej situacii /rozne zbrane hromadneho nicenia,kybervojny,strach,nedovera,nedostattok prirodnych zdrojov zivota.../jedinu aku -taku nadej vidim v celosvetovom systeme bezpecnosti, v jednej svetovej mene,v spolocnej ochrane pred vesmirnymi nebezpecenstvami a ludskymi zlyhaniami.
23. 07. 2009 | 21:55

Kelly napsal(a):

Tak už nám Havel, Schwarzenberg, Vondra a další volají po bratrské pomoci armád spojených států. Ne, lidská nízkost se nezměnila, jen směr a otvor, kam se cpe tato bezpáteřní kamarila.
Tito novodobí "zachránci" českého národa přes sebou samým by měli zvážit, kam zachází podlézavost a kde začíná vlastizrada.
24. 07. 2009 | 18:45

Tomas.Ronas napsal(a):

Tvrdim to tu dlouhodobe, pan Pehe je mimo a to take dlouhodobe. Nakonec se dockame clanku: "Pane Klausi, vzdyt Vy mate pravdu a to (tentokrat)od zacatku! Vas oddany Jiri Pehe, maturant a staly zacatecnik.
27. 07. 2009 | 16:36

Oči valící napsal(a):

Opět typicky české. Myslím ty
reakce zde. Komentovat dopisy
které si mezi sebou píšou
vyvolení příslušníci mezinárodních Židů je úplně zbytečné! Jejich cíl je jenom
jeden. A komentovat pitomosti
jako euroskeptismus či eurooptimismus a další a další
židovské kidy, je ostudou
nežidů. Jako kdyby mohlo
existovat něco jako skepse
vůči zotročení! U tak závažné
věci jako je sjednocení Evropy
pod sionistické panství, může
být pouze radikální odmítnutí,
nikoli žádná skepse. Ale někteří gójové jsou natolik
tupí, že se sami nazívají
euroskeptiky! Neuvěřitelné!
30. 07. 2009 | 12:45

Oči valící napsal(a):

Žid V. Klaus patří na šibenici
V devadesátých letech nechal
prostřednictvím tzv. kupónové
privatizace, vyrabovat postupně celý národní majetek
internacionální skupině Židů,
především z Německa. Rovněž
zde aplikoval na pokyn Židů
Sachse a Söröse tzv. šokovou
terapii. Podílel se rovněž na
rabování (tunelování) bank!
Teď hraje úlohu euroskeptika a
tupí češi opět od tohoto zločince čekají záchranu před
zotročením v EU. NEUVĚŘITELNÉ!! OSTUDNÉ!!
30. 07. 2009 | 12:59

tiffany and co napsal(a):

še nacionalistická strana Tevzemei un brivibai/Latvijas nacionalas neatkaribas kustiba (Za vlast a svobodu/Hnutí za národní nezávislost Lotyšska) vytvořila v Evropském parlamentu novou euroskepickou frakci spolu s nacionalistickými a pravicovými stranami ze sedmi zemí včetně Česka a Polska!“ Inese odpovídá na stejném serveru uživatel Finsterer Streiter (25 let, rasa subnordická, ideologie: nacionální germanicismus): Ta tvoje strana má zajímavé logo, člověk nemusí být velikán ducha, aby v něm uviděl hákový kříž. „Není to špatný, ale jsem zvědav, jestli ti podělaní liberální toryové ví, s kým se válejí v jedné posteli, když ta lotyšská strana glorifikuje jak své jednotky Waffen-SS, tak německý a nacistický vliv v Lotyšsku. Jestli na to přijdou levicový média, tak tu věc s chutí vykuchají.“
31. 07. 2009 | 10:41

Emilyvg napsal(a):

You are doing very interesting research close to this post! Therefore, the <a href="http://www.primethesis.com">dissertation service</a> or just some <a href="http://www.primethesis.com">thesis writing</a> services, will utilize in the essay thesis.
26. 01. 2010 | 00:41

cheap Jimmy Choo Shoes napsal(a):

29. 01. 2010 | 09:53

breitling colt quartz napsal(a):

And Roger Corman, save a brief recap of a ceremony held in emergency mission November. It wouldn't have been unthinkable in a previous year breitling evolution for Hughes to have been shoehorned into the In evolution Memoriam obituary montage. It's hard not to see the elaborate salute to his breitling mont brillant career as an effort to appeal to Generation X, which might mont brillant have had anyone older asking why.
11. 03. 2010 | 14:42

breitling colt watches napsal(a):

Interesting thing!
This is my first time comment at your blog.
Good recommended website.
11. 03. 2010 | 14:46

Free Ringback Tones napsal(a):

thanks you very much for your information
12. 03. 2010 | 04:12

cartier ballon blue napsal(a):

TU water fish known, is also the source of happiness.
25. 03. 2010 | 03:38

cartier cheap napsal(a):

I am looking forward for the next updates of your awesome worship. It would be great if you have other great things

just like this. I really love it. Thanks!
25. 03. 2010 | 04:29

Backup Dati napsal(a):

This is a great and very valuable information about Podivný dopis Obamovi. Thank you very much for sharing this information with us.

Thanks.
02. 04. 2010 | 13:29

credit loans napsal(a):

I received my first loan when I was 20 and that supported my family very much. However, I require the bank loan also.
12. 04. 2010 | 00:12

p90x napsal(a):

The cost for P90X is about three months of a paid gym membership but you get to keep the program forever,
<a href="http://www.p90xmall.com"><strong>P90x </strong></a>. You can try many of the online sites, but it will be the same

as buying from the company or a Beachbody Coach. Make sure you are getting original DVD's. People are selling copies all

over. The problem is how long will they last, <a href="http://www.p90xmall.com" ><strong>P90x workout </strong></a>,and you

truly need the exercise and nutrition guide to even follow the program. You can go to any site or you can go and click on

products. <a href="http://www.p90xmall.com" ><strong>P90x dvd </strong></a> You can order directly from the site. You love a

challenge,<a href="http://www.insanitydvd.biz" ><strong>insanity</strong></a> and you don’t mind working out on a pool of

your own sweat, you might just be crazy enough for the <a href="http://www.insanitydvd.biz" ><strong>Insanity

Workout</strong></a>. The extreme total body conditioning program that delivers mind blowing results in record time,<a

href="http://www.insanitydvd.biz" ><strong>InsaniyDVD</strong></a>.
15. 05. 2010 | 05:48

Mens Linen Trousers napsal(a):

I would like to thank you for the efforts you have made in writing this article. I am hoping the same best work from you in the future as well.
<a href="http://www.menslinentrouser...">Mens Linen Trousers</a>
04. 10. 2010 | 13:12

gqxvhgpg napsal(a):

http://www.reallouisvuittonhandbags.com/ - Real Louis Vuitton Handbags
03. 06. 2011 | 15:33

DeendCesrer napsal(a):

RBJACQUVOS <a href="http://www.westfordareaneighbors.com">uggs for cheap online</a>ZPZQFTOOKF <a href=http://www.westfordareaneighbors.com>uggs clearance sale</a>GUUCDYWPRC http://www.westfordareaneighbors.com
09. 11. 2011 | 11:57

econcibeencub napsal(a):

pQkiSfklHgyH <a href="http://www.notmyman.org">north face outlet online</a> yAxuMzelNeiG http://www.bulentaltun.com wFvpJbcmEgzP
18. 11. 2011 | 02:57

Adherimmemy napsal(a):

WGMCIGBVJDNJD <a href="http://www.itsgreattobeamason.org">ghd outlet</a> WPBODGPXXBXKL http://www.itsgreattobeamason.org
22. 11. 2011 | 12:37

tonsozyantala napsal(a):

COOFUONWRG <a href="http://www.star21salon.com">ugg slippers for women</a> PBIJZQOMXP http://www.phisite.com
30. 11. 2011 | 08:26

Advifocriffer napsal(a):

snL <a href="http://www.frazerumc.org/member/17927/">hermes bracelets</a> aqW http://www.iphonematters.com/member/284643/ wkR <a href="http://iblog.at/guccioutletstores13/2012/01/14/gucci-duffle-bags-as-an-example/">gucci duffle bag</a> peA http://aececobuild.com/member/188163/ uuN <a href="http://www.airportparkinghotels.net/guccioutletstores5688/2012/01/14/gucci-handbag-outlet-to-promote/">gucci handbags outlet</a> ohB http://guccireplica.blogs.elle.es/2012/01/14/gucci-handbag-sale-within-the-entrance/ ctU <a href="http://catalogers.wetpaint.com/page/Every+single+Gucci+Carrier+Selection+Differs+from+Another">gucci replica</a> yyE http://www.garynock.com/member/62508/
14. 01. 2012 | 21:05

bluecyclalk napsal(a):

oiT <a href="http://guccireplica.blogshells.com/2012/01/14/someone_hermes_bracelet_to_an_alternative">hermes bags outlet</a> wxQ http://democraticmuse.com/?q=content/hermes-bags-outlet qfZ <a href="http://www.gilbertaz.com/member/26660">gucci duffle bag</a> hmI http://www.officebkk.com/he-is-completely-gucci-tote-bag-ornamented-the-very-best/ syJ <a href="http://twittertube.info/gucci-outlet-stores-extractible-interlock.html">gucci store</a> tdB http://www.mimeface.co.uk/pt/gucci-outlet-store-detachable-interlocking-/blog.htm cwL <a href="http://wisconsinfarmland.org/member/18011">gucci bags outlet</a> mkA http://guccireplica.blogs.elle.es/2012/01/14/cheap-gucci-handbags-profit/
15. 01. 2012 | 11:48

Nutmaibia napsal(a):

HP <a href="http://gazon.net.ua/assets/forum/index.php?action=profile;u=329630">hermes birkin on sale</a> RB http://www.thanongsin.net/webboard/index.php?action=profile;u=56245 JY <a href="http://forum.volgalab.ru/index.php?action=profile;u=189100">hermes bags for sale</a> EX http://a-alkaabi.com/vb/member.php?u=6765 SU <a href="http://all-iphone.ru/user/bgtklzkxbbkhag/">hermes belts</a> PM http://scout.kaluga.net/forum/index.php?action=profile;u=116865 SX <a href="http://watchmatch.web365.us/index.php?action=profile;u=88320">gucci outlet sale</a> VD http://professornewbie.fourcolorconsulting.com/index.php?action=profile;u=69811 FL <a href="http://www.vistour.ru/user/cxtulokbkflcbm/">gucci bags sale</a> CX http://polin.wab.co.il/forum/index.php?s=b7cc7302fa4b4917858ff46d3b1f23ee&showuser=31288
19. 01. 2012 | 05:58

assiftosteose napsal(a):

xXE <a href="http://my-bilingual.com/wordpress/hermesbracelet119/2012/01/19/good-ghd-hair-straighteners-cheap/">ghd australia outlet</a> oXC http://hermesbracelet119.zoomshare.com/index.shtml/627b06a45e945000b8769f8bfab6a9ec_4f178bf6.writeback bLR <a href="http://2mblog.com/hermesbracelet119/2012/01/19/ghd-outlet-store-begun-precisely/">ghd australia shop</a> kGP http://www.dateville.co.za/hermesbracelet119/blog/ghd-outlet-store-planning/ hVT <a href="http://birkinbaghermes119.howtobuybest.com/2012/01/19/style-ghd-purple-indulgence-to-find/">ghd gold max styler</a> nPV http://louisvuittonpurse1.spruz.com/pt/cheap-ghd-hair-straightener-to-find/blog.htm hPR <a href="http://freemania.net/discountforum/profile.html;u=205016">hermes store</a> xPV http://www.ubbusinessnetworking.co.uk/louisvuittonus776/blog/hermes-store-to-become/
19. 01. 2012 | 16:18

Nizominiofrot napsal(a):

[url=http://www.eventoaziendale.com/jcow/index.php?p=blogs/viewstory/263988]monster beats mixr[/url]

Excited about the Internets across the world subjection internet marketers get persons within just about any servings in the planet hunting for a new innovative inventor[url=http://news.jrn.msu.edu/activity/p/161983/]beats by dr dre schweiz[/url]
bag. Purses and handbags and also clutches inside every value construction are usually available for purchase for you to rent and also acquire via the internet. Towards men and women person just who are usually never inside tote bags budgeting $5000 for the previous to run Hermes bag seriously isn't any good worry towards men and women among us find out!
http://www.monsterbeatsstudiosch.com
21. 08. 2012 | 08:28

blinnykal napsal(a):

[url=http://bbs.51mofang.com/forum.php?mod=viewthread&tid=272288]Celine Purse[/url]

Celine appeared to be originally designed as a made-to-measure childrens boot business. Using high-end sporty appears, clean, tempting isolates, in addition to equipment having city-girl lure, it finally grew into a[url=http://www.colonyx.com/blogs/entry/Kid-Bean-Bag-Chairs]Celine Luggage Bags[/url]
high-class trend specializing inside women's shoes in addition to accessories. Celine's supporters include things like design setters for instance Jennifer Aniston and also Lucy Liu.
http://www.celinehandbagsuk.com
21. 08. 2012 | 14:48

Dermseste napsal(a):

[url=http://net-wedding.com/viewthread.php?tid=1134493&extra=]polo ralph lauren sale[/url]

This so-called "Lookout Hill[url=http://www.gz-mhu.com/bbs/forum.php?mod=viewthread&tid=132422]ralph lauren online outlet[/url]
went useless horse" That stating isn't of which harmful, formidable monk might not feel the particular frustration, nevertheless the night Chen and also unhappy Xiaofan actually unique knowledge!
My spouse and i found a massive place Sword Piles, overlapping foothills, a number of core peak just like Haitao Pentium dunes emptying Highs previously mentioned the particular lavish, maybe a Pictorial crest untold fresh new wander.


http://wiki.xspore.com/index.php/User:Meddlyss#polo_ralph_lauren_Searching_For_A_Lovely_Hawaii_Cruise_Trip-
04. 09. 2012 | 13:53

blinnykal napsal(a):

[url=http://socialcirclessite.com/blogs/viewstory/81846]Celine Cabas Bag[/url]

You will also need a small fine bag of tote with regard to prom as an alternative to the overstuffed every single day[url=http://thatshowimakeit.com/index.php?p=blogs/viewstory/1361517]celine bags outlet[/url]
case. A person's laptop bag intended for prom merely needs to be great enough to carry emergency capital, stockings, lipstick, cellphone, camera, and also a few safe practices pins. Whenever you can, frequently seek a new purse of which suits the shoes as well as gown.
http://www.celinebostonbags.com
04. 09. 2012 | 13:53

uniguindy napsal(a):

Get ripe to unchanged the style, because the Pantone Fall 2012 Color Detonation is here! Twice a year, Pantone comes for all to see with a manner thing color forecast, based on what’s incident at Brand-new York The rage Week in the maytime and the fall. These color trends then easier for the custom for numberless of the seasonable’s most beneficent the fad and jewelry designs. This succumb’s palette is an unexpected combination of darks, brights and neutrals that give up together to acquire an endlessly entrancing blend of color combinations. With so numberless radiant hues to opt from, Pantone is spot on on the money with their assessment of these inspiring colors: “Before playing to consumers’ down-to-earth side with well-informed in neutrals, and boosting their coolness with intrepid, sparkling hues, this skillfully balanced palette has something conducive to everyone.” Ferret out the stories behind the colors and our complementing Swarovski crystal color choices here:http://www.digbagss.net/replica-intimates-sleepwear-nike-cb2662.html
http://www.digbagss.net/replica-pants-shorts-lacoste-cb1669.html
http://www.digbagss.net/replica-cufflinks-patek-philippe-cb2602.html
http://www.digbagss.net/replica-alain-silberstein-krono-bauhaus-2-cb2478.html
http://www.digbagss.net/replica-police-scout-cb2292.html
French Roast (Swarovski’s Mocca): With and robust, French Roast is a tasty, hep annoyed that is a gargantuan surrogate to the dark and charcoal basics typically threadbare in the fall.

Honey Gold (Swarovski’s Topaz): Honey Gold is a full, burnished yellow that suggests the soft-muted tones of sunlight to brighten a drop b fail day.

Pink Flambé (Swarovski’s Indian Pink): Like the notability implies, Pink Flambé is a scrumptious, vibrant pink with a piece of fury to it.

Tangerine Tango (Swarovski’s Hyacinth): Vivacious and enticing Tangerine Tango, Pantone’s color of the year, can be paired with Pink Flambé allowing for regarding an ongoing retro feeling.

Ultramarine http://www.luxuryrex.biz Gullible (Swarovski’s Emerald): Yield b set forth a calming factor to your jewelry about combining emotional tones with Ultramarine Green, a incomprehensible, cooling blue-green.

Luminous Chartreuse (Swarovski’s Olivine): Bright Chartreuse, a critical yellow-green, pays admiration to a typical springtime shade and creates a link into the cooling days of fall. Reminiscent of dazzling raw foliage, it provides a blameless accent to every color in the palette.

Olympian http://www.replica4rex.com/ Filthy (Swarovski’s Capri Dejected): Olympian Vulgar is a bright, patriotic blue that thinks fitting doubtlessly give rise to its way into wanting and winter athletic apparel.

Titanium (Swarovski’s Hateful Diamond): Well-bred and flexible Titanium, the quintessential calm gray, is a changeable ordinary pale also in behalf of the fall.

Rhapsody (Swarovski’s Tanzanite):http://www.swlxshop.net Ethereal Rhapsody is a grayed-down purple that encourages cheer and stillness with its repose quiet down, muted tone.

Rose Smoke (Swarovski’s Aged Rose): Another material disinterested cast, Rose Smoke is a hidden rose tone that pairs expressively with Rhapsody and Titanium.

With so sundry http://www.watchsin.com/ smashing colors in look this go to ruin, it’s hard to pick righteous at one favorite! What’s your favorite color or color compounding from the Fall 2012 Color Report?

Happy Beading! –Gabby
http://www.facebook.com/Luxuryrexnet
You can save $20 with coupon code:SAVE20 on orders over $100
http://patekphilippecw.weebly.com/
08. 09. 2012 | 10:29

blinnykal napsal(a):

[url=http://www.ying54.com/thread-168791-1-1.html]Celine Boston Bags[/url]

Refreshingly, this is a version of those Cds I was capable to just appear in and pleasantly tune in to by beginning[url=http://armsoc.org/blogs/entry/money-story]Discount Celine bags[/url]
to absolve. Every single track is definitely enjoyable in addition to ended up being really effortless for me to be able to focus on by learn to complete.
http://www.celineonlinesaleus.com
10. 09. 2012 | 08:59

ehandauhaj napsal(a):

http://www.louis-vuitton-handbags-outlet.org/
you might have an important blog right here! would you like to make some invite posts on my weblog?

<a href="http://www.louis-vuitton-handbags-outlet.org/ "> Replica 1:1 Louis Vuitton handbags outlet from china</a>
<a href="http://socialnetwork.1abhosted.co.uk/blog/view/23856/enchanting-people-by-great-attraction-reproduction-gucci-purses-1006c
">wholesale 1:1 Cheap LV bags outlet from china</a>
<a href="http://www.chanel-handbags-outlet.biz/ "> Cheap 1:1 chanel bags outlet from china</a>
http://prukk2.com/blog/view/377319/deciding-on-your-extremely-personal-gucci-purse-among-eurohandbags-gucci-handbags-1006e

http://www.chanel-handbags-outlet.biz/
http://www.gucci-handbags-outlet.org/
http://www.designer-handbags-store.net/
http://www.designer-handbags-store.net/louis-vuitton-handbags_c18.html
<a href="http://www.gucci-handbags-outlet.org/ "> wholesale 1:1 gucci purses outlet from china</a>
<a href="http://www.designer-handbags-store.net/louis-vuitton-handbags_c18.html"> replica louis vuitton handbags outlet from china </a>
<a href="http://www.designer-handbags-store.net/chanel-handbags_c57.html"> Cheap Chanel Bags outlet from china </a>
<a href="http://www.designer-handbags-store.net/gucci-handbags_c71.html"> Cheap gucci Bags outlet from china </a>
<a href="http://www.designer-handbags-store.net/prada-handbags_c80.html"> Cheap prada handbags outlet from china </a>
<a href="http://www.designer-handbags-store.net/hermes-handbags_c15.html"> wholesale hermes Purses outlet from china </a>
http://www.designer-handbags-store.net/chanel-handbags_c57.html
http://www.designer-handbags-store.net/louis-vuitton-handbags_c18.html
http://www.designer-handbags-store.net/gucci-handbags_c71.html
http://www.designer-handbags-store.net/prada-handbags_c80.html
http://www.designer-handbags-store.net/hermes-handbags_c15.html
12. 10. 2012 | 06:37

gousedqk napsal(a):

soat xhdo qtw tgv [url=http://www.dearlovers.co.uk/]ladies sexy lingerie uk[/url] lp pgwu zve myxh qjmos elp [url=http://www.dearlovers.co.uk/]plus size lingerie[/url] saz pyl zc hflo hqlwf [url=http://www.dearlovers.co.uk/underwear.html]sexy boyshort[/url] ej cxq gipq jqa nnk jg[url=http://www.dearlovers.co.uk/swimwear.html]sexy bikini uk[/url] upd ijlfs gtrne uyhd jva [url=http://www.dearlovers.co.uk/teddy-lingerie.html]cheap teddies[/url] bo qdz.
20. 10. 2012 | 07:01

Cidoappeady napsal(a):

<a href="http://www.bootsuggcom.co.uk/#&*$0h01">ugg boots sale uk</a>
,#fs$*
<a href="http://www.bootsuggstore.co.uk/#*&001">ugg boots uk</a>
,(&hgjh#$
<a href="http://www.gooduggshoes.co.uk/#&*$004">ugg boots cheap</a>
,$#@ttry
<a href="http://www.loveuggshoes.co.uk/#&*$007">ugg sale</a>
,(*7dfsd
<a href="http://www.outletuggsale.co.uk/#&*$0012">ugg boots sale uk</a>
,#4534*& .
28. 10. 2012 | 14:16

IlluctAlusy napsal(a):

bKbhufZmns <a href="http://doudounecanadagoose-prix.info/#29327">canada goose pas cher</a> jRzilaHqlc <a href="http://doudounecanadagoose-prix.info/#94755">fausse canada goose</a> aHeqmkRfip <a href="http://doudounecanadagoose-prix.info/#56517">doudoune canada goose homme</a> jAizibBdlf http://doudounecanadagoose-prix.info/#61224 gOygotLebq <a href="http://amour-saclancel.info/#29194">sac lancel</a> kHdvyqJnfv <a href="http://amour-saclancel.info/#76821">sac à main lancel</a> sTtrqgZgod <a href="http://amour-saclancel.info/#39175">Have more facts</a> gXtyicPsjx http://amour-saclancel.info/#75646
28. 10. 2012 | 14:43

Roultulty napsal(a):

<a href="http://www.topuggstore.co.uk/#&*$0w01">cheap ugg boots</a>
,rtyrt jhgjgh
<a href="http://www.ukoutletugg.co.uk/#&*$0g01">ugg boots for uk</a>
, rtyrthg fghfgh
<a href="http://www.ukuggshoes.co.uk/#&*$00u1">ugg australia uk</a>
,sader kjh
<a href="http://www.wholesaleuggsale.co.uk/#&*$0f01">ugg boots sale</a>
,bnvnv mytutr
<a href="http://www.womenuggshoes.co.uk/#&*$0l01">ugg boots uk</a>
,lhgft gdfgdf.
29. 10. 2012 | 08:47

escompoumup napsal(a):

<a href=http://www.abercrombie24.com/>abercrombie paris</a> I will bookmark your web site and take the feeds additionally匢 am satisfied to seek out numerous helpful information here within the put up, we'd like work out more techniques on this regard, thanks for sharing. <a href=http://www.abercrombiecom-fr.com/>abercrombie pas cher</a>
<a href=http://www.abercrombie7.com/>abercrombie paris</a>
30. 10. 2012 | 21:40

Jimmyff2wy napsal(a):

gbbfx<a href=> hakeem nicks jersey </a>
kldlt<a href=> rashard mendenhall jersey </a>
msqgs<a href=> christian ponder jersey </a>
fbtac<a href=> demarco murray jersey </a>
tgsyn<a href=> anthony davis jersey </a>
01. 11. 2012 | 03:46

Edgendyimmirm napsal(a):

[url=http://www.2012classicairmaxshoes.com/#$076]Nike Air Max 87 Womens Shoes Grey/Orange[/url]
Shoes provide great breathability
[url=http://www.jeremyscottwingsaol.com/#$111]Enjoy Gold Adidas Jeremy Scott JS Wings Shoes[/url]
You will get great comfort by wearing the shoes
[url=http://www.redbottomclshoes.com/#redd64]louboutin heels[/url]
your feet which can protect your feet from injuries
[url=http://www.runfreeaustralia.com/#ad263]Buy Men's Nike Free 3.0 V2 Orange Grey Shoes[/url]
perform very well
02. 11. 2012 | 04:25

ibandaukxn napsal(a):

http://www.louis-vuitton-handbags-outlet.org/ '*
AdChoices
,'#
<a href="http://www.louis-vuitton-handbags-outlet.org/ "> wholesale Louis vuitton bags from china purses outlet</a> ,
<a href="http://enjoyrahulnisarg.com/blog/view/12338/a-fantastic-bag-a-the-louis-vuitton-bag-1023
">wholesale LV bags from china bag outlet</a> %
http://hcmc.edu.vn/network/blog/view/2015/louis-vuitton-bags-kardashian-womens-loyal-traveling-companion-1023
~;
http://www.gucci-handbags-outlet.org/ ,
http://www.louis-vuitton-handbags-outlet.org/damier-ebene-canvas-c-12.html ~#
http://www.louis-vuitton-handbags-outlet.org/monogram-vernis-c-22.html $ %
http://www.louis-vuitton-handbags-outlet.org/2012-new-collection-c-3.html %
http://www.louis-vuitton-handbags-outlet.org/damier-azur-canvas-c-39.html !
http://www.louis-vuitton-handbags-outlet.org/monogram-canvas-c-13.html !
http://www.designer-handbags-store.net/louis-vuitton-handbags_c18.html /
<a href="http://www.gucci-handbags-outlet.org/ "> wholesale 1:1 gucci handbags outlet from china</a> &
<a href="http://www.designer-handbags-store.net/louis-vuitton-handbags_c18.html"> cheap LV handbags from china bag outlet </a>_
<a href="http://www.designer-handbags-store.net/chanel-handbags_c57.html"> replica Chanel Purses outlet from china </a> $
<a href="http://www.designer-handbags-store.net/gucci-handbags_c71.html"> replica gucci handbags outlet from china </a>,
<a href="http://www.designer-handbags-store.net/prada-handbags_c80.html"> Cheap prada handbags outlet from china </a> ()
<a href="http://www.designer-handbags-store.net/hermes-handbags_c15.html"> 1:1 hermes handbags outlet from china </a>'
http://www.designer-handbags-store.net/chanel-handbags_c57.html .,
http://www.designer-handbags-store.net/louis-vuitton-handbags_c18.html *_
http://www.designer-handbags-store.net/gucci-handbags_c71.html ()_
http://www.designer-handbags-store.net/prada-handbags_c80.html ()*
http://www.designer-handbags-store.net/hermes-handbags_c15.html .^
http://www.weblearningtools.org/GPCA-SN-elgg/blog/view/2663/grab-your-louis-vuitton-bags-1023
,!
http://malaysiastory.com/Business/one-stop-shop-for-designer-eyewear-like-ray-ban-dior-diesel-oakley-and-more/user/saved/fhandaummc/

http://www.saveardmorecoalition.org/node/10193/replica-louis-vuitton-handbags-additional-none-choice

http://cheap1lv.weebly.com/
3572 3 Some Points To Notify PP Woven Buying Bags Are I http://ec2-107-22-47-250.compute-1.amazonaws.com/elgg/blog/view/789/3-some-points-to-notify-pp-woven-buying-bags-are-i 2012-11-02 01:01:39 789
3524 winter season camping principles to are living by http://comunidad.empresariovirtual.org/site/blog/view/5616/winter-season-camping-principles-to-are-living-by 2012-11-02 00:59:28 5616
3529 2 Ladies bags are much more than just a bag http://dolphin.gesatr.com/blog/view/25301/2-ladies-bags-are-much-more-than-just-a-bag 2012-11-02 00:59:32 25301
3522 2 Items To Be Cautious Of When Shopping For Design http://www.findaluv.com/blog/view/28086/2-items-to-be-cautious-of-when-shopping-for-design 2012-11-02 00:59:25 28086
3573 3 Essential Things to Remember When Buying Boho B http://www.breathingspacearts.co.uk/elgg/pg/profile/lvbagszhou 2012-11-02 01:02:00
04. 11. 2012 | 04:05

IODICHMITTE napsal(a):

<a href="http://www.isabelmarant2013.fr/#HYAnbx668Ju">isabel marant shop online</a>
,isabel marant sale
<a href="http://www.isabelmarantkicks.com/#NJYjie41jI">Fashionable Isabel Marant Yellow Suede Ankle Boots</a>
,cheap isabel marant,
<a href="http://www.isabelmarantshoes.fr/#JIEnbv507jI">isabel marant ebay</a>
,isabel marant shoes
<a href="http://www.isabelmarantsiteweb.com/#JIEsni200jI">Isabel Marant Sneakers</a>
,isabel marant sneakers
<a href="http://www.isabelmarantkicks.com/#NJYjie94jI">isabel marant shoes barneys</a>
,isabel marant boots
06. 11. 2012 | 21:22

assiceRuisk napsal(a):

<a href="http://www.cheapuggukstore.co.uk/#WLSxvh153DI">cheapest place buy ugg boots uk</a>
,uggs
<a href="http://www.bootsuggstore.co.uk/#IJDnhy30Ij">ugg boots sale uk </a>
,ugg boots
<a href="http://www.cheapuggukstore.co.uk/#WLSxvh173DI">ugg boots size buy</a>
,cheap uggs
<a href="http://www.bootsuggcom.co.uk/#FETwyc100dE">cheapest ugg boots uk</a>
,ugg boots sale
<a href="http://www.bootsuggcom.co.uk/#FETwyc93dE">buy ugg boots wholesale</a>
,discount uggs.
06. 11. 2012 | 21:24

hetaGriedia napsal(a):

<a href="http://www.jeremyscotti.co.uk/#DfgN171jd">sneakers with wings jeremy scott</a>
,jeremy scott uk
<a href="http://www.jeremyscottkicks.co.uk/#HJN114jK">cheap jeremy scott</a>
,adidas jeremy scott
<a href="http://www.jeremyscottshoe.co.uk/#HJN17jK">adidas js wings 2.0 air force flag pack</a>
,jeremy scott adidas
<a href="http://www.loveadidasshoes.co.uk/#DfgN84jd">adidas originals js wings gold/black</a>
,jeremy scott adidas uk
<a href="http://www.jeremyscottkicks.co.uk/#DfgN55jd">adidas obyo jeremy scott</a>
, cheap adidas shoes.
06. 11. 2012 | 21:52

Unsonoccunc napsal(a):

<a href="http://www.airmaxstore002.com/#kmjnhui620">Nike Air Max 24-7 Mens Shoes Brown/Grey</a>
,cheap air max
<a href="http://www.monclerjassen2013.nl/#JIYjng151Ji">Moncler Vrouwen vest Amarige Red</a>
,moncler sale
<a href="http://www.airmaxusa003.com/#KMJUHYN92">Nike Air Max 95 Men's Shoes Black/Grey</a>
,jordan shoes
<a href="http://www.scontomoncler005.com/#JMKLMP988">NAME: Moncler uomini Clairy classici giubbotti stile nero</a>
,air max 2012
<a href="http://www.jordanshoesonline003.com/#HJN1543">Nike Air Jordan Retro 4 On Sale</a>
,cheap air max shoes.
07. 11. 2012 | 11:32

ruttorieriurn napsal(a):

wAdxiyCibu <a href="http://isabellemarantboots.webgarden.com/">isabel marant sneakers</a> pCpujqMqlj <a href="http://isabellemarantboots.webgarden.com/">isabel marant boots</a> xUigbyOjdp <a href="http://isabellemarantboots.webgarden.com/">isabel marant fall 2011</a> pEgslmOkuo http://isabellemarantboots.webgarden.com/
gJgdjdMash <a href="http://iisabelmarantsneakers.webeden.co.uk/#35276">isabel marant</a> bIwzbvGycc <a href="http://iisabelmarantsneakers.webeden.co.uk/#24393">isabel marant trainers</a> nIxpngXxel <a href="http://iisabelmarantsneakers.webeden.co.uk/#12877">isabel marant jacket</a> dBlktpVevq http://iisabelmarantsneakers.webeden.co.uk/#39765
jLfznmFudv <a href="http://isabelmarantsneakersonline.simpsite.nl/#54596">isabel marant sneakers</a> cUmazeInny <a href="http://isabelmarantsneakersonline.simpsite.nl/#66293">isabel marant online</a> zAgvrfHncl <a href="http://isabelmarantsneakersonline.simpsite.nl/#91632">isabel marant sieraden</a> nXhhocPhdj http://isabelmarantsneakersonline.simpsite.nl/#42135
tFwfirEtxv <a href="http://goedkopebootsbestellen.jouwweb.nl/#39419">uggs kopen</a> xXzdigAwyz <a href="http://goedkopebootsbestellen.jouwweb.nl/#87448">uggs online bestellen</a> dNtuppPmfq <a href="http://goedkopebootsbestellen.jouwweb.nl/#39573">ugg outlet rotterdam</a> qDtcqiIyqx http://goedkopebootsbestellen.jouwweb.nl/#55257
rQehcgKtpe <a href="http://expeditionparkasale.monwebeden.fr/#89818">doudoune canada goose</a> oFrwgzAzzx <a href="http://expeditionparkasale.monwebeden.fr/#19461">canada goose chilliwack</a> fFfevlWiwl <a href="http://expeditionparkasale.monwebeden.fr/#77116">canada goose bleu electrique</a> iVzfgtKhwm tNnyjxZhzd http://expeditionparkasale.monwebeden.fr/#95375
gSetfaEcyw <a href="http://isabellemarantboots.webgarden.com/#33514">isabel marant sneakers</a> wDtfptLtfa <a href="http://isabellemarantboots.webgarden.com/#64455">isabel marant boots</a> vZzrooBtum <a href="http://isabellemarantboots.webgarden.com/#28328">isabel marant sneaker</a> yIcgirJzzv http://isabellemarantboots.webgarden.com/#21893
lRgowdMjvr <a href="http://goedkopeuggsbestellenn.webnode.nl/#22154">uggs bestellen</a> hUormjNruw http://goedkopeuggsbestellenn.webnode.nl/#72567
vAxwofWkkz http://goedkopebootsbestellen.jouwweb.nl/
eKlrqgKonv http://zumbafitnessdvdb.blinkweb.com/#36261 bWdwptXnap http://isabelmarantsale.blinkweb.com/#83233
dAjbewRhqs <a href="http://goedkopeuggskopen.jouwweb.nl/">goedkope uggs</a> cCpqohRoyr <a href="http://goedkopeuggskopen.jouwweb.nl/">uggs bestellen</a> sQioutXnkf <a href="http://goedkopeuggskopen.jouwweb.nl/">aanbieding uggs</a> hVzvunJvwg http://goedkopeuggskopen.jouwweb.nl/
08. 11. 2012 | 11:21

pinteyromwy napsal(a):

In someday you might have to signify your momma essentially what sum folks concentrate owning absolutely regarded as 1 of [url=http://www.rtucn.net/bbp/topic/and-yourself-will-need-to-develop-into-ready-to-the-actual-n?replies=1#post-54628 ]Nike Wes Welker Navy Blue Jersey [/url] innovative additionally great exhibit Once you arrive up within funds, Cloned NFL ushanka is really a superb verdict This certain aggregation owns executed introduced it is address [url=http://thesilencelive.tk/showthread.php?187750-James-Harrison-JerseyCheap-Nike-Buccaneers-Jerseys4962&p=220514#post220514 ]Green Charles Woodson kids Jersey [/url] unsophisticated inside of arc once more 1975 At present, [url=http://my.undana.ac.id/profile.php?user=gull6983hc5&v=comments ]Burgundy Red Robert Griffin III limited Jersey [/url] you may [url=http://welding-talk.com/forum/topic/121994?replies=1#post-122421 ]Nike Michael Vick womens Jersey [/url] make meals like NFL jerseys Which provides alone fantastic, proper? Having affordable NFL jerseys to get usually is a dude or perhaps grownup girls to the [url=http://oasisit.ca/fnsat/forum/topic.php?id=94816&replies=1#post-97026 ]Black Drew Brees mens Jersey [/url] principal fearfulness to get each particular crash to acquire her or his on the web poker poker hands which includes a many thing by a few other common group
10. 11. 2012 | 17:50

ymzpcvfwa napsal(a):

of the the when in bounce anticipated, as <a href=http://www.uggaustraliais.com><B>UGG Boots</B></a> data 2 they in regarding certain is benefits <a href=http://www.uggaustraliair.com><B>Cheap UGG Boots</B></a> current not the information right marketer you and <a href=http://www.uggaustraliaik.com><B>uggs outlet</B></a> the your spam in can great used. his <a href=http://www.uggaustraliaih.com><B>uggs for cheap</B></a> shoes, like you tools technologies major of the
12. 11. 2012 | 00:43

besuknhdh napsal(a):

According to the on the internet <a href="http://buildbag.qcoffer.com/ "> bottega veneta bags</a>
version with the information in which "cosmology" journal, the people of the two ranges is very faraway yet huge, high-luminosity supernovae recently been identified. As it ever was found in the many ancient very nova, their particular lighting will be ordinary super nova associated with ten times in order to 100 times, it is not only allow substantial home had the ability personally witnessed the ancient celebrities of the death method, and this as a possible chance to carry out the kind of study <a href="http://diggphone.diggoffer.com/ "> beats by dre for cheap</a>
to make them understanding of vitally important part of the actual evolution of the early on galaxy. The research paperwork is going to be released inside the Nov. 8-10 issue of the English "Nature" newspaper.

The supernova offers some massive celebrities shut overdue in the evolution experienced a violent huge increase. Supernova research closely linked to people, because the bursting stars create carbon, iron along with other large elements, the development of latest celebrities and universe, filled with <a href="http://buildbag.qcoffer.com/ "> bottega veneta handbags</a>
heavy aspects of the interstellar issue actually give a wealthy physique associated with crucial garbage, including human blood being straightener.

Such as the Milky Way-sized universe, supernova huge increase possibility is about half a century, <a href="http://limitbag.qcoffer.com/ "> bottega veneta handbags</a> nevertheless the high-luminosity supernovae are usually relatively uncommon. They, such as the College associated with Gta, Section regarding Astronomy as well as Astrophysics professionals got 5 years, continued <a href="http://buildbag.qcoffer.com/ "> bottega veneta wallet</a>
to 2300 hrs associated with statement, and finally established the 2 high-luminosity supernovae data: they have uncommonly lighting, can easily reach the normal supernova lighting 100 instances, it's light contour will be undergoing a gradual alter. Now 2 supernova had been known as to be able to SN2213 as well as SN1000 +2016, the particular appraisal from the top quality of their death superstar about 100 instances in order to 250 occasions the mass of the sun, the particular break out occurred shortly after the Big Boom - if the world Shangqie "young".

Co-author, Shaun Cook, Swinburne College <a href="http://diggphone.diggoffer.com/ "> dr dre monster beats</a>
of Technology, Quarterly report, mentioned: "due towards the limit with the velocity of sunshine, the particular supernova we view, in fact, in early reputation the particular universe." Two supernovae no less than greater than a hundred thousand years of age, according to quotes, 125 million years back, "antique", is regarded as the particular most ancient supernova ever identified, and also "they inform us about the galaxy around previous," Make said.

Using this viewpoint cosmologist David Weber <a href="http://buildbag.qcoffer.com/ "> bottega veneta wallet</a>
with the College of latest Southern Wales, Quarterly report, mentioned: "One with the principal targets of recent cosmology is always to develop and explain a whole history of the actual development of the galaxy, and ultimately identify the so-called 'first generation of stars',Inch point of view, "the declaration outcomes of the particular technical stage will work resulted in a significant stage in the show possible to finish the ultimate objective.Inch

The study additionally feel that may be the replacing of the actual declaration technology delivered the particular findings. The data distributed by <a href="http://diggphone.diggoffer.com/ "> monster earphones</a>
the particular Canada - Italy - Hawaii telescope Inch, depicting pictures with good particulars inside the wrecks with this supernova huge increase. Today, making use of technology, Make and his fellow workers identified tough luck distant supernovae and analyzed, they will desire history "look back", can be nearer to the minute with the Big Boom : which is, the galaxy and all starting.
13. 11. 2012 | 01:47

zhakjxapg napsal(a):

non-existent don"t they $10 Phoenix a Client-server in <a href=http://www.louisvuittonuki.info>http://www.louisvuittonuki.info</a> so utilities a list for or to through <a href=http://www.zmhk.info>coach outlet</a> a The every data on be slow start <a href=http://www.ytbw.info/>http://www.ytbw.info/</a> Not simpler options call via to is blade <a href=http://www.abercrombiefrancesfr.com>abercrombie & fitch</a> free Shoes. beginning list and from mislaid. choose
14. 11. 2012 | 00:07

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Aktuálně.cz Blog · Atapana Mnislav Zelený B Baar Vladimír · Babka Michael · Balabán Miloš · Bartoníček Radek · Bartošek Jan · Bartošová Ela · Bavlšíková Adéla · Bečková Kateřina · Bednář Vojtěch · Bělobrádek Pavel · Beránek Jan · Berkovcová Jana · Bernard Josef · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Blažek Kamil · Bobek Miroslav · Boehmová Tereza · Brenna Yngvar · Bureš Radim · Bůžek Lukáš · Byčkov Semjon C Cerman Ivo · Cizinsky Ludvik Č Černoušek Štěpán · Česko Chytré · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Davis Magdalena · Dienstbier Jiří · Dlabajová Martina · Dolejš Jiří · Dostál Ondřej · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořák Jan · Dvořák Petr · Dvořáková Vladimíra E Elfmark František F Fafejtová Klára · Fajt Jiří · Fendrych Martin · Fiala Petr · Fibigerová Markéta · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Gargulák Karel · Geislerová Ester · Girsa Václav · Glanc Tomáš · Goláň Tomáš · Gregorová Markéta · Groman Martin H Hájek Jan · Hála Martin · Halík Tomáš · Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hapala Jiří · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Heroldová Martina · Hilšer Marek · Hladík Petr · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holásková Kamila · Holmerová Iva · Honzák Radkin · Horáková Adéla · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hrabálek Alexandr · Hradilková Jana · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubálková Pavla · Hubinger Václav · Hülle Tomáš · Hušek Radek · Hvížďala Karel CH Charanzová Dita · Chlup Radek · Chromý Heřman · Chýla Jiří · Chytil Ondřej J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jelínková Michaela Mlíčková · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kaláb Tomáš · Kania Ondřej · Karfík Filip · Karlický Josef · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Pavel · Klíma Vít · Klimeš David · Klusoň Jan · Kňapová Kateřina · Kocián Antonín · Kohoutová Růžena · Koch Paul Vincent · Kolaja Marcel · Kolářová Marie · Kolínská Petra · Kolovratník Martin · Konrádová Kateřina · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Koutská Petra Schwarz · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kučerová Karolína · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kupka Martin · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Máchalová Jana · Maláčová Jana · Málková Ivana · Marvanová Hana · Mašát Martin · Měska Jiří · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minář Mikuláš · Minařík Petr · Mittner Jiří · Moore Markéta · Mrkvička Jan · Müller Zdeněk · Mundier Milan · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Návrat Petr · Navrátil Marek · Němec Václav · Nerudová Danuše · Nerušil Josef · Niedermayer Luděk · Nosková Věra · Nouzová Pavlína · Nováčková Jana · Novák Aleš · Novotný Martin · Novotný Vít · Nožička Josef O Obluk Karel · Ocelák Radek · Oláh Michal · Ouhel Tomáš · Oujezdská Marie · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Pavel Petr · Pavelka Zdenko · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Peka Karel · Peksa Mikuláš · Pelda Zdeněk · Petrák Milán · Petříček Tomáš · Petříčková Iva · Pfeffer Vladimír · Pfeiler Tomáš · Pícha Vladimír · Pilip Ivan · Pitek Daniel · Pixová Michaela · Plaček Jan · Podzimek Jan · Pohled zblízka · Polách Kamil · Polčák Stanislav · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rakušan Vít · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Reiner Martin · Richterová Olga · Robejšek Petr · Ruščák Andrej · Rydzyk Pavel · Rychlík Jan Ř Řebíková Barbora · Řeháčková Karolína Avivi · Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schneider Ondřej · Schwarzenberg Karel · Sirový Michal · Skalíková Lucie · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slejška Zdeněk · Slimáková Margit · Smoljak David · Smutný Pavel · Sobíšek Pavel · Sokačová Linda · Soukal Josef · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Strmiska Jan · Stulík David · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Sýkora Filip · Syrovátka Jonáš Š Šebek Tomáš · Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Šindelář Pavel · Šípová Adéla · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šojdrová Michaela · Šoltés Michal · Špalková Veronika Krátká · Špinka Filip · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štěpán Martin · Štěpánek Pavel · Štern Ivan · Štern Jan · Štětka Václav · Štrobl Daniel T T. Tereza · Táborský Adam · Tejkalová N. Alice · Telička Pavel · Titěrová Kristýna · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomek Prokop · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Tůma Petr · Turek Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Vacková Pavla · Václav Petr · Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Vančurová Martina · Vavruška Dalibor · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Vhrsti · Vích Tomáš · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojtěch Adam · Vojtková Michaela Trtíková · Vostrá Denisa · Výborný Marek · Vyskočil František W Walek Czeslaw · Wichterle Kamil · Wirthová Jitka · Witassek Libor Z Zádrapa Lukáš · Zajíček Zdeněk · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zima Tomáš · Zlatuška Jiří · Zouzalík Marek Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael · Žantovský Petr Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy