Topolánek nakonec odchází i neodchází. Co dál?

25. 03. 2010 | 22:54
Přečteno 10785 krát
Výsledkem jednání výkonné rady Občanské demokratické strany je odstoupení Mirka Topolánka z čela jihomoravské kandidátky i z pozice volebního lídra ODS pro květnové volby do Poslanecké sněmovny. Topolánek zatím zůstává předsedou strany, v pozici volebního lídra ho nahradí Petr Nečas. Své setrvání v postu předsedy prý Topolánek zváží.

Tento vývoj v sobě ovšem skrývá pro ODS mnohá rizika. Tak především odchod Topolánka z čela ODS není kompletní, Topolánek odchází i neodchází. I když je nyní jeho další působení ve funkci předsedy strany jen otázkou času, neodstoupí-li do voleb, nejlépe do několika dnů, dvojkolejnost ve vedení strany se ODS vymstí, neboť snižuje její čitelnost.

ODS navíc zůstává i po nástupu Petra Nečase hluboce rozštěpená. Nečas patřil do topolánkovského tábora, který dlouhodobě soupeří s hradní skupinou okolo pražského primátora Pavla Béma. První místopředseda strany David Vodrážka, který vzešel z pražské politiky, byl Nečasem takříkajíc přeskočen, což napjaté vztahy mezi dvěma mocenskými skupinami nikterak nezlepší. Hned po zasedání grémia 23. března, po jehož skončení Topolánek oznámil, že zůstává ve funkci předsedy strany, se Vodrážka názorově tvrdě střetl s Ivanem Langerem, který patřil dlouhodobě k nejvěrnějším Topolánkovým spojencům.

Ještě před tím, než Topolánek pod tlakem výkonné rady rezignoval, stačil navíc vyprovokovat předsedu Senátu Přemysla Sobotku k demonstrativnímu odchodu z vedení strany tím, že ho nařknul ze spiklenectví. Pokud Nečas nedokáže poměrně rychle najít k Sobotkovi a dalším politikům, kteří se k jeho kritice Topolánka připojili, cestu, bude stranu rozdělovat i tento příkop.

Zajímavé je, že stranou největších sporů se držel Petr Gandalovič, který se s Topolánkem dostal do sporu na konci minulého roku. Kam nyní v nečitelné ODS patří on a lidé s ním spříznění, není jasné.

Sporům v ODS přitom není konec, protože na duben byl svolán mimořádný sněm pražské ODS, který by se měl zabývat i osudem Pavla Béma.

Nečas by mohl straně pomoci v její svízelné situaci pouze za předpokladu, že všechny výše zmíněné skupiny složí do voleb zbraně a ODS se vnitřně semkne. Jenže situace uvnitř strany je natolik vyhrocená a napjatá, že si lze klid zbraní jen těžko představit. Sám Nečas je příliš jasně identifikován coby příslušník Topolánkovy skupiny.

Existuje též závažný problém s optikou, jejímž prostřednictvím voliči sledují politické strany. Kdyby se ODS rozloučila s Topolánkem kompletně a postavila místo něj Nečase nebo někoho jiného nejen do čela volebního týmu, ale také do čela strany, bylo by jasně srozumitelné, co se stane po volbách v případě, že bude strana sestavovat vládu.

Jinými slovy, za normálních okolností se rozumí samo sebou, že premiérem země se stává předseda strany, která zvítězí ve volbách. Topolánek, pokud zůstane ve funkci předsedy strany, se ovšem premiérem už stát nejspíš nemůže. Je tedy kandidátem ODS na premiéra Petr Nečas? Nebo bude ODS řešit tuto otázku až po případně vyhraných volbách?

Toto není triviální záležitost a ODS by ji měla vyřešit jasně co nejdříve. Mnoho voličů se totiž rozhoduje nejenom podle sympatií ke straně či programu, ale také na základě určité představy, kdo konkrétně zemi povede po volbách ve funkci předsedy vlády. Neujasněná vnitřní situace v ODS přitom bude činit poněkud nevěrohodným i případné ujišťování, že příští vládu by v případě volebního vítězství sestavoval nikoliv předseda strany Topolánek, ale volební lídr Nečas.

Leckoho totiž napadne, že stejně jako současnou krizi odstartovaly vyhlídky na volební porážku, může další krizi ve straně tak vnitřně nejednotné odstartovat například soupeření o místo na slunci v případě málo kým očekávaného volebního úspěchu. K dokreslení výše řečeného lze nabídnout zprávu z dílny ČTK: Nečas prohlásil, že je v případě výhry připraven ujmout se funkce premiéra. Podle prvního místopředsedy strany Davida Vodrážky je ale o podobných věcech předčasné mluvit. "Budeme o tomto jednat, není to tak, že bychom si rozdělovali medvěda, který ještě běhá v lese," poznamenal.

Zdá se prostě, že krize v ODS hned tak neskončí.


Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

mb napsal(a):

(pan) Pehe jako vždy první, a (jako obvykle) s křížkem po funuse ... zdá se, zdá se, zdá se ....
25. 03. 2010 | 23:05

Pípa napsal(a):

Nedávno byl Topolánek v Americe. Podle mne si byl vyhlídnout hezkej bejváček. Možná někde blízko mašinfíry Grossů. Chce se někdo vsadit?
25. 03. 2010 | 23:14

StandaT napsal(a):

mb: to není s křížkem po funuse, to je naopak velice předčasné. Pehe si zde místo komentátora zahrál roli spindoktora.
25. 03. 2010 | 23:15

Jan Horálek jr. napsal(a):

Pane Pehe, z Vašeho komentáře mi zní, že ODS úspěch nepřejete. A navíc mám dojem, že byste tomu neúspěchu rád i trochu pomohl. Nebo se mýlím?
25. 03. 2010 | 23:29

pavla napsal(a):

Nečas se mi jeví jako chytrý a slušný chlap, ale proti Paroubkovi bude asi málo tvrdý. Ale ráda bych se pletla. Osobně bych měla velkou radost, kdyby do prd....kopli radši Béma. Připadá mi jako hajzlík. Každý den mluví jinak. Je vidět, že mu jde o to koryto, Vodrážka asi jakbysmet.
25. 03. 2010 | 23:32

pavla napsal(a):

Jan Horálek: A Vy jste snad už někdy od Pehe četl něco, kde by přál ODS?
25. 03. 2010 | 23:33

hoven napsal(a):

politruk čssd pehe nam hned s rudooranžovejma brejlema převyprávěl, co se dneska vlastně stalo . před chvíli jsem slyšel v rádiu zaorálka. zdá se, že sockomouši znervozněli. paroubek už na komunistictim sjezdu v teplicích rozdělil ministerstva............. jestli bude zase druhej, tak to nerozchodí a skončí v blázinci.)))))))))
25. 03. 2010 | 23:49

alt napsal(a):

Po Topolánkovi sáhne EU všema deseti. To by byl EU prezident, co?
25. 03. 2010 | 23:51

Jan Horálek jr. napsal(a):

Pavla: Nečetl. A vadí mi, že komentáře p. Pehe jsou silně zaujaté, byť se tváří objektivně. Proto jsem se ho rozhodl ve svém komentáři oslovit.
25. 03. 2010 | 23:54

pavla napsal(a):

hoven: Paroubkovi bych tu prohru ze srdce přála i ten pobyt v blázinci.
25. 03. 2010 | 23:55

pavla napsal(a):

hoven: Paroubkovi bych tu prohru ze srdce přála i ten pobyt v blázinci.
25. 03. 2010 | 23:55

hoven napsal(a):

pehe,
vstup do čssd a založte se zaorálkem klub géniů.
25. 03. 2010 | 23:57

pavla napsal(a):

Teda dneska mě už ten STROJ štve. Už to někdo zmínil, že se ukáží slova jako špatně opsaná a pak je to tam dvakrát.
25. 03. 2010 | 23:57

hoven napsal(a):

pavla,
já taky. rath s pecinou mu tam budou nosit pomeranče.
25. 03. 2010 | 23:59

vlk napsal(a):

Jak ODS vystřídala svého Milouše svým Husákem.

Chytrá dáma , píšící sem pod značkou S:Š. dnes odpoledne zavěštila Topolánkův konec. Daný temným zamručením z Hradu.
Přiznám, že je tenhle pocit získal v okamžiku, kdy Bém oznámil, že Praha bude na rozdíl od včerejška, dnes volat po Topolánkově hlavě....
Do té doby jsme byl nakloněn tomu, že to Topolánek ustojí.
Takže co se vlastně na VR ODS odehrálo? Podle mne ODS vyřešila tímhle několik svých problémů.Zametením pod koberec! Ve stínu Topolánkovy dekapitace a všeobecným úlevným vydechnutím nad odrolováním jeho hlavy na politické smetiště zapadnou, minimálně částečně korupční skandály pražské a brněnské ODS, zapadne a oslabí se skandál okolo Langera...
Prostě bude se hovořit O NĚČEM JINÉM! Budou o tom hovořit politici pravého spektra, budou o tom většinově hovořit /pravicová/ media a samozřejmě bude o tom hovořit samotná ODS.
Nikdo nebude hovořit o tom, že Topolánek byl klasickým "snímačem hříchu" těch ostatních.
Nikoho nebude zajímat, že ODS neprošla žádnou proměnou. Je tou samou stranou jakou byla ještě včera. Nezměnila se a už vůbec ne , k lepšímu, ani o fous. Stejná politika, stejné vidění světa, stejné praktiky a stejní kmotři. stejné propojení na byznys, stejná afinita ke kouzelným slůvkům...
Ovšem vyměnila svého Milouše z Červeného Hrádku. Nikoliv za nějakého bezbarvého Urbánka - Vodrážku, ale udělala průlet nazpět proti proudu času a vytáhla do pozice volebního lídra svého Husáka.
Ta volba je asi nejlepší možná. Tenhle má pověst jediného nezkorumpovaného člověka z vrcholné hierarchie ODS. To měl Husák také. Husák byl bigotní ideologický partajník. To je Nečas také. Husák neměl žádné charisma. Nemá jej ani Petr Nečas. Husák stmelil administrativním způsobem rozvrácenou KSČ , na Nečase čeká stejný úkol.
S Husákem, jako bývalým, velmi postiženým politickým vězněm, to měla , aspoň na začátku nekomunistická oposice daleko horší než s Jakešem. Totéž bude mít s Nečasem soc dem. Jde o daleko obtížnější osobní terč než byl Topolánek. Topolánek byl přímočarý praktik. Nečas je velmi zdrženlivý , kabinetní politik. Bigotní straník, ale obratný diskutér. Na kterého nebudou platit věcné argumenty. On bude sypat konzervativní poučky. Stejně jako sypal konzervativně komunistické poučky Husák.
Aby mi bylo s právně rozuměno , příměr Husák - Nečas používám kvůli typologii, nikoli proto, že bych Petra Nečase nepovažoval za demokratického politika. naopak, věřím v jeho zásadní oddanost demokracii a dokonce si myslím, že s ním by něco jako čunkiáda nebyla možná. Ale s Husákem a jeho bigotním komunismem jsme zde měli 20 let dusného temna. S Nečasem, nás čeká dusná ideologie konzervatismu 19. století. Doufám, že ne nadlouho.

Jeden rozdíl a dost podstatný však mezi Husákem a Nečasem typologicky vidím Totiž v tvrdosti osobnosti Husák byl jeden z mála, kterého prý nezlomilo ani nejtvrdší mučení.Nečas, kdysi -v 97, nominovaný na funkci ministra vnitra , prohlásil - na té funkci se buď udělám nebo oddělám. Ani jedno ani druhé. pamětníci vědí, že se před tou funkcí .. podělal. Ale i tady si myslím, že už je dnes všechno jinak. ODS prostě provedla v dané chvíli a možnostech, nejlepší možnou volbu. Někteří ze zdejších mohou volit svou starou lásku. VR jim dala alibi. Nicméně ODS zůstala úplně stejnou partají , jakou byla včera. je dobré si to pamatovat.

pokračování
26. 03. 2010 | 00:00

vlk napsal(a):

pokračování
dost s e toho naopak změnilo pro řadu ostatních stran a jejich volebních šancí.
V klidu mohou být jen komunardi. Jejich voličský elektorát tahle rošáda nijak neovlivní.
Soc dem ztratila snadný , lehlý a příjemný terč a bude muset předělat a to dost podstatně kampaň Na druhé straně - bude moci snáze akcentovat zásadní témata . tedy boj o sociální věci. Připomenout Nečasovo válcování ohledně důchodů, kdy svou reformu prohlasovával na 101. A podobně. A připomenout , že pod Nečasem opravdu hrozí privatizace posledních státem řízených sociálních systémů. Zejména zdravotního pojištění.
co takový TOP 09? tak té nejspíš s Nečasovým příchodem skončily zlaté časy. Kdy nemusel a nic dělat a rostly jí preference.S Nečasem získali nejen povolebního spojence , ale politika, který si bytostně uvědomuje také nebezpečí, které mu od kalouska hrozí. A vsadí na svůj konzervatismus..
Co Johnova podivuhodná partička jménem VV? Tak ta rozhodně teď vyhlašuje stav nejvyšší nouze. Pro VV je nominace Petra Nečase špatnou zprávou. A pokud by Nečas husákovsky "vyčistil" pražskou kandidátku a zbavil jí těch nejkřiklavějších tváří... Tak to by John asi zažil něco dost nemilého. Na Vlastní oči. Pokud Nečas nechá provařené tváře v Praze tak , jak zatím jsou, má šanci.
zelení? Také pro ně není Nečas právě dobrou zprávou. Případné jednání s ním, i kdyby se do parlamentu dostali, bude jiná káva než s Mirkem.
Podobně partička Zeman/Šlouf. eventuální symbiosa Nečas -Zeman? Něco jako dokonalá groteska.
Zbývají Svobodovi lidovci...
Váhám nad tím, který efekt převládne. ODS doufám, že si na jižní Moravě přeci jen sáhne na hlasy křesťansky orientovaných voličů... tedy lidovecký elektorát. Lidovci budou naopak věřit, že se jim voliči naopak trošku přihrnou, zmateni rošádami ODS, tak aby aspoň o jeden hlas přelezli uzavírací klausuli. Uvidíme.
Volby budou zajímavé. jen já vůbec netuším, koho budu volit..
26. 03. 2010 | 00:00

vlk napsal(a):

Když čtu hodnocení pane Peheho.. shodujis e sním v tom, že ODS jen problémy odsunula. Řadě lidí to bud e stačit a na 8 týdnů to bud e stačit i mocenským skupinám v ODS. mají totiž jeden základní cíl Obstát co nejlépe ve volbách. A to podle men samo dost výrazně utlumí rozpory.
KAždý z těch, které pan Pehe jmenoval s e chce dostat do parlamentu a ví , že velký žlab může získat, jen když tam bude. Ví to Nečas, ví to Vodrážka, Ví to gandalovič, prostě vědí to všichni . Navíc - každý je volebním lídrem někde. Mají prostě svoje úkoly.
Kdyby byly volby za půl roku, to by byla jiná. To by se to muselo skutečně rozseknout. takhle . Tolik pudu sebezáchovi mají. Budou ale muset vydefinovat co s pražskou kandidátkoua co s Langerem. A na to jsme hodně zvědav.
26. 03. 2010 | 00:06

hoven napsal(a):

Nečas je slušnej člověk. já si myslim, že ODS má slušnou šanci vyhrát volby.
26. 03. 2010 | 00:07

hoven napsal(a):

Nečas je slušnej člověk. já si myslim, že ODS má slušnou šanci vyhrát volby.
26. 03. 2010 | 00:09

Realtoltek napsal(a):

Necas nemastna loutka a obetni beranek posazeny na titanik.
https://www.youtube.com/watc...
26. 03. 2010 | 00:21

vidlemístoklíčů napsal(a):

To Vlk: hluboká analýza, která ovšem podle mne trošku odhlíží od voličů. Netajím se volbou "podivuhodné partičky" VV. Nevím, v čem je podivuhodná, ale mně připadá podivuhodnější, že naše velké strany po všech prokázaných a už zcela neutajovaných aférách ještě někdo volí a jsou pořád na politické scéně a ne na smětišti. A takových nás značně přibývá. No a tahle partička se jeví jako skutečně nová a nezkorumpovaná. (Odhlížím od oranžových pomluv, na kterých je založena jejich celá kampaň). Nechápu, proč by měly VV vyhlašovat pohotovost? Odsunutí jednoho z mnoha (gaunerů) pro většinu voličů snad neznamená žádný převrat v morálce celé strany? (Vždyť Íčko a Bém s Jančíkem vadí lidem možná více, než celý topol.)Že by to pronikavě zvýšilo věrohodnost strany? Kdo na tohle skočí tak snad nemůže být svéprávný a stejně nemá volební právo.
26. 03. 2010 | 00:37

antoninovy napsal(a):

Jiří, nic se v zásadě nemění, jen ODS nasadí novou tvář, bude asi tvrdší, někoho přitáhne, někoho odpudí, což však nemění nic na faktu, že to je strana v rozvalu.

Partaj, která programově z velké částí staví jen na negaci protivníka, dle elementárnícho pouček školské psychologie, podvědomě odpuzuje potencionální elektorát. Tak to je a ti pánové ve vedení oné strany jsou žel bytostně nevzdělaní, neškolení a na vrcholné funkce se nehodí, nemají tam co dělat. Oddanost straně je ubohou kvalifikací, tak to chodilo za minulého režimu, a jak se ukázalo, na trvalost vládnutí to nestačilo.

Absence jakékoholi positivního programu, a něco co by strhlo lidi, to prostě není. Opakování, že jsou antikomunisté, že jsou za konservativní ideály, /jaké?/, to je prostě nic. Jakou mají visi do dalších deseti let? Že dostihnou a předeženou Ameriku, jako kdysi Chruščov? Co vědí ti pánové o současném světě, jak se vzdělávají, dostávají monitory ze světového tisku? Partajní funkcionáři minulého režimu dostávali zásadní informace na stůl jako červené a modré monitory, z četky. Snad je i četli, ale ti dnešní potentáti se flákají po barech a restaurantech na Starém Městě, místo aby makali a studovali po večerech.

Kde to jsme? Lidé nedostudovaní, či problematicky edukovaní, z těch nejnižších společenských vrstev nám vládnou a rozhodují? Sekunduje jim galerka,vekslácké týpky co sotva dochodili základní školu, zato aritmetiku maji v pazourech, vyholí si palici a už jsou z nich podnikatelé. Nákup a prodej, heslo dne. Kde jsou zbytky naší kultury, literáti, básníci, herci jedou ve strašlivé žumpě show byz.a nebo jen tak tak přežívají.

Vždyť ti dnešní papaláši jsou vzdálenější naší realitě, než ti soudruzi v sekretech a na Úvé. Pohybují se mezi sněmovnou a mezi diskrétními bytečky a normální občan je vůbec nepotkává.

Nevím, je to nevolnost, a nevím co s tím. Nedělám si iluse, že volby něco změní, vstanou "noví bojovníci" a bude snad ještě hůř než předtím.

Pokud, pokud, se zde nenajde několik statečných, z těch tzv. slušných, kteří si zatím říkali, my do té špíny nepůjdeme, a kteří pochopí, že bez nich to prostě dál nepůjde. Mravní výzva - jinak nelze. A pokud zde s námi chtěji dál žít, a slušně.

Tolik, a budu vděčný za odpovědi,

Pax

an
26. 03. 2010 | 00:37

Realtoltek napsal(a):

Uplne nejlepsi odpoved obcanu na to co predvadi nase politicke strany by bylo nasledujici reseni, ktere bych si dovolil nazvat cistou demokratickou revoluci a dokonce ani ustava mozna nezna reseni :).

---------------
Doporucil bych vsem volicum nejit volit, v tom pripade by zadna strana nepresahla hranici 5 procent a tudiz by vsechny zkrachovali protoze by nemeli na zaplaceni kampane.
----------
A ted otazka na pana Pehe
co na to ustava :) ?
26. 03. 2010 | 01:11

Kanalnik napsal(a):

Pan Necas na tiskove konferenci pronesl svuj hlavni program - tedy "nedovolit Paroubkovi a komunistum ovladnout tuto zemi", a zajistit tak vyhnuti se statnimu bankrotu.

Domnivam se, ze pan Necas zrejme jako pan Topolanek a dalsi spicky ODS, nezije ve skutecne realite. Zit v takovem sebeklamu a byt spojen pupecni snurou s nerealnou ideologii je nezdrave jak pro ne osobne, tak pro spolecnost.

Proc pan Necas uziva slovo Paroubek (ne pan Paroubek) jako synonymum pro CSSD? Uz jsem se dlouho nedival na TV. To se tak ted castuji politici normalne?
26. 03. 2010 | 01:21

antoninovy napsal(a):

Pane Realtotek, asi to myslite dobre, je to vsak utopie, jak by jste zaridil, aby treba duchodci bez netu se o Vasi vyzve dozvedeli. Zel, takto to nejde.

Kdybych vedel, ze monarchiste maji minimalni sanci, s radosti bych je volil, jinak asi socany, protoze soudim, ze je to partaj, ktera ma sanci na obrodu. /Snad/.
26. 03. 2010 | 01:32

Klement napsal(a):

Nevolit ODSS,nevolit ODSS 2 - TOP,nevolit ODSS 3 - VV....volit jakoukoli levici,musí být silná,aby mohla konečně zatočit se všemi gaunery posledních 20 let,kterým bordel ala ODSS vyhovuje.
26. 03. 2010 | 01:39

Talmanek napsal(a):

Slušný občan si přeje odstřel škodné ,co se snaží v zemi udržet kapitalismus - teror a zlodějny ...za každou cenu..Jenže dvě třetiny národu tenhle hnus už nechtějí,pochopily ,co bylo na socialismu dobré a přejí si konec podnikavců v čechách...Je načase udělat revoluční změny....protože musí konečně rozhodovat ta většina,ne 20% hajzlů ,zlodějů a zbohatlíků..ty musí jít bručet a naučíme je držet hubu a krok!!!!
26. 03. 2010 | 01:43

Realtoltek napsal(a):

antoniovy : Nic neni nemozne .)
26. 03. 2010 | 02:12

Realtoltek napsal(a):

Talmanek... Nejvetsi chyba je ta ze clovek narozdil ,,od boha ,, nedokaze rozenat dobro od zla. A prave proto si mysli volici pravice ze jsou na strane dobra stejne tak jak volici levice. Ale skutecna pravda je takova ze dobro neni ani nalevo ani napravo.
Brou noc ;).
26. 03. 2010 | 02:15

Béda napsal(a):

Souhlas s tím, že ODS je v rozkladu a čeká ji předvolební bratrovražedná válka. Krom Topolánka, který jako vždy nedostál slovu a neprovedl slibovanou sebereflexi (tu ostatně neprovedl ani po prohraných krajských a senátních volbách, ani po předčasném pádu přeběhlické vlády v průběhu europředsednictví) bude bojovat o své místo na výsluní pan bručoun Langer s archivy, pánové z pražského modrého penězovodu Bém a spol., velrybář Gandalovič atd.. Své poslední slovo jak se zdá nakonec neřekl ani klíště Mirek Topolánek.

Bude to ještě hodně zajímavé.
26. 03. 2010 | 02:20

kormoran napsal(a):

..Topolanek odchazi i neodchazi co bude dal?
Nooo musite prebrat odpovednost "Vy"
strana a vlada"!
Aby konecne spokojeny a 'bezstarostny'obcan byl ochranen od imperialistu ze zapadu))))
Lenin se reinkarnoval tak dlouho , nez nasel Pehe))))https://www.youtube.com/watc...
26. 03. 2010 | 03:35

kormoran napsal(a):

..Co se deje v ODS , je velmi dobra vec , nebot ledy se pohnuly, zacne se tribit a vyvijet.
To je pro levicove soudruhy temer nepochopitelna skutecnost, nebot vzdy ruda stagnace , byla i jejich hrobem)))
Soudruzi se raduji , ale zaroven je jima i hruza!
26. 03. 2010 | 03:43

tomas napsal(a):

to vlk srovnani topolanka s jakesem sedi a take topolanek konci na bojlerech, jeho rozhovor v casopise lui ma skutecne parametry legendarniho vystoupeni milouse jakese, na mnoha mistech ani autor netusi, co chce rict. nektere casti by mohly vstoupit do ucebnic , jako napr....
já jsem tam nechtěl, a nakonec mě vyhodili z politických důvodů a nechali mě zmaturovat, i ty po mě, ty třeťáky už nenechali zmaturovat, ty prostě museli jít pryč. Takže já jsem to vystudoval, ale bylo to pro mě strašný ..
mohlo by to byt doplneno kvizem. MT rika:
a, ze ho ze skoly vyhodili z politickych duvodu
b, ze ho ze skoly z politickych duvodu nevyhodili
c, ze ho ze skoly z politickych duvodu vyhodili, ale on ji presto dostudoval
d, ze ho ze skoly z politickych nevyhodili, ale vyhodili jeho spoluzaky
e, ze ze skoly z politickych duvodu vyhodili vsechny vcetne reditele, ktereho nakopali do prdele a zavreli
26. 03. 2010 | 04:42

ivo napsal(a):

Též si myslím že nečas je slušný,nejede v pražské ani ostravské klice.Proto ho tam Topol po sobě nechtěl.No a Topol pobere prebendy jako Gros a bude mu líp než ted.
26. 03. 2010 | 04:54

jarda napsal(a):

Topolánkův odchod-neodchod mi připomíná horákyni z pohádky O chytré horákyni. Pamatujete? Ani oblečená, ani nahá, ani pěšky, ani na voze... Ovšem v případě Topolánka jen horákyni, nikoliv chytrou. Jesliže předsedou pravicové strany, která si dělá ambice na vítězství ve volbách (já si dělám ambice na ředitele zeměkoule a víte jaká je pravděpodobnost, že se jím stanu?), je člověk, který i dle svých soukmenovců rychleji mluví, než myslí, pak jen děkuji bohu, byť přesvědčením ateista, že nejsem pravičák. Ono, když né ODS, koho chudáci pravičáci mají volit? Dceřinné strany ODS, jako je Johnova ekvipa Věci veřejné, Kalouskova TOP09 (záměrně neuvádím knížetova, neboť kdo ví, zda ten se voleb vůbec dožije) či co ještě mají chudáci na výběr?
26. 03. 2010 | 05:07

kormoran napsal(a):

Ano soudruhum nevysel tah srovnavani fasisty s Topolankem , tak to otaci na byvaleho sveho capa Jakese. No pockejte! Milous si vas vyhleda po 'kvetnu'))))Vlastne on o vas vi a dostanete pochvalu!
Soudruzi neni to prdel , neco spolecnosti krome rudych zvastu davat co?))))
Vlku ! Trava se huuuliiii!!!)))
26. 03. 2010 | 05:09

tomas napsal(a):

ale kormorane, to, ze topolanek mluvi jako jakes je jen a jen jeho problem, a mt ma opravdu velke stesti, ze se , na rozdil od jakese, jeho opravdu vyzivneho materialu nikdo nechopil a neokomentoval ho ve stylu Cerveny hradek
26. 03. 2010 | 05:25

S.Š. napsal(a):

p. vlk : Včera ráno, 25.3.2010, byl publikován na virtually.cz tento můj text, kopíruji, líbit se Vám nebude.

Titulek : Taková krásná příležitost ! Že by se „to“ nakonec přece jen povedlo ?

Co zaručeně Mirek Topolánek řekl (či neřekl) pro časopis LUI, bylo dostatečně rozebráno, nesestříhané video shlédnuto. Pravda, ještě v pondělí, a dokonce i v úterý, se objevilo několik autorů zvučných jmen, kteří tvrdí pravý opak toho, co skutečně vysloveno bylo (kupř. Jiří Pehe /blog/, Jan Štern /blog/, Jan Keller /Právo/, ale i někteří další). Pokusme se prozměnu podívat na to, proč se – možná - stalo to, čeho jsme byli v uplynulých dnech svědky.

Dne 19. března t.r. vyhlásila agentura Factum Invenio výsledky předvolebního šetření. A nastojte, spojené síly levice by podle ní získaly ve volbách do PS pěkných 98 mandátů ! I jiné průzkumy veřejného mínění ovšem říkají, že volební preference ČSSD oscilují kolem 27 procent, jinými slovy, žádné “blyštivé vítězství, které by zazářilo na nebi jak nejjasnější hvězda”, se vůbec nerýsuje. Protože Jiří Paroubek bere průzkumy veřejného mínění vážně, již dva dny poté (v neděli) vyjádřil v televizní seanci s Vojtěchem Filipem ne tak úplně neoprávněnou obavu, že ČSSD sice vyhraje volby, nebude ale schopna sestavit parlamentní většinu (to vzhledem ke stoupajícím preferencím nových stran). "To tady vytvoří trochu jinou situaci a jestli, upřímně, levice včetně komunistů nebude mít většinu, tak vznikne Topolánkova vláda, to je zřejmé. I z pozice, že by Topolánek měl třeba osmnáct, dvacet procent hlasů, může s těmi středo-pravými subjekty vytvořit vládu, a to pak jaksi se už nemáme o čem bavit," řekl. Ó, jaké horko jej muselo při takové představě polít ! To je tedy vážně k vzteku ! Vždyť přece obětavou předvolební kampaň vede již od 4. června 2006, a takový se rýsuje volební výsledek ?

I s nepříjemnou variantou je třeba dál politicky pracovat, to dá rozum, a tak v úterý sociální demokracie definovala své politické soupeře pro květnové volby : jsou jimi ODS, TOP09, Věci veřejné a Zemanovci. Vlastně všichni, protože KDU-ČSL a Zelení se ve většině průzkumů pohybují lehce pod pětiprocentní hranicí. Všichni, kromě nereformovaných a nereformovatelných komunistů ...

Bohuslav Sobotka pak rozpracoval šéfem nastavenou výchozí situací následovně : ODS podle něj dospěla k závěru, že nedokáže ČSSD porazit v přímém politickém souboji, proto se soustřeďuje na "mafiánskou organizaci takzvaných nových politických stran", jako jsou Věci veřejné nebo Zemanovci. Z této situace, předl ochotný kolovrátek, vyplývá, že pokud sociální demokracie nezvítězí s dostatečným náskokem, pak Topolánek, Kalousek a šéf Věcí veřejných Radek John vytvoří bez ohledu na vítěze voleb pravicovou vládu.

pokr.
26. 03. 2010 | 05:31

S.Š. napsal(a):

pokr.

Leckterého škarohlída tak může snadno napadnout, že Topolánka bylo třeba za každou cenu likvidovat. S ním by totiž – a to řekl velmi nahlas - v e l k á k o a l i c e , která se m ů ž e za jistých okolností stát jedinou záchranou Jiřího Paroubka, skutečně nešla, zatímco zastánců této formy vládnutí (rozuměj zejm. uhájení alespoň některých pozic) je v ODS jistě nemalé množství; nelze pominout, že jsou to často lidé, označovaní jako "klausovci". "Nastartovaná" paní Němcová, která by byla ochotná (už zas !) "to" vzít, jinými slovy "obětovat se", či "zkormoucený" Pavel Bém, skýtají celkem záruku, že se chroničtí podezřívavci nemusí nijak dramaticky mýlit, znají totiž dávno své pappenheimské. Koneckonců, pan president tentokrát nakopl Topolánka docela maloučko, a jak řekl, “něco se MUSÍ stát“ (kdyby se snad někdo chtěl domnívat, že jde o nějaká návodná slovíčka, tak to se opravdu, ale opravdu velmi mýlí !). A co Přemysl Sobotka ? Ten “v ODS” s “nikým nic nekonzultoval” a chce “všechny ujistit”, že “své kroky nekonzultoval” ani “se sociální demokracií, i když je velmi populisticky využili”. Ano, nic takového se prokázat skutečně nedá. Zatím.

Na konec patří už jen drobná zpráva : V závěru loňského roku nastínil, napůl v žertu, reportérce HN jeden z poměrně vlivných členů ODS pozoruhodný scénář : Asi tak dva měsíce před volbami by mohlo dojít k pokusu odvolat Mirka Topolánka (Jan Kubita, HN, 22.3.2010).

Mohlo by … kdyby se naskytla příležitost. Ta přišla, a ne lecjaká. A vůbec není vyloučeno, že se snad přece jen podaří vysoce “loajálním” spolustraníkům svého předsedu tentokrát poslat – osm týdnů před volbami - do politické penze (milí členové ODS, kolikátý že už je to v pořadí pokus ?). Po “důchodu” se svým předsedou ale posílají také sami sebe, totiž svou důvěryhodnost, a spolu s tím i ODS a možnost sestavit pravo-středovou vládu. Myslet si opak je iluze, a nemůže být pochyb, že by to hlavní aktéři této dobře zorganizované pseudoaféry nevěděli. Jen se zas – pokolikáté už – protkávají společné zájmy hrstky osob. Ty zájmy, které z dobrých důvodů nikdo z nich veřejně deklarovat nechce … a ani nemůže.
-----
V příloze byly uvedeny volební preference SC&C a STEM pro ČT v jednotlivých krajích, jak byly prezentovány v OMV - Speciál.

Můj komentář k událostem včerejšího večera pak naleznete tamtéž pod dnešním textem Jany Dědečkové.
26. 03. 2010 | 05:31

tomas napsal(a):

to s.š. , to, co topoanek rekl ve svem jakesovskem projevu, nevi zrejme ani on sam, odkazuji vas na svuj predchoyi kviz a mohu vam prodat jeste jeden"

MT No mě tohleto tak jako neruší, ale spíš je to, spíš je to prostě... Přestože já nejsem křtěnej a nejsem katolík a tak dál, tak někde je hluboce uložená tahleta... jakože rodina je tatínek, maminka a děti a že ta křesťanská rodina prostě není, a proto to vzniklo, přece, křesťanství vlastně šlo proti mnohoženství a šlo proti těm, řekl bych téměř pohanským zvykům. A někde to tam uložený je a já se s tím nedokážu přesně srovnat.

Mt si mysli, ze
a, krestanska rodina existuje
b, krestanska rodina neexistuje
c,krestanska rodina je maminka, tatinek a deti
d, MT si nemysli nic, ale ma to hluboce ulozeno
26. 03. 2010 | 05:39

Ládik napsal(a):

Jisté je jen to, že Mirek si naběhl na připravené vidle a v ODS nastává doba normalizace.
26. 03. 2010 | 06:10

Béda napsal(a):

S.Š.,

ještě řekněte, že konspirátoři donutili Mirka plácat ty nesmysly pro gay časopis Lui, resp. že to za něj namluvil sám Paroubek.

Mimochodem, víte něco o tom, že projekt TOP pochází již z r. (tuším) 2003 a že na jeho začátku prý stál krom Kalouska, sponzora Bakaly, maskota Schwarzenberga i Mirek Topolánek a motal se kolem i polibek Havel?
(viz europortál)

Slyšela jste něco o besídce Topolánka se Schwarzenbergem a mstivým medvědem z Vysočiny, všeobjímajícím "sociálním demokratem" Zemanem (vedeného svou všudypřítomnou šedou eminencí STBákem Šloufem), který zanechal ČSSD ve skříni připraveného kostlivce Altnera?

Nakonec malinko k Nečasovy. Ten v každém případě vnáší do hry ODS prvek kultivovanosti a rozhodně to pro nabubřelého intrikána a papaláše Paroubka nebude soupeř kohoutí váhy jako byl Topolánek. Pro Paroubka hraje před volbama pouze nejednotnost a bratrovražednost, která nyní zavládne v ODS. Po volbách ovšem dojde zajisté ke konsolidaci ODS (již bez Topolánka ve vedení) a strana tunelářů a privatizérů vypluje v oprášeném slušnějším hávu vstříc další budoucnosti.
26. 03. 2010 | 06:10

Béda napsal(a):

oprava: Nečasovi...
26. 03. 2010 | 06:31

Ládik napsal(a):

Jestliže se do čela ODS dostane B. z Horní Dolní, bude opět sranda.
26. 03. 2010 | 06:35

Karel (taky) napsal(a):

Realtoltek: Dejte si vrátit školné ze základky, prosím. Váš návrh je naprostý matematický nesmysl.
26. 03. 2010 | 06:36

Béda napsal(a):

Ládík,

B. z Hirní Dolní, to je Bém, Bendl anebo Benda?
26. 03. 2010 | 06:39

Béda napsal(a):

Ještě k Petru Nečasovi. V r. 1995 - 96 pracoval na MO. Jestliže chce jeho politická konkurence hledat potenciální slabiny příštího šéfa ODS, měla by začít právě tam.
26. 03. 2010 | 06:57

karelhá napsal(a):

Pavla
Nečas se mi jeví jako chytrý a slušný chlap
říkáte. Je zřejmé, že drobné nedostatky, jako je aktivní podíl na porušování ústavního pořádku, vám u politika nevadí. Přitom by stačilo tak málo...místo víry třeba zasurfovat na youtube..
26. 03. 2010 | 06:58

Petr z Tábora napsal(a):

I z toho jak v ČSSD znervózněli je vidět, že ODS vybrala dobře.Příspěvek oranžového pana Pehe do toho zapadá.Teď ještě, aby se pan Nečas zbavil pánů Topolánka a Langra co nejdříve.On sám je solidním politikem, není to kategorie jako Topolánek, Paroubek, Ráth,Zaorálek, Bursík apod. Hodnotím kladně, že pan Nečas v roce 1997 z rodinných důvodů odmítl funkci ministra. Tehdy byl o 13let mladší a je dobře, že si umí nastavit priority a není kariérista.
Nyní se zlepšily šance, že ČSSD+KSČM nezískají nadpoloviční většinu poslanců a že se pan Paroubek nestane prezidentem.
26. 03. 2010 | 06:59

Jeník napsal(a):

Včerejší den by měl být slaven jako významný den ČR - protože začalo odcházení toho nejhoršího, co politická scéna splodila.

Měl ale jednu velkou pravdu - že by měli odejít i další, ne on sám : mafián velké Ičko, křivák a slizoun Nečas, křivoústý Tluchoř, křivák Gandalovič, zlá stařenka Němcová, nedouk Bendl, loupežník Bém,pojídač soplů Zahradil,laborant Julínek, prostě ta sestava a spolčení veškerého zla u nás.

Popřejme jim brzký konec a odchod mezi Sládky a stejné ne nezločinně se chovající lidi.
26. 03. 2010 | 07:25

Vico napsal(a):

Tomas 5:39:26: Nechám se poddat. Fakt nevím, co Topolánek myslel. Tady by leda pomohl jeho komorní vykladač nick Monroe viz blog pod p.Žákem.

S Š : Nemohu sice soupeřit s vašimi analytickými schopnostmi, ale zkuste mi nějak vysvětlit, jaké síly vedli MT k nutkavé potřebě dva měsíce před volbami udělat fotoseriál v gay časopise LUI/Jedno vysvětlení - po aféře z Berlusconiho vily se zdvihly ODS volební preference/. Proč souhlasil, aby byla po celou dobu puštěná kamera a proč poté pronesl svůj slavný Projev z Červeného Hrádku II. Proč zcela neznámým lidem prozradil, kam chodil šukat s Talmanovou o moudrech viz Tomas shora nemluvě.
26. 03. 2010 | 07:30

David napsal(a):

Také si myslím, že ODS i po nástupu Petra Nečase zůstane hluboce rozštěpená a že sporům v ODS nebude konec a krize v ODS hned tak neskončí.

Na druhou stranu si myslím, že korytáři v ODS nejsou vůbec žádní hlupáci a dokáží do voleb složit zbraně a vnitřně se semknout. Tuto metodu použili již v minulosti a osvědčila se.

Na nás, na voličích, je abychom této falešné hře opět nenalítli.

Podstatné je to, že na politice ODS se vůbec nic nezmění, a na to nelze zapomínat !!!

Nelze se nechat ukolébávat tím, že ČSSD má o 15% vyšší preference než ODS.

Vždy se k preferencím ODS musí připočítat preference TOP 09. (Možná i Strany práv občanů Miloše Zemana – pomsta bude sladká, že?)

Top 09, to je velmi důmyslně promyšlená akce, jak nepřijít o pravicové voliče. Naprosto nedůvěryhodná ODS je sice ztratí, ale TOP 09 je po volbách zase přinese zpět do ODS.

Pan Schwarzenberg mne definitivně zklamal, protože propůjčil svoji dobrou pověst tomto evidentnímu podvodu na voličích.

ODS je naprosto nedůvěryhodná - zdiskreditovala slušnou pravicovou politiku na mnoho let dopředu, proto je potřeba ODS nahradit úplně novými pravicovými stranami.

Pokud se ODS podaří vyhrát volby, tak s podporou TOP 09 dokončí svůj záměr, a to udělat z našeho státu ohlodanou kost, kdy majetek státu a některé dlouhodobé služby pro stát definitivně zprivatizují do rukou svých lidí, a tak budou jako pijavice vysávat náš rozpočet na mnoho dalších let.

Nezapomínejme na to, co už nám předvedl Julínek a spol. !!!

Patrně nás čeká velká povolební katastrofa !

Podle mého laického názoru ODS zvolila naprosto nejlepší volební strategii ze všech stran, a to zejména po psychologické stránce, jak nakonec zase zmanipulovat a obelhat voliče.

Pro ty, kteří to ještě nepochopili - Kdo volí TOP 09 nevolí změnu, ale volí znovu starou, prohnilou a zkorumpovanou ODS.

Když se ODS a TOP 09 opět dostanou k moci, tak nám definitivně zakroutí krkem.

ČSSD, i když patrně bude číselným vítězem voleb, neutvoří ani menšinovou vládu, protože nebude schopna splnit pro ni nepřijatelný požadavek KSČM, a to zrušit bohumínské usnesení.

Také není vyloučena velká koalice ODS a ČSSD. To by byl už konec demokracie – změna ústavy a volebního zákona tak, aby tady zbyly jen tyto dvě strany. Propojení těchto dvou mafiánských klanů, to by bylo to vůbec nejhorší možné řešení.

Je třeba ZPŘETRHAT ty jejich prokorupční svazky.

Proto znovu a neustále opakuji.

Teď máme jedinečnou šanci, jak udělat ZMĚNU.

Nevěřme těm, kteří nás už jednou obelhali.

Udělají to zcela jistě znovu !!!

Ani jeden hlas pro ODS ani jeden hlas pro ČSSD !!!

Dejme šanci úplně novým lidem.

Volme neparlamentní strany, protože kapři si sami rybník nevypustí.

Volme skutečnou změnu a hlavně už na nic nečekejme.

Jakákoliv alternativa by měla být pro nás přijatelnější než současní korytáři ve Sněmovně.
26. 03. 2010 | 07:32

Student napsal(a):

ODS udělala krok správným směrem. ČSSD by si z ní měla vzít příklad.
26. 03. 2010 | 07:42

george napsal(a):

Veřejnoprávní televize udělala z hloupých, a nikoho neurážejích keců Topolánka seriál a včera už celý den viditelně vařila z vody. Nakonec se podařilo Topolánka dostat, jako by šlo o konec světa. Největší srandu jsem měl včera večer z toho, jak se redaktor snažil z Nečase dostat něco, o čem by mohli zase další týden na obrazovce kecat. Jenže Nečas je jiná třída, diplomat, chytrý politik a na nic mu nenaletěl. A hned se ozval se svou špínou na něj hlásná trouba Paroubka Zaorálek ve snaze ho spojit s nějakými minulými aférami. Ten, který byl pravou rukou Grosse. Zesměšňující bilbordy po celé zemi s Topolánkem jsou k ničemu, tak se budou muset zaměřit NE NA PROGRAM, ale na špínu dalších (Langr). Vždyť se to těm jejich voličům tak krásně poslouchá.
26. 03. 2010 | 07:49

yara ze země krys napsal(a):

hoven:
ODS nemá šanci vyhrát volby ani náhodou. Už toho podělali příliž!
A pokud tam ve vedení zůstávají lidé jako Langer, Bendl a spol.
mohou jít tak k Vám domů ... do hoven. Je třeba volit změnu, neparlamentní strany, já volím VV už proto, že po nich ODS a ČSSD vystartovali.
26. 03. 2010 | 07:54

yara ze země krys napsal(a):

Omluva za prav.chybu!
26. 03. 2010 | 07:55

bob napsal(a):

to george
když žádnej program nemaj:-)
maj jenom vizi, jak to nude v roce 2020
26. 03. 2010 | 07:59

yara ze země krys napsal(a):

Vlkovi:
Myslím, že srovnání Nečase a Husáka není dobré. Husák byl na rozdíl od Nečase velmi vzdělaný člověk (měl dost času na studium ve vězení) ale byl to zřejmě naivní rošťák. Komunističtí bratři ho zavřeli a on pořád zůstával věrný myšlence socialismu. Kdyby mě komouši na pár let zavřeli tak je budu přeci nenávidět nebo vstoupím mezi ně jen za účelem, že jim ten systém rozložím zevnitř.
Pamatuji si na jeho projevy po r.1968, to bylo mistrovské lavírování a jakoby s dikcí nového myšlení a přitom připravoval tvrdou odplatu Dubčekovcům. Je mu ale tak trochu ke cti, že nesáhnul k masívnímu zavírání lidí do vězení, ale "pouze" je odstavil od moci a vlivu!
26. 03. 2010 | 08:07

stále rebel napsal(a):

„Je to jen křečovitá hra na změnu, nikoliv změna sama. Špatní herci ve straně zůstali a odešel jen klaun, komentoval v noci na pátek pro agenturu Mediafax odstoupení lídra ODS Mirka Topolánka šéf ČSSD Jiří Paroubek.
"V celé ODS zůstali ti samí lidé, kteří jsou zodpovědní za výsledky i obsah politiky Topolánkovy vlády, tedy za politickou korupci, justiční mafii a asociální politiku," řekl Paroubek.“
26. 03. 2010 | 08:11

nemesis napsal(a):

Sláva! Vrcholný politik se přiznal a šel s pravdou ven.Tak nám to ten Topolánek vysvětlil. V neformálním rozhovoru pro časopis gayů si na vlastní otázku: „Co je to obyčejný Čech?“ sám odpověděl: „knedlo-vepřo-zelo. Všechny zavřít a nakopat do prdele.“ (Slyšel jsem na vlastní uši v autentickém záznamu).

Konečně je tedy jasno, jakým světonázorem se tento dobrotivý vůdce řídil, když nakládal svůj pověstný batoh. Když jej vysypal, každému, jenom trochu pozornému občanovi, který si nenechává vymílat mozek centrální mediální propagandou muselo být jasné, jaké cíle sleduje. Ostatně to vyplývá z předchozích stránek, kde jsem poskytl rozbor těchto „záchranných“ zásahů do veřejných financí.

Tehdy však ještě obhajoval obsah svého batohu nutností šetřit, zejména na těch nejchudších, protože bychom bez jeho záchranného batohu spadli do státního bankrotu.

Nyní se uvolnil a v záchvatu pravdomluvnosti přiznal účel své „reformy veřejných financí“. Že je tato „reforma“ šitá pouze pro neobyčejné Čechy a ty „obyčejné“ je nutno pozavírat a nakopat do pr…

Vytrysklo to z něho jako pramen čisté vody. Lze říci, že národu nalil čistého vína.

Díky, pane Topolánku. Jasnější definici pravicové politiky si Češi snad ani nemohou přát.

Jan Sladký
26. 03. 2010 | 08:14

jarpor napsal(a):

Takže si to stručně shrňme, pane Pehe :

Pokud by se v ODS nic nezměnilo... bylo by to špatně... viz Vaše minulé blogy... a asi by platilo Vaše :
"Tento vývoj v sobě ovšem skrývá pro ODS mnohá rizika."

V ODS se "něco děje", takže :
"Tento vývoj v sobě ovšem skrývá pro ODS mnohá rizika."

Tedy stát na "pravé" noze - špatně, stát na levé - taky špatně...
Mohu pogratulovat ke skvělým závěrům ?

Jen si kladu otázku, proč ta Vaše "starostlivost" o osud ODS, jež evidentně není Vašim "šálkem kávy".
Masáž lidí, že vše je špatné ?
Politologické bádání ?
Švejkovské "Ho...o, ho...o", aby se zapojil do rozhovoru ?

No, ať si každý udělá svůj názor sám...

Hezký den
26. 03. 2010 | 08:15

irinek napsal(a):

Jaká je úroveň myšlení šéfů ODS,je zřejmé z toho,co pronesl (za přítomnosti Nečase) geroj Topolánek:"..nedopustíme,aby Paroubek a komunisti vrátili tuto zemi před rok 89". Jejich programem je totiž pouze nekonečné strašení pomaleji myslícího lidu.
26. 03. 2010 | 08:19

zvenku napsal(a):

Zvolení p. Topolánka do čela ODS, jeho působení v postech předsedy ODS a vlády ČR, jakož ovšem i jeho nekonečně odkládaný odchod z předních postů... to vše jsou pouze příznaky stavu ODS a české politiky vůbec. Skutečnou změnu uvnitř ODS a na české politické scéně nelze očekávat bez hlubokých a zásadních reforem obou hlavních politických stran ČR. Bez těchto reforem můžeme s jistoto předpokládat je to, že "vstanou noví Topolánkové"...
26. 03. 2010 | 08:21

neo napsal(a):

Klid Pehe, vy je volit nebudete a sám jste mimo...nikdo Vás tam nechce
26. 03. 2010 | 08:22

george napsal(a):

BOBE, nějak mě uniká smysl tvé reakce, kdo nemá podle tebe program. Špatně čteš, mluvím o tom, že místo programu a nesplnitelných slibů socialisti jen útočí na soupeře, kdo z nich je větší zloděj a tunelář, aniž by mrkli do svých řad. Nejsou o nic lepší.
26. 03. 2010 | 08:26

Karel napsal(a):

Pane Pehe, me se zase zda, ze (a ted si odmyslete od me volebni preference) jste velmi zamindrakovany clovek. Plyne mi z Vas, ze v sobe nosite jakousi tezkou frustraci nebo osobni nedostatky. Vas prispevek je veskrze zaujaty, myslim, ze kazdy ctenar to citi, nekdo mene nekdo vice. Svuj hlas dam zrejme KDU, takze me muze byt jedno jestli hanite ODS s prispechanym komentarem rychle si do nich kopnout (aby jste byl ten prvni obdivovany).
Pokud jste nekdy chtel byt opravdu fer, tak by jste mel tez psat o tom co zpusobilo tuto "hroznou" aferu: jeden, Vam trochu podobny kasparek, co chtel rychle zpenezit nebo se ukazat s medialni bombou a tak uverejnil slova z de facto soukromi p. Topolanka. Jak by Vam bylo, kdyby vsechno co reknete treba v soukromi nebo na party bylo pak propirano tiskem?
Z clanku je vice nez patrno, ze volebni uspech ODS neprejete - jste opravdu nezaujaty a objektivni nebo si na to stale jen hrajete?
Nazor at si kazdy udela sam.
26. 03. 2010 | 08:26

StandaT napsal(a):

Osobně si myslím, že Nečas na Paroubka nemá. To by ODS musela nasadit úplně jinou figuru. Buď podle pravidla oheň proti ohni a najít srovnatelného grázla, ale toho jediného srovnatelného si Paroubek již stáhl k sobě a ten mu kryje záda ze středočeského hejtmanství. Nebo nasadit typologicky zcela opačnou figuru, t.j. vzdělaného, noblesního, s humorem a nadhledem, nepachtícího se za každou přiblblou výhodičkou, kterému stačí stvrdit dohodu rukoudáním... ale toho jim vyfouk zase Kalousek. Nicméně věřím Nečas bude důstojným soupeřem a já mu přeji úspěch.
26. 03. 2010 | 08:35

fees on napsal(a):

Provokatér Pehe. Typický Čech, kope do mrtvoly...Zařazuje se tak po bok krvežíznivých novinářů, kterým tyto změny před parlamentními volbami nestačí. To se má zabít,nebo co? p. Topolánek udělal už maximum možného.
26. 03. 2010 | 08:38

slavwin napsal(a):

Kdo je větší zloděj a tunelář, to že socanům stačí čekat koho odhalí čím dál méně kupované noviny na něco odpovídá. Vyčítat nějaký masochismus je kravina.
26. 03. 2010 | 08:42

David napsal(a):

Neviditelný pes :

Ďábelsky rafinovaná předvolební kampaň ODS

26. března 2010

Rozvrat? Politické diletantství? Co vás nemá. Jsme svědky zahájení ofenzívy, která vstoupí do politologie jako Topolánkova finta. To, že předseda strany plácá pitomosti a strhne na sebe lavinu nelibosti, to je tak hloupé, že v tom musí být ďábelsky chytrý záměr: tohle by přece neudělal ani kretén.

V době neoviktoriánského pokrytectví, kdy se politická korektnost ujala vlády a dusí svobodný diskurs na všech stranách, je to odvážný tah, zašťourat do homosexuálů a Židů a katolíků, ještě na cikány se nedostalo, ale to snad Topolánek napraví, na to asi zapomněl, to mu Dalík nenapsal na TO DO LIST. Nastala vřava, vedení je v rozkladu, předseda zpochybněn, nástupce žádný, Nečase nikdo nechce, Bém s Vodrážkou tradičně bezcharakterní, to vše následovalo, takže...
Volič sympatizující s ODS, volící za všech okolností, půjde volit ODS i teď.
Volič sympatizující, leč k volbám nechodící, si řekne: došlo na nejhorší, v zastupitelské demokracii je třeba v kritické chvíli každého hlasu, jdeme k volbám.

A voliči Hnutí za obnovu gulášového socialismu?
Ti si řeknou: Mámo, ta pravice je tak jako tak v p... , dáme si vepřo knedlo, on teď Jirka přijde a nakope je do p..., všechny ty buzeranty a židy a černoprdeláče. K volbám nepudeme, to je zbytečný, sáhni do ledničky a podej mi další pivčo.

No a volby ODS vyhraje. Jen aby to nebylo 99 procent, to by bylo trapné...

Tak zafunguje Topolánkova finta. Teď jde o to neztratit nervy a vydržet takhle blbnout až do voleb.
Aston

--------------

Souhlasím s Astonem.

Takže, nenechme se oblbnout.

Vláda ODS s TOP 09, to by byla katastrofa.
26. 03. 2010 | 08:45

yara ze země krys napsal(a):

Myslím, že za neustále klesající úroveň ODS může také sám otec zakladatel V.Klaus. On za sebe pustil do vedení "prázdného a falešného Topola", který se postupně obklopil suitou pochlebovačů a lidí co jim jde jen o moc a peníze. V.Klaus nepřipravil za sebe důstojného nástupce. Možná že ani nikdo takový nebyl. Citelně tam chybí výrazná inteligentní, moudrá osobnost, která má charisma a schopnost oslovit a získat si lidi nejen z vlastní strany ale i veřejnost. Politika je umění především kompromisu a dohod. Chybí tam rovněž špičkoví ekonomové, kteří by mohli zastavit nesmyslné amatérské pokusy jako byla např. rovná daň. Nikdo nebral v potaz, že když prakticky většina vyspělých zemí má progresívní zdanění, tak to asi nebude samo sebou. Převádění nemocnic na akciovky už byl záměrně připravený podvodný systém pro vykrádání a tunelování přes akciovky s listinnou formou akcií na majitele! Zkrátka vedení ODS jsou dnes jen průměrní lidičky, kteří nejsou schopní sebereflexe a něco podstatného změnit. Musí dojít k propadu preferencí a obnově prakticky celého vedení, jinak sbohem slavná ODS !
26. 03. 2010 | 08:45

neo napsal(a):

Davídku,

Vláda ODS, TOP a VV by byla nejlepší možná.
26. 03. 2010 | 08:48

veverka napsal(a):

David

Bohužel to vidím taky tak,TOP 09 a VV jsou šikovně nastrčená béčka ods.Mají za úkol tvářit se nově,morálně,čistě,nezkorumpovaně aby nablblí pravičáci měli nějakou pravicovou "změnu".Jejich volbou ovšem volí zase jen a pouze ODS a duo Topolánek Kalousek bude moci škodit dál.
26. 03. 2010 | 08:59

Rumcajs napsal(a):

Nechává mě to v klidu.Neumím si představit voliče ODS, který by přeběhl k současné ČSSD či komunistům. Tudíž se bude jednat o přesun k VV nebo TOP 09.

Takováto pravice má dostatečný potenciál na to, aby zabránila zmasakrování veřejných financí a skončila s projídáním budoucnosti.
26. 03. 2010 | 08:59

Petr z Tábora napsal(a):

to David:
Je logické, že k sobě tíhnou strany s podobným programem.Takže proč o tom vymýšlet spiklenecké teorie. Obdobně jako když pan Topolánek mluví o návratu před rok 1948 při vítězství levice.
Nejsem volič ODS, ale oproti Vám vidím největší nebezpečí ve vítězství koalice ČSSD+KSČM, která je v poslanecké sněmovně jasně viditelná. Je to dané tím, že fandím středu a Vy s "Astonem" zřejmě levici.
Přeji nám oběma příjemný den.
26. 03. 2010 | 09:03

slavwin napsal(a):

Nenechme se rozeštvát, to teď bude jejich naděje. Problémy se nevyřeší vyhladověním určitých skupin. Když má někdo touhu se oblbnout (alkohol, drogy)tak mu v tom nelze zabránit, že ho odstřihnu od peněz, bude hledat jiný způsob, práce to nebude, tady musí pomoci politici aby ta práce byla jediná dostupná alternativa. Je třeba žádat systémová řešení od pravých i levých. Špek v podobě rozeštvávání odmítnout. Mezi rozeštvanými se celkem dobře korumpuje, mezi zkoalovanými asi nejlíp. Budou jako vždy se snažit rozeštvat, pak stejně budou dělat jak to půjde a využívat výhod, které si odhlasovali a v přítmi něco i přikrást.
26. 03. 2010 | 09:08

slavwin napsal(a):

Nenechme se rozeštvát, to teď bude jejich naděje. Problémy se nevyřeší vyhladověním určitých skupin. Když má někdo touhu se oblbnout (alkohol, drogy)tak mu v tom nelze zabránit, že ho odstřihnu od peněz, bude hledat jiný způsob, práce to nebude, tady musí pomoci politici aby ta práce byla jediná dostupná alternativa. Je třeba žádat systémová řešení od pravých i levých. Špek v podobě rozeštvávání odmítnout. Mezi rozeštvanými se celkem dobře korumpuje, mezi zkoalovanými asi nejlíp. Budou jako vždy se snažit rozeštvat, pak stejně budou dělat jak to půjde a využívat výhod, které si odhlasovali a v přítmi něco i přikrást.
26. 03. 2010 | 09:09

bob napsal(a):

to george
...tak se budou muset zaměřit NE NA PROGRAM, ale na špínu dalších (Langr)- reagoval jsem na tuhle větu

to že jsou ČSSD stejní šupáci samozřejmě potvrzuju:-)
26. 03. 2010 | 09:15

Lukáš Moravec napsal(a):

Pan Pehe opět utrousil svou NEZÁVISLOU slinu. Ještě je škoda že tam tentokrát nezmínil toho tolik mu ležícimu v žaludku - Václava Klause. Na to, že tu pan Pehe napíše článek tohoto ražení, jsem si klidně mohl vsadit :D. Kurz by byl velice nízký...
26. 03. 2010 | 09:15

SuP napsal(a):

StandaT -
S tím hodnocením Petra Nečase souhlasím. Mohl by to být člověk, který díky své "neprůbojnosti" dokáže ignorovat veškeré nesmyslné socansko-volební nehoráznosti a tím je nadále tiše vytáčet. Doufám, že se mu podaří konečně prezentovat témata volebního programu, který sice nemůže v nikom vyvolávat iluze pohodlného života za cizí, ale osloví normální lidi, kteří vědí, jak na tom jsme. My jsme takovým povahám říkali "tichá hrůza" a zůstává faktem, že v životě dokázali prosadit bez konfliktu víc neř kdejaký řvoun. Uvidíme.
26. 03. 2010 | 09:19

slavwin napsal(a):

KSČM je bez euroasiatského vlivu levicová protievropská strana, její nebezpečí spočívá hlavně, že může být euroasiaty zneužita. V tomto je její přirozený spojenec ODS a pápa Klaus. ČSSD asi sotva, tady ta levicová rivalita by z nich udělala renegáty, jako byl Kautský. Nevěřte odesáckým blbostem, že socani všechno rozdají, možná nějaké nekalé kšefty omezí, jak to udělali z nemocnicemi a trochu těm nenažrancům uberou.
26. 03. 2010 | 09:21

větro napsal(a):

Topolánka nezlikvidoválo u voliču to co prones někde v gej klubu ,to nebylo nic hrozného a voliče to celkem nezajímá ,ale Topolánek se zlikvidovál S Čunkem ,Volfem ,vyznamenáni MaŠinu , rader ,atd. atd. Volič není blbec .
26. 03. 2010 | 09:21

Béda napsal(a):

Petr z Tábora,

tradiční strašení Topolánka namísto řešení, tedy plácání o tom, že spojenectví ČSSD s KSČM nás dostane před rok 1989, jsou plané fantazie. Na to mu může skočit pouze nepřemýšlející skalní anebo hodně velký naivka.

1) tzv. reálný socialismus ve světě mezičasem jako praxe (pokud promineme skanzeny Kuba a KLDR) úplně vyhnil. To znamená, že návrat do něj v době, kdy jsme členy EU a NATO je naprostou utopií. Nejenom z hlediska politického (neexistuje komunistická velmoc ve smylu SSSR o kterou by se takové zřízení v ČR mohlo opřít) ale i kvůli četným ekonomickým vazbám, které by po jejich logickém přerušení a úprku nadnárodního kapitálu znamenaly pro takovouto izolovanou ČR okamžitou ekonomickou sebevraždu.

2) ČSSD by nikdy k tomuto modelu nepřistoupila - Paroubek je možná nabubřelý papaláš, ale není to s prominutím idiot. ČSSD žádnou diktaturu proletariátu a vedoucí úlohu KSČ, ani věčné spojenectví s jedinou velmocí pokud vím v plánu nemá. A nechce spáchat politickou sebevraždu. Myslím, že dokonce ani komunisté nic takového nemají v plánu. Jejich vstup do koaliční vlády a nutnost kompromisů by tuto stranu musel nutně u jejího elektorátu poškodit.
26. 03. 2010 | 09:21

slavwin napsal(a):

KSČM je bez euroasiatského vlivu levicová protievropská strana, její nebezpečí spočívá hlavně, že může být euroasiaty zneužita. V tomto je její přirozený spojenec ODS a pápa Klaus. ČSSD asi sotva, tady ta levicová rivalita by z nich udělala renegáty, jako byl Kautský. Nevěřte odesáckým blbostem, že socani všechno rozdají, možná nějaké nekalé kšefty omezí, jak to udělali z nemocnicemi a trochu těm nenažrancům uberou.
26. 03. 2010 | 09:24

hoven napsal(a):

jaké krásné ráno, oranžoví komouši kvičí jako pominutí. ))))))))))))
26. 03. 2010 | 09:25

SuP napsal(a):

Petr z Tábora -
Aston levici nefandí ani náhodou. Je jenom už pořádně nasranej, ale kdo není? Vždyť i taková veverka se tu prezentuje, jako by jí někdo zase šlapal v bábovičkách. A už to měli skoro jisté - "porazíme imperialisté".
26. 03. 2010 | 09:25

tomas napsal(a):

to bob, ano, problem je, ze sice napul odesel
mirek jakes topoalnek, ale na kandidatkach zustava ivan tecko nebo pavel odvolavam, co jsem odvolal a slibuji, co jsem slibil janousek bem, coz tedy necase stavi pred rebusem, ktery by nevyresil ani ten genialni rusky matematik, kam a co s nimi. kdyz milous jakes mudroval na cervenem hradku, tak to byl priznak bliziciho se konce, kdyz si vzal slovo v gay casopise mirek topolanek, tak ta choroba vyhrezla podobne, jak muze mit strana udajne schopnych a premyslivych lidi v cele takoveho jakese. jaktoze neni schopna vygenerovat nekoho lepsiho, kdyz tam ty lidi prokazatelne ma. slovy vaclava klause, neco se stalo a nejde to odestat ..to zni jako z akta x.
26. 03. 2010 | 09:26

tomas napsal(a):

pardon ivan icko, tecko ..kde je vlastne tecko?
26. 03. 2010 | 09:27

čten napsal(a):

to pehe: Havel vám umírá. Připravte si nekrolog. Nekopejte do někoho, který na vás s..e. Brzy si kontrola posvítí na univerzitu ve Školské ulici.
26. 03. 2010 | 09:30

yara ze země krys napsal(a):

Veverko, hlodavče, jestli jsou VV nastrčená béčka ODS, tak v tom případě je Pandurbek agent CIC a CIA a KGB dohromady. Pokud vím, tak VV šijou do Béma a spol.
co se týče korupce. Že by to bylo podle tebe divadýlko? Možná, že vy oranžády máte oprávněný strach z VV, vypadá to tak.
26. 03. 2010 | 09:31

pavla napsal(a):

Rumcajs: Taky pevně věřím v to, že bývalí voliči ODS nepřeběhnou k levici.
26. 03. 2010 | 09:31

Pípa napsal(a):

Někteří diskutující považují p. Nečase za slušného politika bez afér, v porovnání s p. Miroušem Topolánkem. Já si to nemyslím. Sleduji ho od dob jeho působení ve vládě a to s velkými obavami. Je nebezpečný. Opoziční lídři a také lídři ostatnch stran budou s ním mít těžké časy. Zvlášť, pokud s novými úkoly vyroste a ovládne ODS.
26. 03. 2010 | 09:34

Luba napsal(a):

Topolánek ještě běhá po lese,
a modroptáci jeho funkcionářství svými zobany trhají na kusy.

Z údobí nečasu má ODS vybahnit Nečas. Similia similibus curantur. Sem netušil, že je modré hnízdo plné homeopatů :)

Nečas je znám svou servilitou k Hradnímu zeměškůdci a zavilostí vůči nejchudším, kteří, byvše vyhozeni z práce, odmítají budovat naši prosperitu, což nemůže vyprovokovat jinou reakci spravedlivých, než práskání modrým bičem.

Zdá se, že pan Nečas je skutečně oním ideálním konzervo-liberálem, kterého uhnětli v CEPu dle Klausovy předložky, a může tak být kýženým vůdcem krizí notně vypelichaných modrobrků.

Nám,
dobře utajeným fandům pana Mirka Topolánka nezbývá, než potlačit slzu v oku a složit hold bývalému vojevůdci:

Mirku, óóó Mirku,
kdybys nebyl sprosťákem,
mohl jsi nás dále vést,
vést časem i nečasem,
být dobrodějcem vsí i měst.

Rodným hnízdem odvržen,
co si nyní počneš,
milovaný vůdče?
ODS už bez Tebe,
vždy bude nedochůdče.

Počni, ó počni,
modrobrká matko,
ať je z Petra Nečase,
modré Jezulátko.
26. 03. 2010 | 09:35

vlk napsal(a):

Vidlemístoklíčů
Napsal jsem, jak to vidím,v první hodině po změně v čele ODS. Čas ukáže , jak jsem se trefil či netrefil. Možnost mýlky je dost velká.
Vy nechápete , jak někdo může volit velké strany. Já s e zase přiznám, že nechápu, jak vůbec někdo může někoho , z toho, co s e nám nabízí volit. Pro vás jsou VV nepopsaným listem.
Mám problém pochopit, co vás k tomu vede. Pouze to, že o lidech, kteří tuhle partaj vedou,v podstatě nic nevíte/nevíme. A promiňte – nevědět,není pro mne kvalifikace k ničemu.
Známé jsou pouze dvě věci. Výrok Mirka Topolánka na obědě Americké obchodní komory v Praze, kdy řekl, alespoň podle Lidovek, že .. VV je projekt pražské podnikatelské mafie s ingerencí části ODS.
A pak jsou známy určité věci o jediné známé tváři téhle partičky- totiž Johnovi. Například to, že dělal pro firmy jistého Janouška. V Praze dost profláknuté jméno. Spíš hodně profláknuté. Mimo jiné šetří jen švýcarská policie. Což je dost větší problém,než kdyby jej „šetřili“ čeští cliftoni. Jasně John tvrdí, že nevěděl, že netušil, že neměl nic společného,atd.atd. Vy tomu říkáte oranžové pomluvy. Já bych byl eventuálně náchylný věřit tomu samému, kdyby… Kdyby prostě na Johna nebylo provaleno, že vedle své rodiny měl nejméně 8 let rodinu paralelní. Nejde mi o to, kázat morál kvůli nějakému „odskoku“. To je naprostá blbost. Dokonce mi nejde o to kázat morál vůbec. Jde mi o to, že tenhle , podle vás – čistý list , když připočtu těhotenství, doma ve své vlastní rodině 9 let ostentativně lhal.A vedle toho odhaloval skandály jiných veřejnosti na Nově. Vždy se zdviženým ukazovákem a náležitým odsudkem.
Promiňte, ale partičce, vedené takovýmhle řízkem nemohu dát svůj hlas ani omylem. Lhal li svým dětem a své manželce a to dlouhodobě, pak musím oprávněně věřit tomu, že o to snáze bud e lhát svému voliči. Je mi líto.
A ještě k tomu, proč VV vyhlašuje nejvyšší pohotovost. Doslova jsme napsal, že by zažila dost špatné časy, pokud by Nečas ještě vyčistil pražskou kandidátku od těch nejprovařenějších. Za tím si stojím. John a partička je totiž pražská,neb chcete li - městská partička. Sbírá hlasy naivů,liberálního založení, podobně , jako je sebral naposledy Bursík. Jenže pokud by se ODS ,a aspoň částečně , zejména v Praze „očistila“ , výrazně by ubrala Johnovi kyslík. On hraje o každý hlas . A určitě by se našlo pár a možná dost pár těchto hlasů, kteří by zavandrovalik modrým.

Tomas
Topolánek a vyhození z vojenského gymplu kvůli politickým důvodům????
No tak tady je to černé na bílém:
http://www.tyden.cz/rubriky...
Svědectví dvou jeho tehdejších učitelů. Jistě s emu chtěli pomstít.
26. 03. 2010 | 09:36

David napsal(a):

Petr z Tábora-26.03.2010 09:03:21
:

musím Vás poopravit. Mýlíte se, „Aston“ ani já nejsme voliči levice.

Já, patrně podobně jako Vy, se neustále snažím hledat zlatou střední cestu.

Volba Nečase vůbec nic nemění na záměrech ODS.

Za sebe říkám, že pokud se ODS podaří vyhrát volby, tak s podporou TOP 09 dokončí svůj záměr, a to udělat z našeho státu ohlodanou kost, kdy majetek státu a některé dlouhodobé služby pro stát definitivně zprivatizují do rukou svých lidí, a tak budou jako pijavice vysávat náš rozpočet na mnoho dalších let.

Zprivatizují zdravotnictví, důchody a už NEBUDE CESTA ZPĚT.

Nezapomínejme na to, co už nám předvedl Julínek a spol. !!!

Pokud se takoví dostanou opět k moci, bude to zcela jistě katastrofa.

Korupce dál poroste.

Budou vše opět řešit silou a nulovou tolerancí, a v tom je ten zásadní problém.

Změní ústavu a volební systém ve svůj prospěch.

Konec demokracie – nástup arogance moci.

ODS se už dávno prozradila svými volebními hesly - „Myslíme jinak“ - „ Dokázali jsme, že to dokážeme“

Prostě nová totalita, tentokrát – v modrém.
26. 03. 2010 | 09:37

Mistr XXL napsal(a):

Topolánek je out, stranického leadra určitě neudrží po volbách, leda by ODS získala jednociferný výsledek a přesvědčil ještě někoho, že je spasitelem, což je stejná pravděpodobnost jako přistání UFO v Praze.

Dobrá zpráva pro všechny je, že na řadě je teď Paroubek, i když se jeho pozice zdá teď neotřesitelná, po volbách může být vše jinak.
26. 03. 2010 | 09:37

myrta napsal(a):

Z Nečase musí mnoha lidem naskakovat husí kůže.Monotonní bláboly:ČSSD a KSČM nás chtějí vrátit do r.1989,chceme zabránit státnímu bankrotu soustředíme se na naše vyhrané volby.To opakoval včera jako gramofonová deska a rozumnou odpověď z něj Veselovský nevyrazil.A to je jeho taktika.Zanícená očička fanatismem a mele a mele.Na voliče ODS asi taktika správná.Argumenty,program-k čemu?Stačí mlít a mlít,za Nečase alespoň slušně.
26. 03. 2010 | 09:40

void napsal(a):

nabízím ještě jednu teorii (Final word):
First Kasl, now Topolánek Three months elapsed between the time then-Mayor Jan Kasl spoke in May 2002 about corruption at Prague city hall and the day he was forced out of office. ODS now works much more quickly. It took only 17 days to topple Mirek Topolánek after he let his tongue loose at the Hilton on March 8. Coincidentally, both Kasl and Topo-lánek were speaking at events of the American Chamber of Commerce. And coinci-dentally, their explosive comments about corruption were first reported both in 2002and 2010 in the Final Word. But it was probably Jaroslav Plesl's column in LN that sealed Topolánek's fate, and not the Final Word or any insensitive comments about homosexuals and Jews. Topolánek openly spoke about billions of crowns in crooked deals. That cannot go unpunished. ODS shot down the messenger. ČSSD called for criminal investigations. With Topolánek gone, things can now return to normal.

K vlkovi: tyto pány bych nesrovnával, Nečas je paravan aby pánové za ním mohli mlaskat ještě trochu více. špinavý ubrus je třeba někdy vyměnit za čistý, navíc když vám začne kecat do jídla. rád bych se pletl, ostatně uvidíme brzy. Např. jak se ODS bude účastnit práce společné skupiny iniciované americkou obchodní komorou v CR.
26. 03. 2010 | 09:46

tomas napsal(a):

to vlk , volby nejsou vyberem z deseti nejhezcich holek na miss universe, takze pokud se nekdo nesnese jako deux ex machina , musime vybirat z listu, ktere jsou na stole, ja pujdu cestou, zkusit si vybrat stranu, ktera se podle mne nejlepe a nejverohodneji bude schopna poprat s klicovym prioritnim probleme, tim podle mne je korupce, ktera podlamuje ekonomiku zeme, a podlamuje duveru v system, duveru, ze soudy a policie jsou skutecne nezavisle, jsem rovnostar ve smyslu, ze verim v rovnost pred zakonem, rovnost prav a povinnosti. v ramci volby z nabizenych listu je tak urcite havlik nebo zeleni, nyni se zamecnikem jako poradcem, lepsi volbou nez langer. stejne tak je necas lepsi nez soc.de. benda ze severnich cech, asi tak
26. 03. 2010 | 09:49

stále rebel napsal(a):

Pro tomas.
Kdo jsou to ti modří? „Elita“, kterou nám vytvořilo Jakešovo období. Jsou to Jakešovy geny jen o generaci dále. Jakešův svazák přestal opovrhovat vekslákem a zelinářem, ale spojil se s nimi, aby nám vytvořili tu jedině správnou společnost. Modří jsou to, co Jakeš uvázal společnosti na nohy, aby se nemohla hnout kupředu.
26. 03. 2010 | 09:52

dalimír napsal(a):

Dobrý den všichni ! Žádné modré ptáky ani socdemáky zemáky volit nebudu ! Jedině Vojtu Filipa a jeho stranu a věřím že pokud by volby vyhrál tak v tomhle státě pořádek udělá to si všichni pište ! Souruhu Vojto si charakterní člověk, já to vím ! Budež stále s námi s lidem ! Přeji ti stálé zdraví a taktovku z rukou vaší srany už ale nikdy nikomu nedej ! Co taková demokracie a ten prohnilý kapitalismus ! To už je dávno překonané a mělo to být již v propadlišti dějin!!!Já věřím že Ty a tvá strana vymyslí něco nového co bude prospěšné všem lidem u nás ! Tak se hoši snažte ! Dalimír @
26. 03. 2010 | 09:55

blue jay napsal(a):

myrto,
Me hlasky Necase o spojeni CSSD a KSCM nahaneji hruzu. Staci jen poslouchat Paroubka. Vam myrto ta obtloustla postava nepripada neco z 50tych let minuleho stoleti?
Znate tohle myrto??


"Pro nás v CSSD, kterí jsme únor 1948 neprožili jako osobní zkušenost, je toto datum predevším historická událost, kdy byla s konecnou platností rozhodnuta otázka politické moci, došlo k likvidaci pozic exponentu buržoazie v politickém živote republiky. Nyní, v 2010 , 62 let po únoru 1948, jsou pro nás v CSSD ideje Února živou výzvou. V naší stranické práci je stále co zlepšovat. "


A vy si myrto myslite ze se Paroubk nak zmenil?
26. 03. 2010 | 09:56

tomas napsal(a):

to void, final word ; naprosto spickova zurnalistika, mozna vubec nejlepsi v ceskych hajich, vrele doporuciji, ta teorii docela sedi, topolanek proste dostal cernou znamku, bihuzel nemohu dat odkaz na clanek pecinky, pravicove orientovaneho , ale o pomerech v ods velice dobre informovaneho novinare, ktery psal o tom, ze pro langra jsou tyto volbu hrou o jeho svobodu, presna citace mi vypadla, ale smysl byl ten, ze pokud si langr nepodrzi imunitu a vliv, tak taky muze jit sedet ..a mimochodem vztah topolanek a dalik, tam pecinka popsal jako vztah mladsiho bratra, ktery obdivuje toho starsiho, stim, ze mladsim bratrem byl topolanek
26. 03. 2010 | 09:58

void napsal(a):

to tomas:

v každé straně je někdo pokakaný, s tím nic nenaděláme. s korupcí souhlas, se zelenými také. pro druhou část spektra bych havlíka vyměnil za macha.
26. 03. 2010 | 09:58

Olda napsal(a):

KAREL
Znám pana Pehe docela dobře. Mohu Vás ujistit, že není ani zamindrákovaný, ani frustruovaný. Podle toho, co od něj vím, asi bude stejně jako vy volit KDU.

Pokud jde o údajnou předpojatost vůči ODS v jeho blogu, já si nemyslím , že je, líčí situaci v ODS docel věrně, ale proč by nemohl být předpojatý? Blogy jsou názory, nikoliv akademický traktát. Můžete s ním nesouhlasit, nebmusíte ho číst.

Osobně bych byl dost zklamaný, kdyby začal psát takové ty nemastné neslané blogy ve stylu "ano, ale..", v nichž by se snažil vystupovat stejně jako naši momentálně slavní televizní politologové.
26. 03. 2010 | 10:01

vlk napsal(a):

S.Š.
Byl jsem velmi zvědav na Vaši repliku. To , co jste sem dala mne nijak neděsí. Tuším, že v úterý jste se mi posmívala za termín ukradené vítězství… A já při tom myslel přesně to, co popisuje onen z Virtually /víte Virtually je něco, co nedokáži zmáknout asi s ucpaným nosem. Intelektuálno Dědečkové a spol je pro mne prostě nedělatelné/.
Prostě ODS není dnes evidentně schopna vyhrát volby. Je ale schopna , s pomocí svých klonů možná mít většinu v parlamentu. Paroubek má evidentně zásadní handicap. Vlastně soc dem má handicap. Když vyhraje volby a nebude mít v ruce jasný klacek většiny s komunisty, který by malé vyděrače okamžitě přinutil ke kvikotu, že má udělat koalu s nimi, že přece nemůže pustit komouše k moci,je její koaliční potenciál s těmito vyděrači daleko menší, než u ODS. Musela by totiž platit příliš vysokou cenu za onu mesalinaci. A Kalousek by ji s úlisnými řeči odpovědného hospodáře trhal na kusy.
Aféry ODS ,pro socany bohužel,dopadly na obě velké partaje. Výrazně tomu přispěl , pro mne neuvěřitelný Benda v severních Čechách a jeho čachry ve Zdravotnickém holdingu. A uniká mi naprostý Paroubkův absenc pudu sebezáchovy .A to nejen v případ ě tohohle lumena.
Autor onoho dílka pracuje s variantou spiknutí za účelem velké koaly. Neumím. Kterou už odprezentoval Kubita někdy v závěru podzimu loňského roku. A dost na tom exhibuje. Všimla jste si, že uváděl potencionální jména z ODS , jako atentátníků a netrefil to správné? Byť podle mne bylo nejsnadnějším odhadem? Jednoduchý závěr by byl – amatér, který není schopen číst scénu.
Soudím, že tomu tak není . Jestli s opravdu někým je velká koala nedělatelná, pak je to Husák Nečas. Husák nedělal kompromisy a Nečas je také dělat nebude.
Leda, že by hrozila válka nebo tak něco. On je prostě bigotní fundamentalista.
Modrá letka se tady raduje , jak úžasné je řešení ODS+TOPless+VV. No pokud jim vyhovovalo ohýbání justice, lžidoktor Benda v čele ústavně právního výboru, člověk řečený Íčko v čele vnitra, to že na obraně za Parkanové byl každý tendr cinknutý /slova MT/ a zase se jí to svěří, tak je to skutečně nejlepší volba. Stejně tak je jistě nejlepší volbou dělat zásadní reformy zdravotnictví a důchodů tak, že s e ještě rozkrade zbytek státního v tomto ohledu a prohlasuje s e to nejtěsnější možnou většinou, aby z toho byl zásadní terč pro příští volby. Fakt , modří nadšenci – prima varianta v každém ohledu!
Velká koala jako absolutní zlo? Uniká mi , jak jinak s e mají nesmírně bolestivá zdravotní a důchodová reforma připravit a protáhnout parlamentem za nutného širšího konsensu,aby šlo o řešení trvalého charakteru.
YARA
Já ten příměr typologicky shledávám dobrým. Promne nejsou důležité Husákovy projevy za Pražského jara, ale necharismatický , tvrdě ideologický, byrokratický osný způsob vládnutí Husáka za normalizace. A stejně , stejnými prostředky s pokusí to tady i v partaji kaučovat Nečas. Bez té normalizace. Ta jaksi není možná.Naštěstí.
26. 03. 2010 | 10:04

void napsal(a):

to tomas:

s bestem souhlas. mrzí mi, že jeho vliv je omezený pouze na elity, kdyby tohle cetlo a bralo vazne 30-40% tak bych se na volby tesil :-)
26. 03. 2010 | 10:05

blue jay napsal(a):

to stale rebel,
Sliby se slibujou a rebeleve se radujou..


Bohuslav Sobotka odhalil socialistické kroky ohledně předvolebních slibů. ČSSD prý sliby splní až... až... až zase ekonomika poroste. Jinými slovy ČSSD už dopředu deklaruje, že se voliči splnění slibů jen tak nedočkají.
ČSSD ze svých voličů dělá naprosté pitomce, když získává hlasy za pouhé nereálné sliby a upřímně řečeno lidé, kteří naskočí na pouhé sliby toho, jak se všichni budou mít dobře a co všechno ČSSD zařídí, ničím jiným nejsou.
26. 03. 2010 | 10:05

vlk napsal(a):

tomas
až u s vou partaj najdete, dejte mi prosím vědět. Hledám přesně totéž.
26. 03. 2010 | 10:07

hanah napsal(a):

Pehe dění v ODS tak trochu rozumí (jinak by o tom nepsal, to dá rozum) a nerozumí (vždyť tomu nemohou rozumět ani voliči...)
Úsměvný blog.
26. 03. 2010 | 10:08

kolkolem napsal(a):

Jak výstižně již výše napsal vlk:
česká politika je donekonečna obehraný kolovrátek kde se vše musí stále "měnit" aby vše mohlo zůstat (v podstatě) při starém. Tedy od Jakeše k Husákovi...od Topolánka k Nečasovi...
Jarmareční podívaná na "věčný kolotoč", zřejmě k nezastavení?...
26. 03. 2010 | 10:10

yara ze země krys napsal(a):

Vlkovi:
Myslím, že VV křivdíte, je to normální pravicová alternativa za ODS, alespoň v Praze,ale brzy budou volby a hin se ukáže. Pokud byste měl pravdu, hluboce se Vám s úklonou omluvím !
26. 03. 2010 | 10:15

Tupelo napsal(a):

Necas je mozna to nejlepsi co muze ODS ted nabidnout jako kryti (lide jako Topolanek, Langer, Tluchor, Julinek, Bem a mnoho dalsich vytecniku zustava), ale uprimne - zadna vyhra to tedy neni. Jeho vyroky o tom, jak bude pracovat 24 hodin denne po nasledujicich 60 dni lze jejich velkohubosti dat na uroven jeho predchudce o tom, jak nas chce levice posunout nekam pred '89. A kdyz Necas hovoril o tom ze udela pro vitezstvi ODS maximum, nelze nevzpomenout jake maximum pro ODS delal Topolanek ci jeho strana obecne - politicka korupce, negativni pozitivni motivace, prebehlictvi. Pohrdani volici (radar), nedodrzovani smluv (zvyseni spoluucasti pacientu ve zdravotnictvi). Seznam vulgarit (obcas trapne maskovane za prostorekost) nema smysl vypisovat.

Kdybych necitil v pozadi aktivit p. Havlika Klause, tak by me velmi zaujali jeho nazory, popsane na zdejsim blogu, jasne odsuzujici zpusob politiky ODS. Chvili jsem uvazoval o volbe VV, ale dosel jsem k zaveru, ze hlas pro tuto stranu je jen neprimym hlasem pro ODS - a tedy hlasem pro opetovnou vladu ODS. To same, akorat v mnohem jasnejsich konturach, plati o topinkach dle receptu sefkuchau Topolanka a Kalouska. Neznamou jsou soucasni lidovci a zeleni: obe (bohuzel) ucastny na byvalem pravicovem vladnim projektu. U obou by se ale podpora levicove vlade dala cekat. Asi vetsi nez mozna podpora Zemana, ktery je podle me veden spis osobnimi duvody (na cem ted asi pracuje mr. Slouf?:)).
26. 03. 2010 | 10:19

tomas napsal(a):

to void, zvou ho vubec nekam do televize? asi ne, stejne jako kellera z druhe strany spektra, ktery je nasobne zajimavejsi, a k premysleni vedouci, nez plejada politologu s nazorem kdykoliv na vsechno
26. 03. 2010 | 10:25

tomas napsal(a):

to vlk, sleduji ted zamecnika na ihned, tak uvidime. pry pro zelene ted delam i sedlacek a svejnar, to neni tak uplne falesna a prazdna sestava
26. 03. 2010 | 10:26

myrta napsal(a):

blue jay
od r.1948 jsme se posunuly trochu dále.A pro mne co bylo,to bylo,změnit se nedá.Paroubek je jaký je,že je tlustý,má bradavici,je mi srdečně fuk.Říkávala moje máma-někomu nadělí příroda krásu a málo rozumu ,nebo naopak.A jsou tací,na kterých se příroda vyřádila v obou směrech.Tím neříkám,že ČSSD by si zasloužila jiného lídra a nejlepší se mě jeví Hašek.Voličsky by tím poskočila bezkonkurenčně.Ale v ČSSD vidím jedinou trochu naději pro ty slabší,jinak budou smeteny tím nejtvrdším,nejpodlejším a bezohledným českým kapitalizmem.A koho budu volit,netuším.
26. 03. 2010 | 10:27

tomas napsal(a):

to blue jay, na ihned vam to prave ted vysvetluje zamecnik, cssd potrebuje ziskat hlasy lidi, kteri maji obavy z krize, proto jim dava sliby, jake jim dava. po volbach se udela audit, zjisti, ze kasa je prazdna a hospodarska politika se tomu prizpusobi, ale v dusledku i tato mekci politika bude pro volici cssd priznivejsi nez ubrani ze slibu ods
26. 03. 2010 | 10:35

vidlemístoklíčů napsal(a):

To Vlk: je komické, když se opíráte o výroky Topolánka, který způsobil právě svými výroky takovou politickou bouři. Zvláštní. Že si ale někdo, kdo se v problematice orientuje, analyzuje situaci a predikuje nenajde informace na stránkách VV, je mi divné. (Trošku zaujaté). VV jako jediná strana zveřejnila své sponzory, jako jediná strana uvedla přesné informace o částkách, jako jediná strana nerozhoduje o kandidátech z pozice moci a předvolebního boje o koryta, ale hlasováním apod. To je jen jedna stránka věci. To, že o lidech nic nevíte, můžete snadno napravit, ale i kdybyste neměl chuť je poznávat, tak mám dotaz: pokud budete odjíždět na dovolenou a budete potřebovat, aby se Vám někdo postaral o byt, svěříte klíče nějakému zloději a budete ještě dlouze bloumat, zda zloději menšímu nebo většímu, nebo svěříte klíče raději někomu, o kom můžete alespoň předpokládat, že bude slušný???? Já volím druhou variantu, která sice není jistotou, ale je šancí, zatímco u starých známých ksichtů mám jistotu pdovodníka.
26. 03. 2010 | 10:52

Novák napsal(a):

Ukázka, že když se občan naprdne, že to také jde !!!Je to trochu delší, dočtěte do konce.
Od: Pepa Novák <peno9@seznam.cz>
Komu: jiri.janecek@ceskatelevize.cz
Předmět: Názor
Datum: 19.3. 2010, 14:07 - před 7 dny
Vážený pan
Jiří Janeček
Generální ředitel České Televize
Vážený pane Generální řediteli,
dlouhodobě sleduji program ČT 24 a musím Vám napsat, že jsem velmi rozladěn způsobem průběhu vysílání a náplně vysílání. Já jako koncesionář televize jsem ze zákona povinen platit stále se zvyšující částku za možnost sledování veřejnoprávní televize, která by rovněž ze zákona měla být ale zcela nestranná.
To co se v poslední době děje, už překračuje nejenom nevyváženost vysílání, ale v poslední době chování a jednání některých redaktorů ČT 24 (stále se zvětšující většina) již zachází až za hranici slušnosti.Kdy skákání do mluvy pozvaného řečníka, stálé doplňování dalších otázek (připravených k dehonestaci) je až okatá u hostů z jednoho politického spektra. Jejich jednostrannost je až demonstrativně předváděna, k tomu když se přidá i dramaturgie vysílání, tak Vám, jako nejvýše zodpovědnému pracovníkovi za program veřejnoprávní televize vyslovuji krajní nespokojenost a žádám Vás, aby jste se zasadil za naplnění základního pravidla veřejnoprávní televize - nestranost a nestranickost.
Česká veřejnoprávní televize postupně sklouzává na způsob jednání a chování pravicového tisku MfD, LN, Reflex, které bývalý ministerský předseda Zeman nazýval politickou žumpou.
Konkrétně při vysílání ČT24 je program připravován a postupně koncipován, že ODS, strana, která svým jednáním a vystupováním navodila ve společnosti to, co nazval Havel blbou náladou. ODS používá k dosažení svých cílů podlých metod, lhaní (smlouva s voliči je známa), sabotuje jednání parlamentu, svojí prací škodí většině chudých lidí (konkretizuji - lidí, kteří žijí ze své práce-když ji mají - a nenakradli si, jak ti, jejichž hlásnou troubou ODS je) a když si normální divák uvědomí délku času, který je dáván protagonistům (dle mne největším lhářům této partaje), když většina dne se linou z obrazovky jejich moudra, kdy se střídají jeden za druhým a každý samozřejmě upozorní na toho zlého Paroubka a potom sem tam dostane ten zlý Paroubek (čas odpovídající maximálně pětině času ODS) aby byl vysílán upravený výstup jediného představitele ČSSD, kde opět jsou vystřiženy pouze části, které potom "zcela nestranný komentátor" České televize ještě doplní o modrý pohled na jeho krátké vystoupení.Vše je prováděno metodou podpráhového ovládání názorů lidí podle osvědčené metody známého , malého mého jmenovce, který měl vadu pravé nohy a používal potřebnou technologii v prvé polovině minulého stoleti.
Ono je velmi těžké být nestranný, když někdo dostane moc hlásat své názory ne konkrétními slovy, ale způsobem , výrazovými metodami a umnou dramaturgií, to se dá potom těžko někdo chytit za ruku a říci, ty toto děláš. O to je to ale podlejší způsob ovládání lidí.
Pane Generální řediteli, nechce se mi věřit, že toto nevíte, že nevíte co se děje ve Vámi řízené organizaci. Jestli je to vše prováděno záměrně a účelově, tak je to opravdu podlé. Takové ovlivňování veřejného mínění potenciálních voličů veřejnoprávní televizí jsem neviděl při mých častých návštěvách po celé Evropě nikde.
Buď si dejte do názvu "ČT24-hlásná trouba ODS", a nebo zásadně změňte práci této části veřejnoprávní televize. Jinak odmítám platit poplatky za volební kampaň ODS.
Josef Novák ze Žižkova

Bude pokračování !!!
26. 03. 2010 | 10:57

Novák napsal(a):

Pokračování !!!

Dnešní vyjádření pana generálního ředitele Jiřího Janečka

http://www.novinky.cz/kultu...

ČT a ČRo nebudou vysílat pořady s kandidáty voleb
Česká televize nebude od středy 14. dubna 2010 vysílat pořady včetně archivních, ve kterých vystupují lidé kandidující do Sněmovny. Výjimku tvoří zpravodajské pořady a předvolební spoty vysílané podle zákona.

„Nemáme zájem jakýmkoliv způsobem ovlivňovat předvolební boj a nechceme zavdávat důvody ke spekulacím o možné podpoře některých kandidujících,“ prohlásil generální ředitel České televize Jiří Janeček.

FOTO: PRÁVO/Dorian Hanuš
Dnes 9:38

„Nemáme zájem jakýmkoliv způsobem ovlivňovat předvolební boj a nechceme zavdávat důvody ke spekulacím o možné podpoře některých kandidujících,“ prohlásil generální ředitel České televize Jiří Janeček.

Kvůli tomu televize prověří stovky pořadů. „Nejproblematičtější je kontrola u Archivních návratů, kde často nejsou k dispozici kompletní titulky účinkujících a bude nutné pořady celé prohlédnout,“ podotkla ředitelka programu Kateřina Fričová. „U nově natáčených pořadů jsou vystupující požádáni, aby podepsali čestné prohlášení, že do Sněmovny nekandidují,“ dodala. Podobné opatření aplikuje ve vysílání také Český rozhlas.
26. 03. 2010 | 10:58

void napsal(a):

to tomas:

tak best v televizi parkrat byl, v novinach neni vubec - konkurence, navic by bylo videt, ze realita je zrejme ponekud jinde a to se par lidem nehodi.

proc prehlizej kellera netusim, jeho teorie jsou pro me jeste o dost divocejsi, ale rad si ho kdykoli poslechnu. ted me jeste napada, ze si ho v televizi ani neumim predstavit - do peti slov by se nevesel ani kdyby ho tam mucili. coz samozrejme neni jeho problem, ale nas :-(
26. 03. 2010 | 10:58

Tencokida Hnuj napsal(a):

Jako možný scénář vidím : Nečas premiér, Tluchoř prezident, Langer ministr vnitra, já v emigraci.

Ti lidi v PR a marketingových odděleních politických stran jsou géniové -místo TOPolánka pouze TOP 09.
Just in time.
26. 03. 2010 | 11:03

george napsal(a):

Dnešním vyjádřením Paroubka už jsem se uklidnil. Myslel jsem si, že si dal bobříka mlčení. Jak bláhové! Už se nechal slyšet, že dokud se Nečas nedistancuje od Langra a Béma, je pouhá jejich figurka. Jak očekávám, Nečas je jiné kafe, Topol by už míček vrátil s tím, že to udělá, až se Paroubek distancuje od Rátha, Zaorálka a Škromacha. Očekávám od Nečase bohorovný klid, to je bude nejvíce nasírat. Pokud se týká výsledku voleb, Nečas obhájí druhého vítěze, ze sna se ale musí probouzet Paroubek, protože ODS, ToP, VV a možná zelení dají většinu. A pokud se tam dostanou ještě lidovci, ti rádi přiběhnou k lizu. A potom budu zvědav na to, co udělají soudruzi s Paroubkem, když jim nezajistí očekávaná koryta. Věrní voliči ODS je neopustí, maximálně se přesunou k ToP a to je v podstatě stejně jedno. A co je jisté, socialisti už jsou na vrcholu preferencí, víc už dosáhnout nemohou. Takže rozdělování ministerských křesel bylo poněkud předčasné.
26. 03. 2010 | 11:03

hanah napsal(a):

vidlemístoklíčů

VV zveřejnila své sponzory, říkáte ?
Zveřejnila i to, že dostala půjčku 200 mil. od Janouška a Hrdličky ?
A na to, aby ta veřejná strana mohla něco splatit dostala firma ABL (pardon vyhrála, páč byla nejlepší :-)))pěknou zakázku k ochraně pražských památek. To také zveřejnila?
VV praktikuje korupci a klientelismus ještě předtím, než se vůbec dostala do sněmovny.
Tohle má být ta šance? Nové tváře?
Je mi z toho smutno.
26. 03. 2010 | 11:08

StandaT napsal(a):

SuP: přesně tak!
26. 03. 2010 | 11:09

Béda napsal(a):

gerorge,

nikdy neříkej nikdy. Volební rovnice má otevřený konec. Třeba se do sněmovny nedostanou ani VV, ani zelení a kdoví jestli KDU.

Preference recyklátů z TOPky můžou být taky pouze vyhoněným zbožným přáním.

Čili nechme se překvapit. Je možné, že po létech půstu půjdu s manželkou taky volit. Uvidíme.
26. 03. 2010 | 11:09

Novák napsal(a):

Doplnění předešlé informace - Vážení přátelé, jestli jste na něco naprdlí (doufám že to slovo ještě spaná do kodexu), dejme se dohromady , zajděme do lesů, najděme si sukovice, a pojďme udělat u nás pořádek.

Oni si budou přehazovat židle, budou stále lhát, krást a podvádět nás. Kdy už strana zločinu zmizí ze světa ?
26. 03. 2010 | 11:11

hanah napsal(a):

Novák

pane Nováku, vy jste se sice "naprdl", ale na špatnou stranu :-)
26. 03. 2010 | 11:14

neo napsal(a):

Novák:

ubohé a trapné Pepčo.
Chudák pan Janeček, co si asi pomyslí o národu, když mu někdo z nich napíše takovou blbinu. Možná že maj IQ chrastítka.
26. 03. 2010 | 11:17

george napsal(a):

A nyní příjde na řadu výrok pana prezidenta k situaci. Ten patrně naleje novou sílu do řad modrých, poněvadž naznačí mezi řádky, že pod vedením Nečase se strana může zase vrátit k jeho kořenům. A jak předpovídá Tlustý, bude zase čestným předsedou a jak skončí prezidetování, bude předsedou ODS. Už dnes se musí oranžoví chvět a své vítězství. A tohle zamíchá hezky kartami, Paroubek se musí tlouct do hlavy, že nešel k volbám loni.
26. 03. 2010 | 11:22

Ferdinand napsal(a):

Souhlasím s georgem, že pravicová většina v Parlamentu po volbách nabývá na aktuálnosti.Paroubkovi pak výhra ve volbách k ničemu nepomůže. Nečas byl od ODS dobrá volba, sleduju ho delší dobu, je to slušný člověk, má kultivované vystupování a myslím si, že když jde do tuhého, dovede být i dost důrazný a pro opozici nepříjemný. Nervozní reakce ČSSD tomu také odpovídá.
26. 03. 2010 | 11:29

Novák napsal(a):

Asi bychom mohli být "naprdlí", když to s námi takto hrají, už máte sukovice ?

Vynikající referát z hotelu Hilton
13. března 2010

EKONOMICKÝ DIÁŘ
Mirek Topolánek v pondělí promluvil ke členům Americké obchodní komory a evidentně je zaujal. Jeden z účastníků shrnul své dojmy v e-mailu, který se mi náhodou dostal do poštovní schránky. Jelikož je v něm řeč i o autorovi Ekonomického diáře, považuji za správné se o něj podělit se čtenáři LN: „Překvapil mě, že i když nevypadal moc svěže, tak hodně rychle naskočil a v některých fázích z něj šla dost energie. Hodně sází na svůj image upřímnýho rovnýho chlapa s gulema, takže občas dal nahlédnout pod pokličku a na závěr požádal přítomného Plesla, aby to neventiloval v novinách. Ale podle mě moc dobře věděl co pouští a proč... Takže malá ochutnávka jeho dnešních výroků:
- Projekt TOP 09 diskutován s MK již od roku 2003, mají stát vedle sebe, a nikoliv proti sobě, společný je nepřítel.
- Mezi řádky vyplynulo, že ODS má na starosti cílit na vlastní HC voliče, kdežto TOP má sbírat hlasy pravicových voličů, pro které je ODS z nejrůznějších důvodů nevolitelná. TO NA MĚ FUNGUJE :)
- Včera večer měli večeři ve složení Zeman, Schwarzenberg, Kalousek a Topol.
- Zemanův projekt je pokusem, jak poškodit socky, T. si dovede představit povolební spolupráci, kdyby se náhodou dostali do parlamentu a bylo by to potřeba k sestavení vlády a většiny.
- KDU neexistuje, zůstala levicová ČSL; Cyril se snaží vymezit proti Bémovi, ale smetanu slízne někdo jiný (VV?) a ČSL se nedostane do parlamentu (bonmot: první čtyři kostelní řady jim na to stačit nebudou).
- Věci veřejné je mafiánský projekt lidí (i z okruhu ODS) ovládajících situaci v Praze.
- Jančík je nejchytřejší ze všech pražských starostů, Praha 5 pod jeho vedením udělala velký krok dopředu, T. nemá páku, jak dosáhnout jeho odstranění, přestože se do něj kdokoliv jednoduše trefuje a poškozuje to ODS jako celek.
- Téma kmotrů na posledním sjezdu vytáhl účelově jako nástroj v boji o přežití s PB (druhou možností bylo téma velké koalice) a byl to úspěšný tah, i když poškodil ODS, ale stejné problémy mají všechny ostatní strany.
- Jeho možnosti zamezit korupci byly omezené - příklad: 1,5 roku neúspěšně tlačil na Parkanovou, aby jako ministryně obrany zrušila/rozpustila tým pro nákup (nebo tak něco - prostě tým lidí, kteří mají na starosti zbrojní zakázky na MO), protože „nebyla jediná zakázka, která by nebyla cinklá“.
Tolik nejmenovaný divák. Ještě se sluší dodat, žeMKje Miroslav Kalousek, HC je tvrdé jádro, PB je Pavel Bém. A když T. mluvil o povolební spolupráci se Zemanem, dodal, že cena za takovou koalici bude vysoká.
O autorovi| Jaroslav Plesl, e-mail: jaroslav.plesl@lidovky.cz zástupce šéfredaktora
http://www.lidovky.cz/vynik...
26. 03. 2010 | 11:40

Milena napsal(a):

ODS PROHRAJE VOLBY !Ne kvůli Mirkovi Topolánkovi,ale kvůli poplatkům u lékaře,tak jak kvůli poplatkům již 2x volby prohráli !Obdivuji Mirka Topolánka,že jako jediný politik v celé republice se postavil Sazce a chtěl ji odebrat licenci !Losování Sazky je pochybné a i tok peněz Sazky je pochybný často končí v rezidencích bossů !Sláva Mirkovi Topolánkovi !Mirku neodstupujte,pouze se někdo chce dostat na Váš post !!
26. 03. 2010 | 11:42

Novák napsal(a):

Neo - nepřekvapuješ - rád exhibuješ, přečti si článeček z Lidovek.

Opravdu hloupost některých lidí nemá hranic - nevím proč ale tebe si představuji v rozvášněném davu (je vidět velmi často v programu PRIMY v neděli kolem 8 hodiny ráno) se zvednutou pravou (tou správnou) paží. A ty jsi ten co se třese a ještě poskakuje, aby byl lépe vidět vůdcem a je jedno, kdo to je.

Zdar tvé genialitě a rozsáhlému myšlení, HOWG.
26. 03. 2010 | 11:46

Novák napsal(a):

To hanach - to , která je ta správná strana, to je pouze věcí pohledu na život a životních hodnot. Nebudeme rozebírat co je to správné, to je pouze a jenom věc každého jednotlivce.
26. 03. 2010 | 11:49

neo napsal(a):

Novák:

pro mě je nácek stejná verbež jako komouš.

sorry.

A ty jsi geniální příklad prskajícího vzteklounka, který by rád viděl své politické idoly jako marii terezu a pokud to tak neni, hned obviňuje média z jakési pravicovosti či co.
26. 03. 2010 | 11:54

StandaT napsal(a):

Nováku, mě by ke štěstí stačilo, kdyby česká levice byla stejná s pravicí v jednom ohledu. Že by násilnický segment elektorátu přenechala nějakému okrajovému uskupení, jako třeba Dělnická strana a ne, aby ho oslovovala meanstreamová partaj, která chce mít i vládu i presidenta. Jinými slovy svést takovéto týpky se sukovicemi do strouhy, do které ve zdravé společnosti bývají odkloněni.
26. 03. 2010 | 11:58

Béda napsal(a):

Mouchy si přesedly, ta co byla nejvíc ee ustoupila do pozadí a nahradila ji o něco čistší s naškrobenými křídly. Jinak mouchy zůstaly mouchama, mají stejnou životní náplň jako předtím, akorát budou předstírat naodiv větší hygienu a bude následovat rojení v muším království.
26. 03. 2010 | 12:01

Tencokida Hnuj napsal(a):

neo

ad Novák

Pro mě je bolševik modrý stejně nebezpečný jako ten rudý.

A Vy jste úžasný prototyp uhlazeného kliďase, kterému je jedno jaký ksindl si zvolí za své politické představitele, hlavně, že to jsou ti jeho good guys.

P.S. Jin a jang.
26. 03. 2010 | 12:03

neo napsal(a):

Tencokida:

upřímně řečeno mi je opravdu jedno kterej judlin tam bude dřepět a cpát se chlebíčkama.

za mě dělat nebude, moji rodinu taky živit nebude a rozhodovat za mě taky ne.

Já dávám hlas vždy těm, kteří nastaví nejlepší podmínky proto, abych si svůj vlastní život mohl řídit co nejvíce sám.

Předpokládám, že to tak dělá každý, prostě volí podlo toho, co mu a jeho blízkým která volba přinese.
26. 03. 2010 | 12:06

vladan napsal(a):

Dokud neodstřelí v Praze Bema jančíka aspol. nemají u mě šanci a jsou zcela nedůvěryhodní. Odchod topolánka vůbec nic neřeší.Topol je sice člověk neovládající své ego ale škodiči ODS a zloději vykrádající státní rozpočet jsou jinde.
Otázka ovšem je, zda peníze od hajzlů čerpající pražské zakázky nepřeválcují rozum a zbytky cti členstva ODS.
26. 03. 2010 | 12:16

george napsal(a):

Béďa to : Jó mouchy, ale co trubci, vypasení a určení k jedinému - oplodnění. A pak následuje smrt.
26. 03. 2010 | 12:17

jos napsal(a):

Domnívám se, že všichni píší účet bez hostinského. V roce 1997, když měl být Nečas ministrem vnitra to tento statečný junák vzdal. Omluvil to rodinnými důvody, jak říkal v rozhovorech, manželka si to nepřála. Takže mi tu zatím chybí souhlas nejvyšší instance současné ODS - Nečasovy manželky.
Ostatně mimo dehonestujících výroků na adresu politických protivníků dosud Nečas nikdy nic nepředvedl.
26. 03. 2010 | 12:20

Reedoc napsal(a):

Žádná změna. Topolánek jako kočí, sleze v kopci z vozu, ale opratě má pořád v ruce. Jestli se chtějí vrátit na výsluní, musí se zbavit plevele.
26. 03. 2010 | 12:32

vlk napsal(a):

Yara
tak to máte pravdu! VV je pravicová alternativa k ODS. Doslova do písmene! Lídr obalený osobními skandály, Janoušek v pozadí!
Omluvy netřeba.

vidle místo klíčů
pane kolego, Topolánek nemluvil o 4% minoritě. Mluvil o politickcýh projektech. Celá záznam článku , z kterého čerpám sem pověsil Novák. Tam s e to dočtete. Ve světle ostatních tam uvedených faktů - pořád vám to přijde nevěrohodné?
A Johnův soukromý harém, někdo by to mohl bazvat neofiko bigamií... tak ten je také vylhaný?
26. 03. 2010 | 12:36

Tupelo napsal(a):

Tady je zaznam CT, Necas (ODS) lze o zdravotnickych poplatcich: https://www.youtube.com/watc...
26. 03. 2010 | 12:36

vidlemístoklíčů napsal(a):

To Hanah: Samozřejmě respektuji Váš názor, ale mám několik dotazů: 1) odkud máte informace o nějaké půjčce? (VV). Pokud je to jen informace z Blesku, Lihového domu nebo něco podobného je jen a jen na nás, čemu kdo bude věřit, ale není to pro mne relevantní. 2) Mohu vědět, koho volíte vy? Kde hledáte ty "čistší"? Děkuji za odpověď.

To Vlk: pochopil jsem, že máte na mysli jiný výrok. Byla to jen volná asociace - výrok-výrok. Stran věrohodnosti, bohužel, mi v současném politickém sajrajtu přijde od současných politiků nevěrohodná i informace o přesném čase. Sorry. Není to mou paranoiou, ale zkušenostmi s našimi politiky zprava-zleva. A co se týče harému, jistě to není nic chvályhodného, ale jde o zahnutí. Který chlap za 20 let (či více) nezahnul a může si dovolit soudit. Jinak je to pro mne soukromá záležitost, byť ne plusová. Jenže my pořád dokola volíme politiky, kteří lžou a podvádějí každý den a to ne jednoho člověka (přižemž jemu samotnému to vadí), ale miliony voličů, které bezuzdně a beztrestně okrádají teď už ani ne o miliony,ale miliardy. A hlavně o normální život s jistotou fungování právního státu. Pokud mi doporučíte někoho s vyšším kreditem, možná pouvažuji o změně názoru. Takhle prostě volím VV.
26. 03. 2010 | 13:04

Petr napsal(a):

Nečas nebo Topolánek. Vždyť je to jedno. ODS stejně vládne Jack, Bursík, Zubová a spol. A mávat s ní bude nadále. Vždyť vzpomeňte jak Topolánkově vládě Zelení zabránili vzniku min. 300.000 pracovník míst, zabráněním výstaby Temelína, modernizaci Dukovan, přestavbě Prunéřova.
A když pak premiér Fišer bouchnul v případě Prunéřova do stolu, nazval ho Topolánek slabým premiérem. Sám se na sebemenší odpor Patočkům a Beránkům nikdy nezmohl.
26. 03. 2010 | 13:13

hanah napsal(a):

vidlemístoklíčů

1) bydlím v Praze a o dění v přažské politice mám docela slušný přehled. To prosím berte jako fakt. V určitých kruzích je to veřejným tajemstvím a o VV, jejich vzniku, spolupráci s jednou z klik ODS vím víc, než je mi, jako pravicové voličce milé.

2) koho budu volit nevím. Jsem z toho smutná, protože nevolit považuji za zbabělost. Dosud jsem volila vždy ODS, teď zcela jistě ne. Nikoliv ale proto, co řekl Topolánek.Naopak. Považuji jeho spolustraníky za pokrytce a zbabělce.

Volte si VV, je to vaše volba. Pokud vám nevadí informace o jejich počínání. Jen prosím, sdělte mi, nepřipadá vám alespoň trošku divné, že všude kde se mihne RaJon, se vyhrává výběrové řízení? (VZP, zvěřinová kuchařka,pražské památky....)Asi jsou všechny firmy a projekty, kde John figuruje fakt nejlepší.
Tak šťastnou ruku při volbách :-)
26. 03. 2010 | 13:17

1234 napsal(a):

tomas: d je správně
26. 03. 2010 | 13:18

hanah napsal(a):

ježíšikriste, poslouchám Vodrážku.To je fakt guma.
26. 03. 2010 | 13:19

JC napsal(a):

hanah,
Zkuste jedny volby vynechat a jít s rodinou na procházku.Uvidíte, že svět se nezboří.
Nejít k volbám není zbabělost ale právo
26. 03. 2010 | 13:31

Novák napsal(a):

Neo - že ti ti náckové a komouši tak vadí, dle tvé halasné hlášky.

Stačí jenom sledovat dlouhodobě tvé vstupy a člověk by byl opravdu na vážkách jestli tvůj slovník má prvky gulagů a nebo převychovávacích táborů - kde práce osvobozovala.

Prostě je smutno, že takový materiál, jako jsi ty mezi námi pobíhá.
26. 03. 2010 | 13:32

vlk napsal(a):

vidle místo klíčů
kdyby u Johna šlo o zahnutí, ani bych neceknul. Ostatně jsme to napsal. Ale on vyrobil následek toho zahnutí a řešil to, de facto bigamií...
A doma lhal, devět let, jako když tiskne. A hlásal morál z Novy!
O tohle jde!
On z toho udělal životní styl.

hannah
něco s e děje.. začínám na vás pohlížet jako na spřátelenou duši...
Budete muset napsat něco tvrd ěpravicového , abyste men přivedla do normálního stavu. Prosím, prosím..
26. 03. 2010 | 13:34

george napsal(a):

hanah to : Proč je guma, díval jsem se na to rovněž.
26. 03. 2010 | 13:36

neo napsal(a):

Novák:

no ještě pobíhat můžu, ale ty s tim máš asi problém...

Tobě je smutno, že ta ošklivá pravicová média nelezou soudruhům do řiti, je ti smutno z toho, že už tu nejezdí žiguliky a telefon neni jen na národním výboru... chápu...
26. 03. 2010 | 13:41

george napsal(a):

Haló, tady ČSSD, máte nás rádi? Podle Trvdíka dopadl test nad očekávání dobře. Obtelefonovali 10.000 voličů, třetina je poslala do háje. Zůstává cca 6.700 voličů, z tohoto zbytku BLÍŽE NESPECIFIKOVANÁ ČÁST řekla, že nepůjdou k volbám. A ze zbytku prý asi třetina řekla, že bude volit ČSSD a další třetina to nevyloučila.
Tak to je průzkum do kamane aby vytesal. Jenže ta nespecifikovaná část je ta část určující, abychom se mohli k té úspěšnosti dopracovat. Co takhle Tvrdíku jít zpátky do školy a kouknout na matematiku. Kolikpak asi je voličů, co budou socialisty volit, když si Tvrdík průzkum pochvaluje? 6tis., 5tis,sto lidí nebo jeden volič? Přátelé, ví to někdo vypočítat?
26. 03. 2010 | 13:54

hanah napsal(a):

vlk

Teď mi to, vlku, nejde. Jsem rozčarovaná, resp. zhnusená. Ale nebojte....:-)

K tomu Johnovi - víte co je ještě strašnější, než že doma lhal?
to, že pravděpodobně museli i jeho nemanželskou dceru nutit ke lži, aby neprozradila svého fotra.

george

Vodrážka je guma proto, že je hloupej a proto, že leze do něčeho na co nemá. Bude předsedou.
A opilec Sobotka se bude moci vrátit do svých funkcí...
26. 03. 2010 | 13:59

neo napsal(a):

george:

mě nevolali, patřil bych k té 1/3 co je poslala do ******
26. 03. 2010 | 14:02

george napsal(a):

A ještě jednou pro odlehčení. Výjdu ven z domu a kouká na mě Paroubek na obrovském bilbordu a slibuje : "Do roku 2013 snížíme ZADLUŽOVÁNÍ ČR na polovinu". To je věc, takže nám slibuje, že se do roku 2013 dopracuje nás zadlužovat už jen polovinou, co nyní. Nemělo být spíše :"Do roku 2013 SNÍŽÍME zadlužení ČR na polovinu"?
26. 03. 2010 | 14:02

mb napsal(a):

jarpor ... dobre ...

blue jay ... nezmenil ...

josi ... vsak se mu taky za to standa grossů vysmíval ... že se buď udělá nebo oddělá ...

z dlouhodobé perspektivy, kdo se vám jeví jako lepší a důvěryhodnější státník / politik

standa grossů nebo petr nečasů ???

to byla řečnická ...

nemusí se hned někam cpát ... stačí pomalu pracovat ( drobná masarykovská práce, víme ???)

ale to se ted v čechách příliš nenosí, nicht wahr ?
26. 03. 2010 | 14:04

neo napsal(a):

Jo ta jeho bradavice, jak Sauronovo oko z pána prstenů...

dohlíží z každého bilbórdu, slibujíc boj proti rozvracečům socialistické republiky.
26. 03. 2010 | 14:04

Emissary napsal(a):

Ať byl jaký byl,

ODS bude ještě vzpomínat. A nejen ODS, všichni budeme vzpomínat. :)

http://aktualne.centrum.cz/...

Koukám, že vlk opět rozjel ten svůj expres iluzionistický vlak.
26. 03. 2010 | 14:05

george napsal(a):

hanah to : Tak to je tedy zdůvodnění. Vodrážka je hloupý, ale já nevím proč to říkám. Platí tedy rčení jako v pohádce. Na otázku proč odpověď protože proto.
26. 03. 2010 | 14:07

mb napsal(a):

hanah ... vy už teď vnitřně cítíte, že to těm zeleným přeci jenom hodíte .... ( :-)
26. 03. 2010 | 14:07

mb napsal(a):

hanah ... vodrazka bude ´pouhym´ preklenovacim predsedou do kongresu ( takovej predseda na odstrel pro pripadne neuspesne volby ... )

takze je se svou vybavou na tom spravnem miste / fleku
26. 03. 2010 | 14:09

vlk napsal(a):

hannah
prosím udělejte to co nejdříve... Jinak ,no jinak.. no to víte , je jaro.... no.

Ne teď bez srandiček - Ano u Johna, zdá se jste trefila střed terče.
26. 03. 2010 | 14:11

mb napsal(a):

telefonický rozhovor :

veverka: "dobry den muzu se zeptat koho volite?"

respondent: "ses posrala ne?"

veverka: "prosim?"

respondent: "ze si upadla asi..."

veverka: "budete volit cssd?"

respondent: "jasne -"

veverka: "to je skvele-"

respondent: "-leda ve snu!"

veverka: "prosim?"

respondent: "az budou hadi litat!"

veverka: "tak se omlovam ze sem rusila,naschledanou"

respondent: "ty mi taky muzes..."
to bude tezce vydelanejch 280kc :))))

copyright Michal Macek
26. 03. 2010 | 14:12

hanah napsal(a):

george

Vodrážka hloupý je a na funkci předsedy ODS nemá. Na tom trvám.
Je to george jednoduché. Znám ho.
mb

Zeleným? :-))
To bych si radši ruku upižlala.

btw, jste na řadě :-)
26. 03. 2010 | 14:16

mb napsal(a):

hanah ... je mi líto, že přijdete o ruku ... ( :-)
26. 03. 2010 | 14:17

mb napsal(a):

ztratíte ruku a hlas ve volební urně ...
26. 03. 2010 | 14:18

Pepa Řepa napsal(a):

To S.Š.
Jste jedna z mála, které tady čtu. Ne proto, že bych ostatními opovrhoval, ale proto, že je tady blogů moc a celou řadu nicků mám natolik přečtenou, že vím, že z nich vypadne pouze plané mudrování bez obsahu nebo přetahování lanem zprava doleva a zpátky.

Někdy s Vámi souhlasím, jindy ne, nepatřím mezi Českou obec eurohujerskou.
Ne proto, že bych se ohlížel směrem k Moskvě, ale proto, že se tam ohlížejí mnozí neosocialisté, kteří jsou u kormidla a kteří si neprošli bolševickou zkušeností jako my.

Jestli jde teď o krok k velké koalici nevím.
Bude to asi jedna z rozehraných variant. Pak jde i o vymezení claimů v rámci ODS. MT jednou prohlásil, že bez Dalíka není nic. Teď se to potvrdilo, na Dalíkovy claimy si brousí zuby jiní.
Nemám rád vykopávání starých příběhů-mnohdy polopravd, či desinformací-ať už o tom co kdysi řekl a udělal VH, VK nebo MT.Zlé zapomenu, jede se dál.

Jistě, Topolánek není mudrc.
Ale kdybych měl uzavřít deal s člověkem jeho typu, tak vím, že stačí podání ruky.
Typ nečasovitý je slušný, ale bez charisma, bez rozhodnosti. Než by se rozhoupal bylo by po kšeftu.
Kdybych měl uzavřít deal s alfa-samcem z Hybernské, tak se nikdy nesmím otočit zády (ne že bych ho podezíral, že je na kluky) a můžu počítat, že mne podrazí, když budu ještě na schodech.

Z toho vyplývá co?
Pokud by došlo ke koalici očištěné ODS s TOP a VV či KDU je to ještě-pro mne-nejpřijatelnější alternativa.
Problém je, že by to musela být partaj bez íček a jančíků.
A to je-bohužel-teď nereálné.
Že by se mleli mezi srebou druhý den po volbách je taky jasné.

Jaké jsou totiž jiné alternativy?
Velká koalice nebo koalice oranžovo-rudá.Mnohem horší.

Očekával jsem spíš, že padne do voleb tak zoufalá figura, jako je Paroubek. Vadí i skalním socanům.
Nestalo se, socani prokázali větší smysl pro realitu a nepustili se-dva měsíce před volbami- do sebedestrukční činnosti, jak říká Matt O´Shagg.
V tom má pravdu.
26. 03. 2010 | 14:22

tomas napsal(a):

to vlk, tuhl ejsem vas tady trosku trapil kvuli vasi volbe , tak vam dam , ne kyticku, ale jeden hezky odkaz, pokud se vam to bude zdat dlouhe, vezmete si to od mezititulku korupce dopsela a vymazlena
http://www.lupa.cz/clanky/k...
26. 03. 2010 | 14:23

tomas napsal(a):

jako ochutnavku vam sem davam resume, je to clanek, ktery pise insider z IT firmy ..
na základě zkušeností se domnívám, že korupce v české státní správě, alespoň co se týká velkých zakázek, o které se setrvale dělí skupinka obřích a stále stejných firem, je stoprocentní. Tedy že není zakázka, která by byla čistá – která by byla čistě vypsanou výběrovkou, kvalifikovaně a čistě vyhodnocenou, kvalitně provedenou. Malé, možná je přesnější říci velmi malé zakázky – zde hovořím opět z rozsáhlé vlastní zkušenosti – jsou jiné. Těch jsme dělali a děláme poměrně dost a s pokusem o korupci jsem se zde nesetkal.
26. 03. 2010 | 14:29

Tencokida Hnuj napsal(a):

Pohádka o zlém vlku TOP olánkovi a hodné Karkulce Schwarzenbergovi se chýlí ke zdárnému konci.

Takto se původní čeledník opět naplní, čeledínům i děvečkám za zpěvu prostonárodních písní se jejich pochybnosti o správné cestě rozptýlí a v jednom šiku zas půjdou rozdělit si republiku.

Tedy to co z ní zbylo : zdravotnictví, železnici, ČEZ s emisními povolenkami a nikdy nevysychající liz veřejných zakázek.

Lůza 1)vystrašená dluhem, který neudělala ona, nýbržto právě čeledníky výše zmíněné, 2)obavami z budoucnosti - neb minulost a přítomnost rozkradena jest, opět navolí to menší zlo by vepřoknedlozelová filosofie opět svého naplnění došla a ona tak v senilní letargii štěstí nesmírné nalezla.

P.S. tak mi to s tím Vodražením se ode dna zřejmě vyjde.
Jo, jo marketing se musí umět dělat. Nejlépe tak jak to dělá ODS.
26. 03. 2010 | 14:31

Pepa Řepa napsal(a):

Zelené embéčko
Navrhuji, aby aktuálné.cz udělovalo Hujerovu cenu za rychlost.Kdo rychle dává, dvakrát dává, tvrdila jedna dáma v Perlovce.

Žhavým kandidátem by byl autor blogu, je rychlejší než Lucien Bolt, vždy je s obnaženým perem u katedry první.

Mackovi se rozhovor povedl.
A co ten Váš Kocáb?
Moloděc, ten se ale drží!
Jako Herakles, když by povolil, vše by se zřítilo.

Teď teprve jsem pochopil co znamená, když se řekne: Drží se toho jako ***** košile.
26. 03. 2010 | 14:35

vlk napsal(a):

Pepa Řepa
elegáne promiňte mi , že vstupuji do vašeho zamýšleného tete-a - tete s paní S.Š.
říkáte že koalic e očištěné ODS +TOPless +VV+KDU jsou nejpřijatelnější alternativa.. Když to bud e bez Iček a jančíků.
Mám tomu rozmět tak, že Kalouskové mohouzůstta a nijak nevadí. Totéž zpívající pudřenky, rlzní Severové, jimž sem tam vypadne kompro a náhodous e dostanek novinářům, Johnové , žijící několikerým životemnajednou a fiancovaní Janoušky a možná i Jančíky?

Obdivuji váš optimismus.

dneska když jsme šel do práce, narazil jsme na své oblíbené továrníky, Otce syna.Nic neukradli, cosi zprivatizovali, tvrdě zaplatili úvěry a dělají s bážní boží. Jasně , že řeč byla o včerejškua volbách. A mladší továrník nakonec neradostnou situaci shrnul slovy. Příští volby jsou jako když majitel kurníku má volit mezi lasičkoua tchořem. Opáčil jsme, že to bohužel není pravda. protože v daném případě bych měl jasnou volbu - lasici. Ta totiž aspoň nesmrdí!
Pěkné odpoledne.
26. 03. 2010 | 14:35

mb napsal(a):

Řepa ... pokud se Kocáb bude držet i nadále ... jen lépe pro SZ ( byl vyzvan k demisi ) ... dobry komentar v LN ...

teď už jede sam za sebe

( a tu Lejlu mu uz nezavidte :-))
26. 03. 2010 | 14:45

vlk napsal(a):

tomas

clnek zajímavý. Ale , řekněme ....... no ..... třeba, že autor není zdaleka jediný, který jej mohl napsat.
26. 03. 2010 | 14:47

Pepa Řepa napsal(a):

To vlk
Nevadí, klidně rušte naše tele-a-tele.
Vadí mi spousta věcí.
Potíž je v tom, že u těch ostatních mně toho vadí mnohem víc a jediná nezkorumpovaná strana Balbínova poetická nebude-zřejmě-připuštěna.

Vyřiďte továrníkům, že není jisté, zda smrdí víc drátheník nebo tluchoř.
26. 03. 2010 | 14:48

hoven napsal(a):

nedočkavě vyhlížím blog řechtajících se zubů a pleši o kosmetické změně ve vedení ODS.. slaveček nemůže vytlačit myšlenku, nebo co????
26. 03. 2010 | 14:57

vlk napsal(a):

Pepa Řepa
nevyřídím, už jsme jim to sdělil svou odpovědí. Pochopili okamžitě.
26. 03. 2010 | 15:13

hudryper napsal(a):

To vlk : Kdybyste nepoužil svůj oblíbený pluralis majestatis, vůbec bych neuvěřil,že jde o téhož autora,který se v nedávné
době projevoval na Outsidermedia.
I tak nejsem přesvědčen.Jediné,co
mi ukázalo identitu nicku vlk , bylo arabské slovo pro trh,kterým
jste se bezděčně pochlubil v diskusi.Byť překvapen,mohu se Vám
přiznat,že se všemi Vašimi příspěvky pod tímto blogem resonuji. Váš oblíbený muftík.
26. 03. 2010 | 15:16

tomas napsal(a):

to pepa repa, balbinova strana je sice mozna nezkorumpovana, ale zato lze s uspechem pochopit o jeji schopnosti ridit neco co presahuje rozmer hospody .. pokud vam vadi korupce, vypadaji ze hry ods, soc. dem, kalousek, komunisty nepocitam jako stranu, takze zbyvaji lidovci, vvcka, zeleni a nekde hodne vzadu havlikova obcane.cz, vvcka je pravicove vepro knedlo zelo, takze mne zbyvaji tri strany, o kterych se da uvazovat ... zeleni ulitavaji na ekofundamentalismu, ale za ejich ekonomickym programem stoji zamecnik, svejnar, zahradnicek .. to, co psal havlik ve svem blogu vcera znelo dobre, ale do parlamentu daleko, a vlk mu nemuze zapomenout ceskou lotynku, lidovci jsou lidovci
26. 03. 2010 | 15:19

tomas napsal(a):

pardon za jejich ekonomickym programem stoji zamecnik, svejnar a sedlacek
26. 03. 2010 | 15:23

Pepa Řepa napsal(a):

Jo a vlku, pokud Paroubek doporučuje Nečasovi, že by bylo fajn, kdyby se ještě zbavil Langera a Béma, tak je to zřetelný pobídka na velkou koalici.

Když se jich kucí zbavíte (jeden na mě něco vyšťoural na vnitru, druhej na mě toho ví spoustu, ještě z magistrátu) jedeme dál,
tady bude krakonošovo a tady moje trautnberka.
26. 03. 2010 | 15:26

hanah napsal(a):

vlk

Něco bych pro Vás vlku měla. Na víkend, abyste se dostal zpět do svých kolejí.

Ať žije Klaus!

Copak nám asi dělá Švejnar ? dlouho nic nenapsal, dlouho o něm není ani vidu ani slechu...

Tak hezký ´víkend :-)))
26. 03. 2010 | 15:47

vlk napsal(a):

hudryper
Velký omyl. Neoblíbený muftík. Malý muftík.
Ten velký měl totiž totiž smutný konec.

a buďte klidný - jsme jedna a táž osoba. jenže tady se nikdo nebrání opačnému názoru. A nikdo tu nežvaní o placených rozbíječích. A tady si musíet svůj názor obhájit. Ne uřvat nebo vymazat. to všechno nechávám Obludáriu.
pepa Řepa
elegáne dopouštíte s e závěrů oproti elementární logice. Velkou koalu nejlépe uděláte s tím, s kým jste s i to již vyzkoušel. U kterého víte , kolik a jak si chce smočit. exclifton, tak to je jiná... ale koala s Nečasem? Promiňte tak tomu věřím asi stejně , jako že Klaus začne tlačit na okamžité přijetí eura.
26. 03. 2010 | 15:48

vlk napsal(a):

hannah
to tedy budete muset přidat,, hodně přidat , nebo k vám ještě zahořím láskou velikou. A to byste určo nepřežila.
26. 03. 2010 | 15:49

hanah napsal(a):

vlk

máte recht. A Karkuli by se to asi také nelíbilo....

Něco vymyslím.
26. 03. 2010 | 15:57

Béda napsal(a):

Pepa Řepa,

máte pravdu. Mirek je rovným přímý, čestný chlapík. Přesto všechno bych vám nepřál být zákazníkem jeho firmy VAE systems v Kroměříži. Tam Nebylo jenom rukou dání, ale i obchodní smlouva a platba předem.

Jistě si taky vzpomínáte na Smlouvu s občanem, na které figuroval Mirkův podpis. Bezplatné zdravotnictví ODS plnila tak, že cca dva měsíce po volbách, které vyhrála ODS za pomoci Kubiceho zprávy a přeběhlíků přichází ministr Julínek se zavedením poplatků.

A do třetice si jistě vzpomente na Mirkovo - "Kdyby voliči věděli, co na ně chystáme, nikdy by nás nevolili." Přesto všechno je Mirek férový chlap, kterému se dá věřit a kterého rukou dání znamená krví stvrzenou dohodu.

Pokud jde o povolební vývoj: tandem Nečas - Íčko je zárukou nové perspektivy ODS.
26. 03. 2010 | 15:59

Novák napsal(a):

To Neo - opravdu, škoda slov.

Hloupost je výsada hloupých lidí - ti když slyší jiný názor než jejich (ta část, která si říká pravice - ale po česku, zde to znamená tupost - v ostatním světě pravice znamená slušnost), mezi které se pravděpodobně řadíš - tak je to vyznavač minulých pořádků a telefonů na radnici.

Neexhibuj a nesvlékej svůj mozek, je to už ubohé a trapné.
26. 03. 2010 | 16:31

blue jay napsal(a):

pane vlku,
Chvilku jste me pripadal jako nekdo kdo je opravdu nestranej. Ale posledni dobou me pripominate jednonohou oranzovou kocku ktera se snazi pohrbit sve lejno na zamrzlem jezere.
26. 03. 2010 | 17:24

vlk napsal(a):

hannah

no vidíte... Fakt s tím něco dělejte....
Ale bud e to těžké.Páč když jsme četl Paroubkovu výzvu Nečasovi , tak mne nenapadlo nic jiného, než že se pomátnul...
26. 03. 2010 | 17:25

vlk napsal(a):

Moucha
no vidíte. To vy mně připadáte pořád jen jako Palivcova Moucha Ta , po které zůstal pouze a jen trus na obrazu císaře pána.
Na druhé straně - být klasikem, dřív než jste se narodil, protože jste sotva byl někdy užitečný, komu s eto stane. Řečeno s jiným klasikem - pánové , kdo z vás to má?
Moucho, odpoěvď zní - nikdo. A za sebe říkám - naštěstí.
26. 03. 2010 | 17:28

blue jay napsal(a):

no vidite pane vlku,

Slibil jste pani hanah ze neco vymyslite. A uz je to tady. A ani jste nemusel pohnout svoji oranzovou prackou.
26. 03. 2010 | 17:34

blue jay napsal(a):

vlku?
Cetl jsem Vas dobre? Paroubek se pomatl? A co Zaoralek? Tomu ty kolecka v jeho hlave zapadaji do sebe? A je Sobotka ekonom? Tolik otazek vlku a asi malo odpovedi.
26. 03. 2010 | 17:40

blue jay napsal(a):

kdyz uz mate rad klasiky vlku, precte si tohle...

"There was so much handwriting on the wall that even the wall fell down."

Nak me to pripomina Vas vlku. Vy na tu stenu pisete a pisete a pisete a pisete...
26. 03. 2010 | 17:49

Pepa Řepa napsal(a):

It's a wonder
I can think at all
And though my lack of edu---cation
Hasn't hurt me none
I can read the writing on the wall
26. 03. 2010 | 17:53

blue jay napsal(a):

Lol Pepo Repo,
Skoda ze vlk nestudoval Pink Floyd university. Mozna by pak tak pomatene neskrabal na zed.
26. 03. 2010 | 17:59

vlk napsal(a):

Moucha
nenech s e zržovat od konání toho, co ti jest vlastní. Na obrázku je pořád ještě dost volného místa pro dobré dílo.
Co by pak konstatoval palivec, kdybys nesplnil plán. Zaorálek? tak ten mi mluvil duše. A Sobotka? Ten taky.
26. 03. 2010 | 18:09

Novák napsal(a):

ODS na jednání použila rušičky mobilů. Nelegálně
Autor: ČTK
26.03. 15:35

Použití rušiček mobilních telefonů, kterými ve čtvrtek ODS "chránila" jednání výkonné rady o osudu předsedy Mirka Topolánka, mohlo být v rozporu se zákonem. Ředitel Sekce státní kontroly Českého telekomunikačního úřadu řekl serveru iDnes.cz, že používání podobných rušiček není v Česku ani v celé Evropské unii legální.

"V případě žádosti civilního subjektu nasazení rušiček nelze povolit," sdělil Jan Ševčík z Českého telekomunikačního úřadu.

Využití rušiček potvrdil stranický mluvčí Martin Kupka. ODS podle něj tento postup konzultovala s právníky, kteří stranu ujistili, že je vše v pořádku. "Chtěli jsme zajistit, aby neunikaly z jednání žádné informace. Bylo to důležité jednání a nechtěli jsme, aby bylo něčím ovlivněno," vysvětlil mluvčí.

Občanští demokraté chtěli zabránit, aby média předčasně publikovala informace z ostrého jednání, na jehož konci se předseda Topolánek vzdal kandidatury v květnových parlamentních volbách.

Dnešní informace z Novinek - otázka zní:

Co chcete od strany, která i mezi sebou používá nezákonné manýry, jak se potom chová k jiným lidem, natož ke svým ideovým neodouhlasovačem.
26. 03. 2010 | 18:39

almost glossed™ napsal(a):

Kdybych byl typickým českým novinářem, nenávidějícím Paroubka, položil bych mu po odstoupení M.T. z kandidátky otázku zhruba následujícího znění:

Za jakých okolností byste byl, pane Paroubku, ochoten spolupracovat s novým vedením ODS?

Poté, co bych si jeho slova pečlivě zapsal, uvedl bych je v článku třeba takovýmto titulkem:
"ČSSD nadiktovala Nečasovi úkoly, jak udělat z ODS politického partnera"
(Všimněte si, jak se během dne manipulovalo s titulkem tak, aby bylo jasné, kdo se brání diktátu a je tedy v právu. Nová podoba zní "Nečas odmítl Paroubkův diktát, jak udělat z ODS politického partnera", ale v adrese zůstal původní název)

http://zpravy.idnes.cz/cssd...

Takto bych to tomu odpornému Paroubkovi nandal.

A následně bych si schladil žáhu ještě svědectvím anonymního "spolubydlícího". Anonymové jsou obvykle nejlepší svědci. Dosvědčí vám cokoliv na požádání. A psí Hovínka tam nesmí chybět taky.

A bude to tuze dobré, stravitelné pro našeho skalního voliče, řekla kočička pejskovi...
26. 03. 2010 | 18:41

S.Š. napsal(a):

pp. vlk a Pepa Řepa

Je potřeba zohlednit ještě jednu věc. V červnu m.r. řekl Václav Klaus v rozhovoru s Robertem Denglerem : "... To mne vede k úvahám, kdo ví co bude v roce 2013, jestli nebude prostor pro nějaký můj další vstup do politiky s jiným praporem v ruce (Právo, 27.6.2009). O půl roku později jej tentýž novinář požádal, aby tento výrok upřesnil. To V.K. udělal následujícími slovy : "Nemohu k tomu říci jedinou větu navíc. Nedovedu si představit, že bych 7. března 2013 odjel kamsi na chalupu do jižních Čech nebo na co nejvzdálenější univerzitu. Mám pocit, že bych tu chtěl zůstat a teď k tomu nedovedu říci nic víc (Právo, 23.12.2009).

V únoru jsme se dozvěděli následující : Václav Klaus prý uvažuje o návratu do ODS. Tvrdí to prezidentovi blízcí lidé. Stalo by se tak ale v případě, že by strana nevyhrála květnové volby a nynější "antiklausovské" vedení v čele s Mirkem Topolánkem by odstoupilo. "Myslím si, že to má v plánu. Stále totiž považuje ODS za své dítě, je to pro něj srdeční záležitost," řekl MfD podnikatel Peter Kovarčík, Klausův dlouholetý přítel. "Ano, věřím, že Václav Klaus se do ODS skutečně vrátí, či spíše se opět přiblíží," prohlásil Klausův stoupenec, pražský primátor Pavel Bém.
Bém uznává, že prezidentův návrat musí chtít i sama strana; přitom mezi občanskými demokraty je dnes už jen asi třetina skalních "klausovců". "Musel by být vzájemný interaktivní proces mezi prezidentem, vedením ODS i členskou základnou. Já v tento vývoj věřím," míní Bém. Prezidentův poradce Petr Hájek nechtěl úvahy o návratu jakkoli komentovat (MfD, ČTK, 10.2.2010) a Václav Klaus, známý tím, že se osobně vyjadřuje ke každé nesprávnosti, která je v souvislosti s ním prezentována ("Co V. K. neřekl") se jistě bavil, jak si teď mnozí prosťáčkové budou lámat hlavy.

Informaci o tom, že V.K. nijak nepočítá s tím, že by v r. 2013 odešel do důchodu (bude mu v té době 72 let), je, řekla bych, možno vzít za bernou minci.

Situaci, kdy je zjevné, že malé strany ubírají voliče oběma velkým stranám, a co k tomu řekl J. Paroubek, jsem popsala. Volební preference ČSSD oscilují ve většině krajů kolem 27 pct., preference ODS se začaly pomalu vyrovnávat (SC&C hovoří o +5pct. za posl. dva týdny), rozdíl mezi velkými stranami se tak snížil na nějaká 3procenta. To se teď, po bratrovražedném boji, jistě podaří změnit ... :-) Situace, kdy by J. Paroubek sice volby vyhrál, vládu by ale nesestavil, se nicméně skutečně začala jevit jako ne úplně nereálná.

A vraťme se k V.K. : dovedete si představit, s jakou chutí by jmenoval Topolánka znovu premiérem ? Takové práce přece dalo jeho vládu likvidovat ! A další vládu s "nepřáteli", s "havloidy" ? No tak to už vůbec ne !

Navíc, pokud by Topolánek volby sice vyhrál, ale nakonec třeba sestavoval pravostředovou vládu, kam by se to Václav Klaus vracel ? Do Machovy SSO, s 1 procentem volebního zisku ? Tohle všechno jsem měla na paměti, když jsem psala poslední komentáře. A to jsem ještě nevěděla to, co zmiňuje dnes v Právu A. Mitrofanov. Na mysli měl toto :

Vlastimil Tlustý se domnívá, že v této situaci bude schopen ODS vrátit do politického života bývalý předseda strany a její zakladatel Václav Klaus. ... Existuje pouze jediný způsob jak ODS zachránit," řekl Tlustý. "Někdy na konci letošního roku přijme strana zpátky Václava Klause a nové vedení mu potvrdí funkci čestného předsedy. Po skončení prezidentského mandátu pak Václav Klaus nastoupí znovu do čela strany. Je to jediný možný způsob, jak ODS zachránit před totálním úpadkem" (prvnizpravy.cz, 24.3.2010).
26. 03. 2010 | 18:48

S.Š. napsal(a):

Uznejte, pánové, že takovýto scénář by s Topolánkem v čele rozhodně, ale rozhodně možný nebyl. Topolánek prostě pryč musel.
Zdravím Vás oba.
26. 03. 2010 | 18:50

blue jay napsal(a):

hele vlku,
Jednou jsem byl na prochazce v Jasper National Park. A mel jsem to stesti ze jsem uvidel 2 timber wolves. Uzasne. Ale ty me spis priponinas ustekaneho Ceskeho ratlika.
26. 03. 2010 | 19:15

almost glossed™ napsal(a):

Zapomněl jsem na onen článek s hypotetickými psími hovínky, která sice zatím nejsou, ale mohla by být a vzhledem k Paroubkově celkové morální zchátralosti s nejvyšší pravděpodobností budou.

Takhle se dělá horká fáze kampaně.
26. 03. 2010 | 19:24

almost glossed™ napsal(a):

26. 03. 2010 | 19:25

blue jay napsal(a):

to almost glossed,
obdivuji vasi oddanost k papalasovi z Lidoveho Domu. Vite ja nemusim bejt ani glossed abych pochopil tohle...
"Pro nás v CSSD, kterí jsme únor 1948 neprožili jako osobní zkušenost, je toto datum predevším historická událost, kdy byla s konecnou platností rozhodnuta otázka politické moci, došlo k likvidaci pozic exponentu buržoazie v politickém živote republiky. Nyní, v 2010 , 62 let po únoru 1948, jsou pro nás v CSSD ideje Února živou výzvou. V naší stranické práci je stále co zlepšovat. "

To snad chape kazdej kdo vi o cem Paroubek je. Uz i Pavel Dostal rekl,"Paroubek neni o idealech, ale o moci."
26. 03. 2010 | 19:26

blue jay napsal(a):

hele almost glossed,
Nevis jestli Paroubek uz vymenil svou limuzinu Audinu za Skodovku jak to halasne nedavno prohlasoval? Ja jako obycejnej clovek bych to rad vedel.
26. 03. 2010 | 19:32

slavwin napsal(a):

Holub píše, že Topolánek je vynikací krizový manažér, něco jako z Dietlovy inženýrské odysey. Hrál ho J. Bek. Patříme údajně mezi malý počet zemí, kde hrubý produkt neklesl pod 5% Nějak mi to nesedí. Nikdy jsem neslyšel Topola o ekonomii mluvit psát a kdyby to tak bylo, myslím, že by si ho nedovolili takhle sundat, tak potom pakové je ta skupina kolem senátora Sobotky. Další ty výkřiky socanů, že jim něco rozpustil, dále Němci nás prý říkají, že jsme dobří až příliš, že dovedeme využívat technologie. Pokud vím u ODS byl jediný ekonom na jedno použití. Na Němce nás napojili p. Vrba, Mládek a další, to nejsou odesáci a pokud v tom nějací byli tak v podružných rolích. Článek p. Holuba považuji za účelový napsaný na něčí objednávku.
26. 03. 2010 | 19:58

slavwin napsal(a):

Už jsem myslel, že to bylo staženo, přesný název: Manažer Topolánek opouští Českou republiku s. r. o. Autor Petr Holub.
26. 03. 2010 | 20:51

stále rebel napsal(a):

Pro slavwin.
Holub je …! Pár čísel: Růst či pokles HDP – rok 2009.
EU27 –4,2
ČR –4,8
Polsko 1,7 (růst)
Slovensko –4,7.

Hodně nám pomohlo šrotovné a výhoda ČR byla taky v tom, že nebyly postiženy banky. Ty byly očištěny před pár lety a teď si dávaly pozor.
26. 03. 2010 | 21:24

Pepa Řepa napsal(a):

To S.Š.
Nevstoupíš dvakrát do stejné řeky.

To platí pro všechny, pro VH i VK.
Taky si můžu myslet, že ve 72 letech vyhraju Wimbledon.
Myslím, že VK příliš démonizujete, jako Pehe ve svém slavném "Klausohryzeckém období". To, že VK situace vyhovuje, je věc jiná, ale velkým hybatelem není a návrat z Elby do čela šiků je nereálný.Snad po smrti jako symbol.
Totéž se dá říct o VH, kdyby se objevila zpráva, že vzkřísí stranu Pravdy a lásky.

Nejde o to, kdo Vám je víc sympatičtější, tady je třeba porovnávat konkrétní činy a názory na konkrétní situaci v konkrétním čase.
A když jste nakousla "havloidy" tak si uvědomte, že naprosto selhala Havlova představa, že 21. století bude stoletím, ve kterém nebudou mít politické partaje své místo, že budou vládnout jakési zájmové slepence, hnutí, neziskovky......

Sama pečlivě sledujete dění v politických stranách a zbylí Havlovi souputníci hbitě naskákali do politických partají, někteří už jich vystřídali celou řadu.

Vylézají krysy z děr, včera tlusťoch tvrdící, že on to přece před třemi lety říkal, že kdyby se šlo cestou podle něj, je ODS jinde.
Myslím, že ani krysy se nechytí, za takové blby modré ptáky nemám.

Na druhou stranu nevidím možnost, že by se zbavili krys, které na palubě jsou a vesele hodují.

Máte pravdu, že velká koalice je jednou z variant, která je -zřejmě-rozehraná. Vždycky je ale rozehraných variant víc.
Uvidí se zřejmě až po volbách, volbách ve kterých budete volit partaje, ať se Vám to líbí nebo ne.Spíše budete volit ty, z kterých se zvedá žaludek méně než z jiných.
27. 03. 2010 | 06:48

Pepa Řepa napsal(a):

Ještě si myslím, že je podstatný rozdíl mezi voličem americkým a postkomunistickým.
V Americe prohlásí alfa-samec, že bude zítra svítit slunce a voliči omdlévají, jako moudrost to genius vypustil, vezmou praporky, propukají v nadšení a mávají a mávají a mávají....

Tady jsme se za bolševika namávali dost.
Když místní alfa-samec naslibuje hory-doly, tak si řeknu, co z toho zase vyleze za všivárnu, kdo to zacáluje.
Myslím, že je lepší přístup skeptický než hujerský. Ke všemu.
27. 03. 2010 | 08:22

vlk napsal(a):

S.Š.

před pár dny , když ta aferka s Topolem začala a když "zásadově" vystoupil Přemysl Sobotka, jsme tady napsal něco, co s e velmi blížilo Vaší úvaze.
Teď jsem to ovšem marně hledal.
Namlátil jsme toho tady za poslední dny tolik, že prostě došlo ke ztrátě přehledu.
Ale bylo to něco ve smyslu:

Minimálně pro část ODs je je boj o Topolánkovo ovolání pokusem , připravit půdu pro návrat Václava z Blaníku. On sám jasně deklaroval že po skončení mandátu na Hradčanech, bohužel, nehodlá opustit českou politiku a hodlá v ní půobit/škodit dál.
Což samozřejmě předpokládá připravit mu předpolí. Základním kamenem je dekapitace Topolánka jeho kliky. druhým pak návrat pomílených do Klausov a mobilu. Například z tohoto úhlu posuzujme morální procitnutí takového Přemysla Sobotky a řad y dalších.
Ano Klaus v pozadí jistě byl jednu z hybných sil rebelie. Nikoli rozhodujících. Tou prostě byl pjednoduše propad preferencí a vidina ztráty mnoha důležitých pozic a osobních koryt. Nicméně nikoli nejmenší.
Tolik variace na text pře několika dny.

Lišíme s e jen v tom, nakolik Klaus nebo motiv zachránc e Klaus fungoval jako odsřelovací puška na VR.
Já bych to zas až tak nepřeceňoval. Prootže:
1- Nečas se rovněž kompromitoval spojenectvím s Topolánkem a podporou jeho politiky a je otázka jak to taťka Šmoula ponese. On nikomu neodpouští.
2-Nečasovým zvolením lze očekávat nikoli oslabení,a le posílení pozic ODS... To nekoresponduje s postavou Šmouly zachránce.
3- problémem ODS a to zásadním , je kmotrovská struktura strany. Klaus by nepřipustil , aby s eo moc dělil s týpky typu Ivo Rittig nebo takový v žargonu - Babáček. Ti ovšem nebudou ochotni se své mocenské pozice vzdát.
4- Havloidi..a jiní kloni
nemyslím, že je dnes půjd e z politiky vytlačit.
Došlo k zásadnímu posunu. ODS prostě dnes není schopna sama sestavit vlládu a myslím že už nikdy ani nebude. Nebo prostě mít dost hlasů na jen dvoučlennou koalu, kd e by byla jasně dominující. Dokonc e si myslím, že jestli nezačne ropravdový razantní boj s korupcí, který bud e dokladatelně úspěšný, tak s e jí také velmi rychle může stát, že bud e narazena na olitické s céně TOPless. Ne proto, že by sna d Kalousek měl něco proti "dobrému" dealu, ale prostě proto, že on je vůbec nejlepší politkářský chameelon na naší politické s céně.S odstupem. a ten teď bude hrtdokonalého svatouška. jeho strana ještě nemá etablované struktury ,a jejich výstavba bud e ještě dlouho trvat, takže nebud e hrozt prvoplánové a jednoduché korupční průšvihy. Na rozdíl od ODS. Na kterou bud e vypadávat ze skříí jedne za druhým, zejména když by s e začalo opravdu nekompromisně vyšetřovat. akže havloidi budou potřeba.
5- velká koala
Kalus je přávržencem tohoto řešení jednak ví, že velké reformy k prosazení potřebují velkou koalu a dále, že mu toto řešení v 98 zachránilo politickou karieru. Kdyby byl zeman skutečně udělal "Čisté ruce" tak...
ale to znáte daleko lépe než já.
hezkou sobotu.
27. 03. 2010 | 10:38

barnabas napsal(a):

chcete zmenu? tak zas nenalitnente:
https://www.youtube.com/watc...
kulisaci jsou holt kulisaci... a koulej to s nama o sto sest
27. 03. 2010 | 11:09

hoven napsal(a):

sockom budou muset nějak zareagovat, jestli nechtějí projet volby. třeba vyměnit upocenou za grosse.
27. 03. 2010 | 12:33

hanah napsal(a):

SŠ, vlk

Na rozdíl od Vás si nemyslím, že za sestřelením Topolánka stojí Klaus. Zněkolika důvodů -

- vím, že je příznivcem velké koalice, ale jen v případě volebního patu. Pokud by po volbách mohla ODS s TOP 09 a VV (příp. Zeman) sestavit silnou vládu, určitě by ji (velkou koalici) neprosazoval už teď před volbami

- záminka s následnou průhlednou manipulací, by byla tak trochu pod jeho úroveň

- má před sebou ještě 3 roky prezidentování, zbavení se Topolánka je pro něho (pro event. zamýšlený návrat) předčasné. Za 3 roky se může v ODS udát leccos, např. vyprofilovat osobnost, která stranu povede (i když při současných praktikách už od místních sdružení o tom dost pochybuju). Pokud by tomu tak bylo, jistě by si Klaus včas poradil:-) Topolánek pro něho nebyl soupeřem, zbavit se ho mohl kdykoliv potom a elegantněji. Tohle není jeho styl.

- nemyslím, že by měl snahu poškodit ODS a zbavit ji lídra (a vůbec provádět jakékoliv změny) pár týdnů před volbami.

Myslím, že jste ve své zášti VK trochu podcenili.

Spešl pro vlka - však on Vám ještě ukáže :-)

Na druhou stranu si myslím, že socani jsou trochu rozpačití, protože ztratili úhlavního nepřítele a snadný terč své volební kampaně.
27. 03. 2010 | 13:44

vlk napsal(a):

hannah
netuším,co vám odpoví paní S.Š.
nicméně stojám disputu Klaus ano / n jednoznačně na straně ano.Liším s e jen mírou ingerence. A rozhodně motiv Klausova návratu hrál roli.

teď k vašim premisá:
saozřejmě, pokud by bylo možno sestavit silnou vldu pravého středu, nepochybně by , ani z politických důvodů nemohl tlačit na velkou koalu. Ale ono to zas e vypadá na nějakých 101-102 a k řešení jsou opravdu vážné problémy. K pragmatickému , nikoli IDEOLOGICKÉMU řešení.
-průhledná manipulac e by byla pod jeho úroveň????
Tak to jste men ted y dostala. Správný doplněk této vaší věty je: aby to nebylo pod jeho úroveň, musela by ta snadná manipulac e být neprůhledná?
Jinak obě presidentské volby a zejména ta d ruhá dokázaly, že se neštítí Ź8DNÉ manipulace. Viz Waigel /Šlouf, například.
Podobně poslání !Svých Moravanů" před US do marné řeže před US a následně útěk zadní branou a oamžitý podpis LS ukázal to samé.
-poškození ODS? Ale vždyť jemu s edebakl ODS prostě hodí! ! On bud e v pozici, do které s emarně snažil vmanipulovAt Zeman - bud e volán ztracenými a bloudícími, aby s e jich zaase ujal a vyvedl je z temného lesa!

Noa pokdu jd eo mne VK je poslední člověk na světě , kterého bych podceňoval.
A že s ebud e mi snažit ještě ukázat? Bohužel, začal jsem s tím počítat! Velmi nerad. Až tenhle člověk vypadne definitivně z české politiky, hodně s e nám uleví. dokonc e i vám, Jakkoli to ještě nevíte.

A pokud jd eo poslední větu- ano socani ztratili snadný terč. Ostatně, když juknete úplně nahoru - také jsme to napsal.Před dvěma dny.
27. 03. 2010 | 18:34

S.Š. napsal(a):

p. vlk : První vlaštovku už bychom tady měli :

P. Nečasovi by nebyl proti mysli ani návrat Klause do ODS. "To je ale na rozhodnutí pana prezidenta, do kterého ho nemůže nikdo nutit," dodal (aktualne.cz, 27.3.2010). To je pozn. k Vašemu bodu 1). Nemohu říct, že bych v kterémkoliv z těch dalších s Vámi nemohla v zásadě souhlasit. Pokud se týká toho, že ODS nemůže a patrně už nikdy nebude moci sestavovat sama vládu, takovou info už má v rukách více než rok, je tady
http://vyhledavani.ihned.cz...
To, co se tam píše, v podstatě potvrdila i další analýza, kterou si nechala naopak zpracovat ČSSD, tady
http://vyhledavani.ihned.cz...

Je jasné, že kdyby se ODS "nerozkročila", což jí vytýká Klaus a jeho stoupenci (včera v Událostech, komentářích také dost neuvěřitelný V. Tlustý) jako "ústup od původních ideí", byla by někde na 10pctech, jak o tom mluví třeba v HN Jan Hartl, tady
http://rozhovory.ihned.cz/c...
Též Vás zdravím.
27. 03. 2010 | 18:42

S.Š. napsal(a):

Pro hanah : V.K. nicméně do aféry vstoupil, když kritizoval Topolánka a prohlásil : "něco se MUSÍ stát". Více říct veřejně si samozřejmě nemohl dovolit.
A že má před sebou ještě 3 roky ve funkci ? No, jistě předpolí si ale už začal chystat vypouštěním pokusných balónků skoro před rokem. Je iluze si myslet, že v věc začne řešit až v únoru 2013, to si přece nemůžete myslet ani Vy.
Reakce na ně nebyla žádná, ani v ODS, ba ani ve veřejnosti. Směšovat totiž podporu prezidentovi s podporou člověku, který straně prohrál dvoje po sobě jdoucí parlamentní volby, nelze. Až spadne prezidentská aureola, spadne docela pochopitelně i podpora Klause, to je jistá věc.
První vlaštovkou, která se z vedení ODS ozvala, jak už jsem napsala nahoře, je právě dnešní vyjádření P. Nečase. Jsem velmi zvědavá, jak se s touto věcí (s dalšími samozřejmě taky) Nečas popasuje. Tlustého scénář nemusí být totiž úplně od věci (i když včera v ČT plácal neuvěřitelné ptákoviny, jinak to nazvat nelze).
27. 03. 2010 | 18:52

vlk napsal(a):

S.Š.

máte skvělý archiv.
Utekl mi ten čerstvý Nečas...
Otázkou je jak by jej "ocenil" Velký Kormidelník. tedy jeho jeho dlouhodobou dezerci od věrného Nečase, jemuž vyjadřoval odporu, k Topolánkově praporu, když s e rozkračoval..
A ostatně -co také Nečas na tu otázku měl a mohl odpovědět jiného.? Čas ukáže.
Ale to už jsem se dostal někam, kam od začátku tohoto blogu jít nechci. Změrně. Protože mám v hlavě pokračování své úvodní analýzy toho co s e s příchodem Nečas e změnilo. Nicméně, vy už jste to skoro všechno popsala ..,-)))
27. 03. 2010 | 19:05

S.Š. napsal(a):

Nejen já, zde bych užila spíše plurál ... povedlo se Vám to.
A můj archiv ? No ano, některé věci, o nichž vím, že se k nim budeme v budoucnu vracet, skutečně uchovávám. Ty analýzy se navíc, řekla bych, dost vyvedly.
S V.K. si rozhodně ještě užijeme, zdaleka ještě nepředvedl všechno. Hlavní porce práce, totiž zbavit s Topolánka, je nicméně za ním. No, chvíli to trvalo, vždyť tohle se táhlo přece skoro dva roky ! V.K. je ale stále velmi výkonný, velmi pracovitý byl vždycky, a jde a půjde za svým stejně jako v minulosti (pozor, trénovaný výkonnostní sportovec), po prohře se nevzdává (viděli jsme už mnohokrát). Jen ten věk je, samozřejmě, handicapem. Otázka také je, jaká po něm bude poptávka ve společnosti (nejsou důležití jen klausovci uvnitř ODS, jakkoliv je jich tam nemalé množství). Na jeho první pokusně vypuštěné balónky také v zásadě nereagoval nikdo.
Loučím se s Vámi, je třeba také dělat něco jiného, než sledovat českou politiku ... :-)
27. 03. 2010 | 20:29

vlk napsal(a):

S.Š.

díky za vstupy. těším s e na další. Málo koho tady čtu tak pozorně jako Vás.
27. 03. 2010 | 21:25

Béda napsal(a):

S.Š.,

ano V.Klaus je velice výkonný, v politice protřelý, skvělý stratég, přesně formuluje myšlenky, má charisma, nebojí se jít proti proudu, ponechává si určitý vliv v ODS, dlouhodobě jako každý český prezident patří mezi nejoblíbenější politiky.

Na druhou stranu jeho vlivová skupina v ODS je jenom jednou z několika. Jeho obliba u veřejnosti je velice roporuplná. Tak jak jej někdo velebí, jiný jej odsuzuje za manželskou nevěru, tunelování a divokou privatizaci v devadesátých letech, sebestřednost a nesebekritičnost, soukromničení na státním - manželka Livie i syn seděli, resp. sedí v dozorčí radě ČEZ a druhý syn dostává coby ředitel soukromého gymnázia od ředitele ČEZu sponzorské dary až do výše 100 milionů korun, ucházel se coby předseda vlády za Bémova primátorování o nadstandardní zrekonstruovaný státní byt na Praze 6, investoval do 2 družstevních bytů a družstvo se s ním soudí, památné je jeho "já žádné ničení planety (Země) nevidím a nikdy jsem neviděl", zlé jazyky poukazují na existenci jakéhosi Reka ve svazcích STB, poukazují na nestandardní studium p. Klause v západní cizině za totality, navíc poté co jeho sestra emigrovala do Švýcar, nikdo nedokáže dohledat Klausovu disertační práci atd..

Václav Klaus je tedy velice kontroverzní politik, zřetelný politik, který má množství skalních obdivivatelů i odpůrců, dobrých i špatných vlastností.
28. 03. 2010 | 07:34

hanah napsal(a):

vlk, SŠ

Přesto, přese všechno, co jste uvedli, se s jistou dávkou znalosti dění v ODS domnívám, že v tomhle díle VK ruce neměl.
28. 03. 2010 | 10:33

Pepa Řepa napsal(a):

V pátek byla bouřka.
Zatracenej Klaus, má prsty ve všem.
28. 03. 2010 | 12:14

Karel napsal(a):

ať jdou do prdele všichni !
28. 03. 2010 | 23:28

Velký Muftík napsal(a):

vlk- děkuji za výše uvedené a přínosné přiznání Vašeho osobního podílu (a podílu Vaší organizace)na mojí podnikatelské likvidaci. Není nadto,potvrdit veřejně vzteklinu a její skutečnou adresu. Šalom.
29. 03. 2010 | 12:16

dalimír napsal(a):

Dobrý den komunisté až zde jednou převeznete znovu veslo tak se pojedete učit tentokrát ne do Moskvy ale do Pekingu ! Podívejte všichni na šikmooké jak jedou ! Za pár let převálcují i amíky ! Co demokracie kde každý podnikatel hraje hlavně o sebe to nebude nikdy obecně prospěšně fungovat! Proto musíme hledat jiné řešení jak vést tuhle republiku ku prospěchu všem ! A čína je pro nás zářným příkladem ! I když jsme malý národ můžem být jednou i velký , ale musíme se o to velmi snažit ! EU sem EU tam ! Dal.@
29. 03. 2010 | 13:03

dalimír napsal(a):

Pepa Řepa veselý to chlapec , vše bere z humorem a nadhledem ! Ale nakonec má pravdu ,co nám čechům vlastně zbývá ! D.@
29. 03. 2010 | 15:35

linda napsal(a):

S panem Pehem souhlasím a ráda čtu jeho komentáře. Mám zato, že Topolánek hraje o čas /dle instrukcí ještě mazanějšího Langera/ a už vymýšlejí, jak se aspoň částečně vrátit zpátky. Langer přece stojí a padá s ním. A co ty nedodělané a nenačaté kšefty, to je přece silná motivace? Nečas se vyznamenal především jako prdola, dokáže v obstrukcích 4 hodiny kecat jako kolovrátek. A také se vyhýbá přímým odpovědím. Bude se snažit, ale lid má dobrou paměť a ví se, že dovede být pěkně jizlivý, dovede urážet a a držet basu,aby si nezadal. A také podlízat. Např. nyní Klausovi. Bohužel bude dirigován Topolem i Langerem a dalšími, je s nimi příliš spojen a mám dojem, že Langera se odesáci vesměs bojí, nevědí, co na koho má nachystané, ale komu třeba i pomohl. Viz přeběhlíci při volbě prezidenta. Pokud se ODS nezbaví lidí jako je Langer a spol, o kterém jsem nikdy nikoho neslyšela říct něco lichotivého, ba naopak ta nejhorší pojmenování, tak se ani nastrčením Nečase nestane důvěryhodnou stranou a nemá cenu ji volit. Kdo tam najde konečně odvahu a řekne, že nejen Topolánek, ale hlavně Langer a jemu podobní by již neměli vůbec kandidovat. A pokud se spojí ODS po volbách s TOP a dalšími, tak máme znovu ministra vnitra mnohem nebezpečnějšího, než byli ti za komunistů. Navíc jedna ruka s kmotry.
29. 03. 2010 | 17:54

vlk napsal(a):

MAlý Muftík

koukám, že jste zralý na hospitalizaci. Kam mám směrovat RZP?
30. 03. 2010 | 08:57

rolex replica napsal(a):

Good recommended website. I really love it. Thanks!
03. 04. 2010 | 07:35

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Aktuálně.cz Blog · Atapana Mnislav Zelený B Baar Vladimír · Babka Michael · Balabán Miloš · Bartoníček Radek · Bartošová Ela · Bavlšíková Adéla · Bečková Kateřina · Bednář Vojtěch · Bělobrádek Pavel · Beránek Jan · Bernard Josef · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Blažek Kamil · Bobek Miroslav · Boehmová Tereza · Brenna Yngvar · Bureš Radim · Bůžek Lukáš · Byčkov Semjon C Cerman Ivo Č Černoušek Štěpán · Česko Chytré · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Davis Magdalena · Dienstbier Jiří · Dlabajová Martina · Dolejš Jiří · Dostál Ondřej · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořák Jan · Dvořák Petr · Dvořáková Vladimíra E Elfmark František F Fafejtová Klára · Fajt Jiří · Fendrych Martin · Fiala Petr · Fibigerová Markéta · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Gargulák Karel · Geislerová Ester · Girsa Václav · Glanc Tomáš · Gregorová Markéta · Groman Martin H Hájek Jan · Hála Martin · Halík Tomáš · Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hapala Jiří · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Heroldová Martina · Hilšer Marek · Hladík Petr · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holásková Kamila · Holmerová Iva · Honzák Radkin · Horáková Adéla · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hrabálek Alexandr · Hradilková Jana · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubinger Václav · Hülle Tomáš · Hušek Radek · Hvížďala Karel CH Charanzová Dita · Chlup Radek · Chromý Heřman · Chýla Jiří · Chytil Ondřej J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jelínková Michaela Mlíčková · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kania Ondřej · Karfík Filip · Karlický Josef · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Pavel · Klíma Vít · Klimeš David · Kňapová Kateřina · Kocián Antonín · Kohoutová Růžena · Kolaja Marcel · Kolářová Marie · Kolínská Petra · Kolovratník Martin · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Koutská Petra Schwarz · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kučerová Karolína · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kupka Martin · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Máchalová Jana · Maláčová Jana · Málková Ivana · Marvanová Hana · Mašát Martin · Měska Jiří · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minařík Petr · Mittner Jiří · Moore Markéta · Mrkvička Jan · Müller Zdeněk · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Návrat Petr · Navrátil Marek · Němec Václav · Nerušil Josef · Niedermayer Luděk · Nosková Věra · Nouzová Pavlína · Nováčková Jana · Novák Aleš · Novotný Martin · Novotný Vít · Nožička Josef O Obluk Karel · Oláh Michal · Ouhel Tomáš · Oujezdská Marie · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Pavel Petr · Pavelka Zdenko · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Peksa Mikuláš · Pelda Zdeněk · Petrák Milán · Petříček Tomáš · Petříčková Iva · Pfeffer Vladimír · Pfeiler Tomáš · Pilip Ivan · Pitek Daniel · Pixová Michaela · Plaček Jan · Podzimek Jan · Pohled zblízka · Polách Kamil · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rakušan Vít · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Reiner Martin · Richterová Olga · Robejšek Petr · Rydzyk Pavel · Rychlík Jan Ř Řebíková Barbora · Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schneider Ondřej · Schwarzenberg Karel · Sirový Michal · Skalíková Lucie · Skořepa Michal · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slimáková Margit · Smoljak David · Sobíšek Pavel · Sokačová Linda · Soukal Josef · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Strmiska Jan · Stulík David · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Sýkora Filip · Syrovátka Jonáš Š Šebek Tomáš · Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Šindelář Pavel · Šípová Adéla · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šoltés Michal · Špalková Veronika Krátká · Špinka Filip · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štěpán Martin · Štern Ivan · Štern Jan · Štětka Václav · Štrobl Daniel T Táborský Adam · Tejkalová N. Alice · Telička Pavel · Těšínská Tereza · Titěrová Kristýna · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomek Prokop · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Tůma Petr · Turek Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Vacková Pavla · Václav Petr · Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Vančurová Martina · Vavruška Dalibor · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Vhrsti · Vích Tomáš · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojtěch Adam · Vojtková Michaela Trtíková · Výborný Marek · Vyskočil František W Walek Czeslaw · Wichterle Kamil · Wirthová Jitka · Witassek Libor Z Zádrapa Lukáš · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zima Tomáš · Zlatuška Jiří Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy