Mezinárodní horor 2009: Jak to Češi osladili Evropě

28. 12. 2009 | 11:38
Přečteno 17601 krát
Evropská unie si bude v souvislosti s rokem 2009 nejspíš připomínat dvě kalamity: globální hospodářskou krizi a české účinkování v rámci EU. Jen málokdo si totiž na konci roku 2008 dokázal plně představit, jak přesně vystihuje věci příští v té době s pompou odhalený slogan českého předsednictví EU.

Ačkoliv se nejeden komentátor na konci roku 2008 hlubokomyslně zamýšlel nad českým důvtipem, který údajně spočíval v mírně podvratné dvojsmyslnosti sloganu „Evropě to osladíme“, v praxi se žádná dvojsmyslnost nekonala. Potenciálně pozitivní výklad sloganu--tedy oslazení údajně poněkud nudné evropské scény českým humorem a vynalézavostí--zamrznul hned v lednu, když Rusko utáhlo plynové kohouty. Ukázalo se, že evropské předsednictví nebude taková ta improvizovaná česká bžunda, na kterou jsme zvyklí z domácí scény, nýbrž docela těžký úkol.

„Osladit“ někomu něco ovšem v naší rodné řeči také znamená „znepříjemnit“ nebo „zavařit“, a to se České republice nepochybně podařilo na sto procent. Bohužel ne tak, jak si to asi představoval při vymýšlení rádoby duchaplného sloganu vládní tým--tedy jako jakési přátelské nakopávání údajně byrokraticky zatuhlého Bruselu novým, svěžím členem z východní části Unie, který si usmyslel, že dění v EU produktivně rozpohybuje.

Starší členové EU ostatně tušili ještě před začátkem českého předsednictví, že koktajl poněkud zbytnělého národního ega nezkušené země, eurofóbního prezidenta a neschopnosti ratifikovat Lisabonskou smlouvu před začátkem předsednictví je recept na katastrofu. (Viz. můj komentař z prosince 2008.) Když to ovšem francouzský prezident Nicolas Sarkozy jen naznačil, byl českou komentátorskou obcí i politiky otevřeně zesměšňován jako egomaniak s napoleonským komplexem.

Slazení ve formě vážných „závarů“ se pod českým vedením rozběhlo naplno až po plynové krizi, z níž český vládní tým vyšel víceméně se ctí. Ve zhruba stejné době ale přišlo diplomaticky nezvládnuté české angažmá v izraelsko-palestinském konfliktu, a hned po něm ideologicky motivované pokusy Topolánkovy vlády nabízet EU „řešení“ hospodářské krize v podobě otřepaných neoliberálních pouček, což sám premiér později nezapomenutelně zastřešil svým neotřelým citátem z dílny skupiny AC/DC o „cestě do pekel“, když Evropský parlament poučoval o hospodářské politice Obamovy administrativy v USA.

Ke změně dobráckého slazení v zavařování, jež se začalo nebezpečně blížit bodu varu, přispíval neúnavně i prezident Václav Klaus, který během svého únorového projevu k Evropskému parlamentu snad jako první hlava předsednického státu v dějinách vyprovokoval nemalý počet europoslanců k odchodu ze sálu. Nebylo divu, neboť prezident předsednické země EU arogantně zpochybňoval význam instituce, k níž mluvil. Vlídná slova nenašel ani pro evropský integrační projekt.

Nic ovšem nemohlo symbolizovat české „slazení“ Evropy lépe, než když tradičně zcela přeslazený domácí politický lektvar přetekl přes hranice české kotliny a beztvará melasa českého provincialismu se v podobě pádu české vlády uprostřed předsednictví roztekla do celé Evropy. Stejně jako při všech ostatních karambolech se i tentokrát našlo dost politických komentátorů a politiků, kteří nás poučili, že nejde o nic výjimečného, že jsme ještě pořád mistři světa a jedničky. jenže zbytek EU měl českého slazení tak akorát po krk.

Z politického hlediska české předsednictví skončilo v tomto okamžiku. Řízení EU převzal do své režie z větší části Brusel, podporovaný velkými zeměmi EU. Úřednická vláda Jana Fischera sice později nic nepokazila, ba dokonce přispěla k úspěchu červnového summitu EU, když pomohla vyjednat záruky, které by Irsku pomohly schválit napodruhé Lisabonskou smlouvu, ale většina dalších akcí organizovaných Čechy už nepřilákala větší pozornost.

Češi ovšem nezůstali stranou světového zájmu úplně. Fotky nahého expremiéra Topolánka, vyfoceného v přítomnosti dalších „nudistů“ a „nudistek“ v letní vile italského premiéra Berlusconiho, byly případným mementem o tom, kdože to vlastně Evropu nějaké tři měsíce řídil.

Bohužel EU si nemohla dopřát oddech od českého slazení ani po skončení českého předsednictví. Český prezident totiž napínal EU celé léto tím, zda podepíše či nepodepíše Lisabonskou smlouvu, kterou na jaře, ještě během českého předsednictví, schválily ústavními většinami obě komory parlamentu navzdory Klausově tuhému odporu. Prezident trpělivě celé měsíce čekal na nepodanou a nezformulovanou stížnost skupinky senátorů z ODS k Ústavnímu soudu, jejímž hlavním účelem, jak se ukázalo později, bylo hlavě sátu umožnit, aby mohla ratifikaci odkládat až do irského referenda v říjnu.

Když pak Irové smlouvu schválili, převzal Klaus režii českého slazení plně do svých rukou. Nevábně zapáchající melasa českého mesiášství a provincialismu se zase jednou valila z české kotliny plným proudem, když se pan prezident uchýlil k nepokrytému politickému vyděračství.

České politické strany samozřejmě mohly zcela jednoznačně prezidentovi oznámit, že jeho požadavek na vyjednání výjimky z Evropské listiny základních práv coby údajné ochrany naší země před majetkovými žalobami sudetských Němců, jež by prý mohly po schválení Lisabonské smlouvy nastat, je nejen věcně nesmyslný, ale také nepřijatelný z ústavního hlediska, ale neudělaly nic. Ukázalo se tak, že prezident Klaus je jen jakousi více zatvrdlou hroudou cukru, z něhož je uhnětena celá česká politická scéna. Cukru, z něhož budou Evropu ještě dlouho bolet zuby.

Klaus nakonec Lisabonskou smlouvu podepsal poté, co úřednická vláda ochotně vyjednala jeho nesmyslnou podmínku, a symbolicky tak završil rok naprosto trapného šaškování svého i svojí země ve společenství, jehož jádro je, jak se v roce 20. výročí budování demokracie u nás ukázalo, civilizačně ještě pořád daleko před námi. To, že si česká vláda mohla na konci roku 2008 vůbec myslet, že by údajně zpohodlnělé „staré Evropě“ mohla právě Česká republika nabídnout během svého předsednictví nějaké nové impulsy—to vše zabaleno do dvojsmyslného sloganu o „slazení“--vypadá ve zpětném pohledu jako nepodařený silvestrovský žert.

Deník Referendum, 28.12.2009

Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

dalimil napsal(a):

Dobrý den na pana Peheho nebude za chvíli reagovat nikdo ! Lidé už začínají chápat coje zač! D.
28. 12. 2009 | 11:50

Att napsal(a):

Jo, to je pravda... To si komentář nezaslouží... (a stejně to sem píšu :-D)
28. 12. 2009 | 11:52

Naštvaný napsal(a):

Pane Pehe, pane Pehe, největší kalamita jste vy. Fakt ste jak ta Melicharová. Pozor! rozhodně ne, jak její představitelka.
28. 12. 2009 | 11:52

Honza napsal(a):

Pan Pehe má bohužel ve všem pravdu. Velmi trefný komentář. Je mi z toho smutno.
28. 12. 2009 | 11:57

lederer napsal(a):

Je to jak bramborovej salát od Štědrého dne - už je zkysanej a nechutnej.......:((((((((
28. 12. 2009 | 12:01

Petr Havelka napsal(a):

Pane Pehe,

dalo by se souhlasit i když na to jdete hodně příkře.

Na jednom se ale s Vámi zcela určitě neshodnu. a to je figurka Sarkozy. Ten nám tedy opravdu nepomohl, choval se jako děcko, kterému vzali jeho hračku.

Sejmutí vlády uprostřed předsednictví byl ze strany ČSSD vrcholový státnický počinek. Nechovám žádné velké sympatie k ODS, ale jsem přesvědčený, že k něčemu takovému by se nesnížila.

Za daleko větší ostudu považuju tanečky okolo radaru a do běla jsem se rozžhavil při poplatkovém "handlu" našich vojáků v Afghanistánu.

To by tak byly v kostce naše mezinárodní úspěchy.

Kostka cukru to nebyla, tipl bych si kostku slepičího bujónu.
28. 12. 2009 | 12:02

karel matoušek napsal(a):

To bude zase orgie zaprděných patriotu a omezencu. Přestávám číst zde ...
28. 12. 2009 | 12:07

Béda napsal(a):

Autor,

myslím, že to zde již bylo mnoho krát přemleto. V podstatě máte pravdu, akorát jste mezi těmi, s kým si to ČR v období europředsednictví rozházela - (EU, USA), opomněl jmenovat ještě ("radarové") Rusko.

Při vší úctě k vám ovšem myslím, že v poslední době začínáte "pozbývat dech". Zůstáváte u starých rozborů a žádné vize a nové pohledy neposkytujete. Začínáte být dost jednorozměrný.
28. 12. 2009 | 12:10

Jura napsal(a):

Dekuji za komentar ktery nasi politiku vuci EU trefne popsal v kostce (cukru).
28. 12. 2009 | 12:10

Lipolt napsal(a):

to Havelka: jen pro pořádek:
Vládu sejmuli odpadlíci z ODS a SZ tj. exponenti vládní koalice, která neunesla tíhu vlády jak této zemi tak celé Evropě!

O "zkáze" radaru rozhodl americký prezident!
28. 12. 2009 | 12:12

Pluh napsal(a):

Klaus a Kindl jsou architekti České republiky...
28. 12. 2009 | 12:18

Tupelo napsal(a):

Pane Pehe, dobry clanek, jeste ze je ten rok uz skoro za nami... Presto bych mel dve drobne vyhrady, prvni se tyka plynove krize. Myslim totiz ze ani tu tehdejsi pravicova vlada nezvladla, vzpomenme na meneni (pridani textu) smlouvy po podpisu, mozna jev ktery je normalni mezi lidmi jako je Topolanek nebo Kalousek, ale s kterym je hnali svinskym krokem i Rusove. Druha vyhrada je prirovnani Klause ke ztvrdle kostce cukru - jste si jist ze slo skutecne o cukr? :))

Pane Havelka, nebyla to jen CSSD kdo shodil vladu, bylo to s prispenim vladnich poslancu. Pokud diky tomu skoncila vlada Topolanka (ODS), jedine dobre, ostatne od nastupu Fishera k zadnemu vetsimu prehmatu behem predsednictvi EU nedoslo.
28. 12. 2009 | 12:22

vasja napsal(a):

Babickóóó, pfoč má to pehe tak křivou hubu?
To je tím, že (a to by pan Stejslal smazal)
28. 12. 2009 | 12:34

Ládik napsal(a):

Pehe dýchnul z jedové chýše.
28. 12. 2009 | 12:34

bigjirka napsal(a):

kompulsivní obsedantní porucha klausohryzectví. přestal jsem počítat slova Klaus a president v Peheho mentálníchh ejakulátech
28. 12. 2009 | 12:42

Ludvík napsal(a):

Dlouho jsem si myslel, že vševědoucí je jen Bůh. Teď ale tápu, je vševědoucí i pan Pehe nebo je on Bůh. To jsou dilemata, jojo :-)).
28. 12. 2009 | 12:57

Ben napsal(a):

Pane Matoušku,
to já si zase příspěvky přečtu, i když, jak sám píšete, mnohdy to jsou fakt orgie...

Pan Pehe píše blogy, s kterými ve většině případů musím souhlasit. S tímto souhlas skoro do puntíku.

Přeji Vám i autorovi nejen dobrý Nový rok, ale celý rok 2010.
28. 12. 2009 | 12:59

Blejk napsal(a):

Je to úplně tak. Míra mého stydění za to, že jsem Čechem dosáhla míry z let 70-80 tých, ba dokonce ji překonala. Děkuji, pane Klausi, Paroubku a Topolánku. Bez Vás by ta ostuda nebyla dokonalá.
28. 12. 2009 | 13:01

Petr napsal(a):

Pane Pehe, velmi výstižné. Po těch všech trapasech, aby se člověk v cizině pomalu musí stydět za přiznání, že je Čech. Češi se vůči světu prezentují stále více nejen jako namyšlení Švejci a šašci, ale jako nespolehliví, zákeřní a podrazáčtí obyvatelé stepní gubernie.

ti co Vás tady napadají nejsou hlupáci, co by nepochopili pravdu, oni ji totiž znát a pochopit nechtějí a stále si o bolševicku myslí, že pravda je to co ONI za pravdu prohlásí.
28. 12. 2009 | 13:01

Golem napsal(a):

Pehebijcové, spojte se. Všichni se dohodněte a napište to společně jen jednou, kdo má ty vaš zvratky pořád číst, rozdrobené do stovek tak zvaných diskusních příspěvků. Pan Pehe vám jen polopaticky shrnul a srovnal chronologicky všechny ty hovadiny vašeho oblíbence, protože byste se v tom sami už nevyznali a nevěděli, proti čemu vlastně bojujete a proč komu nadáváte.
28. 12. 2009 | 13:08

PetrK napsal(a):

Kecy, kecy a zase kecy. Na nic jiného se pan Pehe nezmůže. Kritizovat dovede každý (i pan Pehe), ale konstruktivní myšlenku jsem od něj nepostřehl, i když nevylučuji, že se mohu mýlit.
28. 12. 2009 | 13:09

Josef napsal(a):

Chtěl bych reagovat na články pana Peheho,
je docela těžké se bavit s někým, kdo vyznává kultůru Spojeného evropského království, podle Václava Havla. Je to utopie, která si zahrává s hodnotami a kultůrou jednotlivých států, které pod nátlakem Německa a pseudopolitilů vymysleli to, co se Němcům nepodařilo za 2. svět. války. Všichni naši politici se předhánějí v tom, aby naší zemi vtáhli do toho hnoje EU. Ale následky si většinou odnesou ti malí!!!
28. 12. 2009 | 13:13

Michal Macek napsal(a):

karel matousek:

a vam se to nezda uz trapny co pan pehe pise?porad jen o tom jak je klaus hroznej a to tak vehementne ze i kdyz hroznej je tak lidi sou radeji na jeho strane nez na strane "eurohujerskeho" a fanaticky antiklausovskeho peheho...
28. 12. 2009 | 13:14

hovorka11 napsal(a):

Myslím, že je dobře, když se děsivé jednání politiků a hradního pána připomene.
Opakování je matka moudrosti - a my máme krátkou paměť...
J
28. 12. 2009 | 13:15

Jedza napsal(a):

Dobrý a trefný komentář uplynulého roku a českého politického působení. Akorát se mě chytají emigrační nálady...
Ale to bude tím, že je to pravda. A kdo tvrdí opak, tak má nasazené růžové brýle made in Czech republic. Nejsme pupek světa, spíše vřed na prdeli. Sami to ale nikdy neuvidíme, prdel nemá oči. Musí nám to vykreslit někdo jiný. A u některých se zdá, že prdel nechce mít ani uši.
28. 12. 2009 | 13:15

pavla napsal(a):

Abyste se vy vlezdoprdelkové z toho, co si o nás myslí v Bruselu, nepotento...
Oni tam mají všichni velice čisté svědomí, všichni do jednoho konají pouze v rámci pravidel a morálky, že?
A vy chudáci, kteří se stydíte za to, že jste Češi, tak asi za moc nestojíte, protože si nevážíte ani sami sebe. Protože člověk, který si sebe váží, se stydět za nikoho nemusí. A většinou pak právě vy budete velice hrdí, až se např.podaří být opět mistry světa v hokeji a pod., že? To už vám Česká národnost vadit nebude.
28. 12. 2009 | 13:18

pozorovatel napsal(a):

...Pehe jste nemocný člověk posedlý Klausem a každá závislost by se měla léčit a tudíž Vaše články nestojí za psí štěk....
28. 12. 2009 | 13:19

Petr z Tábora napsal(a):

Horor na Aktuálně.cz 2009 - jak to pan Pehe oslazuje čtenářům. Nesouhlasím s tímto kydáním hnoje na naše politiky.
28. 12. 2009 | 13:20

Josef napsal(a):

Myslím, že velice brzy ( v řádu let) pochopíme, kde je pravda, nebo v jakém jsme jako VELKÁ Evropa srabu. EU neměla nikdy vzniknout, protože čím větší celek, tím horší řízení. To ví každý ekonom, že delegováním pravomocí se zvyšují režije. A tady nakonec i Francouzi pochopí, že jim jejich němečtí přítelé nedají nic zadarmo a začnou se bouřit. Předpokládám, že první stát z EU vystoupí tak do pěti let a pak se vše sesype jak domeček z karet. A EURO?......to o pár let přežije Dolar a pak se většina států (pokud příjdou k rozumu) vrátí ke své tradiční měně. Proč nezavedla EURO VB? nebo Švýcarsko? Jedině dobře že ještě máme Kč! Ale než to někdo řekne nahlas, pořád bude fungovat autocenzůra a cenzůra...
28. 12. 2009 | 13:25

kumbayo napsal(a):

Že jsme to Evropě nandali nebo osladili?Pan Pehe je buď naivka nebo nehorázný vtipálek.Už od "Sametu" (spíš díky němu) jsme, nejen Evropě, jen pro smích.
Teď už nám to jen Evropa, resp. Německá Unie, vrátí i s úroky.Díky našim "vládcům" kteří poklonkují tu tuhle, tu támhle ale o stát a jeho občana se nestarají.Jen a pouze o svoje soukromé prebendy a koryta.
28. 12. 2009 | 13:27

Důchodce68r napsal(a):

Pane Pehe, výstižné, vidím to právě tak.
Pevné zdraví v 2010!
28. 12. 2009 | 13:28

Petr napsal(a):

Ze všech komentářů ze mi zdá nejhodnotnější Jedza: svěřil se, že jeho prdel sice nemá oči, ale chce mít alespoň uši. To je nesporně zajímavé zjištění.
28. 12. 2009 | 13:29

Petr napsal(a):

RE PetrK:
Konstruktivní řešení by bylo vyhnat z hradu toho bolševika a kremelského agenta a zavřít ho pro velezradu, dále vyházet ,,bývalé,, bolševiky z veřejné správy a hlavně z justice a po zásluze je ,,odměnit,, za jejich činy,lidem vtlouct do hlavy křesťanské desatero (Nepokradeš...) a všechny zlodějiny a křivárny přísně trestat. To bychom ale potřebovali, aby tu byl císař římský a král český Karel, toho jména IV, blahé paměti, aby vyslal do země české královské biřice, kteří by každou lumpárnu jménem krále na místě na hrdle potrestali. Jelikož to ale není možné, tak je třeba aby se naši ovcané chovali jako zodpovědní a morální OBČANÉ.
28. 12. 2009 | 13:30

Aleš napsal(a):

Nezbývá než souhlasit. Pan Pehe je jeden z mála lidí, kteří vidí věci, podle mého soudu, reálně a přesně. Včetně českého "plácání se po zádech", malosti, zakomplexovanosti i provincialismu. Produkty takové společnosti jsou samozřejmě prezident Klaus a další čelní představitelé našeho státu. Věřím, že i v této společnosti jednou, asi tak za 50 let když to půjde dobře, vyrostou lidi, kteří budou umět respektovat partnera, nebudou zakomplexovaní a budou uvnitř skutečně svobodní.
28. 12. 2009 | 13:32

Josef napsal(a):

Docela by mně zajímalo, jestli pan Pehe toto vůbec čte - co TO tady udělalo. Myslím, že by se docela hodil do parlamentu nejlépe za zelené, nebo lidovce. Ono se to jedno. Všichni se kochají ve svých, zaručeně správných politických názorech, které jsou dobré tak akorát do skartovačky.
28. 12. 2009 | 13:32

vbk.barta napsal(a):

Pan Pehe,kterého nikdo neznal a sděluje,že má vysokou školu předává své názory od doby,co se ujal vesla p.Havel.No dobře-proč v tom, ale pokračuje,když už Havel není?Jeho názory jsou určeny pouze ke zviditelnění,jiná účel nemají.Měl by si zamést před svým prahem a ty,co vedli normálně slušný život al,espoň svými názory neotravovat.
Bubla
28. 12. 2009 | 13:33

dann napsal(a):

no... tohle všechno se dalo čekat, češi jsou mistři blbosti a skandálů... ještě že se tomu dokážeme pěkně zasmát, protože nic jiného se už dělat nedá.
A ještě nutnost k českému předsednictví přidat - že jsem hned na začátku stihli urazit ráj českých turistů a evropské bratry bulhary - tureckými záchody. :D:D:D
28. 12. 2009 | 13:33

Josef napsal(a):

Jsem zvědavý, jestli bude mít Národ Český čas prohlédnout a vzít moc doopravdy do vlastních rukou. Zatím nám velí jen různí zaprodanci jak političtí, tak lobisté. Všichni jen... pro peníze do vlastní kapsa. Když se objevilo pár poctivých politiků, tak je buď zkorumpovali, nebo jim TO nedarovali a oni odešli. Dnes se hádáme kdo je lepší, jestli Klaus, Topolánek, nebo Paroubek. Ale přestože jsem Klause nemusel, dnes jako jediný se hlásí k tomu, jak TO cítí. Zvolen být už nemůže, tak říká pravdu. A té se většina politiků bojí!
28. 12. 2009 | 13:39

Čitatel napsal(a):

NAOPAK- Češi a Poláci si zachovali jako skoro jediní zdravý rozum. Ta smečka maoistů ze šedesátých let, jako je Daniel Cohn-Bendit, vede EU do záhuby...
28. 12. 2009 | 13:42

Kelt napsal(a):

Evropě to "osladíme",každý,kdo se v české kotlině narodil,nebo vyrůstal, velmi dobře ví,co to znamená.Bylo to velmi hloupé a ve svém důsledku předznamenalo i celkový dojem z našeho předsednictví.To co Topolánkova sqadra azura předvedla a Klaus završil svým projevem v evr.parlamentu utvrdilo Evropu v názoru na naši mírně řečeno nezralost a neschopnost se zařadit po bok vyspělých evropských zemí.Pláč modrého ptactva nad pádem Topolánkovy vlády uprostřed předsednicví je pláčem nad nesprávným hrobem.Byl to výhradně důsledek politiky ODS založený na korupci,vydírání a klientelismu,který se ve finále obrátil´proti nim.Jak praví staré české přísloví-čím kdo zachází,tím také schází.Pan Pehe to pouze chronologicky seřadil.
28. 12. 2009 | 13:44

Petr napsal(a):

RE vbk.barta:
S některými lidmi se diskutovat nedá, protože oni diskutovat nechtějí, pouze opakují tu svou ,,pravdu,, ale nedá mi to.
Není pravdou, že pana Pehe nikdo nezná, zná ho i nick vbk.barta nejméně 20 let, jak sám svým výrokem dokazuje, vůbec není rozhodující, jestli pan Pehe má či nemá vysokou školu. O tom kdo se chce zviditelnit a kdo by si měl zamést před vlastním prahem by se dalo diskutovat, ale obávám se, že pan Pehe to není.
Není důležité KDO to říká, ale CO ŘÍKÁ.
28. 12. 2009 | 13:44

mb napsal(a):

Jiří Pehe lže, jako když rudé právo tiskne: cit.:´České politické strany samozřejmě mohly zcela jednoznačně prezidentovi oznámit, že jeho požadavek na vyjednání výjimky z Evropské listiny základních práv coby údajné ochrany naší země před majetkovými žalobami sudetských Němců, jež by prý mohly po schválení Lisabonské smlouvy nastat, je nejen věcně nesmyslný, ale také nepřijatelný z ústavního hlediska, ale neudělaly nic.´

Vy stranu zelených nepočítáte mezi politické strany pane Pehe nebo jak ???

Strana zelených důrazně nesouhlasila s panem prezidentem Klausem, dokonce uspořádala petici, která Klause vyzývala aby lisabonskou smlouvu neprodleně bez podmínek podepsal.

Je mi z vás špatně pane Pehe.

Rádobypolitolog si nepřesnost(i) prostě nesmí, nemůže dovolit.
28. 12. 2009 | 13:45

Rambo napsal(a):

PanePehe,je to bohužel tak,jak jste to napsal,v tomto s Vámi plně souhlasím.Osobně jsem ale přesvědčen,že každý monopol jednou skončí a tak to bude i v případě EU.Uzavřel jsem sázku,že po roce 2015 to začne silně vrzat a EU se buďto rozpadne,nebo drasticky bude muset změnit podobu,nebo-li součastný vývoj celosvětové politiky a ekonomiky k tomu spěje.Celý tento moloch bude naprosto neufinancovatelný a zákonitě dojde v ruzných zemích k sociálním nepokojům.Neboť až půjde do tuhého,Němec zůstane Němcem a Francouz Franzouzem atd.
28. 12. 2009 | 13:56

RA napsal(a):

celá EU je nám u zad.... i s panem Pehem. Co si myslej o nás v EU je nám taktéž , to samé.
28. 12. 2009 | 13:57

JQK napsal(a):

Neměl to vůbec podepisovat, to už raději měl podepsat smlouvu s Ďáblem,-z tý bychom alespoň něco měli-a má nějaký stát z LS něco přínosného, zatím těžko, spíše se bude EU centralizovat, diktovat a spojovat s amerikou.
28. 12. 2009 | 14:04

vlk napsal(a):

J e sotva uvěřitelné jak pravověrní reagují na jednoduchou a plně prokazatelnou pravdu.

evropě jsme to osladili jak s e patří.
Jediné, na co pan Pehe zapomenul ve s vém výčtu je Netropa! ta byla také moc dobrá a hodně nám přidala na všeobecné oblíbenosi a popularitě.

Ještě že exgenius ze strakovky nepoužil svůj jinak oblíbený slogan Svěží vánek Topolánek. To už by asi veropa vůbe c nepřežila ke stoleté ekonomické krizi by se nejspíš přidala největší vichřice v dějinách lidstva doprovázená světovou potopou. Takže sečteno vše dohromady - buďme rádi za to slazení. Mohlo být daleko a daleko hůř.
28. 12. 2009 | 14:09

Karel napsal(a):

Pojdˇme se podívat na perly, které vylézly z úst pravicové, vzdělané "mládeže" :

******
******

dalimil napsal(a): DALIMIL ZAČAL SMEČEM
Dobrý den na pana Peheho nebude za chvíli reagovat nikdo ! Lidé už začínají chápat coje zač! D.
28.12.2009 11:50:26

******
*
lederer napsal(a):
Je to jak bramborovej salát od Štědrého dne - už je zkysanej a nechutnej.......:((((((((
28.12.2009 12:01:59

******
*

vasja napsal(a): DALŠÍ DÍLO SVAZÁCKÉHO EXPONENTA
Babickóóó, pfoč má to pehe tak křivou hubu?
To je tím, že (a to by pan Stejslal smazal)
28.12.2009 12:34:04
******
*

Ládik napsal(a):
Pehe dýchnul z jedové chýše.
28.12.2009 12:34:59

******
*

bigjirka napsal(a):
kompulsivní obsedantní porucha klausohryzectví. přestal jsem počítat slova Klaus a president v Peheho mentálníchh ejakulátech
28.12.2009 12:42:17
******
*

PetrK napsal(a): VZOR VĚCNÉ OPONENTURY
Kecy, kecy a zase kecy. Na nic jiného se pan Pehe nezmůže. Kritizovat dovede každý (i pan Pehe), ale konstruktivní myšlenku jsem od něj nepostřehl, i když nevylučuji, že se mohu mýlit.
28.12.2009 13:09:22
******
*

pavla napsal(a):
Abyste se vy vlezdoprdelkové z toho, co si o nás myslí v Bruselu, nepotento...
Oni tam mají všichni velice čisté svědomí, všichni do jednoho konají pouze v rámci pravidel a morálky, že?
A vy chudáci, kteří se stydíte za to, že jste Češi, tak asi za moc nestojíte, protože si nevážíte ani sami sebe. Protože člověk, který si sebe váží, se stydět za nikoho nemusí. A většinou pak právě vy budete velice hrdí, až se např.podaří být opět mistry světa v hokeji a pod., že? To už vám Česká národnost vadit nebude.
28.12.2009 13:18:38

******
*

pozorovatel napsal(a):
...Pehe jste nemocný člověk posedlý Klausem a každá závislost by se měla léčit a tudíž Vaše články nestojí za psí štěk....
28.12.2009 13:19:12
******
*

Petr z Tábora napsal(a):
Horor na Aktuálně.cz 2009 - jak to pan Pehe oslazuje čtenářům. Nesouhlasím s tímto kydáním hnoje na naše politiky.
28.12.2009 13:20:13

******
*

Ježek 1 napsal(a):
Pehe není blbec, je to hajzl
28.12.2009 13:38:50

******
*
Čitatel napsal(a):
NAOPAK- Češi a Poláci si zachovali jako skoro jediní zdravý rozum. Ta smečka maoistů ze šedesátých let, jako je Daniel Cohn-Bendit, vede EU do záhuby...
28.12.2009 13:42:24

******
*

RA napsal(a): MLŮVČÍ NACIONÁLNÍ MLÁDEŽE
celá EU je nám u zad.... i s panem Pehem. Co si myslej o nás v EU je nám taktéž , to samé.
28.12.2009 13:57:27

******
******
Proč mi chování fanoušků české pravice připomíná smradlavou žumpu?
28. 12. 2009 | 14:09

zdenekmihalco napsal(a):

Dobrý den,
smazal jsem jeden hrubě urážlivý výkřik ("hajzl"), který byl v rozporu se záměry těchto stránek - což je vytvářet prostor pro slušnou a věcnou diskusi.
Děkuji za pochopení
Zdeněk Mihalco
správce blogů
28. 12. 2009 | 14:13

O.Homolka napsal(a):

Plně souhlasím s panem Pehe. A nesouhlasím s názorem Ramba, že se EU bude rozpadat, protože Němec zůstane Němcem a Francouz Francouzem. Mám známé Mallorčany a ti se cítí více Evropany než Španěly. EU bude sílit, protože všichni její rozumní členové tuší, že sílit MUSÍ.
28. 12. 2009 | 14:16

Kanon napsal(a):

Pane Pehe, hodně zdraví do roku 2010. Odvahy máte dost. Vaše články nejsou jenom politicky a obsahově fundované (až na ty Zelené- viz. mb - vypadá to, že se za žádnou cenu do parlamentu dostat nesmějí, proto ani zmínka), ale navíc i jazykově bohaté. Úplně cítím ten lepkavý sliz a smrad. Popsal jste to nádherně.
28. 12. 2009 | 14:17

Zbyněk Matyáš napsal(a):

"Václav Klaus, který během svého únorového projevu k Evropskému parlamentu snad jako první hlava předsednického státu v dějinách vyprovokoval nemalý počet europoslanců k odchodu ze sálu."
Škoda, že se potom vrátili.
28. 12. 2009 | 14:19

Zbyněk Matyáš napsal(a):

Pane Mihalco, mám dotaz: ten ´ha.zl´ měl být autor anebo prezident? Já jen vzhledem k jednostrannému coppy nicku Karel.
28. 12. 2009 | 14:22

RA napsal(a):

pan Pehe, příběh zbytečného člověka.
28. 12. 2009 | 14:23

Zbyněk Matyáš napsal(a):

Kanon:
"cítím ten lepkavý sliz a smrad" Tak se proboha umyjte!
28. 12. 2009 | 14:24

zdenekmihalco napsal(a):

Zbyněk Matyáš

Pane Matyáši, já už ani nevím. A není to jedno?
28. 12. 2009 | 14:25

Jirka napsal(a):

Velmi trefný článek. Předsednictví ČR EU bylo naprosté fiasko. Ale to se tak trochu od Topolánkovi zkorumpované a na "přeběhlících" založené vlády dalo čekat. Řekl bych, že to byla největší ostuda pro ČR od vzniku Československa.
28. 12. 2009 | 14:28

aa napsal(a):

Pehe, a co Paroubek?
28. 12. 2009 | 14:29

RA napsal(a):

Zbyněk Matyáš.......cítím ten lepkavý sliz a smrad..........asi máte bláto na hřišti.
28. 12. 2009 | 14:42

ld napsal(a):

Pane Pehe,
zase jste to trefil. Co písmenko, to pravda!
28. 12. 2009 | 14:56

Karel napsal(a):

To Matyáš :

Co je to COPPY nick? Nemáte v tom GaliMatyáš?
PS.
Pořád věřím, že žijeme ve svobodné zemi, tak si mohu zdovolit COPY těch Vašich ústních perel.

PS.
Pan Pehe byl v hodnocení mírný.
Topolánek cestující z Kyjeva do Moskvy s ručně dopsaným dodatkem na smlouvu je jen příznačný koloryt českého křupanství a hlouposti - a Topolánek reprezentoval bravůrně.
28. 12. 2009 | 14:59

StandaT napsal(a):

Rambo: já si myslím, že se rozpadat nebude. Na to se už teď vymýšlí vnější nepřátelé. Pro jedny se servíruje Čína, pro druhé mohamedáni a pro další zase Rusko, pro nostalgiky s EE zůstávají vrazi z Wall Str. . Jako pravděpodobnější vidím, že se EU přerodí v říši. A říše, jak ukazuje historie, drží pohromadě jen vnitřní a vnější agrese.
28. 12. 2009 | 15:04

ld napsal(a):

BTW, kam zmizelo to "veledílo" Entropa, které tu ostudu odstartovalo?
28. 12. 2009 | 15:05

StandaT napsal(a):

Karel: ve svobodné zemi se svodky na nositele nevhodných postojů nedělají.
28. 12. 2009 | 15:05

Josef napsal(a):

Už je tady vidět, kdo přišel domů "z práce"! Vůbec si nemyslím, že pracující jsou až ti druzí, ale je vidět že se začíná projrvovat ten poměr 80 : 20 . A už to tady nabírá na konverzaci mezi těmi, co se jim toho v hlavě moc neurodilo. Promiňte, takový je život a i tací chcou žít!
28. 12. 2009 | 15:06

Karel napsal(a):

To StandaT :

Vy jste arbitr toho, zda se dělají svodky "nositele nevhodných postojů"?

Mi jsou nositelé těchto "názorů" ukradeni ( a navíc jsou anonymní - min. dle zákona) - baví mě jejich "názory".

Nepovažuji ty jejich názory za nevhodné, považuji jejich názory za příznačné.
28. 12. 2009 | 15:11

VeselySkeptik napsal(a):

Pane Pehe, tohle je na úrovni komunální satiry. Informační obsah nic. Forma jedna nuda. Domníval jsem se že jste o něco více politolog...
Hospodské remcání a lamentování si snadno pořídím sám.
Bez obsese melasou se přitom obejdu.
Jistě, do blogu může každý psát co chce, ale aby si Vás někdo přečetl ještě jednou musí k tomu mít nějaký důvod.
28. 12. 2009 | 15:18

StandaT napsal(a):

Karel: nejsem arbitr, Vy jste ten, kdo tady hodnotí druhé.
28. 12. 2009 | 15:26

Bykov napsal(a):

Češi jsou opravdu úplně neschopní a už už aby splynuli s Evropou. To nám sdělil Žid Pehe.
28. 12. 2009 | 15:34

Zbyněk Matyáš napsal(a):

zdenekmihalco:
Děkuji za odpověď, jen mne zajímalo, ze kterého fandovského klubu to slovo vylétlo.
28. 12. 2009 | 15:35

Zbyněk Matyáš napsal(a):

28. 12. 2009 | 15:40

jorkšír napsal(a):

Pana Pehe moc nemusím ale je třeba říct že má pravdu.
28. 12. 2009 | 15:41

Zbyněk Matyáš napsal(a):

RA:
Nudné, chtělo by to něco originálního.
28. 12. 2009 | 15:42

dalimil napsal(a):

Dobrý den pánové ! Celá ta maškaráda s EU je k ničemu ! Je již ted jasné že tohle vše si úředníci v západoevropských státech vymysleli ku prospěchu svému ! A nikdo mi nebude tvrdit že to bylo pro dobro běžného občana a danového poplatníka !Pánové se již v Bruselu dobře zabydleli a jsou nadmíru spokojeni ! A Byrogracie se nám tam množí jak houby po dešti ! Pro nás ovšem pohroma !!! Ale co ted s tím problémem ? Mají astronomické platy a chtějí čím dál více ! Ptám se kde na to brát ? Jak to bruselské panoptikum uživit ? Od samého začátku jsem tvrdil a tvrdím stále že veškeré to spolky tohoto druhu miluje pouze čert ! A jednou si to i s těmi nenasitnými ouřady sebere vše do pekla ! A náš pan prez. Klaus ? Škoda že až teprve ted na stará kolena prozírá a stává se z něj rozvážný státník ! Vše si znamenám !!! Dalimil.
28. 12. 2009 | 15:43

Joe napsal(a):

Přátelé, tato diskuze se dostala do slepé uličky, neboť neměla sloužit k tomu, abychom se dobrali pravdy jestli je pan Pehe takový nebo makový, anděl nebo hajzl
Tato diskuse se měla dobrat toho, jestli jsme to Evropě osladili, či nikoliv.
Takže se na pana Pehe (nebo Peheho - nevím) vykašleme a diskutujme pouze o meritu jeho článku.
28. 12. 2009 | 15:47

Josef napsal(a):

TO Dalimil (kronikář?)

Jsem zcela za! Hin sa hukáže!. Sice do roka a do dne to asi nestihnou tak podělat, aby se to samo rozpadlo, ale do pěti let to začne. A pan Klaus bude zase chválen a ctěn... Tak jak je to u nás obvyklé.
28. 12. 2009 | 15:51

Josef napsal(a):

TO Joe

Máš pravdu, už nám nějak ta podstata věci unikla. Jediná chyba byla, že jsme během našeho předsednictví EU nerozpustili! A pak jsme ji mohli i osladit.
28. 12. 2009 | 15:54

Pavel Poštulka napsal(a):

P. Pehe - živý souhlas. Cítím se přesně tak a pokud něco řečeno nebylo, lze to najít na posl. blogu p. Kláry Veselé. Jen mám k Vám jednu prosbu, pokud diskuse pod Vašimi blogy čtete (chápu, že je to jen pro otrlé). Napište co by se mělo stát a co bychom měli dělat aby jsme se z této trapné a nanejvýš ostudné situace dostali. A zdali vidíte někde generaci mladých lidí či lidí ve středním věku, kteří by mohli pomoci...
28. 12. 2009 | 15:54

Ferda Mravenec napsal(a):

Pane Pehe, Váš jmenovec Jiří Paroubek by to lépe nenapsal. Vaše články si občas přečtu.
Jistě, že Topolánek udělal a má spoustu chyb. Jistě, že to samé platí i panu prezidentovi. Platí však, že kdo nic nedělá nic nepokazí. Vy máte jen jednu šablonu, které se držíte a tou je trefování se do ODS a Klause.
Jedno vím určitě, kdyby Paroubek byl u moci v době předsednictví EU, jistě by jej Topolánek nekopl do kotníku. To, že Obama se z radarem rozhodl jinak, není Vaše zásluha. To, že nalévání peněz do systému (a hlavně automobilového průmyslu) je cesta do pekel, ukáže čas.
Pane Pehe přesto Vám přeji veselého Sylvestra a v novém roce 2010 objektivní pero.
28. 12. 2009 | 16:01

jamo napsal(a):

s Pehem hrají hru: pokud bych nenašel zmínku o Klausovi, tak příští den nebudu jíst. Nepostil jsem ANI JEDNOU. V tom je na, kluka, spolehnutí! A ještě pobaví..třeba jak ho spravedlivě rozlobí, když někdo kritizuje instituci na JEJÍ půdě (on sice píše arogantně se chovat, ale jen jeho Buh ví, co to v případě prezidenta není). Považte, ta drzost!! Není divu, že takoví slušňáci, jako zelený terorista Bendit či náš STBáček Falbr odešli plakat do zákulisí :-)
28. 12. 2009 | 16:02

Josef napsal(a):

Ano konstruktivní kritikam to už tady bylo. Tady se nic podobrém nedá! Žádná revoluce ve stylu "klidné předání moci" nemůže fungovat. Vyžírkové zůstali a ještě se narodili mladí nadějní, kteří dovedou loupit ještě lépe! A co my v EU? Myslím že v té pozici co jsme byli jsme už od počátku vůbec nic dělat nemůžeme. Jedině z ní vystoupit!
28. 12. 2009 | 16:10

jamo napsal(a):

to Karel: "Proč mi chování fanoušků české pravice připomíná smradlavou žumpu?"..no, soudruhu, měl bys nejdříve zkusit na sebe mýdlo, potom ústní vodu a nakonec někoho poprosit o pár facek.
28. 12. 2009 | 16:23

mopravec napsal(a):

Češi nemají co sladit - kostka cukru byla vynalezena na Moravě, mimo českou kotlinu.
28. 12. 2009 | 16:26

evix napsal(a):

Vynikající pane Pehe a ti Vaši oponenti ať jdou .......................
28. 12. 2009 | 16:31

Vico napsal(a):

Autor : výborný komentář. Rozlobené reakce jsou jedna jako druhá. Na to se dá jen reagovat monologem ze hry Rozpuštěný a vypuštěný : "Kachny..kachny..kachny."
28. 12. 2009 | 16:42

jepice napsal(a):

Pane Pehe, a víte, že si dokážu představit, že to všechno mohlo být daleko, ale opravdu daleko horší?
To není optimismus. Možná jsme si mnohé schovali na příští rok.
28. 12. 2009 | 16:43

Marie napsal(a):

Pan Pehe opět nezklamal. Po přečtení jeho ble ble plků nezbývá než konstatovat, že největším mezi národním hororem je právě pan Pehe. Jenom nevím, jestli se to dá léčit.
28. 12. 2009 | 16:48

ld napsal(a):

Je zvláštní, kolik Klausových análních alpinistů čte blogy páně Peheho...
28. 12. 2009 | 16:56

buldatra napsal(a):

Dobrá zpráva pro eurohujery:

http://zpravy.idnes.cz/chao...
28. 12. 2009 | 17:03

Zlatý napsal(a):

Klaus a Kindl jsou architekty České republiky,tam směřuje Česká republika...
28. 12. 2009 | 17:03

jamo napsal(a):

to Id: "Je zvláštní, kolik Klausových análních alpinistů čte blogy páně Peheho..." no jo, ale jak jste se tam dostal vy? Stranický úkol??
28. 12. 2009 | 17:11

ld napsal(a):

jamo,
potrefeně jste se k té skupině přihlásil.
28. 12. 2009 | 17:20

Georg napsal(a):

Pane Pehe, Češi to Evropě neosladili, to jen pár parchantů z ODS, v čele s jejich lumpy ze Senátu a jejich zlodějským zakladatelem Klausem. Zbytek ČR je normální. Vše, co smrdí ODS, je podvod, zlodějna a podrazáctví. Znáte nějakého slušného nezloděje z ODS? Zelená kobyla a slušný odesák neexistují!
28. 12. 2009 | 17:27

buldatra napsal(a):

Tento blog jeví se mi trudomyslným.
Jako by byl trudomyslný i pan autor, náš pan Pehe.

A proto posílám Píseň proti trudomyslnosti:

Polární noc
má zvláštní moc
každého přepadne smutek.
Němec i Brit,
křesťan i žid
každý by nejradši utek.

Ba i šikovní Žaponci
se silami jsou na konci.
Jen jeden z národů neskoná
hrůzy severu překoná.

Tam, kde hynuli vlci,
tam, kde hynuli sobi,
Čech se přizpůsobí!
Čech se přizpůsobí!

(Jára Cimrman, Dobytí severního pólu Čechem Karlem Němcem).
28. 12. 2009 | 17:30

yorick napsal(a):

Ať se daří pane Pehe v roce 2010, neztrácet odvahu. Na každý Váš blog se těším a ještě mne nezklamal. Co je ale ještě záslužnější, je to hejno vran za oráčem, které po každém vašem příspěvku vzlétne, aby dalo světu tristní rovnici: co klausomilec to nácek a současně bohužel i hulvát. Tak se zde prezentují vaši odpůrci. Stále mne ale nepřestává děsit, že mezi ně vždy vstoupí i několik z těch, kteří jinak patří mezi zdejší elitní diskutéry. Leda by Klaus byla již diagnóza.
28. 12. 2009 | 17:35

JAVÍT napsal(a):

Pane Pehe, jako vždy kritizujete a kritizujete.
Ale jak z toho marasmu ven, to náhodou nevíte ???
Napište o tom něco !!
28. 12. 2009 | 17:44

egoist napsal(a):

Bravo pane Pehe, podle poplašeného krákorání, koho , není třeba zkoumat, jste trefil do černého. Hezký nový rok.
28. 12. 2009 | 17:48

Qwer napsal(a):

S úžasem sleduji, jak někteří diskutující zde prezentují své "dvě minuty nenávisti".
28. 12. 2009 | 18:17

Anička z Kuřimi napsal(a):

Mno,
Pane Pehe,
vy jste snad dochtor,
páč většině čtenářů se tak rozšíří tepny při čtení vašeho článku, že kardiovaskulární a podobné nemoci u těchto čtenářů nehrozí !!
Tito "pacienti" by vám měli být vděčni za levný a velmi účinný lék.
A mám to zadarmo ...
28. 12. 2009 | 18:20

Alka napsal(a):

Velmi výstižný komentář pane Pehe. Páni Vondrové a spol. kteří ten slabomyslný slogan vymysleli a celou tu ohromnou ostudu nám ušili se bohužel tváří jakoby nic...
28. 12. 2009 | 18:25

stále rebel napsal(a):

Ale pane Pehe, za zdržování LS může přece Paroubek.

„OZČÍLENÝ TOPOLÁNEK okřikoval europoslance a pustil se i do Obamy
Vyjádřil se i k schvalování Lisabonské smlouvy. Teď není na vině ani vláda ČR ani prezident. Ten, kdo zdržel schvalování, je Jiří Paroubek, upozornil Topolánek. "Byl bych nerad, kdyby se muselo mé jméno smazat z kamene před lisabonským klášterem, kde jsou podepsáni všichni zástupci států EU,“ doplnil.“
http://tn.nova.cz/zpravy/za...

„Ať už bude Lisabonská smlouva ratifikována, nebo ne, je to podle Mirka Topolánka mrtvý dokument.“
http://zpravy.idnes.cz/topo...

„opolánek – veselý popleta na AC/DC či chachar v holinách a s vidlemi?
Každodenní glosa o politice a ekonomice
Včera odpoledne jsem nedělal nic jiného něž odpovídal na otázky zahraničních novinářů na to, co to ten Topolánek provedl.“
http://respekt.ihned.cz/aud...
28. 12. 2009 | 18:53

Kritik napsal(a):

Stojí za poopravení výrok z článku "...až po plynové krizi, z níž český vládní tým vyšel víceméně se ctí.".

Žádná čest to nebyla, právě naopak, neboť Topolánek se s Ukrajinou pokusili obalamutit Rusko pozměněnou dohodou, na které, ovšem v jinak znějící verzi, se předtím dohodli s Putinem. Na což mu nenaletěli. A proto krize z plynem pokračovala...
28. 12. 2009 | 18:54

xx napsal(a):

No jistěééé! Kdyby byl u vesla veškrna, nabo dokonce sám paróbek, to by bylo jinší kafe! To už by všichni chudí, poctiví nefachčenci měli po staníkovým vzoru byt na Floridě...
28. 12. 2009 | 19:33

hanah napsal(a):

Pehe není objektivní, proto
Pehe není politolog.

Proč sem píše?
28. 12. 2009 | 19:51

stále rebel napsal(a):

Pro hanah.
„Proč sem píše?“

Počitadlo 5563.
Píše dobře a rádi jej čteme, tak proč ne?
Je to jeden z nejlepších komentátorů na naší mediální scéně.
Pehe díky.
28. 12. 2009 | 20:01

Stradivari passbook napsal(a):

Tohle Pehe by se melo ukazovat jako priklad odborne neschopnosti, kdy se z politologa stane zaujaty komik.
28. 12. 2009 | 20:05

Petr z Tábora napsal(a):

to hanah:
Nezoufejte. Když se na někoho kydá špína, tak se vždy najdou nějací ochotní čtenáři.
Těch pár příznivců pana Pehe = klídek, idylka. Je dobré, že v demokracii se lidé a la Pehe mohou ze své nenávisti vypsat.A takový byl ředitelem odboru u prez.Havla...
28. 12. 2009 | 20:17

bohuslav21 napsal(a):

Je zajímavé, že mnoho Čechů naříká nad svrženou Topolánkovou vládou, ale nikdo nechce slyšet, že si to vláda zavinila sama, když arogantně odmítla jednat o dohodě s opozicí a tak ji vlastně vybídla k pokusům o svržení.
28. 12. 2009 | 20:24

*** napsal(a):

Pehe
jen pište, i kdyby to bylo jen na 70%, stačí to k tomu, aby to sem Stejskal pustil.

Jestli prezident Klaus má s fakty problém, má možnost také psát. Sice ne zde, ale má jiné možnosti.

Pro i protipeheovští - zachovejte klid, skutečně je to téměř v zadeli. Hádky už ničemu nepomohou. Popřejte si PF 2010 a můžete po silvestrovské opici začít každý u sebe. Skutečně to jinak nepůjde, ale tu sestavu z Opencardu asi bude nutné rozprášit. Z radnice na sudlice nebo jak?
28. 12. 2009 | 20:35

Tupelo napsal(a):

Hanah, Pehe sem pise nejspis protoze je hodne cteny. Vy sem pisete ze stejneho duvodu? ;)
28. 12. 2009 | 20:37

hanah napsal(a):

stále rebele,
rádi jej čtete.Co nového se dozvídáte?
A jak si vysvětlujete, že většina příspěvků pod jeho blogy je nesouhlasná?
Proč je lidem pro legraci?
28. 12. 2009 | 20:38

Qwer napsal(a):

To hanah:
Mě Pan Pehe pro legraci není, mluvte za sebe.
To zní jako "dělníci odsuzují všechny kontrarevoluční živly".
28. 12. 2009 | 20:45

MA-FU napsal(a):

Pane Pehe,
vážím si Vašich příspěvků,ještě toho bylo o ing Klausovi napsáno málo,za to jak zničil průmysl a jeho kuponová privatizace,neméně však jeho slova "Více Kožených" a bří Helbigů a zapření sponzorských darů od 300let mrtvých sponzorů aj...za jeho ministrování se děli věci okolo leh.top.olejů ,všichni nebo ten kdo chce vědět se dočte ,jak nosily paničky pohlavárů plné igelitové tašky peněz.Nebyla vůle z ministerstva,zavést zákony ,legislativu nic..jen pane Pehe pište a odvírejte lidem oči.
28. 12. 2009 | 20:47

hanah napsal(a):

Tupelo,
je hodně čtený. Nezaráží Vás, že úplně nejvíc čtená je Petra Paroubková :-)))?
A jestli Vás zajímá proč sem píšu já -
nepíšu blogy jako Pehe, který se domnívá, že má lidem co sdělit :-)
píšu sem, abych se odreagovala a odpočinula si od své práce. Přiznávám, že někdy je to pro mě únik a odsouvání nepříjemné povinnosti. Taková jsem lenošná.
28. 12. 2009 | 20:47

hanah napsal(a):

A teď sem Tupelo píšu, páč jsem zrovna slezla ze stepru a potřebuju trochu vychladnout :-)
28. 12. 2009 | 20:48

cocoqg napsal(a):

Já nevím, já jsem Čech a ten "duchaplný" slogan o slazení chápu jen v ironickém smyslu... Proto jsem jaksi nechápal, proč si ho Tupolova vláda vybrala, i když k její úrovni vlastně pasoval. Abych parafrázoval pana Pehe, tak podle mě Tupolova vláda vůbec byla takový nepovedený žert a díky za to, že v březnu konečně padla, Evropa neevropa.
28. 12. 2009 | 20:49

hanah napsal(a):

Qwer,
složitý nick.
Nepsala jsem , že je pro legraci všem.
Píše se : Mně pan Pehe....
28. 12. 2009 | 20:52

jarpor napsal(a):

Pane Pehe,

voni sou hlava...

Kdyby se udělovala nobelovka politologům, měl byste ji mít. Když ji má Arafat za mír, proč ne Vy za politologa ...

Bejt Váma, tak s tím českým občanstvím seknu.... a cukr bych do konce života do kafe nevhodil...

Jenže to Vy neuděláte... no tak si počáme, až Vám ta EU zhořkne... Soudím, že to dlouho trvat nebude, pokud ta kára pojede směrem eurohujerským...

Hezký večer
28. 12. 2009 | 20:52

Tupelo napsal(a):

Hanah, ze je nejvic ctena Petra Paroubkova me tedy nezarazi, melo by? Ja myslim ze je dobre ze se mohou psat sve nazory lidi jako Pehe nebo Kuras, Paroubek nebo Topolanek. Duvody proc sem pisime my mame asi podobne, jen bych za sebe pridal, ze obcas se vyloupne docela zajimava debata (zvlast, ale ne vyhradne, pokud se diskutuje k veci, ne o autorovi)
28. 12. 2009 | 21:00

Hurá napsal(a):

Reagiji pouze na "mopravce", že Češi nemají co sladit neb vše vynalezli Moravané. Nuže, myslím si, že je dobré si uvědomit, že tuto "českou" malost a nekulturnost zavedli právě Moravané. Jak známo, nejen Gottwald, ali i ODS a ČSSD jsou de facto moravské strany a prezident je z Haliče, že !
28. 12. 2009 | 21:02

stále rebel napsal(a):

Pro hanah.
„rádi jej čtete.Co nového se dozvídáte?“

Nic, Pehe většinou říká jen to, co si myslím i já.

“A jak si vysvětlujete, že většina příspěvků pod jeho blogy je nesouhlasná?“

Štve především takové ty „národovce“, kteří jsou hodně hlasití, ale jsem přesvědčen o tom, že většina lidí s ním souhlasí.

„Proč je lidem pro legraci?“

Rozhodně si nemyslím, že by byl lidem pro legraci, to by jej asi nečetli.
Některé ale pořádně sere.
28. 12. 2009 | 21:04

bolševik napsal(a):

Nechápu, co tahle pakáž pohledává v civilizované Evropě.
28. 12. 2009 | 21:04

Ben napsal(a):

Stále rebele,
myslím, že posledním odstavečkem jste to vystihl přesně!
28. 12. 2009 | 21:10

hanah napsal(a):

Nes.re rebele, nes.re. To by musel být jinej kanón. :-)
28. 12. 2009 | 21:11

stejskal napsal(a):

Dobrý den,

smazal jsem několik hrubě urážlivý textů a nadávky obsahujících , neboť tyto jsou v rozporu se záměrem našich stránek, tedy poskytovat prostor pro věcnou a korektní debatu.

Děkuji za pochopení.

Libor Stejskal, editor blogů

P.S. Pane ***, pan prezident či někdo z jeho okolí sem může psát, pokud by chtěl. Nabízel jemu zde protor jemu, panům Hájkovi, Jaklovi i dalším. Má nabídka trvá.
28. 12. 2009 | 21:46

stále rebel napsal(a):

Pohled do archívů říká, že Pehe psal i v minulých letech dobře.

Ivan Langer, tehdy místopředseda Poslanecké sněmovny, řekl Lidovým novinám ze dne 31.5.2003, že „v nadcházejícím referendu hlasem vstup České republiky do Evropské unie svým hlasem nepodpoří. "Já jsem při tom rozhodování opravdu dlouho přemýšlel. A říkám, že za přispění mého hlasu to nebude," odpověděl Langer na dotaz listu, zda bude v referendu hlasovat "pro". Rozhodl se tak navzdory skutečnosti, že jeho nepříliš eurooptimistická Občanská demokratická strana nakonec „realisticky“ doporučila voličům, aby v referendu hlasovali pro vstup země do unie.
http://blog.aktualne.centru...

Evropská schizofrenie ODS
http://blog.aktualne.centru...

Marně někteří komentátoři a analytici, včetně autora těchto řádků, českým politikům radili, aby, řečeno lidově, ubrali plyn za nebo proti umístění amerického protiraketového radaru na českém území.
http://blog.aktualne.centru...

Na omluvě už nezáleží
http://blog.aktualne.centru...

ODS neumí vládnout
http://blog.aktualne.centru...
28. 12. 2009 | 21:52

Bobeš napsal(a):

Všem modrejm...ovoce morálky počátku 90.let dozrává , tak jak jste ho zaseli.To už vám neodpáře ani vaše sofistikovaná propaganda. Modrá , oranžová , zelená , černá, rudá ...by the way , nepůjdeme zvonit klíčema,teď už načisto ? Chtělo by to radikálně přebarvit na nějakou příjemnou...
28. 12. 2009 | 22:06

Karl von Bahnhof napsal(a):

Pane Pehe, vy jste zapomětlivý člověk. Zkuste prosím v souvislosti se sladkým předsednictvím ČR EU také trohu zhodnotit roli Jiřího Napoleona Paroubka a jeho zahraniční sqaw.
28. 12. 2009 | 22:07

Jozef napsal(a):

Autorom sloganu
Evrope to osladime - v mirne podvratne dvojsmyslnosti - bol A.Vondra.Nie Cesi.

Autorom Entropy bol Vondrov osobny priatel.
Reziser Hrebejk,osobny priatel autora Entropy v rozhovore pre slovensku tlac:"my sme chceli urazit".
Urazili.Urazili Bulharov i Slovakov...
Prazska tlac mna ako Slovaka inac urazala bezne svojou istou nadradenostou az sovinizmom.Ale bratislavska je v tych istych rukach:Hrebejk je dieta svojej mediokratickej doby.

Autor samozrejme nespomina Vondru ani Entropu.Rovnako nespomina "zvaci list", celosvetovy politicky hit: vysvedcenie infantilnej submisivnosti reprezentantov"novych demokracii"/aj osobne pana Pehe/ voci washingtonskej moci,resp. voci zaujmom jej militantnejsieho kridla.
Autor toho strasne vela nespomina.Ani nocne telefonicke zrusenie zivotne dolezitej nuklearnej zakladne proti Korey,ergo Moskve, blamaz prazskych provojnovych medii a niektorych politikov.

Sme pri Obamovi.On si moze dovolit neskoro v noci zobudit polskeho prezidenta,ceskeho premiera a nastvat pred volbami Merkelovu.Obama si mohol doteraz dovolit velke mnozstvo preslapov - lebo analytici su plateni za to,aby v takych pripadoch mlcali.
Aj prazski analytici vratane p.Pehe sa spravaju ako washingtonski vlastenci.Minuly rok bol ich vysvedcenim.Ludia militantneho washingtonskeho kridla to "evrope osladili"."Mirne podvratne".
28. 12. 2009 | 22:13

najan napsal(a):

Naprosto nepochopitelně se většina diskuzí zabývá EÚ a nikoli námi (ČR). A to je náš problém. My jsme si vymysleli praotce Čecha, zlikvidovali Slavníkovce,nechali hulákat Husa a následně "radikálně" zacvičil lapka Žižka s církví, zvítězili u Lipan i na Bílé hoře atd. Proč bychom se měli chovat teď jinak, když i ve 20.století jsme měli podíl na vzniku 1.i 2.války i zavlečení Stalina do Evropy a dokonce máme zákon o zásluhách EBo stát. Copak to je málo šaškáren? Jedna navíc - pchá - těch ještě bude...
28. 12. 2009 | 22:35

sd napsal(a):

Pane Pehe, s vašim pohledem na výsledky našeho předsednictví musím (bohužel) naprosto souhlasit. Negativními komentáři potrefených modrých hus se nenechejte znechutit. Přeji mnoho štěstí v novém roce a těším se na další vaše články.
28. 12. 2009 | 22:52

Zbyněk Matyáš napsal(a):

najan:
"Naprosto nepochopitelně se většina diskuzí zabývá EÚ a nikoli námi" Pouze Vám a podobným.
28. 12. 2009 | 22:54

LEVAK napsal(a):

Členové Kosovské osvobozenecké armády (UCK) odebírali orgány zajatcům. Portál srbského deníku Blic v pondělí cituje srbského prokurátora Vladimira Vukčeviče, který tvrdí, že mezi jejich oběťmi byli kromě kosovských Srbů také Češi a Rusové.
Pane Pehe toto není kalamita?Zvlášť když Schvanzenberk nechál poslat UCK 15 miliónů Kč ale ne svojích,byly to peníze daňových poplatníků!
28. 12. 2009 | 23:04

*** napsal(a):

Pane Stejskale,

děkuji za informaci ohledně nabídky blogu pro prezidenta Klause. Uznávám že jste formát.

Ale to víte, i muži mají své dny.
28. 12. 2009 | 23:13

Zbyněk Matyáš napsal(a):

LEVAK:
Zabrousil jste mimo obzor pana Pehe and his boys, UÇK je nezajímá.
28. 12. 2009 | 23:17

Jozef napsal(a):

Tazko najdem vetu,s ktorou by som suhlasil v blogoch p.Pehe.

Sakozy byl "otevrene zesmesnovan jako egomaniak s napoleonskym komplexem" - Byl,ale vo Francuzsku a inde. V ceskej zatuchlej medialnej provincii uz len ako slaba ozvena.

Ak prazska zatuchla medialna provincia este vzyvala kapitalizmus neregulovaneho trhu,potom Topolanek, opacnu filozofiu celkom prirodzene nazve "cestou do pekel"- ak sa objavia aj ine rovnako smele autority.
V tom case vsak uz vacsina Francuzov cely kapitalizmus povazuje za cestu do pekel.
Kto daval Topolankovi informacie,zrejme cerpal z domacich zatuchlych medii.

Prezident sice "arogantne spochybnoval vyznam instituce k niz mluvil"- ale stal sa hrdinom tych,ktorym nebolo dovolene do niceho mluvit.Stal sa osobnostou roka povedzme v Belgicku.To treba povedat: Havel,Pehe a spol sa politickemu europskemu plebsu predstavili ako nesvojpravni washingtoski poddani, ale cesky prezident - nie! Osobnost roka tejto "demokratickej"Europy.

"Beztvara melasa ceskeho provincionalismu v podobe padu ceske vlady" je tiez vysvedcenim v prvom rade urovne anlytikov: ak jedna strana chce ziskat pred volbami naskok pred superom promenadou po europskom vyslni,druha je povinna sa branit.Ak politici v takom pripade neuzavru vyvazenu dohodu o neutoceni,media su povinne ich k tomu vyzyvat:ak analytik ma dovod niekoho v tejto kauze kritizovat,tak jedine seba...

Pan Pehe nie je cesky vlastenec,pan Pehe nie je cesky politik.Mysli a kona ako spravca provincie.Podobne viaceri ini.
V tejto dobe aj omylni vlastenci su pre spolocenstvo ovela uzitocnejsi,nez vacsina terajsich medialnych analytikov.

Ta blba nalada postihuje raz za cas kazdeho a kazde spolocenstvo.
Na katastrofalny imidz a zle ratingy Slovensko doplacalo dlhe roky /v case ceskeho premianstva/ - a prezilo,nic sa nedeje.
Len treba mat stastie na vlastencov v cele statu.Doba si ich najde.
28. 12. 2009 | 23:34

Otis napsal(a):

to autor:
s většinou se dá souhlasit, jen mi to přijde trochu jednostranné, což třeba předčasné volby-nevolby a Paroubkův názorový přemet?

co se týče majetkových nároků odsunutých německých občanů:
Klausovo divadýlko bylo nechutné, výjimka nás spíše zbavuje práv, než chrání, problém navrácení majetku bych však nepovažoval za vyřešený - nebylo-li správní řízení při vyvlastnění provedeno v souladu s tehdejšími zákony, musí být výsledek neplatný, takové případy se jistě najdou (ovšem mají být noví vlastníci chráněni jen prot, že jsou Češi?)
28. 12. 2009 | 23:56

Otis napsal(a):

najan:
žasnu nad historickým přehledem

praotec Čech - mytické postavy má většina národů

Slavníkovce vyvraždili Přemyslovci, kteří v nich viděli konkurenční rod s potenciálními nároky na vládu

Lipany - tam jsme bojovali proti sobě navzájem (sirotčí vojska proti panské jednotě) - takže lze skutečně říci, že jsme skutečně vyhráli

na Bílé Hoře bojovali vesměs žoldnéři, mizerně placení českými stavy, kdo ovšem z těch šlechticů a městských patricijů alespoň rozuměl česky, že ...

1. světovou válku jsme začali svými sympatiemi k anarchistům srbské Mafie, kteří to Rakousku zavražděním FF d'Este osladili

na vyvolání 2. světové války jsme se podíleli tím, že jsme si dovolili sídlit v německém životním prostoru
29. 12. 2009 | 00:07

PetrM napsal(a):

Cítím z hloubi duše, že má pan Pehe pravdu. A nejenom to. To, jak nás vidí Evropa, je opravdu nelichotivé. A můžeme si za to sami. Svoji malostí, humorem používaným v nevhodnou chvíli, nedostatkem cti, pravdomluvnosti, poctivosti, politické kultury. Mohl bych pokračovat. Češi nikdy nebudou nic než podkoní a služky, do společenských výšin nepostoupí. Stačí pozorovat jedince na silnici a vidíme, co jsme zač. Pakáž....
29. 12. 2009 | 00:45

Antropolog napsal(a):

ad JOZEF: Liberální levice (jako Pehe a spol.) z principu vlastenecká není. Nikde na světě.

Označil by někdo svéprávný úředníky z Bruselu, Havla, Kocába nebo toho Rusa Gorbačova za vlastence? Těžko.
29. 12. 2009 | 00:55

Antropolog napsal(a):

ad PetrM: Bránice mi zapracuje pokaždé když vidím dalšího sebemrskače, který dostane slovní průjem.

Nejlepší na tom je, že ani nepochopí jak mu z té huby táhne.

"Podkoní a služky". Argument zní, že Čech může být jen podkoním nebo služkou a to proto, že... nesplňuje charakteristiky dobrého sloužícího.

Palec dolů.
29. 12. 2009 | 01:26

Dáša Nováková napsal(a):

Na "úspěchy" Čechů v rámci evropského předsednictví bylo zaděláno již jmenováním poslední Topolánkovy vlády s pomocí přeběhlých poslanců ČSSD. Je škoda, že ta vláda padla tak pozdě. To, že ji shodil Paroubek, je však jen další pohádka ovčí babičky, pane Ferdo Mravenci. Také by mě zajímalo, z čeho usuzuje Dalimil, že se z Klause stává rozvážný státník. Kdyby tomu tak bylo, při poslední volbě prezidenta by sám dobrovolně odstoupil. Nějak mi vychází, že nejvíc jsme to osladili sami sobě.
29. 12. 2009 | 02:00

jakub napsal(a):

Nová sociálněkomunistická vláda by měla zaúkolovat gripenového korupčníka Kavana, aby v milované Evropské Unii zavedl novou základní jednotku pro nenávistnou ubohost
1 Pehe = 100 Antiklausů .
Censoři, kteří správně maží lživé a vulgární příspěvky, by měli mazat i lživé a ubohé články.
Pehe by tu tím skončil.
Jeho příspěvky na úrovni spamů, by tu ani moc nechyběly.
Jak se ale říká, "Kdo umí, něco vytváří. Kdo nic nedokázal a neumí, dělá kritika".
Pehe jsi skvělý kritik.
29. 12. 2009 | 07:09

Daňový poplatník napsal(a):

Ano ano,
Eu nám vnutila výhodnou zemědělskou politiku (v rámci jednotných a spravedlivých podmínek), úsporné žárovky (v zemi, kde se třičtvrtě roku takjakotak topí, nebo přitápí), emisní povolenky (se kterými se mafii dobře kšeftuje), každoroční příspěvek na hodnou multikulturální palestinskou správu (za to nesmí veřejně hlásit k džihádu a terorismu), volný pohyb osob (výhodné zejména pro kriminální živly), legální z dovoz občanů z rozvojových zemí (za což nás budou chvalořečit naši vnuci), atd, atd.
Ještě, že to umí naše milé Pehe tak hezky vysvětlit....
29. 12. 2009 | 08:11

artur napsal(a):

Pehe opět nezklamal ...........
29. 12. 2009 | 08:32

Občan K napsal(a):

Pane Pehe,
to co nyní Klaus dělá je zaměřeno do budoucna, až skončí s prezidentováním. Klausův provokativní projev v Evropském parlamentu a zdržování Lisab. smlouvy mělo za cíl upoutat pozornost celé EU na Klause jakožto bojovníka proti EU. Klaus si tak záměrně vytváří tuto pozici, protože po svém prezidentství, se chce stát velkým celoevropským vůdcem odpůrců EU.
Vůči ODS se Klaus vymezil proto, aby s ní nebyl tak těsně spojován a mohl tak snáze získávat popularitu v celé společností, nejen u příznivců ODS. Až Klaus skončí s prezidentováním, popularita mu sice klesne, ale bude ji potřebovat ke svým záměrům. Proto na ní pracuje už nyní.
Populismus mu není cizí (nyní např. sudetští Němci). Maradonovy góly rukou jsou běžnou součástí jeho hry. (Jeho snem také je, stát se potřetí prezidentem, ještě se ale ukáže, jestli mu zdraví, vysoký věk a okolnosti umožní se o to vůbec pokoušet.)
Klaus umí přesně vyvážit okamžik kdy se už má stáhnout z určité bitvy, tak aby neutrpěla jeho popularita, ale zároveň aby získal další moc.
Klaus bere politiku jako šachovou partii a snaží se hrát o několik tahů dopředu.
29. 12. 2009 | 09:00

jakub napsal(a):

Občan K
Pokud by se ve Vašem článku zaměnilo jméno Klaus za jména jako je například Paroubek, Rath, Topolánek nebo Kalousek, tak by ta slova patřila právem i jim.
To co jste psal o Klausovi se hodí i na ostatní české, evropské i světové politiky.
Klaus je prostě běžný typ politika.
Jen s tím rozdílem, že je mi svým jednáním Klaus milejší než třeba Rath.
U toho ten populismus a góly Maradonovou rukou přesahují všechny ostatní.
Klaus, jako předseda ODS pro mne nebyl dobrým politikem.
Klaus, jako president je pro mne jedním z mála politiků, za kterého se nestydím.
To je ale věc názoru. Já se nestydím za Klause, ale za Ratha nebo Paroubka.
U Vás je to možná obráceně, a máte na to právo.
29. 12. 2009 | 09:17

ŠM napsal(a):

Tento komentář pana Peheho je naprosto přesný, dokonalé trefení hřebíku přímo na hlavičku! A to tvrdím přesto, že s panem Pehem pro jeho rostoucí levičáctví a (zřejmě s ním související) tendenčnost málokdy souhlasím.
29. 12. 2009 | 09:17

kozoroh napsal(a):

Trošku mne vyděsil název blogu.Po jeho přečtení ale musím konstatovat:Stará písnička v novém aranžmá.Pan Pehe se snaží jednoznačně identifikovat autora pšouku v kině.Efekt tohoto hledání je pouze ten, že trapně se cítí všichni návštěvníci onoho zařízení.
29. 12. 2009 | 09:34

Tupelo napsal(a):

Obcan K: pekny prispevek, souhlasim, v jedne veci je Klaus dobry, mysli o par tahu dal nez ostatni cesti politici. Myslim vsak, ze Klaus na treti volebni obdobi nepomysli (aspon pokud by se nezmenila ustava smerem k prezidentskemu systemu), spis to vypada na navrat do stranicke politiky (otazka je jestli pouzije rozvalenou ODS (i jeho dilem, zamer?) ci novou stranu (Hajek zakladatel coby predmosti, pote co krachly dosavadni protievropske strany?)).
Podle vlastnich slov Klaus uvazoval o abdikaci (pred podepsanim LS), ale zrejme si uvedomil, ze pro aktualni navrat nema jeste pripraveny spravne podminky (podle nekterych pruzkum Klausova podpora, po jeho ucelovem probuzeni a zneuziti Sudetonemecke otazky, dokonce klesla :)) - lze tedy ocekavat vzestup jeho nacionalistickeho populismu a vubec aktivismu. Bud primo, ale pravdepodobneji (aspon zpocatku) pres nastrcene figurky, ktere vytvori prihodne podminky pro navrat. Ten muze byt ocekavan kdykoliv, nejen po skonceni prezidentovani ale i drive, zaminka se najde (vytvori). Myslim ze ceska pravice ma stale jeste sanci, v tomto meziobdobi, vygenerovat normalni proevropsky orientovanou, nepopulistickou stranu, po opetovnem nastupu Klause (ktery prijde, sam Klaus vyloucil ze by po skonceni jeho soucasneho jobu skoncil na chate v lesich) to bude mnohem obtiznejsi.
29. 12. 2009 | 09:54

Vico napsal(a):

kozoroh : to s tím pšoukem v kině mne pobavilo/bez ironie/ :)

Já bych jen navázal. Pehe jednoznačně/ze svého pohledu/ autora pšouku identifikoval. Dokonce ho liberálně levicová pořádková služba ještě před filmovým happyendem vyvádí ze sálu.

Otázkou zůstává, zda-li diváci se na ten film dodívají v relativně dýchatelném ovzduší.

V tomto punktu jsem rovněž pesimistou.Pr/u/dičů v sále zůstává neúrekom.
29. 12. 2009 | 09:59

marek napsal(a):

Jediné co lze na toto Peheho zvracení napsat je: Klousofobní Havlistické - pane Pehe dejte se vyšetřit a léčit ze závislosti. Vaše nutkavá potřeba v každém článku se navážet do prezidenta je již opravdu patologickou úchylkou. Lze mu vyčítat hodně- ale to co předvádíte vy -to už je opravdu na Chocholouška.
29. 12. 2009 | 10:15

Jiraak napsal(a):

Pěkně a přesně shrnuto, pane Pehe. Dík
29. 12. 2009 | 10:22

marek napsal(a):

Tedy - tvrdit ,že Pehe je politolog- to už může jen blázen. Z politologa se stal jen ubohý permanentní Klausobijec :-D. Pravděpodobně zhrzený tím, že musel opustit funkci na Hradě po odchodu Havla.
29. 12. 2009 | 10:23

Jiří C. napsal(a):

Vážený pane Pehe, pěkně Vás zdravím a přeji pěkný den. Jak napsal již přede mnou jeden kolega, cítím, že máte pravdu, a bohužel, když si přečtu drtivou většinu názorů, musím konstatovat, že Češi byli, jsou a budou jen národ podkoních a plebejců. Při svých častých zahraničních cestách se musím za český národ stydět a když už se sejde více než šest čechů dohromady, tak vždy vznikají problémy. Váš článek pane Pehe je příliš mírný, ale jsem přesvědčen, že by ho stejně většina Čechů nepochopila. Pěkný nový rok 2010 a pevné nervy. Jiří
29. 12. 2009 | 10:23

Ladislav napsal(a):

Výborně pane Pehe. Již delší dobu čtu Vaše komentáře a všechny výborné. Jenom v tomto státě je moc lidí s dlouhým vedením a proto jsou tací zaprdění Čecháčci. Chci být Evropan a ne žít v klasouvském skanzenu. Všichni současní politici by měli vypadnout. Nevolit především ODS, ČSSD i TOP 09. Ti jsou odpovědní za zlodějny, dluhy a morální úpadek této země.
29. 12. 2009 | 10:30

Petr. M. napsal(a):

Horor roku? Pehe.
29. 12. 2009 | 10:32

Ben napsal(a):

Tupelo,
dobře jste doplnil diskuzní příspěvek Občana K.

Václav Klaus si zřejmě vůbec nepřipustí myšlenku, že by mohl z politiky odejít. Kvůli nemoci? Kvůli stáří? To vůbec u soušasného prezidenta nepřichází v úvahu. Byl jsem svědkem jeho návštěvy v domově důchodců, kde některé babičky slzely dojetím, když viděly pana Klause. Nevím, ale asi špatně slyšely nebo nevěnovaly jeho projevu pozornost, protože v jeho řeči zazněly i věty typu, tak takhle bych nechtěl skončit, mně se to nemůže stát abych nečinně sledoval televizi, či hrál karty..., z jeho tehdejší návštěvy babiček nebyla cítit jedna obyčejná vlastnost - lidskost. Prostě opět bylo vidět, že přišel NĚKDO - Václav Klaus. I když se to stalo před několika lety, kdy stáří a nemoci stáří se zdály pro pana Klause v nedohlednu, troufám si říct, že ani teď, kdy už pan Klaus stařec je, si svůj věk nepřipouští.
Že hraje šachovou partii o několik tahů dopředu je bezpochyby.

Pro mě je stále dost nepochopitelné, že někteří hází tolik špíny na bývalého prezidenta pana Havla. Tak jako současný prezident nedělá vše špatně, tak minulý nedělal vše dobře. Ale z Václava Havla vyzařovala právě ta jedna obyčejná vlastnost. Lidskost. Alespoň pro mě.

Tupelo přeji Vám dobrý, klidný a šťastný rok 2010
29. 12. 2009 | 10:39

hanah napsal(a):

Občan K
Také doufám, že až prezident Klaus skončí jako prezident, bude iniciovat vznik euroskeptické strany.
Snad potom budou mít pravicoví voliči a eurorealisté, kteří jsou znechuceni nynější ODS, koho volit.
V té době už se také ve větší míře ukáže, co je EU zač a to Klaus velmi dobře ví. Inu, šachista a velký politik.

Přeji všem hodně štěstí do nového roku a v politice více takových osobností, jako je Klaus. :-)))

Pro dnešek hezký den a mejte se
29. 12. 2009 | 10:39

Vico napsal(a):

Tupelo : Rozbor až mrazivě přesný. VK sice v rozhovoru v Právu výslovně prohlásil, že bez ohledu na případnou změnu Ústavy už na funkci prezidenta kandidovat nebude, ale to říkal Zeman alespoň stokrát taky :)
Možná má připravený plán s pracovním názvem "Blaník" nebo "Přemysl Oráč". V uměle vyvolané nouzi nejvyšší /obézní Posselt v kožených šortkách už za branami/sám lid povolá z chaloupky v lesích sv.Václava seconds v plné zbroji, aby se vrátil na Hrad a zachránil nás a naši suverenitu coby homolku cukru rychle se rozpouštějící v horkém evropském čaji a aby zabránil výstavbě minaretu padesát metrů od sv. Víta.

Lidé bděte!
29. 12. 2009 | 10:40

LEVAK napsal(a):

Ad Ladislav: a co tak Uhelné sklady,ODA,Křesťansko-demokratická unie,Černokabátníci etc.?
29. 12. 2009 | 10:41

Moravák napsal(a):

Nevím co je na tom tak divného?Prostě zase důkaz toho že nějací Pšoukové nebo Pšované v rámci své nenávistné Srbské tradice si neumějí vládnout!Proto musí pocítit silnou ruku.Malý dvůr a dlouhý bič.
My Moravané,Hanáci,Slezáci,Holasici a jiní v tom máme jasno.Protože jsme více Chorvati tudíž nacionalisté zbavíme se té české přítěže i stím jejich satelitním cikánsko židovským lejnem.Věřte lidi bez čechů nám bude jen dobře.
29. 12. 2009 | 10:50

marek napsal(a):

Dá se říci, že Klause si ještě mohu kvůli něčemu vážit. Pana Pehe(ho) si naopak nemohu vážit vůbec . Ta drzost blogovat v jeho stylu je opravdu neskutečná . Podle mne by měla existovat i možnost editora mazat blogy typu,jaký prezentuje pan Pehe .
29. 12. 2009 | 10:56

marek napsal(a):

Tedy skutečně se bavím-zvláště hloupostí některých Pehehofilů- uvědomujete sei jaké píšete navzájem si odporující nesmysly ? Podle vzoru zhrzeného Peheho hlásáte,že čecháčci jsou uprděný národ plebejců a vlezdozadků, a jakmile někdo neleze EU do zádele a chce si udržet suverenitu- najednou je to pro vás i Peheho nepřítel. njn- logika se v jedincích zdegenerovaných bolševickým myšlením nenosí. Je to na vás vidět. Přeji vám do nového roku ,abyste se více naučili používat tu hroudu buněk,kterou považujete za mozek a která se u vás evidentně velmi fláká .
29. 12. 2009 | 11:02

marek napsal(a):

Když se tu člověk porozhlédne,zjistí,že se tu vyjadřují dvě sorty lidí. Ti co nenávidí Klause- což jim omezuje schopnost myslet- a souhlasí s Pehem. A Ti druzí,kteří ještě umí používat mozek a mají zdravý rozum.
29. 12. 2009 | 11:09

Goergula napsal(a):

Musim se durazne ohradit proti neuveritelne zavadejicim vysledkum pruzkumu oblibenosti politiku. Agentura STEM je dlouhodobe znama svymi prohavlovsky nastavenymi extrapolacnimi modely, ktere sokujicim zpusobem a hrube zkresluji moji skutecnou popularitu mezi lidem.
Vaclav Klais

http://hradniparticka.blogs...
29. 12. 2009 | 11:12

Tupelo napsal(a):

@Ben & Vico: zdravim panove, potesil me nedavny pruzkum, ve kterem se ukazalo ze si Cesi vazi nejvic prave Vaclava Havla, za nejpozitivnejsi prinos pro CR. Klaus, presto ze ma pro svou sebepropagaci neskonale vetsi moznosti (z duvodu sve docasne funkce), se deli o 2-4 misto s Otakarem Motejlem a zesnulym Luxem. Pouze Motejl je dnes aktivni na ceske scene - a to jeste ne primo jako politik... ;). Ten zebricek ( http://www.novinky.cz/domac... ) je zajimavy jeste tim (s vyjimkou Grosse ktery si sve umisteni naprosto zaslouzil), ze to cteni zvrchu dolu je podobne cteni zleva doprava, na pomyslne politicke ose (samozrejme s vyjimkami, ale trend je docela citelny).

Mozna ze ma Klaus skutecne v ruce nejaky novy plan (pracovne nazvany 'Cesky sen'? ;)), nezapominejme ze predchozi akcni plan 'Blanik' pohorel, kdyz presne v obdobi kdy Praha slavila vstup do EU se hradni pan se svou druzinou vydal na Rip - druzina se vratila do hlavniho mesta ve stejnem poctu, bojove jednotky se nenechaly ve spanku zminenou druzinou nikterak rusit. ;)
29. 12. 2009 | 11:19

občan napsal(a):

Myslím, že Pehíčko má pravdu. Vyrukovat s ironickým heslem Evropě to osladíme není vtipné, ale je to primitivismus. Stejně tak výtvor tzv. výtvarníka který stvořil Entropu je neskonalá ubohost - ne výtvarné dílo, nebo vtipný výtvor. A. Vondra, který byl ministrem pro EU za to zodpovídá a pokud to vše připustil, je to ubožák s nemocnou hlavou, kterého bychom měli ze soucitu zastřelit. On je ale takovej tlustej bagoun, že to nebude třeba, protože brzy praskne sám od sebe.
29. 12. 2009 | 11:23

marek napsal(a):

Omlouvám se - zapoměl jsem na přítomnost třetí sorty lidí zde - ti si k nenávisti vůči Klausovi přidávají ještě existenci nějaké Klausovské konspirace. Vážení- jste k smíchu :-D))) Vidím, že Klausem není posedlý jen ten bázen Pehe, ale i někteří další lidé .
29. 12. 2009 | 11:24

dalimil napsal(a):

Dobrý den všem! Pane Josef jasně náš pan prezident Klaus přeci jen něco v té hlavince má a to se v apatice nikde nesežene !!! Mějte se Dali . Vše si znamenám!!!
29. 12. 2009 | 11:24

stejskal napsal(a):

Dobrý den,

smazal jsem dva výkřiky (jeden urážlivý a druhý zvýrazněný na úkor jiných, v tomto případě celý napsán velkými písmeny), neboť tyto jsou v rozporu se záměrem našich stránek, tedy poskytovat prostor pro věcnou a korektní debatu (viz upozornění v záhlaví debaty).

Děkuji za pochopení.

Libor Stejskal, editor blogů
29. 12. 2009 | 11:34

dalimil napsal(a):

Dobý den Pane Moraváku já vám rozumím Srbsku fandím také páč jsou to slovanné ale bohužel je to mimo náš region ! Mi jako moraváci zde nemůžem zůstat osamoceni a já dávám přednost vždy menšímu zlu ! To zn. přednost čechům třeba před slováky ! Těch jsme si užili již také dosti ! Sorry nechci !Dal.
29. 12. 2009 | 11:38

ld napsal(a):

Tupelo,
vzato do úvahy, že na dalším místě byl v žebříčku opět nebožtík, tentokrát Pavel Dostál, tak ta stříbrná medaile zase tak lesklá není...
29. 12. 2009 | 11:38

Grandmaster napsal(a):

Velice dobre pane Pehe!

To Marek:
Vy reprezentuje treti skupinu lidi, za ktere se clovek musi stydet.....
29. 12. 2009 | 12:05

marek napsal(a):

to Grandmaster: 1)o Vás jako o osobě vypovídá již nick. 2)kdybyste uměl číst- všiml byste si, že třetí sorta je již obsazena :-D))), 3)Stydět by se měli lidé ke kterým patříte vy i pan blázen Pehe- nabití nenávistí k jednomu člověku,kterému dávají vinu za všechny nepravosti od roku 1989.Pokud se chcete stydět za mne- je to vaše věc a vaše hloupost-stydět se za někoho ,koho jste v živitě neviděl a vůbec ho neznáte. I to o vás mnoho vypovídá. Divím se,že sám se sebou vydržíte. Jste asi dost neštastný a zlý člověk,že ?
29. 12. 2009 | 12:16

kozoroh napsal(a):

Běželo v Evropě heslo:"jednota v mnohosti".Nemyslím, že kverulantsví euroskeptiků,tuto jednotu zboří.To si myslím, že ve hře jsou jiná ohrožení.K tomu,aby se evropané chovali jako jeden stát je ještě daleko.A když dojde na lámání chleba,uvidíme, co se bude dít.Proč si pár lidí myslí, že Klaus ČR nechápu.Ale je fakt, že trčí a do takového terče se snadno strefuje.Skutečná politika se ale na hradě nedělá.Zatím je tady furt parlamentní systém.Klaus se může zviditelňovat, nemusí občas něco podepsat,ale to je tak asi vše.Kdyby se demonstrativně neodstřihl od ODS, nějaký výraznější vliv mít mohl.On ale zvolil jiného koně (Mach) a alespoň zatím to na nějaký vliv na našem dvorku nemá.To akorát obsesí stižené Pehe si to myslí a tak píše neverending story.Co až Klaus umře?
29. 12. 2009 | 12:20

hanah napsal(a):

Až Klaus umře? Umře i Pehe.
Nebo už aspoň nebude vládnout perem.
29. 12. 2009 | 12:32

Vlad napsal(a):

Vážení kritici tohoto článku,
ve vašich reakcích převládají nadávky a urážky autora. Chybí Vám argumenty.
29. 12. 2009 | 12:35

Naštvaný napsal(a):

Qwer:
I já jsem člověk. A je nás moc, kteří pravdu a lásku chápeme jinak než jako pomlouvání, nadávání a intrikování!
29. 12. 2009 | 12:40

marek napsal(a):

Milý Vlade- obávám se, že argumenty jsou nad vaším prahem vnímání reality jelikož jste si jich nevšiml. A zajímavé je,že vám nevadí, jak je Pehe Klausem frustrován a proto o něm neustále negativně píše- a to často velmi nevybíravě. To nevnímáte, nebo vám to nevadí ?
29. 12. 2009 | 12:41

bob napsal(a):

to marek
nepřeháníte to s tou láskou k panu presidentovi?
29. 12. 2009 | 13:08

Ivan napsal(a):

Lidi promiňte,ale je mi zle. Podívejte se co provedli neonacisti. To je strašné..

http://www.prvnizpravy.cz/s... 7551d5ebfc4d2b27/zpravy/z-domova/neonaciste-popral i-natalce-k-vanocum-smrt/
29. 12. 2009 | 13:10

kozoroh napsal(a):

hanah
Myslím, že zásoba figur, hodných zaznamenání je zde víc než dostatečná.Stejně jako obskurních postav,ochotných pro nedostatek jiné kvalifikace z toho těžit.
29. 12. 2009 | 13:12

Ivan napsal(a):

Ono se to nějak šppatně nakopírovalo či co. Tak to dávám znova. Já bych je řezal !

http://www.prvnizpravy.cz/s...
29. 12. 2009 | 13:14

marek napsal(a):

Milý bobe- vy asi máte také problém vnímat ,že ? Nebo neumíte číst ? Pokud napíši,že Klausovi lze vyčítat mnohé - znamená to snad,že k němu chovám lásku ? Více používat ten chuchvalec buněk,o němž se mylně domníváte, že je to mozek- ve vašem případě asi funguje velmi špatně, nebo jste jen líný číst a reagujete pro reakci samotnou,bez ohledu na logičnost a relevanci.
29. 12. 2009 | 13:14

Vico napsal(a):

Tupelo : raději těch srandiček nechme. Přece si nevezmeme na svědomí velmi legračního Marka, který tu už hodinu pobíhá s Peheho kudlou v zádech a s TK 250/190.

Na druhý straně je pán velkej demograt. Stejskalovi navrhuje mazat už i blogery..
29. 12. 2009 | 13:19

bob napsal(a):

to marek
Vaším slovosledem a útočným způsobem připomínáte pana Jakla. Každopádně obdivuji Váš chuchvalec buněk. Víc takových jako vy :-)
29. 12. 2009 | 13:21

marek napsal(a):

milý bobe- je mi celkem jedno koho vám připomínám- a také bych velmi rád obdivoval- třeba vaši odpověd na mou otázku- kterou jste zřejmě schválně přehlédl. Dokažte tu alespon nějakou relevanci toho co píšete.... nebudte srab !
29. 12. 2009 | 13:27

bob napsal(a):

Myslel jsem, že to jsou jen takové řečnické otázky, ale budiž. Když chcete.
Ano s vnímáním mám problémy.
Číst umím, ale koktám.
Vaši možnou lásku jsem si odvodil z vašich několika příspěvků, kdy tvrdě útočíte na ty, kterým se politika pana presidenta nelíbí.
29. 12. 2009 | 13:34

Tupelo napsal(a):

@Vico: :), s tou legraci se mozna inspiroval u reditele vesmiru, ten take s vaznou tvari tvrdil ze CR podepsanim LS ztraci suverenitu - aby ji vzapeti podepsal. Nebo posledni skec - 'ekonom' jez se rozhodl z podpisu rozpoctu s nejvetsim schodkem udelat televizni show. Show must go on... Mozna se v novorocnim projevu dockame napadu, ze by se mely oslavy Noveho roku zrusit. :). Minule jste vzpomel Arabelu, ja si ted pri jine souvislosti vzpomel na Navstevniky, resp. Centralni mozek lidstva - ten Vam mel ale chuchvalcu. :)) Budu koncit, ceka me navsteva kina...
29. 12. 2009 | 13:35

marek napsal(a):

to Vico- víte človíčku- pokud nechápete, že je normální zbavovat se zbytečností a hloupostí- což Peheho stále stejné blogy jasně jsou- nebot nedokáže psát o ničem jiném než o Klausovi- tak je pak těžké s vámi o něcem vůbec debatovat. A budte ujištěn,že takoví lidé jako vy mne na svědomí rozhodně mít nebudou- i když by si to ve své hlouposti a jednoduchosti velmi rádi mysleli. Je mi vás líto.
29. 12. 2009 | 13:39

Ben napsal(a):

Ivane,
na Váš odkaz jsem se dostal až napodruhé a lituji toho. protože ani ve snu by mě nenapadlo, že někdo může napsat takové příšernosti. A ještě když se jedná o dítě, které si protrpělo tolik bolesti.

Kam spěje naše společnost?
29. 12. 2009 | 13:41

Ben napsal(a):

Tupelo,
malá otázečka. Na co jdete? Já jsem byl v kině naposledy před...ne, už ani nevím.
29. 12. 2009 | 13:44

marek napsal(a):

vidíte bobe-konečně jsme se k něčemu dobrali. A víme kde je jádro pudla. Odvozujete z naprosto špatných věcí-respektive to co napíši nepochopíte,a reagujete pak na zcela něco jiného,než jsem psal.Takže abyste v tom měl jasno. Blog Pehe(ho) považuji za nudný,neobjektivní a jednostranný pohled frustrovaného rádobypolitologa, který má do konce života jen jedno téma a cíl- psát negativně o Klausovi. Pokud se tento styl blogu někomu líbí a dává to najevo- považuji ho za hlupáka a nemám problém to otevřeně prohlásit. Stačí abyste toto pochopil a pak uvidíte to co píši ze zcela jiného úhlu-myslím, že by vám to prospělo.
29. 12. 2009 | 13:46

Vico napsal(a):

Tupelo : tak přeji příjemný filmový zážitek.

marek : až Klaus nebude prezidentem a dodávám nezřízeně aktivistickým, a Pehe o něm i přesto bude psát se stejnou frekvencí, pak bych mohl alespoň vaši slovní agresi chápat.

Momentálně má tento blog návštěvnost přes 8 tisíc. Zapojte svůj chuchvalec rychle odumírajících buněk a zapřemýšlejte kdo a co je zbytečné. Následnou osobní depku kurýrujte tuzemákem.
29. 12. 2009 | 13:50

marek napsal(a):

to Vico: vy skutečně věříte tomu, že z vašich blábolů a návodů může někdo mít "depku" ? Clovíčku-z lidí jako vy mám jen a pouze velikou legraci,protože při debatě s vámi mi dost roste sebevědomí. Návštěvnost blogu je pouze statistický údaj,který nic nevypovídá o tom,co si nahlížející o autorovi a jeho v tomto případě Klausofobii myslí. Jak již tady bylo napsáno-reakce na názory Pehe(ho) převažují negativní. Co asi myslíte,že by to mohlo znamenat ? Ze s ním lidi souhlasí ? Asi těžko,že ?
29. 12. 2009 | 14:01

Ben napsal(a):

Vico,
asi se už neuvidíme?(JBB nějak nebloguje :-), tak i Vám přeji úspěšný rok 10.
29. 12. 2009 | 14:03

marek napsal(a):

Politolog by měl objektivně posuzovat politiky a politickou situaci. Pokud někdo nastaví svá prohlášení tak, že píše negativně pouze o jediném člověku a dává mu za vinu vše negativní za posledních 20 let - mění se z politologa na politického aktivistu a měl by tak být také nazýván a prezentován. Tudíž i jeho blog by měl být brán jako nikoli blog politologa, ale naopak velmi aktivního politického aktivisty.
29. 12. 2009 | 14:06

Karel (taky) napsal(a):

Podle počtu s stylu příspěvků "inteligentních příznivců pravice" je snad myslícím lidem jasné, že pan Pehe se zase strefil do pravdy - i když na můj vkus byl až podezřele zdrženlivý.
29. 12. 2009 | 14:11

marek napsal(a):

Pokud si někdo myslí, že je schopen na diskusi poznat kdo je "inteligentní volič pravice"- tak takový jedinec by se měl okamžitě odebrat na vyšetření k lékaři . O dalších názorech a hodnocení takového člověka není relevantní vůbec přemýšlet :-D
29. 12. 2009 | 14:19

marek napsal(a):

pardon - "inteligentní příznivec pravice"- mělo být přesně v předchozím příspěvku
29. 12. 2009 | 14:20

posviťme si na Talmudisty napsal(a):

ó ne, horrorem roku 2009 je kromě již všeobecně známé banksterské krize fakt, že pan Pehe veřejnost neseznámil, jaké zločiny se dojednávaly v zákulisí tajného sjezdu kriminálních elit (tzv. Bilderberg group) kam byl po pečlivém uvážení pozván a kam se také dostavil
29. 12. 2009 | 14:27

Vico napsal(a):

Ben : I vám přeji pohodový závěr roku a hodně zdraví a úspěchů v tom nastávajícím :)

marek : vy jste skutečně nechtěně legrační. Velmi vás prosím, přijďte sem na net na Silvestra! Kdysi šel pořad Možná přijde i kouzelník. Ten silvestrovský bych nazval Možná přijde i šáša.
29. 12. 2009 | 14:27

Grandmaster napsal(a):

To Marek:
Nemusim vas videt abych si udelal nazor. Staci cist co jste napsal.......

Zda se ze trpite komplexem menecennosti... a to plnym pravem.

Je take mozne, ze usilujete o tech znamych 15 minut slavy. Bohuzel vas musim vypeskovat. Vy se nikdy k slave nedostanete.

Takze - kdyz nemate co delat, nedelejte to tady!
29. 12. 2009 | 14:33

JPK napsal(a):

Pan Pehe je velmi opatrný. Skutečnost je ještě horší. Bohužel, naděje na změnu je nulová. Fakt ovšem je, že Klaus by se měl z hradního areálu na levém břehu Vltavy přestěhovat do jistého zámeckého areálu na břehu pravém.
29. 12. 2009 | 14:49

bigjirka napsal(a):

Nedalo mi a přece jsem spočítal, presidenta v různých variacích oblil svými slizkými výtoky myslím 16x. Však zkušený lékař na první pohled by řek tu: Vida to mrákotné zastření intelektu, jež funkci duševní brzdí - a zastaví.
29. 12. 2009 | 14:51

kozoroh napsal(a):

Marku,
Myslíte-li, že máte nezvratnou pravdu, musíte ji umět obhájit.Jinak vypadáte jako Don Quijote.Navíc v prostoru s odosobněným kontaktem prakticky nemáte šanci přesvědčit o své "pravdě" ty, kteří zde vstupují s "pravdou" zcela odlišnou.Můžete snad jen doufat, že někteří o tom budou uvažovat dodatečně.Myslím si ale, že chronické téma blogů páně Pehe za to nestojí.

PS: Myslím, že jeden blog o Klausovi nebyl.
29. 12. 2009 | 14:51

marek napsal(a):

Bylo by dobré a velmi bych se asi pobavil, kdyby páni Vico a Grandmaster mohli když už něco napíší o mé osobě(co jsem a čím trpím) také byli schopni napsat proč a jak konkrétně ke své diagnoze dospěli. Bohužel takového luxusu se asi nikdy nedočkám,protože pokud dotyční nejsou schopni pochopit jednoduchou větu-těžko po nich mohu očekávat psychologický rozbor a logiku jejich uvažování.
A milý Vico- zvát si k vám na Silvestra je pro vás zbytečnost-jako šašek pro celou společnost můžete fungovat sám- pochybuji, že by vás někdo dokázal překonat v trapnosti,hlupství a buranství.
29. 12. 2009 | 15:16

Vico napsal(a):

marek : podíváte-li se na své příspěvky shora, tak diagnozy tu rozdáváte na všechny strany vy.Zejména do PL. To, že vaše svěrací kazajka má bílou barvu, z vás ještě lékaře nedělá.

Jinak nevím, proč se rozčilujete, když oceňuji, že jste legrační. Rozdávat dobrou náladu je záslužné. Mne berte jen jako náhradní objekt vaše agrese, ať si alespoň chudák Pehe může vyměnit vatový zakusovací rukáv..ten starý jste tu už docela rozžvýkal.
29. 12. 2009 | 15:27

Antropolog napsal(a):

ad IVAN: Nechci znít jako cynik, ale... proč to nemůže být provokace? To přání myslím.

Praktiky STB nepřestaly být v této zemičce užívány nikdy.
29. 12. 2009 | 15:30

marek napsal(a):

Vico- takže jak jsem čekal- stále z vás nevypadlo nic konkrétního - a navíc neustále sám sebe převědčujete, že mne dokážete rozčílit- človíčku- kolikrát je nutno vám zopakovat, že z vás mám legrandu abyste to zaregistroval a pochopil ? A dojde vám to vůbec někdy,aby vám nekleslo ego na nulu ?
29. 12. 2009 | 15:40

Vico napsal(a):

marek : už naposled, ať tu nejsme úplně OT. Nevím co konkrétního má ze mne vypadnout.Asi po šesté mne oslovujete zdrobnělinou -človíčku-, nejspíš budete nějakej VELKEJ humanista. Spíš však budete uzlíček nervů, človíčku.

Abyste měl klidné spaní dohodněme se, že kdo bude mít poslední slovo, je šáša.Rozhodnutí je na vás, človíčku.
29. 12. 2009 | 15:49

Jezevec napsal(a):

Dobrý den pane Pehe!Děkuji Vám za obsah Vašich článků a těším se na další.Působí na mne jako živá voda v tomto marasmu
29. 12. 2009 | 16:13

Jezevec napsal(a):

Dobrý den pane Pehe!Děkuji Vám za obsah Vašich článků a těším se na další.Působí na mne jako živá voda v tomto marasmu
29. 12. 2009 | 16:14

ld napsal(a):

Vico,
čtu ten Váš driblink a usmívám se. To poslední človíčkování je ale nahrávka na smeč. Tak bacha, ať na Vás místo tenisáku neletí celá raketa! (Podobnost s Klausovým oblíbeným sportem není náhodná)
29. 12. 2009 | 16:28

Pilip misionář napsal(a):

Misionář Pehe-he-he,a jeho parta misionářů z listiny plateb CIA.
29. 12. 2009 | 16:57

Ron napsal(a):

Pane Pehe, jistě máte právo na svůj názor a jeho prezentaci. Pouze by jste měl Havlouvskou tendenčnost více krotit. Z textu je patrné, že pokud něco zkazil Topol, tak je uveden, ale o vinících průšvihu israel-palestina jste pomlčel, protože se vám to nehodí. Táké mávání ústavním právem je od Vás jeko právníka troch jidášské, protože ústavu tu porušil jen ÚS, který se jal vysvětlovat to co v onom dokumentu není. Tento Váš posto zesměšnuje Vaše právnické vzděláni, vlastně nevzdělání. Vaš komentář k francouzskému prezidentovi je směšný a je zřetelné, že jst jen politický plácal a ktomu ještě intrikán, jinak by jste napsal pravdu, on je neukázněné děcko a politický amatér. Navíc pokračuje v tradici francouzských prezidentu, když většina evropy neco nekomu vyčíta (arabům) tak francie jim leze někam. Stejně jako za I. a II. války.
29. 12. 2009 | 17:18

Norman BOR napsal(a):

Vážený pane Pehe,
já bohužel, či spíše Bohu dík, nemám nic takového, čím bych mohl Váš článek rozšířit, okomentovat a vylepšit. Myslím, že pro každého průměrného i nadprůmměrného občana plní účel, ovšem samozřejmě jen tehdy, pokud není čímsi panu Klauzovi (dnes již evidentně a z přirozenosti jemu vlastní) již zrozenému to škůdci této nebohé země. Jen doufám, že lidé myslící, nezávislí a tudíž i netendenční jasně poznali, kdo zde diskutuje za sebe a kdo, jakožto pověřenec z Hradu, čistě plní svůj úkol pojídače chleba Klauzova, byť by byl i jedovatý.
29. 12. 2009 | 17:25

MoSaDo..... napsal(a):

...necetl jsem a snad dobre jsem udelal.Ach,ach jenom stale vtiravy a uslintany to Pehe!A jsou pripady,kteri s nim souhlasi.Cesky narode,proc ztracis autoritu a svou identitu?
Pro takove Pehe?Vzdyt je to jednoduchy a s cilem nejak vzdy pomluvit kdekoho.Jen ten Klaus jej neustale mrzi.
29. 12. 2009 | 17:39

marek napsal(a):

Vico- co z vás konkrétně má vypadnout ? no to,co jsem po vás chtěl již dávno-konkrétní logické zdůvodnění jak jste došel k mé diagnoze. Z jakých mých příspěvků a vyjádření jste vycházel. Napsat toto jako vy: Pročtěte si své příspěvky... to dokáže skoro i můj pes - na to nemáte proč být hrd :-D
29. 12. 2009 | 17:53

marek napsal(a):

Stále mne budou bavit lidé jako Vico, kteří mají potřebu někoho diagnostikovat jako nerváka,dokazovat si jak umí druhé naštvat atd- sice nechápu proč se ubezpečují,že jsou příčinou stavu oponenta-ale proč jim neudělat radost- takže ano Vico-jsem z vás skutečně na prášky,jedu okamžitě ke svému lékaři,at mi předepíše valium :-D))))))) Blahoslavení chudí duchem
29. 12. 2009 | 17:59

Tupelo napsal(a):

Ben, Ivan: az ted jsem si vsiml toho linku, je to hnus. Antifa (je dobre ze cim dal vic serveru cerpa z jejich zdroju, nedavno jsem videl neco i na iDnes) dela dobrou praci, doufam jen ze policie bude delat jeste lepsi a ty hajzli pozaviraj. Omlouvam se za OT.

Vico, Bene, diky, celkem dobry zazitek (po 5 letech v kine ;)).
29. 12. 2009 | 18:00

bigjirka napsal(a):

Ano, jeden blog o Klausovi neblil. Já chápu že každý Klause nemusí, jiný zas nemusí Havla, Paroubka nebo jiného. Ale doplnit každé tvrzení dodatkem .. a taky Klaus, škůdce národa.. to je příznakem duševní poruchy.

Antifa je dobrý pramen? Asi tak dobrý, jako negace fašounů. Který z těch kretenismů má znaménko + a který -? To je celkem fuck.
29. 12. 2009 | 18:20

kozoroh napsal(a):

No marku,
máte babu!Chtěl-li byste uchopit vica,musel byste mít ostnaté rukavice.Jednou jedinou větou byl přímočarý a vy chňap!Ale nevadí.Jste nejblíž panovníkovi.

PS:Měl jste kousnout do jezevce.Vypadá, že by nevydržel.
29. 12. 2009 | 18:21

Vico napsal(a):

marek : Tak vy si nedáte říci. Dobře, když chcete diagnozu, máte ji mít. Raději bych vás viděl v ordinaci, ale předběžně bych u vás diagnostikoval histrionskou poruchu osobnosti kombinovanou s afektivni poruchou v pre-manické fázi.Doporučoval bych užívání léků ze skupiny benzodiazepinů.

Berte to jen jako pracovní diagnózu bez záruky.
29. 12. 2009 | 18:24

kozoroh napsal(a):

bigjirko,
chtělo by to alespoň zčásti vyměnit zvířata v zahradě bloggerů.
Možná za nějakého nezakrytého exponenta z Antify.Nejen Tupelo by měl radost.
29. 12. 2009 | 18:28

marek napsal(a):

nevydržel Vico kozorohu- vytekl- dokonce ani opět nepochopil co jsem po něm chtěl- místo logického zdůvodnění svých blábolů stvořil další diagnozu :-D. Opravdu velmi obdivuji sebevědomí lidí,kteří hodnotí druhé a sami nejsou schopni pochopit jednoduchou větu :-D
29. 12. 2009 | 18:30

kozoroh napsal(a):

Ááá teď vidím, že vico skočil do sebou nastavených želez!
29. 12. 2009 | 18:30

marek napsal(a):

pokusím se to napsat polopaticky : logické zdůvodnění diagnozy NENI totéž co diagnoza :-D)))))))
29. 12. 2009 | 18:32

Bukar napsal(a):

Pane Pehe, pad vlady v dobe predsednictvi zapricinili komunisti a komunisti v CSSD. Tedy lidi Vaseho razeni. Nevyskakujte tu a radeji drzte pusu, Vy jste stejny jako oni.
29. 12. 2009 | 18:33

marek napsal(a):

jak psal klasik : Kdo jinému jámu jámu - sám do ní sám :-D))))))))))
29. 12. 2009 | 18:34

Tupelo napsal(a):

@kozoroh, ne nemel, tak jak je to ted je to mnohem lepsi...

@bukar, bez koalicnich hlasu by pad vlady nebyl, stejne jak parkrat predtim
29. 12. 2009 | 18:42

Vico napsal(a):

kozoroh : já věděl, že si to budu moci risknout, jen se podívejte, co se děje. Záchvat grand mal, řekl bych.
29. 12. 2009 | 18:46

Vico napsal(a):

Tupelo : příteli ve vaši nepřítomnosti tu nebyla lehká služba. Neklid, řekl bych eufeministicky. Vemte to na chvíli za mně, potřebuji se alespoň navečeřet. Díky.
29. 12. 2009 | 18:49

Zdenek Mihalco napsal(a):

Dobrý den,
smazal jsem jeden hrubě urážlivý text ("kretének" apod), který byl v rozporu se záměry těchto stránek - což je vytvářet prostor pro slušnou a věcnou diskusi.
Děkuji za pochopení,
Zdeněk Mihalco
správce blogů a diskusí
29. 12. 2009 | 18:54

Sofi napsal(a):

Vzdy, kdyz pan Pehe narazi na
Klause, ozvou se velice podivna individua, ktera se ho zastavaji. Je zde na vyber-bud jsou to nenapravitelni obdivovatele s velice nizkym IQ nebo lide placeni za to, ze se budou Klause zastavat. Treba i placeni KGB. Co si o tom myslite?
29. 12. 2009 | 19:00

kozoroh napsal(a):

2 Tupelo.
Chce-li někdo svrhnout vládu, musí mí plán B."Skvělý" plán B zafungoval tak,že budou volby o rok později.Kdybych chtěl parafrázovat, pak použiji příklad dravce, který strhne zvěř, aby ukojil hlad.Když zvíře zabije, rozmyslí si to.Toto udělal váš guru. Že k tomu použil kompars není rozhodující.Svaluje tím zodpovědnost na jiné a sám se ukájí pocitem "vítězství".To, že byl iniciátorem, je nesporné.Jestliže dnes prohlašuje, že už na jaře věděl, kam spěje rozpočet, pak by bylo zcela logické tu "odpovědnost" a s nově ustavenou vládou převzít a těm Topolánkům a Dalíkům vytřít zrak.Dostal ale strach a jsem hodně zvědav na jaro.
29. 12. 2009 | 19:01

Tupelo napsal(a):

@vico, spatny timing, musel jsem se mezitim postarat o sverenou zvirenu. Diskuzi si ctu pozpatku (snad se to da zlehka pripodobnit k nejake forme inverzni detektivky, pachatel je uz skoro znam, ale co se vlastne stalo jeste nikoliv :)), zatim me pobavilo to, ze Marek, chtejic po Vas kroky kterymi jste dospel k jeho diagnoze, urcuje diagnozu Vasi. Predpokladam tak, ze jste si mezitim sedli v potemele mistnosti a s bodovymi stereosvetly, kazde zacilene do vyhrazeneho oka, Vam byly kladeny dulezite otazky a z odpovedi vyplynulo ze mate potrebu(!) nekoho diagnostikovat jako nervaka (jine moznosti jsou zapovezeny ? ;)), musite si dokazovat jak umite druheho nastvat (zde predevsim asi samotneho Marka) a nejspis delate vse pro to, abyste se ubezpecil, ze jste pricinou stavu oponenta (jak se to na anonymnich internetovych diskuzich vlastne dela?). Nicmene pozitivni do budoucna je jeho optimisticke tvrzeni, snad i prislib, ze ho stale budete bavit (rovnez ja doufam ze Vas zde budu nadale cist). Toto sve tvrzeni (opravdovou zabavu) doklada soustavou zavorek za smajlikem (zrejme ve stylu vehlasne znameho vietnamskeho prislovi z prostredi trzist, vice pruhu, vide adidas ;)), takze jsem si skoro jist ze to mysli vazne ;). Kdyz psal o svem psu, ktery nejspis skoro umi cist mistni diskuze, vzpomel jsem si na chovani toho psiho jedince, ktereho jsem mel dnes vecer na starosti - ten jakoby mi rikal opak, vykasli se uz na cteni a jdem ven.... :)

@kozoroh: pokud vim tak volby na jare jsou dusledkem toho, ze prebehlik Melcak, kopajici celou dobu za ODS, hrozil ze poda podmet k ustavnimu soudu, proti predcasnym volbam. Byla by to jen dalsi blamaz v blamazovem roce (rozpocet nadstreleny o imaginarni rust HDP ve vysi 8 procent, zvorana prvni polovina predsednictvi EU, traparny Klause s podpisem LS). S tim ze Topolanka nahradil Fisher jsem spokojeny, nejradsi bych ty predcasne volby 'uspisil' o -4 roky. Mimochodem, Paroubek neni muj guru (nebudu se pitvat v tom jak jste k tomu dosel, ale tim ze reknu ze O se mi nelibi neni dano to ze se mi C libi), neni vubec ani jiste, jestli budu CSSD volit.
29. 12. 2009 | 19:40

marek napsal(a):

a safra - prý jsem o někom psal nějakou diagnozu ... že o tom nevím :-D))) vibrační smajl taky velká neznámá - hm - že by další kdo se pokouší tvářit jako intelektuál a přitom je dost mimo ?
29. 12. 2009 | 20:09

bigjirka napsal(a):

Jakou hekatombu to dokáže vyvolat jeden obsedantně kompulsivní Klausohryzec. Považuje snad někdo za duševně zdravý stav člověka, který se jen v jednom z blogů nevěnuje Klausohryzání a každý blog obsahuje průměrně 12 Klausohryzů? Dutina lebeční toho člověka musí být Klausem zaplněna mnohem více, než je zdrávo. Obávám se, zda si nezapomíná stáhnout kalhoty před usednutím na hajzl.
29. 12. 2009 | 20:21

kozoroh napsal(a):

Tupelo,
setrvám na svém vidění oné šaškárny.Vy jistě setrváte na svém.Jistý pokrok vidím ve vašem náhledu na P.Ale SD není one man show.
Bojuji s chřipkou, takže jdu zase ležet.Vaše názory dlouhodobě znám a nemyslím, že bych byl ten, kdo je změní.
29. 12. 2009 | 20:30

Tupelo napsal(a):

Kozoroh: no, v mem rozhodnuti prehodnotit pred nedavnem skoro jistou volbu cssd bylo spis chovani cssd po vyhranych krajskych volbach (koalice s ods i presto ze se nabizely moznosti treba s nezavislymi) nebo jeji pasivita behem Klausova otaleni s podpisem LS, nez primo v osobe Paroubka (ktery ma ovsem k idealu (ci ke guru ;)) daleko, ale zas pro me neni nejaky demon). Preji Vam brzke uzdraveni!
29. 12. 2009 | 20:55

Ben napsal(a):

Bigjirko,
teď jsi ale trochu rozesmál i mě. Poslední tvůj příspěvek, ne moc dlouhý a spočítej, kolik jsi do něho vměstnal poslední dobou tak oblíbený výraz Klausohryzec. Václava Havla jsem měl rád, vážil jsem si ho a stále ho mám rád, vážit jsem si ho nepřestal. Václava Klause jsem měl rád, vážil jsem si ho, ale od jisté doby ho nemám rád a nevážím si ho. Ale jen proto se necítím být nějaký Klausohryzec nebo Klausobijec či jaké ještě názvy na nás, co nemáme pana prezidenta v lásce, padají. Tak jako se necítím být nějaký Pehomil, i když jeho blogy čtu pokaždé a ve většině případů s nimi souhlasím.
Ale dávám ti celkem zapravdu, že pan Pehe dokáže napsat blog, který si přečte nemálo lidí a nemálo taky zareaguje. To dokáže jen malá část blogerů.
A taky je zajímavé, že pod jeho blogy často musí zasahovat pan Stejskal.
Přání všeho dobrého do Nového roku a po celý rok jsem Ti už přál na jiném blogu, ale nevadí, když ho zopakuji. Tak se měj a drž se!
29. 12. 2009 | 21:03

Rumcajs napsal(a):

Počítám pane Pehe, že kromě Vás musí mít Klause plný zuby i Vaše rodina.
Přeci jenom jen poslouchat to každej den ....
29. 12. 2009 | 21:04

Zbyněk Matyáš napsal(a):

PetrM:
"Češi nikdy nebudou nic než podkoní" Podle sebe přece nemůžete soudit všechny.
29. 12. 2009 | 21:31

Zbyněk Matyáš napsal(a):

marek:
"Ti druzí,kteří ještě umí používat mozek a mají zdravý rozum." Vítejte v klubu.
29. 12. 2009 | 21:36

Zbyněk Matyáš napsal(a):

Vico:
"Zapojte svůj chuchvalec rychle odumírajících buněk" Vaše osočování oponenta marka ze slovní agrese není ani odvahou, nýbrž ve spojení s Vaší vulgaritou drzostí. Jste prostě drzý.
29. 12. 2009 | 21:41

Zbyněk Matyáš napsal(a):

Sofi:
"Treba i placeni KGB. Co si o tom myslite?" Že jste napsal hloupost, ostatně ne první.
29. 12. 2009 | 21:47

babča napsal(a):

Sofi
Ještě že se neptáte, co si někteří myslí o Vás.
29. 12. 2009 | 23:03

Tupelo napsal(a):

@marek, jo tak vibracni smajlik :), to jste si prave vymyslel? Pokud ne, poslete mi pls link na nejaky seznam, rad bych se naucil neco noveho a google ani wikina ( http://en.wikipedia.org/wik... ) Vas termin vibracni smajl prilis neznaji. Jo a jeste, jaky je rozdil mezi :-D))) a :-D))))))? V druhem pripade vibrujete s vetsi frekvenci nebo s vetsi amplitudou? Poucte muj chuchvalec bunek. :)
30. 12. 2009 | 07:34

marek napsal(a):

milý Tupelo- pokud něco neznáte- neznamená to, že to neexistuje . Tento smajlík se na diskuzích používá již poměrně dlouhou dobu. Chápu,že pokud lezete pouze sem,kde se můžete navzájem plácat po zádech s Vicem- asi toho nebudete znát víc- ale to už je váš problém. Debata s lidmi jako jste vy dva mi skutečně nic nedává-takže se dál navzájem chvalte a my normální z vás budeme mít srandu :-D)))))))) abyste měl nad čím přemýšlet :-D))))))))))))))))))))))
30. 12. 2009 | 08:59

Tupelo napsal(a):

Mily Marku, na netu jsem uz docela dlouhou dobu, proto me zajimal Vas zdroj, nejaka reference na Vas smail, nikde jsem totiz predtim nic podobneho nevidel (ne, nechodim jenom sem). Skoda ze jste mi nedal nejakou referencni tabulku, takhle to vypada ze mi staci napsat <;*)(-*))(*)<, znate to, vcelku zavedeny smail pro 'bylo mi potesenim dozvedet se neco noveho (s ironickym podtextem)'. :). Jsem rad ze mate ze me (nebo Vica) srandu (to uz jsem ostatne naznacil prve), diskuze ma byt zdrojem jak pouceni tak zabavy - aspon neceho se Vam dostalo, me chybi v diskuzi s Vami oboji. (Tech zavorek tam mate skutecne malo, zkuste se bavit (nebo vibrovat) trosku vic ;))
30. 12. 2009 | 09:21

Vico napsal(a):

Tupelo : marek tím hóódně rozesmátým smajlíkem chce vyjádřit úsměv své klaunské masky, kterou si vždy nasadí, než usedne k PC. Čekám kdy začne s tím svým :pane šediteli, pane šediteli. Budete-li trpělivý, třeba nám tu udělá i kotrmelec.
30. 12. 2009 | 09:25

marek napsal(a):

výborně Vico - ještě jsi nedokázal zdůvodnit ani tu první a již tu máme třetí diagnozu mé osoby . Jsem zvědav,jestli ti někdy dojde na co jsem se původně ptal :-D )))))))))) - ale ani v to nedoufám- protože evidentně nejsi schopen své názory vysvětlit a zdůvodnit. Zato snaha urazit, z tvých zvratků čiší na kilometry .
30. 12. 2009 | 10:17

Tupelo napsal(a):

@Vico: budu muset zacit navstevovat nejaka eroticka fora, napadlo me ze ten vibracni smajl ma puvod prave zde ;). Jinak, ja bych radsi jeste vozemboucha nez kotrmelec :).
30. 12. 2009 | 10:35

bob napsal(a):

Promiňte, jsem hloupé hovado :-D))) - vibrační smlajl
30. 12. 2009 | 10:37

kozoroh napsal(a):

Pánové, nějak jsem se přestal orientovat, kdo jest zde za šaška.Můžete mi to objasnit?
30. 12. 2009 | 10:38

marek napsal(a):

to kozoroh: ted již všichni- ale někteří se snaží být za superšašky :-D
30. 12. 2009 | 10:49

kozoroh napsal(a):

marek
K tomuto vysvětlení jsem tendoval rovněž.Veselo totiž muší bejt!
30. 12. 2009 | 10:53

Ben napsal(a):

Trochu to tady vypadá jako by se slavil už silvestr. A na pravé silvestrovksé veselí zbývá ještě nějaká ta hodinka...
Jsem zvědav jaké diskuzní příspěvky budou padat zítra kolem půlnoci?

Pánové, co pijete dobrého?
30. 12. 2009 | 10:56

Vico napsal(a):

marek : vehemence, jak se tu stále dožadujete nějaké diagnozy už i pomocí vibračních smajlíků je až dojemná. Včera jste tu napsal, že váš asistenční pes je tak chytrý, že umí i číst z monitoru. Tak, že víte kam se obrátit o pomoc. Třeba pak konečně přestanete vibrovat.
30. 12. 2009 | 10:57

marek napsal(a):

tupelo chtěl poučení- takže: použití tzv vibračního smajla jsem zaznamenal poprvé tuším tak před 2ma lety na diskusi na Novinkách. Od té doby se běžně dá vidět na jiných dikusích- viděl jsem ho i používat na Travianu, na skypu- prostě někteří místo několika smajlů tam pro zdůraznění smíchu hodí závorky. Mám vám to tupelo zopakovat, nebo stačí takhle polopaticky jen jednou ?
30. 12. 2009 | 10:57

marek napsal(a):

Vici Vico- již včera jsem tě na to upozornoval- ale pokud to nejste schopen vnímat- tak holt na zopakování:"logické zdůvodnění diagnozy NENI totéž co diagnoza :-D))))))) "
jelikož to stejně asi nepochopíš- tak upřesním: Znamená to,že nepožaduji diagnozu-ale zdůvodnění toho tvého pokusu o diagnozu-logický postup,jak si k ní došel,víš ?
že se dožaduji diagnozy může skutečně napsat jen hlupák, nebo negramot.
30. 12. 2009 | 11:02

marek napsal(a):

Vico- a požadoval jsem to již včera v tomto příspěvku v 15:16:41 marek napsal(a):
Bylo by dobré a velmi bych se asi pobavil, kdyby páni Vico a Grandmaster mohli když už něco napíší o mé osobě(co jsem a čím trpím) také byli schopni napsat proč a jak konkrétně ke své diagnoze dospěli.
30. 12. 2009 | 11:06

kozoroh napsal(a):

Že se mnohdy diskuze zvrhne mne zas tak nepřekvapuje.Že se ale dostane od tématu "Mezinárodní horor 2009" až k tématu tak značně odlehlému, totiž psychiatrické diagnózy, ev.třesoucích se úsměvů, tak to už je i na mne dost.
Mám jediné vysvětlení:Svět se v pr..l potácí!
30. 12. 2009 | 11:07

Grandmaster napsal(a):

To Sofi:
To se vam to povedlo.
Cituji: Vzdy, kdyz pan Pehe narazi na Klause, ozvou se velice podivna individua, ktera se ho zastavaji. Je zde na vyber - bud jsou to nenapravitelni obdivovatele s velice nizkym IQ nebo lide placeni za to, ze se budou Klause zastavat.
Proc bud a nebo? Dejme je dohromady!
Jako zarny priklad bych uvedl Marka.
Hmm, Zbynek Matyas se zastava Marka. Zajimave....

Ale ten konec (KGB) se vam nepovedl.

O Klausovi:
Jak ho vnima zahranici? Nekteri se na nej divaji utrpne, nekteri ho obdivuji jako vystredninho 'politika', ktereho normalni politici potrebuji, aby rozdil mezi seriozni politikou a vystrednim jednanim byl vice zrejmy (dobre pro domaci trh) a nekteri ho 'love to hate'.

Tohle ovsem Klausovym priznivcum nevadi, bud to nevedi bebo je jim to jedno. Pro ne ja Klaus lev, ktery se bije za male ceske lidi. A priznivci to maji sechno vyreseno po peti pivech....

Ceska republika ma, jak Pehe pise, vice problemu - Paroubek (kdyz se chci poveselit, podivam se na Paroubkovo pocitani na Youtube), Topolanek, atd.

Nikdo v EU nevi, kam CR vykracuje.
A jak maly cesky obcan rika - vole no a co ma bejt?
30. 12. 2009 | 11:07

Tupelo napsal(a):

@marek: opakovat muzete kolikrat chcete, to je prece vyhradne na Vas, nicmene tzv. Markuv vibracni smail ':-D)))' vidim poprve zde, internetove seznamy emotikonu v tomto pripade mlci (uz jsem psal). Zavorky se bezne nasobi v klasickych smailech (jako ':-)))' nebo treba ';)' v kombinaci s ':-D' je ')' unikatni).

Kozorohovi jez se ptal kdo je zde za saska, jste napsal:
"ted již všichni- ale někteří se snaží být za superšašky". Zbynek Matyas, ktery Vas privital v klubu tech druhych "co pouzivaji mozek a maji zdravi rozum" (nebylo to prilis silne poplacani po zadech? ;)) take napsal "Podle sebe přece nemůžete soudit všechny. ". Moudra veta.

@Kozoroh: Ben byl blizko, zkuste to brat jako silvestrovske veseli ;).
30. 12. 2009 | 11:15

marek napsal(a):

:-D tak další diagnoza- už jsem dokonce obdivovatel Klause s nízkým IQ a ve finále placený :-D)))) - ovšem jak k tomuto nesmyslu autor došel se opět nedovíme :-D

njn-to bude asi ten zminovaný malý český človíček- všechno zná,všechno ví,každého zařadí do škatulky- a pak neví proč to udělal :-D)))
30. 12. 2009 | 11:19

marek napsal(a):

tupelo- když už chcete poučovat a hrát si na intelektuála- pište alespon "zdravý rozum"
30. 12. 2009 | 11:23

Tupelo napsal(a):

Omlouvam se Vam, pane Marku, mate samozrejme pravdu, ma tam byt 'zdravy'.
30. 12. 2009 | 11:32

kozoroh napsal(a):

Tupelo:
Poplácání Zbyňka Matyáše beru jako povzbuzení mladšímu kolegovi.Nic proti tomu.

Máte-li pocit, že diskuze je humorná, pak bych vám rád sdělil, že k této kategorii ani nesklouzává, natož aby se takto dala označit.Spíš se dá nazvat trapnou.
30. 12. 2009 | 11:33

marek napsal(a):

to kozoroh: mladšího ? Děkuji-ale myslím,že možná z tohoto pocitu že jsem "mladý" tu mnozí vycházejí :-D Bohužel to již není tak úplně pravda.
Nemyslím si, že Svět kráčí do p...., ale spíš bych řekl,že je to tipická ukázka chování určité sorty lidí. Viděl jsem to i jinde- pokud pseudointelektuálovi položíte konkrétní otázku a nutíte ho tím ke konkrétní odpovědi-začne kličkovat,měnit téma a nakonec zjistíte,že plká o h....ě :-D
30. 12. 2009 | 11:38

marek napsal(a):

pardon - typická :-D)))
30. 12. 2009 | 11:38

Ben napsal(a):

Veselí a zábava jsou fajn, ale jak začnou padat podpásovky je konec legrace. Někomu vytýkat překlepy nebo chyby není moc fér. Kdo na diskuzích píše bez překlepů a chyb? Můžu s klidným svědomím napsat - nikdo. U každého by se nějaká pravopisná chybička dala dohledat.
30. 12. 2009 | 11:39

marek napsal(a):

Grandmastere (:-D)vypovídající nick - ona sama EU netuší kam kráčí-zatím to vypadá,že jen do většího područí všech států ve prospěch F a D. Má dost starostí sama se sebou a nezabývá se tím (až na pár politiků,kterým se bourají hračky) kam kráčí nějaká CR
30. 12. 2009 | 11:44

marek napsal(a):

Bene- pokud se podíváte kdo začal podpásovkovat - zjistíte, že jsem to rozhodně nebyl já. A myslím, že jsem na tu hrubku upozornil ještě velmi slušně - předchozí ataky Vica a iTupela vůči mně byly daleko ostřejší. To vám asi nevadilo,že ?
30. 12. 2009 | 11:46

Tupelo napsal(a):

@Kozoroh: diskuze je takova jaka je (to uz diskuze pod blogy p. Pehe, Paroubka, Havla, atp. byvaji), nemyslim si ze by byla nejak humorna, ale uplne sucha nebude, treba takovy Marek se nejspis docela dobre bavi (viz vibracni smaily - nektere az se sedmi zavorkami!!) ;)

@Bene, obcas udelam velke gramaticke chyby (obcas si jich vsimnu (pozde) nebo u jinych prispevku), ale tez jim neprikladam nejak velkou vahu. Neco jineho by to bylo na webu venovanemu spisovne cestine.
30. 12. 2009 | 11:49

kozoroh napsal(a):

marku,
buďte rád, že jste mlád.Já, kdybych v této kategorii byl,cítil bych se šťasten.Naletěl jste provokatérům a máte pocit, že je udoláte.Neudoláte!Tady se cítí vítězem každý.A jestliže jste zvolil podporu své argumentace použitím veselých obrázků, užívanou spíše na pubertálních servrech, tak to muselo mít efekt, jaký vidíte.Argumentujte slovy, ne obrázky, byť vám to připadá normální.Zas tak normální to není.Člověk by se měl umět vyjádřit dostatečně důrazně i bez použití berliček.Navíc dětských.
30. 12. 2009 | 11:58

Ben napsal(a):

Tupelo,
kdo z nás někdy i v rychlosti neudělá nějakou chybu? Mně to u nikoho nevadí (kromě sebe a dělám jich požehnaně),ale vadí mně, když je na ně upozorňováno.
30. 12. 2009 | 12:00

Vico napsal(a):

Ben, Tupelo : To, že se možná marek ujme režie silvestrovského veselí, byla ode mne velká nadsázka, ale se zděšením zjišťuji, že marek vzal ten návrh vážně. Nejspíše tak prožijeme závěr roku ve znamení vibračních smajlíků a korektorských poznámek.

Jinak se stačí podívat na začátek diskuze/ještě beze mne/na agresivní vyšilování tohoto pána.Já jsem mu jen poradil, aby si to po sobě ještě jednou přečetl. Autorem "chuchvalce buněk" m.j. nejsem já, ale tenhle merry man. To jen poznámka pro toho, který se tu samozvaně pasoval do role rozhodce.
30. 12. 2009 | 12:14

marek napsal(a):

Ano-doporučuji všem,aby se skutečně podívali na začátek debaty- krásně zjistíte jak se jeden človíček poprvé opřel do mne-konkrétně ve 29.12.2009 13:19:40 . A ted se z toho snaží vylhat :-D . To jen poznámka pro toho, co mne tu začal diagnostikovat a není schopen ani během dvou dnů zdůvodnit jak ke svým diagnozám přišel- notabene ani nedokázal pochopit, že po něm nikdo nežádá diagnozy,ale jejich zdůvodnění :-D. Dál není co dodat-takže opouštím tento pokus o diskusi,kde se někteří neumí chovat slušně. Já nemusím Peheho-a když to napíšu- jsem napadán - holt,každý podle své nátury :-D
30. 12. 2009 | 16:25

Grandmaster napsal(a):

To Marek:
Velikane (musim vam tak rikat, vsichni ostatni jsou podle vas clovicci), ja vam to zjednodusim.
Otazka - chtel by jste mit starosti EU nebo starosti vase (cili Ceske Republiky)?.
Ja davam prednost starostim EU. Starosti CR jsou pokracovanim mravniho a moralniho upadku z doby komunistickeho panovani (znate nejakeho ceskeho politika o kterem se da rict ... je to dobry politik s vysokou moralkou a dobrymy mravy?).
Amateri, lide az s nemocnou chuti po moci (já,já,já) a po penezich, postpolitici kteri prevzali zpusoby vladnuti po komunistech...
To se samo nespravi. Mozna pristi generace se dostane na uroven (odvazuji se to napsat!) solidnich evropskych politiku.
Hurá EU!
30. 12. 2009 | 17:32

Zbyněk Matyáš napsal(a):

Grandmaster:
Jeden z důvodů, proč se zastávám V. Klause (a tedy marka):
http://hn.ihned.cz/c1-39653...
30. 12. 2009 | 20:32

bigjirka napsal(a):

To je mi tedy pitvorná diskuse. Alespoň jste pro peckovačku skoro zapomněli na Klausohryzání (já vím že ne všichni a jen na chviličku ;-) )
30. 12. 2009 | 20:48

bigjirka napsal(a):

bingo, Zbyňku ;-)
30. 12. 2009 | 21:31

Ben napsal(a):

Ahoj bigjirko,
co to máš pořád s tím Klausohryzáním?
Přiznej, že se ti to slovo líbí.
:-)
30. 12. 2009 | 21:35

bigjirka napsal(a):

Ahoj Bene, líbí (víš, že nekecám..). Všímáš si, že u některých lidí může Klaus za to, že je příliš sucho, příliš vlhko, zima, horko a v noci tma? To mi připadá trošku debilní, podobně jako "nechal rozkrást republiku" a podobně. Ano, je to egocentrický ješita a leccos jiného.. Snad rozumíš, co myslím ;-)
30. 12. 2009 | 21:40

Ben napsal(a):

Bigjirko,
nevím, jestli si někteří myslí, že současný prezident může i za nepřízeň počasí. Abych řekl pravdu, je mně to jedno, co si kdo o něm myslí. Já osobně jsem se ve V.Klausovi zklamal natolik, že nejsem rád, že i podruhé dobyl hrad. Ty to o mně víš, tak jako já vím, že v tomhle se vůbec neshodneme.
Nevadí.
Stejně mě ale u tebe překvapilo, když jsem četl u KVS, že budeš volit Karla Schwarzenbergra. Já jsem zatím na pochybách komu dám hlas.
30. 12. 2009 | 22:00

Zbyněk Matyáš napsal(a):

bigjirka:
V Partii na Primě Klaus vzpomenul, jak na jednání v Bruselu každý chvílemi mluvil do mobilu a všichni byli netrpěliví, aby už jednání skončilo a oni se mohli vrátit domů. Ti, kteří v Bruselu zůstávají, však z takového spěchu profitují, protože tak fakticky získávají moc.
30. 12. 2009 | 22:01

dalimil napsal(a):

Dobrý večer Opravdu nevím o čem by pan Pehe psal pokud by tenkrát po střídání stráží na hradě si ho tam p. prezident Klaus nechal jako osvědčeného Havlova poradce !To by mne fakt zajímalo ! Může na to pan Pehe reagovat ? Dalimil.
30. 12. 2009 | 22:09

bigjirka napsal(a):

Bene, zcela určitě nechci volit socany, bolšany, černoprdelníky, melouny, modroptáky. no tak nevím...
30. 12. 2009 | 22:26

Ben napsal(a):

Bigjirko,
asi se budeš divit, ale váhám, zda to tentokrát u mě nebudou zelení. Ondřej Liška u mě poslední dobou několikrát zabodoval a jestli se o něm do voleb nedočtu něco, čím by mě zklamal, tak zřejmě mu poprvé dám svůj hlas.
O TOP09 jsem zpočátku uvažoval. Pana Schwarzenbergra si vážím,
ale dost jiných "človíčků" mi tam vadí. No, času ještě dost.

Jdu do hajan, dobrou...

PS: Zítra moc nehujájej!
30. 12. 2009 | 22:51

Dáša N. napsal(a):

Velká škoda, že se u šachu nehodnotí také umělecký dojem.
31. 12. 2009 | 00:11

Pepa Řepa napsal(a):

Jiří Pehe: Mezinárodní horor 2009?

No, autor svůj věhlas přecenil, řekl bych.
Proč tolik písmenek?

Stačilo napsat.
PF 2010 přejí Jů a Pehe
31. 12. 2009 | 06:53

Grandmaster napsal(a):

To Zbynek Matyas:
Precetl jsem to. To jsou kanky v protokolu a je jich vic (kdo hleda - najde).
Ale presto - ja porad postradam odpoved na dve otazky:
Chteli by jste mit starosti EU nebo starosti CR?
Podle meho mineni jsou starosti CR mnohem, mnohem vetsi.
Existuje v CR dobry (zdraham se napsat vytecny) politik s vysokou moralkou a dobrymy mravy?
Podle meho mineni takovy poltik v CR neni.
A tak srovnejte ty kanky v protokole (a je jich dost) s potizemi CR.
Co se tyce Marka, krome napadani Klausovych odpurcu a slovickareni jsem se nedozvedel nic vecneho na tema 'Ceske pohromy',problemy, Klausovo vitezne tazeni Evropou atd.
31. 12. 2009 | 09:18

Rejpal napsal(a):

Díky autorovi za stručný přehled ostudných politických událostí uplynulého roku.

Přeji jemu i nám všem kromě zdraví atd, aby na konci nastávajícího roku byla většina politiků z Česka civilizována a už nebyla považována za hloupé klauny EU.
31. 12. 2009 | 09:35

Khon napsal(a):

Pane Pehe,
bohuzel jsou mezi nami i antisemite a mraky trpajzliku vcetne VK
ovsem i ty se heledbaji, ze maji pri zapadu slunce dlouhy stin...........
31. 12. 2009 | 17:29

Zbyněk Matyáš napsal(a):

Grandmaster:
Nikoliv kaňky v protokolu, nýbrž důkazy z principu špatného způsobu integrace Evropy. V důsledku této byrokratické "integrace" svrchu nejenže nedochází k řešení skutečných problémů členských zemí, ale zachovávají se ekonomické výhody staré 15 oproti novým zemím. V podstatě jde o vnitřní evropskou kolonizaci. Evropští mimočeští politici nejsou v zásadě o nic lepší než čeští, jenom si dávají větší pozor, aby to nebylo příliš poznat.
31. 12. 2009 | 18:33

bigjirka napsal(a):

Souhlas, Zbyňku. Evropské průsery se od českých liší. Jsou větší. Viz causa Agusta, viz hrabivost komisařů. Integrace shora je nesmysl a nedopadne dobře.
31. 12. 2009 | 19:40

marek napsal(a):

to Grandmaster,Vico a spol- umožním vám poznat nepřítele a nebudu se schovávat za anonymitu nicků-možná,že i najdete odpovědi na některé otázky: http://politika-zdraveho-ro...
A příště si ujasněte,že pokud někdo někoho kritizuje a vám se to nelíbí-oponujte a vyvracejte názory,aniž byste napadali oponenta,který kritizoval někoho jiného- nikoli vás. To by byl logický postup .
31. 12. 2009 | 22:08

Ben napsal(a):

Ale marku, nevolíte trochu silná slova?
Nepřítel!
Vy si myslíte, že když Vy máte rád Václava Klause a já ne, když jste? nebo budete volit jinou stranu než já, že se možná jmenujete Marek a já možná Ben, tak musím být Váš nepřítel nebo Vy můj, nebo Vicův nebo Grandmasterův, s kterými mám zrovna třeba na VK či LS stejný názor.
Na Váš odkaz jsem kliknul. Máte šikovného kluka. V Ústí jsem byl letos teprve podruhé, pěkné město. I když mě třeba stále budete považovat za nepřítele, každopádně i Vám přeji úspěšný rok 2010. A aby byl hodně veselý, třeba jako ten smajlík.
31. 12. 2009 | 23:33

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Aktuálně.cz Blog · Atapana Mnislav Zelený B Baar Vladimír · Babka Michael · Balabán Miloš · Bartoníček Radek · Bartošová Ela · Bavlšíková Adéla · Bečková Kateřina · Bednář Vojtěch · Bělobrádek Pavel · Beránek Jan · Bernard Josef · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Blažek Kamil · Bobek Miroslav · Boehmová Tereza · Brenna Yngvar · Bureš Radim · Bůžek Lukáš · Byčkov Semjon C Cerman Ivo Č Černoušek Štěpán · Česko Chytré · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Davis Magdalena · Dienstbier Jiří · Dlabajová Martina · Dolejš Jiří · Dostál Ondřej · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořák Jan · Dvořák Petr · Dvořáková Vladimíra E Elfmark František F Fafejtová Klára · Fajt Jiří · Fendrych Martin · Fiala Petr · Fibigerová Markéta · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Gargulák Karel · Geislerová Ester · Girsa Václav · Glanc Tomáš · Gregorová Markéta · Groman Martin H Hájek Jan · Hála Martin · Halík Tomáš · Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hapala Jiří · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Heroldová Martina · Hilšer Marek · Hladík Petr · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holásková Kamila · Holmerová Iva · Honzák Radkin · Horáková Adéla · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hrabálek Alexandr · Hradilková Jana · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubinger Václav · Hülle Tomáš · Hušek Radek · Hvížďala Karel CH Charanzová Dita · Chlup Radek · Chromý Heřman · Chýla Jiří · Chytil Ondřej J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jelínková Michaela Mlíčková · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kania Ondřej · Karfík Filip · Karlický Josef · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Pavel · Klíma Vít · Klimeš David · Kňapová Kateřina · Kocián Antonín · Kohoutová Růžena · Kolaja Marcel · Kolářová Marie · Kolínská Petra · Kolovratník Martin · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Koutská Petra Schwarz · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kučerová Karolína · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kupka Martin · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Máchalová Jana · Maláčová Jana · Málková Ivana · Marvanová Hana · Mašát Martin · Měska Jiří · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minařík Petr · Mittner Jiří · Moore Markéta · Mrkvička Jan · Müller Zdeněk · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Návrat Petr · Navrátil Marek · Němec Václav · Nerušil Josef · Niedermayer Luděk · Nosková Věra · Nouzová Pavlína · Nováčková Jana · Novák Aleš · Novotný Martin · Novotný Vít · Nožička Josef O Obluk Karel · Oláh Michal · Ouhel Tomáš · Oujezdská Marie · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Pavel Petr · Pavelka Zdenko · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Peksa Mikuláš · Pelda Zdeněk · Petrák Milán · Petříček Tomáš · Petříčková Iva · Pfeffer Vladimír · Pfeiler Tomáš · Pilip Ivan · Pitek Daniel · Pixová Michaela · Plaček Jan · Podzimek Jan · Pohled zblízka · Polách Kamil · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rakušan Vít · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Reiner Martin · Richterová Olga · Robejšek Petr · Rydzyk Pavel · Rychlík Jan Ř Řebíková Barbora · Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schneider Ondřej · Schwarzenberg Karel · Sirový Michal · Skalíková Lucie · Skořepa Michal · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slimáková Margit · Smoljak David · Sobíšek Pavel · Sokačová Linda · Soukal Josef · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Strmiska Jan · Stulík David · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Sýkora Filip · Syrovátka Jonáš Š Šebek Tomáš · Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Šindelář Pavel · Šípová Adéla · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šoltés Michal · Špalková Veronika Krátká · Špinka Filip · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štern Ivan · Štern Jan · Štětka Václav · Štrobl Daniel T Táborský Adam · Tejkalová N. Alice · Telička Pavel · Těšínská Tereza · Titěrová Kristýna · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomek Prokop · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Tůma Petr · Turek Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Vacková Pavla · Václav Petr · Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Vančurová Martina · Vavruška Dalibor · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Vhrsti · Vích Tomáš · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojtěch Adam · Vojtková Michaela Trtíková · Výborný Marek · Vyskočil František W Walek Czeslaw · Wichterle Kamil · Wirthová Jitka · Witassek Libor Z Zádrapa Lukáš · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zima Tomáš · Zlatuška Jiří Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy