Krize! Jak to rozhodnou loutkaři?

09. 04. 2011 | 02:42
Přečteno 21479 krát
Znám řadu pohádek. Ta o zázračném prozření pana poslance Škárky a paní poslankyně Kočí je docela zábavná. Složí poslanecký mandát, nebo se chystají kráčet ve stopách Pohanky a Melčáka? Poslední šance premiéra Nečase?____________________________________________________________________________________________

To je tedy ve veřejném prostoru zase drama:

Dozvěděli jsme se, že pan Bárta vlastnil detektivní agenturu, což nikdo, zejména pak voliči VV, do předvčerejška netušil. Že chtěl pan Bárta prostřednictvím politiky získat ekonomický vliv, to je z hlediska dosavadních politických mravů novinka ohromujícího kalibru. O to se zatím nikdo nikdy u nás nepokoušel.

Velké odhalení korupce – 170 tisíc v obálce s otisky prstů a 500 tisíc v jiné obálce, vsunuté nepozorovaně do podkladových materiálů. Všechno už vyšetřuje policie a státní zastupitelství – to tu také ještě nebylo. Odložených senzačních trestních oznámení znám celou knihovnu.

Pan poslanec Škárka ani paní poslankyně Kočí si zatím nepřipravili konkrétní legendu, za co takové peníze dostávali. Za loajalitu?

Proč by měl být pan poslanec náhle neloajální? Do poměrů v ABL i VV jako místopředseda a dlouhodobý blízký spolupracovník pana Bárty viděl minimálně po řadu měsíců. Že by ho zachvátilo náhlé hnutí svědomí?

(Na otázku zda zdanil cca 500 tisíc, které dostal, dle vlastních slov, někdy od října 2010, se radši všichni přestali ptát. Ještě by se pan poslanec rozhodl zase změnit názor a vrátil by se k tvrzení, že si z novinářů a veřejnosti chtěl jen vystřelit a všechny řeči o obálkách byly jen nejapný žert).

Pan poslanec Škárka byl dlouhodobý insider, kterému nechal pan Bárta neprozřetelně klíče od sejfu a pan poslanec z něj vyndal vše, co mu do ruky přišlo a dal to médiím, státnímu zástupci, Jiřímu Paroubkovi a bůhví komu ještě.

Do minulého týdne ovšem pan poslanec Škárka nic o nekalých praktikách ABL+VV nevěděl a paní poslankyně Kočí se domnívala, že šéfuje poslaneckému klubu andělských kůrů. Když shledala z obsahu obálky, kterou dostala, že je v klubu pekelném, kde se rozdávají peníze, rozběhla se na státní zastupitelství. A také do Strakovy Akademie, aby to sdělila panu premiérovi. Co mu asi běžela sdělit?

Mimochodem, z hlediska křišťálově čistých pohnutek prozření obou poslanců vyvstává otázka, zda přiznají politickou spoluodpovědnost na tom, že se podíleli na klamání veřejnosti, jak vyprávějí, na důkaz čehož složí poslanecký mandát?

Nebo už vědí, že je přečištěný mandát připravený k jinému použití?

Kdo pana poslance Škárku slyšel hovořit v ČT24 s redaktorem Železným, udělal si jistě úsudek – o panu poslanci a jeho duševním zdraví, o jeho pohnutkách i o tom, s jakým kádrem lidí šly VV do voleb a slavně získaly pozici jazýčku na vahách.

Přišel čas skutečně velkých odhalení?

Vyprávějte mi ještě o Jeníčkovi a Mařence…

Cui bono?

Náhle vítr odvál aféru PROMOPRO, gradované průšvihy na ministerstvu obrany, problémy pana ministra Kalouska a jeho blízkých spolupracovníků (včetně odešlého náměstka - bývalého ministra obrany) se zbrojařskými magnáty, léta dojícími státní rozpočet ve stovkách milionů a miliardách.

Zastrčili jsme do šuplíku výpověď bývalého velvyslance USA, že byl žádán tehdejším ministrem obrany o úplatek. Nebo jsme přišli na to, že nám USA na post velvyslanecký posílá lháře?

Zmizely problémy kontraktu transportních letadel. Úplatky kolem obrněných transportérů. Je zapomenuto Toskánsko, kde se na jachtách neslunil jen pan Topolánek s panem Dalíkem, ale i nejeden současný politik různostranického zabarvení. Zázrakem zmizely nevysvětlitelně financované cesty na golf do Emirátů... atd. atd.

Pokusím se o stručnou rekapitulaci a hypotézu o dalším vývoji:
_____________________________________________________

1) Kdo je pan exministr Bárta vědí snad i děti v mateřských školkách (s výjimkou voličů VV) už dlouhé měsíce. Že jsou VV/ABL podnikatelským projektem, to psaly před volbami i po volbách snad všechny noviny. Kdyby chtěla investigativní média vytvořit seznam politiků, kteří přišli do politiky jako reprezentace finančních a podnikatelských skupin, vyšel by takový seznam na zvláštní vydání. A pan Bárta by rozhodně nebyl na prvním místě.

Nebo se mi to jen zdálo, že byly objevené zvláštní bytosti, pojmenované "kmotři" v ODS, či "velrybáři" v ČSSD? Že jeden senátor byl odsouzen za prokázaný úplatek ve výši 40 milionů k pokutě 5 milionů, aniž musel těch 40 vrátit? Že jeden ministr zázračným prodejem firmy v úpadku získat stovky milionů, koupil si vily a jachty a dnes se všem směje? Nebo snad neexistovala zázračná transakce mladého a nadějného představitele ČSSD, který něco koupil za 20 a prodal za 100 milionů?

A byl kvůli tomu takový povyk jako kvůli panu Škárkovi a jeho milé kolegyni? Pravda, i v těchto záležitostech přechovávají na policii a státním zastupitelství objemné fascikly.

2) Že pan Bárta v roli ministra (ať již z důvodů zištných, či nezištných) šlápl na kuří oka různým betonářským a stavebním lobby, je rovněž dlouhodobě zřejmé. Že to do dneška všechno přežil, je jen dobrou zprávou o českých poměrech, kde se v obchodních zájmech ještě vraždí luparou jen v podsvětí. K politickým vraždám se užívají sejfy, včas vysypané do náruče spřízněných médií. A náhle prozřevší poslanci a poslankyně.

3) Že je penzijní reforma velký podnikatelský záměr s plánovaným přesunem miliard do soukromých firem, které budou mít podle plánu tyto miliardy na 30 let na hraní, což jako velmi průhledné popsal nejeden ekonom a v několika článcích to zmínil i pan prezident V. Klaus. ("Žádná dobrovolnost – povinné!" Říkal včera v rozhlase prezident sdružení penzijních ústavů pan Rusnok. Vzpomene si někdo, že kandidoval kdysi na post předsedy ČSSD?)

4) Že ČR ručí, ať chce nebo nechce, za dluhy Portugalska (záhy možná Španělska), to v současném politickém guláši zaniká.

5) Že je český právní řád a jeho výkon zcela bezmocný proti rozkradení miliardové Sazky, jejíž generální ředitel pobíral (a možná ještě pobírá) ročně údajně s prémiemi více než 30 milionů za skvělé hospodaření v zájmu rozvoje národního sportu a představenstvo téže firmy generálního nikdy neodvolá, protože s výkonem funkce jsou spojené statisícové prebendy, to je marginálie (na rozdíl od 170 tisíc v obálce pro pana poslance Škárku). I v této kauze bylo už osloveno státní zastupitelství řadou trestních oznámení.

6) Že je pan premiér Nečas mezi lidmi v pozadí i popředí ODS velmi nepopulární, protože ve svatém nadšení z toho, že se stane premiérem, přepustil ministerstvo financí TOP 09, ministerstvo vnitra VV (ABL) a ministerstvo pro místní rozvoj, kterým protékají miliardy v nejasných tocích VV (ABL), není třeba zdůrazňovat.

7) Že byl pan premiér Nečas odkrytím sejfů a různými nahrávkami postupně připraven o důvěryhodnost dvou spřízněných místopředsedů, kteří s ním vstoupili na Olymp ODS, není snad také tajemstvím.

Zdá se tedy, že v současné chvíli neprobíhá bitevní linie na poli protikorupční čistoty vrcholné politiky ale především středem ODS.

Bytí a nebytí pana premiéra je dnes zcela závislé na tom, zda se mu podařilo získat 6 těl poslanců, kteří odejdou z VV a budou hlasovat pro dvoučlennou koalici ODS-TOP 09. To je samozřejmě odvislé od objemu prostředků, které je možné do této operace investovat. Bude-li chtít něco pozitivního prosadit se zárukou, potřebuje těch těl prozřevších dokonce sedm.


Ze zkušeností vlády premiéra Topolánka a dvou exposlanců ČSSD je ovšem zřejmé, že šest (sedm) párů rukou (ex-VV) bude v současnosti určitě k mání levněji, než dva páry rukou protřelých politických harcovníků ČSSD, kteří z bohulibých důvodů podepírali vládu Topolánkovu (důchodová reforma je velký projekt a lační čekatelé na alokaci zdrojů jsou jistě připraveni dát něco na oltář takového projektu; betonářské a stavitelské lobby nezůstanou pozadu).

Ještě, že má pan premiér po ruce tak zdatného poradce na bezpečnostní otázky, spindoktora Langera. I když, jak je vidno na cause Škárka, Kočí, jeden nikdy neví, jak je to s tou loajalitou ve skutečnosti.

Je totiž otázkou, zda loutkáři za kulisami uvolní tyto prostředky na projekt ministerské očisty podle pana premiéra Nečase, či mají prostředky připravené až pro rozhodnějšího premiéra, který zlepší upadající obraz ODS a její autoritu (proreformní voliči vnímají jako tahouna reforem TOP 09 a ti ostatní váhají mezi ČSSD a odhodláním už nejít k volbám).

K rozřešení tohoto dilematu doporučuji zdvožilý dotaz v Západočeském kraji. Mají tam prý v zásobě velmi kvalitního a populárního kandidáta.

A nemá vlastně pan poslanec Škárka něco společného s Plzní?

Že by se v současné situaci chystala vládní koalice na vypsání voleb? Tomu věří jen frekventanti zvláštních škol.

V záloze jsou konec konců i různé velké koalice a opoziční smlouvy v zájmu stability a záchrany státu a veškerého jeho obyvatelstva. Část politiků ČSSD je přece státotvorná, což dokazuje den za dnem na pražské radnici.

Věřte, nevěřte: Jeníček a Mařenka šli za světlem (dvě nevinné děti), zlá čarodejnice si je chtěla upéct, ale oni se nedali, posadili čarodějku na lopatu a hodili ji do pece...

(Podobnost s panem Škárkou, paní Kočí a panem Bártou je nezáměrná a čistě náhodná).

Věřte, nevěřte.

Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

F.Švarc napsal(a):

Pane Svobodo, klobouk dolů, až na ten rusismus "ODVISLÉ OD (objemu prostředků, které je možné do této operace investovat)". Napsal bych ZÁVISLÉ NA, ale to je jen titěrný detail. Jinak brilantní text. Poslední věta velmi důležitá, ale chybí mi odkaz na vámi zniňovaný rozhovor Železného s procitnuvším poslancem. No pohledám sám.
09. 04. 2011 | 05:09

Jiři Svoboda napsal(a):

Já jsem viděl reprízu rozhovoru pana Železného s poslancem Škárkou. Bylo to v den, kdy byl zla nedostupný pro všechny. ČT mu slíbila, že ho natočí na neznámém místě, které si vybere, a které neprozradí. Škárka vykládal, že mu nejdou sklopit zrcádka, což je jasným důkazem, že je napíchnutá elektronika auta a on je sledován. Pak zcelou řadu odpovědí vcelku banalit odkazoval až nja další den atd. Zdálo se mi, že je uvolněna schopnost racionální úvahy a občas podléhá persekučnímu bludu...
09. 04. 2011 | 05:44

Lila napsal(a):

F.Švarc

Poslance Škárku měl Jakub Železný na ČT24, nikoli na ČT1. Pan Svoboda má pravdu v tom, že po onom expozé pana poslance si divák mohl udělal úsudek o jeho duševním zdraví a poté se zřejmě propadl do hluboké deprese z poznání, jací lidé o nás rozhodují.

Pan Svoboda se v bloku dopustil ještě jedné nepřesnosti, určitě neměl na mysli senátora Štětinu, ale poslance VV Jiřího Štětinu.
09. 04. 2011 | 05:45

Jiří Svoboda napsal(a):

Děkuji. Toho Štětinu jsem opravil. JS
09. 04. 2011 | 06:07

modrý edvard napsal(a):

Ano, máte pravdu. Je to tak.
PS: Jen u bodu 5 - p. Hušák pobírá řádově víc, než 55 tisíc (nevím kolik).
09. 04. 2011 | 07:10

Iba obyčajný člen napsal(a):

Vynikající text a lidi ještě z těch masáží nezblbli. Jakože se mi zdá i podle včerejšího Hydeparku s Kmentou,že většina zatím ne. Kmenta se v MF.Dnes,sice opět hodně snažil,výsledek je ale ubohý, podobně, jako byly jeho reakce na otázky dotazujících se. Ani se nedivím, že mu trvalo tak dlouho tuhle ubohost dát dohromady. V Hydparku některé jeho reakce byly hodně pomalé. Bystrost nic moc. No času málo! To není jak sedět v redakci v pohodičce.
Dokonale shrnuto.V neposlední řadě,se ukazuje, čeho jsou lidi jsou schopni pro prachy, zhrzelou ješitnost, nebo nezdravě rozvíjející se ambice. Všechno autor napsal přesně.
09. 04. 2011 | 07:10

patriot napsal(a):

modrý edvard:

Husák s háčkem bere 30 milionů ročně.

Jedná se o jednoho z největších zlodějů v této zemi.

Odkaz:
http://diskuse.tiscali.cz/zpravy/clanek/sef-sazky-husak-bere-az-tricet-milionu-rocne-23240/
09. 04. 2011 | 07:38

Karel napsal(a):

Mám podobný názor. Bárta podle mě měl informace, že se něco chystá, loajalitu si chtěl koupit, ale proti loutkářům neměl šanci.
09. 04. 2011 | 07:57

anti politik napsal(a):

Shrnuto-takto dělaná politika nás buď zničí úplně nebo my zničíme ji! Jiná možnost není! Už jsme dospěli tak daleko, že trochu slušnější lidé a nestátní organizace už vyloženě prosí Evropské instituce o pomoc proti naší politické scéně!! Oni už ani nevládnou jen kšeftují, kradou, korumpují a stát funguje už jen díky lidem, kteří pro tento stát ještě pracují bez očekávání výhod! Nečas tvrdě mele o změnách ve vládě a za zadkem mu při tomto plamenném blekotání stojí Kalousek, Vondra a spol! No řekl bych, že tato individua by v normální společnosti byli na periferii společnosti a ne že by se ještě culili na kamery jací jsou z nich najednou poctiváci!! Asi to chce kravskej žaludek a totální hrochosloní kůži, jen když korýtko zůstane plné!
09. 04. 2011 | 08:00

Tino napsal(a):

Je pro mne překvapujícím zjištěním, že zrovna pan Svoboda je tím, kdo to vyslovuje za mě. Nevím dnes, jestli se měním názorově já, nebo pan Svoboda. Ono je to vlastně jedno.

Plně bych podepsal jeho slova. A mohu ubezpečit, že mé okolí je názoru stejného. S tím ale vzniká problém, komu případně příště dát hlas u voleb. V obecních volbách nemáme problém, protože tady je to dost průhledné a sledovatelné podle výsledků práce v obci. Ona naše vesnice není Praha a všichni se znají napříč spektrem i příbuzenskými vztahy.

Ku nespokojencům, oprávněným či neoprávněným, bych měl ale jednu připomínku. Kolik z těch, kdo nadávají na současnou politickou scénu, je ochotno pro obec cokoliv udělat?. Kolik z nich zajde aspoň na veřejné zasedání obce a připomínkuje cokoliv se jim nezdá? Kolik je těch, kteří tvrdošíjně jdou proti nepravostem ve své obci?!

Hlavně pohodlíčko! Že?!
09. 04. 2011 | 08:17

anti politik napsal(a):

Ku.va ono fakt už není koho volit! Oni v tom jedou všichni! Můžem si jen vybrat která ekonomická lobby bude příští čtyři roky vysávat národ!!
09. 04. 2011 | 08:18

vasja napsal(a):

Ano, v politice jsou větší svině, než Bárta čekal. A jsou tim větší, čím větší provize jdou do kapes a do stranickejch pokladniček.
Do politiky se jde přece pro úplatky a Bárta jen plnil svejm ovečkám jejich očekávání, no a pak někdo nabídnul víc. Chudák kluk.
Tluchoř ale musí bejt blaženej.
09. 04. 2011 | 08:21

modrý edvard napsal(a):

Tino, jestli jsem to správně pochopil, takpan Svoboda byl pro své názory vystrnaděn z KSČM. Jinak, já na zasedání obce chodím.
09. 04. 2011 | 08:22

Bessy napsal(a):

Bylo by i zajímavé snad přemýšlet o tom, že již koncem března měla Kočí utajené schůzky s Tluchořem.Jestliže se proslýchá, že by ji ODS dala na kandidátku na europoslance, že měla schůzku s Nečasem, tak by jsem řekla, že ona kauza začala již dříve a docela se zdá promyšlená.
09. 04. 2011 | 08:23

Mud.. napsal(a):

Pane Svobodo,
ono je jedno kam se peníze "převalují"! Jestli k "všehoschopného" občana, nebo do díry s tisící budiž k ničemu živících se ze státního košíku. Stejná společnost by byla v sedmdesátých létech v případě, že by měla k dispozici současnou sdělovací techniku. Inteligetnější si umí to obrovské množství informací zpracovat na podstatné a nepodstatné. Ale co ti, jejiž výrobním nástrojem (lopaťáci) jsou ruce a ne mozek? Okamžitě by přišlo do politiky tisíce cnostních lidí. Případný kontakt s (socíáličky/čkami) je děsí. Znáte jak se pracující inteligence štítila jít do výroby? Raději brala méně, než trpět u těch tupců! Dokud bohatí budou dávat všem potřebným, nikdy nezvítězí pravicová vláda. Rozdělmé sociálně slabé! Toho co dá hlas bohatému, ať je na tom lépé, něž volící socany!
09. 04. 2011 | 08:24

Cech napsal(a):

Nevím jak rozepsat řízení loutkového divadla pane Svobodo.
Dokonalý rozbor.Dále je jednoznačně viditelné, čeho všeho jsou lidi schopni pro prachy. Všechno co jste napsal pane Svobodo je správně.
Bohužel v řešení " této absolutně umělé vyvolané krize 4K",která pokrývá dýmovou clonou tunel typu LaManch neboli M.K. přihrávku která nahradí Omnipol.
V řešení této "krize" si prosím uvědomte co je to "šablona Drobil",oprávněně se domnívám,že řešení bude provedeno stejným způsobem.
Proto použijeme-li "šablonu Drobil",je přímo viditelné kdo řídí "loutkové divadlo" a kam to s ním chce dotáhnout.
Proč ne EU a proč musí být DR atd.
09. 04. 2011 | 08:25

anti politik napsal(a):

Tino nebýt malé komunální politiky, kde se skutečně volí podle prospěšnosti pro obce a malá města (netýká se to velkých měst, tam korupce přímo kvete) tak by tenhle stát už dávno padnul na držku! Ekonomika a politika která skutečně drží stát na nohou se nedělá v Praze ani ve vládě,(megafirmy kolem kterých se politika motá tady buď daně neplatí vůbec nebo minimum)ale drží to tady nad vodou tisíce pracovitých lidiček ve městech a obcích rozesetých po celém státě! Tento stát je náš a je nutné si uvědomit, že není těch pár hošanů ve sněmovně co si bůhví proč říkají politici, protože dělají byznys a ne politiku!! A jen douška, to vše dovolil tisk-tisk dovolil tuhle nechutnou politiku! Jinde a skuteně demokratický nezávislý tisk by je roztrhal na kousky, že by si ani neuprdli natož aby takhle kradli!!
09. 04. 2011 | 08:35

Béda napsal(a):

p. Svoboda,

víceméně nemám co bych dodal. Napsal jste to za mně. Jenom bych doplnil. Nový původně nadějný "svěží větříček" mezi starými "antikorupčníky" a "odpovědnými hospodáři" právě dovál a jede se opět ve staré stopě dál močálem černým kolem bílých skal. Největší korupčníci, zadlužovatelé a klientelisté jsou v Kocourkovu pasováni do role strážců mravů, nestranný prezident (viz jeho opakované pověření sestavováním vlády) má opět možnost osvědčit v praxi své pověstné "vládu založenou na přeběhlících nikdy!" což přeloženo do lidštiny znamená, když to zájem kapes neviditelné ruky (tedy "státu") vyžaduje tak samozřejmě všemi deseti Ano!

Systémová korupce jede dál po vyježděných kolejích a ekonomika "v dobrých rukou krále Miroslava" spolu s osudy valné části populace se řítí do černé díry.
09. 04. 2011 | 08:35

Pepa Řepa napsal(a):

No tak, pane Svobodo, takové otázky se přece nekladou.
Řádný občan má sbaštit návnadu a neptat se "proč?" by si protřelý a všemi mastmi mazaný policajtský Ferda Mravenec měl vést podrobný písemný plán a graf jako v Básnících, kdy uchvátí moc a kdy ovládne galaxii, proč by měl dávat někomu obálku mezi spisy, proč by neměl požadovat potvrzení o půjčce.

Já Kačence Kočí věřím, škoda, že se nesypaly bankocetle z obálky v přímém přenosu a ona nepištěla:co to je, pojďte se lidičky podívat.
Věřím ji stejně jako jsem věřil Ivánkovi z Holomóca, stačilo když udělal roztomilou kapří tlamičku, věřím, že i policajtská petice by tak nějak sama od sebe, od srdíčka. Pomáhat a chránit, ne?
Tak si pomohli.

Je dobře, že jsou kmotři všech barev, kmotr se má starat o kmotřence, aby zdárně vyrostl a svého ochránce nahradil.
Nemám-na rozdíl od Vás- strach o duševní zdraví poslance Škárky, myslím, že svou roli pomatence zvládnul brilantně.Nabídněte mu roli.
Když zaparkuju, tak se mně taky nesklopí zrcátko, že by i po mně šli? Jen ta obálka ne a ne přilítnout. Škoda.
09. 04. 2011 | 08:36

Dočekal napsal(a):

"Václav Klaus a Miloš Zeman mají hodně společného, to podstatné je ale odlišuje. Zatím co Václav Klaus ODS založil a od samého počátku ji vedl, Miloš Zeman si ČSSD prostě zprivatizoval a využil ji jen jako prostředek k politickému a osobnímu prospěchu. Pro dosažení svých cílů se neváhal obklopit bývalými nomenklaturními kádry. Za všechny jmenuji Miroslava Šloufa.

Některé jeho výroky stojí za připomenutí:

Září 1996: „Premiér Klaus je pohromou pro ČR, protože z ní udělal obrovskou Potěmkinovu vesnici.“
Květen 1997: „Vylučuji možnost velké koalice s ODS, protože by to byl podvod na voličích.“
Říjen 1997: „Klausova vláda totálně selhala, měla by odejít, protože této zemi škodí. ODS zemi politicky destabilizuje. Zodpovědnost sice nese celá vláda, ale nejvíce její předseda Václav Klaus.“
Červen 1998: „Programy obou stran jsou neslučitelné a ODS se navíc stává stranou jednoho muže.“
Říjen 1999: „Naše vláda si vede dobře a podařilo se jí vyvést zemi z krize.“
To už ale vládla ČSSD společně s ODS po podpisu Opoziční smlouvy, největšího podvodu na občanech této země po tzv. Sametové revoluci v listopadu roku 1989."
------------
Toto je část mého článku, který byl zveřejněn na jednom nejmenovaném diskusním serveru a který teď čile koluje po netu.

Takzvaná "Opoziční smlouva," kterou po volbách v roce 1998 podepsali pánové Klaus a Zeman, bylo zatím největší svinstvo, které se tady událo po 17. listopadu roku 1989. Nejen že tímto aktem pan Miloš Zeman resuscitoval politickou mrtvolu jménem prof. Ing. Václav Klaus CSc. dr.h.c.43x, ale navíc zredukoval politiku jako službu občanům na pouhý kšeft.
"Vy nás necháte vládnout a my vás za to necháme dál krást."

Tehdy to hodně mých spoluobčanů nechápalo. Nakonec se nechali přesvědčit tvrzením, že jiná možnost zkrátka nebyla, když "disident" Jan Ruml jako předseda Unie svobody odmítl jít s Milošem Zemanem a jeho ČSSD do koalice.
Jak to čtyřleté "šafářování" obou přátel nakonec dopadlo, to už snad vědí všichni. Proto si dovolím připomenout pouze jeden společný projekt obou pánů a to takzvanou Konsolidační banku, později přejmenovanou na Konsolidační agenturu.
Dluhy po zaniklé Konsolidační agentuře ve výši 236 miliard korun byly přesunuty jako záporná položka do státního rozpočtu a z něho jsou také umořovány.
To "kukaččí vejce" v podobě Bohumínského usnesení, které zanechal pan Miloš Zeman ČSSD a které tato strana od té doby táhne jako tu pomyslnou kouli na noze, zmiňuju zatím jen tak na okraj.
09. 04. 2011 | 08:36

vasja napsal(a):

Cech napsal(a):
Proč ne EU a proč musí být DR atd.
----------------------
Ouřada z Brusele nebude dělat tendry na českejch ministerstvech a hlídat, jestli si tu někdo náhodou nepřikrádá a nerozfrncává prachy.
Ten se stará o svoje panděro.
09. 04. 2011 | 08:37

anti politik napsal(a):

Bessy takže je vlastně otázka kdo Kočí zkorumpoval a zdá se, že Bárta se s nějakým půl mega nelepí proti tomu co nabízí ODS za úplatek v podobě evroposlancování! Tam je půl mega měsíčně a na tenhle úplatek od ODS se zcela jistě bude náš český tisk dívat jako na normální věc a ne jako na opravdu hnusnou korupci, ještě horší než byla ta Bártova!!
09. 04. 2011 | 08:42

Dočekal napsal(a):

Také jste si všimli, jak předseda této vlády pan Petr Nečas ožil po návratu z Hradu a jak razantně požadoval demisi dalších dvou ministrů, takto členů strany Věci Veřejné?
Taky vás přitom napadlo, že pan premiér je jen pouhý zesilovač myšlenek a přání Nejvyššího Hradního a vykonavatel jeho příkazů?
Nebo si opravdu myslíte, že člověk, který po vypuknutí aférky u VV celý týden mlčel, náhle prozřel a jako pokropený živou vodou začal takto razantně konat? Ale kdepak. Pan Nečas si byl na Hradě pro "inštrukce" a jako dobře vycvičený psík je teď uvádí v život.
Smál bych se nahlas. Kdyby to ovšem nebylo spíš k pláči.

Hlavně že mají jasno zdejší "pravověrní." Zřejmě si přečetli vyjádření pana Víta Bárty, že tohle všechno je jen spiknutí jakýchsi temných sil.
Kdypak že jsem takovýto blábol slyšel naposled?
09. 04. 2011 | 08:49

Béda napsal(a):

Mé oko vidí naději v poslanci Škarkovi, který ač silně zmaten se rozhodl očistit českou politiku od korupčních praktik. Proto se nyní navrací do lůna ODS, která je přímo založena na antikorupci. Nevylučuji, že časem přeběhne k antikorupční TOP vedené bratrem všech oligarchů Mirkem Kalouskem, aby doložil některé temné praktiky odehrávající se za roztřeseným pozadím pana stínového premiéra Nečase.
09. 04. 2011 | 08:50

vasja napsal(a):

Tohle bude i docela poučný. Jak pomalejc myslící, postupně budou k rozumu přicházet:))
Když vemu hýkání a křížování Bárty pod Pehou...
09. 04. 2011 | 08:52

Bessy napsal(a):

anti politik- je také zajímavé, že takovou očividnou situací se noviny nezabývají-jinak dovedou vykonstruovat kdeco nepravděpodobného- ale třeba MF Dnes nám Kočí líčí jako hrdinku, ale ona je to asi pěkně vypočítavá m...
09. 04. 2011 | 09:00

Béda napsal(a):

Jak asi probíhají propočty jistého nejmenovaného filantropa a mecenáše české politiky. Tak to máme: na straně výdajů: 28,5 na stole v českých. Kolikpak v českých máme na straně příjmů? Asi budeme muset zavolat Mirkovi, aby urychlil nezbytné reformy a přitvrdil v boji s korupcí. Prozatím ten zisk nic moc. Ty násobky vkladu by měly být mnohem vyšší.
09. 04. 2011 | 09:07

vasja napsal(a):

Konečně!
Z Dubaje se vrací pan Řebíček. Je čas udělal pořádek.
09. 04. 2011 | 09:09

myrta napsal(a):

Otázka p.Svobody měla lépe znít-JAK TO ROZHODNE KLAUS???
Protože očividně Nečas byl zalezlý do návratu Klause a hned jak přijel,naklusal k raportu.
To že prý neměl s sebou demisi Bárty,je šaškárna.
Klaus přes víkend horečně intrikuje.Bártu očividně bedu hájit a věřím mu.On něco vymyslí.Včera v noci ve speciáli uvedla Martina Lustigová z taných zdrojů informaci z jednání na hradě,že mají padat ještě jiné hlavy.Typuji Hegera a vzhledem k tuhému ztrnule nebývalému postoji Kalouska-že by KALOUSEK??Ale to je spíš přání otcem myšlenky.
09. 04. 2011 | 09:14

bob napsal(a):

.... tak nevím, Bárta není žádný andílek, ale ta děsná Kočí - to je typická SVAZÁCKÁ FUNKCIONÁŘKA - vyložená nemakčenko - další Benda v politice, nic nedělat, nic neumět jen se pohodlně svézt !!! Té nevěřím ani to, že má nos mezi očima o))))))))
09. 04. 2011 | 09:15

zemedelec napsal(a):

Pane Dočekal.8:36.
Správne připomenutí.Tak nejak se oba pánové chovali.Jiste si vzpomenete,co prohlásil Zeman po volbě V.Klause prezidentem.Proto nedůvěřuju ani jednomu.Že se znova angažuje Zeman o nečem svědčí,neco připravují zas.Jenom tá rozhádanost vlády,jim jaksi nevyhovuje,nebo uspíší jejich rozhodnutí.To jak popisuje Pehe,odcházení V.Klause určite nehrozí.
09. 04. 2011 | 09:18

modrý edvard napsal(a):

Béda: tak tomu nerozumím. P. Škarka přece už v ODS byl, korupci tam nenašel. Proč nevstoupí do nějaké jiné strany, kde ta korupce možná ještě setrvává, byť někde v koutku?
09. 04. 2011 | 09:19

Dočekal napsal(a):

A z Holomóca JUDr. MUDr. Ivan Langer, BP 2x.

Takže ministerstvo dopravy a ministerstvo vnitra máme pořešené. Teď zbývá jen pořešit ministerstvo školství.
Vysokoškoláci Rumcajs a hoven nepřipadají v úvahu, na tuto funkci jsou totiž příliš překvalifikovaní. Takže zbývá jedině nick vasja. To by byl člověk na správném místě! Jedinec, který upřímně nenávidí všechny učitele, by se jistě osvědčil.
Jen si nejsem jist tím, že právě jemu hodí pan Nečas "lano."
09. 04. 2011 | 09:19

ld napsal(a):

Autor,

ale no tak. Na konspirace je tady Bukvoj! Argumenty á la sledovačka-zpětné zrcátko, Rusnok-kandidát, půjčka na Iberský poloostrov, tohle všechno splácáno dohromady , to by porazilo i slona.

Pravda je nejspíš jiná, nenažraný český človíček (Kočí, Škárka) inkasoval prachy za servilitu, kterou pak Bárta vymáhal. Jmenovaní adolescenti jej pak práskli, neboť si mysleli, že už jsou nadlidé (místopředseda, rep.předsedkyně), že trumfy drží oni; chtěli hrát betla, ale zatím měli mezi osmičkou a dámou mezery ve dvou barvách. A to je konec filmu. Teorie o Íčcích, Vondrech, padácích a bůhví cosi jsou zcestné.

Za tím vším je obyčejný mamon a velikášství. Reslita však je debakl a untermanství nedospělců.
09. 04. 2011 | 09:20

Dočekal napsal(a):

zemedelec:

"Elita socialistických kádrů, soustředěná v Prognostickém ústavu za účelem přeměny komunistů na kapitalisty, splnila svůj úkol.
Scénář byl jednoduchý.
Komunistická strana se rozdělí na Levici a Pravici. Pravice bude sdružovat mladé, dynamické soudruhy, kteří se těmi soudruhy stali za tzv. normalizace, převážně kvůli kariéře. Jejich stranickým úkolem bude získat moc, vytvořit vládu a umožnit těm správným soudruhům získat majetek všeho lidu.
Levici budou tvořit starší soudruzi, tzv. uvědomělé jádro KSČ. Jejich úkolem bude zůstat za každou cenu v opozici. Budou tak fungovat jako strašák „návratu starých pořádků“ pro posílení pozice soudruhů na Pravici. Obě strany budou nadále skrytě spolupracovat.
Soudruzi na Levici tak nepřijdou nijak zkrátka.
Takhle tady vznikla KSČM a ODS.
KSČM podporují naivní voliči, kteří věří, že se tato strana zastává utlačovaných a vykořisťovaných. Staré kádry - voliči bývalé KSČ – zase doufají, že se s KSČM vrátí staré časy. Obě tyto skupiny voličů KSČM se mýlí.
KSČM a ODS spolupracují. To se naplno projevilo zásluhou prosazení veřejné volby prezidenta. Václav Klaus byl zvolen, aniž by na něm ulpěla špína byť jediného komunistického hlasu!
Společně zesměšnili KDU-ČSL a Zelené. Hlavně ale ČSSD! Jen jestli to soudruzi nepřehnali! Budou přece ČSSD potřebovat na to, aby po nich zase uklidila ten chlívek, co tady zůstane po jejich vládnutí.
Historie se nemusí opakovat!"
------------------------
Tak tohle je úvod toho mého článku, jehož část jsem sem překopíroval a vy jste na to reagoval.
Byl bych moc rád, kdyby se k tomuto příspěvku vyjádřil sám pan Jiří Svoboda.
09. 04. 2011 | 09:23

vlado napsal(a):

Zdravím pana Svobodu a děkuji za výstižné vyjádření stavu prostředí ve kterém žijeme a které bylo vytvořeno demokratickými volbami. Poslední odstavec je velmi výmluvný a o příštích volbách mám o jednoznačné volbě jasno! Děkuji ještě jednou a přejí pevné zdraví!
09. 04. 2011 | 09:24

Béda napsal(a):

Demiurg a deux ex machina, známý hasič politických požárů, se rychle vrátil z objevitelské cestopisné výpravy Patagonií, aby navrátil lesk císařskému dvoru a vrátil rozhádané vládě původní dělnost při rozkr****í státního majetku. Skrytým motivem může být i obava ze Sarajevského atentátu na panovníka č.2.

Uvidíme, co udělá jeho milost s oblíbencem Gavrilou, který po návratu z jezevčí nory na Vysočině právě podal demisi. Situace začíná být mírně nepřehledná. Předpokládám státnické rozhodnutí typu, kluci a blondýny přestaňte se prát, tady jde o nezbytné reformy, na které celý národ již 20 let toužebně čeká a bez kterých je budoucnost nemyslitelná. Bez nich bychom nikdy nedostihli Rakousko ale rychle se stavem rozpočtu přiblížili Japonsku a USA.
09. 04. 2011 | 09:29

hroch napsal(a):

Jen na okraj - před chvílí jsem viděl v Olomouci Íčko - měl nabalené plné auto a evidentně se chystal na cestu. Netuší někdo kam ??
09. 04. 2011 | 09:30

Béda napsal(a):

hroch,

typoval bych, že s těma syrečkama nejspíš na MV, aby vyvětral puch z kanceláře po Johnovi.
09. 04. 2011 | 09:33

vasja napsal(a):

Bacha. Neukvapovat se.
Trpěšlivě čekat na pani Šauerovou a doktora marxismu-leninismu a vědeckýho komunismu, Luboška Zaorálka. Jejich myšlenky maj váhu.
09. 04. 2011 | 09:36

Béda napsal(a):

vasja,

zatímco ty vaše s přítěží betonových panelů se již dávno vznášejí ve stratosféře.
09. 04. 2011 | 09:37

ld napsal(a):

hroch, Béda,

teď potřebuje trochu pomoct pobřežák Gbagbo. Prý se objevil inzerát, že přijme poradce pro zákulisí, který by vyvedl zemi z prezidentské krize. Takže jestli měl Langer v batohu indulonu, letí do Afriky.
09. 04. 2011 | 09:39

Dočekal napsal(a):

hroch:

Kdybyste si přečetl včerejší příspěvky nicku hoven, jinak dalšího zdejšího vysokoškoláka, tak byste se dozvěděl to, že "langer je schopný člověk a také čestný."

Jak už jsem zmínil, teď už jen zbývá pořešit ministerstvo školství. Nemáte nějaký tip? Mne zrovna teď nikdo vhodný a hlavně dostatečně loajální k panu prof. Ing. Václavu Klausovi CSc. dr.h.c.43x nenapadá.
09. 04. 2011 | 09:40

zemedelec napsal(a):

Pane Dočekal.9:23
Děkuji za odpověď.
Tak nějak to připravili v prognosťáku.Protože,najednou se rozlezli po všech stranách a vlastne nám vládli prognosťáci.Ono tam bylo nachystáno hodne věcí,které po uchopení moci praktikovali a teď je stoho takoví binec.Jenom na okraj,tak asi padne rozhodnutí o příme volbě prezidenta.Vždy se lépe zmáknout několik poslanců,než 1mil.voličů.
09. 04. 2011 | 09:51

Béda napsal(a):

Dočekal,

své typy jsem nastínil včera pod Pehem. MV - Íčko, MD - Drobil, MŠMT - Parkanová (TOPka se musí taky přiživit na vystrnadění VNV z antikorupční koalice).
09. 04. 2011 | 09:51

modrý edvard napsal(a):

Dočekal: Bátora! Hájek. Jakl. Weigel. Payne! Barták. Bartoš! Chalupa. Stráský! Drobil!
09. 04. 2011 | 09:52

Dočekal napsal(a):

Béda, zemedelec:

Dík za reakce, potěšilo.
Nějak mi tady dnes chybí internetoví nádeníci. Ti "pravověrní," samozřejmě. Rád bych se totiž opět dozvěděl něco nového a hlavně neotřelého. Já si vždycky rád popovídám se slušnými lidmi.
A těmi zdejší "pravověrní" samozřejmě jsou. Jak by také ne, vždyť oni reprezentují tu nejvzdělanější část naší dospělé populace.

Jo a k tomu mému písání jen tolik, že jsem byl tomu dění na naší politické scéně na začátku devadesátých let minulého století docela blízko. A protože mám z té doby nejen zkušenosti, ale také dost informací, děje se za účelem mého umlčení i toto:
*****
blue jay napsal(a):
Václav Dočekal alias D47-Vendys byl v komunalni politice.
Za KSCM. Take byl pilot, strojar, stavitel a procestoval 80 zemi za totality. Ve skutecnem zivote byl ale udavac STB. Aspon tak ho poznali ctenari na Outsidermedia.cz. Byl odtamtud vyhozen. To je D47.
18. 01. 2011 | 17:19
http://blog.aktualne.centrum.cz/blogy/fabiano-golgo.php?itemid=11923
*****
Že se tak stalo za laskavého přihlížení strážce čistoty těchto diskusí, je jistě jen pouhá náhoda.
Od té doby se tady prezentuju pod svým občanským jménem Václav Dočekal.
Jak je vidět, tak sázka na podraz nevyšla.
09. 04. 2011 | 10:02

hroch napsal(a):

No - ještě by tam místo Íčka mohl nastoupit mladej Ruml - už to zná, - a kamarádství se Sašou by taky pomohlo.
09. 04. 2011 | 10:04

kelt napsal(a):

Na "Hrad"odešel/jak někteří nepřející tvrdí třesoucí se zadek,či aspik/a vrátil se neohrožený bojovník proti krupci a ohlásil deratizaci Věcí vřejných.
Hradní pán má vždy v záloze několik záložních variant a tak se pokusím/s veškerou pokorou k jeho majestátu/je popsat:
1/VV stáhnou ocas a dle přílohy koaliční smlouvy navrhnou nové tři tváře
2/Tluchoř má pojištěné další minimálně čtyři veverky,které prozřely a podrží vládu rozpočtové odpověnosti a boje proti korupci
3/VV vypoví koaliční smlouvu a půjdou do opozice.Pokud vláda padne a budou vypsány předčasné volby,tak ODS i TOPka jako nesmlouvaví bojovníci proti korupci mají šanci svoje současné poslanecké pozice obhájit.VV skončí na smetišti dějin.
V každém případě je režísér této mafikomedie v pozadí a je třeba se ptát,komu to slouží?
Kníže pán prohlásil Bártu pitomcem,protože napsal to,co si ostatní myslí a to,že do politiky v ČEZku se jde pro moc a statky materiální.
Tady stoprocentně platí,že o peníze jde až v první řadě-kdo to proboha kdy řekl?
Dobrou chuť.
09. 04. 2011 | 10:05

Dočekal napsal(a):

modrý edvard:

No vidíte! Já zpozdilec a neumětel jsem docela zapomněl na pana Bátoru! Teď jen doufám, že na mne za to moje opomenutí pan Bátora nepošle trestnou výpravu, složenou z jeho bývalých soukmenovců.

Jinak dík za tipy. U těch dalších jmen si ale dovolím oponovat. Podle mne by žádný z těchto teflonem potažených jedinců neměnil teplé místečko za nejistotu.
Mohu se samozřejmě mýlit. Nejsem přece Nejvyšší Hradní.
09. 04. 2011 | 10:07

hroch napsal(a):

to docekal:

Že si s toho co děláte. Psi štěkají, ale karavana táhne dál.
09. 04. 2011 | 10:11

Béda napsal(a):

kelt,

doplňující otázka: myslíte, že to o penězích a o moci platí i na partnera p. Bakaly autora uvedené myšlenky, který "do politiky prý rozhodně nešel zbohatnout"?
09. 04. 2011 | 10:17

Dočekal napsal(a):

hroch:

Jak vidíte, tak já si z toho nedělám vůbec nic. Ono mne to naopak přimělo k tomu, abych se tady vyjadřoval častěji a také mnohem přesněji.

V kontextu se svinstvem, které tady v zájmu odstranění jednoho potížisty dne 18. ledna tohoto roku "pustil" pan Libor Stejskal, jsou všechna ta jeho zdůvodnění výmazu celých diskusních příspěvků kvůli jedinému (podle jeho vlastního rozhodnutí) nevhodnému výrazu už jen nevýslovně trapná.
09. 04. 2011 | 10:18

Student napsal(a):

Pokud chcete mít nějakou naději na trochu schopnější vládu,
tak nevolte podle hesel a úsměvů. Nenechte se zblbnout přítomností zpěváků a bavičů. Vybírejte podle skutečností, které víte o prvních čtyřech lidech na kandidátce. Pokud o tom prvním víte něco dobrého, ale ti za ním jsou špatní, tak vyhoďte celou kandidátku. Ten první asi není tak dobrej, když nezabrání tomu aby mu tam nepřipsali ty špatné.
09. 04. 2011 | 10:23

vasja napsal(a):

Béda napsal(a):
vasja,

zatímco ty vaše s přítěží betonových panelů se již dávno vznášejí ve stratosféře
----------------------------------
A díky tomu mám oproti vám přízemnim, nevzdělanym a jinak nepříjemně hendicapovanym patřičnej rozhled. To musim sebekriticky uznat.
09. 04. 2011 | 10:28

hroch napsal(a):

to docekal:
To máte zcela pravdu. No - ale kdo donášel a práskal jednou - bude vždy, jedno jakému pánovi, prostě je to v krvi.
09. 04. 2011 | 10:30

Vico napsal(a):

Pan Svoboda nepřekvapil. Ještě chybělo konstatování, že se Bárta zákeřně spikl sám proti sobě. Ve dne dr. Jekyll a v noci Hyde. Spiknutí všech proti všem.

Jiní zdejší investigativci zase vypátrali, že za to může ten Paroubek s Bendou. Beztak.
09. 04. 2011 | 10:31

Béda napsal(a):

Student,

opět za pět, studente. Právě se prokázalo, že v systému, kterého nedílnou součástí je korupce legalizovaná jako sponzoring politických stran je úplně jedno koho zvolíte. Existenční problémy a finanční závazky stran nakonec neomylně přivedou každou do lůna korupce.

Pokud tedy chceme mít naději na trochu schopnější vládu musíme změnit SYSTÉM. Financování politických a volání k odpovědnosti těch co mají rozhodovací pravomoce. A protože si kapříi jak známo rybník nikdy sami nevypustí, muselo by se vyjít opět do ulic a donutit je k tomu.

Jak prosté.
09. 04. 2011 | 10:32

Dočekal napsal(a):

vasja:

Že vy jste jen další ze zdejších vysokoškoláků! Tak už se konečně přiznejte, že to vaše neumětělství jen markýrujete!
Ono je totiž už dávno ověřené, že inteligentní člověk ze sebe může udělat hlupáka, kdy se mu zamane. Obráceně to už jaksi nejde.

Že vy se tím hloupým pouze děláte jen proto, abyste nás oklamal! Uhodl jsem?
09. 04. 2011 | 10:35

Karel Kubrt napsal(a):

Pane Svobodo, Vás byla škoda, když jste opustil post šéfa komunistů. Dnes to mohla být zreformovaná strana a levice by vypadala jinak.
Nyní k článku. Máte pravdu, co říkají Škárka a Kočí, je divné. A také kdy to říkají.
Ale zkusme je chápat. Dnes v MFD Kateřina říká, že byla v sektě VV. Ze sekty se těžko odchází.
Třeba i vláda je sekta. Bárta a jeho ABLníci ji sice opustí, ale Nečas chce dál
s VV spolupracovat.
1) Kdo je pan exministr Bárta vědí snad i děti v mateřských školkách (s výjimkou voličů VV) už dlouhé měsíce.
I malé dítě v mateřské školce ví, že VV=ABL a ABL=VV.
Mimochodem, kam nám zmizel ten, co děti v mat. školkách poučoval o tom, co je normální? (Aha, koukám, že nezmizel. Jen píše méně, zato kvalitněji. /Výraz "tcheca" (= Češka) v Brazílii znamená zároveň vagína, ale hovorově, až vulgárně: se dá přeložit jako "kundička". - toliko citace, vysvětlení pro natvrdlého editora./ To mi zas utekl další golgoskvost. Pár dní tu nejsem a takhle to dopadá.)
Kdopak je podle vás tím loutkařem? "KMOTŘI" v Západočeském kraji?
Zkuste se podívat trochu výš.
09. 04. 2011 | 10:38

Dočekal napsal(a):

hroch:

Opět se dopustím prohřešku proti nepsaným pravidlům těchto diskusí. Doufám, že mi to bude odpuštěno.
*****
V listopadu roku 1989 tady vypukla demokracie. V podniku, kde jsem tehdy pracoval, zakládali Občanské fórum. Bylo to v době, kdy už se to nejen smělo, ale dokonce muselo. Přišli také za mnou. Vědí sice, že jsem odmítl podepsat „Několik vět,“ ale potřebují někoho, kdo byl pronásledovaný StB a má tedy osobní zkušenost s praktikami této instituce. Ustavující schůze je ve tři odpoledne v zasedačce.
Tak jsem tam šel. Otevřu dveře a koukám. Předseda ROH, sekretářka ředitele, vedoucí skladu a pár bezvýznamných figurek. A pan Pavlíček! Ten Pavlíček, který mi cpal k podpisu těch „Několik vět“ a o kterém jsem věděl, že je konfident StB. Tak jsem se otočil, ty dveře jsem za sebou zase zavřel a šel jsem pryč. Druhý den mi to nedalo a tak jsem se zeptal jednoho z těch nových funkcionářů OF, co že tam dělal ten Pavlíček. „No, víš, on nám přinesl důležité dokumenty a má informace a my teď víme, jak se máme dívat na některé lidi v našem podniku.“
Tak takhle tady začala vítězit Láska a Pravda nad Lží a Nenávistí!“
*****
To je ukázka z rukopisu knížky, která nikdy nevyjde. Prozatím jsem to nazval jako Fejetonky.
09. 04. 2011 | 10:40

hroch napsal(a):

to docekal:
Inteligentní člověk může ze sebe udělat hlupáka - ale neměl by to dělat příliš často - někdo z kolemjdoucíh by si nemusel všimnout rozdílu
09. 04. 2011 | 10:41

Béda napsal(a):

vasja,

nechci vás konsternovat ale nemluvilo se v tom vámi vykonstruovaném myšlenkovém vláknu původně o váze myšlenek?
Tedy ještě jednou: váha vašich myšlenek (myšleno obsah, logika, argumentace) způsobila, že i obtíženy závažím betonových panelů (a jiného balastu) ulétly do stratosféry. Bůhví co by se stalo, kdyby z nich někdo ustříhnul ty panely. Pravděpodobně by výtvor člověka prvně dosáhl větší rychlosti nežli je rychlost světla a vaše výtvory by se octly v paralelních vesmírech.
09. 04. 2011 | 10:41

stále rebel napsal(a):

Článek je snůška hloupostí.

Například cituji:
„Že pan Bárta v roli ministra (ať již z důvodů zištných, či nezištných) šlápl na kuří oka různým betonářským a stavebním lobby, je rovněž dlouhodobě zřejmé.

To je zřejmé možná některým jednoduchým jedincům a pokud ne, tak jim to pan Svoboda vtlačí do mozku.

Celý projekt VV je především o lžích, populismu a politické a ekonomické moci.
O Johnovi se ví, že roky podváděl ženu, Bártovo čestné slovo budí úsměv, ale pan Svoboda zpochybňuje výpovědi jiných. Proč nám pan Svoboda nevysvětlil Bártovo chování nebo považuje za normální, když ministr předává stamilionové sumy v hotovosti jiným politikům či poslancům?
09. 04. 2011 | 10:42

Colt napsal(a):

pane Svobodo,

jako vždy skvělé.
Na druhou stranu to vypovídá o tom v jakém stavu mysli je národ, který si nechá nakecat téměř cokoli. Smutné, jako by se vytratil zdravý selský rozum (úsudek).

Že by námět pro seriál?
09. 04. 2011 | 10:42

hoven napsal(a):

soudruhu svobodo,
začal jste psat scenař na 31. díl majora zemana?? já radši budu vycházet z faktů a né vašich konspirativních dojmů. betonářská loby nebo snad ODS s kalouskem nutila bártu, aby mezi svejma poslancema rozdával obálky s penězma jako čokoládu? já doufám, že vondra odstoupí spolu s bártou a johnem a jestli máte nějaké dukazy proti kalouskovi, tak je vaší povinností je odevzdat policii nebo statnimu zastupitelství.
09. 04. 2011 | 10:43

SuP napsal(a):

Pane Svobodo -
Ptáte se: ..."Je česká veřejnost skutečně tak naivně důvěřivá?..."
Pčečtete-li si diskuse k tomuto tématu cca z posledního týdne, zjistíte asi, že je to JEŠTĚ HORŠÍ (než naivně důvěřivá).
09. 04. 2011 | 10:44

hroch napsal(a):

to docekal:
To je přesné. Ono skutečných StB zas tolik nebylo , mnozí si jenom "přihřívali polívčičku" no ale měli neskutečně velkou armádu konfidentů kteří jim donášeli a tito lidé dnes jsou velkými bojovníky a ochránci demokracie.
09. 04. 2011 | 10:47

vasja napsal(a):

Béda napsal(a):
vasja,
Bůhví co by se stalo, kdyby z nich někdo ustříhnul ty panely. Pravděpodobně by výtvor člověka prvně dosáhl větší rychlosti nežli je rychlost světla a vaše výtvory by se octly v paralelních vesmírech.
....................
Ano i to je možné. Ale v tom případě běda vám, beránci moji. Kdo by vám slepcům potřel oči blátem, by prozřely? Pehe? Lubošek? Štech?
09. 04. 2011 | 10:51

Béda napsal(a):

hoven,

co vám říká u politiků terminus technicus odpovědnost politika za podřízení resort a presumpce viny? Ve vyspělých demokraciích zdá se, platí jednou a dost! Za Uralem, jak je vidět nestačí ani 13x. Kalousek by od lizu nešel ani kdyby na těch padácích seskočila celá česká armáda. Jediná možnost je donutit jej otestovat si ty padáky na vlastní kůži a vyhodit jej s padákovým báglem z toho letadla.
09. 04. 2011 | 10:52

hroch napsal(a):

Pane Svoboda:
Máte zcela pravdu ale bohužel přispěvatel SuP také. Lidi si skutečně nechají nabulíkovat neskutečné věci a skálopevně jim věří.
09. 04. 2011 | 10:53

Béda napsal(a):

dovětek,

taky by zde byla možnost, zabavit mu na základě výsledků odpovědného hospodaření veškerý majetek, obtížit jej doživotníma splátkama a nechat jej vychutnat si štědrost Drábkova sociálně-právního systému.
09. 04. 2011 | 10:56

modrý edvard napsal(a):

Dočekal: Bém!
PS: jen neodmítejte, dělat ministra zase není tak špatný.
09. 04. 2011 | 10:56

Béda napsal(a):

oprava: Drábkova sociálně-pracovního...
09. 04. 2011 | 10:58

hoven napsal(a):

béda,
jak mohl kalousek vedět nebo jen tušit, že ty padáky mají vadu. vy , když něco kupujete, tak víte, že vám to nebude fungovat??
09. 04. 2011 | 10:58

Student napsal(a):

Béda:
Zkuste si své příspěvky lépe promýšlet.
Kdo ten SYSTÉM může změnit ?
1) Revoluce a následně vítězové voleb
2) Revoluce a následně vítězný diktátor
3) Vítězové voleb dle promyšleného výběru
Víte o nějaké další možnosti ?
09. 04. 2011 | 11:04

Sladký napsal(a):

Divím se, nad čím zde mudrujete, je to přece naprosto jasné.Jde o rafinované intriky Paroubka, Kočky, Dluhoslava a kmotra Bendy.Celá aféra nese jasnou pečeť zločinné ČSSD.Cílem je obnovení reálného socialismu a ČSSR.
K tomu jim mimo jiné napomáhají Fico a Putin.
09. 04. 2011 | 11:04

Béda napsal(a):

hoven,

několik otázek:
1) zařadil byste jako odpovědný hospodář do "veřejné" soutěže firmu, která se nechal zaregistrovat v oboru v den vyhlášení soutěže a nikdy se nezaobírala předmětem soutěže - nevyrobila žádný padák?
2) mohl by v transparentní soutěži vyhrát firma bez doložitelné historie a úspěchů v daném oboru, včetně doložení zkoušek a zkušeností s daným zbožím?
3) dal byste svůj podpis pod nevypověditelnou smlouvu a povinný nákup od takovéto firmy?
4) pakliže by to všechno co jsem popsal jste nevěděl ale jako politik - byrokrat s pravomocí svým podpisem pod smlouvou rozhodl o takovém nákupu, neměl byste nést žádnou odpovědnost za takový systém zadávání a průběhu "veřejných zakázek" potaýmo nepřímou odpovědnost za smrt těch instruktorů a povinný nákup prakticky nepoužitelného předraženého materiálu?

Jakou (spolu)odpovědnost - finanční, politickou ... nesl bratr Kalousek?
3)
09. 04. 2011 | 11:06

Sladký napsal(a):

Nevylučuji, že v tom má prsty i komouš Obama.Právě úplatky našim čestným a zásadovým politikům zruinovaly USA.
09. 04. 2011 | 11:07

hroch napsal(a):

hoven:
Pokud něco kupuju notabene za státní peníze tak si nechám vyhotovit ODBORNÉ posudky na toto zboží. A pokud se ukáže že zboží je šmejd, mohu počítat s tím že nebudu už nikdy ni kupovat a max. budu jezdit z ještěrkou po skladu. Nekupoval rohlíky pro rotu vojáků ale padáky pro armádu - ohrozil tím bojeschopnost a životy - tedy munimálně by s toho měl nést důsledky.
09. 04. 2011 | 11:08

Sladký napsal(a):

Hoven- připomenu obchod století v režii Kalouska- výměnu našich moderních stíhaček MIG 29 za vrtulníky polské provenience- kus za kus. Asi nevěděl, že ty vrtulníky nejsou nadzvukové,že?
09. 04. 2011 | 11:09

Béda napsal(a):

student,

vím. Veřejná sametová vzpoura zotročovaných a bezostyšně donekonečna okrádaných a zesměšňovaných občanů.
09. 04. 2011 | 11:09

Dočekal napsal(a):

hroch:

Nám, tehdy mladým a rozjíveným klukům, to říkávali takto: "Nikdy se nehádej s blbcem. Jednak se tím automaticky snižuješ na jeho úroveň, hlavně si pak ale okolí nemusí všimnout, že je mezi vámi rozdíl."

Také si moc dobře pamatuju, jak nás vychovával jeden pan profesor, vyhozený v padesátých letech po komunistických čistkách z Vysoké školy a přeřazený jako obyčejný učitel na ZŠ.
Tento vzácný člověk nás pokaždé, když jsme se hádali, nechal nastoupit před celou třídu na stupínek a nakázal nám, abychom si ten náš spor vyříkali pěkně z očí do očí. Předtím nás ale upozornil na to, že ten, kdo jako první použije invektivu, prohrává.
To byste teprve viděl, jak jsme se snažili neprohrát! Pan profesor nás totiž tímto způsobem naučil argumentovat.
A také dodával: "Studenti, pamatujte si: Kde končí argumentace, začíná arogance."
Tak na tohle si vzpomenu pokaždé, když se tady nějaký zdejší "pravověrný" místo kvalifikované oponentury pokouší hodnotit můj duševní stav.

Měl jsem zkrátka ve svém životě štěstí. Mimo jiné také na dobré učitele.
09. 04. 2011 | 11:11

Sladký napsal(a):

Vypadá to, že jsem se zbláznil, al pochopil jsem, že mluvit vážně se zdejšími pravičáky nemá smysl. Ostatn+ě- moje teorie vyznívají oproti tomu,co zde denně prezentují velmi seriozně.
09. 04. 2011 | 11:12

tata napsal(a):

čim dal vic se ukazuje že to je fraška,je to tak neskutečny že opravdu nevite co si myslet.

TOLIK TEORIÍ je možnych ale zaroven si řikate přece to tak nemohlo byt.

ŘEKL BYCH že autor vystihl to podstatné,jen jedno opomenul,jestli by byla pravda co naznačuje tak stejně se pan barta manažersky utnul..........ve směru že politik nemuže jednat jako podnikatel ,mohlo by člověku byt simpaticke že jednal,,třeba ,,jako člověk co chce pomoct zapoměl že zaprve porušil zakon o pohybu peněz prvni chyba politika za druhé politik nemuže pučovat bez krití smlouvou to je sebevražda.

ale obě teorie sou tak nepředstavitelně nepochopitelné že opravdu člověk nevy poprve si neumim udělat přibližně jasno,vše je tak nepřirozene vyvoji,tolik valešnych not na obě teorie že poprvé sem naprosto paf.

co mě osobně vadí jednaní ČSSD MYSLYM FORMULACI,ŽE VYPUSTILA ZE ZŘETELE ODS A JEJÍ KAUZU A DE hlavně po VV TO je hodně amaterské podle mě.

NAVIC at je Barta vinen ve smyslu uplatku nebot vinen je každopadně pohybem peněz a nesepsanim smlouvy to si politik nemuže dovolit,NEBO NEVINEN že opravdu poskytl pujčku není blbec a jak napsal za facku umim kopnout i mezi nohy myslim že se ještě dočkame co to je draždit kobru bosou nohou.

POPRVE poznal jak se hraje první liga,on se ale podle mě učí možna že sem ho špatně odhad ale myslim že hoši ještě poznaj nevym jen jak je mstivej jako politik už asi neuspěje ale vlastni organizaci co vy vše nebo je schopna to sechnat a to i když je pro demokraciji tyto metody špatne v protikladu muže byt pro tento narod dobre jestli je dostatečně mstivej pude přes mrtvoly myslym diskreditační materialy na jině a to by byla naše vyhra.
09. 04. 2011 | 11:12

hroch napsal(a):

Sladký:
Dorýýýý - dlouho jsem se tak nezasmál. Ještě připočítat zločinné intriky Standy Grosse
09. 04. 2011 | 11:12

íkelt napsal(a):

Bédo-těžká otázka-řešením by mohlo být,když dotyčný je ve fázi mezi spánkem a bděním tak s ním zatřást a vypálit na něj rychle jasný dotaz.
Vzhledem k tomu,že jeho další perspeklítiva je jednoznačná,nebudu se tím trápit.
Ještě dovětek k předchozímu-ODS navíc kalkuluje s tím,že bez ní po předčasných volbách se žádná koalice nesestaví.
Vycházím z toho,že těch 21-23% získá, KSČM naprosto vyhovuje pohodlná pozice bez námahy v opozici a nemá z toho titulu ambici se stát sice krajní,ale demokratickou opozicí.Proto toleruje "výkřiky ze záhrobí"Semelkové a Grebeníčka,které ji diskreditují co by vládního partnera.
5% "lidovců"nebude stačit.
09. 04. 2011 | 11:14

Sladký napsal(a):

Hroch- Gross je Loutkář v pozadí, největší ze všech ničemů.A nesmíme zapomenout ani na strýce Vika, který mu radí ze záhrobí.
09. 04. 2011 | 11:17

hroch napsal(a):

Pane Svoboda
Mám návrh - svedeme to vše na Krejčíře. Je to tzv"Ideální vinník"
09. 04. 2011 | 11:17

Béda napsal(a):

Sladký,

Gross se strejdou Vikem zmizeli z politiky a patrně smrdí na Floridě. Naproti tomu Klaus sedí na Hradě a Kalousek v čele Strakovky.
09. 04. 2011 | 11:19

K M napsal(a):

Na co politické komentáře? Teď je čas na pokračování Sametových vrahů. Přece to nakonec nebude muset udělat Otakar Vávra?
09. 04. 2011 | 11:19

tata napsal(a):

pane STALE REBEL

nemohu sohlasit ne stim že VV JASNĚ VZNIKLA ZA jasnym cilem vytlačit jednu partu druhym ,ale oboje teorie jsou tak neuvěřitelné že opravdu nemate spravne indicie co se vlastně stalo,vy věřite prozření KOČÍ,ŠKarky ve světle schuzek s tluchořem?
09. 04. 2011 | 11:19

Sladký napsal(a):

TeĎ vážně- tato, udeřil jste hřebík na hlavičku.Je to celé tak absurdní,že se v tom člověk prostě nedokáže vyznat.A máte pravdu i s ČSSD, bohužel.
09. 04. 2011 | 11:19

myrta napsal(a):

tata
ano,souhlasím,že pokud Bárta má zajímavé diskrediteční materiály,bude to ještě zajímavé.Ale nezapomeňte,že ve hře je garant Klaus.A ten si svoji příležitost ujít nenechá a řádně si ji vychutná.To že šel Nečas na hrad až když Klaus přijel a do té doby byl zalezlý a pak neměl prý Bártovu rezignaci v kapse,je jen trapná šaškárna.Klaus si očividně dává čas přes víkend a můžeme se třást co vymyslí.
09. 04. 2011 | 11:19

hroch napsal(a):

sladký:
Doporučuji romám od Roerta Heinleina - " Vládci Loutek"
09. 04. 2011 | 11:20

Vico napsal(a):

Já se také bavím. Standa "křišťál"Gross má větší moc, než v době, kdy byl premiérem. Včera už byli naši přátelé 118 tak sešlí, že jsem jim radil a nabíjel děla ve stylu nezdaněných botiček od Diora,mimo účetnictví/jinak to ani nejde/nevrácených paušálních náhrad, jo a taky toho socanského ministra, kterej kradl dětský kočárky a šel za to se svou přítelkyní, která rozhodně neslula plavovlasou krásou Klasnové,do tepláků.
09. 04. 2011 | 11:22

rejpal napsal(a):

Přihodím jeden malý exkurs do nedávné historie, který v téhle debatě zatím nikdo nezmínil: Co vlastně stálo v tom emailu, který před časem rozeslala Kateřina Klasnová, a jaká na něj byla reakce - její o ostatních VV.
09. 04. 2011 | 11:23

Naštvaný napsal(a):

Schwarzi, a co abhängig von? -"rusismus "ODVISLÉ OD"- to je co?
09. 04. 2011 | 11:24

ld napsal(a):

Vico,

a to jste měl štstí, že jeden z oponentů měl noční a toulal se po Chropyni s kanystrem...
09. 04. 2011 | 11:26

Dočekal napsal(a):

Sladký:

Jako bývalý "lítač" toho vím dost nejen o páně Kalouskových padácích (pana Zdeňka Andrlíka znám osobně), ale také o té slavné výměně tehdy nejmodernějších nadzvukových stíhaček MiG 29 za vrtulníky Sokol pěkně kus za kus.

Pikantní na tom všem je to, že pod žádnou z těchto smluv nenajdete podpis pana Miroslava Kalouska.

Škoda, že na Vás nemám kontakt. Poslal bych Vám něco, co by Vás mohlo jistě zajímat.

Jinak vás musím varovat. Pokud se budete zabývat tím, co napíše "vysokoškolák" hoven, tak reálně riskujete, že se umažete něčím hodně páchnoucím.
Copak vy jste ještě nepoznal, že máte co do činění s jedincem natolik jednoduchým, že jednodušší člověk snad ani nemůže existovat?
Tento jedinec tady před časem použil pro lidi, závislé na sociálních dávkách, termín "lůza." Když jsem se nad tím pozastavil s tím, že tento termín používali vůči českému obyvatelstvu němečtí nacisté, tak mi nick hoven opáčil, že on sám se mezi tu "lůzu" počítá a to proto, že je chudý. Jo a ještě dodal něco o tom, abych si vyměnil pemprsky.
Z toho jsem usoudil, že nick hoven až moc dobře ví, o čem píše. Jednoduše proto, že pobírá sociální dávky a používá pleny pro dospělé.
Od té doby k tomuto jedinci chovám jistý druh soucitu. To ale padá ve chvíli, když se tento jedinec začne projevovat jako primitiv. To pak už jdou všechny moje ohledy stranou.
09. 04. 2011 | 11:26

anti politik napsal(a):

Bessy MF je krásná ukázka zkorumpovaných médií! Ta zcela evidentně kope za ODS a ještě se vydává za seriózní tisk! Je tam stejná tlupa která kdysi opěvovala socík, co po nich asi tak můžeme chtít! Že si tady strany jako je ODS či ČSSD vesele korumpují své straníky funkcemi ve státních firmách, za státní peníze (tedy za naše) naše média nechtějí vidět, ale když dá ze svý šrajtofle někdo něco někomu jim vadí a přitom nás tahle korupce nic nestála, proto není dovolena! Povolená korupce je jen a pouze za naše peníze, tady nemá co kdo korumpovat za svoje, kam bysme došli!!
09. 04. 2011 | 11:29

hroch napsal(a):

No - myslím že Bárta momentálně probírá složky a šanony v ABL a budeme se asi divit co vyplave po neděli na povrch.
09. 04. 2011 | 11:30

Sladký napsal(a):

Dočekal- dík za reakci, jen upozorňuji, že Pán Hoven dovede občas překvapit- například mne zaujal jeho postoj k dění v Libyi. Jinak- letectví je jedním z mýuch nejstarších koníčků.Zajímají mne ale hlavně vojenská letadla, a nejvíc stíhačky ze 2.světové války.

Hroch SF je další koníček od R.Heinleina jsem toho přečetl hodně i v originálu,o Vládcích loutek samozřejmě vím, ale nějakou shodou okolností jsem je nečetl.
09. 04. 2011 | 11:34

stále rebel napsal(a):

Pro tata.
Nevím, proč dával Bárta lidem peníze a ani zda v tom nějak figuruje ODS, ale vím, že je to velmi nestandardní a že VV jsou velmi pochybná „politická strana“ a že se jejím reprezentantům jako je Bárta nebo John nedá věřit.
John na ministerstvu vnitra ve mne vyvolává větší obavy, než když tam byl Ičko, zvláště s ohledem na to, že se tam snažil dostat za každou cenu.

Vůbec nemá cenu vést debatu, zda k odstřelení VV přispěli lidé z ODS nebo TOP, důležití je aby Bárta, John a někteří další opustili politiku nebo alespoň vládní funkce.
09. 04. 2011 | 11:37

Sladký napsal(a):

Anti-politik: MF, už jen ten název! Fronta mladá a modrá včera i dnes.Ostatně si myslím, že modrá barva ODS je nostalgickou vzpomínkou Otců-zakladatelů na své svazácké košile.
09. 04. 2011 | 11:38

Béda napsal(a):

Je to těžké.

Držitelů šanonů již začíná být moc. Namátkou - Bárta, Dalík, Šlouf, Tvrdík, Íčko, Kalousek... Je to těžká doba k žití ale komediím zdaleka není konec.
09. 04. 2011 | 11:39

hroch napsal(a):

Jenom dotaz:
Je tu někdo z Vlašimi a okolí? Já jen, jestli je na Blaníku klid, nebo už vyjeli??
09. 04. 2011 | 11:45

školomet napsal(a):

to Béda:
tipovat a tipy = návrhy

Jinak naši politici jsou ale typy!Škoda slov...
09. 04. 2011 | 11:47

hroch napsal(a):

anti politik:
Povolená korupce je jen a pouze za naše peníze, tady nemá co kdo korumpovat za svoje, kam bysme došli!! - nádherná věta
09. 04. 2011 | 11:48

stále rebel napsal(a):

Pro hroch.
Z Blaníku nikdo nevyjede, ty sám budeš muset vyrazit do boje.
09. 04. 2011 | 11:49

hoven napsal(a):

béda,
já o te zakázce na padáky nic nevím. nemužu to posoudit. doufám, že nečerpáte sve informace z blesku a tiskovek jiřího paroubka, jak je u voličů čssd zvykem. samozřejmě u zboží jako jsou třeba padáky je technicky možná pouze namátková kontrola. není možné vyzkoušet ty padáky všechny.
09. 04. 2011 | 11:50

ld napsal(a):

hroch,

nevyjeli, protože jim Huml dovezl novou zásilku jeskyněk se zavázanýma očima. Z hory tak jsou sice slyšet zvuky, nikoli však řinčení zbroje.
09. 04. 2011 | 11:51

hroch napsal(a):

stále rebel:
bohužel to nejde - to by nikdo neskousl
09. 04. 2011 | 11:53

hoven napsal(a):

dočekal,
vy jste bývalý lítač?? měl jsem za to, že jste jezdil s hovnocucem.
09. 04. 2011 | 11:54

Dočekal napsal(a):

Sladký:

Poruším další zdejší nepsané pravidlo a vložím sem svoji kontaktní adresu:

d47@volny.cz

Nevím, jestli znáte pány Martina Salajku, Martina Velka a další. Jinak historie II. WW, hlavně pokud se týká letectví, je mým koníčkem už jaksi samozřejmě.
Věřte, že bych si s Vámi rád pokecal také o něčem jiném, než jen o politice.
Rozhodnutí ponechávám jen na vás.
09. 04. 2011 | 11:56

stále rebel napsal(a):

Pro anti politik.
Cituji:
„nechtějí vidět, ale když dá ze svý šrajtofle někdo něco někomu jim vadí a přitom nás tahle korupce nic nestála, proto není dovolena!“

Tvá inteligence je na úrovni českého pravičáka.
09. 04. 2011 | 11:56

hroch napsal(a):

A ještě dotaz ke Kalouskovi:
Nevite kdo schválil nákup "vynikajících" dopr.letadel CASA pro armádu??
09. 04. 2011 | 11:58

Colt napsal(a):

:)))

HN: Uspíšil vaše rozhodnutí i krok vašeho kolegy Škárky, který na Bártu také podal trestní oznámení?

Ano, když se to dostalo ven, rozhodla jsem se s tím také vyjít ven. A už dříve jsem se snažila ty informace ventilovat, byla jsem to já, kdo jako utajený zdroj Respektu potvrdil, že takové praktiky ve straně existují. Ráda bych ještě jednou zdůraznila, že jsem jasně dala najevo, že o úplatek nestojím, obálku jsem neotevřela, nevěděla jsem, kolik v ní je. Hned po předání ji donesla k advokátovi a otevírala ji za přítomnosti dalších dvou svědků.
(Ó,Ó :)))
http://domaci.ihned.cz/c1-51507300-koci-promluvila-barta-mi-predal-obalku-a-rekl-ze-je-tam-nejaka-castka
09. 04. 2011 | 11:58

Dočekal napsal(a):

hoven napsal(a):
dočekal,
vy jste bývalý lítač?? měl jsem za to, že jste jezdil s hovnocucem.
09. 04. 2011 | 11:54
---------------
Každý z nás píše nejraději o tom, co je mu nejbližší.
Jinak mi to nedá a musím se vás tedy zeptat přímo: Jak dlouho jezdíte na těch kolečkových bruslích?
09. 04. 2011 | 11:58

stále rebel napsal(a):

Pro hroch.
Nákup CASA organizoval Barták z ODS, schválila Topolánkova vláda v demisi, kde seděl rovněž Vondra a zodpovědná je i Parkanová a TOP.
09. 04. 2011 | 12:01

hroch napsal(a):

stále rebel:
Děkuji - vše je nyní jasnější :-)
09. 04. 2011 | 12:04

Colt napsal(a):

ODS potřebuje nutně dostat zpět vnitro, aby se zabránilo vyšetřování potencionálního sponzora - Drobila a toho kdo sponzoring umožnil - Vondry.

No dovedete si představit tu křivdu, aby člověk který umožnil příspěvek mnohokrát větší než Lájoš Bács za to vypadl z vlády?? Absurdní.

Jen mě připadá divné, že v té momentální kašpařině se tolik angažuje i ČSSD.
Že by fakt společné zájmy??
09. 04. 2011 | 12:04

Občan napsal(a):

Proč mám z kauzy "vévéček" stále silnější dojem, že to má jen odvést pozornost od Vondry, Kalouska, Hegera, Dráb(k)a jejich penzijní, sociální a daňové zlodějny?
09. 04. 2011 | 12:05

tata napsal(a):

pane stale rebel

vubec neoponuju že Barta MA ODEJIT at je to jak chce pochybyl a to vyznačně,ovšem nesouhlasim že není duležité za co,nebot vymest svinstvo druhym svibstvem to neberu.

Navic jestli je takto nečitelné co se stalo je další prušvich,demokracije je založena na přesně zřetelnem a čitelnem zakladu politik musí pracovat s odkrytym hledim vše jinak je špatně.

OVŠEM vym že to není nikde ale toto zde je katastrofa,tady je to neustale zloděj chyt zloděje ,už se nevyznate kdo je kdo a vtomto stavu se nejlepe krade a co je top myslite že je jina nebo ČSSD,ODS,Všichni tam maj mafiany a jedou jak BARTA,TOK PROČ NAJEDNOU BY MĚLO BYT NEJDULEŽITĚJŠÍ zlikvidovat VV A TO SEM ODZAČATKU proti VV.

vyte proč tak ostatní kričej nebot ma nebo ma možnost ty diskreditační materialy ziskat,myslite že ODS JE NEMA PŘES LANGRA nepamatujete zazračne prozření několik poslancu?tam to bylo aspon čitelné tady už je to absurditan snad s double agentama na 2.V čem vidite zasaddni rozdil třeba BAKALA/TOP JEN že top neni na vnitru a nema detektivní kancelař a myslite že je problem si je najmout ano je to prostřednik větší riziko to ano ale jak je vidět onic větší myt svoji,a co Langry a jeho zapomenutí ,,tajneho,,informovaní o johnovi jakej vtom vidíte menší problem . ANO Jedna banda se snaží namluvit že to jediné je VV AČ JI Nemusim nejsem najivní ani vuči ČSSD ŽE JE VTOMTO OHLEDU LEPŠÍ,PROTO JE OTO MINISTERSTVO BOJ,ODS prvni kolo prohrala je vidět že je opět v ringu,myslym tim verlybaře ,ČSSD JE TED BEZ ŠANCE A TAK její verlibaři tlačí najivni rozhodně nejsem.
09. 04. 2011 | 12:05

Sladký napsal(a):

Dočekal- díky, ozvu se večer,případně zítra.Ovšem nezapomínejte, že "válka je pokračování politiky jinými prostředky".
Já bych k této klasické větě přičinil poznámku, že pro změnu "politika je pokračování války jinými prostředky". A to jak na války mezi státy, tak války občanské. Zatím se mějte!
09. 04. 2011 | 12:06

hoven napsal(a):

já největší nebezpečí , který předtavuje VV pro demokracii, nevidím v korupci, protože korupce je naprosto normální a bežný jev u všech politických stran, ale v osobnosti víta bárty, kterému ostatní večkaři podléhají jako kdysi němci hitlerovi. on z te strany udělal sektu. john , který byl dejme tomu jěště před par lety relativně normální, najednou uplně uplně ztratil zdravý rozum a usudek, aniž by si to sám uvědomoval. ty lidi jsou nebezpečný okolí i sami sobě, ovládaní psachopatickým manipulátorem. já v tehle situaci vidím jako jediné řešení předčasné volby. já si myslim, že večkaři jsou schopní spáchat u bárty v bytě hromadnou sebevraždu, pokud by je o to bárta požádal.
09. 04. 2011 | 12:07

hroch napsal(a):

občan:
To není dojem
09. 04. 2011 | 12:08

Sladký napsal(a):

Navážu na tatu- téměř dojemná jednotná protiVéVé fronta nutně vyvolává temná podezření.
09. 04. 2011 | 12:09

hroch napsal(a):

Hoven:
On stranu pojal jako podnik - a je úplně normální, že rozdával peníze - u nás se tomu říká " mimořádné odměny" a taky jsou to obálky. No a podnik má jednoho ředitele a poměrně tvrdou posloupnost - to si veverky měly uvědomit.
09. 04. 2011 | 12:13

Dočekal napsal(a):

Sladký:

Mějte se též tak, jak nejlíp to jen půjde.
Já už budu muset bohužel vypnout, mladí za chvíli přivezou šmudlíky a tak bude mít děda pro zbytek dnešního dne o zábavu postaráno.

Jo a už se moc těším, že si místo o politice pokecáme o lítání.
09. 04. 2011 | 12:16

Tceld napsal(a):

To je - s prominutím - blábol. Věřit tomu, že Bárta udělal něco na ministerstvu dopravy, může jen velmi naivní jedinec. Stavby nezlevnily, ale je fakt, že dokázal poškrtat budování bezpečnostních zařízení na železnici. Skutečně úžasné! Po nehodách si nestěžujte...
A že John šetří na ministerstvu vnitra, ale pak rozdává a nechává rozdávat vysoké odměny na policejním prezidiu. Skutečně úžasné! Jsem zvědav, jak Vás oni ochrání v ulicích...

To, jaký posun probíhá v ODS, se velmi zkresluje. ODS funguje jako regulérní politická strana, kde dochází k názorovým i osobním střetům, ale ODS nevylučuje svévolně čelní představitele v nočních neřádných jednáních.
09. 04. 2011 | 12:17

Anička z Kuřimi napsal(a):

No jo, když voni ti těžkooděnci nehledali v ČT je list starého, zažloutlého
papíru ...
a bude hůř podle reakcí všech zúčastněných !!!
09. 04. 2011 | 12:18

hoven napsal(a):

hroch,
tři veverky si to už uvědomili. pravicově smyšlející kočí a škarka a starej komouš huml. to přeci nemuže být nahoda. nevěřim na žadný loutkaře , jak soudruh svoboda. je to absurdní. z každý sekty se prostě nějaký lidi trhnou. čast jedinců je prostě nemanipulovatelná. 3-4%.
09. 04. 2011 | 12:19

Kanalnik napsal(a):

At uz je to jakkoli, je zrejme, ze zakulisni akteri se zacinaji pozirat navzajem a jsou ochotni obetovat vice a vice (a take vice verejne) pro udrzeni moci. Znamka pocatku konce tohoto systemu. Kterym smerem se system presune (diktatura, anarchie, demokracie) se teprve uvidi a bude zalezet tez hodne na obycejnych lidech.
09. 04. 2011 | 12:25

tata napsal(a):

pane STALE REBEL

NAVAŽU NA pana HROCHA ano největší problem VV že BARTA JAKO ZKUšeny podnikatel chtěl vest politickou stranu stejnym zpusobem a to opravdu nejde nebo nemělo by se připustit,opět se ukazuje bohužel že tyto novy nevy nic o politice a ted si položme otazku je lepší novy chybujicí..... ,nevym jestli děla chybu zaměrně nebo s neznalosti tudiž nemam podle čeho rosoudit nebot neznalost by mi nevadila.........nebo zkušeny politik ktery umi vše využit ,,tam je pochybení jasné ale když se na nej přide nebot umí kamuflovat zna system.

VYŘEŠTE ZAMNĚ TU ROVNICI SAM ZASEBE NEUMIM ŘIC CO JE LEPŠÍ ,BRAL bych toho najivniho z neznalosti ale co když namě tu najivitu hraje politika je mariaš bud betl nebo durch.
09. 04. 2011 | 12:26

Béda napsal(a):

Tceld,

pro ODS je charakteristická zásada. Čím výše postavený maf... člen Rodiny, tím nepostřadatelnější. ODS přitahuje a koncentruje nejschopnější (všehoschopné) lidi. ODS již dávno není pouze Klaus, Topolánek, Dalík, Řebíček, Bém, Bendl současná mladá nastupující generace dinosauři Benda ml. a Nečas, Íčko, Drobil, (střední generace) Vondra, Němcová... to všechno je kvalitka sama o sobě.

ODS je jako magnet, který přitahuje ty nejfajnovnější bezpáteřníky. Bohužel krále mezi nima ji přetáhla konkurence. V současné době natahují antikorupčního pomatence Škarku a Melčákovu nevlastní dceru Kočí s doprovodem.
09. 04. 2011 | 12:29

tata napsal(a):

a už je to tady čast lidí je nemalipovatelna,jako asi PANOVÉ Melčak atd,

svata ty prostoto. to se jim to vladne stimto materialem.
09. 04. 2011 | 12:30

Béda napsal(a):

dovětek: jinak samozřejmě Věci neveřejně "antikorupční" tím nechci nijak obhajovat. To je kapitola sama o sobě, která se projevila již tím, že po antidinosaurismu a antikorupci šla do koaly s největšími dinosaury a "antikorupčníky" a držela se jí jako klíště, že do doby než byla od nich odborně "odstřižena".
09. 04. 2011 | 12:33

tata napsal(a):

PANE Beda

TA NEVLASTNÍ DCERA JE FAKT ,nebo přiměr?

male kolečko by zapadlo do absurdyty ale pak by barta byl sebevrah
09. 04. 2011 | 12:34

Béda napsal(a):

Jinak, když jsem se dověděl o tom, že se Mirek Kalousek stal vládním garantem tažení proti korupci a zodpovědného hospodaření, napadla mě paralela, proč na stejném myšlenkovém půdorysu nebyl ještě Radovan Krejčíř v JAR pověřen vedením zvláštného policejního útvaru pro boj s organizovaným zločinem a USA nepožádaly Bahamy o vydání V. Koženého, aby jej mohly pověřit vedením útvaru zaměřeného pro boj s finanční kriminalitou.
09. 04. 2011 | 12:38

Béda napsal(a):

tata,

prozatím jenom příměr, ale kdoví? Charakterově je to jeho genetický potomek.
09. 04. 2011 | 12:41

vlasta napsal(a):

Zatím téměř všem s vyjímkou Id všichni přehlížejí to nejpodstatnější.
To, že celá politická scéna je prohnilá skrz nazkrz je nezpochybnitelný fakt a Bárta, jakou gauner s velkými ambicemi, se chtěl zúčastnit velké hry bylo jisté už před volbami. Dotud je vše správně.
Ale to, že pro provedení obrovského tunelu museli mít všichni zúčastnění klid a držet při sobě bylo životně důležité. Tudíž ani jedné ze zúčastněných stran a dalších, kteří stojí v pozadí není současná situace k prospěchu, navíc je přímo ohrožuje. Z tohoto důvodu je pošetilé za aférou hledat nějaké spiknutí - nikdo neměl důvod k vyvolání nestability. Tady pouze praskl jeden slabý článek řetězu, nevíme jaký (možná to byl třeba Škárka, který se cítil nespokojen, že nebyly naplněny jeho ambice) nebo to bylo skutečně odkryto pouze důslednou prací novinářů. V televizi se jeden novinář trefně vyjádřil, že novináři si aféry nevymýšlí, ale vytvářejí je sami politici. Novináři je pouze odhalují.
Takže nyní prasklo něco, co nemohlo být ani náhodou milé a žádoucí všem bez vyjímky. Nyní nastává boj o všechno. Bárta ukázal, že kořist nepustí - proč by to taky dělal, když už nemá co ztratit - a zbylé dvě strany hořečně hledají východisko, jak teď vážné komplikace vyřešit. Zbývá jim pouze vsadit na nejistou podporu případných odpadlíků VV, nebo ustoupit (vydají VV x-té varování a v zájmu provedení reforem je vezmou na milost)
Autor, ač velmi dobře popsal situaci na politické scéně, skutečnou příčinu se snaží vysvětlit spiknutím (jinak samozřejmě nepochybuji o různých spiknutích - spíše by se to mělo nazývat zločinným spolčením) selhání součástky v obrovském soukolí zločinného politického systému.
09. 04. 2011 | 12:47

tata napsal(a):

pane Beda

už sem se lek jak ve sve podstatě sou určite zakonitosti ale to bysme měli moc jednoduche tady se asi pravda jen tak neukaže zustane u spekulací nebot i ta největší absurdita je životem stvořena,proto vždy musime byt pokorní vtomto ohledu mimořadně i ta největší pitomost muže byt pravda
09. 04. 2011 | 12:55

stále rebel napsal(a):

Pro tata.
Bárta že chtěl dělat politiku jako podnikatelský záměr?
To je jen marketingový symbol.

Bárta chtěl především dělat byznys jako mafiánský projekt a proto propojil byznys a politiku a využíval k tomu dost pochybné prostředky, které nemají co dělat ani v byznysu. U ABL je ten průšvih o to větší, že ta firma je provázaná s policií, ve výroční zprávě se přímo dočtete, že policejní akademie je partnerskou organizací ABL.
Nebo taky
„„ABL, a.s. využívá zkušeností bývalých pracovníků Úřadu vyšetřování pro ČR a Úřadu finanční kriminality a ochrany státu. “
09. 04. 2011 | 12:55

Béda napsal(a):

vlasta,

tak jednoduché to zdaleka není. Všechno to vypuklo již při porcování medvěda, t.j. při obsazování jednotlivých ministerstev. Již tehdy ODS bila na poplach, poté co se na post ministra vnitra po Íčkovi měl dostat soukromý investigativec - "zaměstnanec" VV-ABL s.r.o, tehdy ještě lobbistovi Bartákovi (ODS - posléze TOP) a Hávovu Kalouskovi začali dělat mžitky před očima, když slyšeli, že se MO zmocní konkurenční lobbista Vondra a začne uklízet v archivní skříni.

Plně se prokázalo, že politika je bojem o moc a peníze. Peníze = vliv na "veřejné" zakázky, moc = archivy (nátlakové ovládnutí klíčových persón)...

Kauze VV těsně předcházel tvrdý střet ODS-TOP o archivy MO (policejní zásah v ČT, PromoPro) = boj o klíčové místo na pravici. Odstřel Vondry = další tuhý zásah po drobilovi do šíje ODS, odstřel Kalouska = pohřeb TOP. Kauza VV = pouze oddechový čas a mezihra pro další kolo tuhého mocenského boje o perspektivu mezi ODS A a ODS B (TOP).
09. 04. 2011 | 12:57

Colt napsal(a):

vlasto
to už jste měli na buňce ODS školení k současné krizové situci?

Bárta zatím ze státního neukradl ani korunu - na rozdíl od ostatních.
09. 04. 2011 | 12:58

rejpal napsal(a):

Hopdil jsem pžed chvílí nějaký delší blábol k blogu na toto téma u Jiřího Pehe. Nechci tapetovat, a tak se omezím na jednu konkrétní, zdánlivě bezvýznamnou maličkost. Když u Víta Bárty probíhalo neformální "předkolo" jednání PK VV, na kterém byla vyloučena Kočí, sešla se část poslanců, a kromě nich byl přítomen ještě bratr Víta /což není důležité/, současně majitel firmy ABL /což je důležitější/. To je více než nestandardní. Popravdě řečeno, je to v normální (i té naší) praxi politiků a jejich stran něco naprosto výjimečného. Nikdy jsem neslyšel, že by na takovýchto taktických jednáních byl někdo, kdo podle slov celého vedení strany stojí - stejně jako ABL - mimo politiku. (Poslanci si na kluby zvou různé lidi zvnějšku, když řeší konkrétní věci nebo chtějí slyšet nějaká expertní stanoviska, ale je to ve standardních prostorách a v rámci programu oficiálních jednání klubů). Je možný ještě jiný výklad, než že tvrzení, že ABL nemá s politikou VV nic společného, je mystifikace?
09. 04. 2011 | 12:58

hroch napsal(a):

Po sledování celé té frašky na pokračování mě napadá jedno - změna volebního systému - a třeba podle Velké Británie - koléky demokracie. Tam taková hloupost jako poměrový systém s následným přepočítáváním hlasů nikoho nenapadla. Prostě vítěz bere vše.
09. 04. 2011 | 13:01

tata napsal(a):

pane stale rebel

ja se s Vami nepřu o slovička patřim k těm kteři varovaly před VV UŽ kratce po jejim vzniku,po volbach stale upozornuji .

NIC TO NEMĚNÍ ale na mem nazoru že je nesmirně duležite vědět kdo sni zamet a proco zde svami nesouhlasím že je to nepodstatné.

ŽE JE vv špatna mi přesvědčovat nemusite.tam sem zajedno.
09. 04. 2011 | 13:02

Béda napsal(a):

hroch,

souhlas. Klaus ať pověří Sobotku sestavením vlády.
09. 04. 2011 | 13:03

vasja napsal(a):

hroch napsal(a):
Po sledování celé té frašky na pokračování mě napadá jedno - změna volebního systému - a třeba podle Velké Británie - koléky demokracie. Tam taková hloupost jako poměrový systém s následným přepočítáváním hlasů nikoho nenapadla. Prostě vítěz bere vše.
-----------------------------
No vidíte. A u nás je většinovej systém protiústavní:))
09. 04. 2011 | 13:05

ilek napsal(a):

Čtu noviny, komentáře novinářů, blogy taky trošku mezi řádkami a jsem přesvědčen, že to není spiknutí jakýchsi temných sil, ale akce ODS v níž hraje sólo křivohubý Tluchoř za asistence znova přišedšího "Íčka", za účelem odstranění Bárty z ministerstva. Kdysi tyto akce prováděl pro Topolánka Dalík a spol. a historie se pořád opakuje, jenom my zbytečně tlacháme a nejsme schopni s tím nic udělat. Naše pohodlí se nám vymstí!!!
09. 04. 2011 | 13:07

vlasta napsal(a):

Colt
Buňka ODS? Jsem na levé straně politického spektra, ale ne ČSSD nebo KSČM.
Béda
Já nezpochybňuji tuhý mocenský boj mezi těmito mocenskými uskupeními, ale vše, co jste zatím popsal bylo pouze na "místní úrovni" kde šlo o to, kdo kolik urve a jak bude připraven pro budoucnost. Ale tohle vážně ohrožuje všechny a oni si jsou toho dobře vědomi.
09. 04. 2011 | 13:09

hroch napsal(a):

beda:
zni to sice hloupě - ale ono to fuguje. Musely by se předkládat takové zákony, aby byly stravitelné pro opozici a ta je následně podpořila. Ne jako u nás - ode zdi ke zdi. Ono - už J.Hašek propagoval a založil"Stranu mírného pokroku v mezích zákona".
A jen tak na okraj .- např KS a ČSSD tu byly v dobách kdy Velký Václav nebyl ani v myšlenkách své matky.
09. 04. 2011 | 13:10

tata napsal(a):

pane REJPAL

MYSLYM že ta čast kterym de o podstatu nikdy neuvěřila že prodanim firmi je ABL venku asi stejně jako u HŘEBIČKA JEN TYP lidi vyme o koho jde muže byt tak najivní.
TO že to do politiky nepatří a je to další novum a to přimo katasrofalní,co si zde lidi nechaj libit jak konstatovala politoložka,ale zaroven je duležite vědět jestli je Barta ČLOVĚK KTERY SI MYSLY ŽE MU PROJDE VŠE NEBO nebo najivni hrač 3ligy kde mu profici ukazaly jako za meho mladí vexlakovy novemu že tady je naš rajon a minimalně dostal přes hubu mnohdy mnohem vic.
09. 04. 2011 | 13:13

anti politik napsal(a):

Stále rebel-pokud nerozumíte celému textu v souvislostech, ale jen částem a kouskům, prosím raději o nevyjadřování! Nevím totiž co Vám mám na takový blábol odpovědět? Ani teď si nejsem moc jistej, že tomuto textu rozumíte!
09. 04. 2011 | 13:14

tata napsal(a):

pane VLASTA

TO MI ZAJIMA A to je kdo?
09. 04. 2011 | 13:16

hroch napsal(a):

Napadlo mě - v čem je problém.
Íčko chtěl po skončení jít do ABL a Bárta ho nevzal že amatéry nepotřebuje. Tak se mu pomstil.
09. 04. 2011 | 13:19

vlasta napsal(a):

tata
Asi je to ten vekslák 3. ligy, ale ti mocní ho potřebovali v boji proti proti druhému mocnému uskupení. Teď ještě nebyl čas na to, aby mu dali přes hubu.
09. 04. 2011 | 13:21

mb napsal(a):

zůstat je snadné
noci jsou chladné
a ty vaříš dobré čaje
stejně dobrá hudba hraje ...
09. 04. 2011 | 13:24

anti politik napsal(a):

REBEL-Já totiž jen říkám, že Bártova korupce není o nic horší než ta ODS i ČSSD, která korumpuje na rozdíl od Bártových soukromých peněz své straníky veřejnými penězi v podobě funkcí ve správních radách! (prostě za nic a jsou to dardy) A na tuhle korupci naše média asi zřejmě mají klapky na očích, že ji nevidí!! Co má tohle společnýho s pravičáctvím a vůbec politikou? Anti-znamená proti a ne s někým z nich!!
09. 04. 2011 | 13:24

vlasta napsal(a):

tata
Protože nevolím stylem menší zlo, pečlivě vybírám. Naposled jsem volil Zemana. Objasňovat moje důvody by vydalo na moc dlouhé povídání.
09. 04. 2011 | 13:25

rejpal napsal(a):

tata
Tak mě napadlo, že je možné, že platí zároveň obě možnosti, které jste uvedl. Na počátku je schopný a slušný (tuhle informaci mám od člověka, který rodinu Bártů znal před lety) člověk, který se pustí do podnikání. Zjistí, že bez ostrých loktů to v téhle branži nejde a přizpůsobí se, aby přežil. Pak přijde nápad (nevím čí), že by šlo expandovat prostřednictvím politiky, ale jinak, než se to dopusud dělalo. Zrodí se strana, ve které hraje dominantní postavení, na počátku je úspěšný. Jenže nemá zkušenosti s politikou. Svět byznysu je přece jen jiný, lze jednat daleko víc kabinetně, aniž by to někoho znepokojovalo. Není třeba pracovat s koaličními partnery. A zároveň si při svém sebevědomí neuvědomuje, že hraje s "dinosaury", kteří technologii moci mají dávno v krvi. Možná to, že může tažení proti různným přísavkám myslet i vážně, protože jeho byznysplán je úplně jiného druhu, je jednou z příčin problémů. A druhou to, že zatímco v podnikání je loajalita zaměstanců vcelku běžná, ale v politice s ní nelze počítat, protože politik není nazměstnanec, mít vlastní hlavu (a jako poslanec by ji mít měl), je příčinou druhou.
Možná je to zákonité, těžko říci. Není druhý podobný příklad. Je pár byznysmanů přímo v parlamentu, hodně tahá za nikty z mimostranických struktur, ale ještě nikdo nezkusil organicky propojit oba světy.
09. 04. 2011 | 13:27

tata napsal(a):

aha

pane VLASTA ALE BOHUŽEL ,se asi moc nezajimate o politiku nebot dat hlas jako levicovy volič tomuto uskupeni ,neberte to jako vytku nebo že dělam chytreho ale hned po volbach sem psal proč levicovy volič nemuže dat hla VV ZKLIDIL SEM KRITIKU,ANO programově to tak trochu vypadalo znaly politicke zceny byl okamžitě doma no nic nebyl jste sam a neberte to jako vytku ja volil ČSSD JAK MENŠÍ ZLO NEBOT NENÍ jina volba pro levicoveho voliče ktery zde nechce pravicovou vladu ale to už by bylo jine povidaní ale je to opravdu jen znouze ctnost.
09. 04. 2011 | 13:30

tata napsal(a):

pane rejpal

opravdu mě neštvete opět brilatně jak si to myslym ja kurna vy mi vytačite.
09. 04. 2011 | 13:33

SuP napsal(a):

rejpale -
Proč se pozastavujete (spíš pozastavovat) nad "nestandardní" přítomností bratra pana Bárty na jednání politického klubu? Přece už sama skutečnost, že kdokoliv, kdo převede svůj majetek a dřívější aktivity na někoho z příbuzenstva, čímž je najednou chud, bez závazků, čist, nezávislý a vůbec křišťálový a soudně nepostižitelný, je TAKOVÁ nehoráznost, která nemá obdoby. A funguje tu docela v klidu 20 let napříč spektrem. A myslíte, že tohle bude někdy někdo chtí (kromě nás, diváků) změnit? Tak jaký boj proti korupci a podobným svinstvům?
09. 04. 2011 | 13:34

LIBUŠE napsal(a):

velice výstižný příspěvek
09. 04. 2011 | 13:35

tata napsal(a):

pane VLASTA

nezlobte se s pohledu voliče co nechce pravici u moci je ZEMAN TA NEJHORŠÍ VOLBA,ON je zhrzeny uraženy ješita ktery nejvice už jen škodí levici nevaha se zaštitit lidmi jako šlouf,muj obdiv kněmu přešel jen k pohrdaní ted kte fazi směřuje PAROUBEK
09. 04. 2011 | 13:36

rejpal napsal(a):

anti politik
Já myslím, že ta koncepce je horší. Co ji jaksi umírňuje je to, že ABL není mamutí firma s miliardovým obratem. Současní bossové se snaží tahat za nitky, stojí je to hodně peněz (sponzorských, abych neobviňoval bez důkazů), ale vždycky to dělají přes prostředníky. Může být nevýhodná konstelace, může dojít k zemětřesení ve straně, kterou si piplali i k jiným nepředvídanostem.
Fakt je, že model ABL je vhodnější do komunální politiky, tak může fungovat dlouhá léta a nikdo nic netuší.
Můžu si myslet o ODS nebo o ČSSD, co chci, ale jejich vnitrostranická struktura je sdandardní a demokratická. Stačí jen srovnat, jak dlouho trvá kterékoli z nich, když mají vyloučit nějakého člena, který stranu poškozuje. Jak často někdo uvnitř nějaké strany volá po rezignaci předsedy, a jediné, co ho může postihnout, je nezvolení nebo odsun z kandidátky (a i to je často problém). Když někdo někoho obviní z úplatku, složitě se to řeší, a často nevyřeší. U VV ne. Tam padne obvinění, a odvážlivec je vyloučen po pár minutách jednání. Když jde o poslance a předsedu PK, je to o to pikantnější.
09. 04. 2011 | 13:38

derby napsal(a):

Tento blog expředsedy KSČ J.Svobody je celkem vzato mírný:na jiném webu u jeho blogu čtenáři v tisících vytvořili rovnici NSDAP=ČSSD nebo zde V.Klaus=psychopat.
Není-li příčinou této vlídnosti otce Svobody buď tvářičková galérka VV nebo analogie,s tím jak před více lety ve Francii vyštvali z vlády ministra dopravy-člena Francouzské komunistické strany.Komunisté tam tehdy tuším měli minimálně dva ministry ve vládě.
09. 04. 2011 | 13:41

hroch napsal(a):

Myslím že Topolánek a Paroubek sedí spolu u Tygra čtou správy a chechtají se
09. 04. 2011 | 13:42

tata napsal(a):

PANE Sup

JJ hodně k věci ,mi sme tak vstřicny jinde už by byl humbuk,nemyslym jen tuto ale celych těch 20let.ALE K POZASTEVENÍ to normalně je bohužel je to realita.
09. 04. 2011 | 13:43

Sup napsal(a):

rejpal -
Ještě k Vašemu (09. 04. 2011 | 13:27). Nějak si nedovedu pobrat, že by vám uteklo, že pan Bárta sice je asi (nebo začal jako) "slušný podnikatel", ale pomíjíte, v jaké branži. Podnikatelské aktivity mohou být čisté a dańově v pořádku, ale jde o fízlování a sledování od samého počátku. To svědčí o jistém povahovém rysu. A z tohoto pohledu jsou všechny další kroky toho hocha naprosto předvídatelné a v SOULADU. A přesto našel tolik voličů, že jeho startovní postavení ve sněmovně bylo nadstandardní.
Nicméně zdá se, že je v tom fízlování docela odborně na výši. když se podíváte do zveřejněných fragmentů kolujících dokumentů, co např. dokázali vytahat na rodinu Kočků, takto Paroubkových chráněnců a přátel ) a nejen Paroubkových ....)
To jsem se zase zakecal ......
09. 04. 2011 | 13:44

vlasta napsal(a):

tata
Mýlíte se, politiku sleduji. Proto vím, že v ČSSD to funguje podobně, jako v ODS. Proto tam Zeman nakonec nevydržel a raději tuto stranu opustil. VV byli průhlední od začátku, o Johnovi jsem také své věděl. Nakonec se ukázal ještě hloupější, než jsem si myslel. To, že jsem levicový volič ještě neznamená, že můj hlas dostane ten, kdo má ve svém středu tolik provařených lidí.
09. 04. 2011 | 13:46

hoven napsal(a):

jako východisko z tehle krize vidím dohodu ODS, Top 09 a čssd na předčasných volbách. veverkám se nebude chtít od koryt, takže to napadnou u ustavního soudu. čeká nás vleklá krize, bez vládnutí a výsledku, další oddálení reforem a rozklad státu. nicmeně tu sektu není možný nechat u moci. já bych nejraši udělal vojenskej převrat jako v chile, prosadil silou reformy a večkaře nechal pozavírat.
09. 04. 2011 | 13:50

stále rebel napsal(a):

Pro tata.
Problém je v tom, na co který z nás hledí. Já posuzuji to, co vím, vy se brodíte ve spekulacích. Mně stačí, když vidím, že Bárta rozdává statisíce bez dokladu a to mi stačí. Je to pro mne jen další důkaz toho, že tento člověk v politice nemá co dělat. Dokonce ani v poctivém byznysu ne. Zda to měla být půjčka nebo něco jiného nevím a je možná že ani nikdy vědět nebudu. Mimochodem, i kdyby to byla půjčka, tak je to patrně taky dar, pokud nejsou nějak jasně upraveny úroky.
Politika a veřejná správa mají být transparentní a takové chování tam prostě nepatří.
09. 04. 2011 | 13:54

vlasta napsal(a):

hoven
rád bych s Vámi souhlasil, ale obávám se, že k tomu nedojde. Strany jsou finančně vyčerpány a na novou kampaň nemají peníze. A pochybuji, že v současné situaci by se našel mecenáš, který by riskoval velké peníze.
09. 04. 2011 | 13:57

tata napsal(a):

PANE STALE REBEL

ASI MI nečtete vždy sem kritizoval VV,STALE ŘIKAM i vam sem psal že i kdyby to byla pujčka musi pryč nebot i to je velka chyba tak očem mi stale přesvědčujete když řikam to samé to nechapu.
09. 04. 2011 | 14:03

modrý edvard napsal(a):

hoven
obávám se, že to skončí velkou koalicí.
09. 04. 2011 | 14:05

Béda napsal(a):

vlasta,

při vší úctě. Co je na mstivém Zemanovi s Altnerem ve skříni, Śloufem u Weigla, Melčákem, večeří se zakládajícími členy TOPu a konkurenčním projektem ČSSD (SPOZ) v řadách s nejprovařenějšími provařenci v čele se Šloufem důvěryhodného?
09. 04. 2011 | 14:07

franťýk napsal(a):

hoven
omyl. Dnes už existuje zákon, kterým je možné volební období zkrátit. A nelze jej už napadnou u ÚS. Je to ten, kvůli kterému Paroubek radši odvolal souhlas s podzimníma volbama, protože tehdy ještě mohl (ten zákon) působit retroaktivně. Dnes už ne. Protože už je schválený. Takže žádná krize ale rovnou mimořádné volby.
09. 04. 2011 | 14:09

Sims. napsal(a):

Vaše články čtu stále raději, protože jste si zachoval určitý nadhled a Vaše úvahy často tnou do živého. Něčím jste si prošel, ledacos určitě přehodnotil a výsledkem je pak střízlivé hodnocení politických "mlýnků". Všechno již zde bylo, že? Já stále zvažuji, zda by bylo dobré, aby se vláda položila a byly zde nové volby, či udělat rošádu v dnešních parlamentních stranách? Každopádně strany se hrůzují, kde by na novou kampaň vzaly peníze? Prodlužily i kalhoty a nebude na bilboardy, že? Možná, že by mohly zkusit nový projekt, utratit co nejméně, počkat pak na výsledek. Protože kampaň, jak já osobně hodnotím kroky našich politiků, dělají sobě navzájem. Pouze mám trochu obavu, že náš volič zůstane hloupým voličem i nadále. Zase se nechá obalamutit prolhanci, kteří jsou připravení slibovat modré z nebe. Vždycky jsem si zakládala na tom, že nemám ovčí komplex, ale je mi houbelec platné. Oni ty obludy zvolí lidé za mne, já to již musím ve svých letech jen přijmout, na emigraci je pro mne pozdě.
09. 04. 2011 | 14:10

SuP napsal(a):

modrý edvard -
To je klidně možné, ale to bude asi tak všechno, co se stane. Jeden zoufalý měkoň se spřáhne ze zoufalství s druhým zoufalým měkoněm a začnou se hádat o procenta vlivu. A tím zase skončí. A mezitím se rozjeté zlodějny a šlendriány vrátí do staržch kolejí a lépe se zabetonují. Napadlo vás někoho, kde se vezme další ministr dopravy a zčeho bude vařit, když v rozpočtu jsou peníze silně redukované?
09. 04. 2011 | 14:11

tata napsal(a):

pane VLASTA

v teto zemi neni jina volba než volba menšiho zla,a u nej vam provařene tvaře nevaděj v čele se šloufem,odešel že ho určita čast podrazila a to dodnes nerouzfoukal,jeho jasne machinace s lidmi proti levici,jeho tahaní za dratky kolem melčaka co vam muže otevřit oči,když toto ne tak to že bylo na 90 procent jasne že do parlamentu neprojdo ta truc parta jedinej učel vzit par procen a kdo nato doplatil?

jestli volim že mi je jedno kdo bude u moci prosim jestli sem nechtěl aby pravice zvitězila byla volba jedina a stale bohužel je přesto že skřipu zuby když tam ten listek hazim ale vidite co zde je ktomu jste přispěl i vy bylo jsne jak to dopadne.

ja sem tento vysledek předpověděl jen sem nedoufal že tak veky rozdil i proto si ted mužete drbat hlavu.JAKO LEVICOVY jinak byh proti vaší volbě ani nepip.
09. 04. 2011 | 14:15

Marcus napsal(a):

Podle mě jde o práci Íčka, kdy se pokusil napodobit trik Dalíka s konstruktivními poslanci. Zdá se, že konstruktivní poslanci jsou Škárka, Kočí a Huml, nadějně vypadá i Petráň. Teď jde o to, jestli jsou v záloze ještě další - potřeba jich je celkem 7.
Jinak ale Bártu nepovažuju za svatouška - obvzlášť jsem zvědavý, jestli se potvrdí, že přes svoji agenturu sledoval různé politiky. Politicky je pro mě Bárta a jeho věrní ze současné koalice to nejmenší zlo.
09. 04. 2011 | 14:18

Marcus napsal(a):

to Vlasta, tata:
dovolím si vstoupit da Vaší debaty. Osobně jsem volil ČSSD jako menší zlo - a podle mě ČSSD stále představuje lepší variantu proti v současnosti vládnoucím stranám. Jinak volba menšího zla sice není ideální varianta, ale podle mě je šancí pro cestu vpřed - opozice se totiž bude muset kultivovat.
09. 04. 2011 | 14:23

ld napsal(a):

vlasta,

Zeman především nikdy nerozdýchal potupu prezidentské volby. Jeho kandidátský projev, jakož projev vizuální byly tristní. Ano, také proto i spříznění volitelé volili jinak než se čekalo. Jeho jed nastřádaný s ním pak otřásal tak dlouho, až si založil trucstranu, která má význam jako slabikář pro Řepku. Ale to stačilo, aby při loňských volbách putovaly asi rozhodující 4% hlasů za ním. Spolu s tím pak šel ke Klausovi Nečas, nikoli Sobotka. Víc za tím nehledejte. Jenom dodám, že Špidlu a Grosse si vychoval sám. Zbytek se mu vrátil coby plivanec ve větru.
09. 04. 2011 | 14:23

vlasta napsal(a):

Béda
Skutečně by to bylo na velmi dlouho, ale jenom krátce:
Po Klausovi převzal zcela rozvrácené hospodářství a dokázal vytáhnout zemi z marastu. Z jeho práce sklízely další vlády ČSSD úspěchy
Nikdy se nenechal podplatit
Byl to jediný člověk, kterého se bál Klaus
Když poznal, že po jeho zádech s k moci dostali gauneři, stranu raději opustil
Ale prosím dost na toto téma, s dneškem to nemá nic společného
09. 04. 2011 | 14:26

Ivan napsal(a):

Milý pane Jiří, Váš púříspěvek k situaci je úder na komoru. Nejde jinak než souhlasit.
09. 04. 2011 | 14:30

Eith napsal(a):

tohle vlasto smrdí kultem osobnosti - časy oposmluvy byly logicky korupčně stabilní. že Zeman je osobnost (i když dost bizarní) na tom nic nemění.
09. 04. 2011 | 14:32

ld napsal(a):

vlasta,

"Nikdy se nenechal podplatit"

Teď právě přemýšlím, jestli opoziční smlouva nebyla právě tím úplatkem, vedle které vypadá tunel Blanka jako dírka v Eidamu.
09. 04. 2011 | 14:35

hoven napsal(a):

frantýk,
aha, to sem nevěděl. měl jsem hruzu z toho, že zabřednem do nějakýho bezvládí. po volbách se musí shodnout ODS s čssd na reformě duchodů, jinak prostě tahle republika padne na hubu. já doufám, že to nejsou uplný idioti. že jim nějakej zbyteček rozumu a odpovědnosti zustal.
09. 04. 2011 | 14:35

rejpal napsal(a):

SuP
Neuniklo. Samozřejmě v případě bezpečnostní/detektivní agentury je věc akcentovaná tím, že jde o profesionály ve vytěžování dat a práci s nimi (i jiných činnostech). Ale z hlediska principu celé věci mi připadá nebezpečné, i kdyby to byla firma vyrábějící mávátka. Třeba kvůli vytvoření nerovných podmínek v konkurenčním boji, a to na nejvyšší úrovni.
Ta záležitost má mnoho dimenzí, a když je od sebe neodseparuji, celý obraz je zmatený a nedešifrovatelný.
Abych nemluvil v šifrách. Hodně se argumentuje, že Bártu chtějí odstranit, protože je schopný a v podstatě jediný, kdo je schopný přidusit nějaké parazity. Může to být pravda zčásti nebo úplně, Bárta je může skutečně dusit nebo se o to pokoušet nebo o tom jen mluvit. To by ale mohl klidně dělat jako ministr za jakoukoli standardní stranu. Já mu dokonce i věřím, že v téhle věci chce něco udělat. Je to totiž úplně jiná nika, než jeho vlastní byznysplán. To je jedna rovina věci.
Druhá rovina je to, jak dalece byla transformace firmy na politický subjekt plánovaná. Podle toho, co se ví, byla, ale zdá se, že spíš do komunuální politiky (tam by to nejspíš mohlo dlouhodobě fungovat). Je to nezákonné? Nejspíš (bohužel) ne, nikoho zdá se nenapadlo, že by to někdo takhle sofistikovaně udělal.
Třetí rovina je, jak ta strana funguje uvnitř. To je z hlediska demokracie a u vládní strany zejména dost průšvih. Hodně se srovnává, uvádějí se mrtvé duše a různé machinace v klasických stranách. Jenže tam jde vždy bez výjimky o zneužívání demokratických principů a stanov. A čím jsou stanovy demokratičtější, tím snadněji se zneužívají. Tohle je popření vnitrostranické demokracie a zavedení struktury spíš a la rodinná firma nebo ta sekta, jak to kdo cítí. Jak dalece se členové i poslanci svých ústavních práv vzdávají a jak dobrovolně, to je čtvrtá rovina:
metody. Kdo se trochu zajímá o mafii , ví, že nejoblíbenějším způsobem, jak si zavázat lidi, je poskytnout jim službu. Přimluvit se někde, založit je, sehnat zaměstnání. Pak se třeba léta nic neděje a jednou je dotyčný sám o něco požádánán. Nikoho ani nenapadne nevyhovět. Další tváří té metody je postup proti neposlušným (to už jsem psal, nebudu opakovat). Netvrdím, že VV jsou mafií, jen ta analogie metod tam je dost viditelná.
A další, poslední rovinou, která mě nepadá, jsou ty konspirační úvahy kolem vyvolání současné situace. Nevylučuji je. VV byla potřebným partnerem do koalice. Pokud by někdo chtěl získat potřebný počet lidí tak, aby mohl fungovat i bez této strany, mohl by vyvolat kampaň v okamžiku, kdy má potřebné lidi pokupě. A ohrožený organismus by se mohl pokoušet bránit i zvýšeným počtem službiček.
A k tomu ještě dodatek: VV nikdo nenutil, aby šly do koalice s někým, o kom si myslely to, co teď říkají nahlas (ony to říkaly, ale v době, kdy samy netušily, že získají takovou váhu). A teď zaspekuluji - Zřejmě bylo pro jejich plán nezbytné, aby byly v exekutivě, protože jen tam mohl být realizován, z opozičních lavic těžko. Ten rozpor je jasný - oni jsou lumpové, my s nimi jdeme vládnout, a když nás podtrhnou, jsou to už zase jen lumpové (ale přesto bychom za jistých podmínek s nimi vládli rádi dál). Teď, když chce Nečas odvolat další dva ministry, je postoj VV a jejich příznivců dost pochopitelný, ale kdyby Dobeš odvolal Johna nebo Dobeše (i jiné, samozřejmě) už dávno, a to za úplně jiné věci, nebo kdyby hned na začátku tvrdě stanovil pravidla ohledně lidí z ABL, byly by problémy lépe zvládnutelné.
09. 04. 2011 | 14:39

Colt napsal(a):

stále rebel

nevím proti čemu rebelujete, ale John po svém příchodu na vnitro objevil přes 700!! případů, kdy se zvláště spotřební materiál kupoval léta u firem založených syny nebo manželkami policejních a hasičských funkcionářářů, kteří o nákupu rozhodovali. Ceny byly obvykle předražené o 60-120%.

Tak si bezhlavě rebelujte dál - hlavně proti tomu kam Vás nasměruje MfD
09. 04. 2011 | 14:42

tata napsal(a):

pane VLASTA

ALE ja vam neoponuju že zvedl čssd pak ovšem dal rozkol oposmlouvou,určitě jako předseda měl svuj vyznam ale jak mnohy neunesl prohru,PAROUBEK taky zvedl po grosovi stranu ale to nasledne bohužel už ma klesajicí,musite rozlišovat zasluhy a to co nasleduje zbyl jen ješitny stařik se snahou se mstit tim dokazal že mu o levici nejde ale o jeho ego,jako konečně mnohym,jak řikam respektuji vaši volbu a vaš nazor,ovšem fakta a vysledek dava za pravdu mě to nemužete popřit hlasy pro něj levici chyběly to nemužete popřit,a jak sem předeslal kdo mě zna potvrdí že sem toto psal i před volbami tudiž zesebe nedělam chytreho.
09. 04. 2011 | 14:45

Colt napsal(a):

ilek

souhlas, smrdí to íčkem na hony!
09. 04. 2011 | 14:45

Colt napsal(a):

vlasta

"To, že celá politická scéna je prohnilá skrz nazkrz je nezpochybnitelný fakt a Bárta, jakou gauner s velkými ambicemi, se chtěl zúčastnit velké hry bylo jisté už před volbami. Dotud je vše správně."

No a co Vy na to, že se Váš velký guru setkal s Bártou v přátelském duchu?
V tom se asi od Zemana, kterého tolik obdivujete, odlišujete. Ten je zvyklý používat vlastní hlavu. Bohužel zatrpknul.

Asi patříte k těm co žerou to co Vám napíší v MfD,Lidovkách,HN,RP jako písmo svaté.
Že se to tady léta množí miliardovými zloději Vás netankuje.
09. 04. 2011 | 14:53

vlasta napsal(a):

Poslední příspěvek na téma Zeman. Faktem je výsledek voleb, jaký byl. Já mohu oponovat stejně, že pokud by víc lidí uvažovalo jako já, mohl jít na hrad Sobotka a Zeman ho z opozice mohl kontrolovat, což by byl pro mě nejlepší možný výsledek.
K oposmlouvě: byla to v té době jediná možnost a měla smysl alespoň v tom, že hospodářství začalo růst, i když tunely samozřejmě existovaly. Jeden člověk nemůže úspěšně bojovat proti všem. A poslední: Zeman nezradil ČSSD, ale ČSSD jeho, pro svoji poctivost se stal nepohodlným.
09. 04. 2011 | 14:56

vlasta napsal(a):

Colt
Nejdřív buňka ODS, potom guru Zeman, nakonec MFD. Vaše myšlenky jsou opravdu podivuhodné. Nakonec to asi způsobil Zeman z Vysočiny. Zkuste občas používat to, čím ostatní myslí.
09. 04. 2011 | 15:03

Colt napsal(a):

V Česku bylo beztrestně vytunelováno 18 bankovních ústavů - novináři o této otřesné prasečině mlčí. Jejich mlčení o této skutečnosti je horší, než ona nepotrestaná prasecky zbabělá zlodějina sama.

A vy tady honíte na pokyn pravicových médií (MfD.....ČT...) VV jako by to všechno způsobily ony. Neříkám, že Bárta neudělal blbosti - zvláště je moc ukecaný. A dávat někomu peníze za loajalitu k vlastní straně se mě zdá také kách.... ale dal je ze svého.
Ale co to všechno je proti např. ProMo Pro kdy se zdejchlo 500 miliónů - kam asi? Směr toku naznačila aféra Drobil.Kolik se ztratilo při Pandurech běda domyslet.
Zloději se za rohem chechtají lidské hlouposti.
Že to žerou i tzv. "levičáci" a nevidí v tom snahu odpoutat pozornost je mě dost divné.
09. 04. 2011 | 15:11

Béda napsal(a):

vlasta,

jo Zeman byl poctivec od kosti. Na začátku jsem četl cosi o Bambergu, na konci o kostlivci Altnerovi ve skříni Lidového domu. A vzpomínám si jak Zeman blaženě klepal kladívkem na základní kámen soukromé dálnice firmy Housing and Construction, kterou pak další vláda pro předražení odřekla a stát to stálo tuším 200 milionů za nic.
09. 04. 2011 | 15:11

ld napsal(a):

vlasta,

opoziční smlouva měla na ducha tohoto národa obdobný účinek, jako jeden mejdan v Mnichově. Bylo to tuším na podzim roku 1938, kdy se z nemožného stalo standartní.
09. 04. 2011 | 15:13

Colt napsal(a):

vlasto
odpovězte mi prosím na poslední můj komentář adresovaný Vám.
Neuhýbejte do ztracena...
09. 04. 2011 | 15:14

Béda napsal(a):

dovětek: samozřejmě propojení Zemana s diplomatem pro špinavou práci Šloufem svědčí o mnohém.
09. 04. 2011 | 15:16

Béda napsal(a):

Mimochodem, proč Zeman vlastně opustil ČSSD a vrcholné politické funkce s tím že bude v poklidu do svého konce
objímat stromy na Vysočině? Nechtěl on se náhodou stát prezidentem?
09. 04. 2011 | 15:19

hoven napsal(a):

já si myslim, že bárta má do pondělí čas realisticky zhodnotit situaci věcí veřejných a vzdát se ministerstva vnitra, aby mohla koalice pokračovat, což bych viděl jako nejlepší řešení. jestli si myslí, že po tom všem, muže mít VV vliv na vnitro, tak je to naprostej blázen.
09. 04. 2011 | 15:23

Béda napsal(a):

hoven,

někde jsem četl, že prý dvojnásobný doktor Íčko již naložil tvarůžky a prýští týden má namířeno na MV, kde prý chce provést audit archivu, který ještě nestačil zkopírovat.

Nevíte co je na tom pravdy a kdo převzal funkci po kmotru Mrázkovi, potažmo Sekyrovi?
09. 04. 2011 | 15:27

Béda napsal(a):

hoven,

ještě podotázka: Nevíte jestli Íčko bude opět restrukturalizovat policejní sbory zaměřené na finanční kriminalitu a organizovaný zločin?
09. 04. 2011 | 15:30

tata napsal(a):

pane VLASTA

PROSTĚ spojení se šloufem nemohlo pro soustu lidí fungovat,to bylo to zasadní,navic se mylyte i vtomto nešel by SOBOTKA/ ZEMAN ALE Paroubek/ZEMAN NEVYHRAT pravice tak by nikdo PAROUBKA NESESTŘELIL,a Zeman se proti Paroubkovi JASNĚ VYMEZOVAL STOHO NEZLOBTE SE vypliva vaše ne pravě realisticke zhodnocení,dokažu pochopit že provas ZEMAN je symbol,ja nemam problem lidi vidět v rovině jejich chyb i zasluh takže nemam problem vidět a uznat zasluhy ale i pozdější žití ze zasluh.

Nepopiram že ho čast ČSSD ZRADILA ALE vy si neumite přiznat že on se zato ted mstí,to je naprosto zřetelny fakt.TUDIŽ je jen zahořkly člověk na chovaní po padu se pozna velikost .
09. 04. 2011 | 15:37

hoven napsal(a):

požadavek VV - odvolat vondru, kalouska a fuksu. souhlas!!!!!
09. 04. 2011 | 15:38

SuP napsal(a):

rejpal -
Já s vámi nepolemizuju, neboť souhlasím. Jen jsem chtěl Vaše postřehy za sebe trošku rozvést a doplnit. Zdáť se mi, že tenhle směr tu moc nezní, ale je to věci na škodu.
09. 04. 2011 | 15:43

stále rebel napsal(a):

Pro Colt.
Budu a pokud si myslíš, že jsi mne ohromil těmi nic neříkajícími čily, tak se pleteš. Jen jsi mne pobavil svou hloupostí.
Já spíše věřím těm, kdo říkají, že na vnitru je větší bordel, než tam byl za Ička.
09. 04. 2011 | 15:50

SuP napsal(a):

Pánové, co tady tak stojíte kolem, nezdá se vám, že po tom, co předvedla nová neokoukaná strana "štik v rybníce", jsou všechny ty Vámi kritizované Šloufoviny, ičkoviny a jiné koniny jen slabým čajíčkem? A kolik z Vás tyhle štiky veveří s nadšením volilo. Zkuste se zamyslet především nad sebou, co udělat, aby Vás pokaždé někdo tak snadno neopil rohlíkem.
Nezapomínejte totiž, že mezitím stoupl neřešený státní dluh o dalších asi 180 miliard (přesná suma není důležitá ani řádově, takovej "stálerebel" ji určitě někde vygůgluje) a ani celá slavná EU pomalu už nemá odkud půjčovat.
09. 04. 2011 | 15:51

ld napsal(a):

sup,

ale nezapomeňte dodat, že 1/2 z těch 180 mld nasekaly vaše pravicové vlády za posledních 5 let. Ba hůře, nejrychleji roste dluh za nejlepšího ministra financí Galaxie, který však neumí vybrat daně.
09. 04. 2011 | 15:57

hoven napsal(a):

béda,
jo, jste určitě četl v blesku, studnici veškerých vědomostí voličů levice.
09. 04. 2011 | 16:04

hoven napsal(a):

béda,
co nečestného provedl ivan langer??? zkuzte mě poučit, třeba pak na langera změním názor.
09. 04. 2011 | 16:06

stále rebel napsal(a):

Pro SuP.
Nebudu nic dávat, není to podstatné.
Myslím si, že vím, čím se Johnovi podařilo oblbnout lidi. Bylo to asi především tvrzení, že chtějí zůstat v opozici a do vlády půjdou opravdu jen v krajním případě. Lidé si mohli říci, John je sice nedůvěryhodný, ale pokud bude jen křičet v opozici, tak to tak nevadí.
09. 04. 2011 | 16:08

rejpal napsal(a):

SuP
Ta celá věc je prostě zajímavá, složitá a zaslouží si diskusi i polemiku. teď je ve hře nový manévr - protiútok VV. Je to akce, která je šikovná. Útokem na Kalouska si VV získali hodně bodů a v podstatě každá možná reakce zbytku koalice je pro něj nepříjemná. Když to odmítnou - VV buď odejdou z koalice nebo ztratí, co získaly, když to přijmou, opustí vládu člověk, na kterém TOP 09 hodně lpí - a VV získají body navrch. Navíc ten argument Johna něco do sebe má. Přístup ke všem stranám by měl být stejný. Asi to nakonec skončí tahanicemi o nějaký kompromis, ve kterém by nikdo příliš netratil. Ale zase ztratí vláda jako celek, protože prohlášení byla na všech stranách silná.
Skoro se mi zdá, že kdyby koalice chtěla odchod všech ministrů a náměstků za VV z vlády kvůli ABL, byla by v jednodušší situaci. A nebo má těch potřebných sedm lidí, a pak už je to jen rétorická záležitost.
09. 04. 2011 | 16:12

ld napsal(a):

hoven,

co ta prádelna na uniformy, avšak za cenu renovace barokních soch?
Jo, a jak to bylo se zrušením finanční policie?
09. 04. 2011 | 16:14

hoven napsal(a):

modrý edvard
mě by velká koalice nevadila za předpokladu, že by to vedlo ke shodě na reformách. musí se udělat kompromis. nicmeně zatím preferuju očistu vlády od barty, johna, dobeše, kalouska, vondru a fuksu a zachování koalice. protože já nevěřim, že se bude ODS a čssd schopný na něčem dohodnout. mě je uplně jedno, kdo vládne, já nemužu akceptovat další odsunutí reforem. to je hazard. portugalsko momentálně klečí na kolenou před MMF.
09. 04. 2011 | 16:18

Béda napsal(a):

hoven,

Wiki: "Podezření z napojení na organizovaný zločin a trestní oznámení Ivan Langer lobboval pro lidi okolo později zavražděného podnikatele Františka Mrázka. V později zveřejněných odposleších byl jimi označován jako „Íčko“ a podle odposlechů se snažil dopomoci k získání úvěru až tak, že jej museli samotní mafiáni trochu brzdit.[44] Langer označil své chování za možná naivní, zdůvodnil ho patriotismem při podpoře české firmy.[45] Langer za své chování čelí trestnímu oznámení pro podezření ze zneužití pravomoci veřejného činitele a z přijímání úplatku. Podle ČTK obdrželo Městské státní zastupitelství v Praze oznámení od novináře Petr Tomíška. Langer dříve přiznal, že lobboval za podnikatele Luďka Sekyru kvůli koupi stavební firmy Inženýrské a průmyslové stavby (IPS).[46],[47]

V září 2009 bývalý policejní vyšetřovatel Karel Tichý uvedl, že Mrázek počítal s Langerovou podporou i v případě prodeje firmy Setuza.[48]

[editovat] Vyšetřovací spis KrakaticeLanger nedovolil bývalému detektivovi protikorupční policie Karlu Tichému, aby veřejně promluvil o spisu Krakatice, který policie vedla o aktivitách podnikatele Františka Mrázka považovaného za bosse českého organizovaného zločinu. Tichý se na vyšetřování Mrázka podílel a chtěl se bránit nařčením, že údajně stojí za úniky informací ze spisu. Sám Langer ve spisu figuroval podobně jako další vlivní lidé české politické sféry, např. Vlastimil Tlustý nebo Miroslav Šlouf.[49]

Langer uvedl: "S největší pravděpodobností té žádosti vyhovět nebudu moci, protože mi v tom přímo brání zákon,". Podle něj ze zákona o ochraně utajovaných skutečností a o bezpečnostní způsobilosti jasně vyplývá, že policista či bývalý policista může být zbaven mlčenlivosti pouze na základě žádosti státních orgánů. Fyzická osoba však o to žádat nemůže. Langer však dodal, že Tichý může na základě jeho povolení mluvit o případu s Inspekcí.[50]

[editovat] Praní policejních uniforemV lednu 2011 vyšlo najevo, že v době, kdy byl Ivan Langer ministrem vnitra, získal lukrativní zakázku na praní policejních uniforem jeho známý, podnikatel Tomáš Paclík. Paclík tak za neceké tři roky utržil na ministerstvu 54 milionů korun. Firma, která prala uniformy, se jmenovala "Dočista" a vznikla dva měsíce před udělením veřejné zakázky a živnostenské oprávnění na praní prádla si zapsala dokonce až v den udělení zakázky. Také si pronajala podežřele levně objekt kolínských prádelen. Na celou kauzu ukázal audit, který nechal vypracovat Radek John.
09. 04. 2011 | 16:29

vlasta napsal(a):

Colt
Sledoval jsem poslední dění, tak až nyní. Vytunelované banky jsou pozůstatek Klause, něco doběhlo setrvačností. Navíc v době, kdy opět díky ODS neexistovalo žádné právo, bylo nutno něco nastolit.
V další době neustále pokračovaly další tunely, o něčem víme, o něčem nemáme ani tušení. To jsem nikdy nepopíral, naopak na to vždy upozorňoval. Vše vyvrcholilo vládou Topolánka a Kalouska. Proto při posledních volbách byla pro mě jediná alternativa opozice, která bude silná proti vládě. To vidím jako životaschopné pro fungování státu a ne vláda, která vše převálcuje a použije k tomu i protiústavní postup.
09. 04. 2011 | 16:45

modrý edvard napsal(a):

hoven: velká koalice je to nejhorší, co se tady stalo za posledních 20 let. Je to sémě korupce ve velkém. Podrobně viz kniha od Taberyho.
09. 04. 2011 | 16:50

hoven napsal(a):

beda,
langer chtěl zbavit mlčenlivosti včšechny policajti, kteří praovali na krakatici, ne jenom socanskeho agenta tichého. to ovšem socani zablokovali. proč?????
09. 04. 2011 | 16:54

vlasta napsal(a):

Colt
Ještě pokud máte na mysli příspěvek ze 14:53, tak na ten primitivní výkřik jsem dostatečně odpověděl vzápětí, toť celý komentář, pokud chcete diskutovat, nechoďte sem s primitivími hesly buňka ODS, guru, MFD, boží slovo atd.
S primitivy dále čas ztrácet nehodlám.
09. 04. 2011 | 16:59

hoven napsal(a):

modrý edvard,
ale protože starej veškrna s jeho kamarádama z hospody, který dosadil do ustavního soudu, zařízli změnu volebního zákona, tak tyhle republice nic jinýho, než velká koalice možná nezbude. pokud se tahle současná koalice nedá dohromady, v což ještě doufám. 118 většina na reformy se už nikdy opakovat nebude.
09. 04. 2011 | 16:59

vlasta napsal(a):

tata
Nepopírám, že jsem se mohl mýlit, ale pravděpodobně budu příště nucen volit skutečně menší zlo, momentálně jiné východisko nevidím.
09. 04. 2011 | 17:07

Béda napsal(a):

hoven,

nevím. Vy to víte?
09. 04. 2011 | 17:26

Volte KSCM napsal(a):

a zachrante co zbylo z CR po 21 letech experimentu a pravicovych zlodeju!!! zmeny, ktere prosazuji jsou nevratne, plan na rozkradeni a rozprodani CR zahranicnim korporacim se jim uspesne dari plnit, stejne jako petiletka. 21 let zijou z majetkove podstaty. Prvnich 10let rozprodavali a kradli majetek po zlych komunistech, dalsich 10let kdyz uz nebylo co, nas zadluzuji a ziji na dluh, ktery ale platite vy PITOMCI, verici pravici a jejich kecum jako STAT JE SPATNY HOSPODAR a SPINAVE PENIZE NEEXISTUJI,,, A John, kulaty smejd, ktery verejne oznamil policistum, ze vrah policistu Masin je pro neho hrdina, ten si bude jeste klast podminky. Kdyby byli policajti co k cemu, je dnes stihany nejen pro tunelovani VZP , ale i pro trestny cin, schvalovani vrazdy, stejne jako Necas a Topolanek, ZEME PITOMCU k pohledani. Vemte si zpet svou zem a skopejte ty smejdy ze schodu. Je to jedina strana, ktere se zlodeji jeste boji a proto ji potrebujou zrusit!

Zdivočelá země
http://www.zvedavec.org/komentare/2010/02/3500-zdivocela-zeme.htm

Sametová ekonomika
http://www.outsidermedia.cz/Article.aspx?id=2462

http://www.outsidermedia.cz/Sametove-argumenty-a-ekonomie-1.aspx

Připomeňme si mužný smích Víta Bárty, když mu David Rath gratuloval k tomu, že vstoupil do učebnic politologie. Rath měl pravdu.
https://www.youtube.com/watch?v=Ji6K9akplyI

ZDRAVIM CENZORA, kolaboranta se ZLODEJI!!!
09. 04. 2011 | 17:55

K M napsal(a):

Poté co noční závody černých Humlů převážejících blondýny se zavázanýma očima trochu utichly, začíná se dělat jasno. Internetová stránka Týdne uspořádala čtenářskou anketu, v které 54% respondentů chce odvolání Vondry. Do té míry tedy manipulace vyšla.
Johna by ovšem chtělo vidět odstoupit jen 17% a Dobeše 7%. Prémiová otázka: Čí jméno vám v anketě chybí?

V tom samém Týdnu se Martin Fendrych vzepjal k pochvale Nečase za jeho pochlapení se ve věci vnitra.
Mediální sračkomety proti Johnovi nepřetržitě útočí od okamžiku, kdy jako ministr nastoupil. I kdybych Johna a Vondru měl opravdu osobně nerad, na tuhle frašku bych se zdráhal naletět.
A zvažte si fakta. Skandálek VV se týkal pouze vnitrostranických otázek nějakého kapesného, které nešlo ze státních peněz. Jestlipak pan Kmenta dělal někdy takové přemety nad vnitrostranickou špínou v ODS?
A byl se snad Langera zeptat, kdo to vlastně měl jít bručet za volbu prezidenta?

Vondra se provinil mícháním se do záležitostí Kalouskova komplice Bartáka a John zas dával rady Michálkovi, který poškodil financování ODS a zašmodrchal kariéru jejího korunního prince Drobila.
V porovnání s vahou zbrojních a ekologických zakázek je mi Vondrovo angažmá v kauze Promopro opravdu ukradené. A proti Johnovi neexistuje jiná námitka, než že ho policajti mezi sebou neradi vidí, protože je civil. Mohl by mít hloupé otázky, jako kde šéf dopraváků ušetří na Hummera.

Silová ministerstva nejsou pro srandu králikům, dokonce ani v Česku. To co se kolem nich právě děje ale bude spíš okrajová šarvátka. Na opravdu prvním místě jsou vždycky peníze.
Aby je bratrstva kočičí pracky dostala z našich kapes do svých, potřebují většinu ve sněmovně a kontrolu nad ministerstvem financí, které jejich toky dokáže sledovat.
Jiří Svoboda karty vyložil vcelku korektně, jen trochu přehlédl žaludské eso.
09. 04. 2011 | 18:12

SuP napsal(a):

Chudák! Zbláznil se dočista.
09. 04. 2011 | 18:13

Josephsam napsal(a):

Pane Svobodo souhlasím s Vámi napsal jste to přesně.
09. 04. 2011 | 18:24

Bubeník napsal(a):

Trefně napsáno.
09. 04. 2011 | 18:46

Milan napsal(a):

Bárta je taky loutkař. Ovšem zůstal jako pablb na osvětlené scéně a to se jistě nepromíjí. Jinak jedny zlodějny a podlácení nelze omlouvat jinými zlodějnami. To reálně nefunguje. Zkuste říci u soudu, že jste sice těch 30 miliónů ukradl, ale i jiní přece kradou. TO NENÍ ARGUMENT.
09. 04. 2011 | 18:55

j. napsal(a):

Všechno jde podle plánu. Před volbami v ODS věděli, že nemají preference na dobrý úspěch a vymysleli trik. Využili ambicí několika nepolitiků a založili novou stranu. Novou pouze zdánlivě, ve skutečnosti pouze filiálku, podporovanou stejnými sponzory. A podle svého zvyku dodali i několik loajálních členů.
Finta vyšla, volič to sežral. Vláda byla sestavena - premiér a většina patří ODS. Měla několik vad, ale jejich odstranění bylo jen otázkou času. Jednou z nich byl Bárta - zastavil předražené stavby a zavřel podvodné příjmy do stranické pokladny, začal zavírat bílé koně. Dobeš nedávno v pořadu ČT Hušákovi řekl, že se postará o jeho trestní stíhání za stav Sazky. Sáhnul na nedotknutelného estébáckého prominenta. Bylo třeba jednat.
Diskreditovat Bártu, ale nějak zajistit pokračování podpory vlády. V pátek šel Nečas na Hrad s jeho rezignací. Klaus požadoval doplnit Dobeše a Johna. Jsou si tedy už jistí, podporu už mají v kapse - jakou, to se brzy dozvíme, resp. už to víme, dozvíme se jen další jména poslanců VV.
09. 04. 2011 | 18:55

Milan napsal(a):

Ano, ten tah s vytvořením stran, které seberou jak pravé, tak levé voliče byl SUPER. Sám smekám. Geniálně vymyšleno. Důležité pak bylo, aby se připojily na pravo... To výšlo skvěle, ale je to řešení na 2-3 roky pak to jde do háje a opakovat to už nepůjde. Smůla. Ale každý rok s miliónovými příjmy je skvělý. Nebo ne?

Tady platí jenom sekat poracky nebo trest smrti. NIC JINÉHO. Nebo možná ještě, že se ti lidé budou postupně nacházet v nějakých sudech v přehradě. To ale bude dost velký smrad.
09. 04. 2011 | 19:01

Pavel napsal(a):

Bravo pane Svobodo. Přesný popis. V této souvislosti chci připomenout vystoupení pana Kmenta v TV,kdy ani nepřipustil variantu, že by tato kauza byla uměle vyvolaná. Vůbec nepřišla řeč na to komu toto vyhovuje a srovnání s kauzou jiných přeběhlíků.Jen hlupák nevidí, že za tím je lobby ODS a pan Kment je tedy jejich člověk.Je třeba vyvolat otevřenou informační kampaň,aby se veřejnosti otevřely oči Věci Veřejné neztratily podporu voličů.
09. 04. 2011 | 19:15

Antihmota napsal(a):

90% národa vidí, že vláda stojí ve sra...čkách, jen 10% vládnoucí třídy si myslí, že může "zamazat" i zbylých 90%.
A všichni tam stojí a přešlapují, přešlapují, a diví se, že to smrdí.
09. 04. 2011 | 19:24

stále rebel napsal(a):

Pro Pavel.
Když mafiánský projekt VV ztratí podporu volů, tak to bude jen dobře.
09. 04. 2011 | 19:30

Marek napsal(a):

Tahle kauza může být pro VV naopak tím nejlepším co je mohlo potkat. Jestli opustí vládu, přejdou do opozice a tam nebudou působit tak mdle (jako v současnosti ČSSD) určitě posbírají kupu protestních hlasů a ve volbách za tři roky skončí s dvouciferným výsledkem. Ani by je ta opozice nemusela tolik bolet jako zaběhnuté strany , nemají tolik lidí napojených na vysávání veřejných rozpočtů.
09. 04. 2011 | 19:38

SuP napsal(a):

Nicméně ze všech akcí a projevů našich "mladých akčních" politiků mám ze způsobu realizace dojem "ohýnek u prdele", jak jsme říkali v mládí. Totéž předváděl pytel blech v minulém volebním období pod jménem Zelení. Nevím, jestli je to jednoznačně na závadu, my jako generace jsme byli zase extrémně "připosraní". Nicméně politika je umění vyjednávat, přičemž mladí akční to berou spíš jako dokázat, prosadit a utřít. Nakonec je to vidět i na vztazích v rodinách, které vedou značnou část této "osvobozené" generace do dluhových pastí hypoték místo hledání levnějších, ale na dobré vzájemné osobní vztahy náročnějších cest.
09. 04. 2011 | 20:03

Jip napsal(a):

VÝBORNÉ. Článek už si tisknu. Normálně to nedělám, ale mediální masáží ČT 24 - Bárta vyvrhel největší - by člověk časem mohl ztratit soudnost, takhe si to připomenu.. !!!!
díky
09. 04. 2011 | 20:08

Martin napsal(a):

Skvělej text! Jen blázen může věřit "investigativcům" z Mladý fronty (dnes), tohle neni Watergate, Nixon by si s nima vytrel prdel. Nekdo jim to proste prines na stribrnym podnose a oni to otiskly. Par A4 "potvrzujicich", ze je Barta horsi nez Saddam a prinasi nam peklo na zemi:) To ze skutecne nekomu seredne slapnul do kseftu za miliardy, ktery ted aspon chvili nepotecou, to jsem na CT24 za celej den, co tu stvanici sleduju, neslysel od nikoho. Ac nerad, musim vyjmecne souhlasit s Klausem, je nad nebe jasny, ze skutecne v zakulisi nekdo taha za nitky. To nacasovani a zacileni neni nahoda. Nedavno Drobil, stovky milionu litaj vzduchem, pred par tydny Vondra, stejny prachy v lufte. A ted da Barta mizernejch 200 litru ZE SVYHO nejakymu paranoikovi, kterymu vychcanost kouka z oci a pul mega blondyne, ktera jeste vcera chodila na dyzu a ted otaci dejinama tohohle malyho zasmradlyho dvorecku. To ze si napsal nejakej strategickej plan, je uplne normalni. Kdo ho v politice nema?! Jak se muze ODS, o socanech nemluve, ktera zosobnuje krystalicky cistou formu prorustani velkyho kseftu s politikou, vubec opovazit nekoho za podobny jednani kritizovat???? Zatimco oni minimalne od oposmlouvy, kdy si ve stylu chobotnice rozparcelovali celou statni spravu mezi sebou, tahaj nepretrzite miliardy z nasich kapes na svoje ksefty a jeste se nam smejou do oci, Barta si dovolil svejma prachama zalepit drzky par poslancum, kterejm pomohl nahoru a ted si zacali vyskakovat. Vsem tem panakum odsuzujicim Bartu strika pokrytectvi z drsek. Normalne myslici clovek tohle nikdy nemuze sezrat. To neni brain storming, to je brain washing jako svina!
09. 04. 2011 | 20:47

Bůh nás ochraňuj napsal(a):

Pane Svobodo, důkazem krize je i bezprecedetní iniciativa lékařů (a ..) proti V.K kvůli LS.
http://spiknutilekaru.wordpress.com/2011/04/03/vedel-o-spiknuti-lekaru-i-randak-mail-to-naznacuje/
http://spiknutilekaru.wordpress.com/korespondence-lekaru/
09. 04. 2011 | 20:49

analytik napsal(a):

Vítězný únor v dubnu tentokrát v režii jiné strany , která tímto potvrdila , že si vzala poučení z dějin bojů KSČ. Před třiašedesáti lety to také začalo bojem o vnitro...
09. 04. 2011 | 20:50

Petra napsal(a):

Kalousek.

To je jádro korupce v Čechách. Ostatní jsou 2. liga
09. 04. 2011 | 20:58

Admirál napsal(a):

Pan Svoboda vyjádřil široce i mé pochybosti o celé kauze. Jen idiot by mohl po všech těch v postatě zinscenenovaných kauzáchminulých 20 let(po čase se ukázalo že vše je jinak, účelu však bylo dosaženo) věřit, že jsou věci tak, jak jsou nám předkládány.

Ne, že bych držel pace VV, či panu Bártovi (o nezjištnosti jeho cílů se dá pochybovat, přesně vyjádřil autor), ale to, jak je "převratovým způsobem" VV zatočeno žádné naděje na poklidný přechod na trajektorii normálně fungujícího státu nedává.

Eklhaft, Brr.
09. 04. 2011 | 21:04

Ikena napsal(a):

Mam skromny dotaz, kdopak znal firmu Viamont a jejiho sefa, nez se stal ministrem dopravy, Kolikpak potetato firma ziskala zakazek a jaky mela z toho zisk? Zrejme na toto tema nam nebude chtit pan Kmenta z MF odpoveded.
Zpet k teto krizi:
Je s podivem, ze nikdo z novinaru nechce Koci polozit dotaz k teto jeji informaci. Slecna Koci dostala obalku a hupky hupky k advokatovi. Jak si byla jista, ze tam budou prachy. Pokud ano, musela si o ne rici, pak to byla jasne cilena provokace.

Dalsi fakt.
Bude skutecne pikantni, ze pravicovou vladu vcele s ODS bude zachranovat svoji vyzvou k prebehlictvi byvaly clen KSC. Vzdyt preci ODS nema rada byvale cleny KSC, ze by jim tento nevadil. Kde je ta zasadovost vedeni ODS.

V teto vladni krizi je velmi, ale velmi zajimave prohlaseni prezidenta Klause.
Kdo hraje v satne? Ma nekdo plan B?
Klaus bude opet rozhodovat o dalsi vlade, skvely to hrac.
09. 04. 2011 | 21:13

Antihmota napsal(a):

Ikena
Na Hradě plán "B" je připraven.
Jak se ukazuje, veřejná schůzka bude opět TAJNÁ.
Demogracie musí zvítězit, republiku si rozvracet nedáme.
09. 04. 2011 | 21:43

Hurá napsal(a):

Pane Svobodo, geniální článek !!
09. 04. 2011 | 21:57

Jiří Sládeček napsal(a):

Dobrá analýza, klobouk dolů.
09. 04. 2011 | 22:03

Jokles napsal(a):

Rovněž článek hodnotím velmi positivně. Bohužel ale je to jen sada otázek, ke kterým by se dalo přiložit tisíce dalších. To podstatné je, že všechny tyto podvody, tunelování, korupce, krize a další kauzy jsou jednoznačně produktem tohoto "kapitalistického" režimu. A že nic z toho se prostě vyřešit nedá bez jeho likvidace. Tudiž je jasné, že cesta vede přes socializmus. Ale pokud jej "lid" nechce, pak není vůbec co řešit. Ale proboha přestaňte již neustále omílat tu "demokracii" ! Demokracie v kapitalismu totiž totálně zparchantěla....
09. 04. 2011 | 22:49

vmk napsal(a):

Škoda, že je hodně ovčanů, kteří na přesně popsané divadlo skáčou a loutkáři se smějí, jak si zase modrooranžově podělí miliardové penězovody. Připomínám, že dnes Kalousek zdůrazňoval, že "jejich" strana nemá žádné máslo v podobě korupční kauzy na hlavě. Proč by měl tedy právě on odstupovat. Ustojíme opravdu všechno?
09. 04. 2011 | 23:00

Kamil Kopýtko napsal(a):

Přesnej a nekompromisní text! Díky pane Svobodo.
09. 04. 2011 | 23:00

dexx napsal(a):

poznámka ke tvrzením pana Svobody
"Kdo je pan exministr Bárta vědí snad i děti v mateřských školkách (s výjimkou voličů VV) už dlouhé měsíce. Že jsou VV podnikatelský projekt, to psali před volbami i po volbách snad všechny noviny."
- tohle je fakt. Bárta chce získat politickou moc a přes ni ekonomickou. Tozn., že je demokracie v ohrožení. A vůbec ho neomlouvá, že ostatní (TOP prodloužená ruka OMNIPOLu) nebo ODS (důchodové a zdravotní pojišťovny, což pro ČR znamená tunel století) mají tytéž spády !

"Kdyby chtěla investigativní média vytvořit seznam politiků, kteří přišli do politiky jako reprezentace finančních a podnikatelských skupin, vyšel by takový seznam na zvláštní vydání. A pan Bárta by rozhodně nebyl na prvním místě."
- ano, souhlasím.

Ale A TO JE DŮLEŽITÉ ! uplácel Bárta? Ano, platil za loajalitu. Přesto, že VV měly středový volební program, šel do vlády s ODSTOP? Ano, šel. Kryl v zájmu zachování vlády korupci a skandály ve své straně i ostatních? Ano. Podporoval ve vládě zdravcotní a důchodovou reformu? Ano, podporoval. Prosadil Johna na vnitro, odkud jeho bezpečnostní agentura využívá data? Ano. Bojoval proti korupci před volbami, jako ostatně všechny vládní strany? Ano, ale proč VV byly a jsou pro zachování anonymních akcií, což v Evropě nemá obdobu?? Protože to chce jejich sponzor nebo pan Bárta počítá, že systém anonymních akcií v budoucnu využije. VV hrozily, ale nikdy z koalice nevystoupily. Kdyby to udělaly, třeba kvůli Vondrovi, nevydržel by ve funkci ani den a ODS, chtivá moci (a tedy peněz) a chystající se privatizovat do svých (a TOP) rukou vše, by v zájmu zachování peněžních toků sama přišla ! Přiznejme si, že Bárta jel ve všech špinavostech, které koalice upekla proti občanům ČR a v rámci jejího zachování šly proklamované zásady a volební sliby stranou...

Shrnuto: Bárta je, možná, "oběť" vnitrokoaličních intrik. Ale oběť v uvozovkách, protože činností, které jsou mu dnes vyčítány, např. cíle získat pomocí peněz(svých i diskrétního partnera v pozadí) politickou moc a díky tomu se následně obohatit se prokazatelně dopouštěl, což je neslučitelné s demokracií a ve slušné společnosti MUSÍ znamenat opuštění politiky. A NEOMLOUVÁ HO, že se podobných věcí dopouštějí i jiní. Kalouska, Vondru a Nečase zase neomlouvají Bártova pochybení. Jak pan Svoboda správně poznamenal, od začátku věděli, kdo je Bárta zač. Najednou zázračně prohlédli (jako Sarkozy u přítele Kaddáfího.), když se jim to hodí... V lumpárnách proti občanům ČR ale jeli a jedou všichni. Hádky a výčitky, kdo a kdy si ve vládě víc nakradl, na tom nic nemění.

Závěr: Má cenu se zabývat otázkou (jako pan Svoboda), jestli jsou Bárta a jeho VV lepší než ODS nebo TOP ???
V záměru, aby se diskrétní elita ještě více obohatila na úkor republiky a občanů ČR, v rozkrádání státního majetku, nedodržování předvolebních slibů, zákonů ČR, v deformách, které posílají republiku ke dnu, jedou všichni. Všichni, jak provaření kmotři (dinosauři) z ODS, tak recykláti nejhoršího zrna bez morálních z TOP, tak bývalí zaměstnanci ABL a nyní členové VV, jsou za svou koalici a své hlasování ve vládě zodpovědní! Události ukázaly i doposud nevěřícím, že ani jedno vládní uskupení nelze reformovat. V zemi, kde zloději mají zajištěnu beztrestnost, není demokracie. Ani ekonomika nemá do budoucna žádnou šanci...
Takže se domnívám, že otázka takto nestojí. Je nutno si uvědomit, že v rámci záchrany republiky před hospodářským kolapsem ze zaškrcení ekonomiky a totálním rozkradením a v rámci obnovení demokracie v zemi, všichni musí také odejít !
09. 04. 2011 | 23:51

ZAM napsal(a):

Konečně racionální článek ke crazy komedii v našem politickém panoptiku. Bravo!
09. 04. 2011 | 23:53

PV napsal(a):

Pane Svobodo,

připojuji se k těm, kdo vás chválí za tento brilantní rozbor. Vzbudil ve mě naději, že snad konečně mediální manipulátoři jednou pohoří a že se lidé konečně probudí.
09. 04. 2011 | 23:53

Láďa napsal(a):

Přečetl jsem si některé komentáře a je vidět že i na této diskusi je stará známá parta placených socanů " politologů ". Další parta je zde složena z infantilních lidí, nejstrašnější je tady výstřelek jednoho úchyla s nick " Volte KSČM ", ten je na kazajku. Zaujal mne také infantilní V. Dočekal. Je vidět, že v politice tápe, říká že není " Nejvyšší Hradní ", to má pravdu, zde je ale určitě největší vykleštěnej býk. Píše, že tehdy odešel ze schůze OF, když tam spatřil s. Pavlíčka. Ptám se, neodešel jsi proto, že si se s.Pavlíčka bál ? Nemluv o opoziční smlouvě, když ani nemáš šajn o čem byla a nerozumíš tomu. Ing. Bátoru si vůbec neber do tvé huby, protože také o něm nic nevíš.
Bédo, zadej si na Seznamu " čssd aneb co jste ...", aby si trochu procitl a vzal si do huby také tvoje spolustraníky, Palase, Krause, Grosse, atd. Dluhoslav Spejbl Rovnátko Sobotka měl dle tebe sestavit vládu ? Bývalý min. financí se sociálním cítěním, který zpronevěřil poslanecké náhrady k vlastnímu obohacení a dávky nepoužil na to, k čemu byly určeny a vždyť vládl nedávno a skoro osm let, to ti nestačilo, podívej se na výsledky na stránky statistického úřadu.
Vlasta, ty se věnuj vepřům a do debaty se nemíchej, nemáš totiž mozek. Že se Klaus bál Zemana ? Proč ? Po profesní stránce ? Víš vůbec, že Klaus je profesor ekonomie / finance / a Zeman prognostik ? Že si obr trouba, je vidět, že píšeš, že Klaus vytuneloval banky ? Ty nedoučenej, víš kdo jmenuje guvernéra ČNB, která uděluje licence bankéřům ? No přece prezident a v té době to byl Vašek Havlů, ten jmenoval guvernérem soudruha Tošovského, který měl banky pod palcem. V. Klaus nad tím tenkrát kroutil hlavou a říkal, že nevěděl, že u nás je tolik odborníků, aby mohli vést banky. Řekl, že on jich zná maximálně pět. To je jeden z příkladů, jaký jsi hňup.
10. 04. 2011 | 01:31

sigi napsal(a):

Fajn článek. Jen mě děsí, kolik "normálních" lidí celé té habaďůře věří.

A to tak velice, že vůbec nepochybuju, že letos bude Mikuláš chodit s Andělem a s Bártou.

Ještě chci připomenout, že

8) Strany zveřejnily své výdaje za loňské volby. Skutečná částka je podle odborníků na danou problematiku pravděpodobně dvojnásobná. Je evidentní, že (nejen) ODS nutně potřebuje doplnit kasu.

9) ÚS před pár dny konečně zažehnal potenciální škatulata na pražské radnici. Primátor si oddechl a začal si stěhovat do své pracovny knihovnu.

10) V Synerově pomaluvstává z mrtvých exprimátor Kittner a jeho ods za nemalého přispění kolegů a kolegyň z čssd. Poté, co se podařilo nasadit psí hlavu ošklivě zelenému Korytářovi, protřelí korytáři začali nahlas mlaskat (asi Pavlovův reflex)

Zdraví vás sigi, komparzní hvězda vašich filmů :)
10. 04. 2011 | 01:36

Láďa napsal(a):

Včera jsem se pobavil, když jsem viděl v ČT láteřit Johna, jak vykřikoval jak všichni kradou, nebo kradli, jen jeho partaj je křišťálově čistá. Myslí si, že všichni lidé jsou sklerotici, že si nepamatují, že Novu opouštěl s ostudou. Odešel po aféře s předraženými státními zakázkami, které v jeho pořadu tak kritizoval. Týkala se jeho angažmá v čele představenstva firmy Ora Print, jež vydělávala na výrobě předraženého časopisu pro VZP za 87 milionů korun, či zvěřinové kuchařky pro Lesy ČR za čtyři miliony. Místo drzého vykřikování o rozkrádání, aniž by předložil důkazy a podal žaloby, by ze sebe neměl dělat šášulu a vrátit se ke psaní scenářů. Jeho šéf Bárta, už je nedůvěryhodný jenom tím, že se honosí titulem JUDr., ačkoliv nemá právnické vzdělání a rigorózní zkoušku po policejní akademii si jel "udělat" na Slovensko, zrovna tak jako policajt z ČSSD Hulínský, nebo Mgr. Hašek, který rigorózu dělal ve Sládkovičovu, kde je děkan ze slovenské soc. demokracie. Podivné také je, že Bárta jako "JUDr." neví, že nemůže jen tak někomu dát půl milionu a že se ptá jejich právníků, zda se to může, ty prý řekli, že jo. Toto je jedna z tragédiích našeho státu, že tací lidé se dostanou do vysokých funkcí. Také to ohromné zbohatnutí jeho firmy, je divné.
10. 04. 2011 | 02:13

Marie napsal(a):

Myslím, že pan TATA má pravdu, že dráždit kobru bosou nohou se nevyplácí. A že už ti hadi prý letos vylezají s předstihem a navíc na velikonoce prý může ke všemu ještě nastat blackout.
Doufám, že se mu již vede lépe a příští prádlo zvládne bez problémů.
10. 04. 2011 | 02:13

Láďa napsal(a):

Pane Svobodo, článek celkem dobrý, ale jsem na rozpacích, zda zrovna Vy jste důvěryhodná osoba, která může takto kritizovat. Znám Vás od šestnácti let a proto jsem z Vás byl zděšen, když jste vstoupil ke komunistům a stal se dokonce jejich předsedou. Nevěděl jsem co si mám o Vás myslet. Připadalo mně to, jako kdyby jste po válce vstoupil do wermachtu. Také jsem četl, že Vás později někdo přepadl a zmlátil. Pak Vás komunisti vyhodili a nebylo o Vás slyšet. Dnes jsem zase na rozpacích z toho, že učíte na VŠFS v Praze, o které se mluví podobně jako o PF v Plzni.
10. 04. 2011 | 02:29

luňák červený napsal(a):

Jaroslav Kmenta je jednou z nejtemnějších postav české žurnalistiky - mimochodem působil i v bulváru Super (ostatně bulvár je i MF Dnes) - a je evidentně napojený na tajné služby, přičemž hraje podle not, které nemají nic společného s hledáním pravdy, o kterou by žurnalistům především mělo jít. Celá vládní krize není ani tak výsledkem naší bídné politické scény, ale důsledkem manipulace ze strany novinářů, kteří se staví do role hlídacích psů demokracie a přitom nám sugerují zájmy skupin, o nichž většina občanů nemá ani tušení. Lidi, nedejte se zblbnout médii!
10. 04. 2011 | 02:42

Béda napsal(a):

Láďa,

už se stalo. Na ČSSD se dívám dlouhodobě stejně kriticky jako na ostatní strany. V čem ČSSD předčí ostatní konkurenty o koňskou délyku, je to, že má zabudovanou určitou minimální politickou ("firemní") kulturu. Své Palasy, Krause, Grossy, Svobody, nakonec vždycky vystrnadí z nejvyšších politických a stranických funkcí. Konkurence je naopak (TOP - Kalouska, ODS, Íčka, Drobila, Vondru...) hájí ty své do roztrhání těla.

Tím neříkám, že ČSSD je liliová. Není. Je v tomto ohledu jenom o něco lepší a to je pro mně naděje. + sociální stát a jiný typ přerozdělování statků vycházející z progreivní daně -vytvářející předpoklady pro povinnou solidaritu a sociální smír.

dexx,

jako vždy dobrý.
10. 04. 2011 | 04:27

žumpa M. Novák napsal(a):

Bárta si platil získávání citlivějších zpráv svou detektivní agenturu, pokud k tomu opravdu došlo, ze svého, zatímco ODS si nechalo Kubiceho anti- paroubkovskou zprávu vypracovat na náklady daňových poplatníků. Tak to je podstatný rozdíl charakterizující pohled na věc, jak která strana nahlíží na otázku hospodárného nakládání se státními penězi. Uvádím to pro ta spřátelené media, která nyní rozdmýchávají hysterie proti Bártovi. Den, kdy Severa – dnes TOP 09, odnesl Kubiceho zprávu do tisku, bylo vyhlášení boje ODS (dnes i TOP) poslednímu zbytku jakýchkoliv morálních zábran, které tady ještě do té doby možná existovaly. Pro koho dnes vlastně pracuje soukromá agentura Kubice a spol.? Tipoval bych, opět za státní peníze a opět pro ODS. A ještě tip pro budoucnost, Melčáka umístil Kocourek na Ministerstvo průmyslu, kam „poté“ umístí Kocourek těch nových 6 lačných rukou?
10. 04. 2011 | 05:13

kabala napsal(a):

Soudruhu Svobodo , všechno to jsou jen nenávistný komunistický lži proti straně a tedy státu,
Například tenhle týden tu byl premiér Benjamin Netanjahu a prohlásil ,že Česko může jít příkladem světu nejen svým postojem k izraelitům.
10. 04. 2011 | 07:57

žumpa M. Novák napsal(a):

Možná, že je cílem celé této dopředu připravené kampaně přes spřátelená media ODS proti VV jen dostat zpět ministerstvo vnitra a vrátit to do situace, když se podařilo elegantně zamést pod koberec případ Čunka. Tedy, ODS zajistí prostřednictvím nového svého ministra vnitra, aby policie nic nenašla, potom do toho vstoupí Schlafenberg s Krollem a Ministerstvo spravedlnosti případ uzavře, jako neopodstatněný viz případ Čunek – jak demonstrativní. Tedy stejné osoby a stejné aranžmá. Podle mého mínění je celý tento humbuk (hraný na notu demokracie přes MFDNES) jen snahou dostat z korupčních skandálů ODS prostřednictvím nového ministra vnitra. A že by Pospíšil nenašel v řadách ODS osobu stejně flexibilní, jako byla Vesecká? Tomu snad nikdo nevěří. Takže cílem tohoto humbuku kolem Bártu je jen se zbavit Johna a vyčisti korupci ODS s pomocí Schlafenberga tedy, zachránit Vondru a dostal zpět Drobila. Jak prosté.
10. 04. 2011 | 08:18

Jan Žura napsal(a):

Pane Svobodo, kdekdo mluví o korupci a při tom je zjevné, že už od roku 1989 tady ovlivňuje veřejné mínění zcela zkorumpovaná skupina osob - šefredaktoři médií, kteří za peníze udělají všechno. Nebo snad pracují z přesvědčení do úpadu ve prospěch pravdy a lásky a demokracie za patnáct tisíc měsíčně?
10. 04. 2011 | 08:39

Prognostik napsal(a):

Pan Svoboda snazi priblizit pravde a rekneme ze ji je dost blizko.
Ale ne uplne, Musim souhlasit s dvemi komentari, ktere seto znazi upresnit.

Za prve s Dexxem, ktery to rozsiril uplne presne o popis Bartovy politiky a VV:
VV / Bárta jel ve všech špinavostech, které koalice upekla proti občanům ČR ...
Predevsim v peznijni a duchodve reforme.

Dodavam, nicmene se je snazili zmirnit...

A za druhe s komentarem Vlasta: "Tady pouze praskl jeden slabý článek řetězu..."
To je presne - a vinou Barty a spatne strategie.

Strategie VV byla vybudovana takto:
VV John/Barta/Peake, znaji perfektne teren ceskeho systemu politiky a byznysu. Nejsou vcerejsi, maji roky zkusenosti a pochopili jak to tady chodi. Vedi ze teren je spinavej a nikdo se snima mazlit nebude.

Pri rozhodovani jakou strategii zvolit, po volbach se rozhodli takto:
Pokud by podporili vladu a z opozice se ji snazili korigovat, tak jsou v hrsti, protoze nebudou mit silu ji odvolat. Proto se rozhodli ze pokud chteji dosahbout nejakych uspechu musi "s vlky vyti" a ve strategicke hre Prohnili proti Prohnilim obsadit klicove pozicie. Vnitro, a dve ministerstva pres ktery tekly obri prachy Doprava (Rebicek) a Mistni Rozvoj - m.j. i s cilem ze tam behem auditu casem vyhrabou a ziskaji tak - jako v pocitacove hre "dalsi zbrane" - a tim posili pozice.

Dal pokracovali podle pravidel - ktera jsou nastavena z minula - a hrali hru v mantinelech jak ji hraji ostatni.

Co se tyka tajnych akciovek Jako nejmensi koalicni partner nemaji silu prosadit vsechno. Jsou to praktici se zkusenostmi o spinavem byznysu - dva pravnici a investigativni novinar. Vedi ze je to neralne. Omezeni akcii na dorucitele je proste neproveditelne. Neni to s kym prosadit.
Minimalne pulka CSSD to nepodpori, protoze maji maslo na hlave. TOP 09 rekla jasne ne. A ODS?.... S KSC by jim to evidentne taky nevyslo.
I kdyby tisickrat VV chtely zrusit akcie: Neni na to dost hlasu. Proste je nema ani Necas v ODS, Sobotka je nama v CSSD. Poslanci se vzbouri....
A teď a Tady pouze praskl jeden slabý článek řetězu... A tim clankem bylo, ze proste vzali ty pravidla hry, aby obsadili strategicke pozice a hrali zbranemi o kterych vedeli ze hrajou protivnici...

Ta klicova vec je ze Barta ty penize dal. Bohuzel to nepopira. A dal je blbe. Mel si to nechat podepsat jako pujcku a pak mohl donekonecna odkladat jeji splatnost.

Nebudme naivni, lide z pozadi ODS proti nim hrajou celou dobu a tvrde. Celej rok. A VV to vi. Jsou absoulutne pouceny zelenejma a Zubovou a Plocem.
Takze cekali kdy a odkud ta rana prijde. Oni vedi ze jsou ves v kozichu ODS. Ta nechut dat jim vnitro od zacactu byl vic nez zrejma. I CSSD tam tu ves v kozichu nechtela.
Proto vyloucili Koci okamzite a bez soudu. Je jasny ze ot je akce lidi co stojej za penzijnima fondama, cili ODS, atd.

Popravde receno, neznam Bartu. Ale, jsou lidi kterym jde i jiny veci. Tohle neni Gross, kterej chce majetek. Kdyz uz mate majetek. Zjsitite ze vas neuspokojuje. Kdyz ma nekdo Maserati a Ciznovni domy a je excentrik... Tak vas uz prachy neuspokojujou. Motivace tehle lidi je jina, jak Johna, tak Barty. Oni chteji byt spasit svet. A byt videt u toho jak ho spasi. Proto vsechny ty srandy s tim ze nebudou pouzivat auta, a na kterty maji narok a podobne.

VV pouzily v boji proti vnitrnimu nepriteli nasazenemu z vnejsku, jeho vlastni styl boje a zbran. A ten nuz jim behem zapasu vypadnul z ruky...a otocil se proti nim.
10. 04. 2011 | 09:39

Medikolog napsal(a):

Pane Svobodo,

není celé "očistné" dění ve vládním nočníčku vlasně dárkem kohosi ke 20. výročí založení ODS (vhodně se překrývajícím s jiným /122./ výročím;-))?
Nebylo by vhodné ten celý nočníček zahodit a "koupit nový" (nové volby:-))? Ale, proBoha, jen ne 30. ledna!!
10. 04. 2011 | 09:41

derdie napsal(a):

to Prognostik:

píšete intelektuálně duchaplné věci,ale obávám se,že i po dvaceti letech postkomáče zde přeceňujete schopnosti soudruhů kapitalističit.Oni jsou schopni právě jen toho co vidíte:kolik andělů se vejde na špičku jehly? Buď založit firmu na špehování nebo dlít ve vládních kabinetech s přidruženou výrobou pro soudruhy menšího významu,ÚV KSČ odstartoval vše založením prognosťáku.Klausoviny je hadr na mytí záchodu po zapáchajích...této ekonomiky,protože více rozumu nebylo ve všem.
10. 04. 2011 | 09:56

Béda napsal(a):

prognostik,

nějak mi do těch čistých pohnutek se špinavýma praktikama vládce Bárty nezapadá úpla..., chtěl jsem říct nezištný sponzorský dar pana univerzálního (pravicového) mecenáše Bakaly.
Ani informace o úmyslu p. Bárty využít nejvyšší politiku pro firemní cíle, která prosákla médii hned po volbách.
10. 04. 2011 | 10:04

Prognostik napsal(a):

Zasadni chyba je v CSSD a malych stranach.
Navzajem se stiti a tim si sami navoskovali podlahu, na ktery se jim nedari drzet rovnovahu. Pritom pozice VV po volbach je primo Luxovsky genialni.
CSSD si stale neuvedomuje, ze potrebuje koalicni partnery, takze by mela jednoho z nich setrit, a navazet se jen do dvouch a jednoho si nechat na spolupraci.
Uzavrena dohoda o neutoceni by byla pro obe strany vyhodna.

VV skrze stiteni se SocDem se misto zaujeti pozice Luxovy KDU, postavily uplne idiotsky stene pitomym zpusobem na sachovnic jak Ruml s US deset let pred nima.

Misto aby uverili v moznost zmeny systemu politickym zpusobem a pripravili se na tu zmenu vybudovanim zazemi, se rozhlidly kolem, zjistily ze ze stoji v Ringu. V tom ringu ale nemeli brejle, takze skrz kratkozrakost sice vidi soupere v rohu, ale uz nevidi tribuny za provazy a ty tisice divaku co tam jsou a ktery zajima nejen boj, ale i ZPUSOB boje.

A tak se nasi zapasnici John s Bartou rozhlidnou kolem a v zabahnenem Ringu se sehnou pro kamen a kopi, kterej tam upustil Řebíćek a Palas... a doufaj že těma zbraněma protivníků umlátí aktuálního borce v rohu.
Védˇi že se hraje na osum kol, ale skrz tu krátkozrakost nevidí za provazy, že na lavičce sedídvě lavičky náhradníků z ODS s trenérama,m který opečovávaj trenéři z peznijních fondů. a stavebních firem, který po somým kole nastoupi do devátýho, 10, 11, 12, 13, 14, 15 .... kola.
A nevidí, že rozhodčí tentokrát nepočitá body za ránu, ale bohužel i za styl (volič). Jen se stoupajícím tepem a krevním tlakem, Řebíčkovým kamenem v ruce a Palasaovým oštěpem, rozmazané vidí spíš tuši, že ten pán co držel v ruce ručník na lavičce ODS teď zrovna něco šeptá na lavičče u nich jejich trenérovi.

A nakonec jsou překvapení, když po první ráně kamenem v jejich ruce a bodnutí oštěpemm přiletí do ringu ručník, už ve třetim kole... a to z jejich vlastní lavičky...
A k tomu rozhodčí strh=avá body za styl a diváci řvou Faul...
10. 04. 2011 | 10:05

Béda napsal(a):

prognostik,

k antivymezení vůči ČSSD došlo hned po volbách ze strany VN-V, které se původně tvářili jako pravoleví "luxovci" a den po dni D se ukázalo, že jsou pouze dalším dílem velké neoliberální skládačky.

S dinosaury nikdy! se změnily na s dinosaury navždy! Ke své škodě záhy zjistily, že na válku s mírumilovně se tvářícími dinosaury o kořist ještě zdaleka nedorostly.
10. 04. 2011 | 10:15

rejpal napsal(a):

Prognostik
Já bych přece jen pohnutky Johna a Bárty neviděl jako stejné. Bárta je tak trochu renesanční postava. Ve špatném i dobrém. Věřím, že osobně mu nejde až tak o hromadění peněz (ale pozor - musí se starat o rozvoj firmy), u Johna bych to viděl podstatně přízemněji. Bárta je patrně strůjcem programu svých firem (ABL i VV), John nebyl schopen se naučit ani program. Je to jen mediální tvář.
10. 04. 2011 | 10:19

Prognostik napsal(a):

To Derdie a Beda. Ani tuto variantu nevylucuju a je dost mozne ze mate pravdu.
Ja znam i par lidi co jsou uz bohaty a snazim se trochu vychylit obecene sirene povedomi, ze prvotnim a hlavni cilem VV jsou zakazky a moc. Ze je to jenom Prohnili Proti prohnilim.

Ja bych jim v ramci vseobecneho odsuzovani nechal i nejake lepsi umysly.
Ale je mozne ze pravdu mate vy, nepopiram to.

Pro me je klicovou otazkou ten pulmilion.
* Rekla si Koci o pujcku/uplatek a elegantne vyuzila Bartovy slabosti?
* Dal ji Barta uplatek, aby prebil prichazejic nebezpeci z ODS?
* Dal ji Barta uplatek aby na ni "neco mel", aby vyrobil Kompro?

Zarazi me ze ze VV ted stoji v jednom siku za stranou, vestina z nich veri, ze Barta prachy pujcoval.
Zarazi me ze nidko dalsi prachy nedostaval... krome tech dvou.
Proc ne Huml?
Proc ne Sucha?

To se Barta bal ze Huml ho praskne a tak mu nedal? Bal ze Sucha si nevezme a tak ji naplatil? Jak ale poznal ze Koci je bezpecna a ty klidne uplatek muze dat? A Skarkovi?
Dvaceti dalsim poslancum dal po pul melounu a oni ted sborove vsichni mlci protoze v tom jedou snim? Hele to se mi nezda...
To je moc lidi. Kdyby mel jen sest poslancu, jak zeleny budiz. Ty ovladne i prachama, stylem.
Ale byvaly poslance za SNK ED? Dospely lidi. Nevim. Vsichni se nechavaji ovladat jak v sekte? Vsichni berou? A proto ted mlci? Stadecko? Uplaceni?
Ja bych byl teda osobne dost nastvanej ze ho nenapadlo mi uplatek dat.

Na me je to moc lidi, ktery krejou korupoci ve strane proti tem trem. Proste nepomer. Pravda ty dva byli vysoky funkcionari a meli vic informaci.
Ale stejne...

Kazdopadne bych uvital kdyby RNDr. Petr Necas - jako vyskovy predstavitel vlady jeji Mistopredesda, rval o tom ze je absoulutne nemozne, aby nekdo z komercni firmy, (konkretne Viamont), ktera podnika v oboru, ridil ministerstvo dopravy. A ze pokud ten clovek neodstouopi, nebo nebude odvolan, on sam jako Mistopredseda vlady poda Demisi.
Takhle se ukazuje ze je to jenom vypocitavej H.a.j.z.l, kterej pres trisku v oku blizniho, nevidi brevno v oku svem...

Bartovu motivaci nevylucuju, ale MFD beverim, a co zverejnuje mi pripomina spis akci Olovo, ktery na Buzkovou jako nahodu byl napsan na pocitaci jisteho novinare Koreckeho.
To je prvni co me napada u clnaku MFD o Bartove strategii...
10. 04. 2011 | 10:30

stále rebel napsal(a):

Pan premiér nám před nedávnem sdělil, že kdo bude požadovat odchod některého ministra, tak půjde on sám

pak ať si Vítka odvolají blondýny

a teď je rázný a rozhodný premiér.
10. 04. 2011 | 10:38

Béda napsal(a):

prognostik,

netvrdím, že na tom něco musí být. Řeknu hodně málo - pouze naznačím. Škárka byl původně v ODS, antidinosaurka Kočí vystudovala Langerovu líheň CEVRO. Krom toho od začátku je známo, že projekt podpory podniokatelsko-politického pražského byznysu vzniknul jako další podpůrná modifikace ODS. Zřejmě proto ji podpořil finančně i mediálně (teď poté co mouřenín splnil úkol a stal se díky zajištěným konstruktivním "Melčákům" ji naopak Bakalova mediální říše pomáhá zaříznout)Bártova ABL zajisté neusnula na vavřínech a snažila se zhodnotit politickou investici svého "majitele". Třeba Bárta nabyl podezření. Pak je ovšem nepochopitelné, proč si půjčku nezdokumentoval. Takový amaterismus v branži dinosaurů je nepochopitelný a neodpouští se. Bárta zajisté věděl, že slovo proti slovu mezi 4 očima, přitom, že obdarovaných je vícero nemůže u soudce "lynch" ustát.
10. 04. 2011 | 10:39

Prognostik napsal(a):

rejpal:
V zasade s Vami souhlasim. Hlavne u Barty. I u toho ze John byl medialni tvari.
Oni pracuju v tymu celou dobu. John je face pro lidi ven, hodnej policajt. Barta face pro straniky, zlej policajt, aby nedopali jak zeleny.
Myslim ze to bystrejsi stranic chapu role a i ucel.

Ze je Johnovi nedari je mozne. Nevim, ziju v zahranici a nesleduju prime osobni vystupovani v CT. V zasade jen z novin.

A tim ma trochu clonu, ktera ovsem umoznuje i odstup. Po pravde receno jsem nezazanmenal uplne konkretni vytku ke koncepci ministerstva vnitra. Neprijde mi o nic horsi sasek nez Gross, nebo divny Grullich. Zajima me koncepcea co dela spatne.

Popravde receno pracoval jsem ve firme, kde proti me byli postvani vsichni zamestnanci (na nizsich pozcicich), kterym jsem bohuzel musel navic nastavavovat tvrdsi podminky v praci (museli vic pracovat a min delat ze delaj) a pokud proti vam stve lidi ktery mate ridit z osobnich duvodu...
Tak se to neda ustat. To proste nejde uridit.

Ja Johna nechvalim, nevima jak to dela. Ale trochu ho chapu.
Od zacatku ODS byla bleda jak stena ze ztraty toho ministerstva a Ivan nemaje poslanecky mandat mel volny ruce pracovat se tarymi kontakty... popravde to bych nechtel ridit v dobe vseobecnych skrtu a po letech kdy ani uz pred krizi na Vnitru nemeli toner do tisaren, na policejnich sluzebnach nesmeli pouzivat telefony na volani na mobily a na konci mesice byli bez minut a nemeli na pneumatiky na auta...

V takovem resortu delat vedouciho v dobe skrtani krize a jeste s Langrem za zady...
10. 04. 2011 | 10:46

tata napsal(a):

pane Prognostik

hodně zajimavych pohledu,určitě mate pravdu vte utočnosti zbytečné agresivitě k potencialnim partnerum a to je i ted kdy misto aby ty komentaře spojila i na zbytek lumpu zužila to jen na VV PROČ ?

ovšem vidite to take zjednodušeně,oni VV SE TAKE menem JOHNA NAPROSTO vymezovaly proti PAROUBKOVY jasně řekli že snim ne a pro ČSSD BYLO NEMYSLITELNÉ dat ho mimo hru,nebo at se to někomu libí on tu levici poGROSOVEM POPELU zvedl až do vyšin naprosta poražka pravice v komunalních volbach.TO co bylo potom bohužel kampan proti němu jeho vystupovaní došlo ktomu co došlo levice musí byt 3krat poctivější jestli chce uspět proti medialní masaži.přece jen její voličstvo je konzument medialní reklami to si nenamlovejme že ne.A toto Paroubek naprosto podcenil,bohužel vypada to že směřuje stim samym směrem co Zeman.

ALE uplně největší kamen urazu jsou komunisti,a jejich neochota změnit nazev a styl,to je vdečne tema a hrozba pravice hrou na emoce.

VE SVE PODSTATĚ všechno u nas hraje proti levici,komunisti tam bohužel dokavad oni sami si neuvědomí oco levici jde sou mimo hru na škodě levici,za každou cenu jit do vlady třeba jako bylo S KŘESTANAMA jak čas ukazal sebevražda a navic zato ještě ted zklizí ovoce u zaslepenych,viz katarsky princ,odvolaní Benešove atd,

takže jit do takové koalice je hodně riskatní,ano je to problem,ano jsou zbytečně agresivní proti potencialnim partnerum ale i vy to určitym zpusobem zjednodušujete.

ale opravdu zajimavy pohled neberte to jako kritiku ve sve podstatě bych souhlasil.
10. 04. 2011 | 10:54

derdie napsal(a):

to Prognostik:

za 15 let bylo lze uvidět že Zemanovštiny,Paroubkovštiny,Štěchovštiny jsou ze strany ČSSD nic více než kulisou ke scénářům ODS,resp.inercí jejich politiky,pokud u vlády ODS není díky volbám.Sama koncepce ODS vyblitá z mozků Prognosťáku-Klaus a spol,Kočárník,Komárek W.- je slabá jak čaj na to udělat fungující převrat od reálsocialismu k fungujícímu kapitalismu.Dnešní český kapitalismus vznikl bouří ve sklenici vody,při níž byly obětovány všechny principy etiky,práva,finančnictví,účetnictví,hospodaření jaké kdy mělo lidstvo,zrušeny všechny finanční závazky a klan podpůrců takové byrokratomašiny byl udržován stmelen ve voj hospodářské deprese neskutečnými bonusy.Mrtvé už zrozením se udržuje jen s největší námahou vylizováním všech hrnců a zastavováním pomoci sociálně a zdravotně slabším a starším i nejmladším ve všem.Nedostupností lékařství a práva většině.
Z politické pepřenky pro ochucení nemastného neslaného galimatyáše vytaženy VV,zpestřením program o chléb a hry,a přidána voršestrová omáčka TOP09.Ale i tak se to bude už jen zajídat a zajídat.Skomírající proud sáhl po animozitě kuběnek VV,ale přitom zrušil matkám děti.Je to kabinetní politika non-plus ultra,odtržená od ekonomiky,lidí,jejich potřeb a reality.
Ne sice jako u V.Havla čistě jenom z principu masmediální záležitost,ale výsledkem chabé koncepce a kádrové struktuře vzniklé přerůstáním pozic z reálsocialismu do systému právě opačných orientací-nutně nemožný chod.Až nyní režim dvacet let vše skrývající odkryl díky blogům a jejich odkazům více karty,umožnil tím lidem prozření.Ale čekat od té ubité masy lidí s jejich dříve stádními pudy euforie let 1990 zvrat?
10. 04. 2011 | 10:56

zvídavý napsal(a):

Jaký je rozdíl mezi Bártovou ABL a Kalouskovým Finančně-analytickým oddělením na MF?
10. 04. 2011 | 11:18

Béda napsal(a):

zvídavý,

otázka: neměl původně finančně-analytický odbor MF Kalouskä vést p. Barták z MO? Kdopak jej vede nyní?
10. 04. 2011 | 11:22

Láďa napsal(a):

derdie, vaše blafy jsou poněkud zmatené a hloupé. Připadá mně, že zde opět existuje nějaký novodobý VUML a vy do něho chodíte a pak jste trochu více mimo. Je znát, že jste nezažil dobu před r. 89, nebo jste byl ještě v kočárku a nepochopil jste ani dobu po r. 89. Jinak by jste neplácal nesmysly o zničení principů etiky, práva, finančnictví, hospodaření. Prožil jsem tady čtyřicetileté vládnutí komunistů, tak mně není jasné, o jaké etice mluvíte. Koukněte se někdy na dokumenty z doby minulé na ČT 2, možná že něco pochopíte, co to bylo za dobu.
10. 04. 2011 | 12:39

Prognostik napsal(a):

Nečas se dneska podřeknul, že "John by stejně šel", neb počital s jeho dovoláním za dva měsíce. To je ovšem klíčová informace.

ODS nedělá kroky nepřipravená, mají analytiky a vypracované scénáře, s následnými kroky co bude až... a pak varianta a) b) c).
Co nám to ukazuje: ODS má a měla plán, připravený několik měsíců dopředu, ve kterém počitala s odvoláním Johna. Vzhledem k Nečasově prořeknutí, že to mělo být za dva měsíce, je jasné že na tom lidi na pozadi v ODS už dlouho pracovali a Nečas s byl ovšem informován.
Jestliže v ODS počitali s odchodem Johna, měli promyšlené kroky co bude dál.

V úvahu přichází varianty.
a} počítali s tím že se VV nedají a už jejich lidi sháněli podporu dalši vládě bez Johna mezi jednotlivými poslanci VV.

b} počítali, že John už nebude předsedou VV (nevím kdy má být sjezd) a na jeho místo počitali s někým jiným s tím že to VV podpoří. (nebo jeich člověk/lidi ve vedení VV podpoří)

c) připravovali kompro na kolegy z koalice - z VV, jimiž by je znemožnili a poté jako zdůvodnění změn ve vládě.

Pokud a) snaha rybářů z ODS asi neunikla vedení VV začali chyta nerva co se proti nim chystá. Měli jen tušení, náznaky a možná začali panikařit.

Nepochybuju že se ODS ve vnitřních věcech VV angažují, prostřednictvím svých lidí, nebude to těžké u strany kde oblastní buňka má 15 lidí... Bártova snaha vypoˇadat se s Plzní by se jevila jasněji.

ad b) Je otázkou jestli borcem z ODS není Babák, nebo sám Bárta a s nímž počítali na místo Johna s rekonstrukcí vládu naplánovanou za dva měsíce. Nebo Škarka, kterej ale nakonec nezískal nominaci na předsedu. Teď kvůli tomu chytil nerva a začal vyvádět a prozradil se.

Každopádně ODS/Nečas vypadají teď jak disidenti 20 listopadu 89. Nepřipravený na situaci... Čekali že bude změna a otřásáni v základech, ale ne teď až pozdějš.
10. 04. 2011 | 13:02

Prognostik napsal(a):

Dalši klíčový hráč a informace je: Územní Limity.
Kocourek vypustil zkušební balonek.

VV se postavily proti.

Nicméně furt ve mě něco hlodá a řiká = nejsem si jistej, jestli jen nedělaji stafáž pro publikum. Jestli to není ta Bártova firma "vyrobit konkurenčni firmu".

ODS zazlobí, VV se postaví proti. Divák je spokojen, mediální akce proběhla. Stejně jako pak v připadě Min. Dopravy, se potichu z oznamenych zasad ustoupi. Kdyz se nekdo zepta, tak to "bonuzel to proslo" ty smlouvy nesly vypovedet.
ODS limity zrudim. VV nedame. O pul rok pozdeji: Nemuzeme polozit vladu neni to statotvorene. Museli jsem ustoupit.

A sokolovska uhelna ma klid.
10. 04. 2011 | 13:13

tata napsal(a):

pane LADA

TAK MI VYSVĚTLETE co tady bylo za dobu ja sem v ni žil 36 let?

ANO byla to doba když sem byl ditě kdy se popravovalo/vraždilo to je nesmazatelna skvrna na levicovem hnutí proč bych nikdy ted nevolil stranu co ma v nazvu KSČ

vyte co je zajimave že vaš guru se rozpliva nad CHile JAK to tam pinočet zvedl na demokracii není to podivne ve jmenu pravice jsou zločiny dovoleny?

tim neomlouvam ty KSČ

ANO BYLA to doba když nak vnimam s pohledu dělnika kdy sem se nebal o praci a žil sem si dobře to období sem prakticky pracovně cele prořžil na montažich,kde byt komunista bylo spiš nevyhoda nebot to dostavaly sežrat,jedina přitomnost komunistu byla že byly ve vedoucich funkcich ale to bylo každemu jedno ,na montaže do vychodniho bloku vliv členství nemělo sebemenší vliv,na vyjezd do kapitalistickych zemi nevym v tom obdobi se nebyl podle toho kdo tam jezdil to bylo asi 50/50.

po revoluci sem si žil o kousek lip neb sem jezdil po zahraničí vsoučasne době se mam otrochu chuř neb 4 roky dělam ve fabrice zhruba za 11000čisteho a to sem si v roce 1980 vydělaval 10000 takže to strovnaní je jasne

když ty dva režimi srovnam s pohledu že sem se nikdy nedostal do hledačku STB ANI v mem okolí nebyl nikdo perzekuovan natož v rodině,nezažil sem jediny přiklad odvedení za nadavky na režim a že to byl plnuly tok nadavek na komunisty,přesto už dnes vym že se to dělo a dost.

popište mi co mam pochopit z dokumentu ja tam žil,jen kvuli těm vraždam z počatku mužu tomu režimu vystavit červenou,a asi kvuli politicke nesvobodě když ste se zapojil do nake politicke akce což většině dělniku nezajimalo.

takže není divne za současneho marasmu plno těch obyčejnych řika zlatí komunisti,ja to neřikam nevolil bych je ale proboha neřikejte mi jak sme žily špatně.

no poučte pamětnika podle let sem si je zažil dyl než vy a dokažu hodnotit tak jak to bylo,když jste se nepřiplet do politiky nebo nakemu papalaši pod ruce tak jste si žil zrovna tak solidně stim rozdilem že sem neměl strach že stratim praci.

ta strata prace vas muže přijit na stejno jako komunisticka šikana samozřejmě moralně nesrovnatelné ale vyte jeden zdejší zase prohlasil že moralka do podnikaní nepatří ...........takže vtomto pohledu pak oblbujte o tom režimu kdo vam to muže věřit ja tam žil nemam rad slova zlatí komunisti to se ohrazuji ale zrovna tak jak vše bylo špatné

takže ted vy pověstemi tu hruzu.
10. 04. 2011 | 13:35

babyka napsal(a):

Skvělý rozbor! Škoda jen, že ho zřejmě nebudou číst naši "skvělí" politologové. A také investigativní novináři, kteří se domnívají, že jim jejich kecy celý národ žere i s navijákem. Velmi podnětná by pro ně byla i diskuse pod článkem, kdyby je ovšem zajímal vůbec nějaký názor normálních lidí.
10. 04. 2011 | 14:20

haf napsal(a):

-> Dočekal
"Toto je část mého článku, který byl zveřejněn na jednom nejmenovaném diskusním serveru a který teď čile koluje po netu."

Nemohl bys napsat odkaz?
10. 04. 2011 | 14:36

Prognostik napsal(a):

A dalši kamínky do Mozaiky:
Furt jsem nechápal cos tím má společného Topolánek... Proč proboha Topolánek?

Kočí se dnes sešla s někdejší premiérem Mirkem Topolánkem a předsedou poslaneckého klubu ODS Petrem Tluchořem....

Teď mě něco napdalo. Topolánek, dnes už není hráč který hraje za ODS... Topolánek je člověk, který m.j. má extrémně vysoké finanční závazky a nedostal žádnou trafiku v politice ani se o něj strana a země nepostarala.

Topolánek tedy dnes není člověk který hraje za ODS, ale člověk který má excelentní kontakty v politice, a dnes je tedy zajímavý pro velký špinavý byznys, nejlépe z Ostravska odkud pocházi, ale možná i odjinud. On potřebuje peníze, byznys pomoct v terénu.

Takže je sledujme tuto nit... Díky Blesku a jeho fotografům, který zajímalo s kým atraktivní blondýna, co nemá přitele spí, což nás nezajímá a Blesk nezjistil...

Ovšem vím, že Kočí utajeně jezdí s Tlučhořem a kamarádí se víc než je obvyklé a divnými způsoby. Nasedání do aut inkognito, za rohem, vystupování apakse scházení v restauracích.

Ostravsko -> Toplánek -> Tlučhoř -> Kočí
a nebo opačně...
10. 04. 2011 | 14:37

PS-VB napsal(a):

Sodruzi na vnitru-především asi ti jako je s. Huml exkomunisti.Ti se nám zase zapotili!Je to zřejmé -útok na čistky na vnitru vedené Johnem-podoporované Bártou.TO JE ÚČEL AKCE !Dlužno jen dodat :Soudruzi příslušníci-PODAŘILO SE !
10. 04. 2011 | 15:42

Béda napsal(a):

PS-VB,

již brzy se vrátí na MV tvarůžek DrDr Íčko a ten to po Johnovi zas dá do pořádku. Jak ho znám začne asi finanční policií, ÚOOZ a úklidem v policejních archivech.
10. 04. 2011 | 16:05

LessPure napsal(a):

Píšete moudře, klobouk dolů. Dovolil bych si říci, že nad úrovní absolutní většiny místních blogerů.
10. 04. 2011 | 16:39

LessPure napsal(a):

K panu Bártovi bych dodal, že to podle mě nemyslel špatně. Prostě je na tyto praktiky (půjčky "přátelům", navenek kamarádské vystupování s kolegy, doktrína firemní(stranické) loajality) zvyklý z vedení firmy. On s tím také šel do politiky, že naváže na své manažerské schopnosti. Faktem je, že to provedl tak hloupě, až porušil zákon. A podcenil "morálku" a "svědomí" našich politických oportunistů.
Ale pořád to není nic narozdíl od toho co beztrestně předvádí, předváděl a ještě bude předvádět zbytek našich politiků. Jmenovat myslím nemusím.
10. 04. 2011 | 16:47

Bonifác napsal(a):

Nechci se plést, ale mám pocit, že situace začíná být podobná jako v roce 1989. V tom, že 1) lidi konečně přestávají být a) důvěříví b) posraní 2) lidi už ví, že nahoře je jeden lump vedle druhýho 3) se mnoha lidem už vede tak špatně, že jsou dostatečně nabuzení nedat si líbit úplně všechno.

Chce to ještě pár kuloárních střípků ze zákulísí toho českého politického sajrajtu.
10. 04. 2011 | 18:38

Čenda napsal(a):

Tak to beru bez přívlastku. Česká politika je zprivatizována téměř dokonale. OMNIPOL, SKANSKA, STRABAK, VIAMONT a další. Ti všichni se přes své lobisty infiltrovali do státní sféry a nastavili penězovody od státu do soukromých firem. A proč ne, když zákony to umožňují. A to se nemluví o tom, co se děje na krajské a okresní úrovni. Je to skutečně obludná chobotnice a zasahuje do všech politických stran. Je to korupce alá Amerika 30. let a První repoblika. Nerozhoduje trh, ale zainteresovaná skupina.Zákon o veřejných zakázkách je přímo návod jak na to jít. Doporučuji jej prostudovat, předeším v části zadávacích podmínek. A Bárta. Ten systém povýšil na vyšší úroveň, protože si uvědomil, že v budoucnosti už nebude možno vodit ruce poslanců na provázcích, ale půjde o vytěžení informací ze systému, jejich analyzování a využití. Taky je bezpečnostní analytik. A protože kmotři, kulichové a kapři zasplali, tak to musí zabrzdit, aby své zpoždění dohnali.
10. 04. 2011 | 19:32

Béda napsal(a):

Čenda,

kmotři vůbec nezaspali. Ti mají databáze již dávno zavedeny a okopírovány. Akorát nový svěží větříček, který se doposud v politice nezkompromitoval jim v tom archivním auditu začíná vadit. Mohl by mít totiž vydírací potenciál vůči všem aktérům.

Proto jej udolají v podstatě na banalitě. Navíc jim to umožní zastřít bratrovražedný boj dvou velkých kmotrovských klanů, předvést velký cirkus a pod jeho pláštíkem pokračovat v tolik potřebných kulišárnách. Stále totiž doufají, že jednohubka VN-V si nakonec dá říct a to jediné volební období na slunci moci a peněz se bude chtít náležitě napást s dinosaury. Hezky o tom mluví Kárl S. jako o státnické odpovědnosti podržet vládu kvůli reformám, které jsou prý (pro koho?) nezbytné.
10. 04. 2011 | 20:27

Milan napsal(a):

To prognostik:
S Topolánkem se sešla Telmanová... ABL to posralo a dalo Bártovi špatnou informaci...
10. 04. 2011 | 21:29

Milan napsal(a):

http://domaci.ihned.cz/c1-51517940-barta-si-spletl-koci-s-talmanovou-mel-spatne-informace
10. 04. 2011 | 21:31

Kaja napsal(a):

Pane Svobodo, ztotožnňuji se s názory v tomto článku. Souhlasím s názorem, že rozhodují loutkáři za kulisami. Pan Bárta s desítkami milionů, které může vsadit neobstojí ve hře v níž protistrana může vsadit miliardy.
10. 04. 2011 | 21:58

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Aktuálně.cz Blog · Atapana Mnislav Zelený B Baar Vladimír · Babka Michael · Balabán Miloš · Bartoníček Radek · Bartošová Ela · Bavlšíková Adéla · Bečková Kateřina · Bednář Vojtěch · Bělobrádek Pavel · Beránek Jan · Bernard Josef · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Blažek Kamil · Bobek Miroslav · Boehmová Tereza · Brenna Yngvar · Bureš Radim · Bůžek Lukáš · Byčkov Semjon C Cerman Ivo Č Černoušek Štěpán · Česko Chytré · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Davis Magdalena · Dienstbier Jiří · Dlabajová Martina · Dolejš Jiří · Dostál Ondřej · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořák Jan · Dvořák Petr · Dvořáková Vladimíra E Elfmark František F Fafejtová Klára · Fajt Jiří · Fendrych Martin · Fiala Petr · Fibigerová Markéta · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Gargulák Karel · Geislerová Ester · Girsa Václav · Glanc Tomáš · Gregorová Markéta · Groman Martin H Hájek Jan · Hála Martin · Halík Tomáš · Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hapala Jiří · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Heroldová Martina · Hilšer Marek · Hladík Petr · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holásková Kamila · Holmerová Iva · Honzák Radkin · Horáková Adéla · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hrabálek Alexandr · Hradilková Jana · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubinger Václav · Hülle Tomáš · Hušek Radek · Hvížďala Karel CH Charanzová Dita · Chlup Radek · Chromý Heřman · Chýla Jiří · Chytil Ondřej J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jelínková Michaela Mlíčková · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kania Ondřej · Karfík Filip · Karlický Josef · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Pavel · Klíma Vít · Klimeš David · Kňapová Kateřina · Kocián Antonín · Kohoutová Růžena · Kolaja Marcel · Kolářová Marie · Kolínská Petra · Kolovratník Martin · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Koutská Petra Schwarz · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kučerová Karolína · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kupka Martin · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Máchalová Jana · Maláčová Jana · Málková Ivana · Marvanová Hana · Mašát Martin · Měska Jiří · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minařík Petr · Mittner Jiří · Moore Markéta · Mrkvička Jan · Müller Zdeněk · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Návrat Petr · Navrátil Marek · Němec Václav · Nerušil Josef · Niedermayer Luděk · Nosková Věra · Nouzová Pavlína · Nováčková Jana · Novák Aleš · Novotný Martin · Novotný Vít · Nožička Josef O Obluk Karel · Oláh Michal · Ouhel Tomáš · Oujezdská Marie · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Pavel Petr · Pavelka Zdenko · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Peksa Mikuláš · Pelda Zdeněk · Petrák Milán · Petříček Tomáš · Petříčková Iva · Pfeffer Vladimír · Pfeiler Tomáš · Pilip Ivan · Pitek Daniel · Pixová Michaela · Plaček Jan · Podzimek Jan · Pohled zblízka · Polách Kamil · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rakušan Vít · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Reiner Martin · Richterová Olga · Robejšek Petr · Rydzyk Pavel · Rychlík Jan Ř Řebíková Barbora · Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schneider Ondřej · Schwarzenberg Karel · Sirový Michal · Skalíková Lucie · Skořepa Michal · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slimáková Margit · Smoljak David · Sobíšek Pavel · Sokačová Linda · Soukal Josef · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Strmiska Jan · Stulík David · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Sýkora Filip · Syrovátka Jonáš Š Šebek Tomáš · Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Šindelář Pavel · Šípová Adéla · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šoltés Michal · Špalková Veronika Krátká · Špinka Filip · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štern Ivan · Štern Jan · Štětka Václav · Štrobl Daniel T Táborský Adam · Tejkalová N. Alice · Telička Pavel · Těšínská Tereza · Titěrová Kristýna · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomek Prokop · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Tůma Petr · Turek Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Vacková Pavla · Václav Petr · Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Vančurová Martina · Vavruška Dalibor · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Vhrsti · Vích Tomáš · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojtěch Adam · Vojtková Michaela Trtíková · Výborný Marek · Vyskočil František W Walek Czeslaw · Wichterle Kamil · Wirthová Jitka · Witassek Libor Z Zádrapa Lukáš · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zima Tomáš · Zlatuška Jiří Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy