Jako kůl v plotě

04. 12. 2011 | 09:38
Přečteno 5242 krát
Velké šachy Borise Šťastného na pražské radnici - aneb s čím, kdo zachází, s tím také schází.

Ten, kdo minulou neděli sledoval pořad 168 hodin v České televizi a Borise Šťastného v hlavní roli, nemohl se ubránit vzpomínce na proslulého předlistopadového funkcionáře Miloše Jakeše a jeho proslulý výrok „Soudruzi, zůstali jsme jako kůl v plotě“.
Poslanec a bývalý šéf pražské organizace ODS byl znám jako „politický hráč“, jako důležitá osoba zdravotnických reforem, v současné době jako předseda sněmovního výboru pro zdravotnictví.
V době po krajských volbách 2008 se ucházel o místo nástupce Tomáše Julínka ve funkci ministra zdravotnictví a nešetřil kritikou jím předložených zákonů, které před tím i později vehementně prosazoval.
Překvapivá informace o tom, že ODS vypovídá koaliční smlouvu na pražské radnici vyvolala spoustu spekulací o tom, co bylo důvodem tak náhlého prozření ODS, že už nechce dále spolupracovat s ČSSD. Zda se jednalo o náhlé morální prozření, či o důležitou veřejnou zakázku. Každý s napětí očekával, s čím Boris přijde.
Nakonec byl překvapen sám Boris Šťastný, když primátor a jeho bývalý kolega lékař, docent Bohuslav Svoboda připravil a uzavřel koaliční smlouvu s TOP 09 sám, jenom se svými zastupiteli a šéfa pražské organizace ODS
k tomu ani nepotřebovali.
Vskutku mistrný krok od bývalého primáře, který o puči vyvolaném Borisem Šťastným nebyl vůbec informován.
Pan Šťastný si novinářům postěžoval, že koaliční smlouvu dostal již podepsanou. Nikdo ho nepotřeboval.
A kamera reportérů ČT zachytila atmosféru na radnici výstižně. Premiér Petr Nečas s primátorem Bohuslavem Svobodou odešli a Boris Šťastný zůstal osamocen – jako kůl v plotě.
Nedávno pan poslanec Šťastný „státnicky“ rezignoval na funkci předsedy pražské organizace ODS, údajně se rozhodl po "zralé úvaze, která v něm dřímala již drahnou dobu a po bohatých diskusích s premiérem Nečasem". Nezbývá, než tomu silně uvěřit.
Staré známé české přísloví praví – S čím kdo zachází, s tím také schází!
Snad se pan poslanec Šťastný pro příště poučí.

Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

Ládik!!! napsal(a):

Boris, Vasil, Andrej.... ještě chybí nějaký Aljoša a Vovka.
04. 12. 2011 | 09:49

Petr B. napsal(a):

"Od podzimu 2007 se zásadně vymezil proti tzv. Julínkově zdravotní reformě"
Jak jste se zásadně vymezil, když jste odhlasoval ony naprosto nesmyslné regulační poplatky, které nikoho nemohou regulovat a jsou v přímém rozporu s ústavou? I díky vám jsou v ČR pacientům znemožněny paušální platby.
04. 12. 2011 | 09:56

Gerd napsal(a):

Soudruzi modří bolševici si jdou po krku. Čekejme s napětím další extravýhodné tendry ve státních zakázkách.
Ostatně soudím, že současný státní dluh ČR může být splacen jen ožebračením obyvatelstva hyperinflací nebo měnou.
04. 12. 2011 | 09:58

Maximus napsal(a):

Hrál jsem před časem šachy na docela slušné úrovni. Takže tomu co udělal pan Boris Šťastný bych řekl, že on prostě překombinoval vzniklou pozici a špatně vyhodnotil situaci a postavení a hlavně sílu jednotlivých figur! Dobře mu tak lapiduchovi co nědělá svojí práci a raději šíbruje v politice. Mimochodem tohle neplatí na pana docenta, tam už jde o něco jiného, on je uctihodného věku /67/a o peníze do vlastní kešeně mu velmi pravděpodobně nejde! Však také lidé z FNKV o něm mluví celkem slušně! Ale k těm šachům, vždy jsem obdivoval ty hráče, kteří chytrou strategií soupeře doslova každým tahem svírali doslova do kleští až byl každý nucen položit krále. Takový hráč ví, že když dá třeba určitou figuru na jistou pozici, tak při dodržení strategie i s jejími variantami, mu ta figura třeba ve 25 tahu začně hrát, úžasné! Jenže pan docent, udělal šach mat zázným útokem na královské křídlo soupeře a to je třeba ocenit!
Ještě by to chtělo udělat něco podobného v celé ODS a vůbec celé pravici....
Pěkný den všem!
04. 12. 2011 | 10:32

Maximus napsal(a):

Ještě jeden dodatek.
Naši mediální lokajové se už začínají činit. Od rána jsem už asi 3x viděl a slyšel přečíst v ČT 24 zprávu, že A.Babiš byl zapletený s bývalou StB. Zpráva byla čtena bez jakékoliv návaznosti na nějaký pořad, zkrátka asi jde stávající politický zavedený establišment po něm a mediální poskokové se činí! Ten Babiš je ale musel pěkně nas...! Ohrozil zřejmě jejich nastevené finanční toky a to se neodpouští! Jěště tady bude spousta "legrace"!
04. 12. 2011 | 10:40

Pepa Řepa napsal(a):

Napsal jste to špatně.Míso K dejte V.
Tak koukal Borýsek.
I gynekolog se v politice přiučí.
04. 12. 2011 | 10:43

Petr z Tábora napsal(a):

to Maximus:
O panu Babišovi se to říkalo "odjakživa". To že se velká část jeho spisu brzy po listopadu 1989 zkartovala nepůsobí také dobře - zachovaly se spisy malých ryb. Pokud pamatujete socialismus tak víte, že bez souhlasu STB nemohl nikdo pracovat v zahraničním obchodu - tím neříkám, že byli všichni aktivní spolupracovníci. Myslíte si, že bylo možné po r.1989 přijít k miliardám (neříkám k milionům) bez toho, aby se člověk ušpinil spoluprací s řadou lidí ?
Panu Babišovi fandím v boji proti korupci a kritice poměrů, ale jako politikovi mu nevěřím. Myslím si, že to je člověk, který by neměl získat politickou moc.
04. 12. 2011 | 10:58

Pepa z depa napsal(a):

Ano milí diskutující a milý autore, kdo nechce skončiti jako kůl v plotě, tak má jedinečnou příležitost zapojiti se do proudu přibývajících v ČESKÉ ARŠE, kde jsou řešena a vyřešena témata, která Nás v současnosti trápí. Kdo rychle činí, dobře činí a proto přelaďujte na WWW.CESKA-ARCHA.WEBNODE.CZ. Hezkou neděli přeje 4.+8. odboj a Pepa z depa alias JUDr. Josef Hörl s modrou krví. KDYŽ TO ŠLO NA ISLANDU, tak u nás to musí býti ÚPLNÁ BRNKAČKA. ISLAND NÁŠ VZOR. Pepa z depa.
04. 12. 2011 | 11:12

aga napsal(a):

Autor

Na mé obrazovce končí blog takto:

"Vskutku mistrný krok od bývalého prim"

Chybí mi víc než půlka slova?
04. 12. 2011 | 11:14

deep throat napsal(a):

Včera jsem se díval na film "Vyšší zájem", ve kterém Al Pacino hraje newyorského starostu. Jak již sám název filmu říká, kde jde o vyšší zájem, jinými slovy o velké mergle, zvítězí vždy politikaření nad morálkou. A je úplně jedno, jestli se jedná o provinční Prahu nebo mondénní New York. Teprve budoucnost nám ukáže, jestli u pana docenta zvítězila morálka. Inu zázraky se snad dějí, ale já už na ně nevěřím a v Česku tuplem!
04. 12. 2011 | 11:17

český maloměšťák napsal(a):

Ty mafijní propletence popsat pouze typologicky - už to je dost velký úkol /viz blog pana Škopa (Drábek - Vítkovice - Kožušník - Šiška - Julínek .....etc etc ...).
Popsat je procesně ?
To je možné pouze přes vyšetřovatele policie.

V této souvislosti je daleko závažnější spor Kubice - Lessy...než nějaké rozkmotřování v Blankovicích či Oupnkardově.
04. 12. 2011 | 11:24

hhora napsal(a):

Hovorko, po tom, co jste se totalne zesmesnil ve svem clanku "kam se ztraceji miliardy ...", viz diskuse, ktere vas usvedcuje z naprosto nehorezne neznalosti a nekompetence, je tezke brat jakykoliv dalsi clanek, ktery napisete jinak, nez jako legraci.
04. 12. 2011 | 11:32

Béda napsal(a):

Kmotři si akorát jinak rozdali karty.

"Křišťálově čistá" TOP - strana miliardářů, finančníků a spekulantů pro miliardáře, finančníky a spekulanty /Kalousek, Schwarzenberg, Drábek, Besser... se v Praze palácovým převratem spojila s ODS - stranou, která již 22 let každým rokem hází velrybářské sítě do pražského rozpočtu.

Pražané těšte se na "antikorupční" politiku v Praze.
04. 12. 2011 | 11:35

Maximus napsal(a):

Petr z Tábora
Mám dost podobný názor. Ale líbí se mi, že zašťoural klackem ve vosím hnízdě. A to je príma, oni si tady zavedení političtí šíbři už dělají co chtějí.
Pěkný den!
04. 12. 2011 | 11:41

svatební a pohřební orchestr G.Bregoviče napsal(a):

Maximus:
o Babišovi toho nevím dost, abych si udělal výraznější názor.
Ale jestli o něm EURO !!! ("ekonomický týdeník") (vždy plný hnoje a nepodložených zpráv) napíše něco negativního, má pan Babiš u mě automaticky plus.
04. 12. 2011 | 12:06

svatebni a pohřební orchestr G.Bregoviče napsal(a):

kolegové a nadkolegové,

k neděli si dovolím vám zde předhodit něco pozitivního. Abychom se nehrabali pořád jen v tom našem hnoji smradlavém.

http://ekonom.ihned.cz/c1-53947130-ekonomicky-tygr-se-dere-z-pobalti

Mě to včera zvedlo neuvěřitelně náladu, dovědět se, že někde je možné dělat věci (řízení státu) tak, JAK SE DĚLAT MAJÍ. Už jsem si myslel, že to není možné. Jsou to sekáči, a premiér osobně taky - jít inkognito zaběhnout Jizerskou 50, který z našich samolibých šašků by to dokázal?

Pane Stejskale, mohu pastovat výšeuvedený odkaz pod každý blog politika, který se zde objeví?
04. 12. 2011 | 12:24

Zdeněk Wachfaitl napsal(a):

Petr z Tábora
máte zajímavé informace s tím zahraničním obchodem. A co tam ještě prováděli?

Nebyla to náhodou ta skutečná famiglia, jak se tady stále opakuje? PZO byly v českých zemích soustředěny v Praze, mimo Brněnských veletrhů, to by souhlasilo s tím, že na žádné podpůrné skupiny z městysů nebo města s velitelstvím vojenského okruhu se nedostalo. Palcát se chytil jen v televizi. ☺
04. 12. 2011 | 12:25

bella ciao napsal(a):

Lepší inteligentní první konzul než banda koruptních a neschopných thermidoriánů.

S pozdravem Kalousek rozbíjet štěrk!
Il fiore del partigiano
04. 12. 2011 | 12:27

Karel Matoušek napsal(a):

Jsem zastáncem dopsaných blogů. Znamená to, že jsem exot?
04. 12. 2011 | 12:32

jan napsal(a):

Zavřít a zabavit nakradený majetek, kamenolomy pro dláždění cest v lesích ČR
04. 12. 2011 | 12:35

svatebni a pohřební orchestr G.Bregoviče napsal(a):

Karel Matoušek 12:32

:-) ne, znamená to, že jsme zde většinou natolik demokrati, že akceptujeme i nedopsaný blog a akceptujeme s potěšením také (poněkud výstřední :-) ? ) příznivce DOPSANÝCH blogů.

Jsme příznivci diverzity. Pěknou neděli :-).

(rekapča mi napsala:
Irish ibially
napadla mě chutná tekutá přesmyčka :-))
04. 12. 2011 | 12:44

josef napsal(a):

svatebni a pohřební orchestr G.Bregoviče,
a všiml jste si orchestroviči, že do roku 2006 za vlád ČSSD byl ekonomický vývoj v ČR podobný? Rozdíl se objevil až po roce 2006.
04. 12. 2011 | 12:46

český maloměšťák napsal(a):

"...Pane Stejskale, mohu pastovat výšeuvedený odkaz pod každý blog politika, který se zde objeví?
----------
Raději ne.

http://www.estonianports.com/chinas-lianyungang-port-at-port-of-tallinn.html

http://www.china.org.cn/opinion/2011-04/08/content_22315782_2.htm

"...Estonia is geographically the closest EU member state to China, is Estonia willing to be the trade and investment hub of China in Europe?

Krister Kalda: Estonia is very much interested to be the trade and investment hub of China in Europe. One of the main tasks for our Shanghai office is to promote Estonia as a favorable country for that.

For example, iIn October 2011, China Summit will be organized in Tallinn, in Capital of Estonia.

The main objectives of China Summit are:

1. To develop the business relations between North-European countries and China – one of the biggest producers and markets in the world.

2. To strengthen the cooperation between companies from different North-European countries, when expanding their business with Chinese companies...."

Maucta.
04. 12. 2011 | 12:47

český maloměšťák napsal(a):

svatebni a pohřební orchestr G.Bregoviče
Ještě malá poznámka.
Kdybyste náhodou vyhrabal údaje o tureckém státu, coby "orientálním evropském tygruů...ušetřte nás opět toho, že budete dávat ten odkaz pod blog každého politika.

Děkuji.

http://online.wsj.com/article/SB10001424052748704657304575539592036945472.html

"....Chinese warplanes last month took part in a military-training exercise at an airbase in central Turkey, a spokesman for Turkey's chief of the general staff confirmed Friday, marking a rare bilateral exercise between China and a North Atlantic Treaty Organization member. Turkey recently discontinued similar exercises with Israel."

https://www.turkishpolicy.com/dosyalar/files/altay%20atl%C4%B1.pdf

etc etc
/ale "hnůj smradlavý" je trefný příměr - možná bych jen dopsal pár adjektiv - " hnůj smradlavý, pro Čínu nezajímavý"/
04. 12. 2011 | 12:59

český maloměšťák napsal(a):

Trochu přehledněji pak zde :

http://www.mfa.gov.tr/turkey_s-commercial-and-economic-relations-with-china.en.mfa

----------
Ještě k Blankovicím. Blankovičtí chtějí na Blance "ušetřit" (zajímavý eufemismus vzhledem k původnímu rozpočtu) až 3 miliardy.
Svoboda to dokáže. Musí to dokázat.
Bude totiž dalším leaderem ODS - na post premiéra, možná prezidenta.
Je to ideální kandidát. V ODS je totiž teprve od roku 2010 - nemá nic společného s ničím, co by snad představovalo ODS ve špatné, světle.
Možná to ví i Babiš.
04. 12. 2011 | 13:07

Válečný štváč a vrah z Wall Streetu napsal(a):

Maximus napsal:
"Ještě by to chtělo udělat něco podobného v celé ODS a vůbec celé pravici...."
.
Aha, tady jste se odkopal, Maximusi Levicusi.
Proč ne i na levici? Že by tam byli samí čestní lidé?
:-) :-) :-)

Mělo by se to udělat všude, dělení na pravici a levici s tím nemá co dělat.
04. 12. 2011 | 13:19

svatebni a pohřební orchestr G.Bregoviče napsal(a):

český maloměšťák:

přesto si podržím své nadšení z toho, že by Estonsko mohl být pozitivní vzor.... Pozitivní vzory se nám podle mě hodně nedostávají.

Vaše obavy z Číny (prostupují řadu Vašich příspěvků, které jinak považuju za jedny z nejlepších zde se vyskytujících) sice chápu, ale Vámi naznačované řešení je podle mě chybné. Sami Číňané ho použili, když se izolovali Velkou zdí - dnes je jisté, že to byla chyba, která je poškodila na staletí. Musíme se s nimi vyrovnat jinak než bariérami. (bohužel mě ještě zrovna nenapadá jak :-))
04. 12. 2011 | 13:26

český maloměšťák napsal(a):

svatebni a pohřební orchestr G.Bregoviče
Nikdy jsem imlicitně nenavrhoval zeď.
Jen narovnání. Které je možné jen tehdy, když bude Evropa vystupovat navenek jednotně - ne že se nechá po kouscích rozložit do modelu západních čínských gubernií. Mnohdy se "protivník" začne chovat jinak jen pod verbální hrozbou. Na reálné kroky ani dojít nemusí.
Dobré by také bylo, kdyby USA zastávaly spíše postoje takové Evropy - než aby jí vrážely kudlu do zad /pojem USA je pojem zjednodušený -jde samozřejmě o zájmové skupiny/.

Velká zeď zachránila Čínu před mnoha nájezdníky. To poškození na staletí - no nevím. Je to takové klišé.

P.S. Své reakce jsem nemyslel nijak zle. Jen by mě mrzelo, kdyby někdo - jehož příspěvky také čtu mnohdy s potěšením, oslavoval vlastní pohřeb.

Kopperativní modus zemí EU je vskutku velmi rozmarný.
04. 12. 2011 | 13:34

otaznik napsal(a):

Stastny by nemel hrat sachy,

Dopadl totiz takhle...
1. d4 f5 2. Bg5 h6 3. Bf4 g5 4. Bg3 f4...cechmate..a nebo czechmate..? Mozna i sach a mat hra je skoncena. A nebo bude pokracovat i s padlym kralem?
04. 12. 2011 | 13:50

svatebni a pohřební orchestr G.Bregoviče napsal(a):

josef 12:46

no nevím, nejsem fanda ani leva ani prava resp. se nehodnotím tak ani tak. Myslím že to nebude tak jednoduché, že se vymění ODS za ČSSD. Za sebe můžu říct s jistotou a určitou menší hrdostí, že jsem nikdy nevolil ty ani ty druhé - což neznamená, že jsem volil správně :-).
Diskuse na téma přednosti a nedostatky ODS x ČSSD se určitě dá vést, ale to už tu bylo mockrát .... škoda neděle :-).
04. 12. 2011 | 13:52

die strasse frei napsal(a):

čmm
Asi jste již zapomněl, ale zcela původně čínští soudruzi ten hub chtěli mít tady. Včetně fabrik na letadla a lokomotivy.
Mezitím jsme na sebe (Topolánkovým exhibováním se žlázami a jinými nekrofilně koprofágními kousky našich "demograticky zvolených" opričniků) stačili vrhnout takové světlo, že se i na leccos zvyklí pojídači živých opičích mozků zalekli.
Estonci koneckonců jen pašovali ruské atomové zbraně a jako kolaterální oběť potopili parník s nezúčastněnými pasažéry. To je byznis jako obvykle.
04. 12. 2011 | 14:01

melčákova pohanka napsal(a):

Bregovič. Kde berete tu jistotu,že jste volil správně? Promiňte,ale to je buď znak pýchy či hlouposti. A nebýt to intimní záležitost,tak bych rád věděl koho jste volil?
04. 12. 2011 | 14:08

karelhá napsal(a):

Pan Šťastný neměl šťastnou ruku před volbami když se svými věrnými horečně hledali, na koho budou lákat voliče.
Je to bída a zoufalství ODS, když takto silná strana v Praze nenašla ve svých řadách někoho charizmatického a nepošpiněného.

Pana Svobodu, tehdy ještě ne docenta, jsem před desítkami let zaregistroval a párkrát slyšel mluvit, jen krátce, mezi desítkami vysokoškoláků. Vyčníval.
Nechápu jak si někdo mohl myslet, že doc. Svoboda je člověk, který bude tancovat, jak kdo píská
04. 12. 2011 | 14:15

svatebni a pohřební orchestr G.Bregoviče napsal(a):

český maloměšťák:

v tom se celkem shodnem, já bych byl pro co největší integraci Evropy, to by byl asi první krok k tomu jak vydržet čínský tlak. Jen první a i ten se dneska zdá bohužel hodně obtížný.

Ale možná máme zbytečné obavy, vnitřní ceny ve vlastní Číně letí nahoru, jestli to takhle bude pokračovat, tak se to možná opravdu srovná samo, sníží se jejich konkurenceschopnost.

No uvidíme. Začlo pršet :-)
04. 12. 2011 | 14:37

Maximus napsal(a):

Válečný štváč a vrah z Wall Streetu
Ale jděte, nestraním levici jako takové, vždy kritizuji většinou toho kdo je u moci. Můžete si najet třeba na blogy od Sobotky kde jsem kritizoval Palase, Grosse, Krause atd., prostě nemám rád zloděje a odkláněče peněz, abysme si rozumněli a politicky jsem spíš na straně pravice. Ale skutečná pravice u nás nikdy zatím nebyla, jen samí vyčůránci a odkloňovači veřejných financí....
P.S.
Dejte si pozor na jarmulku, aby se Vám neztratila.
04. 12. 2011 | 14:59

svatební a pohřební orchestr G.Bregoviče napsal(a):

melčákova pohanka:

s nechutí :-) cituju sám sebe:
"což NEznamená, že jsem volil správně"
zřejmě malá nepozornost ...

die strasse frei:

myslím resp. jsem dost přesvědčený o tom, že čínští soudruzi netrvají na tom, jestli koupí něco zrovna v Estonsku, Česku nebo Řecku. Na tom nebazírujou, na to jsou to příliš dobří obchodníci, jako i vždycky byli. Jinak OK.

Mimochodem:
Po dlouholeté spolupráci řekne přátelsky čínský dodavatel svému bílému odběrateli: víš, s tebou já obchod nedělám. Obchoduju s jinými Číňany. S tebou vydělávám.
04. 12. 2011 | 15:00

Fibonucci napsal(a):

Nejvíce se mi líbilo, jak Šťastný po rezignaci prohlásil, že se bude plně věnovat práci poslance. Do té doby to měl zřejmě pouze jako penězovod a nikoli jako práci?
04. 12. 2011 | 15:03

otaznik napsal(a):

pohanko melcakova,

co se vztekate? Vzdyt jste si tu pohanku uvaril sam vhozenim sveho listku do volemni urny. Copak jste ocekaval ze levicaci jsou krestalove cisti?
04. 12. 2011 | 15:09

otaznik napsal(a):

pohanko melcakova?

Poucil jste se? Pocitam ze ne. Budete ted varit Babisove dobroty?
04. 12. 2011 | 15:12

svatební a pohřební orchestr G.Bregoviče napsal(a):

Fibonucci:

u pana Šťastného jsem pozoroval v TV tik v oblasti obočí, a to zvlášť v ten den, co vypověděl smlouvu s ČSSD :-) :-) tak asi toho už na něj bylo moc, penězovod nebyl určitě jeden a on nestihal obíhat kohouty, tak z toho dostal tik ... já bych mu přál aby v zájmu svého zdraví a ochrany našich peněz opustil nejen obsluhu penězovodů, ale ukončil i poslancování. Možná by si mohl předběžně připravit tepláky a zubní kartáček, eventuelně.
04. 12. 2011 | 15:18

otaznik napsal(a):

@svatební a pohřební orchestr G.Bregoviče,

ono ani oboci pana Hulinskeho nevypada dobre. Co navrhujete jemu? Jakou barvu teplaku a jakou znacku zubnich kartacku?
04. 12. 2011 | 15:27

Šašek z Jiíhlavy napsal(a):

Nedělám si iluze, že lidé typu Šťastného, Richtera, Dvořáka, Blažka a jejich kmotrů to vzdali. Tuto bitvu prohráli, válka však trvá a bude dlouhá. Pozor na Husáka, má různá kompra a určitě je využile! Svoboda a Tůma jsou nebezpeční pro jejich business a tak určitě kují odvetu podle pravidla, že pomsta nejlépe chutná za studena. By the way, nevíte něco bližšího o pražské radní s podivně znějícím jménem Udženia nebo nějak podobně. Včera jsem ji sledoval v Tahu s dámou a vůbec se mi ta ženská nechce líbit. Není její chlap nějaký ten vor v zakoně? A když už byla řeč o PZO, to si pište, že bez kontroly Stb se tam nepohnul ani lísteček. Kdo tam pracoval, musel být buďto splachovací cynik nebo kovanej soudruh.
04. 12. 2011 | 15:39

melčákova pohanka napsal(a):

Bregovič.Moc se omlouvám. Byl jsem vážně nepozorný. Promiňte! Vše beru zpět!
04. 12. 2011 | 16:22

melčákova pohanka napsal(a):

Otazník. Nechtěl jsem na Vás reagovat,protože Vás považuji za ideologicky zaměřeného občana. Tak jen-nevztekám se a se svou volbou jsem byl, v rámci nabídky ,spokojen.
04. 12. 2011 | 16:26

Lorňon napsal(a):

Ten už měl bejt dávno v "OUTu" za svý výroky v době lékařské akce "Děkujeme odcházíme". To jsme si udělali o něm obrázek, co je to zač. Totalita hadr !
Tak zaplať pámbu, jeden pryč.
04. 12. 2011 | 16:38

Daňový poplatník napsal(a):

To autor:
No tak jste nám popsal, co asi všichni víme. Co ovšem nevím já, je jméno lidoveckého politika po roce 1989, za kterým zůstalo něco pozitivního. Já si vzpomínám jen na likvidaci zemědělstí, korupci,sestřelování vlastních letadel a tahanice o cizí, nebo církevní majetek.Jmenovat se mi nechce.
04. 12. 2011 | 16:52

alvarova napsal(a):

šašek z Jihlavy: vor v zakone uz mne taky napadl...:-)), vcas chytil vitr a poslal zenu spravnym smerem (nebo dceru...), muhehe, to jsme dnes krasne paranoidni.
č.m.: hedvábnou stezku kofinancuje tenhle pán:http://www.lancasterholding.com/index.php?newsid=21
04. 12. 2011 | 17:25

Petr napsal(a):

Pane exposlanče,
a co Vaše partaj s čisťounkým Cyrilem, nezůstala také po volbách jako kůl v plotě? A prý se nyní pustil do dalšího sporu o desítky miliónů s humamutární nadací. Inu čistý lidovec.
04. 12. 2011 | 17:29

ddd napsal(a):

To hhora:
I pres Vami deklarovanou "nekompetentnost" autora tisickrat lepsi
nez Julda, Cikrt a jejich "sprezenci" od IZIPu: V NORMALNIM STATE a ne v ceskem
Absurdistanu, uz by sedeli. Ne v rade VZP, ale na Mirove.
Mimochodem,kde zustal Zajac? Koukej mazat na Slovac, prave te potrebuji,autore.
04. 12. 2011 | 17:29

ddd napsal(a):

dod.: 2. autorem - na konci prispevku minen Zajac, autor slovenske zdravotnicke reformy a "radce" u te Juldovy ceske.
04. 12. 2011 | 17:32

alvarova napsal(a):

Pane Hovorko, pište! Konec si napíší gangsteři sami, teritorium se jim zmenšuje a kořisti ubývá.
04. 12. 2011 | 17:40

viliam šalgovič napsal(a):

platový poddaný
Na ptakopravce Baudyše mi nesahejte. Stejně mu tu odjištěnou krochnu do ruky strčil nějaký bývalý estébák.
04. 12. 2011 | 18:35

český maloměšťák napsal(a):

svatebni a pohřební orchestr G.Bregoviče
To " srovná se to samo" např. ve vztahu ke mzdám odhadl před několika lety IFO institut na třicet let - a to pořád budou průměrné mzdy v Cíně na úrovni 50 % průměru EU.
Takové "srovná se to samo" docela smrdí průserem. Chaosem či naopak diktaturou.

V podstatě by nyní bylo velmi racionální /ve vztahu k současnému ubohému stavu kooperativního modu uvnitž zemí EU i via její postoje navenek a neblahé prognoze, že dojde k nějakému pozitivnímu posunu - v tomto ohledu/, aby Česká republika podpořila vytvoření masivní česko-čínské obchodní i výrobní zóny na území ČR. Je jedno jak. A ať ta investice stojí, co stojí. Vše v zájmu dohonit a předhonit v takových aktivitách Turecko, Řecko /Pireus/, Pobaltí...
Přeskočit periodu postupné penetrace Evropy z periferních zón - jít přímo z centra Evropy. Číňané postaví dopravní spojení, zainvestují výrobu...a my dáme k dispozici infrastrukturu, obchodní kanály, lidi, politiky, politiku....

Ideální stav, že ? Takový druh kooperace. JIstě by vyřešil mnoho problémů. Například s cenou práce, zbytečnými regulacemi via životní prostředí, s přemírou sociálného státu, intelektuály by to spláchlo do hajzlu, korupčníci by skončili na popravišti nebo v orgánech ÚV KSČ /Číny/, právdoláskařství a huuuumaaanízmus by skončily na smetišti dějin či v Síních Tradic....

No neber to, že....
:((((
04. 12. 2011 | 19:02

český maloměšťák napsal(a):

... no a tak bychom si /ČR/ nemuseli připadat jako "kůl v plotě". Naopak - stali bychom se konstruktéry a zhotoviteli celého plotu.
Takovou plotovou avantgardou.
04. 12. 2011 | 19:06

luhový napsal(a):

Pane Hovorka, nic tak zvláštního se nestalo. Pouze jedna banda korupčníků, podrazila druhou bandu a spojila se s třetí bandou. Dnes v ČT u Moravce pan Svoboda vše vysvětlil a ubezpečil pražany, že udělá pořádek v Praze i ODS. Potom bude s klidem kandidovat na předsedu. Nečas, který také úspěšně bojuje s korupcí může být spokojen.
04. 12. 2011 | 19:20

venkovan napsal(a):

Jen více Svobodů - na všech radnicích v České republice!
04. 12. 2011 | 19:20

svatební a pohřební orchestr G.Bregoviče napsal(a):

Šašek z Jihlavy, paní Alvarová:

s mladou dámou jménem Udženija (nyní radní na pražském magistrátu za ODS) je to celkem jednoduché: je to dcera Branka Peciče, velmi dobrého, letitého kamaráda pana V. Klause. Ale to je jistě jen naprostá, ale naprostá náhoda, o tom nepochybujeme, že :-).

Máte pravdu, mě se také hrubě nelíbí. Mám radši skandinávská než balkánská jména. (až na výjimky, jako třeba Goran Bregovič :-))

Otazník:
:-), navrhuju samozřejmě oranžovou s decentním motivem růže :-), jestli by na to přišlo, tak ze svého přispěju na zakázkový potisk tepláků pro tyto pány. I tak v součtu ušetříme.
04. 12. 2011 | 19:21

svatební a pohřební orchestr G.Bregoviče napsal(a):

český maloměšták 19:02:

nejsem si jistý, co je myšleno ironicky a co ne :-)...

Jedno čínské přísloví říká: Nedokážeš-li nepřítele porazit, přidej se k němu. (spolupracuj)

Z našeho pohledu sice hodně oportunní stanovisko, ale ... jako čínské pozice nám mohou být divné, tak zrovna tak naše pozice mohou být podivné Číňanům. Pokud to neskončí tím, že jeden z těch dvou je druhým zničen, ale naopak oba přiměřeně žijí, tak proč nespolupracovat. Ostatně Číňané si s námi "bílými ďábly" i jinými agresory (s Japonci, se soudruhy) užili své. O tom psát ale není "in".
04. 12. 2011 | 19:39

český maloměšťák napsal(a):

svatební a pohřební orchestr G.Bregoviče napsal
Jde o realistický cynismus. Na jedné straně zde máme národovecké aktivity, ne náhodou vycházející vstříc otevřené náruči rušení všech zatím tradičních aspektů smlouvy mezi kapitálem a prací, zpochybňujícím humanitu a ochranu přírody, chtící se vymanit z područí té bakané a příliš mocné EU...a na straně druhé láskyplný, rozevřený , ve smyslu věcí budoucích plodný klín Číny.
No neošukej to, že.

Dobrou noc.
/ já se díky cynismu vypořádávám s nihilismem - každý máme nějakou tu úchylku/

P.S. Čo bolo to bolo. Terazky sa opium v Číně moc nefajčí. Možná ale, že za čas ho budemě potrebovať tuná - alespoň občas budě dobré nahradiť krutú okcidentálnú realitu krásným orientálným snom.
04. 12. 2011 | 20:02

Mikuláš Nadaši napsal(a):

A to je nějaké balkánské jméno? Nikdy neslyšel. Spíš si Branko dceru pěkně zakonspiroval, bylo by mu to podobné.
04. 12. 2011 | 20:16

Matrix napsal(a):

Petr B.
"...a jsou v přímém rozporu s ústavou?"

Od kdy se ústava vykládá v Liháči nebo v hospodě?
04. 12. 2011 | 20:43

Kvakin napsal(a):

Pane Hovorko, poslanče bývalé koalice ODS, KDU-ČSL a Zelení, jste slepý na jedno oko. Žádný svár dobra se zlem ... Jen jedna krysa "přečůrala" krysu druhou. Ale vy nemáte rád krysu druhou, a tak tleskáte té první; ale i Vy prohlédnete. Dobré už dnes je ale to, že tzv. politické majstrštyky doc. Svobody z poslední doby, co je tak podporuje Čistej, mnohého už vyléčili z iluze, že se Svobodou přišel do ODS modrý Mirek Dušín, co zapudí Bratrstvo kočičí pracky vedené Štětináčem (chci říci Šťastným).
04. 12. 2011 | 21:28

claudius napsal(a):

Mám takový dojem,že antikomunismus je pervitin současnosti.Ekonomická rozvědka musí pracovat za každého režimu a pokud si neohlídá lidi ze zahraničního obchodu,je slepá.Snad si nemyslíte,vy čeští trumbelové,že CIA si neohlídala své U.S obchodníky pro vých.Evropu.Ale utekli jsme od tématu-pane Hovorko,na jaké listině jsou Hroboň se Šnajdrem?Pan docent je pouze maňásek,to se asi stydíte říci,nebo je to jinak?
04. 12. 2011 | 23:02

Suchec napsal(a):

A do toho včil TOPkař Besser se svojí TK.

Je nepřekonatelný. Lepší, než Kocourek.

"Odstoupím, když mi prokážete korupci" :-)))))
05. 12. 2011 | 10:22

pgjed napsal(a):

MUDr Svoboda mně velmi příjemně překvapil. Rychlými, věcnými a racionálními kroky. Postavil se proti jedné skupině kmotrů a šejdířů. Podporu dostal od Nečase, který, pokud si dobře pamatuji, za 20 let v ODS ani jednou se zásadně nepostavil proti kulišárnám své strany a svých spolustraníků, včetně praní špinavých peněz přes neexistující a mrtvé sponzory Klausovým vedením ODS. Jsem tedy zvědav, jak dlouho to MUDr Svobodovi vydrží. Zda není jenom skořápkou na privátními, zjištnými zájmy trvale rozbouřeném moři politiky ODS. Bylo by jistě dobré, aby to nebyla jenom epizoda a aby Svobodovo úsilí bylo opravdu férové, důsledné, vytrvalé a úspěšné.
05. 12. 2011 | 11:23

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Aktuálně.cz Blog · Atapana Mnislav Zelený B Babka Michael · Balabán Miloš · Bartošová Ela · Bavlšíková Adéla · Bečková Kateřina · Bednář Vojtěch · Bělobrádek Pavel · Beránek Jan · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Blažek Kamil · Bobek Miroslav · Boehmová Tereza · Brenna Yngvar · Bureš Radim · Bůžek Lukáš · Byčkov Semjon C Cerman Ivo Č Černoušek Štěpán · Česko Chytré · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Davis Magdalena · Dienstbier Jiří · Dlabajová Martina · Dolejš Jiří · Dostál Ondřej · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořák Jan · Dvořák Petr · Dvořáková Vladimíra F Fafejtová Klára · Fajt Jiří · Fendrych Martin · Fiala Petr · Fibigerová Markéta · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Gargulák Karel · Geislerová Ester · Girsa Václav · Glanc Tomáš · Gregorová Markéta · Groman Martin H Hájek Jan · Hála Martin · Halík Tomáš · Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hapala Jiří · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Hilšer Marek · Hladík Petr · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holásková Kamila · Holmerová Iva · Honzák Radkin · Horáková Adéla · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hrabálek Alexandr · Hradilková Jana · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubinger Václav · Hülle Tomáš · Hušek Radek · Hvížďala Karel CH Charanzová Dita · Chlup Radek · Chromý Heřman · Chýla Jiří · Chytil Ondřej J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jelínková Michaela Mlíčková · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kania Ondřej · Karfík Filip · Karlický Josef · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Pavel · Klíma Vít · Klimeš David · Kňapová Kateřina · Kohoutová Růžena · Kolaja Marcel · Kolářová Marie · Kolínská Petra · Kolovratník Martin · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Koutská Petra Schwarz · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kučerová Karolína · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kupka Martin · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Maláčová Jana · Málková Ivana · Marvanová Hana · Mašát Martin · Měska Jiří · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minařík Petr · Mittner Jiří · Mrkvička Jan · Müller Zdeněk · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Návrat Petr · Navrátil Marek · Němec Václav · Niedermayer Luděk · Nosková Věra · Nouzová Pavlína · Nováčková Jana · Novák Aleš · Novotný Martin · Novotný Vít O Obluk Karel · Oláh Michal · Ouhel Tomáš · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Pavel Petr · Pavelka Zdenko · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Peksa Mikuláš · Pelda Zdeněk · Petrák Milán · Petříček Tomáš · Petříčková Iva · Pfeffer Vladimír · Pfeiler Tomáš · Pilip Ivan · Pitek Daniel · Pixová Michaela · Plaček Jan · Podzimek Jan · Pohled zblízka · Polách Kamil · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rakušan Vít · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Reiner Martin · Richterová Olga · Robejšek Petr · Rydzyk Pavel · Rychlík Jan Ř Řebíková Barbora · Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schneider Ondřej · Schwarzenberg Karel · Sirový Michal · Skořepa Michal · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slimáková Margit · Sobíšek Pavel · Sokačová Linda · Soukal Josef · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Strmiska Jan · Stulík David · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Sýkora Filip · Syrovátka Jonáš Š Šebek Tomáš · Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Šindelář Pavel · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šoltés Michal · Špalková Veronika Krátká · Špinka Filip · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štern Ivan · Štern Jan · Štětka Václav · Štrobl Daniel T Táborský Adam · Tejkalová N. Alice · Telička Pavel · Titěrová Kristýna · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomek Prokop · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Tůma Petr · Turek Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Vacková Pavla · Václav Petr · Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Vančurová Martina · Vavruška Dalibor · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Vhrsti · Vích Tomáš · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojtěch Adam · Vojtková Michaela Trtíková · Výborný Marek · Vyskočil František W Walek Czeslaw · Wichterle Kamil · Wirthová Jitka · Witassek Libor Z Zádrapa Lukáš · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zima Tomáš · Zlatuška Jiří Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy