Jak lze fejsbůkovat proti Paroubkovi aneb Občanská společnost v zemi Švejka

11. 05. 2010 | 11:22
Přečteno 8929 krát
Obdržel jsem neobyčejně zajímavý dopis od čtenáře. Zdá se mi natolik fascinující, že ho s mírnými úpravami, jež se nedotýkají obsahu, zveřejňuji. Bez komentáře. Autor dopisu si nepřeje, aby bylo zveřejněno jeho jméno, ale že skutečně existuje, jsem si samozřejmě ověřil.

xxxxx

Jsem profesí učitel matematiky. Stejně jako Vás mne zaujala forma a intenzita antikampaně proti Jiřímu Paroubkovi. Rozhodl jsem se proto experimentálně prozkoumat fenomén Paroubka na Fejsbůku a fungování této sociální sítě jako matematického grafu.

Nedávno jsem vytvořil konto pro vymyšlenou, neboli umělou fejsbůkovou osobu (dále jen UFO), která nemá ráda Paroubka. Tato UFO má na fejsbůku konkrétní jméno, a nejen studuje, ale je již také zaměstnaná, věří "v úspěch", nesnáší levičáky, má hezký obrázek a má svůj oblíbený citát týkající se poctivé práce - a záměrně s rozpoznatenou pravopisnou chybou.

UFO jsem přihlásil do různých skupin typu Facka pro Ratha, Vejce pro Paroubka, Jejich revírem je Kaufland, Nebudu volit levici, Zastřelený Paroubek, Nesnáším komunisty a ČSSD, Nechci být otrokem sociálního státu, atp. Tam se lze přihlásit snadno bez nutnosti potvrzování. Tu a tam jsem kliknul na jejich hlášky, že se mi to líbí, že souhlasím, něco připsal, atp. Vytvořil jsem tak fiktivní obraz aktivní fejsbůkové uvědomělé pravicové osoby.

Když jsem takto nasbíral první "přátele", UFO poslala žádost o kontakt několika modrým komsomolcům z Modrého týmu. Připojili si ji obratem, když uviděli, kde všude je přihlášena a jak je aktivní. Potom si UFO našla několik lidí z vedení ODS (Nečas, Langer a Tluchoř) a požádala je o spojení. Připojili se také! A dál to už bylo
snadné.

Funguje to přesně podle matematické teorie grafů. Když někoho z celebrit na Fejsbůku požádáte o spojení a on uvidí, že s ním máte společné přátele Langera, Nečase, zastřeleného Paroubka, boj s levicí a podobně, tak se připojí bez mrknutí oka, protože vidí, že patříte do stejného houfu jako on.

K dnešnímu dni (celkem vzato za pouhých pár desítek minut hraní s Fejsbůkem) má UFO víc než stovku přátel, z nich je celá řada českých pravicových celebrit. Z nich vybírám (s dovolením bez akademických a šlechtických titulů): Langer, Tluchoř, Nečas, Julínek, Šnajdr, Cikrt, Bém, Blažek, Pospíšil, Cabrnoch, Zahradil, krajští lídři ODS, dále Schwarzenberg, Parkanová, Severa, Štětina, Hybášková, Liška, Šustrová, Jacques, Bursík, ...Kromě politiků se ochotně připojili také různí novináři a celebrity z televize.

UFO už nemusí sama žádat o připojení. Začaly tam chodit žádosti o připojení od fejsbůkové protiparoubkovské mládeže, ale i od celebrit. Nikomu, ani mládeži ani celebritám, nevadí, že mnou vytvořenou osobu osobně nemůžou znát. A síť stále roste...


Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

Realista napsal(a):

Prostě mají svého personifikovaného ďábla. Co víc k tomu dodat.
11. 05. 2010 | 11:33

Mat napsal(a):

Co tím chtěl autor říci?
11. 05. 2010 | 11:33

vlk napsal(a):

Jak signifikantní!
11. 05. 2010 | 11:35

JF napsal(a):

pěkné a docela zajímavé ...

ps: dalo by se tomu říkat "davová chování" ???
11. 05. 2010 | 11:35

Alf napsal(a):

Vidíte? Tohle je ta legendární pravicová "inteligence", kterou se pořád ohánějí.
11. 05. 2010 | 11:38

Béda napsal(a):

Pro pánakrále!

Snad ODS A, B,C,D nepracuje na tom Paroubkovi kvůli preferencím skrze Facebook společně?
11. 05. 2010 | 11:43

Karel napsal(a):

Naši někteří lehce agresivní pravičáci ví proč cílí na mladé.
***
Ono by to chtělo ještě volby na Základních a mateřských školách.

Věřím, že by se našlo hodně statečných učitelů a žáků, kteří by 3 dny před volbami prozradili, že 96% voličů volilo ODS, pana Knížete a VV.

PS.
Už chybí jenom Komárek, Steigerwald nebo Šimůnek s nějakou srdcerývnou mantrovou povídačkou o ZLÉM PAROUBKOVI.
11. 05. 2010 | 11:44

islington napsal(a):

no a co?
11. 05. 2010 | 11:45

s... napsal(a):

Politik se přece bude automaticky přihlašovat ke všem osobám. Jde přece o to, zasáhnout v kampani co nejširší publikum. Pochybuji, že Nečas nějak zvlášť kontroluje kdo je kdo na FB.

Myslím, že to o pravicových politicích nevypovídá nic. Levicoví by nadopadli lépe.
11. 05. 2010 | 11:48

pařez napsal(a):

Alf:
Pokud by se to zkusilo na druhé straně spektra asi by to bylo stejné.
Bohužel taková kategorie lidí se na facebooku nevyskytuje. Jde bohužel o starší generaci, čímž nemyslím důchodce.
Pro úplnost. Sám jsem v důchodu. A na facebook opravdu nelezu a ani nemíním lézt.
Dav je prostě dav.
11. 05. 2010 | 11:49

tata napsal(a):

DOBRY DEN

no natomto samotném nevidím problem,je celkem logicke že lidi se stejnymi nazory se sdružují pod jedním praporem,navic anonimita pomaha že se lidi sdružují aniž se znají v realu by to určitě nešlo,tady stačí myt stejny nazor,otazka je že tyto lide se vhodnou formou daj lechko navest k cily ktery někdo chytře zvolí ,no smula když ten cil je mimo slušnost ale toto nedokazuje vubec nic,zrovna tak to same mohou a možna dělá druha strana.

Vtomto jste se zachoval jako co kritizujete na druhe straně,přece třeba tady na blogu je skupina třeba co simpatizuje s panem vlkem na jedné a druha zvolim třeba pana jarpora a je to uplně přirozené,protože pohled,nazor sbližuje a třeba v normalnim životě bysme se s panem vlkem nesnesli a tady mame podobny pohled,

PROBLEM je kam tato simpatije dokaže v něco přerust,ale fejsbuk je hlavně zaležitost mladych a tady moc simpatijí pan Paroubek nema,PŘIČINY proč to je,ma vic přičin a tady zase bude pohled zkresleny pohledem dotyčneho co otom piše.

JEDNO JE ZŘEJMÉ,pravicově ladění voliči jsou z většiny z majetnější vrstvy tudiš vlastní vicemeně zdělovací prostředky,tudiž tento pohled je vice prezentovan,ač se nam libí nebo ne nic stim nenadělame
11. 05. 2010 | 11:50

Tupelo napsal(a):

Podobnou zkusenost s FB mam i ja, i kdyz v daleko mensim rozsahu (vlastne jsem si vytvoril jeden FB ucet jen proto abych si osahal nejake FB skupiny zevnitr; nyni jsem na FB spis pasivni, proste me nebavi, ale FB fenomenem urcite je). Seznamy 'pratel', vzajemne propojeni jsou vlastne samou podstatou FB. Prihlaseni se do skupiny, je otakza par kliku, takze je mozne se behem velmi kratke doby stat clenem mnoha skupin - domnivam se ze cleny techto jednotlivych skupin (ktere poji snad jen nenavist, jednou k levici, podruhe personifikovana k Paroubkovi) budou z prevazne vetsiny stale stejni lide a pripadne neexistujici lide typu autorova UFA. Administratori FB pracuji bezesporu se zajimavymi daty, urcite by se daly vypracovat algoritmy, ktere by naznacily kolik osob je jen virtualnich, kolik opravdu aktivnich (na rozdil od tech, kteri se jen pripoji a nanejvys si semtam ulevi), kolik skupin bylo zalozeno stejnymi lidmi nebo skupinami tzv. 'pratel' (stejne to musi byt zajimavy pocit mit za pratele Cikrta, Langera nebo Parkanovou - chapu ale, ze to jednomu muze hned pridat na dulezitosti :)).
11. 05. 2010 | 11:51

Béda napsal(a):

s...

pro mně není až tak zajímavé, že se politici přihlašují k anonymním pisatelům, ale že tak činí skrze anonymní aktivity typu
"Facka pro Ratha, vejce pro Paroubka, Jejich revírem je Kaufland, Nebudu volit levici, zastřelený Paroubek"... No nevypovídá to něco o "svěžím (zeleném) větříčku v politice", o šlechtici S., o panu "čistém" Nečasovi a jeho spolku "čistých"...?
11. 05. 2010 | 11:55

iga napsal(a):

Tak napiste az UFO presvedci nekoho (nejlepe babu, ale staci i pan Pehe), aby volil pravici, husarskym kouskem pak bude dostat Ufo az k urne(volebni).

Jinak nechapu, o co panu uciteli slo. Potvrdil si neco? Nebo neco vyvratil? Co cekal, ze se stane?
11. 05. 2010 | 12:00

Charlie napsal(a):

pane Pehe

jak snadné - ole ten pán odhalil jednou ranou duševní ubožáky, kteří se nás tady snaží každý týden poučovat a vychovávat.
Ale stejně jsem z některých jmén překvapen (ba zděšen).

Po tom co všechno předvádí celá tahle hysterická a nenávistná Národní fronta, bych se stal voličem ČSSD i kdybych nechtěl.

Být "oranžový" začíná být jako být Židem v Německu roku 1933.
Signifikantní je, že se přidala i KSČM - která má s nenávistí tak dobré zkušenosti.
Jak prosté -vrána k vráně sedá.
11. 05. 2010 | 12:01

lederer napsal(a):

autor

Asi objevujete Ameriku..... A pan učitel matematiky byl veden čistě vědeckými pohnutkami a proto falšoval identitu na Facebooku , aby si potvrdil teorii grafů.... A zjistil , že na internetu se lidé ani osobně neznají a přesto se účelově srocují...... To jsou ale hajzlíci Ti fejsbukáři !!!!
Jak signifikantní!!!!!!
11. 05. 2010 | 12:02

Marcus Agrippa napsal(a):

No jo no - militantní stádovití"pravičáci", kteří vzývají individualitu. Ani se tomu Paroubkovi nedivím že tuhle skvadru začíná bojkotovat.
11. 05. 2010 | 12:03

snowfox napsal(a):

ad 1) anonymní autor popsal problém virtuální reality (kterou sám spolutvoří), kterou řada lidí zaměňuje za skutečný život. Vůbec mě nepřekvapuje, že je toto možné, naopak se domnívám, že k tomu dochází dnes a denně. Ano, je fakt, že lidé komunikují řadou neautentizovaných přenosových médií.
Při množství falešných i pravých informací samozřejmě není v lidských silách ověřit autenticitu jejich původců, natož jejich pravost.

ad 2) úvahy, které z toho dedukuje Pehe a další jsou naprosto účelové a zcestné. Pointa je v tom, že lze velmi snadno podvádět na FB (nebo zasíláním zpráv e-mailem - phishingatd), zatímco tihle rozumbradové se posmívají těm, kdo na tento podvod naletěli.

ad 3) Paroubek s virtuální realitou problém nemá, že, pane Pehe. On sází na placené roztleskávače z masa a kostí.
11. 05. 2010 | 12:05

s... napsal(a):

Béda:
Pokud tomu dobře rozumím, požádala UFO politiky přímo. Viz. dopis:

"Potom si UFO našla několik lidí z vedení ODS (Nečas, Langer a Tluchoř) a požádala je o spojení."

Pokud by si dávali za kamarady všechny z "facka pro Ratha" a pod, bylo by to opravdu zvláštní, ale i když nemám o vítečnícich z pravé strany našeho politického spektra včetně popartové ikony Cheguevary-Schwarzenberga žádné iluze, příjed mi pravděpodobnější, že jen odklikli nějakého z anynymnich FB přátel.
11. 05. 2010 | 12:07

JF napsal(a):

Charlie:

nenechte se zmást ... volit můžete jen a jen sám za sebe.

Pozor na davové jednání ... platí to i obráceně.

ps: pokud poznáte s čím, s kým máte tu čest, nemusíte z toho nic vyvozovat.

Dle mého názoru byl článek o "davovém chování". Osobně nic více z toho nevyvozuji.

ps: agitace patří agitátorům. Je jen na Vás to poznat.
11. 05. 2010 | 12:17

paco napsal(a):

Komu je lito Paroubka, tomu neni pomoci, takze placte, placte, placte, ze jsou proti nemu a jeho parte na FB tolik aktivity. Myslici tvor si spise polozi otazku, proc tolik lidi dobrovolne na ukor jinych cinnosti pocituje potrebu odporovat vsemu tomu ubohemu socialne procitenemu skuceni, ktere socani bezostysne kultivuji a jeste jsou v tom radou blbych ceskych intelektualu podporovani? Asi ze je cely ten Chudy Bobes v modernim provedeni prilis otravny, neda se uz tolerovat. A navic ty socialni placky pritom vybiraji radnym obcanum kapsy jeste ucinneji nez cikanske kapsarky, a podle zakona! Tak je jasne, ze nekdo na oplatku sahne po vejci, nekdo neco nepekneho napise na Facebook. A ucta ke stari nebude, nedoufejte, u toho stari, ktere clovek kolem sebe pozoruje, neni pro uctu absolutne zadny duvod.
11. 05. 2010 | 12:19

wbgarden napsal(a):

Budu neustále opakovat, facebůk sem facebůk tam, v této jistě vznešené plkárně lze dokázat téměř vše. A taky samozřejmě vyvrátit. Jedno je ale nadmíru jisté, a to i bez počítačů...
http://img.aktualne.centrum...
Veselé krizování...
11. 05. 2010 | 12:20

alg napsal(a):

Nutí mě to říci : A co jako?
11. 05. 2010 | 12:23

Mia napsal(a):

no a kde je ta zásadnost? převratnost článku? takhle peřece sociální síTě fungují - doporučují vám "kamarády" kterým se líbí stejné věci jako vám, stejně tak jako třeba nabízejí studenty ze stejné univerzity, ročníku, jaký máte za sebou vy... osobně jsem také členem řady "umírněnějších" antiparoubkovských skupin - dávám tím svým kamarádům vědět, jaký mám názor - that´s all
11. 05. 2010 | 12:23

slavwin napsal(a):

ODS je hnisající vřed svobody. Nikdy mi bolševici nebyli po chuti. Když vidím ty chytré ve skutečnosti přiblblé překrucovače a chmatáky tak si říkám vláda s komunisty nebude nikdy horší než současnost. Bojím se že nás znovu zaberou euroasijci ale nevím určitě kdo nás k nim více táhne odesáci nebo komunisti?
11. 05. 2010 | 12:23

JF napsal(a):

Charlie-dodatek:

Osobně pana Pehe mezi agitátory nepočítám.

Ale zase záleží co si z daného vezmete. Je dobré brát si to lepší a poznat co je pro daného dobré a co špatné. Je to o citu.

Na "cit" vzorec nedám. Ten máme každý v sobě!

... ale domnívám se, že nazývat to můžeme jak chceme.
11. 05. 2010 | 12:24

jane napsal(a):

Politikům jde o vlastní podporu, o získávání spojenců. Tak se spojili proti Paroubkovi s UFO. On by se zase spojil s Marťany.
jenom nějak nechápu, co tím vším chtěl autor říci...
11. 05. 2010 | 12:26

Béda napsal(a):

paco,

tipuji na člena facebookové svazácké skupiny (ve 20- ých letech nosili bílé podkolenky a kraťasy a uměli hezky zdravit - jak říkají M+I+Z pravou rukou).

Jenom pro vaši informaci - mnozí voliči a sympatizanti ČSSD nemůžou Paroubka ani cítit. Ono to ani není primárně o nějakém Paroubkovi. Klip není o Paroubkovi, ale o Nevolte levici!
Vajíčkáři nevajíčkují Paroubka, ale celý mítink ČSSD, inzultován nebyl Paroubek ale Sobotka, utopenec nebyl hozen a nezasáhl Paroubka ale přihlížející ženu...

O těch levicových kapsářích ještě chvilku vyprávějte, ať si s váma můžu poplakat nad Kalouskem, Řebíčkem, Bémem a podobnými levicovými vejlupky.
11. 05. 2010 | 12:27

Darek napsal(a):

Ano Pehe, žijeme v zemi Švejka, Peheho a lidí knedlo, zelo,vepřo. Co to má společného s FB ?
11. 05. 2010 | 12:27

jan holubář napsal(a):

Souhlas se "snowfox". No no sám pan Pehe je velice zvláštní až obskurní figura. Mě období, kdy dnes a denně tepal do V. Klause. a nenašel na něm jedinou kladnou vlastnost. Teď je zde období až zcela nekritického obdivu a řiťolezectví vůči J. Paroubkpovi. Jak známe Peheho, za týden či 2 ho to přejde a terčem obdivu (či slepé nenávisti)bude zase někdo jiný. Obdivu někdo z ČSSD či KSČM, nenávisti někdo z ODS či TOP 09..............
11. 05. 2010 | 12:28

unknown napsal(a):

No vidíte, alespoň jste se naučil s xichbůůkem a třeba budete mít míň času na jednobarevné blogy....
11. 05. 2010 | 12:29

Michal Macek napsal(a):

iga:

taky nechapu o co jde?jak si pan ucitel asi myslel ze to na FB chodi???
11. 05. 2010 | 12:30

koko napsal(a):

http://www.facebook.com/#!/group.php?gid=124587390889048&ref=ts

http://www.facebook.com/#!/group.php?gid=234944913035&ref=ts

http://www.facebook.com/#!/group.php?gid=122794261066998&ref=ts
11. 05. 2010 | 12:32

veverka napsal(a):

"Langer, Tluchoř, Nečas, Julínek, Šnajdr, Cikrt, Bém, Blažek, Pospíšil, Cabrnoch, Zahradil, krajští lídři ODS, dále Schwarzenberg, Parkanová, Severa, Štětina, Hybášková, Liška, Šustrová, Jacques, Bursík"

Prostě členové ODS bandy a jejích účelových apendixů.Jen další potvrzení že volit ODS,TOP 09,SZ,VV a KDU znamená volit úplně stejnou špínu.Hnus.
11. 05. 2010 | 12:32

slavwin napsal(a):

Havel když přišel s nějakou verzí slušnosti mezi lidmi byl okamžitě zešměšňován. To, že sáhl po tom co mu v minulosti patřilo, udělal to s určitým váháním, jej nijak nesnižuje. Já jsem presvědčen, že ta odesácká morálka je nějaká vyšší forma rusistického bolševismu. Není už nejvyšší čas je poslat tam kam patří.
11. 05. 2010 | 12:34

honza a. napsal(a):

Tak já nevím co na tom autora tak fasinuje.
Politici odklepávají přijetí automaticky, protože čím víc "přátel", tím víc kanálů pro šíření svých názorů..to samé celebrity a novináři.
11. 05. 2010 | 12:35

Marcus Agrippa napsal(a):

Tady je krásně ale na některých příspěvcích vidět"inteligence"fanatiků kolem Langerovi úderky na FB. Nejděsivější je ale příspěvek človíčka pod nickem paco - dost brutálně to odpovídá tomu pac/ko nebo paco/š.
11. 05. 2010 | 12:37

wbgarden napsal(a):

Budu neustále opakovat, pro chudé levé plačky jeden příklad za všechny. Máte-li finanční starosti, staňte se milionáři...
http://www.ateo.cz/f/images...
A nemáte-li práci...
http://www.ateo.cz/f/images...
Veselé krizování....
11. 05. 2010 | 12:39

Charlie napsal(a):

JF

sice jsem oslovil pana Pehe,

ale víceméně jsem vyslovil svůj názor na dosavadní předvolební agitaci.
Celé hodiny a dny neslyším žádné argumenty - jen personifikavanou nenávist.

Mě se prostě ten zbabělý český styl - všichni na jednoho nelíbí (hnusí).
Nenáviděn byl dosud každý představitel sociální demokracie, ať jím byl kdokoli.

JF, a pokud to NĚCO máte v sobě, tak si neodporujte ----
"Ale zase záleží co si z daného vezmete. Je dobré brát si to lepší a poznat co je pro daného dobré a co špatné. Je to o citu."

Ano, a cit mi napovídá, že se tady zase děje nepravost....
O ničem jiném jsem nepsal.
11. 05. 2010 | 12:39

alarm napsal(a):

Národ bytostně nesnáší jakékoliv pedagogy. Víte vůbec co tito darmožrouti stojí? Kolik se musí zaplatit za populaci do 26 let? Před dvěma stoletími stálo vzdělání tísicinu dnešní miliard. Schválně na FB vytvořím skupinu nespokojenců s pedagogy.
11. 05. 2010 | 12:44

suchánek napsal(a):

výborný článek, pane pehe!

a ideálně umístěn. teď se tu k tomu erudovaně vyjádří zdejší UFO banda. víte o tom, že tu jedno diskuzní UFO má taky víc než stovku přátel, kterým vůbec nevadí, že ho nemohou osobně znát, a přesto mu visí na rtech?

autor dopisu si nepřeje, aby bylo zveřejněno jeho jméno? pročpak? UFO?

relevance tohoto článku je čistokrevná 0 (nula).

kdy už se, probůh, začnou lidé v čr pod své zušlechťující experimenty podepisovat?

a kdy blogerská sféra přestane uveřejňovat výstupy někoho, kdo se pod ně není schopen podepsat celým jménem?
11. 05. 2010 | 12:46

JDU napsal(a):

Milý pane Pehe,
nějak mi uniká pointa! Samozřejmě kromě té tzv. objektivní (překvapení a hnus svědčící o mravní devastaci "pravice" od nejvyšších pater až dolů, notabene zřejmě i o zkaženosti mládeže). Pointou by byl výsledek, který by náš pan učitel-pokusník dostal po provedeném stejném pokusu na opačné straně spektra. Co myslíte? Copak by asi zjistil? (a to se ptám bez jakýchkoli osobních oranžovo-modrých preferencí).
11. 05. 2010 | 12:47

malma napsal(a):

No ona to neni žádná novinka a dá se lehce vyvodit i účel...;Pravice, jak je u nás prezentovaná, si je jistá svojí prohrou ve volbách nad JP, proto musí přijít plán B, a to mobilizace FB mládeže k zahájení povolebních "demonstrací" ne nepodobných s těmi v Moldavě, kde se proti vládě levice demonstrovalo již s dětmi od ZŠ.ALe převážně se bude jednat o děti-studenty SŠ potažmo VŠ.
Je to standartní plán po prohraných volbách uplatňující se v těchto mladých "demokraciích".
Pokud i tento plán nevyjde a JP nepadne, dá se predikovat navrhnutí opoziční smlouvy leadrem ODS, kterou zdůvodní zabránění nástupu komunistů(jak jinak, ještě že ty komanče mají) a bojem proti dluhu...hlavně si udržet důležité posty...

..a že to tak bude, jsem ochoten se vsadit:)
11. 05. 2010 | 12:48

Marcus Agrippa napsal(a):

malma:
osobně mě děsí kdokoliv, kdo je schopný personifikovat všechny problémy do jediné osoby ( skupiny ). A nejsem ochotný uvěřit tomu, že by se na něco podobného měli nachytat studenti vš - to by byl konec inteligence v ČR a začátek nástupu pologramotné organizované masy.
11. 05. 2010 | 12:55

Ládik napsal(a):

Do houfů se shlukují tupci. Normálnímu člověku stačí rodina, pár přátel a kamarádů.
11. 05. 2010 | 12:56

JF napsal(a):

Charlie:

"Po tom co všechno předvádí celá tahle hysterická a nenávistná Národní fronta, bych se stal voličem ČSSD i kdybych nechtěl."

"O ničem jiném jsem nepsal."

ps: jen mě zaujal Váš názor viz výše ... berte jen to, že jsme na internetu ;-))), ale i tak může být k něčemu dobrý ... ;-)

zdravím!
11. 05. 2010 | 12:58

void napsal(a):

nejak mi unikl vyznam tohoto blogu. ano, facebook takto funguje, alespon ta cast ktera pokryva tzv. verejny prostor. tam najdete vsechny politiky, politicky a marketingove orientovane skupiny atd... snahou tam je provazat se s cou nejvetsim mnozstvim subjektu a nikdo samozrejme nezkouma zda jde o fake nebo ne. tam jde o masovou komunikaci. potom je druha cast, rekneme soukroma, kde se jiz zkouma koho si pripojujete, tam jde o site znamych a pratel.

omlouvam se za rypnuti, ale myslim, ze pro vetsinu 15-25 letych jste s panem profesorem prave objevili kolo :-). pokud by jste chtel nejake zdroje o fungovani ctete alespon sloupky Milose Cermaka
11. 05. 2010 | 12:59

blue jay napsal(a):

malmo?
Ty jsi prebehla od komunistu k socialistum? Ti reknu soudruzko ze ten Fejsbůk (jak tomu rika Pehe) je vynalez pravicaku aby utocili na Paroubka. Nakonec celej internet byl vytvoren se stejnym cilem. Dostat Paroubka! Ja navrhuji zrusit internet a zakazat pocitace. A nebo aspon zavest cenzuru ala Cina. Co ty na to?
11. 05. 2010 | 12:59

JF napsal(a):

pan Pehe:

Domnívám se, že celá polarizace na ODS a ČSSD, může sloužit právě ODS A ČSSD.

ps: stačí se přeci domluvit a pak to sehrát ...
11. 05. 2010 | 13:00

blue jay napsal(a):

Marcusi Agrippo,
Vzdyt ty uz jsi clenem te "pologramotné organizované masy". Akorat si to neuvedomujes.
11. 05. 2010 | 13:03

Béda napsal(a):

JDU,

ony jsou i nějaké podobné levicové skupiny typu uvajíčkuj si svého Nečase, Kalousek prvním zastřeleným ministrem financí a podobně? Já zatím o žádné neslyšel.
11. 05. 2010 | 13:06

Ema napsal(a):

No A? Totéž snad může udělat i levice, ne?! proč to neudělají a nemají taky velkou podporu mládeže??? Čím to asi bude? Nějak nechápu smysl vašich slov.
Tohle snad ví úplně každý, kdo se na fb pohybuje...Logika věci.
11. 05. 2010 | 13:06

vlk napsal(a):

Co z toho dovodit?
Že antiparoubkovská lavina na Fejbůku prostě funguje. A funguje na principu sněhové koule.

Nedá s enic dělat, je třeba vzít n a vědomí, že fenomen internet v čechách nepřeje levici.
Že leckdo bud e muset narazit na tržní realitu, aby pochopil, že nepatřím k vyvoleným, ale ke kanonenfutru. Do té doby je to medium pro levici nepřátelské.
11. 05. 2010 | 13:07

snowfox napsal(a):

Charlie a JF,

vypadá to, že si neumíte vysvětlit, že ne všichni pana Paroubka baštíme, a že mu někteří dokonce nelichotivě říkáme Puchejř. Přiznám se, i mně se to občas - nerado - stane.
Proto stručně několik zcela osobních argumentů (je to otázka vkusu, tedy subjektivní). Pan Paroubek podle mě povyšuje osobní zájem nad veřejný více, než je zdrávo (volby 2006 a blokace jednání o vládě a pád vlády). Zaměňuje solidaritu a sobectví, když vyžaduje výhody pro svoje voliče na úkor ostatních, a naopak brání, aby se i oni solidarozovali s ostatními.
Vytváří mediální bubliny a útočí na první signální soustavu (Brožová, Šlégr,..).
Zkrátka jen a pouze maximalizuje vlastní užitek, v seriozním jednání se chová nepředvídatelně, o zajímavých kamarádech a známých ani nemluvě. Je toho moc a zaráží mě, že to nikomu z čssd nevadí. Nechci nikoho soudit, nikdo není dokonalý, ale mám jinou představu o tom, jak má či nemá vypadat leader.
11. 05. 2010 | 13:08

vlk napsal(a):

Pro zančku

vlk

která tad y psala v 11:35:21

pane kolego , opakuji svoji žádost , kterou jsem již zveřejnil pod Pírkem . Nick vlk je tady mojí značkou prakticky od začátku existence blogů Aktuálně. Zdvořile vás žádám , abyste si našel jiný nick. Děkuji.
11. 05. 2010 | 13:09

jepice napsal(a):

Falešná identita na internetu je zřejmě dost častý fenomén, tady váš přítel UFO nevymyslel nic nového, pane Pehe. Na svých toulkách po blozích jsem se už mnohokrát setkala se zjevnými zakuklenci z opačného tábora, tedy zprava, kteří si levičáckou rétorikou chtěli naklonit bloggery a jejich hosty. Často jsem si přitom říkala, jak je možné, že ty kecy o Marxovi, boji proti kapitalismu a budoucnosti komunismu nikdo neprokoukne, to přece není možné...
Leda že by byli přece jenom skutečně leví a já žila v omylu...no, vlastně nevím...

Že si facebook oblíbili především fandové pravice, mu zřejmě nebude odpuštěno. Hádejte, o čem bude první porevoluční dekret?:))
11. 05. 2010 | 13:11

Marcus Agrippa napsal(a):

To určitě ne - jen rád vyjadřuji svůj názor na to co mě zaujme. V životě by mě nenapadlo navštěvovat něco jako je FB a nechat se tam oblbovat od lidí jako je Langer nebo dejme tomu Sobotka ( pokud by dělal to stejné ). Jen ze svých vlastních úsudků pak jdu ke svobodným volbám a dám hlas straně xyz podle vlastního uvážení - FB se v antiparoubkovských juchačkách chová stejně jako bývalé schůze SSM - co taky chtít od lidí jako je Langer který je moc dobře zná.
11. 05. 2010 | 13:12

Tupelo napsal(a):

void: pokud si uvedomite ze tento blog neni primarne zameren na skupinu 15-25 let, pak bude jeho smysl zrejmy. Proste jde o popis zkusenosti s FB od nekoho z jine generace nez +-20, popis pro lidi, kteri se s FB nesetkali, nebo jen okrajove. Samozrejme pro mladsi rocniky, kteri maji na FB jednu (nebo vic:)) identit a jsou cleny jedne (nebo stovek :)) skupin clanek neprinasi nic noveho. To ale neni nejspis ani vetsinova skupina ctenaru blogu aktualne.
11. 05. 2010 | 13:17

hoven napsal(a):

pehe,
nenapadlo tě někdy, že nejsi normální????
11. 05. 2010 | 13:18

Tydýt napsal(a):

Pane Pehe, děláte ze sebe zbytečně šaška, úplně zbytečně. Máte vy účet na facebooku? Neřekl bych. Jak můžete potom "rozumět" jeho fungování?

Mít jednoho přítele či fanouška na fb neznamená vůbec nic, pane Pehe. Ten váš učitel matematiky je v první řadě naivní mamlas, pokud si myslí, že na něco zásadního přišel. Co jste vy, že jste tím okouzlen, to raději nebudu ani psát.
11. 05. 2010 | 13:25

JDU napsal(a):

Pane Bédo!

já nevím. Nejsou? A proč ne? A když ne, co to znamená?
11. 05. 2010 | 13:26

JF napsal(a):

snowfox:

díky!

Zaujalo mne, že lidé mají potřebu stále někam patřit. Přeci, když to nejde u ODS tak to přeci musí jít u ČSSD.

Není nutné volit menší zlo, není nutné volit. Volit třeba můžeme koho chceme. A volit třeba nemusíme.

Celospolečensky bych řekl, že nás ovlivňuje negativní myšlení a to se promítá i do našich konkrétních kroků.

Začínám uvažovat o myslence: "K volbám osobně jdeme my, dáváme do toho sebe a volit můžeme opravdu koho chceme."

ps: dlouhodobě zde píši o nezcicitelné svobodě, o kterou se můžeme připravit jen my sami. I přesto, že je nezcizitelná ;-)))

zdravím a ještě jednou děkuji
11. 05. 2010 | 13:27

ZM napsal(a):

Experiment toho pána ( a je zcela jedno zda je to profesí učitel matematiky, popelář,řidič MHD nebo jakákliv jiná profese)mě připomíná praktiky STB za socialismu,kdy se STB snažila dostat mezi disidenty své lidi.
Co ten pán očekával? Třeba to,že každý z politiků si vyžádá adresu bydliště ,telefon,rodné číslo a číslo občanky,a pak řekne svému asistentovi,aby si s tím pánem smluvil schůzky,podrobně se vyptal na jeho životopis a v případě souhlasu ho podrobil testu na detektoru lži,zda má opravdu pravicové názory? To si pan profesor myslí,že všichni,kdo se přihlásí na facebook,se sejdou třeba na Václavským náměstí a vzájemně si ukážou občanky?

Prostě na facebooku jsou v kontaktu lidi s podobnými názory v konkrétních skupinách.A to,že tam někdo předstíral někoho je podobný,jak kdyby se nějakej známej někoho z ČSSD,kterej by měl levicový názory, přihlásil do ODS s tím,že by předstíral člověka s pravicovými názory a snažil by se zjistit informace ze zákulisí ODS.
11. 05. 2010 | 13:28

Elena napsal(a):

milý p. Pehe a autor E-mailu = experimentu,

čo si myslite, že na Aktualne.cz, to funguje inač neželi na fejsbůku a iných portalov ?
predsa VLK, tu už pisal že chodi šmirovať aj iné portaly, a vie kto je kto aj na inom portale,

prosím vas čomu sa čudujete,
všetké úvedene "celebrity" prijde do parlamentu a nudia sa tam, naštartuju ( drahých) tatošov notebooky a serfuju po portaloch, diskutuju pod nickami ako = magor, tchor, liška, veverka, vlk, opica mnoukava, alligator, a veľa iných zvierat, podla pozicie v parlamente a kto ako sa citi,
napriklad, čef narodného bezpečnostného úradu sr, mal heslo: som k-k-t
11. 05. 2010 | 13:29

adam napsal(a):

Jestli to nebude tim, pane Luuuumen, ze zrovna tihle panove potvrzuji do pratel kazdyho, nezavisle na skupine. Doporucuju se spise, nez teorii grafu, venovat selskymu rozumu. Tohle muze publikovat jako objev jen absolutni diletant. Kdybyste se opravdu na facebooku pohyboval, aspon chvili, vedel byste, jak fb funguje a neplacal voloviny. Udelat ze sebe vola tim, ze prijmu, dogmaticky, cokoliv, co muze pospinit lidi odlisne smyslejici, nez socialne demokraticky, a jeste se tesil jak male dite, jak jste to tady pekne odhalil, ty zly modry, cerny a jiny barevny muziky, muze opravdu jen...no jen Jiri Pehe :))))
11. 05. 2010 | 13:30

almost glossed™ napsal(a):

malma: Obávám se, že máte pravdu.

VELMI se toho začínám obávat.
Tento scénář už se ostatně začínal rýsovat před podzimními volbami (viz i výrok P.Sobotky). Proto se nedivím, že po rozhodnutí ÚS už ČSSD odmítla předčasné volby.

Vše už bylo nachystáno tehdy, jen by byly zbraně nabité o něco více...
11. 05. 2010 | 13:30

prirodovedec napsal(a):

suchanek: Zdravim. Jako individualista byste nemel mluvit za druhe jejichz nazor nemuzete prece znat. :)

Cituji:

"autor dopisu si nepřeje, aby bylo zveřejněno jeho jméno? pročpak? UFO?

relevance tohoto článku je čistokrevná 0 (nula)."

Cili v prvni vete tradicni obsese odhalit identitu ... :)

V druhe chybi Vase "Pro mne ...", zni to totiz jako prilis vynucujici souhlas. Takove vudcovsky kolektivisticke ... :)

Co kdyz Pehe napsal jen Madlovinu? Neberte to tak vazne, navic odborne analyzy FB siti jsou zajimavy aplikacni obor i zdroj pro teoreticky vyzkum. Navic i v marketingu a PR jsou ti, kteri manipuluji s druhymi vetsinou take anonymni ...

Pro mne je text o tom, ze politici chybuji, pokud mladicky nerozvazne se lepi do ruznych skupin bez prilisneho premysleni, protoze pri vhodne konstrukci a casovani to lze zneuzit proti nim. Na zaklade citace oni postupuji naivne:

"Funguje to přesně podle matematické teorie grafů. Když někoho z celebrit na Fejsbůku požádáte o spojení a on uvidí, že s ním máte společné přátele Langera, Nečase, zastřeleného Paroubka, boj s levicí a podobně, tak se připojí bez mrknutí oka, protože vidí, že patříte do stejného houfu jako on. K dnešnímu dni (celkem vzato za pouhých pár desítek minut hraní s Fejsbůkem) má UFO víc než stovku přátel, z nich je celá řada českých pravicových celebrit. Z nich vybírám (s dovolením bez akademických a šlechtických titulů): Langer, Tluchoř, Nečas, Julínek, Šnajdr, Cikrt, Bém, Blažek, Pospíšil, Cabrnoch, Zahradil, krajští lídři ODS, dále Schwarzenberg, Parkanová, Severa, Štětina, Hybášková, Liška, Šustrová, Jacques, Bursík, ...Kromě politiků se ochotně připojili také různí novináři a celebrity z televize."

Koledovat si o titulek v Blesku (doufam, ze to nektery novinar cte :) ) treba:

"Knize podporuje zabiti Paroubka"

tak tri dny pred volbami muze byt docela roztomile. Jen doufam, ze prachu nebude tolik, aby zrusili prilety. :)
11. 05. 2010 | 13:38

ZM napsal(a):

Když někdo půjde na volební mítink KSČM a bude chtít skrytou kamerou a mikrofonem tento mítink nahrát,tak bude "předstírat" komunisticky smýšlejícího voliče. Pozná snad někdo,že to ve skutečnosti není komunisticky smýšlející volič? Možná,kdyby na komunistickým mítinku začali kontrolovat všem přítomným občanky a následně na kaaždýho přítomnýho nasadili soukromýho detektiva,tak pak by možná ty "špióny"odhalili.:)
11. 05. 2010 | 13:41

jepice napsal(a):

Pan AG napsal:
Vše už bylo nachystáno tehdy, jen by byly zbraně nabité o něco více...

Jako že zvlhnul prach?
Tak co se rozčilujete? Buďte rád, že pan. P. odvolal vše, co se dalo slíbit, a volby dopadnou podle vašeho.

Stav na českých blozích dnes v poledne:
Leví bloggeři už se těší na čistky, ale protipravicová hysterie trvá.
11. 05. 2010 | 13:42

Ano napsal(a):

Kdo by poslední dobou nečetl, jak to zas na fejsbůku vznikla další spontánní politická akce, tak ten asi příliš v Česku nepobýval a nebo nesleduje naše zlatá média. Samozřejmě vše jsou to aktivity mladých nadšených lidí, nějaká politická strana s tím nikdy nemá nic společného. Jedním z novinářských favoritů je skupina, kde lidé bojují proti neslušnému totalitnímu Paroubkovi a vzkazují mu s typickou pravicovou elegancí, že je jednička. Akce ve chvíli, kdy tyto řádky píšu měla 61 potvrzených účastníků (i když samozřejmě jde o klikací hosty, realita málokdy odpovídá skutečnosti), nic by na tom nebylo zajímavého, kdyby jedna z prvních fotek, co na mne vykoukla při otevření stránek této události, nepatřila výkonnému redaktorovi CEVRO Revue Zbyňku Kličovi a druhá Marku Šnajdrovi, kterého snad ani není nutno představovat. Projet si 61 náhodných a spontánních lidí, zabralo tak patnáct minut a výsledek byl překvapivý. Jedna sedmina lidí má naprosto jasně u sebe ve veřejně dostupných profilech či na veřejně dostupných stránkách uvedené různé funkce v či pro ODS a přibližně dvojnásobek má na ODS vazby nepřímé (například fanouškovství v různých oblastních skupinách ODS atd.).

Zde jsou ta naprosto jasně prokazatelná jména:
Marek Šnajdr
Zbyněk Kříž
Jan Bauer (poslanec)
František Cerha (asistent Vondry)
Veronika Vrecionová - ODS Přezletice
David Polák - Mladý konzervativec RK Praha 4
Josef Sláma - místopředseda ODS Staré Město Praha 1
Radek Kozák - OS ODS Neratovice

Spolu s lidmi, co napojeni na ODS jsou sice také, ale není to tak jasné jako ve výše uvedených případech, je nedlouho po ohlášení oné události skoro polovina jejích účastníků modrá a ti budou rozesílat informace dál a dál (klasické řetězení fejsbůku), pevné "spontánní" jádro najednou nebude viditelné a za pár dní jsme se z novin dozvěděli, jak se ti mladí sami od sebe domluvili a ODS s tím samozřejmě nikdy neměla nic společného. Škoda, že nejde takto jednoduše podchytit růst všech těch skvělých a spontánních iniciativ.
11. 05. 2010 | 13:46

jo napsal(a):

Po vzoru: Nepřítel mého nepřítele je mým přítelem. Fejzbuk je hračka pro děti.
11. 05. 2010 | 13:46

Ano napsal(a):

Osmnáctého dubna, přibližně kolem osmé hodiny večerní, jedna z fejsbůkových spontánních skupinek vymyslela další akci. Do Ostravy mají sociálním demokratům přijet zahrát Scorpions, proto jim zdejší antiparoubek fans začnou posílat do mailů a fejbukových skupin klasickou mantru, jak to šéf sociálních demokratů je ošklivý a že mu smrdí nohy a vůbec, že ČSSD je naprosto strašná partaj. Vše je nutno předpřipravit, na inteligenci se spolehnout nelze, proto mají fejsbukáři rovnou nachystaný textík, kterým nadšenci budou spamovat.

Zábavná věc a určitě hodně přesvědčující, každý je přeci rád, když dostává hodně nevyžádané pošty, jen se vloudila do šíření této akce jedna malá chybička. A tou chybičkou je pan Zbyněk Klič, Langerův výkonný redaktor CEVRO Revue, který přibližně dvě hodiny po zveřejnění této iniciativy ji začal masově šířit, ba dokonce jako první připravil i německou verzi onoho dopisu a ještě byl tak laskavý, že pro Škorpíky na svém profilu nachystal i fotogalerii zločineckého rozehnání czechteku. Samozřejmě to vše muselo být naprosto spontánní.
11. 05. 2010 | 13:47

jan holubář napsal(a):

Pro Bédu: O těch pravicových h kapsářích ještě chvilku vyprávějte, ať si s váma můžu poplakat nad Grossem, Doležalem, Svobodou, Palasem, Schlingem, Vlčkem,kakaovým Krausem, Rathem a dalšími a dalšími a dalšími..................Mimochodem, ten pán co inzultoval pana Sobotku, je bratr čelného představitele ČSSD. A že by se za sprosté napadání ODS a Nečase někdo z ČSSD omluvil ???????? Tak kdo vyvolává nenávist, oranžoví příznivci?
11. 05. 2010 | 13:50

vfischer napsal(a):

TOMU SE ŘÍKÁ VIRTUÁLNÍ DEBILITA !! Dobře tak všem kteří živí své mozkové fekálie syndromem fejzbůk -- fejzbů --- bůůůůůůůů
11. 05. 2010 | 13:50

Pocestny napsal(a):

Po přečtení jsem si položil otázku:
"Co tím Pehe sleduje?"

Odpověď je nabíledni v diskusi...
Pehe nerado anarchii, ono to každé hnutí musí mít v čele nějakého legitimního ilumináta (třeba např. Pehe samotné), bez ilumináta je to hereze a pryč s ní, jakmile to půjde.

čiší tu bezmocný vztek, že to nelze umravnit, učesat na pěšinku a navléci do námořnických kalhotek.

To, že generace, která právě přistává se svým letounem života neslavně v poli, je u mladých předmětem posměšku ve své pravé i levé podstatě, je jen a pouze výsledek jejího celoživotního snažení.
To, že tito mladí nepovažují současnou generaci matadorů za nic jiného, než normalizační svoloč je také přirozené, ona jí bezesporu je, na základě skutků to lze jednoduše dokázat.

Na netu je každý UFO - ti, kdo se nějak jmenují, se přetvařují tak, aby byli populární, jiní své pravdy skryjí za pseudonym, jako v životě.

Falešná identita je na netu něco tak starého jako net sám, proto tahle poudačka překvapí jen toho, kdo se snaží nevidět přirozenost lidskou, která se na netu demonstruje ve vší nahotě.

Kdyby Pehe vědělo, kolik osob denně na netu komunikuje pod nickem s opačným pohlavím, přestalo by se divit trivialitám....

Ano, společnost je rozdělena na účelové gangy, které soutěží o moc nad pravidly.

Už to, že připouštíme, že politická náklonnost definuje jedince, je perverzní.

Hvížďala celkem dobře popsal zhoubnou roli medií, nechápu tedy, jak se Pehe může licoměrně divit formě, kterou zlidověla jeho dvacetiletá obživa "kvalifikovaného kibice"......
On sám je produktem medií, i když to vždy bude horečně popírat a tvrdit, že je jedním z tvůrců.

Kochejme se lidovou tvorbou, která pochází ze základů. které položili ilumináti typu Pehe, kteří si leta přes media vyřizují účty se svými protivníky.

Kochejme se tím, jak si jistí lidé nemohou připustit, že hlavním hrdinou jejich životního "dramatu identity" je přízemní šibal a živý vzor normalizačního chrapouna, ukázka toho, do jaké hloubky zvířecí upadnou ti, kdož jsou feťáky moci, za kterou se v jeho stínu hrabou.
Kochejme se tím, jak kdokoliv, kdo se neponíží natolik, aby si z tohoto lumena udělal svého vůdce, je automaticky organizován nepřátelskými centrálami, jak je "sveden na scestí a odsouzen k prohlédnutí", jak je vlastně nenávistným násilníkem, protože ten, kdo odmítá hovadství naše, je representantem hovadství opačného, ať chce nebo nechce.

Ten syndrom myšlení v tlupě jako jednotce bytí je prostě jistým generacím vlastní.
Oni budou dále řičet vzteky místo toho, aby se tiše zastyděli, že takového dobytka mohou pokládat za svého vůdce.

Je vposledku nutno říci, jak k popukání je ta představa místního socana, že ta parta znuděnců, kteří se klikancem přihlásí do Hnutí "zničit krrrtka", má svého trenéra, praporečníka, oddílového vedoucího a pokladníka, že jde o kontrarevoluci.....

Je příznačné, jak opět panuje to normalizační pokrytectví, kdy se tu masy vztekají nad klipem pubescentů, ale to, že dobrovolně sdílejí systém korupce a zlodějiny, je nechává alibisticky chladnými.

Buďte rádi, že mladí loučejí vejci po Paroubkovi, mohli by po vzoru jiné mládeže loučet zápalné flašky do oken.

Vy, jejich "vzory", jste už před čtyřiceti lety dokázali, jak svým dětem "jejich jménem a pro ně" podělat život.

Vážení Paroubkovití, předvedli jste jen to, co vás Husák naučil, nic moc, nic moc....-)

Ti, kdo vám leží v žaludku totiž vyrostli jen a pouze v tom, co jste jim tu narychtovali....
Tohle zrcadlo vám nikdo nemusí nastavovat, hledíte do něj každý den po ránu při holení...
11. 05. 2010 | 14:00

Admirál napsal(a):

jepice - "protipravicová hysterie trvá"

Prosím můžete mi vysvětlit, jak se to projevuje v českých médiích nebo na FB?
11. 05. 2010 | 14:03

Charlie napsal(a):

snowfox

mým záměrem nebylo ani tak moc obhajovat pana Paroubka, který má kromě cností i dost necností (i domělých) - (jako i řada nás ostatních).

Jen mne zaráží ta míra nenávisti v téhle malinkaté zaprděné a rozkradené zemičce.
A to pro celkem banální prohřešky, na které si po čase nikdo ani nevzpomene

Tvrdím : nenávist rozežírá duši člověka i národa. A pokud si již vytvoří v duši místo - tak si vždycky najde oběť --- Židy,Němce,Rusy, velkostatkáře, průmyslníky, živnostníky, sedláky,inteligenci i socky...........

Není to dobrá a posilující vlastnost a myslím, že alespoň část přemýšlivých lidí by měla šílenství jejího šíření bránit....

Takhle velká davová podpora NENÁVISTI proti ČSSD a p. Paroubkovi je znak masové omezenosti. Jako v roce 1948.
Takže FB vypovídá mnohem více o nás, než o p. Paroubkovi.

JF
já s Vámi prostě diskutovat neumím - nezlobte se.
11. 05. 2010 | 14:03

miro napsal(a):

Malam
omlouvám se domníval jsem se že jste ženského pohlaví jinak
trapné, když nevím nic o facebooku, trak vytáhnu demagogii jako u ministrině životního prostředí.
Almost glossed
když paroubek po svržení vlády zjistil že nevá jisté vítězství ve volbách tak rychle couvl z předčasných voleb. jinak viz výše malma
11. 05. 2010 | 14:05

prirodovedec napsal(a):

Pocestny: Zdravim Vas jako typickeho prislusnika normalizacni svoloce. :) Nebo postnormalizacni? :)

Doprejte sobe i druhym svobodu projevu o veliky tolerantni vodopadniku. :)

Myslim, ze i proto, ye vse vypada pri pohledu z daleka na preference pro Vas dobre, rysuje se slibna koalice cca 5ti reformnich stran (jako v UK), ktere konecne dokonci nedokoncene, a pak uz prijde Recko, konec EU a jini ... :)
11. 05. 2010 | 14:10

postman napsal(a):

Mezi pravicovými sympatizanty UFO je uveden také Liška.Asi PETR Liška lídr TOP09, 4.na kandidátce Ústeckého kraje !!
Není Liška jako Liška.
11. 05. 2010 | 14:10

snowfox napsal(a):

JF

Myslím, že ohledně té nezcizitelnosti máte pravdu, aspoň tedy v demokratickém právním státě.

Když už jsme u toho, já vidím problém v tom, že svoboda je směnitelná za pohodlí a spousta lidí tohoto využívá - směňuje vlastní svobodu za poměrně směšný (a pomíjivý) užitek v podobě tu pofiderní výhody či příspěvku. Výsledky pak vidíme v podobě pozvolného návratu profízlovaného státu.
11. 05. 2010 | 14:10

miro napsal(a):

Pocestný
souhlas
11. 05. 2010 | 14:11

prirodovedec napsal(a):

Admiral: Musite cist jindy decentni a zdrzenlivou jepici. :) Zrejme se "protipravicová hysterie trvá"
zrcadli v jejim projevu. :)
11. 05. 2010 | 14:12

Pepa Řepa napsal(a):

No to je zase dílo.

Začíná to jako Vovka, když byl v nejlepší formě v pořadu Dolejte řediteli

Psala mi paní z Brodu, která si nepřeje být jmenována. Je z těch novot pohoršena.
Oni ty mladý se vůbec nepředstavěj a vydávaj se za někoho jinýho.
To já-pane řiditeli- jsem jiná. Jen mě-panenko skočická- nejmenujte, ta mrcha v krámě by mi zase dala tvrdý rohlíky za to , že jsem v televízi.

Oni Vám pane Pehe založili nějakej Pejzbúk kvůli tomu, aby uhnali k smrti nebohýho Paroubka.
Říkala to Anča, ta co mi z Prahí nosí zadarmo Metro.

Oni se houfujou, to se přece nedělá.
To já taková nejsem. Pravda, mluvím jen s Ančou a s Božkou a ne s Máňou, ta mi Metro nevozí.

A na tom Pejzbúku se lidi můžou houfovat jen proti Paroubkovi, povídala zase Boženka, slyšel jste to taky?

Nemůžete s tím něco Vy, pane Pehe, řediteli zeměkoule, něco udělat?
Nejlíp zakázat, já bych to netrpěla.

Jo a raději napište, že jsem mužskej, Třeba matematik. Já sice nevím, co to je, ale bylo to v jednom seriálu.


.
11. 05. 2010 | 14:16

Burbank napsal(a):

Charlie, upřímné díky. Už jsem si myslel, že pod tímto blogem najdu jenom nenávistné šlehy z obou stran, jsem rád, že je tu taky někdo rozumný, kdo neztratí jen tak glanc.
Nenávidět Paroubka je snadné. Proto se toho tolik primitivů ve sloupci nad námi chytlo. Před sto lety by horovali proti Židům, před padesáti proti imperialistům, teď mají Paroubka. Stádní pud.

Ať už je proboha po volbách!
11. 05. 2010 | 14:18

Burbank napsal(a):

Babka za dědka, vnučka za babku, pejsek za vnučku, kočka za pejska, myška za kočku - a Řepu vytáhli! Ale nebyla to řepa, jen nesrozumitelně mumlající hlava, která podezřele připomínala Mussoliniho.
11. 05. 2010 | 14:21

neo napsal(a):

sakrblé a co je na tom? Vždyť tak to přece normálně funguje.

Na facebooku (a nejen na něm) se pohybuje hodně lidí, kteří nechtějí být otroky sociálního státu, nemají rádi komunisty a čssd a nesnáší Paroubka...

Co tím chtěl básník říci?
11. 05. 2010 | 14:23

jarpor napsal(a):

Tak si kladu otázku, proč není facebook "Miluji pana Paroubka",
"S ČSSD do příštího tisíciletí", "Pojďte s námi, obyčejní lidé"....

Pane Pehe, proč to nezkusíte ?
Pak by bylo co porovnávat - nebo se mýlím ?

Hezký den
P.S. Abych věděl, co je pan Paroubek zač, nepotřebuji faceboookový virvál... a soudím, že nejsem zdaleka sám.
11. 05. 2010 | 14:23

snowfox napsal(a):

Charlie

No nevím, trochu to tak vypadalo, ale to je vaše právo.

Položil jste si někdy prostou otázku, kdo a jak přispívá k té "nenávisti" (já bych spíš řekl odpor a opovržení, což není totéž)?
Je snad JP nepochopený génius s brilantní vizí, kterého my hlupáci dehonestujeme, nebo spíš vyčuraný a občas velmi hrubý čecháček, který se vydrápal výš, než na co mentálně a osobnostně stačí, takže stahuje čssd (intelektuálně) dolů?
Každý z nás ho na téhle škále vidí asi trochu jinde.
FB do toho netahejte, to je jen prostředek.
11. 05. 2010 | 14:23

blue jay napsal(a):

UFO Pehe me pripomina neco co kdysi rekl Milton Berle.
"We owe a lot to Thomas Edison - if it wasn't for him, we'd be watching television by candlelight"
11. 05. 2010 | 14:26

neo napsal(a):

Jarpor,
souhlas.

jelikož se na facebooku nepohybuji, mohl by někdo udělat průzkum,kolik stránek je věnováno Jiřímu Paroubkovi ve smyslu pozitivním?

Pak by Pehe s učitelem matiky mohli založit SOC.UFO kde by vyznali Jiřímu lásku a schválně kolik lidí by se chytlo... Óda Paroubková mladší se nepočítá..
11. 05. 2010 | 14:33

stejskal napsal(a):

Dobrý den,

smazal jsem jeden příspěvky obsahující vulgarismus, neboť tyto jsou v rozporu se záměrem našich stránek, tedy poskytovat prostor pro věcnou a korektní debatu.

Děkuji za pochopení.

Libor Stejskal, editor blogů
11. 05. 2010 | 14:33

Béda napsal(a):

Úroveň demokracie se v ČR prohlubuje.

Je docela dobře možné, že před volebními místnostmi bude facebooková mládež vítat seniory (kteří našli občanku) vajíčky a utopenci. (Aby to nikdo špatně nepochopil - jde jenom o takovou malou nadsázku)
11. 05. 2010 | 14:36

jarpor napsal(a):

neo

Ani já ne... nemám zapotřebí být ve stádě... tleskat se stádem... nadávat se stádem...

Pan Pehe je na tom asi jinak...

Hezký den
11. 05. 2010 | 14:37

Matematická Teta z Brodu napsal(a):

Jo a ten matematik v seriálu Čí je to dítě? byl stejnej fešák jako vy, povídala Boženka.

Celej Vladimír Iljič. Kdyby to šlo vystřihla bych si vaši fotku a dala do peněženky.

Už musím končit. Jdu pro rohlíci a Anča přiveze z Prahí Metro.
11. 05. 2010 | 14:40

iga napsal(a):

Burbanku

dekuju vam.
Za vas laskyplny sleh primo doprostredka.
Za vsechny repy.
Jeste jednou , diky!
11. 05. 2010 | 14:41

Burbank napsal(a):

Tak teď nevím... Mám se urazit, a nebo mít radost?
11. 05. 2010 | 14:43

stejskal napsal(a):

Nesmažu, nevím co je "to wank". l.s.
11. 05. 2010 | 14:43

stejskal napsal(a):

Aha, teď jsem to našel,

to je něco jako "to jerk off". Tak to sorry, obscénní výkřiky mažu též (narazím-li na ně). Nerad bych, aby se tu tento způsob komunikace rozmohl.

Libor Stejskal
11. 05. 2010 | 14:45

Michal Macek napsal(a):

Pepa repa:

:DDD

ja vam ty internety a fejsbuky a cekteky zakazu holoto jedna mlada!
11. 05. 2010 | 14:45

Burbank napsal(a):

No tak je to v pohodě.
11. 05. 2010 | 14:46

Marcus Agrippa napsal(a):

Jak to tak pozoruju tak si říkám - no ještě že ty předvolební masírovačky probíhají hlavně ve virtuálním světě internetu. Být to v reálu tak je asi hodně dofackovaných lidí. Vážení volte koho chcete ( kromě nějaké radikální pravice/levice/naboženského fanatismu ) hlavně se naučme tolerovat druhé ( i Paroubka ) jinak to skončí ( v lepším případě ) jako ve Slunce, seno a pár facek - panečku ta sedla : )
11. 05. 2010 | 14:46

Burbank napsal(a):

Pane Stejskale,
tak teď smažte, co jste sám napsal. Jerk off me uráží víc než wank.
11. 05. 2010 | 14:48

prirodovedec napsal(a):

jarpor: Tak proc jste tak stadni :) kdyz se necitite ve stade?

Pochopil jste autorem napsane upozorneni nebo (zase) jen nadpis?

Jinak je zbytecne byt neklidny, levice prohraje, AV i diky zanikne :), i pres me usili :), a koalice 5ti stran dokonci nasi cestu k Recku (podobne jako by ucinila levice - tam byste si ale doma zahyrili, s pravici to bude takove klasterne bicujici :) s kmotrem Al Calousem v mnisske kutne :) ).
11. 05. 2010 | 14:52

Béda napsal(a):

Marcus Agrippa,

dokud tlučou, vajíčkují, utopencují, vyhrožují, zapalují ... levici - jde o projevy demokracie, které je potřeba medializovat, chválit, omlouvat, zlehčovat...

Kdyby náhodou nějaký pomýlenec chtěl něco podobného udělat vůči pravici, šlo by o totalitu, známku omezenosti ... což je typické pro elektorát levicových voličů.
11. 05. 2010 | 14:52

Pepa Řepa napsal(a):

Znal jsem číňana, jmenoval se Wang.
Asi by sem nesměl. Stejně jako zpěvačka Nico mezi Araby.
Inu niko-niko (sorry Maro):-)
11. 05. 2010 | 14:54

stejskal napsal(a):

Mně neuráží ani jedno, pane Burbanku (dokonce jsem mnou uvedené anglické sloveso v rozhovoru s blízkými přáteli jistě mnohokrát použil).

Nicméně tady v tomto prostoru se lidé nebudou napadat s použitím vulgarismů, hrubých nadávek či obscenit. Ne kvůli mé případné prudernosti, ale proto, aby se zde dalo alespoň trochu diskutovat (tedy ti, co o to stojí) a nemuselo se zde brodit nánosy výše uvedeného (což mnohé odrazuje).

Přeji zajímavou, korektní a pokud možno slušně vedenou debatu.

Libor Stejskal
11. 05. 2010 | 14:57

Pocestny napsal(a):

přírodovědec,
(dlouhé nicky jsou otravné z podstaty..-))
človíčku,
proč zase děláte, že se vás to netýká?

Tato volební taškařice je první POTÉ....

Poté co se stala cvičením z animality místního osazenstva, součástí cyklu národních cirkusů zvaných volby v národních provinciích říše.

Je jasné, že proti tomu, co se děje v říši, se cokoliv, co cloumá místní Pehegeselschaft, stává nicotnou prkotinou, ten bilion korun národního rozpočtu pro žebráky, chudáky a jinak na kase závislé je roven tomu, co se v City of London rozdá ročně na tringlech. -)

Budoucnost této provincie je natolik svázána s okolím, že vedle zprávy o rostoucím apetitu německé ekonomiky je jakýkoliv výsledek lokální rvačky o koryto informací s fatálním vlivem na korunu, ale nulovým na budoucnost.
I kdyby tu vládli Piráti, budou vládnout jen tomu, co jim Brusel nechá.
Nic víc než lokální šaškování nezůstalo.

Proto hledím na vládu jako na folklorně kulturní tradici, do té mi kníže zapadá lépe než normalizační pingl..-)

To, jestli pojdete hlady, to si pořeší továrníci s Kopicovou i bez něj, i bez vás, to jsou věci, co? -)

Jste řičeli blahem s Hořejším, když tenhle kabinet vznikal, každej holt sklidí, jak zasel... co se podrazem počalo, nemůže než podrazem skončit.

Nezbývá než konstatovat, že ta "nejlepší vláda posledních let" vám pustila žilou více než ten gangsterský režim valachovitých.

Zažili jsme období moravského folkloru, který zachránil socana před pádem do karlínského Grossova pepíctví, ten skončil "únorovým projevem po volbách", pak jeho protilehlou obdobu, která skončila "příhovorem k menšinám o menšinách" , není čas minimálně volit tak, že se tyto manýry poněkud polepší?
Prostým pohledem na kandidátky mi odpovězte na lapidární otázku:
Volil byste v Praze koho?
Prosím...máte prostor. -)

http://www.lidovky.cz/ln-vo...
11. 05. 2010 | 14:57

Marcus Agrippa napsal(a):

Béda:
tak to co předvádí FB organizovaní příznivci proti Paroubkovi je samozřejmě špatně a rozhodně proti tomu neobstojí argument, že jim Paroubek prostě vadí - mně taky vadí Langer s Veseckou ale proto ještě po nich nebudu cokoliv házet. Inteligentní člověk vyjadřuje svůj názor volbou ve svobodných volbách - tupec se jde předvádět na mítinky protivníka.
11. 05. 2010 | 14:58

iga napsal(a):

Ale Bedo,

to by se prece vubec nemohlo stat, leda snad nejaky pomylenec. Vzdyt ten elektorat levicovych volicu sestava vyhradne z rozumnych, slusnych lidi...

Zatimco elektorat pravicovych volicu sestava vyhradne z virtualnich individui typu UFO, ktere se houfuji se sobe podobnymi na nejake siti.

Nejste z toho jelen?
11. 05. 2010 | 14:58

neo napsal(a):

Béda:

normálka... odpůrci levice házeli maximálně vajíčka.

socani s komoušema házeli šutry, fackovali ve vlastních řadách,v řecku zapalují banky, zabíjejí lidi...
11. 05. 2010 | 14:59

void napsal(a):

to Tupelo:

ani ja nepatrim do generace +-20, i kdyz bych rad .-).

pokud bych pristoupil na vasi argumentaci, ze vetsina diskutujicich nevi jak facebook funguje, jde o manipulaci jak hrom. uplne stejne to funguje pokud se pridate k mladym socialnim demokratum, za pritele si prihodite paroubka, skromacha, sobotku atd... - ta koule se rozjede velmi podobne - tedy alespon predpokladam. pruzkum jsem si nedelal, ale takhle proste funguje marketing na siti - a je jedno jestli jste vlevo nebo vpravo. pochybuju, ze by to amici soc. dem. jeste neprozradili.
11. 05. 2010 | 15:00

Marcus Agrippa napsal(a):

neo:
ty šutry jen tak pro zajímavost mají být co?!
11. 05. 2010 | 15:00

Burbank napsal(a):

Zajisté jsem nechtěl být obscénní. Jen mi to připadalo jako dobrý vtip, asi jako když Jiří Wimmer zakončil svůj noblesní skeč o novém nastudování opery po usrknutí kávy větou: "Kurva, to sem si spařil držku!"
11. 05. 2010 | 15:01

Pepa Řepa napsal(a):

Tady nejde ani tak o stádo, jako o " PEJZBUKOVÉ", tedy atomizované skupiny, milý přírodovědče.

Homogenní stádo si přejí jiní borci, ne pejzubkové.

K vytvoření kompaktního stáda potřebujete nedotknutelného alfa-samce, nejlépe statného a nenapadnutelného šestnácteráka.

O jednom bych věděl, ten Vám má ale paroží.
Pak se nedivte, že pytláci kladou železa.

Nedělejte z něj chudinku uštvanou, vyzáblou, jako to dělá Pehe.
11. 05. 2010 | 15:04

Pocestny napsal(a):

Základem nefackování se ve společnosti je nevolení těch, kdo jsou nafacku nejen na facebooku.
11. 05. 2010 | 15:07

neo napsal(a):

Marcus Agrippa:

šutr nebo taky kámen - jiný název pro horninu, tedy pro nerostnou surovinu. V dřívější době byl často používán jako stavební materiál, dnes se převážně nahrazuje cihlami vyrobenými z hlíny.
11. 05. 2010 | 15:08

prirodovedec napsal(a):

P.R.: Vim, ze jste pres tu kultuuuru :), tak bych upresnil:

"Jo a raději napište, že jsem mužskej, Třeba matematik. Já sice nevím, co to je, ale bylo to v jednom seriálu. 11.05.2010 14:16:52"

V textu vidim ne titulek, ale dva postrehy: Okouzleni politici se houfuji uz i na fejsbuuku. Bohuzel si nedavaji pozor, ze prace s touto siti neni nijak neskodna. Nastesti pro ne, ani ten Blesk jim zrejme nehrozi a ani neschopni socani.

Druhy moment je, ze FB je bezny material pouzivany pro zjistovani vlivovych skupin (bezne zakazky venku). Prakticky lze takto dohledavat retezce skutecnych i neskutecnych znamych vazeb. Je to prijemne doplneni Vami oblibeneho Velkeho bratra.

Byt socany, budu zkouset zachranit, co se da a zadam dve zakazky smerem k FB podle vyse uvedeneho (my bychom je nevzali :) ). Koneckoncu nekteri se zde do toho jiz amatersky pustili vyse.

Z toho pohledu je Pehe pro mne zajimavy.

Zkuste zkouknout neco o tech modelech - popularneji:

http://www.govtech.com/dc/a...

Narocnejsi:

netecon.seas.harvard.edu/NetEcon09/Papers/Zhao_09.pdf

V nekterych ohledech je to jednodussi nez sjizdet modely diskusi zde, v jinem je to tezsi.
11. 05. 2010 | 15:09

Marcus Agrippa napsal(a):

neo:
jako pěkný no. Ale já jsem chtěl spíš od Vás vědět nějaké detaily kolem toho údajného házení šutrů socany a komoušema.
11. 05. 2010 | 15:16

ondroun napsal(a):

nechápu sdělení obsažené v tomto článku. někdo si založil falešný profil ve Facebooku a sehnal stovku nebo více přátel, mj. politiků. a? vyplývá z toho něco, co mi uniklo? jestli se někdo pozastavuje, že má ve Facebooku "přátele", kteří jej osobně vůbec neznají, pak nepochopil, co je to Facebook.

"Rozhodl jsem se proto experimentálně prozkoumat fenomén Paroubka na Fejsbůku a fungování této sociální sítě jako matematického grafu."

banalita podaná vysoce sofistikovanými slovy. jako kdyby ten pán napsal, že se rozhodl experimentálně prozkoumat vliv změn teploty na živočišné proteiny za běžného atmosférického tlaku; a tak si uvařil vajíčko natvrdo.
11. 05. 2010 | 15:16

prirodovedec napsal(a):

P.R.: Myslim, ze jsem zde psal:

Rad se vratim na volby a podporim nezruseni AV. :) Toho se drzim. I kdyz ta Vase sopka.

Co se tyka politiku a stran, snad si nenamlouvate, ze k tomu svetu mam jiny nez zmineny pragmaticky vztah, tj. nezrusit AV. :) Ze bych z nekoho delal chudinku? Myslim, ze ne. Jak jsem psal drive, zajimaji mne pouzivane metody, je to studijni a vyukovy material. Zajima mne vzdy, co napise GVendelina, sbiram si skvele postrehy v diskusich,

Protoze na tom co bude u Vas nejsem zavisly, neprozivam to jako Vy (jak se mi zda z Vasich trpcich komentaru poslednich mesicu) a se zrusenim AV se s pocitem, ze jsem ja udelal maximum proti, se smirim. A drzim Vam palce, at se reformne dari.
11. 05. 2010 | 15:18

hovorka11 napsal(a):

Jiří Pehe:
Facebook - nic neobvyklého, volby se blíží. U nás těch bilboardů s pomalovaným Paroubkem je... Všechno se hodí do krámu.
Proč založila soc. dem. volební propagaci na agresivitě?
Proč v jedné řadě s ODS blokovala zmírnění "náhubkového zákona"?
http://www.mediafax.cz/poli...
To jasně vysvětluje jednolitou snahu ODSČSSD zablokovat práci policie ohledně Pandurů a Gripenů pomoci Renáty Vesecké a zabránit rakouské policii odkrýt všechny účastníky akce "Pandury za dvojnásobek", která se pohybuje bratrsky mezi těmito stranami.
Je snad pan Pehe tak naivní, že věří že tady soutěží pravice s levicí ? To považuji za směšné.
Dnes volit tyto strany je cesta k dalším obrovským tunelům za miliardy.
Určitě jen nové strany !!!
11. 05. 2010 | 15:21

Tupelo napsal(a):

void: nemyslim ze by slo o manipulaci, autor zkratka poukazal na jeho vlastni zkusenosti s fenomenem FB skupin, ktere v dopise vyjmenoval. A tyto skupiny jsou bezpochyby vetsim enomenem nez skupiny podporujici levici. U prumerneho uzivatele internetu, ktery cte tento dopis se da predpokladat, ze chape ze zkusenosti s propravicovymi skupinami lze prenest i na skupiny levicove (ze nprncipi FB nerozlisuje mezi pol. orientaci jeho uzivatelu, chcete-li ;). Ale znovu, priznivci levice zrejme nemaji az takovou potrebu sdruzovani ci organizovani (napr. za ucelem narusovani mitingu pravicovych stran) se, takze vyznam jejich FB skupin je pro soucasny predvolebni boj zanedbatelny.
11. 05. 2010 | 15:23

hovorka11 napsal(a):

Konečně se někdo ozval:
http://www.novinky.cz/domac...
Předpokládám, že někdo z ČSSDODS najde "podvod" za miliardy u Radka Johna a VV, aby vyvážil ty svoje desítky miliard.
11. 05. 2010 | 15:28

:-°( napsal(a):

Jeden z fake profilů Jiřího Paroubka na FB uvádí následující údaje:

Oblíbená hudba: http://www.maximturbulenc.cz/, http://www.michaltucny.estr..., http://www.lucianopavarotti...,
http://www.ceska-muzika.cz/...

Oblíbené TV pořady: OVM, dokumentární filmy na ČT2,
Kluci v akci, Babicovy dobroty

Oblíbené filmy: Vše s Oliverem Hardym, Janem Libíčkem a Budem Spencerem

Oblíbené knihy: H.Aarendtová: Původ totalitarismu; O násilí
M.Foucalt: Psychologie a duševní nemoc
U.Eco: Semiotika a filosofie jazyka
I.Kant: Kritika čistého rozumu
F.M.Dostojevskij: Idiot, Zločin a trest
J.Verne: Malý dobráček
O.Sekora: Brouk Pytlík
B.MacDonald: Vejce a já

Oblíbené citáty:
Calumniare audacter, semper aliquid heret

nebo odkazy jako např.:
https://www.youtube.com/watc...
https://www.youtube.com/watc...
https://www.youtube.com/watc...

Tento "Jiří Paroubek" má skoro 800 přátel, mnoho z nich jsou členové ČSSD. Co z toho plyne, znalci FB?
11. 05. 2010 | 15:28

Míval napsal(a):

Jarpor: Proč není spolek přátel J.P. na facebooku? No, jde přece o prostředí, ve kterém se pohybují především mladí - 15 až 25 let. Tedy generace, která se po celý život pohybuje ve společnosti, jejíž oficiální doktrína odsuzuje či zpochybňuje cokoliv levicového. A činí tak mnohem efektivněji, než oficiální doktrína do let 80., která odsuzovala či zpochybňovala cokoliv pravicového.
Současná psychóza prostě mladým velí vpravo hleď, a oni poslouchají.
Ne, že by na tom příliš záleželo. Po každém opojení nastoupí vystřízlivění, které snad zabrání totální jednostrannosti. Navíc - včera jsem využil link na přednášku J.Kellera Arogance financí na YouTube. Pokud jsem to dobře pochopil, zdá se, že z hlediska sociálního je cesta úpadku, po níž jdeme, přesně nalinkována a je úplně jedno, zda se na ní bude nadále mávat modrými či oranžovými mávátky.
11. 05. 2010 | 15:32

Pepa Řepa napsal(a):

To přírodovědec
ale jo, jen studujte.Tady je co.

Mě na FB na kterém visí děti zaráží skutečnost, že na jednou stranu kvičí jak jsou sledováni, všude kasmera nad hlavou a na druhou stranu na sebe každej všechno vybleje, jen se domnívá, že spřízněným duším.
To už samo vede k falešným identitám ve stylu svědka-práskače.
Je to zřejmě nový, nepopsaný fenomén.

Že bych to tady prožíval? Ani ne.
To je jak v tom slovenském trtkacím vtipu.
Zvonku to tak vyzerá.

Jo Gwendolína je sladká. Zrzaví volte zrzavý a plešatí zase plešatý.
mějte se.

reCaptcha chce bohemian policy
11. 05. 2010 | 15:32

Béda napsal(a):

neo,

jaké šutry a jací socani s komoušema? Mohl byste upřesnit?

Já prozatím vím pouze o vyholených nájemných lebkách, které mají blízko k "dělníkům", ze kterých jeden při vyšetřování, kterí šlo do ztracena, poukázal na to, že si je najmul anonymní plátce, který se podobal na jednoho člena organizačního štábu ODS.

Tak tedy nevím. mohl byste to upřesnit?
11. 05. 2010 | 15:33

Jožin napsal(a):

Pane Pehe, zase tolik umu ve vytvoření neexistujícího člověka není. A funguje to přesně naopak i v kruzích ČSSD. Když žádá o přátelství někdo, kdo jest zapřísáhlým levičákem, pak jej Jandák, SObotka, Škromach a další představitelé komunistické frakce ČSSD rádi přidávají mezi své přátele. Ale co se stane když jeden typický volič ČSSD začne na profilech těchto lidí psát ? Zkoušel jste to ? Pak ze strany ČSSD začíná tvrdá ignorace nebo spíše cenzura. Jeden pseudoprofil byl základního vzdělání, rád komentoval věci na profilech daných osobností, dokonce i problémy jimž samozřejmě nerozumněl. Byl členem všech antimodrých týmu a rád se pouštěl do příznivců ODS. Snažil se pomáhat ČSSD na internetu jako pravý hrdina, který se bije za své pány. Tím, že byl tento "člověk" hloupější, byl všem více pro smích. Pánům Jandákovi, Sobotkovi a spol však byl trnem v patě. Protože ukazoval to, co ČSSD po volbách slibuje a věřil tomu. Jako první ho ze svých přátel vyrazil pan Jandák. Bez důvodu, a to i navzdory tomu, že pan "pseudo-profil" pana Jandáka hájil, měl ho rád a věřil mu. Ale pan Jandák věděl, že ČSSD svým voličům lže a že díky "pseudo-profilu" je to prostě hodně vidět. Více už toto téma rozebírat nebudu. Co se děje na FB ze strany ČSSD je skutečná a nefalšovaná cenzura a kamarádíčkování jen s těmi, kdo tupě souhlasí s názorem Fuhrera, jímž se paroubek zcela jistě cítí.
11. 05. 2010 | 15:33

Pepa Řepa napsal(a):

Prirodovědec
dík za odkazy, to bude chtít čas a uležet v hlavě
11. 05. 2010 | 15:35

prirodovedec napsal(a):

P.R.: Ono je to opravdu v tech grafech zajimave :) (to je jak na divadle kdo s kym, kde, v jake poloze, za kolik, ... :) tak mejte pochopeni ...)

Souhlas s druhym odstavcem.

Vyzera.

Ja to jeji pnuti mezi dzendrmaminou urednici a statotvornou politickou zboznuji. :) Ma v sobe neco kohoutiho :)

Ze by zasadni otazka?
Smerem ke grafum dismissed polygon
11. 05. 2010 | 15:36

void napsal(a):

to Tupelo:

nevim, na me ten blog pusobi jako odhaleni nejakeho super komplotu na siti. pritom jde o normalni marketing, ktery provozuje kazda strana.

co se tyce poctu priznivcu, tak tam bych to videl na rozdilnou strukturu volicu(jako neprimy dukaz bych pouzil jakekoli hlasovani na facebooku nebo napr. volby na strednich skolach nanecisto). dle meho laickeho nazoru strany jako zeleni, pirati, ods, top09, svobodni maji velmi silnou volicskou zakladnu mezi lidmi co jsou na facebooku aktivni, zatimco strany jako soc.dem., VV, suverenita, lidovci jsou spise schopni privest lidi na namesti. tot vse. cimz se obloukem vracim ke sve prvni vete, toto je normalni marketing na siti a zadny podivny komplot.
11. 05. 2010 | 15:43

Suchec napsal(a):

Neo:
Lžeš, a ještě takhle blbě a primitivně.

Ze tří věcí je jedna pravda, navíc poloviční.

Že by docházely argumenty? Teda, pardon, ony někdy byly?

K tomu FB:

To, že si politik a jeho PR team nakliknou kohokoliv je pravidlo.

Oni ti zakladatelé antiskupin jsou většinou ti samí lidé.
Je to celkem agresivní skupina, která vyhledává profily politiků protistrany a tam zapleveluje svými primitivními výkřiky, jako zde třeba předvedl NEO.

Modrý tým v podání MLAMOjů Dzientka, Netolického, Pospíšila etc. etc. to má rozděleno tak, že jsou dva pubáli do 18-20 let a jeden k nim starší, který "umravňuje" a relativizuje jejich výkřiky.
Na všech profilech lidí ze socdem (těch mediálně známějších) to tak je, a nejenom, ale i u Zelených a DSZ. O komančích přehled nemám.
Pod blogem Paroubka je nablito permanentně, byť tam má napsáno : Přeji všem hezký den.

Chtěl jsem se přihlásit pod ODS, protože některé věci se přístupní až po odkliknutí "líbí", či "friendship".
Přihlášení prošlo, a šlo vkládat příspěvky.
Jenže pak jsem smetl 2 modrotýmové MLAMOJe pod Škromachem, kdy tam sprostě vykřikovali, a ejhle, v přátelích ODS jsem zůstal, ale s BANem přispívat (aniž bych jim tam cokoliv kdy napsal), a byl jsem odstraněn z asi 5 dalších skupin s podobným námětem.
A vím, že dost lidí dopadlo podobně.

Oni se nám FB MLAMOJové rádi rozkřikují pod příspěvky oponentů o svobodě slova, slušnosti a věcnosti, ale když si srovnám, jak toto dodržují..... Stačí nahlédnout na jejich vyjadřování v těch "neagresivních" skupinách a je vymalováno v tom, co je to zač.

NEO a BluwJay, to je klasický příklad slušných a vnímavých diskutérů.

Doprdelepráce. :-)))))
11. 05. 2010 | 15:46

prirodovedec napsal(a):

Pocestny: "človíčku,
proč zase děláte, že se vás to netýká?"

Protoze jak vite, tomu tak je :)

Co se tyka provincie, souhlas.

"Nic víc než lokální šaškování nezůstalo."

Jak pise P.R. zvonkaj to tak vyzera.

"To, jestli pojdete hlady, to si pořeší továrníci s Kopicovou i bez něj, i bez vás, to jsou věci, co? -)"

Nesmite cist nesmysly v novinach a "militanty" Veda zije. AV si skutecne vyrazne polepsila za teto vlady brano pres penize. Propad byl zatlumen vladou a navic AV vysosla GACR. :)

"Jste řičeli blahem s Hořejším, když tenhle kabinet vznikal, každej holt sklidí, jak zasel... co se podrazem počalo, nemůže než podrazem skončit."

Podle mne VH chybi ke spokojenosti jen zrusit kafemlejnek. :)

"Nezbývá než konstatovat, že ta "nejlepší vláda posledních let" vám pustila žilou více než ten gangsterský režim valachovitých."

Pokud jsou Vase povestne informace (dle vlka) z prazske galerky tak presne jako ty z AV a vlady, tak se desim. Asi bude pak Jancik cisty. :)

"není čas minimálně volit tak, že se tyto manýry poněkud polepší?"

Urcite, je treba udrzet zachranu AV. :)

"Prostým pohledem na kandidátky mi odpovězte na lapidární otázku:
Volil byste v Praze koho?"

Viz vyse.
11. 05. 2010 | 15:47

JF napsal(a):

hovorka11:

dík za odkaz

zn.: hledá se Politik
11. 05. 2010 | 15:48

neo napsal(a):

bedříšku, zajeď do země na jihu, a bacha ať nedostaneš šutrem či rovnou molotovem do kebule od odborářskýho fracka s rudou vlaječkou..
11. 05. 2010 | 15:48

void napsal(a):

to Tupelo: jeste ted me napadlo (vychazim z toho, ze ja zastavam nazor, ze blog je uplne o nicem), o cem podle vas tedy blog vypovida? o tom, ze si vas nekdo prida jako pritele i kdyz jste ufo(vymysleny subjekt)? ze se s vami zacnou kontaktovat dalsi lide z te same skupiny? to je pro me opravdu objeveni ameriky. na tom je preci cely facebook a jeho skupiny zakladaji.
11. 05. 2010 | 15:49

Suchec napsal(a):

Jožin:
Lžeš, jen se Ti od huby práší.

dej NICK toho, komu se to stalo. Neupejpej se.
11. 05. 2010 | 15:50

neo napsal(a):

SUCHEC
Suchec napsal(a):
Neo:
Lžeš, a ještě takhle blbě a primitivně.

Ze tří věcí je jedna pravda, navíc poloviční.

můžeš být laskavě konkrétnější a alespoň uvést, na který příspěvek ráčíš reagovat?

děkuji..
11. 05. 2010 | 15:51

prirodovedec napsal(a):

void: Sdeleni je toto.

1) Hlaseni se politikum k jednotlivym tematum, lze pouzit proti nim.

2) Hlasici se k urcitym politikum lze identifikovat a pamatovat si je. Urcite seznamy se vzdy hodi.
11. 05. 2010 | 15:54

Béda napsal(a):

neo,

zd¨á se, že odvádíš řeč do Řecka.

Schválně by mě zajímalo, jestli tam demonstrují a násilně se projevují pouze voliči levice, když záseky způsobily jak vlády levice tak pravice (podobně jako u nás).

Taky by mně zajímalo, jak by to vypadalo v ČR v případě bankrotu, hrozící měnové reformy atd.... Jestlipak by protestovala pouze levice? Jestlipak by byli pravicoví sympatizanti v poho, že jejich majetek rázem pozbývá hodnoty?
11. 05. 2010 | 15:58

Tupelo napsal(a):

void: s Vasim predposlednim prispevkem souhlasim, pokud pravicove strany maji vic sympatizantu mezi mladymi, budou mit i vic FB skupin. I kdyz je tu sporna otazka, totiz podle nejakeho vyzkumu v poslednich (krajskych) volbach volilo CSSD vic vysokoskolaku nez ODS. To znamena mladych volicu (minimalne tech vzdelanych). Mozna je to zacatek nejakeho noveho trendu, ale mozna by slo vysvetlit i tim, ze mnoho pravicove orientovanych vysokoskolaku volit neslo, takze absolutni cisla na levici zustala stejna a neprojevilo se na poctu prolevicovych skupin na FB. Pokud je to tak, neni se co divit soucasnym pravicovym mobilizacim mladych. Mladych je podtrzeno, protoze je znamo ze celkove nejdisciplinovatejsi volice ma ODS (zustalo ji to dosud? :)) a KSCM. Tak to vypada ze kazda odpoved prinasi nove otazniky. :))
K Vasemu poslednimu prispevku, vratil bych se na zacatek, veci ktere chapete Vy (a snad i trosku ja), tj. chovani ci princip FB, nemusi byt zcela srozumitelne starsi generaci. Takze blog je jen osobni zkusenosti autora dopisu s fungovanim FB skupin (pravicovch proto, ze hraji absolutni prim; nicmene muze byt dane i orientaci autora).
11. 05. 2010 | 16:01

neo napsal(a):

Bédo:

značka srpu a kladívka je snadno rozpoznatelná...

To jak by to vypadalo u nás uvidíš pokud Georgias Paroubekoulos vyhraje volby
11. 05. 2010 | 16:03

Béda napsal(a):

neo,

Jak píše Pírko, ta krize není zdaleka zažehnána. A není to pouze krize v ČR ale krize, která postihla celý tzv. vyspělý svět.

Pírko prognózuje inflaci. Já prognózuji svým amatérským mozkem vleklou krizi, které příčiny popia¨suje vlk.

PS: Doufám, že je vám jasné, co je to inflace? Myslíte, že se inflace týká pouze levice?
11. 05. 2010 | 16:08

Suchec napsal(a):

Béda:

Neo hnedle dělá, že neví, kterou lež mám na mysli. ALe dle reakce zjišťuji, že přesně ví. Proto to Řecko.

Captcha McVeigh forever :-)))))
11. 05. 2010 | 16:17

jarpor napsal(a):

Přírodovědec

"jarpor: Tak proc jste tak stadni :) kdyz se necitite ve stade?

Pochopil jste autorem napsane upozorneni nebo (zase) jen nadpis?"

Zvenku ta stádnost tak vypadá ? :-))

Nepochopil. Zase.
Potřebuji "chytré" aby mě učili chápat... :-) i přírodovědci se mohou pokusit...

Sklouzáváte k invektivám... to jste dříve nedělal.

A když už jsem v odpovědi - k tomu hvězdnému... pod Pírkem :
Kdyby se měl takto Pírko rozepisovat ke všemu, tak to bude na knihu... ne na blog.

Hezký den
11. 05. 2010 | 16:19

neo napsal(a):

Bédo:

lidé co se ve finančním sektoru pohybují, ví, jak to s krizí je...

Pírko je celkem v obraze:)

Řecko je téma samo pro sebe... žádný stát na světě neutáhne 80% státních zaměstnanců s královskými příjmy, doživotními rentami a bez možnosti propuštění...s následnými vysokými důchody + 13 a 14 navrch.
11. 05. 2010 | 16:21

void napsal(a):

to Tupelo:

dik za diskuzi, myslim, ze jsme si jiz podstatu vysvetlili a trochu se ted motame v kruhu :-). jako prvopocatek neshody vidim rozdilne vnimani blogu - vy ho vnimate jako popis fungovani FB ja ho vnimam jako popis spiknuti probihajicicho na FB za nasimi zady :-)).

Jako dukaz prikladam nasledujici vety (cilem neni vas presvedcit, pouze chci ukazat z ceho vychazim):
- Připojili si ji obratem, když uviděli, kde všude je přihlášena a jak je aktivní. - - samozrejme, tak uz to v marketingu chodi, cim vic pratel tim vic adidas
- Potom si UFO našla několik lidí z vedení ODS (Nečas, Langer a Tluchoř) a požádala je o spojení. Připojili se také! - samozrejme viz vyse, autor zjevne nepochopil, ze tito lide na siti nehledaji nove kamarady
- Funguje to přesně podle matematické teorie grafů. Když někoho z celebrit na Fejsbůku požádáte o spojení a on uvidí, že s ním máte společné přátele Langera, Nečase, zastřeleného Paroubka, boj s levicí a podobně, tak se připojí bez mrknutí oka, protože vidí, že patříte do stejného houfu jako on. --- houby s octem, zadna matematicka teorie grafu - tihle lide by si vas pripojili i kdyby jste nebyl v zadne skupine, klidne jste si mohl usetrit klikani. tohle marketing, viz. vyse --
--K dnešnímu dni (celkem vzato za pouhých pár desítek minut hraní s Fejsbůkem) má UFO víc než stovku přátel, z nich je celá řada českých pravicových celebrit. Z nich vybírám (s dovolením bez akademických a šlechtických titulů): Langer, Tluchoř, Nečas, Julínek, Šnajdr, Cikrt, Bém, Blažek, Pospíšil, Cabrnoch, Zahradil, krajští lídři ODS, dále Schwarzenberg, Parkanová, Severa, Štětina, Hybášková, Liška, Šustrová, Jacques, Bursík, ...Kromě politiků se ochotně připojili také různí novináři a celebrity z televize. -- chyba pane profesore - UFO nema zadne pratele, pouze je cilem asi tak tisicovky marketingove zamerenych kampani (i ti televizni joudove chteji byt se svymi hlaskami na FB videt a slyset, no a nase UFO se diky sve rozsahle siti stalo kvalitnim prenasecem marketingovych sdeleni dale na sit + kvalitnim zdrojem novych obeti).

myslim, ze cele to je dusledkem ponekud nestastneho mixu business profilu a osobnich profilu, no ale s tim uz ted nic nenadelame
11. 05. 2010 | 16:22

ali napsal(a):

no a co..Paroubek se paktuje s Marťany, tak pravice má UFOny..a je to 1:1
Pokud byl fejzbůček vynalezen na štvaní Paroubka, tak je geniální vynález..
11. 05. 2010 | 16:24

Béda napsal(a):

neo,

jasně. Řecko je takovým tím osamělým ostrůvkem ve světové ekonomice. A řídili jej vždy samí levičáci. Svá privilegia hájí taky pouze samí levičáci.

Máte ještě nějakou podobnou skazku?

A k tomu, co Pírko ví a neví. Pírko, zdá se záměrně přehlíží celou jednu stránku problému. Krizi popisuje, podrobuje analýze ale spolehlivá východiska nenabízí, stejně jako celá plejáda jiných ekonomů, včetně Nobelistů.

To, co on vyvozuje, já, ač nejsem studovaný ekonomický lumén, zcela spolehlivě tuším.

PS: Mohu vám říct, že dokud bude ve světě zachována neomezená liberalizace a globalizace, z hlediska západních zemí se v podstatě nic v dlouhodobém horizontu úpadku nezmění. Krom toho naroste celá řada jiných významných problémů, které jsou teď teprv ve stadiu vývoje.
11. 05. 2010 | 16:33

Elena napsal(a):

živo si viem predstaviť ako komunikuju české poslanci medzi sebou, počas rokovania parlamentu:
napriklda:
pravičak tchor,

nazdarek vevrko, čo dnes schvaľujeme?

veverka nezavysla,

ale prosímťa , zase nejaka volovyna s dieľni klausa,
tchor, a čo na to VLK?
veverka, nič , že mu to jb... mozok,
tchor, mrknem čo na to myrda, odpišem ty...

čago bello myrda, ako čo dnes mame schvalovať či nie?

myrda, servus kamarate tchor, nestoji to ani za voroshilove ponožky, tak sa na to vybodni,
tchor, dík myrdo, odpišem veverke, nech dava bacha na tlačitko aby na mesto nie nestlačila ano, majsa

tchor piše veverke,

ahoj vevero, starý skeptický kazal nehlasovať, tak davaj bacha nepokašli to.....

no a tak si pišu celý deň v parlamente a žiju si baječne
11. 05. 2010 | 16:35

neo napsal(a):

Béda:

Řecko není ostrůvkem v ekonomice... EU do něj naleje prachy a nic se nezmění. Prachy zmizí a celá eu padne.

za situaci si ale řekové můžou sami. štědré vymoženosti socialismu se nesmazatelně podepsaly na jeho pádu
11. 05. 2010 | 16:39

prirodovedec napsal(a):

jarpor: 1790 :)
11. 05. 2010 | 16:42

Béda napsal(a):

neo,

Řecko je jenom nepatrná součást tzv. transatlantické společnosti, která si zvykla žít na dluh. Není zdaleka první (ani poslední) zemí, kterou krize postihla (mezijiným sem patří "levicové" USA, "levicové" Lotyšsko, "levicové" Irsko, brzy bude následováno "levicovou" Berlusconiho Itálií...

Navíc všechny tyto země (včetně ČR) doplácí a budou doplácet i v budoucnu na nekonkurenceschopnost vůči rozmáhající se Asii. Co je příčinou této nekonkurenceschopnosti, jistě tušíte.

Až padne EU a do vážné krize se dostane Německo, tak je ČR v pytli tak jako tak, bez ohledu na měnu, vládu...
11. 05. 2010 | 16:48

malma napsal(a):

ještě před pár hodinami sem to tady předpovídal, a už se první povolební demonstrace proti paroubkovi chystá...

http://www.virtualnidemonst...

je vidět, že íčko má plné práce s volební kampaní
11. 05. 2010 | 16:48

Pat napsal(a):

Mat 11:33:31
"Co tím chtěl autor říci?"
Ale nic, sousede, nechte to být, to byste nepochopil! Ani na to nemáte vercajk.
A je to!
11. 05. 2010 | 16:49

vasja napsal(a):

Opět vynikajíci blob, doktore. Jako vždy.

S Paroubkem, za pomalou smrt sousedovy kozy.
Uraaa.
11. 05. 2010 | 16:55

Michal Macek napsal(a):

beda:

tu athenskou banku zapalili (a smrt lidi uvnitr maji na svedomi) anarchisti - to je ultraortodoxni levice.ale nechci to nejak pausalizovat - to by bylo jako rict ze nackove co maji na svedomi Vitkov sou ultra pravice takze vsechny pravicove strany sou nackove

je to tak ze blbci sou vsude - jak mezi levici tak mezi pravici
11. 05. 2010 | 17:04

Tupelo napsal(a):

void: diky za debatu i Vam. Jen poznamecka, ze dopis vnimam jako popis FB (nebo jeho principu) je trochu nepresne, spis jako popis osobni zkusenosti se zapojenim do FB skupin (treba s vysvetlenim toho, jak muze skupina ziskat pomerne rychle tisice clenu (napojenim na cleny drivejsi skupiny a s ohledem ze to nestoji nic vic nez par kliknuti a par sekund casu). Ale to jsou detaily.

Malma: to je teda fofr, ODS verna sve tradici mobilizuje, kde se da :). Nektere vety z agitky modreho ptaka na te adrese jsou zabavne:

"Více času mnohdy trávíme v prostředí virtuálním než v reálném světě."

Jinak receno, mladi FB priznivci, skupin do kterych se pripojujete neni nikdy dost.

"Čas je dnes neúprosný a chodit demonstrovat proti každému výmyslu Paroubka je otrava (kdo by ho taky chtěl denně vidět)."

Kazdy den videt - to neprimo naznacuje ze existuji lidi, kteri jsou Parobkovi na mitinzich kazdodene v patach - vysoka mobilita clenu modreho teamu? :)

"Reagujeme také na aktuální dění na naší politické scéně."

Ktere taky spoluvytvarime. :)

" Pokusy omezit svobodu slova, nás vedly k zamyšlení, jak umožnit svobodně vyjádřit názor..."

Nelze nevzpomenout Benduv nahubkovy zakon z dilny ODS :)

Druhy opdstavec uz neni tak zazivny, akorat jsem si diky nemu predstavil, jak nase media budou referovat o teto udalosti - bude to v prime time? Ct zareferuje ze tisice lidi pozaduji odstoupeni Paroubka (asi pocitaji ze hned v So bude predsedou vlady :)) zatimco pro Novu bude skandal, ze nebyl nikdo zranen... :)
11. 05. 2010 | 17:14

wbgarden napsal(a):

Budu neustále opakovat, každý kdo v mládí četl řeka zorbu a pak ve filmu viděl onoho statečného jistě muže tančit nad zničeným dílem se zase až tak moc nediví...
Jinak, nevíte někdo náhodou proč se mi tento usměvavý pán uř skoro rok tlačí do mého facebůku. Děkuji.
Veselé krizování...
http://wbgarden.com/wbgarde...
11. 05. 2010 | 17:18

gesho napsal(a):

jeste nikdy jsem nesmazal tolik vlastnik prizpevku driv, nez jsem je postnul jako pod timhle ZASRANYM blogem...
11. 05. 2010 | 17:20

ali napsal(a):

wbgarden
jde po Vás, milý wbgarden..tak se připravte na zlé časy..
11. 05. 2010 | 17:35

Béda napsal(a):

"Paroubku odejdi, zazní na virtuální demonstraci ODS tři dny před volbami...

O projektu v úterý novináře informoval místopředseda ODS a šéf volební kampaně strany Ivan Langer..."

No není to pikantérie? Kdopak nám to virtuálně organizuje proti Paroubkovi? Není on to sám kmotr Íčko? Jak to bylo s tím zlodějem?

http://www.novinky.cz/domac...
11. 05. 2010 | 17:48

Jan Vrana napsal(a):

O cem ten clanek vlastne je?
11. 05. 2010 | 17:55

YY napsal(a):

To: Suchec.
Jožin nelže. Ten přispěvatel měl vzhled i formu příspěvků dementní a byl opravdu pro smích.
Jinak mne "škrtli" z přátel také, byť jsem nepřispíval do diksuze. Nebo právě proto. Nebo proto, že jsem měl linky i na témata Paroubkovi a spol nepříjemná. Cenzura tam je.
11. 05. 2010 | 17:57

eM napsal(a):

Kecáš, Pehe. Nic sis neověřil.
11. 05. 2010 | 17:57

peka napsal(a):

Je to legracni clanek. Ale autor uz aspon vi, jak funguje facebook.
11. 05. 2010 | 18:07

YY napsal(a):

To Suchec:
.. a ten dotyčný se jmenoval, myslím, Fojt ..
11. 05. 2010 | 18:07

Laco napsal(a):

Ppp..! Pppee..! Phhhhee.. !.. Pehe... ! .. Fuj?
11. 05. 2010 | 18:33

Elena napsal(a):

česy,

"Bitte-Dritte"
https://www.youtube.com/watc...
11. 05. 2010 | 18:40

Michal Macek napsal(a):

peka:

presne :)))
11. 05. 2010 | 19:21

Švejk napsal(a):

Svejk se nebal rici pravdu, i kdyz ukradl psa pro sveho pana, priznal se k tomu. Jak odvazny to muz!
Kdo je tedy tim nasim narodnim Svejkem? Bohuzel uz nikdo!!!
11. 05. 2010 | 19:44

Jožin napsal(a):

To by mě zajímalo, kolik oslů, kteří taky plkají, se k té UFO přihlásili a vesele spolu klikají "to se mi líbí".

Pane redaktore, je to super!!!

Bude i nadále ČT a NOVA zasvěceně vykládat ve zpravodajství, jak volí naše mládež? Páni redaktoři, kolik z vás se připojilo k UFO?

:-)))))
11. 05. 2010 | 20:25

afds napsal(a):

Tak k tomuto blogu jenom WTF Pehe? Autor objevil jak funguje facebook, skoda ze nerekl co tim chtel rict.
11. 05. 2010 | 20:53

Jerry napsal(a):

Velmi pěkné :-) Tohle by si zasloužilo mediální prezentaci větší než malou. Pěkně se screenshoty a možno-li i s povedenými citáty pravicového lidu a jeho pastýřů.
11. 05. 2010 | 21:03

fanda UFO napsal(a):

To je psina!

Krásně je vidět, jak potrefení fejsbookoví modráci mají potřebu sem napsat, že ten článek nic neříká a nic neznamená a přitom na FB určitě probíhá hledání, kdo je pravej a kdo je UFO. Budou se asi muset sejít někde na náměstí a oznámkovat se nesmyvatelnou barvou na ruku (samozřejmě modrou, jako to bylo při volbách v Afgánistánu a jiných rozvojových zemích)

Škoda, že ten autor nenapsal, kdo se na to chytil z "nestranných" redaktorů televize.

:-)))))))))))
11. 05. 2010 | 21:43

Michal Macek napsal(a):

fanda UFO:

nemam vubec FB zelenej muziku!
11. 05. 2010 | 21:52

Suchec napsal(a):

YY a Jožin:
Lžete, nebo dejte odkaz na profil. Jestli jej vyhodili od Jandáka, tak ho musíš Ty mít někde v odkazech.

Nehažte vlny. Zase až takoví neználci tu nejsou.

BTW, k té cenzuře.

ODS cenzuruje okamžitě (rekord jsou 3 vt.). A to třeba jen za to, že někomu opáčíš, že nemluví pravdu.
To je zase moje osobní zkušenost.
11. 05. 2010 | 21:59

divák TV napsal(a):

A kdy bude o tom pořad v televizi? Mohli by ho natočit stejní redaktoři, kteří se k tomu ufounovi připojili a společně si zaklikali hru "to se mi líbí".
11. 05. 2010 | 22:07

takovej malej Kubice II. napsal(a):

Já myslím, že se ten ufon odhalí tak asi 3-4 dny před volbama. Mezitím na jeho zeď naše celebrity určitě napíšou výživnou surovinu.
11. 05. 2010 | 22:11

vlaďa napsal(a):

Pane Pehe,to je skoro lepší jak klip I+M+Z.Langer, Tluchoř, Nečas, Julínek, Šnajdr, Cikrt, Bém, Blažek, Pospíšil, Cabrnoch, Zahradil, krajští lídři ODS, dále Schwarzenberg, Parkanová, Severa, Štětina, Hybášková, Liška, Šustrová, Jacques, Bursík, ...ta druhá půlka seznamu je teda humus.Ale stejně bych na ně nevsadil,už předtím se dostatečně vybarvili;ale že by až tak?? :-O
Kdo jinému jámu kopá......
11. 05. 2010 | 22:53

karlos napsal(a):

Modrý zločinec Íčko mimo zlodějských čachrů na vnitru taky fajsbůkuje? Tak ať fejsbůkuje, pokud se již nikdy na vnitro nevrátí.
11. 05. 2010 | 23:15

Milánek napsal(a):

Teď je už jasné, proč pravice tak vehementně prosazuje elektronické volby.
11. 05. 2010 | 23:19

kočka šklíba napsal(a):

Autor UFO nám popsal jak takové skupiny fungují, a jak se zde opravdu projevuje efekt sněhové koule. Směšné na tom je, že se příznivci pravice zaklínají individualismem, samostatností a přitom u nich lze velmi dobře vypozorovat neskutečnou stádnost. A to jak na facebooku, tak pod některými zdejšími blogy ;).

Ještě víc než samotný blog mě ale zaujal příspěvek ANO z 11.05.2010 13:46:10 a 11.05.2010 13:47:48. Pokud je to pravda, tak se zdá, že jýáderma zakladatelem mnoha z těch skupin proti levici, Paroubkovi,možná i starší generaci, je ODS a tedy Langer. Takže naši mladí, skvělí potomci prostě sedli na lep jednomu z nejhorších politiků co kdy u nás byl. Dobrá vizitka pro vzdělané, schopné ;). Jdu se zeptat dcer, zda jsou také tak hloupé;) a nechaly se nachytat tímto .....nenacházím dostatečně výstižná a přitom slušná slova :D. Doufám, že ne ;).
11. 05. 2010 | 23:31

kočka šklíba napsal(a):

I v jejich vlastním zájmu :D, :D.
11. 05. 2010 | 23:33

kočka šklíba napsal(a):

Přírodovědče, nejspíš na OM také chodíte minimálně číst, takže to pro Vás nebude novinka, ale kdyby Vám to náhodou uniklo, doporučuji přečíst. Už dlouho jsem se tak nenasmála :D.

http://www.outsidermedia.cz...

Doporučuji každému, kdo se chce zasmát ;).
11. 05. 2010 | 23:36

Ps.Sin. napsal(a):

Ten UFO by mohl být Radek Velička http://www.facebook.com/#!/radek.velicka?ref=ts

Podle profilu to na něj sedí. Znáte ho někdo? Že je vymyšlenej?
11. 05. 2010 | 23:51

Jan Vaculík napsal(a):

Pane Pehe,
zajímalo by mě, co jste tím chtěl dokázat.
Má ten UFO reálný voličský hlas, nebo ne?
Vymyslet si takových Ufounů mohu v krátké době plnej pytlík; namalovat je do virtuální skutečnosti a pospojovat čárama je dílem okamžiku; i s langrem se to nechá pospojovat a opatrřit oboustrannýma šipečkama.
Jenže volby nám Ufouni nevyhrajou; naštěstí je nevyhrajou nikomu.

PS
Není ono tady těch tajemných virtuálních osobností několik i mezi blogery?
12. 05. 2010 | 00:05

kočka šklíba napsal(a):

Aže se to jaksi IT moc nepovedlo co? Pane Stejskale ?
12. 05. 2010 | 04:06

vlaďa napsal(a):

kočka šklíba:
Výborný odkaz,tyvogo,obzvlášť po ránu :) díky.
12. 05. 2010 | 06:52

iga napsal(a):

Macek

ty ses proste muj clovek...
Ja taky nemam FB!

A volit budu jinou barvu nez modrou - to pro toho fandu UFO:-)
12. 05. 2010 | 08:05

iga napsal(a):

Kocka skliba,

dobre!
Takove rozumne a slusne:-))))))

Na toto temy by sly psat romany.
12. 05. 2010 | 08:11

neo napsal(a):

Kočka šklíba:

ten článek je dementní, tomu se může smát opravdu jen člověk tak nad 40 let (spíše žena než muž-muž i po 40ce zůstává mladý) co už má nejlepší léta za sebou a závidí mladším tu svobodu, kterou on neměl.

Jinak ten blábol hází do jednoho pytle všechny tzn i vaše dcery šklíbo. Chcete říct, že jsou pitomé, neumí nic jen Vám vyžírají ledničku, nemají vlastní názor a jen zasírají lavičky a čmárají po zdi? Potom tedy nechápu, jak jste je vychovala.
12. 05. 2010 | 08:34

iga napsal(a):

neo

tak ten vas prispevek pobavil jeste vic nez sklibin odkaz.

Vy jste nebezpecna osoba takhle po ranu:-))))
12. 05. 2010 | 09:05

jarpor napsal(a):

neo

Vzal jste mi z kláves odpověď kočce... tedy především druhým odstavem.
Dík za ušetřenou práci.

Hezký den
12. 05. 2010 | 09:28

stejskal napsal(a):

Naopak, paní šklíbo,

funguje to nad očekávání. Namísto stovek spamů chodících denně v kteroukoliv denní či noční hodinu z desítek IP adres (z Číny, arabských zemí atd.), které bylo třeba ručně mazat, se nyní objeví tak jedna max. dvě IP adresy denně (většinou brzy ráno, takže není problém je po příchodu do práce odstranit, kvůli tomu nebudu znovu zadávat nové pluginy).

Nicméně každé takové opatření funguje zásadně jen do chvíle, než roboti (resp. jejich provozovatelé) vymyslí něco jiného. Jen vždycky lepíme záplaty na díru, kterou někde vykutají (jedinou stoprocentní obranou by byla důsledná a přísná registrace diskutujících).

Pokud chcete vidět, jak takoví roboti dokáží pracovat, podívejte se třeba pod tuto debatu ze začátku roku 2008 http://blog.aktualne.centru...

Nevím, jestli Vám jde o vysvětlení, či mi jen chcete naznačit, že jsme úplně nekompetentní. Ale alespoň jsem to zkusil.

Přeji hezký den.

Libor Stejskal
12. 05. 2010 | 09:44

Dalimír napsal(a):

LIDÉ BDĚTE !!! Svátá slova ! Bohužel uchu českého voliče nedostupná ! Příští čtyři léta mohou být kruté probírání se s kocoviny ! Dal.@
12. 05. 2010 | 09:47

neo napsal(a):

iga, jarpor:

jen pár let už nespadam do té kategorie, ale za sebe můžu říct, že jsem po zdech nikdy nečmáral, snažil se přivydělávat po brigádách, poctivě studoval a zajímal se o spoustu věcí. žádné poflakování po lavičkách apod..
12. 05. 2010 | 09:53

almost glossed™ napsal(a):

Kočka šklíba:
"Jinak ten blábol hází do jednoho pytle všechny tzn i vaše dcery šklíbo."

To je ale chytrý chlapec. :-) Vlastně jsou dva :-).
12. 05. 2010 | 09:55

Admirál napsal(a):

neo - "snažil se přivydělávat po brigádách"

Tady jste také na "brigádě"?:)
12. 05. 2010 | 10:16

neo napsal(a):

Admirál:

??? ne, proč?
12. 05. 2010 | 10:19

Jeník napsal(a):

Došlo k zásadnímu zvratu v postupech volební mašinerie ODS. Zatímco v roce 2006 Topolánek s Langerem a Vidímem uklohnili zprávu, kterou předali pohůnkovi Kubicemu a prostřednictvím branného výboru ho 4 dny před volbami předhodili novinářům (hlavně svým slouhům z MfD a LN) a tím ovlivnili volby ve svůj prospěch, letos jsou serioznější, 14 dní před volbami veřejně oznámil mafiozo Velké Íčko (jinak volební šéf ODS), že má připravenu zajímavou facebookovou bejkárnu osobně proti předsedovi socialistů Paroubkovi, a tu že spustí v posledním týdnu před volbami. Jak čisté , jak charakterní, jak ODSácké. Přímo to koresponduje s výzvami Zahradila před volbami do EU, kde si ODS vyzkoušela svůj vliv na pubertální pubescenty (ze zastydlou pubertou , produkty současného společenského dění - vlastně nevzdělanou lůzu, která fetuje a vidí svět modře)a před přípravou na podzimní představy o předčasných volbách, kde Zahradil přímo vyvolal vajíčkové orgie, přestože měli již zajištěno,že ÚS s pomocí pohůnka Melčáka tyto volby zatrhne.

Opravdu ODS je čistá strana, korektní a řídí se zákony tohoto státu. Před 30 dny jsem požádal exministra Nečase (čistého a pravdomluvného rytíře všech cností) o vysvětlení, proč z našich daní ukradl cca 1,5 milionu korun, které dal své milence a svému pohůnkovi Semteckému na odchodnou z ministerstva a on mi doposud neodpověděl, přestože ze zákona jako představitel státní moci má povinnost toto učinit do 30 dnů.

Jsem opravdu zvědav kolik hloupých lidí (k nim musíme připočítat účelové podporovatele, kterým umožňila ODS zlodějiny) se najde a dá tomuto spolčení zla a španosti hlasy.
12. 05. 2010 | 10:27

YY napsal(a):

Suchec:
Nelžu, nemám důvod, stejně jako tady exhibovat
12. 05. 2010 | 10:58

Tencokida Hnuj napsal(a):

xxxxx
:-))

Takhle krásně popsat pytel sajrajtu (který se mimochodem roztrhl nyní i zde) umí skutečně popsat jen výjimečná osoba.

Díky, pane xxxxx.
12. 05. 2010 | 11:36

kočka šklíba napsal(a):

Neo, Jarpore, samozřejmě, že hází, to jste opravdu pro mě objevili oba Ameriku :D. A přestože dcery už téměř vyrostly z těch "telecích" let, tak na některé jejich projevy ve 14-16 letech to opravdu sedí. Proč bych se tomu nezasmála? Zasmály se i ony, když jsem jim to dala přečíst. Možná to bude tím, že mají dokonce i některé ještě lepší postřehy k tomuto tématu než autor a dokáží si ze sebe udělat legraci. Já vás neo chápu, smysl pro humor jste nejspíše nikdy neměl, soudě podle vašich příspěvků, a inteligence je na úrovni vašich preferencí ;). Vaše nějaké domněnky nemá vůbec cenu komentovat, nemáte rozhled, nadhled, umíte jen nálepkovat a valit si tu svojí kuličku před sebou. Domeček, zahrádečku za Prahou v sídlištích naležato,a máte obavu, že by vám to socky mohli vzít, tak si tu svobodu a štěstí užívejte:D. Nechtěla bych být takhle omezenáa je mě vás chvílemi i líto ;). A je mně jasné, že vy nepochopíte ani proč ;).
Jarpor bez komentáře, není třeba :D.

Přírodovědče, jak to děláte :D. Zase jste se trefil do černého :D.
12. 05. 2010 | 11:39

kočka šklíba napsal(a):

...socky mohly...,... je mně vás líto...
12. 05. 2010 | 11:50

egoist napsal(a):

Tak mezi námi , jinak to ani nemohlo dopadnout.
12. 05. 2010 | 11:58

neo napsal(a):

kočka šklíba:

smysl pro humor mám, ale ten článek humorný není. Je lživý a právě v článku je používáno onoho nálepkování.
s mou inteligencí jsem spokojen, na chleba si vydělám.

Domeček za Prahou nemám a opravdu nemám strach, že by mi něco mohly socky vzít...slovo socka se mi moc nelíbí.

lítosti netřeba, jsem spokojený šťastný člověk...
12. 05. 2010 | 12:02

BListy napsal(a):

Výstižná charakteristika voličů pravice. Rádi se prezentují jako "mladí, vzdělaní, optimističtí". Ve skutečnosti mizerně vzdělaní asociální fašouni bez vlastního kritického myšlení:

http://www.blisty.cz/2010/5...

Vypustit mezi ně UFO a pozorovat je asi není takový problém.
12. 05. 2010 | 12:28

Tom napsal(a):

Pane Pehe, to uz je tedy vrchol, srovnavat kampan SPD s Soc. dem je vazne asi vtip. To nemuzete myslet vazne, ostuda Vam, stava se z Vas demagog. Ale zrejme si myslite, ze uroven politologie v CR a v BRD je take stejna, ze?? S Vasim pristupem by jste se chytil asi tak jedine v na Uni Cottbus a to jeste jen mozna. A to vim o cem mluvim, dovolim si tvrdit vice jako Vy. Tak se tu moc neohanejte Nemeckem, protoze to vypada, ze ho prilis neznate.
12. 05. 2010 | 12:41

neo napsal(a):

BListy:

nic takového v tom článku není:)
12. 05. 2010 | 12:41

BListy napsal(a):

neo: Nedivím se. Neschopnost porozumění psanému textu je jedním z palčivých problémů dnešní mládeže. :-P
12. 05. 2010 | 12:54

neo napsal(a):

BListy:

nejsem dnešní mládež..bohužel.

jinak nikde se tam nepíše o mizerně vzdělaných asociálních fašounech
12. 05. 2010 | 13:24

iga napsal(a):

neo

No a co ma bejt?
To je snad normalni, ne?

Ja jsem taky odmalicka tvrde pracovala, studovala, nosila domu jednicky, poustela v autobude starenky, nezvejkala, vsechno snedla, neodmlouvala, z kalhot mi nelezl zadek a ze sukne taky ne, pokud jsem neco kreslila, tak jen do nacrtniku, poslouchala vaznou hudbu a to jen potichu a do 22hodin, obuv jsem mela vzdy cistou a ve spravne velikosti, piercing ani kerku nemam, dietu jsem nedrzela a po parcich jsem se nepoflakovala uz vubec natoz abych si tam sedla na lavicku:-)))
Ale kocka me pobavila i kdyz jsem spise juvenilni nez seniorni...
12. 05. 2010 | 13:39

Tencokida Hnuj napsal(a):

iga
Že Vás to baví. ....se takhle zahazovat.
Škoda neuronů. Pokud nevzkřiknete : "Heil Nečas "(nebo aspoň Kalousek), budete vždy označena oranžovou ovcí Paroubka či červeným volem Filipa.

Mějte se.
12. 05. 2010 | 15:08

stejskal napsal(a):

Dobrý den,

smazal jsem jeden text obsahující urážlivé komolení názvu strany ("KSČSSD", "ODSS" mažu též), neboť tyto jsou v rozporu se záměrem našich stránek, tedy poskytovat prostor pro věcnou a korektní debatu.

Děkuji za pochopení.

Libor Stejskal, editor blogů
12. 05. 2010 | 15:48

rofl napsal(a):

WOW!! pan ucitel objevil ameriku! zjistil (zjevne s prekvapenim a znechucenim) ze popularni osoby si pridavaji "pratele" bez toho ze by je znaly a ze kdyz lidem lze, nemusi ho odhalit....sice nechapu smysl celeho "experimentu" ale budiz...i moje mama byla k facebooku podezrivava
12. 05. 2010 | 16:38

karelem napsal(a):

Povšimněte si prosím, že ničím nepodložená zkratka KSČSSD je při mazání kladená na roveň zkratce ODSS, která je fakticky podložena mnoha nacistickými výroky členů ODS, jejich neonacisticky orientovanými oděvy a styky s neonacistickou scénou (viz. pochopení Topolánka pro paní Edelmanovou).

Není divu, když je cenzor v minulosti sám angažovaně obhajoval a "vysvětloval".
12. 05. 2010 | 17:55

Goral napsal(a):

Co tím chtěl autor říci ? Lidi jako Paroubek , Rath,Švejk atd.KSČSSD nemají ve slušné společnosti co pohledávat .Že zde začíná působit(viz volby studentů) samočistící společenský mechanismus je logické .Tito lidé nedokáží kočírovat ani své rodiny a chtějí velet státu ?
15. 05. 2010 | 16:34

hanah napsal(a):

A takovéhle novinky nám Pehe sděluje vždy :-)
17. 05. 2010 | 12:31

Ladislav N. napsal(a):

Jestli nakonec není problém v tom, že Paroubek je darebák a grázl takových rozměrů, že spousta občanů této země vidí potřebu se proti němu a jemu podobným houfovat. Pro společný boj proti zosobněné hlouposti voličů ČSSD a darebákům, kteří tyto voliče v jejich hlouposti záměrně utvrzují, protože ví, že dluhy nadělané a prožrané VČERA A DNES už oni platit nebudou. A tak dělají dluhy, co to jenom jde, dokud se to i u nás nepo*ere jako v Řecku.

Jako životní strategie té části části občanů, co celý život věřili v komunismus a "brzy natáhnou bačkory", je to docela pochopitelné. Vnitřně mě z lidí tohoto druhu jímá pocit hnusu.
Proto je potřeba i Paroubka, "morálního vůdce" této skupiny, odstranit jako vřed, který parazituje na ekonomicky aktivní společnosti a odsává jí prostředky, které by mohly být využity mnohem účelněji a rozumněji, než na výplatu nadstandardních důchodů StBákům a bolševikům, kteří celý svůj "aktivní život" škodili lidem této země.
19. 05. 2010 | 16:19

František Neubauer napsal(a):

Dobrý den. Jste František Neubauer.
21. 05. 2010 | 19:02

František Neubauer napsal(a):

Dobrý den. Jste František Neubauer.
21. 05. 2010 | 19:05

Jan Matas napsal(a):

Dobrý den. Jste František Neubauer.
21. 05. 2010 | 19:06

Petr -Leosz- Mikula napsal(a):

Poutavé čtení. Ale nevidím v tom nic objevného. Lidé se odjakživa spojovali (a rozmlouvali) s lidmi, kteří mají společné zájmy a nemuseli je ani nikdy před tím vidět. Je úplně jedno, zda se připojím k diskuzi k lidem, které jsem nikdy neviděl, v hospodě, na autobusové zastávce, nebo na FB. Jediný rozdíl je snad v tom, že na zastávce po setkání s člověkem blízkých názorů nic nezůstane a nikdo se o něm nedozví.

Navíc bych ještě rád doplnil, že stejně jako pravicová komunita je na FB i levicová komunita. Nejaktivnějším levicovým politikem je bezpochyby Zdeněk Škromach s mnoha tisíci virtuálních přátel a za skupiny bych jmenoval např. Mladí volí Paroubka. To že je pravicová internetová komunita daleko viditelnější je spíš tím, že mladí mají více ideálů a žijí budoucností, kdežto starší řeší daleko více své současné problémy.
23. 05. 2010 | 11:59

McbrideBetty19 napsal(a):

freelance writer
02. 04. 2011 | 05:49

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Aktuálně.cz Blog · Atapana Mnislav Zelený B Babka Michael · Balabán Miloš · Bartošová Ela · Bavlšíková Adéla · Bečková Kateřina · Bednář Vojtěch · Bělobrádek Pavel · Beránek Jan · Bernard Josef · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Blažek Kamil · Bobek Miroslav · Boehmová Tereza · Brenna Yngvar · Bureš Radim · Bůžek Lukáš · Byčkov Semjon C Cerman Ivo Č Černoušek Štěpán · Česko Chytré · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Davis Magdalena · Dienstbier Jiří · Dlabajová Martina · Dolejš Jiří · Dostál Ondřej · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořák Jan · Dvořák Petr · Dvořáková Vladimíra F Fafejtová Klára · Fajt Jiří · Fendrych Martin · Fiala Petr · Fibigerová Markéta · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Gargulák Karel · Geislerová Ester · Girsa Václav · Glanc Tomáš · Gregorová Markéta · Groman Martin H Hájek Jan · Hála Martin · Halík Tomáš · Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hapala Jiří · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Hilšer Marek · Hladík Petr · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holásková Kamila · Holmerová Iva · Honzák Radkin · Horáková Adéla · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hrabálek Alexandr · Hradilková Jana · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubinger Václav · Hülle Tomáš · Hušek Radek · Hvížďala Karel CH Charanzová Dita · Chlup Radek · Chromý Heřman · Chýla Jiří · Chytil Ondřej J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jelínková Michaela Mlíčková · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kania Ondřej · Karfík Filip · Karlický Josef · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Pavel · Klíma Vít · Klimeš David · Kňapová Kateřina · Kocián Antonín · Kohoutová Růžena · Kolaja Marcel · Kolářová Marie · Kolínská Petra · Kolovratník Martin · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Koutská Petra Schwarz · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kučerová Karolína · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kupka Martin · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Máchalová Jana · Maláčová Jana · Málková Ivana · Marvanová Hana · Mašát Martin · Měska Jiří · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minařík Petr · Mittner Jiří · Mrkvička Jan · Müller Zdeněk · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Návrat Petr · Navrátil Marek · Němec Václav · Nerušil Josef · Niedermayer Luděk · Nosková Věra · Nouzová Pavlína · Nováčková Jana · Novák Aleš · Novotný Martin · Novotný Vít O Obluk Karel · Oláh Michal · Ouhel Tomáš · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Pavel Petr · Pavelka Zdenko · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Peksa Mikuláš · Pelda Zdeněk · Petrák Milán · Petříček Tomáš · Petříčková Iva · Pfeffer Vladimír · Pfeiler Tomáš · Pilip Ivan · Pitek Daniel · Pixová Michaela · Plaček Jan · Podzimek Jan · Pohled zblízka · Polách Kamil · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rakušan Vít · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Reiner Martin · Richterová Olga · Robejšek Petr · Rydzyk Pavel · Rychlík Jan Ř Řebíková Barbora · Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schneider Ondřej · Schwarzenberg Karel · Sirový Michal · Skalíková Lucie · Skořepa Michal · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slimáková Margit · Sobíšek Pavel · Sokačová Linda · Soukal Josef · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Strmiska Jan · Stulík David · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Sýkora Filip · Syrovátka Jonáš Š Šebek Tomáš · Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Šindelář Pavel · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šoltés Michal · Špalková Veronika Krátká · Špinka Filip · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štern Ivan · Štern Jan · Štětka Václav · Štrobl Daniel T Táborský Adam · Tejkalová N. Alice · Telička Pavel · Titěrová Kristýna · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomek Prokop · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Tůma Petr · Turek Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Vacková Pavla · Václav Petr · Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Vančurová Martina · Vavruška Dalibor · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Vhrsti · Vích Tomáš · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojtěch Adam · Vojtková Michaela Trtíková · Výborný Marek · Vyskočil František W Walek Czeslaw · Wichterle Kamil · Wirthová Jitka · Witassek Libor Z Zádrapa Lukáš · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zima Tomáš · Zlatuška Jiří Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy