Je něco shnilého v ČSSD

09. 11. 2009 | 12:39
Přečteno 13160 krát
Předsedovi sociální demokracie Jiřímu Paroubkovi, který pravidelně studuje průzkumy veřejného mínění, jež pak interpretuje pro svou stranu i veřejnost tak, že jeho závěry vyznívají většinou lichotivě pro něj i ČSSD, lze nabídnout alternativní pohled na to, co říkají průzkumy z poslední doby.

Nabízí se totiž otázka, jak je možné, že vnitřně jednotná strana, která má v čele nepochybně silného předsedu, nedokáže v průzkumech setřást vnitřně rozpolcené občanské demokraty, jejichž předseda se v poslední době někde schovává. A když už Mirek Topolánek učiní nějaké výrazné gesto, jako třeba prohlášení, že svoji politickou budoucnost spojuje s ratifikací Lisabonské smlouvy, nedokáže přejít do protiútoku, ani když politicky obležený prezident nakonec smlouvu podepíše.

Přidáme-li k vnitřní rozvrácenosti ODS a lavírování jejího předsedy coby jasné výhody pro ČSSD ještě skutečnost, že podle sociologických průzkumů preferuje většina občanů naší země sociálně-demokratickou orientaci na úkor jiných politických filozofií, nemůžeme se neptat, co ČSSD brání v tom, aby v průzkumech veřejného mínění vedla mnohem větším rozdílem.

Mohli bychom samozřejmě spekulovat o tom, zda ČSSD není v současné svízelné ekonomické situaci viděna jako příliš populistická, rozhazovačná strana. Nebo zda jí neškodí přesvědčení mnohých lidí, že se po vyhraných volbách spojí s komunisty.To jsou ovšem jen spekulace, nepodepřené průzkumy.

Zbývá tedy vysvětlení, které není bohužel lichotivé pro Jiřího Paroubka. Existují totiž ještě průzkumy, které konzistentně ukazují, že předseda ČSSD je už nějaký čas nejen velmi neoblíbený jako politik (to je koneckonců i Topolánek), ale že mnohým voličům vadí, a leckoho silně iritují i konkrétní vlastnosti Paroubka, zejména permanentní agresivita, nasupenost, jakož i oportunistické porušování politických dohod.

Autor tohoto textu si dovolí spekulovat, že kdyby místo Paroubka v čele strany nastoupil zítra například Bohuslav Sobotka nebo Michal Hašek, vzrostou stranické preference okamžitě o několik procent. ODS si „vyhořelost“ svého předsedy uvědomuje a sílí volání po změně v čele strany. Předseda ČSSD je též „vyhořelý“—i když jinak než Topolánek. V ČSSD by o tom měli začít přemýšlet.

Psáno pro Právo, 9.11.2009

Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

Bavič napsal(a):

Jste pane Pehe spermiově pozitivní?
09. 11. 2009 | 12:44

vlaďa napsal(a):

Nevím.Průzkumů je již tolik a tak manipulativních,že je nevnímám.Jirku bych tedy ještě raděj nechal,možná bude muset sehrát roli Krakena.Pytlík s hlavou Medusy je už na světě,jen pořád nevím,kam se ztratil Perseus.Až se nějaký najde,bude i Paroubek užitečný :)
09. 11. 2009 | 13:06

Carlos V. napsal(a):

P. Pehe se docista pomatl na rozumu a prestal byt vnitrne integrovanou osobnosti.

V clanku mu chybi slovo Klaus !
09. 11. 2009 | 13:09

myrta napsal(a):

Vyměnit Paroubka-na to chybí v ČSSD teď odvaha.Jedou jako na setrvačník.Změna ale bude až po volbách,tolik tipuji.Až zjistí že jsou na minimu a ve volbách dopadnou jak sedláci u Chlumce.Mezitím se může zmotořit ODS bez Topolánka(vzala by to prý Němcová-modrá "Žena za pultem".A je vymalováno.Jsme zase tak kde jsme byli.V tunelu.
09. 11. 2009 | 13:11

malma napsal(a):

no jasně, hodíme to na Paroubka:)
Pehe už začíná asi taky trpět komplexem Paroubek,a to právě pro to, že je Paroubek jako leader ČSSD nejúspěšnější předseda této strany v historii!

to je to, co tyhle "antiparoubkovce" žere a doslova až užírá; vzpomínají ted s láskou na starého dobrého Zemana, už to neni ted páprda s becherovkou v lihovém domě,ale starej kamarád, za kterýho byla ČSSD opozice na oko a s Klausem vlastně "jedna prdel".Čímž ale Zeman ČSSD nejvíc poškodil,až se stala pomalu nevolitelnou.

Oni ty průzkumy jsou dost ošidné, nicméně to, že je ČSSD za Paroubka nejúspěšnější což potvezují především volby je fakt,a že to štve ty potrefené, většině občanů imponuje.
09. 11. 2009 | 13:20

juvel napsal(a):

Je nepochybně něco shnilého v ČSSD i předseda Paroubek si často počíná jako slon v porculánu. Ale je třeba vidět i aspekt, který jste p. Pehe neuvedl. Je to dlouholetá a nevybíravá kampaň téměř všech sdělovacích prostředků u nás proti politice ČSSD a proti p. Paroubkovi osobně. Z tohoto hlediska je podivuhodné, že ČSSD má stále takovou podporu u veřejnosti jakou má. Z toho také vyplývá, že zhnilost a nemohoucnost našich pravicových stran je ještě mnohem větší.
09. 11. 2009 | 13:25

Al Jouda napsal(a):

Já to říkám už asi rok, že se Paroubek už proflákl a že by ČSSD měla mít nového vůdce. Zdá se mi lepší Bohuslav Sobotka než Michal Hašek, který připomíná Gorbačova.
09. 11. 2009 | 13:37

Petr napsal(a):

Pan Paroubek je typický nadutý papaláš 20.století. Jen jaksi mu uniklo, že už je století 21. Neznám, ani z historie, že by existoval politik, vůdce, diktátor, despota, demokrat, státník, nebo třeba i obyčejný člověk, který by byl schopen v jedné větě říci tolikrát "JÁ" jako Paroubek.
09. 11. 2009 | 13:48

StandaT napsal(a):

ale, ale, copatoznamená? :)

Paroubek je nepřijatelný zejména proto, že umí reagovat pouze na to, co říkají průzkumy - t.j. pouze na to, co probíhá nebo právě proběhlo. V okamžiku, kdy má udělat něco směrovaného do budoucnosti, kdy má projevit cit pro politiku či strategické schopnosti, ukazuje se, že to je obyčejný hochštapler, kterému vždycky vyjde, že 2+2=5.

Paroubek může být úspěšný jako sektář (a chování jeho příznivců, i zde na Aktuálně, vykazuje znaky sektářství), ale nikdy ne jako politik.
09. 11. 2009 | 13:50

myrta napsal(a):

malma:Paroubek nemá charizma,vzbuzuje nesympatie.Do svědomí mu sahat nebudu.Myslím,že nikdo nechce nebo že by nějak vzpomínal na Zemana.To už je za námi,bohudík.Ale v čele ČSSD musí být někdo jiný,protože už i ti "skalni"voliči se právě kvůli Paroubkovi odklánějí.Sobotka by také nebyl tím pravým,působí technokraticky a může klidně dál z druhé pozice tahat nitky.Právě ale Hašek může zapůsobit jakýmsi vyzařujícím pozitivizmem.Faktem ale je,že pokud se neproberou včas a co nejrychleji,volby projedou.
09. 11. 2009 | 13:52

Karel napsal(a):

Je cosi shnilého v našich médiích. Kdo je vymění? A za koho?
09. 11. 2009 | 13:53

veverka napsal(a):

Dokud bude ČSSD podporovat okupaci Afghánistánu,tak je pro mě stejně nevolitelná.Lhostejno kdo bude zrovna předseda.Tahle strana je s ODS jedna ruka a před veřejností hrají osvědčenou hru na hodného a zlého policajta.No a Sobotka? Ten člověk svého času prohlásil,že by mu ten radar vlastně ani nevadil...Možná proto by byl pro americkou hlásnou troubu Peheho lepší předseda než Paroubek.Jinak se přidávám k tomu,že je až neuvěřitelné jak vysokou podporu veřejnosti ČSSD má vzhledem k masivní jednostranné mediální antiparoubkovské propagandě.Že Pehe?
09. 11. 2009 | 13:54

Jozef napsal(a):

"vetsina obcanu preferuje socialne-demokratickou orientaci".A su tu dokonca aj komunisti.
Navrhujem zrazit premie vsetkym redaktorom a analytikom.Ak by to nepomohlo,navrhujem vymenit ich zamestnavatelov.
09. 11. 2009 | 13:56

Míval napsal(a):

Jsou z Plzně, pane StandoT? Je milé vidět zase jednou přepis oněch tak typických zvuků. Jinak bych řekl, že Paroubek je spíš než politický hochštapler politický hokynář. A Vámi uvedená rovnice je pro hokynáře velmi výhodná. Proto asi ta dosavadní úspěšnost.
09. 11. 2009 | 14:02

malma napsal(a):

Myrta
Vyjádřil jste tak akorát svůj vlastní pohled na Paroubka, podobný těm "antiparoubkovcům" a snaží te se to publikovat jako názor většiny; jestli na vás tak Paroubek působí, vaše věc, či problém. Já s s Paroubkem problém nemám,naopak podporuji stranu pod jeho vedením a doufám že se co nejdýl udrží. To že je strana pod jeho vedením nejúspěšnější v historii není náhoda a že to některé žere je jenom dobře. Samozřejmě nedělám si iluze, Paroubek není dokonalel, s některýmy kroky či názory nesouhlasim, nicméněně je to podle mého přesvědčení nejlepší politická cesta.
Paroubek si hlavně popodil média, a jak tu někdo poznamenal, je to hlavně zkaženost a prohnilost našich médií,resp. novinářů, na kterou začal poukazovat právě Paroubek. Jejich zoufalá snaha trefovat se stále do Paroubka a strany poukazuje naopak na jejich potrefenost,neseriózní,poplatnost...; většina občanů to tak vidí , proto má Paroubek stále takovou podporu.
Komické, jak se stále trefuje do Paroubka a přitom jako premiér byl nejoblíbenější, a stále se drží v popředí popularity...:)neni právě to , co štve tyhle antiparoubkovce? :)
09. 11. 2009 | 14:14

Jedla napsal(a):

Primátor Brna Roman Onderka (ČSSD), když ještě nevěděl, že volby na podzim nebudou, dal najevo, že za výsledek voleb nese odpovědnost Paroubek. ( http://www.tyden.cz/rubriky... )
Ergo vyjádřil tím vlastní ambici, v případě neúspěchu ve volbách, nabídnout svůj vlastní ksicht kamerám.
Onderka nemá vzdělání, ale charisma rozhodně má, když odloudil lidovcům (do své postele) náměstkyni Barboru Javorovou (vzpomínáte na Javorovou revoluci, po níž odstoupil Kalousek z předsednictva lidovců? Tak ikona této vzpoury může dosvědčit charisma ambiciózního Onderky. Sledovat Onderku dále, doporučil bych...
09. 11. 2009 | 14:17

myrta napsal(a):

malma:pokud se týká medií,máte pravdu.Jinak bych vám přála,aby to bylo tak,jak si přejete.V žádném případě nechci,aby ODS nabrala sil,už toho bylo dost co tu způsobila.
09. 11. 2009 | 14:20

StandaT napsal(a):

Když se Paroubek stal premiérem, denně byl v novinách článek podepsaný jeho jménem, dvakrát do týdne byl přímý přenos z TK, obden byl v živém vysílání v rozhlase nebo v televizi. Aby si člověk o něm udělal vlastní představu to stačilo více než dost. Odkazovat na média znamená neschopnost přiznat realitu - že se Paroubek u lidí odvařil sám.

Pro sektáře dodávám, že přímé přenosy z TK, parlamentu, OMV, Událostí a podobných estrád se nesestříhávají, nebo to technicky ani nelze.
09. 11. 2009 | 14:43

ali napsal(a):

Pehe
ti, jenž vás opěvovali když jste plival na Klause, teď zas pro změnu budou plivat na vás..to je sranda..
jen si vemte taky na paškál Paroubka..do teď za všechno mohl Klaus..tak ať je to pěkně fifty fifty :o)
09. 11. 2009 | 14:55

fudoshin napsal(a):

problém je, že v té záplavě mediálního i jiného "nadržování" ods je na předsedu čssd vyvíjen enormní tlak. a to, že je paroubek tak odolný je jeho velká deviza, navíc jeho chování pramení také z velkého tlaku na něj.nejen ze strany ods i ostatních stran, médií,ale také z vlastních řad.myslím si,že miloš zeman zatápí často čssd pořádně.taktéž místopředseda škromach už nejednou paroubka podtrhl. Sobotka nemá myslím ani charisma, ani jiné vlastnosti, které by ho předurčovali být vůdcem strany.navíc už je taková spíše šedá eminence,ti stojí vždycky v pozadí, pokud by byl předseda strana by ho nemohla využívat pro zákulisní vyjednávání tak jako nyní apd. hašek de fakcto z politiky vycouval a válčí si na svém písečku jako hejtman.myslím,že možná pár antiparoubkovců by tito straně přihráli,ale celkový efekt by byl spíše negativní (co se týče členstva a preferencí).pokud by se dostal do čela škromach s klikou zemanových pohrobků, šloufů a spol. byla by myslím čssd ještě méně volitelná a spadla by někam na úroveň ksčm.to není obhajoba paroubka, ale přeci jenom na jeho předsednictví je poměrně konsensus a oni moc dobře vědí, proč si ho tam drží. přeci jenom, když se stojí v zadních řadách, to se to kecá...ale to jen tak na okraj můj skromný názor :)
09. 11. 2009 | 15:15

StandaT napsal(a):

To že je strana pod jeho vedením nejúspěšnější v historii není náhoda. Samozřejmě. Otázka zní proč tomu tak je?

Když byl předsedou Horák, neměla SocDem nijak zářivé úspěchy. Když přišel obhroublý Zeman, preference vystřelily nahoru. Slušný a korektní Špidla nikoho nezajímal a tak nastal propad. Dryjáčníci Paroubek a Rath znovu přilákali voliče. A protože jsou nejagresívnější v historii SocDem, mají i, zákonitě, největší úspěch v historii SocDem. Český levicový elektorát má totiž v sobě pořád residua minulého systému. Revoluční odbory, Lidové milice, pomocná stráž VB, boj proti vnitřnímu nepříteli, hrdinní pohraničníci... to vše vyvolává poptávku po agresivní a konfrontační politice. Ostatně, stačí si přečíst diskuse, kdo tak rád vytahuje vidle, defenestrace a kriminály...
09. 11. 2009 | 15:29

Terry napsal(a):

Je něco shnilého...

Pane Pehe,
nejen v ČSSD.

"...mnohým voličům vadí, a leckoho silně iritují i konkrétní vlastnosti Paroubka, zejména permanentní agresivita, nasupenost, jakož i oportunistické porušování politických dohod."

Některým voličům to možná vadí; členům a vedení ČSSD ale zřejmě ne.

V ODS se zase do jejího čela (a díky "straně" pak i do čela státu) dostal amorální arogantní, cynický buran a sprosťák.
A taky to je prosím ten (zřejmě) nejlepší v ODS.

A dá-li strana, bude třeba se svým slovníkem, chováním a gesty i českým eurokomisařem.

V Česku?! Tam je všechno možný...

Pro českou politickou scénu se nabízí jediné výstižné slovo:

SCHWEINEREI

A bude hůř...
09. 11. 2009 | 15:33

Rumcajs napsal(a):

veverko,
smiř se s tím, že ani v ČSSD nejsou tak blbý, aby Ti to vyhovovalo.

Zkus komouše. To by Tě mohlo uspokojit.
09. 11. 2009 | 15:37

Richard napsal(a):

Pan Pehe je jeden z mála českých publicistů, který Paroubka i ČSSD bránil před jednostranou propagandou velké části médií. Jistě dobře ví, že na ČSSD média nevybíravě útočí. Ale to není podstata jeho článku. Píše, co si myslí mnoho levicových voličů: Paroubek měl velké zásluhy na tom, že vytáhl ČSSD z bahna, ale ukazuje se, že pokud mu nehraje do rukou příšerná vládní politika ODS a témata, jako byly zdravotnické poplatky, ČSSD spíše škodí. Spousta lidí ho prostě tak nesnáší, že ČSSD není s Paroubkem v čele schopna získat těch potřebných několik procent náskoku, aby mohla vládnout.
09. 11. 2009 | 15:38

Rumcajs napsal(a):

Jak jste přišel pane Pehe na to, že lidé v Čechách inklinují k levici ?
Já bych řekl že je to právě naopak a že kdyby se postavil do čela ODS někdo silný, tak sestaví vládu i bez koalice.
09. 11. 2009 | 15:40

Mastodont napsal(a):

Rumcajss: To by ale nejdřív z ODS muselo odejít celé vedení + 60 % členů. Nadpoloviční většina lidí u nás tuto mafii jinak volit nebude ...
09. 11. 2009 | 15:52

Altazar napsal(a):

RUMCAJS
Nepřišel na to pan Pehe, ale opakované průzkumy veřejného mínění, v nichž se lidé identifikují podle svého politického světonázoru. Sociálně levicová orientace a levicový liberalismus dohromady s převahou vedou
09. 11. 2009 | 15:58

Rumcajs napsal(a):

Altazar:

Máte odkaz na ty průzkumy ?

Dle voleb a to nejenom v Americe, bych řekl, že je to většinou minimálně Halb und halb.
09. 11. 2009 | 16:18

Terry napsal(a):

Politici dostali lejno
(časopis Metro 9.11.2009, str. 2):

PRAHA Zástupci studentské iniciativy Inventura demokracie dnes odpoledne na pražském Klárově odhalili pomník, který znázorňoval dárkovou krabici, na níž bylo lejno. Pomník podle nich symbolizuje výsledek jejich rok staré výzvy politikům Dejte nám dárek ke dvacetinám. Ke kulatému 20. výročí událostí z listopadu 1989 si přáli omezení poslanecké a senátorské imunity, zavedení jasných zásad pro lobbing, omezení obsazování mediálních rad podle politického klíče a omezení tzv. přílepků, tedy změn v nesouvisejících zákonech, Politici nesplnili ani jedno přání.

(Konec citace článku.)

V roce 1989 se studenti "hodili".

Naši pseudodemokratičtí politici jsou "hluší" či lépe řečeno: nadutí, arogantní, cyničtí, sprostí, nemorální, hrabiví...

(Případné další přívlastky si doplňte sami, ovšem pozor na Kodex :-)) )
09. 11. 2009 | 16:18

lenox napsal(a):

Pane Pehe,
slušné a schopné charizmatické vůdce na naší politické scéně bohužel nemáme, takže si musíme vystačit se stávající kvalitou. Už jsme tak trochu vyrostli z porevolučního nadšení a proto už nemusíme každému všechno baštit. Když bude v čele strany slušňák, musí mít samozřejmě po ruce pár ochotných členů na špinavou práci, nebo obětních beránků, chcete-li. Jsem přesvědčen, že kdyby v čele ČSSD byla třeba víla Amálka, určitě by se na ní něco našlo, třeba že nosila pionýrský šátek, nebo že její dědeček měl kolotoč. Pokud je o pana Paroubka, tak jeho obraz nám především malují naše "nestranná" média. Teď například tak trochu i vy. Představte si, kdyby tak Paroubek nabančil novináři, ukázal prostředník, mluvil neslušně, nebo měl neprůhledné finance. To by bylo v novinách pošušňání. Jeho nevýhodou jsou spíše fyzické proporce. Samozřejmě, že dělá i chyby, jako každý, kdo je pod tlakem. V podstatě je spíše úspěšný a proto mu stoupenci ČSSD můžou především poděkovat.
09. 11. 2009 | 16:35

... napsal(a):

Pane Pehe, naivně jsem si myslel, že sociálně-demokratickou politiku dělá v této zemi od samotného počátku ODS. ČSSD nemá se sociální demokracií nic společného. Ale vy jste politolog a ještě dovzdělán v USA, tak to musíte vědět líp.
09. 11. 2009 | 16:52

Petr Zenkl napsal(a):

pro Ala Joudu: Michal Hašek že je podobný Gorbačovovi? To bych neřekl, Gorbačov byl štíhlejší a měl červené čelo, nikoliv tváře. Jestli vás nesvádí to křestní jméno. Mně zase díky příjmení připomíná pan hejtman Hašek Josefa Švejka.
Ale jinak si myslím, že by ani on ani pan Sobotka ČSSD v čele nepomohli. Sobotka možná dřív ano, dokud si držel image mladého ekonoma (jímž nebyl). Ale teď, když jsme ho už tolikrát viděli obhajovat nehoráznosti z dílny pánů Paroubka a Ratha? Pro mě se tak stal naprosto nedůvěryhodným. Ne že bych ale viděl nějakou přijatelnou alternativu, dokonce ani v ODS ne :)
09. 11. 2009 | 17:04

schlimbach napsal(a):

co se již jednou vykašlat na levé a pravé vidění světa a začít myslet? http://ekonomickareforma.sw...
09. 11. 2009 | 17:13

martikp napsal(a):

Strana jako je CSSD vzdy bude generovat do sveho vedeni lidi typu Paroubek. Navic CSSD v zadnem pripade neni alternativou pro pravicove zamerene volice. Se svym levicovym zamerenim, budovanim tridni nenavisti, touhou ridit zivot lidi a prerozdelovat jejich bohatstvi a take populismem muze o volice souperit pouze s KSCM a mozna trochu s KDU. Paroubek je pouze prirozenym produktem sve strany.
09. 11. 2009 | 17:26

StandaT napsal(a):

To by mě docela zajímalo, co to (tady v Čechách v realitě, nikoliv teoreticky na Wiki) znamená levicový liberalismus a kdo z politiků je "typický" představitel. Nějak si tento proud neumím zatřídit.
09. 11. 2009 | 17:47

zdesta napsal(a):

Rumcajs.Nejvíce lidí nefandí nikomu a ničemu.Jsou jen příšerně namíchnutí.
09. 11. 2009 | 17:50

Tečka napsal(a):

Cenzore Stejskale pásnu sem příspěvek jednoho voliče ODS z diskuse u článku Praha má čas do středy. Když neustoupí, bude stávka MHD :
Že by konečně zrušily"Taxi pro socky"! (Hrabě Kocharovsky IP:[212.80.64.*], 09.11.2009 13:48)
Již je na čase,ty sociálky stejně jen jezdí a neplatí,tak ať jdou do prdele! Tenhle stát snad není "dojná kráva" pro sociálně slabší
(neboli pro idioty,kteří si odkroutí"možná"
8 hod. v práci ,a pak čumí z balkónu,a prskaj
když si soused(který pracuje-16 hod. denně)
koupí nové auto.Nechtěj makat,tak ať jezdí na kole! Z takovejch idiotů opravdu náš stát
nezbohatne,u již za války se takový-to pitomci,kteří nejsou pro stát přínosem,po-
sílali třeba" na dlouhé prázdniny do terezína"!!!
Přestože příspěvek obsahuje sprosté slovo, je hrubý nebyl smazán. Vzhledem k tomu, že jsme spolu vedli diskusi o konotaci nacismu v příspěvcích a o tom, že odesákům prochází na Aktuálně věci, za které byste kritiky ODS okamžitě smazali, s velkým gustem jsem tento příspěvek nahlásil redakci (to abyste se nemohl vymlouvat, že jste ho přehlédl) mimochodem už asi před hodinou, a nic. Konotace nacismu z pera odesáka nevadí. Velmi se bavím cenzore. Těším se na vaše vysvětlení.:-)))))))))) a posílám vám do redakce písničku:
https://www.youtube.com/watc... zazpívejte si.
Ad Rumcajs:
Vy si vážně myslíte, že by normální slušný vzdělaný člověk volil ODS proboha proč by to dělal? Tahle mafiánská partička je dobrá tak maximálně pro exoty jako je Hrabě Kocharovsky.
A zeptám se když ta konotace nacismu Hraběte Kocharovskeho je dle cenzorů bezproblémová : ten silný "vůdce" to by měl být nějaký v Plzni vzdělaný manager, který by zajistil bezproblémový odvoz občanů do Terezína ?
Víte co zazpívejte si:
https://www.youtube.com/watc...
Jinak souhlas s Pehem.
09. 11. 2009 | 17:52

jorkšír napsal(a):

Možná je to tak opravdu.Nebýt Paroubka,socialisti by asi opravdu porazili ve volbách pravicovou ODS.Uvědomuje si to většina lidí tady ve státě,ví to i širší vedení z Lidového domu,ví to vedení ODS,jen ten Paroubek si to nechce připustit. Proč.
Na tuhle otázku nikdo nezná odpověď.
Bude to zaklíčováno v Paroubkově povaze. Myslím si že až Paroubek odejde z politiky sám,dobrovolně nebo bude vyhozen po volebním neůspěchu,hodně lidí napravo i nalevo si velmi oddychne.
Mnoho psů = zajícova smrt.
09. 11. 2009 | 17:58

PetrK napsal(a):

Pane Pehe, vaše žvásty už mi nestojí ani za komentář.
09. 11. 2009 | 18:12

Zdeňka napsal(a):

Je to pravda hodně lidí kvúli Paroubkovi jejich stranu volit nebude včetně mě.
09. 11. 2009 | 18:21

Kritik napsal(a):

Přestože je pan Pehe génius na politické předpovědi, tak v té z článku je evidentně vedle. Bez agresivity a neústupnosti páně Paroubka by ČSSD za vedení v článku uvedených náhradníků zřejmě spadla daleko za demagogicky aktivní ODS.

Pro důkazy nemusíme chodit daleko. Vezměte si před sebe podrobnější výsledky voleb v městských částech nevelkých měst a udělejte si korelaci mezi nezaměstnaností a výší příjmů proti volebním výsledům politických stran. Je docela šok když zjistíte, že ti největší chudáci volí především strany pro bohaté.

Je to jako v některých částech Ruska, kde místní zbohatlíci, kteří k bohatství přišli na úkor obyvatel města, získávají hravě převahu díky mediálním divadlům včetně útlocitného vyzdvihování dojemné péče o psy v rodinách bohatých.

Je to podobné, jak v rozhlase vyprávěl jeden misionář o indickém slumu. Když jej navštívil, divil se, že v 17 hodin náhle všichni zmizeli ze svých chatrčí a ve slumu zavládlo ticho. Ptal se svého průvodce, proč to, zda je víra zdejších lidí tak velká, že všichni odešli na společnou pobožnost. Byl pak v šoku, když se dozvěděl, že ti chudáci odešli do jedné z chatrčí, kde se společně dívali na bateriovou přenosnou televizi, kde šel seriál o amerických milionářích.
09. 11. 2009 | 18:31

Josef7 napsal(a):

Socdemáci by udělali nejlíp, kdyby poslali Paroubka do EU - zrovna hledáme komisaře, že? !!!
09. 11. 2009 | 18:36

Franta z pastoušky napsal(a):

Milé péhé,
je fakt, že kdyby nebylo Jyrky a tebe bylo by líp. Takhle je zase více srandy. Jinak začínáš být poněkud skerotické, protože jsi zapomnělo co tě živí. Takže to musím zase udělat za tebe.
Hanba Klausovi, pryč s ODS.
09. 11. 2009 | 18:42

Pavel napsal(a):

1/2

Nejsem volič ČSSD a souhlasím, že pan Paroubek jistě není úplně dokonalý předseda ČSSD (je malý, trochu původem mimo "hlavní proud", není úplně šikovný řečník, jeho myšlení má své limity).
Přesto je třeba vidět i pozitiva, vzhledem k permamnentní kampani některých (vlivných) médií proti němu - svůj osobní život má urovnaný, nejezdí např. na dovolenou do vil "profesionálně bezejmenných" investorů, je schopen i odvážných kroků (například střízlivě posoudit situaci po zásahu US, který zrušil volby a hrozil zrušením dalších, dík retroaktivitě zákona o rozpuštění PS PČR). Jistě, někdo to nazývá porušením dohod, ale jen dík ČSSD nemáme letos schodek 340mld Kč, ale pouze (už opět) 240mld (dík tomu, že tu byla vláda a sněmovna, bylo možné prohlasovat krizovou legislativu). Pan Pehe (se skromností sobě vlastní) toto nazval "porušováním dohod", já bych v tom viděl poměrně státnický krok (prodělal mediálně ČSSD, vydělali na něm daň. poplatníci - občané, menším zadlužením).

Co vadí víc (než kampaně od Czechfetu až ke Kubiceho vysypanému odpadkovému koši s přízviskem pedofil - které pan předseda konkurenční strany neváhal - bez důkazů - použít, nemluvě o jednostranném nařčení čssd z provázání s organizovaným zločinem, které jak se ukazuje, bylo také značně ošidné - provázaná je téměř celá současná politická scéna) je psotoj pana Paroubka ke komunistům.

Deklarovaná spolupráce a ksč (byť ne na vládní úrovni), poškozuje čssd víc, než "mediální obraz" jejího předsedy (který je dle mého hodně politickou hrou jeho protivníků). Na druhou stranu, lidovci (možní partneři čssd) už mnohokrát ukázali, že jejich názory nejsou konzistentní. Podpora za éry pana Kalouska modrým (často "poskomunisticky zlodějským" a rádoby) ekonomickým neoliberálům, kteří propagovali bezhlavě "volnou ruku trhu a soukromé vlastnictví" jako princip "léčivý na vše", přičemž v realitě postkomunistických vazeb šlo často o zlodějská spolčení za jediným účelem, získat osobní prospěch (a majetek v ohromném rozsahu, často na úkor daň poplatníků), ukazuje, že lidovci mají svůj díl na tom, že čssd nemá dlouhodobě stabilního politického partnera (nemluvě o zelených, kteří jsou všude v evropě spíš levicoví, než neoliberalisti).

Terpve problémy USA a krize neoliberalismu podtrhly tento postkomunistický mýtus "o volné ruce trhu, co vše automaticky nejlépe zařídí". Spolu s personální krizí ODS (která potichu vyplynula na povrch "po "vypuštění vody" polistopadové nálady ODS plus) vytvořila tato situace současné problémy ODS, která dlouhodobě podcenila programovou komunikaci s voliči, namísto toho se soustředila na propagandistické očerňování konkurenční demokratické strany v médiích (KSČSSD nebo ČSSD je organizovaný zločin, to jsou citace pána Nečase, Langera, Vidima a spol, které ovšem aféra Morava nebo naci výroky Topolánka, spolu s jeho korupčním a emotivně-hloupým chováním a křehce slepenou vládou s aférami a manipulací Justicí a policií předem podtrhly nohy).
09. 11. 2009 | 18:45

Pavel napsal(a):

2/2

Na jedné straně je tu tak zde krize neoliberalismu (počala tzv. hypoteční krizí v USA, ale ukazuje se, že to byla jen špička ledovce), na druhé straně ochota čssd spolupracovat s Ksč (byť zatím ne na vládní úrovni).

Potřebujeme zde v Čechách, aby definitivně zmizela "polistopadová nálada ODS plus" (a jejich mobilizace proti "Ksč a SSSR - ty už v tomto totalitním imperiálním spojení neexistují .-) ), abychom střízlivěji posuzovali programy obou hlavních politických stran (bez každodenních mediálních manipulací, osobně bych např. prohlásil iDNES právě kvůli politické agitaci redaktorů za nejhorší zpravodajský server v Česku), abychom viděli postoje stran k Evropě, k soukromému vlastnictví, k společnému (státnímu) vlastnictví vyváženě, ve správných proporcích.

Stojíme na křižovatce, kde nejhloupější cestou jsou "paušální" osobní útoky (že, pane Pehe .-) ) na jednotlivé politiky, kde už nevede neoliberalismus (volný trh vše zařídí - u nás pan Klaus a jeho privatizace po Česku v 90.letech, která stála daň. poplatníky minimálně 500mld Kč, přičemž transformační náklady byly hrazeny zvlášť z FNM a nejsou zahrnuty v této částce, jejíž podstanou část tvoří náklady na uhrazení ztrát státních bank, celkem asi 300mld, které přešly do státního rozpočtu jako dnešní dluh, v letech 1998 - 2006, což ods ráda mediálně zneužívá), kde už ani ta KSČM se nemůže opřít o velmoc SSSR (Rusko je dnes součástí ekonomického společenství zemí šangajské pětky, zemí BRIC - Rusko, Irán, Čína, Indie či Brazílie mají obrovský lidský i ekonomický potenciál, Rusko navíc hraje svou hru s dodávkami strategických surovin ropy a zemního plynu pro Evropu, kdy podporou konfliktu o Náhorní Karabach blokuje "druhou cestu" z dalšího nezávislého zdroje těchto surovin), navíc dolar jako světová rezervní měna se kymácí, což může přinést další problémy zemí euro-atlantické civilizace "západního střihu" (konzumní společnosti).

Rusko, neoliberalismus, světový ekonomický kontext, to vše jsou karty, které míchají s postkomunisticky zastydlým postojem některých našich médií, při hodnocení domácí politky ODS nebo ČSSD.

Takže pane Pehe, pan Paroubek rozhodně není (náš) hlavní problém (rozvoje této země), tím je naopak neobjektivita velké části médií (nikoliv ani tak v přístupu k čssd, ale především v přístupu k politice a personám ODS, v hodnocení celého kontextu dnešní situace), jakýsi polistopadový zastydlý postoj "ODS plus". Jako soukromé vlastnictví a volná ruka trhu neřeší všechny problémy moderního evropského státu (viz problémy udržitelného rozvoje, surovinová omezení, odpady, atd.), stejně tak nelze dnes už vystačit se strašením Ruskem.

Po pádu koloniální Evropské říše, která posledních 500let udržovala vysokou úroveň "západní části" (tehdy především katolické) Evropy, dnes pouze USA vedou války o získání strategických surovin (byť to nazvývají válkou proti terororismu), mají své "kolonie", dodávky surovin. Rusko, Čína, Indie - to jsou jejich dnešní konkurenti, s pravolevým viděním světa (kapitalismu min. století) dnes už nevystačíme.
09. 11. 2009 | 18:45

wbgarden napsal(a):

Budu neustále opakovat, dám fotočku...
http://www.ateo.cz/f/images...
Veselé krizování a vepřové chřipkování...
09. 11. 2009 | 18:55

bela napsal(a):

Plně souhlasím s tím, že pan Paroubek doslova škodí straně ČSSD. Většina lidí je totiž sociálního smýšlení a ČSSD by volila. Ale štěkající představitelé - Paroubek, Ráth, Sobotka, Zaorálek - doslova odpuzují voliče. Pan Paroubek nesmírně připomíná táborové řečníky mého dětství - doba krátce po válce. Je přímo prototypem tehdy tzv. dělnických předáků. Neumí diskutovat, nenechá svého protidiskutéra domluvit. Chybí mu moudrost a laskavost, která je v této době tolik potřebná (viz vybočující osobnost Jana Fischera). Jedině kvůli němu spousta lidí nevolí ČSSD - stranu, která je mentalitě Čechů a Moravanů nejbližší.
09. 11. 2009 | 19:07

Tomas napsal(a):

Něco na tom bude, ovšem zase by byl zajímavý průzkum, kolik lidí CSSD volí právě kvůli Paroubkovi. Myslím, že u starších voličů svůj kredit má. Uvidíme po volbách, ale souhlasím, že by byl potřeba nový vítr.
09. 11. 2009 | 19:09

Bohumil Ateista napsal(a):

Cože? Ten ekonomický analfabet Sobotka by měl být předsedou ČSSD? Jen to ne, to bychom dopadli příšerně!
09. 11. 2009 | 19:16

Michal Kára napsal(a):

StandaT: Já si pod pojmem "levicový liberalismus" představuji filozofii "chci hodně práv (levicový) a žádné povinnosti (liberalismus)" :-p Strany s tímto programem si jistě každý najde sám :-)
09. 11. 2009 | 19:16

jarpor napsal(a):

Mno...

pan Pehe změnil téma a já musím změnit taktéž reakci...

To, že většina lidí preferuje "sociálně-demokratickou" orientaci, na to nepotřebujeme výzkumy... Dal jsem schválně do úvozovek ten termín, neb nejsem si jist, zda ta většina, která má ještě z předcházejících dob inklinaci k "ochránci" a za něj považují stát a všechny, kdo roli státu zvýrazňují (rozuměj politickou stranu ČSSD, která sice naoko pro lid "dělá" ale, soudím, on ten lid strachující se o "ochranu" často nedohlédne, že pod touto stranou budou chudí ještě chudší... ).
Prostě strach vzít odpovědnost za sebe do svých rukou, tedy jakási "pravicovost" v obecném slova smyslu, ta skutečně převažuje.
I když rozumím Rumcajsovi, že s tím polemizuje...
Tedy - v tomto bodu, přidám-li ty úvozovky, lze s panem Pehe souhlasit.

Souhlasit lze i v názoru na pana předsedu Paroubka... čím déle tam bude, tím lépe pro ostatní politické strany, body zadarmo, řekl bych...

Názor na to, kdo by měl nastoupit po panu Paroubkovi - no... Sobotka ? Tak trochu dítě sněmovny, jež s normálním životem "mas" nepřišel nikdy do styku ? No nevím...
Hašek ? Spíše, ale neřeším to, neb prostě nejsem sociálně-demokraticky, tentokrát bez uvozovek, programově naladěn na tuto politickou stranu...

Tedy celkově - když pan Pehe vynechá Klause, dá se číst a oplatí se, zamyslet se nad textem...

Hezký večer
09. 11. 2009 | 19:18

Pavel napsal(a):

(on vůbec např. celý balík problémů s druhou cestou ropy a plynu do Evropy - "jižní cestou" z Kavkazu - souvisí s problémem Náhorního Karabachu či Gruzie, kde Rusko udržuje napětí, čímž blokuje tuto cestu. Zajímavá je v tomto kontextu otázka přijetí Turecka do EU a Lisabonské smlouvy - která právě možné přijetí Turecka řeší, což by zpětně ovlivňilo budoucí prosperitu Evropy a její surovinové závislosti, právě stabilizačním vlivem na oblast Kavkazu. Mimochodem, např. Irán je odtamtud "co by kamenem dohodil"; tolik jen jeden malý pohled na evropsko-americko-ruské "současné mocenské hry", včetně války v Afganistánu - kudy má vést případně jiná trasa ropovodu na jih, z které by ovšem víc získaly USA a víc tratila Evropa).
09. 11. 2009 | 19:18

Meňo napsal(a):

Pane PEHE, používáte pravicové pseudoargumenty. Každej byl nějakej. Zeman nadával žurnalistům. Špidla byl slabej a Gross měl "grosstappo". A už tu máme Paroubka.
Na každým z představitelů ČSSD se najde "něco", čím lze jmenovaného dehonestovat. Protože jsou to jen lidi z masa a kostí, protože nejsou anděly a protože tudíž každej udělal v životě někdy chybu. Otázkou je, zda ta chyba není umělá - například modropisálkové často chybu vyrobí uměle (napíšou, že řekl, co neřekl - tedy lžou) a my co jsme si zvykli z dob komunismu číst mezi řádky, to snadno odhalíme.
Takže, pane Pehe, za pomlouvání soc.-dem. je placenej někdo jinej, Vy ne. Nemáte to zapotřebí.
Zdraví M:
09. 11. 2009 | 19:25

jarpor napsal(a):

Koukám, že jsem zkomolil větu :

Prostě strach vzít odpovědnost za sebe do svých rukou, tedy jakási "pravicovost" v obecném slova smyslu, ta skutečně převažuje.

Má být :

Prostě strach vzít odpovědnost za sebe do svých rukou, ten skutečně převažuje nad
jakousi "pravicovostí" v obecném slova smyslu.

Přijměte mou omluvu...

Hezký večer
09. 11. 2009 | 19:36

Dave napsal(a):

Hlasna trouba CSSD Jiri Pehe. Mozna byste mel kandidovat misto Paroubka pak si myslim, ze uz by bylo jiste, ze vase milovana CSSD necha ODS daleko za sebou.LOL
09. 11. 2009 | 19:53

Inci napsal(a):

Jenže v demokracii nevídaná antiparoubkovská novinářská kampaň zde naráží na znechucení starších voličů kteří tuto manipulaci médií prostě nesnáší a volí většinou protestně ... Goebbels , Rudé Právo , MFDnes na ně nepůsobí , opravdovej demokrat si nenechá vyždímat mozek ...

Démon je Paroubek ? Co je pak při všech jeho prů ... ch Topolánek ? Jednu mediální diktaturu nahradila jiná , kde je rozdíl mezi bolševickým vymýváním mozků a dnešním rádobydemokratickým ???

Současná neuvěřitelná oblíbenost Jana Fischera má slova jenom podtrhuje , na ni nemá vliv permanentní novinářská kampaň proti kterémukoli předsedovi socanů , tady hlavní úlohu hraje hloupá protievropská politika poradců pana presidenta a neuvěřitelné křupanství bývalého premiéra , jeho fakáč v parlamentu a útok proti Obamovi v EU totiž notně připomíná Nikitu Chruščova a jeho mlácení polobotkou do řečnického pultu v OSN ....
09. 11. 2009 | 20:19

Jakub Urban napsal(a):

Dobrý den. Já osobně jsem jednoznačně pravicově orientovaný. Momentálně však v ČR volitelná pravice chybí (vkládám své naděje do TOP09). Myslím, že spousta lidí nevolí stranu, která jim vyhovuje, ale tu, která je jen nejmenší zlo. S příchodem pana Paroubka se naše politická kultura, už tak pochroumaná, propadla na samotné dno. Doufám, že si ČSSD jako taková uvědomí, že jejich největším škůdcem je pan Paroubek (těsně následovaný panem Rathem) a jeho naprostá arogance, neschopnost rozumné argumentace a hlavně jeho drzost veřejně a pravidelně lhát, naprosto očividně, beze studu, tváříc se přitom jako největší mudrc světa. Pana Zemana jsem nikdy v lásce neměl, ale v porovnání se současnými špičkami ČSSD se mi nyní jeví jako rozumný a slušný muž. Doufám, že se vše v dobré obrátí a ať už vyhrají ti, a nebo ti (snad kromě komunistů, které by měl ústavní soud zakázat, dostane se naše důvěra do rukou slušných a rozumných lidí, které zajímá víc než jen pouhý populismus. Koneckonců, to my si ty lidi volíme.
09. 11. 2009 | 20:35

Hugo napsal(a):

Pane Pehe, udivujete mne svou nenávisti k Paroubkovi a vaší důvěrou v průzkumy veřejného mínění. Vy asi myslíte průzkumy, které tak dlouho nás přesvědčovaly, že nejlepší politik a miláček lidu je pomatený Havel a teď šílenec Klaus. Opravdu jste tak naivní? Pak jste prosťáček boží. Většina lidí, které jsem za 20 let potkal v naší vlasti označuje tyto dvě jména, velmi ošklivými vulgarismy. Paroubek je rozený vůdce a neschovává se před problémy. Hlavně, a to mu asi vyčitáte, prázdně do nekonečna nežvaní o ničem, jak váš oblíbený Havel.
09. 11. 2009 | 20:47

Mirek napsal(a):

Bohužel, je to tak. pan Hašek by je rozdrtil !!!!
09. 11. 2009 | 21:02

Tomáš napsal(a):

Pehe napsal svůj názor. Normální člověk by napsal, že souhlasí nebo nesouhlasí protože něco. Tady se zvedne dvacet pitomců, kteří se zmůžou leda na "Pehe je vůl".

Pomalu, ale jistě to tady žumpovatí.
09. 11. 2009 | 21:13

Admirál napsal(a):

Za Paroubka soc. dem. ledacos dokázala a to nelze pominout.

Zvrátila prference před volbami 2006, zabránila ODS v realizaci nevratných kroků, radar - to se počítá.

Za to se předseda v normální partaji neodchází.

Potencionální nástupci? Sobotka, Hašek? Nevím...

V žádné případě by si soc. dem nemělá nechat radit od svých nepřátel, nebo naslouchat lidem, kteří sledují své vlastní cíle (Pehe)

Pokud mne chválí můj nepřítel, měl bych se zamyslet, jestli něco nedělám špatně - a naopak.

Paroubkův čas ještě neskončil.
09. 11. 2009 | 21:17

vlk napsal(a):

Nneí sporu o tom, že personální vybavení sc dem je prostě katastrofální. Podobně jako není s poru o tom, že Paroubek prostě své partaji škodí a stejně tak je zřejmé, že oranžoví nemají nikoho jiného viditelného na jeho místo.
Zcela markantně to bylo zřejmé při nominaci hejtmanů. Ze sněmovny si vypůjčili Haška s rathem, aby jich vůbec měli dost. V e zbytku museli recyklovat politické mrtvoly typu Palas! Což je pro men prostě neuvěřitelné. Ten měl být z partaje už dívno venku. A všechno dokreslila groteska v Ústí, kd y samorost Jard a Foldyna byl vyšachován obskurním Bendou z polosvěta , takže palcát sebrala Vaňhová, která v následném sjezdu s e vyprofilovala na doslova jeho tragickou figuru.
Vrchol všemu pak nasadil Paroubek s e svým odvoláním voleb. Není divu, že volič má s oranžovými problém . ten já mám také. Jakkoliv jsme mírně nalevo a návrat ODS je pro mne naprosto horrová představa , pak stejným příběhem je pro mne vláda pod člověkem, který ráno neví, co přísahal večer.
Doplněno figury jako Rath a Benda... Škoda mluvit. A śkoda chodit volit.
09. 11. 2009 | 21:19

pipi napsal(a):

To jsojukecy!
09. 11. 2009 | 21:30

wbgarden napsal(a):

Budu neustále opakovat, teda psovitej, klobouk dolů, to by snad i obvoďačka snesla. Ale i tak, to tvoje levo je pro mě přece jen drobet kách. Po tom co s tu za poslední půlrok nakladl...
http://www.ateo.cz/f/images...
09. 11. 2009 | 21:41

Zvídavý napsal(a):

Pehe, a skutečně si myslíte, že hnijou a vyhořelí jsou jenom politici? Zamyslel jste se už někdy i nad sebou?
09. 11. 2009 | 21:46

vlk napsal(a):

zahradníku
zdá s e , že naprosto nehrozí, že bys někdy dostal rozum.
A senilita je už v tvém věku normální Klidně se ukájej nad podobnými "vtipnými" obrázky.
Nic to na nezmění na tom, že jd e o fotomontáž.
Ale když už jsme u toho Brežněva - ani za něj mu nikdo nelezl do zadku takovým způsobem, ayb mu kabrhelová nazpívala magnetofonový pásek s nějakým majorem Radarinem.Toho jsm e s e dožili a ž s tvými milými. A to není žádná montáž.To je skutečnost!

Co na to tvoje obvoďačka opravdu netuším. A popravdě - vůbec men to nezajímá. Nepřeji ti nic zlého, ale abych tě vodil za ruku k tvé obvodní, tk tak daleko moje láska k bližnímu nesahá.Mimochdem v posledním půl roc e jsme tu zas e až tak moc nebyl.
No je taková nemoc, je,. Nebolí. ale člověk je v jednom pohybu. Zdá s e, že se nezastavíš.Amůžeš si to neustále opakovat, abys náhodou nezapomněl.
09. 11. 2009 | 21:58

igor napsal(a):

Jsem sociálně založený, ale ČSSD volit nebudu. Dost možná částečně kvůli panu Paroubkovi, ale hlavně jsem už zcela apatický k celé české polické scéně, takže nebudu volit nikoho. Pan Paroubek mnohokrát prokázal, že je hloupý, bezcharakterní slaboch. Vajíčková aféra je toho jednoznačným důkazem. Politicky chytrý a statečný člověk by si vzal ochranné brýle a vysmál by se vrhačům do oličeje. Reakce tuším pana Urbana, který před vrhačem poklekl s květinou, byla také vcelku sympatická. Paroubek se místo toho choval jako by na něj létaly dlažební kostky. To není ojedinělý případ, ve kterém vyplynul na povrch jeho charakter a další lidské kvality. Prohlášení po prohraných volbách do PS, to byla také perlička z mozaiky občan Paroubek. A strana, která si takového člověka zvolí do čela a dále za ním stojí, je pro mě absolutně nepřijatelná. Pehe - nePehe
09. 11. 2009 | 22:04

barich napsal(a):

Vedení socdem nemůže být jiné než špatné. Připomeňme Zeman alkoholik, Špidla autista, Gross finanční či bytový podvodník a Paroubek - proto ho snad ani neexistuje dostatek přídomků, které by charakterizovaly jeho nejhorší politické i lidské vlastnosti. Jeho nestydatá touha po moci ho obalila hroší kůži proti usilovné kritice sdělovacích prostředků.
Kolik ještě budou muset naše sdělovací prostředky vynaložit úsilí, aby zbavily naši společnost tohoto škůdce, této překážky světlých zítřků naší společnosti ?!? Jeho předchůdci padli během krátké doby.
Jiný politik by už dávno podlehl a socdem by byla tam kde má být - na lopatkách - stejně jak byla na konci úspěšného informování o Grossovu kriminálním chování.
09. 11. 2009 | 22:17

barich napsal(a):

Pochvala pro sdělovací prostředky: Dobrá práce!
Názor pana Igora to potvrzuje. Vajčkiáda se zkrátka povedla!!
Jen tak dál v boji komunismu a jeho podporovatelům.
09. 11. 2009 | 22:22

wbgardn napsal(a):

Budu neustále opakovat, psovitej mívals, pokud pamatuju, navíc, Teď je to tak dobré pro sockom poplácávání u outsiderů, co včíl produkuješ...
Veselé krizování...
09. 11. 2009 | 22:31

Pocestny napsal(a):

Admirále, jste se zase zhoršil..-)
1. Pokud si pamatuji, půl roku před volbami vedli socani o parník, nakonec to byla plichta.
2. Nezvratné kroky odsunul Buback Obava, nikolivěk Paroubek statečným trčením das Kugelbauch.
3. Dokonale předvedl, jak dopadne státní správa pod dozorem šéfpingla, to že "modrý" kradou ještě víc, nemůže být slušnému argumentem.
4. Napadlo vás, že s tímhle pánem se nikdo nový, nadějný, po kterém tu všichni odleva doprava toužíme, prostě do party nedá?
5. Jaký máte pocit z toho, že v čele státostrany sedí chlapík, kterej je ztělesněním pražské galerky, hanáckého furiantství i provinciality, pro každého z nesocanů model socialistického bafuňáře?
6. Dojde vám už někdy, že státostrana si sice může dovolit lidového maskota, ale v čele musí být státník, ne straník?
7. Dojde vám, že tu nikdy nebudete vládnout sami a tudiž by vám mělo záležet na tom, aby jediným voličským uskupením, kterému se nad předsedou vaší partaje nezvedá kufr, byli komouši?

Admirále, Paroubek mooožná, mooožná v něčem posloužil CSSD, ale za jakou cenu? Téhle zemi rozhodně více ublížil, než pomohl. K tomuto poznání stačí jen uviět, že nejen socané a jejich voliči jsou občany.

Máme tu nyní pět partají, které velmi myslí na sebe, ale ani jedna na stát a občany, těmi se jen manipuluje, ono to chronické plichtění má své politické výhody, KDU z nich živoří od svého založení (do každého mariáše jsou potřeba nejméně tři), dvě státostrany tu místo středového lovení přes názorový horizont svých partajníků ukazují uvědomělé stranictví, jak si ho z matky všech stran pamatují.

Admirále, pokud si budete chovat v čele chlapíka, kterej je pro kohokoliv, kdo nekrade, nevexluje a nepodniká s ohnutejma laufy u vzduchovek prostě hnůj s poukazem na to, že když jste si ho zvolili, všechna jeho předchozí šibalstva jsou promlčena a jedinec je v podstatě svatej, nemáte šanci se stát partají, kterou by ostatní voliči byť i tolerovali...

Řeknu něco "sprostýho", ale nebojim se, že by to bylo špatně vyloženo...
Psovitej chlupatec udeřil na hlavičku, on je snad přece jen zachovalejší zdroj názoru, než taková zrůda jako já..-)))
Tak přemejšlejte o tom, co píše.
Dobře víte, že na předrozvodové hysterické lamenty v politice tu není lepšího psavce! -)))
09. 11. 2009 | 22:33

wbgarden napsal(a):

Budu neustále opakovat, to co už tu bylo mockrát opakováno..
1. Prosperitu nelze založit na bezstarostném zacházení s financemi
2. Slabí se neposílí oslabením silných
3. Malí nevyrostou omezováním velkých
4. Chudým nepomůže zničení bohatých
5. Mzda pracovníku se nezvýší utlačováním těch, z jejichž peněz je placena
6. Nedostaneš se z problému, když utratíš víc, než vyděláš
7. Spolupráci lidí neposílíš zvyšováním nenávisti
8. Solidní jistotu nezajistíš vypujčenými penězi
9. Charakter a odvaha se neposílí zničením lidské iniciativy a nezávislosti
10. Lidem nepomůžeš, když za ně budeš dělat to, co by mohli a měli dělat sami.
Howgh, mí rudí mi rozumějí. A pokud zase chce někdo žvanit o tunelech atd. a tom tunelování opravdu něco ví, prosím ať urychleně navštíví nejbližší policejní stanici - občanská povinnost, že - a nezapleveluje fóra. Děkuji.
Veselé krizování...
http://www.ateo.cz/f/images...
09. 11. 2009 | 22:56

Vico napsal(a):

Po svatováclavské huse jsem si tu přečetl diskuzi a mohu říci, že to tu nejlépe tvrdí odvěcí rivalové vlk a pocestný a několik pár osvědčených značek např. jarpor, který konečně ocenil stylistickou břitkost pana blogera:)

Já, rovněž ten terč nalevo od středu, musím uznat, že Paroubek připomíná model osvědčeného auta, který už pomalu přestává jít na odbyt, ale v Brazílii ho "ještě chtěj"

Tam ještě pár let "brouka" budou vyrábět. Napřed by to však chtělo nějakou novou značku a to je, souhlasím s vlkem, velkej problém.

Hašek, malé SUV z Moravy je zatím ve vývoji. Sobotka je takový užitečný Roomster. Jako druhé auto dobrý, ale vlajková loď?

Rath Masserati v lidové výbavě. V akční slevě za tři miliony. Navíc nemá katalyzátor.

Urban : Oranžový člunek jako příslušenství k toskánské jachtě.

ČSSD zatím nezbývá, než spojit svůj úspěch s výběhovým Paroubkem. Všechno, co je škaredé, dlouho vydrží. Jo, to Paroubkovi nelze upřít.Vydrží.

Pro politika ČSSD velmi potřebná vlastnost.
09. 11. 2009 | 23:06

Lojza napsal(a):

vlku zdravím,
už jsem myslel že jsi na diskuze rezignoval definitivně.Trochu mě mate tvá reakce na to, že ČSSD vypověděla dohodu o volbách.Ty máš asi víc informací.Mně v mysli zůstalo to, že volby zrušil ÚS a šedé eminece se ústy Kalvody nechaly slyšet, že ať to bude jakkoli, vždy podají novou stížnost.

Co by se tak asi stalo, kdyby se PS rozpustila a volby by nebyly?A nemusel by to zařizovat ÚS,cest bylo víc.Podle mne to bylo právě to, oč ODS šlo.Tým špiček ODS před kamerami to svým zklamáním potvrdil.Vládl by senát-ODS a dělal by si co by chtěl, tedy to, co nešlo, dokud byla PS.Nebo si myslíš, že ODS šlo o volební porážku? Ke všemu tu bylo velmi reálné riziko rozpočtového provizoria se vším všudy.Ale jak říkám, moc do toho nevidím.Co se týče Paroubka, nevím co by bylo lepší.Někdy se mi z něj ježí vlasy. Buď zdráv jak jen to jde
09. 11. 2009 | 23:07

Pocestny napsal(a):

WB
jak do tohoto vzorce zapadá klauniáda alá ODS.
I když, ježiš,
ona to byla Klausiáda,
ta zlá slůvka,
ty zlé větičky...
Nesmírné, nesmírné nedorozumění..
09. 11. 2009 | 23:09

Umírněný napsal(a):

Mnozí si vůbec nevšimli, že pan Pehe nepsal svůj článek proti Paroubkovi a vůbec už ne proti ČSSD. Píše, co je mnohým zřejmé: ČSSD má vzhledem ke společensko-ekonomické situaci i rozhádané ODS šanci na mnohem víc, než co ukazuje v průzkumech, ale s Jiřím Paroubkem toho už bohužel nedosáhne. To není nic proti Paroubkovi osobně. Paroubek má prostě určitý politický styl, kerý další voliče už neosloví. Proto je také tak populární Fischer.
09. 11. 2009 | 23:17

Vico napsal(a):

Ty tři piva byla moc. Nikoliv svatováclavské, ale svatomartinské. Divím se, že takovou zhovadilost p. Stejskal nesmázl :)
09. 11. 2009 | 23:19

Pocestny napsal(a):

Vico, proč kurnik neotevřete ty stranické puklice a nehrábnete po tom Švejnarovi, se tu chudák nabízí jak ta Eržika v Perlovce.

Chápete, že předsedou ČSSD nesmí být "plemenník", ale "tažnej"???

Ježiš, jak já bych Topolánkovi toho Švejnara přál.....
Hele, koukněte, jakej rambousek byl Tony, když nastoupil po tydlítovi Majorovi, tahle squadrra potřebuje mocenskej omlazovací řez, to znamená zaprvé vyhodit od koryt všechny ty, kdo jsou tam dnes, protože ti jsou nakaženi leprou moci.
Hledejte čtyřicátníky na kraji, městě, hledejte ty, kteří se neživí politikou, ale stíhají jí při profesi, postavte vládní tým, ne bandu "Vašek Datel, odpovědný vedoucí", přestaňte přestírat profesi u politiků (jako Ráth), dostaňte do politiky profesionály (Janota, Rusnok, však vy víte...)
a je to vaše, protože ta skrčenina přijde na jaře o korunního prince, jelikož pokud ve středu jedenapůlmilionu pražáků nedojede kvůli modré domů jménem Blanka a z ní vyplývající stávky DPP o život kam potřebují, může se mektavej Pavlík vrátit do Dropinu hned na Ježíška..tím v Praze skončil jako kašpar, který nasliboval nebe a pak šel plaite....
09. 11. 2009 | 23:23

wbgarden napsal(a):

Budu neustále opakovat, zdravím sockomáckou gardu. Jen tak pro zajímavost kucí, přečtěte si, prosím pěkně, to co jste třeba zpívali ešče před prázdninama.
Veselé krizování divoši, a bacha na vepřovku...
http://www.ateo.cz/f/images...
09. 11. 2009 | 23:23

Milan napsal(a):

Máte pravdu pane Pehe, postupem času se pan Paroubek dokonce ukazuje jeko žák mašeho neomylného a jasnozřivého prezidenta. I ústavní soud nemají oba rádi. Je to škoda, protože program ČSSD je pro normálního člověka a evropana podstatně přijatelnější než ultrafundamentalistický kaopitalizmus Topolánkovy ODS.
09. 11. 2009 | 23:27

volič napsal(a):

Když se dívám na internetové diskuze tak se divím,že odska ještě není pod hranicí volitelnosti.A to je to pravé referendum nikoliv nějaké placené průzkumy.Takže na těchto diskuzích je opravdu rozdíl Paroubek Neparoubek alespoň 30%
09. 11. 2009 | 23:40

Skogen napsal(a):

A vida, za TOP vpřed!! ;) Kdyby byl v čele ČSSD B. Sobotka, dopadlo by to obdobně jako s V. Špidlou. Ačkoliv Špidlu pokládám za nejslušnějšího politika ve vrcholné funkci široko daleko, nebyl materiálem na leadera. Tahounem, to ano, ale leaderem nikoliv. K tomu je zapotřebí charisma. Paroubek ho má, proto vzbuzuje tolik kontroverzí (příznivci charisma vyzvedávají, odpůrci proklínají), Sobotka, Hašek ani Škromach nikoliv.
09. 11. 2009 | 23:52

Skogen napsal(a):

A ještě něco. Sundání Paroubka je ohraným šlágrem. Začalo to mediálními tanečky, pokračovalo skrz vejcování a zatím končí u tohoto apelu na nespokojené. Paroubek je překážkou. Kupodivu všem mimo ČSSD neuvěřitelně leží na srdci, aby ČSSD byla co nejsilnější, s co největšími preferencemi - a tak se leckdo činí, aby Paroubek přestal škodit. Ale komu? ČSSD, anebo jejich zájmům?
09. 11. 2009 | 23:56

Vico napsal(a):

pocestný : jste první, který začíná tušit, že jsem to já, kdo má tý personální věci u socanů pod palcem. Bingo!

Jinak, upřímně řečeno, si nějaké příliš skvělé vítězství oranžistů ani nepřeji. Začínám být "váhavý střední rolník".

Jinak s tou Blankou dobrý postřeh.

p.s. Jednoho čtyřicátníka bysme měli. Říkaj mu Koloťuk. :))

Skočte na Koenigsmarka, dělám si tam prd.l z filmových scénářů.Není nutno, není nutno, aby bylo pořád veselo...

Zdravím a dobrou noc.
09. 11. 2009 | 23:59

wbgarden napsal(a):

Budu neustále opakovat, charisma je k nezaplacení...
http://www.ateo.cz/f/images...
10. 11. 2009 | 00:06

kormoran napsal(a):

... neplac ty muj broucku , nad svym nestestim a pozri , jake ja mam hore a presto nebrecim.

Holt dan za tzv. "sametovou revoluci" je treba si vychutnat!
2,3,4, generace ! Bohuzel.
10. 11. 2009 | 01:20

Alibernet napsal(a):

Něco ke Klausovi by nebylo? Zvracíval jsté tu denně.
10. 11. 2009 | 07:19

BAZA napsal(a):

ODS je opravdu rozhádaná strana. Není to vinou Topolánka, ale jejího bývalého předsedy Klause. Topolánek musí bojovat neustále s Klausovci, kteří mají velkou moc právě z důvodu, že je Klaus president. Kdyby nebyla ODS rozpolcená, stála za Topolánkem, kdyby ho polovina členů ODS neustále nepomlouvala a neodsuzovala za věci, které se stanou příštímu předsedovi také, tak by ODS měla daleko větší podporu. Protože když poslouchám paní Němcovou, ženu, která zneužívala služební auto a jezdil s ním syn, jak má plnou pusu řečí, tak vím, že takové lidi bych nechtěla volit. Topolánek mě osobně nevadí. Nelže, dokonce i možná ani nekrade (při tom jak je neustále sledovaný novináři a všemi politickými soupeři by se to už objevilo),dělá rozumnou pravostředovou politiku, je odvážný a dokáže vystoupit i proti silným hráčům (Klaus, Hušák)veřejnost vidí jen ty pomluvy zevnitř ODS, pomluvy od politických protivníků včetně pana Peheho a neváží si toho, že máme alespoň jednoho odvážného vysokého politka, který není populista ale realista. Kam by to naše republika dovedla s dnešní ČSSD? Do Maďarska. Topolánkovi a jeho konzistentnímu boji proti této rozhazovačné politice vděčíme, že tam ještě nejsme. Já bych radila Topolánkovi, aby přešel do TOP 09, je to strana bez členů, jen o dvou mužích, pak tam budou tři. Jejich podpora by mohla být výrazná a měl by pokoj od těch kopanců z vlastních řad. Asi by vyhráli volby. Protože mě vadí jiní z ODS (Jančík z Prahy a jiní). Ne Topolánek.
10. 11. 2009 | 08:59

vlk napsal(a):

Lojza

zdravím.
No přišel jsem s ena chvilku juknout ze záhrobí.
A může být, že s ezas e do něj ponořím. Nevidím tu nic, pro co by se mi chtělo zůstat.

Víš ohledně odsunutýc voleb. nevěřím, prostě nevěřím Paroubkovým a rgumentům. Nemůže jeden den prohlasovat zákon, který otevírá cestu k volbám a druhý den říci - já to nechci. To ten zákon, který prohlasovali den před tím vůbec nepotřebvali.

Nota bene - ve včerejších novinách jsme někd e zaznamenal výrok rychetského, že kdyby s ebyla rozpustila sněmovna, pak už dnes bylo po volbách. ŽE US by byl tentokráte volby netorpedoval. Já to tenkrát viděl úplně stejně. Paroubkovi šlo o kalkul, kdyžmu zřejmě nevycházeli preference. A takovýhle d ůvod, pro prodlužování chaosu neakceptuji.
10. 11. 2009 | 09:27

stejskal napsal(a):

Dobrý den,

smazal jsem dva příspěvky obsahující hrubé nadávky ("arogantní čuně"), neboť tyto jsou v rozporu se záměrem našich stránek, tedy poskytovat prostor pro věcnou a korektní debatu.

Děkuji za pochopení.

Libor Stejskal, editor blogů
10. 11. 2009 | 09:30

Daňový poplatník napsal(a):

To Stejskal: aha, slovo arogantní vyřadit ze slovníku, je to hrubá nadávka.
To wbgarden: problémem ODS je míra demonstrace opovrhování zákony, včetně těch, které sama prosadila.
To autor: pokud by došlo na Vaši invenční sterilitu (dobrý pane Stejskale?) doporučuji napsat blog o tom, jakým by byl přínosem Václav Klaus v čele socdem.
10. 11. 2009 | 10:49

buldatra napsal(a):

Odtud zespodu, z vinohradů, polí, luk a hvozdů, není vidět až do politických budoárů a ložnic.
A tak prostý kulak činí sobě obraz o nejvyšších dle sděleného. Masssmédia se o to spolehlivě starají, pan Pehe jakbysmet.
Čili, dnes již i díky panu Pehe kulak ví, že největší dřevomorka řádí na Pražském hradě a šíří se pomocí svých spór po celé Evropě.

Národ se sice dnes moc nenosí, ale přesto mě náš národ přijde jako dědeček v té básničce:
Měl dědeček kolotoč,
sežral mu ho červotoč.
Červotoč je nažranej,
dědeček je nasranej.

Právě jsem se ze spolehlivého zdroje Pehe dozvěděl, že červotoč Topolánek vyhořel a červotoč Paroubek vyhořel taky, jsou tedy oba macatí červotoči vyhořelí a dodoutnávají si tiše někde v koutku, za občasného poprsknutí posledního zbytku stranického paliva.

Skvěle, ale opravdu skvěle to popsal pan autor, an žije v centru dění a koneckonců žití na Olympu je mu známo z jeho dřívějšího přicmrndávacího období skvělých hradních rad (kde jsou ty krásné časy?). Ví tedy své.

Tady dole na zemi je to celé vidět tak nějak přízemně, až nepoliticky, ale po naší způsobě. Tak nějak až skoro husitsky.
V člověku hlodá podezření, že ani Topolánek, ba ani Paroubek nejsou vyhořelí, páč jsou nehořlaví. Navíc jsou splachovací. A imunní vůči čemukoliv a vůči všem.
Ostatně stejně, jako hradní dřevomorka, ale ta sem dnes nepatří. Patří sem slova jako flek a kariéra a prebenda. Pak dlouho nic a ještě nic a pak slovo volby. A pak flek a ...zkrátka normální životní koloběh.

Já si na rozdíl od pana Pehe myslím, že pánové předsedové obou výše zmíněných stran jsou pramálo oblíbeni u lidu prostého proto, že pěkně sice zpívají, když voliče lapají, ale trpí jakousi chorobou, která je nutí dělat opak toho, co zpívají (u nás tomu říkáme, že jeden lže jak když tiskne), že se chovají spíše bezpříkladně, než příkladně i ve svém politicko-soukromém, neveřejně-veřejném životě, že si zkrátka nedávají majzla a populus obecný vidí v praxi, jak vypadá nabob in natura.
Atd., atd., et cetera, za bílého dne.
Korupční prostředí, v zemi mlékem a strdím oplývající, na které netečně shlížejí pánové z Olympu se zavázanýma očima, jim také na popularitě nepřidá.
Se zavázanýma očima tito bezmocní buď přihlížejí zlodějně za bílého dne, anebo, jen nepřihlížejí? Je toho zkrátka hodně, co hoří a doutná, poprskává, co tyto dvě státostrany svým působením zařídily.

Jak za Husitů. Tenkrát to také nebylo jen tak, pronic zanic. Pane Pehe, napíšete někdy o Husitech?
10. 11. 2009 | 12:02

Luba napsal(a):

Příčinou většinové sociálně demokratické orientace občanů ČR je opět špatná volba otázek, kladených respondentům.
Jako obvykle.

Češi nejsou většinově soc-dem, ale jsou to rovnostáři.

To znamená, že jsou v některých aspektech velmi liberální, v jiných radikálně komunističtí a někdy přitom i dosti konzervativní.

Proto jim vládne Populus s Papulem. A na Hradě trůní Klaus.

Pokud se shnilotin v ČSSD týče,
Papulus má na soc-dema příliš vyvinuté panděro - těžko mu může někdo věřit, že zastupuje pracující lid.
Možná tak na panských honech a při opulentních hostinách.

Jinak - ČSSD se oprávněně obává přímých přenosů ze svého schůzování. Ve srovnání s kongresem ODS by dopadli jako vepřín měřený maštalí.

Z poměrně vysokých volebních preferencí netřeba obviňovat samotné oranžgutany, ale přespříliš viditelnou nestoudnost jejich modrých konkurentů.
10. 11. 2009 | 12:31

Pepa Řepa napsal(a):

To kulak z Heimatlandu

nadkolego, neporušil jste termínem...přicmrndávacího(sic) období skvělých hradních rad pana Pehe... nějaký kodex.

Není slovo "přicmrdávač" nemravně nekorektní?

Jinak gratuluji autorovi, že alespoň na den vyskočil z loďky klausohryzectví a vrazil převoznické veslo do ruky Vicovi, který se u Teličky taky snaží.

Inu, převoznickou Cháronovu živnost do království pravdy a lásky je třeba udržovat.

https://www.youtube.com/watc...
10. 11. 2009 | 13:04

buldatra napsal(a):

ježišmárjá, jestli jsem porušil nějaké kodex, tak to mě žena zabije.
No nic, budu jako vždy zatloukat a zatloukat.
A zatloukat.
10. 11. 2009 | 14:31

arlon napsal(a):

Velmi dobrý článek, pane Pehe, s tou vaší televizí to určitě není nejhorší nápad.
Zejména titulky máte docela vkusné, když vynecháte Klause, bude vám 77% voličů rozumět.
10. 11. 2009 | 20:37

DDD napsal(a):

Průzkumy neprůzkumy, co má společného ČSSD a Paroubek se sociálně demokratickou orientací, kromě názvu strany? Když vidím velkého kormidelníka Paroubka, tak vidím prototyp komoušského papaláše. Rétorika ČSSD si s výplody komunistů taky mnohdy nezadá, prostě je to ta "flexibilnější" odnož bývalé KSČ.
Odkdy je arogantní čuně nadávka :)? Znáte ten vtip co končí "Jiří Paroubek, třetí z leva"?
10. 11. 2009 | 21:05

Admirál napsal(a):

Pocestný - nejsem ten správný, který by měl obhajovat soc. dem. a její perzonální politiku.

Nicméně budu podporovat politiky a je mi jedno, z které strany, kteří nejsou spjati a nepodporují v žádném pádu neocon. politiku.

Budu podporovat politiky, o kterých si budu myslet, že nejsou pod vlivem/na výplatní listině loby.

Budu podporovat politiky, kteří zastaví rozevírání nůžek socilních rozdílů.

Budu podporovat politiky, u kterých postřehnu schopnost strategického myšlení.

Aniž bych byl stálý volič Soc. dem., vychází mi podle těchto kriterií lépe.

Případné kandidáti na předsedy Soc. dem. budu posuzovat touto optikou.

Co se Švejnara týče, musí nejdřív on sám chtít se na 100% prosadit a ne glosovat z poza Atlantiku.

Sociální demokraté by měli mít dobře na vědomí, že jejich případný nový šéf by měl být především sociální demokrat. Jinak přestanou být alternativou. Bude te na jejich místě mít komunisty.
10. 11. 2009 | 21:26

Gertrůda napsal(a):

Pan Pehehe ve svých spekulacích pozapoměl na vliv manipulátorských médií dlouhodobě sloužících ODS.
Kdyby tak jak manipulují média ve prospěch ODS manipulovali ve prospěch ČSSD sestavoval by vládu Paroubek sám.
10. 11. 2009 | 21:57

kocman napsal(a):

Napsáno dobře.Topolánek vyhořelý,Paroubek vyhořelý.
Bez náhrady(lidé kolem obou nejsou podle mne ve skutečnosti politiky,nedokáží táhnout ostatní,nemají schopnost přesvědčit ostatní o potřebě stmelení,to chce sílu osobnosti,vůdce).Nejsou jimi ale ani představitelé zbývajících stran a zatím ani další známí jednotlivci.
A co jste to vlastně,pane Pehe,chtěl napovědět?Kde máme hledat?
10. 11. 2009 | 22:02

Jag napsal(a):

ČSSD a ODS už žijí jen z minulosti.Budoucnost pro ně začíná být mimo hlavné proud.Čím dříve si to lidi uvědomí,tím dřív se této společnosti uleví od těchto populistických,zkorumpovaných a neseriozních stran.Bohužel plno lidí pořád ještě tyjí z výhod,které jim tyto strany dali jako úplatky na jejich volení.jenže jako všechno i dluhy těmto stranám a tomuto státu přerostly tak přes hůavu,že je jen otázka času,kdy i tito skalní voliči pochopí,že ne politická funkce,ale výkon a schopnosti budou muset ukázat,a to tyto lidi rzladí natolik,že se stanou otrávenými z politiky těchto stran a začneme konečně tak,jak se mělo dávno.tedy vstupovat do stran ne kvůli výhodám,funkcím a populistickým úplatkům,ale kvůli svým postojům k tomu,jak chceme žít.Ovšem to už tyto dvě prohnilé strany nebudou na výsluní politiky,ale v suterénu bezvýznamnosti.A bude to dobře.
10. 11. 2009 | 22:18

znalec napsal(a):

Mám podobný názor, jako autor, jenže mu nějak nevěřím. nechci mu křivdit, ale jako by psal na zakázku.
10. 11. 2009 | 22:59

krtek_podzemni napsal(a):

Myslím, že na Vaše slova brzy dojde. ČSSD bude příštími parlamentními volbami velmi zklamána, přestože z "krize" by se dalo vytlouci pro levicovou stranu mnohem více popularity. Podle formátu Fremantle Media (podobně jako Česko-Slovensko hledá superstar) není přeci rozhodující kdo jak zpívá, ale jak se usmívá, jak je štíhlý a opálený. Voliči jsou také jen diváci jedné velké show...
11. 11. 2009 | 07:37

egoist napsal(a):

Na panu Pehe je vidět moc medií. Ilustrace Goebelsovské poučky o stokrát opakované lži co se stává pravdou. Moc akciových společností , kde jsou majitelé ti, co zrovna drží akcii v ruce. Třeba mafie ze Sardinie či mafie české které uchvátili ohromný majetek v Klausovské privatizaci . Několikaměsíční či spíš několikaletá brutální a vulgární kampaň proti panu Paroubkovi a jeho rodině v maistreamových mediích skutečně vládnoucích z klimatizovaných kanceláří investičních fondů a nadnárodních korporací. Tak už podlehl i pan Pehe.
11. 11. 2009 | 08:18

wwwww napsal(a):

Nezlobte se, ale je to další "politicky korektní blábol". Autor řeší situaci tak, že je vše vlastně v pořádku až na chování předsedů. Pan bloger zřejmě vůbec netuší náladu voličů jejichž naštvanost přerůstá do obludných rozměrů a čím víc rádoby uklidňujících článků, které situaci neřeší, ale udržují v neudržitelných pozicích tím horší bude dopad až trpělivost lidí skončí. Já nevím jak pan Pehe, ale blogeři by měli občas sejít z výšin mezi voliče. Čím nás má tento blog obohatil? Co jsme se dozvěděli nového co ještě nevíme? Že je Paroubek tak trochu buran? A že mu Topol zdatně sekunduje? Fakt důležitá informace.
11. 11. 2009 | 08:45

student napsal(a):

Jiří Pehe zase ukázal, že je politolog jak noha... dvě hypotézy prohlásí za vyvrácené na základě toho, že pro jejich prověření neexistují empirická data... bóže...
11. 11. 2009 | 09:08

otázka napsal(a):

Mám dotaz. Co je to vlastně za zaměstnání být politolog? To sem tam napíšu nemastnej, neslanej článek a mám vyděláno? Čtu ten článek už po několikátý a žádnou novou neomšelou myšlenku, která by stála za zamyšlení jsem tam nenašel. Ani náznak kritiky dnešního stavu, ale jen řeči o chování Paroubka a Topola. To je práce, za kterou se berou peníze nebo se berou za to, že politolog se nebude do chování celých stran navážet, ale jen tak lehce sem tam zaprudí aby se neřeklo?
11. 11. 2009 | 09:52

jos napsal(a):

Pehe vy jste opravdu slabý a dojemný. Paroubek je špatný protože, jak tvrdí naši obskurní mediální manipulanti, "sleduje průzkumy veřejného mínění atd..." a pak nám Pehe dokazuje jak Paroubek škodí ČSSD na základě čeho? Světě div se. Jakéhosi průzkumu veřejného mínění. A ještě specielně překrouceného se značně obskurním výkladem.Sdělím vám Pehe sladké tajemství. Když naši mediální sedmilháři něco napíšou třeba stokrát, pořád to ještě neznamená, že je to pravda. A slušný občan, pokud by náhodou potřeboval něco vědět o Paroubkovi, by použil česká media, všechna, až na posledním místě. Ale vy byste mohl lidu obecnému sdělit, kdo vás a Mitrofanova "inspiroval" k napsání obdobného pamfletu v jeden den.
11. 11. 2009 | 10:12

Zdenek Mihalco napsal(a):

Dobrý den,

smazal jsem jeden hrubě urážlivý text ("cocot", "lezdořiť" apod), který byl v rozporu se záměry těchto stránek, tj. vytvářet prostor pro slušnou a věcnou diskusi.

Děkuji za pochopení,
Zdeněk Mihalco
správce blogů a diskusí
11. 11. 2009 | 10:15

Roman napsal(a):

S tou diskusí to je dost na draka. Promítněme si politickou a ekonomickou realitu.Moc státu slábne, moc mafie sílí."Pán Bůh s námi", řekne většina občanů odevzdaně. Ale to je špatně. Nikdo za nás tu nesmírně těžkou každodenní práci neudělá.Bojujme za svůj lepší život,odhalujme parazity všude,buďme čestní a neúplatní a samozřejmě pracovití.Dejme svůj poctivý vklad demokracii a nenechme si jej ukrást od nikoho . Bojujme !!!!!
11. 11. 2009 | 11:01

Jag napsal(a):

Co..t je slovenský výraz a lezdo.iť je jen popis některých lidí.Má je snad popsat jako prohlížeče zadních částí těla s občasným šťastným koncem,kdy najde to správné pozadí,které tomu naslouchá?
11. 11. 2009 | 13:28

Eduard napsal(a):

Pehe a jeho EGO:Připomínáte pana Sobotku ODS, který také rád kope do bezbraných a těch mocných se bojí.Pan Paroubek je podle vás útočný a agresivní,myslím, že vám to nikdo neuvěří,nebo jste předělal článek o Topolánkovi, nebo Bendovi.Nebo ten hynysmus ODS nevidíte?Zařadil jste se do party Bursíka a Havla?
11. 11. 2009 | 15:00

Zdenek Mihalco napsal(a):

Pane Jagu, dobrý den, "cocot" je možná slovenský výraz, a "Čurák" (v částech Čech snad dokonce "čůrák") zase český. Nicméně pokud je takto někdo oslovován, jde o urážku ve všech výše zmíněných případech. Urážení je v rozporu s pravidly, pomocí nichž se tu snažíme vytvořit prostor pro slušnou a tím i věcnou výměnu názorů.
Zdeněk Mihalco
11. 11. 2009 | 15:18

wwwww napsal(a):

Pane Mihalko, okamžitě se vymažte!! Porušujete pravidla diskuse a novinářskou etiku.
11. 11. 2009 | 16:17

Tomáš napsal(a):

Zdeněk Mihalco:
Chcete-li vypadat jako trouba, stačí málo: nechat se vyprovokovat. Jen tvořte prostor pro věcnou výměnu názorů na české a slovenské nadávky, výborně. Nakonec, říkáte si o to každým hrdým komentářem "smazal jsem slovo 'kretén', protože sem nepatří".
11. 11. 2009 | 16:25

NEMO napsal(a):

To nebude pravej MihalkO. Někdo blbne.
11. 11. 2009 | 17:31

hovorka11 napsal(a):

Soc. dem je shnilá skoro celá, ale na rozdíl neoliberálních VŠ rychlokvašek, tam mají více řádně studovaných.
11. 11. 2009 | 18:27

Petr B. napsal(a):

Pane Pehe, vy jste také ztratil paměť? Přece musíte vědět, že pravicový většinový tisk se snaží skandalizovat jakéhokoliv předsedu sociální demokracie a mediálně masírovaní lidé tomu zatím vždy uvěřili, jako věří reklamám o přestávkách svých oblíbených TV programů. V 90. letech démonizovaly tyto média Zemana a naopak chválily jeho odpůrce v ČSSD jako byla Buzková a zejména, z dnešního hlediska paradoxně, Paroubka. Dnes je to naopak, proti Paroubkovi se štve za všech okolností a oceňuje se i fyzické násilí vůči jeho osobě, naproti tomu Zeman je chválen. Už to trvá 20 let, snad byste jako politolog mohl něco z toho pochopit. Co myslíte, že by se stalo, kdyby Paroubka vystřídal někdo další v pořadí např. B. Sobotka nebo Hašek? Národ, který není schopen čelit tak průhledné mediální manipulaci je odsouzen k věčnému vládnutí topolánků, dalíků a kalousků.
11. 11. 2009 | 20:20

Norman BOR napsal(a):

Zeptal bych se rád těch, kdož zde negují jako předsedu ČSSD Haška jen proto, že se maličko, ale opravdu vzdáleně "podobá" Gorbačovi. Co prosím bylo na Gorbačovi špatného? Já osobně bych byl rád, kdybu už některý z politiků udělal u nás a pro nás tolik, jako udělal Gorbačov pro celý svět. Pokud někdo neví co to bylo, tak jen glosuji např. odvrácení 3 světové války jen proto, že v čechách je momentálně občanská "válka" více méně téměž na spadnutí. A může klidně začít i stávkou dopraváků v Praze, neboť obě strany sporu neprojednávají fakta o řízení a správě podniku, jeho finacování, rozvoji, tunelování podniku atd., nýbrž své naprosto diletanské doměnky o věcech napropsto podružných, jako jsou např. mzdy, které musí mít každý normální podnik, zdůrazňuji normální, automaticky vždy v naprostém pořádku, vč. otázek zásluhovosti. To ale papaláši u nás nikdy něvěděli a vědět nechtějí (co to vlastně ta zásluhovost je). Takže HAŠEK!
12. 11. 2009 | 08:35

Rýpal napsal(a):

Docela by mne zajímalo na čí objednávku to Pehe napsalo.
Že Paroubek není to správné Nr.1 je jasné všem, ale koho za něj?
To nám Pehe neporadilo!
12. 11. 2009 | 08:49

fanda napsal(a):

Doufám, že Jyrka na pozici ještě dlouho vydrží :-)
12. 11. 2009 | 09:50

ozzthebest napsal(a):

skvělý článek pane Pehe! díky za něj.
12. 11. 2009 | 17:00

george napsal(a):

Nad zemi prodanou větry až přivanou
oblaka zelená z žíravin,
vlasy tvé havraní uchopím do dlaní,
z prstenu zaplane vltavín,
snítka nachových plodů rozčeří vodu,
navzdory posté zas na břehu vzroste

rudý trs jeřabin ...
*
Karel Kryl Dvacet.
http://amicuswebsite.blogsp...
13. 11. 2009 | 13:21

Roman napsal(a):

Ohrané figury nové bitvy nevyhrají. Jen stelou rozumem o světové politice, protože na domácí katastrofu jsou jejich mozky impotentní.
13. 11. 2009 | 15:40

cheap Jimmy Choo Shoes napsal(a):

http://www.dearwatches.com/... U-Boat watch for sale
http://www.dearwatches.com/... Vacheron Constantin watch for sale
http://www.dearwatches.com/... Watch Accessories for sale
29. 01. 2010 | 08:42

Free Ringback Tones napsal(a):

thanks you very much for your information
12. 03. 2010 | 04:44

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Aktuálně.cz Blog · Atapana Mnislav Zelený B Baar Vladimír · Babka Michael · Balabán Miloš · Bartoníček Radek · Bartošová Ela · Bavlšíková Adéla · Bečková Kateřina · Bednář Vojtěch · Bělobrádek Pavel · Beránek Jan · Bernard Josef · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Blažek Kamil · Bobek Miroslav · Boehmová Tereza · Brenna Yngvar · Bureš Radim · Bůžek Lukáš · Byčkov Semjon C Cerman Ivo Č Černoušek Štěpán · Česko Chytré · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Davis Magdalena · Dienstbier Jiří · Dlabajová Martina · Dolejš Jiří · Dostál Ondřej · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořák Jan · Dvořák Petr · Dvořáková Vladimíra E Elfmark František F Fafejtová Klára · Fajt Jiří · Fendrych Martin · Fiala Petr · Fibigerová Markéta · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Gargulák Karel · Geislerová Ester · Girsa Václav · Glanc Tomáš · Gregorová Markéta · Groman Martin H Hájek Jan · Hála Martin · Halík Tomáš · Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hapala Jiří · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Heroldová Martina · Hilšer Marek · Hladík Petr · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holásková Kamila · Holmerová Iva · Honzák Radkin · Horáková Adéla · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hrabálek Alexandr · Hradilková Jana · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubálková Pavla · Hubinger Václav · Hülle Tomáš · Hušek Radek · Hvížďala Karel CH Charanzová Dita · Chlup Radek · Chromý Heřman · Chýla Jiří · Chytil Ondřej J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jelínková Michaela Mlíčková · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kaláb Tomáš · Kania Ondřej · Karfík Filip · Karlický Josef · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Pavel · Klíma Vít · Klimeš David · Klusoň Jan · Kňapová Kateřina · Kocián Antonín · Kohoutová Růžena · Kolaja Marcel · Kolářová Marie · Kolínská Petra · Kolovratník Martin · Konrádová Kateřina · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Koutská Petra Schwarz · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kučerová Karolína · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kupka Martin · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Máchalová Jana · Maláčová Jana · Málková Ivana · Marvanová Hana · Mašát Martin · Měska Jiří · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minář Mikuláš · Minařík Petr · Mittner Jiří · Moore Markéta · Mrkvička Jan · Müller Zdeněk · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Návrat Petr · Navrátil Marek · Němec Václav · Nerudová Danuše · Nerušil Josef · Niedermayer Luděk · Nosková Věra · Nouzová Pavlína · Nováčková Jana · Novák Aleš · Novotný Martin · Novotný Vít · Nožička Josef O Obluk Karel · Ocelák Radek · Oláh Michal · Ouhel Tomáš · Oujezdská Marie · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Pavel Petr · Pavelka Zdenko · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Peka Karel · Peksa Mikuláš · Pelda Zdeněk · Petrák Milán · Petříček Tomáš · Petříčková Iva · Pfeffer Vladimír · Pfeiler Tomáš · Pilip Ivan · Pitek Daniel · Pixová Michaela · Plaček Jan · Podzimek Jan · Pohled zblízka · Polách Kamil · Polčák Stanislav · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rakušan Vít · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Reiner Martin · Richterová Olga · Robejšek Petr · Rydzyk Pavel · Rychlík Jan Ř Řebíková Barbora · Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schneider Ondřej · Schwarzenberg Karel · Sirový Michal · Skalíková Lucie · Skořepa Michal · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slejška Zdeněk · Slimáková Margit · Smoljak David · Smutný Pavel · Sobíšek Pavel · Sokačová Linda · Soukal Josef · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Strmiska Jan · Stulík David · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Sýkora Filip · Syrovátka Jonáš Š Šebek Tomáš · Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Šindelář Pavel · Šípová Adéla · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šoltés Michal · Špalková Veronika Krátká · Špinka Filip · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štěpán Martin · Štěpánek Pavel · Štern Ivan · Štern Jan · Štětka Václav · Štrobl Daniel T T. Tereza · Táborský Adam · Tejkalová N. Alice · Telička Pavel · Titěrová Kristýna · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomek Prokop · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Tůma Petr · Turek Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Vacková Pavla · Václav Petr · Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Vančurová Martina · Vavruška Dalibor · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Vhrsti · Vích Tomáš · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojtěch Adam · Vojtková Michaela Trtíková · Vostrá Denisa · Výborný Marek · Vyskočil František W Walek Czeslaw · Wichterle Kamil · Wirthová Jitka · Witassek Libor Z Zádrapa Lukáš · Zajíček Zdeněk · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zima Tomáš · Zlatuška Jiří · Zouzalík Marek Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy