Řešení pokračující světové finanční krize logicky dominovalo debatě říjnového zasedání Evropské rady. Naštěstí se nepotvrdila obava, že se obětí finanční krize stane klimatický balíček EU. Evropská rada potvrdila ambici dotáhnout jeho projednání do konce tohoto roku. To bude znamenat řadu složitých jednání, která vyvrcholí prosincovou Evropskou radou, která bude probíhat současně s poznaňským klimatickým summitem. Pokud by se francouzskému předsednictví nepodařilo dohody o klimaticko-energetickém balíčku dosáhnout, jsme samozřejmě připraveni tuto agendu v rámci našeho předsednictví převzít a udělat vše pro to, aby bylo dohody dosaženo na jaře příštího roku, tedy před volbami do Evropského parlamentu.
V diskusi pod mým minulým blogem jste si řekli o další text – jak na Šumavě zacházíme s kůrovcem, protože pojednání pouze o výzkumu veřejného mínění se vám zdálo málo. Máte pravdu, takový text jsem vám opravdu dlužen. Tady tedy je.
Neutuchající „šumavská“ aktivita jihočeského hejtmana Jana Zahradníka někdy až překvapuje. Pro „záchranu“ Šumavy před ochránci přírody neváhá nasednout do letadla, politikům rozdává smrková semínka a při popisu situace v šumavském národním parku používá slova jako apokalypsa a podobně.