Paroubek: štěstí i neštěstí ČSSD

26. 06. 2008 | 06:32
Přečteno 5544 krát
Jiří Paroubek nejprve po pádu Stanislava Grosse rychle vyvedl sociální demokracii ze silného propadu (připomeňme, že v dubnu 2005 strana měla jen deseti- až dvanáctiprocentní podporu a v poslední době – kdy oslavila 130 let svého trvání - se preference ČSSD pohybují kolem třiceti procent), ale dnes stranu svým „řeznickým“ stylem řízení už silně ohrožuje zevnitř:vV sobotu 21. června 2008 jeho stranický klub opustil čtvrtý poslanec. Po pánech Melčákovi, Pohankovi, Snítilému to je ostravský Petr Wolf, který den na to oznámil, že opustí i ČSSD.

Obecně lze říci, že hlavní chyba Jiřího Paroubka je v komunikaci: dostatečně nerozlišuje mezi komunikaci vnější (s voliči) a vnitřní (se straníky a sympatizanty). Svou siláckou, populistickou a emocionální dikcí slaví úspěchy u jednodušších voličů, ale jelikož není schopen měnit dikci směrem dovnitř, zdá se, že čím dál tím víc ztrácí sympatie u straníků: Jeho odpůrci jsou snáze přemluvitelní k odchodu z „one man show J. P“.

Svádět všechno na ODS je krátkozraké, zvlášť obklopuje-li se Jiří Paroubek podobnými lidmi, kteří nejsou schopní jako on sofistikovanějšího rozlišování prostředí, tedy s nízkým prahem sociálního rozlišování jako například David Rath.

Jestliže u minulých poslanců, kteří opustili klub ČSSD, bylo možné svádět odchod na tlaky ODS či pana Dalíka, tentokrát je to o něco těžší, protože pan Wolf zaujímá k radaru dlouhodobě konzistentní postoj: Již po cestě poslanců na Marschallovy ostrovy v Tichém oceánu v roce 2007, kde je radar, který má být u nás instalován, vyjádřil s umístěním takového zařízení souhlas. Tehdy řekl: „Jestli chceme mít ochranu proti raketám dlouhého a středního doletu a chránit naše lidi, tak si myslím, že je to správná nabídka a měli bychom ji přijmout.“

A připočteme-li k tomu obsah zpráv SMS, které začaly chodit na jeho mobil a mobil jeho ženy, v nichž stálo: „Kolik ti došlo za ten radar?“ nebo „My ti to spočítáme a vystavíme účet,“ poslední SMS dokonce zněla: „Ty kreaturo, nezapomeň, kdo tě dostal mezi velké hráče,“ není jeho rozhodnutí až tak překvapivé.

Sociální demokracie samozřejmě se od těchto nátlaků distancuje a naopak do veřejného prostoru vykřikuje, že za „vnitrostranickým pučem“ jsou tlaky ODS. Jenže podíváme-li se na výroky Jiřího Paroubka nejen z těchto dnů, kdy opět vyhlašuje „nulovou toleranci“, hovoří o „politickém gangsterismu“ a připomeneme si jak mluvil v minulém roce třeba o svém protikandidátovi, o němž řekl, „že neslyšel, že by měl pan Foldyna někdy nějaký názor,“ je zřejmé, že používá soustavně brutální výroky, jejichž hrubým tónem vytváří ve straně atmosféru, kdy k takovým útokům de facto vyzývá nebo je alespoň toleruje.

Připomeňme si, že se strana od těchto vnitrostranických útoků zřetelně nedistancovala (nebo jsem to nezaznamenal), ani neřekla, že se pokusí věc vyšetřit a viníky potrestá, protože tím poškozují ČSSD. Nezúčastněný člověk si pak přece může snadno představit, že taková atmosféra může někoho znechutit natolik, že z klubu odejde. Proto je najednou Wolfovo chování pro veřejnost srozumitelnější, než jednání předešlých přeběhlíků, zvlášť, když nulovou toleranci vyjadřuje pan Paroubek i pro období našeho předsednictví v EU. To totiž svědčí o tom, že stranické zájmy jsou pro něj důležitější než zájmy České republiky.

A to už nehovořím o tom, že odmítnutí radaru ze strany sociální demokracie může na mnohé lidi působit jen jako populistický krok: zodpovědná politická strana by se měla umět v zásadních bezpečnostních a obranných otázkách rozhodnout i proti vůli většiny a zemi jasně zakotvit do jednoho obranného systému, jako to učinili sociální demokraté za Helmuta Schmidta, když souhlasili s umístěním amerických raket Pershing, na území Německa, dokonce před podepsáním smlouvy pan kancléř hrozil, že nebude-li podpořen, odstoupí.

A tohle všechno Jiří Paroubek, který mluví dobře německy a vždy rakouskou a německou politiku sledoval, dobře ví. Výmluvy, že dnes už Rusko nepředstavuje pro nás hrozbu, jsou liché, pontenciálně ji představovat může a my máme dávat jasně najevo, že jsme suverénní země, která se hlásí k jiné kulturní tradici, od níž byla násilně odtržena. V tomhle má stále trochu nešťastný premiér Topolánek pravdu, i když ji nemůže říkat naplno.

Tvrdit, že radar není namířený proti Rusku mohou říkat politici, ale povinností novinářů je takové výroky posouvat více ke skutečnoti, jak kdysi řekl Konrad Adenauer vydavateli časopisu Der Spiegel Rudolfu Augsteinovi.

Možná, že za celkový stav uvnitř sociální demokracie může hlavně velký Paroubkův individualismus spojený s jeho vzdělaností a pragmatismem, který ho od zbytku sociální demokracie (kromě Davida Ratha) od samého počátku odděluje (komentátor Bohumil Pečinka ho dokonce v devadesátých letech považoval za exulanta v ČSSD), a proto mu nezbývá než se vyjadřovat jako „řezník“ a řídit se hlavně „výsledky průzkumů veřejného mínění“. Jinak by byl smeten, což nechce, protože moc a vládnutí ho baví. Je ale v pasti, kterou si sám a zcela dobrovolně vybral.

Jedno velké štěstí ale Jiří Paroubek má, že od prosince 2002 je jeho protivníkem Mirek Topolánek, muž, který působí dojmem, že by z každého jednání nejraději utekl, ač zatím ve všech volbách vyhrál. Topolánkova vnitřní nejistota je vidět z každého gesta, pohledu, záklonu hlavy i pohybu rukou. Proto i jeho vulgarismy a arogance mají jinou barvu, než ty Paroubkovy: občan je bere vážně, kdežto o Paroubkovi si může myslet, že jde jen o vypočítavou pózu a se svým soupeřem je ochoten za chvíli jít na kávu.

Topolánek po celou dobu svého tažení vypadá, že vyhrává omylem (a tím potvrzuje i chýry, že byl omylem zvolen), že ho to ani dlouho netěší, že radost z toho mají nejspíš jiní, kteří ho tlačí (i když lidé, kteří ho znají dobře, tvrdí, že ve svém prostředí se dovede chovat jako rázný manažer). Topolánek se v očích veřejnosti upřímně raduje jenom v hledišti sportovních utkání. Paroubek se naopak nejupřímněji raduje na politickém jevišti, a díky tomu je přesvědčivější jako politik, ať se někomu líbí či nikoliv.

Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

student napsal(a):

Topolánek je uprostřed mnoha zájmů, přiklání se k nim a obhajuje je jak umí. Často neumí.
Paroubek obhajuje svůj zájem.
Zájem ukřivděného člověka, který "neprávem" prohrál a nedá pokoj, dokud to všichni nepochopí a neomluví se mu.
26. 06. 2008 | 06:50

radek napsal(a):

Topolánkovi jde pouze o užívání si výhod funkce(viz. výlety za státní peníze)a nižší daně (případně další výhody) pro bohaté, Paroubek má alespoň snahu něco dělat i pro ostaní občany, gradující hulvátství v politice jde především na vrub ODS (prezid. volba + Langer, změny v posl. výborech podle přeběhlíků, vyhození prof. Klenera atd. + Julínek)
26. 06. 2008 | 07:18

Goral napsal(a):

Paroubek spoléhá na totální hlupáky . Po "prohlédnutí " těchto primitivních hlupáků ztratí přízeň voličů . V jeho straně obroda již začíná . Podle preferencí ČSSD je zatím cca každý třetí občan tohoto podivného společenství durak .ČSSD potřebuje důslednou derhatizaci ! Nejrychleji by ji provedl Miloš Zeman !
26. 06. 2008 | 07:33

Aleš napsal(a):

PAne Hvížďalo nekomentoval jste to, že pan Wolf, kromě odchodu z klubu ohlásil i odchod ze strany a vzpomínal na zlaté doby panování Zemana a Šloufa /vzpomeňme si na kaci OLovo/ , vítr může foukat i odsud. Zeman po porážce v prezidentských volbách dělá vše proto, aby ČSSD škodil jak může. Není náhodou také to, že se zase ozval jeden ze Zemanových obdivovatelů pan Foldyna. O úrovni ČSSD vypovídá i to, že po 5 leté snaze M.Z. o destrukci strany má ve straně stále určitý počet příznivců.
Snaha o vypořádání se se Zemanovými příznivci byla i nepochybně mottem při tvorbě kandidátky 2006 a proto se na ní objevilo tolik problematických kandidátů. Ale máte pravdu v tom, že místo silných slov . by měla ČSSD zpytovat svědomí, protože onu kandidátku sestavovalo současné vedení.
26. 06. 2008 | 07:50

Řeč mysli napsal(a):

Nositel Peroutkovi ceny pomalu dává ruce pryč od Paroubka. Novinář pravdolásky vždy ví, kdy má vzít roha. Jako chartisti 77 potopili Chartu 77 do hlubin zapomnění. Pane Hvížďalo, děkuji za upozornění. Paroubek žije už jen jako živá mrtvolka.
26. 06. 2008 | 08:01

Saliven napsal(a):

Aleš:
Kandidátky nesestavuje vedení, kandidátky sestavují krajské orgány a ty potom posvěcuje vedení. Ale souhlasím s vámi, že Zeman se systematicky snaží destruovat stranu a vzhledem k nostalgii má spoustu příznivců.
26. 06. 2008 | 08:03

Aleš napsal(a):

Saliven- ano je to tak, měl jsem napsat neslo politickou odpovědnost současné vedení.
A v některých krajích byla Zemanova podpora v roce 2006 vyšší- severomoravský asi bude jeden z nich.
A určitě zde bude role i pana Šloufa.
26. 06. 2008 | 08:16

Saliven napsal(a):

Ano - na severní Moravě má Paroubek problémy. Byl proti tomu, aby byl krajským leadrem Palas, účastníkem velkého skandálu zpředpár let, který má podporu mnoha místních i Zemana. Neuspěl.
26. 06. 2008 | 08:19

Evžen napsal(a):

Mohl by autor napsat jáké vulgarismy ex-premiéra Paroubka má na mysli, já o žádných nevím, pouze o vulgarismech premiéra Topolánka. Ty jsou notoricky známé a pan premiér je dávkuje postupně, že už to lidem ani nepřijde.
26. 06. 2008 | 08:20

Čochtan napsal(a):

Paroubek je typem politika, který dokáže napáchat ty největší škody.
Měla by mu být nabídnuta hlavní role v živém obrazu "Zavěšení Duceho za nohy na Piazzale Loreto v Milánu".
On má mnoho talentů, mimo jiné i talent herecký a určitě by měl ohromný úspěch.
26. 06. 2008 | 08:28

Rejpal napsal(a):

Váš názor na předsedu ČSSD v tomto blogu, pane Hvížďalo, mi jen potvrzuje klišé o naprosto neobjektivním náhledu novinářů na pana Paroubka.

Je zcela přirozené, že Paroubek má mnohé kritiky i ve vlastní politické straně, nejen u politických oponentů. Z mého hlediska je Paroubkovou největší chybou, že nenechal důkladně prolustrovat vlastní poslanecké kandidáty. Patrně se tím poučil. Zdá se proto, že mnozí jeho straníci z obavy o svá místa by radši vyměnili Paroubka za někoho pro ně přijatelnějšího.

Z Paroubkova vystupování na veřejnosti však nemohu nijak dospět k Vašemu názoru, že by se měl vyjadřovat jako "řezník".

Samozřejmě, že se najdou i vzhlednější politici a političky s přijatelnými názory a s kultivovanějším vystupováním než má pan Paroubek. To však mnoho nepomůže, pokud si jich voliči ve volbách ani nevšimnou a své hlasy dají třeba demagogům s Modrou šancí.
26. 06. 2008 | 08:39

Karel napsal(a):

Kdybych dostal milion dolarů, tak bych měl také konzistentní postoj k radaru bezohledu na mínění mateřské strany.
Ale to není morální kvalita, to jenom pan Wolf vlezl do politiky, aby vydělal a není sám.
A pokud se týká vystupování Paroubka, pane Hvížďalo už Vám neslouží paměť. Zapomněl jste nějak brzo na Langera, Bendla, Římana, Tlustého, Němcovou - vše esence sprostého fanatismu.
26. 06. 2008 | 08:51

Kubíček napsal(a):

Pane Hvížďalo, sledujete-li Britské listy tak musíte vědět, že matematici prokázali, že radar umístěný v Brdech nemůže avizovat střely směřující na naši republiku. Jejich výpočty nikdo nevyvrátil. A pokud jde o ony přeběhlíky-přečtěte si dnešní Britské listy Miroslav Pořízek:Melčák, Pohanka, Snítilý, Wolf a ...kdo bude další. Jsou to zrádci a takto by je měli označovat všichni novináři.Že zradili není vinou Paroubka.
26. 06. 2008 | 09:05

Čochtan napsal(a):

Kubíčku, a co Claus Schenk Graf von Stauffenberg, ten také zradil fýrera !
26. 06. 2008 | 09:23

Charlie napsal(a):

pane Hvížďalo,

naprosto s Vámi souhlasím a jen se divím, že už toto, do očí bijící, politické chování pana Paroubka nezhodnotil někdo o pár měsíců dříve.

Že pan Paroubek bude ČSSD body již jen ubírat je jasné nejméně rok. Ostatně i na sjezdu dostal "jen" 60% hlasů. Takže se zdá, že jeho řeznický styl se nelíbil delegátům už tehdy. ČSSD má nejvyšší čas přepřahat.
Náhrada pana Paroubka politikem zemanovského typu (jak někteří doporučují) by byl krokem do politického pekla.

Jiná věc je špinavá akce pražského taxikářského plukovníka ve spolupráci s ODS a některými všehoschopnými lidovci. Tam měl pan Paroubek pravdu.

I případ pana Wolfa ukazuje na mnohem závažnější věc (kterou jste cudně nezmínil) : političtí odpůrci ODS se musí připravit na důkladné prošťárání svého života, hledání hříchů i hříšků a všeho co by se dalo jen trochu dalo využít k nátlaku a diskreditaci.
Tajná policie byla k dispozici nastupujícím komunistům už v roce 1946 a je k dispozici i nyní. Pokud se špičkoví tuneláři a zloději nebudou míchat do politiky (nebo budou míchat, ale jen na té správné straně) mohou být klidní.
26. 06. 2008 | 09:32

Zdenek napsal(a):

Pane Hvížďalo,
z toho,co jsem od pana Paroubka slyšel,jsem nabyl dojmu,že s profesí řezníka jej spojuje snad jen postava.Rozhodně se nevyjadřuje jako pitomec a ani jednou jsem u něj nezaznamenal projevy čirého buranství,které se soustavně řine z našeho současného premiera.Není mi jasné,co vlastně od socialistů očekáváte.Splynutí s ODS a zbytkem koalice v Národní frontu?Co se týče protivníka,tak toho má Jirka hlavně v Milošovi a bylo by jistě zajímavé vědět proč tomu tak je.Protože prsa mu posral nejvíc Vladimír.
Strana v opozici to má vždy těžké,protože mimo planého stínování nemá svým ambiciozním poslancům co nabídnout,což je u tak mocichtivých lidí jako jsou politici velký problém.Ve straně,která není tlačena velmi silnými sponzory,kteří ve svém zájmu vynahradí na přechodnou dobu tyto ambice finančními stimuly tato situace může pochopitelně vést až k rozvratu,kterého čirá forma je k vidění ve fenoménu naší politiky jako přeběhlictví.Naznačovat veřejnosti,že Jirka už je tak blbej a zoufalej,že posílá Vámi uváděné SMS už snad není ani sranda.Vůbe celý mediální obraz poslanců vystresovaných a vybátých skrze Jirkovy výhružné SMS je trošku chabý.I přes tragické důsledky přeběhlictví pro ČSSD těm třem bezskurpulozním a bezcharakterním lidem hrozí maximálně jedno čistě teoretické nebezpečí.A to,že kdyby potkali čirou náhodou některého ze svých voličů v podroušeném stavu,mohli by dostat po čuni.Tato možnost je ale čistě teoretická protože za a)Ivan je za naše prachy chrání jak prezidenty,a hlavně za b)jakým zázrakem by se objevili byť je na okamžik mezi svými voliči.
26. 06. 2008 | 09:58

Tupelo napsal(a):

Pane Hvizdalo,

jestli za odchodem Wolfa z CSSD je Paroubkuv pol. styl je tezke rict. Jde o poslance ktery se jako jediny podivne zachoval pri hlasovani o duvere vlady, ktery se pro dalsim hlasovani vymlouval ze je u lekare, zatimco delal nejake zkousky. Navic se ted ukazuje ze mozna existuji nejake financi podvody. Takze muze jit i o korupci ci vydirani. Vidiranim nemyslim medialne prezentovane kulky, jak pri volbe prezidenta, ale tiche vyjednavani typu Slouf x Weigel,pri stejne prilezitosti. Podobne jak korupci. Mimochodem jeho postoj k radaru neni konzistentni, v unoru by radar jeste nepodporil, takze to lavirovani muze mit jinou pricinu. O samotnem systemu protiraketove obrany se zacina opet diskutovat i v samotnych USA.

K Paroubkovu stylu, podle me po relativnim obdobi klidu zase zacina byt na muj vkus ponekud agresivnejsi, mel by ubrat plyn. Ovsem ne moc, vzpomente jak snadny terc byl pro ODS p. Spidla.

A na zaver, nemyslim si ze je povinosti novinaru posouvat neci vyroky nekam, novinar by mel realitu zprostredkovavat (nezkreslenou) pro ty kdo u neceho nemohli byt osobne.
26. 06. 2008 | 10:06

Narrno napsal(a):

Pane Hvížďalo, tímto článkem jste získal můj respekt. Osobně považuji za velice důležité, když je novinář či politilog schopen se kriticky podívat na všechny strany a ne jen neustále tepat do jedné - to se pak z něj bohužel stává spíše jakýsi vnější člen té či oné strany a jeho názory přestanou mít valnou váhu (zdravím pana Pehe).
Pro ty nade mnou, co nechápou, proč se panu Paroubkovi říká řezník a vyčítá se mu politická brutalita - ne, přezdívka řezník opravdu nevznikla na základě jeho zjevu. Nicméně pokud to nejste schopni pochopit a nevidíte na jeho způsobu vedení diskuze nic špatného... pak bůh s námi a naší politickou scénou (než se někdo ozve - ne, pana Topolánka nepovažuji za o moc lepšího... ale za lepšího přeci jen).
26. 06. 2008 | 10:12

JH napsal(a):

Opakovaní matka moudrosti, ale všeho moc škodí...
Paroubek a Topolánek, jeden za osmnáct a druhý bez dvou za dvacet...
jeden "řezník" a druhý "chlap s gulema"...atd

opustil bych kopání do těchto dvou našich politických reprezentantů, a dovolil bych si dle mého mínění položit velmi důležitou otázku:

Existují nějaké osobnosti s dostatečnou autoritou a kreditem pro většinu společnosti nabízející alternativní přístup k politické kultuře a politickému dialogu?

Sám si odpovídám:
a myslím že ano, existují...

pak je logická další otázka:
Kde jsou, co dělají a proč se politicky neangažují?

Opět moje odpověď:
zřejmě uplatňují svoje schopnosti k dosažení svých osobních cílů a do služby veřejnosti se jim nechce.
Nedivím se jim, kdo by do té žumpy dobrovolně lezl, pokud si nemyslí, že tam patří.

Ale koho pak volit? Nebo jakým způsobem dostat do politiky nové tváře? Zakládat nové pol. strany nebo reformovat stávající?
Lze úroveň politické kultury u nás nějak rychle a razantně změnit k lepšímu?

Tyto a další otázky si kladu a bohužel neznám odpovědi...
Byl bych rád, kdyby se některý z blogerů chytil takových témat...

Všem pěkný den
26. 06. 2008 | 10:16

tata napsal(a):

pane Hvížďala
Celkem souhlas jeho styl byl učiny při jeho nastupu co se mu nepovedlo a asi povest nemohlo, je vymést chlev s těma křištalově čistejma.Nalejme si čisté víno ano hajit ideali soc spravedlnost je jedno a moc pěněz je většinou daleko silnější.

Takže lidi co dou i s dobryma umyslama najednou viděj ten tok pěněz no a není snadné mu odolat oto to ma ODS jednoduší tam sou rovnou pravicové idealy přímou uměrou pěněz rovna se tvrdy kapitalismus.A bohužel u nas se staví v současnosti moc pěněz nadevše.Nemam nic proti poctivím milionařum a fandím jim a jediný co jim zavidím jejich šikovnost,napady,prubojnost ktera je vykoupena prakticky nepřetržitou pracovní dobou.Tomu bohužel v mnoha případech konkurují křištalově čisty,kde všichni víme že to smrdí jen soudy to nevidí a věčinou ,,což mně přímo rozuří,,do kamer s usměvem hovoří spravedlnost zvítězila.

Čssd v současné době chybí si přiznat že vždy v jejich řadach budou lidi kteří podlehnou moci pěněz.Co je duležité se okamžitě se snima rozloučit a nekompromisně toto pranířovat ale ne slovy ale činy.

A hlavně změnit současny silový styl.Jak dlouho bude davat druha strana na talíři plusové body,které mi ignorujem a naopak stylem větší agresivity je měníme na mínusové.To je spíš otazka pro členy ČSSD .JA jim nejsem,ale objevit se jina strana ne tak agresivní jak ods tak muj hlas by ČSSD NEDOSTALA jak dlouho si muže čssd zahravat a nechavat se ukolebat svymi preferencemi.
26. 06. 2008 | 10:19

tata napsal(a):

pane Zdenek

Jestli Vas nezaraží jeho ulitlé emotivní prohlašení, za které se pak omluví,,což je jeho plus,,Víte co stím stratí hlasu.Zamyslete se nad tím a nebudte jako hodně lidí z druhé strany co umí jen nadavat.Ne že byste nadaval ale kritika a sebekritika je potřeba.A rozhodně nikdo nepsal že je hloupí ale styl valka byl dobry zvednout se z popela ted je už destruktivní
26. 06. 2008 | 10:28

Saliven napsal(a):

tata:
Politická kultura se tvoří na obou stranách a pokud máte proti sobě lidi jako je Topolánek, Nečas, Langer apod., tak zkrátka nemůžete dělat hodného strejdu jako Špidla. Ještě si pamatuji, jak mu bylo nadáváno do autistů. Paroubek a Rath jsou na hrubý pytel hrubá záplata. Až budou všichni v politice slušní a nebudou mít za sebou lobbystické finanční skupiny, potom budou Paroubkové a Rathové zbytečně. Z velké části s panem Zdeňkem souhlasím.
26. 06. 2008 | 10:38

SansLogique napsal(a):

Bohajeho, jak vůbec může někdo vážně uvažovat, že by na kecech těch 4 dezertérů mohlo být vůbec něco pravdy? Jasně že nemůžou říct, že jsou zaplacení, stejně tak chápu, že pánové z ODS to musí nějak okecávat, ale jestli tomu někdo opravdu věří, tak to je mi ho líto. Doufám, že taky věří na Mikuláše a červenou Karkulku!
26. 06. 2008 | 10:41

Radka napsal(a):

Pane Hvížďalo,
musím před vámi (tímto článkem) smeknout klobouk! Je dobře, že jste to napsal, je to výstižné, trefné!
26. 06. 2008 | 10:50

Narrno napsal(a):

to Saliven:
"Ty skonči první, já pak skončím taky."
"Ne, TY skonči první a já se pak přidám."
"Ne ne, TY skonči..."
Tuhle scénu zná každý, kdo někdy viděl akční film. Dva na sebe míří pistolemi a teď kdo z nich první položí tu svoji. Ve filmu to ale obvykle zabere tak maximálně minutu... :)
26. 06. 2008 | 10:53

tata napsal(a):

pane Saliven

pak vězte že je to omyl.pro to tvrdé jadro to možna ma smysl.Jestli chcete uspět tak stimto neuspějete dlouhodobě,a pro mně je to od vas celkem zklamaní,oko za oko zub za zub oco ste lepší než ty co jim to vyčítate.ono je něco jineho byt hodnej strejda .To ne ale poukazat na to co dělaj ale zarověn řict a zavazat se mi když budem u moci předseda parlamentu bude s opozice,ve vyborech nebudem myt většinu to je pol. kultura .S kterou mužete získat.hrubostí se da získat jen kradkodobě.Promně ste se tímto prohlašením postavil na stejnou urověn demagogu s druhé strany.
26. 06. 2008 | 10:54

Charlie napsal(a):

tata

souhlasím s Vámi téměř na 100%.
Ale jestli jste měl na mysli emotivní prohlášení pana Paroubka po volbách 2006 měl bohužel naprostou pravdu. Opakuji BOHUŽEL. Jeho úletem byla zbabělá omluva po frenetickém řevu většinou proodéésáckých médií.

Jenomže to, kam jsme došli za 17 let po Velké Sametové (používání policie v politickém soupeření) se špatně poslouchalo.
26. 06. 2008 | 10:55

tata napsal(a):

pane Narano

trefné
26. 06. 2008 | 10:56

Narrno napsal(a):

to SansLoqique: A jasně, že vedení ČSSD neřekne "No to víte, atmoška u nás teď stojí nějak za prd, nějak ta chátra začíná být odbojná a nechce poslouchat, tak holt musí bejt větší přísnost a někteří zmetci kverulantský kvůli tomu odcházej, ráčejte pochopit, vážení novináři." :)
26. 06. 2008 | 10:56

Saliven napsal(a):

Narrno:
Jenže ve filmu nejde o miliardy a moc nad 10 miliony lidí. :-) Ve filmu je všechno snažší. :-)
26. 06. 2008 | 11:00

tomas napsal(a):

priklad spickove zurnalistiky, v anglictine jkomentare k ceskemu deni
http://www.fsfinalword.com/
26. 06. 2008 | 11:01

Narrno napsal(a):

to Charlie: Tentokrát si dovolím odkázat se na seriál Přátelé. Těm, co ho znají, jistě něco říká věta "Ale vždyť jsme se rozešli!", kterou jsme slyšeli od jedné z postav v průběhu celé série nespočetněkrát (omlouval tím svou nevěru... a měl potřebu o tom mluvit ještě za 6 let po ní). Stejně tak si myslím, že výkřik "Kubice, ten KUBICE!" uslyšíme ještě od pana Paroubka a od jeho příznivců ještě v následujících letech velmi... velmi často. Nejspíše i po prohraných volbách za pár desetiletí. Duch Kubiceho bude stále s námi... :)
26. 06. 2008 | 11:02

Narrno napsal(a):

to Saliven: Zase ale ve filmu hrdina obvykle riskuje to, že chytne jednu kulku do čela hned po frajerském odložení své zbraně. A teď upřímně - opravdu věříte tomu, že kdyby se ODS stáhla, že by pan Paroubek a Rath změnili styl a nedali by "modré" spíše ještě pár ran z milosti? :)
Já osobně tedy musím přiznat, že za ODS bych také ruku do ohně nedal... za chování pana Ratha bych tu svou pracku do plamenů ale strčil zcela klidně :)
26. 06. 2008 | 11:05

tata napsal(a):

pane Charlie

Nevím jestli uplnou,ja to beru rozumně za 8 let dopustila přiliš šibalu nabalit na sebe a nic moc proti neudělala,Kubice byla ta kapka naposled ale rozhodně né ta uplně rozhodující jak to popsal.Rozhodně proti sobě popudil hodně lidí kteří mu to nikdy nezapomenou.Jedna z mala co sem si vyslech od 2 duchodkin..jako bych slyšela promluvit klementa,,Politik jeho formatu nesmí dovolit mluvit emoce pak ten format strací.Víte PROHLAŠENÍ KMOTRA pomsta se jí nejlepší studená to mu chybí.Velké lidi dělají maličkosti a naopak maličkosti jim zlamou vaz.
26. 06. 2008 | 11:07

Saliven napsal(a):

tata:
Je mi líto, že jsem vás zklamal, nicméně taková je politická realita. Tak to v naší politice je - jde o hodně peněz a hodně moci. Dokud jsem nepřičichl k politice zevnitř, myslel jsem si to samé co vy. Není to ale v politice jednoduché a je to mnohem složitější alchymie, než si obyčejný člověk dokáže představit. Pokud totiž daný politik bude razit slušný styl jak říkáte vy, tak ho nikdo nebude poslouchat, nedostane prostor v médiích, čímž se stane mrtvým. Třeba zastupitelé za ČSSD v našem městě nejsou schopni proniknout do médií, v Deníku ani do článků, co píší čtenáří, místo toho tam denně píše stejný grafoman. A to ani nemluvím o celostátních denících jako je MF. Občas se dostanou do Práva.

Dám vám to na jednom příkladu - u nás se měly slučovat dvě školy (což náměstek primátora označil za grandiozní fámu). Někteří zastupitelé a jistý tajemník poukazovali na to, že se to nevyplatí a neustále se snažili proti tomu bojovat a udělali petici. Tajemník na to dokonce udělal studii a byl na návrh dvou členek školské komise (které skandálně hovořily za celou komisi a lhaly, že komise nebyla s tajemníkem spokojená, ačkoliv mu nikdy nic nevytkla) odvolán. Po tom, co se pod petici podepsala i poslankyně, tak radnice zařadila zpátečku, studii rada města rychle schválila a v radničních novinách to (náměstkem) označila za fámu. V médiích se něvěnovali průběhu kauzy, nedali prostor zastupitelům, kteří se bouřili, ale vítězoslavně napsali, jak to rada města na základě studie zatrhla. Jistě nemusím psát kdo byli ti protestující a kdo je na radnici.
26. 06. 2008 | 11:10

Saliven napsal(a):

Narrno:
No teď už asi ne. Teď už by se to vydávalo za vítězství :-) Nemělo vůbec dojít k té polarizaci, kterou (nejspíš se mnou nebudete souhlasit) vyvolala ODS cca 4 roky zpátky. ODS už po 8mi letech potřebovala do vlády, protože to jsou peníze a tak se začlo do vlády a Paroubka pořádně šít. Nebudem si vykládat, že Paroubek není vděčná oběť, do něj se strefuje dobře a navíc spolupráce s komunisty a zadlužování...Paroubek si navíc nenechal nic líbit, pak přišla povolební jednání, přeběhlíci, převolování výborů a výsledek vidíme všichni. Podle mého by pomohla vůle na obou stranách - odstranit z čela všechny exponenty na obou stranách a domluvit pravidla boje. Na to by ale těžko někdo přistoupil :-)
26. 06. 2008 | 11:16

Narrno napsal(a):

to Saliven: Máte pravdu, na viníkovi se asi neshodeme, ale to vem čert, to není až tak podstatné. Zcela s vámi souhlasím - odstranit vedoucí kádry z ODS a ČSSD - tam hlavně, ale i jinde by se to sneslo :) - a pravidla boje by se podle mého ani domlouvat nemusela, když by se do čel stran dostali trochu... no kultivovanější lidé. Abych uvedl příklad ze života, tak třeba takového pana Schwarzenberga si nedovedu představit, jak okopává novinářům gumy nebo schvaluje obří plakáty s kapitalistou, co požitkářsky hulí doutníček a směje se chudině (tenhle opravdu nesnáším, mimochodem, hrůza nevkusná nízká). Anebo můj oblíbenec Gandalovič, toho chovám také ve velké úctě. Vida, to by mě zajímalo - jak se vlastně na něj díváte vy? Působil na vás dobře v předvolebních debatách s panem Paroubkem nebo mu nemůžete přijít na jméno? :)
26. 06. 2008 | 11:24

Martin napsal(a):

Salivene,
souhlasim s tim co pisete o hrubem pytli a realite dneska. Jako priklad bych uvedl Unii Svobody, vynechavaje jeji program, tato strana se od zacatku postavila jako ta slusna, co nebude vest podpasovou kampan, co prinese novy styl a hned prvni volby prohrala s ODS a CSSD, ktere se stareho stylu nechtely zbavit naopak jeste pritvrdily. A to jeste pruzkumy pred volbami ji rikaly jak vyhraje - on kazdy se chce ukazat slusnejsi nez je, ale asi pak voli toho hrubejsiho, protoze ho ma za schopnejsiho sve nazory prosadit. Kam dosla CSSD pod vedenim slusneho Spidly bylo uz receno vyse. Asi s tim nic moc nejde delat, protoze zda se mi ze podobny styl je v kazde z demokracii docela normalni. Kazda strana ma sveho zleho ci sve zle muze - viz napriklad posledni volby starosty londyna, proti obema panum byli Paroubek s Topolankem dvojka z Rychlych Sipu.
26. 06. 2008 | 11:32

Saliven napsal(a):

Narrno:
Gandaloviče řadím k té rozhodně slušnější části ODS. Ten je mi docela i sympatický, stejně jako třeba Řebíček. Tchán se občas s vrcholnými politiky jedná a Řebíčka docela chválil, dokonce i Topolánka. Bohužel na veřejnosti to všechno vypadá uplně jinak - Řebíček mně hluboce zklamal tím, že dohazuje kšefty kamarádům a má náměstka bez prověrky.

Koho ovšem naprosto nesnesu, tak to jsou Langer, Nečas a Tluchoř. Nečas je navíc sprostý lhář - nedávno slíbil OSŽ odchozy do důchodů v 60ti pro některé profese a přitom v novele žádná výjimka nebude.
26. 06. 2008 | 11:32

Charlie napsal(a):

Narrno

po přečtení několika Vašich příspěvků vím, že Vás nepřesvědčím.
Jen mohu vyjádřit můj názor podobný mnohým jiným na těchto blozích:
Ta investigativní (diskreditační) taktika je známa ve světě již dlouhou dobu. Bohužel jak je vidět i u nás již zapustila silné kořeny. A je výhradně jednostranná.
Pokud se vyšetřování nekalostí děje selektivně podle toho kdo je v jaké politické straně, je to velmi nebezpečná. Policie a státní zástupci by měli být přísně nestranní a měřit každému stejně.
Myslím, že u nás právě nestranní nejsou.

tata

a právě na příkladu těch 2 důchodkyň je vidět jaký vliv mají média - babky už dostaly nápovědu, co si mají o tom Paroubkově prohlášení myslet ...........tak, jako většina prostého pracujícího lidu :-)

Tak se nemůžeme divit, že ti chytřejší a bezskrupulóznější (šibalové) tak snadno bohatnou :-).
Nabalení šibalů na politiku se nedá 100% zabránit. Ty na sebe nabalila nejen ČSSD ale mnohem více ODS. Takže poukazování jen jedním směrem je ...... svého druhu šibalství.

P.S. Obě tyto státostrany nejsou v současné podobě moje krevní skupina :-)
26. 06. 2008 | 11:37

Saliven napsal(a):

Martin:
Popravdě tak jsem na to nenahlížel, ale máte pravdu - ti, kdo se vyjadřují autoriativně požívají u voličů větší důvěry, protože vypadají jako lidé, kteří umí věci prosadit. Velice dobrý postřeh.

S tím jde dělat jen jedno - kdo nedodrží sliby, toho nevolit. Já bych zavedl volbu ne podle strany, ale podle preferenčních hlasů - když někdo zatrhne jen jednoho, bude jen jeden hlas. Lidé by tak vybírali, koho dají a ne, že se zvolí strana a pak se zespodu odpočítávají hlasy pro preferenční hlasy.
26. 06. 2008 | 11:37

tata napsal(a):

PANE Saliven

pak Vas lituji,ja sem se své moralce nikdy nezponěvěřil jen sem litoval že sem nakou dobu věřil minulemu režimu ale ani tenkrat si nemam co vyčítat jen litovat že sem něčemu takovému mohl věřit,,mnozí určitě řeknou tim sem schvaloval zločiny,,Nevím idealy člověk hlavně mlady musí myt hodně sem to sam pro sebe rozebíral nic sem nenašel čim bych se sponěvěřil svému ja možna taky sem mněl štěstí ani sem nemněl možnost .Byl sem vždy dělník.postupem věku je promně duležité se podívat sam sobě do očí idealy sou pryč.Peníze už u mně podstatnou roli nehrají,ne že bych jich mněl spousty ale dokazal sem se poctivě zabezpečit prací dělníka.Takže to co popisujete promně není ale něvěřím že by se to nedalo změnit,ale jestli tam chodí takovy lidé jako VY co sou tou špínou smířeny pak asi ztratím poslední zbytky,víry že se to zlepší.Omluva za tvrdá slova,není to nic osobního je to mé přesvědčení.Jestli bych se musel mazat bahnem a po neuspěšnych pokusech to změnit bych odešel.Spíš by mně vyhodili ja bych na žadnej stranickej kšeft nekívl
26. 06. 2008 | 11:39

Saliven napsal(a):

tata:
Já se ale morálce taky nikdy nezpronevěřil. Pokud jste si nevšiml, tak jen komentuji realitu. Myslete si o tom, co je vám libo. Pokud chcete něco změnit, tak napadání lidem, kteří jen říkají jak věci jsou, bez různých přikrášlení, rozhodně nepomůže. :-)
26. 06. 2008 | 11:44

Saliven napsal(a):

Kdyby na lidi zabírala slušnost, tak jsou všichni politici slušní. Jelikož nejsou, tak zřejmě slušnost moc nezabírá. Nad tímhle se zamyslete pane tato.
26. 06. 2008 | 11:45

Narrno napsal(a):

to Charlie: S tou policií těžko říct, já jsem si totiž nijak nevšimnul, že by se zrovna přehnaně zabývala jakýmkoliv politikem bez ohledu na stranu. Respektive občas tak zahudrá jak čert na Mikuláše jak právě kdysi na pana Paroubka (asi neoprávněně) nebo současně na pana Čunka (asi oprávněně), ale nějaké zatýkání nebo pořádné vyšetřování? Meh, nemyslím (nebereme-li v potaz teorii, že policie získá důkazy, ty předá Langerovi a ten pak vydírá - to se těžko dokazuje či vyvrací, takže bych to nechal ležet).
to Saliven: Děkuji za odpověď. Jsem rád, že ty slušné politiky vidíme ve stejných lidech (aspoň občas) ;)
26. 06. 2008 | 11:46

Narrno napsal(a):

to Saliven: Bohužel je to pravda, slučnost lidi netáhne. Ale stejně si myslím, že politici by se měli snažit společnost kultivovat a to i svým projevem a jednáním - bez ohledu na to, jestli je to nejefektivnější způsob získání hlasů či ne. Ale to je jen takové povzdychnutí velice vzdálené od reality, obávám se... Neb jsme znovu tam - kdo s tím začne? Nezačnou-li všichni naráz, ten jeden snaživý "blb" prohraje...
26. 06. 2008 | 11:49

SansLogique napsal(a):

Narrno - problém není v tom, že někdo odešel z klubu nebo strany, ale že v jednom kuse hlasuje PROTI programu, za který byl zvolen a PRO pitomosti, kterým lidi chtěli zabrátit právě volbou jeho partaje. Atmoška neatmoška!
26. 06. 2008 | 11:52

Saliven napsal(a):

Narrno:
No to by rozhodně měli, ale když to děla budou, kdo to ocení? Není chyba hlavně v nás voličích, kteří jim to trpíme? :-) S poslední větou do písmene souhlasím - pokud zabírají velké řeči, tak by se tam slusný člověk vůbec nedostal, tedy mu nezbývá chovat se stejně, ale to mu nebrání prosazovat dobré věci.
26. 06. 2008 | 11:53

Narrno napsal(a):

to SansLoqique: Ale ano, nemám námitek, nakonec - kdo by měl rád přeběhlíky? (nikdo, neb jsou nespolehlivý a morálně pochybní) Jen je otázka, jestli za to, že lidé přebíhají, opravdu nemůže více či méně až příliš autoritářské vedení strany...
to Saliven: Samozřejmě, že je chyba hlavně v nás voličích, ale ruku na srdce - my jsme taková bláznivá nevypočitatelná zmanipulotavetlná grupa, že jsem nad námi již dávno zlomil hůl :)
26. 06. 2008 | 12:01

tata napsal(a):

pane Charlie

Mně určitě s šibalsví pro ODS podezírat nemusíte jen ted nehodnotím ji ale ČSSD.TO že media maj obrovsky vliv a masírujo většinou pro ods je jasne i pochopitelné moc pěněz se rovna ods.Ale pravě proto si musíte uvědomit že tato strana bude vždy silna a na duležité věci jednotna,,volby,.Oproti tomu hodně lidí maj ČSSD JAKO VYTAH K MOCI.ODS to tak nepotřebuje ty její lidé už v tech horních patrech většinou sou. A jen se bojí aby je nikdo nevyhodil oknem proto ta jednota.

A co se tyče těch 2 paní slyšel sem to hned druhy den brzo rano před kramem takže media na to nemněla vliv.Tenkrat sem se chtěl ozvat proti taky trochu zklamaním z prohry i když ja tvrdil že ODS VYHRAJE.něvěřil sem jejich perpete mobile,,kolečko..Ale skutečnost je promně překvapivě mnohem horší tolik arogance moci sem nepředpokladal.Ale postupem sem ho vyhodnotil jako jeho největší chybu kterou bude protivník dost učině použivat s jeho,,fiktivnim.,, případnym spojení s komunisty což taky vždy učině používa,.

Vaše největší chyba je si myslet že slušnost je slabost,momentalní v časovém useku možna dlohodobě je to devíza ktera vyvaží všechno a ta doba nastala.Lidi přimo prahnou po slušnosti v té zaplavě bahna
26. 06. 2008 | 12:04

Narrno napsal(a):

to tata: Obávám se, že musím souhlasit s pány nad námi - lidé možná prahnou po slušnosti, ale pak ji skoro určitě neocení. Bohužel, většině lidí prostě imponují silné řeči a velká tvrdá gesta, takové to bouchání do stolu - jistě, nesnáší je u těch, co mají jiné názory, než mají oni, ale u svých "koní" je - a možná nevědomě - vyžadují a podporují. Nelíbí se mi to, ale myslím si, že to tak je.
26. 06. 2008 | 12:11

tata napsal(a):

pane Saliven

Je mi lito že to berete jako napadaní,ja nepsal nebo aspon si nejsem vědom ,že delate neco proti moralce.TO SEM PSAL ŽE JA BYCH NEMOHL.bylo to míněno,že vstupovat někam s vědomím že tak to chodí a smířit se stím,že prostě musím byt vidět přes chrubost je dle mého nazoru špatné ač to ma vysledek.nic vic nic mín.JESTLI SEM FORMULOVAL a tak to vyznělo přičítejte to me negramotnosti a krkolomnemu slohu
26. 06. 2008 | 12:13

SansLogique napsal(a):

Narrno - jestliže mám pocit, že mi vedení strany pije krev, mám možnost z ní odejít. Nemůžu ale hlasovat proti programu, za který jsme byl zvolen. Ostatně kdyby chudáčci nebozí týraní císařem Paroubkem byli tak čestní a poctiví, jak se nám snaží namluvit oni, ODS a většina médií, mají jedinou čestnou možnost: složit mandát! Nebo taky harakiri, to by se mi v jejich případě líbilo víc.
26. 06. 2008 | 12:14

BoboHml napsal(a):

»Zapomenutý« milion

Je to sotva pár dnů, co poslanec Tlustý doručil do Sněmovny majetkové přiznání a hned toho nejspíš zalitoval. Jak totiž uvedla MF DNES, v tomto dokumentu poslanec zaznamenal, že prodal byt v Praze-Hodkovičkách za jeden milion korun, ve skutečnosti však o šlo o miliony dva, jak reportéři listu zjistili v katastru nemovitostí. Tlustý pak vše MF DNES vysvětlil velmi svérázně, když uvedl, že milion byla jeho polovina, druhá polovina (druhý milion) připadla díky společnému jmění manželů jeho manželce. To by znělo celkem logicky, jenže…

Nic dalšího se nedělí!

Další majetek už však v přiznání poslance nijak dělen údajně není. Tlustý přiznal pořízení bazénu za 1,8 milionu korun, který by měl být také ve společném jmění manželů, podle všeho však uvedená částka není jen polovinou, ale celou pořizovací cenou! Peníze utržené za byt pak prý investoval do bazénu. Kde vzal zbytek peněz na bazén, když tedy za prodej dostal »jen« milion, odmítl prozradit. „Nic dalšího k tomu neřeknu, podle zákona nemusím,“ řekl MF DNES Tlustý. Mlčení panu poslanci vůbec dobře jde…


Zatloukat, zatloukat…

Už v roce 1997 odmítl Tlustý uvést, kdo mu půjčil pět milionů korun na stavbu vily ve Slaném. Vše tehdy zdůvodnil tím, že jeho mecenáši nechtějí, aby byla jejich totožnost zveřejněna. Dluh prý mezitím dávno splatil. Také před dvěma lety svým majetkovým přiznáním Tlustý novináře dobře pobavil, když na výtku, že zapřel v přiznání inkriminovaný byt v Praze-Hodkoničkách řekl: „Na byt jsem zapomněl.“ To je opravdu originální vysvětlení
26. 06. 2008 | 12:20

BoboHml napsal(a):

Ať se naši šibalové mají.
26. 06. 2008 | 12:21

Narrno napsal(a):

to SansLoqique: Císař Paroubek, ten zvuk máš jistý švih, musím uznat :)
Ale vážně(ji) - o poctivosti přeběhlíků si nedělám iluze. Nicméně pořád si myslím, že za jejich odchodem do protitábora může být nespokojenost s vedením. Jistě, je poněkud neetické pak jít hlasovat s protihráčem, ale zase na druhou stranu se je zkusme pochopit, ubožáčky zmítané vírem politiky - ke komunistům nepůjdu, co bych si za to koupil, holt musím jít kamarádit se s koalicí, ta mi třeba aj nějakou tu odměnu dá, když už vidím, že ve své ČSSD se na žádné dárečky pro mě neblýská. A složit mandát? Hoho, ani omylem (následuje strouhání mrkvičky a dělání dlouhého nosu).
26. 06. 2008 | 12:26

tata napsal(a):

pane Narano

NEVÍM ja ty věci posuzuju podle sebe,taky tak konam .mockrat sem narazil ale to stejně nezmění muj nazor.Ted mně trochu zaraží ,VY pan Saliven to chapou sou pro slušnost ale zarověn mluví ale ostatní to chtěj jinak.Tak mluví hodně lidí.Co to zkusit prosazovat.TŘEBA tady mi slušní budem naprosto ignorovat hrubost,osobní vypady.at si kecaj pro sebe.JE to těžké i ja parkrat reagoval.Ale jedině ignorací hulvatu.jejich distancovaní se muže něco změnit.ano přaniřovat je ale neoplacet stejnou mincí.TO potom sem na jeho urovni.Parkrat v životě se mi to stalo ale vždy sem prohral jak pro sebe a myslím že i v tom souboji.třeba v pořadu paní Bubilkové to nebyl Rath A mněl moje simpatie ,,za vystupovaní,,
26. 06. 2008 | 12:28

SuP napsal(a):

Vážení -
soudím, že jedni z posledních kvalitních lidí, které měla ČSSD k dispozici byli Mertlík, Jahn, Rusnok.....
Kde je jim dnes konec? Každý něco umí, tak se dobře chytli mimo politiku. A v ní zůstali už jen ti kariéristé, pro které je stále nejdůležitější "kouzlo Hradčan" (pro mladší ročníky - tak se říkalo neoprávněným příjmům). Co bychom potom mohli chtít? Aby se starali o blaho obyvatel? Nenechte se vysmát.
A pokud se na kandidátku nějakým omylem dostane člověk typu "přeběhlík", lze očekávat, že během volebního období bude párkrát hlasovat podle svého svědomí a "pro blaho lidu". Získá sice pověst zrádce, ale aspoň nezůstává členem tupého stáda.
Mimochodem - za složení kandidátky odpovídá vedení strany, ale za poslance odpovídají VOLIČI.
26. 06. 2008 | 12:31

SansLogique napsal(a):

Narrno - no takže jsme se naprosto shodli, že to jsou šmejdi :-) Já samozřejmě chápu, že složit mandát nepřipadá v úvahu, kde by tyhle nuly sehnaly takový koryto, no ne?
Jinak pro pořádek je třeba odlišit tyhle komiky a např. poslankyně Zelených, jakkoliv je nijak v lásce nemám, protože ty držkují kvůli tomu, že je nutí hlasovat proti jejich programu.
26. 06. 2008 | 12:38

Narrno napsal(a):

to tata: Souhlasím, že hulváty se nejvíce vyplatí ignorovat. A myslím si, že i máte pravdu, že bychom se měli pokusit být více netolerantní vůči agresivitě a nekultivovanosti... jen si pořád nejsem jist, jestli se najde dost lidí, kteří to budou cítit stejně - ne takříkajíc "na hubu", ale opravdu vnitřně. Protože pranýřovat hulváta s jiným názorem než mým je snadné... ale otočit se zády i k tomu agresorovi, co bojuje za moje barvy... oj, to je tuze těžké.
to SansLoqique: No oni vůbec Zelení dost držkují :) Nejsem si jistý, jestli jsou oni a jejich program výrazněji slučitelní s vůbec nějakou jinou z českých stran.
26. 06. 2008 | 12:52

SansLogique napsal(a):

Narrno - Zelení nejsou slučitelní podle mě ani se zdravým rozumem, natož s politickými stranami :-) A přesvědčený Zelený může myslím být pouze někdo... ehm, mladý, případně tak nějak třeba s poněkud menší rozhledem. Nebo profesionální politik a profesionální ekoterorista jako Bursík.
26. 06. 2008 | 12:59

Opravník oblíbených omylů a mýtů napsal(a):

Mimořádně zajímavý článek. Je vždy přínosné vidět, jak i inteligentní lidé snadno podléhají fámám, donekonečna opakovaným klišé a zavádějícím myšlenkovým zkratkám. Předpokládám, že se autor nesmířil s tím, jak s obdobnými tvrzeními narazil na pana Hekrdlu v TV debatě v televizi Z1 a snaží se obhájit svůj postoj alespoň zde. Podívejme se, jak se mu to povedlo. Řekl bych, že přímo učebnicově:
„Jiří Paroubek nejprve po pádu Stanislava Grosse rychle vyvedl sociální demokracii ze silného propadu (připomeňme, že v dubnu 2005 strana měla jen deseti- až dvanáctiprocentní podporu a v poslední době – kdy oslavila 130 let svého trvání - se preference ČSSD pohybují kolem třiceti procent), ale dnes stranu svým „řeznickým“ stylem řízení už silně ohrožuje zevnitř:“

- - - Pokud chcete udělat dojem a naznačit směr svých úvah, onálepkujte oponenta už na začátku. Čtenáři vám budou vděčni. Nemusí přemýšlet, protože ví, jaká je skutečnost. Vše ostatní už jen vhodně zapadne do předem připraveného myšlenkového schématu. Nazývat to vytvářením předsudku by ovšem bylo nespravedlivé. Autor to jistě se čtenářem myslí dobře. Chce mu dát upřímnou radu, jak poznat pravdu.

„V sobotu 21. června 2008 jeho stranický klub opustil čtvrtý poslanec. Po pánech Melčákovi, Pohankovi, Snítilému to je ostravský Petr Wolf, který den na to oznámil, že opustí i ČSSD.“

- - - Ulehčete čtenáři úsilí ještě více? Měli jste pochybnosti o tom, proč P.Wolf opustil ČSSD? Autor vám nezištně pomůže. On na rozdíl od vás VÍ, že to bylo kvůli „řeznickému stylu“ Paroubkovu. Není nad sílu asociací. Stačí položit dvě věci vedle sebe a on už si mozek souvislost mezi nimi najde, i kdyby tam fakticky žádná nebyla. Je také dobré vyvozovat předpoklady z předpokladů. Působí to atraktivně, čtenáře nepochybně zaujmete.

„Obecně lze říci, že hlavní chyba Jiřího Paroubka je v komunikaci: dostatečně nerozlišuje mezi komunikaci vnější (s voliči) a vnitřní (se straníky a sympatizanty). Svou siláckou, populistickou a emocionální dikcí slaví úspěchy u jednodušších voličů…“

- - - Tomu se říká „zabít dvě mouchy jednou ranou. Vlastně rovnou tři. Pokud použijeme slova „siláckou, populistickou a emocionální dikcí“, máme zpoloviny vyhráno. Každý si nepochybně vybaví alespoň jeden případ, kdy na něj daný politik takto zapůsobil. Spoléháme samozřejmě na to, že čtenář nebude srovnávat výskyt takového působení u různých politiků. Chceme mu ušetřit práci, takže na tuto skutečnost nebudeme upozorňovat. Zároveň v jedné větě sdělíme důležité pravidlo, že kdo volí Paroubka, je „jednodušší volič“. Využít snahu každého čtenáře o udržení úrovně svého sebehodnocení a pocitu vlastní hodnoty je nesmírně efektivní. Běžný člověk nechce být považován za „jednoduššího“, natož „jednoduššího voliče“. To je totiž samo o sobě tak trochu vnímáno jako protimluv.

---POKRAČOVÁNÍ---
26. 06. 2008 | 13:04

tata napsal(a):

pane SansLogique

SOUHLAS,aještě z nich někdo děla hrdiny.Použít je prosím ale dělat z nich hrdiny,to chce silnej žaludek.Každopadně v nich není kousek moralky,pošlapat ty co je zvolili a ještě to prezentovat že jim bylo ublíženo.V tomto ma čestny člověk jedinou volbu kdyby byla pravda o jejich pronasledovaní , vzdat se mandatu .nebo byt nezavisly a hlasovat za to pro co sem byl zvolen.Vše ostatní je podlost kde je jasné co zatím bylo.Akorat určitym lidem mužou připadat jako hrdinové jakym to si každy dosadí.
26. 06. 2008 | 13:04

Opravník oblíbených omylů a mýtů napsal(a):

---POKRAČOVÁNÍ2---
“ale jelikož není schopen měnit dikci směrem dovnitř, zdá se, že čím dál tím víc ztrácí sympatie u straníků: Jeho odpůrci jsou snáze přemluvitelní k odchodu z „one man show J. P“. “ Svádět všechno na ODS je krátkozraké, zvlášť obklopuje-li se Jiří Paroubek podobnými lidmi, kteří nejsou schopní jako on sofistikovanějšího rozlišování prostředí, tedy s nízkým prahem sociálního rozlišování jako například David Rath. “

- - - Krása definice kruhem je věčná. Autor VÍ, že za odchodem přeběhlíků jsou Paroubek a Rath. Jak to VÍ? Protože to VÍ. Vypálit jednu urážku vůči Rathovi se může hodit. Abych použil autorova slova: „Jednodušší“, pardon „sympatizující“ čtenář zatleská. My si přece rozumíme. Spiklenecky mrkající smajlík.

“Jestliže u minulých poslanců, kteří opustili klub ČSSD, bylo možné svádět odchod na tlaky ODS či pana Dalíka, tentokrát je to o něco těžší, protože pan Wolf zaujímá k radaru dlouhodobě konzistentní postoj: Již po cestě poslanců na Marschallovy ostrovy v Tichém oceánu v roce 2007, kde je radar, který má být u nás instalován, vyjádřil s umístěním takového zařízení souhlas. Tehdy řekl: „Jestli chceme mít ochranu proti raketám dlouhého a středního doletu a chránit naše lidi, tak si myslím, že je to správná nabídka a měli bychom ji přijmout.“

- - - Pssst, víme-li, že P.Wolf spolu s ostatními byl ještě nedávno proti radaru, budeme dělat, jako že nic a on si toho třeba nikdo nevšimne. Pojistka ve formě sdělení o „dlouhodobě konzistentním“ postoji, však opět nezaškodí. Nějaký postupně dvojitý souhlas/nesouhlas je přece v českých podmínkách pořád ještě mimořádnou konzistencí.
“A připočteme-li k tomu obsah zpráv SMS, které začaly chodit na jeho mobil a mobil jeho ženy, v nichž stálo: „Kolik ti došlo za ten radar?“ nebo „My ti to spočítáme a vystavíme účet,“ poslední SMS dokonce zněla: „Ty kreaturo, nezapomeň, kdo tě dostal mezi velké hráče,“ není jeho rozhodnutí až tak překvapivé. “

- - - Tady lze autorovi jen blahopřát, že je prvním v republice, kdo ví, zda a případně od koho SMS zprávy P.Wolfovi přicházely. Zná dokonce přesné znění zpráv, což zní přímo neuvěřitelně s ohledem na to, že policie průběžně hlásí, že žádné poznatky zatím nejsou známy a nic není prokázáno. Policie by měla okamžitě autora kontaktovat s žádostí o svědectví neboli „vysvětlení“. Je rozhodně klíčovým svědkem celé události, pokud má takto nezpochybnitelná fakta v ruce.

---POKRAČOVÁNÍ---
26. 06. 2008 | 13:04

Opravník oblíbených omylů a mýtů napsal(a):

---POKRAČOVÁNÍ3---
“Sociální demokracie samozřejmě se od těchto nátlaků distancuje a naopak do veřejného prostoru vykřikuje, že za „vnitrostranickým pučem“ jsou tlaky ODS. Jenže podíváme-li se na výroky Jiřího Paroubka nejen z těchto dnů, kdy opět vyhlašuje „nulovou toleranci“, hovoří o „politickém gangsterismu“ a připomeneme si jak mluvil v minulém roce třeba o svém protikandidátovi, o němž řekl, „že neslyšel, že by měl pan Foldyna někdy nějaký názor,“ je zřejmé, že používá soustavně brutální výroky, jejichž hrubým tónem vytváří ve straně atmosféru, kdy k takovým útokům de facto vyzývá nebo je alespoň toleruje.“

- - - Brání-li se někdo obviněním, poskytneme ctěnému čtenáři překlad z češtiny do češtiny tak, aby nebyl ovlivněn nepřístojnou propagandou. Vždy používáme pojmy jako „ČSSD vykřikuje“, „ČSSD napadla ODS“ apod. Ostatně, Je to prověřené ještě z dob Charty 77… Vrátit ODS ochutnávku „nulové tolerance“ po přetažení čtyř poslanců při deklarované ochotě jednat je ovšem trestuhodné. Zde musíme tnout do živého a nebát se konstruktivní kritiky. Taktéž Paroubkova slova: „neslyšel jsem, že by měl pan Foldyna někdy nějaký názor“ jsou přímo neuvěřitelná. Takové nactiutrhání je prostě v demokracii nepřípustné. Slyšel někdo někdy horší urážku? Zde autor prostě postupuje jediným možným – morálně-přípustným způsobem.

“Připomeňme si, že se strana od těchto vnitrostranických útoků zřetelně nedistancovala (nebo jsem to nezaznamenal), ani neřekla, že se pokusí věc vyšetřit a viníky potrestá, protože tím poškozují ČSSD. Nezúčastněný člověk si pak přece může snadno představit, že taková atmosféra může někoho znechutit natolik, že z klubu odejde. Proto je najednou Wolfovo chování pro veřejnost srozumitelnější, než jednání předešlých přeběhlíků, zvlášť, když nulovou toleranci vyjadřuje pan Paroubek i pro období našeho předsednictví v EU. To totiž svědčí o tom, že stranické zájmy jsou pro něj důležitější než zájmy České republiky. “

- - - Je-li strana postavena před hotovou věc a přeběhlík je držen pod policejní ochranou opravdu zle-vyhlížejících holohlavců, členů ODS - dobrovolníků a spousty kamer nebo přeběhlík okamžitě odjíždí do USA, nebudeme to přece nezúčastněnému čtenáři zbytečně připomínat. Naopak, opřeme se do vnitrostranické diskuse strany. Ta je zjevně vůči přeběhlíkům nedostatečná. Kdyby chtěli, I.Langer jistě diskusi osobně zprostředkuje, existují také videokonference po Skypu apod., že ano.

“A to už nehovořím o tom, že odmítnutí radaru ze strany sociální demokracie může na mnohé lidi působit jen jako populistický krok: zodpovědná politická strana by se měla umět v zásadních bezpečnostních a obranných otázkách rozhodnout i proti vůli většiny a zemi jasně zakotvit do jednoho obranného systému, jako to učinili sociální demokraté za Helmuta Schmidta, když souhlasili s umístěním amerických raket Pershing, na území Německa, dokonce před podepsáním smlouvy pan kancléř hrozil, že nebude-li podpořen, odstoupí.“

- - - Máte-li své oblíbené téma, na kterém vám opravdu záleží a jste-li nespokojen/a s tím, jak jej čtenář přijímá, využijte každé příležitosti, jak téma propašovat do každého jiného tématu. Pozor na zbytečné chyby, jakou by mohlo být být připomenutí, že se např. v Německu množí hlasy vyzývající k vypovězení US jaderných raket ze svého území.

---POKRAČOVÁNÍ---
26. 06. 2008 | 13:05

Opravník oblíbených omylů a mýtů napsal(a):

---POKRAČOVÁNÍ4---
“A tohle všechno Jiří Paroubek, který mluví dobře německy a vždy rakouskou a německou politiku sledoval, dobře ví. Výmluvy, že dnes už Rusko nepředstavuje pro nás hrozbu, jsou liché, pontenciálně ji představovat může a my máme dávat jasně najevo, že jsme suverénní země, která se hlásí k jiné kulturní tradici, od níž byla násilně odtržena. V tomhle má stále trochu nešťastný premiér Topolánek pravdu, i když ji nemůže říkat naplno.“

- - - Neví-li něco šéf strany, s níž nesouhlasím, nezištně ho poučím. Nepochybně to bude dělat lépe.

“Tvrdit, že radar není namířený proti Rusku mohou říkat politici, ale povinností novinářů je takové výroky posouvat více ke skutečnoti, jak kdysi řekl Konrad Adenauer vydavateli časopisu Der Spiegel Rudolfu Augsteinovi. “

- - - „Povinností novinářů je takové výroky posouvat více ke skutečnosti“ Klíčová věta článku! Zastavme se u ní, vytvořme si na chvíli klidné prostředí a přeříkejme si to jako meditační mantru znovu: „po-vin-nos-tí no-vi-ná-řů je ta-ko-vé vý-ro-ky po-sou-vat ví-ce ke sku-teč-nos-ti“ Slyšel někdo někdy krásnější definici novinářské práce? „Posouvám, posouváš, posouvá, posouváme, posouváte…“

“Možná, že za celkový stav uvnitř sociální demokracie může hlavně velký Paroubkův individualismus spojený s jeho vzdělaností a pragmatismem, který ho od zbytku sociální demokracie (kromě Davida Ratha) od samého počátku odděluje (komentátor Bohumil Pečinka ho dokonce v devadesátých letech považoval za exulanta v ČSSD), a proto mu nezbývá než se vyjadřovat jako „řezník“ a řídit se hlavně „výsledky průzkumů veřejného mínění“. Jinak by byl smeten, což nechce, protože moc a vládnutí ho baví. Je ale v pasti, kterou si sám a zcela dobrovolně vybral. “

- - - Pozor blíží se finále. Je třeba nějak pěkně propojit začátek článku s koncem a zároveň spět k pointě. Tentokrát použijeme schéma: „Nálepky---opření o autoritu nebo alespoň ideového soukmen…, pardon, souputníka, honem někoho, kdo by to tak..hmmm, už vím, Pečinka je na Paroubka vysazený, dáme tam Pečinku---pěkně vykleneme dramatický oblouk připomenutím metafory „řezníka“, když už byla na počátku tak úspěšná. Hlavně nezabřednout do klišé!

“Jedno velké štěstí ale Jiří Paroubek má, že od prosince 2002 je jeho protivníkem Mirek Topolánek, muž, který působí dojmem, že by z každého jednání nejraději utekl, ač zatím ve všech volbách vyhrál. Topolánkova vnitřní nejistota je vidět z každého gesta, pohledu, záklonu hlavy i pohybu rukou. Proto i jeho vulgarismy a arogance mají jinou barvu, než ty Paroubkovy: občan je bere vážně, kdežto o Paroubkovi si může myslet, že jde jen o vypočítavou pózu a se svým soupeřem je ochoten za chvíli jít na kávu.“

---POKRAČOVÁNÍ---
26. 06. 2008 | 13:06

Opravník oblíbených omylů a mýtů napsal(a):

---POKRAČOVÁNÍ5---

- - - Čtenář už sice nyní ví, kde je pravda, posunuli jsme jej k ní dostatečně, přesto jsme vždy vystaveni riziku, že nějaký „jednodušší volič“ nepochopí a bude namítat, že té arogance a vulgarity je z druhé strany také dost. Od toho jsme však tady MY, abychom mu to řádně vysvětlili. Tak např. jednodušší volič si kdysi myslel, že sto hlasů na jedné straně je rovno stovce hlasů na straně druhé. Přišel jistý osvícenec a dokázal, že tomu tak není. Nyní mámme stejnou příležitost. Můžeme dokázat, že může existovat jakási arogance a sprostota nejistá až zajíkavá, úzkostná a pochopitelná, zkrátka, taková naše, milá a lidská slabůstka. Má JINOU BARVU.

“Topolánek po celou dobu svého tažení vypadá, že vyhrává omylem (a tím potvrzuje i chýry, že byl omylem zvolen), že ho to ani dlouho netěší, že radost z toho mají nejspíš jiní, kteří ho tlačí (i když lidé, kteří ho znají dobře, tvrdí, že ve svém prostředí se dovede chovat jako rázný manažer). Topolánek se v očích veřejnosti upřímně raduje jenom v hledišti sportovních utkání. Paroubek se naopak nejupřímněji raduje na politickém jevišti, a díky tomu je přesvědčivější jako politik, ať se někomu líbí či nikoliv.“

- - - Co jsme si, to jsme si! Přes možné námitky je to chlapák, sympaťák se všemi lidskými slabostmi, v nichž je však spíše obětí prohřešků těch, kteří ho „tlačí“. Navíc, upřímně fandí sportu. Je to člověk z lidu. Až slza ukápne a ruka zatouží stisknout tomu rovnému člověku ruku…

TAK MÁ VYPADAT FINÁLE.
26. 06. 2008 | 13:07

tata napsal(a):

panové těšilo mně musím jít vydělavat na obyčejné věci přeji hezky den.
26. 06. 2008 | 13:11

BoboHml napsal(a):

Opravník oblíbených omylů a mýtů : blahopřeji.....
26. 06. 2008 | 13:13

SansLogique napsal(a):

Opravnik - a takhle NEMÁ vypadat příspěvek v internetové diskuzi. Založte si svůj blog, člověče.
26. 06. 2008 | 13:15

SuP napsal(a):

Opravníku -
Kdybyste si VY nemyslel, že jsme tady jen snůška jednodušších pitomců, mohl jste si ušetřit spoooooustu práce.
Vy snad jste přesvědčen, že my se nekoukáme na televizi a nečteme noviny? Pokud ale i přesto trváte na svém "vysvětlení", pouze tím potvrzujete, že chcete být v popsané žumpě taky. Nuže "Dobrou chuť!"
26. 06. 2008 | 14:19

čenda napsal(a):

Souhlasím se Salivenem a Charliem. Naše mozky jsou denně zahlceny spoustou informací, takže jen málokdo si třeba po roce pamatuje "jak to tehdy bylo". Už se těším, až ČSSD vyhraje volby, nahradí dnešní přisluhovače ODS svými, prohrábne archivy a na světlo vyplují neuvěřitelné skutečnosti o těch druhých. Už jsem to tady psal včera, na každého z nich se dá něco najít. Ať je to pták nebo socan.
26. 06. 2008 | 14:43

Narrno napsal(a):

to Opravník: Pěkné. A teď bych prosil - protože jsme všichni samozřejmě hrozně objektivní a nenadržujeme slepě jedné straně - abyste zaměřil svou pozornost a kritický pohled směrem k třeba panu Pehemu. Již se těším.
26. 06. 2008 | 14:57

stále rebel napsal(a):

Pro Opravník oblíbených omylů a mýtů.
Váš komentář, narozdíl od článku pana Hvižďaly, stojí za přečtení.
Díky, že jste si s tím dal tu práci.
26. 06. 2008 | 15:28

Honza napsal(a):

Radku. Autor má pravdu. Opravdu pouze u jednodušších voličů.
26. 06. 2008 | 15:29

narabi napsal(a):

Vážený pane Hvížďalo,
vzhledem k tomu, že patříte k tomu lepšímu, co se u nás v žurnalistice pohybuje, jsem celkem rozpačitá z vašich závěrů ohledně SMS panu Wolfovi. Vy si skutečně myslíte, že SMS tohoto znění posílají sympatizanti či straníci ČSSD? Řada jeho kolegů a nejen oni dostávají různé výhružné SMS a protože jsou to rovní lidé, "háží je za hlavu". Ale pan Wolf přece musel mít připravenou půdu pro odchod ze strany, za níž byl zvolen. Je mi z toho smutno, při vaší inteligenci. To si myslíte, že měl dostávat SMS opačné ve stylu, když radar podpoříš, dostaneš dobrou funkci či pár milionků....tak pojď k nám?
Z Paroubka udělaly nestvůru zejména naše čím dál tím víc vědomě autocenzurovaná zbulvárnělá a neobjektivní média, která se od roku 1989 nezbavila představy, že co je pravicové a kdo je pravičák, ten je demokrat a co je levicové a kdo je levičák, ten je podezřelý, už vůbec ne demokrat a skoro aby se bál otevřeně říkat nahlas své názory. T.G.Masaryk a s ním i F. Peroutka či K. Čapek by se divili. Myslíte, že se v této zemi najde žurnalista, který se demokratické levice nebojí, a nedělá z ní skoro většího strašáka než z KSČM?
Myslíte si, že Zemanova soc.dem byla lepší než ta Paroubkova? A je pouze otázka času, kdy vedle Paroubka dorostou takové osobnosti jako pan Sobotka, Hašek...Koho nám tu zanechal po sobě Zeman? Průměrného ale vychytralého Grosse, sice vzdělaného ale z přemíry moci psychicky labilního Špidlu....Kdy pochopíte, že demokracii se bude dařit jen, když se budeme blížit ochotě žít trochu harmonicky vedle sebe levice a pravice, kdy budete schopni poslat k šípku "charaktery" typu Topolánka...kdy média zásadně odmítnou metody nedokazatelného protože předem připraveného kupčení s hlasy a nenecháte ani na chvíli v klidu politickou stranu, která vládne a takové praktiky používá.Kde jsou naši investigativní žurnalisté, kteří nenechají v klidu lidi typu Šloufa, Dalíka, Němce, Langera...Krmit lidi kdejakou autonehodou, požárem, vichřicí či skandály našich celebrit to médiím jde už téměř dokonale. Že by nastal čas, kdy média rezignovala na svou roli hlídacího psa demokracie?
Zkuste i Vy,pokud si alespoň připustíte, že Topolánkova klika jde cestou nenápadného osekávání demokracie, což je nejlépe vidět na dění v parlamentu, kde se s opozicí o zásadních problémech nediskutuje, přispět k harmonizaci levé a pravé a k oddémonizování Paroubka. Vzpomínáte na jeho projev po volbách? Vždyť ten hoch měl skoro pravdu. Politickému převratu vždycky předchází řada méně výrazných kroků, které naznačují, že vládnoucí garnitura chce posilovat moc a to za jakoukoli cenu. Topolánkovci to dělají, podrývají už tak chabou víru našich občanů v demokracii a komu to bude vyhovovat až k volbám bude chodit čím dál tím méně voličů? Odpovíte si určitě sám. Hezký den.
26. 06. 2008 | 16:10

Martin napsal(a):

Opravniku, vytecne.
26. 06. 2008 | 16:27

Jana napsal(a):

To: Opravník
Díky. Snad se pan Hvížďala třeba i zamyslí.
26. 06. 2008 | 16:33

norma napsal(a):

Miloš Zeman je "uražená ješitnost", protože ČSSD při volbě prezidenta nestala za ním jako jeden muž. Od této doby ji jenom škodí.
Nevěřím, když odpadlíci tvrdí, že dostávají vyhružné SMS od spolustraníků. Taká průhlednost je směšná. Ani jednomu z nich nevěřím, že odešli ze strany pro své přesvědčení. U posledního Wolfa proběhlo v televizi, že měl ve firmě, jejimž je majitelem, finanční nesrovnalosti a zřejmě mu bylo vyhrožováno soudem. To bude zřejmě pravý důvod jeho odchodu. Já u ČSSD vidím spíše problém v tom, že na kandidátky se dostanou lidé, kteří jsou vydiratelní.
To, jak je Paroubek vníman můžou média. Naše média se ještě nenaučily bít nestranné.
26. 06. 2008 | 16:41

Narrno napsal(a):

Jsem upřímně fascinován, kolik lidí si je jisto tím, že média u nás jsou hanebně zmanipulována a že svévolně ubližují panu Paroubkovi, co to dá. Tak vám nevím, ušklíbáte se, že lidi jsou zmanipulovaní médii... ale vy zde prakticky pouze opakujete zase pro změnu to, co píše a říká pan Paroubek. Takže - kdo manipuluje, média či pan Paroubek? (správná odpověď - oba)
A říkat, že jsou všichni proti mě a že mi pořád někdo křivdí může každý (třeba takový pan Topolánek dostává zprava zleva také své). Nicméně soustavně to dělá jen jeden člověk... Mně to sympatické není, nemůžu si pomoct.
26. 06. 2008 | 16:57

Narrno napsal(a):

Jinak pro všechny fanoušky Opravníka - odvedl skvělou a pečlivou práci, o tom není žádných pochyb. Je správné, že je za to chválen a poplácáván po rameni. Nicméně - přečtěte si, prosím, nějaký blog pana Peheho (Peha?) a pak mi, prosím, upřímně řekněte, kdo vám přišel tendenčnější. Pan Hvížďala či pan Pehe? Jsem velice zvědav... Snad se neukáže správnou mé temné podezření, že zmetek zmetkovitý je ten, kdo haní "mou" stranu... bez závislosti na tom, jak to dělá.
26. 06. 2008 | 17:02

narabi to Narrno napsal(a):

Milý Narrno,
když se budete chtít dovzdělat v oblasti mediální politiky a jejího stavu v ČR, přečtěte sialspoň publikaci Bořivoje Čelovského Konec českého tisku, vyd.Tilia bohužel už z roku 2002. Dnes je situace daleko horší, ale bohužel taková jak ji nestor československých exulantů po roce 1948 předpovídal. Bohužel nedávno zemřel a přesto, že pro návrat demokracie hodně udělal jako žurnalista, jako historik je zase všude ve světě uznáván pro svoji nedostižnou odbornou knihu Mnichovská dohoda 1938, kterou napsal už v padesátých letech(u nás se mohla objevit až po roce 1989) ocenění jako bratří Mašínům se mu nedostane....krev je krev, násilí je násilí, ta kniha Vám neublíží a pak možná přestanete psát takové bláboly....hezké dny
26. 06. 2008 | 17:13

Martin napsal(a):

Narrno, tady nejde o Paroubka, tady jde o medialni pristup k cele levici. Protoze naprosto to same, co se dnes pise o Paroubkovi, se kdysi psalo o Zemanovi. Dnes najednou Zeman je z buranskeho tlusteho ozraleho diktatora, co se neumi oblekat a nicemu nerozumi, rozumnym panem, jedinym ktery na levici vedel co chce a ktereho by pry podle svych slov i pravice volila. :))) Kdyz zpucnul Wagnera a Teplika, tak byl ohen na strese naprosto stejny jako je dnes kolem Wolfa ci Pohanky, take ti dva vytecnici byli udajni hrdinove. S tim ze ten druhy hrdina na dalsi volby startoval jiz v dresu ptaka.

Za par let Paroubek zmizi a jeho nastupce se velmi rychle stane diktatorem nebo aspon hloupym fanatickym autistou, klonem Lenina co nam tady chce zavadet komunismus. A muze tim nastupcem byt klidne i pan Sevcik z Liberalniho institutu, osud ho ceka stejny, stejne jako Paroubka ceka asi opozdena glorifikace pravicaky, jaky to byl moudry pan.
26. 06. 2008 | 17:13

kočka šklíba napsal(a):

Narrno: to bychom si tady mohli předhazovat různé novináře, jak píší, ale myslím, že ani vy nepopřete, že v médiích převažuje obraz Paroubka a Ratha jako vulgárních a sprostých politiků. Ale já od nich skutečně neslyšela ani nečetla nic takového. Oni umí, zvláště Rath, velmi chytře tnout do živého slušně, dokud toto dělal Klaus, jako předseda ODS, všem příznivcům ODS se to líbilo. A Rathovi to jde neméně dobře a i Paroubek tento styl částečně ovládá. Jenže těm to většina médií netoleruje, natož aby je někdo chválil. Ano Topolánek občas něco schytá dokonce i od iDnes, Novy atd., ale jednak jeho hulvátské jednání nemohou ani tato média přehlížet a jednak každé slovo, každé gesto, každý čin levicových politiků je rozmazáván velmi dlouho, zatímco Topolánkovy sprostoty, ale co je důležitější, i podezřelé kauzy(dluhy například), i arogantní chování(dovolená na lyžích) velmi rychle z těchto médií mizí.Velmi to dobře vystihla Narabi.A opravník : to bylo počteníčko;)
26. 06. 2008 | 17:16

kočka šklíba napsal(a):

To Martin: přesně, já mám na rozdíl od nynějších pravicových fandů Zemana také paměť, a vím že mu nemohli přijít na jméno. Nyní najednou je to slušný člověk, teď, když ČSSD škodí, jak může, mimochodem, opravdu ubožák, myslela jsem, že je to formát, ale je to ublížený , sice chytrý, ale křivák.
26. 06. 2008 | 17:21

Narrno napsal(a):

Ojoj, to jsem to ale schytal, panečku :)
to narabi: Knihu neznám, poníženě se přiznávám. Legrační věc ta vaše poznámka nakonec o mém blábolení - již chápu, proč nevidíte vulgaritu a agresivitu v projevu pana Paroubka. Opravdu jste se bez toho váš příspěvek nemohl obejít? Přidalo mu to něco kromě bezúčelného rýpance s poněkud arogantním nádechem? Zcela zbytečné... (ach ano, už i já fňukám, jak je mi ubližováno :) )
to Martin: Anebo je prostě pan Paroubek opravdu ještě horší než pan Zeman. To by bylo také jisté vysvětlení :) Když se posune měřítko, změní se i hodnocení...
to kočka šklíba: Pan Rath umí opravdu tnout do živého, to je pravda. Ale slušně? Čistě z poslední doby: http://www.novinky.cz/clane...
Jistě, nespílá s pěnou u pusy lidem do kurev a sviní (pan Stejskal promine), ale to z něj nedělá slušného diskutéra. Výroky jako je ten výše uvedený jsou od pana Ratha dosti časté... a já si pro změnu nevšiml, že by takovýto slovník používal třeba právě onen Topolánek (rád se nechám poučit, jen "es kommt der Tag" znám, předem varuji).
Jinak pokud si myslíte, že výroky a chování pravice není médii rozebíráno, tak doporučuji chodit sem na blogy na aktuálně - tady se zase pro změnu skoro nic jiného nedělá :)
26. 06. 2008 | 17:39

Martin napsal(a):

Narrno, tady nejde o to, ze Paroubek je horsi nez Zeman, ale ze Zeman se najednou stal temer svetcem a pravicovym idolem a ze jinak o nem psali naprosto to same co dnes o Paroubkovi. Kupodivu presne ve chvili, kdy jak napsala kocka skliba, zacal CSSD skodit.

A ke slusnosti, slova banda loupezniku, paranoidni autista ci parta protektoratnich kolaborantu padala z ust ODS drive nez se objevil Rath nebo Paroubek.
26. 06. 2008 | 17:54

StandaT napsal(a):

:-)
Zajímavé. Když o Paroubkovi nepříznivě cosi napíší "nejací" novináři, je to v žoldu, bulvární a nespravedlivé. A tečka! Když nepříznivě napíše novinář, který má - naštěstí - takové renomé, že ho do bulváru zařadit nelze, a z psaní v žoldu ho obvinit nevyzní zrovna přesvědčivě, musí nastoupit Opravník s vysvětlením, jak to vlastně máme interpretovat. :-)

P.S. Ten závěr o Topolánkovi je skvělá ukázka vysoké manipulace - takhle se to má dělat. Účinné, jemné, v rukavičkách. A přesně totéž, co Opravník panu Hvížďalovi vyčítá.
26. 06. 2008 | 17:56

veverka napsal(a):

Další úsměvný blog pana Hvížďaly.Velmi úsměvný zejména uvědomíme li si,že ČSSD nyní pod vedením toho zlého Paroubka vede před ODS o 10%.Že by Vás to štvalo pane Hvížďalo? Naprostý nesmysl jsou pak řeči o jakési konzistentnosti páně Wolfa. Ten ještě před týdnem podepsal prohlášení podporující hladovkáře z Ne základnám s tím,že podmínky ČSSD(velení NATO,referendum) splněny nebyly.A týden nato ...BUM pan Wolf si náhle vzpomněl,že radar vlastně strašně chce a hned druhý den odjel na "pracovní cestu" do USA.To jsou věci co pane Hvížďalo? Vy jste buď velmi naivní člověk,a nebo úmyslně mlžíte a manipulujete.K vašemu dobru bych řekl,že spíš asi to první.
26. 06. 2008 | 18:01

kočka šklíba napsal(a):

To Narrno: ano a to je zase manipulace, ,myslím ten výrok Ratha, protože on to řekl v určité delší větě v souvislosti s dobou před rokem 1989, nezaznělo jen holé konstatování že Němcová je soudružka s modrým ptákem, citace z článku zní jinak:„Paní Němcová je vlastně produktem takové fanatické soudružky z ODS. Zažili jsme takové soudružky v 50., 80., 70. letech, zažíváme takovou soudružku dneska, jen má trochu jiné znaménko, nemá rudou knížku, srp a kladivo, ale má modrého ptáka a modrou knížku. Jinak ty metody jsou obdobné,". Každý kdo rozumí textu z toho vyčte, že je podobná určitému typu členek KSČ v uvedených letech a podle mého docela vtipně srovnal nejen jejich chování ale i atributy jejich stran. Snad nepopřete, že srp a kladivo byl znakem KSČ a modrý pták je skutečně logo ODS. Jenom ta modrá knížka, to nevím, to se přiznám. Ano tento jeho výrok je přesně to, co irituje ty, co byli zvyklí na slušnost a téměř pasivitu Špidly a naivitu nebo spíš možná hloupost Grosse. Rath nezlobte se na mne, prostě umí trefně a i vtipně kontrovat a to přece někdo kdo je v ČSSD nesmí. Rozhodně není ani hulvát ani blbec. Je arogantní, to ano, pragmatický také, ale politici se kterými se utkává nejsou o nic lepší a on je inteligencí mnohokrát převyšuje.
26. 06. 2008 | 18:16

Narrno napsal(a):

to StandaT: To jste ještě nepochopil, že panu Paroubkovi je křivděno na všech frontách? Všechny média jsou prorostlá tou modrou rakovinou... Mě se to stejně hrozně líbí - když o mě v práci budou všichni říkat, že jsem líný a neschopný, nebude to tím, že takový jsem, ale tím, že jsou všici podplacení a zmanipulovaní mým nepřítelem (zlým kolegou z IT, nenápadně naznačím) - to je jednoznačně to nejjednodušší vysvětlení :)
(než se toho někdo chytne, opravdu nechci tvrdit, že je pan Paroubek líný a neschopný - vyčítám mu mnohé, ale tohle vážně ne)
Ale tak celkově prostě klasika, kdo kritizuje levici, je podplacen a nemorál, kdo kritizuje pravici, prozřel a je ducha silného. Nic se nezměnilo :)
26. 06. 2008 | 18:17

Narrno napsal(a):

to veverka: Ano, pan Hvížďala je strašně naivní a jednoduchý tvor, dobře jste ho odhadl :)
to kočka šklíba: Já nevím, ale mě výrok o fanatické soudružce přijde hulvátský až až. Ale že si ho ta Němcová zasloužila - dovolila si naznačit, že Rath nenaslouchá ve výboru hlasům koalice (neboli to, co vyčítá opozice koalici neustále). Mrcha jedna.
26. 06. 2008 | 18:29

Saliven napsal(a):

Sup:
Váš příspěvek s chválou Mertlíků, Jahnů apod. je podle mého nesmírně naivní. Zrovna tito tři pánové - Mertlík, Jahn a Rusnok se nechali politikou jen vyvést do vysokých pater byznysu. Jakmile se jim naskytla šance odejít do komerční sféry, tak se vykašlaly na nějaké blaho lidí, aby mohli (mj.) lobbovat pro svoje nové zaměstnavatele a braly statisíce. Neříkám, že schopní nejsou, jsou vysoce schopní, ale rozhodně to jsou kariéristi jak višití, akorát pro ně není nejdůležitější "kouzlo Hradčan", ale "kouzlo tvrdé koruny".
26. 06. 2008 | 18:30

Saliven napsal(a):

Narrno:
Panu Paroubkovi není křivděno na všech frontách, ale v LN a MF jsou silně proti němu. Stačí si přečíst Párala nebo Steigerwalda. Do Paroubka se kope dobře, navíc to je velice populární. Jak už jsem psal výše - ČSSD má velké problémy dostat se do médií, zastupitelům u nás v Deníku, v MF ani LN neotisknou vůbec nic. Šanci mají jen opravdu důležití politici jako Paroubek. Jediný, kdo občas otiskne je právo. Rozhodně si troufám tvrdit, že média nejsou nakloněna Paroubkovi, ani nejsou nestranná ve smyslu, že by poskytovala prostor obou stranám, nejsou nestranná vůbec (snad až na HN).
26. 06. 2008 | 18:33

Ikena napsal(a):

Dobrý večer,

sleduji celý den tuto diskusi a musím uznat, že Opravník nemá chybu.

A k uvedenému tématu odkazuji na dnešní úvodník v E15, snad nikdo nepochybuje o jeho zaměření pouze na ekonomiku a zpravodajství. http://www.e15.cz/smiraci-v...
Skutečně třešnička na dortu, která dokresluje výchování pana T. ve stylu Gutha-Jarkovského, pardon Ramba.

Za to asi může ten Paroubek/Rath.
26. 06. 2008 | 18:38

Narrno napsal(a):

to Saliven: Ono do Topolánka si také čutne leckdo a s věru nemalým gustem - a populární je to myslím neméně :)
S těmi médii vám věřím, jen ale dvě věci - zastupitelům "menších formátů" se nedostává, pokud se nemýlím, příliš prostoru bez ohledu na politickou příslušnost... nu a co se velkých ryb týče, marná sláva, kdo vládne, ten je zajímavější. Ale jak říkám, nevím, uvidíme, jak to bude vypadat, až ČSSD vyhraje příští volby.
to Ikena: Nevím, proč by za to měli moct pánové Paroubek či Rath? Tady někdo tvrdil, že pan Topolánek je hulvát kvůli nim? Jestli se nepletu, tak například já tvrdím, že hanební hulváti jsou všichni tři... a že by jejich vypráskáním naše strany rozhodně nepřišli k úhoně (zrovna dnes jsme se na tom s panem Salivenem tak pěkně shodli :) ).
26. 06. 2008 | 19:18

Ikena napsal(a):

To Narrno,
po delší dobu navrhuji vyexpedovat dvojici Rath/Langer. Možná, že by ti dva stačili.

Bohužel měřítkem úspěšnosti politika se stal styl chování z hospody 4.cenové sk.
Pak je některým chasníkům všechno jasné, jak to náš předseda myslí. Na jiném blogu jsem se pustil do křížku s nickem XXX, který jasně prohlásil, že levici je nutno vymlátit. Jak s ním jednat a on není sám.
Samozřejmě Topolánek získává jejich hlasy,
ale ty hlasy kdysi patřily, víte komu.

Ja
26. 06. 2008 | 19:42

Saliven napsal(a):

Narrno:
Jenže nečutněte si do Topolánka, když se chová tak jak se chová (naposledy Šmíráci vypadněte). Když člověk ujede jednou nebo dvakrát, to se stane, jenže u Topolánka je to skoro pořád.
26. 06. 2008 | 19:48

Martin napsal(a):

Narrno, jestli vyraz fanaticka soudruzka je strasnym hulvatstvim, za ktere by se mel Rath poroucet pryc, tak se obavam, ze by muselo odejit 99 procent politiku ODS. Protoze to je jejich zvykem cokoliv co se tyka CSSD spojovat ihned s komunismem, soudruhy, nacismem, autismem atd.
26. 06. 2008 | 21:53

vlk napsal(a):

PAne Hvížďalo, jak Vás tradičně chválím, tak tentokráte nemohu.
A to hned z několika důvodů. Pro které považuji Váš blog za slabý a mimo reálná fakta.

Začnu osobou Jiřího paroubka. Soudím, že soc dem, ve své tragické personální nouzi prostě žádnou jinou "těžkou figur" prostě nemá. nechceme li za ni považovat Ratha a jeho absolutní všeho s chopnost.
Právě personální nouze je to, co stojí soc dem vždy oněch pár procent, aby ve volbách nezpochybnitelně uspěla.

Pod tímto prismatem už vyopadá vnitřní situace v soc dem jinak. není i lepší vůdce , a on, bohužel v soc dem není, měli by straníci a havně poslanci tuto skutečnost plně přijmout a respektovat. Je zajímavé, že když byli, včetně Wolfa, designováni na volitelné místo kandidátek, nikdo z nich neprotestoval, jakkoliv byl nepochybně i tehdy Paroubek stejným PAroubkem jako teď.
Teď k Wolfovi. Vy pro něj nacházíte slova pochopení. S tím, že je politicky konzistentní a že nejspíš nejde o součást Dalíkovy většiny. Podívejme s ena známé skutečnosti o Wolfovi. Například to, že když bylo hlasování o důvěře pro právě sestavenou druhou Topolánkovu vládu , vysokoškolský profesor a docent Wolf nebyl schopen si přesně zapamatovat jednoduchou větu , tuším o třech slovech, kterou , pokud to měl v úmyslu, jí mohl vyjádřit nedůvěru. On si místo toho vymyslel formulku vlastní. Která sice obsahově byla Ne, ale předseda sněmovny jí musel považovat za neplatnou. Ted y hlas pro vládu. Prý náhoda. Máme fakta i z volby prezidenta. Pan Wolf v při druhé volbě jaksi scházel. A poslal omluvenku, že je v nemocnici. Následně se ukázalo, že tak docela v té nemocnici nebyl. Náhodou skládal profesuru na VŠB v Ostrav. Tam mu stav dovolil jít. Na Harad nikoliv. Jakkoliv s ním a Zubovou v sněmovně by to bylo bývalo nanejvýš o 1 hlas a existovala teoretická šance , že může vyhrát Švejnar.. Háhoda?? Sotva. Není sporu o tom, že VŠB se dala odložit na jiný termín! Jenže.. no jenže.. ODS za každou cenu chtěla tajnou volbua netajila se, že hlasy má. Prosazením tajné volby nemohla tyto hlasy s výjimkou Snítilého zřejmě použít. Ale kdybychměl spekulovat o tom, kdo byl další možný hlas , napadl bymne jako první právě Wolf. Proč?No protože vysokoškolské profesory jmenuje , tak jako soudce ..no kdo? No Klaus.... A třeba bychom měli nový příklad Dr. Langer...Proč by si škodil?

A když k tomu připočteme skutečnosti kteeré vyšli ohledně Wolfa na jvo teď? tedy jeho neoprávěněné použití dotací, možnost stíhání, vracení , sankcí atd.a td. i to, že Wolf zřejmě nemohl počítat s tím, že se znovu dostane na soc dme kandidátku... Pak pohnutky poslance Wolfa vypadají úplně jinak! Rozhodně ne počestně.A rozhodně s nimi má sotva co dělat Paroubek.
A teď k radaru. ODS udělal pro mne nepochopitelnou a fatální chybu, že k jednání nepozvala soc dem. A neudělala z ní regulerního člena vyjednávacího týmu. Už jsme to tu napsal. Takhle je soc dem v postavení, že si může vybrat ohledně radaru co chce. Jak vládní postoj, tak i snadné hlasy voličů, kteří většinově radar nechtějí. Vládní arogance si říká o to druhé.
A ještě radar. O tom, že jde o radar skutečně asi nejvíce ze všeho namířený prot Rusku se dá sotva kvalifikovan pochybovat. Jakpak by se Spojené státy tvářily, kdyby Rusové řekli - my také chceme monitorovat Irán celosvětově a jako nejlepší pro umístění podobného Radaru se nám jeví Kuba nebo Venezuela. Jak byste tohle asi tak komentoval?
Prostě - Vy pane Hvížďalo můžete udělat zmetek.je to lidské.
26. 06. 2008 | 22:05

Narrno napsal(a):

to Martin: Hmm, ODSS, znáte třeba tohle? Langerstapo, nic? :)
Poslyšte, ať se tu takhle nepřetahujeme ještě zítra - já neříkám, že ODS a její příznivci jsou svatí (Langerstapo, Grosstapo, lidé nejsou moc originální), jen že máslo mají na hlavě všichni...
26. 06. 2008 | 22:07

Martin napsal(a):

Narrno, odss ci langerstapo vznikly po dvou jinych heslech, to druhe jste konec koncu uvedl. Ja si jen stojim na svem, ze jestli to co rika rath je strasne hulvatstvi na vyhazov, tak ve snemovne by nezustal skoro zadny clen ODS. Protoze on jen presne vraci to co socialni demokrati poslednich par let poslouchali dnes a denne - tehdy to nebylo ale hulvatstvi, ale vtipna nadsazka a vecna kritika. Co je dovoleno ptakovi neni dovoleno socdemakovi. :)

Rath neni nic co by mi bylo extra sympaticke, jen nedovedu pochopit tu hysterii a ubrecenost, ktera se dnes ozyva z ust ods, kdyz slysi vlastni slusnost a vecnost z ust nekoho jineho a nasmerovanou na ne.
26. 06. 2008 | 22:15

StandaT napsal(a):

Narrno:

já tuhle debatu prostě brát vážne nemůžu. Jediný příspěvek, který stál za komentář jsem okomentoval. Zbytek je jen modrobijecká deskrát vymlácená sláma.

Znáte tu pohádku o pasáčkovi, který si dělal legraci z vesničanů, tím že volal vlk, vlk! A když vyzbrojení vesničani dorazili zachraňovat stádo ovcí, tak se jim vymál, jaký skvělý vtip se mu povedl? No, tak já jsem v situaci, kdy na konci pohádky si ten vesničan řekne: zase si dělá legraci a sedí dál na zadku doma. Tady se tak často volá Tomu se ubližuje! Tamtomu se křivdí! Tenhle je chudák... Mám ještě jednou vzít cep a jít na vlka, nebo mám sedět na zadku u piva? :-)
26. 06. 2008 | 22:19

Marty napsal(a):

vlk: zalozte si vlastni blog. Vy se zeptate a rovnou si i sam odpovite. Vy si vystacite uplne sam.
26. 06. 2008 | 23:15

Ikena napsal(a):

Narrno,
já vás plně chápu. Jste zde sám opuštěn a solidní argumenty Vám z rukou vyráží vlastní strana. Víte, že socani přitvrdili a začali vracet údery a někdy je ještě tvrdší, na což modří nebyli zvyklí.
To nepárování, to bylo dobrý, proč má být ministr rovněž poslancem a primátorem apod. Ale ruku na srdce, počátky zhrubnutí byly u ODS. Uznejte, že v Praze po extempore s knihovnou,olympiádou nebo ne-podporou divadel je nejméně oblíbenou osobou Bém.
Měl jsem debatu s jedním z funkcionářů ODS a dost jsem jej překvapil připomenutím, že ODS je strana mladých vlků, kteří číhají až vůdce smečky bude u konce s dechem a pak začne mela. Četl jste odpovědi Julínka a jeho názor na Tlustého, doslova uvedl, Tlustý je zrádce a další velmi tvrdá osočení. Když si toto dovolí vůči svému kolegovi, kterého potřebuje při každém hlasování, co si asi dovolí vůči opozici a veřejnosti. Navíc pro svoji reformu přepočítává hlasy v koalici 3x denně.
Viděl jsem Gandaloviče, jak mu bylo velmi nepříjemné vysvětlovat Tluchořovi úmysly změnit počty členů ve výborech.
Nedomnívám se, že se situace ihned zlepší, předpokládám, že se dokonce i zhorší, ale
cestou k nápravě může být i ten úvodník v E15. Jen více takto odvážných žurnalistů, kteří se nebojí ohradit a poukázat na chybějící slušné chování.
27. 06. 2008 | 00:16

Lojza napsal(a):

Opravník omylů,ano, výborná analýza. Se vším souhlasím.
Pane Hvížďalo, rád jsem četl Vaše články, ale první varování přišlo u církevních restitucí. V tomto článku je to ještě horší. Přestože potřebné informace jsou snadno dostupné, i Vy šíříte účelové nepravdy. Tak např. Wolf, jehož firmu proklepl kontrolní úřad a na podzim r. 2006 výsledky nahlásil vládě, vlstně Dalíkovi, protože on čte to, co premiér dostává na stůl.Pokračování nepotřebuje velkou představivost. Z toho usuzuji, že Váš článek je rovněž na objednávku, lhostejno zda vnitrostranickou či jinou.
Zatím mi paměť slouží. To,co vyčítáte Paroubkovi, řekl o Foldynovi i Zeman. To,co vyčítáte Rathovi, ve větší míře a PRVNÍ, dělají pánové z ODS. Když je usadí,protože je vtipný a bystrý, je označen za sprosťáka a hulváta. Škoda že začínáte postrádat serióznost.
03. 07. 2008 | 12:56

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Aktuálně.cz Blog · Atapana Mnislav Zelený B Babka Michael · Balabán Miloš · Bartošová Ela · Bavlšíková Adéla · Bečková Kateřina · Bednář Vojtěch · Bělobrádek Pavel · Beránek Jan · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Blažek Kamil · Bobek Miroslav · Boehmová Tereza · Brenna Yngvar · Bureš Radim · Bůžek Lukáš · Byčkov Semjon C Cerman Ivo Č Černoušek Štěpán · Česko Chytré · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Davis Magdalena · Dienstbier Jiří · Dlabajová Martina · Dolejš Jiří · Dostál Ondřej · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořák Jan · Dvořák Petr · Dvořáková Vladimíra F Fafejtová Klára · Fajt Jiří · Fendrych Martin · Fiala Petr · Fibigerová Markéta · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Gargulák Karel · Geislerová Ester · Girsa Václav · Glanc Tomáš · Gregorová Markéta · Groman Martin H Hájek Jan · Hála Martin · Halík Tomáš · Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hapala Jiří · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Hilšer Marek · Hladík Petr · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holásková Kamila · Holmerová Iva · Honzák Radkin · Horáková Adéla · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hrabálek Alexandr · Hradilková Jana · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubinger Václav · Hülle Tomáš · Hušek Radek · Hvížďala Karel CH Charanzová Dita · Chlup Radek · Chromý Heřman · Chýla Jiří · Chytil Ondřej J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jelínková Michaela Mlíčková · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kania Ondřej · Karfík Filip · Karlický Josef · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Pavel · Klíma Vít · Klimeš David · Kňapová Kateřina · Kohoutová Růžena · Kolaja Marcel · Kolářová Marie · Kolínská Petra · Kolovratník Martin · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Koutská Petra Schwarz · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kučerová Karolína · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kupka Martin · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Maláčová Jana · Málková Ivana · Marvanová Hana · Mašát Martin · Měska Jiří · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minařík Petr · Mittner Jiří · Mrkvička Jan · Müller Zdeněk · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Návrat Petr · Navrátil Marek · Němec Václav · Niedermayer Luděk · Nosková Věra · Nouzová Pavlína · Nováčková Jana · Novák Aleš · Novotný Martin · Novotný Vít O Obluk Karel · Oláh Michal · Ouhel Tomáš · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Pavel Petr · Pavelka Zdenko · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Peksa Mikuláš · Pelda Zdeněk · Petrák Milán · Petříček Tomáš · Petříčková Iva · Pfeffer Vladimír · Pfeiler Tomáš · Pilip Ivan · Pitek Daniel · Pixová Michaela · Plaček Jan · Podzimek Jan · Pohled zblízka · Polách Kamil · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rakušan Vít · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Reiner Martin · Richterová Olga · Robejšek Petr · Rydzyk Pavel · Rychlík Jan Ř Řebíková Barbora · Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schneider Ondřej · Schwarzenberg Karel · Sirový Michal · Skořepa Michal · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slimáková Margit · Sobíšek Pavel · Sokačová Linda · Soukal Josef · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Strmiska Jan · Stulík David · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Sýkora Filip · Syrovátka Jonáš Š Šebek Tomáš · Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Šindelář Pavel · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šoltés Michal · Špalková Veronika Krátká · Špinka Filip · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štern Ivan · Štern Jan · Štětka Václav · Štrobl Daniel T Táborský Adam · Tejkalová N. Alice · Telička Pavel · Titěrová Kristýna · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomek Prokop · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Tůma Petr · Turek Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Vacková Pavla · Václav Petr · Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Vančurová Martina · Vavruška Dalibor · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Vhrsti · Vích Tomáš · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojtěch Adam · Vojtková Michaela Trtíková · Výborný Marek · Vyskočil František W Walek Czeslaw · Wichterle Kamil · Wirthová Jitka · Witassek Libor Z Zádrapa Lukáš · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zima Tomáš · Zlatuška Jiří Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy