Licoměrná štvanice na Paroubka

10. 05. 2010 | 08:31
Přečteno 20702 krát
Pravicová média se ve vztahu k Jiřímu Paroubkovi a ČSSD stále více ocitají za hranicí demokratického diskurzu a objektivního novinářství. Nelze se divit, že je má ČSSD v úmyslu bojkotovat.

xxxxx

Když předseda sociální demokracie Jiří Paroubek oznámil, že jeho strana vyhlašuje mediální blokádu pravicových deníků a dvou pravicových časopisů, vzedmula se v některých těchto médiích neuvěřitelná vlna falešné morální paniky. Například Lidové noviny na titulní straně přinesly fotku Paroubka s přelepenými ústy a obřím titulkem „Paroubek se rozhodl bojkotovat 1,7 miliónů voličů.“

(Jak na tohle číslo proboha přišli? Mají-li Paroubkem bojkotovaná média vskutku 1,7 miliónů čtenářů, znamená to snad, že ti nesledují žádná jiná média? To by se vzhledem k černobílým obzorům Paroubkem bojkotovaných médií rovnalo duševní lobotomii.)

Šéfredaktor Dalibor Balšínek a komentátor Marin Weiss pak ve společném komentáři Paroubka poučují, že je přeci jeho povinností přesvědčit o svém programu nejenom ty přesvědčené, ale i ty, co ho volit zatím nechtějí. Paroubek prý svými extrémními gesty vyhrocuje atmosféru ve společnosti.

V reakcích postižených médií nenajdeme tradičně ani stopu sebereflexe. Například, zda extrémními gesty a neobjektivností nevyhrocují atmosféru ve společnosti také ona. Zamlčují také, že za falešnou panikou týkající se Paroubkova „extrémního“ gesta se skrývá obava, že by bojkot ze strany ČSSD mohl před volbami ekonomicky tato média znevýhodnit, protože nebudou mít na rozdíl od konkurence přístup k jednomu z klíčových hráčů na politické scéně.

Abych nebyl obviněn z agitky pro Paroubka, předesílám, že nejsem voličem sociální demokracie v jejím současném pojetí. Nejsem ani osobním fanouškem Paroubka. Přesto mi nezbývá než chování některých médií vůči ČSSD a Paroubkovi opakovaně kritizovat.

Vezměme to po pořádku.

Za prvé, v pravicových médiích se ujala mantra (kterou bez jakékoliv kritické reflexe opakuje i mnoho úctyhodných osobností), podle níž je volební kampaň sociální demokracie neobyčejně agresivní, populistická a neslušná. Paroubek je vykreslován jako téměř diktátor, s odpudivými osobními rysy, který po svém případném nástupu k moci nejspíš změní politický režim u nás.

Ano, volební kampaň ČSSD je místy agresivní, ale není o nic více agresivní nebo neslušná než kampaně některých ostatních stran. A nepřekračuje výrazně ani rámec, který coby člověk, jenž žil mnoho let v USA a pak v Německu, znám ze západních demokracií. A když už je řeč o agresivitě, co všechny ty billboardy zesměšňující Paroubkovy sliby nebo vyzývající Paroubka k odchodu z politiky? Ty stály milióny. Platí je nějaká efemerická odnož občanské společnosti z Facebooku anebo spíše političtí soupeři ČSSD?

Za druhé, celá řada lidí bohorovně tvrdí, že si ČSSD do jisté míry může sama za to, že se její mítinky staly terčem útoků. Co ale přesně politici ČSSD nebo volební štáb strany udělali tak otřesného, že by to mělo ospravedlňovat plošnou démonizaci strany v některých médiích, zapalování stánků na předvolebních mítincích, házení předmětů na politiky, či překřikování předáků strany, když mluví k těm, kdo je mají zájem poslouchat a ČSSD zřejmě volit?

Za třetí, zcela běžným se stalo v pravicovém mediálním diskurzu tvrzení, že vláda socialistů přivede zemi k „řeckému“ bankrotu, nebo že ve spojení s komunisty ČSSD změní politický režim u nás. Když pak naopak jeden pravicový deník přeci jen přinese záslužnou analýzu, podle které by program ČSSD v současné podobě ušetřil zemi asi 15 miliard korun, zatímco program údajně pravicově-spořivé ODS jen o miliardu více, nedočkáme se žádné omluvy nebo alespoň korekce obvinění o levicové cestě k řeckému bankrotu u nás pod vedením ČSSD.

Suma sumárum: nelze než souhlasit s politologem Zdeňkem Zbořilem, který měl odvahu časopisu Týden říct: „Paroubek a jeho strana jsou léta představováni jako pokračování komunistického režimu, jako strana, která chce zvrátit poměry, přivést do vlády komunisty. Je jí nasazována taková oslí čepice… Sociální demokracie je fackovací panák pro všechny noviny.“

Spojování ČSSD s bývalým režimem je přitom absurdní už proto, že Česká republika je jedinou post-komunistickou zemí, kde největší strana demokratické levice, v našem případě ČSSD, nevznikla transformací komunistické strany. V řadách ČSSD lze samozřejmě najít bývalé komunisty, ale je to jediná skutečná velká sociálně-demokratická strana v bývalém sovětském bloku, která vznikla „zezdola“.

Měli bychom si toho vážit. To, že ČSSD zatím nesplňuje všechna kritéria moderních sociálně demokratických stran, je stejně pochopitelné jako skutečnost, že ODS nesplňuje standardy moderních pravicových stran na západ od nás.

Jiří Paroubek mnoho lidí svým stylem irituje. Ale ti, kdo ho nesnáší, ba dokonce otevřeně nenávidí, by měli vzít v úvahu, že i navzdory Paroubkovi podporuje ČSSD okolo 30 procent českých voličů a že si sám Paroubek nepočíná nejhůře v průzkumech popularity politiků. Když některá média Paroubkovi dávají nálepky nebezpečného autoritáře, měla by přesně uvést, co konkrétně udělal, aby si takovou nálepku zasloužil. Jelikož tak nečiní, přispívají právě ona „extrémními gesty“ k rozdělení společnosti, protože takovéto laciné „nasazování oslí hlavy“ bezpochyby uráží ty, kdo Paroubka a ČSSD podporují.

Role médií ve vybičovávání konfrontační atmosféry zůstává při nedostatku sebereflexe neanalyzována, ačkoliv právě pravicová média běžně prezentují předvolební klání a možné dopady voleb i dvacet let po pádu komunismu v jazyce třídního boje, mobilizují a očerňují levici s pomocí nejrůznějších nepodložených spekulací.

Když Lidové noviny Paroubka poučují, že „je přeci jeho povinností přesvědčit o svém programu nejenom ty přesvědčené, ale i ty, co ho volit zatím nechtějí,“ není vůbec jasné, proč by to „musel“ dělat prostřednictvím médií, která, ať řekne co, řekne, a udělá, co udělá, najdou důvody ho démonizovat. Vždyť to, co předvádějí ve vztahu k Paroubkovi a ČSSD, je mimo rámec běžného demokratického diskurzu, jakož i mimo rámec odpovědného, objektivního novinářství.

Příklad na závěr: šéfredaktor Hospodářských novin Petr Šimůnek, který už v minulosti proslul nechutnými útoky na Paroubka na úrovni bulváru, napsal v reakci na Paroubkovo rozhodnutí bojkotovat některá pravicová média, že bychom chtěli, aby zemi řídil moudrý muž. Chtěli bychom nežít na dluh. To se asi prý nelíbí předsedovi sociální demokracie,… který chce být premiérem, ale už teď rozděluje lidi na ty, kteří si zaslouží jeho odpovědi, a kteří nikoliv.

Kolik demagogie se vejde do jedné nebo dvou vět? Ve stejném duchu lze odpovědět, že „my“ bychom chtěli, aby takzvaně seriózní deníky v naší zemi řídili moudří muži, nikoliv pravicoví svazáci, kteří si myslí, že reprezentují „lidi, co si zaslouží odpovědi“, které oni potom beztak překroutí nebo zesměšní.

Deník Referendum, 10.5.2010

Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

vasja napsal(a):

Paroubka podporuje 30% lidí? No to je pochopitelný.
Rajtovat hlupáky, to je nejlepší kšeft. Na nich nejde prodělat
10. 05. 2010 | 08:39

neo napsal(a):

Pane Pehe,

neexistují pravicová či levicová média.

Existuje jen a pouze chování a jednání politiků, které je médii zveřejňováno.

Paroubek si za to může sám. Nic víc v tom neni.
I pan Topolánek se v médiích objevoval negativně vykreslován a opět byl vinen pouze a jen on.

Vy sám vidíte sociální demokracii asi v jiném světle než ostatní, tak se nenmůžeme divit, že obviňujete média z nějaké pravicovosti či co... holt jak se do lesa volá..
10. 05. 2010 | 08:39

yara ze země krys napsal(a):

Cituji z článku:
V řadách ČSSD lze samozřejmě najít bývalé komunisty, ale je to jediná skutečná velká sociálně-demokratická strana v bývalém sovětském bloku, která vznikla „zezdola“.
Chachachachahca, to jsem se nachechtal. Většina z nich jsou bývalí soudruzi a ten pán co na Moravě objímá stromy a který je vynesl na politické výsluní byl z prognoťáku zřízeného KSČ a odsouhlaseného tehdejší KGB. Vždyť i ten pán na Hradě co ho nemáte hodně rád pane Pehe je ..... Konečně jste se vybarvil pane Pehe.
10. 05. 2010 | 08:45

badatel napsal(a):

Vážený autore,
nesmíte se divit chudákům redaktorům, kteří si o svobodě slova mohou nechat jen zdát a musí psát tak, jak jim chlebodárce káže.
Inu dospěli jsme v kruhu tam, kde jsme byli,
i když k onomu stavu se blížíme limitně z prava, že ano.
10. 05. 2010 | 08:45

Béda napsal(a):

p. Pehe,

naprostý souhlas. Prozatím jsem si vůbec nevšimnul, žeby v nejfrekventovanějších médiích probíhal mediální hon na Kalouska, Íčka, Béma, Bendla ..., resp, na jejich strany, které si taky neberou v předvolebním boji servítky. A přitom se nedá říct, že by byli o něco lepší nežli Paroubek.
10. 05. 2010 | 08:46

Ládik napsal(a):

Paroubek mě zajímá méně, než můj pes. Toho jdu ve středu očkovat (v 11.40), s Paroubkem žádné povinnosti nemám.
10. 05. 2010 | 08:51

scallop napsal(a):

To autor:

Kdyz se v minulych volbach objevila ztrana zelenych, soc dem na ne spustila kanonadu. Totez se objevilo pri nastupu TOP09, zemanovcu, VV.

Soc dem je skutecne agresivnejsi nez ostatni.
10. 05. 2010 | 08:52

trafopajka napsal(a):

Co konkretne udelal? Tak napriklad zmlatit lidi na Czechteku je vam malo?
Musi je snad postrilet, abyste se nad jeho chovanim trosku pozastavil?
10. 05. 2010 | 08:53

Honza napsal(a):

Paroubek: "Vojtěchu Filipe, až teď ČSSD vyhraje volby, doufám, že nás vy komunisté budete podporovat a nám pomáhat." "Jasně, s cenzurou, politickými procesy..." strip z webu karikaturisty Dwořáka http://oldrichdworak.sblog.cz/
10. 05. 2010 | 08:54

Tupelo napsal(a):

Je to tak, Paroubek nebojkotuje volice, ale pouze nektere media. Ctenar ma moznost se mezi medii sam rozhodnout - zijeme preci v trznim hospodarstvi :).
Osobne si nemyslim ze je mozne nejakou valku s novinari vyhrat, ignorovani nekterych medii mi proto pripada jako vhodna cesta. Navic bojkot zrejme nebude ze strany CSSD plosny (i kdyz to tak prve vypadalo).

Co se tyce agresivity, strany si nemaji vubec co vycitat. Vylozene zertovne bilboardy jsou ty, kde vyzivaji Paroubka aby odstoupil - mohly by ozrejmit odkud ma odstoupit.

Nedavno prisli HN skutecne s analyzou, kde vypocitali, ze ODS oproti CSSD uspori jen asi o jednu miliardu vice. Spolu s vyvojem v Recku (kde do lonska vladla pravice, takze ma svuj veliky podil na jeho situaci) nebo porovnanim zadluzeni ODS a CSSD (ODS ma vetsi dluhy) je do dalsi hrebicek do rakve zjednodusujicich tvrzeni, o tom ze jedina mozna cesta k setreni je pravice. Neni. Tyto lzi jsou urceny jen jednodussimu volici, s cernobilim videnim.

CSSD ma sve soc. dem. partnery po cele Evrope, narozdil od ODS, pro kterou jsou to (s vyjimkou polskeho prava a spravedlnosti a par nacionalistickych vychodoevropskych stran) jen britsti konzervativci. A i u nich se nejspis brzy zacnou prijimat sazky na to, kdy tohoto podivneho spolku odejdou.

PS. nedavno jsem nekde zahlid ze situace zejmena kolem lidovych novin neni nejlepsi, ze jim klesl naklad, odchazi inzerenti a ze se tyto noviny rozdavaji zadarmo v nekterych skolach. Nevim jestli je to pravda, ale podle histerie jejich 'novinaru' na tom neco muze byt...
10. 05. 2010 | 08:55

alarm napsal(a):

Rozjeďme štvavou akci proti New York University v Praze! Je to podhoubí zločineckých itelektuálů. Ze všech Pehe článků je zřejmé, že on je zločineckým beranidlem. Každou pravdivost přebije nepravdivostí. Univerzita ze Školské ulice v Praze by měla dostat vizitku špatné univerzity.
10. 05. 2010 | 08:57

yara ze země krys napsal(a):

Bédo, možná tady máte pravdu, ale
Paroubek si nepřátele často dělá sám 1/formou - způsobem chování,
neumí diskutovat, jen ňafe a štěká na protistranu, to co umí je urážet a být jízlivý, navíc nemá ani smysl pro humor
2/obsahem sdělení, neumí často vybrat správné argumenty v diskuzi a hlavně vysvětlit proč to či ono chce zavést nebo prosadit 3/ Jeho resp. ČSSD systém zásahů do ekonomiky státu je pod diktátem populismu tj. získání svých voličů za každou cenu 4/ Pamatujeme si z doby vládnutí ČSSD stejně jako ODS a už toho bylo dost.
10. 05. 2010 | 08:58

Čochtan napsal(a):

A komu to vadí, že Paroubkovy fašistoidní a blbé kecy a naparování alla Musollini mu některé noviny nemohou už cpát před oči ?
10. 05. 2010 | 08:59

irinek napsal(a):

Nemám rád fňuknu Paroubka právě pro jeho věčné stížnosti.Ale v tomto blogu má podle mne pan Pehe naprostou pravdu.Výkřiky Šimůnka,Balšínka a dalších bulvárních pisálků (kteří si naprostým omylem říkají seriózní novináři!) jsou v lepším případě nechutné,v horším odporné, slouhovské.
10. 05. 2010 | 08:59

Koudelka napsal(a):

Tedy..pane Pehe!!!! To jste si dovolil hodně :-)) Vy to schytáte:-))
Budete grilován zaživa, možná se objeví i transparent "Jmenuji se Pehe a brzo budu prvním zastřeleným bloggerem Aktualně.cz" :-))
Souhlas s Vaším článkem.
10. 05. 2010 | 09:02

Pepik Z napsal(a):

Pane Pehe díky, mohl bych se pod Váš článek podepsat. Noviny jsem před 2 lety odhlásil a na televizní zpravodajství se také již nedívám, viz důvody, které jsou obsahem tohoto článku. Zůstal mi jen Internet, který je prozatím svobodný a různorodý v názorech. Pokud si občas něco přečtu v novinách od kolegy, připadám si jako včera, opět pluji proti novinářskému proudu. Pane Pehe máte pravdu, protože mezi lidmi to tak jednoznačně, jako v novinách, nevyznívá. Hold novináři, nebo spíš majitelé novin, vychovávají stále nového člověka. Jak jsem někde již dříve zaznamenal, novináři to nemají lehké, mají také rodiny, hypotéky, půjčky...
10. 05. 2010 | 09:03

Zdeněk Klingora napsal(a):

Ano, pane doktore, nechápu přitom, proč pseudopravicová média zároveň nechávají spát KSČM. Že by to byla odměna za prezidentskou volbu? Nakonec toto jsou nedávná slova VK:
"... ODS, ČSSD, KDU-ČSL či KSČM byla visačkou jisté kvality, jasně definované identity...." I on se rozhodl rozdělovat (malé) sterany na hodné a nehodné. Mimochodem na malé pravicové strany v těchto médiích také mnoho prostoru nezbývá... Takže tu půjde o něco jiného, než pouze o příklon k určitému obecnému směru, že?
10. 05. 2010 | 09:06

Bara napsal(a):

Naprosto s článkem souhlasím, přestože ani já nejsem volič ČSSD a ani Paroubkova obdivovatelka. Jen bych ještě dodala, že bývalí komunisté nejsou jen v ČSSD, ale i v těch takzvaně pravicových stranách. Např. ODS jich tam má celou sbírku.
10. 05. 2010 | 09:08

Volič napsal(a):

ČSSD a Paroubkovi škodí všichni co jsou v této rebublice. Stačí si přečíst jejich stránky anení o čem přemýšlet. Jenom my a zase jenom my jsme ti nejlepší a všichni kolem jsou proti nám ( tady místo uživateů domuvů důchodců, které oblbneme. Jejich ukřivděnost souvisí už jenom se stihomamem a potřebou návštěvy psychiatra.Je zajímavé, že to "špatné" se děje jenom ČSSD a Paroubkovia ostatní strany jsou toho ušetřeny.Asi si to ČSSD a Paroubek zaslouží, protože voliči nejsou zase tak blbí, vidí a poslouchají.
10. 05. 2010 | 09:09

Dlouhý lovec napsal(a):

Souhlasím s blogerem. Dluhy v posledních letech zavinila vláda ODS razantním snížením daní.Kdyby se dostala po volbách k moci tak hrozí skutečný bankrot. Ovšem naše pravicová media to čtenářům líčí úplně jinak. Ještě že nemáme jen je, na internetu je dost nezávislých zdrojů.Raději pošlu peníze jim, než si koupit MFd, tu dávají na pražských nádražích v sobotu k jízdence zadarmo.
10. 05. 2010 | 09:11

juvel napsal(a):

Úplný souhlas s Vaším blogem p. Pehe. Situace jen potvrzuje skutečnost, že novináři, ve své většině, patřili u nás vždy ke spodině společnosti.
10. 05. 2010 | 09:11

veverka napsal(a):

Mě už česká pravicová mediální žumpa nemůže ničím překvapit,divím se že jí Paroubek nebojkotuje už dávno.
10. 05. 2010 | 09:13

student napsal(a):

Novináři musí sloužit rychle a vždy musí v prvé řadě myslet na uspokojení svého zákazníka. Zákazník se potom vrací, takže uspokojen je i majitel novinářů.
Ale novináři to nevymyslili. Vymyslely to jiné, a už je to dávno.
10. 05. 2010 | 09:15

xxx napsal(a):

Média u nás ovládají "velcí hráči" - to jsou většinou skupiny tunelující stát placený z našich daní kde se jen dá. A zjevně mají z Jiřího Paroubka v čele sociální demokracie strach - a to je moc a moc dobře :-)
10. 05. 2010 | 09:17

AgentOrange napsal(a):

Od Paroubka jsem NIDKY neslyšel JEDNO sporosté slovo - zatímco od Topolánka, Kalouska i pana knížete ANO.
Pan Pehe má naprostou pravdu, agitaci proti Paroubkovi věří jen lidé bez schopnosti vytvořit sivlasní názor, kterí se rádi vozí pod mediálních vlnách.
10. 05. 2010 | 09:31

Frauenberg napsal(a):

Mily pane Pehe,
vy jste zrejme zapomel z jakeho prostredi pan Paroubek pochazi.V sedmdesatych letech byly jiste profese mimoradne hledane. Cerpadlar u benzinky, vedouci baru nebo vinarny, etc. Platy tam byly sice velice nizke, ale sikovny si prisel na velke penize. Ziskat takove misto nebylo lehke. Neco to stalo. Ne jinak to bylo u RaJ1 v Praze. Simbioza vekslaku, cisniku, recepcnich, bookmakeru, ruznych sibru, StB, taxikaru. Potrebovali se navzajem. Pan Paroubek, jako ekonomicky namestech RaJ1 tohle prostredi dokonale znal. Ty vzajemne vazby funguji casto do dnes. Obcas vidim ridiciho dustojnika StB, jak hraje golf s byvalym bookmakerem. A ze byvaly vrchni cisnik s Ambassadoru vlastni dnes tento podnik, to neprekvapuje. Nemam vubec nic proti stranam socialni demokracie, ale CSSD a jeji soucasne vedeni nema nic spolecneho se socialne demokratickymi stranami na Zapad od nas. A popularita verejneho mineni? Vzpominate, jak byl pan Gross nejpopularnejsim ceskym politikem?
10. 05. 2010 | 09:32

rass napsal(a):

Psaná, hlasová, obrazová média jsou pravicová. Je to ke škodě věci a proto je politika docela nenáviděná. Pravice a levice je ve válečném stavu a smíření nikdy nepřijde, protože to média nedovolí. Chybělo by, pro ně, to správné napětí a nebylo by o čem psát, mluvit, ukazovat. Média jsou vemoc číslo jedna. Je velká škoda že média oficíálně nespravují zemi. Nikdo by na ně neměl a správa státu by byla v těch správných rukách.
Pokud jde o levici představovanou ČSSD a šéfem panem Paroubkem, tak štvaní proti jmenovaným jsou ubohá.
10. 05. 2010 | 09:34

stejskal napsal(a):

Dobrý den,

smazal jsem jeden hrubě urážlivý příspěvek obsahující (konotace s nacismem, ODSS), neboť tyto jsou v rozporu se záměrem našich stránek, tedy poskytovat prostor pro věcnou a korektní debatu.

Děkuji za pochopení.

Libor Stejskal, editor blogů
10. 05. 2010 | 09:36

Bara napsal(a):

to Frauenberg - nejpopulárnějším politikem byl i Havel a kdekdo další. To, že se staré struktury přetvořily v nové, není žádné tajemství a nefunguje to jen u ČSSD, ale u všech stran, včetně ODS.
10. 05. 2010 | 09:39

Kateřina napsal(a):

Dobrý den, pane Pehe,
děkuji Vám za konečně jasné a pravdivé shrnutí polotické situace u nás. V argumentech nesmí chybět důkazy dokazující vinu, a když tam nejsou, jde o demagogii. Už celkem bez ohledu na volební sliby všech politických stran mě jako člověka s volebním právem odpuzuje a popozuje nenávistná rétorika, obviňování, osobní útoky a vyložené lži českých "pravičáků", kteří mají na rozdíl od ostaních skupin, v médiích největší prostor.
10. 05. 2010 | 09:41

Suchec napsal(a):

Babský vrch:
Pěkně jste to spatlal. Pejsek s kočičkou by mohli závidět.

BTW, když už tu Babský vrchu zmiňujete popularitu. Ta media zrovna teď vydávají za nejpopulárnější politiky JOhna a občana Schwarzenberga.

Offtopic:
Úspěšný starosta středočeských Dolních Břežan Věslav Michalík měl našlápnuto do vysoké politiky, jako dvojka na kandidátce TOP 09 by měl velkou šanci získat poslanecké křeslo.

Nakonec v tichosti z kandidátní listiny zmizel. Jak Aktuálně.cz zjistilo, policie ho vyšetřuje pro podezření z padesátimilionového daňového úniku.
10. 05. 2010 | 09:42

Frauenberg napsal(a):

to Bara
To nebyla obhajoba ODS. Tam to plati podobne, jako u CSSD. A pokus chcete srovnavat moralni kredit a inteligenci pana Havla s "vypravcim" Grossem, tak je mi Vas lito.
10. 05. 2010 | 09:45

Suchec napsal(a):

Stejskal:

ODSS - je stejné jako KSČSSD.

Lpíte moc na formě, ane obsahu. No, to je dnes celkem běžné.

BTW, očividné lži tam necháte.

Yara:
"Chachachachahca, to jsem se nachechtal. Většina z nich jsou bývalí soudruzi a ten pán co na Moravě objímá stromy a který je vynesl na politické výsluní byl z prognoťáku zřízeného KSČ a odsouhlaseného tehdejší KGB. Vždyť i ten pán na Hradě co ho nemáte hodně rád pane Pehe je ..... "

Zeman pracoval do r. 1989 v Agrodatu, odkud byl vyhozen. V Prognosťáku pracoval krátce až po r. 1989.

Denunciace a lži necháte. Ale jen některé, že?
10. 05. 2010 | 09:48

volič napsal(a):

K třetímu odstavci zdola : " přesvědčit"

Ono je to tak: kdo s čím zachází tím také schází aneb kdo jinému jámu kopá, sám do ní padá a nebo kdo chce kam,pomozme mu tam.

Vysvětlení: všechno co popisujete ve vztahu k médiím se dělo již v době kdy premiérem byl Špidla. A Soc.dem. to věděla a ani nešpitla, naopak Špidla šel k šípku jehož tam poslali vlastní souputníci soc.dem.strany. Pravda, zlaté kopačky, ale nechali jej vláčet v žumpách - dobře věděli že o žumpy jde.
Pozn: upřímnost za upřímnost - Špidlu nemusím.

Souhlasím s vámi, že kdo nechce, ten se přesvědčit nedá a je zbytečné se o něco snažit. Ale i to celá kamarila v čele s Paroubkem velmi dobře zná, neboť tuto metodu sama používá a využívá.
S kým se bavit nechce, k tomu je hluchá a slepá, koho chce vyobcovat, vyobcuje, koho nechá přebíhat, ten může klidně pracovat na druhé straně.
Takto se chová ke každému - svým vlastním i jiným.

To vasja: máte pravdu. Všechno co je duté je jen naduté a jen a pouze duní.
Včera na Primě to dunělo až Bůh bránil, ale neubránil. A dunělo to počínaje mimikou páně Paroubka a konče u jeho bezobsažných programových bodů.
10. 05. 2010 | 09:50

Holubář napsal(a):

neo:
Mýlíte se. Levicová a pravicová média existují, respektive lze vysledovat na jakou stranu se kloní sympatie jejich redakcí.

K takovému konstatování mne opravňuje každodenní osobní monitoring denního tisku.
Je třeba vnímat v této souvislosti (držme se jen deníků, pro zjednodušení) nejen samotný obsah zpráv a článků, ale také jejich řazení, volbu titulků a především redakční komentáře.
Pehe, ačkoliv ho jinak silně nesnáším, má tentokrát, myslím, pravdu. Fascinace pravicového tisku Paroubkem zavání až obsesí. Platí to především o Mladé frontě DNES (pánové Komárek a Steigerwald působí někdy dojmem, že o ničem jiném nežli o Paroubkovi už psát ani neumějí), o Lidových novinách (zde se to týká prakticky všech redaktorů) a o Hospodářských novinách, které pod Šimůnkovým vedením obecně dosti zbulvárněly a tažení proti Paroubkovi zapadá do tohoto celkového trendu. V duchu vidím autory těchto deníků - specialisty na Paroubka, před klávesnicí počítače, jak jim pěna při jejich tvorbě stříká od úst. On je sice Paroubek skutečně nesympatický týpek, ale to tažení pravicových médií proti němu až jakoby (alespoň ve mně) k němu vyvolávalo sympatie, což se mi jeví býti až neuveřitelným.

Jinou kapitolou je tvrzení: "Nelze se divit, že je má (pravicová média) ČSSD v úmyslu bojkotovat" v úvodu autorova textu.
Divit se tomu lze, protože to vypadá, že mezi Paroubkovými poradci pro media relations není nikdo svéprávný. Válka s médii se nikdy nedá vyhrát, remiza je obrovským úspěchem , a to velmi ojedinělým.
Působí to na mne dojmem, že Paroubek se uvnitř ČSSD stává natolik dominantním, že už nikdo nemá odvahu vyslovit názor, který 99% nekonverguje k názoru Paroubkově. Nechci přímo použít slovo "diktátor", natolik procesy uvnitř ČSSD neznám. Znám ale z praxe to, co se občas stává a bývá to předzvěst smutného konce. Připomíná to tak trochu orientální despocii v malém. Výsledkem bývá buď pád impéria nebo palácový převrat.
Resultát:
1. Pravicová a levicová média existují.
2. Až tak masivní tažení proti Paroubkovi v těch pravicových může být kontraproduktivní.
3. Paroubek se buď dostavá uvnitř ČSSD do pozice báťušky cara, nebo by měl vyměnit poradce.
P.S.: Já o tu práci fakt nestojím :-)
10. 05. 2010 | 09:51

Maruška napsal(a):

Pehe, není ten váš neskutečně připitomělý článek reakcí na to, že prezident dal Paroubkovi nepřímý vzkaz ať si nedělá iluze, že by mohl vládnout s komunisty ? Z Hradu jste byl Klausem promptně odejit a teď už konečně vím proč.
10. 05. 2010 | 09:52

Northern Lights napsal(a):

Pane Pehe, buďte bez obav. Po volbách pan Paroubek pravicový tisk zruší. On to umí..On umí všechno:-))
10. 05. 2010 | 09:55

stejskal napsal(a):

Přesně tak, pane Sucheci. Mažu i KSČSSD (pokud je zaznamenám).

Očividné ani jiné lži nemažu. Nejsem cenzor, abych posuzoval, co je lež a co pravda.

Na formě lpím proto, abych zde udržel alespoň minimální prostředí, v němž si pár lidí narozdíl od jiných webů nebude jen sprostě nadávat (a tím odrazovat ty, komu se hrubé nadávky a sprostoty příčí a nechtějí psát své příspěvky tam, kde se to jimi hemží).

Přeji hezký den.

Libor Stejskal
10. 05. 2010 | 09:55

Anna napsal(a):

Pane Pehe,kdyby náhodou ten člověk vyhrál,budete nejspíš novým poradcem. Snažíte se o to trapně už hodně dlouho. Doufám,že to nevyjde.
10. 05. 2010 | 09:58

Josef K. napsal(a):

To je dobrý a potřebný článek, kterému opět něco poměrně zásadního chybí...Přesto odráží, v poměrech českých médií, realitu až za hranicí "snesitelnosti". Nepodezírám však pana Pehe, že to podstatné neví, pouze asi není možné o tom psát a důvodů je celá nůše. Chybí zde zjevně alespoň pokus o definici příčin. Jistě neleží v ekonomické situaci českých médií. Česká média obecně formují veřejné mínění a tvrdí, že je pouze odrážejí. Husákova lež. To, že česká realita je stále hluboce normalizační a generace třicátníků i čtyřicátníků by v husákovském reálném socialismu uspěla nejen na postech ideologických oddělení je skutečností. Veřejný prostor je zcela ovládán lží, podvody, intelektuální ochablostí spojenou s výjimečnou leností a výjimečně nízkou, na evropské poměry, vzdělaností, konformismem a strachem. Realita není pojmenovávána a pomalu se ztrácí schopnost vůbec ji pojmenovat pravými slovy (což se významně odráží i na vlastním českém jazyku). Realita je příliš složitá, pak tedy nezbývá než ji zahalit do nějakých krajně zjednodušenných hesel. Je to jednodušší než se naučit srozumitelně popisovat a analyzovat komplexnost světa. Tato lež je všudypřítomná. Nedostatečná znalost cizích jazyků českým obyvatelstvem, která český svět zmenšuje na úroveň Neználkova Slunečního města, ponechává zcela otevřený prostor pro normalizační idiotismus. Probuzení přijde a nebude příjemné. Bohužel. Jinak bych většinu českých novinářů přirovnal k jistému R.Johnovi s jeho bájnou karierou od mladého strážce nejvyšších hodnot brežněnovské prekapitalistické stagnace
až po zachránce národa před brežněvovskou stagnací. Pan ředitel ČT si s Johnem nezadá, ale on není tak barevně směšný, jen přitroublý. Ovšem M.Kunderou, P.Kohoutem není a nebude ani jeden z nich.
10. 05. 2010 | 09:59

Bara napsal(a):

to frauenberg litovat mě nemusíte, mně jsou oba jmenovaní páni srdečně jedno. Srovnávat jsem je nechtěla, chtěla jsem jen pokázat na to, že nejoblíbenějším politikem se může stát kdokoliv, ale nic to přitom nevypovídá o jeho kvalitě a charakteru.
10. 05. 2010 | 10:00

almost glossed™ napsal(a):

Doufal jsem, že tento článek přijde.

Pane Pehe, díky. Jen počítejte s tím, že dnes budete mít pod blogem i reakce nových nicků z českých luhů a redakcí :-).

Jak je totiž zřejmé z jejich dikce, oni nejsou k ničemu nuceni (jak někdo píše), píšou z vlastního fanatického přesvědčení.

Jediná strategie vedení média je pak vybrat několik málo fanatiků do vedoucích pozic. Oni už se postarají o to, aby vybrali další fanatiky na nižší úrovně. Není pak nutná žádná cenzura, jen sem tam korekce (viz tradiční změny článků a nadpisů poté, co už články byly publikovány).

Ad Šimůnek (na TV Prima k Paroubkovi po smrti jeho nenarozeného dítěte):

"A pane předsedo, nedávno jste se stal málem podruhé otcem, jaké to bylo?"

To mluví za vše.
Celá stra
10. 05. 2010 | 10:01

Tunel napsal(a):

No, Paroubek a ČSSD není zrovna můj faforit, ale to že média poslední dobou zveřejňují fakta typu "jedna paní povídala" viz. třeba "Paroubek si prý za 300 Kč koupil potlesk v předvolební debatě" kdy celá zpráva byla založena na svědectvi náctileté dívky, je již do očí bijící.
10. 05. 2010 | 10:05

Jirka napsal(a):

Pehe kdyby tady byla skutečná demokracie tak byste nám nemusel o takovýchto věcech vůbec blogovat! Co nám blognout kdo za tento stav médií a politické kultury může!! Kteří lidé konkrétně nás dovedli až k těmto nechutnostem které v politice vidíme! Strany nás mají přesvědčovat programem a odborníky ve svých řadách a ne se o nás rvát bez špetky slušnosti jako psi o kost! Vždyť je jedno koho zvolíme, obě strany mají máslo na hlavě a o těch nově vzniklých ani nemluvě! Nám jde o to donutit je k jakés takés slušnosti a práci i pro nás a ne jen pro sebe a spřátelený podnikatele! Takže je jedno kdo tam vleze. Jedna strana nám nabízí sladký život za peníze našich dětí a druhá krev a pot pro pracovníky a zaměstnance v soukromém sektoru a jaksi z toho potu a krve vynechává sebe, státní správu, státní podniky, státní zaměstnace a nemakačenky! Takže co? Buď levice voličům lže nebo chce skutečně nasekat dluhy a pravice mluví o prožírání budoucnosti a zapomíná u toho voličům sdělit, že oni žrát miní i nadále a rušit zbytečný nebo vymyšlený úřednický místa nebudou! Krásný příklad toho, že se u nás dějí stejné věci jako v Řecku jsou celníci! Celnice nemáme, ale celníci skoro všichni státu zůstali, přestože je nepotřebuje a tak dnes obcházejí hotely a penziony a pročítají knihy ubytovaných a pokutují za každou drobnost snad aby si na sebe vydělali. Na to by v každým městě stačila jedna úřednice, kterých je na všech radnicích taky těžký přebytek, jenže nikoli u nás nebo v Řecku! A je to jen špička ledovce!
10. 05. 2010 | 10:06

malma napsal(a):

no ne, on se někdo odvážil napsat pravdu...bravo pane Pehe, příjemně překvapujete
10. 05. 2010 | 10:08

Michal Macek napsal(a):

ktera velka strana mela v CR prvni negativni kampan?
10. 05. 2010 | 10:08

volič napsal(a):

pro Holubáře. Souhlasím.
10. 05. 2010 | 10:09

yt napsal(a):

Poslanci (i bývalí) s komunistickou minulostí za ČSSD Jan Kavan, členem KSČ, styky s STB, Z.Škromach, 1982-1989 člen KSČ, J.Rusnok, 1988-1989 kandidát KSČ, J.Tvrdík, 1988-1989 kandidát KSČ, E.Zeman, 1966-1970 člen KSČ, J.Schling, 1981-1989 člen KSČ, M.Kraus, 1984-1991 člen KSČ, Jiří Václavek, 1964-1968 člen KSČ, František Strnad, 1984-1989 člen KSČ, Miroslav Svoboda, 1985-1989 člen KSČ, P.Dostál, 1962-1969 člen KSČ, K. Šplíchal, 1983-1989 člen KSČ, Miloslav Vlček, 1983-1989 člen KSČ, Petr Ibl, 1984-89 člen KSČ, Miloš Melčák, člen KSČ, Josef Smýkal, členem KSČ, Jan Mládek, 1987-1989 člen KSČ, J. Palas, 1980-1990 člen KSČ, M. Emmerová, 1966-1969 členka KSČ, A. Sýkora, 1983-1989 člen KSČ, Rudolf Tomíček, 1967-1990 člen KSČ, Hana Šedivá, 1979-1990 členka KSČ, V. Laštůvka 1966-1969 byl v KSČ, J. Kubinyi - do roku 1990 člen KSČ, R.Kopecký, 1981-1989 člen KSČ, Alfréd M R.Kopecký, 1981-1989 člen KSČ, Alfréd Michalík, do roku 1990 člen KSČ, Oldřich Němec, 1976-1990 člen KSČ, L. Skopal, 1983-1989 člen KSČ…
10. 05. 2010 | 10:10

kolja napsal(a):

Pane Pehe, mně je úplně jedno, co údajně nepěkného píšou o Paroubkovi ona média.

Já hlavně vidím, že on sám je velmi nepěkný - copak na něm každý na první pohled nevidí neobyčejnou samolibost, zaujatost, podezíravost a záludnost, odpudivou dikci připomínající Antichartu, zároveň snahu se zalíbit většině atd. - včetně nedostatku smyslu pro humor, o němž zde píše yara. Zejména ale dokonalou absenci ideálů.

Jeho obzor se nezměnil od doby RaJe.
10. 05. 2010 | 10:12

JF napsal(a):

Ano, souhlas.

Otázky:

Je nějaký mediální cech který by se vyjadřoval k práci jednotlivých médií?

Funguje reálně nějaká mediální samospráva?

Vyvíjí nějakou viditelnou činnost?

Ve školách jsou rozdávany noviny - např. MF Dnes - nejsou to znaky agitace?

K politice:

Domnívám se, že praktická politika by se měla zaměřit na rozrušování "vládnoucí" vrstvy, která není v kontaktu s realitou. (dědictví komunismu - nedůslednost roku 1989???)

Jsou to ti bolševici ať se nazývají nyní jak chtějí, kteří mají pocit že mohou generovat "moudra" bez "zašpinění" se reálnou prací. V zájmu celé společnosti je propojovat - např. praxi s těmito "proletáři skvělých zítřků".

Donívám se že toto se stále dědí. Může k tomu docházet v každé společnost. Domnívám se že je to třeba rozrušovat ... toto dědění postů. Degenetrace ... ???

To se odráží například v čitelnosti zákonů, v kontaktu se státní správou, v novinách ("svazáci" - agitace), v politice (vytváření třídního nepřítele - např. pan Paroubek - polarizování společnosti).

Prakticky: Je třeba rozrušovat dědění těchto vládnoucích postů, tak aby je nadále obsazovali lidé bez reálných výsledků v reálné praxi. (na funkce brát lidi "zezdola" - ne teoretické chytráky - ale všehoschopné agitátory).

Zákony musí být naplňovány - každodenně žity - pak budeme vědět, co znamenají.

Naopak, zákony mohou být i vyprazdňovány -normalizovány - stávají se formalitou. Probíhá toto?

Jinak jsme jen zdáním právního státu ... taková pěkná iluze.

Chybí politická kultura. Ztráta vkusu???
10. 05. 2010 | 10:13

malma napsal(a):

...a to, že Paroubek provokuje především primitivy, je zřejmý už z jejich reakcí a chování...
10. 05. 2010 | 10:13

*** napsal(a):

Velni dobře Herr Stejskal,

konečně to Suchcovi vyložil někdo odpovědný a inteligentní s vyšší morální autoritou než je jen třískání dvoukorunových pivních sklenic.

Pehe bojuje jako lev o své místo na příští hostině. Pehe pozor, i lev se rád uklidí, je-li kolem kořisti přemnoženo hyenami s kakaovými skvrnami o velikosti mexického dolaru....
A vládnout s komunisty? Na to není potřeba Paroubek, k tomu jsou v záloze úplně jiní mouřeníni.
***
rcptch - had harmonic
10. 05. 2010 | 10:15

yara ze země krys napsal(a):

Suchec:
Máte pravdu s Milošem Zemanem, omlouvám se, nějak jsem si to neuvědomil, ale stejně musíte uznat, že je divné jak se Zeman obklopuje bývalými komunisty. A to není normální.
10. 05. 2010 | 10:17

wbgarden napsal(a):

Budu neustále opakovat, hrdě se tímto hlásím k promitivům..., ale tato země si myslím nezaslouží vládu tak oceněnovanou především poctami nastupující generace.
Veselé krizování...
http://img.aktualne.centrum...
10. 05. 2010 | 10:17

Helena napsal(a):

TO JOsef.K.

přesné, není co dodat.
Zaslepá fanatičnost velké části novinářů je úděsná. Také se domnívám, že je za tým z velké části "intelektuální lenost a nevzdělanost.

Já jenom doufám, že jsou u nás snad i nějací novináři, kteří jsou sto se např. poučit od moderátora předvolební debaty politických lídrů v UK. Moderátora nebylo téměř slyšet. Nechal prostor politikům a nepředváděl sám sebe, jak je to zvykem u nás.
10. 05. 2010 | 10:22

PetrK napsal(a):

Pane Pehe,
dnes jste toho napsal poměrně hodně, ale jako obvykle jste poněkud mimo mísu. Nějak vám uniká, že lví podíl na pokleslosti politické kultury má právě Paroubek, Rath, Sobotka (ten praštěnej) a vlastně i Miloš Zeman.
10. 05. 2010 | 10:23

almost glossed™ napsal(a):

"Michal Macek napsal(a):

ktera velka strana mela v CR prvni negativni kampan?
10.05.2010 10:08:55"

Tím myslíte poukázání na negativní stránky tzv. "reforem"?

To je nějaký hřích?

Jako souměrná reakce Vám připadá
a)poukázání na negativní stránky strategie ČSSD
b) organizováné rozbíjení mítinků ČSSD
c) házení vajec po stovkách na politiky ČSSD
d) házení lahví po příznivcích ČSSD
e) rána pěstí politikům ČSSD
f) rána otevřenou dlaní zezadu
g) používání zkratky KSČSSD
e) zapalování stánků ČSSD
f) strašení návratem komunistů (sic!), pokud vyhraje ČSSD
g) strašení "řeckým" bankrotem, pokud vyhraje ČSSD
h) ztotožňování příznivců ČSSD s venkovskými balíky, starobou, chudobou, "sockami", "třetinou národa, kterou tvoří blbci" apod.
i) rozšíření fámy, že je předseda ČSSD pedofil a strana jako celek slouží mafii

atd.

Prosím, napište mi, se kterými z uvedených postupů souhlasíte. Stačí písmena odrážek. Napište, které si ČSSD "zasloužila" tím, že podle Vás začala s (podle Vás) "negativní" kampaní.
10. 05. 2010 | 10:27

malma napsal(a):

...už jsou tady , nové nicky potrefených pánů redaktorů :))
10. 05. 2010 | 10:28

almost glossed™ napsal(a):

malma: :-)
10. 05. 2010 | 10:30

yara ze země krys napsal(a):

PetrK, to je hezké, měli jsme do teďka na naší politické scéně dva Sobotky, jeden vypadá jak bratr rakouského Fritzela a ten druhý je "ten praštěnej".
10. 05. 2010 | 10:31

jan holubář napsal(a):

To je křiku, to je křiku, že máme pouze pravicová média !!No ukaýte mi apespoň jedno....., rád bych se alespoň s jedním seznámil. Chdáček malinký Paroubek, všichni mu ubližují, a on je tak dobrý a hodný a slušný. Pro ty co mají krátkou paměť. Když házeli kamení na Topolánka, bylo to v pořádku. ODS se nikdy nesnížila k tomu, aby obvinila z tohoto činu ČSSD. A opačně ...Evidentě prokázáno, že opilec který napadl Sobotku, nic společného s ODS neměl. A co nedávný tel duel Parobek - Nečas ! Parobek okamžitě sprostě napadal, atat Nečasovi nezyblo nic jiného, než se chovat podobně! Zde měl jednoznačně zasáhnout V. Moravec jako moderátor a Paroubka odkázat do patřičných mezí !Zde jednoznačně selhal. Tedy asi úmyslně. A že se parodují Paroubkovy předvolební sliby? Snad není třeba se divit. Vždyť slibuje blbosti, což potvrdil sám Škromach. Že jako premiér povede stát řeckou cestou to ví každý kdo umí sečíst 1 + 1.... Pro mě je to nejstaršnější politik od konce Husáka. A není snad pravda, že nemá totalitní sklony? Jeho spoluopráce s KSČM je zjevná a není to nic nového. To divadlo, co předvedl s Filipem, člověk jenom kroutí hlavou.....
10. 05. 2010 | 10:31

honza napsal(a):

Tak kolik vám platí Dimun pane "nezávislý" politologu? Nejdřve si vás koupil Havel teď Paroubek, příště bude fajn politik Vadas.
10. 05. 2010 | 10:32

miro napsal(a):

Vážení, vždyť média máme takové, jaké kupujeme. Zřejmě občané touží po takových informacích a zprávák, když jsou ochotni dne za poměrně drahé noviny a časopisi utrácet tolik, že se čísla zvyšují místo aby se snižovali, tak naco si ztěžujete, že jsou pravicová či levicová. Halo nobviny si koupí jen komunista, proto mají malý náklad, ale MF nerbo Lidovky mají obrovský náklad.
Co se týká chudáka Paroubka, a jeho polityky na bilbordech. Proč straší 3390 Kč za chřipku, kde to vzal, proč vykřikuje zdravotnictví zadarmo, když pan Sobotka dal ochotně 3000 Kč za přítomnost u porodu a jeho žena platí 5000 Kč své gynekoložce za péči
Pane Pehe to že jste na západě viděl stejnou agresivitu neznamená že to musíme přebírat, díky americkým poradcům které si pan Paroubek už minule přitáhl.
To že pan Sobotka dostal přes oko od opilce, který si s ním vyřizoval osobní účet-což neschvaluji- dává na své byilbordy jen ukazuje jejich ubohost. To přece nemá s politikou nic společného.
10. 05. 2010 | 10:38

jaryn napsal(a):

Hon na Paroubka? Ale prosím vás...
Jestliže některý "politik", čímž myslím J.P., ignoruje tristní situaci našeho státu, naopak populisticky slibuje, lže, hraje na pudy závisti, nenávisti, rozdává z cizího a vědomě dělá kroky, které nás povedou do pekel, pak mediální hon, pokud ho vůbec připustíme jako fakt, je to nejmenší, co za svoji setbu může sklízet.
Paroubek je odporný většině obyvatel tohoto státu, kromě voličů ČSSD. Tak to prostě je a může si za to sám.
10. 05. 2010 | 10:39

Tupelo napsal(a):

Jan Holubar: nepisete pravdu, hazeni sterku na Topolanka Paroubek odsoudil:

"Ostře odsuzuji fyzický útok na Mirka Topolánka a vyjadřuji mu plnou lidskou solidaritu. Pevně věřím, že Policie ČR učiní vše proto, aby pachatelé tohoto zákeřného útoku byli co nejrychleji odhaleni a potrestáni. Odsuzuji jakoukoli formu násilí a osobní útoky v politické kampani"

V teto souvislosti je mozne zminit reakci Necase na napadeni Sobotky, kde sice utok na nej odsoudil, ale nezapomel pridat ze si za nej v podstate CSSD muze sama.... :(
10. 05. 2010 | 10:40

Hukan napsal(a):

paroubek sice utok na topolanka odsoudil, ale narozdil od necase ho i zorganizoval a zaplatil.
cssd si vesele za nase penize opije svoje bezdomovecke volice a pak se divi kdyz sou agresivni, pritom k agresi vyziva minimalne od minulych voleb
kdo seje vitr, sklizi bouri...
10. 05. 2010 | 10:46

rebir napsal(a):

To je to nejlepší, co Paroubek v poslední době udělal. Měl to udělat už dávno. Bylo to jako nechat si pobíhat v obýváku krysy.
Obama taky nekomunikuje např. s Ku-klux-klanem.
10. 05. 2010 | 10:47

Vergniaud napsal(a):

Nekulturní a antidemokratické chování jistých českých médií (na prvním místě LN) by dnes udělalo nejspíš levičáka i z Winstona Churchilla...
10. 05. 2010 | 10:51

Joska napsal(a):

S Pehem tentokrát lze souhlasit. Útoky tzv. "pravicových" bojůvek podporovaných propagandou médií lze pozorovat jen vůči soc. dem. Používá se klasický trik britské propagandy, kterou popsal Hitler v Mein Kampfu, která spočívá v diskreditaci vůdce protivníka a neustálé opakování lží a polopravd, takže posluchač posléze nabyde dojmu, že se jedná o pravdu - viz zadlužovaní státu od soc. dem., už po 20 letech trapné strašení komunisty... Co se týká současného úpadku naší společnosti po stránce ekonomické, morální a vzdělanostní, rozhodující míru v tom sehrála roli tzv. "pravice" - viz rozbití republiky bez referenda, Klausova kuponová privatizace, privatizace školství a kšeftování s tituly.... A pak ti naši "pravicoví" hoši strašně kradou jako straky (proto snad ten modrý pták ve znaku ODS). Takže věřit zlodějům, že s nimi bude lépe (však také všechny protikorupční návrhy likvidovali a likvidují) může jen magor, jak by řekl vznešeně kníže.
10. 05. 2010 | 10:53

Lukáš napsal(a):

Souhlas s článkem, milé je, že to pan Pehe napsal ač se od soudobé politiky ČSSD jemně distancoval.
Dle mého názoru je nejhorší "pravicový svazák" pan Steigerwald z MF DNES, v minulosti člen SSM.
10. 05. 2010 | 10:54

Tupelo napsal(a):

Hukan: kdyz tvrdite, ze utok na Topolanka zorganizoval a zaplatil Paroubek, sup na policii (je to Vase obcanska povinost :)), jsem zvedav jak obstojite u soudu. :)
To same plati o utoku na Sobotku, mimochodem ukazalo se ze se na tom mitingu alkohol nenaleval. Mozna dal utocniku loknout nekdo z hloucku zorganizovane FB skupinky, od ktere se pred utokem oddelil... :)
10. 05. 2010 | 10:54

schlimbach napsal(a):

pane Pehe,

naprostý souhlas s vaším blogem, co se stalo, že v poslední době již po několikáté souhlasím s vaším názorem - změnil jsem se já, nebo vy ? :)
10. 05. 2010 | 10:55

Čochtan napsal(a):

A komu to vadí ? Mě ty jeho nabubřelý kecy nechybí. Ani pózy odkoukané od "největšího socialisty všech dob", Benita Musolliniho. Vůbec mi nechybí.
10. 05. 2010 | 11:05

jo napsal(a):

MF Včera, Hospodské noviny, Lihové noviny....znám jednu činnost při které se mi uleví a využiji tohoto tisku
10. 05. 2010 | 11:06

Lukáš napsal(a):

petr: Nerozumíte psanému textu, nebo mu nechcete rozumět? "Abych nebyl obviněn z agitky pro Paroubka, předesílám, že nejsem voličem sociální demokracie v jejím současném pojetí. Nejsem ani osobním fanouškem Paroubka."
10. 05. 2010 | 11:08

jarpor napsal(a):

Hmm...

Pane Pehe, po přečtení Vašeho blogu jsem si vzpoměl, že jsem už slýchával, že všichni okolo nám chtěli škodit... Byli to imperialisti a jejich domácí přisluhovači, kteří nám nepřáli ty zítřky jež společnost budovala...

Máte právo na Váš názor.
Mýlíte se. Na tuto odpověď mám zase právo já.
Jak se do lesa volá, tak se z lesa ozývá...

Hezký den
P.S. Tuším, že jen jeden politk si dovolil nazvat voliče jiné strany dementy (možná použil jiný výraz ovšem významově shodný). Víte který ?
10. 05. 2010 | 11:09

ondroun napsal(a):

pane Pehe, proboha, vy jste se určitě špatně vyspal.
je mi úplně ukradená levicovost a pravicovost médií. ale aby se někdo vůbec vyznal ve všech špinavostech, zločinech, lžích a sprostotách Jiřího Paroubka a jeho strany (resp. v té části z nich, co vyjde na povrch), musel by si z nich sestavit herbář i s latinskými názvy.
opravdu si na nic nevzpomenete?
10. 05. 2010 | 11:09

gardax napsal(a):

Tupelo: ten psychopat co napadl sobotku byl zaplacenej Langrem. To byla perfektně zorganizovaná akce s pohádkou o nepolitickém motivu i s následným masivním mediálním krytím.
10. 05. 2010 | 11:11

almost glossed™ napsal(a):

Hukan:

ODS do redakcí dodala vlastní aranžované fotografie Topolánka se zraněními. Údajní svědci byli jen z propagačního výboru ODS.

Pak se ukázalo, že většina drobných zranění (ošetřených), která Topolánek v TV a na některých snímcích vystavoval http://media.novinky.cz/014... , pochází z předchozího dne, kdy Topolánek zapaloval nálož děla a střepy výbušniny jej zasáhly do tváře.

Usvědčil se sám, protože tým ODS zapomněl, že fotografie a video z akce a se zraněními už publikoval dříve na svých stránkách kampaně http://www.lidovky.cz/topol... .

Topolánek po tomto odhalení musel přiznat, že údajné zranění je jen téměř neviditelný škrábanec u vlasaté části hlavy http://i.lidovky.cz/09/083/... .

Údajný pachatel unikl podezřele snadno, přestože na místě bylo Topolánkovo obvyklé zázemí (ochranka). Ukázalo se, že je z extrémně pravicové scény.

Údajný pachatel brzy nato spáchal sebevraždu. Prý "neunesl zklamání v lásce".

Je viditelné na první pohled, jaký to byl jemný a citlivý hoch: http://www.tyden.cz/rubriky...

Připomínám jen, že to celé přišlo v době velmi negativních nálad veřejnosti po aféře Toskánsko.

Myslím, že z toho všeho jasně plyne, že to vše Paroubek "zorganizoval a zaplatil". O tom není pochyb.
10. 05. 2010 | 11:14

malma napsal(a):

ondroun
hlavní "špinavost" kterou si paroubek zřejmě dovolil, tak tu že začal nazývat naše media neseriózní a politicky nekorektní..což mu zjevně nedokážou odpustit...
10. 05. 2010 | 11:14

StandaT napsal(a):

Hlas lidu na zavření novinářských hub je nutno posilovat včas, aby to pak po volbách nevypadalo tak uměle a mocensky. Docela svinská agitka, pane Pehe!

Už jsem slyšel takovou docela hezkou parafrázi: To se nám to bude regulovat, když nám voliči vyhrají volby!
10. 05. 2010 | 11:15

jo napsal(a):

Souhlasím s článkem na 101%. Výborně****

Co se svazáci v SSM naučili, tak teď se z toho musí pravicově vypsat.
10. 05. 2010 | 11:19

hrot napsal(a):

Uspořádáme celonárodní bojkot fašistickýho tisku.
10. 05. 2010 | 11:20

neo napsal(a):

jo:

taky plníš plán na 110%?
10. 05. 2010 | 11:21

Kořil napsal(a):

Pane Pehe, ve vás ten bolševismus jen kvete. Ale aspoň víme, co od Vás můžeme čekat. To u Paroubka s utajenou minulostí a funkcí náměstka státního podniku RaJ bez členství v KSČ (ale za to získal jiné členství ve stejně odporné organizaci) člověk nikdy neví.
10. 05. 2010 | 11:21

wbgarden napsal(a):

Budu neustále opakovat, holt každý más svou cenu a socani, ne novináři, při každé příležitosti dávají jasně najevo, za kolik se dají čeští bezmozkové koupit. Ti s iq pokojové teploty i ti rozmanitými tituly olepeni.
Veselé krizování...
http://www.ateo.cz/f/images...
10. 05. 2010 | 11:21

almost glossed™ napsal(a):

Lež, o tom, že útočník na Sobotku se opil na mítinku ČSSD vydatně a opakovaně přiživuje Václav Moravec. Sice ve formě sugestivních otázek ("A nemohou si za to politiscké strany samy, že na svých mítincích prodávají levný alkohol a pak se jim tam lidé opíjejí a roste riziko násilí?", ale o to úspěšněji. Jak je vidět, zabírá to.

Pravda ovšem je, že se na mítinku ČSSD, na kterém byl napaden členem jakéhosi "červeného facebookového hnutí" B.Sobotka, alkohol nepodával:

"Tejc zdůraznil, že útočník se musel opít předem. „V rozporu s tím, co se tvrdí, se na našem mítinku žádný alkohol nepodával ani neprodával. Byla tam jen limonáda a párky, žádné pivo. Takže pokud byl útočník opilý, už v takovém stavu přišel,“ upozornil Tejc."

http://brnensky.denik.cz/zl...
10. 05. 2010 | 11:22

malma napsal(a):

wbgarden
..opakuj si jak dlouho chceš, stejně tě nikdo "neposlouchá":))
10. 05. 2010 | 11:22

ES napsal(a):

ES
Z aktuálně se pomalu stává sešlost komunistických zakyslých kmetů.
10. 05. 2010 | 11:23

lukas napsal(a):

souhlasím , podnikám - beru HN ,ale ty bláboly tam jsou někdy až nepochopitelné.Je to svým způsobem bulvár.Doplnil bych podplacený bulvár a je s podivem , že při dnešní protisoc.dem. hysterii má tato strana ještě takovou podporu.Děti se ve škole dovědí , že sociální demokraté chtějí vrátit socialismus a pak se vydají na jejich míting s transparenty , že oni návrat k socialismu nechtějí.Normální člověk se nad tím pousměje , ale lobisté podporující pravicové strany řinčí zbraněmi , protože jde o velké kšefty.
10. 05. 2010 | 11:23

Lukáš napsal(a):

Kořil: přečtěte si, co je bolševismus. Pan Pehe je jedním z několika strážců demokracie, kteří ještě úplně neotupěli a včas se ozvou, když něco zavání. Díky za jeho články, i když s jednotlivostmi můžeme a nemusíme souhlasit.
10. 05. 2010 | 11:24

mon napsal(a):

Pane Pehe, díky, dobře napsáno. O našich médiích škoda mluvit, taková další normalizace poměrů, kupodivu zase správně pravověrná..
Člověku je z toho sice na zvracení, ale všeho do času. A novodobí svazáci a rádobyinteligenti ať se třeba strhají.. :-)
10. 05. 2010 | 11:27

jo napsal(a):

Sranda si číst příspěvky modrých svazáků, kteří věří v modré peří. :)))
10. 05. 2010 | 11:27

jo napsal(a):

neo

jj plním na 110% ale kam se hrabu na tebe 150%
10. 05. 2010 | 11:28

wbgarden napsal(a):

Budu neustále opakovat, no je vám zde najednou vybraná společnost. Znáte ty holčičky ze základky - já tě nevidím - já tě neposlouchám....
No nekupte to. Něco mají vskutku nadmíru vybrano...
Veselé krizování...
http://www.ateo.cz/f/images...
10. 05. 2010 | 11:31

Lukáš napsal(a):

Mně je jedno, kdo nad sebou mává jakou vlajkou, ale co mi vadí, je omezenost, tupost a manipulovatelnost. Největší bezpáteřníci jsou ti, co se neustále převlékají podle toho, odkud vítr vane. Třeba ze SSM do dnešní MF Dnes. A pan Pehe to správně pojmenoval a není divu, že postižené husy opět kejhají.
10. 05. 2010 | 11:32

ondroun napsal(a):

malma:

zastrašování ředitelů škol ve stranickém zájmu; placený dav v Ústí a lži s tím související; Tvrdíkovo vyhrožování protestujícím na mítincích ČSSD; estébák a prominentní ilegální kšeftař se zbraněmi jako hlavní sponzor; prohlášení k Vlčkovi: politik může krást, ale nesmí se zesměšnit; urážky, lži a ponižování jako jediný způsob komunikace s každým, kdo není poslušný příznivec; odstřelení vlády během předsednictví EU, ale neochota postavit vládu vlastní (přece se neznemožníme před volbami, že); párty pro Paroubkovy nejlepší kamarády, kde se vzájemně povraždí mafiáni a estébáci; CzechTek s jedním mrtvým a desítkami zraněných a následné stupidní zdůvodňování; novináři vyhození z práce za první Paroubkovy vlády, protože se znelíbili; označení všech, kdo by byli proti ČSSD, za politicky stupidní; nedávné vyjádření pana P. Bendy ve smyslu "sprostý člověk, typický odpůrce ČSSD"; dále normalizační čistky ve vzdělávacích, zdravotnických, sociálních, kluturních aj. institucích po ovládnutí krajů; neutajitelná touha vládnout s komunisty v zádech; ponižování důchodců nabídkou jednorázového úplatku 2400 Kč; snaha bourat obce v severních Čechách; podíl ČSSD na vyhození 70 mld do chřtánu ČEZu; "velké téma" radarové základny, jejíž budování vyjednávala jako první ČSSD sama..

atd. atd. sbírku si opravdu nevedu, takže tohle byl jen namátkový výběr. a úmyslně jsem vynechával "běžné" korupční kauzy.
10. 05. 2010 | 11:33

StandaT napsal(a):

Stará taktika. Když nelze zavřít huby, je nutno znevěrohodnit jejich nositele.
10. 05. 2010 | 11:34

stejskal napsal(a):

Dobrý den,

smazal jsem jeden příspěvek obsahující hrubou nadávku ("idiot"), neboť tyto jsou v rozporu se záměrem našich stránek, tedy poskytovat prostor pro věcnou a korektní debatu.

Děkuji za pochopení.

Libor Stejskal, editor blogů
10. 05. 2010 | 11:35

shadow napsal(a):

Dobrá analýza. Bláboly některých úderkových novinářských svazáků na adresu levice, protože jinak to nazvat nelze, nejlépe vystihují slova pana Miloše Zemana :"Novinářský póvl".
10. 05. 2010 | 11:39

martin napsal(a):

Další placená agitka z Lidového domu. Panu Pehe nevěřím ani slovo. Média jsou tu od toho aby kritizovala a poukazovala na protizákoné jednání politiků.Osočování těchto médii je důkazem malé demokratické vyspělosti v ČSSD.
ČSSD začala s touhle vyhrocenou kampaní už ve krajských volbách a sklízí co zasela.
V ČSSD je nadpoloviční většina bývalých komunstů (je po KSČM druhá v počtu bývalých komunistů) tak se nemůžete divit když jí někdo přirovnává k minilému režimu.
10. 05. 2010 | 11:41

Lukáš napsal(a):

shadow: Ano, a Miloš Zeman řekl ještě něco, co se obzvláště hodí:
"Nikomu nevnucuji své subjektivní mínění, byť podložené dlouholetými zkušenostmi, že nejpitomějším tvorem na zeměkouli je současný český novinář. Uvádím toto mínění pouze proto, abych vyvrátil názor, že mediokraty jsou novináři. Novináři jsou pouze jakousi transmisí, mám-li použít komunistického termínu, tedy převodovou pákou mezi první skupinou neúspěšných podnikatelů, leč finančně vlivných podnikatelů či pseudopodnikatelů, a cílovou skupinou neúspěšných politiků."
10. 05. 2010 | 11:43

malma napsal(a):

ondroun
hezky jste tu přetiskl co vám ydnes natiskl...vy jste tím sám takový názorný příklad zneužívání médií, jak se dají fakta a zprávy přefabulovat a zbagatelizovat do "přijatelné" podoby...
..mě jen překvapuje, že si tihle paroubkobijci stále myslí, že jim tu jejich frustraci prezentovanou stéle stejnýma floskulema někoho přesvědčí...
10. 05. 2010 | 11:44

Pete napsal(a):

Že nebude Paroubek komunikovat s pravicovými Médii ?? Chachá ! Argumenty na diskuzi mu chybí, ale peníze na štvavé, námi placené inzerce mu asi nechybí. Doufám, že tedy Paroubek přestane přes dimuny a tvrdíky zasviňovat pravicové deníky svými hnusnými inzercemi !
10. 05. 2010 | 11:46

Doug Badman napsal(a):

Pravicová média zakázat a redaktory do dolů!
Jinak nebude klid na práci, že?
10. 05. 2010 | 11:49

neo napsal(a):

Doug Badman:

nejlépe zakázat všechna média, která nevelebí pana předsedu Jiřího Paroubka.

Vzory by se našly : Fico, Chavez, Fidel, Raul, Kim...
10. 05. 2010 | 11:52

Tencokida Hnuj napsal(a):

My si neumíme udělat pořádek ve vlastním domě. Zprava, zleva. Věřící i ateisté.
Vyvstává tedy otázka :

NEMĚLI BYCHOM PŘEDAT SPRÁVU NAŠEHO DOMU NĚKOMU CIZÍMU ?

A platit mu za to ?/Žijeme v kapitalismu - která realitka by dělala správu, potažmo takového bordelu, zadarmo, že ?/

Třeba 120 volů (těch přece máme habaděj, ne ?) a 500 hřiven stříbra ročně ?

P.S. Goebbelsův zákon : " Čím větší křik, tím větší lež se za ním skrývá. "
10. 05. 2010 | 11:57

photos and napsal(a):

Rozlišovací schopnosti a rozumný úsudek pana Peheho klesly rychleji než cenay akcií v černý pátek, po té, co se někdo udělal fatal errot na NY burze.
Míra zdravého úsudku pana Peheho, pokud jde o obhajování (neobhajitelné) ČSSS (a samotného Paroubka) je nepřímo úměrná jeho demagogii.

A demagogie PEhe předvádí poslední dobou skutečně hodně.

Jestli pak si Phe všiml, že ČSSD je strounou PAroubka a dlouhé řady řiťolezců. Aby se pak Pehe nedivil a blogově nevztekal, že je sám za Paroubkova řiťoplže považován.
10. 05. 2010 | 11:58

stejskal napsal(a):

Dobrý den,

smazal jsem jeden hrubě urážlivý příspěvek (hanlivé komolení jmén), neboť tyto jsou v rozporu se záměrem našich stránek, tedy poskytovat prostor pro věcnou a korektní debatu.

Děkuji za pochopení.

Libor Stejskal, editor blogů
10. 05. 2010 | 11:58

ondroun napsal(a):

malma:
řeknete mi konkrétní výčet, co z toho není pravda?

dobře, ten seznam je dlouhý, tak stačily by mi pro začátek doklady:
-že zápletka s mafiánem Kočkou a mafiánem-estébákem Ďuričkem se nestala nebo že to nebyl Paroubkův večírek pro kamarády
-že ten výrok o politicky stupidních lidech řekl nastrčený Paroubkův dvojník
-že byl nastrčený i ten dr. Rath, který otevřeně přiznal, že volby nanečisto jsou pro ČSSD takticky nevýhodné, a proto je proti nim třeba bojovat
-že sponzor ČSSD Melich nebyl kšeftař se zbraněmi a agent StB

tak jsem zvědavý. měla by to být pro vás hračka, ne?
10. 05. 2010 | 11:59

almost glossed™ napsal(a):

Aktuálně burcuje mladé:

http://aktualne.centrum.cz/...

To by bylo, abychom tu mládež tak nějak nezmobilizovali, když už podle svých výpovědí statisticky volí spíše pravici.

Kdo by nechtěl mít takovou podporu pro své záměry?

Ani nemusíte hned prvoplánově propagovat. Stačí, když rozšíříte "informaci o...", oni si už ten apel nějak přeberou.

Tak se šetří peníze za kampaň. Ostatní musí na bilboardech, nám stačí svépomoc kamarádů. :-)
Ty pomůžeš mně, já tobě. Barterový obchod.
10. 05. 2010 | 11:59

Jiří Sládeček napsal(a):

Napsal jste to dobře, pane Pehe, ostatně jako vždy.Ta "Modrá fronta" a "Lidové noviny" jsou jednou velkou žumpou, pravicovou.
10. 05. 2010 | 12:00

,matů napsal(a):

Po měsíci jsem se opět setkal s přítelem,který si stěžoval na malý důchod.Dnes opět si stěžoval na důchod,ale na 13 důchod.Ať si ho Paroubek strčí za klobouk,že populistický důchod nepotřebuje.Namítl jsem,že jej může vrátit,když ho nepotřebuje,já si jej nechám,a poděkuji Paroubkovi.Navrhl jsem sázku,kyž mi ukáže složenku o zaslání 13 důchodu na ČSSZ,koupim mu pivo,na sázku nepřistoupil.Že by za ním byli Issová a Mádl?Kdo nadáva na Paroubka je IN,kdo jej chválí je OUT,a v tom to je,i mezi novináři,jen se nezesměšnit,nebo se bojí o své platy a prebendy,o které příjdou až se ujme Paroubek vesla?
10. 05. 2010 | 12:01

Vico napsal(a):

K autorovi jen krátce : Řekl jste pravdu, kterou sice většina zrakem vnímá, nicméně odmítá ten zrakový počitek vzít na vědomí.

Král je nahý.

p.s. Ti co s pravicovým tiskem kvílí ty evidentní nesmysly, je mi svým způsobem líto, ale zároveň jimi i opovrhuji.
10. 05. 2010 | 12:01

Bez komentáře-čtěte napsal(a):

neviditelnypes.lidovky.cz/politika-krasa-britskych-voleb-dmb-/p_politika.asp?c=A100508_225041_p_politika_wag
10. 05. 2010 | 12:02

JC napsal(a):

Paroubek prostě nebezpečný pro demokracii je a basta.
Že to nedokáží rozpoznat jeho oranžové ovce je pochopitelné, že to nedokáže rozpoznat tzv.politolog je politováníhodné.
10. 05. 2010 | 12:02

jo napsal(a):

JC

čím ohrožuje demokracii?
10. 05. 2010 | 12:03

Tencokida Hnuj napsal(a):

JC
Čím je Paroubek nebezpečný pro demokracii?

Děkuji za odpověď.
10. 05. 2010 | 12:04

Brrrrr napsal(a):

Ládiku, dejte se zaočkovat zároveň s pejskem. Besnota je přenosná, aby ji pejsek od Vás nechytnul.
10. 05. 2010 | 12:07

neo napsal(a):

jo, ten co opravdu kydá.

Je nebezpečný tím, že tahá do vlády zločineckou stranu, která podporuje potlačování lidských práv a svobod
10. 05. 2010 | 12:08

Realista napsal(a):

Samozřejmě, ono to je také tím, že si řada lidí, která není schopna moc vymyslet, dělá z nenávisti k Paroubkovi světový názor. Prostě nesnáší Paroubka a víc nevymyslí.
10. 05. 2010 | 12:08

malma napsal(a):

Ondroun
on je zde problém spíše jen váš, vaše zaujatost a licoměrnost až fanatismus vůči skupině či jedinci, vám zjevně zatemňuje myšlení a brání v seriózní diskuzi...

ono je to samo o sobě důkaz toho, že paroubek provokuje především ty potrefené,a podle jejich reakcí je zřejmé, že na tom něco bude...

a propo, nejste vy náhodou blue jay, už sem ho tu dlouho neviděl..takže že by se nám zase překamufloval ptáček jeden darebáček :))
10. 05. 2010 | 12:09

Jirka napsal(a):

Ale vždyť jsou všichni stejní a Jyrka není vyjímkou! ČSSD si taky ráda přisadí když něco schrastí na jiný! A média? Modrá do něj jdou a oranžová ho vynáší do nebe! O čem je tahle pravda, kterou někteří chválí? O tom, že se k sobě chovají jako hovada? No dobrá-je to pravdivý článek o nechutném politickém boji v České republice!!
10. 05. 2010 | 12:09

malma napsal(a):

Realista
co taky čekáte od dětí kolikrát navedených...paroubek je prostě ošklivej strejda a kdo si dovolí ho podporovat je socka a nikdo s ním nebude kamarádit...

..to je celá ta forma antiparoubkovismu
10. 05. 2010 | 12:11

malma napsal(a):

Jyrka
která "oranžová" média?
10. 05. 2010 | 12:12

JC napsal(a):

jo,TKH,
Momentálně jako řadový poslanec je potencionálně nebezpečný asi jako Gottwald, který se jezdil učit do Moskvy jak zakroutit demokratům krkem.

Jestli vám nedocvaklo o co šlo v případě Czech-techu a likvidaci jednoho redaktora, který nekladl ty správné otázky....ne nic.
bé bé..ovečky vesele bečí a zvonečky na krku jim vesele zvoní.
10. 05. 2010 | 12:13

tonda napsal(a):

Pane Pehe, plně se pod váš článek podepisuji.
10. 05. 2010 | 12:14

Tencokida Hnuj napsal(a):

neo
Konkrétnější odpověď by neměli ?

/když už lezete do rozhovoru, kam jste nebyl nikým pozván a narušujete tak právo a demokracii naší diskuze/
10. 05. 2010 | 12:15

Tencokida Hnuj napsal(a):

JC
Děkuji, že jste mě varoval. Dosud jsem si myslel, že demokracii a právo narušuje ten, kdo si kupuje poslance, dává je sledovat a má přímé vazby na Mafii.

Jod Vás hezké, že jste mi to vysvětlil. Tedy jak se věci mají ve skutečnosti.

Děkuji Vám.
10. 05. 2010 | 12:18

JC napsal(a):

P.S.
Pro demokracii je 100x prospěšnější, když hlídací psi střílejí 10x mimo, jak když se nechají od mocných za zásluhy hladit po hlavičkách.
10. 05. 2010 | 12:18

ondroun napsal(a):

malma:
ptal jsem se na konkrétní a zásadní věci, odpovědi jsem se nedočkal. to mluví za vše.

nevím, kdo je blue jay.
jen tak mimochodem, ODS a ČSSD bych považoval za naprosto rovnocenně odpudivé..nebýt toho náskoku, který si pan Paroubek za poslední léta dokázal v této disciplíně vypracovat.
10. 05. 2010 | 12:18

... napsal(a):

Pehe, zapadni zpátky do díry už konečně, tohle není normální :)) Sám se ptáš, kolik demagogie se vejde do dvou vět. No z tohoto článku to na mě přímo odkapávalo. Chudáček Paroubek, pravicová média se na něj spikla a přitom on je jediný, kdo nás ochrání od fašizace společnosti a modré NSDAP, že :)))
10. 05. 2010 | 12:18

Lukáš napsal(a):

"Paroubek prostě nebezpečný pro demokracii je a basta." Vyspělé pravicové moudrosti není nikdy dost.
10. 05. 2010 | 12:19

Tencokida Hnuj napsal(a):

...napsal
Nejsem z Prahy. Povězte mi prosím tedy něco bližšího o té modré NSDAP a fašizaci, kterou provádí.
Víte, abych třeba ve volbách nezvolil špatně.

Děkuji.
10. 05. 2010 | 12:21

Jan Kyncl napsal(a):

Musím říci, že po Czech-techu mi byl pan Paroubek vysloveně nesympatický. Nicméně štvaní proti němu plus řeči typu "mladí a vzdělaní volí ODS"- přičemž v mém okolí (učím na technické VŠ) není nikdo, komu by Topolánek svým buranstvím ODS nezprotivil- a štvavá kampaň nabízející "řešení strašením Paroubkem" mě pomalu vede k tomu mu hlas hodit. Média pouřívají neuvěřitelně dvojí metr, jak na Paroubka, tak na Ratha. Odbory se jediné trefily v odhadu poklesu HDP a nikdo o tom nenapíše, protože tak jako dříve kulaci, tak odbory nám dnes brání budovat ten správný kapitalismus... média opravdu nejsou nestranná a začím chtít volit Paroubka už pro kyselé obličeje Komárka, Párala, Holuba a redakce Aktuálně.
10. 05. 2010 | 12:22

neo napsal(a):

Tencokida Hnuj:

právo a demokracii diskuse nijak nenarušuji. V pravidlech se nikde nepíše, že by kdokoli nemohl reagovat na cokoli.

A co bys chtěl ještě konkrétnějšího?

snad nějaká prohlášení předsedy J.P., že by chtěl vládnout s komunisty?

Na krajích již běžná věc a ve sněmovně nás to čeká, pokud bude pověřen sestavením vlády.
10. 05. 2010 | 12:22

ondroun napsal(a):

Jan Kyncl:
copak neexistuje nic jiného než ODS a ČSSD?: (
10. 05. 2010 | 12:24

ok napsal(a):

Skutečný demnokrat si váží názorů soupeře, zajímá se o ně a diskutuje o nich se soupeřem.
Nechápu, jak může ucho Šimůnek řídit Hospodářské noviny. Vedl někdy nějakou středně velkou firmu? Paroubek má větší řídící zkušenosti než Šimůnek.
10. 05. 2010 | 12:27

Tencokida Hnuj napsal(a):

neo
Děkuji za skutečně obsáhlý, argumentačně zcela bezchybný a vyčerpávající přehled konkrétních faktů, jak je Paroubek nebezpečný tím, že tahá do vlády zločineckou stranu, která podporuje potlačování lidských práv a svobod .

Konečně moudrý člověk. Díky pane neo.

P.S. A až zase budu s někým diskutovat, klidně hupsněte na slovo. A to i když nejste zván ani vítán. Já už jsem totiž pochopil co jste zač.

Vy jste ten, o kterých mluví pan Pehe.
10. 05. 2010 | 12:28

JC napsal(a):

Lukáš,
Oranžová ovečko, tohle není o pravici a levici, ale pouze o osobě jistého Jiřího Paroubka.
cink, je to už jasné ?
10. 05. 2010 | 12:28

borůvka napsal(a):

Ten kdo viděl tiskovku ČSSD ihned po napadení Sobotky, Vám pane Pehe, nikdy nemůže dát za pravdu. Já toho člověka nikdy litovat nebudu i kdyby o něm psali novináři nevímco.
10. 05. 2010 | 12:31

JC napsal(a):

Zajímavé, že tu kdesi zazněl Zemanův výrok o novinářském póvlu, ale zatím nezazněl jeho stejně známý výrok o bahnu, které ČSSD nasála za jeho šéfování.
10. 05. 2010 | 12:31

wbgarden napsal(a):

Budu nesustále opakovat, sexymozek má opravdu obrovské schopnosti,. Řídící obzvlášť...
Veselé krizování...
https://www.youtube.com/watc...
10. 05. 2010 | 12:31

Realista napsal(a):

Add Malma:
co taky čekáte od dětí kolikrát navedených...paroubek je prostě ošklivej strejda a kdo si dovolí ho podporovat je socka a nikdo s ním nebude kamarádit...

..to je celá ta forma antiparoubkovismu

Já neříkám, že si za to částečně nemůže Paroubek sám, jenže tu kampaň proti němu vedou lidé, jejichž mentální úroveň je často podparoubkovská.
10. 05. 2010 | 12:32

Lukáš napsal(a):

JC: pro Vaši informaci nebudu volit ČSSD, ale Zemanovce. Ale mám potřebu se vymezit proti podle mě hodně přehnané hysterii.
10. 05. 2010 | 12:32

malma napsal(a):

ondroun
je zbytečný s vámi polemizovat o pravdě toho či tamtoho..vy máte svojí pravdu a nejste schopnej přijmout opačnou reakci...

..já jinak jako nevim co vám mám odpovědět o nějakých domněnkách o nějakých Kočkových s paroubkem?...atd.
tady je zjevný to, že je tu snaha určitých médií prostě paroubka pošpinit a prostě se to nedaří, protože na něj nic nedokážou najít...tak aspon rozmazávaj kdejaký výroky, s kým se kde setkal, a to jenom proto,aby bylo čím vůči paroubkovi argumentovat.
Paroubek je prostě pro určité lidi a skupiny hodně nepohodlnej , a až se pacina ujme úřadu a začnou padat hlavy , tak se možná budete divit, kdo kde jak proč a za kolik
10. 05. 2010 | 12:33

Tencokida Hnuj napsal(a):

Lukáš :))

Cink , oranžová ovečko...je to už teď jasné, ne ?

Ha , ha, ha. Mě tedy ano.

Ale už mě oba unudili. K smrti.

Mějte se.
10. 05. 2010 | 12:33

malma napsal(a):

Realista
a čím si za to paroubek může sám? že neni krasavec jako vodrážka, nebo že ho tak ošlivě média prezentují..?
..že provokuje primitivy a zloděje...?
10. 05. 2010 | 12:36

Virlex napsal(a):

Strašně dlouho sjem nebvoli.. Soc., dem a ODS považuju za rovnocenně odpudivé partaje, ty stranby, co se teď nabázejí jako náhražky, považuju za nevěrohodné. Ale, po letech vlády modrého gangu, po letech, co všichni naříkali, ať už jsou zase volby (vzpomínáte si?), po Issové a po útoku na Sobotku (a hlavně tiché radosti médií nad tímto činem) - tak tentokrát půjdu a dám protestní hlas soc. dem. Nic od nich nečekám a hlas jim dám čistě proto, abych nepřispěl ani chyběním jednoho hlasu k úspěchu ODS a jejích metastatických útvarů TOP a VV.
10. 05. 2010 | 12:36

petr napsal(a):

Poruším svoji zásadu, odpovím: nebyly Vaše materiály také skartovány? Zkuste upřímně odpovědět
10. 05. 2010 | 12:36

Jag napsal(a):

Paroubek se zesměšňuje sám......jeho výrok po debatě u Moravce-já jsem byl nejlepší.....přitom tam byl úplně nejslabší.......jeho výroky o dluhy se neplatí......nebo že se má každý právo pomýlit a může změnit názor-v kontextu s předčasným přijetím eura a okradením celého národa je toto pomýlení jen srand?Výroky typu,KDO Z VAS TO MÁ....volební porod atd.......nemá cenu to dál pitvat je to prostě looser a ještě k tomu směšný.
10. 05. 2010 | 12:38

neo napsal(a):

Tencokida:

tady jsou konkrétní výroky Paroubka:

tohle byl cíl Ústavního soudu. Aby nás ještě podruhé poslal do školních lavic." Odpoveď na otázku iDNES "Nemyslíte, že jste se teď před celým národem zesměšnili? (Názorovým veletočem, když se ČSSD spojila s komunisty proti vypsání pŕedčasných voleb.) - Interview iDNES, 16.9.2009
„Měli byste mi být vděční, že jsem vás zachránil před politickou blamáží“ Jiří Paroubek poté, co sociální demokraté porušili dohodu s části parlamentních stran, spojili se s KSČM a nepodpořili rozpuštění Sněmovny k vypsání předčasných voleb. (Novinky Práva, 15.9.2009)

„Ty zákony, které jsou potřeba ve prospěch této země, lidu této země, budeme schvalovat i třeba s komunisty, a kdyby tady spadli marťani, tak je budu schvalovat třeba s marťany, budou-li členy Poslanecké sněmovny!“
(24. 9. 2005 na schůzi ÚV ČSSD)

„Osmdesát procent médií je proti nám, ti Steigerwaldové a Mášové proti nám vedou válku, a jedna z prvních věcí, kterou přijmeme po volbách, bude nový tiskový zákon, který tyhle balkánské poměry změní,“ prohlásil po Grossově rezignaci rozzlobený premiér Jiří Paroubek (ČSSD).
(září 2005, mj. Respekt č. 39/05)

Dělat z komunistů neustále strašáka je stupidita. (...) Je v zájmu naší země, aby tato strana byla integrována do demokratického politického systému.“
(23. 4. 2005, virtually.cz)

„Pro nás mladé, kteří jsme únor 1948 neprožili jako osobní zkušenost, je toto datum především historická událost, kdy byla s konečnou platností rozhodnuta otázka politické moci, došlo k likvidaci pozic exponentů buržoazie v politickém životě republiky. Nyní, 30 let po únoru 1948, jsou pro nás mladé ideje Února živou výzvou. Nutí nás především k zamyšlení, kolik toho pro stranu a společnost děláme a kolik jsme schopni udělat. V naší stranické práci je stále co zlepšovat. Stojíme před výročními členskými schůzemi a okresními konferencemi strany, bude třeba se zamýšlet nejen nad výběrem členů do výborů místních organizací, ale i nad celkovou koncepcí práce těchto organizací. Vždyť ruku na srdce, kolik z těchto orgánů a organizací má důkladně rozpracovaný dvou až tříletý plán činnosti? Kolik z těchto místních organizací provádí například důkladnou přípravu kádrů? Stále nevyužívámě všech organizačních forem, které organizační řád předpokládá. Mám především na mysli možnost vytváření odborných komisí a to při okresních a krajských výborech strany. Vždyť tak bychom daleko lépe a kvalifikovaněji a tedy i s větší vahou vystupovali v zastupitelských sborech, členských organizacích Národní fronty i na svých pracovištích.“
(„Únor odkazem i výzvou – Beseda pamětníků Února s nejmladší generací Československé strany socialistické“ – Beseda se uskutečnila začátkem května 1978 a byla uveřejněna v deníku Svobodné slovo. O čtyři roky později, 12.2.1982, byl na VIII. konferenci ČSS bratr Jiří Paroubek zvolen do Ústředního výboru ČSS. zdroj: Dokument: Bratr Paroubek o Vítězném únoru, Neviditelný pes, 24.4.2006)

„Po dnešním setkání s takovými západoevropskými špičkami může jen hlupák a primitiv ještě někdy zopakovat antikomunistické útoky na sociální demokracii.“
10. 3. 2006, iHNed.cz
„Tak lidé si zvyknou na leccos. Lidé si zvyknou, když bude dobře fungovat koalice s lidovci, a když s komunisty, tak samozřejmě i na ni. Lidé přece nebudou měnit věci, které jim vyhovují.“ 12.11.2008, iDnes.cz, 3.12.2008, cssd.cz
10. 05. 2010 | 12:39

Čochtan napsal(a):

"Čím je Paroubek nebezpečný pro demokracii?"

Myšlením, chování, chorobnou ctižádosti,...
Dá se to shrnout do jednoho slova: Duce
10. 05. 2010 | 12:39

ondroun napsal(a):

malma:
ano, opravdu nejsem schopen jen tak přijmout cizí pravdu bez jediného argumentu.
jinak díky za vyjádření: nevíte, nechcete vědět, prostě to vytěsňujete z mysli. stačí, že věříte. tak ať vám to dlouho vydrží!
10. 05. 2010 | 12:40

Tencokida Hnuj napsal(a):

neo

Smekám.

Já bohužel podrobným záznamem telefonických rozhovorů Langra s Mrázkem, Tluchoře s Moravou a Dalíka s Melčákem a Pohankou nedisponuji.

Vyhrál jste, mo(u)drý zastánče demokracie a práva.

Howgh.
10. 05. 2010 | 12:42

fafnir napsal(a):

pro levouny
bývala doba,kdy se Paroubek rozčiloval,že o něm a ČSSD píší některé noviny málo,a že v nich nedostává dost prostoru.Teď jim vyčítá ,že o něm píší.Rozumné by bylo,když o to nestojí,o celé ČSSD i s jejím vyší mocí pověřeným(jeho vlastní slova) vůdcem mlčet.Bude tak mít k dispozici Právo Halo noviny ,Blesk a Aha.Tyto tiskoviny přesně odpovídají vkusu jeho voličů.Tak o co jde.
A že odchází z náměstí.Tak tam bude méně nazvraceno z piva za 2 Kč.Ale povídá se ,že už na to ČSSD nemá peníze.Co je na tom pravdy Bédo.Platí vám ještě?
10. 05. 2010 | 12:43

Pan Vajíčko napsal(a):

Pehe, naučte se rozlišovat kauzalitu událostí, ozřejměte si, co je příčina a co následek, a pak sem pište své ódy na paroubka, Vy demagogu...
10. 05. 2010 | 12:44

Tencokida Hnuj napsal(a):

neo
Ale jste skutečně dobře připraven.

Chodil jste asi do pionýra, že ?

Už fakt howgh.
10. 05. 2010 | 12:44

malma napsal(a):

fafnir
byly doby, kdy byl paroubek nejpopulárnější premiér čr...a jakou sílu mají média, jak málo stačí
10. 05. 2010 | 12:45

Pan Vajíčko napsal(a):

Tencokida Hnuj
Možná je to proto, že Mrázek "Íčkovi" nevolal... Ale to je pod Vaše rozlišovací schopnosti, pochopit rozdíl mezi "mluvit o někom v telefonátu" a "volat někomu"...
10. 05. 2010 | 12:46

malma napsal(a):

ondroun
tak sám uvedte nějaké argumety, plácáte tady s nějakými domněnkami, co vám tamhle vytiskl kdejakej bulvár hrající si na nejserióznější médium:)...
10. 05. 2010 | 12:48

fafnir napsal(a):

tencokyda hnuj
jestli jste si nevšim,tak to co vám poslal neo,nebyly záznamy odposlechů,ale veřejné projevy Jiřího Paroubka.
A propos,prozraďte, rádoby samuraji,co si ti vámi jmenovaní povídali.Nenechte si to pro sebe,když to tak dobře víte.
10. 05. 2010 | 12:49

Lukáš napsal(a):

Pan Vajíčko: osvěžení paměti:

Zlomové svědectví: Langer musel vědět, že dělá pro mafii
http://aktualne.centrum.cz/...
10. 05. 2010 | 12:50

stejskal napsal(a):

Dobrý den,

smazal jsem jeden text, který byl v rozporu se zdejšími pravidly (viz záhlaví každé diskuse) zvýrazněn na úkor druhých, v tomto případě celý napsán velkými písmeny.

Děkuji za pochopení.

Libor Stejskal, editor blogů
10. 05. 2010 | 12:50

Tencokida Hnuj napsal(a):

Pan Vajíčko
Bingo. Jak to víte ? Nepoužíváte náhodou stejné metody jako Langer ?

/Tencokida se jde podívat ke dveřím, opatrně pootevře a dívá se, zda tam někdo není a netvrdí o sobě, že je pošťák./
10. 05. 2010 | 12:50

Tencokida Hnuj napsal(a):

fafnir
Nudíte. Jako vždy. Howgh.

/Běžte se poradit s Dalíkem, Langerem a Tluchořem. Oni Vám vysvětlí jak se dělá zábavná, legrační politika. A pak přijďte/
10. 05. 2010 | 12:53

fafnir napsal(a):

malama
prozraďte mi,prosím,kdy byl Paroubek nejpopulárnějším premiérem.Pravda,byl jsem asi týden nadovolené v zahraničí,tak jsem to možná prošvih.
A jinak,psát jméno vyšší mocí pověřeného presumptivního premiéra malým písmem....To nedělají ani ta pravicová media.
10. 05. 2010 | 12:54

Jaryn z Hrobů napsal(a):

Levice a pravice vždy v demokracii bude existovat, vždy se bude snažit zvítězit nad protistranou a používat všechny prostředky. Nakonec jde vždy jen o peníze. Myslíte, že se někdo pohrne tam, kde ho budou stále lustrovat, propírat, pomlouvat, napadat jenom tak sám od sebe z nadšení pro věc? Kromě čestných vyjímek potvrzujících pravidlo. Když budou mít navrch jedni, budou padat na hubu chudí, když druzí, tak bohatí. O oscilování kolem rovnovážného stavu ta demokracie je. To o čem tady debatujete je morálka. Ta není odnikud, ta je od nás, i ta politická. Od všech lidí v tomto kusu světa. Snaž se udělat pro sebe, svou rodinu a své blízké co nejslušněji co nejvíce a doufej, že za pár desetiletí se to změní. Mimochodem odjakživa je jediný spravedlivý režim diktatura osvíceného monarchy. Mějte se fajn a buďte hodní.
10. 05. 2010 | 12:56

blixa napsal(a):

JP například napsal: "Úmrtím Otakara Motejla přišla naše země o osobnost s vysokým morálním kreditem a vysoce vyvinutým smyslem pro spravedlnost. Je to obrovská ztráta i pro veřejný život, neboť Otakar Motejl opakovaně prokázal, že je mu obrana právního státu posláním. Ať to bylo v době před rokem 1989, anebo například při jeho ostré kritice praxe tzv. justiční mafie v období Topolánkovy vlády."
Velmi ilustrativní výrok. Jak patrno, i smrt dr.Motejla je pro Paroubka dobrou příležitostí nakopnout Topolánka. Myslím, že, co se týká slušného chování, Paroubek nemůže nikomu nic vyčítat...
10. 05. 2010 | 12:57

fafnir napsal(a):

tencokida hnuj
skutečný samuraj by po tak chabé argumentaci,jako je vaše,raději použil svůj wazikaši....
10. 05. 2010 | 12:58

-pekr- napsal(a):

Nechápu, jak autor může vůbec dělat komentátora, s totálně nulovým vhledem do situace. Ta argumentace je řazena přísně účelově - jestli mi tento člověk tvrdí, že novolí ČSSD, tak pouze s úděsným skřípěním zubů - asi se bojí, aby nedostal v rodině taky od někoho za ucho :-)

Jestli z osobního projevu Paroubka nelze cítit autoritářství,a autor požaduje důkazy, tak více mimo realitu už snad ani žít nelze.

Je hezké se ohánět tím, že podle programu ČSSD snad stát utratí pouze o miliardu více, než pod taktovkou ODS. Ale realita, kam to právě jYrkova vláda s dluhem dotáhla při 6% růstu HDP, je někde jinde, že? Nebo staré výroky, že státní dluhy má každý, a že to s tím splácením není tak žhavé?

Pevně věřím, že se autorovi také líbí zaplacení tleskači, aby si jYrka nepřipadal tak trapně, že mu vlastně ani nikdo netleská ...
10. 05. 2010 | 13:00

Janeb napsal(a):

Pane Pehe, máte pravdu. Ale na druhou stranu, ti novináři jsou také lidi a potřebují uživit své rodiny. Mnozí z nich ani neumí nic jiného než kydat, dobře ale znají "čí chleba jíš, toho píseň zpívej". Nakonec, proč by v této zkorumpované zemi neměla velká část novinářů být "in".
10. 05. 2010 | 13:01

malma napsal(a):

fafnir
kdy?..když byl premiérem :))

ale to ste byl nejspíš ještě hodně malej :)

http://www.stem.cz/clanek/957
10. 05. 2010 | 13:03

Tencokida Hnuj napsal(a):

fafnir
Ach jo. Tak ještě třicet neuronů. Ale pak již dost, fafnire !

Já radši sto veřejných projevů, kdy někdo "přiznává" barvu /voda na Váš mlýn, co ?/,
než jeden neveřejný projev , z nějž je jasné, jakou "barvu" ve skutečnosti dotyčný má, i když jeho veřejné projevy jsou vesměs líbivé a košer.

Tak asi, fafnire.
10. 05. 2010 | 13:04

Dalimír napsal(a):

Dobrý den všem ! Sociální demo. je příliž zkostatělá na to aby sama provedla ve státě změny které budou ku prospěchu celému národu ! Navrhoval bych jim co nejdříve zrušit usnesení bohumínského sjezdu a spojit se z levicí to zn. KSČM. Jenže Paroubek je paličák , takže po volbách žádné změny k lepšímu očekávat nemůžem pokud se s spojí s lidovci nebo jinými pravic. stranami ! Což je škoda protože nás to bude stát další 4 promarněné roky no a za tu dobu může lehnout popelem i celá slavná EÚ
10. 05. 2010 | 13:04

Mour napsal(a):

J. Pehe: Díky za příspěvek. Ze zahraničí, kde pobývám, se počínání některých českých médií (např. Reflexu), pokud jde o ČSSD, zdá být na hranici patologie či za ní.

wbgarden: Při vší úctě, dovoluji si Vám navrhnout, abyste se pokusil neopakovat nejen neustále, ale pokud možno vůbec, a spíše usiloval o to, přispět něčím novým.
10. 05. 2010 | 13:05

Tencokida Hnuj napsal(a):

Volím VV. Uvidíme.

Doufám, že k nim po volbách nenalezou překabátění neové a fafnirové.

Horem spodem, nezváni a nevítáni.
10. 05. 2010 | 13:05

mon napsal(a):

Možná by nám měli ochránci demokracie vysvětlit, jak je možné, že je nová TOP se starými tvářemi parlamentní stranou?
Dosud je nikdo nevolil, tak třeba Schwarzenberg se dostal do sněmovny za Zelené, Kalousek, Severa a jednička Prakanová byli až dosud křesťani. Ještěže té demogracii svazáci a inteligenti tak moc rozumí, to se člověku hned uleví..
10. 05. 2010 | 13:07

hoven napsal(a):

pehe,
to už tak někdy bývá, že media politikům křivdí, v domokracii celkem normální jev a zdaleka se nejedná pouze o jeho parosvátost. řekl bych ,,že největší terč je president Klaus. a taky bych řekl že nenavistný demagog pehe pagtří k častým střelcům.
10. 05. 2010 | 13:09

almost glossed™ napsal(a):

neo: "Paroubek je nebezpečný tím, že tahá do vlády zločineckou stranu, která podporuje potlačování lidských práv a svobod"

To je pravda, mně se ty jeho občasné tendence uzavřít velkou koalici s ODS také nezamlouvají. A dřívější spolupráce s Kalouskem, který chtěl následně vtáhnout do společné vlády i KSČM, také moc optimismu nebudí.
10. 05. 2010 | 13:10

ondroun napsal(a):

ne, malmo, díky. nějaké ty argumenty jsem uvedl. pokud by to byly argumenty chybné, měl jste možnost je vyvrátit, a to jediné jsem po vás chtěl. ale spíše jste předvedl, že ani nechápete, co to argument je.

p.s. recaptcha: agitating contest, že by něco pro vás?: )
10. 05. 2010 | 13:10

macron different napsal(a):

Naprosto souhlasím s autorem. Mám výhodu, že lejnomety typu Reflex,Lihové noviny, ukradená MFDnes jsem vyřadil z četby už dávno, HN poté co tam nastoupil současný prolhaný šéfredaktor. Otřesné movšem je, že spousta lidí těm blábolilům snad i věří.Tady se jich najde řada - Neo,Čochtan,Holubář atd. Bohužel ale, tato media svým překrucováním a potlačováním faktů, štvaním, prolhanou propagandou a dalšími aktivitami poškozují tuto zemi jako celek. Postarala se totiž svým pogromismem o vymýcení a potlačení veřejné debaty z mediálního prostoru. To samozřejmě prospívá nejvýš těm zpustlým mediím.
10. 05. 2010 | 13:12

charles napsal(a):

Souhlas na 100%.
10. 05. 2010 | 13:14

Tencokida Hnuj napsal(a):

Jinak já tuhle hru na Wiki a ctrlc nemám rád.
Ale když už fafnir fafňá, tak zde je výsledek mého ctrlování // za 10 minut celkem nářez, co fafnir ?!!//

http://aktualne.centrum.cz/...

http://aktualne.centrum.cz/...

http://aktualne.centrum.cz/...

http://aktualne.centrum.cz/...

http://revue.idnes.cz/polic...

http://aktualne.centrum.cz/...
http://aktualne.centrum.cz/...
Pokud by chtěli, fafnir i něco o jejich B týmu, tak musej počkat . Tak pět minut.

Opravdu to chtěj, fafnir ?
10. 05. 2010 | 13:15

PEPA napsal(a):

Takzvaní novináři se snaží za každou cenu nás přesvědčit, že máme jenom dvě strany.Stále se píše jenom o dvou ODS-ČSSD.Ale vždyť jsou tu i jiné strany.Proč nás neinformují o programech jednotlivých stran.Já jsem si informace sehnal sám a mohu říct že nejlepší program mají lidovci.Sice mě to překvapilo, ale je to fakt.Tak se ptám sám sebe,proč nás novináři na tuto skutečnost neupozorní.Mě tak moc nezajímá různá hašteření mezi sebou, ale více mě zajímají skutečná východiska a vize do budoucnosti.
10. 05. 2010 | 13:15

arwen napsal(a):

Česká média usilují o pravicovou diktaturu
Jan Vnouček
Volit levici je legitimní a demokratické. Stejně jako volit pravici. Nikdy by mě nenapadlo, že budu muset takto banální tvrzení zdůrazňovat ještě dvacet let po sametové revoluci. Ale bohužel dlouholetá vyhrocená mediální štvanice na vše levicové se v poslední době přelila z počítačů českých novinářů do ulic. Tak dlouho psali – někteří žurnalisté už desetiletí – pořád dokola jeden článek, až je někdo vzal vážně. A teď s radostí sledují, jak se na náměstích bijí rudí důchodci s uvědomělými modrými studenty.
10. 05. 2010 | 13:17

antipehe napsal(a):

Pane Pehe Vy zijete bud na Marsu, anebo jste upadl z jahody naznak. Ale koneckoncu Venda Havlu byl driv z Paroubka take odvazanej a ted uz ne....nebo snad Venda otocil?
Chces se mi zvracet pane Pehe.
10. 05. 2010 | 13:18

anonym napsal(a):

PEHE MÁ PRAVDU. Argumentem těch co nesnáší Paroubka je to, co jim média vnutila. Je to neuvěřitelné, ale je to hlavně jeho vizáž i to, že si nenechá nic líbit. Dodnes např. fungují nařčení a pošklebky typu "papaláš, nasupený, panděro,.." a podobné absurdní protiparoubkovské "argumenty" a vyslovují je ne nerozumné děti, nebo pacienti psychiatrie, ale dospělí lidé i potrefená média (MFD, HN, LN,...). Obdobně řada diskutujících zde. Proč ? Protože nic pořádného na něj fakticky nemají. ŽIJEME V ABSURDISTÁNU.
10. 05. 2010 | 13:19

neo napsal(a):

Tencokida,

do pionýra jsem nechodil.Naštěstí jsem se narodil později:)

Jinak opravdu se nejedná o nějaké odposlechy, ale výroky veřejně prezentované panem Paroubkem. Chtěl jste konkrétní fakta, ukazujíc nato, že Paroubek škodí demokracii. Já vám je dal...
10. 05. 2010 | 13:20

malma napsal(a):

ondroun
žádné argumenty jste neuvedl, jen tu předvádíte svojí propagandu s domněnkami a stejnými floskulemi opsanými od těch "seriózních" médií, nic vic ..a jestliže se uchylujete k osobním narážkám ,poukazuje to na vaši neschopnost věcně argumentovat..
10. 05. 2010 | 13:21

Tydýt napsal(a):

Já nevím, jestli jste, pane Pehe, hluchý, slepý, nebo neumíte číst, případně nejste schopen vnímat, jakých praktik společenstvo, jež podporuje pána s pihou, užívá, aby vytvořilo jeho falešný obraz v médiích. Každopádně s chutí toho pána s pihou po moci bude patrně lze srovnat jen jeho následné mlaskání. Mě tohle děsí tak, že nějaké povzdechy nad tím, že šéfredaktoři něco přehánějí, mi přijdou dokonale abusurdní. Stačí pohlédnout na Slovensko...
10. 05. 2010 | 13:23

vlaďa napsal(a):

Pane Pehe,Vašich názorů si moc vážím.Nechybí Vám také odvaha.Trochu jsem od Vás článek stejného tématu i čekal.Dlouho si kladu otázku,zda ČSSD není nakonec pravicovější než ODS,která se stále víc projevuje jako strana extremistická.Zdá se,že mám problém vyřešený.Vím koho volit.ODS jistě ne :)
10. 05. 2010 | 13:24

almost glossed™ napsal(a):

anonym: Nejlepší je ovšem argument: "Protože má bradavici" - slyšel jsem od nebohého důchodce na hranici chudoby:

Tyto bradavice jej ovšem nechávají klidným: http://www.lidovky.cz/ods-s...

Tato také: http://tiscali.cz.imagebox....
http://eurozpravy.cz/pictur...
10. 05. 2010 | 13:24

malma napsal(a):

ještě jednou pro fafnira:))

http://www.stem.cz/clanek/957
10. 05. 2010 | 13:24

mleziva napsal(a):

Největší legrace je, že Paroubka kritizují i ta "levicová" (mimo Rudého Práva je zřejmě podle pana Pehe všechno pravicové) média :-)
10. 05. 2010 | 13:27

Tom Louka napsal(a):

Lidi v Čechách a v Moravě ještě většinou nepochopili, že Paroubek není nic jiného než diktátor. Jistě, už nebude možné vybudovat diktaturu ala SSSR, Kuba nebo Bělorusko, protože by se to ekonomicky nevyplatilo, vedlo by to ke snížení blahobytu a politické izolaci. Bude vytvořena taková soft varianta:

1. Státní podniky ovládnou spřízněné osoby (to dělají všichni to je pravda),
2. Bude přijat nový tiskový zákon, který podstatné stíží svobodu projevu (viz. Slovensko)
3. Pravicová média MfD, LN a HN přijdou o inzerci ze státních podniků a státních organizací..
4. Policie bude odposlouchávat všechny a všechno; jak říká Bublan, kdo nedělá nic špatného, tak se nemá čeho bát, ne?
5. Když přijdete na meeting soc.dem. a bude mít transparent, že je Jirka diktátor, tak vám jeho soukromá ochranka nabančí
6. Česká televize už nebude nikdy vysílat žádný investigativní pořad, soukromé televize od toho taky radši upustí. Tvrdík jim totiž vysvětlí, že to není v jejich zájmu.
7. Reforma penzí, daní a zdravotnictví půjde k ledu, dluhy porostou.
8. To nejlepší nakonec, u doktora nebudete muset platit 30 korun, hurááá!!

Tak toto, pane Pehe a vy ostatní, chcete?? No tak prosím, jen do toho. Jiří Paroubek je nejhorší kreatura této politiky. Každý člověk má nějaký morální a sociální limit, když se snaží dosáhnout svých cílů. Jirka nemá vůbec žádný. Jediným kritériem, podle kterého koná, je kritérium, zda mu to či ono prospěje k dosažení moci. Vše ostatní jde stranou. Kdo toto nepochopil, nepochopil vůbec nic. Takže, pane Pehe, tento článek si schovejte a za 5 let si ho zase přečtěte.

Tom
10. 05. 2010 | 13:30

malma napsal(a):

mleziva
která levicová?
10. 05. 2010 | 13:31

Inman napsal(a):

Toho diktátora máte od Zelenky, Tome?
10. 05. 2010 | 13:32

Tencokida Hnuj napsal(a):

fafnir + ctrl = (nyní neo)
Ach jo. Tak ještě třicet neuronů. Ale pak již dost, fafnire(neo) !

Já radši sto veřejných projevů, kdy někdo "přiznává" barvu /voda na Váš mlýn, co ?/,
než jeden neveřejný čin , z nějž je jasné, jakou "barvu" ve skutečnosti dotyčný má, i když jeho veřejné projevy jsou vesměs líbivé a košer.

Tak asi, fafnire(neo).

Recaptcha : the hysterics :---()
10. 05. 2010 | 13:32

malma napsal(a):

Tom Louka
tak tomu co jste zde předvedl, se říká účelová mediální masáž...jednoduchá,ale částečně účinná forma, jak oponenta či konkurenta pomluvit bez zřejmých argumentů,ale za použití jednoduchých odstrašujících pojmů, co by kdyby atd.

tím můžete strašit děti z modrého týmu
10. 05. 2010 | 13:34

Ano napsal(a):

To neo:
Začněme od začátku. Co je nedemokratického na prohlášení, že zákony prohlasují i s marťany, pokud budou v parlamentu? Nebo s marťany nebo i komunisty může hlasovat jen ta jedna správná strana?
10. 05. 2010 | 13:34

stejskal napsal(a):

Dobrý den,

smazal jsem jeden urážlivý příspěvek (" jste blbej"), neboť tyto jsou v rozporu se záměrem našich stránek, tedy poskytovat prostor pro věcnou a korektní debatu.

Děkuji za pochopení.

Libor Stejskal, editor blogů
10. 05. 2010 | 13:36

volič napsal(a):

Paroubkova ČSSD poráží pravici na celé čaře ,a to se přeci neodpouští,že pravicí placená média mocná a chamtivá
10. 05. 2010 | 13:41

kamil napsal(a):

Vážení pochopte -blíží se volby a jak lacinou reklamu ma Paroubek nic neřekne-nic ho to ani nás nestojí a ejhle jaká reklama-když novináři mluví pravdu tak reklama pro 1,7 milionů lidí popř-VOLičů.Nečas mluví pro noviny ,ale staré ohrané noviny-Jen si vzpomeňte slavní Ódeésáci jak jste to dělali dobře a jaká jste čistá strana neuběhl ani měsíc a hle- vyhodíte Topolánka-Jančíka a další zkorupované starosty(nebo odstupují sami)kde je najednou ta čistota ato ještě čekají na výhazov Řebíčci-Langerové-ožná Nečasové zkrátka dinosauři-Paroubek je možná nepohodlný,ale není dinosaurus-Kamil
10. 05. 2010 | 13:41

wbgarden napsal(a):

Budu neustále opakovat, drahý Moure, málem jsem vás v tom odpoledním fofru a za vydatné konzumace fazolačky přehlídl. Promiňte.
To co já neustále opakuji je minimálně staré 2000 let, a to co vy nám chcete sdělit nového a objevného je rovněž staré minimálně 2000 let. Nihil novi, že.
Já se aspoň přiznám, že neustále opakuji.
Jinak budu až večer. S důvody mé dočasné nepřítomnosti v tomto jistě váženém diskutáriu se můžete blíže seznamiti v jiném zde propagandistickém socblogu ctěného pana Ká Hvížďaly...
Děkuji...
Veselé krizování...
http://i1.korzik.net/2009-1...
10. 05. 2010 | 13:44

ondroun napsal(a):

Tom Louka:
odhad je to podle mě docela přesný. ale Paroubek má, myslím, ještě o něco větší potenciál, než co předvádějí Fico+mečiarovci+náckové na Slovensku. a obávám se, že se přeceňuje ten pocit bezpečí plynoucí z členství v EU a NATO: jestli se tu něco po-, ty instituce s tím nic nezmůžou.
10. 05. 2010 | 13:49

BAZA napsal(a):

Pana Paroubka jsem začala nesnášet až po čase. Po jeho vystoupení na CZECH-TEC, po jeho projevech a po tom, co se ukázalo, že lže a nedrží slovo. To by voliči měli trestat. Pan Pehe se zde ohání Paroubkovou oblíbeností u 30% voličů. Za prvé, tolik voličů ani ČSSD nevolí. Za druhé, pan Paroubek má průzkumy které to dělají zaplacené. Za třetí, v jiném průzkumu jsem četla, že voliči ČSSD dávají v oblibě přednost Zemanovi. To, že je někdo papírově oblíben u 30% voličů a nenáviděn u 70% voličů neznamená, že těch 70% musí trpět kvůli 30%. Pan Paroubek je nebezpečný člověk, nikdo neví co si skutečně myslí a co skutečně bude dělat, protože mu nemůže nikdo věřit. Nemyslím si, že si na něj někdo zasedl. Prostě ho novináři nemají rádi stejně jako já. Já se ho bojím. A doufám, že nikdy nebude ani premiérem, ani prezidentem.
10. 05. 2010 | 13:55

neo napsal(a):

ANO:

to není nedemokratické. Pouze spolupráce s komunisty ohrožuje demokracii.
10. 05. 2010 | 13:59

ondroun napsal(a):

BAZA:
ano, nebezpečný a nemocný.
a je mi jedno, kolik procent lidí a kolik procent novinářů ho má nebo nemá rádo. to z něj lepšího člověka neudělá.
10. 05. 2010 | 14:00

rejpal napsal(a):

to neo:
Neohrožuje.Demokracii ohrožuje spolupráce s podsvětím a porušování ústavy a zákonů politiky a stranami. A náhubkový zákon, mimo jiné.
10. 05. 2010 | 14:04

Pavel napsal(a):

Žádný politik není nadčlověk a nemá nad hlavou svatozář.Politikům by mělo být
měřeno stejně ,jako každému z nás.Kdo lže
a krade ,měl by být potrestán.Nesouhlasím
s tím,že při volebních kampaní se může lhát,
jako když tiskne,bezdůvodně(bez doložení
důkazů)osočovat kohokoliv,šířit nenávist
a zášť ve jménu touhy po moci.Pokud se někdo
takto chová v civilním životě,často za to
dostane po čuni,a nikdo z toho nedělá žádnou
vědu,nikdo nevolá po exemplárním potrestání,
jako např.pánové Pecina a Policejní prezident.To by bylo zavřených lidí.Doufám
že soud bude konat nezaujatě,že nepodlehne
pánům Pecinům a podobným mravokárcům.Pokud
by měl jít člověk za ránu pěstí ,jít do
vězení,tak by byla půlka národa zavřena.
Bylo by dobré se držet hesla nelhat a
nekrást.A politici by měli jít příkladem.
Pane Pehe,tvrdit že volební kampaň ČSSD je
do jisté míry agresivní,to chce opravdu
silný žaludek.Vy ho jistě takový máte,ale
neschovávejte se a nebo nevymlouvejte se na jiné politické strany,kteří se podle Vás chovají stejně jako ČSSD.Na rozdíl od
Vás,já žádnou takovou politickou stranu
nevidím.A ani si nemyslím,že by to měla
být nějaká omluva pro vedení ČSSD.To by
potom znamenalo,podle Vašeho myšlení,že
když se na světě krade,tak můžeme všichni
beztrestně krást také,a nic se nám nemůže
za to stát.Je to přeci běžné a dělají to
i jiní protivníci.To je to samé,jako když
pan B.Sobotka přiznal v televizi,že si za
cestovní náhrady pořídil bydlení.Není to
sice v pořádku,ale takhle to přeci dělají
všichni a nebo většina poslanců.Podle mého
názoru je pan B.Sobotka podvodník,a pokud
by se takto choval v civilním životě,byl
by přinejmenším propuštěn z práce za
falšování cestovních náhrad.A bylo by jedno,zda se takto chová jeden či více
zaměstnanců.Stejné je to rovněž i s ČSSD,
pokud vedení ČSSD či předseda Paroubek
nabádá ostatní politické strany ke korektní volební kampani a zároveň pan
Tvrdík hovoří o tom,že smlouvu o kerektní
volební kampani doposud podepsal jen Jiří
Paroubek,tak to přesně vystihuje ,jak to
celé vedení ČSSD opět myslelo upřímně.A
jakou váhu má pro ně vlastoruční podpis
předsedy strany.ČSSD byla první co zahájila v této zemi předvolební kampaň,a
jak ta kampaň vypadala a vypadá je příliš
zřejmá , nevraživá a nenávistná.O program
ČSSD skoro nezavadíte,ale zášti a nénávisti je neúrekom.Všichni,kromě KSČM
jsou grázlové,lháři,zloději a podvodníci.
Není Vám to divné pane Pehe,že jediný komunisti jsou ČSSD hájeni ?Proč asi ?
Pane Pehe,byl bych Vám moc vděčen,až bude
přístě psát nějaké to moudro,tak se konrétně zmiňte o té negativní kampani
některých ostatních stran a pak tuto
negativní kampaň porovnáme s kampaní vedenou ČSSD.Paroubek se pouze nechová,jako diktátor,on totiž tím diktátorem je.Proto tolik agrese na všechny média a to jen proto,že mu nezobou
z ruky,a že ho zcela oprávněně častují
krytikou.Média se takto nechovají pouze
k Paroubkovi,ale ke všem stejně,pouze
Paroubek uraženě reaguje tak,jak reaguje.
Tak reaguje despota a v politice diktátor,
nejlepší diskutér této země možná i celé
planety.Jsem přesvědčen o tom,že po odchodu pana Zemana,pana Špidli z čela
ČSSD,je tato strana pod vedením Paroubka
naprosto nedemokratickou stranou a tudíž,
že Paroubek není demokrat,a že tento
člověk se nesmí stát předsedou vlády,prezitentem republiky ani předsedou
parlamentu.Diktátor Paroubek je hrozbou
pro demokracii v této zemi.Jeho myšlení
a politické reakce a chování a respekt
k odlišným názorům,mě dávají zapravdu,že
takový člověk by měl být izolován od
nejvyšších státních a parlamentních postů.Pane Pehe,nezapomeňte příště uvest
podle Vás vedenou negativní kampaň ostatních politických stran vůči vaší
"demokratické" ČSSD.Bude jistě překvapen!!!
10. 05. 2010 | 14:05

Admirál napsal(a):

Bez objektivních informací, které se bez problému dostanou k občanovi není demokracie a bez demokracie není svobodný trh.

To by si měli uvědomit všichni rádobypravicoví obhájci účelového zacházení s informacemi a mediálních štvanic.

Řežete si větev i pod sebou.
10. 05. 2010 | 14:07

odjinud napsal(a):

Jiří Paroubek rozdělil novináře na pohodlné a nepohodlné. Ty nepohodlné na tiskové konferenci přehlíží a na jejich otázky nereaguje.

Jiřímu Paroubkovi musí novináři ležet v žaludku zákonitě. Nejsou totiž líní a pátrají i v minulosti. A to se opravdu spoustě lidem líbit nemusí. Jiří Paroubek byl pro politiku zrozen. Již v letech dávno minulých rád řečnil a zapojoval se do různých debat a diskuzí. Činil tak v dobách, kdy by to většinu pravicových a věřím, že i slušných levicových politiků ani ve snu nenapadlo. Po svém projevu byl jistě nadšen, když byly jeho myšlenky otištěny. V dnešní době zřejmě z těchto svých aktivit velkou radost nemá. Tedy pokud úplně neztratil soudnost.
Jak zveřejnila MF Dnes – v roce 1970 vstupuje mladý student do Československé strany socialistické, jež byla součástí vládnoucí Národní fronty. Rád schůzoval, debatoval a četl tuny nezáživných partajních brožur. Na jedné takové besedě v květnu 1978 pochválil i komunistický puč. Jeho řeč tehdy zveřejnil časopis Socialistický směr.
Cituji : „ Pro nás mladé, kteří jsme únor 1948 neprožili jako osobní zkušenost, je toto datum především historická událost, kdy byla s konečnou platností rozhodnuta otázka politické moci, došlo k likvidaci pozic exponentů buržoazie v politickém životě republiky. Nyní, 30 let po únoru 1948, jsou pro nás mladé ideje Února živou výzvou. Nutí nás především k zamyšlení, kolik toho pro stranu a společnost děláme a kolik jsme schopni udělat“.
Běhá vám z těchto vět mráz po zádech? Mně ano.
A ihned mně naskočí plamenná řeč předsedy ČSSD po prohraných parlamentních volbách v roce 2006. Jiří Paroubek tehdy nezvládl své emoce a pronesl: "Demokracie v této zemi utrpěla tvrdý zásah srovnatelný snad jen s únorem 1948 - snad jen s rozdílem, že hrozí modrá totalita".
A nejde nevzpomenout na jeho památnou větu : „ Dámy a pánové, nechci se vás dotknout, ale kdo z vás to má?“
Vůbec nechci domyslet, co nás čeká v případě volebního vítězství ČSSD a jejich následné spolupráce s KSČM. Vrátí se doba, na kterou málokdo vzpomíná s nadšením? Je naše paměť tak krátká? Nebo si to opravdu tolik z nás přeje? Budeme si muset dávat pozor na to, co kde a před kým říkáme? Již nyní je problémem projevit nesouhlas s programem ČSSD na jejich předvolebních setkáních. Naprosto nesouhlasím s jakýmkoli násilím, ale ani slušná diskuze není připuštěna.
Možná se dočkáme i cenzury tisku. Nepřekvapilo by mne to.
10. 05. 2010 | 14:07

rejpal napsal(a):

to Pavel:
máte ve všem pravdu. Jediná potíž je, že vidíte jen jednu provinilou skupinu. A přesně tohle dělá většina denního tisku. Nemusí ani lhát, stačí jen něco zamlčet, něco bagatelizovat, a obraz je hotový. Strážní psi demokracie jsou na jedno oko slepí.
10. 05. 2010 | 14:09

ondroun napsal(a):

odjinud:
"Možná se dočkáme i cenzury tisku."

to není nic tak těžkého. buď vyhodíte toho a toho a budete mít štědrý příspěvek od Ministerstva kultury, nebo budete zlobit a.. vždyť nám to pan Paroubek předvedl už za svého předchozího vládnutí, a to si ještě ani nestihl pořádně upevnit moc. napodruhé bude hůře, obzvláště když má s tolika novináři "nevyřízené účty".
10. 05. 2010 | 14:12

Ano napsal(a):

To neo:
Ač i mě se to nelíbí, přesto je KSČM demokraticky zvolená strana. Takže nechápu, co je na tom nedemokratického. Navíc bych jednou rád dostal vysvětlení v čem je jiné, když s KSČM hlasuje ODS. proč je to ohrožení demokracije jen při hlasování s ČSSD?
10. 05. 2010 | 14:13

skalisko napsal(a):

100% souhlas. Mladá fronta by se hnedle mohla jmenovat Modrá fronta, Steigerwald snad v každém svém članky napadal Paroubka, zatímco Topolánkovi špinavosti přehlížel nebo bagatelizoval. Jak řekl Zeman, novináři jsou žumpa národa. Slušných-těch objektivních je jak šafránu.
10. 05. 2010 | 14:13

Janeb napsal(a):

Příklad novinářské žumpy (tentokrát bez ideologie), pouze co se řemesla týče.

Vzpomeňte, když k vám přijel třeba známý ze Zahrady Čech a referoval co viděl. Většinou to proběhne klidných hlasem, dojde k vyjmenování toho zajímavého, padne i slůvko kritiky a po loučení vám v hlavě často utkví obraz, jakobyste výstavu sami navštívili.
Nyní si toho příbuzného - amatéra porovnejme s mnoha mladými TV reportéry jak vás rozechvělým hlasem plným koktání a přeřeků seznamují třeba s výkopem na nějaké pražské ulici, který bude třeba po nějaký čas objíždět.

Vše má na vině výchova mladých. Podobně jako ve sportu nejsou mladí vedeni k pohybové aktivitě, budoucí novináři neabsolvují cosi jako občanskou výchovu, nejsou vedeni k dialogu, nejsou cvičeni v rétorice. Výsledkem jejich chabé profesionality jsou potom například trapné výpady proti Jiřímu Paroubkovi.
10. 05. 2010 | 14:14

AB napsal(a):

Nikdo se mi tak nezprotivil jako Paroubek a to jeho věčné ubrekování. A vaše věčné hodnocení Paroubka tomu jen dopomáhá. Dejte vy a media už konečně pokoj s celým Paroubkem. Jsou prece důležitější věci. A lidi rozum do hrsti a kohokoliv, jenom ne Paroubka a jeho špatné duševno!!!!
10. 05. 2010 | 14:15

toufee napsal(a):

Perfektní a výstižný článek.
10. 05. 2010 | 14:16

fafnir napsal(a):

tencokyda hnuj
safra,to jsem vám ale hnul žlučí.No co aspoň budete lépe trávit.K těm vašim slavným odkazům.Já doufal,že nabídnete přepisy toho co jste odposlech na vlastní uši od Mrázka ,Dalíka, a dalších.A vy jen všeobecné dávno proprané a neověřené kydy(co také od vás jiného čekat,že).A máte krásný jednobarevný svět.Zločiná ODS a křišťálově čisté VV.Nádhera sama.No svět i politická scéna jsou barevnější,ale to nic,vy si stejně jen tak kydáte.
A propos,jakže to bylo se svědectvím u soudu toho vašeho vůdce,co nemá ani podpisové právo za stranu.Prosáklo něco o tom,že nedejbože lhal.Tak jen dál pilně kydejte,samuraji.A pozor na zbraně,ať vám wazikaši nepřeřízne tu nesamurajskou kšandu.
10. 05. 2010 | 14:18

neo napsal(a):

ANO:

Dělnická strana by také byla zvolena demokraticky?
Jinak je rozdíl veřejně proklamovat, že se chystáte zákony schvalovat s komunistama
10. 05. 2010 | 14:18

tomas napsal(a):

to holubar souhlas a muzu vam uvest bnekolik prikladu
- behem vajickiady, pred mitinkem socialni demokracie v Praze, zverejnila MF Dnes obsahly material venovany tomuto tematu, byl publikovan na uvodnich trech stranach, aby noviny venovaly uvodni tri strany nejakemu jednomu tematu, musi jit o mimoradnou udalost, napr. 11.9, povodne, volby, nyni umrti Motejal jako mimoradne osobnosti, pokud je takovym tematem hazeni vajick ana politika, pak jim mohou byt i jan temata, kterym ovsem media tento prostor nedaji, obnazen ytopolanek byl napr. schovan v clanku na pate strane, v tomto monomtematickem cisle se obzvlaste vyjimal redakcni test, jak spravne hodit vejce, no, to uz m arozmery protektoratni zurnalistiky
- nedavno magazin MF Dnes zverejnil jakysi test, kde puvabna blondyna se rozhoduje koho volit n azaklade toho, ze lidty stran zada,¨o pomoc pri hledani prace, vitezem se stal Milos Zeman, ktery , tam to neslo oddiskutovat, ji poradil, co madelat, na druhem miste skoncil knize, ktery si divenku pozval na jedenactou vecer, pote ji opakovane volal, zval na schuzky, rozumej snazil se ji dostat do postele, ale s jejim problemem ji nijak nepomohl, obsatl i necas, ktery ji slibil pomoc po volbach, propadl paroubek, ktery jak je jeho zvykem naskliboval hory doly, ale pozdeji ji mailem sdelil, ze pro ni nic nemuze udealt. shrnuto, krome zemanovych rad, ji zadny z politiku skutcne realne nejak nepomohl, presto byly serazeny do zebricku s knizetem a necasem v popredi
- tezko mohu taky zapomenout na reportaz ceske telvize z jedne odborarske demonstrace, ktera je zcela ucebnicovym prikladem medialni manipulace, redaktor konsattoval a kamera ukazala, ze na odboarre se prisel podivat i bezdomovec, rozuemj cloevk, ktery s tou demonstarci nemel vubec nic spoelecneho, jen se nahodou yvskytřovakl pobliz, skupinak leninistu, asmozrejme ukazana, a vsichni prijeli na nakupy, co odborari chteli, jsme se nedozvedeli
10. 05. 2010 | 14:21

ondroun napsal(a):

Janeb:
jo, to o novinářích je pravda. ale v této věci, o které pan Pehe píše, už si, myslím, za těch pět let mohl každý rozumný člověk udělat názor na základě faktů. a bez ohledu na komentáře novinářů nebo pana Pehe.
10. 05. 2010 | 14:21

Tencokida Hnuj napsal(a):

fafnir
Vám je to málo , ty odkazy? No , žijete asi v pěkném bahně.

Tak raději sfafnirem, nerad bych se umazal.
10. 05. 2010 | 14:23

kočka šklíba napsal(a):

Pavle, to co jste napsal jsou jen prázdné fráze, které jste si zřejmě osvojil z neustálé mediální maséže MF, LN,ČT a spol. A nyní byste tyto "plky"(jinak se to nedá nazvat) měl bod po bodu(tvrzení po tvrzení) nějak doložit. Ale to už půjde hůř, co?

Ale kdyby přece jen, prosím Vás, mohl byste text jinak zformátovat? Tzn. stačí psát do okna k tomu určenému, text se Vám zformátuje sám ;).
10. 05. 2010 | 14:25

Míla napsal(a):

S článkem v celku souhlasím. A co se novinářů týče, proč bych kupoval deníky se štvavými články. Stačí si otevřít např. takovou diskuzi jako tato a je mi jasné, že myšlení mnohých lidí v naší zemi ještě dlouho nebude demokratické.
10. 05. 2010 | 14:29

Ano napsal(a):

To neo:
Tady bude asi ten zásadní rozpor. Pokud strana schvaluje zákon, který není v rozporu s jejich volebním programem, tak snad není problém, že s nimi hlasuje i KSČM. Já pořád nepochopím, co na tom kdo kritizuje a co na tom vadí? Kde je v tom ohrožení demokracie. A hlavne, proč je rozdíl, když to udělá ODS a když ČSSD. jestli je problém v tom, že jedna strana se k tomu klidně přizná, tak pak tedy nevím.
10. 05. 2010 | 14:30

Holubář napsal(a):

macron different:
Vy neumíte číst?
10. 05. 2010 | 14:33

neo napsal(a):

ANO:

není v tom rozdíl
10. 05. 2010 | 14:36

Hans napsal(a):

myslím, že největší problém ČSSD je, že je čím dál víc oblíbená u voličů a oblibapravicových stran jde do hnoje. Proto naše media, vlastněná německým kapitálem už bez jakýchkoliv zábran útočí hulvátským způsobem proti úspěšnějším. Hloupí pravičáci si neuvědomují, že už jen ty sprosté útoky proti levici, ČSSD přihrávají další voliče, kterým se sprostota, podrazy,prolhanost a hulvátství hnusí. Každý normální člověk odsoudí tyto pravičácké excesy a jde volit oranžové. Pravice si vysloužila nálepku zlodějů, lotrů a podvodníků. Dokonce zloděj a šašek Klaus zase vřeští chválu na zloděje z ODS, které sám vychoval
10. 05. 2010 | 14:46

Suchec napsal(a):

Ondroun:Já bych prosil pohádku o tom mrtvém na ČESNEKU, jak ho ta policie hodila pod projíždějící kamion , když si vyšlapoval po dálnici.

BTW, nedávno jsem viděl záběry, jak zatočili kdysi s podobnými v Německu, a už si od té doby netroufli lézt přes cizí pozemky.

Pročpak asi všichni jezdili k nám a do Polska?
Všude jinde už jim totiž na tu budku, za ten brajgl, dali, a dost.

Neo:
Taky bych prosil nějakou pohádku.
10. 05. 2010 | 14:54

payoff hollis napsal(a):

Pane PEHE , jako vždy když čtu Váše komentáře je mi jasné že budu-li si myslet pravý opak toho co píšete vy , nepochybím. Že Paroubka volí jednoduší voliči kteří jsou vedeni více slepou vírou než rozumem to chápu ,co ke stejnému postoji vede Vás který přece musíte vidět, že sliby ČSSD jsou jen zbožnými přáními a vedou jen k dalšímu zadlužení země ,to je mi záhadou. Rozhodně Vám však Váš názor neberu, každý musí prohlédnout sám.
10. 05. 2010 | 14:54

Suchec napsal(a):

Ondroun:Já bych prosil pohádku o tom mrtvém na ČESNEKU, jak ho ta policie hodila pod projíždějící kamion , když si vyšlapoval po dálnici.

BTW, nedávno jsem viděl záběry, jak zatočili kdysi s podobnými v Německu, a už si od té doby netroufli lézt přes cizí pozemky.

Pročpak asi všichni jezdili k nám a do Polska?
Všude jinde už jim totiž na tu budku, za ten brajgl, dali, a dost.

Neo:
Taky bych prosil nějakou pohádku.
10. 05. 2010 | 14:55

Obluda napsal(a):

Vážený pane Pehe,
opravdu nevím, co si po přečtení tohoto článku mám o Vás myslet a co Vás vede k takovému obhajování někoho, kdo se vrchovatě "zasloužil" o stav státních financí a zjevně z jeho chování a jednání vyplývá, že v tom hodlá nadále pokračovat, tím pádem nás tzv. potopit.
Doporučuji, prosím, bedlivě si pročíst článek na tomto odkazu, který velmi reálně popisuje budoucí vývoj, v případě, že "pojedeme" ve stávajících kolejích:
http://aktualne.centrum.cz/...
Já osobně skutečnosti z obsahu tohoto článku hlásám již prakticky 10 let. Myslím, že každému člověku s alespoň minimálním vzděláním by to již mělo být jasné a vcelku chápu tu spoustu lidí, kteří brojí proti bratru Paroubkovi a jeho rozhazovačným nohsledům - nechtějí se dožít té "srandy", která nás čeká (já též ne). Na "sekeru" se zkrátka žít nedá - a ta naše sekera je už zatnuta proklatě hluboko.
Taktéž nálepkování pravice/levice je přežitek dávno neaktuální - rozdělujme strany radši na dobré hospodáře a "sekeráře".
Zásluhu na stavu financí tohoto státu má samozřejmě i modrá sociální demokracie - ale nikoliv z doby svého vládnutí, ale především z doby před předcházejícími volbami, kdy pomohla ČSSD naši sekeru zatnout ještě hlouběji (různé populistické "sociální" výdaje).
Čili závěrem: je-li člověk realista, budete brojit proti rozhazovačům a je-li s odpuštěním hlupák, podpoří cestu do pekel v režii ČSSD a jejich velitelů.
O stylu chování a jednání bratra Paroubka by se též daly popsat stohy papíru - např. po jeho "vystoupení" po prohraných minulých parlamentních volbách mne vcelku mrazilo v zádech .... nejen já jsem neshledal mnoho rozdílů mezí ním a "božským Klémou".
A že pan Paroubek nedrží slovo, to už ví snad každý - a slušný člověk přece slovo drží.
10. 05. 2010 | 14:55

neo napsal(a):

Suchec:

Byl jednou jeden Suchec, socjálista jak poleno. Liboval si v urážení lidí s jiným názorem a nakonec dopadl špatně, jelikož podporoval tzv. řeckou cestu a bylo mu málo 14 důchodů... :))

stačí juline?
nebo chceš další?
10. 05. 2010 | 14:56

Tom napsal(a):

Naprostý souhlas s autorem článku! Proč tato média například nepřipomínají Kalouskovu ekologickou zakázku za 120 miliard, když má reálnou hodnotu jen 50 milard? Proč nepřipomenou voličům, že tento člověk, kterou má plnou hubu keců o nutnosti šetření, vyhodil komínem jenom tímto 70 miliard ze státní pokladny? Tunely státního rozpočtu mě zajímají daleko více, než to, že má někdo bradavici!
10. 05. 2010 | 14:57

Tencokida Hnuj napsal(a):

Na vystrašených vlezdoprdelistech byl postaven realsocialismus. Bez nich by se sesypal za pár dní.

Čí otvor rekogniskují některá média - potažmo jedinci v nich dnes a proč to dělají ?

Odpověď zní - dělali to i tehdy. Tedy ti toho staršího vydání.

Jenže proč se tak chovají i ti mladší?

Odpověď zní - od svých starších redakčních kolegů se jim dostalo ponaučení, že se to sakra vyplatí.

Zbývá tedy zodpověděti dotaz - Cui bono ?

Zde ovšem vítězí má první nejoblíbenější vlastnost, tedy zbabělost. Proto si odpověď hledejte sami.

Navíc se necítím dobře v tmavé smradlavé místnosti bez oken, do které stále někdo cosi nevábného přináší. A když už se tam všichni jakžtakž trochu seskládáme, tak zas přijde někdo druhý s tím, že všichni musíme na vzduch a to hned a naráz.
Tedy nic pro mě.
10. 05. 2010 | 14:58

mb napsal(a):

Paroubek, Klaus ... v jejich osobnosti shledávám mnoho podobného ..... howgh
10. 05. 2010 | 15:07

Golem napsal(a):

Úžasná česká média!
TV Nova nedávno zveřejnila hezký a v pravdě inspirující dokument o českém podnikateli Kolbenovi, ale ouha - nic nám neřekla o tom, kdo se zasloužil, že ČKD Praha zmizela z povrchu zemského, stejně jako Poldi Kladno či mizí UP Prostějov a Škoda Plzeň, české sklářské a potravinářské firmy. Že by novinářská slepota? Žádný "seriózní" plátek nám ubohým čtenářům neposkytl objektivní analýzu českého státního dluhu se jmény těch konkrétních Krejčířů, Bakalů a Pitrů,..., kteří mají ty chybějící miliardy v kapse. Komu tedy věřit? MÉDIÍM NE A KONKRÉTNÍM LIDEM V NICH TÍM MÉNĚ. JEJICH PROFESIONÁLNÍ SLEPOTA JE JEN OBRAZ JEJICH VNITŘÍHO SVĚTA SERVILY A SLABOŠSTVÍ!
10. 05. 2010 | 15:08

chytryhorak napsal(a):

Pane Pehe,
Paroubek je diktátor, s odpudivými osobními rysy, který po svém případném nástupu k moci změní politický režim u nás. A myslete si o tom co chcete. Plnou Parou back.
10. 05. 2010 | 15:09

Suchec napsal(a):

Neo:
Ty vůbec nevíš, která bije.

Já Tě přece nemohu urazit. Já Tě jen nazval pravým jménem.
Proč se tak pro tu pravdu zlobíš?

Obluda:
BTW, ten odkaz na Pirka je taky dobrý, ale ten závěr je úplně úžasný. Zvláštně znějící od tohoto člověka:

"Čili podle Vás by k zvýšení prosperity například pomohlo snížení sociálních a zdravotnických výdajů nejen české, ale i západních vlád?

To pomůže každopádně, jak v krizi, tak i kdykoliv jindy. Snížení sociálních výhod přinutí pracovat některé lidi, pro které je inkasování dávek a současné fungování v šedé ekonomice lepší volbou, než legální zaměstnání. Pomohlo by také snížení zdanění práce, které nás často diskvalifikuje v globální konkurenci. Pomohlo by zařadit zpátečku v neustále se zvyšující regulaci, která podnikatele dusí a v konečném důsledku také bere lidem práci. Jak jsem již zmiňoval, čím méně státních zásahů do ekonomiky, tím se všichni jako celek budeme mít lépe, i když ne ihned a ne bez práce.

Jak by se měl na další pravděpodobné dopady krize připravit obyčejný člověk s průměrným českým platem?

Orientovat se na duchovní rozměr života, nikoliv hmotný. To je jediné, o co přijít nemůžete v jakékoliv krizi nebo režimu." - a já dodám. A běžte se pást.

To jsou mantry o duchovním životě od burzovního makléře a finančního analytika. Skoro jako Sedláček
10. 05. 2010 | 15:12

kristusek napsal(a):

neo - jen skromný dotaz - s kým vy byste schvaloval zákony, když druhá největší strana prohlásí, že nebude podporovat jakékoli návrhy z dílny vaší strany bez ohledu na jejich obsah (zřejmě v rámci státotvornosti)?

Ne že bych byl příznivcem komunistů, ale pokud podpoří dobrý zákon, tak je mi to rovněž jedno, když s další velkou stranou se prostě jednat nedá.

Ovšem k blogu - je fakt, že i někteří mí kamarádi, jinak zavilí voliči ODS, už odmítají např. Reflex s tím, že zejména šéfredaktor Šafr je prostě fanatik, který by na svém místě neměl být. Rozhodně ne jako novinář. A takových je bohužel víc.
10. 05. 2010 | 15:13

Golem napsal(a):

Sorry. OP Prostějov. Ale ty stovky žen šily hezky a návrháři měli vkus, jen s jejich odchodem do zapomění zmizí to nejcennější - know how šikovných rukou a mozků.
10. 05. 2010 | 15:13

Bara napsal(a):

Docela mě zaráží, že spousta diskutujících vůbec nepochopila, o čem článek je. Vyčítají panu Pehemu, že obhajuje Paroubka, přitom v celém článku není o nějaké obhajobě ani zmínka. Tady přece nejde ani tak o Paroubka, jako spíš o přístup médií. Selektivně vyzdvihujících jednoho a zavrhujících druhého místo objektivního zpravodajství. Já se taky Paroubka nezastávám jako člověka (volit ho nebudu a není mi ani trochu sympatický) ale to ještě neznamená, že budu souhlasit s tou mediální štvanicí na něho!
10. 05. 2010 | 15:16

Suchec napsal(a):

chytryhorak:
Hmm, máte pravdu. TO je fakt. Přes to nejede vlak. :-)

Úžasná ironie. To se musí nechat.
10. 05. 2010 | 15:17

Realista napsal(a):

Pan Pehe má naprostou pravdu. Tlaky zájmových skupin proti vítězství ČSSD jsou opravdu mohutné. A opravdu se neštítí uchylovat se k těm nejubožejším a nejprimitivnějším útokům. Ti dva klauni Mádl a Issová, které pan kníže cíleně marketingově zacílil na nezralou skupinu bez životních zkušeností, jsou pouze malou úkazkou.
10. 05. 2010 | 15:26

neo napsal(a):

kristusek:

já souhlasim. podporovat se mají dobré zákony...
10. 05. 2010 | 15:28

eM napsal(a):

Až bude s. Pehe zase v kufru auta pašován na Západ, jako kdysi v režii I. správy MV, tak se bude divit, že ten Paroubek režim přece jen změnil...
10. 05. 2010 | 15:30

Kyslik napsal(a):

Pane Pehe,
co mi připadá jako zásadní věc, kterou vy asi moc neřešíte je opakované pošlapávání ústavního práva právě pod vedením pana Paroubka ... Regulované nájemné, platba u lékaře atd. Pokud jde o propočty HN a dopadu volebních slibů na státní rozpočet, tak jde o čísla, která vycházejí z dnešní statistiky (nikde není řešeno kolik lidí raději "zavře krám", případně opět začne používat "kreativní účetnictví".
Pokud se někdy díváte na TV debaty s panem Paroubkem (např. 1. debata s panem Nečasem OVM tak nemůže být o slušnosti z jeho strany ani špatný vtip ...)
Pokud "kampaň" o 13 důchodech (i podle pana Sobotky je to omyl který se ale "ujal" :-)
berete jako korektní, tak já jako poplatník a nastávající otec tohle beru jako hnusnej podvod a opravdu nechci aby můj potomek měl za premiéra případně prezidenta takového člověka.
Také jsem žil v zahraničí, cestuji po světě, ale nedovedu si představit, že by si v jiné demokratické zemi někdo dovolil bojkotovat velkou část médií (a nemyslím si, že by zrovna Dnes patřilo k pravicovým deníkům :-) Je ale pravda že naše "rozdělení" na "pravici" a "levici" opravdu nechápu - "pravicová" ODS razantně neprosazuje kvalitní školství díky školnému které by pak umožnilo i stipendia pro opravdu nadané (chcete li chudé) lidi, po zkušenostech s našim zdravotnictvím chci opravdu raději doplácet (ale např. nemuset čekat x hodin při objednání na konkrétní hodinu ...), nebýt diskriminován v zaměstnání jen proto, že nemám dekret na byt na rozdíl od kolegů :-) atd.
Přeji hezký den
10. 05. 2010 | 15:31

Jirka napsal(a):

malma vadí vám spojení oranžová média, ale "modrá média" vám zřejmě nevadí, tak která jsou ta modrá?
10. 05. 2010 | 15:35

neo napsal(a):

Suchec:

pravda je relativní...

já se nezlobim, já jsem spokojenej člověk, narozdíl od tebe nerudný učiteli.
10. 05. 2010 | 15:35

dino napsal(a):

Pane Pehe, do jisté míry máte pravdu. Nicméně každá akce vyvolává reakci a možná by stálo za úvahu (resp. pokračování Vašich úvah), proč pan Paroubek tolik lidí irituje. Nebude to v jeho autoritářském projevu nejvyšší autority, která jen postuluje a nemusí argumentovat? Nebude to v jeho myšlenkové nestabilitě, kteá se tak okatě otáčí téměř výhradně podle průzkumů veřejného mínění? Nebude to v četnosti prorušování vlastního daného slova? Nebude to v tom, že přes všechny zmiňované prohřešky mu není stydno dál bezostyšně manipulovat s lidmi, u kterých předpokládá nižší intelekt s nízkou rozlišovací schopností jeho lží?

Také by stálo za to, udělat sociologický průzkum se zaměřením na odhalení typové struktury příznivců jednotlivých stran. Možná bychom zjistili, že se tady rýsuje nový třídní boj, který zadává důvod pro přirovnávání ČSSD ke komunistické straně. A to určitě není pro demokracii nijak přínosné!

Navíc jsem si nevšiml, že byste takto obhajoval Topolánka, když nevybíravě vynadal novinářům a ti mu za to nasadili "oslí čepici". Předesílám, že už dloooouho nejsem voličem ODS a už vůbec nejsem obdivovatelem pana Topolánka.

Abych ale nebyl pouze kritický... Přesto, že s Vámi ve valné většině Vašich názorů nesouhlasím, uznávám, že jste systematicky schopen vyvolávat svými názory diskusi, které je potřeba. V tomto světle Váš, byť také ideově nikoliv neutrální, článek působí osvěžujícím způsobem.

Jsem s pozdravem.
10. 05. 2010 | 15:37

NevericiTomas napsal(a):

Pehemu uz koukaji jen paty...
10. 05. 2010 | 15:39

Obluda napsal(a):

To kristusek:
Co to žere "dobrý zákon"?
Podle mne se příliš mnoho dobrých zákonů za posledních X let neurodilo - myšlenka možná mnohdy nebyla nejhorší, ale "zpracování", že by člověk zaplakal .... a pak se to látá novelama, novelama novel atd. .... jako zdejší silnice. No a pak to podle toho vypadá.
Když vidím výsledky našich zákonodárců, tak myslím, že jsou i zadarmo drazí - tolik vyrobených právních paskvilů až oči přechází.

To Suchec:
Bohužel jsem se za svůj brožovaný život setkal s leckým - určitě to taky znáš: titulů před a za jménem, ale jinak s odpuštěním vůl jako poleno .... a zase naopak. Proto si vážím každého rozumného člověka, nezávisle na jeho profesním či sociálním zařazení.
Je mi celkem jedno, co pan Pírko je - rozhodující je co z něho vypadlo a nejsou-li to jenom plané řeči, tíém líp.
A tady ( http://aktualne.centrum.cz/... ) to celkem sedí - bohužel pro nás všechny (zatím).
10. 05. 2010 | 15:45

egosit napsal(a):

Díky pane Pehe, je vás jak šafránu.
10. 05. 2010 | 15:50

Jirka napsal(a):

malma vy tomu věříte, že ČSSD to opět "myslí upřímě"? Že se skutečně ledy pohnou a Pecina požene ty co kradli k odpovědnosti? Že ČSSD zavede pořádek a tahle trhlá volební kampaň je jen cestou kterou je nutno projít aby se dostali k moci a mohli zatočit s tím co nás všechny trápí? Kdybych tomu věřil má můj hlas, ale důvěru lidí z nich už má málokdo a volební kampaň ve mě nevzbudila dojem, že nám chtějí vládnou slušní lidé!! A mezi ty neslušné lidi počítám jak Paroubka a ČSSD tak i ODS, TOP09, VV, SZ. Kampaň není o tom kdo toho víc umí a dokáže lépe vést stát, ale je založena už jen a pouze na sympatiích a kdo bude voličům sympatičtější ten vyhraje!
10. 05. 2010 | 15:54

fafnir napsal(a):

Suchec a další leví
a to je pohroma.Proti chudákovi Paroubkovi a jeho slavné partaji jsou i ,a teď si přečtěte,jak jsou v tom zlá pravicová media,tito lidé:http://www.tyden.cz/rubriky/domaci/volby-2010/utocnik-na-sobotku-je-bratrem-zastupitele-za-cssd_168424.html.
Nakonec i ti utopenci na Kladně letěli ze zázemí pořadatelů.
10. 05. 2010 | 15:55

Janeb napsal(a):

Suchec
"...přinutí některé lidi pracovat.."
Zásadní problém je, že práce pro lidi bude čím dál tím méně. Již dnes lze například ve výrobní sféře těžké vytypovat vhodnou výrobu (čeho?). Trh je doslova zaplaven nadbytkem zboží. S novými technologiemi (dříve stroji) bude práce dále ubývat.
A ti, co nyní nepracují jsou nejméně kvalifikovaní a zde je ještě méně prostoru k realizaci.
Samozřejmě, například k úklidu veřejného prostranství není lidí nikdy dost. Ale tyto činnosti HDP neovlivní.
A k šedé ekonomice. Ano, mají-li být dávky podle pravicového modelu adresné, musí být šedá ekonomika identifikovatelná.
10. 05. 2010 | 16:02

zdesta napsal(a):

Tenco.Ahoj.Kluci z prava se zřejmě domnívají,že miluješ zmíněného Paroubka. Otto von Bismarck pronesl již v roce 1862 jeden výrok,který má platnost i dnes."Novinář je člověk,který se minul svým povoláním".Tak si představ redakci kde najdeš novináře typu JC,hovena,fafnira a další. Šéfredaktorem bude třeba neo.Jak tento tisk bude¨fundgovat po stránce zasvěcených komentářů je zřejmé.Pokud by se tam objevil(nedopatřením) třeba Béda,tak se tam dlouho neohřeje.Tak to nějak funguje.To že máš výhrady a že se ti to nelíbí,tím se samozřejmě pasuješ na pomýleného idiota. S tím ovšem nic nenaděláš.Jdi do kostela a řekni tam věřícím ,že bůh neexistuje.
10. 05. 2010 | 16:02

Socan napsal(a):

Koukám, že příspěvek obsahující ODSS byl smazán, ČSSS ne ... Asi to tak má být, objektivita nadevše.
10. 05. 2010 | 16:06

macron different napsal(a):

To Holubář,
omlouvám se Vám, sekl jsem se v tom množství příspěvků. Takže promiňte.Váš příspěvek je z opačné strany než o které jsem psal. Ale přes svou blbost bych si dovolil otázku, co počítáte k levicovým mediím? Děkuji.
10. 05. 2010 | 16:09

Janeb napsal(a):

Využijme nenávisti sdělovacích prostředků vůči ČSSD a zvolme ji!
Novináři se nám v tomto případě stanou garanty toho, že žádnému socdemákovi už neprojde ani chlup. Skončí lži, korupce a jiné skandály, neboť socdemácký provinilec bude novinářskou obcí roznesen doslova na kopytech.
Skončí doba, kdy se daly všechny excesy zametat pod koberec!
10. 05. 2010 | 16:09

Petr napsal(a):

Hmm... takže připojím dva příspěvky k napadání (chudáčka) JP.
prvnípříspěvek ja vyjádření JP k útoku na Sobotku (http://www.cssd.cz/inews/ak...). Druhý příspěvek identifikuje skutečného útočníka na p. Sobotku(http://www.novinky.cz/domac...). Tyto dva články vyjadřují naplno mou nechuť k panu Paroubkovi, jehož hranice vkusu dalece překračuje možnosti nás, obyčejných lidí. Pokud ovšem v politice existuje poplatnost rčení, že v ní vítězí ten, kdo se poblije poslední, tak je pan JP asi schopný politik.
10. 05. 2010 | 16:17

Jirka napsal(a):

Teda Pehe vás musí dnes hřát u srdíčka! Tolik oslavných ód pod blogem nemíváte často. Já bych řek, že Paroubek se stává obětí vlastní volební kampaně! Lépe řečeno dostává se mu vlastní medicíny, kterou používal na své soky v politice ještě před nedávnem! Topolánek už tady není toho média už sundali z hrušky s docela výraznou pomocí ČSSD a zákonitě se poohlížejí po podobným politikovi! A že si ti dva buldozeři jsou podobní, co!
10. 05. 2010 | 16:19

Tencokida Hnuj napsal(a):

zdesta
Zdravím. No s tím kostelem si to raději rozmyslím. Víš, virtuální kopanec a plivanec ještě snesu, ale aby mě někdo mlátil do hlavy skutečným breviářem a nadával mi do ateistických ksindlů, to raději půjdu na pivo.

K složení štábu redakce "ČEZké lži"není co dodat. Možná jen,že pravidelný nedělní sloupek "Jak je tomu u nás doma" by měla vést pavla a rubriku "Anebo u nás doma" pak Lena.

Měj se.
10. 05. 2010 | 16:22

Vanes SIrac napsal(a):

Podle mě jsou všechna média zaujatá proti politikům. A je to velmi správně, protože udělat si hezké volební plakáty s miminkem umí každý, ale ustát nepříjemné otázky už chce kuráž. Z demokratických principů plyne, že vláda státu je odpovědná občanům, čili politici by měli být povinni vysvětlovat své postoje a aktivity občanům ČR. Nepředpokládám že by si na mě a na mých 10 milionu spoluobčanů udělal pan Paroubek čas osobně, že ne? Proto jsou tady media, aby naše otázky předkládali novináři a pak nám přinesli získané odpovědi. Pokud chce pan Paroubek pouze pochlebnická média, pak nemá kandidovat v ČR, ale třeba v Rusku, kde je kontrola politiků nad sdělovacími prostředky běžná. Neexistuje ústavní ani jiný zákon, který by nutil politika dávat odpovědi specifickým médiům, protože zakrývání obličeje je u politika vina, kterou mají rozhodnout a po právu potrestat voliči.
Zmíněná periodika sám čtu a musím říct že přestože v nich převládá středopravicový názorový produd, neváhají kritizovat žádnou stranu, naskytne-li se k tomu důvod. Navíc si přinejme, že představa že pan Paroubek je schopen sám moudře rozhodnout, které médium je vůči němu objektivní, působí značně humorně. Vy, pane Pehe, mě přesvědčujete že jste sám zaujatý. Co se týče řeckého bankrotu, připomeňme si jak Jiří paroubek ještě v 2005 obhajoval zadlužování státu během hospodářského růstu ČR s tím, že zadlužování je v Evropě běžné a státy EU ví co dělají. Realita ukázala, že se mýlil. Co se týče návratu k minulým režimům, ČSSD je jediná strana která deklarovala ochotu vytvořit vládu s podporou komunistů, ono známé "lidi si zvyknou". Jestli tyto argumenty jsou nehorázná pravicová propaganda, pak vy pane Pehe opravdu nejste objektivní.
10. 05. 2010 | 16:27

stejskal napsal(a):

Dobrý den,

smazal jsem jeden urážlivý a nadávku obsahující příspěvek ("vůl"), neboť tyto jsou v rozporu se záměrem našich stránek, tedy poskytovat prostor pro věcnou a korektní debatu.

Děkuji za pochopení.

Libor Stejskal, editor blogů
10. 05. 2010 | 16:28

Tom Louka napsal(a):

Když si Paroubek a spol. vytírali zadek s právním státem, tak byl pan politolog Pehe potichu. Tomu nevadilo, že Kraje pod vedením socanů se rozhodli, že budou porušovat platné právo a rozdávat lidem peníze z obecní kasy. Ano, mam na mysli případ, kdy zákon stanovil povinnost platit u doktora 30 korun a oni to dávají lidem zpět darem, protože to měli ve volebním programu. Větší ignoraci práva ze strany veřejné moci a v také míře tu polistopadu nebyla (za předpokladu, že ignorujeme rozkrádání veřejných fondů). Co kdyby jiná strana řekla, že slíbila živnostníkům snížit dan z příjmu a tu by jim pak přes krajské rozpočty vracela?? To by bylo křiku. Tohle jsou diktátorské způsoby, socani a Pehe!! Nebojte se, zdá-se, že svého vytouženého Jirky dočkáte. Pak budete mít doktora zadarmo a vaše děti Vám to zaplatí. oradce, jak zatočit s nepříjemnými lidmi.
10. 05. 2010 | 16:29

neo napsal(a):

Ale nebojte pane Pehe, Georgios Paroubekias nám správnou cestu ukáže...
10. 05. 2010 | 16:32

MS napsal(a):

Paroubek mne irituje.

Moje vyjadřování je na bodě nula, ale jeho vyjádření je silně v mínusu – viz doslovný přetisk vyjádření http://www.novinky.cz/domac...
– je doopravdy tristní.

Pan Paroubek je agresivní ve své projevu – ve formě, nikoliv ve smyslu vět - obsahu. Proto je ČSSD atakována. Vyvolává v lidech jejich špatné zkušenosti (podvědomí) a tím i reakce.
Až to ČSSD konečně dojde a naučí pana Paroubka mluvit (pokud to ještě v jeho věku vůbec ještě jde), možná, že o něm budeme mluvit jinak.

Jinak pan Paroubek má právo se bavit s kým chce, ale asi zapomíná, že je politik. Dnes se mu nelíbí novinář, tak ho pošle k šípku – dobře je to jeho právo, ale jak se pane Pehe a jiní budete dívat na pana Paroubka, až zítra pošle k šípku voliče, který ho zvolil – Vás osobně?

Přesně toto chování je chování – nabubřelé, palášské,…
10. 05. 2010 | 16:38

Ano napsal(a):

To MS:
A nějaký příklad agresivního projevu pana Paroubka máte? Nebo je to jen Váš dojem a nebo to psala ta média?
10. 05. 2010 | 16:44

Bolsckeiová napsal(a):

Pane Pehe , velmi se mi líbí vaše ojektivita,věře, že po hnusných pravicových útocích si ráda přečtu takovýto sloupek
10. 05. 2010 | 16:48

MS napsal(a):

Ano

forma a obsah - rozumíte? Jde to popsat i matematicky - tuším, že se to probírá v matematice I. ročníku střední školy.

Pana Paroubka jsem měla možnost mockrát vidět a slyšet naživo, takže vím o čem mluvím.
Pan Paroubek má výkyvy i v psaném projevu, krásně se pozná, co píše on a co tiskové oddělení. Trochu smutné pro pana Paroubka, nemyslíte? V jeho postavení a věku. :-(
10. 05. 2010 | 16:52

Admirál napsal(a):

MS - a jaké poučení si z toho máme vzít?
10. 05. 2010 | 16:59

Ano napsal(a):

To MS:
Ale mě se zdá, že ta forma ani obsah nevybočují tak moc od ostatních politiků, aby přišla takováhle mediální reakce na kdysi druhého nejoblíbenějšího politika -))))
10. 05. 2010 | 16:59

Tencokida Hnuj napsal(a):

Lepší pět bradavicí na papuli, než jednu na duši.

Odcházím do svatostánku chmele, ječného sladu, kvasinek a vody.

Mějte se.

Pravicoví bolševici i levicoví individualisté.
10. 05. 2010 | 17:09

Zdeněk Jirásek napsal(a):

Paroubek,Rath či Sobotka mě nezajímají, ale evropský pohled sociálních demokratů na svět a proto je vždy volím bez ohledu na to kdo zrovna šéfuje .. nicméně ten mediální řev svědčí o tom, že se výše uvedených pánů někdo sakra bojí a to je dobře .. Paroubek je nesympatický pařez, ale kdo jiný by přežil takovou více jak 3 roky trvající kanonádu ..a proto mu teď už i držím pěsti ..
10. 05. 2010 | 17:12

Zdeněk Jirásek napsal(a):

Ještě dodám, proti správně nastavenené spoluůčasti ve zdravotnictí nic nemám, ale dovedete si představit jak by letěla nahoru kdyby to voliči ODS s odnožemi dovolili ..sázím se za jak dlouho by z 30 korun bylo 50 .. typují to na týdny po setavení vlády..ale o tom nikdo nepíše a TOP to má přímo v programu..
10. 05. 2010 | 17:24

Jarda napsal(a):

Dobrý den,děkuji za napsání této absolutní pravdy.Dle mého mínění je i toto důvodem mladých lidí v jejich chování.
Ještě takovou maličkost,většinou
panu Paroubkovi se také přisuzuje zhrublost naší politiky já si pamatuji když byl ministrem vnitra pan Gross,tak pan Benda nazval ministerstvo Grosstapem,což bylo silné kafe a dle mého názoru,tady je ten začátek hrubostí,když pominu dobu pana Zemana a Klause.Myslím,že v té době byl pan Paroubek na nějakém ministerstvu,tak že by on byl tvůrcem obhroublostí v politice nesouhlasím.To je můj názor.Naschle
10. 05. 2010 | 17:31

radek napsal(a):

p. Pehe, opět pravdivý a přesný blog
10. 05. 2010 | 17:35

Tencokida Hnuj napsal(a):

Nejobhroubělejším z nejobhroubovatělejších obhroublostí v naší politice bylo to, že se komunistům podařilo přetransformovat svou moc politickou v moc skutečnou - tedy ekonomickou.

Zbytek jsou jen plané řeči, které měly a mají jediný cíl - odvést pozornost od toho podstatného.

Konec, zvonec, pohádky je konec.
10. 05. 2010 | 17:37

Franta z dědiny napsal(a):

Pane Pehe, k některým položeným otázkám:
Za prvé - ČSSD vede volební kampaň dle Vás místy agresivně - mýlíte se. ČSSD vede kampaň zásadně agresivně. Začala s tím při minulých volbách,kdy použila logo oponenta a místo vlatníhoprogramu se soustředila jen na ostřelování programů jiných. ČSSD zde zavedla personifikaci politiky, přičemž útočila na osoby z oponentního tábora až tak, že jim bez ztráty úcty k sobě samým vzala možnost po volbách s ČSSD spolupracovat - možná je to před volbami úspěšná taktika a přinese pár procent, ale po volbách - ? Jasný příklad byl po odejítí Topolánka a nástupu Nečase - okamžitě se objevily placené inzeráty, které měly za účel znemožnit Nečase.
Za druhé: Co ČSSD dělá tak otřesného, že si vysloužila takovou mediální smršť? Asi je to styl: Jak se do lesa volá..Navíc - Paroubek už před veřejným napadením Sobotky - mimochodem, útočník je příbuzný člena ČSSD a navíc útok nebyl na představitele strany, ale bývalého ministra a jeho nereagování na stížnosti útočníka - takže už několik dnů před touto událostí odmítl Paroubek několik nabídek na vystoupení v TV, takže se lze domnívat, že prchal před veřejnou konfrontací s občany a jinými politiky. Dále Vám asi uniklo několik podstatných skutečností - natáčení si účastníků mítinků, veřejná prezentace s vyfabulovaným komentářem a sdělení, že tyto záběry hodlají použít v budoucnu. Rovněž některá vyjádření samotného Paroubka ve smyslu změny tiskového zákona podle gusta ČSSD. Možná v běhu času také zanikla dávná informace o vytvoření analytické skupiny v ČSSD, která bude sbírat informace o politických oponentech - tohle už přece zavání diktaturou, nebo si myslíte, že ne?
A za třetí - jako člověka, který přichází do styku s ekonomickými informacemi, mě docela udivují propočty zadlužování státu či získávání prostředků na splnění volebních slibů. Jak asi byl spočítán předpokládaný výnos zavedení daňové progrese? Zřejmě způsobem - zvýšíme daně o 10 % a příjmovou stránku můžeme navýšit o 10% - ale to přece kulhá na obě nohy. Mám vážné obavy, že recepty ČSSD na zvýšení příjmů státu povedopu spíš k hlubokému propadu.
Omlouvám se za příliš dlouhý komentář.
10. 05. 2010 | 17:42

Michal Macek napsal(a):

almost glossed:

negativni reklama je reklama ve ktere negativne mluvite o konkurentovi misto abyste pozitivne mluvil o sobe.napr by to bzla reklama na praci prasek napr Ariel kde by hospodynka rikala napr toto:

"zkusila sem vyprat rolak v Persilu ale fleky zustaly - zato Ariel - ten udelal me pradlo zarive bile!"

v nekterych statech je takova reklama povolena - tusim ze u nas ne

negativni kampan je to same akorat v politice - takze sem se ptal na to ,ci kampan byla v CR jako prvni negativni - tozn ze mluvila spatne o jinych stranach misto toho aby mluvila dobre o sobe...?
10. 05. 2010 | 17:45

Jan napsal(a):

Tom Louka
poslední 2 body jste trefil.
Budeli zvolena ona "stvůra" Paroubek, nedojde k privatizaci nemocnic, zdravotního pojištění, důchodového pojištění, dalšímu snižování daní pro vysokopříjmové skupiny.
A o to se tu hraje.
Ti co platí náš tisk toto všechno zprivatizovat chtějí/aby Vás zachránili od dluhů , proč jinak /.
Ach to nezkušené mládí...
10. 05. 2010 | 17:45

Alarien napsal(a):

Děkuji pane Pehe. A děkuji všem diskutujícím zleva i zprava, kteří shodně s Vámi dosud nezapomněli na principy demokratické soutěže, zásady fair-play a obyčejnou lidskou slušnost. Všem, kteří nemají rudo před očima a vidí dál než na špičku svého nosu. Všem, kteří mají obavy z toho, kam nás zaslepenost davu se syndromem nenávistných fotbalových fanoušků může záhy dovést. Ty druhé nezbývá než litovat...
10. 05. 2010 | 17:48

MS napsal(a):

Admirál

poučení si každý bere sám, podle svého intelektu, svědomí, žebříčku hodnot, ...
Poučení je čistě osobní, do toho Vám kecat nebudu. :-)
Ano

mně se zdá, že je horší. :-)

Každý "ujíždí", ale pan Paroubek, kdy se mu podařilo "neujet"?
Máte tu skvělý projev po prohraných volbách, máte tu Marťany, máte tu dětinské bojkotování novinářů, novinářů, kteří když si usmyslí, tak položí banku, ...
Nezlobte se na mne, to hraničí s hloupostí. :-)
10. 05. 2010 | 17:57

Romuald napsal(a):

Když už je řeč o Paroubkovi, jsem spokojen, poněvadž už dnes vím - po průzkumech veř. mínění - , že paroubek , tvrdík, dimun a jim další podobni - po volbách tradááá na úřad práce - a tím vyhraju velkou sázku !!
10. 05. 2010 | 18:19

Kanalnik napsal(a):

jaryn:

a nebo jinak:

"Jestliže některý "politik", čímž myslím M.T., ignoruje tristní situaci našeho státu (jdouciho do krize), naopak populisticky slibuje, lže (smlouva s obcany), hraje na pudy závisti, nenávisti, rozdává z cizího a vědomě dělá kroky, které nás povedou do pekel... M.T. je odporný většině obyvatel tohoto státu, kromě voličů ODS. Tak to prostě je a může si za to sám. "

kde byli za posledni 4 roky novinari?
kde byli novinari pri rozvratu financni policie panem I.L.?
kde byli v dobe, kdy zacinala krize a pan Kalousek sestavil rozpocet?
kde jsou ted?

Zda se, ze novinari zminenych deniku maji velmi dobrou pamet na pana Paroubka, na jine, kteri zasadne a zjevne poskodili tento stat ovsem ne. Proc?

Dekuji za odpoved.
10. 05. 2010 | 18:28

Darius Nosreti, Ostrava napsal(a):

Kampaň je prý negativní a násilná (a bude nejspíš ještě negativnější a násilnější) - v tom s panem Paroubkem, volebními experty i redaktory Novinek souhlasím. Příčina je jednoduchá - pravici jde o koryta a v přeneseném smyslu o krk, takže je schopná všeho. Jakmile by se dostal k veslu kdokoliv slušný, šla by totiž spousta chráněnců pravice jednoduše sedět nebo od válu - včetně významných představitelů policejně-soudní mafie. Snahy pravice znásilňovat politický vývoj jsme viděli již na jejich snaze manipulovat různými středovými nebo lehce levicovými stranami, např. naší Stranou zelených. Synáčkové papíčků a mamiček z ODS (a s nimi sčuchnutých bývalých rudých papalášů a jejich dětiček) nám zakládali základní organizace a cpali se do jiných základních organizací. Banda vexláků, majitelů zastaváren, antiků, bazarů, obchodníků s alkoholem, taxikářů a grantových vylizovačů v několika etapách obsadila naši krajskou organizaci a opakovaně znemožnila kandidaturu mnoha dlouholetých členů ve prospěch různých lvů kuloárů, poskoků radničních klik, poskoků mafiánů atd., kteří v mnoha případech dříve se zelenými neměli nic společného. Stydím se dnes už skoro za všechny pravdoláskovce, s kterými jsme kdysi stáli na náměstích v jednom šiku - tím, čím byli schopni "bojovat" o zachování ideálů sametu - ale časem spíše už jen sametových postů - dokonale tyto ideály pošlapali. Zůstal v poli už jen tragický slepý král Lear - Havel, který svou benevolencí a neprozíravostí připustil, aby se sametová revoluce změnila v reakční a občanům nepřátelský sametový průjem. Prosím, nevolte pravici a nevolte ani nás - zelené, dokud poslední falešný hráč neopustí naše řady! Ale vraťmě se k Paroubkovi - spousta voličů nakažených nevymáchanými internetovými besedami a agresivními zmanipulovanými médii opakuje frázi, jak je jim z Paroubka na zvracení. Nikdo z nich to ale neumí zdůvodnit a jen ilustrují známe pravidlo volební iracionality, že čím je volební heslo blbější, tím je obtížnější ho vyvrátit. Prosím, občané, proberte se alespoň na těch pár minut ve volební místnosti. Nemusíte volit zrovna Paroubka, ale aspoň si přiznejte, že jde o poctivého pracanta a skutečného politika, který se k veslu dostal především svými schopnostmi asvým úsilím.
10. 05. 2010 | 18:35

Jan K. napsal(a):

Tak jsem si nějak vzpomněl na licoměrnou štvanici na V. Klause z pera jednoho "politologa". Pehe, nevíte o tom něco?
10. 05. 2010 | 18:38

Olda napsal(a):

Jan K.

Pan Pehe je soukromá osoba, nemůže na nikoho pořádat štvanice, ani na Klause. Navíc Klause pokaždé kritizoval za konkrétní poltické rozhodnutí, ne za botičky od Diora.

Média jsou instituce. Když takové instiuce institucionálně a téměř oragnizovaně štvou proti Paroubkovi, je to trochu jiná situace, než když pan Pehe napíše blog kritický k VK.
10. 05. 2010 | 18:49

Jiří M. napsal(a):

Děkuji panu Pehe za tento článek, i za již dříve uveřejněný článek proti démonizaci J.Paroubka. "Kvalita" českých pravicových médií je opravdu hrozivá, místo, aby své názory vyjadřovaly především v komentářích,názorech listu, vnucují své pravicové přesvědčení čtenářům i ve zpravodajské části. Je to obyčejná nenávist a agresivita, kterou bohužel už léta šíří v českém mediálním prostoru tito "novináři". Krásné by bylo, kdyby se pravicový volič na chvíli zamyslel, než začne opakovat nenávistná a nesmyslná antiparoubkovská hesla. Stále se zde daří šířit názor levice = komunismus, 30% voličů soc.dem jsou povaleči,komunisti. Taková je úroveň demokracie v ČR po 20 letech od listopadu 1989.
10. 05. 2010 | 18:54

Obluda napsal(a):

Abych řekl pravdu, tak nástupu k moci strany páně Paroubka & Co. se obávám více, nežli nástupu komunistů.
ČSSD je za vlády "bratra" Paroubka silně nevypočítatelnou stranou, která zjevně pro prosazení svých zájmů a vybojování koryt a prebend z toho plynoucích udělá vše možné či nemožné - a je jedno, co to bude stát, o nějaké morálce a závazků z ní plynoucích ani nemluvě. A vzhledem k dosavadní "serióznosti" této strany (držet slovo se nenosí) je případný budoucí scénář vcelku nasnadě.
V tomto směru jsou Filipovi komunisté takřka břídilové (a to je v lásce rozhodně nemám a po jejich návratu ani v nejmenším netoužím .... brrr, jen to ne).
Osobně budu nesmírně šťasten, naplní-li se konečně heslo: "Ať žije ČSSD - ale za svý!".
10. 05. 2010 | 19:04

Béda napsal(a):

Řekněme si to otevřeně.

O co jde ve volbách stranickým aparátům především je stát se členem koalice a získat tím moc nad státním rozpočtem a ekonomikou státu. O to jde stranickým pokladníkům, politikům - soukromníkům, stranickým sponzorům, lobbistům atd.. Ať budou politici vykládat cokoliv o morálce, budoucnosti... všechno jsou to jenom bubliny. Jejich obzor nepřesahuje rámec l volebního období, t.j. 4 let.

Jediným důvodem mediální štvanice na Paroubka a ČSSD (i slepý si všimne, že nikdo nepořádá mediální štvanici na KSČM a již vůbec ne na pravicové strany, které jsou i při občasné kritice spíše mediálně protežovány) je vývoj preferencí, který v určité době předpokládal drtivé vítězství ČSSD. Tím by samozřejmě nemohlo dojít k naplnění stěžejních záměrů pravice - nazvěme to transformací zdravotnictví (nejotevřenější v tomto směru je TOP, která nijak nezastírá, že jde o spoplatnění zdravotních služeb, ale i o privatizaci zdravotnictví) transformaci důchodů s vyvedením části plateb mimo povinný státní fond do negarantovaného "soukromí", o zavedení školného, o realizaci megaprojektů typu "vyrovnání" s církvemi, ekologickou sanaci, doprivatizaci zbytků rodinného stříbra - t.j. provedení celé řady nevratných změn.

Proto účelově vznikly (po politicky uvadající "zprivatizované" zelené ODS B), ODS C, t.j. TOP03 (plánovaná od r.2003) a ODS D, t.j. Věci veřejné, které ODS, propojená s totuto mediální stranou (John + houf modelingových sboristek "političek") skrze pražský magistrát a zastupitelstva "umí".

Protože ani toto nedávalo jistotu vítězství pravice došlo k obohacení tradičního volebního osočování (z obou stran) o prvky otevřeného násilí.

Zde velice tragickou roli sehrály "hlídači demokracie", t.j. média (a inicializační klip M+I+Z doprovázený "úniky" souhlasných výsledků školních voleb pořádaných politickou humanitární organizací Člověk v tísni - copak mají asi volby na školách společného s humanitou?), která namísto kultivace veřejného prostoru a kritiky nedemokratických forem politického boje otevřeně straní násilníkům, omlouvají je, zlehčují těžké podpásovky, z oběti systematicky dělají viníka.
10. 05. 2010 | 19:05

gesho napsal(a):

aaaaaaaaa ja vas zacinam nesnaset!
10. 05. 2010 | 19:27

MS napsal(a):

Pravicoví voliči jsou především vysokoškolsky vzdělaní lidé, lidé žíjící ve městě, …..

Kdo je novinář? Většinou vysokoškolák, žijící ve městě, …

Proč pořád chcete, aby novináři psali něco, co si nemyslí???

:-)))

Není náhodou problém v panu Paroubkovi, že neumí zaujmout většinu vysokoškolsky vzdělaných lidí, …???
10. 05. 2010 | 19:30

Kačenka napsal(a):

Bravo Pehe!
10. 05. 2010 | 19:30

zdenek napsal(a):

Některé redakce mají zkrátka společného nepřítele,tak jim ho pane Pehe neberte,navíc je to evidentně blbec,což mu v tomto případě spíš nahrává a ještě to utužuje tvrdé jádro jeho voličů,také oni mají tudíž společné nepřátele...
a tak ať se ti blbci mezi sebou pomlátí,ne?
To že se ti novináři tímto dostali na stejnou úroveň jako jejich terč se může zdát na první pohled smutné,ale vzhledem k tomu jak už toto klišé trvá dlouho a jak vždy kulminuje před volbami a tím nadideologičnost těchto médií zřetelně diskkredituje
,je určitě jen a jen dobře ,výsledek bude jen a jen ,že tyto plátky přijdou a přicházejí o širší spektrum pravidelných čtenářů a tudíž i o ziska a o ten jde nakonec až v první řadě i těmto ideologům na špinavou práci
10. 05. 2010 | 19:33

Michal Macek napsal(a):

Bedo

nezlobte se ale nejste trochu paranoidni??? jake "uniky" v uvozovkach,jake iniciacni klip?
jeste napiste ze to vse organizuje langerem ovladana BIS a sme doma... :)

mimochodem co rikate na tohle:

http://www.lidovky.cz/bratr...
10. 05. 2010 | 19:56

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Aktuálně.cz Blog · Atapana Mnislav Zelený B Baar Vladimír · Babka Michael · Balabán Miloš · Bartoníček Radek · Bartošová Ela · Bavlšíková Adéla · Bečková Kateřina · Bednář Vojtěch · Bělobrádek Pavel · Beránek Jan · Bernard Josef · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Blažek Kamil · Bobek Miroslav · Boehmová Tereza · Brenna Yngvar · Bureš Radim · Bůžek Lukáš · Byčkov Semjon C Cerman Ivo Č Černoušek Štěpán · Česko Chytré · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Davis Magdalena · Dienstbier Jiří · Dlabajová Martina · Dolejš Jiří · Dostál Ondřej · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořák Jan · Dvořák Petr · Dvořáková Vladimíra E Elfmark František F Fafejtová Klára · Fajt Jiří · Fendrych Martin · Fiala Petr · Fibigerová Markéta · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Gargulák Karel · Geislerová Ester · Girsa Václav · Glanc Tomáš · Gregorová Markéta · Groman Martin H Hájek Jan · Hála Martin · Halík Tomáš · Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hapala Jiří · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Heroldová Martina · Hilšer Marek · Hladík Petr · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holásková Kamila · Holmerová Iva · Honzák Radkin · Horáková Adéla · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hrabálek Alexandr · Hradilková Jana · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubálková Pavla · Hubinger Václav · Hülle Tomáš · Hušek Radek · Hvížďala Karel CH Charanzová Dita · Chlup Radek · Chromý Heřman · Chýla Jiří · Chytil Ondřej J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jelínková Michaela Mlíčková · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kaláb Tomáš · Kania Ondřej · Karfík Filip · Karlický Josef · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Pavel · Klíma Vít · Klimeš David · Klusoň Jan · Kňapová Kateřina · Kocián Antonín · Kohoutová Růžena · Kolaja Marcel · Kolářová Marie · Kolínská Petra · Kolovratník Martin · Konrádová Kateřina · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Koutská Petra Schwarz · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kučerová Karolína · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kupka Martin · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Máchalová Jana · Maláčová Jana · Málková Ivana · Marvanová Hana · Mašát Martin · Měska Jiří · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minář Mikuláš · Minařík Petr · Mittner Jiří · Moore Markéta · Mrkvička Jan · Müller Zdeněk · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Návrat Petr · Navrátil Marek · Němec Václav · Nerudová Danuše · Nerušil Josef · Niedermayer Luděk · Nosková Věra · Nouzová Pavlína · Nováčková Jana · Novák Aleš · Novotný Martin · Novotný Vít · Nožička Josef O Obluk Karel · Ocelák Radek · Oláh Michal · Ouhel Tomáš · Oujezdská Marie · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Pavel Petr · Pavelka Zdenko · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Peka Karel · Peksa Mikuláš · Pelda Zdeněk · Petrák Milán · Petříček Tomáš · Petříčková Iva · Pfeffer Vladimír · Pfeiler Tomáš · Pilip Ivan · Pitek Daniel · Pixová Michaela · Plaček Jan · Podzimek Jan · Pohled zblízka · Polách Kamil · Polčák Stanislav · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rakušan Vít · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Reiner Martin · Richterová Olga · Robejšek Petr · Rydzyk Pavel · Rychlík Jan Ř Řebíková Barbora · Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schneider Ondřej · Schwarzenberg Karel · Sirový Michal · Skalíková Lucie · Skořepa Michal · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slejška Zdeněk · Slimáková Margit · Smoljak David · Smutný Pavel · Sobíšek Pavel · Sokačová Linda · Soukal Josef · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Strmiska Jan · Stulík David · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Sýkora Filip · Syrovátka Jonáš Š Šebek Tomáš · Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Šindelář Pavel · Šípová Adéla · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šoltés Michal · Špalková Veronika Krátká · Špinka Filip · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štěpán Martin · Štěpánek Pavel · Štern Ivan · Štern Jan · Štětka Václav · Štrobl Daniel T T. Tereza · Táborský Adam · Tejkalová N. Alice · Telička Pavel · Titěrová Kristýna · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomek Prokop · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Tůma Petr · Turek Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Vacková Pavla · Václav Petr · Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Vančurová Martina · Vavruška Dalibor · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Vhrsti · Vích Tomáš · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojtěch Adam · Vojtková Michaela Trtíková · Vostrá Denisa · Výborný Marek · Vyskočil František W Walek Czeslaw · Wichterle Kamil · Wirthová Jitka · Witassek Libor Z Zádrapa Lukáš · Zajíček Zdeněk · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zima Tomáš · Zlatuška Jiří · Zouzalík Marek Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy