Rupert Murdoch a Anders Breivik: Co mají společného?

01. 08. 2011 | 10:32
Přečteno 6535 krát
V minulých dnech jsme byli svědky dvou příkladů, jak internet mění svět. Mediální baron Rupert Murdoch nemusel ve Velké Británii zastavit nejprodávanější nedělní bulvár News of the World kvůli tomu, že měl velkou moc a manipuloval s politiky, ale jak ukázaly poslední analýzy: krach jeho bulváru zavinili obyčejní lidé. Angličané bulváru tolerují leccos, pokud jeho oběťmi jsou fotbalisté, herci, rockeři nebo politici, ale jakmile zjistili, že se pan Murdoch začal zajímat i o obyčejné lidi, jako byla třeba rodina zavražděné dívky, rozzlobili se.

Během několika dní statisíce lidí poslalo e-mailové zprávy firmám, které u Murdocha inzerovaly, s požadavkem, aby odřekly inzerci. S tím Rupert Murdoch vůbec nepočítal, a proto přijel ještě do Velké Britániie s úsměvem a s letadlem plným PR odborníků, kteří měli změnit veřejné mínění obrácené proti němu. Oficiálně prohlašoval, že jede podpořit bývalou šéfredaktorku svého plátku Rebeku Brooksovou. Stačilo ale pár dní a musel ji odvolat z funkce, vzdát se snahy koupit zbytek akcií BSkyB, zastavit noviny a odtáhli se od něj i politici. Rebeku Brooksovou musel na kauci vykoupit z vězení. V ohrožení je dnes už i britský premiér Cameron. Murdochův starý recept na manipulaci lidí najednou nefungoval. Občané se vzbouřili. Za komickou figuru byl prohlášen soukromý detektiv Glenn Mulcaire, který pro Murdochův plátek odposlouchával hlasové schránky, když začal požadovat, aby občané a novináři respektovali privátní sféru jeho rodiny.

Druhý případ se týká Norska, kde dvaatřicetiletý terorista během krátké doby zavraždil na dvou místech bezmála osmdesát převážně mladých lidí, aby tak zajistil publicitu svému manifestu, který publikoval na internetu pod názvem Evropská deklarace nezávislosti. Milan Šmíd, který text analyzoval, o něm napsal: "Jediné, co jsem pochopil, bylo to, že bez internetu by pachatel nebyl schopen vytvořit nejen snůšku epigonských textů, obsahových plagiátů, wikipedických dat a zvrácených megalomanských programových manifestů, ale ani výbušninu, která rozmetala kanceláře vládních budov v Oslo. Celou technologii a postupy získal a ověřoval na webu. Dodávky jednotlivých komponentů a chemikálií získával internetovými nákupy ze zahraničí, něco z Číny, něco z Polska, munici do samopalu zakoupil rovněž po internetu z USA – 300 nábojů."

V tomto případě zase ukázal internet svou druhou, odvrácenou tvář: terorista učinil z internetu, jako nového digitálního universa, který měl původně sloužit jen vědcům k rychlé výměně informací, spolupachatele hrůzného teroristického činu. Na tom ale také není nic překvapivého, protože podobně se stala před lety pošta spolupachatelem atentátů po doručení prvních výbušnin v balíčkách. Každá doba má specifické krvelačné světce, kteří své činy zdůvodňují různými nereálnými požadavky, zvlášť pokud jde o osamocené jedince, jako v tomto případě. To potvrdily i první informace z výslechů teroristy, který podle norské policie chtěl zaútočit i na sídlo norského krále a další výpověď váže na požadavek, aby odstoupil norský král, který by ho měl ale ještě před tím jmenovat ministrem obrany.

Obě hlavní figury z připomenutých příběhů, tedy pánové Rupert Murdoch a Anders Breivik mají ale i jednu společnou vlastnost: o sobě a svých činech nikdy nepochybují a ubližují lidem, které ani neznají. Tím se oba činy zásadně liší od starých praktik. Bulvární plátky dříve stály na straně obyčejných lidí a například terorista v roce 1905 nehodil v Moskvě bombu na kočár velkoknížete Sergeje, ač čin léta připravoval, jen proto, že s ním jela žena s dětmi. Dokonce ještě v roce 1985, když němečtí teroristé z RAF zabili nevinného amerického vojáka Edwarda Pimentala kvůli tomu, že se potřebovali zmocnit jeho sluřebního průkazu, byli samotnými členy své organizace silně kritizováni.

Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

pepa napsal(a):

Neofeudální klaptokracie platí své mediální loutky i Hvížďalu, aby zamlžoval pravou podstatu podvodů! Oni bankéři uspokojivě skrývají stranické podvodné financování všech pol.stran EU, proto taková simbióza podvodů a lží v EU!!! Mají společný cíl: Zapírat o skutečných důvode dokonaného zločinu EU! Neukojitelná chamtivost mocných idiotů u politické moci doplněné bankstery EU!
01. 08. 2011 | 10:46

Občan napsal(a):

Hm, ale to my už dávno víme, že jsme špiclováni dnes a denně prostřednictvím internetu a mobilních telefonů. Dá se s tím naučit žít, to mi věřte, pane Hvížďalo.
A je fakt, že Guantánamo ZATÍM v EU nemáme, aby tam mohli beze stopy mizet unesení občané. Amíkům se pro jistotu vyhýbám obloukem.

Ale stejně se mi stále neodbytněji vkrádá na mysl pocit, že za bolšána jsem se cítil daleko volnější a bezpečnější. Smutné zjištění po dvaceti letech "svobody a demokracie"...
01. 08. 2011 | 10:47

Johanna napsal(a):

Karle, sice žijeme ve svobodné zemi, kde platí jakás-takás svobod slova, leč...
Některá stále otevíraná témata jsou solí do velmi těžko se hojících ran ...
Nedošlo Ti/Vám, že toto je přesně to, co ten vyšinutý chlapec chtěl - nekonečnou publicitu?
Je to stejně nevkusné jako rozebírat (či porovnávat) jistou část těla jistého pohlaví příslušníka (příslušnice) jistého náboženství!

Nemoc českých pseudonovinářů (tedy i Karla): Psát, psát a ještě jednou psát - lhostejno, zda někomu ubližuji
a zřejmě nebrat ohledy napravo a nalevo ...
01. 08. 2011 | 11:02

žena napsal(a):

"o sobě a svých činech nikdy nepochybují a ubližují lidem, které ani neznají."
Nejsou zcela jistě jediní. Co řešení multi-kulti otázky v Kosovu jeho bombardováním?

"který by ho měl ale ještě před tím jmenovat ministrem obrany."
Obrana - který ze států NATO se za posledních 50 let musel na svém území bránit? Proč se aspoň část prostředků vynaložených na "obranu" nedává na boj proti hladomoru?

Internet jednoznačně mění svět. Manipulace lidmi je ještě snazší než bývala před jeho zavedením.
01. 08. 2011 | 11:12

Johanna napsal(a):

ženo, obávám se převádění (a porovnávání) vyšinutého norského chlapce s činy Mašínů či Olgy Hepnarové.
01. 08. 2011 | 11:16

Štěpán napsal(a):

vůbec tohle srovnávat - bych se fakt neodvážil. Prostě hledat cokoliv společného..jak můžete?

Pouze dokazujete princip novinařiny - časem (nebo už možná dnes) budete platit za zveřejňování informací o účastnících.

Vaše živobytí - Váš chleba..je na stole jen díky tomu, že nějakej blbec postřílel pár chudáků.. do toho jinej blbec odposlouchával někomu jinýmu telefony..

Vy z toho žijete - a zase dostanete za to zaplaceno - za to že jste o nich psal - já to čtu:) za to dostanete chleba!auto, byt, úspěch...
absurdní:)
přitom to čtu jenom proto..že nemám zrovna co dělat:)
kdybych měl - vůbec se k tomu nedostanu:) Dokonce..i kdyby neměl..a neuměl po Vašemu - tak taky nedostanete nic.

Jak všeříkající.
01. 08. 2011 | 11:20

žena napsal(a):

Johanna

Kdo se bojí, nesmí do lesa - říká se. Proč se Vámi uvedeného bojíte? Proč je podle Vás nevhodné "Psát, psát a ještě jednou psát - lhostejno, zda někomu ubližuji". Komu se tím psaním ubližuje?

Podle mě by se Breivik neměl dozvídat nic zvenčí, tedy žádné noviny, rozhlas, TV a internet a zůstat doživotně na samotce, když nemůže dostat trest smrti.

Že pravičáci mají výhrady proti levičákům a naopak, ne každý je přívrženec multi-kulti, to je prostě fakt, který nevznikl Breivikovým vraždění. Na ta témata se diskutovalo před masakrem v Norsku a diskutuje se i po něm. Podle mě to je v pořádku.
01. 08. 2011 | 11:28

šlapka napsal(a):

Štramák Karel Hvížďala :)
Měla jsem jednoho klienta - móóc hodný člověk /ale slevu nedostal - jsem pro rovný přístup...tedy ke všem , kdo na to evidentně mají...:))/ - teoretik i praktik - co se týče morálního rozhodování (dle jeho vlastních slov si před tím, než si se mnou domluvil schůzku, přečetl celého Kanta, Nový Zákon, Kompendium psychologie všech národů a věků, Lao´c a výňatky z Koránu cenzurované Pepou Řepou). /praktickou stránku věci před vámi zde rozebírat nebudu - koukejte se pod duchnu svým partnerkám, voyaeři !!/

Takže ...kde jsem to skončila...jo - a tento moc hodný a vzdělaný pán mi dal takový testík. Zkusím vám ho reprodukovat :

"Představte si železniční trať ve tvaru Y. Na jednom rameni pracuje 5 dělníků, na druhém jeden. Nikdo z nich netuší, že se porovném rameni rychle blíží nekontrolovatelná drezína. U rozvětvení tratí je výhybka. Vaší povinností je výhybku přehodit.
Přehodíte-li ji na jedno rameno, zahyne 5 lidí, přehodíte-li ji na druhé rameno, zahyne jeden člověk.
Co uděláte ?

Trochu jiná konstelace :

Trať je nevětvená, pracuje na ní 5 nic netušících dělníků. Po trati se řítí nekontrolovatelná drezína. Nad tratí je vysunutý můstek, dolů z něj se dívá statný, nic netušící člověk. Jestliže ho shodíte dolů, zahyne, ale jeho tělo zastaví drezínu.Tím byste zachránili 5 životů.
Co uděláte ? "

No, já vás soudit nebudu.
Je to jen taková hra.
Jestli je peklo a tak.

/prosím ale abyste se vyvarovali takových čochtanovských blbin, že záleží na tom, CO TO JE ZA LIDI - kteří mají být zachráněni...neb to by svedlo debatu zcela jiným směrem...což jistě není přáním těch, kdo si sem přišli popovídat a ne šířit propagandu/

Mějte se, cukroušci !
01. 08. 2011 | 11:31

jonáš napsal(a):

No pokud si myslíte, že svět je jenom mechanickej automat, pak se vám můžou takový jednoduchý řešení zdát přijatelný. Ale on neni, můžete těm dělníkům taky zavolat na mobil nebo si s vysokou pravděpodobností dunění kolejí všimnou sami, takže nemusíte kvůli nějakýmu hypotetickýmu "zahynou všichni" hned vraždit.
01. 08. 2011 | 11:40

Grandmaster napsal(a):

Obcane,
mate prebujelou fantazii. A to je jedine, ceho mate dostatek. Vase konspiracni teorie v pripadu Breivika jsou neradostne. Vyhybat se amikum? Kdyz ctu, co pisete, radeji se budu vyhybat lidem vaseho razeni.
01. 08. 2011 | 11:43

Johanna napsal(a):

Ach, ženo...(a to obě uvažujeme stejně-my ženy...)
Všude na světě jsou mechanizmy vězeňství stejné.
Tak, jako se - i přes "přísné zákazy" - všichni sedící vězni dovědí vše o vězni budoucím a přicházejícím,
tak se i vězeň na samotce (přes přísné zákazy)doví, co potřebuje.
Nikterak tím nesnižuji úroveň jakohokoli vězeňství.
Pravice a levice je naprostý nesmysl, jsou to jen uměle vytvořené škatulky pro politiku.
Jako je každé náboženství a ideologie, které se přehánějí, nakonec zhoubné, musely by být zhoubné (v demokratickém Norsku)
i "silnější" pravicové a levicové strany.
Norský čin byl výsledkem bezcitného, vyšinutého, nevychovaného a nenávistného člověka...
Jen "nezdravě" politicky uvažující tomu přisuzují politiku.

Ale již dost, já už se k těmto hrůzám vyjadřovat nechci.
Vrah jen sbírá body a jsou i státy, kdy za takovéto zabíjení dávají po půlstoletí dokonce vyznamenání!!
(Pro příklad nemusíme chodit daleko!!!)
01. 08. 2011 | 11:45

voroshilov napsal(a):

Grandmaster:
Prodam dolary(zn.za babku).
01. 08. 2011 | 11:52

šlapka napsal(a):

jonáš
Výborně ! To mě vůbec nenapadlo.
Anebo kdyby nebyly po ruce mobily/popřípadě nebyl signál/ - tak by šlo vyslat třeba kouřové signály....
Anebo jednoho dělníka již při vyslání do terénu pověřit, ať co 5 minut přikládá ucho na kolej...

Jste velmi chytrý, jemnostpane .
Ten pán/můj bývalý klient/ by z vás měl velkou radost.
01. 08. 2011 | 11:57

ghándí napsal(a):

v EU se přece nekrade a nepodvádí. proto přeci chtějí socbolševici, aby nám EU vládla.
01. 08. 2011 | 11:59

Čochtan napsal(a):

"...terorista učinil z internetu, .... spolupachatele hrůzného teroristického činu."
Blbost ! Až si ráno budete krájet chleba k snídani, tak si uvědomte, že držíte v ruce "spolupachatele mnoha hrůzných teroristických činů". Kuchyňský nůž.
01. 08. 2011 | 12:01

voroshilov napsal(a):

Podivejte se jak vypada statni dluh USA na obrazku ve srovnani...

http://usdebt.kleptocracy.us/
01. 08. 2011 | 12:03

žena napsal(a):

Johanna

Pravice a levice je podle mě běžně používané. Stejně tak křesťanství, islám, judaismus...

Shodujeme se v tom, že Norský vrah byl psychopat.
Píšete: "Ale již dost, já už se k těmto hrůzám vyjadřovat nechci."
Ale tady na aktuálně žádný blog neprobíral průběh a oběti tohoto teroristického činu. Nikde se neojevilo "Pravicový extremista střílel.." nebo "Křesťanský terorista vraždil..".

Témata pravice versus levice a multi-kulti se probírala i před Norským masakrem a probírají se teď a jistě se o nich bude diskutovat i v budoucnosti. Ale to není vůbec žádná zásluha Breivika.
01. 08. 2011 | 12:04

HLEDÁ SE KVALITNÍ NOVINÁŘ napsal(a):

Pane Hvížďala,

asociací a parafrází na současné události bychom mohli najít stovky. Stejně tak věcí, které si odporují.

Společný jmenovatel INTERNET nebyl během sametové revoluce k dispozici. To byste nevěřil, kolik materiálů se dnes schovává ještě nepublikováno, ale které postupně naleznou snad své světlo světa. "Soudruzi z NDR udělali někde chybu" a s internetem nepočítali. Své lumpárny by jinak mnohem lépe zamaskovali. V této oblasti vidím prostor pro novináře, ale nebyl dosud využit. Víte kolik dokumentů se ztratilo a válí se na půdách ? Co zmizelo z archivů a nebylo skartováno ? Vy, novináři, děláte posledních 20 let naprosté minimum k získání jakýchkoliv hmatatelných důkazů pro objasnění čehokoliv. Jenom žijete z nových událostí a papouškujete jeden od druhého.

Základ dnešní situace leží ve schopnostech lidí okolo Václava Klause a naprosto skandální neschopnosti lidí okolo Václava Havla. Zatímco ti první systematicky vytvářeli prostředí, které jim vyhovovalo, letargie, neschopnost, snad i pohodlnost lidí okolo Václava Havla (včetně něj samotného) vychýlila pozici pragmatiků silně v jejich prospěch a dnes z toho jsou frustrace zleva doprava.

Nevytvořila se žádná politická konkurence. K vítězství pravdy a lásky bylo třeba budovat základy občanské společnosti, ale kromě slov Václava Havla již nezaznělo nic. Stejné nic zaznívá z vaší produkce.

My lidi jsme jako ovce. Musí se nám říkat, co máme dělat.
01. 08. 2011 | 12:09

hororous napsal(a):

Kauzu Studénka v Česku soud odročil na podzim,kauza Breivik soudně bude prý až od ledna 2012.Vyslechne se 700 svědků.
Breivika sledovali z obav v Norsku:už dlouho je členem manifestačních spolků v otázce izraelsko-palestinských vztahů.Znají jeho názory odsud,nazývají ho sionistou.Nedávno s tím u něj přestali,asi nepřispíval veřejně k té otázce Palestiny.
Hitler byl pověrčivá babka,plný mystiky,ale asi mu osobní jasnovidec Hanussen nereferoval co si přál,a tak život milého astrologa okolo roku 1932 ukončili hitlerovci.
Lion Feuchtwanger psal,že prý proto,že bratr jeho -Hanussenovy blízké ženy-psal v tisku narážky na ješitného Hitlera,jako "jeho věty jsou dlouhé a kroutivé,jako žížaly".Apod.
Nicméně USA se bojí o svůj osud a každého emigranta nepřijme,prochází procedurou s imigračním úředníkem,který mj.zjišťuje jeho inteligenci.U všech? Myslím,že ne.
Přitom nyní na popravu v USA čeká 20 000 odsouzenců.
Roku 1936 se musel testu inteligence podrobit i čerstvý laureát Nobelovy ceny za fyziku-italský fyzik Enrico Fermi.Kdyby se musel vrátit zpět,jeho židovská manželka by zemřela v koncentráku.Mussolini tak odpravil prý 1-2 miliony italských židů.Krom toho ve Fermiho výzkumné skupině v Itálii byl i známý fyzik-komunista Bruno Pontekorvo,který od roku 1949 přijal práci a život na mnoho desítek let,do konce života v SSSR,kdesestal akademikem v Dubna.
Fermi testem inteligence,bez srandy,neprošel.Nicméně v USA se vědci za fenoména fyziky zaručili a zůstal tam.Ovšem zlá předtucha.1.Fermi tam za necelých 15 let umřel na rakovinu a nebyl starý.2.Fermi se tam nestal vedoucím projektu atomové bomby-to vedl německý -židovský emigrant těch let také-Oppenheimer,jehož bratr-také fyzik- byl v USA trvale komunistou
3.Fermi ale roku 1949 sestrojil v USA první atomový jaderný reaktor na světě,který dával reálnou energii 4.V sedmdesátých letech minulého století,ještě dříve než v Černobylu byla v USA na ostrově "Three miles" obrovská havárie atomového reaktoru v provozu.
Byl úředník Immigration office snad jasnovidec?
01. 08. 2011 | 12:12

voroshilov napsal(a):

Pane Stejskale,muzete mazat pravdu jak chcete,ale to ze Murdoch je zid a Breivik zednar 7 stupne,krestansky sionista stejne spoji v hlave kdo jeste ma mozek.
01. 08. 2011 | 12:16

žena napsal(a):

HLEDÁ SE KVALITNÍ NOVINÁŘ

"Během několika dní statisíce lidí poslalo e-mailové zprávy firmám, které u Murdocha inzerovaly, s požadavkem, aby odřekly inzerci."

Potěšující zpráva, že se objevují vlaštovky občanské neposlušnosti. On ten internet může posloužit i dobré věci.
01. 08. 2011 | 12:17

stejskal napsal(a):

Dobrý den, pane voroshilove,

napsat "Zidem se clovek nestava,zidem se narodi a je to smrtelna choroba,hlavne nebezpecna pro vsechno zive v okoli" není jen v rozporu se zdravým rozumem, obyčejnou lidskou slušností, ale v některých civilizovaných zemích dokonce i se zákonem (v případě jakékoliv, rasy, etnika či národa).

Je mi vcelku jedno, co si o tom myslíte, ale na těchto stránkách podobné proklamace nebudou.

Libor Stejskal
01. 08. 2011 | 12:22

Jana Pechová napsal(a):

Šlapko,
na trati nikdy nemůže pracovat jen jeden člověk. Minimálně dva, protože ten jeden musí hlídat, jestli nejede vlak (či drezína).
To praví bezpečnostní předpisy.
01. 08. 2011 | 12:31

šlapka napsal(a):

Jana Pechová
To je asi pravda.
Ale bude tomu i po reformě ? Kdy se přeci musí hlavně šetřit - pak nebude na to, platit člověka jen za hlídání " zda nejede drezína".

Děkuji všem, kteří se zamysleli a věcně odpověděli, jak by se rozhodli oni/kromě toho, že by vedli hospodské kecy a sháněli mobil/.

Tedy nikomu.

Mějte se hezky, miláčkové.

P.S. Miláčkové - taky chytrá hlava/ale na nejlepšího ministra financí Mléčné Dráhy a jeho drábka nemá...vo tom žádná !!!/ :
http://www.finmag.cz/cs/finmag/investice/petr-simcak-cesti-penziste-potrebuji-hlavne-produktivni-ekonomiku/
01. 08. 2011 | 12:38

Béda napsal(a):

Aha! Již začíná tažení privatizátorů tištěných médií a lobbistů nakladatelů proti jedinému svobodnému interaktivnímu toku informací - internetu.

Pokud jde o vlastnictví českých médií - českých Murdochů, ke kterému jste osobně přispěl:
"1. Zdeněk Bakala (ČR)
vlastní: Respekt Publishing, Economia (Hospodářské noviny, iHned, 18 dalších časopisů)

2.Rodiny Arnold, Betz, Droste a Wenderoth (Německo)

Vlastní: Vydavatelství a nakladatelství Rheinisch-Bergische Druckerei und Verlagsgesellschaft -> Mafra -> Lidové noviny, MF dnes, iDnes, Lidovky.cz Expresrádio, Clasic FM, Filte, Óčko TV

3. Sebastian Pawlowski (Švýcarsko)
Vlastní: Týden, Instinkt, Nedělní svět

4. Michael Ringier (Švýcarsko)
Vlastní: Společnost Ringier ČR -> 24 hodin, Aha!, Blesk, Blesk TV Magazin, Nedělní Blesk, Nedělní Sport, Sport, Abc, Reflex, Sport Magazin

5. Axel Diekmann (Německo)
Vlastní: Vltava Labe Press -> Deníky Bohemia (45 deníků), Deníky Moravia (9 deníků), Deník Šíp

6. Zdeněk Porybný (ČR)
Vlastní: Vydavatelství Borgis a.s. -> Právo, Novinky.cz

a dále: Radim Pařízek (ČR)
Vlastní: Rádio Čas, síť rádií Hey, Tv Pohoda

( Tomáš Chrenek Slovensko/ČR)
Vlastní: TV Barrandov

Michel Fleischmann (ČR)
Spravuje: Rádio Evropa 2, Frekvence 1

Ivan Baťka (ČR)
Vlastní: Rádio Impuls

Radovan Vaškovič (ČR)
Vlastní: Kiss98fm, Kiss Hády, Kiss Morava, Kiss Publikum, Kiss Proton, Kiss Jižní Čechy, Kiss FM, Radio Beat"

http://www.tyburec.net/index.php?option=com_content&task=view&id=105&Itemid=73

Z prostého výčtu je zřejmé, že naprostá většina "českého" periodického tisku patří cizímu kapitálu, resp. oligarchům, kteří náhle zbohatli. Z toho je zřejmé, že šéfredaktoři finančně odvislí na hospodářských výsledcích médií zajišťují tisk zpráv ve prospěch těch politických stran, které nejlépe daňově a finančně respektují jejich zájmy majitelů médií.
To si evidentně uvědomil mistr politických pletich Bakalův a Schwarzenbergův politický partner kmotr Kalousek, když tisk "čirou náhodou" ponechal v privilegované snížené daňové sazbě.
01. 08. 2011 | 12:44

ghándí napsal(a):

voroshilov,
to platí jenom částečně. například žid, který byl nebezpečný pro své okolí, byl masový vrah lenin. ale ne protože byl žid, ale protože byl taky bolševik. jinak mezi židama existuje spoustu normálních lidí, tak jako v kterémkoliv jiném národě.
01. 08. 2011 | 12:45

Občan napsal(a):

To Žena (11:12):

Skvěle řečeno!
01. 08. 2011 | 12:53

voroshilov napsal(a):

" v nekterych civilizovanych zemich v rozporu i se zakonem(v pripade jakekoliv rasy,etnika ci naroda).
Ihned se mi dere na jazyk politicka korektnost a trest za zpochybneni holokaustu...No budiz!
Neokonzervativci Ameriky patri k odvetvim protestanstvi-dyspensocialismu a dominionismu,znameho take pod nazvem"Kingdom Now".
Doslovne a ne symbolicke chapani Pisma Svateho.Vse o cem se mluvi v Bibli,hlavne v Apokalipse od sv.Jana podle dyspensocialistu se vztahuje zejmena na narod zidovsky.
Buh jedna pres Dve hlasne trouby Sve vule-Cirkev a Izrael,ale pri tom na konci sveta bude jednat jenom pres Izrael,judeisky narod.
T.z. zide jsou bozsky vudci kontingent.
Tak krestansky sionismus formuje politickou ideoligii elity USA.
01. 08. 2011 | 12:53

voroshilov napsal(a):

ghandi:
Nemate otazky k antisemitu Sheakspearu ze zobrazil v Kupci Benatskem jednoho"za lybru masa"?
01. 08. 2011 | 12:56

Jee napsal(a):

Milí,
rozmyslete si, zda je Breivik blázen, či šílenec, jak tvrdíte. Je to v protikladu s tím, že chcete, aby ve VĚZENÍ byl odříznut od informací atd.
Dle vaší prognózy by měl správně sedět -ĺidově řečeno- v BLÁZINCI.
01. 08. 2011 | 12:56

Jee napsal(a):

omluva- samozřejmě diagnózy
01. 08. 2011 | 12:57

Občan napsal(a):

To Ten...Šlapka:

A co kdybych na ně zavolal? To bych přece zachránil všechny...
01. 08. 2011 | 12:58

vasja napsal(a):

Slečno Šlapko.
Ta hádanka je nerozluštitelná. Neznáme totiž etnickej původ osob na trati. Poptejte se kamaráda.
01. 08. 2011 | 12:59

Vandal napsal(a):

problémy se musí řešit, neřešené problémy mají často nesmyslně a zbytečně fatální následky. A pak všichni unisono křičí, že se jedná o psychopata, blázna, šílence atd. Řekněme, že například v sousedství normálních lidí se usídlí tlupa nepřizpůsobivých, se všemi důsledky, které to sebou nese. Porušují zákony, zvyklosti, nerespektují vůbec nic. Normální lidé postupují v rámci zákona, posílají stížnosti na úřad, volají policii. Policie přijede, dostane vynadáno do debilů - v rámci pozitivní diskriminace / viděl jsem v televizi na vlastní oči/ a zase odjede. Čili neplní svoje povinosti - zase v rámci pozitivní diskriminace. Úřady přes veškerou závažnost situace též jen předstírají snahu něco řešit. Ochránci lidských "práv" svým omezeným a primitivním řevem o diskriminaci, rasizmu atd., brání jakémukoli řešení situace. No a tak se problém neřeší. Stane se to stokrát, neboť ve stech takových případech se normální lidi zkrátka skloní před situací, a "vyřeší" ji útěkem. Ale stoprvní jedinec se rozhodne jinak, ozbrojí se samopalem, a začne střílet, v drtivé většině ty. které považuje za "viníky". Ve skutečnosti jsou viníky ti, kteří ve společnosti tuhle praxi zavedli, totiž politici. Pokud budou politici prosazovat nedemokraticky zvrhlosti, a pozitivní "diskriminace", tak jak ji politici předváděli dvacet let v ČR, zvrhlost je, o tom není žádných pochyb, tak se mohou takové činy, jako v Norsku stát i u nás. Dobře je to vidět ve fotbalu nebo v hokeji. Nepotrestaný faul má často za následek bitku celých mančaftů. Přitom je daleko jednodušší a snadnější potrestat prvotní faul. Neznám situaci v Norsku, ale děsivé a běžné situace v západní Evropě s africkými a muslimskými přistěhovalci mluví za vše. Kdyby tam ti přistěhovalci nebyli, nebyly by i ty události. Je mi jedno, z jakých důvodů jsou tam ti přistěhovalci. Kdyby u nás nebyli nepřizpůsobiví, nebyly by ani ty problémy s nimi. Viníci jsou ti, kteří jim umožnili se k nám přistěhovat, a taky ti, kteří je v nepřizpůsobivosti udržují a podporují. Extremismus je důsledek zvráceně prosazovaných lidských "práv", nechtějí li politici extremismus, musí řešit problémy, mají k dispozici referenda a jiné demokratické nástroje. V žádném případě nemohou celou populaci nechávat napospas nějakým zvrhlým experimentům pomatených a poblouzněných jedinců a sekt. Špizování lidí po internetu tajnou službou problém neřeší, 99% lidí bude nadávat, a třeba i porušovat "svobodu slova", ale skutek utek.
01. 08. 2011 | 13:01

žena napsal(a):

Jee

Psychopat není duševně nemocný člověk a je za své činy zodpovědný. Něco jiného je blázen či šílenec. Někde jsem četla, že Breivikův advokát o něm tvrdí, že je nepříčetný. Je-li tomu skutečně tak, musí posoudit doktoři. V případě, že se jedná o duševně nemocného, skončí asi v blázinci.
01. 08. 2011 | 13:05

Béda napsal(a):

"...Evropská novinářská federace před několika lety vydala zprávu, podle které je v mediálním sektoru České republiky soustředěno druhé největší množství zahraničních investic ze všech zemí střední a východní Evropy (na prvním místě bylo Polsko). Přítomnost zahraničních majitelů je bezesporu nejviditelnější na novinovém a časopiseckém trhu, kde se jejich podíl na celkovém nákladu blíží devadesáti procentům. Ve středoevropském kontextu to není žádná výjimka – podobná situa­ce je například v Polsku či Maďarsku, kde je zahraničními majiteli kontrolováno okolo osmdesáti procent tamějšího tisku.

Také televizní trh má výrazně mezinárodní charakter, zejména poté, co televizi Nova loni opětovně získala americká společnost CME a skandinávský koncern Modern Times Group letos v lednu zakoupil padesátiprocentní podíl v televizi Prima.

Podobná situace je i na rozhlasovém trhu, kde všechny tři celoplošné komerční stanice, největší síť lokálních rádií i nejvýznamnější mediální zastupitelství (sales house) vlastnicky kontrolují zahraniční subjekty. Silné zastoupení mezinárodních vlastníků vykazuje i zdejší hudební či knižní trh.

Konstatování těchto fakt vyvolává logické otázky – jaké důsledky má proces internacio­nalizace české mediální scény pro samotná média? Jak se odráží v jejich formě, struktuře a obsahu?
01. 08. 2011 | 13:12

Al Jouda napsal(a):

Co mají společného ti dva chlápci ? Dvě věci především!! Nevychovanost a neslušnost.
01. 08. 2011 | 13:16

Béda napsal(a):

Autor,

pokud jde o to, co mají Murdoch s Breivikem společného - klidně jste to mohl rozšířit a své politické chráněnce z TOP 09. Heger s Kalouskem a drábkem též "o sobě a svých činech nikdy nepochybují a ubližují lidem, které ani neznají..."
01. 08. 2011 | 13:16

šlapka napsal(a):

Občan
Jo - milej pane Občane - víte co je na světě nedoslýchavých lidí ? A hluchých ? /např. vasja/

A co teprve po Šizuňkreformě !
Dyť to tam bude sám osmdesátiletý stařík a babka !

Občane - ale jsem rád, že jste neodpověděl " no, kdyby na tom můstku ležel třeba".... :)))
To by nebylo košer a ani by to neodpovídalo zákonům šárija.

Ale stejně, zatím nikdo neodpověděl tou nejhloupější možnou odpovědí : " A co byste dělala vy, šlapko ? "
Už to je pokrok, Občane - to je moc velký pokrok....

A přijďte zas někdy - na sklenku / dyť já vím, že jste šťastně zpartnerován - takříkajíc na věky věkův...že to není otázka financí...jako například u některých zdejších velkopodnikatelů a pronásledovatelů chudých muslimů.../.

Pěkné pořízení zde i jinde přeji, Občane.
01. 08. 2011 | 13:17

šlapka napsal(a):

re : ale jsem ráda...
:))))
01. 08. 2011 | 13:19

franťýk napsal(a):

Jana Pechová
to už dávno neplatí. Protože kdyby to platilo, chodili by po trati pochůzkáři a nestalo by se to, co se staloí na Moravě, že bylo na určitém úseku povoleno 90% šroubů. Šetříme už dávno
01. 08. 2011 | 13:20

žena napsal(a):

Vandal

Podle mě za současný stav u nás jsou zodpovědní etnobyznysmeni.
http://blog.aktualne.centrum.cz/blogy/drahomir-radek-horvath.php?itemid=10243
Už jsem uvedla jinde:
Za totáče nebylo soužití s Cikány tak problematické. Měli své zvyky, ale i pracovní povinnost. Nebyly žádné agentury pro začleňování Romů, byli bráni jako plnoprávní občané, na které se vztahují i stejné zákony a povinnosti. Nebyla pozitivní diskriminace, žádné veřejně prospěšné společnosti hlásající politickou korektnost a multi-kulti. A žilo se vedle nich celkem dobře.

Z etno, multi-kulti, genderu a lidských práv je u nás opravdu dobrý byznys. A jde to zprava, středu i zleva. Chobotnice je rozlezlá. Business is business. Keep smilling.
01. 08. 2011 | 13:23

tipař napsal(a):

Pan Havel se zapoměl. Radši si pořiďte medvídka mývala.
01. 08. 2011 | 13:30

vasja napsal(a):

šlapka napsal(a):
Občan
Jo - milej pane Občane - víte co je na světě nedoslýchavých lidí ? A hluchých ? /např. vasja/
------------------
Nech si toho ty couro!
01. 08. 2011 | 13:30

Pepa Řepa napsal(a):

Jana Pechová
proto musí být na zašroubování žárovky pět policajtů.
Pátý hlídá, jestli nejde proud.
-----------------
V tomto případě zase ukázal internet svou druhou, odvrácenou tvář: terorista učinil z internetu, jako nového digitálního universa, který měl původně sloužit jen vědcům k rychlé výměně informací, spolupachatele hrůzného teroristického činu. Na tom ale také není nic překvapivého, protože podobně se stala před lety pošta spolupachatelem atentátů po doručení prvních výbušnin v balíčkách. Každá doba má specifické krvelačné světce.....
....a také specifické novináře s progresivní paralýzou ...řekl bych.

Pohnat internet a poštu před Mezinárodní soudní tribunál do Haagu.
Jasná spoluvina.
01. 08. 2011 | 13:30

Vandal napsal(a):

žena
pod to se mohu podepsat, až na jednu maličkost, ti etnobyznysmeni - kdo dává peníze, a odkud jsou ty peníze na jejich činost? Nejsou za tím zase a jenom politici? V čích jsou službách?
01. 08. 2011 | 13:35

žena napsal(a):

Pepa Řepa

Zapomněl jste na hnojaře. Ti to přece pohnojili. Taky jasná spoluvina.
01. 08. 2011 | 13:35

Pepa Řepa napsal(a):

Rychlík pytlík, šnytlík – jak se to rýmuje?
Když tě svrbí pytlík, dej si na něj šnytlík
a pojedeš jak rychlík, tak se to rýmuje,

Murdoch, hotdog, Breivik– jak se to rýmuje?

asi tak jako ta česká sprostonárodní nahoře.
01. 08. 2011 | 13:36

Conásčeká napsal(a):

"Zde žil Bátora, vítejte u domečku masového vraha"...
možná se brzy dočkáme tohoto titulu v tisku, další šokující zprávy pro turisty...
První šokující zpráva byla, když prezident České republiky Klaus doporučil na ministerstvo školství Dobešovi neonacistu, neofašistu Bátoru, a ministr Dobeš Klausovi i přes velký protest veřejnosti rád vyhověl, ale nikdo ve vládě neprotestoval, ani Schwarzenberg, Nečas, John... !!!
01. 08. 2011 | 13:40

Pepa Řepa napsal(a):

Žena
Jasná páka. Může za to hnojař.Je takovej divnej, pořád kydá hnůj, kdoví na co.
Kdyby neprodávali Travex nebylo by bomby.
Jak jednoduché. A pak prodavači. A firma Ford, dovezla to pick-upem.
01. 08. 2011 | 13:41

Jedla napsal(a):

Přeskočte, pokud to nesnesete, vlastní Spencerovou, a zaměřte se na citovaný text Avneryho. http://literarky.cz/tereza-spencerova/5120-uri-avnery-novy-antisemitismus-plus-aktualn-libye-a-zajimavy-podnt-z-izraele

Mimochodem, ta anekdota s telefonátem mezi pekelnými kotli se mi líbí.

Ještě něco:
Lidé se dokážou navzájem neuvěřitelně vyhecovat. Když si dva, tři myslivci budou u staré myslivecké vyprávět o pytlácích s nočními zaměřovači a terénními auty, nakonec sestřelí z posedu loveckého hosta i s mysliveckým hospodářem vlastního sdružení, to vše s pocitem spravedlivé odplaty všem pytlákům (stalo se v ČR, upraveno jen pro stručnost).
Brevikovo 'někdo již musel přejít od slov k činům' vyvolává otázku po původcích slov, po té názorové platformě, jejíž členové se ve svém světě staré myslivecké nakonec vyhecují až ke zločinu.
Patrně byl omyl, že Brevik je totožný s blogerem fjordman. Fjordman (http://fjordman.blogspot.com/ ) to dementoval v době, kdy Brevik již bručel ve vazbě. Následně někteří vyhrabali, že Brevik se na fjordmana odvolává, že ho cituje a chválí. Nicméně, nepochybují, že to byli lidé jako fjordman, a u nás třeba eurabia.parlamentnilisty.cz a jejich sponzoři, kdo vždy "vyhecují" střelce od slov k činům, od verbální nenávisti ke skutečně spáchanému zločinu.

Proto nemohu souhlasit s těmi, kdo říkají "ale něco na tom je", může si za to levice a miltikulti a political korektness a EU atd. Ne. Vinni jsou kazatelé strachu, obav, světa jen "pro vybrané schopné a pracovité". Vinni jsou xenofobové. Vinen je nový fašismus jednoduchých pravých řešení a pojmenovaných nepřátel. Tedy, vrahem je i mainstream českého tisku a "nezávislého" komentariátu, a nakonec i prezidentské okolí. Vrahy najdete na Hradě i v Anděl Media Centru, netřeba pátrat po zednářských lóžích.
01. 08. 2011 | 13:43

žena napsal(a):

Vandal

Podle mě by mělo platit, že politici jsou ve službách občanů dané země. Taky jsou placeni z kapes daňových poplatníků. Jenže jim to jak vidno nestačí. Takže mají byznys i ve zmíněných oblastech.
A nelíbí-li se mi konání politiků, jsou namístě volby. Jenže jak vidno, i VV s proklamovaným bojem proti korupci hned začaly obsazovat teplá místečka, rozdávat odměny...
Podle mě zbývá už jen občanská neposlušnost a vláda odborníků.
01. 08. 2011 | 13:44

šlapka napsal(a):

Občane
A primitivně sprostých.../vasja/

Já moc dobře vím, proč mám ve dveřích velké kukátko, které vidí i do duše./někdy se ale při tom pohledu tak vylekám...že místo zamknutí odemknu...a pak musím šlápnout na spínač, kterým rozsvítím v kabince naší ochranky...no - dotyčnému někdy pár kopanců a facek pomůže...aspoň na chvíli se mu rozsvítí.../

Proto je zde třeba takových kultivovaných jemnostpánů - jako je např. Pepa Řepa. Kteří nepomlouvají, nespřádají podivné fantasmagorie, vždy mluví k věci...jasně a přitom i stručně.

Víte - akorát ta jejich křišťálová koule...je taková obstarožní.
Jako by k ní přišli někde ve frcu....
01. 08. 2011 | 13:55

šlapka napsal(a):

žena
Odborníků na co ? Na politiku ?
Jsou tací mezi vámi ? /mezi námi už ne...to vím zcela jistě....všici jsou už totiž v politice.../

Aha ! Vy to, jemnostpaní, myslíte jinak !
Tu na válku, tu na kulturu, tu na vzdělávání, tu na léčbu, tu na kšeft...
A jsou ještě vůbec tací ?

Nejsou už náhodou všichni za kopečky ?

Ale až je najdete, jemnostpaní - dejte vědět.
Já vám taky o nich něco povím...abychom věděli i ty další věci....pak teprve dáme hlavy dohromady, jemnostpaní.

A jemnostpaní, co když mezi nimi bude i nějaký multikulturista ?
Bude to košer a bude to odpovídat šáriji ?

No nic - já vím, že vy, jemnostpaní , na drby zatím nedáte.
Maucta, jemnostpaní.
01. 08. 2011 | 14:03

Grandmaster napsal(a):

Voroshilov,
prodavate dolary za babku. A zacinate vas navrh o prodeji mym nickem. Nejak to nechapu. Prosim, vysvetlete!
01. 08. 2011 | 14:04

Johan de Conteyner von PAMPERSrdliti Epi napsal(a):

Prosím pana Stejskala aby zasáhl a nechal smazat p. Hvížďalu !
Autor p. Hvížďala si dělá z obyč lidí srandu a to by se mělo mazat.Takové plky a manipulace by si nedovolilo ani Rudé Právo!
01. 08. 2011 | 14:18

santawizard napsal(a):

Tabákové novinářství:já bych raději přirovnal Breivika k českému pedofilovi Tomečkovi,který zavraždil nordickou Aničku ,že ho ani policejní psi neuměli vyčmuchat!
01. 08. 2011 | 14:18

Johan de Conteyner von PAMPERSrdliti Epi napsal(a):

Voroshilov.
Pane, my dolary za babku a vy rusáci babku za dolary !!!
01. 08. 2011 | 14:20

ghándí napsal(a):

voroshilov
židi nikdy neuznali ježíše, považovali ho za žida, který se zbláznil a proto pohrdají křestanama. tím si vysloužili staletí pronásledování zakončeného holokaustem. všechno to má naboženský podtext.
01. 08. 2011 | 14:26

Grandmaster napsal(a):

Zena,
i kdyz (dejme tomu) Breivik neni nepricetny, ma blaznive(?) napady. Na priklad zada, aby norska vlada odstoupila a politickou moci by se stala rada templaru, jinak ze nebude nic vypovidat o tech dvouch teroristickych celach, ktere podle Breivika existuji.
Dale zada pristup k norske televizi(NRK) po dobu 20 hodin (bez jakehokoliv omezeni), aby mohl rekrytovat 2000 obcanu do patrotickeho 'mancaftu'.
Vskutku 'nepricetne' zadosti!
01. 08. 2011 | 14:29

žena napsal(a):

Šlapka

Myslím, že kulturista ve vládě nevadí. Na figuře nezáleží. Multikulturista už je jiná. Žijeme v právním státě, lidská práva máme zajištěna ústavou, občani jsou si všichni rovni bez ohledu na barvu pleti, vyznání, pohlaví. Platí pro všechny stejné zákony, máme stejná práva a povinnosti. Pozitivní diskriminace je v nesouladu s tímto.
Chtěla bych ve vládě mít nikoliv odborníky na politiku, nýbrž na danou problematiku. Pro dobrou funkci programu je zásadní dobrá analýza a pak teprve mít dobrého programátora.
Nemáme-li odborníky, pak je třeba po někom úspěšném se opičit.
Např.
Pro DPH platí v Německu v zásadě obdobné předpisy jako v ČR, protože celý systém DPH je v EU ve značné míře harmonizován.
Stejně jako v ČR jsou stanoveny dvě sazby DPH, snížená ve výši 7 % a základní ve výši 19 %.
Daň z příjmu fyzických osob je konstruována jako klouzavě progresivní daň (stejně jako v minulosti v ČR), sazby se pohybují od 14 % do 45 %.

A naši vládní odborníci? Proč se mi jen vybavilo "o sobě a svých činech nikdy nepochybují a ubližují lidem, které ani neznají."
01. 08. 2011 | 14:34

žena napsal(a):

Grandmaster

Breivik dost pravděpodobně nebude jen psychopat, ale duševně nemocný člověk. Podle mě by se společnost před duševně nemocným, který má na svědomí tolik lidských životů, měla chránit víc než jenom umístěním do blázince.
01. 08. 2011 | 14:39

voroshilov napsal(a):

Grandmaster:
Ja nic neprodavam,jenom jsem reagoval na vasi reakci komusi ze nechapete proc by se nekdo mel stranit amiku,chtel jsem vam udelit par bankovek na pamatku jestli Obama neodvrati bankrot,a ten prijde drive nebo pozdeji...

Tim to ovsem koncim na tomto serveru z ryze osobnich duvodu,mozna se nekde vratim,cas ukaze.
Preji vsem hezky a klidny zivot.Mejte se,i Vy,pane Stejskale,doufam ze se jeste setkame.Do svidanija.
01. 08. 2011 | 14:40

Kdobude napsal(a):

Klaus a Bátora: Co mají společného?
prezident České republiky Klaus doporučil Dobešovi neonacistu, neofašistu Bátoru na ministerstvo školství, Dobeš rád vyhověl,... tak to mají stejnou ideu. Bude neonacista, neofašista Bátora příště našim prezidentem ?
01. 08. 2011 | 14:56

činčao napsal(a):

Halo Morseane a ostatní,slyšíte mne dobře:
jsme pevně spojeni kolektivní druhou signální? O.K.

roztáčím kruhový čas,spusťte Brainstorm,please
Mauři pilu s sebou,bude se řezat kardinál-až neuronové sítě dosáhnou stavu Prozřetelnost,

slyšíte...uá...uá .uá...
01. 08. 2011 | 14:57

Grandmaster napsal(a):

Zena,
prenechame odbornikum, aby usoudili, jestli je Breivik dusevne nemocny nebo ne. V kazdem pripade na kazdem blogu, ktery bude Breivikuv dusevni stav komentovat ( i po jeho odsouzeni bud do vezeni nebo do nejake psychiatricke lecebny), bude spousta odborniku, kteri budou presne vedet, cim Breivik trpi nebo netrpi. Uz se tesim....
Hm, vase posledni veta (jesli jsem to prelozil spravne) - to jsou slova do pranice. Prikovat ho ke zdi? Zazdit ho zaziva jako Cachtickou pani? Trest smrti? Nenene.
01. 08. 2011 | 14:58

Johanna napsal(a):

ženo, chvilka pro jazyk český (ode mne pro Vás zdarma!):
V přídavném jméně tvrdém NORSKÝ (vrah, psychopat) píšeme malé "n", pokud se nejedná o oficiální název.
Jiná situace je v angličtině - Norgewian killer - tam se přídavné jméno tvořící se z příslušníka národa (Czech, Russian, Swedish, Finish...)píše naopak s písmenem velkým.

P.S.: Pravice a levice je v politice nesmysl. No, zkuste to definovat...!!!
01. 08. 2011 | 14:59

stejskal napsal(a):

Finnish. l.s.
01. 08. 2011 | 15:02

šlapka napsal(a):

žena
Jemnostpaní, pokud bude ta doba, kdy budete volat po vládě odborníků a budete je hledat tak, že hned dopředu vyloučíte např . ty multikulturisty...pokud bude dostečně dlouhá, tak se problémy vyřeší samy. A možná že navždy.
Protože nebude žádná podstata problémů.
Budou jen osamělí mravenci bez mraveniště. Každý na svou pěst. Za svým cílem.
Anebo si to alespoň budou myslet - že jdou za nějakým cílem. To , že jsou osamělí - to budou vědět.

A pak bude ještě několik panoptikálních mravenišť - jedni jejich obyvatelé budou určovatelé, druzí vykonavatelé, třetí dozorci a čtvrtí selektátoři.
Budou vybírat - kdo půjde ven a kdo dovnitř.
Těch panoptikálních mravenišť.

Paní, to bude i pro mě těžká doba.
Pokud se teda nějak nedostanu do některého z těch panoptikálních mravenišť.

Musím končit - nějaký mravenec klepe na dveře....Nashle, jemnostpaní.
/jak se, paní, pozná dveřním kukátkem, že je to multikulturista ?/
01. 08. 2011 | 15:03

žena napsal(a):

Grandmaster

Norsko má podle všeho luxusní věznice, takže já bych tam umístila Breivika, i v případě, že bude uznán jako duševně nemocný. Z psychitrické léčebny by mohl utéct a opět vraždit.
--------------
Johanna
Děkuju, pravidla českého pravopisu moc neovládám.

Pravice a levice jsou u nás běžně používané pojmy. Budu definovat pomocí zařazením některých našich stran:
pravice - ODS, TOP09
levice - ČSSD, KSČM
střed - SZ, VV
01. 08. 2011 | 15:10

Johanna napsal(a):

No, já jsem si to, ženo, myslela. To potom Vaše/Tvoje příspěvky nemusejí být přijímany s očekávanou vážností...

Děkuji, za výčet českých pravicových a levicových stran - zase jsem o něco chytřejší-fakt dík!
Chtěla jsem definovat pravici a levici..
No, ženo, směle do toho...
Tak čím se KSČ(M) liší od ODS?
Čím se liší ODA, KDU-ČSL a TOP 09?
01. 08. 2011 | 15:34

žena napsal(a):

Johanna

Ve svých příspěvcích vyjadřuju své názory. Jak jsou přijímány záleží na tom, kdo je čte.

Chcete-li znát definici pravice a levice, přečtěte si to např. ve Wikipedii. Chcete-li znát rozdíly mezi politickými stranami, přečtěte si jejich program.

Opravdu nevím, co to má společného s tímto blogem.
01. 08. 2011 | 15:44

viko napsal(a):

"Neznámý autor se v textu snaží obhájit správnost Breivikova činu, ačkoli si ve svých argumentech na několika místech protiřečí a svoje myšlenky obhajuje často demagogicky. ... Autorovi textu by tak mohl hrozit trest od šesti měsíců do pěti let." [ http://aktualne.centrum.cz/domaci/zivot-v-cesku/clanek.phtml?id=708868 ]
Zkuste si dosadit místo "Breivikova činu" slova "své Bible" nebo "svého Koránu". Nezasloužili by si ti apoštolové nebo kdo a Mohammed taky aspoň post mortem, aby bylo spravedlnosti učiněno za dost, na chvíli do chládku?
Je fakt, že trochu rozdíl mezi těmi texty je. Neznámému čechovi našli nekonzistentních míst v textu jenom několik. A taky zatím zřejmě nikdo při vraždění nezvedal jeho výplod vítězoslavně nad hlavu.

Jejda. Zapomněl jsem na setrvačnost vědomí lidstva. Musím rychle uhnout z cesty. Klaním se a nic jsem neřek. Amen, Alláhu dej nám vláhu, atp.
01. 08. 2011 | 16:00

jinakov napsal(a):

U Breivikova činu je od začátku patrné:pachatel hned na místě zadržen brzy po činu,přiznal se,napsal legendu před činem a vysvětlil po činu průběh.
Takový čin je "jedinečnost" -unikum-a vědátoří rádi opakovatelné.Vyhnou se tomu.Jenže takový čin se v jiných dobách mnohokrát udál i jinde,je tedy opakován,je i obecnost.
Je tu jedna okolnost:pokud se stane něco mimořádně emotivního,co každý drží v mysli jako horký uhlík v rukou,s největší pravděpodobností se od první vteřiny veřejností rozběhne jediný možný scénař.Řekněme proč ne jednoznačnost,když je tu evidence.Ale 1 % pochybností se musí u čehokoliv připustit.Ihned je pochybovač-zkoumavý skeptik nazýván autorem konspirativní teorie.
Jenže vezměme v úvahu a) rozsah činu-mimořádný časově,výkonem pro 1 osobu 2) naprosté selhání společnské kontroly 3) 20 minut stačilo Breivikovi k tomu dorazit na ostrov člunem,90 minut na totéž potřebovala policie.Policie teprve hledala čluny.O osudu Breivikova člunu ani slovo.Typu člunu,komu patřil,motorový,jaké parametry kdy,kde,za kolik si ho koupil,kde měl přístav,jak se vylodil na ostrově,nikdo ho nepozoroval přijíždět,vystupovat,nikomu to nebylo divné,když sraz byl společný? Breivik dojel na voze z půjčovny aut k břehu u Oslo hned po výbuchu v Oslo,a tam měl nevypůjčený člun? Jezdíval s ním? Doufám,že dost benzínu.
A teď si představme,že v šíleně emotivní situaci je Breivik zatčen a ví,že
a) každé slovo mu může přitížit u soudu pokud mu nebudou (chtít) věřit
b) možní komplici ho za to potrestají a umlčí někdy
c) V zájmu svých příbuzných
d) což vrazi Kennedyho nebyli likvidováni ve vězení a tím se nikdy nedospělo k jistotě-kdo o tom by nevěděl.
e) co mu mohla slíbit policie,když....mohli ho hned zastřelit-toho si třeba váží...
Viděli jeho střílet nebo muže v masce? Byla přítomna ta premiérka bývalá? Kdy ji čekali? Formovala vnitrostranickou opozici? ...
Kdo sestavoval seznamy pozvaných,přišel na ten nápad té akce mladých,zajišťoval pobyt,dopravu,stravu,program,čím se právě bavili v osudnou chvíli.Neměl Breivik jiný úkol od někoho?
A nejvíc fascinující je na tom mordýři filosofičnost,vzdělanost,rozsáhlost,koncipovanost,promyšlenost jeho pamfletu.Ryzost vyjadřování o politice.Ucelené shromáždění formulací Tolerance.Podkládání názoru na multikulturalismus vědou,uznávanou antroplogií,byť kybernetiky i kritizovanou nepřímo přes pojem sociální darwinismus.A to vše do stránky 7,dalších 1493 stránek znedostupněno.Co obsahují za kabalu potom? Díra v alibi nemusí i může být,ale za tím může stát i něco netušené,co se nikdy nedovíme patrně.Co nesmí vědět veřejnost.Co by ho postavilo do role vykonavatele ,zatímco on se staví do role původce,sebeřízení.Rychlým spádem děje,který čekal nebo nečekal? Počítal s únikem,zmizením,zamazáním stop?
01. 08. 2011 | 16:32

jinakov napsal(a):

A taky o akci věděl Breivik předem z novin,den předem? Věděl,že tam nemají ochranu a zbraně nebo by to otočil,kdyby naopak měli ochranu a zbraně?
01. 08. 2011 | 16:40

forsy napsal(a):

http://www.vesseltracker.com/en/ShipPhotos/550123-Breivik-Junior-I301340.html

Odkaz ukazuje 24 metrů dlouhý,přepychový rybářský člun Breivika
cena hádáním jako dohromady 5-6 osobních aut špičkových minimálně.Dynamické parametry zatím nemám,sorry.
01. 08. 2011 | 16:54

stále rebel napsal(a):

Co má společného Rupert Murdoch a Anders Breivik?

Je to vztah otce a syna, učitele a žáka, vůdce a soukmenovce.

Rupert Murdoch je velikým příznivcem republikánů, zvláště konzervativní frakce, obdivovatelem Reagana, Bushe.

Rupert Murdoch má nepochybně svůj podíl na školení jak Breivika, tak těch našich Cestovatelů, Rumcajsů apod.
01. 08. 2011 | 16:56

Grandmaster napsal(a):

Tak se docitam, ze Voroshilov konci(?). Je to skoda, jeho zapal pro obhajobu sovetskeho blahobytu a blahoreceni o zasluznych cinech Stalina byl vzdy osvezujici...
Tak do svidanija!
01. 08. 2011 | 16:57

forsy napsal(a):

Ale zrovna tak dualismus možností je v tom,že s tím Breivik chtěl počítat jako domněnkou později koumavé veřejnosti nebo mohlo být tak vskutku:rybařil v blízkost a jako zvědavec byl zadržen ne jako svědek ale jako pachatel,mezitím co někdo z vrtulníku děti pokropil palbou.Protože ty čluny policie mohl dát někdo právě proto mimo dosah.Kvůli vrtulníku.Premiér po výbuch se mohl rozčilit a jeho věrní si pomyslet,kdo se zdejchl na ostrov něco o bombě asi věděl.Atd.Na to mohlysázet obě strany,kdyby na to přišlo.Breivik i policie.Jedno je fakt,že když na tebe míří,řekneš cokoliv co chtějí a pak kecat nemusíš,protože tady v pamfletu co jsi napsal je vše.Ale právě tak se u nás v padesátých letech obvinění učili své výpovědi z psaných textů,jim daných.Obojí je možnost,v tomto světě je tolik překvápek,zrady,škoda pomyslet.Nic není čisté.A mohl tam být vzhledem k lesům na ostrově i někdo třetí,včas zmizet s akvalungem pod vodu.
01. 08. 2011 | 17:41

stále rebel napsal(a):

„Břeh norského ostrova Utöya. Na něm záplava mrtvých těl. Mezi nimi Anders Breivik v policejní uniformě a se zbraní v ruce. Střelec se prochází, míří na lidi a pravděpodobně reviduje výsledek své smrtící mise.

Tento moment zachytili na video policisté z vrtulníku, který později Breivika zneškodnil ze vzduchu slzným plynem. Ze záznamu vznikla fotografie, kterou zveřejnila norská televize NRK.“
http://zpravy.ihned.cz/svet-evropa/c1-52382090-fotografie-ze-policejniho-vrtulniku-breivik-s-puskou-v-ruce-mezi-mrtvymi-tely
01. 08. 2011 | 18:03

Béda napsal(a):

stále rebel,

zajímavé, že Hvížďala nevidí paralelu mezi 30-ými léty a dneškem. (krize, rasová nenávist, "Mein Kampf 2083", /neo/nacismus)...
01. 08. 2011 | 18:31

Al Jouda napsal(a):

To voroshilov :
Pamatujte, že dobří holubi se vracejí !!
01. 08. 2011 | 18:43

Béda napsal(a):

"...Bývalý norský neonacista Tom Kimmo Eiternes udělal výjimku a po 6 letech promluvil v médiích. Masakr antiislamisty Breivika v něm vyvolal vzpomínky na minulost, kdy věřil ve stejné ideály a reprezentoval podobnou "destruktivní ideologii" jako zabiják Breivik.

Vím, že jsem reprezentoval něco jako terorismus. Poznávám Breivikův výrok, že ho budou budoucí generace uznávat a obdivovat. My jsme tomu také věřili."

Když vyšlo najevo, že za celým dramatem stojí běloch, naskočila Eiternesovi hned jména dvou bývalých kamarádů, kteří agitovali za podobné akce.

"V prostředí, kde jsem se dříve pohyboval, jsem často slyšel, jak někteří mluvili o tom, že vyhodí do povětří největší mládežnický klub v Oslo, kde se každý týden setkává zhruba stovka dětí a mladých," řekl Eiternes, podle kterého jsou myšlenkové pochody všech neonacistů stejné.

Pro neonacisty jsou útoky legitimní
"Norové jsou v očích Anderse Breivika zrádcové a jsou horší než muslimové. Mezi neonacisty se jeho útoky považují za legitimní. Všichni ti, mezi kterými jsem se kdysi pohyboval, měli stejné názory," konstatoval Eiternes..."
http://zpravy.ihned.cz/svet-evropa/c1-52428560-vypoved-byvaleho-neonacisty-mel-jsem-viru-jako-breivik-ted-se-strasne-stydim
01. 08. 2011 | 18:50

voroshilov napsal(a):

Al Jouda:
Budu si to pamatovat,zeme je prece kulata!
01. 08. 2011 | 18:51

Béda napsal(a):

2083: Ačkoli hned v úvodu autor tvrdí, že je proti jakékoli ideologii, valná část spisu má čistě indoktrinační, ideologický charakter, snažíc se přivést čtenáře k přesvědčení, že Evropa čelí hrozbě nezvratné islamisace a jejím národům hrozí ztráta národní identity v důsledku nekontrolovaného přílivu imigrantů, především z muslimských zemí.

Tomu se pokouší zabránit v r. 2002 ustavený, resp. obnovený, řád templářů, Pauperes commilitiones Christi templique Solomonici (Chudí spolubojovníci Krista a chrámu Šalamounova), který by měl v první fasi své rekonquisty prostřednictvím rytířů-soudců (Breivik užívá termínu Justiciar Knights) vykonávat popravy osob, které se na evropských národech provinily. Tyto sumárně odsouzené dělí do čtyř tříd, zrádce kategorie A až D, přičemž trestu smrti bezvýhradně podléhající kategorie A a B mají tvořit cca 0,1 % evropské populace.Do které kategorie podle neonacisty Breivika asi patřily děti z ostrova Utoya?
01. 08. 2011 | 19:16

ujo napsal(a):

to stale rebel:
já bych v tom přímo Breivka nepoznal podle fotky -portrétu.Tedy utéci nechtěl,měl času dost.Možné.Vždycky ta verse která vznikne v první vteřině při zadržení někoho v blízkosti je domino."Byl zadržen v blízkosti":Jiří Dimitrov při požáru říšského sněmu 1933.Tato fráze byla v novinách po staletí milionkrát.
U mne už třeba vzbuzuje pochybnost jenom uvádění toho,že od sídla bombového atentátu odjel autem z půjčovny.Prostě aby nechal proti sobě svědčit půjčovnu,aby bylo proti němu o svědka více.V takovém masakru a navíc dětí je šok takový,že si nemohou chudáci co to i přežili do smrti vzpomenout co se stalo vlastně,pokud se vyléčí z šoku.Není nic jednoduššího než provést zločin a hodit to na jiného.Já osobně si myslám,že americké poroty odsoudí k smrti ročně mnoho nevinných.Policista musí nalézt,ať je to kdo to.
Protože dnes navíc je mnoho zločinů připraveno specialisty na zločin,mezinárodní kooperací,jsou ve styku s vynašeči z policií...jsou asi štědře placeni-někteří se tím živí celý život,mají nad sebou i mocnou ruku,která je chrání-už tu není ten surový středověký kat,co mučil toho rytíře,protože byl milcem,ženy jež vraždila manžela a umučil ho.Ne to si nepřeji,ale co proti organizacím,které jsou znalé,s přípravou,disponují technikou,úkryty,dopravními prostředky,krytím,jsou nepostižitelné ? A je jich tolik-kterou začít? Svobodný politický život je iluzí do doby Utya masakrů.
Breivik tam mohl dojet i na pomoc někomu koho znal,kdo mu volal mobilem,zatímco jiní policii.Uvědomte si,že krom vědomých činů-jsou i iracionální-z kolektivní psychozy s náhodami-vznikající tak,že později nikdo neví jak vlastně.I to bývá možné.Breivik je hlavní hypotéza,ne jediná.Přiznání není důkaz,přiznání je snaha dostat menší trest.Jsou tam u ostrova taky žraloci a kosatky? Já osobně bych krásu rybolovu z tak perfektního člunu daleko od břehů a romantiku kouzelného ostrova si nikdy nevyměnil za mord.Bydlel v přírodě,jezdil na moře,příroda pro Breivika něco znamenala asi.Lidé ne? Mnozí sní o tom,co měl.Člun ,barák,..Ženských měl-je aspoň s desítkou různých na fotkách po Internetu rozházených.O rodinu sestarat nemusel ani o příbuzné.Jeho sourozenci jsou prý z druhého manželství otce navíc.On je z toho prvního-ročního-diplomata se zdravotní sestrou.Druhé manželství-partnerka je e ze zaměstnání otce,je stále v zahraničí a prý vynikající ekonom.Píší ale,že "byl" diplomatem.Tak asi co? Následkem atentátu...?
Třeba právě jeho jachta mu připravila přes závist lidí tohle.
V lednu se dovíme více.Začne soud s důkazy a svědky.
01. 08. 2011 | 19:23

Béda napsal(a):

ujo,

- svědčit budou ty přeživší - možná jej někdo natočil anebo vyfotil mobilem -doposud nikdo z nich - pokud vím - Breivikovu identitu nezpochybnil
- sám Breivik svoji účast nezpochybnil
- zajisté existují balistické a genetické důkazy (střílel zblízka do těl, pohyboval se mezi mrtvými...), Breivik vedl čilou internetovou komunikaci, vedl si podrobné "výkaznictví(o svých plánech...)
- určitě existují svědkové a záznamy kamer, že byl na náměstí v Oslu
- proč měl na sobě policejní uniformu...?
01. 08. 2011 | 19:38

Johanna napsal(a):

No, já jen že Vy obhajujete existenci pravice a levice, ale ČÍM se skutečně liší, nevíte.
Já si to na wiki číst nemusím, já to znám.
01. 08. 2011 | 19:53

stále rebel napsal(a):

Pro ujo.
Hodně jich to přežilo, než začal střílet, tak s nimi mluvil a houfoval si je.
Nevidím nikoho vlivného, komu by něco podobného prospělo a tak nemám důvod spekulovat.
01. 08. 2011 | 19:55

Béda napsal(a):

stále rebel,

Hvížďala coby snaživý okopávač kotníků položil otázku, na kterou odpověděl sobě vlastním způsobem:
- ani nepochyboval o sobě a svých činech
- oba dva ubližovali lidem které neznali.

Tak nějak se nabízí otázka: kvůlivá čemu to sem Hvížďala vlastně ten článek pověsil, proč tu otázku pokládal, když odpověď tak odfláknul?

To si mohl klidně položit otázku co má Breivik společného s Kalouskem, Tea Party, Bushem mladším... a odpověď by byla asi stejná.

Padá nám ten Jungefrontovník a TOPkař Hvížďala stále hlouběji.
01. 08. 2011 | 20:08

Luba napsal(a):

Pane Hvížďalo,
být Vámi,
ze sadistického masového vraha Breivika bych nedělal téma blogu.

Jakmile se někde ve virtuálním prostoru objeví jméno Breivik, hned se pod něj přilepí řada podobně laděných úchylů, kteří považují střílení bezbranných dětí z bezprostřední blízkosti do obličeje za vyjádřejí politického protestu, světonázoru či stranického smýšlení, nikoli za sprostou vraždu spáchanou zákeřným zbabělcem.

Pravo-leví devianti - hanba vám!!!
01. 08. 2011 | 20:25

Yosif K napsal(a):

Pro uplnou presnost s oheldem na city Ceskeho Svazu islamofilu a salonnich bolsiviku nutmno doplnit vyrok Kh takto:
"Rupert Murdoch, Anders Breivik a PALESTINSTI TERORISTE mají ale i jednu společnou vlastnost: o sobě a svých činech nikdy nepochybují a ubližují lidem, které ani neznají."

DALE SE norsky MINISTERSKY predseda mylil kdyz rekl ze poprve v dejinach se obetmi teroristickeho utoku nstaly deti.

Deti se staly obetmi teroristickeho utoku jiz nekolikrat - v Israeli. Viz Coastal Road Massacre - 38 mrtvychy, z toho 11 deti, masakr v ueshive Mercaz harav - 11 mrtvych studentu atd atd.

Na rozdil od plaestiny, v Evrope se jeste nenaslo HOVADO ktere by chtelo po Breivikovi pojmenovat namesti, skolu ci sportovni tabory pro deti.
V "Palestine" je po teroristce - vrazedkyni deti Dalal Mughrabi pojmenovano nekolik namesti, ulic, sportovnich detskych taboru a byla tak pojmenovana divci zakladni skola. Ta byla odpojmenovana na zaklade stiznosti donoru, misto skoly pak pojmenovali po Dalal Mughrabi namesti.
01. 08. 2011 | 20:27

ujko napsal(a):

to Béda,stále rebel:

Nordici jsou trochu jiní:vzpomeň Noc dlouhých nožů-svatba.Roehm:Vůdče budu Tě milovat i když mne zabiješ
Sigmund Freud říká,že divošské kmeny dodržují Tabu,předmět o kterém nesmí hovořit-a Breivik tohle právě studoval prý z Boase-Indiány
No budiž jiný scénář-teenageři- s kráskou,šestnáctkou,ledovou královnou mezi nimi,Breivik právě přesně dvakrát starší-ono čekají premiérku,ale hošani na nic jiného nemyslí než na ledovou královnu,šestnáctku,jsou omámeni,ostrov,rodiče z jedné partaje, mezi nimi chlapec-královské nevlastní dítě,přijde premiérka,ale nejde -mohl to někdo z nich začít-ona se na někoho-blonďatá lichotivě usmála-druhý vytáhl pistoli ,třetí ho mstil-Breivik chodil a sbíral zbraně a pak ji zabil taky.Stejně by ji ani jachtou neoslepil nebo to poznal-už byl politicky zdiskreditován.Jo nordický socialista-..a on naopak-prostě on je v očích té mládeže na ostrově falešný "žiďák",zlaté zuby,napětí roste....psychoza....
01. 08. 2011 | 20:32

jih napsal(a):

Breivik je nejuspesnejsi terorista nasi doby. Dosahl vseho. V dobe plne teroristu nejvetsi zajem a bublicitu. Miliony moudrych verejnych uvah jak by co by a co za tim stoji, fotografie. Dalo by se rict ze si naplanoval i cas akce doprostred okurkove sezony zapocate priznacne aferou se spanelskymi okurkami. Ted za nej slapou media. Vse bude dal zivene soudnim procesem. Co vice si muze atentatnik prat?
01. 08. 2011 | 20:48

t... napsal(a):

Pane Stejskale,

nechal jsem Vám něco na jiném (veřejném) místě, které by už jisté lidi nemuselo zajímat.

Luba:

Souhlasím.
01. 08. 2011 | 22:11

Eva napsal(a):

Čím víc se o Breivikovi bude psát, tím bude on a jeho stoupenci spokojenější.
A pan autor Karel Hvížďala už je na tom asi hodně špatně, že si na tomto tématu honí kravatu. To umí i ten nejhloupější osel.
01. 08. 2011 | 22:14

vasja napsal(a):

t... napsal(a):
Pane Stejskale,

nechal jsem Vám něco na jiném (veřejném) místě, které by už jisté lidi nemuselo zajímat.
----------------
Dost průhledná sprosťárna.
01. 08. 2011 | 22:28

Sladký napsal(a):

Poslouchal jsem dnes na Šestce rozhovor Petra Žantovského s Miloslavem Bednářem.Pan profesor (údajně filosof) má ve věci naprosto jasno.Breivik je levičák.Své tvrzení opřel o Breivikův výrok, že svým činem chce vyburcovat masy.To je podle něj typicky levicový výrok,proto Breivik nemůže být pravičák.Podobných myšlenkových skvostů se v rozhovoru v vyskytla celá řada.
01. 08. 2011 | 22:37

t... napsal(a):

vasja:

Co konkrétně v tom vidíte? Žádné vulgární slovo, nikdo není jmenován, jen oznámení.
01. 08. 2011 | 22:40

Sladký napsal(a):

Eva,cituji "Honit si kravatu umí každý osel." Tak nevím, kravatu jsem si nikdy nehonil,takže asi nejsem ani osel ani každý.:o))) Zato si občas honím triko.
01. 08. 2011 | 22:41

mb napsal(a):

toto je moc hezké ( mimochodem kantuv princip v praxi): Za komickou figuru byl prohlášen soukromý detektiv Glenn Mulcaire, který pro Murdochův plátek odposlouchával hlasové schránky, když začal požadovat, aby občané a novináři respektovali privátní sféru jeho rodiny.

fakt dobrý ...
01. 08. 2011 | 22:44

ghándí napsal(a):

norská vláda by měla požádat irán nebo kldr, jestli by si brievik nemohl odsedět trest tam.
01. 08. 2011 | 23:35

antoninovy napsal(a):

Vážení,

napadla vás vzpomínka na extempore filmového režiséra Larse von Triera, před krátkým časem, v Cannes ? /Rovněž původem ze Skandinavie/.

Je tento pán rovněž psychopat ?, nebo jen rozmařilý provokatér se zvlaštními sklony ? jako tolik z nás, ovšem bez oné apokalyptické koncovky jako B z Norway.

an
02. 08. 2011 | 01:12

Ing.Břetislav Marek napsal(a):

Víte co nás čeká - OTROKÁŘSKÁ SPOLEČNOST!!!
500 milionů otroků dluhu: Evropská unie je neofeudální kleptokracií

Evropské banky jsou novodobými feudálními sídly a feudálními pány. Všichni Evropané jim nyní musí sloužit tím či oním způsobem jako otroci dluhu. Pokud odstraníme zamlžující clony lsti a nesrozumitelnosti, uvidíme Evropu jako kontinent nevolníků dluhu, kteří slouží bankám pod bičem Evropské unie a jejího sekulárního náboženství, eura.Toto není ten pěkný obrázek, jenž je nám předkládán prostřednictvím vrchnosti EU. Jedná se o prosperitu, která nejen, že je vybudována na dluhu, ale řeší problem dluhu ještě větším dluhem. Toto je skutečnost za falešnou fasádou ekonomické ¨svobody¨ v rámci eurozóny.
Jak jinak lze nazvat tuto naprostou nadvládu velkých bank než neofeudalismus? Tím či oním způsobem je každý z občanů 27 členských zemí ve vzájemném vztahu s velkými mezinárodními bankami, které jsou v ohrožení. Většina z těchto bank se nachází v Evropě.Za matoucími vrstvami hlasů a programů lze ve skutečnosti vysledovat pouze jednu jedinou agendu: záchranu evropských bank. Vše ostatní je pouze mechanismus. Banky jsou novými feudálními sídly, bankéři novými feudálními pány a politici EU, jakož i vlivné členské země jsou jejich servilními vazaly, kteří vymáhají “zákonné normy” na nevolnících.
Toto je fundamentální skutečnost: existují trilióny dluhů eura, které nebude nikdy možné splatit. V rámci neofeudálního systému, v němž by banky nebyly pány by tato skutečnost byla rozpoznána a bylo by postupováno takovýmto způsobem: přibližně 50% dluhu by bylo odepsáno najednou. Všechny banky, které by tímto krokem byly zničeny, by byly prohlášeny insolventní a byly by likvidovány. Zbývající dluh by byl přidán k ekonomickému přebytku každé ze zadlužených zemí a byl by zaveden nový, decentralizovaný bankovní sektor s pomocí většího množství bank, které by podléhaly přísným omezením.
02. 08. 2011 | 01:52

Ing.Břetislav Marek napsal(a):

Pokr.
Vzhledem k tomu, že toto uskutečnit je „nemožné“, není Evropa ničím jiným než neofeudální kleptokracií, která slouží svým bankovním pánům.
Řecký pracující, jehož plat byl snížen díky „škrtům“, které požadovaly banky slouží bankovním pánům. Stejným pánům slouží rovněž i německý pracující, který bude platit vyšší daně proto, aby vyplatil německé a francouzské bankovní pány. Ačkoliv se Němcům neustále opakuje, že zachraňují Řecko, skutečností je, že Řecko je pouze průchodištěm: Němci ve skutečnosti zachraňují bankovní pány.
Můžeme vyjasnit mnoho ze záměrných zatemnění pokud se zeptáme: jaká přesně tragédie by se odehrála v Evropě, pokud by byl celkový dluh EU najednou vymazán z účetních knih? Jedinou „tragédií“ by byla destrukce bank“ příliš velkých na to, aby padly“ (too big to fail) nejen v Evropě, ale na celém světě. Pokud by velké evropské banky implodovaly, pak by jejich schopnost dostát závazkům vůči svým věřitelům, např. protřednictvím různých derivátů jiným velkým bankám, tyto věřitele rovněž položila.
Političtí vazalové tuto možnost nazývají katastrofou, ale ve skutečnosti by to znamenalo svobodu pro 500 milionů nevolníků dluhu v Evropě. Ze vznosných výšin feudálního panství by ztráta enormní koncentrace moci a bohatství skutečně byla pro pány a jejich politické lokaje katastrofou, ale pro nevolníky dluhu, kteří mají před sebou generace služby v poddanství za nulovou odměnu by destrukce bank znamenala něco skvělého – odstranění tyranie.
Jen pro osvěžení, zde je definice kleptokracie:
Výraz kleptokracie byl v antickém Řecku používán pro „zloděje“ a „vládu.“ Tento termín, pokud je aplikován na vlády se používá tehdy, pokud vláda provádí kontrolovaný podvod, který těží z vládní korupce, aby rozšířila svůj osobní majetek a politickou moc vládních činitelů a vládnoucí třídy (kolektivně klaptokratů) prostřednictvím kolektivní zpronevěry státních fondů na úkor širší veřejnosti, někdy dokonce aniž by předstírala, že slouží poctivě občanům. Termín znamená „vláda zlodějů“.
Extrakce bohatství 500 milionů lidí prostřednictvím centrálního vládnutí mašinerie EU, která slouží hrstce velkých bank je zcela jistě forma systematické zpronevěry. Co se týče korupce: kde jsou ti politici, kteří by se vyjádřili k tomu jakým nesmírným přínosem by bylo odepsání dluhů a zničení moci velkých bank? Kde jsou ti politici, kteří by řekli, že toto je jediná cesta pro osvobození lidí z otroctví dluhu?
02. 08. 2011 | 01:54

iktus napsal(a):

Lars von Trier je génius. Podívejte se na Prolomit vlny nebo Melancholii. Pokud se někd chová pro oči antonína nového zvláštně, musí si antonín nový protřít brýle, případně se zamyslet: Nežiji ve stereotypu?
02. 08. 2011 | 01:54

Ing.Břetislav Marek napsal(a):

Pokr.Jestliže Evropská centrální banka (ECB) a oblíbená forma útlaku Záchranný fond finanční stability (EFSF) tisknou a půjčují stále více eur, aby byla prodloužena iluze solventnosti, mrazivou realitou je skutečnost, že jedinou cestou jak zaplatit triliony stále se zvyšujícího dluhu je sesbírat přebytek z práce nevolníků dluhu.
Protože političtí vazalové kontrolují hlavní zdroje daní, je jejich povinností, aby vymačkali miliardy eur z práce otroků dluhu v jejich dané zemi.
Toto celé schéma evropského feudalismu má však jednu fatální slabost, kterou se nyní snaží lokajové EU odstranit pod hlavičkou ‚integrace‘. Fatálním nedostatkem je to, že politická unie EU nezahrnuje unii fiskální, kdy by EU mohla uvalit a kontrolovat daně v rámci všech členských zemí.
Tento nedostatek znamená, že bankovním pánům chybí nezbytné prostředky pro uvalení nevolnictví přímo prostřednictvím „zákonů“ EU samotné. Místo toho musí nutit vazalskou a politickou třídu uvnitř každé z členských zemí, aby tato třída sama uvalila nevolnictví na své občany.
Toto se ukázalo být nešikovné, protože někteří nevolníci dluhu v jednotlivých zemích nevolnictví odmítají. Takováto rebelie by mohla samozřejmě strhnout celý domeček z karet, jímž je dnes neofeudální Evropa. Proto se lokajové v Bruselu a jinde snaží horečně prodat „fiskální integraci“ jako „nezbytný krok“ pro centralizaci moci bankovních pánů nad občany všech 27 členských zemí.
Euro mělo být donucovacím mechanismem, ale požadavek dobrovolného souhlasu není solidním základem pro neofeudalismus. Hlavním posláním eura bylo vždy to, aby tato měna byla Velkým Arbitrem pro evropské banky. Banky tak mohou půjčovat v podstatě neomezené částky občanům a jednotlivým členským státům ve stabilní měně a je jim garantováno, že tyto částky budou následně ve stejné měně spláceny bez ohledu na slabosti věřitele.
02. 08. 2011 | 01:55

Ing.Břetislav Marek napsal(a):

Pokr.To byl velmi výhodný obchod. Banky v podstatě dostaly licenci na to, aby mohly generovat monumentální profit a to vše bylo odsouhlaseno/garantováno prostřednictvím EU a ECB.Ve starém, velmi riskantním systému nezávislých států a měn jakákoliv banka, která by byla natolik bláznivá, aby půjčila větší finanční částky slabým státům a jejich občanům by brzyzjistila, že měna, v níž jsou tyto půjčky spláceny je natolik slabá, že i v případě, že by došlo k úplnému splacení půjčky, ztráty banky by byly obrovské.Řekněme například, že by nějaká banka půjčila Řecku 1 miliardu drachem, když by drachma byla ve své hodnotě totožná vůči dolaru. Půjčka by měla hodnotu 1 miliardu. Nyní řekněme, že by drachma v okamžiku kdy by mělo dojít ke splacení dluhu oslabila na 50 centů. V dolarech by banka tedy utrpěla ztrátu 50% i v případě, že by byl dluh splacen v plné výši. Euro toto nepěkné riziko odstranilo a vytvořilo masivní vazalskou třídu byrokratů EU, jejichž cílem je vynucovat pravidla a umožnit vyrovnání jakéhokoliv odepřeného dluhu prostřednictvím Evropské centrální banky (ECB), nadnárodního věřitele, který slouží velkým bankám jako garant. ECB byla v podstatě založena z peněz daňových poplatníků členských zemí, které rozdělily náklady na arbitráž na takové množství občanů, že se zdálo být nemožné, aby tato garance nebyla dodržena. Ale bankovní pánové byli chamtiví a přehnali únosnou kapacitu ekonomiky EU o triliony eur. Dluhová zátěž je nyní taková, že zisk posbíraný prostřednictvím nevolníků dluhu není dostačující.
Toto je hlavní dilema bankovních pánů a jejich politických vazalů. Vzhledem k tomu, že pánům bankéřům chybí legální mechanismus pro uvalení nových daní prostřednictvím EU, musejí spoléhat na nešikovné procesy vytváření iluze a propagandy ve smyslu „rozšiř a předstírej“, tedy navýšení dluhu a drsná „úsporná opatření“ proto, aby bylo možné sesbírat co nejvíce smetany. Plášť zahalení byl odstraněn a zkrvavený bič je nyní viditelně v ruce. V analogii pro domácnosti to znamená: vaše hypotéka byla upravena do nové podoby nevolnictví a vaše platy sníženy ve stejné době kdy došlo ke zvýšení daní, aby mohl být uhrazen dluh bankovním pánům. Vazalové se sklánějí až k zemi před svými pány, kteří slibují více škrtů a vyšší daně: ano, pane, budeme poslušní.
02. 08. 2011 | 01:57

Ing.Břetislav Marek napsal(a):

Pokr.Ale toto samozřejmě nestačí. Páni požadují prsteny z prstů svých nevolníků dluhu a právo na vlastnění jejich majetků; se zalíbením rovněž sledují půvabnou dceru nevolníka a jistě můžeme očekávat diskrétní požadavek na vykonání droit du seigneur*, práva které náleží pánům v rámci nového feudalismu.
[*droit du seigneur – právo pána je termín, jímž bývá v dnešní době označován údajný právně uzákoněný nárok pána středověké usedlosti na zbavení panenství dcer jemu sloužících poddaných – pozn.překl.]

Toto je reálný KAPITALISMUS - v modrém kabátě tak jej volte DÁL!

Nenapravitelný národ - hlupáků a BANKSTERŮ !!!!!!!!!!!!!!!

Tečka
02. 08. 2011 | 02:01

sánchez napsal(a):

Už sase mi na příspěvek upad Břetislav Marek,Chudák, křehká konstrukce z mnohoznačných slov, to nevydržel a rozpadl se v prach. Už se nikdy nedovím co jsem Hvížďalovi k jeho přípravě na cenzuru internetu měsrskými strážníky chci říct, Snad EuRocity do Vídně je adekvátní odpověď.
02. 08. 2011 | 02:06

Béda napsal(a):

Dovolil bych si citovat mírně krácený příspěvek Holubáře, který napsal Holomkovi: "Plotna je ještě horká, šup na ní s vlastní ... polívčičkou."
02. 08. 2011 | 04:08

Béda napsal(a):

Luba,

jasně. Breivikův neonacistický pečlivý sadismus neměl s jeho politickými postoji vůbec nic společného.

Otázka: jak ale do toho zapadá 1500 stránkový autorův "Mein Kampf a jeho předešlé šlenství v pravicové "straně Pokroku"?
02. 08. 2011 | 04:50

hikol napsal(a):

V kolika procentech případů je pachatelem někdo nalezený v blízkosti činu? Pokud to vezmete,nápodobně kriminalistům všech zemí jako axiom,bez doplňujích možností,stane se to nástrojem,hrozbou všem časem.Možnost zneužití jasná.Nejlepší důkaz,nejlepší vodítko,základ všech podezření je i největší hrozba demokraciím.A jediné o čem máme jistotu,je Breivikova přítomnost na ostrově Utyah.
Nyní vrah sám sebe jakoby vystavuje.Protože se o něm tvrdí,že je sionista,nasnadě je možnost si myslet,že jde o vendetu třeba za smrt izrelských sportovců na Mnichovské olympiádě-palestinské komando.Opět se natočí film s diváckým zájmem,s budoucí Marlen Dittrich v roli volavky apod.Zatím se zdá ,že děj je ideálně ostrovem lokalizován a průběh v čase s fotografickou přesností popsán.Málokterý zločin kdy měl tolik přesně známých detailů a takovou transparenci.Podobně se věřilo tisíce let,že slunce se otáčí okolo Země-tak se to zraku jevilo do Koperníkovského obratu.Skeptici se začnou pohybovat v Bermudách mezi Tabu jako jsou královská rodina,sex mladých socialistů,pověst socialistů-jednání Norska s Ruskem o naftě-jachta Breivika dále--rozpory v logice dopravy události-předstih vrtulníku,chybějící čluny policie,prvenství příjezdu Breivika,vypůjčené auto Breivika -možnosti kolektivní psychozy (psychoza je vždy sociální,pouze neuroza je individuální).Atd Atd.Bude-li policie ochotna odstoupit v případě,že budou možny jiné alternativy od esa-karty s Breivikem,ke které přišla bez námahy,v první vteřině vyšetřování.Někdo si bude myslet,že tam Breivika přivezli vrtulníkem a vysadili,nafotili.Nyní zabavili mobily,ale dost pozdě.Už mohou být zkopírovány.Breivik si v životě nechal vytřít zrak více podobnými kráskami jaké byly na ostrově,sejde z očí,sejde z mysli.Děti neměl,to se stává,dosud,téměř Kristovy roky.Šestnácky většinou lákají 3-4x starší chlapy než 2x starší.A ty fešácké a střelecké snímky Breivika před činem ala lord,ala lovec,jachta v katalozích prodejců pod názvem Breivik junior? Reklama na zboží?
Užitek i jinak z kauzy-dosaďte si Breivika do celé společnosti každý,jako ve škole dosazujete proměnnou nebo číslo,aby jste prohlédli,každý jinak,ale "dořešili" si muka hledačství světonázorů.V každé zemi,ČR nevyjímaje,kde je sociální demokracie-Laurel-je k ní Hardy -pravicovější strana.
Lidí je dost,jestlijedn bude trestán,je to samozřejmost.
Jediné co si z toho uvědomuji,že Laurel a Hardy by mělo patřit minulosti.Jejich dřívější stopy z minulosti,časem zaváté vedou k dnešku,ovšem stále jen k těm samým otázkám,hybatelům,motivům jako kdysi při jejich velkém společném Přešlapu vůči humanismu.S nimi jsou lidské životy opravdu jen ztrácením času.
Opakujme si s nimi stále abecedu lidské společnosti jako prvňáčci.Zůstaňme primitivy,vždyť divošství má věčné kouzlo,je to přece náš původ,výchozí stav naší lidské štafety.Vracet se k začátku,stále znovu.
02. 08. 2011 | 06:23

Nemorální napsal(a):

Co mají Rupert Murdoch a Anders Breivik společného s ostatními ?...opovrhují slušnými lidmi, jsou to narušení nemorální jedinci, jako pašalíci v Česku - politici berou ve VZP 12 tisíc za každé zasedání !!!!!
02. 08. 2011 | 06:42

žena napsal(a):

Nemorální
"politici berou ve VZP 12 tisíc za každé zasedání !!!!!"

V Řecku berou příplatek za včasný příchod na pracoviště. U nás v tomto případě, že vůbec dorazí (jinak prý berou stálých 10 tisíc).
02. 08. 2011 | 07:25

ujko napsal(a):

Nejstručněji:

místo očekávané na ostrově pozvanými mladými socialisty bývalé premiérky z luxusní jachty vystoupil místo ní Breivik a zahájil místo jejího projevu přímo palbu do nich,doslova zničující-holé nezakryté brutální násilí v nejčistší podobě,moment překvapení asi hrál největší roli-metoda Hitlera

Spíše všichni čekali za jim něco neřekne ohledně premérky nebo výbuchu v Oslo před hodinou.Je pravděpodobné,že někdo tam poslouchal z toho množství i zprávy a věděli to,pokud jim to neřekl Breivik nebo netelefonovali příbuzní.

Breivik odvedl pozornost od ostrova policie tím,že ji zaměstnal v Oslo krátce předtím výbuchem v sídle vlády.Nicméně ty čluny a vrtulník,co nebyly k dispozici pro ostrov-zřejmě chyběly delší dobu,než byla hodina po výbuchu v Oslo,během níž se Breivik přepravil na ostrov.
Mělo by se vyjasnit,zda mířil ke své jachtě nazpět po činu,zda byla nepoškozena na místě během činu

V krajním případě se začne hledat nějaký Saddám Husajn v zemljance v lesní části ostrova.Kosatky a žraloci,pokud jsou v moři v okolí ostrova by mohly vysvětlit proč Breivik neuplaval pomocí třeba akvalungu po vodou.Otázka je zda nezjistil pozdě,že má vyčerpánu někým nádrž paliva,stačí pro dojezd,nikoliv pro odjezd nebo zda sám toto v tom množství věcí které během pár hodin musel zvládnout,opomenul a je příčinou jeho setrvání a zatčení.Zdajehooď neměla v konci plsavby vážnou poruchu,která znemnožnila odjezd.Zda neselhali komplici,spojky jeho případného komanda? Může být,že tato téměř oficiální celá dnešní verse je víceméně to jak to bylo.Pokud jiné alternativy nenajdou v tom velkou díru,kterou nelze ucpat.
02. 08. 2011 | 07:26

žena napsal(a):

Nemorální
"Mně přijde spíše divné, že když se celý měsíc neukážu ve sněmovně, dostanu stejně jako když tam jsem. Lidi to nutí k tomu, aby na správní rady chodili," hájí dvanáctitisícovou částku za účast na zasedání orgánů VZP poslanec za TOP 09 Jan Farský.
02. 08. 2011 | 07:29

ujko napsal(a):

Opravuji výše na :

"čekali zda jim něco neřekne"
"Zda jeho loď neměla v konci plavby vážnou poruchu,která znemožnila "
02. 08. 2011 | 07:31

stále rebel napsal(a):

Pro žena.
To prohlášení Farského je nejen zcestné, ale vůbec je to celé divné.

Práce poslance není jen o účasti na zasedání sněmovny a navíc tak, jak dnes parlament funguje, tak je tam většina poslanců zbytečně. Ti opoziční jsou diváky, ti koaliční odhlasují to, co se dohodne na K? a myslím si, že to nutí tam nechodit spíše ty pracovité.

Divný mi přijde způsob odměňování za zasedání, možná je to alibi pro případné soudní stíhání, kdy chtějí tvrdit, že byli placení jen za účast ne zodpovědnost spojenou s funkcí.
02. 08. 2011 | 08:28

žena napsal(a):

stále rebel

Okopírovala jsem to z
http://aktualne.centrum.cz/domaci/zivot-v-cesku/clanek.phtml?id=708462

K různým výhodám a práci poslanců mám dost výhrad. Štve mě, že díky našim politikům máme Senát. A zodpovědnost? Kdy byl kdo z našich vlád hnán k zodpovědnosti? Kalousek nám dokonce před volbami poslal složenku s dlužnou částkou na osobu. To považuju za drzost na entou. Ale je zbytečné se rozčilovat.
02. 08. 2011 | 08:45

comment napsal(a):

Na Utoya bylo 650 lidí,několik se stále pohřešuje.Z těch co hlásili,že jsou ve vodě,tuším i 20-letá vůdkyně Kristyna.Vrah se vždy představil před střelbou slovy "jsem od policie":
Očitý svědek vypráví jak to bylo:

Probudil jsem se. Nemůžu spát víc. Sedím v obývacím pokoji. Pocity smutku, hněvu, štěstí, Bože, já nevím co. Existuje příliš mnoho emocí. Existuje příliš mnoho myšlenek. Obávám se, že. I reagují na sebemenší zvuk. Budu psát o tom, co se stalo v Utøya.

Co se mé oči viděl, co jsem cítil, a co jsem udělal. Slova pocházejí přímo ze střeva, ale budu se anonymní mnoho jmen z respektu k mé přátele.

Měli jsme krizi setkání v hlavní budově po explozích v Oslu. Poté, co že to tam bylo setkání pro členy Akershus [kraje v sousedství hlavního města] a Oslo. Po jednání bylo mnoho, mnoho lidí kolem a uvnitř hlavní budovy. My se těšil, že jsme v bezpečí na ostrově. Nikdo nevěděl, že peklo vypukne u nás.

Stál jsem na hlavní třídě [ostrova] Když vypukla panika. Slyšel jsem výstřely. Viděl jsem ho zastřelit. Každý, kdo se dal do běhu.

První myšlenka byla: "Proč se policie střelbu nás Co to sakra?" Běžel jsem do malé místnosti. Všichni utíkali. Křičel. Bála jsem se. Podařilo se mi dostat do jedné z místností v zadní části budovy. Tam bylo mnoho z nás tam. Všichni jsme leželi na zemi dohromady. Slyšeli jsme několik výstřelů. Stali jsme se více bojí. Plakala jsem. Věděl jsem, že
Pokr.dále
02. 08. 2011 | 08:55

comment napsal(a):

Norsko fotografování: politik popisuje Utoya svědky masakru na svém blogu
Mladý norský politik používá k popisu její blog je zachycen v masakru Utoya. Prableen Kaur, 23, byl jeden z 650 lidí na ostrově, jako Anders Behring Breivik začal střílet.

Prableen Kaur, 23, myslela, že zemře Od Prableen Kaur
21:00 BST 23 července 2011
63 Komentáře
Probudil jsem se. Nemůžu spát víc. Sedím v obývacím pokoji. Pocity smutku, hněvu, štěstí, Bože, já nevím co. Existuje příliš mnoho emocí. Existuje příliš mnoho myšlenek. Obávám se, že. I reagují na sebemenší zvuk. Budu psát o tom, co se stalo v Utøya.

Co se mé oči viděl, co jsem cítil, a co jsem udělal. Slova pocházejí přímo ze střeva, ale budu se anonymní mnoho jmen z respektu k mé přátele.

Měli jsme krizi setkání v hlavní budově po explozích v Oslu. Poté, co že to tam bylo setkání pro členy Akershus [kraje v sousedství hlavního města] a Oslo. Po jednání bylo mnoho, mnoho lidí kolem a uvnitř hlavní budovy. My se těšil, že jsme v bezpečí na ostrově. Nikdo nevěděl, že peklo vypukne u nás.

Stál jsem na hlavní třídě [ostrova] Když vypukla panika. Slyšel jsem výstřely. Viděl jsem ho zastřelit. Každý, kdo se dal do běhu.

První myšlenka byla: "Proč se policie střelbu nás Co to sakra?" Běžel jsem do malé místnosti. Všichni utíkali. Křičel. Bála jsem se. Podařilo se mi dostat do jedné z místností v zadní části budovy. Tam bylo mnoho z nás tam. Všichni jsme leželi na zemi dohromady. Slyšeli jsme několik výstřelů. Stali jsme se více bojí. Plakala jsem. Věděl jsem, že nic.

Související články
Norsko je luxusní vězení
26 červenec 2011
Utoya očitý svědek: je to jako noční můra
23 červenec 2011
Podezřelý pokynul táborníci před natáčením, aby zemřel
23 červenec 2011
Norsko: ostrovní národ, který lpí na své idyla
23 červenec 2011
Norsko útoky: v dnešním světě, nikde v bezpečí
24 červenec 2011
Utoya Island Střelba v obrazech
23 červenec 2011
Související odkazy
By vás mohly zaujmout:Norsko vraždy: smích střelec, který střílel 85 mladých obětí, jeden po druhém 23 července 2011 (Telegraph News)Oslo výbuchu: v přímém přenosu 22 července 2011 (Telegraph News)Europol říká, že je aktualizace databáze krajně pravicové extrémní aktivity v Evropě, po útocích Norsko - @ telegraphnews 26 července 2011 (Telegraph News)

Z webuFORM WEB:4 restaurace, kde si budete nikdy, nikdy, si tabulku 9.června 2011 (jídlo denně)10 věcí, které nechci říct někomu, kdo s fibromyalgie 31 prosince 1969 (ChronicPainConnection.com)Nejkrásnější dívky na Capitol Hill 27 července 2011 (MadeMan)[Co to je]Viděl jsem, moje nejlepší kamarádka z okna a přemýšlel, jestli bych měla jít ven a přiveď ho ke mně. Nechtěl jsem. Viděl jsem strach v jeho očích. Leželi jsme na podlaze v místnosti po dobu několika minut. Dohodli jsme se, ani se pohybovat v případě, že vrah přišel.

Jsme slyšeli několik výstřelů a rozhodli se skočit z okna. Panika vypukla mezi námi. Všichni v místnosti spěchal k oknu a pokusil se vyskočit. Byl jsem poslední a pomyslel si: ". Já jsem poslední, skok z okna budu umírat jsem si jistý, ale mohlo by to být v pořádku, a pak budu vědět, že ostatní jsou v bezpečí.."

Hodil jsem tašku z okna. Snažil jsem se slézt, ale ztratil jsem grip. Dopadl jsem tvrdě na levé straně těla. Chlapec mi pomohl nahoru. Běželi jsme do lesa. Rozhlédl jsem se kolem. "Je tady? Je to natáčení mě? Vidí mě?"

Dívka měla zlomený kotník. Další byl těžce zraněn. Snažil jsem se trochu pomoci, než jsem šel dolů k vodě.

I hledal úkryt za druh cihlové zdi. Tam bylo mnoho z nás. Modlil jsem se, modlil, modlil. Doufám, že Bůh viděl já. Zavolala jsem mámě a řekla, že nebylo jisté, bychom se setkáme znovu, ale to bych udělal cokoliv, aby zůstali v bezpečí.

Jsem několikrát řekl, že jsem ji miloval
02. 08. 2011 | 08:57

comment napsal(a):

Jsem několikrát řekl, že jsem ji miloval. Slyšel jsem, že strach v hlase. Vykřikla. To bolelo. I poslal textovou zprávu, aby můj táta řekl mu, že jsem ho milovala. I poslal textovou zprávu na jinou osobu jsem velmi, velmi blízko. Měli jsme malý kontakt. I poslal textovou zprávu, aby můj nejlepší přítel. Neodpověděl. Slyšeli jsme několik výstřelů.

Byli jsme spolu přitulila. Udělali jsme všechno, co jsme mohli, abychom se zahřáli. Bylo jich tolik myšlenek. Tolik jsem se bála. Můj táta mi volal. Plakala jsem a řekl, že jsem ho milovala. Řekl, že i můj bratr by šel přivítat, když jsem dosáhl pevniny, nebo přijdou na ostrov. Tam bylo tolik emocí. Tolik myšlenek. Řekl jsem mu všechno, co jsem mohl. Trvalo nějaký čas. Jsme přešli k posílání SMS zpráv z obavy, že vrah by nás slyšet.
02. 08. 2011 | 09:03

comment napsal(a):

Napsal jsem, že jsem čekal na policii. Lidé, skočil do vody a začala plavat. Ležel jsem dole. Rozhodl jsem se, že když přišel, tak bych hrát mrtvého. Já bych běžet nebo plavat. Nedokážu popsat strach, že se na mé mysli, to, co jsem cítil.

Muž přišel. "Jsem od policie." Ležel jsem tam. Některé zakřičel, že mu to dokázat. Nevzpomínám si přesně to, co řekl, ale vrah začal střílet. Přikázal. Natočil lidé kolem mě. Pořád jsem ležel. Myslel jsem si: "Teď už je po všem Je tady Chce mě zastřelit budu umírat...."

Lidé křičeli. Slyšel jsem, že ostatní byli zastřeleni. Jiní skočil do vody. Byl jsem tam. Držení mobilního telefonu v ruce, jsem ležel na dívce nohy. Dva další ležel na nohou. Pořád jsem ležel. Mobilní telefon zazvonil několikrát. Pořád jsem ležel. Hrál jsem mrtvý. Ležel jsem tam alespoň hodinu. To bylo úplně ticho. Jemně jsem otočila hlavu, aby zjistil, jestli jsem viděl někoho naživu. Díval jsem se, jako kolem. Viděl jsem krev. Strach. Rozhodl jsem se vstát. Byl jsem ležel na vrcholu mrtvé tělo. Dvě mrtvá těla ležela na mně. Měl jsem anděl strážný.

Nevěděl jsem, jestli se zase vrátí. Neměl jsem odvahu podívat se na všechny ty, kteří mi volal a texted. Spěchal jsem dolů do vody. Sundal jsem si svetr. To bylo velké. Myslel jsem, že by bylo obtížné plavat s ním. Uvažovala jsem, zda mám s sebou vzít mobilní telefon, nebo nechat
02. 08. 2011 | 09:05

comment napsal(a):

znovu.

Dal jsem ho do zadní kapsy a skočil do vody. Viděl jsem několik dalších ve vodě. Měli plaval daleko. Viděl jsem, že někdo se shromáždili kolem plovoucí záchranný člun, nebo něco takového.

Tam bylo mnoho těch, kteří po těch, kteří plavali ven.

Jsem plaval, plaval, a plaval směrem k nafukovací člun. Křičela jsem, plakala. Byl jsem klidný. Myslel jsem, když jsem se utopit. To se stalo těžší a těžší. Vyslechl jsem si. Pořád jsem plavání.

Moje ruce byly unavené. Rozhodl jsem se použít jen nohy nohy plavat.

I potopila. Začal jsem plavat opět normálně.

Po chvíli jsem si myslel, že skupina, která se lpět na člunu se pohybovali pryč. Křičela jsem. Prosil je, aby na mě počkal. Musel jsem viděl vidění. Jsem plaval aspoň několik set metrů, než jsem se k nim.

Mluvili jsme málo spolu. Kdo jsme, odkud jsme přišli. Když se lodě kolem nás jsme začali křičet o pomoc, ale zvedl ostatní, kteří byli ještě plavání.

Muž na lodi k nám přišel. Hodil na několik záchranných vest. Sehnal jsem
02. 08. 2011 | 09:08

Grandmaster napsal(a):

Je temer neuveritelne, kolik ruznych reakci tento blog vyprovokoval. Tolik nesmyslu, konspiracnich teorii, pitomosti soustredenych v jednom blogu!
Jedno se musi casti ctenaru tohoto blogu nechat - maji bujnou fantazii.
Hvizdala se tomu musi divit(?). A kombinace Murdoch & Breivik je dost podivna.
02. 08. 2011 | 09:11

comment napsal(a):

začátek jsem Google překladačem nevzal:je to nejasné povídání,jakoby všichni na ostrov utekli z Oslo po výbuchu se tam schovat,ale psáno nejasně,aby to bylo i nebylo pravdou,takže by tam byli první chvíle? Výbuch o hodinu předtím.Breivik urazil 50 mil po moři za dvacet minut,t.j. rychlostí asi tak rychlostí 240 km/hod.Tuším,je-li míle 1.6 km.?
Jinak 20 ostrovanů z vody zachránil německý výletník na dovolené poblíž.
Tedy Laurel a Hardy =policajt pod policejním dohledem,tedy SD a pravicová strana Pokroku,policie je mezi nimi,nad nimi,pod nimi.Takový stát nezvládá ani malou násobilku lidské splečnosti,ta kombinace levicové s pravicovou stranou ve volbách,jako první a druhé-sociální s liberálně-konzervativní je všude po světě neudržitelná.Lapsus.Nonsense. Pane Havel,Klausi omluvte se lidem,odejděte,nezabíjejte!
02. 08. 2011 | 09:49

finto napsal(a):

Při délce 24 m a rychlosti 240 km/hod má rychlovýpočtem (kontrola vhodná) Breivikova loď Reynoldsovo číslo 250 a Froudeho číslo 0.5.Podle lodní teorie tedy vůbec nejel extrémně,při extrémně vysokém odporu vody,ale ve velmi přijatelném režimu (Re menší než 1000,Fr menší nebo rovno než 0.5).Plně dosažitelné bez rizika.Výkon a spotřebu paliva tím nehodnotím.
02. 08. 2011 | 12:11

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Aktuálně.cz Blog · Atapana Mnislav Zelený B Baar Vladimír · Babka Michael · Balabán Miloš · Bartoníček Radek · Bartošová Ela · Bavlšíková Adéla · Bečková Kateřina · Bednář Vojtěch · Bělobrádek Pavel · Beránek Jan · Berkovcová Jana · Bernard Josef · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Blažek Kamil · Bobek Miroslav · Boehmová Tereza · Brenna Yngvar · Bureš Radim · Bůžek Lukáš · Byčkov Semjon C Cerman Ivo · Cizinsky Ludvik Č Černoušek Štěpán · Česko Chytré · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Davis Magdalena · Dienstbier Jiří · Dlabajová Martina · Dolejš Jiří · Dostál Ondřej · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořák Jan · Dvořák Petr · Dvořáková Vladimíra E Elfmark František F Fafejtová Klára · Fajt Jiří · Fendrych Martin · Fiala Petr · Fibigerová Markéta · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Gargulák Karel · Geislerová Ester · Girsa Václav · Glanc Tomáš · Goláň Tomáš · Gregorová Markéta · Groman Martin H Hájek Jan · Hála Martin · Halík Tomáš · Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hapala Jiří · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Heroldová Martina · Hilšer Marek · Hladík Petr · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holásková Kamila · Holmerová Iva · Honzák Radkin · Horáková Adéla · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hrabálek Alexandr · Hradilková Jana · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubálková Pavla · Hubinger Václav · Hülle Tomáš · Hušek Radek · Hvížďala Karel CH Charanzová Dita · Chlup Radek · Chromý Heřman · Chýla Jiří · Chytil Ondřej J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jelínková Michaela Mlíčková · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kaláb Tomáš · Kania Ondřej · Karfík Filip · Karlický Josef · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Pavel · Klíma Vít · Klimeš David · Klusoň Jan · Kňapová Kateřina · Kocián Antonín · Kohoutová Růžena · Kolaja Marcel · Kolářová Marie · Kolínská Petra · Kolovratník Martin · Konrádová Kateřina · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Koutská Petra Schwarz · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kučerová Karolína · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kupka Martin · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Máchalová Jana · Maláčová Jana · Málková Ivana · Marvanová Hana · Mašát Martin · Měska Jiří · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minář Mikuláš · Minařík Petr · Mittner Jiří · Moore Markéta · Mrkvička Jan · Müller Zdeněk · Mundier Milan · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Návrat Petr · Navrátil Marek · Němec Václav · Nerudová Danuše · Nerušil Josef · Niedermayer Luděk · Nosková Věra · Nouzová Pavlína · Nováčková Jana · Novák Aleš · Novotný Martin · Novotný Vít · Nožička Josef O Obluk Karel · Ocelák Radek · Oláh Michal · Ouhel Tomáš · Oujezdská Marie · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Pavel Petr · Pavelka Zdenko · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Peka Karel · Peksa Mikuláš · Pelda Zdeněk · Petrák Milán · Petříček Tomáš · Petříčková Iva · Pfeffer Vladimír · Pfeiler Tomáš · Pícha Vladimír · Pilip Ivan · Pitek Daniel · Pixová Michaela · Plaček Jan · Podzimek Jan · Pohled zblízka · Polách Kamil · Polčák Stanislav · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rakušan Vít · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Reiner Martin · Richterová Olga · Robejšek Petr · Rydzyk Pavel · Rychlík Jan Ř Řebíková Barbora · Řeháčková Karolína Avivi · Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schneider Ondřej · Schwarzenberg Karel · Sirový Michal · Skalíková Lucie · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slejška Zdeněk · Slimáková Margit · Smoljak David · Smutný Pavel · Sobíšek Pavel · Sokačová Linda · Soukal Josef · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Strmiska Jan · Stulík David · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Sýkora Filip · Syrovátka Jonáš Š Šebek Tomáš · Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Šindelář Pavel · Šípová Adéla · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šoltés Michal · Špalková Veronika Krátká · Špinka Filip · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štěpán Martin · Štěpánek Pavel · Štern Ivan · Štern Jan · Štětka Václav · Štrobl Daniel T T. Tereza · Táborský Adam · Tejkalová N. Alice · Telička Pavel · Titěrová Kristýna · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomek Prokop · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Tůma Petr · Turek Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Vacková Pavla · Václav Petr · Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Vančurová Martina · Vavruška Dalibor · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Vhrsti · Vích Tomáš · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojtěch Adam · Vojtková Michaela Trtíková · Vostrá Denisa · Výborný Marek · Vyskočil František W Walek Czeslaw · Wichterle Kamil · Wirthová Jitka · Witassek Libor Z Zádrapa Lukáš · Zajíček Zdeněk · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zima Tomáš · Zlatuška Jiří · Zouzalík Marek Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael · Žantovský Petr Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy