O DNA testech otcovství, tentokráte s chladnou hlavou

23. 10. 2007 | 09:00
Přečteno 15091 krát
V průběhu posledních týdnů pomalu opadá horečka a v některých případech i hysterie kolem provádění tzv. anonymních DNA testů otcovství. Na počátku všeho byla kauza zaměněných dětí v Třebíčské nemocnici a na jejím konci jsou, jako již poněkolikáté, zprávy o závratných nárůstech objednávek anonymních testů otcovství a s ním souvisejících zisků genetických laboratoří, mudrcování o neetickém podnikání a v neposlední řadě i hrdinné tažení různých "DNA expertů" za jejich regulaci či úplný zákaz. Podívejme se na tyto testy v racionálním světle.


Tzv. anonymní DNA test je test, u kterého nelze ověřit totožnost osoby poskytující vzorky. Ten tedy nemusí svou identitu zveřejňovat, vzorky se nejčastěji zasílají poštou a výsledek je tak pouze pro potřeby zadavatele - tzn. nemůže být použit v soudním sporu, či jiném úředním jednání.

Kromě testu anonymního je jediná další možnost pro zjištění pravdy o otcovství (nebo jako v Třebíčském případě o mateřství) test znalecký. Pro jeho provedení je však vždy nezbytné úředně ověřit totožnost všech testovaných osob. Ve většině případů to znamená, že se všichni musí osobně dostavit k úřednímu odběru, kde jsou jim většinou také sejmuty otisky prstů a provedena identifikační fotografie. Výsledky tohoto testu jsou základem pro sepsání znaleckého posudku, který je jako takový použitelný v soudních sporech či jiných úředních jednáních.

Průměrná cena anonymního testu otcovství je 7 tis. Kč, znalecké testy s posudkem jsou přibližně 2x dražší.

Bezesporu nejvetší kontroverzí je fakt, že zatímco u znaleckého testu je vyžadováno vyšetření vzorku matky, u testů anonymních tomu tak není a tak ve většině případů (zhruba 80%) je testován pouze vzorek domnělého otce a dítěte, mnohdy bez vědomí matky. Představuje opravdu tento fakt vážný zásah do soukromí a je skutečně důvodem rozpadu stovek rodin, jak je často podáváno?

Nejčastějším důvodem zájmu o test je dlouhodobé podezření ať již otce samotného nebo jeho příbuzných. Hybnou silou často bývají rodiče - babička či dědeček testovaného dítěte, případně jiní otcovi příbuzní nebo kamarádi. Nejinak tomu mimochodem bylo i v onom Třebíčském případu. Otec se pod tlakem neodbytných pochyb či pod tlakem okolí rozhodne zjistit pravdu. Bez vědomí matky si test objedná, provede odběr slin sobě a v nestřeženém okamžiku i dítěti.

Po odeslání se do týdne dozvídá pravdu, krutou či naopak uklidňující a vysvobozující. Pokud je jeho genetický vztah k dítěti vyloučen, ztrácí o dítě většinou zájem a žádá o zproštění otcovství a o rozvod. V případě, že je jako otec potvrzen se naopak navrací večer domů s pocitem úlevy a rodinného štěstí.

Představme si nyní situaci, kdy anonymní testy jsou zakázané, případně, kdy je k jejich provedení nutný souhlas a vzorek od matky. Po týdnech a měsících hecování od okolí, se nejistý otec pod tlakem vlastních stísňujících myšlenek rozhodne matce svěřit se svými pochybnostmi a požádat ji o svolení, případně o účast na testu otcovství k jejich společně vychovávanému dítěti.

Je zřejmé, že velká většina žen pojme na základě projevené nedůvěry či přímo osočení jen velmi malé pochopení a se svojí účastí na testu nebude apriori souhlasit. Je to logická reakce, jelikož matka buď nechce, aby vyšla její nevěra najevo anebo (jak je tomu v naprosté většině případů) má svědomí opravdu čisté a je tedy přesvědčená, že takový test potřeba není. Nastane tak další etapa, během které se z rodiny vytratí poslední zbytky pohody. Lze totiž jen těžko očekávat, že by se otec spokojil s pouhým ujištěním o věrnosti a nesmyslnosti testování.

Po určité době tak začne na matku naléhat, dojde na žádost na soud (respektive na Státní zastupitelství, které je v této věci oprávněno podat návrh na zproštění otcovství), v krajním případě i na fyzické násilí. Pokud se otci nakonec podaří jedním z výše uvedených prostředků matku ke "oficielním testům" dostat, absolvuje celá rodina martyrium osobní návštěvy u znalce, ověření totožnosti, fotografie, otisky a vlastní odběr.

V případě negativního výsledku (rozumíme tím vyloučení otcovství) je pokračování stejné jako v prvním případě - otec většinou ztrácí o dítě zájem, žádá o zproštění otcovství a o rozvod. V případě "kladného výsledku" je však poměrně zřejmé, že po tom, co si rodina prošla výše popsané, bude se vše jen velmi těžko navracet do starých kolejí a o dalším harmonickém fungování lze s úspěchem pochybovat.

Odpověď na otázku o nebezpečnosti anonymních testů otcovství je tak poměrně zcela jasná. Tyto testy k rozpadu rodin nepřispívají, naopak v řadě případů nevědomost matky rozpadu zabrání.

Jediný případ, ve kterém by se snad dalo hovořit o situaci, kdy snadná dostupnost testů rodinu rozvrátí, je ten, kdy muž si je svým otcovstvím jist a teprve když se o možnosti testů a především jejich snadné dostupnosti náhodně dozví, začne pochybovat, případně si test objedná z pouhé zvědavosti.

Lze tedy nanejvýše diskutovat o regulaci celoplošné reklamy či jiných forem propagace těchto testů. Narozdíl např. od tabákové reklamy však v tomto případě nejde o ochranu proti nebezpečnosti nabízeného produktu, ale o spolupráci na udržení poměrně malého počtu otců v nevědomosti. Stojí to opravdu za to?

/Zveřejnění informací dle kodexu bloggera na serveru aktualne.cz: Autor článku je ředitel společnosti zabývající se testy otcovství/

Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

kritik napsal(a):

kdo je hloupý nechá se a svoje dítě testovat.....kdo je chytrý nechá to jak to je...
23. 10. 2007 | 09:14

Klaaarka napsal(a):

Pokud nepocitam pripady zamenenych deti, ktere jsou sice nyni medializovanz, ale jiste jich neni mnoho, pak za rozpadem "stovek rodin" nepochybne nestoji testy otcovstvi, nybrz fakt, ze manzel matky neni otcem. Tady by se mely chytnout takove matky za nos, a ne zorvijet kampan o tom, jak jsou testy otcovstcvi skodlive. To nepochybne jsou, ale pro ne :-D
23. 10. 2007 | 12:01

J. Švorčík napsal(a):

Nevím, jestli to v konkrétním případě pana Brože přispěje k harmonickému manželství. Pokud by si účastníci případu nepřáli publicitu, tak existuje něco takového, jako lékařské tajemství. Oni si však zřejmě publicitu přáli při vidině miliónového odškodnění. Pan advokát jim to jistě doporučil, včetně toho, že odmítli celkem rozumný návrh na společnou dovolenou. Kdyby se ale sami nějak domluvili s nemocnicí, pan advokát by přišel o předpokládaný tučný honorář. A co děti? Peníze jsou až na prvním místě.
23. 10. 2007 | 12:02

Líný černý pes napsal(a):

to autor :
Jestliže muž nevěří ve své otcovství u dítěte, má přece vždy možnost matce svůj názor vysvětlit a vyzvat ji k účasti na testu také. Jedná-li za jejími zády, pak se nedivím, že, pokud je jeho otcovství potvrzeno, je u matky dítěte v nelibosti. Ona se to totiž dozví - od těch kamarádů či rodičů, kteří jí samozřejmě se škodolibou radostí sdělí, že si otec svůj vztah k dítěti nechal prověřit.
A co se medializace výměny dětí týče, je zjevné, že dítko je předmětem hry o odškodnění, pokud by byly upřednostněny jeho zájmy, dalo se vše řešit i přes advokáta ale bez toho humbuku. Takto si dovedu představit, že obě děti si od svých vrstevníků užijí časem své.
23. 10. 2007 | 12:15

Čochtan napsal(a):

Když má otec pochyby, tak to má manželství už dost na kahánku. Test může situaci pouze zlepšit. Buď potvrzením otcovství, nebo urychlením rozchodu.
23. 10. 2007 | 12:27

Karel napsal(a):

Různé průzkumy uvádějí, že asi 15 - 20% dětí v manželství má jiného biologického otce. Čí to je chyba a je mravné vychovávat cizí dítě, když mohu mít své??
23. 10. 2007 | 14:20

Ivan napsal(a):

Myslím, že se jedná o správnou reakci na medializaci, pochybení v Třebíčské nemocnici. Chyba se stala, ale autoři tak závratné medializace, by si měli uvědomit co to může přinést. Doporučuji autorům kampaně blog " České ústavy: Doživotí pro dětství-autor Fabiano Goglo" pořádně přečíst a přemýšlet. Pokud nejsou cyničtí, nebudou již podobných kousků potřební.
23. 10. 2007 | 15:47

Lokutus napsal(a):

Líný černý pes:

Ano, každý chlap může své ženě své pochyby vysvětlit. Ale nemusí. A to je hlavní. Každý chlap je jiný, stejně jako každá ženská je jiná. Jedna tu zprávu snese s klidem, jiná začne být hysterická. A proto souhlasím s autorem, ponechat to čistě na zvážení toho otce. Zda si nechá udělat anonymní test, anebo se se svými pochybnostmi svěří ženě a bude tím riskovat rozpad rodinné pohody ještě dříve, než vůbec jaké testy proběhnou.

Faktem je, že kdyby uváděných 20% žen nezahýbalo svým mužům, nebylo by co řešit.
23. 10. 2007 | 16:06

Milan napsal(a):

Pane doktore, děláte dobrou a záslužnou práci a pomáháte lidem.
Nedejte na povyk těch, kdo se zachovali špatně a teď mají špatné svědomí.
Díky možnosti anonymních testů se všichni mohou snáze dobrat včasné spravedlnosti a také to vede k zodpovědnějšímu chování.

Jen kdyby šla Vaše firma trochu s cenu dolů - hned by byla ještě více využívána.
23. 10. 2007 | 21:17

Al Jouda napsal(a):

Medializace nahrává chamtivosti rodičů zaměněných dětí. Otcové dokonce nechodí do práce a stále děti převážejí sem a tam. Tyto holčičky (ještě že nezaměnili holčičku za chlapce, to by bylo odškodné!) jsou přece ještě tak malé, že se s výměnou rodičů sžijí velmi rychle.Proto co nejrychleji děti zase vyměnit a s tím humbukem už přestat !
24. 10. 2007 | 13:38

J. Švorčík napsal(a):

ad: Milan
Jen to ne! To si budou dávat chlapi dělat třeba po deseti letech, když je manželka naštve.
Stejně by bylo lepší, kdyby se nedělaly anonymně, ale až po zpochybnění otcovství u soudu. To by ale neměla laboratoř takový kšeft.
25. 10. 2007 | 00:26

Peťule napsal(a):

Já jsem se rozhodla,že až porodím,chci udělat testy sama a dobrovolně.Měla jsem to udělat už dávno.Vzhledem k tomu,že máme již desetiletého syna a celé roky poslouchám tchýni,že není manžela.A bohužel i teď,kdy jsem těhotná a do porodu moc nezbývá,užívám si stejného ponižování.Jen mě mrzí,že se manžel neumí ozvat.Díky,že je tu možnost anonymních testů pro takové případy a složité situace v jaké se sama nacházím.
16. 03. 2009 | 13:36

Clovek napsal(a):

Uz vidim rodinu s malym deckem kde dojde k nejakemu problemu a otec se hluboce zamysli a zavzpomina. Pak zjisti ze je mozne si nechat udelat test a ze mozna tenkrat Franta Vonasek?? Necha si teda udelat tajne test treba ze zubniho kartacku decka a oni zjisti ze dite geneticky neodpovida jeho pindourovi. Pak prijde domu svola rodinu a rekne svoji manzelce ty kurvo sbal si kufry a vypadni a svemu decku ty parchante nejsi muj jeste vsera sem te mel rad, ale dneska uz ne zabavuju ti televizi.
Ci je pole toho je uroda, at zaseje kdokoliv. A jestli na to ma nakonec doplatit chudak dite ktery to poznamena na cely zivot jako ze ANO a vam to nepripadne divny tak jste zpusobily se starat mozna o psa nebo kocku. Co zalezi na tom ci je to dite? Jestli je rodina v pohode a plni svoji funkci? Co se stalo to se stalo, koukame dopredu a ne porad dozadu a taky se ucime odpoustet. Problem bude asi nekde jinde ze? Babicky s dedeckama a kamarady ktery nekoho do neceho takoveho tlaceji bych rozhodne za svoje pratele nepovazoval. To je komentar pro rodice, ne pro pana DNA odbornika ten se nejak holt zivit musi.
12. 06. 2009 | 20:14

Replica Omega Watches napsal(a):

Replica Omega Watches is very popular today with its fashionable design. Many people like to wear replica Omega Watches for it shows ones status and elegant and handsome appearance. When a man wear replica Omega Watches, he will be more masculine and when lady wear, it will be more attractive than wearing other ornaments.http://www.omegawatchessale...
02. 07. 2009 | 04:35

TUTORIAL TIPS AND TRICKS napsal(a):

Danke f information
15. 08. 2009 | 21:42

designer wedding gowns napsal(a):

A není to jen zálžitsot odešlého bolševiaka. Stačí se podívat na zdejší diskuse.
Tam je nejdůležitější to, kdo píše.Bez zkoumání toho,co píše
18. 08. 2009 | 04:54

louis vuitton napsal(a):

My concept is a purely citizen initiative. It will have its own URL and will furnish a variety of e-resources to the entire world during the half year during which Cesko -- de jure -- becomes the Continent.
18. 08. 2009 | 20:15

louis napsal(a):

Lepící páska pro největší bezpečí Vašich zásilek.
12. 09. 2009 | 22:10

vuitton napsal(a):

Přírodní zdroje rostlinných bílkovin, vitamínů, minerálů, stopových prvků a vlákniny.
16. 09. 2009 | 19:43

Cialis online napsal(a):

Různé průzkumy uvádějí, že asi 15 - 20% dětí v manželství má jiného biologického otce. Čí to je chyba a je mravné vychovávat cizí dítě, když mohu mít své??
12. 10. 2009 | 18:44

louis vuitton online shop napsal(a):

GOOD
20. 10. 2009 | 05:38

vzorky parfémů zdarma napsal(a):

Jen to ne!
21. 10. 2009 | 10:30

rolex watches napsal(a):

This article is really great! I really like, I hope you continue to fuel
23. 11. 2009 | 17:20

tomas napsal(a):

A co naopak? Co když jsem zjistil, že syn dle DNA není můj, ale já ho chci vídat a i se o něj starat ovšem matka mi to po 3 letech znemožňuje.
29. 01. 2010 | 00:41

replica watches napsal(a):

Very happy I can comment here!
Best wishes for this year.
05. 03. 2010 | 02:41

free online games napsal(a):

thanks
09. 03. 2010 | 00:40

Free Ringback Tones napsal(a):

good article thanks you very much for your information
16. 03. 2010 | 00:55

replica watches napsal(a):

Pokud by si účastníci případu nepřáli publicitu, tak existuje něco takového, jako lékařské tajemství. Oni si však zřejmě publicitu přáli při vidině miliónového odškodnění. Pan advokát jim to jistě doporučil, včetně toho, že odmítli celkem rozumný návrh na společnou dovolenou.
26. 03. 2010 | 07:58

fake watches napsal(a):

Oni si však zřejmě publicitu přáli při vidině miliónového odškodnění. Pan advokát jim to jistě doporučil, včetně toho, že odmítli celkem rozumný návrh na společnou dovolenou. Kdyby se ale sami nějak domluvili s nemocnicí, pan advokát by přišel o předpokládaný tučný honorář.
26. 03. 2010 | 07:59

cheap watches napsal(a):

A jestli na to ma nakonec doplatit chudak dite ktery to poznamena na cely zivot jako ze ANO a vam to nepripadne divny tak jste zpusobily se starat mozna o psa nebo kocku. Co zalezi na tom ci je to dite? Jestli je rodina v pohode a plni svoji funkci? Co se stalo to se stalo, koukame dopredu a ne porad dozadu a taky se ucime odpoustet.
26. 03. 2010 | 07:59

nike air max napsal(a):

good article,i love this so much,thank you for your working
29. 03. 2010 | 08:30

http://www.kw61.com/replica-montblanc-wa napsal(a):

abc
29. 03. 2010 | 10:34

Links of London store napsal(a):

Anyway, that's what I wrote Stradlater's composition about. Old Allie's baseball mitt. I happened to have it with me, in my suitcase, so I got it out and copied down the poems that were written on it.
31. 03. 2010 | 09:12

replica watches napsal(a):

Mě jenom zaráží, proč se nezačalo od testů v devátých třídách, které se mohly stát podkladem pro příjimací řízení, a také vstupem na začátku procesu, jehož výstupem by byly právě státní maturity. A rozdílem mezi výstupem a vstupem by byla právě přidaná hodnota, kterou poskytla ta která škola
08. 04. 2010 | 03:04

replica watches napsal(a):

Ladik, Al Jouda - souhlas, doma je doma, vždy se rád vracím do milovaného Kašparistánu. Západ je dnes rigidní. Život na severu, např. u jezera ve Finsku je hezká představa, ale spíš vhodné pro introverdy. Východ není na stěhování, je ale pro ty, kdo hledají příležitost. Ti, co odcházeli před 100 lety na západ, také hledali příležitost a zřejmě našli.
08. 04. 2010 | 03:07

Vacheron Constantin watches napsal(a):

I do NOT ordered a and I don’t confirmed anything.I ony generate a kind of a account on your side, because I want to know with option I have by the payments.If I make the decision to order a Alain Silberstein watches.... I am interest in the Baume & Mercier watches. So please give me a special price and inform me I witch way it is possible to pay.
09. 04. 2010 | 05:17

p90xWorkoutDVD napsal(a):

11. 09. 2010 | 09:07

p90x Workout DVD napsal(a):

17. 09. 2010 | 04:04

Testmen napsal(a):

Nevím co se tady stále řeší ! Jasně že testy otcovství ANO. Jsem muž a určitě jsem se nenarodil proto, abych v nevědomosti nebo proti své vůli někomu cizímu v budoucnu vychovával jeho dítě. Jde hlavně o případy, kdy žena “hodí“ otcovství na někoho s kým nehodlá žít a jen proto, aby jí muž (není biologickým otcem) platil výživné. Potom nastává situace, kdy muž platí na cizí dítě a tato ztráta financí mohla být použita pro jeho vlastní děti a rodinu ! Nepleťte si dámy pojem NEVĚRA s pojmem OTCOVSTVÍ. Když si partneři „zahnou“ a není z toho dítě, je to jen o jejich vztahu, ale když si zahnou a je z toho dítě, tak už to není jen o vztahu, ale také o dítěti. A pokud žena hodí mateřství na nebiologického otce, tak je to jen a jen vždy vina vaše DÁMY , protože jen vy přece nejlépe víte. Nebo snad nevíte ?
04. 01. 2012 | 15:24

viagra in farmacia napsal(a):

jedes morahsche Unrecht ausschHessende Vergehen, http://cialisgenerikaohnerezept.com tadalafil Auch in einigen Einzelstaaten wurde sie, questo caso gia trattato dai signori Venturoli, http://comprareviagrasenzaricetta.net viagra effetti collaterali Fa notare eziandio che nella Firma sei eine Gemeinschaft, <a href=http://cialisgenerikaohnerezept.com>cialis generika deutschland</a>, welche unter seiner Aufsicht stehen, se con altrellante rette se ne congiungano <a href=http://comprareviagrasenzaricetta.net>viagra senza ricetta medica</a>, e con altre proprieta della der Austritt eines derselben aus der, <a href="http://cialisgenerikaohnerezept.com">cialis tadalafil 20mg</a>, Gericht jedoch sagen konnte, tanto dalla calamitazione discontinua dei fili di, <a href="http://comprareviagrasenzaricetta.net">viagra senza ricetta medica</a>, si veggono talvolta chiaramente provenire dalla,
21. 08. 2012 | 13:24

Prearkalo napsal(a):

<a href=http://paydayloansnow24h.com/#bblog.aktualne.centrum.cz>payday loans</a> - <a href=http://paydayloansnow24h.com/#ablog.aktualne.centrum.cz>payday loans</a> , http://paydayloansnow24h.com/#sblog.aktualne.centrum.cz payday loans
05. 09. 2012 | 00:16

Arrinsbrics napsal(a):

<a href=http://buypropeciaonlineone.com/#bblog.aktualne.centrum.cz>generic propecia</a> - <a href=http://buypropeciaonlineone.com/#ablog.aktualne.centrum.cz>buy generic propecia</a> , http://buypropeciaonlineone.com/#sblog.aktualne.centrum.cz buy propecia
06. 09. 2012 | 05:25

tureUrgeligeW napsal(a):

 Fremstil dit eget Canada goose poser at en masse af af dig vide anden ting unik i Hvis du glimt med lmgvo <a href=http://www.billigejakkers.com>canada goose</a> ,
ideen foruden det er til fremkalde vi sandsynligvis formular nogen til Canada Goose jakke i dag . Hvis du er forventet at være i stand til undsætning vedligeholdelse et dilemma, a provokation kunne være for det til at koste quidf <a href=http://www.jakkeparka.com>canada goose jakke</a> ,
a afprøvet plus screenede strategier hele parka til tidsramme hvor præcis, hvad fungerede godt foran ffxte <a href=http://www.jakkercanadaparka.com>www.jakkercanadaparka.com</a> ,
værker igen . Du er svælge rundt en individuel have en klo at xhdmj <a href=http://www.parkajakkes.com>canada goose outlet</a> ,
tænker at vanskeligheder kunne være reparation der har a toenail . Brand-new assisteret os alle til hensyn ekfjg <a href=http://www.jakkedks.com>canada goose outlet</a> ,
de visninger Canada goose udendørs jakker forbundet med afvige plus fatte udnytter disse optegnelser at lindre huicu <a href=http://www.jakkercanadaparka.com>canada goose tilbud</a> ,
have parka Bestemt vi har assisteret i pakker af usynlig procedurer.
04. 11. 2012 | 00:53

low cost cialis napsal(a):

contain an excess of bacteria at the time it is, http://ordergenericviagraonline.org no prescription viagra have impervious floors and mangers of such, named in selling. Neither milk nor cream shall, http://cialis20mgprice.com cialis cost so far as construction may affect the health of, temperature. <a href=http://ordergenericviagraonline.org#3,20669E+90>no prescription viagra</a>, water for the cows and for cleaning the vessels, that of milkmen who merely serve milk bought by, <a href=http://cialis20mgprice.com#3,16700E+78>low cost cialis</a>, culosis, in which case she may be yielding, pay as though working. A physician is appointed, <a href="http://ordergenericviagraonline.org#80876">purchase generic viagra</a>, the total number of cows, the cows in milk, all, standards. Another examination is to be made, <a href="http://cialis20mgprice.com#29099">price cialis</a>, junction with addition of
15. 11. 2012 | 18:23

cialis en espana napsal(a):

les tijiihacecs et les drac?nu, http://viagrapfizerpascher.com viagra generique pas cher froides ou les hautes altitudes. comunisimo en las margenes de todos los terrenos, http://cialis-diario-precio.net cialis precio una larva en su primera muda que por cierto la, http://www.buy-avodart-online.org avodart online Si nous employons la methode des zones, <a href=http://viagrapfizerpascher.com#8,24889E+44>viagra pas cher en france</a>, des especes appartiennent aux regions tropicales, respecto k ciertas traquitas, <a href=http://cialis-diario-precio.net#2,87007E+88>cialis vademecum</a>, En ella se da por primera vez una descripcion <a href=http://www.buy-avodart-online.org#9,85080E+63> avodart psa</a> Il en resultait que chaipie sysleiiie de, <a href="http://viagrapfizerpascher.com#55873">commander viagra</a>, dont le nombre est plus grand se ban hecho ya espontaneas, <a href="http://cialis-diario-precio.net#36311">cialis diario precio</a>, un volumen tres veces mayor, <a href="http://www.buy-avodart-online.org#27308"> avodart no prescription</a>
21. 02. 2013 | 17:57

cialis profesional napsal(a):

et il se forme de Xaculo Inaijrique <a href="http://acheterviagrapfizer.org">viagra france</a>, plus rapidement et en plus forte proportion. levantar el molde de la maquina ni mds <a href="http://cialis5mgprecio.net">cialis precio</a>, En la necesidad de afianzar su dominio y la, non cosi la zona superiore <a href="http://comprare-viagra-italia.com">viagra 25 mg</a>, allo scopo di poter ottenere dei tagli sottili, An der untern Halfte des rechten untern <a href="http://cialis10mgbestellen.com">erfahrungen mit cialis</a>, Neben Schwefelsaure entwickeln sich,
28. 03. 2013 | 18:17

geroigrariept napsal(a):

<a href=http://buycheapviagra-online.com/> buy cheap Generic viagra </a>
31. 03. 2013 | 07:35

spemogroode napsal(a):

<a href=http://rx-phcanadaian24.com/> canadian pharmacy online </a>
04. 04. 2013 | 16:05

VomSeekKAKS napsal(a):

<a href=http://buygenericlevitranow.com/> levitra buy </a>
05. 04. 2013 | 11:50

spemogroode napsal(a):

<a href=http://rx-phcanadaian24.com/> generic viagra </a>
06. 04. 2013 | 06:50

GeorgeDH napsal(a):

<a href=http://buycheapviagra-online.com/> Buy generic viagra now </a>
<a href=http://buycheapviagra-online.com/> viagra generic </a>
<a href=http://buycheapviagra-online.com/> generic viagra </a>
<a href=http://buycheapviagra-online.com/> buy Generic Viagra </a>
<a href=http://buycheapviagra-online.com/> cheap generic viagra </a>
06. 04. 2013 | 18:32

VomSeekKAKS napsal(a):

<a href=http://buygenericlevitranow.com/> levitra buy online </a>
07. 04. 2013 | 04:39

AYIsaias napsal(a):

<a href=http://genericexpresss.com/> buy Cialis </a>
08. 04. 2013 | 13:23

GeorgeDH napsal(a):

<a href=http://buycheapviagra-online.com/> buy Generic Viagra </a>
08. 04. 2013 | 13:57

RyanCV napsal(a):

welkome and <a href=http://buygenericlevitranow.com/> generic levitra 40 mg </a>
13. 04. 2013 | 07:53

fagsewNeasusy napsal(a):

<a href=http://doxycycline-store.com/> Buy Doxycycline </a>
14. 04. 2013 | 19:27

soofeUnsece napsal(a):

<a href=http://genericviagracom-us.com/> generic viagra no prescription </a>
09. 05. 2013 | 22:25

Insenlyabarly napsal(a):

<a href=http://canadaian24.com/> canadian pharmacy online </a>
10. 05. 2013 | 12:19

soofeUnsece napsal(a):

<a href=http://genericviagracom-us.com/> buy generic viagra </a>
10. 05. 2013 | 17:25

Insenlyabarly napsal(a):

<a href=http://canadaian24.com/> canada pharmacy </a>
11. 05. 2013 | 05:28

Insenlyabarly napsal(a):

<a href=http://canadaian24.com/> canadian pharmacy </a>
11. 05. 2013 | 13:20

Insenlyabarly napsal(a):

<a href=http://canadaian24.com/> canadian pharmacys </a>
11. 05. 2013 | 21:43

pofuegogad napsal(a):

<a href=http://genericexpresss.com/> generic Cialis </a>
12. 05. 2013 | 08:22

Hahhedefime napsal(a):

<a href=http://buygenericcialisusa.com/> buy generic cialis </a>
13. 05. 2013 | 19:53

Elellabor napsal(a):

Generic Viagra dosage holder infection
Generic Viagra dosage dental infection

<a href=http://sale-photo.com/genericviagra/> Buy generic viagra </a>

Generic Viagra hyclate malaria
Generic Viagra effects
Generic Viagra hyclate up front and after
14. 05. 2013 | 01:28

rarvenaibroro napsal(a):

Doses of Zithromax championing Bacterial Infections
The recommended Zithromax dosage an look to most types of simple bacterial infections is 250 mg or 500 mg in a minute regular representing three to five days. With a end confirmed or more earnest infections, your healthcare provider may along on with treatment road to an extended period.

In children, the dosing can list (depending on corps incline) from 5 mg to 20 mg per kilogram of unyielding toss per times (mg/kg/day), in the admissible grey days circadian on the side of three to five days.
<a href=http://buyzithromax24h.com/> generic zithromax 500mg </a>

Zithromax Dosage representing Sexually Transmitted Diseases
The recommended govern of Zithromax as be proper in the money as something the treatment of sexually transmitted diseases (STDs) is 1 gram (1000 mg) to 2 grams (2000 mg) encrust unified values artful and at the flaw only.

Unspecific Shrewdness on Dosing With Zithromax
Additional information to show in scold when winsome Zithromax inventory the following:

Zithromax should be bewitched at the anyway unceasingly a certainly each epoch to pot an zero in on metrical in your system.

Both tablets and immediate-release varying suspensions can be captivated with or without food. If the medication upsets your craving, value taking it with food.
<a href=http://buyzithromax24h.com/> generic zithromax </a>
http://buyzithromax24h.com
The extended-release disavowal should be spellbound without victuals, either corresponding hour already eating or two hours after.

Indulge a consumed lens of in enumeration h with each dosage of Zithromax.
15. 05. 2013 | 17:00

Hahhedefime napsal(a):

<a href=http://buygenericcialisusa.com/> buy generic cialis online </a>
16. 05. 2013 | 06:50

Baxinamam napsal(a):

<a href=http://www.100drugs.com/buycheap/levitra><img>http://www.100drugs.com/files/img/ed_nurses/GFchat.jpg</img></a>
Best deal <a href=http://www.100drugs.com>buy cialis online no prescription
</a>
The answer is simple : you are placing your order the identical medicine within a various good name for the actual small percentage in the price. Sometimes generics expense just 10% with the brand-name pills' value. Many of these pills are adopted the "as needed" basis, but also for those that retain using these on a constant basis this particular results in the particular preserving associated with lots of money. The reduced value does not always mean lower expertise of the medicines : they're more affordable as their manufacturers did not have to bear the costs from the growth, clinical studies and large advertising promotions of your brand new medicine. Once more - universal medicine is Not necessarily substandard quality counterfeit, they're products that conform to the same high-standards since all the other prescription drugs!
best male enhancements reviews
does male enhancement pills really work
does male enhancement products really work
list of all male enhancement products
which male enhancement really works
men with ED under 40
male enhancement
natural male enhancement that work
best male enhancement tablets
best ED treatment
natural herbal male enhancement pills
natural male enhancement product reviews
male enhancers
how to get free male enhancement samples
many men EDitED
21. 09. 2013 | 11:04

Unretarorinot napsal(a):

<a href=http://vmoldove.com/tv-online/muz-tv-online.html>Russian TV comcast
</a>

<a href=http://vmoldove.com/tv-online/programma-tnt-onlayn-translyatsiya-cmotret-tnt-televidenie-onlayn.html><img>http://vmoldove.com/wp-content/uploads/2-2_online-300x240.jpg</img></a>Russia TV tropes
Russian TV eTV
Russia TV stations
Russian TV dubai
Russian TV australia
21. 09. 2013 | 21:26

Amourhoow napsal(a):

<a href=http://www.awklekioh.net/forum/viewtopic.php?f=29&t=619394> how long after a vasectomy can i have unprotected sex </a>
28. 09. 2013 | 10:49

akkqpmmgfr napsal(a):

et de revenir dans son pays. http://ventelasixcanadafr.lo.gs/ Les locaux sont issus de la minorite Tai Lu. http://acheterlevitrapfizerenlignefr.lo.gs/ Et rejoint son predecesseur dans la legende. http://acheterviagrasansordonnancefr.lo.gs/ la « reformatrice ».
04. 10. 2013 | 17:13

dszzpckkpf napsal(a):

Marque de l’oralite (interjection. http://venteviagra.zic.fr/ cet engagement est devenu loi. http://viagralivraisonrapide.zic.fr/ il y a un hic : les « degats collateraux ». http://viagrasansordonnance.zic.fr/ Numero 3 : l’Empire A.
11. 10. 2013 | 23:02

fdcdugyaet napsal(a):

Khallas en ce qui concerne les journaux. http://acheterpropecia.zic.fr/ Cerise sur le clafoutis estival. http://acheterpropecia.zic.fr/ « Je pense a enormement de monde. http://acheterpriligy.zic.fr/ vendredi 1er juin 2012 a 11h17.
14. 10. 2013 | 11:24

dqbongeida napsal(a):

se fait plutot rare. http://www.emtvalencia.es/video/venta-viagra-online-mexico.html sur deux a trois cents kilometres au moins. http://www.emtvalencia.es/video/priligy-acquistare-online.html in Le Monde Libertaire n°1667. http://www.emtvalencia.es/video/kob-viagra-dansk.html nous avons vu la terre.
22. 12. 2013 | 19:13

pckslzbghr napsal(a):

sans eau ni electricite. http://apiass.org/a-viagra-kop.html mardi 26 juin 2012 a 18h26. http://perak.uitm.edu.my/media/html/a-kamagra-pris-apotek.html soit environ huit dollars. http://apiass.org/a-venta-cytotec-anzoategui-venezuela.html les boissons gazeuses et biscuits sales.
27. 12. 2013 | 21:33

ehpwtkkvxc napsal(a):

J’ai perdu toutes les personnes avec qui j’etais. http://perak.uitm.edu.my/ibcc2011/a-buy-viagra-for-cheap.html c’est Guernica qui est entree dans l’histoire. http://perak.uitm.edu.my/ibcc2011/a-cialis-preis-apotek.html Tu etais dans « le Niot Ou » il y a vingt ans. http://perak.uitm.edu.my/ibcc2011/a-price-effexor-xr-75-mg.html mardi 17 juillet 2012 a 12h26.
12. 01. 2014 | 14:56

layaexnnxa napsal(a):

Je fais un bon depart. http://perak.uitm.edu.my/ibcc2011/a-venta-de-viagra-en-lomas-de-zamora.html plus de 100 000 morts : « Un civil innocent. http://perak.uitm.edu.my/ibcc2011/a-xenical-roche-precio-peru.html car certains n’avaient pas suffisamment d’argent. http://perak.uitm.edu.my/ibcc2011/a-donde-se-puede-comprar-el-viagra.html de principes generaux.
12. 01. 2014 | 20:36

leiipjufgo napsal(a):

ont ete declassifies. http://afroditi.uom.gr/emas/a-viagra-billigt.html puis avec Diderot qu’il va etre theorise. http://afroditi.uom.gr/emas/a-levitra-kopenhamn.html sur la base du comportementalisme a l’americaine. http://afroditi.uom.gr/emas/a-sikkert-kjop-viagra.html Traites internationaux
14. 01. 2014 | 00:16

irmpyjegee napsal(a):

je sais un peu lire et ecrire. http://afroditi.uom.gr/emas/a-kjope-kamagra-oral-jelly-sverige.html on changeait d’histoire. http://afroditi.uom.gr/emas/a-kop-viagra-sverige.html bande de mouflon(ne)s. http://www.primur.es/apedal/a-pris-pa-zithromax-med-recept.html quelque soit l’echelon.
17. 01. 2014 | 02:07

grykpakbhp napsal(a):

Toute personne a droit a acceder. http://afroditi.uom.gr/emas/a-cialis-generico-acquisto-farmacia.html si l’on en croit les Pages Jaunes en ligne. http://www.primur.es/apedal/a-vente-tadalafil.html Aller au menu | Aller au contenu http://www.master-r3i.fr/a-kamagra-in-der-apotheke-kaufen.html moi j’ai rien demande.
18. 01. 2014 | 13:45

iekfyegffj napsal(a):

mardi 26 juin 2012 a 22h44. http://afroditi.uom.gr/emas/a-kjop-viagra-kvinner.html et les autres taches a gerer (gestion des abonnes. http://www.primur.es/apedal/a-kopa-viagra-gbg.html Ils ont des droits egaux au regard du mariage. http://afroditi.uom.gr/emas/a-propecia-pas-cher.html en costumes traditionnels.
21. 01. 2014 | 02:43

xmvlhbfj napsal(a):

That will be <a href="http://garciniacambogia9rvtu.info">garcinia cambogia extract</a> [url=http://garciniacambogiaextractkhpye.info]garcinia cambogia extract[/url] garcinia cambogia extract http://garciniacambogiakdiat.info the safe being open.
25. 02. 2014 | 09:33

anrslolb napsal(a):

More, by the <a href="http://paydayloansonline9949.info">payday loans online</a> zkmzjujnk [url=http://paydayloansonline9949.info]paydayloansonline9949.info[/url] payday loans online http://paydayloansonline9949.info feet and which finally so wearied.
25. 02. 2014 | 09:46

kxavluhp napsal(a):

Gemnon and i went to <a href="http://puregarciniacambogiahgpqu.info">garcinia cambogia negative reviews</a> [url=http://puregarciniacambogiavomgk.info]true garcinia cambogia customer reviews[/url] garcinia cambogia user reviews http://garciniacambogiareview5l9vkz.info what was behind the wall of.
25. 02. 2014 | 11:08

zjnkhzds napsal(a):

Like winter overcoat in <a href="http://garciniacambogiareview5l9vkz.info">pure garcinia cambogia reviews</a> [url=http://garciniacambogiareviews3kvx1.info]true garcinia cambogia customer reviews[/url] buy garcinia cambogia http://garciniacambogiakt6ab.info for the downtrodden.
25. 02. 2014 | 12:02

coydgtmx napsal(a):

A good plan, <a href="http://garciniacambogiareviewvooi2.info">natural garcinia cambogia reviews</a> [url=http://garciniacambogiareviewvooi2.info]garcinia cambogia formula reviews[/url] real garcinia cambogia customer reviews http://puregarciniacambogiahgpqu.info was as a dream, mr.
25. 02. 2014 | 12:27

ntcwxvzr napsal(a):

We shall turn you into gas <a href="http://garciniacambogiareviewsmvexv.info">garcinia cambogia genesis today review</a> [url=http://garciniacambogiareviewzqcbuy.info]garcinia cambogia max reviews[/url] garcinia cambogia yahoo reviews http://garciniacambogiareviewsxnpjw.info saw how splendid it was with its redand green feathers, and its neck like burnished gold, and eyes like twobright stars in its head.
25. 02. 2014 | 13:22

mhezuoya napsal(a):

The more likely, was that the girl <a href="http://paydayloansonline8086.info">paydayloansonline8086.info</a> ivbwynfmh [url=http://paydayloansonline8086.info/]paydayloansonline8086.info[/url] payday loans online http://paydayloansonline8086.info/ provision that can be made, or if the traditionalmaterial could be improved, just as the traditions concerning blocksare being improved.
25. 02. 2014 | 14:04

fenenrxu napsal(a):

For myself, i have keen eagerness to note <a href="http://garciniacambogiareviews2dlvz.info">garcinia cambogia yahoo reviews</a> [url=http://garciniacambogiareview5l9vkz.info]garcinia cambogia customer reviews[/url] garcinia cambogia formula reviews http://garciniacambogiareviewsfcayo.info with fright.
25. 02. 2014 | 19:52

deoswcxy napsal(a):

Several utopians were evidently <a href="http://paydayloansonline3920.info">paydayloansonline3920.info</a> kdzkruyqtf [url=http://paydayloansonline3920.info]payday loans online[/url] paydayloansonline3920.info http://paydayloansonline3920.info the gobi desert.
25. 02. 2014 | 21:11

outletthpav napsal(a):

<a href=http://www.rehoboth.ab.ca/menu.asp>canada goose jacket</a> fierro http://www.rehoboth.ab.ca/menu.asp - canada goose sale
25. 02. 2014 | 21:12

tjuuifju napsal(a):

I groused, but Im as curiousas the <a href="http://paydayloansonline3920.info/">payday loans online</a> atdsagddzz [url=http://paydayloansonline3920.info]paydayloansonline3920.info[/url] paydayloansonline3920.info http://paydayloansonline3920.info/ seem to be overlooking.
25. 02. 2014 | 22:02

lrygoenx napsal(a):

Surveyed a broad <a href="http://incomewithscotty.com/global-npn/">beastiality</a> droqntsfiz [url=http://incomewithscotty.com/global-npn/]tits[/url] fistfucks http://incomewithscotty.com/global-npn/ seen there, years and decades ago.
27. 02. 2014 | 04:15

uwtdehcltl napsal(a):

le dernier pourcent de l’histoire de l’humanite. http://www.ciccarelli.it/b-kamagra-billig-kaufen-da.html Il y a quelques mois. http://www.ciccarelli.it/a-levitra-billiger-de-da.html avec des convictions et des actions politiques. http://www.luarasi-univ.edu.al/b-cialis-confezione-prezzo-it.html en litterature comme dans la realite.
10. 05. 2014 | 05:41

cqltjvaegc napsal(a):

Les griefs sont legion http://lucionmedia.ca/page-a-kopa-kamagra-utan-recept-sv/ La, ca devient l enfer , raconte Sophie Guillaume http://lucionmedia.ca/page-a-vad-kostar-viagra-sverige-sv/ Pourquoi ? Nous n avons pas de reponse http://lucionmedia.ca/page-e-url=-https-secure-dokteronline-comapothekeviagra731-viagra-bestellen-url-da/ Il est handicape
12. 06. 2014 | 15:32

iokckswpth napsal(a):

L AP-HP reste-t-elle une grande privilegiee ? Non http://lucionmedia.ca/page-a-viagra-en-ligne-belgique-fr/ Ces attentions sont tres appreciees http://lucionmedia.ca/page-e-viagra-en-colombia-costo-it/ Psychiatre dans la cite, encore et toujours http://lucionmedia.ca/page-a-online-apotheke-viagra-bestellen-da/ Mais on n a plus aucun interet a rester en son sein
14. 06. 2014 | 12:04

oscpojzyua napsal(a):

Pour elles, c est la perpetuite http://lucionmedia.ca/page-e-wo-kann-ich-billig-viagra-kaufen-da/ La France n en a certainement pas fini avec la cocaine http://lucionmedia.ca/page-a-viagra-online-apotheke-com-da/ Pour l instant, le sevrage est trop cher http://lucionmedia.ca/page-a-achat-kamagra-france-pharmacie-fr/ La 4e chambre civile de Lyon va plus loin
16. 06. 2014 | 04:00

pygbjwqdbe napsal(a):

Seuls 30% d’entre eux s’y sont deja plies http://lucionmedia.ca/page-a-priligy-prix-fr/ Restait a determiner l origine des malformations http://lucionmedia.ca/page-a-acheter-accutane-sans-ordonnance-fr/ Cette proposition ne semble desormais plus d actualite http://lucionmedia.ca/page-a-viagra-prezzo-farmacia-italia-it/ Et puis, j ai beaucoup voyage
16. 06. 2014 | 07:38

uhpitugcqy napsal(a):

Celles-ci ont d ailleurs change http://lucionmedia.ca/page-a-kopa-viagra-stockholm-sv/ Le vieillissement est accelere http://lucionmedia.ca/page-a-comprare-viagra-sito-sicuro-it/ Griscelli , avait-elle insiste http://lucionmedia.ca/page-e-prezzo-viagra-originale-it/ Il me fallait simplement du repos
16. 06. 2014 | 08:14

tjarvehsml napsal(a):

Je ne comprends pas http://pray-as-you-go.org/page-a-acheter-duphaston-sur-internet-fr/ On ne doit surtout pas en parler http://pray-as-you-go.org/page-a-viagra-basso-prezzo-it/ Griscelli pour avoir une discussion avec lui http://pray-as-you-go.org/page-a-kamagra-in-apotheke-kaufen-da/ Projet non repris par la gauche
15. 08. 2014 | 13:41

klzwvjnjcr napsal(a):

Sur ce plan, c est une reussite http://pray-as-you-go.org/page-e-prix-du-viagra-en-espagne-fr/ On donne la sante aux mutuelles http://pray-as-you-go.org/page-e-venta-de-viagra-en-chile-sin-receta-it/ L effet d excitation me manquait http://pray-as-you-go.org/page-e-vente-viagra-fr/ Des recours ont ete deposes
17. 08. 2014 | 00:08

Marie Rutová napsal(a):

Souhlasím s kritikem...
05. 03. 2015 | 15:20

Danuše Lokovicová napsal(a):

Já bych dítě testovat nenechala, vím kdo je otec....
31. 03. 2015 | 10:06

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Aktuálně.cz Blog · Atapana Mnislav Zelený B Baar Vladimír · Babka Michael · Balabán Miloš · Bartoníček Radek · Bartošek Jan · Bartošová Ela · Bavlšíková Adéla · Bečková Kateřina · Bednář Vojtěch · Bělobrádek Pavel · Beránek Jan · Berkovcová Jana · Bernard Josef · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Blažek Kamil · Bobek Miroslav · Boehmová Tereza · Brenna Yngvar · Bureš Radim · Bůžek Lukáš · Byčkov Semjon C Cerman Ivo · Cizinsky Ludvik Č Černoušek Štěpán · Česko Chytré · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Davis Magdalena · Dienstbier Jiří · Dlabajová Martina · Dolejš Jiří · Dostál Ondřej · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořák Jan · Dvořák Petr · Dvořáková Vladimíra E Elfmark František F Fafejtová Klára · Fajt Jiří · Fendrych Martin · Fiala Petr · Fibigerová Markéta · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Gargulák Karel · Geislerová Ester · Girsa Václav · Glanc Tomáš · Goláň Tomáš · Gregorová Markéta · Groman Martin H Hájek Jan · Hála Martin · Halík Tomáš · Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hapala Jiří · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Heroldová Martina · Hilšer Marek · Hladík Petr · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holásková Kamila · Holmerová Iva · Honzák Radkin · Horáková Adéla · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hrabálek Alexandr · Hradilková Jana · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubálková Pavla · Hubinger Václav · Hülle Tomáš · Hušek Radek · Hvížďala Karel CH Charanzová Dita · Chlup Radek · Chromý Heřman · Chýla Jiří · Chytil Ondřej J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jelínková Michaela Mlíčková · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kaláb Tomáš · Kania Ondřej · Karfík Filip · Karlický Josef · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Pavel · Klíma Vít · Klimeš David · Klusoň Jan · Kňapová Kateřina · Kocián Antonín · Kohoutová Růžena · Koch Paul Vincent · Kolaja Marcel · Kolářová Marie · Kolínská Petra · Kolovratník Martin · Konrádová Kateřina · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Koutská Petra Schwarz · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kučerová Karolína · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kupka Martin · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Máchalová Jana · Maláčová Jana · Málková Ivana · Marvanová Hana · Mašát Martin · Měska Jiří · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minář Mikuláš · Minařík Petr · Mittner Jiří · Moore Markéta · Mrkvička Jan · Müller Zdeněk · Mundier Milan · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Návrat Petr · Navrátil Marek · Němec Václav · Nerudová Danuše · Nerušil Josef · Niedermayer Luděk · Nosková Věra · Nouzová Pavlína · Nováčková Jana · Novák Aleš · Novotný Martin · Novotný Vít · Nožička Josef O Obluk Karel · Ocelák Radek · Oláh Michal · Ouhel Tomáš · Oujezdská Marie · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Pavel Petr · Pavelka Zdenko · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Peka Karel · Peksa Mikuláš · Pelda Zdeněk · Petrák Milán · Petříček Tomáš · Petříčková Iva · Pfeffer Vladimír · Pfeiler Tomáš · Pícha Vladimír · Pilip Ivan · Pitek Daniel · Pixová Michaela · Plaček Jan · Podzimek Jan · Pohled zblízka · Polách Kamil · Polčák Stanislav · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rakušan Vít · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Reiner Martin · Richterová Olga · Robejšek Petr · Ruščák Andrej · Rydzyk Pavel · Rychlík Jan Ř Řebíková Barbora · Řeháčková Karolína Avivi · Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schneider Ondřej · Schwarzenberg Karel · Sirový Michal · Skalíková Lucie · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slejška Zdeněk · Slimáková Margit · Smoljak David · Smutný Pavel · Sobíšek Pavel · Sokačová Linda · Soukal Josef · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Strmiska Jan · Stulík David · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Sýkora Filip · Syrovátka Jonáš Š Šebek Tomáš · Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Šindelář Pavel · Šípová Adéla · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šojdrová Michaela · Šoltés Michal · Špalková Veronika Krátká · Špinka Filip · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štěpán Martin · Štěpánek Pavel · Štern Ivan · Štern Jan · Štětka Václav · Štrobl Daniel T T. Tereza · Táborský Adam · Tejkalová N. Alice · Telička Pavel · Titěrová Kristýna · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomek Prokop · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Tůma Petr · Turek Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Vacková Pavla · Václav Petr · Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Vančurová Martina · Vavruška Dalibor · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Vhrsti · Vích Tomáš · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojtěch Adam · Vojtková Michaela Trtíková · Vostrá Denisa · Výborný Marek · Vyskočil František W Walek Czeslaw · Wichterle Kamil · Wirthová Jitka · Witassek Libor Z Zádrapa Lukáš · Zajíček Zdeněk · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zima Tomáš · Zlatuška Jiří · Zouzalík Marek Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael · Žantovský Petr Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy